PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : TSL 7. Hafta | Gençlerbirliği 2 - 2 Trabzonspor

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11

arifberkay
25.09.2009, 22:57
ben hayatımda bu kadar kötü ve gaddar hoca görmedin ziya ve lazaroni de dahil

Alihan Ertürk
25.09.2009, 22:57
İyi oynamamak ve hastalık.

Gabric'in çıkması için yeterli değil mi?

Kimin hasta olduğunu kimin sakat olduğunu bu hafta gerçekten bilmiyordum , takip edemedim.

Gabriç hastaysa Broos onu düşünmüş olabilir ama bence en az 15 dakika daha sahada olmalıydı.

l@zumsuz
25.09.2009, 22:58
macı izledigine eminsin degilmi selcuk bir sey yapmadı demistin..En basitinden insaf..

Selcuktan bir özür dile derim..
ne yaptı söyler misin?

Cafer Bulur
25.09.2009, 22:58
Mevcut kadromuz , ancak g.s. gibi takımları yenebilecek nitelikte . Gençler gibi takımlara , gerekli takviyeler gelmedikçe zorlanmaya devam edeceğiz .
Gs dedigimiz takim kabul edelim ki bu ligin en iyi 2 takimindan biri.

Belki gs yi yenebiliriz ama yensek de,bu takim dereyi gecip cayda bogulur dedigin gibi.

Ayrica defans yapan takimlara karsi zorlaniriz diyorduk,bu aksam 2-0 dan sonra adam akilli bir kontraatak yapamadik.

Yok kardesim kabul edelim,iyi bir takimimiz yok....

barto33
25.09.2009, 22:59
herşeye rağmen gençlerbirliği gibi bir deplasmandan 2 gol atmasına karşın acemi ve bilgisiz bir teknikdirektörün yanlış değişiklikleri ve kaleci hataları nedeniyle 1puan alarak dönen takımımı tebrik ediyorum.umarım bu mac gerçekten dönüm noktası olurda herkes hatalarını görür.

Emrah Akcagöz
Hugo Broos`umu istersiniz
Thomas Doll`u mu ? :)
Aynı kadro dolla verilseydi ne yapardı acaba çok merak ediyorum elinde iki tane forvet bi tane adam akıllı kanat bi tane mevkisi belli olmayan fizik gücü zayıf bi oyuncu bi tane sert maçlarda olmayan bi oyuncu bi tane ağır bi ön libero iki tane defanstan ileri top şişiren stoper hadi gelsin doll kurtarsın takımı..!

Varlıbaş61
Ceyhun-Colman-Selçuk

Bu üçlü bir arada oynayamaz. Kalite açısından istedikleri kadar iyi ya da kötü olsunlar. Üçünü aynı sahada tutmak rakibe orta sahayı teslim etmek gibi bir olay. Selçuk son 2 haftadır oynaması gereken yerde oynuyordu. Bu hafta orada Ceyhun oynadı. Selçuk bu sefer Colman'ın yerine kaydı. Bu sefer Colman'ın mevkisi karıştı. Zaten o da hiçbir yapamadı.

Ben orta saha tercihini Yattara(Serkan)-Selçuk-Colman(Zafer,Ceyhun)-Gabriç şeklinde kullanırdım şahsen.

yüzde yüz katılıyorum...

Onur
Ceyhun bence takımda sahanın en iyisiydi.Allahım bendemi bir anormallik var anlamadım gitti.

Bence de abi :) Sanırım aynı anormallik bende de var

batugol
stattan gördüğüm kadarı ile
1. takım nasıl bir hazırlık dönem geçirdi anlamıyorum, bırakın 90 dakikayı 45 dakika kondüsyonu olan oyuncu yok
2. ileriye hızlı çıkamıyoruz
3. geriye çabuk dönemiyoruz
4. çok kolay çalım yiyoruz
5. ileride top tutamıyoruz

lucarelli
5s bize en az 4 gol atar, öyle gönderir.. Bu oyunla nasıl yenicez,bi de forvetler tutuk olursa zaten imkansız.. umutla gökhanın ayağına top geldiği zaman gol yapar diyemiyorum abi, ama fatik tekke olsa iş dğeişiyor işte..
ADAM GIBI bir hakem ve cesur bir Bros la 6S nin bizden puan almasi surpriz olur

onur-ts
bi takım 2-0dan sonra bu kadar kötü oynamayı nasıl becerir bunu izledik maç boyu.ne bir pas ne bir şey yaptık.hakimiyet rakipteydi.yazıktır.

Celil Köse
25.09.2009, 23:00
Ziya Doğan bile bu kadar korkak futbol oynatmıyordu bize:rolleyes:

Hüseyin İlkin
Neyin en kötüsü? Başka bir maç mı seyrettik yoksa. Arkasında oynayan Ferhat kaç pas attı? Her topu kovalamaya çalıştı.

Selçuk'un çeyreği kadar kötü değildi. Ama sırf Alanzinho oynasın diye kurban edildi.

Siz hangi maçı izlediniz bilmiyorum ama, benim izlediğim maçta Gabric kötülerden biriydi.

Anlattığınıza göre, Gabric ve Selçuk arasında epey bir fark bugün. Ne yaptı Gabric bu kadar iyi olabilecek, dinlemek isterim açıkcası...

lazkopatfaroz
su yattaranın alanzınhonun nesi begenılır ben anlamadım gıttı

ceserdar
Forumdan futbol takip edilmiyor bunu anladım. Yediğimiz 2. golde, bu pozisyonda topu kalemizde %100 görürüz demeyen, daha futbol maçı seyretmesin. Gençlerbirliği takımından sahada ne fazlamız vardı? Orta sahası bu kadar zayıf olan bir takım hiçbir takıma diş geçiremez. Ferhat beni yanılttı. Bir arkadaş adam olsa Galatasaray bırakır mıydı demişti, aynı arkadaş geçen sene Song için de aynı şeyleri bir maç esnasında söylerken Song'un bir hatasından golü yemiştik. Ya yönetim, ya teknik direktör, ya da futbolcular ya da hepsi birden. Bu işin bir yerinde problem var.

magicyattara
Alanzinho kulübeyi hak edecek ne yaptı da kaç maçtır orda oturuyor.
Küstürürsen adamı cevabı böyle olur işte.

r9emre
25.09.2009, 23:01
Ertuğrul Sağlam,Ahmet Özen,Tolunay,Ünal,Metin Diyadin hepsi yalan tek gerçek LUCESCU! Getircekseniz yeni birini bari getirdiğine değsin yönetimin =)

Cafer Bulur
Sezon basinda mesut bakkal diyordum, gülüyorlardi bana.

Soruyorum sizlere bu takimin basinda mesut bakka olsaydi 7 macta 11 puan alamazmiydik?

Raskolnikof
Bross, ''Karşılaşmada 2-0 öne geçerek, büyük bir avantaj yakaladık. Ancak maç 2-2 tamamlandı. İkinci yarıda orta sahada Gençlerbirliği daha baskılı oynadı. Bu baskıya ne yazık ki cevap veremedik ve yine bir duran toptan kalemizde gol gördük. Büyük bir hayal kırıklığı içindeyiz'' diye konuştu.

Kel başa şimşir tarak ( orta sahamızda colman-selçuk-ceyhun-yattara-serkan ) vardı en son
5 kişilik orta saha yetmedi demekki

Ahmet Faruk
25.09.2009, 23:02
Yahu Gabriç Ferhatın yardımına gelmekten ileri çıkamıyor, Ferhat durmadan adamını kaçırıyor.

Yapılacak şey belli...

Sen zaten bek-defans ne varsa üzerine gelmek için fırsat arayan bir takıma nasıl davetiye verirsin.

irfanb
su yattaranın alanzınhonun nesi begenılır ben anlamadım gıttı

Begenmedigin adami avatar yapma .

Onur
Siz hangi maçı izlediniz bilmiyorum ama, benim izlediğim maçta Gabric kötülerden biriydi.

Anlattığınıza göre, Gabric ve Selçuk arasında epey bir fark bugün. Ne yaptı Gabric bu kadar iyi olabilecek, dinlemek isterim açıkcası...

Gabric bu kadar iyi demedim açıkçası ama sen bu anlamı çıkartıysan sıkıntı yok. Benim izlediğim maçta hiç bir şey yapmayan Selçuk'a göre olması gereken yerde olup takımına gol kazandıran biri çok daha iyidir...

Cafer Bulur
Alanzinho kulübeyi hak edecek ne yaptı da kaç maçtır orda oturuyor.
Küstürürsen adamı cevabı böyle olur işte.
Alanzinhoya okkali bir ceza verilmeli ve en kisa zamanda gönderilmelidir.

Oyundan cikarilacak kadar kötü oynadi ve üstüne üstlük de formayi yere atti...

Bu sürecte broosun hatalari da az degil elbette....

Ali Tunahan Güllü
25.09.2009, 23:03
Bu maçın açıklaması yok tek özeti KORKAK brossssssssssssssssss!!!

Varlıbaş61
haftaya yine en az 3-5 oyuncu değişecek....

lazkopatfaroz
Begenmedigin adami avatar yapma .

yattara değil o

Emrah Akcagöz

Soruyorum sizlere bu takimin basinda mesut bakka olsaydi 7 macta 11 puan alamazmiydik?
Az söyledin Cafer abi rahat rahat 15 puan alırdık hemde çok rahat hatta bu hafta 21 bile olabilirdi puanımız..

Mustafa Ayazoğlu
25.09.2009, 23:04

Güvenç Kurtar ;)

magicyattara
Gs konusunda farabi'ye katılıyorum.
Üstümüze gelen takımı dağıtabiliriz.
Bu akşam g.birliği erken uyandı,2. golden sonra defans güvenliğini arttırıp,kontralarımıza önlem alıp üzerimize geldiler,puanı kurtardılar.
Ferhat'ın çok kötü olması,defansif yönden aksamamıza neden oldu,olan oldu sonra..

irfanb

Ayni puani Ziya Dogan olsaydi da alirdik herhalde :)

Kara deniz
yaw şu galatasaraya 6s demeyin, fenevliler öyle diyor.. 5s desenize.. beş tane atmadık mı bunlara biz?:)
Ama işin gerçeği, 5s bize bu sene fark atar.. çok kötü bir hoca ve kondüsyonu sıfır olan oyunculara sahibiz.

Serdar A
Gs dedigimiz takim kabul edelim ki bu ligin en iyi 2 takimindan biri.

Belki gs yi yenebiliriz ama yensek de,bu takim dereyi gecip cayda bogulur dedigin gibi.

Ayrica defans yapan takimlara karsi zorlaniriz diyorduk,bu aksam 2-0 dan sonra adam akilli bir kontraatak yapamadik.

Yok kardesim kabul edelim,iyi bir takimimiz yok....

Cafer abi devrede de yazdım , bir saat evvelde . Oyunu kanatlara genişletmek gerekirken hoca Alanzinhoyu oyuna alarak büsbütün orta alanın ortasına sıkıştırdı . Top kayıpları-organizasyonsuzluk zaten fazla iken anormal seviyeye çıktı .Rakip sert oynadı ve çok iyi alan savundu , rakip ceza sahası önünde 90 dakika boyunca yanlız iki defa 3 pas yapabildik . Uzun pas yapmamızı engellediler , Stoperleri derinlikli ve yaslanarak oynadı ancak bekleri olabildiğince önde tuttular . Kahe'de gerçekten hakkını vermek gerek oldukça verimli bir futbol ortaya koydu . Sonuçta Trabzonspor mücadele eden , ortasahada kalabalık ve sert oynayan , ortalamanın üzerinde bekleri olan her takıma karşı zorlanmaya devam edecek .

winner
25.09.2009, 23:05
Ferhat için zor maçtı.Evet iyi değildi ama neredeyse tüm maç önünde bomboş bir koridor vardı.Ne Gabriç ne Alanzinho rakibi engellmek adına hiçbir şey yapmadı

yorumsuz6117
Cale artık oynamalı kendisini birde önünde sol açık varken görelim dimi..

Hasan ZAİMOĞLU
bi su içmek için mutfağa gittim .. annem tezgaha 16 rylül 2009 un günebakış gzetesini sermiş ... manşet şu

İyiki Broosu almışısız ççç şaka gibi yaaaa ...

Ahmet Faruk
En azından bu Alanzinho işi iyi oldu.
Ben ki hep oynamasını isterim bu adamın, artık Alan davası kapandı.

Ya hoca değişir, ya da Alan devre arasına kadar dinlenir.

Biz de kadro yaparken daha rahat oluruz.

irfanb
yattara değil o

Isaac mi? :)

lazkopatfaroz
25.09.2009, 23:06
Ferhat için zor maçtı.Evet iyi değildi ama neredeyse tüm maç önünde bomboş bir koridor vardı.Ne Gabriç ne Alanzinho rakibi engellmek adına hiçbir şey yapmadı

alanzınho zaten yapamıyokı istesede yapamıyor istemesede. adamda o yetenek yok

Cafer Bulur
Gs konusunda farabi'ye katılıyorum.
Üstümüze gelen takımı dağıtabiliriz.
Bu akşam g.birliği erken uyandı,2. golden sonra defans güvenliğini arttırıp,kontralarımıza önlem alıp üzerimize geldiler,puanı kurtardılar.
Ferhat'ın çok kötü olması,defansif yönden aksamamıza neden oldu,olan oldu sonra..
G.birligi üstümüze geldi ama dogru dürüst 1 pozisyona bile giremedik.

Bu takim savunma yapmasini bilmedigi icin normal sartlarda gs ye yenilir.

magicyattara
Alanzinhoya okkali bir ceza verilmeli ve en kisa zamanda gönderilmelidir.

Oyundan cikarilacak kadar kötü oynadi ve üstüne üstlük de formayi yere atti...

Bu sürecte broosun hatalari da az degil elbette....

Niçün??

Zaten Alanzinho en önemli özelliği olan,adam eksiltme özelliğini de kullanmadı bu akşam..Uyarı gelmiş bir yerlerden anlaşılan.

batugol
25.09.2009, 23:07
bir hafta önce trabzondaydım antalya macını seyrettim
bizim maraton goller ve 61 dakika haricinde deniz tarafındaki kale arkasının gazı ile bir kere toplu tezahürat yaptı
genclerin bir avuç seyircisi maç boyunca yedikleri goller dahil hiç susmadı
devamlı destek verdi
şimdi düşünüyorum da biz evimiz de ilk 15 dakikada 2-0 yenik duruma düşsek nasıl davranırdık

arifberkay
2-0 bile korkuyorsun belediye maçında 4-0 korkuyorsun anatlay maçı 3-1 korkuyorsun sen hoca falan değilsin burası belçika değil defol git

Erdem Keser
Sahada geriden hemen hemen bütün müdahaleleri tek hamlede yapıp takımı atağa kaldıran , neredeyse sıfır pas hatasıyla oynayıp top çıkaran , hem ilerde hem geride sürekli basıp aklı başında pas yapmaya çalışan bir Selçuk için şu maçta yapılan "hiç birşey yapmadı" , "sahada sıfırdı" gibisinden yorumları okudukça el insaf diyesim geliyor.Ayıptır.

İyi tarafından bakalım elde var Selçuk....İyi ki varsın...Ayrıca bu gün Ceyhun u kimse beğenmemiş ama Ceyhun olmasaydı sanırım ilk yarı 3-2 mağlup duruma düşerdik...Elde var iki...
Kime neyi anlatıyorsun abi.

Semih Aydın
25.09.2009, 23:08
2-0 bile korkuyorsun belediye maçında 4-0 korkuyorsun anatlay maçı 3-1 korkuyorsun sen hoca falan değilsin burası belçika değil defol git
Yanlış başlık..

Hugo Broos - Teknik Direktör
ve
Broos ile İstikrar başlığı var..

Varlıbaş61
25.09.2009, 23:09
adam gibi defans ve kalecimiz olmayacak mı?

bordo61
yattara değil o

Yattara çok büyük bir ihtimal

Erdal
Ben Colman a fena takmış vaziyetteyim...Bir de Mahmut Aksu'ya....Bu hafta açıklama yapmaz ise darılacağım...Bu arada Aykut Demir sağ bek değilmi idi yahu? Yoksa sağ sol hepsi var mı ?

Hüseyin İlkin
Gabric bu kadar iyi demedim açıkçası ama sen bu anlamı çıkartıysan sıkıntı yok. Benim izlediğim maçta hiç bir şey yapmayan Selçuk'a göre olması gereken yerde olup takımına gol kazandıran biri çok daha iyidir...

"Olması gereken yerde olduğu için."

45 dakika genelde bir şey yapmayıp, olması gerektiği yerde olduğu için mi kötüler arasından çıkarmamız lazım Gabric'i ? Selçuk demişken, benim kötülerim arasında yer almıyor kendisi.

Neyse, hoca kötülerden birini çıkaracaktı; kötülerden birini de çıkardı.

Serdar A
25.09.2009, 23:10

Eğer korksa idi maç 2-0 biterdi . Daha iyisi olsun istedi , sahadaki organizasyonsuzluğa müdehale etmek istedi ancak çözümlemeleri hatalı oldu .

irfanb
3G `ye gecisin faturalarini ödüyoruz agir agir.

ceserdar
Bu kadar harcanan paraya, bu kadar futbol oynamak çok kötü. Rakip yarı sahanın sağına sezonda başından beri ilk defa herhalde Yattara ile topu götürebildik.

lazkopatfaroz
Yattara çok büyük bir ihtimal

bilmiyorum yüzünü görmedım.. yattara olsa bile sevmıyorum o adamı. sevılecek bır tarafı yok. zaten yüzünü kapatmıs utancından :D

lucarelli
yaw şu galatasaraya 6s demeyin, fenevliler öyle diyor.. 5s desenize.. beş tane atmadık mı bunlara biz?:)
Ama işin gerçeği, 5s bize bu sene fark atar.. çok kötü bir hoca ve kondüsyonu sıfır olan oyunculara sahibiz.
o zaman 8S diyelim Bayern 8 atmisti:) bu arada bu aksamki maca bu kadar takmayin ve tekrar izleyin HUSIIN GO.LEK takimi 2*0 dan sonra kesti, ince isciligin alasini yapti, inanin bu aksam OY-NA-TIL-MA-DIK 5-6 lik olacak mac berabere bitti

vatandas61
25.09.2009, 23:11
bu takima yilmaz vural lazim, iyi bir t.d. diye degil. Iyi adam samarlar, ünalin yerine onu alsak broosu bir günde adam eder.

Erdal
Sahada geriden hemen hemen bütün müdahaleleri tek hamlede yapıp takımı atağa kaldıran , neredeyse sıfır pas hatasıyla oynayıp top çıkaran , hem ilerde hem geride sürekli basıp aklı başında pas yapmaya çalışan bir Selçuk için şu maçta yapılan "hiç birşey yapmadı" , "sahada sıfırdı" gibisinden yorumları okudukça el insaf diyesim geliyor.Ayıptır.

Erdem, senin Selçuk için yazdıkların benim Şenol hoca için yazdıklarım hükmünde kabul görüyor sanırım:)....Sen yazma artık bu konuda...Selçuk bana göre bu kadronun en değerli oyuncusu...

Serdar A
Ben Colman a fena takmış vaziyetteyim...Bir de Mahmut Aksu'ya....Bu hafta açıklama yapmaz ise darılacağım...Bu arada Aykut Demir sağ bek değilmi idi yahu? Yoksa sağ sol hepsi var mı ?

Erdal abi tahtaya ideal 11'ini yazıyorsun , boş kalan bir yer varsa Aykut'u oraya koyabilirsin .

Cafer Bulur
25.09.2009, 23:12
Niçün??

Zaten Alanzinho en önemli özelliği olan,adam eksiltme özelliğini de kullanmadı bu akşam..Uyarı gelmiş bir yerlerden anlaşılan.
Kullanmadi degil kullanamadi alanzinho.

Formsuz oldugu belli olan alan i kritik bir skorda oyuna almasi yanlisti.

Önceki haftalarda 4-0 ve 2-0 öndeyken oyuna almiyorsun ve bu macta sol kanada hapsediyorsun.

Alanzinho nun yanlis bir transfer oldugu ve az zararla elden cikarilmasi gercegi var ortada...

winner
Biz tarafa olduğumuz için bazen göremiyoruz.Maçı birlikte izlediğim fenerli kardeşim ilk yarı sonuna doğru"gabriç gol dışında yok dedi",ikinci yarı son değişiklik yapılacakken "Alanzinho'yu alabilir dışarı" dedi.

mhayri

Colman yalancı mantı gibi bişey...
mantı ama içi boş...
Gol atsa da boş atmasada ...Duruş bozukluğu var saha içinde
yalandan pres yapar gibi bacak kaldırmalar falan...
eğer çıkacaksa Colman çıkıp alan girmeliydi...

Emrah Akcagöz
O yorumu yapan maçı izlememiş herhalde..

magicyattara
G.birligi üstümüze geldi ama dogru dürüst 1 pozisyona bile giremedik.

Bu takim savunma yapmasini bilmedigi icin normal sartlarda gs ye yenilir.

Maçı pür dikkat izledim.
2-0 öne geçtikten sonra,G.birliği defansif olarak daha fazla önlem aldı,5 adam hiç çıkmadı defanslarından.Kontrataklarımıza izin vermediler.
Biz akıllı olsaydık sabaha kadar oynasak,gol atamazlardı.
Onlar geride fazla adam tutunca biz üzerlerine gittik.Yediğimiz 1. gol skandal resmen.Kapanan takım o golü yemez,kapanmayı bile beceremedik.Bu konuda haklısın.

Bir de maçın tempolu bölümlerinde biz daha etkin oluyoruz.G.birliği geride olmasına rağmen ilk yarının son bölümlerinde tempoyu düşürüp bizi uyuttu ve kalemize gelmeye başladı.
Oyunu kontrol edemiyoruz maalesef..

bordo61
25.09.2009, 23:13
Gabriç gol dışında iyi değildi ama Gokhanı alması bence yanlıştı Tv'den anladığım kadarıyla Cale'yi almaya kalkıp taraftar baskısından

Yattara ya dönmesi çok ilginç bir hamle oldu ama Yattaranın o maçı çevirebileceğine gram inanmıyordum ki öyle de oldu

reisoğlu61
25.09.2009, 23:13
bugün maalesef hocamizin yaptigi oyuncu degisiklik hatalari nedeniyle maci kaybettik.

bordo61
25.09.2009, 23:14
Acaba izleme komitemiz Aykutu,Bilali izleyip sonra kasetleri çöpe mi attılar.

Erdal
Erdal abi tahtaya ideal 11'ini yazıyorsun , boş kalan bir yer varsa Aykut'u oraya koyabilirsin .

Şimdi yarın fb ye imzalar sonra biz de ona küfür ederiz tıpkı Özer e ettiğimiz gibi...Genel olarak "tanıdıklarla" alış veriş yapmama üzerine kurulu bir transfer politikamız var... 70 milyar mı idi bu çocuğun maliyeti Serdar?

reisoğlu61
Gabriç gol dışında iyi değildi ama Gokhanı alması bence yanlıştı Tv'den anladığım kadarıyla Cale'yi almaya kalkıp taraftar baskısından

Yattara ya dönmesi çok ilginç bir hamle oldu ama Yattaranın o maçı çevirebileceğine gram inanmıyordum ki öyle de oldu
yattaranin yaptigi ortayi umut degerlendirebilseydi yine kahraman yapardik yattarayi

Aker
Uzun süre defans yapmayı beceremiyoruz. Hücum oynasaydık 60-70 dakika, kazanabilirdik.

Cafer Bulur
25.09.2009, 23:15
Bu arada yattara yi oyunda kaldigi süre icinde begendim,elinden geleni yapti.:)

Alanzinho out,yattara in.:)

bordo61
Aykut gerçekten iyimiş Sanırım Hami önermişti bize onu Bide Halil Şanlı her programda haber yapıyordu bu oyuncuyu alın diye

Suha
gençlere tebrikk..ne top oynadı adamlar..hurşit midr nedir..adam paçavraya döndürdü..futbol nsl oynanır gençleri izlesinlerde örnek alsınlar..

Serdar A

Gökhan sahada yok , sol kanat yok , Yattara girip ne yapacak ? Gerçekten bu söylediğinde haklısın . Yoksa hoca bu adamın süper kahraman olduğuna inanacak hali yok ya ...

Varlıbaş61
25.09.2009, 23:16
Maçı pür dikkat izledim.
2-0 öne geçtikten sonra,G.birliği defansif olarak daha fazla önlem aldı,5 adam hiç çıkmadı defanslarından.Kontrataklarımıza izin vermediler.
Biz akıllı olsaydık sabaha kadar oynasak,gol atamazlardı.
Onlar geride fazla adam tutunca biz üzerlerine gittik.Yediğimiz 1. gol skandal resmen.Kapanan takım o golü yemez,kapanmayı bile beceremedik.Bu konuda haklısın.

Bir de maçın tempolu bölümlerinde biz daha etkin oluyoruz.G.birliği geride olmasına rağmen ilk yarının son bölümlerinde tempoyu düşürüp bizi uyuttu ve kalemize gelmeye başladı.
Oyunu kontrol edemiyoruz maalesef..

aynen doğru...
gençler 2-0 da sonra defansını hiç ileri çıkarmadı..
ikinci yarı risk alır bizde golleri buluruz diye düşünmüştüm halbuki..
tebrikler Doll

Koray
Aykut Allah'tan sağ bekte oynamadı o kadar diyorum...

Sol bekte oynamasına rağmen o ters ayağıyla nasıl da ataklara katıldı.

Bu arada kendisi Trabzon'lu bildiğim kadarıyla...

bordo61
Şimdi yarın fb ye imzalar sonra biz de ona küfür ederiz tıpkı Özer e ettiğimiz gibi...Genel olarak "tanıdıklarla" alış veriş yapmama üzerine kurulu bir transfer politikamız var... 70 milyar mı idi bu çocuğun maliyeti Serdar?

İki yıldır Nac Breda’nın Hollanda 1. liginde formasını giyinen Ümit milli futbolcunun babası Kenan Demir çarpıcı açıklamalar yaptı.

95 Bin Eoruya Alınmadı

Trabzonspor’un uzun süre gündeminde olmasına rağmen transfer etmediği Aykut Demir ile ilgili babası Kenan Demir çarpıcı ve düşündürücü açıklamalar yaptı. Demir, bugüne kadar yıldız oyuncuların nasıl Trabzonspor’un elinden kaçtığının da aslında acı gerçeklerini anlattı. Trabzon’un merkez köylerinden Karlıklı olan baba Demir oğlunu içi acıyarak G.Birliği’ne getirdiğini söyledi.

Demir, oğlu ile Trabzonspor adına Mahmut Aksu’nun görüştüğünü ancak bir daha haber alamadıklarını ifade ederek, “Oğlum Hami Mandıralı’nın Ümit milli takımdan öğrencisi. Sırf Trabzonspor’a gelmek için Nac Breda ile kontratını yenilemedi ve serbest kaldı. Sadece 95 bin Euro yetiştirme parasıyla G.Birliği’ne gitti. Kendiside buradan yıllık 250 bin TL alacak” dedi.

Sivas Ve Bursa Da İstedi

Savunmanın her tarafında oynayan ve özellikle sağ kenarda üstün bir performans gösteren Aykut Demir’i Ertuğrul Sağlam Bursasspor’a, Bülent Uygun ise Sivasspor’a çok almak istedi. Ancak Trabzonspor olayı olmayınca Hollanda’nın Mastricht kulübünün teknik direktörü Fuat Çapa’nın ısrarı üzerine G.Birliği kulübüne transfer oldu. 3 maçtır başkent kulübünün formasını giyinen 21 yaşındaki gurbetçi gazeteler tarafından haftanın karmasında yer aldı. Son Beşiktaş maçında Holosko’ya adım attırmayan Aykut Demir için bugün Trabzonsporluların içi acıyor.

Yanal Da Çok İstemişti

Baba Kenan Demir Aykut’u Ersun Yanal’ın Manisaspor’da iken istediğini ancak bu transferin bir türlü gerçekleşmediğini söyledi. Aykut Demir’in bordo-mavili formayı giymesini çok istediğini belirten Kenan Demir, “Bir gün bunu mutlaka gerçekleştirmek istiyoruz. Trabzonsporlu yetkililerle hiçbir zaman para konuşmadık. Oğlum iki yıl Hollanda 1. liginde aralıksız futbol oynadı. Milli takımda Hami Mandıralı’nın öğrencisi. Beni koyu bir Trabzonspor taraftarı olarak üzen olay yetenekli gençleri Trabzonspor neden elinden kaçırıyor” diye konuştu.

Buyur Erdal Abi

vatandas61
hocanin alan icin söyledikleri:
Tepkisini normal buluyorum. Böyle 20 dakika oyundan alınınca üzülmesi ve tepki göstermesi normal. Bunun nedeni taktikseldi, performans değil

(Medyatrabzon)
bayiliyorum su hocanin son 10 dk taktiklerine. Hatirlayacaginiz gibi 2 hafta önce 90dk oyuna aldigigi alana taktik anlatiyordu.
Bu hoca hasta ya.

winner
Aykut Demir en etkilisiydi gençler'in, ikinci yarı oyun giren Hurşit de çabuk ve birebiri etkili bir oyuncu.Nereden bulur cavcav bu adamları...

futbalski60
Orta sahada rakibi yine ısırmadık yahu bir faul bile izleyemiyoruz hiç bir şey yapmıyorsun omuz vur indir yere.

Fair Play Liginde açık ara şampiyon olacağımız garanti.

Gb de Tozo top kesmese de bizim oyuncuları yaptığı faullerle korkuttu bunlara ihtiyacımız var.

Cafer Bulur
25.09.2009, 23:17
Bila oyuna girerke,61 lere dikkat dedim ve golü yedik.

Ulan bilal o golü bize degil,3 eziklere atmaliydin,atmalisin.:)

Sylva da sagolsun sana iyi yardim etti.

Nedir bu 61 lerden cektigimiz yahu?

Serdar A

Ayıp ama gerçekten . Bu adam daha bir kaç ay önce kulübün kapısına kadar geldi beni alın diye , bonservissiz . Belki 250 belki 300 bin lira maaş ile . Ayıptır günahtır , bu kaçıncı ?

Ayrıca sırtında 61 numara yok . Helal olsun Aykut'a . Giymesin 61 numarayı , gerek yok .

Hotaman
Zorla yetişebildiğim maçtan ancak eve gelebildim. Oldukça açım, boğazım da ciddi mana da sızlıyor. Otobüs kartı almak yerine maç biletini tercih ettiğim için uzunca bir mesafe de yürüdüm. Bunları neden yazdım, yapmam gereken zaten bunlar. Peki futbol takımımız ne yapıyor?

Öncelikle; lamı cimi yok Gençlerbirliği harbi harbi bir futbol takımı olmuş, topu ayaklarına aldıkları zaman ataklarının bitmesini bekledik. Topu kaybetmelerini değil. Her zaman ki 61 numaralar korkulu rüyamız oldu. Sadece hucüm da değil defansta da. Yine de kabul edemiyorum. Kötü oynamamıza rağmen 2-0 öne geçmişiz bu maçı kazanamazsak hangi maçı kazanacağız!

Bugün Ceyhun'un asla bir ön libero olamayacağını gördüm. Ne top kazanabiliyor ne de pas trafiğine katılabiliyor.
Gelelim Ferhat'a hep bindiren bir bek istiyorduk ya hani, işte size Ferhat ancak defansif yönde Cale'nin yarısı kadar başarılı değil.
Colman'a ayrı bir parantez açıyorum, gelişim nasıl gösterilir, bunun açık bir örneği...

Değerli Hocam bana göre Alan'ı oyuna alman (o mevki için) hataydı. Onu oyundan alman için ise hata kelimesi yeterli olmuyor!
Bu arada sevgili Serdar, bu takım top kullanmak isteyen hiçbir takımı kolay kolay yenemez. GS maçı büyük maç olduğu için ne olacağını kestiremem. Ancak top kullanmak isteyen takımları yenmemiz çok güç.

Ahmet Faruk
25.09.2009, 23:18
Al Colmanı, koy Yattarayı...
Ne gerek var Gabriçi çıkartmaya...

Adamlar ortadan gelemiyor, kanata yayacak belli...Eee, niye boşaltıyorsun kanatlarını...

Ulan yeter anasını satayım ya, bir tane değişikliğini de takdir edelim...
Bir tane değişiklik için de taraftarın en azından 3 de 1i "Ben de bunu yapardım, bu işte" desin...

Yok arkadaş yok...
Hiçbirşey yok...

winner
Nerden bulduğunu anladım biz önerilip almadığımız adamları kovalıyor.akıllı adam...

batugol
aynen doğru...
gençler 2-0 da sonra defansını hiç ileri çıkarmadı..
ikinci yarı risk alır bizde golleri buluruz diye düşünmüştüm halbuki..
tebrikler Doll

stattamıydınız bilmiyorum ama
söylediklerinize katılamayacağım
ilk yarının son 15 dakikası top gençlerde iken sadece bir oyuncuları defansta idi oda orta saha yuvarlağı içinde

Ömer Kaya
Bir cuma maçı bir 3 puan daha:alkış::alkış:

Teşekkürler sadri şener:alkış:

Teşekkürler hugo bross:alkış:

Teşekkürler Alanzinho:alkış:

Cafer Bulur
Aykut Allah'tan sağ bekte oynamadı o kadar diyorum...

Sol bekte oynamasına rağmen o ters ayağıyla nasıl da ataklara katıldı.

Bu arada kendisi Trabzon'lu bildiğim kadarıyla...
2 golü de aykutun kandindan attik,cok iyi degildi aykut.

Bek dedigin önce savunmasini yapacak,aykut bunu beceremedi....

Travelair
25.09.2009, 23:19
Camiaya, kulübe, takıma o kadar çok "İhanet" eden var ki... Hangi birini düzelteceksin...

reisoğlu61
25.09.2009, 23:20
tükürdügünü yalayan bir teknik direktör istemiyoruz

lucarelli
25.09.2009, 23:21
Zorla yetişebildiğim maçtan ancak eve gelebildim. Oldukça açım, boğazım da ciddi mana da sızlıyor. Otobüs kartı almak yerine maç biletini tercih ettiğim için uzunca bir mesafe de yürüdüm. Bunları neden yazdım, yapmam gereken zaten bunlar. Peki futbol takımımız ne yapıyor?

Öncelikle; lamı cimi yok Gençlerbirliği harbi harbi bir futbol takımı olmuş, topu ayaklarına aldıkları zaman ataklarının bitmesini bekledik. Topu kaybetmelerini değil. Her zaman ki 61 numaralar korkulu rüyamız oldu. Sadece hucüm da değil defansta da. Yine de kabul edemiyorum. Kötü oynamamıza rağmen 2-0 öne geçmişiz bu maçı kazanamazsak hangi maçı kazanacağız!

Bugün Ceyhun'un asla bir ön libero olamayacağını gördüm. Ne top kazanabiliyor ne de pas trafiğine katılabiliyor.
Gelelim Ferhat'a hep bindiren bir bek istiyorduk ya hani, işte size Ferhat ancak defansif yönde Cale'nin yarısı kadar başarılı değil.
Colman'a ayrı bir parantez açıyorum, gelişim nasıl gösterilir, bunun açık bir örneği...

Değerli Hocam bana göre Alan'ı oyuna alman (o mevki için) hataydı. Onu oyundan alman için ise hata kelimesi yeterli olmuyor!
Bu arada sevgili Serdar, bu takım top kullanmak isteyen hiçbir takımı kolay kolay yenemez. GS maçı büyük maç olduğu için ne olacağını kestiremem. Ancak top kullanmak isteyen takımları yenmemiz çok güç.
Sayin Renkdasim, kardesim hakem icin yorumun nedir (ciplak gozle gordun)?

Varlıbaş61
25.09.2009, 23:21
stattamıydınız bilmiyorum ama
söylediklerinize katılamayacağım
ilk yarının son 15 dakikası top gençlerde iken sadece bir oyuncuları defansta idi oda orta saha yuvarlağı içinde
statta değildim
tv'den gördüğüm bu...
top bize geçince adamların defansı her zaman yerinde idi...hiç boş yakalayamadık..
ama çıplak gözle izleyen birinin dedikleri daha doru olacaktır elbet..

oguzhanssan
25.09.2009, 23:22
valla maçı izleyen biri olarak söliim. 1 puan bile çoktu bize. gençler tek kale oynadı resmen.ama ceyhun hiçbişi yapmadı ya.bu TD de alanzinyo yu yedi.ikinci giren herifi çıkarıp neden yattarayı alırsın anlamıyorum ki.çıldırdı tribünler.

ayrıca. kesinlikle ts ye profesyonel amigo lazım.tezahürt yapmaktan aciziz. bu işi en iyi beceren bjk lılar açıkçası. yani hiç tezahürat yok ya.ezberlenmiş şiir gibi tezahüratlar olamaz ya.. öıldırdım bugün...

bordo61
Adamı Yetiştirme parası 95.000 euro vermeyip almadık ya sırf takıma gelmek için sözleşmesini yenilememiş

Yazıklar olsun ya bu kaçıncı ya

asimavi
hugo broos ...maçı aldı gençlere hediye etti remen...

....bir maçta teknik adam yanlışları bu kadarmı bariz olur...

...sen git sağ kanadın aksarken umuttan sağ kanat yapmaya çalışırken...solda gayet güzel oynayan birde gol atan gabrici çıkar ...aynı mevkiye alanzinhoyu al...sağ taraf yine boş....sonrada gününde olan gökhanı çıkar serkanı al ve solda oynat...

....son 10 dk gayet sağlıklı ve formda yattara yı oyuna al ....ben yattaradan böyle bir performans beklemiyordum açıkcası gayet formdaymış adam en az 45 dk oynarmış....

......yani 2. yarının başında umut çıkıp yattara girseydi maç en az 3-1 4-1 olurdu ....bu kadar yanlış hamle bi anda nasıl yapılır çözmek çok zor...

....2. yarı sürekli baskı yiyoruz broos da bizim gibi maçı izliyor ...hiç bir hamle yok...bu mudur teknik adamlık...

Lazistan
25.09.2009, 23:23
İBB ve Antalya maçından sonra istifa deseydik !! kahinliğiniz o zaman tutmadı mı mağlubiyettemi kahinlik taslıyorsunuz !!!
Isim vardi daha demin okudum yazini forumu takip etseydin zamaninda benim o maclardan sonrada bu hoca yine ise yaramaz aldanmayim dedim. Bu hocayi halida koruyan varya bize ne oluyorsa oh oluyor.

Timur
25.09.2009, 23:24
tükürdügünü yalayan bir teknik direktör istemiyoruzIste bu...

Muhalif
25.09.2009, 23:24
Ah ilk 10 dakikada bir gol bulsak her takımı yeneriz hikayesini de rafa kaldırdık bu maçla. Emin olun Antalya golden sonra 5 dakika içinde 2. yi bulsa geçen haftaki maç da berabere biterdi. HEr maç 1 tane Slyva'nın gol yedirme opsiyonu oluyor zaten. Adaletli, formayı çalışana veren hoca! da bir tek Slyva konusunda adalet ölçüsünü yitiriyor yanlışlıkla herhalde.

Gençlerbirliği yenilmesi zor bir takımdı. Ama asıl zor olan Gençlerbirliği karşısında 2-0 öne geçebilmekti. 2-0'dan 2-2 ye geliyorsa maç bu bizim sandığımız kadar iyi bir takım olmadığımızı gösterir. Hasılı kelam Gs'de Elano-Baros çıkıp Nonda-Keita giriyor ve maç dönüveriyor. Bizim ise 8 yabancının birisi sözde kalede duruyor ki her maç bir hatası var, sahadaki diğerleri de ortalama idare ediyorlar. 3 ü yedek kulübesinde, 1 i de tribünde. Yabancı katkısı olmadan şampiyon olmayı düşlüyorsak Bilbao gibi bir madde yazalım anayasamıza bu takımda yabancı oyuncu forma giyemez diyelim hiç değilse bir farkımız olsun. Yok aksine günümüz futbolunda kaliteli yabancılar olmadan şampiyon olunmaz diyorsak 8 tane alıp 2-3 ünden yararlanacağına 3 tane alalım her maç 11 de olup, maç çevirecek adam olsunlar.

Başka da diyeceğim yoktur.

mhayri
25.09.2009, 23:25
Haftaya Ferhat kesilir Cale oynar...
Peki refleksleri son derece zayıf olduğundan dolayı haftalardır gol yemeden
maç bitirmeyen Silva da kesilebilirmi?
Bilmem...

Hotaman
Sayin Renkdasim, kardesim hakem icin yorumun nedir (ciplak gozle gordun)?
Kale arkası olduğu için sağlıklı bir yorum olmayabilir; Umut'a yapılan iki tane bariz faulü es geçmesi ve ben kornerim diye bağıran iki takım adına iki topa aut kararı vermesi aklımda kalanlar. Ancak bu maçtan puan kaybetmemizde son sorgulanacak isim bence.

Orhan Aydın
yine sahada taraftarı kadar galibiyeti istemeyen bir Trabzonspor vardı.alışkınız o yüzden fazla koymadı bu beraberlik.2-2 olduktan sonra şişirmeye başladılar komik ve sinir bozucu bir durumdu.ayrıca bross yine bir bek değişikliği yapacaktı gol yeyince yattarayı soktu.alanzinhoya yaptığı tek kelime ile ayıptı bence.

poetricus
25.09.2009, 23:26
Bu arada yazıldı mı bilmiyorum; ikinci golü atan Bilal Çubukçu da iki yıl önce beğenmeyip geri gönderdiğimiz futbolculardan biridir.

Erdal
Mahmut Aksu nedense "tanıdıklarla" alışverişi sevmiyor...Mesela Alan için 4 milyon Gabriç için 2.5 i sayıyoruz ama Murat Ceylan için Abdullah a 100 bin olmaz 50 verelim deyip bir de at pazarlıkçısı yapıyoruz uşağı...Bu yıl 5 milyona fb nin aldığı Özer i 1.5 milyona almıyoruz. Sözleşme uzatma bedava alırız belki diyoruz...90 bin Euro ya Aykut u almıyoruz. Farabi forumda aylardır yalvarıyor Aykut diye...

Şimdi bu tabloda biz hala hoca mı konuşmalıyız? Ben öyle düşünümyorum...Kandırmayalım kendimizi....Bu arada affet beni Ersun hoca.....

asimavi
....anlaşılan o ki ...sadri başkan ..devre arasında tekke ve şenol güneşi birlikte getirecek ...bari o zamana kadar idare edebilse broos efendi...

sessizkral_1
GABRİÇİN çıkma sebebi HASTA olması

bordo61
25.09.2009, 23:27
Slyva'nın refleksleri zayıf falan değil o kafasında kuruyor eğer bu gol diyorsa hiç hareket etmiyor eğer kurtarırım diyorsa hareket ediyor

poetricus
Bir noktada yanıldım:
Devre arası; "TS böyle devam ederse yenilir." demiştim, ama maç berabere bitti.

Ayhan Yüksek
Berbatsın çok kötüsün rezilsin buna rağmen 2-0 lık skoru yakalıyorsun, ondan sonra sakin oynaman gerekirken ayağı birbirine dolaşan saçmalayan iki pas yapamayan yine sensin bu nasıl büyüklük yakışmadı bize, kötü olmamıza rağmen yakaladığımız skor üstünlüğünü korumalıydık. Selçuk gerçekten güzel ve özverili oynadı ama maşallah kötü oynadı diyenler hatta gönderilecekler listesine yazanlar çok hayret ediyorum sadece, Ceyhunu hiç beğenmedim top kesmiş farktan kurtarmış hikaye, onla başlayabilecek her pozisyon hatalı pasları yüzünden kalemize atak olarak geri döndü,okadar rahat pozisyonlarda okadar hatalı paslar verdiki şaşırmamak elde değil,daha maç başladı ilk saniyeler bomboş topu rakibe atıyor.

bordo61
25.09.2009, 23:28
Mahmut Aksu nedense "tanıdıklarla" alışverişi sevmiyor...Mesela Alan için 4 milyon Gabriç için 2.5 i sayıyoruz ama Murat Ceylan için Abdullah a 100 bin olmaz 50 verelim deyip bir de at pazarlıkçısı yapıyoruz uşağı...Bu yıl 5 milyona fb nin aldığı Özer i 1.5 milyona almıyoruz. Sözleşme uzatma bedava alırız belki diyoruz...90 bin Euro ya Aykut u almıyoruz. Farabi forumda aylardır yalvarıyor Aykut diye...

Şimdi bu tabloda biz hala hoca mı konuşmalıyız? Ben öyle düşünümyorum...Kandırmayalım kendimizi....Bu arada affet beni Ersun hoca.....

Herkesin Kızdığı Halil Şanlı Ben bildim bileli Aykut Demiri öneriyor yıllardır ya Hatta ona buz adam derdi programlarında

batugol
25.09.2009, 23:28
statta değildim
tv'den gördüğüm bu...
top bize geçince adamların defansı her zaman yerinde idi...hiç boş yakalayamadık..
ama çıplak gözle izleyen birinin dedikleri daha doru olacaktır elbet..

zaten bizim de sıkıntımız burada yatıyor biz topu aldığımızda yavaş çıkıyoruz ve biz çıkana kadar onlar kademeye giriyor defans yerleşiyor

lucarelli
25.09.2009, 23:29
Bu arada yazıldı mı bilmiyorum; ikinci golü atan Bilal Çubukçu da iki yıl önce beğenmeyip geri gönderdiğimiz futbolculardan biridir.
Yerinde bir karar..

poetricus

Erdal Abi;
Tanıdık Engin Baytar'ı aldık; senede 1.300 veriyoruz ya.

Emrah Akcagöz
Abi gönderdikmi onu geçen sezon ilgilenmiştik ama almamıştık birde h.berlinin takımında oynadığı maç sayısından fazla gol atmıştı galiba yanlışmı hatırlıyorum..?

Aker
Kale arkası olduğu için sağlıklı bir yorum olmayabilir; Umut'a yapılan iki tane bariz faulü es geçmesi ve ben kornerim diye bağıran iki takım adına iki topa aut kararı vermesi aklımda kalanlar. Ancak bu maçtan puan kaybetmemizde son sorgulanacak isim bence.

Bende maçtaydım ama bence hakem çok kötüydü.

Lazistan
GABRİÇİN çıkma sebebi HASTA olması
ben iyi bir doktor biliyorum ama Nijeriyada, hemen yollayim tek sartim orada kalsin, Broos-Tayfun-Gökhan-Umut-Baskan ve yönetimide alsin bi zamet

Serdar A
Umarım şu an itibarıyla süper ligin en iyi savunma oyuncularından biri olarak görüntü veren Aykut Demir başkanımızın dikkatini çeker ve daha önce bedelsiz olarak almamamız biraz vicdan sızlatır . Belki böyle bir durumda bir kaç milyon vererek Gençler'den bonservisini alma şansımız da olur .

Erdal abim , şu meseleyi köşende bir ele alsan ... Sağır kulaklar işitir mi ?

Hakikaten yeter . Aykut alınmış alınmamış önemli değil , inkar edilemeyecek şekilde seçici geçirgenlik var ve komisyon hesapları dönüyor .

Lütfen okuyanlar beni mazur görsün , çok yakında kasamıza astronomik boyutlarda nakit akışı başlayacak . Mevcut yönetim harcama planlamasında bu derece bulanık bir ortam olmasından rahatsız olmuyorsa , ben bu yönetimin orada bulunmasından rahatsız olurum .

Raskolnikof
25.09.2009, 23:30
bu zafer yelen denilen adam alınırken sakatmıy dı ?

Muhammed
25.09.2009, 23:30

Bana sorulmamış ama cevap vereyim. 95 bin euro yetiştirme parası verildi Nac Breda'ya.

Lazistan
25.09.2009, 23:31
Erdal Kardes diye bir dostum burada bir mesaj yazmis ellerin dert görmesin bende aynisini yazacakdim, Ersun Abi sana bagrib cok kötu konustum, gitsin dedim, yanlisimi anladim, hakkini helal et.

Erdal
Erdal Abi;
Tanıdık Engin Baytar'ı aldık; senede 1.300 veriyoruz ya.

Hocam Engin i isteyenlerdenim bu arada :)....Ne desem boş...Neyse Allah'tan elde var Selçuk...

bordo61
Bana sorulmamış ama cevap vereyim. 95 bin euro yetiştirme parası verildi Nac Breda'ya.

Yukarda ben haberini yazmıştım burdada babasının isyanı var

http://www.takagazete.com/haber.php?id=23143

oguzhanssan
vallahi anlamadığım şu..bu takım nasıl oldu da o kadar gol attı rakiplerine.
2. yarı başladığında resmen gençlerin baskısını yedik ve HB gökhanı çıkarığ serkanı aldığında skora yattığı anlaşıldı.
ancak yine de gol geliyorum diyordu. gençler o kadar iyi top tutup kullanıyordu ki ceza sahamızın önüne gelmeleri
çok vakit olmuyordu. golü yemeden hemen önce cale soyundu ve tüm tribün çıldırdı, herkes skora yattığını anladık TD nin.
gölü yedikten sonra ise daha ısınmayan yattara oyuna girecek dediler bir anda değişmişti herşey. yanımdaki arkadaşıma da ,kale arkasında idik, kesin alan ı alır yattara ole girer dedim ve çıktı.ama topla iyi oynayan her takım ts yi darmadağın eder.
bunu anladım açıkçası. sylva ya birşey solememe gerek yok. tamam belki de yenecek goller diyebiliri bazıları ama
bari yat be adam da bişi yapmaya çalıştığını görelim.
hakem ise en son solenecek kişidir.

Orhan Aydın
25.09.2009, 23:33

abicim bizim sorunumuz ne zaman yönetimsel olmadı ki

batugol
maçta yanımdaki arkadaşıma dedim ki
bu kadar kötü futbolla zaten rezil olduk hiç olmazsa 3-2 yenilmeyelim de daha fazla rezil olmayalım
gençleri tebrik ediyorum
maçı gerçekten haketmişlerdi
onların adına yazık oldu

Engin Koltuk
Maçın hakemle falan ilgisi yoktu arkadaşlar. Gençler bizden üstün oynadı malesef. Adamlar iyi pas yaptı, yardımlaştı ve beraberliği bizden çok haketti. Gerçi doğru dürüst pozisyonları yok ama bizim de yok. Gökhanın çıkarılması, sonrasında 2-2 olmuşken Alan ın çıkarılması taraftarı çıldırttı. Yine de taraftar iyiydi. 90 dakika bağıran bir bölüm vardı maçta.

Sami Kuk
25.09.2009, 23:34
COLMANI forvet oynat hocaaa GoLL kraLı oLur....

Mustafa K. Demirbaş
Yine bir Cuma maçı
25 Eylül 2009 / 22:56

Futbol Federasyonu'ndan yapılan açıklamaya göre ligde 8. haftanın programı şöyle:

2 Ekim Cuma:

20.00 Trabzonspor-Gaziantepspor (Hüseyin Avni Aker)

Lazistan
O macda 2-0 ken Gencler heb sol tarafimizdan geliyordu, Ferhat dökuldu resmen, cikar Caleyi koy. Sonra yaptin gibi Gökhan i cikar Serkan i koy tamam, Alanzinho olayi neyin nesi anlamadim.

Muhammed
25.09.2009, 23:35
Hocam Engin i isteyenlerdenim bu arada :)....Ne desem boş...Neyse Allah'tan elde var Selçuk...

Selçuk'un hakkını vermek lazım çok iyiydi. Colman'da tam gol atınca helal olsun adam gol atmayıda öğrendi artık ceza sahasına giriyor diyordumki demez olaydım.

Emrah Akcagöz
25.09.2009, 23:35
Selçuk'un hakkını vermek lazım çok iyiydi. Colman'da tam gol atınca helal olsun adam gol atmayıda öğrendi artık ceza sahasına giriyor diyordumki demez olaydım.
Gol sayısı 3 oldu..:confused:

mhayri
25.09.2009, 23:36
Trabzonspor Başkanı Şener, takımının 2-0 öne geçtiği maçta skoru koruyamamasına üzüldüğünü söyledi. Gençlerbirliği'nin iyi oynadığını belirten Şener, "Burada galip gelmek zorundaydık ama olmadı." dedi. Şener, sonradan oyuna giren Alanzinho'nun oyundan alınmasıyla ilgili bir soruya ise, "Ben almadım, hoca aldı." şeklinde cevap verdi.

Buyrun burdan yakın...Hocaya sorun mu demek istedi acaba :)

lucarelli
Hala israla soyluyorum bir hakem bir takimi ancak bu kadar dusurur!

Hasan ZAİMOĞLU
Yine bir Cuma maçı

Futbol Federasyonu'ndan yapılan açıklamaya göre ligde 8. haftanın programı şöyle:

2 Ekim Cuma:

:alkış::alkış::alkış::alkış: eğer bu böle olurda gs maçı pazar olursa vay babaaan anaan kemüğüne (ZKC)

Gökhan KAN
Forvetlerimizden biri mutlaka duvar olabilmeli..Kahe yi tebrik ediyorum çok etkiliydi..

Lazistan
Yine bir Cuma maçı

2 Ekim Cuma:

yahu ne olacak isterse yarin sabah 8 de oynasin, daha iyi olur kabus cabuk biter. Her gün oynasinda bizde kurtulalim.

Varlıbaş61
25.09.2009, 23:37
Trabzonspor Başkanı Şener, takımının 2-0 öne geçtiği maçta skoru koruyamamasına üzüldüğünü söyledi. Gençlerbirliği'nin iyi oynadığını belirten Şener, "Burada galip gelmek zorundaydık ama olmadı." dedi. Şener, sonradan oyuna giren Alanzinho'nun oyundan alınmasıyla ilgili bir soruya ise, "Ben almadım, hoca aldı." şeklinde cevap verdi.

başladı gene...
anlaşıldı hocanın gitmesi yakındır...
acaba yeni kurban kim?

taner*61
Eğer bir takımda taşlarla bu kadar oynarsanız sonucun bu şekilde olduğuna bence şükretmeliyiz yolunda giden bir maçı 2-1 bile olsa 60. dakikadan sonra rahatlıkla kopartabilirdik ama Sayın Hugo Bross malesef kendi ipini kendi çekmiş ve iyi bir teknik adam olmadığını kanıtlamıştır.

toogi
HUGO yu tanıdık artık haftaya CEYHUN , FERHAT kesik HRVOJE CALE sol bek, İBRAHİMA YATTARA ilk 11 de eğer yürekli ise TONY MARIO SLYVA klübede... ayrıca hoca bu takımın başında olduğu sürece ALAN CARLOS GOMEZ DA COSTA futbolu unutur paf takımla çalım yeteneğini geliştirir.

Fatih

Sadri Başkan Hocalı cevaplar vermeye başladıysa vay halimize.

Erdal
Bu maçta hakem konuşmak ayıp olur...Ben mağlubiyette de kötü futbolda da utanmam...Ama bu maçta "hakem" falan demeye kalkarsak utanırım...Bir ara maç bir zamanlarki İngiltere Türkiye maçları gibi oldu. Umut da diyordur "Gol yesek de top orta sahaya gelse"....

Orhan Aydın
25.09.2009, 23:38

alıştıra alıştıra abi :)

bkandil
25.09.2009, 23:39
Ferhat'ın bu maçtaki halini gördükten sonra Cale'nin tek bacaklısını Ferhat'a tercih ederim. Adam bir sezon solda tek başına savaştı, yeri geldi sağ bekin yerine yeri geldi stoperin yerine kademeye girdi ama bu kadar aciz duruma düşmedi.
Ceyhun hala ilk 11 için yeterli değil.
Gabriç hasta, ne demek lazım bilmiyorum...
Defans tam bir faciaydı, alınan her top ilk fırsatta rakibe teslim edildi. En iyi pas yüzdesi Sylva'nındı...
Alanzinho'ya sabredemeyen hoca, 90 dakika boyunca Ceyhun,Ferhat ve genellikle kaçak oynayan Colman'a sabretti...

Muhammed
Gol sayısı 3 oldu..:confused:

7 maçta 3 gol bir orta saha oyuncusu için kötü değil ki.

Aker
En son suçlu kişi nasıl hakem ben anlamadım, adam alehimizde elinden geleni yaptı, e gençlerde iyi oynadı, sonuç yenilmekten son anda kurtulduk.

toogi
dikkatinizi çekerim kaleyi bulan 3 topumuz var ikisi gol birinde selçuğun şutunu direk dibinden serdar çeldi gerisi koca bir hiç

İlyas Onat
25.09.2009, 23:40
birçok arkadaş bross'u korkaklıkla itham etmiş. ilk onbir ve yapılan oyuncu değişiklikleri bunun tersini söylüyor bence. gabriç'e methiyeler dizen, song'un sağ bekte oynatılması gerektiğini söyleyen biz değil miydik? belki ceyhun yerine selçuk'u yine o bölgeye çekip serkan'la başlayabilirdi hoca; ama bence de ceyhun en iyilerimizdendi bugün.
gençler sağlam bir takım kurmuş arkadaşlar, iyi de bir hocaları var. adam dortmund, hamburg gibi takımları çalıştırmış, bundesliga tecrübesi var. dişli rakipler, dişli hocalar çok üzecek bu sezon bizi görünen o ki. umudumuz sezon arası, "bir transfer" çok çok değiştirebilir bu takımı.

Emrah Akcagöz
7 maçta 3 gol bir orta saha oyuncusu için kötü değil ki.
Ne bilim ya sinirden ne dediğimi ben biliyomuyum..:S

Engin Koltuk
Gol attın da vermedi mi hakem ben anlamadım esas? hakemle ne alakası vardı maçın. adamlar bizden iyi oynadı bu kadar basit.

Varlıbaş61
takımımız kötü idi ama
mhk ve federasyon üzerinde etkili bir yönetim gelmedikçe ne yapsak boş boş boş...

abdullah6134
25.09.2009, 23:41
yahu hakem benim aklıma bile gelmedi nerden çıkarıyosunuz bunları suç ve suçlu arıyosanız illa hakemden önce neler bulursunuz neler.hakem dediğiniz gibi kötü niyetli olsa Ferhat2ın pozisyonunda penaltı verebilirdi gayet...

Serdar A
Gabric ve Ferhat'ı bu maça göre silip atmak bana mantıklı gelmiyor . Bu futbolcular takıma büyük yıldız transferleri olarak gelmedi . Gelişim gösterip zamanla takımın önemli parçası olacaklar .

Taraftar sabır gösterirse milli takıma yıllar yıllar sonra bir tane sol kanat oyuncusu göndeririz .

magicyattara
Mahmut Aksu nedense "tanıdıklarla" alışverişi sevmiyor...Mesela Alan için 4 milyon Gabriç için 2.5 i sayıyoruz ama Murat Ceylan için Abdullah a 100 bin olmaz 50 verelim deyip bir de at pazarlıkçısı yapıyoruz uşağı...

Yok onun menejerini beğenmemişti.Eğer tanıdıkları bir menejer olsaydı alacaklardı..

Aker
25.09.2009, 23:42
Ben gençler oynamadı demiyorum hatta galibiyeti kaçırdılar ama hakemde alehimize yönetmeye devam etti.

karim@benzema10
25.09.2009, 23:42
alanzinho'dan daha çok içe katederek etkili olabilen bir oyuncu yani bu oyuncudan sol tarafta bize faydalı olmasını beklemeyin.Hugo'da basına verdiği demeçlerde de buna değindi fakat halen sol kanatta oynamakta ısrar etmesini tuhaf ve ilginç buldum.Önce ki yazımda da belirttiğim gibi bu kadro ile başarıya ulaşmamız imkansız,yabancı ve yerli oyuncularımızın bizi farklı bir noktaya sürekleyecek klasda olmadıkları aşikar;oyun organizasyonu olarak rakibi kendi sahasına mahkum etmemiz mümkün değil,bu kadro yapısı ile daha çok geride bekleyen ve kontraatağa dayalı bir futbol ortaya koyabiliriz zira 2-0 öne geçtikten sonra daha rahat ve sakin olması beklenirken oyuncularımızın kalite eksikliğinden dolayı tedirgin bir görüntü çizmesi ile GB'nin akın akın ve organize ataklar ile geldiler.gb'nin oyunda hegemonya kurmasında ve ts'u sürklase etmesinin sebebi defansta oynayan oyuncuların;SONG ve FERHAT'ın topu sürekli ileriye doğru şişirmesi ve orta alandaki oyuncularımızın;COLMAN,SELÇUK ve CEYHUN ağır olması ve insiyatif alamamasıdır.Ayrıca HUGO'nun umut bulut gibi yetenekleri kısıtlı olan bir oyuncuyu SAĞ kanatta oynaması aciz oynamamızın bir diğer sebebi olarak sıralayabiliriz.

bu sene lige havlu arttğımız bir gerçek artık seneye zirveye oynamak için KADRO'da revizyon yapmamız kaçınılmaz olmuştur zira HOCA'nın gönderilmesi ile bu işlerin hallocağını inananlar varsa yanılıyorlar.

mhayri
25.09.2009, 23:43
Gençlere karşı fener 2-0 yapsa maç nasıl biterdi?
Elcevap: 2-0
Gs öne geçse ne olurdu?
Elcevap: 5-2
Biz ne yaptık?
ezildik beraberliği zor kurtardık...
İşte aradaki fark...

irfanb

Hocayi da ben almadim sen aldin. :)

champions
Hoca maçı falan vermedi arkadaşlar.Harbuzinin golü gelene kadar da hiç fena sayılmayacak bir deplasman takımı görüntümüz vardı. Ne zaman ki o golü yedik herşey altüst oldu. Sabaha kadar oynasak "Gençler saldıracak Trabzon çaresizce direnecek" gibi bir görüntü vardı.

Antalya maçındaki oyunla 1 puan iyiyken daha kötüsüyle aldık 1 puanı.Bu futbolla galibiyeti içine sindirebilecek var mıdır bilmiyorum. 1 puanı bile ne kadar hakettiğimiz tartışılır. Takım bu kadar işte. Sağ kanadımız yok solda bu maçlık aksadı falan ama bütün iş ortasahada bitiyor. Colman ve Ceyhun zekalarını evde unutmuş gibiydiler.Gabric ve Selçukda beklentinin altında kalınca ortaya karın ağrısı bir maç çıktı.

Senin 4 milyonluk adamdan alamadığın verimi Gençler 50-100 binlik adamlardan alıyor. İş bilmek farklı birşey.

Bu ortasaha yapısı, olmayan sağ kanat ve ilerideki bu kısırlıkla devre arasını nasıl getiriririz bilemiyorum. Hayrolsun sonumuz.

Ahmet Faruk

Yok Abi nerde...

Üst üste 3 maç kaybettik demedi de, oyun oynamadık demedi de, şimdi mi diyecek...

Ders almış başkan :eek:, der mi hiç?

Orhan Aydın
2-0 dan sonra öyle farka gidecek pek pozisyon bulamadık gökhanın çıkmasıyla gençler tamamen kontrolü ele geçirdi oyunu yarı sahamıza yıktı.

Engin Koltuk
birçok arkadaş bross'u korkaklıkla itham etmiş. ilk onbir ve yapılan oyuncu değişiklikleri bunun tersini söylüyor bence. gabriç'e methiyeler dizen, song'un sağ bekte oynatılması gerektiğini söyleyen biz değil miydik? belki ceyhun yerine selçuk'u yine o bölgeye çekip serkan'la başlayabilirdi hoca; ama bence de ceyhun en iyilerimizdendi bugün.
gençler sağlam bir takım kurmuş arkadaşlar, iyi de bir hocaları var. adam dortmund, hamburg gibi takımları çalıştırmış, bundesliga tecrübesi var. dişli rakipler, dişli hocalar çok üzecek bu sezon bizi görünen o ki. umudumuz sezon arası, "bir transfer" çok çok değiştirebilir bu takımı.

Kadroya bakarsanız, nasıl defansif bir kadro çıkardığını görürsünüz. ancak nasıl ki hücum sadece hücum oyuncuları ile yapılmıyor, defans da sadece defans oyuncuları ile olmuyor. Ceyhun, Selçuk, Colman çok geri yaslandılar 2-0 dan sonra. Orta sahada top yapacak kimse kalmadı. Defansdan çıkamadık.

Erdal
25.09.2009, 23:44
Gabric ve Ferhat'ı bu maça göre silip atmak bana mantıklı gelmiyor . Bu futbolcular takıma büyük yıldız transferleri olarak gelmedi . Gelişim gösterip zamanla takımın önemli parçası olacaklar .

Taraftar sabır gösterirse milli takıma yıllar yıllar sonra bir tane sol kanat oyuncusu göndeririz .

Keinlikle katılıyorum...Kötü olmak futbolda var...Rakip ters gelir aklınız bir poziyonda kalır vesaire....Kötü olmayı anlarım...Ben Colman ı anlamıyorum... Yanından adam geçerken seyretmesini anlamıyorum....

lucarelli
25.09.2009, 23:44
Gol attın da vermedi mi hakem ben anlamadım esas? hakemle ne alakası vardı maçın. adamlar bizden iyi oynadı bu kadar basit.
ilk yarida Umut a verilen sari kart (ki; Umut`un sahada olus nedeni hucum pres) , orta saha da lehimize verilmeyen, g.b. ye verilen gereksiz , anlamsiz faul karalari...

bkandil
25.09.2009, 23:46
Bu maçta hakem konuşmak ayıp olur...

Hakeme kalmadan bitmeliydi iş...
Fakat takıldığım başka bir nokta var...
MAçın başında Selçuk sakatlanınca topu taca attık, G.Birliği oyucusu tacı 2 metre geriden attı diye gereksiz yere taç el değiştirdi...
İkinci yarı G.Birliği oyuncuları hemen her tacı 3-4 metre ileriden kullandı, hakemden hiç ikaz gelmedi...

Enes
Bu maçta hakem konuşmak ayıp olur...Ben mağlubiyette de kötü futbolda da utanmam...Ama bu maçta "hakem" falan demeye kalkarsak utanırım...Bir ara maç bir zamanlarki İngiltere Türkiye maçları gibi oldu. Umut da diyordur "Gol yesek de top orta sahaya gelse"....
Erdal abi doğru diyorsun Biz üstüste 3 pas yapamayalım,defanstan şişirilen toplarla hucüm etmeye çalışalım ,umuta orta saha yardım etmesin ,hocamız kimsenin anlayamadığı bişeyler yapmaya çalışsın biz ise hakemi sebep gösterelim gerçekten komik..

Fatih
Keinlikle katılıyorum...Kötü olmak futbolda var...Rakip ters gelir aklınız bir poziyonda kalır vesaire....Kötü olmayı anlarım...Ben Colman ı anlamıyorum... Yanından adam geçerken seyretmesini anlamıyorum....
Ortasahada Colman varsa onu rahat ettirecek iki adam ihtiyaç var.Yine söylüyorum 2 sene oldu bu adamın nasıl bir futbolcu olduğunu anlamadım.

mhayri
25.09.2009, 23:47
Şu Colman'a takan sadece iki kişimiyiz şu koca forumda...
Yoksa bir gol bütün kusurları silip atıyormu ne dersiniz Erdal bey?

abdullah6134
ahhh hoca o Ferhat Cale değişikliğini 5 dk önce yapsaydın...

irfanb
Broos, Alanzinho'nun oyundan alındıktan sonraki davranışları için ise şunları söyledi:
"Alanzinho'nun oyundan alındığı sırada yaptığı hareketi kabul edilebilir buluyorum."

Her oyuncu degisikligi sonrasi böyle manzaralara hazir olalim simdiden.

Emrah Akcagöz
25.09.2009, 23:48
Ha gayret abi az daha zorla Colman yüzünden berabere kaldık de :D

Erdal
Hoca maçı falan vermedi arkadaşlar.Harbuzinin golü gelene kadar da hiç fena sayılmayacak bir deplasman takımı görüntümüz vardı. Ne zaman ki o golü yedik herşey altüst oldu. Sabaha kadar oynasak "Gençler saldıracak Trabzon çaresizce direnecek" gibi bir görüntü vardı.

Antalya maçındaki oyunla 1 puan iyiyken daha kötüsüyle aldık 1 puanı.Bu futbolla galibiyeti içine sindirebilecek var mıdır bilmiyorum. 1 puanı bile ne kadar hakettiğimiz tartışılır. Takım bu kadar işte. Sağ kanadımız yok solda bu maçlık aksadı falan ama bütün iş ortasahada bitiyor. Colman ve Ceyhun zekalarını evde unutmuş gibiydiler.Gabric ve Selçukda beklentinin altında kalınca ortaya karın ağrısı bir maç çıktı.

Senin 4 milyonluk adamdan alamadığın verimi Gençler 50-100 binlik adamlardan alıyor. İş bilmek farklı birşey.

Bu ortasaha yapısı, olmayan sağ kanat ve ilerideki bu kısırlıkla devre arasını nasıl getiriririz bilemiyorum. Hayrolsun sonumuz.

Sorun da bu ya Faruk.

Bir sene sonra ve bunca harcanan paradan sonra "Sabaha kadar oynana Gençler saldırır Trabzon kontrataktan bulursa atar" noktasına gelmemiz asıl sorun...Ve biz bu noktaya bu akşam gelmedik...Serdar haklı gs yi bu Lig'de yenme ihtimali en fazla onal takım biziz...Çünkü tek becerebildiğimiz şey gs nin en zayıf yönü...

LazAnisT
Onura yol verelim artık.Adam U 18 de şampiyoluk yaşadığımız kadronun en başarılı elemanı.Bence şansı fazlasıyla hakediyor.

Fatih
25.09.2009, 23:49
Broos, Alanzinho'nun oyundan alındıktan sonraki davranışları için ise şunları söyledi:
"Alanzinho'nun oyundan alındığı sırada yaptığı hareketi kabul edilebilir buluyorum."

Her oyuncu degisikligi sonrasi böyle manzaralara hazir olalim simdiden.
Yattara'nın davranışını da Tjıkuzu'nun 10 gün geç gelmesini de kabul ediyordun Broos.Bu adamda disiplin sorunu var.

Cafer Bulur
ilk yarida Umut a verilen sari kart (ki; Umut`un sahada olus nedeni hucum pres) , orta saha da lehimize verilmeyen, g.b. ye verilen gereksiz , anlamsiz faul karalari...
Umut o pozisyonda kirmizi kart bile yiyebilirdi,adami resmen bicti.

Onun disinda hakem özellikle ikinci yarida bazi takdir haklarini rakipten yana kulllandi ama bu galip gelmemize engel olacak nitelikte degildi bence...

Hotaman

Gabric zaten kendini bu maçta da gösterdi.
Ferhat'a gelince bek oyuncusunun temel öğesinden çok uzak. Defansif anlamda yararlanamazsak hucümun bir anlamı yok bence. Hatta şöyle şonanizt bir laf da edeyim, bugün sol bekte vasat üstü bir Cale olsaydı yediğimiz iki golu de yemezdik.

Raskolnikof

ersun hocanın başına gelenleri mi kasttin???

Ahmet Faruk
Rakibin hocasıyla bizim hoca aynı zamanda gelmiş.

Bizimkiler durmadan top şişirdi, adamlar top çevirdi.
Hem de biz daha kaliteli kadroyuz.

Şu takımda başarılı olamamak mesele...
Anlamak zor.

Gavur bi Ziya Doğanımız oldu.
Hadi bakalım hayırlısı.

Oruç
Maçı kaybedişimizin en büyük nedeni sol kanatta Ferhat'a yeterli desteğin verilemeyişidir. Gabriç'in yerine oyuna Cale alınsa bu maçı her şeye rağmen kazanırdık. Bu kadar açıktı bu. Ama hoca taraftarı fazlaca dinliyor olmalı ki Alanzinho'yu tercih etti ve bugün puan bırakmış olduk. Geçmiş olsun. Cale beke, Ferhat onun önüne geçseydi eğer kötü futbola rağmen biz bu maçı alırdık. Yazık oldu.

Emrah Akcagöz
25.09.2009, 23:50
Sorun da bu ya Faruk.

Bir sene sonra ve bunca harcanan paradan sonra "Sabaha kadar oynana Gençler saldırır Trabzon kontrataktan bulursa atar" noktasına gelmemiz asıl sorun...Ve biz bu noktaya bu akşam gelmedik...Serdar haklı gs yi bu Lig'de yenme ihtimali en fazla onal takım biziz...Çünkü tek becerebildiğimiz şey gs nin en zayıf yönü...
Nedir abi o..?

Sönmez Özlü
Hücum gücü ortalamanın üstünde olan Gençlerbirliği'ne karşı darmadağın olan Ferhat'ı Galatasaray'ın karşısında görmek isteyen var mı?

İşte bu yüzden ille de Cale diyoruz.

Gökhan KAN
Yattara'nın davranışını da Tjıkuzu'nun 10 gün geç gelmesini de kabul ediyordun Broos.

Bu adamda disiplin sorunu var.
Bütün Belçika bu adamın disiplinli olduğunu söylüyordu halbuki..

Mustafa Önal
25.09.2009, 23:51
1 puanlık bile oyun ortaya koymadık. bu kadar vasat oynamaya hakkımız yoktu. adamlar her bölgede ısırdı bizi. ayakta kalan iki oyuncumuz vardı onlarda umut ve ceyhundu. 2 sinde 3 hareketi komple yapacak kapasitede olmadığını var sayarsak aldığımız 1 puan çok bile. 2-0 dan maç vermeyi kabullenmek zor ama bu oyunla yapacak bişey yok.

geçtiğimiz sezon oyuncu kazanmayı puan kaybına tercih eden hocamız vardı. bu sezon bir çok oyuncumuzu sezon ortası gelmeden kaybetme tehlikesi kapıda. bunun ekonomik zararı bizim için can sıkıcı olabilir. oyuncu değişiklikleri tam bir fiyasko .

Ahmet Faruk
Onura yol verelim artık.Adam U 18 de şampiyoluk yaşadığımız kadronun en başarılı elemanı.Bence şansı fazlasıyla hakediyor.

Adam daha 18 e giremiyor Abi.
Şimdi çıkıp kaleyi alsa tam başarı hikayesi olur...

Hey gidi adaletli hoca....

Serdar A
Ferhat'a gelince bek oyuncusunun temel öğesinden çok uzak. Defansif anlamda yararlanamazsak hucümun bir anlamı yok bence. Hatta şöyle şonanizt bir laf da edeyim, bugün sol bekte vasat üstü bir Cale olsaydı yediğimiz iki golu de yemezdik.

İlk yarı Song'un önünde hangi kanat futbolcumuz oynuyordu ?

İkinci yarı Ferhat'ın önünde hangi kanat futbolcumuz oynuyordu ?

Şimdilik sorularım bunlar .

Emrah Akcagöz
25.09.2009, 23:52
Allah var g.birliği kanatları çok iyi kullanıyor ama he bi biz kullanamadık iki kanadı birden..:S

muratd61
25.09.2009, 23:52
herşeye rağmen kazanabilirdik bu maçı ama slyva saolsun maçı verdi.tamam oynayan gb bakan bizdik ama frikik golüne kadar çok ciddi bi pozisyonları yoktu sadece top onlardaydı o kadar.maçı yorumlarsak : daha öncede söylediğim gibi 90 dk da 2-3 şut atcak diye bu ağır ve ne defansif nede ofansif hiçbirşey yapmayan hüseyini de bize mumla aratan ceyhun artık ilk 11 de çıkmamalı yerine gerekli cezasını para ve tribüne çıkarak alan tjikuzu oynamalıdır.sağbek song oynamamalı o yaşta orayı kaldıramaz düşünsenize GS maçında ardanın karşısında oynadığını.ayrıca hocayı anlamakta zorluk çekiyorum adam hiç tanımıyor bu takımı resmen.2-2 olmuş maç sana gol lazım alanzinhoyu çıkarıp yattarayı alıyosun oyuna.yani 1 hücumcu çıkıyo diğeri giriyo yaptığın hamlenin değeri sıfır ayrıca alanzinhoyu da sövmekten beter ediyosun.kartı olan vede daha etkisiz olan umut çıkmıyo da ilk kez istekli gördüğüm gökhan çıkıyo çok garip.ferhat da çok kötüydü bugün haftya cale oynatılabilir caleyi de kaybetmemek lazım sonuçta.

neticede bu takım bu yıl 2 maç kazanır 1 maç berabere kalır öyle 3-4 maçlık galibiyet serisini biraz zor yakalarız gibime geliyor.herşeye rağmen slyva uyumasa ankaradan 3 puanla dönebilirdik ama olmadı malesef :(

Cafer Bulur
25.09.2009, 23:53

Önünde farkli oyuncularin oynamasi ferhat a hursite karsi madara olma hakki tanir mi?

Ferhat in sayesinde bu aksam hursiti tandim.:)

Oruç
25.09.2009, 23:54
Hücum gücü ortalamanın üstünde olan Gençlerbirliği'ne karşı darmadağın olan Ferhat'ı Galatasaray'ın karşısında görmek isteyen var mı?

İşte bu yüzden ille de Cale diyoruz.

Ferhat sol kanatta yalnız kaldı ve sonuçta kötü oynadı. Gabriç-Alan değişikliği yerine, Gabriç-Cale değişikliği yapılmış olsa bu maç 0-2'den 2-2'ye gelmeyecekti. Ne gabriç ne de Alan Ferhat'a destek verdiler.

abdullah6134
fehat'ı normalde çok beğenmekle beraber bu akşamki maça özel bu dediğine sonuna kadar katılıyorum.bugün Cale olsaydı skor böyle olmazdı.gol gelmeden hemen önce zaten hoca da alıyordu Cale'yi bu değişiklik olsaydı 5 dk erken Alanzinho sorunu da ortaya çıkmamış olacaktı.Tek derdimiz bir maç daha 61 numaraya hasret kalmak olacaktı.ama insan bazen kötüyü bile ne kadar arıyor di mi. o yüzden gençler deplasmanından alına bir puan bence altın değerindedir ve çok samimi söylüyorum istanbul takımları da bu deplasmanda 3 puan yüzü göremeyeceklerdir.

Erdal
Nedir abi o..?

Defansın arkasına atılan uzun toplar....

arifberkay
akşamımı gecemi zehir edenlerin haftaları ayları zehir olur inşallah

lucarelli
25.09.2009, 23:55
...sonuc olarak bu aksam ilk 20-25 dakika topu kosturan, kanat kullanan bir takim vardi sahada, sonrasinda ise; hakemin de yanlis kararlariyla karsisindaki takimi real zanneden, panik yapan, kotu kalecisi olan ama; ne olursa olsun 2-2den sonra bile Husiin Go.lek in engelledigi bir takim vardi.

Fatih
Serkan niye yoktu?

Dogan
İlla ki sizin de dikkatinizi çekmiştir,

Bugün Trabzonsporda hiç Trabzonlu oyuncu forma giymedi. Gençlerbirlğinde bile iki Trabzonlu vardı.

Oruç
25.09.2009, 23:56
Bu maçta eleştirilmesi "bana göre" en mantıksız isimlerin başında Colman geliyor. Ondan önce kaleci var, Ceyhun var, Alan var. Var da var... Colman'a çok var yani.

batugol
25.09.2009, 23:56
takım olarak bu kadar kötüyken ferhatı eleştirmeyi doğru bulmuyorum

muratd61
25.09.2009, 23:57
1 puanlık bile oyun ortaya koymadık. bu kadar vasat oynamaya hakkımız yoktu. adamlar her bölgede ısırdı bizi. ayakta kalan iki oyuncumuz vardı onlarda umut ve ceyhundu. 2 sinde 3 hareketi komple yapacak kapasitede olmadığını var sayarsak aldığımız 1 puan çok bile. 2-0 dan maç vermeyi kabullenmek zor ama bu oyunla yapacak bişey yok.

geçtiğimiz sezon oyuncu kazanmayı puan kaybına tercih eden hocamız vardı. bu sezon bir çok oyuncumuzu sezon ortası gelmeden kaybetme tehlikesi kapıda. bunun ekonomik zararı bizim için can sıkıcı olabilir. oyuncu değişiklikleri tam bir fiyasko .

ceyhun mu ayakta kaldı ? başka bi maç izledim ben sanırım

Sönmez Özlü
Farklı başlıklarda sürekli dile getiriyorum. Belki milyon kere söyledim. Ama tekrar etmekten alamıyorum kendimi.

Bu maç şunu hatırlatmalı bize: Bek dediğimiz oyuncu, savunma oyuncusudur. Bir bekin görevi, rakibin kanat akınlarını kesip topu ileri aktarmaktır.

İyi orta yapması, hücuma çıkması/çıkabilmesi, ofansif gücü ve benzeri özellikleri lüks özelliklerdir. Bunların varlığı şüphesiz yararlıdır. Ama, 1'in sağında yer alan bütün sıfırlar gibi, sadece o 1'in ortadan kalkmasıyla büsbütün değersiz kalır.

Daha açık söyleyelim: Hücuma çıkamayan bek olur. Savunma yapamayan bek olmaz.

Sol bek mevkiinde yıllarca yokluk çektik. Cale geldi, oh dedik. Sonra birden dünü unutup beğenmemeye başladık... Ofansa katkısı yokmuş...

Halbuki Mustafa Keçeli 10 yıl öncesinin Roberto Carlos'u idi. Halbuki Evra yedek kulübemizde idi...

Ferhat'a yüklenmek değil benim derdim. Ferhat'ın Trabzonspor'da olması iyi bir şey... Alternatiftir. Hücum gücü zayıf takımların karşısında oynar. Rotasyon olur vs...

Ama Cale ile Ferhat arasındaki fark, fark değil, uçurum.

Cale'yi iki maçta harcadılar. Ferhat tek maçta harcansa ne yazar? Aynı hesapla kırk beş saniyede harcanması bile normal...

Şimdi olağan düzene dönmek gerek... Güçlü takımların karşısında Ferhat oynayamaz. Cale bir an önce takıma yeniden kazandırılmalı.

Ve bir hafta kadar önce dile getirdiğim bir iddiayı tekrar ediyorum: Cale giderse, muhtemelen bir beş yıl daha, yerine onun kadar iyi bir oyuncu bulamayacağız.

Vesselam...

magicyattara
Ortasahada Colman varsa onu rahat ettirecek iki adam ihtiyaç var.Yine söylüyorum 2 sene oldu bu adamın nasıl bir futbolcu olduğunu anlamadım.

Mehmet Çakır'ı tercih ederdim demişti Serdar Bali,bende buna katılmıştım taa geçen sezonun başıydı.Forum karışmıştı o zamanlar.
Colmancılar ve Anti Colmancı olmakla suçlanan ben karşı karşıyaydık.
Bana katılan tek Allah'ın kulu yoktu o zamanlar.
Açık söylemek gerekirse bu Colman,o Colman'dan çok daha ileride:)
Colman bu kadar,fazlası olmaz.
Yalnız şunu da itiraf etmem gerekir;karşı karşıya pozisyonlarda ki vuruş yeteneği ve rahatlığına hayranım.:)

Emrah Akcagöz
Defansın arkasına atılan uzun toplar....
Aksilik gibi o maçtada uzun top atmazlar bizim oyuncular..

Timur
Antep ve Galatasarayda 61 numarali formayi giyen futbolcu var mi?

abdullah6134
25.09.2009, 23:58
...sonuc olarak bu aksam ilk 20-25 dakika topu kosturan, kanat kullanan bir takim vardi sahada, sonrasinda ise; hakemin de yanlis kararlariyla karsisindaki takimi real zanneden, panik yapan, kotu kalecisi olan ama; ne olursa olsun 2-2den sonra bile Husiin Go.lek in engelledigi bir takim vardi.

hocam çok taktın hakeme bence yoktan yere polemik yaratma istersen..hepimiz Trabzonspor'u destekliyoruz ama öyle bariz bir hakem ezmesi yoktu bugün.Umut'un sarısı da en hafif şekliyle sarıydı....

parlayan
25.09.2009, 23:58
Resmen elimizdeki 3 puanı Gençlere verdik.
gabric-alanzinho ve gökhan-serkan değişiklikleri çok saçmaydı..
bence serkan girip sağbeke alınmalı song da çıkarılıp barış, alan veya yattara oyuna alınmalıydı.
song ve serkan sağ kanadı tıkadı. alanzinho da sol tarafta hiç bulunmadığından hücum tamamen tıkandı ve 1 puana razı olduk..
ve yattara girerken songun çıkması gerekirdi ama alanzinho çıkarıldı. alanzinhoyu beğenmem ve bence takıda olmamalı ama oyuna aldıysan o şekilde çıkartmayacaksın.
ferhat bu maç kötüydü. hemen silip atmaya gerek yok. aksine daha fazla şans verilmeli. elimizdeki özellikle türk gençlerin kıymetini bilelim.

ve son olarak bence iki golde de sylvanın hatası yoktu..

umarım gereken dersler çıkartılır bu beraberlikten..

iso_4939
25.09.2009, 23:59
yav benım anlamadıgım sen ıyı oynayan ve gol atan adamı neden dısarı alırsın hemde takım ıyıyken gelde cıldırma allah askına...

irfanb
25.09.2009, 23:59
Serkan niye yoktu?

Serkan mi ?
Gökhan`in yerine oyuna girdi ya.

antagonist
26.09.2009, 00:00
Serkan mi ?

İrfan abi, Gökhan sahada mıydı?
:)

muratd61
26.09.2009, 00:01
bence hugo devre arası ceyhun-serkan değişikliğini yapsaydı orta sahada bu kadar teslim olmazdık.hatta song-tayfun değişikliği de olabilirdi ek olarak.song atakları durdurma konusunda idare etti ama topu ileri iyi oynayamadı.

Suayb
:) Ilk defa Trabzonspor'un deplasman macina gittim.. Güzeldi..

Ama Gabric cikinca olay benim icin bitmisti zaten... 2-1 ondeyken, Alanzinhoyu alirsaniz, ve cift yonlu oynayabilen bir oyuncu,
Gabric cikarsa.. Iste ozaman boyle orta saha mucadelerinde havlu atarsiniz.. Ben sahsen 90 dakika Gabric gibi oyuncum olsun, cikarmam
oyundan.. Zaten degisikligi gorunce: Allah sonumuzu hayir eylesin demek kaldi.

Ki hayir eyledi.. En azindan bir puan.. Allah'a sükür...

:) Yattaranin ortasinda BIR Allah'in kulu bire BIRINCI direge gitmezmi.. :) Sasirdim kaldim.. Eger forvet olarak, ofansif oyncular olarak, defans arkasinda saklanirsaniz pozisyonda bulmaniz zor... Gol atmaniz her halukarde zor olur..

Beni en cok uzen taraftar organizasyonu oldu..

Belkide zevk meselesi.. Ben maci yasayan taraftar toplulugundan acayip hoslanirim.. Macin icinde olan...

Ve yenildimi.. Elaleme atmayan.. --> :) Bu beni cok uzdu.. Berabere bittiyse, adamlara laf atmya gerek yok.. Adam
gibi yenilgini kabul edersin, klasina yakisir bir sekilde ayrilirsin..

Diyeceklerim bukadar..

Ama eylendim.. Mac sonu kofte ekmek ve ayran iyi gitti.. Ozlemistim

abdullah6134
Mehmet Çakır'ı tercih ederdim demişti Serdar Bali,bende buna katılmıştım taa geçen sezonun başıydı.Forum karışmıştı o zamanlar.
Colmancılar ve Anti Colmancı olmakla suçlanan ben karşı karşıyaydık.
Bana katılan tek Allah'ın kulu yoktu o zamanlar.
Açık söylemek gerekirse bu Colman,o Colman'dan çok daha ileride:)
Colman bu kadar,fazlası olmaz.
Yalnız şunu da itiraf etmem gerekir;karşı karşıya pozisyonlarda ki vuruş yeteneği ve rahatlığına hayranım.:)

colman çok daha iyi olabilir..ben Colman'ı bu yönetimin yaptığı belki tek doğru iş olarak görüyorum. Colman'ın bu akşam için eleştirilen yönü en fazla rehaveti ve umursamazlığı olabilir.bu da formsuzluğunu gördüğü anda ona müdahale edebilmeyi taraftara rağmen başarabilen otoriter bir hoca ile sağlanabilir zannımca.Colman'ın isteksizliğini tartışabiliriz ama yeteneğini asla...

Mustafa Calik
Trabzonspor'un Gençlerbirliği ile oynadığı müsabakanın istatistikleri belli oldu.

Buna göre istatistikler şöyle sıralandı:

Gol: Trabzonspor: 2 � Gençlerbirliği: 2

Toplam Şut: Trabzonspor: 10 - Gençlerbirliği: 11

İsabetli Şut: Trabzonspor: 4 - Gençlerbirliği: 5

İsabetli Orta: Trabzonspor: 3 - Gençlerbirliği: 5

Faul: Trabzonspor: 17 - Gençlerbirliği: 12

Korner: Trabzonspor: 1 - Gençlerbirliği: 6

Ofsayt: Trabzonspor: 0 - Gençlerbirliği: 4

Topla Oynama Oranı: Trabzonspor:% 42 - Gençlerbirliği:% 58

Serdar A
Önünde farkli oyuncularin oynamasi ferhat a hursite karsi madara olma hakki tanir mi?

Ferhat in sayesinde bu aksam hursiti tandim.:)

Ne farklısı ? İkinci yarı ferhatın önünde kim oynuyordu ? Sorum basit , önünde rakip beki karşılayan bir oyuncu vardı da ben mi göremedim ? Aynı şekilde İlk yarı Song'un . Hangi farklı oyuncudan bahsediyorsunuz ?

İlk yarı Gabric son derece isteksiz ve etkisiz olmasına karşın pasif duruma düşen ligin en etkili kanat hücumcularından biri olan Burhan değil miydi ?

Ortada koca bir taktik hata var , bu nasıl görülmez anlamadım gitti .

lucarelli
hocam çok taktın hakeme bence yoktan yere polemik yaratma istersen..hepimiz Trabzonspor'u destekliyoruz ama öyle bariz bir hakem ezmesi yoktu bugün.Umut'un sarısı da en hafif şekliyle sarıydı....
LUTFEN BU MACI TRT3 de tekrar seyredin, bu kadar ince calisan bir hakem zor bulunur, bu top oynadik anlamina da gelmez:)

Bartuğ13
maç öncesinde çok gergindim.gençlerbirliğinin ne kadar takım olgusunu oturtmuş bir takım olduğunu biliyordum ve beraberlik de bir ihtimaldi.

çok açık birşey var ki önümüzdeki haftaki gaziantep maçını kazanmak ve bu maçı berabere bitirmek olası sonuçlardır.tek sorun olan 2-0 öne geçtiğimiz bir maçta bu kadar geriye yaslandığımız için maçın 2-2 ye gelmesiydi.

bana kalırsa gençler bu maçtan 3 puanı da hak etmişti.bitirici vuruş yapmakta sorunları var.eğer daha doğru vuruşlar yapabilseler bu maçı kaybedebilirdik.

sahadaki ilk 11 benim de ideal 11imdi.maça da çok iyi başladık fakat 2-0dan sonra psikolojik olarak geri çekilmemize bir de ortasahadaki elamanlarımızın pasifliği eklenince tüm kontrolü rakip ele aldı.gayet gereksiz top kayıplarıyla saçma bir gol yedik.

takımın 2-0 önde olması demek takım kötü oynarken hamle yapmayı engellemez.broos burda bir faul yapmış oldu zaten.
oyuna alanı alınca takımın dengesi bozuldu.zaten ilk yarıda umut sağ kanatta boşuna durmuştu.hiç etkili olamamıştı.alanı aldı,umut forvete geçti.

aslında 55-70 arası topa hakim olduk,pozisyon aradık ama golü bulamadık.sonra hakimiyeti yeniden onlara verdik.
ferhat zaten rezalet bir maç oynuyordu.yapması gereken bir müdahaleyi yapamadı ve sarı kart aldığı o faulde sylva da izleyince akla zarar ama görüntüsü muhteşem bir gol yedik.ferhat sadece bununla kalmadı.
85.dakika civarında gördüğüm kadarıyla yine aynı oyuncudan çalım yedikten sonra az daha bir penaltıya sebebiyet verecekti.
ferhatın savunmasında büyük eksiklikler var.takım geriye yaslanınca da bu eksikler kabak gibi ortaya çıktı ve iki gol yedik ama daha fazla da yiyebilirdik.kaldı ki tüm ataklarını oradan yaptılar.

broos aslında hamle yapacaksa böyle yapabilirdi.61.dakikada gökhanı alıp oyundan serkanı sokacağına caleyi sokabilirdi ferhat yerine,yada serkanı ferhat yerine sokabilirdi.egemeni sol beke,songu ortaya serkanı sağ beke çekebilirdi.

orda yaptığı ikinci fauldü.takım tek forvet oynayamıyor.umut rakip stoperlerin arasında yeniden ezilmeye başladı ve sonucunda 2-2yi bulmuş oldular.

son 10 dakika taraftarın rezillikleriyle geçti.bodrumda alem yapan yattarayı sahaya istediler.zorla aldırdılar ve yerine alanzinho dışarı çıktı ki bu broosun 3. ve en büyük faulüydü.oyuna aldığın adamı dışarı çıkartmayacaksın.hele ki sen gol arıyorsun.hiç bir mantığı yok.tek yaptığı alanzinhoya defol git bu takımdan demek oldu bu hamleyle.

yattara girdi ve taraftar da saçmalamaya devam etti.adam bomboşken orta yapacağına çalıma girdi ve topu kaybetti,sırf çalıma girdi diye alkışlar geldi taraftardan.adam mahvediyor takımı.bu takımdan gitmesi gereken bir numaralı adam.ama bugün ispat etti ki yattara değil futbolu bırakana,ölene kadar bize rahat yok.bu taraftar onu bırakmaz.

maalesef öyle ki bunu söylediğim için allah beni affetsin,bazılarına yattara mı allah mı daha büyük desen,durup bir düşünecek adamlar var tribünlerde ve içimizde.kimse onun verdiği zararın farkında değil.ilah yapmışlar kendilerine.yazıklar olsun bunu yapanlara da.

maçın sonunda rakip yine goller kaçırdı ve tribün yine saçmalamaya başladı.o oyuncular öyle veya böyle bizi götürecek sezon sonuna kadar yuhalamak neden?başkana küfretmek neden?fatih tekke die bağırmanın şimdi bir önemi var mı?bir yaptırımı?6-0lık maastricht maçında bağırsaydınız.şimdi değil.

bunlardan daha acı olanı o küfür eden adamlar,90+3te allahın işi ya yattara alemlere akmaktan aklını biraz futbola verip bir orta kesseydi,yine allahın işi ya top yine umutun kaval kemiğine değip kaleye doğru gitseydi ve yine allahın işi ya rakip kaleci bizim tony sylvanın topları izleme olayını taklit edip de kaleye giden topun ardından bakakalsaydı ve gol atıp maçı kazansaydık o takımın lehine bağıracaklar,sevinçten deliye dönecekler ve takımdan kolbastı şovu izleyeceklerdi.

futbolu bilen bir taraftar topluluğumuz olduğunu zannederdim fakat son kırıntıları da bugün yok etti bazıları.

bu takım öyle böyle gidecek,zaten gs gibi futbol oynayan bir takımın olduğu ligde bizim hiç şansımız yok.bu sene 3.lük bile bizim için büyük başarı.olabiliriz de hiç bişey bitmediği gibi zaten gayet de normal bir sonuç.

anormal olan oyunu yönetmeyi beceremeyen bir teknik adam,yeterli isteği göremeyin futbolculara sahip olmamız,2-0dan maçı 2-2ye getirilmesine izin vermemiz.fakat bunlardan bile daha anormal bir tribüne sahip olmamız.

not:maçı izlerken yanımda olan ozana dedim ki 17.dakikadan itibaren süre nedne geçmiyor diye skorboarda baktım.eğer bu kadar bakmamı sağladıysa bu takım,bunun sonu iyi değil demiştim.bu olay 70lerde olmuştu.maalsef sonucunu da gördük.

not2:tezime devam ediyorum.bu ligde 61 numara giyilmesi yasaklanmalı.

Emrah Akcagöz
26.09.2009, 00:02
Uzun boylu oyuncu sayımızı az bunu çoğaltmamız lazım Ceyhun boylarda en az 3 oyuncu gerekli vede daha kalıplı..

irfanb
İrfan abi, Gökhan sahada mıydı?
:)

Hakkini yemeyelim Colman`a yaptigi asist güzeldi.:)

Fatih
Serkan mi ?
11'de niye yoktu?:)

muratd61
26.09.2009, 00:03
Farklı başlıklarda sürekli dile getiriyorum. Belki milyon kere söyledim. Ama tekrar etmekten alamıyorum kendimi.

Bu maç şunu hatırlatmalı bize: Bek dediğimiz oyuncu, savunma oyuncusudur. Bir bekin görevi, rakibin kanat akınlarını kesip topu ileri aktarmaktır.

İyi orta yapması, hücuma çıkması/çıkabilmesi, ofansif gücü ve benzeri özellikleri lüks özelliklerdir. Bunların varlığı şüphesiz yararlıdır. Ama, 1'in sağında yer alan bütün sıfırlar gibi, sadece o 1'in ortadan kalkmasıyla büsbütün değersiz kalır.

Sol bek mevkiinde yıllarca yokluk çektik. Cale geldi, oh dedik. Sonra birden dünü unutup beğenmemeye başladık... Ofansa katkısı yokmuş...

Halbuki Mustafa Keçeli 10 yıl öncesinin Roberto Carlos'u idi. Halbuki Evra yedek kulübemizde idi...

Ferhat'a yüklenmek değil benim derdim. Ferhat'ın Trabzonspor'da olması iyi bir şey... Alternatiftir. Hücum gücü zayıf takımların karşısında oynar. Rotasyon olur vs...

Cale'yi iki maçta harcadılar. Ferhat tek maçta harcansa ne yazar? Aynı hesapla kırk beş saniyede harcanması bile normal...

Şimdi olağan düzene dönmek gerek... Güçlü takımların karşısında Ferhat oynayamaz. Cale bir an önce takıma yeniden kazandırılmalı.

Ve bir hafta kadar önce dile getirdiğim bir iddiayı tekrar ediyorum: Cale giderse, muhtemelen bir beş yıl daha, yerine onun kadar iyi bir oyuncu bulamayacağız.

Vesselam...

altına imzamı atıyorum.APO dan sonra takıma gelen en iyi solbek cale dir aksini iddia edenin alnını karışlarım !!!

Oruç
26.09.2009, 00:03
Selçuk-Colman ikilisinin yanında oynayabilecek, onların hatalarını telafi edebilecek tek isim bana göre Serkan'dır. Serkan'ın bu ikili ile beraber oynayacağı maçlarda biz kolay kolay orta alanı rakibe vermeyiz. Ceyhun ya da Tj Serkan kadar hareketli olmadıkları gibi, topa basabilecek tipte oyuncular da değildir. Hocanın Ceyhun tercihi ve sol tarafı Ferhat'a bırakması puan kaybetmemizin en büyük nedenidir.

Raskolnikof
26.09.2009, 00:04
Trabzonspor'un Gençlerbirliği ile oynadığı müsabakanın istatistikleri belli oldu.

Buna göre istatistikler şöyle sıralandı:

Gol: Trabzonspor: 2 � Gençlerbirliği: 2

Toplam Şut: Trabzonspor: 10 - Gençlerbirliği: 11

İsabetli Şut: Trabzonspor: 4 - Gençlerbirliği: 5

İsabetli Orta: Trabzonspor: 3 - Gençlerbirliği: 5

Faul: Trabzonspor: 17 - Gençlerbirliği: 12

Korner: Trabzonspor: 1 - Gençlerbirliği: 6

Ofsayt: Trabzonspor: 0 - Gençlerbirliği: 4

Topla Oynama Oranı: Trabzonspor:% 42 - Gençlerbirliği:% 58

faul istatistiklerinde hakem etkisini hiçe saymayalım. gençler çok sert oynamasına rağmen sertliğe tek taraflı prim tanıdı.

iso_4939
bu ezıklık..saol hugo bros...

karim@benzema10
cale'nin ferhat'tan bir artısı yok,ikisi de dağınık ve teknik açıdan yetersiz oyuncular
hurşit'in karşısında cale olsa idi yine aynı enstantaneleri yaşardık.ferhat'a haksızlık
yapmayalım hurşit sol tarafta oynadığı bölümde de SONG'u süzgeçten geçirmişti.

Hotaman

Önce bütün bir değerlendirme yapayım Farabi. Ferhat ilk yarı tam önümde oynadı. Egemen iki kez kademesine girdi. 3 de golu yedik zaten.

Song'a gelince Liverpool kendisinden sağ bek olarak yararlanmış. Ancak bizim yararlanmamız mantıksız(!) nedense.

Genel bir cevap vereyim birde, ikisininde önünde kanat oyuncusu olarak dönem dönem Gabric oynadı. İkinci yarıda neyin ne olduğuna akıl sır erdiremedim. Kimin nerde ne yaptığı konusunda net birşeyler söyleyemeyeceğim.

fehat'ı normalde çok beğenmekle beraber bu akşamki maça özel bu dediğine sonuna kadar katılıyorum.bugün Cale olsaydı skor böyle olmazdı.gol gelmeden hemen önce zaten hoca da alıyordu Cale'yi bu değişiklik olsaydı 5 dk erken Alanzinho sorunu da ortaya çıkmamış olacaktı.Tek derdimiz bir maç daha 61 numaraya hasret kalmak olacaktı.ama insan bazen kötüyü bile ne kadar arıyor di mi. o yüzden gençler deplasmanından alına bir puan bence altın değerindedir ve çok samimi söylüyorum istanbul takımları da bu deplasmanda 3 puan yüzü göremeyeceklerdir.

Şunu rahatlıkla söyleyebilirim. Ferhat'ın karşısında iyi bir kanat oyuncusu varsa ondan onu durdurmasını beklememeliyiz. Bu konuda Cale ondan çok çok daha iyi.

irfanb
11'de niye yoktu?:)

Sadri Sener gibi cevap vereyim.
-Hocaya sor.Bana degil :)

Emre EFENDİOGLU
26.09.2009, 00:05
Allah aşkına Alanzinho sahada bir pozisyon hariç bir şey yaptıda ben mi görmedim ya? Alanzinho döküldü, çok haklıydı Alanzinhoyu almakta, Yattara ve o aynı anda oynamaz. Oynarsa Sivas maçı gibi olur du ve şu anda yenilgiyi tartışıyor oluyorduk. Kaleci aptalca bir baraj kurdurduysa, aptalca bir gol yediyse tüm takımın bunda suçu ne? Ha teknik direktörün hataları yok mu? Elbette var ama 2 topu düzgün atamayan topçular varken teknik direktöre daha çok sıra var!

Serdar A
26.09.2009, 00:06
altına imzamı atıyorum.APO dan sonra takıma gelen en iyi solbek cale dir aksini iddia edenin alnını karışlarım !!!

İyisi-kötüsü tartışılır , Abdullah ofansif donanımı ile Abdullah olmuştur . Savunmada ise son derece ortalama bir futbolcu idi . Zaten orta alan solu idi , 4'lü savunma o yıllarda takımımıza ve ligimize pek uygun değildi .

lucarelli
26.09.2009, 00:07
Herkese iyi aksamlar, enseyi karatmayin, ben hala hakemdeyim MUTLAKA MACI2. kez izleyin.

Erdal
26.09.2009, 00:07
Pekosbil, abi "bey" e falan gerek yok biz bizeyiz yahu:)...

Colman'ın baıyormuş gibi yapmaları beni haftalardır sinir ediyor...Onu da ben inir etmiş olacağım ki bu akşam ondan da vazgeçti..Ceyhun ağır diyoruz...Neden ağır? Colman top Ceyhunda iken alan yaratıyormu? Yoksa Ceyhuna doğru koşup halı saha maçı tadında ver top sen geç arkaya mı diyor?

magicyattara
26.09.2009, 00:08
cale'nin ferhat'tan bir artısı yok,ikisi de dağınık ve teknik açıdan yetersiz oyuncular
hurşit'in karşısında cale olsa idi yine aynı enstantaneleri yaşardık.ferhat'a haksızlık
yapmayalım hurşit sol tarafta oynadığı bölümde de SONG'u süzgeçten geçirmişti.

Ferhat'ın fizik güç ve mental açıdan Cale'den çok çok geride olduğunu söyleyebilirim.Bu akşam yediğimiz 2. gol öncesi yaptığı faul tam anlamıyla faciaydı.
Hücuma da çok iyi çıkabildiğini sanmıyorum.
Tribünden de böyle gördüm,tv'den de...
Bana güven vermiyor,acilen sol kanat Cale'ye teslim edilmeli.

Hotaman
26.09.2009, 00:09

Vesselam...

Aynı şekilde düşünüp, anlatmaya açlışıyorum. Bu lig te bir tane A kalite bek var başka da yok. Ancak biz takımda hala daha sağ bek yokken Cale neden hucüma çıkmıyor diye eleştirebiliyoruz.

irfanb
26.09.2009, 00:10
Nicin herkes Ferhat`a yükleniyor anlamadim.
Yenilen gollerde Sylva`nin hic mi hatasi yok?

Dogan
26.09.2009, 00:10
Selçuk dışında top kapabilen orta sahamız yok malesef. Bu yüzden yüzde 60larda topla oynama yaptı Gençlerbirliği. Ve yine bu yüzden Serkan sürekli oynamalı.

iso_4939
26.09.2009, 00:11
macın en ıyısı bence egemen ve gabriçdi...

Sönmez Özlü
cale'nin ferhat'tan bir artısı yok,

İnsan olarak yoktur belki. Ne bileyim, Ferhat'ın da bir sahtekârlığını görmedim. İyi çocuğa benziyor.

Futboldan bahsediyorsak, Cale'nin Ferhat'a göre artısı dediğimiz şeyi bizim sahile diksek, dünyanın en büyük haçı olur. Turistler Rio'daki İsa heykelinin yerine onu görmeye gelir akın akın...

Emrah Akcagöz
Selçuk dışında top kapabilen orta sahamız yok malesef. Bu yüzden yüzde 60larda topla oynama yaptı Gençlerbirliği. Ve yine bu yüzden Serkan sürekli oynamalı.
Selçukun yanına iki tane 1.90 boylarında seri orta saha elemanı lazım daha sert oluruz öyle..

Cafer Bulur
26.09.2009, 00:12
Trabzonsporda ilk kez sagbek oynayan song bile ferhat a oranla cok daha iyiydi.

Bu aksam ferhati izlerken yilar önce gökdenize karsi madara olusunu hatirladim....

Erdal
26.09.2009, 00:13
Sönmez, Cale varken de bu sezon o kanatttan pozisyon verdik....

Erdal
Trabzonsporda ilk kez sagbek oynayan song bile ferhat a oranla cok daha iyiydi.

Bu aksam ferhati izlerken yilar önce gökdenize karsi madara olusunu hatirladim....

Çünkü rakip o kanattan gelmedi...

futbalski60
Cale 1 sezon boyunca önünde oyuncu olmadan diri kaldı ve iyi bir istikrar yakaladı.

Geçen sezon onun kanadından fazla pozisyon vermiyorduk genelde sağdan yerdik golleri ilginçtir sağ tarafta da 2 oyuncu bulunduruyorduk.

Ferhat'ın savunma zaafı var özellikle sprinter tarzdaki oyunculara karşı etkisiz kalıyor. Bir bekin en önemli görevlerinden biri rakip oyuncuyu çizgiye indirmemektir Ferhat rakibine bu imkanı çok verdi.

Rahim.K
26.09.2009, 00:14
Dakika 16 durum 2:0 lehimize.Herkes memnundu o zaman.Maç 2:2 bitti herkes şikayetçi.Hayret bugün golcüleri eleştiren yok.İşimiz gücümüz eleştirmek.Eleştiri yapacaksak bile mantıklı yapalım lütfen.Bence bu sonucun sorumlusu Tony slyvadır.Forvetleri eleştirirken yapılan gayretleri kalecimiz için görmüyor.7 maçta yedigi hatalı gol sayısı 4-5 olmuştur.Bugün kalecimiz iyi olsaydı maçı galip bitirecektik.

mhayri
Ekrana gelmedi ama 45-75 arası topla oynama oranı sanırım 70 e 30 falandı...
Böyle ezilecek takım değiliz yahu...
Ayrıca sağlam bir Engin olsa Alanzinhonun yerine girer ve bizde bu maçı vermezdik...

Cafer Bulur
Top kapabilen oyuncumuz hüseyini bursaya gönderip yerine ts cluplarin acilis mankenligini yapan tjikuzuyu aldik.:)

hos_cocuk61
26.09.2009, 00:15
Eski mesajlarımda söylediğim sözlerim, bu takım bu sistem yani 4,4,2 ile anadoluya kolay kolay puan vermez. Skor alınır; fakat oyunumuz çok kötü bu oyunu düzeltmeliyiz, görünen o ki oyunu düzeltemedik, aksine puan kazanmamızı sağlıyan sistemi bozduk. Gökhan kötümü idi, evet kötü idi; ama çıkması hata idi çünkü Trabzonspor kötü oynuyor; fakat geçen senenin sistemi ile maçları kazanıyordu. Sistemi bozmak bir hata, takımı geri yaslamak hataların en büyüğü, değişiklikleri söyleyemeye gerek yok değişiklikler hatanın en büyüğü, puan kaybında suçlu aranıcak isi bu suçlu Broos'tur.

Erdal
Arkadaşlar sorun kanat falan değildi. İyi bir rakibe karşı oynadık. İyi bir rakiple oynadığımızda biz zeten böyle oynuyoruz...Kaldı ki bana göre böylesine kötü bir oyuna rağmen az pozisyon verdik. Tam da bu noktada ben Ceyhun u önemsiyorum...Hatta Selçuğu da...

Fatih
Ekrana gelmedi ama 45-75 arası topla oynama oranı sanırım 70 e 30 falandı...
Böyle ezilecek takım değiliz yahu...
Ayrıca sağlam bir Engin olsa Alanzinhonun yerine girer ve bizde bu maçı vermezdik...
Sağlam bir Engin Colman'ın yerine de rahatlıkla oynar.

Hasan61
Top kapabilen oyuncumuz hüseyini bursaya gönderip yerine ts cluplarin acilis mankenligini yapan tjikuzuyu aldik.:)
Bende boşuna aldık diye üzülüyordum
Belki bir işe yararda birkaç forma fazla sattırır:)

hasancolak
26.09.2009, 00:16
busene avrupada zor gıbı

Hotaman
Sönmez, Cale varken de bu sezon o kanatttan pozisyon verdik....

Buna birşey söylemiyorum kendi adıma. Cale sezona kötü başladı. Ancak geçen yıl kaç kez onun kanadında aksama yaşadık. Tek başına olmasına rağmen oldukça iyi bir performans göstermedi mi?

Dogan
Selçukun yanına iki tane 1.90 boylarında seri orta saha elemanı lazım daha sert oluruz öyle..
Boyla olmuyor o işler malesef renktaş. Olsa Ceyhun olurdu. Seri ve hırçın olacak. Yine Murat Ceylan geliyor aklıma, haftaya bi daha bi alıcı gözüyle izleyeceğim dikkatli. Hocası inş sağbek oynatmaz gene:)

irfanb
26.09.2009, 00:17
Bende boşuna aldık diye üzülüyordum
Belki bir işe yararda birkaç forma fazla sattırır:)

Adam 60 bin lira ceza yedi.
Acigi kapatmak icin mac haricinde ek is yapmasi lazim. :)

Erdal
26.09.2009, 00:17
Hangi Cale'den bahediyoruz? Geçen sene ki mi? Yoksa bu sene "sattık atıyoruz alın verin " diyerek soğuttuğumuz Cale'den mi?

Orhan Aydın
26.09.2009, 00:18

tjikuzu transferine sinirlenen kişiler vardı ben de dahil o zaman herkes ligin en iyi ön liberosuna kadar getirmişti mevzuyu ligde şu ana kadar yattaradan daha fazla bir katkısı yok

Enes Başkaya60
Tony silva macı hediye etmiştir mactan cıkarılan sonuç budur...............

Hotaman
Nicin herkes Ferhat`a yükleniyor anlamadim.
Yenilen gollerde Sylva`nin hic mi hatasi yok?
Birinci gol tam önümde oldu. Bence öyle aman aman bir hatası yoktu. İkinci golde hatalı olduğunu 120+ metreye rağman fark edebildim. O noktadan bir serbest vuruştan gol yememizin başka bir açıklaması olmasa gerek.

irfanb
26.09.2009, 00:19
busene avrupada zor gıbı

Iki hafta sonra Avrupa yakasinda 3G `nin ücüncüsüyle oynayacagiz.