PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : TS Taraftarı Nasıl Memnun Edilir, Avni Aker Nasıl Yeniden Cehenneme Döner?

35deniz
07.09.2009, 23:50
TS Taraftarı Nasıl Memnun Edilir?
Herhalde hepimiz için bu sorunu cevabı aynıdır. Trabzonspor taraftarını ancak 7. Şampiyonlukla memnun edilir.
Tüm camianın hedefi olan “7” için taraftar yeterince katkı sağlıyor mu? Bunun cevabı da maalesef hayır.
Trabzonspor'un 7 ulaşabilmesi için en büyük etkenlerden biri de taraftarıdır. Takımına olan sevgisi ve bağlılığı açısından Trabzonspor taraftarını başka takım taraftarları ile ölçemezsiniz. Trabzonspor taraftarının çoğunluğu Trabzonludur. Trabzonlunun Trabzonspor'a duyduğu sevgi ile Mesela Rizelinin Fenerbahçe'ye duyduğu sevgi kıyaslanamaz. Fenerbahçeli olan bir Rizelinin memleketine olan sevgisi ile Fenerbahçe'ye duyduğu sevginin toplamıdır bizim Trabzonsporluluğumuz.
Bu büyük sevgiye rağmen taraftarımızın özellikle Avni Aker' deki maçlarda takımına yeterince katkı sağlamadığına inanıyorum. Bunun temel sebebi de taraftarın çeşitli gruplara bölünmesidir. Biz Karadenizliler maalesef bir araya gelemeyiz.
Birçok taraftar grubu var Avni Aker'de ve her grup kendi şovunu yapıyor. Her kafadan ayrı bir ses çıkıyor. Oralılar grubu, buralılar grubu, filan mahalleliler neredeyse apartmanlar bile grup olacak.
Deniz tarafı kale arkasının sağında bir grup solunda bir grup biri başka şarkı söylüyor diğeri başka. Tüm amacı Trabzonspor'a katkı sağlamak, destek vermek olan Trabzonspor taraftarı grupların ayrı ayrı tezahüratı nedeniyle maalesef bir türlü rakip takım üzerinde istediği baskıyı oluşturamıyor. Maç boyunca bir türlü birlikte olamayan taraftarın anlaştığı konu ise 61. dakika ile maçtan sonra kolbastı.
Beşiktaş'da sadece Çarşı grubu var tüm stat organizasyonunu yapan. Fenerbahçe başkanı Aziz Yıldırım Fenerbahçe'de alternatif taraftar grubu genç Fenerbahçelileri yok etmek için neler yaptı hepinizin hafızalarındadır. Galatasaray Tribünlerini sadece Ultra aslan organize ediyor. Bizde ise neredeyse ne kadar taraftar o kadar taraftar grubu.
Trabzonspor yönetimi Avni Aker'in yeniden rakipler için bir cehennem olmasını istiyor ise kesinlikle taraftarın tek grup olmasını ve tribünlerden tek ses çıkmasını sağlamak zorundadır.
Trabzonspor taraftarı tek ve büyük bir taraftar grubu çatısı altında toplanmalıdır. Grupların güçlerini birleştirmesi ve çeşitli forumlarda organize olan yetenekli, genç Trabzonsporluların da katkıları ile Trabzonspor'a özel tezahüratlar, şarkılar ve çeşitli aksiyonlar geliştirilerek bunların hep birlikte organizasyonu sağlanmalıdır.
Aziz Yıdırım'ın yaptığını Başkan Sadri Şener de yapmalı ve Avni Aker'den tek ses çıkması konusunda tüm grupları birleştirmelidir.
Trabzonspor sevdası ve 7. Şampiyonluğu yaşamak dışında hiçbir hesabı olmadığına inandığımız taraftar gruplarının da bu oluşuma destek vereceklerinden eminiz.
Avni Aker cehennemini yeniden yaratmadan asla başarılı olamayız. "7" için ilk şart Avni Aker Cehennemidir.

OSMAN KANBER YAZDI

Ahmet Faruk
08.09.2009, 00:07
Öncelikle mesele eğitim meselesi.

11lik veya 33lük neyse artık ufak tesbihini bileğine geçirmiş, 50 yaşına yaklaşmış, ağzından sin-kef eksik olmayan Trabzonluları memnun edecek bir takım dünya üzerinde yok. Belki bu grubun zihniyeti değişirse olabilir.

Herşeyden anlayan bir insan memnun olabilir mi. Hele hele futboldan çok iyi anlayan(!) birisini memnun edebilir misiniz. Mümkün değil.

Onun için Trabzonspor, taraftarını memnun etmenin yollarını aramamalı. Taraftara göre -ki ben de gayet fanatik bir taraftarım- hareket etmemeli.

Trabzonspora başarıyı getirecek kıstaslar bellidir, gereği yapılır, isteyen memnun olur, isteyen sin-kefe, koymaya, def-i hacetini görmeye devam eder istediği yere.

Aslında benim aklımda çok daha radikal tedbirler var ama, dünya buna hazır değil :). Sonra korkuyorum sokakta biri tanır beni de döver falan diye :)

OZDEN61
08.09.2009, 00:39
öncelikle amigo şart. taraftar grupları birleşmeli.

Samet Türkmen
08.09.2009, 00:43
Bu sene de taraftarı suçlamak,taraftar şöyle,taraftar böyle demek moda oldu. Sürekli bu tip konular açılıyor. Yöneticilerin,futbolcuların yaptığı yanlışların yanında taraftarın eksikleri kum tanesi kadar kalır bence.

Daha ne yapsın taraftar. 2-3 bin kişi daha fazladan bağırınca başarı gelmez.

samutra61
08.09.2009, 09:50
Taraftar her zaman destek olur ama sahada saldıran koşan adrenalini damarlarında patlama yapmak için bekleyen bir takım olsun yeterki

Emirhan Ömeroğlu
08.09.2009, 09:55
Geçen sene 8jk maçında yenildiğimiz halde takımı alkışlayan biz değil miydik? ;)

Sahada ruh olduktan sonra Taraftarlar gerekeni her zaman yapar.

Erdinç Dilek
08.09.2009, 09:57
futbolcuya sorsan taraftar destek olmuyor baskı altında hissediyoruz kendimizi diyor, taraftara sorsan takım ruhsuz bize de heyecan lazım takım iyi olsa bizde iyi oluruz diyor, ee baylar bayanlar kimde hata? sorun burda hata kimde diye aramak yerine biz kendimizi nasıl daha iyi hale getiririz sorusuna yorulsa kafalar çuvaldızı birazda taraflar kendilerine batırsalar çok çabuk çıkarız bu olumsuz ortamdan...

Hüseyin Bağdat
08.09.2009, 10:04
Bu sene taraftarı suçlamıyorum(en azından oynan maçlarda) Sezon başında yönetim taraftarın isteklerini gözardı etti. Gruplar maratonda olsaydı daha iyi olurdu.O olmadı hiç değilse kale arkası orta kısıma yönlendirilseydi. Ama bizim yönetim gruplardan uzak duruyor. kale arkası köşelerde olan gruplar seslerini ne kadar duyurabilir...

Bu duruma yönetim el atmalı.Bütün gruplar olmasa bile iki-üç grup birleşip ya maratona yada kale arkası orta kısma geçmeli.

Birde bizim stadın üstü açık olması etkiliyor. Ses sahaya gitmiyor...

Ömer Bayrak
08.09.2009, 10:13
arkadaşlar bence ilk başta maratonun orta kısmına bir taraftar grubu yerleştrilmeli, taraftar grupları nasıl deplasmanda tek vucut oluyosa içerdeki maçlardada tek vücut olmalı, maç boyunca kesintisiz destek verilmeli, örnek vermek istiyorum geçen sene eskişehirde deplasman maçındayız eskişehir taraftarı 3-1 yenik olmalarına rağmen 1sn bile susmadı, ve oynamayan takımı zorla oynattılar, oyunculara sanki sihirli bi değnek değdi, az daha maçı kaybedecektik, olay budur yani 1maç 2maç biz taraftarlar olarak üstümüze düşeni yapmalıyız, biz gerçek trabzonsporluyuz biz bu takımı para pul için sevmiyoruz, ilk başta biz koyacaz taşın altına elimizi ama sonra yine bişeyler değişmiyosa düşünülür bişeyler yapılır elbette:D 90dakka hep destek tam destek parolasıyla yola çıkmalıyız....

crazyman_61
08.09.2009, 10:26
birleşme gerekmez olmazda zaten bütün grupları bir araya toplamak en mantıklısı gibi

Emirhan Ömeroğlu
08.09.2009, 10:27
birleşme gerekmez olmazda zaten bütün grupları bir araya toplamak en mantıklısı gibi

Bütün grupları bir araya toplasan birleşmeyi oldu say :)

Tolunay Abdioğlu
08.09.2009, 10:36
Grupların birleşmesi gerekiyor.Başka türlü '' Hayal ''.

crazyman_61
08.09.2009, 11:14
gruplar maratonda toplanabilir anca kale arkaları ufak gelir
yönetim el atmadıkça da çözülmez zaten bu iş
taraftarlar yapacak olsaydı şimdiye kadar olurdu

Burçak
08.09.2009, 12:47
Bizim ikinci sorunumuz, maç seyretme hastalığı. Ben bin km yol yaptım. Diyarbakır Spor maçı için Avni Aker'de yerimi aldım. Yanımda kız-erkek bir düzine yeğenim. Ki bu çocuklar taraftar olmanın coşkusunu yaşamak istiyorlar, kanları kaynıyor. Ama bırakmadılar ki bir ayağa kalkalım ve takımımızı destekleyelim. Yok mümkün değil. Otur da otur. Hatta bir tanesi " Oturmayan Fenerli olsun" deyince ben koptum. Ohaaaa dememek için kendimle mücadele ettim.

.
Harun abi sen çok yaşa emi :D
Birdahaki maçı tek başınaysan bizim yanımızda izle. sırf bu sebepten ötürü arkadaşlar aramızda konuşup erkenden aldık kombinelerimizi . en tepeden. :)

Barış Kaptanoğlu
08.09.2009, 13:21
aslında takımın durumuyla doğru orantılı bu..geçen sene bu ortam vardı bence Avni akerde...kaybettiğimiz konya ve denizli maçlarının Avni akerin atmosferiyle ilgili olduğunu sanmıyorum

Emre ÖZTÜRK
08.09.2009, 13:26
sadece iyi futbol oynanarak memnun edilebilir....Gerisi hikaye iyi futbol ve iyi sonuçlar bizim taraftarı melek moduna sokar

Oğuzhan Fidan
08.09.2009, 13:32
yıllarca uğraşarak idmanocağı ve idmangücünün birleşmesinden sora ts oldu.. aynı şekilde artık taraftarlarda birleştirilmeli bi 6 şampiyonluk daha almak için sorası düşünülür..

Mehmet Fatih Yavuz
08.09.2009, 13:40
6-0 lık bir galibiyetle kapanan ilk yarı sonunda, ikinci yarı neden rekor gelmedi diyerek oyunu rolantiye alan hocayı ve takımı protesto eden bir taraftar kitlesinden bahsediyoruz.Kimse kendini kandırmasın. Meselemizin iyi oyunla falan alakası yok. Meselemizin taraftarın birleşmesi ile de ilgisi yok. Ayrı ayrı zarar potansiyelleri daha düşük. Bir de birleşirlerse nasıl zararlılara dönüşürler merak ediyorum.

lebron
08.09.2009, 13:41
avni akerin yeniden cehennem olması için taraftar gurupları birleşerek
tek gurup tek yürek olarak hep bir ağızdan aynı şarkıyı söylemeli
tıpkı çarşı ultra aslan gibi böyle önüne gelen gurup kurmuş kimin ne söylediği belli değil
kardeşim hepimizin isteği 7. şampiyonluk değilmi hepimizin içi ayni acıdan sızlıyo
o zaman gelin birleşin trabzon sporumuza en büyük katkıyı ozaman yapmış olursunuz
avni aker cehennemi geri gelmiş olur sadri başkan sen bu işe bir el at bu birlikteliği sağla
rakipler eskisi gibi 1 gorner bile kullanmadan puansız evine dönsün bütün ist u olimpiyada şova davet ediyorum...

Erdinç Dilek
08.09.2009, 14:19
sadece iyi futbol oynanarak memnun edilebilir....Gerisi hikaye iyi futbol ve iyi sonuçlar bizim taraftarı melek moduna sokar
işte madalyona tek yönde bakan bir arkadaşımız, işte böyle düşünmemeli bir taraftar takımım ne ederim de çoştururum demeli, futbolcu da kendimi taraftarlara ne ederim de beğendiririme yormalı kafasını

Yavuz Hasan
08.09.2009, 18:31
Öncelikle mesele eğitim meselesi.

11lik veya 33lük neyse artık ufak tesbihini bileğine geçirmiş, 50 yaşına yaklaşmış, ağzından sin-kef eksik olmayan Trabzonluları memnun edecek bir takım dünya üzerinde yok. Belki bu grubun zihniyeti değişirse olabilir.

Herşeyden anlayan bir insan memnun olabilir mi. Hele hele futboldan çok iyi anlayan(!) birisini memnun edebilir misiniz. Mümkün değil.

katılıyorum

öncelikle amigo şart. taraftar grupları birleşmeli.
tribünleri yönetecek amigolar olması lazım

bu olduğu zaman biray olarak küfür edilse de topluluk olarak küfürün ve ıslıklamanın önüne geçilmiş olur

topluluk larak ne yapacaksan rakip tarf için yap kendi futbolcuna neden yapıyosun

LECOSSEEMRE
08.09.2009, 18:45
Taraftar Grupları birleşirse tam cehennem olucağı Kesin...Tek çıkar YOl taraftar gruplarını Bir şekilde birleştirmek..

ceserdar
08.09.2009, 19:20
Abilerimiz daha iyi bilirler ama Trabzonspor'un bir tribün kültürü hiç olmadı. Kendimize has değerleri modern değerler ile harmanlayıp sunacak tribün guruplarımız da yok. İstanbul tribünlerinin kullandığı tezahüratlarda x yerine y koyup kullanan tribünlerden ne bekliyorsunuz ki. Bugün İnönü'ye giden bir insan bir tribün kültürü görüyor, Ali Sami Yen' giden görüyor. Saraçoğlu bile bunların gerisinde o konularda. Maraton tribünü diyoruz, insanlar bir tribün olgusu görmedikçe nasıl havaya girip kendilerini kaptıracaklar?

İHSAN
08.09.2009, 21:26
Tribünlerin tamamı BMN taraftar profilini yakalayabildiği zaman....

Çetin
08.09.2009, 21:53
eğitim eksikliği iderildiği zaman. insanlarda bir eğlence kültürü oluşturulduğu zaman. aksi durumda her zaman aynı şeyler tekrar ve tekrar yaşanılır ki zaten başarılı olsak da olmasak da hep aynı şeyler yaşanıyor.

Volkan
08.09.2009, 21:54
arkadaşlarında dedigi gibi taraftar grubu cok bunlar 2 veya 3 grup olmaları lazım enfazla

Yağızhan Sağnak
08.09.2009, 21:58
Taraftarın takımı ateşlemesi gerekirken,nedense Trabzon'da takımın taraftarı ateşlemesi gerekiyor.

Enes Ünal Kaya
08.09.2009, 22:03
Taraftar Grupları Malesef Büyük Sorun :S ve Hiç Çözüm Alınamıyor ... O sorun Halledilmeden Rakip Taraftara Pek Sorun Oluşturcanı Sanmıorum...
Kendi Takımımıza Cehhenneme Döndürürüz Ancak ..

Ahmet Başkaya
08.09.2009, 22:04
Taraftar grupları birleştirilsin Avni Aker Cehennem olsun !!!

Mustafa K. Demirbaş
08.09.2009, 22:34
herkes yazıyor çizyor bişiler karalıyor herkese saygı duyuyorum bilmeyebilirsiniz
ama bi kezde taraftarı dinleyin bütün suçu taraftara yıkmanın alemi ne futbolcu gol kaçırır suçlu taraftar kaleci hata yapar suçlu taraftar neymiş efendim taraftar baskısı var bu da yeni moda oldu ya 90 dakika destek vermenin adı oldu baskı
bunalrı yazarken taraftar yüzde yüz haklı demiyorum bununda altını çizeyim
taraftar elinden gelenin fazlasını yapıyor buna herkes emin olsun..
Avni Aker eskisi gibi cehennem olsun yazmış bazı arkadaşları tabi ki olsun bunu istemeyn mi var ama dikkat edin Avni Aker'in o eski atmosferinde maraton tribünde grup /gruplar vardı unutulmaması gereken bişi var ki Avni Aker stadının kalbi maraton tribünüdür ama ne hikmetse bizim yönetim gruplara adres olarak kale arkasını gösterdi maraton tribünü isteyenlere kale arkasının köşesini ayırdı buda yetmiyormuş gibi kimin aklına geldiyse tribünlerin önüne cam koyuldu camda o kadar mübarek bi camki camın arkasındakine bişi desen o bile duyamıyor varın gerisiniz siz düşünün...
şimdi aklıma geldikçe yazayım bizim normal seyirci bağırmaz neden bağırmaz bi kombine aldı diye herşeyin bittiğini sanıyor sadece kombine almayla destek verildiğini sanıyor adama gel bağıralım dersin onda laf hazırdı niye bağıracağım ben bilete para verdim onalar sanıyor ki gruplar bedava bilet alarak giriyorlar o yüzden bağırıyorlar öyle bişi yok artık herkes parasıyla kombinesini alarak stada giriyor ve çoğu zaman taraftar sahipsiz bırakılıyor sorunlarıyla ilgilenilmiyor ama bunu yazan yok sadece taraftara sallıyoruz bende bi gruba mensubum bilen biliyor zaten Avni Akerde yerimizde belli 90 dakika susmadan takımımızın yanındayız ne bıktık ne de usandık gücümüz yetitğincede takımımızın yanında olacağız
bide unutmadan bazılarımız amigo yazıyor ya arkadaşlar bırakın bu söylemleri bu işler öyle kolay değil ..
şimdilik bu kadar yazayorum aklıma geldikçe yazmaya devam edeceğim saygılar...

reisoğlu61
08.09.2009, 23:29
trabzon-diyarbakir macinda kapali tribündeydim. önümde birisi kale arkasindakilere tezahürat ile karsilik veriyordu, yanindaki adamda ona "bir tek deli senmisin, ne bagiriyon" diye cikismisti.
yani avni akerdeki taraftar profilini siz düsünün iste.

Ilelioglu
09.09.2009, 01:10
Futbolcularin performanslarina bagli olan bir durum. Taraftarlar sahada ne görürlerse ona göre davranirlar...Kötü oynayan takimi atesleyebilecek bir Taraftar Kitlesine sahip degiliz ne yazikki.

Gökhan Döner
09.09.2009, 01:22
Taraftar hiçbir zaman memnun edilmez ama Avni Aker çok kolay cehenneme dönebilir.
Staddaki ses akustiği çok önemli.Stadımızın üzeri açık olduğu için ses yansıması hiç
olmuyor.Burada ne kadar bağırırsan bağır.Zaten birlik ve beraberliğinde olmadığı için herkes ayrı
teraneden çaldığı için bu takıma bu şekilde ne yaparsan yap ateşleyemezsin.
Öncelikle birlik ve beraberlik sonra stad projesi....

Gökhan Döner
09.09.2009, 01:29
BENCE RAUL'DAN DAHA YETENEKLİ BİR GOLCÜ

(RIDVAN DİLMEN)

GELMİŞ GEÇMİŞ EN İYİ FUTBOLCU
(ZEKİ ÇOL)

HALA GERÇEK TEKKE'Yİ İZLEMEDİK
(HINCAL ULUC)

TSL'DE SON 10 YILDA 30 GOL BARAJINI AŞAN TEK OYUNCU

SULTAN
FATİH TEKKE

f7xH3ss_WKw

Video da çok güzel olmuş

Ilelioglu
09.09.2009, 01:30
Herhalde en iyi cevap mst61ts adli üyeden geldi...

Fatih Tekke ile Taraftar memnun edilir, peki Avni Aker cehenneme döner mi? Bence döner...:)

Herkes Fatih hakkinda yorum yapmis, Ridvan Dilmen, Zeki Col, vs....

Bende yapiyorum...

"Dünyada esi benzeri olmayan Kafa Hakimiyetine sahip bir Futbolcu"

Fatih Ileli

Reşit
09.09.2009, 02:00
herkes yazıyor çizyor bişiler karalıyor herkese saygı duyuyorum bilmeyebilirsiniz
ama bi kezde taraftarı dinleyin bütün suçu taraftara yıkmanın alemi ne futbolcu gol kaçırır suçlu taraftar kaleci hata yapar suçlu taraftar neymiş efendim taraftar baskısı var bu da yeni moda oldu ya 90 dakika destek vermenin adı oldu baskı
bunalrı yazarken taraftar yüzde yüz haklı demiyorum bununda altını çizeyim
taraftar elinden gelenin fazlasını yapıyor buna herkes emin olsun..
Avni Aker eskisi gibi cehennem olsun yazmış bazı arkadaşları tabi ki olsun bunu istemeyn mi var ama dikkat edin Avni Aker'in o eski atmosferinde maraton tribünde grup /gruplar vardı unutulmaması gereken bişi var ki Avni Aker stadının kalbi maraton tribünüdür ama ne hikmetse bizim yönetim gruplara adres olarak kale arkasını gösterdi maraton tribünü isteyenlere kale arkasının köşesini ayırdı buda yetmiyormuş gibi kimin aklına geldiyse tribünlerin önüne cam koyuldu camda o kadar mübarek bi camki camın arkasındakine bişi desen o bile duyamıyor varın gerisiniz siz düşünün...
şimdi aklıma geldikçe yazayım bizim normal seyirci bağırmaz neden bağırmaz bi kombine aldı diye herşeyin bittiğini sanıyor sadece kombine almayla destek verildiğini sanıyor adama gel bağıralım dersin onda laf hazırdı niye bağıracağım ben bilete para verdim onalar sanıyor ki gruplar bedava bilet alarak giriyorlar o yüzden bağırıyorlar öyle bişi yok artık herkes parasıyla kombinesini alarak stada giriyor ve çoğu zaman taraftar sahipsiz bırakılıyor sorunlarıyla ilgilenilmiyor ama bunu yazan yok sadece taraftara sallıyoruz bende bi gruba mensubum bilen biliyor zaten Avni Akerde yerimizde belli 90 dakika susmadan takımımızın yanındayız ne bıktık ne de usandık gücümüz yetitğincede takımımızın yanında olacağız
bide unutmadan bazılarımız amigo yazıyor ya arkadaşlar bırakın bu söylemleri bu işler öyle kolay değil ..
şimdilik bu kadar yazayorum aklıma geldikçe yazmaya devam edeceğim saygılar...
sana hak vermemek elde değil . bence sadece bir grubu maratona almak bile yer. şu anda stadda benim gördügüm kadar deniz tarafının en sagında bulunan grup gerçekten mükemmel tezahurat yapıyor. bu grubu maratonun tam ortasına alıp diğerlerinide bu olaya katmak gerekir. tabi öncelikle şu stadın üstünü kapatmaları lazım bağırdıgında ses yankı yapması lazım. dısarı gitmesi değil. pardonda her boku bilen taraftar larıda dısarı atmak gerekiyor. neymiş vay canım sen nasıl o adamı orda oynatırsın . kardesim sen bilsen tribünde oturmazdın klubenin yanında dururdun . taraftar olarak bunlar yapılırsa mükemmel olur. ancak sadece taraftarla olmaz futbolcu koşacak dik duracak sahadasinirlenecek hırs yapacak. sahanın içince profesyonellik kalmayacak sen para için oynamayacaksın sahada . bu yüzden trabzonspora hırs küpü olan fatih tekke nin gelmesi çok iyi olur. yattara yı da adam eder. sahada ruhsuz gezenleride azarlar. en azından trabzonlu trabzonsporlu oldugundan yenilirken zoruna giderde koşar bazı ryhsuzlar gibi umursamaz tavırlar içerisine girmez

AYYILDIZ
09.09.2009, 02:56
Futbolcuda ruh olursa memnun edilir.Trabzonspor taraftarı Lazaroni zamanında ruhsuz futbolla 1-0 yendiğimizde takımı protesto etti.Ruh yoktu.Egemen neden seviliyor,Gökhan'a neden kızılıyor?Hırslı oynarsan avniakerde taraftar görevini yapar.

hos_cocuk61
09.09.2009, 03:02
Taraftarı mutlu etmekten çok, bu taraftra profilini değişsek daha iyi olur. Peki bu taraftar profili ne? Ne mi, çekirdek yiyen, pis pis küfür eden, taraftra profili - Bu profili, daha az küfür eden ve çekirdek yiyen, daha çok bağıran ve destek olan yönünde değiştirir isek, emin olinki herkez mutlu olur. Stad cenemmem olur.

Sönmez Özlü
09.09.2009, 14:50
Trabzonspor taraftarının, takımının iyi mücadele ettiği, kazanmak için gayret gösterdiği, varını yoğunu ortaya koyduğu fakat neticede kaybettiği bir maçtan sonra takımı ıslıkladığına, yuhaladığına hiç şahit olmadım sanırım. Böyle bir şey hatırlamıyorum.

Avni Aker'de bulunmak için para alanlar, kazanmayı Avni Aker'de bulunmak için para verenler kadar önemsemedikçe hiçbir şey düzelmez.

Trabzonspor taraftarının takıma çok büyük katkısı vardır.

Nasıl?

Her şeyden önce, var olarak...

25 senedir şampiyon olamayan bir takımdan bahsediyoruz. Hani, Liverpool gibi Avrupa'da başarıdan başarıya da koşmuyoruz... Çoktan silinip gidebilirdi bu kültür.

Öte yandan, daha önce başka başlıklarda da dile getirdiğim üzere, hoşumuza gitmediği için yok saydığımız bir mesele var: Futbolun bugünkü dünyasında, endüstriyel futbolun hakim olduğu bu çağda, taraftarın değeri takıma yaptığı maddi katkı ile ölçülür.

En iyi taraftar, en çok forma alan, kulübünün mağazasından en çok alışveriş yapan, stadyumunu en çok dolu tutan taraftardır.

Bir mânâda, futbol sanayisinin müşterisidir taraftar...

Evet, o destansı tanımlamaların yanında pek savunulabilir, kabullenilebilir gibi durmuyor. Fakat maalesef, hakikat bu.

Trabzonspor taraftarı, ekonomik durumuna göre, bütün bunları en iyi yapan taraftar grubudur.

Bu yüzden, Trabzonspor taraftarı, en iyi taraftardır.

Hani sürekli deniliyor ya, "Böyle yapacaklarsa gelmesinler." diye...

Bir ay gelmeseler, yöneticiler çıkıp ağlamaya başlar... "Gel, ne olursan ol yine gel..." diyerek.

İşin özü şudur: Trabzonspor'un başarısızlığını taraftarda değil, yönetimlerde, futbolcularda, teknik kadroda, yönetim dışında olsalar dahi şehrin belli başlı isimlerinde aramak gerekir. Gariban taraftarın yapabileceği iş değil bu.

keles76
09.09.2009, 15:10
simdi baskan yonetim kurulu cok yanlis isler yaptilar bu senemizi mahvettiler ve takim bir iki adam gibi transferle tekrar sampiyonluga oynuyacagi aleniyken bu hoca isiyle(10 tane yerl' b'r o kadarda yabancidan red cevabi alarak) olsun tjikuzu gibi birini yabanci hakkin sikintili oldugu halde yapilan transferle yabanci hakkini doldurmakla olsun sag bek ve forvete israrla adam bulamamakla olsun
Simdi taraftari tekrar memnun etme sanslari kalmadi zaten bu takimin is yapamiyacagida ortada iken yapilan iki sey var biri serefli olan yol cikip neden bu olaylarin oldugunu taraftarla paylasarak istifa mekanizmasini kullanmaktir bir digeride zaten iki basaridan sonra bizim taraftar susar yenersin ibb birde antalya gencler gaziantep maclarini alip 12 puan alirsak herkes susar ek olarak ocak ayinda transfer yapacakmis gibi medyayida mesgul etmeleri gerekiyor ama eninde sonunda taraftar patlayacaktir sen geyseyi 8tasi feybeyi bu takimla yenemezsin taraftarda bunu kaldiramaz bu ikinci fikir sadece olacagi ertelemektir
su da var eger sadri baskan giderse olusacak cok buyuk sorunlar olacagina baskan bulunamiyacagina borclarin odenemiyecegine olusturulan profesyonellesmenin sekteye ugrayacagina daha dogrusu sadri baskan giderse 10 yil geriye gidecegimize taraftari inandirirsakta taraftar giden geleni aratir dusuncesiyle yonetimden olusan memnuniyetsizligine gem vurabilir

Gordon Freeman
10.09.2009, 01:40
BENCE RAUL'DAN DAHA YETENEKLİ BİR GOLCÜ
(RIDVAN DİLMEN)

GELMİŞ GEÇMİŞ EN İYİ FUTBOLCU
(ZEKİ ÇOL)

HALA GERÇEK TEKKE'Yİ İZLEMEDİK
(HINCAL ULUC)

TSL'DE SON 10 YILDA 30 GOL BARAJINI AŞAN TEK OYUNCU

SULTAN
FATİH TEKKE
f7xH3ss_WKw

Bu Videoya Prof bi arkadaşın eli değmiş.Videoyu bıyerden bulup arşivime katmam lazım.tek kelımeyle harıka.

KOSİFOĞLU
10.09.2009, 02:32
Herhalde en iyi cevap mst61ts adli üyeden geldi...

Fatih Tekke ile Taraftar memnun edilir, peki Avni Aker cehenneme döner mi? Bence döner...:)

Herkes Fatih hakkinda yorum yapmis, Ridvan Dilmen, Zeki Col, vs....

Bende yapiyorum...

"Dünyada esi benzeri olmayan Kafa Hakimiyetine sahip bir Futbolcu"

Fatih Ileli

teşekkür ederim güzel yorumun için

faik celikoflu
10.09.2009, 03:24
futbolcu mücadele ettikten sonra taraftar tabi ki skora bakmaz..ki bu takım adamakıllı mücadele ettikten sonra hayatta yenilmez..geçen sezon ilk yarıda sadece GS ye yenildik yanlış hatırlamıyorsam..o maçta da ilk golü biz atsak farka giderdik...
taraftar yağmur çamur demeden avni akere gitsin, deplasmana gitsin, başarısızlıkta suçlu olsun.olur mu böyle birşey...

faik celikoflu
10.09.2009, 03:25
Tribünlerin tamamı BMN taraftar profilini yakalayabildiği zaman....

aynen katılıyorum...

faik celikoflu
10.09.2009, 03:27
fatih tekke ya gelecek ya da gelecek.başka yolu kalmadı gibi..
bizim yönetim ve fatih terim, tekkeye karşı aldıkları tavırlarla kendi sonlarını hazırlıyorlar....

Emre7
10.09.2009, 04:39
6-0 lık bir galibiyetle kapanan ilk yarı sonunda, ikinci yarı neden rekor gelmedi diyerek oyunu rolantiye alan hocayı ve takımı protesto eden bir taraftar kitlesinden bahsediyoruz.Kimse kendini kandırmasın. Meselemizin iyi oyunla falan alakası yok. Meselemizin taraftarın birleşmesi ile de ilgisi yok. Ayrı ayrı zarar potansiyelleri daha düşük. Bir de birleşirlerse nasıl zararlılara dönüşürler merak ediyorum.

daha ilgincini diyim onun 5-1 yendiğin maçın sonunda çaylak bi oyuncun gol kaşırır 7 sülalesinin hal ve hatrı sorulur niye plaka olmadı diye. stadı doldurmak kolay bedava yapın arsinden çarşıbaşından gelsin adam ama bilet bedava olacak.

LazAnisT
13.09.2009, 00:50
O kutsal formayı taşıyanların giydikleri formaya tribünlerde kendilerini desteklemeye gelenler kadar değer vermesi benim memnun olmam için yeterli bir sebep.

Anıl C
13.09.2009, 00:54
tekke sevdalıları yazdıklarınızdan anlaşılıyoki hiç mi hiç futboldan anlamıyosunuz
yani tekke gelsin ama bu takım şampiyon olmasın, avrupada başarılı olmasın ama tekke gelsin
ama şimdi anlıyorum bu takım niye 25 senedir niye şampiyon olamadığını
kulubun kurumsallaşmasını savunacağınız yerde
kulubun dünyaya açılmasını savunacağınız halde
ne kadar da küçük düşünüyosun

bordo61
13.09.2009, 11:32
Geçen sene 8jk maçında yenildiğimiz halde takımı alkışlayan biz değil miydik? ;)

Sahada ruh olduktan sonra Taraftarlar gerekeni her zaman yapar.

Her şeyi açıklayıyor :) Gerisi Hikaye

Trabzonspor taraftarının, takımının iyi mücadele ettiği, kazanmak için gayret gösterdiği, varını yoğunu ortaya koyduğu fakat neticede kaybettiği bir maçtan sonra takımı ıslıkladığına, yuhaladığına hiç şahit olmadım sanırım. Böyle bir şey hatırlamıyorum.

Avni Aker'de bulunmak için para alanlar, kazanmayı Avni Aker'de bulunmak için para verenler kadar önemsemedikçe hiçbir şey düzelmez.

Trabzonspor taraftarının takıma çok büyük katkısı vardır.

Nasıl?

Her şeyden önce, var olarak...

25 senedir şampiyon olamayan bir takımdan bahsediyoruz. Hani, Liverpool gibi Avrupa'da başarıdan başarıya da koşmuyoruz... Çoktan silinip gidebilirdi bu kültür.

Öte yandan, daha önce başka başlıklarda da dile getirdiğim üzere, hoşumuza gitmediği için yok saydığımız bir mesele var: Futbolun bugünkü dünyasında, endüstriyel futbolun hakim olduğu bu çağda, taraftarın değeri takıma yaptığı maddi katkı ile ölçülür.

En iyi taraftar, en çok forma alan, kulübünün mağazasından en çok alışveriş yapan, stadyumunu en çok dolu tutan taraftardır.

Bir mânâda, futbol sanayisinin müşterisidir taraftar...

Evet, o destansı tanımlamaların yanında pek savunulabilir, kabullenilebilir gibi durmuyor. Fakat maalesef, hakikat bu.

Trabzonspor taraftarı, ekonomik durumuna göre, bütün bunları en iyi yapan taraftar grubudur.

Bu yüzden, Trabzonspor taraftarı, en iyi taraftardır.

Hani sürekli deniliyor ya, "Böyle yapacaklarsa gelmesinler." diye...

Bir ay gelmeseler, yöneticiler çıkıp ağlamaya başlar... "Gel, ne olursan ol yine gel..." diyerek.

İşin özü şudur: Trabzonspor'un başarısızlığını taraftarda değil, yönetimlerde, futbolcularda, teknik kadroda, yönetim dışında olsalar dahi şehrin belli başlı isimlerinde aramak gerekir. Gariban taraftarın yapabileceği iş değil bu.

:alkış:

Eklenecek Bir Şey Yok

Avni Akerin Kurulduğundan Beri Aynı Yerde Eklemek İsteyen Buyursun Orda Eklesin Burda değil ;)

Ha illada Fatura Kesecez İşimiz Bu Diyorsanız

Aylardır İğleşmeyen Futbolcunuza,Günlerdir Dönmeyen Futbolcunuza,Onların Başındaki Disiplinli(!) Heyete,1 metre ötesinde belkide bize tura getirecek golu atmak için en fazla bu kadar umursamaz bu kadar ruhsuz vurabilecek futbolcunuza kesebilirsiniz.

Ha illa size kesecez diyorsanız Adres Yerine Avni Aker Tribünü Yazsanız Yeterli

Dip.Ing.Mag.
13.09.2009, 11:49
bizim taraftada is yok hic biseye donmez artk avni aker. ne tzaurat yapar nede atki sallar , nede takimi costurur , ancak söver sayar moral bozar

Onur
13.09.2009, 12:03
Yaklaşık 13 yıl sonra Avni Aker'de maça gittim Dİyarbakırspor maçıyla. Tv başında yaşayamacağım o tarif edilemez duyguyu bulacağımı umuyordum. Malesef olmadı. Yenildiğimizden dolayı değil, o maçı 3-0 alsaydık da bu düşüncelerim çok da farklı olmayacaktı. Bunları niçin anlattığıma gelince bu başlıkla neredeyse tamamıyla aynı olması.

- Taraftar grupları diye birşey olmamalı. Tek amaca hizmet edilecekse; TEK GÜÇ, TEK SES olunmalı...

- Herkes 61. dk şovu ile gurur duyuyor. Bunda bir terslik olduğuna inanıyorum. Bizim taraftarın 61. dk da bağırdığı kadar aslında tüm maç boyunca bağırıp takımını desteklemek gerektiğini birilerinin anlaması gerekiyor.

- Teknik konulara gelirsek takımın başında ki hocanın taraftarlardan daha iyi bir teknik-taktik bilgiye sahip olması gerektiğine inanıyorum.

- Yönetimin acilen stadı doldurmak için çözüm bulması gerekiyor. Maça girmeyi eziyet ederek bir yere varılamıyacağının farkına varmaları lazım. (Bknz. Adanademirspor - Arsinspor 2 Lig B Kategorisi maçı 23.000 taraftar)

Bu çözümler uzar gider. Taraftarı ayağı kaldırmak için takımın başarılı olması beklenirse daha uzun yıllar bekleriz gibime geliyor....

Dip.Ing.Mag.
13.09.2009, 12:07
biraz zor ...

Dip.Ing.Mag.
13.09.2009, 12:09
Yaklaşık 13 yıl sonra Avni Aker'de maça gittim Dİyarbakırspor maçıyla. Tv başında yaşayamacağım o tarif edilemez duyguyu bulacağımı umuyordum. Malesef olmadı. Yenildiğimizden dolayı değil, o maçı 3-0 alsaydık da bu düşüncelerim çok da farklı olmayacaktı. Bunları niçin anlattığıma gelince bu başlıkla neredeyse tamamıyla aynı olması.

- Taraftar grupları diye birşey olmamalı. Tek amaca hizmet edilecekse; TEK GÜÇ, TEK SES olunmalı...

- Herkes 61. dk şovu ile gurur duyuyor. Bunda bir terslik olduğuna inanıyorum. Bizim taraftarın 61. dk da bağırdığı kadar aslında tüm maç boyunca bağırıp takımını desteklemek gerektiğini birilerinin anlaması gerekiyor.

- Teknik konulara gelirsek takımın başında ki hocanın taraftarlardan daha iyi bir teknik-taktik bilgiye sahip olması gerektiğine inanıyorum.

- Yönetimin acilen stadı doldurmak için çözüm bulması gerekiyor. Maça girmeyi eziyet ederek bir yere varılamıyacağının farkına varmaları lazım. (Bknz. Adanademirspor - Arsinspor 2 Lig B Kategorisi maçı 23.000 taraftar)

Bu çözümler uzar gider. Taraftarı ayağı kaldırmak için takımın başarılı olması beklenirse daha uzun yıllar bekleriz gibime geliyor....

kesinlikle katiliyorum. en son duydugum olaylarda vakfikebirlilerle boztepeliler bir birlielerine girmisler mesela , touluse macindan oncede gergin bir ortam vardi bu iki grup arasinda yahu biz daha taraftar olarak birlik olamiyoruz ki bu takima nasil destek verecez

Bera Algün
13.09.2009, 12:09
Bizim ikinci sorunumuz, maç seyretme hastalığı. Ben bin km yol yaptım. Diyarbakır Spor maçı için Avni Aker'de yerimi aldım. Yanımda kız-erkek bir düzine yeğenim. Ki bu çocuklar taraftar olmanın coşkusunu yaşamak istiyorlar, kanları kaynıyor. Ama bırakmadılar ki bir ayağa kalkalım ve takımımızı destekleyelim. Yok mümkün değil. Otur da otur. Hatta bir tanesi " Oturmayan Fenerli olsun" deyince ben koptum. Ohaaaa dememek için kendimle mücadele ettim.

Şu oturupda teknik direktörden daha dikkatli maç izleyenler için ayrı bir tribün yapılsa. ( Gerçi imkan olsa ve bana kalsa stadyuma sokulmaları bile takım için çok tehlikeli bu tiplerin.) Takımı desteklememize müsade etmeyen bu tipler üzerinde nasıl bir baskı oluşturulabileceği de konuşulmalı.

"Bize Her Yer Trabzon" Bundan hiç süphe yokda. Bir de bıraksalar şu Avni Aker'i Trabzon yapabilsek...

bende şu olaylı sivas maçına gelmiştim ve maratondan bilet alma gibi bir hata ettim, adamlar içimi kararttı yahu herkes oturmuş ruhsuz ruhsuz maç izliyordu ersen bir gol attı onu bahane ayağa kalktık maçın bitmesine 5dk kala sonrasını biliyorsunuz zaten :mad:

slmn
13.09.2009, 13:37
Yönetimin el atması lazım.Her toplanan 50 kişi grup kurduğunu sanıyor.