PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : TSL 9. Hafta | Galatasaray 4 - 3 Trabzonspor

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 [20] 21 22

servet nuh
19.10.2009, 00:10
-ilk yarı amatör takımla süper lig takımının maçı kadar ezildik
-trabzonspora hocalık yapacak adam trabzonsporun tarihini ve rakiplerinin ona bakışını iyi bilecek,dolayısıyla yabancı hoca bize uymaz
- bu gabriç denen 3 ncü sınıf topçuyu bize kim kakaladaı çok merak ediyorum....
-- gabriçin oyunda hiç olmamasına rağmen 90 dk oyunda olması tam bir felaketti
-- tony sylvıa göklere çıkarılırken ben yerden yere vurdum diye banlanmıştım.
-- defansı birbiriyle bu kadar uyumsuz bir takım izlememiştim
vesaire vesaire...Allah yardımcımız olsunb

Anıl C
senın o hocanın sayesınde cımboma deplasmanda koymustuk 2-0 100 . yıllarında..senın o hocanın sayesınde 13 mac mı ne kazanmıstık ustuste..besıktasa cımboma koyuduk..fenerı bıle yenıyoduk hakemler vermedı...adam zurawskı bıde 3 tane da ha adam ıstemıstı..sen almadın gıttı jun eller gıbı adamlar aldın.bunları gormuyon mu sen hala be kardesım yazık sıze valla...eger ıyı kadro kuruyorsan bunu senol hocayla yapacaksın gerısı yalan..

ooo dostum eskileri açarsan çıkamayız içinden
eğer yılmaz vurala yeterince şans verilseydi bizi 98 sezonunda şampiyon yapardı
birde hocanın istediği futbolcuların alınmaması olayını Trabzonspor'lu tüm teknik adamlar yaşamıştır. işte broosun bile alınmadı istediği adamlar
artık denizlinin, terimin, güneşin devri kapandı
güneşin tek istenme nedeni yerlinin yerlisi olması
başka bir nedeni yok

b_m_61
Bu Hoca toptan anliyormu acaba merak ediyorum...10 yasindaki yiyenim bilen 2-2 den sonra engin-alanzinho degisikligini diyor ama bizim hoca anlamiyor...Hugo Broos hocami?

Engin'e verilen kredi Alanzinho'ya verilmedi ! Torpilciliğin sonucu bu işte

Volkan
19.10.2009, 00:11
benımde anlamadıgımı bu kadar profosyonel üst düzey kulubun sporcuları nasıl olur sureklı grıp enfeksyon vb geçirir anlamakta güçlük çekıyorum bu kadar onemlı bır mactan once selcuk gıbı bı adam orta sahada nasıl olmaz bu kadar basıt bıseyden hayret
hani o bizim yönetim krulumuzda doktor bi yöneticimiz var. hani diyodu yattara sivas macında olmaz ama 2. haftada saglara döner diyordu işte o yöneticiye sormak lazım bunları

hodlu
19.10.2009, 00:11
Gabriçi Ünal beğenmedi ama kim neden aldırdı açıklansın da bilelim şu bizim tanımadığımız futbol dahisini...

devilkid
19.10.2009, 00:12
teknik adam değişecekse artık bazı şeylerinde değişmesi lazım...yıllardır sistem adına bir şeyimiz yok..getirelim kaliteli italyan birini..biraz zaman alsada otuttursun bir sistem..artık onun üzerinden kafa yoralım...bu sistemle bu topçu anlayışıyla şampiyon olmayı bırakın avrupa da sadece seyhate gideriz...sistemsiz teknik adama hayır...

vendercan
canla başla çalışıyor serkan samimi bence napsın daha
maÇtaydim. Daha Önce de serkan'i Çok İzledİm!topun olduĞu yerede var. Ama gÖrev dİsİplİnİ sifir bu maÇta sankİ 2. Forvet gİbİ davrandi.İlk golde rakİp ceza alninin sol tarafinda top almaya gİttİ(senİn Çapin ne?). Neyse topu kaptirdi, o kanattan gs 3 atak yapti hala gerİ gelmedİ. GolÜ yedİk gİttİ santra yapmaya....ama yÖnetİmİn ucuzluĞu yaninda ,serkan solda sifir kalir!!!

Bekir
Dostum yapma yahu Hami'nin ümit milli takımdaki performansı nasıldı?
Arkadaşım benim artık bu takımdan umudum yok,bu saatten sonra başarı beklemiyorum..
Sadece maçlardan sonra hocanın memnunum açıklamalarını dinleyip kahrolmak istemiyorum...
Hoca dedigin bizle beraber üzülücek...

Haminin Ümit Milli performansıyla degerlendirilmesini de dogru bulmuyorum,kadroyu kimin kurdugu bile meçhul...

Anıl C
Bu Hoca toptan anliyormu acaba merak ediyorum...10 yasindaki yiyenim bilen 2-2 den sonra engin-alanzinho degisikligini diyor ama bizim hoca anlamiyor...Hugo Broos hocami?

dostum sana soruyorum maç 2-2 iken bu değişiklik olmadan 3. golu atıp kazansak yine aynı yorumu yaparmıydın?
herkes başımıza teknik direktör kesilmiş

cihayan
19.10.2009, 00:13
Simdi biz Ersun hocayla yollari ayirmamis olsaydik ve hatta ustune uc yillik bir kontrat yapmis olsaydik acaba bugun nasil bir takima sahip olurduk ve neler yapiyor olurduk cok merak ediyorum dogrusu...

dinceraydogan
19.10.2009, 00:13
senın o hocanın sayesınde cımboma deplasmanda koymustuk 2-0 100 . yıllarında..senın o hocanın sayesınde 13 mac mı ne kazanmıstık ustuste..besıktasa cımboma koyuduk..fenerı bıle yenıyoduk hakemler vermedı...adam zurawskı bıde 3 tane da ha adam ıstemıstı..sen almadın gıttı jun eller gıbı adamlar aldın.bunları gormuyon mu sen hala be kardesım yazık sıze valla...eger ıyı kadro kuruyorsan bunu senol hocayla yapacaksın gerısı yalan..

sen daha yazdığımı bile anlamamışsın
Ben burda Şenol Hocayı isteyenlerin ,Şenol Hoca giderken ki tavırlarından bahsetmiştim.
Aradan 2 sene geçer, bu kez herkes Vahidi ister hatta Hugoyu ister
Herrks anlık yaşıyor yaşıyor yıkıyor
aradan zaman geçiyor sanki bunlar hiç söylenmemiş gibi yeniden başlasın diyor
Bana verdiğin Zurawskinin de Jun dan bir farkı yok git Celticteki performasına bak. Dediğin isimleri takip edeceksin Ziya Doğanda 10 maç üst üste kazandı onun niçin ne düşünüyorsun merak ediyorum
Bu forumda Ziyanın ne hale düştüğünü umarım hatırlarsın

albatros
19.10.2009, 00:15

bence de.

bir konuda nacizane fikrimi belirteyim.
herkes kendince teknik direktörler belirleyebiliyor kafasında.
tutup da birbirimize kapaklar yapacağımıza her fikre saygı göstermesini öğrenelim.şenol hocanın gelmesini isteyenler de takımın başarısını istiyor, şenol hocanın gelmesini istemeyenler de.birbirimizi kırmaya lüzum yok.
benim kafamdaki tekni kadro da şu mesela:
t.d: şenol güneş
yardımcılar: hami mandıralı, abdullah veya tolunay (kabul ederse.hatta uzun vadede şenol hoca'dan koltuğu devralabilir bu üçlüden biri)

babaschar
ulan çok garip

ben de 2-2 den sonra engin-alanzinho değişikliği düşündüm, ama bunun sadece şahsi fikrim olabileceğini düşündüm.

ama görünen o ki büyük bir kabile şeklinde aynı şeyi düşünmüşüz.

bross fena hoca değil, takımı kuruyor ama işletemiyor malasef...

Serdar A
Tolunay Hoca bugün başarılıysa bunda en büyük pay Recep Mamur'undur. Tolunay Hocaya her zaman sahip çıktı beraber bir temel attılar ve yavaş yavaş verimini alacaklar Trabzonspor'da aynı desteği görmeyecektir bence.Tolunay Hocanın yerinde olsam takımı bırakmam devam ederim müthiş bir takım kurdu bu sene tam olarak gözükmese de ilerleyen yıllarda bir aksilik olmazsa herkes Kayserispor'u konuşacak.

Recep Mamur kadar yapılan transferlerde futbolcu izleme organizasyonunu da yürüten eski menajerimiz Süleyman Hurma'yı da es geçmemek gerek . Bu ekibin aynı zamanda kulübün profesyonelleşmesi adına çok büyük başarıları da vardır . Sonuçta bu vizyonu ortaya koyan Recep başkandan çok takımlarının menajeri .

surmnli
dostum sana soruyorum maç 2-2 iken bu değişiklik olmadan 3. golu atıp kazansak yine aynı yorumu yaparmıydın?
biz onun hocalığı ile ilgili yorumları diyarbekire manisata tarzanına ve ilhan ağbinin genclerine karşı oynattığı futboldan yapmıştık zaten ha bu maçında soncu zaten belliydi biz yenersek süpriz olacaktı o da olmadı ama bu hocanın maç sonu acıklamalrını sen genede dinle iyi masal anlatıyor buyuklere küçüklere

hodlu
19.10.2009, 00:16
Birde sözüm Engin Baytar'a.Geçen sene Gençlerbirliği maçında tek başına Trabzonspor'u salladı şansı yoktu biz kazandık.Bu gece maç öncesi sevindim Engin oynuyor diye ama yazıklar olsun sana ki yine bizleri yanılttın.Takımı maç boyunca eksik oynattığı için kutluyorum Engini...

vendercan
19.10.2009, 00:17
[QUOTE=Muhammed;2713511]Dostum yapma yahu Hami'nin ümit milli takımdaki performansı nasıldı........................................... ...................EVET BEN DE HAMİ'Yİ TEKNİK ADAM OLARAK YETERSİZ GÖRÜYORUM!!!AMA BROSS'TAN DAHA KÖTÜSÜNÜ YAPABİLİRMİYDİ? SONUÇTA KAYBETSEKTE KENDİ İNSANIMLA KAYBEDELİM!!!

Nedim Çubukcu
Herkes TRT ye baksın, BMN den bahsediliyor..

Serdar A
Birde sözüm Engin Baytar'a.Geçen sene Gençlerbirliği maçında tek başına Trabzonspor'u salladı şansı yoktu biz kazandık.Bu gece maç öncesi sevindim Engin oynuyor diye ama yazıklar olsun sana ki yine bizleri yanılttın.Takımı maç boyunca eksik oynattığı için kutluyorum Engini...

Babası transfer ekibini bir fazla oynatıyor .

Şimdilik onunla teselli buluyoruz .

7 sezondur Tolga'ya , 5 sezondur Tayfun'a sebrediyoruz . Elbet Engin'in de biraz kredisi vardır .

irfanb
19.10.2009, 00:18
TRT `de Bordomavi.net`in taraftar ödülleri programini gösteriyor.

Gordon Freeman
19.10.2009, 00:18
trt de bordomavi.net taraftar ödülleri gösteriliyor..

irfanb
19.10.2009, 00:19
Erdogan Arikan Trabzonspor yönetimine göndermelerde bulundu.

Anıl C
19.10.2009, 00:19
biz onun hocalığı ile ilgili yorumları diyarbekire manisata tarzanına ve ilhan ağbinin genclerine karşı oynattığı futboldan yapmıştık zaten ha bu maçında soncu zaten belliydi biz yenersek süpriz olacaktı o da olmadı ama bu hocanın maç sonu acıklamalrını sen genede dinle iyi masal anlatıyor buyuklere küçüklere

bu benim sorumun cevabı değil
rahmetli uğur mumcu'nun güzel bir sözü vardır:
Bilgi sahibi olmadan, fikir sahibi olunamaz
eğer işi daha iyi biliyosanız ya yönetici olun ya da antrenör
takımın kaderini siz belirleyin
klavye başından yazmak kolaydır

OZDEN61
19.10.2009, 00:20
BMN den bahsettiler TRT de

LazAnisT
19.10.2009, 00:20
Herkes TRT ye baksın, BMN den bahsediliyor..Ömer ÜründülTrabzon dendiğinde mal mal bakıyordu.BMN dendiğindede mal mal bakıyor.Adamın genlerinden var demekki:)

hodlu
19.10.2009, 00:21
Arkadaşlar bu futbol fakiri oyuncuları iki yılda bu takıma kimler almışsa onları sorgulayın.Bu sene yapılmayan doğruları sorgulayın.Yenen 2 ve 4. golde hoca ne yapsın, beyefendiler seyrediyorsa ayıptır yapmayın.Tamam hoca hatalar yaptı ama bu takıma sağbek almayan yönetim,forvet almayan yönetim suçlu değilmi.Bu gece Colman ilk yarı resmen takımı sabote etti çıktı 2. yarı harika oynadı.Şimdi hoca ne yapsın.Hayrettin efendi futbolu herkesten çoook iyi biliyor maşallah...

magicyattara
19.10.2009, 00:22

Bizi sallamayan mı var:)
Cam adam Gökhan Zan'dan gol yiyorduk az kalsın.3 gün yolculuk yapıp Türkiye'ye gelen Kewell'dan yedik zaten.

Engin için söylenecek tek söz "zzzıttt tokai"dir.Avni Aker'de ilk seyrettiğim maçtan sonra,Trabzonspor'da oynayamaz demiştim.Oynayamaz,kapasitesi kısıtlı..

Volkan
19.10.2009, 00:23
Ömer ÜründülTrabzon dendiğinde mal mal bakıyordu.BMN dendiğindede mal mal bakıyor.Adamın genlerinden var demekki:)
trene bakıyordur o

Mustafa Ayazoğlu
Show Tv, Serdar Bali Galatasaray - Trabzonspor

hodlu
Ya Fatih Tekke gelecek ya da onu almayan başkan ve yönetim gi-de-cek...

oguz hatipoglu
19.10.2009, 00:24
Cam adam Gökhan Zan'dan gol yiyorduk az kalsın.3 gün yolculuk yapıp Türkiye'ye gelen Kewell'dan yedik zaten.

Engin için söylenecek tek söz "zzzıttt tokai"dir.Avni Aker'de ilk seyrettiğim maçtan sonra,Trabzonspor'da oynayamaz demiştim.Oynayamaz,kapasitesi kısıtlı..

tespitlerin % 100 doğru...tebrikler

Muhammed

Colman'ı nasıl buldun bugün abi?

Ömer SEVİNÇ
Bu noktadan sonra Fatih gelse de çok birşey değişeceğini sanmıyorum ben. Geçti o tren.

hodlu
19.10.2009, 00:25
İstanbulun eskileri bize yaramaz evet helal sana Serdar Bali...

b_m_61
19.10.2009, 00:26
Serdar bali gene yerlinin yerlisi muhabbetine başladı :mad:

Nedim Çubukcu
Ömer ÜründülTrabzon dendiğinde mal mal bakıyordu.BMN dendiğindede mal mal bakıyor.Adamın genlerinden var demekki:)

İddia ediyorum bizi en çok sevmeyen spor yazarı odur, spor yazarı bile demek istemiyorum İstanbul yalakası :mad:

Fanatik28
Hoca gitsin, baskasi gelsin..3 mac arka arkaya kazanalim, yine laylaylom öyle mi? Bu takimdaki en son sorun Hoca beyler! Ben Hocadan önce Yönetimi sorgularim...sen eger Yönetim olarak Hoca´yi tartistiriyorsan, senin futbolcun iste böyle top oynar. Neden oynasin, oynamazsa Hoca gider nasilsa!

Hoca´yi hic tanimiyorum, bugün ve bundan önceki bircok macta gördügüm oyunu kesinlikle okuyamiyor. Ama benim derdim bu Zihniyet..bu degismedigi sürece hep ayni terane, silbastan..ne de olsa yikip yikip yeniden insa etmeyi cok seviyoruz

61baron61
19.10.2009, 00:27
ersun yanal, senol günes , hacinin adi bile geciyor

Fatih
İsabetli Orta: Trabzonspor: 2 - Galatasaray: 12

Yorumsuz.

yorumsuz6117

Yorumsuz.
Efendim..:)

Ömer SEVİNÇ
19.10.2009, 00:28

Yorumsuz.

İşin ilginç tarafı bu istatistik tam tersi olduğu zaman da yeniyor bu adamlar bizi. Sorun nerede anlayamıyorum.

surmnli
19.10.2009, 00:29
bu benim sorumun cevabı değil
rahmetli uğur mumcu'nun güzel bir sözü vardır:
Bilgi sahibi olmadan, fikir sahibi olunamaz
eğer işi daha iyi biliyosanız ya yönetici olun ya da antrenör
takımın kaderini siz belirleyin
klavye başından yazmak kolaydır
ne yapalım şimdi sanal ortamda oluşturulan bir tarftar formundan takıma bir başkan , bir antrönör yada dünya capında bir yıldız mı cıkarılım..? forum işte sözlükteki karşılığıda oturum bilgi paylaşımı falan demek renktaş sen bence yazaralardan alıntı yaparak bırak olayın bilimsel tarafını acıklamayı, işin rengi belli bu maçı trabzonspor kazansada bu adam bu kulup için yetersiz bir hoca bir an önce onu getirenlerle birlikte buradan gerisin geri tornistan yapmalı

b_m_61
ersun yanal, senol günes , hacinin adi bile geciyor

Hagi'nin hoca moca değil. ist medyasının gönlünden geçeni yapmayız inş.

Volkan
gecenin bu saatinde güldürdün beni :D

vendercan
simdi biz ersun hocayla yollari ayirmamis olsaydik ve hatta ustune uc yillik bir kontrat yapmis olsaydik acaba bugun nasil bir takima sahip olurduk ve neler yapiyor olurduk cok merak ediyorum dogrusu...
ersun yanal 'dan allah trabzonsporumu korusun!!! Ersun gİbİ İnŞallah bu basİretsİz yÖntİm de gİtmelİ!!!

Fatih
19.10.2009, 00:30
Broos da senin gibi istatistiklere kulak veriyordur umarım.:)

atomania
Hoca gitsin, baskasi gelsin..3 mac arka arkaya kazanalim, yine laylaylom öyle mi? Bu takimdaki en son sorun Hoca beyler! Ben Hocadan önce Yönetimi sorgularim...sen eger Yönetim olarak Hoca´yi tartistiriyorsan, senin futbolcun iste böyle top oynar. Neden oynasin, oynamazsa Hoca gider nasilsa!

Hoca´yi hic tanimiyorum, bugün ve bundan önceki bircok macta gördügüm oyunu kesinlikle okuyamiyor. Ama benim derdim bu Zihniyet..bu degismedigi sürece hep ayni terane, silbastan..ne de olsa yikip yikip yeniden insa etmeyi cok seviyoruz

Yahu tamamda, her Hoca da istikrarla bekleyip basari gelecegine garantisi yokki. Bu Hoca da bir Isik görsem bekleyelim 5 sene veya 10 sene ama bu Hocadan birsey olmaz. Hayattinda yapmis yapacagini. Bize ac Hoca lazim, bizim gibi basariya ac.

bbyanik
sırf trabzonlu oldugu için oynatılan futbolcuların oldugu bi takım ne acı ya tayfun , barış
ya bunlar topçumu allah aşkına

magicyattara
Colman'ı nasıl buldun bugün abi?

Bizim takımda en beğendiğim adam Ceyhun Gülselam'dı.
Gerisine dikkat etmedim.

bordoylamavi
19.10.2009, 00:31
9. sıradayız ve liderle aramızda 12 puan fark var. ersun yanal ı beğenmiyordum bu hocanın taktikleri şaka gibi. en azından bu kadar dağınık değildi onun kurduğu takım. sanki dünya kupası finallerindesin. dandik bizim süper lig işte. hepsi aynı ayar takım. ne diye korkuyosun üst sırada gördüğün takımdan bak antep e nasıl 10 dakkada maç çevirdi bak agücü bu korktuğun takıma nasıl 3 attı 10 dakkada. olmaz hoca olmaz bu korkaklıkla bi yere varamayız oyuncular geçen senenin aynı ama ilerlemeyi bırak geriye gittik. ama hagi gelirse de bırakalım bu işler. böyle şerefsiz bi adamı hoca olarak görmek istemem bizde

Zafer Fidan
İşin ilginç tarafı bu istatistik tam tersi olduğu zaman da yeniyor bu adamlar bizi. Sorun nerede anlayamıyorum.

12 orta olsa da forvetlerimiz atamiyor
2 ortada olsa atamiyor
:D
degisen birsey yok..sorun bu olmali

Adem Erdoğan

Yorumsuz.

Ortayı kime yapacaksın?

mustafaction
6 pas programında Barış memişe giydiriyorlar

Oemer61
Yine bir büyük mac gecesi ve, tüm ezikler misil misil uyurken ben yine uyuyamiyorum, yine gözlerim dolu dolu kendimi toparlamaya calisiyorum. Sonra zaman geciyor yine topluyorum kendimi, bir dahanki sefer olacak diyorum... Taaaaki bir dahanki büyük mac gelene kadar. Sonra ne oluyor, ya hakem hayallerimi duman ediyor yada teknik direktör. Ve simdi yine soruyorum kendime BIZ hic gülmeyecekmiyiz? :(

Adem Erdoğan
2 ortada olsa atamiyor

cevabı burda verilmiş Fatih.:)

necmiati61
19.10.2009, 00:32
yapacak bişey yok 5 milyon euro verip de kenarda oturmaya adam arıyorsanız bana aylık 1000 tl verin valla billa seve seve otururum, oturmayan! ...

Volkan
ozaman önce şapkadan başlasınlar

Bayrealist
Hagi'nin hoca moca değil. ist medyasının gönlünden geçeni yapmayız inş.
tamamen katılıyorum sana üsdat

hay1699
2-2 olduktan sonra bu mac boyle bitmez dedim kendi kendime...al hocam alanzinhoyu diye tvnin karsisinda tepindim durdum..golu yedikten sonra bir anlami olmayacakti...yedik 2 tane rahat etti..bagde harab-ul basra...al oyuna barisla alanzinhoyu son 15 dakka...cevirdin maci di mi? sen hocadan iyi mi biiliyorsun diyeceksiniz ama, top bi o kalede bi bu kalede, gs bos alan veriyor,,kim kullanacak bunu? takimimiz iyi degil ama, en azindan eldekini iyi kullan be hocam!

surmnli
yapacak bişey yok 5 milyon euro verip de kenarda oturmaya adam arıyorsanız bana aylık 1000 tl verin valla billa seve seve otururum, oturmayan! ...
güzel :alkış:

Emre7
Senol gunes bitiremeyen bir hoca ne kadar ugrasirsa ugrassin olmuyo guney korede onca hafta liderken bugun liderligi kaptirip onun puan kaybini bekliyor. Fatih terime ( hafta once kizan bunca adam gelse mi diyor. Bende klasik bir laf derim. «renginizi belli edin». haginin son basarisine takim mi topladi bise miyapti.

antagonist
19.10.2009, 00:33
Ortayı kime yapacaksın?

Gökhan Zan ve Servet gibi iki insan evladının arasındaki Umut Bulut'a...

Ömer SEVİNÇ
Barış Memiş = Alişen Kandil

Parlamadan sönen yıldız adayları.

Bonservis ile gitmeli devre arasında. Ama mutlaka bir amcası falan vardır yönetimde. Bir şekilde kalır.

magicyattara
Bize can havliyle oynayacak oyuncular lazım,tabiri caizse ölümüne oynayacak adamlar.
Böyle tırsıklarla rezil olur kalırız,geçen yıl Sivas'ta olduğu gibi..

Osman Yavuz
19.10.2009, 00:34
Giden her 3 puanın ardından, hep biz olduk el sallayan,
Haykırsak duyarlar mı sesimizi, hangi derbiden galip çıktık ki.:)

magicyattara
19.10.2009, 00:34
ozaman önce şapkadan başlasınlar

Şapkayı giymişti zaten:)

Adem Erdoğan
19.10.2009, 00:35
Gökhan Zan ve Servet gibi iki insan evladının arasındaki Umut Bulut'a...

ata ata bir kaldı zaten bu haftaya kadar.;)

atomania
eğer bu takımın başına bülent uygunu getirsinler burda büyük konuşmak istemiyorum ama ben bu takımı daha tutmam!!!!!!!

ayrıca o ünal karaman denen hiç bi şeyden anlamayan adamında ancak bu kadar bir futbol görüşü olabilir..bir adam iyi top oynuyor diye iyi bir antrenör olacak diye bir şey yok ki hem gel gelelim bu takıma zarar dan başka birşey getirmedi şimdiye kadar onunda hocayla beraber derhal gitmesi lazım..

Tutma o zaman. Bunca Yillar sen tutmasanda tutan cikar merak etme. Biz 20 senedir neler gördükte böyle yok tutmam falan konusu bile olmaz. Ne gelecek Hoca nede gelecek oyuncu bu Formayi giyidikleri an Saygiyi hakkediyorlar.

LoVeRbOy
ßu takımdan ilk gidecek olan baross hugo dur.ilk yarı gabric ne yaptı umut bilmem kaçyüztane topu rakibe verdi cale hiç bi işe yaramadı ..
iyi hoş havadan 2-1 i yakalamışsın devreyi kapatmışsın değiştir adamları oyuna hakim olmaya çalış neyin peşindesin be adam anlamadım ki..

Anıl Caner
Bu maçı kazanan Rijkarddır. Kendisinin teknik direktörlük stilinden pek hazzetmem ama Barış Özbek değişikliği ile anında ortasahayı toparladı ve gitmekte olan maçı çevirdi.

Biz ise Giray, Engin Baytar ikilisinin ileride ve geride yaptığı şovlarla geçirdik o dakikaları.

İddia ediyorum Selçuk,Tjikuzu ayarında bir oyuncu 2-2den sonra Engin'in yerine dahil olsa idi biz bu maçı kazanırdık.

Fatih
2 ortada olsa atamiyor
Gs'nin gollerini tamamını forvetler mi attı?

Arda,Kewell,Baros,Servet.

Demekki sorun forvetlerde değil mentalitede.

yorumsuz6117
Başka giydirecek adam kaladı herhalde 10 dakka sahada kalmış çocüuğa giydiriyorlar 80 dakka hiçbirşey yapmayan Engin'e neden giydirmiyorlar..

magicyattara
19.10.2009, 00:36
Serdar Bali:Gabriç bir adam geçmekten aciz.

Doğru söze ne denir.

Ahmet Kuru
Adem nokta vuruşlar yapıyorsun bakıyorumda:)

vendercan
COLMAN VE CEYHUN VAR! GERİSİ HİKAYE!!! SİLVA, SERKAN,YATTARA, ALNZİNHO, HUGO... boşa harcanmış paralar,zamanlar...Ya kaybetsekte kendi insanımızla kaybedelim!!!

Fanatik28
Oyuna gelince, macin Hakemine hic girmiyorum, alistik artik...adi Süperlig ama bizden (daha dogrusu ezik yalakalardan) baska süper birsey gören yok.

Silva´nin artik kulübeye oturma zamani geldi.

Eger Stepanov gibi bir stoperimiz olsa ne 3. ne de 4. golü yerdik. Evet Tayfun´un zamanlama hatalari oldu ama kademeye girdigi bircok pozisyonda vardi. Özellikle takima hücumda yaptigi katki...bu takimda son vurusu en iyi yapan oyuncu.

Egemen ve Giray´in cok hata yapmalarinin nedeni ortasahamizin berbat olusuydu. Daha dogrusu Egemen ve umut´un arasindaki mesafenin 70 metreye yakin olusuydu.

60. dk. da Engin ve Umut´un yerine Selcuk ve Gökhan girmis olsa su anda Ezikse´ye karsi farkli galibiyeti kutluyor olacaktik. Rijkaard´in Baris hamlesine Selcuk ile karsilik vermis olsaydik, dikda dik iste!!!

Alanzinho´nun bu takimda is yapacagi tek yer ileri ikilide...Baris´i da sürgüne yollamanin zamani coktan gelmisti ya...

antagonist

:)

Yahu adamcağız bir kafa topu alamdı, bizimkiler Umut'a top şişiriyor. Yazıktır yahu!

Giray Ersun Yanal giderken "Hakkımı helal etmiyorum." demişti. Şimdi de aynı şeyleri ben O'na söylüyorum.

Muhammed
19.10.2009, 00:37
Bize can havliyle oynayacak oyuncular lazım,tabiri caizse ölümüne oynayacak adamlar.
Böyle tırsıklarla rezil olur kalırız,geçen yıl Sivas'ta olduğu gibi..

Colman işte. Bugün takımda bunu yapan oydu özelliklede ikinci yarı. Orta sahadan rakip takım kalecisinin önüne kadar koştu topu oyuna çabuk başlatması için. Son dakikalarda özellikle sert oynamaya başladı.

Hasan ZAİMOĞLU
arkadaşlar maç sonrası hemen havaalanına gittim oyuncularımızı tebrik etmeye ... futbolcularla konuşurken çok şey ima etiiklerini fark ettim !! her birinde ayrı bir hüzün var .özellikle tercümanımız halil'in gözlerindeki o biriken yaşları görünce çok duygulandım. bilhassa girayın 2 kelimeyi bir araya getirememesi ve yattaranın kendimi ifade edemiyorum beni anlamıyorlar demesi !!! halil abi şunları söledi ' yapılabilecek her şeyi yaptık ama o hakemi işte o adaletsizliği yenemedik ' .. futbolcuların gelişini beklerken halil abinin annesi ve babasıda oradaydı .. onlar bile futbolculara olan baskıdan şikayetçiydiler.. bir çok resim var elimde onlarıda yarın eklerim ...

TheRapZoNe
Trabzonspor'a en öncelikle sistem lazım. Takımda oynayanda sonradan girende ne oynadığının farkında olmalı..
Birde şu bir gerçek ki kadromuz yetersiz ve bu oyunculara aslında hak etmediklerinden çok daha fazla para veriyoruz.

Türkiye'nin şu andaki en çirkef takımı ve en büyük Trabzonspor düşmanı takım olan galatasaray'a bu şekilde yenilmek insana koyuyor.Maçın hakemini ise Allah'a havale ediyorum.

Osman Yavuz
Bu maçı kazanan Rijkarddır. Kendisinin teknik direktörlük stilinden pek hazzetmem ama Barış Özbek değişikliği ile anında ortasahayı toparladı ve gitmekte olan maçı çevirdi.

Aynısını Broos başlığında yazdım Anıl Caner.:)

Anıl Caner
Kendisini sağ bekte izlemeye katlanamayan birisi olarak bugünkü performansını da umursamayarak egemen-song-giray-tayfun gibi seçeneklerin arasından ben stopere kesinlikle egemen-tayfun'u koyarım. giray'ı da düğünümde oynatmam.

hakkımı da helal etmiyorum.

krdnz
19.10.2009, 00:38
Barış daha pişmedi ki niye sürdüler sahaya.

Pişsin diye diye yaktılar cocuğu.

mustafaction
Başka giydirecek adam kaladı herhalde 10 dakka sahada kalmış çocüuğa giydiriyorlar 80 dakka hiçbirşey yapmayan Engin'e neden giydirmiyorlar..

Genel performans olarak eleştiriler alıyor.Tamam Ersun Yanal'ın buna gıcığı var diyordular Hugo Bross damı buna gıcık.Doğru tesbit bence Barış özeleştiri yapmalı.

Yattara bunca haftadır oynamıyor, buna rağmen Barış 11 i zorlayamıyorsa kendisini hesaba çekmelidir.

Anıl Caner
Aynısını Broos başlığında yazdım Anıl Caner.:)
adını görmeye tahamülüm yok valla okumadım :)

necmiati61
bu mantalite ile zor arkadaşlar ersun yanalı göndermeyeeksin ha gönderdin ondan çok daha iyi bir hoca alacaksın ki bi akım başlasın bir birliktelik olsun. ama tekrar ediyorum ersun hoca umutla gökan bir maçta 15 gol kaçırırken suçlandı şimdi pozisyon bulamıyoruz neyse transfer politikasının olmayısı bizi böyle kahrediyor. forvet yok elinde sezona başlarkan yedek forveti de gönderiyorsun öncekiler para harcamıyordu bunlar parayı aptalca harcıyor

Fanatik28
19.10.2009, 00:41
Senol gunes bitiremeyen bir hoca ne kadar ugrasirsa ugrassin olmuyo guney korede onca hafta liderken bugun liderligi kaptirip onun puan kaybini bekliyor. Fatih terime ( hafta once kizan bunca adam gelse mi diyor. Bende klasik bir laf derim. «renginizi belli edin». haginin son basarisine takim mi topladi bise miyapti.
En önemli 2 oyuncusunu Avrupa´ya sattilar, bundan önceki senelerde oldugu gibi!

Serdar A
19.10.2009, 00:41
COLMAN VE CEYHUN VAR! GERİSİ HİKAYE!!! SİLVA, SERKAN,YATTARA, ALNZİNHO, HUGO... boşa harcanmış paralar,zamanlar...Ya kaybetsekte kendi insanımızla kaybedelim!!!

Colman parazitli . Görüntü bir var bir yok . Var diyebilmek için evvela bu sorununu çözmeli .

Hotaman
19.10.2009, 00:42
Bugün kötü oynayan Engin'in yetenekli bir oyuncu olduğuna inanıyorum. Ondan yararlanmalıyız. Bir şekilde...

Hasan kardeşim büyük takımda baskı olur. Kaldı ki bizim takımda öyle baskı falan filan da kalmadı. Hami'li, Ünal'lı zamanlarda vardı baskı.

bbyanik
19.10.2009, 00:43
Stephanov , Fatih Tekke

Serdar A
19.10.2009, 00:44
En önemli 2 oyuncusunu Avrupa´ya sattilar, bundan önceki senelerde oldugu gibi!

Abi ona rağmen Kore'nin en iyi takımı çalıştırıyor . Şayet ülkesine dönerse böyle bir imkanı olmayacak . Maç maçta değerlendirdiğimizde bu sezon çok enteresan maçlar kaybettiler .

Şenol hocamın yaşadığımız kadro zaafları onarılmadan getirilmesini doğru bulmuyorum . En azından dengeli bir takıma ihtiyaç var .

Bugün kötü oynayan Engin'in yetenekli bir oyuncu olduğuna inanıyorum. Ondan yararlanmalıyız. Bir şekilde...

Hasan kardeşim büyük takımda baskı olur. Kaldı ki bizim takımda öyle baskı falan filan da kalmadı. Hami'li, Ünal'lı zamanlarda vardı baskı.

Bu baskı nasıl şey , bir de Ogün'ün ağzından dinlemek gerek .

Muhammed
Colman parazitli . Görüntü bir var bir yok . Var diyebilmek için evvela bu sorununu çözmeli .

Tamam artık bugünden sonra bile bunu yazabiliyorsanız Colman hakkında benim açımdan olay bitmiştir. Takımda bugün Colman kadar canını dişine takan kim vardı yahu? Onun kadar mağlubiyeti kabullenemeyen? Attığı 2 gole ne demeli peki? Attığı ilk golü Türkiye'de kim atabilecekti? Bu sorular uzar gider ama gerçekten yazık oluyor Colman'a.

surmnli
Barış daha pişmedi ki niye sürdüler sahaya.

Pişsin diye diye yaktılar cocuğu.
3 yıldır bu ocakta kaynayanda neydi oyle :eek: taş olsa pişerdi bu zamana kadar :mad: avrupada 17 18 yaşındaki çocuklar 10 20 milyon euro değerlerden transfer kapatıyor biz gözümüzde barış memişi fazla büyütmüşüz :( gökdenizin gidişine denk gelen bir dönemde tutunacak bir daldı trabzonspor için ; ama beceri ve yetenek bu kadarmış bundan sonrası için fazla bir şey beklemek hayal olur

b_m_61

Katılıyorum Colman ilk ayrı çok kötüydü. Goller atarak ciddi katkı yaptı ama iyi oynadı diyemiyorum.

Kalkinmali
19.10.2009, 00:45
Cincon'u oylede boylede yenebilirdik 100% yuz!!! hakem seni allaha havale ediyorum... bir kirmizi kart!!! gabric'in ayagi kalmadiki kirilmasin!!! :mad: ve serkan'in pozisyonu 100% Penalti!!! yaziklar olsun!!! :mad: :mad:

sorin
bi hagi işi konuşulup duruyor beyler var mı aslı astarı

Erdal
Aferin Ceyhun...

necmiati61
19.10.2009, 00:46
bu takımın geçen seneye oranla bu kadar düşmesi kesinlikle araştırılmalı faty papy geri gelsin tjkuzu gitsin

Anıl Caner
19.10.2009, 00:46
Aferin Giray, Aferin Engin :)

Muhammed
19.10.2009, 00:47
Aferin Ceyhun...

Colman'a da bir aferin yok mu? Rakip kalecinin topu oyuna erken sokması için orta sahadan oraya kadar koşmasına mesela? Oyunu geçiren Baros'a yapışan tek adam olmasına? Engin'in ayağından topu alıp attığı muhteşem gole? Gökhan'ın verdiği asistte doğru yerde durmasına? Hırsına, mücadelesine...

Serdar A
Tamam artık bugünden sonra bile bunu yazabiliyorsanız Colman hakkında benim açımdan olay bitmiştir. Takımda bugün Colman kadar canını dişine takan kim vardı yahu? Onun kadar mağlubiyeti kabullenemeyen? Attığı 2 gole ne demeli peki? Attığı ilk golü Türkiye'de kim atabilecekti? Bu sorular uzar gider ama gerçekten yazık oluyor Colman'a.

Colman'a yeteneksiz demiyorum , SÜREKSİZ . Bunun sebebide fiziksel problemleri .

Attığı iki golü sayana kadar ilk yarıda ezdiği , 3 metreden rakibe attığı toplarıda sayalım ki , birbirimizi anlayalım .

Zafer Fidan
Gs'nin gollerini tamamını forvetler mi attı?

Arda,Kewell,Baros,Servet.

Demekki sorun forvetlerde değil mentalitede.

Sivas - Trabzonspor
Selcuk - orta saha
Ceyhun - orta saha

Trabzonspor - Diyarbakir
Giray - defans

Trabzonspor - Bursa
Colman - orta saha

IBB- Trabzonspor
Egemen - defans
Egemen - defans
Egemen - defans
Gökhan - forvet
Umut - forvet
Umut - forvet

Trabzonspor - Antalya
Umut - forvet
Colman - orta saha

Gencler- Trabzonspor
Gabric - orta saha
Colman - orta saha

GS - Trabzonspor
Tayfun - defans
Colman - orta saha
Colman - orta saha

Ömer SEVİNÇ
19.10.2009, 00:48
Yemin ediyorum geçen sene 3-0 kaybettiğimiz maçtan sonra daha ümitliydim, daha az üzülmüştüm.

Mehmet Sarigül
Serdar Bali "Ersun Yanal'dan özür dilemek lazim" dedi...

Sadri Sener ve ekibine tesekkürler...

Anıl Caner
forvete tekke'yi veya çok üst düzey herhangi bir forveti koyunca her şeyin düzeleceğini düşünenler bana komik geliyor.

antagonist
19.10.2009, 00:49

Kıyamet mi yaklaşıyor?

surmnli
19.10.2009, 00:50
Kıyamet mi yaklaşıyor?
hugo broos onuda ıslah etti :)

Kubilay ŞAHİN
Kıyamet mi yaklaşıyor?

Sanırım Evet..

Ömer SEVİNÇ
Serdar Bali günah çıkarmış. Aferin Serdar Bali. Ders alan, hatasını kabul eden adam iyidir.

Hotaman
Bu baskı nasıl şey , bir de Ogün'ün ağzından dinlemek gerek .

Sanırım sen bu konuda ki demeçlerini dinledin geçen yıl.
Orta okulda ki beden eğitimi hocamız Hami Mandıra'lının eşi ile yakın arkaştı. Bize spor etiğinden bahsederken kaybedilen maçtan sonra evde ki ışıkların kullanılmadığını söylemiş ve asla sporu şiddet öğesi olarak görmememiz gerektiğini söylemişti.
Baskı?

Egemen
19.10.2009, 00:51
Kıyamet mi yaklaşıyor?

sanki Süleyman.. sanki..

Ufuk Bayraktar61
19.10.2009, 00:51
Ne mi yapsin?...Cok basit, Giray'dan iki adim uzak dursun ve onun iskaladigi topu ayagi ile uzaklastirsin.
Allah askina, bu kadar mi futbol bilginiz var? Yoksa, en azindan bu gibi komik yorumlar yapmayin.
Gs'nin birinci, ücüncü ve dördüncü golünde Tayfun bariz pozisyon hatalari yapti.
Ayrica Giray'i gözlerinde büyütenler bu aksam rüyalarindan uyanmistir umarim.
Vasati bulmayan bir performansla Gs bize bu aksam dört gol atti ise, bu durumda iki futbolcumuzun da katkisi büyüktü.

Çok şükür senle burda kendimi yarıştırmayacak kadar futbol bilgimin olduğunu düşünüyorum..ben ilk golde ki hatayı sadece yazdım.. hatanın tamamı giraya aittir..buna eyvallah demiyorsan, ( senin gibi düşünürsek) bi golde en az 3 4 topçunun % 99 hatalı olduğunu düşünürsek zaten % 396 yapıyo bu da matemaiği aykırı:))..değil mi ? pozisyonu ii seyret giray bırakkkkk dercesine topa yükseliyo tayfun topu bırakıyor. ıskalayınca kaak gibi kalıyo..ben tayfunu da savunmuyorum,mümkünse hemen gönderilmeli yada sağ bekden başka pozisyonda oynamalı..ben futboldan böle anlıyorum..

Muhammed
19.10.2009, 00:52
Colman'a yeteneksiz demiyorum , SÜREKSİZ . Bunun sebebide fiziksel problemleri .

Attığı iki golü sayana kadar ilk yarıda ezdiği , 3 metreden rakibe attığı toplarıda sayalım ki , birbirimizi anlayalım .

Bu maçı izlemiş olan başka takımı tutan arkadaşınız varsa lütfen arayıp sorun bi bugün Colman nasıldı diye. Bazen çok mükemmeliyetçi oluyoruz. Colman hep zoru denediği sürece basit hatalarıda olacaktır. Herşeye rağmen bugün takımın en iyi 2 oyuncusundan biriydi. Buna itirazınız var mı?

yorumsuz6117
forvete tekke'yi veya çok üst düzey herhangi bir forveti koyunca her şeyin düzeleceğini düşünenler bana komik geliyor.
Herşey değil ama bazı şeyler düzelir..

surmnli
desenize o zaman cevat kolun durumu dahada vahim

Erdal
19.10.2009, 00:53
Trabzonspor yönetilmiyor...

sorin

liverpol ilk maçında kadrodaydım sonraki bjk maçında 18 yaşında sol açık oynadım 4 orta yaptım ali kemal 4 gol attı hakem üçünü verdi dedi son 15 dk ahmet suat beni oyundan aldı el kol hareketi yaptım dedi beni kızdığı için liverpoola götürmedi dedi bende trabzonda toprak sahada silindirei belime bağlayarak ahmete suata küfür ederek intikam için antrenman yaptım dedi

bu adama ne kadar kızsam da bazen söyledikleri çok hoşuma gidiyor özellikle koyu yazılmış yere dikkat

ihtimana
2. yarı ile birlikte GS nin abondone olduğu, paniklediği, saçmaladığı ve her topu kaptırarak bize teslim ettiğinin biz TVden görüyorduk. Bu dakikalarda Takımda 1-2 değişiklik yapması gerekiyordu Broos'un . O dakikalarda GS saçmalıyordu ve bir Gökhan Ünal, bir Yattara bir Alanzinho değişikliği GS yi demoralize edecekti.Ama Bros ısrarla maçın 4-2 olmasını bekledi. Bu değişiklikler gelmeyince moral motivasyon avantajı tekrar GS ye geçti.
Buradan ne çıkarıyoruz: Biz de Teknik dirdıektör yok. Bu adam kalıpsız bir adam ve sadece idare-i maslahat yapar.Bugün Takımın BAşında Metin diyadin olsa GS yi 5 lemiştik.
Brostan başarı beklemek bir hayaldir. TAkımı nasıl ve ne kadar iyi oynatırsa oynatsın, nasıl hazırlarsa hazırlasın. stratejik ve taktik olarak 5 para etmez bir adam.

Anıl Caner
19.10.2009, 00:54
Herşey değil ama bazı şeyler düzelir..

zerre düzelmez.

Collmandante
19.10.2009, 00:54
O bazı şeyler de bize yetmiyor ne yazıkki, şu aşamada her şeyin düzelmesi gerekli.

b_m_61
19.10.2009, 00:55
Serdar Bali günah çıkarmış. Aferin Serdar Bali. Ders alan, hatasını kabul eden adam iyidir.

Hatayı kabul etmek iyi de hatadan ders alıp tekrarlamamak daha önemli. Bildiğiniz Serdar Bali gibi konuşuyor değişen birşey yok.

irfanb
Mac 2-2 iken galip gelip formama kavusacagimi hayal ettim bir an :)

Egemen
O bazı şeyler de bize yetmiyor ne yazıkki, şu aşamada her şeyin düzelmesi gerekli.

bir anda olmaz ki o dediğin. geçen sene o kıpırtıyı göstermişti yönetim.. ama ne zaman ki samet aybaba dediler. ne vizyon kaldı ne misyon..

Osman Yavuz
Bu maçı izlemiş olan başka takımı tutan arkadaşınız varsa lütfen arayıp sorun bi bugün Colman nasıldı diye. Bazen çok mükemmeliyetçi oluyoruz. Colman hep zoru denediği sürece basit hatalarıda olacaktır. Herşeye rağmen bugün takımın en iyi 2 oyuncusundan biriydi. Buna itirazınız var mı?
Ben diğer takımı tutan arkadaşlarıma soruyorum kime sorarsam keşke Colman bizde olsa diyorlar.Başka söze gerek yok herhalde.;)

Ahmet Kuru
19.10.2009, 00:56
Serdar Bali'nin bu saatten sonra birşey söylemesine gerek yok...
Sussun yeter.
Yeterince zarar verdiler...

Erdal
19.10.2009, 00:56
Valla iyi bir forvetle düzelir mi düzelmez mi bilmiyorum. Lakin Colman hiç değilse verkaç yapacak birini bulmuş olur...Ha Colman çok mu iyi? İlk yarı kaybettiği luzumsuz top 5 ti yanlış saymadıysam...

Trabzonspor'un tek forveti hiç değilse arkadaşlarından aldığı topu geri verebilmeli...Hiç değilse....

Egemen
19.10.2009, 00:57
Ben diğer takımı tutan arkadaşlarıma soruyorum kime sorarsam keşke Colman bizde olsa diyorlar.Başka söze gerek yok herhalde.;)

bir zamanların yattarasını hatırladım.. umarım sonu öyle olmaz :)

Muhammed
19.10.2009, 00:57
Valla iyi bir forvetle düzelir mi düzelmez mi bilmiyorum. Lakin Colman hiç değilse verkaç yapacak birini bulmuş olur...Ha Colman çok mu iyi? İlk yarı kaybettiği luzumsuz top 5 ti yanlış saymadıysam...

Trabzonspor'un tek forveti hiç değilse arkadaşlarından aldığı topu geri verebilmeli...Hiç değilse....

Yaptığı olumlu hareketleride saydınız mı Colman'ın?

krdnz
19.10.2009, 00:58
Trabzonspor yönetilmiyor...

Trabzonspor G.Koreliler Şenol Güneş için red cevabı verdiği günden beri yönetilmiyor."Bıraktım gidiyorum","Samet Aybabayla anlaştık","En iyisini getireceğim","her yıl 25 transfer yapılmaz","Fatih fedakarlık yapsın",......

Serdar A

İkinci yarı galatasaraya ortasaha müdafası tamamen düştü . O dakikalarda Colman gerçek bir Arjantinli gibi sahadaydı .

İlk yarı ise toplam olumlu pas sayısı çift haneli sayılara çıkmıyordu . Keza rakibe baskısıda olmadı . Orta alandan rakip açıklara atılan topun sayısını sayamaz oldum . Bu paslar seri paslar değil futbolcunun pozisyon alması gerek . Hiç insiyatif almadı ilk yarı . Yaratıclığını takıma adına kullanmak için başarılı bir hamle yapamadı .

Colman'ın karşısındaki iki futbolcu iki milli maç yaparak geldi , Colman 15 gündür tesislerde , evinde ...

Ama ikinci yarı çok iyi bir oyun ortaya koydu .

Aynı şekilde Tayfun . Gese yorgunluktan üstümüze gelemediği dakikalarda Tayfun'da oldukça etkili oldu . Ama ileride o gayretini rakibin üç golü ile süsledi .

Erdal
Herkes Colman'dan memnun anladığım kadarı ile...Bence ilk yarıyı tekrar seyretmelisiniz...

hos_cocuk61
Haftalardır çok övdüğünüz Galatasaray'ınızı gördük(afedersiniz Barcelona'nızı) Bu takımı yenemediğimiz için çok üzgünüm, eski mesajımdada belirttiğim gibi 2 kötü savunması olan takım bizimkiler daha çok hata yaptı kaybettik.

surmnli
19.10.2009, 00:59

evet çok dogru söyluyorsun hocam o forvet öyle bir forvet olmalı ama eldeki malzemeye bakarak mecburiyetten gokhanın oldugu yerde de o adam umut olmamalı

Fatih
19.10.2009, 00:59
Herkes Colman'dan memnun anladığım kadarı ile...Bence ilk yarıyı tekrar seyretmelisiniz...
Beğenen herkes 2. yarıdan bahsediyor Erdal Abi.:)

Anıl Caner
19.10.2009, 01:00
Klasik Colman'dı bence. Hem artık kendisiyle özdeşleşmiş manasız top kayıplarını yüksek sayıda yaptı hem de mücadelesiyle, hırsıyla ve yetenekleriyle zaman zaman ön plana çıktı.

He maçın kahramanı falan değildi benim gözümde.Ama takımı genel itibariyle düşününce en iyi 2-3 oyuncu arasındaydı.

firidin61
İnsanın eline küçücük bir iğne batsa canı yanar ve refleks olarak '' tepki '' verir değil mi ? Yani insanın doğası bu ! Zaten böyle olmalı .. Koskoca camia milyonlarca kişi önünde sahada değil iğne batırılmak '' linç edildi '' canı yanan 1 Allah'ın kulu yönetici yok mu yahu :confused: :mad:

Trabzonspor yönetilmiyordan çok Trabzonspor'a sahip çıkılmıyor ! Hemde kim tarafından ; kendi yönetimi ! Bu şartlar altında yönetilmek zaten mümkün değil . Bir şeye aidiyet duygusyla bağlı olmalısınki onun yönetimini üstelebilesin . Sahiden hatır gönül işleriyle olmuyor sanırım .

Lanet Olsun ...

Mustafa Ayazoğlu

Kötünün iyisi, attığı ilk gol güzeldi. 2 gol atması önemli bir faktör.

Adem Erdoğan
19.10.2009, 01:01

abi colman colman gibi oynasın da yarım saat oynasın o bile fazlasıyla yeter bize.:)

İlyas Onat
biz ya trabzonsporu yuzumuzde gozumuzde fazla buyutuyoruz yada eskidendi buyuklugu
Trabzon'u gözümüzde büyüttüğümüz felan yok kardeşim. Aksine Trabzon'un büyüklüğünün farkında değil kimileri.

Trabzon şehrinin bir karakteri vardır; keza futbol takımının da öyle. Tipik bir İç Anadolu şehri değildir misal; tipik bir Türk takımı da değildir. Olmamalıdır.
O karakterin en belirgin özelliği bir ucu narsizme kadar varan özgüvendir; cesarettir, korku tanımazlıktır. Arhaveli İsmail'dir.
Bugün bu karakteri, Colman'ın kendini gösterdiği belli bölümleri saymazsak zerre göremedik sahada. Aynı stadda Tekke'nin gözleri dolduğunda oradaydı o karakter.

Ben ümitvarım her şeye rağmen. Bu hoca istikrarsızlığının da yakın dönemde son bulacağını; Türk futbolunda yepyeni bir çığır açacak insiyatifin arefesinde olduğumuzu düşünüyorum. Yürünecek fazlaca bir yolumuz kalmadı çünkü.

sorin

Erdal abi trt dahil hagi haberleri dolaşıyor barış yurduseven duyumlar var ve sağlam dedi senin bir duyumun var mı

Erdal
Saymadım Muhammed....Colman'ın bir pres yapar gibi görünüp aslında orta sahamızı eksilten koşularına ve olur olmaz top kayıplarına fena halde takmış vaziyette olduğum için onları sayayım dedim...Sen de olumlu hareketlerini saysaydın keşke :)

Colman ın iyi olduğu maçlara bakın; rakip orta sahaların basmadığı maçlar...Bence tabi...

Hasan ZAİMOĞLU
19.10.2009, 01:02
futbolcular içinde tjikuzu ve song dışında herkezin morali bozuktu .. ama nedense ikisi sanki şampiyon olmuşcasına bi mutluluk vardı yüzlerinde

oguzkoc
maç 2-2 olmuş... ufacık bir çocuk bile galatasarayın verdiği boşlukları görebilirken broos nasıl göremiyor anlamıyorum.

yapacağın şey çok basit. ileri elemanlarını değiştirmek. serkan balcı gibi adamı savunmanın arkasına koşturup gol beklersen atamayınca şanssızdık diyemezsin. atabilirdi de orası ayrı... ama orada o pozisyona giren oyuncu serkan değil gökhan ya da alanzinho olmalıydı. çabuk çıkan oyuncular lazımdı bize o dakikadan sonra. ama 4-2 olduktan sonra farketti hocamız. nediyelim!!!

Egemen

abi takımın 9 oyuncusunun döküldüğü maçta insanlar 2 kişiye sıkı sıkı sarılıyor ne yapsınlar :) bir ceyhun bir colman..

Collmandante
19.10.2009, 01:03
Bir anda olması gerekmiyor, kimse anlık bir şey beklemiyor zaten. Şimdiden gidilecek yolun planı yapılmalı. Ama tahminim odur ki yönetim devre arası sadece Fatih Tekke'yi alarak her şeyi düzelteceğini sanacak. İşte bizler, yine bu sefer de her şeyin değil de bazı şeylerin düzeldiğine şahit olacağız. Ve o bazı şeyler yine bize yetmeyecek, hep bir yerlerde eksiklik olacak. Her zaman olduğu gibi, hep bir kısır döngünün içerisindeyiz.

Muhammed
Bu arada Tjikuzu bir hata yaptı tamam ceza verdin Broos hoca ama yeter ihtiyacın varsa oynat. Bugün Engin'in yerinde oynasaydı pas alışverişimiz %100 artardı.

Mustafa Önal
Beğenen herkes 2. yarıdan bahsediyor Erdal Abi.:)
fatih 2. yarı oyunu neye yetti. 2. yarı oyunun göze batmasının tek nedeni serkanla iyi verkaçlar yaptı tek pas oynadı ve göze hoş geldi. colman tek oyayıp takımı yönetse çok daha faydalı olcak.

devilkid
19.10.2009, 01:05
suan riquelmenin maçını izliyorum..bize böyle isimler lazım..sadece bizim değil rakibinde saygı duyacaği ayaklar lazım...

kudu_61
19.10.2009, 01:05
maçı ıkına ıkına 2-2 ye getirmişiz serkana yapılan hareketi görür görmez penaltı dedim kötü futbolun arkasına sığınıp hakemi suçlamak en son yapacağım iştir ama Türk hakemleri bu kadar mı aciz olur bu kadar mı futbolla alakasız olur bakın art niyet demiyorum Trabzona art niyet göstermek kimsenin harcı değil yapamazlarda bunu ama bu rezil hakemlerle bu lig anca böyle gider insan bir düşünür bu pozisyonun omuz omuza ile yakından uzaktan alaakası yok serkan kafayla topu önüne almış ve top açılmamış adam resmen herşeyi ile topla alakası olmadan serkana buldozer gibi dalıyor orta süzemedi yan sen de mi körsün terbiyesizler

maça gelince defans bloğu bu kadar mı kopuk olur gollerin hepsi resmen bize ait tayfun-giray topun geleceği adam belli her golde resmen sizlerin adam alaamayışı kademe hatalarınız var sylva gelirken de her zaman gençler diyordum şimdi de gençler diyorum ne verdi sylva bize bence hiç koca bi hiç

bu rezil futbol ile 3 gol atabiliyorsak bişeyler var demektir gabriç çok kötüydü bross nasıl dayandın ona

Mustafa Ayazoğlu
19.10.2009, 01:06
Gol: Trabzonspor: 3 – Galatasaray: 4

İsabetli Şut: Trabzonspor: 2 - Galatasaray: 6

Golleri isabetli şutlardan saymıyorlar mı?

trabzonspor.org.tr (http://www.trabzonspor.org.tr/default.asp?Sayfa=HaberDetay&IND=2804#Icerik)

Osman Yavuz
19.10.2009, 01:07
suan riquelmenin maçını izliyorum..bize böyle isimler lazım..sadece bizim değil rakibinde saygı duyacaği ayaklar lazım...
Ben de seyrediyorum.Colman'la ne fena ikili olurlar değil mi?

Erdal
Erdal abi trt dahil hagi haberleri dolaşıyor barış yurduseven duyumlar var ve sağlam dedi senin bir duyumun var mı

Trabzonspor söz konusu ise duruma gerek var mı? Alın size duyum; Bundan 4 ay önce bizim Ömer hoca bir Belçikalı getirirler 6. hafta kovarlar demişti...Ben de insafsızlık ediyorsunuz hocam demiştim...İnafsızlık etmişim hocaya...Ömer hocaya yani...

Duyumum yok...Birileri ısrarla Bülent i öneriyor...Başkan devam etmekte kararlı ise Fatih Terim i yoklar...Sahi hani Koreliler izin vermemişti ya...Bitti işte Şenol hoca'nın sözleşmesi:) Koreliler falan hikaye idi....Bir çok şey hikaye idi...Hatta son gün Tekke hamlesinin hikayesi en acı hikaye idi...Allah nasip etmez....Etmiyor netekim...

Samimiyet...Azıcık samimiyet...

devilkid
Ben de seyrediyorum.Colman'la ne fena ikili olurlar değil mi?

tadından yenmez....

Fatih
19.10.2009, 01:08
Broos Gs'den o kadar korkmuş ki çift forvete bile dönemedi.Bence bu maçta 4-4-2 ile çıksaydık belki öne geçen taraf biz olurduk.Engin'i çok kötü bulmasam da Gökhan'ı koyup çift forvetle oynasa uyumsuz Servet-Gökhan ikilisi üzerinden daha fazla gol pozisyonu bulabilirdik.

Mehmet Sarigül
Çok şükür senle burda kendimi yarıştırmayacak kadar futbol bilgimin olduğunu düşünüyorum..ben ilk golde ki hatayı sadece yazdım.. hatanın tamamı giraya aittir..buna eyvallah demiyorsan, ( senin gibi düşünürsek) bi golde en az 3 4 topçunun % 99 hatalı olduğunu düşünürsek zaten % 396 yapıyo bu da matemaiği aykırı:))..değil mi ? pozisyonu ii seyret giray bırakkkkk dercesine topa yükseliyo tayfun topu bırakıyor. ıskalayınca kaak gibi kalıyo..ben tayfunu da savunmuyorum,mümkünse hemen gönderilmeli yada sağ bekden başka pozisyonda oynamalı..ben futboldan böle anlıyorum..

Dogrusu senden farkli bir yorum beklemiyordum.
Senin mantigina göre herhalde Gs'nin 3'üncü golünden önceki hava topunda Kewell'de Tayfun'a "birakkkkkk" diyordu.
Matematik konusuna gelince; bence ilk golde hem Tayfun hemde Giray %100 hatali...

Hüseyin Sahtiyan
onca maça gittim bu kadar üzüldüğüm bir maç hatırlamıyorum ya.. samiyende Galatasaraya karşı skoru 2-0 dan 2-2 ye getirmişsin be arkadaş rakip zaten bozulmuş değiştir bir iki kişiyi Allah aşkına oyunu kontrol altına al yaa.. Serkan Balcı nasıl kaçırırsın o pozisyonu atsan oyun kopacak tamamen.. Biz 2-0 öne geçmiş olsaydık rakip 2-2 ye getirseydi skoru bizi yenerdi, biz yeniden çeviremezdik maçı bu bizim eksimiz işte.. olsun ya hiç değilse zevk aldık maçtan..

kudu_61
colmanı savunanlar biz de o kadar fazla ki tepki çekmemek için bende 'Colman bizim topçumuz değil' diyemiyorum bilmem anlatabiliyormuyum

Muhammed
19.10.2009, 01:09
Yahu Bülent iyi mi kötü mü bende çözemedim daha. Aslında başarılı oldu ama hiçbir zaman olumlu futbol oynatmadı. Fakat bir yandanda düşününce Sivas'ta imkanları yoktu rakibe baskı kuracak oyuna hükmedecek takım yaratacak kadar. Gerçekten sadece deneyince anlayacağız sanırım iyi olup olmadığını.

Osman Yavuz
19.10.2009, 01:09
Gol: Trabzonspor: 3 – Galatasaray: 4

İsabetli Şut: Trabzonspor: 2 - Galatasaray: 6

Golleri isabetli şutlardan saymıyorlar mı?

trabzonspor.org.tr (http://www.trabzonspor.org.tr/default.asp?Sayfa=HaberDetay&IND=2804#Icerik)
Son gol şut sayılmadğındandır.:)

Muhammed
19.10.2009, 01:10
colmanı savunanlar biz de o kadar fazla ki tepki çekmemek için bende 'Colman bizim topçumuz değil' diyemiyorum bilmem anlatabiliyormuyum

Bu günden sonrada Colman bizim topçumuz değil diyebiliyormusunuz?

Egemen
19.10.2009, 01:11
Son gol şut sayılmadğındandır.:)

niye la düzletip kafayla çaktı ya :)

Taner Uykuçeken
Ben onu bunu bilmem bu galatasarayı şu halimizle bile yenmemiz gerekiyordu ama gelin görünki takım kendinden bihaber bizim devre arasında enaz 5 yabancıyla yollarımızı ayırmamız lazım yerine 5 yeni almasalarda olur ama bunların artık yararları değil zararları dokunuyor. Bana göre maçı kaybedişimizin 5 nedeni

1- Hugo Broos
2- m.k.abitoğlu
3- Tony Sylva
4- Sağbeksizlik
5- Gabriç

Erdal
Biz o kadar kötü idik ki gs nin kötü olduğu anlaşılmadı bile...Tayfun un bu kadar rahat olduğu başka maç hatırlamıyorum mesela...Keita yendi bizi...

Osman Yavuz
19.10.2009, 01:12
niye la düzletip kafayla çaktı ya :)
:DO değil de Sylva 2 top kurtarmış.Valla helal olsun.:)

Enes Başkaya60
19.10.2009, 01:13
ulan serkan o gol kacarmı ya.................

Mehmet Sarigül

Colman'dan iki gol atmasina ragmen memnun degilim...
Takimi icin degil, kendine oynadi. Tabi bu benim görüsüm.

Serdar A

Muhammed , mahsus mu yapıyorsun be kardeşim :)

Herkes söylüyor işte , kaç başlıkta sormuşsun .

Süreksiz futbolcu . Fiziksel olarak gelişim göstermesi gerek . Yani o da diğer pek çoğu gibi "gelişmekte olan" sınıfında bir futbolcu . Hazır değil , bir var bir yok .

İnşallah sezon sonuna kadar arzu ettiğimiz seviyeye gelir de şu ortasaha kadrosu daha fazla para savurmadan kabaca bir şekil alır .

Egemen
19.10.2009, 01:14
:DO değil de Sylva 2 top kurtarmış.Valla helal olsun.:)

ilk 10 dakkayı izleyemedim. o ara kurtarmıştır heralde. ondan sonra gelenleri hep içeri aldı :)

Osman Yavuz
19.10.2009, 01:14
Biz o kadar kötü idik ki gs nin kötü olduğu anlaşılmadı bile...Tayfun un bu kadar rahat olduğu başka maç hatırlamıyorum mesela...Keita yendi bizi...
Hafta boyunca Keita ve Arda'yı tutmamızın maçı kazanmamız için yeterli olacağını söylemiştim.Hem de Keita'yı 90 değil 60 değil 30 dakika tutmamız yeterli demiştim.Ama Cale her pozisyon Keita'yla arasını 10 metre tuttu.Keita bana göre bu sezon ki en kötü maçını oynadı.

Muhammed
19.10.2009, 01:16
Muhammed , mahsus mu yapıyorsun be kardeşim :)

Herkes söylüyor işte , kaç başlıkta sormuşsun .

Süreksiz futbolcu . Fiziksel olarak gelişim göstermesi gerek . Yani o da diğer pek çoğu gibi "gelişmekte olan" sınıfında bir futbolcu . Hazır değil , bir var bir yok .

İnşallah sezon sonuna kadar arzu ettiğimiz seviyeye gelir de şu ortasaha kadrosu daha fazla para savurmadan kabaca bir şekil alır .

Abi benim sorunum şu, nedense her mevkiyi es geçiyoruz ama Colman'a gelince aşırı mükemmeliyetçi oluyoruz. Şu haliyle bile bu takımın en iyi 3 futbolcusundan birisidir bence. Colman'a gelene kadar yazılması gereken çok fazla adam var peki neden onlar yazılmıyor? Colman'dan neden hep bir Maradona olması bekleniyor. Ahh şu Ntv La-Liga'yı almasaydı çok fazla Real madrid, Barcelona maçları izliyoruz. Şu andaki oyuncu kalitemize bakarsak Colman bu kalitenin kesinlikle üstündedir o zaman önce bu kalitenin altındaki oyuncuları gönderelimde sıra Colman'a gelirse onu da gönderir daha iyisini alırız.

kudu_61
19.10.2009, 01:16
ben ilk yarı hangi maçı izledim diye düşünüyorum sadece o kadar colman ile 3-5 arası bir yer düşünebilirsin sen ben 1-3 arası bir yer düşündüğüm için yetersiz görüyorum zaten 3-5 arası oynayabilecek topçularla dolu bir takım olduğumuz için merak etme sadece colmanı sıkıntı yapmıyorum bence hepsi sıkıntı colmanın yürüyerek oynadığı maçları düşündükçe kendimi haklı buluyorum colman iyi topçu ama 1-3 arası oynayan bir takımın anca ön liberosu olur önüne bi 10 numara bence şart

Adem Erdoğan
19.10.2009, 01:18
keita denen adam canlı bomba gibi hiç boş bırakmaya gelmiyor namıssız.

Osman Yavuz
19.10.2009, 01:19
keita denen adam canlı bomba gibi hiç boş bırakmaya gelmiyor namıssız.
Adem dikkat edersen 55-60'dan sonra oyundan bayağı bir düşüyor.Bugün Cale'nin iyi olmayışı onu yıldız yaptı.

magicyattara
19.10.2009, 01:19

Keita mı yendi bizi?
Hocam bu Keita bence topçu falan değil,yani beklenildiği seviyede adam değil,bana göre tabii,ben beğenmedim hatta bazı yapmak istediği hareketlerle gülünç duruma düşüyor.
Bizi yenen kendimiziz.
O kadar tırsık ve kötü oyunculardan kurulu bir takımız ki,Egemen'in bir kaç müdehalesinde tv'yi kırasım geldi.Ulan Trabzonspor'un kaptanısın,kuru yerde sel götürüyor seni,kafanda maçı kaybetmişsin.Ayıptır yahu..

Erdal
19.10.2009, 01:20
Elde var x arıyoruz Muhammed...Colman elde var mı ? Bilmiyorum...Korktuğum başıma geliyor...İşler kötü gittikçe iyi olan da değersizleşir...İşler kötü gittikçe para bulunmaz, transfer taksitleri ödenmez, yabancılar bavulunu toplar gider vesaire... 100 trilyon borçla ne yaparız onu bilmiyorum...

Ömer SEVİNÇ
19.10.2009, 01:21
Erdal abinin dediğine ilaveten başkan borcu savunurken 60 milyon euroluk da takımımız var diyordu. Şimdi kaç milyon euroluk takımımız var?

SEDAT
19.10.2009, 01:22
benim garibime giden maç sonu teknik heyet ve futbolcular gayet rahat çok iyi oynadık gibi şeyler söylediler..işteydim maçı izleyemedim ama 4 tane yiyen takım nasıl iyi oluyor onu anlamadım..

Taner Uykuçeken
19.10.2009, 01:22
Vallaha ben Keita meita görmedim Keitayı oynamaması için rahatsız dahi etmeyen bir savunma anlayışı gördüm şu belirtmeden geçmeyeyim bugün antebe yenilen fener bugün bizi yenen galatasarayı dağıtır fenerin özellikle emreyle yaptığı hucum presin yarısını yapabilseydik bugün farklı olurdu

is_mail61
19.10.2009, 01:23
ya ilk 20 dk bizimkiler korkak oynadı ilk golü yince dedimki bitane daha yiyelimde belki kaybedicek bişimiz kalmazda adam gibi oynarız hakattende öyle oldu bizim tek yanlışımız 2.golü attıktan sora deişiklik yapıp 3. golü atabilirdik bide serkan o golü atsa şimdi sevinioduk ama gerçekten ben uzun zamandır bu takımı böyle izlemedim gerçekten 35.dk dan 70e kadar mükemmel oynadık gs pozisyona giremedi nerdeyse sora 2 tane bi anda yedk sora gene toparlandık gene bastırdık ama olmadı ama biz böyle oynayalım defansımızıda düzelttikmi çok ciddiyim tutlmayız yani cidden çok beğendim yenildik ama ezilmedik gerçekten bu takım işte bu oyunu 90 dk yayabilirse kolay kolay meç vermez şu taktikle oynamalıyız defansada b

Serdar A
19.10.2009, 01:24
Ne güzel denk geldi değil mi ? :)

Denizli Bursa maçı ; Turgay'dan 3,5 zorluk derecesi ile tam salto . Denizli stoperine direkt kırmızı kart .

Beşiktaş maçı ; Serkan'ın pozisyonun 1/3 hafifletilmiş şekli . kırmızı kart - penaltı .

Bizim maç ; Sarp Serkan'a geçirir ! Devam , Serkan kendini yere attı , Trabzonlu futbolcuya sarı kart vermek gerekir .

Adalet dağıtmayı çingeneye verirsen , ilk icraatı ne olur malumunuz .

Bizim federasyonda işte öyle bir şey .

magicyattara
19.10.2009, 01:25
Colman'dan iki gol atmasina ragmen memnun degilim...
Takimi icin degil, kendine oynadi. Tabi bu benim görüsüm.

Aynı şeyi babam söyledi:)

Colman karşısında rakip yoksa orta sahada al gülüm ver gülüm oynar.İkili mücadelelerin aşağı yukarı hepsini kaybediyor.
Gol girişimleri ise her hafta daha da gelişiyor.

Fatih
Daum ''Hatayı kendimde arıyorum,yenilgiden ders çıkaracağız'' diyor.Broos ''Böyle oynarsak başarı gelir''diyor.Sezon başından beridir hatayı kendinde arama davranışını gösteremedi sevgili Broos.

is_mail61
ya ilk 20 dk bizimkiler korkak oynadı ilk golü yince dedimki bitane daha yiyelimde belki kaybedicek bişimiz kalmazda adam gibi oynarız hakattende öyle oldu bizim tek yanlışımız 2.golü attıktan sora deişiklik yapıp 3. golü atabilirdik bide serkan o golü atsa şimdi sevinioduk ama gerçekten ben uzun zamandır bu takımı böyle izlemedim gerçekten 35.dk dan 70e kadar mükemmel oynadık gs pozisyona giremedi nerdeyse sora 2 tane bi anda yedk sora gene toparlandık gene bastırdık ama olmadı ama biz böyle oynayalım defansımızıda düzelttikmi çok ciddiyim tutlmayız yani cidden çok beğendim yenildik ama ezilmedik gerçekten bu takım işte bu oyunu 90 dk yayabilirse kolay kolay meç vermez şu taktikle oynamalıyız defansada bi çare bulmalıyız

Muhammed
Elde var x arıyoruz Muhammed...Colman elde var mı ? Bilmiyorum...Korktuğum başıma geliyor...İşler kötü gittikçe iyi olan da değersizleşir...İşler kötü gittikçe para bulunmaz, transfer taksitleri ödenmez, yabancılar bavulunu toplar gider vesaire... 100 trilyon borçla ne yaparız onu bilmiyorum...

Bence eğer takımda 27-30 yaşları arasında 2-3 tane kaliteli oyuncu alırsak o zaman gerçekten bu x dediğimiz oyuncular elde olacaklar. Mesela kaliteli stoper yanında egemen, kaliteli forvet yanında gökhan, kaliteli orta saha yanında selçuk,ceyhun,colmandan birisi. O zaman bu oyuncular daha rahat oynayacaklardır ve onlardan daha fazla faydalanacağız.

Serdar A
19.10.2009, 01:27
Bence eğer takımda 27-30 yaşları arasında 2-3 tane kaliteli oyuncu alırsak o zaman gerçekten bu x dediğimiz oyuncular elde olacaklar. Mesela kaliteli stoper yanında egemen, kaliteli forvet yanında gökhan, kaliteli orta saha yanında selçuk,ceyhun,colmandan birisi. O zaman bu oyuncular daha rahat oynayacaklardır ve onlardan daha fazla faydalanacağız.

Ülkemizde yabancı sınırlaması var . Gelecek yıllarda kontenjan daha da daralarak bu sınırlama devam edecek .

O halde soruyu şu şekilde sormakta yarar var ; Trabzonspor'un x yabancı futbolcusu takımı için vazgeçilemez midir ?

Erdal
19.10.2009, 01:28
Taner, fb yi yenen Antep e biz pozisyon vermedik :)...Futbolda böyle ise ve veya işleri pek olmuyor...Gerçek olan şu; lige yeni çıkmış iki takıma yenildik, 3 haftadır maç kazanamayıyoruz, geçen yıl nasıl gol atıyorsak genel olarak hala aynı şeyi yapabiliyoruz... İlave olarak artık çok daha kolay gol yiyoruz....

Eksiklik nerde? Bence önce samimiyette...Nerden başlıyyor; Kendi ifadeleri ile " Garip garip adamlar" da....

İlyas Onat
19.10.2009, 01:28
Selçuk niye yoktu arkadaşlar?

Muhammed
19.10.2009, 01:29
Ülkemizde yabancı sınırlaması var . Gelecek yıllarda kontenjan daha da daralarak bu sınırlama devam edecek .

O halde soruyu şu şekilde sormakta yarar var ; Trabzonspor'un x yabancı futbolcusu takımı için vazgeçilemez midir ?

Takımdaki 8 yabancı içinde önem sıralaması yaparmısnız? En önemli yabancı 1 numara olsun mesela 1 den 8 e kadar sıralayın. 8 den başlayarak sırayla göndermemiz gerektiğini düşünerek. Sadece siz değil herkes yaparsa bu sıralamayı memnun olurum.

SEDAT
19.10.2009, 01:29
Daum ''Hatayı kendimde arıyorum,yenilgiden ders çıkaracağız'' diyor.Broos ''Böyle oynarsak başarı gelir''diyor.Sezon başından beridir hatayı kendinde arama davranışını gösteremedi sevgili Broos.broos bırak hatayı gayet iyi oynadık diyor..ya acaba broos puan durumuna bakınca bizi fenerbahçe diye okumasın gerçi puan durumuna bakıyormu bilmiyorum ama..

Erdal
19.10.2009, 01:32
Broos; gayet iyi oynadık diyor...Haklı başkan elimizden geleni yaptık yönetim olarak diyor ise Broos da eldeki imkanlar doğrultusunda iyi oynadık der...Samimiyetsizlik sıvı gibidir...Yukarıdan aşağı akar....Bize doğru geliyor...

Kazım Uzunboy
19.10.2009, 01:33
Bu gecede üzgün yatıyoruz.. Bir dahakine artık..

Serdar A
19.10.2009, 01:34
Takımdaki 8 yabancı içinde önem sıralaması yaparmısnız? En önemli yabancı 1 numara olsun mesela 1 den 8 e kadar sıralayın. 8 den başlayarak sırayla göndermemiz gerektiğini düşünerek. Sadece siz değil herkes yaparsa bu sıralamayı memnun olurum.

Benden transfer dönemleri dışında futbolcuların takımdan ilişkisi kesilmesi gerek şeklinde bir ifade beklemeyin . ( "hala gelecek vaad eden" iki yerli futbolcumuz hariç )

9. haftayı geride bıraktık ve her ne olursa olsun devre arasına kadar tüm kadroya ( "hala gelecek vaad eden" iki yerli futbolcumuz hariç ) , bazılarına kerhende olsa desteğim sürecek .

Ayırmak istemiyorum . Benim gözümde hepsi birer gelecek vaad eden oyuncu :)

Suha
19.10.2009, 01:34
brostan acil kutulmamız şart artık..mç öle böle bzim lehimize döndü ama hoca tek forvette ısrar etti adamda almay içeri..ben brosuun futboldan anladğına şüpheliym..adam senin bnim gibi heyecan yapmış maçı izleyy ama nası izleyy anladnzı artık..defansa deyinmiyorum rezil ötesi..yazık bide çıkmış iyi oynadık demiyomu:) balık baştan kokar seni bu takıma hoc yapanlarda kabahat..

Taner Uykuçeken
19.10.2009, 01:36
Selçuk niye yoktu arkadaşlar?

bu sorunun cevabını bende merak ediyorum maçın ilk 10 dak. seyredemedimde çünkü maç 2-2 ye geldiğinde Sayın Hocamız ALan-Selçuk değişikliğini yapabilse şuan başka şeyler yazışıyor olucaktık...

Erdal abi benim söylediğim G.antebin durumu değil antep maçına pek bakamadım ama fenerinde pozisyon verdiğini sanmam antep bana göre ligin en kötü top oynayan takımlarından biri bu kadar kötü bir galatasarayı bugün yenilen fener 6 kasımı :) unuttururdu

Sadullah KAPICIOĞLU
19.10.2009, 01:36
Yeni eve ayak bastım.
Maç hakkında konuşmaya gerek yok. Var da yok. Hakem Allah'ından bulsun.
Bu kadar geç gelmemin sebebi de bizim amcaoğlunu içeri aldılar. Meşale yüzünden. Arbede çıktı ilk geldiklerindee sonra maçın bitimine geldiler.. Bizi de yanına koymadılar... Bu hesap burda bitmiycek ama. Kapalıda 4 tane meşale yaktılar. Bir tane polis görmedim! Polis polisliğini bilsin, taraftarlık yapmasın.. Haysiyetsizler.

Muhammed
19.10.2009, 01:37
Benden transfer dönemleri dışında futbolcuların takımdan ilişkisi kesilmesi gerek şeklinde bir ifade beklemeyin . ( "hala gelecek vaad eden" iki yerli futbolcumuz hariç )

9. haftayı geride bıraktık ve her ne olursa olsun devre arasına kadar tüm kadroya ( "hala gelecek vaad eden" iki yerli futbolcumuz hariç ) , bazılarına kerhende olsa desteğim sürecek .

Ayırmak istemiyorum . Benim gözümde hepsi birer gelecek vaad eden oyuncu :)

Ayırma meselesi değil bence bu. Türkiye liginde yabancı neden bulunur ?

1-O kapasitede Türk oyuncu yoktur.
2-O kapasitedeki Türk oyuncuya göre daha ucuzdur ve daha az yıllık ücret alıyordur.

Mesela takımımızda bu 2 kriterden birisine uymayan hangi yabancılar var?

Celil Köse
19.10.2009, 01:38
Pazar gecesi saat 2'ye yaklaşıyor bazılarımız yarın işe veya okula gitcek ama hala burda nasıl düzeliriz veya niye kaybettik gibi soruların cevabını arıyoruz..

Acaba merak ediyorum bugun sahada olan, kulube de olan ve şeref trübünün de olanlar şu saat de bizim kadar düşünüyor ve üzülüyormular..

Cevabı bence Hayır..

Ya sizce:)

umitçebi
19.10.2009, 01:39
arkadaşlar facebooku olanlardan içimizden biri haldun üstünel diye bir sayfa var ts ye ağır hakaretler var ben elimden geldiğince direniyom ama sizde bi iki çift laf ederseniz iyi olur

SEDAT
19.10.2009, 01:40
Bu gecede üzgün yatıyoruz.. Bir dahakine artık..
kazım ben hiç sevinçli yattığımızı hatırlamıyorum ama ..

SEDAT
19.10.2009, 01:42
Broos; gayet iyi oynadık diyor...Haklı başkan elimizden geleni yaptık yönetim olarak diyor ise Broos da eldeki imkanlar doğrultusunda iyi oynadık der...Samimiyetsizlik sıvı gibidir...Yukarıdan aşağı akar....Bize doğru geliyor...abi sende illaki başkana bağlıcaksın yani olayı..

Serdar A
19.10.2009, 01:43
Ayırma meselesi değil bence bu. Türkiye liginde yabancı neden bulunur ?

1-O kapasitede Türk oyuncu yoktur.
2-O kapasitedeki Türk oyuncuya göre daha ucuzdur ve daha az yıllık ücret alıyordur.

Mesela takımımızda bu 2 kriterden birisine uymayan hangi yabancılar var?

Ben , an itibariyle kadromuzdaki her yabancı futbolcunun Trabzonspor imkanları dahilinde pek çok alternatifi olduğuna inanıyorum .

Ancak konuştuğumuz spor futbol ise bireyler üzerinden sonuca gitmekte pek mümkün değil . Her futbolcu yap-bozun birer parçası . Önemli olan bir araya geldiklerinde oluşan resim .

Bekliyoruz işte , farklı bir şey mi yapıyoruz ? Bu parçalardan iyi bir takım oluşturulması için bekliyoruz .

Osman Yavuz
19.10.2009, 01:44
Pazar gecesi saat 2'ye yaklaşıyor bazılarımız yarın işe veya okula gitcek ama hala burda nasıl düzeliriz veya niye kaybettik gibi soruların cevabını arıyoruz..
Acaba merak ediyorum bugun sahada olan, kulube de olan ve şeref trübünün de olanlar şu saat de bizim kadar düşünüyor ve üzülüyormular..
Cevabı bence Hayır..
Ya sizce:)
Yok be senin bizim gibi kim düşünecek takımını.Derin uykudadır şimdi derin Trabzonspor.;)

umitçebi
19.10.2009, 01:44
biz ya trabzonsporu yuzumuzde gozumuzde fazla buyutuyoruz yada eskidendi buyuklugu

bu ne şimdii..ben gs lilerle boğuşuyom forumlarında benm forumumda takımıma ne deniyo..:mad:

Erdal DİLEK
19.10.2009, 01:45
bir pozisyon vardı, tam gs ceza sahası önünde bizim bir adamı önü boşken servet cekti, bizim adam kimdi görmedim cünkü sağolsun lig tv pozisyonu bir daha bile vermedi, kanallara dağıtılan görüntülerede koymadı, niyeyse ermen ve ahmet cakar bizim pozisyona penaltı değil dedi, hele ki ahmet cakarın acıklamsı pek müthiş, adam vucudunun tamamını kullanmış, demek ki adama kendini atarasan bişe yok,

ha cok mu iyi oynadık yok, ama niye güney afrikaya gidemiyoruz derseniz alın size cevap. .

Erdal
19.10.2009, 01:47
abi sende illaki başkana bağlıcaksın yani olayı..

Emin ol hoca böyle düşünüyordur...Emin ol...Başkanın " Biz yönetim olarak elimizden geleni yaptık" açıklamasını duyduğu anda bu puan size çok bile demiştir....

Muhammed
19.10.2009, 01:47
Ben teknik direktör kesin gitti gözüyle bakıyorum bu maçtan sonra. Haksızmıyım acaba? Gitmeme ihtimali olabilir mi?

Taner Uykuçeken
19.10.2009, 01:48
Toroğlu ve çakar pozisyona penaltı değil mi dedi way bizim halimize o zaman bjk ferrari için derhal itiraz etsin onun yaptığı bu pozisyon yanında ne ki yazık ya walla yazık

Kubilay ŞAHİN
19.10.2009, 01:49
Üzülüyorum.. Türk Futboluna.. Takımıma..

Ne Profesyonelleşebiliyoruz Ne de Aksini Yapabiliyoruz..

Erdal
19.10.2009, 01:49
Hoca gitmez ise başkan bırakacak demektir....Duyum falan değil...Tahmin...

yorumsuz6117
19.10.2009, 01:50
Ben teknik direktör kesin gitti gözüyle bakıyorum bu maçtan sonra. Haksızmıyım acaba? Gitmeme ihtimali olabilir mi?
Sanmıyorum ama Kayseri maçında puan kaybedersek büyük ihtimal gider..

Egemen
19.10.2009, 01:50
Hoca gitmez ise başkan bırakacak demektir....Duyum falan değil...Tahmin...

anca beraber kanca beraber olsun. biri kalıp biri gitmesin :)

Kubilay ŞAHİN
19.10.2009, 01:51
Erdal Abi Şimdi Hocanın Gideceği Zamanda Önemli..:)

Devre Arası Gideceğini Düşünüyor Olabilirler..:)

Mustafa Calik
19.10.2009, 01:52

Gitmeme ihtimali olabilir Muhammed abi, bu aciklamalar aklimdan hic gitmiyor.

http://ligtv.com.tr/VideoHaber/Default.aspx?c=11&r=1&p=2&hid=54178

krdnz
19.10.2009, 01:52
abi sende illaki başkana bağlıcaksın yani olayı..

Kime bağlasın?Sorumlu sen veya ben olabilirmiyiz?

kudu_61
19.10.2009, 01:53
bir pozisyon vardı, tam gs ceza sahası önünde bizim bir adamı önü boşken servet cekti, bizim adam kimdi görmedim cünkü sağolsun lig tv pozisyonu bir daha bile vermedi, kanallara dağıtılan görüntülerede koymadı, niyeyse ermen ve ahmet cakar bizim pozisyona penaltı değil dedi, hele ki ahmet cakarın acıklamsı pek müthiş, adam vucudunun tamamını kullanmış, demek ki adama kendini atarasan bişe yok,

ha cok mu iyi oynadık yok, ama niye güney afrikaya gidemiyoruz derseniz alın size cevap. .
evet o pozisyon bir daha verilmedi ben kart beklerken erman ile ahmet e de şimdi yazdıklarını okuyunca çok güldüm ve dedim SİZ HAKEM MİSİNİZ ciğerini mesleğini geçmişini paraya satan insan bozuntuları serkanın pozisyonuna penaltı çalmayan hekemim diplomasınada hakemliğine de gözüne de....kötüydük ama o pozisyonu tartışmam bile kötü futbolumuza ve yenilgimize sebep verilmeyen penaltı mıydı kesinlikle hayır ama o pozisyon nasıl anlaşılmaz nasıl görülmez

Muhammed
İstanbul'da olsam Fenerbahçe-Galatasaray maçına gider febenin gollerinde çılgınca sevinirdim. Ne gıcık bir takım yahu şu gese.

SEDAT
sinirden başım ağrıyor ..sitelere girip yorumlara bile bakmadım

Erdal
19.10.2009, 01:55
Hoca ne zaman geldi; kampın başlamasına 3 gün kala...Ondan sonra ne ile uğraştık: Kongre ile...Neden kongreye gittik? Başkan ın canı öyle istedi....

Gelinen noktanın sorumlusu Sadri Şenerdir....Ha yanındakiler öyleymiş böyleymiş...İdare edecek olan o arkadaş...Atatürk ü koruma kanunu var vur İsmet paşaya misali başkan iyi yöneticiler kötü değil...Gelinen noktanın baş sorumlusu başkan Sadri Şener dir....Bence....

SEDAT
Kime bağlasın?Sorumlu sen veya ben olabilirmiyiz?
benim yönetici arkadaşlardan bir isteğim var tüm yöneticilerin adına bir konu açılsın herkes söylceğini söylesin neden sürekli sadece sadri şener hatalıymış gibi yazıp duruyor..

cyberentalpi
Bu mac bence hocanın hediyesidir.
Gs bizden ustun oynamadı. Ama ilk yarı ezildik. Belki taktik dogru idi. Gs yorulacakti.
Ama devreye 2-1 girdik

mac 2 - 2 olduktan sonra bizim hugo hocalıgını yapacak ve Dagılan Gs ustune ayagında topla giden oyuncu alacakti. Engin de tam degistirilcek adamdi acikcasi.
Bundan sonra yapılacak bir Engin - Alanzinho
Engin - Yattara
Engin - Gokhan
hatta Engin - Selcuk
degisikligi bizi Gs karsisinda one gecirirdi. Ama Hugo ne yapti. Yapmadi. Gs 2 gol atti. Bos alanda fink atacak alanzinho yerine bizde bosluk arayan alanzinho izledik.

Bu Gs ye fark bile atabilirdik emin olun.

Mehmet Sarigül
19.10.2009, 01:57
Toroğlu ve çakar pozisyona penaltı değil mi dedi way bizim halimize o zaman bjk ferrari için derhal itiraz etsin onun yaptığı bu pozisyon yanında ne ki yazık ya walla yazık

Arda'nin faul pozisyonunda kart göstermeyen bir hakemden Serkan'in pozisyonunda nasil penalti bekliyorsunuz?
Serkan'in pozisyonu yoruma acik, bana ilk bakisda inandirici gelmedi.
Verebilir de, vermeyebilir de. Hakemin yorumuna kalmis.
Ama Arda'nin faul pozisyonuna, Avrupa'da 5 hakem'in 3'ü kirmizi, 2'si sari kart verirdi.

yorumsuz6117
19.10.2009, 01:58
Ah ah bu kadar berbat oyuna rağmen Serkan o golü atsaydı farka giderdik..

SEDAT
yav arkadaş artık neredeyse fenere sempati duyuyorum şu gs ye süper gıcığım gidiyor geliyor bunlara yeniliyoruz ya..

Erdal
Ayrıca hoca doğru söylüyor; Rejkard'ın isteyipte alınmayan adamı varmı? Hadi diyelim stopere bir takviye istemiş olabilir....
O Rejkard ın Galataarayını 5-4 yenebilirdik bu akşam ki penaltı ve kırmızı kart muhabbetlerini saymıyorum....Olan bitende en az kusuru olan adamdır hoca...

Suha
19.10.2009, 01:59
geçen sezon bu takımda ersun eleştiriliyodu..brosun gördükten sonra özür diliyorum..eskiden büyük maçlarda bi heyecan felan bşey olurdu şimdi oda kalmadı..mçtan önce 3 yrz dedim babama 4 yedik..ama 3 attık helal olsun..bırakın penaltıyı faulu bizm takım futbol oynamıyor..senin altındaki beşiktaş bile şampiyon olucaz diyor..ama senin oyuncun bırak yöneticinden laf yok.bir takımda inanç olucak inançç..eskidendi o trabzon..sermayeden yiyiyoruz bittii sermaye bakalım ne olacak..yaş oldu 25..

Serdar A
Maçta şike yapıldı .

Hakem satılık , yayıncı kuruluş satılık .

Yani , neden daha iyi bir takımın peşinde koşuyoruz ki .

Sanki lig organizasyonunu yürütenler çok namuslu .

Burası Türkiye .

Açları doyuracaksın ki seni ısırmasın .

krdnz
benim yönetici arkadaşlardan bir isteğim var tüm yöneticilerin adına bir konu açılsın herkes söylceğini söylesin neden sürekli sadece sadri şener hatalıymış gibi yazıp duruyor..

Sadri Şener üç ay önce yönetimdekilerle anlaşamadığı için anlaşabileceği insanları listeye alıp yeniden başkan seçildi.SadriŞener iyi bir insan olabilir ama yoruldu bence.Ayrıca yıprandı da.

Muhammed
19.10.2009, 02:01
Ayrıca hoca doğru söylüyor; Rejkard'ın isteyipte alınmayan adamı varmı? Hadi diyelim stopere bir takviye istemiş olabilir....
O Rejkard ın Galataarayını 5-4 yenebilirdik bu akşam ki penaltı ve kırmızı kart muhabbetlerini saymıyorum....Olan bitende en az kusuru olan adamdır hoca...

Maç 2-2 iken değişiklik olmazsa yeniliriz demeyen var mı? O dakikada Alanzinho ve Gökhanı almayacaksan ne zaman alacaksın? Bir şekilde gol yiyeceğin bes belli ilk golün şans 2. golün Colman'ın kendi çabası. Serkan'ın bulduğu pozisyonda rakibin besbelli hatası. Değişiklik yapmak için 2 farklı yenik duruma düşmek şart mı? Bugün hoca resmen maçı verdi...

Osman Yavuz
19.10.2009, 02:03
Az önce ligtv.com.tr'de Arda'nın pozisyonunu ördüm.Malum stadda bu kadar net görülmüyordu.Bu harekete değil sarı kırmızı bile çok rahat verilirdi.Ama hakem ne yaptı Arda'yla çak yaptılar.Zaten bu hareket rengini belli etti hakemin.;)

İlyas Onat
19.10.2009, 02:03
Ah ah bu kadar berbat oyuna rağmen Serkan o golü atsaydı farka giderdik..

Belki de o golü atamaması, atmasından daha hayırlı olacaktır adımıza.

SEDAT
19.10.2009, 02:05
Sadri Şener üç ay önce yönetimdekilerle anlaşamadığı için anlaşabileceği insanları listeye alıp yeniden başkan seçildi.SadriŞener iyi bir insan olabilir ama yoruldu bence.Ayrıca yıprandı da.evet öyle..ama kapıda başkan adayları sırada beklemiyor..bizim stad projesi için kim geliyor Trabzona fenerbahçeli hamdi akın hani nerde bizim aşçıoğlular ağaoğlular felan..ama lafa geldimi hepsi Trabzonsporlu..

SEDAT
19.10.2009, 02:08
ardanın o hareketinden sonra hakemin elini sıkarken şu diyolog gerçekleşti..arda:hocam kaydım ama art niyet yok kart felan vereyim deme akıllı ol ...abitoğlu:ayıpsın ardacım kaysan kırsan ne olucak senden değerlimi sen bizim messimizsin ama dikkat et yarın öbür gün FB le oynıyacaksınız her zaman bakarkör olamayız hadi öptüm..

Erdal
19.10.2009, 02:10
Valla bana göre gelinen noktanın esas sorumlusu başkan Sadri Şener dir...Katılmayan arkadaşlara saygı duyarım... Aksi yönde ikna edilmeye her zaman açığım...Kaldı ki geçen sene ben aksi yönde başka arkadaşları ikna etmeye uğraşıyordum...

Ama yeter...Trabzonspor da aylardır "tiyatro" oynanıyor...

yorumsuz6117
19.10.2009, 02:10
http://www.internetspor.com/data/writer/110x132/1240227032-kayihangedikli.jpg Kayıhan GEDİKLİ kayihang@gmail.com
Biletin benden !
18 Ekim 2009 Pazar 23:59
Galatasaray 2 defa 2 farklı üstünlük yakalamasına karşın son dakikalarda vakit geçirmek için topu köşe gönderinde saklamak zorunda kaldı. Galatasaray’a bunu yaptıran teknik direktörsüz Trabzonspor’u tebrik ediyorum.
Teknik direktörsüz diyorum; çünkü şu maçla Hugo’nun Trabzonspor’un teknik direktörü olamayacağı kanıtlanmıştır. Kanıtlanmıştır diyorum; çünkü Diyarbakır maçından beri ciddi şüphelerim vardı.
Öncelikle şunu söyleyeyim; şehirde karamsarlık hakimdi. Kime sorduysam Galatsaray atar bize 4-5 tane diyordu ki ben böyle bir karamsarlığı ömrü billah görmedim Trabzon’da. Takımın en kötü zamanında bile Trabzonsporlular hep kazanacaklarına inanmış ve bunu iddaa etmiştir, aksini söyleyen varsa beri gelsin. Ama bu gece için herkes Hugo’dan anormal bir kadro ve anormal oyuncu değişiklikleri bekliyordu; Hugo bizi şaşırtmadı, öyle oldu.
Benim görüşümü soranlara ise Hugo’ya bağlı, defansif kadro çıkarırsa 4 yer, ofansif kadro sürerse çok rahat, farklı galibiyet alır Trabzonspor demiştim.
Galatasaray Türkiye’de her takıma 5 gol atacak ofansif güce sahip. Ama her takımdan 5 gol de yiyebilir çünkü defansif anlamda çok kötüler, yavaşlar. Ama Galatasaray’ın üzerine gidebilecek babayiğit yok memlekette. Bugün bünyesinde kağıt üzerinde 3 tane teknik direktör bulunduran Trabzonspor’da “kabak gibi” ortada olan bu gerçeği görebilen çıkmadı.
Oysa fazla bir şey yapmalarına gerek yoktu. Trabzonspor 40 küsür yıldır içerde dışarıda büyük küçük demeden bütün maçlarına kazanmak için çıkmıştı. Buna Barcelonalar, Liverpoollar dahildi. Farklı mağlubiyet almıştı belki ama, karakterli oyunundan ödün vermemişti. Trabzon’da insanlar bu yüzden bu takımı seviyordu; yurdumun diğer şehirlerinin insanları gibi; Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş masalına bu yüzden kapılmıyor, şehrinin takımını destekliyordu. Bu takımın bu güne kadar korner direğinde vakit geçirmek için top sakladığını hiç görmedim. Evet, çok son dakika golü yemiştir bu takım, galip götürdüğü maçta gol ararken. 96’da kaybedilen şampiyonluk örneğin; Fenerbahçe’yi 1-0 yeniyorsun, beraberlik bile seni şampiyon yapıyor, ama bütün stadyum gol istiyor. Trabzonspor da futbolu çirkinleştirmiyor, kaleye duvar örmüyor, açık futbolunu, kendi futbolunu, karakterli futbolunu oynuyor. Evet beklenmedik, hatta tesadüf gollerle avucundaki maçı kaybediyor. Trabzonsporlular şampiyonluk umutlarını kaybediyor belki, ama onurunu asla.. Trabzonluların derdi şampiyonluk olsa; diğer şehirlerimin insanları gibi kolaya kaçar, sürüye kapılıp Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş rüyasına dalardı. Bugün Trabzonspor; gününü kurtarmak için ezeli duruşundan vazgeçiyor..
Maçtan önce Hugo paşam diyor ki “ İstanbul’a puan ya da puanlar için gidiyoruz.” 1967’den bu yana; acaba Trabzonspor’da hiçbir teknik direktör böyle aciz bir açıklama yapmış mıdır; ben duymadım. Trabzonspor’un hiçbir maçına beraberlik için çıktığını hatırlamıyorum. Hafızam da kuvvetlidir oysa. Hugo bu söylemleriyle, Gaziantep’e, Sivas’a ya da Bursaspor’a çok iyi bir teknik direktör olabileceğini kanıtlamıştır.
Şayet Tayfun’un karambol golü gelmeseydi, Trabzonspor 7-8 tane yeyip dönebilirdi Trabzon’a. Tayfun’un karambol golü Galatasaray’ın hızını kesti, Trabzonspor’a ise yüklendiği takdirde gol bulabileceğini hatırlattı.
4-3 lük skor kimseyi yanıltmasın. Maçı izlemeyenler Trabzonspor çok zorlamış Galatasaray’ı diye düşünebilir. Evet zorlayabilirdi; ama Hugo öyle bir takım çıkardı ki evlere şenlik. Takımı yaz boz tahtası yaptı. Haftalardır sonradan bile oyuna sokmadığı Engin’e bu maçta kurtarıcı diye sarıldı.
Trabzonspor çift forvet ile başlamalıydı. Ceyhun yerine Selçuk oynasaydı, Gökhan ve Umut’u Galatasaray’ın ağır defansının arkasına 1500 defa kaçırıp karşı karşıya bırakabilirdi kaleciyle. Ama o Ceyhun ve Serkan ile Galatasaray’ı durdurmanın hesaplarını yapıyordu. Böylesine defansif bir kadro, oyunu kendi sahanda kabul ediyorsun; ve 4 gol yiyorsun, en az 4 tanede %100 lük gol pozisyonu veriyorsun. Çok merak ediyorum, acaba böylesine defansif oynatmasa Trabzonspor kaç gol yerdi. 100 falan mı? Gol lazım, 2-2 olmuş maç, hala oyuna müdahele yok. Umut çıkıyor, Gökhan giriyor. Komik… Gol lazım, takım ateşlenmiş, saldırıyor ama hala Ceyhun sahada, Tayfun sahada, Serkan sahada. Ve buna rağmen 2 gol daha yiyorsun. Trajikomik.

Serkan sağ beke çekilmeli, orta sahaya da Alanzinho ya da Barış, Ceyhun yerine Selçuk oynamalı ve Umut ve Gökhan mutlak suretle aynı anda sahada olmalıydı. Hugo önce gol yemeyelim dedi. Futbolda gol yememek için oynarsan korktuğun başına gelir. En iyi savunma da hücumdur. Kaldı ki Trabzonspor’un hücum gücü Galatasaray’ınkinden aşağıya kalmaz. Ama oynatacak Teknik direktör aranıyor. Korkak Hugo ile Trabzonspor 4-3 kaybettiyse çok şanslı olduğundandır. Günü kurtardı Trabzonspor.
Geçen hafta söylemiştik; derbiler her türlü skora açıktır bahanesiyle bu mağlubiyet de taraftara yutturulur diye. Ama haftaya dananın kuyruğu kopar, Hugo’ya yol görünür.
Trabzon’da bir anket yapsanız; Hugo’nun çıkardığı ilk 11’i doğru buluyor musunuz diye, bir kişi bile Hugo’ya hak vermez, adım gibi de eminim. Her birine bir 11 kurdursanız; bu 11’ler de yüzde 90 oranla bir birini tutar. Yani aklın yolu bir; ama Trabzonspor Hugo ile vakit kaybetmeye devam ediyor. Günü kurtarmaya çalışıyor.
Diyelim ki bu futbol anlayışla Galatasaray’ı yendin. Hatta herkesi yendin, şampiyon oldun. Bu mu yani Trabzonspor? Bu yüzden günü kurtarmak için çabalayan Trabzonspor’un bu müsabakasını teknik taktik değerlendirmeye gerek yok.
Bu arada Arda’nın kırmızı kartlık pozisyonunu Ardayla tokalaşarak geçiştiren, Serkan’ın %100 lük penaltısını vermeye gözü yemeyen, Keita’nın rakibine attığı dirseği gören ama şaşırtıcı şekilde sarı kart gösteren Abitoğlu’na ne demeli?
“Hugo varken sana gerek yok Abitoğlu” denebilir mesela..

Belçika biletin benden Hugo!
:alkış::alkış:

İslam Sezer
19.10.2009, 02:13
maça mutlaka iki forvetle çıkmalıydık.ve iddia ediyorum umut ve gökhan birlikte oynasa yüzde yüz kazanırdık.yazık oldu yine.yapacak birşey yok.yize üzüntü yine keder.kaderimiz bu.başa gelen çekilir.madem ki Trabzonsporlusun çekeceksin...

krdnz
19.10.2009, 02:15
"yıldız futbolcu Trabzona gelmez"
"falanca hoca Trabzona gelmez"
"başkan adayları kapıda beklemiyor"

Allah aşkına bu kadar kötü durumda mıyız?Sadri ŞENER bırakacağını açıklasın adaylar bir bir çıkacaktır.Gerçi şimdi bile adaylar kendini belli ediyor ya...

İlyas Onat
19.10.2009, 02:17
"Biri çıkıp konuşacaksa bu Ünal olmalı" deyip durduk.
Artık, biri konuşacaksa bu mümkün olduğunca Ünal olmamalı diyorum ben.

SEDAT
19.10.2009, 02:17
Valla bana göre gelinen noktanın esas sorumlusu başkan Sadri Şener dir...Katılmayan arkadaşlara saygı duyarım... Aksi yönde ikna edilmeye her zaman açığım...Kaldı ki geçen sene ben aksi yönde başka arkadaşları ikna etmeye uğraşıyordum...

Ama yeter...Trabzonspor da aylardır "tiyatro" oynanıyor...abi bizde senin fikirlerine saygılıyızda birde alternatif başkan adayın yada gönlünden geçen kişiyi öğrenebilsek..

SEDAT
19.10.2009, 02:18
"yıldız futbolcu Trabzona gelmez"
"falanca hoca Trabzona gelmez"
"başkan adayları kapıda beklemiyor"

Allah aşkına bu kadar kötü durumda mıyız?Sadri ŞENER bırakacağını açıklasın adaylar bir bir çıkacaktır.Gerçi şimdi bile adaylar kendini belli ediyor ya...pardon kim o adaylar...ben göremiyorumda..

necmiati61
19.10.2009, 02:18
Demedi demeyin, haftaya fener maçında gs aleyhine hakem hatası olacak.. Bu hafta bizim maçta bizi yaktılar ki gs liler fazla ötmesin..

Mehmet Sarigül
19.10.2009, 02:19

Ama yeter...Trabzonspor da aylardır "tiyatro" oynanıyor...

Ve H. Broos'da kendisine verilmis rolü oynamak zorunda...

Serdar A
19.10.2009, 02:19
abi bizde senin fikirlerine saygılıyızda birde alternatif başkan adayın yada gönlünden geçen kişiyi öğrenebilsek..

Bana sorarsanız başkanın kim olduğunun önemi yok .

İş oluşturduğu yönetimde bitiyor .

Bu arada , başkan neden maçtan önce soyunma odasına indi ? Bazı futbolcularla görüşmüş .

krdnz
19.10.2009, 02:20
pardon kim o adaylar...ben göremiyorumda..

Selçuk AYDINI izle.Oralarda oluyo genelde.

Erdal
19.10.2009, 02:20
Yok öyle bir başkan adayım falan... İbrahim Hacıosmanoğlu hiç değil mesela...Ama bakıyorum bakıyorum geçen sene martta bu yönetim istifa etseydi ve kulübü kimse yönetmeseydi bundan kötü olmazdı diyorum. Merak etmeyin Avea nın teklifine imza atacak birileri bulunurdu...O anlaşmayı Egemen bile imzalardı mesela ya da Hüseyin Çimşir....

Mustafa Calik
19.10.2009, 02:21
Bu arada , başkan neden maçtan önce soyunma odasına indi ? Bazı futbolcularla görüşmüş .

Bazi degil bütün futbolculara basarilar dilemisti.

SEDAT
19.10.2009, 02:22
Selçuk AYDINI izle.Oralarda oluyo genelde.
evet o kişi gelirse sevinirim gerçekten bizim için isim önemli değil hizmet önemli..ayrıca konuşmalarını dik duruşunuda beğenirim ..

SEDAT
19.10.2009, 02:23
Yok öyle bir başkan adayım falan... İbrahim Hacıosmanoğlu hiç değil mesela...Ama bakıyorum bakıyorum geçen sene martta bu yönetim istifa etseydi ve kulübü kimse yönetmeseydi bundan kötü olmazdı diyorum. Merak etmeyin Avea nın teklifine imza atacak birileri bulunurdu...O anlaşmayı Egemen bile imzalardı mesela ya da Hüseyin Çimşir....erdal abi senin adayın değilde zaten aday yok..ha Trabzonspor başkansız kalırmı hayır ama öyle bir ortam varki kim gelir soruyorum..

Serdar A
19.10.2009, 02:24
Bazi degil bütün futbolculara basarilar dilemisti.

Peki , öyle olsun .

Bence sahaya çıkan 11'de daha çok Diyadin'in seçimi gibi geldi .

Kim nereyi yönetiyor belli değil .

Erdal
19.10.2009, 02:25
Benim derdim kulübün "tezgah" lar la idare olunuyor olması....Gitmesine zerre üzülmediğim Ersun Yanal a yapılan resmi site videosundan Hüseyin ( ki gitmeliydi bana göre de) e teklif bile yapmadan piyasaya "indirimi kabul etmedi" haberini sızdırmalara ondan da son gün Tekke ile görüşmeye gazeteci götürmelere kadar her şey tezgah.....

Gücü yeten adam tezgahı rakiplere kurar kendi camiasından inanlara değil....Dogmatiktir, imani mevzudur ama ben böyle inanıyorum; Samimi olmayan adama Allah başarı vermez...Samimi değilller...Hala değiller....

SEDAT
19.10.2009, 02:28
tekke olayında ve birçok olayda sana katılıyorum ama bir aday gösteremiyoruz ..bakanımız bilerek takımın üstünden elini çeksin diyemi spor bakanı yapıldı diye kendi kendime sormadan edemiyorum..