PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İstanbul B.B. - Trabzonspor Maçı (Sessizlik ve Destek)

Sayfa : [1] 2

Hüseyin Sahtiyan
31.08.2009, 15:38
Aslında organizeden ziyade bi protesto amaçlı açtım konuyu..

Takım haftalardır kötü yönetiliyo, inatla, ısrarla sanki kasıtlıymış gibi.. Koltukta oturanlar takımı tamamen sahiplenmiş, bu takımın orjinal sahibi taraftarın düşünceleri tamamen bi kenara atılmış, dikkate alınmıyor..

Trabzonspor bir ders, ben öğretmenim, öğrenci ise yönetimi, teknik heyeti.. Ben dersini iyi yapamayan öğrenciye ceza veririm arkadaş.. Bizim İ.B.B - Trabzonspor maçında ilk 15 dakika sessiz kalma ve stada asılacak pankartları ters asma gibi bi düşüncemiz var.. Daha sonra da bu takımı ısrarla yanlış yönetenlere, kendi bildiklerinden başka hiç bişeyi dikkate almayanlara karşı bi protesto.. Futbolcuların, vurdumduymaz tavırlarına, hırstan uzak, taşıdığı şerefli formayı ıslatmayan oyunlarına da protesto.. Olası bi üç puanda dahi protestomuzu devam ettirme niyetimiz var.. Çünkü elde edilecek üç puan sıkıntılarımızı alıp getircekse boş yere haftalık sıkıntı yapıyoruz biz..

herkes tabi ki özgürdür, onay veren olur, vermeyen olur.. Fakat böyle bi protestomuz olacak..

Umuyoruz ki ders alan çıkar.

aktan61
31.08.2009, 17:56
katılıyorum
tam destek

Kazım Uzunboy
31.08.2009, 17:59
Bu maçta değil de, Avni Aker'deki maçta yapılmalı bunlar.

Olimpiyat Stadında verilecek destek, Avni Aker'de verilemez bence. O destekle de 3 puanı alabiliriz.

ccd6167
31.08.2009, 18:18
guzl bı olay bncede protesto etmelıyız..
SOYLE BI PANKART ACSAK KESKE.
TRABZONSPOR HIC KIMSENIN MALI DEGILDIR.....
BIZIM YEDIGIMIZ EKMEKTEN DAHA DEGERLIDIR....

28TS61
31.08.2009, 18:35
umarim stad dolar

Mustafa K. Demirbaş
31.08.2009, 18:42
Bu maçta değil de, Avni Aker'deki maçta yapılmalı bunlar.

Olimpiyat Stadında verilecek destek, Avni Aker'de verilemez bence. O destekle de 3 puanı alabiliriz.
Avni Aker de bursa maçında yapıldı yapılacak olanlar Kazım;)
destekte,protestoda

Kazım Uzunboy
31.08.2009, 18:46
Madem protesto yapıldı, müthiş destek verilen Olimpiyat stadında tekrar protestoya gerek yok bence.

Hüseyin Sahtiyan
31.08.2009, 19:07
Kazım stad seçecek zamanda değiliz gözünü seveyim.. rakibin Fenerbahçe 12 yaptı sen 4 desin.. yediğin attığından çok.. ondan ziyade top oynamıyosun.. futbolcularında bi laubalilik, vurdumduymazlık, ruhsuzluk.. yönetim desen 5 yaşında çocuğun "topumu verin oynamıyorum" yaptığı gibi sürekli istifa eden yaşını başını almış insanlar.. sırf taraftara inat olsun diye yapılmayan ve yapılan yanlış transferler.. kusura bakmasın kimse biz daha fazla bekleyemicez..

faroz_
31.08.2009, 20:45
bu takıma kesinlikle bir uyarı şart daha yolun başı fakat bu kadar bezgin ve bitkin bil hal olamaz ..3 eziklere karşı bu futbollamı kafa tutacaz.rezilleri oynamamak için sağlam bi şekil yapmamaız lazım olimpiyatta ...kafasına göre takılamaz herkes, ya adam gibi yönetecekler yada ağızdan çıkan lafı yerine getirecekler bırakıp köşelerine çekilecekler.tabi bukadar borç batağına girmiş kulübü kim olsa nazlanır çalıştırmak için,ama bu borcu taraftar yapmadı çok bilmiş yöneticilerin eseri.pislikklerini temizlesinler kendi şirketlerindeki asgari ücret uygulamasına bile özen gösteren insanlar trabzonsporu uçuruma sürüklüyemez...

erdem gür
31.08.2009, 23:21
bakın arakadaşlar derdimiz sahada alınan sonuçlar değildir trabzonsporun yönetiliş biçimi ortadadır birde oyuncularımızın sahada vermedikleri mücadele ile ilgilidir derdimiz kaybedebirilirz ama kaybetmemek için hiç bir şey yapmayan oyuncularadır tepkimiz bu nedenle skor ne olursa olsun pretostomuz devam edecektir bir galibiyet her şeyin sonu demek olmayacaktır bunu hepimiz biliyoruz artık akılları başa almanın zamanıdır

Kazım Uzunboy
31.08.2009, 23:28
Eğer protesto gerçekleşecekse, elbette desteğimizi vereceğiz bizde.

Trabzon'da olanlardan haberim yoktu, demekki daha büyük bir şey planlanıyor.

Gökhan Döner
31.08.2009, 23:33
Aslında çok güzel bir başlık açıldı fakat yer bence çok yanlış.
Bence bu protestonun Trabzonda hep birlikte yapılmış olsaydı daha etkili olabilrdi.
İstanbul Olimpiyat Stadına 40 yerden adam geliyor hangisini organize edebilirizki.
Olur ama bunun için bayağı uğraşmak gerek.Maç öncesinde herkesin eline yazılı bildiri
gibi birşeyler sahada nelerin yapılacağına dair şeyler yapılırsa belki biraz daha etkili olabilir.
Tabii Protesto olayı kabullenilirse.

Burak_52
31.08.2009, 23:40
güzel düşünülmüş Allah nasip ederse o hafta statdayız istanbulda biriz bütünüz destekliyorum

Kasım BEKTAŞ
01.09.2009, 01:36
protesto gergin olan takımı dahada gerer bence gerek yok...

protesto ile olacaksa alalım başkan, teknik ekip ve futbolcuları götürelim meydana meşe odunları ile bir güzel dövelim akılları başlarına gelsin!!!

bu takımın protestoya değil desteğe ihtiyacı var:....

faik celikoflu
01.09.2009, 01:58
bence avni aker değil de deplasman protestosu gerçekten...

avni akerde de yapılır belki ama yağmur çamur dinlemeden bu takımın peşinden giden taraftarın biraz olsun dikkate alınması, takımın kendine çekidüzen vermesi için anlamlı bir protesto olur...

BMN Ankara olarak gelebilirsek biz de destek veririz herhalde...

Ömer Kaya
01.09.2009, 02:21
iyi olur gerçekten

gerenimo
01.09.2009, 02:26
eğer protesto yapılacaksa tek başına da olsa protestoya tepki koyarım. bu takım avniaker de yeterince yuhlanıyor küfür yiyor yetmiyor otobüsün önünde taciz ediliyor. bunlardan daha ağır protestoya ne gerek var. takıma moral vermeyecek kendisini yalnız hissedecek her türlü tepkiye karşıyım.

babafingo61
01.09.2009, 05:34
en son 1984 yılında şampiyon olduk onuda hayal mayal hatırlıyorum yaş oldu 37. 18li yaşlarda şampiyonluk sevinci nedir bilemedim 20 li yaşlarda nasıl bir sevinçti anlayamadım.35 i devirdik şampiyonluk hayallerimin satılmış olduğunu anlamaya başladım.BURADA AVNİ AKER yada olimpiyat stadı önemli değil hani bize her yer trabzondu o zaman protestonun yer ve mekanı farketmez avni akerde olur istanbulda olimpiyatda olur ankaradada olur!!!sadece 15 dakikalık sessiz protesto ağır bir protesto değil. kimseye ne sana ne bana dokunmaz uyarı güzeldir.bu noktada tüm taraftarların aynı fikirde olması gerektiğini düşünüyorum.burdaki yöneticilerin bu konuda duyarlı olmasını bu konunun genele koymalarını isterim.
Bir arkadaşım güzel söylemiş sıkı bir çalışma yapmak lazım olimpiyata heryerden gelen olacaktır.bir yazılı bildiri dağıtılırsa güzel çözüm olur.

Külünkoğlu
01.09.2009, 08:57
Bir silkinme şart.

İstanbul'da takımımıza her zaman destek olmuşuzdur. Yine olacağız ama bir uyarı şart. İstanbul'un destek anlamında özel bir yeri var. Bunun içindir ki burdan gelecek bir uyarının dikkate alınmaması da mümkün değildir.

Kimse küfür edelim şöyle yapalım böyle yapalım demiyor. Taraftar en medeni tepki olan susma hakkını kullanıyor. Belki susma eyleminin sonlarına doğru sürekli alkış yaparak da yine medeni bir eylemi gerçekleştirecek.

Açık söylüyeyim sonuçlardan memnun olan varsa da varsın bize katılmasın. Bu gidişatın kimsenin içine sinmediğini de biliyoruz. Bu gidişatın hayra alamet olmadığına göre de herkesin katılması gerekiyor. Çocuk oyuncağı değil beyler Trabzonspor bu !

İskender
01.09.2009, 10:03
Bu BMN ailesinin bir kararı ise katılsakta katılmasakta uyarız, yeterki karar aile içinde alınmadan önce iyice tartışılsın,

Ben ilk 15 dakikalık susmanın faydalı olacağını düşünüyorum,

muzzo3461
01.09.2009, 16:59
sadece ilk 15 dakikalık bir protesto olmalı,henüz kaybedilmiş birşey yok fazla abartılırsa takıma bir faydası olmaz,takıma zarar verebilecek her türlü davranış engellenmelidir..

Tuğba ÖZTÜRK
01.09.2009, 17:16
söylediklerinizee katılıyorum. yapılmalı... inş. istanbul maçına büyük ihtimal geleceğim için bu protestoda inş. olabilirim...

Kasım BEKTAŞ
01.09.2009, 20:39
Bir silkinme şart.

İstanbul'da takımımıza her zaman destek olmuşuzdur. Yine olacağız ama bir uyarı şart. İstanbul'un destek anlamında özel bir yeri var. Bunun içindir ki burdan gelecek bir uyarının dikkate alınmaması da mümkün değildir.

Kimse küfür edelim şöyle yapalım böyle yapalım demiyor. Taraftar en medeni tepki olan susma hakkını kullanıyor. Belki susma eyleminin sonlarına doğru sürekli alkış yaparak da yine medeni bir eylemi gerçekleştirecek.

Açık söylüyeyim sonuçlardan memnun olan varsa da varsın bize katılmasın. Bu gidişatın kimsenin içine sinmediğini de biliyoruz. Bu gidişatın hayra alamet olmadığına göre de herkesin katılması gerekiyor. Çocuk oyuncağı değil beyler Trabzonspor bu !

takımın şu anki durumundan kimse memnun değil ve bizde taraftar olarak bu duruma bir tepki göstermeliyiz...

eğer bunu hep birlikte maçın ilk 15.dakikasında susarak ve pankartları ters asarak yapabilirsek çok iyi olur...

ama benim endişem bizdeki tezcanlılık o susma esnasındada ortaya çıkıp arada münferit küfürlerin çıkması ve bu küfürlerin daha da artarak bir çuval inciri mundar etmemizdir...

İHSAN
01.09.2009, 21:23
Bunların duyguları körelmiş arkadaşlar; küfür de etsen oynamıyorlar, tüm stadyum desteklesen de... Örneklerini geçen maçlarda gördük.

erdem gür
01.09.2009, 22:15
arkadaşlar yıllardır desteklemiyormuyuz yağmurda çamurda karda saatlerce yol gidiyoruz biz ama o ruh sadece bizde kalıyor destek destek destek diyosunuzda 2002 senesinde vermedikmi o desteği cezalı olduğumuzda inönüde 30 kocaelide 25 bin kişi destekledikde ne değişti takımda oyuncularda kaybetmeye devam etmedikmi herşey destekle olsaydı zaten bu noktalara gelmezdik pretosto şart oldu ve yapacağız

Hüseyin Sahtiyan
01.09.2009, 22:39
takımın şu anki durumundan kimse memnun değil ve bizde taraftar olarak bu duruma bir tepki göstermeliyiz...

eğer bunu hep birlikte maçın ilk 15.dakikasında susarak ve pankartları ters asarak yapabilirsek çok iyi olur...

ama benim endişem bizdeki tezcanlılık o susma esnasındada ortaya çıkıp arada münferit küfürlerin çıkması ve bu küfürlerin daha da artarak bir çuval inciri mundar etmemizdir...

kimse kimseye küfür edemez.. buna hepimiz karşıyız.. hepimizi karşısına alan edebiliyosa etsin küfür.. bu takımı kendi şirketiniz düşünün.. işletmesi hakikaten çok zor olmayan bir işletme.. fakat işletsin diye verdiğiniz vatandaş yok beceremiyo işletemiyo.. tepkisizmı kalırsınız, hayırdır demezmisiniz.. aldığımız karar takımın psikolojisini bozacak bi karar değil.. pankartlar ters asılsın ve 15 dakika susalım bu kadar yani.. ha benim şahsi fikrimdir bunlara asıl ders 61 de stadda çıt çıkarmamaktır da buna karşı çıkan çok olur herhalde..

pReN@_61
01.09.2009, 22:54
Gitmeyecektim maça.Fakat sırf protesto için gelmeyi düşünüyorum..

Burak_52
01.09.2009, 23:08
genel bölümde o kadar boş konu varken bu konunun burda olması yanlış (aslında doğru yerde ama gören çok az olur)
olumlu veya olumsuz renkdaşlarımızn bişeyler yazması lazım bu başlığa en önemli bi kaç başlıkdan birisi bu

Rahman Gümüş
02.09.2009, 03:41
Böyle bir şey şart oldu artık.. Atın alan Üsküdarı geçiyo biz de hala ciddi rakiplerimizle karşılaşmadan puanları dağıtmaya son sürat devam ediyoruz.. Sonuna kadar destek oluyorum..Her şey daha iyi Bir Trabzonspor için... miyonlar ağlıyor bee...

Kasım BEKTAŞ
02.09.2009, 04:30
kimse kimseye küfür edemez.. buna hepimiz karşıyız.. hepimizi karşısına alan edebiliyosa etsin küfür.. bu takımı kendi şirketiniz düşünün.. işletmesi hakikaten çok zor olmayan bir işletme.. fakat işletsin diye verdiğiniz vatandaş yok beceremiyo işletemiyo.. tepkisizmı kalırsınız, hayırdır demezmisiniz.. aldığımız karar takımın psikolojisini bozacak bi karar değil.. pankartlar ters asılsın ve 15 dakika susalım bu kadar yani.. ha benim şahsi fikrimdir bunlara asıl ders 61 de stadda çıt çıkarmamaktır da buna karşı çıkan çok olur herhalde..

her alanda tek yürek olabilsek keşke
tepkimizide, sevgimizide birlikte yapabilsek keşke
bizde bölünmüşlük tribünden başlayıp yönetime kadar gidiyor
inşallah o gün tek yürek olup ne demek istediğimiz anlaşılabilir

crazyman_61
02.09.2009, 11:14
genelde olursa daha çok yayılır

Adulyan7
02.09.2009, 11:27
bence de bu konunun genele taşınması lazım herkesin görüşü alınmalı ve herkes haberdar edilmeli...

ugur_52
02.09.2009, 11:54
Bu yaşananlardan sonra daha maç izlememe kararı almıştım kendi kendime ama,sırf bu medeni protesto gereği stada gelip gereken desteği vereceğim.

faroz_
02.09.2009, 12:14
tribünde tek ses olayı istanbulda ve deplasmanlarda bozulmamış bir olgu herkes uyum içinde küçük istisnalar hariç .ve trabzondaki bölünmüşlükden faydalananlara çok iyi bir cevap olacak bu uyarı.tek yapmamız gereken herkes bu bilinçle tribünde hareket etmeli banane dememeli ve müdahele etmeli çatlak seslere.diğer pürüzler zaten giderilir anında.herkes başka tribünlerin faliyetlerini dilinden düşürmezken neden bizzim de bir farkımız bir etkimiz olmasn gündemde.biz oturmuş bir futbol kültürünün 1000 km uzakdaki temsilcileriyiz ve neler yapabileceğimizi göstermeliyiz,nasılki geçen seneki gs maçından önce o atatürk havalimanınnı ne hale çevirdiysek,yeri gelincede hesap sorar olduğumuzu herkes bilmesi için 15 dakika sessizlik sonra çıldır kudur çoştur ama unutma herkes aklını başına alacak bunu hissettir..

İskender
02.09.2009, 12:47
Bu işe ciddi kafa yormak artık şart oldu,

En azından bu sayfalarda konunun muhatabı BMN yönetimi - eğer kurumsal kimliğe zarar vermeyecekse lütfen yöneticiler bu başlığı ana sayfaya taşısın ve organizasyonu başlatsınlar,bir üye olarak elimden geleni yapmaya her daim hazırım...

Oktay AKKUŞ
02.09.2009, 12:51
Madem Protesto Yapılıcak Forma Atkı Vs. Giymeyin Sivil Gidin Maça

Uğur GEMİCİOĞLU
02.09.2009, 14:40
Olimpiyat stadındaki önceki maçlarımızı izlemiştim.Kale arkaları genelde boş oluyor. kale arkasını da kaplayacak şekilde dev 2 tane pankart yapılsın.Protesto amaçlı.

esra61
02.09.2009, 15:01
Olimpiyat stadındaki önceki maçlarımızı izlemiştim.Kale arkaları genelde boş oluyor. kale arkasını da kaplayacak şekilde dev 2 tane pankart yapılsın.Protesto amaçlı.

bncde güzel bi düşünce.
kale arkaları boş kalıyo oralara pankart koyulabilir.
15 dk susma düşünceside gzl bi düşünce bncede ama ya takıma uyarı vericez derken tersi olursa:confused::confused:
yinede yapılmasından yanayım...

Buğra Dege
02.09.2009, 17:23
10 dkka susmak ve sonra delice destek vermeliyz bu takıma!taraftarın desteğiyle bu takım yernden kalkar ancak!

bekir61
02.09.2009, 17:39
böyle biseye gerek yok
taraftar zaten hep susuyor tezahürat bisey yok

esra61
02.09.2009, 21:44
arkadaşlar oki protesto yapıcağız stadda bu olaydan herkesin haberi olması gerekio bnc.
facebook ta bu olayı paylaşabiliriz ve taraftar fanlarında bu konu hakkında görüş alabiliriz..
yani faceye koyarsanız bu konuyu daha rahat duyulur...

Emre İskender
02.09.2009, 22:10
Etmeyin eylemeyin arkadaşlar daha 4. haftadan ne protestosu...

Denizlispor gibi hocamızı da gönderelim bir de...

Hüseyin Sahtiyan
02.09.2009, 23:38
Etmeyin eylemeyin arkadaşlar daha 4. haftadan ne protestosu...

Denizlispor gibi hocamızı da gönderelim bir de...

gelecekten umutlumusun ? yani ileriki 4. haftalardan.. sen sıradan bi Anadolu takımı olsan söylediğin doğru, kendine yedirebiliyomusun 4 maçta iki mağlubiyeti ? üstelik skorlar kadar protestomuz takımın yönetiliş biçimine olcak bunu anlayamadınızmı hala..

U.Sadıkoğlu
02.09.2009, 23:43
kaç senedir olimpiyatta hep bağırıyoruz bi kerede susalım zaten maraton susarsa diğerlerinin ayak uydurması pek zor olmaz :)

Paksoy
02.09.2009, 23:45
ben gelirsem bağırırm kardeşim,

@FLU
03.09.2009, 00:16
ilk 15 dakka da gol atarsak yalan olur susma işi

Koray
03.09.2009, 00:37
Sadece alkış yapmakta işe yarar bence...

gerenimo
03.09.2009, 00:52
muhtemelen maçta olcam ve protestoyu tek de olsa delecem. yeter taraftar bu takımın karşısında olmasın artık. yanında olsun. kızmadan öfkelemeden yuhlamadan küfür etmeden destek versin sadece.

Hüseyin Sahtiyan
03.09.2009, 01:55
muhtemelen maçta olcam ve protestoyu tek de olsa delecem. yeter taraftar bu takımın karşısında olmasın artık. yanında olsun. kızmadan öfkelemeden yuhlamadan küfür etmeden destek versin sadece.

Abi yapılacak protestoyu okudun mu ? Taraftar futbolcuyu yuhalayacak mı, küfür mü edecek ?

Özellikle İstanbul'da bu takım Trabzon'da aldığı desteğin katlarca fazlasını alıyo her oynadığında.. Takıma destek yok, sırt döncez, olumsuz her şeyi yapıcaz gibi bi açıklama yapmadık biz.. Çok büyük bi paydası yönetime gidecek olan bi protesto amaçladık.. Haksız olduğumuzu da hiç sanmıyorum, uymayana niye uymuyosun deme lüksümüz de yok.. sadece izah edebiliriz yani.. Rakiplerimiz Elano, Keita, Dos Santos, Tabata, Ferrari vs. vs. gibi yıldızları alırken bizim yönetimimiz seyretti.. Sırf inat olsun diye bu takıma Fatih Tekke alınmadı.. paradan ağlayanlar ihtiyaç olmayan bi bölgeye Gabriç denen adamı aldı.. 5 yaşında çocuk zorda kalınca topumu verin eve gidicem yaptığı gibi Sayın Başkanımız İstifa etti.. bu takımın adam gibi yönetilmesi taraftarıyız biz.. çünkü ben bu takımın sahibiyim, benim sahip olduğum bişeyi yöneten adam gibi yönetecek..

Tolunay Abdioğlu
03.09.2009, 09:56
İşe yarıyacağını düşünmüyorum.

hakan yazıcı
03.09.2009, 10:37
takimini seven her taraftar bu protestoya katilmasi lazim çünkü gidişat iyi degil trabzondaki taraftar guruplari uyuyor manisa maçinda son dakikalarda verdigimiz yönetime tepki erdesi gün yönetim rahatsizlik uyandirdiki transfer görüşmelerine başlandi ama trabzonda taraftarlar ve trabzon kamoyunun akli başka işlerde meşkul oluçakki bunun üzerine fazla gitmedi şimdi beyler belediye maçi tepkimizi ortaya koymak için iyi bir firsat herkes iyi düşünsün bi tane trabzonspor var kimse zarar vermek isdemiyor fakat bagzi gerçekleri görmesen takimina zarar verirsin şimdi gerçekleri görme zamani

erdem gür
03.09.2009, 23:56
artık bazı şeylere el atmanın zamanı biz bulunduğumuz bölgeyi bu pretosto için maç öncesinden sık sık uyaracağız sizlerden istediğimiz olimpiyat stadı büyük bir yer bulunduğunuz bölgedeki taraftarı ilk 15 dakika konusunda maç başlamadan uyarmanız

babafingo61
04.09.2009, 03:04
teknik heyete ve futbolculara tepkimiz havaalanına gitmemektir.bunun yanında maç başlamadan önce futbolcuları tribüne çağırmamakta futbolculara tepkimiz olacaktır.ilk 15 dakikada maçta susmamız yönetime ve 25 yıldır şampiyon olamadığımızın tepkisidir(pankartlar ters asılacak).15 dakika içinde 15 golde olsa gol diye bağırmamaktır,gol yesekte yuhlamamaktır çünkü protestomuz sessizliktir.15 dakika sonrada tribün ve nasıl bir taraftar olduğumuzu cümle aleme göstermek.ama bunları yapmadan önce güzel bir çalışma bildiri ile tribündeki renkdaşlarımıza iletmek.bizlerin hayallerini 25 yıllık süreç içerisinde birdaha kandırılmamasıdır tepkimiz.bizler eski büyüklerimizin masal anlatırcasına biz böyle şampiyonluklar gördük kelimelerini duymak istemiyorum.internette video paylaşımlarında eski şampiyonluk görüntülerini izlemek istemiyorum.ben anı yaşamak istiyorum sonrasını yaşamak istiyorum ve bizden sonraki kuşaklarında bu çoşkuyu görmelerini ve yaşamalarını istiyorum.artık yeter

babafingo61
04.09.2009, 03:08
bu taraftar bu takımın karşısında hiç karşısında olmadı. Tepkimiz demokrasi çerçevesi içinde bir protesto eylemi olacaktır.hiç bir renkdaşlarımında takımın karşısında olduğunu düşünmüyorum.protestoyu protesto etmek isteyen veya delmek isteyeni bende tek başıma olsamda protesto etme hakkımı kullanacam

babafingo61
04.09.2009, 14:39
ben hala bu konunun neden genele taşınmamış olduğunu anlamış değilim.testi kırılmadan ib.b. maçı konusun genele açılıyor yeni olduğu halde.illaki buradaki yönetici arkadaşlarım bunu izahatını anlatırlar.nasıl olsa maça 1.5 hafta kaldı.

Külünkoğlu
04.09.2009, 15:25
Gökhan tansiyon açısından pazartesi haftasına girilince alırız başlığı genele diye düşünüyordum.
Genel'deki başlığın içeriği bu organizasyondan çok farklı o başlıkla birleştirileecek bir yanı da yok.
Yine de alalım diyorsanız alalım Genel'e farketmez kardeşim seni mi kıracaz. :)

Hüseyin Sahtiyan
04.09.2009, 22:36
Pazartesi genele alınması sıkıntı değil de, maçtan önce doğu tribünün her giriş kapısına 2-3 arkadaş koyarak girenlere Protestomuzu, ilk 15 dakika susacağımızı, pankartları ters asacağımızı bildirmemiz lazım..

Hüseyin Sahtiyan
04.09.2009, 23:19
Takımımızın son dönemdeki yönetilme biçimi ve aldığı sonuçları pretosto amacıyla bugün toplu halde ilk 15 dakika gol atmamız ve yememiz durumunda dahil tribünlerimizde sessiz bir pretosto gerçekleştireceğiz.. Saha içinde olan hiç birşeye tepki vermeyecek, 15 dakikalık sürenin dolmasıyla toplu halde her zaman olduğu gibi takımımıza ihtiyacı olan desteği vereceğiz.. Maç öncesi oyuncuları tribüne çağırmayacak ve pankartları ters açacağız.. Daha iyi bir Trabzonspor için tüm taraftarlarımızın bu haklı pretostoya özenle uymalarını rica ederiz..

Böyle bir metin hazırladık, yani imkanı olanlar çıkartıp fotokopileyebilirse o kadar çok kişiye ulaşabiliriz..

Burak_52
05.09.2009, 01:05
ben yapmayı bilmiyorum ama protesto ile ilgili avatar yapılsa bizde kullansak bir çok kişiye ulaşmış oluruz

Rutubet
05.09.2009, 01:19
gerenimo maça beraber gidelim kardeşim bende delicem bu protestoyu....

gerenimo
05.09.2009, 01:40
gerenimo maça beraber gidelim kardeşim bende delicem bu protestoyu....

ben kardeşim (gerekirse zorla getircem maça) sen, bu protestoyu protesto edelim.

gerenimo
05.09.2009, 01:46
Abi yapılacak protestoyu okudun mu ? Taraftar futbolcuyu yuhalayacak mı, küfür mü edecek ?

Özellikle İstanbul'da bu takım Trabzon'da aldığı desteğin katlarca fazlasını alıyo her oynadığında.. Takıma destek yok, sırt döncez, olumsuz her şeyi yapıcaz gibi bi açıklama yapmadık biz.. Çok büyük bi paydası yönetime gidecek olan bi protesto amaçladık.. Haksız olduğumuzu da hiç sanmıyorum, uymayana niye uymuyosun deme lüksümüz de yok.. sadece izah edebiliriz yani.. Rakiplerimiz Elano, Keita, Dos Santos, Tabata, Ferrari vs. vs. gibi yıldızları alırken bizim yönetimimiz seyretti.. Sırf inat olsun diye bu takıma Fatih Tekke alınmadı.. paradan ağlayanlar ihtiyaç olmayan bi bölgeye Gabriç denen adamı aldı.. 5 yaşında çocuk zorda kalınca topumu verin eve gidicem yaptığı gibi Sayın Başkanımız İstifa etti.. bu takımın adam gibi yönetilmesi taraftarıyız biz.. çünkü ben bu takımın sahibiyim, benim sahip olduğum bişeyi yöneten adam gibi yönetecek..

sessizlik alkışlamama trübene çağırmama ne yaparsanız yapın bu protesto daha sahaya çıkmadan oyuncuların moralini bozar. onların şu an morale desteğe ve taraftarın inancına ihtiyacı var. yöntem önemli değil bu süreçte takımın protesto edilmesine karşıyım. gerekirse trübünde tek başıma bağırırım, protestocuları protesto eden pankart açarım. bu da benim demokratik tepkimdir.

babafingo61
05.09.2009, 01:50
rutubet havayı nemlendirme bence ben sisli havayı severim.gerenimo o stadt mexika toprakları mekanı değil tribün mekanıdır.

erdem gür
05.09.2009, 01:55
sessizlik alkışlamama trübene çağırmama ne yaparsanız yapın bu protesto daha sahaya çıkmadan oyuncuların moralini bozar. onların şu an morale desteğe ve taraftarın inancına ihtiyacı var. yöntem önemli değil bu süreçte takımın protesto edilmesine karşıyım. gerekirse trübünde tek başıma bağırırım, protestocuları protesto eden pankart açarım. bu da benim demokratik tepkimdir.
o zaman o pankartıda ters aç :D.d:d

Gökhan Döner
05.09.2009, 01:56
bence bu protesto olayını iyice eleyip sıkca dokumak gerek yanlış bir iş yapmamak dileğiyle
Yer ve zaman çok önemli ve bu protesto olayı kime ne kazandıracak bu saatten sonra.

erdem gür
05.09.2009, 01:59
mesela belki sahada gezinen mücadele etmeyen oyuncularımız artık mücadele etmeleri gerektiğini anlayabilir veya takımın forvete ihtiyacı olduğu ortadayken üçünkü kez sol açık alan yöneticilerimiz belkide artık bişeyleri düzgün yapmaları gerektiğinin farkına varır olmazmı

Rutubet
05.09.2009, 02:46
gerenimo kardeşim 0533 453 75 84 bu numaradan bana ulaşabilirsin maça beraber gidelim onların protesto hakkı varsa bizimde onları protesto etme hakkımız var

Rutubet
05.09.2009, 02:48
rutubet havayı nemlendirme bence ben sisli havayı severim.gerenimo o stadt mexika toprakları mekanı değil tribün mekanıdır.

bırak bu ayakları birader hayatın boyunca kaç maça gittin kaç kere takım için deplasmana çıktınki ?

Hüseyin Sahtiyan
05.09.2009, 05:01
bence bu protesto olayını iyice eleyip sıkca dokumak gerek yanlış bir iş yapmamak dileğiyle
Yer ve zaman çok önemli ve bu protesto olayı kime ne kazandıracak bu saatten sonra.

Zamanı değilmi sence Abicim.. Trabzonspordan bahsediyoruz.. içerde iki anadolu takımına karşı 1 beraberlik 1 mağlubiyet almış, dışarda 1 kazanmış 1 kaybetmiş, henüz ligin dördüncü haftasında 2. sıradaki rakibinden 8 puan fark yemiş.. sıralama çok önemli değil gerçi fakat inanılmaz bi ruhsuz futbol var.. Türkcell süper liginde bizim kadar kötü oynayan 2-3 takım daha vardır ancak..

10 maçtır forvetleri gol atamamış olmasına rağmen, bu işin onlarla yürümeyeceğini sağır, kör anlamışken anlamamazlıktan gelen bi yönetim.. Takımda iki tane sol açık varken avrupa da oynatamayacak olmasına rağmen sol açığa yapılan takviye.. üstelik Fatih'e pahalı dedikten sonra yapılan transfer.. son olarak Zafer Yelen'den golcü çıkarmaya çalışan bi zihniyet.. Zor durumda kalınca istifa eden bi başkan.. sanki amatör bi mahalle takımında başkanlık yapar gibi.. Taraftarı hiç ama hiç kaale almayan kulübü resmen sahiplenen bi zihniyet..

gecenin bu saatinde aklıma bunlar geliyo, biz edicez protestomuzu.. protestonun ana teması takımı yönetenlere, yönetiliş biçimine olacak.. futbolculara protestomuz da tribüne çağırmamak olacak.. bu hafta da mağlup olsun sonraki hafta da destek verelim hiç protesto etmeyelim ve bizim 1 koca senemiz daha yalan olsun.. yok yaa.. ben eşşek gibi destekliyosam, anamla babamla sürekli aramı bozup onun peşinde gidiyosam, paramı ona harcıyosam vs. vs. benimde beklentim olacak.. bu beklentiye cevap alamazsam protestomu bal gibi yaparım.. yapmayan da sırf muhalefet için yapmıyo düşünürüm.. kimseyi zorlayamayız protestoya ortak olacaksın diye fakat memnunlar mı şuanda takımın halinden karşı çıkanlar protestoya.. Destek zamanı demesinler şimdi, onlardan çok destek alanmı var.. içerde 20bin ortalamaya oynuyolar, dışarda tek bi koltukları boş kalmıyo.. hani yani nedir karşılığı..

Murathan
05.09.2009, 08:37
Çok güzel açıklamışsınız ...

hakan yazıcı
05.09.2009, 09:43
[QUOTE=Rutubet;2624997]bırak bu ayakları birader hayatın boyunca kaç maça gittin kaç kere takım için deplasmana çıktınki ?[/QUOTEhoçam insanlari tanimadan yok kaç kez deplasman yapdin yok kaç maça gittin bunlari gendine sor bakalim adam türbünde geçiyo hayati tanimadan eleşdirme

Yasin T.
05.09.2009, 11:47
iett ek sefer yapsana,,, yapsana ,,,,yapsanaaaaaa,,,:)

ertan arikan
05.09.2009, 15:54
Trabzondaki maçlara bu protestolar yüzünden takım hep gergin çıkıyor.Nezaman protesto edilecek diye oyuncular konsantre olamıyor.Bence bazı transferlerde yanlış yapıldı.Hep sol açık
alıyoruz deniyor alınan oyuncular ne hikmetse hep sağ tarafta oynatılıyor.Mesela Alanzinho alındı
sol açık olarak fakat genellikle sağ tarafta oynuyor.Gabric alındı onuda sağ tarafta oynatılıyor.
Engin ve Barış sol kanatta oynatılıyor.Madem o kadar para niye verildi bu sol kanat oyuncularına
anlamadım gitti.Bize iyi bir forvet lazım arkadaşlar.Bir hata da İssac'in gönderilmesi bence. Gökhan'dan daha iyi bir oyuncu en azından ceza sahasının içinde yakaladımı atıyor ve şahsi oynamıyor Gökhan gibi.

mackali_musti
05.09.2009, 19:03
Eğer bir protesto yapılacaksa sadece ve sadece yönetime yapılır.Futbolculara sadece pankartlarla anlatılmak istenir..Maç öncesinde futbolcuları tribüne çağırmamak,onların arkasında olmadığımızı göstermemek onlar açısından çok kötü birşey.Düşünsenize bir iş yerinde çalışıyorsunuz herhangi birşeyi başarmak için çalışıyosunuz ve iş arkadaşlarınız size sırt dönüyor..Futbolculara anlatılmak istenen denildiği gibi kale arkalarına pankartlar asmak olur.Zaten futbolcular 1 sezon bpyunca avni aker'de destek görmüyor.Ligimizde Olimpiyat stadını en çok seven,isteyen bizim takımımız,onlar o stadı evleri gibi görüyor.Sırt çevirmemiz lazım.

ilk 15 dk. susulur.
pankartlar asılır.
yönetime tepki konur.
AMA FUTBOLCULARA DESTEK VERMEMİZ GEREKİR.
MAÇ ÖNCESİ ÇAĞIRMAMAK OLMAZ.

mackali_musti
05.09.2009, 19:09
Bizler nedense takıma sürekli zarar verici işler yaparız..Şu taraftar bir kerede gökhan ünal,umut bulut bağırmadı.Sürekli fatih tekke bağırdık. 1 kerede umut bulut, gökhan ünal bağıralım.

Hüseyin Sahtiyan
05.09.2009, 19:13
Bizler nedense takıma sürekli zarar verici işler yaparız..Şu taraftar bir kerede gökhan ünal,umut bulut bağırmadı.Sürekli fatih tekke bağırdık. 1 kerede umut bulut, gökhan ünal bağıralım.

böyle dersen varya karşında binlerceinsan bulursun..

mackali_musti
05.09.2009, 19:19
Evet buluyorum zaten.Ben fatih tekke nin aleyihne konuşmuyorum.Kral her zaman için önemlidir Ama bakalım fatih'in başarılı olduğu zamanlara.hep biz arkasındaydık,taraftar hep sahiplenmişti onu.şimdide şuanki oyuncularımızı sahiplenelim.

gerenimo
05.09.2009, 19:53

meksikayla ne alaka daha açıklayıcı ol. üstü kapalı mesajlar bana göre değil.

Enes Ünal Kaya
06.09.2009, 04:20
istanbul da bağıran bölüm birlikde oluyor genelde bu nedenle protesto yapılması daha kolay olur.. aynı şekilde destek flnda.. trabzondaki gibi pek bölünme yok

Hüseyin Sahtiyan
06.09.2009, 14:03
şunun için de bi çalışma yapılması lazım.. Biz Doğu Tribün üst ortada duruyoruz genelde olimpiyat stadındaki maçlarda.. Tribünün sağ tarafında BMN, sol tarafında da genelde isimlerini bilmesek de bi birikim oluyo.. Fakat aramızda iki tarafla da çok mesafe oluyo.. bağırırken sesin bile gitmediği mesafe.. Herkes biraz daha yakın olmalı birbirine aralığı biraz azaltmalı bağırılan herşey hep bir ağızdan bağırılmalı.. Yoksa bi taraf bağırıp bitirdikten sonra öteki taraf ne bağırıldığını anca anlıyo..

Kazım Uzunboy
06.09.2009, 14:16
Dediğin gibi bu maçta o aralığı kapattırırız o halde. :)

Aradaki kalabalık maçı izleyen kesim oluyor genelde.

favory_61
06.09.2009, 22:00
çok yerinde bi protesto sonuçta maç boyunca sessiz kalınmıyacak 15 dakikadan sonra maç bitene kadar yine haykıracağız sevdamızı

Serhat
07.09.2009, 03:13
Tribünler birlessin, yada neden birlesmiyor diyenlere apaçık bir örnek ;)

Ne diyelim... Sağlık olsun :)

İHTİLALL
07.09.2009, 12:37
Eğer kırmadan,dökmeden bir protesto yapılabilecekse tam zamanıdır..
Yöneticilerin,futbolcuların kısaca tüm sorumluların birilerinin kendilerini izlediğinin,takip ettiğinin,çocuklarının ağladığının,sinir hastası olduklarının,uyuyamadıklarının,hanımıyla kavga ettiklerinin,hatta insanları hayattan soğuttuklarının farkına varmaları gerek..
Herkes ne b..... yediğinin farkında olmalı..
Lütfen kusura bakmayın ama harbi darlanmış durumdayım..

Adem Erdoğan
07.09.2009, 12:47
Güzel bir protesto şekli, yalnız 15 dakikadan sonra o stad yıkılmalı..

tslionur
07.09.2009, 12:49
Bence 15 dk çok uzun bir süre. 5 dk yapılsın. Aslında ben yapılmaması gerektiğini düşünüyorum çünkü yönetime her zaman tepki verebilirsin.

Fatih Öztürk
07.09.2009, 12:57
ortalık zaten duman olmuş daha cok velvelaya vermenin anlamı ne olablirki?

takıma destek zamanıdır...

30 binin üzerinde trabzonlu takımlarını senede 1 maç ailesiyle desteklemeye gelecek ,sen kalkıp sessiz ol diyeceksin.

ilk 15 dakika 2-0 öne geçersek kimse cıtını cıkarmasın şiiiiiittt sessiz olun!..

Külünkoğlu
07.09.2009, 13:00
Eğer kırmadan,dökmeden bir protesto yapılabilecekse tam zamanıdır..
Yöneticilerin,futbolcuların kısaca tüm sorumluların birilerinin kendilerini izlediğinin,takip ettiğinin,çocuklarının ağladığının,sinir hastası olduklarının,uyuyamadıklarının,hanımıyla kavga ettiklerinin,hatta insanları hayattan soğuttuklarının farkına varmaları gerek..
Herkes ne b..... yediğinin farkında olmalı..
Lütfen kusura bakmayın ama harbi darlanmış durumdayım..

İşte bu yüzden bu organizasyona katılacağım...
Çok sevdiğimiz için, hayatımızın her alanına etki ettiği için...

En medeni uyarıyı anlamak istemeyenler yorum yazmasın arkadaşlar.

Fatih Öztürk
07.09.2009, 13:06
İşte bu yüzden bu organizasyona katılacağım...
Çok sevdiğimiz için, hayatımızın her alanına etki ettiği için...

En medeni uyarıyı anlamak istemeyenler yorum yazmasın arkadaşlar.

trabzonda diyarbakır maçı sonrası tepki verilmedimi.

yine trabzonda bursa maçı sonrası tepki verilmedimi.

dünyanın her tarafında bu takıma tepkimi vereceğiz.

bırakalım istanbuldaki trabzonlu ailesiyle senede bir sevdasını yaşasın.

nasıl başlarsa öyle gider,ki 15 dakika sessiz olunur futbolcu tribünlere çağrılmaz ise zaten taraftar ile diyalog sorunu yaşayan futbolculardan hiç bir verim alınamaz.

Külünkoğlu
07.09.2009, 13:09
O senin düşüncen Fatih

Bence de bu takım Trabzonspor ! herkes nerde oynadığının farkında olsun.

firidin61
07.09.2009, 13:13
Protesto zaten normal giden bir süreçte yapılmaz . Takımın belki destekten çok olayların farkında olan Trabzonspor Taraftarına ihtiyacı vardır . Protestoya katılacağım ! ...

Sayg ,

Fatih Öztürk
07.09.2009, 13:15
hocam...

camia olası bir hezimeti kaldıramayacak,ki i.b.b cok zor rakip.

zaten olası bir yenilgiyle yönetim kongre kararı alacak istifaların ardı arkası kesilmeyecek,yeni bir kaos,yeni bir güvensizlik ortamı oluşacak 100 milyon tl yatırım heba edilmiş olacak.

evet birilerine şaka geliyor sanıyorum ama bu maçı kaybedersek bu senaryonun olma ihtimali cok yüksek.

sözün özü,mısırın koçanı!..

olan yine bize olacak onun için desteğin alasını 90+ küsürlere kadar devam ettirelim.

Mert67
07.09.2009, 13:16
İnşallah güzelce uygulanır.
Gol atarsak veya yersek dayanamayıp bağıranlar olacağından eminim.:)

SDinc
07.09.2009, 13:17
Protestoya katılacağım.

Edit : Bu arada ilk 15 dk'da gol atıldığı yada yenildiği takdirde sadece alkışlansa nasıl olur ?

Emirhan Ömeroğlu
07.09.2009, 13:20
ilk 15 dakika sessiz kalacağız o zaman?

Hüseyin Sahtiyan
07.09.2009, 13:22
trabzonda diyarbakır maçı sonrası tepki verilmedimi.

yine trabzonda bursa maçı sonrası tepki verilmedimi.

dünyanın her tarafında bu takıma tepkimi vereceğiz.

bırakalım istanbuldaki trabzonlu ailesiyle senede bir sevdasını yaşasın.

nasıl başlarsa öyle gider,ki 15 dakika sessiz olunur futbolcu tribünlere çağrılmaz ise zaten taraftar ile diyalog sorunu yaşayan futbolculardan hiç bir verim alınamaz.

Trabzon'daki potestolar dediğin, bir kale arkası köşe tarafındaki bi grup protesto yaparken stadın diğer taraflarında farklı şeyler bağıran çok sayıda grup.. Ya da bahsettiğin maçlardan 3 puan alınamaması sonucu maçtan sonra yapılan eylem türü hareketler..

Bizim planladığımız, tribünün geneline bir şeyi yaymak ve ortak hareket edip tamamen güzel, ders verecek bi protesto yapmak.. Aslında önceki sayfalarda çok yazdım, tekrar tekrar aynı şeyleri yazmak istemiyorum fakat resmen oyun oynanıyo biz bu takımın taraftarlarıyla lütfen farkına varın..

tstafi
07.09.2009, 13:23
bu protestoya herkes katılmalı..katılmayalım dıyenler neyı dusunerek soyluyor anlamıs degılım..yok taraftara destege ıhtıyac varmıs bu takımın bu macı destekle alsa bıle bıdahakı macı kaybedecegınden bu macta gereken tepkı verılıp taraftarında bos olmadıgı anlasılmalıdır

Samet KILIÇ
07.09.2009, 13:24
ne protestosu ve boyutu ne açıklayabilirmisiniz??

matalar
07.09.2009, 13:24
zaten 61. dakika hariç pek destek yok takıma. 15 dakikalık susma ile protesto edildiğini bile anlamaz kimse.

bide işin protesto kısmına gelince zaten hergün protesto ediliyor Trabzonsporlu futbolcu yönetim.yeterki 2 maç kötü gitsin takım.niye çünkü futboldan çok iyi anlıyoruz.geçen sene ersunu da protesto ettik.busene bross u protesto edelim.seneye de yeni gelecek olanı ederiz.aynen devam.yaşasın muhalefet....

Fatih Öztürk
07.09.2009, 13:28
Trabzon'daki potestolar dediğin, bir kale arkası köşe tarafındaki bi grup protesto yaparken stadın diğer taraflarında farklı şeyler bağıran çok sayıda grup.. Ya da bahsettiğin maçlardan 3 puan alınamaması sonucu maçtan sonra yapılan eylem türü hareketler..

Bizim planladığımız, tribünün geneline bir şeyi yaymak ve ortak hareket edip tamamen güzel, ders verecek bi protesto yapmak.. Aslında önceki sayfalarda çok yazdım, tekrar tekrar aynı şeyleri yazmak istemiyorum fakat resmen oyun oynanıyo biz bu takımın taraftarlarıyla lütfen farkına varın..

evet yönetim kötü idare ediyor.

evet futbolcularımız performanslarını sahaya yansıtmıyor.

evet transferler yanlış.

evet ama bu takım geçen sene kazandığı maçların coğunu 90+ küsürlerde attığı gollerle kazanırken bu futbolcularda olan ruh kimsede yok deniliyordu.

2 kaybedilen maç için ortalık yeterince gerilmedimi.

bu yönetimi burada hiç sevmeyen taraftarlardan biriyim.

ama ligin daha başı ve kaos yaşarsak maddi ve manevi 2-3 sene daha gerilere gideceğiz.

tüm bu olumsuzluklar i.b.b. maçından alınacak olumsuz sonuca bağlı.

tam destek!..

Fatih Öztürk
07.09.2009, 13:32
ben ve arkadaşlarım oluşturulacak sessiz protestoya kulak tıkayacağız 23 kişilik ekibimle cılızda cıksa sesimiz yeri göğü inleteceğiz.

medeni haksa sessizlik buda haktır...

firidin61
07.09.2009, 13:35
Fatih ÖZTÜRK , camiada güven ortamının olduğu koca bir yalandır . Bu yalanada artık kimsenin inandığı yok ... Çocuk kandırır gibi Fatih TEKKE yi son gün transfer etme çabaları taraftarın '' gazını '' almak içindir . Sırf bu yaklaşım bile yönetimin taraftarı '' şekerle '' kandırılabilecek bir '' çocuk '' gibi gördüğünün ispatıdır . Daha herhangi bir zümre yalanlamadan 2 yöneticinin demeçleriyle birbirini yalanlandığı nerede görülmüştür ? Vs vs vs . Bunca olan bitene sen taraftarsın senin görevin her maça gidip sadece '' bağarmaktır '' bakış açısıyla yaklaşırsak sorunu çözümlemede hangi noktada konuşlanmış oluruz ? Protesto demoktarik haktır ve bu hakkın kullanılma zamanı gelmiştir . Bu neden Trabzon'da olmaz ? Çünki Trabzon ' daki taraftarlar daha gol olduğunda ayağa kalkacak yani '' buna bile '' tepki verebilecek durumda değiller . Belkide bezdirildiler , yoruldular ... Ama gurbette Trabzonspor'u destekleyenler olaylara dışarıdan bakabildikleri için daha geniş açıya sahipler . Olimpiyattaki 10000 ler bunu yapamazsa kimse yapamaz ...

Klubünü Sev , Camianda Olanlara '' Sessizliğinle '' Sessiz Kalma ! .. diyorum .

Sayg ,

Emirhan Ömeroğlu
07.09.2009, 13:37
Tepki gösterilmelidir. Belli düzeyde kırıcı olmamak kaydı ile. BMN yönetimi Anasayfada bu konuyu haber yapabilir aslında ilk 15 dakika sessiz olucağımıza dair :rolleyes:

tslionur
07.09.2009, 13:42
bu protestoya herkes katılmalı..katılmayalım dıyenler neyı dusunerek soyluyor anlamıs degılım..yok taraftara destege ıhtıyac varmıs bu takımın bu macı destekle alsa bıle bıdahakı macı kaybedecegınden bu macta gereken tepkı verılıp taraftarında bos olmadıgı anlasılmalıdır
tstafi imzan seninle aynı görüşte değil galiba?

Hüseyin Sahtiyan
07.09.2009, 13:54
tstafi imzan seninle aynı görüşte değil galiba?

imzasıyla bence bağlantısı yok.. biz destek kesmiyoruz, bunu 15,01 den itibaren görecek herkes..

Ozan Yazıcı
07.09.2009, 14:01
Orta yaş ve üstü taraftar kesimi artık bıkmış, organize bir protestoya katılacaklarını sanmıyorum.
Ergen - bıçkın - heyecanlı genç taraftar profilimizi de organize edip tek elden birşey yapmak zaten mümkün değil, kontrol etmek imkansız.
Protesto gereklidir, ama bu taraftarla olmaz, olamaz. O yüzden bırakın her grup kafasına göre bağırmaya devam etsin..

ugur_52
07.09.2009, 14:05
Toplu,hep bir ağızdan bir organizasyon yapamıycağımızın resmi bu başlıktaki itirazlardan şekilleniyor.Bu muhalefet bizi nereye götürcek bakalım,hayırlısı.

Ozan Yazıcı
07.09.2009, 14:19
Bu işin olamayacağını söylemek muhalefet değildir, olmamalı demek muhalefettir.
Ayıralım lütfen.

babafingo61
07.09.2009, 14:27
bazı arkadaşlarımız 2-3 maç kaybettik protesto erken diyor.1984 yıl olmuş ufacık hesap yaparsak 25 yıl olmuş protseto için çok erken?ey gidi daha ne kadar kandırılacaksınız bilmiyorum

Erdinç Dilek
07.09.2009, 14:28
biz ne tepkiyi seviyesinde ne de desteği yeterince yapabilenlerdeniz... o yüzden bırakın tepkiyi destek verin takıma iki haftalık toparlanma süreci sonunda herşeyi daha da dibe vurdurmayın bilin ki her yapılan tepki bu noktadan sonra yarası sarılamaz sorunlara yol açacak..

bkandil
07.09.2009, 14:39
15 Dakika sustuk diyelim,
Bizim suskunluğumuza denk gelen zaman diliminde oldu ki İBB gol attı ve öne geçti, bu durumda ne düşünülüyor?
Futbolculara gol yedikleri için küfür mü edeceğiz?
Ya da önce beraberliği sağlayıp sonra yenmek için oyunculara destek mi olacağız?

Hüseyin Sahtiyan
07.09.2009, 14:41
15 Dakika sustuk diyelim,
Bizim suskunluğumuza denk gelen zaman diliminde oldu ki İBB gol attı ve öne geçti, bu durumda ne düşünülüyor?
Futbolculara gol yedikleri için küfür mü edeceğiz?
Ya da önce beraberliği sağlayıp sonra yenmek için oyunculara destek mi olacağız?

aslında yazıyo gol olduğu takdir de dahi sessiz kalmayı planlıyoruz.. rakibin veya bizim atmamızın önemi yok.. ha alkıştır vs. vs. tür şeyler yapılabilir tabi.. Israrla niye küfürmü edicez vs. şeyleri yazdığınızı da anlıyo değilim açıkçası..

Emirhan Ömeroğlu
07.09.2009, 14:43
Varsayımlar üzerinde yaşamıyoruz ki biz :)

babafingo61
07.09.2009, 14:50
kaybettğimiz 2 maçda daha ikinci ligden yeni çıkmış takımı yeni kurmuş iki takım.demek ikinci ligde oynasak 1 lige çıkamıcaz:).bu çekirdekciler protestoya karşı gelsin.sessiz protesto olacakya ancak ve ancak bordo-mavi tezahuratı delmeye çalışacak. .90 dakika bağıracaz deseydik tam tersi olurdu. bu kardeşlerimiz oraya maç izlemeye ,çekirdek yemeye,61dakika garip gürültülü tezhurat,68 dakikada sahaya giren öz be öz trabzonlu futbolcumuzu yuhlayarak sabote edecek.ayrıca birisi öldüğü vakit 1 dakika saygı duruşunda rezalet çıkarmak.trabzonspordan çok ibrahim yattara diye bağıracak.hüseyini yuhlayanlar bursa formasıyla alkışlayacak.v.s v.s v.s

aktan61
07.09.2009, 14:54
gerekli açıklamayı yapmışsın,anlamayan veya farklı düşünen çıkıyor.bence alıntı yaparak kendini yorma...Benden tam destek,keşke orda olabilseydim..

Külünkoğlu
07.09.2009, 14:55
Çok merak ediyorum 15 dakika tezahurat yapacak arkadaşları. :)
Daha da merak ettiğim 15. dakikadan sonra kimlerin tezahurat yapacağını...

Israrla konuyu yanlış anlamak isteyenler var.

"Sessizlik ve Destek" deniyor.

Hadi sessizliği küfür olarak algılayanlar var desteği ne şekilde anladığınızı söylesenizde bizde nirvana'ya ulaşsak.

Bu ne ya herkese tek tek satır satır sayfalarca izah mı yapacağız. İsteyen katılır istemeyen katılmaz. Ben susacağım 15. dakika kardeşim zor olacak zor dayanacağım ama susacağım. Gelecek için susacağım. 15. dakika dn sonra bana atıfta bulunanları göreceğim.

bkandil
07.09.2009, 14:55
aslında yazıyo gol olduğu takdir de dahi sessiz kalmayı planlıyoruz.. rakibin veya bizim atmamızın önemi yok.. ha alkıştır vs. vs. tür şeyler yapılabilir tabi.. Israrla niye küfürmü edicez vs. şeyleri yazdığınızı da anlıyo değilim açıkçası..
Ben sadece olası bir durumda ne yapılacağının planlanıp planlanmadığını sordum. Gol attığımızda ya da yediğimizde ilk 15 dakikalık süreçte sessizlik olacak, onu anladık...
Sorum, geriye kalan 75 dakikada ne yapılacağına dair.

Birinci Durum: 15 dakika sessizlik oldu statta, İlk 15 dakika sonucu 0-0, Ne yapılacak? Sessizlik devam mı edecek, "protesto ettik ama gol atamadılar" diye tepki mi verilecek, yoksa "protesto bitti, şimdi destek zamanı" diyerek destek mi verilecek.

İkinci Durum: 15 dakika sessizlik, bu arada gol attık maç 0-1, Bu durumda ne yapılacak? "Protesto edilince nasıl da oynuyorsunuz" diye oyunculara mı saydırılacak, önde olmanın coşkusuyla destek mi olunacak?

Üçüncü durum: 15 dakikalık sessizlik esnasında gol yedik, geri düştük. Ne yapılacak? "Siz de bizi mi protesto ediyorsunuz" diye tepki mi verilecek, "Moralinizi bozmayın, yanınızdayız" düşüncesi ile destek mi verilecek? Yoksa yediğimiz golün üzerine soğuk su içerek (oruçlu olmayanlar için) sessiz sessiz oturmaya devam mı edilecek?

Badaloğlu
07.09.2009, 15:01
Yahu bir şeyide hep beraber yapalım.İlla muhalefet olacağız.Sadece sessiz durun arkadaşlar, takım bizim takımımız merak etmeyin kimse takımın aleyhine bağırmayacak.Yapılmak istenen sadece Manisa ve Diyarbakır maçındaki mücadele azminden yoksun olan futbolculara hangi takımda top oynadıklarını hatırlatmak...

Siz bu 2 maçta oynana futboldan memnunmusunuz? 15. dakikadan sonra hep beraber kopacağız ona göre... Bu protestoya katılmayan arkadaşlar sadece sessiz olsunlar yeter...

Erdal
07.09.2009, 15:05
Tribünün sahaya etkisi konusunda bence abartılı yaklaşımlar var. Tepkiden kasdın sadece sahadaki futbolculara olmadığını düşünüyorum. Üstelik 15 daika sessiz protesto fikrinin hem uygulanabilirlik hem de hasarsız mesaj verme anlamında en doğru yol olduğunu düşünüyorum.....Kendi adıma makul bir yaklaşım...Yahu olan bitenden İstanbul taraftarının da memnun olmadığını birileri bilmeli...Ha diyeceksiniz ki bilmiyorlar mı? Ben emin değilim...

Ahmet_8
07.09.2009, 15:08
Arkadaşlar abiler kardeşler Ben bu zamana kadar İstanbulda oldugum için TSnin ist. tüm maçlarına gittim gitmedigim maçı hatırlamıyorum. Ama maglum klubumuz çok zor durumda bizler taraftarlar olarak show yapıp futbolcularımıza yanlarında olduklarımızı hatırlatmamız gerekiyor.

Biz arkadaşlar ile toplanıp gelecegiz eğer İSTANBUL-BAĞCILAR civarında olan varsa bana p.m (özel mesaj) atsın özel servis ile gidicez. Meşale - sprey - bayrak forma ve atkılarımızla tam takır gidip TRABZONumuzu destekliyecegiz...

Biz, gençlerbirligi macı idi sanırım TURKİYE KUPASI MACInda olimpiyatı hiç bir takım bu kadar dolduramamıştı. Hatta FATİH SULTAN TEKKE pankartı vardı hatırlarsınız. Hadi şimdide gösterelim çılgınlıgımızı :)

Adem Erdoğan
07.09.2009, 15:09
GG bağırmadığı zaman kim ne bağıracak merak ediyorum..o stadda organize tezahurat eden sadece gg bize de ayak uydurmak düşer..

bkandil
07.09.2009, 15:09
Yahu bir şeyide hep beraber yapalım.İlla muhalefet olacağız.Sadece sessiz durun arkadaşlar, takım bizim takımımız merak etmeyin kimse takımın aleyhine bağırmayacak...
... Bu protestoya katılmayan arkadaşlar sadece sessiz olsunlar yeter...

Derdimi anlatamıyorum ya da yanlış anlatıyorum...
Sormak istediğim protestodan sonrası için olası durumlara karşı bir şeyler düşünülüyor mu?
Muhaliflik derdinde değilim...
Ayrıca şimdiye kadar Olimpiyattaki (gittiğim) her maçımızdan sonra sesim kısılmıştır...

Burçak
07.09.2009, 15:10
zaten 61. dakika hariç pek destek yok takıma. 15 dakikalık susma ile protesto edildiğini bile anlamaz kimse.
....
yalan da değil hani :)

Hüseyin Sahtiyan
07.09.2009, 15:13
Ben sadece olası bir durumda ne yapılacağının planlanıp planlanmadığını sordum. Gol attığımızda ya da yediğimizde ilk 15 dakikalık süreçte sessizlik olacak, onu anladık...
Sorum, geriye kalan 75 dakikada ne yapılacağına dair.

Birinci Durum: 15 dakika sessizlik oldu statta, İlk 15 dakika sonucu 0-0, Ne yapılacak? Sessizlik devam mı edecek, "protesto ettik ama gol atamadılar" diye tepki mi verilecek, yoksa "protesto bitti, şimdi destek zamanı" diyerek destek mi verilecek.

İkinci Durum: 15 dakika sessizlik, bu arada gol attık maç 0-1, Bu durumda ne yapılacak? "Protesto edilince nasıl da oynuyorsunuz" diye oyunculara mı saydırılacak, önde olmanın coşkusuyla destek mi olunacak?

Üçüncü durum: 15 dakikalık sessizlik esnasında gol yedik, geri düştük. Ne yapılacak? "Siz de bizi mi protesto ediyorsunuz" diye tepki mi verilecek, "Moralinizi bozmayın, yanınızdayız" düşüncesi ile destek mi verilecek? Yoksa yediğimiz golün üzerine soğuk su içerek (oruçlu olmayanlar için) sessiz sessiz oturmaya devam mı edilecek?

maç 0-0 da olabilir. 0-1 de 1-0 da vs. vs. her ne olursa olsun 15.01 den itibaren gırtlak patlatırcasına destek vericez biz, her zaman yaptığımız gibi..

Hüseyin Sahtiyan
07.09.2009, 15:14
yalan da değil hani :)

Burçak bu İstanbul'da hiç bahsettiğiniz gibi olmadı :)

bkandil
07.09.2009, 15:14
maç 0-0 da olabilir. 0-1 de 1-0 da vs. vs. her ne olursa olsun 15.01 den itibaren gırtlak patlatırcasına destek vericez biz, her zaman yaptığımız gibi..
Öğrenmek istediğim buydu, TEŞEKKÜRLER...

Burçak
07.09.2009, 15:21
inşallah 15.01 den den sonra verilecek destek saman alevi gibi olmaz.
yoksa hiçbi anlamıda kalmaz yapılanın.

aktan61
07.09.2009, 15:24
burayı bir ziyaret ettin arkadaşlar

http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=18085

tura çıkmayı tercih ederim..

Öztürk Adem
07.09.2009, 15:32
Bulusuyormuyuz . Tıpkı ıstanbulspor macında kı gıbı 1 sahne yer alıcak mı

furkan0561
07.09.2009, 16:07
ya yapmayın protesto ediceksiniz de ne olucak ben buna karşıyım

Badaloğlu
07.09.2009, 16:08
Arkadaşlar, Ramazan ayı olması nedeni ile haliyle tribünlerde öyle çok bağırma meraklısı bir taraftar kitlesi beklemiyorum.O yüzden Ramazanın etkisi ile ilk 15 dakika futbolcuları şuurlandırma eylemi problemsiz geçeceğine inanıyorum.Daha sonra 15.01 itibari ile 3'lü ile birlikte takımımıza olan desteğimiz doruğa ulaşacaktır...

furkan0561
07.09.2009, 16:10
Arkadaşlar, Ramazan ayı olması nedeni ile haliyle tribünlerde öyle çok bağırma meraklısı bir taraftar kitlesi beklemiyorum.O yüzden Ramazanın etkisi ile ilk 15 dakika futbolcuları şuurlandırma eylemi problemsiz geçeceğine inanıyorum.Daha sonra 15.01 itibari ile 3'lü ile birlikte takımımıza olan desteğimiz doruğa ulaşacaktır...
15:01 mi maç 17:00da değil mi

Burçak
07.09.2009, 16:11
..............................

Badaloğlu
07.09.2009, 16:11
15:01 mi maç 17:00da değil mi

Hayatım, 15.dakika itibari ile demek istemiştim.Yani maçın başlamasının üzerinden 15.01 dakikadan sonra kopuyoruz:)

furkan0561
07.09.2009, 16:13
Hayatım, 15.dakika itibari ile demek istemiştim.Yani maçın başlamasının üzerinden 15.01 dakikadan sonra kopuyoruz:)
tamam şimdi anladım teşekkürler

Hüseyin Bağdat
07.09.2009, 16:27
Kısmet olursa maçta olacağım. Protestayada katılacağız. Biz kaybedilen maçlardan çok oynanan ruhsuz futbola karşıyız...

Emirhan Makul
07.09.2009, 16:34
Trabzonspor taraftarı hep birlikte birşey yapamaz derken susmayıda bağırmayıda içine katmıştık beraber bağırılmaz beraber susulmazda elbet birileri bağıracaktır.

Erdinç Dilek
07.09.2009, 16:37
e yapın bakalım ha nasi olacak, tek tek izah etmenize gerek yok yeni bir konu gördüğümde ilk konuyu açanın mesajıdır benim için o konunun en önemli mesaj, baktım arkadaş bayağı dolu sakin olması babında verilecek tepkinin takıma (ki ilk mesajında sessizlik adına hiçbir ifade yok) olumsuz yansıyacağı yönünde olduğunu düşünerek tepki değil destek yapılsın dedim, buyrun sahne sizin...

Erdinç Dilek
07.09.2009, 16:37
Kısmet olursa maçta olacağım. Protestayada katılacağız. Biz kaybedilen maçlardan çok oynanan ruhsuz futbola karşıyız...
hodli nerde? onsuz olmaz:)

noname
07.09.2009, 16:38
Diğer gruplar da destek veriyor mu? Ya da haberleri var mı bu anlamlı protestodan?

Külünkoğlu
07.09.2009, 16:55
Diğer gruplar da destek veriyor mu? Ya da haberleri var mı bu anlamlı protestodan?
İstanbul'da "diğer gruplar" diye birşey olmaz. Tek grup var İstanbul'da. ;)

İskender
07.09.2009, 17:05
Başından beri bu işin organize bir şekilde uygulanması taraftarıyım,

testi kırılmadan önemi almak gerek, taraftar olarak seiyeli, düzgün bir şekilde protestomuzu ses çıkarmayarak ortaya koyalım,15. dakikadan sonrada elimizden geldiğince desteğimizi verelim...

Mert Marabaoğlu
07.09.2009, 17:10
bence de yapılmalı çok mantıklı..

Üzeyir Gönül
07.09.2009, 17:20
Aslında organizeden ziyade bi protesto amaçlı açtım konuyu..

Takım haftalardır kötü yönetiliyo, inatla, ısrarla sanki kasıtlıymış gibi.. Koltukta oturanlar takımı tamamen sahiplenmiş, bu takımın orjinal sahibi taraftarın düşünceleri tamamen bi kenara atılmış, dikkate alınmıyor..

Trabzonspor bir ders, ben öğretmenim, öğrenci ise yönetimi, teknik heyeti.. Ben dersini iyi yapamayan öğrenciye ceza veririm arkadaş.. Bizim İ.B.B - Trabzonspor maçında ilk 15 dakika sessiz kalma ve stada asılacak pankartları ters asma gibi bi düşüncemiz var.. Daha sonra da bu takımı ısrarla yanlış yönetenlere, kendi bildiklerinden başka hiç bişeyi dikkate almayanlara karşı bi protesto.. Futbolcuların, vurdumduymaz tavırlarına, hırstan uzak, taşıdığı şerefli formayı ıslatmayan oyunlarına da protesto.. Olası bi üç puanda dahi protestomuzu devam ettirme niyetimiz var.. Çünkü elde edilecek üç puan sıkıntılarımızı alıp getircekse boş yere haftalık sıkıntı yapıyoruz biz..

herkes tabi ki özgürdür, onay veren olur, vermeyen olur.. Fakat böyle bi protestomuz olacak..

Umuyoruz ki ders alan çıkar.

Şu yazdığın satırların bir cümlesine bile katılmıyorum. Elbette ki bunlar senin düşüncelerin ama ben de düşüncelerinin tamamen yanlış olduğunu düşünüyorum.

Hiç kimse bu takımın sahibi değildir; ne sen, ne ben ne de bir başkası. Eğer sen bu takımın sahibiysen git yönetici sen ol. Eğer mevcut başkandan daha iyi başkanlık yapacağını düşünüyorsan seçimlerde başkanlığa aday olursun, seçilirsen başkan olursun. Eğer takımın teknik direktörünü beğenmiyorsan git teknik direktörlük kursuna takımı sen idare et. Eğer futbolcuları beğenmiyorsan onları ruhsuzlukla suçluyorsan git futbolcu ol seni de görelim.

Ne iş yapıyorsun bilmiyorum ama yaptığın iş hiç takdir edilmezse işini severek yapmazsın değil mi? Her yaptığın işten sonra bir kişi de "Aferin" demezse yaptığın işten zevk almazsın değil mi? Futbolcular da insan kardeşim. Onların da bir duyguları var. Kendilerine destek olununca sahada var güçlerini ortaya koyarlar. Eğer destek yerine sürekli protesto olursa futbolcu ne oynadığını da bilmez. Eğer desteğiniz sadece sonuçlara endeksliyse düşün bu takımın yakasından kardeşim. Ben bu takımdaki ne başkanı, ne diğer yöneticileri, ne teknik kadroyu, ne de futbolcuyu tanırım. Bir tek BORDO-MAVİ rengi bilirim. Herkes bir gün gelir geçer, renkler daima kalır. Takıma bu günlerinde bile destek olmak için geçen cuma günü TrabzonCell'e geçtim. İki ay sonra bir çocuğum olacak; çocuğum için 400 TL'lik alış veriş yaptım lisanslı ürünlerden. Hem de takım son dört maçından sadece bir puanla ayrılmışken. Senin neler yaptığını bilemem ama ben yaparken karşılıksız yaptım. Takımımın her maçı kazanmasını, kazanırken de 4-5 farklı kazanmasını isterim. Ben de isterim takımım her sene şampiyon olsun, Türkiye kupasını alsın, Avrupa'da şampiyon olsun. Senin istediklerini ben istemiyor muyum sanıyorsun? Belki senden de fazla istiyorum; çünkü ben bu takımın rengini seviyorum. Kendimi de hiçbir zaman bu kulübün sahibi olarak görmüyorum. Ben taraftarım ve sadece kulübüme taraf olabilirim. Bu kulüp herkesindir, hiç kimse sahiplenmeye de kalkmasın.

Ben öyle taraftarlar gördüm ki, takımlarının küme düşmesi haftalar öncesinden kesinleşmişken bile stada gidip tribünleri dolduruyorlar ve maç boyunca futbolculara destek verip maç sonunda da alkışlıyorlar. Eminim sen ve senin gibi düşünenler de böyle sahneleri çok görmüşlerdir. Geçen yıl Eskişehirspor'a 5 gol attığımız maçta bile Eskişehir taraftarının takımını nasıl desteklediği hala konuşuluyor. Bu yıl Borissia Dortmund kulübünün kombine bilet satışı 50 bini geçtiği için kombine bilet satışını durdurdu kulüp. Çünkü kombine alamayanlar maçlara gidemeyecekti. Oysa biliyoruz ki Borissia Dortmund kulübü ligde şampiyon falan da olamaz çünkü kadroları zayıf. Şimdi bütün bunları düşününce, biz işin neresindeyiz diye soruyorum sana ve senin gibi düşünenlere!

Senin işini bilmiyorum ama ben gerçekten öğretmenim. İnanmıyorsan işte okulum: Düzce Lisesi-Edebiyat öğretmeni Üzeyir GÖNÜL. Ben ödevini iyi yapmayan öğrenciye hiçbir şey yapmam. Çünkü öğrenci zaten cezasını kendisi çekecektir. Sene sonu geldiğinde cezası kendiliğinden kesilir. Eğer bir yönetim işini iyi yapmıyorsa mutlaka birileri yönetimden indirir onları. Eğer teknik kadro işini yapamıyorsa mutlaka görevden alınır zaten. Futbolcu işini iyi yapamıyorsa mutlaka yedeğe çekilir, ilk 18'e alınmaz ve kontrat zamanı geldiğinde de takımdan uzaklaştırılması için her şey yapılır. Şimdi sen öğretmen olup ceza mı vereceksin? Başkanı mı değiştiriyorsun, teknik heyetimi görevden alıyorsun yoksa futbolcuyu 18'e almayıp kendine kulüp bulmasını mı söylüyorsun? Cevap verebilir misin bana bunların hangisini yapabilirsin?

Sonuçlar ne olursa olsun aklı başında, sağduyu sahibi ama maçlarda takımını ve futbolcusunu çılgınca destekleyen bir taraftar profilimizin olması lazım artık. Bizi böyle bilmeli herkes; kavgacı, gürültücü değil. Bu takım amatör kümeye de düşse yine renklerim BORDO-MAVİ'dir. BORDO-MAVİ hiç eskimeyen bir elbisedir. İçindekiler eskir ama BORDO-MAVİ her zaman kalır.

Sinan Akyıldız
07.09.2009, 17:24
Susma işi bir nebze olabilir fakat pankartları ters asmanın herhangi bir etki yaratacağını şahsen düşünmüyorum . Çünkü takıma duyulan sevgiden ziyade grup ve kişi isimlerinden oluşan pankartlarımız olduğudundan bir etkisi olmaz . Boşa kaybedilmiş zaman benim gözümde .

Bir de sessiz maç izlemektense daha radikal olarak maça 15 dakika sırt çevirme taraftarıyım . Eğer sessizliği bir protesto gibi algılamış olsa futbolcularımız maraton tribünümüz bir iki senedir sessizliğe gömülmüş durumda zaten .

Ha unutmadan , bu 15 dakika içerinde gol olursa bu sessizlik işi yalan olur :)

Tolunay Abdioğlu
07.09.2009, 17:37
Şu yazdığın satırların bir cümlesine bile katılmıyorum. Elbette ki bunlar senin düşüncelerin ama ben de düşüncelerinin tamamen yanlış olduğunu düşünüyorum.

Hiç kimse bu takımın sahibi değildir; ne sen, ne ben ne de bir başkası. Eğer sen bu takımın sahibiysen git yönetici sen ol. Eğer mevcut başkandan daha iyi başkanlık yapacağını düşünüyorsan seçimlerde başkanlığa aday olursun, seçilirsen başkan olursun. Eğer takımın teknik direktörünü beğenmiyorsan git teknik direktörlük kursuna takımı sen idare et. Eğer futbolcuları beğenmiyorsan onları ruhsuzlukla suçluyorsan git futbolcu ol seni de görelim.

Ne iş yapıyorsun bilmiyorum ama yaptığın iş hiç takdir edilmezse işini severek yapmazsın değil mi? Her yaptığın işten sonra bir kişi de "Aferin" demezse yaptığın işten zevk almazsın değil mi? Futbolcular da insan kardeşim. Onların da bir duyguları var. Kendilerine destek olununca sahada var güçlerini ortaya koyarlar. Eğer destek yerine sürekli protesto olursa futbolcu ne oynadığını da bilmez. Eğer desteğiniz sadece sonuçlara endeksliyse düşün bu takımın yakasından kardeşim. Ben bu takımdaki ne başkanı, ne diğer yöneticileri, ne teknik kadroyu, ne de futbolcuyu tanırım. Bir tek BORDO-MAVİ rengi bilirim. Herkes bir gün gelir geçer, renkler daima kalır. Takıma bu günlerinde bile destek olmak için geçen cuma günü TrabzonCell'e geçtim. İki ay sonra bir çocuğum olacak; çocuğum için 400 TL'lik alış veriş yaptım lisanslı ürünlerden. Hem de takım son dört maçından sadece bir puanla ayrılmışken. Senin neler yaptığını bilemem ama ben yaparken karşılıksız yaptım. Takımımın her maçı kazanmasını, kazanırken de 4-5 farklı kazanmasını isterim. Ben de isterim takımım her sene şampiyon olsun, Türkiye kupasını alsın, Avrupa'da şampiyon olsun. Senin istediklerini ben istemiyor muyum sanıyorsun? Belki senden de fazla istiyorum; çünkü ben bu takımın rengini seviyorum. Kendimi de hiçbir zaman bu kulübün sahibi olarak görmüyorum. Ben taraftarım ve sadece kulübüme taraf olabilirim. Bu kulüp herkesindir, hiç kimse sahiplenmeye de kalkmasın.

Ben öyle taraftarlar gördüm ki, takımlarının küme düşmesi haftalar öncesinden kesinleşmişken bile stada gidip tribünleri dolduruyorlar ve maç boyunca futbolculara destek verip maç sonunda da alkışlıyorlar. Eminim sen ve senin gibi düşünenler de böyle sahneleri çok görmüşlerdir. Geçen yıl Eskişehirspor'a 5 gol attığımız maçta bile Eskişehir taraftarının takımını nasıl desteklediği hala konuşuluyor. Bu yıl Borissia Dortmund kulübünün kombine bilet satışı 50 bini geçtiği için kombine bilet satışını durdurdu kulüp. Çünkü kombine alamayanlar maçlara gidemeyecekti. Oysa biliyoruz ki Borissia Dortmund kulübü ligde şampiyon falan da olamaz çünkü kadroları zayıf. Şimdi bütün bunları düşününce, biz işin neresindeyiz diye soruyorum sana ve senin gibi düşünenlere!

Senin işini bilmiyorum ama ben gerçekten öğretmenim. İnanmıyorsan işte okulum: Düzce Lisesi-Edebiyat öğretmeni Üzeyir GÖNÜL. Ben ödevini iyi yapmayan öğrenciye hiçbir şey yapmam. Çünkü öğrenci zaten cezasını kendisi çekecektir. Sene sonu geldiğinde cezası kendiliğinden kesilir. Eğer bir yönetim işini iyi yapmıyorsa mutlaka birileri yönetimden indirir onları. Eğer teknik kadro işini yapamıyorsa mutlaka görevden alınır zaten. Futbolcu işini iyi yapamıyorsa mutlaka yedeğe çekilir, ilk 18'e alınmaz ve kontrat zamanı geldiğinde de takımdan uzaklaştırılması için her şey yapılır. Şimdi sen öğretmen olup ceza mı vereceksin? Başkanı mı değiştiriyorsun, teknik heyetimi görevden alıyorsun yoksa futbolcuyu 18'e almayıp kendine kulüp bulmasını mı söylüyorsun? Cevap verebilir misin bana bunların hangisini yapabilirsin?

Sonuçlar ne olursa olsun aklı başında, sağduyu sahibi ama maçlarda takımını ve futbolcusunu çılgınca destekleyen bir taraftar profilimizin olması lazım artık. Bizi böyle bilmeli herkes; kavgacı, gürültücü değil. Bu takım amatör kümeye de düşse yine renklerim BORDO-MAVİ'dir. BORDO-MAVİ hiç eskimeyen bir elbisedir. İçindekiler eskir ama BORDO-MAVİ her zaman kalır.

İşte bu başka söze gerek yok.

Külünkoğlu
07.09.2009, 17:40

Üzeyir Hocam öğretmen olup ceza kesmiyoruz. Yok böyle bir yetkimiz. Sahaya çıkan takıma da karışmıyoruz, karışamayız da. Mağlup olabilir miyiz ? olabiliriz. Ama bir takım bu kadar sorumsuz bu kadar alt seviyede çağdışı futbol oynayamaz. Biz geçen seneyi de seyrettik. Bu futbolcuların neleri yapabildiklerini neleri yapamadıklarını gayet iyi biliyoruz. O yüzden böyle olmaz, olmamalı diyoruz. Ürünler konusunda örnek vermişsiniz ama inanın ki ben dahil birileri örnekler vermeye başlarsa açık söylüyeyim utanırsınız. Bu bir ölçü değil. Olmazsa olmaz sadece.

Sezonun başındaki bu isteksizlik hiç hayra alamet değil buna dikkat çekmek istiyoruz.

İşte bu yüzden en medeni tepkilerden birini veriyoruz "susuyoruz"

Bakın sizde aynı şeyi yapıyorsunuz kimisi "küfüre ne gerek var ? "diyor. Kimisi başka bir şey. "Susmanın adı ne zamandan beri hakaret oldu bunu da bir söylesin arkadaşlar" diyoruz ses yok. Herşey bir yana 15. dakikadan sonra verilecek desteği neden kimse konuşmuyor ?
Neden bu işe itiraz edenler çıkıpta " tasvip etmiyorum ama son dakikaya kadar nefesimizin yettiği yere kadar sizinle beraber destek vereceğim" demiyor ?

Bir silkelenelim kendimize gelelim, biz bu değiliz diye diye buralara geldik ama 25 seneden beri 2. yarı gerçekleşen senaryoyu ligin ilk haftalarında görmeye dayanamıyorum. Taraftar olarak bu kadarını da hakkımız yoksa bırakalım gidelim.

Tekrar ediyorum kimbilir kaçıncı tekrarım olacak onu da Allah bilir.

Bu bir hakaret değil en medeni tepkilerden biridir ve sonunda o kutsal formaya nefesimizin yettiği yere kadar destek vardır.

Mustafa Önder
07.09.2009, 17:58
Orada olacağım gibi.

Futbolcuları şuurlandırma eyleminde bende varım.

Üzeyir Gönül
07.09.2009, 18:04
Üzeyir Hocam öğretmen olup ceza kesmiyoruz. Yok böyle bir yetkimiz. Sahaya çıkan takıma da karışmıyoruz, karışamayız da. Mağlup olabilir miyiz ? olabiliriz. Ama bir takım bu kadar sorumsuz bu kadar alt seviyede çağdışı futbol oynayamaz. Biz geçen seneyi de seyrettik. Bu futbolcuların neleri yapabildiklerini neleri yapamadıklarını gayet iyi biliyoruz. O yüzden böyle olmaz, olmamalı diyoruz. Ürünler konusunda örnek vermişsiniz ama inanın ki ben dahil birileri örnekler vermeye başlarsa açık söylüyeyim utanırsınız. Bu bir ölçü değil. Olmazsa olmaz sadece.

Sezonun başındaki bu isteksizlik hiç hayra alamet değil buna dikkat çekmek istiyoruz.

Bakın sizde aynı şeyi yapıyorsunuz kimisi "küfüre ne gerek var ? "diyor. Kimisi başka bir şey. "Susmanın adı ne zamandan beri hakaret oldu bunu da bir söylesin arkadaşlar" diyoruz ses yok. Herşey bir yana 15. dakikadan sonra verilecek desteği neden kimse konuşmuyor ?
Neden bu işe itiraz edenler çıkıpta " tasvip etmiyorum ama son dakikaya kadar nefesimizin yettiği yere kadar sizinle beraber destek vereceğim" demiyor ?

Bir silkelenelim kendimize gelelim, biz bu değiliz diye diye buralara geldik ama 25 seneden beri 2. yarı gerçekleşen senaryoyu ligin ilk haftalarında görmeye dayanamıyorum. Taraftar olarak bu kadarını da hakkımız yoksa bırakalım gidelim.

Bu bir hakaret değil en medeni tepkilerden biridir ve sonunda o kutsal formaya nefesimizin yettiği yere kadar destek vardır.

Bir insanın üzerinde ancak iki şekilde etkili olabilirsiniz. Ya ona her zaman destek olarak ya da artık yaptıklarından memnun olmadığını ifade edecek şekilde susarak. Bunun dışındaki davranışların hiçbir olumlu etkisi olmayacaktır. Susmaya bir şey demiyorum, ama bu başlığı açan arkadaşın cezadan bahsetmesidir benim takıntım. Başka da bir şey değildir.

Tamam, susalım ama hep beraber susalım. Tribünde kaç kişi varsa hepsi sussun. Eğer birileri susup birileri homurdanıp birileri de alkışlıyorsa yapılacak olanların hiçbir anlamı olmayacaktır bunu da bilin. Ben bu hafta maça gitmeyi düşünüyordum ama şartlarım maalesef elvermedi, gidemiyorum maça. İnşallah gidecek olanlar ortak bir yol izlerler. Susun fakat küfür etmeyin, yuh'lamayın. 15. dakikaya kadar susup sonra da 75 dakika takıma destek olacağını söylüyorsunuz. İnşallah herhangi bir futbolcunun yanlış pasından sonra homurdanmalar yükselmez. Benim demek istediğim bunlar.

Dünyanın en iyi futbolcusu kim diye sorsanız birkaç tane isim sayarsınız. Bakın, geçen akşam Messi'nin Arjantin'i, Kaka'nın Brezilya'sına yenildi. Messi sahada, dünyanın gelmiş geçmiş en iyi futbolcusu olarak da görülen Maradona kulübede takımı kurtarabildi mi? Messi o maçta kaç defa top kaptırdı saydınız mı? Kaç pası yanlış verdi saydınız mı? Benim demek istediğim bunlar. Bizim futbolcularımızın hiçbiri ne Messi, ne Kaka, ne Ronaldo ne de Maradona.

Kasım BEKTAŞ
07.09.2009, 18:15
susmak? yapıcı bir tepki

ama Selman'ında söylediği gibi bizim maraton sürekli sustuğu için rutin bir görüntü gibi algılanabilir...sessizlik protestosu güme gidebilir

bir diğer konu 15 dakika boyunca kimse sessiz duramaz hele biz heçç duramayız...şunu 5 dakika yapalım temiz yapalım...

Çetin
07.09.2009, 18:24
61. dakikada sessizlik olursa o zaman dikkat çeker işte.

Mustafa Yüksek
07.09.2009, 18:25
ben sessizlik eylemini mantıklı bulmuyorum...ama eğer böyle bir şey yapılacaksa katılırım...

faroz_
07.09.2009, 18:29
biz kimseyi istifaya çağırmıyoruz hiç bir futbolcuya kişisel hakatertte bulnmuyoruz burda tek yapılması istenilen herkes görevinin bilincinde olması TRABZONSPOR da görev aldıklarının farkında olmaları .bakınız biz şuan takım bu durumdaiken eğer bu konuları bukadar geniş bir katılıkmla konuşabiliyorsak bu süper ligdeki diğer takımlardan olan ayrıcalığımızı ve özelliğimiz gösterir .ligi lider bitiren eşiktaş jimnastik kulubu bile ilk maçında olimpiyatta 2-3 bin kişiye oynadı.biz burdaki potansiyeli tartışmıyoruz bizim derdimiz trabzona yakışır inatçı hırslı ve 25 yıldır şampiyon olamamamıza rağmen verdimiz onurlu duruşla herkesi hayret içinde bırakıyorsak bunun bir sebebi olmalı ..biz semt takımı değiliz takım havlu atınca dönelim diğer tuttuğumuz takıma veya farklı bir renklere aşık değiliz dostumuz olur ama kardeşimiz hiç olmadı..biz gücümüzü hep kendimizden aldık .ve 3 maç mağlup bir şekilde lige başlasakda yine biz güçlüyüz yönetim şekli ne olursa olsun hangi yanlış lar içinde olursa olsun .biz olimpiyatta çıkıp avni akerdeki bölünmüşlüğe inat duruşumuzu sergileyeceğiz.trabzonda herkes protesto edebilir ama 10 ar kişilik tepkiler insanın midesini bulandırmakdan öteye gitmez küfür eşliğinde olunca . gurbette yaşayan trabzon sevdalıları olarak nasıl ki piskolojisi bozulacak dereceye gelen insanlar var biz bu derecede olaya bağlıysak bunu herkese hissetirmeliyiz...senede bir geliyor söylemine katılmıyorum .farkedermi hiç gelmese de sezon sonu bayrağımız boğaz köprüsüne şampiyonlar gibi asılsa?biz deplasmanda tek parça tek ses tek nefes olalım ..olimpiyatta ki geçmiş yıllardaki tribünümüz hala konuşuluyorsa ve hala ts trında olsun kulüpde olsun baş köşerede geziyorsa bunu hatırlayarak 15 . dakikadan sonra yıkalım olimpiyatı.15 dakika sesszilik kadıköyde samiyende inönüde 90 dakika susmamızdan iyidir .o günleri düşünelim .ibb herzaman bize kolay gelmiştir 5. dakikada gol olsa ne olur olamnsa ne olur maçı alacağımız aşikar ..

.....
07.09.2009, 18:34
Gerçekten iyi olur susmak. Oyuncularımızın belki akılları başlarına gelebilir. Sonra ise sesimiz kısıncaya kadar destek vermek. Haydi Karadeniz fırtınam göster kendini.

KUTADGU
07.09.2009, 20:36
Sonuçta susmak da bir taraftar tepkisidir.

Tasvip etmesem de içinde bir mantık bulundurduğuna inanıyorum.

"Bizim canımız yanıyor" demenin değişik bir yolu.

Tribünler nasıl sahaya karışsın istemiyorsak, nasıl yönetime müdahil olmasın diyorsak, tribünlerin adlığı bu kararı da - sevsek de sevmesek de- destekleyeceğiz.

Ali Tunahan Güllü
07.09.2009, 20:38
Bence bu tepki en sağlıklı en güzel tepkidir...

Futbolcuların anlaması için takıma zarar vermeyecek bir şekilde protesto gerek idi en güzelide sessizlikdir...

Emre İskender
07.09.2009, 20:41

Protestoya hala karsıyım... ama hep beraber yapılacagına inanırsam bu sessizliğe katılırım... Ama aklıma bazı sorularda gelmıyor değil...
ilk 15 dk da gol yenirse bu sessizlik neler olur...
ve 15.01 de baslayan tezahurat ne zaman kadar surer...
ve baslayan tezahurat rakip ceza sahasına giren topta durup gol kactıgında, tek sucu trabzonlu olup pas hatası yapmama dogustan hakkına sahip topçularım pas hatası yaptıgında,
kalecimiz topu elinden kacırdıgında,
vs vs, küfre dönüşecek mi...

Sesizlik, protesto (medenice), tavrını koyma hepsine tamam...
ya sonrası... taraftar görevi sadece maça gelmek değil desteklemek...

Ayrıca, Biz eğer iyi tezahuratta bulunamasak yonetim ya da futbolcular bizi protesto edebilirler mi?

Murathan
07.09.2009, 20:45
Bence 3-4 dakika sadece alkışlayalım (hiç durmadan) sonra da 3lüyle takımımızı destekliyelim :)

turkish0061
07.09.2009, 20:50
zaten destekleye destekleyee bu hale kaldik vllah, Her tur destegi veriyoruz ama hala dogru dursut bir 3 puan alamadik. yazik oluyor bizede,

mehmets61
07.09.2009, 21:07
gördügüm kadarıyla tepki bir türlü anlaşılmıyor.umarım o gün susanlar ve buna karşı koyanlar arasında bi kavga gürültü olupta kötü bi şey olmaz.sadece istenilen 15 dakika sessizlik bence zor olmamalı...

Erdal
07.09.2009, 21:14
Öncelikle bir isimlendirme hatası var zannediyorum. "Susmak", 15 dakikalığına susmak bir protesto değil olsa olsa bir sitemdir. Bu sitem sadece sahadaki utbolculara değil başkana, yönetime, sportif direköre hocaya ve yardımcısına hatta bizatihi taraftara bir sitemdir. Kimin aklına geldi bilmiyorum. Ancak şunu biliyorum becerilebilirse uzun süre sonra ilk defa etkili bir sitem dili yakalamış olacağız...

Şimdi söylermisiniz bana bütün yaşananlara karşı bir sitem etme hakkımız da mı yok?

Erdal
07.09.2009, 21:17
Bir de sonrası ne olacak sorularını anlamıyorum. Ne yani her şeyi planlayamaya gücümüz yetiyor da sonrasını mı hesaplıyoruz...Ortada 6 aydır sitemi hak etmiş uygulamalar var. Genel kuruldaki tepkinin sağlıksız ve masadını aşmış olduğunu düşünüyoruz. O halde ortada somut ve uygulanabilir üstelik bir o kadar da zararsız bir dil bulunmuş....Varım...

magicyattara
07.09.2009, 21:17
Peki o ilk 15 dakikada gol atarsak,kimse bağırmayacak mı?
Atacağız gibime geliyor,içime doğdu.:)
Gol atarsak da bağırmayacak mısınız?

*Protesto ise,bence gole de bağırılmamalı.

Erdal
07.09.2009, 21:19
Becerebilinirse mükemmel olur...Gol atılsa bile bağrılmasın...Anlarlar ya da anlamazlar umrumda değil...Başkan anlar...Anlasın artık....

magicyattara
07.09.2009, 21:20
61. dakikada sessizlik olursa o zaman dikkat çeker işte.

Çetin şöyle de yapılabilir 61'de.
10'dan geriye sayılır...4,3,2,1,0 ve Sessuzluk:)

Fatih
07.09.2009, 21:21
Becerebilinirse mükemmel olur...Gol atılsa bile bağrılmasın...Anlarlar ya da anlamazlar umrumda değil...Başkan anlar...Anlasın artık....
Bunu becermemiz mümkün değil Erdal Abi.:)

Ahmet Kuru
07.09.2009, 21:25
Tribünde ne zaman topluca hareket edilldi de şimdi edilsin...
Zor iş bu...

Erdal
07.09.2009, 21:25
Tam sinirim geçiyor sakinleşiyorum derken ajanslara servis edilen Atiba Fatih ve Serkan haberlerini görüyorum...Yine tepeme çıkıyor sinirlerim...Çok eski usuller bunlar...Çok klasik, çok yavan...Bu bile başlı başına bu bile bir sessizlik sitemini fazlasıyla hakettiklerini düşündürüyor bana...Ben zaten tezahürat yapan biri değilim. Ama bu sessizlik fikrini çok tuttum...

Erdal
07.09.2009, 21:27
İstenirse olur...Yapılabilir olması hatta kolay yapılabilir olması fikre sıcak bakmamı sağlıyor...Olur olur bal gibi olur....

noname
07.09.2009, 21:28
İstanbul'da "diğer gruplar" diye birşey olmaz. Tek grup var İstanbul'da. ;)
Pardon abi.. O kadar deplasman tecrübemiz var ama İstanbul tecrübemizin olmadığını belli ettik sanırım.
İnşallah bu eksiğimizi de gideririz tez zamanda.

Kimse ne yapacağımızı anlamıyorken, çocukken öğrendiğim bir fıkra aklıma geldi:
"Trabzonspor'un maçından önce tribündeki amigolar:'Bakın, bizim takım çıkınca Ya ya ya.. Şa şa şa Trabzonum çok yaşa diyeceğiz. Rakip takım çıkınca da sessizlik.' Herkes tamam demiş. Sonra bizim takım çıkmış. Millet sevinç gösterileri, tezahuratlar falan.. Sonra rakip takım çıkmış.. Bizimkiler başlamış bağırmaya:'Sessuzluk, sessuzluk..' diye.."

Bu ülkenin takımı için en fazla fedakarlık eden, en düzeyli ve en orijinal taraftar olarak gördüğüm Trabzonsporlular'ın tepkilerini (futbolcular, teknik kadro, yönetim ve medya) iyi değerlendirirler umarım.

Erdal
07.09.2009, 21:28
"Taraftar sadece destekler"...Ne münasebet yahu...Hayır öyle değil...Dünyanın hiç bir yerinde öyle değil...

Engin Koltuk
07.09.2009, 21:39
ilk 15 dakika sessizlik. çok medenice ve uygulanabilir bir tepki. destekliyorum.

Gökhan BAYRAK
07.09.2009, 21:52
burda istenilen söylensin, istenilen düşünülsün, bunların hiçbiri maç sırasındaki atmosferi etkilemez.BMN trabzonsporun en büyük taraftar paylaşım sitesi (forum) olmanın yanında kesinlikle bir tribün grubu değildir.o yüzden burda düşünülen şeyler statta hayata geçemez, zira o kararı alacaklar burda yorum yazan kişiler olmayacaktır. . .

Erdal
07.09.2009, 21:54
burda istenilen söylensin, istenilen düşünülsün, bunların hiçbiri maç sırasındaki atmosferi etkilemez.BMN trabzonsporun en büyük taraftar paylaşım sitesi (forum) olmanın yanında kesinlikle bir tribün grubu değildir.o yüzden burda düşünülen şeyler statta hayata geçemez, zira o kararı alacaklar burda yorum yazan kişiler olmayacaktır. . .

:) Konuşun boş boş diyorsun yani....

Gökhan BAYRAK
07.09.2009, 21:56
:) Konuşun boş boş diyorsun yani....

estağfurullah erdal abi : )

ama iki kere iki dört...biliyoruz bunu sonuçta...

Tolunay Abdioğlu
07.09.2009, 21:56

Aynen,bende işe yarıyacağını düşünmüyorum.

Erdal
07.09.2009, 21:57
Gökhan, moralini bozmuş olacağım ama öyle değil...Mesela yanlış bilmiyorsam başlığı açan Hüseyin kardeşim Gurbetçi Gençlerin hızlı isimlerinden biri...Bu sitemi yönetim hoca sportif direktör başkan ve futbolcular hak etmiştir...Uygulanabilir ve anlamlı bir sitemdir...Yapılacaktır inşallah...

Ahmet Kuru
07.09.2009, 21:57
Birşey soracağım,bu tepki sadece burada mı gündemde yoksa bütün taraftar gruplarınca ortak mı?

Erdal
07.09.2009, 21:59
Makul bir sitemdir bu...Anlamlıdır da üstelik...Destekliyorum...Ben zaten tezahürat yapan biri değilimdir ama bu kez çıt çıkarmayacağım...Tuttum fikri...Çok tuttum...

Gökhan BAYRAK
07.09.2009, 22:04
Gökhan, moralini bozmuş olacağım ama öyle değil...Mesela yanlış bilmiyorsam başlığı açan Hüseyin kardeşim Gurbetçi Gençlerin hızlı isimlerinden biri...Bu sitemi yönetim hoca sportif direktör başkan ve futbolcular hak etmiştir...Uygulanabilir ve anlamlı bir sitemdir...Yapılacaktır inşallah...

abi niye moralim bozulsun ki?isterse gurbetçi gençler komple sussun yine de kendi çabalarıyla bağıranlar olacaktır.biz zaten millet olarak muhalefet bir yapıya sahibiz.

hatta o kadar iddialıyım ki bu düşüncemde, 18 eylül akşamı avni akerde yapmaya kalk böyle bir protestoyu, bütün gruplar da hemfikir olsun, o tribünlerden yine takımına destek gelir.hem de o hiç bağırmayan maraton tribünü var ya, oradan gelir bu destek.

ben böyle olacağını düşünüyorum ve büyük ihtimalle de haklı çıkacağım...

Şahin_53
07.09.2009, 22:04
Medenice olan bir protesto, destekliyorum nasipse orada olucam ve bende buna katılıcam..

Taraftar haklı olarak taraftarlık görevini yerine getirecek,taraf olmanın şartlarından biri de bu sanırım...

Sessizce yapıcaz protesto'muzu,takım yensede yenilsede...

Artık anlamak onlara mahsus bir şey.

Erdal
07.09.2009, 22:05
Bu bir tepki protesto değil bir sitemdir...Öyle olmalıdır...Hatta sadece mevcut kadroları değil senelerdir yüzüp yüzüp sonuna gelindiğinde geri dönen bunu maharet gibi sürekli tekrarlayan tüm kadroları içine alan tüm kadrolara ( başkan yönetim hoca futbolcu) yönelik bir sitemdir....

Sahi bjk belediye maçında kaç kişiye oynamıştı rakam bilen varmıdır?

Tolunay Abdioğlu
07.09.2009, 22:06
Bu bir tepki protesto değil bir sitemdir...Öyle olmalıdır...Hatta sadece mevcut kadroları değil senelerdir yüzüp yüzüp sonuna gelindiğinde geri dönen bunu maharet gibi sürekli tekrarlayan tüm kadroları içine alan tüm kadrolara ( başkan yönetim hoca futbolcu) yönelik bir sitemdir....

Onu bilmiyorum da abi.

Bjk-Fb süper kupa maçında toplam taraftar sayısı 30.000'di.

Erdal
07.09.2009, 22:07
Bu maçta tribünde 10 000 kişi olursa müthiş bir rakam olur...

Fatih
07.09.2009, 22:08

7-8 bin diye hatırlıyorum.

Düzeltme:Kesin olmamakla birlikte 6 bin.

Remzi
07.09.2009, 22:21
Bu maçta tribünde 10 000 kişi olursa müthiş bir rakam olur...

En az 15-17 Bin diyorum Erdal abi.:)

Uğur Demircioğlu
07.09.2009, 22:21
Ben de gereksiz buluyorum sessizlik protestosunu biz TS taraftarı olarak olimpiyatı doldurmalıyız bu maçta.Takımımıza 90 dk boyunca destek olmalıyız.Takımın üstünde zaten yeterince baskı var.Biz de desteklemezsek, protesto edersek bu baskı artar.Ben maça gelmyei planlıyorum.Eğer böyle bir protesto gerçekleşecekse cılız seslerden biri olacağım...

Hüseyin Sahtiyan
07.09.2009, 22:26
abi niye moralim bozulsun ki?isterse gurbetçi gençler komple sussun yine de kendi çabalarıyla bağıranlar olacaktır.biz zaten millet olarak muhalefet bir yapıya sahibiz.

hatta o kadar iddialıyım ki bu düşüncemde, 18 eylül akşamı avni akerde yapmaya kalk böyle bir protestoyu, bütün gruplar da hemfikir olsun, o tribünlerden yine takımına destek gelir.hem de o hiç bağırmayan maraton tribünü var ya, oradan gelir bu destek.

ben böyle olacağını düşünüyorum ve büyük ihtimalle de haklı çıkacağım...

bu sitemde (Erdal Abi çok güzel belirtmiş) varım diyenler eğer çevresindekileri uyarabilirse ben hiç problem olacağını düşünmüyorum.. Tek bir tribünde olcaz, bu bizim için bi artı sanırım.. yani kale arkası numaralı vs. vs. yok.. yapmamız gereken protestoyu maraton tribüne yaymak.. biz bir metin hazırladık ve bunu her giriş kapısında çoğaltıp dağıtıcaz, insanları bilgilendirmek maksadı ile.. bu eylemi yapmamıza sebep olan şeyleri artık sıralamak istemiyorum.. bence benim düşündüklerim doğru, kimine göre de ilk 15 dakika dahil susmayalım düşünceleri.. Biz bunu başaracağız inşallah..

Hüseyin Sahtiyan
07.09.2009, 22:27
En az 15-17 Bin diyorum Erdal abi.:)

bende umarım yanılırım fakat 7-8 bin civarı diyorum maksimum..

asimetrik
07.09.2009, 22:28
İlk 15 dakikalık sessizliğe, her türlü ses dahil mi? Mesela "yuh" lar ve "derin homurdanmalar!".

Muhammed
07.09.2009, 22:38
İstanbulspor maçında 40-50 bin civarı seyirci vardı. Brugge hazırlık maçında 25 bin bilet satılmış olsada 35-40 bin seyirci vardı. Bu maçta bu rakamlardan daha az olmamalı. İftar, saat, yol vs hepsi bahane. Bu takım İstanbul'a gidiyorsa İstanbul'daki Trabzonspor'lular ne olursa olsun bir şekilde gitmeli. Eğer bahsedilen gibi 10.000 civarında olursa gerçekten hayal kırıklığına uğrayacağım.

Erdal
07.09.2009, 22:38
Gürcan abi münferit sesler mutlaka olacaktır...Ancak ben anlamlı buluyorum yapılmak istenilen şeyi...Hatta gol atarsak ( inşallah) da sadece alkışlansa mesela...

Erdal
07.09.2009, 22:42
Kimse yönetim istifa etsin demiyor, yıkmıyor yakmıyor...Kör göze parmak sokarcasına yapılan hatalara sitem ediyor...Makuldür mantıklıdır...Bence...

Tolunay Abdioğlu
07.09.2009, 23:01
İlk 15 dakikalık sessizliğe, her türlü ses dahil mi? Mesela "yuh" lar ve "derin homurdanmalar!".

Abi Yattara 1-2 hareket yapar bütün tribün başlar sesler çıkarmaya.

Bir de gol olursa bak o zaman sessizlik kalıyor mu ? :)

Tolunay Abdioğlu
07.09.2009, 23:01
30.000-35.000 civarı taraftar olucağını düşünüyorum.

gerenimo
07.09.2009, 23:04
Kimse yönetim istifa etsin demiyor, yıkmıyor yakmıyor...Kör göze parmak sokarcasına yapılan hatalara sitem ediyor...Makuldür mantıklıdır...Bence...

ben de staddaki protestoya katılmayan cılız seslerden olcam. yanlış buluyorum bu kararı. yönetim beklentileri karşılamamış olabilir ve vahim hatalar da yapmıştır. ancak takımı neden cezalandırıyoruz, destekleyip yüreklendireceğimize. yönetime tepki takıma yönelmemeli.

OLCAY ÇAKIR
07.09.2009, 23:07
Tayfun gol atarsa ben bağırırım:)

Şaka bir yana,gol sevilir.

Gol atanda..

Gol sevinci içerde tutulmaz hem.

Kollestrol yapmasada,kalbi yorar,tansiyon yapar:)

Golde zıplanır..

İçe dönük zıplama,içbükey zıplayış mı olurmuş hem:)

Yanında yörende olana iki şaplatmadan olmaz...
:)

Murathan
10- 9 - 8 - 7 - 6 -5 -4 - 3 -2 -1 şşiiiişşttt eee :D

Erdal
geronimo, saygı duyarım...Ortada bir cezalandırma yok bence..Cezalandırılan biziz yahu...Benim...sensin...Ortada bir sitem var...Bu sitemi çok anlamlı buluyorum...Çok yerinde buluyorum...Üstelik "şık" olduğunu düşünüyorum...

Adem Erdoğan
07.09.2009, 23:08
yuhalama yok ıslıklama yok küfür yok, bunun neresi cezalandırma, amaç bir yerlere mesaj göndermek..

Kazım Uzunboy
07.09.2009, 23:08

Hiç sanmıyorum.. Ama elbette umarım yanılırım..

Murathan
07.09.2009, 23:09
Düşünüyorumda süpriz bir kalabalık bizi bekliyor olabilir :D

Erdal
07.09.2009, 23:11
Son hadise bana göstermiştir ki ne yazık sevgili yönetimimiz hala eski üsüulde devam etmeye kararlı...Eski usül manüplasyonlar...Sızdır ajanslara "taraftar merak etmesin devre arası 3 futbolcu alacağız" haberini rahatlat ve rahatla...Bakın bu hiç şık değil işte..Hele bizim uşakların düşündüğü sitem ile mukayese edilince çok kirli...Çok bulanık...Kuzey cephesinde sahiden yeni bir şey yok demektir bu...Artık yeni bir şeyler olsun...

asimetrik
07.09.2009, 23:12
yuhalama yok ıslıklama yok küfür yok, bunun neresi cezalandırma, amaç bir yerlere mesaj göndermek..

Oh oh..
Eğer öyleyse bu protestoyu her maç ve 90 dakikaya çıkarmayı öneriyorum:)

Murathan
07.09.2009, 23:12
Oh oh..
Eğer öyleyse bu protestoyu her maç ve 90 dakikaya çıkarmayı öneriyorum:)
Aslında mantıklı :D

Erdal
07.09.2009, 23:13
Atiba'yı Serkan ı ve Fatih i alacakmışız...Ajans haberi üstelik...Kaynak yönetim...Sonra? Basın da hemen öğreniyor kimi alacağımızı ama...Kirli bu yöntem çok kirli...Çok sığ...

Fatih
07.09.2009, 23:14
Trabzonspor taraftarını azıcık tanıyorsam gole sevinirler.

Ya yersek?:)

Murathan
07.09.2009, 23:14
Atiba'yı Serkan ı ve Fatih i alacakmışız...Ajans haberi üstelik...Kaynak yönetim...Sonra? Basın da hemen öğreniyor kimi alacağımızı ama...Kirli bu yöntem çok kirli...Çok sığ...
Bir şeyide gizli yapsınlar zaten...

Amaçları belli bizi istifaya çağırmayın, biz alacağız oyuncu :o

Murathan
07.09.2009, 23:15

Valla golde susabiliriz belki bir umut ama yersek mutlaka ses çıkar ;) :D

Erdal
07.09.2009, 23:16
Hüseyin, bu "sitem" in sadece sahadaki çocukları değil kıravatlıları da kapsadığını hatta daha çok onlara yönelik olduğunu vurgulamanızı isterdim...En çok hak eden onlar çünkü...

Semih AYDIN
biz görevimizi yapalım destekleyelim gerisi onların vicdanına kalmış ...

asimetrik
Erdal, 15 dakika mutlak ama mutlak sessizlik ve arkasından 75 dakika mutlak ve koşulsuz destek olacaksa gerçekten heyecan verici..
Ama ben teknik kadronun takım oyuncularının en az ama en az bizim kadar üzgün olduğuna inanıyorum. Takım, sanki protesto için doğru hedef değil gibi geliyor bana. Uyumsuzluk için değil elbet bu sözler.

bkandil
07.09.2009, 23:18
Sessizlik işi aklıma yattı artık...
15 dakika sesimi çıkarmadan beklerim, sonrasında Allah ne verdiyse desteğe devam (gerçi oruçlu oruçlu ses çıkmaz ya)

Yönetime, bulunabilirse 61. dakidada siyah balon yada konfetilerle gönderme yapılabilir. (Sanırım çok zor bir ihtimal)

Ahmet Faruk
07.09.2009, 23:19

Yersek 15 dakika düşüncesi çok daha fazla sayıda destek bulur :)

En az atana kadar sürer hatta :)

Murathan
07.09.2009, 23:21
Sessizlik işi aklıma yattı artık...
15 dakika sesimi çıkarmadan beklerim, sonrasında Allah ne verdiyse desteğe devam (gerçi oruçlu oruçlu ses çıkmaz ya)

Yönetime, bulunabilirse 61. dakidada siyah balon yada konfetilerle gönderme yapılabilir. (Sanırım çok zor bir ihtimal)
61 dkda bu fikir çok güzel işte :ok

Erdal
07.09.2009, 23:21
Bir pankart hazırlana mesela sadece "aşksolsun başkan" yazılsa...Anlar mı ? Yoksa yine tehdit mi eder bizi? Devre arası Fatih i alırım ama bilet satmam mı der acaba... Çok kırgınım çok....

Murathan
07.09.2009, 23:23
Bir pankart hazırlana mesela sadece "aşksolsun başkan" yazılsa...Anlar mı ? Yoksa yine tehdit mi eder bizi? Devre arası Fatih i alırım ama bilet satmam mı der acaba... Çok kırgınım çok....
Aşk olsun başkan az kalır Yazıklar olsun daha iyi gider ...

Erdal
07.09.2009, 23:23
Takımın sağ beki yok...Aykut Demir yalvarıyor geleyim diye...Babası yalvarıyor...İlhan Cavcav alıyor...Oynatıyor...Biz bakıyoruz...Bütün bunların bir açıklaması olmalı...Bütün bunların hiç değilse sitemi olmalı...Aşkolsun başkan sana aşkolsun...

Erdal
07.09.2009, 23:26
Olur bu iş Hüseyin...Makes bulur bu fikir...Yeter ki herkes usulü ile bilgilendirilsin...Maç öncesi bir metin hazırlansın...Dağıtılsın...Bu bir protesto değil bir sitemdir densin...Bu sitemi ben de gazeteye taşırım...

Gökhan Döner
07.09.2009, 23:28
Sessizlik ve destek 20-25 bin insanı aynı anda nasıl organize edilecek bilemiyorum

Erdal
07.09.2009, 23:30
Bütün bu olan btenlerden ders alındığı noktasında endişeliyim. 3 Galibiyette aynı zihniyet türeyecek diye endişeliyim...Trabzonspor tarfatarı belki iyi triübncü değil ama görüyor işte...O nun gördüklerini görmeyene de sitem ediyor...Bütün bu olup bitenleri görmemek için kör olmak lazım...Trabzonspor taraftarı kör değil...Taraftarı kör olmadığı için eleştirmek doğru değil...Ben kör değilim...En azından artık değilim...

U.Sadıkoğlu
07.09.2009, 23:32

35 bin kişi maçı izlese sürpriz olur ..

gerenimo
07.09.2009, 23:33
Erdal, 15 dakika mutlak ama mutlak sessizlik ve arkasından 75 dakika mutlak ve koşulsuz destek olacaksa gerçekten heyecan verici..
Ama ben teknik kadronun takım oyuncularının en az ama en az bizim kadar üzgün olduğuna inanıyorum. Takım, sanki protesto için doğru hedef değil gibi geliyor bana. Uyumsuzluk için değil elbet bu sözler.

bennimde söylemek istediğim buydu. erdalın "sitem" i daha makul geliyor kulağa. ama bunu takım üzerinden yapptığımızda tepkimizi oyunculara yöneltmiş oluyoruz. oyuncuların psikolojisi zaten bizden daha kötü.

Erdal
07.09.2009, 23:34
Abartılı rakamlar bunlar...10 000 iyi rakamdır...bjk kaç kişi olmuştu bulabilsek şunu...

Muhammed
07.09.2009, 23:35
En büyük protesto 30 bin kişi o stada giderek olur bence. Hem yönetime hem de futbolculara tabi anlarlarsa.

Fatih
07.09.2009, 23:36
Abartılı rakamlar bunlar...10 000 iyi rakamdır...bjk kaç kişi olmuştu bulabilsek şunu...
Bjk forumunda 6 bin civarı deniliyor Erdal Abi.Rakam doğru olabilir.

Muhammed
07.09.2009, 23:36

Abi senin verdiğin yanlış örnek. BJK li adam o stada gidiş yolunu çekmez çünkü 1 hafta sonra zaten inönüde izliyor takımı. Ama biz farklıyız bu takım oraya yılda 4 defa geliyor. Lafa gelincee konuşuruz 1 milyon taraftarımız var diye istanbulda. Bjk,fb,gs deplasmanlarında sınır olduğuna göre bu maç İstanbul'daki taraftarın gücünü ölçecek maçtır. Bahanesi olamaz olmamalı.

Erdal
07.09.2009, 23:37
Sitem moral bozmaz...Tam tersine iyi niyetli olan bir adamı motive eder...Bunu tarihimizde bir kez başardık...Mağlup giden bir bjk maçında taraftar yaptığı sitemle oyuncuları motive etti...En çok motive olan Ogün de maçı döndürdü...Sitem iyidir...Lazımdır...Hatta elzemdir...En çok da başkana...

Muhammed
07.09.2009, 23:43
Geçen sene Cumartesi idi maç öğlendi iş saatindeydi. 10 bin civarı idik sanırım. Bu kabul edilebilirdi. Ama Pazar günü maçında gerçekten bu civardaki bir rakam olmaz. İstanbul'daki taraftarların ev sahipliği yaptığı maç işte yılda 1 kere oluyor bu. En azından 30 bin olmalı.

Hqmi
07.09.2009, 23:53
Büyük bir destek olacak inşallah maçta..

Semih AYDIN
08.09.2009, 00:03
Destek şart bu macı almamız da şart.

.....
08.09.2009, 00:12
Bu maçta en az 25 30 bin kişinin olması lazım olur. Bizede bu yakışır zaten!

Cafer Bulur
08.09.2009, 00:19
Sitem moral bozmaz...Tam tersine iyi niyetli olan bir adamı motive eder...Bunu tarihimizde bir kez başardık...Mağlup giden bir bjk maçında taraftar yaptığı sitemle oyuncuları motive etti...En çok motive olan Ogün de maçı döndürdü...Sitem iyidir...Lazımdır...Hatta elzemdir...En çok da başkana...
Evet,sitem de gerekli destek de.

Mac esnasinda destek ,mac sonunda ise gerekirse sitem yapilsa nasil olur?

Suskunluk iyi bir sitemdir mesela,ilk 15 dakikalik suskunluk hic de fena bir fikir degil gercekten.

@FLU
08.09.2009, 00:26
şaunda ligde tüm maçlarımızı kazanmış avrupada da ilerliyor olsaydık ve üstüne güzel bir futbol da sergiliyor olsaydık

Abartısız Rakam en az : 55.000 olurdu , çogu var azı yok mubarek ramazan günü :)

Muhammed
08.09.2009, 00:29
Bir kerede şöyle tam moralli şekilde mübarek gün olmadan bir pazar akşamı Olimpiyat stadına gidemeyecekmiyiz. Hep bişeyler çıkıyor bir türlü taraftar rekorunu kıramıyoruz.

Erdal
08.09.2009, 00:44
Bir kerede şöyle tam moralli şekilde mübarek gün olmadan bir pazar akşamı Olimpiyat stadına gidemeyecekmiyiz. Hep bişeyler çıkıyor bir türlü taraftar rekorunu kıramıyoruz.

Vallahi mükemmel yakaladın Muhammed...Kullanırım bunu telif isteme sonra:)

Osman Yavuz
08.09.2009, 00:46
Gittik aslında.:)2. olduğumuz sezon son İstanbulspor maçı, son hafta, alırsak şampiyonlar ligindeyiz.Mükemmel hava, kadronun hücum hattı Szymek-Gökdeniz-Yattara-Fatih.Daha ne olsun.:D

Selman
08.09.2009, 00:50
Geçen sene Cumartesi idi maç öğlendi iş saatindeydi. 10 bin civarı idik sanırım. Bu kabul edilebilirdi. Ama Pazar günü maçında gerçekten bu civardaki bir rakam olmaz. İstanbul'daki taraftarların ev sahipliği yaptığı maç işte yılda 1 kere oluyor bu. En azından 30 bin olmalı.

Geçen sene nerden baksanız 20.000 taraftar vardı, en düşüğü.

Hüseyin Sahtiyan
08.09.2009, 01:00
Olur bu iş Hüseyin...Makes bulur bu fikir...Yeter ki herkes usulü ile bilgilendirilsin...Maç öncesi bir metin hazırlansın...Dağıtılsın...Bu bir protesto değil bir sitemdir densin...Bu sitemi ben de gazeteye taşırım...
Erdal Abi bi metin hazırladık ve arkadaşlarla elimizden geldiğince fotokopilemeye çalışıcaz.. metni de burada paylaştık.. Bi kaç yerel kanalda da belirtilecek.. Sende Gazetede yer verirsen ne mutlu bize..

Hüseyin, bu "sitem" in sadece sahadaki çocukları değil kıravatlıları da kapsadığını hatta daha çok onlara yönelik olduğunu vurgulamanızı isterdim...En çok hak eden onlar çünkü...
Doğru söylüyorsun Abi.. Net açıklamamışız ama yönetime olan paydası yüzde 75 gibi bişe bu sitemin..

Fatih ortak bi karardan sonra, hepimiz uyalım diyorsak eğer, başarabilmekse amacımız önce bizim uygulamamız gerekiyor.. Biz uygularsak zaten o stadda destekçi bizden başka çoğunluk bi kesim olmayacak.. Ayrıca istanbul'daki tribün kültürü biraz daha üst seviyede kimse yanlış anlamasın Trabzon'a oranla.. Yani düşündüğümüz eksilerden çok artılarımızda var..

Özge
08.09.2009, 01:01
Ben maç öncesi Yattara'yı tribüne çağırmak istiyodum ama:D:D

Osman Yavuz
08.09.2009, 01:04
Ben maç öncesi Yattara'yı tribüne çağırmak istiyodum ama:D:D
Ne yani şimdi İbo'yu tribünlere çağırmıyo muymuşuz kardeşim.:DBuna çok sevinen olur ben sana söyliyim.;)

SEDAT
08.09.2009, 02:36
erdal abi tebrikler gene kendine yakışan bi yazı olmuş

.....
08.09.2009, 03:16
Bu iş tutarsa harika olur.Yeniden bir ateşleme bile olabilir.

alihan_61
08.09.2009, 04:45
sessizlik bizim taraftar ıcın bı protesto seklı deıl bence,,taraftarımız normal bı sekılde dawransada yıne sessızlık olur yanı trabzondakı gruplar harıc bagıran yok ..ıstanbulda bız yıne daha ıyıyz bu yuzden ben karsıyım sesszı protestoya ..gecen senede kotu gıderken ıstanbulu 4 farkla yenıp cıkısa gecmıstık bu senede yıne moral olur..negatıf enerjı wermeye gerek yok futbolculara ...

sorin
08.09.2009, 05:02
maç bileti ne kadardır acaba

alihan_61
08.09.2009, 05:11
maç bileti ne kadardır acaba

20 lıradır buyuk ıhtımal

TheRapZoNe
08.09.2009, 06:38
Hayret ettim doğrusu başlık kilitlenmemiş.Normalde bu tür tepkiler gösteren taraftarların başlıkları anında kapatılıp,oturun oturduğunuz yerde sizde kim oluyorsunuz, türünden uygulamalara şahit oluyorduk. Şimdi bu başlığın kapatılmadığını görmek bir şeylerin değiştiğini gösterir gibi oluyor sanki.
Neyse bencede sessiz tepki makul olabilir ama futbolcuların bu maçın deplasmanda olacağından dolayı bu tepkiyi idrak edeceklerini pek sanmam.Gerçi tepki göstersek bile bundan etkilenip gerekeni yapacaklarınıda pek düşünmüyorum.
Sahada koşmazken,bankaya koşarak giden oyunculara bence en makul çözüm para cezasıdır. Hak ettiklerinden çok daha fazlası onlara verilmiyor mu zaten..

Külünkoğlu
08.09.2009, 08:26
Bomboş bir yazı olmuş. O kararı alacaklar burda yazıyorlar. Bahsettiğin grubun önde gelen isimleri de dahil. Biraz araştırma gereği duy ondan sonra boyundan büyük laflar edersin.

Faik Yılmaz
08.09.2009, 08:53
Dakika 61 e kadar ses çıkarmayıp ondan sonra Olimpiyatı İstanbul BB nin başına yıksak güzel olurdu....

asi_mavi_ts
08.09.2009, 08:57
Atatürk Olimpiyat Stadı'nda pazar günü oynanacak İstanbul Büyükşehir Belediye maçı biletlerinin perşembe günü satışa çıkması bekleniyor. Fiyatların güney kale arkası tribün 20 lira ve 28 bin kişi kapasiteli doğu kapalı tribün 50 lira olması bekleniyor.
Kaynak:Fotomaç

Bilet fiyatları çok pahali değilmi. 50 lira yuhh.