PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 36. Avrupa Basketbol Şampiyonası l Türkiye - Fransa 68-80

Sayfa : 1 [2]

Özge
19.09.2009, 13:59
47-37 öndeyiz.3. çeyrek oynanıyor 7 dakika var:)

ilhan
19.09.2009, 14:00
Şu takımın başına Oktay Mahmudi gider miydi?
Giderdi, gider.
:)

Özge
19.09.2009, 14:02
52-45 öndeyiz.Oğuz üçlük attı biraz önce yeni aklı başına geldi:D

pReN@_61
19.09.2009, 14:02
Çok yazık oldu ama sağlık olsun.

Yine de teşekkürler 12 Dev Adam...

Fatih
19.09.2009, 14:14
Tanjevic'e kapıyı göstermeliyiz artık 2 turnuvadır kürsüye çıkamıyoruz.Onca kaliteli Türk Coach varken bu adama bel bağlamak çok saçma.

Berk
19.09.2009, 14:28
Maça biraz bakayım dedim, 19 sayı öndeyken 17 sayı geriye düşmüşüz.Gerçekten büyük başarı.Hidayet yine kritik bölgelerde top kayıplarına devam ediyordu son baktığımda..

Özge
19.09.2009, 14:29
78-61 Fransa önde.Arayı iyice açtılar.Son çeyrek oynanıyor 3 dakika kaldı.

Osman Yavuz
19.09.2009, 14:31
Turgay Demirel ve Bodgan Tanjevic İSTİFAAAAA.

winner
19.09.2009, 15:17
"7-20 Eylül tarihleri arasında Polonya'da düzenlenecek olan 36.Avrupa Basketbol Şampiyonasını bu başlık altında tartışalım.

Milli takımımızdan ne bekliyoruz? Kadro seçimi doğru mu?Turnuvanın favorisi kim?

Ve tabii ki milli takımımızın ve diğer takımların maçlarının analizleri, grup değerlendirmeleri.

Madem başlık açtım önce ben başlayayım.Öncelikle kadro seçiminde çağırılan ve çağırılmayan oyuncular anlamında bazı hatalar var.Son lig finalinde oyuncu tercihlerinde Tanjeviç çok ciddi hatalar yapmıştı.Performansları ne olursa olsun Tanjeviç'in sildiği bazı oyuncular var.Mehmet Okur,Kaya Peker,Hüseyin Beşok gibi..Hepsi de geçen sezonu çok iyi geçirdiler.Ama Tanjeviç'in bu oyunculara takıntısı var.Şu anki uzun rotasyonuna baktığımızda bu üçlü her yönden seçilenlere çok ağır basıyor ama maalesef yoklar.

Uzunlarımız yüzü dönük şutu olmayan oyuncular ve bu durum oyunu çok kısırlaştırıyor.Rakip içeriye gömüldüğü zaman uzunlar eriyip gidiyor.Oyun kurucular da skorer olmayınca iş shooting guarda kalıyor ama takımda böyle bir oyuncu yok.Bu mevkide iki oyuncu var.Ömer Onan ve Bekir Yarangüme.Kariyerlerinde şut istikrarı yakalayamamış iki oyuncu.Ve ikisi de kendi pozisyonların yaratma konusunda eksik.Bir İbo ya da Harun gibi değiller.Geriye iş Hidayet ve Ersan'ın kişisel çabalarına kalıyor.Bu noktada takım olmaktann çıkılıyor , 4 kişi seyredip bir kişi oynuyor.Bu anlayışla Avrupa Şampiyonası gibi top bir turnuvada başarı çok zor.

Oyun kurucu mevkiinde de yıllardır istikrarlı bir çizgi yakalayan Tutku'nun, geçen seneyi bench de ve sakat geçiren Engin'e tercih edilmesini beklerdim.

Milli takım Litvanya,Polonya ve Bulgaristan'lı grupta mücadele edecek.Tabii ki Litvanya favori.İkincilik için Polonya ile çekişiriz.Unutmayalım Polonya ev sahibi ve Fiba ev sahibinin turnuvada devam etmesini hep ister.Bulgaristan da asla yabana atılacak bir takım değil.

Efes Cup çok ümit vermedi.Özellikle Nowitzkisiz almanya mağlubiyeti.Ayrıca Femerlingin de takıma yani geldiğini ve tüm yaz antrenman yapmadığını unutmayalım.Öncelikli hedef gruptan çıkmak tabii ki.Eğer çıkarsak çapraz grubumuz çok sert.İspanya,Sırbistan ve Slovenya...

Benim tahminim milli takımın 5-8 arası bir derece alacağı ve bu da ciddi bir başarısızlık olur.Turnuvanın favorisi göz kamaştıran kadrosu ile son dünya şampiyonu İspanya.Plase Litvanya, sürpriz Slovenya...
Bakalım ne olacak "

Turnuva başlamadan önce açmış olduğum başlıkta bunları yazmışmıtım ve tahminlerim üç şağı beş yukarı tuttu.Litvanya tahminim dışında.Maalesef başarı üzerine insanlar basketbolla ilgilenmeye başlayınca genel başlık kaldırıldı ve maç başlıkları açıldı.Ama başarısızlık gelince basketbol yine terkedildi.Bir basketbolsever olarak sadece milli takımı değil turnuvanın geri kalanını tartışacağımız bir başlık olsun isterdim ama kaldırıldığı için yeniden açayım mı bilemiyorum.

Mücadeleye dayalı basketbol bir yere kadar bizi götürdü.takımın iki skoreri de turnuva sonuna doğru düşünce kaçınılmaz son geldi.Umarım ders almışızdır.

BALKAN 06
19.09.2009, 16:40
4 maçta 4 galibiyetimiz varken bile söylemiştim,
ilk 6 ya kalabilirsek büyük başarı diye
malesef korktuğum başımıza geldi ama ben biliyordum...

Murat'
19.09.2009, 16:54
Yorgunluk kendisini gösterdi ve maalesef yenildik.

Dünkü şansız yenilgiden sonra bugün galip gelmek de çok zordu.19 sayı öndeyken 12 sayı geriye düştük, olacak iş değil.

Hasan ZAİMOĞLU
19.09.2009, 17:05
güzel anılar yaşattınız uşaklar !!! harikasınız !!

Berk
19.09.2009, 21:47
Yunanistan 64-82 İspanya

Taner Uykuçeken
19.09.2009, 23:07
Yunanistan 64-82 İspanya
Öğlen bir ara girip bizim yendiğimiz İspanya elendiğimiz Yunanistana fark atacak diye yazacaktım vakit bulamamıştın sonuç tam tahmin ettiğim gibi Teşekkürler Tanjeviç

Özge
19.09.2009, 23:46
İspanya şampiyondur artık:)

Bartuğ13
20.09.2009, 00:44
sırbistan ispanya finalinde ispanya bir daha kaybetmeyecektir.

ey 12 dev adam!çok güzel 5 maç galibiyetle geldiniz tamamdır ama son 3 maçtır akla hayale sığmayacak hatalar yaptınız.

slovenyaya yanlış 5le başlamak,guardları yokken alan savunması yapmak,30 dakikadır oynamamış engine son saniye şutu kullandırmak şeklindeki taktik hatalarla pisi pisine maç kaybettiniz.belki finale gidilecek yolu mahvettiniz.

geldiniz 19 savunma reboundu aldığınız maçta rakibe 17 tane hücum reboundu verdiniz,sayı atmakta çok sıkıntı çeken,bir daha belki bu kadar zayıf bulamayacağınız yunanistana hem de yaklaşık 10 kritik topu hatalı kullanarak maç verdiniz.tamam hakemler hata yaptılar ama gel gelelim ey hidayet hiç mi suçun yok kaç kere 4.çeyrek ve uzatmanın son 2şer dakikalarında yaptığın top kayıpları ve kullandığın saçma şutlarda?ender muhteşem bir son saniye basketi atıp maçı uzatmışken uzatmanın sonundaki o lakayıtlığının anlamı neydi?ömer,hidayet ve sinan bir spanoulisi neden durduramadınız?hadi durdurmayı bırak neden yavaşlatamadınız?

şimdi de benim izlemediğim maçta o kadar öndeyken bir de fark yiyip maç veriyorsunuz.tamam yorgunsunuz da maçı 30la kaybedin bişey demeyim.ne demeye öne geçiyorsunuz.o kadar mı piliniz bitti ikinci yarı?oyunu hiç mi soğutamadınız?ey tanjevic efendi madem yorgundu takım ne halt yemeye daha da yorulsunlar diye alan savunması yaptırıyorsun?kaç maçtır bu takıntı neden?

çok güzel başladık ve çok ümit verdiniz ama tanjevicin hatalarına oyuncularımız da katkı yapınca 7.lik 8.maçına kadar düştük.yarın rusyaya da kaybederiz bu gidişle.

demekki neymiş?turnuvaya muhteşem başlamanın anlamı yok!önemli olan kademe kademe oyunumuzu yükselterek finalde en iyiyi oynamak.ilk 4-5 maçta bir tane kaybetsek,örneğin ispanyaya yenilsek belki böyle olmayacaktı.çok fazla da havaya girmemek lazımmış.

takımımız iyi fakat mehmet gibi bir oyuncu,kaya gibi bir oyuncu yada bekirden daha çok kullanabileceğimiz bir kısa forvet bu takımı şampiyonluk kalibresine yaklaştıracaktır.fakat öncelikle tanjevicin takıntılarından kurtulması lazım.ilk 5 maçta da zaman zaman takıntıları nüksetmiş ve ona rağmen kazanmıştır fakat devamında takıntılar giderek arttı ve sonuçları da etkiledi.

sadece kötüleri yazmak da doğru değil.çünkü ilk 5 maç çok iyiydi ve özellikle slovenya ve yunan maçında da şansızdık.belki engin sokabilse final oynayacaktık.tüm bunlara rağmen hakikaten iyi bir takımımız var fakat bir kaya bir mehmet olsa hücumda daha çeşitliliğimiz olurdu.

tamam savunmanın her zaman basketbolda en önemli şey olduğunu hep söyledim fakat tabiki hiç sayı yemeseniz bile kazanabilmek için en azından bir sayı atmanız gerekli.demek istediğim hücumda da sadece hidonun eline top vermekle yada ersanın hücum reboundu kovalamasını beklemekle de şampiyon olunamayacağı.biraz daha en azından hücumda güvenebileceğimiz bir kişi daha olsa bile şimdi çok farklı yerlerde olabilirdik.

of of

Hüdai Pervaneli
20.09.2009, 00:56
Yendigimiz Takimlar Final Oynuyorlar Ilginc

Osman Yavuz
20.09.2009, 08:33
Biz de yıldızımız var sanıyorduk.Halbuki yıldız bizim ki değil Sırpların Teodosiciymiş.Bir adam bir maçı ancak böyle alabilirdi.33 dakikada 32 sayı ve 4 asist.Hem de maçın en kritik yerinde.Turnuvanın sürprizini yaptılar ve o genç kadroyla finale yükseldiler.Helal olsun Sırplara.Ama şampiyon belli.Bu tempoyla İspanya Amerika hariç her takımı yener.Zaten son şampiyonalarda hep gösterdiler bunu.Mvp de Pau Gasol olur İspanya şampiyon olursa.

yorumsuz6117
20.09.2009, 08:40
Hidayet malesef bu turnuvada kalitesini ortaya koyamadı..

Mustafa
20.09.2009, 11:52
Yendigimiz Takimlar Final Oynuyorlar Ilginc

İlginç degil aslında tecrübe farkı.Adamlar turnuva takımı gruplarda fazla yormuyorlar kendilerini finallerde harcıyorlar enerjilerini.Biz tam tersini yaptıkve gruplarda tüm enerjimizi bitirdik.

Özge
22.09.2009, 20:01
İspanya maçının son çeyreğini kapattım izlemedim:DResmen dalga geçtiler.İspanya geç açıldı ama tam açıldı.Bunda katkısı büyük olan Gasol MVP seçildi zaten:)