PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : TSL 9. Hafta | Galatasaray 4 - 3 Trabzonspor

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 [21] 22

Erdal
19.10.2009, 02:31
Sedat, bakana elini çek dediler çekti...Geçen sene ocakta herkese elinizi çekin dediler....Şampiyon oluyoruz başarıya kimse ortak olmasın....Budur olan biten....

krdnz
19.10.2009, 02:32
tekke olayında ve birçok olayda sana katılıyorum ama bir aday gösteremiyoruz ..bakanımız bilerek takımın üstünden elini çeksin diyemi spor bakanı yapıldı diye kendi kendime sormadan edemiyorum..

Adayı biz mi göstereceğiz?Başkan futbolcu değil ki eski maçlarına bakıp yorum yapsak.Ya da hoca değil ki kariyerini incelesek.Biri çıkar aday olur,camianın ileri gelenleri destek olur.Sonra başarılı olursa alkışlarız,başarısızlıkta eleştiririz.Senin aday konusuna bu kadar takmanı anlamadım.

Erdal
19.10.2009, 02:33
Yatalım artık...Nasıl uyuyacaksak....Kızıyoruz falan ama Cuma maçları iyidir iyi...Hiç değilse ertesi gün pazartesi olmuyor....

Mehmet Sarigül
19.10.2009, 02:35
Yanlis hatirlamiyorsam gecen günlerde bakandan "özür dilediler"...
Ne tuhaf, bu aksam Serdar Bali'nin Ersun Yanal özürünü dinleyince, aklima yönetimin son aciklamasi geldi.
Ikiside samimi (icden) gelmedi bana...

samway
19.10.2009, 02:51
gecenın bu saatı uyku tutmadı yıne yenıden kabuslar... bu takımdan yonetımden ve teknık drektorden bır cacık olmaz ne anlatırlarsa anlatsınlar bırkere baskan havlu atmıs sezona baslarken kı nokta transferler yerıne nurı albayrak transferlerı yapmıs sonra turkıye nın en kotu teknık dırektorunden bıle kotu bır hocayı getırmıs ne bılıyım yaaaaa ben TRABZONSPOR umu ozledım avnı aker de rakıbe korner attırmayan ılk 20 dk trabzon baskısını yenemıyoruz dıyen rakıplerı duymak denız tarafına olan kaleye ılk yarı hucum etmek ısteyen takımı ruhu ıstıyorum ... maçın yıldızı tek basına colman dır

SEDAT
19.10.2009, 02:57
Yatalım artık...Nasıl uyuyacaksak....Kızıyoruz falan ama Cuma maçları iyidir iyi...Hiç değilse ertesi gün pazartesi olmuyor....:)aynen abi..gece işten gelince güzel oluyor sabah kalkmayınca daha az acı duyuyorsun..

Serdar A
19.10.2009, 02:59
Maalesef hazımsızlık çekiyorum , zaman geçtikçe bu akşamın daha iyi idrakına varıyorum .

Hoca ezan vermeden rahat yok artık .

samway
19.10.2009, 03:00
su trabzonda yonetımde sehırde bıze her yer trabzon dıyen ınsanlarımızda su geyse sempatızanlılıgı benı çileden cıkartıyor gıdın geyselı olun ya da gıdın onların yonetımıne gırın gına geldı artık bana

SEDAT
19.10.2009, 03:07
neyse renkdaşlar hemşeriler bizi bi yenilgi yıkmaz yıkamazda önemli olan içimizdeki inanç kaybolmasın ışık sönmesin.. yine gözyaşlarımızı içimize akıtıp etrafa karşı dik durup yeri geldiğinde sert yüzümüzü göstereceğiz ..

Kasım BEKTAŞ
19.10.2009, 03:08
maçı staddan izledim yorumlarım daha sağlıklıdır:)

bizim takım kontrollü oynayamaz...kadro ile alakası yok...ruhumuzda yok...
ve malesef maça kontrollü başladık durum 2-0 oldu
sonra baktılarki maç gidiyor, saldırmaya başladılar
durum 2-2 oldu...
serkanın kaçırdığı o net pozisyon sinirimdem koltuğu kırdım :mad:

tam o esnada selçuk-engin, serkan-gökhan değişikliği yapılsaydı
sahadaki gslilerde bu adamlar maçı kazanmak istiyor diyecekti...

ama bizim td bekledi durumun 4-2 olmasını
sonra bir gol daha bulduk ve maçı kaybettik

yıllar sonra içimde büyük bir ümitle bir büyütülmüşün maçına gittim
ama olmadı...
olsun ben inanıyorum, elbet bir gün...

bir de bizim tribünde 1500 kişi falan vardık sanırım ve hepsi seçilmiş gibi en iyi tezahürat yapan adamlardı
ama gsnin eski kalearkasındaki adamlar öyle bir tezahürat yapıyorduki bize tezahürat yapma fırsatı bile bırakmadı...
o ara Trabzon'daki taraftarımızı düşündüm:o

Dream Theater
19.10.2009, 03:26
Adam gibi kaleci alsınlar devre arası 1 tane olumlu kurtarışı yok hepsini iceri alıyor

yattara06
19.10.2009, 03:34
defans ruhsuzsa kaleci ne yapsın?

MuratB.
19.10.2009, 03:38
kardeşim takım zaten biz kesin yeniliriz mantıgıyla geliyor... ne bekleyebiliriz?

yattara06
2-2 giden maçta herşey lehimize dönecekken neden engin ve serkanı değiştirmezde gol yememizi bekler bu teknik olmayan direktör? çok iyi hatırlıyorum avni akerde fener nobreyle öne geçmişken 2. yarı beraberliği yakalayıp sahada estiriyoduk o arada yattarayı al diye taraftar inledi ama ziya bey oralı olmamış ardından maçı kaybetmiştik. bu adamlar bunu yapmacaksa neden kenarda oturuyolar evlerinde seyretsinler daha iyi...

Dream Theater
defans ruhsuzsa kaleci ne yapsın?

1-2 Kurtarış yapsın Defansa Güven versin yeterlidir.

yattara06
19.10.2009, 03:44
1-2 Kurtarış yapsın Defansa Güven versin yeterlidir.

defans ona güven veriyomu ki o defansa güven verecek? ben kaleciyi savunmak için konuşmuyorum o ayrı mesele ama çokta suçlu görmüyorum kaleciyi. defansımızda hiç ruh yok. maç 3-2 olmuş daha zaman varken adam biziim 2 kişinin arasından öne çıkıp gol atıyor. sanki ilk defa geriye düşmüşler gibi o derece koptular oyundan.bugünkü yenilen gollarin tamamında kalecinin hatası yok alayı defans hatası...

Dream Theater
19.10.2009, 03:51
Herne olursa olsun bir kaleci kalitesini belli eder.

Kurtardıgı 1 maç bile yok bu adamın. Kör degiliz defans kötü tamamda kalecide belli ediyor kendini

Üstüne gelen topları yiyor. cıkıp alması gereken topları yiyor

Mehmet Sarigül
19.10.2009, 04:19
Herne olursa olsun bir kaleci kalitesini belli eder.

Kurtardıgı 1 maç bile yok bu adamın. Kör degiliz defans kötü tamamda kalecide belli ediyor kendini

Üstüne gelen topları yiyor. cıkıp alması gereken topları yiyor

Sen önce Gignac'in bize attigi ilk golü,...ayni macda ayni futbolcunun ayni köseye cekdigi ve Silva'nin cikardigi sutu,...bu aksam Kewell'in 40'inci saniyede cektigi sutu,...daha sonra Kewell'in attigi golü ve en son Kewell'in 3'üncü golde Arda'ya indirdigi topu bir daha izle...sonra karar verirsin kaleci mi güven vermiyor, yoksa baska birileri mi güven vermiyor!
5 pozisyon birbirinin kopyasi,...sence bu pozisyonlarda kim hatali?

Silva'nin hatali bir gol yemesi onu kötü kaleci yapmiyor, onu birilerinin (özelikle medyada!) hedef göstermesi ile de kötü kaleci olmayacak.
Biz sadece iyi bir kaleciyi kaybederiz, o kadar.

Tabi bazi renkdaslarim bu aksama kadar Giray icinde ayni seyleri söylüyorlardi, "Genc bir Giray var, neden Song oynuyor?" gibi...

Tipki simdi "Onur gibi bir kalecimiz var, neden Silva oynuyor?" diyenler gibi...

Dream Theater
19.10.2009, 04:23
Sen önce Gignac'in bize attigi ilk golü, ayni macda ayni futbolcunun ayni köseye cekdigi ve Silva'nin cikardigi top, bu aksam Kewell'in 40'inci saniyede cektigi sutu ve daha sonra attigi golü ve en son Kewell'in 3'üncü golde Arda'ya indirdigi topu bir daha izle...sonra karar verirsin kaleci mi güven vermiyor, yoksa baska birileri mi güven vermiyor!
5 pozisyon birbirinin kopyasi,...sence bu pozisyonlarda kim hatali?

Silva'nin hatali bir gol yemesi onu kötü kaleci yapmiyor, onu birilerinin (özelikle medyada!) hedef göstermesi ile de kötü kaleci olmayacak.
Biz sadece iyi bir kaleciyi kaybederiz, o kadar.

Tabi bazi renkdaslarim bu aksama kadar Giray icinde ayni seyleri söylüyorlardi, "Genc bir Giray var, neden Song oynuyor?"...

Tipki simdi "Onur gibi bir kalecimiz var, neden Silva oynuyor?" diyenler gibi...

Yuh yani Kewell'ın o şutunuda kurtarsın yahu kapattıgı köşe.

Bana söylermisin hangi maçı kurtardı ? Ben x var y neden oynamıyor demiyorum

Kaliteli bir kaleci alınsın diyorum

Savunmak icin cımbızla posizyon cıkartıyorsun . ben bir cırpıta onlarca hatasını sayabilirim ama sen zorlanırsın savunmak icin posizyon arasan ben bundan bahsediyorum.

Yenecek golleri yesin. Yenmicek golleride yemesin. Standart ortalamada bir kaleci istiyorum yahu piyasası 3-4 m euro olan az cok guven veren adamlardan

Ochoa felan gelsin demiyoruz ki. Aykut'u alsınlar mesela ğs'den iyi kaleci o

kudu_61
19.10.2009, 04:36
sylva yı savunan arkadaşlar lütfen kabul edin sylva geçen sene iyiydi bu sene kötü kabul etmek ile bi kaybınız olmaz ki bu sene kalemizde oynayan sylvaya iyi diyebilmek için maçları izlememek gerek haklısınız bu sene defans ta allak bullak oldu ama şu da bir gerçek kaleci en azından altı pasa hakim olacak ortaların hepsi altı pasa gelirken ve bunlar gol olurken inanın bana defansta suçlu kalecide rüştü iyi olduğu zaman takımını şampiyon yapmıştı ve bizim şampiyonluklarımızda süper bir kalecimiz vardı sylva bence vasat bir kaleciii

Mehmet Sarigül
19.10.2009, 04:46
Yuh yani Kewell'ın o şutunuda kurtarsın yahu kapattıgı köşe.

Bana söylermisin hangi maçı kurtardı ? Ben x var y neden oynamıyor demiyorum

Kaliteli bir kaleci alınsın diyorum

Savunmak icin cımbızla posizyon cıkartıyorsun . ben bir cırpıta onlarca hatasını sayabilirim ama sen zorlanırsın savunmak icin posizyon arasan ben bundan bahsediyorum.

Yenecek golleri yesin. Yenmicek golleride yemesin. Standart ortalamada bir kaleci istiyorum yahu piyasası 3-4 m euro olan az cok guven veren adamlardan

Ochoa felan gelsin demiyoruz ki. Aykut'u alsınlar mesela ğs'den iyi kaleci o

Sen yaziklarimi hic anlamamisin.
Ben sana bu pozisyonlari Silva'yi savunmak icin yazmadim.

BALKAN 06
19.10.2009, 07:38
bir beraberlik hakkımızdı,
yazık oldu takıma ve camiaya ama girayın mağlubiyette katkısı çok büyüktü diye düşünüyorum,
hatta kazanabilirdik bile ama çok eksiğimiz var çok...

Erbay
19.10.2009, 07:48
Yattım kalktım hala sinirliyim.

stormtiger61
19.10.2009, 07:59
Ya beyler hala bazilariniz Alanzinho diyor. Adam dun macta resmen yalanzinho idi ya. Ayagina aldigi her topu kaybeder mi bir insan. Bu cocuktan hicbir sey olmaz beyler. Demedi demeyin.

stormtiger61
19.10.2009, 08:00
Ve dunku mactan sonra bu takimi sampiyonluga oynatabilecek tek bir hoca olduguna inaniyorum o da Bulent Uygun dur.

kursat1313
19.10.2009, 08:21
hiçbir şey yazmıyacağım diyordum ama dayanamadım ben maç ile ilgili bir iki yorum yazmak istiyorum
Alanzinho artık bu takım ilk 11 ine değil ilk 18 ine bile alınmamalı dün akşam ben bir daha bu takımda oynamam der gibiyidi engini çok beğenmemiştim ama alanzinho girince engini aradım
cale berbat ötesi berbat bence onu da ilk 11 e değil ilk 18 e bile almasınlar çok kötüydü pas bile atamıyordu bir ara ferhat gabricle daha iyi anlaşıyor
broosa gelince açıkçası forumdaki yazıları takip etmedim sizler ne düşünüyorsunuz ama ben broos un gitmesini istemiyorum unutmayalım biz geçen sene gs ye gol atamamıştık bu statda şimdi ise 3 tane attık en son ne zaman gs ye 3 attığımızı hatırlıyorsunuz bence ne olursa olsun bu adamı göndermesinler ama futbolcularla sadri başkanın konuşması lazım ruhsuz oynayanlar var
sylvia yıda bu zamana kadar savunmuştum ama bu maçtan sonra kalede onuru görebiliriz bence dünkü 4 golü onurda yese olurdu herhalde
bizler desteğimizi esirgemeyelim trabzonsporumu çok seviyorum

Hüseyin İlkin
19.10.2009, 08:26
Oyuna girdikten sonra Alanzinho'dan ne bekleniyordu çok merak ediyorum.

Maç giderken maça ortak olmuşsun, kötü giden isimlerden çıkar, bir şeyler yap. Ama yok, ben izleyeceğim.
Durum 4-2 olsun, gel Alan sana sarılacam, gir yap bir şeyler.
Oldu, Alanzinho'da robot futbolcuydu.

Celal Demir
19.10.2009, 08:35
ondan sonrada alanzinhoya kabahat buluyoruz 2. yarının başında alınsaydı yada 2-2 olduktan sonra böyle olmazdı diye düşünüyorum...

A.İLELİ61
19.10.2009, 08:37
kısa ve öz...
bu broos hoca moca değil.
bu abitoğlu şerefsizi,şerefsizin önde gideni..

Külünkoğlu
19.10.2009, 08:39
Kalecisiz ve Forvetsiz takım anca bu kadar olur.
Teknik direktörü olan olmayan takımlarda böyle olur.
Yan hakemleri olan orta hakemi olmayan daha doğrusu rakipten olan bir maçda bu kadar olur.

EmrahYalçınalp
19.10.2009, 08:47
Herkes Colman'dan memnun anladığım kadarı ile...Bence ilk yarıyı tekrar seyretmelisiniz...
Ben değilim...
Mesele Colman'ın maçtaki performansı ise, "eh, değilim".
Colman'ın üst düzey topçu olduğunu düşünmüyorum. Haksızlık etmek istemem, Tabata'nın üst düzey topçu olduğunu da düşünmüyorum mesela. Colman iyi organize edilmiş bir ekipte çoooooooook faydalı işler yapar. Ama "lokomotif" olacak adam değil Colman. Vagon... Zaten sorun lokomotifin olmayışı. Selçuk da onun gibi. Belki millet okumaktan bıktı ama ben yazmaya devam edeceğim. Kadromuz "korkunç" değil. Kurgu "korkunç". Bu kadro katalizörlerden oluşmuş. Tepkimeye girecek maddeler ortada yok ama. Ya da ne bileyim, kredi kartı limitimiz milyon dolar, ama POS makinası yok ortada.

Bu arada, bu senenin kârı Ceyhun olabilir. Ben "pişsin" lafına inanmam, pişeni de görmedim şimdiye kadar. Bu sene ne yaparsa o. Umarım o boşluğu doldurur.

Faik Yılmaz
19.10.2009, 08:52
Düşünün Colman hiçte güzel oynamadı akşam....

ama iki gol attı...... Buna rapmen yenemedik... Akşamki Gsyi kontra oynayan bir takım çok ama çok rahat yenerdi....

Yarım forvetimiz olsaydı kalecimizde her maçta yapmayı alışkanlık haline getirdiği hataları yapmasaydı çok ama çok rahat yenerdik...

TheRapZoNe
19.10.2009, 08:58
Bu maçın bizlere anlattığı bir diğer şey ise; gerek yönetimi,gerek oyuncuları ve taraftarıyla en büyük düşmanımızın aslında 'galatasaray' olduğu..

CAFER ÖZER
19.10.2009, 09:01
Dün sahada Anadolu takımlarında bile cesaretsiz Forvetsiz Oynayan Bir takım vardı sahada,ilk yarı 5-6 farkla bitebilirdi.
Benim anlamadığım Türkiyede Bu Hugo Boss gibi bir çok adam var boşu boşuna paramamızı neden bu adamlara verip Yurt dışına Paramızı Çıkartıyoruzki,Bırakın Bunun gibi bir çok adam var Hocalıktan haberi olmayan hocalık yapmadığı halde para alan verelim Türkiyedeki hocalara para Boşuna gitmesin,
Yönetimsiz,Hocası Forvetsiz bir takım vardı sahada İlk yarı tamamen ezik oynayan bir tane dahai gol posizyonu olmayan bir takım vardı sahada,
Maçtan sonra Teknik arıza Çıkmış Utanmadan sıkılmadan
"Çok iyi oynadık"
diye açıklama yapabiliyor.
Maçın yorumuna gelince Trabzonspor Hiç bir şey oynamadı şahsi gayretler ve GS nin defans acemiliğinden 3 gol atabildi.
Teknik direktör ise tam bir facia 4-2 malup duruma Düşmüşüz adam hala tek forvet oynuyor,İlk oyuncu değişikliği 75.dakikada,
80.dakikada Umutu Çıkarıp Gökhanı oyuna alıyor ve hala teknik direktör sıfatı ile Trabzonsporun başında duruyor,
Yazıklar olsun bu adamı getirenede hala takımda Tutanada.
Tüm bunlara rağmen Dün Ali Samiyenden Bir hakem faciası yaşandı,
Arda sarı kartlık faul yapıyor,hakem Sarı kartı es geçiyor,Birde Arda ile o posizyon sonraSI Tokalaşıyorlar,Nerde görülmüştür maç içinde hakemle Tokalaşıp hakemi adeta tebrik etmek.Arda Kırmızı kartı 3 kez hak ettiği halde sadece 1 sarı ile geçitirildi.
Penaltı daha nasıl olacak onuda anlamış değilim Penaltımız resmen verilmedi,
Yanlış hatırlamıyorsam Bu hakem Geçen sezon Bursa maçında 5 metre Ofsaytı görmeyip bize Gol attıran hakem,Bizde güya Yönetim var.Bu adam yine bizim maçı yönetiyor ve Yine katlediyor.

antagonist
Bu maçın bizlere anlattığı bir diğer şey ise; gerek yönetimi,gerek oyuncuları ve taraftarıyla en büyük düşmanımızın aslında 'galatasaray' olduğu..

Ben şahsım adına kimseyi "düşman" olarak görmüyorum. Ben istiyorum ki , benim takımım çıksın , aslanlar gibi topunu oynasın, gerekiyorsa hakemi de karşısına alsın. Ama top oynasın yahu. Banane GS'den, FB'den...

Hüseyin Bağdat
Dün akşam Colman ilk yarıda kötüydü.İkinci yarı toparlanır gibi oldu. Hoca faktörü yine ortaya çıktı. Durum 2-2 iken Engin-Alanzinho, Umut-Gökhan değişikliği yapsaydı maçı biz alabilirdik. Bizim ikinci golden sonra G.S. çok bocaladı ve biz bundan faydalandık. Oyuncu değişiklikleri çok geç yapıldı.

Bu defansla bu kaleciyle ve bu fovetle maça ortak olmamız bile başarı sayılabilir aslında. Yediğimiz dört golde tamamen defans hatasından kaynaklanıyor. Giray berbat,Cale bitmiş. Biz her maç gol yemeye adayız...

Maçın hakemleri yine yapacaklarını yaptılar...

Faik Yılmaz
19.10.2009, 09:05
Dün akşam Colman ilk yarıda kötüydü.İkinci yarı toparlanır gibi oldu. Hoca faktörü yine ortaya çıktı. Durum 2-2 iken Engin-Alanzinho, Umut-Gökhan değişikliği yapsaydı maçı biz alabilirdik. Bizim ikinci golden sonra G.S. çok bocaladı ve biz bundan faydalandık. Oyuncu değişiklikleri çok geç yapıldı.

Bu defansla bu kaleciyle ve bu fovetle maça ortak olmamız bile başarı sayılabilir aslında. Yediğimiz dört golde tamamen defans hatasından kaynaklanıyor. Giray berbat,Cale bitmiş. Biz her maç gol yemeye adayız...

Maçın hakemleri yine yapacaklarını yaptılar...
gol yemeden oyuncu değişikliği yapmayan hocalardan nefret ediyorum...

Ersun ynalada öyleydi buda öyle çıktı....

4-2 DEN SONRA OYUNCU DEĞİŞTİRMEK KÜFRETMEK GİBİ BİR ŞEY...

Birde Barış hala bu takımda nasıl oynuyor kadroya giriyor hiç anlamıyorum...

Varlıbaş61
19.10.2009, 09:07
arkadaşlar tam emin olamadığım için soruyorum...
sanırım 4. golde idi....
gs'nin kullandığı taç nizami mi kullanıldı?

maçın tekrarını izleyenler bilgi verirse sevinirim...

sorin
19.10.2009, 09:09
Trabzonspor söz konusu ise duruma gerek var mı? Alın size duyum; Bundan 4 ay önce bizim Ömer hoca bir Belçikalı getirirler 6. hafta kovarlar demişti...Ben de insafsızlık ediyorsunuz hocam demiştim...İnafsızlık etmişim hocaya...Ömer hocaya yani...

Duyumum yok...Birileri ısrarla Bülent i öneriyor...Başkan devam etmekte kararlı ise Fatih Terim i yoklar...Sahi hani Koreliler izin vermemişti ya...Bitti işte Şenol hoca'nın sözleşmesi:) Koreliler falan hikaye idi....Bir çok şey hikaye idi...Hatta son gün Tekke hamlesinin hikayesi en acı hikaye idi...Allah nasip etmez....Etmiyor netekim...

Samimiyet...Azıcık samimiyet...

Terim A.Madridle anlaşmış galiba abi bana kalırsa 2-3 hafta içinde Bülenti getirirler bu takımın başına.

magicyattara
19.10.2009, 09:15
arkadaşlar tam emin olamadığım için soruyorum...
sanırım 4. golde idi....
gs'nin kullandığı taç nizami mi kullanıldı?

maçın tekrarını izleyenler bilgi verirse sevinirim...

Yahu nizami olsa ne olur olmasa ne..
Dün akşam 3. golden sonra seyretmedim maçı,şimdi baktım ligtv'den.Böyle komik gol yiyen takım galip gelemez.
Bunlara verilen paralara harbiden yazık.Bir futbolcunun aldığı parayı asla konuşmam ama bunların yediği lokma haram.
Yazıklar olsun.

theo
19.10.2009, 09:16
tayfun tayfun diyordu bazıları maçtan önce ama çocuk sahanın en iyilerindendi...

Kamil Çakmak
19.10.2009, 09:16
Defansımızın hep sağ hem sol tarafı ve kalecı berbattı. 5 gol atsak 6 yı gerdik biz. Hocının Kaita ya önlem almaması ve Gs nin hep sol traftan gelmesine seyirci kaldı. Uyudu klübede resmen.
Ş.. hakemin ardayı oyundan atamaması ve yüzde yüz. penaltıyı es geçmesi de cabası oldu.
Takımda Colman ve Ceyhun en göze batan futbolcularımızdı.
Sonuç olarak bir kahır maçımızı daha izledik.

Napoli
19.10.2009, 09:17
Sezona,silva,song,Umut,Gokhan,Yattara ile başlamak,zaten hiç birseye inanmadığını gostermişti,yonetim,yok efendim hakem bla bla.. evet hakem kötü,ama benim için hakem çok daha sonra gelır.
suçlu yonetımdır,samiyetsiz yonetimdir,koca yoentim 3 kişi tekelinedir,inanmıyorum başkana yardımcısına.
eyvallah espirlisin şeker gibi adamsın Sadri Şener,ama futbolu ne yazıkki bilmıyorsun...
Hugo Brosa gelince suç sizce hocadamı?Hocayı getırende değilde Hocaya atalım suçu..

eyvallah hoca suçludur onada itirazım yok ama 25 yılda hep hocalarmı suçlu...

Napoli
19.10.2009, 09:18
tayfun tayfun diyordu bazıları maçtan önce ama çocuk sahanın en iyilerindendi...

Tayfuna verilen tepkinin üçte biri yattaraya verilseydı,yattra şimdi ya para kazandırmıstı bize,yada sampiyonluk..

Ümit Tekşan
19.10.2009, 09:18
Serkan o pozisyonu golle sonuçlandırsydı , biz zaten hakemi de yenmiş olacaktık. Dolayısıyla fazla uzatmaya gerek yok.

Ben herhangi bir hoca fark etmes kısa sürede takımdan gönderilmesinden yana değilim. Ancak bu kaleci ile artık olmuyor. Bize gelen kalecilerin hepsimi kova çıkar yahu adam trafik polisi gibi gelene geç diyor. Slva artık bizim 3.kalecimiz olacak bir kaleci bile değil. defolsun gitsin.

Artık Yattara nında birinin gelip kulağını çekmesi lazım. Hiç bir derbi maçta oynamaz , Avrupa kupalarında oynamaz ee o zaman Yattara da gitsin kardeşim.

Takım böyle oynamaya devam etsin önümüzdeki haftadan itibaren çıkışa geçeriz. Tabi bu şekilde oynarsak ..

Bu maçı unutmamız lazım artık.. Önümüze bakacağız...

İlyas Özdemir
19.10.2009, 09:19
kısa ve öz...
bu broos hoca moca değil.
bu abitoğlu şerefsizi,şerefsizin önde gideni..

aynen katılıyorum

Varlıbaş61
19.10.2009, 09:20
Yahu nizami olsa ne olur olmasa ne..
Dün akşam 3. golden sonra seyretmedim maçı,şimdi baktım ligtv'den.Böyle komik gol yiyen takım galip gelemez.
Bunlara verilen paralara harbiden yazık.Bir futbolcunun aldığı parayı asla konuşmam ama bunların yediği lokma haram.
Yazıklar olsun.

o ayrı bir mesele...
taç atışından sonra adamlar top çeviriyor kimse baskı bile yapmıyor...gülsek mi ağlasak mı yediğimiz gollere...

ama taç atışı nizami mi idi hala bilmiyorum?

Varlıbaş61
19.10.2009, 09:20
Serkan o pozisyonu golle sonuçlandırsydı , biz zaten hakemi de yenmiş olacaktık. Dolayısıyla fazla uzatmaya gerek yok.

Ben herhangi bir hoca fark etmes kısa sürede takımdan gönderilmesinden yana değilim. Ancak bu kaleci ile artık olmuyor. Bize gelen kalecilerin hepsimi kova çıkar yahu adam trafik polisi gibi gelene geç diyor. Slva artık bizim 3.kalecimiz olacak bir kaleci bile değil. defolsun gitsin.

Artık Yattara nında birinin gelip kulağını çekmesi lazım. Hiç bir derbi maçta oynamaz , Avrupa kupalarında oynamaz ee o zaman Yattara da gitsin kardeşim.

Takım böyle oynamaya devam etsin önümüzdeki haftadan itibaren çıkışa geçeriz. Tabi bu şekilde oynarsak ..

Bu maçı unutmamız lazım artık.. Önümüze bakacağız...

2-3 olsaydı bile sence o hakem maçı bize bırakacak mı idi?

Mehmet Fatih Yavuz
19.10.2009, 09:26
Sene başı baya adam bağırmıştı sağ bek diye. Ortaların tamamı sol kanattan(bizim solumuzdan), bütün kademe hataları sağ bekte. 1. golde tayfun kewell ı marke edeceğine gitmiş giraya koşuyor. Ne işin var senin orada? 3. golde sağ bek zaten ortada yok. Sağdan soldan 2 tane orta gelmiş, ama kontra yemişiz gibi savunmada 2 stoperden başka kimse yok. Son gol gene evlere şenlik sol kanadımızın bekinden gelen hızlı kullanılan bir tac atışı. Ortada iki stoper, yanlarında baros, ama ön direğe koşu yapan tek adam gene baros. Keşke ferhat oynasa idi. Çok yazık oldu. Gabriçin o kanatta olmasına rağmen hiç savunulamadı. Oradan atılan arka direk ortalarının tamamı da olmayan sağ bekimiz sayesinde ağlara gitti. Bir o kadarı da kaçtı. Kademe namına bir tek adım görmedim sağ kanat savunmasında. Serkan en azından aralara falan giriyor. Hiç abartmadan şu anda alternatifsiz sağ bektir. Sol kanadımızdan sağ arka direğimize kesilen tüm toplar rakibe gider mi arkadaş? Bir kaleci faciası daha dün yaşadık. Tony bu sene maşallah takım savunmasından beter. 1. gol, 3. gol, 4. gol tamam da, o 2. gol yenir mi? Üzerine gelen topu kalenin içine soktu. Maalesef baya bi tel tel döküldük dün akşam. Bana göre ayakta kalan tek yer orta saha idi. O da kazandığı topları öyle çabuk kaybetti ki kafayı çizdim sinirden. Şu galatasadayı biraz kontra adamı olan, biraz da kademeli savunma yapabilen her takım 5 lik yapardı. Şu rezilliğe rağmen 3 tane attık. Yazık.... Bu arada tekrar bu takımın santraforu gökhandır. Umutun iyi niyeti maalesef yeterli değil. Gökhanın yaptığı koşuları yapacak ikinci bir adam değil bizde şu an ligde yok. Ofsayttan bu kadar iyi kaçabilen bir adamı nasıl kenarda 80 dakika beklettik ciddi araştırma konusu. Gökhan-yattara-alanzinho-gabriç-colman. 5 i atağa hızlı çıkan adamlar, ama biz 3 tanesini kenarda tuttuk. Skor 4-2 olduktan sonra dahi gs savunması açık verdiyse, 2-2 iken neler olurdu? Cidden yazık oldu. 9. sırada olmak bi tarafa, şu takımı Ersun Yanalın elinden zorla alan samimiyetsizler mangasının hepsine yazıklar olsun. Hocaya kızmıyorum. Onun takımı değil bu. Ne imkân sundun ki adama ne versin sana....

theo
19.10.2009, 09:26
Tayfuna verilen tepkinin üçte biri yattaraya verilseydı,yattra şimdi ya para kazandırmıstı bize,yada sampiyonluk..

renktaş ne doğru söyledin...bu çocuk trabzonspor için oynuyor ama baskıdan ve de yeteri kadar profesyonel davranamamsından ötürü hata yapıyor...

yattara bu takıma tayfun kadar bağlı olsa şu an trabzonspor şampiyonluk sayısını 10a çıkartmıştı...

şimdi sorarım asıl tepki gösterilmesi gereken kim?

magicyattara
19.10.2009, 09:27
Defansımızın hep sağ hem sol tarafı ve kalecı berbattı. 5 gol atsak 6 yı gerdik biz. Hocının Kaita ya önlem almaması ve Gs nin hep sol traftan gelmesine seyirci kaldı. Uyudu klübede resmen.
Ş.. hakemin ardayı oyundan atamaması ve yüzde yüz. penaltıyı es geçmesi de cabası oldu.
Takımda Colman ve Ceyhun en göze batan futbolcularımızdı.
Sonuç olarak bir kahır maçımızı daha izledik.

Maalesef...
Hadi sağ tarafı geçtik,geçen yıl çok iyi maçlar oynayan Cale'den eser kalmamış.Bu kadar adam kaçırılır mı.
Gökhan Zan'ın direkten çıkan kafa şutuna bakın;Adamlar korner atıyor,paslaşarak kullanıyorlar,Keita bizim 18 içinde nerdeyse,yanında Allah'ın kulu yok,o bölge Cale'nin bölgesi ama duruma uyanıp Keita'nın yanına giden adamımız yok.Adam bizim 18 üstünde topu alıyor ,dönüyor,ortalıyor,Gökhan Zan bom boş kafayı vuruyor,top direğe çarpıyor.
ohh çekiyor bizim tırsıklar..

uzzun
19.10.2009, 09:29
maç oynanmadan önce yaptığım yorumları ve bana karşı gösterilen hain tepkilerine ilişkin mesajları aradım ama bulamadım....görünen köy kılavuz istemez...broos istifa!!!!!!!!!!

S.DEMİRCİ
ne tayfun ne hoca...
ne başkası..
tek suçlu başkandır...

Halil Atalay
bu takımda sollll yokmu diyeceğim ama alabildiğine sol var ama nedense tüm golleri sol kanat ve defans hatasından yetik ben hoca olsam alırım kasetleri izletirim ya bu kadar a....lak olur adam adam 3 kişinin arasından gol atıyor

Travelair
19.10.2009, 09:33
Maalesef kadromuz sahaya baştan ezik çıkıyor. Kafalarında başkaldırı yok. Akıl ve yetenek olarak bazı futbolcularımız Trabzonspor forması giymesi haketmiyor. Hırslı futbolcu sayımız az. Rakibi "Isıran" futbolcumuz yok gibi birşey. Herkes seyrediyor. Bu basketbol değil ki alan savunması yapıyorsunuz? Gidin pres yapın koordinasyonlu, rahat top kullanamasınlar. Ama yardımlaşma da yok, çoğalma da. Razılar kaderlerine. Bu iş yönetimden başlıyor. Yönetim saçmaladıkça aşağıya da bu sirayet ediyor

Harun-61
19.10.2009, 09:34
yine hüsran, yine hüsran...

biktim artik !

Mehmet Fatih Yavuz
19.10.2009, 09:35
Valla ben yattara gönderilmesi gündemde iken gitsin demiştim, gene gitsin diyorum. 3-5 m euroya satılabilinirse hemen göndersinler. Takımın başında belâdır yattara. Ama bu tayfunun o bölgenin adamı olmadığı gerçeğini değiştirmez. Savunmanın hiçbir temel prensibi yok. Arka direğe şişirme dahi gelen tüm toplar rakipte. Adamlar sol kanadı kullandı, sol kanat ortalara engel olamadı, amma o ortaların hiçbiri tehlikeli değildi. Normal bir sağ bek-stoper ikilisi o ortaların %50 sini, en az %50 sini savuştururdu. Biz hepsini kalemizde gördük.

dany
19.10.2009, 09:38
Song'un bu takımda yedek kalmasını hala anlayabilmiş değilim, üstelik onun önünde oynayan oyuncular Giray ve Egemen iken. Dünkü maç tam Gökhan'a göre bir maçtı ama hocamızın aklına 4-2'den sonra oyuna almak geliyor. Neresinden bakarsan çok rahat kazanabileceğimiz bir maçı yanblış oyuncu tercihleri ve basit defans hataları ile kaybettik.

Hqmi
19.10.2009, 09:39
Akıllı birisi Yattara'ya 3-5m vermez. Önce adam gibi oynaması lazım.

Herkese geçmiş olsun. Bir derbi maç daha elimizden kaydı gitti. :(

murat
19.10.2009, 09:40
Ya birakin simdi Yattarayi falan, Bu kadronun buyuk bir sans haricinde gs i yenecegine inanan varmiydi? Ikinci yari gayet iyi oynadik herkes elinden geleni yapti ama kapasite bukadar.

ph=61
19.10.2009, 09:40
Hey gidi Trabzonspor'um..

Varlıbaş61
19.10.2009, 09:42
ne tayfun ne hoca...
ne başkası..
tek suçlu başkandır...

başkan ve adamları..!

Mehmet Fatih Yavuz
19.10.2009, 09:43
Ankaragücü maçından sonra ben normal bir oyunla kazanabileceğimizi düşünmüştüm. Ama normal oyunu ikinci yarı bi 15 dakika oynayabildik. Onun dışında evlere şenlik oynayınca, hiçbir adamı gününde olmayan gs den 4 tane yedik. Baros un adını 2 pozisyon dışında duymadım bile 90. dakikaya kadar. Takım savunmasında bu kadar arıza varken 10 tane gol atsan 11 tane yersin. Üstüne de savunma bireysel anlamda dökük olunca sonuç, kötü gs den yenilen 4 gol, verilen bir o kadar da pozisyon. Enteresan olan, gollerin hepsinin kopya gibi olması.

güngör_81
Hala çok sinirliyim ya yediremiyorum bu maçı....

K@HrY
Her derbide olduğu gibi yine yine bu derbidede kendi kendimizi ipe çektik. Yediğimiz golleri anltmama gerek yok kaleci tayfun işbirliğiyle yine bir maç daha elimizden uçtu gitti ve gariptirki bu kaleci için büyük hocamız "bize güven veriyor" diye beyanatta bulunuyor akıl alır gibi değil. Onuru karşıyakadan aldılar futbolu unutturdular daha ne olsun. Trabzonsporumuz bu mantaliteyle daha çok çırpınmaya devam edecektir yukarda arkadaşlarında dediği gibi görünen köy klavuz istemez dünyanın hiçbiryerinde 4-2 yenilen bir takımda forvet dışarı alınıp forvet oyuna dahil edilmez bunu kimse açıklayamaz. Pktay derelioğlu gibi zamanında bizim takımda azda olsa emek vermiş bir şahıs milyonların önünde çıkıp Trabzonsporun yediği golleri Amatör takım yemez diyebiliyor bunun ayıbı bize yeter ama belli oluyorki bunlardan başkan ve teknik heyet gocunmuyor. Birşeye daha değinecem yukarda bir arkadaş Tayfuna verilen tepki yattaraya verilseydi diye bir yorum yapmış, haklı yattaraya tepki verilemeli ama yattara tribünden maçı izlerken tayfun sahada bizi yakıyor bunun farkına varmalı arkadaş. Her maç neden bizi öz evladımız yaksın hadi kaleci yakıyor amenna ama neden öz evladımızda yakıyor bu aklım bir türlü almıyor. hülasıkelam Bross-Tayfun-Slyva işbirliğiyle bir maçı daha tarihe hüsran olarak gömdük hayırlı olsun.

bkandil
Ya birakin simdi Yattarayi falan, Bu kadronun buyuk bir sans haricinde gs i yenecegine inanan varmiydi? Ikinci yari gayet iyi oynadik herkes elinden geleni yapti ama kapasite bukadar.

Kadroyu gördüm 3 fark yeriz diye düşündüm. Adam gibi organize bir atağımız vardı bence, onu da Serkan dışarı attı... Diğerleri ise (Colman'ın ilk golü dahil) tamamen tesadüf...

güngör_81
19.10.2009, 09:45
Sabrinin sonradan topa vurması ardanın derslik sarı kartı sonra tekrardan yaptığı 3 tane sarı kart pozisyonu serkanın düşürülmesi devamsa hangisi faul...Bunlar nedir kardeşim....Şerefsiz adi abitoğlu

Nevzat KAĞAN
19.10.2009, 09:45
Bu takım geçen sene aynı oyuncularla böyle değildi.Farkı ne? Hoca tabi ki. Ersun hocaya olmadık sözleri söyleyen çok bilmiş taraftar ve dirayetsiz yönetim.İşte eseriniz.3 gol atsa bile ezik bir takım.Kendine güvensiz ne yaptığını bilmeyen ve organize olamayan futbolcu topluluğu.

Dip.Ing.Mag.
19.10.2009, 09:46
Günlerdir yazdigimgibi bu galatasarayi her takim yener , gider kocaelisi 5 atar alisamiyende , gider ankaragucusu 3 atar ,ama bunlari bitek biz yenemeyiz ,birakin yenmeyi adamlarla berabere bile kalamiyoruz,.. ayrica sylvia suana kadar gördügüm en berbat kaleci, bir insan bir tanemi top kurtaramaz ... defans evlere senlik... orta saha kaplumbaga gibi yürüyemiyor, forvetler desen bunlarin gol atmasini beklersek biz gol mol atamayiz. alanzinho gerchiekten halisaha topcusu onun oynadigi her mac biz eksik oynariz ne pres nede kosma adina hic bir sey yok adamda (yada inadina oynamiyor), hugobross don kisot gibi adam , ondanda hoca moca olmaz, bu takimin su hale gelmesinin en buyuk sebebide yonetimdir,baskandir, bir fatih tekke bile dun aksamki maci almamiza yeterdi.
ayrica gunlerdir ben burada gs bizi yenecek derken , inan minan falan filan yazanlar herhalde anladiilar ne demek istedigimi ahada yaziyorum bu takimderbi maci kesinlikle kazanamaz. simdi herkes hakem yuzunden kaybettik falan yazacak , ama alakasi yok ben böyle disiplinsiz bir takim ve sarsuk bir hoca görmedim. gs karsisina cikabilecegi en berabat kadro ile cikti.. adam sanki kovsunlar diye yapiyor. fb ye yenilsek bukadar koymazdi bana ama en amele takimlar bile bu gs yi yenerken bizim yillardir beraberlikbile alamamiz beni kahrediyor...

Hqmi
19.10.2009, 09:47
Ben inanıyordum. Eğer hoca 2-2 iken değişiklik yapsa biz bu maçı alırdık..

güngör_81
19.10.2009, 09:49
Ama onca şeye rağmen
1 - Hoca engini daha erken çıkarıp yerine Alanzinhoyu alsaydı daha farklı olurdu.
2 - Dikkat edin bütün pozisyonlar ortadan oldu bazı arkadaşlar Girayı beğeniyorlar bencede iyi ama orada bu maç Song oynamalıydı.Ortadan gelen her top gol oldu yav...Song olsaydı en az 2 tanesini çıkarırdı.

Hoca takımı göremiyor takımda kim oynayacak nerede oynayacak belli ama neden oynatmıyor anlamıyor çıldırıyorum.....

Bi çift lafımda YATTARA ya sana yazıklar olsun Kara Bela....

Ömer TOPAL
19.10.2009, 09:50
Sarı kartlar gereksiz fauller, calınmayan düdükler...ve en önemlisi Arda beyin adam biçmesine gülümseyerek uyarı veren, aynı maçta rakibin ona benzer daha yumusak olmasına ragmen yaptıgı faule direk asık suratla kosa kosa oraya gelerek sarı kartı gösteren eller bir dilim ekmege muhtaç kalsınlar...ben hakkımı helal etmiyorum...!
biz bu maçı bireysel hatalar oldugu halde alacaktık ama müsade çıkmadı...!

Dip.Ing.Mag.
19.10.2009, 09:51
Bu takım geçen sene aynı oyuncularla böyle değildi.Farkı ne? Hoca tabi ki. Ersun hocaya olmadık sözleri söyleyen çok bilmiş taraftar ve dirayetsiz yönetim.İşte eseriniz.3 gol atsa bile ezik bir takım.Kendine güvensiz ne yaptığını bilmeyen ve organize olamayan futbolcu topluluğu.

haklisin kardesim bizdende bi halt olmaz , ona hakaret et buna hakaret et son otur ahlan vahlan dizini döv.. bizim taraftara sorsan futbolu en iyi biz biliirz ama bihalt bildigimiz yok ayni yönetimimiz gibi ... e bosuna dememisler nasilsaniz oyle yonetilirsiniz diye. bu takima koklu bi degisiklik lazim.. lam lum taraftatlikla yonetimle oyuncular ve hoca ile gitmez bu is..

Erdinç Dilek
19.10.2009, 09:53
Maalesef kadromuz sahaya baştan ezik çıkıyor. Kafalarında başkaldırı yok. Akıl ve yetenek olarak bazı futbolcularımız Trabzonspor forması giymesi haketmiyor. Hırslı futbolcu sayımız az. Rakibi "Isıran" futbolcumuz yok gibi birşey. Herkes seyrediyor. Bu basketbol değil ki alan savunması yapıyorsunuz? Gidin pres yapın koordinasyonlu, rahat top kullanamasınlar. Ama yardımlaşma da yok, çoğalma da. Razılar kaderlerine. Bu iş yönetimden başlıyor. Yönetim saçmaladıkça aşağıya da bu sirayet ediyor
ilk yarı ısıran diye nitelendireceğimiz bi egemen vardı sahada adam bir pozisydnda ilk orta sahad amüdahele etti topa sonr aayın topa defans bloğunda müdahel eederek uzaklaştırdı o kadar arada hiçbir futbolcumuzun n etop ane de futbolculara bir müdahelesi oldu, uyuduk resmen ilk yarı

Dip.Ing.Mag.
19.10.2009, 09:55
Ama onca şeye rağmen
1 - Hoca engini daha erken çıkarıp yerine Alanzinhoyu alsaydı daha farklı olurdu.
2 - Dikkat edin bütün pozisyonlar ortadan oldu bazı arkadaşlar Girayı beğeniyorlar bencede iyi ama orada bu maç Song oynamalıydı.Ortadan gelen her top gol oldu yav...Song olsaydı en az 2 tanesini çıkarırdı.

Hoca takımı göremiyor takımda kim oynayacak nerede oynayacak belli ama neden oynatmıyor anlamıyor çıldırıyorum.....

Bi çift lafımda YATTARA ya sana yazıklar olsun Kara Bela....

cidden cok merak ediyorum halen daha yattara dan bir beklenti icinde olanlar var mi? varsa hangi mantikla? yahu bu adam bizi resmen keriz yerine koyuyor 1 mac var 20 mac yok ,ve bizim cok bilen taraftarimiz bu adama sahip cikiyor... ona bakarsaniz tayfun bile yatarradan daha faydali suan takima. hic olmassa oynuyor ve biseyler yapmaya calsiiyor,yapamasada. ama bu yattarayi goren duyan yok.. derhal gonderilmesi lazim.. hee ayrica bizim taraftar diyorya yildiz yattara yok bilmem ne yattara , bakalim bi transfer listesine koyulsun kim kac para verecek ona .. 3-4 mio. dan yukari gitsin ben futbolla alakali hic birsey bilmiyorum... nasil yildiz oyuncuysa 3-4 mio ediyor.

BEYTEKİN61
19.10.2009, 09:56
bu nasıl defans kurgusu anlamadım. arda ve baros u bomboş bıraktılar. resmen izlediler. hugo bross oyunu yönlendiremiyor. ligin üstü aldı başını gidiyor. yine bize hüsran, yine bize hasret var...

oflubektas
19.10.2009, 10:01
Demek ki neymiş ? "Tavşan Korktuğu İçin Kaçmaz, Kaçtığı İçin Korkar" mış. Sen rakibin ne yapacağını beklersen, onlar da beklediklerini yapar. İlk yarıda sağdan soldan gelen ortalara, ortadan Ayhan ve Arda'nın yarıp geçmelerine bakar kalırsan olacağı budur. Sahaya 4-5-1 ile, mücadeleci bir orta saha ve pres özelliği için tek forvet olarak Umut ile çıkmak doğru olabilir. Engin Baytar hariç sahaya çıkan 11'i anlayabilirim. Ancak ilk yarıdaki korkaklığı anlamak mümkün değil. 44.dakikada atılan tesadüf gol olmasa maç farka bile gidebilirdi.

İkinci devre başında o korkaklığı atınca, Colman efendi biraz vidalarını sıkınca, rakibin yetersiz stoperleri ve ön liberolarına basınca nefes bile alamadılar. Maç 3-2'ye bile gelebilirdi. Adamların isminden, formalarından korkmayınca, onların ne yapacağını beklemeyip kendini biraz kabul ettirince, e Ayhan da yorulunca az kalsın çil yavrusu gibi dağılıyorlardı. Son dakikalarda taçları yarım saatte atılar. Skora yatmak için yapmadıkları çirkeflik kalmamlıştı. Az üzerlerine gidince Trabzonspor forması onları çok korkuttu ama topçularımız bile bunun farkında değildi. E senin taraftarın bile maçtan önce kaç fark yiyeceğini tartışırken KİMLİĞİNDEN habersiz topçularının yapacağı ancak bu kadar oluyor.

Kimlik demişken birşey daha var; Ayhan efendi kendisine küfürleri saydırırken senin takımın kaptanı aval aval bakıyorsa, hadi onu geçtik, özevlat Tayfun'a Arda efendi parmağını kaldırıp tehdit ediyorken bizimkinin gıkı bile çıkmıyorsa bu takımın Trabzonluk'la, Karadenizlilikle zerre alakası yoktur. Sen istediğin kadar adam kaçır, kademe hatası yap. Ancak Arda efendi o hareketi bırakın Trabzon'da, kendi memleketi Edirne'nin meydanında bile bir hemşehrime yapamaz. Yaparsa bile "bu Allah'ın Lazları" ndan tırsmak için Trakya ve çevresinde bolca Karadenizli mevcuttur. Topçuluğu bir yana, sırf bu sahneleri yaşamamak için eski kaptanımız Hüseyin'i mumla arıyorum...

Recep Alkan
19.10.2009, 10:02
Ne diyelim, akşamki maçı nasıl özetliyelim bilmiyorum. Sinirim yavaş yavaş geçmiş, olayları daha mantıklı düşünebilir bir şekildeyim galiba şu an.

Akşam son yılların en gollü maçlarından birini seyretme imkanımız oldu hepimizin. Tarafsız gözle bakanların gerçek manada zevk aldığı bir maçtı Galatasaray – Trabzpnspor maçı. Ama acaba tarafsız gözleri mutlu eden bu maç biz taraflıları nasıl bir durumda bıraktı.

Dün akşam ilk yarıda ki mücadelesi (!) ile beni utandıran bir Trabzonspor vardı sahada. Süper lige yeni çıkmış bir takım görüntüsünde olan takımım, o kadar acemice hatalar yaptı ki sahada Kasımpaşa mı vardı, Trabzonspor mu belli değil. Bir acele, bir hemen oynama telaşı, bir ürkeklik, her halinden belli idi. Zaten maça tam alışıp, kendimizi bulana kadar GS 2-0 ı yakaladı. Aslında en zor anları anlatmıştık, ilk 20 dakika GS nin bize saldıracağını biliyorduk. Aslında en acısı da bu. En zor geçeceğini dildiğimiz dakikaları atlatıp, yavaş yavaş kendimizi bulduğumuz dakikalarda golleri yemek. İlk yarının son dakikalarında Tayfunun golü ikinci yarıya daha umutla girmemizi sağladı bir nevi.

Devre arasında ne geçti, ne konuşuldu bilmiyoruz tabiî ki, ama ikinci yarı hem bizler hemde GS sahada çok farklı bir Trabzonspor gördü. Toparlanan takımımız forumda da çok istediğimiz şeyi yaptı, maçtaki ilk şutunda (umutun tribünlere attıkları sayılmaz ise) golü buldu. Demek ki taraftarımız şut çekin derken hiç de boş konuşmuyormuş.

Ama o dakikadan sonra ki bütün hesaplar ne yazık ki 2 dakika da yenilen 2 gol ile bozuldu. Belki o goller arka arkaya gelmese,maçın gidişatı çok değişebilirdi.

Ama tabi ki dün akşam ki yenilgimizin tek nedeni bizim kötü oyunumuz, rakibin çok iyi olması falan değildi. Bunun dışında harici nedenlerde bu maçın galibinin değişmesinde büyük etken oldu. Sitede ki arkadaşlarımız gerçi hepsini yazmış ama, Ayhanın küfürleri, Arda’nın hareketleri, verilemeyen sarı ve kırmızı kartlar, es geçilen penaltı, Servetin golündeki olmayan foul, bu maçın seyrini de sonucunu da birebir etki etmiş ve değiştirmiştir.

Ama görüyorum ki burada herkesi üzen en önemli olay ise, Türkiye’nin 4 büyük takımından biri olan Trabzonspor’umuzun hiçbir kulvarda ve durumda sahipleneninin çıkmaması. Hiçbir insan evladının hakkımızın yendiği bir maçtan sonra çıkıp delikanlı gibi, korkmadan konuşamaması. Ne yazık ki kendi içimizde çok kolay yaptığımız bağırma ve kalp kırma işini başkalarına karşı yapamıyoruz.

Takımımızı her şeyi ile emanet ettiğimiz insanlar ne yazık ki dün bir kez daha bunu hak etmediklerini gösterdiler.

Bir sözüm de yatara paşaya. Sakatlık konusunda çok merak edilenler var. Doktorlar oynayabilir demesine rağmen paşam %100 verimli olamayabilirim diyerek maçlara çıkmayabiliyor. Neden bir ALLAH’ın kuluda kalkıp tek kelime laf etmez. Bu konuda daha ne kadar bekleyeceğiz. Kim ne zaman bu konu hakkında bir şey söyleyecek.

Trabzonspor’um seni çok seviyorum ama ….

Dip.Ing.Mag.
19.10.2009, 10:03
bu nasıl defans kurgusu anlamadım. arda ve baros u bomboş bıraktılar. resmen izlediler. hugo bross oyunu yönlendiremiyor. ligin üstü aldı başını gidiyor. yine bize hüsran, yine bize hasret var...

ileride kewell ve baros herzaman bostaydi, tayfun kewell i hic tutamadi tutmadi hatta, kewell in pozisyonlarinda tayfun hep 10 metre arkadan izledi... baros u da bizim giraytutamadi acikcasi bu giray dada bi haller ve arkadas ben artik anladim bize kim gelirse gelsin iflah olmuyor bu takimda var bi cenabetlik

karatasof
19.10.2009, 10:04
Maçı ancak Colman'ın attığı gol ile birlikte izlemeye başladım (2-2).Yani maçı seyre başladığımda berabere idik ve moral olarakta iyi olan taraf bizdik.İşte o andan itibaren ''Kış kışlığını,puşt puştluğunu yapar'' deyişine nazire yaparcasına M.Kamil AbİToğlu devreye girdi.Olmayan faulleri çalmalar ,bizim çocuklara yapılana gözyummalar ile sazı eline aldı ve ''bu maçı alacaz başka yolu yok,en büyük cincon''nidaları ile üzerine bir tek sarı kırmızı formasını almayı unutmuş görüntüsüne bürünüverdi.Tabi bu arada bomboş kale yerine topu dışarı atma becerisini gösteren futbolcumuzun çabasını da takdir etmemek elde değildi.Ardından yine aynı Serkan onsekiz içinde cinconlu tarafından bodoslamadan indirilirken bir nevi ''Boş kaleye topu atamazsan ben seni böyle budarım'' şeklinde cezalandırılışını da HAKLI olarak AbİToğlu'da böyle yorumladı zahir.

Netice olarak TS bir cincon maçından daha elleri böğründe ayrılırken yabancı topçularından sadece Colman'dan faydalanabildiği bir görüntü sergiledi.Yapılan onca transferin bir işe yaramadığı bir kez daha görülürken bu yönetim için söylenecek fazla bir söz de kalmıyordu aslında.Colman kalsın diğer bütün yabancıları ile beraber Yönetim'de çeksin gitsin.

BEYTEKİN61
19.10.2009, 10:04
biz bu takımla yola devam edeceğiz. desteğe devam ama bu yıl şampiyonluk treni kaçtı.

sorin
19.10.2009, 10:06
şerefsiz hakem şerefsiz hakem şerefsiz hakem ohhhhhhh be

mahmuter61
19.10.2009, 10:08
Tony e ne oldu busene kalecisiz oynuyoruz resmen.

6_DenizhaN_1
19.10.2009, 10:10
Beyler ne kadar konuşursak konuşalım kendimize..
Ben sadece içimizde bizim takımımıza inanmayan kişilere ayıp diyorum!
Gs yi gözünde Barcelonaya ceviren ve ezip gececek diyenlere yazık..
Ali Samiyende 3 gol attık! Daha da atardık!!
Hakem tek başına ezdi geçti helal olsun ona!
Bu maç song oynamalı idi diye önceki mesajlarımda görebilirsiniz..
Böyle üst düzey maçta bırak Song oynamalı idi ama sağ back mevkinde.. Tayfun otladı golleride ondan yedik. Girayında hataları var ama Tayfun ..
Ne dersek diyelim boşa giden bir maç. Takım süperdi.. Ah ah. Üzülen gene biz..
Bizim üzerimizde hakkı olan herkes Allah'tan bulsun.

Recep Alkan
19.10.2009, 10:14
Bende bunu anlamıyorum, tayfunun gol haricinde bariz bir hatasını görmedim. Kaldı ki golünü de attı, hemde defans oyuncusundan beklenmeyecek kadar teknik bir vuruşla.

Ben de bunu anlamıyorum, bir arkadaş Hüseyin gitsin şampiyonuz diyor, diğeri hala tayfun diyor.

Bardağa biraz da dolu tarafından baksak.

Takımımızda taraftara ceza kesen oyuncu var, sorumluluktan kaçan oyuncu var, onları eleştireceğimize, kalkıp tribündeki ana avrat küfülere rağmen oynayan adama yükleniyoruz.

Artık kusura bakmayında YUHHH.

cihatöztürk
19.10.2009, 10:15
şerefsiz hakem şerefsiz hakem şerefsiz hakem ohhhhhhh be

ççççççççç sonunda rahatladı adam bee

Okan Çıtlak
19.10.2009, 10:17
yattaradan medet umanlara hayret ediyorum bvaşkada bişey demiyorum

theo
19.10.2009, 10:18
yaa takım en azından maçtan kopmadı...bu bile iyiye işaret...bu takım çok da güçlü bir kadroyla sahada değildi ama bireysel hatalardan dolayı gol yedik hep...hocayla yola devam edilmeli...

cihatöztürk
19.10.2009, 10:19
akşam stadyumda yok hagi gelecekmiş fln dediler ama inanmadım

Okan Çıtlak
19.10.2009, 10:21
renktaş ne doğru söyledin...bu çocuk trabzonspor için oynuyor ama baskıdan ve de yeteri kadar profesyonel davranamamsından ötürü hata yapıyor...

yattara bu takıma tayfun kadar bağlı olsa şu an trabzonspor şampiyonluk sayısını 10a çıkartmıştı...

şimdi sorarım asıl tepki gösterilmesi gereken kim?

son cümlesine kadar katılıyorum

Telha TANYILDIZI
19.10.2009, 10:22
ben bu maçta gördümki fizik gücü üüst düzey olan oyunculara ihtiyacımız var 2 tane daha ceyhunumz olsaydı çok rahat şampiyon olur

ilhan
19.10.2009, 10:26
Bende bunu anlamıyorum, tayfunun gol haricinde bariz bir hatasını görmedim.

Harbiden yuh o zaman.
Harbiden yuh.

1. ve 3. golde hata yapmış, 2 gol yemişiz. Daha ne yapacaktı yahu? Ha doğru 2. ve 4. gollerde de hata yapması lazımdı ki hataları göze batsın.

İskender
19.10.2009, 10:29
Dün 2-2 iken Engin alanzinho değişikliği olsaydı gs ye yenilmezdik...

Üzgün değilim en azından elimizden geleni yaptık, gs ye karşı şans hiç bizden yana olmuyor...

6_DenizhaN_1
19.10.2009, 10:30
Alkan. Takımımızda takım ruhu olmayanları burda tek tek söylemek bana göre boş!
Neden Tayfun diyorum o Trabzonlu oldugu halde kendisini taraftara cephe alıyor.
İlk golde bariz hatası var abi 10 cm atlasa topu karşılayacak.
Gol atmak mühim degil. Orda Song oynamalı idi.
Ya Tayfun alıyor topu adam akıllı pas veremiyor. O trabzonlu ise onu en başta eleştirirm aga cünki o bize lazım..
Diğer eleman Ceyhun.
Bunu da Fatih Terime baglarım.
O ona milli formayı verip ön libero oynatmasa biz oyuna almayız. Savaşan ve özverili olan selcuk varken daha 5 metreye pas atamayan Ceyhun da ısrar ediyor neden adam millli takımda oynuyor burda mı oynamayacak..
Oyunda adam akıllı organizeyi kesen ve şişirme oynayan kimseyi sevmem arkadaş.

Recep Alkan
19.10.2009, 10:31
Harbiden yuh o zaman.
Harbiden yuh.

1. ve 3. golde hata yapmış, 2 gol yemişiz. Daha ne yapacaktı yahu? Ha doğru 2. ve 4. gollerde de hata yapması lazımdı ki hataları göze batsın.

İlhan bu takımda egemenin hatası ile de biz Diyarbakırspor'a yenildik. Kaç maçtır slvanın hataları yüzünden maç kaybediyoruz, yattara paşa 15 hatadır bilmem neresinin keyfine top oynamıyor, kuzu bey 120.000 dolar cezadan sonra asıl top oynamaya başlıyor, zafer yelen daha sahaya inemedi, onur'a futbol oynamayı unutturduk, ama sen kalk hala daha amatörce olsa bile mücadelesini yapan, hemde her maç ana avrat sövüldüğü halde yapan adama kalk hala daha laf et.

Kime yuhhh ilhan kime ?

Adem Erdoğan
19.10.2009, 10:33
kaleci gollerin hepsinde en az hatalı kişiydi.

ilhan
19.10.2009, 10:33
İlhan bu takımda egemenin hatası ile de biz Diyarbakırspor'a yenildik. Kaç maçtır slvanın hataları yüzünden maç kaybediyoruz, yattara paşa 15 hatadır bilmem neresinin keyfine top oynamıyor, kuzu bey 120.000 dolar cezadan sonra asıl top oynamaya başlıyor, zafer yelen daha sahaya inemedi, onur'a futbol oynamayı unutturduk, ama sen kalk hala daha amatörce olsa bile mücadelesini yapan, hemde her maç ana avrat sövüldüğü halde yapan adama kalk hala daha laf et.

Kime yuhhh ilhan kime ?

Savunma dörtlümüz dün çuvallamış ama Tayfun bir gol attı, yediğimiz gol dışında hatası yokmuş. Sırf Trabzonlu diye bu kadar zorlamayın yahu savunacağım diye. Zaten senelerdir Trabzon kontenjanından dolayı böyle yetenek fışkırın adamları savunduğumuzdan oluyor hepsi.

Dün maçta oynamayanların günahı kendi boynuna. Maçta oynayıp çuvallayanları onların arkasına sığınıp eleştirmeyeceksek vay halimize.

Sen kime yuh çekiyordun?

Sen çekince bir şey yok, ben çekince "Kime yuh?" he? O da güzel. :)

Adem Erdoğan
19.10.2009, 10:36
hoca sağbekte songu neden denemiyor hiç anlamıyorum. tayfun'dan hayır yok hala bunu göremedi.

mskartal
19.10.2009, 10:36
Bu takım iflah olmaz...
İflah olamayan bir takım şampiyon hiç olmaz...

Bizler kendimizi yiyip bitirelim, parçalayalım, ölüp ölüp dirilelim, uykusuz geceler geçirelim...

Kendimize dev aynasından bakıp duralım...

Arkadaşlar, biz sıradan bir Anadolu takımı olmuşuz artık...
Siz ne derseniz diyin...

Arda nın kırmızı kartlık pozisyonu sonrasında nerdeyse tebrik edilişini, Serkan ın kontrolsüz bir güç uygulayarak fırlatılışı sonrasında hakemin vermediği ya da veremediği kararlardan sonra, bu takımın artık şampiyon olmasının mümkün olmadığını hissettim...

TV kanallarındaki yorumları seyredince ise, şampiyon olmamızın mümkün olmadığına artık emin oldum... 3 er 5 er saniyede geçiştirilen pozisyonlar, bu pozisyonlara itiraz etmekten aciz futbolcular... Yazık...

Futbol sadece futbol değildir... Futbol akıldır, güçtür, yetenektir, lobidir...

Sorarım size hangisi bizde var ki ne bekliyoruz...

Taraftarı ile dalga geçen ve birkaç kişinin kuklası olmuş önünü göremeyen bir başkan...

Ömrünü, Trabzonspor dan nemalanmaya adamış yönetici sıfatlı soyguncular...

Camianın sözde saygın akıl babaları...

Birbirinin başarısından üzüntü duyan ve onu alaşağı etmek isteyen insanlarımız...

Şampiyon olabilmemiz için bir tek işaret yok...

İktidar tarafından kandırılan Türk halkına o kadar benziyor ki, Trabzonspor a gönül verenler...

Önemli problemleri kamufle etmek için sahte gündemlerle oyalanan Türk halkının bir parçası değilmiyiz ki zaten...

Bize her şey müstehaktır...

Eğer futbolu çok seviyorsanız;

3 Istanbul takımına peşkeş çekilen, bu ekonomik tezgahın içine girip, hayatınızı kahretmek , kendi takımınızın başkanı ve yöneticilerinin servetlerine servet katmalarına alet olmak yerine... İngiliz, Alman ve İspanya liglerini seyredin... Oralardan bir takım tutun...

Şahsi menfaatleri ya da kişisel husumetleri için bu camiayı kullanmaktan, sömürmekten utanç duymayanlara,

Yaptıkları çirkinliklere, rezilliklere, aptallıklara kılıf uydurarak bizi keriz yerine koymaya çalışanlara,

Bu camiayı pazarda 3 kuruşa satamayacağınız insanlara, tetikçi hakemlere ezdirenlere,

Camiayla dalga geçen futbolcularla hocaları o anda kovamayanlara,

Adamım diye orda duranlara, bu zatlara da "Sen Adam Değilsin Ulen" diyemeyenlere

YAZIKLAR OLSUN...

Ahmet Faruk
19.10.2009, 10:38

Kime yuhhh ilhan kime ?

Yediğimiz ilk 3 gol Tayfunun savunması gereken kanata atılan 500 metrelik uzun toplar sonrasında gelsin, bir o kadar da o şekilde pozisyon verelim; sonra Tayfun ne yaptı.

Ama şunu söylemek lazım ki, 3 goldeki alamadığı pozisyon dışında fena bir maç çıkarmadı.

Stoper oynarsa ayaklarına hakim bir defans oyuncumuz olmuş olur. İyi de olur.

6_DenizhaN_1
19.10.2009, 10:39
Beyler bu tartışma gittikçe içimizde bir çıban olacak..
Maçı haketmeden yenildik! Bu maç bizim hakkımızdı.
Herkesin hatası oldu evet. ama bu maç hakemin yüzünden yenildik.
Asıl şimdi yöneticileri eleştirme zamanı ki hakkımızı savunsunlar!

cihatöztürk
19.10.2009, 10:39
aynen katılıyorum abi

hakkımız hep iyi olduğumuz şampiyonluğa ıkoştığumuz dönemde bile yediler

bizse sadece yürüyüşlerle yok düdüklerle tepki verdik.....

BYGUNES
19.10.2009, 10:40
Arda nın kırmızı kartlık pozisyonu sonrasında nerdeyse tebrik edilişini, Serkan ın kontrolsüz bir güç uygulayarak fırlatılışı sonrasında hakemin vermediği ya da veremediği kararlardan sonra, bu takımın artık şampiyon olmasının mümkün olmadığını hissettim...

YAZIKLAR OLSUN...

Aynen katılıyorum.

http://i33.tinypic.com/1zdyrkn.jpg

http://i36.tinypic.com/296kynn.jpg

UğuR
19.10.2009, 10:42
Tayfun stoper de oynayamaz.Adam paylaşmasını bile bilmiyor.İlk golde Giray ın yanında ne işi var Giray kafayı vuramayınca,Tayfun un kademesinde olması gereken adam rahat rahat topu indiriyor düzeltiyor vuruyor...

cihatöztürk
19.10.2009, 10:43
direk kırmızı kart ya adi adam

Adem Erdoğan
19.10.2009, 10:44
top baroşa gelirken hava topuna ayakla müdahale etmeye kalkan kimdi? ardanın attığı golde.

tonyalı Aydın
19.10.2009, 10:46
yazıklar olsun bu yönetime:böyle bir hoca gedirdiği için ve böyle bir takım kurduğun için.yazıklar olsun bu hocaya hala daha bir takım iskeleti kuramadığı ve trabzonsporun ondan 10 gömlek üstün olduğu için.yazıklar osun federasyona bu hakem 2 senedir trabzonsporu katletiyor hala daha bu maça verdikleri için.yazıklar olsun bu hakeme.maçı katlettiği için.yazıklar olsun bu eski istanbul yalağı ahmet çakar ve erman toroğlu na hala daha türk spor severi kandırtıkları için bu pozisyona penaltı değil dedkleri için.yazıklar olsun bu futbolculara altıkları parayı hak etmedikleri ve giydikleri formanın trabzonspor formasını unuttukları için.helal olsun taraftara takımını her ortamda iyi günde kötü günde destekledikleri için.

6_DenizhaN_1
19.10.2009, 10:53
Beyler takım bu herkesin hatası olur.
Biz bu takımı hataları ile başarıları ile sevdik!
Ve bu maçı biz yenebilirdik o zaman kimse tayfun ceyhun giray demezdi.
Allah aşkına ya şu bize yapılan haksızlıklara yoğunlaşalım!
Eğer böyle yaparsak daha çok tekrarı olacak!
Bu hafta evimizde iyi bir protesto gösterelim hem yönetime hem de hakemlere!

elnıno28
19.10.2009, 10:56
Tayfun stoper de oynayamaz.Adam paylaşmasını bile bilmiyor.İlk golde Giray ın yanında ne işi var Giray kafayı vuramayınca,Tayfun un kademesinde olması gereken adam rahat rahat topu indiriyor düzeltiyor vuruyor...

tayfun o pozısyonda gırayı tutuyur ne yapsın cocuk butun suç onu oynatanda vede broos u hoca dıye trabzon getırende takıma savunma yapmasını bıle ögretememiş hatalı goller yıyen slvayı kaleye koyuyor dökulen gabriç engın oyunda tutan gs gölu bara bara gelıyorum dıyor yuh be ınsan bır mudale eder takıma. bırde maçtan sonra böyle devam edersek 3.bıtırırız dıyor.düşündukce cıldırıyorum.en buyuk taraftar

Recep Alkan
19.10.2009, 10:58
Savunma dörtlümüz dün çuvallamış ama Tayfun bir gol attı, yediğimiz gol dışında hatası yokmuş. Sırf Trabzonlu diye bu kadar zorlamayın yahu savunacağım diye. Zaten senelerdir Trabzon kontenjanından dolayı böyle yetenek fışkırın adamları savunduğumuzdan oluyor hepsi.

Dün maçta oynamayanların günahı kendi boynuna. Maçta oynayıp çuvallayanları onların arkasına sığınıp eleştirmeyeceksek vay halimize.

Sen kime yuh çekiyordun?

Sen çekince bir şey yok, ben çekince "Kime yuh?" he? O da güzel. :)

Bu sitede Tayfunu eleştirenlerin başını çekiyorum, çoğu kişi kadar pervasızca yapmasam da bunu, normal hayatımda bilen bilir. Hüseyinden sonra en çok yerden yere vurduğum isimdir. Trabzonlulukla alakası yoktur bunun. Hüseyin Trabzonlu değil mi, Barış Trabzonlu değil mi Hasan üçüncü Trabzonlu değil miydi , zamanında bunları da eleştirmedik mi ? NEden Tayfunu bundan ayırayım da savunma moduna gireyim. Var mı elinde daha iyisi ?

Serkan mi diyeceksin ? Adam orta sahada verdiğini ne yazık ki veremiyor bek de, Song bir kere oynadı, Giray açık kapatacağım diye canı çıktı, Kimi koyacaksın. Elindeki en iyi adam tayfun. Adam birçok maçta kilit açtı, gol attı. Dün akşam ki vuruşu iddia ediyorum takımımızda forvet oynayan birçoık adam vuramazdı.

Yok öyle, oynayanı vur yerden yere, eleştir, ama oynamayanın günahı boynuna. Bu iş günahla olmuyor paşam. Onları konuşacaksın, seni 15 haftadır resmen satan adamı konuşacaksın, geldiğinden beri sahaya giremeyni konuşacaksın, sorumluluk almaktan kaçan çok sevgili oyuncuları konuşacaksın, hatalı golleri olan, artık tolgadan fazla güven vermeyen kalecini konuşacaksın. Oynayanı hakkını vererek oynamaya çalışanı eleştir, yuh çek, sonra kalk oynamaynı ALLAH'a havale et. Olmaz ilhan olmaz.

İstediğine yuh çek. Ben dün Başkana yuh çekerken hain olurken bugün millet nelerden dem vuruyor. İstediğine çek.

Ama oynayan, en azından oynamaya çalışan insanlara da saygı duy.

Oynamayanları ALLAH'a havalet etmeyi bu kaar basit yaptığın gibi eleştiriyi de biraz o hafiflikte yap.

İnan çok zor olmayacak göreceksin. ;)

Emre ÖZTÜRK
19.10.2009, 10:59
top baroşa gelirken hava topuna ayakla müdahale etmeye kalkan kimdi? ardanın attığı golde.

tayfun cora

Külünkoğlu
19.10.2009, 11:01
Maça berbat bir başlangıç.. Yok yahu maçı yazmayacağım kafama takılanları daldan dala atlayarak tek tek yazacağım.

Arda'nın pozisyonu dirayetli bir hakem KIRMIZI KART'ı tereddütsüz verir. Ne "oğlu" olduğu belli olan ise SARI KART. Sonuç ?

İlk yediğimiz gole bir bakın, Tayfun havadan gelen topa kimi tutmaya gidiyor ? dönünce ne oluyor ? Sonuç ?

Attığımız gole bir bakın, duran top değil mi ? yani oyunda bir hareketlilik kafa karıştıracak birşey yok. Allahını peygamberini seven bana GABRİÇ'in neden 4 metre ofsaytta durduğunu bi söylesin. Bunun adı Futbol zekasızlığıdır. Neyseki futbol şansı ki CEYHUN onu düşünmüyor.

Ayhan Akman yarım saat EGEMEN'e küfür etti. Ne el bıraktı ne de ayak. Hakemle arasında da bir metre mesafe vardı. Sonuç ?

Penaltı pozisyonu heryerde penaltı konuşmaya gerek yok. Mutlu Çelik'den sonra veliahtlık devam ediyor lobicilik böyle birşey olsa gerek.

Yan hakemlerin hakkını yemeyelim bu arada, hemen hemen hiçbir pozisyonda hata yapmadılar.

Kalecimiz elle topu oyuna soktuğunda bile ısrarla ve inatla topu rakibe attı. Bırakın ayakla vurduğu topları. 4. gol hariç bütün gollerde hatası vardı. Hele hele 3. gol ki top havada yarım saat süzülüp dibine düştüğü halde çıkıp almak aklına bile gelmedi. Kaleciliği unutmuşa benziyor. Onur ne diye bekliyor ?

Arda'ya SARI KART pardon ne için ? itiraz mı küfür mü ? orasını anlayamadık.

Keita'ya SARI KART pardon ne için ? dirsek attığı için mi ? Rakibin yüzüne dirsek atmanın cezası ne zamandan beri sarı kart ?

Son pozisyon... ilk golde hatası olan bana geri dörtülünün ters kademelerinin, yaptığı anlamlı anlamsız işlerle maçın 2 kahramanınından bir olan Tayfun'un pozisyonu. Ulan gir be sıyırma şu direği bir sürü ayakdan birine çarpta gir be.

Olmadı, forvetsiz, kalecisiz, sol beksiz, sol ortasahasız Trabzonspor'dan bu kadar.

Adem Erdoğan
19.10.2009, 11:03
tayfun cora

hiç şaşırmadım.

ha kalede tolga ha sağbekte tayfun al birini vur ötekine, değişmeyen tek şey gs den 4 yememiz.

ilhan
19.10.2009, 11:05
Bu sitede Tayfunu eleştirenlerin başını çekiyorum, çoğu kişi kadar pervasızca yapmasam da bunu, normal hayatımda bilen bilir. Hüseyinden sonra en çok yerden yere vurduğum isimdir. Trabzonlulukla alakası yoktur bunun. Hüseyin Trabzonlu değil mi, Barış Trabzonlu değil mi Hasan üçüncü Trabzonlu değil miydi , zamanında bunları da eleştirmedik mi ? NEden Tayfunu bundan ayırayım da savunma moduna gireyim. Var mı elinde daha iyisi ?

Serkan mi diyeceksin ? Adam orta sahada verdiğini ne yazık ki veremiyor bek de, Song bir kere oynadı, Giray açık kapatacağım diye canı çıktı, Kimi koyacaksın. Elindeki en iyi adam tayfun. Adam birçok maçta kilit açtı, gol attı. Dün akşam ki vuruşu iddia ediyorum takımımızda forvet oynayan birçoık adam vuramazdı.

Yok öyle, oynayanı vur yerden yere, eleştir, ama oynamayanın günahı boynuna. Bu iş günahla olmuyor paşam. Onları konuşacaksın, seni 15 haftadır resmen satan adamı konuşacaksın, geldiğinden beri sahaya giremeyni konuşacaksın, sorumluluk almaktan kaçan çok sevgili oyuncuları konuşacaksın, hatalı golleri olan, artık tolgadan fazla güven vermeyen kalecini konuşacaksın. Oynayanı hakkını vererek oynamaya çalışanı eleştir, yuh çek, sonra kalk oynamaynı ALLAH'a havale et. Olmaz ilhan olmaz.

İstediğine yuh çek. Ben dün Başkana yuh çekerken hain olurken bugün millet nelerden dem vuruyor. İstediğine çek.

Ama oynayan, en azından oynamaya çalışan insanlara da saygı duy.

Oynamayanları ALLAH'a havalet etmeyi bu kaar basit yaptığın gibi eleştiriyi de biraz o hafiflikte yap.

İnan çok zor olmayacak göreceksin. ;)

Ben Diyarbakırspor maçından beri Egemen-Giray bir arada oynamaz diyorum. Bu ikilinin yanına Tayfun ve Cale (Ferhat) eklenince daha bir çuvallıyorlar.

Oynamaya çalışan denilmiş. Dün Colman'dan başka oynamaya çalışan pek görmedim sahada. Ha diğerlerinin yaptığı "kör dövüşü" milletin karnının doyuruyorsa o benim sorunum değil. Benim dişime gelmiyorlar hiç.

Fatih'i almayanları Allah'a havale eden, sırf Fatih'i almadıkları için "yuh" çekilen insanlar için sarfedilen o sözler, zaten "ben taa ne zamandan beri diyorum" demek içindi belki de. :)

Oynamayanları ne yapacağımı ben çok iyi biliyorum. Allah'a havale etmek işime geliyor. Sen onlara yuh çek, ben Allah'a havale edeyim.

Sen sırf Tayfun gol attı, 1 golde hatası vardı görüşün yüzünden onu eleştirenlere yuh çek, sonrada bana kız. Hangimizin yaptığı daha kolay? :)

Daha fazla uzatmayacağım. Bu mesajımdan sonra istediğini yaz. Okursam çok "zor" bir iş yaparım.

Çok kolay kestirip atabiliyorum.
Esenlikler.
;)

Ahmet Faruk
19.10.2009, 11:06

Tayfundu.
İlk 3 golü aynı şekilde yedik.

Gökhan Döner
19.10.2009, 11:08
yaa takım en azından maçtan kopmadı...bu bile iyiye işaret...bu takım çok da güçlü bir kadroyla sahada değildi ama bireysel hatalardan dolayı gol yedik hep...hocayla yola devam edilmeli...

Sen bu hocayla devam et canım.Sezonu ya10. yada 11. olarak bitirirsin.
Maçaa mağlup devam ediyosun ve hocanın yapmış olduğu değişikliğe bak umutu çıkarıyor yerine gökhanı alıyor yok böyle bir saçmalık arkadaşım.
Futbolu hiç bilmeyen bir kişi bile bunu yapmaz.

Emre ÖZTÜRK
19.10.2009, 11:09
hiç şaşırmadım.

ha kalede tolga ha sağbekte tayfun al birini vur ötekine, değişmeyen tek şey gs den 4 yememiz.

katılıyorum.

Adamların sadece orta açarak bize 4 tane attılar.birkaç tanede kaçırdılar.

Turanzade
19.10.2009, 11:10
Trabzonumda herkes teknik direktörlüğe soyunmuş.

Bugüne kadar hangi geleni beğenebildiniz söyleyebilir misiniz?

İyi günde de kötü günde de destek vermedikten sonra ne anlamı kalıyor?

Chelsea Aston Villa karşısında hata yaparak 2-1 yeniliyor, taraftarlar yine de alkışlıyor... Ama bizim Trabzon halkımızın bi küfretmediği kalıyor yönetim + teknik adama...

Madem öyle, haydi gidip konuşalım yönetimle, teknik direktörlük koltuğundaki elemanı göndersinler, tüm Trabzon Taraftarı'nı alsınlar teknik direktörlüğe... Futbolcuları da biz seçelim...

Recep Alkan
19.10.2009, 11:12
Demek diyememk çok ayrı olaylar, sonuç olarak her futbolcu Trabzonspor'a bir yada birkaç maç kaybettirmiştir. Benim istediğim çok basit birşey, kendi adamımıza çektiğimiz yuhları biraz da yabncı hayranlığı yapmadan diğerlerine çekin. Çok zor değil, birileri hala daha yattaraya yalakalık yapıyor, adamın ismi hala daha tribünlerde ismini haykırıyor. Evet söylüyorum bunun adı yalakalık. Beni 15 haftadır yalnız bırakan bir adama ben yuh çekiyorum, becerebilen varsa yabancı hayranlığı gütmeden buyursun çeksin.

Benim yönetime sadece Fatih konusunda yuh çekmediğimi cümle alem bilirken, senin bu konuya fransız kalman çok şaşırttı beni ilhan. Fatih süreci ile başlayan bu konu hala daha bende ilerliyor, ne yazık ki sert tepkiler görmesek daha da devam edecek ama ne yazık ki.

Yazdıklarımın okunup okunmaması gibi bir derdim yok benim. İsteyen okur isteyen okumaz, ben zoru seviyorum, kaçmıyorum, cümlesine karşı düşüncelerim ve savunduklarım ile burdayım.

Başkana günlerdir yazıklar olsun derkende burdaydım, Tayfunu bu maç için eleştirenelere karşı da burdayım.

Çoookkk eleştirilmesi gerken adam (!) ve oyuncular olmasına rağmen bunu yapanlara karşı da burdayım.
;)

UğuR
19.10.2009, 11:12
Olmadı, forvetsiz, kalecisiz, sol beksiz, sol ortasahasız Trabzonspor'dan bu kadar.

Böyle bir takım bile şu Galatasaray a 3 gol attı ve hakemin sayesinde galibiyetten oldu....

Ya çok değil 3-4 transferle neler yaparız... hakemleri bile yeneriz.... İstanbul eziklerini fedarasyonu,medyayı tokatlaya tokatlaya şampiyon oluruz.Doğru dürüst yönetim,3-4 tane transfer en fazla 7-8 milyon euro ...
Ki sen doğru transferi yap bu taraftar seni yalnız bırakmaz kombineyse kombine,formaysa forma telefon hattıysa Trabzoncell ,yapmadı mı bugüne kadar?Geçen sene kapalı gişe oynamadık mı?

Hqmi
19.10.2009, 11:14

Chelsea Aston Villa karşısında hata yaparak 2-1 yeniliyor, taraftarlar yine de alkışlıyor... Ama bizim Trabzon halkımızın bi küfretmediği kalıyor yönetim + teknik adama...

Madem öyle, haydi gidip konuşalım yönetimle, teknik direktörlük koltuğundaki elemanı göndersinler, tüm Trabzon Taraftarı'nı alsınlar teknik direktörlüğe... Futbolcuları da biz seçelim...
Maç 2-2 iken deşiklik yapılması gerektiğini televizyondan izleyen dedem bile görüyor. O nasıl göremiyor. Hoca moca değil. Buda benim suçum oluyor. Deşiklik yapılsa sonuç çok farklı olurdu.

afsbahar
19.10.2009, 11:15
Maça berbat bir başlangıç.. Yok yahu maçı yazmayacağım kafama takılanları daldan dala atlayarak tek tek yazacağım.

Arda'nın pozisyonu dirayetli bir hakem KIRMIZI KART'ı tereddütsüz verir. Ne "oğlu" olduğu belli olan ise SARI KART. Sonuç ?

İlk yediğimiz gole bir bakın, Tayfun havadan gelen topa kimi tutmaya gidiyor ? dönünce ne oluyor ? Sonuç ?

Attığımız gole bir bakın, duran top değil mi ? yani oyunda bir hareketlilik kafa karıştıracak birşey yok. Allahını peygamberini seven bana GABRİÇ'in neden 4 metre ofsaytta durduğunu bi söylesin. Bunun adı Futbol zekasızlığıdır. Neyseki futbol şansı ki CEYHUN onu düşünmüyor.

Ayhan Akman yarım saat EGEMEN'e küfür etti. Ne el bıraktı ne de ayak. Hakemle arasında da bir metre mesafe vardı. Sonuç ?

Penaltı pozisyonu heryerde penaltı konuşmaya gerek yok. Mutlu Çelik'den sonra veliahtlık devam ediyor lobicilik böyle birşey olsa gerek.

Yan hakemlerin hakkını yemeyelim bu arada, hemen hemen hiçbir pozisyonda hata yapmadılar.

Kalecimiz elle topu oyuna soktuğunda bile ısrarla ve inatla topu rakibe attı. Bırakın ayakla vurduğu topları. 4. gol hariç bütün gollerde hatası vardı. Hele hele 3. gol ki top havada yarım saat süzülüp dibine düştüğü halde çıkıp almak aklına bile gelmedi. Kaleciliği unutmuşa benziyor. Onur ne diye bekliyor ?

Arda'ya SARI KART pardon ne için ? itiraz mı küfür mü ? orasını anlayamadık.

Keita'ya SARI KART pardon ne için ? dirsek attığı için mi ? Rakibin yüzüne dirsek atmanın cezası ne zamandan beri sarı kart ?

Son pozisyon... ilk golde hatası olan bana geri dörtülünün ters kademelerinin, yaptığı anlamlı anlamsız işlerle maçın 2 kahramanınından bir olan Tayfun'un pozisyonu. Ulan gir be sıyırma şu direği bir sürü ayakdan birine çarpta gir be.

Maçla ilgili söylenecek çok fazla birşey yok, yukarıda çok güzel anlatmış arkadaşımız. Ligin başından beri yediğimiz gollerin %80'i aynı. Nasıl bir defans kurgumuz nasıl bir defans anlayışımız var ben de anlamış değilim. Yediğimiz gollerin hepsi de çok basit hatalardan kaynaklanıyor.

Ama böyle ahlaksız adamların hakemliğinin yenilgimizde büyük rol almasını hazmedemiyorum. Konuştuğumuz pozisyonları biz rakibe yapmıs olsaydık o düdükler ötmez miydi, o kartlar çıkmaz mıydı?

Yenilgi bir yere kadar da, böyle ahlaksızlıkları hazmedemiyorum.

Samet Başdağ
19.10.2009, 11:16
sana birşey desemde farketmez hakem..

sayın bross 2-2 iken cafe de maçı izleyen 90 kişi bağırırmı hoca oyuncu değiştir, gs oyundan düştü daha neyi bekliyorsun..

tak o sırada rijard hemen oyuncu değişikliğine gitti.

ve maç 4-2 oldu.

tayfun bu maçta iyiydi.(tek barosun ardaya çıkardığı topa ayakla değilde kafayla müdahale edebilirdi..

colman top kaybediyor herkez küfür ediyor.kim yapacak orta sahda adam eksiltme işini?serkan mı ceyhunmu umutmu?ya engin yapacak ya colman.colman adamdır adam.

serkan-colman-ceyhun-tayfun-umut bu maç için size teşekkür ediyorum..

yenilen gollerin 3'ü tamamen giray ve kaleci etkisizliğidir.

Orhan Aydın
19.10.2009, 11:18
Penaltı pozisyonuna değil diyen sözde hakem hocaları var inanamıyorum.Ulan adam toptan ümidi kesmiş Serkan'ı engellemek, ekarte etmek için dalıyor.kazanan biz olsaydık ve aynı pozisyon ardaya yapılsaydı düşünmek istemiyorum şimdi neler konuşulurdu.Bunun yanında tabi ki Serkan'ın Messi edasıyla vurup atamadığı gol var.Kaçırmasına şaşırmamak gerek gerçi alışığız forvetlerimizden de bu kadar beceriksizlikler bir takımda nasıl toplanabilir.Yediğimiz goller evlere şenlik hep aynı kademe hatası tekrarları izliyormuşuz gibi gollleri yedik.Trabzonspor şampıyonluk olacaksa rağmenlerle olacak ve öncelikle kendi içindeki rağmenlere çözüm bulacak.
Ayrıca maçtan sonra bir Hagi şakası var ama bütün kanallarda.
Yönetim artık saçmalamayı kesmeyecekse bıraksın gitsin.

Turanzade
19.10.2009, 11:18
Maç 2-2 iken deşiklik yapılması gerektiğini televizyondan izleyen dedem bile görüyor. O nasıl göremiyor. Hoca moca değil. Buda benim suçum oluyor. Deşiklik yapılsa sonuç çok farklı olurdu.

Son 7 bilemedin 8 sene içerisinde hangi teknik direktör 2 yılın üzerinde takımın başında durabildi?

Vakti zamanında Şenol Hoca'yı da beğenmediniz mi(!) Adama yüklenmelerin haddi hesabı yoktu... Zihniyet değişmediği sürece, 2 senede 1 teknik direktörler geliiir giderrr...

Samet Başdağ
19.10.2009, 11:19

hayırdır yönetimle veya sayın bıros hocayla bi ekrabalığın mı var?

cihatöztürk
19.10.2009, 11:20
kayseriyi yenersek

sonra ankaraspordan puan gelecek

bjk maçı ölüm kalım maçımız olabilir...

avrupa kupalari için tabi

Turanzade
19.10.2009, 11:22
hayırdır yönetimle veya sayın bıros hocayla bi ekrabalığın mı var?

Sadri Şener, dedemin kardeşi olurlar...
Hugo Broos ile yakından uzaktan bir alakam yoktur...
Zİhniyeti ortaya koymaya çalışıyorum... Farklı yönlere çekmek senin becerin.

ilhan
19.10.2009, 11:26
Benim yönetime sadece Fatih konusunda yuh çekmediğimi cümle alem bilirken, senin bu konuya fransız kalman çok şaşırttı beni ilhan. Fatih süreci ile başlayan bu konu hala daha bende ilerliyor, ne yazık ki sert tepkiler görmesek daha da devam edecek ama ne yazık ki.

Fatih süreci ile başlayan "sende ki değişikliğin" farkında olan tek bensem, çok mutluyum.

N'apayım, Fransızlık ruhuma işlemiş.

Görelim bakalım tepkileri, merak ediyorum.
:)

Dip not: Mesajın diğer kısımlarına bakmadım. Şu satırda ismim geçtiği için alıntılama gereksinimi duydum. ;)

muratt
19.10.2009, 11:27
Yedigimiz 4 golun de ortasinin bizim sol taraftarimizdan yapilmis olmasi sizce de garip degil mi ?

Samet Başdağ
19.10.2009, 11:29
Sadri Şener, dedemin kardeşi olurlar...
Hugo Broos ile yakından uzaktan bir alakam yoktur...
Zİhniyeti ortaya koymaya çalışıyorum... Farklı yönlere çekmek senin becerin.

he deseydin ya sayın şener ekraba..

sana cvp bile verme lüzümunda bulunmazdım..

bu takım bizim sayın şenerin değil..

gerekirse ben maçı izlerken oyuncuda olurum teknik direktörde..

sen ne kadar zihniyeti değiştirmeden bahsetsende; burda 25 yıldır şampiyonluk göremeyen takımı destekleyen taraftar değil sevdalı var sevdalı..

Hqmi
19.10.2009, 11:29
Yedigimiz 4 golun de ortasinin bizim sol taraftarimizdan yapilmis olmasi sizce de garip degil mi ?
Hemde oldukça garip..

theo
19.10.2009, 11:32
Sen bu hocayla devam et canım.Sezonu ya10. yada 11. olarak bitirirsin.
Maçaa mağlup devam ediyosun ve hocanın yapmış olduğu değişikliğe bak umutu çıkarıyor yerine gökhanı alıyor yok böyle bir saçmalık arkadaşım.
Futbolu hiç bilmeyen bir kişi bile bunu yapmaz.

ersun gibi en azından ezbere oyun oynatmıyor...ersunun her hamlesi belliydi...ve de futbolcular hocaya kırgın değil...takım yeniden yapılanıyor...istikrar sağlanırsa aynı hoca ve de oyuncular ayrıca 3 tane iyi oyuncu takviyesiyle bu takım çok iş yapacaktır...saha yansıyandan fazlasını da görmek lazım...sonuç önemli değildir bazen...eskiler bunu çok daha ii bilir...

TAHSİN 61
19.10.2009, 11:33
Yürek lazım başka hiç birşey değil 2-2 den sonra Serkan fantazi yapmasaydı da yerden sert vursaydı çok farklı olurdu. Penaltıda hem fikiriz sanırım. Sevinmek için sevmedek herzaman herde sadece Trabzonspor ... Maçtan sonra tribunde verdiğimiz zarar içinse başkan ya iyi topcu alıcak yada böyle her stadda olucak zararı karşılıcak bunun başka açıklaması yok...

macuka
19.10.2009, 11:33
cok enteresan, ben baska mac mı izledim, Colman a Rıdvan bile takımın yıldızı dedi:) Adam bir dünya top kaybetti orta sahada, Yattara yı orta saha oynatsak o kadar top kaybederdi. İst basını Ts iyi oynadı felan diyor, yaw 4 gol yiyen takım nasıl iyi oynar?
Her seye ragmen macı yenebilirlerdi ama dikkatimi ceken sey su idi, bizimkiler mac 2-2 ye geldigi zaman bile GS yi yeneceklerine inanmıyorlardı, galiba en büyük sorun bu... Sanki biz 5 atsak 7 yiyecegiz havası vardı..

Turanzade
19.10.2009, 11:34
he deseydin ya sayın şener ekraba..

sana cvp bile verme lüzümunda bulunmazdım..

bu takım bizim sayın şenerin değil..

gerekirse ben maçı izlerken oyuncuda olurum teknik direktörde..

sen ne kadar zihniyeti değiştirmeden bahsetsende; burda 25 yıldır şampiyonluk göremeyen takımı destekleyen taraftar değil sevdalı var sevdalı..

25 yıl öncesindeki zihniyetle şimdiki zihniyet arasındaki 9 farkı bana bulabilir misin Samet _?

Ben babamı bile savunmazken, kaldı ki Sn. Sadri Şener'i, H. Broos'u savunacağım. Ama haklının avcuna hakkını teslim etmemiz gerek... Sabretmek gerek diyorum... Sen ise başka taraflara çekiyorsun.

Sana soruyorum ya işte: Hangi teknik direktöre ne kadar dayanabildik _? Ne kadar hata, sonrasında hemen alaşağı ettik. Nereye kadar _?!

Faik Yılmaz
19.10.2009, 11:36

İşin ironik tarafıda sol kanadı adam etmek için son bir yılda 30 trilyondan fazla para harcadık.....

ama hiç bir işe yaramadı maalesef....

Samet Başdağ
19.10.2009, 11:37
25 yıl öncesindeki zihniyetle şimdiki zihniyet arasındaki 9 farkı bana bulabilir misin Samet _?

Ben babamı bile savunmazken, kaldı ki Sn. Sadri Şener'i, H. Broos'u savunacağım. Ama haklının avcuna hakkını teslim etmemiz gerek... Sabretmek gerek diyorum... Sen ise başka taraflara çekiyorsun.

Sana soruyorum ya işte: Hangi teknik direktöre ne kadar dayanabildik _? Ne kadar hata, sonrasında hemen alaşağı ettik. Nereye kadar _?!

ersun'a şenol'a samet'e halilhodziç'e dayanırım ama taktiksel açıdan hiçbirşey yapmayan bu buross'a dayanamam abi ben..

buna şimdi 2 yılımı verip iyi bir kadro oluşturup takımı şampiyon yapacak dersem 2 yılıma ve bu taraftara yazık olur..

macuka
19.10.2009, 11:39
Trabzonspor un sol kanadının kötülügünden degil Gs nin sag kanadının iyiliginden kaynaklanıyor goller... Keita Ts de oynasa idi emin olun Hakan Balta da dumur olurdu, bizde Yattaranın formda hali olsa o bile yeterdi..

TAHSİN 61
19.10.2009, 11:40
Gs'liler nedense tribunlerden bize falan filan yapmaya çalıştı stad dışında kımsenin gıkı çıkmıyordu. Herkez kardeş ne olur maç siz yensenizde koymaz fener yenildi diyordu bir anda içerde herkezin biyerleri oynamaya başladı..

Bu arada Şeref tribunu girişinde arkadaşlarımı beklerken 3 Adet bilet veren Sadi çilingiroğlu abiye çok teşekkur ederim. Onun sayesinde karaborsa bilet almakdan kurtulduk ve kuzenleride içeri sokabıldık...

Samet Başdağ
19.10.2009, 11:41
cok enteresan, ben baska mac mı izledim, Colman a Rıdvan bile takımın yıldızı dedi:) Adam bir dünya top kaybetti orta sahada, Yattara yı orta saha oynatsak o kadar top kaybederdi. İst basını Ts iyi oynadı felan diyor, yaw 4 gol yiyen takım nasıl iyi oynar?
Her seye ragmen macı yenebilirlerdi ama dikkatimi ceken sey su idi, bizimkiler mac 2-2 ye geldigi zaman bile GS yi yeneceklerine inanmıyorlardı, galiba en büyük sorun bu... Sanki biz 5 atsak 7 yiyecegiz havası vardı..

abicim ben colman hayranıyım başta sölim ama şunu bilmek istiyorum..

orta sahada adam eksiltme görevini kim yapacaktı?bir dünya top kaybederek 2 gol attıysa bir daha ki maçta evreni kaybetsin 4 gol atsın abi (:

e tabi maç esnasında bende sinirlendim colman'a ama sonra düşündüm taşındım,birde 2 gol atti yine gönlümü fethetti..

Turanzade
19.10.2009, 11:42
ersun'a şenol'a samet'e halilhodziç'e dayanırım ama taktiksel açıdan hiçbirşey yapmayan bu buross'a dayanamam abi ben..

buna şimdi 2 yılımı verip iyi bir kadro oluşturup takımı şampiyon yapacak dersem 2 yılıma ve bu taraftara yazık olur..

Samet'e _? :)) Ersun'a _???!!!!!!
Yapma Allah aşkına. Adamı kovmaktan beter etti taraftar. Futbol ahlakını bilmiyormuşlar, futboldan anlamıyormuşlar. Trabzon'a gelen hiçbir teknik adam hiçbir şekilde futbol ahlakıyla ahlaklanmamış ve futbol bilgisyle donanmamıştır taraftarlarca... Sen ve ben azınlığız...

Belirtmiş olduğun teknik direktörler hakikaten Trabzon'uma faydalı olmuştur. Ama gel gör ki diğerleri (çoğunluk diye tabir edilen insancıklar) bu teknik adamları da 'OKEY'lememişlerdir...

Faik Yılmaz
Trabzonspor un sol kanadının kötülügünden degil Gs nin sag kanadının iyiliginden kaynaklanıyor goller... Keita Ts de oynasa idi emin olun Hakan Balta da dumur olurdu, bizde Yattaranın formda hali olsa o bile yeterdi..

Keita adam adama savunulsaydı Gsnin ataklarının %90ı olmazdı.....

Oysa maç boyu geniş hareket alanları buldu zaten bu tip bir oyuncu oda YATTARA gibi....

Yani bu kadar nasıl boş bırakıldı akıl mantık işi değil....

Murat Erdem
Kalecimizin kafası sahada değil, maçlara kale çizgisinde dikilen bir et yığını ile çıkıyoruz. Bu arada bu senenin en büyük hayal kırıklığı Giray'dır benim için.

Adem Erdoğan
19.10.2009, 11:43
bizim taraftar bir anda samet aybabaya sarıldı, gelecek dendiği gün ortalık yıkılmıştı. ey gidi ey.:)

İHTİLALL
19.10.2009, 11:45
Sol kanadı satılığa çıkarıp ,iyi müşteri bulamayıp ,tabiri caizse elinde patlatan yönetim..

Cale'nin hucümü iyi değildi ama savunmada iyiydi,gencecik adam,ayarını bozdular..

Yattara satılacaktı satamadılar..

Herşey bitti menacer komisyonlarında sorun çıktı iş yattı..

Yattara bir buçuk yıldır ortada..

Evet evet artık bu belli..

Trabzonspor yönetilmiyor,pazarlanmaya yani satılmaya çalışılıyor..

Emre ÖZTÜRK
19.10.2009, 11:46
Kalecimizin kafası sahada değil, maçlara kale çizgisinde dikilen bir et yığını ile çıkıyoruz. Bu arada bu senenin en büyük hayal kırıklığı Giray'dır benim için.

katılıyorum abi
Özellikle giray ı ben çok seviyor ve beğeniyordum ama bu sene özelliklede dün akşamki performansı hayal kırıklığına uğrattı beni.Maçta şaşkın şaşkın etrafa bakması beni deli etti.Heleki son iki gol çıldırdım.

Emre ÖZTÜRK
19.10.2009, 11:48
bizim taraftar bir anda samet aybabaya sarıldı, gelecek dendiği gün ortalık yıkılmıştı. ey gidi ey.:)

abi hagi nin ismi geçiyor ortalıkta.Samet bana göre hagi den on kat daha iyidir.Taraftara hak vermek lazım.

BAHADIR33
19.10.2009, 11:49
2. golümüzü attığımızda bizim seyirciyi gösterdi. Nasıl da seviniyorlardı..Üzüldüm. Gerçekten çok üzüldüm..

BAHADIR33
19.10.2009, 11:50
abi hagi nin ismi geçiyor ortalıkta.Samet bana göre hagi den on kat daha iyidir.Taraftara hak vermek lazım.
Bence Hagi isminin ortaya atılma sebebi şudur;
Ölümü gösterelim , sıtmaya razı olsunlar.

bordo61
19.10.2009, 11:51
Maç öncesi konuya bilerek girmedim yorum yazmamak için

Bunların olacağı belliydi belkide kolayca koparıp alacağımız maçı saçma sapan hatalarla ve hakem katliamıyla verdik.

Bu kadar hakkımızı yiyorlar.

Hiç mi rahatsız olmuyorlar

Ertan 51
19.10.2009, 11:57
Aynen öyle,
Hagi olacaksa ben bırak Samet Aybaba yı Ziya Doğan a razıyım(o kadar)
ama asıl görüşüm Broos ile devam etmek.

Maça gelirsek,klasik bir kadersizlik,klasik hakem şerefsizliği,klasik defans hatası,klasik golcü beceriksizliği ve kaybolan umutlar diye özetleyebiliriz.

Giray beni hayal kırıklığına uğrattı yine,çok şey bekliyordum ama yanıldığımı dün kesin olarak anladım,inşallah düzelir deyip onu giyotine yatırmadan hal yoluna bakmamız lazım diye düşünüyorum.

Dün akşam sağ bek-sağ açık-golcü eksiğinden sonra acilen stopere de ihtiyacımız olduğu ortaya çıktı,kat edeceğimiz çok yol var Allah yönetimin ve bizim yardımcımız olsun.

Egemen
19.10.2009, 12:02

sorma.. kıymete bindi samet :) ben yönetimi o isim yüzünden silmişim gözümde.. taraftarımız ya balık hafızalı.. ya ben de bi sorun var.. sametten ne bekliyor insanlar ciddi ciddi bunu düşünücem bütün gün..

macuka
19.10.2009, 12:03
Keita adam adama savunulsaydı Gsnin ataklarının %90ı olmazdı.....

Oysa maç boyu geniş hareket alanları buldu zaten bu tip bir oyuncu oda YATTARA gibi....

Yani bu kadar nasıl boş bırakıldı akıl mantık işi değil....

Bu konuda haklısın, keita yı kademeli sekilde savunsalardı bu kadar etkin olamazdı..

abicim ben colman hayranıyım başta sölim ama şunu bilmek istiyorum..

orta sahada adam eksiltme görevini kim yapacaktı?bir dünya top kaybederek 2 gol attıysa bir daha ki maçta evreni kaybetsin 4 gol atsın abi (:

e tabi maç esnasında bende sinirlendim colman'a ama sonra düşündüm taşındım,birde 2 gol atti yine gönlümü fethetti..

2 gol atmasına diyecek yok, adam eksiltme konusuna gelince, Colman adam eksiltmiyor, topu adamın bacak arasına dogru yuvarlıyor gecerse geciyor, gecmezse de top kaybı olarak geri dönüyor... Bu adam topu iyi kullanıyor onu yapacak varyete isi colmanın isi degil..

BAHADIR33
19.10.2009, 12:04
Gelecek hafta FB-GS maçı var...Hangi babayiğit Arda'ya kırmızı kart gösterebilirdi ki? Biz de bekliyoruz ki buz gibi penaltı olduğunu herkes itiraf etsin? Yok öyle .
son yıllarda GSve FB , futbol tarihinin en yüksek paralarını harcamışlar ,yedirirler mi şampiyonluğu?
FB-GS haberi ana sayfa manşet çıkınca tiraj 3 katına çıkıyor itirafını yapan medya hangi takımı destekler? Hangi lobide bizim esamemiz okunur?
Biz de suçu kendi içimizde arayalım, Başkanı, teknik direktörü , futbolcuları gönderelim ,seyirci baskısından diyelim birbirimize girelim. Şu oyuncu girse, şu pozisyon gol olsa , şu oyuncu yatmasa , bu kadar borç olmasa , ah bir sağ kanat olsa, Tekke gelse külah gitse...
Eskiden olmuşuz ama bize bu devirde , bunca paranın döndüğü bir sektörde şampiyonluk yedirmezler artık...

komdere
19.10.2009, 12:09
Hepsinden önemlisi acilen Hoca'ya ihtiyacımız var.
Maç, hocamızın tüm saçmalamasına rağmen 2-2'ye geldi. GS paniklemişti ve tamamen savruk oynuyordu. Bizde ise maçta hiç olmayan Gabric ve Engin gibi sıfırın altında adamlar vardı. 60 da ikisini dışarı alıp kenardaki doktorla tercümanı koysa maçı alacaktık!!
Bu kadar kör olan adama ben olsam bundan sonra takım değil play station vermem! Maçı kazanacakken kaybettik. Hem de defansı pamuk gibi, hatları arasında tır parkı olan GS'ye. İnanılır gibi değil.
Vay Trabzonum sen ne hallere düştün? Hele o ilk otuz dakikadaki acizlik! Benim takımım bu hallere düşecek miydi?
Söylenecek çok ağır sözler var sadece yutkunuyorum!!

hevesli
19.10.2009, 12:15
yahu arkadslar dayanamadım colmana atılan camurlar yuzunden yıllardır yazmadıgım bmn ye tekrar uye oldum.. bana soylermsınız defanstan top cıkınca bu topu kim alacak.. kim pas yapacak. bir tane adam soyleyin bana colman bu takımın bu seneki en iyi oyuncusudur.. tek insiyatif alan oyuncusudur..
cok iyi bir oyuncu değildir belki ama trabzonun su anki durumunda en önemli oyuncusu kanaatimce..
en büyük handikapı tek başına olması..

Orhan Aydın
19.10.2009, 12:19
Colman olmasaydı o golleri kim atabilirdi mesela ?
Tamam süper değildi ama haksızlık yapmayalım

a f s
19.10.2009, 12:21
Aynen öyle,
Hagi olacaksa ben bırak Samet Aybaba yı Ziya Doğan a razıyım(o kadar)
ama asıl görüşüm Broos ile devam etmek.

Maça gelirsek,klasik bir kadersizlik,klasik hakem şerefsizliği,klasik defans hatası,klasik golcü beceriksizliği ve kaybolan umutlar diye özetleyebiliriz.

Giray beni hayal kırıklığına uğrattı yine,çok şey bekliyordum ama yanıldığımı dün kesin olarak anladım,inşallah düzelir deyip onu giyotine yatırmadan hal yoluna bakmamız lazım diye düşünüyorum.

Dün akşam sağ bek-sağ açık-golcü eksiğinden sonra acilen stopere de ihtiyacımız olduğu ortaya çıktı,kat edeceğimiz çok yol var Allah yönetimin ve bizim yardımcımız olsun.

Katılıyorum. Ayrıca keşke herkes Colman, Serkan, Celhun kadar doğru ve etkili oynasaydı. Solda Ferhat oynadığı zaman Gabriç farklı oynuyordu. Kaleye biraz daha şut çekebilseydik daha fazla goller bulabilirdik.

Şu hakemlerin yaptıkları terbiyesizlik sınırını aştı artık. Aynı kararlar diğer taraf için uygulansaydı olabilecekleri biliyoruz.

Türk futbolu böyle mi ilerleyecek?

Hugo Bross'a kızmıyorum, yenilen gollere o ne yapsın?

Ali Turhal
19.10.2009, 12:23
Bütün kabahatin hocada olduğu malum umuta bu kadar dayanmak akıl işi değil yerine yada yanına gökhanı koyacaksın iş bitecek,bu takımı ayağa kaldıracak bir hocaya ihtiyaç var,hagi dedikoduları var asla olmaz kaprisli ve agresif,samet daha mantıklı

Ali Can
19.10.2009, 12:24
dün yediğimiz gollerde bizim sol taraftan geldi.....
bu skoru hiç haketmedik.

Ayhan Yüksek
19.10.2009, 12:31
Tek forvet hataydı bence,gol yememek adına kadro çıkarmakta hataydı,bizim karakterimize aykırı birkere, biz geriye yaslanarak oynamayıda beceremiyoruz neticesindede birbirinden saçma 4 gol yedik, Hugo suçlu, ama ona gerekli desteği vermeyen yardımcı olmayan ya da olamayan Türk yardımcı antrönörleride ondan daha suçlu, Tony haftalar önce kesilmeliydi artık Onur'a şans verilme zamanı geldide geçiyor, hakedene forma veririm diyen Hoca Tony konusunda neden haksızlık yapıyor acaba.

SZYMEK55
19.10.2009, 12:47
tony: yapılan yorumlara katılıyorum artık onur'a şans verilmesi lazım. sylva kaleciye benzemiyo yani her maç konsantrasyon sorunu yaşayıp gol yedirio bize antalya, g.birliği en son bu maç aynı golleri yedi. 2. golde üstüne gelen topu aldı içeri tamam sert geldi fln ama konsantre olmuş bi kaleci o topu tutardı.

tayfun: maçın kader adamıydı bence. 1. ve 3. golü direk onun hatasından yedik. ofansta iyi ama çok adam kaçırdı bu maçta. zaten gs'nin yaptığı tek bi iş war, kenardan ortayı arka direğe kesio, arkadaki adamı tuttunmu iş bitecek.

serkan balcı: bizim takımın bence en iyi oyuncusuydu. heryere koştu, golü kaçırdı ama övgüyü haketti bence

colman: ilk olumlu hareketi attığı goldü. ondan önce aldığı bütün topları ezdi hepsini rakibe werdi. adamı oyundan da çıkartamıo broos yani duruo bi pas werio bi şut atıo işi bitirio:D

engin: bence sakatlıktan çıkmış bi engin için fazla ii oynadı:D

umut: herzamanki çok ve boş koşan umut

AKSOY_61
19.10.2009, 12:52
maçı 5 kişi izledik, 4 büyük takımdan da taraftar vardı.
hakemi konuşurken 2 kardeş gs linin ağzını bıçak açmadı.

ilk yarı bize kart gösterilen pozisyonların aynısı gs ye olunca hakem elini bir türlü cebine atamadı.
taa ki gs 2 farklı öne geçinceye kadar.maç kopunca kart çıkmaya başladı tabi.
Allah belasını versin bu zihniyetin başka bişey demiyorum.

maça gelirsek herkez bol gollü beyecanlı bi maç olacağını söyledi zaten öyle de oldu.
iki takımın da defansı berbattı hele bizimki tam evlere şenlik.

ilk yarı sahada yoktuk ezildik de denilebilir ama 2. yarı ilerde basınca colmanla beraber takım kendine geldi.
dünkü maçta sadece berbat defans, yine kötü bir kaleci, engin ve gabriçle olmayan kanatlar ve bişeyler yapmaya çalışan colman kaldı aklımda.

büyükdurmuş
19.10.2009, 12:59
dün servet Engin i bir pozisyonda yere düşürdü hakemde devam ettirdi o pozisyonun tekrarını bile göremedik hiç bir programda onun tartışıldığını da duyamadım ben.. gören ve ya duyan varsa benimle paylaşır mı hala ben o harekette kaldım çünkü..

Recep Alkan
19.10.2009, 13:04
Fatih süreci ile başlayan "sende ki değişikliğin" farkında olan tek bensem, çok mutluyum.

N'apayım, Fransızlık ruhuma işlemiş.

Görelim bakalım tepkileri, merak ediyorum.

Dip not: Mesajın diğer kısımlarına bakmadım. Şu satırda ismim geçtiği için alıntılama gereksinimi duydum. ;)

Fatih konusu ile başladığı doğrudur, inkar etmiyorum, ama sebepleri gün geçtikçe değişmekte ve çeşitlenmektedir. Dikkatinizi çekerim son zamanlarda ki eleştirilerimin de hiçbiri Fatih işi için değildir.

Mesajların neresine baktığın gram ilgilendirmiyor beni, bende gerekli gördükleriminkini okuyorum zaten.

;)

Celal Demir
19.10.2009, 13:05
devre arasını iple çekiyorum...

macuka
19.10.2009, 13:11
yahu arkadslar dayanamadım colmana atılan camurlar yuzunden yıllardır yazmadıgım bmn ye tekrar uye oldum.. bana soylermsınız defanstan top cıkınca bu topu kim alacak.. kim pas yapacak. bir tane adam soyleyin bana colman bu takımın bu seneki en iyi oyuncusudur.. tek insiyatif alan oyuncusudur..
cok iyi bir oyuncu değildir belki ama trabzonun su anki durumunda en önemli oyuncusu kanaatimce..
en büyük handikapı tek başına olması..

Colman dediğin gibi pas yapmalı, varyete yapmaya calısınca bütün topları kaybediyor, Calım atmaktan bilhaber ne yazık ki.. Colman uzun pas, arapası atacak.

Colman olmasaydı o golleri kim atabilirdi mesela ?
Tamam süper değildi ama haksızlık yapmayalım

Colman yerine kovdugumuz sımkovyak olsaydı emin ol Gs yi yenerdik..

Tayfun un suclandıgı 1.golde Giray kafa topunu ıskaladıgı icin Tayfunda vuramadı, ama onun durdugu yer kewel ın yanı olalıydı o baska tabi..

Doğan BULAT
En zoruma giden şeyde Galatasaray'a deplasmanda 3 tane atıyorsun hemde forvetsiz(!).. Ama yeniliyorsun.. Yazık ya..

delfino61
Devre arasını ben de iple çekiyorum, takımın daha da oturması için, Broos'un bu takımda kalması lazım.Nereye kadar gider bu iş böyle?Yeter artık, bi sistemimiz olsun, adam gibi bi takımımız olsun.
Trabzonspor'lu herkes atıp tutmayı bilir, konuşmayı.Ama kaçı Belçika Ligi'nde bi takımı şampiyon yapmayı bilir?Orası muamma.Diyeceksiniz ki ''Belçika Ligi basit.''.Basit masit sonuçta orada da top oynanıyor, öyle veya böyle bir lig.
İstikrar şart, şart, şart.
Broos kalmalı.
Ayrıca dün akşam kapıda bizi bekletmelerinin sebebi stada biletsiz girmeye çalışan büyük taraftarımız mıdır?
Peki bu insanlar taraftar mıdır?
Taraftar nedir?

ilhan
19.10.2009, 13:39
Benim yazılarımı okumayan bir insan daha kazandığım için son derece mutluyum.

Recep Alkan
19.10.2009, 13:41
Ben yazılarını okumuyorum demedim, sadece gerekli gördüklerimi okuyorum dedim.

Merak etme bu forumda seni mutlu edebilmek için elimden geleni yapacağım her zaman.

Emn olabilirsin ilhan ;)

ilhan
19.10.2009, 13:47
Maalesef yanılmışım.

SEDAT
19.10.2009, 13:48
bu takıma bi şok lazım...ama sürekli bizi şok a sokuyorlar onu bende anlamadım..

Recep Alkan
19.10.2009, 13:48
Diyorum ya merak etme, mutluluk her zaman çok yakındır hepimize ;)

Fatih Özkan
19.10.2009, 13:50
Diyorum ya merak etme, mutluluk her zaman çok yakındır hepimize ;)

Biraz daha açık konuşsan abi ?
Anlayamadım da...

Recep Alkan
19.10.2009, 13:53
Yok ben takım adına demedim, biir arkadaşa idi söylemim.

SEDAT
19.10.2009, 13:57
ya arkadaşalr burda tam sayfa yazan arkadaşlara yazıyorum bu kadar uzun yazıpta hem bizim gözümüzü hemde kendinizi yormayınız 4 yemişiz sayısız pozisyon vermişiz yok iyi oynamışızda tandemde kanatlarda azıcık iyi olsak ön liberomuz ortaya yakın olsa gibi şeyler lafontenden masallar gibi geliyor bana yenildik abi her zamanki gibi hemde ezildik..biz hazmedebilirizde Trabzonun şahmelik köyünde tek başına oturan hayattaki tek zevki bir ineği bide Trabzonspor olan ayşe halama bunu anlatabilirmiyiz acaba..

Çetin
19.10.2009, 14:09
bir zamanlar bir başlık vardı hani, "eşekten adam olur fener'den olmaz" şeklinde. şimdi düşünüyorum günümüz spor basınının birçoğu için aynı şeyi söyleyebilirim. erman toroğlu denilen bir hücre kümesi var, çıkmış bikbik konuşuyor. cidden tiksindim kendisinden. bu kadar mı seviyesiz olunur, bu kadar mı kucaklarda gezen yorumlar yapılır. bunu söyleyince bir şey değişiyor mu? tabi ki hayır. eminim erman toroğlu bugün sokakta falan yürürken "ben ne biçim adamım yaaa" diyordur. değilsin erman, değilsin. yakınında bile değilsin hem de.

Recep Alkan
19.10.2009, 14:15
Rakibe sallamaya gerek yok ki, yenemiyorsan sen yenemiyorsun. (hakem etkenleri hariç tabi) Adamlar sırf biz mutlu olalım diye bize yenilecek değiller ya :)

Hasan ZAİMOĞLU
19.10.2009, 14:18
eşekten adam olur fatih terimden olmaz birazda galatasaraya sallayın şurada sizin canınız en çok yakan takım fb ve gsdir gs fbden aşağı değil hersene yeniyor bizi
hakemler sağolsun !!!

Mehmet Fatih Yavuz
19.10.2009, 14:24
Bu ezildik lafını anlamadım? Niye ezildik? Maçı alacak kadar pozisyon da bulduk, pozisyon da verdik. İyi oynadık demiyorum. Hiç beğenmedim. Ama ezilmek nerden çıktı? Kötünün iyisi galatasaraydı, o da 1 farkla aldı maçı, onlar kaçırdı ise biz de kaçırdık. Onlar attı ise biz de attık. Ayrıca Trabzon köyü ajitasyonunun manası nedir? Her olayı popülist söylemler eşliğinde dillendirmek merakı neyden kaynaklanıyor merak ediyorum. Yenildik yahu, ilk kez mi yeniliyoruz? 4-0 lık yenilgilerimiz de vardı, 7-1 lik yenilgiler de vardı. Ezilmek nerden çıktı şimdi? Oynadık kazanamadık. Kötü tarafları anlatalım, eleştirelim. Ama köy-kasaba ajitasyonunu ne gereği var?

SEDAT
19.10.2009, 14:31
Bu ezildik lafını anlamadım? Niye ezildik? Maçı alacak kadar pozisyon da bulduk, pozisyon da verdik. İyi oynadık demiyorum. Hiç beğenmedim. Ama ezilmek nerden çıktı? Kötünün iyisi galatasaraydı, o da 1 farkla aldı maçı, onlar kaçırdı ise biz de kaçırdık. Onlar attı ise biz de attık. Ayrıca Trabzon köyü ajitasyonunun manası nedir? Her olayı popülist söylemler eşliğinde dillendirmek merakı neyden kaynaklanıyor merak ediyorum. Yenildik yahu, ilk kez mi yeniliyoruz? 4-0 lık yenilgilerimiz de vardı, 7-1 lik yenilgiler de vardı. Ezilmek nerden çıktı şimdi? Oynadık kazanamadık. Kötü tarafları anlatalım, eleştirelim. Ama köy-kasaba ajitasyonunu ne gereği var?ya sen allahını seversen benim yazılarıma yorum yazma kardeşim ..çünkü senin yazdıklarını hiç anlamıyorum ben

Mehmet Fatih Yavuz
19.10.2009, 14:38
Birilerinin yazılarına yorum getirmemesini istiyorsan, yazı yazmayacaksın. Burada okuduğum herşeye usülü dairesinde cevap verme hakkına sahibim. Kimseden de izin almam.

Hasan ZAİMOĞLU
19.10.2009, 14:58
dün havaalanındaki diyalog olgusu beklemeye koylduğumuz dakikalarda Halil Yazıcıoğlunun annesi ve babasıyla tanışmamla başladı.babası oldukça sinirli ve ilk sözü 'hakem burada mı uşaklar gördünüz mü onu oldu' ... annesi takım üzerindeki baskının yanlış olduğunun altını özellikle çizdi ve ekledi 'futbolcularla uğraşana kadar neden rakip takım ve hakemlerle uğraşmıyorlarki ? ' gayet haklıydı ...

beklenen an geldi ve takım salona yavaş yavaş gelmeye başladı .. ilk golmanla konuştum .. ingilizce olarak 'we love you ' dedim anlamadı daha sonra ispanyolca 'te amo ' dedikten sonra ' me too ' demesi ve türkçe özür dilemesi aklımda kalan yeriydi ...

daha sonra barış memiş geldi .. ' hak etmedik bu mağlubiyeti' demekle yetindi..

serkan balcı .. gecenin şanssız ve şansı hakem tarafından çalınan adamı !! 'hakem geçemedik ' dedi bende ' yeterki bu azmi kaybetmeyin abi biz sizi her şartta seviyoruz 'dedim bi an gülümsedi..

engin baytar başı öne eğik düşünceli girdi salona ... özel bir poz istedim sağolsun kırmadı beni .

arkadaşımın anlatmasına göre giray abi çok doluymuş kelimeleri bir araya getirmekte zorlanıyormuş ve maçla ilgili ' üzgünüm ' demiş sadece'

ve duygularımızın teercümanı halil abi göründü salonda !! annesiyle ve babasıyla görüştükten sonra konuşma fırsatım oldu.. annesininde gelmeden önce sölediği gibi çok sinirli üzgün ve gözleri doluydu .. maçla ilgili ' ne yapabilirsiniz ki siz elinizden gelen her şeyi tam tamına verin oynayın ama o adaletsiz hakeme takılın ve emeğiniz elinizden alınsın ! yazık vallahi yazık! ' bu sözleri söylerken çok etkilendim . çünkü o gözlerindeki yaşlar gerçekten hakkımızın nasıl yendiğinin açık bir göstergesiydi ..

asıl beni üzen sözler yattaradan geldi ... yattaraya ' abi moralini bozma kendine iyi bak sen bize lazımsın' sözlerime 'kimse beni anlamıyor kendimi ifade edemiyorum ' cevaplarını vermesi çok etkiledi beni .. gayetde haklıydı !!!!

Alp Yavuz 13
19.10.2009, 15:01
Hasan'ımtekrardan çok teşekkürler

SEVİYORUZ SENİ FIRTINAM.......

SENİN BU ADALETSİZ ARENADA VERMİŞ OLDUĞUN ONURLU VE HIRSLI MÜCADELENDEN DOLAYI SEVİYORUZ FIRTINAM DAİMA ARKANDAYIZ.....

BİR SÖZÜMDE TRABZONDA BULUŞAN RENKDAŞLARIMA

" LÜTFEN ALLAH RIZASI İÇİN ESKİ MARATON TRİBÜNÜ ÇOK ÖZLEDİM VE BUNDAN SONRA HER MAÇ O ESKİ MARATON TRİBÜNÜ GÖRMEK İSTİYORUM LÜTFEN ESKİDEN NE GÜZELDİ HERKEZ FORMASINI , T-SHIRT'LERİNİ ÇIKARIRDI HEP BİRLİKTE HERKEZ AYAKTA HAYKIRIRLARDI AŞKIMIZI AMA ŞİMDİ NEDENSE ESKİSİ GİBİ OLMUYOR SADECE 61. DAKİKA VE MAÇI KAZANDIĞIMIZ ZAMAN MAÇ SONUNDA PATLIYOR BİR FIRTINA TRİBÜNDE LÜTFEN ESKİ MARATON GERİ DÖNSÜN 7'RTMEYELİM BU ŞEREFİ OLMAYAN BİZANS TOPLULUĞUNA HAKKIMIZI
"EZE EZE - SÖKE SÖKE GETİRELİM KUPAYI TRABZONA BU SENE OLMADI BİDAHAKİ SENE AMA O KUPA GELSİN BU YAŞIMA GELDİM Bİ ŞAMPİYONLUK GÖRMEDİM"

OLASI Bİ ŞAMPİYONLUK ZAMANINDA HİÇ BİR ZAMAN SEVİNMEDİĞİM ALMADIĞIM TATMADIĞIM MUTLULUĞU TATMAK İSTİYORUM.... GELECEK BİR ŞAMPİYONLUKTA HİÇ BİR ŞAMPİYONLUĞA BENZEMEYECEĞİNİ MİLYONLARCA TARAFTAR GİBİ BENDE BİLİYORUM..........

M.ALP > SANA DELİLER GİBİ AŞIĞIM TRABZON'UM.................................

Sevdamız_Bir
19.10.2009, 15:04
Dün kü maçta ne gs ne de Trabzonsporumuz iyi oynadı. Defans anlamında berbattık. Orta alandaki elemanlar ikinci yarının başında olduğu gibi biraz canlansa neler yapabileceğimizi gösterdik aslında ama asl olan gücünüzü 90 dakikaya yaymaktır. Tayfun-Giray nasıl defans yapılacağını hala öğrenmemişse, en iyi yabancılarımızdan biri dediğimiz Colman goller dışında sahada bir atraksiyon sergileyememişse, Cale 2-3 metre uzağında markaj altında olmayan arkadaşına pas atamayacak kadar beceriksizse, Umut sadece bir piyon görevi üstlenmişse... e bu takımdan fazla birşey beklemek doğru olmaz. Karşıdaki takım da kötüydü ama zaten bunun semeresini üç golle aldık. Bence oynadığımız futbola bu goller fazla bile. Aynı şeyler gs için de geçerli.

Şimdi "olsa"lar üzerinden konuşmak ne kadar doğru olur bilemiyorum. İşte Serkan 2-2 iken o golü atsaydı, hakem penaltıyı verseydi, Arda kırmızı kart görseydi vs vs. Uzatmak mümkün. Yine de galip geleceğimizin bir garantisi yoktu. Yani atsaydık yine Giray-Tayfun ikilisi sahneye çıkabilir ve basit hatalarla rakip karşısında geriye düşebilirdik. Onun için oyuna bakmak lazım. Biz sahada ne verdik. Karşılığında ne aldık. Bence verdiğimiz kadarını aldık. Tıpkı gs gibi galibiyeti de hak etmedik diyebilirim.

Yalnız şunları söylemeden de edemeyeceğim. Maçta 2-1 yenik durumdayken veya maç 2-2 ye geldiğinde bana göre Gökhan Ünal ve Alenzinho oyuna alınmalıydı. Belki daha fazla fark yiyebilir, daha kötü duruma düşebilirdik bunu bilemeyiz ancak önemli olan doğruları yapmaktır. Doğrusu da maçta hiçbir varlık gösteremeyen Umut'u kenara alıp Gökhan'ı sahaya sürmekti. Dakika 80 olmuş Gökhan'ı 2 fark geriye düşmüş ve rakip kapanıyorken oyuna alıyorsun. Aynı şekilde Alenzinhoyu da öyle. Bu hamleler çok ama çok geç geldi bana göre. Mağlubiyetten daha önemlisi hocanın oyunu iyi okuyamamsı ve tıpkı Ersun hoca gibi olmadık vakitlere kadar ısrarla beklemesidir. Ondan sonra bekle Alenzinho ile Gökhan maçı çevirsin. Yapma ya!...

Son olarak Ceyhun Gülselam kardeşimi tebrik ediyorum. Bence dün sahada elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışan, mücadele eden bir tek o vardı. Diğer birçok oyuncu ise mağlup olma havasında maça çıkmışlardı. Mağlubiyete gayet hazırlıklıydılar. Bu hazırlıkları açısından onları da "tebrik" etmek lazım.

Recep Alkan
19.10.2009, 15:06
Hasan keşke Tayfuna sorulsaydı.

Acaba oh ne mutluyum, 2 golde hatam var diye göbek mi atıyordu.

Hasan ZAİMOĞLU
19.10.2009, 15:08

gözüm tayfunu aradı alnından öpmek için ama göremedim ...

Recep Alkan
19.10.2009, 15:09
Yok be hasan, diyeceksin ki, ulan lanet olsun, yıllardır seni sırf Trabzonlu olduğun için koruduk, laf söyletmedik, sana ana avrat sövdük, sen çıktın elinden geleni art niyetsiz yaptın, gol attın, attırdın.

Ama bugün senin yüzünden 2 tane yedik, lanet olsun.

Diyecektin ki tam olsun ;)

ilhan
19.10.2009, 15:14
Halil radyoda baskı yok diyor. Ama annesi baskıdan söz ediyor.

Teyzemizin ellerinden öpüyorum. Zaten kendisi BMN'de ara sıra yazıyor. İlk gördüğüm an özelden tebrik ve teşekkür mesajı atacağım.

Semih
19.10.2009, 15:16

Tayfun'a laf söyletmem Recep Abi.:p

Hatalı kabul, ama zorla oynamıyor o bölgede istersen gönderirsin.

Dün Galatasaray'a karşı mücaadele eden üç kişiden biriydi.

Ardanın sırtına attığı sille, Kewell'ın pozisyonu. İstiyordu maçı. Diğerleri de onun kadar agresif olabilseydi skor böyle olmazdı.

Oysa takımın kaptanına bak, var mı yok mu belli değil.

Recep Alkan
19.10.2009, 15:19
Semih belki de Tayfun hakkında iyi konuştuğum eleştirmediğim sayılı maç günü sonrasıdır.

Semih
19.10.2009, 15:22
Ben de Tayfuncu değilim zaten.

İlk kez hoşuma giden bir görüntü çizdi:)

hatice_61
bence dün akşam diğer akşamlara göre çok iyi oynadık
ama her zaman olduğu gibi hakemler sağolsun onlarında etkisiyle yenildik

Adem Erdoğan
Hasan'ımın günahı neydi de bu takımdan gönderildi.:)

Hırs azim mücadele sabır inanç hepsi mevcuttu garibimde.:rolleyes:

Sinem Yılmaz61
Arkadaslar ne yapalim Saglik olsun. Yinede iyi oynadik, ve GSe 3 gol attik, bunu hangi Takim becerir...Biz yinede onlara 3 gol patlatik icin helal olsun vallah!!!!

ilhan
beklenen an geldi ve takım salona yavaş yavaş gelmeye başladı .. ilk golmanla konuştum .. ingilizce olarak 'we love you ' dedim anlamadı daha sonra ispanyolca 'te amo ' dedikten sonra ' me too ' demesi ve türkçe özür dilemesi aklımda kalan yeriydi ...

Benim bildiğim Colman ingilizce biliyor yahu. "We love you"yu anlamadıysa bu akşam assın kendini. :D

Mehmet Fatih Yavuz
19.10.2009, 15:23
Yahu tayfun için sanki kötü adam deniyor, ya da hırslı değil vs. gibi laflar ediliyor. Bana ne hırsından ? Ardaya sille atmış, aman ne büyük iş. toplam 4 pozisyon hatası, 2 gol 2 net pozisyon.... Başrolda yerini asla dolduramayan tayfun ve ortayı yaptıran cale. Bu ortaların bazıları çizgiye inmeden geriden yapılan ortalar. Her pozisyonda garip pozisyon hataları ile tehlikelere ve gollere sebep olacaksın, ama hırsın yüzünden ben eleştirmeyeceğim. Maçın daha ilk dakikası kademesi yok kewell voleyi vurdu. 10 dakika geçmedi kewell ı tutacağına öne hamle girayı tutmaya kalktı.. Gol. Ondan sonra yerim ben öyle hırsı.

Alp Yavuz 13
19.10.2009, 15:26
@ Sinem Yılmaz61 (http://forum.bordomavi.net/member.php?u=31097)

avatarındaki sultan'ımı dün maçda o kadar çok görmek istedim ki keşke sahada olsaydı da azmi hırsı ile söke söke alırdık maçı ...............

offf sultan'ım İNŞALLAH GELİRSİN OCAK'TA.........

Hasan ZAİMOĞLU
19.10.2009, 15:26
Halil radyoda baskı yok diyor. Ama annesi baskıdan söz ediyor.
Teyzemizin ellerinden öpüyorum. Zaten kendisi BMN'de ara sıra yazıyor. İlk gördüğüm an özelden tebrik ve teşekkür mesajı atacağım.
sanırım halil abi havaalanında yattaraya yapılanları görmedi .(göz göre göre olan en büyük baskı biçimiydi )

Yok be hasan, diyeceksin ki, ulan lanet olsun, yıllardır seni sırf Trabzonlu olduğun için koruduk, laf söyletmedik, sana ana avrat sövdük, sen çıktın elinden geleni art niyetsiz yaptın, gol attın, attırdın.
Ama bugün senin yüzünden 2 tane yedik, lanet olsun.
Diyecektin ki tam olsun ;)
uzun zamandır ilk defa iyi bir performansla izledim tayfunu ... hataları 2 gole neden oldu ama tek başına etkisi olmadı bence bu gollere .. her şeye rağmen sövmeye hayır !!

Adem Erdoğan
19.10.2009, 15:27
yiğidi öldürelim hakkını yemeyelim dün attığı goldeki vuruşu gökhan ya da umut yapamazdı, son vuruşlarda ayağını kullanmasını biliyor, Olcay abinin lafına gelecem Tayfun forvet denenmeli.:cool:

kornerde ön tarafa yaptığı koşu ve vuruşu da var ayrıyetten.

bizim kaleye uzak rakip kaleye yakın olsun mümkün olduğu kadar da 1 taşla en azından 1 kuş vuralım 2. kuş da ihtimal dahilinde.

Kubilay ŞAHİN
19.10.2009, 15:28
Bu Maçı Çabuk Unutmak Lazım.. (Her ne kadar unutulmayacak bir maç olsa da..)

Bu Haftaki Maçımız Cuma Erken Konsantre Olmak Lazım..

Hasan ZAİMOĞLU
19.10.2009, 15:29
Benim bildiğim Colman ingilizce biliyor yahu. "We love you"yu anlamadıysa bu akşam assın kendini. :D
alanzinho kadar iyi değil ingilizcesi ... benim o sözüme manasız bakıp ispanyolca konuşup tekrar ingilizce cevap vermesi zaten azda olsa bildiğinin göstergesi ..

Paksoy
19.10.2009, 15:30
http://www.ligtv.com.tr/VideoHaber/?r=1&hid=62710

arkadaşlar buyrun işte

Sinem Yılmaz61
19.10.2009, 15:31

avatarındaki sultan'ımı dün maçda o kadar çok görmek istedim ki keşke sahada olsaydı da azmi hırsı ile söke söke alırdık maçı ...............

Vallah bende m.alp, inanki Ocak ayini hasret icinde bekliyorum, insallah gelir...Cok özledik onu vallah...

Semih
19.10.2009, 15:33
Yahu tayfun için sanki kötü adam deniyor, ya da hırslı değil vs. gibi laflar ediliyor. Bana ne hırsından ? Ardaya sille atmış, aman ne büyük iş. toplam 4 pozisyon hatası, 2 gol 2 net pozisyon.... Başrolda yerini asla dolduramayan tayfun ve ortayı yaptıran cale. Bu ortaların bazıları çizgiye inmeden geriden yapılan ortalar. Her pozisyonda garip pozisyon hataları ile tehlikelere ve gollere sebep olacaksın, ama hırsın yüzünden ben eleştirmeyeceğim. Maçın daha ilk dakikası kademesi yok kewell voleyi vurdu. 10 dakika geçmedi kewell ı tutacağına öne hamle girayı tutmaya kalktı.. Gol. Ondan sonra yerim ben öyle hırsı.

Büyük iş. Zannımca büyük iş Fatih Abi.

Bu tip hareketler takımın canlanmasını sağlar diye düşünüyorum.

Sahada varlığıyla yokluğu hissedilmeyen karakterler varken, buradayım ulan diye bağırıyordu herif.

ilhan
19.10.2009, 15:34
Semih,

Sen bu değilsin.

Mehmet Fatih Yavuz
19.10.2009, 15:35
Vallahi beni hırsı mırsı çok fazla ilgilendirmez. Bu kadar hatanın arkasından isterse doberman gibi parçalasın. Benim için hiç farketmez. Kotrolsüz güç anca sahibine zarar verir.

Semih
19.10.2009, 15:39
Semih,

Sen bu değilsin.

Vallahi beni hırsı mırsı çok fazla ilgilendirmez. Bu kadar hatanın arkasından isterse doberman gibi parçalasın. Benim için hiç farketmez. Kotrolsüz güç anca sahibine zarar verir.

Yahu ben demiyorum ki bu işi en doğru şekilde yapmıştır, başka türlüsü olamaz.

Fatih Tekke'nin yıllar önce bir Gs maçında takıma dönüp parmak sallamasıyla aynı kategoridedir bu hareket diyorum.

Bu adam Tayfun Cora. Kapasitesince yapabildiği en iyi işi yapmıştır. Doğrudur, yanlıştır... Fakat kendi içinde olumlu bir harekettir.

Diyorum.

Erdal
19.10.2009, 15:39
İlhan , baskı yapma insanlara...Özgür iradelerimizle fikirlerimizi söylüyoruz:)

Bana göre Tayfun her zaman ki Tayfun du....Ofansif olarak bilhassa rakip ceza sahasında sinsi goller atan( ki bunu daha önce de çok yaptı) defansif olarak ise yine çok kötü....Soldan ( yani bizim solumuzdan) yapılan ortalar çok etkili ortalar değildi...Kanatlardan gelen toplarda arka direk zaafımızı hala gideremedik....Tayfun da bu konuda üstüne koymadı...Üstüne koymayan koyamayanla istikrar falan aranmaz...Aranmamalı...Barış da buna dahil...Ceyhun da istikrar....Evet...

Cagdas Topal
19.10.2009, 15:40
Sesim kısıldı bagırmaktan :) abi tamam kötü oynayabiliriz ama bunun cezasını hakem vermemeli tam bir fiyaskoydu hakem . Macı cok rahat alabilecektik hem broos hem de hakem yüzünden kaybettik yazıklar olsun senin gibi hakeme .

ilhan
19.10.2009, 15:40
Ne baskı yapıcam abi. Bilgisayarın başına oturmadan önce 2 tekila atmadıysa Semih, benim bildiğim Semih değil. :D

Herkes hatırlamasa bile sen konuları iyi takip ettiğin için hatırlarsın. Erdal abi, kaç defa yazdım Giray-Egemen bir arada oynayamaz, oynadıkça hep benzer golleri yeriz diye.

Egemen-Tayfun oynasın daha iyi yahu.

Semih
19.10.2009, 15:44
Ne baskı yapıcam abi. Bilgisayarın başına oturmadan önce 2 tekila atmadıysa Semih, benim bildiğim Semih değil. :D

Herkes hatırlamasa bile sen konuları iyi takip ettiğin için hatırlarsın. Erdal abi, kaç defa yazdım Giray-Egemen bir arada oynayamaz, oynadıkça hep benzer golleri yeriz diye.

Gelirsen İstanbul'a haberim olsun, Semih ile tanıştırayım seni.:)

La ben gidiyorum.

Halı saha maçım var benim senle mi uğraşacam:D

Erdal
19.10.2009, 15:44
Şimdi hamle yapmak daha kolay...Bu takım küme düşmez...O halde Song la devam etmeyi düşünmüyorsunuz? Anlaşın bir ödeme takvimi sunun bırakın adamı gitsin...Kaybedilen maçta gülmesin ortalarda...O size güvenmiyor siz ona güvenmiyorsunuz...Yattara size güvenmiyor siz ona güvenmiyorsunuz...Unutun 7-8 milyonları makul bir rakama satış listesine koyun...Kim olabilir onu arayalım...Elde var kim?

Alp Yavuz 13
19.10.2009, 15:46
Vallah bende m.alp, inanki Ocak ayini hasret icinde bekliyorum, insallah gelir...Cok özledik onu vallah...

ocakta İNŞALLAH gelecek ve hırsı azmi ile tekrardan karanlığı yırtıcaz ve geldiği zaman 6s ile tekrardan ali samiyende karşılaşmayı iple çekeceğim...

Serdær
19.10.2009, 15:46

Tayfun defansın herhangi bir bölgesinde oynaması mümkün değildir.

Adam markajı yapamayan bir oyuncudan söz ediyoruz.

Hasan ZAİMOĞLU
19.10.2009, 15:47

kayseride stoper oynarken kötü müydü ??

Erdal
19.10.2009, 15:47
Önce oturun bir karar verin...Elde var kim? Mesela siz varmısınız yokmusunuz? Rüzgara bırakmayın takımı...Yönetin...Yanlış yapın gerekirse ama hamle yapın....Beklemeyin...

ilhan
19.10.2009, 15:49
La ben gidiyorum.

Bizim Semih geri döndü.
:D

Giray-Egemen ikilisi kadar hata yapmazlar.

Orhan Aydın
Önce oturun bir karar verin...Elde var kim? Mesela siz varmısınız yokmusunuz? Rüzgara bırakmayın takımı...Yönetin...Yanlış yapın gerekirse ama hamle yapın....Beklemeyin...

Abi devre arasına kadar yapacak hamle yok rok tan başka

Semih
Bu arada Erdal Abi, yönetilmiyor derken neyi kastettiğini daha net anlıyorum bugün...

Mehmet Fatih Yavuz
Kayseri o dönem 8 kişi savunma yapan bir takımdı. Hareketli oyunda savunma yapmakla statik savunma yapmak farklı şeyler. Kaldı ki orada da beğenmiyordum ben. Savunma yönü bana göre sıfır.

ogeday6106
slyva fifadan gelen cezadan sonra dagıldı nasıl göemiyolar adamın maçla ilgisi yok zaten yer tutma yetenegi ile öne çıkan bi kaleci konsantrasyonu olmayınca bu sorunlar ortaya çıkar . artık onur görülmeli belki bi kaleci kazanırız onurda bu potansiyel var

Yasin T.
19.10.2009, 15:51
maça hakem damgasını vurdu resmen.arda bu maçta atılmalıydı.gabriçe yaptığı harekete hakem nasıl kart vermez anlamak mümkün değil.serkanın pozisyonu penaltı değilse hangi pozisyon penaltı.birde allah rızası için şu syvla artık gitsin.evlere şenlik goller yiyor.tayfun desen aynı tayfun.her maçta canlı bomba.sıkıldık artık

Erdal
19.10.2009, 15:51
Hayır var...Song u kadro dışı bırak mesela...Song un değil senin hatan olsa bile bunu yap...Seneye elde kim var onu arıyorum mesajı ver...Sahiden de bunu ara...Yönetime takıma şehre güveni kalmayan futbolcu ne kadar profesyonel olursa olsun zarar verir...

Erdal
19.10.2009, 15:53
Kaleci ile devam etmeyi düşünmüyorsunuz...Gönderin...Verin parasını gitsin kulüp arasın, tatil yapsın 3-5 eksik verebiliyorsanız ne ala....Ama şuna bakalım Onur olacak mı? Tolga kesin olarak olmayacak mı? Bundan iyi zaman bulunmaz bunlar için...

Faik Yılmaz

Şu anda fark 12 puan...

ilk yarı bitene kadar kimbilir kaç olur....

Bağdat harap olduktan sonra Tekke gelse ne olur gelmese ne olur.....

Orhan Aydın
Peki cdsi satılan Cale toparlanır mı abi

Hasan ZAİMOĞLU
19.10.2009, 15:57
Peki cdsi satılan Cale toparlanır mı abi
her maçın 12. dksında sudan yere sebeplerle sarı kart görüp oyundan düşürülmezse dahada iyi olur ..

Murat Erdem
Kendimden özür diliyorum ! burası neresi ? karıştırdım, karıştırıldım, karışığım !?=^^'(_%

OLCAY ÇAKIR
Kesinlikle devre arasına yabancı temizliği ve yerli kiralamalar yapılmalı.

Umarım bu yönde Ünal hocanın çalışmaları vardır.

Murat Erdem
19.10.2009, 15:58
tek gözde çıkıp gidecek yakında!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Alibeyoglu
19.10.2009, 16:01
saga sola suc aramayin suclu yönetimimizdir nedir bu cekdigimiz eskiden istanbul takimlari karsimiza cekinerek korkarak cikarlardi simdide 3 punai cantada keklik görüyorlar anadolu takimlarimizdan farkimiz nedir nerede bizim büyüklügümüz neden bizans takimlarina karsi galibiyet alamiyoruz
takimimiz yillardir yanlis yönetiliyor transfer politikamiz yanlis colman cale selcuk umutlarla olacak is degil bu
takima kac tane sol kanat oyuncusu alindigini sayamiyorum böyle transfer politikasi olur mu

magicyattara
19.10.2009, 16:02
http://www.hurriyet.com.tr/_np/7009/9067009.jpg

http://www.hurriyet.com.tr/_np/7010/9067010.jpg

Pepe'nin dublörü Kayseri'de

Kayserisporlu Makukula, A.Gücü maçında Koray’ı tıpkı Real Madridli Pepe’nin geçtiğimiz sezon Getafe maçında Casquearo’ya yaptığı gibi tekme tokat dövdü. Hakem Fırat Aydınus tekmeyi atana da yiyene de sarı kart gösterdi.

KAYSERİSPOR, Galatasaray’ın yenilmezlik unvanına son veren Ankaragücü’nü dün seyircisi önünde 3-0’la dize getirirken karşılaşmanın 24. dakikasında ortalık karıştı.

Sarı kırmızılı ekibin Zaire asıllı Portekizli golcüsü Ariza Makukula, Ankaragücü’nden Koray Çölgeçen ile girdiği ikili mücadelede rakibini önce itti, ardından da hızını alamayarak tekmeledi.

Takım arkadaşlarının yerde kaldığını gören Ankaragücü futbolcular, büyük bir öfke içinde Makukula’nın üzerine yürüdü. Kayserisporlu oyuncuların da araya girmesiyle kısa bir süre saha içinde arbede yaşandı.

İki takım futbolcularının sakinleşmesinin ardından hakem Fırat Aydınus’un Makukula’yı oyundan atması beklenirken cebinden sarı kart çıktı. Portekizli yırtarken, Koray da tekme yediği için sarı kartla cezalandırıldı. Real Madrid’li Pepe’yi anımsatan tekmesiyle maçın kahramanı olan Makukula, kırmızı görüp oyundan atılmaktan kurtuldu.

10 maç ceza almıştı

LA Liga’da 21 Nisan 2009’da oynanan ve Real Madrid’in Getafe’yi 3-2 yendiği karşılaşmanın 87. dakikasında rakip takım kaptanı Casquearo’yu yerde tekmeleyerek kırmızı kart gören Madrid ekibinin Portekizli stoperi Pepe 10 maç ceza almıştı. Olayların hemen ardından pişman olduğunu dile getiren Portekizli yıldıza İspanya Futbol Federasyonu acımamıştı.

Pepe 10 maç alır,Makukula sarı kart görür.

Şu ligde siyaset yok diyenin aklını alırım.Siyaset her yere sirayet etmeye başladı.

Orhan Aydın
19.10.2009, 16:04
yeri değil ama hakem sarı gösterdi makukulaya haftaya maçı var morali bozulmasın diye mi acaba

karatasof
19.10.2009, 16:04
Bu maçın bir diğer kötüsü bana göre Giray'dır.Geçen sene oynatılmadığı için hakkını helal etmeyen arkadaş dün gece yenilen hemen her golde ne kadar hakkı olduğunu hepimize gösterdi.İlk golde Kewell'e çok güzel kafa pası verirken ikincide kalas Servet'in gol yapması için adeta reverans yapmadığı kaldı.Üçüncü golde Arda'nın nasıl topa vurduğunu seyretti.Dördüncü golde bu defa Baros'u izlemekle yetindi.Bu kadar kabiliyet yoksunu adamları kurtarıcı diye transfer eden Yönetim'e Kapak olsun.Bugüne kadar transfer ettikleri ne kadar işe yaramaz topçu varsa hepsini yanlarına alıp Devre Arasında komple gitsinler.Bu saatten sonra bunların yapacağı transferlere de inanmıyorum.Bizim Yönetimin futboldan da futbolcudan da anladığı falan yok.Onların hesapları başka bir şey.....

Alp Yavuz 13
19.10.2009, 16:05
Şu anda fark 12 puan...

bu sene ben inanıyorum pes etmeden mücadelemizi sürdüreceğiz ama seneye inşallah gelecek o kupa trabzon'a......

BAHADIR33
19.10.2009, 16:06
http://img194.imageshack.us/img194/9139/dalga.jpg

Adem Erdoğan
19.10.2009, 16:07
Şu anda fark 12 puan...

yarım sezonluğuna gelmeyecek, daha 2-3 sezon daha oynar.

Uğur Karataş
19.10.2009, 16:07
GS taraftarı gene yapacağını yaptı ve bir taraftarımız gelen yabancı maddeyle yere yıgıldı stadda yapılan müdahelenin ardından ambulansla şişli etfal hastanesine kaldırıldı !

Serdær
19.10.2009, 16:08
kayseride stoper oynarken kötü müydü ??

Çok iyi oynuyordu bizde bu yüzden geri çağırdık

Giray-Egemen ikilisi kadar hata yapmazlar.

Senin mantığından düşünürsek ;

Egemen - Giray çok hata

Egemen - Song çok hata

Egemen - Tayfun az hata

Tayfun - Giray çok hata

Tayfun - Song çok hata

O zaman etkisiz eleman : Tayfun :D

Savunma dörtlümüz şu şekilde olması gerekiyor ;

Serkan(Mecburen) Egemen - Song - Cale

EmrahYalçınalp
19.10.2009, 16:08
Maçı değerlendirmek istedim. Baktım daha önce neler yazmışım diye. Bence copy paste işi görür. Yorulmayalım...

gs havada, karada, denizde bizden daha iyi bir kadroya sahip. Elbette futbolda oynanmadan kazanılmıyor maçlar. Aslında defansif anlamda onlardan iyi olduğumuzu bile söylemek mümkün. Bununla birlikte bizim defanslarını zorlayacak organize bir yapımız yok ve onların da eninde sonunda golü bulabilecekleri bir kadro yapıları var. Biz ise zor pozisyona girip çok daha zor gol atıyoruz. Bence fark falan olmaz. Ama puan almamız sürpriz olur. Sezona resmi olarak nokta koyacağımız maç olabilir, maalesef...

gs ile kadroları kafa kafaya değiştirmemiz söz konusu olsa, içinizde kabul etmeyecek biri var mı?
Hala bizden çok daha iyiler ve alt tarafı ilk mağlubiyetlerini aldılar. Elbette futbolda oynamadan kazanmak yok. Ama gs bize karşı favori. Tıpkı bugün Ankaragücü karşısında da favori olduğu gibi. Sonuç ne olur bilemem. Ama mantık gs diyor. Ben de zaten takımım mantığımla her maçı kafamda kazansın isterim, fazlasını değil. Öyle olsa yıllardır ortada birşey yokken hala bu takımın peşinden gitmezdik... Biz kazansak da kaybettik. Sadece Gabriç ile kendimi avutuyorum. 18. denemede cidden bir solaçık bulabildik diye...

gs mükemmel değil. Üzerlerine hızlı gidilebilse çok sayıda pozisyon bulunabilir. Sorun şu:
Nasıl hızlı çıkacağız, kimle? Colman slow motion oyunuyor, Selçuk Hasan Üçüncü'nün, Ayman'ın üstlendiği işi üstledmiş. Tamam, mücadele ediyor, koşuyor... Ama Selçuk "futbolcu" idi yahu. Futbol topuyla arasına bu kadar mesafe sokmasının ne anlamı var? Son olarak, kaç pozisyona girip kaçını sayı yapacağız?

Hasılı, Szymek-Fatih-Gökdeniz'li bir takımın elini kolunu sallayarak kazanacağı bir maçı, üzgünüm ama, kaybedeceğimizi, üstelik futbol oynayamadan kaybedeceğimizi düşünüyorum. Dahası, olur da iyi bir mücadele ortaya koyarsak, bu bana tipik "büyük takıma karşı iyi motive olan Anadolu takımı" mesajı verir, eğer devamı gelmez, bir sonraki hafta bilmem hangi takım karşısında yine top yüzü görmezsek...

Mesele bu maç meselesi değil yani. Kadromuz büyük takım kadrosu değil. Geçen sene yakalanan ivme yerle bir oldu. Bu nasıl revizyon anlamadım. İyi kötü bir Selçuk vardı elimizde, şimdi ondan Hüseyin yarattık, geçen seneki Selçuk'un yerinde kimse yok. Ceyhun'un üst düzey maç sayısını artırması ile belki o boşluk dolar.

Lütfen "kötümser, felaket tellalı" gibi yorumlar yapmayın. Umarım kazanırız ve hepimiz çok mutlu oluruz. Ama ortada gerçekler var. Kadromuz iyi değil ve bu TAMAMEN bir yönetim sorunu sonucu oluşmuş bir durum. Evet, gs'de çok iyi değil ama her mevkide bizden daha iyi adamları var.

gs başkanı olsan bizden kimi isterdin Ömer?

Maçtan önce son mesajlarda yazılanın 1/10'unu yazmamıştım, kötümser, felaket tellalı ilan edilmiştim.
Bu takımın gs'yi yenebilmesi için Tekke gibi bir adama, top oynayabilmesi için Szymek, Aurello ve Tekke gibi 3 adama ihtiyacı var.

Yine de ilk 15 dakikadaki futbol beni (bile) umutlandırmştı, Sezar'ın hakkı Sezar'a...

Hala kabullenmekte zorlandığımız şeyler var.
Elimizde iyi "çıra" var. Yani kömürümüz olsa, acayip iş yaparlar. Kömürü tutuşturur, aniden yanması gerektiğinde 2 saat beklemezsin. Ama, kömür yok işte! Colman, Selçuk, Ceyhun, Gökhan, Egemen genelde beğenilmese de bence Engin ve Alanzinho da... Bu adamlar yanlarında "topçu" olduğunda ligi sallarlar. Gökhan Zan, Servet, Sabri gibi adamların Arda, Kewell, Baros'un yanında oynadıkları gibi... Sabri ile dalga geçin siz, Cale adamla birebir markaj oynadı resmen. Ya da Gökhan Zan'ı beğenmeyin. Ben de beğenmiyorum da, daha ilk 10 dakikada direkten döndü adam. İşte bu yüzden de sorunun yönetimsel olduğunu düşünüyorum. Gider 3 tane "kaşar" alırsın, "kaliteli" olacak ama. O zaman takım oynar. Futbolu bilecek adam, ve görmüş geçirmiş olacak. "Gelecek vaad eden" topçular Hagi'yi, Hami'yi görürse topçu oluyor, birbirlerini görürlerse Alişen, Barış Memiş, Ergin Keleş...

gs daha iyi bir kadroya sahipti ve kazandı. Hakemi de yanlarına aldılar, doğru. Ama 100 maç yapsan 90'ını kaanacak zaten adam. Kazanmalı yani, hatta. Büyütücek birşey yok bence. Kazansak da gs bizden 2-3 gömlek üstün olacaktı. Çok sorunlu olmalarına ve bundan sonra da çok puan kaybedecekleri gerçeklerine rağmen...

Alibeyoglu
19.10.2009, 16:09
bosuna saga sola suc aramayin kadromuz yetersiz suclu yönetimin yanlis transfer politikasidir
üc kurusa aldigimiz oyuncularlan sampiyon olamayiz

theo
19.10.2009, 16:09
yiğidi öldürelim hakkını yemeyelim dün attığı goldeki vuruşu gökhan ya da umut yapamazdı, son vuruşlarda ayağını kullanmasını biliyor, Olcay abinin lafına gelecem Tayfun forvet denenmeli.:cool:

kornerde ön tarafa yaptığı koşu ve vuruşu da var ayrıyetten.

bizim kaleye uzak rakip kaleye yakın olsun mümkün olduğu kadar da 1 taşla en azından 1 kuş vuralım 2. kuş da ihtimal dahilinde.

bzen bunu da düşünmüyor değilim de ben de...adam ciddi ciddi forvete alıştırılmalı...çünkü bitiriciliği iyi adamın...5maç daha oynasa hücumda taraftarın sevgilisi olur...

The Ciks
19.10.2009, 16:10
maçtaki kadro yanlış idi...çift forvet oynanmalı idi...gökhan umut yanyana olmalı idi...ama yinede 2-2 iken serkan o golü atsa idi kazanmış idik...esas sorun deplasmanda 3 gol atıp kazanamamaktır...devre arası transfer hamlesi sezon sonuna sarkacak gibi...kayseriyi yenip pas olan haftamızda ankaraspordan 3 puan alıp ertesi hafta bjk yi yenersek...üstteki takımların 3 haftalık performansları da kötü olursa belki bir hamle yapabiliriz ileriye doğru...tek atımlık barutumuz kaldı zirveden kopmamak için...oda tutmazsa vuslat seneye transfer hamlesi de sezon sonuna..song silva kesin olarak gitmeli..vede tiji...bunların yerine 3 yabancı arayalım ...stoper ortasaha ve sağ bek...ha bide şenol hoca gelirse önümüzdeki 3 yıl için...96 kadrosunu yakalarız..zira 3 büyüklerden farkımız 85 li ve daha genci gelecek vadeden bir iskeletimizin olması...bekleyelim tek çare beklemek..yeşil erik gibiyiz olgunlaşmalı erik dallarımız dallarımıza tutunan mmeyvalarımız ve planlamalarımız...

Semih Aydın
19.10.2009, 16:10
Arda yurt dışına transfer olsun.
Bize karşı ne zaman oynasa gol atıyor.

Hasan ZAİMOĞLU
19.10.2009, 16:11
Arda yurt dışına transfer olsun.
Bize karşı ne zaman oynasa gol atıyor.
hakem adil davranıp gabriçe yaptığı harekette cezasını kesseydi gol atamıyacaktı ;)

Koray
19.10.2009, 16:13
Maça çift forvetle başlasaydık gesenin o mal defansına bize attıklarından fazlasını atardık, forvetlerimizi kendimiz beğenmesekte...

Ah Hugo ahh.

Eskişehir 3 forvetle oynar Samiyen'de biz tek forvet.

Ali Tunahan Güllü
19.10.2009, 16:13
Sağlık olsun..