PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Avni Aker'de Kolbastı Oynamak

Yavuz Hasan
20.09.2009, 22:00
aynı konunun konuşulduğu başka bir başlık varmı bilmiyorum varsa affola

antalya maçından sonra futbolcular oynayınca aklıma geldi bu konu

kolbastı gündeme geçen sene trabzonspor sayesinde geldi ve çok fazla ses getirdi ama şimdi geçen seneki kadar orjinal gelmiyor bana

sizce trabzonda ki her maçtan sonra yapılmalı mı

yapılmamalı mı

yoksa alternatif şeyler mi bulmalı

Ahmet Faruk
20.09.2009, 22:03
Gına geldi artık...

Yani o "did diri riruv" seni duyunca insanlar "Yeter be kardeşim, iyice cıvıdı" diyor.

Tamam iyi güzel de, her şeyin bi sınırı var.

Mustafa Yüksek
20.09.2009, 22:04
ben o sahneyi görünce çok özlediğimi farkettim...bu bizim geleneğimiz olabilir..sonuçta tamamen bize ait...kişisel fikrim devam etmesi yönünde..

Fatih Özkan
20.09.2009, 22:51
Uzun zamanın ardına Antalya maçından sonra o sahneyi görmek beni çok mutlu etti...
Bence aynen devam etmeli...

Talha.YILMAZ
20.09.2009, 23:02
Durmak Yok Yola devam :D

Osman Pervaneli
20.09.2009, 23:08
bende renkdaslarima katiliyorum
dogrusu bende özlemistim o görüntüyü
kesinlikle devam edilmeli

Semih AYDIN
20.09.2009, 23:10
süperdi ya :D

AKSOY_61
20.09.2009, 23:12
Bence devam etmeli.
ama sadece avniakerde.

LazAnisT
20.09.2009, 23:24
Bence artık yeter.
Netekim Trabzonun doğusunu hiç ilgilendirmeyen bir oyun.
Trabzonspor bir şey yapıyorsa tüm Trabzonsporlulara hitap etmeli.

UmutBaykan
20.09.2009, 23:29
Bence de devam etmeli,bu haftaki kolbastıyı 3 lüyü gözlerim dolu dolu izledim....

Hasan61
20.09.2009, 23:47
hiç sıkılmadım,sıkılmam da
aynen devam

Yavuz Hasan
21.09.2009, 00:02
ben önemli maçlardan sonra oynanması taraftarıyım

çünkü sürekli yapılınca zamanla anlamını yitiriyor

maç izlediğim arkadaşlarımın çoğu başka takım tutuyor ilk başlarda hemen herkes beğeniyordu

fakat bi zaman sonra "sanki barca yı yendiniz" e döndü yorumlar bu başlığı da biraz da bundan dolayı açtım

dışardakiler böyle düşünüyor bizim taraftarımız ne düşünüyor bunu merak ettim

Emirhan Makul
21.09.2009, 00:04
Yapılmalı biz diğer amelelerin oynamalarından bıktık kendi insanımızın oynamasından bıkmadık sonuna kadar devam da çeşitlenebilir horon olabilir başka şeylere geçilebilir ne bileyim bir arabarı bile oynanabilir.

Hasan61
21.09.2009, 00:06
illa kolbastı olmasına gerek yok
horon olur başka birşey olur
bu ayaklar o müzikte de hareket eder:D

ertuuu
21.09.2009, 00:18
futbolcular bana eğlendiklerini, bir olduklarını, kendilerine güvendiklerini göstersin de; isterse gitsin haka dansı yapsın...

Mehmet Öztürk
21.09.2009, 00:19
DEVAM

bizim ve ötekiler arasindaki farklardan biride bu

_SeRKaN_
21.09.2009, 00:35
Önemli maçlardan sonra anlamı bin kat daha fazla olur...O zaman daha doyumsuz izleriz...

POYRAZ
21.09.2009, 01:07
Gına geldi artık...

Yani o "did diri riruv" sesini duyunca insanlar ....................

Konu hakkinda yorum yapmak icin girmistim ama yorum yapmadan cikiyorum.:D

Bartuğ13
21.09.2009, 01:16
açık konuşalım trabzonsporun içerde kazanmasını belki puandan çok kolbastı izlemek için istiyorum.

o oyuncular orda kolbastı oynayınca mutluluktan 4 köşe oluyorum gerçekten.

trabzona,trabzonun en çılgın mahallesi faroza has bir oyun oluşu ve bizim çıkarmamız çok değerli benim için.

bir de nedendir tarif edemiyorum,oyuncular oynadığında trabzon ruhunu kazanmaya başladıklarını hissediyorum,bana tarifi pek mümkün olmayan bir tebessüm veriyor bana kolbastı oynanması.bunun sadece avni akerle de sınırlı kalmamasını ve geçen sezon olduğu gibi deplasmanda da olmasını istiyorum.

fakat böyle sadece 2 kişinin oynadığı gönül almalık oluyor.geçen sene ankaragücü maçından sonra colmanın,alanzinhonun katıldığı bir kolbastı vardı ki tadı damağımda.hep öyle olsun,maçı iyi oynamasalar da önemli değil.3 puanlık bir skor alsınlar sonra kolbastı oynasınlar.

A.Ali Karanis
21.09.2009, 01:25
Her ne kadar çok fazla düşkünü olmasamda kolbastıyı maç sonunda,trabzonspor futbolcuları oynayınca hoşuma gidiyor.mesela cuma akşamı umutun kolbastı oynaması beni hem gururlandirdi hem duygulandırdı.colmanin,gabricin,barışın oynaması benim için görsel bir güzellik.kim ne diyorsa desin bence devam etmeli.sevinç patlaması yaşanıyor o dakikalarda bence.:)

Hasan ZAİMOĞLU
21.09.2009, 01:27
bu bir tek TRabzonsporumuza ait bir olaydır !!! takliitlerinden kaçınınız ....

Uğur GEMİCİOĞLU
21.09.2009, 01:35
Bence de devam etmeli.Ama sadece stadda.Televizyonda izlemekten gına geldi artık.Bıktım televizyonda kolbastı olunca kanal değiştiriyorum.Ama futbolcularımızın oynaması göze hoş geliyor.

Abdülkadir Kılıç
21.09.2009, 01:42
Kolbastı izlemeyi çok isterim ancak futbolcular taraftara kırgın. Oynamıyorlar. Hatta dönüp taraftara bakmıyorlar. Yine de takımın en kötülediği isim Umut biraz oynadı. Biraz da Giray... Ama inşallah oynarlar...

Mustafa Gegüç
21.09.2009, 01:42
takım kazanarak oyunun en iyisini oynuyor zaten. birde taraftar çıt çıt yapacağına şöyle Meksika Dalgası tarzı bişiyler yapıp tribünleri renklendirse :)

Fatih BALTA
21.09.2009, 01:47
takım kazanarak oyunun en iyisini oynuyor zaten. birde taraftar çıt çıt yapacağına şöyle Meksika Dalgası tarzı bişiyler yapıp tribünleri renklendirse :)
Kolbastı esnasında tribündeki çoşku zaten tavan yapmış oluyor bari o anlarda eleştirmeyin taraftarı.Bide kolbastı oynandığı anda Meksika dalgası çok alakasız olmuş.

Mustafa Gegüç
21.09.2009, 02:05
Kolbastı esnasında tribündeki çoşku zaten tavan yapmış oluyor bari o anlarda eleştirmeyin taraftarı.Bide kolbastı oynandığı anda Meksika dalgası çok alakasız olmuş.

maçın genelini kastetmiştim :)

@FLU
21.09.2009, 02:07
sadece önemi büyük maçlardan sonraki zaferler de olmalı

Fatih BALTA
21.09.2009, 02:09
@mcshadow
Tribün bölümümüz var.Oraya yönelt istersen alternatif fikirlerini.

Fatih Kuloğlu
21.09.2009, 02:21
Kazandığımız her maçtan sonra olsun en az gol kadar 4 gözle bekliyorum Kolbastıyı

İleli
21.09.2009, 03:33
bence bitirmemiz lazim bu isi..

irfanb
21.09.2009, 08:51
Avni Aker'de Kolbastı Oynamak ; her zaman nasip olmuyor. :)

Burak_52
21.09.2009, 10:32
bence devam etmeli rakip takım taraftarı kıl oluyor her günde oynanmıyor zaten 2 haftada bir oda galibiyet olursa

sessizkral_1
21.09.2009, 12:06
ya arkadaşlar bizden başka kolbastı oynayanmı var sadece bize özgü bir şey bu..kesinlikle devam etmeli.... yenildiğimiz maçlardan sonra bile oynanabilir...

Gökhan Döner
21.09.2009, 12:06
Antalya maçından sonra oynanan kolbastıda bütün futbolcular yoktu.
Zaten oynayanda umutla Giray oldu.Ne oldu diğer futbolculara.
Taraftar dört dörtlük destek verdi.Bazı futbolcularda inşallah kırgınlık yoktur.

abdullah6134
21.09.2009, 12:18
horon daha sık oynanmalı ama bence kolbastıya son vermek de olmaz.bizim takımın orjinalleri kolbastı ve 61.dakika vazgeçlmez...

yorumsuz6117
21.09.2009, 12:21
Kolbastı avni akerde kazandığımız her maç sonunda yapılmalı bence süper ligde ama..Türkiye kupası grup maçlarında ve hazırlık maçlarında tabiki gerek yok..61. dakika şov her maç içerde veya deplasmanda yapılmalı..3lü konusunda emin deilim ama her maç sonunda yapılmamasından yanayım Avni Aker'de..

Hasan ZAİMOĞLU
21.09.2009, 13:00
en güzelide avrupanın önde gelen bir takımını ezip maç sonu karşılarında oynaması olur .. (:

agasaro
21.09.2009, 13:12
Bence bu güzel gösteri her güzel maç sonunda tekrar etmeli. Böyle birşeyden bir insanın rahatsız olması için Trabzon düşmanı olması lazım.

esra61
21.09.2009, 13:18
her kazandığımız maçtan sonra bekliyoruz ekran başında kolbastı oynancak die..artık kolbastı trabzonsporla özdeşleşti ve çok gzl görüntüler ortaya çıkıyo...diğer takım taraftarı tarafındanda beğenilerek izleniyoooo.......
en güzelide yattaranın ve yabancıların oynaması çok hoşuma gdo......kolbastıya devammmmmmm

Hasan ZAİMOĞLU
21.09.2009, 13:20
Bence bu güzel gösteri her güzel maç sonunda tekrar etmeli. Böyle birşeyden bir insanın rahatsız olması için Trabzon düşmanı olması lazım.
bundan rahatsız olanda mı var :S:S:S :confused::confused::confused:

agasaro
21.09.2009, 13:26
bundan rahatsız olanda mı var :S:S:S :confused::confused::confused:

Bu başlık altında gördüm 1 tane...

Fatih Solmaz
21.09.2009, 13:29
horon'nun geri plana itildiği görmek hoş değil. kolbastı da kolbastıdan başka herşeye benzetildi.
horon birleştiricidir bu bütünlüğü bozmamak lazım.

agasaro
21.09.2009, 13:45
horon'nun geri plana itildiği görmek hoş değil. kolbastı da kolbastıdan başka herşeye benzetildi.

Ben kolbastı ile horonun gölgede bırakıldığını düşünmüyorum. Televizyonlarda ya da çeşitli organizasyonlarda da görmekteyiz ki horronu doğru dürüst oynayabilen adam sayısı da oldukça az. Hatta bazı ilçelerimizde daha düne kadar kemençe çalmak köylü işi kabul edilip düğünlerde org çalınıyordu. Hala daha devam etmekte yer yer. Horon belki golden sonra tepilebilir ama maçtan sonra en güzeli kolbastı. Ama iyi bir horon hocası mesela Cavit hoca bizim futbolculara horon kurma ve akabinden bir de alaşağa yapmasını öğretirse harika olur. Hatta tam alaşağa yapma aşamasında tüm stad hep bir ağızdan "Aloğlum" diye bağırısa, bu koordinasyonu başarabilirsek tadına doyum olmaz.

KERİM
21.09.2009, 13:53
Yapılmalıydı ancak daha çok erken. Liderin 8 puan gerisindeyiz, İki maç aldık diye başlanmamalıydı diye düşünüyorum.

Burak TOSUN
21.09.2009, 14:02
Çok renkli görüntüler oluşturuyor ama Yattara'nın Hasan Üçüncüyle bir golden sonra oynadığı horon vardı:D
Birazda ondna oynasalar süper olur:D

T.B_1461
21.09.2009, 14:14
Tabi ki devam etmeli, kolbastı artık bir gelenek.
Böyle bir konunun gündeme gelmesi bile tedirgin etti beni.

Fatih Solmaz
21.09.2009, 14:15
Ben kolbastı ile horonun gölgede bırakıldığını düşünmüyorum. Televizyonlarda ya da çeşitli organizasyonlarda da görmekteyiz ki horronu doğru dürüst oynayabilen adam sayısı da oldukça az. Hatta bazı ilçelerimizde daha düne kadar kemençe çalmak köylü işi kabul edilip düğünlerde org çalınıyordu. Hala daha devam etmekte yer yer. Horon belki golden sonra tepilebilir ama maçtan sonra en güzeli kolbastı. Ama iyi bir horon hocası mesela Cavit hoca bizim futbolculara horon kurma ve akabinden bir de alaşağa yapmasını öğretirse harika olur. Hatta tam alaşağa yapma aşamasında tüm stad hep bir ağızdan "Aloğlum" diye bağırısa, bu koordinasyonu başarabilirsek tadına doyum olmaz.
horonu doğru düzgün oynayan adam sayısı kolbastıdan milyon kat daha fazladır. kolbastı bütün trabzon'u kucaklamazken ordusu giresunu rizesi artivini nasıl kucaklayacak ? kolbastı eskilerin tabiri ile disko oynamaktır. şu haliyle bizim kültürümüzden oldukça uzaklaşmıştır. hareketli insanın kanını kaynatan bir müziği var gençler olarak tercih ediyoruz hepsi bu. deli gibi tepinmeyi bize kültür olarak dayatmasın kimse. Bu yörenin en has en kendine özgü oyunu horon'dur.

Cengiz
21.09.2009, 14:27
taraftar herşeyden çabuk bıkıyor , herşeyden ...

Anıl Caner
21.09.2009, 14:48
Sadece büyük maçlardan sonra yapılsa daha güzel olur gibi.

agasaro
21.09.2009, 14:55
horonu doğru düzgün oynayan adam sayısı kolbastıdan milyon kat daha fazladır. kolbastı bütün trabzon'u kucaklamazken ordusu giresunu rizesi artivini nasıl kucaklayacak ? kolbastı eskilerin tabiri ile disko oynamaktır. şu haliyle bizim kültürümüzden oldukça uzaklaşmıştır. hareketli insanın kanını kaynatan bir müziği var gençler olarak tercih ediyoruz hepsi bu. deli gibi tepinmeyi bize kültür olarak dayatmasın kimse. Bu yörenin en has en kendine özgü oyunu horon'dur.

Sevgili Fatih, horonun bizim asırlık kültürümüzün ortaya çıkardığı bir halk oyunu olduğunu bu konuda lisans tezi hazırlamış birisi olarak en iyi bilenlerdenim. Kolbastı ise daha yarım asrı bile bulmayan ömrüyle popüler kültürün ortaya çıkardığı eğlencelik bir oyundur ama nihayetinde Trabzon'un üzerine yapışmıştır. Maç sonunda kolbastı oynamak hem oynayan hem de izleyen için keyifli bir iştir. Tıpkı bundan 10-15 sene önce maç sonları Meydan'da oynandığı gibi...
Horon konusunda ise ne yazıkki durumumuz senin bahsettiğin kadar iyi değil. Daha doğru dürüst alaşa yapmasını bilmeyen, dik horon gaydasında son sürat 3 ayak oynamaya çalışan insanların sayısı hiç de az değil. Trabzon'un birkaç ilçesi hariç çoğunda horon kaideleri doğru dürüst bilinmez. Horonu doğru dürüst bilmeyen ilçeleri burada zikretmek istemem çünkü çok fazla gereksiz eleştiri gelecektir. Tüm bunlar ise horonun doğru oynanmadığı gerçeğini değiştirmeyecektir. Özellikle gece mekanlarına giden beyaz Trabzonlular horonu dışardan bakınca çok sevimsiz görünen biçimde oynarlar. Ayrıca her kemençe çalana da horon oynanmaz. Gerçek horoncu kemençeci seçer. Bu konuyu daha fazla uzatmak istemem ama gerçekler bunlar. Yukarıdaki yazımda da söyledim. Futbolcular ders alsınlar horon oynasınlar. Bu işten ençok keyif alanların başında gelirim. tüm stad "Aloğlum" diye bağırır tüm oyuncular aynı anda alaşa yaparlar... Seyrine doyulmaz bir gürüntü ortaya çıkar.

Ali Tunahan Güllü
21.09.2009, 15:55
Yapılmalı herzaman.

Mustafa ÖZDEMİR
21.09.2009, 18:51
yattarasız kolbastı bile fazla keyif vermiyor...

yorumsuz6117
21.09.2009, 18:59
düşünsenize Fatihi almışız devre arası gsyi 4-2 yenmişiz 26.hafta Fatih hatrick yapmış maç sonu Alanzinhoyla horon oynuyo..:)

Sinem Yılmaz61
21.09.2009, 19:41
düşünsenize Fatihi almışız devre arası gsyi 4-2 yenmişiz 26.hafta Fatih hatrick yapmış maç sonu Alanzinhoyla horon oynuyo..:)

Renktas bunu düsününce insan ancak hayal eder, cünkü okadar güzel ;)
O da gelir insallah, ondan sonra Kolbasti Horon ohooo hersey gelsin artik...

bugrahankazaz
21.09.2009, 19:45
yattarasız kolbastı bile fazla keyif vermiyor...
şımartmayalım şu adamı yeter artık...

EMiRHAN61
21.09.2009, 20:13

maç esnasında oturan seyirci maçtan sonra coşsa ne faydası var :)

bencede kolbastı çok yozlaştı dediğiniz gibi kolbastıdan çok herbişeye benzetildi. birde alakası olmayacak konuyla ama hele şu kızların oynadığı kolbastılardan nefret ediyorum gördükçe o kadar daha açılıyor aram şu oyunla :)

Çok renkli görüntüler oluşturuyor ama Yattara'nın Hasan Üçüncüyle bir golden sonra oynadığı horon vardı:D
Birazda ondna oynasalar süper olur:D

bence de. yozlaşmaya müsait kolbastı yerine çok orjinal bi horon bizi daha iyi tanıtabilir. kolbastının tek avantajı trabzonlu çok az sayıda bulunan takımda oyuncuların kolay oynayabilmesi(çünkü belli bi figür gerektirmiyor)

Bence artık yeter.
Netekim Trabzonun doğusunu hiç ilgilendirmeyen bir oyun.
Trabzonspor bir şey yapıyorsa tüm Trabzonsporlulara hitap etmeli.

öz evlatçılığın şekil değişikliğine uğratılmış hali gibi geliyor banada şu kolbastıyı sahaya taşımak :D trabzonspor mahalleye sıkıştırılcak kadar daraltılmamalı.

velhasıl eski günlerdeki gibi, tribünlerden popüler kültüre yenik düşmüş , "globalleşmiş küreselleşmiş yuvarlatılmış:)" ezgiler taşıyan "bedenini şehre satmış:)" ancak ruhuyla idare edebilen bi kolbastı yerine eski günlerdeki gibi kemence seslerinin yankılanmasını bende çok isterim.

Enes Ünal Kaya
21.09.2009, 20:15
Üst Üste 4 5 Galibiyetden Sonra ve Büyük Maçlardan Sonra Yapılmalı Bence..

Bide Bu Sene UEFA da Oynasaydık : /

Hotaman
21.09.2009, 20:16
Seyrekleşmesinin isabet olacağı kanaatindeyim.

Emre EFENDİOGLU
21.09.2009, 20:20
Her maç sonrası değilde derbiler ve önemli maçlarda daha güzel olur gibi. Sağolsun bizim insanımız (Türkiyenin geneli için söylüyorum) bir şeyi sevdimi, cıvığını çıkarmadan bırakmıyor. Tv de nereyi açsam kolbastı çalıyordu bi dönem. Şimdi hala var ama az.

Oktay AKKUŞ
21.09.2009, 20:21
Her maç sonrası değilde derbiler ve önemli maçlarda daha güzel olur gibi. Sağolsun bizim insanımız (Türkiyenin geneli için söylüyorum) bir şeyi sevdimi, cıvığını çıkarmadan bırakmıyor. Tv de nereyi açsam kolbastı çalıyordu bi dönem. Şimdi hala var ama az.

Lanet olsun bir de oynayabilenleri çıkarsalar
Hepsi İstanbullu sabit hareketleri kullanıyorlar

titanic
21.09.2009, 20:22
Her galibiyetten sonra yapsınlar şu an için şirin duruyor.Futbolcularda maşallah yetenekliler bu konuda ama kolbastı oyunu çok fazla gündeme geldi.Bilmiyorum sonradan çıkan bir oyun mu yoksa eskilere mi dayanıyor kökü ama madem yörenin oyunu korunmalı sevdirilmeli,çok fazla yapılması belki insanlara sıkıcı gelebilir.galibiyet sonrası yapılması tanıtım açısından da bır kültür hizmeti olur.

Enes Ünal Kaya
21.09.2009, 20:23
Aynen he sanki yeni bişi.. Tw Lerde , ArabaLarda , Karadeniz Yöresi İle Alakası Olmayan Düğünlerde , Çeşitli Organizasyonlar ...
Buraya Dikkat :D
PENDİKSPOR - Sarıyer Maçından Sonra Bile KolBastı Oynadı PENDİKSPOR lu Futbolcular :)

Oktay AKKUŞ
21.09.2009, 20:23
Düğün vs.
Kolbastıdan ziyade horon daha etkili
Horona genci yaşlısı çoluk çocuk herkes katılıyor
Vallahi Maçkada düğüne gitmiştim merkezde
Horona girdim baktım hemen yanıma kız geldi tanımıyorum bile
İstanbulda bu gibi şeyler olmuyor
Ne güzel insanımız işte
Kolbastı tamamen fiyaskolaştı fiyaskolaştırıldı

Koray
21.09.2009, 22:17
Bıkkınlık geldi artık, hiç bişeyi tadında bırakmayı beceremiyoruz...

Bera Algün
21.09.2009, 22:29
bir işin içine Türk medyası girer de nasıl suyu çıkmaz

Emre ÖZTÜRK
21.09.2009, 22:37
bence oynanmalı hatta horonda unutulmamalı oda oynanmalı kaç takımın futbolcusu böyle oyunlar oynuyor ki bence bizim farkımız bu ve bu farkımızı sürdürmeliyiz.

magicyattara
21.09.2009, 23:15
Takım iddialı olduğu müddetçe kazandığı her maçtan sonra futbolcular,koşa koşa bu oyunu oynayacaklardır.
Gazozuna maçtan sonra kimse oynamaz zaten.
Sıkılacak bir şey yok yani..

KUTADGU
21.09.2009, 23:25
Mesele çıkarmaya bayılıyoruz.

Mayls
21.09.2009, 23:41
Trabzonspor gündeme getirdi kolbastıyı. Ama bütün Türkiye iyice suyunu çıkardı. Bu kadar abartılan başka bir şey görmedim.

Yine de kazandığımız maçlardan sonra kolbastı oynanması hoşuma gidiyor. Bırakılmamalı bence.

Collmandante
22.09.2009, 01:04
Bunu da tüketim kültürüne kurban ettik. Biz Türkler için yeni bir şey olmaya görsün. İciğini ciciğini çıkartıyoruz, sabah akşam onunla yatıp onunla kalkıyoruz ve çok çabuk tüketiyoruz. Daha reklamını yapmaya başladığımız ilk günler demiştim. Ve aynen oldu. Beni de boğuyor artık.

Ömer SEVİNÇ
22.09.2009, 01:09
Bizimle özdeşleşti artık. Futbolcular da çok benimsedi. Aynen devam;)

yigits
22.09.2009, 01:16
Takımda en iyi kolbastıyı kuşkusuz Umut oynuyor :)

yorumsuz6117
22.09.2009, 01:19
Takımda en iyi kolbastıyı kuşkusuz Umut oynuyor :)
en iyi kolbastyı yattara oynuyor ama uzun zamandır göremedik..:)

yigits
22.09.2009, 01:23
Doğru :) Ama yattara bu gidişle kolbastı oynayamacak gibime geliyor :)

Yavuz Hasan
22.09.2009, 03:11
maçtan sonra horon mu kolbastı mı dense kolbastı derim çünkü horona göre daha basit

mesela song kendi kültürüne göre oynuyor kolbastıyla alakası yok ama bütün futbolcular etrafında toplanıp oynuna alkş tutunca göze hoş geliyor belki horon oynamayı denese bizim gibi zevk alamayacak zevk almadı şeyi de bi iki defa yaptıktan sonra bi daha yapmak istemeyecek

trabzonlu oyuncular dışında yerli yabancı kolbastı oynayan oyuncuların çoğunun oyunu kolbastıdan alakasız burda oyundan çok çalan müzik sembol haline geliyor

horon oynansa belki bu kadar tutulmazdı bir iki defadan sonra arkası gelmezdi

bence kolbastıyla devam edilmeli

ama mutlak favori gösterildiğin maçtan sonra oynanmasının bence bir anlamı yok

trabzonda ki her maçtan sonra değil de önemli maçlardan sonra oynansa bence daha anlamlı olur

EMiRHAN61
22.09.2009, 11:03
en iyi kolbastyı yattara oynuyor ama uzun zamandır göremedik..:)

evet bencede en iyikolbastıyı yattara oynuyor çünkü orjinal figürlere uygun oynuyor. diğerleri dejenere kolbastı oynuyor :)

Burak
22.09.2009, 15:32
Özlemişim harbıden, mac sonunu guzellestırıyor gecekten, en azından traftar belkıde hıc bagırmadıgı kadar mac sonunda kadar bagıryor

öztürk_61
22.09.2009, 15:35
ya aslında maç içindede kendini çok yıpratıp bağıranlarda var ama bölücü bir şekilde olunca bu karşı tarafa lanse edilmekte sıkıntı çekiliyor en büyük sıkıntılarımızın başında bu da var bildiğiniz gibi acilen birleşmek gerekiyor...:(

oguzhann
22.09.2009, 15:42
şahsen bıktım,horon her zaman iyidir.

Sümeyye Şahin
23.09.2009, 21:16
Orjinalliğiyle devam etmeli.

Trabzon'a oranla Trabzonspor'la daha çok bağdaştırılması yönündenim.

Sıkıldım evet, ama herkesçe hemfikir malum programlar, kişiler, tartışmalar, hatta siyasal olarak bile kullanılışı oldukça sıkıcı.

Ancak Trabzonspor olarak taraftarla takım arasında çok şey sağladığını düşünüyorum. Benim için asıl kısmı bu olayın.

Her maçı yensek ve her maç sonu kolbastı bıktırmaz beni, sadece bahsettiklerimden ötürü bir şeylere antipatimi kazandırır.

Kolbastı da ayrı da, horona da inceden bir geçiş yapsak hani..

bordoylamavi
23.09.2009, 22:18
kesinlikle süper. ama zayıftı bu seferki. yattara song alanzinho bunlar ayrı bi renk katıyor hele ki yattara olursa tadından yenmez. bence devam ayrıca maç sonu egemen şovuna da devam. egemeni tebrik ediyorum kısa sürede trabzonun sevilen adamı oldu

Gökhan Döner
23.09.2009, 22:23
Bence Trabzondaki galip gelinen maçlardan sonra yapılmalı
Zaten en fazla 10 dakika sürüyo ve sonra Kaptanın şovu başlıyor.
Stad da yapıldığı için ve tüm türkiye gördüğü için çok güzel hareket bunlar.
Devam Devam....

Miraç Atalay Çiftçi
23.09.2009, 22:25
Halil süper bir açıklama yaptı.
Oyuncularda insan, her maç sonrasında aynı tepkiyi beklemek mümkün olmamalı.
Zira kötü giden bir maçta protestolarla futbolcuların yuhlandığı bir maçta galip gelip sonrada yuhlanan bu insanlardan ekstra olarak sizi kolbastı ile eğlendirmelerini beklemek ne kadar mantıklı?

Sümeyye demir
24.09.2009, 19:11
ben çok seviyorum valla 3lü ve kolbastı oynamalrınııı..bnce aynenn devam =))

|||OFLee|||61
24.09.2009, 19:55
Gına geldi artık...

Yani o "did diri riruv" seni duyunca insanlar "Yeter be kardeşim, iyice cıvıdı" diyor.

Kültürümüzün bir parçası bu!!nasıl gına geldi..??:mad::mad:

Serdar A
24.09.2009, 20:30
Kültürümüzün bir parçası bu!!nasıl gına geldi..??:mad::mad:

Benim kültürümün bir parçası değil . Trabzonspor taraftarının büyük bölümünün kültürünün parçası da değil .

Sefa Murat Dokuz
24.09.2009, 20:35
Başlığa Cevap!
Herkese Nasip Olmaz...

mrt_tpc61
24.09.2009, 22:56
Gına geldi artık...

Katılmıyorum.Bence oynanmalı.Bu bizim geleneğimiz.Özümüzü kaybetmeyelim arkadaşlar...:cool:

Yağızhan Sağnak
24.09.2009, 23:08
Horon oynasınlar.

Bahattin Aydın
25.09.2009, 00:43
Herşey görüntü..vs. çok güzel.Keşke maçtan sonra Egemen'in çektirtiği 3lüye eşlik eden herkes maç esnasındada btezahürat yapan gruplara eşlik etse

Fatih Özkan
25.09.2009, 01:00
Dediğim gibi aynen devam etmeli...
Gerçekten herkese nasib olmaz...
Elin Fener'i, Brezilyalıların "yengeç dansı" ile idare etti...
Bizim bu Kolbastı'yı bırakmamamız lazım...

bordo61
25.09.2009, 01:32
İçlerinden geliyorsa oynasınlar ama zorla olacak iş değil... Onlar bizi eğlendirmeye gelmiyor futbollarını oynamaya geliyorlar

Rahim.K
25.09.2009, 03:38
Maçı alalımdan hayırlısıisonra kolbastıda oynanır zaten.Yalnız yattara kolbastı oynayayım derken sakatlanmasın.Kolbastıda en çok kara belalaya yakışıyor.Sırtında 61 numara ile döktürüyor.

Birtan Karaman
28.11.2009, 14:56
Özledik :o

Mustafa ÖZDEMİR
28.11.2009, 15:36
inşallah bu hafta oynayacağız...

Mustafa ÖZDEMİR
30.11.2009, 17:51
dünkü maçta neden oynamadılar...

Gamze
30.11.2009, 17:59
Kolbastıyı izlerken çok keyifleniyordum geçtiğimiz yıl.
Ama o zaman ortada bir iddia vardı, hava vardı, anlamı vardı kolbastının.

Bugün iki kaybet bir kazan yapıp kazanınca kolbast oynamak - dalga geçer gibi - doğru olmaz diye düşnüyorum.

Neyin kolbastısı olacak o?

Binbir çeşit sıkıntının içindesin, sahada kolbastı oynayacaksın.

Ne için?
Maç kazanmışsın.
14 maçın 6.sını kazandın.
Tebriklerr.. Haydi kolbastıya... :)

Olmaz.
Olmasın da bir süre.

Fatih Özkan
30.11.2009, 18:14
dünkü maçta neden oynamadılar...

Neden oynansın ki ?
Belki şimdi değil...
Ama seri tutturup da kafaya oynayınca, Kolbastı tekrar oynanacaktır...
Doğrusu da budur...
Bu durumda oynamak bize yakışmaz...

Gökhan Döner
01.12.2009, 09:57
Kolbastı oynamayı bırakın Eskişehir maçından sonra takımı çağırıyosun seni kaale alan bile yok ki.

Adem Erdoğan
01.12.2009, 10:47
Şampiyonluk havasına girmek lazım, başka türlü tat vermiyor.

hatice_61
01.12.2009, 15:20
eski günlerimize döneriz inşallah özledim o kolbastıları

zafercalikoglu
01.12.2009, 17:15
lider olmadan oynamayalım ,bi anlamı olsun
takım 8.ci bir galibiyet haydi kolbastı olmaz bize yakışmaz

Sinem Yılmaz61
02.12.2009, 18:16
Su kolbastiyi görmek en yakin zamanda yine görmek nasip olur insallah....

Oğuzhan İnce
02.12.2009, 18:27
Benim kültürümün bir parçası değil . Trabzonspor taraftarının büyük bölümünün kültürünün parçası da değil .
Hocam hernekadar,trabzonsporun trabzon'a sıkışıp kalmasını istemeyen biri olsamda,Trabzonspor'u Trabzonspor yapan değerlerinde,bu topraklardan çıktığına inanıyorum.İnsanların bize antipati veya sempati beslemelerinde detaylar çok önemli ve bu da önemli bir detay.Okulumdaki gsli bjkli ssli arkadaşlar yengeç dansından ötürü fb'ye sempati beslerken,geçen okul turnuvasında kolbastı oynamak istediler benim de çok hoşuma gitti,kısacası TRABZONSPOR eşit değildir TRABZON olsa da,trabzonun her bir parçası,insanlara trabzonsporu anımsatıyor.bu da iyi birşey.trabzonlu değilim ama,kolbastı hamsi finduk kuymak nebilim daha fazlasının trabzonsporla özdeşleştiğini düşünüyorum

Kara Mert61
02.12.2009, 18:39

trabzonspor taraftarının büyük bir bölümü trabzonludur..Trabzonunda vazgeçilmezidir kolbastı ;) Bizim kültürümüzdür..

M.S.SOFU
02.12.2009, 20:17
avni akerde kolbastı oynamak

özledik....

esra61
02.12.2009, 21:08
maçtan sonra oturup acaba oynıcaklarmı demei özledm ya........

askemo_garleli
03.12.2009, 00:01
galip geldiğimiz maçlardan sonra kesinlikle oynanmalı çünkü bu oyun,trabzonun coşkusunu sembolize ediyor.bir düşünün;kahvede bi maçı izlediniz ve o maçı kaybettik.mekandan söve söve çıkarız di mi? işte bu yüzden sadece galip geldiğimiz maçlardan sonra oynanmalı.bu gelenek inşallah uzun yıllar boyunca devam eder ve inanın bana,istanbul kulüpleri bu olaya gıpta ile bakıyor.resmen kıskanıyorlar,kendilerinde böyle orijinal bir fikir olmadığı için de çatlıyorlar resmen.kolbastının kıymeti bilinsin ve her 3 puanın ardından taraftarımız bi güzel döktürsün..

albatros
03.12.2009, 00:08
bir tek bizim futbolcuların oynadığı kolbastı hoşuma gidiyor.
yoksa öyle adidas, nike ayakkabı eşortmanlar giyip grup halinde her eğlence programına çıkan gençlerin oynadığı kolbastı hiç hoşuma gitmiyor.
neyse bu durum bir yana kolbastı, taraftar-futbolcu bütünleşmesini sağlayan güzel bir oyun.

Enes Ünal Kaya
03.12.2009, 00:10
İlk Derbi Maçı Kazanıp Oynanmalı Diye Düşünüyorum Yada en az 3 maçlık seride fln çook özledik :S

pazarkapılı
03.12.2009, 11:13
özledik bee...

Süleyman50
03.12.2009, 11:17
önce ankaragücü ve denizli maçlarını kazanalım ve ardından fb yi avniakerde yenelim, üstüne güzel bir kolbastı gider...

_SeRKaN_
03.12.2009, 12:08
Febe maçını kazanarak oynanması çok daha yerinde ve anlamlı olur...Hem devre arasınada moralli girmiş oluruz...

Hqmi
03.12.2009, 12:28
İlk yarının sonunda galibiyetle oynanabilir. :)

Melek
03.12.2009, 14:58
Geçen seneki günler aklıma geldi hasret kaldıkkkkkkkkk...

İskefiyelireis
04.12.2009, 11:33
galip geldiğimiz maçlardan sonra kesinlikle oynanmalı çünkü bu oyun,trabzonun coşkusunu sembolize ediyor.bir düşünün;kahvede bi maçı izlediniz ve o maçı kaybettik.mekandan söve söve çıkarız di mi? işte bu yüzden sadece galip geldiğimiz maçlardan sonra oynanmalı.bu gelenek inşallah uzun yıllar boyunca devam eder ve inanın bana,istanbul kulüpleri bu olaya gıpta ile bakıyor.resmen kıskanıyorlar,kendilerinde böyle orijinal bir fikir olmadığı için de çatlıyorlar resmen.kolbastının kıymeti bilinsin ve her 3 puanın ardından taraftarımız bi güzel döktürsün..

Bence De galip gelinen her maçtan sonra oynanmalı. Hatta iyi oynanan, puan kaybedilen maçlarda bile taraftarın arzusuna göre oynanabilir. Çocuklarım TS yenilse bile kolbastı oynadıklarını görünce üzülmüyorlar. Maçı seyretmiyorlar. Ama kolbastı oynuyorlar deyince koşarak odaya geliyor ve onlar da oynuyorlar.
Futbol oynayıp yenemediysek bile çocuklar her maç sonu bunu bekliyorlar. Çocuklar için maç sonucu çok önemli değil. Onlar futbolu bir oyun olarak görüyor ve sonuç ne olursa olsun Kolbastı da bunun bir parçası diye düşünüyorlar. Galiba onlar kendi saf dünyalarında bu düşüncelerinde haklılar.
İnanın Kolbastıyı gören yabancılar bile şoke olup izlemeye başlıyorlar. Bence bu popüler kültürün bir parçasıdır ve bize de acyip yakışıyor. Bizim insanımıza horonla birlikte en çok yakışan danstır diye düşünüyorum. Altyapısı boş gibi görünse de pop kültürü bu milenyumun yadsınamaz bir gerçeği...

Fatih Özkan
04.12.2009, 11:37
Febe maçını kazanarak oynanması çok daha yerinde ve anlamlı olur...Hem devre arasınada moralli girmiş oluruz...

Şüphesiz...
Fb maçından sonra galip gelirsek isterse oynamasınlar (:
Zorla oynatırız...
Geçen sene bir maçtan sonra futbolcular oynamak istememiş, bizler de "gitmiyoruz" diyerek stadı boşaltmayıp beklemiştik (:
Karşılığını da almıştık... :cool:

İskefiyelireis
04.12.2009, 11:51
Bizim kültürümüz değil diyen arkadaşlara da katılmıyorum. Bizimdir hatta Türkiye' nindir. Son iki yıldır Gaziantep' te tüm düğünlerde bile çalınıp oynanıyor. Bu beni çok mutlu ediyor. Kolbastı bir kültürden öte ortak bir payda olmuştur. Lümpen falan yakıştırması bizim toplumumuza bir hakarettir. Ben iade ederim. Ben mühendisim, hoptek oynarım ve gurur duyarım...

isimsiz_61
05.12.2009, 08:50
artık oynansa kolbasyı diyoruz.fazla beklemeyiz inşallah

Dursun Kaplan
05.12.2009, 09:11
Kendimi fb maçına hazırlıyorum. :rolleyes:

Ilelioglu
05.12.2009, 14:03
Özledik Kolbastiyi....Hadi Trabzonsporum...;)

Sinem Yılmaz61
05.12.2009, 15:03
Hadi görelim bugün güzel ve keyifli bir Kolbasti, insallah nasip olur...

Mustafa ÖZDEMİR
05.12.2009, 18:47
yarın oynayalım artık.zaten eskişehir maçında oynamadık...

Burçak
05.12.2009, 18:52
valla özledik bee.
ama bunun keyif vermesi için takımın bir mücadele içinde ilk 3 içinde olması gerek.
9 . sıradayken kolbastı oynamanın da bi anlamı yok bana gre.

Soytürk
06.12.2009, 12:33
kolbastı türkiyeye örnek oldu herkes bişyler oynuyo artık:) burcak a katılıyorum önce guzel zaferler sonra kolbastı gelir zaten az kaldı:)

KUTADGU
06.12.2009, 13:09
Özledik...

Biraz daha özleyelim ama.

Önce hızlı tırmanış. Önce biten kavgalar. Önce hedefe kilitlenmiş topyekün camia.

Sonrasında kolbastı.

danger00
06.12.2009, 13:15
Şu an için oynanması taraftarı değilim.
İnşallah Ankaragücü ve Denizlispor maçlarını kayıpsız atlatıp, Fener maçında da şeytanın bacağını kırdıktan sonra bu özlemimizi gideriz.

Sinem Yılmaz61
06.12.2009, 14:06
Hadi Hoptek hoptek oyniyalum insallah...

esra61
06.12.2009, 14:14
dün eskişehir yendikten sonra çiftetelli oynadılar ve çok gzldi ya..imrendim açıkçası onlara...ama bizim kolbastı oynayışımızdan etkilendikleri için ve süperlige renk getiren takım olduğumuz için mutluyum.......GERÇEKTEN ÇOK ÖZLEDİK KOLBASTIYI YA..evde oynıcaklarmı oynamıcaklarmı die düşünmeyi özledm....taraftarın maç sonunda çektiği üçlüyü özledim.........

Mustafa ÖZDEMİR
16.12.2009, 18:07
son 2 galibiyette oynamadık .bu hafta kolbastının babası var bence...

GERONIMO35
16.12.2009, 18:15
İlk defa Trabzona geliyorum Hemde fener maçı için artık güzel bir kolbastı seyretmeyi hakettim diye düşünüyorum :D

Kaan
16.12.2009, 18:17
Fenerbahçe galibiyetinden sonra mı?..

Harika olur. :)

Sinem Yılmaz61
16.12.2009, 18:33
Hayde Usaklar su Kolbastiyi görmek insallah nasip olur gelecek Macta ...

Mustafa Çolak
16.12.2009, 19:50
Pazar Akşamı Gösterime Giriyor; "Avni Aker'de Kolbastı"

Soytürk
16.12.2009, 22:16
kapanışı kolbastıyla yapmak dileğiyle:D

28TS61
16.12.2009, 22:21
bu haftaki hakemle biraz zor olur kolbasti oynamak

Fatih Özkan
16.12.2009, 22:26
Fener maçından sonra hayırlısı ile oynarız Kolbastı'yı (: