PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hugo Broos ile İstikrar

Sayfa : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22

mete61bordomavi
25.09.2009, 22:22
Bu başlığı kötü bir maç sonrası ben açmıştım. Çünkü, sürekli, Broos istifa başlıkları açılıyor ve hepsi kilit yiyordu.Amacım tepkilerin burda dillendirilmesini sağlamaktı.
Ben Broos'un teknik futbol bilgisine yorum yapıyordum. Genellikle de beğenmiyordum. FAKAT!
Broos'la DALGA geçilmesini kınıyorum!
Hele hele DİN DÜŞMANI gibi gösterilmesini TERBİYESİZLİK olarak görüyorum!
Yönetim başarılı olamayacağını başından beri bildiği sezona, bir günah keçisi bularak başlamıştır!
Hocamızı teknik futbol bilgisinde eleştirebiliriz, FAKAT; EZDİRMEYİZ! YEDİRMEYİZ!
Trabzonspor taraftarı arkandadır hocam!
Ben şahsım adına Hocama desteği, bu başlığı açarken yazdıklarımı silerek veriyorum...

Enes Ünal Kaya
25.09.2009, 22:24
Deneme tahtası yaptı takımı ne istikrar...

irfanb
25.09.2009, 22:26
Hugo Broos !
Ersun Yanal`dan boşalan teknik direktörlük koltugu icin iki ay boşa kürek ceken Yönetimin 6 ay sonra boşamak üzere Muta nikahi kiydigi boş bir teknik direktördür.

sessizkral_1
25.09.2009, 22:27
Ben Broos un takımını beğeniyorum.Bence gençler maçını kıstas almamak ve bu konu için acele etmemek lazım.Gençler hiç yenilmeyen takım şuan ligde.geçen hafta 2-0 dan 3-2 eskişehiri yendiler.ofansı inanılmaz güçlü.çok az gol yiyorlar.bjk ve kayseriden hiç gol yemediler.

Yattaranın bu hafta iyileşmesiyle birlikte istediği takımı haftaya sahaya süreceğini düşünüyorum.

Solda gabriç sağda yattara ile artık hem kanat organizasyonlarımız artacak hemde rakip az çıkacak.

İlker ToSun
25.09.2009, 22:27
hugo broos istifa diyen başlıklar kilitleniyor çünkü o başlıklar takımın geleceğinin ne kadar kötü olduğunu söyleyip önlem alınmasını istiyor.
bakalım hugo broos ile istikrar başlığı kitlenecek mi. çünkü ortada takımı felakete sürüklemeye yönelik bir çağrı var. merakla bekliyoruz.
böyle bir adamla yola devam etmek talebini dile getirmek serbest ama bu felaketten kurtulmayı istemek kilit yeme sebebi. çok eneteresan. acaba başlık kilitleyenlerin bu takımla ilgili kaygıları ne düzeyde ???

Mustafa Ayazoğlu
25.09.2009, 22:29
Efsane başlık geri döndü !

Güvenç Kurtar'ır bu takımı ;) Benim fikrim!

poetricus
Yakışır yakışır...
Bucalının ahı tuttu galiba.
Hugo Broos'la sonuna kadar değil, sonsuza kadar istikrar.
Böyle yönetime böyle hoca...

Bunun da CD'lerini menajerlere versek işe yarar mı acaba?
Taktik mi? Palavra. Neredeyese bir tane bile dönen top alamayan bir takımda 11 tane kötü futbolcu mu vardır bir tane kötü teknik(!) adam(!) mı?

Bu arada Beyefendi için takımın kazanmsından ziyade bitirmek istediği futbolcuya reva gördüğü zulüm ve aşağılama önemli galiba.

Trabzonspor'un başında ne idüğü belirsiz bir yaşam formu var.

turphan
Arkadaşlar stadtan şimdi geldim.Hayatımda bu kadar futbol cahili bir adam görmedim.Ankara- Brüksel uçuşuna idrek yetiştirmek lazım.Lorant , Aragones hatta Lazoroni bile bundan iyiydi.

Sefa
İstikrar mı buna gülerim :)

Ocak'ta Şenol Güneş gelecek mi acaba. Sanmam.

Özgür Öztürk
25.09.2009, 22:31
İstikrar başlıklarının sonu hep İSTİFA ile sonuçlanıyor.

Bulut61-34
25.09.2009, 22:32
Sylva kalede olmasa ne Alanzinhio, ne Yattara, ne de Bross tartisilirdi. Mac en kotu 1-2 biterdi. Sylvayi kaleye koyan Brossun sucu yok da degil elbet.

Brossla yili bitirmeliyiz.

Kasım Hilal
25.09.2009, 22:33
Böyle bir başlığa ihtiyaç duyulması aslında Bross için son demektir..
Ki zaten devre arası Şenol hoca gelecek büyük ihtimal...
İnşallah o arada Alan ve Yattara takımda kalır..
İkisini birden coşturur o..

TheRapZoNe
25.09.2009, 22:36
Bence şu andaki oyuncu kadrosu, Broos'un oyun anlayışına uymuyor. Yani hali hazır kadroya hoca diye getirilmiş adamdır kendisi. Başlangıçta forvet istemiş ama yönetim onu bu konuda uyarmıştır. İBB maçı sonrası : sonunda beklediğimiz forvet ortaya çıktı sözüyle yönetime taş atması bu nedenledir.

Kendisi başarısız olduğu halde ona anlayış gösterme nedenim sadece budur.

ölümüne61
25.09.2009, 22:37
eğer sadece hugo bross olursa bir süre daha izlenir ancak bu takımdan diyadin ve ünal karamanın gitmesi lazım

Ali Tunahan Güllü
25.09.2009, 22:38
Git,Defol bu halta yaramıyorsun.

Çağatay_
25.09.2009, 22:39
Şaka yapmıyorum, Broos ile istikrar istiyorum.

Nası olsa %90 taraftar desteği ile bir hoca gelmeyecek.Bence Broos kötü bir hoca değil.Takım yavaş yavaş oturuyor.Sonuçta yeni hoca yeni taktik, yeni strateji demek.Hemen yere batırmayalım.

En az 2-3 yıl şans verilmeli.26 sene bekledik umut veren hocalarla devam edelim 2 sene daha.Kova kova nereye kadar.

Hoca gitsin, yönetim istifa, en büyük Hami,Şota'dan başkası yalan,Fatih Tekke buraya gibi şeylerin bize zarar verdiğini hala anlayamadık.

Biraz da elimizdekiyle devam edelim bakalım ne oluyor.

NOT : Kadro hocanın kadrosu değil, katılıyorum.

SüRMeNe_6161
25.09.2009, 22:45
Şenol ! la Fatih Tekke İstıkrar......Getirir

poetricus
25.09.2009, 22:51
Kalmalı...

Şimdiye kadar ne sezon başında ön görülen hedefleri tutturan Yanal'ın gönderilişinin hesabını sordum ne Erikkson'la çektirilen hatıra fotoğraflarının arkasından bohçalanan palavraların ne de Samet Aybaba hadisesinin.

CD'li Menajer Kumpanyası'nda eritilen Cale'den, Fatih Tekke Transferi adlı Yalan Rüzgârı'ndan da henüz bahsetmedim.

Belçika ve Trabzon'daki hayatı birbirine benzeten başkan ve onu kuklaya çeviren yönetimin coğrafya ve etnoloji bilgisinin mahsulü bir teknik adam var başımızda. Süreci zaten hepimiz biliyoruz.

Bunlar yönetimin iyi günleri. Henüz kalemin ucunu sivriltmeye başlamadım.
Hele bir gönderilsin o zaman açacağım bayramlık ağzımı.
Gönderildiği dakika bu forumu Elm Sokağı'na çevirip o lanet Fredy Kruger'in ta kendisi olacağım.

Kara deniz
25.09.2009, 22:52
Puan kayıpların da baya istikrarlı bir hoca, daha durun..

Muhalif
25.09.2009, 22:53
Hoca maça çok doğru bir 11 le çıktı... Ne olduysa devre arasında oldu. Durup dururken Alanzinho'yu kenarda görünce şaşırdım. Tamam Gabric etkisiz gibiydi günün kötüsü ama Ferhat'a yardım edip açıklarını kapatıyordu. Hoca 2. yarının ilk 5 dakikasını beklemeliydi en azından. Hurşit'in direkt solda oynayacağı belliydi. O zaman Gabriç'i çıkarıp, Umut'u sol yana kaydırıp, sağ tarafa Song'a destek için Serkan'ı alırdı. Hurşit sağ tarafa geçince de Gökhan veya Umut'tan birini çıkarıp Cale'yi sol beke alıp önüne de hücum özeliği de iyi olan Ferhat'ı koyardı ve kanatları kilitlerdi. Göbek zaten sağlamdaydı ki Gençler tamamen kanatlara yüklenmişti. İleride tek forvetin arkasında serbest olarak da Colman kalırdı. Maç rölantide giderdi. He bir de Slyva'yı hesap etmek lazım tabi. Hocanın en büyük hatası sürekli aynı hataları yapan Slyva'yı kesmemektir.

Maçta yaptığı en büyük hata ise 2. yarıya direkt Alanzinho ile başlaması. Ben bu hatayı bir yerden daha hatırlıyorum geçen sene??? İstanbul'daki Beşiktaş maçında da ilk yarı 1-0 öndeydik 2. yarı yanılmıyorsam Yattara mı bir başkası mı çıktı Alan girmişti. Orada da aynı şekilde tüm topları ezdi ve rakibin daha çok üzerimize gelmesine sebep olmuştu. Nitekim 2. yarı oyun tamamen bizim sahada oynanmıştı ve o maç da berabere bitmişti.

Şimdi gelelim Alanzinho'yu hep takım yenikken veya gole ihtiyacı varken oyuna alıyorlar ne yapsın adamcağız! şeklinde savunanlara.. Efendim gördük ki skor üstünlüğü bizdeyken de oyuna alınınca bir şey yapamıyormuş!

Hasılı kelam hocayı hatır-gönül buldurlar, gerekirse verirler eline bavulunu gider ama 3 milyonluk Jun kazığından sonra 4 milyonluk Alanzinho kazığının etkisi epey daha sürer... Alanzinho Norveç ligine göre adammış erenler bunu kabul edin artık. Neredeyse ortalamanın üstündeki hiç bir takıma karşı ppek bir varlık gösteremedi ligimizde. Ama bizm taraftar (biraz ajitasyona da kaçma hakkım olsun hadi o kutsal formayı falan da yere atmasına rağmen) Alanzinho, Alanzinho diye tempo tutuyor halen daha...

Yıllarca Yattara Yattara dedik senede 3 maç oynayıp 30 maç yattı. Şimdi de Alanzinho diye bağırıyoruz. Neymiş efendim geçen yıl küme düşen Kocaeli'ne, küme düşme mücadelesi veren Eskişehir'e süper goller atmış! Eğer bu külübün böyle adamlara 4 milyon verme lüksü varsa ben de 10 milyon verip Zigic'i, 15 milyon verip Van der Vaart'ı isteme hakkımı kullanmak istiyorum o halde...

Adnankazaz
25.09.2009, 23:00
metin v ünal gitmeli

arifberkay
25.09.2009, 23:01
ne istikrarı ya 2-0 önde olan bir takım maçı alamıyorsa hatta 70 dk. ezik oynuyorsa o hoca hoca falan değildir bana kimse maval anlatmasın

Bulut61-34
25.09.2009, 23:05
Selcukun uzaktan vurdugu sutu kurtaran kaleci 3. golumuzu engelledi. Oysa bizim kaleci iyi bir kalecinin kurtaracagi 1. golden sonra, bedavadan yenen 2. gol.

Bross elbette suclu, kac haftadir alarm veren kaleciyi oynattigi icin.

SüRMeNe_6161
25.09.2009, 23:06
Tony Silva Kaleden Cıkmalı Bu adam Gittikce kötüye gidiyo

cem2661
25.09.2009, 23:08
Ben Broos un takımını beğeniyorum.Bence gençler maçını kıstas almamak ve bu konu için acele etmemek lazım.Gençler hiç yenilmeyen takım şuan ligde.geçen hafta 2-0 dan 3-2 eskişehiri yendiler.ofansı inanılmaz güçlü.çok az gol yiyorlar.bjk ve kayseriden hiç gol yemediler.

Yattaranın bu hafta iyileşmesiyle birlikte istediği takımı haftaya sahaya süreceğini düşünüyorum.

Solda gabriç sağda yattara ile artık hem kanat organizasyonlarımız artacak hemde rakip az çıkacak.

Haklı çıkmak için sallamışsınız ama tutmamış.Gençler ve Eskişehirspor 2-2 berabere kaldı.İlk ve son golü Gençler attı.Eskişehir de nağmalup ve Gençler'e 5 tane %100 kaçırdı ama bizim pozisyonumuz 0...

erolizmts
25.09.2009, 23:09
Başlık ile konu arasında bir alaka yok gibi. Yani başlığı görünce konuyu açan arkadaşdan "Hugo Broos ile devam etmeliyiz" tarzı bir mesaj bekliyordum.

Ama başlığa bir cevap vermek gerekiyorsa da, Hugo Broos'dan daha iyisini nasıl bulacağız sorusu aklıma geliyor. Çünkü biz bu kadro ile daha iyisini ancak Ersun Yanal ile başarabilirdik. Onun dışında yerli veya yabancı başka bir teknik adamın daha iyisini yapabileceğini sanmıyorum. Buna Şenol Güneş'de dahildir.

bordo61
25.09.2009, 23:11
Bu başlık ortaya çıktıysa işimiz zor

Enes Ünal Kaya
25.09.2009, 23:20
Metin diyadin .. ünal gitsinn ve hugoo....

SenoL günes - Fatih TEKKE... GELSİN ..hiç bir oyuncumuz satılmasın yine toparlar bu takım uefa ya giderz dmk istedm yani :)

reisoğlu61
25.09.2009, 23:22
yanlis degisikliklerin yüzünden puan kaybettik hugo

BDiler61
25.09.2009, 23:22
Hocanin amaci kovulup tazminat almak galiba baska bi aciklamasi olamaz bugunku hareketlerin.2-0 dan puan kaybettik helal olsun.

mete61bordomavi
25.09.2009, 23:25
Aslında Tsl'ye göre öyle pek fena da bir takımımız yok, kadromuzda öyle hurda değil, fakat bana kalırsa ,eksik çalışma, bazı topçuların disiplinsizliklerinin ahengi bozması, ve geçen sene sıfırdan kurduğumuz kadronun hala oturmamış olması,
Bunun çözümü de bence gerçekten çok kaliteli bir teknik direktör ve kesinlikle forvete, ve sağbeke takviye, hatta belki iyi bir kaleci...

arifberkay
25.09.2009, 23:27
istikrar diyenlere gülüyorum ve hadi orda diyorum

Punisher-61
25.09.2009, 23:39
adam kafasina göre sacmaliyor.. takimin icine etti bizi yedi bitirdi.. cale neden oynamyor arkadas??? hirvatistan milli futbolcusu bu kadroya giremiyor öyle mi?? yeme beni gözüm bu barcelona mi sanki

Abdülkadir Kılıç
25.09.2009, 23:49
hugo Broos ile devam. Hocamızıntek beğenmediğim yönü saha kenarında pasif kalıyor. Biraz daha hareketli olması lazım.

LECOSSEEMRE
26.09.2009, 00:59
hugo broos istifa diyen başlıklar kilitleniyor çünkü o başlıklar takımın geleceğinin ne kadar kötü olduğunu söyleyip önlem alınmasını istiyor.
bakalım hugo broos ile istikrar başlığı kitlenecek mi. çünkü ortada takımı felakete sürüklemeye yönelik bir çağrı var. merakla bekliyoruz.
böyle bir adamla yola devam etmek talebini dile getirmek serbest ama bu felaketten kurtulmayı istemek kilit yeme sebebi. çok eneteresan. acaba başlık kilitleyenlerin bu takımla ilgili kaygıları ne düzeyde ???

Haklısın sonuna kadar katılıyorum..

mashal61
26.09.2009, 01:06
1+1 yıllığına sözleşme imzalayanlar 3+1 yıllığına imzalamayı bilmiyorlar mıydı?

Herkes ne olduğunu biliyor da genellikle gerçeklerden kaçıyor.

Ama her şey ortada, Broos idareten bir hoca ve şu durumda istifa etmesi takıma zarar verir.

Bu sene sonunda zaten yollar ayrılır diye düşünüyorum.

Salih Yazıcı
26.09.2009, 01:09
gitsin ya acizlik yaptı ikinci yarı cale oyuna alsaydı ve yattarayı öndeyken alsaydı skor bu olmazdı

Volkan
26.09.2009, 01:10
bu iş sene sonuna kalmaz ilk yarı şenol hoca + fatih gelir bir kac transfer daha yapılır ama bros la istikrar olmıcak gibi ama gönlüm istikrardan yana devre arasına kadar

Tayfun Aydın
26.09.2009, 01:14
Ersun Yanal ı geri istiyorum ne Şenol u dalga geçmeyin.Koyun çobanının şampiyon yapacağı kadroyu 2. yapanın adamın bu takım da işi yok.ERSUN YANAL GEL KURTAR BİZİ.....................

irfanb
26.09.2009, 01:17
Ersun Yanal ı geri istiyorum ne Şenol u dalga geçmeyin.Koyun çobanının şampiyon yapacağı kadroyu 2. yapanın adamın bu takım da işi yok.ERSUN YANAL GEL KURTAR BİZİ.....................

Koyun çobanının şampiyon yapacağı kadroyu 3.yapan adami da gördük.

Tayfun Aydın
26.09.2009, 01:31
Bırak ya kariyerindeki tek başarısı hazır kadroyla Senegal Kore Japon yayla oynayıp 3. yapan adaman bahsetmeyin.Senaryo hazır bizler seyirciyiz figüranlarda belli.

Orhan Aydın
26.09.2009, 01:32
yeni bir teknik direktöre yelken açtığımızın göstergesidir bu başlık.

gökçay61
26.09.2009, 01:36
yazıklar olsunnn...bu BELÇİKAdan artık adam almayalım yaaaa nedir bu sevda arkadaş..istemiyorum yaaaa.......

LECOSSEEMRE
26.09.2009, 01:36
Şenol güneş olduğu zamanlar az FITIK Olmadık gelmesin şenol güneş.

Sefaenes
26.09.2009, 01:40
istikrar sart bence hersene hoca degistirmekden biktim. Alex ferguson ilk sene ne yaptiydi manchesterde acaba onu ozaman kovsalardi basarili olurmuydu. Ha Hugo Bros tabiki alex Ferguson olamaz ama istikrar icin hocayi her maglubiyetten sonra istifa demek sacmalik. Senol Hoca gelse yenildimi onada istifa diye bagiririz.

m.can
26.09.2009, 01:41
hugo bross gitse şimdi ne olacak yeni gelen teknik adam ne yapacak bu saatten sonra bence biraz daha sabredelim bakalım ilerleyen haftalarda ne olur

Mustafa Ayazoğlu
26.09.2009, 02:24
Şener, sonradan oyuna giren Alanzinho'nun oyundan alınmasıyla ilgili bir soruya ise, "Ben almadım, hoca aldı." şeklinde cevap verdi.

Başkan yine başladı.. Olacakları görebiliyorum.. Antep beraberliği , Gs yenilgisi ile teknik direktör garanti gider yönetimde peşinden...

Şahin_53
26.09.2009, 02:26
Hugo Brooos kim istikrar kim.

Go Home..

Öztürk Adem
26.09.2009, 02:31
Kesınlıkle ıstıkrara devam . O konuda suphe yok

İHSAN
26.09.2009, 02:34
Bunlar yönetimin iyi günleri. Henüz kalemin ucunu sivriltmeye başlamadım.
Hele bir gönderilsin o zaman açacağım bayramlık ağzımı.
Gönderildiği dakika bu forumu Elm Sokağı'na çevirip o lanet Fredy Kruger'in ta kendisi olacağım.

O vakit ayrı bir başlık açınız lütfen, oraya ekleyeceğimiz çok şey olacak.

Recep Alkan
26.09.2009, 02:41
İlk hafta da yapılan doğru değişiklikler ve verilen taktikler ile maçlarımızı kazanmıştık hatırlarsanız. Bu iki işi de aynı adam yaptı.

Adama keripç verirseniz dam gibi ev yapar, tuğla verirseniz villa yapar.

Bulut61-34
26.09.2009, 02:53
Bross sezon sonuna kadar kalırsa Ersun Yanal'dan daga çok puan toplayacaktır.

Ama tabi bu puan şampiyonluk için bu sene yetmeyecek gibi. Çünkü rakipler bu sene geçen yıla göre çok yol almışlar gibi.

Hem Ersun Yanal'ın ilk yılında sesi çıkmayanlar daha ilk yılda 7. maçta ne çabuk birilerinin ahının tutmasından bahsedebiliyor.

Yabancı hocaya ilk yılında bu kadar acımsız olunmamalı.

Bana kalsa bu yıl için yerli hoca daha iyi olurdu ama yabancıyı taraftarımız istedi ve şimdide sonuçlarına katlanmalılar.

Mehmet Fatih Silik
26.09.2009, 03:21
Yine ba$liyoruz herzamanki gibi...zaten ne zaman ba$ka oldu ki?
Ne zaman bir Teknik Direktör'e bir mac sonra atip tutmadik ki?
Ne zaman onu yerden yere vurmadik ki?
Biz degilmiyiz $enol Hoca'yi takimdan kovan...peki biz degil miyiz Kore'de ba$arili oldugu icin onu geri isteyen...anlamadigim bir$ey var arkada$...biz neden SABIRLI DEGILIZ????!!!!
Yapimiza mi ters? Yoksa keyif mi batiyor oturdugumuz yerden? Neden bir iki mac kazaninca " $ampiyonuz!" "firtinayiz!" "bizi kimse yenemez" diyoruz da...bir mac "kaybedilince"..."Hocada i$ yok" "bu takimdan bi halt olmaz" veya buna benzer kelamlar ediyoruz? Babam misal...oyuncumuz bir top kaybediyor..."ooo...sen nasil bir topcusun nasil topu kaybedersin!!!" filanda falan...ama ayni oyuncu bir kac dakika sonra gol atinca "Aslanim!" "Yigidim" diyor...her$eyin mantikli bir aciklamasi oldugu gibi bununda mantikli bir aciklamasi oldugunu dü$ünenlerdenim...bilmem yanli$ miyim...yanliz bu mantikli cevap bize uyar mi orasini bilemem i$te...

Saygilar

SDanışmaz
26.09.2009, 03:33
Hoca bireysel oynayan oyuncuları sahaya sürdüğü zaman takım kötü sonuçlar alıyor ama tam tersine takım oyununu oynayan oyuncuları sürdüğü zaman iyi sonuçları alıyoruz. Hazırlık maçlarından beri bu düşüncemi savunuyorum.

Engin'li, Alanzinho'lu, Yattara'lı maçlara bakın bir de bunların olmadığı maçlar bakın demek istediğimi anlarsınız.

Fatih Yücel
26.09.2009, 08:17
Sana katılıyorum selami ama herkesin bi guru var bi oyuncuyu ya oynatırsın yada oynatmassın
bundan kastım alanzinhoya yapılan haksızlık oynatılmamasını hoş karşılarım ama oyuna sonradan aldığın adamı çıkartamassın bu oyuncuların psikolojisini çok etkiler bu konuda çok büyük yanlışlık yapılyo oyunculara ...

Ahmet Faruk
26.09.2009, 09:33
Bross sezon sonuna kadar kalırsa Ersun Yanal'dan daga çok puan toplayacaktır.

Ama tabi bu puan şampiyonluk için bu sene yetmeyecek gibi. Çünkü rakipler bu sene geçen yıla göre çok yol almışlar gibi.

Hem Ersun Yanal'ın ilk yılında sesi çıkmayanlar daha ilk yılda 7. maçta ne çabuk birilerinin ahının tutmasından bahsedebiliyor.

Yabancı hocaya ilk yılında bu kadar acımsız olunmamalı.

Bana kalsa bu yıl için yerli hoca daha iyi olurdu ama yabancıyı taraftarımız istedi ve şimdide sonuçlarına katlanmalılar.

Kimde Brossun Ersun Yanaldan daha fazla puan toplayacağı inancı var.
Hem geçen sezon 7. haftada liderdik, bu sezon durum ortada...
Adamın takıma kattığı zerre kadar olumlu birşey yok.
Kondisyon yok, taktik yok, rakibi iyi analiz etme yok, müdahaleler hep negatif...

Sırf Ersun Yanala laf atma çabasına netice bulabilmek için böyle bir kıyas çok büyük yanlış.

T.B_1461
26.09.2009, 09:42
Ne istikrarından bahsediliyor burda.
Ligde 17 tane Sivasspor yada B.Belediye yoksa Hugo Broos'la istikrardan söz edilemez.

Mehmet Zeki
26.09.2009, 10:22
Go home...

agasaro
26.09.2009, 10:48
Teknik direktörle yolların ayrılması genel olarak karşı çıktığım birşeydir ama Hugo Bross hiç ama hiç güven veren bir isim değil ve ben bu adamın bilgisi ve yeteneklerinden geri döndürülemez biçimde kuşku duyuyorum.

Atalay
26.09.2009, 10:48
Kov gitsin yenisi gelsin...

Ne kulübüz vay be...

Çöplüğe çevirdik koca kulübü...

Ersununda arkasında biz durmamıştık değilmi??

Hugo Broos bu maçta çok büyük hatalar yaptı buna herkes hemfikir..

Ama her ne olursa olsun sezon sonuna kadar kalmalı...!

agasaro
26.09.2009, 10:51
Kov gitsin yenisi gelsin...

Ne kulübüz vay be...

Çöplüğe çevirdik koca kulübü...

Ersununda arkasında biz durmamıştık değilmi??

Hugo Broos bu maçta çok büyük hatalar yaptı buna herkes hemfikir..

Ama her ne olursa olsun sezon sonuna kadar kalmalı...!

Sevgili abicim, Ersun Yanal'ın arkasında sonuna kadar durduk çünkü ona güveniyorduk. Ben hala daha en büyük hatanın Ersun Yanal'ın gönderilmesi olduğuna inanıyorum. Yönetimin basiretsizliğidir bu. Ancak Bross gerçekten de arkasında durulacak bir isim değil. Sırf prensip olarak teknik direktörde istikrar ülküsünün peşinden koşmak için Bross'a destek olmak bana safgirlik gibi geliyor.

Ahmet Faruk
26.09.2009, 10:51
Kesinlikle sportif başarı, istikrar falan ayaklarına değil, kulubün geleceği için bu sene sonuna kadar kalmalı.

Yarın öbürgün aklı başında bir yönetim, aklı başında doğru düzgün bir hoca getirmek isterse, 3 aylık ortalamayla kimseyi bulamazlar.

Yoksa kalmasının bize kesinlikle hiçbirşey katmayacağı taraftarıyım.

Sümeyye Şahin
26.09.2009, 10:58
Bir kimseyi benimsedim mi kolay kolay aksini kabullenemem.

Tartıştığım yönleri de var.

Yetişemiyorum.

Döndük dolaştık yine dillendiriyoruz;

'İstikrar.'

agasaro
26.09.2009, 11:00
Bu haftaki kadroyu görünce hangimiz şaşırmadık? Haftaya nasıl bir kadro ile sahaya çıkacağımızı bilen var mı? İlk 20 dakika iş yapan 4-1-3-2 taktiği sonra nasıl olduda sadece skoru korumaya yönelik bir düzene girdi anlamak mümkün değil. Nerde görülmüş sıradan bir Anadolu takımı karşısında 2-1'e razı olmak. Gabric mide rahatsızlığı geçirmişse eğer o zaman ilk yarı çok aksayan Ferhat'ı çıkarıp Egemen'i sol'a çekip Serkan'ı oyuna alıp onu da Sağ bek'e koymak daha doğru bir sistem olmaz mıyıd. Çift forvetle oyuna devam ederdin ve rakibi umutlandırmazdın. Gençlerbirliği o kadar rahattı ki asla 2-2'ye razı olmadı hep 3. golü aradı. Çünkü adamların ileri çıkmasına engel olabilecek bir dizilişin yoktu. Maçın son çeyreğinde iki oyuncu değiştirdi ikisi de hücum oyuncusu idi. Oysa ben hep bize karşı son çeyrekte savunma yönü güçlü oyuncuların oyuna alındığını hatırlarım. Bross ile yola devam edersek Trabzonspor ile ilgili tüm ezberler bozulacak. Zaten bizi ayakta tutan şey de bu ezberler.

bordo61
26.09.2009, 11:04
İyi ya o zaman sözleşmeleri 7 haftalığına yapalım her 7 haftada bir kov gitsin Ne Güzel

Adnankazaz
26.09.2009, 11:04
arkadaşlar lütfen desteğe devam edelim kov gitsin sıradaki gelsin mantığı yanlış sabır lütfen bu senede şampiyon olamayacağımız ortada sabır edelim

Sümeyye Şahin
26.09.2009, 11:13
Ayrıca;

Çok kez 'eldekiler' serzenişlerini hatırlıyorum. Eldekini kullanma adına yanlışları oldu ya da olmadı. Bu durum hocalığını bize net olarak aktaramaz. Gitmesi ya da kalması gibi net kararları da doğuramaz bu durum.

Geçen sene Ersun Hoca'ya yapılan eleştirileri bir bakıma haklı bulurdum, sonuçta tamamiyle onun kadrosuydu. Bu sene Hugo Broos'a o şans Gabric harici verilmedi, verilmeli. Ki Gabric'i de şahsen benimsedim.

Tutup da 20 oyuncu alacak değil tabii ki.

Önce;
Oyun anlayışına uygun isimleri takımda tutarak istekleri doğrultusunda transfer yapılacak.

Sonra;
'Hoca'yı gerektiği gibi olumlu ya da olumsuz tartışırım.

Sadece tartışırım, ötesi yok.

'İstikrar'

İskefiyelireis
26.09.2009, 11:15
Aksal Abi' nin geçen haftalarda yazdığı yazıyı hatırlatırım. "Yarından tezi yok gönderilmeli".
Geçen yılki GS ve Fener' in bu yılki ile tek farkları kazanmayı alışkanlık edinmiş hocalarla çalışmaları. Arkadaşlar. Ersun Hoca' nın hakkını yemişiz.
Bu takımın başına yönetim özür dileyerek 10 yıllık kontratla Ersun Hocayı getirsin. Geçen yıl GS Skibbe' yi gönderip Bülent Kormaz' ı getirmişti. 2 haftada Bülent' ten bir şey olmayacağını yazmıştı Hıncal Uluç. Ben de diyorum ki Aksal Abi' ye paralel:
-Bu adam hemen gönderilsin. Yol yakınken Ersun Hoca özür dilenerek ikna edilsin. Şenol Hoca geçen yıl Kore' den uzattığı elini çeksin bu takımın üzerinden. Bir röportajında şöyle demişti. Gir dediler Kore' ye kadar geldim. Hocam ne olur devam et karşıya geç Japonya' ya. Güzel deniz yemekleri yaparlar...
Ne zaman Şenol Hoca bu takıma uzaktan el attı, kimyası bozuldu geçen yıl. Yönetim o gün bugündür doğruları yapamıyor gibi. Onların da kimyası bozuldu.
Ya kaleciye ne demeli? Trabzonspor dibi delik çuval gibi demişti bir arkadaşım. Üstten dolduruyorsun. Kaldırınca içindekiler dökülüyor. Böyle kaleci olur mu? Pes vallahi...

Emrah Akcagöz
26.09.2009, 11:24
İlk hafta da yapılan doğru değişiklikler ve verilen taktikler ile maçlarımızı kazanmıştık hatırlarsanız. Bu iki işi de aynı adam yaptı.

Adama keripç verirseniz dam gibi ev yapar, tuğla verirseniz villa yapar.
Çok güzel bi yorum..:alkış::alkış:

Madem bu hoca alınacaktı lig biter bitmez alınmalıydı vede hocanın istekleri doğrultusunda transfer yapılmalıydı hocaya buyur kadro bu dendi hoca eksiklerimiz var dedi sol kanat lazım sağ bek lazım forvet lazım orta alana oyunu çift yönlü oynayacak oyuncu lazım dedi sadece Gabric alındı oda aşağı yukarı 2 ay sürdü daha ne hocaya laf söylicenki bilmediği etmediği ülkeye gelmiş istediği mevkilere oyuncular alınmamış bu hoca başarılı olacak öylemi kimse kusura bakmasın arkadaş ben hocanın arkasındayım isterse 10-0 yenilsin takım..

Hasan ZAİMOĞLU
26.09.2009, 11:27
yaptığı hataların farkında midur acaba ??

Ahmet Faruk
26.09.2009, 11:31
Şu kadro belki şampiyonluğa oynayacak kadar kaliteli olmayabilir.

Ama Diyarbakıra elindekini verecek, Manisa karşısında mala bağlayacak, Bursa maçında insanları üzecek, Gençlerbirliği karşısında 2-0 önde iken saçmalayacak bir kadro değil...

Geçen sene 7. haftada 1 beraberlik bir mağlubiyetimiz vardı.
Onlardan birine Avni Akerde pozisyon vermedik, birinden kaleci mallığı yüzünden fark yedik.

Ama umutluyduk, inanıyorduk.

Bugün içinde bulunduğumuz durum tamamen hoca ile alakalı.

arifberkay
26.09.2009, 11:41
sylva ts nin kalecisi değil ama tolga hiç değil,colman bu çıtkırıldımla ts nin beyni olamaz ,yattara bu umursamazlıkla bu takıma bu sevgiye layık değil,çakma sağ kanat yaratıp başarılı olunmaz,bilgisi becerisi öngürüsü ,karizması olmayan hugo bu takımın hocası olamaz ve taraftarın her dediğine muhalefet eden kendini sözümona yönetici sayan,kişisel egoları kaprisleri bitmek bilmeyen kendi menfaatlerini şehrin üstünde tutan hacısalioğlundan bu buyuk takıma yönetici olmaz

littlebighorn
26.09.2009, 11:43
Bence takımdaki durumun Hoca ile alakası yok.

1. Gabriç haricinde transfer yapmadık.
2. Takım vasat oyunculardan kurulu, hepsi vasat olsa yine iyi bazı mevkiler vasatın altında- sağ bek örneğin- dört ya da beş sezondur onlarca transfer yaptık bir tane sağ bek alamadık....

İskefiyelireis
26.09.2009, 11:45
Bu kadro şampiyonluk için yeterli değil. Ama Hugo Broos da TS' un istediği kalitede değil. Kötünün istikrarı olmaz. Vücuda zarar veren organı kesip atmak lazım. Her yanı sarmadan.

Emrah Akcagöz
26.09.2009, 11:45
sylva ts nin kalecisi değil ama tolga hiç değil,colman bu çıtkırıldımla ts nin beyni olamaz ,yattara bu umursamazlıkla bu takıma bu sevgiye layık değil,çakma sağ kanat yaratıp başarılı olunmaz,bilgisi becerisi öngürüsü ,karizması olmayan hugo bu takımın hocası olamaz ve taraftarın her dediğine muhalefet eden kendini sözümona yönetici sayan,kişisel egoları kaprisleri bitmek bilmeyen kendi menfaatlerini şehrin üstünde tutan hacısalioğlundan bu buyuk takıma yönetici olmaz
Eksik yazmışsın abi oraya Alanzinhoyuda ekle..

İskefiyelireis
26.09.2009, 11:52
Alanzinho Alex gibi oynatılabilse faydalı olur. Bkz. Sivas maçı. Ya da Sivas-İBB maçlarındaki motivasyonu sağlamak lazım. Motivasyon derken gazdan bahsetmiyorum. O hırs, inanmışlık ve göreve sadık kalarak herşeyini ortaya koyma.
Bu takım anlaşıldı ki teknik açıdan idare edilemiyor. O zaman 2-3 haftada bir patlayan arada tökezleyen bir grafik çizer. Buna da istikrar denmez. İstikrar diyerek kötüye sahip çıkmak mantıklı değil.

Kubilay ŞAHİN
26.09.2009, 11:53
Düşünüyordum Bu Başlık Ne Zaman Açılacak Diye..:)

Erdem Keser
26.09.2009, 11:54
Biz yinede yavaş yavaş kendimizi Giray Bulak'a hazırlayalım.Gs maçı sonrası muhtemelen yeni hocamız olacaktır.
Sadece bir öngörü.

ApoCaN28
26.09.2009, 11:55
Bu adamla istikrasa aman kalsın . . .

irfanb
26.09.2009, 11:57
Hugo Broos ile istikrarli bir sekilde her hafta sampiyonluktan uzaklasiyoruz.

Emrah Akcagöz
26.09.2009, 11:58
Alanzinho Alex gibi oynatılabilse faydalı olur. Bkz. Sivas maçı. Ya da Sivas-İBB maçlarındaki motivasyonu sağlamak lazım. Motivasyon derken gazdan bahsetmiyorum. O hırs, inanmışlık ve göreve sadık kalarak herşeyini ortaya koyma.
Bu takım anlaşıldı ki teknik açıdan idare edilemiyor. O zaman 2-3 haftada bir patlayan arada tökezleyen bir grafik çizer. Buna da istikrar denmez. İstikrar diyerek kötüye sahip çıkmak mantıklı değil.
Teknikten kasıt nedir hoca futbolcular pres yapmayın top şişirinmi diyor sizce Alanzinho çok yetenekli ve kaliteli bi futbolcu ama bu lig ona ağır gelmeye başladı ikili mücadelelerde yok denecek kadar az hakemlerde ona yapılan faullere göz yumuyolar her maç Alanzinhodan bu sefer olacak diye bekleyemeyiz..

İskefiyelireis
26.09.2009, 12:00
Yılmaz Vural, Giray Bulak, Hikmet Karaman, Erdoğan Arıca, Mesut Bakkal, Ziya Doğan, Nurullah Sağlam isimlerini gündeme getirmeyelim lütfen. Birşeyi kırk kez söylersen olurmuş. Allah muhafaza...

Emrah Akcagöz
Bence hoca giderse Güvenç Kurtar gelir adam Yattarayı öve öve bitiremedi yahu :)

mAz
Devre arasına kadar istikrar derim :). Sonrasında da eğer Şenol Güneş takımı ile sözleşmesini uzatmadıysa Şenol hocamızın gelmesini isterim.
Devre arasında Şenol Güneş ile beraber Fatih Tekke transferiyle de taş gibi takımımız olur.

CAFER ÖZER
26.09.2009, 12:01
G.S maçında Sonra Bu adamı Trabzonda Göreceğimizi zannetmiyorum.
Bu adamla İstikrar olmaz.
Sadi Tekelioğlu bile Bundan iyidir.

İskefiyelireis
26.09.2009, 12:04
Oyuncu seçimi, saha içi dizilişi, oyuna gerçek anlamda müdahele ve oyuncu değişiklikleri demek istiyorum.
Dünkü maçı izlerken 51 ve 61. dakika arası şu aklıma geldi. 75. dk. ya kadar gol atmazsak galip gelemeyiz. Bunu beraber maçı izlediğim arkadaşıma söyledim. Ben bunu görüyorsam hoca görüp müdahele edemiyorsa bir sorun var ama bende değil herhalde:)
Alanziho olmuyorsa gönderelim. Ama önce bir Sivas maçındaki formatta deneyelim diyorum. Sol kanatta olmaz.

Ahmet Faruk
26.09.2009, 12:04
İkinci bir Ziya Doğan mantalistidir kendisi...

Oyuncu psikolojisinin içine eden, takıma 0 katkı, 0 kondüsyon, 0 mantık aşılayabilmiş, Avrupada Şampiyonluk yaşamış bir hoca...

İskefiyelireis
26.09.2009, 12:06
Br de ligdeki tüm takımların kalecisi, çoğunu forveti bizden iyi. Defans ve orta saha bir yere kadar idare ediyor.
Dünkü maça bakarak Ferhat' ı ayrı bir sorgulamak lazım.

İHSAN
26.09.2009, 12:10
İstikrarsızlığımıza inat ve her şeye rağmen istikrar, diyorum.

Kamil Çakmak
26.09.2009, 12:19
Bizim kadromuz üst seviyede futbolculardan kurulu bir kadro değil.
Azcık pres gördüğümüzde ceza sahasından uzun toplar çıkarmaya başlıyoruz.
Elde bunlar varken, Hocanın yanlış kadro seçimi, ve bunu her hafta farklı futbolcularla uygulamaya çalışması, siztem arayışları hocanın hala daha arayışlar içinde olduğu futbolcuları bile hünüz tanıyamadığı ortadadır. Bize faydalı olamayacağı kesinlikle ortada.
Bu arada bide Ünal Karaman'a sallayanlar var.
Bu takımı Ünal karamanmı çalıştırıyor yada o mu kuruyor kadroyu, sistemi oluşturuyor?
Ünal Karamana "'al sana para iyi futbolcu al" diye yetkimi verildi?
Devre arasında Şenol Güneş bu takıma gelmez diye düşünüyorum.
Sonuç olarak En azından ilk yarı sonuna kadar bizi iyi günler beklemiyor.
Allah sonumuzu hayır etsin.

Recep Alkan
26.09.2009, 12:20
Yahu neden anlamamakta ısrar ediyoruz, birisi açıklayabilir mi bana.

Ericson transferi neden yattı. Harbiden eşi mi gelmek istemedi, buna en başta çocuklar güler arkadaşlar.

Adam istedi adam akıllı bir transfer bütçesi, bizimkiler dedi ki yok kardeşim, bu kadar bütçe ile ben de şampiyon yaparım takımı, eğer kral teknik adamsan parasız yap bakalım bu işi. Adam mal mı arkadaş, ismini cismini ortaya koysun, del bosqe gibi rezil olsun gitsin, Trabzonspor gibi devamlı öğüten bu devranda kendini harcatsın.

Yönetim ta başından beri para vermeyeceği, en az masrafla lige başlacağı, sesi soluğu çıkmayacak bir adam aradı. Ericson işi bundan yattı, samet aybaba ismi bu yüzden gündeme geldi, bross da bunun için alındı.

Bırakın artık hoca moca demeyi, burda milletin ağzı açık beklediği Şenol Güneş de gelse, ericson da gelse geleceğimiz durum bu olacaktı.

Hocanın dünkü kadro yanlışlığına lafım yok, ama genele bakarsanız Brossa bu kadar yüklenmenin de bir mantığı yok.

kofol
26.09.2009, 12:25
Kimle olursa olsun istikrar.
En büyük hata Ersun Yenal'ın gönderilmesiydi ,umarım aynı hata tekrarlanmaz.

champions
26.09.2009, 12:33
Ersun Yanal 58 maçta bu takıma ne katmıştı ki Broos'un 7 haftada ne kattığını tartışıyorsunuz.
Takımı geçen sezonla karşılaştırıp Ersun Yanal üzerinden Broos'u eleştirmek komedinin daniskasıdır. Her vakitte kıble değiştiren dansöz gibi bir taraftarımız var çok şükür. Yani Broos gider Kroos gelir o da gider Troos gelir, sorun değil.
Bu tutarsız duruş taraftar üzerinde hakim olduğu sürece hiçbir yere gidemeyiz.

SDanışmaz
26.09.2009, 12:48
Sana katılıyorum selami ama herkesin bi guru var bi oyuncuyu ya oynatırsın yada oynatmassın
bundan kastım alanzinhoya yapılan haksızlık oynatılmamasını hoş karşılarım ama oyuna sonradan aldığın adamı çıkartamassın bu oyuncuların psikolojisini çok etkiler bu konuda çok büyük yanlışlık yapılyo oyunculara ...

Fatih, Hoca hatasını gördü, takım daha da kötüye gitmeden çıkarttı. Bence de doğru olanı yaptı.

Juventus ŞL'de oynadığı zamanlar bir maçını izliyordum, bir defans oyuncuları üst üste 2 hata yaptı diye 12 dk.'da teknik direktörü tarafından değiştirilmişti.

Salih Yazıcı
26.09.2009, 12:51
gençlerbirliğinin hocası ortada top oynadılar dün

MehmeTS_ADANA
26.09.2009, 12:55
dünyada hangi hoca kendi kurmadığı takımla ilk haftalar doludizgin gitmişki sanki başkası olsa firesiz gidecektik.broos ile devam etmeliyiz

ONUR BEKAR
26.09.2009, 12:59
dünyada hangi hoca kendi kurmadığı takımla ilk haftalar doludizgin gitmişki sanki başkası olsa firesiz gidecektik.broos ile devam etmeliyiz

ben de şimdi senin dediklerini yazacaktım. çok doğru söyledin renkdaş. sabretmek lazım.

sessizkral_1
26.09.2009, 13:11
sabretmek lazımda

gökhan serkan değişikliğini anlamıyorum

yattara 45 de girmeliydi çıkmasına gerekende umut olmalıydı yada song
çünkü yattara girdikden sonra rakip daha kontrollü çıkmaya başladı

alanzinho yu hiç sokmayacaktı.çıkarınca suçlu oldu.

kanatları iyi olan takımlara karşı ferhat değil cale yi oynatacaksdın.çünkü calenin defansif yönü ferhattan çok daha iyi.

okadar çok hata varki

umarım hatalarını görür

LECOSSEEMRE
26.09.2009, 13:19
ben de şimdi senin dediklerini yazacaktım. çok doğru söyledin renkdaş. sabretmek lazım.

Sabrede sabrede liderle aramızda 13 puan fark olucak halen sabret yakalamak kolaymı sanıyorsunuz ? Herşeyi siz anlıyorsunuz bu Bilmişler yüzünden Bu halde Trabzon Samet Aybaba alınmasın diye ortalığı Ayağa Kaldırdınız...O zamanki samet aybaba bizdeykenle şimdki kadronun olduğu zaman arasında Çok fark var.aynı Şekil Ziya Doğanın o zamanlarki Takımıyla Şuan arasında cok fark var.ama Bunu anlamayan Zihniyetler oLduğu sürece zaten istikrar Filan Olmaz gaziantepi yener gsye yeniliriz bu şekil.

kagan61
26.09.2009, 13:30
slm,

baskanin yapacagi ilk is derhal broosun isine son vermek.bu hoca bizim takimin hocasi olamaz.belki genclerde,antepte basarili olabilir ama trabzonda basarili olmasi zor.adam acikca bizlerle,futbolcularla vede baskanla alay ediyor.trabzon bu hocaya 2-3 numara büyük geldi.

saygilar,

OLCAY ÇAKIR
26.09.2009, 14:05
2-0' ı yönetemedi hoca...Hepsi bu.

Buna odaklanmalı teknik kadro..

4-0' ı da yönetemedikleri gibi,hatta 1-0' ı da..

Cafer Bulur
26.09.2009, 14:07
2-0' ı yönetemedi hoca...Hepsi bu.

Buna odaklanmalı teknik kadro..

4-0' ı da yönetemedikleri gibi,hatta 1-0' ı da..
Katiliyorum,puan kaybettigimiz ve kazandigimiz maclarda dahi oyunu iyi yönetemeyen bir kenar yönetimi vardi.

Hugo broos ile istikrar olmaz,gecen sezonki takimin üstüne bir seyler katamayan broos ile istikrar olmaz...

Mustafa Ayazoğlu
26.09.2009, 14:08
Hugo Broos ile 2 ileri 1 geri ..

Yağızhan Sağnak
26.09.2009, 14:10
Daha neler olacak ey gidi..

Mustafa Ayazoğlu
26.09.2009, 14:11
Galatasaray bize 4 - 5 tane atarsa ne olur? Geçen yıl bile 3 - 0 kazanmıştı.

Engin Türkyılmaz
26.09.2009, 14:13
Trabzonsporun,Trabzonsporlunun,Trabzonun,
heyecan, cesaret, öz güven, tez canlılığını,gücünü,çılgınlığını,futbol mantelitesini,iyi futbol ve iyi skora olan özlemini,futbolla yatıp futbolla kalkan bir şehirin özelliklerini ve sayamadığım birçok özelliğini yansıtmyan bir teknik direktör... nekadar doğru bilemiyorum...

Bulut61-34
26.09.2009, 14:16
Ersun Yanal 58 maçta bu takıma ne katmıştı ki Broos'un 7 haftada ne kattığını tartışıyorsunuz.
Takımı geçen sezonla karşılaştırıp Ersun Yanal üzerinden Broos'u eleştirmek komedinin daniskasıdır. Her vakitte kıble değiştiren dansöz gibi bir taraftarımız var çok şükür. Yani Broos gider Kroos gelir o da gider Troos gelir, sorun değil.
Bu tutarsız duruş taraftar üzerinde hakim olduğu sürece hiçbir yere gidemeyiz.

Tutarlı olmak, anahtar sözcükler bunlar belki de.

Yıllarca acı çekerek öğreneceğiz bunları anlaşılan.

Yeterli acı çekmemiş olduğumuz bu tutrasızlıktan anlaşılıyor.

Yavuz Hasan
26.09.2009, 14:16
yok yok bunun da gönderilmesi lazım yoksa egolar tatmin olmayacak

Atalay
26.09.2009, 14:18
G.S maçında Sonra Bu adamı Trabzonda Göreceğimizi zannetmiyorum.
Bu adamla İstikrar olmaz.
Sadi Tekelioğlu bile Bundan iyidir.

Cafer abi senin bu dünyada beğendiğin t.direktör üç gün yaşıyor...:D

Allah aşkına bir isim söyle...

Mehmet Ali Yılmaz olmasın ama:)

OLCAY ÇAKIR
26.09.2009, 14:19
Maçı 2-0 başlatan da bu hoca.

4-0 başlatanda..

Eksik nerede?

Murat'
26.09.2009, 14:20
Geldiği ilk gün birkaç maç sonra gideceğini söylemiştim.Görürnen o ki çok yakında o da olacak.Haftaya Antep'e de puan kaptırırız sonra da Bross bey evine döner.Yendiğimiz 2 maçta da top falan oynamamıştık zaten.

Bulut61-34
26.09.2009, 14:20
Kimde Brossun Ersun Yanaldan daha fazla puan toplayacağı inancı var.
Hem geçen sezon 7. haftada liderdik, bu sezon durum ortada...
Adamın takıma kattığı zerre kadar olumlu birşey yok.
Kondisyon yok, taktik yok, rakibi iyi analiz etme yok, müdahaleler hep negatif...

Sırf Ersun Yanala laf atma çabasına netice bulabilmek için böyle bir kıyas çok büyük yanlış.

Kimsede olması gerekmiyor.

Sezon sonu görüşürüz bunu.

Kıyaslama yapan ben değilim. Kıyas yapanlara söylüyorum zaten.

Ersun Yanal'ın ilk sezondaki 7 maçlık performansına bakalım bile demiyorum.

KUTADGU
26.09.2009, 14:24
Mutlaka ama mutlaka Broos ile yola devam etmeliyiz. Mutlaka.

Kimseye yeteri kadar şansı vermedik bugüne kadar. Yine aynı hataları tekrarlamayalım.

İBB maçı öncesi çoğu kişi maç için "Broos'un son maçı" diyordu. Ama olmadı.

O haftadan sonra takım 3 maçta 7 puan aldı.

Mutlaka sabretmeliyiz. Mutlaka.

Yorganları yakmayalım yine.

krdnz
26.09.2009, 14:26

4-0 başlatanda..

Eksik nerede?

Korumak lazım skoru.Hatta farkı açmak lazım ama olmuyor işte gol yemeden duramadık yine.

Yavuz Hasan
26.09.2009, 14:26

4-0 başlatanda..

Eksik nerede?
geçen sene 5. 10. dk da gol atmak mı gol atamıyorduk kimse bunu görmüyor mesela

Erdal
26.09.2009, 14:32
Mahmut Aksu Başkan ve Erikson un yer aldığı kare var benim aklımda. Erikson a da bu kadro mu verilecekti? Öyle ise neyin görüşmesi yappıldı günlerce neyin beklemeiydi bu....8 aydır yaşananların tiyatro olduğuna dair ( hatta daha önceki Yattara süreci de dahil) inancım kuvetleniyor giderek...Gelinen noktanın tek sorumlusu hoca olamaz....

Trabzon-Spor-61
26.09.2009, 14:35
Hugo Broos bence Taktik'den fazla anlayamayan birisidir!
2:1 oldukdan sonra, evet dogru sag kanat üzere cok oyniyordu Genclerbirligi AMA sen git'de Forveti cikar onun yerine Serkan (sag kanat) koy !!! OLMAZ
Alanzinhonun Maca girmesi saten en büyük hatalardan biriydi.
sen 2:1 den sonra Gabricin yerine Alanzinhoyu koyarsan böyle olur iste. Adam saten Form düsüklügü yasiyor, bari git ozaman Serkani koy, ama Gökhanin yerine koyma. OFFFFFFFFFF

SENOL GÜNESIN GELMESINI BEKLIYORUM, ILK YARIDA O BIRDE FATIH TEKKE GELIRSE BELKI ILK 5'e GIREBILIRIZ !!!!

Cafer Bulur
26.09.2009, 14:38
Mahmut Aksu Başkan ve Erikson un yer aldığı kare var benim aklımda. Erikson a da bu kadro mu verilecekti? Öyle ise neyin görüşmesi yappıldı günlerce neyin beklemeiydi bu....8 aydır yaşananların tiyatro olduğuna dair ( hatta daha önceki Yattara süreci de dahil) inancım kuvetleniyor giderek...Gelinen noktanın tek sorumlusu hoca olamaz....
Erdal abi yönetim transfer döneminde cuvallamistir dedigimizde karsi cikiyordun,tji,zafer,ferhat ve engini nokta transfer diyerek övüyordun.

Galiba sen de yanildin....

Erdal
26.09.2009, 14:40
Erdal abi yönetim transfer döneminde cuvallamistir dedigimizde karsi cikiyordun,tji,zafer,ferhat ve engini nokta transfer diyerek övüyordun.

Dört transferin de doğru transferler olduğunu düşündüm. Hala da öyle düşünüyorum. Ama bazen eksik bıraktığınız şeyler kendi eksikliklerinin çok üstünde bir bedel ödetir ize...

metehan
26.09.2009, 14:59

Bence bu transferler kötü değil ama daha çok kadro derinliğini artıran transferlerdi. Oysa bizim asıl ihtiyaç duyduğumuz mevkilere (örneğin sağbek, santrafor) transferler yapmamız gerekiyordu, bu yapılmadı.

Takımın sezon başı yaşadığı krizde suç futbolculara atıldı. Hem yönetim hem de teknik kadro bunu yaptı ve suçu oyuncu kadrosuna attı. Oysa kadro aynı kadro hatta yukarıda saydığımız isimlerle daha da güçlenmiş bir kadroydu. O zaman geçen sezondan daha kötü olması teorik olarak mümkün değildi. Pratikte tersi yaşanmışsa bunun nedenlerini başka yerlerde aramak lazım. Broos, yeni bir sistem oturtmaya çalıştı, olmadı. Şimdi geçen yılki formata dönmüş durumda ama o format geçen yıl bile sıkıntılıydı, şu aşamada sorunsuz olması zaten düşünülemez. Benim gördüğüm önemli bir eksik takımın kondüsyonu. Geçen yıl çoğu maçı mağlup durumdan çeviren bu takım, bu sezon öne geçtiği maçların sonunu getiremiyor. Teknik heyetin önce buna çare bulması gerekiyor. Bir de takımda oyun organizasyonu çok zayıf, bu güçlenmeli.

Sonuç olarak, hocanın hemen gözden çıkarılması taraftarı değilim. Yıllardır hoca değiştirmekten artık gına geldi. Değiştireceksin de kimi getireceksin? Adama biraz daha zaman tanıyalım bakalım neleri yapacak, neleri yapamayacak? Biliyorum, sahada ezilen bir TS izlemek hepimizi üzüyor, buna katlanmak kolay değil ama yapacak birşey yok.

Yunus Emre SEYHAN
26.09.2009, 15:03
Ziyan Doğan zamanın da olduğu gibi 7 maçlık bir seri almamız şart heralde..

'İSTİFA' topici açabilmemiz için...

uzunhakan
26.09.2009, 15:05
abi 7 hafta olmus hangi topcu ne yapar daha hala bu adam bunu bile kestiremiyo bence bize iyi bi yerli hoca lazım hugo broos ile 2 ileri 1 geri futbol bole oynanmaz ya

uzunhakan
26.09.2009, 15:05
yok yok bunun da gönderilmesi lazım yoksa egolar tatmin olmayacak
aynen abi aynen

Orhan Aydın
26.09.2009, 15:13

evet 10 milyon euro felan deniliyordu erikkson konusunda

OLCAY ÇAKIR
26.09.2009, 15:14
Düşünüyorumda;

Alanzinho,bir kontra pozisyonda takımı rahatlatabilirdi,ve bambaşka skorlardan söz ediyor olabilirdik şu an..

Futbol enteresan bir oyun,özellikle de bizim camia için,maalesef:)

İlker ToSun
26.09.2009, 15:21
taa ilk geldiği zaman şenol güneş gelene kadar vakit geçirmece olduğunu söylemiştim. hala daha görüşümün arkasındayım.

Lancet_61
26.09.2009, 15:22
geçen sene 5. 10. dk da gol atmak mı gol atamıyorduk kimse bunu görmüyor mesela

kusura bakma da ben hayatımda bu kadar saçma bi bahane görmedim...

CaMoKaEnEs
26.09.2009, 15:25
gençlerbirliği macının tek sorumlusu bross bunu kabul eddelim ilk önce
sen git ilk defa gökhanı bu kadar iii oynarken cıkar takım tek forvet oynayamıor bunu bildiğin halde
sonra alanzinhoyu 10dk oynat yine çıkar bunlar nedir bir çözemedim :S

metehan
26.09.2009, 15:31
Düşünüyorumda;

Alanzinho,bir kontra pozisyonda takımı rahatlatabilirdi,ve bambaşka skorlardan söz ediyor olabilirdik şu an..

Futbol enteresan bir oyun,özellikle de bizim camia için,maalesef:)

Elbette bu olabilirdi, hoca da bunu düşünmüştür mutlaka. Dediğin gibi eğer olsaydı bugün çok farklı şeyler de konuşulurdu. Ama son haftalara bakarsak, bariz bir şekilde Alanzinho'nun üstüne oynuyor hoca. Belediye maçında 87. dakikada oyuna sokuyor, üstelik kenarda 2 dakika birşeyler anlatarak. Geçen hafta yine son dakikalarda oyuna alıyor. Bu maçta da skor 2-2 olmuşken ve çıkması gereken başka oyuncular varken Alanzinho oyundan alınıyor. Ben de futbolcu olsam bundan alınırım, burada iyi niyetten söz etmek çok güç.

asilhamsi
26.09.2009, 15:35
bence hocayı hemen gonderelim ama yeni gelen hocayla 2 yıllık degil iki aylık sozlesme yapalım..

Boylece tazminat odemekten kurtuluruz..2 ay hocaya b.k atılması icin yeterli süre..

Nasıl futbol uleması arkadaslar..Fikrimi begendinizmi..Oda olmadı bu isi hocadan iyi yaparım diyen arkadasları toplayıp 20 yıllık sozlesme yapalım..Anca tatmin olurlar.:(

HEP DESTEK TAM DESTEEEEEEEEEKKKKKKKKKKKKK

AMA YALANDAN DEGİL GONULDEN DESTEKKKKKKKKKKKKKKKKK

Serdar A
26.09.2009, 15:38
Neyin ulemalığı ? Herkes fikrini söylüyor işte , bu işten kim niye rahatsızlık duyar anlamam .

asilhamsi
26.09.2009, 15:41
Neyin ulemalığı ? Herkes fikrini söylüyor işte , bu işten kim niye rahatsızlık duyar anlamam .

Hocam size lafım yok futbol bilginiz ve kulturunuzu hep takdir etmisimdir..Ama her skordan sonra burada hocayı tartısacaksa bu takımın basına hoca getirmeyelim..Elestirelim ama hemen dar agacını hazırlamayalım..

Özkan
26.09.2009, 15:41
Hugo çapsızın önde gideniymiş. Elin oğlu Almanya'nın en iyi teknik direktörlerinden Thomas Doll'u getiriyor, biz ise Belçika ligi gibi dandik bir ligden hoca getiriyoruz. Tıpkı geçen seneki gibi kayda değer tek bir takımı yenemedik.

Haluk Pehlivan
26.09.2009, 15:47
Maçı 2-0 geriden gelip 2-2 bitirmiş olsak neler konuşulurdu acaba ?
Sonuçta deplasmanda Gençlerbirliği ile berabere kalmışız ve Gençlerbirliği iyi takım.
T.D hatalı elbette Alanzinho ya yaptığı çok yanlış oyuncu değişiklikleri hatalı oyuna müdahaleleri berbattı, yanında yardımcısı var acaba diyorum ne iş yapar ??

Serdar A
26.09.2009, 15:49
Hocam size lafım yok futbol bilginiz ve kulturunuzu hep takdir etmisimdir..Ama her skordan sonra burada hocayı tartısacaksa bu takımın basına hoca getirmeyelim..Elestirelim ama hemen dar agacını hazırlamayalım..

Hak veriyorum , kontrastı düşük bir kitleyiz . Hayatımız 1 ve 0 arasında gidip geliyor .

Yavuz Hasan
26.09.2009, 16:04
kusura bakma da ben hayatımda bu kadar saçma bi bahane görmedim...
yanlış anlamışsınız demek istediğim illa ki bir yerlerde eksik oluyor

geçen sene gol yemiyorduk atana kadar da göbeğimiz çatlıyordu

bu sene rahat daha rahat gol atıyoruz -ki bence bunda hocanın payı var çünki hücum hattı aynı- ama kalemizde çok basit goller görüyoruz

Yavuz Hasan
26.09.2009, 16:09
renkdaş sadece fikir söylense eyvallah bundan kimse de rahatsız olmaz

ama söylediğin şeyin altı boş kalıyorsa ne olacak

hocayı gönderelim peki gönderelim yerine kim gelecek ona ne kadar tahammul edilecek

hoca alan ı oynatır tek forvet olmuyor diye eleştirilir

alan ı oynatmaz nie oynamadı nie 2 dk kala girdi die eleştirilir

bu takım kaç kişi çıkacak sahaya

Ömer SEVİNÇ
26.09.2009, 16:15
Biz şimdiye kadar başımıza gelen kaç tane hocayı beğendik ki? Hangisi gelse bir şekilde bir kusur bulup tenekeyi bağladık. Şimdi hedefte Broos var, dün Ersun Yanal'dı, yarın bir başkası olacak. Değişmeyen tek şeyse Trabzonspor'un başarısızlığa mahkum kalması olacak.

Gidecek Broos -keşke gitmese-. Herhalde onun yerine gelen bizi şampiyon yapacaktır. Tabi ilk maçını kaybedene kadar. Düştüğü anda bağlayın tenekeyi. O tenekeyi aslında kendinize bağlıyorsunuz haberiniz yok..

Ahmet Faruk
26.09.2009, 17:26
Kimsede olması gerekmiyor.

Sezon sonu görüşürüz bunu.

Kıyaslama yapan ben değilim. Kıyas yapanlara söylüyorum zaten.

Ersun Yanal'ın ilk sezondaki 7 maçlık performansına bakalım bile demiyorum.

Bulut Abi, inşallah bunları saklıyorsunuzdur...

Sezon sonunda buraya bunları sizin getirmenizi bekleyeceğim.

Kadir
26.09.2009, 17:28
İlk başlarda çok umutluydum ama hayal kırıklığına uğradım..

Bulut61-34
26.09.2009, 17:40
Bu hocanın asıl suçu her hafta boş geçmeyen kalaye önlem almamasıdır.

Gol atamadığımız sadece 1 maç var. Sorun gol atamamak değil yani.

Geçen yıl takım bu haftaya kadar kaç gol yemişti?

Caner Dikan
26.09.2009, 17:42
Bu adam ne toptan, ne topçudan anlıyo.7. haftadayız.Bu hafta sonunda büyük ihtimalle 10 puan geride kalıp şampiyonluk hayallerimizi önümüzdeki sezona taşıycaz.Bi takım 7 haftada yerle bir edilemez.Eden de 7 saniye bile takımda saklanılmaz.Bu adam istifa etmez.Dünya umrunda değil çünkü.Başkanın el atması lazım.

serdar avcı
26.09.2009, 17:46
hoca kendi gelmedi aylarca arayanlar yani çok bilen yönetimin artık gitme zamanı geldi de geçiyor.

Özge
26.09.2009, 17:48
Geldiği gün anlamıştım ne olduğunu.Yanılmayı çok isterdim ama yanıltmadı beni.

bordoylamavi
26.09.2009, 17:50
acele etmeyin adam herkesi tek tek deniyor en azından. ve yavaş yavaş taşlar oturuyor. bi beraberlikle hemen panik yapmayın. evet genler maçında hatalıydı. ama kusura bkamyın futbocular da çok isteksizdi 20 dakkadan sonra

Murat Keçeci
26.09.2009, 17:50
Herkesin kötü günü olabilir hugo hoca şampiyonluğun formülünü biliyor sadece bunu uygulamaya dökemedi geldiğinde bir sözü vardı demişti ki ''hücuma çıkarken yelpaze gibi açılacağız defans yaparkende yelpaze gibi kapanacağız.''Hocanın bu sözü şampiyonluğa oynayan bir takımı tarif eden sözdü.

Collmandante
26.09.2009, 17:54
Bu adam çok yetersiz. Gerçekten futboldan anlamıyor.

OYılmaz
26.09.2009, 17:58
Bence hocamızda şu tür bir sorun var takımı kondisyon çalıştırmıyor çok bariz kondisyon eksikliğimiz var 6-1 yendiğimiz maçta da dünkü maçta da böyle oyundan hemen kopuyoruz bütün futbolcularımızda bu eksikliği görüyorum form düşüklüğünüde beraberinde getiriyor bilmiyorum farkettinizmi dün Gökhan oyundan çıktığında nefes nefese kaldı. Milli takımın Avrupa'da gösterdiği başarı Amerika'lı kondisyoner sayesindedir 90 dk oyunu yaydığımızda son dakikasına kadar mücadelemiz sürecektir bu takıma kondisyoner lazım bunu anladım

SeRHaD
26.09.2009, 17:58
Bross tan once futbolculara bi bakalım beylerr..alanzinho cıktı diye hocaya kızıyolarda..alanzinho döktürdüde mi hoca aldı..tayfun sagda harikalar mı yaratıyoduda song saga alınmazmıs..bu macın tek sorumlusu futbolcular.
t

futbalski60
26.09.2009, 18:02
Hocanın yetersiz olduğunu düşünmüyorum geldiğinden bu yana eksik olduğumuz yerlere neşter vurmaya çalıştı ancak dünkü maçta bariz hataları oldu, oyunu iyi okuyamadı örneğin Hoca Hurşit'i tanıyor muydu hayır tanısaydı zaten mutlaka önlem alırdı bu gibi durumlarda Metin Diyadin'in devreye girmesi gerekirdi.

Ömer Bayrak
26.09.2009, 18:21
bence hocayı hemen gonderelim ama yeni gelen hocayla 2 yıllık degil iki aylık sozlesme yapalım..

Boylece tazminat odemekten kurtuluruz..2 ay hocaya b.k atılması icin yeterli süre..

Nasıl futbol uleması arkadaslar..Fikrimi begendinizmi..Oda olmadı bu isi hocadan iyi yaparım diyen arkadasları toplayıp 20 yıllık sozlesme yapalım..Anca tatmin olurlar.:(

HEP DESTEK TAM DESTEEEEEEEEEKKKKKKKKKKKKK

AMA YALANDAN DEGİL GONULDEN DESTEKKKKKKKKKKKKKKKKK

şu anda bu bilgisayarın başına geçip yazı yazıyorsak inanki bu takımı gönülden seviyoruzdur. bundan şüphen olmasın. ama destek istediğin kişi hugo brossa destek konusunda sıkıntı çıkar, neden??
adam oyun okuyamıyor hep yanlış hamleler yapıyo, en öenmlisi TRABZONSPORUN büyüklüğünün farkında değil. bizim takıma puan kaybettiği zaman benim senin kadar üzülüecek bir adam lazım, para için değil sevdiği için yapacak biri lazım. kimse kızmasın bana ama bu takımın başına ŞENOL GÜNEŞ gelmeli. ve herkes o zaman sonsuz destek vermeli çünkü bilmeliki en az bizim kadar o da üzülüyodur kaybedilen puanlardan sonra. ayrıca FATİH TEKKE alınmalı tekrardan ve savaşan bir ruh oluşturulmalı, bunun içinde takımın içine trabzonlu oyuncular yerleştirilmeli...

bordox
26.09.2009, 18:33
Hugo Broos'u neyle eleştiriyorsunuz?2-0 önde olan bir takım o skoru koruyamıyorsa ne yapsın adam?Sağ kanatta Rigobert Song aksadı önüne Serkan'ı aldı,sahada yok.
Alanzinho'yu rakibin boşluklarını kullanmak için aldı adam sahada yok
Yattara'yı aldı tamamen plan dışı bir şey dökülen Ferhat'ın yerine Cale'yi ısındırırken gol geldi mecbur yani.

Ben bir şey söyleyeyim bu kadro belki skor olarak daha iyi skorlar alır ama aman aman futbol oynamaz,kadronun yapısı bu yani.

ilhan
26.09.2009, 18:36
Hocadan memnun değilim. Ama bu memnuniyetsizliğimi hocanın gönderilmesiyle tatmin edemem. Çünkü o zaman kendimle çelişirim. Bir takım yeni bir hocaya en az 1 yıl sabredebilmelidir. İyisiyle ya da kötüsüyle ilk sene değerlendirmeler sağlıklı olmayabilir. Günümüz futbol dünyasında her şeyin skora endeksli olduğu gerçeğini bir kenara bırakamayız.

İki hafta üst üste kazanınca Broos'u kral yapar, ilk puan kayıplarında kellesini isteriz. Geçen sene Ersun Yanal'a yapıyorduk. Broos gitsin başkası gelsin, bu çözüm olabilir mi? Deneyebilir miyiz? Sanmıyorum.

İstikrar kelimesi en çok Ersun Yanal ve ekibine yakışıyordu. Ama olmadı.
:)

Ömer Bayrak
26.09.2009, 18:39
Hocadan memnun değilim. Ama bu memnuniyetsizliğimi hocanın gönderilmesiyle tatmin edemem. Çünkü o zaman kendimle çelişirim. Bir takım yeni bir hocaya en az 1 yıl sabredebilmelidir. İyisiyle ya da kötüsüyle ilk sene değerlendirmeler sağlıklı olmayabilir. Günümüz futbol dünyasında her şeyin skora endeksli olduğu gerçeğini bir kenara bırakamayız.

İki hafta üst üste kazanınca Broos'u kral yapar, ilk puan kayıplarında kellesini isteriz. Geçen sene Ersun Yanal'a yapıyorduk. Broos gitsin başkası gelsin, bu çözüm olabilir mi? Deneyebilir miyiz? Sanmıyorum.

İstikrar kelimesi en çok Ersun Yanal ve ekibine yakışıyordu. Ama olmadı.
:)

ilhan peki hala bu takımdan bişey bekliyormuyuz?? atı alan üsküdarı geçti, tabi eğer 3. lük başarıysa devam edelim, 3.lükde zor da işte çabalayalım 2 maça alırız 2 maç berabere kalırız böyle sezon biter....

Burak TOSUN
26.09.2009, 18:43
Sezon sonuna kadar yapılacak herhangi bir t.direktör değişikliğinde gelecek olan t.direktörün sağlıklı çalışabileceğini zannetmiyorum.
Sezon sonuna kadar sabır, gerisine o zaman bakarız.

ilhan
26.09.2009, 18:48
ilhan peki hala bu takımdan bişey bekliyormuyuz?? atı alan üsküdarı geçti, tabi eğer 3. lük başarıysa devam edelim, 3.lükde zor da işte çabalayalım 2 maça alırız 2 maç berabere kalırız böyle sezon biter....

Takımdan mı bir şey beklemiyoruz, hocadan mı? Ben ikisinden de bir şeyler beklemek istiyorum.

Bana ileriye doğru bu takım sana ümit veriyor mu diye sorarsan, hayır derim. İlerisi için hiçbir şey göremiyorum. Ne oynanan futbol ne de saha sonuçları hakkında.

Ben Broos geldiğinde yaptığı demeçleri çok doğru bulmuş ve takdir etmiş biriydim. Sivas maçında yaptığı değişiklik ile maçın kazanılmasını sağladığını dile getirmiştim. Ama ondan sonraki Diyarbakırspor, Manisaspor ve Tolouse mağlubiyetleri ile Broos'un ne yapmaya çalıştığını ya da sisteminin ne olduğunu anlayamadım.

İ.B.B ve Antalya maçlarında 4-4-2 oynattığı takım 9 gol attı. Futbol anlamına sahaya bir şey koyamasak dahi skor bazında iyi sonuçlardı. Ama Broos son maçta son iki haftanın en dinamik ve formda ismi Serkan'ı kulübeye çekince zaten tamamen şaşırdım.

Kafasındaki sistem ne? oyun şablonu ne? Bilmiyorum. Sanırım kendisinden başkası bilmiyor.

Bazen kan değişimi iyidir. Belki Broos gitse yerine gelen hoca çok başarılı olur. Olasılık dahilinde bunlar.

Geçen sene "Umut ve Gökhan"ın kaçırdıkları Ersun Yanal'ın sonu oldu derken, bu sezona başlarken takıma forvet takviyesi yapmamak gelen hocanın zaten sonunu hazırlamıştı.

Ben Türkiye'nin Evliya Çelebi gibi takımdan takıma dolaşan hocalarını görmek yerine Broos'la sezonu tamamlamaya razıyım.

Ha sıtmadan ölmüşüz, ha kanserden.
Bu sezon bizim için bitti zaten.

abdullah6134
26.09.2009, 18:50
Hocanın oynu gayet iyi okuduğunu düşünüyorum.tek sorunu kendii yeterince ifade edememesi.adam gayet iyi açıklamış aslında ama üzerinde durulmuyor.Cale-Ferhat değişikliği düşünüyordum ama golü yiyince mecbur ofansif değişikik yapmak zorunda kaldım.elimdeki koz Yattara idi ve onu sokabilmek için bu kadar kuvvetli bir takımın karısında Alan-Yattara lüksünün faturasını ödeyemiyceğim için Alan'ı oyundan aldım.sizce mantıklı değil mi?

Murat Erdem
26.09.2009, 18:52
Broos veya herhengi bir hocayı yargılamadan önce, o hocanın tercihleri ve insiyatifiyle geçirilen bir transfer sezonuna ihtiyaç var.
Adam sağ beki olmayan, ligin belkide en soft orta sahasına sahip, ileri uç meselesine girmeye gerek bile yok...takımın başına kamp başlayalı 1 hafta olmuşken getiriliyor...üstelik kendisinden önce yardımcısı atanıyor, yetmiyor üstüne ne yaptığı belli olmayan Ünal atanıyor.
Transfer istiyor, kulübün tarihini bilmemekle suçlanıyor.
Broos'a acıyorum.

Mustafa Ayazoğlu
26.09.2009, 19:00
Ya bu hoca bu işten hiçbir şey anlamıyor, ya da kalitelerinin yarısını bile sahaya koyamayan bu takımın futbolcuları Hugo Broos’u istemiyor.

2. görüş benimde düşüncem.

http://www.medyatrabzon.com/images/news/11408.jpg

Ömer Bayrak
26.09.2009, 19:01
Bu sezon bizim için bitti zaten.

işte benim demek istediğimde buydu

Murat Erdem
26.09.2009, 19:05
Tabii ki 2.şık,
alışmış bizim topçular koltuk korkusuna her şeye eyvallah eden, hep namlunun ucuna ilk geçen, kurbanlık yerli hocalara;
şimdi gerçek bir hoca ve kuralları yüzünden saltanatları bozuldu.

Orhan Aydın
26.09.2009, 19:09
Ya bu hoca bu işten hiçbir şey anlamıyor, ya da kalitelerinin yarısını bile sahaya koyamayan bu takımın futbolcuları Hugo Broos’u istemiyor.

buna paralel olarak da performanslarında hocanın etkisi dışında bir olumsuz durum varsa,futbolcuların kendilerini sorgulamaları lazım.

OZDEN61
26.09.2009, 19:16
yine anti hocacılar toplanmış. bundan öncekiler gibi. her gelen hocayı beğenmeyen, kurduğu 11 beğenmeyen hocanın hatalarına sabredemeyen, hemen gitsin diyen taraftara sahip takım bi 25 sene daha şampiyon olamaz. onun şuyu var gitsin, bunun busu var gitsin. ne kaladı geriye yeter yaaa. bu kadar cahil bir taraftara sahip takıma gönül vermişiz. işte bu cahiller yüzünden trabzon dışındaki taraftar sayımız git gide azalıyor.

Koray
26.09.2009, 19:17
Tabii ki 2.şık,
alışmış bizim topçular koltuk korkusuna her şeye eyvallah eden, hep namlunun ucuna ilk geçen, kurbanlık yerli hocalara;
şimdi gerçek bir hoca ve kuralları yüzünden saltanatları bozuldu.

Bu yüzden hep Şenol Hocanın gelmesini istedim, takımdaki her futbolcu bilirki tek komutan odur bizde onun askerleri.

Mesela Şenol Hoca zamanında ki Fatih Tekke başkaydı Ziya Doğan zamanında ki Fatih Tekke başkaydı...

Ziya Doğan zamanında kafasına göre idman bitirirdi Şenol Hoca zamanında saygıdan sesi çıkmazdı, bu da otomatik olarak diğer futbolcuları da etkilkerdi...

Sezon başında Şenol Hocaya şiddetle karşı çıkanların yarısından çoğunun fikir değiştirdiğine dair bi his uyandı nedense bende.

Şunun şurasında Ocak'a ne kaldı caanım.

Cem Zırıh
26.09.2009, 19:19

Ona ne kadar sabredebilirizki . Hadi gecmis yillarin hatrina 2 yenilgi olsun. 3. oyuncu degisikliginde onuda yuhalamaya baslariz bosversenize cok buyuk balik kacirdi trabzonspor ersun yanal'i kacirdi :)....

demiahme
26.09.2009, 19:20
Hocaya tam destek benden
sonuna kadar destege devam

Cem Zırıh
26.09.2009, 19:23
tabi yukaridaki sozlerim hocayi destekledigim anlamina gelmiyor. Hoca oyunu kesinlikle okuyamiyor ve yerinde hamle yapamiyor. Dun genclerbirligi antrenorunun hamleleri cok yerindeydi ki macida o sekilde 2-2ye getirdiler.

Not : Bizimkiler sol ayak alanzinho bulur 61 numara bilal varken ;) :)...

OZDEN61
26.09.2009, 19:24
gönül verdiğim takımın hocası kim olursa olsun desteğe devam. ama gel görki şenolu, sameti,ziyayı,lazaroniyi,ersunu, onu bunu gönderen zihniyet değişmiyor. ha kimisi kötü olabilir ama takımın başındayken destek vermeliyiz. 26 senedir devamlı gönderiyoz. bu hızla bir gün sıra bizlere bile gelecek.

sametaydin
26.09.2009, 20:04
Hocayla alakası yok. Artık bırakın şu işleri sanki süper bir futbol takımımız var da sonuçları beğenmiyoruz. Tamam kazanacak gücümüz ve avantajımız da vardı ama olmadı. Bence hocanın maç içerisinde yaptığı değişiklikler yerindeydi oyuna giren oyuncular bişeyler katabilseydi yine yenerdik. Kaleci sorunumuz ayrı bir durum tabi. Bu takımın başına alex ferguson da gelse durum bundan çok da farklı olmazdı. Bu ülkede kimler kovuldu kimler. Daha birkaç sene evvel hiddink kovulmadı mı fb den? Hani şu chelsea nin kal diye yalvardığı teknik adam?

LECOSSEEMRE
26.09.2009, 22:09
Hocayla alakası yok. Artık bırakın şu işleri sanki süper bir futbol takımımız var da sonuçları beğenmiyoruz. Tamam kazanacak gücümüz ve avantajımız da vardı ama olmadı. Bence hocanın maç içerisinde yaptığı değişiklikler yerindeydi oyuna giren oyuncular bişeyler katabilseydi yine yenerdik. Kaleci sorunumuz ayrı bir durum tabi. Bu takımın başına alex ferguson da gelse durum bundan çok da farklı olmazdı. Bu ülkede kimler kovuldu kimler. Daha birkaç sene evvel hiddink kovulmadı mı fb den? Hani şu chelsea nin kal diye yalvardığı teknik adam?

Siz çok Biliyorsunuz Hocayla ilgisi Yok 2-0 dan maç verilmez...Düzgün Bir Hoca olsa alonzihoyu oyundan almaz takımı bozmaz iki haftadır yenen takımı sen ne akla bozuyorsun ? Sen hoca diyorsun haftaya gazianteple berabere kalır yada yenilirsek sorarım ben sana Bakalım halen hocanın arkasında durucakmısın 10 puan taktı lider bize umurunda değil be

Mehmet
26.09.2009, 22:16
Hugo Broos geldiği günler de içime sinmeyen bir hoca olduğunu bu forumlarda belirtmiştim, yine aynı görüşteyim,.
Sırf taraftarın istediği yabancı olsun diye mecburen getirilmiş sıradan bir hoca.

Bu hoca ile çalışılmaya devam edilecekse o zaman bu Trabzonspor dan en az bu sene hiç bir başarı beklememek lazım. Trabzonsporun yükünü çeksin diye alınmış yıldız oyuncuyu bile oyuna maçın başından sokmayan oyunun yarısın da oyuna koyduktan beş on dakika sonra tekrar oyundan çıkaran adamdan ben hayır beklemem, kısacası Alanzinhoyu yerin dibine soktu.
Yattara iyileşmiş kadoya almışsın, koy maça baştan yanına da Alanzinho yu, serkan gibi mücadeleci adamı da oynatmıyosun. Bu kaybedilen Gençlerbirliği maçının tek suçlusu hoca, başka bunun lamı cimi yok.

Türkiye de bu hocadan kesinlikle daha iyi hocalar var, Hamiler, Tolunaylar, Giray Hocalar, Samet Aybaba, Ertuğrul Sağlam, Rıza Çlılmbay, Aykut KOCAMAN, Ziya Doğan Ve Ersun Yanal gibi hocalar varken bu elin sıradan adamına Trabzonsporun dünyalar kadar parasının gitmesine yazık valla.

Bu takım bu kadrosu ile Ahmet Hoca Samet Hoca ve Ersun Yanal ile başlasaydı, Fb ve Gs ile aynı sıraları paylaşır olurduk şimdi.

Geçenler de oyunun son dakikasın da oyuncu değiştirirken on saat taktik vermesi Ömer Üründül'ün dikaktini çekmiş ve demiştiki, bu hocanın böylesi davranışı benim kafamda bir endişe bıraktı

Mehmet Fırat
26.09.2009, 22:18
İ.B.B ve Antalya maçlarında 4-4-2 oynattığı takım 9 gol attı. Futbol anlamına sahaya bir şey koyamasak dahi skor bazında iyi sonuçlardı. Ama Broos son maçta son iki haftanın en dinamik ve formda ismi Serkan'ı kulübeye çekince zaten tamamen şaşırdım.

Kafasındaki sistem ne? oyun şablonu ne? Bilmiyorum. Sanırım kendisinden başkası bilmiyor.

Rotasyon denemesi olabilir mi?

Hani Ersun Yanal, kadroda rotasyon uygulamadığı için eleştiriliyordu ya. :)

mahmuter61
samet hocadan daha iyimi bu hugo bross?

Collmandante
Yine yazıyorum. İyi bir insan, evet. Fakat iyi bir hoca asla değil.

LECOSSEEMRE
26.09.2009, 22:19
Hugo Broos geldiği günler de içime sinmeyen bir hoca olduğunu bu forumlarda belirtmiştim, yine aynı görüşteyim,.
Sırf taraftarın istediği yabancı olsun diye mecburen getirilmiş sıradan bir hoca.

Bu hoca ile çalışılmaya devam edilecekse o zaman bu Trabzonspor dan en az bu sene hiç bir başarı beklememek lazım. Trabzonsporun yükünü çeksin diye alınmış yıldız oyuncuyu bile oyuna maçın başından sokmayan oyunun yarısın da oyuna koyduktan beş on dakika sonra tekrar oyundan çıkaran adamdan ben hayır beklemem, kısacası Alanzinhoyu yerin dibine soktu.
Yattara iyileşmiş kadoya almışsın, koy maça baştan yanına da Alanzinho yu, serkan gibi mücadeleci adamı da oynatmıyosun. Bu kaybedilen Gençlerbirliği maçının tek suçlusu hoca, başka bunun lamı cimi yok.

Türkiye de bu hocadan kesinlikle daha iyi hocalar var, Hamiler, Tolunaylar, Giray Hocalar, Samet Aybaba, Ertuğrul Sağlam, Rıza Çlılmbay, Aykut KOCAMAN, Ziya Doğan Ve Ersun Yanal gibi hocalar varken bu elin sıradan adamına Trabzonsporun dünyalar kadar parasının gitmesine yazık valla.

Bu takım bu kadrosu ile Ahmet Hoca Samet Hoca ve Ersun Yanal ile başlasaydı, Fb ve Gs ile aynı sıraları paylaşır olurduk şimdi.
Harfi harfine Katılıyorum arkdşım..cok doğru sonuna kadar illa Yabancı teknik adam diye Tutturdular samet aybabayı istemediler Övünsünler Şimdi eserinle yabancı teknik adam başarılı olamaz trabzonda Manisa macında yeniliyoruz adam bacak bacak üstüne atmş oturuyor Hırslı adam Lazım bize...

Erdal
26.09.2009, 22:21
Hoca forvet istemişmidir acaba? Sağ bek istemişmidir? Orta yapabilen bir sağ bek kafa vurabilen bir forvet...

adem73
26.09.2009, 22:22
samet hoca 1000 kat daha iyi olurdu.tepki gösterip hugo bross a mecbur eden taraftarlar mesaj cekiciler utansın.

Erdal
26.09.2009, 22:25
Dün ki maçı o şartlarda almış olsaydık değişen ne olacaktı? Liderle puan farkı 10 değil 8...Tersten bakalım hoca da iki maçta atılan 9 golün "şampiyonluğa oynayacak bir takım" ın emarelerini taşımadığını görmüş ve o oyunu arıyor olabilir mi?...Yani denediği değişiklikler bunun işareti olabilir mi?

Hoca kalsın yönetim gitsin :)

LECOSSEEMRE
26.09.2009, 22:26
samet hoca 1000 kat daha iyi olurdu.tepki gösterip hugo bross a mecbur eden taraftarlar mesaj cekiciler utansın.

Aynen Samet Aybabayı istemeyen zihniyetler Utansın..Yabancı yabancı diye tutturdular.

Mehmet
Bu yabancı hoca kazığında taraftarları temsil eden taraftar liderlerinin den kabahati az değil.
Samet Hoca Trabzonsporu bilen iyi bir hocaydı ve maliyeti de Trabzonspora öyle fazla bir meblağ da olmayacaktı. Bu takımdan kimse bu halde başarı beklemesin, Ben olsam bu başkanın yerinde bu taraftarı dinleyeceğime Trabzonsporu ligden düşürürüm.

Murathan
"Hoca kalsın Yönetim Gitsin" :ok

Murathan
26.09.2009, 22:27
Aynen Samet Aybabayı istemeyen zihniyetler Utansın..Yabancı yabancı diye tutturdular.
Tabii siz zaten hep Samet Hocaları istediniz ya harbi yazıklar olsunya ne diyeyim :(

LECOSSEEMRE
26.09.2009, 22:27
"Hoca kalsın Yönetim Gitsin" :ok

Sadri şener oynattırıyor demi takımı alanzinhoyu sadri şener cıkarttırıor demi sizin gibi zihniyetler varken zaten bi 25 sene daha şampiyon Olamayız..

LECOSSEEMRE
26.09.2009, 22:28
Tabii siz zaten hep Samet Hocaları istediniz ya harbi yazıklar olsunya ne diyeyim :(

Ben her zaman Yerli adamdan yanaydım ama senin Gibi zihniyetler hep yabancı istedi trabzonda yabancı teknik adam başarılı olamaz dediğimiz halde...

Erdal
26.09.2009, 22:32
Şu utanma muhabbetleri niçin? Ben Samet hocayı isterdim ama istemeyenlerin de utanmasını gerektiren bir durum olduğunu düşünmüyorum...Trabzonpor'un sorunu hoca falan değildir bana göre...Kulübün yönetilmediği bir ortamda takımı yönetmek çok zordur...

Erdal
26.09.2009, 22:36
Kaldı ki hoca bir şeyler deniyor...Denemese 3. olur bu takım...Ve biz bununla yetinmeyiz...Mevcut halin devamı ile varılabilecek yerin geçen seneki yer olduğunu görüyor...Katılıyorum başlığa Hugo Broos ile istikrar..Onun istediği adamlar ve onun istediği transferle...

Erdal
26.09.2009, 22:37
Bir şeyler denersek belki 6. oluruz...Ama gerçek anlamda mesafe alabiliriz...Mesela top yapmayı öğrenebiliriz...

asimetrik
26.09.2009, 22:38
Bu başlığa mesaj yazmak ağırıma gitse de yazmalıyım. Hani kızıyoruz ya yöneticilere filan, biz de aynısını yapmıyor muyuz. Değiştirin hocayı, çünkü
Serkan'ı sağ beke, Cale'yi sol beke koyup çakılı defans oynatmadığı için,
Alanzinho'yu ilk 11 koyup taraftarın gönlünü hoş etme cesaretsizliğini göstermediği için,
İkinci yarı oyuna soktuğu oyuncunun berbat performansına tahammül edip, değiştirmese tepkinin kendisine değil oyuncuya geleceğini bildiği halde, durumu idare etmeyip iyi olanı tercih ettiği için,
Hepimizin özlediği defans beklerin de hücuma katkısını istediği için,
Hepimizin gördüğü sağ bek sorununu görüp yeni bir şeyler deneme cesareti gösterdiği için,
Takımda artist oyuncu değil, takım için savaşan oyuncu tercih etme cesaretini gösterdiği için,

Eski köye yeni adet getirdiği için, kısaca cesur olduğu için kovalım gitsin.
Bize durumu idare edecek hoca lazım. Cale'yi sola Serkan'ı sağa koy çıkmasınlar. Orta sahada Alanzinho olsun ki taraftar tepki göstermesin. Gökhan ve Umut forvete, gol olmazsa şimşekler onlara gitsin. Yuvarlanıp gidelim.

Oysa ki topsuz alanda oynamasını bilmeyen oyuncu, adamını kovalamayan forvet, futbolu top ayağında iken oynanır sanan oyuncular hiç suçlu değiller. Eksik mevkiler ortada iken idare eder zihniyetiyle giden yönetimin de kabahati yok.
Üstelik bir futbolcunun bile transferinde Hugo Bross imzası yokken.

Biz eski köyden devam edelim. Kafaları değiştirmeyelim, hocaları değiştirelim. Yine yine yine..

Cafer Bulur
26.09.2009, 22:38
Kaldı ki hoca bir şeyler deniyor...Denemese 3. olur bu takım...Ve biz bununla yetinmeyiz...Mevcut halin devamı ile varılabilecek yerin geçen seneki yer olduğunu görüyor...Katılıyorum başlığa Hugo Broos ile istikrar..Onun istediği adamlar ve onun istediği transferle...
Önümüzdeki 2 macin kazanilamamasi halinde broosun gidici oldugunu düsünüyorum.

Bu bir yönetim zaafimi olacaktir,bir nevi evet.

Yalniz bu takimin gecen sezona oranla zerre kadar asama kaydedemedigi de ortada.

Hic kimse broostan bol gol atan bir takim istemiyordu,lakin bu takim savunma yapabilmeliydi....

Erdal
26.09.2009, 22:44
Gürcan abi yine takıldım peşine risk alıyorum :)...Hugo Broos kalmalı...Gidecek birileri var ise yönetim kurulu üyeleridir. Başkan? Bilmem kendisi bilir...Başkan başkan mı?

ilhan
26.09.2009, 22:50
Gürcan abi, bu mesajını hatırlıyor musun? :)

Sen de forumdasın bende , yeni gelen hocayı kovarkende konuşuruz. Mesele Ersun hoca meselesi değil.Zihniyet meselesi, verilen sözlerin tutulması, alınan kararların uygulanması, mesele uzun vadeli plan yapılması, mesele her ne pahasına olursa olsun doğru yoldan dönmeme meselesi...
Mesele ilkeli olma meselesi..

Sözleşme 5 hafta sonra bitiyor, ne kazandık aceba..?
Son 5 haftayı da hesaba katmıyorum şimdilik.

Ersun hocayı şimdi değil devre arasından beri eleştiren birisi olarak söylüyorum bunu..

asimetrik
26.09.2009, 23:00
Gürcan abi, bu mesajını hatırlıyor musun? :)

Daha dün gibi..
Sorun da bu zaten. Daha dün gibi..
Zaten dün olmuştu:)
Erdal, valla hepimiz takıldık Trabzonspor'un peşine kafadan aldık riski:)

ilhan
26.09.2009, 23:05
O mesajın yazıldığı tarih ; 27-04-2009, 21:52

O zamandan bu zamana değişen nedir?

garyacih
26.09.2009, 23:11
bana göre bross'u bu hale düşüren metin diyadindir.bu hataların altında onun parmağı olduğunu düşünüyorum.yabancı teknik adamanın yanına turk yardımcı verirler ki yabancı hoca türkiye ligine alışma sürecini hızlı geçsin ve hatalarını en aza indirsin.fakat bakıyoruzki bizim yerli yardımcı diyadin'in hiçbir pozitif katkısı yok ve bana gelen bilgilere göre de oyuncu değişikliklerinde büyük payı var.burda vur abalıya politikası yapmak istemiyorum fakat bross da babamın oğlu değil yani ikisine karşı aynı mesafedeyim.son diyeceğim bross un hatalarını ararken diyadini lütfen atlamayalım...

ilhan
26.09.2009, 23:14
Rotasyon denemesi olabilir mi?

Hani Ersun Yanal, kadroda rotasyon uygulamadığı için eleştiriliyordu ya. :)

Bu mesajı yeni gördüm Mehmet, kusura bakma. :)

Rotasyona ihtiyacı bu kadronun. İyi bir psikolog şart. Gerçekten kaliteli kadromuz var. Bu ligi her halükarda forse edebilecek kadar geniş olduğunu düşünüyorum. (Forvet için geçerli değil bu söylediklerim.)

Ama takımda herkese forma vereceğim diye "iyi" olanı kenarı alma girişimine rotasyon değil, kıyım derim ben.

Ama dünya genelinde her futbolseverin psikolojisi skora endekslidir. Ama benim için futbol hiçbir zaman 3 puandan ibaret değildir. İ.B.B maçı ve Antalyaspor maçlarında oynanan oyunu eleştirirken, takım sahada ne yapacak deniliyordu. Bir şey yapamıyoruz ki zaten :)

Hoca kafasındaki ideal kadroyu bir an önce belirlemeli. Sistemine ve kafasındaki oyun şablonuna uymayan adamları da açıklarsa çok sevinirim şahsen. Mesela Alanzinho'yu belli yani düşünmüyor sisteminde. Devre arasına kadar hoca devam etmeli ve isteyeceği takviyeler ile önümüzdeki sezonu düşünmeye başlayalım diyeceğim ama sözleşmesi 1+1 olan bir hocamız var malesef.

Bugün Broos'u göndermemiz çözüm değil, günü kurtarma derdi olur. Kaldı ki yönetim gönderemez.

Ben artık sıkıldım bir kulübün başarısızlığının sadece hocalara mâl edilmesinden.

Cafer Bulur
26.09.2009, 23:14
Simdi de ersun yanalin gönderilisinin yanlisligi mi ortaya konmak isteniyor?

Ersun yanalin gönderilisi dogru idi,sampiyon olsaydikta ayrilacaktim diyen bir hocayla yol alamazdik.

Ersun yanal kalsaydi ilk 3 e giremezdik,sampiyonlar ligi hayalleri kuramazdik.

Lig tv de ersun yanal Trabzonspor bursa ile 3-4 icin cekisir diyordu.

Ersun yanal degilmiydi cogu transferleri yaptirip,alanzinhoyu da aldiran?

ilhan
26.09.2009, 23:18
Burada her sezon yapılan hoca sirkülasyonları ile bir yere varılamaz denilmeye çalışılıyor. Ama işine gelen istediği gibi anlıyor.

Cafer Bulur
26.09.2009, 23:26
Burada her sezon yapılan hoca sirkülasyonları ile bir yere varılamaz denilmeye çalışılıyor. Ama işine gelen istediği gibi anlıyor.
Bjk basarili hocasini gönderdi sampiyon oldu,gs ve fb bizden daha cok hoca harciyorlar.

Ayrica biz hicbir hocayi harcamadik,herkes ne yaptiysa kendine yapti.

Ersun yanal Trabzonspor tarihinde en cok imkan taninan ama basarisiz olan bir hocadir.

Ben de ersun yanalla istikrara cok destek verdim ama olmadi.

bordo61
26.09.2009, 23:28
Madem sezon bitti hoca değiştirip olay yapmaya gerek yok.Sezonu bitirsin

OLCAY ÇAKIR
26.09.2009, 23:28
Yönetim gitmeli.

Hoca gitmeli.

Oyuncuların büyük bölümü gitmeli.

Yeni yönetim yeni hoca yeni oyuncular...

Sonra 3 yıl hepsiyle devam ve sabır.

Yani istikrar.

Varmı böyle ideal bir başlangıç..

Yok..

O halde..

Hoca ile istikrar.

Yönetimlede.

Topçularda istikrar...

Mehmet Sarigül
26.09.2009, 23:29
Istikrari düsünmeyen bir yönetimin bulundugu bir ortamda (x) bir hocada istikrar istemenin ne anlami var?
Broos'la anlasildiginda, acaba kac yöneticinin (Baskan dahil!) Broos hakkinda ne kadar bilgisi vardi?

Yönetim Hugo Broos'u bir plan ve projenin, bir calismanin sonucunda mi takimin basina getirdi?

Sezon basinda hocamizla yeni bir yapilanmaya gidiyoruz deyip, sezon sonuna 5 hafta kala (üstelik takim aciklanan hedefi yakalamisken!) hocayi gönderen bir yönetimden...
Sakat oldugu bilindigi halde futbolcuyu (Zafer Yelen) transfer eden bir yönetimden...
Sorunlu oldugu bilindigi halde futbolcuyu (Tjikuzu) transfer eden bir yönetimden...

ben istikrar degil, gidecekleri günü bekliyorum.

ilhan
26.09.2009, 23:36
Bjk basarili hocasini gönderdi sampiyon oldu,gs ve fb bizden daha cok hoca harciyorlar.

Ayrica biz hicbir hocayi harcamadik,herkes ne yaptiysa kendine yapti.

Ersun yanal Trabzonspor tarihinde en cok imkan taninan ama basarisiz olan bir hocadir.

Ben de ersun yanalla istikrara cok destek verdim ama olmadi.

Burada sizden başka Ersun Yanal'ın gidişini ya da kendisini konuşan yok kusura bakmayın.

Devam edin.

:alkış::alkış::alkış:

Tayfun Aydın
26.09.2009, 23:39
Aksal Abi' nin geçen haftalarda yazdığı yazıyı hatırlatırım. "Yarından tezi yok gönderilmeli".
Geçen yılki GS ve Fener' in bu yılki ile tek farkları kazanmayı alışkanlık edinmiş hocalarla çalışmaları. Arkadaşlar. Ersun Hoca' nın hakkını yemişiz.
Bu takımın başına yönetim özür dileyerek 10 yıllık kontratla Ersun Hocayı getirsin. Geçen yıl GS Skibbe' yi gönderip Bülent Kormaz' ı getirmişti. 2 haftada Bülent' ten bir şey olmayacağını yazmıştı Hıncal Uluç. Ben de diyorum ki Aksal Abi' ye paralel:
-Bu adam hemen gönderilsin. Yol yakınken Ersun Hoca özür dilenerek ikna edilsin. Şenol Hoca geçen yıl Kore' den uzattığı elini çeksin bu takımın üzerinden. Bir röportajında şöyle demişti. Gir dediler Kore' ye kadar geldim. Hocam ne olur devam et karşıya geç Japonya' ya. Güzel deniz yemekleri yaparlar...
Ne zaman Şenol Hoca bu takıma uzaktan el attı, kimyası bozuldu geçen yıl. Yönetim o gün bugündür doğruları yapamıyor gibi. Onların da kimyası bozuldu.
Ya kaleciye ne demeli? Trabzonspor dibi delik çuval gibi demişti bir arkadaşım. Üstten dolduruyorsun. Kaldırınca içindekiler dökülüyor. Böyle kaleci olur mu? Pes vallahi...

Valla çok güzel yazmışsın.Ama korkma şu an ki kadro Şenol Güneş in başına geçmeye cesaret edeceği kadar iyi değil.
Tabii elini çekmesi gereken başka büyüklerimizde var.Takım şampiyonluğa giderken başına Trabzonlu bir hoca getirmek isteyenler gibi.Esas onlar ellerini çekmeli...

Mehmet Sarigül
26.09.2009, 23:43

Ersun yanalin gönderilisi dogru idi,sampiyon olsaydikta ayrilacaktim diyen bir hocayla yol alamazdik.

Ersun Yanal neden gitmek istedigini biliyor musun?
Bende bilmiyorum...ama inan ki, Ersun Yanal'in Lig Tv'de yaptigini 3-4 yorumlardan cok daha aci verici sebeplerden Trabzon'dan gittiginden eminim.

Tayfun Aydın
27.09.2009, 00:18
Geçen sene Ersun Yanal Yusuf u istedi de noldu.En azından 90 dk koşan bir takımımız vardı.Kaçan şapiyonluk Ersun Yanal ı değil Konya Denizli ve İBB maçların da tonla gol kaçıra forvetlerin artı Bursa maçında ki yan hakemin suçuydu.Basit bir heapla bu anlaşılabilir.

Ahmet Faruk
27.09.2009, 01:01
Benim kesinlikle inanmadığım birisi.
Kalmasını ilerde görüşülen teknik adamlarda sorun çıkmasın diye isterim ancak.
Yoksa kalmasının bize zerre kadar saha içi başarısı sağlamayacağına inanıyorum.

Zaten gelirken ne o inanmış, ne yönetim...
Böyle genç bir takımın başına 1 yıllık hoca getirilmez.

Bulut61-34
27.09.2009, 01:32
Burada sizden başka Ersun Yanal'ın gidişini ya da kendisini konuşan yok kusura bakmayın.

Devam edin.

:alkış::alkış::alkış:

Olmuyor, adelet istiyorum.

Ersun Yanal lehinde olan onca yazıya sıra gelince ses yok.

M.S.SOFU
27.09.2009, 01:34
evet arkadaşlar aranızda her sene aynı filmi izlemekten sıkılan olmadı mı yahu hemde 2 sefer...
bizim takımın taraftarı da alem ha...
millet birbirini ateşliyo gazlıyo sonra bi maç yeniliyoz hemen ligteki trabzon balonu patlıyor...
25 senedir ıskalamadan her sene patladı bu balon
ve sonra yine aynı sorunlar yine aynı sıkıntı...
allah aşkına biri eleştirmekten başka bir şey yapsında şuraya yazdığım lafları bi tarafıma sokayım...
biri çıkıp desinki yok abi biz hep eleştirmiyoruz arada beynimizi çalıştırıp üretiyoruz...
ahada çözüm bu desin ve o çözüm yıllardır izlediğimiz film olmasın lütfen...

SüRMeNe_6161
27.09.2009, 02:08
Hiç Sanmiyorum Ama İnsallah İstikrar Olurda Bu Takımı Sampiyon Yapcak Ne Yönetim Var Ne Teknk Kadro

abdullah6134
27.09.2009, 10:17
yönetim kurulu hariç her türlü istikrar kabulümdür..

bkandil
27.09.2009, 12:40

Burada sorulması gereken asıl soru;
Bir insan başarılı olsa bile ayrılmaya karar vermesine sebep olan nedir yada kimdir? Ortada bir rahatsızlık var, bu rahatsızlık nereden kaynaklanıyordu? Aynı rahatsızlık bugünkü hoca için de bir tehdit oluşturuyor mu?

Şampiyonlar ligine kalma hayali kurmanın ne artısı oldu bize? Ersun Yanal gittikten sonra ne değişti? Avrupa Ligine kalabildik mi? Sivas'ı yenince Oyuncularımız sınıf mı atladı? Başkanın üstüne basa basa söylediği ilk hedef olan Avrupa Ligine kalamadıktan sonra ha Bross gelmiş, ha Ersun kalmış, ha Ahmet Özen... Hiçbir farkı yok...

Ersun Yanal benden daha umutlu yaklaşmış, ben sezon sonunda BJK'nın önünde yer alacağımızdan bile şüphe ediyorum...

En çok tartışmaya açık konu Alanzinho transferidir. Zamanında Tomas Jun Atay Aktuğ'un başını yedi. Campbel geldi ve gitti. Marcelinho yıldız transferi diye geldi, sonu hüsranla bitti. Alanzinho yönetimin Yusuf beceriksizliğinden sonra son bir kaç güne sıkıştırıldı. Bana göre takımdaki en kaliteli oyunculardan birisi, fakat aşı tutmadı. Bence uyum meselesinde en büyük sorun şudur. Trabzon'a ayak basmadan adamı kimilerinin "her maç 2 gol atıp takımı şampiyon yapacak bir süper kahraman"olduğu iddialarına, kimilerinin ise "boyunun her santimine bilmem kaç lira fazla ve fuzuli para harcandığı, aynısından Yavuz Selim'de yüzlercesinin olduğu vasat bir oyuncu" olduğu tezlerinin çarpışması arasında oyuncunun ezilmiş olmasıdır. Adamın dilimizi bilmiyor olması konuşulan ve yazılanlardan bihaber olması anlamına gelmez.

Ayrıca ilk oynadığı GS maçında 4 gol yiyen Tolga'nın kalecilik hayatının bittiğine inandığım kadar, Gençlerbirliği maçından sonra Alanzinho'nun da Trabzonspor'daki futbol hayatının bittiğine inanıyorum...

İskender Çakmak
27.09.2009, 12:52
ben hugo bross u seviyorum amagençler maçında bariz hatalar yaptı maçın 2 0 dan 2 2 olmasının iki sebebinden biri hocadır diğer tony hoca kendine çeki düzen vermesi lazım futbolcular ile otorite savaşına girmiş gibi görünüyor takımda bir bölünmüşlük var gibi brosscular ve olmayanlar olmayanlarda tecrübeli futbolcular var ve bu takıma zarar veriyor

ilhan
27.09.2009, 12:54
Ersun Yanal lehinde olan onca yazıya sıra gelince ses yok.
Niye ses çıkarayım?Ona da siz ses çıkarın. :)

Orhan Aydın
27.09.2009, 12:54
hocadan hesap sorulabilmesi için istediği şartlarda çalışması lazım
örneğin: yönetimden birisi ısaac ın gitmesinden sonra forvete takviye yapacağız deyip başka birisi yapmayacağız deyip sonra o ilk 'birisi' mevcut kadromuzla yola devam edeceğiz derken hocanın kellesini isteyemeyiz,haksızlıktır bu

zekeriyya
27.09.2009, 13:03
bana göre bross'u bu hale düşüren metin diyadindir.bu hataların altında onun parmağı olduğunu düşünüyorum.yabancı teknik adamanın yanına turk yardımcı verirler ki yabancı hoca türkiye ligine alışma sürecini hızlı geçsin ve hatalarını en aza indirsin.fakat bakıyoruzki bizim yerli yardımcı diyadin'in hiçbir pozitif katkısı yok ve bana gelen bilgilere göre de oyuncu değişikliklerinde büyük payı var.burda vur abalıya politikası yapmak istemiyorum fakat bross da babamın oğlu değil yani ikisine karşı aynı mesafedeyim.son diyeceğim bross un hatalarını ararken diyadini lütfen atlamayalım...
bende aynısını düşünüyorum iyi tespit

zekeriyya
27.09.2009, 13:06
Bu başlığa mesaj yazmak ağırıma gitse de yazmalıyım. Hani kızıyoruz ya yöneticilere filan, biz de aynısını yapmıyor muyuz. Değiştirin hocayı, çünkü
Serkan'ı sağ beke, Cale'yi sol beke koyup çakılı defans oynatmadığı için,
Alanzinho'yu ilk 11 koyup taraftarın gönlünü hoş etme cesaretsizliğini göstermediği için,
İkinci yarı oyuna soktuğu oyuncunun berbat performansına tahammül edip, değiştirmese tepkinin kendisine değil oyuncuya geleceğini bildiği halde, durumu idare etmeyip iyi olanı tercih ettiği için,
Hepimizin özlediği defans beklerin de hücuma katkısını istediği için,
Hepimizin gördüğü sağ bek sorununu görüp yeni bir şeyler deneme cesareti gösterdiği için,
Takımda artist oyuncu değil, takım için savaşan oyuncu tercih etme cesaretini gösterdiği için,

Eski köye yeni adet getirdiği için, kısaca cesur olduğu için kovalım gitsin.
Bize durumu idare edecek hoca lazım. Cale'yi sola Serkan'ı sağa koy çıkmasınlar. Orta sahada Alanzinho olsun ki taraftar tepki göstermesin. Gökhan ve Umut forvete, gol olmazsa şimşekler onlara gitsin. Yuvarlanıp gidelim.

Oysa ki topsuz alanda oynamasını bilmeyen oyuncu, adamını kovalamayan forvet, futbolu top ayağında iken oynanır sanan oyuncular hiç suçlu değiller. Eksik mevkiler ortada iken idare eder zihniyetiyle giden yönetimin de kabahati yok.
Üstelik bir futbolcunun bile transferinde Hugo Bross imzası yokken.

Biz eski köyden devam edelim. Kafaları değiştirmeyelim, hocaları değiştirelim. Yine yine yine..

iyi güzel tespitler on numara
ama taraftar sabırsız aç iştahı kursağında bekliyor.
futbol cesareti için zaman
zaman için sabır gerekli
hangimiz sabredebiliyoruz

bkandil
27.09.2009, 13:16
Hoca'nın ilk önce yemek olayına el koyması lazım, her hafta birinin motoru bozuluyor... İshalspor olduk...
Denemekten zarar gelmez, Song'u sağda, Egemen'i solda denesin. Gabriç'i beke çekip önünde Engin yada Alan'ı oynatsın. (Dalga geçmek için söylemiyorum.) Ama bunları öncelikle antrenmanlarda, sonra maçlarda denesin. (Song'un sağ bek olarak oynayacağını hepimiz maç anında öğrendik. Eğer antrenmanlarda yapılan çift kale maçlarda Song'u sağ bek olarak deneseydi illaki medyadan duyardık bir şekilde.) Değişikliklerle olumlu işler olduğunu görmek istiyoruz...

Mustafa ÖZDEMİR
27.09.2009, 13:41
taraftara bişeler olmuş .herkes istifa falan diyor.biz bu kafayla daha çook bekleriz ...

Oğuzhan Fidan
27.09.2009, 13:43
erman toroğlu çok ağır konuştu bence haklıdaa şaşırtıcı olaylar oldu gerçekten bu takım bence kadro olarak çok iyi ama harcanıyo adamlar resmen

yorumsuz6117
27.09.2009, 13:44
erman toroğlu çok ağır konuştu bence haklıdaa şaşırtıcı olaylar oldu gerçekten bu takım bence kadro olarak çok iyi ama harcanıyo adamlar resmen
ne dedi....

Sinem Yılmaz61
27.09.2009, 13:45
Diyelim ki bu Broos istifa etti tamam. Ondan sonra yeni hoca geldi, hemen basarili mi olucaz sanki...
Bu Is cok zor görüniyor bence, istifa edip de ne degisecek...

Mustafa ÖZDEMİR
27.09.2009, 13:47
Diyelim ki bu Broos istifa etti tamam. Ondan sonra yeni hoca geldi, hemen basarili mi olucaz sanki...
Bu Is cok zor görüniyor bence, istifa edip de ne degisecek...
bende öyle diyorum .son 10 seneye bakın senede nerdeyse 2 teknik direktör değiştiriyoruz .sonrada neden şampiyon olamıyoruz diyoruz...

Çağatay_
27.09.2009, 13:49
Ersun Yanal'ın gönderilmesinde eğer bilmediğimiz bir takım gizli işler yoksa, sebep yanlış kadro seçimidir.

Yanlış kadro seçiminden kasıt, görevde kaldığı maçların tamamına yakınında aynı 11 ile sahaya çıkmasıdır.İnanıyorum ki yönetim onu her türlü konuda destekledi.Ama bence Ersun Hoca kendisine verilen büyük şansı iyi kullanamadı.

Belki çok geniş kadromuz yoktu.Ama Ceyhun'un unutulması, Barış'ın adeta kapı dışarı edilmesi, Giray gibi 3-4 milyon avro bonservis bedeli bulunan genç bir yeteneğin tamamen kenara itilmesi..

Bunlar Ersun hocanın büyük hatalarıydı..Hee bana sorarsanız sen ne diyorsun bu işe diye..

Bence gönderilmemeliydi.Mesajlarım destek başlığında mevcuttur.Kendini geliştirebilirdi.Hatta birisi gidip "Hocam 30 kişilik kadroda 11 kişi kullanıyoruz.İşine karışmak gibi olmasın ama biraz değişiklik yapmak fena olmaz mı" diye sorsa bile, daha iyi işler olabilirdi.Bence bize kazandırdığı profesyonellik anlayışı, oyuncuların dinamizmi, ve modern duruşuyla Ersun Hoca yakışmıştı bize..

Gelelim Broos'a..Madem Ersun Yanal gönderildi,şuanki hocamıza destek olmalıyız.

Formayı hakedene vermeye çalıştığını düşünüyorum.Dogmaları olan bir hoca değil fikirlerini değiştirebiliyor.Haftalar içinde en doğru seçimlere yönelebildiğini gördük.Yapımıza yakın gerçekten..İyi bir adam olduğu kesin.Trabzonspor'da olmaktan mutlu olduğunu da düşünüyorum.

Hataları da sayılmadan olmaz tabi..

Alanzinho gibi bir oyuncuyu 2 kez 88 de oyuna koymak..Bir kez 45 te koyup 80 de çıkarmak..Bunu genç bir yıldız adayına,18 yaşında bir PAF takım oyuncusuna yapabilirsiniz.Ama Alex'e,Anelka'ya,Delgado'ya,Yattara'ya,Fatih Tekke'ye,Gökdeniz'e vs vs yaparsanız, oyuncuyu küstürürsünüz.Alanzinho kaybedilmiş gözüküyor.Hocanın bu konuda hatası, sanki onu kızdırmaya,yıldırmaya uğraşıyor gibiydi..

Oyuncu değişikliklerinde de bazı hataları olmadı değil.Gerçekten bir çok hatası oldu bu konuda da.Ama o da zamanla alışacak ve daha doğru işler yapacaktır.Bence beklenmeli.

Şayet bir teknik direktör değişikliği olacaksa, bence Yılmaz Vural gelmeliydi.Şaka değil.

pReN@_61
27.09.2009, 13:53
hocadan hesap sorulabilmesi için istediği şartlarda çalışması lazım
örneğin: yönetimden birisi ısaac ın gitmesinden sonra forvete takviye yapacağız deyip başka birisi yapmayacağız deyip sonra o ilk 'birisi' mevcut kadromuzla yola devam edeceğiz derken hocanın kellesini isteyemeyiz,haksızlıktır buKısa ve öz

yorumsuz6117
27.09.2009, 13:54
4. senesinde şampiyon olabiliriz..:)

Oğuzhan İnce
27.09.2009, 14:10
aralıklarla giriyorum foruma ama istikrar başlığı açıldıysa yakında yolcusun hoca
yarın öbürgün de yönetim arkanda olduğunu açıklar,daha sonra da istifa edersin

tuncay1984
27.09.2009, 14:35
ocak ta fatih ve senoll.g geleir oraya kadar idare etse
fark gittikce aciliyor

Bera B.
27.09.2009, 14:59
Zaten bir senemiz kayboldu bunda hepimiz hemfikiriz sanıyorum. Bu aşamadan sonra hoca değiştirmenin de bir faydası olduğunu düşünmüyorum. Eğer faydası olacaksa şu an hoca gönderilip yeni hoca aynı gün içerisinde getirilmeli ve taraftara "bu sezon yapılanma sezonumuz, ne sonuç ne de futbol aldatmasın. Biz seneye hazırlanıyoruz" denmeli. Tabi ki bunların çok ütopik olduğunu da hepimiz biliyoruz sanıyorum. O nedenle elimizdeki hocayla yetinip bu seneyi geçiş dönemi olarak değerlendirmemiz lazım. Ancak takım üzerindeki çok başlılığı da sonlandırmamız hatta hiç oluşturmamamız gerekiyordu. Ben en büyük zararın bu olduğuna inanıyorum. Hem yedek kulübesinde hem de yönetimde büyük bir ikilik hatta üçlük var. Görevi hala tanımlanmamış insanlar var kulüpte. Her kafadan ayrı bir ses çıkıyor. Yönetimin yenilendiği zamanda bunların çözümlenmesi lazımdı ancak başkan ya göremedi ya da bu sorunun çözülmesini istemedi.

Benim aklımda hala Ersun Yanal var. Bu takıma yakıştığını düşündüğüm ender adamlardandı. Sorunlar yaşadık ancak kişilik olarak bulamayacağımız birini zorla gönderdik takımdan. Dilerdim ki hiç gitmesin biz de bunları tekrar tekrar konuşmak zorunda kalmayalım. Ama olmuyor işte. O gitmeseydi de yine gitsin gitsin diye naralar atacaktık belki kim bilir. Büyük bir yapılanmaydı bence, bir çuval inciri berbat ettik. O yapılanmanın bir daha geri gelmeyeceğini de biliyorum malesef.

İstikrardan yanayım. Ne kadar berbat olsak da istikrar anahtar. Bazı şeyler zamanla düzelir. Zamanı beklememiz lazım. Bugün tökezlediysek yarın daha güçlü ilerleyeceğimize inanıyorum ve kendimi seneye hazırlıyorum tabi hoca ve yönetimdeki eksiklikler giderilirse :)

muratt
27.09.2009, 15:04
Ersun Yanal'da istikrar diye yirtindik burada, ligdeki sezon oncesi hedeflere ulasilmisken ve taraftar desteginin hala %50'sine sahipken, yine de gonderdik Hoca'yi.. Sebeplere girmiyorum, lutfen yok Baris'i oynatmadi, yok rotasyon yapmadi, yok ayni oyuncu degisiklikleri yapti vs. geyigine girmeyelim, gondermek istedikten sonra elli tane sebep bulursun. Bugun Murinho gelsin, onun gitmesi icin de sebep bulunur..

Ersun Yanal bu anlamda istikrar yakalayabilmek icin en ideal isimdi ama onunla da istikrar yakalayamadiysak kimsede yakalayamayiz.. Basari icin istikrar sart, dogru.. Imzam Broos icinde gecerlidir, mevcur teknik heyet 3 yil kalsin sampiyon yapar bu takimi.. Ama Trabzonspor'un gercekleri dusunuldugunde imkansizdir bu istikrar.. (ben bir tek senol gunes'te hatirliyorum o istikrari, onda da 82 puanla sampiyon olamadik, bahtsizlik)

Trabzonspor'un gercekleri..

Gercek 1 : Trabzonspor'da hic bir hoca 1.5 yildan fazla kalamaz
Gercek 2 : Trabzonspor en az 3 yillik bir istikrar yakalamadigi surece sampiyon olamaz..

O yuzden ne kendimizi kandirmaya gerek var, ne de istikrar diye geyik yapmaya.. Trabzonspor'un mevcut durumunu izleyip bundan keyif almaya calismak en iyisi..

Bera B.
27.09.2009, 15:08
Ayrıca hocanın da çok cesur olduğunu düşünüyorum. Geçen seneden beri şu tür öneriler geliyordu: Hocam, Song'u sağ kanatta oynat, Ceyhun ilk 11'de olsun vb. Bunları görüp denemesi bile benim için çok önemli şeyler ifade ediyor. En azından tutmadığını şimdilik görmüş olduk. Bizim düşündüğümüz şeyleri düşünüyor, deniyor.

Alanzinho konusunda çok çelişkideyim yalnız. Hocaya da Alanzinho'ya da hak veriyorum. Gençler maçını ele almak gerekirse herkes neden soktuğun oyuncuyu çıkarıyorsun diye hocaya sallıyor. Ancak ben bunun da yaptığı-veya yapmak zorunda bırakıldığı, hala o hatanın kime ait olduğuna karar veremedim :)- hatadan vazgeçebildiğini yani özeleştiri yapabildiği gösterdiğini düşünerek hocaya saygı duyuyorum. Alanzinho için tabi ki çok hoş şeyler değil yaşadığı, bunun arkasında da hocasal değil başka sorunların olduğunu düşünüyorum.

Bera B.
27.09.2009, 15:13
Ersun Yanal'da istikrar diye yirtindik burada, ligdeki sezon oncesi hedeflere ulasilmisken ve taraftar desteginin hala %50'sine sahipken, yine de gonderdik Hoca'yi.. Sebeplere girmiyorum, lutfen yok Baris'i oynatmadi, yok rotasyon yapmadi, yok ayni oyuncu degisiklikleri yapti vs. geyigine girmeyelim, gondermek istedikten sonra elli tane sebep bulursun. Bugun Murinho gelsin, onun gitmesi icin de sebep bulunur..

Ersun Yanal bu anlamda istikrar yakalayabilmek icin en ideal isimdi ama onunla da istikrar yakalayamadiysak kimsede yakalayamayiz.. Basari icin istikrar sart, dogru.. Imzam Broos icinde gecerlidir, mevcur teknik heyet 3 yil kalsin sampiyon yapar bu takimi.. Ama Trabzonspor'un gercekleri dusunuldugunde imkansizdir bu istikrar.. (ben bir tek senol gunes'te hatirliyorum o istikrari, onda da 82 puanla sampiyon olamadik, bahtsizlik)

Trabzonspor'un gercekleri..

Gercek 1 : Trabzonspor'da hic bir hoca 1.5 yildan fazla kalamaz
Gercek 2 : Trabzonspor en az 3 yillik bir istikrar yakalamadigi surece sampiyon olamaz..

O yuzden ne kendimizi kandirmaya gerek var, ne de istikrar diye geyik yapmaya.. Trabzonspor'un mevcut durumunu izleyip bundan keyif almaya calismak en iyisi..

Katılıyorum. istikrar gelmedikçe takımın anlık durumuyla yetinmemiz gerek. Başarılı olsak bile saman alevi gibi olacak artık. Belli bir plan ve projeye göre yönetilmiyoruz çünkü. Merdivenleri üçer beşer çıkmak istiyoruz. Acele edersek çok düşeriz. Önce emeklemeyi öğrenmeli, sonra yürümeli sonra da koşmalıyız. Ancak bunları yaparken her düştüğümüzde sil baştan geri alacaksak kötürüm olma ihtimalimiz çok fazla.

winner
27.09.2009, 15:32
Broos, son şampiyonluğumuzdan bu yana geçen 25 yılda 21.antrenörümüz.Gitsin,asalım, keselim derken bunu gözardı etmeliyim.ya da "teknik direktör istifa "şeklinde forumda sabit bir başlık olsun, isimler değişsin başlık hiç değişmesin...

hamucera
27.09.2009, 15:36

Galip gelemediğimiz maç sonrası bir başlıkta da olumlu yorumlarınızı görsek, MAğlubiyet ve beraberlikte hoca kovulsun, o futbolcu gitsin, şunu satalım

nedir ya

muratt
27.09.2009, 15:42
Istikrar nedir ?? Bu sorunun cevabini da dogru vermek gerekir.. Istikrar ayni hocanin 3 yil boyunca teknik direktorluk yapmasi degildir..

Istikrar belli bir planlama ve stratejinin 3 yil boyunca inatla uygulanmasidir...

- Ornegin, genc bir kadro kurup 2-3 yil sonra meyvalarini alacak sekilde calismak, bu futbolcularin gelisimlerini saglamak
- Genc oyuncularin (Giray Tolga gibi) yanina o mevkide tecrubeli isimleri koyarak (Song, Sylva gibi) onlardan birseyler ogrenmelerini saglamak, ve 2-3 yil sonra bunun meyvelerini almak
- Baris, Ceyhun gibi genc oyuncularin uzerinde durup, 2-3 yil sonra verim almaya baslayabilmek
- Takima belli bir sistem oturtmak (4-4-2, cok kosan prese ve tempoya dayali) ve bu sistemi Pilot takim ve Paf takimda dahi futbolculara empoze etmek...
- Kadro istikrari saglamak, futbolcular arasinda samimi bir ortam olusturmak ve futbolculari kaynastirmak
- Takima bilimsel antraman standartlari getirmek
- Takima profesyonel bir scout agi olusturmak

Bu tip seyler cogaltilabilir.. Ama gecen yil Ersun Hoca'nin yapmaya calistigi sey buydu.. Bunlarin hepsi belli bir istikrar saglanmasi halinde 3 yil sonra sonuc alinabilecek seylerdi.. Ama biz "Neden Ceyhun, Baris, Goksu oynamiyor" diye elestirirken Ersun Hoca gunu dusunmuyordu, 3 yil sonra gelecek sampiyonlugu dusunuyordu, ama biz bunu anlamadik.. Varsa yoksa gunluk saha sonuclari...

Bakiniz gecen yil Az Akmar Hollanda'da 28 yil aradan sonra sampiyon oldu, 3 yillik Van Gaal surecinin sonunda, ki bu surecte cok elestirildi, hatta dalga gecildi... Ama adamlar gereken istikrari yakaladilar ve sonucu da aldilar... Bilmem anlatmak istedigimi anlatabildim mi ?

Ozan Yazıcı
27.09.2009, 15:46
Sorun hocayı göndermekle falan çözülebilecek gibi değil, çok daha büyük. Sorun Sadri Şener ve ekibinin ciddi bir maliyetle giriştiği yapılanmanın ikinci sezonunu da karşılığını alamadan kapatacak olması. Biz daha temel / yapısal sorunlarmızı çözemeden önemi daha az olan detayları konuşuyoruz.
Son 25 yılda 2-3 kez iyi kadrolar yakaladık, ama maalesef o rampanın sonunu bir türlü getiremedik, hep zirveye yakın noktalarda tıkandık. Ne hikmetse talih de hiçbir zaman yanımızda olmadı. Doğruları yaptığımız zamanlarda / sezonlarda şansımız zerre yaver gitmedi, pek inanmam bu tip şeylere ama bu camianın üzerinde ciddi bir uğursuzluk var galiba. Ucuna kadar geldiğimiz şampiyonlukların yalnızca birini bile almak çok şeyi değiştirirdi, ama olmadı olamadı. Ceza sahası dışından atılan şutlar gibiyiz, iddialıyız ama ya tribüne gidiyoruz, ya da direkten dönüyoruz. Bir türlü sokamıyoruz topu içeri.
Yapılanma, istikrar, vizyon, profil gibi kelimeler de bu camiaya çok uzak bence. Bu camiada para - akıl ve erk her zaman farklı ellerde. Üçü ne zaman bir araya gelir bilmiyorum, daha doğrusu sanmıyorum. Sanırım her zaman mazisiyle avunan, biraz daha besili bir Anadolu takımı olarak kalmak bizim kaderimiz.
Ersun Yanal'a çok kızıyorum. Geçen yıl şampiyon olmak işten bile değildi. Bağıra çağıra gitti elimizden şampiyonluk. Koca sezonu 12 buçuk adamla bitirdi. Çok mu zordu Umut'a Gökhan'a gösterdiği sabrı Isaac'a göstermek. Çok mu zordu Song'a, hem de yıprandığını bile bile verdiği şansı Giray'a vermemek. Çok mu zordu Ceyhun'u kadroya sokmak. Bizim de dengemizi bozdu, takımın da.
Broos hakkında kesin bir hükmüm, fikrim yok. Forveti Umut ve Gökhan olan, ve hatta yedeği bile olmayan bir hücum hattına sahip takımın hocasına kızmam, kızamam. Ya bu adama desinler ki gelecek yılın kadrosunu şimdiden şekillendir, takım senindir. Ya da devre arasında ne halt edecekler etsinler, Şenol mu, Ünal mı, Diyadin mi ne olacaksa olsun, gelecek yılın kadrosunu ona kurdursunlar. Daha 7. haftada ligden kopmuş olmak bir şanstır aslında. Otur planını programını yap, ama zerre inancım yok. Yapmazlar. Olmaz nedense hiçbir zaman...

Ozan Yazıcı
27.09.2009, 15:52
Ersun hoca 3 yıl sonranın şampiyonluğunu mu düşünüyordu.. Yahu kardeşim güldürmeyin beni, bu nasıl yorum. Neydi Ersun Yanal'ın sistemi, 3 yıl sonrasına yönelik açılımları, fizibilitesi, projesi neydi anlatın da biz de öğrenelim. Adam avucunun içindeki şampiyonluğu verdi, ne üçü ne beşi allahaşkına..
Ayrıca Van Gaal kim, Ersun Yanal kim..

genç61
27.09.2009, 15:59
ya hoca gitsede olur gitmesede

oncelikle kadro zenginligin olcak bizim kadromuz cok kotu bu kadroya capelloyu getirseniz bisey olmaz

gerenimo
27.09.2009, 16:04
Ersun hoca 3 yıl sonranın şampiyonluğunu mu düşünüyordu.. Yahu kardeşim güldürmeyin beni, bu nasıl yorum. Neydi Ersun Yanal'ın sistemi, 3 yıl sonrasına yönelik açılımları, fizibilitesi, projesi neydi anlatın da biz de öğrenelim. Adam avucunun içindeki şampiyonluğu verdi, ne üçü ne beşi allahaşkına..

haksızlık ediyosunuz, geçen sene kimse şampiyonluk sözü vermedi. ama şampiyonluk mücadelesi verildi. bu da ersun hocayla takımın başarısıydı. taraftar bile takımın başarısıyla şampiyoluğa inanmaya başlamıştı. hatalar yapıldı ersun hoca da hatalıydı ama yiğidin hakkını da vermek gerek.

winner
27.09.2009, 16:05
Türkiye de istikrar, planlama gibi bir şey yoktur.Daum fb'yi tarihinde iki kez üst üste şampiyon yaptı, 3. sene denizlide kaybedilen şampiyonluktan sonra gönderildi.Lucescu 8 sene aradan sonra bjk'yi şampiyon yaptı ipi çekildi.Başkanların soyunma odasına dalmasının,taktik vermesinin hatta kadro yapmasının normal karşılandığı bir ülkede neyin planlamasından bahsediyoruz.Bu işin iki uzmanı Wenger ve van Gaal'dir.Getirin bakalım Türkiye'ye sezon sonunu görebilirler mi?

Avrupa'dan bir örnek United,Liverpool ve arsenal'in hocası yıllardır hep aynı.Ama chelsea son 4 yılda 5 arklı hovca ile çalıştı.Neden?çünkü türkiye tipi bir başkana, daha doğrusu kulüp sahibine, sahipler.Bu üçünün başkanını kimse tanımaz ama roman'ı herkes bilir.

Geçelim bu planlama laflarını.Burada olmaz bu iş...

Orhan Aydın
27.09.2009, 16:11
haksızlık ediyosunuz, geçen sene kimse şampiyonluk sözü vermedi. ama şampiyonluk mücadelesi verildi. bu da ersun hocayla takımın başarısıydı. taraftar bile takımın başarısıyla şampiyoluğa inanmaya başlamıştı. hatalar yapıldı ersun hoca da hatalıydı ama yiğidin hakkını da vermek gerek.

geçen sene ilk ve ikinci yarı performansları yer değiştirseydi belkide ersun yanal takımın başındaydı şu anda

Ozan Yazıcı
27.09.2009, 16:11

Hocam ben de bu şampiyonluk sözü olayına hasta oluyorum. Şampiyonluk bir taahhüt konusu mudur, ihaleli bir iş midir? Giriş, gelişme ve sonucu mu vardır? Beşiktaş şampiyonluğu, ve hatta kupayı birden kucağında bulmadı mı? Ersun Yanal'ın gelmesine çok sevinmiştim, ama gitmesine hiç üzülmedim. Benim geçen seneden kalma kinim Umut ve Gökhan bu takımdan gitmedikçe de bitmez..

bordox
27.09.2009, 16:18

Ersun Yanal'a Trabzonspor Milli Takım öncesi veya sonrası teklif götürdüğünde Trabzonspor'un bana parası yetmez tarzı bir yaklaşımı olduğu söylenir.
Uzun dönemlerin adamı olmadığını kariyerine bakan görür.Kısa süreli ama temeli olmayan başarılar ne kadar başarı denirse artık.
Trabzonspor'u kabul etmesi biraz para ve göz aşinalığı içindi bence.
Fox'un reklamlarına bakınca da istediğni almış sanırım.
Belirttiğiniz gibi Luis Van Gaal gibi futbolun misyonerliğini yapmış adamlar lazım bize ama 80'inden sonra gelirler belki.

Fatih Solmaz
27.09.2009, 16:21
Bross'un formsuz olma gibi bir istikrarı var.

muratt
27.09.2009, 16:23
Türkiye de istikrar, planlama gibi bir şey yoktur.Daum fb'yi tarihinde iki kez üst üste şampiyon yaptı, 3. sene denizlide kaybedilen şampiyonluktan sonra gönderildi.Lucescu 8 sene aradan sonra bjk'yi şampiyon yaptı ipi çekildi.Başkanların soyunma odasına dalmasının,taktik vermesinin hatta kadro yapmasının normal karşılandığı bir ülkede neyin planlamasından bahsediyoruz.Bu işin iki uzmanı Wenger ve van Gaal'dir.Getirin bakalım Türkiye'ye sezon sonunu görebilirler mi?

Avrupa'dan bir örnek United,Liverpool ve arsenal'in hocası yıllardır hep aynı.Ama chelsea son 4 yılda 5 arklı hovca ile çalıştı.Neden?çünkü türkiye tipi bir başkana, daha doğrusu kulüp sahibine, sahipler.Bu üçünün başkanını kimse tanımaz ama roman'ı herkes bilir.

Geçelim bu planlama laflarını.Burada olmaz bu iş...

Bende bunu anlatmaya calisiyorum.. Plan program olmayacagi icin Trabzonspor'un sampiyon olmasi hayal.. O yuzden olmayacak birsey icin ne hoca gondermeye gerek var ne de istikrar diye konu acmaya.. Macimizi izleyelim, o iyi oynamis bu kotu oynamis diye geyik yapalim, arada sevinelim arada uzulelim.. Baska bir beklenti icine girmeye gerek yok...

Orhan Aydın
27.09.2009, 16:27
istikrar konusu düz bir konu değil,rakipler çok mu planlı programlılar.bu ligde para konuşuyor.bizim kadar olmasa da hoca değişikliğini 5 10 senede yapmıyorlar .demek istediğim kasaya bakıyor

bordox
27.09.2009, 16:30
Bende bunu anlatmaya calisiyorum.. Plan program olmayacagi icin Trabzonspor'un sampiyon olmasi hayal.. O yuzden olmayacak birsey icin ne hoca gondermeye gerek var ne de istikrar diye konu acmaya.. Macimizi izleyelim, o iyi oynamis bu kotu oynamis diye geyik yapalim, arada sevinelim arada uzulelim.. Baska bir beklenti icine girmeye gerek yok...

İşin özeti bu yani,olayları yönlendirebilecek,futbol nerden nereye gelmiş,biz Trabzonspor olarak nerdeyiz,elimizdeki imkanlar nedir,şehir ve bölge olarak potansiyelimizi nasıl daha verimli ve doğru kullanabiliriz vs vs.
Yani gelişmelere seyirci değil,etki edecek entelletüel seviyede adamlarımız,başkanlarımız,yöneticilerimiz yoksa yapacağımız bundan ibaret ve belki alt yapıdan yeni biri çıksında biraz neşemize neşe katsın diye beklemek ama ordanda ekmek yok hepsi televizyon ve bilgisayar çağının yeni yetmeleri,cin olmadan adam çarpıyorlar sağolsunlar.

Son 25 yıldır şampiyon olamıyoruz ta ki rakiplerimize benzemeye başladığımız zamandan beri,geriye dönüp ne olduğumuzu soruyoruz işin içindekiler bile unutmuş veya başka hesaplar peşinde.
Olan da taraftara oluyor,diğer herkes bir türlü yolunu buluyor bu işten.

Ahmet Kuru
27.09.2009, 16:51
Bu gidişle istikrar zor gözüküyor...
Bazen hocayı kurtarmak için sebepler olabilir...
Oynanan oyun güzeldir,oyuncu değişiklikleri kötüdür,yine hocaya anlayış gösterilebilir...
Fakat,son oynadığımız maçta 2 pas bile yapamayan bir takım sahada...
Oyuncu değişiklikleri dersek tam bir facia...
Bundan sonraki süreç nasıl olur bilmem ama hocanın ciddi olarak kendine bir çeki düzen vermesi gerekir...

engraulis
27.09.2009, 16:54
ben hocaya destek verilmesi gerektiğini düşünüyorum. adamın sahaya sürdüğü 11de hata göremiyorum. her futbolcu her maç süper oynayacak diye bir kural yok. buradan hareketle:
1. ferhat'ı n bence cale yi takımdan kesebilmesi olumlu bir hadisedir.
2. giray'ın defansın göbeğinde oynatılması bence çok olumlu bir olaydır. katılırsınız katılmazsınız ama takımın ruhu olmasını istiyosanız ruh dediğiniz şey yattarada alanzinhoya da değil , giray gibi egemen gibi oyuncularda var.
3. herkes sağbekten muzdaripti adam yapabileceği son deneme olarak da kamerun milli takımındada sağ bek oynayabilmiş en deneyimli oyuncuya sağ bek görevi vermiş. burda da eleştirilecek bişey yok.
4. alanzinho paşa kendine verilen şansı kullanmayıp top ezmişse bu kendisinin kabahatidir. kendi düşen ağlamaz. adam olaydı da çıkana kadar bi tane asist yapaydı. ondan da geçtim adam gibi oynayaydı.
5. ersunu geri isteyen arakadaşlar kendi düşüncelerini söylüyolar elbette, yalnız buna iki sebep nedeniyle karşıyım öncelikle ersun yenal bir daha kolay kolay gelmeyecektir. beyhude görüdüğüm bu çaba takıma zarar vermekten başka bir işe yaramaz. ayrıca ersun hoca takımın başıda olsaydı bugün giray ,ferhat ve ceyhun çok muhtemel bu takımda bırakın ilk 11'i çoğu maç forma giymiyor olacaktı. bence bu bile çok olumlu bir gelişme.
6. bence temel sorunumuz kalede. çok ve anlamsız gol yiyoruz. sylvanın daha iyi hale gelmesi gerektiğini düşünüyorum. sylva topu çok hızlı ileri aktarmak gibi ligde çok kalecide olmayan bir özelliğe sahip ancak şu ara nedense çok hatalı goller yiyor.

ben hala broos'un iyi bir teknik adam olduguna ve bizi başarılı bir takım haline getireceğine inanıyorum. sürekli hoca kovarak hiç kimse bir yere gidemez. kendi kendimizi yer dururuz.
bence düzeltilmesi gereken iki sorun var.
1. klüp istikrar için en az iki-üç yıl aynı teknik kadro ile çalışmalıdır.
2. altyapıya derhal müdahale edilmelidir. bu takımda altyapıdan oynayan oyuncu sadece tayfun, tolga ve barış ise ve bu adamlara taraftarın çoğu tepki gösteriyosa o zaman altyapıda çok büyük bir sorun var demektir. trabzon başarılı oldugu günleri yakalamak istiyosa adam gibi bir altyapıya sahip olması ve ordan çıkardığı en az 5 tane oyuncun a takımda sürekli ilk 11 de forma giyme durumu söz konu olmalıdır diye düşünüyorum.

samway
27.09.2009, 17:02
bu hocaya soruldugunda sampıyon olur musunuz dıye bahaneler uretmeye basladıgı anda bıtmıstı gozumde yanı bıze gelen hoca sampıyon olacagız dıcek zor olsada bunu telafuz edecek olalım olmayalım sorun deıl ama bunu solemek zorunda cunku sadı tekelıoglu gıbı bu sene cıncon sampıyon olur dıyen teknık dırektorler yuzunden 15 senedır ezik futbol oynuyoruz bakın 25 senedır sampıyon olamıyoruz demedım 15 senedır ezik top oynuyoruz dedım konu bu işte teknık dırektor cok onemlı bır takım ıcın cok basıt bır ornek verıyım tanjeviç ve mıllı takım basarıları basketbol da çığır yarattık sadece tanjeviç sayesınde yenılsekde elensekde kımse uzulmuyo cunku mucadele var tatktık var ama trabzonspor da bunların hıcbırısı yok gule gule dıyorum sımdıden bross a aranan kan deıl malesef...

Bera Algün
27.09.2009, 17:07
Ersun Yanal'a 20 milyon transfer bütçesi ayırıp Şenol Hoca'ya, Broos'a yaptıkları gibi 3-5 milyon harcama yapacaklarsa hiç boş yere Şenol Hoca'yı buralara kadar yormayalım