PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hamdi Aslan (Küçük Hamdi)

tigin
06.09.2009, 14:45
Öncelikle bu başlığın şimdiye kadar açılmamış olmasına üzüldüğümü belirteyim.

Barcelona'yı Avni Aker'de 1-0 yendiğimiz maçta maçın tek golünü vole ile Barca ağlarına yollayan adamdan bahsediyoruz.
Hamdi Aslan yani Küçük Hamdi, Trabzonspor'un en önemli eski oyuncularından birisidir.
Başlangıçta forvet mevkisinde oynuyordu ancak Urbains Breams'ın takıma gelmesinden sonra defansta oynamaya başladı.

kendisini en net, Bursaspor'u 5-1 dağıtarak kazandığımız kupa finali sonrası verdiği röportajdan hatırlıyordum. "Nasıl başardınız?" sorusuna "çok kolay başardık, biz Trabzonspor'uz" derken.
Hatırlıyordum dedim zira Hamdi abi dün akşam ki İftar yemeğinde konuğumuzdu.
Tıpkı futbol oynadığı zamanlarda ki gibi, hiç değişmemiş, hala çok genç duruyor, zıpkın gibi. Gören herkes hayret etti. Gerçek bir sporcu olduğu belli.
Tek tek bütün masaları dolaşıp herkesin elini sıktı. Herkesle konuştu.
Kendisine buradan çok teşekkür ediyorum.

Şu anda Bayan milli futbol takımımızın hocalığını yapıyor ve İstanbul'da ikamet ediyor. İftar organizasyonumuza katılmak için Ankara'ya geldi yani.

Tekrar teşekkür edip başarılar diliyorum kendisine.

Tanımayanlar için birde resim ekleyelim. Alttaki resimde oturanların en başında elinde top olan.
http://www.trabzonspor.org.tr/images/kadrolar/1988-89.jpg

Selami Gürpınar
06.09.2009, 16:18
Abi teşekkürler başlığın olmaması üzücüydü gerçekten.

unique
06.09.2009, 16:22
Severdim kendisini; forvet olarak da iyi goller atardı.

OLCAY ÇAKIR
08.10.2009, 23:55
K.Hamdi.

Birgün Küçükyalı'da hemen yanımda farkettim kendisini.
Konuşamadık.

Çok severim..

Öndirek golleri unutulmazdır.

Jokerdi.

antagonist
09.10.2009, 00:21
Gaziantep maçını okulumuzdan mezun bir abiyle beraber izledim. Kendisi Hamdi Aslan'ın sınıf arkadaşıymış, hala görüşüyorlar. Bana telefonundan Hamdi abinin fotoğrafını gösterirken yanlışlıkla çağrı attı. Biraz sonra Hamdi abi aradı, konuştular...

Bu arada şu videoyu unutmamak lazım:

Hayde yıllar öncesine gidelim.

Beynimizin anlamsız lig ve puan hesapları yaptığı, kendi kendimizi sorgulattığı bu çirkin günlerden sıyrılıp, bu camiada tekrar eski sinerjiyi yakalamak için bizde varolanı bir kere daha hissedelim.

3-0 kaybedilen bir kupa finali ilk ayak maçı... İkinci maçta alınan PARLAK bir zafer... O zaferin ardından ZAFERE İNANMIŞ futbolcularımızın demeçleri.

Maç klibi ve golleri boşverin; ama bu röportajları mutlaka izleyin. BMN farkıyla...

EN BÜYÜK TRABZONSPOR! O kadar!

Not: Cavit ÇAĞLAR dönemin Devlet Bakanı

2147721409852535472

Emre ÖZTÜRK
09.10.2009, 00:24
video süper eline sağlık rektaş.O zamanki ruh şimdi olsa neler yapardık kimbilir :(

OLCAY ÇAKIR
09.10.2009, 11:31
Süleyman video süper oldu..

Şeymuz için başlık varmı acaba?

Birde Hasan Vezir.?

mustafadinç
09.10.2009, 11:42
Hamdi yi yıllarca hayranlıkla izledim daha sonra Adanasporda oynarken kendisi ile rakip olarak oynadık sahada sık sık karşı karşıya geldik çok efendi bir adamdı ayrıca Trabzonlu muhterem dostum Mehmet KÖROĞLU Hamdinin yakın arkadaşıydı çok iyi futbolcu ve çok iyi insan olduğundan bahsetti.

Külünkoğlu
09.10.2009, 12:05
Hafızalarda, K.Hamdi = Barcelona maçıdır ama onun ön direk golleri ve en ihtiyacımız olduğu zamanlarda attığı goller daha da önemlidir. Salvatore (Toto) Schillaci'ye onun kadar golcü olmasa da nedense benzetirdim. :)
Sempatikti yararlı bir futbolcumuzdu. Allah işlerini rast getirsin.

oflubektas
09.10.2009, 14:05
İşte benim gibi "özevlatçı" taraftarlar için bulunmaz bir nimetti. Önce sağ açık ve santrafor, Lars Olsen gittikten sonra da libero mevkiinde hizmetleri oldu. Yetenekleri sınırlı da olsa tekmeye kafa atan amatör yüreğiyle gerçek bir Trabzonsporluydu. 1994-95 sezonundan sonra kadromuz zenginleşince yedeğe düştü. Ancak 2 yıl yedek beklemesine rağmen takımımız her gol attığında kale arkası ve yedek kulübesinde beklediği yerden gol atan futbolcumuza koşar ve sarmaş dolaş olurdu. Kah Aston Villa maçından sonra Küçük Orhan'ın, kah galatasaray maçından sonra Şota'nın yanında...

ilhan
09.10.2009, 14:10
Muazzam..
Çok temiz insanlarmış..
Keşke izlemek nasip olsaydı, keşke..
:(

fish_bone
09.10.2009, 14:55
Gerçekten saygıyı hakeden bir TRABZONSPOR'lu. Bayan MiLLi takımın başında da gayet başarıLı işLere imza atıyor. Dahada iyi oLacak inşaLLah. Allah işini rastgetirsin, yoLu açık oLsun :alkış:

karatasof
09.10.2009, 15:01
Bende severdim K.Hamdi'yi.Tek beğenmediğim yönü has trabzon şivesiyle entel laflar etmeye çalışma gayreti olurdu.

Murat Erdem
14.10.2009, 17:43
''Trabzonspor isterse 5 atar, isterse 10 atar...en büyük Trabzonspor heyyyy!!!!!''
unutulmaz Bursaspor kupa finali sonrası mikrofonlara konuşurken.

Muhammed
14.10.2009, 20:09
''Trabzonspor isterse 5 atar, isterse 10 atar...en büyük Trabzonspor heyyyy!!!!!''
unutulmaz Bursaspor kupa finali sonrası mikrofonlara konuşurken.

Bunu diyen Şeyhmus değil mi?

pazarkapılı
19.02.2010, 10:02
kopenhag macında attıgı gol vardı...birde hamdi nin büyük olanı vardı...o da yenimahallede dedemlerin orda sık sık görebileceginiz bir insandır....kahveleri var... rıdvanla mücadele ederken bir de resmini asmıs kahveye(muhtemelen rıdvanı sakatlamıs o pozisyonda hamdi rıdvanın ayagına kaymıs rıdvan düsüyordu:))....

Trabzon34
19.02.2010, 10:10
Attığı belki de en önemli gol barselona ya attığı idi.. İstanbul da bile yer sarsılmıştı..

TheCrow
19.02.2010, 10:27
Hamdi'nin bir röportajında söylediği çok ilginç bir tespiti vardı :

"Hami ile ben senede toplam 50 gol atardık, yine de her sene gidip yabancı bir santrafor alırdılar..."

Badaloğlu
21.02.2010, 13:30
Hamdi'yi unutmaya imkan var mı? Hele o Barcelona maçında yarım vole vuruşuyla 6 pasın içinde attığı golden sonra tribünlerde kendimizden geçtiğimiz golü, asla unutamam...

5-1'lik Bursa maçından sonra, tv kanalına verdiği röportajdaki inanmışlık ise günümüz oyuncularına ibretlik bir ders gibi...

Birde ördek kuyruğu saçını asla unutamam :) 1990'lı yıllara göre bayağı iddialı bir saç modeli idi...

Emirhan Makul
12.04.2010, 18:31
-Evet Canlı yayındayız
Evet Eheee
-Evet Hamdi Zoru Başardınız
Çok Kolay başardık :D

SEDAT
12.04.2010, 21:47
-Evet Canlı yayındayız
Evet Eheee

- Ahahaha koptum ya :D birde formayı isteyen kişiden sıyrılmak için bağırması müthişti ççç

Fatih Özkan
13.04.2010, 09:52
-Evet Canlı yayındayız
Evet Eheee

Bana mı öyle geldi bilmiyorum ama ordan biri : "İstanbul'dan geldim habuni bırak!" diyor galiba :D
Şu videoyu ne zaman izlesem gözlerim doluyor...

melihkuzey
17.04.2010, 20:57
artık mazide kalmış görüntüler bunlar. yeni nesil çok şanssız. onlar ne kupa görebilecekler ne de şampiyonluk. ne varsa eskilerde varmış.

erolizmts
18.04.2010, 20:23
Bazen de son 15 dakikaların adamıydı. Ve yedek girdiği maçlarda bir çok gol atmıştır.

Hamdi hakkında aklımda kalan bir diğer şey ise; geri pas'ın elle tutulması kuralının kaldırıldığı ilk dönemlerde, Victor topu ayağıyla havalandırır, Hamdi ise o topu kafa ile Victor'a verirdi. O gün bugündür bu sahneyi hiç bir maçta izlediğimi hatırlamıyorum. Futbol literatürü'ne "Hamdi geri pası" olarak geçebilir bu olay. :)

POYRAZ
19.04.2010, 01:18
..................................

HIRCINBEY
20.12.2010, 19:31
tamamlaman güzel sayende tekrar hatırladık

socrates
05.01.2011, 16:18
barça yı avladın tarihe geçtin be hamdi :)

Emin Danışmaz
16.04.2011, 01:24
istanbul da ŞENLİKÖY STADIN da 1-0 mağlubuz dk, 90 k.hamdi dk 92, k.hamdi BAKIRKÖY 1 -TRABZONSPOR 2

Jokerdi,oynardı her görevide layığı ile yapardı.

Emirhan Makul
14.03.2012, 02:29
Şunu sorayım belki gören olmuştur geçen hafta ki gs-gençler maçında hamdiyi gördüm yanında 3 adet kızcağız vardı gs formalı o kızlar hamdinin kızları mıydı acaba ? Yani sandığım şey mi ? Gören var mı başka ?

Hamdi Karamahmutoğlu
14.03.2012, 12:43
Şunu sorayım belki gören olmuştur geçen hafta ki gs-gençler maçında hamdiyi gördüm yanında 3 adet kızcağız vardı gs formalı o kızlar hamdinin kızları mıydı acaba ? Yani sandığım şey mi ? Gören var mı başka ?

Benziyorlardı Hamdi'ye.
Hatta kameraların çektiğini görünce gülümsedi.
Benimde aklımı karıştırdı bu tablo.
Şayet GS'li ise o kızlar, yazık ki ne yazık.

cakalkerem
14.03.2012, 12:44
ey gidi eski günler ey.....