PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : TFF, 'Bayramı' Futbolculara Zehir Etti

Süleyman50
03.09.2009, 10:08
Türkiye Futbol Federasyonu, Süper Lig'de 6'ncı hafta programını açıkladığında gerçekten şok olduk. Federasyon öyle bir program yapmış ki, Ramazan Bayramı'nın arefe günü Beşiktaş Kayserispor'a konuk oluyor. Bayramın 1'nci günü, Fenerbahçe, İstanbul Büyükşehir Belediye ile, Galatasaray ise bayramın 2'nci günü Kasımpaşa ile karşılaşacak. Bu nasıl bir zihniyettir?

Bu, Federasyonumuzun Türk futbolcularına, Türk hocalarına, "Size, bayram haram" demesinden başka bir şey değildir. Aynı federasyonumuz, yabancıların Noel Bayramı'nı (25 Aralık, Hristiyanlık'ta Hz.İsa'nın doğum günü olarak kabul edilmektedir) unutmamış.

Ligin ilk yarısı yabancı futbolcular bayramlarını "huzur içinde" kutlasınlar diye, 20 Aralık'ta bitiyor. Ve 30 gün lige ara veriliyor. Bu nasıl iştir? Türk futbolcusuna, "Sen bayram yapamazsın, Eşinle dostunla doya doya bayramını kutlayamazsın" diyen Türkiye Futbol Federasyonu, yabancılar için ise ligi onların kutsal gününden tam 5 gün önce bitirerek ülkelerine rahat (!) gitsinler diye adeta yol izni bile veriyor.

MÜSLÜMAN YABANCILAR DA VAR

Unutmadan söyleyelim; yabancı futbolcular içinde Müslüman olanlar da var. Onlar ne yapacak peki? Fildişili Abdulkader Keita, Kayserispor'un kalecisi Souleymanou, Diyarbakırsporlu Ayman ve diğer yabancı uyruklu ama Müslüman olan futbolcuları düşünen bir Allah'ın kulu yok mu? Varsa yoksa "Yabancılara nasıl yaranırız" çabası.

YABANCILAR ZATEN TÜYÜYORLAR

Bizim Türk geleneklerinde, bayram ve arefe günleri, mezarlıklar ziyaret edilir, büyüklerin ellerinden öpülür, ne kadar uzakta olursa olsun, hasret giderilir, küsler bile barışır. Neden, bizim insanımızın haklarını biz kendimiz engellemeye çalışırız? Yabancılar için zaten ligi erken bitirmenin gereği yok. Adamlar bayramları olduğunda zaten "tüyüyorlar". Geçtiğimiz yıllara baktığınızda buna benzer olaylarda hiçbir takımın yabancısının Türkiye'de olmadığını göreceksiniz. Bilerek ya ceza alıyorlar ya da izin alıp gidiyorlar. Onlar için zaten Federasyonumuzun çabalamasına gerek yok.

KULÜPLER UYUYOR MU?

Kulüp yöneticilerimiz bu karara itiraz etmeyecekler mi? Kulüpler Birliği bu konuda nasıl bir tavır takınacak. Şimdilik bu cephelerden bir tepki gelmemesini de hala anlayamıyorum. Ey Mahmut Özgener; neden bayramın 1'nci ve 2'nci günü maçları oynatıyorsunuz. Ligin devre arası tam 1 ay.

Bunu, Türk insanını düşünerek 3 haftaya indirseniz ne kaybedersiniz. Bu memleketin evlatlarının, bayramından ne istiyorsunuz. Görevdeyken yaptığınız onca güzel işi, yaptığınız bu tarihi skandalla gölgede bıraktınız.

NE DEDİLER?

SERHAT ULUEREN: YAZIKLAR OLSUN
Maç programında 5, 6 ve 7. haftaların programını gördüm. Yazıklar olsun! Mahmut Özgener ve ekibine... Utanmadan 20-21 Eylül maç programlarına, Bayram'ın 1 ve 2. gününe maç yazıyorlar. Yani diyorlar ki; "Türk futbolcusunun Bayram'ı olmaz. Biz Müslüman falan değiliz, bizim için Müslümanlık; oruç, bayram..." Gerisi hikaye...

AHMET ÇAKAR: YABANCI HAYRANLIĞI
Çok büyük bir hata. Bu planlama yapılırken Ramazan Bayramı pas geçilip Süper Lig'in 6. haftasında ufak bir ara verme olabilirdi. Ligin ilk devresinde bir haftalık tatilin kimseye zararı dokunmaz. Yabancı futbolcular erkenden ülkelerine dönüyor da; yerli oyuncularımıza neden Bayram tatili yok? Bu Federasyon'un yabancı hayranlığından başka bir şey değildir!

SİNAN ENGİN: YILLARDIR BÖYLE
Federasyo'nun bu kararını fazla eleştirmemek gerekir. Demek ki yöneticiler böyle uygun görmüştür. Bu yıllardan beri bir gelenek haline geldi. Aksi olsa zaten garip olurdu. Türk futbolcusu bu duruma artık alıştığından ötürü bizim de bir yorumda bulunmamamız gerek. Bu kararı eleştirmek yersiz.

HASAN ŞAŞ: BÜYÜK SAYGISIZLIK
Bu Türk futbolcularına federasyonun yaptığı bir saygısızlık. Türk futbolcular, anneleri, babaları, çocuklarıyla beraber olmak için, böyle bir fırsat beklerken, Türkiye Futbol Federasyonu, bu konuda neden yardımcı olmuyor anlamak imkansız. Yabancıların kendi bayramlarında maç falan dinledikleri yok. Kimseye hesap vermeden çekip gidiyorlar.

HAKAN ŞÜKÜR: ZEHİR ETTİLER
Federasyon, büyük bir hataya kurban gitmek üzere. Türk futbolcusunu zaten düşünen yok ki. Yabancılar gününde paralarını alırken, biz ise her zaman "sen bizim evladımızsın" nasihatını almadık mı? Bayramın 1 ve 2'nci günü bizim kendi evlatlarımızın bayramını zehir edenler, konu yabancılar olunca her zaman bunu yapıyorlar.

İŞTE SKANDAL PROGRAM

SÜPER LİG 5.HAFTA:

12 Eylül Cumartesi
21.00 Denizli - Diyarbakır (Atatürk)
21.00 Kayseri - Ankara (Kadir Has)
21:00 Manisa - Sivas (19 Mayıs)
21:00 G.Saray - Beşiktaş (Sami Yen)
13 Eylül Pazar
17.00 İstanbul BŞB - Trabzon (Olimpiyat)
21.00 Bursa - F.Bahçe (Atatürk Stadı)
21:00 G.Antep - Kasımpaşa (Kamil Ocak)
21:00 G.Birliği - Eskişehir (19 Mayıs)
21:00 Antalya - A.Gücü (Atatürk Stadı)

SÜPER LİG 6.HAFTA:

18 Eylül Cuma
21.00 Trabzon - Antalya (Avni Aker)
19 Eylül Cumartesi (AREFE GÜNÜ)
21.00 Ankara - Denizli (ASAŞ)
21:00 Eskişehir - G.Antep (Atatürk)
21:00 Sivas - Bursa (4 Eylül)
21:00 D.Bakır - Manisa (Atatürk-Seyircisiz)
21:00 Ankaragücü - G.Birliği (19 Mayıs)
21:00 Beşiktaş - Kayseri (İnönü Stadı)
20 Eylül Pazar
(RAMAZAN BAYRAMI 1'NCİ GÜN)
21.00 F.Bahçe - İstanbul BŞB (Saracoğlu)
21 Eylül Pazartesi
(RAMAZAN BAYRAMI 2'NCİ GÜN)
21.00 Kasımpaşa-G.Saray (Erdoğan Stadı)

SÜPER LİG 7.HAFTA:
25 Eylül Cuma
20.00 Ankara - Beşiktaş (ASAŞ)
26 Eylül Cumartesi
20.00 Antalya - F.Bahçe (Atatürk)
20:00 Bursa - Diyarbakır (Atatürk)
20:00 G.Antep - A.Gücü (Kamil Ocak)
20:00 İstanbul BŞB - Sivas (Olimpiyat))
27 Eylül Pazar
16.00 G.Birliği - Trabzon (19 Mayıs)
20.00 Kayseri - Kasımpaşa (Kadir Has)
20:00 Denizli - Manisa (Atatürk)
20:00 G.Saray - Eskişehir (Ali Sami Yen)

Bugün

Külünkoğlu
03.09.2009, 10:26
Bizim için sorun olmamış. :)

Şaka bir yana ayıptır ayıp.

Nytre
03.09.2009, 10:31
kendi dinimiz olduğu zaman kimsenin kılı kıpırdamıyor ama sivassporlu balili olduğu zaman tff elinden geleni yapıyor...

yazık !

Adem Erdoğan
03.09.2009, 10:47
Yıllardan beri böyle şimdimi akıllarına gelmiş..

peker61
03.09.2009, 10:49
Tff yahudi bayramını bekliyor heralde ayarlama yapmak için bu kadar terbiyesizlik olmaz...

karatasof
03.09.2009, 10:50
Türkiye'nin bir an evvel ''Müslüman Açılımına'' ihtiyacı olduğu kesin.
Ne demiş atalarımız;
'' Namaz'da gözü olmayanın,ezan'da kulağı olmaz!!!!''
Tam bizimkilere uygun atasözü budur bence.......

Barış Kaptanoğlu
03.09.2009, 10:54
bu Mahmut Özgener ve ekibinin işidir,adam zaten Trabzon düşmanı iyice gıcık oldum herife şimdi

Dursun Kaplan
03.09.2009, 10:55
Yıllardır haysiyet ve şeref yoksunu bir federasyonla yönetiliyoruz. Hiç şaşırmadım.

Ayhan Yüksek
03.09.2009, 10:58
Yapılan çok büyük terbiyesizlik,bizim ülkemizde bir kendi dinimize saygı yok zaten. yıllardır ben bayramlarda, bayram için fisktür ayarlandığını görmedim bu sene bu yanlışa tepki verilmesi iyi olmuş,birtek sinan engin denen şovmen normal karşılamış zaten kendisine sorulması da gereksiz bence adam yerine koyup.

bkandil
03.09.2009, 11:00
Bizim için sorun olmamış. :)

Şaka bir yana ayıptır ayıp.

Bizim de 5. hafta İBB maçını saat 17:00'ye koymuşlar. Ramazan günü Olimpiyatta, işin kötü tarafı bizim tribünler güneşin bağrında kalıyo o saatte...
Sanırım bu sene karşı taraftan bilet alacağız. Oruçlu oruçlu, kimsenin sesi de çıkmaz o saatte...

İskender66
03.09.2009, 11:31
Resmen rezalet. Ayıp. Hristiyanların noel bayramına verilen değerin yarısı bizim kendi bayramımıza verilmiyor.

İskefiyelireis
03.09.2009, 11:37
Bence bayramda maçların devam etmesi doğru. Premierlig, La Liga, Serie A ve Bundesliga' da maçlar noel tatilinde devam ediyor. Hatta İngiltere' de bir haftada 3' er maç oynanacak şekilde program yapılıyor.
Futbol bir seyir oyunu ise insanların müsait olduğu 3-5 günlük tatillerde eğlence olarak görülmesi bence daha mantıklı. Bunu futbolcuya saygısızlık değil de taraftara ve futbolseverlere bir bayram hediyesi olarak algılamak daha güzel.
Bayram günleri özellikle gündüz maçlarının olması ilgiyi arttırır. Tatilde şehrine giden insanlar da takımını kendi stadyumunda seyretme şansını bulur. Örneğin bayramda Trabzon' a gittiniz ve Trabzonspor Avni Aker' de gündüz maçı oynayacak. Bence çoluk-çocuk kaçırılmayacak bir eğlence imkanı olur.

Erdem Koltuk
03.09.2009, 11:41
Bayramda çalışan bir tek futbolcular mı?Ben yüzlerce insan tanıyorum bayramlarda çalışan.Futbolcuların ne farkı var?Doktorlar da tatil yapsın o zaman.Polisler de yapsın.İtfayeciler de.Süpermarketler de.Pastaneler de.

lebron
03.09.2009, 11:45
bizim maç 17 de oynanacak orucu olimpiyatta açaçağız galiba

ilhan
03.09.2009, 11:45
Şimdi ben çıkıp Tff'ye "Ulan siz ırkçısınız" desem nasıl bir suç işlemiş olurum? Geçtiğimiz sene ülkedeki pardon pardon İstanbul'daki yabancı futbolcular için yılbaşı tatili koyan bu gereksizler Türk futbolculara sıra gelince neden bayramda maç oynatır!!!

Bayramda maç oynanmaz diye bir kural yok, oynanabilir. Ama sen elin yabancısı için yılbaşını tatil edip, kendi yurdundaki adamı bayram günü maça çıkarıyorsan alanen ırkçılık yapıyorsun!

Midemi bulandırıyorsunuz yemin ederim ya! Soğudum her şeyden! Allah sizi bildiği gibi yapsın.

- Yabancı futbolcular için yılbaşını tatil ederken "Bunlar tabii ki olabilir" şeklinde konuşan yönetici tipler, kendi yurdundaki futbolcuları bayram günü maç yaptırırken neler konuşucaklar?

Adem Erdoğan
03.09.2009, 11:49
Bayramda çalışan bir tek futbolcular mı?Ben yüzlerce insan tanıyorum bayramlarda çalışan.Futbolcuların ne farkı var?Doktorlar da tatil yapsın o zaman.Polisler de yapsın.İtfayeciler de.Süpermarketler de.Pastaneler de.

sapla samanı karıştırma birbirine, futbolcuyla doktor polis aynı değil..

Erdem Koltuk
03.09.2009, 11:55
sapla samanı karıştırma birbirine, futbolcuyla doktor polis aynı değil..

Ne özelliği var futbolcunun?Sapla saman olacak kadar farklı değil olay.

ilhan
03.09.2009, 11:58
Ne özelliği var futbolcunun?Sapla saman olacak kadar farklı değil olay.

Yerli-yabancı ayrımı en sapla saman olacak kadar farklı bir olay. İş bunu görebilmek ya da doğru bir şekilde yorumlayabilmek.

Sizi rahatsız etmiyor olabilir. Ama beni bir Türk olarak rahatsız ediyor. Kendi ülkemde yabancı bir futbolcuya bu kadar ayrıcalık tanınırken kendi futbolcularımıza bayram vs. demeden maç yaptırmak bana hiç iyi bir şey gibi gelmiyor.

lebron
03.09.2009, 11:58
müslümanın 2 bayramı var onlardada tatıl olmayacak ta ne zaman olacak
arkadaşlar yapmayın yahu

Ayhan Yüksek
03.09.2009, 12:00
Doktor ve Polisin bayramlarda çalışmasından daha doğal ne olabilir ki bu bir gerekliliktir, diyebilirmisin ki bütün doktorlar tatilsiniz hasta bakmak felan yok böyle bir mantıksızlık olur mu, oysa futbol aynı mı görsel bir şölen işte olmaması tatil olması çok önemli değil birşey kaybettirmez aksayanda birşey olmaz, o yüzden örneklemen mantıksız olmuş Erdem kardeşim, diğer bir taraftanda yabancı futbolculara kendi dini bayramlarında gsöterilen hassasiyet ve ayrıcalık bizim dini bayramımızda bizim futbolculara neden gösterilmez buda bir haksızlık değilmidir.

Erdem Koltuk
03.09.2009, 12:04
Doktor ve Polisin bayramlarda çalışmasından daha doğal ne olabilir ki bu bir gerekliliktir, diyebilirmisin ki bütün doktorlar tatilsiniz hasta bakmak felan yok böyle bir mantıksızlık olur mu, oysa futbol aynı mı görsel bir şölen işte olmaması tatil olması çok önemli değil birşey kaybettirmez aksayanda birşey olmaz, o yüzden örneklemen mantıksız olmuş Erdem kardeşim, diğer bir taraftanda yabancı futbolculara kendi dini bayramlarında gsöterilen hassasiyet ve ayrıcalık bizim dini bayramımızda bizim futbolculara neden gösterilmez buda bir haksızlık değilmidir.

Sırf bu mesajlar yazılacak diye oraya pastane ve süpermarket de yazdım.Futbolcuların haklarını koruyorsanız kasiyerlerin de hakkını koruyun o zaman.Bayramı "şabat" günüyle karıştırıyosunuz sanırım.Çalışması gerekenler çalışır, gerekmeyenler tatil yapar.

ilhan
03.09.2009, 12:06
Sırf bu mesajlar yazılacak diye oraya pastane ve süpermarket de yazdım.Futbolcuların haklarını koruyorsanız kasiyerlerin de hakkını koruyun o zaman.Bayramı "şabat" günüyle karıştırıyosunuz sanırım.Çalışması gerekenler çalışır, gerekmeyenler tatil yapar.

Kendinizi anlamamak için niye bu kadar yoruyorsunuz? Ortada yabancı-yerli ayrımı yapılıyor ve insanlar bundan şikayetçi iken siz durumu ülkede çalışan insanlara getiriyorsunuz.

Ayan beyan ortada olan bir "AYRIM" söz konusu ve insanların bundan rahatsız olması kadar normal bir olay yok. Ne diye pastahane, süpermarket veyahut diğer insanlar için bir mukayese güdüyorsunuz?

Yabancı futbolcuların dini bayram günleri TFF maç oynatmıyor ya da en basit örneği yılbaşını tatil yapıyor. Ama bizim ülkemizde bayram vs. ayırt etmeden Türk futbolcuları sahaya çıkarıyor.

Ortada bir ayrım söz konusu iken, bunu görmeyip normal bir olay gibi yorumlamak gerçekten erdemli bir olay olsa gerek. :alkış:

UğuR
03.09.2009, 12:10
Bütün Hristiyan dinindeki özel günlere dikkat edip liglere gerekirse ara veren Federasyon ne hikmetse dini önemli günlerimizi atlamakta rekora koşuyor.....

Ayhan Yüksek
03.09.2009, 12:11
Ya Hocam ne diyeyim ki ben sana git söyle bakalım pastaneciye ya da süpermarkete bayramda tatilsin de, adam bozulur ya, onlar kendi haklarını koruyorlar zaten, tatil istemiyor ki onlar tam tersi bayramda daha çok satış olur kazancımız daha çok olur diye açık olmak istiyorlar, kaldı ki isteseler bugün bayram deyip açmazlar dükkanlarını kimsede zorla açtıramaz o yüzden onların haklarını savunmaya gerek yok onlar istedikleri an kendiler,nde o hakkı buluyorlar zaten,sırf muhalif olacağım diye şöyle şeyler yazmayın yahu.

Tekke
03.09.2009, 12:14
Vicdan azabına eş kayna kayna Sakarya,
Öz yurdunda GARİPSİN, öz vatanında PARYA.

Biz müslümanlar, bu ülkede ZENCİ muamelesi gören ve hiçbir hakkı olmayan insanlarız. Ne bayramımızı kutlayabiliriz (aman haaa, şeriat geliverir) ne de oruç tutabiliriz.

Ayıptır be, senede 1 ay Ramazan, herkes oruç tutuyor, futbolculara yazık değil mi, bunu inancına göre ayarlamak çok mu zor?

Bu vatan belli ki 100 yıl evvel İSİM DEĞİŞTİREN GAYRİMÜSLÜMLERE / GAYRİMÜSLÜMLERCE bize zehir edilmek üzere kurulmuş.

ugur_52
03.09.2009, 12:15
Aziz öyle isimde kulüpler birliği başkanı olmakla olmuyor.Çık basının karşısına, bizim klupler olarak ortak fikrimiz o hafta maça çıkmamak de bakalım.Bizde seni alkışlayalım.

Muhammed
03.09.2009, 12:23
Sorun geçen sene Noel bayramı için ligi erken bitiripde bu sene Ramazan Bayramının olduğu gün maç yapmak. Var mı böyle zihniyet yahu? Bu oyuncular bayramda ailelerinin yanına gitmeyecekler mi?

İskefiyelireis
03.09.2009, 12:38
http://www.premierleague.com/page/FixturesResults/0,,12306,00.html

Bu premier lig fikstürünün noel tatiline denk gelen kısmı. 26 ve 28 Aralık tam Noel' in göbeği ve 3 günde ikişer maç yapacaklar.
Bunun adı insanları eğlendirmektir. Noel' de tatil sadece Türkiye' de var. Bunun nedeni de futbolu eğlence olarak görmememiz, işgüzarlık, yalakalık, belki de komplekslerimiz olabilir.

ozturk
03.09.2009, 12:43
bu olay tff nin yıllardır süren bir ayıbı maalesef..

Ali İhsan
03.09.2009, 12:46

Peki polislere itfaiyecilere süpermarketlere pastanelere Noel tatili ayarlanıyor mu?

Bence bayramda maç oynanmasının hiç mahzuru yok.Hatta bence daha iyi olur, insanlar tatillerinde maç izlerler. Futbolcular milyon dolarlar alıyorlar zaten izin verseniz anasının babasının yanına değil de Bodrum'a falan giderler ama sorun çifte standartta. Bu ülkede yazılı olmayan ilginç kurallar işliyor, Noel tatili için atılan taklaları gördükçe midem bulanıyor.

Yabancı oyuncularla ilgili sadece bir konuda iyi niyetliyim. Güney Amerika veya Afrika ülkesinden gelen oyuncular canı isteyince ülkelerine gidemiyorlar ve tatillerden birkaç gün geç döndüklerinde ben kendim normal karşılıyorum çünkü yurtiçindeki oyuncular her an ailesinin yanına gidip gelebilirler, onlar gidemiyorlar. Onun haricinde madem bu ülkenin en yaygın dini ve kültürü olan İslam'ın bayramları dikkate alınmıyor, yabancılara da aynı standart uygulansın...

ugurozturk
03.09.2009, 12:53
abi mesele noel bayrami meselesi degil; futbocuya bayrami zehir ettiler de; yani bayram olan; herkesin tatilde oldugu; kafalarin rahat oldugu bir haftasonunda mac izleyememek de vatandasa bayrami zehir etmek olur. bence dogrusu cuma - cumartesi oynanamasidir maclarin.

İskefiyelireis
03.09.2009, 12:54
Ben işim gereği yabancılarla sık muhatap oluyorum. Fabrikaya montaja gelen yabancılar Noel' de ülkelerine gidip bir hafta sonra geri dönüyorlar. Noel vakti dünya yansa umurlarında olmaz.
Hizmet ve eğlence sektörü ise işine devam ediyor.
Bir de az önce Bundes Liga ve La Liga' ya baktım. Noel' i devre arasına getirmişler.
Zaten "İspanyollar tatilde kesseniz çalışmaz" diyor bir arkadaşım.

İskefiyelireis
03.09.2009, 12:55
abi mesele noel bayrami meselesi degil; futbocuya bayrami zehir ettiler de; yani bayram olan; herkesin tatilde oldugu; kafalarin rahat oldugu bir haftasonunda mac izleyememek de vatandasa bayrami zehir etmek olur. bence dogrusu cuma - cumartesi oynanamasidir maclarin.

Tam olarak budur. Kafaların rahat olduğu gün TS' u izleyip akşam kahretmek:o:o:o

Orhan Aydın
03.09.2009, 12:58
işin ilginç yanı bizim maçı bayram günlerine vermemeleri bence:)

Hasan ZAİMOĞLU
03.09.2009, 13:43
yahudilerin hristiyanların bayramı olduğunda maçların iptal olduğunu görmüştük ... ama nedense kendi mübarek günlerimizde böyle bir uygulama göremiyoruz .. şaşırmaya gerek yok bunların alayı kan emici !!!

28TS61
03.09.2009, 13:53
Aziz öyle isimde kulüpler birliği başkanı olmakla olmuyor.Çık basının karşısına, bizim klupler olarak ortak fikrimiz o hafta maça çıkmamak de bakalım.Bizde seni alkışlayalım.

sorun bayramlarda mac oynanirmi oynanmazmi degil asil sorun neden ayrimcilik yalakacilik yapiliyor diye sorulmasi gerekir.
örnegin gecen sezon ilk yari neden 16 mac ile kapatildi? bunu herkes biliyor.

o zamanda aziz degilmiydi kulüpler birliği başkanı ? evet azizdi.
aziz isini biliyor. kendi takimindaki yabancilar icin sesini cikartmadi.

Ozan
03.09.2009, 13:53
Hıristiyan ve musevi oyunculara tatil yapılıyorsa müslüman oyunculara da yapılmalı. Haksızlığın bu kadarı da olmaz!
Diğer kulüplerin de taraftar oluşumlarıyla anlaşıp internet üzerinden e-posta yoluyla protesto edilebilir.

28TS61
03.09.2009, 13:54
yahudilerin hristiyanların bayramı olduğunda maçların iptal olduğunu görmüştük ... ama nedense kendi mübarek günlerimizde böyle bir uygulama göremiyoruz .. şaşırmaya gerek yok bunların alayı kan emici !!!

biz heryere aciliyoruz ama kendimize hic bir acilim yapmiyoruz

Hasan ZAİMOĞLU
03.09.2009, 14:00
Hıristiyan ve musevi oyunculara tatil yapılıyorsa müslüman oyunculara da yapılmalı. Haksızlığın bu kadarı da olmaz!
Diğer kulüplerin de taraftar oluşumlarıyla anlaşıp internet üzerinden e-posta yoluyla protesto edilebilir.
Türkiye Futbol Federasyonu
İstinye / İstanbul Adres : İstinye Mahallesi Darüşşafaka Caddesi No: 45 Kat: 2-3 İstinye / İstanbul
Telefon : 0-212-362 22 22
Faks: 0-212- 323 49 50 E-Mail: tff@tff.org (tff@tff.org)

İhtiyaç Halinde KULLANINIZ!!!
(tff@tff.org)

28TS61
03.09.2009, 14:01
ilk kez degilki önceki yillardada öyleydi. tepki vermekte gec kalindi bile

aktan61
03.09.2009, 14:08
işin ilginç yanı bizim maçı bayram günlerine vermemeleri bence:)

bayramımız zehir olmasın diye düşünmüşlerdir

zisinoli
03.09.2009, 14:27
Milyon Euroluk insanlar bayram tatili yapmış yapmamış çok mu önemli. Merak etmeyin onlar tatilin kralını yapıyorlar. Bizimkilere ise her gün bayram olduğu için bizim maçı bayram öncesine vermişler. Sağolsunlar...

SüRMeNe_6161
03.09.2009, 14:34
Trabzon İçin Sorun Yok Ama Böylede Bişe Olmaz

Misina
03.09.2009, 14:36
Kendi Memleketimizde yabancı oluyoruz.

Sadece futbolcuları değil taraftarlarıda mağdur eden bir uygulama oldu.Malum bayram insanlar köylerinde akrabalarında ziyarette olacak bu hengamede maçlara nasıl zaman ayıracakalar

Süleyman50
03.09.2009, 14:37
aslında çokta şaşırmıyorum bu duruma, bu ülkede yıllarda beri gelen bir yabancı hayranlığı mevcut, kendi evlatları umrunda değil kimsenin...

irfan61
03.09.2009, 14:45
Benim anlamadığım neden bizim maç saat 17:00 da...

zisinoli
03.09.2009, 14:50
Kendi Memleketimizde yabancı oluyoruz.

Sadece futbolcuları değil taraftarlarıda mağdur eden bir uygulama oldu.Malum bayram insanlar köylerinde akrabalarında ziyarette olacak bu hengamede maçlara nasıl zaman ayıracakalar

Bu doğru olanı işte...
Futbolculara Bayramı zehir ettiler değil, taraftara bayramı rezil ettiler diye başlık açılır ve böyle açılan bir başlık anlamlı olur.

Emirhan Ömeroğlu
03.09.2009, 14:53
Türkiyede yabancılar için bayramlarda tatil veriliyor. Ama bir İngilterede İspanyada İtalyada Almanyada tatil verilmiyor maçlara devam. Lig maçları olmuyor belki ama kupa maçları oluyor eksik oynanan maçlar oluyor hiç bir maçı olmayanda lig maçını oynuyor. Burası Türkiye diye boşuna demiyoruz. :)

Kobalas61
03.09.2009, 15:01
Bir YasakÇı Zihniyet Olamaktan Birde İslami Değerleri Dışlamaktan Başka Bi İş Yapamaz Bizim Ülkemiz İnsanları

28TS61
03.09.2009, 15:59
almanyada totensonntag (ölüpazar) diye bir gün var. ölüleri anma, saygi duyma günü gibi bisey.
yanlis hatirlamiyorsamda noel bayramlarindan 4 hafta önceki pazar günü oluyor. bu sene 22.11.09 tarihinde.

bu tarihlerde almanyada hic bir yerde eglence vs gibi seyler yasaktir. cafelerde musik calmak, halisahalarda mac yapmak vs vs yasaktir.

TAHSİN 61
03.09.2009, 16:20
bu Mahmut Özgener ve ekibinin işidir,adam zaten Trabzon düşmanı iyice gıcık oldum herife şimdi

Hocam Trabzon düşamanı ama bize kıyak yapmış :D Cuma günü oynuyoruz maçlarımızı

matalar
03.09.2009, 16:23
nee var bunda bu kadar büyütülecek.
Türkiye de ne zaman ve hangi kurum müslümanların inancına saygı göstermiş ki bu gün hassasiyet bekliyorsunuz.hele ki dindarsanız, Türkiye'nin içindeki irlandalılardansınız malesef.

matalar
03.09.2009, 16:25

yaaa kardeş kime söylüyorsun.
adam kandil gecesi 100. yıl kutlamalarında rio karnavalından dansçılar getirtip caminin karşısında oynatan adam.sende kimden hassasiyet bekliyorsun:)

kandil gecesi samba
http://www.haber7.com/haber/20070720/Fenerbahce-1907yi-kutladi--Video.php

Mehmet Fatih Yavuz
03.09.2009, 16:30
Yabancıların dinine sonsuz hoşgörüsü olan pek sayın federasyon, devlet geleneğimizi(!) sürdürmeye devam ediyor.Her dine mütiş özgürlük, ama bizimki her zaman itilip kakılmalı.Zaten bu bilmem kaç yıllık devletin derin politikası, başa istersen hacı hoca getir değişen birşey yok.Tohumu bozuklar...

Ozan
03.09.2009, 16:53
Türkiye Futbol Federasyonu
İstinye / İstanbul Adres : İstinye Mahallesi Darüşşafaka Caddesi No: 45 Kat: 2-3 İstinye / İstanbul
Telefon : 0-212-362 22 22
Faks: 0-212- 323 49 50 E-Mail: tff@tff.org (tff@tff.org)

İhtiyaç Halinde KULLANINIZ!!!
(tff@tff.org)

Arkada kalmasın.

mashal61
03.09.2009, 17:22
Ben futbolcu olsam hiç tınlamam. Bayram yapmak futbolcuların da hakkı değil mi? Maça çıkmazdım. Cezaysa ceza.

U.Sadıkoğlu
03.09.2009, 18:05
Müslüman bir ülkede yaşadığımız zannediyoruz !

karaman6106
03.09.2009, 18:09
Hacısalihoğlu'ndan ilginç açıklama
03 Eylül 2009 / 16:44
Trabzonspor Kulübü Asbaşkanı Hayrettin Hacısalihoğlu'dan ilginç açıklama...

Trabzonspor Kulübü Asbaşkanı Hayrettin Hacısalihoğlu, Türkiye'de dini gün ve bayramlarda maç oynanırken, yabancılar için Noel günlerinde tatil yapılmasını doğru bulmadığını söyledi.

Türkiye Futbol Federasyonu'nun FIFA ve UEFA'ya bağıl olarak faaliyet yürüttüğüne işaret eden Hacısalihoğlu, "Onlar orada üyelerinin çoğunluğunun dini saadetine göre bir takvim yapıyor. Ancak Türkiye'de tatillerin Noel günlerine getirilmesini çok doğru bulmuyorum. Çünkü bizim dini bayramlarımızda tatil yapılmazken, Avrupalı futbolcu ya da teknik direktörlerin daha mutlu ve huzurlu olması için tatil yapılması doğru değil. Federasyonun bu yönde bir düzenleme yapmasını uygun görmüyorum." dedi.
DURDURUN BU ADAMI!!!!!BİZ BAYRAMDA OYNAMAYALIM DEMİYOR...NEDEN ONLARA NOELDE İZİN VERİLİYOR DİYOR...YANİ HEM MÜSLÜMANA HE DE HRİSTİYANA YASAK OLMALI DİYOR. BU ADAMA İNANAMIYORUM...

Can basten
03.09.2009, 18:56
TFF'nin yaklaşımı çok yanlış. Özellikle, üzerinde diğer arkadaşların da durduğu gibi, yabancıların tatilleriyle mukayese ettiğimiz zaman açıkça görülen çifte standart sinir bozucu.

Diğer taraftan, kendimizi olayın iyi tarafından bakmaya zorlarsak, bizim futbolcuların bayramdan yararlanarak yurtdışı vs.'ne gidip gezmesi de bizi gıcık edebilirdi. Otursunlar oturdukları yerde, takımın hali ortada zaten. :D

İşin şakası tabi bu. ;)

gcolman
03.09.2009, 19:17
Cemil Mericin bir sozu geldi aklima :`Turk alimi din dusmani degildir Islam dusmanidir`

AdemS
03.09.2009, 21:30
Benim önümde daha 30 sene var emekli olmama.. Bu 30 sene içinde en fazla birkaç kez bayramlarda ailemin yanında olup onlarla hasret giderecez.. Bizimkisi devlete hizmet..

Ulan bırakın da bari futbolcu eşleri ve çocukları, kocalarına babalarına doysunlar, hasret gidersinler..Onlar insan değil mi, onlarınki Can değil mi? Futbolcular kamp felan derken eşleri yüzlerini doğru dürüst görmüyor.. Sağolsun bizim yetkililer de buna tuz biber ekliyor..

Allah ıslah etsin hepinizi..

bordo61
03.09.2009, 22:26
Yabancı merakımız var ya ondandır yabancılara var Türk'lere yok

Erdinç Barutçu
03.09.2009, 22:34
Diğer dinlere mensup futbolcuların kayırılıp noelde yada benzer durumlarda federasyonun maçları oynatmamasından ziyade bunu esas dile gitren ve isteyen kulüp başkanlarıdır.Lütfen olayı "müslüman olan olmayan " şeklinde yorumlamayın.Kulüpler birliği ve onu oluşturan kulüp başkanları kendi yönetim zaaflarını örtbas etmek için federasyonu kullanmaktadır.Ama yorumların çoğunda gördüğüm şey şu."Bayramda futbolcular aileleriyle olsun,dini vecibelerini yerine getirsin"Belki bu durum alt liglerde olabilir ama emin olun hiçbir süper lig futbolcusu sizin gibi düşünmüyordur.Böyle bir tatil fırsatı olduğunda gidecekleri ilk yer emin olun yurtdışında tatil yerleridir.Bu ülkede hangi emektarın aldığı ücret futbolcularla boy ölçüşebilir ki.O zaman böyle günlerde futbolda oynanmasın,devletin bütün çarkları dursun herkes evine gidip ailesiyle vakit geçirsin.Futbola konusunda bu kadar hissiyatlı düşünüyorsunuz da üç kuruşun peşinde devlette çalışan "belki o günlerde nöbete kalan" memur v.b. çalışanları neden düşünmüyorsunuz.Kaldıki futbolcuların maaşlarını bırakın tek maç üzerinden aldıkları paraları bile hayatlarında anca kazanabiliyorlar.Olaya o yönde bakmayın arkadaşlar.Çıkıp oynayacaklar yabancılara da kulup başkanları ve yöneticiler sözlerini geçirecekler.

Cafer Bulur
03.09.2009, 22:47
Tff kendisine yakisani yapmis,tebrik etmek lazim.

Onlardan daha adil bir karar beklemiyordum,sürpriz olmamis.

İskender66
03.09.2009, 22:54
Aslında bu olay çok şaşırtıcı değil bana göre. Olayın özüne inersek çok derin bir mevzu aslında. Çok özenti bir ülkeyiz. Tatillerimiz onlara göre ayarlı. Cumartesi Musevilerin, Pazar Hristiyanların tatitli. Tatilimizi ona göre yapıyoruz. Takvimimiz İsa'nın doğum tarihine göre. Yılbaşınıda kutluyoruz bi güzel. Kim takar Müslümanların bayramını, Müslümanların mübarek Cuma gününü, Hicri takvimini. Çok şükür Avrupalıyız ve batıcıyız(!) Adımız sözde Müslüman Ülkesi. Ama ya yaptıklarımız. Vahim bir durumdayız malesef acı gerçekler bunlar.

krdnz
03.09.2009, 23:11
Hacısalihoğlu'ndan ilginç açıklama
03 Eylül 2009 / 16:44
Trabzonspor Kulübü Asbaşkanı Hayrettin Hacısalihoğlu'dan ilginç açıklama...

Trabzonspor Kulübü Asbaşkanı Hayrettin Hacısalihoğlu, Türkiye'de dini gün ve bayramlarda maç oynanırken, yabancılar için Noel günlerinde tatil yapılmasını doğru bulmadığını söyledi.

Türkiye Futbol Federasyonu'nun FIFA ve UEFA'ya bağıl olarak faaliyet yürüttüğüne işaret eden Hacısalihoğlu, "Onlar orada üyelerinin çoğunluğunun dini saadetine göre bir takvim yapıyor. Ancak Türkiye'de tatillerin Noel günlerine getirilmesini çok doğru bulmuyorum. Çünkü bizim dini bayramlarımızda tatil yapılmazken, Avrupalı futbolcu ya da teknik direktörlerin daha mutlu ve huzurlu olması için tatil yapılması doğru değil. Federasyonun bu yönde bir düzenleme yapmasını uygun görmüyorum." dedi.
DURDURUN BU ADAMI!!!!!BİZ BAYRAMDA OYNAMAYALIM DEMİYOR...NEDEN ONLARA NOELDE İZİN VERİLİYOR DİYOR...YANİ HEM MÜSLÜMANA HE DE HRİSTİYANA YASAK OLMALI DİYOR. BU ADAMA İNANAMIYORUM...

Bunda ne var anlamadım.Adam belki de son yılların en iyi konuşmasını yapmış.Geçen sene yılbaşı yüzünden ilk yarı 16 maç oynanmıştı.

Çelişkili durumu açıklamış.Onlar da yapmasın der gibi olmuş ama asıl anlatmak istediğinin o olmadığı apaçık ortada.

DNA-TS
03.09.2009, 23:36
tff@tff.org (tff@tff.org) adresine mail yollladım tepimi koydum safımı belli ettim ya siz ??? :D

Serdar A
03.09.2009, 23:53
Bu ülkede vakit namazı kılmak aşırı dincilik oluyor .

Toplumun her alanında dini haklar gaspa uğruyor .

Hiç birine kılımız kıpırdamaz iken , bayramın 1. günü futbol maçı oynanmasına mı takılıyoruz ?

Oynansın , ne olacak ? Olan olmuş .

farfara
04.09.2009, 00:02
Cok yazik.Müslüman futbolcularin anne-baba, es-dostlariyla bayramlasmaya hakki yokmu?

.....
04.09.2009, 00:19
geçen sene yarı tatili bir hafta önce olduydu , ama bizim ülkemizde bizim bayramımıza tatil yok. hiç adil olmayan bir uygulama!!!

arimseli
04.09.2009, 00:21
"Burası Türkiye, burdan çıkış yok"

seyyah61
04.09.2009, 00:24
Yahu bir de federasyon utanmadan yazmis, bayramin 1. günü su mac, ikinci günü su mac diye.
Bu karari alan federasyon yöneticileri acaba futbolcular bayram günü mac yaparken nerde olacaklar?

ceserdar
04.09.2009, 00:27
Onu bunu geçtim de, başka ülkelerde oldukları gibi futbolcuların bir sendikaları, bir örgütleri olsa çok farklı olurdu. Ya da Federasyon 1 haftaya 2 maç koyup bu işi halledebilirdi. Cumartesi - Salı Pazar - Çarşamba yapıp o hafta sonunu boşaltabilirlerdi. Hazır liglerimn tansiyonu da yükselmemişken olabilirdi.

Egemen Yılmaz
04.09.2009, 00:29
Ya herkesin dini bayramını tatil yap, ya da hiç kimsenin.

Harun-61
04.09.2009, 01:16
alistik artik...

Serhat
04.09.2009, 01:43
Türkiye Sizinle Gurur Duyuyor !

Ahmet Kuru
04.09.2009, 01:54
Her sezon böyle oluyor...
Şimdi demezler mi bu zamana kadar neden sessiz kalındı diye?

Gökhan Döner
04.09.2009, 02:03
Bizim de 5. hafta İBB maçını saat 17:00'ye koymuşlar. Ramazan günü Olimpiyatta, işin kötü tarafı bizim tribünler güneşin bağrında kalıyo o saatte...
Sanırım bu sene karşı taraftan bilet alacağız. Oruçlu oruçlu, kimsenin sesi de çıkmaz o saatte...

Resmen sabodaş bu ya rezillik.
Birtek Trabzon sporun maçları 17.00 da
Ne yapmaya çalışıyorlar anlamış değilim.

titanic
04.09.2009, 02:10
Bayramda futbolcularında ailelerinin yanında olmaları güzel olurdu.Futbolculara gelene kadar bayramı yakınlarından uzakta geçirecek olan birçok insan var.Ramazan Bayramı 3 gündür.En fazla bir gün belki bayramı layıkıyla yaşayamayacaklar.Ama futboldan kazananların ekonomik imkanlarını göze alırsak diğer bayram günlerini kim nerede olursa olsun ailesiyle geçirme imkanı bulacaklar.Yabancılara karşı yapılan bu yaranma hamleleri sevmiyorum.Bizim yönetimden eleştiri getiren asbaşkanda haklı O da gitmesin,onada izin verme onunki özel günde bizimki değil mi?Ama abartacak büyütecek bir konu değil,

POYRAZ
04.09.2009, 04:56
Bence Bayram günü mac olmamali.
Ne gecmisine saygin var ne gelecegine, ne de kutsal günlerine.
Sen kendine bu kadar saygisiz olursan elin oglu it yerine bile koymaz.
Cocuklugumdan beri bunu görüyorum zira.
Futbolcular insanlarin hayatlarini kurtarmakla mükellef degildirler ve
Polis, Doktor gibi cok önemli meslekler ile bir tutulamaz.
Bayram günü mac oynanmamaliydi.
En az bir kac jenerasyonu yasaklar ile büyüten zihniyet,
Bayram'da mac oynatmasaydi sasirirdim acikcasi.
Insanlar icin hayati önem tasimayan futbol oyunu oynayan futbolculari
birakin da Bayram'in keyfini cikartsinlar.
Yasak, yasak, yasak ve yine yasak.

Atmaca
04.09.2009, 18:37
Buraya yazdigim yazilari kim siliyor gercekten cok merak ediyorum.

karatasof
04.09.2009, 18:41
Her sezon böyle oluyor...
Şimdi demezler mi bu zamana kadar neden sessiz kalındı diye?

Eeee herkese ''Açılım'' sunan Devlet belki bu memleketin sessiz çoğunluğu olan Garip Müslümanları da görür diye düşünmüşlerdir.
Boşa kürek çekme durumları tabi ki.....
Müslüman'a gavur eziyetine devam..........

alpozan61
04.09.2009, 23:19

Olay budur !

SDanışmaz
05.09.2009, 02:23
Burdan şu anlaşılıyor; Türkiyede futbolcuysan Hristiyan olacaksın!

SEDAT
05.09.2009, 03:09
bende vardiyalı çalıştığım için çoğu kez bayramlarda çalışıyorum sonuçta bayramda birileri çalışıcak bunun kaçarı yok tabi ama en azından futbol olmazsa olmazlardan değil tatil olabilir..

Ömer TOPAL
05.09.2009, 03:15
bayram günü maçı olan takımlarının futbolcuları protesto amaçlı sahaya çıktıklarında birbirleri ile bayramlaşssınlar...!

SEDAT
05.09.2009, 03:22
bayram günü maçı olan takımlarının futbolcuları protesto amaçlı sahaya çıktıklarında birbirleri ile bayramlaşssınlar...!
:alkış: güzel fikir ..aslında bayramınız mübarek olsun şeklinde bi pankartta olabilir

Ömer TOPAL
05.09.2009, 03:24
:alkış: güzel fikir ..aslında bayramınız mübarek olsun şeklinde bi pankartta olabilir

evet oda güzel fikir... Tüm TFF'nin Bayramı Mübarek olsun....! yazan siyah bir pankart

28TS61
05.09.2009, 03:27
önceleride bayramlarda maclar oynaniyordu o zaman hic tepki verilmedide simdik neden bu kadar tepki anlamiyorum.
bende istiyorum bayramlarda tatil olmasini. nasil hristiyanlar icin lige ara veriliyorsa

alinuman
05.09.2009, 17:08
Allah bu yabancı sevdalılığını sorar inşallah.sözde müslüman ülkede yaşıyoruz.

Atmaca
05.09.2009, 18:38
Soruma cevap alamadim. Neden ve kim yorumumu sildi!

Dursun Kaplan
24.11.2009, 17:18
Hiç değişmedin TFF !

Kazım Uzunboy
24.11.2009, 17:24
Bayramdaki maçımız iyiki Trabzon'da.

Enes Ünal Kaya
24.11.2009, 17:27
Milli arada yeterince tatil yaptılar ztn.. 1.günü maçını oynar 2. günü tatil yapar.. bu kdr sorun yapmaya gerek yok bence

İHTİLALL
24.11.2009, 17:33
Arkadaş dedik ya,maçları "noele" göre ayarlıyoruz,siz Türkçe anlamıyormusunuz,burası nüfusunun % 99 u müslüman olan bir ülke..

Yok kurban bayramıymış,yok ramazan bayramıymış..

Burayı katolik bir ülke zannediyorsunuz herhalde..

Sanki noel gelmişte,maçlar tatil olacak,noel mi şimdi?..

Noel mi ha?...

Töbe,töbe...

Cık,cık...

Alibeyoglu
24.11.2009, 18:13
futbol federasyonun bu mantigini anlamak icin önce zeka özürlü olmak gerekiyor
hiristiyan futbolcular icin özel noel kanunu
kendi oyuncularimizada bayramlarda oynayin
Allah Akil fIKIR VERSIN

Sinem Yılmaz61
24.11.2009, 18:15
Tffden de baska birsey beklemezdim acikcasi...

mashal61
24.11.2009, 18:18
Bunun gayet normal olduğunu düşünüyorum. Türkiye'de...

.....
24.11.2009, 18:23
Yazık ya.

Kaç bayramdır bir hafta olsun bırakamazsınız değil mi ? gayrimüslimler için noelmidir nedir tatil yaparsınız ama biz MÜSLÜMANLAR için TATİL YOK!

Allahınızdan bulun Ne diyelim ki başka.

Mustafa AYDIN
24.11.2009, 19:22
İki hafta önce boş yere lige ara vereceklerine maçları oynatıp bayramda tatil yapsalardı ya.Yok canım olurmu bizin ileriii görüşlü tff yöneticileri 2 hafta sonraki bayramı düşünemiyolar.

Murat Erdem
24.11.2009, 19:26
Futbolculuk bir meslek değil mi ? doktor, asker, fırıncı (aklıma gelmeyen bir sürü meslek dalı) nasıl vazifesini bayram, seyran demeden yapıyorsa, futbolcu da yapacak.

Murat Erdem
24.11.2009, 19:33
Noel tatili denmiş, Avrupa'da adamlar noel tatilini tolere etmek için son hafta 3 maç birden oynuyorlar. Biz yatmaya alışmışız. Kıl, tüy habire lige 15 gün ara veriliyor. Avrupa kupası maçı olan bile ağlıyor, bu hafta ki maçımız ertelensin diye.
Avrupa da adam hakediyor tatili, bizimliler napıyor ?

Not : biz müslüman bir ülkeyiz diye hamasete başlayacaklar, peygamber efendimizin hadislerine bir baksınlar. Kurban bayramında maç oynamanın, ibedeti engelleyen bir tarafını da göremiyorum ben.

TheRapZoNe
24.11.2009, 19:44
Ülkemizde, dinimizin gerektirdiği gibi yaşamak zaten çeşitli nedenlerle engelleniyorken, futbolda da aynı uygulamaların söz konusu olması sizi niye şaşırtıyorki..

Muhammed
24.11.2009, 20:24
Milli arada yeterince tatil yaptılar ztn.. 1.günü maçını oynar 2. günü tatil yapar.. bu kdr sorun yapmaya gerek yok bence

Amaç tatil mi? Bu adamlar ailesinin yanına memlektine vs gitmeyecekler mi bayram günü?

Erdem Koltuk
24.11.2009, 20:31
Amaç tatil mi? Bu adamlar ailesinin yanına memlektine vs gitmeyecekler mi bayram günü?

Gidemez kardeşim biyere.Ekonomide "fırsat maliyeti" diye bir kavram vardır.Futbolcu olmanın fırsat maliyeti özel hayattan fazlasıyla feragat etmektir.Çok doğal bu adamların bayramlarının seyranlarının olmaması.Antreman yapmak zorunda.Profesyonel futbolcu bunlar.Maçını yapar gider.Bu bayram olayını bu kadar büyütmeye gerek yok.

Hem size ne?Adamlara kalsa hergün maç yapmak ister onlar.Maç başına 20-30 bin para versinler bayram mayram der misiniz bakalım

ceserdar
24.11.2009, 20:35
Bu konuda ben ihtiyatlı düşünüyordum. Bayramdır, annesinin babasının yanına gider futbolcu ya da sevgilisiyle Milano'ya gider kurbanını kesmeye. Ama koskoca bir sektörün temsilcileri birleşip çıkıp bu haftaya maç koymayın ondan sonraki hafta 2 maç birden yaparız demiyorlarsa, bize de bu işin tasası düşmez.

Din, bayram hamasetinden kurtulup TFF'yi suçlayacağımıza, bir Allah'ın kulu da bu futbolcular, kulüp başkanları buna birşey demiyorlar mı diye düşünmez mi? Demek adamların böyle bir sorunu yok, diğerlerine ne oluyor ki?

Süleyman Eruyar
24.11.2009, 20:41
Vicdan azabına eş kayna kayna Sakarya,

Biz müslümanlar, bu ülkede ZENCİ muamelesi gören ve hiçbir hakkı olmayan insanlarız. Ne bayramımızı kutlayabiliriz (aman haaa, şeriat geliverir) ne de oruç tutabiliriz.

Ayıptır be, senede 1 ay Ramazan, herkes oruç tutuyor, futbolculara yazık değil mi, bunu inancına göre ayarlamak çok mu zor?

Bu vatan belli ki 100 yıl evvel İSİM DEĞİŞTİREN GAYRİMÜSLÜMLERE / GAYRİMÜSLÜMLERCE bize zehir edilmek üzere kurulmuş.

eyvallah..

M.S.SOFU
27.11.2009, 00:58
yeniyıla christmas diyen zihniyet
ben böyle zihniyet'e tükürürüm
sanki ingiltere de yaşıyoruz

bu kadar özenti,bu kadar sonradan görme, bu kadar şuursuz,bu kadar ilgisiz,bu kadar avrupa hayranı ve kişiliksizliğin sonuçlarıdır bunlar

ha ben baştaki adamlara suç bulmuyorum
bu tff yi kim alıp başımıza koyuyorsa suçlusu odur

nerde demokrasi nerde halk

her kulüp ve taraftar federasyona küfrediyor
ama birallahın kulu çıkıp değiştirmiyor?

Dip.Ing.Mag.
27.11.2009, 02:12
isimiz gucumuz yillardir her paltformda yalakalik yapmak .... burdada böyle... su sinan enginin lafinada uyuz oldum kil herifin teki zaten serefsiz adam.. yok bisey diyemeyiz onlar oyle uygun gormus mal ya deli etti beni..

Atmaca
27.11.2009, 16:12
Sakin ola ha sizide fislemesinler. Mazallah. Girmeyin bu konulara.

Alibeyoglu
27.11.2009, 17:34
ülke olarak hiristiyan olursak tff dini bayramlarda ligi oynatmaz baska zare yok
bunlarin yapdiklari insan haklarina aykiri
futbolcularda adam gibi ciksin oynamiyoruz desin bence bu halk yanlarinda durur

Uğurtan
27.11.2009, 17:57
Noel tatili denmiş, Avrupa'da adamlar noel tatilini tolere etmek için son hafta 3 maç birden oynuyorlar. Biz yatmaya alışmışız. Kıl, tüy habire lige 15 gün ara veriliyor. Avrupa kupası maçı olan bile ağlıyor, bu hafta ki maçımız ertelensin diye.
Avrupa da adam hakediyor tatili, bizimliler napıyor ?

Not : biz müslüman bir ülkeyiz diye hamasete başlayacaklar, peygamber efendimizin hadislerine bir baksınlar. Kurban bayramında maç oynamanın, ibedeti engelleyen bir tarafını da göremiyorum ben.

Avrupa'da öyle diyelimki.. Katılmasamda kabul..

Peki çoğunluğunun müslüman olduğu bir ülkenin futbol ligine noel dolayısıyla ara veriliyor ya da buna göre düzenleme yapılıyorda islam dini uyarınca neden bir düzenleme yapıl(a)mıyor..?

Bu bir çifte standart değilse nedir?

Eğer sorun olmayacaksa ne noelde tatil olsun ne başka bir bayramda.. Ama tek taraflı olmaz bu iş.. Adalati sorgularım olursa..

Serdar A
28.11.2009, 00:03
Ülkedeki sosyal hayat dizaynı İslam dini ile örtüşmüyor . İnanmayanlara , farklı inançtan insanlara , ya da inancında takva göstermeyenlere her daim yaşama hakkı vardır . Bu grubun dışında kalanlar dayatılan şekli almak zorundadır . Bu ülkenin "atanmış" aydınları olarak görev yapan yobazları o kadar kördür ki , kendilerinden başka herkesi de yobaz zannederler .

Tff'ye kabahat bulmuyorum. Balık baştan kokmuş bir kere .