PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : TSL 7. Hafta | Gençlerbirliği 2 - 2 Trabzonspor

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11]

Erdinç Dilek
26.09.2009, 12:49
he he yönetim istifa etsin. gelsin hacıosmanoğlu, yenelim yenilelim farketmez, o her hafta çıksın medya karşısında fenere yüklensin yeter di mi...en iyi yaptığı iş o benim gördüğüm..

owenank
26.09.2009, 12:49
Dün maçı stadda izledim ( 5 dakika geç girdim ve ilk golü göremedim)

Genel olarak takımda bir stres var. Top kaptırma korkusu ya da skoru koruma korkusu ile paslaşmalarda sıkıntı oluyor. Ayrıca boşa kaçıp pas isteyen pek yok. Bu hem takımın kondisyon eksikliğinden hem de sorumluluk almaktan kacmaktan kaynaklanıyor.

Orta sahada pas isteyen boşa kacan bir Ceyhun vardı ama sanırım arkadaşları ona pek güvenmiyor ki o da çok top kaybetti. Sezon başındaki performansı ile Tjkuzu, oyunu kurma ve yönlendirme açısında bu bölgede çok önemli bir katkı sağlayabilir. Ayrıca Ceyhun boyuna rağmen hava toplarında pek etkili olamadı ama orta sahada mücadele açısında en iyi isim idi.

İlk yarıdaki tek hatamız gol oldu. Onun dışında Gençlerbirliğinin etkisiz bir baskısı var idi. Biz ise son toplardaki isabetsizlikler yüzünden gol sayımızı artıramadık.

Attığımız 2. golde topu Kaheden kapan Egemen ve özellikle Gökhanın müthiş şekilde topu ileri taşıyıp Colmana resmen al da demesi vardı. Zaten iki forvetimizden topu bir tek Gökhan ileri taşıyabildi.

owenank
26.09.2009, 12:59
Solda Gabriç, sağda ise Serkanlı bir orta sahamız olmadığı sürece, Gençlerbirliği gibi koşan takımlara karşı orta sahayı teslim ederiz.

İkinci yarı oyuna giren Alanzinho sol kanatta resmen ezildi veburada mücadele de edmeyince orta saha tam olarak Gençlerbirliğine geçti. Alanzinho kesinlikle kanat oyuncusu değil. Orta sahada forvet arkası ya da forvet olarak kullanabiliriz.

Aynı şekilde Ferhat alanzinho gibi fiziksel olarak yetersiz. Sakatlanan Mustafa Pektemek yerine oyuna giren Bilal, Mustafanın oynadığı sağ kanata deği, sol kanata geçti. Solda oynayan Hurşit ise Mustafanın yerine sağ kanada geçti ve Ferhatı kalan dakikalarda resmen rezil etti. Ordan gol yedik, bir tane daha yiyorduk, ayrıca Ferhatın kademe hatalarında dolayı o kanat defans dengemizi de bozdu. son 5 dakika artık Egemen Hurşite gelip bastı.

Aslında Mustafa sakatlanıp oyundan çıkınca sevinmiş idim ama belkideonun sakatlanması bizim şansızlığımız oldu.

Golden hemen önce hocamız Ferhatın yetersizliğini farkedip Caleyi oyuna sokmak için çağırdı ama golü yiyince Ferhatı çıkartıp Caleyi sokma yerine Alan Yattara deişikliğini yaptı.

Yattaranın oyuna girmesi ile 80 dakika boyunca unutulan sağ kanattan ataklar gelmeye başladı. Umut değil de kaliteli bir gölcümüz olsa, 3. gol gelmiş ve maçı herşeye rağmen kazanmıştık.

Dün akşam bu yorumlarımı yazmadım çünkü dün izlediğim takım için yorum yazmaya gerek bile görmemişimdir. Bu takım bu sene avrupa kupalarını katılabilir ise başarıdır.

Erdal
26.09.2009, 13:01
Trabzonspor yönetilmiyor...Külübün yönetilmediği durumda takımda yönetilmez...Yönetilemiyor netekim...Trabzonspor da 7 aydır tiyatro oynanıyor...Yazmaya kalksak sayfalar sürer...Bu yönetim çok heyecanlandırmıştı beni...Olmadı...Olmayacak...Olmaz...Samimiyetin olmadığı bir yerde başarı gelmez...

murat köse
26.09.2009, 13:04
Trabzonspor yönetilmiyor...Külübün yönetilmediği durumda takımda yönetilmez...Yönetilemiyor netekim...Trabzonspor da 7 aydır tiyatro oynanıyor...Yazmaya kalksak sayfalar sürer...Bu yönetim çok heyecanlandırmıştı beni...Olmadı...Olmayacak...Olmaz...Samimiyetin olmadığı bir yerde başarı gelmez...

abi inş allah size güç kuvvet vede bolca milyonların olduğu paralar verirde. bu takım siz ve sizin gibilerin yöneteceği bir takım olur.
her yazın gercekten cok önemli ve değerli.

Orhan Aydın
26.09.2009, 13:09
olumsuz manadaki herşey ersun yanal'ın istifasıyla başladı

Erdal
26.09.2009, 13:10
Murat, gazeteci olduğuma kimseyi inandıramadım yahu :) Bir gazeteciden asla yönetici olmaz...Gelecek kuşaktan ben de ümitliyim...Diğer yandan ezellden karşı olduğum "yabancı yönetici yabancı sermaye" ihtimallerini de önümüzdeki bir kaç yıl içinde konuşmaya başlayacağız gibi görünüyor. Hatta sürmeyecek bile...

Yasin T.
26.09.2009, 13:11
2-0dan sonra neden bu kadar geri çekildik.habire uzun ve isabetsiz paslar attık.maç 2-1 ken g.ünal neden çıkar?bross hiçmi düşünmez 2.golü kalemizde görürüz diye.gol arıyoruz alanzinhoyu çıkarıyor yattarayı koyuyuor.ikisini bir arada oynat maç zaten kopmuş.

murat köse
26.09.2009, 13:13
Murat, gazeteci olduğuma kimseyi inandıramadım yahu :) Bir gazeteciden asla yönetici olmaz...Gelecek kuşaktan ben de ümitliyim...Diğer yandan ezellden karşı olduğum "yabancı yönetici yabancı sermaye" ihtimallerini de önümüzdeki bir kaç yıl içinde konuşmaya başlayacağız gibi görünüyor. Hatta sürmeyecek bile...

keşke abi öle bişi olsa yabancı yönetici ve yabancı sermaye. bunu cidden yıllardır ben düşünüyorum bir yabancı sermaye gelse ve bizi secse ama zor bir ihitimal çnk şehir potonsiyeli iş ve sosyal ve ekonik acıdan bu cok zor görünüyor abi.

Orhan Aydın
26.09.2009, 13:15
yabancı sermayenin Trabzonspor taraftarı olmasından başka ne gibi bir nedenle ilişki kurmasını bekleyebiliriz.:)

Hürgün Aygün
26.09.2009, 13:16
bir şey sorucam kaçıncılar uefa avrupa ligine idebilicek bu sene

Erdal
26.09.2009, 13:17
keşke abi öle bişi olsa yabancı yönetici ve yabancı sermaye. bunu cidden yıllardır ben düşünüyorum bir yabancı sermaye gelse ve bizi secse ama zor bir ihitimal çnk şehir potonsiyeli iş ve sosyal ve ekonik acıdan bu cok zor görünüyor abi.

Zor değil...Tam terine Rus sermayesi için en uygun biziz...Önce bjk sonra da bize teklifler gelecektir bir iki yıl içinde...Ben karşıyım...Ama çaresizlikten karşı çıkmaya mecalim yok...

Recep Alkan
26.09.2009, 13:20
Bence karşı çıkacak hiçbirşey yok abi.

Önümüzde iki yol taraftar olarak ; (şayet dediğin gerçekleşir ise)

1) Bu hşlimizle biz mutluyuz arkadaşım, şampiyonluk değil derdimiz, sabaha karşı 4 lerde lanet mesajları yazmaktan hoşlanıyoruz diyeceğiz ve gelen teklifi geri çevireceğiz,

2) ooo kimler gelmiş bizde şampiyon olabilmek için sizi bekliyorduk diyip teklifin üzerine balıklama atlayacağız.

Bu işin prosedürünü bilmiyorum, ama koskocaman İngiliz Kulüpleri Araplara kulüp satıyorsa biz neden hala yabancı duralım !!!

Oğuzhan Fidan
26.09.2009, 13:21
sözün bittiği yer 20 dk gençler uyudu 70 dk trabzon.. her değişiklikten sonra geriye giden bi trabzonspor vardı sahada.. gençlerbirliği her oyuncu değişikliğinde daha baskın oynayan taraftı.. iş hocada arkadaş

kofol
Şampiyon olalım diye yabancı sermaye gelecekse batsın öyle şampiyonluk

ilhan
Samimiyetin olmadığı bir yerde başarı gelmez...

Şu söz Ersun Yanal gönderildiğinde söylense daha gerçekci olurdu. Çünkü yönetim Ersun Yanal'ı gönderirken hiç samimi değildi.

Orhan Aydın
26.09.2009, 13:22
şehirde ayaklanma felan çıkar asker yönetime el koyar:)

biltrabzon
26.09.2009, 13:24
dünkü macin 2-0 dan 2-2 ye gelmesinin tek sebebi serkanin olmayisiydi.serkan bastan oynasa gecler bu kadar rahat oynayamazdi hatta skor daha farkli olurdu.mac 2-1 ken gencler bastirdi serkan girince ta o duran top gol oluncaya kadar yine bocaladi gencler.ne zaman mac 2-2 oldu kontrolü kaybettik.serkan cok önemli orta sahamiz icin.ceyhunun hala ne oynadigini ben cözemedim.iyi futbolcumu yada kötümü belli degil.

murat köse
26.09.2009, 13:25
Zor değil...Tam terine Rus sermayesi için en uygun biziz...Önce bjk sonra da bize teklifler gelecektir bir iki yıl içinde...Ben karşıyım...Ama çaresizlikten karşı çıkmaya mecalim yok...

abi peki rus sermayesinin bize yatırı yapması için ne gibi sebeplerin var.

abrohamoviç chelsea ye yatırım yaptı çnk ingilizlere hoş görünmek ve orada rahatca barınma için ve haklıda bir sebep.

ben düşünüyorum ne gibi bir yatırım amacıyla gelebilir diye ama bulamaıyorum.

en basiti bize gökhan ünalı alanlar buğün trabzon ve civarındaki ihalelerde söz sahibi oluyorlar ve haklıda olrak ihaleler oraya akıyor.

ama rusların ne gibi bir yatırım amacı olabilir.

LECOSSEEMRE
26.09.2009, 13:25
sözün bittiği yer 20 dk gençler uyudu 70 dk trabzon.. her değişiklikten sonra geriye giden bi trabzonspor vardı sahada.. gençlerbirliği her oyuncu değişikliğinde daha baskın oynayan taraftı.. iş hocada arkadaş

Evet katılmamak elde değil cok doğru..izlenim.

Erdal
26.09.2009, 13:26
Şu söz Ersun Yanal gönderildiğinde söylense daha gerçekci olurdu. Çünkü yönetim Ersun Yanal'ı gönderirken hiç samimi değildi.

Haklıın...

murat köse
26.09.2009, 13:26
Bence karşı çıkacak hiçbirşey yok abi.

Önümüzde iki yol taraftar olarak ; (şayet dediğin gerçekleşir ise)

1) Bu hşlimizle biz mutluyuz arkadaşım, şampiyonluk değil derdimiz, sabaha karşı 4 lerde lanet mesajları yazmaktan hoşlanıyoruz diyeceğiz ve gelen teklifi geri çevireceğiz,

2) ooo kimler gelmiş bizde şampiyon olabilmek için sizi bekliyorduk diyip teklifin üzerine balıklama atlayacağız.

Bu işin prosedürünü bilmiyorum, ama koskocaman İngiliz Kulüpleri Araplara kulüp satıyorsa biz neden hala yabancı duralım !!!

ikinci seceneği tercih ediyorum ve artık buna kesinlikle inanıyorum bizi ancak bu kuratırır recep kardeş.

muratt
26.09.2009, 13:27
Benim beklediğimden çok farklı bir maç olmadı akşamki maç. Sadece skor olarak değil oyun olarak da beklediğim gibiydi. Malesef bunu kabul etmek lazım, bu yıl Trabzonspor böyle gidecek. İki ileri bir geri. Bu sezon böyle devam edecek gibi, kabullenmek Trabzonspor taraftarının sinir sağlığı açısınsan en iyisi olur. Ligide 5. veya 6. Bitiririz diye tahmin ediyorum.

Takımdaki kadro dengesizliği ilk göze çarpan problem. Şöyleki, aynı maçta üç tane sol açık (Gabriç, Alan, Serkan) denememiz ve denenmemiş iki tane de sol açık oynayabilecek (Engin, Barış) oyuncumuz varken takımın toplamında sadece iki forvetimizin olması ve yedek forvetimizin olmayışı yapılan plansız transferlerin en açık göstergesi.

Diğer problem nasıl oluyorda aşağı yukarı geçen yılla aynı kadro olmasına rağmen, sezonun genelinde iyi bir problem sergileyen takım bu yıl böyle inişli çıkışlı ama genelde kötü oynayabiliyor.

Hugo Broos’a gelirsek, eleştirmek için hala erken olduğunu düşünüyorum ama dün akşam iki bariz hatayla “oyunun gidişatına müdahale” anlamında sınıfta kalmıştır... Birincisi ikinci yarıda (özellikle Alanzinho’nun girişiyle pres gücününde düşmesinden dolayı) oyunu domine eden Gençlerirliği karşısında, ikinci golun gümbür gümbür geldiğini göremeyerek oyunu sadece izleyerek yaptı. 60. dakikalar oynandığında durum 2-1 iken bile ben artık beraberliğe razıydım 3-2 yenilmesek en azıdnan diye düşünmeye başlamıştım bile. Gençlerbirliği orta sahada istediği gibi at koştururken kötü, pressiz ve temposuz oynayan Selçuğun yerine veya pas hataları yapan ve yorulduğu belli olan Ceyhun’un yerine Serkan’ı alarak orta sahaya dinamizm getirebilirdi. Ama bunu yapmak yerine 2. gole kadar seyirci kalarak ilk hatasını yaptı.

İkinci golden sonra ise Alanzinho’yu çıkartarak ikinci hatasını yaptı ki bu hata iki yönlü bir hata. Kötü oynasada gole ihtiyaç duyduğun bir anda skoru her an değiştirecek bir oyuncuyu çıkartmak hem de bu oyuncuyu moralmen bitirmek... Neyseki maç sonu açıklamalarında oyuncunun tepkisinin haklı olduğunu itiraf etmesi, ego yapmaması, neden Avrupalı Teknik Direktör sorusuna iyi bir cevap sanırım. Bizim hocalardan biri olsa “kendisiyle konuşacağız” açıklaması yaparak “siz merak etmeyin ben onu adam ederim” imajı verirdi.

Tabi tüm bunların yanında Gençlerbirliği’nin de hakkını vermek lazım. Çok iyi top oynadılar, Trabzonspor’u sahadan sildiler. Thomas Doll çok iyi bir takım ortaya çıkartmış ve neden bu ligin namağlup dört takımından biri olduğunu gösterdi dün akşam. Umarım Cavcav kendisiyle uzun süre çalışır, zira bu tip hocalar ligimizin de kalitesini yükseltirler.

Maçla ilgili diğer notlar Yattara ve Sylva ile ilgili. Yattara sakatlanmazsa takıma çok şeyler verebileceğini dün oyuna girdiği son 10 dakikada gösterdi. Orta sahadan aldığı topu direk sıfıra indirip adrese teslim muz orta yapacak değil Türkiye’de, dünya da bile fazla oyuncu yok. Diğer notumuz da Sylva için. Özellikle yediği ikinci golde hatası vardı ki ilk golde bile kurtarabilirdi. Geçen hafta yediği golde (kornere çıkmayarak Orhan Ak’ın kafasından yediği gol) ve ligin ilk haftasında Sivas’tan yediği gol (Kamanan) düşünülürse, kredisinin azalıyor ve yavaş yavaş form durumlarına göre Tolga veya Onur’a şans tanınabilir. Bu yıl zirve yarışında olunmayacağı için bence iyi bir deneme sezonu olabilir, böylece seneye Sylva ayrıldığı zaman yeni bir kaleci alınmalı mı yoksa eldekiler iyi mi sorusuna da cevap bulmuş oluruz...

Sonuç olarak yazımın başında da söylediğim gibi bu yıl böyle geçecektir. İki ileri bir geri yani. Haftaya muhtemelen G.Antep’e yeniliriz, hoca istifa sesleri yükselir sonra da takım o gazla ve hırsla Galatasary karşısında Sami Yen’de iyi top oynar berabere kalır... Burda merak ettiğim Hugo Broos sezon sonunu görebilecek mi acaba yoksa devre arasında göderilip Şenol Hoca’yla mı anlaşılacak...

Erdal
26.09.2009, 13:28
Murat bu konu için başlık açarız... Şimdilik söylenti halinde gelen bilgiler biraz daha şekillensin hele...Rusların futbola yatırım sebebi öncelikle bizde eskiden başkan olma sebebi ile benzer; para aklamak.....Ancak diğer yandan futbol giderek makul bir yatırım aracı haline de dönüşüyor...United kar etti geçen yıl mesela....

Taner Uykuçeken
26.09.2009, 13:30
zenitin spormax ta maçı var şu anda Fatih ilk 11 de ne yalan söyleyeyim adam oynuyor ya

Erdal
Bu arada Fatih in zor pozisyonda vurduğu kafa topu direkten döndü....

A.Ali Karanis
bu maçta puan kaybedeceğimizi,daha 30. dakikalarda umut'un 'haydi atağa çıkın biraz' dercesine kolunu oynatmasından anlamıştım sanki..neden bu kadar geriye çekildik anlayamadım..birde nedir bu 61'lerden çektiğimiz yahu..

Cengiz Çubukcu
26.09.2009, 13:32
Erdal bence Hugo Bross ve yardımcısı Metin Diyadini biraz tartışalım...bu maç da gösterdi ki Metin Diyadin'in en ufak bir katkısı yok çünkü benim bildiğim Metin Diyadin alanzinhoyu çıkartıp yattarıyı kurtarıcı diye oyuna sokturmaz....

Tolunay Abdioğlu

Nerden izliyorsun Erdal abi.. ?

trabzonsporfan
Şener, sonradan oyuna giren Alanzinho'nun oyundan alınmasıyla ilgili bir soruya ise, "Ben almadım, hoca aldı." şeklinde cevap verdi.

Başkan o soruya nasıl bir cevap vermeliydi?

Ertan 51
Vay bee,tüm kahramanlarım bir bir yok oluyor.Sadri başkan Ts de başkanlık için tek geçtiğim isimdi ama yapılan yanlışlıkları görünce demekki çok büyütmüşüm gözümde diyorum,bir de diyorum ki Sadri baba bu işi beceremezse kimse becerecek sahip çıkmak lazım,Hoca ya ne olursa olsun laf söyletmeyelim istikrar olsun diyorum,o da oyuncu katletmekle meşgul,Allahım sen aklıma mukayyet ol nasıl düzelecek bu TS.

Recep Alkan
Bizim en büyük sorunumuz taraftar olarak ne istediğimizi bilmiyoruz.

- Daha dün Ersun gitsin diyenler bugün Yönetimin yanlışları Ersun Yanalın gönderilmesi ile başladı diyor,

- Daha düne kadar bu yattara artık satılsın diyen taraftar, dün stadda yattara diye tempo tutturdu,

- İlk hafta sivas galibiyetinde, galibiyeti hocanın oyuna etkisinde görenler bugün Hugo bross istifa başlıkları açıyor,

- Başkanın tobulluğundan, sevecenliğinden, adamlığından bahsedip, bazı değerlere belden aşağıya vuranlar, bugün koltukları tatışmayı başlıyor,

- 26 senedir hasretle yanıyoruz diyenler, bugün olası durumda yabancı sermayaye zıtım, karşıyım naraları atıyor.

Beyler eğri oturup doğru konuşalım, biz taraftar olarak ne istiyoruz.

Gökhan KAN
26.09.2009, 13:34
Keşke bizimkilerde vursada direkten dönse..

sethfilo
26.09.2009, 13:34
Bir takım heleki bu takım Trabzonspor ise ve ilk 20 dk.da deplasmanda 2-0 öne geçmiş ise yapacağı çok basit şeyleri yapması gerekirken T.D.'nün yetersizliğinden beraberliği zor kurtarıyor.
Ve sonrada son maçlarda 1 er dk.lık görev derdiği adamı oyuna sokup bir profesyonel futbolcuya yapılabilecek en son darbeyi vuruyor ve aynı oyuncusunu çıkarıyor ve de daha vahimi aylardır ayağına doğru düzgün idmanlar dahil top değmemiş diğer müzmünin oyuna sokuyor. Ne tarafından baksan tamamen saçma ve hem takımın hem oyuncuların her ikisinide taraftarın ve yönetimin önüne atıyor ancak bu Trabzonspor'da daha öncede olan varyasyonlardan olabileceği ihtimalini düşünerek yönetimin bilgisi ve istekleri dahilinde son haftalarda yapılan projelerin destekleyici eylemlerinden olduğunu düşünmeden edemiyorum.
Bundan kısa bir süre önce yazdığım olası tezgahların aşikar ortaya çıkmaya başladığını görmekten taraftar olarak üzüntü duyuyorum ve sezon başından beri kendi hatalarını çeşitli oyalama taktikleri ve hataları başkalarına yıkma eylemleri içinde gördüğüm basiretsiz ve beceriksiz yönetimin bu sezonu çoktan gözden çıkardığını dahası alınan 2 galibiyet sonrası hedefimizden sapma yok diyebilme saçmalığını taraftara layık gören bu yönetim ya ciddi anlamda oturup geleceğe yönelik kararlar alacak ve takımda hem teknik hem idari hemde kadro bazında temizlik yapacak ve zaten kaçmış olan bu sezonu en azından seneye yönelik çalışmalarla geçirecek yada bu işi yapabilecek kişilerin önünü açacak.
Bu tempo ile yakında okları T.D. üzerine yönlendirmeleri an meselesidir.

Erdal
26.09.2009, 13:38
Erdal bence Hugo Bross ve yardımcısı Metin Diyadini biraz tartışalım...bu maç da gösterdi ki Metin Diyadin'in en ufak bir katkısı yok çünkü benim bildiğim Metin Diyadin alanzinhoyu çıkartıp yattarıyı kurtarıcı diye oyuna sokturmaz....

Hoca'nın değişikliği yanlış, tribünlerin Yattara diye bağırması yanlış Metin hoca ile Broos un münasebetlerini bilmiyorum. Ama ben yanlışlar zincirinin çok daha yukarıda başladığını düşünüyorum. Dolayısıyla mümkün olduğu kadar yukarıları tartışma yanlısıyım...Trabzonspor yönetilmiyor....

Bu arada Fatih sigara içiyor mu bilmem ama bayağı bayağı koşuyor :)

bkandil
26.09.2009, 13:38
Sezon başı bilmem kaç futbolcu hasta,3-4 futbolcu sakat, kadro kurmakta sıkıntı yaşıyoruz.
Dün akşamki maçta Engin hasta, 18 de yok,Gabriç hasta 45 dakika oynayabildi, Tjikuzu formsuz 18'de yok, Alanzinho formsuz, Yattara sakatlıktan yeni çıktı...
Geçen yıl kadro bolluğunda 13 futbolcu oynattık diye kızıyordum ama şimdi görüyorum ki sağlam ve hazır olabilen 13 kişi hasta, formsuz ve sakat 25 kişiden daha verimli oluyormuş... Nerede Geçen yıl geriden gelip konya,antalya maçını çeviren takım, nerede dün akşamki 2-0 dan beraberliği zor kurtaran takım...

SDinc
26.09.2009, 13:39
Bu beraberlik bize şunu göstermiştir ki ; Biz artık büyük müyük takım değiliz. Artık 3 büyükler denmesinde bir sakınca bulmuyorum. Yahu 2-0 öndesin ancak topun kontrolü sende değil , topa hükmedemiyorsun , 2 pas yapamıyorsun sen nasıl büyük takımsın be ? 2-1 olmuş defansı yaslamışsın kaleye , maç boyunca tehlike yaratmış Gökhan Ünal'ı çıkartıp defansif oyuncu alıyorsun , haftalardır küfrettiğin oyuncuyu bu sefer ikinci yarı başlarken küfretmedin zannettim ancak bu sefer çok daha ağırını yapıyorsun.
Artık bu son almamız gereken ders olsun.

Ayriyetten daha hiç bir şey bitmemiş değil. Rakiplerimiz Gs , Fb tökezlemeye. Şu an sadece Antep sonrada Gs maçına odaklanmamız lazım. Eğer bu iki rakip karşısında alınan dersler sonucunda etkili bir futbol ile kazanırsak vede devreyi zirveden en fazla 5 puan geride bitirebilirsek , devre arasındaki takviyelerle gene şampiyonluk yarışında olabiliriz. Unutmayın geçen sezon Beşiktaş bizim 6 puan gerimizden gelipte şampiyon oldu. Hemde ligin başı değildi 20. küsür mü ne haftalardı.

MehmeTS_ADANA
26.09.2009, 13:40
Colman: ''Alanzinho çok üzüldü''

Trabzonspor'un Gençlerbirliği, deplasmanında ikinci golünü atan Colman, Alanzinho hakkında açıklamalarda bulundu..

Colman'ın maç sonu açıklamalarından Ajansspor'un derledikleri:
"Maça çok iyi başladık 2-0 skor üstünlüğünü aldık ama bunu değerlendiremedik. Bundan ders çıkarmalıyız ve sonraki haftalarda bunu tekrar yaşamamalıyız. Geçen seneki pozisyonda oynuyorum ama geçen seneden daha fazla top alıyorum, bu yüzdende gol pozisyonuna çok giriyorum. Gelecek haftalarda da gol atmaya çalışacağım ama önce toparlanmamız lazım. Alanzinho, oyundan çıktığı için çok üzgün. Tabi bir oyuncu sonradan oyuna girip, 25 dakika oyunda kalıp sonra çıkarsa morali bozulur. Ama onun şuanda biz nasıl çalışıyorsak o da aynı çalışmayı göstermesi gerekiyor

Cafer Bulur
26.09.2009, 13:40
Maci tekrardan izledim,gercekten cok kötüydük.

Buna karsilik g.birligi iyi miydi,degildi bence.

Savunmaya cekilerek ve oyunu rölantiye alarak onlari biz güclendirdik.

Onlara cok fazla pozisyonda vermedik ama kendimizde gol haricindetek 1 tane net pozisyona giremedik.

2-0 öne gectigin bir macta kontradan pozisyon bulamiyorsan,ne kadar kötü oynadigimiz ortaya cikiyor.

Ferhat ve sylva da bu kötü oyuna tuz biber ekerek kacan 3 puanin bas sorumlulari oldular.

Hürgün Aygün
26.09.2009, 13:41
busene kaçıncılar uefa avrupa ligine gidiyor lütfen bilgi

Erdal
26.09.2009, 13:42
Her beraberlikte, her mağlubiyette şu "büyüklük" muhabbetini yapmasak yahu...Trabzonspor benim için dünyanın en büyük takımıdır. "Büyük takım 2-0 dan maç vermez" Bal gibi verir....Trabzonspor büyüktür. Büyüktür çünkü cuma akşamı o maça ancak büyük bir takım o kadar taraftar toplayabilirdi.

Orhan Aydın
26.09.2009, 13:44
avrupa ligine 3 4 ve kupa şampıyonu diye biliyorum

Ayhan Yüksek
Umutlarımın dibe vurduğu, şevkimin tamamen kırıldığı bir maçtı, zaten çokta umutlu değildim takımdan ama yinede bir umut diyordum, yalancı bahar çabuk bitti ve gerçekler günyüzüne çıktı,azıcık dirençli oynayan takım bizi rezil ediyorsa varın düşünün halimizi, akşam oynadığımız top 3.ligde bile olmaz 2 pas yapmaktan aciz topa dan dun vuran, habire top şişiren bi futbol anlayışı amatör takımlarda olur heralde.

gs yi yeneriz demiş kimi arkadaşlar kimileride fark yeriz rezil oluruz demiş,nekadar kötü olsakta bu tür maçların sonucu belli olmaz,gerçi gs ye karşı son yıllardaki ezilişimizde ortada ama benim derdim bu değil gs ye yenilsek ne yensek ne,en fazla bi büyük maçı aldık der öyle avuturuz kendimizi ötesi olmaz, yıllardırda bu duygularla yaşamaktan bıktık artık yetmiyor, yılda bir iki büyük maç kazanalım ist eziklerini yenelim yeter diye avutuyoruz kendimizi yıllardır, görünen o ki bu dahada devam edecek,

Trabzonsporumu kısır çekişmelere kendi çıkarlarına kurban eden küçük olsun benim olsun zihniyetinde olan takımı başarıya götürebilecek insanları yıldıran bi şekilde takımdan uzaklaştıran dinazorlar var oldukça kendimizi yılda bi iki büyük maç galibiyetiyle avuturuz malesef. Offf sıkıldım ya ne zevkim kaldı ne şevkim.

bkandil
...Trabzonspor büyüktür. Büyüktür çünkü cuma akşamı o maça ancak büyük bir takım o kadar taraftar toplayabilirdi.
Dün hatırladığım kadarıyla 61. dakikada hiç bir şey yapılmadı, garipsedim...

Erdal
26.09.2009, 13:45
busene kaçıncılar uefa avrupa ligine gidiyor lütfen bilgi

3 ve 4...Kupa finalistleri burdan çıkarsa 5 de dahil olabilir...

Cafer Bulur
Her beraberlikte, her mağlubiyette şu "büyüklük" muhabbetini yapmasak yahu...Trabzonspor benim için dünyanın en büyük takımıdır. "Büyük takım 2-0 dan maç vermez" Bal gibi verir....Trabzonspor büyüktür. Büyüktür çünkü cuma akşamı o maça ancak büyük bir takım o kadar taraftar toplayabilirdi.
Abi sayilari sayilabilecek olan g.birligi taraftarlari bizimkileri dün aksam bastirdi gibi geldi bana.

Sadece 2-0 dan sonra biraz sesleri duyuldu,onun haricinde varliklari belli degildi.

Yine de oraya giden bütün taraftarlarimizin emeklerine saglik,yalniz avni akerdeki taraftara benzettim dün onlari.:)

Emre ÖZTÜRK
artık tek hedefimiz Türkiye kupası olmalı kaç senedir kupa kazanamıyoruz

murat köse
26.09.2009, 13:46
Murat bu konu için başlık açarız... Şimdilik söylenti halinde gelen bilgiler biraz daha şekillensin hele...Rusların futbola yatırım sebebi öncelikle bizde eskiden başkan olma sebebi ile benzer; para aklamak.....Ancak diğer yandan futbol giderek makul bir yatırım aracı haline de dönüşüyor...United kar etti geçen yıl mesela....

evet abi bu konunun iyice irdenlemesi lazım enine boyuna konuşmak laızım.
eğer değin gibi söylentiler warsa güzel şeyler olabilir.

kendi takımımızı chelsea ye benzetiyorum çnk onlarda 50 yıl şampiyon olamadılar ve sonra yabancı sermaye ile şampiyon oldular.
ama bizim bir 25 sene daha beklicek halimiz yok. inş dediğin gibi 1-2 sene içinde böyle bir şeye yaşayabiliriz.

karatasof
26.09.2009, 13:46

Sen niye üzülmedin Colman?
Yoksa kendini çok iyi top oynamış mı addediyorsun?
Attığın gol dışında hiç yoktun.
Ne bir top çaldığın oldu,ne iyi bir pas verdin.
Sahada ne yaptığını bilmez halde dolanıp durdun resmen.
Broos'un bir oyuncu daha fazla değiştirebilme hakkı olsa inanıyorum ki sıra sana gelmişti zaten..

ilhan
26.09.2009, 13:49
Dün hatırladığım kadarıyla 61. dakikada hiç bir şey yapılmadı, garipsedim...

Yapıldı ama ligtv göstermedi. Hatta o dakika maçı anlatan spiker bir süre sustu sonra hiçbir şey yokmuş gibi devam etti.

msukas
26.09.2009, 13:50
Her zaman söylüyorum şampiyonluğa oynuyorsan orta sahan güçlü olacak alternatifi bol olacak. dün ortasaha tel tel döküldü ve hiçbirşey yapamadık

SDinc

Taraftarla olsaydı bu iş B.Dortmund dünyanın en büyük kulübü olurdu. Benim büyüklükten kastım oynanan futbol. Sen hiç yakıştırabiliyormusun "Biz büyük takımız" diyeceksin ancak 2 - 0 öne geçtiğin maçta futbol oynuyamıyacaksın. Fb , Diyarbakır'a 1 - 0 mağlupken oyun disiplininden gram kopmuyorken sen 2 - 0 öndesin ama topa hükmedemiyorsun.

busene kaçıncılar uefa avrupa ligine gidiyor lütfen bilgi .

Bjk , Gs , Fb 'ye kaldı iş.

Orhan Aydın
artık tek hedefimiz Türkiye kupası olmalı kaç senedir kupa kazanamıyoruz

Evet geçen sene lig uğruna bıraktık kupayı ama elimizdeki şampıyonluğu verdik.bu sene de şampıyon takım görüntüsü vermediğimize göre avrupayı da garantiye alma adına kupa önemli.ne ilginçtir ki son aldığımız türkiye kupaları türk teknik direktörlerle alındı.

Cafer Bulur
26.09.2009, 13:51
Broos mactan sonraki aciklamasinda orta sahada üstünlügü kaptirdigimiz icin skor bu hale geldi diyor.

Ayni adam geriye de gelen gabrici cikarip formusz oldugu belli olan alanzinho yu oyuna aliyor.

Bu ne perhiz, bu ne lahana tursusudur?

Hafta 2 ve broos diyar maci sonrasi orta sahada direnc gösteremedik diyor.

Hafta 7 ve ortasahada maci kaybettik diyor broos.

Neden 7 haftada 10 puan kaybettigimize burdan bakin....

trabzonsporfan
En realist hedefimiz Türkiye Kupası bu sene.3 takımın 2 sinin ciddi manada düşünmeyeceği bir turnuva olacak kuvvetle ihtimal.Kupa görmek nasip olur inşallah.

Bahattin Aydın
Şu haber doğru mu merak ettim.Ben tv başında tiribün Alanzinho diye bağırdı sanıyordum.fanatiğin haberide şu: Son 2 maçta toplam 2 dakika görev alan Alanzinho, Gabriç'in yerine oyuna girdi. Ancak futboluyla hayal kırıklığı yaratan Brezilyalı, 81'de Yattara ile değişirken, tribünler bu sırada 'Yalanzinho' diye bağırdı.
Hangisi doğru ?

Ahmet Başkaya
26.09.2009, 13:52

Sen niye üzülmedin Colman?
Yoksa kendini çok iyi top oynamış mı addediyorsun?
Attığın gol dışında hiç yoktun.
Ne bir top çaldığın oldu,ne iyi bir pas verdin.
Sahada ne yaptığını bilmez halde dolanıp durdun resmen.
Broos'un bir oyuncu daha fazla değiştirebilme hakkı olsa inanıyorum ki sıra sana gelmişti zaten..

Bir yorum bu kadar saptırılabilir komiğiz yahu çok hem adam ben mutluyum demiş sanki ....

Cafer Bulur
26.09.2009, 13:54
Ayrica takimda ciddi bir rehavet ve konsantrasyon sorunu var.

Belediye macinda 4-0,antalya ve dünkü macta skor 2-0 olduktan sonra futbol oynamayi birakip oyundan düstük.

Bunu kabul etmek mümkün degil,bu sorun yine broos a cikiyor....

Erdal
Saleeh, kötü takım kötü futbol bunlar başka şeyler...Geçen sene fb kötü futbol oynuyordu mesela...Ya da gs küme düşen Hacettepe'ye ezilmişti....Bunlar başka şeyler...Büyük takım değiliz başka şey...Olmasın öyle kompleklerimiz...Büyük takımız biz...Büyük camiayız...İddiamız var...Üstelik büyüklük kriteri değilse de bana göre Türk futbolunda bizi hesaba katmak zorundalar. Babasının hayrı için Avea telefon kartı çıkarmıyor...Yapmayalım şu büyüklük muhabbetinin...

Orhan Aydın
Şu haber doğru mu merak ettim.Ben tv başında tiribün Alanzinho diye bağırdı sanıyordum.fanatiğin haberide şu: Son 2 maçta toplam 2 dakika görev alan Alanzinho, Gabriç'in yerine oyuna girdi. Ancak futboluyla hayal kırıklığı yaratan Brezilyalı, 81'de Yattara ile değişirken, tribünler bu sırada 'Yalanzinho' diye bağırdı.
Hangisi doğru ?

alanzinho diye bağırıldı o da alkış yaptı ve soyunma odasına gitti.

Hürgün Aygün
26.09.2009, 13:55
Hangisi doğru ?
evet benim olduğum trbünden kapalıdan yani bazıları böyle bağırdı ama kale arkası alkışlladı alanzinhoyu

Ahmet Başkaya
26.09.2009, 13:56

Belediye macinda 4-0,antalya ve dünkü macta skor 2-0 olduktan sonra futbol oynamayi birakip oyundan düstük.

Bu sorun hocanın sorunu değil bu sorun tecrübe sorunu ...Orda takımı toplayacak adam yok işte biz ne yapıyoruz beyler diyecek adam yok ...

Cafer Bulur
26.09.2009, 13:59
Yabanci oyuncularimizi ciddi bir sekilde gözden gecirmeliyiz devre arasina kadar.

Su anki takimda cale ve gabric disinda mutlaka kadroda tutulmasi gereken bir yabanci oyuncuyu ben göremiyorum.

Gören varsa beri gelsin....

mhayri
26.09.2009, 14:01
Rus oligarkları Türkiye'den satın alacak takım arıyorlarmış...
Ne dersiniz?

Ahmet Başkaya
26.09.2009, 14:02
Yabanci oyuncularimizi ciddi bir sekilde gözden gecirmeliyiz devre arasina kadar.

Su anki takimda cale ve gabric disinda mutlaka kadroda tutulmasi gereken bir yabanci oyuncuyu ben göremiyorum.

Gören varsa beri gelsin....

Hoca giderse Alan'ı tutmalıyız...

Sylva eski Sylva olursa kalmalı ....

Colmandan iyisini bulana kadar durmalı ...

Ahmet Başkaya
26.09.2009, 14:02
Rus oligarkları Türkiye'den satın alacak takım arıyorlarmış...
Ne dersiniz?

Ankaraspor'u alsınlar bizene ...

Engin Türkyılmaz
26.09.2009, 14:03
Hangisi doğru ?

olurmu ya stad belkıde encok o dakkika bağırdı Alanziho dıye oda anladı ve 2 3 kez ust uste bızı bızde onu alkışladık

Erdal
26.09.2009, 14:04

Kesinlikle...Buna Diyarbakır maçını da ilave etmek lazım....

Reha Demirbaş
Maça iyi başladık buldugumz pozisyonları gole cevirdik ve 2-0 gibi rahat bir skora sahip olduk daha sonra takım niyeyse basit bir kademe hatasından gol yedi futbolda herşey var tabiki golde atmak golde yemek. Anlamadıgım nokta suydu macta golü yedik sanki maçı kaybettik oyuncular bitti oyunu bıraktılar saldırmıyoruz artık basmıyoruz ilk yarıyı 2-1 kapatmamız iyi oldu. Ancak 2. yarı da teknik dreiktörümüzü seviyorum halen ama hatası oldu bana göre oyuncu değişikliğinde ve Alanzinho her topu ezdi maalesef. Sonra anlamsız bir şekilde oyundan çıktı burda br çelişme var cale soyunuyordu yattara girdi yanlıs hatırlamıyorsam buda enteresan bir olaydı hatta kamerada spikerde dle getirdi cale hazırlanıyor diye sonra yattara geldi piyango gibi oldu ben 2. yarı başındaki Gabric - Alanzinho değişimi bizi dahada kötüye getirdi alanzingo istenene veremedi zaten verseydi böyle olmazdı ama takım olarakta kötüydük yine kiminin kaleci hatası kiminin çok pis yere gitti dediği bir gol yedik çok enteresan bir mactı göz göre göre gitti üzgünüm sadece.

Cafer Bulur
Hoca giderse Alan'ı tutmalıyız...

Sylva eski Sylva olursa kalmalı ....

Colmandan iyisini bulana kadar durmalı ...
Sylva gittikce kötülesiyor,daha iyi olma sansi pek mümkün görünmüyor.

Alanzinho nun da sadece broosla baglantili olarak kötü oldugunu düsünmüyorum,tek kelimeyle yanlis bir transfer.

Colman konusunda haklisin ama talibi varsa da gönderilmekten kacinilmamali....

Goller atiyor,asist yapiyor ama oyunda sürekliligi yok...

Cafer Bulur
26.09.2009, 14:08
Durmak yok, elestiriye devam...:)

Gecen sezon sifirdan kurulan ve 3 lü orta saha ve hüseyin ile oynayan takim,bu takimdan daha takimdi yahu,yanlismiyim?

Emrah Akcagöz
26.09.2009, 14:09

Alanzinho nun da sadece broosla baglantili olarak kötü oldugunu düsünmüyorum,tek kelimeyle yanlis bir transfer.

Abi senin yazdıklarını okudukça kendimde farklılık görüyorum..:)

Daha toz pembe bakamıyorum takıma :cool:

Orhan Aydın
26.09.2009, 14:09
hocanın bu bek değişikliklerini aşırı eleştirmemek lazım adam 442 oynadığımızda forvet değişikliği yapamıyor song stoper oynamadığında oyuna alabileceği stoper yok geriye orta saha ve bek kalıyor zaten

Ahmet Başkaya
26.09.2009, 14:11

Demek istemeye çalıştığım şu bunlar gidene kadar çok oyuncu var gereksiz bizde ...

Yattara bedavaya bile olsa gönderilmeli artık ...Takım için başlı başına sorun 2 hafta oynuyo 2 hafta oynamıyor hepsinden çok para alıyor ...

Tayfun Cora yeter artık olmuyor işte yahu beceremiyor ...

Alan konusunda katılmıyorum ... Hatta harcandığını düşünüyorum ...Şu takımda çok rahat ofansif orta saha rolünü görebilir ...

Murat Hızal
26.09.2009, 14:16
Dün 30. dakikaya kadar bana göre bütün çarkları düzgün işleyen bir Trabzonspor vardı sahada.Fakat golü yediğimiz dakikadan itibaren hoca faktörü girdi devreye.

Özellikle 30. dakikaya kadar Gökhan Selçuk ve Colman çok doğru işler yaptılar.

Ne olduysa golü yedikten sonra oldu.O dakikada hocanın yapması gereken Ceyhun-Serkan değişikliği bu kadar ezilmemizin önüne geçerdi.

İkinci yarı yapılan Gabriç-Alanzinho değişikliğinin takıma olumlu yansıyacağını düşündüm fakat Alanzinho'nun performansının kötü oluşu ve özellikle Alanzinho Colman ve Umut'un birbirinden kopuk kopuk ve mesafeli oyunu bizi hücumda hiç bir şey üretemez hale getirdi.Ayrıca Hoca yine hatalı bir değişiklikle Gökhan'ı çıkarıp yerine Serkan'ı alarak hücum etmemizin tamamen önüne geçti.Bizim takım kim ne derse desin tek forvet oynayamaz, birbirinden bu kadar kopuk oynayan bir ortsahayla tek forvet oynamamızın imkanı yok.

Bana göre Gökhan-Serkan değişikliğinin yerine Ceyhun-Serkan değişikliği oyunu dengede götürmemizi sağlardı.Bir ara Gençlerbirliği o kadar çok pas yaptı ki benim başım döndü.Gençlerbirliği bu kadar iyi oynarken biz ne yaptık uzaktan top şişirmeye devam ettik,dikkatle izlerseniz uzaktan şişirilen her top Gençlerbirliği'ne etkili gelmesi için fırsat doğurdu.

Song'dan sağ bek olmayacağına,ben kendi adıma ikna oldum.Ayrıca ikinci yarı oyuna giren Hursit Ferhat'ın kanadına geçip ilk tehlikeyi yarattığında Ferhat'ın çıkartılarak Cale'nin oyuna dahil olması hiç olmadı dengeli defans yapmamızı sağlayabilirdi.

Dün ikinci yarı bizi sahadan silen hatta ezip geçen bir Gençlerbirliği vardı bana göre maçı hakettiler.Biz ise kafası kesik tavuk gibi ne yaptığımızı bilmez bir haldeydik.Bana göre bunun tek sorumlusu Hugo Brosstur.

Tabi birde işin içine kaleci faktörü girince bizim bu sene başarısız olmamaız kaçınılmaz gözüküyor.Sezon başından beri kaleyi tutan her top gol oldu.Tony'nin mutlak suretle kızağa çekilmesi gerekiyor,Tolganın bütün hayatı boyunca yaptığı hataları 8 maçlık seriye sığdırabilmeyi başardı.Özellikle ilk yarıda o kadar saçma bir hata yaptı ki,resmen adamının kafasının başka yerlerde olduğunun ispatı gibiydi.

Cafer Bulur
26.09.2009, 14:21
Ikinci yarida hursit songun üstüne gidemedi,bilal oyuna girip diger kanada gecip karsisinda ferhat i görünce bir anda parladi.

Oyuncularin isimlerinin bile rakip oyuncular icin etken oldugunu düsündüm dünkü macta...

UĞUR DURTAŞ
26.09.2009, 14:21
Dün akşam kale arkasından toplu alanı ve topsun alanı çok dikkatli izledim.Song un yeri orası değil maç esnasında yerini şaşırtıp girayın ve egemenin yanına sokuldu farkettiği zamanda sağa geldi ileri çıkmadı bindirme yapamadı song o bölgenin adamı değil.ceyhun iyi niyetli oynadı çok kostu ikinci yarı pili bitmişti hoca farketmedi gökhan yerine ceyhun çıkmalıydı serkan orta sahada oynamalıydı hocamız serkanı sağda ortada ve son bölümde solda değerlendirdi buda yanlıştı.en iyi savunma taaruzdur gençler baskı kuruyor gol atacaklar belli hoca cale yi soyundurdu gol yiyince yattara soyundu maç 2-2 biz şampiyonluğa oynuyoruz gökhan dışarda yattara giriyor alanzinyo çıkıyor golü kim atacak topları kaleye direk kim taşıyacak diye sormazlarmıhiç hocaya acaba diye düşünüyorum.deplasmanda 2-0 öndeyiz rakip saldıracak başka takım bu halde rakibi 4 ler 5 ler 6 lar bizimkiler maç sonunda oyuncularımız gibi bizlerde şükrettik 1 puana, gençler dün futbol oynadı bizimkiler ne oynadı acaba,futbolcularımızın mesliği bu biraz adam utanır...

İskender66
26.09.2009, 14:23
İlk 30 dakika biz iyi oynadık. 30. dakikadadan sonra gol yedikten sonra onlar oynadı biz seyrettik. Fark bile yiyebilirdik. Çok net pozisyonları harcadılar. Tıpkı önceki haftalarda harcadıkları gibi. Gençler bu sene sağlam takım kurmuş. Daha önce şanssız goller kaçırmasaydılar şimdi 7'de 7 yapmışlardı. Çok gol kaçırıyorlar. Thomas Doll iyi bir teknik direktör. Keşke bizde olsaydı :cool:

karatasof
26.09.2009, 14:25
Bir yorum bu kadar saptırılabilir komiğiz yahu çok hem adam ben mutluyum demiş sanki ....

Evet komiksin kardeşim.
Okuduğunu anlayabildiğinden de şüphem yok.
Alanzinho'nun mutlu değilmiş.
Colman efendi bunu basına açıklamış.
Sana ne bundan değil mi?.
Milyonlarca TS taraftarı mutsuz.
Colman yada bu takımdan ekmek yiyen herhangi biri önce bu taraftarın mutluluğunu düşünmesi gerekmez mi? diye bunu eleştirirken kendini çok zeki ve esprili bulan bir kısım ts taraftarına meramımızı anlatmak durumunda kalmamız çooooooooooooooooooook feciiiiiiiiii.
Yazık,çok yazık.
Ulan TS,bu yaşta bizi düşürdüğün hallere bak.:(:(:(

İskender66
26.09.2009, 14:26
Doll: ''Yarım saat uyuduk''

Doll'un maç sonu açıklamalarından Ajansspor'un derledikleri:

"İstediğimiz gibi oyuna başlayamadık ilk yarım saatte açıkcası uyuduk diye bilirim. Bu dakikalarda iki golü kalemizde gördük. İkinci yarıya olumlu değişiklik yaptığımı düşünüyorum. Sandro'yu da oyuna aldıktan sonra üç hucüme yönelik futbolcuları oyuna dahil ettim. 2-2'den sonra üçüncü golü de bulabilirdik, net pozisyonlara da girdik zaten. Seyircimizi arkamıza aldık galibiyet için bastırdık ama olmadı. Yenilmezlik bizim üstümüzde baskı yaratmıyor ancak yenilince yaratır. Hedefimize doğru yavaş yavaş gidiyoruz. Evet nağmaplup olmak güzel ama bunu sürdürmek önemli"

-BASIN TOPLANTISI-

Gençlerbirliği Teknik Direktörü Thomas Doll, ''Trabzonspor karşısında 2-2'yi yakaladığımız için mutluyuz'' dedi.

Doll, Trabzonspor maçı sonrası düzenlediği basın toplantısında, oyunun başındaki hatalarıyla yedikleri golleri kendilerinin hazırladığını belirterek, ''Bir türlü önce biz uyanamıyoruz. Yine yediğimiz golleri oyunun başındaki hatalarımızla biz hazırladık. Fakat ikinci yarıda oyuncularımın gösterdiği performanstan son derece memnunum'' diye konuştu.

Trabzonspor karşısında ikinci yarıdaki iyi futbol ve mücadele gücüyle 2-2'lik skoru yakaladıkları için mutlu oldukların ifade eden Doll, toplantıyı terk ederken basın mensuplarına dönerek, ''Hala yenilmedik'' dedi

www.ajansspor.com (http://www.ajansspor.com)

LazAnisT
26.09.2009, 14:27
Bu tip sonuçlara alışmanız lazımdı.Bu takımla bu kadar arkadaşlar.Bir ileri bir geri.Ara sıra Sivas maçı gibi ektra futbolllarımızıda inşallah derbi maçlarda yineleriz biraz olsun teselli oluruz.

Emrah Akcagöz
26.09.2009, 14:28
İlk 30 dakika biz iyi oynadık. 30. dakikadadan sonra gol yedikten sonra onlar oynadı biz seyrettik. Fark bile yiyebilirdik. Çok net pozisyonları harcadılar. Tıpkı önceki haftalarda harcadıkları gibi. Gençler bu sene sağlam takım kurmuş. Daha önce şanssız goller kaçırmasaydılar şimdi 7'de 7 yapmışlardı. Çok gol kaçırıyorlar. Thomas Doll iyi bir teknik direktör. Keşke bizde olsaydı :cool:
Abi kimse kusura bakmasın ama bu kadroyu dolla değil rijkaarda versek olacağı en fazla buydu..

Sen hocanın istediği mevkilere transfer yapmamışsın istediği oyuncuları almamışsın ne bekliyosunki neymiş efendim bu kadro uefada yarı final oynarmış al sana yarı final...:cool::mad:

Ahmet Başkaya
26.09.2009, 14:30
Evet komiksin kardeşim.
Okuduğunu anlayabildiğinden de şüphem yok.
Alanzinho'nun mutlu değilmiş.
Colman efendi bunu basına açıklamış.
Sana ne bundan değil mi?.
Milyonlarca TS taraftarı mutsuz.
Colman yada bu takımdan ekmek yiyen herhangi biri önce bu taraftarın mutluluğunu düşünmesi gerekmez mi? diye bunu eleştirirken kendini çok zeki ve esprili bulan bir kısım ts taraftarına meramımızı anlatmak durumunda kalmamız çooooooooooooooooooook feciiiiiiiiii.
Yazık,çok yazık.
Ulan TS,bu yaşta bizi düşürdüğün hallere bak.:(:(:(

Ustam ben arkadaşımın üzgün olduğunu belirtiyorsam bunda benim suçum ne ?

O zaman siz neden üzgün olduğunuzu söylüyorsunuz ...

Sadri Şener çıkıp sus be ben de üzgünüm ne diyorsun derse ...

Dediğimi anlamadınız ... Colman'ın Alanzinho üzgün demesi ben mutluyum demesi değildir ... Dün Alanzinho 'nun başına gelen her oyuncunun başına en fazla 1 kere gelir ... Bunu arkadaşının söylemesi neden yanlış olsun ?

Cafer Bulur
26.09.2009, 14:40
Abi kimse kusura bakmasın ama bu kadroyu dolla değil rijkaarda versek olacağı en fazla buydu..

Sen hocanın istediği mevkilere transfer yapmamışsın istediği oyuncuları almamışsın ne bekliyosunki neymiş efendim bu kadro uefada yarı final oynarmış al sana yarı final...:cool::mad:
Söyle söyleyeyim,avrupaya erken veda etmemizin bas sorumlusu yönetim ise de 7 macta sadece 11 puan almamizin bas sorumlusu hugo broos tur.

Bu kadro avrupa ligine girmek icin yeterli degilse de diyar,manisa,bursa ve g.birligini yenmek icin yeterliydi...

S.DEMİRCİ
26.09.2009, 14:44
hiçbir bölgemiz sorunsuz değil..
ortasahamız türkiye ligi için çok dirençsiz..
forvetlerimiz ayaklarında top tutamıyorlar ve oyuna katkıları olmuyor..
bir kalecimiz vardı..
oda her hafta saçmasapan gol yiyor artık..

Orhan Aydın
26.09.2009, 14:46

bende katılıyorum bu teknik direktör konusuna örn rıjkard o kadar iyi bir teknik direktörse neden sparta rotterdamı küme düşürdü.bunu bizim takım için demiyorum genel olarak.ne kadar ekmek o kadar köfte bazen dengesiz sonuçlar da çıkabilir ama standart budur.

SDinc
26.09.2009, 14:46
Kadromuz kesinlikle ve kesinlikle kötü değildir. Sadece sezon başında gerekli transferleri yapmadık vede şu anda onun sıkıntısını çekiyoruz.

karatasof
26.09.2009, 14:48
Ustam ben arkadaşımın üzgün olduğunu belirtiyorsam bunda benim suçum ne ?

O zaman siz neden üzgün olduğunuzu söylüyorsunuz ...

Sadri Şener çıkıp sus be ben de üzgünüm ne diyorsun derse ...

Dediğimi anlamadınız ... Colman'ın Alanzinho üzgün demesi ben mutluyum demesi değildir ... Dün Alanzinho 'nun başına gelen her oyuncunun başına en fazla 1 kere gelir ... Bunu arkadaşının söylemesi neden yanlış olsun ?

Alanzinho'nun üzgün olduğunu hepimiz gördük zaten.Bunu Colman açıklamasa siz farkında olmayacak mıydınız?Adam zaten yaptığı mimiklerle forma çıkartmalarla ve formayı fırlatıp atmasıyla bunu hepimizin göz bebeğine milyonların gözü önünde soktu.Üstelik mutsuzluğu sadece bu hafta değil çok öncesinden başlıyor Alnzinho'nun.Geçen maç arkadaşları kolbastı oynarken o kıçını dönüp soyunma odasının yolunu tuttarak bunu yine görebilen gözlere sokmuştu zaten.Hafta arası kendi ağzından basına yansıyan ''Ben de td olsam bu Alanzinho'yu oynatmam'' diyerek kendisini de eleştirmişti üstelik.Ancak ne değişti.Bence Broos çokta uygun bir zamanda oyuna almış olmasına rağmen Alanzinho'nun hiç bir ikili mücadeleyi kazanamaması aldığı topla defansın arasına dalarak fırsatları harcaması ve baskı yiyen defans arkadaşlarına en ufak bir yardıma gelmemesi üzerine oyundan alınmayı en fazla hak eden oyuncu olması sebebiyle değiştirilmesine neden bozuluyor acaba?Eğer sonradan oyuna alınmasına rağmen oyundan alındığı için Broos'a kızacaksak bu ancak ''Sen bu adamı tanıyamadın mı kardeşim bu adam defansa yardım etmez,ne diye 1-2 olmuş maça bu adamı alıyorsun ki?'' diye olurdu.
Gelelim Colman'ın izahatına.Tüm takımın kötü olduğu ortada iken Alanzinho'nun avukatlığına savunma gerekçesi nedir?
Neden lamba gibi gol yiyen Sylva için bu açıklamayı yapmamıştır?
Ya da berbat bir oyun çıkaran ve bana göre iki golün yenmesinde de etkin suçlulardan olan Ferhat için bu kelamı kullanmamıştır?
Hepimiz üzgünüz diyebilirdi bu adam,0-2'den maçı bu hale getirdiğimiz için üzgünüz de dese memnun bile olurduk.Alkışlardık hepsini.

Trabzon-Spor-61
26.09.2009, 14:51
Gaziantepe karsi böyle onyarsak biseyler olabilir !!!!

------------- Gökhan --------- Umut ---------------
-- Gabric ------- Engin ------------------- Yattara -
---------------------- Colman ---------------------
--- Cale ------- Egemen ------ Giray ------ Song --
------------------------ Sylva --------------------

Orhan Aydın
26.09.2009, 14:51
işin ilginç yanı bu ilk 'ders çıkarmamız lazım' açıklaması değil
yani 'önümüzdeki maçlara bakacağız'dan farklı değil

S.DEMİRCİ
26.09.2009, 14:53
alanzinhonun sol açık olmadığını baklaım hangi teknik direktör anlayacak..
şu adamı forvet arkasında oynatın veya hiç oynatmayın daha iyi...

objek
26.09.2009, 14:56
alanzinho once skor sonra hoca kurbani oldu istanbul belediye macinda dakika 87 durum 6-1 broos adami oyuna sokarken taktik veriyordu)): herhalde hoca gunah cikarmak!!! icin alanzinhoyu oyuna surdu bence gencler macinda durum 2-0 devam ederken selcugun sakatlik gecirdigi o bolumde oyunun sogumasi ve dalginlik anlarinda ilk gelen tehlike golle sonuclaninca bu macin cok zor gececegi belli oldu tum deyisikliklerde saka gibiydi

Hasan Habip Özbay
26.09.2009, 14:58
1 puan iyi kaleci dangalaklık yapmasa 3 puan cepte kaleyi bulan tek şut gol oldu

Serdar A
26.09.2009, 15:03
1 puan iyi kaleci dangalaklık yapmasa 3 puan cepte kaleyi bulan tek şut gol oldu

Sanıyorum hiç kimsenin puan ile ilgili bir derdi yok . Taraftarı çileden çıkaran maçın tamamına yakınında Trabzonspor'un aciz bir durum içerisine düşmesi . Bunda hocanın payı yadsınamaz , oyunu çözebilecek hamleler kabak gibi ortadayken zincirleme hatalarıyla maça damgasını vurdu .

Trabzonspor yenilmez armada değil , elbette puanlar da kaybedecek .

Ancak böyle değil , bu şekilde değil .

SDinc
26.09.2009, 15:03
Dünkü maçı olduda kazansaydık vede maçın yıldızı sorusu sorulsaydı size kimi cevap verirdiniz ? Ben yemin ederim ki kimseyi işaretliyemezdim , takım o kadar kötüydüki kazansaydı bilene laf ederdim.

S.DEMİRCİ
26.09.2009, 15:05
Sanıyorum hiç kimsenin puan ile ilgili bir derdi yok . Taraftarı çileden çıkaran maçın tamamına yakınında Trabzonspor'un aciz bir durum içerisine düşmesi . Bunda hocanın payı yadsınamaz , oyunu çözebilecek hamleler kabak gibi ortadayken zincirleme hatalarıyla maça damgasını vurdu .

Trabzonspor yenilmez armada değil , elbette puanlar da kaybedecek .

Ancak böyle değil , bu şekilde değil .
katılıyorum..
acizliğimiz içimi acıttı dün akşam..

Fatih Öztürk
26.09.2009, 15:05
anlayamadığım mevzu sahada doğru iş yapan en iyimiz gökhan ünal neden dışarı alındı?

serkanla orta alanı kuvvetlendirip karambole bir gol bulma yoluna gitme düşüncesindeyse o vakitlerde gençler harıl harıl hırpalıyordu bizi!
alanzinho inanılmaz kötü futbol oynuyor tanımasak bilmesek bu alanzinho amatör takım futbolcusu diyeceğiz.neden kurtarıcı gözüyle bakılıyor?aslanlar gibi olan barış memiş neden değerlendirilmiyor?tayfunun kötüsü sağdan 3-5 orta yapar ikıisi isabetli olur biri gol olur zavallı 35 yaşındaki song neden 21 yaşındaki gençlerli delikanlılarla baş başa kalıyor?hadi diyelim bu kurguyu bross planladı metin diyadin sen ne işe yarıyorsun kenar yönetimde hangi işi yaparsın?neden topçularımız ishal bağsur her ne haltsa oluyor.sorular sorular sorular.

şu takımda yattara gerçeğini ister istemez kabulleneceğiz.

bam güm arada bir ne yaptığını bilen bir takım 15 maç üst üste kazansa bile biz diken üstünde maç izlemişiz ne işe yarar?

yattaranın gelişi çok önemli.gelmesinden cok verdiği sinyal cok önemli.

şampiyonluk planını 60 yaşındaki kafasına göre her maça ayrı kadro kuran hoca bitirmiş.biz hayalini bile kurmayalım.hiç yoktan yattarayla gözlerimizin pası silinir.

uzunhakan
26.09.2009, 15:06
artık cale'nin de zamanı gelmiştir heralde takım nede olsa oyuncak oldu bidaki haftada ferhat yok cale war bu nasıl iş anlamadım takımda her hafta bişiler oluyo

Badaloğlu
26.09.2009, 15:32

Cengiz hocam, bu konuyu akşam bende çok düşündüm.Ancak, bir sonuca varamadım... Yönetim zaten Hugo Bros'un görevine son verirse alternatif tek isim Metin Diyadin'dir.O yüzden bu yanlışlığa göz göre göre sesini çıkartmazlık etmez.Günahına girmeyelim...

Ancak, golü yemeden evvel bir konu dikkatimi çekti.Ferhat'ın aksadığını gören hoca, o bölgeye takviye olarak Cale'yi hazırlıyordu.Tam, Cale oyuna girecekken birden bu değişiklikten vazgeçildi.Sonrada apar topar Yattara kurtarıcı olarak sahaya sürüldü.Eğer o golü biz yemeseydik, Yattara'nın oyuna alınacağını zannetmiyorum.

İki takımın hocalarının sahaya nasıl müdahele ettiğini hep birlikte gördük.Gençlerbirliği'nin hocası, Hugo Bros'a adeta 2-0'dan maça nasıl ortak olunur? diye ders verdi.Sahaya sürdüğü Bilal ve Hurşit sayesinde maça ortak oldu.5 dakika daha zaman olsaydı bu maçtan 1 puan bile alamazdık.Özellikle Hurşit, dün defansla adeta dalga geçti.Sol tarafta Ferhat'ı bitiren adam oldu.Zaten ona yapılan faul'den sonrada sahneye Bilal çıkıp, golünü çaktı.

Yemin ediyorum topun başına 61 numaralı Bilal'i görünce ''eyvah golü yedik dedim'' Çünkü 61 numaralı bize karşı kim forma giyiyorsa, hepsi bize golünü atmıştır.Abdurrahman(Sivas), Erhan (Kasımpaşa), İbrahim Şahin(Oftaş) v.s... Sanki bu adamlar bütün hünerlerini bizim maça saklıyorlar gibi geliyor bana.

Dün maçta bir şey daha dikkatimi çekti.Serkan oyuna sonra girmesine rağmen, yani dinlenmiş vaziyette sahada oynamasına rağmen eskisi gibi defansa yardım etmediğini farkettim.Yani yorgun değildi ama eski maçlara göre çok fazla bir gayret göstermedi.İkili mücadeleleri seven bir oyuncu olarak, gayretsiz futbolu dikkatimi çekti.

Eğer büyük takımsan bu tip durumlara takımını sokmayacaksın, eğer bu tip durumlara Trabzonspor düşerse, itibar kaybeder.Takım olarak yenilebiliriz ancak, böyle mücadele etmeden, kişiliksiz ve silik bir futbolu oynamayı asla kabul edemeyiz.

Maçtan evvel bana deselerki: ''ilk 20 dakika 0-2 öne geçeceksin'' hayatta inanmazdım.Ama madem 0-2 öne geçiyoruz daha Allah'dan ne isterim.Buyrun kardeşim size bedavadan, oynamadan 3 puan diyorlar ama yok biz istemezük diyoruz.Olacak iş değil yani...

Maçtan sonra Gençlerbirliği tribünleri şampiyon olmuş gibi seviniyor: ''bu taraftar sizinle gurur duyuyor'' diye tempo tutuyorlar.Bu nedir biliyormusunuz? Trabzonspor'u paçavraya çevirdiğiniz için sizinle gurur duyuyoruz, 2-0'dan sonra maçı bırakmayıp beraberliği yakaladınız ve neredeyse 3.golüde atacaktınız'ın resmidir.

Trabzonspor büyük takımsa, büyük takımlar gibi yenilmeli...

Emrullah
26.09.2009, 15:44
Dünkü maçın en büyük sorumlusu bana göre Hugo Broos. Gökhan'ı oyundan almak tam bir skandaldı bana göre, Gökhan hiç bir şey yapmasa bile veya Umut hiç bir şey yapmasa bile skoru garantilemeden bu iki oyuncuyu almak demek sistemi değiştirmek demek. gökhan dünkü maçta asist dışında(asist çok güzeldi hakkını vermek lazım) hiç bir şey yapmadı belki ama o oynasaydı bence o gol atmasa bile bir şekilde gol atardık(son 3 haftada attığımız 11 gol gibi). Tek forvetle oynamamız mümkün değil artık. Bunu TD anlamalı artık. Hem tek forvetle oyunuyorsun, Yattara oyuna girerken Alanzinho'yu neden kenara alıyorsun? Çift forvet oynasan anlarım ama zaten tek forvet oynuyorsun. Bu değişiklikte çok saçmaydı. bence oyunun kırılma anı çift forvetten tek forvete dönüş oldu, pisi pisine puan kaybı yaşadık. Ama şuda varki 3 puanlık bir oyun da oynamadık.

Punisher-61
26.09.2009, 15:45
ersun yanalla maglupken maci koparabiliyorduk...hugo broosla önde oldugumuz maclari kazanamiyoruz fark burda

Tayfun
26.09.2009, 16:17
2-0'dan 2-2 yaptırtmak büyük başarı emeği geçenleri tebrik ediyorum..!!! Başta Hugo Broos olmak üzere.....

Fatih Özkan
26.09.2009, 16:18
Hala atamadım bu sıkıntıyı içimden...
Yazıklar olsun!

Ali Tunahan Güllü
26.09.2009, 16:19
Ahh Ersun Yanal ahh keşke gitmeseydin keşke...

Murat Keçeci
26.09.2009, 16:21
Bu maçı kazanmalıydık kısa vadede şampiyonluğa ortak olma şansımızı kaçırdık.Bundan sonraki planımız ligin ilk yarısını liderin en fazla 5 puan gerisinde bitirmek olmalı.

Maça gelirsek maçın başındaki oyunumuza bakıldığında bizim gençlerden bir iki gömlek daha iyi takım olduğumuzu gösteriyordu zaten maçın kontrolden çıkma sebebide buydu futbolcularda böyle olduğunu düşünüp rehavete girdi ondan sonra maç çığrından çıktı moral olarak bizim çöküşümüze hocanında alanzınhodakı yanlış tercihi eklendi ayrıca bu takımda 90.dklarda gol atabilecek bir oyuncu varsa oda gökhan ünaldır bunu geçen seneki istatistikler gösteriyor.Herşeye rağmen maçı 2-1 bitirebilirdik tony slyvanın hatası olmasaydı ayrıca ferhatta çok kötüydü.Orta sahada yeterince sert değildik birinci golü futbolcularımızın defalarca izlemesi gerek rakibi karşılamıyorlar sadece eşlik ediyorlar refakatçılık da diyebiliriz. Bu maçta ofansif yönümüzle ne kadar umutlandıysam defansif yönümüz ve takım savunması o kadar içimi kararttı.ofansif yönümüzün beni neden umutlandırdığını söylemem gerekirse attığımız iki golüde rövaşota atsak bu kadar sevinmezdim sebebi attığımız iki golünde kapanan savunmaları açacak cinsten gol olmasaydı.Yıllardır bu sıkıntıyı çekıyorduk ters kanattan top geldiğinde diğer kanat oyuncusu içeri girmiyordu şimdi giren bir oyuncumuz var orta sahadan ceza sahasına giren sürpriz golcümüz zor oluyordu colmanda bunu iyi yapmaya başladı ama gel gör ki bu takım savunmasıyla şampiyonluğa oynamamız hayal olur.Puan durumu bir çok şeyi gösteriyor zaten 15 gol atmışız 9 gol yemişiz attığımız gol sayısı şampiyonluğa oynayan bir takım için ideal bir rakam iken yediğimiz gollerde şampiyonluğa oynayacak bir takımın yiyeceği gol sayısının iki katı kadar.Devre arasında selçuk colmanın yanına takımı dengeleyecek sertlikte bir oyuncu eklemeliyiz en az mehmet aurelıo fabian ernst kadar sert olmak zorunda pas konusundada iyi olması lazım.

Emrullah
26.09.2009, 16:22
Yalanzinho!
Son 2 maçta toplam 2 dakika görev alan Alanzinho, Gabriç'in yerine oyuna girdi. Ancak futboluyla hayal kırıklığı yaratan Brezilyalı, 81'de Yattara ile değişirken, tribünler bu sırada 'Yalanzinho' diye bağırdı.

Trabzonspor’un Brezilyalı yıldızı Alanzinho, dün hayal kırıklığı yarattı. Drago Gabriç midesinden rahatsızlanınca, ikinci yarıda sahaya çıkan orta saha futbolcusuna teknik direktör Hugo Broos sadece 36 dakika tahammül etti. 45’te sahaya giren Alanzinho, 81. dakikada yerini Yattara’ya bıraktı.

Alanzinho neden oyundan alındığını anlamazken, yedek kulübesine uğramadan sinirli bir şekilde direkt soyunma odasının yolunu tuttu. Bir türlü sakinleşmeyen Brezilyalı oyuncu, formasını yere fırlattı. Bu dakikadan sonra tribünlerin tepkisi iyice arttı. Başkent’teki Trabzonsporlu taraftarlar ‘Yalanzinho’ diye tepkilerini gösterirken, Alanzinho ilginç bir şekilde tribünleri alkışladı.

İlk 2 maçta 11’deydi
Bu sezon ilk iki maçta Broos’un ilk 11’de görev verdiği Alanzinho, daha sonra büyük bir form düşüklüğü yaşamıştı. 3. hafta Manisa deplasmanında sonradan oyuna giren Brezilyalı, sonraki maçta Bursa karşısında görev almamıştı. Yıldız futbolcu, İstanbul Belediye ve Antalyaspor maçlarında ise toplam 2 dakika forma giyebilmişti.

www.fanatik.com.tr

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bu haberi yapanlar tam bir gerizekalı ne diyeyim. Tribünlerde olmasam inanacam. Ulan haberi yapan geri zekalı, bir kere tepki Alanzinho'ya değildi O'nu oyundan alan TD'e idi. Yalanzinho diye değil Alanzinho'ya destek tezahüratları vardı. Bu haberleri yapanlar tam bir gerizekalı oldukları gibi, onları orada tutanlar da ayrı bir gerizekalı kadrosu. Bu kadar da olmaz yani. Her kelimesi yalan, yanlış bir haber mi olur.

ibrahim ŞEN
26.09.2009, 16:24
61 numaralı formayı gıyıp bıze rakıp olanlar hep bela oluyor bize :)

lazanya61
26.09.2009, 16:33
yazıklar olsun bu maçta ve bu sezon emeği geçenlere, alanzinho için geçen yıl dedim yılın kazığı diye, bu sezonun başında kalecimizin iyi olmadığını söyledim dinletemedim çok da tepki gördüm bu forumda...

Uğur Ö.
26.09.2009, 16:37
dünkü maçta en bariz şey sol bek ferhat olamaz defansif olarak çok kötü song bence sağbek denenebilir kaleciyi çok savundum ama 2.gol beni çok üzdü ceyhun dün çok kötüydü forvetlerimiz hala top tutamıyorlar oyunu basit oynayamıyoruz galiba 2.golden sonra 3 pas bile yapamadık ferhat-ceyhun bu halleriyle ilk 18 girmeleri bile saçma

Erbay
26.09.2009, 16:58
Maçın başında abime, hele şükür rahat bir maç izleyebiliyoruz demiştim. Hata bende, ne zaman rahat rahat bir maç izledik ki?

.....
26.09.2009, 17:24
fbli arkadaşımla konuştum , 15 dakikada 2 gol atınca heralde yine 6 geliyor dedim ama sonra ne oldu anlayamadım dedi.

Ahh Ahh yanarım yanarım 2 puan bıraktık ya 2-0 dan ona yanarım :(

.....
26.09.2009, 17:25
Yalanzinho!
Son 2 maçta toplam 2 dakika görev alan Alanzinho, Gabriç'in yerine oyuna girdi. Ancak futboluyla hayal kırıklığı yaratan Brezilyalı, 81'de Yattara ile değişirken, tribünler bu sırada 'Yalanzinho' diye bağırdı.

Trabzonspor’un Brezilyalı yıldızı Alanzinho, dün hayal kırıklığı yarattı. Drago Gabriç midesinden rahatsızlanınca, ikinci yarıda sahaya çıkan orta saha futbolcusuna teknik direktör Hugo Broos sadece 36 dakika tahammül etti. 45’te sahaya giren Alanzinho, 81. dakikada yerini Yattara’ya bıraktı.

Alanzinho neden oyundan alındığını anlamazken, yedek kulübesine uğramadan sinirli bir şekilde direkt soyunma odasının yolunu tuttu. Bir türlü sakinleşmeyen Brezilyalı oyuncu, formasını yere fırlattı. Bu dakikadan sonra tribünlerin tepkisi iyice arttı. Başkent’teki Trabzonsporlu taraftarlar ‘Yalanzinho’ diye tepkilerini gösterirken, Alanzinho ilginç bir şekilde tribünleri alkışladı.

İlk 2 maçta 11’deydi
Bu sezon ilk iki maçta Broos’un ilk 11’de görev verdiği Alanzinho, daha sonra büyük bir form düşüklüğü yaşamıştı. 3. hafta Manisa deplasmanında sonradan oyuna giren Brezilyalı, sonraki maçta Bursa karşısında görev almamıştı. Yıldız futbolcu, İstanbul Belediye ve Antalyaspor maçlarında ise toplam 2 dakika forma giyebilmişti.

www.fanatik.com.tr (http://www.fanatik.com.tr)

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bu haberi yapanlar tam bir gerizekalı ne diyeyim. Tribünlerde olmasam inanacam. Ulan haberi yapan geri zekalı, bir kere tepki Alanzinho'ya değildi O'nu oyundan alan TD'e idi. Yalanzinho diye değil Alanzinho'ya destek tezahüratları vardı. Bu haberleri yapanlar tam bir gerizekalı oldukları gibi, onları orada tutanlar da ayrı bir gerizekalı kadrosu. Bu kadar da olmaz yani. Her kelimesi yalan, yanlış bir haber mi olur.

Artık ağzımı bozduracaklar yani. Trabzonsporlu bir oyuncuyla alay edemeyeceklerini anlayamamışlar. Başka takımların oyuncuları hakkında böyle bir şey yapsalar acaba neler olur.

Bir değil iki değil kardeşim artık yeter bu adamı rahat bırakın!!!!

Orhan Aydın
26.09.2009, 17:30
mağlubiyetin bana en çok koyan yanlarından biri olan rakip açıklamalarının bir yenisini şimdi izledim
kaleci diyor ki kazanmamız gereken bir maçtı bir puan aldığımız için üzgünüz

.....
26.09.2009, 17:32
mağlubiyetin bana en çok koyan yanlarından biri olan rakip açıklamalarının bir yenisini şimdi izledim
kaleci diyor ki kazanmamız gereken bir maçtı bir puan aldığımız için üzgünüz

al benden de o kadar . spiker dün akşam , gençler rakip alana yıktı oyunu , Trabzonspor adeta 11 kişi defans yapıyor gibi şeyler demesi beni öldürüyor.
Trabzonspor bu olmalalı!

serdar avcı
26.09.2009, 17:37
maçı izlerken 70 den sonra 61 numaralı bilal oyuna girerken arkadaşıma dedim şimdi yandık diye ne yazık ki dediğim oldu,bence 1 puan bile iyi bu oyuna ,ezik futbol,dirençsiz futbolcular,

gerenimo
26.09.2009, 17:40

biz büyüğüz ama üç "büyükler" gibi değil biz farklı bir takımız. o nedenle 4 "büyükler" lafını sevmiyorum. biz diğer üçüne benzemeyiz benzememeliyiz.

en kötü sezonlardan sonra da biz takrar ayağa kalklmayı biliriz. tükendi denildiğinde kalkar yine mücadele ederiz. o nedenle bu sezon nasıl biterse bitsin gelecek sezon biz yine şampiyonluk için oynayacağız, yine iddalı olacağız. büyüklük tartışması yapmak kendimize ihanettir.

serdar avcı
26.09.2009, 17:40
gene anlaşıldıki trabzonspor un en büyük eksiği lider oyuncu yok takımda takım sıfıra inmiş gol geliyorum diye bağırıyor amatakımda kıpırdanma bir başkaldıran yeter diyen yok,sonuç ta haftasonu gene zehir oldu.bundan sonra tv den bile izlemicem maçları,sinir hastası oldum.

Mustafa AYDIN
26.09.2009, 17:45
2.yarıda Gabriç'in yerine Caleyi,Colman ın yerine Engin'i alsaydı maçı kopartıp son 10 dk da Umut'un yerine Yattarayı alıp bu işi bitirirdi.Ferhat o kadar yorulduki çocuk ayakta duramıyodu.Cale'nin önünde daha rahat oynardı.Belki o faul yapılmayacaktı ve bizim kalecide topu armut gibi içeriye almıyacaktı.

serdar avcı
26.09.2009, 17:50
gençlerbirliği o kadar pas yaptıki trabzonspor ,da güzelce seyretti sonuçta takım çok yoruldu özellikle ferhat ın hataları gole neden oldu ne yazıkki arda gibi lider bir oyuncumuz yok,kötü oynarken bile maçı koparıp alacak lider oyunculara ihtiyacımız var.

SeRHaD
26.09.2009, 17:54
Alanzinho = 4 milyon = Geçen Sene Özer Hurmacı + Fatih Tekke

Evet bross hatalı ve durdugu her saniye zarar ama alanzinho ne yaptı biri söylesin bana,pres mi yaptı aldıgı topları mı degerlendirdi,ayagına gelen topuda pas atamadı.

+

2 hafta sonra bu ferhat keitanın karsısında ne yapacak ??

Yazıklar olsun

Aytaç Çakıroğlu
26.09.2009, 17:54
çok sıkılıyorummmmmmmm çokkkkkkkkkkkkkk. destek veriyoruzzzzz sonuna kadar ama akşamki maçtaki kadar daraldığımı hatırlmaıyorummm.. resmen istanbuldan ankara gidip mücadele edesim geldi sinirden önümdeki masayı kırmışım. babam sur ne yapıyorsunnnn eli kırılacak demese valla kırana kadar vurcam. Bu ne yenilmek ne puan kaybedildiği için yapılan bir şey. kişiliksiz futbol Trabzonspora yakımıyan futbol ve anlayış için di. umarım bir an önce düzelir ve sonunda gerçke TS mize kavuşutuzzzzzzz

esra61
26.09.2009, 18:14
2-0 ken tamam dedim fark atıcaz galiba ama oda ne gollerden sonra trabzonspor resmen yoktu sahada ikinci yarı resmen bnm için eziyetti maçı izlemem çok kötüydük şükürler olsunki yine bir puana razı olduk(2-0 dan sonra şükür ediyoruz ya bu halime gülüyorum ya)ah ah kötüydükkkkk

bordox
26.09.2009, 18:26
2-0 olana kadar maçı oynayan futbolcularla 2-2 yapan futbolcular arasındaki tek fark konsantrasyon,galibiyet cepte sandılar.
Rakibin oyunu hızlandırması bizi yormuyor asıl yoran defansın saçma sapan top uzaklaştırması her top rakibe Egemen,Giray,Song ve Ferhat kusura bakmayın ama ayağına bu kadar hakim olmayan adamlar şampiyonluğa giden takımın kadrosunda yer almaz,havadan gelen her topuda tehlikeli bölgenin içine indiriyorsunuz.Bu mudur defans yapmak,her gelen topu rastgele savuşturmak mı?Daha bir maçıda defansla alamadık sayanizde sağolsun kalecimizde huyumuza suyumuza alıştı.

OZDEN61
26.09.2009, 18:53
her yenigimiz ve kötü futbolumuzdan herkes birini gönderiyor, birini getiriyor, kadro kuruyor, oyncu değişikliği ve dakikasını bile tahmininden sıkıldım artık. trabzonda hocalık zor derler, çünkü herkes hoca. bunu yerel basınıyla, taraftarıyla, forumuyla en iyi şekilde gösteriyorsunuz. o yüzden şampiyonluk bi 25 sene daha zor. her kafadan ses çıkıyor. istikrar adına bir şey yok. sabır adına bir şey yok. böyle akıl hocalığı yapmak takıma daha çok zarar veriyor. ama ne desek boş Trabzon sokaklarında morinho çok. boş lafın gürültüsü çok olur...

aseld
26.09.2009, 19:08
formayı giyenler hala o formanın anlamını kavrayamamışlar adamlar gol attıkları 31. dakikadan maç bitene kadar canla başla saldırdılar ve bu takımı o halde izlemek eziyetten başka birşey değildi.
başka takımlarda oynayan 61 numaralardan nefret ediyorum bize karşı acayip hırslı oluyorlar.
takımın yarısının seneye değişmesi lazım hatta bu işe ocak ayında başlansa ii olur.

ahmetto
26.09.2009, 19:19
Elimizdeki maçı nasıl bu hale getirdik anlamış değilim.Hala kafam almıyor.Birde harbiden şu 61 numaralı oyuncular bize karşı varını yoğunu harcıyorlar bizde oynayıncada süt dökmüş kedi gibiler.

Cem Zırıh
26.09.2009, 19:21
Elimizdeki maçı nasıl bu hale getirdik anlamış değilim.Hala kafam almıyor.Birde harbiden şu 61 numaralı oyuncular bize karşı varını yoğunu harcıyorlar bizde oynayıncada süt dökmüş kedi gibiler.
bence biz sut dokmus kedileri buluyoruz suan takimda disaridan gelmis 61 numara kim varki ?

abdullah6134
26.09.2009, 19:25
herkes görevini yaopıyor 61 Numaralar da kendine yakışanı yapıyor.Formasını giydiği takıma saygısızlık yapıp bize karşı oynamazlarsa o zaman nefret edrim onlardan. ama gönül istiyor ki Trabzon'a golünü attıktan sonra abartılı sevinçler yaşamasınlar ya da Oğuzhan gibi maçtan sonra "Trabzon taraftarı bana yalvardı gol ye diye" gibi basit cümleler kurup küçülmesinler....

SDinc
26.09.2009, 19:32
Birde bilmem dikkat ettiniz mi ; Şu ana kadar resmi maçlarda tempolu başladığımız her maçın sonu hüsranla bitiyor. Vede sakin , pozisyonsuz , yorulmadan ilk yarı mücadelesinden sonrada 2. yarı açılıp rakip takımın işini bitiriyoruz.
Tempolu başladığımız maçlar ; Diyarbakır , Toulose (iç saha) , G.birliği , Manisa
Temposuz başladığımız maçlar ; Sivas , Antalya , İ.B.B(Ortalar gol olmasa temposuz bir maçtı) , Toulouse(Dış saha) , Bursa

Cihan
26.09.2009, 19:36
işimiz çok zor

Harun
26.09.2009, 19:38
Tamamen Hugo Bross'un becereksizliği sayesinde gitti puanlar.Takım 2-0 iken bile sıkıntılar var iken bunu görmezden gelmesi ve yaptığı oyuncu değişiklikleri ancak bu kadar anlamsız olur bir hocanın.Tek forvet inadından vaz geçtiğinde hatasını anlamış olduğunu sanmıştım.Her ne kadar takım kazanmış olduğu maçlarda da iyi futbol oynamamış olsada en azından hem futblcuların hem de caminaın güveni gelmişti.Dün takım yine kötü futbol oynuyordu.Ama en azından skor avantajını elimnde bulunduruyordu.Buna rağmen göz göre göre takımı rezil etmek ahmaklıktır.

abdullah6134
26.09.2009, 19:46
ben katılmıyorum..Açıkçası Gençlerbirliği deplasmanından alınan bir puanı başarı olarak da görüyorum takım kalitelerine baktığım zaman.skorun hemen maç başı 2-0 olması beklentilerimizi artırdı o kadar...

Erdal
26.09.2009, 19:51
İlk golü yediğimizde Selçuk kenarda mı idi? sakatlık sebebi ile?

Pro-TS
26.09.2009, 19:52
offffffff offffffffffffffff

Orhan Aydın
26.09.2009, 19:53
offffffff offffffffffffffff

hayatımızın özeti

10 numara
26.09.2009, 20:04
aykut demir olayına girmeyin çünkü geriliyorum 2 sezondur bağıra bağıra sesimiz kısıldı..anlayamıyorum bu oyuncu neden "0" maliyetle g.birliğinde..ümit milli takımda o kadar maç izledik bizler gördük ama başka kimse görmedi öylemi hemde Trabzonlu bir oyuncu..yazık diyorum...

Hasan ZAİMOĞLU
26.09.2009, 20:13
stresli bir hafta bizi bekliyor

yorumsuz6117
26.09.2009, 20:17
Bu kadar kötü oynamamıza rağmen Sylva biraz dikkatli olsa maçı kazanabilirdik..

x_man
26.09.2009, 20:31
aldığımız bütün toplar dan dun şişirme 2 0 öne geçtik yaslan geriye ya sabır bu kadar korkak hoca olurmu anlamadım ilk 25 dakka dışında hiç bir organizasyon yok duvar gibi vuruyoruz gençler sağdan soldan saldırıyor yazık gerçekten yazık kahroldum resmen ayrıca bu takmda orta saha ne iş yapar hiç anlamadım dün hiç göremedim maalesef

Sinem Yılmaz61
26.09.2009, 20:33
Gelecek Maci mutlaka almamiz lazim, böyle devam edemeyiz asla, yoksa Tekne tam batar...puan lazim puannnn...

Özkan
26.09.2009, 20:35
başka takımlarda oynayan 61 numaralardan nefret ediyorum bize karşı acayip hırslı oluyorlar.Bilal öyle abartıldığı kadar iyi değildi, üstelik attığı gole kendisi bile inanamamıştır. Bence gol Sylva'ya yazılmalıydı.

Kalede bu herif olduğu sürece saçma sapan goller yemeye devâm edeceğiz.

abdullah6134
26.09.2009, 20:40
bütün yorumlarda Gençler in bu sene ne kadar iyi bir takım kurduğu gözardı ediliyor.hoca korktu nye takımı yasladı diyoruz hoca yaslamadı gençler bizi bu oyuna mahkum etti.bu şartlarda bir puan sevindiricidir bence..haftaya Antepi yenersek 4 maç 10 puan gayet iyi sonuç.....

Özkan
26.09.2009, 20:42
Gençlerbirliği'ne puan kaybetmek her koşulda eleştirilecek, kabûllenilmeyecek bir şeydir. "Bir puan iyidir, Gençler iyi transfer yaptı." gibi düşünceler içine girmişsek kapatalım dükkânı gitsin. Böyle düşünmeye başlamışsak Trabzonspor'un büyüklüğüne biz bile inanmamış olmuyor muyuz?

abdullah6134
26.09.2009, 20:45
Gençlerbirliği'ne puan kaybetmek her koşulda eleştirilecek, kabûllenilmeyecek bir şeydir. "Bir puan iyidir, Gençler iyi transfer yaptı." gibi düşünceler içine girmişsek kapatalım dükkânı gitsin. Böyle düşünmeye başlamışsak Trabzonspor'un büyüklüğüne biz bile inanmamış olmuyor muyuz?

hangi sene şampiyon namağlup bitirmiş bu ligi....her sne yapılcak puan kayıpları vardır ve ben bu Gençler'den üstelik deplasmanda alınan galibiyeti başarı sayarım skor olarak...inanıyorum ki şampiyonluk yolundaki takımların çoğu takılcaktır bu deplasmanda..güzel bir takım kaliteli teknik direktöre sahip gençlerbirliği...

İsa
26.09.2009, 20:56
Ortasahamızın direncsizliği rakibin oyuna ortak olmasına sebep oldu.

hugo Broos gercekten kaliteli bir isim oyunuda gayet iyi okuyor.

20. dakikadan sonra oyunda hiç görmediğim Gabrici oyundan alması normaldı.

Rakibin bunalttıgı anlarda Serkan'ı oyuna almasıda cok doğruydu.Rakibin baskısını kırmıstı taki duran toptan gol gelene kadar.

Ve duran top gol olmasaydı aksayan Ferhat yerine Cale oyuna gırmek uzerıydı.

Alanzınho'yu neden oynatmadıgı konusundaki haklılığı ortaya cıktı bence macta.

Eldeki malzemeyle oynatmak ıstedıgı oyunu oynatamadığı apacık ortada.

Devre arası ve sezon sonu Broos'un ıstıdığı transferler gercekleşirse şampiyonluk uzak değil.Tabi Broos için gerekli sabır gösterilirse.

sametaydin
26.09.2009, 20:58

Rakibin bunalttıgı anlarda Serkan'ı oyuna almasıda cok doğruydu.Rakibin baskısını kırmıstı taki duran toptan gol gelene kadar.

Devre arası ve sezon sonu Broos'un ıstıdığı transferler gercekleşirse şampiyonluk uzak değil.Tabi Broos için gerekli sabır gösterilirse.

Katılıyorum size. Biraz sabır gerekli bize.

Dip.Ing.Mag.
26.09.2009, 21:03
Bilal öyle abartıldığı kadar iyi değildi, üstelik attığı gole kendisi bile inanamamıştır. Bence gol Sylva'ya yazılmalıydı.

Kalede bu herif olduğu sürece saçma sapan goller yemeye devâm edeceğiz.

Slyva bu yil cok kotu istatistiklere bakildiginda gol yemedigi mac neredeyse yok .. bir kaleci gol yer bu gayet dogar bir seydir ama bizim kalecinin yedigi goller hicte normal goller degil cok basit goller yiyor inanilmaz derecede konsantrasyon sorunu var sezon basindan beri pozisyon almada zorluk cektigi apacik ortada ... Allah sonumuzu hayir etsin bakalim ama slyva sanirim bu sezon basimizi cok agritacak hic guven vermiyor

maydin
26.09.2009, 21:07
bu takımdan bi şey olmaz.

cem arin
26.09.2009, 21:08
oyuncu degisikliklerini bir yana birakiyorum cünkü soyunma odasinda ne oldugunu bilmiyorum! gabricin sahadan alinmasinin altinda yatan sebeplerden bir tanesi kanimca yasadigi sakatlik vs olabilir! alanin oyuna dahil edilmesi ise bana göre baskinin sonucu! alan oynasin! Alan bu tkaimda oynamali gibi sirf istege bagli dilekler ortalarda dolasiyorsa ve alanin da su an oynan oyunun sistemine uymadigi gözardi ediliyorsa denecek bir sey yoktur!
macin iki negatif kahramani vardi ! Birincisi o yetigi "aptalca" golle sylvia idi digeri de iki golde de son kez bizden topa dokunan ya da dokunamayip rakibe dokunan ferhat! ilk golde rakibin yani meshur 61 numaranin onunla kedi fare gibi oynamasina izin verdi ki bir defans oyncusunun geri cekilerek defans yapmasinin olanagi yoktur ve her adiminda ter ayakla yakalanma ihtimali vardir! sekil a1 ferhat 61 mücadelesi defans oyunculari icin ders niteleginde genc takimlara gösterilsin derim ben! Ferhatin ofansif yönü güclü oalbilir ancak bir defans oyuncusunun defansif yönün zayif olmasi futbolun temel kurallarina ters bir durum! Ne is yaparsin abi? defansif yönü zayif ofansif yönü kuvvetli defans oyuncusuyum! ne güzel! Caleyi begenmemeye baslamistik bu da bize iyi bir ders olur! sanki ferhat oynadigi maclarda üc asist iki golle oynuyor da bir de ofansif yönü kuvvetli defans oyuncumuz var diye böbürleniyoruz! al sana defans yapamayan defans oynucusu! abdullahla kiyaslayanlara bir cift lafim olacak! Abdullah cok özel bir oyuncuydu ve oynadigi yillarda beni en az yattara kadar heyecanlandiran futbol oynuyordu! kimse abdullah gibi bir sol bek hayali kurmasin öyle oyuncular ali kemal, sota,hami ya da campell gibi 30 yilda bir gelir bu takima.
Evet sylvia anlasilan konsantrasyonunu iyice kaybetmis! ne olursa olsun tolga ya da onurdan birisi artik kaleyi devralmali ve sylvia dinlenmeli. SOngla gecen yilin son haftalarinda yasadigimiz devamlilik sorununu bu yil slyvia ile yasiyoruz!

maca bakiyorum da gol pozisyonumuz da yok! diger taraftan ligin böyle maclara gebe oldugu asikar! tezcanliligi birakalim ve bekleyelim!

Nasil olsa ilk yari bu sekilde devam edecek daha sonra senol mu gelir bir baskasi mi bilemiyorum ancak bros´un bu tkaimda yil sonunu göremeyecegi asikar! hele ki alanzinho ile baslayan oyuncu t. direktör sorununa bir oyuncu daha eklenirse yönetim ya da taraftari beklemeden oyuncular yollarlar hocayi ki bu en son diledigim seydir. böyle bir seyden zararli cikacak olan takimin kendisidir ya da acikca yazayim kaybedilcek puanlardir!

ben diyorum sizlere ünalin oldugu yerde bize yabanci hoca yaramaz!

TAHSİN 61
26.09.2009, 21:13
Nedir bu 61 numaradan çektiğimiz.. Bizim maçlarda herkez saldırıyor.. Hiç milliyetçi değildir

Özkan
26.09.2009, 21:19
Oyuncular sahada birbiriyle anlaşamıyor. Birisinin verdiği top öbürünün gerisine düşüyor, kimse top tâkibi yapmıyor, pres yok, mücâdele yok. Takım 60. dakîka gibi oyundan iyice düşüyor ve gezinmeye başlıyorlar.

Şimdi Hugo efendiye sormak istiyorum, bu adamlar taktik antrenman yapmıyorsa, kondüsyon çalışması yapmıyorlarsa MAY Tesislerinde batak mı oynuyorlar?

Cihan
26.09.2009, 21:25
alan ı kaybettik ona yanarım

serkanholep
26.09.2009, 21:28
arkadaşlar moralimizi bozmayalım ama bir gerçek var bu senede şampiyonluk hayal

ama 3. lik için savaşacağız

takımımız bence iyi sadece td alışamadı bize bizde ona

sabredelim

geçen sene fb nasıl sabretti 1 sene bizde sabredelim

çünkü daha iyisi yok yada çok pahalı

m.türker61
26.09.2009, 22:09

arkadaş güzel özetlemişsin ta ki gökhan değişikliğine kadar.ben gökhandan nefret etsem de oyundan çıkmaması taraftarıydım.

Letsback
26.09.2009, 22:36
Bu takımı bu hale getirenler hesaplarını versin . 2. yarıda top çevirmedik , pas yapmadık , şut çekmedik . Bunları yapamazsak bu maçı nasıl kazanabilirdik ki . Alanzinho'yu alıyorsun 1o dakika sonra çıkarıyorsun . Amacın gayen nedir anlaşılmıyor hoca .

Ali Turhal
26.09.2009, 22:43
Evet iddia ediyorum bu buros ilk yarıyı tamamlamadan trabzondan gider,bu senemiz yine heba oldu gerçek manada takım içi disiplin yok,hala yanlışlıklar var 2 -0 öndesin ve adeta maçı veriyon, gs,fb yada bjk olsaydı bu maç böylemi biterdi.allah taraftara sabır versin.

deneme61
26.09.2009, 22:45
hıc oynamadan mac kazanamazdık.ıkıncı yarı ben bırsey goremedım takımda.gercı ılk yarıda da bunaltıcı bır top aynamadık

usameakcelik
26.09.2009, 22:48
Ceyhun a nasıl sabretti o kadar ben onu anlamadım. Ceyhun vasatında altındaydı bence. Tjikuzu nun acilen dönmesi lazım bence. Tjikuzu ayagında top tutuyodu ve topu kanatlara çok iyi dagıtıyordu. Bu maçta tjikuzunun eksikliği hissedildi bence.

Cafer Bulur
26.09.2009, 22:49
Ne kadar kötü bir durumda oldugumuzu görmek icin fb ye bakmak yeterli.

Onlar da bizim oynadigimiz takimlarla oynadilar ve hepsini yendiler,hem de kötü oynayarak.

Bizde genelde kötü oynuyoruz ama kazanmakta zorlaniyoruz.

Bunda fb nin skora etki eden oyuncularin coklugu etken görülebilir.

Lakin bizde 2 defa galipken mac verdik,yani sorun sadece gol bölgemizde degil.

Büyük bir süpriz olmazsa bu ligi fb nin gerisinde bitirecegiz,hatta gs nin de.

mandranoy
26.09.2009, 22:55
Arkadaşlar benim merak ettiğim, maçın 20. dakikasına kadar fena değildik. 2-0 öndeyiz. Önde baskı kurup Gençlerbirliğini çıkarmıyoruz. Ama ne yazıktır ki bizim taraftar Fatih Tekke tezahüratları yapıyor. Bu nasıl bilinçte bir taraftarlık anlamıyorum. Zaten ne olduysa bu dakikadan sonra oldu. Bizim en büyük düşmanımız kendimiz sanırım. Herkes bir şeylerin peşinde kimse takımı düşünmüyor.

Mehmet Fırat
26.09.2009, 22:57
Arkadaşlar benim merak ettiğim, maçın 20. dakikasına kadar fena değildik. 2-0 öndeyiz. Önde baskı kurup Gençlerbirliğini çıkarmıyoruz. Ama ne yazıktır ki bizim taraftar Fatih Tekke tezahüratları yapıyor. Bu nasıl bilinçte bir taraftarlık anlamıyorum. Zaten ne olduysa bu dakikadan sonra oldu. Bizim en büyük düşmanımız kendimiz sanırım. Herkes bir şeylerin peşinde kimse takımı düşünmüyor.

Böyle bir şey olmadı. G.Birliği taraftarı dediyse bilemem ama 2 farkla öne geçtiğimiz zaman böyle bir tezahürat yapmadık.

Ha maçın sonlarına doğru yapıldı, ona da ben katılmadım.

mandranoy
26.09.2009, 23:01
Ben maçı lig tv den 3 defa izledim evet var izleyin ve görün. Bordo mavi denilmesi gerekirken Fatih Tekke deniliyor 20 dakikada.

crazyman_61
26.09.2009, 23:02
slyva yedeğe çekilsin artık

İskender66
26.09.2009, 23:51
Böyle bir olayı ben görmedim. Maç bittikten sonra yalan yok bağırdık Fatih Tekke diye. Ama maç esnasında bağrılmadı kesinlikle.

iso_4939
27.09.2009, 00:32
ne olacak bızım halımız...

SüRMeNe_6161
27.09.2009, 02:13
25 Dk Maçi İzleyemedim Sonra İşten Ciktim Gittim İzlemeye Gol Yedik Dedim Acaba Ben Ugursuzlukmu Getirdim..

SüRMeNe_6161
27.09.2009, 02:15
Nedir bu 61 numaradan çektiğimiz.. Bizim maçlarda herkez saldırıyor.. Hiç milliyetçi değildirHepsi TRABZON'NA Kral Kesiliyolar Ne Kadar Güçü Varsa Trabzon Maçinda Kullanıyolar Anladamım Bu iŞten Bişe :)

Semih GÜL
27.09.2009, 02:23
Elimizdeki futbolcularla hak ettiğimiz yerdeyiz, ne kadar performansı en üst seviyede de olsa umut ve bu kadro ile anca bu kadar...

83 doğumluyum hiç bu kadar aciz kaldığımız bir maç hatırlamıyorum. Bir anadolu takımı ve 3 golü atmak için olar bastırıyor biz şuursuzca top oynamaya çalışıyoruz...

Ne yazıkki eskiden de kadromuz yeterli olmadı hiçbir zaman ama takım oyunu oynuyorduk ve bu yapımız ile birşeyler yapabiliyorduk,artık rüzgar yaprak misali...

Allah hakkımızda hayırlısını nasip etsin...Ama benim Trabzonsporum bunların Trabzonsporu değil...Bitsin istiyorum bu ızdırap...

nokta

Travelair
27.09.2009, 08:41
Arabanın bakımları aksamış olmalı. Gaz veriyorsun gitmiyor. Titreme yapıyor. Güçten düşüyor. Daha ziyade yokuşlarda. Korkuyorsun yolda kalacaksın. Vites küçültüyorsun, kendine geliyor. Sonuç: Servise gider. Bujileri değişir, çıkmış, çürümüş boruları değiştirilir, yerine takılır, benzin pompası değişir/temizlenir. Bir takım neden öne geçtikten sonra rölantiye düşer? Hatta kontak kapatır? Nerden bu keyfiyet veya sorun?

temel_yilmaz
27.09.2009, 09:10
Arabanın bakımları aksamış olmalı. Gaz veriyorsun gitmiyor. Titreme yapıyor. Güçten düşüyor. Daha ziyade yokuşlarda. Korkuyorsun yolda kalacaksın. Vites küçültüyorsun, kendine geliyor. Sonuç: Servise gider. Bujileri değişir, çıkmış, çürümüş boruları değiştirilir, yerine takılır, benzin pompası değişir/temizlenir. Bir takım neden öne geçtikten sonra rölantiye düşer? Hatta kontak kapatır? Nerden bu keyfiyet veya sorun?

Abi benzin pompasında sorun yok bu araba motor istiyor :)
Şaka bir yana nereye tutarsan tut klüpte elinde kalıyor kişisel görüşüm yönetim istifa etmelidir,kimse darılıp kızmasın Trabzonspor yönetimsiz kalmaz.

orhan42
27.09.2009, 10:17
Sylva nın torpili kimden..herif her maçta bu tür goller yiyor..Müdahale yok sadece bakıyor beyefendi..

nakzo
27.09.2009, 10:26
Anasayfaya Dön (http://www.medyatrabzon.com/index.php)
Karakter boyutu : http://www.medyatrabzon.com/images/font_01.gif http://www.medyatrabzon.com/images/font_02.gif http://www.medyatrabzon.com/images/font_03.gif http://www.medyatrabzon.com/images/font_04.gif
http://www.medyatrabzon.com/images/news/11408.jpg
A. Kemal Denizci'den ilginç iddia
26 Eylül 2009 / 16:32
Ali Kemal Denizci, Trabzonspor’un G.Birliği beraberliğinden sonra tahminlerini göre iki önemli iddia ortaya attı.

Trabzonspor’un unutulmaz futbolcularından süper starlarından şampiyon kadronun en gözde isimlerinden rüzgarın oğlu lakaplı Ali Kemal Denizci, Trabzonspor’un G.Birliği beraberliğinden sonra tahminlerini göre iki önemli iddia ortaya attı.

Denizci’nin iddiası şöyle;

Ya bu hoca bu işten hiçbir şey anlamıyor, ya da kalitelerinin yarısını bile sahaya koyamayan bu takımın futbolcuları Hugo Broos’u istemiyor. İkincisinin gerçek olabileceğini bile düşünmek istemiyorum ama bu tablodan iki seçenekten birinin gerçek olduğuna dair düşünceler geçiyor aklımdan.

Eğer Trabzonspor, ligden düşmesi kesin gibi görünen Kasımpaşa kadar bile mücadele edemiyorsa, gerçekten içeride bir şeyler olduğunu düşünüyorum. Yoksa bu takım bu kadar kötü, isteksiz ve vurdumduymaz olamaz.
Artık yaraya neşter vurma zamanı gelmiştir. Bu neşter nereye vurulur onu da bilecek olan yönetimdir. Çünkü bu böyle gitmez?

.....
27.09.2009, 10:30
Rüzgarınoğlu haksızda değil hani. Mücadele edemiyoruz. Eskiden nasıl takım canını dişine takardı şimdi nasıl ?

Bu konuda bir şeyler yapılmalı gerçektende

murseltaskin
27.09.2009, 10:56
gençlerbirliği:2-hugobross:2

nakzo
27.09.2009, 11:03
Olmuyor olduramıyoruz.Bizim ve 96 yılından sonra gelen yönetimlerin en büyük hatası sıradan vasat anadolu takımı futbolcularından veya vasat yabancı futbolculardan şampiyon bir takım yaratma düşüncesidir. Olmaz ,yaratamazsın! Tofaş marka arabayla, mercedesi geçemezsin. Geçmeye çalışırsan, motoru yakarsın; böyle rezil edersin kendinide milyonlarca taraftarınıda cümle aleme...Bundan sonra yapılacak ikişey kaldı üçüncü bir yol yok !Birinci seçenek: Trabzonsporlu bütün büyük başlar toplanacak. Kaynakmı yaratılacak, bağışmı yapılacak, bankaya hesap açılıp taraftara çağrımı yapılacak? Büyük miktarada sıcak para bulunulup herkese danışılacak; bu takımda şampiyonluğa oynayabilecek kapasitede kaç oyuncu var ?Şu kadar gerisi ederine bakılmadan gönderilecek.Geri kalanların üzerine bu parayla büyük takım futbolcuları monte edilecek.İkinci seçenek:Birinci seçeneğe gücün yetmiyorsa çıkacaksın,korkmadan taraftarın karşısına;ama yalakalık yapmadan tiksinçleşmeden ben ligde 10sene şampiyonluka yokum borçları kapatıp para briktireceğim vede bu esnada alt yapıdan beyni trabzonspor aşkıyla yıkanmış futbolcular yetiştirip 10. senenin sonunda tekrar şampiyonluk için vurmaya başlayacağım diyeceksin.Acı ama gerçek üçüncü bir seçenek yoktur çünkü ortada başarısızlıkları ve sahadaki rezllikleri içselleştirmiş vede çok özür dileyerek söylüyorum başarısızlıklarla kaşarlanmış bir enkaz yığınıı vardır.

Orhan Aydın
27.09.2009, 11:08
nakzo abi haklısın ama eminim o 2 seçenek de olmayacak
bu takımın kalitesinin bu olmadığı aşikar.futbolcular her şeyini vererek oynamıyor.

arifberkay
27.09.2009, 11:35
alanzinho bu hocayı gönderir

ApoCaN28
27.09.2009, 11:35
nakzo abi haklısın ama eminim o 2 seçenek de olmayacak
bu takımın kalitesinin bu olmadığı aşikar.futbolcular her şeyini vererek oynamıyor.

Takımda doğru düzgün oynayanların sayısı parmakla sayılıyor be kardeşim =(

arifberkay
27.09.2009, 11:41
alanzinhonun sol açık olmadığını baklaım hangi teknik direktör anlayacak..
şu adamı forvet arkasında oynatın veya hiç oynatmayın daha iyi...

bu kadar basit ama bunu görmemek için elelrinden geleni yapıyorlar

İsa
27.09.2009, 14:24
Yine herkes Broos'a sallamaya başlamış.Eğer bir suçlu aranıyorsa en başta yönetime yönelmek lazım.
Broos cok kaliteli bir isim sabretmek gerekli.

Burak Akçay
27.09.2009, 14:34
başarısızlıklarla kaşarlanmış bir enkaz yığınıı vardır.
güzel bir tanımlama olmuş maalesef...

pReN@_61
27.09.2009, 15:02
Maçı izleyemedim ama 2-0 öne geçtiğimiz maçtan beraberlikle ayrılmamız üzücü

muratt
27.09.2009, 15:11
Anasayfaya Dön (http://www.medyatrabzon.com/index.php)
Karakter boyutu : http://www.medyatrabzon.com/images/font_01.gif http://www.medyatrabzon.com/images/font_02.gif http://www.medyatrabzon.com/images/font_03.gif http://www.medyatrabzon.com/images/font_04.gif
http://www.medyatrabzon.com/images/news/11408.jpg
A. Kemal Denizci'den ilginç iddia
26 Eylül 2009 / 16:32
Ali Kemal Denizci, Trabzonspor’un G.Birliği beraberliğinden sonra tahminlerini göre iki önemli iddia ortaya attı.

Trabzonspor’un unutulmaz futbolcularından süper starlarından şampiyon kadronun en gözde isimlerinden rüzgarın oğlu lakaplı Ali Kemal Denizci, Trabzonspor’un G.Birliği beraberliğinden sonra tahminlerini göre iki önemli iddia ortaya attı.

Denizci’nin iddiası şöyle;

Ya bu hoca bu işten hiçbir şey anlamıyor, ya da kalitelerinin yarısını bile sahaya koyamayan bu takımın futbolcuları Hugo Broos’u istemiyor. İkincisinin gerçek olabileceğini bile düşünmek istemiyorum ama bu tablodan iki seçenekten birinin gerçek olduğuna dair düşünceler geçiyor aklımdan.

Eğer Trabzonspor, ligden düşmesi kesin gibi görünen Kasımpaşa kadar bile mücadele edemiyorsa, gerçekten içeride bir şeyler olduğunu düşünüyorum. Yoksa bu takım bu kadar kötü, isteksiz ve vurdumduymaz olamaz.
Artık yaraya neşter vurma zamanı gelmiştir. Bu neşter nereye vurulur onu da bilecek olan yönetimdir. Çünkü bu böyle gitmez?

Zamaninda Sampiyon yaptiniz takimi efsane oldunuz, saygimiz sonsuz.. Ama bi rahat birakin yakamizi yaw..

Ruzgar'in oglu (kim takti bu adi bilmiyorum, benim bildigim Ruzgarin oglu Orhan Cikrikci idi) senin de teknik direktorlugunu gorduk.. Futbolu biraktiktan sonra ne yaptin ??? Hepsini gectim.. Trabzonspor'u birakip bjk ve fener formasi giymis biri olarak bu "yikici" yorumlari yapma hakkini nerden buluyorsun kendinde ? Git Fener ve bjk hakkinda yorum yap...

Gökhan KAN
27.09.2009, 16:06
Gençlerbirliği maçında bu kadar rezil bir duruma düşmemizin sebebi yaptıkları pres e karşı yapacağımız pas trafiği ve yardımlaşmayı yapabilecek oyunculara sahip olmamamızdır..

genç61
27.09.2009, 16:16
bu macin kadrosuna bakiyorumda
gs bitik adami song gs para vermedi biz daha fazla verdik aldik adam bitmis zaten
giray bir defans oyuncusu birazda ayaga oynamali
ferhat oztorun galiba bu adamin degerini yada bundaki cevheri gs goremedi biz aldik enteresan
ceyhun ya bir kere top iste yada aldigini rakibe yada geri atma adamin ustune paldir kuldur kosup calim yeme yada top cal nasil onliberosun anlamadim huseyinden bes gomlek daha kotusun valla
selcuk kapasiten var belki ama sahaya koyamadiktan sonra
colman saman alevi gibisin bir varsin bir yoksun
gokhan ve umut ya sizin yerinize trabzondan herhangi mahalleden iki kardes bulsunlar sizden iyi oynar

trabzon orda sahada pas yapamiyor bunu gecen senede yapamiyordu
bu senede nedense hep stoperler geride pas yapiyor kendi aralarinda cunku ortasaha top istemiyor gecen sene istiyordu biraz bu sene hic istemiyor adamlar geride yada kendi aralarainda pas yapiyorlar bos bos yada sisiriyorlar boyle olmaz

genç61
27.09.2009, 16:30
Zamaninda Sampiyon yaptiniz takimi efsane oldunuz, saygimiz sonsuz.. Ama bi rahat birakin yakamizi yaw..

Ruzgar'in oglu (kim takti bu adi bilmiyorum, benim bildigim Ruzgarin oglu Orhan Cikrikci idi) senin de teknik direktorlugunu gorduk.. Futbolu biraktiktan sonra ne yaptin ??? Hepsini gectim.. Trabzonspor'u birakip bjk ve fener formasi giymis biri olarak bu "yikici" yorumlari yapma hakkini nerden buluyorsun kendinde ? Git Fener ve bjk hakkinda yorum yap... bu adam o formalari aglayarak giymistir yoneticilerede yalvarmistir beni gondermeyin diye ilk once bunlari ogren ona gore saygi duy bazi insanlara

birde ali kemal denizcinin yaptigi yorumda bir sey yok adam gordugun soyluyor gayet uslubuyla guzelcede yazmis

eski topculara saygili olalim lutfen

burkay53
27.09.2009, 16:47
Canınızı sıkmayın;bu takım iş yapar arkadaşlar.Oyuncuları toparlayacak,saygı duyulan bir abi'ye ihtiyaç var bence sahada.
Bu haliyle bile kötü değil bence,istenilen yerde olmasada.
Herkes o efsane Trabzonu özlediği için,yetinmiyoruz haklı olarak!
Önceki yıllara bakarak,çok dahaiyiyiz bence.Yönetim inşallah bişeyler yapar.Böyle bir camia ve taraftar yok,memlekette.Helal olsun size.

Jester
27.09.2009, 16:52
Maç yorumlarını yeni okuyabildim.
Şaşkınlık ve hayal kırıklığı içindeyim.

Ben en azından bu forumdaki taraftarımızın futboldan iyi anladığını düşünürdüm hep.
Maalesef öyle değilmiş.

Sonuca etki edecek tek hatası Alanzinho'yu oyuna almak olan bir hocaya bu kadar desteksiz, tutarsız ve insafsızca sallamak bize has bir durum herhalde.

Çoğunluğa bir noktada katılıyorum, Broos şu anda bu takıma uygun bir hoca değil.

Bize şöyle goygoycu, eyyamcı, popülist bir hoca lazım.
Böylelikle eldeki bu eksiksiz kadro şampiyonluğa koşarken kitleler de tatmin olmuş olur.

MuratJ
27.09.2009, 17:06
devre arasında ceyhun serkan değişikliğini yapsaydı bu maç antalya maçı gibi olurdu. ne yazık ki bu maçı broos hediye etmiştir. ceyhundan önlibero olmaz olursa huseyinden de kötü olur bizde şuan önlibero oynayabilecek tek adam selçuktur. hocanın son 2 maçta bunu artık anlaması gerekirdi. keşke selcuk önlibero oynasaydı ceyhun işse gecen sene eses macında oynadıgı bölgede. thomas doll'u tebrik ederim bu arada hoca dediğin doll gibi olur!

samway
27.09.2009, 17:15
su ceyhun u bastan berı ıstemıyorum huseyınden ne farkı var allahım yaaaa bu mantıklarla bu beyınlerle sampıyonluk hayal ötesi ...

Özkan
27.09.2009, 17:16

Ruzgar'in oglu (kim takti bu adi bilmiyorum, benim bildigim Ruzgarin oglu Orhan Cikrikci idi) senin de teknik direktorlugunu gorduk.. Futbolu biraktiktan sonra ne yaptin ??? Hepsini gectim.. Trabzonspor'u birakip bjk ve fener formasi giymis biri olarak bu "yikici" yorumlari yapma hakkini nerden buluyorsun kendinde ? Git Fener ve bjk hakkinda yorum yap...Ali Kemal Denizci'ye böyle saydıran herife yaşına başına bakmadan ağzıma geleni yazardım ama işte, forum kuralları ve daha da önemlisi foruma giren hanımlar bizi engelliyor.

Biir. Ali Kemal Denizci Trabzonspor'u bırakmamıştır, zorla satılmıştır.
İkiii. Her Trabzonsporlu, ki burada adı geçen efsâne Ali Kemal Denizci'dir ve kendisine kat be kat fazla teklif yapan takıma yöneticilerin zoruyla, ağlayarak gitmiştir, takımının kötü gidişi hakkında yorum yapabilir ve yapmalıdır. Buradaki tek kriter kimseye hakâret etmemektir ki Ali Kemal Denizci bu yorumunu gâyet seviyeli bir şekilde yapmıştır.

Üç. Ali Kemal Denizci teknik direktörlükte başarısız olmuş olabilir ama kendisine saydıran tipler emînim ki ayağına top değmemiş kişilerdir ve maç sırasında sahadaki futbolcuların anasına bile küfrediyorlardır.

EmrahYalçınalp
27.09.2009, 17:23
Maç yorumlarını yeni okuyabildim.
Şaşkınlık ve hayal kırıklığı içindeyim.

Ben en azından bu forumdaki taraftarımızın futboldan iyi anladığını düşünürdüm hep.
Maalesef öyle değilmiş.

Sonuca etki edecek tek hatası Alanzinho'yu oyuna almak olan bir hocaya bu kadar desteksiz, tutarsız ve insafsızca sallamak bize has bir durum herhalde.

Çoğunluğa bir noktada katılıyorum, Broos şu anda bu takıma uygun bir hoca değil.

Bize şöyle goygoycu, eyyamcı, popülist bir hoca lazım.
Böylelikle eldeki bu eksiksiz kadro şampiyonluğa koşarken kitleler de tatmin olmuş olur.
Broos'tan rahatsızlık duymuyorum. Ama geldiği coğrafyayı da dikkate alarak hak versem de, biraz fazla mekanik buluyorum. Aslında yapmaya çalıştığı şey, yani takım oyunu oynatmak, oyuncuların bireysel özelliklerini fazla sallamamak gibi şeyler, belki de olması gerekenler. Ama bunların olması için takımın da hem moral hem de skor açısından belli bir bölgede olması gerektiğini düşünüyorum. Yani, hani araba bozulur da, itmek zorunda kalırsın. İlk hareket seni çok yorar, ama sonra diğer elini beline atarak da itersin. Biz şimdi duran arabayı itmek için uğraşıyoruz, ve bir Avrupa'lının anlamasının imkansız olduğu bir ortamda son derece mekanik kararlarla sonuca varma çabası gösteriyoruz. Eldeki kadro belli sonuçta. Bu kadroya sene başında yapılması gereken takviyeleri yapsaydın, o zaman Hugo'ya hak verirdim şahsen. Ama şu an durumlar kel. Bizim takımımız Fenerbahçe'den 15 kat daha fazla takım oyunu oynuyor mesela. Ama adamın 3 oyuncusu var, döndürüp döndürüp maçı alıp veriyor işte. Defansımız gs defansı ne kadar açık veriyorsa o kadar açık veriyor. Ama adamın yedeği Kewell, rakip maç boyunca 2 kere top görüyor zaten, birinde kalene gelse ne olur?

Bross'un hatası ne? Bence biraz fazla Ziya Doğan'ın Fransızca bileni olma yolunda. Mevcut koşullarda Alanzinho'yu atamazsın. Takım oyuncusu olmayabilir, sürekliliği olmayabilir. Ama yaratıcı adamın yok ki elinde. Song da "Celaleddin torpili" ile oynuyor sanıyorum, hem de sağbekte!

Ben hocadan rahatsızlık duymuyorum. Yönetim planını yapmışsa ve hoca ile çalışacaklarsa, gereğini de yapacaklarsa eyvallah. Ama hepimiz biliyoruz ki hoca sezon sonu yolcu. Hoca da biliyor. Topçular da biliyor. Hoca alacağı parayı bilir, bir de kendi doğrularını. İlkeli olmak güzeldir ama, kriz anları özel anlardır. Elimizde yıldız yok. Yaratıcı oyuncuları mümkün mertebe kullanmak lazım. Alanzinho, Engin, Yattara, gelirse Zafer Yelen... Bir biçimde döndürüp döndürüp kullanman lazım. Sırası gelince yine uygula doğrularını. Ama mermin bittiyse süngü takıp yere yatacaksın.

Benim açımdan durum budur. Hocayla ilgili olumlu ya da olumsuz bir yargım yok. Sadece gereğinden fazla mekanik buluyorum. Oyuncun İngiliz ya da Alman olsa tamam. Ama bir Brezilyalıyı oyuna sokup 20 dakika sonra alıyorsan bundan sonra antremana dahi almamalısın. Koca Trabzonspor gol atmak için Colman'ın karşısında oynayan rakibin gözüne sinek kaçmasını bekliyor. E yazık günah...

OLCAY ÇAKIR
27.09.2009, 17:43
Maçı izlerken 61 Bilal oyuna girince....

Oyy dedim,zaten 61 ler hep bize gol atıyor..

Birde Bilal.

Hemde koyu Bilal...

Eyvah dedim.

Sonra gol oldu:)

Jester
27.09.2009, 17:46
Broos'tan rahatsızlık duymuyorum. Ama geldiği coğrafyayı da dikkate alarak hak versem de, biraz fazla mekanik buluyorum. Aslında yapmaya çalıştığı şey, yani takım oyunu oynatmak, oyuncuların bireysel özelliklerini fazla sallamamak gibi şeyler, belki de olması gerekenler. Ama bunların olması için takımın da hem moral hem de skor açısından belli bir bölgede olması gerektiğini düşünüyorum. Yani, hani araba bozulur da, itmek zorunda kalırsın. İlk hareket seni çok yorar, ama sonra diğer elini beline atarak da itersin. Biz şimdi duran arabayı itmek için uğraşıyoruz, ve bir Avrupa'lının anlamasının imkansız olduğu bir ortamda son derece mekanik kararlarla sonuca varma çabası gösteriyoruz. Eldeki kadro belli sonuçta. Bu kadroya sene başında yapılması gereken takviyeleri yapsaydın, o zaman Hugo'ya hak verirdim şahsen. Ama şu an durumlar kel. Bizim takımımız Fenerbahçe'den 15 kat daha fazla takım oyunu oynuyor mesela. Ama adamın 3 oyuncusu var, döndürüp döndürüp maçı alıp veriyor işte. Defansımız gs defansı ne kadar açık veriyorsa o kadar açık veriyor. Ama adamın yedeği Kewell, rakip maç boyunca 2 kere top görüyor zaten, birinde kalene gelse ne olur?

Bross'un hatası ne? Bence biraz fazla Ziya Doğan'ın Fransızca bileni olma yolunda. Mevcut koşullarda Alanzinho'yu atamazsın. Takım oyuncusu olmayabilir, sürekliliği olmayabilir. Ama yaratıcı adamın yok ki elinde. Song da "Celaleddin torpili" ile oynuyor sanıyorum, hem de sağbekte!

Ben hocadan rahatsızlık duymuyorum. Yönetim planını yapmışsa ve hoca ile çalışacaklarsa, gereğini de yapacaklarsa eyvallah. Ama hepimiz biliyoruz ki hoca sezon sonu yolcu. Hoca da biliyor. Topçular da biliyor. Hoca alacağı parayı bilir, bir de kendi doğrularını. İlkeli olmak güzeldir ama, kriz anları özel anlardır. Elimizde yıldız yok. Yaratıcı oyuncuları mümkün mertebe kullanmak lazım. Alanzinho, Engin, Yattara, gelirse Zafer Yelen... Bir biçimde döndürüp döndürüp kullanman lazım. Sırası gelince yine uygula doğrularını. Ama mermin bittiyse süngü takıp yere yatacaksın.

Benim açımdan durum budur. Hocayla ilgili olumlu ya da olumsuz bir yargım yok. Sadece gereğinden fazla mekanik buluyorum. Oyuncun İngiliz ya da Alman olsa tamam. Ama bir Brezilyalıyı oyuna sokup 20 dakika sonra alıyorsan bundan sonra antremana dahi almamalısın. Koca Trabzonspor gol atmak için Colman'ın karşısında oynayan rakibin gözüne sinek kaçmasını bekliyor. E yazık günah...

50 yaşın üzerinde bir Avrupalı'ya mekanik olmamayı öğretemezsin.
Hatta biraz mekanik olması da artısıdır hocanın.
Hocanın bu biraz fazla mekanikliğini dengelemesi gereken iki isim var yetkili.
Metin Diyadin ve Ünal Karaman.
Hoca biraz mekanik evet ama eğilip bükülmez olmadığını da gösterdi.
Ya bu iki yetkilimiz görevlerini gereğince yerine getirmiyorlar ya da daha başka sorunlar var.
Ama hocayı amatörlükle suçlamak falan trajikomik oluyor. (Sözüm size değil, böyle yapanlara).
Ayrıca hocaya Song'u sağbekte denediği için teşekkür ediyorum.

Cafer Bulur
27.09.2009, 17:49

Birde Bilal.

Hemde koyu Bilal...

Eyvah dedim.

Ben de aynen senin gibi düsündüm.

Eskiden istanbul takimlarinda oynayanlar eski takimlarina gol attiklari zaman dogru dürüst bile sevinmezken 61 ler bizi yakmayi büyük bir is gibi görüyorlar.

Ben bilalin ilk defa gol attigini görüyorum,o da bize.

Sinirlenmemek elde degil....

Cafer Bulur
27.09.2009, 17:55
Ikinci yarida oyuna alinip mac bitmeden cikarilan ilk oyuncu ne alanzinho idi,ne de son olacak.

Alanzinho aldigi bütün toplari ezdi ve cikarilmasi kabul edilebilir durumdaydi.

Cünkü yattara oyunda ise alanzinho nun oynamasi sov sevenlere yarar,takima degil.

Bence asil sorun broosun alanzinho ya güvenmedigi halde oyuna almasi idi.

Cünkü kendisine güvenilen bir oyuncu son 2 haftada mac biterken oyuna alinmazdi....

Serdar A
27.09.2009, 18:02
Maçta oluşan handikapları göbek oyuncularında değil , kanat futbolcularımızda aramak daha doğru olur . Nitekim bu duruma Broos'ta uyandı , uyandı ancak dakika 80 de . 80. dakikaya kadar oyuna yaptığı müdehalelerin tamamına yakını yanlıştı ve kademe kademe oyunun kontrolünü Gençler'e verdi . Dolayısıyla burada bir çok taraftarın hocaya yüklenmesi doğal . Sonuçta burada kimse futbol duayeni değil , hepimiz fikrimizi paylaşıyoruz . Bu zenginlikten doğan füzyon yararlanmasını bilene daha geniş bir açıdan bakabilme imkanı veriyorken , söylediklerimizin salt doğrular olduğuna inanmak ancak kendi kapasitemizi sınırlar .

bkandil
27.09.2009, 18:03
...

Cünkü kendisine güvenilen bir oyuncu son 2 haftada mac biterken oyuna alinmazdi....

Doğru, katılıyorum.
Tek sıkıntı kulübede oyuna alabileceği en mantıklı oyuncuydu Alanzinho. Gabriç rahatsızlandı, Engin 18'de yok. Kulübede bulunan Barış ve Yattara'ya Alanzinho'dan daha az güvendiği için Alanzinho oyuna girdi...

Cafer Bulur
27.09.2009, 18:07
Doğru, katılıyorum.
Tek sıkıntı kulübede oyuna alabileceği en mantıklı oyuncuydu Alanzinho. Gabriç rahatsızlandı, Engin 18'de yok. Kulübede bulunan Barış ve Yattara'ya Alanzinho'dan daha az güvendiği için Alanzinho oyuna girdi...
Ferhati orta sahanin soluna kaydirip cale yi solbeke yerlestirebilirdi ikinci yarinin basinda....

bkandil
27.09.2009, 18:11
Ferhati orta sahanin soluna kaydirip cale yi solbeke yerlestirebilirdi ikinci yarinin basinda....
:D
Teşekkür ederim...
Yazımın sonuna onu yazacaktım ama, yazı konusundan çıkacak diye vazgeçtim. Benim yerime siz tamamlamış oldunuz...
Song'u sağda denemkten çekinmiyorsun, Ferhat'ı da kanada çek, çok mu zor...

mkmoglu
27.09.2009, 18:14
tolga tony nin yediği golleri yese trabzonda sokağa çıkamazdi,bu kadar yabancı yalancı
hayranliğı olamaz.selçuk koşmaz ses yok tayfun yaparsa yuh.. trabzonsporun şampiyon olması trabzonlu oyunculardan olur ..

Cafer Bulur
27.09.2009, 18:14
Yavas yavas broosun yunanistanda son calistirdigi takimla neden küme düstügünü anlamaya basladim.

Bize vasat malzemeden iyi is cikaracak bir hoca lazimdi,bu hoca broos degilmis bana göre....

Serdar A
27.09.2009, 18:17
tolga tony nin yediği golleri yese trabzonda sokağa çıkamazdi,bu kadar yabancı yalancı
hayranliğı olamaz.selçuk koşmaz ses yok tayfun yaparsa yuh.. trabzonsporun şampiyon olması trabzonlu oyunculardan olur ..

Tolga , Tony'nin yediği gollerden çok yedi . 2002'den bu yana da sokağa çıkmakta bir sıkıntısı olmadı , boşuna dert ediyorsunuz .

abdullah6134
27.09.2009, 18:19
hoca golden sonra Yattara yı sokmaya mecburdu ve Alanzinho'yu çıkarmaktan başka seçeneği de kalmamıştı...

Ömer Yüce
27.09.2009, 19:18
Ikinci yarida oyuna alinip mac bitmeden cikarilan ilk oyuncu ne alanzinho idi,ne de son olacak.

Alanzinho aldigi bütün toplari ezdi ve cikarilmasi kabul edilebilir durumdaydi.

Cünkü yattara oyunda ise alanzinho nun oynamasi sov sevenlere yarar,takima degil.

belkide al sana şans demiştir ama ne yazıkki oda kullanamamıştır,

Orta alanda çok baskı yedik ve artık orta alan çöktü, buna çare olarak sanırım rakibin hızını kesme düşüncesi ile alındı oyuna, Ama rakibin hızını kesmek yerine, takımı atağa kaldırmak yerine tam tersi oldu,

bunda moral bozukluğu da etkili olabilir, kendisini toparlaması lazım, En büyük sıkıntı Engin hasta olmasıydı bana göre, eminim ki Engin kadroda olsa Gabriç yerine o girecekti oyuna, Zaten sol açık çıakrdık, yerine Alanzinho oyuna girdi ama sol kanat tamamen düştü, Hasta Gabriç daha iyiydi orada,

Şöyle bir gerçekte var ki Alanzinho oyundan çıktığında Yattara girip takıma gol kazandırsa ve biz maçı alsak o zaman bu yorumlar olmayacaktı, Hoca takımı gördü Alanzinho nun topalrı ezdiğini geri gelmediğini gördü, Yattarayı aldı, sonuç ortada kazandık, Hoca iyi değişiklik yaptı denilecekti, ama maç berabere bitti yorumlar bu şekilde oldu.

Selçuk Demircioğlu
27.09.2009, 19:25
Yavas yavas broosun yunanistanda son calistirdigi takimla neden küme düstügünü anlamaya basladim.

Bize vasat malzemeden iyi is cikaracak bir hoca lazimdi,bu hoca broos degilmis bana göre....

O isim samet aybaba idi ama saolsun taraftarlarımız herşeyin en iyisini bildikleri için karşı çıktılar..

Onur
27.09.2009, 19:43
Tolga , Tony'nin yediği gollerden çok yedi . 2002'den bu yana da sokağa çıkmakta bir sıkıntısı olmadı , boşuna dert ediyorsunuz .

Katılıyorum. Hatta çok daha orjinallerini yedi. Ama şuda bir gerçek bu sene Tony'nin yediği gollerin Tolga'nınkilerden çok farklı değil...

Onur
27.09.2009, 19:48
O isim samet aybaba idi ama saolsun taraftarlarımız herşeyin en iyisini bildikleri için karşı çıktılar..

Bende karşı çıkanlardan biri olarak şu yüzden reddettim;

"Bu kadronun geçen sene yaptıkları bellidir. Bu sene tek hedef şampiyonluktur. Samet Aybaba bu takımı değil ligin altın karmasını bile şampiyon yapacak bir kapasiteye sahip olduğunu düşünmüyorum. Tabii ki bunda biraz başarıda gelecek olan BJK teklifine vereceği cevabıda düşünmedim değil..."

Ama gel gör ki hali hazırdaki durumu; "Oturmuş takımı sil-baştan yapma çabası ve sonucu..."

hasancolak
27.09.2009, 20:24
gıray hoca hıc gundeme nıye gelmedı acaba ts oldugu ıcınmı ? bence brooostan cok daha ıyı bır hoca

mkmoglu
28.09.2009, 07:02
bizim seyirci trabzonlu hocalardanda futbolculardanda nefret eder,sampiyon olacaksak trabzonlu hoca ve futbolcularla olacağız.

Varlıbaş61
28.09.2009, 09:40
her şeyi anlıyorum da; maçtan sonra Fatih Tekke bağırılmasının takıma ne gibi bir fayda getireceğini anlayamıyorum..!

Reha
28.09.2009, 10:08
Bu adam ALANZİNHO yu biterecek benden demesi!

Külünkoğlu
28.09.2009, 11:10
Futbolla ilgilenen herhangi bir kişiyi yoldan çevir;
- Deplasmanda oynuyorsun nasıl başlamak istersin ?
- Tabiki golle.
- Peki ilk 20 dakika da 0-2 olursa ne dersin ?
- Bal ile kaymak derim" der.

Atılan 2 golden sonra rakibin abondone olmuş, işte tam bu esnada büyük takım farkı ortaya çıkıyor. Büyük takımlar, 2-0 önde olduğu karşılaşmada forvet ile orta saha bölgesinin tamamını rakibine vermez.

Her topu alan elini kolunu sallaya sallaya bizim defansımızla karşı karşı karşıya kalıyor. Bu durum sezon başından beri böyle. Üç pas üstt üstte yapan takımın kalemizde gol pozisyonuna girmemesi nerdeyse imkansız. Kabul edilebilir birşey mi Allahaşkına söyleyin ?

Ya defansımıza ne demeli ? Defansımızın oynadığı futbol, şimdilerde amatör kümelerde bile göremeyeceğiniz, 30 yıl öncesinin futbolu.. Gelen topa dan dun vur uzaklaştır. 90 dakika boyunca bir tane akıllı top çıkmaz mı ? numunelik takımı rahatlatan yere bir tane top atılmaz mı ? garanti oynanmaz mı ?

Defalarca söyledik Hüseyin Cimşir çapa futbolcudur diye. Böyle adamlara her takımın ihtiyacı var diye. Pres, rakibi bozma, rakip atakları kesme bunlar gol kadar önemli konulardır diye defalarca yazdık. Buyur kendi sahanda 2 gol yiyip yenildiğin takıma karşı söylenenlere göre adam tek başına duvar örmüş ee ne olacak şimdi ? Takımın orta sahasında Selçuk, Colman, Alanzinho, Ceyhun bunlardan hiçbiri bu işi yapamaz. Neden yapamaz ? çünkü topun olduğu yerde ancak top ayağında iken varlar.

Futbolcularımıza bireysel olarak bakarsak hepsinin farklı farklı özellikleri var. Önemli olan bu özellikleri harmanlamak.

Yoksa sıradan bir takıma karşı 5 tane forvetle maça çıkıp 1-0 yenildiğimizi de gördü bu gözler.

Hüseyin Bağdat
28.09.2009, 11:12

Birde Bilal.

Hemde koyu Bilal...

Eyvah dedim.

Maç içinde hatta atışı kullanmadan önce aynı düşünceleri bende yanımdakilerle paylaşmıştım:)

Maç esnasında bence hocanın tek hatası ortasada değişiklik yapmaması. Ceyhun oyundan çok erken koptu.Çok pas hatası yaptı ve hemen hemen hiç top kapamadı.Ceyhun Serkan değişikliği yapsaması gerekirdi.

S.DEMİRCİ
28.09.2009, 11:16
biz takım olarak çok dirençsisiz..
orta sahamızda kağıt helva gibi kurulunca sonuç bu...
serkan ve tikuzu orta sahaya monte edilmeli..
defans için herzaman söyledim ve söyleyeceğim..
göbek çok zayıf....

Cemalettin Taşkın
28.09.2009, 11:43
olaya iyi yönünden bakalım hiç gol kaçırmadık girdiğimiz pozisyonları gol yaptık :) 2-0 dan sonra başka net pozisyonumuz yoktu hatırlayan varsa yazabilir.

aslında maça bakınca berabere bitirdiğimiz için sevinmeliyiz ama 2-0 dan beraberlik olduğu için üzülüyoruz. 2. yarı topa değmedik desek yeridir ileriye uzun top atılıyor top 10 saniye bile rakip sahada kalmıyor hemen dönüyor.

hakem konusunda ben mi takıntılıyım acaba? hüsyin göçek umut bulutu atmak istiyordu sanki umuta yapılan faulleri vermedi itiraz etmesini bekledi sanki. cezasahası üzeribde ilhanın kolundan tutup çekmesine nasıl faul vermez anlamak mümkün değil. tozoya ilk yaptığı faulde sarı kart gösterebilirdi ve ikinci hareketinde kırmızı görebilirdi.

.....
28.09.2009, 14:52
hafta içi TRT 3 den verilecek olan maçın tarihi belli oldumu acaba ?

.....
28.09.2009, 14:55
hafta içi TRT 3 den verilecek olan maçın tarihi belli oldumu acaba ?

TRT 3 ÇARŞAMBA AKŞAMI

21:40 Süper Lig Futbol Karşılaşması "Gençlerbirliği - Trabzonspor"

bilgilerinize.

buckler
28.09.2009, 15:23
bizim seyirci trabzonlu hocalardanda futbolculardanda nefret eder,sampiyon olacaksak trabzonlu hoca ve futbolcularla olacağız.

evet ama tolga tayfun vs.. 1-bu tür trabzonlu futbolcularla hiçbir yere varamassın... 2- fb ve gs eskiye göre çok büyüdüler.. onlara kafa tutabilmen için kaliteli yabancılara ihtiyazcın var ama bizim 5 yabancımız kulübede oturuyor... 3- trabzonlu futbolcuyla şampiyon oluruz mantığı değişmeli.. egemen yada serkan trabzonlumu? gençlerbirliği maçındaki en önemli eksiğimiz serkan diilmiydi? 4- 3 senedir barışla uğraşıo bu takım adam edebilmek için... daha ne yapsın bu kulüp? barış öle barış böle... barış adam olsaydı şimdi ardayı bile geçmişti belkide.. 5- sonuç olarak bize trabzonlu diil bize adam gibi profesyonel futbolcu ve yap boz oynar gibi takımla oynamayan bi teknik direktör lazım...

Adem Köse
28.09.2009, 15:44
Orta saha da Ceyhun-Selçuk-Colman 3lüsü yanlıştı.Böyle bir 3lü gördüğümde ortasaha rakibin dedim zaten.Çünkü bu 3 futbolcu da rakibi bozamıyor sadece set oluyorlar ve rahat pas yapmalarına izin veriyorlar.O bölgede neden Serkan oynamadı bir soru işareti , hala hoca birşeyler denemeye çalışıyor.

Görülen o ki ortasahaya bir tane arı gibi çalışan futbolcu şart, Serkan baya iyiydi ortasahaya bu tarz bir futbolcu alınmalı Murat Ceylan veya bir başkası ... İnşallah hoca ve başkanda görmüştür.

Biz Hüseyini gönderdik yerini boş bıraktık.

GERONIMO35
29.09.2009, 11:53
hala futbolcular Trabzonlu olmalıymış diyenler var inanamıyorum Güzel fantezi 11 Trabzonlu hoca trabzonlu taraftar Trabzon lu hadi hakemde Trabzonlu olsun bitsin bu iş:)

Anıl Caner
29.09.2009, 21:32
Benim bildiğim 61 o topu oradan çakar sezon boyunca da başka bi halt etmez dedim. Yanılmamak hiç bu kadar koymamıştı.

Cemalettin Taşkın
30.09.2009, 10:26
ters sinerji oluşturduk herhalde :)

61'i görünce ben dahil herkesin aklına "ulan bu şimdi bize golü atar" diye bir düşünce gelmiş. :)

Enes Ünal Kaya
30.09.2009, 10:28
ters sinerji oluşturduk herhalde :)

61'i görünce ben dahil herkesin aklına "ulan bu şimdi bize golü atar" diye bir düşünce gelmiş. :)
the screat a göre çekim gücü varya o başımıza gelio :D

Selçuk Çetin
30.09.2009, 16:22
bu maçta tek bir düşüncem var oyuna alanzinho ile değilde barış ile veya cale geriye ferhat ileriye şeklinde başlayıp 60 dan sonra selçuk yattara değişikliği ile maçı koparılmasını sağlasaydı. Teknik anlamda hiç bir sözüm olmayacaktı ama diyelim ki teknik direktör düşnemedi sahay çıkan 11 futbolcu 2 - 0 öne geçtik bir gol daha atalım işi bitirelim deseydi daha sert bir mücadele verseydi skor böle olurmuydu acaba.

bu arada topun başına 61 geçince herkesin aklına gelen benimde gelmiş olması murphy kanunlarıyla belirlenmiştir. " ben demiştim kuralı"

bundan sonra 61 görünce kaleci oğuzhanı düşünmek istiyorum nedenide sırt numarsının tersi olan 16 dan Egemen 3 gol yemiş olmasıydı yani tersine çevirmek lazım :D

Yinede 74 puanın şampiyonluğa yeteceğini düşünüyorum ama 10 puanı ilk 7 maçta kaybetmek çok kötü oldu ?