PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Dünya Güreş Şampiyonu Türkiye...

AdemS
28.09.2009, 03:48
Türkiye, Dünyayı Mindere Yapıştırdı..

http://image.haber7.com/haber/haber7/photos/133220090928022746971.jpg

Danimarka'nın Herning kentinde düzenlenen Dünya Güreş Şampiyonası'nda Türkiye, grekoromen stilde takım halinde şampiyon oldu. İran ikinci sırada yer alırken Azerbaycan da üçüncü sırada yer aldı..

84 kiloda Nazmi Avluca ve 74 kiloda Selçuk Çebi ile altın, 120 kiloda da Rıza Kayaalp ile bronz madalya kazanan Türkiye, 44 puanla şampiyonada ilk sırayı elde etti ve 2006'da Çin'de düzenlenen Dünya Şampiyonası'ndan sonra, tarihinde ikinci kez takım halinde şampiyon oldu.

Güreşte 'Dünya Şampiyonu'yuz

74 kiloda dün Selçuk Çebi altın, 120 kiloda Rıza Kayaalp bronz alınca Türkiye toplamda 2 altın 1 bronz ile zirveye yerleşti.
Danimarka'nın Herning kentinde sona eren Dünya Güreş Şampiyonası'nda Türkiye, grekoromen stilde takım halinde şampiyonluğa ulaştı. Grekoromen stil 84 kiloda Nazmi Avluca ve 74 kiloda Selçuk Çebi ile altın, 120 kiloda da Rıza Kayaalp ile bronz madalya kazanan Türkiye, 44 puanla ilk sırayı elde etti ve 2006'da Çin'den sonra 2. kez takım halinde şampiyon
oldu.
39 puanla İran ikinci, 38 puanla Azerbaycan üçüncü oldu. Güreş Federasyonu Başkanı Osman Aşkın Bak, "Danimarka'da tarih yazdık" dedi. Bak şunları söyledi: "2011 Dünya Şampiyonası İstanbul'a verildi. İki efsane güreşçimiz Mustafa Dağıstanlı ve Hamza Yerlikaya 'Hall of Fame' ödülünü aldı. Hakemimiz Bekir Çeker de yine 'altın düdük' ile ödüllendirildi."

BAK: ''DANİMARKA'DA TARİH YAZDIK''

Güreş Federasyonu Başkanı Osman Aşkın Bak, Grekoromen Güreş Milli Takımı'nın takım halinde şampiyonluğa ulaşmasının ardından AA muhabirine yaptığı açıklamada, ''Danimarka'da tarih yazdık'' dedi.
Şampiyona öncesi Danimarka'da yapılan FILA toplantısında, 2011 yılındaki Dünya Şampiyonası'nın İstanbul'a verildiğini hatırlatan Bak, şöyle devam etti:
''Bu büyük başarımızın ardından, 2 efsane güreşçimiz Mustafa Dağıstanlı ve Hamza Yerlikaya'ya FILA tarafından 'Hall of Fame' ödülü verildi. Hakemimiz Bekir Çeker de yine FILA tarafından şampiyonanın en başarılı hakemi seçildi ve 'altın düdük' ile ödüllendirildi. Grekoromen stilde tarihimizde ikinci kez takım halinde şampiyonluğa ulaştık. Tüm dünyaya Türk güreşinin gücünü bir kez daha göstererek tarih yazdık.''

AdemS
28.09.2009, 03:53
74 KG SELÇUK ÇEBİ DÜNYA ŞAMPİYONU

http://www.tgf.gov.tr/images/articles/editor/cebisel09.jpg

http://www.tgf.gov.tr/images/articles/editor/selcuukcebbiii.jpg

AdemS
28.09.2009, 03:56
NAZMİ AVLUCA YİNE YAPTI YAPACAĞINI (ŞAMPİYON OLDU)

http://www.tgf.gov.tr/images/articles/editor/nazmi092.jpg

http://www.tgf.gov.tr/images/articles/editor/sampiyonnazmi.jpg

AdemS
28.09.2009, 03:59
RIZA KAYAALP DÜNYA ÜÇÜNCÜSÜ

http://www.tgf.gov.tr/images/articles/editor/lpoezriza.jpg

http://www.tgf.gov.tr/images/articles/editor/rizaa09kaya.jpg

Cengiz Çubukcu
28.09.2009, 08:00
Dün akşam bu haberi duyunca çok mutlu oldum, bir sonraki dünya şampiyonası Türkiyedeymiş . kaçmaz...

Külünkoğlu
28.09.2009, 08:44
Helal olsun güreşcilerimize. Tebrikler teşekkürler hepsine.

Dursun Kaplan
28.09.2009, 08:47
Helal olsun sporcularımıza. :alkış:

UğuR
28.09.2009, 09:45
Ata sporumuz olan güreşde göğsümüzü kabartan tüm güreşçilerimize teşekkürler...Helal olsun.

Cengiz Çubukcu
28.09.2009, 13:13
Trabzon'dan Dünya Şampiyonu

Trabzon'un Araklı ilçesinden 74.kg güreşçisi Selçuk Çebi grekoromende Dünya Şampiyonu oldu

Danimarka'nın Herning kentinde düzenlenen Dünya Güreş Şampiyonası'nın son gününde mindere çıkan Grekoromen Milli Takımı sporcularından Trabzonlu güreşci Selçuk Çebi, altın madalya kazandı.

74 kiloda mücadele eden Araklılı Selçuk Çebi, final müsabakasında da evsahibi ülkeden Mark Madsen'i müsabakadan 2-0 galip ayrıldı.

Trabzon'un Araklı ilçesinden olan 1982 doğumlu Çebi ,Güreş'e Trabzon Belediyespor'da antrenör Mustafa Şahin nezaretinde başladı. 6 yıl Trabzon'da güreş yaptıktan sonra Çaykur Rizespor'a transfer oldu.Çebi son transferini ise İstanbul Bş Belediyespor'a yaptı.

Halen Trabzon'un Hayrat İlçesinde Gülderen ilköğretim okulunda görev yapan Çebi, İstanbul Büyükşehir Belediyespor forması altında güreşirken çalışmalarını yine Trabzon'da sürdürüyor.

Çebi, Dünya Güreş Şampiyonası'nda Nazmi Avluca'dan sonra Türkiye'ye ikinci altın madalyayı kazandırmayı başardı. Çebi'nin dünya şampilyonu olması Trabzon'da ve görev yaptığı Hayrat Gülderen ilk okulunda sevinçle karşılandı.

Özge
28.09.2009, 14:16
Dün Selçuk'u izledim.Soyadını görünce babam Trabzonludur kesin dedi internetten baktım bulamamıştım demek Trabzonluymuş:)Hepsini tebrik ediyorum.

OLCAY ÇAKIR
28.09.2009, 14:17
Selçuk Çebi uzaktanda olsa akrabam.
Araklı'lı.
Tanışmıyoruzdur.

Tüm güreşçilerimizi tebrik ediyorum.

Helal olsun onlara.

Biz gençtik.
Okul yıllarımızdı,Araklı'da idealist bir beden eğitimi hocası imam hatip lisesinde güreşe merak salmıştı.

Bana tuhaf geliyordu.
Arkadaşlarımada.
Varsa yoksa futbol için debelenen kentin bir ilçesiydik neticede.
Futbol varken,neymiş efendim güreş.!

Biz kumsalda top oynarken o yıllarda, Barcelona'da dünya 3. sü olmuş genç bir kardeşimizi hatırlıyorum 1.60 lık boyuyla,meraklı ve iri kıyım bir kaç arkadaşımı saniyesinde tuş ediyordu..Araklı sahillerinde bir dünya 3.sü.

Araklı'da güreşin benim açımdan,tarihi böyledir.

Selçuk Çebi kardeşim o şartlarda,bir idealist Anadolu öğretmeninin eseridir benim nazarımda..

İyi irdelenmeli.

Herşey futbol,futbol hiçbirşey..

T.B_1461
28.09.2009, 14:18
Tüm güreşcilerimizi tebrik ederim. Yüreklerine sağlık.

OLCAY ÇAKIR
28.09.2009, 15:04
Keşke bu başlık genele alınsa 1-2 gün..:)

Cengiz Çubukcu
28.09.2009, 15:20
akşam soyadını duyunca tüylerim diken diken oldu, Trabzonda boks'u judo'yu duymuştum ama güreşi ilk defa duydum....hep söylüyoruz Trabzon sadece futbolla yatıp kalkacak bir şehir olmamalı , sporun her dalı olmalı....

Osman Yavuz
28.09.2009, 16:42
Güreşte 10 yıl öncesinde fırtınalar estirirken son zamanlarda bir düşüş içerisindeydik.Bu şampiyonluk süper oldu.Başta Selçuk olmak üzere bütün güreşçilerimizi tebrik ediyorum.Helal olsun size.

firidin61
28.09.2009, 17:44
Güreşçilerimizi tebrik ediyorum . Gurur duyduk :alkış:

OLCAY ÇAKIR
28.09.2009, 20:55
Keşke genele alınsa 1-2 gün:)

ahmetto
28.09.2009, 21:22
Eskiden hiç kaçırmazdın güreş şampiyonalarını trt den.O Zamanlar iyiydik.Sonra düşüşteydik.Ama toparlanıyoruz inşallah takım halinde başarı önemli.Tebrik ediyorum güreşçilerimizi.

Travelair
29.09.2009, 09:25
Grokoromen Milli Takımımızı tebrik ediyorum. Başarılarımızın devamı dileğimle

Kasım Hilal
29.09.2009, 12:13
Güreşçilerimizden sadece şampiyon olduklarında haber alabiliyoruz..
Bu taraftan bakında haber olmayı başarmaları çok güzel..
Helal olsun hepsine..

OLCAY ÇAKIR
29.09.2009, 12:14
Genele alınsa keşke:)

magicyattara
29.09.2009, 12:27
http://www.tgf.gov.tr/images/articles/editor/cebisel09.jpg

Selçuk gibi yürekli ve güçlü futbolculara ihtiyacımız var.:)

Selçuk Çebi'ye gönülden teşekkürler.Adını daha önceden de duymuştum.Dünya şampiyonu olduğunu öğrenince nasıl gururlandım.
Trabzon'umuzda bu potansiyel de var demek ki.
Güreş'e Trabzon'da pek ilgi gösterilmemesinden dolayı,gecikmiş bir şampiyonluk olarak alıyorum bunu.

bordo61
29.09.2009, 13:08
Başlık burada olunca dikkatimizi çekmiyor tabi futbol olmayınca habelerede öyle kenardan köşeden çıkıyor Tebrikler

Sinem Yılmaz61
29.09.2009, 15:10
Helal olsun Türkiyeme, helal olsun Trabzonlu Hemsolarimiza......Tebrikler ederim :)

OLCAY ÇAKIR
29.09.2009, 15:41

İskender66
29.09.2009, 18:58
BAŞKENT ŞAMPİYONLARI BAĞRINA BASTI

Danimarka'da gerçekleştirilen Dünya Güreş Şampiyonası'nda altın madalya kazanarak Dünya Şampiyonu olan Nazmi Avluca ile şampiyonada bronz madalya kazanan Rıza Kayaalp, Ankara'da çoşkuyla karşılandı.
Danimarka'nın Herning kentinde düzenlenen Dünya Güreş Şampiyonası'nda, Grekoromen sitilde takım halinde birinci olan milli takımın, altın madalyalı sporcusu Nazmi Avluca ile bronz madalyalı sporcusu Rıza Kayaalp, Ankara'ya geldi. Danimarka'dan İstanbul aktarmalı olarak Ankara'ya gelen şampiyon güreşçiler, Esenboğa Havalimanı'nda aileleri, sporcu arkadaşları ve çok sayıda vatandaş tarafından çiçeklerle karşılandı.
Dünya Şampiyonu Avluca, altın madalya sevincini, havaalanına kendisini karşılamaya gelen kızı Zeynep ve küçük oğlu Muhammed'i kucağına alıp, sarılarak paylaştı. Avluca, şampiyonada takım halinde birinci olduklarını belirterek, gurbetteki vatandaşlarında şampiyona boyunca kendilerini desteklediğini söyledi. Altın madalya kazandıktan sonra Başbakanın ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı'nın kendisini arayarak tebrik ettiğini ifade eden Avluca, "Buradan herkese teşekkür ediyorum" dedi.
Şampiyon güreşçiler, karşılama töreninin ardından, havaalanından üstü açık bir otobüs ve çok sayıda araçtan oluşan konvoyla, şehir merkezine doğru hareket etti. Konvoya, Büyükşehir Belediyesi'nin motorize zabıta ekipleri ile çok sayıda büyükşehir belediyesine ait ses aracı da eşlik etti. Avluca ve Kayaalp'e yol boyunca vatandaşlar yoğun sevgi gösterisinde bulunurken, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melik Gökçek, şampiyon güreşçileri Kızılay Meydanı'nda karşıladı. El sallayarak otobüsün üzerindeki
güreşçileri selamlayan Gökçek, daha sonra yanına gelen güreşçileri sarılarak tebrik etti. Vatandaşlarda, patlayan maytaplar ve kırmızı fişekler eşliğinde başarılı sporcuları bağrına bastı.
http://www.sporyolu.com/images/stories/ampiyon3.jpgDanimarka'da gerçekleştirilen Dünya Güreş Şampiyonası'nda altın madalya kazanarak Dünya Şampiyonu olan Nazmi Avluca ile şampiyonada bronz madalya kazanan Rıza Kayaalp, Ankara'da çoşkuyla karşılandı.
Danimarka'nın Herning kentinde düzenlenen Dünya Güreş Şampiyonası'nda, Grekoromen sitilde takım halinde birinci olan milli takımın, altın madalyalı sporcusu Nazmi Avluca ile bronz madalyalı sporcusu Rıza Kayaalp, Ankara'ya geldi. Danimarka'dan İstanbul aktarmalı olarak Ankara'ya gelen şampiyon güreşçiler, Esenboğa Havalimanı'nda aileleri, sporcu arkadaşları ve çok sayıda vatandaş tarafından çiçeklerle karşılandı.
Dünya Şampiyonu Avluca, altın madalya sevincini, havaalanına kendisini karşılamaya gelen kızı Zeynep ve küçük oğlu Muhammed'i kucağına alıp, sarılarak paylaştı. Avluca, şampiyonada takım halinde birinci olduklarını belirterek, gurbetteki vatandaşlarında şampiyona boyunca kendilerini desteklediğini söyledi. Altın madalya kazandıktan sonra Başbakanın ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı'nın kendisini arayarak tebrik ettiğini ifade eden Avluca, "Buradan herkese teşekkür ediyorum" dedi.
Şampiyon güreşçiler, karşılama töreninin ardından, havaalanından üstü açık bir otobüs ve çok sayıda araçtan oluşan konvoyla, şehir merkezine doğru hareket etti. Konvoya, Büyükşehir Belediyesi'nin motorize zabıta ekipleri ile çok sayıda büyükşehir belediyesine ait ses aracı da eşlik etti. Avluca ve Kayaalp'e yol boyunca vatandaşlar yoğun sevgi gösterisinde bulunurken, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melik Gökçek, şampiyon güreşçileri Kızılay Meydanı'nda karşıladı. El sallayarak otobüsün üzerindeki
güreşçileri selamlayan Gökçek, daha sonra yanına gelen güreşçileri sarılarak tebrik etti. Vatandaşlarda, patlayan maytaplar ve kırmızı fişekler eşliğinde başarılı sporcuları bağrına bastı.

http://www.sporyolu.com/images/stories/ampiyon.jpg
http://www.sporyolu.com/images/stories/ampiyon2.jpg

AdemS
29.09.2009, 21:47
Keşke bu başlık genele alınsa 1-2 gün..:)

Olcay Abi üstün gayretlerinden dolayı tebrik ediyorum :)
Ben de BMN Forum başlığında dile getirdim bunu, birazdan yönetici arkadaşlarımız alır heralde Genel'e :)

Fatih
29.09.2009, 22:11
Güreşçilerimizi tebrik ediyor başarılarının devamını diliyorum.

AdemS
29.09.2009, 22:16
AVLUCA TARİH YAZDI

http://www.gsgm.gov.tr/basin/fotograflar/nazmi_354.jpg

Güreş yaşantısında büyükler kategorisinde 2008 yılında Pekin’de yapılan olimpiyatlarda üçüncü olan Nazmi Avluca, Danimarka’nın Herning kentinde yapılan dünya şampiyonasının altın madalya kazanarak bu alanda ikinci dünya şampiyonluğu başarısını elde etti. Avluca, daha önce 1999 yılında Atina’da dünya şampiyonasında altın madalya kazanmıştı. 10 yıl aradan sonra ikinci defa aynı başarıyı yakalayan Nazmi Avluca, 2006 yılında Çin’in Guangzhou kentinde dünya ikincisi, 1998 Gavle 2005’te Budapeşte’de dünya üçüncülüklerini kazandı. Nazmi Avluca, kariyerinde ise üç defa Avrupa şampiyonluğuna ulaştı. Tecrübeli güreşçimiz, 1996 Budapeşte, 2004 Heparende ve 2006 Tampere’de altın madalya kazandı. Avluca, 1998 Minks, ve 2001’de İstanbul’da ize Avrupa üçüncülüğü elde etti.

SIRADA OLİMPİYAT VAR
Spor yaşantısı boyunca henüz olimpiyat şampiyonluğuna ulaşamayan Nazmi Avluca, dünya şampiyonasındaki başarısının ardından gözünü 2012 Londra Olimpiyatları’na dikti. Tecrübeli güreşçimiz, 2012 yılında yapılacak Londra Olimpiyatları’nda altın madalya kazandıktan sonra minderlere veda edeceğini açıkladı. Bugünden itibaren 2012 Londra Olimpiyatları’nın hazırlıklarına başlayacağını ifade eden Nazmi Avluca, “Spor yaşantımı olimpiyat şampiyonu olarak taçlandırmak istiyorum. Allah’tan bir sakatlık gelmediği sürece bu hedefi gerçekleştirip çok sevdiğim güreşe veda etmek istiyorum. Ayrıca gözüm arkada kalmayacak çünkü alttan gelen çok kabiliyetli gençlerimiz var” dedi.

Kaynak: Türkiye Güreş Federasyonu..

OLCAY ÇAKIR
29.09.2009, 22:18
Yöneticilerim saolsun..

Şimdi çok daha şık oldu..

Çok daha güzel oldu..

İçimiz dışımız futbol olmuş..

Gerçek şampiyonları hep ikinci plana itiyorduk..

Hep derim.

Şu ülke,futbola harcadıklarını diğer spor dallarına aktarsaydı...

Neyse...

Bu evden eve taşımada emeği geçen yöneticilerimi tebrik ediyorum...

Sahi,Trabzonda bir etkinlik oldumu,olacakmı şampiyonumuz için?

AdemS
29.09.2009, 22:21
Bir futbol takımımız Avrupa'da Çeyrek Final'e çıksa aylarca medyanın dilinden düşmez..
Güreşçilerimiz Dünya Şampiyonu oldu birkaç gün sonra hatırlanmayacak bile..

OLCAY ÇAKIR
29.09.2009, 22:33
Bu sayfada kısa bir yazı yazmıştım,okumanızı isterim tekrar.
Araklı'lı.
Tanışmıyoruzdur.

Helal olsun onlara.

Biz gençtik.
Okul yıllarımızdı,Araklı'da idealist bir beden eğitimi hocası imam hatip lisesinde güreşe merak salmıştı.

Bana tuhaf geliyordu.
Arkadaşlarımada.

Biz kumsalda top oynarken o yıllarda, Barcelona'da dünya 3. sü olmuş genç bir kardeşimizi hatırlıyorum 1.60 lık boyuyla,meraklı ve iri kıyım bir kaç arkadaşımı saniyesinde tuş ediyordu..Araklı sahillerinde bir dünya 3.sü.

Selçuk Çebi kardeşim o şartlarda,bir idealist Anadolu öğretmeninin eseridir benim nazarımda..

İyi irdelenmeli.

İsmail Alkan
29.09.2009, 22:36
Öncelikle dünya şampiyonu olan güreşçilerimizi kutlayalım.

Çebi, Çaykur altyapısından yetişmiş ve geçen yıla kadar çaykur formasıyla güreşen bir sporcumuz, hocasıda Kazım Koyuncunun amcasının oğlu, benimde çocukluk arkadaşım olan Rüstem Koyuncu'dur. (Bu yaz, Metin Külünk'le Kazımın mezar ziyaretine gittiğimizde bizlere eşlik etmişti)

Çebi kardeşimiz geçen yıl büyük şehir takımına transfer olmuş.Ama, ailesi ve evi Rize'de olduğundan tüm antremanlarını yine Rizede yapıyor, sadece müsabakalar için İstanbul'a gidip geliyor.

Çebi'den laf açılmışken Çaykur takımından biraz bahsedeyim.Çaykur, ülkemizde güreş sporuna ciddi anlamda eğilen nadir kulüpleirmizden biridir, geçen yıl ilk 4 içerisindeydiler.Kadrolarında yıldız ve genç seviyelerinde yaklaşık 100 sporcu barındırıyorlar.

Rüstem Koyuncu'ya Çebi neden büyükşehire gitti diye sordum.Çaykur takımı aylık 1000 TL gibi bir ücret ödüyormuş, büyükşehirde 3 000 TL + 2 yılda bir 70-80 bin TL civarında bir transfer ücreti önerdiğinden ist tercih etmiş.

AdemS
29.09.2009, 22:37
Olcay Abinin tabiriyle idealist bir Anadolu öğretmeninin eseri olan;

ÇEBİ MURADINA ERDİ

http://www.gsgm.gov.tr/basin/fotograflar/cebi_349.jpg

Yıllarca milli takımda Şeref Eroğlu’nun arkasında kalan ve uluslararası arenada pek güreşme şansı bulamayan Selçuk Çebi de Danimarka’da tarih yazan bir diğer güreşçimizdi. Eroğlu ile yıllarca aynı kiloda (66) mücadele veren Çebi, daha sonra çıktığı 74 kiloda büyük başarılara imza attı. 27 yaşında Danimarka’da dünya şampiyonu olan Selçuk Çebi, daha önce de 2005’te İzmir’de yapılan 23. Üniversite Oyunları’nda 1998 yılında Güney Afrika’da, 1999 yılında ise Danimarka’daki yıldızlarda dünya şampiyonlukları kazanmıştı.

http://www.gsgm.gov.tr/basin/fotograflar/cebi_283.jpg

TS-FAN
29.09.2009, 22:40
Bu sporu çok seviyorum.
Büyük gurur duydum,hepimiz duyduk.
Sırada 2011 Türkiye var..

Volkan
29.09.2009, 22:43
tebrikler hepsine

AdemS
29.09.2009, 22:46
Çebi'den laf açılmışken Çaykur takımından biraz bahsedeyim.Çaykur, ülkemizde güreş sporuna ciddi anlamda eğilen nadir kulüpleirmizden biridir, geçen yıl ilk 4 içerisindeydiler.Kadrolarında yıldız ve genç seviyelerinde yaklaşık 100 sporcu barındırıyorlar.

Rüstem Koyuncu'ya Çebi neden büyükşehire gitti diye sordum.Çaykur takımı aylık 1000 TL gibi bir ücret ödüyormuş, büyükşehirde 3 000 TL + 2 yılda bir 70-80 bin TL civarında bir transfer ücreti önerdiğinden ist tercih etmiş.

Değiştirilecek kadar da varmış İsmail Abi.. Aslında kulüpler açısından bu kadar büyük farklar olması da biraz düşündürücü..
Sonuçta sporcuların hem maddi hem de manevi anlamda kafaları rahat olmalı :)

keles76
29.09.2009, 22:48
gures milli takimimiza bize bu gururu yasattiklari icin ne kadar tesekkur etsek azdir Allah sirtlarini yere getirmesin

Hüseyin İlkin
29.09.2009, 22:50
Güreşcilerimize tebrikler.

OLCAY ÇAKIR
30.09.2009, 11:38
Evet arkadaşlar,şöyle başlığa biraz can gelsin.

Tebrikler güreşçi kardeşlerimize..

İHTİLALL
30.09.2009, 11:47
Güreşçilerimize tebrikler..
Alınlarından öpüyorum..

İHTİLALL
30.09.2009, 11:48
Araklı'lı.
Tanışmıyoruzdur.

Helal olsun onlara.

Biz gençtik.

Bana tuhaf geliyordu.
Arkadaşlarımada.

İyi irdelenmeli.

Tahmin etmiştim zaten..
Ee Araklı'nın neresinden Olcay bey?

ceserdar
30.09.2009, 11:51
Tebrikler. Dünkü Günebakış Gazetesi'nde okumuştum haberini. Haberde daha önceden güreştiği 66 kiloda Şeref Eroğlu'nu yenmesine rağmen geri planda bırakıldığını, sonra 74 kiloda Dünya Şampiyonası'nda güreştiğini ve Altın Madalya kazandığını yazıyordu.

ceserdar
30.09.2009, 11:55
Niye Nazmi Avluca'nın Güreş Federasyonu sitesindeki haberi Selçuk Çebi'ninkine oranla daha geniş? Çebi'de 2 tane fotoğraf var, Avluca'da en az 5 tane vardır. Sebebi ne bunun? Avluca'nın kazandığı Altın Madalya'nın ayarı mı daha yüksek?

Dursun Ali Bahçekapılı
30.09.2009, 12:01
Nazmi Avluca 34 yaşında şampiyon oldu... Yaşının etkisi sanırım...

OLCAY ÇAKIR
30.09.2009, 12:03
Trabzonda tören oldumu.
Karşılama,şehir turu vs.
Yada düşünülüyormu acaba?

OLCAY ÇAKIR
30.09.2009, 12:06
Tahmin ?

Araklı'nın içi,kime sorsanız kafidir:)
Tahmin etmiştim zaten..
Ee Araklı'nın neresinden Olcay bey?

Hüseyin Kurt
30.09.2009, 12:08
Tebrikler.
Eskiden çok başarılıydık bi ara çok durgunlaştık.
İnşallah o eski günlere tekrar döneriz.

İsmail Çavuşoğlu
30.09.2009, 12:09
Şampiyon güreşçilerimizi cani gönülden tebrik eder başarılarının devamını dilerim.

OLCAY ÇAKIR
30.09.2009, 12:13
Mesela Araklıspor'un da gelişimi böyleydi.
Yine idealist bir Lise öğretmeni Halit Yakupoğlu abimiz,bir işe soyundu.
Yörenin çocuklarını yetiştirdi.
Taa en alttan aldı,bir kaç sene içinde, amatör liglerde debelenen ilçenin takımı 3.lige çıktı..Sonra 2.lig B.
5 parasız denebilecek rakamlarla idare edildi.

Sonrası malum.
Büyüdükçe kontrol dışına çıkıldı.
Ve kısır çekişmeler.
Yöresel ürünlere döndük resmen...

İHTİLALL
30.09.2009, 12:18
Tahmin ?

Araklı'nın içi,kime sorsanız kafidir:)
Karadeniz bisiklet turu yapan Halil Atalay beye ince bir sitemde bulunmuştunuz,resimlerde Araklı'yı atladı diye,oradan tahmin..:)

Bende Araklı'lıyım ama köylüğünden ..
Kimse tanımaz yani..:)

OLCAY ÇAKIR
30.09.2009, 12:20
Özelden devam edeceğiz anlaşılan:)
Karadeniz bisiklet turu yapan Halil Atalay beye ince bir sitemde bulunmuştunuz,resimlerde Araklı'yı atladı diye,oradan tahmin..:)

Badaloğlu
30.09.2009, 12:47
Dünya şampiyonu olan güreşçilerimizi bende kutluyorum. ''Türk gibi güçlü'' lafını dünyaya ezberleten dedelerin torunlarına yakışır bir sonuç ile takım hailnde bile Dünya şampiyonu olmak kolay iş değil.

Özelliklede grekoremen (belden yukarısı) güreş en zor ve çok büyük güç isteyen bir dalda bu başarı gelince insan çok daha fazla seviniyor.

AdemS
30.09.2009, 14:05
RIZA GELECEĞİN ŞAMPİYONU

http://www.gsgm.gov.tr/basin/fotograflar/kayaalp_496.jpg

120 kiloda mindere çıkan 20 yaşındaki genç güreşçimiz Rıza Kayaalp, ise tecrübesizliğinin kurbanı oldu. Şampiyona boyunca birbirinden mükemmel maçlar çıkaran Kayaalp, gurup finalinde dünya, olimpiyat şampiyonu Kübalı, Lopez’e her iki devrede de 1-0 kaybederek altına uzanamadı. Hele Rıza’nın çeyrek finalde karşılaştığı dünya şampiyonu Rus rakibini yendiği bir maç vardı ki dillere destan. Genç güreşçimiz, ünlü rakibine yaptığı çırpma ile Rus’un kaburgasını kırmış ve yarı finale çıkmıştı. Genç yaşına rağmen dünya şampiyonasında mükemmel bir performans ortaya koyan Rıza Kayalap’e güreş otoriteleri geleceğini olimpiyat şampiyonu gözüyle bakıyor.

Dursun Kaplan
30.09.2009, 14:10
Maşallah tosun tosun. :)

Başarılarının devamını dilerim. ;)

61baron61
30.09.2009, 18:15
trabzon sehri olarak futbolda bir düsüs , diger branjlarda bir cikis yasiyoruz..selcuk cebi + selcuk aydin....

Serdar A
30.09.2009, 18:25
trabzon sehri olarak futbolda bir düsüs , diger branjlarda bir cikis yasiyoruz..selcuk cebi + selcuk aydin....

Bu yükselişte Trabzonspor'un en ufak bir katkısının olmaması da pek çok anlama geliyor . Katkı bir yana , geçen sezon kapatılan branşlarla bir çok sporun Trabzon şehrindeki varlığı da sonlandırıldı .

Badaloğlu
30.09.2009, 18:34
RIZA GELECEĞİN ŞAMPİYONU

http://www.gsgm.gov.tr/basin/fotograflar/kayaalp_496.jpg

120 kiloda mindere çıkan 20 yaşındaki genç güreşçimiz Rıza Kayaalp, ise tecrübesizliğinin kurbanı oldu. Şampiyona boyunca birbirinden mükemmel maçlar çıkaran Kayaalp, gurup finalinde dünya, olimpiyat şampiyonu Kübalı, Lopez’e her iki devrede de 1-0 kaybederek altına uzanamadı. Hele Rıza’nın çeyrek finalde karşılaştığı dünya şampiyonu Rus rakibini yendiği bir maç vardı ki dillere destan. Genç güreşçimiz, ünlü rakibine yaptığı çırpma ile Rus’un kaburgasını kırmış ve yarı finale çıkmıştı. Genç yaşına rağmen dünya şampiyonasında mükemmel bir performans ortaya koyan Rıza Kayalap’e güreş otoriteleri geleceğini olimpiyat şampiyonu gözüyle bakıyor.

Maşşallah ki ne Maşşallah... Analar ne evlatlar doğuruyor?:alkış::alkış:

UğuR
01.10.2009, 11:51
http://www.haber61.net/images/news/17915.jpg

Dünya şampiyonu Trabzon'da
01 Ekim 2009 / 11:18
Dünya şampiyonu Selçuk Çebi, Trabzon'a geldi

Danimarka'da yapılan Dünya Groko-Romen Güreş Şampiyonasında 74 kiloda tüm rakiplerini mağlup edip altın madalya kazanan Trabzonlu güreşçi Selçuk Çebi, bu sabah saatlerinde Trabzon'a geldi.
Trabzon'un Araklı ilçesinden 74.kg güreşçisi Selçuk Çebi Trabzon havalimanında büyük bir çoşku içinde karşılandı.
Çebi, çok mutlu olduğunu ifade ederek başarılarının devamının süreceğini söyledi.

Görkemli bir karşılama ile Selçuk Çebi'yi havalimanında bekleyen sevenleri daha sonra Çebi'yi omuzlarına alarak, çeşitli sloganlar attılar.

hodlu
01.10.2009, 20:42
Geçen yaz yaşanan Olimpiyat faciası'ndan sonra bu başarı inşallah geleceğe dönük umut olur diyorum...

Adnankazaz
01.10.2009, 22:25
dünya şampiyonları sn zamanlarda trabzondan çıkıyr bunlar sevindirici haberler

OLCAY ÇAKIR
02.10.2009, 16:16
Yazıklar olsun.!

Dünya şampiyonunu üyemiz yapan sözleşmeye imza atması için verilen kaleme dikkat ediyorum..

Ayıp yahu..

Terbiyesizlik bu.

Edepsizlik...

Yuhh..

http://www.trabzonspor.org.tr/default.asp?Sayfa=HaberDetay&IND=2723#Icerik

Gökçebey
02.10.2009, 16:28
http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/2723-4Y2B4D1S.jpg

Sanırım kalemi yanlış görüyorum :D Yok canım, o kadar da değildir. Değil mi? Birisi bana kalemi yanlış gördüğümü söylesin Allah rızası için.

Biz boşa kürek çekiyoruz.

Adem Erdoğan
02.10.2009, 16:34

Sendemi dağlısın abi, Araklı'nın yukarılarından olanlara dağlı Araklı'ya yakın olanlara dereli diyolarmış bende yeni öğrendim, biz dağlı statüsüne giriyomuşuz..:)

İHTİLALL
02.10.2009, 16:44
Sendemi dağlısın abi, Araklı'nın yukarılarından olanlara dağlı Araklı'ya yakın olanlara dereli diyolarmış bende yeni öğrendim, biz dağlı statüsüne giriyomuşuz..:)
Ben sadece dağlı değilim..
En kötü bilinen yerindenim:D

İHTİLALL
02.10.2009, 16:50
Keşke bütün sıkıntımız kalem olsaydı..

Ben bu yönetimden neden soğudum biliyormusunuz?
96 dan sonra ilk kez bir yönetimden umutlanmıştım..

Beni resmen aldattılar..

Cengiz Çubukcu
02.10.2009, 16:53
http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/2723-4Y2B4D1S.jpg

İnşallah bir gün sadece kulüp üyeliği için değil Güreş vb. branşlarda yarıştırmak üzere imzalar atılır...

Adem Erdoğan
02.10.2009, 17:07
Ben sadece dağlı değilim..
En kötü bilinen yerindenim:D

Bmn deki gugudian nüfusu hızla artıyor yani.:D

pReN@_61
02.10.2009, 17:15
Tebrikler Güreşçilerimize...Selçuk(ÇEBİ) abiye burdan selam olsun ;)

İHTİLALL
02.10.2009, 17:25
Bmn deki gugudian nüfusu hızla artıyor yani.:D
Danışmaz'ları biliyorum,başka?:)

Adem Erdoğan
02.10.2009, 17:33
Danışmaz'ları biliyorum,başka?:)

başka bilmiyorum abi onlar yetiyor zaten, belli sayıının üstüne çıkartmamak lazım kontrol altında tutabilmek için..:D

Dipnot:son gidişimde öğrendim, araklıda 2 kişi banka atm'si çalarken yakalanmış.:o

İHTİLALL
02.10.2009, 17:43
başka bilmiyorum abi onlar yetiyor zaten, belli sayıının üstüne çıkartmamak lazım kontrol altında tutabilmek için..:D

Dipnot:son gidişimde öğrendim, araklıda 2 kişi banka atm'si çalarken yakalanmış.:o
Bu kadarı yeter zaten ,forum tehkikeye girebilir yoksa..:)

Atm yi çalanlar kesin çocuktur,yetişkin olsalar bankayı götürürlerdi!..:D:D

Hüseyin Çümen
02.10.2009, 17:50
Güreş sporunda Türkiyenin potansiyeli oldukça fazla olan bi ülke ama alt yapı yetersizliği medyanın önem vermemesi maddiyat gibi nedenlerden dolayı bence yeteri kadar başarılar elde edilemiyor. Tüm olumsuzluklara rağmen güreşçilerimizin dünya şampiyonluğu beni inanılmaz sevindirdi. Ayrıca Trabzondan da dünya şampiyonu çıkması çok mutluluk verici..

Güreş sporuna kendini adamak çok zor çok iyi beslenme gerektiren bi spor ve sık antreaman da gerektiriyor

Bu işte gelirler iyi olsa başka bi iş yapmak zorunda kalmadan sırf güreşe eğilebilse sporcular Türkiye açıkara her şampiyonada bşarılı olmaya devam eder

keşke altın aldığımız müsabakaların görüntülerini izleyebilsek ben youtube dan baktım ama bulamadım

120 kg de ki 20 yaşındaki pehlivanımız da dünya şampiyonunun kaburgasını kırmış inanılmaz bi güç . genelde yüksek kilolardaki güreşçiler yağlı olurlar ama bu çocukta yapıda var kasta yapmış bence geleceğin en büyük şampiyonlarından olacaktır
Allah muaffak etsin

61baron61
02.10.2009, 17:54
Yazıklar olsun.!

Dünya şampiyonunu üyemiz yapan sözleşmeye imza atması için verilen kaleme dikkat ediyorum..

Ayıp yahu..

Terbiyesizlik bu.

Edepsizlik...

Yuhh..

http://www.trabzonspor.org.tr/default.asp?Sayfa=HaberDetay&IND=2723#Icerik
usta ben baglantiyi kuramadim :)

bence takimiyla cok uyumlu

Serdar A
02.10.2009, 21:17
İnşallah bir gün sadece kulüp üyeliği için değil Güreş vb. branşlarda yarıştırmak üzere imzalar atılır...

Abi inşallah . Trabzon kentinin sınırlı imkanları içerisinde gençlerimizin kendini ifade edebileceği yegane alan spor .

Hep diyoruz ki Trabzonspor , kentin en önde gelen markası . Kentin ekonomik imkanları da bu önceliklere uygun olarak programlanmalı .

Peki ya Trabzonspor'un öncelikleri ? Amatör şubelere yatırım yapmak bir yana , bir bir kapatmak mı Trabzonspor'un önceliği ? Çok ufak çok mütevazi desteklerle , en kötü olasılıkla ülke şampiyonlarında en önlerde kendisine yer bulan sporcularımızı görmezden gelmek benim için büyük bir utanç kaynağıdır . Her sezon kulübe harcadığınız transfer bütçesinin yarısı ile , her yıl en az 1-2 dünya şampiyonu çıkarmak mümkün .

Trabzon şehrinin imzası var ya , hani " kültür ve spor kenti " diye . Gerçekten içini boşaltıyoruz . Kültürümüz ve spor kimliğimiz gerçekten yanlız imzalarda kalıyor .

Serhat
10.10.2009, 00:45
Bu başlığa girmeyecektim aslında... Girdim dayanamadım ...

Ben Selçuk abiyi yakından tanıyan ve hatta onun ilk hocası Aydın ÖZKAN hocanın öğrencilerindenim. Araklı İmam Hatip Lisesi'nde 3 yılı aktif olmak üzere 5 yıl güreş yaptım. Emin olun ki Futbolda olduğu kadar popüler olmasa bile Trabzonda muhteşem bir güreşçi potansiyeli var. Yetenek kuvvet inat herşey var. Sadece 2 şey eksik. Salon ve destek!

En büyük sorun Salon. Bugün Dünya şampiyonu olan Selçuk abimin yetiştiği salon 30 metre arkadaşlar. Ve o salon denilen odanın içinde ortada büyük bir direk var. Güç Kondisyon çaıştığımız malzemeleri görseniz gülerdiniz... Ağırlıklar bir tenekenin içine dökülen betonlardan ibaret. Halterlerde su borularından ibaretti. Bakım mı? Onarım mı ? İkinci mesleği Ahşap Doğramacılıgı olan Aydın hocamın gayretleri ileydi... Sonra Trabzon Belediyesporda Mustafa Şahin hocam yardımcı oldu kendisine... Orasıda Avni Aker Stadının altında son derece bakımsız bir salon. Ama yüksek havadar ve büyüktü. Yanlız Minderleri ve ağırlıkları bizimkilerden farksızdı. Hiç bir şekilde yatırımı yoktu anlıcanız.

Sadece Araklıdan bir sürü güreşçi vardı benim zamanımda.
Bugün Miktad AKBULUT, Serdal ÖZBEK, Abdullah BACI, Sinan CİVELEK, Ethem ÖZDERYA Fatih KETHÜDA ve aklıma gelmeyen daha niceleri vardı... Trabzonda ise Atilla, Özer, Serdar, İlker gibi mükemmel yetenekli ama imkanları kısıtlı kişiler vardı. Bu Arkadaşlarımızın Hepsinin Türkiyede dereceleri var. İmkansızlıktan bu gibi mükemmel yetenekler yok oldu. Herbiri birer Selçuk olabilirdi. Bu Potansiyelin yok olmaması lazım. Rize Nedirki Rizenin Güreş İhtisasına yaptıgı mükemmel yatırım var. Neden Trabzonun Güreşle ilgili Kompleksi yok? Fizik Kondisyon aletleri yok? Güreş Sporuna neden yatırım yok? Neden Salon yok?

Bugün bu gençlere sahip çıkılmadı. Bakın Miktad Popstarda, Serdal Korumada, Sinan İstanbulda itfaiyede,Ethem Pastahanede.Fatih Elektrik Dükkanında... Yazıktır, Günahtır, Ayıptır yahu, kendimi saymıyorum bile. O günlerde Benim 12-0 sayı tuşu ettiğim adam (Soner Sucu) bugün ülkemizi Olimpiyatlarda temsil ediyor. Varın siz düşünün... Abdullah ilertlemeye çalıştı ama nerde İstanbul Büyük Şehir Belediyesporda... Neden Trabzonda değil arkadaş... Bu Potansiyel Trabzondan neden kayıyor? Neden her seferinde Trabzona üvey evlat muamelesi yapılıyor...

Söylemek istediğim şey şudur... Trabzonda Güreşe yatırım yapılırsa, Selçuk Çebi gibi nicelerinin yetişeceğinden şüpeniz olmasın.

Bu vesileyle, Selçuk abime gögsümüzü ikinci kez kabarttığı için teşekkür ediyorum. Daha nice şampiyonluklara abi... O Salonda beni ısırıp ağlattığın günleri unutmicam :D Yolun açık olsun :)

FANATIK61
15.10.2009, 17:59
Çuvalla gelen ŞAMPİYONLUK

Trabzon'a Dünya Şampiyonluğunu getirerek adını Türk Güreş tarihine altın harflerle yazdırarak ,tarihe geçen 74 kg gram Grekoromen Dünya Şampiyonu Selçuk Çebi ,adeta havalarda uçuyor.

Cumhuriyet tarihinde de ilk kez bir Trabzonlu güreşçi bu onura erişerek ,adını Trabzon tarihine altın harflerle yazdırdı. Danimarka'nın Herning kentinde yapılan Dünya Güreş Şampiyonasında, altın madalya alarak göğsümüzü kabartan Çebi, şampiyonluk yolunda binlerce cefaya katlanmak zorunda kaldı. Dünya Şampiyonu Çebi yaşadıklarını Genel Koordinatörümüz Orhan Çavuşoğlu'na anlattı.

"Okumaktan çok , Güreşe başlamak için Araklı İmamhatip lisesine gittim. Karaciğer büyümesi nedeniyle hastahanede yattım.Babam okul güreş takımı hocasına hasta olduğum için ,beni takıma almamasını söylemiş. Ben gidiyorum, hoca geri gönderiyor"

"Araklı'dan Trabzona dolmuşla gelip çömlekçi semtinde iniyordum.Oradan Atatürk alanına ,sonrada 19 Mayıs Spor Salonu'na kadar yürüyüp idman yapıyordum.Dönüşte aynı mesafeyi yürümek durumundaydım"

"Ben evin 2 katına astığım halata tırmanıp eve çıkıyorum ,sonrada oradan aynı yolla halata asılarak ,evden iniyorum. Belim güçlensin diye ben bu çalışmaları yaparken ,rakiplerim en modern salonlarda hazırlandılar"

"Hocam Mustafa Şahin ,ev ödevi verir gibi antreman proğramı verirdi. Sufle yapmak için ,evde un çuvallarına kum doldurup taşıdım. Fındık bahçesinden harmana kadar fındık çuvallarını da ben taşırdım.Kimsenin de taşımasına izin vermezdim"

MADALYA KOLLEKSİYONCUSU GİBİ

İki kez yıldızlar dünya şampiyonu, ikisinde de dünyanın gelecek vadeden en iyi teknik sporcusu seçildi. Gençler Avrupa Şampiyonu. Dünyanın en teknik sporcusu.Gençler Avrupa Şampiyonu . Ordulararası Dünya Şampiyonu,. Üniversiteler arası Dünya Şampiyonu.Üniversiteler arası Olimpiyat Şampiyonu .2. kez Büyükler Dünya Kupası şampiyonu . Büyükler Avrupa 2.si. Akdeniz Olimpiyatları Şampiyonu. Büyükler Avrupa üçüncüsü

10 YAŞINDA ANNEMİ KAYBETTİM

Danimarka'da düzenlenen Dünya şampiyonasında Türkiye'ye altın madalya kazandıran Trabzonlu Güreşci Çebi annesi Elmas Çebi'yi 10 yaşındayken kaybetmiş. Şampiyon güreşçi babasının bir kez daha evlendiğini belirterek” Annem 1992 yılında babamla birlikte hacca gitti. Burada çıkan olaylarda annem hayatını yitirdi. Babam Hasan Çebi , Annem Elmas Çebi'yi kaybettikten sonra bir kez daha evlendi . Emine annem bu güne kadar bize hac farızası sırasında hayatını kaybeden ve halen mezarı orda bulunan öz annemizi aratmadı. Bize üvey evlyet muamemelis yapmadı.Onu da öz annemiz kadar sevdik o da bizi sevdi.

Zaten annem son nefesinde Babama tek şey söylemiş. “Hasan çocuklarımıza sahip çık, çocuklarımızı kolla” O son lafıyla da vefat etmiş. Hacdan Babam ve amcam dönebildi ,annemin cenazesi ise orada kaldı .

UN ÇUVALIYLA SUPLEKS YAPTIM

Evet Araklı'da köyde un çuvallarına kum doldurdum çalıştım. Mustafa hoca bana adeta ev ödevi veriyordu. Bildiğiniz un çuvalına, kum doldurdum 30 kilo 40 kilo ve 50 kiloluk çuvallarla çalıştım. Belimiz kuvvetlensin diye ve ekstradan o kum dolu çuvalla, sınav yapıyordum, barfiks yapıyordum.

Sadece çuvalla çalışmadım. Bakın bizim köydeki evimiz merdivenliydi . 2 kattan aşağı halat sarkıttım, eve girip çıkarken asla kapıları kullanmadım.

Evden aşağı sarkıttığım halatla eve tırmanıp camdan eve girdim , yine aynı halata asılarak aynı şekilde aşağı indim.

Hatta fındık mevsiminde çuvallara doldurulan fındığı kimseye taşıtmaz ,antreman yapayım diye fındık çuvallarını bahçeden sırtıma vurup, harmana kadar ben taşırdım.Ben böyle şampiyon oldum. Yokluklar içinde.

Bir kondisyon merkezimiz olsa, kuvvet merkezimiz olsa bunlara gerek kalmazdı. O zaman halata çuvala gerek kalmazdı,modern kondisyon merkezlerinde çalışırdık. Avrupa'nın her tarafında şu anda var bu merkezlerden. 28 tanede Türkiye'de yapıldı ama Trabzon'da o merkezlerden yok.

2009 yılındayız ama hala, Mustafa hocanın örgencileri Ali Kara, İlker Genel ve ben, hala çuvalla şınav çekiyor ve çuvala kum doldurup bu torbalarla ağırlık kaldırıyoruz

Şuan yine halatla mı inip çıkıyorsunuz diye sorarsan hayır .Çünkü şuan apartman olduğu için halat yetmiyor çıkamıyorum.

KAMUOYU BAŞARINIZIN BÜYÜKLÜĞÜNÜ ALGILAYABİLDİ Mİ?

Trabzon tarihinde böyle bir şampiyonluk yok.Olay henüz yeni olduğu için başarının büyüklüğü sanırım hala anlaşılmadı. Hocam Mustafa Şahin ile beraber güreşe başladığımız zaman ki hedefimiz dünya şampiyonluğuydu . Trabzon tarihine yazılmış oldu. Şuan şokta değilim, sanırım daha henüz başarının büyüklüğünün bilincine varamadık belki de. Bunu kamuoyu da tam olarak bilincine varmadı Biz hocamla beraber nerede olduğumuzu biliyoruz.

7 DÜNYA ŞAMPİYONUNDAN BİRİYİM

Dünya şampiyonasında her önüne gelene madalya vermiyorlar. Güreş müsabakaları Serbest ve grekoromen olmak üzere iki stilde yapılıyor. serbest sitil de ,7 Grekoromen sitilde de 7 olmak üzere toplam 14 madalya veriliyor.Dünyada yüz binlerce grekoromen stilde güreşçi var.Ben kendi kilosunda dünyanın en iyisiyim. Benim sırtımı kimse mindere yatıramadı. Grekoromen stilde 74 kiloda Dünyanın en büyüğü benim.

Türkiye Cumhuriyetin kuruluşundan bu güne bu stilde Türkiye toplam 14 madalya aldı .Türkiye'nin bu stilde dünya şampiyonu 15. güreşçisi benim.

Şuan da yaşayan dünya şampiyonu olarak yaşayan 8 kişiyiz . Bunları halkımız öğrendikten sonra bu dünya şampiyonlarının ne kadar değerli olduğunu Trabzon için ne kadar önem taşıdığını tanıtım açısından ne kadar önem taşıdığını daha iyi anlar diye düşünüyorum.