PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : TSL 7. Hafta | Gençlerbirliği 2 - 2 Trabzonspor

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11

Jackdaniels
26.09.2009, 00:19
Bugünkü beraberlik tamamen Hugo Broos ve sylva yüzünden geldi bence Yattaranın oyuna girmesi dışındaki bütün değişiklikler tam bi saçmalık ondada çıkması gereken insan alanzinho değil songtu adamın oyun okuması oyuna etkisi sıfır yaa ..Bi sözümde sylvaya olacak ligin başından beri yediğin saçma sapan goller yetti artık.

Emrah Akcagöz
26.09.2009, 00:20
Boyla olmuyor o işler malesef renktaş. Olsa Ceyhun olurdu. Seri ve hırçın olacak. Yine Murat Ceylan geliyor aklıma, haftaya bi daha bi alıcı gözüyle izleyeceğim dikkatli. Hocası inş sağbek oynatmaz gene:)
Haftaya bende dikkat edeceğim Murata çünkü geçen sezon Selçukla neredeyse birbirlerine gireceklerdi neyse 1.90 dedim ama seri olacak Ceyhundan biraz daha hızlı olsada yeter tabi birde Ceyhundan kalıplı olacak aklıma gelen isimler Patrick Viera ve Papa Bouba Diop..:)

Cafer Bulur
Iki hafta sonra Avrupa yakasinda 3G `nin ücüncüsüyle oynayacagiz.
Irfan abi herkesi kan agladigi bir aksamda bu kadar esprili olmani hayranlikla okuyorum.:)

Sadri sener,hacisalihoglu ve broos sagolsun degil mi?:)

Hotaman
Belirmeden geçemeyeceğim. Ferhat ile iligili olumsuz bir önyargım yok. İyi olmasını da çok isterim ama iyi olabileceğine inanmıyorum.

Mert Oğuzlu61
billal, 30 maç yatarsın 1 maç oynarsın o maçtada gelir bize gol atarsın, 61 numara bilal.

61 i giyen adama bizim maçlarda birşeyler oluyor, diğer maçlarda pek isimlerini duyamıyoruz ama bizim maçlarda !!!!!

Serdar A
26.09.2009, 00:21
Trabzonspor , böyle alanını iyi savunan takımlara karşı üretkenliğini arttırmak istiyorsa beklerin aktif katılımına muhtaçtır . Atak yaparken ters kanat organizasyonlarını üretmeniz için , kenarlardan daha çok orta pozisyonu bulabilmek için , topu ayağınızda tutabilmek için , rakip kanat savunma oyuncusunu pasifize edebilmek için ve hücumda rakibe karşı sayıca üstünlük kurmak için buna muhtaçsınız . Bunun örnekleri uygulamalı olarak Avrupanın gelişmiş lig organizasyonlarında görülebilir .

Hatta kayda değer bir başarı olan , iki yıllık Sivas yükselişinde başrolde oynayan 3-4 futbolcudan ikisinin bek olması dahi bir takım konuları niteleyebilecek yeterlilikte .

Cale , ondan beklediğimiz gelişimi gösteremedikçe ve en az onun kadar önemli olan takımımız ideal kanat düzenini oluşturamadıkça şu an konuşulanların çoğu 2 sene sonranın , 5 sene sonranında meselesi olacaktır . Ferhat kardeşimiz sıfır maliyetle gelmiş bir futbolcu , yaşı 21 . Bank Asya liginden geldi . Cale'yi desteklemesi için , onunla mücadele etmesi için alındı . Sol kanattaki kadro zafını biraz olsun azaltmak için . Sabır diyoruz , Cale derhal gönderilmeli diyen yok . Keşke bu takımda Aydın Karabulut'da olsaydı , o durumda başka şeylerde söyleyebilirdik .

Erdal
26.09.2009, 00:21
Neden kötü başladı Cale? Bu arada geçen gün nerde okudum bizim Brüls de kümüş...Söz vermişiz bu sene yıllık 500 bine sözleşme yapılacak diye....Sözümüzü tutmayınca küsmüş... Fatih Tekke, Bucaspor'un başkanı, Brüls, Cale'nin kasetleri...Song un gitti geldileri Yattara...

Evet aynen öyle yönetime çakıyorum....Burdan bakılınca samimiyetizlik akıyor...

irfanb
26.09.2009, 00:23
Irfan abi herkesi kan agladigi bir aksamda bu kadar esprili olmani hayranlikla okuyorum.:)

Sadri sener,hacisalihoglu ve broos sagolsun degil mi?:)

Ben de böyle stres atiyorum Cafer.:)

irfanb
26.09.2009, 00:24
Erdal bundan sonra Broos, Alanzinho`dan nasil verim alir sence ?

Ahmet Faruk
26.09.2009, 00:25
Sönmez, Cale varken de bu sezon o kanatttan pozisyon verdik....

Bu nasıl bir yaklaşım?

Fatih Tekke varken de gol kaçırdık, Şenol Güneş varken de gol yedik, Tolunay varken de pas yaptırdık...

İHSAN
26.09.2009, 00:25
Her maç bakıyorsunuz farklı bir oyuncumuzun form grafiği yükselir gibi olurken, dğer hafta aynı oyuncu düşüşe geçerken bir başka oyuncumuzun performansı artıyor. Lakin, hiçbir maç her birinin formda olduğunu göremiyoruz. Buradan şu sonucu çıkarmak mümkün; bir maçta iyi oynayan oyuncu çok iyi olamayacağı gibi kötü oynayan da kötü olamaz, ama bu iki tip oyuncu için de "istikrarsızdırlar" denilebilir. Ve bu, kaliteli bir fubolcu profilinde bulunmayan karakteristikleridir.

Yukarıdaki tespite nazaran, çözüm olarak "O oyuncu çıksın, bu girsin; onun yerine bu oynasın..."lar yerine kaliteli oyuncularla takviye edilmesi gösterilebilir.

Oyuncuyu izlerken bir maçlık değerlendirmemek gerekir; çünkü bir iki maçta size çok iyi de kötü de gözükebilir ve bu tam manasıyla gerçeği yansıtmayabilir. Ancak, bu, kısa sürede oyuncunun kalitesini belli etmeyeceği manasına da gelmez. Sözgelimi, bugün Ferhat'ın performansı saç baş yolduracak cinstendi birçoklarına göre, halbuki aynı Ferhat daha önceki haftalarda fazlasıyla beğeni toplamıştı. Sorun ne peki? Ferhat iyi midir, kötü mü? Bence, takımdaki birçok oyuncu gibi vasat bir futbolcudur. Bunu anlamanın en iyi yolu, oyuncunun en yksek performans gösterdiği maça bakmaktır; burada nasıl oynadığı iyice irdelediği vakit o maçta küçük gibi gözüken ama kaliteli oyuncuya yakışmayacak hatalar yapıyorsa biliniz ki, takımın kötü olduğu yahu zor maçlarda çok daha fazlasını yapcaktır. Bu gerçek sadece ferhat için söz konusu değil tabiki. Ama bizim takımda hemen hemen çoğu oyuncumuz böyle. Çok iyi oynadıkları maçlarda da aslında pek çok amatör hatalar yaparlar ancak, maçtaki başarılı birkaç aksiyonuyla bize bunu unuturur ya da maçın heyecanıyla farkına varamayız. Taki, bir sonraki maçta bu hataları tavan yapıp, maç kaybedilene değin. Sonra da, klasik Türk taraftar profili örneği göserilerek birmaç önce alkışlanan oyuncuya aradan bir hafta geçmesine rağmen küfür edilir. Taraftar isrikrarsız, oyuncu ,stikrarsız; yönetim istikrarsız, federasyon istikrarsız vs...

Görüyoruz ki bu silsile uzayıp gidiyor. Uzayıp gittikçe de her yenilgi sonrası suçlu aramak zorunda kalınmıyor; sövecek çok kişi ve kurumlar var, biz hariç...

Bu beraberliğe şaşırmadım, sonraki haftalarda gelecek olan farklı galibiyetler ve mağlubiyetlere şaşırmayacağım gibi..

mhayri
26.09.2009, 00:26
Bir daha öne geçersek fark olur demeyeceğim...
Geriden gelip galip gelelim bundan sonra böyle...
en azından heyecan duyarız böylesi ağır oluyor...

antagonist
Erdal bundan sonra Broos, Alanzinho`dan nasil verim alir sence ?

İstifa ederek. :)

metinbay61
alanzinho bu takımda oynayamaz diye diyorum maç izlediğim ve konuştuğum herkese ama bana karşı çıkıyordu herkes...sonra düşündüm acaba ben mi yanılıyorum diye...sebebi şuydu benim için bi kere oynayacağı mevki neresi olacak sol açık oynayamayacını herkes biliyor ve takımda ayağında topu ezen ve takımı yavaşlatan tek oyuncu olacağı için oynayamaz diye düşünüyodum...ve bu akşam hoca gabric i çıkarıp alanzinho yu alınca yanılıyomuyum yoksa doğru mu düşünüyorum diye baktım o kadar haklıymışım ki hoca bile anladı büyük hatasını ve oyuncuyu kaybetmeyi bile göze alıp oyundan çıkardı...
evet alanzinho gibi hızlı bir oyuncu trabzonspor u yavaşlatır bence...tabi şu oyun anlayışındaki trabzonsporu yavaşlatır...

son olarak ...gabric gerçekten çok iyi bi oyuncu bunu bugün çok etkili olmamasına rağmen söylüyorum...

Sönmez Özlü
Çünkü rakip o kanattan gelmedi...

Erdal Abi,

Cale varken o kanattan pozisyon verebiliriz. Bu mümkün.

Ferhat varken o kanattan pozisyon vereceğiz. Bu kesin.

Takımda aynı anda oynayan iki bek oyuncusundan bir tanesinin stoper gibi oynayabilmesi şarttır. Hakan Balta-Sabri ilişkisi gibi.

Bizde genelde sağ bekte Serkan oynuyor. Defansla alakası yok zaten. Bağlasan durmuyor. Serkan oynuyorsa, solda oynayacak adam Cale'dir.

Yok illa ki sola Ferhat'ı koyacağım derseniz, sağda Tayfun oynar. Tayfun da nasıl oynar, ne yapar, biliriz az buçuk.

Kısacası, ya Ferhat bir anda stoper özelliklerine kavuşacak ya da Cale oynayacak. Yapacak başka bir şey yok.

Galatasaray maçında solda Cale oynarsa pozisyon vermeyiz diyemem. Ama şunu iddia edebilirim: Galatasaray maçında solda Ferhat oynarsa Galatasaray'ın o kanattan açacağı orta sayısı en az 10 olur. Umarım bunu görmek zorunda kalmayız.

futbalski60
Bu sene bu tartışmalar devam eder.

Suç tamamen transfer döneminde fiyasko yaşayan yönetimindir.

Devre arasına kadar bu sonuçlar olacak devre arasında yerli kadroyu bozmayıp yabancı oyuncular konusunda revizyon yapılmadır.

karim@benzema10
Dakika 16 durum 2:0 lehimize.Herkes memnundu o zaman.Maç 2:2 bitti herkes şikayetçi.Hayret bugün golcüleri eleştiren yok.İşimiz gücümüz eleştirmek.Eleştiri yapacaksak bile mantıklı yapalım lütfen.Bence bu sonucun sorumlusu Tony slyvadır.Forvetleri eleştirirken yapılan gayretleri kalecimiz için görmüyor.7 maçta yedigi hatalı gol sayısı 4-5 olmuştur.Bugün kalecimiz iyi olsaydı maçı galip bitirecektik.

geçmişte fransa ligini takip edenler SYLVA'nın yediği komik ve hatalı golleri bilecektir yönetim bana gelse idi bu transfere onay vermezdim.taraftarın şikayeti oyuna,belki de siz büyük düşünemediğiniz için veya özet görüntülerinden harekat ederek analiz yaptığınız için oyunu iyi değerlendiremediniz ama bugün ts'lu oyuncuların düştüğü aciz ve felaket oyun ile bütün sorumluluğu sylva'ya yüklemek biraz aldatıcı olacaktır.cale meselesi ise açıkcası ben hiç beğenmiyorum ve yabancı kontenjanının bu oyuncu için kullanılmasına karşıyım.

Hotaman
Trabzonspor , böyle alanını iyi savunan takımlara karşı üretkenliğini arttırmak istiyorsa beklerin aktif katılımına muhtaçtır . Atak yaparken ters kanat organizasyonlarını üretmeniz için , kenarlardan daha çok orta pozisyonu bulabilmek için , topu ayağınızda tutabilmek için , rakip kanat savunma oyuncusunu pasifize edebilmek için ve hücumda rakibe karşı sayıca üstünlük kurmak için buna muhtaçsınız . Bunun örnekleri uygulamalı olarak Avrupanın gelişmiş lig organizasyonlarında görülebilir .

Hatta kayda değer bir başarı olan , iki yıllık Sivas yükselişinde başrolde oynayan 3-4 futbolcudan ikisinin bek olması dahi bir takım konuları niteleyebilecek yeterlilikte .

Cale , ondan beklediğimiz gelişimi gösteremedikçe ve en az onun kadar önemli olan takımımız ideal kanat düzenini oluşturamadıkça şu an konuşulanların çoğu 2 sene sonranın , 5 sene sonranında meselesi olacaktır . Ferhat kardeşimiz sıfır maliyetle gelmiş bir futbolcu , yaşı 21 . Bank Asya liginden geldi . Cale'yi desteklemesi için , onunla mücadele etmesi için alındı . Sol kanattaki kadro zafını biraz olsun azaltmak için . Sabır diyoruz , Cale derhal gönderilmeli diyen yok . Keşke bu takımda Aydın Karabulut'da olsaydı , o durumda başka şeylerde söyleyebilirdik .

Farabi oralarda görebilirsin ama ben Türkiye'de Gökhan Gönül'den başka bunu yapanı görmüyorum.
Aynen öyle beklerin değeri günümüz futbolunda çok önemli ancak bundan 20 yıl önce de bir bekte önce savunma önemliydi şimdi de öyle. Ancak çıkar, orta açar bende isterim ama bunu yapabilenleri Trabzonspor'a getirmek mümkün değil.

Erdal
Ben de böyle stres atiyorum Cafer.:)

Vakti zamanında padişah vergilere zam yaptıktan sonra vezirine çık dolaş bakalım demiş ahalinin tepkisi ne....Vezir çıkmış dolaşmış telaşla dönmüş her an isyan çıkabilir padişahım demiş. Ahali burnundan oluyor. Padişah rahatlamış o halde demiş 1 ay içinde yeni bir zam yapabiliriz...1 Ay sonra aynı hadise aynı tepki aynı karar...3..4..5....Sonunda vezir gülerek gelmiş. Efendim demiş hiç endişeye mahal yok ahali gülerek karşıladı yeni zammı....Padişah işte o zaman durum kötü demiş...Derhal zammı geri çekin...İşte şimdi durum kötü İrfan abi :)

Cafer Bulur
26.09.2009, 00:27
Kacan 2 puan cok kötü oldu.

Tamam ,kötü oynadik ama bir sekilde 3 puani almaliydik.

Gs ve fb kötü oynarken de galip gelebiliyor,biz ise gelemiyoruz.

Sanirim sadri senerin deyimiyle fatih tekke nin yerine oynatacak cok oyuncumuz olmasindan olabilir mi acaba?

antagonist
26.09.2009, 00:29
Sadri bey Tjikuzu için "Türkiye'nin en iyi transferi" dedi diye hatırlıyorum.

Yanılıyor muyum?

irfanb
İstifa ederek. :)

Flamanca istifa siiri mi yazsak :)

Erdal
Soruyu tekrar sorayım hangi Cale? Hugo Broos geçen seneki Cale yi görmedi. Bu seneki Cale Ferhat tan iyi değildi....

izzet
Farabi oralarda görebilirsin ama ben Türkiye'de Gökhan Gönül'den başka bunu yapanı görmüyorum.
Aynen öyle beklerin değeri günümüz futbolunda çok önemli ancak bundan 20 yıl önce de bir bekte önce savunma önemliydi şimdi de öyle. Ancak çıkar, orta açar bende isterim ama bunu yapabilenleri Trabzonspor'a getirmek mümkün değil.

Aynen katiliyorum. Türkiyede maalesef,biri savasci biri teknik olmak üzere, cift önliberosuz basariyi yakalamak cok zor.

Aktif bir oyun anlayisinda , oyuncularin sezgileri cok iyi olmali. Arti hem atletik hemde top teknigi iyi olmali. Su an elimizde birtane olsun bu kriterlere uygun adam yok ne yazikki.

Ahmet Faruk
26.09.2009, 00:30
Şu yenilginin tek sebebi, hocanın saçma salak bakış açısı...

Bu kadar açık ve net...

Oyunculara ne yapacağını anlatmazsan içgüdülerine göre hareket eder adamlar.

O kadar doluyum ki, yeter yani...

Bir büyüğümden duymuştum
"Ben ucuz mal alacak kadar zengin değilim"
Hocanın ucuzunu hiç almayacaksın.

antagonist
Flamanca istifa siiri mi yazsak :)

Olabilir abi. :)

Ziya Doğan'ın elindeki Marcelinho vs. Broos'un elindeki Alanzinho. :)

LECOSSEEMRE
Herkez Ne kadarda Çok şey Biliyor Ferhatı Karalıyor..Siz değilmiydiniz cale ileri gitmiyor bir orta açamıyor diyen ferhat gayet düzgün ileriyede yardımcı OLuyor..O Golde tamamen slvyanın Hatası var Bunu Önce not edin..Slvya buna benzer çok hatalı goller yedi bu zamana kadar eminim Bu kadar şansı Onura versek şuan Onur bizim için Çok Önemli kaleci Olurdu..Diğer hugo brossun hataları devam ediyor halen Oyun düzeninle ilgili Song Bu Takımda Oynamamalı sen ndn serkanla başlamıyorsunda SOngu Oynatıyorsun...Alanzihoyu neden cıkartıyorsun hiç anlam vermiş değilim...Bu taraftar bunu haketmiyordu belkide yerli bir teknik adam olsaydı 2-0 dan maç vermezdik eminim...Neyse diyiceklerim Bu kadar o ankaraya gidip takımı destekleyen herkeze teşekkürler 2-0 yenerken inliyordu stad..

Mustafa Calik
Ben Baskan Sadri Senerin aciklamasindan Hugo Broos 2-3 hafta sonra gönderilecek diye anladim.

m.can
vallaha çok üzülüyom 2-0 öne geçtiğimiz karşılaşmada berabere sonuçlandı.çok kötü futbol oynadık ama 1 puan hak etmiyoduk çok saçma goller yedik inşallah ilerleyen haftalar takımımız düzelir bu kaybedilen puanları geri alırlar..

irfanb
26.09.2009, 00:31
Sadri bry Tjikuzu için "Türkiye'nin en iyi transferi" dedi diye hatırlıyorum.

Yanılıyor muyum?

Adami belese aldilar adama 60 bin lira ceza verdiler.
60 bin lira cebimizde.
Daha ne istiyorsun.:)

Gökhan KAN
26.09.2009, 00:31
Hücumcu bekler ve duvar olan servis yapabilen bir forvetle çok iyi kanat futbolu oynarız..

Cafer Bulur
26.09.2009, 00:32
Soruyu tekrar sorayım hangi Cale? Hugo Broos geçen seneki Cale yi görmedi. Bu seneki Cale Ferhat tan iyi değildi....
Ayni broos formsuz sylva yi neden göremiyor?

Bu aksamda kacan galibiyetin mimari oldu sylva.

Bu adami yedege cekmemiz icin daha ne kadar beklememiz lazim?

Rahim.K
geçmişte fransa ligini takip edenler SYLVA'nın yediği komik ve hatalı golleri bilecektir yönetim bana gelse idi bu transfere onay vermezdim.taraftarın şikayeti oyuna,belki de siz büyük düşünemediğiniz için veya özet görüntülerinden harekat ederek analiz yaptığınız için oyunu iyi değerlendiremediniz ama bugün ts'lu oyuncuların düştüğü aciz ve felaket oyun ile bütün sorumluluğu sylva'ya yüklemek biraz aldatıcı olacaktır.cale meselesi ise açıkcası ben hiç beğenmiyorum ve yabancı kontenjanının bu oyuncu için kullanılmasına karşıyım.
Ne demek büyük düşünemediginiz için?

futbalski60
Kacan 2 puan cok kötü oldu.

Tamam ,kötü oynadik ama bir sekilde 3 puani almaliydik.

Gs ve fb kötü oynarken de galip gelebiliyor,biz ise gelemiyoruz.

Sanirim sadri senerin deyimiyle fatih tekke nin yerine oynatacak cok oyuncumuz olmasindan olabilir mi acaba?

Gol sorununu takım içinde hallettik bence.

Örneğin takım rakip sahada hareketli olunca ve etkili paslaşınca çok pozisyon yaratıyoruz. Bugün de gördük bunu.

Bunlar çalışılmış organizasyonlar bunda teknik heyetin payı var bence.

Orta sahada kırılganlık, takımın temposunu ayarlayamama sorunu ortaya çıktı. Teknik heyetin çalışması gereken yerler şimdi de burası.

LECOSSEEMRE
Ben Baskan Sadri Senerin aciklamasindan Hugo Broos 2-3 hafta sonra gönderilecek diye anladim.

Gönderilmeside gerekir güzel bir türk teknik adam gelmesi lazım.Oyuna müdahale edebilcek..2-0 dan maç verilmez..

Mustafa Calik
26.09.2009, 00:33

Yanılıyor muyum?

Haklisin abi :)

- "ORJİNAL SAĞ BEKİMİZ YOK" -

Sadri Şener, bu sezon yapılan transferler hakkında da bilgi verdi. Geçen sene 20 - 25 transfer yaptıklarını hatırlatan Başkan Şener, "Söylediklerimiz çabuk unutuluyor. Ben bir dahaki sene bu kadar transfer yapılmayacağını, sadece eksik bölgelere oyuncu alacağımı söylemiştim. Ve bu söylediklerim taktir edilmişti. Bu sene de herkes yine transferi soruyor. Tjikuzu ve Engin Baytar'ı aldık. Tjikuzu, bazı hocalarımıza ve bana göre Türkiye'nin en iyi transferi. Engin'in futbolculuğuna kimse bir şey demiyor. Bu futbolcunun özel hayatını gündeme getiriyorlar. Hepsinin oynadığı takımlar küçük takımlardı. Küçük takımlarda özel hayatlar bozulabiliyor. Biz de bozulması mümkün değil; çünkü nefes alacak vaktin yok. Bir de Manisaspor'dan Ferhat'ı aldık. İleride milli takımın sol beki diyorlar. Zaten hocamız da çok memnun." diye konuştu.

Cafer Bulur
26.09.2009, 00:35
Gol sorununu takım içinde hallettik bence.

Örneğin takım rakip sahada hareketli olunca ve etkili paslaşınca çok pozisyon yaratıyoruz. Bugün de gördük bunu.

Bunlar çalışılmış organizasyonlar bunda teknik heyetin payı var bence.

Orta sahada kırılganlık, takımın temposunu ayarlayamama sorunu ortaya çıktı. Teknik heyetin çalışması gerek yerler şimdi de burası.
Evet,simdiye kadar 15 gol attik ama forvet sorunumuz devam ediyor.

Neden,cünkü 2-0 dan sonra topu ilerde tutamadigimizi gördük,fatih olsaydi bunu yapardi.

Neden,cünkü oyun sikistigi anda oyunu cevirebilecek bir forvetimiz yok.

15 gol attik diye forvetimiz toz pembe degil....

izzet
Ön liberosuz , güclü kanatli, güclo ortasahali, tek forvetli bir Trabzonspor düslüyorum. Yaptigimiz 25 Transferin Birinde bile bu sistemde oynayacak kabiliyet yok.

Ne yazikki...

irfanb
Adami kuzu iken aldilar iki ay sonra kurbana verecekler hem .

yorumsuz6117
26.09.2009, 00:36
Tekrar söylüyorum Cale'yi birde önünde bir sol açık varken yani Gabric varken izlemek lazım ikisininde hırvat olmasıda avantaj..

İleli
26.09.2009, 00:37
7 haftadir gol yiyoruz masallah ulan 2 haftadir kazaniyoruz bu macta one gecmisiz ha ayaga kalktik derken pat puan kaybediyoruz koyuyor be abi..

metinbay61
26.09.2009, 00:38
herşeyi kabul ederim maç kaybedecez tabiki ama 2-0 dan neredeyse maçı vermek trabzonsporun kaldırabileceği bi durum değildir...ben metin diyadin i de anlamıyorum ya hiç yetkisi yok yada.....diğer seçenek dahada kötü oluyor...

Sönmez Özlü
26.09.2009, 00:40

Abi Hugo Broos geçen seneki Cale'yi görmedi ise, Metin Diyadin var. Bizde değilse de, Türkiye'de idi. Çıksın anlatsın adama durumu.

Ha Cale inatla kötü oynar, bir şey demem. Ya da ne bileyim, antrenmanlarda bile dökülüyordur belki de, haberimiz yoktur. O durumda da bir şey demem.

Ama benim esas isyanım hocanın tercihinden çok, Cale'ye geçen haftalarda yapılan haksız eleştirilere...

Hücuma çıkamıyor! Hakikaten saçma bir eleştiri. E, Serkan da geri dönemiyor! Kaleci top tutamıyor. Forvet gol atamıyor.

Yani takımda neredeyse kimse asli işini doğru dürüst yerine getiremezken, tutup Cale'yi, ikincil bir vazifeyi yapamadığı için harcıyoruz.

Yaşasın Ferhat! Çünkü yeni kral o.

idi...

Büyük bir keyifle "Ben demiştim!" diyebilirim. Yararı olmaz ama, derim bunu.

Cale yakında gidecek gibi... Giderse yerini dolduramayacağız, o zaman da devam edeceğim "Ben demiştim!" demeye.

Sonra Cale'yi Şampiyonlar Ligi'nde izleriz televizyondan. "Şu adam bizdeydi..." falan deriz.

Ben yine "Ben demiştim!" derim.

Vallahi, Ertuğrul Özkök'e benzemek pahasına bile olsa derim.

Ahmet Faruk
26.09.2009, 00:40

Yanılıyor muyum?

Yok Süleyman, Sadri Şener dememiş onu...
Birileri Sadri Şenere öyle demiş, o da bize öyle dedi:
"Bazıları Tjikuzu için senenin en iyi transferi diyor" aynen böyle demişti işte.

İyi de, sen ne diyorsun onu de daa...
Sanki dersin laf taşıyıcı, hep böyle...

Bir de senin düşünceni duyalım. Hocaya sormayalım, başkalarının düşüncelerini duymayalım.

Cafer Bulur
26.09.2009, 00:41
Bu aksam yedigimiz 1.gol diyarbakir ve belediye maclarinda yedigimiz gollerin aynisi.

Bu sekilde bu takimin vasatüstü takimlara karsi mac kazanmasi cok zor.

Broos bu takima hücum yapmayi degil,savunma yapmayi ögretmeli.

Bunu yapabilseydi avrupa ligine kalmistik zaten...

Mert Oğuzlu61
geçen sene kötü oynadığımız maçlarıda alıyorduk :) bu sene inişli çıkışlı bir grafik çizeceğiz anlaşılan, umarım ocak a kadar yarıştan kopmayız!!!!!

futbalski60
Evet,simdiye kadar 15 gol attik ama forvet sorunumuz devam ediyor.

Neden,cünkü 2-0 dan sonra topu ilerde tutamadigimizi gördük,fatih olsaydi bunu yapardi.

Neden,cünkü oyun sikistigi anda oyunu cevirebilecek bir forvetimiz yok.

15 gol attik diye forvetimiz toz pembe degil....

O dediğiniz forvet de olsa bugün aynı sonuç olurdu bence çünkü takımın gücü yoktu forvetin top tutsa ne olcak... Tabiki bu tarz forvete de kesinlikle ihtiyacımız var o ayrı mevzu.

Ama ben iddaa ediyorum bu takımın temposu yeterli olsaydı bu maç 3'ü, 4'ü bulurdu ve çok farklı şeyler konusurduk.

yorumsuz6117
26.09.2009, 00:42
"Bazıları Tjikuzu için senenin en iyi transferi diyor" aynen böyle demişti işte.

Bir de senin düşünceni duyalım. Hocaya sormayalım, başkalarının düşüncelerini duymayalım.
Şansal büyüka demişti galiba..:D

antagonist
26.09.2009, 00:42

Ahmet kendisi de öyle düşünüyormuş (Muhtemelen bazı hocaların görüşlerinden etkilenerek) :

- "ORJİNAL SAĞ BEKİMİZ YOK" -

Sadri Şener, bu sezon yapılan transferler hakkında da bilgi verdi. Geçen sene 20 - 25 transfer yaptıklarını hatırlatan Başkan Şener, "Söylediklerimiz çabuk unutuluyor. Ben bir dahaki sene bu kadar transfer yapılmayacağını, sadece eksik bölgelere oyuncu alacağımı söylemiştim. Ve bu söylediklerim taktir edilmişti. Bu sene de herkes yine transferi soruyor. Tjikuzu ve Engin Baytar'ı aldık. Tjikuzu, bazı hocalarımıza ve bana göre Türkiye'nin en iyi transferi. Engin'in futbolculuğuna kimse bir şey demiyor. Bu futbolcunun özel hayatını gündeme getiriyorlar. Hepsinin oynadığı takımlar küçük takımlardı. Küçük takımlarda özel hayatlar bozulabiliyor. Biz de bozulması mümkün değil; çünkü nefes alacak vaktin yok. Bir de Manisaspor'dan Ferhat'ı aldık. İleride milli takımın sol beki diyorlar. Zaten hocamız da çok memnun." diye konuştu.

mhayri
26.09.2009, 00:44
2-1 den sonra takım nasılda sahada yürüyemez hale geldi hayretler içindeyim...

Ahmet Faruk
26.09.2009, 00:45
Ahmet kendisi de öyle düşünüyormuş (Muhtemelen bazı hocaların görüşlerinden etkilenerek) :

Ben bi maçtan önceki röportajında yazdığım gibi söylediğini hatırlıyorum...

Kendi düşüncesinin nasıl oluştuğu da belli ya...

irfanb
26.09.2009, 00:46
geçen sene kötü oynadığımız maçlarıda alıyorduk :) bu sene inişli çıkışlı bir grafik çizeceğiz anlaşılan, umarım ocak a kadar yarıştan kopmayız!!!!!

Aylardan Eylül.
Liderle aramizda 10 puan var.
Yaristamiyiz ki kopalim?

antagonist
26.09.2009, 00:46
Ben bi maçtan önceki röportajında yazdığım gibi söylediğini hatırlıyorum...

Kendi düşüncesinin nasıl oluştuğu da belli ya...

Öyle ya da böyle. Bizim takım sapır sapır dökülürken en iyi(!) transfer nerelerdeydi acaba?

Orhan Aydın
26.09.2009, 00:50
evet artık bir yarış içinde olduğumuzu söylemek de pek kolay değil üstelik o yarıştaki rakiplerde kötü oynadıklarında şanslarıyla o da olmazsa hakemlerle kazanıyor iken.Şu anki görüntüyle 3.lük mücadelesi veriyoruz

karim@benzema10
26.09.2009, 00:50
Metin diyadin'in TRT'ye yaptığı açıklama

Alanzinho’nun ideal bir sol kanat oyuncusu olduğunu düşünmüyorum. Şimdi Gabriç kötü de oynasa bu bölgenin adamı. Ancak Alanziho, forvet arkasında ya da hücumda etkili olabilecek bir futbolcumuz. Adamını kolay geçiyor, serbest oynatılmasında fayda olacaktır.”

hugo broos ise alanzinho'dan faydalanacağı bölgeyi iyi tahlil edemeyerek;ısrar ve inat ile sol kanatta oynatıyor.alanzinho için yüz kez söyledim;arjen robben ve messi nasıl sol ayaklı olduğu halde sağ tarafta oynatılıyor ise alanzinho'da içe katederek etkili olduğu için verim alınacağı bölge olan sağ taraf için veya ofansif orta alan için düşünülmelidir.ayrıca metin diyadin tv'lerde verdiği beyanatlarda olduğu gibi
hugo'ya da fikir ve söylemlerini belirtmede hür ve açık olmalıdır.

Sönmez Özlü
26.09.2009, 00:51
Ha, aklıma gelmişken...

"Tony Sylva'nın beklemediği bir vuruş..."

Bu cümleyi kaç kere daha duyacağımızı merak ediyorum.

Bir de, bir kaleci bu kadar sık bir şekilde "vuruş" beklemiyorsa, ne bekliyor onu da merak ediyorum.

Yani, kaleye şut gelir. Ne gelecek başka. Topu tutmaktan başka hiçbir vazifen yok ki...

Ama "Topu oyuna iyi sokuyor."

Aynen Ferhat'ın hücuma çıkması gibi...

Yine ikincil özellik.

Yine aynı bela...

Soruyu sorana kadar yanıtı buldum. Neyse, teşekkür ederim.

Erdal
26.09.2009, 00:53
Şiiir gibi oldu be İrfan abi, Aylardan Eylül...10 puan var aramazıda liderle...Ben zaten evel ezel sevmem Eylül ü hele 12 sinden sonrasını...Ne diyelim bu da geçer ya hu...

Güzel günler ileride anneanne diye bir şiir dinledim şimdi...Bu akşamın üstüne fena koyuyor...Böyle zamanlarda şiir zararlı...Eylül şiir ve mağlup Trabzonpor...Tehlikeli üçlü....

Tayfun Aydın
26.09.2009, 00:54
Bu sene artık geçti gibi belli olmaz ama bence öyle.En azıdan takım iyice oturtulmalı.Geçen sene geriden gelip maç çeviren takım gitti yerine bu takım geldi.Alanzinho kaybediliyor.Sahada mücadele yok en azından gelecek senenin kadrosu oturtulmalı.Onur Recep e kalede şans verilmeli.33 yaşından sonra bir kaleci de çok fazla şeyi değiştiremezsin ama 23 yaşında çok şeyi öğretirsin.Kadro kesinlikle kötü değil ama ufak tefek değişikler lazım e sylva artık kredisini tüketti.Onur Recep Kıvrak kaleye artık lütfen.

Serdar A
26.09.2009, 00:55
Barca ve ManU 4-3-3'leri kazandıkları kupalarla doğal olarak en başarılı kurgular . Haliyle hücumda 3-4 , savunmada 4-5 rakibi karşılayan taktik anlayış 4'lü savunmanın olmazsa olmazı olarak görülüyor . Ancak bu savunma düzeninin farklı yapıları da mevcut , gözden kaçırılıyor . Çift hücumcu bekle de , daha doğru ifade ile hücuma katkı veren iki bekle oynayabilmek mümkün . Sonuçta tüm bu taktik varyasyonların uyumu , oyuncunuzun bir diğerini ne kadar iyi tamamlayabildiğinden geçiyor .

Sagna'nın oynadığı takımın ters kanadını savunmak için Clichy koyulabilir . Yahut ortasahasının kanatlarında Robben ve Riberry olan takımın kanat bekleri Pranjic ve Lahm olabilir . Önemli olan ligin yapısına ve kadro özelliklerine uygun bir kurgu yaratabilmek . Trabzonspor'umuz da 2 forvet önünde oynayabilecek bir santrafor yok ise , forvet arkası oyun kurucu kullanmıyor ise , stoper ikilisi topu oyuna yüzdeli sokamıyor ise Umut'u kanata koymaktan vazgeçip , Cale'nin yanlızca savunma yapabiliyor oluşundan memnuniyet duymaktan usanıp çizgi futbolcularını yeniden irdelemesi ve taktik yapısını revize etmesi gerekir .

Fenerbahçe tarihinin en başarılı sezonunu yaşarken Gökhan'ın ters kanadını savunan futbolcu kimdi ?

Erdal
26.09.2009, 00:56
Bu arada en iyi demediysem de Tjkuzu için iyi transfer dedim...Ama başkan beni dinlemiyor emin olun...Hem Trabzonspor hangimizi bırakmadı ki kontrpiyede....

Sönmez Özlü
26.09.2009, 00:56
Yeni başlayanlar için futbol rehberi. Sayfa 2.

Kaleci: Topun kaleye girmesini engeller.

Bek: Rakibin kanat ataklarını keser.

Forvet: Gol atar.

İyi oyuncu: İşini yapan oyuncu.

Mükemmel oyuncu: İşini yaptığı gibi, işi olmayan şeyleri dahi yapan oyuncu.

Kötü oyuncu: İşini yapamayan oyuncu.

Trabzonspor oyuncusu: İşinden başka her şeyi yapan oyuncu.

Trabzonspor taraftarı: Mekke yolunda gördüğü hacıya "Hacca gitme, gole git." diyen taraftar.

Fatih Özkan
26.09.2009, 00:58
Hala moralim düzelmedi...
Resmen perişan ettiler beni...
Şizofren olurum yakında!

ceserdar
26.09.2009, 00:58

Bir de, bir kaleci bu kadar sık bir şekilde "vuruş" beklemiyorsa, ne bekliyor onu da merak ediyorum.

Yani, kaleye şut gelir. Ne gelecek başka. Topu tutmaktan başka hiçbir vazifen yok ki...

Mazlumu getirin bana. Kim diyor bu beklenmedik vuruşları anlamıyorum. O topa baktı Tony sadece çünkü aklı sahada değil adamın. İlk yarıda ekrana bakmıyorken Egemen ile bir pozisyonda sanırım bir anlaşmazlık olmuş. Sönmez sen daha çok duyarsın bu sözleri buralarda alış artık.

irfanb
26.09.2009, 00:59
Telefon coktu bize
3G bizim neyimize? :)

Orhan Aydın
26.09.2009, 01:00
geçen sene kalede sıkıntı yoktu bu sene var gibi,sağbek ve kanatlar zaten sabıkalı bekler desen(ferhat,cale) zanlı olmuş oooooff Orhan baba offf Batsın bu dünya bitsin bu rüya.................

sametaydin
26.09.2009, 01:00
Aslında hoca yaptığı değişikliklerde mantıklı hareket etti. Gabriç kötüydü ama skor avantajı bizdeydi. Burada gabrici çıkarıp alanzinhoyu oyuna alarak topu bizde tutmaya çalıştı yani alanzinhonun top tutabilme yeteneğine güvenerek. Ama olmadı alanzinho inanılmaz berbat bir performans gösterdi. Yani bu değişikiğin hiçbir etkkisi olmadı. Beni hayal kırıklığına uğratan kişi ferhattı. Tamam o kanatta yalnız kaldı ama teke tek her pozisyonda çalım yedi allahtan adamlar son adımlarda biraz beceriksiz kaldı. Gökhan ünal serkan değişimi skoru korumak adına yapılan bir değişimdi ama bence yanlıştı. İlerde her an tehlike yaratabilecek olan bir gökhan orta sahada hiçbir özelliği olmayan bir serkandan daha etkilidir her zaman. Yattara alanzinho değişikliği mantıklıydı 2-2 iken oyuna hükmedebilmemiz adına böyle olması gerekiyordu.

Kalecimize de ufak bir parantez açmak istiyorum. şu ana kadar lig maçlarında yediği gollerde gençlerin 1. golu hariç hepsinde hatalıydı. Bence bize yeni bir kaleci gerekiyor. O serbest vuruşu yemese bu maçı önde bitirebilirdik.

Erdal
26.09.2009, 01:01
Sönmez, sorunumuz ne Cale, ne Ferhat hatta bence ne de Slyva...Bu üçlü iyi olsa belki maçı alırdık ama asla değişen bir şey olmazdı. Şampiyon olmak için mütahakkim takım olmak zorundasınız....Trabzonspor mütahakkim değil....6-1 kazanırken bile değil....Hani çok mu irrasyonel olacak bilmiyporum ama bjk den 7 yediğimiz gün tribünden gördüğüm takım bu takıma göre çok daha hükmedebiliyordu oyuna....

izzet
26.09.2009, 01:01
farabi iyi konusuyorsun hos konusuyorsun, ve DOGRU konusuyorsun ama, mevcut kadroda aktif futbol oynayabilen, ki galiba Barca gibi klasik önliberosu olayan sistemden bahsediyorsun, oynayabilecek hickimse yok.

Bu futbolculer mevkiisinin her sorununu cözebilme kabiliyetine sahip olmamlir.
Egemenden oyunu olumlu kullanip, geriden oyun kurmasini bekleyemeyiz mesela. Yada Calenin Sol kanadi koridor gibi kullanabilmesi.

Mevcut kadroda BELKI ILERIDE bu isi yapabilecek olan oyuncu , eger defansif yönünü gelistirirse, Ferhat olacaktir. Su an icin senin istedigin sistemi oynatamayiz biz.

Ahmet Faruk
26.09.2009, 01:05
Şiiir gibi oldu be İrfan abi, Aylardan Eylül...10 puan var aramazıda liderle...Ben zaten evel ezel sevmem Eylül ü hele 12 sinden sonrasını...Ne diyelim bu da geçer ya hu...

Güzel günler ileride anneanne diye bir şiir dinledim şimdi...Bu akşamın üstüne fena koyuyor...Böyle zamanlarda şiir zararlı...Eylül şiir ve mağlup Trabzonpor...Tehlikeli üçlü....

Bize kıyam etmeleri gerekirken bize kıyamet....

Anıl Caner
26.09.2009, 01:06
Trabzonum canın sağolsun.

Erdal
26.09.2009, 01:06
Bize kıyam etmeleri gerekirken bize kıyamet....

Pes....Budur....

champions
26.09.2009, 01:07
Genel anlamda eksiğimiz birçok fakat, ortasahada 2 tane Appiahımız olsa çok rahat kazanmıştık bu maçı. Devre arasına ne şekilde çıkarız bilinmez ama, ara transfer dönemi sadece bu yılın değil önümüzdeki yılında ne şekilde geçeceğini ciddi oranda belirleyecek.Yönetimin şimdiden sıkı çalışması, işi şansa bırakmaması gerek.

İyi geceler.

Volkan
26.09.2009, 01:08
hala alanzinhoyu neden cıkardı anlamadım

şunuda söyliyim bros gidesiye kadar alanzinho dan verim almamız cok zor aslında metin hocanın kafasıyla oynasak şu kadroda alanzinho ilk 11 de başlar ve kesinlikle serbest oynar

Sönmez Özlü
26.09.2009, 01:09
Sönmez, sorunumuz ne Cale, ne Ferhat hatta bence ne de Slyva...Bu üçlü iyi olsa belki maçı alırdık ama asla değişen bir şey olmazdı. Şampiyon olmak için mütahakkim takım olmak zorundasınız....Trabzonspor mütahakkim değil....6-1 kazanırken bile değil....Hani çok mu irrasyonel olacak bilmiyporum ama bjk den 7 yediğimiz gün tribünden gördüğüm takım bu takıma göre çok daha hükmedebiliyordu oyuna....

Abi haklısın. Kontrol yok, tam bir sistem yok. Güven yok. Oyunu istediği yönlendiren bir takım yok.

Ve esas mesele elbette kaleci meselesi, sol bek meselesi değil.

Ama bir başka sorun daha var bizde.

Sorumluyu baştan ilan edeyim: Ziya Doğan.

"Yine mi ben?" diye ağlamasın, kusura bakmasın. Adamın defans manyaklığı öyle bir noktaya getirdi ki bizi, artık bir oyuncuyu değerlendirirken baktığımız tek şey hücuma katkısı.

Kaleciyi atak başlatmasıyla, beki hücuma çıkmasıyla değerlendiriyoruz. Egemen de 3 gol attı mesela. Bravo...

Ama futbol böyle bir oyun değil.

Ve, 11 adet Sergio Ramos'un oynadığı bir takım, 11 adet Cristiano Ronaldo'nun oynadığı bir takımı dümbeleğe çevirir.

Defans iyidir. Unutmamak lazım.

Gotham City'yi kurtarmaya Batman gelse, sen niye Spider Man gibi duvarda yürüyemiyorsun diyeceğiz.

Vakit geç oldu saçmalamaya başladım. Ama hakikaten kızıyorum yahu.

Cale'nin yerinde olsam bu maçtan sonra kameralar önünde "bazı" taraftarlara çekeceğim hareket neticesinde muhtemelen futbol yaşantıma son vermek zorunda kalırdım. O yüzden de takdir ettim adamı.

Orhan Aydın
26.09.2009, 01:09
1 yılda nasıl bu kadar değişim olabilir.geçen seneyi başarısızlık saymak abest imiş

Erdal
26.09.2009, 01:10
Genel anlamda eksiğimiz birçok fakat, ortasahada 2 tane Appiahımız olsa çok rahat kazanmıştık bu maçı. Devre arasına ne şekilde çıkarız bilinmez ama, ara transfer dönemi sadece bu yılın değil önümüzdeki yılında ne şekilde geçeceğini ciddi oranda belirleyecek.Yönetimin şimdiden sıkı çalışması, işi şansa bırakmaması gerek.

İyi geceler.

Yönetim çalışmasın, mümkünse hiç çalışmasın...Bütçe hazırlasın ve transfere harcayabileceğimiz parayı belirlesin- bulsun...Gerisini Ünal hoca ya bıraksın....Lütfen!!!!

Serdar A
26.09.2009, 01:12
farabi iyi konusuyorsun hos konusuyorsun, ve DOGRU konusuyorsun ama, mevcut kadroda aktif futbol oynayabilen, ki galiba Barca gibi klasik önliberosu olayan sistemden bahsediyorsun, oynayabilecek hickimse yok.

Bu futbolculer mevkiisinin her sorununu cözebilme kabiliyetine sahip olmamlir.
Egemenden oyunu olumlu kullanip, geriden oyun kurmasini bekleyemeyiz mesela. Yada Calenin Sol kanadi koridor gibi kullanabilmesi.

Mevcut kadroda BELKI ILERIDE bu isi yapabilecek olan oyuncu , eger defansif yönünü gelistirirse, Ferhat olacaktir. Su an icin senin istedigin sistemi oynatamayiz biz.

Önemli olan her bir oyuncunuzun bir diğerini ne ölçüde tamamlayabildiğidir . Önemli olan ilerletmeye çalıştığınız taktik anlayışın elinizdeki oyunculara ne derece uyumlu olduğudur . Verdiğim örnekler Arsenal ve Bayern idi , Barca bunun karşısında bir hücumcu bir stoper bek kullanan takım ve bunu sahaya en güzel yansıtan futbolun sahibi . Her iki kurguya ait dünyada sayısız örnek daha mevcut , bilinirliği açısından büyük takımları örnekliyoruz .

Benim derdim , Trabzonspor madem yeniden yapılanıyor , önünde kadro revizyonu ile beraber , futbol ekolü-oyun karakteri olarakta bir yol haritası olması gerektiği ile ilgili . Mevcut yapı yukarıda örneklediğimiz ne Barca savunma yapısıdır , ne de Arsenal . Sistemsizlik içerisinden sistem çıkarmaya çalışıyoruz . Üstelik bunu kendi kendimize de itiraf edemiyoruz .

futbalski60
26.09.2009, 01:12

İyi geceler.

Katılıyorum.

Bir de defansımız topları gelişi güzel uzaklaştırmasa daha iyi görüntü çizerdik.

izzet
26.09.2009, 01:13
Mevcut Kadroda bana isik verebilen bir oyun sistemi gözüme carpmiyor. Ne tak öönlibero ve karo seklinde(4-4-2) oynayabilecek bir önlibero ve forvet arkamiz var.

Nede cift ön liberolu sistemde (4-5-1) tek forvet oynayacak bir ileri uc elemanimiz.

LECOSSEEMRE
26.09.2009, 01:13
Ha, aklıma gelmişken...

Ama "Topu oyuna iyi sokuyor."

Aynen Ferhat'ın hücuma çıkması gibi...

Yine ikincil özellik.

Yine aynı bela...

Soruyu sorana kadar yanıtı buldum. Neyse, teşekkür ederim.

Sonuna kadar katılıyorum zaten katılmayanın beyninden şüphe duymak gerek..

Ahmet Faruk
26.09.2009, 01:15
O kadar dertliyim ki...

Az bi kıvılcımla taraftarlık duyguları depreşen insanlar olmamak lazım demek ki.

Trabzonspor Türkiyenin en büyük takımı olmayabilir, en büyük kulübü de olmayabilir. Taraftarı en çok olan takım da olmayabilir. En profesyonel ekip de olmayabilir.
Ama tartışmasız bir gerçek var ki,
En çok saygı duyulması gereken takımız.
Zaten misyon, vizyon, görev ne varsa hepsini sıfırladık, sıradanlaşmaya doğru süratle gidiyoruz.
Bari şu saygınlığımıza laf getirtmeyin...

izzet
26.09.2009, 01:17
Sisitemsizlik içerisinden sistem çıkarmaya çalışıyoruz . Üstelik bunu kendi kendimize de itiraf edemiyoruz .

Önemli olan nokta bu. Ama su an gercekten tek cözüm yolu,bence(maali acidan), Tjikuzu ve Gökhanin gönerilip, yerine Fatih Tekke ve Appiah tarzi bir önlibero alarak, karo seklinde bir orta saha yapisi.

Ikinci önerim Fatih Tekkeyi alip, 4-5-1 sistemine dönmek(Colman ve top kapabilen bir ön-libero ile)

Ne yazikki su kadro revizyonunu senin önerdigin sekilde yapacak, ne zaman, ne para var.

Bir bucuk sene önce Song ve Sylvanin bu takima katilmasindan cok rahatsiz olmusumdur, ama agzimi acip birsey dedigimde, laf yemismidir.

Unutmadan: Sampiyonluga oynayacak takimin, IYI veya KÖTÜ, en azindn BIR gercek sagbeke ihtiyci var.

hos_cocuk61
26.09.2009, 01:17
Eğer güzel futbol istiyor isek bu sistemden vaz geçmeliyiz; eğer bu sistemden vaz geçer isek ligde puan zor alırız...(2 ucu pis deynek gibi bir olay bu)

Bu sistemden vaz geçmeliyiz, çünkü bu sistem yıldız, oyuna tat vericek oyuncularımızı dışarı atan bir sistem...

Eğer bu sistemden vaz geçer isek, geçen seneden oturan bir sistem bu ,kötü oyun; ama skor alan bir sistem...

Eski mesajlarımdada belirttiğim gibi 4,4,2 ile kolay kolay bu takım anadoluya puan vermez(bugünki maç istisna, hoca hatası) Fakat bu sistemden iyi futbol beklemek hayal pereslikten öteye geçmez...

Burada görev Bross'a düşüyor eldeki şeker ve undan iyi bir helva yapmalı, yapamıyor ise bu işi iyi yapan birine bırakmalı.

Anıl Caner
26.09.2009, 01:18
Her şey çok güzel de hocamız devre arasında ne kullanıyorsa o nimetten bir kez de ben yararlanmak istiyorum. Çok önemli değil puan kaybetmek. Maç başında berabere biteceğini söyleseler pek üzülmezdim bile. Ama yok yani anlayamadım ben. Neyi niye yaptığını anlayamadım. 90. dakikada golü bulup kazansaydık, hatta yaptığı oyuncu değişikliklerinden giren birisi atsaydı gene değişmezdi fikrim. Saçmalık.

metinbay61
26.09.2009, 01:19
2-0 dan maç veriyoruz bunu kaldıramıyorum hatta 1 puan aldık bari diyoruz...şu maçı baştan 2-0 kaybetsek ama mücadele etsek ve olmadı desek ağzımı açmıycam ama 2-0 öndeyiz skora yatmaya çalışıyoruz ama onu bile yapamıyoruz...

Hotaman
26.09.2009, 01:20
Barca ve ManU 4-3-3'leri kazandıkları kupalarla doğal olarak en başarılı kurgular . Haliyle hücumda 3-4 , savunmada 4-5 rakibi karşılayan taktik anlayış 4'lü savunmanın olmazsa olmazı olarak görülüyor . Ancak bu savunma düzeninin farklı yapıları da mevcut , gözden kaçırılıyor . Çift hücumcu bekle de , daha doğru ifade ile hücuma katkı veren iki bekle oynayabilmek mümkün . Sonuçta tüm bu taktik varyasyonların uyumu , oyuncunuzun bir diğerini ne kadar iyi tamamlayabildiğinden geçiyor .

Sagna'nın oynadığı takımın ters kanadını savunmak için Clichy koyulabilir . Yahut ortasahasının kanatlarında Robben ve Riberry olan takımın kanat bekleri Pranjic ve Lahm olabilir . Önemli olan ligin yapısına ve kadro özelliklerine uygun bir kurgu yaratabilmek . Trabzonspor'umuz da 2 forvet önünde oynayabilecek bir santrafor yok ise , forvet arkası oyun kurucu kullanmıyor ise , stoper ikilisi topu oyuna yüzdeli sokamıyor ise Umut'u kanata koymaktan vazgeçip , Cale'nin yanlızca savunma yapabiliyor oluşundan memnuniyet duymaktan usanıp çizgi futbolcularını yeniden irdelemesi ve taktik yapısını revize etmesi gerekir .

Fenerbahçe tarihinin en başarılı sezonunu yaşarken Gökhan'ın ters kanadını savunan futbolcu kimdi ?

Carlos mu? İsmini vermedim bu lig bir tane "A kalite" bek oyuncusu barındırıyor dedim. Yine aynını söylüyorum.

Evet sistemimiz 4-3-3 değil. Bu nedenle ne Alan'dan ne de Engin'den ciddi mana da yararlanamayacağız. Peki bu takım 4-4-2 oynar mı? Mevcut santraforlarla mümkün değil ya da daha net bir tabirler iyi bir hedef santrafor olmadan asla.

Daha önce yazdım ve yine yazmak zorundayım. Çünkü kendimi anlatamıyorum. Bir bek oyuncusundan öncelikli beklentim "sıkı" savunma yapmasıdır. Getirebiliyorsak bir "çakma Alvez" Cale'nin esamesini okumam.

Ayıca takımda geçen yıl en çok verim aldığımız oyuncu da bence, yine Abdullah'tan sonra takımıza gelmiş olan en iyi sol bekimiz Cale'dir.

Collmandante
26.09.2009, 01:20
Trabzonspor bu gün tam anlamıyla rezil bir duruma düştü.

Maç Gençlerbirliği'nin hakkıydı fakat bir puana razı oldu.

Bu takımın bir sistemi yok. Bu takım idman yapmıyor.

Bu takım futbol oynamıyor, topa basmıyor, koşmuyor ve sadece karşı tarafı izlemekle yetiniyor.

Hugo Bross'un iyi niyetinden şüphem yok ama maalesef futboldan anlamıyor kendisi.

Teknik-taktik hiçbir şekilde oyunu okuyamıyor. Bence bu Belçika'daki futbolun kalitesiyle alakalı.

Hugo Bross'un, Lazaroni'den bir farkını göremiyorum. Ne yazıkki bu takımı taşıyamıyor.

Bu sezon o'nunla biraz zor geçecek.

Erdal
26.09.2009, 01:21
Yatalım artık...Konuş konuş nereye kadar...Ama ben hafta içinde Mahmut Aksu 'dan Hayrettin bey'den ve Doktor bey'den açıklama bekliyorum....Yağma yok...Madem konuşmak vazifeniz şimdi konuşun..Dinliyoruz....

metinbay61
26.09.2009, 01:21
Eğer güzel futbol istiyor isek bu sistemden vaz geçmeliyiz; eğer bu sistemden vaz geçer isek ligde puan zor alırız...(2 ucu pis deynek gibi bir olay bu)

Bu sistemden vaz geçmeliyiz, çünkü bu sistem yıldız, oyuna tat vericek oyuncularımızı dışarı atan bir sistem...

Eğer bu sistemden vaz geçer isek, geçen seneden oturan bir sistem bu ,kötü oyun; ama skor alan bir sistem...

Eski mesajlarımdada belirttiğim gibi 4,4,2 ile kolay kolay bu takım anadoluya puan vermez(bugünki maç istisna, hoca hatası) Fakat bu sistemden iyi futbol beklemek hayal pereslikten öteye geçmez...

Burada görev Bross'a düşüyor eldeki şeker ve undan iyi bir helva yapmalı, yapamıyor ise bu işi iyi yapan birine bırakmalı.

sonuna kadar katılıyorum alanzinho gibi oyuncular bu sistemde oynayamaz oynasada takımı yavaşlatır...bugünkü maç istisna değil ayrıca 2. yarı 4-4-2 oynamadık çünkü...

Salih Yazıcı
26.09.2009, 01:22
bu gün gençlerbirliği ikinci yarı ezdi bizi yazıklar olsun böyle hocaya onu getiren yönetime ve yanal a bunun yarısı kadar sabır göstermeyenlere.

Ahmet Faruk
26.09.2009, 01:22
Sorun ne ortasaha ne bekler.
Sorun kafa kafa...

Bu takımın kafası kimse hesap vermeli :) (Nerden çıktı bu şimdi, neyse kalsın yakıştı)

Serdar A
26.09.2009, 01:24

Bana takımın şu an sahip olduğu sistemi anlatabilir misin ?

Sahaya zaten eksik çıkıyoruz , bu da yetmezmiş gibi hücumda takımı eksilten oyuncularla istikrar arıyoruz .

Hüseyin'in ne kabahati vardı , ligin en çok top kazanan futbolcusuydu .

Orhan Aydın
26.09.2009, 01:25
şu ana kadar oynadığımız en güçlü iki takımdan birisi gençlerbirliği ve bu iki takımdan toplam 3 puan alamadık.
inşallah derbi galibiyeti olmayan bir sezonun içerisinde değilizdir.

A.T.R
26.09.2009, 01:25
Hoca maçı falan vermedi arkadaşlar.Harbuzinin golü gelene kadar da hiç fena sayılmayacak bir deplasman takımı görüntümüz vardı. Ne zaman ki o golü yedik herşey altüst oldu. Sabaha kadar oynasak "Gençler saldıracak Trabzon çaresizce direnecek" gibi bir görüntü vardı.

Antalya maçındaki oyunla 1 puan iyiyken daha kötüsüyle aldık 1 puanı.Bu futbolla galibiyeti içine sindirebilecek var mıdır bilmiyorum. 1 puanı bile ne kadar hakettiğimiz tartışılır. Takım bu kadar işte. Sağ kanadımız yok solda bu maçlık aksadı falan ama bütün iş ortasahada bitiyor. Colman ve Ceyhun zekalarını evde unutmuş gibiydiler.Gabric ve Selçukda beklentinin altında kalınca ortaya karın ağrısı bir maç çıktı.

Senin 4 milyonluk adamdan alamadığın verimi Gençler 50-100 binlik adamlardan alıyor. İş bilmek farklı birşey.

Bu ortasaha yapısı, olmayan sağ kanat ve ilerideki bu kısırlıkla devre arasını nasıl getiriririz bilemiyorum. Hayrolsun sonumuz.

Champions'un da belirttiği gibi maçı 2 bölümde değerlendirebiliriz. Gençlerin golüne kadar gayet iyi oyun çıkardığımızı ve hatta bu sezon attığımız gollerin en organize olanlarının bu maçta olduğunu söyleyebiliriz. Ama Ortasahada Ceyhun'un - ki hiç de iyi değil di bu akşam- hatasından kaptırılan bir top Ferhat'ın da ( geri geri çekilerek adamın önünü açtı) bu hataya tüy dikmesiyle sonuçlanan bir golle takımın bütün kimyası bozuldu. Aslında kimyası bozulan sadece takım değil teknik direktörümüz de aynı reaksiyonu gösterdi. Anlamsız değişiklikler yaptı bence.

Ha bu arada sağda Tayfun oynamasın Song mutlaka orada değerlendirilmeli diyen arkadaşlarımız vardı. Herhalde sonuçtan pek memnun olmamışlardır.

Alanzinho konusu tüm açıklığı ile ortaya çıkmıştır ki bu adam bu ligin oyuncusu değil. Yanlış anlaşılmasın kalitesiz ya da kapasitesiz demiyorum. Bu tarz meselesi. Bu adamın tarzı TSL ye uygun değil. Geniş alan isteyen bir oyun tarzı var o da bu ligde yok. Gabriç'in oyundan çıkarılmasını garipsemedim çünkü attığı golden sonra kayboldu çocuk. Ara ki bulasın sahada. Yalnız Gökhan konusunda bazı arkadaşlara katılamayacağım. Gördüğüm en mücadeleci Gökhandı bu maçta hatta Colmana'a yaptığı asist de bu mücadelenin bir ürünüydü ki bunun gibi bir kaç mücadelesi daha oldu. Bence Yanlış bir tercihti. Dedim ya hocanın da golden sonra kimyası bozuldu. Alanzinho'nun 35 dakika oyunda kalıp dışarı alınmasını hiç yadırgamadım çünkü hiçbir şey yapamadı. keşke uygun bir şekilde elimizden çıkarabilsek de hem o hem biz kaybetmesek. Katar ligi tam ona göre olabilir.

Genel itibarla gayet iyi giden işler bir gol ile çarşafa dolandı. Kötü olan puan kaybetmek hatta 2-0 dan puan kaybetmek değil. 1 gol ile bütün takımın ve teknik heyetin toz şeker gibi dağılması. Bu da fena halde kırılgan bir ekip olduğumuzun göstergesidir bence.

izzet
26.09.2009, 01:27
--------------Tony---------------
--Song--Ego---Giray---Ferhat--
--------Selcuk---Ceyhun-------???
--------------Colman------------
-------Umut------------Gabric----
----------------Gökhan------------

"Sistemi" "anlayabildigim" kadar cikardim

Sadece sunu söylemek istiyorum, bu diziliste 4 Futbolcu asil mevkiisinde oynatilmiyor. Bu bazi seyler aciklamaya yetmezmi zaten?

SEDAT
26.09.2009, 01:27
işteyim çalışıyorum kulağımda kulaklık ilk yarı 2-0 bitse alıcaz diyorum ki ilk yarı gol yemeyelim o gol geldi yemin ediyorum maç bitene kadar gençlerbirliği sağdan geldi soldan geldi anlataım öyleyedi yüreğimin derinliklerinden bir ses ben bu takımı tanıyorsam berabere bitirirler dedim ..vallahi berabere kaldığımıza değilde alanzinho ya üzüldüm olmaz be hoca yenilseydik ama çıkarmasaydın bu adam geçmi geldi terbiyesizlikmi yaptı hocam şu hareketinle benim için bittin...

karim@benzema10
26.09.2009, 01:28
Yönetim çalışmasın, mümkünse hiç çalışmasın...Bütçe hazırlasın ve transfere harcayabileceğimiz parayı belirlesin- bulsun...Gerisini Ünal hoca ya bıraksın....Lütfen!!!!

transferden laf açılmışken;ünal karaman'ın ARJANTİN'e giderek futbolcu
izlemesini yanlış bulmuyorum çünkü arjantinde gelecek vaad eden ve kaliteli oyuncu var ise avrupa takımları bize bırakmaz(colman'ı izlerken) daha
iyi anlıyorum.yapacağımız transferler TEKNİK ve FİZİK açıdan üst düzey
olmalıdır.FRANSA liginin daha çok takip edilmesini ve SİYAH oyuncuların tercih
edilmesini yönetimden rica ediyorum.FATY PAPY'de önümüzdeki sene
muhakkak kadromuzda düşünülmesi gerekir.

Salih Yazıcı
26.09.2009, 01:30
Yönetimin yapacağı ikişey var trabzonsporun selameti açısından 1- Derhal hoca kuvulmalı yerine geçici olarak ünal hoca olmalı bundan sonra 2. olarak ise aralık ayı içindeki mali kongreye seçim maddesi eklemeli ve trabzonsporun önünü açmalıdır ayrıca kongre ye bakan özak dahil olmamalıdır.

Vural Kuyumcu
26.09.2009, 01:32
Baskana bi muhabir sorior alanzinho konusunda ne diceksiniz niye alindi disari diye
Sadri Sener : Ben almadim Hoca aldi :D:D

ey baskanim bu hocalara yüklene yüklene hoca birakmiorsun ki ortalikta

Baskanin Konusmasi
http://www.holigan.com.tr/NewsVideo.php?videos_id=3692

yattara06
26.09.2009, 01:33
Baştan beri bir aldatmaca içerisindeyiz. Hazırlık maçları dahil, ilk maçımız sivas maçı ve devamında bizi aldatan istikrarsız, bir yol olmayacak bir takımla karşı karşıyayız. bu takımın 5 maç üst üste galip gelmesi bile kimseyi umtlandırmasın. 6. 7. 8. maçlarda tökezledikten sonra 5 maç galip gelsen neye yarar? Ben bu takımda hiçbir kıvılcım göremiyorum malesef...

LazAnisT
26.09.2009, 01:34
Ne yaparsan yap Trabzonum ister yanlış taktikle oyna istersen 5-0 yenil.Elimde değil ne sana ne seni yönetenlere kızabiliyorum.Sen bensin bende sen.

yattara06
26.09.2009, 01:34
basiretsiz bir yönetimin yapabileceği en kolay iş hocayı kovmak. Guardiola gelse ne olacak?

trabzonsporfan
26.09.2009, 01:37
Colman: Bu maç ders olmalı

yani bazen futbolcuların demeçleri o kadar komik oluyor ki

izzet
26.09.2009, 01:37
Baskana bi muhabir sorior alanzinho konusunda ne diceksiniz niye alindi disari diye

Baskanin Konusmasi

Videodaki en sinir bozucu iki sey:
1) Hala "DOKTOR"umuz saglik aciklamasi yapiyor
2) Gökhanin yaylaya gider gibi otobüse yürüyüsü

Hotaman
26.09.2009, 01:38
Bu günü kendi adıma bağlamak için yazıyorum. Takımımız bir enkaz değil. Çok kaliteli sporculara sahibiz. Önce bir sistem sonra o sisteme uygun küçük bir oyuncu sirkulasyonu bize gelecek yıllarda şampiyonluk getirebilir.

Hürgün Aygün
26.09.2009, 01:39
zonguldağa yeni geldim maçtan yahu gökhana o kadar nasıl sabertti ve yattarayı sokmak için niye bu kadar bekledi

Suayb
26.09.2009, 01:39
Gabric kendisi degistirilmek istediyse, burda birsey diyemem hocaya..

karim@benzema10
26.09.2009, 01:43

Baskanin Konusmasi

sadri başkan yine espiriyi patlatmış
başkanın sözlerine katılıyorum,ersun yanal her gittiği takıma ağır bir mali yük bindiriyor.80 milyon dolar borç oluştuğunu söylüyorlar,bu takımdaki oyuncuları satmaya çalışsan 30 milyon dolar bile kazanamayacağımız bir realite zira oyuncularımız içinde takımları iştahını kabartacak oyuncu sayısı bir elimin parmaklarını geçmez.

Peleray
26.09.2009, 01:45
yönetim gitsin demişler: kim gelecek? kaç sene daha kaybedeceğiz?sadri şener'den daha iyi bir trabzonsporlu göremiyrm ben şuanda ekibi değiştirebilr ama.

hoca gitsin demişler: kim gelecek? tmm bu maçta bence de hatalıydı ama bross okdar da boş bir adam değil bence 2 şampiyonluk görmüş iyi takımlarda brz daha sabredilmeli ayrıca tony o golü yiyorsa hoca napsın.
geçen sene ersun yanalı gönderenler şimdi mumla arar olmuş.

hos_cocuk61
26.09.2009, 01:45
Bana takımın şu an sahip olduğu sistemi anlatabilir misin ?

Sahaya zaten eksik çıkıyoruz , bu da yetmezmiş gibi hücumda takımı eksilten oyuncularla istikrar arıyoruz .

Hüseyin'in ne kabahati vardı , ligin en çok top kazanan futbolcusuydu .

İlk önce Bross'un uygulamak istediği sistemden başlıyım, bross'un sistemi 4,5,1 bazen ise hücumda 4,3,3, klasik Hollanda, Belçika sistemi idi. Hazırlık maçlarında bu sistemi denedi bir nevi başarılıda oldu. Bu sistemi ligde Sivas maçında denedi, oyunun belli bölümlerinde sistemin gereksinimleri uygulandı, yani iyi paslaşma; fakat bu sistem eldeki kadro yapısına uymuyan bir sistem uzun vadede başarı bu sistem ile gelemez. Hüseyin'i bende eleştirdim; ama Bross'un uygulamak istediği sisteme en uygun oyunculardan biri Hüseyin'di, uygulamak istrediği sistemde Hüseyinin yerine Tjikuzu tercihi büyük bir hata. Tjikuzu her zaman çift ön liberoda başarılı olan bir oyuncu yani şuan Tjikuzu Hüseyin'in partneri olsa o bölgedeki sorunu çözerlerdi. Diğer bir nokta ise oynatmak istediği sistem Gökhan ve Umut'a uygun bir sistem değil o sistemde bu 2 liden başarı beklemek hata olur. Sonuçta bu düşünce başarısızlığa uğradı ve 4,4,2 yani geçen sene uygulanan oturmuş sisteme dönüldü.Bbu sistem sadece ilerdeki kalabalıklaşma ve ortadan çıkan süpriz oyuncular ile sonuca giden bir sistemdi. Sonuçta bu sistem anadoluya karşı geçen sene ve busene başarı yapan bir sistemdi fakat bu sistem futbolun oynanmadığı Türkiye'de, anadolu takımlarına skor üretmekten öteye geçemez. Skorlar alınır; fakat iyi oyun beklenemez. Sonuç olarak elimizdeki yaratıcı oyuncuları kapsıyacak bir sistem üretmemiz lazım, burada görev hocaya düşüyor eğer bu sistemde Alanzinho, Yattara, Engin hatta Tjıkuzu gibi oyuncular yedek kalıyor ise ,o oyunculardan az verim alınıyor ise, burada o oyuncularıda kapsıyıcak bir sistem yaratılmalı. Bu sistem ve oyuncular ile üst başarı gelmesi zor belki skor üretilir ama son getirilemez Yattara, Alanzinho, Engin gibi oyunculara yer açıcak bir sistem üretmeliyiz. Bu sistem ile ve oyuncu yapısı ile iyi futbol gelmez.

Orhan Aydın
26.09.2009, 01:46
bizim hayatımız yeniden yapılanma,istikrar deyu deyu.................

Gökhan KAN
26.09.2009, 01:47
yönetim gitsin demişler: kim gelecek? kaç sene daha kaybedeceğiz?sadri şener'den daha iyi bir trabzonsporlu göremiyrm ben şuanda ekibi değiştirebilr ama.

hoca gitsin demişler: kim gelecek? tmm bu maçta bence de hatalıydı ama bross okdar da boş bir adam değil bence 2 şampiyonluk görmüş iyi takımlarda brz daha sabredilmeli ayrıca tony o golü yiyorsa hoca napsın.

Değiştirsin hocam aynı golü 1600 kere yedi hala Sylva..

Salih Yazıcı
26.09.2009, 01:48
ben galip gelince her gün konuşan yönetici istemiyorum başkanım ben yenilince veya zoru görünce hoca aldı ben almadım diyen başkan istemiyorum bende diyorumki başkanım bross u sen getirdin başkanım fatih i sen almadın başkan ben demedim sampiyonluğa oynayacağız ve avrupa ligine kalcaz demedim başkan şimdi çık konuş konuşabiliyorsan başkanım.bross da al git başkanım

Hürgün Aygün
26.09.2009, 01:49
ya hoca varya ne diyim yattarayı sokmakiçin neyi bekledin gol yememizimi illaki

Mehmet Sarigül
26.09.2009, 01:57
sadri başkan yine espiriyi patlatmış
başkanın sözlerine katılıyorum,ersun yanal her gittiği takıma ağır bir mali yük bindiriyor.80 milyon dolar borç oluştuğunu söylüyorlar,bu takımdaki oyuncuları satmaya çalışsan 30 milyon dolar bile kazanamayacağımız bir realite zira oyuncularımız içinde takımları iştahını kabartacak oyuncu sayısı bir elimin parmaklarını geçmez.

Futbolda kulüpleri borca sokan teknik direktörler degil, bu daha cok futbol kulüplerin nasil yönetildigini "bilmeyen" yöneticilerin eseri.
(Zamaninda Ersun Yanal'a Yusuf transferini cok gören yönetime, herhalde diger transferleri zorla yaptirmadi.)
Birde tabi bunu "bilerek" yapanlar var,...

Oemer61
26.09.2009, 01:57
61 numarali rakip takim futbolcularinin bizi yakmasindan biktim artik, bu nasil istir ya. Sezon boyu tek olumlu hareket yaparlar oda bize rastlar. Sanada yaziklar olsun Broos, deneme tahtasina cevirdin takimi, Alanzinho'yuda bitirdin taraftarida...:mad:

Mehmet Sarigül
26.09.2009, 02:07
Broos'un Alanzinho'yu tekrar oyundan almasi, dün aksam verdigi belkide en dogru karardi.

Celil Köse
26.09.2009, 02:09
Sabah uyandıgım da ilk haber olarak Brossun istifa haberini okumak istiyorum..

Cümleten hayırlı geceler..

kapça_61
26.09.2009, 02:11
neden song giray egemen ceyhundan biri degilde alanznho alınıo ya. bu nasıl bi iş... birileri trabzonsporu sıradan takım yerine koydu yada o sekilde anlattı broosa. ulan yok boyle kor talih ya ii takımımız olur hocamız kotu olur i bi hocamız olur yonetim kotu olur. bu sefer hepsi bi arada kotu ya.. ben artık buı takımla daha fazla acı cekmek istemiorum. ben acı cekirum trabzonlu acı cekio bu takıma gönulveren herkes acı cekio da bu serefsizler nie hala ruhsuz ruhsuz oynuyor aklım bir turlu almıor. bu kadar sıradan adamı toplarsan takıma olacagı bu işte. bilmiorum ya artık aklım almıor. ne yazıkki elimden de bu takıma gönül vermenin dısında bir sey gelmior.. Allah yardımcısı olsun bu takıma gönül veren taraftarlarımızın...:(

OZDEN61
26.09.2009, 02:12

sana katılıyorum. istikrar istikrar istikrar. daha kac yönetim, kaç hoca, kaç oyuncu, kaç sistem değiştireceğiz... vahid güzel demiş zamanında "trabzon seyircisi takımını dünyanın en iyi takımı zannediyo, ayakları yer basmıyo". onu beş atarız şuna 3 atarız devirleri geçti artık. fantazi düşünceleri bırakalım gerçekçi olalım artık...

Mustafa Ayazoğlu
26.09.2009, 02:13
ligtv.com.tr bu sene yediğimiz 9 izledim.. Ben nasıl izlediysem Tony de 8 golü sadece izlemiş..

* Yediği gollerde hatası büyük

* Belkide en büyük sorunumuz kale, farkında değiliz

Öztürk Adem
26.09.2009, 02:13
Daha Alanzınho oyuna gırmeden saha da ısnırken dedım :DAbıme bu adam ne yapıor neden alıyor bunu dedım:D ve sonucunun ne oldugunu gorduk. Maca bır hamle yapma basarısında bulunamadı.

Hürgün Aygün
26.09.2009, 02:15
bakın değişiklikler bgün şunlar olsaydı süper olcuktı gökhan:çık yattara:Gir Ceyhun:çık Serkan:gir =çok gerekli değil ama olabilirdi

Recep Alkan
26.09.2009, 02:18
ya hoca varya ne diyim yattarayı sokmakiçin neyi bekledin gol yememizimi illaki

Bu yattara sevgisi, hayranlığı ne zaman bitecek.

Ya da Yattarayı savunmak için birilerini harcama düşüncesi, çabası?

Yahu bu adam 2 senedir ne veriyor, 11 hafta oldu sakatlandığından bu yana, 11 hafta.

Neden ALLAH'ın kulu 11 haftadır ayağa kalkamayan oyuncuyu sorgulamaz da, doktoru sorgulamazda, ünvanı doktor olup bu konu hakkında tek kelime etmeyen insancıkları suçlamaz da, onu 80 de oyuna alan adama sallar durur.

kapça_61
26.09.2009, 02:20
biz nedesek bos ya.... olan yine tarfarata olyoooo.:...

rebelking
26.09.2009, 02:21
hakketen istikrar falan ama kardeşim bir insan bu kadar da kör olamazki ya.nasıl b ir hocasın sen ya. Gençlerin hocasına bak. Adam sürekli oyuna müdahale ediyor. adamıs sag kanatta deniyor olmadı sola alıyor. Sol aksıyor orya takviye yapıyor.Yani adam takımını ve futbolcularını tanıyor. Ben hocanın futbolcuları tanıdıgına bile inanmıyorum ya. Bu kadar da basiretsizlik olmzki be abicim.Yediğimiz golden sonra hakketen afalladı hocasıda futbolcusuda neden kımse beklemıyorkı gencler karsında 2-0 ı bu kadar kolay bulabılecegımızı. Hemen koruma derdıne dustu takım olanlar oldu sonrda sankı mukemmel defans yapabılen bır takımmısız gibi. Birde su var ki bunu hoca düzeltemiyorsa birilerinin müdahale etmesi lazım, futbolcularımızın koşmaya mecali yok yada istekleri yok.Bu ayan beyan ortada.....

U.Sadıkoğlu
26.09.2009, 02:21
Keşke teknik direktör yerine bi kasap alsaydık.

Recep Alkan
26.09.2009, 02:37
Bu akşam gerçekten çok bariz hatalar yapıldı.

Örneğin Songun hatır gönül ilişkisine oynatıldığı inanılmaz belliydi. Hocanın elinde vazgeçemediği egemen ve giray ikilisi vardı. Ama haftalardır kesik attığı bir de şef vardı. Bu hafta iki tane bekte oynatabileceği oyuncusu tayfun ve serkanı oynatmayıp, songu sağ bek oynattı. Bu çok gereksiz bir hareketti. Zaten song sağ bek deki yerini çokça kaybetti, genelde bu açığı giray kapatmaya çalıştı.

Sonra tabiki tüm arkadaşlarımızın dediği gibi bir alanzinho olayı var. Oyunun ikinci yarısında bir sol açığınızı çıkarıp diğer sol açık özelliğinde ki bir başka adamı oyuna alıyorsunuz, ama 35 dakika sonra bu adama da daha fazla dayanamayıp onu da alıp yattarayı oyuna sokuyorsunuz. Herşeyi geçtim 30 dakika ara ile çıkardığınız iki sol açıktan sonra Serkan dan sol kanattan atak yapmasını bekliyorsunuz ?

Evet bunlar TD hataları idi, ama hatalar zincirini sayacaksak, buna en baştan başlamalıyız diyorum ben, eğer birileri için istifa başlıkları açacaksak buna da en baştan başlamalıyız. Neden derseniz, 11 haftadır sakat olan oyuncunuza (nedenleri basında yer almıştır) hala daha ceza vermekten kaçındığınız için, ülkesinden 1 hafta geç gelen oyuncunuza tepki koymaktan korktuğunuz için, takımın kolej havasını bozacak, huzurumuzu kaçıracak yalanları ile bu takıma kaptanını kazandırmadığınız için, iki haftalık sahte fırtına sonrasında orda burda yalandan yere şampionluk naraları attığnız için, ve ne olursa olsun bu takımın başkanı olarak hiç bir kulvarda masaya yumruğunuzu vuramadığınız için.

Hiç kimse hocaya ona buna kabahat bulmasın, takımı kolej havasında götürme derdine, beleş transfer derdine, bu hale geirenlerin suratına vursunlar gerçekleri. apılan 4 transferin sadece 1 i bu sene yüzümüzü belki güldürecek. Geçen sene yapılan 20 transferde 2 hatamız var diyen Sayın başkan bu sene 4 Transferin %75 i yalan oldu.

Artık kimse, ama hiç kimse babacan tavırları var, yumuşak yüzlü, nur suratlı adam diyip başkanı da yanındaki insanları da savunmasın.

Burdan bağırıyorum, hugo broos değil Başkan istifa. (Yönetimi de dahil.)

Saygılar;

UtopyaTs
26.09.2009, 02:42
Valahha onu bunu bilmem de bence Gabriç Türkiye nin en iyi sol kanadı o olmasıydı takım daha kotuydu şuan

Vural Kuyumcu
26.09.2009, 02:50

Örneğin Songun hatır gönül ilişkisine oynatıldığı inanılmaz belliydi. Hocanın elinde vazgeçemediği egemen ve giray ikilisi vardı. Ama haftalardır kesik attığı bir de şef vardı. Bu hafta iki tane bekte oynatabileceği oyuncusu tayfun ve serkanı oynatmayıp, songu sağ bek oynattı. Bu çok gereksiz bir hareketti. Zaten song sağ bek deki yerini çokça kaybetti, genelde bu açığı giray kapatmaya çalıştı.

Sonra tabiki tüm arkadaşlarımızın dediği gibi bir alanzinho olayı var. Oyunun ikinci yarısında bir sol açığınızı çıkarıp diğer sol açık özelliğinde ki bir başka adamı oyuna alıyorsunuz, ama 35 dakika sonra bu adama da daha fazla dayanamayıp onu da alıp yattarayı oyuna sokuyorsunuz. Herşeyi geçtim 30 dakika ara ile çıkardığınız iki sol açıktan sonra Serkan dan sol kanattan atak yapmasını bekliyorsunuz ?

Evet bunlar TD hataları idi, ama hatalar zincirini sayacaksak, buna en baştan başlamalıyız diyorum ben, eğer birileri için istifa başlıkları açacaksak buna da en baştan başlamalıyız. Neden derseniz, 11 haftadır sakat olan oyuncunuza (nedenleri basında yer almıştır) hala daha ceza vermekten kaçındığınız için, ülkesinden 1 hafta geç gelen oyuncunuza tepki koymaktan korktuğunuz için, takımın kolej havasını bozacak, huzurumuzu kaçıracak yalanları ile bu takıma kaptanını kazandırmadığınız için, iki haftalık sahte fırtına sonrasında orda burda yalandan yere şampionluk naraları attığnız için, ve ne olursa olsun bu takımın başkanı olarak hiç bir kulvarda masaya yumruğunuzu vuramadığınız için.

Hiç kimse hocaya ona buna kabahat bulmasın, takımı kolej havasında götürme derdine, beleş transfer derdine, bu hale geirenlerin suratına vursunlar gerçekleri. apılan 4 transferin sadece 1 i bu sene yüzümüzü belki güldürecek. Geçen sene yapılan 20 transferde 2 hatamız var diyen Sayın başkan bu sene 4 Transferin %75 i yalan oldu.

Artık kimse, ama hiç kimse babacan tavırları var, yumuşak yüzlü, nur suratlı adam diyip başkanı da yanındaki insanları da savunmasın.

Saygılar;
Fatih Tekke alinmadi mi icin istifa diyosun recep abi fatih defteri kapandi günden beri yönetime mesafe aldin

Mustafa Gegüç
26.09.2009, 02:54
hocanın şu oyuncuların kafasına vura vura top çevirmeyi öğretmesi gerek, adamlar ikinci golü attıktan sonra dağıldık resmen, oyuna şekil veremedik bir türlü, herkes alanzinho olmuş, topu ayağına alan dikine gitmeye çalışıyor.. hoca şu kötü oynanan maçları oyunculara izleteceğine birde kendisi izleyip düşünsün, ikinci devre organizasyon adına tek birşey yapabilmiş mi takım?

İslam Sezer
26.09.2009, 02:54
gabriç sakat falan değilse oyundan neden alındı aklım almıyor.
gabriç sonrası kimse yardım etmeyince ferhat bitti resmen rezil oldu.
yaptığı faul sonrası büyük kaleci hatasıyla adamlar beleşe beraberliği sağladı ki demek ki maçı almak için artık en az 3 fark yapmalıyız.alanzinho nun oyuna alınıp gabriç in çıkması resmen intihar.
madem illa onu oyuna alacaksın o zaman gabriç değil ne biliyim umut-gökhan ikilisinden biri çıkartılır tek forvet arkasında ofansif serbest oyuncu olarak oynayabilirdi alanzinho.
adamı moralmen bitirerek yattara alındı oyuna ki yine büyük hataydı.
aslında hoca dışında tüm takım 2-0 ı bulunca resmen su koyverdi ki aklım almıyor bu laubaliliklerini.
direk 2-0 yenilse bu kadar koymaz.sen önce 2-0 yap mutlu et.sonra anlamsız hatalar zinciriyle yenilmekten son anda kurtul.klasik Trabzonspor.adamı kanser eder bu takım.yazıklar olsun...

Recep Alkan
26.09.2009, 02:55
Vural o yazıda çok fazla kelime ve anlatılmak istenen şey varken sadece Kaptan olayını alman enteresan.

Adımız çıkmış 9 a inmez 8 e hesabı. Ben forvet yazsam da Fatih anılacak zaten.

Eğer bu yönetimin hala başarılı olduğuna inanıyorsan, yada olacağına inanıyorsan, desteklemek serbest.

Nasıl ki tek başımıza mücadelemiz ile Kaptanı getirtemedik, ine Başkanın istifa etmesini de tek başımıza salayamayız.

Ama Ersun Hocanın gönderilmesi ile başlayan dengesizlikler zinciri, bugün şiddeti artan deprem gibi üzerimize gelmeye devam ediyor.

Ve ben artık bana yani taraftara yalan söyleyen bir başkan istemiyorum kardeşim.

Şener, sonradan oyuna giren Alanzinho'nun oyundan alınmasıyla ilgili bir soruya ise, "Ben almadım, hoca aldı." şeklinde cevap verdi.

Ve ben artık her bir yeri sıkıştığında bu tarz açıklamalar yapan bir başkanı da istemiyorum paşam.

UtopyaTs
26.09.2009, 02:57
bu takımda Gabriç hiçbir zaman oyundan çıkmaz arkdaşşş

Vural Kuyumcu
26.09.2009, 02:57
[QUOTE=alkan61;2673075]

Şener, sonradan oyuna giren Alanzinho'nun oyundan alınmasıyla ilgili bir soruya ise, "Ben almadım, hoca aldı." şeklinde cevap verdi.

QUOTE]

alanzinho niye oyundan alindi diye sorulior niye alindi diye degil recep abim :)

Recep Alkan
26.09.2009, 02:59
Vural okuduğumu anlayabiliyorum merak etme.

Ama hatırlarsan ne zaman sıkışsa cevaplar hep aynı.

Bari kendi getirdiğin hocanın arkasından dur be adam.

SEDAT
26.09.2009, 03:13
recep genelde aynı düşünüyorum seninle ama başkan faruk özakla münazara yapıyordu galiba ama şimdi tek kaldı gibi biraz sert değilmisin başkana karşı..

Recep Alkan
26.09.2009, 03:18
Üstad, benim sıkıntım da gitsin dememde Fatih ile alakalı değil. Bunda önce hem fikir olalım.

Yanlışlar birbirini kovalıyor takımda, yapılan her iş günü kurtarmak için yapılıyor, bir bak ALLAH için ne olur ya, herkes bitsin gidelim havasında, sanki herkes birilerini almak yada bir yerelere kaçmak için devre arasını bekliyor. Sorunlar birbiri üzerine gidiyor. Başkanı anlamak ayrı bir sıkıntı , başarıda biz diyor, başarısızlıkta o diyor. Böyle birşey yok, kendi getirdiği adamın arkasında bile duramıyor, kendini o koltuktan indirecek adamların elini eteğini kesmesi gerekirken ikinci kurulda adamları en baş listeden alıyor.

Herşey gösteriş, herşeyyyyy.

SDanışmaz
26.09.2009, 03:26
15 dk. içinde iki pozisyon bulduk, ikisi de gol oldu. Herkes "Bu maçtı da aldık", "Bu maç da farka gidiyor", "5-6 tane de buna atarız" demeye başladı. Ama göremediğimiz birşey var, bizim takım geçen seneden beri rehavete giriyor. Bunu bir türlü aşamadık.

İlk golü yedikten sonra çok baskı yedik, ilk yarı sonuna doğru bunu biraz kırıp toparlandık. Devre arasına 2. golü yemeden girmek bizi rahatlattı.

İkinci yarıda Hoca'nın maça ilk etkisi göründü, Gabric çıkıp Alanzinho girdi. Alanzinho hem hücumda hem de defansta etkili olamadı. Defans yapmaması bizi çok etkiledi ve sanki 10 kişi oynuyormuşuz gibi gösterdi. Bunun sonucunda bir kez daha aşırı baskı yedik, bunun sonucunda da kaçınılmaz olan Gençler'in 2. golü geldi. Golden hemen sonra hoca bir hata yaptığını fark edip, Alan'ı oyundan alıp Yattara'yı soktu.

Yattara takım oyununa uymuyor ama adamın ölüsü iş yapıyor. Oyuna girer girmez GB Hocası iki kişiyi Yattara'yı tutması için görevlendirdi. Yattara buna rağmen birşeyler yapmaya çalıştı. Güzel bir orta yaptı ve Umut da bunu değerlendiremedi.

Sezon başından beri çözmeyi başaramadığım bir durum var: Gökhan varken Umut neden hep tek forvet oluyor? Tek forvetli sistem oynarız, forvet Umut'tur. Çift forvetli sistem oynarız, çıkması gereken forvet olur, oyundan çıkan hep Gökhan oluyor. Yahu Umut koşmaktan başka birşey yapamıyor ki? Gökhan hiç yoktan adam geçiyor, şut çekiyor.

Birde Ceyhun'a değinmek istiyorum. Ceyhun şu anki performansıyla 11'e başlamaya hazır değil, bugün kötüydü. Ne zaman maça sonradan girse etkili oluyor. Kondisyonu mu yetersiz geliyor, konsantrasyon sorunu mu yaşıyor bilemiyorum ama ne sorunu varsa çözüp kendini 11'e hazırlaması lazım.

SEDAT
26.09.2009, 03:30
tepkini anlıyorum recep çok üzülmüşsün belli bende öyle ama takımda bi disiplinsizlik var ki had safhada..ünal karaman ne yapıyor hiç bilmiyorum...kısacası hadi takımın dışı karışıkta takımda h.şükür gibi kardeşim siz bakın bu maçı alıcaz haydi çocuklar diyen biri yok galiba..

SEDAT
26.09.2009, 03:31
Birde Ceyhun'a değinmek istiyorum. Ceyhun şu anki performansıyla 11'e başlamaya hazır değil, bugün kötüydü. Ne zaman maça sonradan girse etkili oluyor. Kondisyonu mu yetersiz geliyor, konsantrasyon sorunu mu yaşıyor bilemiyorum ama ne sorunu varsa çözüp kendini 11'e hazırlaması lazım.
ceyhun biraz f.terim kurbanı olmuş galiba ağbim hissetmiş havaya girdiğini çok önceden söylemişti

Serhat
26.09.2009, 03:34
Gün geçtikçe Utanıyorum ...

Trabzonspor Üstünde oynanan oyunları ne zaman göreceksiniz?

Hala başkan onu bunu diyor... 2 ay dolaşıpta aldığın hocaya bak!

Sırf bi kendini bilmez dengesiz oyuncu oyuna girecek diye diğer oyuncuyu küstürmekte neyin nesiydi ? Madem risk alacaksın adam gibi al arkadaş!

Kos koca Trabzonspor 3 stoperle oynuyor... Serkan bi a ra gözüme çarptı sağ bekte... Şaşırdım yav biz GB ilemi oynuyoruz yoksa Realle filan mı? Bir takım bukadarmı ezilir be kardeşim ! Ayıptır .. Günahtır bize yav...

Gece gece uykularımızı kaçırtıyorsunuz... Lanet olsun hepinize... Bu takımı her seferinde siyasi çıkarlar için kullanmaktan bıkmadınız mı? Bu takım ne zaman adam gibi yönetilecek... Teknik heyetiyle, Yönetimiyle? Kimse bu saatten sonr a Taraftara sallamasın !

Şimdi çıkıp hacısalihoğlu konuşsun ! Destek destek diye ! Taraftarlığı öğretsin millete... Ama kendisi hala öğrenemedi şu yöneticiliği... ve Artık Taraftarına cephe alan değil gerektiğini yapan bir yönetim istiyorum ! Trabzonspor'un büyüklüğünü tartıştırmayacak bir yönetim istiyorum! Sıradan takımlara madara olmayacak bir Trabzonspor istiyorum ! Lanet olsun hepinize yav şu GB nedirki ezdi bizi sahda...

Bu yönetimin bu saatten sonra kredisi bence bitmiştir... Tez elden Komple istifa etsinler ! Bari önümüzdeki sezonu kurtaralım ... Lanet olsun ...

SEDAT
26.09.2009, 03:38
valla hepsi bir yana abi sen alan gibi adamı ikinci yarı sok oyuna 35 dk sonra çıkar vallahi yenilseydik bu kadar üzülmezdim ..

Recep Alkan
26.09.2009, 03:40
Üstad;

Eminim ki gecenin bu saatinde burda benle birlikte olan herkes benim kadar üzgün.

Takımda eğer disiplinsizlik varsa sorumlusu kimse bunu halledecek kardeşim, Trabzonspor da disiplin sorunu ne demek yahu. Ama derler ya balık baştan kokar, işte durum aynen bu aslında. Düşünsene, bir oyuncun ki bu adam en kral adamın 11 haftadır yok yahu, 11 hafta. Bu adama yediği her halta rağmen kaptanlık verdin, bizim için tabiri yerinde ise o kutsal numarayı 61 i verdin ki kendi evladının sırtından alarak, ama bu adam her sene başkanı gibi sadece şampiyonluk lafını telaffuz ederek seni daha sezonun başında yanlız bıraktı, hemde 7 hafta. (Avrupa maçları hariç), düşün hüseyini tekme tokat gönderdin, yerine kurtarıcı adam aldın, herif kafasına göre 1 hafta gelmiyor sen hocaya soralım diyorsun. Aldığın adam diyarbakır gibi bir maç için mide krampları geçiriyor senin sağlık ekibin ortada yok, forvetin keçi etinden yahu keçi etinden zehirleniyor senin sağlık ekibin orasını burasını gezdiriyor, sıfatı doktor olan yöneticilerin habu kadar olayı araştırıp üzerine gitmek yerine bu takımın Fatihe ihtiyacı yok diye uzatılan uzatılmayan mikrofonlara demeçler veriyor saçlarını savura savura.

Bence disiplini takım içinde değil önce yönetenlerinde arayalım biz. Balığı baştan kokutmayalım canım kardeşim.

Hakan Şükür TRT 1 de yorumcu olacağında herkes alacağı parayı konuşmuştu, adam bizim ünalla aynı parayı alıyor nerdeyse, biz neden bu paraları konuşmuyoruz. Herif en azından bildiğini konuşuyor, milletin eline verdiği kağıttakileri kitabna uygun okumuyor !!!
Kulüp dolmuş gereksiz adamlarla her ay bilmem kaç trilyon para akıyor onlara, senin öneticin her gelen alıyor bunları boşverin diyor.

Biz Fatihi isterken son cümlen için istemiştik, demek istemeyenlerde bunun için istememiş.

Artık bu yönetim bana kabak tadı vemeye başladı, ağzımın tadı iyice kaçıyor.

SDanışmaz
26.09.2009, 03:40
Şimdi çıkıp hacısalihoğlu konuşsun ! Destek destek diye ! Taraftarlığı öğretsin millete... Ama kendisi hala öğrenemedi şu yöneticiliği... ve Artık Taraftarına cephe alan değil gerektiğini yapan bir yönetim istiyorum ! Trabzonspor'un büyüklüğünü tartıştırmayacak bir yönetim istiyorum! Sıradan takımlara madara olmayacak bir Trabzonspor istiyorum ! Lanet olsun hepinize yav şu GB nedirki ezdi bizi sahda...

Uyuyalım. Belki görürüz!

Serdar A
26.09.2009, 03:45
valla hepsi bir yana abi sen alan gibi adamı ikinci yarı sok oyuna 35 dk sonra çıkar vallahi yenilseydik bu kadar üzülmezdim ..

Alanzinho'nun sahadan çıkması değil , oyuna girmesi büyük hata idi . Gerek takım kurgusunun rakibin işini kolaylıştırması gerekse Alan'ın bir an önce bir şeyler üretme telaşı ilerde pas yapamayan takımı büsbütün oyundan düşürdü . Bu kadar kötü futbola rağmen oyunu kanatlara açacak hamleleri zamanında yapsaydık durum daha farklı olurdu .

Futbol bir yana , formayı elinin tersi ile yere atan futbolcuyu burada büyük bir heves ile savunuyoruz . Yattara gitse ne olacak ? Bu takım Yattarasız kalmaz .

SEDAT
26.09.2009, 03:47
valla recep dediklerine katılmamamk mümkün değin..ayrıca galip geldikten sonra bir sürü yönetici var ama puan kaybında tek başkan kalıyor ortada nasıl iş anlamadım..bu forumda 10.0000 lerce msj var ama kale alan yok..ee yoksada kabahati işleyen cezasına katlanır ben daha ne diyeyim bilmiyorum..

SEDAT
26.09.2009, 03:48
Alanzinho'nun sahadan çıkması değil , oyuna girmesi büyük hata idi . Gerek takım kurgusunun rakibin işini kolaylıştırması gerekse Alan'ın bir an önce bir şeyler üretme telaşı ilerde pas yapamayan takımı büsbütün oyundan düşürdü . Bu kadar kötü futbola rağmen oyunu kanatlara açacak hamleleri zamanında yapsaydık durum daha farklı olurdu .

Futbol bir yana , formayı elinin tersi ile yere atan futbolcuyu burada büyük bir heves ile savunuyoruz . Yattara gitse ne olacak ? Bu takım Yattarasız kalmaz .geçen sene gayet güzel goller atıyordu farklı olan neki diyelim girişi yanlış davranış bumu olmalı

Recep Alkan
26.09.2009, 03:51
Sedat mantık çok kolay kardeşim, askeriye mantığı. (Yapmışsındır askerliğini)

Bölüğün sorumlu komutanı kim, Recep ALKAN. Kardeşim bu bölük sana ait, al eğit, gerekli herşeyi ver askerlerine. Al sana şu kadar da maddi güç. Gereken herşeyi yap. Seni şu zaman gelip denetleyeceğim. Denetleme zamanı geldi, beni kim denetleyecek Serhat general, denetleme sonucu ne? Başarısız. Nsıl başarısız, 3 asker parkuru tamamlayamadı. Suç kimin geçemeyen askerden önce komutanının, o zaman ver cezayı ona.

Örnek çok katı ve ters olabilir, ama şunu da unutmamak lazım, eğer sen bölüğün komutanı isen, cezanın sana kesileceğini bile bile bu işi kendin yapmak yerine altındaki ast komutanlarına devretmeyeceksin!!! Geçeceksin işin başına vura vura öğreteceksin. Sen işi yapmazsan başkasına verirsen, o adam başarıyı alır, başarısızlıkta da seni ortada bırakır. O adam sokakta namusuyla (!) gezmeye devam eder, sen bir daha Trabzon sokaklarına çıkamazsın utancndan. Çünkü gönderen suratına tükürerek gönderir.

Kaldı ki biz askeriye kadar da sabırsız değiliz ;) (26 sene oldu)

Mehmet Sarigül
26.09.2009, 03:52
ligtv.com.tr bu sene yediğimiz 9 izledim.. Ben nasıl izlediysem Tony de 8 golü sadece izlemiş..

* Yediği gollerde hatası büyük

* Belkide en büyük sorunumuz kale, farkında değiliz

Bu sorunun cözümü kolay, alirsin Tolga'yi veya Onur'u kaleye...

(Benim icin Silva diger kalecilerden iki gömlek üstün bir kaleci.)

Asil sorun takimin sahadaki performansi, dün aksam iki gol ve bir sut disinda G.Birligi tek kale oynadi.
6-1'lik I.B.B. ve 3-1'lik Antalya galibiyetlerine ragmen sahada futbol yoktu.
Bu sorun nasil cözülecek? Silva'yi yedege cekmekle olacaksa...

Gökhan ikili mücadelelerde ayakta kalacaksa...Umut hava toplarina dogru zamanlama ile yükselecekse...Ferhat, Tayfun kademe hatalari yapmayacaksa...Serkan sahada sagbek oldugunu unutmayacaksa...Colman toplari fazla ayaginda tutmayacaksa...Selcuk toplari ezmeyecekse...Alanzinho kendine oynamayacaksa...Yattara artik sakatlanmayacaksa...Ceyhun agir kalmayacaksa...Egemen, Song ve Giray toplari geriden sisirmeyecekse...

Takim sahada 60-70 metrede futbol oynamayacaksa, yan toplarda paylasim hatasi yapilmayacaksa, ortasahamiz defanslardan dönen ikinci toplar kazanacaksa, hucümdaki oyuncularimiz biraz top tutacaksa, kanat hucümlarinda cizgiye kadar ineceksek...

hemen degistirelim.

Korkarim bir Silva-Onur veya Tolga degisikligi, solbekdeki Cale-Ferhat degisikliginden farkli olmaz. Gerci Ferhat'i solbekde yeterli görenlerde var...

Sorun bana göre farkli,...neden gecen sezonun belkide en istikrarli iki futbolcusu, bu sezon bu kadar formsuz?
Bu futbolcularin akli sahada degil, bunun en güzel örnegi herhalde kaleci Silva.
Silva 7 macda 3 hatali gol yiyecek bir kaleci degil.

Tabi bunun gibi bircok soru var;

Neden (transfer edilmediginde Besiktas'a gidecegi bilindigi halde) sampiyonluga giden takima ve Ersun Yanal'a bir Yusuf Simsek transferi cok görüldü?
Neden (aciklanan hedefe ulasildigi halde) sezon sonuna 5 hafta kala Ersun Yanal gönderildi?
Neden (alternatif bir isim düsünülmeyecek kadar geleceginden emin olduklari halde) Senol Günes'le anlasilamadi?
Neden (genelde diger üc büyüklerin yabancilari sezon basi kampa ilk günden katildiklar halde) bizim yabanci futbolcular farkli zamanlarda ve gec katildilar?
Neden (disziplinsiz oldugu bilindigi halde) Tjikuzu transfer edildi?
Neden (sakat oldugu bilindigi halde) Zafer Yelen transfer edildi?
Neden (Gökhan ve Umut'a tek alternatif oldugu halde) Isaac Manisa'ya verildi?
Neden (satilacagi duyuruldu halde) Yattara satilamadi?
Neden (olumlu sonuc cikmayacagi bilindigi halde) olaganüstü kongreye gidildi?
...

Gecen sezon Ersun Yanal'la istikrari savunan biri olarak, yine Broos'la istikrar demek isterdim. Yanliz bu yönetimden istikrar beklemek, herhalde mevcut kadrodan sampiyonluk beklemek gibi birsey olur.

Onun icin diyorum ki, ilk önce Trabzonspor kulübünün basina yönetimde, teknik kadroda ve futbolcu tercihlerinde istikrari saglayabilecek anlayisa sahip bir yönetim gelmeli.

SEDAT
26.09.2009, 03:58
valla recep ben bu takımın bu sene değil çok üzülerek söylüyrumki ilerdeki senelerdede şampiyon olmasını çok zor görüyorum sürekli birbirimizi yiyoruz her kafadan bi ses td maç sonu bişeyler anlatıyo başkan hocaya sorun hocaya gidiyoz futbolculara gidiyoz sağlık ekibine sorun diyolar sağlık ekibi yattaraya dinlen dedik o bodruma gitmiş yattaraya gidiyoruz ünal karamanın haberi var ünal karaman a gidiyoruz hangi yıldayız ben nerdeyim diyor tercüman halile sorun diyor..evet bence tek suçlu halil..

Recep Alkan
26.09.2009, 04:02
Buralarda bir ara Sadri Şener hakkında birşeyler yazan bir abimiz vardı, şimdilerde çeşitli nedenlerle yok.

Kulakları çınlasın, 6-7 ay önce vermişti bu günün müjdeli haberlerini ama kıymeti bilinmedi.

Sedat boşuna sabah ediyorsun saatleri kardeşim. Hayde yatalım bari, bu pisliğin sahipleri ALLAH bilir şimdilerde neyin peşindeler !!!!

SEDAT
26.09.2009, 04:06
yinede sakin olalım recp kardeş gün doğmadan neler doğar...

Recep Alkan
26.09.2009, 04:12
Doğan günle maçın tekrar oynanma şansı olacak mı ?

HAYIR.

Yeni doğan gün ile Transfer yapma şansımız olacak mı ?

HAYIR?

O zaman yeni doğan günde olacak tek bir şey var.

Bu başlık altında isyan, lanet okumlar, istifa dilekleri veya istifalar.

O yüzden doğan günle ilgili pek birşey bekleme ;)

Recep Alkan
26.09.2009, 04:16
Arkadaşlar ben kaçar, cümlenize hayırlı geceler,

futbalski60
26.09.2009, 04:38
Yalanzinho!

Son 2 maçta toplam 2 dakika görev alan Alanzinho, Gabriç'in yerine oyuna girdi. Ancak futboluyla hayal kırıklığı yaratan Brezilyalı, 81'de Yattara ile değişirken, tribünler bu sırada 'Yalanzinho' diye bağırdı.
http://fanatik.ekolay.net/Yalanzinho_3_Detail_35_146909.htm

Böyle bir tezahurat yapılmadı Alanzinho diye bağrılmıştı diye biliyorum. Fanatik gazetesi gerçekten büyük ayıp etmiş, bence tepkisiz kalmayalım haber kaldırılmalı.

Mehmet Sarigül
26.09.2009, 04:45
Kimse Broos'da (veya futbolcularda) hata aramasin...

Nasil Gs yönetiminin dogru calismalari sahadaki takimlarinda görünüyorsa, ne yazik ki ayni sekilde bizim yönetimin hatalari sahadaki takimimizda görünüyor.

Mesele Broos veya Rijkaard degil...arka planda kalan isimlere bir bakin, özellikle Rijkaard'in yaninda calisan Neeskens'e. Ve yanlarinda calisan profesyonellere...

Bizim Broos yaninda sadece kaleci antrenörü ile geldi,...hatirliyorsunuz Ersun Yanal ve ekibi bizim yönetime pahali gelmisdi.
Birde Rijkaard'in yaninda calisan ekibi arastirin...iste size anlayis farki.

poyrazz61
26.09.2009, 08:20
hoca bu haftada o salak kaleciyi kaleye koyarsa varya şimdi ağzımı bozcam ya bu nedir kardeşim böyle isyan ediyorum ya. böyle boktan gol yenmez her hafta ben bunu böyle korkarakmı seyretcem bu nedirya küfürbaz oldum yavv.

Cengiz Çubukcu
26.09.2009, 08:40
İlla ki sizin de dikkatinizi çekmiştir,

Bugün Trabzonsporda hiç Trabzonlu oyuncu forma giymedi. Gençlerbirlğinde bile iki Trabzonlu vardı.

geldiğimiz nokta çok üzüntü verici....

Tolunay Abdioğlu
26.09.2009, 08:56
Onur ve Tolga'ya yazık oluyor.

Başka birşey söylemiyorum.

Oynadığımız futbolla 1 puan bile mucizeydi.

Dursun Kaplan
26.09.2009, 08:56
Oha Fanatik ohaa !

Sağırmısınız nesiniz ya.

S.DEMİRCİ
26.09.2009, 09:00
takımın kalitesi düşük dedik..
bazı oyuncuların asla bu kadroda olmaması lazım dedik..
dengesiz bir takım dedik..
o nedenle gayet normal bir sonuç..
farabi kardeşim senin gibi düşünüyorum..
3 istanbul takımıyla başa çıkabilmemiz tek çözümü aykut gibi gençleri takıma katabilmektir.
transfer politikamız yanlış..
oyuncu seçimleri yanlış...
taktik anlayışımız yanlış...

Cengiz Çubukcu
26.09.2009, 09:04
1. Bu maçta çok kötü oynamamıza rağmen rakibe fazla pozisyon vermedik...
2. yediğimiz ikinci gol tamamen kaleci hatası, silvanın 1-2 hafta dinlendirilmesi gerek(hani adalet)
3. Hugo bross'un 2. yarıya alanzinhoyla başlaması hatayken onu çıkarıp yattara ile maçı kurtarmaya çalışması daha büyük hataydı. Büyük hoca maçı kaybetmeyi göze alır ama oyuncusunu kaybetmeyi göze almaz...
4. sağ bekte song defansif olarak gayet iyiydi, ofansif olarak ise ha serkan ha tayfun farketmez..1 senedir Orhan Şam diyoruz , bu maçta da gayet iyiydi..bizim ferhatın da kötü görünmesi o yüzdendi..
5. Rakip hem sağ kanattan hem de sol kanattan bekleriyle birlikte çıkınca bizim kanatlar işlemedi..
6. çoğu arkadaş rakip sol bek aykutu övmüş tamam çok iyi futbolcu ama attığımız iki gol onun kanadındandı..
7. bu maçta Türk futboluna hurşit diye bir oyuncuyu kazandırdık :)
8. iki santraforumuz var kötü de oynasalar çıkmaları hata, eğer çıkacaksalar da yerlerine girecek golcümüz olmadığı için takım ileriye çıkamıyor..
9. son olarak kadro kalitesine baktığımızda gençlerbirliği bizden daha iyi ne yazık ki...

S.DEMİRCİ
26.09.2009, 09:06
orta sahamız gereken direnci gösteremiyor..
gençlerbirliği çok pas yapan bir takım..
ortada ceyhunun yerine serkan olmalıydı..
tikuzuda bir an önce takım katılmalı..
rakip bekler çok rahat üstümüze geliyor...

S.DEMİRCİ
26.09.2009, 09:09
2 yıllık yapılanma sürecinde bu kadar borca karşılık bu kadar eksik mevki kalıyorsa bunun hesabını birileri vermeli...

Ömer Bayrak
26.09.2009, 09:10
aslında güzel başlamıştık, ama hocanın hatasına galibiyetimiz gitti, kendi fikirlerimi söylemek istiyorum

1- büyük bir takım 2-0 öne geçtikten sonra bu kadar geri yaslanmamalı. geriye yaslanan takım her zaman gol yemeye mahkumdur.
2- orta sahada milli futbolcumuz ceyhuna nasıl olduda 90 dk boyunca katlanabildi? serkan cayhunun yerine oyuna girmeliydi.
3- bizim en büyük zaafiyetimiz 2li forveti bırakınca hucumda çoğalamamaktı. bunun o kadar çok örnekleri varken. hoca nasıl olurda 2li forvetten vazgeçebiliyor anlabilmiş değilim.
4-yattarayı kurtarıcı olarak oyuna süren ey hoca yattara bu takımda ne zaman ihtiyaç duyulduğunda ortaya çıkmış ki bu maçta ortaya çıkacak.
5- alan konusundada adam oynamıyodu zaten artık hiç oynamaz.
6-
7-
..........diye saymaya devam edebilirim. ama bu kadar yeter umarım bu hataları artık görür. zaten görmesede trabzonda ona gösterirler.......

temel_yilmaz
26.09.2009, 09:11
Bu takıma acil bonservisi elinde olan ruh lazım bir ara bizim fubolcları izlerken yan masada maçı izleyen 45 yaşındaki amcama kulak msafiri oldum çok güzel bir tesbiti vardı
''Bizim futbolcuların kafalaı kendinin vucudu sanki başka birinin'' diyordu gerçeken de öyle sanki maç bitsede gitsek havaları akıldan uzak futbol mantaliteleri herkes çözmüş bizim takımı göbekdeki iki orta saha elamanına bas orda top çevir o göbekdeki ikilimizde yapışıyor stoperlere hemen.
Neyse bu olayın futbol boyutu asıl önemli sorun idari bu klüp yönetilemiyor.
Ersun hocanın gönderilişi yerine bu futbol fukarası adamın gelişi falan filan adam kendi taktiği ile yapamadı yine döndük ersun hocanın taktiğine ama nasıl oluyorsa geçen senenin en çok gol pozisyonu bulan takım yok olmuş gitmiş .
Takım 60 dakikadan sonra bitiyor geçen sene bıraksan 180 dakika futbol oynuyacak takım yok olmuş yerinde yeller esiyor.
Klişe olucak ama seneye artık ben başkandan çok bekledim söylemesini söylemedi taraftar olarak başkanıma sesleneyim başkan bu futbolu oynamak için ne hocaya nede idmana gerek var .

arifberkay
26.09.2009, 09:14
ezilmek ezik oynamak 2 farklı üstünlüğü koruyamamak kanıma dokundu gece 3 kez sinirle sıkınyıyla uyandım benim çeyreği kadar duyarlı olsaydınız istifa ederdiniz hugo-metin

temel_yilmaz
26.09.2009, 09:16
2 yıllık yapılanma sürecinde bu kadar borca karşılık bu kadar eksik mevki kalıyorsa bunun hesabını birileri vermeli...

Birde bu var abi tarihin en çok borç yapan yönetimi ama takım tek isabetli ortasını sahaya 5 aydır ilkdefa giren ve son 10 dakika oynayan adam yapıyorsa gerisini siz düşünün sonra başkan kombine almıyor diye taraftara heryerde fırça çekmeye kalkmasın bu futbolu izlemek için kahvehanelere verilen 3 ytl bile yazıkdır diye düşünüyorum.
Ama tesbitin çok güzel abi.

agasaro
26.09.2009, 09:16
Hugo Bross'un oyuna aldığı oyuncuyu sonradan çıkarması sadece teamüllere aykırı bir durumdur, yoksa akla mantığa aykırı birşey değildir. Bu sebeple bunu anlayabilirim. Birçok teknik adam oyuna aldığı oyuncuyu sonradan pişman olup çıkarmak istemiştir ama buna cesaret edememiştir. Benim esas itirazım takımın çift forvetli sistemi neden ikinci yarıda değiştirilmiştir? 2-1'e razı oynarsan beraberliği zor kurtarırsın. Maç boyunca Ferhat Öztorun'dan sol bek olmayacağını anlayamayan bir adam Trabzonspor'un başında durmamalı. Ben Hugo Bross bu takımın başından gitmediği sürece bu forumda yazı yazmama ve Trabzonspor'umun maçlarına gitmeme ve izlememe kararı aldım. Böyle bir futbol zekasına(!) sahip bir adamın güzelim takımı rezil etmesine daha fazla yüreğim dayanmıyor.

Travelair
26.09.2009, 09:18
Başıma ağrı giriyor. Geçmiş olsun. Bu sene de böylece bitti. Otorite? Yok. Belirsizlik? Diz boyu. Disiplinsizlik? Var. Kaypaklık? Samimiyetsizlik? Diz boyu. Nasıl başarı bekliyorsunuz? İhanetin başka tanımı var mı? Daha yazmayayım kırıp geçireceğim

Ertan 51
26.09.2009, 09:22
Son haftalarda attığımız gollerden gaza gelip yazmıyorum,çok net bir skorla kazanacağımızı düşünüyorum.Ahan da ben demiştim demek için tarih yazıyım:)21.09.2009 Pazartesi.
Böyle demiştim tutturamadım,aslına bakarsan 0-2 yi yaladık ve benim dediğim gerçekleşti gittiydi ama garip bi takımız 2 sıfırdan 2-2 yaptık.

Bir şeyler ters gidiyor bir sorun var ama neyin nesi ben çözemedim,zaten bir seri yakalayıp tekrar şampiyonluk konuşabileceğimize inanmıyordum ama Gençleri de rahat yenmemiz lazımdı.Alanzinho tepkisinde haklı,ne olursa olsun hocaya destek sürmeli sahip çıkmalıyız ama bunu da yanlış hanesine yazmak lazım,yakışmadı hocaya.

murat köse
26.09.2009, 09:22
Onur ve Tolga'ya yazık oluyor.

Başka birşey söylemiyorum.

Oynadığımız futbolla 1 puan bile mucizeydi.

aynen katılıyorum.
takımda her hafta revizyon yapıyoruz ama bir türlü bu kaleciyi değiştiremiyoruz. slvya gercekten ii bir kaleci değil artık yaşlandı ve kendine bakmıyor ve refklks lerini filan kaybetmiş.

yediği gollerin %70 i hatalı goller. hepsinde topu izliyor çnk maça konstantre değil.

geride bekleyen özellikle onura acıyorum bu cocuk gecsin artık kaleye.

real madridin kalesini casillas kaç senedir koruyor. bu sene onur kaleye gecmesse inananın bu çoçuğuda kaybedicez.

mourner
26.09.2009, 09:25
http://fanatik.ekolay.net/Yalanzinho_3_Detail_35_146909.htm
trabzonsporu bu gibi çirkin hareketlerle karıstırmak isteyen fanatik gazetesine tepkimizi iletielim arkadaslar.tüm türkiye alanzinho şeklinde bağırıldıgını duydu tribünlerde.alanzinhoyu kaybetmemek lazım. broos büyük ihtimalle gider bu çocuk kalır ve lazım bize.tepki için haberin sayfasına yorum yapılabileceği gibi bilgi@fanatik.com.tr mail adresi de kullanılabilir

stormtiger61
26.09.2009, 09:26
Bu sorunun cözümü kolay, alirsin Tolga'yi veya Onur'u kaleye...

(Benim icin Silva diger kalecilerden iki gömlek üstün bir kaleci.)

Asil sorun takimin sahadaki performansi, dün aksam iki gol ve bir sut disinda G.Birligi tek kale oynadi.
6-1'lik I.B.B. ve 3-1'lik Antalya galibiyetlerine ragmen sahada futbol yoktu.
Bu sorun nasil cözülecek? Silva'yi yedege cekmekle olacaksa...

Gökhan ikili mücadelelerde ayakta kalacaksa...Umut hava toplarina dogru zamanlama ile yükselecekse...Ferhat, Tayfun kademe hatalari yapmayacaksa...Serkan sahada sagbek oldugunu unutmayacaksa...Colman toplari fazla ayaginda tutmayacaksa...Selcuk toplari ezmeyecekse...Alanzinho kendine oynamayacaksa...Yattara artik sakatlanmayacaksa...Ceyhun agir kalmayacaksa...Egemen, Song ve Giray toplari geriden sisirmeyecekse...

Takim sahada 60-70 metrede futbol oynamayacaksa, yan toplarda paylasim hatasi yapilmayacaksa, ortasahamiz defanslardan dönen ikinci toplar kazanacaksa, hucümdaki oyuncularimiz biraz top tutacaksa, kanat hucümlarinda cizgiye kadar ineceksek...

hemen degistirelim.

Korkarim bir Silva-Onur veya Tolga degisikligi, solbekdeki Cale-Ferhat degisikliginden farkli olmaz. Gerci Ferhat'i solbekde yeterli görenlerde var...

Sorun bana göre farkli,...neden gecen sezonun belkide en istikrarli iki futbolcusu, bu sezon bu kadar formsuz?
Bu futbolcularin akli sahada degil, bunun en güzel örnegi herhalde kaleci Silva.
Silva 7 macda 3 hatali gol yiyecek bir kaleci degil.

Tabi bunun gibi bircok soru var;

Neden (transfer edilmediginde Besiktas'a gidecegi bilindigi halde) sampiyonluga giden takima ve Ersun Yanal'a bir Yusuf Simsek transferi cok görüldü?
Neden (aciklanan hedefe ulasildigi halde) sezon sonuna 5 hafta kala Ersun Yanal gönderildi?
Neden (alternatif bir isim düsünülmeyecek kadar geleceginden emin olduklari halde) Senol Günes'le anlasilamadi?
Neden (genelde diger üc büyüklerin yabancilari sezon basi kampa ilk günden katildiklar halde) bizim yabanci futbolcular farkli zamanlarda ve gec katildilar?
Neden (disziplinsiz oldugu bilindigi halde) Tjikuzu transfer edildi?
Neden (sakat oldugu bilindigi halde) Zafer Yelen transfer edildi?
Neden (Gökhan ve Umut'a tek alternatif oldugu halde) Isaac Manisa'ya verildi?
Neden (satilacagi duyuruldu halde) Yattara satilamadi?
Neden (olumlu sonuc cikmayacagi bilindigi halde) olaganüstü kongreye gidildi?
...

Gecen sezon Ersun Yanal'la istikrari savunan biri olarak, yine Broos'la istikrar demek isterdim. Yanliz bu yönetimden istikrar beklemek, herhalde mevcut kadrodan sampiyonluk beklemek gibi birsey olur.

Onun icin diyorum ki, ilk önce Trabzonspor kulübünün basina yönetimde, teknik kadroda ve futbolcu tercihlerinde istikrari saglayabilecek anlayisa sahip bir yönetim gelmeli.

Arkadasim yukarida bahsettigin hersey tek bir noktaya isaret ediyor. Hugo Bross. Bir takimin tamamina yakini hatalar icersindeyse bunun sorumlusu kimdir? Elbette hocadir. Bir teknik direktor bir takimda cok fazla sey degistiremez diyen ileri zekalilara bir kac lafim var. Neden o zaman Gs Skippe ile devam etmedi beyler? O da iyi hocaydi. Ama herif Gs yi resmen yerin dibine soktu yarim sezonda. Bir de simdki hallerine bakin ve lutfen maval okumayin.

Salih Edip
26.09.2009, 09:34
Arkadasim yukarida bahsettigin hersey tek bir noktaya isaret ediyor. Hugo Bross. Bir takimin tamamina yakini hatalar icersindeyse bunun sorumlusu kimdir? Elbette hocadir. Bir teknik direktor bir takimda cok fazla sey degistiremez diyen ileri zekalilara bir kac lafim var. Neden o zaman Gs Skippe ile devam etmedi beyler? O da iyi hocaydi. Ama herif Gs yi resmen yerin dibine soktu yarim sezonda. Bir de simdki hallerine bakin ve lutfen maval okumayin.

geçen seneki Gs nin kadrosuyla , futbolcuların zihniyetiyle , istekleriyle bu sezonki aynı mı? servet çetin ne diyo bu sezon en büyük artımız geçen sene düştüğümüz durumdan ders çıkardık işi baştan sıkı tutuyoruz diyo. geçen sene galatasaray sorumsuzdu ligde çünkü hiç tahmin etmiyodu trabzonun sivasın kendilerini geçeceğini. bu sene öyle değil ama.

Ertan 51
26.09.2009, 09:37
Evet kısa ve öz;sorun senin bu 2 satırda.O kadar para harca kapatılan mevki sadece sol açık.Sağ bekin yok,Orta da lider bir oyuncun yok,Sağ açığın yok,iş bitirici bir Forvetin yok.Allahım bizlere sabır versin gerçekten acayip acı çekiyorum,abartısız 2-3 gün kendime gelemiyorum,Trabzonsporlu yaptığım 2 çocuğumun gelecekte çekeceği bu acıları düşündükçe de kendime kızıyorum.
Yine de umudumuzu tazeleyelim seneye diyelim bakalım,umut garibin ekmeği.

mahmuter61
26.09.2009, 09:40
Dün gece tam bir hayal kırıklığıydı 2-0 öne geç ve tam 60 dakika sahada hiçbir varlık gösterme inanılır gibi değil sonrada hedeften sapmadık!!!ney hedefiniz sayın başkan 6.lıkmı 7.likmi?Birde kaleci Tony heybe arkadaş sen ne iş yaparsın ne oldu sana busezon kalene her gelen top golmü olacak!!!

mahmuter61
26.09.2009, 09:43
İnsan51 arkadaşım 2 çocuğuna üzülme bendede 2 tane var ama eminimki benim hatırıma Trabzonsporluyum diyor yetişkin olduğunda ve bu takımı yönetenlerin zihniyetleri deişmediği sürece onlar kendilerine yol çizer.

T.B_1461
26.09.2009, 09:52
Geçen sezon kötü oynayıp maç kazanırdık, şimdi o da yok.

Fora61
26.09.2009, 09:56
Kimse hayal kırıklığına felan uğramasın bu takımın bu hale düşeceği Ersun Yanalın gidişinden belliydi. Yeni hoca yeni sistem yeni oyuncular vs.vs.vs.

Ertan 51
26.09.2009, 09:59
İnsan51 arkadaşım 2 çocuğuna üzülme bendede 2 tane var ama eminimki benim hatırıma Trabzonsporluyum diyor yetişkin olduğunda ve bu takımı yönetenlerin zihniyetleri deişmediği sürece onlar kendilerine yol çizer.
Mahmut gardaşım işte öyle bir yol çizmelerine de üzüleceğiz.İnşallah bariz hatalardan döneriz şampiyon olamasak ta taş gibi bir takımımız olur,hayal kurup avunacağımız bir camiamız olur yoksa bu şeklide ben bile umudumu yitirmek üzereyim kaldıki bebeler.

Doğan BULAT
26.09.2009, 10:00
Küçükküken babası Fenerli diye fenerbahçeyi tutup sonra bendeki Trabzon sevgisini görüp ve ona o sevgiyi aşılamamla Trabzonsporlu olan İstanbulda her Trabzonspor maçına giden,yenildiğinde ağlayan kuzenim dün ilk kez bana dediği; "Abi beni niye Trabzonlu yaptın sen? Fenerbahçeli olsaydım koltuğa uzanır çayımı yudumlar rahat rahat maçı seyrederdim".... Ne diyim ben haklı valla billa haklı.. İstanbulda otur, İstanbulda doğ büyü İstanbul takımlarının yanında Trabzonsporu sev.. İstanbul takımlarının her sene şampiyonluğu kutlarken sen onlara bak.. Çok zor bişey ya Trabzonsporlu olmak... Çokda acı vermeye başladı artık be..

Trabzonspor 61
26.09.2009, 10:06
Küçükküken babası Fenerli diye fenerbahçeyi tutup sonra bendeki Trabzon sevgisini görüp ve ona o sevgiyi aşılamamla Trabzonsporlu olan İstanbulda her Trabzonspor maçına giden,yenildiğinde ağlayan kuzenim dün ilk kez bana dediği; "Abi beni niye Trabzonlu yaptın sen? Fenerbahçeli olsaydım koltuğa uzanır çayımı yudumlar rahat rahat maçı seyrederdim".... Ne diyim ben haklı valla billa haklı.. İstanbulda otur, İstanbulda doğ büyü İstanbul takımlarının yanında Trabzonsporu sev.. İstanbul takımlarının her sene şampiyonluğu kutlarken sen onlara bak.. Çok zor bişey ya Trabzonsporlu olmak... Çokda acı vermeye başladı artık be..

Fenerbahçe'li olsa daha fazla stresle seyrederdi maçları. Çünkü bizden bile berbat oynuyor FB. Bu Gençlerbirliği karşısında FB olsaydı 3-0 yenilirdi. Kuzenin saçmalamış. Bu takımı galibiyette mağlubiyette seviyoruz. Eğer iyi gün taraftarı ise tutmasın zaten bu takımı.

Ömer Bayrak
26.09.2009, 10:08

abicim sonuna kadar haklısın, ama bizdeki trabzonspor sevgisi o kadar büyükki aklımıza söz geçirsekte gönlümüze söz geçiremiyoruz...

Doğan BULAT
26.09.2009, 10:09
Kalecimizden korkuyorum sanki gene yapacak bi hata.. :(

Maçtan önce aklıma gelen başıma geldi.. Hay azımaa edeyim:(

Ertan 51
26.09.2009, 10:09
Fenerbahçe'li olsa daha fazla stresle seyrederdi maçları. Çünkü bizden bile berbat oynuyor FB. Bu Gençlerbirliği karşısında FB olsaydı 3-0 yenilirdi. Kuzenin saçmalamış. Bu takımı galibiyette mağlubiyette seviyoruz. Eğer iyi gün taraftarı ise tutmasın zaten bu takımı.
Tutmasın dedin iş bitti öylemi renktaş.O zaman sende takımı eleştirme bugünkü durumdan hoşnut ol.Gönül umduğu yere küser derler o acıyı çeksede kuzen TS li olmuş artık,bende kendime çok kzıyorum çektiğim üzüntülerden her sene yarı yolda kalmaktan ne yapayım bende mi bırakayım takımı,insanların haledi ruhuyiyesini iyi anlayıp ondan sonra kestirip atsan daha tam süper olur.

Bak Ömer Bayrak ne güzel çözümlemiş,teşekkürler aynen öyle Ömerim.

arifberkay
26.09.2009, 10:13
aldığın hoca sıradan aldığın topçular engin,kuzu kuzu,zafer yelen bunlar göz boyamak için yapılan bedava transferler sana söyledik ama dinletemedik sen sadece bir kişinin sözünü dinlersin hacısalihoğlu kusura bakma başkan kılavuzu karga olanın burnu b.ktan çıkmazmış ne kadar doğru bir söz değil mi

Doğan BULAT
26.09.2009, 10:16

İnan benden daha çok seviyor takımı..Benim gidemediğim zamanlar bile stata gitmiştir.. Zaten mecazi anlamda söyledi.. Kaldı ki Fener ne kadar kötü oynarsa oynasın sonuç? Fener 2 farklı öne geçse bu maçta puan verirmiydi sence..;) Kuzen 23 yaşında, takımının hiç şampiyonluğunu görmemiş.. Trabzonu bile görmemiş.. Babası Adanalı.. Düşün .. Trabzon YENİLDİĞİNDE AĞLIYOR.. AZ BİLE DEMİŞ..

Ömer Bayrak
26.09.2009, 10:18
ben burdan cumacılara sesleniyorum, biz maçı cuma gününe aldıklarında kızmıştık, bir kısım taraftarlarda bizi bencillikle suçladılar, cuma maçları stressiz oluyomuş biz cuma oynanan maçları kazanıyomuşuz, gündüz maçlarını kaybediyomuşuz, eee soruyorum sizlere şimdi ne olduuu? neden puan kaybettik, hiç bizim kale arkasını gördünüzmü??? eğer maç pazar günü oynansaydı boş tribünler yerine dolu tribünlere oynıcaktık, şimdi bizi dar kafalı diye hitap edenlere soruyorum, siz çok geniş kafalıydınızda ne olduuu???????????

EmrahYalçınalp
26.09.2009, 10:19
Felsefi bakarsak eğer, bu kadar kötü futbol karşısında alınan 1 puan "fena değil" denebilecek bir puan. Sorun her hafta böyle olmamız ve her hafta alınacak 1 puanın aslında "fena değil" olması olacak gibi gözüküyor. Bunun temel nedeni belli. Üzerinde çok konuldu. Alınan hiç bir oyuncunun bir plan, program dahilinde alındığını düşünmüyorum şahsen. Bir yerlerden bize bir haber geliyor, şöyle bir adam var diye. Bakıyorsun, "iyi topçu aslında" diyorsun. Gerçekten de iyi olabiliyorlar ama, bütün içinde anlamlı olmuyorlar. Ben bizim elimizde bir kalem ve bir kağıtla birşeyler yazıp çizdikten sonra "şurada, şurada, şurada sorun var" diyerek oyuncu takip ettiğimize inanmıyorum. Hala eski, arabesk, "ya tutarsa" mantığıyla gidiyoruz. Hüseyin olayı mesela... Yahu, beğen ya da beğenme, ben beğenmezdim şahsen... Ama, bu senin takımının en can alıcı mevkisi. Elinde iyi-kötü oynamış adamı gönderip yerine hem kalitesi, hem de davranışları soru işareti olan bir adamı alıp geliyorsun. Senin için bu riski almak günlük yaşamında olağan olabilir. Ama beni de ilgilendiren konularda yapma bunu. Biraz saygılı ol. Ben içimden geldiği gibi hareket etme hakkımı markette kullanıyorum mesela. Para benim, paşa gönlüm neyi isterse alıyorum. Arada eşim uyarıyor... Ama insanlara karşı sorumluluklarımız varken böyle davranılır mı? Ayıptır, günahtır...

Maça dönecek olursak; Aslında biz Sivas'a ne yaptıysak Gençler de bize aynısını yaptı. Geçen sezonlarda bunu Gaziantep de yapmıştı bize. Topu göremedik. Bunun temel nedeni elbette organize olamayışımız. Ortasahamız yaratıcılıktan uzak adamlarla dolu. Selçuk potansiyel enerjisini kinetiğe çevirmedikçe, o da bu gruba dahil.

Büyük takım 2-0'dan maç verebilir, ama 2-0'dan sonra oyunun kontrolünü veremez. Colman çok yavaş ve dengesiz. En iyi olduğu maçlarda da öyle. Birazcık topa basıp kafasını kaldırabilen bir adam olsa zaten bu yaşadıklarımızın çoğu olmayacak. Ceyhun iyi partnerlerin yanında çok etkin olabilir, ama kendi kendine yetemiyor. Bu bölgede Selçuk ya da Colman'dan birini tercih edip, yanlarına bir dünya markası koyma zorunluluğumuz var. Szymek gibi kelepir de bulsak olur, Ernst gibi hafif kazık yiyerek nokta atışı yaparak da. Mevcut yapıda bence Alanzinho mutlaka değerlendirilmeli, çünkü kötü de oynasa top taşıyabilen başka adamımız yok. Engin Baytar'dan hazırlık maçlarında çok ümitliydim ama sonra durdu. Umarım kalıcı bir durum değildir, çünkü ona da ihtiyaç olacak. Bir sistem dahilinde iş yapmadığımız için üreteceğimiz çözüm önerileri de eklektik ve günü kurtarma adına oluyor. Bu sene amaç olabildiğince çok puan toplamak olmalı.

Forvet konusunda söyleyecek birşey yok. Yönetim için iyi bir tecrube oldu. Daha doğrusu, bundan sonraki yönetimler için. Bir Tekke tek başına koca yönetimi yolcu etmek üzere ne yazık ki.

Bu takım bu sene de, gerekenler yapılırsa seneye ve sonraki seneye de şampiyonluğa oynayamaz. Gereken yapılmazsa da biz yine 10. haftaya kadar oynadığımzı sanıp boyumuzun ölçüsünü alırız. Takım top çeviremiyor, organize olamıyor. Bu işler Colman-Selçuk-Ceyhun- Tjikuzu'nun birlikte yapabileceği işler değil. Belki 1 tanesi, bana Selçuk gibi geliyor, elde tutulur ve yanına da iyi bir "usta" verilirse, olabilir.

Alanzinho mevcut kadroda yer bulması gerekn bir isim bence. Futbol tarzını demode buluyorum, ama salata için marul yoksa domates denersin. Hoca ananas deniyor... Üretken olmayan, top yapan rakiplere karşı etkisiz kalan bir ortasaha ile işimiz zor. Elimizde top yapacak bir ortasaha da yok maalesef. O yüzden, bulduğumuz topu ileri taşıyacak adamlarla, yediğimizden çok atarak günü kurtarmamız lazım. Tekke diye debelenmemizin nedeni ilerde top tutabilmeyi sağlamak, böylece rakibe toplamda topla oynama fırsatını daha az vermekti.

Bu sene de geçmiş olsun...

Doğan BULAT
26.09.2009, 10:19
abicim sonuna kadar haklısın, ama bizdeki trabzonspor sevgisi o kadar büyükki aklımıza söz geçirsekte gönlümüze söz geçiremiyoruz...

:alkış::alkış:

Aynen öyle Ömer kardeş.. Zaten o da bu takıma o kadar bağlı ki bırakıp tekrar ben Fenerbahçeyi tutuyorum diyebilecek bi durumu yok.. ;)

Dursun Kaplan
26.09.2009, 10:20

Acı ama gerçek.

Ömer Bayrak
26.09.2009, 10:24
İnan benden daha çok seviyor takımı..Benim gidemediğim zamanlar bile stata gitmiştir.. Zaten mecazi anlamda söyledi.. Kaldı ki Fener ne kadar kötü oynarsa oynasın sonuç? Fener 2 farklı öne geçse bu maçta puan verirmiydi sence..;) Kuzen 23 yaşında, takımının hiç şampiyonluğunu görmemiş.. Trabzonu bile görmemiş.. Babası Adanalı.. Düşün .. Trabzon YENİLDİĞİNDE AĞLIYOR.. AZ BİLE DEMİŞ..

abicim kardeşimize çok selam söle, unutmasın biz zor olanı yapıyoruz, biz istanbul saltanatına son veren renklere aşığız, takımımıza kızsakta haftaya maçımızın gelmesini dört gözle bekleyen insanlarız, 1 hafta boyunca aç gezip paramızı hafta sonundaki maça saklayan insanlarız, takımımız puan kaybettiğinde sanki ailemizden birine bişey olmuş gibi acı çeken insanlarız, ne SADRİ ŞENER neden HUGO BROSS bizi bu takımdan soğutabilir, biz kişilere değil BORDO MAVİ renklere aşığız....

Doğan BULAT
26.09.2009, 10:26
abicim kardeşimize çok selam söle, unutmasın biz zor olanı yapıyoruz, biz istanbul saltanatına son veren renklere aşığız, takımımıza kızsakta haftaya maçımızın gelmesini dört gözle bekleyen insanlarız, 1 hafta boyunca aç gezip paramızı hafta sonundaki maça saklayan insanlarız, takımımız puan kaybettiğinde sanki ailemizden birine bişey olmuş gibi acı çeken insanlarız, ne SADRİ ŞENER neden HUGO BROSS bizi bu takımdan soğutabilir, biz kişilere değil BORDO MAVİ renklere aşığız....

Eyvallah kardeşim..

Ali İhsan
26.09.2009, 10:29
İlerde forvetler bir kere bile hava topu alamıyor, atılan hiçbir top bizde kalmıyor. Nedense ısrarla ileriye top şişirdik ve doğal olarak toplar çıkmaya çalışan defansımıza sürekli dengesiz bir haldeyken geri döndü. Ortasaha ilk yarıdaki rakibin baskısında yoruldu. Hoca Gabric'i çıkaracağına Ceyhun-Selçuk-Colman'dan birini özellikle Ceyhun'u çıkarsaydı ve Serkan'ı o zaman oyuna alsaydı veya forvetlerden birini çıkarıp sağ tarafa Yattara'yı alsaydı çok farklı bir ikinci yarı olabilirdi.

Maçın devre arasında veya ikinci yarının başında Ferhat - Cale, Ceyhun - Serkan değişiklikleriyle bu maçı rahat alırdık. Bir de topu ileri şişirmeyecek basitçe paslaşacak bir oyun şablonuna geçiş yapabilseydik tabi... Alanzinho'nun oyuna neden girdiğini ve çıktığını anlayamadım. Israrla bu adam sol kanat değil deyip onu iyi oynayan Gabric'in yerine niye koyuyor bu adam. Madem oyuna alacaksın ileriye koy...

Gabric hastaydı çıkardım lafını yemedim. Ya bu takım kırılıyor, suyumuz, yemeğimiz hastalık dolu. Ya da herşeyin bahanesi hastalıklar...

Kazım Uzunboy
26.09.2009, 10:31
Teşekkürler Trabzonsporum.

Ertan 51
26.09.2009, 10:36
Teşekkürler Trabzonsporum.
:)
Kazım ne çıkarmamız lazım bu teşekkür den demen mi.

arifberkay
26.09.2009, 10:41
bu takımda herkes hasta oluyor geçen hafta devre arasında tayfun hastalandı bu hafta gabriç hocam biz bunları yemeyiz

tarkan57
26.09.2009, 10:41
Tolga kötü derken SLYVA dan da kaleci olmaz. Bu kadar tecrübeye rağmen yediği goller çok basit ..yediği gol affedilemez..yine bir dikkatsiz golü geçen sivas maçında da yemişti...yazık..

Mehmet Fatih Yavuz
26.09.2009, 10:43
Geçen seneden belirlenen bir süreç bu. Kimse şaşırmasın gücenmesin. Ne olursa olsun hocaya destek vereceğiz.Geçen sene kızdığımızda şaşırıp "yönetim takdir hakkını kullandı" deniliyordu ersun yanal gönderildiği zaman.Buyrun o takdir hakkı, takımı nasıl takdir edilesi vaziyete soktu. G.birliği resmen darmadağın etti bizi. Bunu abartmadan söylüyorum. Adamların ayaklarındaki topa bakmaktan başka birşey yapamadık.Beraberlik tamamen şans.Yönetim, takdir hakkını takdir ediyorum.

Adnankazaz
Bayanlar baylar trabzonsporluyuz ve bunla gurur duyuyorum yensekte yenilsekte gurur duyuyorum, her hangi bir klasmana koyulamadığımız bir ülkede böyle bir takımı tutmaktan gurur duyuyorum sıradan fener, gs, bjk takımlarını tutanlara bişey demiyorum tutabilirler sonuçta onlarda şampiyon olmuş büyüğüm diye geçinen takımlar ve 3 büyükler diye adlandırılıyorlar, ama dikkat ettim biz artık ne 4 büyük olarak sayılıyoruz ne de anadolu takımı yani medyadan alıntılar yapıyorum bizi bir sınıfa yakıştıramıyorlar bu çok garip. artık ne kadar büyük bir takım olduuğumuzu anlayalım ve ona gvre yensekte yenilsekte bu takımı alkışlayalım

Everton-Arsenal maçında sahasında 6 tane yiyen everton taraftarı gibi alkışlayalım ve her maçta stadımızı ve deplasmanlarda bize eyrılan yerleri dolduralım

her zaman gönüllerimzn şampiyonu ve Türk futbol dünyasında en kıskanılanı sen çok yaşa

agahozlu
Bu maçın bana göre çok net bir açıklaması var. 90 dk boyunca 3 defa yerden paslaşarak rakip kaleye gittik. Biri Gabric diğeri Colman ile golle sonuçlandı. 3. atak ise Selçuk'un ceza sahasına girmeden çektiği şuttu, onu da kaleci kurtardı. Geri kalan tüm dakikalar boyunca topu şişirme bile şişirmedik dan dun diye rastgele vurduk. Ne ileride top alabildik ne de dönen topları. Atak üstüne atak yemedik ama rakip bizim yapmamız gerekeni yaptı ve geride olmalarına rağmen pas yaptı pas yaptı istediğini aldı.

Ömer Bayrak
26.09.2009, 10:44
Tolga kötü derken SLYVA dan da kaleci olmaz. Bu kadar tecrübeye rağmen yediği goller çok basit ..yediği gol affedilemez..yine bir dikkatsiz golü geçen sivas maçında da yemişti...yazık..

evet artık tony silva yedek kulubesi görmeli, ama tolga değilde ben onur kıvrak diyorum...tolga veya onur ikisinden biri oynamalı fakat tony silva artık yedeğe geçmeli...

agasaro
26.09.2009, 10:44
Maçtan önce aklıma gelen başıma geldi.. Hay azımaa edeyim:(

Hatayı kaleci yapmadı Ferhat ve onu oyuna alan Bross ve onu takımın başına getiren Sadri Şener yaptı. Ferhat maç boyunca kevgire döndü. Bunu göremeyen adama ben daha ne diyeyim. Hatta Yattara oyuna girmeden önce Cale'yi oyuna alacaktı ama son anda karar değiştirdi ve Yattara'yı oyuna aldı. Bross iflas etmiştir. O kadar!

agasaro
26.09.2009, 10:45
Bayanlar baylar trabzonsporluyuz ve bunla gurur duyuyorum yensekte yenilsekte gurur duyuyorum, her hangi bir klasmana koyulamadığımız bir ülkede böyle bir takımı tutmaktan gurur duyuyorum sıradan fener, gs, bjk takımlarını tutanlara bişey demiyorum tutabilirler sonuçta onlarda şampiyon olmuş büyüğüm diye geçinen takımlar ve 3 büyükler diye adlandırılıyorlar, ama dikkat ettim biz artık ne 4 büyük olarak sayılıyoruz ne de anadolu takımı yani medyadan alıntılar yapıyorum bizi bir sınıfa yakıştıramıyorlar bu çok garip. artık ne kadar büyük bir takım olduuğumuzu anlayalım ve ona gvre yensekte yenilsekte bu takımı alkışlayalım

Everton-Arsenal maçında sahasında 6 tane yiyen everton taraftarı gibi alkışlayalım ve her maçta stadımızı ve deplasmanlarda bize eyrılan yerleri dolduralım

her zaman gönüllerimzn şampiyonu ve Türk futbol dünyasında en kıskanılanı sen çok yaşa

Trabzonsporlu olmaktan ben de çok büyük bir onur duyuyorum ama aynı zamanda teknik heyetin ve yönetimin şu an içinde bulunduğu durumu eleştirmekten kendimi alamıyorum.

Ahmet Faruk
26.09.2009, 10:54
Adam takıntılı işte.
Resmen takıntılı.

Öyle iyi hoca falan da değil...
Düştüğümüz hallere bak.

Tolunay Abdioğlu
26.09.2009, 10:57
Ne biçim gazetesin sen Fanatik !

Tribünler '' Yalanzinho '' diye bağırmış Peh ! Peh ...

Nasıl habercilik anlayışı yahu bu !

Emrah KabuL
26.09.2009, 10:58
Maçın en kötüleri Ceyhun ve Ferhat'tı.. ama bu oyuncuların suçu yok , Sivas maçında Ceyhun'un golünden sonra adam kral yapıldı.. Ferhat 1-2 maç oynadı , Cale satılsın Ferhat bize yeter dendi.. bu 2 oyuncu da Trabzonspor için yeterli değil , Ferhat bu kadar sağlam adam olsa heralde beleşe alamazdık değil mi ? Ligde bunca takım sol bek sıkıntısı çekerken bir tek biz mi gördük bu çocukta ki ışığı ? neyse neyse futbolcular da bir yere kadar.. bizim teknik adam sıkıntımız var.. yıllardır olduğu gibi.. ara ara sağlam kadrolar oluşturuyoruz ama hep teknik adam sıkıntısı çekiyoruz.. dünkü maçtan sonra şevkim kırıldı valla 2-0 dan maç veren ve 2.yarı aciz bir futbolu bizlere izleten Broos ve ekibine saygılar..

Hurşit ve Bilal'li toplama bir takıma puan veriyoruz.. Broos gönderilsin isterim ama ne fayda.. yerine gelen de ondan iyi olmayacak.. yıllardır doğru dürüst bir teknik adam tutturamadık..

Badaloğlu
26.09.2009, 11:04
2.Yarı Alanzınho'yu sahaya sürüp, 25 dakika sonra Yattara değişikliği ile Alanzınho'yu dışarı alan bir hoca, benim için hoca değildir.Kaldıki bu Hugo Bross'un ilk saçmalığı değildir.Geçen hafta Alanzınho'yu 89.dakikada oyuna sokarak zaten nasıl bir hoca olduğunu göstermiştir.Bir futbolcu işte böyle kaybedilir, hocalık burda başlar diyeceğim ama bu adam hoca değil maalesef...

Yönetim zaten geçen sene Ersun Yanal'ın işine son vermekle, kendi ipinide çekmişti.Ardından, Samet Aybaba saçmalığı.Oda yetmedi saçma sapan bir kongre kararı ardından sıradan bir yönetim, Fatih Tekke'nin camianın önüne atılması girişimleri oda yetmedi hoca olmadan yapılan vasıfsız transferler... Bir yönetimin bunca yanlış yapma hakkı var mı?

Bir takımın beyni orta sahadır ancak bizim takımda bakıyoruzki bırakın beyni beyincik bile değiliz.Bunca zamandır maç izlerim, özellikle Anadolu kulüpleri ile yaptığımız maçlarda böyle aciz duruma düştüğümüz hatırlamıyorum.Özellikle son 15 dakia tırnaklarımı yedim, 3.golü yiyeceğiz diye...

Ne zamandır söylüyorum, bu takımın çok acil birde kaleci ihtaycı var.Bir kaleci takımına güven verir.Ama bizim Tony maalesef evlere şenlik bir gol yiyince resmen takım çöktü.Golden sonra maç bitene kadar bütün futbolcular kalan sürede hep o gole takılı kaldılar.Sen kalende güven vermesen, futbolcular saçma sapan bir golle dumur olursa o zaman o sahadan 3 puanla ayrılmak hayal olur.Sahada ve kenarda bir tanede ağabey olmadığı için ''hadi arkadaşlar silkenin ve kendinize gelin'' tarzında kimse futbolcuları uyarmadığından gol atacağımıza olan inaç kaybolup gider.

Takımın asıl şok'a girmesinin, ayaklarının 2 pas yapamamasının nedeni, her şeye rağmen 1-2 olan skoru nasıl olsa biz koruruz düşüncesinin, kalecinin saçmalığından 2. golüde yemesiyle, bu düşüncenin golden sonra beyin travması geçirmesidir.Zaten 2. golü yediğimizden sonra travmayı üzerimizden atamadığımızdan dolayı kalan dakikalar bizim için kabus olmuştur.

Ah Ersun Ah! Şu yönetim senin arkanda dimdik durmadı ya, ne diyeyim? Şimdi sen yoksun bizde şampiyonluğa oynnuyoruz!!! Senin altını oyan eski futbolcu artıkları, yerel medya, yöneticiler şimdi zil takıp; şampiyonluğa sensiz oynamammız şerefine göbek atıyorlar...

Gene söylüyorum bu takım, bu futbolla ilk 10'a girsin, şampiyon olduk kabul edeceğim...

soner_61
26.09.2009, 11:05
walla maç daydım ama maçı izleyemedik bağırmak dan golleri bile göremedik:D alanzinho çıkarken alkışlayarak uğurladık soyunma odasına ama çok sinirliydi maroton tarafından birşeyler dedileler adama çok sinirlendi çıkarıp formasını fırlattı adamlara yattara yine aynı son 10 dk kalmış adam hala show yapıp taraftarın gönlünü almaya çalışıyo ama soyunma odasına giderken taraftarı alkışlayarak gitti.gabriç gol atmış adamı yuhladılar çıkarken öyle işte.

Cengiz Çubukcu
26.09.2009, 11:13
Felsefi bakarsak eğer, bu kadar kötü futbol karşısında alınan 1 puan "fena değil" denebilecek bir puan. Sorun her hafta böyle olmamız ve her hafta alınacak 1 puanın aslında "fena değil" olması olacak gibi gözüküyor. Bunun temel nedeni belli. Üzerinde çok konuldu. Alınan hiç bir oyuncunun bir plan, program dahilinde alındığını düşünmüyorum şahsen. Bir yerlerden bize bir haber geliyor, şöyle bir adam var diye. Bakıyorsun, "iyi topçu aslında" diyorsun. Gerçekten de iyi olabiliyorlar ama, bütün içinde anlamlı olmuyorlar. Ben bizim elimizde bir kalem ve bir kağıtla birşeyler yazıp çizdikten sonra "şurada, şurada, şurada sorun var" diyerek oyuncu takip ettiğimize inanmıyorum. Hala eski, arabesk, "ya tutarsa" mantığıyla gidiyoruz. Hüseyin olayı mesela... Yahu, beğen ya da beğenme, ben beğenmezdim şahsen... Ama, bu senin takımının en can alıcı mevkisi. Elinde iyi-kötü oynamış adamı gönderip yerine hem kalitesi, hem de davranışları soru işareti olan bir adamı alıp geliyorsun. Senin için bu riski almak günlük yaşamında olağan olabilir. Ama beni de ilgilendiren konularda yapma bunu. Biraz saygılı ol. Ben içimden geldiği gibi hareket etme hakkımı markette kullanıyorum mesela. Para benim, paşa gönlüm neyi isterse alıyorum. Arada eşim uyarıyor... Ama insanlara karşı sorumluluklarımız varken böyle davranılır mı? Ayıptır, günahtır...

Maça dönecek olursak; Aslında biz Sivas'a ne yaptıysak Gençler de bize aynısını yaptı. Geçen sezonlarda bunu Gaziantep de yapmıştı bize. Topu göremedik. Bunun temel nedeni elbette organize olamayışımız. Ortasahamız yaratıcılıktan uzak adamlarla dolu. Selçuk potansiyel enerjisini kinetiğe çevirmedikçe, o da bu gruba dahil.

Büyük takım 2-0'dan maç verebilir, ama 2-0'dan sonra oyunun kontrolünü veremez. Colman çok yavaş ve dengesiz. En iyi olduğu maçlarda da öyle. Birazcık topa basıp kafasını kaldırabilen bir adam olsa zaten bu yaşadıklarımızın çoğu olmayacak. Ceyhun iyi partnerlerin yanında çok etkin olabilir, ama kendi kendine yetemiyor. Bu bölgede Selçuk ya da Colman'dan birini tercih edip, yanlarına bir dünya markası koyma zorunluluğumuz var. Szymek gibi kelepir de bulsak olur, Ernst gibi hafif kazık yiyerek nokta atışı yaparak da. Mevcut yapıda bence Alanzinho mutlaka değerlendirilmeli, çünkü kötü de oynasa top taşıyabilen başka adamımız yok. Engin Baytar'dan hazırlık maçlarında çok ümitliydim ama sonra durdu. Umarım kalıcı bir durum değildir, çünkü ona da ihtiyaç olacak. Bir sistem dahilinde iş yapmadığımız için üreteceğimiz çözüm önerileri de eklektik ve günü kurtarma adına oluyor. Bu sene amaç olabildiğince çok puan toplamak olmalı.

Forvet konusunda söyleyecek birşey yok. Yönetim için iyi bir tecrube oldu. Daha doğrusu, bundan sonraki yönetimler için. Bir Tekke tek başına koca yönetimi yolcu etmek üzere ne yazık ki.

Bu takım bu sene de, gerekenler yapılırsa seneye ve sonraki seneye de şampiyonluğa oynayamaz. Gereken yapılmazsa da biz yine 10. haftaya kadar oynadığımzı sanıp boyumuzun ölçüsünü alırız. Takım top çeviremiyor, organize olamıyor. Bu işler Colman-Selçuk-Ceyhun- Tjikuzu'nun birlikte yapabileceği işler değil. Belki 1 tanesi, bana Selçuk gibi geliyor, elde tutulur ve yanına da iyi bir "usta" verilirse, olabilir.

Alanzinho mevcut kadroda yer bulması gerekn bir isim bence. Futbol tarzını demode buluyorum, ama salata için marul yoksa domates denersin. Hoca ananas deniyor... Üretken olmayan, top yapan rakiplere karşı etkisiz kalan bir ortasaha ile işimiz zor. Elimizde top yapacak bir ortasaha da yok maalesef. O yüzden, bulduğumuz topu ileri taşıyacak adamlarla, yediğimizden çok atarak günü kurtarmamız lazım. Tekke diye debelenmemizin nedeni ilerde top tutabilmeyi sağlamak, böylece rakibe toplamda topla oynama fırsatını daha az vermekti.

Emrah yine döktürmüşsün , Trabzonda yerel basının içinde senin gibi yazan yok inan :) yazdıklarına bir iki yorumum olacak...
1. Colmanın yavaş olduğu doğru ama esas sorun değindiğin gibi DENGESİZ! olması, rakip az sertlik yapsa hemen bozuyor onu...
2. alanzinho bu takımda oynar ve sadece göbekte oynar,onu da Colmanla paylaşmalı...aynı anda hem colman hen alan takımı savunmada sekteye uğratır...hatta Engin de benzer özelliği olan bir oyuncu...
3. Orta sahada Selçuğun yanına benzeri oyunu iki yönlü oynayan bir adam bulup koymak şart. Sezer öztürk olabilir. takım içinde yine en yakını tjikuzudur...
4. Selçuktan bu haliyle bile hiçbir hocanın vazgeçebileceğini sanmıyorum, çünkü günümüz orta saha oyuncusu özelliklerini barındıran yegane oyuncumuz.
5. yediğimizden çok atmalıyız da çok doğru bir tespit, dün kazanamamamızın nedeni rakibe 3 atamamış olmamız... :) kısacası bu sene maçlarda 3'den az atarsak işimiz zor...

arifberkay
26.09.2009, 11:14
2.Yarı Alanzınho'yu sahaya sürüp, 25 dakika sonra Yattara değişikliği ile Alanzınho'yu dışarı alan bir hoca, benim için hoca değildir.Kaldıki bu Hugo Bross'un ilk saçmalığı değildir.Geçen hafta Alanzınho'yu 89.dakikada oyuna sokarak zaten nasıl bir hoca olduğunu göstermiştir.Bir futbolcu işte böyle kaybedilir, hocalık burda başlar diyeceğim ama bu adam hoca değil maalesef...

Yönetim zaten geçen sene Ersun Yanal'ın işine son vermekle, kendi ipinide çekmişti.Ardından, Samet Aybaba saçmalığı.Oda yetmedi saçma sapan bir kongre kararı ardından sıradan bir yönetim, Fatih Tekke'nin camianın önüne atılması girişimleri oda yetmedi hoca olmadan yapılan vasıfsız transferler... Bir yönetimin bunca yanlış yapma hakkı var mı?

Bir takımın beyni orta sahadır ancak bizim takımda bakıyoruzki bırakın beyni beyincik bile değiliz.Bunca zamandır maç izlerim, özellikle Anadolu kulüpleri ile yaptığımız maçlarda böyle aciz duruma düştüğümüz hatırlamıyorum.Özellikle son 15 dakia tırnaklarımı yedim, 3.golü yiyeceğiz diye...

Ne zamandır söylüyorum, bu takımın çok acil birde kaleci ihtaycı var.Bir kaleci takımına güven verir.Ama bizim Tony maalesef evlere şenlik bir gol yiyince resmen takım çöktü.Golden sonra maç bitene kadar bütün futbolcular kalan sürede hep o gole takılı kaldılar.Sen kalende güven vermesen, futbolcular saçma sapan bir golle dumur olursa o zaman o sahadan 3 puanla ayrılmak hayal olur.Sahada ve kenarda bir tanede ağabey olmadığı için ''hadi arkadaşlar silkenin ve kendinize gelin'' tarzında kimse futbolcuları uyarmadığından gol atacağımıza olan inaç kaybolup gider.

Takımın asıl şok'a girmesinin, ayaklarının 2 pas yapamamasının nedeni, her şeye rağmen 1-2 olan skoru nasıl olsa biz koruruz düşüncesinin, kalecinin saçmalığından 2. golüde yemesiyle, bu düşüncenin golden sonra beyin travması geçirmesidir.Zaten 2. golü yediğimizden sonra travmayı üzerimizden atamadığımızdan dolayı kalan dakikalar bizim için kabus olmuştur.

Ah Ersun Ah! Şu yönetim senin arkanda dimdik durmadı ya, ne diyeyim? Şimdi sen yoksun bizde şampiyonluğa oynnuyoruz!!! Senin altını oyan eski futbolcu artıkları, yerel medya, yöneticiler şimdi zil takıp; şampiyonluğa sensiz oynamammız şerefine göbek atıyorlar...

Gene söylüyorum bu takım, bu futbolla ilk 10'a girsin, şampiyon olduk kabul edeceğim...

çok güzel tespitler....ben sene başında bu takım ilk 5 e giremez dediğimde müthiş bir tepki almiştım forumda neredeyse ceza alacaktım güneş balçıkla sıvanmaz

Cengiz Çubukcu
26.09.2009, 11:22

Biz Ersun Hocayı hala niye seviyoruz işte ilk 2 paragrafta bahsettiklerinden dolayı....o hiçbir zaman oyuncusunu taraftarın önüne atmadı...10 trilyona alınan bir oyuncuyu bitirmeye çalışan bir hocaya da yönetim ''sen ne yapıyorsun'' diyemiyorsa yazıklar olsun... şuraya bak, bir oyuncun kızıyor formasını yere fırlatıyor, diğeri tam soyunmuş maça girecek tekrar giyin eşofmanları diyorsun....takımda bu gidişle ne moral kalacak ne de arkadaşlık..biz bu sene kolbastıdan horona geçelim diyorduk ama kolbastı da tarih olacak ne yazık ki!!!!

arifberkay
26.09.2009, 11:38
sylva ts nin kalecisi değil ama tolga hiç değil,colman bu çıtkırıldımla ts nin beyni olamaz ,yattara bu umursamazlıkla bu takıma bu sevgiye layık değil,çakma sağ kanat yaratıp başarılı olunmaz,bilgisi becerisi öngürüsü ,karizması olmayan hugo bu takımın hocası olamaz ve taraftarın her dediğine muhalefet eden kendini sözümona yönetici sayan,kişisel egoları kaprisleri bitmek bilmeyen kendi menfaatlerini şehrin üstünde tutan hacısalioğlundan bu buyuk takıma yönetici olmaz

Travelair
26.09.2009, 11:43
Bence takıntı yapmasından ve iş bilmemezliğinden değil. Şampiyonluklar kazanmış bir hocada bunlar olmaz. Ya Alanzinho sahada dediklerini yapmıyor, ya da fiyatını düşürmeden satmaya uğraşıyorlar. Kimse değerini kötü gösterip ucuza gitmesini istemez. Ama adamı isyan ettirip formasını yere attırırsan, hem taraftarın ondan soğuması, hem de hocayla anlaşamadı / takıma, şehre alışamadı diye burdaki performansına bakılmaksızın bonservisindeki aşınmadan minimum etkilenmesi sağlanır

Erdem Keser
26.09.2009, 11:46
@biltrabzon

Yeter artık.Her Ersun Yanal muhabbeti geçtiğinde hemen her yazıya cevap vermek zorunda değilsin.Kimse senin içindeki Ersun nefretini okumak zorunda da değil.

Cengiz Çubukcu
26.09.2009, 11:48
Üstelik geçen sene Selçukta ısrar ediliyor diye eleştirilirken ne hikmet ki hugo bross da aynı oyuncuda ısrar ediyor :)

irfanb
26.09.2009, 11:49
35 dakika kötü oynayip disari alindiysa Alanzinho,iki golde de hatasi olan Sylva neden disari alinmadi?
Kaleci degisikligi yapmak haram mi?
Bence Sylva alinmaliydi yedigi ikinci gol sonrasi disariya.

littlebighorn
26.09.2009, 11:53
Bizim transfer politikamız ihtiyaca göre oyuncu bulmaya değil dost-ahbap ilişkisine dayanıyor. Örnek Tjkizu İBB den başka takımda olsa almazdık.

Badaloğlu
26.09.2009, 11:54
birakin su ersun yanali.yeter yav adam lig tv de bizans takimlarina yalakalik yapiyor.hala ersun yanal i seviyorsunuz.ersun yanal zamaninda aksamki futbolun aynisini oynuyorduk.sansa mac aliyorduk yada tony hata yapmiyordu.

Yetmez kardeşim, neden yetiyormuş? Ersun Yanal'a verilen desteğin anlamını daha bilmiyorsun bile.Ersun Yanal bu takıma iyi futbol oynatıyordu diye savunmuyorum.Ersun Yanal istikrarın, Trabzon'da bir şeylerin değişimi olacağının sembolu durumundaydı.Ama bırakmadılar bu değişim olmasın, eski tas eski ahamam olsun diyenler, onu bir çırpıda yediler.Meselenin özünü daha kavrayamamışsın.Sen Trabzon'un bu sistemde, bu çarpık düzende, bu dinazorlarla şampiyon olacağını mı zannediyorsun? 25 senedir bu yalana doymadınız mı hala?

ersun yanalmı halamı yeter da ersun yanal değilmıydı korkak 13 futbolcuyla koca sezonu geçiren.cesaret edipde kadroda değişiklik yapamıyodu.eleştirilirim diye

Bu bir eleştiridir saygı duyarım.Ama o beğenmediğin 13 futbolcu ile neredeyse şampiyon oluyorduk.Ersun Yanal'ı rahat bırakmadılar.Yöneticilerimiz kendisine destek vermediler.Onu bu takımın başında istemediler.Çünkü Trabzon'da futbol ülemalarının dediği oldu.

İstikrar şaaaaaarrrttt... Sizler şimdi Ersunu hala daha eleştiriyorsunuz ama Hugo Bross ile sezon sonunu getiremeyeceğinizi hala daha göremiyorsunuz.Yakında hocayıda gönderirler o zaman sizleri görürürm...

CAFER ÖZER
26.09.2009, 11:59
Trabzonsporda Kimse kimseyi suçlamasın
Kesinlikle 1.derecede yönetim suçludur.Takımın başına Bu adamı hoca diye getirdiği için.
Bu adam Hoca felan değil.Belçika ligi için iyi bir hoca olabilir,Ama Türkiye ligi için Orta sıralarda Oynatmak için dahi yeterli değil.
Alanzinhoyu oyuna al 25 dakika sonra Oyundan Çıkart Bu kadar saçma sapan delice bir harket Görmedim.
Adam Maç okuyamıyor okusada Önlem alamaıyor.
2-1 önde iken Gökhanı çıkartıyor,Son dakikalarda Beraberliği zor kurtardık.
Bu adam İddia ediyorum G.S maçından Sonra ardına Bakmadan gidecek Trabzonspor malesef Yönetimin Akılalmaz yanlışı sonuncunda 5 yıl daha geri gitmiştir.
Tüm Futbolcular Hocaya karşı tavırlı
Gökhan Çıkıyor Suratı beş karış
Alanzinho Çıkıyor (BANA göre haklı )tavır yapıyor,Zaten Hoca kendiside Diyor.
"bir oyuncuyu oyuna alıp 25 dakika sonra çıkartmak o oyuncunun Moralini bozar" madem bunu biliyorsun neden öıkartıyorsun be adam,Başka adammı Yok.
Serkan 2 haftadır Mükemmel oynamış ilk 11 de Yok sonrdan Oyuna girdi Hiç oynamadı bana göre hocaya tavır yaptı.
Bu adam Kovulmas ise Trabzonsporuda Tüm oyuncularda Psikolojik bozukluk bırakıp gidecek.Benden söylenmesi
Duyduğuma göre Tüm Futbolculara evde saat 11 den sonra Işıklarının kapatılması yönünde Talimat verilmiş.Oyuncular evlerinden takip ediliyormuş.Futbolcular Psikolojik olarak Bitiriliyor.
1.derece Suçlu Yönetimdir.
2.derecede Hoca suçludur
Trabzonspor galip gelebilmesi için 4-0 öne geçmesi gerekiyor,Bu hoca İle 3-0 bile tehlikeli sonuç.

hasancebi81
26.09.2009, 12:02
Bu hocaya artik guvenim kalmadi. Nasil bir sistem nasil bir oyuncu dizilisi ve secimi anlama kgercekten zor.

Oncelikle oyunculardan Ceyhun bu takim icin suanda yetersiz oldugunu gosterdi. Cok agir, dogru durust top kesemiyorve oyun kuramiyor. Huseyinin yaninda yetistigindenmidir nedir bilmiyorum ama cok seyler ogrenmis ondan. Yerine tjikusunun oynamasi takimin kurgusunu cok degistirecektir. Yazilarin cogunda belirtildigi gibi pas yapamamizin, oyun kuramamamzin baslcia sebebi budur.

4-4-2 gibi bir taktikte kanatlari kullanmiyorsan ortada kim top yapacak dolastiracak, sadece Colman ve Selcukmu. 2 kisiyle olmaz boyle bir sistem. Orta sahada eksik kaliriz top yapamayiz. Colman ve Selcugun arasina top yapabilen bir adam sart. En azinda daha yirtici bir adam olabilir Serkan gibi. Ama bu adam iyi oynayanlari sevmiyor. Onuda kusturdu.

Ikinci olarak sezon basindan beri yonetimin buyuk guven besledigi forvetlerimiz (hic forvet almak akillarina gelmedi) bu senede harikalar yaratiyor. Birisi konustugu itiraz ettigi kadar oyun oynasa 5 gol atar her mac. Digeride yine ben parami alir sahaya cikar oynar yatarim havalarinda.

3. ve en onemli olan seyde Yattaranin hala bu takimda oynayabilmesi. Umarim soylentiler dogru cikarda Ugur Boral ile takas edilir. Bizim gibi takimlarin boyle yildizlara ihtiyaci yok. Anadolu takimlarini yenersin belki Yattara 2 calim atip asist yapinca ama derbi kazanamazsin 90 dakka topu izleyen sadece ayagina top geldigi zaman oynayan bir adamla. Butun takim hucuma cikarken orta sahanin solunda top bekleyen ileri bile kosmayan bir adamla zor.

son olarakta teknik direktore olan guvenimin kalmamasinida soyle aciklayayaim. Ben hocanin takimi ve Trabzonu yeterince tanidigini zannetmiyorum. Elimizdeki yetersiz ve kisitli kadro icerisinde oyuncu kaybetmek mac kaybetmekten daha onemli gibi geliyor bana. Alanzinhoyu cikaracagima 5 gol yemesini tercih ederdim ben takimimin. Suanda Alanzinho, Tjikuzu, Serkan ve Cale kaybedilmistir. Hepsi hocanin tutarsizligi yuzunden. Zaten elimizde kafasina gore oynayan birde Yattara var. Bu kadro bu sene ilk 5 e zor girer. Kimse kusura bakmasin.

Celil Köse
26.09.2009, 12:03
Bu hoca hala bu takımın başında mı:mad:

Sezgin61ts
26.09.2009, 12:06
Serkanı ilk 11 de görmeyince dedim maç gitti...Zaten koşan müdacele eden bi o var onu da kesersen olacagı bu ...Serkanın orta saha da oynamadıgı her maç ta biz bu duruma düşcez benden demesi...

Sinem Yılmaz61
26.09.2009, 12:08
Forvet sıkıntısı nerdeyse bitmek üzeriydi, simdi de Kaleci sıkıntısı mi basladi :(

Emrah Akcagöz
26.09.2009, 12:08
Maç 2-0 olunca bizim oyuncular maçı bitti sandılar herhalde..:S

karatasof
26.09.2009, 12:09
TS'dan iyi futbol beklemek çok zor.Takımın neredeyse 8-9 futbolcusu kendini kral ilan etmiş,mücadele etmediği gibi mücadele edeceklere de engel oluyorlar.Bir takım düşünün orta sahasında yer alan futbolcularından sadece Ceyhun koşturuyor,pres yapıyor,rakibe basıyor,ileriye çıkıyor.Diğerleri ise sahanın içinde gizleniyor.Geçen haftanın en başarılı oyuncusu diye takdim edilen ve takıma adapte oldu artık sol kanatta çalışıyor diye sevindiğimiz Gabriç sadece bir maçla kalıyor,attığı golun dakikası içinde ancak kameralara yakalanabiliyor,o anın dışında sahada araki bulasın.
Colman adeta onunla yarışa girmiş gibi,o da golünü attığı an dışında sahada görünmüyor.
Selçuk bu takıma alındığı zaman en fazla sevinen kişilerin başında geliyordum fakat bu futbolcu adeta tavuk gibi geri geri eşeleniyor,her hafta dahada çekilmez bir hal alıyor.Daha bir ikili mücadelede Selçuk'un rakibinin yerde kaldığını görmedik ancak o hemen her mücadelede yeni doğan bebek gibi dört ekstremitesini yayarak yüzü koyun yere uzanıveriyor.
Alanzinho'dan bahse bile gerek yok,onu geçiyorum.
İki maçla şişirilen Ferhat'ın Manisa'ya gönderilen adaşından bir sigara kağıdı üstün yanı olmadığını da acı bir şekilde izledik.Sakatlanıp çıkana kadar Mustafa Pektemek karşısında kaldığı aciz durum yerine oyuna alınan genç rakiplerine karşı artarak devam etti.Hemen her gb akını onun kanadından geldi ve rakipleri ferhat'la kedi-fare oyunu oynamaktan geri durmadılar.
Yine Kaptan Egemen ile Giray'ın amatör topçular gibi ayaklarına gelen her topa dan dun ileri vurmak dışında bir meziyetlerinin olamadığını hayretler içinde seyretmek zorunda kaldık.
Kaleci Sylva'dan kendi başlığı altında bahsetmiştim aslında.Bu maçın en rezil adamıda o idi.Bu kadar kötü oyuna rağmen o berbat golü yemese idik yinede üç puanı alabilme ihtimalimizi istemeyen bir adam gibiydi maalesef...
Hulasası bu takımın bir şey olacağı yok.Böyle işbilmez yönetimin kuracağı takım da ancak bu kadar olurdu.Her takım İBB gibi maçı size ikram etmez.İşte böyle tokadı yer oturursunuz aşağı.Ben asıl gs karşısında ne hallere düşeceğimizi düşünerek şimdiden kafa patlatmalıyız diye düşünüyorum.Gidiş hayra alamet değil.Mehteran takımı yürüyüşü gibi iki ileri bir geri adımlayarak sezon sonu 8.lik ile 10.'luk arasında bir yer bulursak ne ala...

delfino
26.09.2009, 12:09
hoca traşş görürsünüz devre arası şenol güneş ve fatihh tekke trabzonda ... şimdiden hayırlı olsun

murat köse
26.09.2009, 12:11
burda bir çok abi ve ablalarım var. burda yeni bir nesil var. isimlerini saymaya kalksam bitmez. badaloğlu gökçebey erdal abi metin abi ve daha bir çok isim. bu ve bunun gibi zihniyetteki insanların çok paralar kazanıp bu takıma bir gün yönetici olarak görmeği çok isityorum. ve buna inanıyorum burdan öle arkdaslarımız zamanı gelince hepsi trabzonsporun bir kademesinde muhakka yer alacaktır. ve o ğün geldiğinde eminimki bizerin yüzü gülecektir.

Recep Alkan
26.09.2009, 12:11

Saygılar;

Tekrarlamaktan bıktım, lütfen artık, yönetim istifa.

Çok zor değil bırakın bu koltuğu ve gidin.

murat köse
26.09.2009, 12:13
Yetmez kardeşim, neden yetiyormuş? Ersun Yanal'a verilen desteğin anlamını daha bilmiyorsun bile.Ersun Yanal bu takıma iyi futbol oynatıyordu diye savunmuyorum.Ersun Yanal istikrarın, Trabzon'da bir şeylerin değişimi olacağının sembolu durumundaydı.Ama bırakmadılar bu değişim olmasın, eski tas eski ahamam olsun diyenler, onu bir çırpıda yediler.Meselenin özünü daha kavrayamamışsın.Sen Trabzon'un bu sistemde, bu çarpık düzende, bu dinazorlarla şampiyon olacağını mı zannediyorsun? 25 senedir bu yalana doymadınız mı hala?

Bu bir eleştiridir saygı duyarım.Ama o beğenmediğin 13 futbolcu ile neredeyse şampiyon oluyorduk.Ersun Yanal'ı rahat bırakmadılar.Yöneticilerimiz kendisine destek vermediler.Onu bu takımın başında istemediler.Çünkü Trabzon'da futbol ülemalarının dediği oldu.

İstikrar şaaaaaarrrttt... Sizler şimdi Ersunu hala daha eleştiriyorsunuz ama Hugo Bross ile sezon sonunu getiremeyeceğinizi hala daha göremiyorsunuz.Yakında hocayıda gönderirler o zaman sizleri görürürm...

abi hocayı göndereckleri 2 hafta önceki belediye maçında kesinleşmişti ama hoca o maçı 6-1 bitirdi. ve hocanın süresi uzatıldı. eğer kaybetseydi gidiecekti ama kazandı. bunu kimden duyduğumu isteyene özelden sölerim.

Gökhan KAN
26.09.2009, 12:14
Tekrarlamaktan bıktım, lütfen artık, yönetim istifa.

Çok zor değil bırakın bu koltuğu ve gidin.
Recep abi ben böyle şeyler söylemezdim ama artık bende istiyorum..

Bıraksınlar..Zaten yarışta değiliz...Gelecek yönetim yeni bir planlama yapar belki zaman kazanırız..

Sinem Yılmaz61
hoca traşş görürsünüz devre arası şenol güneş ve fatihh tekke trabzonda ... şimdiden hayırlı olsun

Ahh keske Senol Hoca ve Fatih Tekke gelebilse, gelcekten takima cok iyi faydalari olacaktir buna eminim...fakat ben yönetime güvenmiyorum bu konuda, cünkü bunlari gerceklestirmezler:rolleyes:

CAFER ÖZER
Hugo Nun gideceği belli oldu fakat Trabzonspor yaptığı en güzel İyiliklerden Birisi Song u sağbek Oynatmak Oldu.
Eğer Songta sağbekte israr edilirse bence Trabzonspor defansı Çok güzel olacak.
G.birliği Songtan Korkusuna Hele hele ilk yarı Sağ kanattan bir kez dahi gelemedi.
Ben Ersun Hoca dönemindede Söylüyordum Tayfunu Oynatacağınıza Giray yada Songu Sağbekte deneyin diye.

CAFER ÖZER
26.09.2009, 12:17
abi hocayı göndereckleri 2 hafta önceki belediye maçında kesinleşmişti ama hoca o maçı 6-1 bitirdi. ve hocanın süresi uzatıldı. eğer kaybetseydi gidiecekti ama kazandı. bunu kimden duyduğumu isteyene özelden sölerim.
Hocanın gönderilmesi Çözüm değilki.
Bu hocayı Bu takımın Başına Kim getirdi ise Onun gitmesi lazım.
Geçen sezon Trabzonsporun Hocaya İhtiyacı Yoktu.
Yönetim Bizim hedefimiz Varupa Kupaları dediği halde kendilerini Bu hedefe Ulaştırmayı garantileyen Hocayı gönderdiler.
Hocanın ne suçu var sen Bulup getirmissin HEMDE İHTİYACIN YOKKEN.

murat köse
26.09.2009, 12:18
Bu hoca hala bu takımın başında mı:mad:

evet abicim halen bu takımın basında malesef.

kaandc
26.09.2009, 12:18
Çok sinirliyim

murat köse
26.09.2009, 12:19
Hocanın gönderilmesi Çözüm değilki.
Bu hocayı Bu takımın Başına Kim getirdi ise Onun gitmesi lazım.
Geçen sezon Trabzonsporun Hocaya İhtiyacı Yoktu.
Yönetim Bizim hedefimiz Varupa Kupaları dediği halde kendilerini Bu hedefe Ulaştırmayı garantileyen Hocayı gönderdiler.
Hocanın ne suçu var sen Bulup getirmissin HEMDE İHTİYACIN YOKKEN.

evet kardeş sorun hoca göndermke değil recbin dediği gibi bu yönetimin gitmesidir.

Sezgin61ts
26.09.2009, 12:19
Arkadaşlar şenol hocanın sözleşmesii ne zaman bitiyo...

Emrah Akcagöz
26.09.2009, 12:28
Ne Şenol hocası arkadaş ya başka hocamı kalmadı her t.direktör gönderişimizde Şenol Güneşmi gelecek bu takımın başına bırakın Allah aşkına iki maç oda puan kaybetse onada bir sürü laf söylenecek iyisimi adamın huzurunu kaçırmayalım hiç değilse..

Ahmet Kuru
26.09.2009, 12:28
Çok kötü bir maçtı...
2 pas bile yapamayan bir takım iki golü de nasıl şaşırmak gerek...
Takım disiplinden uzak,nasıl bir sistemle oynadığı belli değil...
G.birliği'ne bakınca takır takır top oynuyorlar...bjk ile kendi sahalarında oynadığında yine güzel top oynamışlardı...
Maç başlamadan önce Harun abiye hoca konusunda endişelerimi söylemiştim.Oyuncu değişikliğinde yine bariz hatalar yapacak gibime geliyor dedim ve yine öyle oldu...
Alanzinho'yu ikinci yarı oyuna alıp 15 dk sonra çıkarmak demek o futbolcuyu moral açısından bitirmek silmek demektir...
Ya o adamı almayacaksın yada o adamla başlayacaksın..Hele ki bu kadar süre yedekte tuttuysan...
Gabric'ın çıkması zaten tam bir muamma...
Söylenecek çok şeyler var...sayfalar yetmez...Ama bu sorunları ne kadar yazarsak yazalım çözemeyiz...
Hakkımızda hayırlısı...

Orhan Aydın
26.09.2009, 12:29
yalanzinho diye bağırdığımız için mi alkış yaptı adam fanatik.

Sezgin61ts
26.09.2009, 12:30
Ne Şenol hocası arkadaş ya başka hocamı kalmadı her t.direktör gönderişimizde Şenol Güneşmi gelecek bu takımın başına bırakın Allah aşkına iki maç oda puan kaybetse onada bir sürü laf söylenecek iyisimi adamın huzurunu kaçırmayalım hiç değilse..

Ben hemen takımın başına onu getirelim demiyorum karşıyımda sadece sözleşmesinin ne zaman bittigini sordum...

Orhan Aydın
26.09.2009, 12:33
şenol güneş diyenler kurtarıcı diye demiyor anladığım kadarıyla yoksa biliyoruz ki o da 3 5 mağlubiyetle gönderilecek bu devran böyle sürüp gitmez ki......

winner
26.09.2009, 12:34
Şenol Güneş takımın başına geldiği gün en az beş yılımızı kaybederiz.Bu sezon broos ile tamamlanmak zorunda.Özellikle gençlere şans vermesi Broos'un en büyük artısı.

Emrah Akcagöz
26.09.2009, 12:35
Ben hemen takımın başına onu getirelim demiyorum karşıyımda sadece sözleşmesinin ne zaman bittigini sordum...
Sadece senin için geçerli değilki yorumlara bakıyorum devre arası Fatih Tekke ve Şenol Güneş gelsin yazıları tamam Tekkeye eyvallah ama bırakalım şu adamı rahat her seferinde Şenol hoca gelsin istiyoruz işler kötü gidincede senden hocamı olur..? Olacak iş mi bu..?

Ne zaman yönetim adam akıllı işler yapar o zaman takım yi olur kadromuz öyle aman aman iyi değil bunun farkına varmamız gerek..:(

Tolunay Abdioğlu
26.09.2009, 12:40
Şişirdiğimiz toplar geldi gol oldu.

Defanstan top şişirmek artık eski çağ futbolda kaldı.

Gordon Freeman
26.09.2009, 12:43

sanmam yönetim o kadar insaflı olmayabılır.zaten palavaradan son dakıkada Fatih haberi çıkarıp bizi aptal yerıne koydular.emınım hala Fatihe sıcak bakmıyorlardır.

Ali Tunahan Güllü
26.09.2009, 12:47
Bu böyle gitmez bi çare bulunmalı..