PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tercümanımız Halil Yazıcıoğlu Radyo BMN'deydi !

Sayfa : 1 2 [3]

Ömer SEVİNÇ
24.09.2009, 17:28
Küfür başka bir şey...Yahu insanlar ne yazık ki küfürle konuşuyor bu şehirde...Hatta lanet olsun ki küfürle övüyor övdüğünü...Bu bir hastalık...Ama başarısızlığın sebebi bu değil...

Denklem basit: Avni Aker de baskı var. Takım iyi ise bu baskı rakibe yönelir. Takım kötü ise bize....Baskıyı azaltmanın yolu iyi takım...Baskıyı azaltmak yönetimin işi...Samimi olan baskıyı azaltır...Soru: Geçen sene ilk maç Avni Aker de Ankaraspor maçı baskı var mı idi?

Abi takımın iyi veya kötü olması umurumda değil. Şu baskının bize yönelmesini kabul edemiyorum ben. Bir takım nasıl olur da kendi tribününden olumsuz etkilenir. Etkilenmemeli. Akıllı olmalı insanlar. Empati yapmalı. Takım kötü ise taraftarın daha çok destek vermeli. İyi olanı herkes destekler zaten. Kötü oynayan bir takımı ne kadar ayağa kaldırabiliyorsun? Taraftarlık orada başlıyor.

Recep Alkan
24.09.2009, 17:28
Abi bir sezon bu olur. 2 sezon bu olur. Ama son 10 sezonda deplasman takımı olmuşsak orada bir dur demek, hatayı kendimizde aramak gerekir diye düşünüyorum. Küme düşmeye oynadığımız 2001-2002'den beri deplasmanda daha başarılı olmuşuz yahu. Ondan öncesine ise bakmadım zaten. Avni Aker'in normal olduğunu düşünürsek bir kere mi tura gelmez şu para.

Yahu Allah'ın Sivasspor'u bile kendi sahasında maç kaybetmedi(1 maçta yenildiğini biliyorum diyeyim de ama onar yenildi demesin kimse) geçen sene. Koskoca Trabzonspor bunu yapamıyor ama.

Ömer belki dediklerinde ve istatisliklerinde haklısın.

Ama bende şunu sorarım sana, bu süre zarfında görevini yapan bütün oyuncular haricinde işe yaramayacak her adamın bu olaydan bahsetmesi normal mi ?

Sana şunu örnek vereyim, Süper Lig oyuncularından bir ara Malatyaspor kaptanlığını da yapan Serdar Samatyalı arkadaşım idi, bir ara Trabzonspor ile adı anıldı, hemen dedik git abi, bitir işi falan diye. Aradan biraz zaman geçti iş olmadı, serdar çok da istekli olmadı bu işte. NEden diye sorudğumda Recep biraz araştırdık, sorduk soruştuırduk, Trabzonda oynamak çok zormuş, baskı varmış ,insan rahat olamıyormuş dedi.

Şimdi sorarım sana bu adam Avni Akere çıkmış, top oynamış ve o malum baskıyı yaşamış biri mi ? Hayır, o zaman neden gitmiyor Trabzonspora.

Bu baskı artık olduğundan çıktı kardeşim, pelesenk oldu gidiyor, bakalım nereye kadar.

Kaldı Ki Trabzonspor taraftarı son iki sezondur tarihinin en sabırlı ve taraftar gibi taraftar profilini sergiliyor, ama en çok da bu baskı işi bu iki senedir konuşuluyor ?

Bir tezat yok mu sence de ?

İHTİLALL
24.09.2009, 17:29
Küfür başka bir şey...Yahu insanlar ne yazık ki küfürle konuşuyor bu şehirde...Hatta lanet olsun ki küfürle övüyor övdüğünü...Bu bir hastalık...Ama başarısızlığın sebebi bu değil...

Denklem basit: Avni Aker de baskı var. Takım iyi ise bu baskı rakibe yönelir. Takım kötü ise bize....Baskıyı azaltmanın yolu iyi takım...Baskıyı azaltmak yönetimin işi...Samimi olan baskıyı azaltır...Soru: Geçen sene ilk maç Avni Aker de Ankaraspor maçı baskı var mı idi?
Vesselam...

Cafer Bulur
24.09.2009, 17:29
Avni akerde baski var ama bundan daha önemlisi destekleme kültürü yok.

Taraftarimizin baskiyi hissettirmesi dogaldir ama bir bütün olamayisi dogal degildir.

Iyi bir destek varsa,baski da olmali.

Iyi bir destek yok ve baski var,bu bizi etkiliyor iste.

Bjk taraftari gibi hem destek olsa,hem de baski olusturulsa sorun olmayacak...

Erdal
24.09.2009, 17:31
Baskı ve Umut neden yan yana geldi...Şimdi şöyle bir durum var ise şayet,yani şunu diyorsanız uşaklar Avni Aker de oynayamıyor ama başka takımlara gidince oynuyor diyorsanız baskıyı kaldıran adam bulacağız o halde...Şehri değiştiririm diyen varsa düşerim peşine....Ama bence kolayı o değil...

Erdal
24.09.2009, 17:32
Çıkıyorum...Olimpiyatta baskı yok mu idi?

Ömer SEVİNÇ
24.09.2009, 17:32
Ortak akıl diyorlar ya...Siz beğenmeseniz de ben taraftarın ortak aklına güvenirim. Ortak aklın ortak bir beklentisi oluşur. Bu beklenti takım, hoca yönetimin icraatları, rakiplerin durumu vesaire ile netleşir. Mesela bu sene şampiyonluk baskısı varmı? Hayır yok...Çünkü ortak akıl bunu mümkün görmüyor artık...Geçen sene ikinci devre varmı idi? Vardı....Ömer sence geçen sene ikinci devre şampiyon olabilirmiydik?

Bence geçen sene şampiyonluğu şu ünlü İBB, Konya döneminde kaybettik abi. Sonra toparlamaya çalıştık ama olmadı. Sivasspor ile de havlu attık. Geçen sene takım kaldıramadı şampiyonluk stresini.

İBB maçlarını neden kaybettik o ayrı olarak tartışılır. Ersun hocanın sözleşme yenilenmemesinden başlayıp, şanssızlığa, taraftar sabırsızlığına vs. herşeye gidebilir konu. Geçen sene yeterince tartıştık zaten:)

Eğer şu önümüzdeki 3 maçı kazanırsak o bahsettiğin ortak akıl yeniden gelir belki:)

yorumsuz6117
24.09.2009, 17:36
Bence geçen sene şampiyonluğu şu ünlü İBB, Konya döneminde kaybettik abi. Sonra toparlamaya çalıştık ama olmadı. Sivasspor ile de havlu attık. Geçen sene takım kaldıramadı şampiyonluk stresini.

İBB maçlarını neden kaybettik o ayrı olarak tartışılır. Ersun hocanın sözleşme yenilenmemesinden başlayıp, şanssızlığa, taraftar sabırsızlığına vs. herşeye gidebilir konu. Geçen sene yeterince tartıştık zaten:)

Eğer şu önümüzdeki 3 maçı kazanırsak o bahsettiğin ortak akıl yeniden gelir belki:)
Şampiyon olsaydıkta Ersun Yanal ile sözleşme yenilenmeyecekti..

Anıl Caner
24.09.2009, 17:39
Beşiktaş tribünlerini övmeyi yersiz buluyorum. Onlara sağlanan imkanlar benim İzmit'teki mahallemde bana tanınsın ben de organize ederim o tribünü.

Gereksiz.

Tribünden yetişme birisi olarak tribünün çok önemli bir faktör olmadığını düşünüyorum.

Avni Aker'in normal olduğu kanısına varılmasın buradnan

Ömer SEVİNÇ
24.09.2009, 17:41
Ömer belki dediklerinde ve istatisliklerinde haklısın.

Ama bende şunu sorarım sana, bu süre zarfında görevini yapan bütün oyuncular haricinde işe yaramayacak her adamın bu olaydan bahsetmesi normal mi ?

Sana şunu örnek vereyim, Süper Lig oyuncularından bir ara Malatyaspor kaptanlığını da yapan Serdar Samatyalı arkadaşım idi, bir ara Trabzonspor ile adı anıldı, hemen dedik git abi, bitir işi falan diye. Aradan biraz zaman geçti iş olmadı, serdar çok da istekli olmadı bu işte. NEden diye sorudğumda Recep biraz araştırdık, sorduk soruştuırduk, Trabzonda oynamak çok zormuş, baskı varmış ,insan rahat olamıyormuş dedi.

Şimdi sorarım sana bu adam Avni Akere çıkmış, top oynamış ve o malum baskıyı yaşamış biri mi ? Hayır, o zaman neden gitmiyor Trabzonspora.

Bu baskı artık olduğundan çıktı kardeşim, pelesenk oldu gidiyor, bakalım nereye kadar.

Kaldı Ki Trabzonspor taraftarı son iki sezondur tarihinin en sabırlı ve taraftar gibi taraftar profilini sergiliyor, ama en çok da bu baskı işi bu iki senedir konuşuluyor ?

Bir tezat yok mu sence de ?

Recep abi haklısın dediklerinde. Topçu cesur olacak. Bu futbolcu tarafı. Oraya girmedim ben zaten. Sonuçta taraftar ayağından topu almıyor senin. Ne kadar baskı olsa da hissetmemen lazım, ayağına hakim, sinirlerine hakim olman lazım. Bu işten para kazanıyorlar sonuçta. Taraftar suçlu ama futbolcu da sütten çıkmış ak kaşık değil yani.

Futbolcuyu gönderirsin, gider. Ama tribünü gönderemediğimiz için düzeltmemiz gerekiyor:))

@yorumsuz

Yönetimin Fatih konusunda verdiği hiçbir demece inanmıyorsunuz da o demeçlere mi inanıyorsunuz? Bu yönetim Ersun Yanal'la çalışmakta hiçbir zaman samimi olmadı.

İHTİLALL
24.09.2009, 17:41
Baskı ve Umut neden yan yana geldi...Şimdi şöyle bir durum var ise şayet,yani şunu diyorsanız uşaklar Avni Aker de oynayamıyor ama başka takımlara gidince oynuyor diyorsanız baskıyı kaldıran adam bulacağız o halde...Şehri değiştiririm diyen varsa düşerim peşine....Ama bence kolayı o değil...
Yok be Erdal..
Ben Trabzonspor'dan giden hiçbir oyuncunun Trabzonspor'da ki performansının üzerinde bir şey yaptığını görmedim 35 yıldır..
Bu baskı işi ucuz bir mazeretten başka bir şey değildir..

Şimdilerde herkesin Rıdvan abisi Rıdvan Dilmen'in ve Rüştü'nün evire çevire meydan dayağı yediğini unutmuş herkes..
Bjk tribününde bıçakla delik deşik edilen delikanlının daha kanı kurumadı..

Bu sezon Milan'ın evet Milan'ın idmanı basıldı..

Baskıymış,külahıma anlatacak baskıyı..
Sonra baskıdan şikayet eden buyursun gitsin,yönetim zaten satacak adam arıyor harıl,harıl..

yorumsuz6117
24.09.2009, 17:46
Recep abi haklısın dediklerinde. Topçu cesur olacak. Bu futbolcu tarafı. Oraya girmedim ben zaten. Sonuçta taraftar ayağından topu almıyor senin. Ne kadar baskı olsa da hissetmemen lazım, ayağına hakim, sinirlerine hakim olman lazım. Bu işten para kazanıyorlar sonuçta. Taraftar suçlu ama futbolcu da sütten çıkmış ak kaşık değil yani.

Futbolcuyu gönderirsin, gider. Ama tribünü gönderemediğimiz için düzeltmemiz gerekiyor:))

@yorumsuz

Yönetimin Fatih konusunda verdiği hiçbir demece inanmıyorsunuz da o demeçlere mi inanıyorsunuz? Bu yönetim Ersun Yanal'la çalışmakta hiçbir zaman samimi olmadı.
Yönetim vermediki böyle bi demeç Ersun yanal söyledi takımdan ayrıldıktan bi kaç gün sonra ligtvde 2ye1 programından Şampiyon olsaydıkta bırakacaktım dedi..:)

Ömer SEVİNÇ
24.09.2009, 17:46
Yok be Erdal..
Ben Trabzonspor'dan giden hiçbir oyuncunun Trabzonspor'da ki performansının üzerinde bir şey yaptığını görmedim 35 yıldır..

Şimdilerde herkesin Rıdvan abisi Rıdvan Dilmen'in ve Rüştü'nün evire çevire meydan dayağı yediğini unutmuş herkes..

Sonra baskıdan şikayet eden buyursun gitsin,yönetim zaten satacak adam arıyor harıl,harıl..

Abi bunlar iyi şeyler mi şimdi? Milan'ın idmanı bile basılmış o zaman biz rahatça Tayfun'a sövebilir miyiz? 20. dakikada ıslığa başlayabilir miyiz?

Futbolcu bu işin diğer kısmı. Profesyonel futbolcunun hiçbirşeyden şikayet etmeye hakkı yoktur. Her halükarda işini en iyi şekilde yapmak zorundadır ama biz de taraftar olarak kendi kapımızın önünü süpürsek daha iyi olmaz mı?

Anıl Caner
24.09.2009, 17:48
Bu baskı işiyle başa çıkamayan isimlerden birisi de Fatih Tekke'dir benim bildiğim kadarıyla. Ağlayıp soyunma odasına gitmişlliği var tezahuratlar yüzünden yanılmıyorsam.

Ömer SEVİNÇ
24.09.2009, 17:50
Yönetim vermediki böyle bi demeç Ersun yanal söyledi takımdan ayrıldıktan bi kaç gün sonra ligtvde 2ye1 programından Şampiyon olsaydıkta bırakacaktım dedi..:)

Usta o lafı takımın başındayken söyleseydi bir anlam kazanırdı. Ama kovulduktan sonra zaten bırakacaktım demek bana biraz mızıkçılık gibi geliyor.

İstifa ettiğine inanmıyorum ben evet:)

ilhan
24.09.2009, 17:58
Bu kulübün şampiyon olamadığı her sene ya da şampiyonluk mücadelesi yapmadığı her sene kendi üzerinde olumsuz etkiler yaratmaya devam edecektir. Ben bu olumsuzluğa baskı adını veriyorum başkası ne düşünür, ne der bilemiyorum. Ama bunu odunluk ya da bunu dile getirenlere odun kelimesini uygun gören bir insanla bu konuyu derinlemesine konuşmam. O yüzden benden son alıntılanan mesaja cevap verme gereği hissetmiyorum. Zaten cevap verip vermemem mesaj sahibi için bir kayıp değildir.

Yayın için Recep abiye ve Gamze'ye teşekkür ediyor, konu hakkındaki son mesajımı yazıyorum.

antagonist
24.09.2009, 18:00
Arkadaşlar, size sadece "aşk olsun" diyorum.

Yakışıyor mu?

Badaloğlu
24.09.2009, 18:04
Detaylı bilgi için çok teşekkürler.
Hepimizin amacı fikir üretmek ve daha iyiyi yakalayabilmek. Üyelerin maddi desteği elbet belli bir kesimin onayını alamayacaktır..Ancak bir de şu açıdan baksak bunun ters birşey olmadığı anlaşılabilir.. Biz takımımızı seviyor ve destekliyoruz. Takıma destek olmak için de imkanı olan lisanslı ürün satın alıyor, kombine alıyor ya da kulüp üyelik aidatı ödüyor.İmkanı olmayanlar da var elbet. Ama hiçbirimiz onları geminin alt katında seyahat edenler olarak görmedik,görmeyeceğiz. Ama şunu da açıkça belirtmeliyim ki BMN yönetiminin bu konuda alacağı/aldığı kararlara saygılıyız ve her zaman destekleyeceğiz.
Radyo konusuna gelince, nasıl bir ortamda ne şartlarda yayın yapıldığını bilmiyorum ama çok fazla teknik detaya girmeden biraz daha iyileştirme yapılabilir sanırım. Yayında kullanılan mikrofonlar daha profesyonel olanlarıyla değiştirilebilir ve bağlantıların Skype-Msn benzeri ortamlarda değil de telefon vasıtasıyla yayına verilebilir. Bölgesel yayın yapan radyolarda genellikle kullanılan basit sistem budur. Dışarıya ses verme özelliği olan bir telefonun profesyonel bir mikrofon yardımıyla yayına aktarılması sağlanabilir. Bu sistemin çalışması için basit bir mixer kullanılabilir.Bu fikirlerimi söylerken bütçemizin, teknik imkanlarımızın ne olduğu konusunda bir fikrim olmadığını belirtmeliyim.

Değerli kardeşim, samimi düşüncelerinizden dolayı size teşekkür ediyorum ama inanki bu para öyle nalet bir şeyki derdimi bir örnekle anlatmaya çalışayım.Biz yönetimdeki arkadaşlar bir konuda bir ara fikir ayrılığına düşünce, yönetimden ayrılmak zorunda kalmıştık.İşte o dönemde sitemize sponsor olan nesine.com'an gelen parayı paylaşamadığımız için ayrıldılar diye sağda solda dedikodu yapan insanlar biliyorum ben.O yüzden mümkün olduğunca bu siteye parayı sokmamaya çalışıyoruz.BMN'ye para giriyorsa, gideceği yer bellidir kardeşim.Sitemizin masrafları için ya da x bir organizasyon için bu paralar kullanılmaktadır.

Diğer taraftan kaliteli bir yayın için radyo'da daha fazla kaliteli proğramlar yapmak için yazdıklarınızı dikkatle okudum.Eğer bahsettiğiniz gibi kolay bir yöntemse uygulanabilirliğini arkadaşlarımızla bir konuşalım.Oluyorsa neden olmasın? Ya da başka bir yöntem varsa o konuda da herkesin fikirlerine açığız

abi cok haklısın bence ücret konusunda böyle bir şey yapılmamalı.şahet yapılırsa bizde taşın altına elimizi koyarız ama türk milletinin özünde olan bir şey şom agızlıyız artı bmn aiilesini cekemeyenler varrdır yarın laf söz ederler

O lafları zaten söyleyen söylüyor... Milletin ağzı torba değilki büzesin.Ne yaparsak yapalım bu tarz düşümcede olanların önüne geçemeyiz.Hatta bazı arkadaşlarımız bu sitenin forum yöneticilerine para karşılığı yönetici oldular diye aşşağılık iftirada bulunmaktan bile geri durmadılar.Biz bu tiplere alıştık, sizlerde alışın.Bir tek üzüldüğüm taraf şudur.Böyle bir iftirayı atanları dinleyen bazı arkadaşlarımız ise merak edipte, dedikodusu yapılan adama böyle bir şey olup olmadığını sormaz bile...

Umut Bulut 103 maç 46 gol (penaltı yok)
Alex 91 maç 45 gol (5 penaltı)
Gökhan Ünal 86 maç 43 gol (1 penaltı)
Mehmet Yıldız 90 maç 38 gol (6 penaltı)
Filip Holosko 99 maç 35 gol (2 penaltı)
Bobo 84 maç 32 gol (1 penaltı)
Ümit Karan 82 maç 30 gol (5 penaltı)
Nobre 92 maç 28 gol (penaltı yok)
Semih Şentürk 72 maç 27 gol (1 penaltı)

çok içimden geldi.

Adamımsın Umut Bulut...:alkış:

Bu arada konu bu başlıkta baskı'ya gelince bende bir iki kelam edeyim. Avni Aker'de baskı var değil, baskı o stad'da olmalı zaten...Burası özgülükler ülkesi Amerika değil kardeşim.Taraftarı o sahada hissedeceksin.Hissetmedikten sonra oynadığın topun bir anlamı olmaz.

Ben futbolcu olsaydım, tribünlerin bu baskısı beni kesinlikle olumlu etkileceğini düşünüyorum.Zira yanlış bir top attığımda o uğultu ile yanlışımı telefi etmek için daha çok koşar, hatamı düzeltirdim.Kuru kuruya ''baskı var'' demekle olmaz.Baskı zaten olmalı kardeşim, kim ne derse desin...

Baskıyı istemeyen gitsin belediye takımlarına, Gençlerbirliğine, Denizli'ye... Oralarda baskısız top oynasınlar...

İHTİLALL
24.09.2009, 18:10
Abi bunlar iyi şeyler mi şimdi? Milan'ın idmanı bile basılmış o zaman biz rahatça Tayfun'a sövebilir miyiz? 20. dakikada ıslığa başlayabilir miyiz?

Futbolcu bu işin diğer kısmı. Profesyonel futbolcunun hiçbirşeyden şikayet etmeye hakkı yoktur. Her halükarda işini en iyi şekilde yapmak zorundadır ama biz de taraftar olarak kendi kapımızın önünü süpürsek daha iyi olmaz mı?
Eyvallah anlaştık şimdi..
Profesyonelsin ,imzanı atmışsın ,gereğini yap..
Mazeret üretmemek lazım..

Sanki bize özel diye algılanıyorda o bakımdan o örnekler..
Konu bizim tribünün maç kazanma ve tezahürat kalitesine gelince bu bambaşka bir mevzu ve maalesef seninle aynı görüşteyim..
Ama emin olun bizim tribünün hataları medyada emsallarinden çok ama çok daha fazla yazıp çiziliyor..

En sonda Ergün Ata başka bir mevzu yokmuş gibi iki hafta bu konuyu işledi..
Alem bizi çatır,çatır yer dost bildiklerimizin palaları çoktan hazırmış meğer..

Serdar A
24.09.2009, 18:16
Benim gözlemim ; Avni Aker tribünlerinde kendi oyuncusuna yönelik oluşturduğu baskı istanbul stadlarındaki benzerlerinin yarısı kadar değildir .

Baskı kötü bir şey değildir , sanıyorum forumun genelinde tersi bir algı var . Bu baskı büyük takım oyuncusunu şampiyonluğa oynatır , küçük takım futbolcusunu ufaltır , pasifize eder . Tribünden gelen bu baskıyı ele alırken işin yanlızca tek tarafını ele almak çok hakkaniyetli olmaz . Birde bu işin diğer yönü var ; futbolcunun oynadığı kulübün çapına uygunluğu ve yönetimin bu çapı doğru idrak ederek hamle yapması gibi .

Örnekse örnekte verelim , örneğin Trabzonspor taraftarı kulübünün 8 milyon euro bonservis ödediği oyuncuyu ikinci maçında yuhlayarak sahayı terkettirmez .

Avni Aker'de tribün baskısı denen olay , istanbul basının yarattığı ilizyondan başka bir şey değildir .

antagonist
24.09.2009, 18:19
Başlık sanki "Avni Aker baskısı"nın konuşulduğu bir başlığa dönüştü gibi. Halbuki konuşulabilecek daha güzel şeyler de vardı... Bizimkisi "algıda seçicilik" kavramıyla uyuşuyor. :)

Neden biz bu konuda "baskı" muhabbeti yapmaya başladık ki? Diğer konuları konuşsak olmaz mı? :)

Recep Alkan
24.09.2009, 18:22
Yahu ben dün adama kötü bişi sormadım keyfimiz kaçmasın diye, bugün içine ettik sohbetin.

Başlığı taşıyalım en iyisi Radyo Sayfasına ;)

magicyattara
24.09.2009, 18:30
Recep yayın için teşekkürler ve tebrikler.

Recep Alkan
24.09.2009, 20:56
Eyvallah murat abi.

gerenimo
24.09.2009, 21:48
Yok be Erdal..

bu boş bir meydan okuma. sen yok desen de futbolcu basklı var ve etkileniyoruz diyosa vardır. ve şampiyonluğa mal olmuştur.

gerenimo
24.09.2009, 22:02
Benim gözlemim ; Avni Aker tribünlerinde kendi oyuncusuna yönelik oluşturduğu baskı istanbul stadlarındaki benzerlerinin yarısı kadar değildir .

Baskı kötü bir şey değildir , sanıyorum forumun genelinde tersi bir algı var . Bu baskı büyük takım oyuncusunu şampiyonluğa oynatır , küçük takım futbolcusunu ufaltır , pasifize eder . Tribünden gelen bu baskıyı ele alırken işin yanlızca tek tarafını ele almak çok hakkaniyetli olmaz . Birde bu işin diğer yönü var ; futbolcunun oynadığı kulübün çapına uygunluğu ve yönetimin bu çapı doğru idrak ederek hamle yapması gibi .

Örnekse örnekte verelim , örneğin Trabzonspor taraftarı kulübünün 8 milyon euro bonservis ödediği oyuncuyu ikinci maçında yuhlayarak sahayı terkettirmez .

Avni Aker'de tribün baskısı denen olay , istanbul basının yarattığı ilizyondan başka bir şey değildir .

dediğine katılıyorum. bizdeki baskıyı futbolcuyu motive eden bir unusura çevirebilsek elbette yararlı ve gereklidir. sergen bir programda, bizde oynarken türbünlerin tezahuratı sonucu o kadar heycan ve arzu hissettim ki hemen soyunma odasından sahaya çıktım demişti. böyle bir baskı takıma heyecan ve arzu verir. k,msenin de buna itirazı yok zaten.
ancak sürekli homurtu, yanlış pasta ıslık ve küfür, kaçırılan golden sonra başka bir isme tezahurat, sevmediği oyuncunun ayağına top gelince yuhlama, hatta futbolcu dövmek bunların futbolcuya, sahadaki takıma camiaya ne katkısı var. bu tür baskı mı bizi şampiyonluğa götürecek, motive edecek. bunlar bizim stadımızda yaşanıyor, ilizyon demekse en iyi terimiyle iyimserliktir.

Erdal
24.09.2009, 23:39
bu boş bir meydan okuma. sen yok desen de futbolcu basklı var ve etkileniyoruz diyosa vardır. ve şampiyonluğa mal olmuştur.

Geronimo, bana geçen biri kazandığımız diğeri kaybettiğimiz iki Denizlimaçı araındaki farkı söylermisin? Yine biri kazandığımız diğeri kaybettiğimiz iki Konya maçı ve yine biri 4 gol atıp yendiğimiz diğeri gol atamayıp berabere kaldığımız Belediye maçı....Futbol olarak fark yok...Ne baskısı ne baskısı yüzünden şampiyonluk kaybetmesi Allah aşkına...Biz ilk yarının üstüne koyamadık bjk hiç değilse yedek kulübesini de kullandı ve şampiyon oldu....

Hala baskı var diyoranız bilin ki bu baskı en az 10 yıl daha sürecek...En az 10 yıl daha üreceği aşikar olan bir "problemin" çözümü o problemle yaşamayı bilecek takımdır...Ki ben öyle bir problemin var olduğuna an itibariyle inanmıyorum....

Erdal
24.09.2009, 23:54
"Futbolcu baskı var diyor"...Bakı var diyen Manisaspor'da oynayacak, Gençlerbirliğinde oynayacak...Trabzonspor'da baskı var diye oynayamayan arkadaş Bursa'da bile oynayamaz. Çünkü bu ülkede iddiası olan her takımda baskı vardır. Manchester örneği veriliyor sürekli...Geçen geçen hafta İnter- Barça maçını seyreden var mı? İnterli oyuncu baskının alasını gördü...Futbol bizim için bir haftaonu eğlencei değil...Öyle olmadığı sürece de baskı varolacak....Gelen alışsın...

Bakıdan şikayet eden yöneticiler için de geçerlidir bu...

gerenimo
25.09.2009, 00:28
erdal, bu konuda anlaşamadığımız ortada. ersun hoca bi tv programında bizim iç saha maçımız için baskı değil "gerilim" kelimesini kullanmıştı. bence doğru kelime bu. dün tercümanımız halil de söyledi. oyuncular etkileniyor. manisada oynasınlar dense de etkileniyor, alışsınlar dense de etkilenior. o kadar para alıyolar baskıyı da kaldırsınlar dense de etkileniyor. bu etki de bariz şekilde görülüyorsa bence siz de artık ezberi bozmalısınız.
sadece tayfunun çektiği ızdıraba, umutun kendini paralamasına, bakıp bunu da vicdanınıza yedirebiliyosanız, varsın olsun baskı.

bordo61
25.09.2009, 01:22
"Futbolcu baskı var diyor"...Bakı var diyen Manisaspor'da oynayacak, Gençlerbirliğinde oynayacak...Trabzonspor'da baskı var diye oynayamayan arkadaş Bursa'da bile oynayamaz. Çünkü bu ülkede iddiası olan her takımda baskı vardır. Manchester örneği veriliyor sürekli...Geçen geçen hafta İnter- Barça maçını seyreden var mı? İnterli oyuncu baskının alasını gördü...Futbol bizim için bir haftaonu eğlencei değil...Öyle olmadığı sürece de baskı varolacak....Gelen alışsın...

Bakıdan şikayet eden yöneticiler için de geçerlidir bu...
Eline Sağlık Erdal Abi

Katılıyorum ve Merak ediyorum acaba baskı nasıl bir şeydir Mesala Lig Tv ekranından ölçülebilir mi ?.Hiç stadyumda maç seyretmeyen bir kişi baskının tanımını koyabilir mi ?

Futbolla çok ilgisi olmayan kimle konuşsam aynı olaydan bahsediyor sizin statta baskı var Avni akerde oynayamıyorsunuz diyor.Bende soruyorum

Peki sen hayatında hiç Avni akeri dışardanda olsa gördün mü
-yok

Trabzonsporun maçını izledin mi
-Belki bi kaç kez

Bir defa değil kaç defa geldi başıma.Adam belkide hiçbir maçı izlemiyor maçlarla alakası yok sırf yorum yapıyım diye okuduklarını söylüyor.O zaman bu adam nerden duymuş bunları demekki birileri ezberletiyor sürekli aynı şeyleri papağan gibi tekrarlıyor.

Geçekten ilginç..!

Not : Uslubum biraz ağır kaçmış olabilir alınan biri olursa kusura bakmasın.

gerenimo
25.09.2009, 01:27
bordo61 bu adam kim?

bordo61
25.09.2009, 01:30
bordo61 bu adam kim?

Hangi adam ?

Bahsettiğim kişiler ise dışarda karşılaştığım genelleme insanlar

Burdan bir muhabbet değil...!

ilhan
25.09.2009, 01:42
Trabzon'a hiç gitmemek ya da hiç Trabzonspor'u canlı o stadda izleyememek fikir sahibi olmaya engel yani? Niye bu kadar alevleniyorsunuz yahu? Bana göre var, size göre yok. Ben sizin düşüncenizin doğru ya da yanlış olduğuna dair bir karşıt bir düşünce içerisine giriyor muyum yahu?

Avni Aker'de oynadığımız maçlarda takım üzerinden ister istemez kendi kendine bir baskı oluşuyor. Bunu şahsen gözlemleyebiliyorum. Bunu dile getirirken uyduruk İstanbul medyasının ne yazdığını bilmeme gerek yok. Şahsen okumam zaten. Hatta tvlerde spor programı izleyen birisi de değilim. Onları izleyecek kadar değersiz vaktim yok benim.

Şampiyon olamadığımız her sezon ya da şampiyonluğa oynayamadığımız her sezon bu durum kendini daha fazla göstermeye devam edecektir.

Dip not: Ben futboldan pek anlayan birisi değilim. Yazdıklarım "mutlak doğrudur" diye hiç yazmam. Şahsi düşüncelerimdir, şahsımı ilgilendirir. Kimse bana katılsın ya da katılmasın diye bir şeyler dile getirecek değilim. Kimse beni muhattap almak zorunda değil, benim almadığım gibi.

bordo61
25.09.2009, 01:46
Trabzon'a hiç gitmemek ya da hiç Trabzonspor'u canlı o stadda izleyememek fikir sahibi olmaya engel yani? Niye bu kadar alevleniyorsunuz yahu? Bana göre var, size göre yok. Ben sizin düşüncenizin doğru ya da yanlış olduğuna dair bir karşıt bir düşünce içerisine giriyor muyum yahu?

Alevleniyoruz çünkü her seferinde top bize atılıyor İlhan Kardeşim bir şey olunca hata bize yükleniyor.Her seferinde farklı isimlerde bir kaç başlıkta Avni akerde maç izliyen taraftar sorgulanıyor.Şimdi Olduğu gibi

Benimde Futbol bilgim senden fazla değildir belkide bunu tartışmıyoruz.Ben sadece sordum öyle de baskı hissedilebiliyor mu diye ben hissedemedim şahsen sen hissetmişsin sorun yok o zaman.

Gece gece sorumu sordum cevabımı aldım ne işimiz varsa böyle konularda her seferinde olduğu gibi bir girdabın içinde tartışıyor gibiyiz.

İyi Geceler.

Not:Görülen o ki kurduğum cümleler biraz anlaşılması zor ve düşük olmuş kusura bakmayın gecenin bu saatinde anca bu kadar oluyor

ilhan
25.09.2009, 01:50
Size top atıldığı felan yok. Ne diye tekil düşünüp üzerinize alınırsınız anlamıyorum.

Sana da iyi geceler.

bordo61
25.09.2009, 01:51
Hiç hatamız yok demiyorum ama bazıları tarafından sürekli faturanın bize kesilmesini hazmedemiyorum kısacası olay bu

İHTİLALL
25.09.2009, 10:01
Tercüman Halil'e tekrar tekrar teşekkürler..
Sürekli tembellik yapan,dersi dinlemeyen,haylazlık yapıp ama ders çalışmayıp sonrada hoca bana takmış zayıf veriyor yalanını,futbolda Trabzonspor özelinde deşifre ettiği için..

Takımımıda ikinci,üçüncü kalite ve sürekli mazeret uyduran,idare edilmesi gereken oyuncu istemiyorum..
Kaliteli ve mücadeleci oyuncular istiyorum..
Bu kadar basit..

Kasım BEKTAŞ
25.09.2009, 10:35
avni akerde ilk izlediğim maç 1989 yılındaki gs maçı idi o zamandan bu zamana çok şey değişti...

son izlediğim maç geçen yılki fb maçı... üniversite yılları içerisinde 100'den fazla maça gittim avni akere...

avni akerde 100'lerce maç izlemiş birisi olarak, son 10 yıl için söylüyorum....

evet avni akerde baskı yok... çünkü %20 dışında baskı yaratacak gerçek anlamda taraftar yok...

baskı doğru anlamda kullanıldığı zaman başarıyı getirir ve de gereklidir... şu anda mevcut durumun baskı olmadığı kesin... mevcut duruma en yakın kelimeler STRES ve GERİLİM'dir...

BAHADIR33
25.09.2009, 11:07
Bir profesyonelliktir tutturmuş gidiyoruz..
"Futbolcu profesyonel olacak,olumsuz şeyleri duymayacak,işine bakacak..."
Peki olumsuz şeyleri duymayan adam ,olumlu şeyleri duyar mı? Ne diye gidip 30.000 kişi tezahürat yapıyor ki? Ya da futbocuları olumsuz tezahüratı duymaması gereken insanlar olarak kabul ediyorsak, neden maçlarda rakip takım aleyhine bağırır onlar atak yaparken ıslıklarız ki? Adamlar duymuyor zaten nafile nefes tüketmeyelim...Bu adamlar zaten profesyonel. Ha tezahürat yapmışsın ha ıslık çalmışsın neye yarar? Futbolcu aleyhine yapılan tezahüratı duymayacak, işine bakacaksa neden pankartları ters asarız, onları da görmez ki..
Dünyada kendisine küfür edildiğinde tepkisiz kalabilecek, etkilenmeyecek bir tane profesyonel var mı? Getirin en profesyonel bildiğiniz adamı. Ne bileyim Coca Cola ,Microsoft ceo sunu . 10 tane adam dikin başına..her yaptığını eleştirsin ,her işine burun kıvırsınlar..nasıl bir sonuç çıkar?
Profesyonel olmak kör , sağır olmak gibi algılanıyor sanki.

Yine söylüyorum. Kavramları karıştırıyoruz bence.. Baskı değil aslında konuşulması gereken. Demotivasyon deyin, gerilim deyin,demoralizasyon,damarına basmak deyin, ne derseniz deyin ama birşeyler var.
Halil baskı yok dedi ama Fatih Tekke tezahüratının faydadan çok zarar getirdiğini söyledi...Tam da söylemeye çalıştığım bu işte. Baskı değil ama başka birşeyler var.
"Yiğidi öldür , hakkını ver"

Remzi
25.09.2009, 11:47
Bu yayını indirebileceğim bir link var mı?

bordo61
25.09.2009, 11:58

Yayın belli aksaklıklardan ötürü kayıt edilemedi yayın özeti arka sayfalarda var

macuka
25.09.2009, 12:31
Avnı aker de baskı falan yok, Bu baskı nın oldugunu soyleyen futbolculara bir bakin hele, Hep yetenegi kısıtlı oyuncular. Becerisi dusuk oyuncudan cok sey beklemenin ortaya cıkardıgı seyin adi "baskı" oluyor. Sergen bile Trabzon da oynadi ona neden kimse baski yapmadi, cunku adam en kotu zamanında o kilo ile cıktıgı her macta farkini ortaya cıkarıyordu..

ilhan
25.09.2009, 12:34

Link yok Remzicim. Arka sayfada Recep abi soruları ve cevapları eklemişti. Onlardan idare edeceğiz bu seferlik.

Çağatay_
25.09.2009, 13:48
Arkadaşlar gerçekten çok güzel bir yayın oldu.

Diğer yayınlara oranla çok keyif aldığımız bir yayın oldu.

Ama bir kötü haberim var, yayının ilk başlarında yaşadığımız aksaklıktan sonra tekrar yayına bağanmak zorunda kaldık. Bu esnada verdiğimiz sözü tutabilmenin verdiği sıkıntı ve heyecan ile yayını kaydetmeyi unuttum.

Bu akşam ki yayın gerçekten çok güzeldi, gönül isterdi ki bu kayıt Radyo BMN arşivlerindeki yerini alsın, ama ne yazık ki her zamanki aksaklıklar yakamızı bırakmadı yine.

Ama Halil ile bu ne ilk ne de son sohbetimiz olacağından, daha sonraki yayınlarda bu kayıt işinin aksaklığını gidereceğimi sözünü vereyim sizlere.

Bu aksaklıktan dolayı hepinizden özür dilerim.

Canın sağolsun ya :)

trabzonsporfan
25.09.2009, 13:50
Taraftarın ateşlediği bir takım yok,takımın ateşlediği bir taraftar var.

Ahmet Başkaya
25.09.2009, 14:33
farabi

......

Övmeye gelince övüyoruz onları yermeye gelince yeriyoruz bizleri ... Avni Aker'deki baskı diğer büyüklerin baskısının yarısı etmez...

Murat Erdem
25.09.2009, 15:30
Kadıköy'de Volkan Demirel'in, Selçuk'un, Uğur Boral'ın yediği küfürler...

İnönü'de İbrahim Üzülmez'in, Çağdaş'ın, Youla'nın yediği küfürler...S.Seba gibi bir efsaneye bile edilen küfürler...

Ali sami yen'de Sabri'nin, hatta H.Şükür'ün yediği küfürler...

Bu ''baskı'' ilüzyonu, İstanbul basının, bizi uyuşturma politikasından başka bir şey değil.

Aynı ''hoca istikrarı'' safsatası ile futboldan bi haber adamlar yönetiminde, heba olan yıllarımız gibi...

Aynı, kendi tirübünlerinde insanlar bıçaklanıp öldürülürken, FB-GS maçlarında çıkan rezillikler de...görmedim, duymadım, bilmiyorum yaptıkları gibi...

A.Aker'de tellere elektrik verilmesini önerdikleri gibi...

Biz uyutulduk.

Son söz : ''baskı'' var diyen nazik topçularımıza soruyorum, milyonluk kontratları imzalayıp, paralar banka hesabınıza yatarken, bu ''baskı'' denen şey nereye kayboluyor ???

lazzz61
25.09.2009, 15:39
bence baskı var dırek oyunculara olan elsrtırıler bazı oyuncuları tedırgın edıyor zaten trabzon ınsanının sabırsız ve asi oldugu gercegi ortada

İHTİLALL
25.09.2009, 15:49
Kadıköy'de Volkan Demirel'in, Selçuk'un, Uğur Boral'ın yediği küfürler...

İnönü'de İbrahim Üzülmez'in, Çağdaş'ın, Youla'nın yediği küfürler...S.Seba gibi bir efsaneye bile edilen küfürler...

Ali sami yen'de Sabri'nin, hatta H.Şükür'ün yediği küfürler...

Bu ''baskı'' ilüzyonu, İstanbul basının, bizi uyuşturma politikasından başka bir şey değil.

Aynı ''hoca istikrarı'' safsatası ile futboldan bi haber adamlar yönetiminde, heba olan yıllarımız gibi...

Aynı, kendi tirübünlerinde insanlar bıçaklanıp öldürülürken, FB-GS maçlarında çıkan rezillikler de...görmedim, duymadım, bilmiyorum yaptıkları gibi...

A.Aker'de tellere elektrik verilmesini önerdikleri gibi...

Biz uyutulduk.

Son söz : ''baskı'' var diyen nazik topçularımıza soruyorum, milyonluk kontratları imzalayıp, paralar banka hesabınıza yatarken, bu ''baskı'' denen şey nereye kayboluyor ???
Allah razı olsun...
Türkiye'nin dört büyük takımından birini neredeyse darül-acezeye dönüştürecekler yahu..

ilhan
25.09.2009, 18:23
İnönü'deki, Ali Sami Yen'deki, Saraçoğlu'ndaki baskı ya da adını ne koyuyorlarsa ondan bana ne ya da bize ne yahu? Avni Aker'in suyundan olsa gerek takım üzerinde "ister istemez" bir tutukluğa yol açıyor. Bu takım şampiyon olamadığı her sezon, şampiyonluk mücadelesi veremediği her sezon o tribüne gelen insanın beklentisi değişik oluyor. Takım lige erkenden havlu atarsa futbolcuların ayakları, kafaları tutukluk yapıyor sanki. Bu da profesyonel olmamalarından ya da aşırı profesyonel olmalarından kaynaklanıyor diyelim. :)

trabzonsporfan
25.09.2009, 18:41
Galatasarayın elindeki kadro bizde olsaydı baskı maskı kalmazdı.Ne baskısı.Geçtiğimiz yıllarda Avni Aker cehennemmiş.Kadro Türkiyenin en iyi kadrosuydu da o yüzden cehennemdi.

gerenimo
25.09.2009, 19:17
istanbulda türbünlerde futbolcular yuhlanıyor da sanki onlar bunu dert etmiyor öyle mi? şağdaş neden ayrıldı beşiktaştan, onlar kazım neden kavga etti geçen hafta türbündeki birileriyle. onlar yapıor biz de yapalım derseniz bizdeki sonuç sahada görülüyor zaten.
tüm futbolcular, hocalar, eski futbolcular yöneticiler bile bu baskı (kendi futbolcusuna küfür, ıslık, alehte tazahurat) var diyor ve bunun varlığını herkes kabul ediyorsa burda ne kadar alışın deseniz de alışılamıyor işte. taraftar da kendini sorgulasın artık, gerçekden destek olsun takıma, önkoşulsuz, önyargısız yapsın bunu...
diğer konu ist. takımları üzerindeki baskıdan bahsediliyor. ancak unutulan şey 10 küsür milyonluk şehirde futbolcu olmak ile, 200 bin kişilik ve üstelik tüm beklentisi futbol takımı olan şehirde futbolcu olmak arasındaki farkı da düşünmeliyiz.

abdullah6134
25.09.2009, 22:39
Halil'de kandırdı bizi iyi mi:) Hugo ile ALanzinho arasında dargınlık sözkonusu olamaz hugo onunla özel ilgilienip moralni yüksek tutuyo dedi Hugo'nun bugün yaptığı işe ve Alanzinho'nun tepkisine bak..Halil bize gerçekleri söyle......