PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : TSL 6. Hafta | Trabzonspor 3 - 1 Antalyaspor

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 [9]

Kazım Uzunboy
19.09.2009, 02:11
Trabzonspor için iyi bir futbolcu bulamıyoruz ki biz!

UtopyaTs
19.09.2009, 02:18
Gabriiiiç bence suuppeer ilerde daha da iyi olucakkk.O kose yazarlarını bille şimdiiden şaşırttıı yarın hadi bu nasıl oyuncu desinler bakalıım

Pro-TS
19.09.2009, 02:21
sonunda bi sol açık bulduk bu konuda mutluyum ama Alanzinho nun hali ne olacak anlamadım devre arası inş satılmaz . iyi bir colman ve gabriç 11 şansı zor gözüküyor.

UtopyaTs
19.09.2009, 02:22
Evet Alanzinho yu da kaybetmemek lazıım adam dalga geçer gibi 89 da sokuyor ikidir.

LazAnisT
19.09.2009, 02:23
Ligtvde sağda solda her türlü görüntü var.Şu soyunma odasına bir türlü giremedik gitti.Çok şeymi istiyoruz anlamadım.

muratd61
19.09.2009, 02:34
Evet Alanzinho yu da kaybetmemek lazıım adam dalga geçer gibi 89 da sokuyor ikidir.

hatta bide skor 3-1 yada 5-1 değilmiş gibi elini omzuna koyup taktik veriyo maçın kader anlarıymış gibi :confused:

Hasan ZAİMOĞLU
19.09.2009, 02:36
hatta bide skor 3-1 yada 5-1 değilmiş gibi elini omzuna koyup taktik veriyo maçın kader anlarıymış gibi :confused:
Alanzinhoda çok takıyordur ya

UğuR
19.09.2009, 02:40
http://www.haber61.net/images/gallery/233/14.jpg

vatandas61
19.09.2009, 02:43
Colman cok iyi bir Trabzonsporun oyuncusu degil!!

Ancak amac 3.lukse colman iyi bir futbolcu olabilir takim icin..

son iki mac icin colmana laf söyletmem. Takimin yildizlarindan di. Ama ondan önceki maclar icin elestireceksek, evet cok kötüydü. Hatta ben bile satilabilir mi diye düsündüm, ama iyi ki satmamisiz. Colmani satmak icin colmandan iyisini almamiz lazim. Gelenler gidenleri hep aratiyor, kasada para yok.

SüRMeNe_6161
19.09.2009, 02:48
61 Dakkayi Ceken Yokmi??

lazzz61
19.09.2009, 03:22
değişikliklerii 65 den sonra yapması gerekirdi 65 engin 70 alanzınho hocanın bu tutumunu bende begenmıyorum yazık oluyorr alana ve engine

lazzz61
19.09.2009, 03:27
arkadaslar mac sırasında baskan yıne kafayla golunu attı gordunuz mu : ) ) :) ) erman toroglu yıne alır o göüntüyü

POYRAZ
19.09.2009, 04:42
Yavas yavas kendimize gelmeye basliyoruz.
Tebrik ederim oyuncularimizi.

Mustafa Önder
19.09.2009, 04:55
Geçen bol şut ve az skor üretiyorduk. Bu sene az şut ve fazla skor üretiyoruz. Lig de gs den sonra en fazla gol üreten 2.takımız. Gerçi bunda geçen hafta ki farklı galibiyet etkili olsa da bundan sonra ki haftalarda da alacağımız skorların yüksek olacağını tahmin ediyorum. Yalnız basit gol yeme hastalığından bir türlü kurtulamadık.

Ayrıca geçen seneden bir başka farkımızda sadece forvetlerimizin değil diğer mevkii oyuncularının da skora katkı da bulunmaları.

Takım kötü oynasa da ritmini bulmaya başladı ve enerjileri her geçen gün yükseliyor.

İskender YILMAZ
19.09.2009, 05:04
Kazanmak çok güzel, Avni Aker'de kazanmak mükemmel, iyi oynarak Avni Aker'de kazanmak paha biçilemez .. :)

İnşallah böyle devam ederiz, hatta ne olur böyle devam edelim .. :) :)

Çift forvet hayat kurtarır .. ;) :)

hos_cocuk61
19.09.2009, 05:27
Bugün maçı izler iken yanımdaki 30,35 yaşlarındaki bir kişi, durmadan takıma küfür ediyordu, hattaha bir pozisyonda Colman'a "şut vur Colman, senin şutların iyidir" diye bağırdı ve Colman şut vurdu, sonra ne oldu? Ne mi oldu, o adam Colman'a şöyle dedi, "ya neden şut vuruyorsun pas versene yanındaki boş. ":) Gollerden önce aynı kişi takıma defalarca saydırdı, golden sonra bir baktım o kişi gitmiş yerine toz pembe biri gelmişti. Golden sonra "takım süper oynuyor" yorumunu o kişiden duydum şaşırdım sonra o kişiye dönüp, siz harika bir tafraftar profilisiniz, keşke herkez sizin gibi olsa dedim. İlk önce "neden" dedi ,sonra ne demek istediğimi anladı ve maçın son 30 dakikasını sesini çıkarmadan izledi, enteresan taraftar profilleri var gerçektende...

Orhan Aydın
19.09.2009, 06:05
önemli olan kazanmaktı kazandık şimdi rakiplerin puan kayıplarını bekleyeceğiz bu haftayı ilk 4 te bitiririz gibi geliyor.gençler maçı sıralama açısından önemli

Hasan ZAİMOĞLU
19.09.2009, 06:16
süper galibiyet oldu ... kazancımız çok ama inşallah Alanzinhoy kaybetmeyiz

Fatih YAZICI
19.09.2009, 06:50
2 senedir soldan orta gelmeye başladı nihayet :)
Gabric,çok olumlu.
Ilk yarida Gokhan'in actigi bir pozisyonda topa vuramayışı var. O pozisyonda sağdaydı ve işte kanat oyuncusu budur dedim :)
Eğer her gelen kanat oyuncusundan daha ilk maçta Yattara gibi topu alıp,çalıp atıp gitmesini beklemezsek çok daha iyi olacak gibi.

* Sylva, satranç taşı gibisin be. :D
* Kaptan, oldu mu şimdi ? Hani geçen haftaki üçlü :) ?

Anıl Caner
19.09.2009, 06:54
Maçın en güzel detayı geri pas pozisyonunda Gabric'in heyecanlanmasıydı. POzisyon sonrası Sylva'ya sarılması falan. Keza Umut'un inanılmaz gol sevinci.

Güzeldi güzel.

Oktay AKKUŞ
19.09.2009, 08:27
Ruh Gelmiş ,,

MİSSE_MİSSE
19.09.2009, 08:52
gökhanla umut oldugu surece guzel futbol oynayamayız. ilk golu atarsak macı kazanma ihtimalimiz olur ,yersek en cok beraberlik cıkarırız.adamlar sanki topu ilk defa gormus gibi oluyorlar top ayaklarına gelince.sırtı dönük bir adamımız olsa ortayı beşlerdik alan da yattara da gabric de beraber oynar rakibi delik deşik ederdik.

Mehmet Fatih Yavuz
19.09.2009, 09:00
Sırtı dönük 5 tane adamın da olsa yattara*alanzinho birlikte oynamaz.

onur-ts
19.09.2009, 09:04
inşallah bozulmaz da güzel bir seri olur...

F.Erdem
19.09.2009, 09:10
güzeldi teşekkürler.

ilk golü bulmakta zorlandık adamlar iyi defans yaptı.bu kilidi daha çabuk açabilmemiz gerek.ilk yarıda açamasaydık beraberliğe daha çok yatacaklardı.

colmanı değiştirmesi gerekiyordu benim görüşüm.

teşekkürler trabzonspor.

magicyattara
19.09.2009, 09:35
http://www.haber61.net/images/gallery/233/14.jpg

Şurda geri pas kararı veren hakemi Allah'a havale ediyorum.
Gol yedirmek için elinden gelen ne varsa yaptı..

Tangerine Dream
19.09.2009, 09:40
Bugün maçı izler iken yanımdaki 30,35 yaşlarındaki bir kişi, durmadan takıma küfür ediyordu, hattaha bir pozisyonda Colman'a "şut vur Colman, senin şutların iyidir" diye bağırdı ve Colman şut vurdu, sonra ne oldu? Ne mi oldu, o adam Colman'a şöyle dedi, "ya neden şut vuruyorsun pas versene yanındaki boş. ":) Gollerden önce aynı kişi takıma defalarca saydırdı, golden sonra bir baktım o kişi gitmiş yerine toz pembe biri gelmişti. Golden sonra "takım süper oynuyor" yorumunu o kişiden duydum şaşırdım sonra o kişiye dönüp, siz harika bir tafraftar profilisiniz, keşke herkez sizin gibi olsa dedim. İlk önce "neden" dedi ,sonra ne demek istediğimi anladı ve maçın son 30 dakikasını sesini çıkarmadan izledi, enteresan taraftar profilleri var gerçektende...

Hiç olmazsa o kişi maçtan sonra memnun kalmayı bilmiş. BMN'de galibiyetle sonuçlanan maçtan sonra bile mutlu olmayı beceremeyen insanlar var. Halil Şanlı, Cevat Kol misali daima eleştirecek bir şeyler arayan, galibiyeti kutlamak yerine Alanzinho'yu niye 89. dakikada oyuna aldı diye hocayı eleştiren, hatta golle sonuçlanan pozisyonda bile Colman'a niye Umut'a pas vermedi diye sitem eden bir taraftar profili.

Maçın başlama anından bitiş anına kadar olan yorumları okudum, ilk gol gelene kadar son derece karamsar bir tablo, türlü senaryolar, komplo teorileri. Gol olduktan sonra bir kaç dakikalığına etrafı toz pembe bulutlar kaplıyor ve ikinci gol gecikince yine başa dönülüyor.

Uşaklardan 90 dakika hiç durmadan koşmalarını, rakibe hiç top kaptırmamalarını, her maç en az 5-6 gol atmalarını, Sylva'dan sezon boyunca hiç gol yememesini, kısacası kusursuz olmalarını bekleyen insanlar var.

Tangerine Dream
19.09.2009, 09:43
Bir de hocalığa soyunanlar var tabii. "Şu girmeliydi bu çıkmalıydı, o şurada oynamalı, bu burada oynamalı." Maşallah, herkes kendi çapında teknik direktör.

jako13
19.09.2009, 10:36
Bravo Gabriç! Bravo Colman! Her iki oyuncu maçın yıldızıydı...Yalnız Tayfunun kaçırdığı golü, Ceyhunun ilk toplara müdahalelerini görünce bu ceyhun neden oynamaz diye düşünüyor insan! Bu arada hocanın da hakkını verelim yanlışta ısrar etmedi, ideal bir kadro yarattı..! Bu saatten sonra Yattara,Tijikuzu bu formayı zor görür..! Engin ile Alanzinho ise çok çalışmaları,koşmaları gerek! Alternatifsiz olmadıklarını görmüşlerdir umarım. Sahi birde Zafer Yelen diye bir oyuncu vardı? Ne geçmez sakatlıkmış bu!

Fatih YAZICI
19.09.2009, 10:37
http://www.ajansspor.com/galeri/resimler/62695F616A5F6361616A5163646B65656B6165A882629289.j pg

Şşşşşşş.

http://www.ajansspor.com/galeri/resimler/62695F616A5F6361616A5163646B65646B666899797B9485.j pg

Muhammed
19.09.2009, 10:40
Gabric helal olsun sana çift vuruş pozisyonundan sonra Sylva'ya sarılman çok güzeldi. İlk attığımız golden sonra Sylva'nın gol sevincine dikkat eden var mıydı ? Harika sevindi o da.

jako13
19.09.2009, 10:41
Bu maçın en kötüsü hiç şüphesiz HAKEM idi.! Bu kadar art niyetli, kabiliyetsiz bir yaratık görmedim ben! Geri pas diye verdiği karar, komiklik tarihine geçer herhalde...! aleyhimize verdiği fauller, lehimize çalmadığı fauller yanyana konulsa ne denli kötüniyetli olduğu çok net görülecektir.

Cengiz
19.09.2009, 10:42
gökhanla umut oldugu surece guzel futbol oynayamayız. ilk golu atarsak macı kazanma ihtimalimiz olur ,yersek en cok beraberlik cıkarırız.adamlar sanki topu ilk defa gormus gibi oluyorlar top ayaklarına gelince.sırtı dönük bir adamımız olsa ortayı beşlerdik alan da yattara da gabric de beraber oynar rakibi delik deşik ederdik.

geçen sene kazandığımız maçların çoğunda ilk golü yemedik mi ?

gökhan'la umut yerine sen çevirdin galiba o maçları

jako13
19.09.2009, 10:47

Sanki takım yenilmiş gibi yorumlar var....! Gökhan ve umit takıntısı bu forumun modası....! Dün ikiside çok istekli ve etkiliydi...Engin ve Alanzinhoya haksızlık yapıldığına gelince; Bu sezon oynadıkları maçlara bakılınca kime haksızlık yapıldığı görülecektir. Hoca çok akıllı adam! İdeal tertipi buldu ve böyle de gidecek gibi gözüküyor...!

Mehmet Fatih Yavuz
19.09.2009, 10:56
Eskiden sol kanat yoktu, artık sağ kanat yok. Ama sağ kanat komple yok, beki de yok açığı da yok.Bu konuda yönetime ekstra tebrik lazım. Forvet konusu konuşulurken asıl eksik sağ bekte demiştik lakin santrafor kadar popüler bir mevki değildir, hem zaten tayfun ve serkanı para versek alamayız!Açıkçası çok da memnun olduğum bir oyun yoktu.Colman gabriç ve ferhat biraz ümidimi arttırdı.Kalanlar normaldi. Hatlar arası anlaşılmaz kopukluğu da anlayamıyorum.Takımın hatları birbirine yaklaşıp oyunu sıkıştırmıyor.60-70 metrede oynamaya çalışıyoruz, sonra da oyuncuların dili dışarda kalıyor.

OnOuR
19.09.2009, 10:59
Dün çok önemli bir galibiyet aldık ama oyunun pek tatmin edici olduğu söylenemez herhalde. Maçı seyretmeyen biri için skor aldatıcı olabilir ama artık iyi oyun falan pekde ilgilendirmiyor yani sonucunda 3 puan geldikten sonra...:cool:

Suha
19.09.2009, 11:05
bu maçta gabriç şunu gösterdi..bu adam ligi sallar arkadaşş..gabriç hücuma hareketlilik kazandırdı üst üste yaptığı presler bindirmeler..umutunda presiylen rakip ne yapacağını şaşrdı adeta..akşam rakip 45.dk dayanabildi..ben oyundan memnun kaldım..yanlız hoca barışı takıma kazandırmalı..

Rahim.K
19.09.2009, 11:19
Evet gabriç çok iyiydi maşallah.Çok hızlı ve akıllı bir oyuncu.Şükür artık sol kanadımız var ancak sag kanadımız hiç yok.Trabzonsporumu bir kezde sag ve sol kanadı mevcut şekilde görmek istiyorum.Ama oda olacak.Colman ve gabriç bu maçta çok iyiydiler.Umuta maşallah diyorum çünkü roket gibi koşuyordu bu maçta.Attıgı gol klastı.Böyle oynarsa takıma çok katkısı olur.Slyva yine klasik hata golü yedi.Hakem ise çok vasattı.Eger fb li oyuncular bu maçta olsaydı hakem aglayarak stadı terkederdi.:(
2 maç üst üste kazanmamız iyi oldu yalnız bu bizi yanıltmasın.Hala kopuk kopuk oyunuyoruz.Takımda çok eksik var.Merak ediyorum zafer yelen ve yattara ne zaman iyileşecek?Kulüp doktorları bu işi çok kötü yönetiyorlar.Acilen bu işin üstüne gidilmeli.

cubido
19.09.2009, 11:22
bu maçta iyi top oynamadık kimse kendini kandırmasın.hele ilk yarı bence sezonun en kötü futbolunu oynadık ama son dakika gelen gol herşeyi değiştirdi. ikinci yarı bu golün etkisi ile rahatladık ve biraz toparlandık hepsi bu. bu arada antalyaspor'un ilk yarı çok iyi pres yapması da bizim kötü oynamamızda etkili oldu.
sylva arada uyur gibi goller yese de bu takım yıllar sonra edindiği ilk doğru dürüst kaleci. dün yediği golde yine saçmaladı ama bu onun hakkındaki görüşlerimi değiştirmez. iyi kaleci.
sol açık problemini çözdük, santraforlar da düzeldi kaldı bir sağbek sorunu. umarım devre arası bu bölgeye bir takviye yaparız. tayfun'u trabzon'da ki maçlarda oynatmak hem çocuğa hem takıma yazı artık. daha ayağına top geldiğinde homurdanmalar başlıyor, bu çocuktan bu saatten sonra verim almak mümkün değil. belki deplasmandaki maçlarda ama içeride zor artık.
ferhat dün iyi değildi. defansif olarak cale ferhat'tan daha iyi ama büyük takımsanız bekleriniz hücuma destek vermek zorunda. sırf bu nedenle bile ferhat ilk alternatif olmalı bence.
ortasaha da bir toparlanma var iki haftadır ama şu bir gerçek ki iyi takımlara karşı bu ortasa ile mücadele edemeyiz. ya ceyhun ya tjikuzu colman ve selçuk'un arasına girmeli. serkan ortasada oynadığında oldukça verimli. onun hırsı takıma da yansıyor. böyle giderse selçuk veya colman özellikle büyük maçlarda kesik yiyebilirler.
gabriç dün iyiydi, özellikle öne geçtiğimiz maçlarda çok işimize yarayacak. ortaları çok iyi ama mallesef gol vuruşları konusunda beceriksiz gibi gözüküyor.yani bir kewell değil. genç bir oyuncu umarım bu kadar ısrar eden broos'un güvenni boşa çıkarmaz. nihayet orhan'dan sonra iyi bir sol açık yakaladık gibi gözüküyor.
gökhan henüz tam randımanlı oynamıyor ama bir toparlanma var.
gelelim umut'a.serkan ile birlikte bu takımda yüreği ile oynayan adam.
koşuyor, topa basıyor, gol atıyori defansa yardım ediyor hee gol de kaçırıp hepimize saç baş yolduruyor ama sahanın heryerinde var bu çocuğa dün gabriç'e yapılan tezahürat her maç yapılsa rakip takım defansını darmadağın eder presi ile. gol karçırır mı? kaçırır çünkü yeteneği sınırlı ama hakan şirir daha mı yetenekliydi adam yıllarca bırakın gs yi Türk futbolunu taşıdı.

gabric alındığında söylemiştim arkadaşlarıma barış bir daha 18'e zor girer.kimse vay barış'a şans verilmedi demesin. bakın arda'ya fb li gökhan'a onlarda yedekken bir maç şans buldular bir daha çıkarmadılar formayı sırtlarıdan keza bizd de gökdeniz aynı şekilde olmuştu. geçenlerde bir esile ile ünal karaman ile konuşma fırsatım oldu. barış'ı kiralamak istemişler gitmemiş beyefendi!!! bu çozukları biz şımartıyoruz. gidecek vasat bir takımda oynayacak ki anlayacak trabzonspor formasının büyüklüğünü döndüğünde de o formanın hakkını verecek. ben barış'a şans verilmesindense göksu'dan daha umutluyum, umarım o şans yakaladığında barış gibi yapmaz.
alanzinho, barış, yattara, cale. ben bu dörtlüden 2 sinin devre arası kiralık ya da satılık gönderileceğini düşünüyorum ki gönderilmelidir de.
evet şampiyonluğa oynayan bir takımın yedek kulübesi sağlam olmalıdır ama trabzonspor'un bonservisine 4,5 milyon euro verdiği ya da yılda 1,8 milyon eur verdiği oyuncuları yedek kulübesinde oturtma şansı yok. yattara'nın tavırları da yattaraspor'lulara kapak olmuştur herhalde bakalım artık bağırabileceklerimi ''yattara'yı satanı biz de satarız'' diye.
hocanın oyuncu değiştirmelerini geç yapmasının sbebi bence takımın ilk 11'ini mümkün olduğunca çok birarada oynatmak. artık kaybetme lüksümüz yok bu nedenle takımı birlikte oynamaya alıştırmaya çalışıyor gibime geliyor.

Paksoy
19.09.2009, 11:23
gabriç çok hırslı gençler maçınıda kazanırsak gerçekden güzel olacak bizim için

Talat YAVUZ
19.09.2009, 11:25
bu maçın diger maçlardan farkı forvet oyuncularımızın yakaladkları ilk pozisyonları gole cevirmesiydiiii:cool:

cubido
19.09.2009, 11:28
bu arada hakemin verdiği geri pasa yanlış karar diyen arkadaşlara katılmıyourum bal gibi geri pastı. hele kırmızı kartta tam saçmaladı. fb ye yaradı bu kırmızı kart maalesef.
şampiyonluk naraları atan arkaşlara gelince o fırsat geçen sene kaçtı bu sene çok ama çok zor. gs bu kadro ve fotbolla bu ligin tozunu atar.
biz iyi futbol oynayalım ben şimdilik buna razıyım...

iskenderunlu
19.09.2009, 11:29
üst üste 2 maç kazandık seriye başlamamız lazım

Yiğit SARI
19.09.2009, 11:32
bu arada hakemin verdiği geri pasa yanlış karar diyen arkadaşlara katılmıyourum bal gibi geri pastı. hele kırmızı kartta tam saçmaladı. fb ye yaradı bu kırmızı kart maalesef.
şampiyonluk naraları atan arkaşlara gelince o fırsat geçen sene kaçtı bu sene çok ama çok zor. gs bu kadro ve fotbolla bu ligin tozunu atar.

Tarafsız yorum yaptıpına İNANMIYORUM

Tolunay Abdioğlu
19.09.2009, 11:32
Alanzinho'nun oyuna geç alınması hocanın takdiridir.

Ayrıca herkes Alanzinho'nun oyuna neden geç alındığını tartışıyor.Hiç mi beğenmediniz oynanan futbolu.

3-1 Kazandık işte.

Ayrıca Gabric'e de burdan tebriklerimi iletiyorum.Muhteşemdi.

Paksoy
19.09.2009, 11:33

dejuva fb yi yenecekmiydi kırmızı kart doğruydu bence,geri pas da doğru karardı geçen hafta aynı pozisyon gs maçında olmuşdu hakem geri pası vermedi, işte çifte standart

Mustafa Demir
19.09.2009, 11:57
dun maci ixleyememistim simdi tekrarina bakiyomm

Murat'
19.09.2009, 12:23
Bence de kırmızı kart yanlış bir karardı.

MİSSE_MİSSE
19.09.2009, 12:26

geriye düştüğümüz maçlardan sadece 3 tanesini kazanmıştık.19 galibiyetin 3 tanesi.ikisini onlar birini de ben çevirmiştim.

Burak
19.09.2009, 12:53
http://www.bordomavi.net/kadro.php

Bu maç ile ilgili futbolcularımızın değerlendirmesini ana sayfamızda yapabilirsiniz....

Hala Ersun Yanal Bannerı mevcut :s

http://www.bordomavi.net/images/futbolcu/f1.jpg

Ömür Karadeniz
19.09.2009, 13:01
kırmızı kart hareketi biraz agırdı bence.oyuncu fizikli oldugu ıcın egemene dokundu gemende iyi numara yaptı.sonunda kırmızı oldu.cok onemlı degildi bizim ıcın sonuc 3-1di orda.gelelim alanzinhonun oyuna son dakikalarda girmesine.hoca son derece haklıdır.alanzinho bu takımda en son oynayacak oyuncudur pardon sovmen dicektim.bunu unutmayın.sonunda kazandık.mutluyuz.insallah devam eder.haftaya gencler macımız onlarda alman hocanın getırdıgı bir disiplinle iyi futbol oynuyorlar.insallah kazanırız.saygılar

Orhan Aydın
19.09.2009, 13:01
antalyanın tdsinin açıklaması beni uyuz etti Trabzonspor gibi bir takım karşısında 3 1 lik skorla ayrılmak üzücü demiş.ima mı var ne demeye çalışıyor birde geçen hafta kara leke mevzuusu var, bunlara 3 5 değil 10 15 tane atacaksın

pReN@_61
19.09.2009, 13:17
Bayadır sahamızda maç alamıyorduk, kazandık 3 puan bizim, sevindirici.

Forvetlerimizin boş geçmemesi iyi oldu güvenlerini kazandılar daha da iyi olacaklar inşallah.

Tebrikler takıma...

cihatöztürk
19.09.2009, 13:18
kolbastı oynandımı arkadaşlar

3 lü fln oldumu

varsa link lütfen bayadır seyretmiyorum kolbastı :D

Kazım Uzunboy
19.09.2009, 13:31
Link falan ben bilmem ama kolbastı da oldu üçlü de oldu. :)

Hatta üçlünün kralı oldu dün gece. :)

ilhan
19.09.2009, 13:37
Çubuklu formanın altına lütfen beyaz şort giyilsin.

http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/2637-4P1B3K4M.jpg

http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/2637-5D2P4Y5B.jpg

yorumsuz6117
19.09.2009, 13:37
3.golden sonra Gabricle Jedinak bişeyler konuşuyodu ne konuluyolardı acaba..:)

Deniz-
19.09.2009, 13:39
maça başladığımız ilk 11 klasik 11 imiz olmalı.yattara iyileşince sağ açığa geçer, tayfun yedek serkan sağ bek olur.bir de alanzinho daha erken oyuna alınmalı, küstürülmemeli.

yorumsuz6117
http://www.youtube.com/watch?v=4c9q2GFXvW0
Antalyaspor maç sonu kolbastı ve Egemen 3lü..

Murat'
Alanzinho'nun oyuna geç alınması hocanın takdiridir.

Ayrıca herkes Alanzinho'nun oyuna neden geç alındığını tartışıyor.Hiç mi beğenmediniz oynanan futbolu.

3-1 Kazandık işte.

Ayrıca Gabric'e de burdan tebriklerimi iletiyorum.Muhteşemdi.

Bence dün sahada oynadığımız futbolu beğenenler kördür.

Yahu ilk yarı üst üste 3 pas yapamadık.bu mudur futbol.

Eğer ilk yarının sonunda Umut'un golü gelmeseydi zor görürdük galibiyeti.

Uğur Ö.
19.09.2009, 13:42
zaten ben Ts'un heryerinin tam olduğunu görmedim sol kanat olur sağ kanat olmaz solbek olur sağbek olmaz vs. heryeri tam yaptığımız zaman zaten başarı gelecek mühim olan tam takım olmamız

Ahmet Başkaya
19.09.2009, 13:45

Gabriç topu istedi Jedinak da vermedi ....

Mustafa ÖZDEMİR
19.09.2009, 14:01
bütün futbolcuları tebrik etmek lazım .cok zor bir maç oldu...

esra61
19.09.2009, 14:08
güzel maçtı, iyiydik takım olarak:):) tebrikler,,,,

mkmoglu
19.09.2009, 14:08
kötü oynayarak rakiphatalarından üç puan aldık.inşallah takım düzelir..

Ömer Kaya
19.09.2009, 14:09
Çok iyi oynamasakta 3 puan sevindirici

Fatih Öztürk
19.09.2009, 14:13
B.H.Y.T diyenler!..

B.(bize)H.(her)Y.(yer)T.(trabzon)...:rolleyes:

TSunami_69
19.09.2009, 14:18
Bence de skor Önemlİ. Gs 4 tane attiĞi maÇlar da Çok mu İyİ oynuyordu.. Karavana gelİyor karavana goller atiyor. Ortada futbol denen bİŞey yok.. Onun İÇİn İyİ oyun Önemlİ ama ben ce skor daha Önemlİ.. İyİ oynayip gol atamasak son dakİkada da gol yesek daha mi İyİ olurdu..

Fatih Öztürk
19.09.2009, 14:19
ayağımızda top tutma sorunu var,ki özelliklede rakip sahada. buda bu kadro düzeniyle gayet doğal...

takımda topu tutan 3 isim alanzinho yattara ve engin baytar yedek veya sakat kaldığı müddetçe oyun hep rakip takımın ayağından sekecek toplara bağlı şekillenecektir.

bu düzen galibiyet getiriyor fakat işkence cektiriyor.üçün biri mutlaka oynamalı:p

tlotwat
19.09.2009, 14:20
takım olarak çıkışlarımızda sorun yaşıyoruz coğu zaman uzun toplarlan çıkmaya çalıştık biraz daha ayağa ve isabetli oynamamız lazım basit top kayıplarınıda yapmamamız lazım ama bunların düzeleceğine inanıyorum çünkü daha yeni ilk 11 imizi bulduk bundan sonra oynaya oynaya birbirlerine ısınacaktır takımımız çok iyi bir futbol izlemesekte kazanmayı bildik zamanlan herşey daha da iyi olacaktır

birde şimdiden hoca ile görüşülüp nerelere takviye gerektiğinin sorulması ve buna görede transfer ve futbolcu izleme işlerine başlanması gerektiğini düşünüyorum

TSunami_69
19.09.2009, 14:26
takım olarak çıkışlarımızda sorun yaşıyoruz coğu zaman uzun toplarlan çıkmaya çalıştık biraz daha ayağa ve isabetli oynamamız lazım basit top kayıplarınıda yapmamamız lazım ama bunların düzeleceğine inanıyorum çünkü daha yeni ilk 11 imizi bulduk bundan sonra oynaya oynaya birbirlerine ısınacaktır takımımız çok iyi bir futbol izlemesekte kazanmayı bildik zamanlan herşey daha da iyi olacaktır

birde şimdiden hoca ile görüşülüp nerelere takviye gerektiğinin sorulması ve buna görede transfer ve futbolcu izleme işlerine başlanması gerektiğini düşünüyorum
ya kardeşim siz taraftarmısınız yoksa spor eleştirmeni mi.. bırakın teknik konuları teknik kadro düşünsün.. biraz galibiyetin tadını çıkarın.. yendiğimizde eleştiri yenildiğimizde eleştiri bu ne yaa.. biraz bardağın dolu tarafına bakın n. ve takıma güvenin

Cyzio
19.09.2009, 14:35

Aslında bu konuyu açmam gereken yer neresi bilmiyorum ama, şu iki mesaj üzerine düşündüklerimi yazayım. Pek çok maçta golden sonra bu tür tartışmalar görülebiliyor. Bilhassa golü atan takımın gol ya da gollere ihtiyacı varsa, süre de kısıtlıysa; maçın bir an evvel başlamasını istemesi, diğerinin de ağırdan alması, itiş-kakışa varmaya kadar işin çirkinleşmesine sebep olabiliyor. Allah'tan dün gece, skorun da verdiği rahatlıkla iş uzamadı.

Benim bu konudaki önerim şudur:

-"Maç esanasında top herhangi bir takımın kalesine girdiği takdirde, gol kararı verilsin verilmesin, diğer takımın oyuncuları artık topa dokunamazlar. Dokunanlar sarı kartla cezalandırılır."

Bu kural değişimi sanırım pek çok münakaşayı ve itiş-kakışı oldukça azaltır. Ben gol olduktan sonra aynı futbolcunun veya golü atan takımın başka bir futbolcusunun topu bir kere daha kaleye göndermesine bile karşıyım. Çünkü adam zaten golü yemiş, bir de aynı hareketi bir kere daha yaparak, adamı iyice tahrik ediyorsun.

Top herhangi bir takımın kalesine girip de, off-side veya faul sebebiyle gol sayılmamışsa bile topa artık hücum takımı oyuncuları dokunamamalı. Çünkü gol kararı verilmişse, zaten rakip takım santrayla başlayacak; yok verilmemişse bu sefer de ya off-side ya da faulle başlayacak. Hiç bir durumda top hücum takımında değil; o zaman topu istemeyeceksin.

Görüşüm budur.

.

yorumsuz6117
19.09.2009, 14:36
skor zaten 3-0 napıcak topu alıp..:)

Napoli
19.09.2009, 15:09
maça başladığımız ilk 11 klasik 11 imiz olmalı.yattara iyileşince sağ açığa geçer, tayfun yedek serkan sağ bek olur.bir de alanzinho daha erken oyuna alınmalı, küstürülmemeli.
Yattaranın iyileşceğini düşünmuyorum,bu işte bir iş var.. Yattaraya desinler,her oynamadın maçtan paranı kesecez,haftaya iyleşip sahalra donmezse bende birsey bılmıyorum

Ahmet Kuru
19.09.2009, 15:15
dün akşam kazanmak,geçen haftaki farklı galibiyetinde tesadüf olmadı,forvet hattı ve futbolcuların kendine olan güvenlerinin yerine geldiğinin göstergesidir...
Çok iyi oyun oynadığımızı söyleyemeyiz elbette ama her daim eleştirmenin,yermeninde anlamı yok...
Trabzonspor dün rakibe pozisyon vermedi,golün dışında...^
3 gol attı bir okadar daha kaçırdı.Futbolda olması gereken temel ilkerin ikisi oldu..Pozisyona gireceksin ve rakibe pozisyon vermeyeceksin...
Futbolun üçüncü ilkesi olan göze hoş futbol..Oda zamanla olacaktır inşallah...

Ben dün Umut'un özellikle Avni Aker de gol atmasına çok sevindim..Kendisi adına 1 golden ziyade çok şeyi ifade ediyor olacaktır...
Gabriç gün geçtikce takıma ısınmaya ve harikalar yaratmaya devam ediyor...Daha da iyi olacak inşallah...

Celil Köse
19.09.2009, 15:20
Bayrama sevinçli soktun Trabzonum bizi teşekkürler:)

Uzun bi aradan sonra sol kanatımız oldu galiba Gabriç ile, ama şimdi de sağ kanatsız oynuyoruz sanırım bi ortamız yok..

winner
19.09.2009, 15:25
Özellikle Gabriç ve Colman'ın çok iyi oynadığı bir maçtı.Ferhat ve Gabriç'li sol kanat çok iyi çalışmaya başladı.yattara'nın form tutmasıyla Serkan ve Yattara'lı sağ kanatta verimli olursa hücunda rahatlarız.Bir çok mevki oturmaya başladı.Savunmda giray-Egemen ikilisi,solda Ferhat-Gabriç,ortada Selçuk(ceyhun)-Colman...Bu sezon kulübede çok zengin.

İsa
19.09.2009, 15:43
En azından takımın iskeletinin yavaş yavaş oluşmaya başladığını görmek güzel.

Broos her geçen gün takımı daha iyi tanıyor.Sözleşmesini hemen uzatmak gerek.

Alanzinho'yu ya sildi yada onu oynatmayı düşündüğü mevki için hazırlıyor zamanla göreceğiz.

Macın yıldızı Selcuk ve Gabriç'ti.

Gökhan,Colman,Serkan ve Tayfun'un oynadığı mevkilere bu isimlerin bir gömlek üstünleri alındığı zaman şampinyonluğun en güçlü adayı olabiliriz.

Yattara'yı su takımda cok merak ediyorum.İki kanadı işleyen bir Trabzonspor nasıl olurdu acaba?

İsa
19.09.2009, 15:45
Yattara geldiği zaman hoca bu takımdan Gökhan'ı mı yoksa Serkan'ı mı kesecek acaba?

demir
19.09.2009, 15:47
ıkı macla bahar gelmedı ? 4 macla da felaket yoktu ? 2 senedır bu taskım bır arada bu takım kjotu bır takım degıl ama kesınlıkle ıstıkrarsız bır takım ? Bros oynamayanın yerını hemen doldururum demısı ıle yavas yavas ıstıkrar kazanılacak ınsallah gecen sene kıme sorsak bu takımda yerı kesılemeyecek tek oyuncy cale derdı herkez ama bakın ılk o kesıldı

Hürgün Aygün
19.09.2009, 15:49
aferin gabriç aferin colman aferin gkhan ve umut çok başarılıydılar

Hüdai Pervaneli
19.09.2009, 15:51
Yattara geldiği zaman hoca bu takımdan Gökhan'ı mı yoksa Serkan'ı mı kesecek acaba?

Yattar geri gelicek mi?

Hürgün Aygün
19.09.2009, 15:52
bence tayfunu serkan defansa çekilir

Ö.Hamsi
19.09.2009, 16:03
bencede tayfun.zaten neden oynadigini birturlu anlamiyorum.Her hocada oynatiyo arkadas,ya baska caresi yok yada biz hakkat bilmiyoz bu isi.Bence yattara gelince serkan saga onune de yaattara oturacak.tabi gelise vede gelirde kac hafta kalirsa............

Hqmi
19.09.2009, 16:05
Serkan sağ beke, Tayfun kulübeye.

Mustafa ÖZDEMİR
19.09.2009, 16:10
Serkan sağ beke, Tayfun kulübeye.
elimizdeki kadroda serkan mecburen orta sahada oynamalı ...

Ö.Hamsi
19.09.2009, 16:12
Bence dun aksamki guzel olan sadece skordu.Birde birkac oyuncunun sahsi formu,yoksa takimda bi numara yok.Amac bir mac yada pespese birkac mac kazanmak mi yoksa hem iyi oynayip hem kazanmak vede bole yapanlarla yarisabilmek mi?Bu futbolla bunu yapabilecegimizi dusunmuyorum.Ligde belli bi siranin ustune cikamayiz.Yapilmasi gerekn seyler aleni ortada,dogrular yanlislarda...
Bu mac oldu bi sonraki maca allah kerim mantigi aldatici.Turkiyenin sorunu aslinda bu, kazandinmi sorun yok.ama bu oyunla her an kaybetmeye meylimiz var herkesce biline.
Kazandigimiz icin cok mutluyum ama hep bir sonraki macdan korkuyorum rahat bir mac izleyemiyorum insallah oda olacak

Fanatik28
19.09.2009, 16:13
Bu mactada malum eksiklerimiz göze carpti ve bundan sonraki maclarda da bu böyle kalacak maalesef!

Nuri Albayrak Yönetimini hain ilan ettik, simdi bu Yönetimi gördük...maalesef bu takimi yönetenlerin Sampiyonluga inanmasi gerek., ama nerdeeeeeeeeee...

Hele birde sadece artniyetle futbolcu elestirenlere, özellikle Tayfun´u, iki cift sözüm var. Adam I.B.B. macinda gercekten cok iyi oynadi ama isteyen yine istedigi gördü...dünkü macta cok iyi degildi ama dünkü macta kacirdigi golden sonra burda neler yazildigini veya bircogunun icinden neler gecirdigini tahmin etmek zor degil. Keza o pozisyonu kalecinin kurtardigini görmemeleri ise daha da ilginc!

Sonuc: Takimin maliyetini zerre arttirmayacak, hatta degerini daha da yükseltecek, Atiba ve F.Tekke transferleri gözgöre yapilmadigi icin GS ve FB ortaklasa Sampiyonluga kosacak. Bizse belki 3. oluruz ama iyi oldugumuz icin degil, digerleri kötü oldugu icin

Fanatik28
19.09.2009, 16:18
Bu arada Gabric gercekten tam isabet ama Ortasaha ve forvette birer eksigiz? Sadece gelen futbolculara yazik diyorum.

hüseyinylmz
19.09.2009, 16:25
arkadaşlar bu galibiyeti bu kadar abartmayalım daha çok eksiiğimiz var kendimizi kandırmayalım orta sahamız sahada yoktu gs.fb.bjk ye karşı bu futbolla bişe yapamayız orta sahamızda fazla mücadeleci oyuncu yok

Fatih Özkan
19.09.2009, 16:30
Alanzinho'nun maçın son dakkasında oyuna alınması zoruma gidiyor...
Öyle bir oyuncuyu küstürmemek gerek...

hatice_61
19.09.2009, 16:38
Alanzinho'nun maçın son dakkasında oyuna alınması zoruma gidiyor...
Öyle bir oyuncuyu küstürmemek gerek...

katılıyorum ve oynanması beklenmesin zaten giriyo ayağına bir top geliyo maç bitiyo bence hiç adil değil:confused::confused:

Cafer Bulur
19.09.2009, 16:44
Maci 70.dakikasindan itibaren izleyememistim,onu da izledim.

Dünkü macta kötü bir futbol oynayarak kazanmasini bildik.

Takimda hatlar birbirinden kopuk,iyi organize olamiyoruz.

Cok pas hatasi yapiyoruz ve yeterince de isiramiyoruz.

Dünkü galibiyet kimseyi aldatmasin,bu futbolla g.birligi ve g.antep maclarini kazanmamiz cok zor.

@FLU
19.09.2009, 16:53
Yalancı futbol , yalancı galibiyetler bunlar ... bana göre şampişyonluk bu sene hayalll

hamucera
19.09.2009, 16:55
katılıyorum ve oynanması beklenmesin zaten giriyo ayağına bir top geliyo maç bitiyo bence hiç adil değil:confused::confused:

90 dakika sahada basmadık yer bırakmayan Colman 90.dakikada halen pres yaparken, geri gelip adamlara basarken, Alanzinho nun orta sahanın ortasında o baskıyı izlemesi de hiç adil değil.

Uğur KÜÇÜK
19.09.2009, 16:56
arkadaslar ıdeal sistemimiz gercekten de degısmedı hocanın dedıgı gıbı hoca takımı top bızdeyken 4-4-3 top rakıpteyken de 4-5-1 oynatıyor degısen sadece futbolcular eskıden kanatlarda engın ve alanzınho oynuyordu ama bunlar cok yeteneklı olmalarına ragmen ceza sahasına gırıp sut atan isimler degıldı o yuzden pozısyon konusunda cok sıkıntı yasıyorduk sımdı ise sol acık gabrıc (su an son vurusları ıyı degıl ama zagreb de izledıgım kadarıyla o daha kapasıtesının altında gun gectıkce daha iyi olacak) ve de sag acık oynayan umut ceza sahasına cok fazla gırıyorlar umut ne kadar yetenegı kısıtlı olsa da bu sıstemde cok faydalı olur ve de bu yıl bızı cok macta rahatlatan gollerı atar

eger sakatlarımız tamamen ıyılesınce soyle bır alternatıf kadro cıkacak (yedeklerıyle bırlıkte oynayacagı mevkıılerı yazıyorum)
-----------------------slyva(tolga)-----------------------
--serkan(tayfun)---gıray(song)---egemen(?)---ferhat(cale)---
-----------------------ceyhun(tjıkuzu)----------------------
-----------selcuk(engın,zafer)---colman(alanzınho)-----------
------umut(yattara)------------------------gabrıc(barıs)-----
-----------------------gokhan(h.ahmet sarı)-----------------
işte tam anlamıyla bu dızılıste oynuyoruz bence yattara bu takıma gelse bıle artık yedek kalır cunku umut defansa cok fazla yardıma gelıyor yattara artık oynarsa kendı kazanır oynamazsa trabzon hıc bır sey kaybetmez barıs boyle devam ederse kendı kendıne eder gabrıc den bırak formayı almayı ılk 18 de bıle kolay kolay yer bulamaz ceyhun gun gectıkce daha da ıyı oynamaya baslıyor bence tjıkuzu kendıne gelmezse o bolgede de ceyhun formayı kaptırmaz orta saha da dun gol atmasına ragmen ben colman ı begenmedım cok top ezdı o bolgede de gorunmeyen kahraman selcuk inan gercekten de colman boyle devam ederse arkasında foma ıcın bekleyen engın ve alan var 1-2 haftalık kotu oyun ou yedege cekmeye yeter bence bu yıl kı en onemlı eksıgımız defansta pozısyon almada hep cok basıt hatalar yapmamız bunu gecen yıl song engellıyordu ama bu yıl o gorevı belkı gıray yapabılır ama su anlık en dıkkat etmemız gerken mevkııı de burası cok dıkkatlı olmalıyız herkes antalya degıl bu lıgde

son olarak da eger devre arası ileri-geri calısan ,kademe anlayısı iyi bı sagbek (yabancı veya orhan sam);komple bır golcü(fatih tekke) ve de saglam bır onlıbero (atıba huthıcson)alırsak kı bu kadro lıgde sampıyonlugu son haftaya kadar kovalar

Cafer Bulur
19.09.2009, 16:59
90 dakika sahada basmadık yer bırakmayan Colman 90.dakikada halen pres yaparken, geri gelip adamlara basarken, Alanzinho nun orta sahanın ortasında o baskıyı izlemesi de hiç adil değil.
Evet degil ama broosunda alanzinho yu 2 haftadir mac biterken oyuna almasi da hic adil degil.

Broosun alanzinho konusundaki tavri bana göre yanlis,bu tip futbolculari son dakikalarda oyuna almakla kazanamazsiniz.

2 haftadir alanzinho nun oyuna girmesi icin en mükemmel sartlar olustugu halde zamaninda oyuna alinmadi,bunu tasvip etmek mümkün degil...

karatasof
19.09.2009, 17:03
İbb maçının golleri bile TS'lu futbolcuların kendine olan güvenlerine büyük bir katkı sağlamadığına şahid olduğumuz oldukça sıkıcı geçen bir ilk yarı uzatmalarda gelen Umut'un golü ile derin bir ohh çekmemize neden oldu.İlk yarının uzatmasında gelen gol olmasa ikinci yarı ne getirirdi diye soracak olursanız ben çok fazla umut dolu şeyler söyleyemezdim.Anlaşılan milli maç arası da yeterli olamamış bu takıma.Kendi evinde koskoca bir ilk yarıda rakip kaleye gönderilen şut sayısı sadece iki tane idi.Birinde Colman'ın vuruşu üstten auta giderken uzatmada Umut'un aşırtması gol oldu.
Ancak ikinci yarı da takım galibiyetin verdiği güvenle ve rakibinde puan için daha açık oynamasına bağlı olarak daha organize gibi oynayıp daha fazla pozisyon üretmesini bildi.Günün başarılı ismi olan Gabriç iki güzel ara pası ile farkın bir anda 3-0 olmasında önemli bir rol oynamış oldu.Gökhan Ünal'ın biraz daha gayretli olması durumunda ikinci devre yine altı gollü ibb maçı tarifesine erişmek işten bile değildi.Bayram öncesi kazanılan bu maçın üç puanın ötesinde anlamlarıda olacaktır diye düşünüyorum.En azından TS'lu futbolcuların anlam veremediğim Avni Aker baskısını üzerlerinden atmaları adına anlamlı oldu bu skor.Oynanan futbol ilerisi için umut verdi mi?Bana göre daha çoooook eksiğimiz var.En başta kapanan takımlara karşı oyunu açmayı hiç bilmiyoruz.TS ilk golü attığında belki arkası gelir diye ümitlenebiliriz de ya o ilk gol rakipten gelirse buna karşılık verebilir miyiz?İşte bunda ciddi endişeler taşımaktayım.
Kalın sağlıcakla...
Herkesin Mübarek Ramazan Bayramını tebrik eder hayırlara vesile olmasını dilerim...

Celil Köse
19.09.2009, 17:06
Alanzinho gibi yaratıcı oyuncuları küstürmemelisiniz..

Ama ne yazıkki bizim hocamız 2 maçtır Alanı küstürmek için elinden geleni yapıyor..

Bide dalga geçer gibi farklı skorla öndeyken adama 90. dakıka da taktik veriyor:mad::mad:

champions
19.09.2009, 22:46
Golü atana kadar anamızın ağladığı, artık klasikleşen bir Trabzonspor iç saha maçı oldu işte.Dünkü kadro yapısı ile "1 puanı alayım da..." düşüncesinde olan ve azıcık da savunma yapmayı bilen her takım karşısında zorlanırız, bu çok açık. Ya bir duran top, ya bir şans golü ya da şapkadan tavşan çıkaracak biri. Selçuğun mükemmel asisti ve Umut'un 1. sınıf vuruşu gol olmasa sabaha kadar gol atamayacakmışız gibi bir hava vardı. Zaten maçı da kaleyi bulan 2 şutla bitirdik.2 şuta 3 gol günün bereketinden olsa gerek.:)

Ortada Selçuk-Colman olmaz arkadaşlar.Olmadı ve olmayacak da yani. Bu ikiliyi kaldırmak için Serkan'ı koyuyor hoca sağ kanata.En büyük özelliği koşup, pres yapmak olan mis gibi bir sağ kanadımız var.:) Colman konusunda artık söyleyecek söz yok.Bir de sağbek konusu var tabi komedi kıvamında.Unutmadan en kısa zamanda satılması gereken Gökhan diye de bir golcümüz var.Bu 4 mevkideki sorun çok ciddi düzeyde. Kadro içinden birşeyler yapamaz mıyız? derseniz Ben olsam Serkanı beke çeker önüne Göksuyu koyar Gökhan'ın yerinde Hasan Ahmeti ve Alanzinhoyu dener Colman'ın yerine de en azından devre arasına kadar Tjikuzuyu oynatırdım.

Görünce karnıma ağrılar girdi, görüntü şöyle;Giray pas atacak adam arıyor, arıyor, bulamıyor çıkıyor, çıkıyor hala arıyor ama bulamıyor.:) E artık geri dönmesi gerektiğinden alelade bir pas ve markaj altındaki adama ulaşamadan top rakipte.Kadro yapımızın ne transferle ne de kendi içinde ciddi bir şekilde ilerlemediğinin bir göstergesi.

Gabric'in herşeyiyle "topçu" oluşu ve Umut'un çıkışı devre arasına kadar kalan haftaları biraz daha "çekilir" hale getiriyor. Ceyhun'un da alacak çok yolu var. Zaferi de ölmeden önce görmek lazım.

Önümüzdeki 3 haftada en azından 5 puan alabilirsek belki o gazla devre arasına sağ salim gideriz. Geri Allah kerim.

Muhammed
19.09.2009, 23:02
Golü atana kadar anamızın ağladığı, artık klasikleşen bir Trabzonspor iç saha maçı oldu işte.Dünkü kadro yapısı ile "1 puanı alayım da..." düşüncesinde olan ve azıcık da savunma yapmayı bilen her takım karşısında zorlanırız, bu çok açık. Ya bir duran top, ya bir şans golü ya da şapkadan tavşan çıkaracak biri. Selçuğun mükemmel asisti ve Umut'un 1. sınıf vuruşu gol olmasa sabaha kadar gol atamayacakmışız gibi bir hava vardı. Zaten maçı da kaleyi bulan 2 şutla bitirdik.2 şuta 3 gol günün bereketinden olsa gerek.:)

Ortada Selçuk-Colman olmaz arkadaşlar.Olmadı ve olmayacak da yani. Bu ikiliyi kaldırmak için Serkan'ı koyuyor hoca sağ kanata.En büyük özelliği koşup, pres yapmak olan mis gibi bir sağ kanadımız var.:) Colman konusunda artık söyleyecek söz yok.Bir de sağbek konusu var tabi komedi kıvamında.Unutmadan en kısa zamanda satılması gereken Gökhan diye de bir golcümüz var.Bu 4 mevkideki sorun çok ciddi düzeyde. Kadro içinden birşeyler yapamaz mıyız? derseniz Ben olsam Serkanı beke çeker önüne Göksuyu koyar Gökhan'ın yerinde Hasan Ahmeti ve Alanzinhoyu dener Colman'ın yerine de en azından devre arasına kadar Tjikuzuyu oynatırdım.

Görünce karnıma ağrılar girdi, görüntü şöyle;Giray pas atacak adam arıyor, arıyor, bulamıyor çıkıyor, çıkıyor hala arıyor ama bulamıyor.:) E artık geri dönmesi gerektiğinden alelade bir pas ve markaj altındaki adama ulaşamadan top rakipte.Kadro yapımızın ne transferle ne de kendi içinde ciddi bir şekilde ilerlemediğinin bir göstergesi.

Gabric'in herşeyiyle "topçu" oluşu ve Umut'un çıkışı devre arasına kadar kalan haftaları biraz daha "çekilir" hale getiriyor. Ceyhun'un da alacak çok yolu var. Zaferi de ölmeden önce görmek lazım.

Önümüzdeki 3 haftada en azından 5 puan alabilirsek belki o gazla devre arasına sağ salim gideriz. Geri Allah kerim.

Abi yapma yahu Colman bu kadarda kötü değil ama. Bu ligde Lampardlar Gerrardlar oynamıyor sonuçta. Dün hem gol attı onun dışındada çok iyi mücadele etti. Gelecek sene yerine daha iyi bir oyuncu alınırsa yedek kalabilir sorun yok ama şu anda gerçekten haksızlık ediyoruz bence bunu hakedecek bir performans göstermiyor son 2 haftadır.

Hasan ZAİMOĞLU
19.09.2009, 23:10
ne güzel bayram hediyeleri geliyor süper ligden (:

Mahmut Baran
19.09.2009, 23:59
sahanın en kötüsü 1-0 a kadar ne yazıkki taraftarımızdı yine :( yahu Avni Aker stadı'nda oynanıyor maç ve ben lig tv karşısında taraftarımızın tezahüratını dinleyeceğime Şifo mehmetin oyuncularına verdiği taktiği duyuyorum ''orhan ileride karşıla'' ''şenol bas şu topa'' ve böyle onlarca örnek, lig tv teknolojiyi iyice geliştiripte taraftarımızın sesini kısıp şifonun sesini mi veriyordu acaba yoksa burdaki arkadaşlarımızın ''lig tv bizim sesimizi kısıyor o sebeple tvde duyulmuyor'' tezi mi yanlış idi ???

POYRAZ
20.09.2009, 02:04
Umut'un ve Colman'in golleri mükemmeldi.
Colman'a gol pasini veren Gabric'in asisti de bir o kadar güzeldi.

.....
20.09.2009, 09:02
Gabric harikalar yaratmaya başladı. Gerçekten kalitesini belli ediyor.

Jester hocamın bir mesajı aklıma gelmişti. Gabric için ; Yaslan koltuğuna ve izle demişti :) Gerçekten de öyle. Ferhat ile olan uyumu ise süper. Hep böyle devam inşallah...

Enes Ünal Kaya
20.09.2009, 09:24
Vatandaşı Cale ile uyumu nasıl olurdu acaba

deneme61
20.09.2009, 09:37
iki maç kazandık havaya girdik takım top oynamıyor bu takıma lider şart fatih tekkenin gelmesi lazım yönetim duy sesimizi

.....
20.09.2009, 09:39
iki maç kazandık havaya girdik takım top oynamıyor bu takıma lider şart fatih tekkenin gelmesi lazım yönetim duy sesimizi

Abi bu saatten sonra duysa ne olur devre arası Allahın izniyle gelecek Fatih.

kursat1313
20.09.2009, 11:25
şu anda trabzonsporumuz için herşey güzel gidiyor gibi ama canımı sıkan birşey var bu maçta stadta boşluklar vardı ne olursa olsun takımımızı desteklemeliyiz küsmek yok o stad dolmalı

doctorsurgeon
20.09.2009, 11:28
Abi yapma yahu Colman bu kadarda kötü değil ama. Bu ligde Lampardlar Gerrardlar oynamıyor sonuçta. Dün hem gol attı onun dışındada çok iyi mücadele etti. Gelecek sene yerine daha iyi bir oyuncu alınırsa yedek kalabilir sorun yok ama şu anda gerçekten haksızlık ediyoruz bence bunu hakedecek bir performans göstermiyor son 2 haftadır.

Katılıyorum Colman şuan GS'de olsa ikinci Hagi, Türkiye gelmiş geçmiş en iyi yabancılardan biri diye lanse edilirdi ezik basın tarafından. Lütfen değerlerimizin biraz olsun kıymetini bilelim.

sametaydin
20.09.2009, 11:32
Konuyla alakası yok ama bu maçın devre arasında stadyumda çalan ilk müziği bilen var mı arkadaşlar?

Salih Edip
20.09.2009, 11:47
colmanı ben de çok beğenmiyodum sezon başından beri ama iki haftadır gerektiği gibi oynuyo mücadele ediyo böyle devam ederse hiç sorun yok...

duran toplar , şans golü takım oynamıyo vs. diyenler var ama biraz da hakkını verelim takımın. Herkesin yere göğe sığdıramadığı Gs de gollerinin yarısını nerdeyse duran toplardan karşı takımın abuk sabuk hatalarından tuhaf bir şekilde buluyo onlar da bizden çok iyi oynamıyo yani. o yüzden umutluyum takımdan yeter ki mücadele etmeyi bırakmasın.

doctorsurgeon
20.09.2009, 12:30
colmanı ben de çok beğenmiyodum sezon başından beri ama iki haftadır gerektiği gibi oynuyo mücadele ediyo böyle devam ederse hiç sorun yok...

duran toplar , şans golü takım oynamıyo vs. diyenler var ama biraz da hakkını verelim takımın. Herkesin yere göğe sığdıramadığı Gs de gollerinin yarısını nerdeyse duran toplardan karşı takımın abuk sabuk hatalarından tuhaf bir şekilde buluyo onlar da bizden çok iyi oynamıyo yani. o yüzden umutluyum takımdan yeter ki mücadele etmeyi bırakmasın.

Doğru tespitler:alkış:

deneme61
20.09.2009, 12:49
gabrıc ve colman oynadıkca daha ıyı olacak bu takım.colman devamlılıgı olsa turkıye lıgını alır goturur. bazı maclar sankı colman degıl de baskası var saha da..

Erdem Keser
20.09.2009, 13:15
Bence kendimizi kandırmayalım.Geçen günkü müsabakadaki Colman hiç bir maçı alıp götüremez.İkinci yarıda topla beraber çıkıyor , sol taraftan taç çizgisinin oraya sokuldu , gitti gitti , rakip topu çok rahat bir şekilde aldı.
En az bunun gibi çıkarken 3-4 tane net pozisyonu öldürdü maç içerisinde.Yahu senin topla beraber gitme meziyetin yok , maç 3-0 olmuş , topa bas oyunu sete çevir.Takım birazcık pas yapsın , ama kendisi her maçta fantastik denemeler yapmaktan kendini alamıyor.
Ve nedense kimse ezdiği topların zerresinden bahsetme gereği duymuyor.Aynı şekilde Engin'in Touluse maçında kaptırdığı topun dönüşünde yediğimiz golde Engin'in sülalesine denmeyen kalmamıştı.4-4-2 'ye döneceksek ; Gabriç-Atiba-Selçuk-Yattara(Engin) şeklinde bir takıma geçiş yapmalıyız ki , bu saatte sonra , enazından devre arasına kadar çok zor.Oraya çok kuvvetli ve tempolu bir oyuncu şart oldu.

Selçuk'un 70 metrelik asisti ve Umut'un güzel koşusu olmasaydı yeni bir hüsran daha yaşayabilirdik.Neyseki 3 puan bizim oldu.Hocayı ise anlamak mümkün değil , 3-0'dan sonra sok Hasan Ahmet'i işte.Bundan daha iyi bir fırsat mı olacak , maç 3-0 ve içerde oynuyorsun enazından 10 dakika gör çocuğu , ayağı alışsın.Küfür eder gibi Alan'ı sokuyor...

Umut'a da bir parantez ; müthiş bir maç çıkardı.Hep böyle olmalı.Tebrikler Umut.

cagria
20.09.2009, 13:30
Geçen sene de bu şekilde oynamadan maç kazandığımız çok oldu. Son dakika golleriyle en az 5-6 maç kazandık.

Cengiz
20.09.2009, 13:32
o olmasaydı bu olmasaydı , sivas'ın son 2 maçta oynadığı gibi tek kale yapıp yenilmemiz lazım herhalde

Sinem Yılmaz61
20.09.2009, 15:35
Abi bu saatten sonra duysa ne olur devre arası Allahın izniyle gelecek Fatih.

O bi gelsin allah cildiricaz vallah, insallah gelir...Bizi cok güzel günler bekliyor insallah ;)

Collmandante
20.09.2009, 15:46
Hep böyle olur. O olursa bu olacak şu olacak, öyle olacağız böyle olacağız. Ama hep sonunda olan hep hüsran. Bana kalırsa da hiçbir şey olmayacak.

lazzz61
20.09.2009, 16:02
Şurda geri pas kararı veren hakemi Allah'a havale ediyorum.
Gol yedirmek için elinden gelen ne varsa yaptı..
burdaki dialog manyaktı ya cok guldum gokhan ve sılvayaa nedeyse hakemı dovecektılerr

Paksoy
20.09.2009, 16:09
dikkat ettiyseniz,colman ın golerini kendi yaratıyor,ucuz goller atmıyor

Ayhan Yüksek
20.09.2009, 17:48
Colman eleştirilebilir,hataları çok denebilir kabul ama Colmanın yerine Tjikuzuyu oynatma fikrinin Colmana, futbola çok büyük haksızlık olduğunu düşünüyorum,bu düşüncesini yzan arkadaşımın fikrine saygı duymakla birlikte şiddetle karşı çıkıyorum bu fikre....Hayırlı Bayramlar.

demir
20.09.2009, 17:59
hojdonk , alex , delgado, lincoln ozellılerı ıtıbari ile yıldız ?_?? colman oyuncu degıl oylemı ? arkadaslar sız hangı macı ızlıyorsunuz hangı futbolcu hakkında yorum yapıyorsunuz ? lutfen takımı elestırecez dıye kotu tarafları ıle (yani oynan oyun ıle ) degılde futbolcularla ugrasıyorsunuz su kazandıgımız ıkı macıda alan colmandır kotu bıle oynasa bır macta ıkı asıst bır oyuncu ıcın yeterlı bır ıstatıstıkdır yapmayın lutfen ezıkler bızım futbolcularımız hakkın dusundugunuz seylerı kendı topcuları ıcın dusunmuyorlar lincoln ne kafar oynadı turkıyede GS ye ne verdı colman ne verdı bır bakın ? ozellık ıtıbarı ıle turkıyede ki en ıyı orta saha oyuncusu hakkındakı yaptıgınız bu yorumları hıc bır seye sıgdıramadın ıncır cekırdegıne gırdı cunkı ? ewet ıstıkrarı yok ama bu oyununu bıoraz daha duseltırse trabzonun colman ıle yenemeyecegı takım yoktur resmen bır orkestra şefidir colman

Hasan Nasrallah
20.09.2009, 18:19
hojdonk , alex , delgado, lincoln ozellılerı ıtıbari ile yıldız ?_?? colman oyuncu degıl oylemı ? arkadaslar sız hangı macı ızlıyorsunuz hangı futbolcu hakkında yorum yapıyorsunuz ? lutfen takımı elestırecez dıye kotu tarafları ıle (yani oynan oyun ıle ) degılde futbolcularla ugrasıyorsunuz su kazandıgımız ıkı macıda alan colmandır kotu bıle oynasa bır macta ıkı asıst bır oyuncu ıcın yeterlı bır ıstatıstıkdır yapmayın lutfen ezıkler bızım futbolcularımız hakkın dusundugunuz seylerı kendı topcuları ıcın dusunmuyorlar lincoln ne kafar oynadı turkıyede GS ye ne verdı colman ne verdı bır bakın ? ozellık ıtıbarı ıle turkıyede ki en ıyı orta saha oyuncusu hakkındakı yaptıgınız bu yorumları hıc bır seye sıgdıramadın ıncır cekırdegıne gırdı cunkı ? ewet ıstıkrarı yok ama bu oyununu bıoraz daha duseltırse trabzonun colman ıle yenemeyecegı takım yoktur resmen bır orkestra şefidir colman

kime anlatıyon dostum
maradona lazım bize

Fatih Özkan
20.09.2009, 18:51

Katılıyorum!

cem arin
20.09.2009, 18:57
utanmadan colman bu tkaimin topcusu degil diye yazyirlar ya ! Bu insanlar daha bir yil öncesine kadar hasan ücüncüye bir gol pasi verdigi icin methiye düzen arkadaslarimiz! özellikle de son iki hafta elestiris yok mu? adam son iki haftada iki gol ve sanirim iki asistle oynuyor. Komik oluyorsunuz yavas yavas! Elestiri yapmak her zaman olumsuzluk icermek zorunda degildir. deyiverin gitsin colman onun icin söyledigimiz laflari agzimiza tikadi biz de nefes alamiyoruz ne yapacagimizi bilemiyoruz! Cevreye verdigimiz rahatsizliktan özür fileriz. cekinmeyin sizi kimse asip kesmeyecek burada.atiba diyorlar simdi de. sanki atiba geldiginde cok farkli elestirilere maruz kalacak. dilin kemigi yok ki! Bugün atba diyenler geldiginde sayet iyi oynamazsa bir mac yanilmisiz deyiverip gecistiricekler durumu ve colman gittiginde de colmani yanlis degerlendirmisiz neden gitti diyerek agit yakacaklar arkasindan.
gabric icin de ayni seyleri söylüyorlardi. belediye macinda dahi elestirilmisti oyuncu ancak simdi türkiyeye gelmis en iyi sol acik oluverdi birden. tutarsizligin dizboyu oldugu bir taraftar grubunun icindeyiz.umut iki haftadir üc gol atiyor birden degeri de artiyor oyuncunun. yani maclik performanslik taraftarlik bedava...

bordox
20.09.2009, 19:03
Hugo Broos işi çözmüş paldır küldür saldırıp dengesiz yakalanacağına ki ona müsait bir kadro var rakibi oyuna ortak edip boşluk arıyor.
Beleşten puanlar vermiyoruz artık kapanan takımlara.
Gabric iyi transfer,Colman'ın istikrarı yakalaması bize çok şey katar.

Erdem Keser
20.09.2009, 19:20
utanmadan colman bu tkaimin topcusu degil diye yazyirlar ya ! Bu insanlar daha bir yil öncesine kadar hasan ücüncüye bir gol pasi verdigi icin methiye düzen arkadaslarimiz! özellikle de son iki hafta elestiris yok mu? adam son iki haftada iki gol ve sanirim iki asistle oynuyor. Komik oluyorsunuz yavas yavas! Elestiri yapmak her zaman olumsuzluk icermek zorunda degildir. deyiverin gitsin colman onun icin söyledigimiz laflari agzimiza tikadi biz de nefes alamiyoruz ne yapacagimizi bilemiyoruz! Cevreye verdigimiz rahatsizliktan özür fileriz. cekinmeyin sizi kimse asip kesmeyecek burada.atiba diyorlar simdi de. sanki atiba geldiginde cok farkli elestirilere maruz kalacak. dilin kemigi yok ki! Bugün atba diyenler geldiginde sayet iyi oynamazsa bir mac yanilmisiz deyiverip gecistiricekler durumu ve colman gittiginde de colmani yanlis degerlendirmisiz neden gitti diyerek agit yakacaklar arkasindan.
gabric icin de ayni seyleri söylüyorlardi. belediye macinda dahi elestirilmisti oyuncu ancak simdi türkiyeye gelmis en iyi sol acik oluverdi birden. tutarsizligin dizboyu oldugu bir taraftar grubunun icindeyiz.umut iki haftadir üc gol atiyor birden degeri de artiyor oyuncunun. yani maclik performanslik taraftarlik bedava...
Colman eleştirilemez diye bir ayet mi var ? Colman'ın yetenekli bir oyuncu olduğunu düşünen biri olarak adamın eksikliklerini burada belirtirken Colman fanlarından icazet mi isteyeceğiz.Yani maçı izlemesek inanacağız.Ayrıca kimse Colman bu takımın oyuncusu değil demedi.Kaldı ki demiş olsa bile bunu diyen adam neden utanacakmış.Birisinin anasına avradına mı sövdü , yada ahlaksızlık mı yaptı da utanacak.Yazarken haddimizi bilerek yazalım biraz olsun.Ucu saçma sapan yerlere varan ithamlarda bulunmayalım.
Ayrıca Colman'ın bu takımın oyuncusu olmadığını söyleyip Hasan Üçüncü'ye methiyeler düzenin kim olduğunuda açıklayın bir zahmet.Tabi varsa böyle bir kişi.Öyle yok atıp tutmak.

Cengiz
20.09.2009, 19:22

:alkış: :alkış:

Orhan Kahraman
20.09.2009, 19:55

bişey demiş olmak için bişey deme allah aşkına

cyberentalpi
20.09.2009, 20:34
Colman eleştirilemez diye bir ayet mi var ? Colman'ın yetenekli bir oyuncu olduğunu düşünen biri olarak adamın eksikliklerini burada belirtirken Colman fanlarından icazet mi isteyeceğiz.Yani maçı izlemesek inanacağız.Ayrıca kimse Colman bu takımın oyuncusu değil demedi.Kaldı ki demiş olsa bile bunu diyen adam neden utanacakmış.Birisinin anasına avradına mı sövdü , yada ahlaksızlık mı yaptı da utanacak.Yazarken haddimizi bilerek yazalım biraz olsun.Ucu saçma sapan yerlere varan ithamlarda bulunmayalım.
Ayrıca Colman'ın bu takımın oyuncusu olmadığını söyleyip Hasan Üçüncü'ye methiyeler düzenin kim olduğunuda açıklayın bir zahmet.Tabi varsa böyle bir kişi.Öyle yok atıp tutmak.

Adam dogru soyluyor.
Colman i elestirmek ayrı bir konu. Bu takımın topcusu degil demek ayrı bir konu.
Her fikir saygı gorecek bile olsa biraz daha elestirimizde mantikli davranmak dogrudur derim.
Hasan Ucuncu ye methiyeler duzeni bilmem ama yok cesur yuregi ile oynuyor felan denildigini cok bilirim.
Ha colman selcuk vs ile hasan ucuncu kıyaslanınca insan ne oluyor yahu diyebiliyor.

.....
20.09.2009, 23:09
trt 3 maçı ne zaman verecek acaba ? bilgisi olan var mı ?

???

KUTADGU
20.09.2009, 23:13
Bazen kendimize çok haksızlık yapıyoruz diye düşünüyorum.

Son iki haftaki galibiyetlerimizi şansa bağlayanlar var. Bunun yanında gol pozisyonu üretme sıkıntımızı -ki vardır, kabul- çok fazla büyütenler var.

Çoğu kişinin gıpta ile baktığı - ben bakmıyorum mesela- Galatasaray kazandığı maçların çoğunda şans duran toplarıyla oyunun kilidini açtı mesela.

Örnek isterseniz, Ankaraspor, Beşiktaş, Panathinaikos hatta Kazak takımı Tobol bile.

Fenerbahçe bizim 6 attığımız takıma kendi sahasında sadece 1 gol atabildi. Hem de duran topla.

Çok iyi olduğumuzu söyleyemeyiz ama kötü falan da değiliz.

Antalyaspor maçının ilk yarısını ele alalım. 4 iyi pozisyonumuz var.

Colman'ın uzaklardan şutu,
Gökhan'ın ortası Gabriç'in ıskası,
Duran topta Tayfun'un az farkla auta giden şutu
ve Selçuk'un pasında Umut'un golü,

Yani cepheden atılan şutumuz var,
kanattan gelen yan topla bulduğumuz pozisyon var,
Duran toptan yine tehlikeli olmuşuz ve defansın arkasına atılan iyi bir topla da golü bulmuşuz.

Açıkcası sandığımız kadar kötü değiliz ama kabul istediğimiz kadar da iyi değiliz.

Erdal
20.09.2009, 23:18
Bir sene sonra aynı noktanın çok az ilerisindeyiz Cihan...Bir sene sonra başa döndük...Buna fena canım sıkılıyor....

KUTADGU
20.09.2009, 23:23
Bir sene sonra aynı noktanın çok az ilerisindeyiz Cihan...Bir sene sonra başa döndük...Buna fena canım sıkılıyor....

Erdal abi sana katılıyorum. Aslında yazımın nedeni de senin sık sık dile getirdiğin sıkıntı. Ama ben haftalar geçtikçe daha iyi bir oyun ortaya koyacağımızı düşünüyorum açıkcası.

Bir de şu var.

Trabzonspor takımı Fatih Tekke'nin her duran topu nerdeyse gol yaptığı zamandan beridir ilk kez bu kadar duran top organizasyonundan pozisyon ve gol buluyor.
Bu durumu da iyi bir gelişme olarak niteliyorum mesela ben.

Bunun yanında gol pozisyonlarındaki şahsi becerilerimizi futbolcu kadromuza dağıtabiliriz mesela.

Kah Colman kah Selçuk ya da Umut ya da Gabriç sorumluk alıp işi bitirebiliyorlar.

Biz çok uzun süre sadece Yattara'nın kanat bindirmelerinden medet uman bir takımdık.

Daha iyi olacağız gibi.

SDinc
20.09.2009, 23:29
Ben bu konuya mesaj göndermiştim , neden silinmiş ? Acaba birilerini çok mu rahatsız etti ?

Oruç

22.09.09 Salı

18.30 Süper Lig Futbol Karşılaşması "Trabzonspor - Antalyaspor"

http://trt.net.tr/TV/TvAkis.aspx?gunler=2&kanal=3&akistur=1&tdgun=2&control=0

ceserdar
Colman'ın attığı goldeki gibi kombinasyonları her zaman denemeliyiz. 40 yılın başında denk gelirse yapıyoruz. Bir Gökhan Ünal'da bu işleri girişmeli. Aldığı topu 3 metre sürebilmeli en azından. İyi futbol oynayan takımları, bol gol atan ekipleri görüyoruz futbolcular hep arayış içerisinde. Bizde nedense forvet ilerde durur pas bekler, stoper ceza sahası çizgisi üzerinde durur gibi ezberler var. Sadece bizim değil Süper Lig'deki büyüğü küçüğü bütün takımlar böyle. Futbol yok, futbol oynamak isteyen arayış içerisindeki futbolcular yok.

Oruç
20.09.2009, 23:42
Colman ile ilgili bir şeyler de ben söylemek istiyorum. Colman top tekniği yüksek bir oyuncu. Bunu değerlendirdiğimiz sürece O'ndan maksimum verimi alırız. "Değerlendirmek"ten kastım Colman'ı orta alanın ortasında oynayan iki oyuncudan biri olarak kullanmakla mümkün olacaktır. Colman-Selçuk-Tj kombinasyonunda 3 oyuncunun da orta alana sıkışıp kalması sonucu takım olarak çok top kaybediyor, kaybettiğimiz topları geri kazanmak için yeterli baskıyı kuramıyor hale geliyoruz. Colman-Selçuk ikilisinin yanına Serkan gibi topa basabilen çabuk bir oyuncunun monte edilmesi Colman'ında performansına yukarılara taşımaktadır.

Selçuk'un biraz daha defansif, Colman'ın da biraz daha ofansif oynaması sonucu hem Selçuk'un hem de Colman'ın olumlu işler yaptıpı çok açık. Yattara-Engin yahut Tj gibi isimler takımın orta alandaki performansını düşürücü etkenlerin başında gelmekte. Bu üç isim pres yapamadıkları gibi çok fazla top ezebilmektedirler. Hoca'nın orta alandaki düzeni bozmaması taraftarıyım açıkçası.

Erdal
20.09.2009, 23:54
Co lman ile ilgili iki sıkıntım var. Öncelikle kaybettiği toplar...Futbolda bazen basit oynamak lazım...Colman ın kaybettiği öyle toplar oluyor ki imkansızı deneme sevası yüzünden çoğu...İmkansızı istemiyoruz ondan...Yapabileceklerini gerç.ekten yapabileceklerini yapmaya çalışsın yeter...

Diğeri de Allah aşkına top rakipte iken rakibin üstüne anlamsız koşular yapıp oyundan düşmesin...Dur rakibin karşısında hiç bir şey yapma daha faydalı olacak...Ama koşup boş geçtiğinde ( ki bu azımsamayacak düzeyde) bir anda orta saha düzenimiz bozuluyor...

ceserdar
21.09.2009, 00:01
Colman mevzusuna bir de ben ekleme yapayım. :) Colman'ın eleştirildiği noktalar oynatıldığı oyun şablonuyla alakalı değil. Arkada oynamış, önde koşmuş bunlar çok da önemli değil. Zaten bir futbolcu ile konuşun ya da bir televizyon kanalında konuşan futbolcuyu dinleyin, taktikler, şablonlar vs bunların çok da önemi yok. Colman'ın eleştirildiği noktalar bireysel futboluyla alakalı. Rakip futbolcu bastığı zaman top kaptırmadığı anlar ne kadar? Colman'a çok değil, az baskı yapan herkes topu kapıyor. Çok koşuyor, doğru fakat rakipten ne kadar top kapıyor? Kapıp kapmaması önemli değil, o kadar koşmasına yazık. Colman bir Alex mi? Arkasına dönse önüne dönemiyor, önüne dönse sağına bakamıyor. Colman bir Alex olsa amenna her şeyine. O da değil. Ama bir Selçuk. Bu adama sırf Colman yüzünden yazık oluyor. Orta sahamıza bir tane defansif yönü kuvvetli adam alınsa mesela bir Marco, siz o zaman görün Selçuk'u. Barcelona'daki Xavi ne ise Selçuk da benim için o. Ama adam başkalarının beceremediği işleri yapma müdürü. Selçuk top kap, Selçuk bas, Selçuk Hucüma koş. Adam Colman'a pas atıyor, Colman 2 saniye sonra ayağındaki topu rakibine kaptırıyor. Hüseyin Bolt olsa 2 saniyede rakip ceza sahasına koşamaz Selçuk ne yapsın?

asimetrik
21.09.2009, 00:20
Bence bütün derdimiz takımın savunmada ve hücumda boyunu kısaltabilmek. Defansın mutlaka öne çıkması lazım.

Cafer Bulur
21.09.2009, 00:27
Yani söyle:tjikuzu-selcuk-gabric
colman
gökhan umut.

Tjikuzunun yerine ceyhun da düsünülebilir.

biltrabzon
21.09.2009, 00:29
colman dan iyisi transfer edilmedikce bu takimda ondan baskasi beyin olamaz.colman dan iyisinide bulsan alacak paran olmaz.bizim takimda topu bilen bir kac adamdan birisidir colman.yattara,alanzinho ve colman dan teknigi daha iyi olan varsa bulun getirinde oynatsin hoca.milletin tabata ya 8 milyon euro verdigi dönemde colman i begenmemek ayip oluyor vede bu tabata yi burda cok isteyen taraftarlarimiz vardi.

ilhan
21.09.2009, 00:33
Bizim 6 tane attığımız İ.B.B'yi Fenerbahçe çok zor yendi. :)

Ben Fenerbahçe en az 3-4 atar diyordum.

gerenimo
21.09.2009, 01:01
Colman mevzusuna bir de ben ekleme yapayım. :) Colman'ın eleştirildiği noktalar oynatıldığı oyun şablonuyla alakalı değil. Arkada oynamış, önde koşmuş bunlar çok da önemli değil. Zaten bir futbolcu ile konuşun ya da bir televizyon kanalında konuşan futbolcuyu dinleyin, taktikler, şablonlar vs bunların çok da önemi yok. Colman'ın eleştirildiği noktalar bireysel futboluyla alakalı. Rakip futbolcu bastığı zaman top kaptırmadığı anlar ne kadar? Colman'a çok değil, az baskı yapan herkes topu kapıyor. Çok koşuyor, doğru fakat rakipten ne kadar top kapıyor? Kapıp kapmaması önemli değil, o kadar koşmasına yazık. Colman bir Alex mi? Arkasına dönse önüne dönemiyor, önüne dönse sağına bakamıyor. Colman bir Alex olsa amenna her şeyine. O da değil. Ama bir Selçuk. Bu adama sırf Colman yüzünden yazık oluyor. Orta sahamıza bir tane defansif yönü kuvvetli adam alınsa mesela bir Marco, siz o zaman görün Selçuk'u. Barcelona'daki Xavi ne ise Selçuk da benim için o. Ama adam başkalarının beceremediği işleri yapma müdürü. Selçuk top kap, Selçuk bas, Selçuk Hucüma koş. Adam Colman'a pas atıyor, Colman 2 saniye sonra ayağındaki topu rakibine kaptırıyor. Hüseyin Bolt olsa 2 saniyede rakip ceza sahasına koşamaz Selçuk ne yapsın?

selçuk sevgisi colmana vurma sebebi olmamalı. ikisi de bizim oyuncumuz ikisi de önemli ve farklı rollerde. bence her ikiside şu an oldukça verimliler.

bence sorunumuz colman ve selçuğun nekadarlık bir alanda top pynadıkları ile ilgili. asimetrik abinin de dediği gibi defans bloğu bu ikiliye daha yakın olduğunda, ileri çıkıp takımın boyunu uzattıklarında bu ikili daha az yorolarak daha az hata ile oynar. bizim öncelikle daha kısa mesafede hatları birbirine yaklaştırarak oynamamız gerek. bunu becerebilcek bir savunma bloğmuz var mı, orası muamma.

futbalski60
21.09.2009, 01:44
Colman'ın hücuma dönük oynatılmasına açıkçası karşıyım bu görevi yerinde getirebilecek bir oyuncu değil bence Antalya maçının ilk yarısında oyunu açamadık Colman'ın görev icabı forvete destek vermesi gerekirdi ya da adam eksiltip oyunu açması gerekirdi zaten böyle hünerleri olan bir oyuncu değil. Colman klasik 4-4-2'de orta sahanın ortasındaki ikiliden birisi olursa daha yararlı olur şu görüntüde takımın hücum konusundaki sıkıntısını halledecek bir oyuncu değil.

Bu takımın Engin'e, Alanzinho'ya ve Yattara'ya ihtiyacı var. Hocanın bu oyunculara işi mutlaka düşecektir tek tip oynamakla bir yere varamayacamız ortada.

Serhat
21.09.2009, 02:54
Bizim 6 tane attığımız İ.B.B'yi Fenerbahçe çok zor yendi. :)

Ben Fenerbahçe en az 3-4 atar diyordum.

Sylla ve Tum o maçta oynadı... Ayrıca fenada oynamadılar... Hatta savunma arkasına atılan toplarda forvetleri becerikli olsa, 2 ofsayt olmayan pozisyonuda hakemler kesmemiş olsaydı Belediye 3 puan bile alabilirdi ...

Söylemek istedigim Orta alanı bizim kadar rahat geçemedi fener... Abdullah Avcı ders alıyor ;) Onlarda alsın bizde almasın :D

Ayrıca Ersun Hocada, Fener maçlarına baya bi hayran oldu... Anlamadım gitti ya... Kendisinden daha kaliteli işler beklerdim doğrusu... Neyse Hayırlısı...

Kasım Hilal
21.09.2009, 03:09

Vallahi Colman iki haftadır bizim takımda hiçkimsenin yapamadığını yapıyor (hem de yıllarca).. Kaleci ile karşı karşıya kaldığı pozisyonlarda abanmayıp güzel plaseler vuruyor ve onlar da ne hikmetse gol oluyor.. Gerçi bu hafta Umut da aşırdı ama kendi stili ile... BU da bir şey tabi..

cem arin
21.09.2009, 04:33
Neden birseyler söylemis olmak icin yazi yazdigimi da aciklayiverseydin ya!
Belli ki cyberspacede insan psikolojisinden bayagi iyi anliyorsun. Ben zaten böyle evde tek basina yasayan, insanlarin dikkatini cekmek icin birseyler söylemeye calisan bir yaratigim, sen de bunu hemen görüvermissin. bak utandirdin beni! Halbu ki psikolojik gelisimimde baya bir yol katetmistim. Iki yil geriye götürdün beni! Yakisiyor mu sana bir insana bunu yapmak?

Gelelim bir oyuncunun ilahlastirilmasina ya da o oyuncunun elestirilmesi icin icazet alinmasina!
kardesim sana kim söyledi ki elestirmek icin icazet alasin! Kaldi ki neyin icazeti bu! Kul köle iliskisi mi yasiyoruz burada biz ki sen de icazete ihtiyac duyuyorsun? yok estagfurullah! Bizim derdimiz icazet vermek falan degil! Nacizane düsüncelerimizi yaziyoruz bizler de sizler gibi! Sayet birileri colmani ya da Umut Bulut`u sürekli elestirme hakkini kendilerinde buluyorlarsa ve bunu da mütemadiyen oyuncunun kötü oynadigi her mac sonrasi yapiyorlarsa ve dahasi elestiriyi iyi oynayip goller attigi haftalara da yayiyorlarsa ben de o oyuncunun burada cevap hakki olmadigi icin-malum adamlar sahada cevaplarini veriyorlar- konusma hakkimi kullaniyorum! Hayir yani senin icazet almana gerek yokta bizim onu savunmak icin icazet almamiza ihtiyac var anlasilan!
Kaldi ki bir oyuncuyu elestirmek demek onun bu takimin oyuncusu olamdigini söylemekle bitmez bitmemeli. Tam da bununla baslamali! Kimse neden bu takimin oyuncusu olmadigini yazmaz! Ancak elestirir. Colman bu takimin oyuncusu degil.. Bitti,-) Bu kadar basit yani.. Biz de diyoruz ki kardesim,sayet bir bilgin varsa etraflica yaz ki biz de anlayalim ve hatta hakli oldugun noktalar varsa sana katilalim.Yoksa sidik yarisiyla kim biryere varmis ki biz de varalim...Horoz dögüsü mü bu?

Simdi Colmanin bölegisne koyabilecegin onunla ayni isi yapabilecek oyuncun var mi? Yok! Kimse de Tjiyi veya Ceyhunu göstermesin örnek olarak! Ne pozisyon olarak ne de yetenek olarak ayni seveyin oyunculari. Kaldi ki Antalya macinda Colmanin attigi golde hangi oyuncun Colman gibi oyunun ikinci hatta ücüncü adimini onun gibi görebilirdi? Zafer yelen COlman ile karsilastirilacak bir oyuncu degil!
Selcukta Colman da ve simdilerde yeni yeni Gabricte pas yetenekleri gözönüne alindidingda ayni agactan cikma tahtalar gibi birbirleriyle benzer özelliklere sahipler ancak kullanildiklari yerler farkli.biri solkanatta digeri savunmanin önünde ve colman da ortasahada baglanti oyuncusu.
Sayet sizin iddia ettiginiz görevlerini en iyi sekilde yapmiyor olsalardi son iki haftada 9 golde paylari olmazdi bunun yanisira iki macta yedigimiz gol iki.

Ancak oynadigimiz oyundan memnun muyuz? Biz en son ne zaman oynadigimiz oyundan memnun olduk ki? Belki gecen yil Istanbulda oynanan FB macinda biraz. Ve bakin bugün FB bizim alti attigimiz belediyeye bir golü zorla atti da galip geldi. Bazilari diyor ki onlarda Tum ve Sylla oynadi da ondan. Yok daha neler. O zaman bizim daha Yattaramiz ve Alanimiz var ki onlar gelince biz de düzeriliz bu mantiga göre!
Kabul edelim ki bi takim Bursa macindan itibaren sahada olumlu seyler yapmaya basladi! Ben iyi bir Yanalciyimdir ancak onun da o savruk atak futbolunun hep düzelmesini bekledim. Bu yil biz atak yapiyoruz hatta egemen de giray da gecen yil Songun yaptigi gibi ileriye cikiyor bol bol ancak savruk oynamiyoruz bu yil ve bizler taraftar olarak bu oyun sistemine alismadigimizdan olacak daha takimimiza gecek anlamda anlayamiyoruz.Benim icin en önemli gelisme ise bu yil buldugumuzu atiyoruz! Gecen yil bulduklarimizdan birini atabilmek icin kac mac gol duasina yattigimizi da hepimiz biliyoruz.

Muhammed
21.09.2009, 12:24
Colman takım Konya'ya yenilirken ağlayacak kadar takımı sahiplenmiş bir oyuncu, Bursa maçına 44. dakikada girilmesi sorulduğunda "bu çok normal geçen hafta takım bensiz çok iyi oynamıştı" diyecek kadar sorunsuz karaktere sahip. Gelişinin sadece 5. haftasında Antalya'yı yendikten sonra hırsından soyun odası kapısını defalarca yumruklamış bir oyuncu ve yine Halil Yazıcıoğlu'nun söylediğine görede geçen sene takımda şampiyonluğa en çok düşünen isteyen oyuncuydu. Geçen sene BMN'de en çok maçın adamı seçilmiş kişi. Alex'ten bahsedilir hiçbişey yapmasa bile skora etki edişi yeter deniz, geçen hafta 3 asist yapar bu hafta kendi golünü yaratır bu seferde Colman onun dışında kötüdür. Gönderin Anasını Satiyim zaten takımın orta sahasından ne decolar, ronaldinholar geçti colman bizim topçumuz değil.

bordo-mavii
21.09.2009, 15:02
bir türlü yorum yapamadım şu maça bayram falan derken ..
belki çok iyi oynamadık ama galip gelmesini bildik o yüzden sevindirici bir durum özellikle avni akerde yenmek daha bir güzel yoksa kronikleşecekti avni akerde yenilmek..çok iyi oynamadık ama kazandık mutlumuyum evet mutluyum :)

ceserdar
21.09.2009, 15:43
selçuk sevgisi colmana vurma sebebi olmamalı. ikisi de bizim oyuncumuz ikisi de önemli ve farklı rollerde. bence her ikiside şu an oldukça verimliler.

bence sorunumuz colman ve selçuğun nekadarlık bir alanda top pynadıkları ile ilgili. asimetrik abinin de dediği gibi defans bloğu bu ikiliye daha yakın olduğunda, ileri çıkıp takımın boyunu uzattıklarında bu ikili daha az yorolarak daha az hata ile oynar. bizim öncelikle daha kısa mesafede hatları birbirine yaklaştırarak oynamamız gerek. bunu becerebilcek bir savunma bloğmuz var mı, orası muamma.

Geçen NTV Spor'da Hasan Şaş bir programa konuk olmuş hem espri yapıyor hem de yorum yapıyordu. Hasan bir yerde lafı şuraya getirdi, takım blokları arasında bir uyum yoksa, defans ile forvet hattı arasındaki mesafe çok büyükse ne yaparsan yap, kimi oynatırsan oynat hikaye. Bizim defansımızdaki Egemen yıllarca Anadolu kulüplerinde oynamış. Top ayağına geldiğinde rastgele bir yerlere göndermiş. Giray daha genç hem ayakları da topla oynamaya biraz daha yatkın ama o da daha olgunlaşmadı. Sağ bek zaten yok. O zaman bu bundan sonraki transfer döneminde sağ bek yanında stoper olarak da birşeyler düşünülmeli. Mesela bir Eller vardı bizde. O adam şimdi olsa mesela, Popescu-Bülent gibi Eller-Egemen bir ikili yaratabilirdik o bölgede bence.

asilhamsi
22.09.2009, 09:17
Colman ile ilgili bir şeyler de ben söylemek istiyorum. Colman top tekniği yüksek bir oyuncu. Bunu değerlendirdiğimiz sürece O'ndan maksimum verimi alırız. "Değerlendirmek"ten kastım Colman'ı orta alanın ortasında oynayan iki oyuncudan biri olarak kullanmakla mümkün olacaktır. Colman-Selçuk-Tj kombinasyonunda 3 oyuncunun da orta alana sıkışıp kalması sonucu takım olarak çok top kaybediyor, kaybettiğimiz topları geri kazanmak için yeterli baskıyı kuramıyor hale geliyoruz. Colman-Selçuk ikilisinin yanına Serkan gibi topa basabilen çabuk bir oyuncunun monte edilmesi Colman'ında performansına yukarılara taşımaktadır.

Selçuk'un biraz daha defansif, Colman'ın da biraz daha ofansif oynaması sonucu hem Selçuk'un hem de Colman'ın olumlu işler yaptıpı çok açık. Yattara-Engin yahut Tj gibi isimler takımın orta alandaki performansını düşürücü etkenlerin başında gelmekte. Bu üç isim pres yapamadıkları gibi çok fazla top ezebilmektedirler. Hoca'nın orta alandaki düzeni bozmaması taraftarıyım açıkçası.

mukemmel teshis.Bir ikinci sorunu da ben ekleyeyim musadenizle stoperlerimizin her ikisininde top kullanma konusunda zaafları oyun kurmamızı zorlastırıyor.Bu da selcuk-colman ikilisinin yükünü biraz daha arttırıyor.

.....
22.09.2009, 17:40

???

Bilgisi olan var mı ?

Şahin_53
22.09.2009, 17:54
Bilgisi olan var mı ?

http://www.hyper.com.tr/resim/tvlogo/trt3.gif TRT 3 Yayın Akışı
17:00 Almanya 1.futbol Ligi (bundesliga) Karş.fc Bayern München-nürnberg

18:30 Süper Lig Futbol Karşılaşması Trabzonspor - Antalyaspor

Uğur Ö.
22.09.2009, 18:33
arkadaşlar bende trt3 çıkmıyor ya biri frekansını atabilirmi hemen şimdiden allah razı olsun

Uğur Ö.
22.09.2009, 18:42
bütün frekansları deniyorum bütün trt ler çıkıyor sadece trt3 çıkmıyor ne saçma:D

Erdem Keser
22.09.2009, 20:35
Aslında abarttığımız kadar iyi oynamadığımız bir maçtı.Tekrarını seyrettikten sonra takım için daha somut şeyler düşünebiliriz.Mesela bu takım bu yapısıyla iç sahada bundan fazlasını Yattara'nın olduğu bir maçta verebilir.Yada Colman'ın anlamsız top kayıplarını minimuma indirdiği zaman.

Çoğu kişi tarafından maçın yıldızları arasın gösterilen ve ikinci seçilen Colman maç içinde toplamda 39 kez topla buluşmuş.Bunların sadece 17 tanesini isabetli pas olarak değerlendirmiş.Tam 12 kez top kaybı yaparak neredeyse rekor kırmış , 7 kezde isabetsiz pas girişiminde bulunmuş.3 kez top çalmış ve maç içersinde 1 kez şut çekmiş.% 44 pas isabet oranıyla oynamış.

İkinci yarıda oyuna dahil olan Ceyhun 15 kez topla buluşmuş bunların 9 tanesini olumlu kullanmış , 3 tanesini rakibe kaptırmış ve 3 tanesinide isabetsiz pas olarak kullanmış.Kesici olmadığı söylenen Ceyhun - halbuki koca bir yalan- maç esnasında tam 12 kez rakip atakları kesen oyuncumuz olmuş , 5 kezde rakipten top çalmış.

Ortasahamızın bir diğer ismi Selçuk ise 80 dakika içinde 42 kez topla buluşmuş.Bunların 38 tanesini olumlu kullanmış , bir taneside golün pası olmuş.4 tane topu isabetsiz pas olarak kullanan Selçuk , 3 kez top kapmış , 4 kezde rakip atakları kesen isim olmuş.% 91 pas isabet oranıyla oynamış.ilk yarıya oranla ikinci yarıda içte daha vasat bir görüntü çizdi.

Umarım bundan sonraki maçlarda daha derli toplu ve bilinçli futbol oynayan taraf oluruz.

Fatih
22.09.2009, 20:46
Emeğin için teşekkürler Erdem.

''Çoğu kişi tarafından maçın yıldızları arasın gösterilen ve ikinci seçilen Colman maç içinde toplamda 39 kez topla buluşmuş.Bunların sadece 17 tanesini isabetli pas olarak değerlendirmiş.Tam 12 kez top kaybı yaparak neredeyse rekor kırmış , 7 kezde isabetsiz pas girişiminde bulunmuş.3 kez top çalmış ve maç içersinde 1 kez şut çekmiş.% 44 pas isabet oranıyla oynamış''

Buraya dikkat.:)

Erdal
22.09.2009, 20:47
Erdem üşenmedim aydım deme bana eğer öyle ie her maç istrerim bunları enden:)

Erdem Keser
22.09.2009, 20:48
Eyvallah Fatih'im.

-Erdal abi çok zor olmadı:) Zamanım olduğu sürece eklemeye çalışırım.

Erdal
22.09.2009, 20:50
Hadi canım...Her seferi için bir nargile ımarlarım bizim çay bahçesinde :)...Kaç kez sağdan gittik kaç kez defans top şişirdi bunlarda olsa önce kuru fasulye onra çay ve nargile :)

Serdar A
22.09.2009, 20:52
Erdem , vaktini ayırıp bu istatistiği derlediğin için kendi adıma teşekkür ederim . Çok değerli bilgiler içeriyor . Yalnız ufak bir ekleme yapayım , Colman için 12 top kaybı gerçekten iyi bir maçına işaret eder . Genel ortalamasının altında bir rakam .

Fatih
22.09.2009, 20:53
farabi,

Bu istatistikleri Erdem'i yormadan bulabileceğimiz bir yer yok mu?:)

Erdem Keser
22.09.2009, 20:54
Erdem , vaktini ayırıp bu istatistiği derlediğin için kendi adıma teşekkür ederim . Çok değerli bilgiler içeriyor . Yalnız ufak bir ekleme yapayım , Colman için 12 top kaybı gerçekten iyi bir maçına işaret eder . Genel ortalamasının altında bir rakam .

Valla doğrudur hocam.:)Normal maçın seyrinde not tutma şansımız olmadığı için sonradan farkında olabiliyoruz.Süper lig ortalamasının bir hayli üzerinde olduğunu düşünüyorum.

Serdar A
22.09.2009, 21:01
farabi,

Bu istatistikleri Erdem'i yormadan bulabileceğimiz bir yer yok mu?:)

Haftaya seni yorabiliriz mesela Fatih :) .

Şaka bir yana Türkiye ligi için henüz "maç-maç" bilgi yayınlayan kuruluşun varlığından haberim yok . Halbuki Avrupa'nın pek çok liginden anormal derecede detaylı istatistik hazırlayan kuruluşlar var . Bu konuda ücretli ve ücretsiz pek çok veritabanı mevcut .

Benim geçmişte böyle bir işin altına girme düşüncem vardı ancak gerçekten ciddi vakit alan ve kalabalık bir ekibe ihtiyaç duyan bir konu . Yatırım maliyetide da ayrı mesele . İleride birileri bu işe soyunursa kendi çapımda edindiğim birikimi de paylaşırım :)

.....
22.09.2009, 21:08
Erdem abi verdiğin bilgiler için teşekkür ederim çok faydalı oldu.

Ceyhun un oyuna girdiğinden beri kestiği toplar benimde dikkatimi çekmişti. Ama Selçuk un bu denli yüzde ile oynası beni gerçekten şaşırttı. Ben ilk olarak sahaya Selçuk u yazarım derdim demekki bir nedeni varmış :)

Erdal
22.09.2009, 21:10
Serdar, Fatih, var öyle bir kurum..Ama yıllık 100bin Dolar istiyor arkadaşlar :)

.....
22.09.2009, 21:14
http://www.hyper.com.tr/resim/tvlogo/trt3.gif TRT 3 Yayın Akışı
17:00 Almanya 1.futbol Ligi (bundesliga) Karş.fc Bayern München-nürnberg

18:30 Süper Lig Futbol Karşılaşması Trabzonspor - Antalyaspor

maçı izleyemedim :( Ula o kadar kaçırmıyım diye uğraştım ama izleyemedim. Neyse bundan sonraki maçları kaçırmayacam artık :)

KUTADGU
22.09.2009, 21:15
Serdar, Fatih, var öyle bir kurum..Ama yıllık 100bin Dolar istiyor arkadaşlar :)

İstedikleri dolar olsun :)

Asıl merak ettiğim şey bizim kulübümüzün bir istatikçisi var mı?

Gerçekten merak ettim.

Yoksa, ne yapılabilir?

Serdar A
22.09.2009, 21:25

Hangisi , aşağı yukarı tüm subscribe üyelikleri yıllık 2000 doların altında .

Yukarıda Erdem'in verdiği tarzda , ve hangi topu hangi bölgede almış , hangi topa hangi şekilde müdehale etmiş gibi detaylı istatistik bilgileri bir İngiltere bir İspanya ligi için bulabilirken Türkiye ligi için bulmak çok kolay değil .

Aslında bu bilgilerin tamamı federasyonumuzca toplanıyor . Bu işe para harcadıklarını çok iyi biliyorum . Fakat bu bilgiyi paylaşmamaları garip bir durum . Zannediyorum sizin söylediğiniz gibi müşteri ağı büyük kulüpler olan ara kuruluşlar var ve işlerine mani olunmak istenmiyor .

.....
22.09.2009, 21:25
Mesele ; Sen taç atışlarını sayacaksın

Sen Kaleye çekilen şutları sayacaksın , isabet oranını belirleyeceksin

Kalecinin kurtarışlarını , oyuncuların top çalmasını vs vs derken baya bi karışık gibi :)

Fatih
22.09.2009, 21:45

Şaka bir yana Türkiye ligi için henüz "maç-maç" bilgi yayınlayan kuruluşun varlığından haberim yok . Halbuki Avrupa'nın pek çok liginden anormal derecede detaylı istatistik hazırlayan kuruluşlar var . Bu konuda ücretli ve ücretsiz pek çok veritabanı mevcut .

Benim geçmişte böyle bir işin altına girme düşüncem vardı ancak gerçekten ciddi vakit alan ve kalabalık bir ekibe ihtiyaç duyan bir konu . Yatırım maliyetide da ayrı mesele . İleride birileri bu işe soyunursa kendi çapımda edindiğim birikimi de paylaşırım :)
Her hafta birimiz yorulacak öyle görünüyor Serdar.:)

Forumda maçları değerlendirirken istatistikten yoksun yorumlar yapıyoruz.Maçın genel istatistiklerine ulaşabiliyoruz fakat futbolcu bazındaki verilerden mahrum kalıyoruz.Bu da doğru değerlendirmeyi yapmamızı engelliyor.Gerçi maçı objektif ve dikkatli gözlerle izleyen futbolseverler kimin nasıl oynadığını anlamakta güçlük çekmiyor.Futbolda herşeyin gol ve asistten ibaret olmadığını çok iyi biliyor.

.....
22.09.2009, 21:52
Matematiksel şeyler nedense daha çok ilgimi çekiyo :) , mesela Selçuk antalya maçında yaklaşık %90 lık bir pas isabetiyle oynamış , bu benim aklımdan zor çıkar. Hem arkadaşlarla tartışırken bu veriyi önlerine sununca daha da gerçekçi olur :)

Serdar A
22.09.2009, 21:57
Matematiksel şeyler nedense daha çok ilgimi çekiyo :) , mesela Selçuk antalya maçında yaklaşık %90 lık bir pas isabetiyle oynamış , bu benim aklımdan zor çıkar. Hem arkadaşlarla tartışırken bu veriyi önlerine sununca daha da gerçekçi olur :)

Hüseyin'de %80 civarı bir isabet oranına sahipti .

Burada en önemli detay , istatistik bilgilerin tekil olarak değil , sınıflandırılarak birbirinden etkilenen sayılabilir aksiyonların mümkün olduğunca tamamının bir arada incelenmesidir .

Bu bilgiler olmayan bir şeyi anlatmıyor . Aksine olan bir şeyi rakamsal olarak kodluyor . Dolayısıyla bu dijitale aktarımda yaşanan detay kaybını minumuma indirmek gerekki , verileri doğru okuyalım .

.....
22.09.2009, 22:01
Hüseyin'de %80 civarı bir isabet oranına sahipti .

Burada en önemli detay , istatistik bilgilerin tekil olarak değil , sınıflandırılarak birbirinden etkilenen sayılabilir aksiyonların mümkün olduğunca tamamının bir arada incelenmesidir .

Bu bilgiler olmayan bir şeyi anlatmıyor . Aksine olan bir şeyi rakamsal olarak kodluyor . Dolayısıyla bu dijitale aktarımda yaşanan detay kaybını minumuma indirmek gerekki , verileri doğru okuyalım .

Çok haklısın abi , Tek bir şey oyuncuyu değerlendirmek için yeterli değil. Olguları tamamiyle ele alarak değerlendirmeliyiz.

Lakin bunu da zor başarıyoruz. inşallah buna bir çözüm üretilir. Bizde oyuncularımızı daha iyi analiz ederiz.

Cemalettin Taşkın
23.09.2009, 14:01
bu orhan ak trabzonlu mu? birde bülent ertuğrul nereli?

maçı kazandık ama hakem yine aleyhimize çok hata yaptı egemenin uzaklaştırmak için vurduğu topa endierkt vuruş verdi haa kaleci tutmasaydı vursaydı iyiydi ama bariz bir pas yoktu ortada.

orhan akın gökhana ve umut buluta yaptıklarını nasıl görmedi anlamak mümkün değil.

ayrıca fanatik yazarı kaan bora denen şahıs antalyalı futbolcunun kırmızı kartı ağır karardı demiş. !!! böyle trabzon yazarları ile başaralı olmamız mümkün değil.

SDinc
23.09.2009, 15:10
ayrıca fanatik yazarı kaan bora denen şahıs antalyalı futbolcunun kırmızı kartı ağır karardı demiş. !!! böyle trabzon yazarları ile başaralı olmamız mümkün değil.

Neden ? Doğruyu söylüyorlar diye mi ?

Can basten
23.09.2009, 15:19

maçı kazandık ama hakem yine aleyhimize çok hata yaptı egemenin uzaklaştırmak için vurduğu topa endierkt vuruş verdi haa kaleci tutmasaydı vursaydı iyiydi ama bariz bir pas yoktu ortada.

orhan akın gökhana ve umut buluta yaptıklarını nasıl görmedi anlamak mümkün değil.

Orhan Ak Trabzonlu. Zamanında, Kocaelispor'da oynarken, Trabzonspor'a son dakikada çalım atarak GS'ye gitmişti kendisi...

Tolunay Abdioğlu
23.09.2009, 15:20

Bence de ağır karardı.Kırmızı kart.

Gökçebey
23.09.2009, 15:23
Egemen'in pozisyonunda benim en çok dikkatimi çeken şey, Egemen yere düşünce bacağını(ne alakaysa) tutup kıvranmaya başladı. Hakeme baktı, kırmızı çıkardığını gördü, bıraktı sızlanmayı. Sen Trabzonspor kaptanısın Egemen. Yakışmaz. Bence yakışmadı da. Bırak onları çirkefsporun çirkefleri yapsın.

LazAnisT
23.09.2009, 15:49
Egemen'in pozisyonunda benim en çok dikkatimi çeken şey, Egemen yere düşünce bacağını(ne alakaysa) tutup kıvranmaya başladı. Hakeme baktı, kırmızı çıkardığını gördü, bıraktı sızlanmayı. Sen Trabzonspor kaptanısın Egemen. Yakışmaz. Bence yakışmadı da. Bırak onları çirkefsporun çirkefleri yapsın.Biraz geriye gidersek Egemenin bu anlamada geçmişi pek parlak değil.Bizde yine nispeten iyi ama dediğin gibi biz hiç istemiyoruz.Kaptansa kaptan gibi davranmalı.

S.DEMİRCİ
23.09.2009, 15:57
Egemen'in pozisyonunda benim en çok dikkatimi çeken şey, Egemen yere düşünce bacağını(ne alakaysa) tutup kıvranmaya başladı. Hakeme baktı, kırmızı çıkardığını gördü, bıraktı sızlanmayı. Sen Trabzonspor kaptanısın Egemen. Yakışmaz. Bence yakışmadı da. Bırak onları çirkefsporun çirkefleri yapsın.
aslında buna benzer şeyler yazacaktım ama sonra vaçgeçtim...
adımız egemen düşmanına çıkacak( egemen sayfasında yazdıklarımızdan sonra)
futbolcu arkadaşın kırmızı kart görmesine neden olması hiç hoş değildi..
ayrıca maçta çok rahattı...
kaptan bant takmayla olunmuyor ne yazıkkı..

Gökçebey
23.09.2009, 16:03
aslında buna benzer şeyler yazacaktım ama sonra vaçgeçtim...
adımız egemen düşmanına çıkacak( egemen sayfasında yazdıklarımızdan sonra)
futbolcu arkadaşın kırmızı kart görmesine neden olması hiç hoş değildi..
ayrıca maçta çok rahattı...
kaptan bant takmayla olunmuyor ne yazıkkı..

Şunun vurgusunu yapalım izninizle. Ben pozisyonun kırmızı kartlık olup olmadığını sorgulamıyorum. Evet sert bir müdahale var. Gerçi havada neredeyse parande attıracak kadar sert miydi bilemiyoruz. Bu hakemin takdiri ve bu konuyla uzak. Fakat kaptanın yere düştükten sonraki tavrı hoş değildi. Bu konudaki rahatsızlığı dikkate alacağını ümit ediyorum.

Külünkoğlu
23.09.2009, 16:15

Hüseyin Cimşir takımda olsaydı istatistik kısmının büyük bölümünü halletmiştim. ççç

oflubektas
23.09.2009, 16:20
Co lman ile ilgili iki sıkıntım var. Öncelikle kaybettiği toplar...Futbolda bazen basit oynamak lazım...Colman ın kaybettiği öyle toplar oluyor ki imkansızı deneme sevası yüzünden çoğu...İmkansızı istemiyoruz ondan...

Ne yapalım Erdal abi, adam Arjantinli. "Gerçekçi ol, imkansızı iste" diyen adamın memleketinden :)

mkmsas
23.09.2009, 18:12
Colman'ın top kayıpları çok büyütülüyor..

En azından aynı tip oyuncu olduğu belirtilen Selçuk bu konuda bu kadar eleştirilmezken, Colman'ın ağızlara sakız yapılmasını yadırgıyorum..

Geçen sezon Colman 526 top kaybederken, Selçuk 507 top kaybetmiş.. maç başına 0,55 fazla top kaybı demektir bu..

Colman sezon boyu ikili mücadelelerde 68 top çalmış, Selçuk 55..

Colman sezon boyunca 387 top kazanmış, Selçuk 376..

İkili mücadeleler ve top kaybı konusunda bu kadar eleştirilen Colman'ın, Selçuk'tan çok da eksiği yok yani..

Koştukları mesafe konusunda ise elimde veri olan tek maç geçen sene 0-0 biten BJK maçı..

O maçta Colman 10333 metre koşarken, Selçuk yaklaşık 8000 metre koşmuş..

Keşke maç maç bu istatistikleri değerlendirme imkanımız olsa..

Mehmet SELEN
23.09.2009, 20:06
Ne yapalım Erdal abi, adam Arjantinli. "Gerçekçi ol, imkansızı iste" diyen adamın memleketinden :)

Harikasın renktaş.

SDinc
23.09.2009, 23:22
Colman'ın top kayıpları çok büyütülüyor..

En azından aynı tip oyuncu olduğu belirtilen Selçuk bu konuda bu kadar eleştirilmezken, Colman'ın ağızlara sakız yapılmasını yadırgıyorum..

Geçen sezon Colman 526 top kaybederken, Selçuk 507 top kaybetmiş.. maç başına 0,55 fazla top kaybı demektir bu..

Colman sezon boyu ikili mücadelelerde 68 top çalmış, Selçuk 55..

Colman sezon boyunca 387 top kazanmış, Selçuk 376..

İkili mücadeleler ve top kaybı konusunda bu kadar eleştirilen Colman'ın, Selçuk'tan çok da eksiği yok yani..

Koştukları mesafe konusunda ise elimde veri olan tek maç geçen sene 0-0 biten BJK maçı..

O maçta Colman 10333 metre koşarken, Selçuk yaklaşık 8000 metre koşmuş..

Keşke maç maç bu istatistikleri değerlendirme imkanımız olsa..

Zaten şu durumda Colman ile Selçuk'u kıyaslamak saçmalığın daniskası olur aynı bu araba bu lahmacundan daha güzel gibi. Çünkü birisi ofansif oynuyor diğeri defansif. Colman şu pozisyonda ofansif oynayıp daha fazla top kaybedip Selçuğunda defansif oynayıp daha fazla isabetli pas atması kadar doğal bir şey yoktur. Çünkü bunlar aynı bölgede oynamıyor şu durumda.
Bir zahmet bu istatistikleri yazan kişiler Kaka , Ronaldo , Messi'ninde maç boyu istatistiklerinide yazsında onlarında her attığı pas tam yerini bulup , hatasız oynadıklarını (!) görsün.

Cafer Bulur
23.09.2009, 23:26
Evet,bu konuyu egemen in dikkate almasini umuyorum.

Su anda fair-play liginde lider olan bir takimin kaptani rakibine kirmizi kart verdirmeye calismamaliydi.

futbalski60
23.09.2009, 23:40
Fair Play liginde keşke 1. olmasak, ortasahamız nazik oyunculardan kurulu olduğu için bu ligde lideriz zaten ligin başından beri ortasahamızın adam akıllı bir faul yaptığına şahit olmadım sadece rakip oyunculara eşlik ediyorlar.

.....
24.09.2009, 01:10
Fair Play liginde keşke 1. olmasak, ortasahamız nazik oyunculardan kurulu olduğu için bu ligde lideriz zaten ligin başından beri ortasahamızın adam akıllı bir faul yaptığına şahit olmadım sadece rakip oyunculara eşlik ediyorlar.

Bu ne kadar centilmen ve kurallara uyan bir takım olduğumuzu belli ediyor :)

Tabi bu karın doyurmuyor o ayrı mevzu :) :)

Özkan
24.09.2009, 01:19
Bu ne kadar centilmen ve kurallara uyan bir takım olduğumuzu belli ediyor :)

Tabi bu karın doyurmuyor o ayrı mevzu :) :)Bu karın doyuruyor. Lig sonunda da birinci olursak para ödülü var. :D

.....
24.09.2009, 02:00
Bu karın doyuruyor. Lig sonunda da birinci olursak para ödülü var. :D

O para kime yeter :) , Bir Fatih Tekke bonservisi yapıyorsa Amenna :)

Cemalettin Taşkın
24.09.2009, 11:39
pardon yanlış bir yere yazdım galiba ben hangi forumdayım acaba?

antalyalı futbolcunun egemene yaptığı hareket kırmızı kart değil yani. egemen kendini biraz artistlik attı diye antalyalı futbolcuya kırmızı çıkması yanlıştı demek !!!

o zaman ben birşey yazmıyayım buraya artık.

Murat GENEL
24.09.2009, 13:50
O para kime yeter :) , Bir Fatih Tekke bonservisi yapıyorsa Amenna :)

geçen sezon Gençlerbirliği fair play ligine son hafta lider girdi fakat Koray Avcı son haftada gördüğü k.k yüzünden G.Antep Gençlerbirliği geçerek para ödülünü alınca İlhan Cavcav Koray'ı resmen klüpten kovdu..Yanlış hatırlamıyorsam 2 Milyon Lira para veriyorlar..

danger00
24.09.2009, 14:20
geçen sezon Gençlerbirliği fair play ligine son hafta lider girdi fakat Koray Avcı son haftada gördüğü k.k yüzünden G.Antep Gençlerbirliği geçerek para ödülünü alınca İlhan Cavcav Koray'ı resmen klüpten kovdu..Yanlış hatırlamıyorsam 2 Milyon Lira para veriyorlar..

öyle bir para söz konusu değil.
birinci olan antep 500.000 dolar aldı.

Külünkoğlu
24.09.2009, 14:22
pardon yanlış bir yere yazdım galiba ben hangi forumdayım acaba?

antalyalı futbolcunun egemene yaptığı hareket kırmızı kart değil yani. egemen kendini biraz artistlik attı diye antalyalı futbolcuya kırmızı çıkması yanlıştı demek !!!

o zaman ben birşey yazmıyayım buraya artık.
Böyle yanlış anlayıp yazacaksan yazma tabi. :)
Egemen'in hangi hareketini abartılı bulduklarını arkadaşlar söylüyorlar.
Bence Antalya'daki maçtan beri husumetleri vardı. Topla alakası olmayan bir tırpan hareketi sözkonusu ve hareket kırmızı kart. Amma Egemen'in kart çıkmadan ve çıktıktan sonra yaptığı hareketler sevdiğimiz Kaptanımıza yakışmıyor diyoruz.

LazAnisT
24.09.2009, 14:37
öyle bir para söz konusu değil.
birinci olan antep 500.000 dolar aldı.Ödül bu sezon yükseltildi.

BU arada Trabzonspor kurulmadan önce İdmanocağı ve İdmangücünde oynayan futbolcuların Tiyatro eğitimi alma zorunluluğu vardı.Tiyatroda yeteneğiniz varsa onu tiyatro salonlarında gösterin sahada tiyatroya gerek yok hesabı:)

Bence şimdide öyle yapmak lazım.Rol yapmak isteyenleri sahneye göndermek lazım:)Futbol sahası rol yapma yeri değil.