PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Artık Yeter Tanjeviç!

winner
19.09.2009, 16:28
Avrupa'nın önde gelen head coachlarından Aydın Örs'ün yerine önce milli takım sonra fb ülkerin başına geçirildi.Milli takımdaki tüm başarısızlıklarına rağmen Turgay Demirel ve ardındaki teba tarafından hep kollandı.2005 ve 2007 Avrupa Şampiyonalarındaki rezalet sonuçlara rağmen 2006 Japonyadaki dünya şampiyonasında oynanan çeyrek final ve sonucunda dünya 6.lığı Tanjeviç'i takımın başında tutmaya yetti.

Oysa ki NBA ve avrupa da oynayan oyuncu portföyümüz düşünüldüğünde bu dereceden çok daha iyileri olmalıydı.Ama Tanjeviç-İziç-Aziz Bekir şeklinde ki Yugo üçlüsünün takışmadığı oyumcu kalmamıştı.Polonya daki şampiyonaya çağırdığı ve çağırmadığı oyuncularla kimseyi şaşırtmadı aslında.Türk basketbol tarihinin en iyi jenerasyonunun son dönemiydi ve bu hepimiz için şanstı.Mehmet Okur,Kaya Peker,Ermal,Hüseyin,Serkan gibi oyuncuları şu ya da bu nedenle takıma çağırılmadı.Bunların yerine, rotasyona giremeyecekleri aşikar olan Bekir ve Barış çağırıldı.Tüm sezonu sakat geçiren Engin'in de aldığı süreler ortalama 5-6 dakika oldu.Ve turnuva ilerleyip sakatlık ve yorgunluk başlayınca madalya almanın işten bile olmadığı son yılların en zayıf turnuvası hüsranla bitti.

Bu derece ciddi bir başarıszılıktır ve müsebbibi önce Turgay Demirel sonra Tanjeviçtir.Bu kafayla evimizde düzenlenecek dünya şampiyonası yeni bir hüsran olur.Çok iyi yerli coachlara sahipken takımı yugo üçlüsüne teslim etmenin mantığını halen çözebilmiş değilim.Aydın Örs,Ergin Ataman,Oktay Mahmudi,Erman Kunter,Murat Didin,Çetin Yılmaz ilk aklıma gelenler.Ama Turgay Demirel ve tebasının hesaplarına akıl sır ermez.Hele de işin içinde bir de aziz Yıldırm varsa.

Tanjeviç milli takımda başarısız olmuştur.Takım seçimi,rotasyon tercihinde hatalar,jest ve mimikleri hepsi...Ergin Ataman final serisinde coachluk nasıl yapılır göstermişti Tanjeviç'e.Elimizde bunu gösterecek çok coach var.yeterki Tanjeviç'e tanınan kredinin onda biri tanınsın...

Hüseyin İlkin
19.09.2009, 17:16
Turnuva öncesi ne diyorduk?

1- Fatih Terim
2- Tanjevic

Futbol ve basketbol takımlarının başında olan isimler; ikisi de oraları hak etmeyen, doğru sistemleri, oyuncuları kadrolara oturtamayan ve burada bulunmaları halinde başarısızlıklarımızın devam edeceği gün gibi açık olan iki isim.

Mayls
19.09.2009, 18:02
Her şeyi geçtim, bir takım koçunun aynı zamanda milli takımı çalıştırması doğru değil.

Bartuğ13
20.09.2009, 16:59
gerçekten ama gerçekten yeter tanjevic.ilk maçlarda takıntılarından kurtulmuş görüntünle gerçekten iyi gidiyorduk fakat son 4 maçtır yaptıkların artık sınırları zorluyor.

4 maçtır rakipler iyi şut kullanırken ve takım yorulmuşken inatla alan savunması yapmanın mantığı nedir?
slovenya guardları rahat rahat oynamıştı sayende ve maçı 2 sayıyla verdik onlara.yunanlılara da gereksiz alan savunması yaptık zaman zaman ve spanoulisi tutamadık.dün fransa maçını izlemedim ama keza aynıymış.bugün takım yine ilk yarı alan yaptı.
rakip 89 sayının 48ini 3lüklerden bulmuş.beynini otelde mi unutmuş bu adam anlamıyorum.

takımımız kötü değil,elimizde tanjevic yüzünden oynatamadığımız çok kaliteli oyuncularımız da var.eğer bu adamdan kurtulabilirsek önümüzdeki sene hem de ev sahibi olarak dünya şampiyonasında gerçekten şansımız olabilir ama bu saçma insandan kurtulmamız lazım.geldiği ilk günden bu yana söylüyorum.bu adam milli takımın başında olmayı hak etmiyor.çanakkale savaşını yöneten alman general liman von sandersten farkı yok bu takıntılı adamın.bu adam gidip feneri çalıştırsın sadece.bize bir mustafa kemal lazım.

gerçekten işini hakkıyla yapan,çok kaliteli basketbol koçlarımız varken neden gidip bu herife takılıyoruz anlamıyorum.

ilhan
20.09.2009, 17:04
En başından beri ifrit oluyorum. Hatta Özge'ye çok mesaj atmışımdır bu konuda. Ama milli takım iyi bir başlangıç yapmıştı ve ben yazmak istemiyordum. Fatih Terim neyse Tanjeviç de aynıdır benim gözümde.

Milli takımın başına Oktay Mahmudi'nin geçmesi en büyük temennim.
:)

Berk
20.09.2009, 17:07
Benim için FB'ye geçtikten sonra resmen bitmişti bu adam.Hem kulüp hem milli takımı çalıştırmak benim anlayışıma ters.Birini seçeceksin.Federasyon bu konuda aynı hassayeti gösteremedi.

En başından beri ifrit oluyorum. Hatta Özge'ye çok mesaj atmışımdır bu konuda. Ama milli takım iyi bir başlangıç yapmıştı ve ben yazmak istemiyordum. Fatih Terim neyse Tanjeviç de aynıdır benim gözümde.

Milli takımın başına Oktay Mahmudi'nin geçmesi en büyük temennim.
:)

Abi Mahmudi'yi Efes'ten sonra ortalarda görmedim.Nerelerde kendisi?

ilhan
20.09.2009, 17:12
Tau Ceramica'ya gitmişti sanırım en son. :)

Basketbolseverlerin pek sevmediği bir isimdir Mahmudi. Ama ben çok severdim o adamı. Jose Mourinho'nun baketbol coachu versiyonuydu benim için. :D

Berk
20.09.2009, 17:20
Tau Ceramica'ya gitmişti sanırım en son. :)

Basketbolseverlerin pek sevmediği bir isimdir Mahmudi. Ama ben çok severdim o adamı. Jose Mourinho'nun baketbol coachu versiyonuydu benim için. :D

Evet, biraz araştırdım.Tau'dan sonra Benetton'a gitmiş ve şuanda da bu takımı çalıştırmaktaymış.Milli takım için ciddi şekilde düşünülmesi gereken isimlerin başında geliyor bena göre.Kendisinin geri çevireceğini de sanmıyorum teklif olursa.Umarım bu gerçekleşir.

Mourinho'nun basketbol versiyonu yorumun da çok doğru.Kenarda durur sakin sakin maçı izlerdi.Heyecanını içinde yaşayan bir koçtu, dışarıya pek yansıtmazdı.

Misina
20.09.2009, 18:12
Hocalığı da Adı gibi.

Trabzonspor 61
20.09.2009, 18:23
İstifa et Bogdan!

sifuni
20.09.2009, 19:29
Evimizde Finale cikmayi hedef almamiz gerekirken Tanjevic kalirsa bu cok zor olacak

seyyah61
20.09.2009, 20:18
Elestri her zaman olacaktir saygi duyarim fakat bence oyuncu secimi her kocun kendi meselesidir, bunu niye aldin, bunu niye almadin demek bence mantiksiz. Aldigi oyunculardan cok taktik ve oyuna müdahaleleri konusunda elestirecek olursak bence de son turnuvada basarisiz olmustur. 5 mac kazandigimizda hepimiz sevindik ama sonra aci gercekle karsilastik, önemli olan gruplarda degil, finallerde kazanmak. Tüm stratejimizi finallerde kazanmak üzerine yapmaliydik. Bir cok oyuncumuz ceyrek finale kadar sakat sakat oynadi ve bu da sonumuzu hazirladi.

Özkan
20.09.2009, 23:20
Bogdan'dan önce istifâ etmesi gereken federasyon başkanlığına çöreklenen Turgay Demirel'dir (Soyadı Demirel olan birisine makam verilince bir daha oradana inmek bilmiyor. Çok ilginç). Turgay Demirel, Efes Pilsen'e şampiyonluk kupası vermemek için spor salonundan kaçtığı gün gözümde iyice bitmiştir. Bu tıynetteki heriflere Türk basketbolu emânet edilmemeli.

Trabzonspor 61
20.09.2009, 23:58
Bogdan'dan önce istifâ etmesi gereken federasyon başkanlığına çöreklenen Turgay Demirel'dir (Soyadı Demirel olan birisine makam verilince bir daha oradana inmek bilmiyor. Çok ilginç). Turgay Demirel, Efes Pilsen'e şampiyonluk kupası vermemek için spor salonundan kaçtığı gün gözümde iyice bitmiştir. Bu tıynetteki heriflere Türk basketbolu emânet edilmemeli.

Aynen. Kendisi Aziz Yıldırım'ın baş adamıdır.

Muhammet*
21.09.2009, 08:39
Basketbol'un başında bu kadar silik ve işbilmez bir adam olursa çekecek çok sıkıntı var demektir.

ceserdar
21.09.2009, 15:13
Ben basketboldan anlamam. Anlamam derken, futbol gibi teknik konularından çok fazla anlamam ve oynamışlığımda yoktur. Ama yıllarca Dünya Şampiyonalarını, Avrupa Şampiyonlarını izleye izleye ufak tefek farkındalıklar oldu sağolsunlar yorumcular ve spikerler sayesinde. Bakıyorum kadromuza sırf uzun boylu olduğu için basketbolcu olmuş, eline top yakışmayan yalı kavağı gibi isimler var. Bir tanesi sarışın temiz yüzlü Ömer Aşık herhalde. Sırf bir adamın boyu uzun diye basketbolcu yapılır mı? Senin Hidayet'in potaya top değdiremiyor son saniyede. Kaçan faul atışları çokmuş. Futbolda kazma diye tabir ettiğimiz, yanındaki adama ayağını içiyle pas veremeyen adamlar vardır. Ayaklarına top yakışmaz böylelerinin ama bir şekilde futbolcu olmuşlardır. Olsunlar birşey demiyoruz ama adamların yeri herhangi bir 3. Lig takımı iken Trabzonspor'da oynamışlardır yıllarca Hasan gibi. Bizim Milli Takımda da böyle çok adam en az 7 tane.

Basketbol demek sırf iyi savunma, takım ruhu, fedakarlık demek değil ki. Potaya topu değdiremedikten sonra Hoca ne yapsın? Basketbolun mevyesi sayıdır. Sayı atamadıktan sonra parkeler üzerinde savaşıp iyi savunma yapamanın ne anlamı var. Git minderlerde güreş yap. Top Hidayet'te, son saniyeler soksa 2 sayılığı maç bitecek adamın topu potaya değmiyor. Zavallı Tanyeviç kenarda kendini kendini dövüyordu. Oğuz Savaş'ı, Semih'i yakında da gördüm aynı Lise'de okuyorduk. Tamam uzun boylular, ama kazmalar arkadaş. Hele o Ömer Aşık ne öyle onu basketçi yapanı bulup öpmek lazım.

Elalemin basketbolcu şakır şakır topu sokuyor. Sokuyor çünkü adamların bu işe eli de yatkın. Biz de ise adam Boşnaksa, basketbolcu oluyor.

Fatih
21.09.2009, 15:45
Kötüsü adam 2010 Dünya Şampiyonasın'da da Milli takımın başında.

seyyah61
21.09.2009, 17:42
Ben basketboldan anlamam. Anlamam derken, futbol gibi teknik konularından çok fazla anlamam ve oynamışlığımda yoktur. Ama yıllarca Dünya Şampiyonalarını, Avrupa Şampiyonlarını izleye izleye ufak tefek farkındalıklar oldu sağolsunlar yorumcular ve spikerler sayesinde. Bakıyorum kadromuza sırf uzun boylu olduğu için basketbolcu olmuş, eline top yakışmayan yalı kavağı gibi isimler var. Bir tanesi sarışın temiz yüzlü Ömer Aşık herhalde. Sırf bir adamın boyu uzun diye basketbolcu yapılır mı? Senin Hidayet'in potaya top değdiremiyor son saniyede. Kaçan faul atışları çokmuş. Futbolda kazma diye tabir ettiğimiz, yanındaki adama ayağını içiyle pas veremeyen adamlar vardır. Ayaklarına top yakışmaz böylelerinin ama bir şekilde futbolcu olmuşlardır. Olsunlar birşey demiyoruz ama adamların yeri herhangi bir 3. Lig takımı iken Trabzonspor'da oynamışlardır yıllarca Hasan gibi. Bizim Milli Takımda da böyle çok adam en az 7 tane.

Basketbol demek sırf iyi savunma, takım ruhu, fedakarlık demek değil ki. Potaya topu değdiremedikten sonra Hoca ne yapsın? Basketbolun mevyesi sayıdır. Sayı atamadıktan sonra parkeler üzerinde savaşıp iyi savunma yapamanın ne anlamı var. Git minderlerde güreş yap. Top Hidayet'te, son saniyeler soksa 2 sayılığı maç bitecek adamın topu potaya değmiyor. Zavallı Tanyeviç kenarda kendini kendini dövüyordu. Oğuz Savaş'ı, Semih'i yakında da gördüm aynı Lise'de okuyorduk. Tamam uzun boylular, ama kazmalar arkadaş. Hele o Ömer Aşık ne öyle onu basketçi yapanı bulup öpmek lazım.

Elalemin basketbolcu şakır şakır topu sokuyor. Sokuyor çünkü adamların bu işe eli de yatkın. Biz de ise adam Boşnaksa, basketbolcu oluyor.
Görüslerinize genel olarak katilmakla beraber, Ömer Asik konusundaki görüslerinize katilmiyorum. Serbest atislarda yüzdesi düsük olabilir fakat uzun boylu oyuncularin genel olarak sorunudur bu. Ömer Asik gibi Shaquille Oneal da meshur serbest atis kazmasi diyecegimiz oyunculardandir. Fakat bu onlarin kötü basketci oldugunu göstermez. Hele Hidayet Nba'de defalarca son saniyede takiminin galibiyet sayisini atan bir oyuncudur. Formsuz olabilirler fakat yaptiginiz elstiri bence haksiz.

Berk
21.09.2009, 17:51
Barış, Oğuz, Semih, Bekir'i sayabilirim bu takımda olmaması gerekenlere.Şu kadroda kazma olan en az 7 tane basketbolcuyu sayabilir misin ceserdar?

Hüseyin İlkin
21.09.2009, 17:57
Madem o kadar yeteneksiz oyuncu var, yerine düzgünlerini alsaydı. Dışarda Nba'de oynayan, Avrupa'nın başa oynayan takımlarında oynayabilecek oyuncular var. Kendi seçimini yaptı, kaybetti. Kaldı ki; 7-8 kişilik iyi oyuncu kadromuz elimizde mevcut zaten. Bunu çift hanelere çıkartmakta yine bizim elimizdeydi. Kullanamadık, kaybettik.

Muhammet*
21.09.2009, 19:51
Çok iyi bir jenerasyon yakalamıştık ama değerlendiremedik, değerlendiremiyoruz...

Mustafa ÖZDEMİR
21.09.2009, 19:52
bence suç tanjeviçin değil . her kötü gidişte kabak patrona patlamamalı...

Osman Yavuz
22.09.2009, 23:53
Tanjevic'e bu kadar sahip çıkan Turgay Demirel ve ekibine ne demeli?Adam bu hocadan komisyon alsa bu kadar destekleyemezdi.Bence ilk önce Turgay Demirel istifa etmeli ardından Tanjevic zaten eder.Son Efes Pilsen-Fenerbahçe serisinin sonunda çıkan ağır!!! ceza kararlarını unutmadık.

oguzhann
23.09.2009, 02:35
aydın örs!

İskender
23.09.2009, 10:07
Birisinin bu başlığı açmasını bekliyordum,

Yine tanjeviç yine bir turnuva yine hüsran yine dildeki tek kelime 2010 bu milleti ne sanıyorlar anlamıyorum,

Özge
23.09.2009, 11:14
Fatih Terim'den hiçbir farkı yok.İkisi de başarısız olmasına rağmen hâlâ takımın başında ve önemli kişilerin desteğiyle.

UğuR
23.09.2009, 11:19
Tanjeviç'i gönder bak bakalım Mehmet Okur mili takıma koşa koşa geliyor mu?Canını dişine takarak oynamıyor mu?
Bu turnuva sanki F.B nin uzunları için pişme turnuvasıydı...Doldur Semih i Oğuz u milli takıma...

Fatih = Tanjeviç .....

İskender
23.09.2009, 11:32
Tanjeviç'i gönder bak bakalım Mehmet Okur mili takıma koşa koşa geliyor mu?Canını dişine takarak oynamıyor mu?
Bu turnuva sanki F.B nin uzunları için pişme turnuvasıydı...Doldur Semih i Oğuz u milli takıma...

Fatih = Tanjeviç .....

Aynen öyle efes - fener serisinin intikamını adam Kayadan çıkardı sağolsun, tüm turnuvayı 4 numarada Ersan ile bitirdik...

winner
23.09.2009, 11:40
Turnuvaları takımlar değil yıldızlar kazanır.Elinde ne kadar yıldız oyuncu,skoru değiştirecek oyuncu varsa o kadar etkili olursun.Bir yada iki oyuncuya bağlı takımların sonu hüsrandır.spanoulis'e dayalı Yunanistan,Lakoviç'li Slovenya,Teodosiçin sürüklediği Sırbistan.Ama ne oldu; şampiyon Navarro'lu Gasol'lu,Rudy Fernandez'li,Garbajosa'lı İspanya oldu.Yani ne kdar yıldız o kadar köfte gibi bir şey.

Hidayet'in sakatlığı! ve Ersan'ın turnuva sonuna doğru yürüyecek halinin kalmaması bize rezalet sonucu getirdi.Müsebbibi kim tabii ki Tanjeviç.Hiç mi aklına gelmedi bu Hidayet sakatlanırsa kim sayı atacak diye.Gelmedi ki İspanya dahişl türnuvada ki her takımın ilk beşinde oynayabilecek Okur,Kaya,Serkan gibi oyuncuları götürmedi Polonya'ya.Takım olacakmış...Peh peh.İşte takımın gidebildiği yer.Avrupa 8.liği.Zaten Avrupa'da 9.takım yok.Bir altımızda Makedonya var düşünün.

Şimdi önümüzde dünya şampiyonluğu var hemde evimizde.Bu büyük fırsatta Turgay Demirel ve Tanjeviçle gidecek.Bu anlayış değişmez.Bana birisi Kaya Peker'in neden milli takıma alınmadığını açıklamak zorunda.Burası milli takım keyfi seçim yapamazsın.Tüm sezonu sakat geçiren Engin'in ne işi var takımda.

İşte benim 2010 kadrom;

Kerem,Ender,Sinan,Serkan Erdoğan,Ömer Onan,Ersan,Hidayet,Kaya,Okur,Hüseyin Beşok(ceza sorunu olmazsa Gönlüm),Ömer Aşık,Oğuz Savaş

Takımın başına Tanjeviç'ten çok daha değerli bir türk coach.Herhangi birisi.Hepsi Tanjeviç kadar bilgili ve oyuncuları daha iyi tanıyan coach'lar.

Tarihimizin en iyi jenerasyonu için son tren bu.Kaçırırsak çok yazık olur.

28TS61
04.01.2010, 16:43
Tanjeviç gibiler milyon eurolar kazanıp gider

ALİAĞA Petkim Antrenörü Halil Üner, hakemler ve Fenerbahçe Ülker Antrenörü Bogdan Tanjeviç’e tepki gösterdi. Hakemlerin inanılmaz derecede çifte standart uyguladığını iddia eden Üner, “Tanjeviç, pota altına giderek hareketler yapıyor. Bu adam Milli Takım hocası diye, sanki orada da çok da başarılıymş gibi teknik faul çalınamıyor. Biz hatalı bir düdük sonrası sitem ettiğimizi belirttiğimiz için teknik faul alıyoruz. 30 yıldır bu işteyim. Tanjeviç gibiler gelir, milyon eurolar kazanır gider” dedi.

http://www.hurriyet.com.tr/spor/basketbol/13371595.asp?gid=211

yine fb yine olay. bunlar her yerde pislik

pazarkapılı
04.01.2010, 16:47
ee sevgili hocam sen şimdi kime sitem ediyorsun?aynı sekilde benim sana sitem etmem cümlede bozukluk yaratmıyorsa....sitem....