PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Naciye [REZILLIK]

cemilsezgin
03.07.2005, 16:09
Evet arkadasslar cuma aksami atv de ilk bölümü yayinlanan naciye ismli diznin karadeniz insanin gerçek yüzünü anlatmadigis kullanilan cümleler isim lerin telafuzu hiç de hos dehildir bu dizinin güllü geliyor güllü dizisinden hiç bir farki olmadihina inaniyorum orda yayinlanan lar karadeniz insanini yansitmammaktadir çok dehisik aile biçimleri gösterilerek karadeniz insanin nekadar kadtar ve nekadar geri insanlar oldunu benim setiyor bence bukadar basit diziler le karadeniz tanitmamalilar buna da büyüklerimizin tepki göstermesi gerektihine inaniyorum.resmen milletin azina sakiz yapmayaçalisiyorlar bizi.

DIZI BU AKSAM SEKIZDE YAYINLANACAK IZLEYIN VE YORUMLAYIN.

#10 Fietra
03.07.2005, 17:37
Bakarik

Çagman
03.07.2005, 21:39
Daa izLemedim Ama baacagim nasil bisi.

U.Sadıkoğlu
03.07.2005, 21:47
YAPTILARSA BI SEREFSIZLIK ALLAH VERSIN HEPSININ BELASINI

hakantpl
03.07.2005, 21:58
ben izliyemedim tühh

Çagman
03.07.2005, 22:14
YAPTILARSA BI SEREFSIZLIK ALLAH VERSIN HEPSININ BELASINI

Bismillah HEmserim Ne buya BAsladin hemen ates Püskürmeye bir izLeyeLim OgreneLim neyin Nesiymis Ona Gore Cephemizi beLirLeriz.

Gerekirse MaiL Bombardumanina tutar eylem yapariz.

Beytullah
03.07.2005, 22:30
walla benden seyretmedim ...ulan su gülbeyazi neden bitirdiler anlamadim

Barış
04.07.2005, 14:15
Dizinin birinde Oflu bi karakter koymuslar ne dedigi anlasilmiyor.Ama sorsan Oflular böyle konusur.smileys/smiley7.gifGiydirmisler de bi salvar.smileys/smiley7.gifTövbe yarabbim.

agahozlu
04.07.2005, 14:16
abicim bunlarin trabzon sehrine ve trabzonspora kasti var ama tüm servetlerinide harcasalar bizi asla YIKAMAZLAR

XeNiTH
04.07.2005, 14:26
TRABZON basta olmak uzere butun karadeniz bolgesine saldirilar artarak suruyor memleketi ayakta tutuyoruzya bakalim nereye kadar saldiracak beyinsizler.

61viya
04.07.2005, 14:30

Ben izledim ama,begenmedim.Zaten gülbeyazdaki konusma ustaligini,dogalligi,müziklerdeki kaliteyi,safligi baska bir yerde de bulamadim...Zirt pirt "daa" demeler,bir ögrenmisler,baska bisey dedikleri yok baska dizilerde...

Gülbeyaz öyle miydi ya...

cemilsezgin
04.07.2005, 14:48
gül gelyor güllüden sonraki kardeniz adina yapilmis bir rezilliktir buhttp://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley7.gif

Sevgi
04.07.2005, 14:55

Ben izledim ama,begenmedim.Zaten gülbeyazdaki konusma ustaligini,dogalligi,müziklerdeki kaliteyi,safligi baska bir yerde de bulamadim...Zirt pirt "daa" demeler,bir ögrenmisler,baska bisey dedikleri yok baska dizilerde...

Gülbeyaz öyle miydi ya...

Gülbeyaz da çok basit tamamen yapmacik bir diziydi hiçbir yönüyle yöremizi anlatmiyordu.Sadece müzikleri onuda Kazim KOYUNCU ya borçluyuz.Eger bu yeni dizi igrenç se izlemeyin izletmeyin.Eminim ki sadece karadenizliler izliyordur diziyismileys/smiley5.gif

Emin
04.07.2005, 15:06
Cahil elestiriler yapmayalim lütfen. Ben diziyi izledim.Hosuma da gitti. Konu gayet güzel. Ha bu demek degildir ki tüm karadeniz erkekleri böyle. Böyle olaylar yasaniyor bunlarda film konusu olacak olaylar. Yoksa siradan karadeniz insaninin hayatini niye film yapsinlar ki.

Her neyse bence gayet güzel bir dizi. Hayatlari boyunca Karadenize gelmemis görmemis insanlarin karadenizli gibi konusmasini beklemek kendimize haksizlik olur. Bu konuyu abartmamak lazim....

Emin
04.07.2005, 15:08
Bu arada konu basligindaki (REZILLIK) yazisinin silinmesi taraftariyim.

Sevgi
04.07.2005, 15:23
Hayatlari boyunca Karadenize gelmemis görmemis insanlarin karadenizli gibi konusmasini beklemek kendimize haksizlik olur. Bu konuyu abartmamak lazim....

dizi yi hiç izlemedim Gülbeyazida sadece bir bölüm izledim sirf konusmalari yapmacik diye izlemedim.Eger onlara oyuncu deniyorsa eger bu onlarin isiyse kimse kusura bakmasin karadenizli gibi konusmalarini beklerim islerinin hakkini versinler, veremiyorlarsa yapmasinlar

Emin
04.07.2005, 15:55
[QUOTE=Emin]

dizi yi hiç izlemedim Gülbeyazida sadece bir bölüm izledim sirf konusmalari yapmacik diye izlemedim.Eger onlara oyuncu deniyorsa eger bu onlarin isiyse kimse kusura bakmasin karadenizli gibi konusmalarini beklerim islerinin hakkini versinler, veremiyorlarsa yapmasinlar

Bardagin bos degil de dolu tarafina bakarsak netice itibariyle dizi Karadenizin tanitimi gündemde olmasi unutulmuslugunun önüne geçilmesi adina güzel bir araç. Kaldi ki dizide oynayan karakterlerin telafuz konusunda elinden gelen çabayi sarfettigini düsünüyorum. Kötü niyetli olmamak lazim.

Ayrica ekranlardaki diger dizileri bir düsünün kaç tane filmde yasadigimiz gibi bir hayat anlatiliyor ki.

Amasyali
04.07.2005, 16:52
Yabanci Damat dizisinde oynayanlarin kaçi Gaziantepli? Ama yöresel agzi mükemmel konusuyorlar. Bir oyuncunun Karadenizli olmamasi bu konuda yeterli bir mazeret degil. Karadenizle ugrasmalarinin temel sebebi de Türkiye'nin en vatansever bölgesi olmasidir.

Armağan Dere
04.07.2005, 17:25
cuma günü ben de bakçam reklamini görmüstüm ama fazla dikkat etmedim izleyip görelim bakalim neyin nesiymis

cemilsezgin
04.07.2005, 18:32
Cahil elestiriler yapmayalim lütfen. Ben diziyi izledim.Hosuma da gitti. Konu gayet güzel. Ha bu demek degildir ki tüm karadeniz erkekleri böyle. Böyle olaylar yasaniyor bunlarda film konusu olacak olaylar. Yoksa siradan karadeniz insaninin hayatini niye film yapsinlar ki.

Her neyse bence gayet güzel bir dizi. Hayatlari boyunca Karadenize gelmemis görmemis insanlarin karadenizli gibi konusmasini beklemek kendimize haksizlik olur. Bu konuyu abartmamak lazim....

emin kardes öyle diyonda bizim örf ve adetlerimiz var bunlar la hiç alakasi olmayan olaylar var bikere konusmalar admin canini sikiyor bunu yaninda benim bildihim karadenizde hiçbir aile gelinen böyle davranmaz resmen köle lik olayina sokmuslar. BEN BU KARDENIZ ADINA REZILLIKTIR.

tsakrep61
04.07.2005, 19:15
bende en fazla 2 dakka izledim ama yetti bana bole dizileri izlemiycen tepkinide koycan bence

Çagman
04.07.2005, 20:37
Karadeniz insani Kendini TvLerde Goremiyor Mecburen Abuk Zubuk BirseyLer oLursa hakkinda Mecburen izLemek Zorunda kaliyor.

DiziLer Hep Dogu Kültürüne Hitap Ediyor Maho Aga Faso Aga Piso Aga Bilo aga Memo Aga fasa fiso aga!!!Yeter Kardesim Türkiyede Sadece Dogu Yok!!

Türkiyenin En Zengin Kültürü Karadenizde Ama Gormezden geLiniyor..Biktim Artik Fasodan Mahodan Bilodan!!Yurdum insanini anLat!

Hee Birde TvLerde Dogululari Vurdugu Vurduk Kirdigi Kirdik Has deLikanLi oLarak GosteriyorLar Karadeniz insaninida Geri zekali Aptal insanLar oLarak GosteriyorLAr Bazen deLiriyor insan Ama NabaLim KARADENIZ BU ÜLKENIN DIREGI SIZ NE KADARDA SEREFSIZLILK NYAPSANIZDA BIZLE DALGA GECSENIZDE SAVUNDUGUNUZ KISILER IRKLAR KADAR ÜLKEMIZE HAINLIK YAPAMIYORUZ BIZ HEP ÜLKEMIZIN ARKASINDAYIZ

Crazy_OfLu61_
05.07.2005, 09:29
Valla seyredemedim ama bu yazinin üstüne en kisa zamanda seyredicem.

Zafer Keskin
05.07.2005, 14:33
yaw karadenizli bile olamayn birsenaristi varmis birde oflu karadenizli karakteri hazirliyor kim oluyor o yaw...

Emin
05.07.2005, 14:57
ya hala somut olarak nesine kizdiginizi anlamadim. Bir tek telafuz ise sorun bunun açiklamasi basit hatta çok basit. Oynayanlar karadenizli degil. E herkes bizim gibi istedigi zaman konusabilse bizim sivemizin ne güzelligi kalir. Yillar boyu birilerinden duymak ondan sonra konusabilmek baska birde hadi karadenizli oldun deyip aninda siveli konusmasini beklemek baska. Bu imkansiz. Bu arada dogu dizilerinde oynayan karakterlerin konustuklari siveyi orjinali ile ayni saniyorsaniz yaniliyorsunuz. Gidin birde bu siveyi dogu insanina sorun. Alakasi yok.

Ikinci bir husus bizim oralarda film konusunda geçen olaylarin yasanmadigina dair tepkiler ki hepinizi gerçekçi olmaya davet ediyorum. Dürüst olun. Bizim oralarda gelinler özellikle kirsal kesimlerde ezildigi oluyor. Hiç inkar etmeyin gidin ananiza yada anne annenize sorun onlar size anlatir. Rus kadinlari yüzünden dagilan hiç aile görmedim diyen de yalan söyler. Bir çok ailemizin bu yüzden huzuru kaçti. Aileler bozuldu.

Filmde böyle bir olayi konu aliyor. Bence gerek oynayanlarin karakterlerin geregini yerine yapma gayreti gerekse Karadenizin tanitimi ve aga mafya dizilerine alternatif olma açisindan bu film gayet güzel.

Lütfen yazilan cevaplari bir kez daha okuyun ve neye kizdigimizi anlamaya çalisin....

Magnolia
06.07.2005, 21:24
Dizideki en üzücü tablo "Karadenizde kadinlarin çalistirilip erkeklerin kahvelerde oturdugu" imajinin çizilmesi!Böyle birseye ben Trabzon'da rastlamadim.Böyle dizileri izlemek hataymis bir defa izleyip anladim!

Natasa konusu zaten ayri bir rezillik.Akillarinca Karadenizi "natasa" ile simgeliyorlar!Zeka seviyesi düsük bir insanin yazdigi basit bir senaryo aslinda fazla dikkate almamak lazim...

61viya
07.07.2005, 19:23
Gülbeyazda rol alan hmen hemen bütün oyuncular karadeniz kökenlidir.Bunu bir programda Meral etinkaya ve Svval Sam demisti.Ayrica bunun sart oldugu fikrini benimsemiyorum ama,Gülbeeyazdaki konusmalar gayet basariliydi bence.

cemilsezgin
08.07.2005, 08:44
arkadaslar bu aksam izleyip görün kim hakli kim haksiz.

seyyahali
08.07.2005, 08:50
abi ya ben dizi izlemiyorum ama senin hatirin için izleyecegim ancak sunu söyleyim hiçbir dizide türk örf ve adetini göremiyorum bunun için televizyondan uzak duruyorum

bobmarley
08.07.2005, 18:58
bende seyrettim bu diziyi..lisan olarak yapamamislar,müzikleride hos deil..sadece oyuncu kadrosuna güvenerek yapilan karavana bi atis gibi geldi bana..umarim geçici diziler gibi buda bikaç bölüm sonra kalkar yayindan..

Tserhan
08.07.2005, 19:18
Gülbeyaz dizisini hiç kaçirmadim Kazim Koyuncunun müzikleriyle daha da bigüzel oluyordu. Karadeniz dizisi olarak baska dizi tanimam.

HEY GIDI KARADENIZ DOLDI DA TASAMADI

ETMIYELUM SEVDALUK EDENLER YASAMADI

worldmaster
08.07.2005, 19:20
Zaten oyunzu kadrosundan ne kadar beles bi dizi oldugu ortada

corleone
08.07.2005, 19:55
konusmalara sinir oluyorum hiç beceremiyorlar...

kobra_61
08.07.2005, 22:40
ya bu isi adam gibi yapan bi tek osman yamurdereli var karadeniz dizileri açisindan konusuyorum gülbeyaz diyosunuz evet en iyisi oydu ama adamlar gereken önemi vermislerdi gülbeyaza dizi çekimlerinden önce bir iki ay sürmenede kaldi oyuncular oranin dilini kaptilar

ben karadeniz dizisi diye görünce osman yagmurdereli yapiyodur heralde dedim oyuncu kadrosu da gayet iyi bana göre ama konusmalari beceremiyolar rezil ettiler kirita kirita konusuyolarsmileys/smiley5.gif

izliyorum ben ama konusmalari hariç senaryo falan iyidir konusamiyolar o ayri tabi

ama bu iste bir numara tabiiki osman yagmurdereli derim ben .adam ekibi sürmeneye götürdü dili iyice ögrensinler diye kadro desen o biçim bu dizininde kadrosu iyi ama dil berbat

TameRHan
08.07.2005, 22:52
nasil dogululari kiro gibi,sonradan görme gibi gösteriyorlarsa,karadenizlileride fikralardaki gibi gostermeye merakli bu tvciler.

filmin yönetmeni fenerli olur çikar karadeniz dizisinde fener propagandasi yapar..vs.. kisacasi filmi kim çeviriyorsa kendi düsüncelerini filmlere koyuyorlar filmin içerigi,çekildigi yer felan hiç önemli degil onlar için

Armağan Dere
08.07.2005, 22:57
bence de kötü bi de o naciyenin kocasi iste rus karisiyla egleniyomus ondan çocugu falan olmus bizim erkekleri lekeliyolar andreresulmus çocugun ismismileys/smiley7.gifama manzaralari süper yakalamislar hakkini yemeyelim onlarin ama baska hiç bise yok

cemilsezgin
11.07.2005, 08:07
YA ARKADASLAR KARADENIZ INSANINI VE KÜLTÜRÜNÜ NASIL KIRLETIYORLAR HEPIMIZ SAHIT OLDUK ARTIK BIZIM INSANIMIZI BIZIM HALKIMIZIN BIRYERLERE GELMESI ISTEMIYORLAR VEYA ÇEKEMIYORLAR BIZEDE NEDEMEK DÜSÜNÜYOR

KISKANANLAR ÇATLASIN........http://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley36.gif

osmangenc
11.07.2005, 11:38
bizim külturumuz biraz disa kapali oldugu için öyle herkes beceremiyor tabii..

sadece bizim yörenin agzini kullanmak ta olmaz o kadar deteylara yer verilmeli ki bizi tatmin etsin..

ama burda amac sadece bize hitap etmek degil ben nasil baska dizi seyrediyorsam ayni sekilde baska yorenin insanlarida benim yore dizilerimi seyredebilmeli..

bugun ne kadar yogunlukta olursa olsun dogu dizilerinde de ayni seyler var..

dil uymuyo kultur uymuyo..

sonucta heryerde ucuzluk var bir arastirma yapilmiyo sadec,e konu var mekan degisiyo karadenizde,doguda egede vss..

demek

osmangenc
11.07.2005, 12:14
demek istedigim bu diziler karadenizi tanitmak veya o kulturu islemek amaciyla cekilmiyo. yanlis islerin çikmasi kaçinilmaz. ama bunda kasit aramak cok sacma..

ben su noktada rahatsizim bence bir kasit yok.. vay anam bize boyle yaptilar vay efendim bizi istemiyolar... bu boyle olmaz biz kime karsi bayrak aciyoruz ya!!

biraz daha dikkat edeelim yazdklarimiza..

kaliyi istemek hepimizin hakki ama bolucuk yaparak degil

Sevgi
11.07.2005, 12:19
Izlemeyin arkadasalar gösterilebilecek en güzel tepki budur... izlenilmediginde dizi zaten yayindan kaldiriliyor

LazAnisT
11.07.2005, 14:22
Izlemeyin arkadasalar gösterilebilecek en güzel tepki budur... izlenilmediginde dizi zaten yayindan kaldiriliyor http://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley32.gifhttp://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley32.gif

yavuzselim_61
11.07.2005, 14:24
Bugün gazeteye baktim total'de 2. ,AB grubunda 1. olmus

zafer6161
11.07.2005, 16:45
emret komutanim diye bi dizi var ordada laz denen askerlen dalga geciyorlar

osmangenc
11.07.2005, 17:01
[QUOTE=zafer6161]emret komutanim diye bi dizi var ordada laz denen askerlen dalga geciyorlar

hocam normal biz kendi kendimizle dalga gecen insanlariz zaten..

bence rencide eden bi durum yok

SiNo
11.07.2005, 17:34
ben atv yi mail yagmuruna tutuyorum her gün en az 25 ,30 tane atarim

Armağan Dere
11.07.2005, 23:31
[QUOTE=zafer6161]emret komutanim diye bi dizi var ordada laz denen askerlen dalga geciyorlar

hocam normal biz kendi kendimizle dalga gecen insanlariz zaten..

bence rencide eden bi durum yok kardes ne demek istedin anlamadim neden biz kendimizle dalga geçelim ki smileys/smiley5.gif

osmangenc
13.07.2005, 12:36
dizideki karakter fikrakardaki karaktere benzetilmis.. temel dursun fikralarini encok karadeniz insani bence..

burda karadeniz insanini oyle rencide eden bi durum yok.. dizideki karakterlere bakilirsa hemen hepsi için bi olumsuzluk soylenebilir.. gereksiz gerginlige gerek yok..

ben sunu israrla soyluyorum bazi seylere isyan ederken oyle bir noktaya geliniyor ki nerdeyse devlet içinde devlet yaratilacak..

biz orfumuzle adetimizle bu ulkenin bi parcasiyiz. kim nereli olursa olsun bu ulke vatandasi oldugu surece benim kulturumu yansitmakta ozgurdur..

elestiriler olabilir ama yapici..

Salih61
13.07.2005, 13:31
Arkadaslar Güllü geliyi Güllü filminin yapildigi tarihe bakarsaniz...Trabzonsporumuz Firtina gibi estigi yillardir...Bu sene yine firtina gibi esecegimizden gene ayni senaryo...Ama dikkat ederseniz dizilerde genelde Trabzon ismi geçmez hep rize tarafi vurgulanir...Bu da ayri bir oyundur...

Saygilarimla...

zafer6161
30.03.2007, 17:55
bu dizi kalktı sanırım yoksa yanılıyormuyum:confused: :D

başlığa bak beee:rolleyes:

Lapina
30.03.2007, 17:57
Zafer iyi misin ?

zafer6161
30.03.2007, 18:01
Zafer iyi misin ?

nostalji yapıyoruz da;) :D

Mehdi
30.03.2007, 18:03
şu zafere ceza verirmisiniz:cool:
bunlamı uğraşacaz:rolleyes:

adam eski başlıklara gidildiğini farketti.eywahki ne eywah:o

Lapina
30.03.2007, 18:04
nostalji yapıyoruz da;) :D

Sen hiç ceza aldın mı forumda ? :D :D :D Yöneticilerde senle nostalji yapmasın birazdan. :D :D :D :D :D

zafer6161
30.03.2007, 18:05
Sen hiç ceza aldın mı forumda ? :D :D :D Yöneticilerde senle nostalji yapmasın birazdan. :D :D :D :D :D

la canım sıkıldı valla nostalji da...arkalarda kalmasın konu konudur ha en başta ha en sonda
nede olsa açık ki,lit yok
hadi bakalım naciye hakkında yorum yapın;)