PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kulüp Personeli

bordo61
23.09.2009, 13:11
23 Eylül 2009 / 12:29

Personelin Maaşı Tam 3.6 Milyon Tl

Trabzonspor’da Nuri Albayrak döneminden beri personelin fazlalığı tartışılıyordu. Göreve gelirken Başkan Sadri Şener ve ekibi, bu personel sayısının yarıya kadar indirileceğini ve böylece maliyetlerin kısılacağı belirtildi.

Bu doğrultuda ilk etapta 20’ye yakın kişi işten çıkartıldı ancak daha sonradan yapılan alımlar ile Albayrak dönemini geçen bir personel sayısına ulaşıldı. Trabzonspor’da şuanda yaklaşık olarak 140’a yakın personel çalışırken, bunların yıllık maliyeti tam 3.6 trilyon. İşte bu önemli gider Trabzonspor’da yeni dönemde oldukça tartışılacak gibi.

Kaynak:MedyaTrabzon

Hekimoğlu
23.09.2009, 14:29
Trabzonspor sadece futbolda değil bir çok amatör sporda faaliyet gösteriyor personel sayısı fazla olacaktır bu normal ,fakat geçmiş dönemde izleme komitesi adı altında istihdam edilen ve yüklüce para alan eski futbolcular gibi insanlar var ise o zaman kulübe yük olurlar ama muhasebeci, şoför,masör, malzemeci, antrenör için ödenen para için hesap sorulamaz.

LazAnisT
23.09.2009, 15:09
Beni rahatsız eden konu ne kulüpteki personel sayısı nede aldıkları maaş.En acı vereni paralarını almalarına rağmen bir çoğunun görevlerini adam gibi yapmaması.Güvenlikçisi kendini Emniyet genel müdürü zannediyor.444 1967 diye bir hat var şu ana kadar buradan herhangi birimiz birşeye çözüm bulabilmişmi bilmiyorum.En son birtanesi kulübe üye numaramı söylememe rağmen üye olmadığıma beni ikna etmeye çalışıyordu.

Kulüp Trabzonda çiflik.İçeri kendini attınmı bir daha sırtın yere gelmiyor.
Adam gibi çalışsınlar kaç para alırlarsa alsınlar.Nitekim 140 kişinin aldığı para 1 futbolcunun aldığı paraya neredeyse eşit.

İHTİLALL
23.09.2009, 17:38
Devlet daireleri,belediyeler,kamu iktisadi teşekkülleri ve Trabzonspor..
Nepotizm kangreninde inim,inim inliyorlar..
Diğerlerinden umudu keseli uzun yıllar oldu..
Ama Trabzonspor,bizim kutsalımız Trabzonspor, birilerinin ellerinde ucuz mal muamelesi görüyor ya,üçbeş kuruş gelir elde edilecek diye çobanlara peşkeş çekiliyor ya işte bu adama koyuyor..
......

Mao ve Lenin şimdi Türkiye'de yönetici olsalar herhalde azılı birer "özelleştirme" taraftarı olurdular..

Gökhan Döner
23.09.2009, 21:28
[QUOTE=LazAnisT;2665880]Beni rahatsız eden konu ne kulüpteki personel sayısı nede aldıkları maaş.En acı vereni paralarını almalarına rağmen bir çoğunun görevlerini adam gibi yapmaması.Güvenlikçisi kendini Emniyet genel müdürü zannediyor.

Örnek vermek istiyorum.İstanbuldan Bursa spor deplasmanına gittik.
Zamanında birlikte ortaokul zamanlarında futbol oynadığımız arkadaşımız
10 dakika kendimi yırtmama rağmen kendisine sesimi duyuramadım.
Bu kişide genç olan malzemecimiz.İnsanlar nasıl böyle çabuk değişebiliyolar acaba.

Atalay
24.09.2009, 14:40
Personel sayısı vede aldıkları üçretin benim için kıl kadar önemi yok...

Zaten büyük kulüpsen bu kadar personel çalıştırman gayet normal...

Bizim derdimiz bu personelin liyakat vede iş konusundaki yetersizligidir...!!

Bu kulüpte çalışıp maaş alanların çiddi çoğunluğunun eş dost akraba torpiliyle iş yaptığı salla başı al maaşı takdiği uyguladıkları aşikardır...

Tabiki kulübümüzde düzgün çalışıp maaşını hakkını veren personelimizde var onları ayrı tutuyoruz...

Ama ne yazıkki bu konuda kulübümüz bir çiftlik..!!

ilhan
24.09.2009, 14:43
Kaç tanesi görevini tam anlamıyla yapıyor? Ya da kaç tanesi aldığı görevin ustası ya da pîri?

Ozan Yazıcı
24.09.2009, 15:05
Takımın şehre değil de şehrin takıma ihtiyacı var demiştim. Bu durum da en güzel örneklerinden birisidir. Tribün gelirinden fazla personel gideri..

ilhan
24.09.2009, 15:06
Tribün gelirinden fazla personel gideri..

Çok büyük kulübüz ya biz. Harbiden çok büyüğüz.

Mollasalihoğlu
24.09.2009, 15:08
Personel sayısı, 12 ay ve ödenen paraya bakılınca kulüpte çalışanlar ortalama 2.100 TL para kazanıyorlar..
Enteresan..

EMiRHAN61
24.09.2009, 18:53
öyle hesaplamamak lazım. o mantıkla hesaplayınca türkiyede kişi başına düşen milli gelir de 5.000$ diye görünüyor:D aldıkları paralardan ziyade verdikleri hizmeti tartışmak lazım. evet emekçi bir kısım olduğu muhakkaktır. lakin bedenen emek vermeden çalışan idari personelleri tartışmak gerek. :)

Atılay
24.09.2009, 18:56
Hayrettin Hacısalihoğlu bi ara bu konuyla ilgili açıklama yapsa

ugurTS1989
24.09.2009, 19:47
kaynak medyatrabzon olunca acaba bıraz abartı varmıdır???

Mollasalihoğlu
24.09.2009, 20:04
öyle hesaplamamak lazım. o mantıkla hesaplayınca türkiyede kişi başına düşen milli gelir de 5.000$ diye görünüyor:D aldıkları paralardan ziyade verdikleri hizmeti tartışmak lazım. evet emekçi bir kısım olduğu muhakkaktır. lakin bedenen emek vermeden çalışan idari personelleri tartışmak gerek. :)

Nasıl hesaplamak lazım?

Emekçi kesime zaten ayda 600-700 lira para veriliyordur..

Geri kalan ve 3000-4000 TL alan bu adamlar kim?
TS Club'ta neden eşofmanların, t-shirtlerin bedenleri zor bulunuyor ya da başka türlü sormak gerekirse? ;)

Serdar A
24.09.2009, 20:14
Ortalamaya vurulduğunda 1 kişinin aylık geliri brüt 2100 tl civarına denk geliyor . Ancak Ünal Karaman'ın aldığı ücretin bu bütçeye dahil olduğu düşünülürse rakamlar normalleşiyor . Burada eğreti duran çalışan sayısı . 140 personel , neredeyse tüm amatör branşlarını kapatmış , futbol odaklı ve merchandising satışlarının büyük bölümünü 3. şahıs ve firmalarla yapan bir kurumda hangi plan ile istihdam edilebilir ? Gerçekten zor bir denklem . Trabzonspor'a danışmanlık hizmeti verenleri bu gruba kattığımızda bile doldurması zor . Bu çalışanların nitelikleri ve pozisyonları mutlaka açıklanması gereken bir durum .

Kaç İktisatçı var örneğin , kaç finans ve yatırım uzmanı , kaç yüksek mühendis , kaç marka tasarımcısı , kaç reklam ve pazarlama uzmanı ...

Travelair
24.09.2009, 20:32
Yat limanı, yayla tesisi, izleme komitesi, dergi, tesisler... Bilmiyorum belki eder. Fakat beni daha çok ilgilendiren ortaya atılan iddia. Yani tazminat ödemek yerine Trabzonspor'a geçirildiği iddia edilen kişiler

bordo61
25.09.2009, 00:51
Ortalamaya vurulduğunda 1 kişinin aylık geliri brüt 2100 tl civarına denk geliyor . Ancak Ünal Karaman'ın aldığı ücretin bu bütçeye dahil olduğu düşünülürse rakamlar normalleşiyor . Burada eğreti duran çalışan sayısı . 140 personel , neredeyse tüm amatör branşlarını kapatmış , futbol odaklı ve merchandising satışlarının büyük bölümünü 3. şahıs ve firmalarla yapan bir kurumda hangi plan ile istihdam edilebilir ? Gerçekten zor bir denklem . Trabzonspor'a danışmanlık hizmeti verenleri bu gruba kattığımızda bile doldurması zor . Bu çalışanların nitelikleri ve pozisyonları mutlaka açıklanması gereken bir durum .

Kaç İktisatçı var örneğin , kaç finans ve yatırım uzmanı , kaç yüksek mühendis , kaç marka tasarımcısı , kaç reklam ve pazarlama uzmanı ...

Bende onu merak ediyorum yoksa kimsenin ekmeğinde gözümüz yok ama çok fazla kişi istihdam edilmiş.

İHTİLALL
25.09.2009, 12:05
Yat limanı, yayla tesisi, izleme komitesi, dergi, tesisler... Bilmiyorum belki eder. Fakat beni daha çok ilgilendiren ortaya atılan iddia. Yani tazminat ödemek yerine Trabzonspor'a geçirildiği iddia edilen kişiler
Bu konu yokmuş gibi davranılmaya devam ediliyor..
Bir Allah'ın kulu konuşmuyor..
Muhatabıda her konuda bülbül gibi iken bu konuda sus pus..
Ergün Ata vs. eskiden izleme komitelerinin uçak biletlerini bile hesaplarlardı..
Hala külüpten üç milyon dolar alacağı olan Nuri Albayrak ne düşünüyordur acaba?
Bence bu duruma gülüyordur..

EMiRHAN61
25.09.2009, 13:22
Nasıl hesaplamak lazım?

Emekçi kesime zaten ayda 600-700 lira para veriliyordur..

Geri kalan ve 3000-4000 TL alan bu adamlar kim?
TS Club'ta neden eşofmanların, t-shirtlerin bedenleri zor bulunuyor ya da başka türlü sormak gerekirse? ;)

yok bende zaten 600-700 lira alan emekçi kesimi kollamak için böyle söyledim. çünkü ortalamaya vurunca hiç almadıkları 1.5milyarlık bir miktar , aldıkları yönünde anlaşılıyor

Fatih Yücel
25.09.2009, 13:31
halaoğlu dayıoğlu işi son bulsun..

Hatırla bu işler olmaz herkes hakettiğini alsın ...

SEDAT
25.09.2009, 13:38
bu neymiş 3.6 trilyon hiç almayan 5milyar felan alıyor herhalde..bana bu haber yalan gibi geldi zaten kaynağı görünce ..arkadaşlar herkes bişeyler söylüyor işinin ustasımı kimin nesi birisi bi haber attı ortaya hemen başladık suçlamalara ..

Gökhan Döner
09.07.2010, 10:00
Bu klüp çalışanlarını nasıl buluyolar anlamış değilim.
topu topu 3 adet kombine aldık ve alırkende telefonla 30 dakikaya yakın görüştük
üstüne üslük birde adımızın ve soyadımızın yazdığı bir kağıt doldurtturup faks çekmemiz istendi.
Dün itibari ile kombineler elimize ulaştı. Fakat Kombinelerde M. Gökhan DÖNER yazacağına M. Gökhan Demir yazılmış. Anlayamıyorum arkadaş bu kadar görüşme yapılıyor fakslar çekiliyor ama sonuç hüsran . Bu aldıkları para bunlara helal değil bence.
Resmen çiftliğe döndürmüşler Klübümüzü çiftliğe

M.S.SOFU
09.07.2010, 14:17

sorguladığınız durum ancak kulüp bir şirket olarak görüldüğü zaman değişecektir.

bu gün man u yu ya da liverpool u ceo lar yönetiyor.
pazarlama ve sair diğer her departman ayrı çalışıyor.

bizim bu noktaya gelebilmemiz için öncelikle kulübün bazı kilit noktalarını ve taşkafaları değiştirmek gerekiyor.

Kaya
09.07.2010, 15:16
140 kişi az mı fazla mı bilinmez...

Ancak bana kalırsa çok fazla da değil...

Bu bakımdan maliyette bir sorun yok...

Cengiz Çubukcu
09.07.2010, 20:24
Trabzonspor yıllık bütçesi ve gelir gideriyle Türkiyede ilk 500 şirket içinde yer alabilir diye düşünüyorum, şahsen ben diplomalı bir mesleği olan biri olarak ilk 500 şirkette çalışacak kapasitede göremiyorum kendimi... demem odur ki ben bile kendimi Trabzonsporda çalışabilecek yeterlilikte göremiyorken 140 personelin yeterliliği nedir? Farabiye sonuna kadar katılıyorum.... kulüp çalışanlarının tuttuğu takıma bakılmadan en donanımlı kişilerden seçildiği günler gelecektir elbet...

LazAnisT
09.07.2010, 21:06
Bu klüp çalışanlarını nasıl buluyolar anlamış değilim.
topu topu 3 adet kombine aldık ve alırkende telefonla 30 dakikaya yakın görüştük
üstüne üslük birde adımızın ve soyadımızın yazdığı bir kağıt doldurtturup faks çekmemiz istendi.
Dün itibari ile kombineler elimize ulaştı. Fakat Kombinelerde M. Gökhan DÖNER yazacağına M. Gökhan Demir yazılmış. Anlayamıyorum arkadaş bu kadar görüşme yapılıyor fakslar çekiliyor ama sonuç hüsran . Bu aldıkları para bunlara helal değil bence.
Resmen çiftliğe döndürmüşler Klübümüzü çiftliğeUcuz atlattın sesini çıkarma.Benim çocuğu genç üye yaptım.Baba adı kartal yazıyor(Doğum yeri kartal)

Serdær
09.07.2010, 21:33
Ucuz atlattın sesini çıkarma.Benim çocuğu genç üye yaptım.Baba adı kartal yazıyor(Doğum yeri kartal)

Sus sesini çıkarma hea Süleyman abi :)

Seninki tam bombaymış :D :D

tigin
10.07.2010, 00:09
Ucuz atlattın sesini çıkarma.Benim çocuğu genç üye yaptım.Baba adı kartal yazıyor(Doğum yeri kartal)

Olsun abi Kartal'da fena isim değil hani. :D

tswebmaster
10.07.2010, 16:41

bu saydıklarının hiç biri yok maalesef...

reisoğlu61
11.07.2010, 03:29
tercümanimiz halilin e$i novotelden alinip kac lira maa$ ile trabzonspora hizmet ettigi arastirilip sorulmali.
yaziktir bu paralara.

tswebmaster
12.07.2010, 08:57
tercümanimiz halilin e$i novotelden alinip kac lira maa$ ile trabzonspora hizmet ettigi arastirilip sorulmali.
yaziktir bu paralara.

bakmışken halil'in aldığı parayı da bir bakın!!!

Burçak
12.07.2010, 09:09
böyle şeyleri bize konuşmak bize yakışmıyor açıkcası. kimin nekadar aldığını falan.

bizim konuşmamız gereken aldığımız hizmet.
Yukarıda ki örneklerde olduğu gibi acemice hatalar olmamalı.
Bu tür hatalar ne yazıkki çok oluyor. Ts Club a gidiyorsun sanki gidinde kepek kapatalım bakışları vardı.
son zamanlarda ciddi düzelme var Ts Club daki hizmette bana göre.
tabi standartı yok. yarın bi gün yine eskisi gibi olabilirde.

Halil bu kulüpte çok çok önemli bir görev üstlenmiş.
onun maaşı konuşulmasın bari.

İlker Akçay
12.07.2010, 09:14
Ölçüyü bilmiyoruz gerçekten çok gereksiz yerlere dalan arkadaşlar var bari Halil ve eşine laf etmeyin.

tswebmaster
12.07.2010, 09:23
Ölçüyü bilmiyoruz gerçekten çok gereksiz yerlere dalan arkadaşlar var bari Halil ve eşine laf etmeyin.

Şahsen benim Halil ve eşiyle bir sıkıntım yok. Halil'i tanır ve severim.
Dikkat çekmeye çalıştığım nokta farklı, sadece araştırın istiyorum.

tswebmaster
12.07.2010, 09:30
böyle şeyleri bize konuşmak bize yakışmıyor açıkcası. kimin nekadar aldığını falan.

bizim konuşmamız gereken aldığımız hizmet.
Yukarıda ki örneklerde olduğu gibi acemice hatalar olmamalı.
Bu tür hatalar ne yazıkki çok oluyor. Ts Club a gidiyorsun sanki gidinde kepek kapatalım bakışları vardı.
son zamanlarda ciddi düzelme var Ts Club daki hizmette bana göre.
tabi standartı yok. yarın bi gün yine eskisi gibi olabilirde.

Halil bu kulüpte çok çok önemli bir görev üstlenmiş.
onun maaşı konuşulmasın bari.

Eğer bir takımın tercumanı takımın doktorundan,kulübün genel müdüründen vs. daha fazla maaş alırsa, ben konuşurum arkadaş...
Herkes tabii ki hakettiğini alacak, bizim canımızı acıtan Trabzonspor'daki haksızlıklar...
Halil değerli bir insan, tartıştığımız Halil değil zaten.

TS Club konusunda da tek söyleyeceğim, gidin sorumlu kişi kim bir bakın, araştırın...

İlker Akçay
12.07.2010, 09:45
Şahsen benim Halil ve eşiyle bir sıkıntım yok. Halil'i tanır ve severim.
Dikkat çekmeye çalıştığım nokta farklı, sadece araştırın istiyorum.

Halil belki söylediğin gibi doktordan ve genel müdürden çok para alıyordur(bilmiyorum sen öyle söylüyorsun ama genel müdürden fazla aldığını düşünmüyorum) ama en azından işini layıkıyla en iyi şekilde yapıyor.O doktorlar yüzünden futbolcular futbol hayatı bitiyordu.Halil Abi işini layıkıyla yapan en azından aldığı paranın hakkını veren bir adam alınan paralar sorgulanacaksa o paranın hakkını vermeyenler sorgulansın.

tswebmaster
12.07.2010, 09:56
Halil belki söylediğin gibi doktordan ve genel müdürden çok para alıyordur(bilmiyorum sen öyle söylüyorsun ama genel müdürden fazla aldığını düşünmüyorum) ama en azından işini layıkıyla en iyi şekilde yapıyor.O doktorlar yüzünden futbolcular futbol hayatı bitiyordu.Halil Abi işini layıkıyla yapan en azından aldığı paranın hakkını veren bir adam alınan paralar sorgulanacaksa o paranın hakkını vermeyenler sorgulansın.

Anlaşıldı kardeşim senin Halil sevgin Trabzonspor sevginden daha fazla...

İlker Akçay
12.07.2010, 10:00
Anlaşıldı kardeşim senin Halil sevgin Trabzonspor sevginden daha fazla...

Evet kardeşim nasıl anladınız! HasbinAllah yav sevgi ölçer icat edildi de bizim mi haberimiz yok işin içinden çıkamadın mı senin sevgin şöyle yok siz zaten böylesiniz diyip geç.Halil genel müdürden,doktordan fazla alıyor diyorsan bunu ispatlamak zorundasın arkadaşım.Yok öyle çamur at izi kalsın,adam hakkıyla işini yapıyor ne kadar alıyorsa da helali hoş olsun işini güzel yapan adamın aldığı para zorunuza gidiyor ama yattığı yerden para alanlar konuşulmuyor ki onların da konuşulması saçma klüp personelinden aldığın hizmette ki doğrulukları,yanlışlıkları söyleyin.Şu işte bilmem ne kadar para alıyor falan gibi boş muhabbete gerek yok,çeşme başı değil burası.

izzet
12.07.2010, 10:01
Halil gibi Trabzonspora 1 Numara Hizmet eden biri 10 Lira almasinin Mahsuru yok.

Trabzonspora hic Hizmet etmeyen bir Kisinin 1 Lira almasindan daha Makbuldür.

Gökçebey
12.07.2010, 10:02
Şahsi düşüncem; Trabzonspor bünyesinde futbolcu haricindeki en sevdiğim ve aldığı parayı sonuna kadar hak ettiğini düşündüğüm tek isimdir. Aldığı para da hela olsun. Halil'e gelene kadar ohooo.

Oğuzhan Turhan
12.07.2010, 10:13
Yahu o mantıkla bakarsak, kulüpteki futbolcuların hepsi genel müdürden çok para kazanıyor :)

tswebmaster
12.07.2010, 10:30
Evet kardeşim nasıl anladınız! HasbinAllah yav sevgi ölçer icat edildi de bizim mi haberimiz yok işin içinden çıkamadın mı senin sevgin şöyle yok siz zaten böylesiniz diyip geç.Halil genel müdürden,doktordan fazla alıyor diyorsan bunu ispatlamak zorundasın arkadaşım.Yok öyle çamur at izi kalsın,adam hakkıyla işini yapıyor ne kadar alıyorsa da helali hoş olsun işini güzel yapan adamın aldığı para zorunuza gidiyor ama yattığı yerden para alanlar konuşulmuyor ki onların da konuşulması saçma klüp personelinden aldığın hizmette ki doğrulukları,yanlışlıkları söyleyin.Şu işte bilmem ne kadar para alıyor falan gibi boş muhabbete gerek yok,çeşme başı değil burası.

Ben ayrıldığım dönemde fazla alıyordu biliyorum ama son durum nedir bilmiyorum.
Ispatla demişsin ama peşinden ıspatlasan ne olacak da demişsin...
Bunları öğrenmek çok kolay, isteyen de öğrenir zaten. Sadece bu konu değil, diğer tüm meseleleri de...
Daha fazlasını da biliyorum, hangi yönetici sayesinde o parayı aldığını da!!!
Halil'i ben de severim dedim , onunla bir sıkıntım yok dedim... Helal olsun tabii aldığı paralar, o ayrı bir konu...
Halil'i de suçlamıyorum ki zaten, uygulamayı eleştiriyorum...
Neyse, konuyu uzatmicam, sadece bu değil bir çok dengesizlikler var kulüpte, ben bireysel olarak düşüncelerimi ifade ediyorum sadece.
Halil'e gelene kadar daha bir çok konu var tabii, ona da katılıyorum...
Konuyu görünce ben de kendi bilgilerim doğrultusunda düşüncelerimi aktardım.
Bu niye sizi rahatsız ediyor anlamadm!!!
Neyin konuşulup konuşulmayacağını size mi soracağız...

tswebmaster
12.07.2010, 10:31
Halil gibi Trabzonspora 1 Numara Hizmet eden biri 10 Lira almasinin Mahsuru yok.

Trabzonspora hic Hizmet etmeyen bir Kisinin 1 Lira almasindan daha Makbuldür.

Kesinlikle katılıyorum, keşke hakeden hakettiğini alabilse...

tswebmaster
12.07.2010, 10:32
Yahu o mantıkla bakarsak, kulüpteki futbolcuların hepsi genel müdürden çok para kazanıyor :)

pardon halil hangi mevkii'de oynuyor, bonservisi ne kadar?

tswebmaster
12.07.2010, 10:34
Şahsi düşüncem; Trabzonspor bünyesinde futbolcu haricindeki en sevdiğim ve aldığı parayı sonuna kadar hak ettiğini düşündüğüm tek isimdir. Aldığı para da hela olsun. Halil'e gelene kadar ohooo.

Helal olsun tabi...

tswebmaster
12.07.2010, 10:37

ayrıca ohooo'ları bi yazın da görelim!!!

oflu engin
12.07.2010, 10:39
çok çirkin bir konuşma ve tartışmanın içindesiniz.ayıpki ne ayıp.

İlker Akçay
12.07.2010, 10:46
Ben ayrıldığım dönemde fazla alıyordu biliyorum ama son durum nedir bilmiyorum.
Ispatla demişsin ama peşinden ıspatlasan ne olacak da demişsin...
Bunları öğrenmek çok kolay, isteyen de öğrenir zaten. Sadece bu konu değil, diğer tüm meseleleri de...
Daha fazlasını da biliyorum, hangi yönetici sayesinde o parayı aldığını da!!!
Halil'i ben de severim dedim , onunla bir sıkıntım yok dedim... Helal olsun tabii aldığı paralar, o ayrı bir konu...
Halil'i de suçlamıyorum ki zaten, uygulamayı eleştiriyorum...
Neyse, konuyu uzatmicam, sadece bu değil bir çok dengesizlikler var kulüpte, ben bireysel olarak düşüncelerimi ifade ediyorum sadece.
Halil'e gelene kadar daha bir çok konu var tabii, ona da katılıyorum...
Konuyu görünce ben de kendi bilgilerim doğrultusunda düşüncelerimi aktardım.
Bu niye sizi rahatsız ediyor anlamadm!!!
Neyin konuşulup konuşulmayacağını size mi soracağız...

Neyin konuşulup konuşulmadığını tabii ki bana sormayacaksınız bende size sormuyorum.Ama burda birden Halil'in aldığı para da araştırılsın demek hoş değil evet madem bunu söylüyorsun ispatla dedim hee ispatlasan da benim için önemli değil ama bunu söylüyorsan ispatlamak zorundasın.Beni rahatsız eden o kadar parasının hakkını vermeyen adam varken Halil'in aldığı paranın sorun edilmesi.Futbolcu katili o doktorların 10 aldığı yerde Halil 20 alsa az alıyor derim en azından takıma zararı yok,faydası var.Kimin sayesinde falan aldığı beni ilgilendirmez Halil işini hakkıyla yapıyor ama çok alıyor ama az alıyor ne adamlar boş yere paralar kazandı.Halil en azından takıma katkı veriyor,aldığı paranın hakkını veriyor.

Siz ne konuşacağınızı bana sormayacağınız gibi bende Trabzonspor sevgimin Halil abiye olan sevgimden daha fazla olup olmadığımı size ispatlamak zorunda değilim.Madem o lafı ediyorsunuz aynı tutarlılığı sizden de beklerim.

Kolay Gelsin,Klüp başlığı ! dışındaki başlıklara da katkılarınızı bekleriz.

tswebmaster
12.07.2010, 10:48
çok çirkin bir konuşma ve tartışmanın içindesiniz.ayıpki ne ayıp.

ayıp dediğiniz haksızlıkları gördüğümüz,bildiğimiz için konuşmamız mı?
Asıl ayıp bunları bilip de kişisel çıkarları için susmaktır!!! bkz. yerel basın

Burçak
12.07.2010, 10:51
http://photos-h.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc1/hs151.snc1/5615_115678238395_634783395_2196503_3956308_n.jpg
Herkesi tartışırım ama Halili asla.
Halil tek değil. 5 tane Halil var orda. (en az 5 dil biliyor)
Her dil için ayrı ayrı tercümanlar yok artık kulüpte. Halil hepsine yetiyor.
Bence aldığı para yaptığı işe göre belkide azdır.

ceserdar
12.07.2010, 10:56
tswebmaster, kulüp içindeki haksızlıkları dile getirmek için kişileri kullanmaktan vazgeçip, olayları yalın ve güzel bir Türkçe ile yazarsan, herkes bilgilenir. Yoksa onu severim ama şöyle şöyle vs diyip haksızlık dile getirirsen haksız duruma düşersin.

tswebmaster
12.07.2010, 11:10
Neyin konuşulup konuşulmadığını tabii ki bana sormayacaksınız bende size sormuyorum.Ama burda birden Halil'in aldığı para da araştırılsın demek hoş değil evet madem bunu söylüyorsun ispatla dedim hee ispatlasan da benim için önemli değil ama bunu söylüyorsan ispatlamak zorundasın.Beni rahatsız eden o kadar parasının hakkını vermeyen adam varken Halil'in aldığı paranın sorun edilmesi.Futbolcu katili o doktorların 10 aldığı yerde Halil 20 alsa az alıyor derim en azından takıma zararı yok,faydası var.Kimin sayesinde falan aldığı beni ilgilendirmez Halil işini hakkıyla yapıyor ama çok alıyor ama az alıyor ne adamlar boş yere paralar kazandı.Halil en azından takıma katkı veriyor,aldığı paranın hakkını veriyor.

Siz ne konuşacağınızı bana sormayacağınız gibi bende Trabzonspor sevgimin Halil abiye olan sevgimden daha fazla olup olmadığımı size ispatlamak zorunda değilim.Madem o lafı ediyorsunuz aynı tutarlılığı sizden de beklerim.

Kolay Gelsin,Klüp başlığı ! dışındaki başlıklara da katkılarınızı bekleriz.

İkili bir diyaloğa girmek istemiyorum, son kez yazıyorum.
konuyu ben açmadım, yazılan yazıyı görünce ben de bildiklerim doğrultusunda cevap yazdım.
İspat konusu çok kolay, Halil abinize sorun, dürüst çocuktur söyler.
Sormuşken eşiyle ilgili durumu da sorun, o çok daha vahim çünkü...
Neyse,
Ben sadece sizden farklı tepkiler beklerken (uygulamayla ilgili), direk halil'in iyi insanlığı ile ilgili yorumlar gelince, o şekilde yazdım.
Yoksa tabii ki Trabzonspor sevginizi tartmak bana düşmez.
Zaten ben de Halil'in kişiliğini tartışmıyorum ki,iyi çocuk ben de severim, benim derdim uygulamanın yanlışlığı ile ilgili.
O görevde Halil değil babamın oğlu olsa yine bildiğimi saklamazdım, saklamamak da gerek zaten!!!
Yanlışı sevdiklerimiz yapıyor yada bu yanlışlardan faydalanıyor diye susamam ben!!!
Benim hayat görüşüm budur, kulüpten ayrılırışımızı da araştırısanız ne demek istediğimi daha iyi anlayabilirsiniz.
Yanlışları gördük dile getirdik, boşver sen sesini çıkarma idare et dendi, biz de istifa ettik.
Bi araştırın bakalım o kulüpten istifa ederek ayrılan kaç kişi var?

Bilgi sahibi olduğum bir konu görünce yazıyorum, çok boş vaktim olmadığı için tüm başlıkları takip edemiyorum.
Ayrıca bu konuları her fırsatta çevremizle paylaşmaya çalışıyoruz...

tswebmaster
12.07.2010, 11:19
tswebmaster, kulüp içindeki haksızlıkları dile getirmek için kişileri kullanmaktan vazgeçip, olayları yalın ve güzel bir Türkçe ile yazarsan, herkes bilgilenir. Yoksa onu severim ama şöyle şöyle vs diyip haksızlık dile getirirsen haksız duruma düşersin.

arkadaşım açık ve net olarak daha nasıl söylenir bilemiyorum?

Kulüpte çalışan personelden bazıları çok dengesiz paralar kazanıyor.
Halil de bunlardan birisi sadece...
Mesele Halil değil, kişiliği değil, iyi insanlığı değil...
Mesele uygulamanın kendisi...

daha açık ve net nasıl konuşabilirim bilemiyorum.

İlker Akçay
12.07.2010, 11:20
İkili bir diyaloğa girmek istemiyorum, son kez yazıyorum.
konuyu ben açmadım, yazılan yazıyı görünce ben de bildiklerim doğrultusunda cevap yazdım.
İspat konusu çok kolay, Halil abinize sorun, dürüst çocuktur söyler.
Sormuşken eşiyle ilgili durumu da sorun, o çok daha vahim çünkü...
Neyse,
Ben sadece sizden farklı tepkiler beklerken (uygulamayla ilgili), direk halil'in iyi insanlığı ile ilgili yorumlar gelince, o şekilde yazdım.
Yoksa tabii ki Trabzonspor sevginizi tartmak bana düşmez.
Zaten ben de Halil'in kişiliğini tartışmıyorum ki,iyi çocuk ben de severim, benim derdim uygulamanın yanlışlığı ile ilgili.
O görevde Halil değil babamın oğlu olsa yine bildiğimi saklamazdım, saklamamak da gerek zaten!!!
Yanlışı sevdiklerimiz yapıyor yada bu yanlışlardan faydalanıyor diye susamam ben!!!
Benim hayat görüşüm budur, kulüpten ayrılırışımızı da araştırısanız ne demek istediğimi daha iyi anlayabilirsiniz.
Yanlışları gördük dile getirdik, boşver sen sesini çıkarma idare et dendi, biz de istifa ettik.
Bi araştırın bakalım o kulüpten istifa ederek ayrılan kaç kişi var?

Bilgi sahibi olduğum bir konu görünce yazıyorum, çok boş vaktim olmadığı için tüm başlıkları takip edemiyorum.
Ayrıca bu konuları her fırsatta çevremizle paylaşmaya çalışıyoruz...

Bende son kez yazim uzatmayalım o zaman.Halil aldığı para benim açımdan helali hoş olsun diyorum birçok arkadaş ta böyle düşünüyor.Benim canımı sıkan hiçbir iş yapmadan o kadar paralar alan insanlar varken işini düzgün yapan bir insanın burada töhmet altında bırakılması.(bkz: Doktorlardan fazla para alıyor)Gerçi doktor tabiri ne kadar doğru bu futbolcu kasaplarına tartışılır.Bir insan işini kötü yapıp 10 lirada alıyorsa fazladır ama işini iyi yapıp 100 lirada alıyorsa,işinde iyiyse benim buna edecek sözüm yok Halil'e verilen parayı diğer klüplerde ki tercümanların ne aldığıyla kıyaslamak lazım(bkz:fbdeki Samet).Uygulama da yanlışlıklar olabilir ancak burada bu yanlışlıkların temeli Halil gibi gösterilmesi de başka bir yanlışlık.

Son olarak bu klüpte belki de işini en düzgün yapan insanlardan bir tanesidir Halil ama yanlışların göbeğindeymiş gibi gösterilmesi de en büyük yanlışlıktır.

Sizin neden ve hangi şartlarda ayrıldığınızı bilmiyorum kendinizce doğru olanı yapmışsınız tebrik ederim.

Neyse iyi günler

tswebmaster
12.07.2010, 11:38
http://photos-h.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc1/hs151.snc1/5615_115678238395_634783395_2196503_3956308_n.jpg
Herkesi tartışırım ama Halili asla.
Halil tek değil. 5 tane Halil var orda. (en az 5 dil biliyor)
Her dil için ayrı ayrı tercümanlar yok artık kulüpte. Halil hepsine yetiyor.
Bence aldığı para yaptığı işe göre belkide azdır.

5 dil bildiğinden emin misin?

aynı kulüp türkçe hariç, 2 dilde yeminli mütercim tercuman(ingilizce,fransızca) olan
2 dili de çok iyi bilen (italyanca,ispanyolca), toplamda 5 ediyor...
başka bir arkadaş Halil'in alığı paranın 4'de 1'ini bile almıyorken, sebepsiz yere kovulmuştur...

Çok önemli değil ama yine de belirteyim, en az Halil kadar değerli bir insandı...

oflu engin
12.07.2010, 12:16
ayıp dediğiniz haksızlıkları gördüğümüz,bildiğimiz için konuşmamız mı?
Asıl ayıp bunları bilip de kişisel çıkarları için susmaktır!!! bkz. yerel basın

senin dediğin manada bildiğim birşey yok.ama sen şahsı hedef alıp aldığı parayı dile getiriyorsun.yaptığı ve işinin profesyoneli olduğu pekte umrunda değil.bende zamanında çok işçi çalıştırdım.hiç değişmedi haksızlıkları görüp istifa ettim.en güzel savunmadır.madem birşey biliyorsun açık açık konuş.malum kişi deme isim ver niye istifa ettin üstü kapalı konuşma anlatta dediğin gibi kişisel çıkarlar için sustum konumunda olma.

tswebmaster
12.07.2010, 12:36
senin dediğin manada bildiğim birşey yok.ama sen şahsı hedef alıp aldığı parayı dile getiriyorsun.yaptığı ve işinin profesyoneli olduğu pekte umrunda değil.bende zamanında çok işçi çalıştırdım.hiç değişmedi haksızlıkları görüp istifa ettim.en güzel savunmadır.madem birşey biliyorsun açık açık konuş.malum kişi deme isim ver niye istifa ettin üstü kapalı konuşma anlatta dediğin gibi kişisel çıkarlar için sustum konumunda olma.

tekrar üstüne basa basa söylüyorum, Halil'in şahsına karşı negatif birşey söylemiyorum, aksine iyi insan, işini de hakkıyla yapıyor.
benim derdim Halil değil, kulüpteki yanlış uygulamalar.

Halil'i seviyoruz diye yanlışı söylemeyelim mi? Bu yanlış Halil'in yanlışı değil tabii onu da söylüyorum üstüne basa basa!!!

daha önce neden istifa ettiğimi yazmıştım, kısaca tekrar bashedeyim.
Yeni yönetimle birlikte kulüpte ahbap-çavuş ilişkisiyle işler yürümeye başladı.
Çalıştığım birimin(IT) başına tepeden inme, genel müdür'ün yakın arkadaşı,mesleki yeterliliği olmayan birini getirmek istediler.
Bir süre idare et dediler, etmedik!!!
Müdür'ümle beraber istifa ettik.
Özeti budur.

ceserdar
12.07.2010, 12:57
tswebmaster bence bir şeyi gösterdi. Trabzonspor'u tutan hiç kimse birbirinden farklı değil. Sen birisini seviyorsun ve onu yüceltiyorsun arka çıkıyorsun. Bir başkası da başkasını seviyor ve ona arka çıkıyor. tswebmaster bazı şeyleri daha da açıklarsa iyi olur. Özellikle diğer bahsettiği tercümanlardan ve onların durumlarından.

ceserdar
12.07.2010, 12:59
Yalnız bir de yeterlilik gibi durumlar var. Herkes mühendistir ama birisi daha yetkindir, bir başkasını daha farklı işler becerebilir. Bunların durumları birbirinden farklı olabilir. Bir tercüman salt çeviri yapar futboldan anlamaz, birisi de futboldan anlar ve hocanın istediklerini oyunculara daha iyi geçirebilir. Bunların arasında tabi ki fark olur.

ceserdar
12.07.2010, 13:10
İlker onca yabancı adamımız gidiyor da bu adam neden gidemiyor? Burada Teo'da büyük ihtimal bir sorun var. Bazen çok saçmalanıyor.

oflu engin
12.07.2010, 13:11
halil meselesi çok farklı.bu profesyonellikte birisini kim getirdiyse helal olsun.zamanında türkçe açıklama yapan şotanın konuşmasını bize yine türkçe açıklamaya çalışan tercümanlarda gördük.işinde uzman olmuş insanların aldığı paraya değil yaptığı işe bakılır.
örneğin danışmanına zamanında 30.000 lira maaş veren adama babası neredeyse kurşun sıkacaktı.ama zaman geçtikçe baktıki on araçla yaptığı işi kırk araçla yetiştiremiyor.
örneğin iki ortaklı bir şirketin 60 çalışanı var ise trabzonsporda bu kadar kadro olurmu tartışması bile açılmaz.
ama sistemi tartışacaksan varım yok şahısları tartışacaksak kesinlikle yokum.
benim şuandaki en büyük derdim kocaeli gibi bir trabzonspor yatağında paraya para demiyecekken binlerce kişiyi on metrekarelik bir dükkana mahkum etmeleridir.ts ürünlerini neden illere eşit oranda dağıtmamalarıdır.trabzonda yılın oniki ayı ürün bulabilirken bizde neden bir saatte aldın aldın yoksa bitti konumundadır.

İlker Akçay
12.07.2010, 13:14
İlker onca yabancı adamımız gidiyor da bu adam neden gidemiyor? Burada Teo'da büyük ihtimal bir sorun var. Bazen çok saçmalanıyor.

Kusura bakmayın Teofilo'nun kendi hatasından dolayı oluşmuş hata.Ama yinede o saçmalama tabiri hoş durmadı orada renktaş.

tswebmaster
12.07.2010, 13:30
tswebmaster bence bir şeyi gösterdi. Trabzonspor'u tutan hiç kimse birbirinden farklı değil. Sen birisini seviyorsun ve onu yüceltiyorsun arka çıkıyorsun. Bir başkası da başkasını seviyor ve ona arka çıkıyor. tswebmaster bazı şeyleri daha da açıklarsa iyi olur. Özellikle diğer bahsettiği tercümanlardan ve onların durumlarından.

Bahsettiğim arkadaş Trabzonlu ve idari tarafta görev alıyordu, yönetici asistanlığı yapıyordu, kulüp için çok önemli bir değerdi.
Ancak Hayrettin Hacısalihoğlu tarafından işine son verildi. Şimdi kendine ait tercume bürosu var.

Bu arkadaşta benim arkadaşımdı, Halil de. Kişilerin benim için bir önemi yok. Birini daha çok seviyorum diye konuşmuyorum, yada susmuyorum. ben gördüğümü bildiğimi söylüyorum.

Bunları öğrenmek de zor değil, azıcık araştıran öğrenebilir.

tswebmaster
12.07.2010, 13:46
halil meselesi çok farklı.bu profesyonellikte birisini kim getirdiyse helal olsun.zamanında türkçe açıklama yapan şotanın konuşmasını bize yine türkçe açıklamaya çalışan tercümanlarda gördük.işinde uzman olmuş insanların aldığı paraya değil yaptığı işe bakılır.
örneğin danışmanına zamanında 30.000 lira maaş veren adama babası neredeyse kurşun sıkacaktı.ama zaman geçtikçe baktıki on araçla yaptığı işi kırk araçla yetiştiremiyor.
örneğin iki ortaklı bir şirketin 60 çalışanı var ise trabzonsporda bu kadar kadro olurmu tartışması bile açılmaz.
ama sistemi tartışacaksan varım yok şahısları tartışacaksak kesinlikle yokum.
benim şuandaki en büyük derdim kocaeli gibi bir trabzonspor yatağında paraya para demiyecekken binlerce kişiyi on metrekarelik bir dükkana mahkum etmeleridir.ts ürünlerini neden illere eşit oranda dağıtmamalarıdır.trabzonda yılın oniki ayı ürün bulabilirken bizde neden bir saatte aldın aldın yoksa bitti konumundadır.

halil meselesini geçiyorum artık, yoruldum aynı şeyleri tekrar tekrar yazmaktan...

Tsclub ve diğer konular vizyon meselesi maalesef, bakkal yönetmeyle kulüp yönetmenin arasında dağlar kadar fark olduğununun farkında olan yöneticilerimiz olsa. Daha yetkin daha seçkin yöneticilerimiz olsa. Kendi menfaatlerini değil de Trabzonspor sevdasıyla çalışan yöneticilerimiz olsa, çoğu iş rayına girebilecek zemini bulur.

Şuanda bu zemin maalesf yok, uzun zamandır da olmadı. Kulüp rant olarak görülüyor ve her gelen ya cebini yada itibarını şişirme peşinde.

Tüm işler günü kurtarmak için, uzun vadeli proje yok... işler yürüsün de kör topal yürüsün önemli değil.

Anlayış değişmeli, kafalar değişmeli artık...

Ama bence en önemlisi "Ahlak" !

tswebmaster
12.07.2010, 13:48

verdiğim örneği Halil ile karşılaştırmak için vermedim, görevleri farklıydı ama Halil bu kulüp için nasıl bir değerse o arkadaş da öyleydi.
Tek fark o kovulan arkadaşın yönetici bir yakını yoktu!!!

ceserdar
12.07.2010, 13:53
tswebmaster sen beni yanlış anlamışsın. Neyse. Orada sen derken geneli kastetmiştim, seni değil. Ben diyorum kim olursa olsun olaya geniş açıdan bakmıyor. Hep isimler konuşuluyor olayın geneline kimse bakamıyor.

tswebmaster
12.07.2010, 13:54
tswebmaster sen beni yanlış anlamışsın. Neyse.

yanlış yazından alıntı olmuş ben buna cevaben yazdım son yazıyı...

"Yalnız bir de yeterlilik gibi durumlar var. Herkes mühendistir ama birisi daha yetkindir, bir başkasını daha farklı işler becerebilir. Bunların durumları birbirinden farklı olabilir. Bir tercüman salt çeviri yapar futboldan anlamaz, birisi de futboldan anlar ve hocanın istediklerini oyunculara daha iyi geçirebilir. Bunların arasında tabi ki fark olur. "

tswebmaster
12.07.2010, 14:16
tswebmaster sen beni yanlış anlamışsın. Neyse. Orada sen derken geneli kastetmiştim, seni değil. Ben diyorum kim olursa olsun olaya geniş açıdan bakmıyor. Hep isimler konuşuluyor olayın geneline kimse bakamıyor.

Çok haklısın, kişileri değil icraatları tartışalım...

reisoğlu61
16.07.2010, 01:35
halilin aldigi paraya bisey denmez, helaldir tabiki.
ama esi kimin yerine göreve gelmis ve maasi neden yüksek, sadece bunu dile getirdim.