PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Siirt ve Hakkari'de Çatışma (8 Şehit)

Mesut
08.09.2009, 19:41
SİİRT ERUH'TA ÇATIŞMA7 ASKER ŞEHİT OLDU

http://www.haberturk.com/2009/09/08/kuturesim/siirteruhkuc.jpg
Siirt'in Eruh ilçesinde güvenlik güçleri ile terör örgütü PKK mensupları arasında çıkan çatışmada ilk belirlemelere göre 5 asker şehit oldu, 3 asker yaralandı. Hakkari'nin Çukurca ilçesinde meydana gelen çatışmada ise 1 asker şehit oldu.

Eruh'taki çatışmada, ilk belirlemelere göre, teröristlerin açtığı ilk ateş sonucu 5 asker şehit olurken, 3 asker de yaralandı. Yaralı askerler helikopterle Şırnak Asker Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alındı.

Operasyonların sürdüğü bölgeye takviye kuvvetleri gönderildi.
08.09.2009 18:20

Mesut
08.09.2009, 19:56
7 diyo bazı yerde 6 resmı açıklamayı genelkurmay yapar tüm şehitlere allahtan rahmet diilyorum şehit ailelerine başsağlıgı ve allahdan sabır diliyorum
itlere diyecek laf bulamıyorum allah belalarını versin

Sefa Murat Dokuz
08.09.2009, 20:05
Forumun özellikleri nedeniyle konuşamıyorum. Ama herkes beni anlıyordur. Şehit Haberleri susmalı.
Diyecek çok şey var ama yeri değil.

Emre ÖZTÜRK
08.09.2009, 20:07
Allah ım bu mübarek günlerde şehit olan bu vatan evlatlarına ve tüm şehitlerimize cennetinin en güzel yerini nasip eder inşallah

Misina
08.09.2009, 20:07
Gene kudurdu köpekler.Kış uykusuna yatmadan önce akıllarınca biz varız mesajı veriyorlar

Şehitlerimize Allahtan Rahmet Kederli Ailelerine sabır diliyorum.Allah sonumuzu hayır etsin.

Uğur GEMİCİOĞLU
08.09.2009, 20:15
offf offf :S Sİyaset karıştırmayın diyorsunuz karıştırmıyoruz.Çok konuşulacak şey var oysa.

Gökhan KAN
08.09.2009, 20:17
Buda bilmem ne açılımını baltalamak isteyenler heralde..

Koray
08.09.2009, 20:19
Yahu madem mesajlarımız silinecek böyle başlıklarda açılmasın o zaman, bu başlık sadece ''şehitlerimizin ruhu şad olsun '' diye yazılacak bi başlık değil...

Fatih
08.09.2009, 20:20
Siyasi mesajlara izin verilmeyecektir.Bmn siyasi forum değildir bu böyle biline.

ilhan
08.09.2009, 20:21
Klavyeyi kırıcam..........................

Her gün birinizi bir gün hepinizi lan!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Allah belanızı versin. Yatacak yeriniz yok!

Şehitlerimize ağlıyorum, başka bir şey değil.
:( :( :(

AdemS
08.09.2009, 20:24
Rabbim bunun hesabını soracaktır mutlaka..

Edit...................................

Misina
08.09.2009, 20:28
Kimse kusura bakmasın artık zaman Şehitler ölmez Vatan bölünmez deme zamanı değil.Bıçak kemiğe dayandı.Yeter artık yeter...

oguzhann
08.09.2009, 20:28
Allah belanızı versin,başka bir şey diyemiyorum.başbakan,analar yine ağlıyor!şehitlerimizin ruhu şad olsun,merak etmesinler onlar şehit olur biz geliriz,biz şehid oluruz kardeşlerimiz gelir!

AdemS
08.09.2009, 20:31
Kimse kusura bakmasın artık zaman Şehitler ölmez Vatan bölünmez deme zamanı değil.Bıçak kemiğe dayandı.Yeter artık yeter...

Peki o zaman sildim resmi.. Böyle daha mı iyi oldu..

Merak etmeyin, ben içimdeki duyguları dışarıya vursam neler çıkar neler.. Ama sadece susuyorum.. Lanet olası terör örgütü işte ne yaparsan ne edersen aynısı.. Eşeğe altın semer vursan, eşek yine eşektir..Kudurmuş bunlar..

Ahmet Başkaya
08.09.2009, 20:38
Adi pezevnkr sizi .....Her gün biriniz bir gün Hepiniz Leş olacaksınız Köpekler....

Misina
08.09.2009, 20:40
Peki o zaman sildim resmi.. Böyle daha mı iyi oldu..

Merak etmeyin, ben içimdeki duyguları dışarıya vursam neler çıkar neler.. Ama sadece susuyorum.. Lanet olası terör örgütü işte ne yaparsan ne edersen aynısı.. Eşeğe altın semer vursan, eşek yine eşektir..Kudurmuş bunlar..

Adem Bey;

Anlatmak istediğim Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez,Vatan için şehit düştü gibi klişe ifadelerle artık kendimizi kandırmayalım.Biz böyle dedikçe bunun ardı gelmeyecek Artık bişeyler yapmak gerekiyor.

Bende şuan içimden geçenleri buraya yazmamak için kendimi zor tutuyorum.

Susmayacağız! Şehitler ölmez vatan bölünmez dedikçe ve her gün şehit haberleri almaya devam ettiğimiz müddetçe birilerinin biyerlerden bize kıs kıs güldüğünü düşünmeye başladım...

AdemS
08.09.2009, 20:44
Adem Bey;

Anlatmak istediğim Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez,Vatan için şehit düştü gibi klişe ifadelerle artık kendimizi kandırmayalım.Biz böyle dedikçe bunun ardı gelmeyecek Artık bişeyler yapmak gerekiyor.

Bende şuan içimden geçenleri buraya yazmamak için kendimi zor tutuyorum.

Susmayacağız! Şehitler ölmez vatan bölünmez dedikçe ve her gün şehit haberleri almaya devam ettiğimiz müddetçe birilerinin biyerlerden bize kıs kıs güldüğünü düşünmeye başladım...

Ne demek istediginizi anlıyorum..

Ama artık benim içimde bu sorunun çözüleceğine pek inancım kalmadı.. Kim nasıl çözecek ki bunu.. Adamların gözleri dönmüş, kudurmuşlar..

Misina
08.09.2009, 20:54
Ne demek istediginizi anlıyorum..

Ama artık benim içimde bu sorunun çözüleceğine pek inancım kalmadı.. Kim nasıl çözecek ki bunu.. Adamların gözleri dönmüş, kudurmuşlar..

Dağdan inin iş verelim bölgenize yatırım yapalım cezanızı affedelim gibi şeylerin çözüm olacağına asla inanmıyorum.

Belki faşizan bir düşünce olarak görünebilir ancak Nasıl ki Abd Irakta soykırım yapabiliyorsa İsrail Filistini Ezebiliyorsa Çin Türkistanda katliamlara devam edebiliyorsa bizde bu gözü dönmüş köpekleri kılıçtan geçirelim İşte bize çözüm bunların anlayacağı dil budur.

Burak_52
08.09.2009, 20:56
ne denilebilirki artık şu mübarek ramazan gününde söyleyeceğim tek şey Allah belanızı versin
şehitlerimizn yakınlarının ve türk halkının başı sağolsun

AdemS
08.09.2009, 20:59
Dağdan inin iş verelim bölgenize yatırım yapalım cezanızı affedelim gibi şeylerin çözüm olacağına asla inanmıyorum.

Belki faşizan bir düşünce olarak görünebilir ancak Nasıl ki Abd Irakta soykırım yapabiliyorsa İsrail Filistini Ezebiliyorsa Çin Türkistanda katliamlara devam edebiliyorsa bizde bu gözü dönmüş köpekleri kılıçtan geçirelim İşte bize çözüm bunların anlayacağı dil budur.

Ona da muhalefet olurlar hocam merak etmeyin.. Bu ülkede hiçbir zaman birlik beraberlik olmayacağı için bu sorunun çözümü de o derece imkansızdır..

Kazım Uzunboy
08.09.2009, 21:02
Yeter artık yeter!

Sonu gelsin artık bu haberlerin!

pReN@_61
08.09.2009, 21:03
Allah rahmet eylesin.

Şerefsizler yine başladı

İHSAN
08.09.2009, 21:03
Allah şehitlerin yakınlarına sabır versin.

Arkadaşlar bildiğim bir şey var, o da; bizim ettiğimiz küfürlerin hiçbir faydasının olmadığı gerçeği. Onlara ne söyleseniz layıklar, ama işin çözümü bu değil; bu işin kökünü kurutmak lazım. Yoksa her şehit haberiyle bir başlık açar, her zamanki küfürlerimizi eder dururruz.

Sinem Yılmaz61
08.09.2009, 21:09
Hayir ya olamaz, benim bi Tanidim da gitti oraya Askerlik yapmaya, insallah birsey olmamistir onaaa...
Allah bütün Askerlerimizi koru yarabbim, amin...Yeter cekti bu vicdansizlardan, nedir bu...Allah rahmet eylesin Sehitlerimiz, gercekten cok üzüldüm...

esra61
08.09.2009, 21:22
allah rahmet eylesin

Berk
08.09.2009, 21:23
7 askerimizi şehit vermişiz.Ve bunun üstüne açıklama yapılıyor.Evet, aşağıdaki açıklama gerçektir.

"Askere sıkılan kurşun süreci engelleyemeyecek"

esirgolge
08.09.2009, 21:49
Bu haberleri okudukça insanın içi acıyor.pkk artık meclise kadar uzandı,kendi düşüncelerini bas bas bagırıyorlar ,parti mitingleri pkknın gövde gösterisine dönüşmüş durumda ,bu kadar cesareti nerden ve nasıl alıyorlar bu konuda çok söylenecek söz var ama yeri değil,

ordu artık profosyonel askerliğe geçmeli çünkü dünyada bizim kadar bu tür çatışmalarda şehit veren bir ülke yok amerika ordusu ortalama 1000 teröriste 1 asker verirken bizim askerimiz az eğitimli olduğu için 10 terörist öldürürken en az 7 şehit veriyoruz bu rakam çok büyük istihbaratımızda zayıf bunun olmasıda normal 20 yaşına kadar eline silah almamış gençlere 2 ay eğitimden sonra bu bölgelere sürüyoruz ve hayatı dağlarda geçmiş bu şerefsizlere yem yapıyoruz :(
Şehitlerimize Tekrar Allah Rahmet eylesin

izzet
08.09.2009, 21:52
Fazla acilmayalim, bogulabiliriz...

Allah rahmet eylesin ne diyelim...

Erdem Keser
08.09.2009, 21:53
Buna inanmıyorum.Ne yani Kürt diye öldürelim mi , yok mu sayalım bu insanları.Yaşama hakkını ellerinden mi alalım.Biz böyle ırk , kök ayrımı yaptığımız sürece bu savaş bitmeyecek , nice aileler evlat acısını yaşamaya devam edecekler.
Şehitlerimize Allahtan rahmet diliyorum.Bu kavga son bulsun artık...

Hüseyin İlkin
08.09.2009, 21:57
Şehitlerimize Allah'tan rahmet, ailelerine başsağlığı diliyorum. Allah sabır versin.

AdemS
08.09.2009, 21:58
Gözümden kaçmış şimdi gördüm.. Böyle bir saçmalığın olması imkansız.. Ben de Kürt kökenliyim, ama Elhamdülillah Müslümanım ve Türk'üm..
Bu ülkede artık şunu herkes bilmeli.. Kürtlük ve PKK'lık farklı şeylerdir.. Her Kürdü PKK'lı olarak niteleyeni Allah'a havale ediyorum..

Ahmet Başkaya
08.09.2009, 22:03
Gözümden kaçmış şimdi gördüm.. Böyle bir saçmalığın olması imkansız.. Ben de Kürt kökenliyim, ama Elhamdülillah Müslümanım ve Türk'üm..
Bu ülkede artık şunu herkes bilmeli.. Kürtlük ve PKK'lık farklı şeylerdir.. Her Kürdü PKK'lı olarak niteleyeni Allah'a havale ediyorum..
:alkış::alkış::alkış:

....Dikkat edelim...Bize yapılmasını istemediğimiz şeyi yapmayalım demeyelim...

Muhammed
08.09.2009, 22:08
Colakoglunun mesajının silinmesini talep ediyorum.

Şu mübarek Ramazan ayında 6 askerimizi şehit edenlerinde ALLAH belasını versin. Yeter artık yeter...

Remzi
08.09.2009, 22:09
Biz taviz vermeye devam edelim onlarda öldürmeye. Allah gün yüzü göstermesin o soysuzlara.

Şehitlerimize Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyorum.

İHSAN
08.09.2009, 22:11

Adem bey, iş, burada bu yazıyı kimin yazdığında değil. Yazıyı kim yazmış ise kürt vatandaşlaımızla ilgili iyi niyetli olmayan biri yazmış.Dolayısıyla, yanlışı kim yaparsa yapsın, yanlış her zaman yanlıştır.

Üzerinize almaktan ziyade gülüp geçmenizi öneriyorum. Çünkü, bu yazıya gülünür ancak.

Mesut
08.09.2009, 22:13
ŞEHİT SAYISI 7'YE YÜKSELDİ ERUH'TA ÇATIŞMA

08.09.2009 20:40
http://www.haberturk.com/2009/09/08/kuturesim/siirteruhkuc.jpgSiirt'in Eruh ilçesinde meydana gelen çatışma yaralanan 1 astsubay daha şehit oldu. Böylece Eruh'ta şehit olan asker sayısı 6'ya yükselirken bugün şehit olan asker sayısı 7'ye yükseldi.
kaynak:habertürk
lanet olsun :(

Erdem Keser
08.09.2009, 22:14
Çok şükür ki , Adem bey gibi , İhsan bey gibi bilinçli insanlarımız var bu memlekette.Teşekkürler hepinize.İlgili yazıyı kaldırıyorum...Bu ülkede barışı isteyen , birlik beraberliği arzulayan milyonlarca Kürt vatandaşı var.Tıpkı bu forumda yer alan birçok Diyarbakırlı , Malatya'lı , Mardinli kardeşlerimizin varolduğu gibi.Umarım bu bilinç devam eder ve Türk ile Kürt'ü düşman etmeye çalışanlar emellerine ulaşamazlar.

AdemS
08.09.2009, 22:31
Adem bey, iş, burada bu yazıyı kimin yazdığında değil. Yazıyı kim yazmış ise kürt vatandaşlaımızla ilgili iyi niyetli olmayan biri yazmış.Dolayısıyla, yanlışı kim yaparsa yapsın, yanlış her zaman yanlıştır.

Üzerinize almaktan ziyade gülüp geçmenizi öneriyorum. Çünkü, bu yazıya gülünür ancak.

Biliyorum İhsan Bey, o yüzden dedim ya böyle bir saçmalık olamaz.. O şiir tamamen zekası geri olan bir kişi tarafından yazılmış..

Çok şükür ki , Adem bey gibi , İhsan bey gibi bilinçli insanlarımız var bu memlekette.Teşekkürler hepinize.İlgili yazıyı kaldırıyorum...Bu ülkede barışı isteyen , birlik beraberliği arzulayan milyonlarca Kürt vatandaşı var.Tıpkı bu forumda yer alan birçok Diyarbakırlı , Malatya'lı , Mardinli kardeşlerimizin varolduğu gibi.Umarım bu bilinç devam eder ve Türk ile Kürt'ü düşman etmeye çalışanlar emellerine ulaşamazlar.

Allah razı olsun chovy hocam, ilginize ben teşekkür ederim..

Türk'ü, Lazı, Kürdü, Çerkezi.. Hepsinin tek isteği var.. O da Türk Bayrağı altında bağımsız bir şekilde barış içinde yaşamak..

.....
08.09.2009, 22:34
ya ne yazacağımı bilmiyorum Allah bunların belasını versin. Yeter artık ne kadar daha canlarımızın ölmesine göz yumacaz ?

Tuğba ÖZTÜRK
08.09.2009, 23:12
yine başladık. çok fazla duymaya başladık :( bela okumak iyi değil derler ama insan tutamıyor kendisini :( her gün birileri bu vatan için canından oluyor. Hiç bir zaman bitmeyecek bunların sonu... O hainleri allaha havale ediyoruz... türk-islam tarihi ve türkiye ayakta durmaya devam edicek!!!

Ömer Kaya
08.09.2009, 23:58
Bu tür provakasyonların halkımızı galeyana getirmeye ve hükümetin terörü bitirme calısmalarını baltalamaya yönelik oldugunu unutmayalım.Şehitlerimize allahtan rahmet ailesine sabır ve metanet temenni ediyorum:(

iskenderunlu
09.09.2009, 00:01
Siirt'in Eruh ilçesinde meydana gelen çatışma yaralanan 1 astsubay daha şehit oldu. Böylece Eruh'ta şehit olan asker sayısı 6'ya yükselirken bugün şehit olan asker sayısı 7'ye yükseldi.

Ayrıca Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Siirt'in Eruh ilçesi ve Hakkari'nin Çukurca ilçesinde 6 askerin şehit olmasıyla ilgili olarak, "Askerlerimize sıkılan bu kurşunlar, birlik ve beraberliğimize yönelik bu süreci engelleyemeyecektir" dedi.

Barış Mayda
09.09.2009, 00:04
Şehitlerimize Allah'tan rahmet, ailelerine başsağlığı diliyorum

Kadir
09.09.2009, 00:12
Bu tür provakasyonların halkımızı galeyana getirmeye ve hükümetin terörü bitirme calısmalarını baltalamaya yönelik oldugunu unutmayalım.Şehitlerimize allahtan rahmet ailesine sabır ve metanet temenni ediyorum:(

Kürt açılımını baltalamaya yönelikmiş..

pkk nın her zaman ki hali bu yahu? İllaki böyle özel anlamlar peşinde koşacağız.

Adem Erdoğan
09.09.2009, 00:16
Kahpeliğe ve kalleşliğe dağ bile dayanmaz..Ruhları şad olsun..

Ömer Kaya
09.09.2009, 00:17
Kürt açılımını baltalamaya yönelikmiş..

pkk nın her zaman ki hali bu yahu? İllaki böyle özel anlamlar peşinde koşacağız.

Neden Hep Tartışma Ortamı Arıyorsunuz:cool:

28TS61
09.09.2009, 00:18
gecen atv deki siyaset meydanini izleyenler görmüstür propaganda yaptiklarini. serefsizler resmen

Kadir
09.09.2009, 00:20
Neden Hep Tartışma Ortamı Arıyorsunuz:cool:

Şahsi bir mesele olarak algılama. Benim görüşümde bu yönde yani.

Ömer Kaya
09.09.2009, 00:21
Şahsi bir mesele olarak algılama. Benim görüşümde bu yönde yani.

Saygı Duyarım:alkış:

Özkan
09.09.2009, 00:27
Taviz tavizi doğuruyor. Her isteyene istediğini verirseniz daha çok kan akar.

Türk milleti sağ olsun.

OYılmaz
09.09.2009, 00:33
Silahla çözüm olmuyor arkadaşlar yeter artık her ne yapılacaksa vatanın bölünmezliğine zarar gelmeden yapılmalı dilse dil eğitimse eğitim kardeşlik istiyorum herkesin rahat ve huzurlu içinde kol kola kardeşçe yaşadığı bir ülke şehitlerimizin ruhu şad olsun

Kadir
09.09.2009, 00:37
Silahla çözüm olmuyor arkadaşlar yeter artık her ne yapılacaksa vatanın bölünmezliğine zarar gelmeden yapılmalı dilse dil eğitimse eğitim kardeşlik istiyorum herkesin rahat ve huzurlu içinde kol kola kardeşçe yaşadığı bir ülke şehitlerimizin ruhu şad olsun

O dediğin tavizlerin sonu kardeşlik mi kalleşlik mi olacak sence?

Remzi
09.09.2009, 00:43

Neyin çözümü bu? Bu ülkede onlara ırkçılık mı yapılıyor? İşe mi alınmıyorlar* seçme ve seçilme hakları mı yok? Meclise de giremiyorlar mı? Neyin çözümü bu? Tamamen dış destekli hükümetin uydurması bir açılım ve çözüm saçmalığı. Neyin çözümüyse artık..

Muhammed
09.09.2009, 00:47
Neyin çözümü bu? Bu ülkede onlara ırkçılık mı yapılıyor? İşe mi alınmıyorlar* seçme ve seçilme hakları mı yok? Meclise de giremiyorlar mı? Neyin çözümü bu? Tamamen dış destekli hükümetin uydurması bir açılım ve çözüm saçmalığı. Neyin çözümüyse artık..

Ek olarak Batıda nasıl ayrımcılık oluyorsa doğudada Türk'lere karşı ayrımcılık oluyor. Güneydoğuda batı kökenli birisinin iş kurup yaşaması vs zor.

OYılmaz
09.09.2009, 00:47
Siyaset yapmak istemiyorum başımızdakileride ya da başka birinide desteklemiyorum sadece Liberal düşüncede bir insanım ben 10 yıl Güneydoğuda yaşadım adam Türkçe konuşamıyorsa iş yoksa tek çaresi dağa çıkmaksa 25 yıldır yanlış yasakçı politikaların sonucu değilmidir ? Vatanım için canımıda veririm

Adem Erdoğan
09.09.2009, 00:49
Pkk ne zaman ve nasıl doğdu..Sorunun kökenine inmek lazım..Tamamen otorite boşluğundan..

OYılmaz
09.09.2009, 00:52
Vatansız damgasıda vurmayın kestirip atmanın en iyi yolu yaşananları ben biliyorum Diyarbakır'da final dershanesinde patlayan bombadan dolayı fen lisesinde okuyan arkadaşımın vefat ettiğini bir arkadaşımın kör olduğunu diğer arkadaşımında kulağının sağır olduğunuda bilirim onlar aklıma geldikçe ellerim titreyerek yazıyorum önümde Türk bayrağının yakıldığınıda bilirim lütfen konuşun haykırın Türk gençliği konuşmadığı için bu durumda kestirip atmayın yasakları kaldırın konuşarak çözüm

ceserdar
09.09.2009, 00:54
Siyaset yapmak istemiyorum başımızdakileride ya da başka birinide desteklemiyorum sadece Liberal düşüncede bir insanım ben 10 yıl Güneydoğuda yaşadım adam Türkçe konuşamıyorsa iş yoksa tek çaresi dağa çıkmaksa 25 yıldır yanlış yasakçı politikaların sonucu değilmidir ? Vatanım için canımıda veririm

19 yaşındasın. Hayatında kaç defa sandık başına gittin de Liberal Düşünce'den bahsediyorsun? Medeniyet görmüş, görmemişse de gördüğü zaman uyum sağlayan, insanları "Biz Diyarbakırlıyız ha." diye korkutmayan hangi insan dışlanmıştır? Çerkes diyorlar, Laz diyorlar. Çerkesler bu ülkede dil, kültür vs konusunda belki en fazla Devlet tarafında baskıya mağruz kalmış topluluktur. Ama o insanlar gelip de diğer insanların var olan düzenleri biz sürüler halinde gezeriz diye korkutup bozmadılar.

tamuğ yamtar
09.09.2009, 00:56
Buna inanmıyorum.Ne yani Kürt diye öldürelim mi , yok mu sayalım bu insanları.Yaşama hakkını ellerinden mi alalım.Biz böyle ırk , kök ayrımı yaptığımız sürece bu savaş bitmeyecek , nice aileler evlat acısını yaşamaya devam edecekler.
Şehitlerimize Allahtan rahmet diliyorum.Bu kavga son bulsun artık...

Çok klasik bir açıklama.

Sizin ekonomiyle ilgili bir başlıkta yazdığınız küreselleşme ifadelerinizden dolayı notunuzu vermiştim.

O da çok klasikti.

Etki altında kalmaya müsait bir insansınız anlaşılan.

Liberal ekonominin klişeleşmiş sözleriyle mesaj vermeye çalışmanız çok güldürmüştü beni.

Liberal bir ekonomistin konferansını dinlemenizi size tavsiye ederim.

Son cümlesi şu olacaktır: "Uzun dönem de herşey çok güzel olacak"

"Derin analiz" yaptığınız ekonomi alanında uzun dönem-kısa dönem ayrımını yapacak yetidesinizdir herhalde.

Son hatırlatmam da şu olsun: Uzun dönem de herşey çok güzel olacak açıklamasını bütün liberal ekonomistler yaparlar.

Kast sistemini iyi araştırın. Bağlantıyı kurun.

Bu kavga son bulsun cümleniz de enteresan.

Bu hainler son bulsun deseniz daha güzel olurdu.

Hem "kavga" son bulsun, hem şehitlerimize rahmet dilemek.

Ne büyük çelişki.

Analizden, cümlelerin ne anlama geldiğini anlamadan yazılan ezberlenmiş, ezberletilmiş sözler.

Bu psikolojik baskılara, faşist damgası vurulmasına, aaaa sen çözüm olmasın mı istiyorsun cümlesine, sen şehitler üzerinden siyaset yapıyorsun gibi ahlaki olmayan cümleler beni etkilemez.

Ben kendi cümlelerimi kuruyorum çünkü.

Şehide sahip çıkmanın yukarıda ki cümlelerle tarif edildiği garip bir ülke.

Devran döner.

O zaman da sizleri buralarda görmek isteriz.

Biz hep buradayız çünkü.

U.Sadıkoğlu
09.09.2009, 00:58
Açılıma maruz kaldık sanırım..

Celâl Emre Samancı
09.09.2009, 00:59
silahla olmuyormu? o bölgenin bu denli teşkilatlanmasının sebebi anlaşılamaz bir şekilde askerimizin elini kolunu bağlamalarından geliyor.. pkk sadece figürandır.. tıpkı daha önceden şeyh said'in olduğu gibi..

bugün kürt, yarın ermeni, sonraki gün yunan açılımı yaparlar.. biz yine vatan sağ olsun deriz..

ilkokulda her sınıfın duvarında asılan, bir kağıt parçası değildi.. 82 sene önce bir mubarek insan nasıl bilmiş olacakları..

GENÇLİĞE HİTABE
Ey Türk gençliği ! Birinci vazifen, Türk istiklâlini, Türk Cumhuriyeti'ni, ilelebet muhafaza ve müdafaa etmektir.
Mevcudiyetinin ve istikbalinin yegâne temeli budur. Bu temel, senin en kıymetli hazinendir. İstikbalde dahi, seni bu hazineden mahrum etmek isteyecek dahilî ve harici bedhahların olacaktır. Bir gün, istiklâl ve Cumhuriyet'i müdafaa mecburiyetine düşersen, vazifeye atılmak için, içinde bulunacağın vaziyetin imkân ve şerâitini düşünmeyeceksin! Bu imkân ve şerâit, çok namüsait bir mahiyette tezahür edebilir. İstiklâl ve Cumhuriyetine kastedecek düşmanlar, bütün dünyada emsali görülmemiş bir galibiyetin mümessili olabilirler. Cebren ve hile ile aziz vatanın bütün kaleleri zaptedilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir. Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler. Hattâ bu iktidar sahipleri, şahsî menfaatlerini, müstevlîlerin siyasi emelleriyle tevhid edebilirler. Millet, fakr ü zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir.
Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi vazifen, Türk istiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!
Gazi Mustafa Kemâl ATATÜRK
20 Ekim 1927

OYılmaz
09.09.2009, 01:02
Tamam ben konuşmuyorum çünkü konuşamıyorum yaşım 19 mesajlarım rahatsız ediciyse silebilirsiniz hatta lütfen silin

Adem Erdoğan
09.09.2009, 01:03
Arkadaşlar bir zahmet çözüm önerilerinizi alalım.

Bu kan nasıl durur?

Muhammed
09.09.2009, 01:04
silahla olmuyormu? o bölgenin bu denli teşkilatlanmasının sebebi anlaşılamaz bir şekilde askerimizin elini kolunu bağlamalarından geliyor.. pkk sadece figürandır.. tıpkı daha önceden şeyh said'in olduğu gibi..

bugün kürt, yarın ermeni, sonraki gün yunan açılımı yaparlar.. biz yine vatan sağ olsun deriz..

ilkokulda her sınıfın duvarında asılan bir kağıt parçası değildi.. 82 sene önce bir mubarek insan nasıl bilmiş olacakları..

GENÇLİĞE HİTABE
Ey Türk gençliği ! Birinci vazifen, Türk istiklâlini, Türk Cumhuriyeti'ni, ilelebet muhafaza ve müdafaa etmektir.
Mevcudiyetinin ve istikbalinin yegâne temeli budur. Bu temel, senin en kıymetli hazinendir. İstikbalde dahi, seni bu hazineden mahrum etmek isteyecek dahilî ve harici bedhahların olacaktır. Bir gün, istiklâl ve Cumhuriyet'i müdafaa mecburiyetine düşersen, vazifeye atılmak için, içinde bulunacağın vaziyetin imkân ve şerâitini düşünmeyeceksin! Bu imkân ve şerâit, çok namüsait bir mahiyette tezahür edebilir. İstiklâl ve Cumhuriyetine kastedecek düşmanlar, bütün dünyada emsali görülmemiş bir galibiyetin mümessili olabilirler. Cebren ve hile ile aziz vatanın bütün kaleleri zaptedilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir. Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler. Hattâ bu iktidar sahipleri, şahsî menfaatlerini, müstevlîlerin siyasi emelleriyle tevhid edebilirler. Millet, fakr ü zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir.
Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi vazifen, Türk istiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!
Gazi Mustafa Kemâl ATATÜRK
20 Ekim 1927

Kaç kez doğuda yaşadın? Pkk şeyh said figüranmış. Bilip bilmeden yazıp burdaki insanlarıda yönlendirmeyelim.

Adem Erdoğan
09.09.2009, 01:05
Tamam ben konuşmuyorum çünkü konuşamıyorum yaşım 19 mesajlarım rahatsız ediciyse silebilirsiniz hatta lütfen silin

Herhangi bir rahatsızlık duymuyorum mesajlarından, hayatında onlarca kez oy kullanmış kişilerden daha mantıklı yazıyorsun, ayrıca 80 olaylarında 17 yaşındaki gençler siyaset uğruna asılmayı göze almışlar ve idam edilmişlerdir..

Özkan
09.09.2009, 01:06
Birçok Laz köyünde elektrik, su, yol, okul, sağlık ocağı yoktur. Lazlar'ın çok önemli bir kısmı köylerinde karınlarını doyuramadıkları için göç etmek zorunda kalmıştır. Onların da kendi etnik dilleri vardır ve bu dil de resmî dil statüsünde değildir. Bütün bunlara rağmen bırakın etnik istekleri, hizmet isteklerini bile duymadım. "Devlet bize bakmıyor" demek yerine kendi yolunu kendisi yapan, suyunu kendisi getiren bu insânların varlığı kimi ayrılıkçı Kürtlerin taleplerini saçma ve geçersiz kılmaya yeter de artar bile.

Baader Meinhof, ira, eta, Tamil Eelam kurtuluş kaplanları, Türkiye hizbullahı, ibda-c gibi terör örgütleri nasıl çökertildiyse pkk da öyle çökertilmelidir. Bu iş fazla uzadı ve bu uzamanın tek nedeni örgütün kökünü kurutacak kararlı adımların atılmamasıdır. Sıkıntı ekonomik olsa Karadeniz, İç Anadolu gibi yerlerde de terör örgütleri türerdi ama buralarda doğru dürüst âdî suç bile işlenmez. Terörist örgüte en ufak sempati duyanların bile tasfiye edilmesi gerekir.

Dil konusunda şunu söylemeden geçemeyeceğim: İspanya anayasası, her İspanya vatandaşının -ki metinde İspanyol olarak geçer- İspanyolca bilmek zorunda olduğunu belirtmiştir. Slovakya'da Slovakça dışında bir dille konuşmak yasaklandı. Demek ki AB normları ayağına iki dilli olmak, iki etnik kökene dayanan bir federasyona gitmek vs. savunulamaz.

tamuğ yamtar
09.09.2009, 01:06

Yazacakların varsa yaz.

Yaşla alakası yok durumun.

Ne düşünüyorsan, ne hissediyorsan yaz.

Muhammed
09.09.2009, 01:07
Her yaz Diyarbakır,Batman,Siirtte kalan birisi olarak çok şey yazarımda bazıları rahatsız olabilir gerek yok.

Gökhan KAN
09.09.2009, 01:08
Şırnakta askerlik yapmış birisi olarak bende silahla bu iş çözülemez diyorum...

Tabi örgütün ne amaca hizmet ettiğini anlamak gerekir..Kürtleri kullanıyorlar sanki..Bazen düşünüyorum bu insanlar niye dağa çıkıyor diye..Hep aynı sonuca varıyorum..Doğunun klasik sorunları..Yıllardır sürgün olarak görüldü halende öyle..Yatırım yok iş yok bişey yok..

Kısaca Batıyla Doğu her açıdan birbirine yaklaşmadıkça bu sorun çözülemez gibi geliyor..

Benim fikrim böyle..

tamuğ yamtar
09.09.2009, 01:09
Her yaz Diyarbakır,Batman,Siirtte kalan birisi olarak çok şey yazarımda bazıları rahatsız olabilir gerek yok.

Ne yazacaksın?

Ne diyeceksin?

Ya yaz, ya da bu mesajını sil bir zahmet.

faik celikoflu
09.09.2009, 01:10
Başımız sağolsun...
Açılımdan dolayı bu zamanlar çok gelir şehit haberi...Allah önce şehit ailelerine sonra da milletiimize sabır versin...

Emre ÖZTÜRK
09.09.2009, 01:11
Kaç kez doğuda yaşadın? Pkk şeyh said figüranmış. Bilip bilmeden yazıp burdaki insanlarıda yönlendirmeyelim.

ya anlamadığım durum ne var bu doğuda yaşamakta Allah aşkına ne yani ne yapıyolar bu adamlara yoktan yere işkencemi yapılıyor yoksa evleri mallarımı yağmalanıyor yoksa ırzlarınamı geçiliyor anlamıyorum anlamıyorum.

Özkan
09.09.2009, 01:11
Şırnakta askerlik yapmış birisi olarak bende silahla bu iş çözülemez diyorum...

Tabi örgütün ne amaca hizmet ettiğini anlamak gerekir..Kürtleri kullanıyorlar sanki..Bazen düşünüyorum bu insanlar niye dağa çıkıyor diye..Hep aynı sonuca varıyorum..Doğunun klasik sorunları..Yıllardır sürgün olarak görüldü halende öyle..Yatırım yok iş yok bişey yok..

Kısaca Batıyla Doğu her açıdan birbirine yaklaşmadıkça bu sorun çözülemez gibi geliyor..

Benim fikrim böyle..Yozgat, Tokat, Amasya, Çankırı, Çorum, Kastamonu da sürgün yerleridir.

Devletin Doğu Karadeniz'e, Orta Anadolu'ya, Muğla'nın ve Toroslar'ın dağ köylerine yaptığı eşsiz yatırımları, buralardaki olağan üstü yaşam koşulları gibi konularda bizleri aydınlatırsanız nankörlükten vaz geçeriz.

Muhammed
09.09.2009, 01:14
Ne yazacaksın?

Ne diyeceksin?

Ya yaz, ya da bu mesajını sil bir zahmet.

Celal Emre abimiz yazmış. Şeyh Said ve Pkk figüranmış. Burdan çıkan anlam ne ? Bütün doğu böyle sanki. Doğudaki insanların %80 i için öncelikli kimlikleri müslümanlıktır. Dinlerine bağlıdır bir çoğu. Emin olun bunların hiçbirisini bile düşünmüyorlar. Bunu düşünen hepimizinde bildiği belirli bir grup ve diğer insanları zorlama yoluyla tehdit yoluyla bu yola sürüklemeye çalışıyorlar. Emin olun ordakilerde bu bahsettiğim kesimden nefret ediyor.

Kadir
09.09.2009, 01:14
Ben Tunceli'de yaşadım babamın mesleği sebebiyle tehditde edildim çocuktuk o zamanlar tehdit edende çocuktu.

Öyle bir kin vardı yani çocuklarda bile..

Özkan
09.09.2009, 01:15
Nasıl ki tecâvüzcüleri libidolarını kontrol etmekte güçlük yaşadıkları için, hırsızları aç oldukları için affetmiyorsak, onlara zerre hoşgörü göstermiyorsak teröristlere de zerre hoşgörü gösterilmemeli, onlara tâviz verilmemelidir.

Celâl Emre Samancı
09.09.2009, 01:15
güzel kardeşim.. ben hiç doğuda yada güneyde yaşamadım.. ben trabzonluyum.. trabzonda doğdum trabzonda büyüdüm.. hayatı trabzonda tanıdım..

eminim sende vatanını en az benim kadar seviyosundur.. en az sende benim kadar canını feda edersin bu vatan için.. ama göz var nizam var.. akıl var mantık var.. doğu dediğimiz yerin kuzeyindeyiz bizde..

onlar fakir, bizde fakiriz..
onların yolu yok, bizimde yolumuz yok..
onların elektriği yok, bizimde elektriğimiz yok..
onlarında okulu yok, bizimde okulumuz yok..
daha çok sayarım böyle..

ama bizim onlardan tek farkımız var.. biz hiçbir zaman hain olmadık..

her şekil vergimizi öderiz yinede hainlik etmeyiz..
kızarız söveriz ama hiçbir zaman satmayız..
zamanı gelir vatan için ölür, ama vatana kurşun sıkmayız..

dış güçler her zaman karışıklık çıkarmışlardır.. ama bunuda görmek var..

ne anlatıyorsun sen?

Ceyhun Öncü
09.09.2009, 01:16
PKK biz Apoyu yakaladigimizda Silahi birakmisdi

Cözüm/Öneri

1. Abdullah Öcalan Idam edilmeli
2. PKK nin yönetimindeki herkesi yakalayip Idam veya Ömür Boyu cezalar verilmeli
3. Bize tepki gösteren Ülkelerle kontagi kesmek
4. PKK ya destek veren Ülkelere ambargo koymak
5. Fransa ve Belcika, bu Ülkeler yüzünden Avrupa Birligi Adayligindan cekilmek

ben Almanyada yasiyorum ve PKK yandaslarinin burda neler yapdigini görüyorum (onlar bizim Ülkücü Kardeslerimizi dövüyorlar bizim Ülkü Ocaklarimiz onlarin Derneklerini basiyor) heryerde PKK nin reklamini yapiyorlar ve nekadar kötü davranildigini söyliyorlar.

Eger Recep Tayyip Erdogan Avrupa Birliginden cekilme, Abdullah Öcalani Idam etme kararini kendi veremiyorsa daha önce yapdigi (Abdullah Gülün Cumhuriyet Baskani secildigi) Secime gitmek

Bize Almanlarin yapmadigi iskence kalmadi ve acik acik söyliyorlar istemiyorsaniz gidin (ailem saten kesin dönüs yapmak icin suan plan yapiyor) aynisini Türkiyede kalmak istemeyenlere yapmak

Muhammed
09.09.2009, 01:17
güzel kardeşim.. ben hiç doğuda yada güneyde yaşamadım.. ben trabzonluyum.. trabzonda doğdum trabzonda büyüdüm.. hayatı trabzonda tanıdım..

eminim sende vatanını en az benim kadar seviyosundur.. en az sende benim kadar canını feda edersin bu vatan için.. ama göz var nizam var.. akıl var mantık var.. doğu dediğimiz yerin kuzeyindeyiz bizde..

daha çok sayarım böyle..

ne anlatıyorsun sen?

Abi emin ol karşılaştırılamayacak derecede farklar var. Nese konuyu uzatmak istemiyorum.

tamuğ yamtar
09.09.2009, 01:18
Celal Emre abimiz yazmış. Şeyh Said ve Pkk figüranmış. Burdan çıkan anlam ne ? Bütün doğu böyle sanki. Doğudaki insanların %80 i için öncelikli kimlikleri müslümanlıktır. Dinlerine bağlıdır bir çoğu. Emin olun bunların hiçbirisini bile düşünmüyorlar. Bunu düşünen hepimizinde bildiği belirli bir grup ve diğer insanları zorlama yoluyla tehdit yoluyla bu yola sürüklemeye çalışıyorlar. Emin olun ordakilerde bu bahsettiğim kesimden nefret ediyor.
Tamam işte canım kardeşim.

Böyle ne demek istediğiniz yaz.

Ama imalı yazınca farklı anlamlar çıkabiliyor.

Cevabın için teşekkür ederim.

Muhammed
09.09.2009, 01:19
PKK biz Apoyu yakaladigimizda Silahi birakmisdi

Cözüm/Öneri

1. Abdullah Öcalan Idam edilmeli
2. PKK nin yönetimindeki herkesi yakalayip Idam veya Ömür Boyu cezalar verilmeli
3. Bize tepki gösteren Ülkelerle kontagi kesmek
4. PKK ya destek veren Ülkelere ambargo koymak
5. Fransa ve Belcika, bu Ülkeler yüzünden Avrupa Birligi Adayligindan cekilmek

ben Almanyada yasiyorum ve PKK yandaslarinin burda neler yapdigini görüyorum (onlar bizim Ülkücü Kardeslerimizi dövüyorlar bizim Ülkü Ocaklarimiz onlarin Derneklerini basiyor) heryerde PKK nin reklamini yapiyorlar ve nekadar kötü davranildigini söyliyorlar.

Eger Recep Tayyip Erdogan Avrupa Birliginden cekilme, Abdullah Öcalani Idam etme kararini kendi veremiyorsa daha önce yapdigi (Abdullah Gülün Cumhuriyet Baskani secildigi) Secime gitmek

Bize Almanlarin yapmadigi iskence kalmadi ve acik acik söyliyorlar istemiyorsaniz gidin (ailem saten kesin dönüs yapmak icin suan plan yapiyor) aynisini Türkiyede kalmak istemeyenlere yapmak

İnşallah bu 5'ide yapılır.

Özkan
Abi emin ol karşılaştırılamayacak derecede farklar var. Nese konuyu uzatmak istemiyorum.Güzel kardeşim, say o zamân o farkları.

Özge
Yeter be sizden çektiğimiz.Bırakın ülkemizi.

Muhammed
09.09.2009, 01:22
Güzel kardeşim, say o zamân o farkları.

Doğunun birçok yerine elektrik su daha geçen sene geldi yahu. Bahsettiğiniz okul olmayan Trabzon bugün ülkenin en çok yaşanabilir 5. kendi seçildi. Nasıl karşılaştırılır anlamıyorum. Dediğim gibi uzatmak istemiyorum konuyu burda dillendirilmemesi gereken konular. Trabzonspor forumundayız.

Gökhan KAN
09.09.2009, 01:22
Bir soru soruyorum..Çözüm sadece kürtlere yönelik..Örgütün böyle son bulacağını düşünüyorlar heralde..Diyelim ki çözüm tamamlandı iki tarafta memnun kaldı..Örgüt silah bırakıp tarihe karışırır mı ?

AdemS
09.09.2009, 01:23
Olayı Türk-Kürt meselesine çekmeyin..
PKK'nın içerisindeki İsraillilerden, Suriyelilerden, Iraklılardan, İranlılardan haberiniz var mı sizin? Ve dahi, PKK mensubu kişilerden yüzde 90'ınının sünnetsiz olduğunu da hatırlatayım size..

Doğu'daki Kürt halkının çoğu da dinine, vatanına ve milletine bağlıdır.. Ama medya, sadece hainleri milletin önüne malzeme olarak çıkarttığı için kimse o kısmını görmüyor..

Tekrar söylüyorum.. Kürt demek Pkk demek değildir.. PKK, Kürtleri malzeme olarak kullanıp kendi oyunlarına alet ederek kullanmaya çalışan bozuk bir zihniyettir..

Ama maalesef milletimizin bir kısmı her Kürdü PKK'lı sanıyor, o gözle bakıyor..

Bir önceki mesajımda da söylediğim gibi, ben Kürt kökenliyim ama Elhamdülillah Müslümanım ve Türk'üm.. Şu anda da P. Memuru olarak devletime hizmet ediyorum büyük bir gururla..

ceserdar
09.09.2009, 01:24
O zaman şöyle bir çelişki var Muhammed'in söyledine bakarsak. Evet benim de Mardin'li, Batman'lı arkadaşlarım var. Hepsi de dindar fakat Araplar. O yüzden kısıtlı çevremizin gözlemlerine dayanarak genel hakkında yorumda bulunmak yanlıştır bana göre. Din etkili bir faktördür fakat %80 oranında değildir. Eğer öyle olsa AK Parti bu orana dayanarak verilen oyların %70'ini alır. Ama DTP bölgede açık ara önde ki DTP dini hassiyetleri pek ön planda değil.

Sonuç olarak %80 oranı doğru ise, o zaman Ak Parti o bölgede seçimlere asılmıyor. DTP'ye oynaması için boş alan bırakılıyor gibi bir komplo teorisi üretilebilir.

Özkan
Doğunun birçok yerine elektrik su daha geçen sene geldi yahu. Bahsettiğiniz okul olmayan Trabzon bugün ülkenin en çok yaşanabilir 5. kendi seçildi. Nasıl karşılaştırılır anlamıyorum.Amasya'nın elektriği, suyu, okulu olmayan o kadar köyü var ki. Meselâ bizim köye bundan 5 yıl önce suyu kendimiz getirdik. Kendi getirdiğimiz suyun faturasını ödüyoruz, üstüne bir de suyun gelmesi için harcanan elektriğin de parasını ödüyoruz.

Remzi
Bir soru soruyorum..Çözüm sadece kürtlere yönelik..Örgütün böyle son bulacağını düşünüyorlar heralde..Diyelim ki çözüm tamamlandı iki tarafta memnun kaldı..Örgüt silah bırakıp tarihe karışırır mı ?

Tabiki de hayır. Örgüt bu ülkeden istediği toprakları alana kadar devam eder..

Özkan
09.09.2009, 01:27
Ama maalesef milletimizin bir kısmı her Kürdü PKK'lı sanıyor, o gözle bakıyor..Etnik olarak Türkmen kökenli olanların üçte birinin Kürt akrabâlarının olduğunu, Orta Anadolu'nun birçok yerinde Kürtlerin belediye başkanı seçilebildiğini biliyor muydunuz?

Kürtlerle pkk arasında bir ayrım yapılmamış olsaydı hangi Kürt cesâret edip Ege kasabalarına yerleşebilirdi?

OYılmaz
09.09.2009, 01:29
.....Edit......

Muhammed
09.09.2009, 01:30
O zaman şöyle bir çelişki var Muhammed'in söyledine bakarsak. Evet benim de Mardin'li, Batman'lı arkadaşlarım var. Hepsi de dindar fakat Araplar. O yüzden kısıtlı çevremizin gözlemlerine dayanarak genel hakkında yorumda bulunmak yanlıştır bana göre. Din etkili bir faktördür fakat %80 oranında değildir. Eğer öyle olsa AK Parti bu orana dayanarak verilen oyların %70'ini alır. Ama DTP bölgede açık ara önde ki DTP dini hassiyetleri pek ön planda değil.

Sonuç olarak %80 oranı doğru ise, o zaman Ak Parti o bölgede seçimlere asılmıyor. DTP'ye oynaması için boş alan bırakılıyor gibi bir komplo teorisi üretilebilir.

Abi bir önceki seçimlerde Akp birçok belediyeyi aldı doğuda ama sonrasında ne oldu hiç yatırım yapmadılar. Halkda zorunlu olarak dtpye vermek zorunda kaldı. Başka alternatif yok çünkü diğer partiler doğuda ciddi aday çıkartma gereği bile duymuyorlar. Benim memleketim siirt mesela ordan örnek vereyim. Geçen seçimlerde Akp yüksek bir oranla kazanmıştı 5 sene sonunda sıfır yatırım. Ee neden versinler bir daha.

AdemS
09.09.2009, 01:33
Etnik olarak Türkmen kökenli olanların üçte birinin Kürt akrabâlarının olduğunu, Orta Anadolu'nun birçok yerinde Kürtlerin belediye başkanı seçilebildiğini biliyor muydunuz?

Kürtlerle pkk arasında bir ayrım yapılmamış olsaydı hangi Kürt cesâret edip Ege kasabalarına yerleşebilirdi?

Özkan Bey, cümlemde şu ibareyi kullanmışım.. " Milletimizin bir kısmı "...

ceserdar
09.09.2009, 01:33
Geçen seçimlerde Akp yüksek bir oranla kazanmıştı 5 sene sonunda sıfır yatırım. Ee neden versinler bir daha.

DTPliler de çok iyi çalıştıkları söylenemez aslında. Doğru diyorsun Muhammed Siirtli arkadaş da bunu söylemişti çok iyi çalışmadılar diye. Biraz da partilerin adaylarının yereldeki karizması da önemli. Çok parametre var aslında bu işler için.

Ceyhun Öncü
09.09.2009, 01:35
İnşallah bu 5'ide yapılır.

Ben Ülkü Ocaklarinda büyüdüm abi, ordada herzaman devlet nasil korunur sohbeti oluyor... Ancak konusmak yerine is yapacak adam lazim degilmi?

Bak abi Basbakan R. Tayyip Erdogan oldugunda cok sevinmisdim ilk geldigi yillardada müthis isler yapdi bana göre..en azindan 2ooo ile 2005 cok fark vardi Türkiyeye geldigimde ardindan satilan bankalarin vs paralari bitti su son döneme bakiyorum sadece Konusuyor kendisi acilim yapiyor, baykalla tartisiyor

bize is yapacak adam lazim..Sagci solcu tartismasinada girmiyorum, CALISAN adam lazim dedigiini yapacak adam lazim

Sorun Kürt sorunu degil, benim memleketim Amasya, son 6 yilda Amasyaya Tunceliye yapilan 13de 2 yatirimi yapilmis ayip degilmi? Tuncelide PKK bir dirhem olsa azaldimi?

Hayir, ben daha 19 yasindayim ve Ingilterenin, Fransanin, Belcikanin bize Dost olmadigini cok iyi bir sekilde görüyorum peki biz niye hala AB ye girmeye calisiyoruz?? Abdullah Öcalan demedimi yargilandiginda en büyük destekcisi bu 3 ülkenin oldugunu?

Bugün PKK nin Basi olan Barzani ve Talabaniyi biz 86da yesil pasaport vermedikmi?

Muhammed
09.09.2009, 01:35
DTPliler de çok iyi çalıştıkları söylenemez aslında. Doğru diyorsun Muhammed Siirtli arkadaş da bunu söylemişti çok iyi çalışmadılar diye. Biraz da partilerin adaylarının yereldeki karizması da önemli. Çok parametre var aslında bu işler için.

Abi zaten 1 tane sokak var o da hafif yağmur yağınca yerle bir oluyor :D Düşün artık yani ne kadar çalıştığını.

iskenderunlu
09.09.2009, 01:37
Herkesin temennisi bu bende katılıyorum:alkış:

Ceyhun Öncü
09.09.2009, 01:58
1. 1984 - 1999 arasinda Sehit olan askerlerimizin 70% Kürt asilli denilmekde

PKK kürtleri düsünüyorsa - niye Kürt cogunlugun oldugunu bir birlige vuruyor?

2. Kürtler özgür degil deniliyor peki bu dogrumu?
Hayir - Ismet Inönü (Zamaninda doguda cogu köyü yakdi), Turgut Özal ve Bülent Ecevitde Kürt asilliydi

3. Türkiyenin en düsük BPI (Kafa basina düsen para) dogudaymis o yüzden son 19 yilda Türkiyenin yatiriminda en cok para bu bölgeye yatiriliyor (22%)

Peki biri bana anlatabilirmi PKK neden 90 li yillarda bir Ögretmeni öldürdügünü veya Asfalt dökme makinesini yakdigini? Onlar Kürtlerin yasadigi bölgenin kalkinmasini istemiyormuydu o yüzdende Kürdistan istemiyorlarmiydi?

PKK nin istedigi neydir - ana fikri nedir biri bunu bana anlatsin kendi Devletlerini istiyorlar demesin kimse öyle olsa orayi kalkindiran bir Ülkeye niye ates acsinlar?

Biri bana anlatsin Saddam Barzani ve Talabaniye öldürmek isterken biz niye onlari kurtariyoruz? Biz niye onlara yesil pasaport veriyoruz? Onlar bize Kürt kedilerini bile vermiyor ya

Bizim Ülke planimiz ne? Stratejimiz ne? Bir Israil, Filistinlilere öldürüyor ve oraya Israil Topragi diyor, Elin Amerikalisi iraka giriyor ama bizim ordan Hakkimiz oldugunu ve Osmanli Tapusu oldugunu niye kabullenmiyor? Ermeniler dünyaya bir Diaspora var diyor ancak bizimkiler niye okadar cok Türkün o senelerde katledildigini Dünyaya diyemiyor bugün kurtarici olarak görünen Barack Obama bile bunu utanmadan sikilmadan Meclisde nasil söyliyor?

Bizdeki bu AB meraki ne? Azerbaycanli kardeslerimiz dururken niye ermenilere yardim etmek niye sinir acmak istiyoruz? Saten özgür olan Kürt asilli kardeslerimize daha cok acilim yapiyoruz?
Bugün almanyada okullarda Türkce yasak, biz niye TRT Ses aciyoruz üstelik bizim vergilerimizle böyle birseye karar veriliyor

Muhammed
09.09.2009, 02:03
1. 1984 - 1999 arasinda Sehit olan askerlerimizin 70% Kürt asilli denilmekde

PKK kürtleri düsünüyorsa - niye Kürt cogunlugun oldugunu bir birlige vuruyor?

2. Kürtler özgür degil deniliyor peki bu dogrumu?
Hayir - Ismet Inönü (Zamaninda doguda cogu köyü yakdi), Turgut Özal ve Bülent Ecevitde Kürt asilliydi

3. Türkiyenin en düsük BPI (Kafa basina düsen para) dogudaymis o yüzden son 19 yilda Türkiyenin yatiriminda en cok para bu bölgeye yatiriliyor (22%)

Peki biri bana anlatabilirmi PKK neden 90 li yillarda bir Ögretmeni öldürdügünü veya Asfalt dökme makinesini yakdigini? Onlar Kürtlerin yasadigi bölgenin kalkinmasini istemiyormuydu o yüzdende Kürdistan istemiyorlarmiydi?

PKK nin istedigi neydir - ana fikri nedir biri bunu bana anlatsin kendi Devletlerini istiyorlar demesin kimse öyle olsa orayi kalkindiran bir Ülkeye niye ates acsinlar?

Biri bana anlatsin Saddam Barzani ve Talabaniye öldürmek isterken biz niye onlari kurtariyoruz? Biz niye onlara yesil pasaport veriyoruz? Onlar bize Kürt kedilerini bile vermiyor ya

Bizim Ülke planimiz ne? Stratejimiz ne? Bir Israil, Filistinlilere öldürüyor ve oraya Israil Topragi diyor, Elin Amerikalisi iraka giriyor ama bizim ordan Hakkimiz oldugunu ve Osmanli Tapusu oldugunu niye kabullenmiyor? Ermeniler dünyaya bir Diaspora var diyor ancak bizimkiler niye okadar cok Türkün o senelerde katledildigini Dünyaya diyemiyor bugün kurtarici olarak görünen Barack Obama bile bunu utanmadan sikilmadan Meclisde nasil söyliyor?

Bizdeki bu AB meraki ne? Azerbaycanli kardeslerimiz dururken niye ermenilere yardim etmek niye sinir acmak istiyoruz? Saten özgür olan Kürt asilli kardeslerimize daha cok acilim yapiyoruz?
Bugün almanyada okullarda Türkce yasak, biz niye TRT Ses aciyoruz üstelik bizim vergilerimizle böyle birseye karar veriliyor

Abi Türkiye'de gerçekten bir kelime Türkçe anlamayan birçok insan var. Kahretsin işte bilmiyorlar malesef yapacak bişey yok. Televizyon izlemesinler mi?

Ceyhun Öncü
09.09.2009, 02:13
Peki kardesim böyle Genc nesille yani benim yasimdakilere veya daha genclere cocuklara Türkce ögrenin demek yerine Türkceyi bosverin Kürtcede yeterlidir demiyorlarmi

Kürtce Üniversiteler Kürtce ana dili ögrenimleri...sana soruyorum kardesim..böylemi düzelcek..Türkiyedeki Kürtleri dahada kürt yaparakmi düzelcek?

Muhammed
09.09.2009, 02:15
Peki kardesim böyle Genc nesille yani benim yasimdakilere veya daha genclere cocuklara Türkce ögrenin demek yerine Türkceyi bosverin Kürtcede yeterlidir demiyorlarmi

Kürtce Üniversiteler Kürtce ana dili ögrenimleri...sana soruyorum kardesim..böylemi düzelcek..Türkiyedeki Kürtleri dahada kürt yaparakmi düzelcek?

Yok ben böyle bişeyi savunmuyorum zaten. Bahsettiğim kesin 35-40 yaş üstü özellikle bayan kesim. 50-60 yaş üstüde erkek-bayan kesim. Türkçe bilmeyen yani. Genç kesim elbette öğrenmek zorundadır.

Ceyhun Öncü
09.09.2009, 02:24
Peki Kürtce acilim (Kürtce Üni, Kürtce TV) bu gencler bu acilimlardan sonra Türkcemi ögrenecek?

Muhammed
09.09.2009, 02:28
Peki Kürtce acilim (Kürtce Üni, Kürtce TV) bu gencler bu acilimlardan sonra Türkcemi ögrenecek?

Bana sorma yahu bu sorunu ben başlatmadım:) Ki ben ortada terör örgütü sorunu görüyorum onun dışında pek bir sorun görmüyorum. Terör örgütünün kafa takımını bulup ömür boyu hapis cezası yada idam verilmeli. Sonuçta nereye kadar saklanabilirler? Nerde saklanabilirler? Nasıl bulamıyoruz ilgin.

28TS61
09.09.2009, 02:31
Bana sorma yahu bu sorunu ben başlatmadım:) Ki ben ortada terör örgütü sorunu görüyorum onun dışında pek bir sorun görmüyorum. Terör örgütünün kafa takımını bulup ömür boyu hapis cezası yada idam verilmeli. Sonuçta nereye kadar saklanabilirler? Nerde saklanabilirler? Nasıl bulamıyoruz ilgin.

onlari bbg gibi izliyoruz diyenlere sormak lazim bunlari.
tasovalininda dedigi gibi ab ugruna yapmadigimiz bisey kalmadi. su ab de ne varsa bir turlu anlamiyorum. türkiyedeki özgürlük ab ülkelerinde yok.

SEDAT
09.09.2009, 02:48
Neyin çözümü bu? Bu ülkede onlara ırkçılık mı yapılıyor? İşe mi alınmıyorlar* seçme ve seçilme hakları mı yok? Meclise de giremiyorlar mı? Neyin çözümü bu? Tamamen dış destekli hükümetin uydurması bir açılım ve çözüm saçmalığı. Neyin çözümüyse artık..katılıyorum kardeşim..ateş düştüğü yeri yakar..ben sadece şunu diyorum herkesin erkek çoçuğu var yeğeni var bebeklikten askerliğe kadar geldiğini düşünün ve bir gün haber geliyor oğlunuz şehit oldu herkes düşünsün bi..benim iki yeğenim var tam düşünüyorum ama hemen allahım diyorum ne kadar büyük bi acı olurdu..ii siyasette yapmayalım tabi yapmayalım..siyaset yapmayalım diyen arkadaşlar doğru söylüyor bence artık siyaset değil başka şeyler yapılmalı hemde hemen anladınız sanırım..şehitlerimizin kemikleri sızlıyor bee....

esirgolge
09.09.2009, 02:54
haklısın renktaş şu ülkede Türklerin sahip olupta onların sahip olmadığı ne var ?

Remzi
09.09.2009, 03:05
Kürt demeyelim de pkklılar diyelim.

SEDAT
09.09.2009, 03:07

daha çok sayarım böyle..

ne anlatıyorsun sen?

:alkış::alkış::alkış::alkış::alkış:

Erdem Keser
09.09.2009, 05:13
@Tamuğ Yamtar
Kendi evinin muhasebesini yapmaktan aciz insanların ülke ekonomisinden bahsetmeleri hatta ilgili birimlere akılları sıra eleştiri getirmelerini komik bulduğumu söylemem galiba zorunuza gitmişti.Nedense ben hep komik bulmuşumdur bu tür atıp tutmaları , sizin liberal söylemleri komik bulduğunuz gibi.Neyse

Kürt milletini hain ilan etmiyorum.Orada eklenen yazıyaydı tepkim , daha sonra silindiği için belki yanlış anlamışsınız diyecem ama zannetmiyorum.Kavgadan kastımsa Türk'ün sizin -bana olan yazıdaki- bakışınızda Kürd'e düşman kesilmesi , Kürd'ünde aynı şekilde yaklaşmasıdır ve olayı sadece soy ve milliyet ayrımına dayandırmasıdır.
Mevzu nereden çıktı ; bir arkadaşın Yavuz Sultan Selim'in Kürd'e bedduası şeklinde alıntısıyla...Böyle birşeyin söz konusu olamayacağını ve inanmadığımı söyledim.Öncelikle anlayabilmek gerek okuduğumuzu , sonra nasıl olsa anlaşırız biryerde.Bu arada notum düşük olmasın çok üzülürüm sonra:)

Faik Yılmaz
09.09.2009, 08:45
Bu mübarek Ramazan Günü kardeşlerimin kanına girenlere....

Belediye Başkanı olup, siyasi olup onlara destek verenlere....

Basındaki yalakalarına.....

Dış destekçilerine....

Rabbim lanet etsin......Bu dünyada ve öteki dünyada cehennemi nasip eylesin....

Fatih Yücel
09.09.2009, 08:48
Bu vatanı bölmeye çalışan herkesin Allah bin türlü belasını versin ...

Başımız Sağolsun

Murathan
09.09.2009, 08:56
Bu vatanı bölmeye çalışan herkesin Allah bin türlü belasını versin ...

Başımız Sağolsun
Amin :(:( .

Dursun Kaplan
09.09.2009, 09:13
Ne yazsak boş, ne desek boşş.

Açılım açılım diye gündemi değiştirip,milletin kafasında başka türlü şeyler canlandırmaya çalışan tepemizde ki insancıklara yazıklar olsun.

Şehitlerimize Allahtan rahmet diliyorum. Mekanları cennet olsun. Kederli ailelerine başsağlığı dilerim. Allah yardımcıları olsun. Anca bu kadar yazabiliyoruz. :(

O kadar çok şey yazıcam ki, ama ama ama !!!

Arkadaşlar bir zahmet çözüm önerilerinizi alalım.

Bu kan nasıl durur?

Az delikanlı bir askeri süreçle, çok değil bir haftada o dağlar yerle bir olur. O köpeklerin kemikleri bile kalmaz. Türkiye Cumhuriyeti'nin bunu yapacak gücü vardır. Dağda it gibi yaşayan insanlardan korkan bir millet değiliz. Bunu yapacak gücümüz var,cesaretimiz yok !

Tabi kucağında olduğumuz ABD'den izin alırlarsa.

Halil Atalay
09.09.2009, 09:21
ölen askerlerimize allah'dan rahmet kalanlara sabır diliyorum

allahım ne kötü bir gün yarrabbim

Hüseyin Bağdat
09.09.2009, 09:25
Yine aynı sözler verilecek.Kanları yerde kalmayacak.Daha önceki şehit düşenlerin kanları ne oldu? ALLAH şehitlerimize rahmet eylesin,ailelerine sabırlar versin.

O ağlayan anaların günahını kim çekecekse ALLAH hepsine en büyük acılar versin...

Adem Erdoğan
09.09.2009, 09:37
Ne yazsak boş, ne desek boşş.

Açılım açılım diye gündemi değiştirip,milletin kafasında başka türlü şeyler canlandırmaya çalışan tepemizde ki insancıklara yazıklar olsun.

Şehitlerimize Allahtan rahmet diliyorum. Mekanları cennet olsun. Kederli ailelerine başsağlığı dilerim. Allah yardımcıları olsun. Anca bu kadar yazabiliyoruz. :(

O kadar çok şey yazıcam ki, ama ama ama !!!

Az delikanlı bir askeri süreçle, çok değil bir haftada o dağlar yerle bir olur. O köpeklerin kemikleri bile kalmaz. Türkiye Cumhuriyeti'nin bunu yapacak gücü vardır. Dağda it gibi yaşayan insanlardan korkan bir millet değiliz. Bunu yapacak gücümüz var,cesaretimiz yok !

Tabi kucağında olduğumuz ABD'den izin alırlarsa.

Adam bir taşın gerisine saklanmış, oradan sana ateş ediyor sen açık alandasın.

25 süredir birçok hükümet değişti genelkurmay başkanı değişti insanlar değişti, fakat pkk hala aynı yerinde, sonuç olarak ne değişirse değişsin kalleşliğe dağ bile dayanmaz.

Dursun Kaplan
09.09.2009, 09:59
Adam bir taşın gerisine saklanmış, oradan sana ateş ediyor sen açık alandasın.

25 süredir birçok hükümet değişti genelkurmay başkanı değişti insanlar değişti, fakat pkk hala aynı yerinde, sonuç olarak ne değişirse değişsin kalleşliğe dağ bile dayanmaz.

Demek ki 25 senedir adam gibi bir yönetim şekline sahip olamamışız. Bu ülkenin erken emekli olan Osman Pamukoğlu gibi komutanları vardı. Onları da harcadılar.

Sevinin kansız köpekler şehit sayısı 8 oldu !

KUTADGU
09.09.2009, 10:04
Çözüm önerilerinden bahsetmek lazım denilmiş.

- Taviz vermeden topyekün mücadele
- Doğu ve Güneydoğu'da gerçek anlamıyla toprak reformu

Adem Erdoğan
09.09.2009, 10:06
Çözüm önerilerinden bahsetmek lazım denilmiş.

- Taviz vermeden topyekün mücadele
- Doğu ve Güneydoğu'da gerçek anlamıyla toprak reformu

Kimlerle topyekün mücadele?

Toprak reformu ne demek?

Süleyman50
09.09.2009, 10:09
yazık bu vatanın evlatlarına, onlar gencecik yaşta toprağa girerken pkk lılar mecliste bizim ödediğimiz vergilerden milyarlarca lira maaş alıyorlar, böyle bir saçmalık başka bir ülkede varmıdır....

Mesut
09.09.2009, 10:21
SON DAKİKA
Çatışmalar hala devam ediyor şehit sayısı 8 e yükseldi
kaynak:foxhaber

Mesut
09.09.2009, 10:41
Türkiye, Hakkari ve Siirt'ten gelen 7 şehit haberiyle yasta. Şehit askerlerden 5'inin kimliği belirlendi. İşte şehitlerimiz ve memleketleri:

http://image.haber7.com/site_images_v2/images/size10.gif http://image.haber7.com/site_images_v2/images/size12.gif http://image.haber7.com/site_images_v2/images/size14.gif http://image.haber7.com/site_images_v2/images/size16.gif

http://ads-hl.noktamedya.com.tr/www/delivery/avw.php?zoneid=13&cb=INSERT_RANDOM_NUMBER_HERE&n=aab2b09f (http://ads-hl.noktamedya.com.tr/www/delivery/ck.php?n=aab2b09f&cb=INSERT_RANDOM_NUMBER_HERE)

http://image.haber7.com/haber/haber7/photos/614320090908114246255.jpg
09 09 2009 02:47 (http://www.haber7.com/gunun-haberleri.php?date1=09&month1=09&year1=2009&cmd=GIT)

Yürekleri yakan haber dün akşam saatlerinde geldi.
7 şehit askerden kimi terhisi için gün sayıyordu, kimi ise baba olacaktı.
Şehitlerimizin kimlikleri ve arkada bıraktıkları acı dolu hikayeleri..
ŞEHİTLERİN KİMLİKLERİ
Siirt'in Eruh ilçesinde güvenlik güçleri ile terör örgütü PKK militanları arasında çıkan çatışmada şehit olan 6 askerin kimliği belirlendi.
Görendoruk köyü kırsalında güvenlik güçleri ile terör örgütü militanları arasında çıkan çatışmada şehit olan Jandarma Başçavuş'un Murat Taş (Amasya-Ailesi İstanbul'da oturuyor), ile askerlerin ise Emrah Temel (Bolu), Hüseyin Gürlek (Kütahya-Gediz), Orhan Kılıç (Kırşehir-Kaman), Burak Kopucuoğlu (Kastamonu) ve Yusuf Ulaş (Muş-Malazgirt-Ailesi Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde oturuyor) olduğu bildirildi.
Şehitlerin cenazesi, Siirt 3. Komando Tugay Komutanlığında düzenlenen törenin ardından memleketlerine gönderilecek.
ŞEHİT ER HÜSEYİN GÜRLEK'İN KÜTAHYA'DAKİ AİLESİ ADETA YIKILDI

Siirt'in Eruh İlçesi'nde şehit olan askerlerden Hüseyin Gürlek'in baba ocağında gözyaşları sel oldu.

Siirt'in Eruh İlçesi'nde şehit olan askerlerden Hüseyin Gürlek'in, Gediz ilçesi Ergenekon mahallesi Altınkaya sitesinde ikamet eden ailesi, oğullarının şehit olduğu haberiyle adeta yıkıldı. Acı haber, işçi emeklisi olan şehidin babası Mustafa Gürlek'e, Gediz Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu ve askeri yetkililer tarafından verildi. Bu sırada evin çevresinde ambulans ve sağlık ekibi bekletildi.

Hüseyin Gürlek'in askerliğinin bitmesine yaklaşık 2.5 ay kaldığı bildirildi. Bir ay kadar önce izne geldiği ve nişanlandığı öğrenilen şehidin, askerden döndükten evleneceği belirtildi.

BURAK KAPUCUOĞLU TERHİSİNE 2 AY KALA ŞEHİT OLDU
Siirt'in Eruh İlçesi'nde şehit olan askerlerden Jandarma Er Burak Kapucuoğlu'nun, 2 ay sonra terhis olacağı öğrenildi.

Eruh'ta şehit olan Jandarma Er Burak Kapucuoğlu'nun (22) Kastamonu'nun Araç İlçesi nüfusuna kayıtlı olduğu bildirildi. Kastamonu il merkezinde ikamet eden Metin ve Sevil Kapucuoğlu'nun çocuğu olan Burak Kapucuoğlu'nun 7 Kasım 2009'da terhis olacağı belirtildi.
ŞEHİT ASTSUBAY FERHAT ERDEM BABA OLMAYI BEKLİYORDU
Hakkari'nin Çukurca İlçesi Kazan Vadisi'nde güvenlik güçleri ile teröristler arasında çıkan çatışmada 1 Astsubay şehit oldu, 2 uzman çavuş yaralandı.

Alınan bilgiye göre, öğle saatlerinde Irak sınırında dağlık bir alanda bulunan Kazan Vadisi'nde arazi arama ve tarama faaliyeti yürüten güvenlik güçleri ile bir grup PKK terör örgütü üyesi arasında çatışma çıktı. Çatışmada Kırşehir nüfusuna kayıtlı Astsubay Ferhat Erdem şehit oldu, 2 uzman çavuş ise yaralandı.
Şehit astsubay Ferhat Erdem'in ailesi acılı haberi akşama doğru aldı. Şehit yakınlarına Kırşehir Jandarma Komutanı J. Kıd. Albay Osman Uçar başsağlığında bulunarak telkinlerde bulundu.
Kısa sürede üzüntülü haberi duyan astsubay Ferhat Erdem'in yakınları şehidin baba ocağında toplanmaya başladı. Şehit astsubay Ferhat Erdem'in anne ve babasının Kırıkkale'deki diğer kardeşine ziyarete gittikleri çocuklarının şehit haberini orada aldıkları öğrenildi.
EŞİ HAMİLEYDİ
Şehit Erdem'in eşinin hamile olduğu öğrenildi. Erdem'in Hakkari'ye bu yıl atandığı ve cenazesinin Çarşamba günü (yarın) Kırşehir'e getirilerek toprağa verilmesi bekleniyor.
ŞEHİT ORHAN KILIÇ İZNE HAZIRLANIYORDU
Siirt'in Eruh ilçesinde teröristlerle girdikleri çatışmada şehit düşen Orhan Kılıç'ın, Ankara'nın Keçiören ilçesinde oturan baba evinde yas hakim. Anne ve babası 2 yıl önce ayrılan şehit Kılıç'ın izne gelmeye hazırlandığı, bu yüzden babasından para istediği öğrenildi. Ağabeyini 5 ay önce kaybeden Şehit Orhan Kılıç'ın, babasının kendisine para gönderdiği gün şehit olduğu öğrenildi.

Siirt'in Eruh ilçesi kırsalında güvenlik güçleri ile teröristler arasında çıkan çatışmada şehit düşen Orhan Kılıç'ın, Ayva Sokak No:9 Altındiş Apartmanı'ndaki baba evine acı haber, gece geç saatlerde Jandarma tarafından verildi. Haberin duyulması üzerine Kılıç ailesinin evi ziyaretçi akınına uğradı. Şehidin babasının oturduğu apartmana ve çevresine Türk bayrakları asıldı.
Başsağlığı dileyenleri kabul eden baba İdris Kılıç, metanetli olmaya çalıştı. "Vatan sağ olsun. Allah'tan geldi." diyen acılı baba, bir oğlunu da 5 ay önce kaybettiğini söyledi.
Oğluyla en son önceki gün görüştüğünü belirten Baba Kılıç, "Bana izine geleceğini söyledi. Bu yüzden para gönderdim. Gönderdiğim para içime sinmedi. Bugün (Kılıç'ın şehit olduğu gün) tekrar 100 TL daha gönderdim" diye konuştu.
Demokratik açılımla ilgili soruya, "Ne diyeyim, vatan sağ olsun. Elimden bir şey gelmez. Allah'ın dediği oldu" şeklinde cevap verdi.
2 senedir eşiyle ayrı yaşadığını belirten acılı baba, "5 ay önce de bir oğlumu kaybettim, 32 yaşındaydı. Vadesiyle hayatını kaybetti" dedi.

ŞEHİT EMRAH TEMEL HELALLİK İSTEMİŞ
Şehit komando Emrah Temel'in (21) memleketi Bolu'nun Mudurnu ilçesinde yaşayan ailesi acı haberi duyunca fenalık geçirdi. Askere gitmeden 17 gün önce nişanlanan Temel'in, şehit düşmeden bir gün önce babasını arayarak helallik istediği öğrenildi.

Siirt'in Eruh ilçesinde terör örgütü ile güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada şehit olan Emrah Temel'in Bolu'nun Mudurnu ilçesindeki evine ateş düştü. Temel'in Taşkesti beldesine bağlı Avdullar köyünde yaşayan ailesine acı haberi, Mudurnu ilçe kaymakamı Alp Arslan, İlçe Jandarma Bölük Komutanı Üsteğmen Uğur Avcı ve İlçe Müftüsü Osman Şener birlikte verdi. Oğullarının şehit olduğunu öğrenen anne Halime Temel ile baba Ahmet Temel fenalık geçirdi. Kardeşinin şehit olduğu haberini alan Ercan Temel de sinir krizi geçirdi.

Evden dışarı fırlayarak şehit ağabeyinin yanına gitmek istediğini söyleyen acılı kardeşi, yakınları güçlükle yatıştırdı. Torunun şehit haberini Öküzova Yaylası'nda alan dede Arif Temel de acı haber üzerine köydeki eve geldi. Kamyonetten indirilişi sırasında ağıt yakarak fenalaşan Temel'e evde bulunan 112 hızır acil ekibi müdahale etti. Temel'in şehit düştüğünü öğrenen köylüler de evin önünde toplandı. 3 kardeşin en büyüğü olan Emrah Temel'in acemiliği İzmir Foça'da komando olarak yaptığı, 16 gün önce de usta asker olarak Siirt'e gittiği ifade edildi.
Şehit düşmeden bir gün önce babasını arayan Temel'in, "Baba operasyona çıkıyorum. Hakkınızı helal edin." dediği öğrenildi.
3,5 aylık askerken şehit düşen Temel'in askere gitmeden 15 gün önce Kocaeli'nden nişanlandığı dile getirildi

Faik Yılmaz
09.09.2009, 10:42
Atsınlar üzerlerine yangın bombası yanarak gebersinler.....

Bunlara her şey müstehak... ama suç onlarda değil onları insan yerine koyanlarda.....

Dursun Kaplan
09.09.2009, 10:43
Oruçlarını açmak için iftar sofrasında, biricik evlatlarının şehit olduğu haberini almak çok acı çook. :(

Faik Yılmaz
09.09.2009, 10:46
yazık bu vatanın evlatlarına, onlar gencecik yaşta toprağa girerken pkk lılar mecliste bizim ödediğimiz vergilerden milyarlarca lira maaş alıyorlar, böyle bir saçmalık başka bir ülkede varmıdır....
Avrupalılarda aman Dtpyi kapatmayın kötü olur deyip iç işlerimize karışmaya devam ediyorlar....

O kadar çok şey varki yanlış olan...

Serdær
09.09.2009, 11:45
Yine acı haber!

Şehitlerimizin sayısı 8'e yükseldi

Genelkurmay Başkanlığı: "Eruh ve Çukurca'da şehit sayısı 8'e yükseldi"

peker61
09.09.2009, 12:29
Allah rahmet eylesin biz hala açılalım fe süpanallah..

Muhammed
09.09.2009, 13:11
Şehit sayısı 8 olmuş :( Ateş düştüğü yeri yakar olan şehitlerimize ve ailelerine oluyor. Başımız sağolsun. Şu mübarek ayda onlara silah doğrultanında ALLAH belasını versin.

Kadir
09.09.2009, 13:14
Aşırı milliyetçilikle ne alası var?

Sen Türkiye Cumhuriyeti'sin, karşında kahpe bir terör örgütü var. Oturup kahpelerle anlaşacaksın ha..

Ne güzel..

ceserdar
09.09.2009, 13:18
Bir şey kafada bittikten sonra, eylemde de çok fazla yaşamaz. Bu işlerin sonu hayır değil. İnsanlar böyle giderse, bu şekilde medya tarafında abluka altına alınmaya devam ettikçe kafalarında ayrışacaklar. Sonra da fiziksel olarak. Kimse kardeş kalırız ayağı yapmasın. Bu sürecin sonunda kutuplar doğacak herkes tarafını belli edecek, yeni düzenler zorla kurdurulacak. 10 sene sonra bu coğrafya tanıyamadığımız şekilde değişecek.

Adem Erdoğan
09.09.2009, 13:22
Bir şey kafada bittikten sonra, eylemde de çok fazla yaşamaz. Bu işlerin sonu hayır değil. İnsanlar böyle giderse, bu şekilde medya tarafında abluka altına kafalarında ayrışacaklar. sonra da fiziksel olarak. Kimse kardeş kalırız ayağı yapmasın. Bu sürecin sonunda kutuplar doğacak herkes tarafını belli edecek, yeni düzenler zorla kurdurulacak. 10 sene sonra bu coğrafya tanıyamadığımız şekilde değişecek.

bence de bizim için olumlu bir şekilde değişecek..

ceserdar
09.09.2009, 13:27
bence de bizim için olumlu bir şekilde değişecek..

Ben de öyle düşünüyordum. Böyle olabileceğini düşünenler de olmuştur bizim dışımızda. Uzun vadede Türkiye bölgede sınırları bile genişletebilirdi. Trakya'da yaşayan bir insan bile fiziksel olarak olmasa da , herşeye rağmen Bağdat'a kadar kendi toprakları olarak görür. Orayla ekmeğini paylaşırdı. Psikoloji böyle yani eylem olarak olmasa da. Amerika bence bunu gördü, sonuçta Irak'ı boşalttığında orası boşalacak ve psikoloji eyleme dönüşecekti belki. Ama insanlar bence bu süreçte orasını psikolojik olarak da öteki ilan edecekler. Yüreğinde de oraları silecekler. Ben olayı böyle görüyorum.

Ömer SEVİNÇ
09.09.2009, 13:40
Kürt meselesi Atatürk'ten beridir var olan bir mesele. Yeni bir şey değil. Ta Atatürk zamanında verilmiş bir özerklik sözü var adamlara. Zaten Atatürk'ü de sevmezler bu nedenle. Bu işin kökleri oldukça derin yani. Taa ilk dersim olaylarından başlar, köylerin yıkılması ile, Ohal ile, ölen faili meçhul koylülerle devam eder. Basit bir adamlar aç, o zaman onlerine ekmek atalım, sussunlar değil bu mesele.

Kürt meselesi çabuk çözülecek bir olay değil. Çozülmesini isteyen kadar istemeyen de var. Oncelikle retrospektif yaklaşımlardan ve hepsini keselim mantığından uzaklaşmak gerektiğini düşünüyorum. İki halk için de geçmişi bir kenara bırakıp bundan sonra neler yapılabilir sorusuna yanıt aramamız lazım. PKK çozümü askeri değil kesinlikle. Orada oldürdüğünüz her militan başına dağa 40 militan toplar o adamlar.

V for Vendetta'da bir replik vardı. Bir şarjor mermi yiyen Vendetta'ya "Neden olmüyorsun?" diye sorarlar, "Olmüyorum çünkü burada sadece bir beden yok. Bir fikir var ve fikirler kurşun geçirmezdir." İstediğin kadar oldür PKK bitmeyecek. Bütün Kandil'i yerle bir etsen yine bitmeyecek inan ki.

Sadece kürtler değil burada suçlu olan. Hatta en suçsuzu oradaki gariban kürtler. Türkiye yıllardır bir asimilasyon, bir yoksayma politikası güttü Kürtlere karşı. Şimdi de bunun cezasını çekiyor.

Ömer SEVİNÇ
09.09.2009, 13:45
Ayrıca Apo'nun asılması sadece ve sadece "kahraman" yaratır. Anasol-M'nin yaptığı en olumlu icraatti idamı kaldırmak.

Kadir
09.09.2009, 13:46
Suçlu Türkiye Cumhuriyeti yani..

Ömer SEVİNÇ
09.09.2009, 13:47
Suçlu Türkiye Cumhuriyeti yani..

İkisi de suçlu. Kürtler ateş etmekte, Türkiye ezmekte suçlu.

Remzi
09.09.2009, 13:51
İkisi de suçlu. Kürtler ateş etmekte, Türkiye ezmekte suçlu.

Ezmek derken?

Adem Erdoğan
09.09.2009, 13:51
Ömer'in yazdıklarına ilaveten, pkk uzaktan kumanda ile yönetiliyor, ne zaman bu ülkede birşeyler yolunda gitse bilmem kaç şehit veriyoruz, bu her zaman böyleydi, ayrıca dağdaki militanlar sadece kürt değil içlerinde ermenisinden suriyelisine farklı milletlerden insan var..

Apo'yu da sıradan bir terörist olarak görmeyelim, MİT irtibatlı haldeydi, hatta 80 öncesi olaylarda linç edilmekten kurtarılmış.

80 de darbe 82 de yeni anayasa 84'te de pkk..Uğur Mumcu, Turgut Özal .... bu kişilere neden suikast yapıldı derinlere inebilmek lazım, pkk dıştan olduğu kadar içerdende kumanda ediliyor(bence)..Artık bunun adını ne koyarsanız koyun daha fazla uzatmak istemiyorum..

Fakat dinozorlar tükenmeye başladı, ben gelecekten ümitliyim..

Son olarak önyargıyı yıkmak atomu parçalamaktan daha zor.

Ömer SEVİNÇ
09.09.2009, 13:54
Ezmek derken?

Vakti zamanında yapılanlar Remzi. Asimilasyon ve yok sayma;)

Kadir
09.09.2009, 13:58
Bu sorunun geçmişi Osmanlı'da ki Kürt isyanlarına uzanıyor.
Atatürk tüm grupları mücadele içinde tutmak için siyaset yapmıştır.
Atatürk Kürtlere siyasal haklar verseydi devletin temeline kendisi dinamit koymuş olurdu.
Dersim İsyan'ını da gerektiği gibi bastırmıştır.
Bence devlet sistematik bir şekilde, topyekün baskı uygulamamıştır.
Benim bölgede 17 sene özel harekatta çalışan akrabamdan duyduğum şey bireysel tutumların halk üzerinde etkisi olduğu yönünde.
Yani kafası bozulan bir devlet görevlisinin halka kötü davranması falan.
Bu da psikolojik bir şey yani.

OYılmaz
09.09.2009, 13:59
Türkçe bilmeyen anamın kimse ölmesin demesi derdini sadece Kürtçe anlatabilmesi kimin suçu

Kadir
09.09.2009, 14:01
Türkçe bilmeyen anamın kimse ölmesin demesi derdini sadece Kürtçe anlatabilmesi kimin suçu

Bak bu devletin suçu olur işte.

Eğitim.. Köy Enstitülerin kapatılması..

Dursun Kaplan
09.09.2009, 14:04
Ömer'in yazdıklarına ilaveten, pkk uzaktan kumanda ile yönetiliyor, ne zaman bu ülkede birşeyler yolunda gitse bilmem kaç şehit veriyoruz, bu her zaman böyleydi, ayrıca dağdaki militanlar sadece kürt değil içlerinde ermenisinden suriyelisine farklı milletlerden insan var..

Apo'yu da sıradan bir terörist olarak görmeyelim, MİT irtibatlı haldeydi, hatta 80 öncesi olaylarda linç edilmekten kurtarılmış.

80 de darbe 82 de yeni anayasa 84'te de pkk..Uğur Mumcu, Turgut Özal .... bu kişilere neden suikast yapıldı derinlere inebilmek lazım, pkk dıştan olduğu kadar içerdende kumanda ediliyor(bence)..Artık bunun adını ne koyarsanız koyun daha fazla uzatmak istemiyorum..

Fakat dinozorlar tükenmeye başladı, ben gelecekten ümitliyim..

Son olarak önyargıyı yıkmak atomu parçalamaktan daha zor.

Eskiye dayanan çok şey var. JİTEM denilen bir yapılanma bile hala bugün dillendiriliyorsa,vardır bi bit yeniği.

Ömer SEVİNÇ
09.09.2009, 14:07
Bu sorunun geçmişi Osmanlı'da ki Kürt isyanlarına uzanıyor.
Atatürk tüm grupları mücadele içinde tutmak için siyaset yapmıştır.
Atatürk Kürtlere siyasal haklar verseydi devletin temeline kendisi dinamit koymuş olurdu.
Dersim İsyan'ını da gerektiği gibi bastırmıştır.
Bence devlet sistematik bir şekilde, topyekün baskı uygulamamıştır.
Benim bölgede 17 sene özel harekatta çalışan akrabamdan duyduğum şey bireysel tutumların halk üzerinde etkisi olduğu yönünde.
Yani kafası bozulan bir devlet görevlisinin halka kötü davranması falan.
Bu da psikolojik bir şey yani.

Cumhuriyet tarihinden bahsediyoruz zaten. Yoksa olay ta Selçuklulara kadar da Dulkadiroğulları beyliğine kadar da gider sorun değil o:)

Atatürk konusunda katılıyorum zaten o yüzden söz verdi büyük ihtimalle. Gerektiği zaman gerektiği şekilde davranmayı bilmiştir Atatürk;)

Dersim isyanını gerektiği şekilde bastırmış olsaydı şuanda insanlar olanlardan bahsederken gözyaşı dökmezdi. Kimisi Dersim soykırımı bile der o bastırmadan konuşurken.

Bana 1 tane devlet kitabı getir, içinde Kürtçe kelimesi geçen. Kürtçe bir kelime demiyorum bak Kürtçe kelimesi diyorum. Kürt kelimesi diyorum. Ondan sonra konuşuruz devlet topyekün baskı uygulamamıştır diye.

Kadir
09.09.2009, 14:10
Devletin yapısı gereği diğer dilleri görmezden gelmesi zaten doğal değil mi?

Ömer SEVİNÇ
09.09.2009, 14:10
Köy Enstitülerin kapatılması..

Olur mu gomonis yetiştiriyor o okullar:p

Ömer SEVİNÇ
09.09.2009, 14:13
Devletin yapısı gereği diğer dilleri görmezden gelmesi zaten doğal değil mi?

İngilizce'yi dil olarak ilkokullarda okutan bir devlet yapısı mı? Üniversite'de İngilizce eğitim yapan bir devlet yapısı mı? Gözünü seveyim o devlet yapısının.

Sıkıyorsa bu ülkede Kürtçe eğitim yapan bir üniversite aç bakayım. İngilizce açabilirsin ama Kürtçe açamazsın:)

Ömer SEVİNÇ
09.09.2009, 14:14
Dünyada kimsenin konuşmadığı Latin dili edebiyatı varken Kürt Dili Edebiyatı diye bir bölüm bile yok yahu. Neyin tartışmasını yapıyoruz biz?

ceserdar
09.09.2009, 14:15
O zaman iş dönüp dolaşıp silahın meşrulaştırılmasına geliyor. Ne yaptığına bakılmaksızın birilerine yapılan bir hareket silahı meşrulaştırır mı? Kürt, Kürtçe vs diyip de bütün insanları da aynı kefeye koymayın, çünkü bu ülkede oğlu Teğmen olan çok Kürt Anne var.

Şimdi bir grup aşırı milliyetçi Laz, silahlı örgüt kurup eylem yapmaya başladığında, onlara geçmişte yapıldıklarını söyledikleri hareketler eylemlerini meşrulaştırır mı?

Kadir
09.09.2009, 14:16
Olur mu gomonis yetiştiriyor o okullar:p

Hem de en Allahsızından :)

İngilizce'yi dil olarak ilkokullarda okutan bir devlet yapısı mı? Üniversite'de İngilizce eğitim yapan bir devlet yapısı mı? Gözünü seveyim o devlet yapısının.

Sıkıyorsa bu ülkede Kürtçe eğitim yapan bir üniversite aç bakayım. İngilizce açabilirsin ama Kürtçe açamazsın:)

Kürtçe eğitim istekleri sizce masum mu?

Faik Yılmaz
09.09.2009, 14:18
Cumhuriyet tarihinden bahsediyoruz zaten. Yoksa olay ta Selçuklulara kadar da Dulkadiroğulları beyliğine kadar da gider sorun değil o:)

Atatürk konusunda katılıyorum zaten o yüzden söz verdi büyük ihtimalle. Gerektiği zaman gerektiği şekilde davranmayı bilmiştir Atatürk;)

Dersim isyanını gerektiği şekilde bastırmış olsaydı şuanda insanlar olanlardan bahsederken gözyaşı dökmezdi. Kimisi Dersim soykırımı bile der o bastırmadan konuşurken.

Bana 1 tane devlet kitabı getir, içinde Kürtçe kelimesi geçen. Kürtçe bir kelime demiyorum bak Kürtçe kelimesi diyorum. Kürt kelimesi diyorum. Ondan sonra konuşuruz devlet topyekün baskı uygulamamıştır diye.

Mesele Kürtçe filan değil arkadaşım. Madem bu kadar istek vardı bu konuda Diyarbakır' da açılan onlarca dil kursu ilgisizlikten neden kapatıldı. Ya da Kürtçeyi savunan milletvekillerinden çoğu neden bu dili bilmez.

Mesele Kürtçe filan değil taviz koparmak bugün o taviz yarın başkası federasyon sonra bağımsız devlet...

Mesele şudurki bölgede bize bağımlı olmayan bağımsız bir devletin olmasına hangi aptal inanıyor onu anlamıyorum. Olsa olsa yahudilere uşaklık eder bu devlet eninde sonundada onlara meze olur. Zaten asıl amaçları Fırat ile Dicle Nehri arasındaki Vadedilmiş toprakları içeren Büyük İsrail Projesi

Yok asimilasyon yopk başka bir şey hikaye....

Bakınız Mehmet Şimsek koskoca devletin bakanı devlet 400 milyar lira harcamayı ona emanet etmiş. Neden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı etnik kimliğini kimse sormamış istediği makama gelmiş adam..

Mesele bundan ibarettir....

Ya İsrailin elinde uşak olacakalr ya da bizimle birlikte hürce aynı haklara sahip kardeşçe yaşayıp gideceğiz. Binlerce yıldır olduğu gibi.

Not: Sözlerim çoğu benim kadar vatanını seven Kürt kardeşlerimi kapsamamkta olup sadece bölücülerle Pkklılarla ilgilidir.

Ömer SEVİNÇ
09.09.2009, 14:20
O zaman iş dönüp dolaşıp silahın meşrulaştırılmasına geliyor. Ne yaptığına bakılmaksızın birilerine yapılan bir hareket silahı meşrulaştırır mı? Kürt, Kürtçe vs diyip de bütün insanları da aynı kefeye koymayın, çünkü bu ülkede oğlu Teğmen olan çok Kürt Anne var.

Şimdi bir grup aşırı milliyetçi Laz, silahlı örgüt kurup eylem yapmaya başladığında, onlara geçmişte yapıldıklarını söyledikleri hareketler eylemlerini meşrulaştırır mı?

Usta her türlü silah kullanımı gayrimeşrudur benim gözümde. Yarın bir Türk örgüt kurulsa, kürtleri öldürmeye başlasa o da haksız, hepsi haksız. Terörün milliyeti olmaz. Suçsuz vatandaşın ölmesini hiçbirşey ama hiçbirşey haklı kılmaz.

Külünkoğlu
09.09.2009, 14:22
Ne oluyor burda hayırdır ?

Ömer SEVİNÇ
09.09.2009, 14:24
Mesele Kürtçe filan değil arkadaşım. Madem bu kadar istek vardı bu konuda Diyarbakır' da açılan onlarca dil kursu ilgisizlikten neden kapatıldı. Ya da Kürtçeyi savunan milletvekillerinden çoğu neden bu dili bilmez.

Mesele Kürtçe filan değil taviz koparmak bugün o taviz yarın başkası federasyon sonra bağımsız devlet...

Mesele şudurki bölgede bize bağımlı olmayan bağımsız bir devletin olmasına hangi aptal inanıyor onu anlamıyorum. Olsa olsa yahudilere uşaklık eder bu devlet eninde sonundada onlara meze olur. Zaten asıl amaçları Fırat ile Dicle Nehri arasındaki Vadedilmiş toprakları içeren Büyük İsrail Projesi

Yok asimilasyon yopk başka bir şey hikaye....

Bakınız Mehmet Şimsek koskoca devletin bakanı devlet 400 milyar lira harcamayı ona emanet etmiş. Neden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı etnik kimliğini kimse sormamış istediği makama gelmiş adam..

Mesele bundan ibarettir....

Ya İsrailin elinde uşak olacakalr ya da bizimle birlikte hürce aynı haklara sahip kardeşçe yaşayıp gideceğiz. Binlerce yıldır olduğu gibi.

Not: Sözlerim çoğu benim kadar vatanını seven Kürt kardeşlerimi kapsamamkta olup sadece bölücülerle Pkklılarla ilgilidir.

:))) Süper yahu. Dil meselesine Diyarbakır'da dil kursu olarak bakmak süper bir yaklaşım olmuş vallahi. Halbuki İstanbul'da Türkçe kursları kursak milyonlarca müşterisi olurdu:D

Faik Yılmaz
09.09.2009, 14:34
:))) Süper yahu. Dil meselesine Diyarbakır'da dil kursu olarak bakmak süper bir yaklaşım olmuş vallahi. Halbuki İstanbul'da Türkçe kursları kursak milyonlarca müşterisi olurdu:D

Yok baskı filan var diyorsunuzya baskı kalkınca yoğun talep bekliyordum. Tabi gerçek amaç sadece bu ise.....

Bugün dille ilgili bütün sözde yasaklar kaldırılsa haklar verilse kan duracakmı sanıyorsunuz. Eğer sanıyorsanız çok yanılıyorsunuz.

Sonra yerel anlamda haklar istenecek önce federasyon daha sonra bağımsız devlet istenecek...

Bunları göremiyorsanız sizin sorununuz....Ya çok iyimsersiniz yada gerçekleri göremiyorsunuz.

Yoksa geri kalmışlık olarak Karadeniz hiçte oradan aşağı değil. Sonra yerel anlamda bizde eski yer adları kullanıyoruz. Rumcadan kalan kelimeleri kullanıyoruz ama bunları tabelaya indirgeyip elimize silah almıyoruz. Çünki biz vatanımızı gerçekten seviyoruz...

Biz askerimize bakmaya kıyamazken kurşun sıkanların hiç ama hiç bir geçerli mazereti olamaz. Sonlarıda dağlarda itlere kuşlara yem olmak olacaktır.

MuratJ
09.09.2009, 15:14
Yok baskı filan var diyorsunuzya baskı kalkınca yoğun talep bekliyordum. Tabi gerçek amaç sadece bu ise.....

Bugün dille ilgili bütün sözde yasaklar kaldırılsa haklar verilse kan duracakmı sanıyorsunuz. Eğer sanıyorsanız çok yanılıyorsunuz.

Sonra yerel anlamda haklar istenecek önce federasyon daha sonra bağımsız devlet istenecek...

Bunları göremiyorsanız sizin sorununuz....Ya çok iyimsersiniz yada gerçekleri göremiyorsunuz.

Yoksa geri kalmışlık olarak Karadeniz hiçte oradan aşağı değil. Sonra yerel anlamda bizde eski yer adları kullanıyoruz. Rumcadan kalan kelimeleri kullanıyoruz ama bunları tabelaya indirgeyip elimize silah almıyoruz. Çünki biz vatanımızı gerçekten seviyoruz...

Biz askerimize bakmaya kıyamazken kurşun sıkanların hiç ama hiç bir geçerli mazereti olamaz. Sonlarıda dağlarda itlere kuşlara yem olmak olacaktır.
Katılıyorum abi. Gerçekleri göremiyor diye düşünüyorum ben. Yok saymışta bilmem ne neyi yok saymış bu devlet hangi zamanda yurdunu açmış gelmiş paşa gibi yaşamış adam olanları. Nede kolay hiç alakasız şekilde devlet ile o şerefsizliği yanyana kullanıp ikiside suçlu demek bunun tutar hiçbir yanı yok. Doğu Karadeniz'i tam gez bakalım en az oralar kadar yoksulluk vardır yol yoktur vesaire. İnsanın içindeki düşünce çok önemli adamların bir düşüncesi var bu dil ayakları en basiti bunların ardından hiçbir şekilde tatmin olmayacaklar taa ki ayrılığa gidene dek o beyinciklerinde bu var.

İngilizce okul varmış Kürtçe yokmuş İngilizce okul bugun her ülkede var dünya dili o arkadaşım geçicen orayı sen. Hiçbir yerde konuşulmayan Latin diliymiş Kürtçe dili nerde konuşuluyor dünyanın 4te 3ündemi? Bir Kürt Türkiye'de herhangi bir okulda rahat okuyabilir Türkçe olarak hiçte Kürtçe bir okula gerek yok eger zamanında okumaksa amacı bu topraklarda yaşayıp Türkçe'yi zaten ögrenmiştir. Burda kürtçe kürtçe diye tutturanların bundan çok başka amaçları var olay bu kadar basit degil olay bu kadar masum degil.

A.Ali Karanis
09.09.2009, 15:20
Ntvde ve www.haberturk.com da son dakika geçti,mayın patlaması sonucu iki şehit yedi yaralı vermişiz..

Dursun Kaplan
09.09.2009, 15:20
Az önce Van'da mayın patlaması sonucu 2 askerimiz daha şehit oldu.

Mekanları cennet olsun mehmetciklerimizin.

Tolgahan Demirbaş
09.09.2009, 15:21
Van'da askere mayın tuzağı
09 Eylül 2009 Çarşamba 15:14
Doğudan acı haberler gelmeye devam ediyor. Bir kahreden haber de Van kırsalından geldi.

Van'da mayın patladı, 2 asker şehit oldu. 7 asker yaralandı..

internethaber.com

irfanb
09.09.2009, 15:23
Sehitlerimize rahmet,ailelerine bassagligi dilerim.
Bitmeli artik bu izdirap.
Yazik oluyor milletimize,genc fidanlarimiza...
Eli kanli canilerin yatacak yeri yok.
Allah belalarini versin.

Ömer SEVİNÇ
09.09.2009, 15:51
Katılıyorum abi. Gerçekleri göremiyor diye düşünüyorum ben. Yok saymışta bilmem ne neyi yok saymış bu devlet hangi zamanda yurdunu açmış gelmiş paşa gibi yaşamış adam olanları. Nede kolay hiç alakasız şekilde devlet ile o şerefsizliği yanyana kullanıp ikiside suçlu demek bunun tutar hiçbir yanı yok. Doğu Karadeniz'i tam gez bakalım en az oralar kadar yoksulluk vardır yol yoktur vesaire. İnsanın içindeki düşünce çok önemli adamların bir düşüncesi var bu dil ayakları en basiti bunların ardından hiçbir şekilde tatmin olmayacaklar taa ki ayrılığa gidene dek o beyinciklerinde bu var.

İngilizce okul varmış Kürtçe yokmuş İngilizce okul bugun her ülkede var dünya dili o arkadaşım geçicen orayı sen. Hiçbir yerde konuşulmayan Latin diliymiş Kürtçe dili nerde konuşuluyor dünyanın 4te 3ündemi? Bir Kürt Türkiye'de herhangi bir okulda rahat okuyabilir Türkçe olarak hiçte Kürtçe bir okula gerek yok eger zamanında okumaksa amacı bu topraklarda yaşayıp Türkçe'yi zaten ögrenmiştir. Burda kürtçe kürtçe diye tutturanların bundan çok başka amaçları var olay bu kadar basit degil olay bu kadar masum degil.

Tamam ben de diyorum işte atalım bir nükleer kurtulalım:)

mehmets61
09.09.2009, 15:59
nedense seçim öncesi dogudan şehit haberi geliyor ve yine nedense şimdi bi açılımdan söz ediliyorken yine şehit haberi tasadüf olsa gerek...

Kadir
09.09.2009, 16:05
Şehit haberleri 25 yıldır geliyor.

antagonist
09.09.2009, 16:19
Şehitlerimize Allah'tn rahmet diliyorum...Bu acının artık son bulması en büyük dileğimiz...

Fırsatını buldukça foruma siyasi mesajlar yazan bazı arkadaşlarımızı da -biraz ağır olacak ama- kınıyorum. BMN'nin kuralları açık ve net arkadaşlar:

"Forumumuzda küfür, hakaret, tehdit içeren, sataşma, aşağılama amacı taşıyan, kişi hak ve özgürlüklerine yönelik saygısız içeriğe sahip olan, ırk veya din farkı gözetilerek yazılmış, siyasi nitelik taşıyan mesajlar göndermek kesinlikle yasaktır. Forumda bu amaçlara yönelik olarak kısaltmalar, imalar kullanmak da kesinlikle yasaklanmıştır. Bu tür davranışlarda bulunulması halinde forum yöneticileri bu tip mesajları silmek, düzenlemek ve mesajı atan kişiye gerekli cezalandırmayı yapmak konusunda tam yetkilidir. Bu kurala aykırı davranışta bulunan üyeler 1 hafta foruma mesaj gönderememe (no post) cezası alır. Aynı davranışın devamı halinde ise ceza 2 haftaya çıkacaktır."

Şahsım adına ben bu başlığın kapatılmasını istiyorum.

Kadir
09.09.2009, 16:23
Bu anlayış bize ne kazandıracak peki abi?

"Şehitler ölmez vatan bölünmez, Allah rahmet eylesin.."

diyelim bırakalım mı yani? Bir şeyler konuşulsun bırakında..

hatice_61
09.09.2009, 16:23
şehitlerimize Allah rahmet eylesin
ailelerine Allah sabır versin çok acı bir olay dayanma gücü versin Allah
artık bu olaylara bir dur densin

Mehmet Fırat
09.09.2009, 16:26

Yahu burada konuşunca ne değişecek? :) Yığınla siyasi forum var, oralarda konuşuluyor zaten.

macuka
09.09.2009, 16:26
Biz bu cocuklari orda öldürtüp sehit ilan ediyoruz, Allahaskına lütfen biri bana evladını sehit veren bir bakan basbakan, general, genelkurmay baskanı etc... gostersin. Madem bu kadar güzel bir mertebe bu sehitlik, neden bunların ogulları bu mertebelere yukselmek istemez? Bu ülkeyi ne yazik ki, ne Turkler ne de Kurtler yonetmiyor, kavgamız bundan zaten... Kim mi yönetiyor? Onu defalarca basbakanlık bakanlık yapanlara sormak lazim, belki onlar biliyordur..

antagonist
09.09.2009, 16:27

Her şey her yerde konuşulmaz.

Siyasi konuları konuşmak isteyen arkadaşlar başka platformlarda bu konuşmalarını yapabilirler.

MuratJ
09.09.2009, 16:32
Tamam ben de diyorum işte atalım bir nükleer kurtulalım:)
ne alaka ve ne demek bu şimdi sonunda da neden gülümsediysen. burada neyi kastettiğini öğrenebilirmiyim?

iskenderunlu
09.09.2009, 16:43
ne kadar asker yaşamını yitirse milliyetçi partiler--ne kadar PKK li yaşamını yitirse kürt milliyetçiliği yapan partiler rant elde ediyor.Bu zamanın siyasetçileri kan üzerinden çıkar elde edecek kadar küstahlar

OnurKul
09.09.2009, 16:44
Her şey her yerde konuşulmaz.

Siyasi konuları konuşmak isteyen arkadaşlar başka platformlarda bu konuşmalarını yapabilirler.

Sanırım benim mesajım üzerine bu yazı yazılmış ve benim mesajım silinmiş.

Eyleminizi ortaya açıkça koyun. Böyle konular açıldığında silin o zaman.

Çünkü bu konunun ucu hükümete de gider, valiye de gider, belediye başkanına da gider...

Bizim mesajlarımız bir yerlere gider...

Kazım Uzunboy
09.09.2009, 17:52
Hakkari'nin Çukurca ilçesinde terör örgütüne yönelik sürdürülen operasyonlarda 1 asker yaralandı.

Alınan bilgiye göre, Çukurca ilçesi Kazan Vadisi'nde güvenlik güçleri ile teröristler arasında dün çıkan çatışmada, 1 askerin şehit olması, 2 uzman çavuşun da yaralanmasının ardından bölgede geniş çaplı operasyonlar başlatıldı.

Yürütülen operasyonlar sırasında 1 askerin yaralandığı bildirildi. Yaralı askerin helikopterle Hakkari Askeri Hastanesine kaldırıldığı bildirildi.

www.haber61.net (http://www.haber61.net)

Kazım Uzunboy
09.09.2009, 17:53
Eniştem'de orada şimdi astsubay görevinde. :(

Ömer Kaya
09.09.2009, 17:59
Eniştem'de orada şimdi astsubay görevinde. :(

Allah Yardımcısı Olsun:confused:

Dursun Kaplan
09.09.2009, 18:09
Alayın konumuna bak ya. Çok zor çok.

Berk
09.09.2009, 18:32
Bu olayların burada konuşulmasından rahatsız olunuyorsa başlık kapatılsın ve bu tür başlıkların açılmasına izin verilmesin.Standart koyulsun artık şuna.Başlık açıldıktan 1-2 gün sonra damdar düşer gibi kapatmak olmuyor.Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez ve Mustafa Kemal Atatürk başlıklarınında kapatılmasını talep ediyorum.Sonuçta işin dönüp dolaşıp geleceği yer belli.Burada Allah rahmet eylesin demekle ne terörden kurtuluyoruz ne de pkk zarar görüyor.Hiçbir fayda sağlanmadığına göre kapatılsınlar..

Kazım Uzunboy
09.09.2009, 18:35
BMN Forum | bordomavi@bordomavi.net (http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=8168) ‎(http://forum.bordomavi.net/images/misc/multipage.gif 1 (http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=8168) 2 (http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=8168&page=2) 3 (http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=8168&page=3) ... Son Sayfa (http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=8168&page=151))

ceserdar
09.09.2009, 18:37
Geçen yıl baskın yiyen Aktütün Karakolunun konumuda böyle idi.Hakim tepeler yerine dağların kucağına alay-karakol kurulmaz.resmen hedef.

Hakim tepe derken, hemen şu yukarıdaki tepeye mi kurulması lazım?

antagonist
09.09.2009, 18:43
Arkadaşlarımızın da isteğiyle başlık kapatılmıştır.