PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 36. Avrupa Basketbol Şampiyonası l Türkiye - Slovenya l 67-69

Sayfa : 1 [2]

melrok
17.09.2009, 10:17
Tanjevic değilde başka koç olsaydı bu maçı alırdık :(

süper bir seyirciyiz tanyeviçide beğenmiyoruz... doğrudur ilk beş bencede yanlış ama takım 15 dakikalık periyoda oyun tuturamamasının nedeni bence tanyeviç değil oyuncuların yeterli konsantrasyonunun olmayışı idi. birde ben hiç bir avrupa maçında bu kadar yüksek yüzdeli üçlük görmedim... biraz bal damlıyodu slovenya tarafında...

Tolunay Abdioğlu
17.09.2009, 10:45
Nazar boncuğu olsun 12 Dev adam.

Size güveniyoruz.

seyyah61
17.09.2009, 11:23
Yenince basketciler yenmis oluyor, yenilince Tanjevic yüzünden.
Biraz insafli olun yahu!

Samet Berber
17.09.2009, 11:46
Yunanistan'ın çıkması kötü oldu , umarım eleriz ama işimiz zor .

Süleyman50
17.09.2009, 11:48
yunanistan zor rakip hem saha içinde hemde saha dışında çok güçlüler, ayrıca bu tür turnuvalarda çok tecrübeliler işimiz zor...

Varlıbaş61
17.09.2009, 12:29
yazık oldu...
oyuncular fazla konsantre olamadı maça bence..
yensek hırvatistan ile karşılacaktık...yarı finalde de rusya veya sırbistan olacak idi...(fransa ve ispanya dan daha kolay rakipler bence)
bu maçın kazanılması lazım idi....ileriki turlar için...

unique
17.09.2009, 12:32
Rakip de inanılmaz üçlük attı; yine iyi dayandık o kadar üçlüğe. Ömer de faul atışlarını bir an önce geliştirmeli; yüzde 20-30 ile atıyor çok kötü bir yüzde.

ilhan
17.09.2009, 12:32
Yenince basketciler yenmis oluyor, yenilince Tanjevic yüzünden.
Biraz insafli olun yahu!

Valla Adem'im ne yalan söyleyeyim. Yenince de sevmiyorum bu adamı, yenilince de. İyidir, kötüdür hiç girmiyorum. Fatih Terim 1, Tanjeviç 2 benim için. :p

OnOuR
17.09.2009, 12:35
yunanistan zor rakip hem saha içinde hemde saha dışında çok güçlüler, ayrıca bu tür turnuvalarda çok tecrübeliler işimiz zor...

Yensek rakibimiz Hırvatistan olacaktı sanırım. Yunanistan'da, Hırvatistan'da bize ters gelen rakipler. En azından Yunanistan'a karşı bir artımız var bu karşılıklı ama iyi oldu bence...:cool:

Hüseyin İlkin
17.09.2009, 12:38
Yunanistan, Hırvatistan'dan çok yarı finalde gelecek takımlarla karşılaşmama şansımız varken bunu kullanamamak kötü oldu.
Yunanistan, Fransa-İspanya; bu taraf tam ölüm tarafı.
Ne diyelim; zoru severiz biz.

İskender
17.09.2009, 12:48
süper bir seyirciyiz tanyeviçide beğenmiyoruz... doğrudur ilk beş bencede yanlış ama takım 15 dakikalık periyoda oyun tuturamamasının nedeni bence tanyeviç değil oyuncuların yeterli konsantrasyonunun olmayışı idi. birde ben hiç bir avrupa maçında bu kadar yüksek yüzdeli üçlük görmedim... biraz bal damlıyodu slovenya tarafında...

Ne olur tanjevic konusunda seyirciliğimizi sınamayın,

Kaprisleri konusunda Fatih Terimle her konuda yarışır.

Koç yakın tarihimizdeki turnuvalarda bizim başımızı hep öne eğdi ağzından hiç düşürmediği 2010 ve yeni jenerasyon lafları bize üç turnuvaya mal oldu...

Gençleştirme yapıyorum diyen sevgili koç ilk kez bir turnuvaya Ömer Onanı çağırdı ve Ömer şuan 31 yaşında(Ömer bu takımda kesinlikle olmalı ama bundan öncekilerde de olmalıydı)

Hasan ZAİMOĞLU
17.09.2009, 12:56
nazar mı değdi ne :(

ApoCaN28
17.09.2009, 13:13
Nazar Boncuğu olsun diyelim ...

Oynamadık açıkcası geriye düştüğümüz anlarda biraz oynadık ve öne dahi geçtik ama sonra bıraktık oyunu neyse sırada Çeyrek Final var . . .

Cengiz Çubukcu
17.09.2009, 13:21
Bu kadar kötü hücum edince yenilgi kaçınılmaz oldu, Yunanistan maçından hiç umudum yok ....

Egemen
17.09.2009, 13:28
umutları tüketmeye gerek yok. dökeriz denize yunanı :) polonyanın varmı bi kıyı şeridi :)

Kadir
17.09.2009, 13:29
Bu kadar kötü hücum edince yenilgi kaçınılmaz oldu, Yunanistan maçından hiç umudum yok ....

20 sayı farktan geri geldik son anda şansımız olsaydı maç bizimdi..

5 maç geleni geçeni yenerken coşuyoruz ama bir yenilgide gemileri yakıyoruz.

Hasan ZAİMOĞLU
17.09.2009, 13:30
psikolojik bakımdan güçlü olmamaz gereken bir yunan maçı ...

Ozan Yazıcı
17.09.2009, 13:37
Bir maçla tüm emekleri heba ettik bence. Yunanistan'ı yenme ihtimalimiz çok düşük. Diamantidis gibi bir adamları yok tamam ama Spanoulis bizi topa tutar. Zaten kazara burdan seksek ne Fransa'yı, ne de İspanya'yı geçebiliriz (Daha önce yenmiş olmamız aldatmasın)

parlayan
17.09.2009, 13:42
Maça kötü başladık evet ama devreye 7 sayı farkla girmesini bildik. Sonrasında 3. çeyrekte öne de geçmemize rağmen tekrar gerilere düştük ve maalesef keybettik.

Ama yine de aynen diğer 2 maçta (İspanya,Sırbistan) olduğu gibi sonuç son hücumda belirlendi. Yani o diğer iki maçı da kaybedebilirdik açıkçası. Veya Engin Atsür'ün üçlüğü girerdi ve bunu da kazanabilirdik.

Şu da varki, Slovenyaya galip gelip Hırvatistan'la eşleşseydik aynı sorunu o maçta yaşayabilirdik. Telafisi olan maçta bunu yaşamak umarım bizim için iyi olmuştur. Yunanistan yenilmez bir takım değil ama hem fiziksel hem de metal açıdan çok güçlü olmamız gerek. ..

Ve maalesef ki Antalya maçıyla çakışıyor. Skora hiç bakmadan gece açıp tekrarını NTVde izlemeyi düşünüyorum

Cengiz Çubukcu
17.09.2009, 13:48
20 sayı farktan geri geldik son anda şansımız olsaydı maç bizimdi..

5 maç geleni geçeni yenerken coşuyoruz ama bir yenilgide gemileri yakıyoruz.

bunu Yunanistan takımını az çok bildiğimden söylüyorum mesele inanıp inanmama meselesi değil, iyi hücum edemiyoruz onları yenmek için 70 sayının üstüne çıkmak lazım ....

Samet Türkmen
17.09.2009, 14:03
Bana göre tamamen yorgunluktan dolayı gelen bir maçtı. Tanjevic şu ana kadar takımı mükemmel yönetti bence. Ama şut ve faullerde çok yetersiziz. Adamların her attığı üçlük girdi neredeyse.

Osman Yavuz
17.09.2009, 14:25
İşleri zorlaştıran oyuncularımız değil hocaydı bu maç.Guardsız bir basketbol takımının kalecisiz bir futbol takımından farkı yok.Ne amaçla yaptığını anlayamadığım bu hareketi maçı 19 sayılara getirdi.Daha sonra çocukların ekstra gayreti maçı tekrar ortaya getirdi.Son topta mükemmel bir hücum seti sayıyla sonuçlanmadı.Rakibin iyi şut attığını zaten daha önce de söylemiştik.Yunanistan bu kadar hücum gücü olan ir takım değil.Aynı zamanda da bu kadar yumuşak değiller.Çok dikkatli olmalıyız.Spanoulis, Fotsis, Zisis, Bourisis ve Schortsianitis çok iyi oyuncular.İnşallah iyi bir sonuçla turu geçeriz.

SDinc
17.09.2009, 14:28
Engin Atsür'ün olduğu yere Ersan'ı koyamazmıydık acaba ?

Neyse Yunanistan'ı yeneceğimizi düşünüyorum. Asıl düşündüren beni yendiğimiz zaman ya Fransayla ya İspanyayla oynayacak olmamız.
Tanjevic'e atıp tutanlara ; Bu maçtan önce neredeydiniz ? Hemen bir mağlubiyetle -ki 19 sayı geriden gelip son anda kaybettiğimiz maç büyük bir başarıdır yinede- ortalığı velveleye vermenin alemi yok.

Osman Yavuz
17.09.2009, 14:31
Arkadaşım ben bu Tanjevic'e geldiği günden beri atıp tutuyorum.Kazanılan maçlarda Tanjevic'in büyük katkısı olduğunu düşünmüyorum.Oyuncularımızın bireysel performanslarının maçların kazanılmasında etkili olduğunu düşünüyorum.Bireysel performanstan kastettiğim her oyuncumuz bireysel olarak çok iyi oynuyorlar .Bu da takımın direncini üst seviyeye çıkartıyor.Ben Yunanistan'ı da Tanjevic'e rağmen yeneceğimizi düşünüyorum.

Egemen
17.09.2009, 14:44
Osman, sırplar daha iyisini yapana kadar en iyisi tanjevic :)

idare etmeyi bilmek lazım :D

Kadir
17.09.2009, 14:51
Engin Atsür'ün olduğu yere Ersan'ı koyamazmıydık acaba ?

Ersan o bölgelerden iyi atış yapamıyor demişti maç esnasında yorumcu.

SDinc
17.09.2009, 14:53
Arkadaşım ben bu Tanjevic'e geldiği günden beri atıp tutuyorum.Kazanılan maçlarda Tanjevic'in büyük katkısı olduğunu düşünmüyorum.Oyuncularımızın bireysel performanslarının maçların kazanılmasında etkili olduğunu düşünüyorum.Bireysel performanstan kastettiğim her oyuncumuz bireysel olarak çok iyi oynuyorlar .Bu da takımın direncini üst seviyeye çıkartıyor.Ben Yunanistan'ı da Tanjevic'e rağmen yeneceğimizi düşünüyorum.

Bireysellik yetmiyor. Sanki çoook üst düzey oyuncularımız varda bireysellikten kazanıyormuşuz. Bundan önceki her maçta her oyuncunun takıma katkısı olmuştur. Bana göre bundan önceki kazandığımız maçları takım defansımız vede arka arkaya seri gelse bilene disiplinden uzaklaşmama sayesinde kazandığımızı düşünüyorum. Bu işleride bir koç düzenliyebilir. Sağolsun iyi yapıyor bu işi.

Samet Türkmen
17.09.2009, 15:11
Tanjevic'in kazanılan maçlarda katkısı olduğunu düşünmüyorsanız en yakın örnek olan İspanya maçının sonlarını izlemenizi tavsiye ederim.

Osman Yavuz
17.09.2009, 15:11
Osman, sırplar daha iyisini yapana kadar en iyisi tanjevic :)

idare etmeyi bilmek lazım :D
Niye elin Sırpı çalıştırıyor ki bu takımı.:)Bizim de milli takımı hakeden hocalarımız var.Erman Kunter, Oktay Mahmuti, Ergin Ataman gibi.:DBiraz özevlatçılık yapayım dedim.:D

Osman Yavuz
17.09.2009, 15:14
Sevgili Samet illa ki katkısı vardır.Savunma takım işidir bunun da ilk önceliği hocadan başlar.Katılıyorum.Ama lütfen karşımızdaki İspanya'yı öncekilerle karşılaştırmayalım.Eğer buradan biz geçip diğer taraftan İspanya gelir de finale çıkartırsa ben o hocayı omuzlarımda taşırım.Ama biz bu turu geçemezsek de hocaya keserim hesabı son maçta yaptığı saçmalıklardan dolayı.Anlatabiliyor muyum?