PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Broos-Karaman-Diyadin ?

champions
01.09.2009, 18:04
Broos kim?
Trabzonsporun aylarca süren arayışı sonucunda türlü referanslarla göreve gelen, Sadri Şener ve yönetiminin ilk hocası.

Karaman kim?
Bu kulüpte henüz ne işe yaradığını anlayamadığımız Sportif Direktörümüz.

Diyadin kim?
Hugo Broos'un yardımcısı.

Bu kişilerin yetki ve sorumlulukları nelerdir?
Kim kimin üstü? Kim kimin altıdır?
Takım kadrosu ile ilgili her türlü kararı Hugo Broos mu verir?

Burnuma pis kokular geliyor arkadaşlar.Broos hiç de yönetimin "bu takımın hocası" dediği ve güvenle arkasında durduğu/duracağı biriymiş gibi gelmiyor bana. Sanki, olması için olmuş, alelade kukla vazifesi görüyormuş da hocanın taraftarın gözündeki değerini düşürüp ilk fırsatta gönderilmesi bekleniyormuş gibi . Yani şimdi kendinizi hocanın yerine koyun ve size idareten iş veren ve sağınıza solunuza adam dikip, güven duymayan bir iş yerinde işinizi ne kadar sevebilirsiniz ki? Böylesi bir güvensizliğin olduğu yetki ve sorumlulukların belli olmadığı karışık bir ortamda nasıl bir gelecek düşünebilirsiniz?

Kulübün geleceği adına ya bir an önce yetki ve sorumlulukların kesin çizgilerle çizilmesini ya da ne işe yaradığı belli olmayan "otorite sorunu" nun ortaya çıkmasına neden olan kişilerin gönderilmesinin gerektiğini düşünüyorum.

Şayet yakın zamanda hoca değişimi söz konusu olursa önerim; Jose Mourinho
Yanında Metin Diyadin, üstünde Ünal Karaman.
Garanti şampiyonuz o zaman.

Selman
01.09.2009, 18:30
Harfi harfine katılıyorum ve bence teknik direktörümüz Metin Diyadin.En azından maç anında saha kenarına bakınca öyle gözüküyor.Bursa maçından sonra da dediğim gibi bu iş bir an önce çözülmeli.

Ali Tunahan Güllü
01.09.2009, 18:32
Hiçbiri işe yaramıyor takıma ne kazandırdılar neye fayda sağladılar...

Emre
01.09.2009, 18:33
Bross hiç birşey
Ünal takımın herşeyi
Metin Diyadin ?

malesef bu böyle

Mustafa Önal
01.09.2009, 18:33
Sevgili ünalın aldığı para Trabzonda konuşuluyorsa orada ciddi sıkıntı var gibime geliyor. hoca ve metin diyadin de ünal dan , diyadin belkide hocadan rahatsız olabilir. bu camiada kimin neyi nasıl yaptığını bir anlasak.

denizgrsy
01.09.2009, 18:36
gereksizliğin paraların havaya savrulmasının açık bir örneği.

Ünal orada gereksizdi , ne iş yapar ne gereği var konumu nedir ? getireceksen teknik direktör olarak getir , bu ne lüks kardeşim .

sahaya müdahele eden üç baş olunca sonuçlarda böyle saçma sapan oluyor .

Oğuz ZEYTİN
01.09.2009, 18:41
Hugo Broos, TS'ye uygun bir hocadır. Evet, ben de gelmeden önce tanımıyordum kendisini; ancak para için 5. lig takımı çalıştırabilecek "marka" isim S.Goran Ericsson ya da adı yazılmış-çizilmiş diğer tüm yabancı hocalardan şehrimize ve takımıza daha uygundur.

Adam Şampiyonlar Ligi Çeyrek Finali oynatmış, hayatlarında o maçın sadece hayalini kuranlar ise hocayı eleştiriyor.

Yerli hoca gelse, bu adamın ne işi var burada denilir.

Kimseyi beğenmiyoruz ki, huyumuz kurusun!

Ünal KARAMAN, sportif menajer ( daha görev tanımlarını bilmiyoruz) bu genç takıma abilik yapabilecek bir isimdir. Hami'nin Ogün'ün milli takımlarda görev aldığını düşünürsek iyi bir tercihtir.
Yabancı hocaya, lig-ülke-şehir konusunda destekçi olacağına eminim.

Kolay gelsin görevlerinde...

ilhan
01.09.2009, 18:45
Geçen sene iyi bir ekip kurulmuştu. Ersun Yanal'da iyi kötü götürüyordu takımı. Yönetim bu sezon "Takım zaten iyi, kim gelirse gelsin" diye düşündü sanırım. Hugo Broos'u sevdim ben ama yol yakınken yollar ayrılabilir. Bir ülkede bir hocaya en az 1 yıl şans tanınmalı diye düşünüyorum. Ama Hugo Broos bence Ünal Karaman'ın altında kalıyor. İşte bu yüzden yol yakınken ayrılmalı diyorum.

Ben Hugo Broos'un rahat bir çalışma ortamının olduğuna inanmıyorum. Ersun Yanal'da olduğu gibi..

Mustafa Önal
01.09.2009, 18:47
geçen sene bu kulübe ersun hocanın istediği bana göre türkiyedeki en iyi menejerlerden biri olan hasan çetinkaya getirilmedi. ne yazık ki bu adam şimdi fenerbahçe de görev alıyor.

SDanışmaz
01.09.2009, 18:51
Harfi harfine katılıyorum ve bence teknik direktörümüz Metin Diyadin.En azından maç anında saha kenarına bakınca öyle gözüküyor.Bursa maçından sonra da dediğim gibi bu iş bir an önce çözülmeli.

Bana göre de Metin Diyadin.. Yoksa dışardan gelen hiç bir hoca Umut ve Tayfun'a bu kadar tolerasn gösteremez...

LECOSSEEMRE
01.09.2009, 18:56
Ben Katılmıyorum sana Yabancı Teknik direktör yapamaz trabzonsporu şampiyon Yerlinin Yerlisi Olucak Bir adam ve Bir sağlam forvetle orta saha lazım örnek aurelio ve fatih tekke bide yerli adam Şampiyonuz..

Mustafa AYDIN
01.09.2009, 19:10
Bross gider Karaman başa Diyadin'de yardımcılığına getirilir bu senede böylece geçip gider.

cınar#7
01.09.2009, 19:14
amatör takım gibi yönetiliyoruz amatör. İlk yardımcıyı getiriyolar sonra t.direktörü sonrada sportif direktörü,zaten bu nasıl yönetildiğimizi gösteriyo..

Mehmet S. Pervan
01.09.2009, 20:12
Jose Mourinho mu ? Adam da ahh trabzonspor teklif etsede gitsem diye bekliyodu zaten... Sen daha Zenitten eski kralın Fatihi alamıyosun.. Jose Mourinho he ? Sana hayal dünyanda başarılar...

Mehmet
01.09.2009, 20:41
Konu önemli bir konu.
Benim Metin Diyadin için kuşkularım var.
Madem hocanın yardımcısısınız, hocaya fazlasıyla yardım etmek zorundasınız. Son Bursaspor maçına çıkarılan kadro bu işin için de bir karışıklık olduğunu gösteriyor.
Trabzonspor kaynayan kazan durumunu muhafaza etmeye devam ederken yapılan işler alınan sonuçlar, amatörce ve büyük talkıma yakışmayacak şekilde olmaktadır.

batugol
01.09.2009, 21:36
bence yönetim de bilmiyor kimin ne iş yaptığını

Yağızhan Sağnak
01.09.2009, 21:50
Bross>Karaman>Diyadin>Trabzonspor?

Muhalif
01.09.2009, 22:31
Bakın bunlar şu işe yararlar. Başarısızlık durumunda başkan der ki hocaya sorun. Hoca der ki Metin Hoca'ya sorun, o da der ki Ünal Hoca'ya sorun. Bugün transferin son gününe kadar hiç bir şey yapmayıp tüm faturanın açıklamasını Ünal'a bırakmaları neticesinde anladığım budur.

İslam Sezer
01.09.2009, 22:44
iyi olacak iyi merak etmeyin.bence işler iyi gitmeye başlayınca herkes övgüye
acaba hangisinden başlasam diye şaşıracak.

alpozan61
01.09.2009, 23:09
ünal karaman ve metin diyadinin görevlerine son verilmeli bence.... hugo broos yardımcısını kendi belirlesin

hodlu
01.09.2009, 23:26
Takımın Metin Diyadin'e emanet edilmsini istiyorum...

littlebighorn
01.09.2009, 23:26
Bu saatten sonra tartışılacak bir konu değil. Ama şu an görünen kulübün amatör ötesi bir yönetime sahip olduğu. Sportif direktörlük bu takımın ihtiyacı olan en son mevkii idi. Onun yerine sağ bek sorununu çözseler daha iyi olurdu. Ünal da bu işe uygun birine benzemiyor. Neresinden bakarsanız yanlış bir uygulama.
teknik direktör transfer ediyorsunuz 15 gün sonra bir de sportif direktör getiriyorsunuz. Yanına mı üstüne mi o bile belli değil. Görev tanımı bile olduğunu sanmıyorum.

littlebighorn
01.09.2009, 23:27
Eğer teknik direktör gönderilecekse tüm teknik kadro sportif direktör dahil gönderilmeli.

SüRMeNe_6161
01.09.2009, 23:43
Bross gider Karaman başa Diyadin'de yardımcılığına getirilir bu senede böylece geçip gider.Bu Gerçekten Olucaka Galiba..

Cyzio
02.09.2009, 00:20
Bross gider Karaman başa Diyadin'de yardımcılığına getirilir bu senede böylece geçip gider.

Ben bu filmi 1993-94 sezonunda da seyretmiştim. Sonunu söyleyeyim mi?

Heba olan bir 3.5 sene.

Uzay Kaplan
02.09.2009, 01:05
inanin su karamani hic istemiyorum geldiginden beri takimda hep huzursuzluk var
o gelmeden önce hazirlik maclarinda canavar gibi oynuyordu takim
simdi nedense oynamiyorlar sanirsam oyuncularda istemiyor karamani

bence gitmeli takimdan Broos a köstek oluyor adamda huzursuz oldu zaten geldiginde

Özkan
02.09.2009, 01:30
Eskiden işleri karıştıran bir de Özkan Sümer vardı. Neyse ki (ne yazık ki olarak da okunabilir) bu yıl adı fazla anılmıyor.

Metin Diyadin'in iyi bir teknik adam olduğunu ve Hugo Broos'a çok iyi yardım edebileceğini düşünüyordum. Ama işler sandığımız gibi yürümüyor ne yazık ki. Trabzonspor'da teknik ekip bağımsız tercihler yapamıyor. Teknik direktörlüğe Mourinho'yu, yardımcılıığına da Ten Cate'yi getirsek bile bu böyle.

yorumsuz6117
02.09.2009, 01:31
3'üde gitsin abdullah avcı gelsin..

gcolman
02.09.2009, 01:37
Babami kutluyorum vallahi Hugo Bross geldiginde Oglum 5 ile 7.haftalar arasinda bu adam yolcudur diyordu aradan ne kadar zaman gecti ne kadar da dogru soylemis...Trabzonspor bence transferlerde 3-4 tane cok kaliteli futbolcu alsaydi oturmus takimla bu durumda olmazdik ama cok yanlis ve gereksiz transferler yaptik...Ferhat haric diger yapilan transferlerin Trabzonspor formasini tasiyacaklarini disunmuyorum...

KatyPerry
02.09.2009, 01:38
Broos-Karaman-Diyadin

Cok başlılık sonuç ortada

Ben Broos'un tek yetkili oldugunu düşünmüyorum kafası rahat degil Karaman ve diyadin'de broos'un başarısı icin çalışacak adamlar oldugunu hiç sanmıyorum kendilerini düşünürler

senturkmurat_61
02.09.2009, 01:57
ya ne bir rezillik bu ya göksu sabah geliyor trabzonspor a akşam gidiyor karadenizspor ahoca diyor bu adam bana lazım gerekli iyi bir genç kim nasıl bu adama karşı çıkıpta hocayı takmadan göksuyu karadenizspor a gönderiyor yaa tamamıyla fiyaskosunuz yönetim başkan hariç bir tane akıllı aklını kullanan yok o adamı da yoldan çıkardınız ya taraftar onu seviyordu sizin yüzünüzden o da sallantıda

titanic
02.09.2009, 02:01
Broos-Karaman-Diyadin

Cok başlılık sonuç ortada

Ben Broos'un tek yetkili oldugunu düşünmüyorum kafası rahat degil Karaman ve diyadin'de broos'un başarısı icin çalışacak adamlar oldugunu hiç sanmıyorum kendilerini düşünürler
Muhteşem üçlü

Ahmet Faruk
02.09.2009, 02:07
Yahu 2 ay boyunca bir araya getirmeye çalıştıkları adamların 3 ünü topluyorsun; geçen sezon .... edip gönderilen adamın 3 de 1 olamıyorlar.

İlginç...

Biz de üzerine böyle koyuyoruz işte...

Arif Timurcioğlu
02.09.2009, 02:07
3 bilinmeyenli denklem.

Özkan
02.09.2009, 02:09
ya ne bir rezillik bu ya göksu sabah geliyor trabzonspor a akşam gidiyor karadenizspor ahoca diyor bu adam bana lazım gerekli iyi bir genç kim nasıl bu adama karşı çıkıpta hocayı takmadan göksuyu karadenizspor a gönderiyor yaa tamamıyla fiyaskosunuz yönetim başkan hariç bir tane akıllı aklını kullanan yok o adamı da yoldan çıkardınız ya taraftar onu seviyordu sizin yüzünüzden o da sallantıdaSorulması gereken başka bir soru daha var. Eğer gerçekten teknik direktöre rağmen takımdaki bir futbolcu Karadenizspor'a gönderiliyorsa, Broos neden istifâ etmiyor? Bu kadar karaktersiz bir adam mı Broos?

real_rock
02.09.2009, 02:11
Pis işleri gördükçe midem bulanıyor. Sokaktaki çocuk bile artık Broos'un gideceğini, hocanın ayağını kaydıran Diyadin-Karaman ikilisinin klübeye geçeceğini biliyor. Sadece bu ikili değil bazı oyuncularında bu işin içinde olduğunu düşünüyorum. Çünkü Broos rotasyon yapıyor. Ceyhun'u,Barış'ı,Ferhat'ı sahaya sürebiliyor. Tabi bu durum bazılarını rahatsız edecektir elbette. Hoca sayesinde Barış gibi bir yeteneğimizi artık ilk 11'de oynatabileceğimizi gördük. Ya hocaya yapılanlar. Ünal'ın zırt pırt hocanın işine karışması. Yönetimin Ünal'dan yana tavır koyması. Göksu kaldı gitti rezaleti. Ünal kim oluyorda bunları yapabiliyor. Bu takıma hoca olacağınımı sanıyor bu adam? Böyle pis işleri yaptıktan sonra oraya geçen adama Avni Aker'de elbette gereken cevap verilir. Unutmasın burası Konyaspor değil. Bu takıma teknik direktör olmak Ünal'ın bileceği iş değil. Trabzonspor'u kimse parmağında oynatamaz. Bu takım kötü takım değil. Var bir iş. Sadri Şener'de bitmiş...Anladık bu Hacısalihoğlu'nun ne olduğu belli...Ya sen...Hocayı Ünal'a nasıl yedirirsin. Güya artık akıllandık TD değişmeyeceğiz zırt diye. Sadri başkan buna nasıl müdahale etmez. Ünal'ın bunları yapacağı belliydi. Hiç unutmuyorum Metin Diyadin ilk geldiğinde, abim bana aynen şunu söyledi ''...haahh tamam, şimdi Metin gelecek hocayı gönderip yerine geçme hesapları yapacak...''. Hadi Ünal yaptığı icraatlarla bu niyetini açıkça ortaya koyuyor. Metin hocanın bu pis işte olma ihtimalini bile düşünmek istemiyorum...Önümüzdeki günlerde büyük ihtimal Broos hoca gidecek, yerine bu adını anmak istemediğim adam gelecek.Sonra da Şenol hoca...Ulan bari Şenol Hoca'ya bu pisliği yapmayalım...

yattarinho61
02.09.2009, 02:38
bencede ünal ve metin sanki hugo´nun islerine baya bi karisiyor.. bazen sanki teknik direktörümüz yokmus gibi geliyor bana.. cok mazlum mazlum izliyor maclari ne bilim.. :S

ileri_libero
02.09.2009, 03:50
ünal neden hedef tahtası oluyor anlamış değilim.ünal'dan bu kulübe zarar gelmez.
hoca yetersizdir,gelmesi anlamsızdı.

Barış Mayda
02.09.2009, 04:10
brosla ünal'ı anladık'da metin ne işe yarar halen anlamış degilim yardımcı dedigin azıcık sahadaki oyunculara bakar ya hocaya aksayan yerleri söyler bizim metin eli cebinde uyuyor adam ya

Hüseyin Kurt
02.09.2009, 08:41
3ü bir araya gelip Voltran yapmışlar.
Ama bir işe yaramıyor.

Faik Yılmaz
02.09.2009, 09:12
Ünal Karamanla Metin Diyadine asgari 1 trilyon para veriliyor senede ama ne iş yaptıklarını dğru dürüst bilen yok....

oflubektas
02.09.2009, 09:31
Ben bu filmi 1993-94 sezonunda da seyretmiştim. Sonunu söyleyeyim mi?

Heba olan bir 3.5 sene.

Yaşım küçüktü ama o filmi ben de izlemiştim. Heba olduğunu iddia ettiğiniz o 3,5 senede 2 Türkiye Kupası, 2 Türkiye Ligi ikinciliği, Avrupa Kupaları'nda önemli galibiyetler ve her sene 3.-4. turlara kadar yükselme, Milli Takım'a en az 6-7 oyuncu, Türk Futbolu'na kazandırılan yetenekler (Fatih Tekke de buna dahildir), bütçesi bizden kat be kat fazla olan İstanbul takımlarının oynadığından misli misli daha güzel bir futbol...

Ben o heba olan 3,5 seneyi yeniden yaşamak istiyorum.

temel_yilmaz
02.09.2009, 09:33
Belediye binasında kim çalışır başkanın eşi dostu .
şimdi haberlere bakın ;http://www.haber61.net/news_detail.php?id=5726
''Turgut kural istifa etmedi ettrilidi'' 23 ekim 2007 haberi;

Günümüze geliyoruz ;http://www.haber61.net/news_detail.php?id=41851
''Turgut Kural Toulouse 'yi izledi'' oda neresi ile izlediyse o forvetlerini görmedi adam tek başına bizi eledi.
Neyse tabiki bir çalışandır kendisi gider başka yerde çalşır ,tekrar döner çalışırda bizde neden böyle hep aynı isimleri görüyoruz herkezin bir adamı var ,neden bizim klübümüzde bu tarz olayları çok görüyoruz.
Bizde işe adam yok adama iş var Cem Yılmaz hesabı taytın varmı var kap gel baba.
Önce yönetim çıksın bu 3 arkadaşın klübe maliyeti nedir onu söylesin tabi biliyorlarsa.Şimdi Ünal talip olunan futbolcuları almaya gidiyor yani anlaşma yapmaya çalışıyor benim anladığım o eğer böyle bir görev verilmişse, Mahmu Aksu gibi bitirici değilmiş Ünal.

Emirhan Ömeroğlu
02.09.2009, 09:35
Ünal'a laf yok.

matalar
02.09.2009, 09:59
yine sonuçlara göre yorumlara devam.
sivas maçından sonra helal olsun teknik direktöre.diyadin de ona çok yardımcı oluyor demiştik.şimdi ise herkesi kazana attık.1-2 hafta kazanırsak yine söylemler değişir merak etmeyin.

karatasof
02.09.2009, 10:35
Ben bu üçlüden en fazla Broos'a güveniyorum.
Ancak onunda daha açık ve net olmasını istiyorum.Yönetim;
''Bize golcü lazım değil.''
''Bizim kadro avrupa'da yarı final,Türkiye'de şampiyonluğa oynar'' diye hedef koyarken ortaya çıkmalı ve ''Bu kadro ile bu dediklerinizi ancak rüyada görürsünüz'' diyebilmeli.Yoksa evinde önüne gelene yenildikten sonra ''Benim ağzımdan forvet istemiyorum diye bir şey duydunuz mu?'' yollu göndermeler bizde geçmez. Açık ve net olacak.Dürüst olacak...Kimseden çekinmesine gerek yok.

ozgunhan
02.09.2009, 10:43
Ünal Karaman bana kalırsa bu takıma çok ciddi zararlar veriyor ve asıl amacı takımın teknik direktörü olmaktır. Metin Diyadin ise Trabzonspor için zamanında neler yapmış çok merak ediyorum. Bence Bros rahatsız ve yapmak istediklerini yapamıyor. Bros'a bazı şeyleri mecbur kıldırıyorlar. Takım üzerinde oyunlar oynanıyor. Özkan Sümer tekrar başkanlığa adaylığını koymalı ve Sadri Şener Ünal Karaman ve Metin Diyadin gitmeliler. Bros'un yapmak istediklerini asla yapamadığını düşünüyorum ve kendisiyle devam edilmesi görüşündeyim.

afsbahar
02.09.2009, 11:13
Bu isimler tek başına benim için güzel düşünceler ifade ediyor, ama üçü birarada olunca tam tersi. Bu üçlünün birarada olması takım için iyi olmadı. Eğer birliktelikleri devam edecekse; İnşallah bundan sonrası için iyi olur.

oflubektas
02.09.2009, 13:20
yine sonuçlara göre yorumlara devam.
sivas maçından sonra helal olsun teknik direktöre.diyadin de ona çok yardımcı oluyor demiştik.şimdi ise herkesi kazana attık.1-2 hafta kazanırsak yine söylemler değişir merak etmeyin.

Budur işte, aynı tas aynı hamam.

Öztürk Uğur
02.09.2009, 13:33
Metin diyadinin teknik bilgi ve becerisine çok güvenitorum. Broos giderse kesinlikle diyadi bu takımı rahatlıkla yönetebilir.

Ertan OKUMUŞ
02.09.2009, 15:17
ünal neden hedef tahtası oluyor anlamış değilim.ünal'dan bu kulübe zarar gelmez.

fayda geldimi bugune kadar??somut cevap verin ama?bugüne kadar dediğim futbolculuk dönemi dahil...

Ertan OKUMUŞ
02.09.2009, 15:20
Bonservis bedeli olarak 700.000 TL yi veremiyor kulüp golcü futbolcuya,ünalın maliyetini merak ediyorum(faydasını geçtim:))

Murat Erdem
02.09.2009, 15:22
Alanzinho'nun formsuz olması nedeniyle kadroya alınmadığını söyleyen Diyadin

Bu dediğine kendisi inanıyor mu ? Alanzinho'ya sıra gelene kadar kimler var formsuz...
Ünal konuşuyor,
Diyadin konuşuyor,
Asbaşkan konuşuyor,
Broos ???
Gerçekten Broos'a acıyorum.
Diyadin ve Karaman, bilinçli yada bilinçsiz yönetimin maşası olmuşlar. Yönetim elime pislik bulaşmasın diye bunları kullanıyor.
Ayrı bir komedi de, kafasına esen dakika başı, basına demeç veriyor. Sportif Direktör, Asbaşkan, yardımcı hoca, mikrofon gören ötüyor.
Gerçekten, bu kulüp yönetiliyor mu ?

Ertan OKUMUŞ
02.09.2009, 15:23
Tam karadeniz fıkrası gibi yaw,transferin son saatlerinde Fatihi transfer etmeye çalışıyorlar...bu ne ciddiyetsizlik,ne işbilmezliktir ya,tüm kulüp yöneticilerini bizimkiler gibimi sanıyorlar acaba delirmek işten değil vallahi,kasıtlı yapsalar bu kadar olmazdı eminim..

Muhammed
02.09.2009, 15:24
Alanzinho formsuzmuymuş? Pehh. O yüzden mi Manisa maçında 35. dakikada oyuna sokmaya çalıştınız. Metin Diyadin ve Ünal karaman gitmeli bence. Hoca tek çalışsın yapamazsa birkaç hafta sonra o da gitsin.

Ertan OKUMUŞ
02.09.2009, 15:26
eğer Broos gönderilirse bence yönetimde gitsin,kendini inkar etmiş olacak çünkü ve statdaki taraftarında bence bu tepkiyi vermesi lazım

Ömür Karadeniz
02.09.2009, 15:32
ben bu takımı brossun kurduguna bile inanmıyorum.unalın parmagı var bu işte.ne zamankı unal bu takıma gırdı takımda karısıklıklar meydana gelmeye basladı.ben suankı sonucların hıcbırınde brossa suc bulmuyorum.bazıları oyle elstırıyorkı sankı adamın elınde messi varda oynatmıyor

matalar
02.09.2009, 15:50
ne taraftarımız yaaa.
mikser gibi aynen. daha dün ünal büyük kaptandı.
bu gün kötü adam oldu.Allah kimseyi trabzonsporda yöneticilikle imtihan etmesin.

bordo61
02.09.2009, 15:58
İşlerin sarpa sardığı bir yetki bunalımı yaşandığı belli acaba Fenerbahçe forumunda aykut daum ve yardımcısı başlığı açılıyor mu

Ertan 51
02.09.2009, 16:01
Broos-Diyadin ikilisi çok mantıklı gelmişti sezon başında bana..Ünal'ın yetkisi,kulübedeki görevi ney tam bilmediğim için bişey diyemiyeceğim
ama Broos ve Diyadin e sahip çıkılsa eksik bölgelerde giderilseydi sabırla her şey güzel olabilirdi ama görüyoruz ki adamların kuyruğuna teneke bağlanmaya çalışılıyor bile.
kısaca Ersun hoca ve ekibine güvendiğim gibi Broos ve Diyadin e de güveniyorum ama bizim güven işe yaramıyor Trabzon dinamikleri önemli biz ne desek hikaye.

LECOSSEEMRE
02.09.2009, 16:21

Evet aynen Katılıyorum...Hocanın Gitmesi gerek takımın başındada Metin diyadin Olsun.

Ali İhsan
02.09.2009, 16:48
Aralarından hangisi Alanzinho'ya taktıysa ben de ona taktım. Alanzinho bu takımın şu anda bir numaralı hücum gücüdür... O olmadan kısır bir takıma dönüşüyoruz. Ben hoca olsam ne yapar eder her maçın her dakikasında oynatırdım.

Fenerbahçe yürüyen Alex'e katlanıyor ama adam yeri geldi mi koşuyor, maçları ipten alıyor. Biz de her tarafından yetenek fışkıran ve Yattara gibi disiplinsizlik sorunu olmayan bir oyuncuyu kazanmak yerine kaybetmeye uğraşıyoruz. Bu üç koca adam dünyanın parasını kazanıyor Trabzonspor'dan ve üçü elimizdeki imkanları kullanmak zorundalar, hem de en iyi şekilde...

demiahme
02.09.2009, 16:49
hep soyluyorum biz bu kadar sabirsiz olursak hic bir zaman basarili olamayiz
yonetimin yanlislari olabilir, broos un yanlislari olabilir, diyadinin karamanin yanlislari olabilir
ama bu yanlislarda taraftarin asiri baskisinin etkisi buyuk

gecen sene ersun yanalin gonderilmesi hataydi
bunu su anda daha iyi anliyoruz, bunda yonetimin payi oldugu kadar taraftarinda payi var.
25 tane yeni oyuncu alindiginda kimse bu takim sampiyon olur demiyordu
ersun yanal takimi belkide hic kimsenin yapamayacagi kadar
cabuk organize etti ve bizi sampiyonluk havasina soktu
bu basari onun sonunu getirdi
ikinci yari yasanan dusus daha onceki basariyi golgeledi
oysaki toplamda alinan puan ve derece sifirdan yeni kurulan bir takim icin basariliydi

simdi benzer bir yanlisa broos icin dusuyoruz. 4 haftada kaybedilen puanlar cok olabilir
ama zaten biz teknik direktoru degistirirken bunu goze almis olmaliydik
takim yeni bir sistem deniyor. turkiye ligi icin bu sistem ne kadar dogru,
bizim kadro yapimiz buna ne kadar uygun bilemiyorum
tabiki benimde bu konuda soyleyeceklerim, kendime ait dogru yanlis goruslerim var
ama hoca bir sistem deniyor ve inanin bu insanlar futboluda takimida bizden iyi biliyorlar
kabul etmek lazim 5 macta ortaya koyulan performans alinan puanlar rezalet
ama gecen sene ilk bes macta super performans sergilendide ne oldu
sene sonunda teknik direktorumuz gitti
simdi bundan sonra takim otursa ve biz 67 puanla ligi bitirsek broos super hoca olacak biliyorum
sonucta gecen seneyle ayni puanda bitirmis olucaz
ancak bizim olayi anlik degerlendirme ve sabirsizligimiz 3-5 senelik yatirim yapmayi engelledigi gibi
aksine 3-5 macta karar vermemize sebep oluyor
bu takim gecen seneden gucsuz degil. kim nederse desin.
bir seyler ters gidiyor ve inanirsak bu terslikler duzelir

yonetim konusunada deginmek istiyorum. yonetime hep destek olmaya calistim.
hic biri babamin oglu degil sadece trabzonu canim gibi seviyorum ve kafa yapimiz degismedigi surece
yonetim degisikliginin zaman kaybindan baska bir sey olmadigini biliyorum
cunku 26 senedir ayni seyi yasiyoruz. birileri geliyor bir seyler yapiyor
isin yarisinda baska yonetime devretmek zorunda kaliyor
bu yonetimin dogrulari ve yanlislarini aklima geldigince yazayim.
silva-cale-gokhan-colman-egemen-giray-alanzinho-selcuk-ceyhun belki adini saymadigim
bir kac oyuncu daha bu yonetim tarafindan ayni sezonda alindi.
aldiklari bir o kadar oyuncuda yanlis transferdi. sonuca bakarsak gercekten hepimiz yapilan transferlerle
heyecanlandik ve yonetimi o donem takdir ettik. ama basarisiz sonuclar gelmeye baslayinca
gokhanda golcumu, silvada kalecimi dedik, cale kiz gibi oynuyor selcuk kontenjandan takima giriyor
yorumlari yapmaya basladik. sonucta yapilan transferlere uzun vadeli bakmamiz gerekiyordu
ama bizim sampiyonluk askimiz bunu engelliyor.
yanlislara gelince, 1- ersun yanala destek verilmemesi, ve taraftar karsisinda yanliz birakilmasi,
2- ersun yanalin gonderilmesi, 3- senol gunese bel baglanmasi
4- taraftar baskisi nedeniyle samet aybabadan vaz gecilmesi
5- baskanin acemice konusmalari
6- en tartismali konu olan fatih tekke meselesi,
butun yanlislar tartisilabilir ama ben fatih tekke konusunda
yonetimin fazlasiyla elestirildigini ve aslinda tutarli davransalardi
bu konu bu kadar buyumezdi diye dusunuyorum
evet fatih tekke gercekten bu takimi toparlardi. ismini duymak bile bana heyecan veriyor ve
dun gercekten buyuk heyecan yaptim acaba gelecekmi diye sonucta olmadi oyle veya boyle olmadi
sebebini birileri fatihi servmiyor oyleydi boyleydi diye
yorumlarsak gercekten yonetimin buyuk hatasi olarak gorebiliriz
ama ben fatih tekkenin alinmamasini yonemin kararidir saygi duyulmalidir olarak degerlendirmek istiyorum
sonucta bir kadro kuruldu
eger biz bir sekilde 3-5 senelik uzun vadeli bir yatirim olarak gorebilsek yapilanlari
fatihin bu maliyetle alinmamsi normal bir harekettir
isin kolayina kacmak isteyen yonetim rahatlikla borclanip fatihi alirdi
ve bu hareket yonetime en az 1-2 yil referans olurdu.
bu baski karsisinda direnebilmek yonetimin basarisiydi
yaptiklari tutarsiz konusmalar isin uzatilmasi son saniye mudahalesi cok acemice oldu
ilk gun cikip biz 32 yasinda oyuncuya bu parayi vermeyiz, bu takim kume dusme potasina girse bile
bizim inandigimiz dogrular bunlardir, bu yonde yatirim yapiyoruz diyebilselerdi
kimsenin soz soylemeye hakki olamazdi. bu yonetimi sectik butce yapildi transfer politikamiz bu yonde
der ve onumuze bakardik.

ama olmadi bu gercegi aylar once gordum ve bu site yoneticilerine
tek tek ozelden mesaj yazip lutfen fatih tekke basligini kapatalim bir sekilde alinmazsa
bu bize cok seyler kaybettirecek, her seye yeniden yeni bir yonetimle baslayacagiz diye uyardim
kimse sallamadi. yonetim fatihi almayacaksa sonuclarina katlanir diyende cikti
fatih icin yonetim istifa diye stadda kimse bagiramaz sen merak etme diye iddali konusanda oldu
sonuc olarak bu yonetimin bundan sonra devam etmesi imkansiz
bunu trabzon gercegini idrak edebilecek kapasitesi olan herkes biliyor

peki ne olacak. bu yonetim gidecek. yerine gecici bir yonetim gelecek (-ki ozkan sumer olursa sasmayin)
maddi durumu biraz toparlayacak ve yerini baska bir yonetime devredecek
gelen yonetim toplanan parayla yeniden takim kuracak ilk sene alinan sonuca gore
ikinci sezona yonetim baslayacak ancak sezon ortasinda istifa seslerine dayanamayip oda birakacak
sezon ortasinda yeni bir yonetim basa gelecek. bu surecte en az 3 hoca daha degistirecegiz
ayni seyleri de ja vu gibi yasayaraktan devam edecegiz

iste boyle dilimin dondugunce yazmak istedim.
cok uzun oldu daldan dalada atladim ama konu trabzon olunca olayi
baside indirgeyip anlatmak anlamak gercekten cok zor

ama tek cumleyle ozetlemek gerekirse
"istikrari saglamadan, her sene takimin ustune bir seyler eklemeden sampiyon olmamiz imkansiz"

OLCAY ÇAKIR
02.09.2009, 17:56
Bugün bu 3' lü gönderildi diyelim...

Hiç mi demeyeceksiniz,

Acaba ...?

Yapmayın Allah aşkına..

Biraz da yorumlarda İSTİKRAR lütfen..

Osman Yavuz
02.09.2009, 18:07
Çok uyumsuz bir üçlü olarak gözüküyorlar.Düzelebileceklerini de sanmıyorum.

asimetrik
02.09.2009, 18:33
Çok uyumsuz bir üçlü olarak gözüküyorlar.Düzelebileceklerini de sanmıyorum.

Ben kaçırmışım, uyumsuzluk konusunda gördüklerini detaylandırabilir misin?

İskender Çakmak
02.09.2009, 20:49
ilk bir araya geldiklerinde çok sevindim ama ünal ve metin hoca broosun başını yiyecekler bu kadar söylüyorum

sethfilo
02.09.2009, 22:42
Aslında lafı çok gevelemeye gerek yok arkasına teneke bağlanan Ersun YANAL'ın yaptığının çeyreğini yapamadılar.

yorumsuz6117
02.09.2009, 22:44
http://www.internetspor.com/data/news/240x180/1243696321-1.jpg

Hacısalioğlu'ndan taraftara sitem
02 Eylül 2009 Çarşamba 22:15
Trabzonspor Asbaşkanı Hayrettin Hacısalihoğlu, Tesisler'de basının sorularını yanıtlarken, bordo-mavili taraftarlara sitem dolu mesajlar gönderdi...

Trabzonspor Kulübü Asbaşkanı Hayrettin Hacısalihoğlu, Trabzonspor'un alınması gereken tedbirleri, çözümleri düşünüp bu olumsuz ortamdan çıkarak zirvedeki yerini alacağını söyledi.

Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nde basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Hacısalihoğlu, Trabzonspor'un ligin ilk haftasındaki Sivasspor maçı haricinde arzu edilen sonuçları alamadığını belirtti.

Bu maçlarda arzu edilen futbolu da sergileyemediklerini ifade eden Hacısalihoğlu, ''Bu anlamda, teknik kadro, yönetim, futbolcu, taraftar herkes, ummadığı beklemediği neticeler karşısında huzursuz. Ancak Trabzonspor, büyük kulüptür. Bu tür zorlukların üstesinden gelir'' dedi.

Yönetim ve teknik heyet bir araya gelerek durum değerlendirmesi yaptıklarını anlatan Hacısalihoğlu, ''Trabzonspor, alınması gereken tedbirleri, çareleri düşünüp bu olumsuz ortamdan çıkacak ve zirvedeki yerini alacaktır diye düşünüyoruz. Teknik kadro, futbolcu ve yönetim bu durum karşısında değerlendirme yapıyor ve buna göre çalışmalarımızı sürdürüyoruz'' diye konuştu.

''SAKATLIK VE HASTALIKLAR MAZERET DEĞİL''

Asbaşkan Hacısalihoğlu, ligde geçen ilk 4 haftalık bölümde bordo-mavili takımda sakatlıklar, hastalıklar ve formsuzluklar yaşandığını kaydederek, ''Ancak oynanan rakiplere baktığımızda, Trabzonspor için bu neticeler alınmaması gereken neticelerdi. Takımda hastalıklar, sakatlıklar olabilir ama Trabzonspor'un Manisa'yı, Diyarbakır'ı, Bursa'yı yenmesi lazım. Bu hastalıklar, sakatlıklar mazeret gösterilemez'' ifadelerini kullandı.

TARAFTARLARIN DAVRANIŞI

Hacısalihoğlu, Bursaspor forması giyen eski takım kaptanları Hüseyin'in hafta sonundaki maçta bordo-mavili taraftarlar tarafından alkışlanmasına ilişkin olarak ise, ''Aynı oyuncu Trabzonspor'da görev yaptığı zaman gayet iyi hatırlanacaktır ki, çok tepki alıyordu, yuhalanıyordu. Trabzonspor taraftarının bu maçta Hüseyin'i alkışlaması son derece centilmence bir davranış gibi gözüküyor, ancak aynı Hüseyin Trabzonspor'dayken aynı seyirci onu yuhalıyordu'' dedi.

Tayfun'un da Kayserispor'dayken alkışlandığını ancak Trabzonspor'da maç öncesi ısınırken moral bozucu tezahüratlarla karşılaştığını dile getiren Hacısalihoğlu, şöyle devam etti:

''İnsanın aklına şöyle bir soru geliyor, acaba bu seyircilerin kötü tezahüratı, futbolculara değil, Trabzonspor'a mı?. Bu kinleri nefretleri Trabzonspor'a mı? Eğer öyleyse çok üzücü, çok düşündürücü. Bu tavrını değiştirmesi gerekir diye düşünüyorum. Hem bir yandan 61 numaralı oyuncuların azlığından şikayet ediyoruz, hem elimizde az da olsa yetişen oyuncularımıza tepki gösteriliyor. Bu tepkinin sebebini makul, mantıklı olarak kabul etmek mümkün değil.''

Hacısalihoğlu, alt yapıdan yetişen bir diğer genç oyuncuları Barış'ın ise 2 hafta önce oyuna girdikten 5-10 dakika sonra kendi sahasında kendi seyircisi tarafından ıslıklandığını dile getirerek, ''Bunlar, bırakın elimizdeki değerlerden gerekli başarıyı performansı sergilemelerini aksine son derece moral bozucu ve değerlerimizi değersiz hale getiren, tartıştıran bir ortam yaratıyor. Bunu Trabzon halkının seyircisinin çok sağlıklı değerlendirmesi gerekir'' diye konuştu.

KONGREDE YAŞANANLAR

Hacısalihoğlu, Trabzonspor'un olağanüstü genel kurulunda yaşananların üzücü olduğunu kaydederek, ''Adeta bir festival, bir şov şeklinde yapılması gereken kongreler Trabzonspor'un diğer takımlar gözündeki imajını zedelediği gibi Trabzon için de son derece olumsuz kanaatlerin oluşmasına sebebiyet veriyor diye düşünüyorum. Gerek kongreler gerek sahalarda Trabzonspor'un hak ettiği şekilde temsil edilmesi, yansıtılması Trabzon insanın kültürüne, görgüsüne, terbiyesine yakışır şekilde görüntüler verilmesini arzu ediyoruz'' dedi.

Maruz kaldıkları bu tür şeylerin şevklerini kırdığını anlatan Hacısalihoğlu, şunları söyledi:

''Tabi orada karşı olan 5-10 kişi kadar, karşı olmayan yüzlerce kişi de arayıp desteklerini bildiriyor. Ama sonuçta bizim üzüntümüz, bizim karşılaştığımız oradaki tavır değil. Trabzon'un zaten zedelenmiş imajının bu görüntülerle daha da kötü hale getirilmesi bizi üzüyor. Yoksa kişi olarak bizim üzüntümüz, bu konuda kırılmamız çok da önemli değil. Trabzon kırılmasın, Trabzon kötü anılmasın, önemli olan bu.''
internetspor.com

Cafer Bulur
02.09.2009, 22:47
Broos-diyadin-karaman=Bermuda seytan ücgeni.:)

Su ana kadar mac ve oyuncu kazandirdiklarini gördük mü;kocaman bir hayir.

O zaman neyleyeyim ben bu 3 lüyü?

Cyzio
03.09.2009, 00:55
Yaşım küçüktü ama o filmi ben de izlemiştim. Heba olduğunu iddia ettiğiniz o 3,5 senede 2 Türkiye Kupası, 2 Türkiye Ligi ikinciliği, Avrupa Kupaları'nda önemli galibiyetler ve her sene 3.-4. turlara kadar yükselme, Milli Takım'a en az 6-7 oyuncu, Türk Futbolu'na kazandırılan yetenekler (Fatih Tekke de buna dahildir), bütçesi bizden kat be kat fazla olan İstanbul takımlarının oynadığından misli misli daha güzel bir futbol...

Ben o heba olan 3,5 seneyi yeniden yaşamak istiyorum.

Vurguladığım yerleri kaynak göstererek açıklayabilir misiniz? Teşekkürlerimle.

.

warrior
03.09.2009, 01:24
Geçen sene iyi bir ekip kurulmuştu. Ersun Yanal'da iyi kötü götürüyordu takımı. Yönetim bu sezon "Takım zaten iyi, kim gelirse gelsin" diye düşündü sanırım. Hugo Broos'u sevdim ben ama yol yakınken yollar ayrılabilir. Bir ülkede bir hocaya en az 1 yıl şans tanınmalı diye düşünüyorum. Ama Hugo Broos bence Ünal Karaman'ın altında kalıyor. İşte bu yüzden yol yakınken ayrılmalı diyorum.

Ben Hugo Broos'un rahat bir çalışma ortamının olduğuna inanmıyorum. Ersun Yanal'da olduğu gibi..
ya kardeşim iyide aynı sistem fenerdede var daumun üstünde de aykut kocaman var ama adamlar 4 haftadır puan kaybetmiyor

warrior
03.09.2009, 01:32
Evet aynen Katılıyorum...Hocanın Gitmesi gerek takımın başındada Metin diyadin Olsun.
hoca henüz hiçbir şeyi tam olarak elinden kaçırmış değil. herşeyi düzeltebilir diyadin konusuna gelince evet bu adam takımın başına getirilebilir. ancak bu hugo bross takımdan ayrıldığı zaman olur. takımdan ayrılıp aayrılmamasıda önümüzdeki hafta performanslarına bağlı.önümüzdeki hafta performansları inşallah iyi olurda kalırlar

cyberentalpi
03.09.2009, 01:33
Ersun Hoca ya ne olursa olsun 1 sene daha sans verecektik. Yazık ettik. En azindan Td aramazdik yardimcida direktorde.

Broos a gelince. Ben kotu bir hoca oldugunu dusunmuyorum. Futbolcular inanılmaz formsuz. Telk derdim alanzinho.
Colman son maca gelene kadar formsuzdu. Selcuk oyle. Gokhan ve Umut moralsiz. Birer gol atsalar rahatlasak. Sanirim katalizorumuz yattara ile birseyler olur. Onun sebekligi felan moral bulabilirz.

warrior
03.09.2009, 01:37
3'üde gitsin abdullah avcı gelsin..
helal olsun yahu ben ersun yanal gitttikten sonra kesinlikle abdullah avcının getirilip manu gibi takımın tamamı ile eline verilmesinden yana idim ama elden ne gelirki 6 hafta gelmeyecek olan şenol güneş e uğraştılar sonra da bross u buldular bakalım ne olacak

warrior
03.09.2009, 01:39
Ersun Hoca ya ne olursa olsun 1 sene daha sans verecektik. Yazık ettik. En azindan Td aramazdik yardimcida direktorde.

Broos a gelince. Ben kotu bir hoca oldugunu dusunmuyorum. Futbolcular inanılmaz formsuz. Telk derdim alanzinho.
Colman son maca gelene kadar formsuzdu. Selcuk oyle. Gokhan ve Umut moralsiz. Birer gol atsalar rahatlasak. Sanirim katalizorumuz yattara ile birseyler olur. Onun sebekligi felan moral bulabilirz.
tamam da e güzel kardeşim sonuçta bu futbolcuların antrenman ve form sorumlulukları teknik ekibin elinde onlar ne derseler onu yapıyorlar

warrior
03.09.2009, 01:43
eğer Broos gönderilirse bence yönetimde gitsin,kendini inkar etmiş olacak çünkü ve statdaki taraftarında bence bu tepkiyi vermesi lazım
herkesi gönderiyorsun tam karadeniz dalgası gibi bir vurdumu tam vurur gönderelim sen yönet hepsini
ozaman

warrior
03.09.2009, 01:51
Metin diyadinin teknik bilgi ve becerisine çok güvenitorum. Broos giderse kesinlikle diyadi bu takımı rahatlıkla yönetebilir.
ancak bross un hemen gitmeside diyadin için baskı unsuru oluşturur dolayısıyla bross la birlikte diyadin in biraz uzun bir miktar çalışmalrı gerekir umarım imkanı olurda kontratının sonuna kadar çalışırlar

Harun-61
03.09.2009, 01:54
Broos malesef bircok kisiden "kötü" Hoca damgasini yedi....

eger yayimlanan haberler dogru ise, tam bir fiyasko ile karsi karsiya'yiz.

Hoca'ya sormadan bir Sportif Direktör nasil olurda bir oyuncuyu baska takima yollar ?
her isine karisir ?

Yönetimin bu ise el atmasi lazim, acilen....!

warrior
03.09.2009, 01:58
bende katılıyorum eğer böyle birşey varsa şimdiye kadar aldığımız sonuçlarında sebebi olabilir bu yüzden futbolcu ve teknik direktöre çok ta kızmamızın anlamı yok

Ertan OKUMUŞ
03.09.2009, 09:38
herkesi gönderiyorsun tam karadeniz dalgası gibi bir vurdumu tam vurur gönderelim sen yönet hepsini
ozaman

Ertan OKUMUŞ tarafından yazılan http://forum.bordomavi.net/images/buttons/viewpost.gif (http://forum.bordomavi.net/showthread.php?p=2619946#post2619946)

bak kardeşim,yeniden oku yazdıklarımı" eğer yönetim gönderirse ve arkasında duramazsa,kendini inkar etmiş olur" ayrıca benim herkesi gönderin,gönderelim gibi bir ifadem olmadı bu sizin algılamanızla ilgili benimle değil:)

Ertan OKUMUŞ
03.09.2009, 10:01
Fatih Tekke konusunda da değerlendirmelerde bulunan Karaman şunları söyledi: "Fatih Tekke ve bir ortak dostumuzla dün akşam bir araya geldik. Kulüpten kimsenin haberi yoktu.İkimizin yaptığı görüşme sonrasında transfer konusunu alevlendirdik. Dostlarımızı araya soktuk.

Şimdi ben merak ediyorum,kulüpten kimsenin haberi nasıl(başkan-t.direktör) olamıyor,yetkisi bu kadar genişmi,siz Broos olsanız huzurlu çalışabilirmisiniz bu durumda...
Bence Ünal taraftar üzerindeki futbolculuğundan kalan sempatisini tamamen kaybetmeden kendisi gitsin biran önce.Sonra transferin bitimine saatler kala böyle saçma bir girişimi yaptınız hadi,deklere etmeyin bari!!

lopsang
03.09.2009, 12:57
Bence bir sportif direktörün böyle bir yetkisi olabilmeli, bunun Broos ile ilgisi yok, hoca forvet istedi ,sportif direktör çözüm bulmaya çalıştı.Diğer taraftan ben durumdan yönetimin haberdar olmadığına inanmıyorum, tepki çekmemek için (bir ay önce niye almadınız denmesin diye) Ünal böyle konuştu..

Adil ÖZGÜR
03.09.2009, 13:05
Hugo Broos'un futbolcu tercihleri

Trabzonspor Teknik Direktörü Hugo Broos, bordo-mavililerin bu sezon yaptığı 6 resmi maçta sadece kaleci Tony Sylva'dan vazgeçmedi. 6 resmi maçta forma giyen 18 futbolcunun oynama süreleri:

http://ads-hl.noktamedya.com.tr/www/delivery/avw.php?zoneid=13&cb=INSERT_RANDOM_NUMBER_HERE&n=aab2b09f (http://ads-hl.noktamedya.com.tr/www/delivery/ck.php?n=aab2b09f&cb=INSERT_RANDOM_NUMBER_HERE)

http://image.haber7.com/haber/haber7/photos/629320090623024658954.jpg

Bu sezon şu ana dek 4 lig ve 2 UEFA Avrupa Ligi maçı olmak üzere 6 resmi maç oynayan Trabzonspor'da, kaleci Sylva 6 maçın tamamında 90'ar dakika olmak üzere 540 dakika sahada kalarak en fazla görev yapan oyuncu oldu.
Sylva'yı 6 maçta 486 dakika forma giyen Gustavo Colman, 5 maçta 450 dakika forma giyen Rigobert Song takip etti.
-YATTARA, ZAFER YELEN, KALECİ TOLGA VE ONUR OYNAMADI-
Trabzonsporlu futbolculardan İbrahima Yattara, Zafer Yelen, kaleciler Tolga Zengin ve Onur Recep Kıvrak bu sezon forma giyemediler.
Yattara ve Zafer Yelen sakatlıkları nedeniyle takımda yer alamazken teknik direktör Hugo Broos, Tolga ve Onur'a ise forma şansı vermedi.
-EN AZ FERHAT VE TAYFUN-
Trabzonspor'da en az forma giyen oyuncular ise Ferhat Öztorun ile Tayfun Cora oldu. Ferhat 2 maçta 115 dakika, Tayfun ise 3 maçta 115 dakika sahada kaldı.
Trabzonspor'un forvet oyuncusu Gökhan Ünal da 4 maçta 237 dakika sahada kalarak az forma giyen oyunculardan biri oldu.
-OYNAMA DAKİKALARI-
Trabzonspor'un bu sezon yaptığı 6 resmi maçta forma giyen 18 futbolcunun oynama süreleri şöyle:
Futbolcu Süre
Sylva 540
Colman 486
Song 450
Umut 441
Cale 414
Serkan 411
Selçuk 392
Egemen 360
Engin 360
Tjikuzu 320
Alanzinho 302
Ceyhun 300
Gökhan 270
Giray 270
Barış 148
Gabriç 143
Ferhat 115
Tayfun 113

Etiketler: trabzonspor (http://www.haber7.com/etiket.php?t=trabzonspor) teknik (http://www.haber7.com/etiket.php?t=teknik) direktörü (http://www.haber7.com/etiket.php?t=direkt%F6r%FC) hugo (http://www.haber7.com/etiket.php?t=hugo) broos (http://www.haber7.com/etiket.php?t=broos)
AA

Bu

OLCAY ÇAKIR
03.09.2009, 13:45
Koca Ünal Karaman..

Özevlattı..

Şimdi tam oldu...

Boy hedefi Ünal Karaman..

Her Öz her Evlat gibi..

kalavara
03.09.2009, 14:43
bu arada dikkat ederseniz resmi sitede sürekli kondisyon antrenmanı görüntüleri var! demek ki eksikmiş!

serdar avcı
03.09.2009, 20:25
bros,karaman,diyadin, vede özkan sümer, zor çok zor.

OLCAY ÇAKIR
04.09.2009, 11:56
Ünal Karaman görevinin sınırları,yetki ve sorumlulukları netleştikçe,yani biz kurumsallaştıkça çok daha etkili olacaktır..

Sabır.

Cengiz Çubukcu
04.09.2009, 12:18
evet anahtar kelime sabır , Ünal Karaman kulüp için sembol olmuş bir isim ona herhangi bir profosyonele davrandığımız gibi davranamayız....en az 3-4 sene görevini yürütürse tam fayda sağlamaya başlayacaktır...dikkat edin 3-4 ay değil 3-4 sene....

OLCAY ÇAKIR
04.09.2009, 12:22
O kadar kolay sallıyoruzki sağa sola,o kadar olur.

Ünal bu yahu.

Ertan OKUMUŞ
04.09.2009, 15:54
O kadar kolay sallıyoruzki sağa sola,o kadar olur.

Ünal bu yahu.
Yani?yaptığını görmezdenmi gelelim,eleştirmeyelimmi,yaptığı son açıklamayı onaylıyormusunuz yani,sevgi adına yapılan yanlışları görmezden gelme,sineye çekme bize nelere maloldu biliyormusunuz..bu kulübü ençok seven belki Şenol Hocadır,ama yeri geldiğinde yönetime karşı tavrını takındımı acaba sizce??
Bu eş-dost-arkadaş vs. mantığı kurumsallaşmayı tamamlayamamış yerler için geçerlidir,Şenol Güneşin en son bıraktığı takım küme düşme tehlikesi yaşadı ne olacak şimdi özün özü Şenol Güneşin bıraktığı takımdı bu...eee Şenol Güneşdi bu yahu!!

muratt
05.09.2009, 15:39
Ilk devre sonunda gider hoca, Senol Gunes gelir.. Eger gelmezse Diyadin devam eder sezon sonuna kadar... Diyadin de olsa, Senol Hoca'da olsa sene sonunda o da gider.. Muhtemelen yonetimde gider.. Artik ondan sonra MAY mi gelir, Ozkan Sumer mi olur bakacaz..

Oysa Ersun Yanal'a destek olunup bir forvet alinabilseydi bugun cok farkli seyler konusuyor olurduk... Ersun Hoca'yi gondererek cok buyuk hata yaptik, bir yilin emeklerini cope attik.. Bu hatayi sadece yonetime mal etmemek de lazim... Stadda Ersun Yanal'a ana avrat kufreden taraftardan, bu forumda neden Papy, Goksu oynamiyor Hoca Istifa diyen arkadaslara kadar herkesin hatasi..

O yuzden, kafalar degismedigi surece, hocalar gelir gider bizde saymaya devam ederiz.. Bu yil kac oldu 26 mi ?

Ahmet Faruk
07.09.2009, 23:01
Bence Ünal Karaman diğer ikiliden ayrılmalı.
Bana daha bir yönetimciymiş gibi geliyor.

Yani öyle anlıyorum ben sportif direktörlüğü...

Başkan hep ben anlamam diyordu ya, işte onun anlamam dediği şeyi anlamak için boşluk dolduracak adam olmalı Ünal Karaman.

Bu üç isim yan yana yazılınca ister istemez eşofmanlı bir adam geliyor aklımıza.

samutra61
08.09.2009, 09:52
Ah başkan çok hatalı başladın sezona

ewet eğer ünal karaman takımın başına gelecekse basta onu getirseydiniz kimse size bir sey demezdi.

OLCAY ÇAKIR
08.09.2009, 10:34
Süper Lig’de bu sezon sakat ve hastalıklar nedeniyle ideal kadrosuyla bir türlü maçlara çıkamayan Trabzonspor (http://milarsiv.milliyet.com.tr/Trabzonspor/1/1136767/)’a, milli maçlar nedeniyle lige verilen ara yaradı.

Bordo-mavililerde, İstanbul Büyükşehir Belediyespor (http://milarsiv.milliyet.com.tr/Buyuksehir%20Belediyespor/1/1136767/) ile hafta sonu deplasmanda yapılacak karşılaşma öncesi sakat oyuncu bulunmuyor. Milli maçlar nedeniyle verilen arada bu sezon hiç forma şansı bulamayan Yattara ve Zafer Yelen (http://milarsiv.milliyet.com.tr/Zafer%20Yelen/1/1136767/) tamamen iyileşirken, antrenman (http://milarsiv.milliyet.com.tr/antrenman/1/1136767/) eksiklerini de tamamlayarak form tuttular.
Bordo-mavili takımın ligin ilk haftasındaki Sivasspor (http://milarsiv.milliyet.com.tr/Sivasspor/1/1136767/) maçında Yattara, Gökhan Ünal (http://milarsiv.milliyet.com.tr/Gokhan%20Unal/1/1136767/), ikinci haftadaki Diyarbakırspor (http://milarsiv.milliyet.com.tr/Diyarbakirspor/1/1136767/) maçında Yattara, Gökhan Ünal ve Gabriç, 3. haftadaki Manisaspor (http://milarsiv.milliyet.com.tr/Manisaspor/1/1136767/) maçında Yattara, Zafer Yelen, Ceyhun Gülselam (http://milarsiv.milliyet.com.tr/Ceyhun%20Gulselam/1/1136767/), 4. haftadaki Bursaspor (http://milarsiv.milliyet.com.tr/Bursaspor/1/1136767/) maçında da Yattara, Zafer Yelen ve Egemen, sakatlıklar ve hastalıklar nedeniyle takımdaki yerlerini alamamışlardı.
Selçuk İnan (http://milarsiv.milliyet.com.tr/Selcuk%20Inan/1/1136767/), Alanzinho (http://milarsiv.milliyet.com.tr/Alanzinho/1/1136767/), Tayfun Cora, Giray Kaçar (http://milarsiv.milliyet.com.tr/Giray%20Kacar/1/1136767/) da bağırsak enfeksiyonu nedeniyle antrenmanlara çıkmakta sorun yaşarken, bazı maçlarda çok az süre görev alabilmişlerdi

warrior
08.09.2009, 13:50
ünal karaman 3-4 sene çalışsın diyoruz iyi güzel tamam pekala neden hiç kimse teknik direktörü bu şekilde desteklemiyor 1veya 2 sezonda teknik ekip değişiyor neden hiç kimse buna çare aramıyor getireceksin teknik direktörü ingilteredeki gibi adam kafası rahat bir şekilde onlarca yıl çalışacak

ugurozturk
09.09.2009, 15:28
Takim uzerindeki YETKI ve ETKI sirasini yaziyorum arkadaslar:

1) Asbaskan Hayrettin Hacisalihoglu

2) Baskan Sadri Sener

3) Ozkan Sumer

4) Unal Karaman

5) Metin diyadin

6) Tercuman Halil Yazici

7) Hugo Broos

Ertan OKUMUŞ
10.09.2009, 11:29
Bir de şok iddia var: “Broos gidecek, Ünal Karaman gelecek” diye.
Uyarıyoruz: Olur ki, Broos, artık kendisi çalışamayacak duruma gelir ve ne olursa olsun, kalması sağlanamaz; bırakın devamlılığını, eğer geçici bir süreliğine bile olsa bu iddia gerçekleşirse, önce Ünal Karaman’a, sonra da Trabzonspor’a yazık olur.
Uygulanan senaryo ve güven açısından yani...

Ergun ATA

eğer bu söylentiler doğruysa ve gerçekleşirse çok hızlı tükeniyoruz demektir...vah ki ne vah halimize!!

LECOSSEEMRE
10.09.2009, 17:13
Bir de şok iddia var: “Broos gidecek, Ünal Karaman gelecek” diye.
Uyarıyoruz: Olur ki, Broos, artık kendisi çalışamayacak duruma gelir ve ne olursa olsun, kalması sağlanamaz; bırakın devamlılığını, eğer geçici bir süreliğine bile olsa bu iddia gerçekleşirse, önce Ünal Karaman’a, sonra da Trabzonspor’a yazık olur.
Uygulanan senaryo ve güven açısından yani...

Ergun ATA

eğer bu söylentiler doğruysa ve gerçekleşirse çok hızlı tükeniyoruz demektir...vah ki ne vah halimize!!

Hugo Brossun zaten biran evvel gitmesi şart olumsuz bir şekilde istanbul b.bden alınıcak beraberlik ve mağlubiyet kapıyı gösterilmesine yeterlidir zamanıda gelmiştir...yoksa küme düşüreceği takım gibi Olur Samet Aybabayı İstemeynlerde biraz utansın YABANCI Teknik adam Trabzonda başarılı Olamaz..BUnu artık anlayın ona Göre Yorum Yapın..

ceserdar
11.09.2009, 02:38
Ben onu bunu bilmem, çok fazla analize de gerek yok. Ünal Karaman'ın teknik direktörlük yaptığı her takım küme düşmüştür. Son 2 haftada gelmiş olması da ilgilendirmez. Düşmüş, düşmüştür. Nöbetçi Golcü terimini Fenerbahçeli Semih Şentürk ortaya çıkarmıştı, Nöbetçi Teknik Direktör terimini de Trabzonspor'lu Ünal Karaman Türk Futboluna sunacak inşallah.

Ertan OKUMUŞ
11.09.2009, 08:50
Hugo Brossun zaten biran evvel gitmesi şart olumsuz bir şekilde istanbul b.bden alınıcak beraberlik ve mağlubiyet kapıyı gösterilmesine yeterlidir zamanıda gelmiştir...yoksa küme düşüreceği takım gibi Olur Samet Aybabayı İstemeynlerde biraz utansın YABANCI Teknik adam Trabzonda başarılı Olamaz..BUnu artık anlayın ona Göre Yorum Yapın..
şimdi siz benim yazdıklarımdan bu sonucumu çıkardınız?? vallahi pes!!!

bordo61
12.09.2009, 14:16
Fransızca, Flamence, Almanca ve İngilizce bilen Trabzonspor’un Teknik Direktörü Hugo Broos’un son günlerdeki ruh hali konuşuluyor. Kimseyle diyalog kurmadığı gözlenen Belçikalı hocanın son olarak yardımcısı Munaron’un yaş günü kutlamasına katılmaması da dikkat çekti.

Hugo Broos’un İbrahima Yattara’nın bir türlü düzelmeyen sakatlığı, Gabriç transferi, kendisine sorulmadan bazı oyuncuların pilot takıma gönderilmek istenmesi ve başlangıçta yine kendisine danışılmadan sportif direktör atanması gibi konulardan rahatsızlık duyduğu tahmin ediliyor.

Trabzonspor gibi büyük bir kulüpte bütün bunların olabilirliği tartışılırken Hugo Broos’un özellikle antrenmanlarda ki ruh halinin takıma zarar verdiği yönünde yorumlar yapılıyor. Ünal Karaman’ın işine karışmayacağı yönünde güvence alan ve rahatlayan Broos’un ruh halinin devam etmesi yönetiminde kafasını karıştırdı. Broos’un olası bir kötü neticede görevi bırakabileceği ya da bu tablonun devam etmesi halinde gönderileceği de konuşuluyor.

ilhan
12.09.2009, 14:19
Bu hafta ya düzlüğe çıkacaklar yavaş yavaş, ya da bavullarını hazırlayacaklar. Ligin henüz 5. haftasında teknik direktörü, sportif direktörü ve yardımcı antrenörü konuşacak duruma gelmemeliydik.

bkandil
12.09.2009, 14:40
...Ligin henüz 5. haftasında teknik direktörü, sportif direktörü ve yardımcı antrenörü konuşacak duruma gelmemeliydik.

Bu üçlü eğer takımda kalırlarsa sezon boyu çok tartışılacak.

İki haber örneği;
1. Trabzonlu Yattara, Bursa maçından sonra verilen 3 günlük izinde Bodrum gecelerine daldı. İdmana yorgun çıktı ve yine sakatlandı. (haberturk)

2. Razandura Tjikuzu, milli maçlar nedeniyle gittiği ülkesinden henüz geri dönmedi. Kulübe bilgi veremeyen oyuncu kayıplara karıştı. (haber61)

Yattara son yıllarda Trabzonspor'un yumuşak karnı. Atsan atılmıyor, satsan satılmıyor, oynatsan oynamıyor v.s. Broos, Diyadin ve Karaman'ın başı bu oyuncudan dolayı çok ağrıyacak. Bu haberin doğru olup olmadığı kulüp tarafından açıklanmalı...

Tjikuzu ise bu üçlünün dışında özellikle yönetim için yeni sorun kaynağı olacak. Disiplin konusunda zaten sabıkalı olduğu bilinen oyuncunun Hüseyin'in yerine alınması bazları tarafından eleştirilmişti. Muhalefetin gereksiz transfer söylemlerine, yönetim çok yararlı bir futbolcu olduğuna inandıklarını söylemiş, oyuncunun kendisi ise yeni sayfa açtığını, zamanında F. Ernst'in bile kendisinin yedeği olduğunu söyleyerek kendine güvendiğini dile getirmişti. Fakat görünen o ki bu disiplin anlayışıyla Tjikuzu kulübede bile oturamaz (ülkesinden dönerse)...

Tayfun Aydın
12.09.2009, 14:47
Hocanın bir suçu yok takımı M.Diyadin le Ünal kuruyor.Hele maçlar M.Diyadin tüm taktikleri veriyor.Ben eminim Hugo kalsa Tayfun Cora bu takım da değil ilk 11 18 yüzü bil göremez.M.Diyadin in nebaşarıs var ki geldi Trabzonspor a.
Son söz 3 düşüren geldi Trabzonspor u yönetiyor

ilhan
12.09.2009, 14:52
Bu üçlü eğer takımda kalırlarsa sezon boyu çok tartışılacak.

İki haber örneği;
1. Trabzonlu Yattara, Bursa maçından sonra verilen 3 günlük izinde Bodrum gecelerine daldı. İdmana yorgun çıktı ve yine sakatlandı. (haberturk)

2. Razandura Tjikuzu, milli maçlar nedeniyle gittiği ülkesinden henüz geri dönmedi. Kulübe bilgi veremeyen oyuncu kayıplara karıştı. (haber61)

Yattara son yıllarda Trabzonspor'un yumuşak karnı. Atsan atılmıyor, satsan satılmıyor, oynatsan oynamıyor v.s. Broos, Diyadin ve Karaman'ın başı bu oyuncudan dolayı çok ağrıyacak. Bu haberin doğru olup olmadığı kulüp tarafından açıklanmalı...

Tjikuzu ise bu üçlünün dışında özellikle yönetim için yeni sorun kaynağı olacak. Disiplin konusunda zaten sabıkalı olduğu bilinen oyuncunun Hüseyin'in yerine alınması bazları tarafından eleştirilmişti. Muhalefetin gereksiz transfer söylemlerine, yönetim çok yararlı bir futbolcu olduğuna inandıklarını söylemiş, oyuncunun kendisi ise yeni sayfa açtığını, zamanında F. Ernst'in bile kendisinin yedeği olduğunu söyleyerek kendine güvendiğini dile getirmişti. Fakat görünen o ki bu disiplin anlayışıyla Tjikuzu kulübede bile oturamaz (ülkesinden dönerse)...

O iki haberinde kasıtlı yapıldığını düşünüyorum.

Yattara haberini yapan kişi, Umut antrenmanda ağladı diye haber yapan kişi. Yani takımı bir şekilde sabote etmeye çalışıyor. Slyva'nın bile gözleri doldu vs. yazmıştı adam.

İkinci habere gelince, fotomaç bugün iki haber yapmış. Birisinde Tjikuzu dönmedi, diğerinde döndü diye. Tjikuzu bu sezon beni çok büyük hayal kırıklığına uğrattı. Geçen sene İ.B.B'de izlediğim adam bu değildi.

Bunun dışında ben hocanın kafasındaki sistemi neden uygulayamadığını öğrenmek istiyorum. Defalarca sistemim şu diyor ama hiçbir maçta o sistemi göremiyoruz. Buradan şunu çıkarıyorum. Hocaya müdahale ediliyor.

Trabzonspor, ligin 5. haftasında bu konuları konuşmamalı.

Ama bize bu konuları konuşturanları Allah'a havale ediyorum.
:)

Atılay
12.09.2009, 14:58
O iki haberinde kasıtlı yapıldığını düşünüyorum.

Yattara haberini yapan kişi, Umut antrenmanda ağladı diye haber yapan kişi. Yani takımı bir şekilde sabote etmeye çalışıyor. Slyva'nın bile gözleri doldu vs. yazmıştı adam.

İkinci habere gelince, fotomaç bugün iki haber yapmış. Birisinde Tjikuzu dönmedi, diğerinde döndü diye. Tjikuzu bu sezon beni çok büyük hayal kırıklığına uğrattı. Geçen sene İ.B.B'de izlediğim adam bu değildi.

Bunun dışında ben hocanın kafasındaki sistemi neden uygulayamadığını öğrenmek istiyorum. Defalarca sistemim şu diyor ama hiçbir maçta o sistemi göremiyoruz. Buradan şunu çıkarıyorum. Hocaya müdahale ediliyor.

Trabzonspor, ligin 5. haftasında bu konuları konuşmamalı.

Ama bize bu konuları konuşturanları Allah'a havale ediyorum.

Zaten biz alıştık Selçuk Manisa'da izlediğimiz Selçuk mu yada Gökhan yada Umut Engin Tji Giray :)

poetricus
12.09.2009, 15:30
Şu üçlüden hangisinin görevi ve yetkileri nedir bir öğrenebilsek...

Cyzio
12.09.2009, 23:37
Üstadım;

Bundan tam on sene öncesinin, yani 1999 yazında takımın başına Ahmet Suat Özyazıcı getirilmiş ve şu anda ismini vermeyeceğim pek çok Trabzon doğumlu eski tüfek futbolcu da bermûtâd ihya edilmişti. Görünüşte her birinin birer görevi vardı.

Çok değil, görev dağılımının üzerinden 48 saat geçmemişti ki, Fanatik Gazetesinde beklediğim manşeti görrmüştüm:

Trabzon'da Yetki Karmaşası

Galiba bizlerin yaşlanması dışında değişen hiçbirşey yok.

.

sametaydin
12.09.2009, 23:45
Üç tane futbol bilgisi üst düzeyde insan var ve bu takımın hali içler acısı. Ben anlayamıyorum ki neden böyle oluyor.

OLCAY ÇAKIR
12.09.2009, 23:54
Bence büyük bir karmaşa yok.

Mesela,Sivas'ı yendiğimiz hafta yoktu..

Diyardan saçma 2 gol yiyince yetki karmaşası ortaya çıktı.!

Aslında her konuda karmaşa çıktı ya neyse.

Barış,estetik 2 hareket yaparsa futbolunu geliştirmiştir..
Oysa aynı Barış,2 olumsuz çalım denemesinde Şımarık oluvermiştir.

Neyse,

Birkere eleme yapalım evvela.
Yani,
Sadeleştirelim..

Metin Diyadin yardımcı hoca..Hepsi bu.Oğuz gibi..Hepsi bu..

Kaldı Ünal mı?

Oda bugüne kadar 40 yıldır belkide,kurumsal kimliğe bir türlü kavuşmamış,kavuşturulamamış bir camianın ilki.!

İlki.

Zamanla taşlar yerine oturur.

Yerel medyaya,fotomaçlara inanmadığımız tonlarca haber varken,Ünal ile ilgili çıkan her habere anında inanasımız geliyor olması ne acıdırki,Sivas maçı değil,Diyar maçı sonralarına denk geliyor...

Bence taşlar oturacaktır..

Ünal Karaman önemli bir aktör futbol dünyamızda.
Şehre ilk gelişi gibi bu son gelişi de önemlidir.

Sabır diyorum..

Taşlar oturur..

Sacit
13.09.2009, 15:54
luzumsuz üçlü bir arada

yorumsuz6117
13.09.2009, 15:55
üçüde gitmeli teknik direktürlüğe şenol güneş yardımcıda giray bulak olmalı...sportif direktör falan olmamalı..

Thedoors
13.09.2009, 19:11
Bu yazılanlar,inanılmasa da insanı bi şekilde gördüğü şeyleri irdelemesine sebebiyet verebiliyor.Bugün Metin Diyadin Umut'a bişiyler söylerken kamerada Hugo Broos'un yüz ifadesini irdeledim mesela ve....ve hiç hoşuma gitmedi açıkcası..

oskayb
13.09.2009, 19:18
bu 3'lü arasında sorun var mıdır ne vardır bilmiyorum ama bugün doğru dizilişle takımı sahaya sürdüler ve sonucunu hem skor hem oyun olarak gördük.

ugurozturk
14.09.2009, 04:19
ERSUN YANALDAN daha kaliteli bir hoca...

sadece bazı sanssızlıklar yasadı...

diyadin ve unalı kazandıkca surklase edecektir, ve daha da iyi olacak...

Travelair
14.09.2009, 18:28
Broos defalarca şampiyonluk kazanmış bir hoca. Yani işi biliyor. Yalnız dün farka gidiyorken bile kaşlarını çatıyordu. Ya o anda futbolcuların hata yapmalarına kızıyordu ya da başka bir rahatsızlığı var. Egemen'e "Sonunda aradığımız golcüyü bulduk" şeklinde şakayla karışık mesajı da bu rahatsızlığa ek gösterebiliriz. Bence Broos ile devam edilmeli. Yardımcıları yardımcılıklarını bilseler yeter. Ötesine karışmamalılar. Hocanın gönderilmesini istedikleri gelecekler de göz önünde bulunduralarak (İstedikleri alınarak) zarar edilmeden gönderilmeli

Murat 61
14.09.2009, 20:43
Gerçekten çok iyi hoca fakat sezon başından beri kafamı kurcalayan bi soru var !

Neden saha kenarından sürekli takıma taktikleri Metin hoca veriyor ?
Broos hoca neden çıkmaz kulübeden hiç ?

Diğer yandan hocamıza sonuna kadar güveniyorum, Metin hocaya aynı şekilde ancak Ünal hocaya güvenmek konusunda tereddütlerim var.!

OLCAY ÇAKIR
14.09.2009, 21:42
Tercümanı onun yabanci olan dilini biliyor..

Metin hoca onun yabanci olmayan futbol dilini biliyor...

Metin hoca,tercüman vasitasiyla aldıklarini sahaya aktariyor...

Hep mi bişey aramak lazım,hepmi?

Murat 61
14.09.2009, 21:49
Tercümanı onun yabanci olan dilini biliyor..

Metin hoca onun yabanci olmayan futbol dilini biliyor...

Metin hoca,tercüman vasitasiyla aldıklarini sahaya aktariyor...

Hep mi bişey aramak lazım,hepmi?

Aslında bişe aramak değil abi.

Tek yabancı hoca kendisi değil bu ligde.
Bazen takıma taktikleri kendisinin vermesi oyuncularıda maç içerisinde daha olumlu etkiler diye düşünüyorum.

Artık tanımışlardır hocalarını, hal ve hareketlerinden anlarlar bu kadar zamandan sonra, illa birşeyler söylemesine gerek yok, hareketli olsun yeter.

ilhan
14.09.2009, 22:00
Ben insanların mimikleri, saha içi replikleri ya da o anki ruh hallerini yansıttıkları hal ve hareketlerinin altında bir şey arayacak bir insan değilim. Olmam da zaten.

Ama İ.B.B maçında Metin hoca Umut'u kenara çağırıp direktifler verdikten sonraki kameralara yansıyan durum komikti. Broos ve Halil birbirlerine baktılar ve öylece kaldılar. Metin hoca ise direkt kulübedeki yerine geçti.

Altında bir şey arayacağımdan değil, Broos ve Halil'in birbirlerine baktıkları o an için çok iyi şeyler geçirmedim aklımdan.

Umarım her hafta galip geliriz ya da taraftarı tatmin eden futbol konuşuruz da Metin, Ünal, Broos üçlüsünü sezon boyunca konuşmayız.

Erdal
14.09.2009, 22:03
İlhan stadyumda ben de takıldım o sahneye...Başlangıcını görmedim...Mimimkleri de ne yazık ki...Ama sahneye takıldım...

ilhan
14.09.2009, 22:05
Metin hoca, başını sallayıp tamam gibi bir işaret yapsa, anlayacağım ki hocanın talimatlarını iletti. Ama Broos'un öyle bir süzüşü vardı ki Metin hocayı "Ne yapıyor bu adam" der gibiydi. Sonrasında zaten Halil'e "Ne oluyor" bakışı yapar gibi bir duruşu vardı.

Belki bana öyle gelmiştir ama gerçekten çok garip bir tabloydu. İnsanın ister istemez aklına soru işaretleri geliyor.

Erdal
14.09.2009, 22:07
Takımla ilgili bu zamana kadar duyduğum her şey doğru çıkmasa o sahneyi önemsemeyeceğim...Ama lanet olsun ki "hadi canım " dediğim ne olduysa doğru çıktı...O açıdan o sahne ürküttü beni...

The_Storm
14.09.2009, 23:39
Diyadin'in rol kapma çabası çok çirkin. Madem yardımcılığı sinderemeyecektin, niye geldin?

OLCAY ÇAKIR
14.09.2009, 23:57
Ne sahneymiş yahu.

Bir ben görmemişim.

Görmeden yorum yapmaya devam edeyim bari;

Metin hoca yerine oturur,tercümana durumu izah eder,tercümanda hocaya anlatır lisanıyla..

Basit bir hadisedir belkide..

Kimbilir?

(Tekrarında sahneyi mutlaka izlemem lazım)

Ayrıca,Terim ve Denizli...

Piontek ve Derwal'in yanında yetişen Türk futbolunun önemli isimleri.

İnsiyatif almalarıyla,bizzatta işe karışmalarıyla kendilerini geliştirdiler.
Öyle anlatılır hep.

Neden olmasın bu ihtimal.

Neden olmasın Metin hoca...

İyi bakalım iyi olsun...

( yazılanların hepsi,sadece bir hayal ürünü)(pozisyonu görmedim bile)

Ahmet Faruk
15.09.2009, 01:50
Broos'a "Fit"iz de, diğerlerini bilemem....

KUTADGU
15.09.2009, 02:20
Bence büyük bir karmaşa yok.

Mesela,Sivas'ı yendiğimiz hafta yoktu..

Diyardan saçma 2 gol yiyince yetki karmaşası ortaya çıktı.!

Aslında her konuda karmaşa çıktı ya neyse.

Barış,estetik 2 hareket yaparsa futbolunu geliştirmiştir..
Oysa aynı Barış,2 olumsuz çalım denemesinde Şımarık oluvermiştir.

Neyse,

Birkere eleme yapalım evvela.
Yani,
Sadeleştirelim..

Metin Diyadin yardımcı hoca..Hepsi bu.Oğuz gibi..Hepsi bu..

Kaldı Ünal mı?

Oda bugüne kadar 40 yıldır belkide,kurumsal kimliğe bir türlü kavuşmamış,kavuşturulamamış bir camianın ilki.!

İlki.

Zamanla taşlar yerine oturur.

Yerel medyaya,fotomaçlara inanmadığımız tonlarca haber varken,Ünal ile ilgili çıkan her habere anında inanasımız geliyor olması ne acıdırki,Sivas maçı değil,Diyar maçı sonralarına denk geliyor...

Bence taşlar oturacaktır..

Ünal Karaman önemli bir aktör futbol dünyamızda.
Şehre ilk gelişi gibi bu son gelişi de önemlidir.

Sabır diyorum..

Taşlar oturur..

Bu kadar iyi anlatılır.

Alkışlıyorum, kıskanıyorum.

Bence yetki kargaşası ya da karmaşası yok.

Beyinlerde skor karmaşası hakim sadece.

Erdal
15.09.2009, 02:25
Cihan, Olcay abi sizi çok iyi anlıyorum...Korkarım ( sahiden korkarım) siz de beni anlıyor olacksınız bir kaç ay içinde :)

cahana
15.09.2009, 03:01
ben şahsen hocaya sonuna kadar güveniyorum yönetime duyduğum güvenden daha çok hemde.yapılamayan transferlere rağmen ihtiyacımız olan futbolcuların diğer takımlara gönderilmesine rağmen efendiliğini bozmadığı ve hala bu yapılanlara katlandığı içinde tebrik ediyorum kendisini

ilhan
15.09.2009, 03:10
Ben seni gayet iyi anlıyorum Erdal abi. Aynı takımdayız. Mevkilerimiz farklı :)

Anıl Caner
15.09.2009, 03:14
Hoca iyidir veya kötüdür bilemem. Ünal'ın rolü gereksiz, Metin Diyadin'in tarzı ve tutumları limitinin üzerindedir.

Bu 3lünün içinde yanında olacağım ve destekleyeceğim kişi de Hugo Bross'tur.

ilhan
15.09.2009, 03:15

Katılıyorum, imzamı atıyorum.

ugurozturk
15.09.2009, 04:39
Hoca iyidir veya kötüdür bilemem. Ünal'ın rolü gereksiz, Metin Diyadin'in tarzı ve tutumları limitinin üzerindedir.

Ben bu yorumu daha ilk sivas macinda yapmistim; Metin Diyadin cok fazla on plana cikmaya calisiyor. Klasik Trabzonlu zaafi.

Hugo bence cok iyi hoca. Yani en azindan Ersun ve turevlerinden cok daha iyi hoca.

OZDEN61
15.09.2009, 05:05
Ben bu yorumu daha ilk sivas macinda yapmistim; Metin Diyadin cok fazla on plana cikmaya calisiyor. Klasik Trabzonlu zaafi.

Hugo bence cok iyi hoca. Yani en azindan Ersun ve turevlerinden cok daha iyi hoca.

Bakalım kac mac daha boyle dusuneceksin. Ersun da ilk geldiginde herkes sevindi ama klasik taraftar profili onuda yedi bitirdi. bross da aynısı olacak. son 10 senede kac hoca geldi gitti. hepsine bir sey bulundu ve gitti. ne oldu. her hoca kendi oyuncularını getirdi. bu sefer ne oldu kulüp borc üstüne borc koydu. sonuc? eger 10 senede 10 dan fazla hoca degistiyse, yönetim değiştiyse, futbolcular değiştiyse sonuç burdan çıkıyor. taraftar ve yerel medya değişecek. yok biz trabzonuz geleni soyle yeneriz gideni soyle yeneriz, yok bizim yattaramız soyle yok oburu soyle super, yok avni aker cehennem bırakacaz bu fantazileri. gercekci olacaz. manchester da ferguson ornegi, az alkmarda aynı şekilde.. hep istikrar ve sabırla oldu. ersun geldiğinde de istikrar dedim borosa da diyorum. ama kim gelirse gelsin hocaya acıyorum.
bu takımın en az 1 sene istanbulda oynaması taraftarıyım.

#10 Fietra
15.09.2009, 06:16
Metin Diyadin ve Hugo Broos'un yönetim tarafından veya sportif direktörümüz Ünal Karaman tarafından kulakları çekilmiş belli.Bundan önceki bütün maçlarda kulübede hep ön plana çıkan ve çizginin sınırlarını zorlayan Metin Diyadin'di ancak İBB maçında göremedik kendisini.Broos-Diyadin-Karaman Bermuda Şeytan Üçgeni gibi maşallah.

champions
15.09.2009, 11:14
Alakalı alakasız birçok mesaj yazılmış.
Şimdi, galip geldiğimiz bir maçın ardından yazalım da birileri kahinlik yapmaya kalkmasın.
Bu başlık bir performans değerlendirme başlığı değildir.
Yani hiç alakası olmadığı halde bu 3 ismin gereklilikleri hakkında değerlendirme yapılmış gibi bir hava oluşmuş.
Pek tabi Ünal Karaman'ın bulunduğu mevkide tecrübesi nedir? diye de tartışabiliriz fakat konu o değil.

Konu şu;
1-Yönetimin Broos'a gerçekten yeterince güvenip güvenmediği, düşüncelerinin ilk fırsatta göndermek mi yoksa makul olanı yapıp önümüzdeki sezon bu vakitlere kadar beklemek mi olduğu?
2-Bu 3'lü arasındaki ilişkilerin hangi düzeyde gerçekleştiği? Kim necidir? Ne yapar?
3-Bu 3'lü yapının ne kadar sağlıklı işlediği ile ilgili endişeler?

The Doors arkadaşımız çok güzel yakalamış mesela ilk olarak, dün maçı izlerken o görüntü ekrana geldiğinde aynı düşünce bende de vardı.Bu, olayın sadece küçük bir parçası üstelik.

Umarım bütün bunlar boş bir endişeden ibaretdir de yönetim kendi getirmediği Ersun Yanal'a verdiği şansı, kendilerinin getirdiği Hugo Broos'a da verir.Geçen sezon taraftarın ciddi bir kısmı "forever Ersun" modundaydı fakat belki "istikrar" kelimesinin modası geçtiğinden belki de 5 te 5 yapamadığımızdan taraftar hocayı göndermede her zamankinden çok daha iştahlı görünüyor. Bu da tutarlı Trabzonspor taraftar profili işte!

Yine umarım bu 3'lünün idare alanları yönetim tarafından kendilerine bildirilmiştir.

Ve son kez umarım birbirlerinin alanlarına girme gibi bir durumları yoktur da zaten ciddi motivasyon sorunları yaşadığımız bu zamanlarda birde hocayı kaybetmeyiz.

Muhammed
15.09.2009, 12:15
Ben yinede Hugo Broos'a kızıyorum. Metin Diyadin'i uyar. Gerekirse yönetime söyle. Ama Metin Diyadin senden almadığı talimatı oyunculara vermeye çalışıyorsa öyle boş boş durma.

ugurozturk
15.09.2009, 20:47
Bakalım kac mac daha boyle dusuneceksin. Ersun da ilk geldiginde herkes sevindi ama klasik taraftar profili onuda yedi bitirdi. bross da aynısı olacak. son 10 senede kac hoca geldi gitti. hepsine bir sey bulundu ve gitti. ne oldu. her hoca kendi oyuncularını getirdi. bu sefer ne oldu kulüp borc üstüne borc koydu. sonuc? eger 10 senede 10 dan fazla hoca degistiyse, yönetim değiştiyse, futbolcular değiştiyse sonuç burdan çıkıyor. taraftar ve yerel medya değişecek. yok biz trabzonuz geleni soyle yeneriz gideni soyle yeneriz, yok bizim yattaramız soyle yok oburu soyle super, yok avni aker cehennem bırakacaz bu fantazileri. gercekci olacaz. manchester da ferguson ornegi, az alkmarda aynı şekilde.. hep istikrar ve sabırla oldu. ersun geldiğinde de istikrar dedim borosa da diyorum. ama kim gelirse gelsin hocaya acıyorum.
bu takımın en az 1 sene istanbulda oynaması taraftarıyım.

son cumlene katiliyorum; hugo ile istikrar kismina da katiliyorum; ama Ersun gitmeliydi; istikrar dogru kisiyle olur.

OZDEN61
15.09.2009, 23:26
son cumlene katiliyorum; hugo ile istikrar kismina da katiliyorum; ama Ersun gitmeliydi; istikrar dogru kisiyle olur.

o doğru değil bu doğru deil kim doğru. şenol doğru değil, samet doğru değil, ziya doğru değil, lazaroni doğru değil, ersun doğru değil, daha aklıma gelmeyen bir çok hoca doğru değil...
neyse baslık dısına cıkıyoruz. 3 isimden sadece bross un ön plana çıkması lazım. ama biz trabzonlular aşırı milliyetçiyiz, kendi adamımızı ön plana çıkarırız hep

Thedoors
15.09.2009, 23:35
o doğru değil bu doğru deil kim doğru. şenol doğru değil, samet doğru değil, ziya doğru değil, lazaroni doğru değil, ersun doğru değil, daha aklıma gelmeyen bir çok hoca doğru değil...
neyse baslık dısına cıkıyoruz. 3 isimden sadece bross un ön plana çıkması lazım. ama biz trabzonlular aşırı milliyetçiyiz, kendi adamımızı ön plana çıkarırız hep

Kendi adamımızı mı ön plana çıkarırız,yoksa kendi adamımız bizim böyle düşündüğümüzü hissettiği için mi ön plana çıkmaya çalışır?Ben burda biraz ikilem yaşıyorum açıkcası.

ugurozturk
15.09.2009, 23:52

senol dogruydu, digerlerinde hep bir seyler eksikti,

samet iyi hocaydi, adam degildi;

ziya adam gibi adamdi, buyuk takim hocasi degildi

ersun iyi antrenordu, ama cesur degildi, epkiyi takimdan cekmeyi bilemedi.

hugo su ana kadar durusuyla, adamligiyla, cikardigi kadro ve oyuna mudahaleleriyle bence basarili...

OZDEN61
16.09.2009, 00:08
senol dogruydu, digerlerinde hep bir seyler eksikti,

samet iyi hocaydi, adam degildi;

ziya adam gibi adamdi, buyuk takim hocasi degildi

ersun iyi antrenordu, ama cesur degildi, epkiyi takimdan cekmeyi bilemedi.

hugo su ana kadar durusuyla, adamligiyla, cikardigi kadro ve oyuna mudahaleleriyle bence basarili...

hadi bakalım ocaga kadar neler gorecez...

ugurozturk
16.09.2009, 00:15
hadi bakalım ocaga kadar neler gorecez...

Ben Sadri baskanin akillandigini dusunuyorum; artik cikipta maglubiyetlerden sonra hoca hakkinda ileri geri konusmayacaktir, galibiyetlerden sonrada onu yeneriz; buna yenilecek degiliz diye bos konusmalari da birakir.

Bence bu takim iyi yolda; ilk yariyi en az 30 puanla kapatiriz; ikinci yari da Fatihi kesin alirlar..

ligin en iyi ortasahasina sahibiz; az once besiktasi izledim; dogru durust orta yapabilen adamlari yok, Tayfun oynasa, sahanin en cok isabetli ortacisi olurdu,

Giray ve Ferhat bence mevkilerinde su an 4 buyukler icinde en iyiler.

En gec seneye sampiyon olacagimizi dusunuyorum...

İlker ToSun
27.09.2009, 17:16
Kağıt üzerinde birbirinden farklı görevlere sahip olan 4 isim ; Özkan Sümer , Ünal Karaman , Metin Diyadin , Hugo Broos aslında ne iş yapmaktadır gerçekten merak ediyorum. Özellikle de Özkan Sümer - Ünal Karaman ve Hugo Broos - Metin Diyadin ikililileri eşgüdüm içinde çalışabiliyorlar mı yoksa birbirlerinin alanına müdahil olmuş vaziyetteler mi?
Ünal Karaman sportif direktör olduğu halde hala daha yöneticilerimiz açıklamalarıyla resmen ayağa düşmüş vaziyette hatta öyleki başkanımız bile çıkıyor Gençlerbirliği maçından sonra açıklamalarda bulunuyor.
Kısacası ben bu dörtlü sac ayağının bu işi iyi götüremedikleri hatta ne görevde olduklarının kendilerinin dahi farkında olmadıklarını düşünüyorum ayrıca herşeyen önemlisi başkanı olduğu bir takıma daha sonra profesyonel bir çalışan gibi geri dönen kaç kişi vardır o da ayrı bir ayıp konusudur.
Sözün özü ;
Ünal Karaman işini iyi yapamamaktadır. Çünkü kendisi dahi yetkilerinin ve de sorumluluklarının sınırlarının farkında değil.
Hugo Broos asla ama asla iyi bir teknik adam ve bundan da öte iyi bir lider değildir.
Metin Diyadin göreve ilk geldiğinde şehirin beklentilerini iyi bilen, gerektiğinde teknik adama hatalarını gösterecek bir yardımcı imajındayken şu an ki tutumuyla sorumluluktan tamamen uzak sadece gol sevinçlerinde Hugo Broos la iletişim haline olan bir insan kılığına bürünmüştür. Oysaki Metin Diyadin den beklenen Derval in yanındaki bir Mustafa Denizli , Piontek in yanındaki Fatih Terim rolünü alabilmesi ve Hugo Broos ayrıldıktan sonra bu takımın başına geçebilecek bir insan olmasıydı.
ve bu üç isim de mevkilerinin gereklerini iyi bir şekilde yerlerine getiremiyorlar maalesef. Bu teknik ve yarı teknik yarı idari kadroyla bu sene başarının çok uzakta olduğunu düşünüyorum ve acilen yeni bir antrenör ve de o yeni antrenörle beraber menajer olarak da hem Trabzonlu olması sebebiyle hem de mesleğinde ülkede en önde isimlerden birisi olması ve saygınlığından ötürü Can Çobanoğlu'nu öneriyorum.

Atılay
27.09.2009, 17:21
İlgili başlık var zaten

Zafer BİLGİN
27.09.2009, 17:26
Uzun zamandan beri işlerimin yoğunluğu dolayısıyla siteye fazla yazamıyorum.Her ne kadar yazamasamda periyodik olarak her gece takip etmeye çalışıyorum.

Siteden ayrı kaldığım bu zamanda değişen ve gelişen hiç bir şey olmadığını görüyorum.Her zamanki gibi bir galibiyette şampiyonluk br mağlubiyette ise çöktük naraları.

Yani gri yok.Ya siyah,yada beyazız.

Bu başlığı açan arkadaş,(yaşını yazmadığından dolayı abimi,kardeşimizmi onuda bilmiyorum)nasıl bir ruh halinde onuda merak etmiyor değilim.Önce hocayı kov gitsin başlıkları,başkan hocayı yolla gaz vermeleri,Metin le Ünal ne iş yapar gibi kahve ağızlarında başlıklar.

Ne diyeyim.Halen daha hoca yollamakla,ekip değiştirmekle başarının gelmeyeceğini anlamayan bir taraftar topluluğumuz var.Vede bu taraftar kafasını değiştirmedikçe biz daha çok hocalar yollar,vede çok giden hocanın arkasından ah vahları çekeriz.

İlker ToSun
27.09.2009, 17:37
Uzun zamandan beri işlerimin yoğunluğu dolayısıyla siteye fazla yazamıyorum.Her ne kadar yazamasamda periyodik olarak her gece takip etmeye çalışıyorum.

Siteden ayrı kaldığım bu zamanda değişen ve gelişen hiç bir şey olmadığını görüyorum.Her zamanki gibi bir galibiyette şampiyonluk br mağlubiyette ise çöktük naraları.

Yani gri yok.Ya siyah,yada beyazız.

Bu başlığı açan arkadaş,(yaşını yazmadığından dolayı abimi,kardeşimizmi onuda bilmiyorum)nasıl bir ruh halinde onuda merak etmiyor değilim.Önce hocayı kov gitsin başlıkları,başkan hocayı yolla gaz vermeleri,Metin le Ünal ne iş yapar gibi kahve ağızlarında başlıklar.

Ne diyeyim.Halen daha hoca yollamakla,ekip değiştirmekle başarının gelmeyeceğini anlamayan bir taraftar topluluğumuz var.Vede bu taraftar kafasını değiştirmedikçe biz daha çok hocalar yollar,vede çok giden hocanın arkasından ah vahları çekeriz.

Biz ibb'ye 6 , antalyaya 3 gol attıktan sonra da burada özellikle de Hugo hakkında neler yazdığımı okuyan herkes bu başlıkların kaybedilen ucuz bir maçın rüzgarıyla yazılmadığını anlayacaktır. Ama tabi körü körüne savunma aşkı insanın bir yorum yapmadan önce soğukkanlılıkla düşünmesi gerektirdiğini unutturuyor insana. Onu da anlayışla karşılıyorum.
Bu 3 isimin de görevlerinde başarılı olduklarını düşünenlerle sene sonunda görüşürüz.
Ayrıca bir teknik direktörü kovmak için belli bir süre geçmesi lazımmış gibi konuşmak çok anlamsız. Yönetimler adam gibi teknik direktör getirdi de biz mi kovun dedik. Hugo Broos oyuna müdahaleleri ve müdahalesizlikleriyle bu işten nasıl da hiç anlamadığını çok güzel göstermiş bulunmakta.
Ve benim de iddaam şudur ki doğru zamanda yapılacak doğru değişikliklerle bu takım bu sene en azından 2. liği kovalar ancak bu ekiple ligi 4. bitirirsek büyük başarı olur.

Ahmet Başkaya
27.09.2009, 18:47
İlgili başlık var ama o başlığın ismi bu olabilir daha net bir isim..

Misina
27.09.2009, 20:31
Özellikle her dönem bir şekilde bu kulübün içerisinde olmayı beceren özkan sümerin kulüpte neci olduğunu çok merak ediyorum.

zafercalikoglu
27.09.2009, 20:52
ben devre arasını bekliyorum ..ünal için metin için denilecek bşşey yok şu anda nede olsa 2.hoca

gökçay61
27.09.2009, 21:20
tamamiyle yanlış tercihler olduklarını düşünüyorum..metin fenerbahçe formasını giymekle bende hiçbir zaman trabzonspor ruhuna katkıda bulunamadı ve bize katkıda bulunabileceğini düşünmüyorum..ünala gelince iyi futbolcu olabilir zamanında bize çok faydası olmuş olabilir ama! takımda ayrımcılık çıkaran ve kendi düşüncesini savunmayanları dışlayan birisi olarak ben ünala sonuna kadar karşıyım kimse kusura bakmasın..2 side gönderilmeli..

arifberkay
27.09.2009, 22:35
bol bol gezerler güzel güzel para yerler yaptıkları yapacakları budur

Adnankazaz
27.09.2009, 22:55
birileri sağolsun babalarının kulübü ya trabzonspor onu al bunu getir hayır kurumuyuz ya Reejkard olsa acaba metin diyadini yanında oturturmu merak edyorum ama bizim hocada bi tuhaf ben olsam yedek kulübisnde yanıma sokmam o adamı, ünal sa evlere şenlik nedir ne değildir anlamadım

sametaydin
28.09.2009, 03:52
Metin diyadin de ünal karaman da hugo bross da çok değerli isimler. Trabzonsporun başarısı için ellerinden geleni yapacaklarına inanıyorum futbolu bilen insanlar ve kesinlikle bu düzen bozulmadan ısrarla gidilmeli. Güzel günler göreceğiz buna inanıyorum.

Bordomavi.net 30binden fazla üyesi olan bir taraftar forumu burada elbette herkesin fikri aynı olamaz illa farklı olanlar çıkar ancak her sene bu oluyor. Bir hoca geliyor 2 kötü sonuçtan sonra hemen istifa edilmesi isteniyor, ne bileyim türlü türlü hakaretler ediliyor burada teknik adamlarımıza. Trabzonspor başarılı olmak istiyorsa en az 2-3 sene aynı teknik kadroyla gitmeli. Hugo bross la da uzun yıllar devam edilmeli. Eğer bu yapılırsa ben trabzonsporun başarılı olacağına inanıyorum. Yok her sene başında 2 sonuçtan sonra hoca değişirsek bu ligde artık ilk 5 bile bizim için zor olur.

Maymun gözünü açtı artık. Bursa, antep, gençler, kayseri, eskişehir bu takımların hepsi artık ilk 5 hedefi koyuyorlar taş gibi takım yapıyorlar hepsi. Taraftarımız artık biraz egosundan kurtulup en ufak bir yanlışta istifa diye bağırırsa sonra bu kulüplerle yarışır hale geliriz. Bir süre sonra bu takımlarla da yarışamayız.

OLCAY ÇAKIR
30.09.2009, 10:42
Ne güzel 3'lü değilmi.

Geçen yıl,hocamızın gönderildiği dönemde.

Aha size 3'lü denseydi.

Balıklama atlarmıydık bu 3 isme?

Biz Ersuncuyduk atlamazdık ama içimizide hafif rahatlatırdı bu isimlere teslim edilmesi takımın...

Şimdi,yeni 3' lemeler sağda solda zikrediliyor.

3' lemenin sonu yok..

İHTİLALL
30.09.2009, 10:57
Sizce yetmiş milyon Türk'ten kaç tanesi kendisinden daha kültürlü,daha bilgili,daha çok kitap okumuş ve en can alıcısı kendisinden daha çok para kazanan birisini bir işveren olarak ,yanında çalıştırır?Daha doğrusu tahammül edebilir?

Bu başlığa bakınca aklıma Ersun Yanal,onu düşününcede aklıma bu soru geliyor nedense?

Boşverin ama ligi zirvede bitirecekmişiz,dün asbaşkanımız söyledi duymadınızmı?