PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bizans’la ortak harekete hayir!!!

Eddy
06.07.2005, 19:39
arkadaslar,kulubümüzün bizans takimlariyla havuz sistemi konusunda ortak hareket etmesini,geçmisimize ve degerlerimize bir hakaret olarak görüyor ve sizleri bu rezilligi beraberce protesto etmeye çagiriyorum...

Eddy
06.07.2005, 19:45
lütfen tepkisiz kalmayalim...hani nerede ihtilalci,asi Trabzonspor...hani istanbul dükaligini yikan anadolu kaplani...haklarimizi savunalim ama onlarla beraber degil...

andrei07
06.07.2005, 19:48
arkadaslar,kulubümüzün bizans takimlariyla havuz sistemi konusunda ortak hareket etmesini,geçmisimize ve degerlerimize bir hakaret olarak görüyor ve sizleri bu rezilligi beraberce protesto etmeye çagiriyorum...

smileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gif

selcjK
06.07.2005, 19:50
tepkisiz kalmayacagim tek sey artik istanbul takimlarina bizans demenizdir? yeter artik bikmadiniz mi ? onlar Türk degil mi? Bizans deyince onlara mutlu mu oluyorsunuz anlamiyorum? Nolcak biz onlara bizans dicez, onlar bize rum diyecek? böyle sürüp gidecek mi? ben diger takimlarin forumlarinida takip ediyorum, orada bize rum diyen adamlara ciddi tepki koymuslardi, küfredin, laf atin ne yaparsaniz yapin ama artik yeter BIZANSLI demeyin.

Eddy
06.07.2005, 19:55
gs,fb,bjk bizans takimlaridir...ister kabul et,ister etme umrumuzda degil...avukatligini yapacak baska takim bulamadin mi?!?!?!?!?!smileys/smiley7.gifsmileys/smiley7.gifsmileys/smiley7.gif

Guests
06.07.2005, 19:58
selcjK
bize rum diyenlere tepki gösteren 3-5 kisidir. senin gibi 3-5 kisi daha çikar burak kardesime tepki gösterir bizans dedi diye tamam olur. ondan sonra bizans demeye devam ederiz.

ayrica klüp çikarlari için bu bizans takimlariyla ortak hareket etmek dogru. sonuçta baskan gelirleri giderlri hesaplamis. ama temiz bir lig için hiç gerke yok ortak haraket etmeye. kalite artar.

selcjK
06.07.2005, 20:01
eddy

senin içinde ki kini bosaltman imkansiz, ne düsündügün umrumda degil taraftar olarak görmüyorum seni, o takimlari savundugum felan yok hiçbirine karsi en ufak bir haz duymuyorum; sadece onlara artik Bizans dememeniz gerektigini söylüyorum sen onlara bizans de onlarda sana rum desin çok mu iyi olacak? bravo devam et kus kinini ne zaman ki tribünlerden senin gibiler temizlenecek o zaman cafer52 arkadasimin bahsettigi spor dostluk ve kardesliktir ilkesi geri dönecektir.Edited by: selcjK

Utku061
06.07.2005, 20:01
Evet Senin büyüklügünle ugrasan Cavcavlar ve Doganlarin yanidir Trabzonsporun yeri!smileys/smiley5.gif

KeLLoO
06.07.2005, 20:03
Yani onlar yanlis yapiyorlarsa biz de yanlis yapalim degil mi?

Büyüklük baska birsey abiler.Biz büyük olalimbüyük.Ama tek büyük degil, gercekbüyük olalim.Yok ezikmis,yok bbüzükmüs,yok bizansmis.

Ben yakistiramiyorum benim takimimin taraftarina.Onlar varsin yanlis yapsinlar.

tsakrep61
06.07.2005, 20:09
hocam forumda artik her yerde kavga gurultu var bunu demeden gecemiycem

bizene bizanstan baska seylerden burda olmamizin tek nedeni ortak olan trabzonspor askimiz ona olan saygisizliklari onun hakkini yiyenlere ona laf atanlara tepki koymak icin burda toplanmadik mi trabzonspor aski sayesinde bu kadar guclenmedikmi ama ne olduysa bi kac gundur heryerde kavga var birbirimizi kirmamaliyiz diye dusunuom birbirimiz destek olmaliyiz bazi anlasmazliklari gormemezlikten gelmeliyiz

kulubun aldigi karar bence dogru

KeLLoO
06.07.2005, 20:14
hocam forumda artik her yerde kavga gurultu var bunu demeden gecemiycem

bizene bizanstan baska seylerden burda olmamizin tek nedeni ortak olan trabzonspor askimiz ona olan saygisizliklari onun hakkini yiyenlere ona laf atanlara tepki koymak icin burda toplanmadik mi trabzonspor aski sayesinde bu kadar guclenmedikmi ama ne olduysa bi kac gundur heryerde kavga var birbirimizi kirmamaliyiz diye dusunuom birbirimiz destek olmaliyiz bazi anlasmazliklari gormemezlikten gelmeliyiz

kulubun aldigi karar bence dogru

Dogru söylüyorsun.

Kulübün aldigi karar ise maddi acidan dogru ama manevi acidan yanlis bir karar bence.

Ama gercekci olmak gerekirse maneviyat artik cok cabuk unutuluyor.Icim ciz etse de ben de payimizdan vazgecmememiz düsüncesindeyim saygilar.

sanatik
06.07.2005, 20:15
tepkisiz kalmayacagim tek sey artik istanbul takimlarina bizans demenizdir? yeter artik bikmadiniz mi ? onlar Türk degil mi? Bizans deyince onlara mutlu mu oluyorsunuz anlamiyorum? Nolcak biz onlara bizans dicez, onlar bize rum diyecek? böyle sürüp gidecek mi? ben diger takimlarin forumlarinida takip ediyorum, orada bize rum diyen adamlara ciddi tepki koymuslardi, küfredin, laf atin ne yaparsaniz yapin ama artik yeter BIZANSLI demeyin.

ben angut.com da bize rum hamsi mamasi diyenlere tepki veren görmedim. Zaman zaman gider bakarim.

Evet bizans dememiz dogru degil kesinlikle. Pistanbuldesekde olur.Edited by: sanatik

Eddy
06.07.2005, 20:15
burda kulubün kararini tartisiyoruz...benim taraftar olup olmadigimi degil...ayrica herkes benim nasil bi taraftar oldugumu bilir bu forumda...Trabzonspor taraftarligimdan ve askimdan en ufak süphesi olan varsa söylesin...kimin ne oldugunu herkes biliyor...yok bizans demeyelimmis...çikarsin bizansla dayanismamiz dogru yada yanlis dersin...ama ne benim taraftarligimi,ne de bizansin bizans oldugunu tartisabilirsin...ilk defa görüyorum böle bisey ya...smileys/smiley7.gifsmileys/smiley7.gifhttp://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley7.gif

Guests
06.07.2005, 20:20
<CENTER>Aktug: Kendi cebimizden alinip baska takimlara verilmesine karsiyiz </CENTER>

Trabzonspor Kulübü Baskani Atay Aktug, ''Kendi cebimizden alinip baska takimlara verilmesine karsiyiz'' dedi.
Aktug, AA muhabirine yaptigi açiklamada, Birinci Süper Lig'deki tüm takimlarin gelirlerinin artirilmasi gerektigini belirterek, kendi ceplerinden alinip baska takimlara verilmesine karsi olduklarini söyledi.
Istanbul, Anadolu takimi ayrimi yapilmasina karsi olduklarini ifade eden Aktug, sunlari söyledi:
''Dört büyük takim sirket olmus, halka arzini yapmis. 2008 yilina kadar naklen yayin anlasmasi yapilmis ve buna göre ekonomik planlarini yapmislardir. Gelirlerimizde gözle görülür küçülme olursa ortaklarimizi kandirmis oluruz. Ancak 2008 yilindan sonra nasil bir uygulama yaparlarsa yapilsin. Havuz sistemi konusunda dört büyük takim ortak hareket edecek.'' Futbol Federasyonu'nun yarin konuyla ilgili bir toplanti yapacagini ifade eden Aktug, bu konudaki düsüncelerini Futbol Federasyonu'na ilettiklerini kaydetti.

tsakrep61
06.07.2005, 20:22
hocam kendi adima kimsenin taraftarligini tartistigim yok hepiniz abimsiniz benim dedigim her tarafta tartisma var bunlar yine bence diom yanlis sizin bize ornek olmaniz gerekio

#10 Fietra
06.07.2005, 20:22
Baskan dogru demis bizim cebimizden alinip anadoluya verilmesi yanlis.

Elbette Anadolu Kulüpleri hakli ama baskan söylediginde hakli

Eddy
06.07.2005, 20:30
bende katiliyorum...bizden alinip kimseye verilemez...hakkimizi yedirmemeliyiz...ne bizans'a,ne de digerlerine...ama bizansla hareket ederek degil...

Guests
06.07.2005, 20:41
Assagi tükürsen sakal yukari tükürsen biyik.Anadolu klüpleri de istanbul klüpleri de bizi sevmiyo.Bu yüzden menfaatlerimiz neyi gerektiriyorsa orada durmaliyiz.Biz diger 3 takimla hareket ederken onlarin menfaatlerini korumuyoruz sadece kendi menfaatlerimizin,hakkimizin pesindeyiz.

Yunus Emre AYAZ
06.07.2005, 20:43
spor dostluk baris kardesliktir deyip trabzonda fenerlileri çiçeklerle karsilayan kesim trabzonspor taraftari deildir.ondan sonra da gelip 2 tane atip giderler bszde arkadan bakariz.artik buna dur demeli asi ve coskulu ve toplumcu milliyetçi trabzon taraftarinin geri gelmesini istiorum artik üç ezikleri ne hava alaninda karsilayalim nede karsiliyanlari seyretmeyelim onlara oranin trabzon oldunu hissettirelim ki anlasinlar isin ciddiyetini aksi halde bizim üç ezikleri yenmemiz zora girer.gelelim asil konuya ben üç eziklerle ayni olmak istemiorum hem ezikler bszden çok para alcak hem onlarla beraber olacam ey coskulu trabzonun asi taraftari nerdesin uyanin artik uyanin!!!!!

Eddy
06.07.2005, 20:51
yok yunus olur mu yaa...bizim gibiler tribünden temzilenmeli,biz taraftar olamayiz(!)...hangi düsüncelerle bunu söyledi selcjk bunu anlayamiyorumsmileys/smiley7.gifsmileys/smiley7.gifsmileys/smiley7.gif...sana sonuna kadar katiliyorum kardesim...trabzon milliyetçiligi yapmaliyiz...sakin trabzonlu olmayan trabzonsporlularyanlis anlamasin bu lafimi...ne demek istedigimizi anladiniz...gün birlik günü...ama kendi içimizde...bizi seven takim yok...mücadelemiz hepsiyle...hiçbirinin yaninda olmadan...

Yunus Emre AYAZ
06.07.2005, 21:01
yok yunus olur mu yaa...bizim gibiler tribünden temzilenmeli,biz taraftar olamayiz(!)...hangi düsüncelerle bunu söyledi selcjk bunu anlayamiyorumsmileys/smiley7.gifsmileys/smiley7.gifsmileys/smiley7.gif...sana sonuna kadar katiliyorum kardesim...trabzon milliyetçiligi yapmaliyiz...sakin trabzonlu olmayan trabzonsporlularyanlis anlamasin bu lafimi...ne demek istedigimizi anladiniz...gün birlik günü...ama kendi içimizde...bizi seven takim yok...mücadelemiz hepsiyle...hiçbirinin yaninda olmadan...

+1967

kazim koyuncunun dedigi gibi.

- ''Direnistir Trabzonspor.''

Punisher-61
06.07.2005, 21:02
bence 4 büyüklerin beraber hareket etmemiz iyi...

bizim bugüne kadar anadoludan ne kadar karimiz oldu???

biz kendi hakkimizi ariyoruz...

bizans olayida ortadan kalksin...bende eskiden derdim ama gerkesiz, sonucta hepimiz türk takimiyiz...

Yunus Emre AYAZ
06.07.2005, 21:03
bence 4 büyüklerin beraber hareket etmemiz iyi...

bizim bugüne kadar anadoludan ne kadar karimiz oldu???

biz kendi hakkimizi ariyoruz...

bizans olayida ortadan kalksin...bende eskiden derdim ama gerkesiz, sonucta hepimiz türk takimiyiz...

sosis zildirim türk mü allahin kürdü pkk yandasi terörist smileys/smiley7.gif

selcjK
06.07.2005, 21:36
siz simdi beni döversinizde adres vereyim mi? neyse bu komediye son noktayi koyuyorum.

Yunus Emre AYAZ
06.07.2005, 21:42
siz simdi beni döversinizde adres vereyim mi? neyse bu komediye son noktayi koyuyorum.

kardesim sen tarbzonda yasiyorsun galiba istanbulda yasayip burda liseye gitsen burda sokakta dolassan bizi anlardin tmm mi onun için anlayamayacagin hisler için yorum yaparken temkinli yaklam bence.smileys/smiley2.gif

SDanışmaz
06.07.2005, 22:10
[

Simdi onunLa bu konunun ne aLakasi var arkadasim ?

Yunus Emre AYAZ
06.07.2005, 22:12
[

Simdi onunLa bu konunun ne aLakasi var arkadasim ?

hepimiz türk takimiyiz dedi ya fener türk deil kürt takimi smileys/smiley7.gif

MrbLack
06.07.2005, 22:29

kardesim sen tarbzonda yasiyorsun galiba istanbulda yasayip burda liseye gitsen burda sokakta dolassan bizi anlardin tmm mi onun için anlayamayacagin hisler için yorum yaparken temkinli yaklam bence.smileys/smiley2.gif

yunus istanbulda yasayan trabzonsporlular konusunda sana katiliyorum..öyle bi haldeyiz ki ne bileyim en basitinden 61 pilakali bi araci gördügümüzde yada trabzon atkisi takan formasi giyinen bi kardesimizi abimizi gördügümüzde önüne atliyoruz...

selçuk arkadasim dövme sövme konusunda yazdiklarini okudugumda son derece üzüldüm.biz burda tartisiyoruz sadece.bizleri digerlerinden ayiran bi noktada ayni denizin ayni topragin çocuklari olusumuzdur.bizde öyle yyanlis olmaz..

Emir BAYRAK
06.07.2005, 22:35
Biz büyük takimiz ve yerimiz büyük takimlarin yanidir.bu 4 takimin cebinden paralarini alipta anadolu kulüplerine vermelerine bi anlam veremiyorum.Yerimiz ve sözleriniz Anadolu takimlarinin yanindaysa Trabzonsporun gelismesini engelliyorsunuz..Ve Sizler Anadolu takimlarinin yaninda yer alalim diyenler Borsaya açilmamizada karsi çikiyorsunuz o zaman...

Anadolu takimlari?Tamam savunalim ezmeyelim fakat hicbir takimi TRABZONSPOR'dan fazlada sevmeyelim...Trabzonspor Avrupa takimi olacaksa herzaman güçlü olmalidir...Havuz sorunundada izledigi politikalarini benimsiyorum..Unutmayin Güçlüler herzaman kazanir...

Yunus Emre AYAZ
06.07.2005, 23:15
Unutmayin Güçlüler herzaman kazanir..

kim güçlü ezik üçlümü dikkatli yorum pls smileys/smiley7.gif

Emir BAYRAK
06.07.2005, 23:25
Unutmayin Güçlüler herzaman kazanir..

kim güçlü ezik üçlümü dikkatli yorum pls smileys/smiley7.gif

Bunlar gerçek Türkiye 1. Futbol Liginde gerçek anlamda büyük olan 4 tane takim vardir...bunlarda ortadadir....Gerceklerden kacmak dogrulari getirmez bizlere...

Eddy
06.07.2005, 23:29
ya selçuk ne dövmesi abartma uçtun haa...ayrica erdal abi biz 4.büyük degiliz...4 büyüklerden de degiliz...onlarla beraber ayni kefeye koyulamayiz...onlar ayri biz ayri...hepsi bir tarafa,biz bir tarafa...ayrica emir e de bisi sölemek istiyorum,trabzonun yeri büyüklerin yani diyerek bizansi büyük gördügünü ima ediyorsun...bizim yerimiz kimsenin yani degil...en büyügüz,en ayricalikliyiz...ne bizans,ne de anadolu...biz farkliyiz...biz isyaniz,ihtilaliz...bunun farkini anlayinca trabzonspor dahada gelisecek...farkinizi hissedin...onlar gibi degilsiniz...farklisiniz,hemde çok...bunu bilin...yerimiz kimsenin yani degil...smileys/smiley7.gifsmileys/smiley7.gifsmileys/smiley7.gif

The Londoner
06.07.2005, 23:54
Kiminle hareket ettigimiz degil, nerede durdugumuz onemldir. Trabzonspor, misyonu geregi guclunun degil haklinin yaninda olmalidir.

Eddy
06.07.2005, 23:55
smileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gifTabii bunu herkes anlayamiyor...

Harun-61
06.07.2005, 23:59
günlük topic acma sayisi kisitlansin :-)

Eddy
07.07.2005, 00:01
nerden çikti simdi bu???benim bu foruma girdigimden beri açtigim 5. topic bu...smileys/smiley7.gifsmileys/smiley7.gifsmileys/smiley7.gif Edited by: Eddy

ozgur
07.07.2005, 00:15
Trabzonspor hakki neyse aramali, ama bu bizansla ayni safta yeralma hikayesine gicigim. Neyse durusumuz bagimsiz olarakda savunabiliriz, taraftarimz arkamizda oldugu muddetce eziklerin cani cehenneme. Birde bu bizans takimlari da turk degilmi diye soran arkadasa, memleketde herkes turkse niye bu istanbul (bizans) takimlari her dolabi ceviriyor ve devlet federasyon bunlari izliyor birde canak tutuyor. Evet onlar bizans ayrica bolucudurler.

Eddy
07.07.2005, 00:18
helal özgür...adam amerika dan durumu anlamis...siz buradan daha farkinda degilsiniz...

Muhalif
07.07.2005, 00:20
http://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley7.gifhttp://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley7.gifhttp://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley7.gifhirrr.. ne oluyo böyle yapinca.. konuya bak.. akillara ziyan yorumlar.. su forumda kürt ve pkk li laflari yan yana yazilinca utançtan yerin dibine giriyorum.. bakin bakalim forumda kaç tane diyarbakir li, mardin li v.b arkadas var.. üstelik mhp li oldugunu alemin bildigi aziz efendi yi de pkk li ilan etmisiniz.. gerçi çikari için yapayacagi yoktur o adamlarin ama aldigi ihalelere bakilirsa pek pkk li denilemez kendisi için..

Bir diger konuda belli bir yasa ve olgunluga erismis Cafer abi gibi insanlarin ve hatta forumun en sert mizaçlilarindan görünen Badaloglu gibi insanlarin yazdigi artik taraftarlar arasinda kavga olmamali öznesindeki yorumlara da bol miktarda http://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley7.gifkoyan ayni arkadaslar.. neymis rakip taraftarla Avrupa da bile olsa yanyana maç izlenmezmis.. ona ölüm buna zulüm.. vay gülüm..

Isin garip tarafi da bu arkadaslarin çogu milliyetçi takilan arkadaslar.. su maçlardan önce okunan Istiklal Marsi niye okunur hiç düsündünüz mü? Ya da 2 dk önce beraber ayni bayragin altinda ayni Allah a tapan milletin çocuklari oldugunuzu hep bir agizdan haykirip, mars biter bitmez karsi tribünlere ' ezilmis bilmem kim, oraya geliriz annenizle egleniriz' seklinde sloganlar atmanin ne denlituhaf oldugunu düsündünüz mü?

Konu neydi bu arada? bizans la ortak harekete hayir.. durun yorum yapayim http://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley7.gifhttp://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley7.gifhttp://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley7.gifhirrr...

hadi bakalim bana en fazla hanginiz http://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley7.gifyapacak.. bir-iki-üç basla..

Eddy
07.07.2005, 00:25
Cenk abi kimsenin kalkip sana smileys/smiley7.gif yapacagi yok...hersey çok degisti...gerçekten...ve gerçekten bunu istanbul da oturanlar daha iyi anlar...

Yunus Emre AYAZ
07.07.2005, 00:30
trabzonun bagimsiz ve delikanlica yasamasini kimse engelleyemez süt oglan taraftar istemioruz smileys/smiley7.gif

#10 Fietra
07.07.2005, 00:31
Kiminle hareket ettigimiz degil, nerede durdugumuz onemldir. Trabzonspor, misyonu geregi guclunun degil haklinin yaninda olmalidir.

Süper özetlemissin abicimsmileys/smiley32.gif

Tunga
07.07.2005, 02:58
Trabzonspor havuz ihaleleriyle Trabzonspor olmadi. Elinde avucunda ne varsa ortaya koydu ve basariya öyle ulasti.

Ben Trabzonspor'un bu konuda durdugu yeri OLDUKÇA dogru buluyorum. Trabzonspor halka açik bir sirket ve mevcut ihaleye göre (ki bu ihale bu sene yapilmadi) bütçe hazirlayarak Genel Kurul yapti.

Anadolu takimlari için de gerçekten durum zor, ancak bana öyle geliyor ki onlarin derdi FB'nin, GS'nin ya da BJK'nin aldigi parada degil de Trabzonspor'un aldiginda. Yoksa yillardir sanki Türk Futbolu adilmis de simdi adalet bozulmus gibi davranmazlardi.

Onlar zaten kabullenmis futbolumuzdaki Istanbul Tekelini. Dertleri bizim alacagimizda.

TRABZONSPOR SALAK MI, kazandigi hakki kaybetsin, hem de bir emrivakiyle.

Adil ya da degil bu ihale ve dagilim onlarin da (yani FB'li Dogan'in ve GS'li Cavcav'in da) onay verdigi sekilde yapildi.

Peki simdi ne degisti? Sadece FB'den aldiklari feyz ile basladilar atmaya tutmaya.

Belki dagilim adil olmayabilir; ancak bu dagilima ragmen basarili olmak da mümkündür. Ama tabi basarili olmak için bunu önce istemek ve hedeflemek gerekiyor.

unyelimetin
07.07.2005, 03:03
Trabzonspor dört yilllik yayinihalesini göz önüne alarak borsaya girdi,yatirim yapri,planin ona göre ayarladi.Bu anlamda kendi çikarlarini koruma en dogal hakki.Bunun için üç sülüklerle ortak tavir almasinin elestiirlmesine karsiyim.

O çok düsündügümüz Anadolu takimlarinin simdi mi akillarina geldi Trabzonspor!Celal Dogan agzindan düsürmez oldu Trabzonspor'u.Kendi taraftari bizim maçimizda fb bayragi açarken neredeydi?G.Birligi degilmiydi ligin 4. büyügü biziz diyen.Denizli uefa da üç tur geçti,en basarili Anadol utakimi ilan etti kendini,Trabzonspor Avrupa kupalarinda bu ülke için onca puan kazandirirken neredeydiler!

Trabzonspor'un kendinden baska dostu yok arkadaslar.

Amasyali
07.07.2005, 03:43
Bu sistem bizim lehimize isleyecektir. Artik kimse kolay kolay maç satin alamayacak ve sampiyonnluk da bizim olacaktir. Ayrica basariya göre para dagitilacagi için biz de daha fazla para alacagiz.

Badaloğlu
07.07.2005, 09:36
Cenk abi kimsenin kalkip sana smileys/smiley7.gif yapacagi yok...hersey çok degisti...gerçekten...ve gerçekten bunu istanbul da oturanlar daha iyi anlar...

Burakçigim, bende Istanbul'da yasiyorum, senide çok iyi anliyorum ama Istanbul 1453'den beri artik Bizans ismini kullanmiyor.Fatih Sultan Mehmet Han çag açip çag kapatan fethinde biliyorsun ki; bu komutan ve askerler peygamberimizin methiyesine nail olmus insanlardir.Istanbul ismine gerektigi degeri verelim.En azindan olaya öyle bakalim.Tabi senin Bizans ismini kullanmaktaki amaci çok farkli ama her seye ragmen Istanbula,Bizans demek ne derece dogru? 3 Istanbul takimlarina illada bir sey diyeceksek; 3 kiz kardes diyelim...Bizans derken ben sunu anliyorum; Bizans atalarimiz zamanimizda düsmanimizdi,simdide düsmanimiz...Ama o zamanlar Istanbul feth olmamisti.Sehir Bizanslilarindi...Simdi Bizanslilarin olmadigi bir sehre bizans yakistirmasi ne derece dogrudur?Tamam adamlarin(fb-bjk-gs) bize bakis açisini herkes biliyor,ama bu benim umrumda degil...Onlar bizi küçük görüyorlar diye,bizle dalga geçiyorlar diye ben kendi takimima bakis açimi degistirmiyorum,en kötü oldugumuz sezon bile ben; bankalara atkimi sarar öyle gider,islemlerimi gisede öyle yapardim.Trabzonsporuma hergün daha çok baglaniyorum.Onlarin söylemleri umrumda bile degildir.

Gelelim ihale konusuna; bu konuda bende Trabzonun menfaatlerini savunmasindan yanayim.Futbol artik büyük bir endüstri olmustur.Herkes pastadan daha fazla pay kapma savasindadir.Bunu yaparkende hiçbir zaman Trabzonun durdugu yeri unutmayacagiz.Trabzon Istanbula karsi bir durustur.Simdi çikarlarimizdan dolayi onlarla ortak hareket ediyoruz.Bu kismi banada ters geliyor.Trabzon Anadolunun yaninda da dursun demiyorum ama bazi yöneticilerimiz çikip biz Anadoluyu temsil ediyoruz gibi açiklamalari çeliski yaratiyor.Çünkü bizden kimse öyle bir hizmet beklemiyor.Trabzon kendi kösesinde Trabzon gibi dimdik durmali hakkinida kimseye yedirmemeli...Trabzonun FB-BJK-GS ile ortak hareket etmesiyle bence kendi misyonuna ters duruyor.Disardan bakan bir kisi olaya direk olarak Trabzonun ikiyüzlü bir tutum sergiledigini düsünüyor.Oysa bizim onlarla ortak hareket etmedeki amacimiz tamamen koca bir camianim,sirketin menfaatleridir.Einde Trabzonun hisselerini bulunduranlar bu konuda Trabzonspora tam destek veriyorlardir.Onun haricinde bende Trabzonun, Istanbul takimlariyla ayni yönde hareket edecegini sanmiyorum.

Birdeasil Rezilbahçenin sezon ortasinda ortaya attigi bir lafla,Anadolu kulüplerini ayaga kaldirarak ''Anadolu kulüpleri pastadan daha fazla pay almalidir''lafinin ardindan simdiki durdugu yere bakin!Tam bir ikiyüzlülük...Asil üzerinde durulmasi geren bence budur.

Trabzonuhavuz konusundaen çokelestiren takimlara bakiyorum Gaziantep,Gençlerbirligi baskanlaridir.Bu damlarida herkes çok iyi biliyor.Tek amaçlari ucuz futbolcu alip; Istanbulapahaliya satmaktir.O paralarlada repoda faiz yapmak...Böylece kendi kasalarini doldurarak; Trabzonun aldigi paraya göz koyarak;Türk futbolunu büyük hizmetler vermektedirler.

Emorfo
07.07.2005, 10:07
Bizans derken bunu Istanbul olarak algilamamak lazim. Istanbul bizim sehrimiz içine ettiksede yinede yasamaya deger bir sehir. Bizans kelimesini kullandigimiz anlam. Istanbul takimlari yani 3 büzükler davranis hareket ve icaraatlari bizans devleti benzerlik göstermektedirler. Bizanstan ben istanbul anlami çikarmiyorum. Hatta anti-istanbul kelimesinden de istanbul anlami çikarmiyorum. Sözü edilen 3 istanbul takimi ve yillarca futbolda kurduklari haksiz kazanç haksiz sampiyonluklar ve yaptiklari serefsizliklerdir. Istanbul'la alakali bir durum yok. Yillarca onlari istanbulda kendi tribünlerinde ezen biziz... Bizans kelimesine anlam yüklerken bu dogrultuda hareket etmek lazim..

EmrahYalçınalp
07.07.2005, 10:12
Wisla'ya "Zurawski için 3 mio euro veremeyiz. 2 mio verelim, çünkü biz asil bir davranista bulunarak Istanbul kulüpleriyle birlikte hareket etmedik" dedigimizde, "himmm, bravo... magdem böyle yüce bir davranista bulundunuz, verdik gitti" diyeceklerse, evet, onlarla hareket etmeyelim.

Badaloğlu
07.07.2005, 10:48
Bizans derken bunu Istanbul olarak algilamamak lazim. Istanbul bizim sehrimiz içine ettiksede yinede yasamaya deger bir sehir. Bizans kelimesini kullandigimiz anlam. Istanbul takimlari yani 3 büzükler davranis hareket ve icaraatlari bizans devleti benzerlik göstermektedirler. Bizanstan ben istanbul anlami çikarmiyorum. Hatta anti-istanbul kelimesinden de istanbul anlami çikarmiyorum. Sözü edilen 3 istanbul takimi ve yillarca futbolda kurduklari haksiz kazanç haksiz sampiyonluklar ve yaptiklari serefsizliklerdir. Istanbul'la alakali bir durum yok. Yillarca onlari istanbulda kendi tribünlerinde ezen biziz... Bizans kelimesine anlam yüklerken bu dogrultuda hareket etmek lazim..

Farugum,ne dersen de ama beni bu isim cezbetmiyor.Adamlara sahtekar de,iki yüzlü de,kaypak de,kisiliksiz de v.s. ama Bizans bana uymadi.Senin dediklerinide anladim,belkide hakli olabilirsin ama sonuçta bu 3 kulüp yöneticilerinin çogu senin deyiminle Bizansli degil ...O yüzden,onlara hakaret ya da asagilama yapacagiz diye bence bu kadar kasmanin alemi yok...Bu ismi duyunca (Bizans)ne hikmetse hep aklima Fener patrigi geliyorsmileys/smiley1.gif.Ve de Yunanistan...smileys/smiley7.gif

Bora Sönmez
07.07.2005, 11:18
Arkadaslar Türk futbolunun gelismesi için artik Anadolu takimlarininda gelismesi gerekiyor diger takimlarla basa çikabilmesi gerekiyor..Kim ne derse desin Antep gelismeli,Diyarbakir,Samsun gelismeli..Ayrica gelisenler büyüyenler Celal Doganlar ,CAvcavlar ,Ismail Uyaniklar diil baskani olduklari klüpler olacaktir ve o klüpler ömür boyu onlarin tekelinde bulunmayacaktir..

En önemli konu ise eger Anadolu klüpleri maddi yönden büyürse basarilida olabilirler ve bu sayede en azindan kendi sehirlerinde taraftar sahibi olabilirler..Zaten Türk futbolunun tek sorunu 3 kizkardesin Türkiyedeki taraftar dagilimdan elde ettigi rant ve tekelcilikleridir..Bundan kurtulmanin tek yolu Anadolu klüplerinin gelismesidir..Yeni dogan çocuklar artik Malatya'li olsun,Ankara Büyüksehir Belediye'yi tutsun ki Türk futbolunda adalet ve basari geri gelsin..Zaten böyle bir olusumda Trabzonspor herzaman en basarili ekip olacaktir bundan süphem yok..

Tunga
07.07.2005, 11:21
Wisla'ya "Zurawski için 3 mio euro veremeyiz. 2 mio verelim, çünkü biz asil bir davranista bulunarak Istanbul kulüpleriyle birlikte hareket etmedik" dedigimizde, "himmm, bravo... magdem böyle yüce bir davranista bulundunuz, verdik gitti" diyeceklerse, evet, onlarla hareket etmeyelim.

http://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley20.gif

Emin
07.07.2005, 11:27
Havuz ihalesinde takindigimiz tutumun dogru olmadigini daha önce de söylemistim. Her zaman Türk futbolundaki anadolu istanbul adaletsizliginden firsat esitliginin olmayisindan yakindik. Istanbul takimlarina saglanan imkanlarin anadoluya da saglanmasi gerekliligi üzerinde durduk. Hatta Istanbula karsi bir güç olduk. Anadolunun sesi olduk. Gelin görün ki bu gün takindigimiz tutum bu söylemlerimize hiç yakismiyor. Anadoluda son yillarda artan Trabzonspor antisempatisine bir nebze daha katkida bulunuyoruz.

metehan
07.07.2005, 11:40
Aslinda Emrah (Perhaps) kisa ama güzel bir örnekle olayi özetledi. TS, bu konuda maceraya girecek durumda degil. Borsa'ya açilma sürecinde yapilan tanitim toplantilarindaki tahmini mali tabloya bakarsak durumun ciddiyetini anlayabiliriz. TS Sportif AS'nin gelirin büyük kismi naklen yayindan gelecek. 2010 yilina kadar tahmini bütçe de yapilmis durumda. O nedenle bizimkiler hesaplarin karismasini istemiyorlar ki son derece haklilar.

Bizi suçlayan Celal Dogan, Ilhan Cavcav gibiler. Yillardir gözünü TS'un havuzdan aldigi paya dikenler simdi bizden farkli davranmamizi bekliyorlar, bu adil degil. 2 yil önce havuz gelirlerinin dagilimi konusunda bizi savunun Aziz Yildirim olmustu, Celal Dogan degil.

Bütün bunlar, "Istanbul takimlari ile birlikte hareket edelim" anlamina gelmiyor elbette. TS kendi çikarina uygun düseni yapmak zorundadir. Ama Ahmet'in (Badaloglu) dedigi gibi zaman zaman çikip Anadolu'nun hamiligine soyunmak da çeliski yaratiyor bu gibi durumlarda. Buna da dikkat etmek lazim.

Burçak
07.07.2005, 11:41
herkes kendi çikarinin pesinde.!!!! Trabzonspor anadolunun önünde olmaya herzaman hazirdir. amaaaa !!! o anadolu takimlari uyaniklik yapmaya kalkarsa bunda olamaz trabzonspor.bizim aldigimiz parada gözü olan celal doganlar cavcavlarami öncülük edecez. 2 kere avrupa maçi oynayinca 4. büyük artik biziz diye bilme cüretini gösteren tipleremi yardimci olacaz.

$FIRTINA61$
07.07.2005, 11:58
trabzon kimseye düsün meyecek kendisi bakacak ne tarafi isimize yariyor oraya ister eziklereler ister öbürlerine beni kimse ilglendirmes fb karsi oynuyunca anadolu külüpleri yatmazin biliyor ama ne b.. yerlersse yesinler

Eddy
07.07.2005, 12:05
faruk abinin dedigi gibi o 'bizans' sözcügü istanbul takimlari oldugu için degil,çevirdikleri entrikalardan dolayi...yoksa bizans istanbul'un eski ismi degilki...konstantinapol derdik eger öyle bi amaçla söylesek...kendi adima asiri milliyetçi bi insanim ve bu sözcügün kullanimina çok dikkat edecegimi saniyorum...bu sözcügü kullanan herkes bu anlamda kullaniyor... Edited by: Eddy

halil ibo
07.07.2005, 12:23
Trabzonspor'umuzun menfaatleri herseyin önünde gelir.Bizim menfaatlerimizle 3 büzüklerin menfaatlerinin çakismasi kötü bir tesadüf olsada yapacak birsey yok.Içimizden birileri Trabzonspor hisselerinin alt üst olup sirketin iflas etmesi pesinde mi ? Bu yönde bir kampanya baslatmak kadar saçma birsey göremiyorum.

Mutlaka bir kampanya gerekiyorsa ; transfer ihtiyacini hala gideremeyen yönetim faks ve mail bombardimanina tutulabilir.Çünkü tarih yine tekerrür edecek ve SL hevesimiz bir baska bahara kalmak üzere !...

omer61
13.07.2005, 18:43
serefsiz aziz yildirim.....

TSunami
13.07.2005, 19:06
sunu bilmemiz lazim. kimse kimse ile ayni düsünmek zorunda degil. ancak herkes birbirine saygili olmali.
istanbul takimlarini zerre kadar sevmem ancak bu onlarin yaltakçisi ufak (beyinli) kulüplerle ayni safta yer alacagimiz anlamina gelmemeli. kararimizi sadece hakkaniyet ölçüsünde vermeliyiz. onu sevme bu tarafa, bunu sevme o tarafa geç. böyle anlayis olmaz.
biz kimsenin hakkina göz dikmiyoruz kimseye de hakkimizi yedirmeyiz. cografi yada stratejik hiçbir konum bizi kimse ile yanyana getiremez.
ayrica bu istanbul takimlarina karsi olan tavir, kompleksi beraberinde getirmesin.
evet onlari sevmiyoruz. ama onlarla ugrasmiyoruz. onlari takmiyoruz.
trabzonspor sampiyonlugu istanbul tekelinin disina çikaran tek kulüptür. ama ayni zamanda bu cesareti bu erdemi gösteren tek kulüptür.

tsmaniac
13.07.2005, 19:32
bizim yerimiz ne bizansin yani ne de çanak yalayici anadolu kahpelerinin yanidir bunlarin hepsi ayni tohumsmileys/smiley7.gifsmileys/smiley7.gifsmileys/smiley7.gifsmileys/smiley7.gifsmileys/smiley7.gifsmileys/smiley7.gifsmileys/smiley7.gifsmileys/smiley7.gifsmileys/smiley7.gifsmileys/smiley7.gif

Crazy_OfLu61_
13.07.2005, 20:04
Aynen katiliyorum. Biz baskariyla beraber hareket edemeyiz ancak bizim istedigimiz olur...

Sacit
14.07.2005, 15:51
Aynen katiliyorum. Biz baskariyla beraber hareket edemeyiz ancak bizim istedigimiz olur...

smileys/smiley2.gif

Salih61
14.07.2005, 16:20
<DIV style="PADDING-RIGHT: 4px; PADDING-LEFT: 4px; PADDING-BOTTOM: 4px; PADDING-TOP: 4px">Herkese Merhabalar;
Yaklasik 2 aydir forumunuza uye olmak ,icin ugrasiyorum.Oncelikle fanatik trabzonsporluyum.Su anda yazicagim maili okumadan kizmazsaniz sevinirim.Hepiniz nasil siyah-beyaz askiyla yaniyorsaniz dogal karsilayacaginiz gibi bizde bordo-mavi askiyla yaniyoruz.Neyse "carsi" formunda Trabzonspor ile ilgili birsey soylecek konumda degilim.Benim dusuncelerim aslinda iki takimin ortak noktalari uzerinde..

Bu sene yasanan Cem Papila ve Fenerasyon isbirliginden tipki sizin gecen sene ve gecmis senelerdeki gibi bizde nasibimizi aldik."TS Federasyonu basti" subjectli yazilarinizi okudum.Bircogunuz Trabzondaki 20.000 kisilik yuruyusu takdir etmisti.

Bildiginiz uzere Trabzonda Fenerbahce antipatisi cok yuksektir.Turk futbolunda GS-FB hegomanyasi basini alip gitmisken (hernekadar bazi kesimler TS i buyuk kabul etmeselerde) geri kalan 2 buyuk kulubumuz olan Besiktas ve TSnin elele verip bu hegomanyayi yikmaya calismamalarini hayretle izliyorum..

Bu seneki macta kapali tribunun Trabzonsporlu futbolcularla besiktasli futbolculari elele maca cagirmasi ve macta asiriya kacmayan bir protesto,kufurun olmamasi bunun miladi olabilir diye dusunuyorum.Fenerliler tarafindan 94de bicaklanmis birisi olarak onlarin kolpaligini Trabzonda yasamama ragmen sizler kadar bildigimi dusunuyorum.Trabzonsporun,Besiktasin rakibi oldugunu dusunmuyorum.Ayni sekilde trabzonspor icinde gecerli bu.Hepimizin gayesi amaci ayniyken kavga etmek yerine elele verilse gerek tribun,gerek yonetim olarak nasil olur diye merak ediyorum..

Hepimizin sevdasi tuttugumuz takimdan ibaret..

Saygilar sunuyorum,goruslerinizi bekliyorum..</DIV>

Bu yaziyi ForzaBesiktas sitesinden aldim...Bunu yazan Vatandas karakargalara isbirligi teklif ediyor...Burda Dikkat edilmesi gereken ikinci husus bunu yazan Vatandasinin nickinin Yenimahalleli olusudur...Ne alaka diyenleriniz olabilir...Hatirlatiyim bu bejekenin p..çleri 3 yil önce Yenimahallede ki bir kahveye satirla saldirmislardir...Umarim demek istedigimi anlamissinizdir...

Saygilarimla...