PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Broos Hocama Sesleniş: Alanzinho Kaybedilmemeli, Kazanılmalıdır

Cafer Bulur
28.09.2009, 21:28
Elbette broosun futbolu bizden daha iyi bildigi kesin.

Yalniz taraftarinda bazi seyleri disardan da olsa iyi gözlemledigini düsünüyorum.

Sorun sudur ki,broos geldigi günden beri yattara ve alanzinho yu kazanmak icin cok fazla cabalamiyor.

Gecen sezon bazi maclarda harikalar yaratan alanzinho nun bu denli kötü olmasinda broos hocamindan payi var bence.

Gecen hafta oyuna alip cikararak hocamiz onu kaybetme yolunda büyük bir adim atmistir.

Hocalarda hata yapabilir diyor ve broosun antep macini alanzinho nun üzerine kurmasi gerektigini düsünüyorum.

Cünkü bu macta da oynatilmazsa,daha önemlisi büyük bir deger oldugu hissettirilmezse milli ara,gs maci derken onu hepten kaybedebiliriz.

Bu yüzden broos hocama antep macini alanzinho üzerine kur ve hem maci hem de bu özel yetenekli futbolcuyu kazan diyorum.

Sizler ne düsünüyorsunuz?

bkandil
28.09.2009, 21:34
Hoca geldiği zaman hakkında, yıldız oyuncuyu sevmez, genç oyunculara şans verir diyorlardı...
Yıldız oyuncuyu sevmediğini anladık ama gençlere şans verdiğini falan göremedik...
Alanzinho kaybedilirse, bu olay yönetimin başını yer...
Bedava getirilen bir oyuncunun parlamaması, oynatılmaması, kaybedilmesi sorun olmayabilir belki ama, bonservisine ödenen ücret aylarca tartışılan bir oyuncunun kaybedilmesinin faturası ağır olur... İşte sırf bu yüzden kaybedilmemelidir Alanzinho.... Aslında burada biz değil yönetimin devreye girerek hocaya bir ikazda bulunması gerekir diye düşünüyorum...

İlker ToSun
Elbette broosun futbolu bizden daha iyi bildigi kesin.

Yalniz taraftarinda bazi seyleri disardan da olsa iyi gözlemledigini düsünüyorum.

Sorun sudur ki,broos geldigi günden beri yattara ve alanzinho yu kazanmak icin cok fazla cabalamiyor.

Gecen sezon bazi maclarda harikalar yaratan alanzinho nun bu denli kötü olmasinda broos hocamindan payi var bence.

Gecen hafta oyuna alip cikararak hocamiz onu kaybetme yolunda büyük bir adim atmistir.

Hocalarda hata yapabilir diyor ve broosun antep macini alanzinho nun üzerine kurmasi gerektigini düsünüyorum.

Cünkü bu macta da oynatilmazsa,daha önemlisi büyük bir deger oldugu hissettirilmezse milli ara,gs maci derken onu hepten kaybedebiliriz.

Bu yüzden broos hocama antep macini alanzinho üzerine kur ve hem maci hem de bu özel yetenekli futbolcuyu kazan diyorum.

Sizler ne düsünüyorsunuz?

ilk cümleye tam olarak katılmıyorum.

beklentim bu denli ekonomik maliyeti ve teknik kapasitesi yüksek bir futbolcunun kazanılmasından yana ancak son maçtaki tavır geri dönüşü çok zor bir tavır.

bence Erman Toroğlu bu olayı en güzel şekilde özetleyen insan oldu : "Bu noktadan sonra Alanzinho bitmiştir, unutun artık. Ha yok eğer Alanzinho tekrardan düzenli oynamaya başlarsa Broos bitmiştir"

Kereşenli
Sonunda ne olacağı belli zaten yorum yapmaya değmez. Bu şekilde giderse hoca gönderilir Alanzinho da fazla forma şansı bulamadığı için takımdan ayrılır.

esra61
28.09.2009, 21:35
bnd katılıyorum bu düşünceye........
alanzinho kazanılmalı.......

Cafer Bulur
28.09.2009, 21:37
Hoca geldiği zaman hakkında, yıldız oyuncuyu sevmez, genç oyunculara şans verir diyorlardı...
Yıldız oyuncuyu sevmediğini anladık ama gençlere şans verdiğini falan göremedik...
Alanzinho kaybedilirse, bu olay yönetimin başını yer...
Bedava getirlien bir oyuncunun parlamaması, oynatılmaması, kaybedilmesi sorun olmayabilir belki ama, bonservisine ödenen ücret aylarca tartışılan bir oyuncunun kaybedilmesinin faturası ağır olur... İşte sırf bu yüzden kaybedilmemelidir Alanzinho.... Aslında burada biz değil yönetimin devreye girerek hocaya bir ikazda bulunması gerekir diye düşünüyorum...
Son cümlen cok dogru,bu basligi acmakla yönetime bir nevi mesaj yollamak istedim.

Yönetim broosa alanzinhoyu kaybetmemizin faturasinin agir oldugunu hatirlatmali ve broosu uyarmalidir.

Erdal abinin dedigi gibi yönetimler bu gibi durumlarda takimi yönetmelidir...

Mustafa Calik
28.09.2009, 22:00
Katiliyorum Cafer abi :alkış:

Alanzinho antremanlarda nasil onu bilemiyoruz tabii. Sezona iyi baslayan Alanzinho nasil böyle küstürülür anlayamiyorum. 4-4-2 oynamak isteyen bir teknik direktör ikinci yari nasil Gabric'in yerine Alanzinho'yu oyuna alip ve 25 dakika sonra Alanzinho'nun yerine Yattara'yi koyar. Genclerbirligi macinda Colman'a nasil bu kadar sabredebildi aklim almiyor vallahi.

Ilk yari

~~~~~~SYLVA~~~~~~~~~
SONG~GiRAY~EGEMEN~FERHAT
~~~CEYHUN~SELCUK~~~~~~
~~~~~COLMAN~~GABRiC~~~
~~~~GÖKHAN~UMUT~~~~~~

Ikinci yari baslangic:

~~~~~~SYLVA~~~~~~~~~
SONG~GiRAY~EGEMEN~FERHAT
~~~CEYHUN~SELCUK~~~~~~
~~~~~COLMAN~~ALAN~~~~
~~~~GÖKHAN~UMUT~~~~~~

61. dakika

~~~~~~SYLVA~~~~~~~~~
SONG~GiRAY~EGEMEN~FERHAT
~~~CEYHUN~SELCUK~~~~~~
~~~~~~SERKAN~~~~~~~~
~~~~~COLMAN~~ALAN~~~~
~~~~~~~~UMUT~~~~~~~~

81. dakika

~~~~~~SYLVA~~~~~~~~~
SONG~GiRAY~EGEMEN~FERHAT
~~~CEYHUN~SELCUK~~~~~~
~~~~~~SERKAN~~~~~~~~~
YATTARA~~~~~COLMAN~~~~
~~~~~~~UMUT~~~~~~~~~

Yemisim hoca senin 4-4-2 sistemini :D

Ali Tunahan Güllü
28.09.2009, 22:02
Keşke broos da bunları düşünebilse böyle bir yetenek göz göre göre yine kaybolacak buna bir çare bulunmalı adam iyice futbola soğuyacak.Alanzinho gibi bir adamı kullanamamak sadece beceriksizliktir..

Fatih Solmaz
28.09.2009, 22:03
Alanzinho forvet arkası ve serbest oynatılmalı, nacak bu şekilde kaybedilemez.

gumushaneli_29
28.09.2009, 22:05
evet alanzinho kesinlikle kazanılmalı...adam her şeye rağmen prpfosyonel...bros hocam alanzinhoyu kazan...

Samet Yildirim
28.09.2009, 23:19
Alanzinho bundan sonra zor iyi oynar. Piskolijik olarak cöktü.

Cafer Bulur
28.09.2009, 23:21
Alanzinho bundan sonra zor iyi oynar. Piskolijik olarak cöktü.
Iste bunun icin basligi actik.:)

Tam olarak cökmeden kazanilmasi icin.;)

Bir adim broos geri adim atar,bir adimda alanzinho.

Bu sekilde olay tatliya baglanip,hem ts,hem broos,hem de alanzinho kazanir.

61karradeniz61
28.09.2009, 23:25
Alanzinho forvet arkası ve serbest oynatılmalı, nacak bu şekilde kaybedilemez.

aynen sana katiliyorum

metin diyadinde aynisini demisti

Abdülkadir Kılıç
28.09.2009, 23:25
İnşallah bir kaybederiz bir daha da bulamayız. :D

ilhan
28.09.2009, 23:26
İnşallah bir kaybederiz bir daha da bulamayız. :D

Aman ne komik.

Hakan Karadirek
28.09.2009, 23:27
Bence bundan sonra daha verimli olamaz. Verimli olmasi icin en az 2 mac 90 dakika oynamasi lazim bence.

Abdülkadir Kılıç
28.09.2009, 23:27
Kendi düşüncem saygı bekliyorum...

Samet Yildirim
28.09.2009, 23:28
Iste bunun icin basligi actik.:)

Tam olarak cökmeden kazanilmasi icin.;)

Bir adim broos geri adim atar,bir adimda alanzinho.

Bu sekilde olay tatliya baglanip,hem ts,hem broos,hem de alanzinho kazanir.
Hoca ancak onu pes pese ilk 11 de oynatip ve oyundan almazsa kendine getirebilir yoksa zor.

ilhan
28.09.2009, 23:28
Kendi düşüncem saygı bekliyorum...

Öyle düşünceye çok saygı beklersin sen.

Dur sonuna senin koyduğun şu ifadeden koyayım da benim düşüncemin süsü olsun. ":D"

Cafer Bulur
28.09.2009, 23:29
Bence bundan sonra daha verimli olamaz. Verimli olmasi icin en az 2 mac 90 dakika oynamasi lazim bence.
Ilki önümüzde duruyor,degerlendirilmeli.

Ikincisi de gs maci ki,gecen sezon alanzinho nun en verimli oldugu takima karsi.;)

faik celikoflu
28.09.2009, 23:32
Alanzİnhonun oyundan alinmasinda anormal bİr durum gÖrmÜyorum..2-0 dan 2-2 ye gelmİŞ maÇta tabİ kİ olaĞanÜstÜ bİŞeyler olacak kİ maÇi tekrar almaya ÇaliŞalim...
GabrİÇİn hastaliĞindan dolayi sol kanada alindi alanzİnhi ama ortaya ve saĞa kayinca sol kanat aksadi.zorunlu bİr deĞİŞİklİktİ.kİ broos kaprİslİ bİrİsİ deĞİl.bu konuyu halletmİŞlerdİr bİle...

Enes Ünal Kaya
28.09.2009, 23:36
Bence Biz Artık Alanzinhoyu Kaybettik.. İlk Fırsatda Gönderilecekdir..
Ancak ŞöyLe Bi durum var Hugo Bross da kesin gönderilcek başarılı olamıycak...

Sonrada Bu Hoca işi bilmiyomuş.. bide aLanzinhodan Olduk Die Ağlayıp Sızlancaz

eminbayram
28.09.2009, 23:37

oyundan alınmasaydı verimlimi olmuş olacaktı,yediğimiz 2.goldeki faul pozisyonuna bir bakın,insan yalandanda olsa rakibin önünde durur.Bence başka sorunlar var bizim bilmediğimiz..Hakkımızda hayırlısı...

magicyattara
28.09.2009, 23:41
bence Erman Toroğlu bu olayı en güzel şekilde özetleyen insan oldu : "Bu noktadan sonra Alanzinho bitmiştir, unutun artık. Ha yok eğer Alanzinho tekrardan düzenli oynamaya başlarsa Broos bitmiştir"

Ben senin yerinde olsam Erman Toroğlu'nun sözlerine katılmazdım.
Trabzonspor'un zerre kadar iyiliğini istemez o zat.Kötü durumda olmamız onu çok mutlu eder.
Bence fazla takılma ona.
Alanzinho kazanılmalı diyen Cafer'e ise katılıyorum.Takımın sonuca etki edebilecek,maçı kurtarabilecek kapasitede üç adamından birisi.
Broos belki de oyuncuları tanımamış olmanın verdiği dezavantajla bu tür hatalar yapıyor.Bir takım arayışlar içinde olduğu belli.
Bu arayışlar içinde yedek kalan Alanzinho ise önce moralini sonra formunu kaybetti.
26 yaşında ve en verimli çağında.Bir an önce takımdaki yerini almalıdır.

Orhan Aydın
28.09.2009, 23:45
haberlerde çıkan revizyonda yattaranın onbire geçmesi var doğruysa eğer alanın da oynaması zor.inşallah hocayla birlikte onu kazanırız

faik celikoflu
28.09.2009, 23:45
ya ne alanzinhoyu kaybettik ne broosu...niye ortalığı ateşe veriyorsunuz ki..Gençlerbirliği gibi bir deplasmanda berabere kalmamız bu kadar büyütülmemeli..alanzinhonun oyundan alması da..taktiksel bir değişiklik sonuçta..broos bunları büyütmez zaten.halletmişlerdir meseleyi....bize alanzinho da broos da lazım..herşey yolunda, şampiyonluk ufukta...

Enes Ünal Kaya
28.09.2009, 23:46
en acil forvetken şuan yedek forvet yokken gidip sola oyuncu aldık.. alanzinho ya oldu olan.. yattara da ne kdr istikrarlı olur bilmem

faik celikoflu
28.09.2009, 23:47
şahsen ben maçtaydım ve maçtan çok kulubeye baktım o sıralarda..broos çok sakindi ve içinden alanzinhonun gönlünü almanın planlarını yapar gibiydi..alanzinho da aşırı bişey yapmadı.o kadarını yapacaktı zaten...

İlker ToSun
29.09.2009, 00:05
Ben senin yerinde olsam Erman Toroğlu'nun sözlerine katılmazdım.
Trabzonspor'un zerre kadar iyiliğini istemez o zat.Kötü durumda olmamız onu çok mutlu eder.
Bence fazla takılma ona.
Alanzinho kazanılmalı diyen Cafer'e ise katılıyorum.Takımın sonuca etki edebilecek,maçı kurtarabilecek kapasitede üç adamından birisi.
Broos belki de oyuncuları tanımamış olmanın verdiği dezavantajla bu tür hatalar yapıyor.Bir takım arayışlar içinde olduğu belli.
Bu arayışlar içinde yedek kalan Alanzinho ise önce moralini sonra formunu kaybetti.
26 yaşında ve en verimli çağında.Bir an önce takımdaki yerini almalıdır.

Benim de zaten ağızımdan Erman Toroğlu'na kulak verin Trabzonspor hakkında çok doğru şeyler söylüyor devamlı diye bir laf çıkmadı.
Ben de sevmiyorum onu ama bu doğru söylediklerinde ona hak vermeyeceğim anlamına da gelmez. Doğruya her zaman için doğru derim. Ve o açıklama da alanzinho-broos gerginliğini en güzel özetleyen açıklama oldu benim açımdan bugüne kadar.

macuka
29.09.2009, 00:13
Her nedense bu hocalar kendileri bir takımın basına gectıkleri zaman 1-2 sene süre istiyorlar basari icin ama oyunculara 1-2 mac tahammul gosteremiyorlar...

Serdar A
29.09.2009, 00:18
Alanzinho topla ilişkisi iyi bir futbolcu olabilir , göze hoş gelen pek çok yeteneği olabilir . Ancak bir o kadarda eksik olduğu taraflar var . Üstelik o derece ki bu handikapları aşamadığı müddetçe Türkiye liginde "hiç bir pozisyonun futbolcusu" olacak .

Son maçta yaşananlar hocamızın yanlış tercihi ile de alakalıdır . Sahada oynanan oyun ve rakibin önlemleri tam anlamıyla Alanzinho'nun fark yaratmasının imkansız olduğu şekildeydi . Zaten o da ayağına gelen her topu hızla rakibin savunma oyuncularına teslim etti .

Hugo Broos hoca kendi hatasını telafi etmek isterken , bir başka hata yaptı . Zaten Gençler maçının özetini yapsak bundan daha iyi bir cümlede bulamayız . Her hata bir diğer hatayı örtmek için yapıldı .

Alanzinho sadece dripling ve süratte değilde , genel olarak bir hücum oyuncusunda ihtiyaç duyulan temel niteliklere asgari düzeyde sahip olduğunda " kendisine yer aranan" futbolcu sıfatından çıkacaktır . Dolayısıyla kendisi dışındaki insanların hatalarına kurban gitme riskide azalacaktır . Aksi takdirde ismi ile edebi sanat çalışmaları yapılmaya devam edilir .

Osman Yavuz
29.09.2009, 00:24
Alanzinho sadece dripling ve süratte değilde , genel olarak bir hücum oyuncusunda ihtiyaç duyulan temel niteliklere asgari düzeyde sahip olduğunda " kendisine yer aranan" futbolcu sıfatından çıkacaktır . Dolayısıyla kendisi dışındaki insanların hatalarına kurban gitme riskide azalacaktır . Aksi takdirde ismi ile edebi sanat çalışmaları yapılmaya devam edilir .
Alanzinho'da bu yetenekler fazlasıyla mevcut.Bunları bu sezon Sivas maçında kendisinden bolca izlemiştik.Ama hoca bir anda silip attı Alan'ı.

Alanzinho bu saatten sonra Trabzonspor'a faydalı olamaz.Kendimizi kandırmayalım.O psikolojiyi ve travmayı kendinizde düşünün anlarsınız ne demek istediğimi.

Bu arada inşallah ben yanılırım.

Serdar A
29.09.2009, 00:32
Alanzinho'da bu yetenekler fazlasıyla mevcut.Bunları bu sezon Sivas maçında kendisinden bolca izlemiştik.Ama hoca bir anda silip attı Alan'ı.

Alanzinho bu saatten sonra Trabzonspor'a faydalı olamaz.Kendimizi kandırmayalım.O psikolojiyi ve travmayı kendinizde düşünün anlarsınız ne demek istediğimi.

Bu arada inşallah ben yanılırım.

İkinci yarı oyuna alınıp , maç bitmeden çıkarılan tek futbolcu Alanzinho değil . Takıma zarar veriyorsa çıkması da doğaldır . Belki hocayı yöntem olarak tenkit etmekte fazla kötümser bir bakış açısı . Hamleler belki yanlıştı , Alanzinho'yu oyuna alması gibi ... Ancak "arayışın" da futbol içinde temel yöntemlerden biri olduğunu kabul etmek gerek , ısrarı kabul ettiğimiz gibi .

Hocanın Alan'ı sildiğini sanmıyorum . Böyle bir ihtimal var ise , Alan Trabzonspor'u silmiştir . Bu koşulda ayakları yere basması için Alan'a Trabzonspor'suz bir hayatta başarılar dilemekten başka bir düşüncem olamaz .

Osman Yavuz
29.09.2009, 00:37
Farabi Alanzinho'nun son 8 dakikada sahada kalması bize neyi kaybettirebilirdi?Maçı mı?Zaten biraz becerikli olsalar onu da başarıyorlardı.Burada sorun Alanzinho'nun böyle bir muameleye maruz kalması.Tabii ki her oyuncu çıkar oyuna girdikten sonra buna ititrazım yok.Ama bu adam 4. hafta hiçbir mazaret olmadan kadro dışı kalıyorsa, 5 ve 6. haftalarda küfür edilircesine 88. dakikada oyuna alınıyorsa ve son olarak bu durum yaşanıyorsa birilerinin bu duruma dur demesi gerekir diye düşünüyorum.

Sefa
29.09.2009, 00:39
Hatırlayalım Manisa maçında 30. dakikada Colman'ı oyundan almıştı Broos. Ve o maçtan beri Colman çıkışta.. Teselli işte :)

ilhan
29.09.2009, 00:39

Elimizde Marcelinho örneği varken aslında empati kurmaya felan gerek yok.

Osman Yavuz
29.09.2009, 00:43
Elimizde Marcelinho örneği varken aslında empati kurmaya felan gerek yok.
Zaten böyle yıldız kumaşlı futbolcuları harcamaya nasıl da bayılıyoruz.

Bu arada belirtmek lazım Marcelinho Brezilya da 13 gollü 3 futbolcunun ardından 12 golle 4. sırada.;)

Serdar A
29.09.2009, 00:53
Farabi Alanzinho'nun son 8 dakikada sahada kalması bize neyi kaybettirebilirdi?Maçı mı?Zaten biraz becerikli olsalar onu da başarıyorlardı.Burada sorun Alanzinho'nun böyle bir muameleye maruz kalması.Tabii ki her oyuncu çıkar oyuna girdikten sonra buna ititrazım yok.Ama bu adam 4. hafta hiçbir mazaret olmadan kadro dışı kalıyorsa, 5 ve 6. haftalarda küfür edilircesine 88. dakikada oyuna alınıyorsa ve son olarak bu durum yaşanıyorsa birilerinin bu duruma dur demesi gerekir diye düşünüyorum.

Sizi anlamaya çalıştığım kadar hocayı da anlamaya çalışıyorum . Şimdi bu futbolcuya idman veren , performansını değerleyen bir antrenörün kararlarını "sebepsiz yere" şeklinde niteleyebilmek için asgari onun kadar gözlem sahibi olmanız gerek . Sahaya sürülmemesinde pek çok neden olabilir , ancak ihtimalleri değerlendirirken hocanın en tutarlı tarafının formayı performans odaklı dağıtması olduğunu es geçmeyin .

Alan'ın maç sonuna kadar sahada tutulması ne kaybettirebilirdi ? Aslında ihtimalleri Yattara'nın olduğu dakikalar ile diğer 35 dakikayı karşılaştırarak ortaya çıkarabilirsiniz . Kimi hoca sahada takıma zarar veren oyuncuyu ısrarla sahada tutar , hatta daha ilerisi oyuna müdehale de etmez , kenardan seyreder durur , kimi hoca takımını daha etkili kılabilmek için sürekli müdahil olur .

Meşhur bir ingiliz atasözü var : Bozulmadıysa tamir etme , diye . Bir hoca bunu felsefe edinir . sahadaki mekanik tamamen çalışmaz hale gelene kadar etki etmez . Kimiside bozmadan daha iyi hale getirebileceğini düşünür . Her iki yöntemde yanlış değil . Ancak insiyatif sonucu ortaya çıkan başarısızlıkta eleştirilir , ortaya bir başarı çıktığında takdir edildiği gibi . Durum bundan ibaret aslında , Alanzinho'nun özelinde durumu dramatize etmeye gerek yok .

Osman Yavuz
29.09.2009, 01:09
Bu haftaya kadar formayı adaletli dağıttığını düşünüyordum ama Song tercihi ve son hafta çok iyi oynamasa da orta sahaya müthiş bir dinamizm katan Serkan'ın oynamaması beni bu düşünceden uzaklaştırdı maalesef.Bana göre iyi bir kaleci olan Sylva'nın yediği gollerin hemen hemen hepsinde hatalı olmasına rağmen sahaya sürülmesi de pek adaletli olunmadığını gösterir nitelikte;)

Bana göre bu maçta Alanzinho'nun yerine Colman, Selçuk veya Ceyhun'un oyundan çıkması Trabzonspor'a hiç birşey kaybettirmezdi.Hatta bana kalırsa oyundan Ceyhun'u çıkartması maçı bize kazandırabilirdi ama hocanın bu maçta beraberliği bile yeterli gördüğü gözlerden kaçmamıştır sanırım.

m.can
29.09.2009, 01:25
çok sevdiğim bi futbolcu ve bu takımdan ayrılmasını heç istemiyom o yüzden biran önce kazanılmalı

ozturk
29.09.2009, 08:50
alanzinho takım oyunu oynamıyor maalesef..

bkandil
29.09.2009, 08:53
alanzinho takım oyunu oynamıyor maalesef..

ya da takımda Alanzinho'ya ayak uydurabilecek kapasitede oyuncu yok...

irfanb
29.09.2009, 08:59
Alanzinho`yu iki mac oynatip kazaniriz da , Broos hocani nasil kazanacagiz Cafer ?
Esas onu kaybettik . :)

mehmet_35
29.09.2009, 09:51
Alanzinho gibi bir değeri kaybetmemek lazım bencede ...

İHTİLALL
29.09.2009, 10:01
En önde oynamalı..
Ve sürekli orta saha tarafından beslenmeli..

Çünkü takımımızın en kolay adam eksilten oyuncusu ve en ekstrem özelliklere sahip oyuncusu..
Umut ve Gökhan'dan birinin yerine oynamalı,her maç rakibe kırmızısı veya penaltısı yada golü olabilir..
Bu adamı motive edip tek özelliğinden böyle yararlanılabilir diye düşünüyorum..
Orta sahada kaybolup gidiyor..
İyi olduğu anlardada mutlaka faulle etkisiz hale getiriliyor,birazda boy dezavantajından sebeple..

BAHADIR33
29.09.2009, 10:04
keşke bize 12 kişi oynatma hakkı verseler de Alanzinho'yu her maçta izleyebilsek.

Ahmet Kuru
29.09.2009, 10:23
Ne hikmetse yabancılara karşı böyle bir sempati var..
Yabancı oyuncu maçın 30.dksında yada oyuna girdikten sonra çıkamaz...
Hocanın terci doğrudur yanlıştır demiyorum..
Ama yerli oyuncu ile yabancının arasında bu konuda fark olmamalı..
Malesef ki ülkemizde bunu sıklıkla yaşıyoruz...
Tayfun oyunun 25.dk sında çıktığında bir sıkıntı yok taktiksel değişiklik oluyor.
Yattara-Alanzinho değişikliğinde ise,Alanzinho'yu kaybetmiş oluyoruz...
Burada herşeyi Hoca'nın üstüne yıkmamak lazım...
Alanzinho sahada kaldığı 35 dk içerisinde olumlu tek hareket yaptımı ilk önce onu söylemeli ki ondan sonra hocaya tavır almalı yada küsmeli..
Herkes üzerine düşeni yaptıkdan sonra konuşacak...

Bence bu konuda hocanın üstünü fazlada gitmemek gerek...
Alanzinho'yu kaybedersek bunda kendisininde etkin rolü vardır...

Fatih Öztürk
29.09.2009, 10:29
alanzinho olayı kapanmıştır.bu saatten sonra mevcut hocayla barışıp takıma girmesini beklemek olanaksıztır.g.antep ve cimbom macları ilk üçe girebilmemiz için cok ama cok önemlidir.bence kusura bakmasın kimse ama ilk beşe bile giremeyiz bu yönetim çelişkileriyle bu teknik kadro yanlışlarıyla yetersiz futbolcu kadrosuyla....

Kasım Hilal
29.09.2009, 10:35
Alanzinho kapalı defansı açmak için elimizdeki en iyi ayak..
Geniş alanda ise o kadar etkili değil..
Kontratak oynayamaz..
Onun için Gençler maçında Alanzinho'nun oyuna alınması büyük hata idi ama oyundan alınışı daha büyük hata idi..

Reha
29.09.2009, 11:12
Bu taraftara ALAN fazla büyük...

BAHADIR33
29.09.2009, 11:14
bu saatten sonra Alanzinho değil Verenzinho olur ,verilir gider diyenlerin sayısı artmaya başladı.

İHTİLALL
29.09.2009, 11:31
Sadece Alanzinho değil, ben takımdaki mutsuz oyuncu sayısının,mutlu olanlardan daha fazla olduğunu düşünüyorum..

Enes Ünal Kaya
29.09.2009, 11:42
hoca kimseye karşı tavır almamalı . herkesi motive etmeyi başarmalı ama ben bunu bross da görmüyorum

Gökçebey
29.09.2009, 11:53
http://www.haber61.net/images/news/broos_alanzinho.jpg

Bugünkü idmanda Broos, Alanzinho'ya sarılarak bir süre futbolcusuyla şakalaşması ise dikkatlerden kaçmadı.

Enes Ünal Kaya
29.09.2009, 11:54
seni nasıl oyundan aldım ama fln mı diyor ne diyor :D

+ bunlar rekLam kokan haraketler.. bross da farkında yaptığının ya hatasını anlda ya göz boyuyor..

BAHADIR33
29.09.2009, 11:59
hatalar yapılır.. önemli olan hatanın kabul edilmesi ve telafi edilip edilmediğidir.

ilhan
29.09.2009, 12:01
http://trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/2699-1F8Q0A1C.jpg

Güzel görüntü.
;)

bkandil
29.09.2009, 12:05
Sadece Alanzinho değil, ben takımdaki mutsuz oyuncu sayısının,mutlu olanlardan daha fazla olduğunu düşünüyorum..

Geçen sezon Giray mutsuz diye ortalığı velveleye verenler, bu sezonki mutsuzları göremiyorlar galiba...

İdris Toksoy
29.09.2009, 12:21
Broos'un kapasitesinin Trabzonspor klübünün egolarını tatmin edemeyeceği kanısındayım.Bu hafta baskı zoruyla oynatsa dahi ilerleen haftalarda yedek kulübesinde oturmaya devam edecektir alanzinho.Hocaya güvenim çokca yok ve bu sebepledirki köstek olmamakla birlikte destek vermekte gelmiyor içimden.

The Legend
29.09.2009, 12:32
takımı broos yönetmiyor ki metin diyadine sesleniş olmalı.

a f s
29.09.2009, 12:33

Tamam BMN, mesaj alınmıştır.

Kimsenin Trabzonspor formasına o tür hareketler yapmaya hakkı olmamalı. Bir futbolcu çok iyi oynarken bile değiştirilebilir. Ne olur çıkan futbolcular, yerine giren arkadaşına 'sana güveniyorum, hadi aslanım' deyip sahayı terk etse. Yen kırılsa bile, içinde kalsa? Kendimiz için değil, takım için oynadığımız zaman bu takım yol alır diye düşünseler?

Futbolcular bunu akıl etmeyebilir fakat yönetim, hocalar -köklü bir kulüpsek şayet- böyle düşünmeleri gerektiğini onlara öğretmeli.

Bu düşüncem sadece Alanzinho ile ilgili değil, genel kanaatimdir.

Atılay
29.09.2009, 12:42

Kimsenin Trabzonspor formasına o tür hareketler yapmaya hakkı olmamalı. Bir futbolcu çok iyi oynarken bile değiştirilebilir. Ne olur çıkan futbolcular, yerine giren arkadaşına 'sana güveniyorum, hadi aslanım' deyip sahayı terk etse. Yen kırılsa bile, içinde kalsa? Kendimiz için değil, takım için oynadığımız zaman bu takım yol alır diye düşünseler?

Futbolcular bunu akıl etmeyebilir fakat yönetim, hocalar -köklü bir kulüpsek şayet- böyle düşünmeleri gerektiğini onlara öğretmeli.

Abi Alanzinho formaya bi hareket yapmadı ki:confused:

ARAGORN01
29.09.2009, 13:03

Kesinlikle katılıyorum. Kötü oynadı , beraberlik golü geldi. Şok gerekiyordu , Yattara alındı. Değiştirilebilir , bunda abartacak bir şey yok, zaten bence değiştirilmesi değil o mevkii de Gabriç in yerine oyuna sürülmesi hataydı. Artık hoca dahil herkes biliyro ki Alan sol kanat oyuncusu değil.

Esas hocanın en büyük hatası ise berbat oynayan Ferhat a maç boyunca sabredilmesiydi. Yediğimiz 2 golde de hatası mevcut.

Nihal Ayvaz
29.09.2009, 13:30
Fotoğraflar sevindirici,aralarında bi sorun yok demek.;)

Alanzinho'nun hep gülen yüzü..Bizle olmaktan mutlu olduğu belli.

Hocamız da hatasını anlamıştır umarım bundan sonra Alan'a daha çok şans verir.

.....
29.09.2009, 13:48
Resimler çok hoş. inşallah hep böyle mutlu ve başarılı oluruz.

Badaloğlu
29.09.2009, 13:54
Alanzınho'yu kazanmasına kazanalımda nasıl? BU adam Türkiye'ye gelmeden Norveç'de son 2 yılın futbolcusu seçilmişti.Geçen sene devre arasında geldi dedikki takıma adapte olur.Onu takıma aldıran hocayı kovup yerine gelen hoca ise bu adamı önce İst.B.B.maçında 88.dakikada oyuna alırsa, ardından Antalya maçında 89.dakikada oyuna alırsan son olarakta Gençlerbirliği maçında devre arası sahaya sürüp maçın bitimine 10 dakika kala dışarı alıyorsan o futbolcuyu bitirirsin.

Sonuçta bu adam Brezilyalı ve her sene yurt dışına binlerce oyuncu ihraç edilen bir ülke ekolünden geliyor.Bir futbolcunun oyun tarzını beğenmeyebilirsin, takım için oynamıyor diyebilirsin, bu oyun şekli günümüz futbolunda geçerli değil diyebilirsin ama kendine göre başarılı bir geçmişi olan, bir oyuncunun karizması ile bu şekilde oynayamazsın.Ben hocayım, takım için istediğimi alır istediğimi takıma koyarım diyemezsin.Eğer diyorsan o zaman Gençlerbilirği maçında Alanzınho'yu dışarı aldığında bu hareketinin arkasında duracaksın.Maç sonunda yok ''Alanzınho verdiği tepkide haklıdır'' diye basına açıklama yapamazsın.

Yapsana aynı davranışı Yattara'ya, göreyim hocalığını o zaman...Dalga mı geçiyorsun? Alanzınho'ya verilen trilyonların bu şekilde heba olmasına yönetim izin veremez kardeşim.Yokmudur hocaya bunun hesabını soracak birisi? Nedir bu rezillik?

yorumsuz6117
29.09.2009, 13:56
Alanzinho hep sırıtıyo zaten..:)

Enes Ünal Kaya
29.09.2009, 14:01
şebek yaa : ) hep böyle güL aLanzinho.. ama bu bross a olan öfkemi dindirmez.. ilerleyen günlerde anlarız yine bi sinsilik düşünüodur belki bross

Atmaca
Size bir sorum var.Alanzinho gibi bir futbolcu önde oldugumuz zaman mi kullanilir yoksa geride oldugumuzda mi?
Tabiki önde oldugumuz anlarda konrataklarda oldukca faydali olacagi bir gercek.Teknik adamlarin futbolcularin özelliklerine göre oynatmasi cok önemli.Yoks ahep ayni sorunlar yasanir.

Özge
Eminim ki Alan'ın yerinde başka biri olsa böyle gülmezdi:)Seviyoruz seni Alan:)

Sadullah KAPICIOĞLU
29.09.2009, 14:05
Aman ne komik.

"İlhan" :D:cool::D:cool::D

şenolkılınç
29.09.2009, 14:06
arkadaşlar hemen hemen birçoğunuzun yorumunu okudum hakllı bulduğum ve bulmadığım yönler var ama sonuçta herkes özgürce düşünebilir ama benim bildiğim futbol anlayışına göre ki birçok kişi günümüz futbolunda bunu kabul etmesede bu döyle yattara alan gibi oyucular 10 dk lık oyunculardır bütün maç sahada kalırlar 10 dk istekli oynar takımı götürürler bu adamlar böyle bizde bunu bile bile aldık bunu yattarada çok yaşadık o yüzden 7 sendir bu takımda keita örneği gs de fazla uzaklaşmayın bu adamlar topu aldığında bütün olay forvette biter oda bizde yok tesadüfi gollerle ve bencilliklerinin şansa dönüşmesiyle verilen paslarla gün kurtarıyorlar yönetimde bunun arkasına sığınıyor iş bu yapılan yanlıştır değildir o çok büyütülmeyecek bir tartışma konusu bence asıl düşünülmesi gerekn şuydu gabriç çıktı alan girdi şaşırdık neden diye çünkü olması gerekn bişey değildi belki umut yada gökhan çıkıp alan girebilirdi bu doğal ama gabriç olamazdı maçtan sonra öğrendik ki gabriç maç içinde mide rahatsızlığı geçirmiş yani ishal olmuş bu adam 7-8 haftadır trabzonda 8 haftadır midesinden rahatsız aynı şekilde diğer oyuncularda ya idede sorun var ya sakat 2 hafta denilen yattara 4 ay top oynamadı kimse özel hayatı bahane etmesin bu adam yıllardır böyle alan aynı şekilde selçuk un koşacak hali yok vs vs... biz bunları geçen sene görmedik demek ki sorun oyuncuda en az seviyede 1 yemekler bi kontrol edilsin maliyeti düşük diye cattringle değil uzman doktorlar kontrolünde yapılsın bu konuda çok bilgim olamdığı için uzatamayacağım 2 kondüsyoner bi gözden geçirilmeli çünkü bu takımı çalıştırmadan bıraksanız daha çok basıyorlar daha çok koşuyıorlar en azından 55 dk bitmezler bunlar bi olsun sonra hocayıda oyuncuyuda tartışalım ha ama çok bilömişlik taslamak gerekirse bu hoca ancak bizi türkiyede ilk 6 ya oynatır normal bi anadolu takımından farkımız yok tabi gereken değişiklikler yapılmazsa bence yol yakınken ersun hocayla görüşülmeli yoksa bjk bu konuda boş durmayacak ben yönetimede son dönemde gıcık olmaya başladım neymiş rapor doğrultusunda ceza verilecekmiş hiç kimse ts üstünde değilmiş falan filan siz önce endiniz ts üstünde misiniz yukarıdan bakıyorlar herkese öyle beraber horon tepmekle falan olmuyor kimse kaliteyi tartışamaz ama bu sene en azından şampiyonlar ligi gelmezse hesabınıda veremezler önce hocanı çek sor neden çıkardın maem çıkartacaktın neden soktun diye 30 dk addam için mi biz 4,5 milyon verdik olmazsa satarız mantığınıda bırakmamlılar satılacak adam almayacaksın bu klube bu kadar basit ve içerdeki futbolcularıda kırmayacaksın alt yapıdan 1 adam yok karadenizli hiç yok nerdeyse yazık öze önmeden bu kupa başarı gelmez sayın şener

Enes Ünal Kaya
29.09.2009, 14:22
alanzinho yattara gibi 5 dk top oynayıp maçın kaderini değiştirebilen oyuncuları saklamalıyız..bizde yeterki forvet olsunn..yattara nın ortalarına kafa vurabilcek..alanzinhonun ortasahadan dikine kaleye sürdüğü topları gole cevirebilcek..

Oğuz ZEYTİN
29.09.2009, 16:27
Yetenekli olup, profesyonel olamadığından olsa gerek Noveç ve Türkiye liglrinden yukarıya çıkamamış bir oyuncu...

Sempatik gülüşü, göze hoş gelen futbolu... eyvallah...

Ama o forma -ki benim gibi eminim hepiniz için de artık kutsaldır- yere atılmıştır o pis SERESERİ tarafından...

Kazanılmasın, Tjikuzuya verilen cezanın daha fazlası verilsin!

Gerçi bu taraftar hala Yattara gibi faydasız adamı bağrına basıyor... Enteresan!!!

( Bu sayfalarda kısıtlı yeteneği yüzünden eleşitirilen, ıslıklanan futbolcularımıza hep destek oldum fakat Alan'ın yaptığı kabul edilemez! )

Reklam filmin de soyledigi gibi:

HADDİNİ BİL!!!

Enes Ünal Kaya
29.09.2009, 16:29
Yetenekli olup, profesyonel olamadığından olsa gerek Noveç ve Türkiye liglrinden yukarıya çıkamamış bir oyuncu...

Sempatik gülüşü, göze hoş gelen futbolu... eyvallah...

Ama o forma -ki benim gibi eminim hepiniz için de artık kutsaldır- yere atılmıştır o pis SERESERİ tarafından...

Kazanılmasın, Tjikuzuya verilen cezanın daha fazlası verilsin!

Gerçi bu taraftar hala Yattara gibi faydasız adamı bağrına basıyor... Enteresan!!!

( Bu sayfalarda kısıtlı yeteneği yüzünden eleşitirilen, ıslıklana futbolcularımıza he destek oldum fakat Alan'ın yaptığı kabul edilemez! )

Reklam filmin de soyledigi gibi:

HADDİNİ BİL!!!
Yönetim Hoca ve bizler yere atmadına inandık.. öyle birşey yok.. üstelik norveç liginde tutunamamış lafı çok komik :)
yılın ortasahası olmuş.. hemde fiziğe dayalı olan norvec liginde :)

Oğuz ZEYTİN
29.09.2009, 16:32
Yönetim Hoca ve bizler yere atmadına inandık.. öyle birşey yok.. üstelik norveç liginde tutunamamış lafı çok komik :)
yılın ortasahası olmuş.. hemde fiziğe dayalı olan norvec liginde :)

Tutunamamış mı dedim!?

Araştırma yapmadan bana Norveç Liginden iki takım 4 futbolcu saysana...

Bu arada nasıl inandınız, kim inandırdı sizi? Yere atmadı havaya salladı... Bez parçası mı o?

Enes Ünal Kaya
29.09.2009, 16:35
Tutunamamış mı dedim!?

Araştırma yapmadan bana Norveç Liginden iki takım 4 futbolcu saysana...

Bu arada nasıl inandınız, kim inandırdı sizi? Yere atmadı havaya salladı... Bez parçası mı o?
yukarıya çıkamamış dedin .. norvecde tavan yapmış işde.. avrupadan da teklifler almış ama avrupa bi oyuncuya fazla para vermez.. trabzon çook yüksek fiyat verince steabek tarihindeki en yüksek fiyatla satmış ...
ayrıca taraftara fırlatmış formayı.. hoca , yönetim ve alan gerekli açıklamayı yapdı...

Enes Ünal Kaya
29.09.2009, 16:36
he bu arada daha yeni olay : )
norvec liginden

http://www.milliyet.com.tr/Spor/SonDakika.aspx?aType=SonDakika&KategoriID=14&ArticleID=1144362&Date=29.09.2009&b=Norvec%20bu%20tekmeyi%20konusuyor

baya sert lig işde :D

hatice_61
29.09.2009, 16:40
bencede alanzinho kazanılmalı çok iyi bir futbolcu ama olumsuz nedenlerden dolayı o ynamıyor

Oğuz ZEYTİN
29.09.2009, 16:43
Şekle bakıp özü kaçırıyorsunuz...

Yere atmadı taraftara attı... Peki masum olduguna inanalım?

AMçın bitmesine 5 dk kalmış,, gel otur kulubuye... Oyundan alınan, basıp gidiyor soyunma odasına...

Bariz disiplinsizlik!!

Zamanında pofpoflanan Yattara da biz bu takım için üzülürken, Bodrum'da oooooo...

Bu davranışları, Tayfun-Umut yapsa demediğinizi bırakmazsınız...

Vazgeçin artık şu siyah renk hayranlığınızdan...

Şimdi bazı hassas gözler "vay efendim ırkçılık yapıyor" diye alevlenecek...

İsme takılmayın...

Ben de isterim çıksın oynasın...

Atsın, attırsın...

Gidenlerden Şota dışında hangisini anıyoruz?

Bu da o kalabalık ama boş listeye girecek, geride birşey bırakmadan...

Yazık...

( İnşallah sihirli değnek dokunur kendisine, alır kanatlandırır bizi...)

Enes Ünal Kaya
29.09.2009, 16:45
Bigben.. marcelinho ,stepanov- szymkowiak... hala anıyoruz büyük hatalar diye..
üstelik sanki 11 de çıkmışda 10 da kala çıkdı die sinirlendi..
ayrıca sinirlendi doru ama gerekli açıklama yapıldı o konu kapandı artık ordan bi yere varamazsın

Badaloğlu
29.09.2009, 16:50
Şekle bakıp özü kaçırıyorsunuz...

Yere atmadı taraftara attı... Peki masum olduguna inanalım?

AMçın bitmesine 5 dk kalmış,, gel otur kulubuye... Oyundan alınan, basıp gidiyor soyunma odasına...

Bariz disiplinsizlik!!

Zamanında pofpoflanan Yattara da biz bu takım için üzülürken, Bodrum'da oooooo...

Bu davranışları, Tayfun-Umut yapsa demediğinizi bırakmazsınız...

Vazgeçin artık şu siyah renk hayranlığınızdan...

Şimdi bazı hassas gözler "vay efendim ırkçılık yapıyor" diye alevlenecek...

İsme takılmayın...

Ben de isterim çıksın oynasın...

Atsın, attırsın...

Gidenlerden Şota dışında hangisini anıyoruz?

Bu da o kalabalık ama boş listeye girecek, geride birşey bırakmadan...

Yazık...

( İnşallah sihirli değnek dokunur kendisine, alır kanatlandırır bizi...)

Birazcık empati yapalım arkadaşlar... Adam İst.B.B.maçında 88.dakikada oyuna dahil oluyor, 1 hafta sonra Antalya maçında 89. dakikada oyuna giriyor, 1 hafta sonra Gençlerbirliği maçında 2.yarı oyuna girip, maç daha bitmeden 84.dakikada hemde yerini Yattara'ya bırakıyor.

Sonrada diyorsunki gel otur kulübeye... Nasıl olacak bu iş? Sen adamın kariyeriyle oynuyorsun hoca olarak, iyiki o formayı hocanın suratına atmamış yani...

Burada 3 maç örnek verdim size, hocanın yapmış olduğu iş tamamen baştan aşağı yanlıştır.Futbolcunun günahı ne? Beğenmiyorsan maça almazsın, kadroya almazsın.Bu tip oyuncu değişiklikleri sadece oyuncuyu bitirir...Olanda bizim trilyonlara olur...

Enes Ünal Kaya
29.09.2009, 16:51
formayı suratına atardım terimini sevdim :) tabi o ruh haliyle belli olmaz atabilirdi de :)

Oğuz ZEYTİN
29.09.2009, 16:52
Bigben.. marcelinho ,stepanov- szymkowiak... hala anıyoruz büyük hatalar diye..
üstelik sanki 11 de çıkmışda 10 da kala çıkdı die sinirlendi..
ayrıca sinirlendi doru ama gerekli açıklama yapıldı o konu kapandı artık ordan bi yere varamazsın

Bir yere varmak istediğim yok...

Kapandıysa hocadan ne istiyorsunuz?

Kazanılmalıymış...

Bu davranışlardan sonra kaybedilmediyse, merak etmeyin...

Belki yaşın yetmez hatırlamazsın... Ama bu taraftar böyle değildi.

Futbolcudan ziyade, TAKIMA taraftardı. Şimdi görüyoruz ki, takımdan ziyade futbolcular desteklenir olmuş.

Mağlubiyetlere, hatta beraberliklere alışmışız bu süreçte...

Size kolay gelsin...

Alanzinholar, Yattaralar iki çalım atacak diye bekleyin...

;)

Fatih
29.09.2009, 16:52
Broos, Alanzinho'nun tepkisi için de, "Alanzinho'nun tepksini anlaşılabilir buluyorum. Oyuna girdikten 36 dakika sonra alınması oyuncuyu çok olumsuz etkiler.Tepkisi için kendisiyle konuşacağım. Benim yaptığım değişiklik tamamen taktikseldi"yorumunu yaptı.

Aslan’ın hocası Rijkaard, dün Florya Metin Oktay Tesisleri’ndeki antrenman öncesi futbolcularıyla özel bir toplantı gerçekleştirdi. Kadrodaki rotasyon çerçevesinde zaman zaman yedek kalan bazı oyuncularının surat astığını fark eden Hollandalı çalıştırıcı, “İsmi, kariyeri ne olursa olsun, hiç kimsenin tavır yapmaya hakkı yok. Patron benim ve bu takımla ilgili kararları ben veririm. Kimin oynayacağı, kimin yedek oturacağı ya da kimin kadroya girip girmeyeceği benim kararıma bağlı. Kimsenin buna karşı çıkma, tavır alma ya da tepki gösterme hakkı yok” diye konuştu. Rijkaard Oyundan çıkmak zorunda kalan futbolcuların üzülmesinin gayet doğal olduğunu kaydedip, sözlerini şöyle sürdürdü: “Disiplin benim için çok önemli. Dün yaşananları yok sayıyorum, ama bundan sonra asla bu tarz hareketleri affetmeyeceğim.

Kalite farkı...

Oğuz ZEYTİN
29.09.2009, 16:56
Birazcık empati yapalım arkadaşlar... Adam İst.B.B.maçında 88.dakikada oyuna dahil oluyor, 1 hafta sonra Antalya maçında 89. dakikada oyuna giriyor, 1 hafta sonra Gençlerbirliği maçında 2.yarı oyuna girip, maç daha bitmeden 84.dakikada hemde yerini Yattara'ya bırakıyor.

Sonrada diyorsunki gel otur kulübeye... Nasıl olacak bu iş? Sen adamın kariyeriyle oynuyorsun hoca olarak, iyiki o formayı hocanın suratına atmamış yani...

Burada 3 maç örnek verdim size, hocanın yapmış olduğu iş tamamen baştan aşağı yanlıştır.Futbolcunun günahı ne? Beğenmiyorsan maça almazsın, kadroya almazsın.Bu tip oyuncu değişiklikleri sadece oyuncuyu bitirir...Olanda bizim trilyonlara olur...

İş öğrettiğiniz hoca, bırakalım da kimi oyuna alıp kimi ne kadar oynatacağına kendi karar versin -izninizle-...

O kadraoda olmak demek sürekli 11 başlamak mıdır?

Ya da "kardeşim seni oyundan almıcam, yürü, koşmana gerek yok" mudur?

Düşüncelerimiz farklı olabilir...

TS sevdamız ortak olsun, gerisi önemli değil zaten...

demiahme
29.09.2009, 17:42
Broos, Alanzinho'nun tepkisi için de, "Alanzinho'nun tepksini anlaşılabilir buluyorum. Oyuna girdikten 36 dakika sonra alınması oyuncuyu çok olumsuz etkiler.Tepkisi için kendisiyle konuşacağım. Benim yaptığım değişiklik tamamen taktikseldi"yorumunu yaptı.

Aslan’ın hocası Rijkaard, dün Florya Metin Oktay Tesisleri’ndeki antrenman öncesi futbolcularıyla özel bir toplantı gerçekleştirdi. Kadrodaki rotasyon çerçevesinde zaman zaman yedek kalan bazı oyuncularının surat astığını fark eden Hollandalı çalıştırıcı, “İsmi, kariyeri ne olursa olsun, hiç kimsenin tavır yapmaya hakkı yok. Patron benim ve bu takımla ilgili kararları ben veririm. Kimin oynayacağı, kimin yedek oturacağı ya da kimin kadroya girip girmeyeceği benim kararıma bağlı. Kimsenin buna karşı çıkma, tavır alma ya da tepki gösterme hakkı yok” diye konuştu. Rijkaard Oyundan çıkmak zorunda kalan futbolcuların üzülmesinin gayet doğal olduğunu kaydedip, sözlerini şöyle sürdürdü: “Disiplin benim için çok önemli. Dün yaşananları yok sayıyorum, ama bundan sonra asla bu tarz hareketleri affetmeyeceğim.

Kalite farkı...

ya ne yapsa hata olurdu
verilen tepkileri yer degistirsek. yani rijkaard oyuncunun sinirlenmesini anliyorum dese hugoda ben disiplinsizlige taviz vermem dese yine bir suru elestiri olurdu burada... boyle disiplinmi olur kim oynar bu takimda diye
cunku hoca bizim hocamiz
mutlaka elestirip gondermeliyiz
baskasinin oyuncusu bize iyi gelir
baskasinin transferi super olur

Ali Tunahan Güllü
29.09.2009, 17:45
Beklediğimiz gelişme..

Atılay
29.09.2009, 17:47
Alanzinho'dan Broos var oldukça hiçbir verim alamayacağımız garanti

Osman Yavuz
29.09.2009, 17:48
Burada Alanzinho'nun yaptıklarını tasvip etmeyeceğim ama Erman Toroğlu'nun bir anısını dinlemeyenler için anlatayım.ERman hoca Bulgaristanla birinin hazırlık maçını yönetiyormuş.Maçın 60. dakikasında Bulgaristan'ın hocası efsane Stoichkov'u oyundan almış.Buna sinirlenen Stoichkov hocasının önüne gelip formayı yüzüne fırlatmış.

Aslında burada normal olan Stoichkov'un oyuna ilk 11 başlayıp sonradan oyundan alınması.Bizimkinin durumu farklı.4. hafta sebepsiz kadro dışı, 5. ve 6. haftalarda dalga geçilircesine 88. dakikada oyuna alınmalar ve son olarak da bu.Kendinizi bir kereliğine Alan'ın yerine koyun.Az bile yaptığını düşünürsünüz.İnsan psikolojisini bildiğimi iddia etmiyorum ama empati yapıp kendimi onun yerine koyuyorum.

BAHADIR33
29.09.2009, 17:50

Kalite farkı...
bu iki yaklaşım da zaten birbirine çok yakın. her ikisi de oyundan çıkan oyuncunun psikolojisini anladıklarını belirtmiş.Rijkaard isme ve kariyere bakmam demiş. Hugo Broos da zaten kariyere ve isme bakmadığını yaptığı kadrolarla ispatladı. Yaptığım değişiklik tamamen taktikseldi diyerek oyuncusuna kişisel almaması gerektiğini de uygun bir dille anlatıyor. Ayrıca Rijkaard'ın oyuncusunu haberciler önünde fırçalaması da ne derece doğrudur acaba? Rijkaard bundan sonra asla affetmeyeceğini söylemiş.. Hep birlikte göreceğiz bakalım tükürdüğünü nasıl yalayacak.

Çağatay_
29.09.2009, 19:18
LİG TV Trabzonspor muhabiri Can Karyağdı Hugo Broos ve Alanzinho'nun çok samimi olduklarını, birlikte poz verdiklerini aktardı..

Mustafa Calik
29.09.2009, 19:19
LİG TV Trabzonspor muhabiri Can Karyağdı Hugo Broos ve Alanzinho'nun çok samimi olduklarını, birlikte poz verdiklerini aktardı..

Yeni birsey degil .. resmi sitede resimler var :)

Çağatay_
29.09.2009, 19:19
Yeni birsey degil .. resmi sitede resimler var :)

Gaza geldim :D

Çağatay_
29.09.2009, 19:21
http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/2699-1F8Q0A1C.jpg

Badaloğlu
29.09.2009, 19:22
İş öğrettiğiniz hoca, bırakalım da kimi oyuna alıp kimi ne kadar oynatacağına kendi karar versin -izninizle-...

O kadraoda olmak demek sürekli 11 başlamak mıdır?

Ya da "kardeşim seni oyundan almıcam, yürü, koşmana gerek yok" mudur?

Düşüncelerimiz farklı olabilir...

TS sevdamız ortak olsun, gerisi önemli değil zaten...

Ne haddimize zaten koca takımın hocasına iş öğretmek.Bizde zaten oyuna kimi alıp kimi almayacağını konuşmuyoruz;) Biz diyoruzki: Trilyonlar verdiğiniz bir futbolcuyu, 6-1 önde olduğunuz bir maçta, 89.dakikada oyuna alırsanız, 3-1 önde olduğunuz bir maçta 88.dakikada oyuna alırsanız.2-0 önde olduğunuz bir maçta ikinci yarı oyuna aldığınız bir adamı 35 dakika sonra dışarı alıyorsanız bu futbolcuyu bitirirsiniz.

Eğer birazcık futbolcu psikolojisinden anlıyorsanız ne demek istediğimi anlarsınız.Benim hocaya iş öğretmek haddime değil.Ben sadece bu uygulamanın zararını hep birlikte Trabzonspor camiası olarak bizlerin çekeceğini söylüyorum.Yani senin elindeki sonuçta maddi anlamda bir değer, hocanın bu tip müdahelelerle ancak futbolcunun değerini düşüreceğini söylüyorum.Benim dikkat çektiğim kısım budur.

Kaldıki, hocanında maçtan sonra Alanzınho'nun davranışına hak verdiğini konuşmalarından anlıyoruz.Gene idmanda Alanzınho'nun gönlünü almak için hocanın futbolcusuna şakalar yaptığını görüyoruz.Bu adamlar futbolcu ama her şeyden evvel insan yani...

Taraftar olarak ben hocanın her müdahelesini kabul etmek zorunda da değilim.Benim futbol anlayışıma göre Alanzınho 6-1 önde ya da 3-1 önde olduğumuz bir maçta oyuna 89.dakikada girmez.

TSercaN
29.09.2009, 19:25
bu hafta ilk 11 de olursa ne diyecegiz acaba?

Mustafa Calik
29.09.2009, 19:26
bu hafta ilk 11 de olursa ne diyecegiz acaba?

Hoca Alanzinho'yu kazanmak istiyor diyecegiz baska ne diyebiliriz ki ? :D

Badaloğlu
29.09.2009, 19:28
Hoca Alanzinho'yu kazanmak istiyor diyecegiz baska ne diyebiliriz ki ? :D

Bu başlığında amacı bu değil mi zaten? Alanzınho'yu kaybetmeyelim diyoruz. Yani bir konuda hocanın tavrını eleştirdiğin zaman oluyorsun öteki.Yahu kardeşim insanların tek düzen olayları yorumlaması zaten doğru bir şey değildir.Herkesin yoğurt yiyişi farklıdır yani...

TSercaN
29.09.2009, 19:34
benim demek istedigim bu kez de yine hoca ya yuklenecek olanlar vardir diye dusunuyorum. tabiki kazanmak adina yapilmasi gereken hamleleri yapmasini ben isterim ama bizim taraftari cok iyi tanidigim icin herseye hazirlikli olmak lazim.

Travelair
29.09.2009, 19:35

- Ne diyor bunlar yahu?
- Valla hocam ben de anlamadım

:)

Enes Ünal Kaya
29.09.2009, 19:37
bize mi diyorlar onu Travelair :D (http://forum.bordomavi.net/member.php?u=2760)

Travelair
29.09.2009, 19:39
Onların bu tartışmalardan haberi yok anlaşılan :)

Badaloğlu
29.09.2009, 19:43

- Ne diyor bunlar yahu?

Onlar ermiş muradına, biz çıkalım kerevetine... Gökten 3 elma düşmüş :D

Muhalif
29.09.2009, 19:57
Gençlerbirliği maçı özelinde konuşursak Broos'un çok büyük bir hata yapıp 2. yarıya etkisiz gibi görünen Gabric yerine Alanzinho ile başladığını söylemiştim. Oysa hata değil, devre arasında Gabric'in rahatsızlanmasıymış sebep. Böylece Broos'un en büyük hatası sonradan oyuna aldığı oyuncuyu tekrar dışarı alması oluyor. Bu isim Alanzinho da olsa aynı Ceyhun'da olsa aynı, Barış'da olsa aynı. Sonradan oyuna soktuğun oyuncuyu geri alıyorsan bir yanlış yapmışsın demektir. Belki de hastalanan Gabric yerine 2. yarıya sol ayaklı olmasa da daha önce de orada oynayan Serkan'la başlasa skor üstünlüğüde bizdeyken daha dirençli bir ortasaha oluşturmuş olabilirdi. Her neyse...

Gelelim Alanzinho'ya. Forum ahalisinin en çok eleştirdiği nokta Alanzinho'nun hep işler kötüyken, takım mağlupken veya gole ihtiyacı varken oyuna alınmasıydı. Dolayısıyla kapanan rakip karşısında pek varlık gösteremiyordu falan. Hatırlıyorum ki geçen yıl da önde olduğumuz Beşiktaş maçında devre arası girmişti, Ersun Hoca kalan 45 dakikayı 10 kişi oynamamıza sebep olmuştu bu yaptığı hatayla ve maç zorla berabere bitti. Oysa ki asıl problem Alanzinho'nun güçlü ortasaha ve savunma oyuncularından kurulu takımlar karşısında pek varlık gösterememesi arkadaşlar, hele bunu bir kabul edin sonra konuşalım futbolunu... Bunun tek istisnası geçen yıl ki Galatasaray maçıdır. Zaten geçen yıl Galatasaray'ın da durumu ortadaydı hani!

Bazı arkadaşlar bu sene Sivas maçında çok etkili olduğunu yazmışlar. Puan durumuna bakıyorum Sivas 1 puanla sondan birinci. Geçen seneki Sivas maçında hatırlayın Alanzinho'yu bir de? Hatırlayanınız var mı, akılda kalan bir pozisyonu falan? Zira geçen yıl ki ortasaha-defans kombinasyonu güçlü Sivasspor yerinde bu sene güya hücuma yönelik oyunculardan kurulu, gol arayan fakat ortasahada hiç direnemeyen bir Sivasspor var.. Alanzinho'nun çok iyiydi dediğiniz Sivasspor maçına bir de bu gözle bakmanızı tavsiye ederim. Sivasspor hazırlık maçları dahil belki de yaptığı 15 maçtan 13 ünü falan kaybetmiş bir takım yahu!

Farabi güzel yazmış.. Alanzinho mevkiinin gerektirdiği özellikleri kazanacak ki oynasın mealinde. Aynen öyledir efendim. Şimdi bu adam forvet arkası mı. Tamam o halde Alex gibi paslar atsın mesela.. Topu alıp kafasının dikine gitmesin demiyoruz ama 30 metre gideceğine 20 m gitsin, sonra oyunu açacak, rakibin dengesini bozacak şekilde paslar versin ya da... Allah aşkına Alex ile bir kıyaslayın şu adamı yahu! Fener'in kadrosu kaliteli de ondan demeyin Colman-Selçuk-Ceyhun-Gabric v.b adamların hepsi de top alıp vermede, boşa çıkmada iyi oyuncular. Eh forvetlerimiz de en azından Daniel Guiza kadar sağa sola kaçıyorlar yani. Hatta ondan çok gol attılar yanılmıyorsam. Tüm bunları üst üste koyunca sıkıntı şu ki Alanzinho bir Alex olamıyor. Yani Farabi 'nin dediği gibi mevkisinin gerektirdiklerini yapamıyor. Ha Alanzinho'nun bir Gabric olamadığını da görmek için dürbünle bakmaya gerek yok herhalde. Gabric düz bir oyuncu olsa da mevkiinin adamı. Sol açık ne yapması gerekiyorsa onu yapıyor. Gerektiğinde 1-2 basit çalım, sıfıra inme çabası, orta kesme ve gerektiğinde defansa yardım. Çok fark yaratan bir adam çıkar mı bundan? Hayır ama Trabzonspor'un iyi bir sol açığı var der tüm otoritereler. Oysa Alanzinho ne Alex olabiliyor, ne Gabric... Ben bu tür adamların da günümüz futbolunda yerlerinin olmadığını düşünüyorum maalesef...

Bu bağlamda hoca Alanzinho'yu kazanmaya uğraşsın demek iyi niyetli bir temennidir benim gözümde. Alanzinho Norveç ligine göre adamdır. Tıpkı Fatih'in Rusya ligine, Türkiye ligine göre bir forvet olması gibi... Mental eksiklikler veyahut fiziksel eksiklikler ne derseniz deyin adına bu böyledir işte... Yoksa Fatih'i de bir Real Madrid, Alanzinho'yu da bir Barcelona alırdı... Gittikçe üst düzey mücadelelerin yaşandığı ligimizde Fatih bu yaşındayken hala daha iş yapabilir ama Alanzinho'nun onu da yapamayacağı aşikar bence...

yorumsuz6117
29.09.2009, 19:59

- Ne diyor bunlar yahu?

Birşeye şaşırmışlar..

esra61
29.09.2009, 20:02
sesimizi duymuş olmalılar ki böyle bi poz vermişler...
iyide etmişler çok gzl bit poz........

onur-ts
29.09.2009, 20:37
Hugo broosa sesleniyorum dahafazla bize ve Alanzinhoya zarar verme, yolun açık olsun, git...

barto33
29.09.2009, 20:42
Trabzonspor'un önde gelen simâlarından Ahmet Ağaoğlu, teknik direktör Hugo Broos'u sert bir dille eleştirdi. Radyospor'a konuşan eski yönetici, Alanzinho'nun kenarda oturtulmasına anlam veremediğini ifade etti.
Ağaoğlu, "Gençlerbirliği karşısında oyuna aldığı Alanzinho'yu tekrar oyundan çıkarması, oyuncunun dengesini allak bullak etti. 7 milyon avroluk oyuncuyu 700 bin avroluk hocaya teslim ederseniz olacağı bu. Ferrari'yi dolmuş şoförüne teslim etmek gibi" diyerek ilginç bir benzetme yaptı.

Cafer Bulur
29.09.2009, 20:48
Bugünkü antrenmandan sonra broos ve alanzinho nun samimi görüntülerinden mutlu oldum.:)

Broos hocamin alanzinho ya bir kiyak yaparak onu antep macinda oynatmasi cok hos olurdu.

Düsünebiliyormusunuz,alanzinho antep macinda gol atiyor ve broosa sariliyor.

Böyle bir tablo ne güzel olurdu....

Fatih Solmaz
29.09.2009, 21:00
Bugünkü antrenmandan sonra broos ve alanzinho nun samimi görüntülerinden mutlu oldum.:)

Broos hocamin alanzinho ya bir kiyak yaparak onu antep macinda oynatmasi cok hos olurdu.

onu oyuncuyu kaybetmek istemeyen büyük teknik adamlar yapar.

Enes Ünal Kaya
29.09.2009, 22:08

hem Alanzinho hem Bross Hem Takım Kazanırdı ...

3puan
1 yıldız oyuncu
1 teknik babacan teknik direktr kazanırdık :)
+ Takım Olarak Moral Hemde AvniAkerde

Cafer Bulur
29.09.2009, 22:27
hem Alanzinho hem Bross Hem Takım Kazanırdı ...

3puan
1 yıldız oyuncu
1 teknik babacan teknik direktr kazanırdık :)
+ Takım Olarak Moral Hemde AvniAkerde
Imzani da simdilik rafa kaldirmani tavsiye ediyorum.:)

Enes Ünal Kaya
29.09.2009, 22:30
Imzani da simdilik rafa kaldirmani tavsiye ediyorum.:)
tmm abi şimdi kaldırcam ... ama böle devam ederse ben daha bişi beklemem bu adamdan .. umarım düzelir :)

faik celikoflu
29.09.2009, 22:33
bu fotoğraf taaa maçta alanzinho oyundan çıkarken broosun yüz ifadesinde belliydi..çünkü broos taktik gereği çıkarttı alanzinhoyu ve kendini affetirmeyi düşünüyor gibiydi o anda...ki öyle de oldu.
bize alanzinho da broos da lazım. çünkü bize istikrar lazım...

Oğuzhan Fidan
29.09.2009, 22:39
gs maçında dağıtır ortalığı =)

Cafer Bulur
29.09.2009, 22:53
tmm abi şimdi kaldırcam ... ama böle devam ederse ben daha bişi beklemem bu adamdan .. umarım düzelir :)
Tesekkürler,hersey gönlünce olsun.:)

Antep maci öncesi taraftar arasinda pozitif havayi olusturduk,sira broos ve futbolculara geldi...;)

Cafer Bulur
29.09.2009, 23:05
Avatarimi da günün önemine binaen degistirmis bulunuyorum.:D

Bana ne oldu bilmiyorum,bu hafta ici benim pozitifligim tuttu galiba.:D

Mustafa Calik
29.09.2009, 23:10
Avatarimi da günün önemine binaen degistirmis bulunuyorum.:D

Bana ne oldu bilmiyorum,bu hafta ici benim pozitifligim tuttu galiba.:D

Vallahi Cafer abi bu hafta hep olumlu mesajlar yaziyorsun, ne oluyor bende anlayamadim :D

Cafer Bulur
29.09.2009, 23:13
Vallahi Cafer abi bu hafta hep olumlu mesajlar yaziyorsun, ne oliyor bende anlayamadim :D
Evet,biraz öyle oluyor galiba.:)

Acikcasi alanzinho gibi bir yetenegi kaybetmeyi kabullenemiyorum,bundan olabilir.

Trabzonspor 4 milyon euro verdigi bir oyuncuyu mutlaka kazanmalidir,bu siradan bir konu degil bence....

magicyattara
30.09.2009, 09:26
Oysa ki asıl problem Alanzinho'nun güçlü ortasaha ve savunma oyuncularından kurulu takımlar karşısında pek varlık gösterememesi arkadaşlar, hele bunu bir kabul edin sonra konuşalım futbolunu... Bunun tek istisnası geçen yıl ki Galatasaray maçıdır. Zaten geçen yıl Galatasaray'ın da durumu ortadaydı hani!

Geçen yıl ki Bursa maçını hatırlıyorum.Kapanan Bursa takımına karşı nerdeyse tek başına meydan okumuştu.Ceza sahası ve önünü kapatan Bursa oyuncularını tek tek geçmiş,gole giderken 18 içinde yere indirilmiş,hakem penaltıyı vermemiş,hareketi dışarda yapılmış olarak değerlendirmişti.
Velhasıl,hakem doğru karar vermiş olsaydı;Alanzinho'nun kapanmış güçlü orta saha adamlarını ipe dizdiğini,o adamların Alanzinho'nun golünü engellemek için penaltıya sebep olduklarını görmüş olacaktık.
Bu örnek sadece 1 maçla sınırlı değildir.
Seyrettiğim tüm maçlarda rakip defansı kendine has stiliyle delen Alanzinho vardı.

Farabi güzel yazmış.. Alanzinho mevkiinin gerektirdiği özellikleri kazanacak ki oynasın mealinde. Aynen öyledir efendim. Şimdi bu adam forvet arkası mı. Tamam o halde Alex gibi paslar atsın mesela.. Topu alıp kafasının dikine gitmesin demiyoruz ama 30 metre gideceğine 20 m gitsin, sonra oyunu açacak, rakibin dengesini bozacak şekilde paslar versin ya da...

Yeteneğe set çekemezsiniz.Bugün yaşanan Alanzinho sorununun temelinde bu olay vardır.
En büyük özelliği,birden hızlanıp müthiş bir timing'le adam eksilterek rakip kaleye inmek olan bir adamı,bunları yapmaktan alı koymaya çalışırsanız onu kaybedersiniz.
Alanzinho'nun kafası rahat değil.Bu rahatsızlık tamamen saha içi nedenlere bağlı.Gitmiyor artık.
Pas ve pres yapmaya çalışıyor,çalışınca da Colman'dan bir farkı kalmıyor.

Travelair
30.09.2009, 09:59
Alanzinho'dan öte, Türkiye'de ciddi bir hakem sorunu var. Bunun böyle olduğu yine sezon sonuna doğru ortaya çıkacak. Alanzinho'ya çalınmayan fauller falınsa bugün zirveye çok daha yakın olurduk. 3 ukalalar, yayıncı kuruluş, federasyon her fırsat bulduklarında biraraya gelip değerlendirmeler yapıyor. Şimdilik "Al gülüm, ver gülüm" ile idare ediyorlar. Medyaya hakemlerin düzeldiği haberleri pohpohlanıyor. Federasyondaki etkimiz neredeyse pasifize edildi. 3 ukalaların maçlarını izliyorum; omuz atmalar, hakem azarlamalar, kan sürmeler... Kart gösterilecek yerde pozisyonları es geçmeler. Türk futbolunun önündeki asıl engellerden biri ne yazık ki hakemlerdir. Yoksa isterseniz en iyi futbolcuyu getirin. Hakem düdük çalmazsa, siz de çıkıp oyuncunun hakkını korumazsanız bundan öte bir netice elde edemezsiniz. Yöneticilerimiz federasyonla mı konuşur ne yapar bilmiyorum ama biraz sıkıntıya girmeleri lazım ki hakkımız artık yenmesin

poetricus
30.09.2009, 10:01
Gökdeniz Trabzonspor'da olsaydı, Alanzinho ile aynı kaderi paylaşacaktı.

Enes Ünal Kaya
30.09.2009, 10:02
Gökdeniz Trabzonspor'da olsaydı, Alanzinho ile aynı kaderi paylaşacaktı.
geçen gökdenizin maçını izledim walla dedim aynı bizim alanzinho :D

Çağatay_
30.09.2009, 13:34
Hep Alanzinho.Biraz da Veren Zinho olsun.Sustum iğrençti :D

Alanzinho'nun sistemi değil bu.İlk maçlarda hoca zaten görev verdi.Ama umarım ondan da yararlanabileceğimiz bir hücum planı kurabiliriz.

Enes Ünal Kaya
30.09.2009, 13:35
Hep Alanzinho.Biraz da Veren Zinho olsun.Sustum iğrençti :D
.
Ban :p espiride dolayı :D

fish_bone
30.09.2009, 13:41
Bence Broos çok iyi yapıyor. Büyük takım hocası böyLe oLmaLı. Kimse TRABZONSPOR'dan büyük değiL. Ve bence Broos bizim büyükLüğümüze Laf getirmeyen işLer yapıyor. ÇaLışmayanı kim oLduğuna bakmadan kesiyor, hakedene formayı veriyor. Zira CoLman'ın basın topLantısı sonunda bi Lafı vardı "bizim kadar çaLışmaLı" gibi, aynen öyLe. Alanzinho ben yıLdızım diye yan geLip yatmak yerine, çaLışıp yıLdız oLduğunu kanıtLamaLı.

Ayrıca resimde de görüLdüğü üzere Alanzinho'da bunun farkında ve sarıLıp güLüşüyorLar.

Fatih Özkan
30.09.2009, 15:48
Antrenman sonrası Bross ile Alanzinho'nun samimi fotoğrafı beni mutlu etti (:
Alanzinho bence iyi bir futbolcu...

Mert Pasa
30.09.2009, 16:30
Kadro olarak yarisacak isimleri bir araya getirdik,ama aldigimiz sonuclarda oynadigimiz futbolda daha oturamadi.Hocamizin hatalari oluyor ama genel bazi prensipleri yuzunden o da kazanc sayilir.
Bu seviyeden bir uste atlamamiz icin Yattara ve veya Alanzinhonun 15er macin uzerinde iyi oynamalari gerekir.Ama her kisinde de su ana kadar bunu yakalayamadik.Bir oynasalar takim tadindan yenmeyecek.Bir umit bekleyelim gun dogmadan neler dogacak.

Pro-TS
30.09.2009, 16:38
alanzinholar küstürülmesin

bahadır2561
01.10.2009, 10:40
alanzinho takımda kalmalı ve de küstürülmemelidir

iso_4939
01.10.2009, 11:57
yapmayın beyler tamam alanzınhoyu kaybetmeyelım ama yaptıklarıda ortada hoca sana guvenmıs oyuna sokmus ınsan bıraz kosar pres yapar oynamaya calısır ama adamın umrunda bıle degılmıs.bıde cıkıp formayı fırlatıyor koskoca trabzonspor oyuncusu bunu yapabılırmı arkadaslar nerde oynadıgının farkında degıl herhalde...bence bıraz kulagı cekılmelı..

aurora
01.10.2009, 14:33
Forum ana sayfasının böyle bir başlıkla işgal edilmesi bile Alanzinho nun ne kadar büyük bir sorun olduğunun ispatıdır.Yoksa zaten Takımın en fazla bonservis ödenen futbolcusu olan Alanzinho için bu tartışmaların hiç yapılmadansymkowiak gibi şota gibi kalitesinin tartışılmadığı zihni meşgul etmediği bir ortam olurdu. Alanzinho tarzı oyuncular 70 li 80 li yılların futbol anlayışında belki çok iş yapıyordu. Ancak günümüz futbolunda artık her futbolcunun kaç km koştuğu kaç top kazanıp kaç top kaybettiğinin kayıt altına alındığı bir zamanda takıma sağlayacağı katkı tartışmalıdır. Ve günümüz futbolu tam bir savaşa dönüşmüştür. Ancak bizim çok bilmiş taraftarımız futbolu, hala Yattaranın yada Alanzinho nun 90 dk içerisinde yapacağı bir kaç tane fantastik hareketin gönüllerde brakacağı hoş seda boyutuna indirgediği için şampiyon olamadan geçirdiğimiz 26 senenin sebeplerinden biri ortaya çıkıyor. Dolayısıyla Alanzinho nun neden oyundan alındığının üzerinden Teknik direktörümüzün kaderi sorgulanabiliyor ve bu forumun başlığının mesela "sivas maçında oynadığımız total futbol nasıl sistemleşterilebilir" olmuyor.

kudu_61
01.10.2009, 16:11
topu alır almaz hızlanan bir futbocuyu arasan bulamazsın haberin olsun bross hoca kaybetmek kolay kazanmak zordur ısrar ettiğin yanlışların yerine etmediklerinde ısrar etsen kazanırsın mesela alanzinho....

ugurozturk
02.10.2009, 04:08
Bence bir sirke kiralansin, ancak top sektirir... bireysel yetenekleri olabilir ama takim oyuncusu degil, ne top calmayi biliyor, ne pas veren adami kacirmamayi...

Cafer Bulur
03.10.2009, 00:09
Broos alanzinhoyu biraz gec de olsa oyuna alarak onu kaybetmeme yolunda adimini atti.

Alanzinho da gecen haftaya göre daha hirsli ve iyi oynayarak broosun güvenini bosa cikarmadi.

Alanzinho nun gs macinda daha fazla süre almasi halinde iyi isler cikaracagina inaniyorum.

bkandil
03.10.2009, 10:09
BROOS hocama Sesleniş, TRABZONSPOR Kaybedilmemeli, Kazanılmalıdır.... Hem de bir an önce...

bkandil
03.10.2009, 10:12
Bence bir sirke kiralansin, ancak top sektirir... bireysel yetenekleri olabilir ama takim oyuncusu degil, ne top calmayi biliyor, ne pas veren adami kacirmamayi...

Bu adamın Norveçte oynadığı takımı şampiyon yaptığı, 2 sezon yılın oyuncusu seçildiği söylentileri gerçek miydi yalan mı?

Ülke futbolu ne kadar kötü olursa olsun, bir oyuncu bir ülkede yılın futbolcusu olabiliyorsa bu kadar takım oyunundan kopuk oynuyor olamaz...

Adnankazaz
03.10.2009, 10:52
bu adam daha iyi olacak inşallah galatasaray maçına dikkat diyorum

magicyattara
03.10.2009, 11:18
Şu an oyun formatımız Colman'ın etrafında şekilleniyor.Uyutan,yavaş,temposuz oyunumuzun müsebbibi Colman'dır.9 saatte dönüp pas atıyor beyefendi.

Dün akşam rakip kapanmasına rağmen,yine Alanzinho'nun direkt rakibin üstüne giden oyununu gördük.
Hızlanan bir oyun oldu o girdikten sonra.Kritik adam eksiltmeler ve ara pasları da ondan geldi.
Alanzinho bu takımdan kesilecek adam değil.

Orta saha da formalar artık el değiştirmeli.

F.Erdem
03.10.2009, 11:22
top ayağına yakışıyor, colmana sabredildiği kadar sabredilmedi bu adama.
bence güzel işler yapar ama, ama ama....

Birtan Karaman
18.10.2009, 16:27
Hadi Bakalım İnşanlah GS Maçı İle Birlikte Yeni Bir Sayfa Açar.

Sinem Yılmaz61
18.10.2009, 16:29
Haydi Alannn su GSlilerin bugün hattini bildir!!!

Mustafa ÖZDEMİR
18.10.2009, 18:48
inşallah bugün alanzinho kim olduğunu gösterecek...

Anıl C
18.10.2009, 18:54
bu maçta ayakta kalmalı
zaten yeteneği ile yön vercektir maça
ama alanzinho yeterki ayakta kalmalı

Hüseyin İlkin
18.10.2009, 18:55
On birde yok maalesef.

Anıl C
18.10.2009, 18:57
On birde yok maalesef.

açıklandı mı 11ler?

My
18.10.2009, 21:54
Alan'in ruhuna el fatiha. Alan kaybedilmiştir. Eyvallah hoca.

Hqmi
18.10.2009, 22:08
Hoca gitmeden Alan kendine gelmez. Geçmiş olsun.

Enes Ünal Kaya
18.10.2009, 22:09
Hoca gitmeden Alan kendine gelmez. Geçmiş olsun.
aynen aynen.. adam 11 bekliodu şoookkk yedeksin alancım.. napsın adam

simavii
18.10.2009, 22:22
bu adam ilk 11 oynamalı hogo bu işi bilmiyor anlamıyor

yaranozlu
18.10.2009, 22:23
sanırım alanzinhoyu kaybettik, çok isteksizdi. Eski halini bilmesek neyse de, yazık valla...

Cafer Bulur
18.10.2009, 22:24
Alanzinho formda olsaydi biz bu maci 4-4 e getirirdik,yazik oldu.

Alan aldigi her topu ezdi,bitirdi.

Murat'
18.10.2009, 22:25
Buyrun cenaze namazına !

Enes Ünal Kaya
18.10.2009, 22:37
bu hafta çalışdı çalışdı.. tüm herkes ondan bahsetti sonuç= 10dk forma...

SüRMeNe_6161
18.10.2009, 22:37
Alanzınho Bunu Haletmıyo..

Serdar A
18.10.2009, 22:39
Fiziksel olarak geçen seneden şimdiye gelişim gösteren tek futbolcu Colman , o da bir kaç arpa boyu .

Alanzinho'da dökülüyor , çok güçsüz ve dirençsiz , buna bağlı olarakta seri değil .

magicyattara
18.10.2009, 22:44
Maç 2-2 iken oyundan düşmüş olan Engin'i ve Serkan'ı,Selçuk ve Alanzinho ile değiştirmeyip,yürüyen gs'nin ekmeğine yağ süren Broos hoca olmadığını böylece benim açımdan belgelemiş oldu.
Alanzinho kaybedilmez ama bu adamın oyun tarzında Alanzinho gibi oyunculara yer yok..
Yahu yazacak çok şey var ama..Yani şu maçı bizden başka hiç bir takım kaybetmezdi..
Futboldan soğudum valla.

Emre EFENDİOGLU
18.10.2009, 22:46
Yahu Alanzinho, Alanzinho diyorsunuz, adama dokunan olsa uçuyor. Hoca napsın buna?

Misina
18.10.2009, 22:48
Maç 2-2 iken tam alanzinhonun etkili olacağı şartlar oluşmuşken maç 4-2 olduktan sonra alanzinhoyu oyuna koymak oyuncuyla dalga geçmektir.

irfanb
18.10.2009, 22:48
Engin`den daha fazla formayi hakediyor.Kim ne derse desin.

Barış Mayda
18.10.2009, 22:49
bence kesin satılmalııı bize hayır gelmez bu adamdannnn

irfanb
18.10.2009, 22:51
Adama madem güvenip ilk onbirde maca baslatmiyorsunuz,basiniz SIKISINCA ,yenik durma düstügünüz zaman ilk olarak neden akliniza Alanzinho geliyor ???

Rama61
19.10.2009, 00:26
bu takimda alani oynatmayan geri zekalidir,son15 dakikada oyuna aliyorsun tam isinacak mac bitiyor.ondan sonra alan dökülüyor diyorlar gecen sene sonlarina dogru en iyi formda oyuncularimizdandi,en azindan 45 dakika 6mac üst üste oynamasi lazim.ben inaniyorumki düzenli oynarsa cok faydali olacaktir

necmiati61
19.10.2009, 00:29
yapacak bişey yok 5 milyon euro verip de kenarda oturmaya adam arıyorsanız bana aylık 1000 tl verin valla billa seve seve otururum, oturmayan! ...

Kazım Uzunboy
19.10.2009, 00:29
Bu adamı oynat 90 dakika! Ne olacaksa olsun, en azından bir şeyler olsun yahu!

Rama61
19.10.2009, 00:35
Norvec liginde 2yil en iyi oyuncu secilmis,bizde yedekte cürüyor.norvec ligini kücümseyenler carew,kallström,muhammed zidanlari unutmasin,önceden onlarda ordaydi,birisi ing,biri almnya.biri fransada oynuyor.

Kubilay ŞAHİN
19.10.2009, 00:38
Anlamıyorum Anlamıyorum Anlamıyorum..

Anlamayacağım Sanırım Bu Gidişle..

Muhalif
19.10.2009, 00:44
Norvec liginde 2yil en iyi oyuncu secilmis,bizde yedekte cürüyor.norvec ligini kücümseyenler carew,kallström,muhammed zidanlari unutmasin,önceden onlarda ordaydi,birisi ing,biri almnya.biri fransada oynuyor.

Asıl mesele de burada işte arkadaşım. Demek ki iyi bir adam olsa Norveç liginde 2 yıl üst üste yılın oyuncusu falan seçilmiş adamı İngiltere-Almanya-Fransa gibi liglerden bir takım gelip alırdı, biz alamazdık!

Yahu Sunderland forumunda mı ne görmüştüm bir aralar onların gündemindeymiş, taraftarları Alanzinho eşekten hızlı bir oyuncu o kadar falan yazmışlardı... Ne desem ki size ben... Önde olduğumuz Gençler maçında aldı oyuna bir şey yapamadı, şimdi yine aynı nameyi okuyor millet. Efendim geriye düşünce değil, berabere iken alınsaymış oyuna farklı olurmuş! 3 hafta önce Gençler maçında hiç de farklı olmadığını gördük işte!

Ha maç 2-2 iken Engin'i çıkarıp Selçuk'u alır, Colman'ı da Engin'in pozisyonuna sürerdim ben hoca olsam, o ayrı konu. Ama Alanzinho Süperlig'de değil bizde, Kayseri'de de olsa, Bursa'da da olsa ilk 11 de oynayamaz bundan eminim.

semih YETİM
20.10.2009, 01:02
Asıl mesele de burada işte arkadaşım. Demek ki iyi bir adam olsa Norveç liginde 2 yıl üst üste yılın oyuncusu falan seçilmiş adamı İngiltere-Almanya-Fransa gibi liglerden bir takım gelip alırdı, biz alamazdık!

Yahu Sunderland forumunda mı ne görmüştüm bir aralar onların gündemindeymiş, taraftarları Alanzinho eşekten hızlı bir oyuncu o kadar falan yazmışlardı... Ne desem ki size ben... Önde olduğumuz Gençler maçında aldı oyuna bir şey yapamadı, şimdi yine aynı nameyi okuyor millet. Efendim geriye düşünce değil, berabere iken alınsaymış oyuna farklı olurmuş! 3 hafta önce Gençler maçında hiç de farklı olmadığını gördük işte!

Ha maç 2-2 iken Engin'i çıkarıp Selçuk'u alır, Colman'ı da Engin'in pozisyonuna sürerdim ben hoca olsam, o ayrı konu. Ama Alanzinho Süperlig'de değil bizde, Kayseri'de de olsa, Bursa'da da olsa ilk 11 de oynayamaz bundan eminim.

yani demek istiyorsun ki büyük takımlar alırdı iyi oyuncuyu..iyi olsa biz alamazdık öyle mi yattara küçük topçumuydu niye biz aldık?lulio cesar kötü topçu mu var mı öyle topçun?niye antepte?gençler maçını alamamış öyle mi ne yapsın 10 kişiye çalım atsın kaleciyi de ters köşe mi yapsın? ben dağma büyüme Trabzonluyum bir topçunun maç esnasında oyuna girip o sitresi o heyecanı o tempoyu yakalaması kolay değil kaldı ki selçuk gibi bi topçuyu tutan adamın dikkati başka alanzinhoyu tutanLARınki başka...10 kişi yatsın da alanzinho gol mu atsın yani...
o zaman fatih de gelmesin buraya yıllarca oynadı bizde takımı şampiyon yapamadı tek başına iyi topçu değil yani fatih...böyle yorumları destekleyerek iyi topçuların TSden uzaklaşmasını sağlamaktan başka birşey yapmayız...bir takımda 11kişi de 1.90 boyunda kalıplı olmak zorunda değil bazı oyuncun da araya kaçacak pas atacak verkaç yapacak ama takımın teknik pas seviyesi yerlerde olunca alanzinho gibi topçu da sürünür başka bişe yapamaz ülkesinde nasıl paslaşıp goller attığını izlemediniz herhalde videolarından..
alanzinho gibi topçu türkiyede ok şuan fizik gücü yoksa yanında ceyhunu oynatırsın olur biter gökdeniz de TSde yerden kalktığı yoktu ama oynadıı zamanlar takımı sırtlayan tek isimdi belkide futbol ne kalıp işi ne de umut vari deli gibi koşma işi değildir..

Rama61
20.10.2009, 01:17
kardesim adami oynatmasini beceremiyorlar.kim ne derse desin alan iyi topcu.takimda sürekli oynamasi lazim,ozaman göreceksiniz alanin

Çetin
20.10.2009, 01:27
norveç'li arkadaşlara laf anlatamıyorum, hayır bu adamı nasıl bitirdiniz diyorlar bana. düşünüyorum, ne cevap vereym bilemiyorum. bir cevabı olan yazsın lütfen, ben de açıklayacak bir şey bulayım, kendimi aptal gibi hissetmeyeyim.

Fatih Özkan
20.10.2009, 01:30
Şu adam 90 dakka oynasın ya!
Nedir böyle son dakkalarda adamı oyuna sokmak filan ?
Dünya gözü ile görsek şu adamı...
Beğeniyorum...
Belki haksızım ama en azından görmek istiyorum..
Kötü bir topçu geçen sene o kadar güzel gole imza atabilir mi ?

erkankoc
20.10.2009, 01:37
adam zaten girerken kafa salliyodu..sen adami 5 dakika kala 4.2 iyken skor oyuna sok..adam napsin..hirsmi biraktiniz adamda..aramizdan hangimiz cikip hirsli oynar..takimi bitirdiniz sayin yonetim saolun..getire getire 90 yasinda adam getirdin..ya bukadarmi aciz olur..he bide metin diyadin var..oda hic bi bk degil..kusura bakmasin..bize cesaretli adam lazim..korkak oynamiycaksin..eskisehir istanbulda 3 forvet cikiyo...biz kicimiz yemiyo tek forvet cikiyoz..korkakca..kim gol aticakti..hakettikmi bu maci..aslaaa..bu takim bana sadece sikinti veriyoo baska hic birsey vermiyo

Hayriye Ayan
20.10.2009, 18:34
kesinlikle alanzinho oynatılmalı
adam yedek olunca kafayı yiyor
hangi maçtı hatırlamıyorum ama
alanzinho nun yedek kulübesindeki halini görünce kafayı sıyırdı diye korktum

Enes Ünal Kaya
27.10.2009, 16:25
Alanzinho’nun oyun sisteminde olmadığını belirtmişsiniz? Yapılan oyuncu değişikliklerinde de mi yeri yok Alanzinho’nun ?

Alanzinho konusunda çok fazla bir şey söyleme gerekliliği görmüyorum...

Alanzinho konusunu kapattınız ancak televizyona verdiğiniz röportajda buna değindiniz? Açık bir cevap verebilir misiniz? “Körler” ifadesini de noktaladığınızı söylemiştiniz? Ama biz merak ediyoruz?

Alanzinho’yu ilk onbirde oynatmayı düşünmüyorum

Alanzinho’yu Ocak’tan sonra kadroda görmek istiyor musunuz? Yönetime böyle bir talebiniz olacak mı?

Neden olmasın. Oynamayan her oyuncuyu göndermek zorunda kalırsak devre arasında 8-9 oyuncu almak zorunda kalırız. Alanzinho’dan birkaç hafta sonra yararlanmayacağız diye bir şey yok. Ömer Aysan da katıldı. Ciddi sorunlar haricinde kadroyu bozmadan sezonu tamamlamak istiyoruz. Şuanda düşünmediğimiz oyuncuları ileride düşünebiliriz. Alanzinho iyi bir oyuncu.

Alanzinho konusunda verdiğiniz yanıtlar bizi tatmin etmedi? Bir teknik adam olarak Alanzinho’nun alınması hata mıydı? Alanzinho geçen Ocak ayında buraya geldi. Geldiğinden bu yana kaç defa ilk onbir oynadı. Aynı soruyu o dönem benim yerimde oturan hocaya sordunuz mu?

Her hocanın oyuncu konusunda tercihleri vardır. Yine söylüyorum oynamayan oyuncular birkaç hafta sonra oynayabilir. Şuanda oynamıyor diye gözden çıkardığımız anlamına gelmez. İstikrar yakalanamadığı sürece değişiklikler yapacağız. Bu değişiklikler içerisinde ona da yer açılabilir. Ve şunu söyleyeceğim, oyuncuyu kadroya almıyorsanız o oyuncuyu istemiyorsunuz anlamına gelmez.

CAFER ÖZER
28.10.2009, 08:30
Alanzinho 5 milyon Euro
Hugo Boss 650 bin euro
ben olsam daha ucuz adam olan sırdan adam olan Hugoyu gönderirim.
Sırdan ucuz adamları getiriseniz,Sıradan İşler yaparlar.
Olması gereken Yattara gitmeli yerine Alanzinho monte edilmeli,
Hoca ile Yollar ayrılmalı,
Trabzonspor Kimsenin babasının Çiftliği değil.Her gelen kafasına göre beğenmedim,Gönder
Hadi diyelimki Alanzinho kötü
Engindendemi kötü,Tjikuzudandamı kötü Barıştandamı kötü
Alanzinhoyu oynatmıyorsunda ne oluyor,Ligin en fazla gol yiyeyen takımlarından olmussun,
5.haftada lige havlu atmışssın,Avrupadan elenmişssin Bunun sorumlusu Oynamayan Alanzinho olamaz herhalde.
Yazık ya gerçekten yazık Küçük düşünceli insanlarla Trabzonspor bir yere varamaz,

UğuR
28.10.2009, 08:34
Sisteminde olmayan adam neden acaba her maçda 18 kişilik kadroda..... Yoksa Selçuk gibi ,Gökhan gibi maçda zora düştüğünde kurtarıcı olarak oyuna sokmayı mı düşünüyor?

Enes Ünal Kaya
28.10.2009, 08:36
Alanzinho 5 milyon Euro
Hugo Boss 650 bin euro
ben olsam daha ucuz adam olan sırdan adam olan Hugoyu gönderirim.
Sırdan ucuz adamları getiriseniz,Sıradan İşler yaparlar.
Olması gereken Yattara gitmeli yerine Alanzinho monte edilmeli,
Hoca ile Yollar ayrılmalı,
Trabzonspor Kimsenin babasının Çiftliği değil.Her gelen kafasına göre beğenmedim,Gönder
Hadi diyelimki Alanzinho kötü
Engindendemi kötü,Tjikuzudandamı kötü Barıştandamı kötü
Alanzinhoyu oynatmıyorsunda ne oluyor,Ligin en fazla gol yiyeyen takımlarından olmussun,
5.haftada lige havlu atmışssın,Avrupadan elenmişssin Bunun sorumlusu Oynamayan Alanzinho olamaz herhalde.
Yazık ya gerçekten yazık Küçük düşünceli insanlarla Trabzonspor bir yere varamaz,

Bunu GöreBilir Umarım Yönetim :alkış: :alkış: :alkış:

ve tabiki hala Bross da direten KörLer...

ille de 7
28.10.2009, 09:05
H.Bross'un hocalığını beğenmesem de yine de konuşmak için erken. Belki biraz daha bekleyip görmek lazım. Ama yorumları fiyasko. Aklı başında hangi hoca herhangi bir oyuncusu hakkında peşinen böyle konuşur? Bence basına demeç vermesi yasaklanmalı.

BAHADIR33
28.10.2009, 09:10
Evine dön Alanzinho!

Broos, 4 milyon Euro'ya alınan Sambacı için çok net ifadeler kullandı: Evine dön Alanzinho! Onun için çok şey söylemek istemiyorum ama benim ilk 11'imin oyuncusu değil. Haliyle oynamayan her futbolcumun gitmesi yönünde de bir talebim olabilir
Artık daha sık basının önüne çıkacağını ve gündemdeki konuları bizzat değerlendireceğini açıklayan Trabzonspor Teknik Direktörü Hugo Broos dün yine medyanın karşısındaydı... Soruları yanıtladı, soru gelmeyen konulara girdi, çıktı. Ligin 12. haftasındaki Beşiktaş müsabakası da konuşuldu, taraftarların tepkisi de, Trabzonspor’un bundan sonraki hedefleri de... Ancak bir konu vardı ki, ön plana çıkması kaçınılmazdı. Çünkü tanıdık bir sorunun ilk sinyalleriydi Broos’un sözleri. Konu ne zaman Alanzinho’ya gelse geçiştirdi, “Bu konuda çok şey söylemeye gerek yok” dedi, sonunda da ağzındaki baklayı çıkardı: Evet, ilk 11’imde oynatmayı düşünmüyorum
Yanal aldırmıştı
Evet bu bir teknik direktör tercihidir, saygı duyulması gerekir. Zaten Broos da bugüne kadarki tavrıyla kendisini pek düşünmediğini göstermişti. Asıl problem Brezilyalı’nın biletini kestiğini bu kez çok net ifadelerle belirtip, üstüne bir de, “Haliyle her oynamayan oyuncu gibi onun da gitmesi yönünde bir talebim olabilir” demesiydi. Belçikalı hoca, böylece Ersun Yanal döneminde, ara transferde Norveç Ligi’nden transfer edilen Brezilyalı için topu direkt olarak yönetime attı.

Tamamen kaybedildi!
4 milyon Euro’luk bonservis bedeli başta olmak üzere alındığı günden bu yana hep eleştirilen Alanzinho’nun Broos’un bu sözlerini duyduktan sonraki ruh halinin ne olacağı merak konusu. Bir başka merak konusu ise Sambacı’nın ne şekilde değerlendirileceği. Hocasının, ‘oynatmam’ dediği bir futbolcunun kendisini göstererek piyasa bulma ihtimali haliyle sıfır. O zaman ya zararına satılacak ya da bir başka hocanın keşfine bırakılacak

Bu Haberi yapan arkadaş yılın spor yazarı ödülü verdiğimiz SERHAT DEMİRTAŞ.
şimdi Hocamızın röportajına bakalım ne demiş.

Alanzinho’yu Ocak’tan sonra kadroda görmek istiyor musunuz? Yönetime böyle bir talebiniz olacak mı?

Neden olmasın. Oynamayan her oyuncuyu göndermek zorunda kalırsak devre arasında 8-9 oyuncu almak zorunda kalırız. Alanzinho’dan birkaç hafta sonra yararlanmayacağız diye bir şey yok. Ömer Aysan da katıldı. Ciddi sorunlar haricinde kadroyu bozmadan sezonu tamamlamak istiyoruz. Şuanda düşünmediğimiz oyuncuları ileride düşünebiliriz. Alanzinho iyi bir oyuncu.

Alanzinho konusunda verdiğiniz yanıtlar bizi tatmin etmedi? Bir teknik adam olarak Alanzinho’nun alınması hata mıydı? Alanzinho geçen Ocak ayında buraya geldi. Geldiğinden bu yana kaç defa ilk onbir oynadı. Aynı soruyu o dönem benim yerimde oturan hocaya sordunuz mu?

Her hocanın oyuncu konusunda tercihleri vardır. Yine söylüyorum oynamayan oyuncular birkaç hafta sonra oynayabilir. Şuanda oynamıyor diye gözden çıkardığımız anlamına gelmez. İstikrar yakalanamadığı sürece değişiklikler yapacağız. Bu değişiklikler içerisinde ona da yer açılabilir. Ve şunu söyleyeceğim, oyuncuyu kadroya almıyorsanız o oyuncuyu istemiyorsunuz anlamına gelmez.

Enes Ünal Kaya
28.10.2009, 09:18
Hoca basına bu kdr rahat oynatmıcam diyorsa futbolcusu için fanatikde yazanı demek istemiş işte kabaca

Travelair
28.10.2009, 09:21
Alanzinho'daki asıl sorun çok top kaybetmesi. Çok top kaybetmese işler düzelebilir. Ama zayıf bünyesi Türk futbolunun mücadeleci ve kapalı yapısını kaldıramıyor. Hakemlerin vermedikleri faullerin de etkisi var. Ya gs'nin Hagi'de yaptığı gibi "Yıldızlar korunsun" tezi ortaya atılmalı ve bu konuda kamuoyu oluşturulmalı ya da hocaya hak verilmeli; top kaptırıyor, defansta etkili değil, sola adam da alındı, neden 11 oynatsın? Oyunun durumuna göre sokar, fayda sağlamaya çalışır. Hatta ilerde imkan olursa satar, sistemine uygun futbolcu getirir

Muammer Demirel
28.10.2009, 09:41
Onur
Tayfun Giray Egemen Cale

Ceyhun Selçuk

Colman

Yattara Alanzinho
Gökhan

Bu onbirde ısrarcı olmalıyız kendi düşüncem

Hqmi
28.10.2009, 09:46
Yedin bitirdin Alanzinho'yu Bross efendi!! Bakalım Ocak'a kadar dayanabilcen mi? Olmadı Ocak da gidersin.

temel_yilmaz
28.10.2009, 10:00
Alanzinho çok top kaptırıyor fiziken de yetersiz diyelim ,iyide bu adam norveç liginden geldi norveçdeki en kısa adam 2 metre iri yarı ben pek fizik eksikliğine inanmıyorum.Her hocanın kompleksi var nedense bize gelenlerin hepsi kompleksli bir tane hoca alırsınız takımı libero sağbek çöplğüne döndürür bir tane daha hoca alırsınız yıldız oyuncu sevmez falan filan.
Bizim yanlışımız Alanzinho değil olmayan sistemimiz.

Travelair
28.10.2009, 10:21
Norveç'teki futbolla Türkiye'deki kıyaslanmamalı. Belki alınırken ben de fizikli ligde oynamasını biliyor Türkiye'de başarılı olur demişimdir fakat görülüyor ki buradaki kapalı futbol ve mücadele (Güreşimsi?) ona uymadı. Alanzinho'dan fayda elbette sağlanır. Mesela oyunun kontra atak gerektirdiği kısımlarında. Ya da Alanzinho'ya göre kadronuzu şekillendirir ve güçlendirirsiniz, 5 kaybeder birisini atar attırır, sonuç alırsınız

winner
28.10.2009, 10:49
Hepimiz biliriz bir laf vardır; Transfer teknik adama bırakılamayacak kadar ciddi bir iştir.Broos'un kulüpteki yarını belirsiz bu nedenle gönderilebilir şeklindeki imalarının yönetim tarafından ciddiye alınacağını sanmam...

BYGUNES
28.10.2009, 11:13
Ne zaman yeterince şans verildiki Alanzinho' ya ????????????:mad:

zafercalikoglu
28.10.2009, 11:18
alenzinho yattara nedir bunmlardan çektiğimiz,bu 2 si adam gibi oynasalardı takım şu anda en kötü 2 .ciydi.

Enes Ünal Kaya
28.10.2009, 11:41
alenzinho yattara nedir bunmlardan çektiğimiz,bu 2 si adam gibi oynasalardı takım şu anda en kötü 2 .ciydi.
pardon ama alanzinho istikrarlı dönemde çok başarılıydı.. asist gol ve üretek futbol adına gerekeni verdi

umitçebi
28.10.2009, 11:41
ya arkadaşalarr ADAMI ÇILDIRTCAKLAR YAAAAA..
BU ADAM YENİ Mİ GELDİ?? GEÇEN SEZON SON MAÇLARDA KALİTESİNİ ISPATLAMADIMI? HALA YOK FİZİK BİLMEM NE DENİP DURULUYOR..KAFAYI YİCEM YA..
ŞUAN FENERDEKİ PADİŞAH ALEX İÇİNDE NELER DENİYORDU HATIRLIYORMUSUNUZ İLK BAŞLARDA?
YA ALLAHIM SEN AKLIMI MUHAFAZA ET ŞU TAKIM ÜSTÜNDEKİ BEDDUAYI KALDIR YÖNETENLERDE SAÇMALAMAYA BAŞLADI..
ALANZİNHO DUYCAK ŞİMDİ BUNLARI NASIL KONSANTRE OLCAK?

28TS61
28.10.2009, 11:44
medya broosun aciklamarini saptirmis yine.

GERONIMO35
28.10.2009, 11:56
kellerin yıldızları yemesi işine dönmesin de bu iş sonunda

mehmets61
28.10.2009, 11:58
gökhan 6 milyon avro takımı o kursun en pahalı o!!!

ilhan
28.10.2009, 12:01
Sezon başında lige en hazır oyuncu, ligde oynanan ilk iki maçta en pozitif oynayan oyuncu birden sisteme uymuyor safsataları arasında kulübeye çekildi. Sonra dalga geçilir gibi 6-1, 3-1 olan maçlarda 88. dakikada oyuna alındı. Hocanın sistemine uymuyor. Tamam anlarım. Ama kulüp işini biliyor. Tanıtım, reklam oldu mu "Haydi Alanzinho, koş oğlum şurada tanıtım var." Neden? Çünkü taraftar Alanzinho'yu seviyor.

Ben bu konu hakkında fazla bir şey yazmayacağım. Fazla dile getirmek istemiyorum. Sadece şunu diyeceğim.

Geçmiş olsun Alanzinho.

erolizmts
28.10.2009, 12:25
Çalım sevdasından vazgeçsin. Şov yapmak yerine biraz takım oyunu oynasın. Umut gibi pres yapmasınıda kimse beklemiyor ama top rakip sahadayken zahmet edip ara sıra koşsun. Sağında solunda boş adamlar varken illede 3-4 kişinin arasına dalıp topları ezip kaybetmesin.

Bir hoca yıldız oyuncusunu silmez kolay kolay. Hugo Broos'un durup dururken bu düşünceye yöneldiğini sanmıyorum. Ersun Yanal bile Alanzinho'yu ilk 11'de ne kadar oynattıki? Demek ki bazı eksiklikleri mevcut ve bu eksikliklerini düzeltmek için çabalamıyor. En son oynadığı Galatasaray maçında dahi oynadığı süre içinde çok top ezdi ve hiçbir şekilde rakip savunmayı rahatsız edemedi. Çünkü düşündüğü tek şey şov yapmak ve çalım. Tamamen kendisi için oynuyor. Bence Alanzinho biraz da hocanın söylediklerine kulak versin.

ilhan
28.10.2009, 12:33
Tek bir örnek vermek istiyorum. Galatasaray maçında izlediğim, formamız altında ilk golünü atan Alanzinho; ne halı saha topçusudur, ne de şov amaçlı futbol oynar. Sorumluluk verildiğinde bütün yeteneğini takım oyunu ve takımı için kullanabilir.

Ben futbolu Alanzinho gibi adamlar için seven birisiyim. Takımımda böyle üst düzey futbolcuların olması beni mutlu ediyor. Oynamaması ya da oynatılmaması beni kahrediyor.

Ama susmak istiyorum.
Susmak en iyisi, zamana bırakmak en iyisi.
Şimdilik..

Atılay
28.10.2009, 13:19
Tek bir örnek vermek istiyorum. Galatasaray maçında izlediğim, formamız altında ilk golünü atan Alanzinho; ne halı saha topçusudur, ne de şov amaçlı futbol oynar. Sorumluluk verildiğinde bütün yeteneğini takım oyunu ve takımı için kullanabilir.

Ben futbolu Alanzinho gibi adamlar için seven birisiyim. Takımımda böyle üst düzey futbolcuların olması beni mutlu ediyor. Oynamaması ya da oynatılmaması beni kahrediyor.

Ama susmak istiyorum.
Susmak en iyisi, zamana bırakmak en iyisi.
Şimdilik..

İlhan bu zamana kadar susarak herşeyi kabullenerek ne halloldu dediğim gibi Broos derhal gönderilmeli

ilhan
28.10.2009, 13:20
Bence Broos da gönderilmemeli, Alanzinho da.

Herkes sussun demiyorum ki. Ben susmak istiyorum.

irfanb
28.10.2009, 13:29
Sisteminde olmayan adam neden acaba her maçda 18 kişilik kadroda..... Yoksa Selçuk gibi ,Gökhan gibi maçda zora düştüğünde kurtarıcı olarak oyuna sokmayı mı düşünüyor?

Kesinlikle.
Sen onbirde sans verme adama,yenik duruma düstügünde aklina gelen ilk isim o olsun.

Travelair
28.10.2009, 13:36
......................

winner
28.10.2009, 14:00
Alanzinho Norveç liginden gelmiş ve üst üste iki kez yılın futbolcusu seçilmiş bir oyuncu.Koyunun olmadığı yerde keçiye Abdurrahman Çelebi'mi demişler diye insanın aklına gelmiyor değil.

Bu arada bugünkü spor servisinde Mehmet Demirkol Alanzinho için sirk futbolcusu terimini kullandı.ayrıca sanılanın aksine geniş alanda değil, dar alanda daha başarılı olabileceğini savundu.Acaba yanlış mı kullanılıyor?

isimsiz_61
28.10.2009, 14:11
alanzinho yu neden oynatmıyor bir türlü anlamıyorum.bide bana göre göksuya şans verilmesi lazım

sametaydin
28.10.2009, 14:16
Hocanın ifadeler:

Buradan hareketle alanzinhoyu kaybetmek gibi bir durum sözkonusu değil. oynadığı maçlarda çok formsuzdu kötü oyunlar çıkardı. Yedekte beklemesi normal.

Atılay
28.10.2009, 14:36
Bence Broos da gönderilmemeli, Alanzinho da.

Herkes sussun demiyorum ki. Ben susmak istiyorum.

Broos yarını göremiyo daha doğrusu ne yapacağını bilmiyo bi planı programı yok bize yaramaz :)

genç61
28.10.2009, 15:28
valla hoca dogru demis alanzinho trabzonda oynicak adam degil ve oynatilmamali onu getiren hoce ersun yanal o bile oynatmiyordu adami burasi norvec ligi degil turkiye ligi bu adamin kapasitesi bu ligi kaldirmaz ama koy bu adami anadolunun diger takimlarini belki is yapar ama bizde olmaz

Metin Ural
28.10.2009, 15:44

sanki 35 adam arasindan 18 seciliyor.

hatice_61
28.10.2009, 15:46
aynen katılıyorum alanzşnhı gibi bir yer füzesi kaybedilmemeli bence çok şeyler yapabilir

ilhan
28.10.2009, 15:49
Broos yarını göremiyo daha doğrusu ne yapacağını bilmiyo bi planı programı yok bize yaramaz :)

Yarını ben de göremiyorum Atılay'cım. Sadece yarının Perşembe ve Cumhuriyet bayramı olduğunu biliyorum. Ben de bir işe yaramam. :)

temel_yilmaz
28.10.2009, 15:50
Kim ne derse desin Alanzinho iyi bir futbolcu görev verildiği zaman oynuyor zaten 90 .dakikada alıyor hoca onu oyuna bir çıksın oynasın göremedik doğru dürüst bir maçda oynadığını.
Bross hocam ben körüm banada yol göster.

Atılay
28.10.2009, 15:53
Yarını ben de göremiyorum Atılay'cım. Sadece yarının Perşembe ve Cumhuriyet bayramı olduğunu biliyorum. Ben de bir işe yaramam. :)

Eylül'den Alanzinho olayını çözüme kavuşturmalıydı ve yönetime satılması gerektiğini kadrosunda düşünmediğini söylemesi gerekirdi tüm bunlar Broos'u kahin yapmazdı heralde İlhancım :)

Şahinoğlu
28.10.2009, 15:55
Hoca gidecek Alanzinho değil , ileri 2 linin arkasına Alan'ı monte edemeyen hoca ne yazıkki hoca değil hadi deplasmanı geçtim Avni Aker'de böyle oynat be hocam elindeki oyuncuya göre sistem yapamayan hoca başarılı olamaz, Bursaspor'un kadrosuna bak bide senin kadrona bak Ertuğrul'u beğenirsiniz beğenmezsiniz eldeki kadroya göre başarılı bide bizim hocaya bak her maç farklı 11 ve başarılı olmayı bekliyoruz kusura bakma Bross sen gideceksin Alanzinho değil, adamı kaç maç 11 de oynattınki maçta geri düş sonra kurtarıcı olarak Alan'ı al oda oynayamayınca takım arkadaşları gibi suçlu Alan olsun, devre arasına kadar fark fazla açılmamalı Tekke geri gelmeli ve hoca gönderilmeli eğer bu işleri becerebilirsek ikinci yarı yüzlerimizi yerden kaldıracağız inşallah.

Samet Yildirim
28.10.2009, 15:55
Tek santrafor arkasi oynadik son 2 mac nasil uymuyor sisteme hocam ?? Alanzinho kaiteli bir oyuncu bunu tartismam bile hoca bana göre hatali.

Broos gelecegi yok zaten, alanzinho yu gönderip hata yapmam.

Murat 61
28.10.2009, 16:07
Hocayı herzaman destekliyorum ancak, Alanzinho konusunda yanlış yaptığını birileri ona söylemeli.

genç61
28.10.2009, 16:08
alanzinhoya gidecek baska yabanci gelcek dertler bitecek

Sacit
28.10.2009, 19:02
bu adama ben ancak başka türlü seslenirim

a f s
28.10.2009, 19:06
http://trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/2867-6J3V5F6H.jpg

Elinde takıma katkı sağlayacak durumda oynayacak bir oyuncuyu oynamamak gibi bir lükse gireceğini sanmıyorum. Takıma katkı sağlamasını hepimizden çok istiyordur. Takımda herkes çalışsın, formayı hak eden giysin.

Mert Oğuzlu61
28.10.2009, 19:06
hugo broos un gerçekten devre arasını getirebileceğine inanıyormusunuz ?

yönetim devre arasında operasyon yapacak en başından beri yönetimin aklında şenol güneş ismi var bunu sağır sultan duydu, hugo bu sezon sonunu getiremez diyorum görünen köy kılavuz istemez ben 16 yaşındayım bu işleri çözdüm artık renktaşlar ts yi tutuyoruz sonuçta bu işleri en iyi bizim bilmemiz gerek :D:D:D

dayansın alanzinho devre arasına kadar.

Birtan Karaman
28.10.2009, 19:30
Bu Sene'yi Reklam Ürünü Olarak Kullanıldı Nerdeyse.

Fatih Özkan
28.10.2009, 20:21
Bu adamı oynatmamasına anlam veremiyorum...
Biz mi bazı şeyleri göremiyoruz ?

hamucera
28.10.2009, 20:31
hugo broos un gerçekten devre arasını getirebileceğine inanıyormusunuz ?

yönetim devre arasında operasyon yapacak en başından beri yönetimin aklında şenol güneş ismi var bunu sağır sultan duydu, hugo bu sezon sonunu getiremez diyorum görünen köy kılavuz istemez ben 16 yaşındayım bu işleri çözdüm artık renktaşlar ts yi tutuyoruz sonuçta bu işleri en iyi bizim bilmemiz gerek :D:D:D

dayansın alanzinho devre arasına kadar.

hoca 50 yaşında futbolculuğunda şampiyonluk görmüş, teknik adamlığında şampiyonluk görmüş ama halen işi çözememiş, bizim taraftarımız 16 yaşında işi çözmüş işte, futbol bilginleriyiz biz. Hocanın gideceğini bile hemen anlayabiliyoruz.

Alanzinho dayansın ama Ersun hoca da sürekli oynatmamıştı, bir hoca inadına kendini ateşe atarmı, kazanç kapısını kapatır mı, işsiz kalmayı göze alırmı, demek ki formayı ondan çok hakedenler olduğuna inanıyor, ayrıca basına yansıyan idman şovlarının bence hiçbir önemi yok, taraftarı gaza getirmenin en kolay yolu sadece

Miraç Atalay Çiftçi
28.10.2009, 20:35
Ben Broos'un kötü niyetle birşey yaptığını sanmıyorum.
Oyun stiline uymuyorsa ne yapabilir?

Haa, Broos gidince ne yapacağız diyorsanız, onu da yönetim düşünmeli.

İHSAN
28.10.2009, 20:51
Hocanın onu harcayıp harcamayacağı, kısmen hocanın ama ziyadesiyle de Alanzinho'nun elinde. Gayret edecek, elinden geleni yapacak; olmazsa o zaman bizzat tepki koyarız.

Kadir İlhan
28.10.2009, 21:14
Sezon başında lige en hazır oyuncu, ligde oynanan ilk iki maçta en pozitif oynayan oyuncu birden sisteme uymuyor safsataları arasında kulübeye çekildi. Sonra dalga geçilir gibi 6-1, 3-1 olan maçlarda 88. dakikada oyuna alındı. Hocanın sistemine uymuyor. Tamam anlarım. Ama kulüp işini biliyor. Tanıtım, reklam oldu mu "Haydi Alanzinho, koş oğlum şurada tanıtım var." Neden? Çünkü taraftar Alanzinho'yu seviyor.

Ben bu konu hakkında fazla bir şey yazmayacağım. Fazla dile getirmek istemiyorum. Sadece şunu diyeceğim.

Geçmiş olsun Alanzinho.

Bende katılıyorum sana İlhan...

Mehmet Sarigül
28.10.2009, 21:16
"Alanzinho sistemime uygun değil."

Hugo Broos cok dogru söylemis...

Trabzonspor'un (H. Broos'un!) bir sistemi yok ki Alanzinho bu sisteme uysun.
Alanzinho'nun olmayan bir sisteme uymasi biraz zor...

ergin cesit
28.10.2009, 21:18
dikine futbol oynayan bir futbolcu bu kadar kolay harcanmamalı.sahtekar yattaraya verdiğimiz desteği alanzinho ya veriyormuyuz özeleştiri yapalım mı biraz

Enes Ünal Kaya
28.10.2009, 21:18
hangi sisteme uygun değil.. yattara nın enginin forma giyebildiğimi..

her maç 4-5-1 çıktığımı yoksa sonradan döndüğü 4-4-2 ye mi ..

alanzinho yoksa uzaylı mı uçarak fln oynuyorda bizim öle bi mevkimiz mi yok :)

Mustafa Hazıroğlu
28.10.2009, 22:08
Alanzinho > Hugo Bross

Cafer Bulur
28.10.2009, 22:33
Broos,alanzinho ve yattara tarzi oyunculardan haz almiyor,bu bir gercek bana göre.

Böyle olmasaydi 3-1 ve hatta 6-1 devam eden maclarda son dakikada oyuna alinmazdi alanzinho.

Broos kimi oynatip kimi oynatmayacagina kendisi karar verir ama basarisizlik geri geldi mi bu da broosun sonu olur,bu da bir gercek.

Enes Ünal Kaya
28.10.2009, 22:45
http://www.youtube.com/watch?v=a9kKhENmqLM&feature=related

NorvecLilerin Fiziklerine Dikkat... Bide 2 Kere Yılın Oyuncusu SeçiLen Alanzinhonun Adamları Nasıl Madare Ettiğine Bakın.. lavezzide çok iyi

hodlu
28.10.2009, 22:46
Kaliteli ve yetenekli oyunculara sistemime uymuyor demek bence bir hocanın basiretsizliği demektir...

Serhat
28.10.2009, 22:57
Başlığa aynen katılıyorum...

HAYRETTİN
28.10.2009, 23:14
Alanzinyo takımı kazansın yok öle futbolcuyu kazanalım diye tavizler, yattrayı kazanıcaz diye ne hale geldik

A.T.R
28.10.2009, 23:34
Fanatikteki "EVİNE DÖN ALANZİNHO" haberi tam bir fiyaskodur. Bu habere yorum yazdım ama yayınlamıyorlar. Terbiyesizlik ancak bu kadar olur. Çünkü aynı sayfada "ALANZİNHO'YU DÜŞÜNMÜYORUM" başlıklı haberle tamamen çeliştiğini görmem mümkün. Kaldı ki attıkları başlık tamamen taraftarı tahrik ve yanlış yönlendirmek için. Yazının içeriğine baktığınızda ise şu ifadeleri görüyorsunuz
"Brezilyalı futbolcu Alanziho'yu şu andaki oyun sisteminde düşünmediğini de belirten Broos, "Alanzinho konusunda çok fazla bir şey söyleme gerekliliği görmüyorum. Çünkü şu anda Alanzinho'yu ilk on birde oynatmayı düşünmüyorum. Ancak bu ondan vazgeçtim, bir daha oynatmayacağım anlamına gelmiyor. Oynamayan her oyuncuyu göndermek zorunda kalırsak devre arasında 8 - 9 oyuncu almak zorunda kalırız. Alanzinho'dan birkaç hafta sonra yararlanmayacağız diye bir şey yok."
ama başlığa baktığınızda Alanzinho'yu tamamen sildiğini ifade etmiş olduğunu düşünüyorsunuz. Asıl vahim durum ise bu röpörtajı sayfasına(internet) koyan Fanatik Gazetesi editörü daha aktüel bir başka Alnazinho haberinde (EVİNE DÖN ALANZİNHO) ise şöyle diyor :"Asıl problem Brezilyalı’nın biletini kestiğini bu kez çok net ifadelerle belirtip, üstüne bir de, “Haliyle her oynamayan oyuncu gibi onun da gitmesi yönünde bir talebim olabilir” demesiydi.

Lütfen şimdi dönün ve mavi renkte yazılan bölümü okuyun.Nedir bu habercilik mi? Yok sa tam bir fiyasko mu. Yoksa kasten yapılmış bir PROVAKASYON MU?

Ha bu arada bu iki haberin altına bu haberlerdeki tezatı görmeyip HUGO BROOS hakkında anlamsızca yorum yapan TARAFTARLARIMIZI(!!) anlamak mümkün değil. Ayıptır, yazıktır

A.T.R
28.10.2009, 23:41

Şu sorya verilen cevap bu iken hala daha HUGO gitsin ALANZİNHO kalsın diye foruma da yazanları anlamak imkan dahilinde değil. Yahu arkadaşlarım sizler de mi bir SERHAT DEMİRTAŞ oldunuz yahu? İz'anınız yok hadi de insafınız da mı yok?

CAFER ÖZER
29.10.2009, 09:51
Hoca Hiç bir şeyden anlamıyorsan Şu anda Forvet Oyuncun Yok
Umut Yada Gökhandan Birisini Dinlendireceksen Alanzinhoyu Onlardan Birisinin yanında Forvet Olarak dene,Hiç bir şey yapmazssa ceza sahası İçerisinde Rakip defansı rahatsız eder,Penaltı yaptırır,Diğer Forvete Boş alanlar yaratır.
Şu an Yönetim almadığından Forvette Altarnatifin Yok neden Denemiyorsun Gökhan-Alanzinho
Yada Umut-Alanzinho
İlla Urbain Bremsi geri çağıralımda Libero Hamdiden nasıl Golcü yapılır öğretsinmi sana.
Yeter atrık ya her hocanın işe yarayacak Oyuncuları harcamasından
Ziya İnadı Yüzünden Marcelinho-Musampa harcandı Marcelinho bizden sonra Alamnyada döktürdü,Hala Brezilya liginde Oynuyor,Geçen seyrettim Bir maçta 2 gol bir asist.
Yeter artık Kabilieyetsiz Hocalar Kabiliyteli Oyuncuları harcamasın,
Alanzinhoya gelene kadar ne kadar Çok harcanacak Oyuncu var.
Başta Engin geldiği günden beridir.Tolus maçında Golde yaptığı katkı haricinde Hiç yok.Ama el Üstünde,
İlla Alanzinhonunda Trabzonda abisi dayısı,Amcasımı olması gerekiyor Torpille Oynaması için.
O zaman Neden o kadar paraları verip Alıyoruz böyle oyuncuları,
Kaç kez şans verdin adamada nasıl karar verdin Kötü olduğuna,
Engine Verdiğin şansın yarısnı ona verdinmi,Tayfuna tanıdğın Toleransı ona tanıdınmı,
Tjikuzuya verdiğin 4,5 maçlık şansı ona neden 1 maç bile vermiyorsun.
Yazık gerçekten Olan bize oluyor,
medya Önünde Oyuncu ile isim vererek açıklama yapıyor,Ondan sonra Yanlış anlaşıldım diyor.

hamucera
29.10.2009, 16:25
http://www.youtube.com/watch?v=a9kKhENmqLM&feature=related

NorvecLilerin Fiziklerine Dikkat... Bide 2 Kere Yılın Oyuncusu SeçiLen Alanzinhonun Adamları Nasıl Madare Ettiğine Bakın.. lavezzide çok iyi

bunları izlerken 2-3 tane takımdan ibaret olduğunu da gördünüz mü, sanki norveç 5 takımlı bir lig,

birde Alanzinho yu çok sevip özellikle ondan dolayı hocayı göndermek isteyen yaş ortalaması dikkatimi çekti 17-18, acaba sizmi daha iyi biliyorsunuz yada tecrübe denen şey artık 20 yaş altına mı düştü

ergin cesit
29.10.2009, 16:39
gökdenizden sonraki geriye pas atmayan tek oyuncumuz

Cafer Bulur
29.10.2009, 17:33
Broos cok sansli bence.

Cünkü yabanci oldugu icin.

Broosun yattara ve alanzinhoya yaptiklarini simdiye kadar bir Türk hoca yapsaydi yerden yere vurulurdu.

Mesela ziya dogan yapsaydi neler yazilirdi düsünemiyorum.;)

hamucera
29.10.2009, 17:38
Broos cok sansli bence.

Cünkü yabanci oldugu icin.

Broosun yattara ve alanzinhoya yaptiklarini simdiye kadar bir Türk hoca yapsaydi yerden yere vurulurdu.

Mesela ziya dogan yapsaydi neler yazilirdi düsünemiyorum.;)

ne yapmış adamlara çok merak ettim açıkçası, oynatmamış, Türkiyede Elano, Santos yedek kalıyor, Yattara, Alanzinho çok iyi bu oyunculardan da oynamamaları oyundan alınmaları bu kadar anormal gösteriliyor,. 2 hareketle göz boyayan oyuncuları artık yüceltmek yerine, canını dişine katan oyunculara daha fazla değer vermeyi bilmeli taraftarlar

Cafer Bulur
29.10.2009, 17:46
ne yapmış adamlara çok merak ettim açıkçası, oynatmamış, Türkiyede Elano, Santos yedek kalıyor, Yattara, Alanzinho çok iyi bu oyunculardan da oynamamaları oyundan alınmaları bu kadar anormal gösteriliyor,. 2 hareketle göz boyayan oyuncuları artık yüceltmek yerine, canını dişine katan oyunculara daha fazla değer vermeyi bilmeli taraftarlar
Ben bahsettigin oyunculari yücelten birisi degilim.

Sadece bizim taraftarin yerli ve yabanciya böyle durumlarda ayni ölcüde yaklasmadigini anlatmak istedim.

Enes Ünal Kaya
29.10.2009, 17:52
Ben bahsettigin oyunculari yücelten birisi degilim.

Sadece bizim taraftarin yerli ve yabanciya böyle durumlarda ayni ölcüde yaklasmadigini anlatmak istedim.
ersun yanal kör dese bak neler oluyodu sen haklısın abi ;)