PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : TSL 9. Hafta | Galatasaray 4 - 3 Trabzonspor

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 [22]

turgut kasap
19.10.2009, 16:14
bu sene gitti bence gelecek senede gitti ondan sonraki senede gitti yani arkadaşlar şampiyonluk hayal oldu allahtan çocukluğumda bi altı şampiyonluk gördümde onunla avunuyorum. hoca kalitesiz oyuncular hem yetersiz hem kalitesiz hemde terbiyesiz illa yabancı hakkını dolduralım diye nerde bi yamyam var takıma aldılar ha bu arada yattaranın yamyamlıkla alakası yok çünki o daha tehlikeli olan kırım kongo kenesi yazık çok yazık biz bunu hak ediyormuyuz evet ediyoruz çünki biz kendi insanımızı dişman dışardan gelenleri kıral zannedenlerdeniz muhabbetiniz varsa tabi bol olsun

Semih Aydın
19.10.2009, 16:15
hakem adil davranıp gabriçe yaptığı harekette cezasını kesseydi gol atamıyacaktı ;)
:mad: Hakemin hata yapmamasına güvenirsek işimiz zor.

yorumsuz6117
19.10.2009, 16:16
Geçen seneki Trabzon'daki Gs maçınıda hakem yüzünden kaybettik zaten..

Alibeyoglu
19.10.2009, 16:18
neden sucu baskalarinda ariyorsunuz kadromuz yetersiz bu kadroyla sampiyon filan olunmaz transferi yapan yönetim oldugundan sucluda yönetimdir
yönetim ya kendine ceki düzen versin yada koldugu baska trabzonspor sevdalilarina biraksin

Hasan ZAİMOĞLU
19.10.2009, 16:18
:mad: Hakemin hata yapmamasına güvenirsek işimiz zor.
bizi onlara güvendirmek zorunda bırakanlar utansın abi !!! ama her ihtimali değerlendirmek lazım !! ummadık taş baş yarıyor işte ..

U.Sadıkoğlu
19.10.2009, 16:19
Serkan o pozisyonu atsaydı neler olurdu neleeeer..

genç61
19.10.2009, 16:20
ya bu kadro yapısıyla olmaz bu topcularla olmaz trabzonun kadrosundakı cogu topcu ikinci sınıf trabzona trabzonun agırlıgını kaldıracak topcular lazım

1-tony bu sene kotu ama dun yedıgımız gollerde hatası yoktu

2 tayfun la olmuyor adam pas atmayı bılmıyor defans yapmayı bılmıyor orta gelıyor hep arkasında adam var onu tutamıyor ya kardesım gelen topta yanındakı admı alsana adam almayı bılmıyor adam ustune gelıyor o ortasahada baslıyor gerı gerı gelmeye bassana adama bu dedıgımı maca gıdenler gormustur bunu ortasahadakı topcularda yapıyor ayhan kac kere bos bos kimse basmadan geldı ılk yarı akıl almaz bır sey degılgı

3-cale kotuydu dun gercekten

4-egemen olmuyor boyle ıkıncı golde uc defans oyuncusu 1 metrelık alandasınız ya arkanızda servet var siz üçünüz ne yapıyorsunuz anlamadım yanyana bos yere durarak

5-giray allah askına duzgun oyun kurmayı öğren bide adam tutmayı 3. gol arda yanında orta kesiliyor top arkaya gidiyor keweel indiriyor arda vuruyor ya kardesim tutsana ardayı

6-ceyhun gülselamı begenmem ama dun ıyı mucadele etti kutlarım

7-colman ilk yarı aldıgın her topu kaptırdın adamlara duzgun basmadın yanı bazen bakıyorum macta 10 dakıka sov yapıyorsun am sonra yarım saat yoksun tam bır komedı

8-serkan dun ıyı calıstı gordugum kadarıyla

9-umut bulut kardesım forvet dedigin kendisine top atıldı verkac icin onu rakibe atmaz sana bunu ogreten olmadı galıba bide bu adamlar tek forvet oynayamaz bunların ıkısı anca bir adam ediyor

10-engın sahada varmı yokmu anlamadım

11- gabrıc ikinci yarı biraz iyidi kenara iyi acılıyor ama goren yok cale bir duzgun pas atamadı bır turlu adama

12-alanzınho girdin her topu kaptırdın kardesım on kisi calım atınca on puan vermiyorlar yagındaki topu cabuk oyna her topu kaptırıyorsun

Cafer Bulur
19.10.2009, 16:22
Barcelona olsaydik hakemin yanlis kararlarina katlanabilirdik.

Ama bizim takimin kapasitesi belli oldugu icin adil bir hakeme ihtiyacimiz vardi,bunu bulamadik.

Sadece penalti pozisyonu degil bircok yerde takdir haklarini sürekli gs den yana kullanan abitoglu bizi yakmistir.

Tipki sezon öncesinde yönetimin,daha sonra broosun yaktigi gibi....

İsmail Çavuşoğlu
19.10.2009, 16:27
Ahh Trabzonum Ahh.
yenilgiyi kabullenmeyen, ağlayan, sokağa çıkamayan topçularla alıştırdın bizi zamanında fırtına gibi esmeye, şimdi bu garip futbolcu topluluğuyla esmeye çalışıyorsun ama olmuyor.
Trabzonspor ruhunu çalan yönetimler ALLAH'ınızdan bulun..

Anıl C
19.10.2009, 16:31
yav ben artık bu taraftarın çoğuna da anlam veremiyorum
çoğu kişi yazmış o oynamalıydı, bu niye oynadı
soruyorum eğer dediğiniz adamlar oynayıp aynı skoru alsaydık bu sefer ne yazacaktınız
tabi ki dünkü oynayan topçular niye oynamadı denilcekti
valla memlekette herkes her konuda bilgi sahibi maşallah

Napoli
19.10.2009, 16:33
Uzun vade de başarı Koca bir yalandır,Turkiyede uzun vade asla olmaz,yılar yılı bu takımın tarftarları uzun vade diyerek kandırılmıstır,eğer ingilterede sırdan bir takımı tutsaydım bana uzun vade deseler süper fikir derim..
ama yer turkiye heleki takım Trabzonspor ise uzun vade lafı,komık,yalan,kandırmaca,ve saldıralara kalkandır..
kısa vadede başarı için hiç bir zaman bizim kulup çalışmadı,her gelen başkan uzun vade dedi ama ne acıdırki kendisinin vadesi 2yılı geçemedi...

Alibeyoglu
19.10.2009, 16:34
hersey acik secik ordata kadromuz yetersiz bu kadro sampiyon olamaz olmayacak duaya amin demek gibi birsey bu imkansiz birsey bu

Ahmet_8
19.10.2009, 16:36
trabzon TRABZON olması için TAKIMI KÖKTEN YENİLEMESİ LAZIM AYRICA BU YENİLİK içinde FATİH SULTAN TEKKE kesinlikle olmalı.!!!

isimsiz_61
19.10.2009, 16:36
Ahh Trabzonum Ahh.
yenilgiyi kabullenmeyen, ağlayan, sokağa çıkamayan topçularla alıştırdın bizi zamanında fırtına gibi esmeye, şimdi bu garip futbolcu topluluğuyla esmeye çalışıyorsun ama olmuyor.
Trabzonspor ruhunu çalan yönetimler ALLAH'ınızdan bulun..
amin amin..........

Napoli
19.10.2009, 16:38
3 hafta once Sırtıma Trabzonspor Dövmesi yaptırdım,insallah uğurlu gelir dedim,ama malesef gelmedi.. Başarı,şampiyonluk,kupa,başkan,futbolcu için değil sevgilimi sever gibi sevıyorum bu takımı,zor olduğu için sevıyorum Trabzonsporu...Biz asla Kolay olamayız...

Erdinç Dilek
19.10.2009, 16:41
defansif anlamda seyrettiğim en berbat maçlardan biriydi, orta kesiliyor bizden hiç kimse kafa topuna çıkmıyor. hep sarı kırmızı formalar yukarıda bizim beyazlar aşağıda gelen topu seyrediyor, yazık bu kadar basit goller yenmez, birde şu rahat pozisyondayken topu hatalı kullanmalara bir çare bulunmalı artık hastalık gibi bu, her maçta bariz üst üste yapılan pas hataları küme düşmesi kesinleşmiş takımı bile iştaha getirir...

genç61
19.10.2009, 16:42
bu kadroya bu formayı degılde baska forma gıydır kumeye oynar bu nasıl takım
gs fb baskanı olsam trabzonspordan bı tane topcu almam
ama trabzonspor baskanı olsam bu takımlardan bır suru topcuyu kadromda gormek ısterdım acıkcası

Kereşenli
19.10.2009, 16:46
Bu mağlubiyetin tek sebebi teknik direktörümüz Hugo Broos'tur. Maça yapabileceği en büyük hatalar iyi başladı. Formsuz Engin'i maçın kaderini değiştirebilecek olan Alanzinho'nun yerine tercih etti. Tek forvet oynadı, geri düştüğümüz maçta oyuna forveti çıkarıp bir başka forvet sokuyor oyuna.

Ya arkadaşlar bu Hugo Broos'un neyini seviyoruz yaa? Dün adamdan resmen nefret ettim Hugo Broos ile gelen şampiyonluk gelmez olsun. Yollayın gitsin adam takımındayki bütün futbolcuların oyununu bozdu.

UğuR
19.10.2009, 16:46
Çok ilginç bir maçdı....
Takım 4-5-1 taktiği ile sahaya çıktı G.Saray'ı durduracaktık güya yarım saatde 2-0 oldu....
Demek ki Trabzonspor defans yapamıyor.....
Koordine olmayan bir atak sonucunda kazanılan serbest vuruş sonrasında şans eseri bir golle farkı bire indirdik.İkinci yarı saldırmaya başladık.G.Saray atak yapamadı biz gene koordine olmayan bir atakla uzaktan bir şutla beraberliği sağladık. Bu moralle saldırmaya devam ettik....Hoca 2-2 iken Alan ve Barış değişikliğini kesin yapması gerekirken bu değişiklik gelmedi.Serkan'ın o beceriksizliği ( Serkan çakma sağ kanatdır asıl mevkisi ortasahadır beki daha az çakma sağ bektir.Hayatında kaç kez karşı karşıya pozisyonda kalmış ki gol atma kabiliyeti olsun) ve verilmeyen penaltı dan sonra G.Saray ın ilk girdiği saçma sapan defans hatasından sonra kalecimizin ikramıyla yediğimiz gol ve ardına 1 gol daha) Durum 4-2 G.Saray bundan sonra skoru korumaya çalışıyor ve bizdeki değişiklik Umut çıkıyor Gökhan giriyor !!! Kaybedecek neyin var 2 gol geridesin.Ki tek santrafor başladığın maçladığın maçlarda hep puan kaybetmişsin.Geçen sezon G.Saray maçına 3 forvetle çıkmıştık evet 3-0 yenildik ama saldıran da kaçıranda bizdik.Ayrıca tek santrafor oynayacaksan bu da Gökhan olmalı Umut değil.Gökhan defans arkasına kaçmasını biliyor asist yapmasınıda biliyor.Esasında son vuruşuda iyi olacak tekniğe desahip ama geçen sene ve bu sene bu konuda çuvalladığı da bir gerçek.İlk aldığı uzun pasta Colman'a golü zorla attırdı...

Sonuç bol gollü çekişmeli bir maç diye düşünülebilir ama yediğimiz de attığımız 2 golde defans hatalarından oldu...

Selçuk bu maçda oynayabilseydi ve santrofor seçimi Gökhan olarak seçilseydi hatta çift santrafor seçilseydi biz bu maçı alırdık.

Bu maç günü futbolcuların rahatsızlanmaları da epeyce sıkmaya başladı...

Benim Trabzonspor'u tutuş sebeplerimden biride o İstanbul eziklerine kafa tutuşumuz,hadi lan siz kim sizsiniz de ben sizden korkacağım mantalitesinde olup maçlarda korkusuz futbol oynamamızdır.Gelinen noktaya bakıyorum .Defans ağırlıklı bir kadro ve kanatları çalışmayan bir takımla olurda kontra atağa çıkıp gol atarız hayali....Ben dizleri titremeyen saldıran bir takım istiyorum.9 kişi defans yapıp (yapamayıp) 30 dakikada 2 gol yiyen bir sistem istemiyorum...
Eskişehir G.Saray'ın karşısına Mehmet Yılmaz,Ümit Karan ve Youla ile çıkıyor benim takımım 1 forvetle ....Saldıran takım istiyorum. Haddimizi bilmeliyiz diyenler olabilir.Yok kardeşim biz defans yapmasını bilmiyoruz.Hem biz haddini bilen değil bildiren bir camia idik.... Böyle geldi o şampiyonluklar....

şenolkılınç
19.10.2009, 16:58
arkadaşlar uzun olacak ama müsaadenizle bi mercek altına almak istiyorum bu takımı yardımcı olursanız sevinirim
1-sylva muhteşem bi kaleci değil ama dün akşam bence iyiydi iki hata yaptı biri yan topa boşa çıktı ALLAHtan dışarı çıktı top ikinciside servet gol attı
2- defans çok kötü ersun hocaya hakkını helal etmeyen kendiniş formaya fazlasıyla layık gören giray yenen 3 golün baş miamrıydı egemene zaten çok iş düşmedi takımıda 4-3 olduğunda ateşleyemedi cale dün belkide en kötü maçını çıkardı ben 1 isabetli pasını görmedim ketia elini kolunu sallayarak gezdi o kanatta tayfun zaten berbat bi adam 10 takımım olsa birine almam kart gördü akıllara zarar ne gerek var senin kalene 80 mt uzakta kart görmeye
3-orta saha fena değildi bence en azından colman bize öyle gösterdi top çaldılar ayhan arda gibi taknik bi o kadarda akllı adamlar anerdeyse top göstermediler biraz daha tecrübeli olsalar harikalar yaratırılırdı dün akşam olmadı sadece gabriç biraz tutuk geldi o izlediğimiz gabriç değildi isabetli ortalar ara pasları ytoktu dün akşam engin etkiledi sanırım oyunu
4-forvet o yoktu sanırım ben görmedim gören oldu mu
alanzinho bitirmiş kafdada takımı adam haklı hoca bitirmiş onu o bitirse çok mu giray neden oynar bilmem song bence daha iyi en azından müdahele etmeyi biliyor topa zaten o maça tek forvet çıkmak intihardır bizde bunu yaptık hoş umut gökhan gibi 2 değil 12 forvetin olsa nafile yattara dediler gs maçı dediler yalan oldu ne bilekmiş arkadaş 4 ay oldu ben size söyleyeyim sezonu kapattı en azından bizde kapattı tabi hoca gidip tekke gelir keyfi yerine gelir o başka başkan 2 hafta sanırım bi laf etmişti 'bizim ayar maçımız gs maçıdır ' diye biz bu maçta görecektik takımı ben başkana söyleyeyim ayarı kaçmış bu takımın halemede laf atmayalım lütfen adam hatalıydı evet doğru kesinlikle çok bariz hatalar yaptı ama ofsayttan gol yemedik attığımız golüde saymamazlık yapmadı e kendide gol atmadı bize işin en kötüsü ne biliyor musunuz biz her derbiden sonra özellikle bu hakemlere çok tajar olduk bu kadar aciz miyiz biz

Emrah Akcagöz
19.10.2009, 17:04
Trabzonspor taraftarı kendi futbolcusuna yaptığı baskıyı hakem ve rakip takımlara yapmış olsaydı bugün bu tür şeylerle karşılaşıyor olmazdık..

Mesut
19.10.2009, 17:05
Trabzonspor taraftarı kendi futbolcusuna yaptığı baskıyı hakem ve rakip takımlara yapmış olsaydı bugün bu tür şeylerle karşılaşıyor olmazdık..

ne baskıymış bu ya anlamadım gitdi silah mı dayıyolar kafasına hey allahım ya

poetricus
19.10.2009, 17:08
Hoca; oyuncu tercihlerinden değişikliklere varıncaya kadar bir sürü saçma sapan işler yaptı.
Defans inanılmaz hatalar yaptı.
Kalecimiz sefilleri oynadı.
Gol pozisyonlarında inanılmaz beceriksizlik örnekleri sergiledik.
Hepsine amenna...
Peki bu hakem tarafından katledildiğimiz gerçeğini değiştirir mi?
Mazlumun hata ve günahları hiçbir zaman zalimi aklamaz.
Akşam benim maçı seyrettiğim yerde M. K. Abitoğlu'nun annesinin meseleği ile ilgili yorumlar yapan, tahminlerde bulunan, hatta Nato'ya üye ülkelerin bütün askerlerinden kendisine selam yollayan bir sürü insan vardı.
Yaptıkları doğru muydu? Kesinlikle hayır.
Normal miydi? Kesinlikle evet.

Emrah Akcagöz
19.10.2009, 17:10
ne baskıymış bu ya anlamadım gitdi silah mı dayıyolar kafasına hey allahım ya
Neden rakip takımlar ve hakemler gayet rahatken bizim futbolcular rahat değiller..Ayrıca neden Trabzonspor Avni Aker'deki maçlarda zorlanırken deplasmanda zorlanmıyolar..?

metinbay61
19.10.2009, 17:11
istanbul medyasının yalanlarını ve yemlerini şuraya yazmayın...büyük takımsan baskı oacak baskı yoksa zaten büyük takım değilsin...her hafta tvde maçın yayınlanacak türkiyenin en gözde futbolcuları arasında olacaksın çok da iyi para alacaksın sonrada baskı var diyeceksin...geçsinler bu işleri...istanbul medyası takımı bitirdi taraftarı bitirmeye çalışıyor buna kanmayın...

zafercalikoglu
19.10.2009, 17:13
zaten yenilecegimiz belliydi,biz kafamızda gs yi dev yapmışız başta hoca,

alenzinho kenarda
yattara kenarda
selçuk kenarda
song kenarda
barış kenarda
gökhan ünal kenarda

bunlara verilen paralarla ben yeni bir Ts takımı kurarım,
yenilginin cevabı yedek kulübesinde

Hüseyin Kurt
19.10.2009, 17:20
http://forum.bordomavi.net/showthread.php?p=2715895#post2715895 (http://forum.bordomavi.net/showthread.php?p=2715895#post2715895)

BMN İstanbul Halısaha Organizasyonu

Emrah Akcagöz
19.10.2009, 17:23
istanbul medyasının yalanlarını ve yemlerini şuraya yazmayın...büyük takımsan baskı oacak baskı yoksa zaten büyük takım değilsin...her hafta tvde maçın yayınlanacak türkiyenin en gözde futbolcuları arasında olacaksın çok da iyi para alacaksın sonrada baskı var diyeceksin...geçsinler bu işleri...istanbul medyası takımı bitirdi taraftarı bitirmeye çalışıyor buna kanmayın...
Görünen köy kılavuz istemez..Benim yazdığım istanbul medyasıymış ankara medyasıymış bunlarla ilgisi yok tamamen şahsi fikrim daha önce yazdım yine yazıyorum..

Taraftarımız kendi takımı üzerinde değil rakip takım üzerinde ve hakem üzerinde baskı oluşturursa bizim gol atmak için kendimizi o kadar çok kasmamıza gerek kalmaz bu baskı altında hakemde hata yapacaktır rakipte..

Mesut
19.10.2009, 17:30
Neden rakip takımlar ve hakemler gayet rahatken bizim futbolcular rahat değiller..Ayrıca neden Trabzonspor Avni Aker'deki maçlarda zorlanırken deplasmanda zorlanmıyolar..?

ne baskısı bu ben anlamıyorum sen sahaya çıkıp futboluu oynadıkdan sonra kim ne der sana gökha umut belkide geçen sene şampiyonlukdan olduk o kadar pozisyonları harcadıalr ne bekliyodunuz çok iyi yaptınız çocuklar aferin demelerini ha kimse top oynamıcak yan gelip yatacak destek isteyecek yok ogle yagma adam gibi topunu oyna her statda küfürler oluyor her statda baskı oluyor git bi bjk maçına baskıyı oda gör gi bi fb maçında 80dklarda gol olmadımı gör baskıyı biz 20.000 kişiyle ki 15.000 oturuyor 5.000 kişi 55.000 kişilik statdan 30.000 kişilik statdan daha fazla baskı yapıyor vay be iyiki bizim stat 30.000 40.000 kişilik değil o zaman herhalde futbolcular sahaya çıkmazdı ne yapıyor bu taraftar hangi maçı boş tribünde oynadı bu maçı hangi maçdan desteğini esirgedi taraftar her zaman takımın yanında bu taraftar
ben bu baskı kelimesine katılmıyorum

61Temel61
19.10.2009, 17:30
Mactan once hoca ne dedi: "once durduracaz, sonra vuracaz" bunun pratikte anlami "maci 0-0'a baglamaya calisacaz tesadufen bir tane atarsak ne ala". Tamam bende abartildigini dusunuyom GS'nin amma biz geriye cekildik (guya durduruyoruz ya) noldu? Adamlar kabus gibi uzerimize cullanmaya basladi, gol yiyecegimiz o kadar belliydi ki durdur durdurabilirsen hadi. ilk 35 dakikada durum 3-0, 4-0 olmadiysa bu Gs nin becerikisizliginden kaynaklandi. E sahada birde ayaginda top tutacak adamimiz olmadigindan nefes alamadik.. sonra mac nasil oldu ben hic anlamadim 2-2'ye getirdik.. e mubarek adam belli ki yukarida birileri sana bir isaret veriyor "hadi yuru ya kulum" diyor.. sen napiyorsun? hicbisey ama hic birsey is isten gectikten sonra Alan ve G.Unal giriyor peehh..

haa bu arada Serkan balci'nin penalti pozisyonuna gelince, verilebilirdi ama ayni pozisyon Trabzonun aleyhine penalti verilse sahsen ben cok kizardim acikcasi hakeme cok da kizamiyorum o pozisyon icin.

metinbay61
19.10.2009, 17:39
Görünen köy kılavuz istemez..Benim yazdığım istanbul medyasıymış ankara medyasıymış bunlarla ilgisi yok tamamen şahsi fikrim daha önce yazdım yine yazıyorum..

Taraftarımız kendi takımı üzerinde değil rakip takım üzerinde ve hakem üzerinde baskı oluşturursa bizim gol atmak için kendimizi o kadar çok kasmamıza gerek kalmaz bu baskı altında hakemde hata yapacaktır rakipte..
trabzonda 100 e yakın maç izlemişimdir...son 2 yıldır şehir dışında olduğum için pek gidemiyorum emin ol şu anda stadda baskı falan yok bunu 6-7 sene önce yazsaydın tamam derdim ama bunun baskının olması gerektiğinide söylerdim...
baskı olmayan takım nasıl bi takımdır futbolcuların umrunda olmaz hiç bişey kafalarına göre oynarlar çünkü tek dertleri paralarını almak olur...

esra61
19.10.2009, 17:45
2-2 DEN SONRA TAMAM ALANZİNHO GİRER TAKIM ZATEN SALDIRIYODU KAZANIRIZ DEDİM AMA NE YAZIKKİ OLMADI..KALECİNİN BARİZ HATALARI BROOS'UN OYUNCU DEĞİŞMEME İNADI BU MAÇI KAYBETMEMİZE NEDEN OLDU AH TS AHHHHHHHHHH
senin yerinde başka bişi olsa çoktan kızıp bırakmıştım ama olmuyo bırakamıyom...ts ye kızamıyom bile yaaa.....

Ahmet Kuru
19.10.2009, 17:47
Bu maçın kaderini Tony ve Hoca belirledi...
İkiside hiçbirşey şekilde güven vermiyor gelecek için...

metinbay61
19.10.2009, 17:49
iki söze çok kızıyorum biri trabzonda taraftar baskısı çok fazla...diğeride trabzona öyle adamlar getiremezsin...
sezon başında çok kariyerli hocalarla görüşülmüş de gelmemişler neden gelmediklerini lig başlayınca anladık...ericsson un neden gelmediğini çok ama çok iyi anladım hemde...adama 2 yada 3 milyon euroluk transfer bütçesi verirseniz adam gelmez...bunun trabzonla hiç bi alakası yok yani...
ama bize anlatılan masal ne?
trabzona gelmek istemiyor bu tarz adamlar çok zor getirmek...yönetimin bu gündem değiştirmeleri kendilerince işe yarıyor görünüyor galiba ama çoğu kişi olanların farkında...

.....
19.10.2009, 17:56
Günüm tamamen allak bullak idi. Öss sınavında ne yaptığımı bile bilmiyorum.

ah ya 2-2 den sonra serkan o golü atsaydı şimdi galibiyeti kutlayacazdık...

Emrah Akcagöz
19.10.2009, 17:56
ne baskısı bu ben anlamıyorum sen sahaya çıkıp futboluu oynadıkdan sonra kim ne der sana gökha umut belkide geçen sene şampiyonlukdan olduk o kadar pozisyonları harcadıalr ne bekliyodunuz çok iyi yaptınız çocuklar aferin demelerini ha kimse top oynamıcak yan gelip yatacak destek isteyecek yok ogle yagma adam gibi topunu oyna her statda küfürler oluyor her statda baskı oluyor bit bi bjk maçına baskıyı oda gör gi bi fb maçında 8*lerde gol olmadımı gör baskıyı biz 20.000 kişiyle ki 15.000 oturuyor 5.000 kişi 55.000 kişilik statdan 30.000 kişilik statdan daha fazla baskı yapıyor vay be iyiki bizim stat 30.000 40.000 kişilik değil o zaman herhalde futbolcular sahaya çıkmazdı ne yapıyor bu taraftar hangi maçı boş tribünde oynadı bu maçı hangi maçdan desteğini esirgedi taraftar her zaman takımın yanında bu taraftar
ben bu baskı kelimesine katılmıyorum
Adamlar takarlarsa 2-3 futbolcuya takıyolar top onlardayken ıslık ee sonra tekrar destek sonra top rakipteyken rakibe ıslık peki ya biz kale arkalarında gruplar kendi çaplarınca destek veriyolar peki ya geri kalanlar homurdanmaktan başka birşey yok soruyorum neden içerde değilde dışarda daha iyi takım..?

Emrah Akcagöz
19.10.2009, 18:05
trabzonda 100 e yakın maç izlemişimdir...son 2 yıldır şehir dışında olduğum için pek gidemiyorum emin ol şu anda stadda baskı falan yok bunu 6-7 sene önce yazsaydın tamam derdim ama bunun baskının olması gerektiğinide söylerdim...
baskı olmayan takım nasıl bi takımdır futbolcuların umrunda olmaz hiç bişey kafalarına göre oynarlar çünkü tek dertleri paralarını almak olur...
Baskı eskiden de vardı eyvallah kabulümdür ama destekde vardı şimdi destek yok sadece baskı var..

Tolunay Abdioğlu
19.10.2009, 18:06
Hakem buz gibi penaltımızı vermedi.

Rahat uyuyabildi mi acaba ?

Kasım BEKTAŞ
19.10.2009, 18:07

evet Trabzonda taraftar baskısı yok doğrudur...
ama taraftar desteğide yok...
dünkü maçta gs seyircisi ittire ittire bağıra bağıra aldırdı maçı

neyse...

Recep Alkan
19.10.2009, 18:07
zaten yenilecegimiz belliydi,biz kafamızda gs yi dev yapmışız başta hoca,

alenzinho kenarda
yattara kenarda
selçuk kenarda
song kenarda
barış kenarda
gökhan ünal kenarda

bunlara verilen paralarla ben yeni bir Ts takımı kurarım,
yenilginin cevabı yedek kulübesinde

Fener şampiyonluğu kaçırdığı sene yedek kulübesinde Anelka oturuyordu kardeşim, yedek kulubende en az 11 ' in kadar iyi olmalıdır bence.

Tolunay Abdioğlu
19.10.2009, 18:08

Bence yılın yorumu.

Cafer Bulur
19.10.2009, 18:09
Fener şampiyonluğu kaçırdığı sene yedek kulübesinde Anelka oturuyordu kardeşim, yedek kulubende en az 11 ' in kadar iyi olmalıdır bence.
3 gol attigimiz macta bile fatih tekke yi aradim recep,sende ayni fikir olustu mu?:rolleyes:

Recep Alkan
19.10.2009, 18:16
CAfer abi bu soruyu bana mı soruyorsun :)

Ben 6-1 lik maçta bile aradım.

.....
19.10.2009, 18:18
2-2 iken buraya yazmıştım

az birşey usta ayaklarımız olsa bu maç 4 olmuştu. nitekim öyle de oldu :(

Mehmet Sarigül
19.10.2009, 18:19
"Bu yil sampiyonluga oynayacagiz" Trabzonspor baskani Sadri Sener...

Ligin bitimine 5 hafta kala baslayan hoca arayislarini kampa 3 gün kala Hugo Broos ile neticelendiren baskan, gecen sezondaki eksik bölgelere (sagbek, önlibero, solkanat, forvet) sadece önlibero bölgesine (sorunlu bir futbolcu oldugu bilindigi halde) Tjikuzu ve transfer döneminin son aninda solkanat Gabric ile takviye yaparak, sezon basinda sampiyonlukda bu yil iddiali olduklarini acikladi.

"Böyle oynarsak ilk 3'e gireriz" Trabzonspor teknik direktörü Hugo Broos...

Dün aksamki kötü oyundan sonra teknik direktör H. Broos bir soru üzerine "Böyle oynarsak ilk 3'e gireriz" gibi bir aciklama yapti. Bu aciklamasindan sonra mac 2-2 giderken maci kazanmak icin neden oyuna müdahale etmedigini daha iyi anladim.

Baskan Sadri Sener ve Hugo Broos'un söylediklerinde samimi olduklarina inanmiyorum.

Emrah Akcagöz
19.10.2009, 18:25
Hakem buz gibi penaltımızı vermedi.

Rahat uyuyabildi mi acaba ?
Hemde horlaya horlaya uyumuştur sayın aBİToğlu..

Bence yılın yorumu.
Estağfurullah burda o kadar büyüklerimiz varken bizim haddimize değil yılın yorumunu yapmak sadece kendi fikrimdi..

Erdal
19.10.2009, 18:26

Çünkü rakibe sahayı dar edecek futbol oynamıyoruz...Ben bir taraftar olarak futbolcuların, teknik adamların ama en çok da yöneticilerin üzerimdeki baskısından şikayetçiyim...Ben de de baskı var...

Emre ÖZTÜRK
19.10.2009, 18:35
herşeyi anladım da o ayhan ın hakemin önünde sanırım egemen e ana avrat küfür edişini bu hakem nasıl duymadı.Adam tam 2 dakika boyuncu küfür etti.Kamerada o sırada onu çekiyordu ve söyledikleri çok belliydi.Sen kimsin ulan çapulcu ancak sahada küfür edersin zaten.Bu adam küfrettiği oyuncuları dışarıda görse abi çeker.Şerefsiz tabi aldın arkana senin gibi şerefsiz hakemi et küfürü.Sizin gibi namussuzları Allah a havale ediyorum.

Emrah Akcagöz
19.10.2009, 18:36
Çünkü rakibe sahayı dar edecek futbol oynamıyoruz...Ben bir taraftar olarak futbolcuların, teknik adamların ama en çok da yöneticilerin üzerimdeki baskısından şikayetçiyim...Ben de de baskı var...
Dışarda neden aynı sorun yok abi. İçerde kazanamayan dışarda nasıl kazanır..Normal şartlar altında bi takım içerde iyi dışarda kötü olur bizde durum böyle değil. Keşke içerde başarılı olsakda dışarıda başarısız olsak.

Murat Erdem
19.10.2009, 18:37
bunaldım.....

Emrah Akcagöz
19.10.2009, 18:38
herşeyi anladım da o ayhan ın hakemin önünde sanırım egemen e ana avrat küfür edişini bu hakem nasıl duymadı.Adam tam 2 dakika boyuncu küfür etti.Kamerada o sırada onu çekiyordu ve söyledikleri çok belliydi.Sen kimsin ulan çapulcu ancak sahada küfür edersin zaten.Bu adam küfrettiği oyuncuları dışarıda görse abi çeker.Şerefsiz tabi aldın arkana senin gibi şerefsiz hakemi et küfürü.Sizin gibi namussuzları Allah a havale ediyorum.
Peki bu küfürden sonra Egemen tepki olarak ne verdi..?

Erdal
19.10.2009, 18:45
Dışarda neden aynı sorun yok abi. İçerde kazanamayan dışarda nasıl kazanır..Normal şartlar altında bi takım içerde iyi dışarda kötü olur bizde durum böyle değil. Keşke içerde başarılı olsakda dışarıda başarısız olsak.

Hangi sorun Emrah, aynı sorun dışarıda da var...Neden dışarıda kazanıyoruz? Çünkü kapanmayan rakiplere karşı kolay pozisyon buluyoruz...Ha 25 yılın verdiği bir sıkıntı yok mu? Vardır elbette ama mesele bu değil...Mesele iyi bir takım yapmak üzere iken hep o son iki noktayı doldurmayıp Allah a havale etmek...

Emre ÖZTÜRK
19.10.2009, 18:47
Peki bu küfürden sonra Egemen tepki olarak ne verdi..?

ne yapacak adam görev bölgesine döndü.
Ne yapabilir ki oda küfür etse hakem basacak kırmızıyı.Ayhan ın ağzını burnunu kırsa ki haklı ben olsam yapardım yine kırmızı yiyecek.Yukarı tükürse bıyık aşağı tükürse sakal.Adamlar almışlar arkalarına hakemi istediklerini yapıyorlar.

Erbay
19.10.2009, 18:48
Bizim takımda içeride oynayamıyor dışarıda oynamıyor :) Taraftar baskısı hikaye bence. Bu kadar başarısızlığın olduğu yerde her şey olur. Dışarıda da gördük ne olduğunu. Hee, şimdi de deplasman baskısı vardır doğru.

metinbay61
19.10.2009, 18:57

abi sağol ya deminden beri bunu anlatmaya çalışıyodum...baskı varmış stadda futbolculara karşı baskı yoksa sorun var zaten...

Çetin
19.10.2009, 18:59
geçen meydan parkı'nda bir çocuk gördüm, patates baskısı yapıyordu. korktum acaba futbolcularımız, yöneticilerimiz bu çocuktan etkilenir mi diye. hemen uyardım çocuğu. özür diledi hepimizden. bir daha "baskı" yapmayacağını söyledi. aferin dedim.

yorumsuz6117
19.10.2009, 18:59
Ne yapabilir ki oda küfür etse hakem basacak kırmızıyı.Ayhan ın ağzını burnunu kırsa ki haklı ben olsam yapardım yine kırmızı yiyecek.Yukarı tükürse bıyık aşağı tükürse sakal.Adamlar almışlar arkalarına hakemi istediklerini yapıyorlar.
Egemen'e ana avrat küfretti ve Egemen'de duyup bişey yampmadı bence duyömamıştır duysa yumruk falan atabilirdi..:)

metinbay61
19.10.2009, 19:03
masal 1:
sezon başında çok kariyerli hocalarla görüştük ama o adamları trabzon gibi kente getirmek çok zor...
ericsson a 2 yada 3 milyon transfer bütçesi ancak veririm sana çünkü geçen yıl çok para harcadım ama bu sene şampiyonluğa oynıycaksın de adam da tamam ya hemen gelirim desin...adamın şu sözünü çok iyi hatırlıyorum gelmiycek olsam görüşmezdim sizinle...

masal 2:
trabzondaki baskı yüzünden futbolcular oynayamıyor

sen her hafta tvde maçın yayınlansın türkiyenin en gözde futbolcularından biri ol üstüne çok da iyi para al...ama taraftar iyi futbol hırs azim isteyince baskıdan oynayamıyorum de...baskı mı diye sormak lazım ogün'e hamiye ve diğer o zamanki futbolcularmıza...

metinbay61
19.10.2009, 19:06
yönetimin yaptığı (yada yapamadığı) icraatların sebepleri yeni yeni çok daha iyi anlaşılıyor...puzzle iyice oturmaya başladı...gündem değiştirme çabaları işe yarıyor sanıyorlar ama çok iyi anlaşılıyor artık neler döndüğü...

Bilâl ÇOBAN
19.10.2009, 19:08
hala taraftar baskısı tarzında açıklama yapan var mı ?

Yılmaz Vural gelsin bu takımın başına, en azından ruhsuz futbolcu kalmaz sahada, sıkıysa kalsın.

Alibeyoglu
19.10.2009, 19:13
taraftar baskisi olmazsa basarida olmaz taraftar her zaman haklidir sunanki kadro ve yönetim baskiyi fazlasiyla hak ediyor
biz onlara az bile ediyoruz

Mehmet Sarigül
19.10.2009, 19:16
Yönetimin, Baskan'nin inadi ve kibirli tavri takimi gecen yil sampiyonlukdan etti...

Bu inat ve kibir takima gerekli transferlerin yapilmasina, dogru hocanin bulunmasina engel oldu, taraftarin takima küsmesine neden oldu. Ayni inat simdi takimin her oyuncusunun tartisilmasina neden oluyor. Yakinda bu inat kendi getirdikleri hocanin gitmesine neden olacak.
Ve en sonunda bu inat bu yönetimin gitmesine neden olacak.

10 numara
19.10.2009, 19:21
abitooğlu faciası bir yana (alıştık artık) dünkü maçın özetini en iyi farabi yaptı "yedeklere 4-5 sıradan oyuncu eklersek sahadaki 11 yener"...:) tamam destek verelimde, nasıl yani?

Bilâl ÇOBAN
19.10.2009, 19:29
taraftar baskisi olmazsa basarida olmaz taraftar her zaman haklidir sunanki kadro ve yönetim baskiyi fazlasiyla hak ediyor
biz onlara az bile ediyoruz

aynı şeylerden bahsediyoruz, mazeret üretmekte üstlerine yok, kurban olsunlar böyle taraftara ki, hakettikleri halde daha fazlasını yapmıyoruz.

Birtan Karaman
19.10.2009, 19:41
http://trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/2811-7J5N7O4E.jpg

Bugün ki İdman'dan Bi Fotoğraf. Yattara'nında Maşallah'ı Var :rolleyes:

bordox
19.10.2009, 19:43
Ne şans var bizde,kalecimiz ve defansımız berbat,forvet gol atamıyor ve iki tarafta en alternatifsiz yerler.
Kimi kesecek,kimi oynatacaksın?

titanic
19.10.2009, 19:52
İyi bixim kadro bir araya getiremedik en iyi 11 'i o kadar.Ben inanıyorum bu takım fırtına gibi esecek.Ocakta Tekkede bize gelirse kimse bizi durduramaz,şampiyonluk mu bu saatten sonra çok önemli değil artık,ama rakiplerin korkacağı bir takım olacağız bundan şüphem yok

keles76
19.10.2009, 19:53
forvetsiz bir takimin 3 gol atmasi kacan gol ve verilmeyen penalti bence sunu gosteriyor
1=) takimda forvet olsa bu takim cok is yapar
2) Federasyon tarafindan ciddeye alinan yonetim olsa hakkimizi savunabilseler bu takim cok is yapar
3) bu defansla her attigindan bir fazlasini yersin eger para ediyorsa egemeni satip songu yollayip kaliteli bir stoper ile sag bek sart
egemen icin benim fikirlerim sabit iyi niyetli ama yeterli degil ve bu adam bu takimda oldugu surece huseyin gibi lemi gibi her zaman yer bulacak ve her zaman macta skoru degistiren hatalar yapacak
benim tahminimin uzerinde isler basarmistir orta saha fakat defansimiz ne yazikki yetersizdir sampiyonluk iki stopere bakar bunlarin uyumu takimi sampiyon yapar kaleci ve forvet konusunda konusmuyorum agir kacabilir

genç61
19.10.2009, 19:56
bu yorenin insaninin horunu hizli kol bastisi hizli ama futbolu durgun ne zaman horon gibi kolbasti gibi hizli olursak sampiyon oluruz bize defans futbolu gitmiyor biz hep hucum oynamaliyiz

Ömer TOPAL
19.10.2009, 20:01
hala takımın kötü oynadıgını söyleyenler varya..forumdan uzaklaşasım geldi artık...Rakibiniz kim antepmi de kötü oynadık...Şunu kabul ederizki kadrosundaki oyuncular çok kaliteli ve puanları bizden fazla iyi bir takım..onlara karşı oynadık ve ezilmedikde..sadece şerefli bir yenilgi aldık...

titanic
19.10.2009, 20:05
mümkünse top oynamasın artık bizde. zibidi.
Tam antrenman topçusu ha

Mesut
19.10.2009, 20:11
emrah.55

ben kabul etmıyorum taraftar baskısını bu oalcak her zaman olacak profesyonel futbolcuysan bunu artık kabullenmek gerek kimse bana taraftar baskıs demesin dünyada en çok üzülen taraftar belkide biziz 25 senedir bekliyoruz ve her sene ayrı bir heyecanla her sene stad hemen hemen her maçda full kimse bu taraftara bişe diyemez

Uğur Karataş
19.10.2009, 20:13
Adamlar takarlarsa 2-3 futbolcuya takıyolar top onlardayken ıslık ee sonra tekrar destek sonra top rakipteyken rakibe ıslık peki ya biz kale arkalarında gruplar kendi çaplarınca destek veriyolar peki ya geri kalanlar homurdanmaktan başka birşey yok soruyorum neden içerde değilde dışarda daha iyi takım..?

Ozaman trabzonda boş trübünlerde oynarken neden taraftar yokluğunu çektik diyorlar. Stad bomboşken cezalıyken. Hiçbir baskı yok ozaman :D

genç61
19.10.2009, 20:21
yedigimiz gollere bakiyorum

ilk gol tayfun gitmis girayi sanki marke ediyor kardesim adamin o kadar dibine gircenegit kwell alsana arkada adam bom bos indirdi vurdu gol

ikinci gol egemen kafayi vuruyor ayaga kalkiyor 1 metrelik alanda egemen ceyhun giray sanki birbirlkerini tuyorlar ceza sahasinda 5 trabzonlu iki gs li var ama servet ayagiyla vuruyor gene kimse nerde durucani bilmiyor defans zayifligi ve gene gol

3 gol de ise arkaya kesiyorlar tayfun kafayi vuramiyor adam vuruyor giray ardayi tutucani bos birakiyor ve gol

orta arkaya yapilirken giray ardanin yaninda top arka direge gidiyor giray izliyor arda ise topa yoneliyor ve gol girayin yapmasi gerekeni yani defans oynucusunun yapmasi gerekeni topu takip etmesi gerekirken arda ediyor ve gol

4 gol tayfun ve giray gene izliyor baros arkalarindan geliyor ve gol iste bu goller neden yetersiz kalitede topcularin o formayi giymesinden boyle goller amatorde olmaz

Mehmet Sarigül
19.10.2009, 20:23

ilk gol tayfun gitmis girayi sanki marke ediyor kardesim adamin o kadar dibine gircenegit kwell alsana arkada adam bom bos indirdi vurdu gol

ikinci gol egemen kafayi vuruyor ayaga kalkiyor 1 metrelik alanda egemen ceyhun giray sanki birbirlkerini tuyorlar cezasahasinda 5 trabzonlu iki gs li var ama servet ayagiyla vuruyor gene kimse nerde durucani bilmiyor defans zayifligi ve gene gol

3 gol de ise arkaya kesiyorlar tayfun kafayi vuramiyor adam vuruyor giray ardayi tutucani bos birakiyor ve gol orta arkaya yapilirken giray ardanin yaninda top arkadirege gidiyor girray izliyor arda ise topa yoneliyor ve gol girayin yapmasi gerekeni yani defans oynucusunun yapmasi gerekeni topu takip etemsi gerekirken arda ediyor ve gol

4 gol tayfun ve giray gen izliyor baros arkalarindan geliyor ve gol iste bu golelr neden yetersiz kalitede topcularin o formayi giymesinden boyle goller amatorde olmaz

Seni tebrik ediyorum...

Emre ÖZTÜRK
19.10.2009, 21:08
Egemen'e ana avrat küfretti ve Egemen'de duyup bişey yampmadı bence duyömamıştır duysa yumruk falan atabilirdi..:)

yahu arkadaşlar o pozisyonu görmediniz mi ?
Ayhan yaklaşık 1 dakika küfür etti hakemin önünde hatta kamera ısrarla onu çekiyordu ve söyledikleri çok net anlaşılıyordu.Ayhan küfürlerini bitirdikten sonra kamera 3 saniyeliğine egemen i gösterdi.Tam olarak Egemen e mi etti o küfürleri emin değilim ama parmağıyla işaret ediyordu küfür ettiği esnada. Sonrada kameralar da Egemen i gösterdi.

Cafer Bulur
19.10.2009, 21:18

ikinci gol egemen kafayi vuruyor ayaga kalkiyor 1 metrelik alanda egemen ceyhun giray sanki birbirlkerini tuyorlar ceza sahasinda 5 trabzonlu iki gs li var ama servet ayagiyla vuruyor gene kimse nerde durucani bilmiyor defans zayifligi ve gene gol

3 gol de ise arkaya kesiyorlar tayfun kafayi vuramiyor adam vuruyor giray ardayi tutucani bos birakiyor ve gol

orta arkaya yapilirken giray ardanin yaninda top arka direge gidiyor giray izliyor arda ise topa yoneliyor ve gol girayin yapmasi gerekeni yani defans oynucusunun yapmasi gerekeni topu takip etmesi gerekirken arda ediyor ve gol

4 gol tayfun ve giray gene izliyor baros arkalarindan geliyor ve gol iste bu goller neden yetersiz kalitede topcularin o formayi giymesinden boyle goller amatorde olmaz
3.gol:Keita ortayi kesiyor,sylva neden cikip da almiyor,ya da barosun topu indirecegi nokta belli iken sylva neden kalede cakili kaliyor?

4.gol:Baris ceza sahasina paralel ortayi gönderiyor,sylva neden yine cikip da topa hamle yapmiyor,neden elini kullanmanin avantajini degerlendirmiyor?

Senin yazmis olduklarin dogru ama sylva nin cizigiye yapismasini da unutmamak lazim.

Evet sylva efendi öyle sut atilirken kalenin önünde durmayacaksin,ceza sahasina ortalar geldigi zaman kale sahasina hakim olacaksin.

Sylva kim,ceza sahasina hakim olmak kim,cizgiye yapisiyor beyefendi.

bingolts
19.10.2009, 21:42
yahu arkadaşlar o pozisyonu görmediniz mi ?
Ayhan yaklaşık 1 dakika küfür etti hakemin önünde hatta kamera ısrarla onu çekiyordu ve söyledikleri çok net anlaşılıyordu.Ayhan küfürlerini bitirdikten sonra kamera 3 saniyeliğine egemen i gösterdi.Tam olarak Egemen e mi etti o küfürleri emin değilim ama parmağıyla işaret ediyordu küfür ettiği esnada. Sonrada kameralar da Egemen i gösterdi.

Ben o pozisyonu çok net izledim ve acayip sinirlendim hatta kendi kendime dedim ki insanlar bu gibiler yüzünden katil oluyorlar

bingolts
19.10.2009, 21:45
Yattara korkuyor böyle maçlarda oynarsam birşey yapamam ve biterim diye oynamazda zaten bence oynamamakla bitti zaten yeter artık kara bela yeter

Emre ÖZTÜRK
19.10.2009, 21:48
Ben o pozisyonu çok net izledim ve acayip sinirlendim hatta kendi kendime dedim ki insanlar bu gibiler yüzünden katil oluyorlar

aynen renktaş bende aynısını içimden geçirmedim desem yalan olur.İlginç olanı ise bu küfürleri hemen hakemin önünde ediyor.

bingolts
19.10.2009, 21:51
Hakem eyyamcılığını ıspatladı penaltı vermeyerek

crazyman_61
19.10.2009, 21:51
75 dk hoca takıma müdahele etmedi ne iş yapar sormak lazım:)
kötü oynamamıza rağmen serkan 2-2 iken karşı karşıya olan pozisyonu atsaydı veya hakem serkan a yapılan penaltıyı verseydi yenebilirdik
atamayana atarlar hesabı oldu.

Dip.Ing.Mag.
19.10.2009, 21:56
artik kimse bizim buyuklugumuzden bahsetmesin , ibb yi sivasi yenerek buyukluk olmak , buyukluk büyüklere karsi yenilsen bile ezilmemek büyük bir asaletle sahadan ayrilmakla olur..

Gorowski
19.10.2009, 21:57
yani hep mi bir şeyler ters gider ya hep mi biz şansa yeniliriz hep mi bize denk gelir hakem hataları hep mi... hep mi ... hep mi ... hep mi bir yanımız hüzünlü olucak ... birisi ve ya birileri dur diyemicek mi birileri önümüzü açmıcak mi birileri desteklemicek mi ? ... ? ... ? ... ?

SüRMeNe_6161
19.10.2009, 22:06
Şaçma Sapan Goller Yedik Brossun Tek Hatası Oyuncu Değiştirmekte Çok Geç Kaldık

Gorowski
19.10.2009, 22:09
bizim başkan ne kadar pısırık ya aziz yildirim olsaydi şimdi ye kadar var ya ortaliğin anasini ağlatirdi koyardi yumrugunu ne biçim iş diye bizim ki anca basn açıklamısında bir şeyler desin
çıkıp desin bir daha hakem hatasi olursa taraftardan biz sorumlu değiliz desin ---- ya da haftaya avni aker de ayni hatalar yapilsinda görelim desin
tavrını koysun sayın Sadri Şener ağırlığını hissettirsin adanasporun başkanlığını yapmiyor Trabzonsporun başkanlığını yapıyor tavrını ve ağırlığını koysun

iyattara
19.10.2009, 22:16
Ya arka direğe orta gol arkaya orta pozisyon arkaya orta gol arkaya orta gol... pes pess yuhhhh be kardeşim stadda kendimizi parçaladık bu nasıl görülmez nasıl uyarılmaz nasıl önlem alınmaz, eskiden fifa 98 2000 filan oyunları da vardı yandan çaprazdan içeri girerken şut çekerdin hep gol olurdu bizimkide o hesap arkaya orta yap gol olsun ama artık bilgisayar oyunalrında bile aynı golü devamlı atamıyosun ya bu ne rezilliktir!
hakem müsfettesine de bi çift sözüm var; cebimizdeki son paramızı vermişiz maça gitmişiz yüzümü gülsün istiyoruz öyle böyle ikinci yarı maça ortak olduk 2 2 yapmışız 3. yü atsak büyük ihtimal alıcaz maçı be adi herif sen aldığın parayı coluğuna cocuğuna nasıl yediriceksin sen ya, yutarken o lokmalar boğazında kalır inşallah ne diyim ki daha sana karaktersiz herif..

Emirhan Ömeroğlu
19.10.2009, 22:18
Kadırga TV de Cevat Kol beyfendisi ve programın sunucusu bordomavi.net ve dağıtılan ödüllere salladılar. Böyle bir sitenin varlığından haberdar değillermiş umurlarında değilmiş. Yarası büyük Cevat Kol beyfendisinin. Zaten yaptığı programda Trabzonspor yorumcusumu yoksa galatasaray yorumcusumu anlayamadım.

r9emre
19.10.2009, 22:21
maçı izleyen herkes hakeme sayıp duruyor bence bu maçta biz her türlü yenebilirdik hakemide yenerdik futboldan zerre kadar anlayan biri bile 2-2 olduğunda galatasarayın defansının resmen yol geçen hanına döndüğünü görüyordu broos oyunu hiç mi okuyamıyor anlamıyorum bu kadar da olamaz biz 2-2 olana kadar top filan oynamadık zaten 1.gol şans 2.golde tamamen bireysel yetenek colmanın hiç organize atak yapamadık dk 60 engin baytar serkanı çıkartıp işte o zaman alanzinho barış memiş alsa oyuna maç kopardı hatta farka bile gidilebilirdi resmen dağılmıştı gs ama aynı kadroyla devam edilirse maç resmen bağırıyordu gs gol atıcak diye barış özbek oyuna girdi zaten ellerinde olan orta sahayı tamamen ele geçirdiler 2 pas yapamadık direk ayağımızdan almaya başladılar topu hemen peşinden adamların golleride geldi zaten böyle hakeme laf atıyoruz evet haklıyız ama önce kendi hatalarımıza bakmalıyız hayır anlamıyorum biz ne zaman gerçek iyi bir teknik direktöre sahip olabilicez cidden merak ediyorum kadromuz şuanda çok rahat şampiyonluk yarışında olabilecek bir kadro tek sağ bek ve tek bir forvet lazım ama bu halde de yeterliydi yarışın içinde olabilmek için

AKSOY_61
19.10.2009, 22:25
şuanda kadırgada ts yi konuşuyorlar.

birisi ''ts düme düşebilir 2001 sezonuna benziyor'' dedi.

diğerleri hepbir ağızdan ''oo o kadar değil küme felan yok'' dedi.

adam hemen lafı değiştirdi tabi ''ya ligi ilk 5 dışında bitirmek zaten küme düşmektir'' dedi.

bu nasıl muhalettir böyle ya

Emrah Akcagöz
19.10.2009, 23:43
Hangi sorun Emrah, aynı sorun dışarıda da var...Neden dışarıda kazanıyoruz? Çünkü kapanmayan rakiplere karşı kolay pozisyon buluyoruz...Ha 25 yılın verdiği bir sıkıntı yok mu? Vardır elbette ama mesele bu değil...Mesele iyi bir takım yapmak üzere iken hep o son iki noktayı doldurmayıp Allah a havale etmek...
Sorun gene yönetime çıkıyor abi hep merak ediyorum neden o son noktaları koymuyolar engel olan gizli bi güçmü var nedir bu..?

Kurtlar Vadisinin Trabzonspor versiyonu yapılsa o da izlenme rekoru kırar herhalde..

Ohh be ne ala memleket sonrada bunlar hakemim diye geçiniyolar..Yazıklar olsun bu hakemin kalıbına, insanlığına.. Adi herif..

Kaan
20.10.2009, 00:11
http://img33.imageshack.us/img33/8708/abitogluboyleistedi.jpg

Emre ÖZTÜRK
20.10.2009, 00:15
http://img33.imageshack.us/img33/8708/abitogluboyleistedi.jpg

güzel çalışma ama penaltı pozisyonu daha anlaşılır olsa çok daha iyi olabilirdi.Eline sağlık yinede.

Hüdai Pervaneli
20.10.2009, 00:16
Tony kaleden ciksa hatali Cikmasa hatali

ne yapicak Bu adam

Tunga
20.10.2009, 00:53
Karadeniz FIRTINASI ...

Önce fırtınalığı, sonra da Karadeniz'i kaybettik. Ve bu dün akşam olmadı.

Bu lakabın isim hakkını almaya koşana kadar, içini doldurmayı becerebilseydik keşke.

Yıllardır, İstanbul'a 8-9 defans oyuncusu ile geliyor, daha ilk yarıda 1-2 gol yiyor, sonra da bunları çıkarabilmek için olmayacak, mantık dışı riskler alıyoruz.

Görüşlerine değer verdiğim tüm Trabzonsporlular, genel basına inat, Trabzonspor'un bu maçta favori olduğunu söylüyordu. BEnim de dahil olduğum bu grubun hatrı sayılır miktarda sebepleri de vardı bu argüman için.

Galatasaray çok iyi oyunculardan kurulu ama dişli sistemi gibi işlemeyen, en önemlisi de defansı ile takımın gerisi arasında kopukluk olan bir takımdı. Çok gol atıyorlar ama çok da gol yiyorlardı. Trabzonspor'un da orta saha ve forvette bunları değerlendirebilecek silahları vardı.

Kadrolar açıklandığında yüzüm kızardı. Zira Bross (ya da ona telkin verenler) korkmuştu! Ben ve benim gibi düşünenler korkmuyordu ama o korkmuş, korkturulmuştu!

Yazıklar olsun böyle sünepeliğe. Böyle korkaklığa. Trabzonspor bu mudur? Trabzonspor çekinir ve önlem alabilir elbette ama korkarsa, rezillik olur ve ben bunu kaldıramıyorum.

Bu kadroyu Bross'un yaptığına inanmıyorum. Çok akıl hocası var Trabzon'da. Bu aklı evvel akıl hocaları, korkaklar aynı zamanda. Daha Trabzonspor'un ne olduğunu ve ne olmadığını çözememişler. Ya da ciddi bir şekilde farklı düşünüyoruz onlarla.

3 gol attık ya daha ne?

Kendimizi kandırmayalım. Son golü buçuk saysak, sadece yarım golümüz var, o kadar. Penaltımız verilmedi! Peki en az penaltı kadar net olan pozisyonda biz golü yapabildik mi? Serkan hayatında daha önce hiç kaleciyle karşı karşıya kalmış mıydı acaba?

Takımın sağ açığı, sağ bek olur, sol açığı da vatandaşı olan sol bekin açıklarını kollatmak için oynatırsanız, Serkan penaltı kadar değerli olan o golü kaçırabilir.

Alanzinho, Yattara, Gökhan, Barış...

Madem bu oyuncular 11'e giremeyecek kadar yetersizler, o halde neden denize düşünce bu yılanlara sarılıyorsunuz? Ne zaman maç zora girse "Gel Yattara", "Gel Alanzinho", "Gel Gökhan".

Engin'in torpili kimden Allah aşkına?

"Türkiye'deki tüm 61'leri toplayacağız" dedikten sonra tabloya bakın: Bizim 61'imizi Gineli top cambazı, futbol sihirbazı giyiyor! Gerçek bir sihirbaz. En çok parayı alıp, en az oynayan bir mühendislik harikası!

Bu sene en iyi topu hangi maçta oynadık? Bence Sivasspor maçıydı. Peki o maçta bile tek başına oynayan forvet Umut olunca sırıtmamış mıydı? Peki bu çocuğu bunca yalnızlığa atmanın anlamı nedir?

Gençlerbirliği maçında sol kanatta kaybolan Ferhat'ın bizdeki kredisi bu kadar mıydı? Cale'ye tahammülde nereye varacağız?

9 !!

Tam 9 ters kademe yaptı Tayfun! Hem de kime? Cale'ye. sağ bekin, sol beke ters kademe yaptığı nerede görülmüş? Hele ki bunların 4 tanesi net gol pozisyonunu kesti. Peki yediğimiz ilk golde günah keçisi Tayfun mu olmalıdır? Yapanla, ben futbol konuşmam!

Arda aynı yolun yolcusuyken, tüm camia onu geri getirdi ve bugün Türkiye'nin en büyük yıldızı deniyor onun için. Biz Barış için ne yapıyoruz?

Görmüyor muyuz? Daha iyisi yok elimizde. O halde gerekirse kazanmak için seferber olacağız. Yattara'ya verilen şansın 10 katını hakediyor Barış.

Kendiniz için çok önemli bir büyük maça çıkıyorsunuz ve takımda TAM 8 DEFANSİF GÖREVLİ OYUNCU. Çaresizsiniz. Tıkanmışsınız. Yok olmuşsunuz. Tarihi fark olacak diye korkarken, şans yüzümüze gülüyor ve bir gol bulup umutlanıyoruz.

İkinci yarının ilk 15 dakikasında Galatasaray kalesinin önünden ayrılmıyoruz ve tıkıyoruz. Bence tesadüfen ikinci golü de buluyoruz. Colman klasiği bir gol ama tesadüfi. Hazırlanmış bir gol değil. O dakikalarda takım sadece rakip sahada oynamaya çalışıyor ve pres yapıyor o kadar. Bu bile iş görüyor. 2'yi bulduktan sonra hocalık yapılması gerekli an geliyor. Dua ediyorum ki, Alanzinho ve/veya Gökhan oyuna alınsın diye; ama bizim hocamız sanki bu golleri kendimiz hazırlamış ve yeratmış gibi, halden memnun ve müdahale etmiyor. Galatasaray 2 gol daha atınca, günah keçileri bir anda kurtarıcı oluyor "YİNE" ve oyun rakip yarı alanda oynanıyor. Galatasaray'ın ağzı kapanıyor. Ama iş işten geçmiş bile.

Gabriç, en iyi maçlarını ne zaman oynadı ve o zamanda arkasında kim oynuyordu? O oyuncu neden oynamıyor?

PEki o oynamıyor. Hüseyin'in çikolata renkli alternatifi, önemli (?) transferimiz neden yok sahada?

Sözleşmesi geçtiğimiz sezon yenilenen ve takımda en çok para kazanan oyuncu, Yattara, oynamak ve rol almak için neyi bekliyor? 3,5 milyon Euro para verilen Alanzinho neden yedek? Selçuk (geçtiğimiz sene yılın transferlerinden biri ve 2,5 milyon mangır sayılmış bir adam) neden yok? Peki Geçtiğimiz senenin en pahalı transferi ve bence parasının karşılığını veren Gökhan neden yedek?

Son iki senenin transferlerinden Ferhat, Gökhan, Alanzinho, Tjikuzu, Selçuk, Song ve sözleşmesi yükseltilen Yattara yok.

Neden transfer yapıyoruz o zaman? BAkın, ben bu oyuncuların oynamayacak kadar kötü olduklarını düşünsem bunu mali bir problem olarak görürdüm; ama öyle düşünmüyorum ve o nedenle de Bross'a kim karışıyorsa artık bıraksın diyorum.

4. golü yemesek 10 kişi kalacaktık. Neden? Çünkü "her zamanki gibi saçma sapan bir kart gören Engin, kuvvetle muhtemel atılacaktı". 4'ü yiyince değiştirilmek zorunda kalınıldı.

Eğer ben Trabzonspor'un başkanı olsaydım, kadrolar elime gelir gelmez hocayı arar ve "derhal takımı bu pısırık kadro ve anlayıştan uzaklaştır" derdim.

8 defans adamı ile oyna, yirmi dakikada iki gol ye!

Bunun adı acziyettir.

Böyle korkak bir takım olacaksa Trabzonspor (son 15 yıldaki görüntüsü gibi) batsın, bitsin. Başka da bir anlmı kalmıyor zaten.

Trabzonspor'u tutmamın "coğrafi olmayan" bazı sebepleri var. İşte o sebeplerin neredeyse tamamının içine edildi. Ben küçükken sokakta bizi kızdırdıklarında "En çok kim koydu" der, kurtulurdum. Şimdiki tabloda Galatasaray'ın 16 maç gerisindeyiz. Zira 15 yıldır kendine inançsız, korkak, ürkek bir takım olduk; ama rakiplerimiz, hala bizimle oynarken "ciddi bir büyük takımla oynuyormuş ciddiyetiyle hazırlanıyorlar". Onlar bu ciddiyette olunca da biz sıfırla uğraşıyoruz.

Süratle ilerlemekte olduğumuz "sıradan takım olma yolunda" başarılı olursak, emin olun ki bugünden daha fazla büyük maç galibiyetimiz olacak.

Kulübün profesyonelleri, çim görevlisi, stat müdürü, otobüs şoförü, GENEL MÜDÜRÜ ve tüm diğer yöneticileri derhal bırakmalı bu işi. Ben artık kulübü aradığımızda, "Ama o Fener. Yapar tabi" laflarını duyacağıma, bu takımı bırakırım daha iyi.

Alınan en kötü mağlubiyetten bile daha ağır geliyor bana bu.

Hakem, Allah'ın cezası bir mahlukat. Dün de buna uygun kararlar verdi; ama bunca hatalı karar bile, bizim kendi güvensizliğimizi gölgelememeli. Zira hakem o maçı katletmese ve biz maçı kazanmış olsak (ki o kararlara rağmen kazanamayacağımıza daha kadroları okuyunca emin olmuştum) bile, hedefe doğru yol alamadığımız açıktı. Yani olsa olsa 3 puan alacaktık.

Sakın demeyin ki, "alınan her puan değerlidir" diye.Geçen senenin son maçında 1-0 önde olduğumuz Fener maçını kazanmayı, hem de kendi sahamızda kazanmayı becerebilsek, o takdirde, bu sene Şampiyonlar Ligi'ndeydik. Yapabildik mi?

İkinci yarı Trabzon'daki Galatasaray maçı, bundan çok daha zor olacak. Bakalım o zaman takımın başında, kulübün başında kimler olacak? BAkalım o gün kaç defans oyuncusuyla çıkacağız maça?

Trabzonspor'u küçük gören Trabzonsporlular'ın hayattaki en büyük sevinci, Trabzonspor'un yaşattığı kadar olsun inşallah!

Dost acı söyler demiyorum. Ben Trabzonspor'a dost değilim. Ben Trabzonspor'un yetkisi elinde olmayan kendisiyim. Eğer dile gelse, o da aynı şeyleri söyleyecekti.

Trabzonspor mafya değildir; mahallenin delikanlı kabadayısıdır ve tüm dünyayı bir yumrukla yıkacağına inancı vardır. Yıkamasa bile...

Peki bu Trabzonspor'un, o mahalle kabadayısına benzer bir tavrı var mıdır?

İşte bu nedenle biz Fırtına'yı söndürdük ve takımın da Karadeniz ile bağını kopardık.

Sonunda ne Karadeniz kaldı, ne de Fırtına.

Çok üzgünüm!

Cyzio
20.10.2009, 01:00
Sevgili Dostum;

Çok güzel bir yazı yazmışsınız, ellerinize sağlık. Bana gelince Trabzon'da neler olup bittiğini gerçekten merak ediyorum. Siz şu günlerde maşaalah meselelerin üzerine cesaretle gidiyorsunuz. Ben o kadar cesur değilim. Belki de yorgun ve yaşlıyım.

Ve çok üzgünüm...

.

Fatih Özkan
20.10.2009, 01:01
Karadeniz FIRTINASI ...

Bu lakabın isim hakkını almaya koşana kadar, içini doldurmayı becerebilseydik keşke.

Yıllardır, İstanbul'a 8-9 defans oyuncusu ile geliyor, daha ilk yarıda 1-2 gol yiyor, sonra da bunları çıkarabilmek için olmayacak, mantık dışı riskler alıyoruz.

Görüşlerine değer verdiğim tüm Trabzonsporlular, genel basına inat, Trabzonspor'un bu maçta favori olduğunu söylüyordu. BEnim de dahil olduğum bu grubun hatrı sayılır miktarda sebepleri de vardı bu argüman için.

Galatasaray çok iyi oyunculardan kurulu ama dişli sistemi gibi işlemeyen, en önemlisi de defansı ile takımın gerisi arasında kopukluk olan bir takımdı. Çok gol atıyorlar ama çok da gol yiyorlardı. Trabzonspor'un da orta saha ve forvette bunları değerlendirebilecek silahları vardı.

Kadrolar açıklandığında yüzüm kızardı. Zira Bross (ya da ona telkin verenler) korkmuştu! Ben ve benim gibi düşünenler korkmuyordu ama o korkmuş, korkturulmuştu!

Yazıklar olsun böyle sünepeliğe. Böyle korkaklığa. Trabzonspor bu mudur? Trabzonspor çekinir ve önlem alabilir elbette ama korkarsa, rezillik olur ve ben bunu kaldıramıyorum.

Bu kadroyu Bross'un yaptığına inanmıyorum. Çok akıl hocası var Trabzon'da. Bu aklı evvel akıl hocaları, korkaklar aynı zamanda. Daha Trabzonspor'un ne olduğunu ve ne olmadığını çözememişler. Ya da ciddi bir şekilde farklı düşünüyoruz onlarla.

3 gol attık ya daha ne?

Kendimizi kandırmayalım. Son golü buçuk saysak, sadece yarım golümüz var, o kadar. Penaltımız verilmedi! Peki en az penaltı kadar net olan pozisyonda biz golü yapabildik mi? Serkan hayatında daha önce hiç kaleciyle karşı karşıya kalmış mıydı acaba?

Takımın sağ açığı, sağ bek olur, sol açığı da vatandaşı olan sol bekin açıklarını kollatmak için oynatırsanız, Serkan penaltı kadar değerli olan o golü kaçırabilir.

Madem bu oyuncular 11'e giremeyecek kadar yetersizler, o halde neden denize düşünce bu yılanlara sarılıyorsunuz? Ne zaman maç zora girse "Gel Yattara", "Gel Alanzinho", "Gel Gökhan".

"Türkiye'deki tüm 61'leri toplayacağız" dedikten sonra tabloya bakın: Bizim 61'imizi Gineli top cambazı, futbol sihirbazı giyiyor! Gerçek bir sihirbaz. En çok parayı alıp, en az oynayan bir mühendislik harikası!

Bu sene en iyi topu hangi maçta oynadık? Bence Sivasspor maçıydı. Peki o maçta bile tek başına oynayan forvet Umut olunca sırıtmamış mıydı? Peki bu çocuğu bunca yalnızlığa atmanın anlamı nedir?

Gençlerbirliği maçında sol kanatta kaybolan Ferhat'ın bizdeki kredisi bu kadar mıydı? Cale'ye tahammülde nereye varacağız?

9 !!

Tam 9 ters kademe yaptı Tayfun! Hem de kime? Cale'ye. sağ bekin, sol beke ters kademe yaptığı nerede görülmüş? Hele ki bunların 4 tanesi net gol pozisyonunu kesti. Peki yediğimiz ilk golde günah keçisi Tayfun mu olmalıdır? Yapanla, ben futbol konuşmam!

Arda aynı yolun yolcusuyken, tüm camia onu geri getirdi ve bugün Türkiye'nin en büyük yıldızı deniyor onun için. Biz Barış için ne yapıyoruz?

Görmüyor muyuz? Daha iyisi yok elimizde. O halde gerekirse kazanmak için seferber olacağız. Yattara'ya verilen şansın 10 katını hakediyor Barış.

Kendiniz için çok önemli bir büyük maça çıkıyorsunuz ve takımda TAM 8 DEFANSİF GÖREVLİ OYUNCU. Çaresizsiniz. Tıkanmışsınız. Yok olmuşsunuz. Tarihi fark olacak diye korkarken, şans yüzümüze gülüyor ve bir gol bulup umutlanıyoruz.

İkinci yarının ilk 15 dakikasında Galatasaray kalesinin önünden ayrılmıyoruz ve tıkıyoruz. Bence tesadüfen ikinci golü de buluyoruz. Colman klasiği bir gol ama tesadüfi. Hazırlanmış bir gol değil. O dakikalarda takım sadece rakip sahada oynamaya çalışıyor ve pres yapıyor o kadar. Bu bile iş görüyor. 2'yi bulduktan sonra hocalık yapılması gerekli an geliyor. Dua ediyorum ki, Alanzinho ve/veya Gökhan oyuna alınsın diye; ama bizim hocamız sanki bu golleri kendimiz hazırlamış ve yeratmış gibi, halden memnun ve müdahale etmiyor. Galatasaray 2 gol daha atınca, günah keçileri bir anda kurtarıcı oluyor "YİNE" ve oyun rakip yarı alanda oynanıyor. Galatasaray'ın ağzı kapanıyor. Ama iş işten geçmiş bile.

Gabriç, en iyi maçlarını ne zaman oynadı ve o zamanda arkasında kim oynuyordu? O oyuncu neden oynamıyor?

PEki o oynamıyor. Hüseyin'in çikolata renkli alternatifi, önemli (?) transferimiz neden yok sahada?

Sözleşmesi geçtiğimiz sezon yenilenen ve takımda en çok para kazanan oyuncu, Yattara, oynamak ve rol almak için neyi bekliyor? 3,5 milyon Euro para verilen Alanzinho neden yedek? Selçuk (geçtiğimiz sene yılın transferlerinden biri ve 2,5 milyon mangır sayılmış bir adam) neden yok? Peki Geçtiğimiz senenin en pahalı transferi ve bence parasının karşılığını veren Gökhan neden yedek?

Son iki senenin transferlerinden Ferhat, Gökhan, Alanzinho, Tjikuzu, Selçuk, Song ve sözleşmesi yükseltilen Yattara yok.

Neden transfer yapıyoruz o zaman? BAkın, ben bu oyuncuların oynamayacak kadar kötü olduklarını düşünsem bunu mali bir problem olarak görürdüm; ama öyle düşünmüyorum ve o nedenle de Bross'a kim karışıyorsa artık bıraksın diyorum.

4. golü yemesek 10 kişi kalacaktık. Neden? Çünkü "her zamanki gibi saçma sapan bir kart gören Engin, kuvvetle muhtemel atılacaktı". 4'ü yiyince değiştirilmek zorunda kalınıldı.

Eğer ben Trabzonspor'un başkanı olsaydım, kadrolar elime gelir gelmez hocayı arar ve "derhal takımı bu pısırık kadro ve anlayıştan uzaklaştır" derdim.

Bunun adı acziyettir.

Böyle korkak bir takım olacaksa Trabzonspor (son 15 yıldaki görüntüsü gibi) batsın, bitsin. Başka da bir anlmı kalmıyor zaten.

Trabzonspor'u tutmamın "coğrafi olmayan" bazı sebepleri var. İşte o sebeplerin neredeyse tamamının içine edildi. Ben küçükken sokakta bizi kızdırdıklarında "En çok kim koydu" der, kurtulurdum. Şimdiki tabloda Galatasaray'ın 16 maç gerisindeyiz. Zira 15 yıldır kendine inançsız, korkak, ürkek bir takım olduk; ama rakiplerimiz, hala bizimle oynarken "ciddi bir büyük takımla oynuyormuş ciddiyetiyle hazırlanıyorlar". Onlar bu ciddiyette olunca da biz sıfırla uğraşıyoruz.

Süratle ilerlemekte olduğumuz "sıradan takım olma yolunda" başarılı olursak, emin olun ki bugünden daha fazla büyük maç galibiyetimiz olacak.

Kulübün profesyonelleri, çim görevlisi, stat müdürü, otobüs şoförü, GENEL MÜDÜRÜ ve tüm diğer yöneticileri derhal bırakmalı bu işi. Ben artık kulübü aradığımızda, "Ama o Fener. Yapar tabi" laflarını duyacağıma, bu takımı bırakırım daha iyi.

Hakem, Allah'ın cezası bir mahlukat. Dün de buna uygun kararlar verdi; ama bunca hatalı karar bile, bizim kendi güvensizliğimizi gölgelememeli. Zira hakem o maçı katletmese ve biz maçı kazanmış olsak (ki o kararlara rağmen kazanamayacağımıza daha kadroları okuyunca emin olmuştum) bile, hedefe doğru yol alamadığımız açıktı. Yani olsa olsa 3 puan alacaktık.

Sakın demeyin ki, "alınan her puan değerlidir" diye.Geçen senenin son maçında 1-0 önde olduğumuz Fener maçını kazanmayı, hem de kendi sahamızda kazanmayı becerebilsek, o takdirde, bu sene Şampiyonlar Ligi'ndeydik. Yapabildik mi?

İkinci yarı Trabzon'daki Galatasaray maçı, bundan çok daha zor olacak. Bakalım o zaman takımın başında, kulübün başında kimler olacak? BAkalım o gün kaç defans oyuncusuyla çıkacağız maça?

Trabzonspor'u küçük gören Trabzonsporlular'ın hayattaki en büyük sevinci, Trabzonspor'un yaşattığı kadar olsun inşallah!

Dost acı söyler demiyorum. Ben Trabzonspor'a dost değilim. Ben Trabzonspor'un yetkisi elinde olmayan kendisiyim. Eğer dile gelse, o da aynı şeyleri söyleyecekti.

Trabzonspor mafya değildir; mahallenin delikanlı kabadayısıdır ve tüm dünyayı bir yumrukla yıkacağına inancı vardır. Yıkamasa bile...

İşte bu nedenle biz Fırtına'yı söndürdük ve takımın da Karadeniz ile bağını kopardık.

Çok üzgünüm!

Bu saatte okumaya değer mükemmel bir yorum!
Bunu kulüpten birilerinin de okuması gerekir!
Yalnız okuması yetmez, idrak etmesi ve gerçekleri görmesi gerekir...

ilhan
20.10.2009, 01:07
Katılmadığım bir kaç yer var ama güzel bir kritik olmuş Tunga abi. Özlemiştik. :)

savas avci
20.10.2009, 01:10
Karadeniz FIRTINASI ...

3 gol attık ya daha ne?

9 !!

Bunun adı acziyettir.

Çok üzgünüm!
Tüm taraftarlarımızın ortak isyanı olmuş teşekkürler...

Mehmet Sarigül
20.10.2009, 01:11
3.gol:Keita ortayi kesiyor,sylva neden cikip da almiyor,ya da barosun topu indirecegi nokta belli iken sylva neden kalede cakili kaliyor?

4.gol:Baris ceza sahasina paralel ortayi gönderiyor,sylva neden yine cikip da topa hamle yapmiyor,neden elini kullanmanin avantajini degerlendirmiyor?

Senin yazmis olduklarin dogru ama sylva nin cizigiye yapismasini da unutmamak lazim.

Evet sylva efendi öyle sut atilirken kalenin önünde durmayacaksin,ceza sahasina ortalar geldigi zaman kale sahasina hakim olacaksin.

Sylva kim,ceza sahasina hakim olmak kim,cizgiye yapisiyor beyefendi.

Sorularina ben cevap vereyim;

3. Gol: Keita'nin bulundugu yere ve ortasinin acisina bakarsan, bu bir kalecinin cikabilecegi bir orta olmadigini anlayacaksin. O topa bir kalecinin cikmasi, kalede kalmasindan daha riskli. Bu pozisyonda Tayfun yanlis yer almasa tehlike bile olusmayacak. Onu birak Tayfun Baros'la birlikte kafaya ciksa topu Arda'ya cikaramayacak. Ama Tayfun bu, panikledimi ne yapacagi belli olmuyor.
Sorunun ikinci bölümüne gelince, Silva Baros'un indirdigi topa cikamaz, cünkü Baros'un o an iki opsiyonu var! I. Topu direkt kafala kisa köseye vurmak, II. Topu Arda'ya indirmek.
Bu arada "Giray neden Arda'nin önüne gecmiyor ve pozisyonu seyrediyor?" diye sorabilirsin ama sormazsin, cünkü sen Silva'yi kafaya takmissin.

4. Gol: Tac atisinda bütün defans "kis uykusunda", oysa ki bu golün kopyasini Trabzon'da da yemistik Gs'den. Hizli kullanilan bir tac atisi, Baris'in cezasahasina girerken yaptigi sert orta sut karisimi topa Baros hamle yapiyor, cünkü calisilmis bir pozisyon. Sen o anda Silva'yi gözlemleyecegine Tayfun ve Giray ikilisine bir bak. Cünkü pozisyon Tv'den (bir acidan) cok güzel görünüyor, Tayfun ve Giray o an hala 3. golün etkisinden kurtulamamislar. Pozisyon daha olusmadan Tayfun sahada el kol hareketleri ile birseyler anlatiyor.
Cünkü biliyor ki 3. golde hata yapti, tipki Giray gibi...
O pozisyonda Silva'nin cikmasi mümkün degil, topun hizi ve Baros'un bulundugu nokta buna engel. Kaldi ki pozisyon diye birsey yok ortada, tamamen Giray ve Tayfun'un oyundan kopmasindan kaynaklan bir gol.

Kalecilik senin anlattigin kadar basit bir olay degil...
Sence neden Türkiye'den degil de, örnegin Almanya'da hep iyi kaleciler yetisir?
Kalecilik yetenek disinda cok calisma isteyen bir mevki...tabi bu calismalari dogru yönlendirecek tecrübeli bir kalecinin önderliginde.
Örnegin, bana göre Tolga cok yetenekli bir kaleci (Onur'dan bile daha yetenekli!). Ama Tolga cok yetenekli olmasina ragmen eksiklerini bir türlü düzeltemedi, bana göre ya yeterince calismadi veya onu calistiran hocalari yeterli düzeyde degildi...

Bugünlerde (özellikle yerel) medyada bir Silva kampanyasi var, nedenini tam bilmiyorum ama tahmin edebiliyorum...

afsbahar
20.10.2009, 01:34
Eline, emeğine sağlık.

M.Kılıç50
20.10.2009, 01:59
Bu Mac nedeniyle Ne Broos´a, Ne Takimimiza, Nede Yönetime Yüklenmiyecegim...

Abitoglu olmasa biz 2-2´nin devamini getirirdik...
tabiiki en iyi cevap serkan´in o pozisyonu gole cevirmesi olcakti ama olmadi maalesef... :(

Dip.Ing.Mag.
20.10.2009, 02:05
cok önemli kayseri macindan itibaren kaleyi ya tolga yada onur korumali , sylva ile olmayacak bu is. ayrica 9 haftada sylva tam 13 gol yedi bu cok abarti bir durum evet, dusunuyorum da ayni golleri tolga yeseydi ne olurdu haili? birakin 13 gol yemeyi sadece gs macinda 4 gol yeseydi , herhalde bizim cok bilen taraftarimiz onu meydanda asardilar.. el insaf yahu , biraz vicdan varsa artik kendi usaklarimiza sahip cikalim bakin her sezon oldugu gibi bu sezon da artik bir iddamiz kalmadi, oyuzden bizim usaklari ve gencleri kazandiralim bari bu takima. ahmet sarilar goksular baris tolga falan yahu hala anlamadigim birsey bu ahmet sari iyi diyorlar niye denenmez bu usak, gunumuzde barcelonasindan tutunda bizim ligdeki diyarbakirina kadar her takim geclere onem veriyor , as oyuncusundan verim alamadimi , yada genc oyuncuyu takima adepte etmek adina gorev veriliyor... ama bu bitek bizim takimda yapilmiyor neden bunu bilmek istiyorum neden? madem umut ve gökhan iyi degiller, yada verimsizler, yada formsuzlar peki neden ahmetler oynatilmiyor? ikincisi bakin yukarida yazdigim gibi 2009/2010 sezonu da bizim icin bitmistir, ama daha 2 hafta oncesine kadar yoklari oynayan bjk bile birsey edecek yarisin icine girecek. iste bizim farkimiz burda , biz bastan koptuk mu sonunu getiremiyoruz , neden mi artik hakemler sayesinde de olsa biz bu istanbul takimlari ile basedemiyoruz. cok agrima gidiyor ama bas edemiyoruz. böyle yönetimler geldikcede edemeyiz... burda aslinda baskanida suclamiyorum, belki o cok samimi olarak yonetiyor klubu ama onun bazi akil hocalari var iste bize zarar veren asil onlardir. hadi gecmis olsun bir sezona daha , henuz ligin 9. haftasindan havlu atmayi basardik ...

Dip.Ing.Mag.
20.10.2009, 02:08
Bu Mac nedeniyle Ne Broos´a, Ne Takimimiza, Nede Yönetime Yüklenmiyecegim...

Abitoglu olmasa biz 2-2´nin devamini getirirdik...
tabiiki en iyi cevap serkan´in o pozisyonu gole cevirmesi olcakti ama olmadi maalesef... :(

dogru duzgun takim olsaydik iste orda o top bir hcuumcunun yada bir ileri uc elemaninin ayaginda olurdu ve gol sansimiz dahada yuksek olurdu... sorunda orda iste o ve onun gibi pozisyonlarda neden hep , orta saha oyunculari oluyor bizim forvetlerimiz ne is yaparlar? bizi boyle forvetlere muhtac ettiler ya helal vallahi , umut ve gokhan dususte olan vizyonumuzu dahada ayaklar altina aliyorlar.

Dip.Ing.Mag.
20.10.2009, 02:11
sezon basinda su yapilacakti baska birsey degil ; Fatih Tekke ve kaliteli bir sag kanat.cok sey mi istedi bu taraftar ??

is_mail61
20.10.2009, 02:23
vallahi gram üzülmedim böyle oynayalım yenilsekde farketmez ama TRABZONSPOR böyle oynıcak arkadaş ezilmicek akın akın saldırıcak boğacak rakip korkudan öle taçlara götürcek topu karı gibi kazanmaya çalışıcak kendi sahasında işte böyle olucak o korkuyu vericeksin adam he biz 4ü atsak abitoğlu 5i atardı arkadaşlar bu bi gerçek alıştık artık ama sadri başkanında dediği gibi bu taraftarında bi sabrı var bakalım dolduğunda bukadar adamı nasıl tutucaklar

Sivrikaya
20.10.2009, 03:20
vallahi gram üzülmedim böyle oynayalım yenilsekde farketmez ama TRABZONSPOR böyle oynıcak arkadaş ezilmicek akın akın saldırıcak boğacak rakip korkudan öle taçlara götürcek topu karı gibi kazanmaya çalışıcak kendi sahasında işte böyle olucak o korkuyu vericeksin adam he biz 4ü atsak abitoğlu 5i atardı arkadaşlar bu bi gerçek alıştık artık ama sadri başkanında dediği gibi bu taraftarında bi sabrı var bakalım dolduğunda bukadar adamı nasıl tutucaklar

ehuheuheuh
ben farklı maç izledim herhalde.. :D bizim topçular titriyordu..

is_mail61
20.10.2009, 03:36
ehuheuheuh
ben farklı maç izledim herhalde.. :D bizim topçular titriyordu..

o ilk 25 dk dı be biz nezaman 2. golü yedik kaybediceğimiz bişi olmadığını anladığımızda çok güzel oynadık yani olardan bş farkımız olmadıını anladık

kuymakk
20.10.2009, 03:37
Sorularina ben cevap vereyim;

3. Gol: Keita'nin bulundugu yere ve ortasinin acisina bakarsan, bu bir kalecinin cikabilecegi bir orta olmadigini anlayacaksin. O topa bir kalecinin cikmasi, kalede kalmasindan daha riskli. Bu pozisyonda Tayfun yanlis yer almasa tehlike bile olusmayacak. Onu birak Tayfun Baros'la birlikte kafaya ciksa topu Arda'ya cikaramayacak. Ama Tayfun bu, panikledimi ne yapacagi belli olmuyor.
Sorunun ikinci bölümüne gelince, Silva Baros'un indirdigi topa cikamaz, cünkü Baros'un o an iki opsiyonu var! I. Topu direkt kafala kisa köseye vurmak, II. Topu Arda'ya indirmek.
Bu arada "Giray neden Arda'nin önüne gecmiyor ve pozisyonu seyrediyor?" diye sorabilirsin ama sormazsin, cünkü sen Silva'yi kafaya takmissin.

4. Gol: Tac atisinda bütün defans "kis uykusunda", oysa ki bu golün kopyasini Trabzon'da da yemistik Gs'den. Hizli kullanilan bir tac atisi, Baris'in cezasahasina girerken yaptigi sert orta sut karisimi topa Baros hamle yapiyor, cünkü calisilmis bir pozisyon. Sen o anda Silva'yi gözlemleyecegine Tayfun ve Giray ikilisine bir bak. Cünkü pozisyon Tv'den (bir acidan) cok güzel görünüyor, Tayfun ve Giray o an hala 3. golün etkisinden kurtulamamislar. Pozisyon daha olusmadan Tayfun sahada el kol hareketleri ile birseyler anlatiyor.
Cünkü biliyor ki 3. golde hata yapti, tipki Giray gibi...
O pozisyonda Silva'nin cikmasi mümkün degil, topun hizi ve Baros'un bulundugu nokta buna engel. Kaldi ki pozisyon diye birsey yok ortada, tamamen Giray ve Tayfun'un oyundan kopmasindan kaynaklan bir gol.

Kalecilik senin anlattigin kadar basit bir olay degil...
Sence neden Türkiye'den degil de, örnegin Almanya'da hep iyi kaleciler yetisir?
Kalecilik yetenek disinda cok calisma isteyen bir mevki...tabi bu calismalari dogru yönlendirecek tecrübeli bir kalecinin önderliginde.
Örnegin, bana göre Tolga cok yetenekli bir kaleci (Onur'dan bile daha yetenekli!). Ama Tolga cok yetenekli olmasina ragmen eksiklerini bir türlü düzeltemedi, bana göre ya yeterince calismadi veya onu calistiran hocalari yeterli düzeyde degildi...

Bugünlerde (özellikle yerel) medyada bir Silva kampanyasi var, nedenini tam bilmiyorum ama tahmin edebiliyorum...

Sana katılıyorum yenilen 4 golün 3'ü önce Giray sonra Tayfun hatalı.Hatadır bu olacak ama bu kadar acemi hatalar olmaz.Bunu görmeyen futbol cahilleri çok bu memlekette.Yazıp duracaklar bardağın boş tarafını.

Sivrikaya
20.10.2009, 03:41
Sana katılıyorum yenilen 4 golün 3'ü önce Giray sonra Tayfun hatalı.Hatadır bu olacak ama bu kadar acemi hatalar olmaz.Bunu görmeyen futbol cahilleri çok bu memlekette.Yazıp duracaklar bardağın boş tarafını.

giray ve egemen . bu ikili var olduğu sürece ts nin defansı evlere şenlik.. sezon sonuna kadar böyle olacak.

Göbekteki adamlar sorumsuz olursa kanatlar zaten aksar.

kuymakk
20.10.2009, 03:42
"Ersun Yanal'dan özür dilemek lazim..." (18.10.2009, Serdar Bali)

Lazın aklı sonradan gelirmiş.ya ...... ya.......:mad:

kuymakk
20.10.2009, 03:43
giray ve egemen . bu ikili var olduğu sürece ts nin defansı evlere şenlik.. sezon sonuna kadar böyle olacak.

Göbekteki adamlar sorumsuz olursa kanatlar zaten aksar.

O zaman demekki sorun golcüde değil daha öncelikli defans problemimiz var.

kuymakk
20.10.2009, 03:46
Türk futbolcusunun en büyük eksikliği
1-Mental eksiklik
2-Kademe
3-Final pasları
Bizim takımda bu alenen görülüyor.

Sivrikaya
20.10.2009, 03:47
O zaman demekki sorun golcüde değil daha öncelikli defans problemimiz var.

Fatih tekke gelsin yanında gökhan oynasın.. Gökhan fatihten fazla gol atar.

Bize sağlam defans lazım. Elalem ayı gibi hızlı gara topçular buluyor. Ts neden bulamıyor hayret ediyorum. almışlar bacak kadar boylu alanzinhoyu.. üflesen yıkılıyor..

kuymakk
20.10.2009, 03:53
Fatih tekke gelsin yanında gökhan oynasın.. Gökhan fatihten fazla gol atar.

Bize sağlam defans lazım. Elalem ayı gibi hızlı gara topçular buluyor. Ts neden bulamıyor hayret ediyorum. almışlar bacak kadar boylu alanzinhoyu.. üflesen yıkılıyor..

Alt yapıdan gelenlerede baksana Barış Memiş,Göksu Alhas kaç santim boyları varki.Öncelikli sorun boy değil.Devede de boy var ama eşeğin peşinden gidiyor.Alanzinho fizik gücüne dayalı futbol oynanan bir ligten geldi.

Sivrikaya
20.10.2009, 04:01
Alt yapıdan gelenlerede baksana Barış Memiş,Göksu Alhas kaç santim boyları varki.Öncelikli sorun boy değil.Devede de boy var ama eşeğin peşinden gidiyor.Alanzinho fizik gücüne dayalı futbol oynanan bir ligten geldi.

Senin dünyadan haberin yok.. Türkiyede kaç tane 61 var biliyormusun.. Ya avrupa..

O futbolcuların hepsi ts nin kapısından geri döndü.. Bizimkiler burun kıvırır.. aman bundan ne olur ki der.. almaz gönderir.. sonrada barış göksu.. barış ve göksu ankara güzündeki emre aygün etmez.. adam gecen sene sebattan gitti.. Ts ye de önerildi.. almadılar. lemi özer hurmacıyı kaç kez getirdi.. almadılar.. Fenerin ardası olacak cocuk..

Mehmet Sarigül
20.10.2009, 04:55
Yerel Medya'dan bir mac yorumu;

"...Maça gelince,Tayfun Cora'ya maşallah diyerek başlamak istiyorum.Hem defansta hem ofansta harikaydı.Son saniyedeki vuruşu da gol olsaydı dahada güzel olacaktı.Ceyhun Gülselam üzerine düşeni fazlasıyla yerine getirdi.Defansın göbeğinde Giray fena değil,Egemen kötüydü..."

Bu yorumu okudukdan sonra bu baslikda yorumlarini elestirdigim forumdaki renkdaslarimdan özür diliyorum.

Egemen
20.10.2009, 07:50
Yerel Medya'dan bir mac yorumu;

"...Maça gelince,Tayfun Cora'ya maşallah diyerek başlamak istiyorum.Hem defansta hem ofansta harikaydı.Son saniyedeki vuruşu da gol olsaydı dahada güzel olacaktı.Ceyhun Gülselam üzerine düşeni fazlasıyla yerine getirdi.Defansın göbeğinde Giray fena değil,Egemen kötüydü..."

Bu yorumu okudukdan sonra bu baslikda yorumlarini elestirdigim forumdaki renkdaslarimdan özür diliyorum.

işte böyle bir şey.. ey gidi yerel medya yatacak yerin yok..

Murat Keçeci
20.10.2009, 10:08
Maçın analizini yapmak gerekirse gs bizim sol kanattaki madeni çok güzel işledi ve maçı aldı.Yenilen gollere gelirsek her golün içinde birden fazla hata vardı.Bu hataları başlangıçtan bitişe göre değerlendirirsek;

1.gol: Birinci dereceden hata ortayı o kadar rahat kestiren cale-gabric ikilisinin ikinci hata hava toplarındaki etkinliğini herzaman bahsettiğimiz girayın hava topunu sektirmesi üçüncü hata ise tayfunun fazla içeriye girmesi arkayı boşaltması.

2.gol: Birinci dereceden hata duran top kullanılıp egemen topu kafayla karşıladıktan sonra topun sol kanata tekrar açılması ve keitanın o topu ceza sahasına göndermesine engel olamamak.İkinci hata servetin olduğu yerde olması gereken girayın orayı bomboş bırakması üçüncü hata slyvanın duruş hatası.

3.gol: Birinci dereceden hata yine cale ve gabricin orta kesilmesine izin vermesi ikinci hata tayfunun barostan önce davranıp topu kornere atması gerekirken tam tersi barosun topu içeriye çevirmesi üçüncü hata içeriye düşen topu takip etmesi gereken oyuncu Giray iken adam markajından haberi olmaması ve Ardanın kolay gol vuruşu

4.gol: Birinci dereceden hata yine cale-gabricin kolay orta kestirmesi ikinci hata stoperlerimizdeki her zaman bahsettiğim önemli bir eksiklik olan sadece topa bakma alışkanlığı kafasını çeviripte ceza sahasında rakipten kim var nerde durur bir bakın Allah aşkına.Üçüncü hata slyva orta kesileceği sırada biraz daha önde olsa topa barostan önce yatarak blonjon edebilirdi bence.

Sonuç olarak kolay çalım yemek,defans blokundaki duruş hataları,bireysel hatalar,kademe hataları gibi yapılacak ne kadar hata varsa yaptık.

Bizim bazı futbolcuları değerlendirmek gerekirse Ceyhun gülselam ve Colmanı çok iyi oynadıkları için Tayfun corayı da mücadelesi maçın skoruna razı olmayan tavrı için kutluyorum.Ceyhun için bir iki kelime etmek gerekirse ilk defa kesici oyuncumuzun olduğu hissini bende uyandırdı bu maçtan öncelerde ya faulsüz top kazanamıyordu ya da kolay çalım yiyordu bu maçta ilk defa ikili mücadelelerin çoğundan galip ayrıldı bu performansını asgari performans olarak görürse bu oyunun altına düşmeyip bu seviyelerde oynarsa o bölge onun olur.Colmana gelirsek ikinci yarıda büyük takımın büyük oyuncusu gibiydi tebrikler Colman.

Hugo hocayı ceyhun gülselamı oynatma cesareti gösterdiği için tebrik ederim ama birde eleştirim olacak kendisine maç 2-2 olduktan sonra engin baytarı çıkartıp Gökhan ünalı oraya koysaydı 4-2 yi 4-3 e getiren gol 3-2 galibiyet golümüz olacaktı.Sistemden memnun kalınca çift forvete dönmedi ama dönmeliydi bence tam gökhan ünalın istediği ortam oluşmuştu.Serkan balcının kaçırdığı pozisyon kırılma anımız oldu son vuruşların iyi olmadığını biliyorum onun için kendisine önerim kaleciyle karşı karşıya kaldığında bakarak görerek doğru yere vurma ayağına hakim değilsin yaptığın vuruşlar doğru olsada vurduğun yerler düşündüğün noktalar olma ihtimali düşük senin gol yapma olasılığını arttırmak istiyorsan gözünü kapat ve bütün gücünle vur.

Gabriçten bu maçta iyi işler bekliyordum çok koştu ama varlık gösteremedi her zaman iyi oynayacak diye birşey yok kaliteli oyuncu düzeltecektir kendini.

Hakeme gelirsek Sadri başkanında dediği gibi skora etkisi kesinlikle vardı sarı kartlarda kesinlikle çifte standart vardı penaltı pozisyonu serkan topa dokunduktan sonra mustafa sarpın topla ilgisi olmadan kontrolsüz güç kullanması kesinlikle penaltı mustafa sarpın acemiliğini biz ödemek zorunda değiliz.

Dip.Ing.Mag.
20.10.2009, 10:15

biz rakibi bofdukyani hmmm :cool: peki hangi ara oldu o is? bizim karsisinda titredgimiz takimi iki hafta önce ankaragücü 90dakika saldirarak 3-0 lik net bir skorla gecmisti ama yoook biz buyuk takimiz ya gs ye illa yenilecez berabere bile kalamayiz biz cunku neden buyuk bir takimiz...

Reha
20.10.2009, 13:01
selo,gökhan,ali kemal,Mustafa ve BEN!

Reha
20.10.2009, 13:04
Pardon yeri burasıydı galiba,hani maça gittik ya; konu başlığıda GS maçı ya o yüzden!

Gökçebey
20.10.2009, 13:06
Maç konusunda maç fotoğrafları olması normal, fotoğraflarımız - fotoğraflarınız konusunda üye fotoğraflarının olması da normal. O yüzden. :)

Reha
20.10.2009, 13:09
http://www.izlesene.com/video/spor-gurbetci-gencler-gs-maci-yuruyus/1222203 Şişli yürüyüş

Reha
20.10.2009, 13:11
Maç konusunda maç fotoğrafları olması normal, fotoğraflarımız - fotoğraflarınız konusunda üye fotoğraflarının olması da normal. O yüzden. :)
Sorun yok,pazardan beri gerginim,olabilir!

genç61
20.10.2009, 13:16
bu kadro bu topcularla olmaz artik taraftarin futbolculari buyuk tepki koymasi lazim yonetimede belki takimda gereksiz adamlarin cogu gonderilir

bu kadro yapisi ile olmaz olmaz

Reha
20.10.2009, 13:20
http://www.izlesene.com/video/spor-ali-samiyende-sov/1222233 Tribünde cinconunu susturduğumuz an
http://www.izlesene.com/video/spor-gg-mustafa-ilhan-uclu/1222229 Stad arkası sokakta üçlü
http://www.izlesene.com/video/spor-gg-cevahir-onu-uclu/1222216 Cevahir önü yürüyüş

Reha
20.10.2009, 14:17
http://www.ligtv.com.tr/VideoHaber/?r=1&hid=62688 son konuşan bendenizdir;saygılarımla!

SüRMeNe_6161
20.10.2009, 14:29
http://www.izlesene.com/video/spor-ali-samiyende-sov/1222233 Tribünde cinconunu susturduğumuz an
http://www.izlesene.com/video/spor-gg-mustafa-ilhan-uclu/1222229 Stad arkası sokakta üçlü
http://www.izlesene.com/video/spor-gg-cevahir-onu-uclu/1222216 Cevahir önü yürüyüşEline Sağlik Harika Videolar..

macuka
20.10.2009, 14:45
http://www.ligtv.com.tr/VideoHaber/?r=1&hid=62688 son konuşan bendenizdir;saygılarımla!

Aksam yorumları seyrederken içimden "Bizim taraftar futbolu biliyor" diye icimden gecirmiştim. Gerci saydıgın oyuncuların yıldız olduguna inanmiyorum, yıldızlık sadece 2 calımla olmaz diye düsünüyorum. Haa Trabzonspor un yıldızı deseydin buna katılabilirdim.. Saygılar

Reha
20.10.2009, 14:53
Aksam yorumları seyrederken içimden "Bizim taraftar futbolu biliyor" diye icimden gecirmiştim. Gerci saydıgın oyuncuların yıldız olduguna inanmiyorum, yıldızlık sadece 2 calımla olmaz diye düsünüyorum. Haa Trabzonspor un yıldızı deseydin buna katılabilirdim.. Saygılar
Öyle olsun!

Alihan Ertürk
20.10.2009, 15:05
Bir '' Teknik Direktör ''ümüz olsaydı bu maçı kazanabilirdik ..

Yağızhan Sağnak
20.10.2009, 16:07
Arkadaş, Bu maçın kaybedilmesinde ki en büyük etmen Metin Diyadin ve Hugo Bross'tur.Engin, Cale ve Gabric'i oyunda tutarak; maçı resmen adamlara hediye etti.Sol kanat mübarek yol geçen hanı.Engin'i oyunda görmedim.Neden 5 hafta sol bekte Ferhat (ve çok iyi iken) oynarken,maça Cale'yle başladı.Hadi Keita'yı engellemek istedi diyelim.E be adam gollerin hepsi o taraftan geldi.Adama sormazlar mı siz ne iş yapıyosunuz diye.4-2'den sonra oyuncu değişsen ne olur değişmesen?

SEDAT
20.10.2009, 16:16
ya bu yattara denen adam nerde..adam öldümü sağlık kurulu ne oldu bu adama..yazık yazık ...

Sefa Murat Dokuz
20.10.2009, 17:02
Geç bir yorum olacak ama siteye giremedim.
Maç için önce Tayfun'u ve Colman'ın 2.yarıdaki oyunun tebrik ediyorum.
Sylva 4, 2.golde çok bariz hata yaptı. Ani gelişsede pozisyon topu içeri çelmemeliydi.
Cale 5, ilk yarı çok kötüydü bunda ardanın sağa yaklaşması sabrinin bindirmeli birde keitanın etksi çok.Ama 2.yarı fena değildi.
Egemen 4 Maça konsantre olamadı 2 kişi bir Baros'u tutamadılar.
Giray 3 Sayısız hata yaptı tanıyamadım.
Tayfun 8 Trabzonspor olarak sahanın en iyilerindendi. Son dk golü atmış olsa süper olacaktı.
Ceyhun 6 Çok top kaptı elinden geleni yaptı.
Colman 7 Hayatının en kötü ilk yarısının ardından 2.yarı çok çok başarılıydı.
Engin 5 Sadece çabaladı.
Serkan 7 Beğendiklerimin arasına Serkanı da katıyorum çok mücadele etti penaltısı verilmedi.Golü atsaydın hakemi de yenecektik.
Gabriç 4 Çok acele ediyorsun ortalarda bazen de çok geç kalıyorsun çok çekingendin.
Umut 4 Ah Umut ah Baros 2 kişinin arkasından gelip golü attı sen 1 e bir kaldın sağdan gelen ortaya yinede vuramadın.
Barış ? İlk topla dışarı çıktın. Diğerini iyi götürdün.Yorum yapmaya gerek yok.
Alanzinho ? 4-2 iken girmemeliydin 11 de başlayıp Gs nin yoğun atakları varken kontra da kullanılmalıydın. Gs kapanmışken etkili olman imkansızdı.
Gökhan ? Maça Umutun yerine başlamalıydın bize ilk yarı dribling yapabilen bir adam lazımdı kontratak için. Girdin ve asistini yaptın.

Bross: Engin'i nasıl 11 e aldın anlam vermedim. Selçuk'u 2.yarı koymalıydın ayrıca Maça Gökhan ve Alanzinho ikili ile ilerde başlasak çok daha etkindik ilk yarı.

UğuR
20.10.2009, 17:03
Ahmet Çakar, Mutlu Çelik, Cem Papila. Şimdi de aBİToğlu BİTeceğine inanıyor musunuz ?
Evet
Hayır

0 Oy Kullanıldı

ana sayfamızda ki ankete katılmayı unutmayın.......

Cafer Bulur
20.10.2009, 17:07
Geç bir yorum olacak ama siteye giremedim.
Maç için önce Tayfun'u ve Colman'ın 2.yarıdaki oyunun tebrik ediyorum.
Sylva 4, 2.golde çok bariz hata yaptı. Ani gelişsede pozisyon topu içeri çelmemeliydi.
Cale 5, ilk yarı çok kötüydü bunda ardanın sağa yaklaşması sabrinin bindirmeli birde keitanın etksi çok.Ama 2.yarı fena değildi.
Egemen 4 Maça konsantre olamadı 2 kişi bir Baros'u tutamadılar.
Giray 3 Sayısız hata yaptı tanıyamadım.
Tayfun 8 Trabzonspor olarak sahanın en iyilerindendi. Son dk golü atmış olsa süper olacaktı.
Ceyhun 6 Çok top kaptı elinden geleni yaptı.
Colman 7 Hayatının en kötü ilk yarısının ardından 2.yarı çok çok başarılıydı.
Engin 5 Sadece çabaladı.
Serkan 7 Beğendiklerimin arasına Serkanı da katıyorum çok mücadele etti penaltısı verilmedi.Golü atsaydın hakemi de yenecektik.
Gabriç 4 Çok acele ediyorsun ortalarda bazen de çok geç kalıyorsun çok çekingendin.
Umut 4 Ah Umut ah Baros 2 kişinin arkasından gelip golü attı sen 1 e bir kaldın sağdan gelen ortaya yinede vuramadın.
Barış ? İlk topla dışarı çıktın. Diğerini iyi götürdün.Yorum yapmaya gerek yok.
Alanzinho ? 4-2 iken girmemeliydin 11 de başlayıp Gs nin yoğun atakları varken kontra da kullanılmalıydın. Gs kapanmışken etkili olman imkansızdı.
Gökhan ? Maça Umutun yerine başlamalıydın bize ilk yarı dribling yapabilen bir adam lazımdı kontratak için. Girdin ve asistini yaptın.

Bross: Engin'i nasıl 11 e aldın anlam vermedim. Selçuk'u 2.yarı koymalıydın ayrıca Maça Gökhan ve Alanzinho ikili ile ilerde başlasak çok daha etkindik ilk yarı.
Tayfuna nasil 8 verdin anlamadim.

Yedigimiz 4 golün ikisinde tayfunun hatasi vardi,macin genelinde de kötüydü.

Ama gol atti ve son dakikada bir tane de kacirdi dersen bilemem,neticede umut bu macta 1 pozisyona bile girememistir.:)

bekir61
20.10.2009, 17:13
macin yildizi COLMAN

esra61
20.10.2009, 17:18
http://www.izlesene.com/video/spor-gg-cevahir-onu-uclu/1222216 Cevahir önü yürüyüş

süperler gerçeketen:alkış::alkış:

Cafer Bulur
20.10.2009, 17:18
Macin tekrarini izledim.

Gs nin attigi 2. gol öncesinde ardaya faul yapilmamis,bu serbest vurusun devaminda golü yemisiz.

Hakem özellikle 2-2 den sonra tüm takdir haklarini gs den yana kullandi ve bizi resmen dogradi.

Hakemin fb ile puan farkinin acilmamasi icin özellikle ayarlandigina kanaat getirdim.

Abitoglu sadece bir kukla idi ve görevini eksiksiz bir sekilde yerine getirdi.

Sefa Murat Dokuz
20.10.2009, 17:22
Tayfuna nasil 8 verdin anlamadim.

Yedigimiz 4 golün ikisinde tayfunun hatasi vardi,macin genelinde de kötüydü.

Ama gol atti ve son dakikada bir tane de kacirdi dersen bilemem,neticede umut bu macta 1 pozisyona bile girememistir.:)

1.Gol Tayfun'un tek başına suçu değil.Ayrıca kafayla dokunmasa topa giray topu uzaklaştıracak tayfun.Giray dokununca top hepten arkaya açılıyor.Dikkatli izleyin pozisyonları.
2.Golle tayfun'un bağlantısı yok.Karambole gol Tayfunla alakasız.
3.Golde tayfun ne yapacak top arkaya açılıyor gayet iyi takip ediyor ve etkili vurdurtmuyor asıl suç girayın net hatası ardayı seyrediyor.
4.Gol stopperler barosu kaçırıyor ön tarafa Tayfun sağ bek stopper değil. Diğer stopperimiz nerde ve hadi öteki stoper yok barosu tutan giray neden barosu değil topu seyrediyor ve arkasından gelip golü atmasına izin veriyor.

ilk golde yarım hatası var onun dışındada çok çok başarılıydı. Bu kadar düşman olunmaz bir oyuncuya. Ne yapsın bu çocuk bende hep eleştririm ama Gs maçında oldukça iyiydi 0 pas hatasıyla oynadı yahu. Golünü atmış pas hatasız oynamış. Gollerde bariz hatası yok. Ne yapacak daha.
Bunlardan başka 2 gol daha mı yedik tayfunun hata yaptığı.

Sinem Yılmaz61
21.10.2009, 14:52

Tessekür ederim Reha Renktas :alkış: Cok güzel :)

Mustafa ÖZDEMİR
21.10.2009, 15:36
yine kendi hatalarımızdan dolayı yenildik...

Sefa Murat Dokuz
21.10.2009, 16:06
yine kendi hatalarımızdan dolayı yenildik...

Bununda etkisi var ancak Gs bizden daha az hata yapmadı. Onların kurtarıcısı bir hakem vardı ortada!

pReN@_61
22.10.2009, 01:07
Takım olmayı beceremiyoruz.Organizasyon yok bir şey yok topu alan çalıma gidiyor marifetmiş gibi.Yardımlaşma eksik.Savunmamız amatörce hatalar yapıyor.Yazıktır...

Bu arada tribün son zamanların en kötü maçlarından birini çıkardı bunu da söylemeden geçemeyeceğim.

Sinan_Ts61
22.10.2009, 03:33
Valla bazi yorumlara katilmiyorum ben ..fatih tekke konusu cok büyüdü bence...Fatih tekke avrupa da cok basarli vede daha da basarli olabilir niye trabzonspora gelsin? Iki bir trabzonlu futbolcu bizim adimizi avrupada yaziyor niye engelemeye calisiyoruz =?3.adam 35 yasina gidiyor ne kadar trabzonspor da basarli olabilir ?Hani trabzonsporu genc futbolculardan olurcaktir ?Gökdeniz karadeniz bile cok basarli avrupada .Yani onlar mutlu hayattindan.Simdi biz ise fatih tekke gibi baska gene ayni düzede ve kaliteli futbolcu bulmamiz lazim;) trabzonspor ne efsane futbolcular verdi avrupa ya ve türkiye de ki diger takimlara ve takimmiz herzaman ayakta ve olurcakta;)
umarim beni yanlis anlamazsiniz arkadaslar.....

Ilelioglu
22.10.2009, 17:25
1.Gol Tayfun'un tek başına suçu değil.Ayrıca kafayla dokunmasa topa giray topu uzaklaştıracak tayfun.Giray dokununca top hepten arkaya açılıyor.Dikkatli izleyin pozisyonları.
2.Golle tayfun'un bağlantısı yok.Karambole gol Tayfunla alakasız.
3.Golde tayfun ne yapacak top arkaya açılıyor gayet iyi takip ediyor ve etkili vurdurtmuyor asıl suç girayın net hatası ardayı seyrediyor.
4.Gol stopperler barosu kaçırıyor ön tarafa Tayfun sağ bek stopper değil. Diğer stopperimiz nerde ve hadi öteki stoper yok barosu tutan giray neden barosu değil topu seyrediyor ve arkasından gelip golü atmasına izin veriyor.

ilk golde yarım hatası var onun dışındada çok çok başarılıydı. Bu kadar düşman olunmaz bir oyuncuya. Ne yapsın bu çocuk bende hep eleştririm ama Gs maçında oldukça iyiydi 0 pas hatasıyla oynadı yahu. Golünü atmış pas hatasız oynamış. Gollerde bariz hatası yok. Ne yapacak daha.
Bunlardan başka 2 gol daha mı yedik tayfunun hata yaptığı.

Iyi bir analiz...Tayfun'a haksizlik edenler bir kere daha düsünsünler..Tamam kötü oynadigi zaman tepkimizi dile getirecegiz ama bu kadar ileriye gitmeye gerek yok...;)

ugurozturk
22.10.2009, 17:48
Bir '' Teknik Direktör ''ümüz olsaydı bu maçı kazanabilirdik ..

Ahmet Ozen bu maci kazanirdi

Recep Alkan
22.10.2009, 17:55
Hoca olsaydınız oyuna nasıl müdahale ederdiniz anlatırmısınız ?

MErakımdan soruyorum, isterseniz önce 11 ler ile başlayalım sonra teknik ve taktik olayına girelim !!!

.....
22.10.2009, 20:36
21:40 da trt 3 de maç var. bilginize.

Sinem Yılmaz61
22.10.2009, 21:59
Hey gidi hey bu maci alabilirdik vallah, neyse saglik olsun....

Mustafa Calik
22.10.2009, 22:14
Bu basligi kapatin artik vallahi, yarin Kayseri maci var..

Cafer KILIÇSOY
22.10.2009, 22:36
Başlık artık güncelliğini yitirdiği için kapatılmıştır.:)