PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : TSL 9. Hafta | Galatasaray 4 - 3 Trabzonspor

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22

KOSİFOĞLU
18.10.2009, 17:20
Sen bu sitenin neden var olduğunu kavramış birisi değilsin.

Bmn'den bahsederken "bu site" diye yakıştırma yapmazsan sevinirim. Senin açından da iyi olur.

Geçen hafta açtığın konuları pek unuttuğum söylenemez!

özür dilerim sayın yöneticim

ilhan
18.10.2009, 17:20
Kafasimi ucuyordu yoksa kendimi ucuyordu:rolleyes:

Hangisi işine gelir?

Sefa Murat Dokuz
18.10.2009, 17:21
Ankara BMN maçı nerede izleyecek acaba :D
Bahçeli'de izliyor herkes ben bir arkadaş ile uzun zaman önce sözleştiğim için(endisi Gs li) maçı kızılayda izleyeceğim. Bahçelideki grup oldukça kalabalık.:p

Emirhan Ömeroğlu
18.10.2009, 17:22
Yeniceğimizi düşünüyorum. içimde öyle bir his var içimde :)

her zaman her takıma karşı favori olduğumuzu düşünüyorum. yapım böyle.

KOSİFOĞLU
18.10.2009, 17:22
sayın bmn yöneticisi ilhan sayın 'chovy' nickli yöneticimin size ilettiği konuyla neden ilgilenmediniz acaba?

ilhan
18.10.2009, 17:23
özür dilerim sayın yöneticim

Benden özür dilemen pek bir şeyi değiştirmez. Burada kaç tane insan "bir umut" bir şeyler yazıyor. İyimser olmaya gayret ediyor. Futbolcuya, hocaya inanmasa bile Trabzonsporlu duruşunu gösteriyor.

Ama buraya gelip yok Gs'nin şu oyuncusu böyle, yok şöyle olucaz, yok böyle olucaz diye kendi takımını aşağılamıyor.

Kendi takımını aşağılamayı "gerçekçilik" olarak görenlere ise sadece gülüyorum.

Ankaragücü taraftarı bile geçen haftaki maçtan önce kendi forumlarında bu denli kendi takımını aşağılayan bir tablo çizmemiştir.

Bu maçı kazanırız ya da kaybederiz. Önemli olan maçın kazanılması, kaybedilmesi değil. Trabzonspor'dan taraf olabilmek.

Tabii becerebilirsek..

hüseyin1975
18.10.2009, 17:23
Hangisi işine gelir?

Hangisi Trabzonspor icin daha faydali olacaksa:)

Bu sezon su an itibari ile gayet faydasiz bir eleman ve umarim yakin zamanda faydali olmaya baslar.

ilhan
18.10.2009, 17:24
sayın bmn yöneticisi ilhan sayın 'chovy' nickli yöneticimin size ilettiği konuyla neden ilgilenmediniz acaba?

Bana Chovy değil, sen ulaşacaktın. Ulaşsaydın ilgilenirdim. Ulaşmadıysanız, ilgilenecek o kadar durum ve kişi var ki forumda sana sıra gelmesini beklemeyecektiniz.

Hayırdır?
Yoksa yeni konu mu açarsın?

cngz
18.10.2009, 17:24
Bu güne kadar forumda bulunduğum süre içerisinde bilinçli olarak kimseyi kırmamaya özen gösterdim .

Ancak yine bu güne kadar hiç bir Trabzonspor forumunda bu derece aşağılık kompleksini gösteren , bu kadar teslimiyetçi ve bu kadar cahilce yazan , üstelik bunda ısrar eden bir tek kullanıcıya rastlamadım .

Nerden bilebilirdim ki , karakter olarak bire bir istanbul takımı taraftarı şeklinde evrimleşmiş , kendisine Trabzonspor'lu diyen insanlar olsun , onlarda sezonun en kritik maçı öncesi saatler kala karşıma çıksın .

Maçtan sonra gelin . Eğer yenilirsek zil takar oynarsınız .

Hoş , çoktan zilleri kuşanmışsınız bile .

kardeş hiç bir Trabzonspor taraftarı bırak maç kaybetmeyi, 1 puan bile kaybetmeyi yeğlemez, hele helede derbilerde. ama gel görki tabiri caizse hep heveslerimiz kursağımızda kalıyor, olmuyor olmuyor. bana son yıllarda bir tane maç gösterebilirmisin, kesin kazanmamız gereken, ve kazandığımız. ama her ne olursa hep destek vermek zorundayız, vereceğizde ama gerçekçilik sınırları içinde. kaybetsekte bu takım bizim

Emrah Akcagöz
18.10.2009, 17:25
Rüyamda Yattara arka direkte uçan kafayla gol atıyodu :)
Yattara uçan kafayla değil normal kafayla atsın ona da razıyım sahi Yattara bizdeyken kafa golü attımı hiç..?

ilhan
18.10.2009, 17:25
Hangisi Trabzonspor icin daha faydali olacaksa:)

Bu sezon su an itibari ile gayet faydasiz bir eleman ve umarim yakin zamanda faydali olmaya baslar.

Trabzonspor'un iyiliğini düşündüğünüzden yapıyorsunuz yani bunu?

Doğru dünya üzerinde Trabzonspor'un iyiliğini düşünen tek sizsiniz.

Kendi görüşünüzü söylemekten bu kadar korkmayın yahu. Biraz net ve dik olun. Hemen Trabzonsporun iyiliğine döküp durumu acite etmeyin bu kadar. En az sizin kadar herkes düşünüyor bunu.

Kendi görüşleri "mutlak Trabzonspor iyiliğiymiş" gibi konuşanları da gördük.
Daha neler göreceğiz.
Devam efendim, devam.

ilhan
18.10.2009, 17:26
Yattara uçan kafayla değil normal kafayla atsın ona da razıyım sahi Yattara bizdeyken kafa golü attımı hiç..?

Fenerbahçe'ye İzmir'de attı.

KOSİFOĞLU
18.10.2009, 17:26
Benden özür dilemen pek bir şeyi değiştirmez. Burada kaç tane insan "bir umut" bir şeyler yazıyor. İyimser olmaya gayret ediyor. Futbolcuya, hocaya inanmasa bile Trabzonsporlu duruşunu gösteriyor.

Ama buraya gelip yok Gs'nin şu oyuncusu böyle, yok şöyle olucaz, yok böyle olucaz diye kendi takımını aşağılamıyor.

Kendi takımını aşağılamayı "gerçekçilik" olarak görenlere ise sadece gülüyorum.

Ankaragücü taraftarı bile geçen haftaki maçtan önce kendi forumlarında bu denli kendi takımını aşağılayan bir tablo çizmemiştir.

Bu maçı kazanırız ya da kaybederiz. Önemli olan maçın kazanılması, kaybedilmesi değil. Trabzonspor'dan taraf olabilmek.

Tabii becerebilirsek..

1-gerçekler her zaman açıdır
2-ben trabzonspor galip gelmesini istemezmiyim yöneticim inşallahta biz yeneriz sadece ben kadro kalitesi olarak diyorumki gs tsden daha üstündür yanlış anlamıyalım lütfen

KOSİFOĞLU
18.10.2009, 17:27
Bana Chovy değil, sen ulaşacaktın. Ulaşsaydın ilgilenirdim. Ulaşmadıysanız, ilgilenecek o kadar durum ve kişi var ki forumda sana sıra gelmesini beklemeyecektiniz.

Hayırdır?
Yoksa yeni konu mu açarsın?

:) msn adresinizi ekledim ama kabul etmediniz?

ilhan
18.10.2009, 17:28
2-ben trabzonspor galip gelmesini istemezmiyim yöneticim inşallahta biz yeneriz sadece ben kadro kalitesi olarak diyorumki gs tsden daha üstündür yanlış anlamıyalım lütfen

Senin gerçeklerin senin canını istediği kadar acıtsın umurum-uzda değil. Kendi canını acıtacak her olguyu gerçek olarak görmekten vazgeçeceğin gibi herkese mâl etmekten de vazgeç.

Trabzonspor yazmak yerine trabzonspor yazan birisi istediği kadar galibiyet beklesin.
Geçelim bunları, geçelim.

Sefa Murat Dokuz

Fenerin cezalı olduğu ve İzmir Atatürk'te oynanan maçta Ceyhunun duran toptan ortasına atmıştı sanırım :D
Edit:İlhan Abi Erken davranmış

cngz

defans ve orta sahada biz daha üstünüz bence. sadece sistemdenmidir nedir oynatamıyoruz, kullanamıyoruz oyuncuları.

ilhan
18.10.2009, 17:29
:) msn adresinizi ekledim ama kabul etmediniz?

Kabul etmem. Neden ekleyeyim seni msn adresime?

Mail atmak yerine msn adresimi eklemeniz sizin hatanız.

Mustafa ÖZDEMİR
bu takumda ortaları yapan futbolcu kendiis olduğu için kafa vurması imkansız zaten...

Birtan Karaman
İnşanlah Cale - Gabric İkilisi Birlikte Oynar. Gabric Kesin Oynarda , Cale Oynasın.

KOSİFOĞLU
Senin gerçeklerin senin canını istediği kadar acıtsın umurum-uzda değil. Kendi canını acıtacak her olguyu gerçek olarak görmekten vazgeçeceğin gibi herkese mâl etmekten de vazgeç.

Trabzonspor yazmak yerine trabzonspor yazan birisi istediği kadar galibiyet beklesin.
Geçelim bunları, geçelim.

'Trabzonspor yazmak yerine trabzonspor'
ne farkı var açıklar mısın ha öyle ha böyle resmi yazı yazmıyoruz burda

ilhan
18.10.2009, 17:30
'Trabzonspor yazmak yerine trabzonspor'
ne farkı var açıklar mısın ha öyle ha böyle resmi yazı yazmıyoruz burda

Çok farkı var. Eğer o farkı idrak edemiyorsan beni boşuna meşgul etme. Daha önemli kişilerden alıntı yapmayı tercih ederim.

Esenlikler.

KOSİFOĞLU
18.10.2009, 17:31
Kabul etmem. Neden ekleyeyim seni msn adresime?

Mail atmak yerine msn adresimi eklemeniz sizin hatanız.

bana chovy msn adresinizi verdi ve ekle bana iletiğin konuyu ilhana ilet dedi bende tamam dedim ama cevap yok

KOSİFOĞLU
Çok farkı var. Eğer o farkı idrak edemiyorsan beni boşuna meşgul etme. Daha önemli kişilerden alıntı yapmayı tercih ederim.

Esenlikler.

farkı anlatta öğrenelim yöneticim bizi aydınlat

Serdar A
İlhan , imzan muhteşem . :)

Şimdi farkettim ve bu durumu da gayet iyi özetliyor .

Hepimiz futbol için konuşuyoruz . Ama sözde , her birimiz kendi sözümüzle . Ortak aklın olmadığı yerde maraz doğar .

POYRAZ
18.10.2009, 17:32
Galatasaray asla bizden daha iyi top oynamiyor. Sadece gol pozisyonlarinda biz topu havaya dikerken onlar gole cevirdiler.
Vazifesi gol atmak olan oyuncularimiz bu macta vazifelerini hatirlarlarsa 3 kolaylikla puanla döneriz.

Murat Erdem
18.10.2009, 17:34
Arkadaşlar, Moderatörlerimize karşı biraz daha insaflı olalım.
O kadar zor bir iş yapıyorlar ki, farkında değilsiniz.
20 gün kadar önce Metin Külünk ile bir telefon görüşmesi yaptım, bana moderatörlük mesaisiyle ilgili bazı rakamlar verdi (günlük takip edilen mesaj sayıları, özele gelen talepler, telefonuna gelen özel istekler) akıl alır rakamlar değil.
Bu insanlar özel hayatlarından fedakarlık yaparak burada ki ortamın sağlıklı işlemesi için uğraşıyorlar.
Ben kendi şahsıma konuşayım, bana moderatörlük teklif edilse kabul etmem.

ilhan
18.10.2009, 17:34
farkı anlatta öğrenelim yöneticim bizi aydınlat

Sana bu yaşından sonra Türkçe dil bilgisi kurallarını ve Türkçenin doğru yazılmasını, Türkçenin yozlaştırılmamasını anlatacak değilim.

Vurun Türkçeye,
Bi dilimizi batırmadığınız kaldı.
:)

trabzonspor ile Trabzonspor arasındaki fark neymiş.

U.Sadıkoğlu
18.10.2009, 17:35
Kaldı 2 Saat 25 dakika..

Anıl C
18.10.2009, 17:35
Sana bu yaşından sonra Türkçe dil bilgisi kurallarını ve Türkçenin doğru yazılmasını, Türkçenin yozlaştırılmamasını anlatacak değilim.

Vurun Türkçeye,

imzan güzelde sondaki ünlem işareti parantez içinde oldu mu anlamı, geriden gelen cümleyi eleştiriyosun demektir.
o olmazsa tam olacak

KOSİFOĞLU
18.10.2009, 17:36

Vurun Türkçeye,

sende haklısın her için özür dilerim

cngz
Galatasaray asla bizden daha iyi top oynamiyor. Sadece gol pozisyonlarinda biz topu havaya dikerken onlar gole cevirdiler.
Vazifesi gol atmak olan oyuncularimiz bu macta vazifelerini hatirlarlarsa 3 kolaylikla puanla döneriz.

haklısın kardeş gol kaçırma istatistiğinde başa oynarız heralde. İbb maçında kaleyi bulduk sonucu hepimiz gördük. inşallah yine aynısı olur. kadromuz yeterli kazanmak için hep söylüyorum, sadece sistem ve oyun anlayışı yönünden eksiğiz. hücum oynarak kazanmak için sahaya çıkarsak işimiz biraz daha kolay

ilhan
karayamayman,

Madem ortada bir serzeniş var cevabını burada alacak ilgili arkadaş. Sizi rahatsız ediyorsa okumayın geçiniz. Kimseye zorla okutturmuyoruz mesajları.

---

Diğer arkadaşlar kusura bakmasınlar.
;)

KOSİFOĞLU
18.10.2009, 17:38
bu akşam engin oynuyor mu bilgisi olan varsa?

hüseyin1975
18.10.2009, 17:39
Trabzonspor'un iyiliğini düşündüğünüzden yapıyorsunuz yani bunu?

Doğru dünya üzerinde Trabzonspor'un iyiliğini düşünen tek sizsiniz.

Kendi görüşünüzü söylemekten bu kadar korkmayın yahu. Biraz net ve dik olun. Hemen Trabzonsporun iyiliğine döküp durumu acite etmeyin bu kadar. En az sizin kadar herkes düşünüyor bunu.

Kendi görüşleri "mutlak Trabzonspor iyiliğiymiş" gibi konuşanları da gördük.
Daha neler göreceğiz.
Devam efendim, devam.

Bugün sizi fazlasi ile asabi görüyorum.
Hayirdir?

Benim bu Forumda ne "kötülügümü" gördünüz???

Arkadas "Yattarayi ucan kafa ile Gol atarken görmüs".
E bende bunun üzerine "Yattarami yoksa kafasimi ucuyordu" diye kendimce espirili cevap yazdim. Zira ucan kafa ile Gol atilmaz, ucarak ve kafa vurularak Gol atilir.

Bu yazdigimin üzerine ne manalar cikariyorsunuz anlamis degilim!
Ayrica Yattara konusunda defalarca yazdigim Yorumlar ile görüsümü belirttim ve gayetde dikim.
Yattara hak etmedigi kadar seviliyor ve Trabzonsporum icin faydasizin teki.

Ha Trabzonsporumun iyiligi icin faydali olmasini temenni etmemde size rahatsizlik vermesin cünkü ben, siz, hepimiz Trabzonsporumuzun iyiligini istiyoruz. Bundan süpheniz varsa siz en iyisi ise kendinizi sorgulamak ile baslayin, baskalari ile degil.

Tanju
18.10.2009, 17:44
Kim iddaya girmek istediyse girdim, yapımız böyle biz Trabzonspor'luyuz. Bizde yeniliriz, eziliriz, dayak yeriz gibi söylemler asla olamaz! Biz sabırız, hasretiz, umuduz. İçimizde şüphelerimiz olsa bile dışımızla her zaman Fırtına Deresi'yiz, Zigana Dağları'yız KARADENİZ'iz!..

ilhan
18.10.2009, 17:44
Hayirdir?

Benim bu Forumda ne "kötülügümü" gördün???

Arkadasi "Yattarayi ucan kafa ile Gol atarken görmüs".
E bende bunun üzerine "Yattarami yoksa kafasimi ucuyordu" diye kendimce espirili cevap yazdim. Zira ucan kafa ile Gol atilmaz, ucarak kafa vurularak Gol atilir.

Ayrica Yattara konusunda defalarca yazdigim Yorumlar ile görüsümü belirttim ve gayetde dikim.

Ha Trabzonsporumun iyiligi icin faydali olmasini temenni etmemde size rahatsizlik vermesin cünkü ben, siz, hepimiz Trabzonsporumuzun iyiligini istiyoruz. Bundan süpheniz varsa siz en iyisi ise kendinizi sorgulamak ile baslayin, baskalari ile degil.

Yazdıklarınıza tek tek cevap verecek zamanım yok. Vermeyeceğim zaten.

Sadece şunu söyleyeceğim. Ben sizin maç günleri bir çok imalı ve cezai işlem gerektiren mesajlarınızı "Hafif sil" seçeneğiyle sildiğimi çok iyi hatırlıyorum.

Size de esenlikler.

Murat Erdem
18.10.2009, 17:46
20 gün kadar önce Metin Külünk ile bir telefon görüşmesi yaptım, bana moderatörlük mesaisiyle ilgili bazı rakamlar verdi (günlük takip edilen mesaj sayıları, özele gelen talepler, telefonuna gelen özel istekler) akıl alır rakamlar değil.
Bu insanlar özel hayatlarından fedakarlık yaparak burada ki ortamın sağlıklı işlemesi için uğraşıyorlar.
ilk önce bir okuyun, sonra yönetime sataşın.

cihatöztürk
18.10.2009, 17:46
antep attı oleyyyyy

dk 84 1-1

vatandas61
18.10.2009, 17:47
yattara 18 de mi? bilgisi olan var mi?

güneyli
18.10.2009, 17:49
Kaybetme üzerine hayal kurmaktansa,kazanma üzerine hayal kurarım.Maça kadar benden mutlusu ve umutlusu olmaz.Kazanırsam çoşkum bir kat daha artar.Kaybedersem ilk defa başıma gelmiyor ki.Maç başlamadan heyacan ölüyorsa ve kaybederiz diye umutsuzluk dağıtılıyorsa,eller klavyede yazmaya nasıl güç buluyor.Heyecanlar kaybolmasın.Trabzonspor sahaya çıkıyorsa umut ve heyecan her zaman vardır.Takımımızın umutlarımıza çoşku ve iyi bir sonuçla karşılık vermesi temennisiyle.Bugün kazanma günü olsun.

KOSİFOĞLU
Hayirdir?

Benim bu Forumda ne "kötülügümü" gördünüz???

Arkadas "Yattarayi ucan kafa ile Gol atarken görmüs".
E bende bunun üzerine "Yattarami yoksa kafasimi ucuyordu" diye kendimce espirili cevap yazdim. Zira ucan kafa ile Gol atilmaz, ucarak ve kafa vurularak Gol atilir.

yattara konusunda kesinlikle aynı fikirdeyim

Anıl C
bu akşam engin oynuyor mu bilgisi olan varsa?

zannetmiyorum ilk 11'de başlayacağını
çünkü ya alan oynamalı ya engin
ikiside aynı bölgenin adamı

esra61
18.10.2009, 17:50
yattara 18 de mi? bilgisi olan var mi?

18deymiş......

Ali Can
18.10.2009, 17:51
arkadaşlar bu engine ne oldu.
neden birkaç haftadır ilk 11 de değil ?

KOSİFOĞLU
Kaybetme üzerine hayal kurmaktansa,kazanma üzerine hayal kurarım.Maça kadar benden mutlusu ve umutlusu olmaz.Kazanırsam çoşkum bir kat daha artar.Kaybedersem ilk defa başıma gelmiyor ki.Maç başlamadan heyacan ölüyorsa ve kaybederiz diye umutsuzluk dağıtılıyorsa,eller klavyede yazmaya nasıl güç buluyor.Heyecanlar kaybolmasın.Trabzonspor sahaya çıkıyorsa umut ve heyecan her zaman vardır.Takımımızın umutlarımıza çoşku ve iyi bir sonuçla karşılık vermesi temennisiyle.Bugün kazanma günü olsun.

Amin. İnşallah bugün Trabzonspor'umuzun kazanma günü olur.

Hqmi
Az kaldı az. Yencez geçcez GS'yi. :) Hadi TRABZONSPORUM!

esra61
bu başlığa girince heyecan sarıo ya:(:(

yorumsuz6117
0 Gün 2 S. 9 Dk. Kaldı

Kereşenli
18.10.2009, 17:52
Alanzinho ile Engin aynı bölgenin adamları değil. Alanzinho forvetin arkasında görev yapıyor, hoca Alanzinho'yu kanatlarda oynattığı zaman takımımıza fayda sağlıyamıyor. Engin sağda Alanzinho forvet arkasında çok güzel tercih olur. Solda Gabriç ve Colman Selçuk ikilisi orta sahamızı tamamlar. Sağ bekte Serkan ve Sol bekte Cale oynarsa bu maçı kazanabiliriz.

KOSİFOĞLU
18.10.2009, 17:52
zannetmiyorum ilk 11'de başlayacağını
çünkü ya alan oynamalı ya engin
ikiside aynı bölgenin adamı

haklısın alan oynamaz ise kesinlikle engin oynamalı yani ikisinden biri bu akşam kesinlikle oynamalı

winner
18.10.2009, 17:53
Hem Zan hem Servet ağır oyuncular, mutlaka savunma arkasına oyuncu kaçırmak lazım.Oynarsa Alanzinho ve Gabriç.
Arda'ya dikkat gerisi önemli değil...

albatros
18.10.2009, 17:54
bu başlığa girince heyecan sarıo ya:(:(

renktaş böyle büyük maçlarda maçın başlamasına dakikalar kalmışken ne yalan söyliyim heyecandan ellerim titriyor
Allah'ın izniyle inancımızla azmimizle bu maçı alacağız!

hüseyin1975
18.10.2009, 17:54
yattara konusunda kesinlikle aynı fikirdeyim

Insanlar gecmisdeki "üstün" hizmetlerinden dolayi hala cok seviyor Yattara Beyi, Eyvallah.

Ama kistas buysa, biz ona gelene kadar sevmemiz gereken onca Trabzonsporlu Futbolcularimiz var.

Ben günümüzü degerlendiriyorum ve Yattarayi Takimimda görmek istemiyorum.
Yararindan cok zarari var.

Ali Can
18.10.2009, 17:55
Hem Zan hem Servet ağır oyuncular, mutlaka savunma arkasına oyuncu kaçırmak lazım.Oynarsa Alanzinho ve Gabriç.

şu maçta ardayı kapattık mı tamamdır.
ardanın ne yapacağı hiç belli olmaz:(

Kereşenli
Alanzinho ara paslar ile ve Colman uzun toplar ile defansın arkasına iyi top atıyor ama sonuçta golcülerimiz başarısız.

KOSİFOĞLU

1- Servet'le-Gökhan Zan dediğin gibi çok ağır tanki adamlar
2- Bence Arda Turan o kadarda büyütülmemeli

Haydi alanzinho geçen seneki gs'ye attığın golden bir daha

hüseyin1975
Aslanim ANTEP.
Bastir

vatandas61
18.10.2009, 17:56
ener ikiyi yedi dk 94 muahaah

cihatöztürk
antep 2--1 önde yendik antep oleyyyyyyyy

esra61
aynen son dk ggolü haaahaahahaa:D

albatros
kardeşler, abiler hangi düşüncede olursak olalım en azından tartışmalara 2-3 saat ara verelim.
şimdi kayıtsız şartsız takımımızı desteklemek vaktidir.

hüseyin1975
Antep 2 oldu

U.Sadıkoğlu
18.10.2009, 17:57
Fener yenildi .

Kereşenli
Arkadaşlar Fener yenildi ama bu sefer Galatasaray bütün varlığını ortaya koyacak fazla sevinmeye gerek yok.

vatandas61
bu julio cesar benim cok hosuma gidiyor, sadece bu mac icin demiyorum. Faydali adam, erman özgür de öyle.

Hasan ZAİMOĞLU
fenere son dk şokju .... antep süper bir galibiyet aldı

KOSİFOĞLU
18.10.2009, 17:58
haydi destek zamanı ankette geriyiz herkes Trabzonspor'umuza oy versin!
Fanatik Anket-Derbi nasıl sonuçlanır;
http://fanatik.ekolay.net/Derbi-nasil-sonuclanir_3_Detail_279_149303.htm

esra61
bu akşam kazanırsak sadece 3 puan kazanmıcaz şampiyonluk umutlarımızıda geri kazanıcaz...

Anıl C
geçmiş olsun febeye
ama julio harika bi gol attı frikikten

Cem Zırıh
18.10.2009, 17:59
:DDD super oldu bu ya :D fener'e takti antep simdi sira bizde :D gs yi yendigimiz gibi hersey degisir ... ama julio ya helal olsun super adam gercekten bizimkiler arar arar bulamaz bu adamlar nasil buluyor aklim almiyo

albatros
antep galibiyeti bir bakıma iyi oldu bir bakıma kötü oldu
iyi çünkü fener puan kaybetti kötü çünkü kediler maça asılabilir :)
tam tersi de olabilir.fenerin puan kaybettiği haftalarda gs de puan kaybediyor genelde :)

cngz
ener ikiyi yedi dk 94 muahaah

evet yedi ama bu gs nin iştahını kabartmıştır şimdi. işin daha güzel tarafı biz kazanırsak ortaya çıkacak, şampiyonluktaki rakiplerimizin puan kaybettiği haftada kazanmak, üstelik gs yi yenerek kazanmak süper olacak. inşallah futbolcularımız olayın farkıdandır

Mustafa ÖZDEMİR
fener yenildi gs müthiş asılacaktır maça .inşallah baskıları karşısında ezilmeden hakkımızı alırız...

Kereşenli
Çok geride kaldık geçmemiz imkansız. :p

Serdar A
Gabric transferinin ardından benim aklımda şekillenen ortasaha

------------------------(Tiji-Serkan)
Gabric/Engin---Selçuk/Colman/Ceyhun---Gabric/Engin
----------------------(Alanzinho/Yattara)

gibi bir şey olmuştu (Yattara oynadığı takdirde farklı bir dizliş ile). Açıkçası transferi öncesi çok umut bağlamamış olsamda , Trabzonspor'lu olduktan sonra ondan ciddi bir gelişim beklemiştim . Eğer o aşamayı geçebilseydi şu an taktiksel olarakta takımı çok rahatlatacaktı , can suyu olacaktı .

Yattara'dan çok Engin'e kızıyorum bu aralar . Bu boşulkta formayı kapması gerekirdi .

Armağan Dere
18.10.2009, 18:00
bu akşam kazanırsak sadece 3 puan kazanmıcaz şampiyonluk umutlarımızıda geri kazanıcaz...

Arkadaşım fener'in 12 puan gerisindeyiz haberin var mı puan durumundan.Sence yakalamamız için kaç maç üst üste kazanmamız gerekiyor?...Ve fener bundan sonra zor kaybeder gör bak

vatandas61
bu mac artik 9 puanlik oldu, haftaya da gs nin feneri yenecegini düsürsek, birde 6 puanlik mac var haftaya.
artik kaderimiz kendi elimizde, bu maci alirsak yine yarisa gireriz, kaybedersek korkarim ki hocaya bye bye

ilhan
İşte bakın, bizde bunu anlatmaya çalışıyoruz.

Bakın abi işte!

Gaziantespor maç bitti derken Fenerbahçe'yi yendi! Hem de seneler sonra kendi sahasında!

Biz ise ne yapıyoruz? Daha maça çıkmadan, şu kadar yeriz, şöyle olur böyle olur.

Başarmak inanmanın yarısıdır.

İnşallah futbolcularımızda en az bizim kadar ister ve şu maçı alırlar.

Dip not: Türk futbolunda en nefret ettiğim takım Galatasaray'dır. Fenerbahçeyi bile daha çok severim.

SDinc
Fb'de yenildi. bu maçı kazanmamız lazım ki en azından ilk yarı bitiminde en fazla liderle 5 puan farkımız olsun ve yapılan takviylerle zirveye yeniden ortak olmak için çok büyük bir şans bana göre bu maç.

cngz
18.10.2009, 18:01
Arkadaşlar Fener yenildi ama bu sefer Galatasaray bütün varlığını ortaya koyacak fazla sevinmeye gerek yok.

bizde gs ile aynı durumda değilmiyiz, bizde şampiyonluk için oynamıyormuyuz kardeş, fenerin puan kaybettiği haftada yenersek gsde kaybedecek, bu durumu farkına varan oyuncularımız bütün varlığını rtaya koymayacakmı sence. ben bunu temenni ediyorum. yani gs ile eşit durumdayız, sevinmeye gerek yok diye bir şey yok bence. kazanmamız durumunda en çok sevinecek olan biziz.

esra61
Arkadaşım fener'in 12 puan gerisindeyiz haberin var mı puan durumundan.Sence yakalamamız için kaç maç üst üste kazanmamız gerekiyor?...Ve fener bundan sonra zor kaybeder gör bak

farkındayım 12 puan gerisinde olduğumuzu ama umutsuz insan yaşayamaz...

albatros

Bakın abi işte!

Gaziantespor maç bitti derken Fenerbahçe'yi yendi! Hem de seneler sonra kendi sahasında!

Biz ise ne yapıyoruz? Daha maça çıkmadan, şu kadar yeriz, şöyle olur böyle olur.

Dip not: Türk futbolunda en nefret ettiğim takım Galatasaray'dır. Fenerbahçeyi bile daha çok severim.

katılıyorum.dip not'a daha fazla katılıyorum

Anıl C
18.10.2009, 18:02
Alanzinho ile Engin aynı bölgenin adamları değil. Alanzinho forvetin arkasında görev yapıyor, hoca Alanzinho'yu kanatlarda oynattığı zaman takımımıza fayda sağlıyamıyor. Engin sağda Alanzinho forvet arkasında çok güzel tercih olur. Solda Gabriç ve Colman Selçuk ikilisi orta sahamızı tamamlar. Sağ bekte Serkan ve Sol bekte Cale oynarsa bu maçı kazanabiliriz.

engin'in tek bölgesi forvetin arkası alanzinho gibi
sadece alan değil enginde kanatta fayda sağlayamıyor
ancak bugun alanzinho oynamalı

U.Sadıkoğlu
Bu akşam ya battık ya çıktık.

Cem Zırıh
bizim mac suan gs icinde bizim icinde cok daha buyuk onem kazandi. Bence bizim sabirli bi oyun sergileyip gs nin uzerimize gelmesini bekleyip hizli oyuncularla ataga cikmamiz gerekiyor. Gs mutlak galibiyet isteyecektir.

yorumsuz6117
18.10.2009, 18:04
Yenilgisiz takımda kalmadı..

Serdar A
Lig ortasına doğru üç istanbul takımını aynı hizaya getirmek için ufak tefek oynamalar yapılacaktır .

Bu sebeple bu maçı alarak gs yi o hizadan uzaklaştırmak ilerleyen haftalarda en çok Trabzonspor'un işine yarayacaktır . İstanbul takımları henüz bir birini yemeye başlamadı , çok toz duman kalkacak .

Hasan ZAİMOĞLU
puan farkını bir nebzede olsa eritebilmek adına bu maç çok büyük önem arz ediyor

baştürk
18.10.2009, 18:05

Bakın abi işte!

kadıkoyde elini kolunu sallaya sallaya gezemezsin ama ali samiyende rahatca istedigin yerde dolaşabiliyorsun maça giden taraftar gözüyle bakarsan en çirkef takın fenerbahçedir.

Anıl C
18.10.2009, 18:06

Bakın abi işte!

ancak yıllardır derbi kaybetmekten taraftarda şartlı refleks oluşmuş
bu yuzden hep urkek bakıyoruz buyuk maçlara
kendi futbolcumuza güvenmiyoruz
yoksa kimse istemez tuttuğu takımın yenilmesini
taraftara da hak vermek lazım

winner
gs yi yenersek haftaya da bunlar berabere kalırsa puna farkı 7 ye iner...

__S__e__S__
ilhan abi bende geseyi hiç ama hiç sevmiyorum şuan başka forumda üyenin biri bu moralle akşam TSye fark atmasak iyidir diyor bunlar kendilerini Barcelona sanıyor.Rüyadalar uyardırmak lazım..

U.Sadıkoğlu
kadıkoyde elini kolunu sallaya sallaya gezemezsin ama ali samiyende rahatca istedigin yerde dolaşabiliyorsun maça giden taraftar gözüyle bakarsan en çirkef takın fenerbahçedir.

Öbür kuşları unuttun .

Murathan
18.10.2009, 18:07
Fener 2-1 yenildi :):):)

KÖKSAL AYDIN
Neden umutsuzum bilmiyorum.
Ama gs ile istanbulda hep iyi maçlar çıkarmışızdır.
FAkat sonu hep hüsranla bitmiştir.
Bu da öyle olacak gibi.
İnşallah yanılırım.

ilhan
ancak yıllardır derbi kaybetmekten taraftarda şartlı refleks oluşmuş

İşte bu yüzden takıma "çok iyi" bir "psikolog" lazım diyorum her sene.

cngz

Bakın abi işte!

kardeş seneler sonra kendi sahasında demişsin ama geçen sene yada ondan önceki sene antep yine yenmedimi feneri. antepteki maç 2-1 antep lehine, istanbuldaki maç 1-1 diye hatırlıyorum yanlışsam düzeltin

Kereşenli
18.10.2009, 18:08
İnşallah Yattara ilk onbirde başlar bu maça yoksa sağ açıkta oynatacak adamımız yok. Engin kanatlarda fayda sağlıyamıyor yani o bölgede zorunlu olarak Serkan'ı oynatmak durumu kalacağız bu da Tayfun'u sağ bekte göreceğimizi anlatıyor. Şu sağ tarafın problemini Yattara çözecek yani Yattara'nın oynaması işimize çok yarayacak.

futbalski60
Öyle maç ki 3 puan alırsak şampiyonluktan bile söz edebileceğiz.

ilhan
Neden umutsuzum bilmiyorum.
Ama gs ile istanbulda hep iyi maçlar çıkarmışızdır.
FAkat sonu hep hüsranla bitmiştir.
Bu da öyle olacak gibi.
İnşallah yanılırım.

İyi oynayalım, başımız dik oynayalım da varsın yenilelim.

Ama bu gece futbol oynayalım, güzel oynayalım. Kazanalım.

Allah'ım Fenerin yenildiği bu hafta çok şey mi istiyoruz.

devilkid
18.10.2009, 18:09
fener bugun aynen bizim durumumuza düştü..one geçtiler ama koruyamadılar..alex burda değeri anlaşılıyor...topu saklayıp oyunu okuyup soğutacak adam yok..2 senedir bu durumda çok zor zamanlar geçiriyoruz...bugun insallah öne geçtiğimizde bocalamayıp oyunu soğutabiliriz..

ilhan
kardeş seneler sonra kendi sahasında demişsin ama geçen sene yada ondan önceki sene antep yine yenmedimi feneri. antepteki maç 2-1 antep lehine, istanbuldaki maç 1-1 diye hatırlıyorum yanlışsam düzeltin

Ah evet Cengiz abi. Geçen sene sezonun ilk açılış maçında Antep 2-1 yenmişti. Aklımdan bir an çıkmış.

hüseyin1975
Galatasaray yillardir "sahte sözlerle" Taraftarimizi kandiran, Fener bizimde düsmanimiz ama siz dostumuzsunuz gibi sözler eden CIRKEF VE YANLIS bir takimdir.

Fener acikca düsmanlik ediyor, galatasaray ise kapali kapali, gizli gizli ediyor.

Serefsiz GS!

titanic
18.10.2009, 18:10
demekki fenerde yenilebiliyormuş, bakmayın siz kaç maç aldılar çoğu son dakika golü oda bir meziyet sonuçta, ama kıl payı alınan maçlarla yürümezdi bu iş,sonuçta kıl payı maç verdiler.hiçbiri bizden iyi değil merak etmey<in

baştürk
Öbür kuşları unuttun .

Haklısın geçen bjk seneki deplasmanında oldugu gibi...

turkish0061
gercekci olalim lutfen, Bu mac gs alir, nedenmi cunku onlar bizden daha guclu, keitadan tut ardaya kadar muthis futbolculari var. haftayada fb maci var ordan 1 puan bila alamazlar, heleki saracoglu stadinda. fb yenilirmi saniyorsunuz?? bu mac berabere bile bitse super olur

winner
18.10.2009, 18:11
baştürk tarafından yazılan http://forum.bordomavi.net/images/buttons/viewpost.gif (http://forum.bordomavi.net/showthread.php?p=2710508#post2710508)

Ben geziyorum maç günü bahariyede maça gitsemde gitmesem de kimsenin de bir şey dediği yok.Fb taraftarı saldırgan değildir, tabii ki aşırılar orada da var ama çoğu saldırmaz, taciz etmez

U.Sadıkoğlu
18.10.2009, 18:12
Haklısın geçen bjk seneki deplasmanında oldugu gibi...

Geçen seneyi geç ondan önceki sene daha fenaydı.

Serdar A
18.10.2009, 18:13
demekki fenerde yenilebiliyormuş, bakmayın siz kaç maç aldılar çoğu son dakika golü oda bir meziyet sonuçta, ama kıl payı alınan maçlarla yürümezdi bu iş,sonuçta kıl payı maç verdiler.hiçbiri bizden iyi değil merak etmey<in

Bizim şans fenerde olsaydı , şu an Daum kovulmanın arefesindeydi .

Orhan Aydın
18.10.2009, 18:14
Benim bu akşam ki tek korkum futbolcularımızın iyi mücadele göstermemesi.Benim futbolcum en az rakip kadar isteyecek kazanmayı.Mağlubiyet kadar koyuyor bana neredeyse vurdumduymaz şekilde oynanan oyun.

Serdar A
18.10.2009, 18:17
Benim bu akşam ki tek korkum futbolcularımızın iyi mücadele göstermemesi.Benim futbolcum en az rakip kadar isteyecek kazanmayı.Mağlubiyet kadar koyuyor bana neredeyse vurdumduymaz şekilde oynanan oyun.

Çok doğru bir noktaya temas ettiniz .

İnanan taraftara , inanan futbolcu gerek .

Bizim gücümüz bu , aklınıza ne kadar başarı geliyorsa hepsini böyle kazandık . Bu gücümüzü eksilten ne futbolcu ne de taraftar istemiyoruz .

... tabi birde yönetim olacak . Balık baştan kokmasın .

ÖmerFarukYılmaz
18.10.2009, 18:19
Gol Elano

Goller Colman Alanzinho Gökhan

3-1 Alırız diyorum..

lazooo28
biraz hirs yapalim

396lAVXniH4

Murat Erdem
tahrik devam ediyor...kendi düşen ağlamaz ama.

KOSİFOĞLU
18.10.2009, 18:20
Kolay gelsin :D
Saol Allah razı olsun

.....
18.10.2009, 18:20
heytt be fenerde yenildi , herşey istediğimiz gibi gidiyor. Allahın izniyle bizde bu maçı alacaz.

turkish0061
18.10.2009, 18:21
kim iyi oynarsa o kazansin diyorum

Murat Erdem
.................................................. ....................

Muhammed
Şu anda ligte hiç iyi takım yok. Şanslı yada şanssız takım var.

KUTADGU
18.10.2009, 18:22
Fener de yenilir, Galatasaray da. Önemli olan yeneceğinize inanmak ve nasıl yeneceğinizi bilmek.

Bu hafta bize ilaç gibi gelebilir. Ya da bu fırsatı da değerlendiremeyip başkalarının yaralarına ilaç oluruz.

Umuyor ve diliyorum ki maçı kazanması gerekenlerin topyekün inanmışlığı ile beraber akıllarını ve yeteneklerini de kullanmaları ile maçı kazanırız.

Yenilmeyeceğiz ama mutlaka yenmeliyiz.

Allah yardımcımız olsun!

hüseyin1975
18.10.2009, 18:22
biraz hirs yapalim

396lAVXniH4
:mad::mad::mad:

Hayatimin en kötü 2-3 gününden birisiydi o gün:mad::mad::mad:

Video ancak moral bozabilir.

turkish0061
18.10.2009, 18:24
3 puanimiza yazik olacak yaa

turkish0061
18.10.2009, 18:25
dua edelimki fark yemiyelim gecen sene gibi 3-0

Kereşenli
18.10.2009, 18:25
3 puanimiza yazik olacak yaa

Galatasaray'ın bizden daha üstün takıma falan yok! Arda iyi oynayınca şansları dönüp kazanıyorlar Arda kötü oynayınca onlar da kötü oynuyorlar. Galatasaray'ın bize karşı bir avantajı varsa o da İNANAN taraftarıdır. Biz İNANMADIĞIMIZ için kaybediyoruz.

hüseyin1975
18.10.2009, 18:27

Yapmayin ya yapmayin!

.....
Haydi neşelenin biraz , Allahın izniyle alacaz bu maçı. Alacaz uleynnnnnnnn

yorumsuz6117
Yattara Kafileden Çıkartıldı
18 Ekim 2009 / 18:14
Yattara, Galatasaray maçı kafilesinden çıkartıldı.

Son haftalarda ağrıları olduğu için takımla birlikte çalışmalara katılamayan İbrahima Yattara, Galatasaray maçı kafilesinden çıkartıldı.
Yıldız oyuncunun ağrılarının artması üzerine teknik direktör Hugo Broos'un bu oyuncuyu maç kafilesine almadığı sızan bilgiler arasında yer aldı. Yattara'nın Galatasaray maçında oynayamayacak olması teknik heyeti de bir anlamda sıkıntıya sokmuş oldu.

Trabzonunsesi

Kereşenli
18.10.2009, 18:28
İşte bu çok moral bozucu oldu Serkan sağ açıkta Tayfun sağ bekte oynayacak. Çok zor olacak ama hayırlıysa kazanağız inşallah.

Murathan
18.10.2009, 18:28
Allah'ınızı seviyorsanız yorum yapmayın ya

Sefaenes
18.10.2009, 18:29
ben ne kadar forvetimize kalecimize kizsam da bugün galibiyet bekliyorum. Maglubiyet beklesem maca bakmam. Insallah bu hafta hem fb nin hem gs maglubiyet haftasi olacak

albatros
18.10.2009, 18:29
inadına yeneceğiz

theo
18.10.2009, 18:30
ankaragücünden ney,miz eksik bizim...gerçi maçı izleyemiycem yolda olucam ama hayırlı haberimiz gelir allahın izniyle... maç için skor tahmini de yapayım... gs:1 ts:4 goller: elano dk(25) alanzinho(33) umut (46) colman (70) serkan (73)

Kereşenli
18.10.2009, 18:31
Oh be, böyle konuşalım yaa. İnanalım kazanalım inşallah!

U.Sadıkoğlu
18.10.2009, 18:31
Tayfun oynuyor lanet olsun.

Murat Hızal
18.10.2009, 18:32
Burada bazı gençten arkadaşlar Trabzonspor'un ne demek olduğunu idrak edememişler.

Trabzonspor her maça kazanmak için oynar,bunu aklınıza sokun arkadaşlar Trabzonspor'u efsane yapan budur.

Aynı adamlar, her maçtan önce salak saçma yorumlar yapıp gidiyorlar,biraz kendinize gelin.

Burası Trabzonspor taraftarının forumu bize, ''Ama sizde gerçekci olun yoksa çok üzülürsünüz'' masalı anlatmayın

Trabzonspor savaşırsa bu maçı alır ve inanıyorum bu maçı alacak.Ben de maça gidemediğime bir kez daha pişman olacağım.

theo
Tayfun oynuyor lanet olsun.

tayfunun sana ne zararı var...adamın moralini bozmaksak adam gibi oynuyor...

Kereşenli
En azından Tayfun'dan kurtulmamız için Engin'i sağ açıkta Serkan'ı sağ bekte oynatmayı deniyebilirdik. Galatasaray'ın hızlı adamlarına karşı bizim Tayfun ne yapacak?

devilkid
18.10.2009, 18:33
ersun yanal başka maçta etik olmaz diye bizi yorumlamıyor ama gs macı olunca yorumlama ihtiyacı duyulmuş ..ilginç...

Paksoy
18.10.2009, 18:34
buarada forma arkasındaki reklam trabzoncell ligtv de gösterdi beyaz forma giyiyoruz

theo
Burada bazı gençten arkadaşlar Trabzonspor'un ne demek olduğunu idrak edememişler.

Trabzonspor her maça kazanmak için oynar,bunu aklınıza sokun arkadaşlar Trabzonspor'u efsane yapan budur.

Aynı adamlar geliyor her maçtan önce salak saçma yorumlar yapıp gidiyorlar,biraz kendinize gelin.

Burası Trabzonspor taraftarının forumu bize, ''Ama sizde gerçekci olun yoksa çok üzülürsünüz'' masalı anlatmayın

Trabzonspor savaşırsa bu maçı alır ve inanıyorum bu maçı alacak.Ben de maça gidemediğime bir kez daha pişman olacağım.

renktaş yüreğine sağlık...bu takım her maça kazanmak için çıkar...kaybetmeye mahkum olduğunu düşünenler kendi ezikliklerini kendi korkularını kendi acizliklerini takımın üstüne yıkmaya çalışıyorlar...

leavemealone
Beraberlik iyi bir sonuc olacaktir bizim icin .
Hayirlisi artik..

KÖKSAL AYDIN
Trabzonspor her maça tabiki kazanmak için çıkar.Bizim tek büyük olmamızın sebebi budur.Bunu anlamayan taraftar olduğunu zannetmiyorum ama tersi bir izlenimi takımda oynayan topçular verince insanın ister istemiz içindeki şüpheler artıyor.

Sefaenes
sag bekimiz mi varda hep tayfuna yükleniyoruz. Yönetim lig basinda hem forvet hem sagbek alsaydi kimse tayfuna kizmasdi adam elinden gelen bu onu yüklemiz mac icinde daha cok hata yapmasina vesile olur.

Kereşenli
Doğru konuştun renktaş sağol. :)

BayzanTs61
18.10.2009, 18:35
benim hic umidim yok...ne zaman yenecegiz diyorsam hep takildik...

Kereşenli
18.10.2009, 18:36
sag bekimiz mi varda hep tayfuna yükleniyoruz. Yönetim lig basinda hem forvet hem sagbek alsaydi kimse tayfuna kizmasdi adam elinden gelen bu onu yüklemiz mac icinde daha cok hata yapmasina vesile olur.

Abi elimizde Serkan varken neden Tayfun'u oynatıyoruz ki? Bugün Yattara oynamadığı için oynatıyoruz ama genelde Serkan'ı sağ bekte görmeyi tercih ederim.

Birtan Karaman
Haydi Hayırlısı Allahım Yardım Et Takımımıza.

Hak Eden Kazansın , İnşanlah Biz Hakederiz.

Yunus Emre SEYHAN
3 ihtimalli maç.
Gerekirse kaybedelim ama mahkum oynamayalım.

Orhan Aydın
abi sağda Tayfun ve Serkan'la ne zaman yüzümüz güldü kurban olayım hoca ya:)
solda da Ferhat'la başlayacak galiba :)

devilkid
18.10.2009, 18:37
Abi elimizde Serkan varken neden Tayfun'u oynatıyoruz ki? Bugün Yattara oynamadığı için oynatıyoruz ama genelde Serkan'ı sağ bekte görmeyi tercih ederim.

bence tam tersi..eğer sağ bek ikisinden biri olacaksa kesinlikle tayfun olmalı..kademeye daha iyi giriyor daha defansif..ama nedense geri gelmekte hiç acele etmeyen serkan oynatılıyor..

Kereşenli
18.10.2009, 18:37
Arkadaşım inşallah Trabzonspor Galatasaray'ı bugün Ali Samiyen'e gömer tamam mı? O zaman seninle görüşürüz bu foruma o zaman hangi yüzle geleceksin merak ediyorum.

Mustafa Calik
18.10.2009, 18:38
Ersun Yanal bu sezon ilk defa bizi yorumluyor galiba :D

Kereşenli
18.10.2009, 18:38
bence tam tersi..eğer sağ bek ikisinden biri olacaksa kesinlikle tayfun olmalı..kademeye daha iyi giriyor daha defansif..ama nedense geri gelmekte hiç acele etmeyen serkan oynatılıyor..

Bence Serkan defansif olarak Tayfun'dan çok daha iyi. Ofansif olarak zaten Tayfun'u hiç bir zaman göremeyeceğiz.

İlker ToSun
18.10.2009, 18:39
şimdiden yazıyorum, galatasaryı durdurmak amaçlı sahaya çıkarsak ki hugo hafta içi öyle dedi, bu maçı kesinlikle kaybederiz. eğer biz bu maça sağ açığımız serkan olarak çıkacaksak maça yaklaşımımız belli demektir.
galatasaraya karşı savunma yaparsan intihar etmiş olursun. galatasaraya karşı yapılacak en iyi savunma topu devamlı onların en zayıf oldukları yerde yani defans bölgelerinde tutmaktır.
klasik ziya dönemi derbi maçlarından birini bekliyorum. defansif bir kadro ve anlayış, golleri yedikçe oyuna sokulan hücumcular ...
allah sonumuzu hayır etsin

Murathan
Şu maçı yenersek var ya ğs lilerle değil umutsuzca konuşanlarla alay geçicem :D

U.Sadıkoğlu
tayfunun sana ne zararı var...adamın moralini bozmaksak adam gibi oynuyor...

İnşallah dediğin gibi olur.

U.Sadıkoğlu
18.10.2009, 18:40
Alacaz maçı Allah'ın izniyle..

theo
18.10.2009, 18:41
İnşallah dediğin gibi olur.

inşallah renktaş...çocuğa biraz moral vermeliyiz...

U.Sadıkoğlu
18.10.2009, 18:42
Takım stada geldi ...

Orhan Aydın
Olumsuz bir şeyler yazma meraklısı değilim ama gerçekten sağ açık Serkan ve bek Tayfun.Zaten bir zaafımız var sağda katlamaya ne gerek var anlamıyorum ki.
İnşallah Kazanırız

Serdar A
ya yapiyorum iste soyluyorum iste, gercekler acidir herzaman.
Lutfen kendinizi kaptirmayin, sonra cok uzuleceksiniz. Gsdan bahsediyoruzz Burda. Bende cok istiyorum kazanmamizi ama kazanmamiz mucize olur

Ne olur komplekslerini al ve git .

Trabzonspor'a inanan insanların maça 1 saat kala keyfini kaçırma .

Söylediklerinin gerçekler olduğunu da sanma . Biraz arka sayfalarda vakit geçir , en azından maç başlayana kadar .

Mustafa Calik
Takim Ali Sami Yen'e geldi..

irfan61
Lutfen kendinizi kaptirmayin, sonra cok uzuleceksiniz. Gsdan bahsediyoruzz Burda. Bende cok istiyorum kazanmamizi ama kazanmamiz mucize olurHey Allahım sanki Barcelona ile oynuyoruz.Ne olmuş gs ise son lig maçında 3 tane yemedi mi ? demek ki yenilmicek takım değilmiş.Sadece "ben dedim" demek için yok gs böyle yok gs şöyle deyip durma burda.

Murathan
18.10.2009, 18:43
Lutfen kendinizi kaptirmayin, sonra cok uzuleceksiniz. Gsdan bahsediyoruzz Burda. Bende cok istiyorum kazanmamizi ama kazanmamiz mucize olur
Kızmayın ama umutsuzsanız şu foruma yorum falan yapmayın hadi umutsuz olursunuzda ezdirmeyin kendinizi ya.

Kereşenli
Olumsuz bir şeyler yazma meraklısı değilim ama gerçekten sağ açık Serkan ve bek Tayfun.Zaten bir zaafımız var sağda katlamaya ne gerek var anlamıyorum ki

Benim düşüncelerim de bu şekilde ama olacaksa bu takımla da olur.

Emre ÖZTÜRK

doğru söyle sen ğs limisin?

Yemin ediyorum şu düşünce tarzını ğs deplasmanına giden eskişehir taraftarı yada denizli taraftarında bulamazsınız.Bu nasıl taraftarlık anlamıyorum

Muhammed
18.10.2009, 18:45
hadi bakalim Macin sonucuna saat 22hde bak sonra gel soyle benmi haksizim!!!

İnanmıyorsan bu siteye girme ne işin var. Ne yapıyorsan yap ama insanların keyfini bozma:mad:

Kereşenli
18.10.2009, 18:45
Senin bir Trabzonspor taraftarı olduğuna inanmak istemiyorum sadece bu kadarını söyliyebiliyorum. Senin gibi umutsuz taraftar olamaz. Neyse arkadaşlar inşallah gönlümüzce olur umudunuzu kaybetmeyin bol bol dua edin inşallah bu maç istediğimiz gibi biter.

Murathan
18.10.2009, 18:46

Ohoo sen şimdi ğsyide tutarsın helal olsun valla ya helal .

turkish0061
doğru söyle sen ğs limisin?

Yemin ediyorum şu düşünce tarzını ğs deplasmanına giden eskişehir taraftarı yada denizli taraftarında bulamazsınız.Bu nasıl taraftarlık anlamıyorum
ey allahim ya ben yorumumu yapiyorum. Bak simdiii.. Macin sonucunda geri gelcem.

Gökhan BAYRAK

inancın yoksa git gs nin forumunda takıl o zaman...şöyle inançsız taraftar istemiyorum.

biz TS taraftarıyız, her zaman galibiyet için çıkarız sahaya, aksini aklımızın ucundan bile geçirmeyiz...

SDinc
Beyler ğs nedir ya ? yok efendim f5 , 8jk , ğs , 5iva5 , 7s. Bu çocukça şeylerden kurtulalım derim ben.

futbalski60

Biz senin kadar bilmiyoruz kafamız almıyor bazı şeyleri aydınlattığın için çok sağol

Hüseyin İlkin
18.10.2009, 18:47
Fark yeriz, kazanmamız mucize gibi düşünenlerin düşünceleri lütfen içinde kalsın.

Galatasaray'mış, yemişim Galatasaray'ını.
Bizde Trabzonspor'uz.
Batman Petrolspor değil.

U.Sadıkoğlu
ey allahim ya ben yorumumu yapiyorum. Bak simdiii.. Macin sonucunda geri gelcem.

Derdin ne birader bizi germek hoşuna mı gidiyor bekleyelim ve görelim maçın sonucunu boş boş konuşma.

Murat Erdem
Bu maçı 0-6 kazanabiliriz,
Bu maçı 6-0 kaybedebiliriz.
Bu sezon ki performansımızı gözümüzün önüne getirince,
iki skorda aynı mesafede duruyor.
Ben skordan çok,
Broos sahaya eşofmanla mı, takım elbiseylemi çıkacak,
G.Ünal'ın saçı sakalı ne halde olacak,
T.Slyva paralel evrenler arası git geller yaşayacak mı,
Colman insanların içinden geçmeye çalışacak mı,
Yani ciddiyetimizi,
Süzeceğim bu akşam.

Orhan Aydın
18.10.2009, 18:48
Demiştim demek için yenilmemizi isteyen yoktur inşallah ilginç:)

irfan61
18.10.2009, 18:48
ey allahim ya ben yorumumu yapiyorum. Bak simdiii.. Macin sonucunda geri gelcem.Sen yorum yapmıyorsun ki! kendi tuttuğun takımı(bence sen TS değilsin) kötülüyorsun.Rakip takımı da yüceltiyorsun.Senin yaptığın tek şey bu.

turkish0061
18.10.2009, 18:49
Neyse ben gidiyorum... iyi aksamlar saat 22de burdayim Ozaman konusacagim

Emrullah
Trabzonspor ne zaman sahaya çıkarsa çıksın her zaman umudum olmuştur. Bu gün de umutluyum ama heyecanım eskisi gibi yok. malesef iyi bir takım değiliz ve malesef Ğs bizden daha iyi bir takım. Unutmayalım bu takıma geçen yıl küme düşen Kocaeli Ali Samiyen'de 5 attı. Bunu bizde atabiliriz. Fakat bunun için inanç lazım. Ne futbolcularda böyle bir inanç var ne de taraftarda. İnanç olmayınca da kaçınılmaz son gelip çatıyor. Bu maçtan umudu olmayan taraftarlara anlayış göstermek lazım, çünkü haklılar. Bu kadro yapısı ile bizim buradan 3 puanla ayrılmamız zor ama imkansız da değil.

Birde burada maçı kazanacağız demekle ne maç kazanılıyor, kaybedeceğiz demekle de maç kaybedilmiyor. Bu yüzden abartmamak lazım kazanacağız, yenileceğiz söylemlerini.

Biz zaten iyi bir forvet almayarak kaybettik tüm sezonu, bu yüzden maç için umudum olsa da heyecan yok bende. Kazansak ne olacak ki? Haftaya daha sonraki haftalarda tekrar tekrar puanlar kaybedeceğiz.

Murathan
Yenersek sevinmeyeceksin ama :mad:

Kubilay ŞAHİN
18.10.2009, 18:50
Kadro Tam Anlamıyla Bellimi ?

Bize Şuan Yenceğimiz Berabere veya Yenilceğimiz Yorumları Değil Destek Yorumları Gerekir..

Bırakında Onu Maç Sonrası Konuşalım.. Biz Desteğimizi Verelim, İnanalım Yeter.. Gerisi Takıma Kalmış..

Murat Hızal
Turkish sen her maç öncesi buraya gelip insanları tahrik etmekten zevk mi alıyorsun kardeşim??

De ki ''Evet abi inanılmaz keyif alıyorum'' sen de rahatla biz de rahatlayalım.

Kapasite olarak senden çok üstün, bir sürü adam var burada ve sen hala klişe kokan cümlelerini kurmaktan çekinmiyor,ve utanmıyorsun.

İnsan önce kendini bilecek, kusura bakma ama bu forumda yazdıklarının ciddi şekilde kaale alınabilmesi için çok okuman çok yazman kısaca kendini çok geliştirmen lazım.

Sonuç olarak ;
Maçtan sonra eğer kaybedersek gel bütün ozgüveninle ''Ben haklı çıktım'' diye haykır burada bu senin hakkın.

Mustafa Calik
Takim sahaya cikti :)

yorumsuz6117
18.10.2009, 18:51
Trabzonspor ne zaman sahaya çıkarsa çıksın her zaman umudum olmuştur. Bu gün de umutluyum ama heyecanım eskisi gibi yok. malesef iyi bir takım değiliz ve malesef Ğs bizden daha iyi bir takım. Unutmayalım bu takıma geçen yıl küme düşen Kocaeli Ali Samiyen'de 5 attı. Bunu bizde atabiliriz. Fakat bunun için inanç lazım. Ne futbolcularda böyle bir inanç var ne de taraftarda. İnanç olmayınca da kaçınılmaz son gelip çatıyor. Bu maçtan umudu olmayan taraftarlara anlayış göstermek lazım, çünkü haklılar. Bu kadro yapısı ile bizim buradan 3 puanla ayrılmamız zor ama imkansız da değil.

Birde burada maçı kazanacağız demekle ne maç kazanılıyor, kaybedeceğiz demekle de maç kaybedilmiyor. Bu yüzden abartmamak lazım kazanacağız, yenileceğiz söylemlerini.

Biz zaten iyi bir forvet almayarak kaybettik tüm sezonu, bu yüzden maç için umudum olsa da heyecan yok bende. Kazansak ne olacak ki? Haftaya daha sonraki haftalarda tekrar tekrar puanlar kaybedeceğiz.
Malesef katılıyorum bu maçı kazansakta bu kadroyla hiçbir maça rahat kazanırız diye çıkamayız..

Kader KORELİ
18.10.2009, 18:52
Takıma inanıyorum. Maçın sonucu ne olursa olsun her zaman takımımın arkasında olacağım. Ama mücadele bekliyorum; geçen sezon son maçdaki ruhsuz futbolu görmek istemiyorum. Savaşan futbolcular görmek istiyorum sahada. Trabzonspor´un ruhunu sahada yansitmalarını diliyorum o kadar.

U.Sadıkoğlu
Gs ; leo sabri servet gökhan hakan keita mustafa ayhan kewell baros arda.

turkish0061
Yenersek sevinmeyeceksin ama :mad:
yenersek Yemin ediyorum arabami alip Trabzonspor bayragini asip hava atacagim. ozaman dediklerimden bin kat utanacagim. Ve pisman olacagim

Hüseyin İlkin
Bazı taraftarlarımız yenersek hangi yüzle gelecek acaba?

Benim için üç puan önemli değil.
Beraberlik, yenilgi de önemli değil.
İyi oynasınlar yeter. Bir dakika bile mücadelelerinden vazgeçmesinler yeter.

Serdar A

Mesele haksızlık değil .

Tarihte ismi hatırlanan bir tane teslimiyetçi , korkak , yenilgiyi peşinen kabul eden , inançsız insanı bana örneklersen sana saygı duyarım .

Trabzonspor bu güne kadar edindiği tüm başarılar , aklına her ne geliyorsa tüm edindiklerimiz nasıl kazanılmıştır bir düşün . Biz hiç bir zaman en zengin kulüp değildik , ya da en zengin kadroya sahip takım ya da en iyi rüşvet veren adam besleyen takım .

Bizler yenilsekte burada dimdik duracağız . Eğilmedik , hiç bir zaman bükülmedik . 40 yıldır buradayız , kim gelirse en ufak bir korkumuz yok .

Bırakın bu işleri , boynunuz beliniz ağrımadı mı el pençe durmaktan , kula secdeye kapanmaktan .

yorumsuz6117
0 Gün 1 S. 7 Dk. Kaldı

U.Sadıkoğlu
Haha sabri yattara oynuyor mu diye sormuş :D

hüseyin1975
18.10.2009, 18:53
Yillar öncesi ragmetli Babam ile Fener - TS macini dinliyorduk.
Fener 1 - 0 öndeydi ve üstün oynuyordu.
Haminin kacirdigi 1 Golden sonra cok kizmisdi ve ben ona !Baba bosuna günaha girme, adamlar bugün bizden üstün, kabul et" dedim.

Demez olaydim, beni evdn kovdu.
Allahdan MAc 1 - 1 bitmisdi ve gece Annemin beni "gizlice" eve almasina göz yummusdu.

Simdi burada bazi renkdaslarimin yazdigini görüyorumda.... vallahi Babama bunlari demis olsaydim beni kovmazdi, Dedemin yadigar silahi ile vururdu yahu!

U.Sadıkoğlu
Slyva tayfun giray egemen cale ceyhun engin colman serkan gabric umut.

alanzinho yok hayret yaa..

Hüseyin İlkin
Tony

Tayfun
Giray
Egemen
Cale

Engin
Colman
Serkan
Ceyhun
Gabric

Umut

cihatöztürk
yattara ilk 18 de yok

Mustafa Calik
18.10.2009, 18:54
Arda ve Sabri Yattara oynayacak mi diye sormuslar. Yattara kadro da yok.

lzfy
Berbat 11 :(

Erbay
Alanzinho yine yedek. Yattara da yok. Hiç ümidim kalmadı açıkçası.

Yunus Emre SEYHAN
Alanzinho,Song,Gökhan ve Selcuk yok :@ Engin ve Ceyhun kadroda.

Hüseyin İlkin
Selçuk on birde yok, ilginç.

Onur
Barış
Ferhat
Gökhan
Selçuk
Song
Alanzinho

yedekler galiba.

Murat Erdem
Selçuk da yok.

U.Sadıkoğlu
18.10.2009, 18:55
Umarım hocanın bi bildiği vardır.

irfan61
ben ts taraftari olmasam, Formalar ve dergiler almazdim. Trabzonluyum gururluyum biliyorum kiziyorsunuz bana ama satt 22hde goruselimİşine bak kardeşim forma ve dergi ile taraftar olunmuyor.Sen tuttuğun takıma aşık mısın? Aşkını karşılıksız seviyor musun ? forma,dergi onlar para ile satın alınacak şeyler.Ama TRABZONSPOR aşkı... buna kimsenin parası yetmez.

cihatöztürk
kadro kötü yaaa offff

SDinc
Selçuk neden yok acaba ?

Zafer Fidan
Yattara kadroda yok

Gökhan ve Selcuk Yedek

vatandas61
berbat 11, sahsi fikrim: Intihar!

hoca sasirt beni de bu kadroyla yenelim gs yi. Korkarim ki 2 pas üst üste bile yapamayacagiz. Hata tek forvet cikiyorsunda alan niye oynamiyor ya?

yorumsuz6117
Tony

Tayfun
Giray
Egemen
Cale

Engin
Colman
Serkan
Ceyhun
Gabric

Umut
Kaynak....?

Paksoy
inş bu kadro tutar , maç oynanmadan hocaya sallamasak kainlik yapmasak iyi olur arkadaşlar........................................ ......................................

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

İlker ToSun
siz burada kendinizi hamasi laflarla kandıracağınıza gerçekçi olun önce. hugo zaten maçı kaybetmek için elinden geleni yapmış. 1 milyon kere yazıklar olsun şu çıkan kadroyu gördüm resmen UTANDIM. galatasaraylı futbolcuların oynuyor mu diye muhabir peşinden koşup korktukları adamı yattarayı ilk 18 e bile alamıyor. rezalet. korkunç bir maç bizi bekliyor.

.....
kadroyu çok merak ediyorum. Allahım kalpten gidecem simdi :)

Murat Erdem
Engin al sana fırsat, hadi koçum !

yorumsuz6117
18.10.2009, 18:56
Ya Selçuğu nasıl kesersin hoca ya..Ceyhun kırmızı kart görmese bari..

Paksoy
inş bu kadro tutar , maç oynanmadan hocaya sallamasak kainlik yapmasak iyi olur arkadaşlar........................................ ......................................

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

arkadaşlar

BiZe HeR YeR 61
Derhal şu Hugdan kurtulmak lazım ...Bu nasıl bir kadro ya...

Sefaenes
vallah yattara bundan sonra 10 macta oynasa benim icin bitmistir. devre arasi yollayip adam gibi topcu almaliyiz.

vatandas61
ceyhun bugün cok bas agritacak, demedi demeyin. keitayi mi, sabriyi mi, kewell i mi durduracak bu adam?
keita kaleden kaleye kosana kadar ceyhun yari sahada olur anca

Yunus Emre SEYHAN
18.10.2009, 18:57
En kötü kadroyu çıkar deseler aşşağı yukarı bu kadroyu sahaya sürerdim.

Ceyhun'u böylesine maçta oynatmak bence saçmalık. Alanzinho haftaiçi özel maçta 3 gol attı.. Yine yok.

cngz
Haha sabri yattara oynuyor mu diye sormuş :D

keşke oynasaydı ooooff offf. 2 sene önceki yattarayı özlüyorum bazen, düşündükçe nefret ediyorum

bekir61
bu yattaranin arilari varmis

HIKAYE HEPSI öyle sey mi olur nebicim doktorlar var trabzonspora

ben sag ayak bilegime tam 3 defa kirdim futbolda hatta ameliyat bile oldum yattara kadar sahalardan uzak kalmadim

turkish0061
neyse iyi aksamlar ben kactim, sizi uzduysem ozur dilerim. Ts insallah kazanir. berabere bile raziyuim

Kubilay ŞAHİN
Tony

Tayfun
Giray
Egemen
Cale

Engin
Colman
Serkan
Ceyhun
Gabric

Umut

Selçuk on birde yok, ilginç.

Onur
Barış
Ferhat
Gökhan
Selçuk
Song
Alanzinho

yedekler galiba.

Gerçekten Çok İlginç Yahu..

Mustafa ÖZDEMİR
ceyhun bugün cok bas agritacak, demedi demeyin. keitayi mi, sabriyi mi, kewell i mi durduracak bu adam?
keita kaleden kaleye kosana kadar ceyhun yari sahada olur anca
bencede .bu akşam bu adam bizi yakabilir...

Emrah Akcagöz
İmzandaki küçük kız kadar Trabzonsporlu ol ve galibiyete inan..:cool:

winner
18.10.2009, 18:58
Gökhan,Selçuk,Alanzinho yedek Yattar 18'de yok
Yenilmemek üzerine bir kadro yapılmış,kaleye nasıl gideceğimizi çok merak diyorum...
gs kewel,arda ,baros ve keita ile neredeyse 4 forvetle oynuyor...

Egemen
selçuk 6syi sever yahu.. neden oynamıyor acaba ?

Murat Hızal
Valla tek forvet işinin bizde tutmayacağını düşünenlerdenim.

Kaldı ki eğer yattara oynamıyorsa o tek forvete kim servis yapacak?

Ködü bir kadro çıkmış belli ki hoca korkuyor,biz ne kadar korkmuyor olsak da başımız dik olsa da başımızdakiler el pençe divan durmaya dünden razı.

Serkan geride Alanzinho ilerde oynayamaz mıydı bu takım bütün dengeleri alt üst mü olurdu.

İlker ToSun
ulan rijkaard a gelip de "trabzonspor karşına nasıl bir ilk 11 ile ve nasıl bir 18 ile çıksın sen karar ver" deseydiler bile adam bu kadroyu çıkartmaya utanırdı da daha güzelini çıkardı.

Yunus Emre SEYHAN
Colman önlibero oynayacak anlaşılan.

Burak 1967
siz burada kendinizi hamasi laflarla kandıracağınıza gerçekçi olun önce. hugo zaten maçı kaybetmek için elinden geleni yapmış. 1 milyon kere yazıklar olsun şu çıkan kadroyu gördüm resmen UTANDIM. galatasaraylı futbolcuların oynuyor mu diye muhabir peşinden koşup korktukları adamı yattarayı ilk 18 e bile alamıyor. rezalet. korkunç bir maç bizi bekliyor.

Senin yattaran ne kadar oynamak istiyordu acaba? hoca bu kadar önemli bir kozu niye almasın kadroya aptal mı? sizler hala tribünde bağırmaya devam edin 'oooo ibrahim yattaaraaa!'

Anıl C
engin ve ceyhunun olması süpriz oldu açımdan
diyorum var broos hocanın bir bildiği
diyorum size bu maçı aldık bu 11 görünce

yorumsuz6117
Ferhat , Ceyhun , Engin yanlış tercih 11 için..

cngz
18.10.2009, 18:59
taraftar olarak kadroyu yine beğenmedik. ne olursa olsun alan oynamalıydı ilk 11 de

Murat Erdem
Türkçe bilen bir hoca bu kadroyu süremez sahaya, yabancı hoca farkı bu.

cihatöztürk
hoca işllah bişeyler planlıyosundur haaaa

Anıl C
18.10.2009, 19:00
arkadaş mübarek millet taktisyen kesilmiş başımıza
hocanın bir bildiği var ki bu kadroyu sürdü sahaya
yok iğrenç yok yenildik muhakkak

BiZe HeR YeR 61
Alanzinho kesinlikle bu maçta oynaması gereken bir isim fakat 11 de yok...

.....
kadro açıklandı mı yaaa ????????

Atakan
Ferhat , Ceyhun , Engin yanlış tercih 11 için..
Ferhat yok ki.

Hocanın bir bildiği var diyelim.:)

Mustafa Calik
Hoca orta saha'yi kalabalik tutmak istiyor ve kanatlardan dogru oynamak istiyor bu anlasildi. Engin ve Gabric kanatlardan ve Ceyhun, Colman ve Serkan orta sahada. Ceyhun-Selcuk-Colman üclüsünü bir cok macta gördük iyi anlasamiyorlar. Ve sol bek Cale oynayacak. Ben begendim ilk onbiri Tayfun haric :)

Emre ÖZTÜRK
of off ben tsli olmasaydim burda ne isim var, mantikli dusun lutfen, sonuna kadar tsliyim. evet olumsuz dusunuyorum. gecen sene cok seviniyordum sampiyon olacak diye ama sonunda hayal kirikligina ugradim.

hepimiz geçen sene hayal kırıklığına uğradık ama bu şekilde takımımızı küçük görmüyoruz.Şurda senin söylediğin lafları ğs li arkadaşlarım bana söylemiyor.Adamlar bizden çekinirken biz ğs yi barca yapıyoruz buna sinirleniyorum.Bende senin ts li olduğunu biliyorum ama sen bir ts li gibi davranmıyorsun.Neyse umarım maç için azda olsa umudun vardır.
ben maça kaçıyorum inşallah burda galibiyetimizi konuşuruz.Kalbini kırdıysamda özür dilerim.

İlker ToSun
Senin yattaran ne kadar oynamak istiyordu acaba? hoca bu kadar önemli bir kozu niye almasın kadroya aptal mı? sizler hala tribünde bağırmaya devam edin 'oooo ibrahim yattaaraaa!'

evet öyle olduğunu önceki haftalarda gördük

Celil Köse
Kadro ya bak şaka gibi ya

U.Sadıkoğlu
Hepsini geçtik topu kim taşıyacak en azından alanzinho oynamalıydı ya..

irfan61
Ferhat , Ceyhun , Engin yanlış tercih 11 için..Ferhat'ın 11 de olduğunu kim söyledi. ?

savas avci
Ya yok bole bi kadro seçimi ya direk mağlup başlıyoruz kimle gol atacağız biz anlamadım geçmiş olsun hepimize hiç umudum yok bu adam ne yapmaya çalışıyo anlamadım.

Serdar A
Ayhan ve Mustafa bu takıma karşı doğru düzgün pas yapamaz .

Normalde ideal 11 içinde (şu an için) göremesemde Alanzinho'nun sahada olmasını isteyenlerdendim .

cngz
18.10.2009, 19:01
malesef beraberliğe yada kaybetmemeye oynayacak gibiyiz, kazanmaya çıkmamışız belli. ne diyeyim ben sana hugo. gökhan ve alanzinho 11 de olmalıydı ama kimi keserdi bilmem