PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : TSL 5.Hafta | İ.B.Belediye 1 - 6 Trabzonspor

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14]

Ali Tunahan Güllü
14.09.2009, 01:59
http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/2598-4D1O3Y4A.jpg

ilhan
14.09.2009, 02:00
Bir anekdot eklemek istiyorum..

Her takım İ.B.B gibi açık futbol oynamaz.

Ali Tunahan Güllü
14.09.2009, 02:01
Golcü futbolcumuz Gökhan Ünal, 6-1'lik İstanbul B.B. galibiyeti sonrası "Bizim için kurtuluş günü" dedi.

İyi oynayarak kazandıklarını belirten Gökhan, "Çok fazla bir şey değişmedi aslında, biz gücümüzü biliyorduk. Sezona iyi başladık ama ardından istemediğimiz sonuçlar geldi. Milli ara bize çok iyi geldi, gücümüzü topladık. Sonunda 6 gollü bir galibiyet aldık. Sezona iyi başlayamadım, sakatlandım, gücümü kaybettim. Milli arada gücümü tekrar topladım. Bu bizim için kurtuluş günü. İnşallah istediğimiz yere geleceğiz. Bundan sonra daha farklı bir Gökhan olacak. Egemen çok iyi oynadı bugün. İnşallah bu performansı her hafta devam eder." diye konuştu.

En çok Gökhanın gol atmasına sevindim kendine geldi...

vatandas61
14.09.2009, 02:01
nerede oynatacağız yer söyle oynatalım sol açık mı ön liberomu 10 numaramı

ortanin ortasinda. Gökdenizin oynadigi bölgeye yani. Bu adam icin orda yer acilmasi lazim. Veya oyunun akisina göre taktik degistimi alirsin oyuna.
Bu adam niye alindiki? Alindigi zamanda takim ayni taktikle oynuyordu zaten.

vatandas61
14.09.2009, 02:02
Bir anekdot eklemek istiyorum..

Her takım İ.B.B gibi açık futbol oynamaz.

aynen katiliyorum, haftaya antalya diyar gibi kapanirsa yine zorlaniriz. Ilk 15-20 dk gol bulduk mu hersey degisir.

Mehmet Sarigül
14.09.2009, 02:03
ikiside yanlış trasnfer o zman..

Hayir,...yanlis kullaniyoruz.

Sen olsan nasıl kullanırdın Mehmet? Nerde?

Erdal, sana söyle anlatayim...Tayfun nasil bizim defans icin "saatli bir bomba" ise, Alanzinho'da rakip defans icin "saatli bir bomba".
Biz Alanzinho'yu sahanin yanlis bölgelerinde "patlatiyoruz".
Alanzinho'yu ortasahada durdurursan sari kart ve faul, cezasahasinin icinde ise hem kart, hemde penalti.
Alanzinho rakibin cezasahasina yakin oynayacak, sürekli girip cikacak...Sagdan, soldan, göbekden...öyle ki, defans oyuncularin basi dönecek.
Ama ne yazik ki, Alanzinho'nun bunu yapmasi icin, pas alisverisine girebilecegi takim arkadaslarina ihtiyaci var. Bunu Umut'la, Gökhan'la ne kadar yapabilir?

Erdal
14.09.2009, 02:06
Bu sene duran toptan kaçıncı golümüz ? Evet her takım Belediye gibi açık oynamaz ama açamıyorsan ve duran top ları iyi kullanırsan al sana anahtar...Duran toplar önemli...Çok önemli...

matrix5782
14.09.2009, 02:06
ortanin ortasinda. Gökdenizin oynadigi bölgeye yani. Bu adam icin orda yer acilmasi lazim. Veya oyunun akisina göre taktik degistimi alirsin oyuna.
Bu adam niye alindiki? Alindigi zamanda takim ayni taktikle oynuyordu zaten.

8 trilyonluk adam trabzonspor yedek kulübesinde oturmamalı bence banko oynamalı

8 trilyonluk adama hoca yer açmamalı futbolcu kendi mevkisini kendi belirlemeli

eğer alındığı mevkiye 2 transfer daha yapılıyorsa futbollcu gönderilmeli yerine takımın eksik mevkilerine transfer yapılmalı

vet_hekimi
14.09.2009, 02:07
bu kadar olumsuz bir taraftar düşüncesi herhalde bizde olur...yensende eleştiri yenilsende...dün yendik yine eleştiri...ne zaman takımı destekleyici yorumlar yapılacak beklemekteyim...bakın futbolcuların üzerindeki baskıya...baskıdan adamlar top oynamaya korkar hale gelmişller.

Murathan
Bu sene duran toptan kaçıncı golümüz ? Evet her takım Belediye gibi açık oynamaz ama açamıyorsan ve duran top ları iyi kullanırsan al sana anahtar...Duran toplar önemli...Çok önemli...
Galatasaray mesela :)

Ali Sırrı
Trabzonspor 6 - 1 Belediye... Gerçekten güzel oldu, uydu da :)

ilhan
14.09.2009, 02:08

Kapalı savunma oynayan takımlara karşı bir maçta en fazla 5 ya da 6 korner kullanabiliriz.

Murathan
14.09.2009, 02:08
Kapalı savunma oynayan takımlara karşı bir maçta en fazla 5 ya da 6 korner kullanabiliriz.

Bugunkü gibi ilk yarıda 9 tane değil. :)
Bence tam tersine :)

vatandas61
14.09.2009, 02:09

bu da güzel bir tespit, bugün ki gollerin tesadüf olduguna inanmiyorum. belli ki calisilmis. Bu duran toplardan daha cok tehlike yaratmamiz gerekiyor. Özellikle de serbest vuruslarda.

Mehmet Sarigül
14.09.2009, 02:13
Birde kapali oynayan takimlarin kalecileri duran toplarda cikmamali,...bugün oldugu gibi.

Bilâl ÇOBAN
küçük bi soru sorayım;

ferhat öztorun, bu gidişle yeni SRNA'mız olabilir mi ?

vatandas61
8 trilyonluk adam trabzonspor yedek kulübesinde oturmamalı bence banko oynamalı

8 trilyonluk adama hoca yer açmamalı futbolcu kendi mevkisini kendi belirlemeli

eğer alındığı mevkiye 2 transfer daha yapılıyorsa futbollcu gönderilmeli yerine takımın eksik mevkilerine transfer yapılmalı

haklisinda, rakibimiz gs diyoruz adamlarin yedek kulübesinde kewell, nonda vs oturuyor. Bizde isaaci geri alip onun gibi adamlari mi oturtalim?
Takimin kalitesi zaten yedek külübesinden anlasilir. Para yoksa elbet satilip eksik mevkii ye transfer yapilir. Ama bu is yine bu seneki hatalari yapmamiza neden olur bence.
Alanzinho cok iyi bir topcu ama nedense ondan yararlanamiyoruz.

Gökhan Döner
Bu takımın bu şekilde patlayacağı belliydi ama Egemenden hiç beklenmiyordu bu patlama.

steelturkTS
14.09.2009, 02:14
colman ın özellikle kornerlerde kullandığı toplar çok etkiliydi.yakın geçmiş e baktığımızda colman o kadar da etkili kullanmazdı kornerleri..

ilhan
Bence tam tersine :)

Sence öyle olabilir.

Erdal
Korner belki olmaz ama ceza sahası çevresinde serbest vuruş kazanırız mesela....bir fb şampiyonluğu hatırlıyorum mesela resmen duran top şampiyonluğu idi...Tamam şampiyonluktan vazgeçtim..Yukarılarda kalalım...Kalalım ki seneye üstüne koyacak bir yapı kalsın ayakta...

28TS61
14.09.2009, 02:16
Benim takıldığım yer Ferhatın şortunun yırtılmasından sonra Barışın şortunu giymesidir yokmu arkadaş bu futbolcuların yedek formaları..?

bende ona takildim. resmen rezillik. sözde büyük kulübüz ama en ufak seyleri bile yanlis yapiyoruz

İHSAN
14.09.2009, 02:17
Allah aşkına, duran toplardan attığımız gollerin ne kadar komik ve bu pozisyonların amatör maçlarda bile yakalanmasının zor olduğunu ve bizim gibi duran top kullanma zaafı, ama duran toptan gol yeme becerisi olan bir takım olduğumuzu bile bile mi yazıyorsunuz?

Egemenin attığı gollerd, sanki kimsenin onu engelleme gibi bir zorunluluğu yokmuş gibi bir ortam vardı. Bir insan nasıl bu kadar kolay gol atabilir'e güzel bir örnekti.

Duran topları iyi kullanmak...keşke.

Erdal
14.09.2009, 02:18
Mehmet, Alan ı 4-3-1-2 nin 1 i gibi kullanalım diyorsun mesela...Beklerimiz gerçekten iyi olsa olabilir....Diğer ihtimal tek forvet Colan ı da yedeğe çek göbek Serkan Selçuk olsun 4-4-1-1 gibi...Yattara ile olabilir mi? Diyelim o ldu...Soldan Gabriç Sağdan Yattara orta kesti ama toplar ters taraftan taca çıktı gibi geliyor gözümün önüne....

ilhan
14.09.2009, 02:19
Egemenin attığı gollerd, sanki kimsenin onu engelleme gibi bir zorunluluğu yokmuş gibi bir ortam vardı. Bir insan nasıl bu kadar kolay gol atabilir'e güzel bir örnekti.

Hatta ilk golde televizyondan duyulan net bir ifade vardı. Kaleci Oğuzhan'ın ağzından.

"Arkadan gelene dikkaaaaaaat"

dedi ve 4-5 saniye sonra gol oldu.

OLCAY ÇAKIR
14.09.2009, 02:19
Kaliteli bir yedek kulübemiz var yıllar sonra..

Erdal
14.09.2009, 02:21
Allah aşkına, duran toplardan attığımız gollerin ne kadar komik ve bu pozisyonların amatör maçlarda bile yakalanmasının zor olduğunu ve bizim gibi duran top kullanma zaafı, ama duran toptan gol yeme becerisi olan bir takım olduğumuzu bile bile mi yazıyorsunuz?

Duran topları iyi kullanmak...keşke.

Celallenme İhsan.....

gs nin attığı gol akıl dolu bir gol mü mesela? Çıkar o golü yok say o maç öyle mi olur sence? Hata yapmaya zorlarsan rakip komik hatalar yapar...Örneğin Giray ve Tayfun un duran toplarda rakibe hata yaptıracak isimler lduğunu düşünüyorum....

Erdal
14.09.2009, 02:23
Bu takımdan şampiyonluk falan beklemiyorum...Ama ligi "ayakta" bitirmeli bu takım...Aksini düşünmek istemiyorum...Zira aksi bizi bir daha 2000 e geri götürür....

Erdal
14.09.2009, 02:31
Maçtan sonra dışarda yere oturup iftar açma sahnesi çok güzeldi....

ilhan
14.09.2009, 02:32
Maçtan sonra dışarda yere oturup iftar açma sahnesi çok güzeldi....

http://img193.imageshack.us/img193/2779/img1718ed.jpg

İHSAN
14.09.2009, 02:33
Celallenme İhsan.....

gs nin attığı gol akıl dolu bir gol mü mesela? Çıkar o golü yok say o maç öyle mi olur sence? Hata yapmaya zorlarsan rakip komik hatalar yapar...Örneğin Giray ve Tayfun un duran toplarda rakibe hata yaptıracak isimler lduğunu düşünüyorum....

SAdece, fazla şaşırdım:)

Kaç takımı, komik hatalar yapmaya zorlayabildik ki, komik hataları ya biz yaptık ya da bize karşı yapıldı.

"Örneğin Giray ve Tayfun un duran toplarda rakibe hata yaptıracak isimler lduğunu düşünüyorum..."

Abi, bu tezini ikna edici bir biçimde açıklayabilir misin?

Mehmet Sarigül
14.09.2009, 02:33
Mehmet, Alan ı 4-3-1-2 nin 1 i gibi kullanalım diyorsun mesela...Beklerimiz gerçekten iyi olsa olabilir....Diğer ihtimal tek forvet Colan ı da yedeğe çek göbek Serkan Selçuk olsun 4-4-1-1 gibi...Yattara ile olabilir mi? Diyelim o ldu...Soldan Gabriç Sağdan Yattara orta kesti ama toplar ters taraftan taca çıktı gibi geliyor gözümün önüne....

Erdal, ben mutlaka Engin derim...sonra "orta kesme" degil de, hizli oyun, rakibin kanatlarini cözen hizli kanat bindirmeleri. Havadan gelen ortalarin yerine, rakibin kale cizgisine inen futbolcudan gol pasi. Bunlari yapabiliriz...
Bunlari yapacak futbolcularimiz da var; Engin, Gabric, Yattara, Alanzinho...
Ne kadar hizli oynarsak, bu saydigim futbolcularla o kadar daha etkilli olur.

Osman Yavuz
14.09.2009, 02:35
Kaliteli bir yedek kulübemiz var yıllar sonra..
Olcay abi maç sırasında konuşuyorduk bizim yedekleri Sivas'a versek adamlar şampiyon olurdu diye.:D

Mehmet Sarigül
14.09.2009, 02:36
Hatta ilk golde televizyondan duyulan net bir ifade vardı. Kaleci Oğuzhan'ın ağzından.

"Arkadan gelene dikkaaaaaaat"

dedi ve 4-5 saniye sonra gol oldu.

Ikinci gol öncesi, "Egemen'e dikkat", "Egemen'e dikkat" diye bagiriyordu.

Bilâl ÇOBAN
14.09.2009, 02:42
şu forumda, bi soruma cevap alabilsem...

OLCAY ÇAKIR
14.09.2009, 02:44
Bu diziliş.

Bu yedek kulübesi.

Bizi sürekli diri tutar.

Ürkütür milleti.

Hadi iyi sahurlar,iyi geceler...

bitirim
14.09.2009, 02:48
bence çokda iyi değildik iki forvet dururken ilk iki gol egemenden geliyor bunun nesi iyi üstelikte adamların salaklığından galatada benzer komiklikte gol atmış ama en azından onlar lig başından beri iyi oynuyor boşuna seviniyoruz inşallah ben yanılırım ama benim bu akşam gördüğüm takımdan cacık olmaz benim asıl merak ettiğim defans oyuncusunun hattirikmidir nedir ondan yaptığı daha önce görülmüş bir şeymi

Fatih Özkan
14.09.2009, 02:49
http://img193.imageshack.us/img193/2779/img1718ed.jpg

Hepsinden Allah razı olsun!
Helal olsun!

.....
14.09.2009, 02:50
bence çokda iyi değildik iki forvet dururken ilk iki gol egemenden geliyor bunun nesi iyi üstelikte adamların salaklığından galatada benzer komiklikte gol atmış ama en azından onlar lig başından beri iyi oynuyor boşuna seviniyoruz inşallah ben yanılırım ama benim bu akşam gördüğüm takımdan cacık olmaz benim asıl merak ettiğim defans oyuncusunun hattirikmidir nedir ondan yaptığı daha önce görülmüş bir şeymi

ajansspordaki bitirim61 yoksa sen misin :)

bitirim
14.09.2009, 02:53
ajansspordaki bitirim61 yoksa sen misin :)

:) yok kardeş değilim seneler evvel tesadüfen bu ismi aldım :) hikaye uzun boş ver

Hasan ZAİMOĞLU
14.09.2009, 02:53
6-1 yenmemize rağmen skor dahada artabilirdi net pozisyonları harcadık

.....
14.09.2009, 02:55
6-1 yenmemize rağmen skor dahada artabilirdi net pozisyonları harcadık

8-1 olsa bu kadar sevinmezdim , çünkü 6-1 in bir hikmeti var :)

.....
14.09.2009, 02:56
:) yok kardeş değilim seneler evvel tesadüfen bu ismi aldım :) hikaye uzun boş ver

Tamam abi :) ,

bitirim61 i merak ediyom transfer sezonlarında çok hareketli oluyor ama yinede mert konuşuyo :)

atomania
14.09.2009, 02:58
Beyler kornelerde dikkat ettiyseniz yeni bir Taktik uyguluyoruz. Korner atilirken Ceza sahasinda bizden kimse yok. Tam Korneri kullanirken bütün Oyuncular birden iceri daliyor. önceden böyle degildi.

bitirim
14.09.2009, 03:02
yahu arkadaş bizim taraftarı anlamıyorum bir maç kaybedilir kıyamet kopar kelle isteriz bir maç kazanırız kendimizden geçer kellesini istediğimiz adamları başımıza taç yaparız

Hasan ZAİMOĞLU
14.09.2009, 03:05
8-1 olsa bu kadar sevinmezdim , çünkü 6-1 in bir hikmeti var :)
manevi değeri ayrı abi ama hem rakiplere gözdağı verme adına hemde iyi bir averaj adına iyi olurdu

.....
14.09.2009, 03:15
manevi değeri ayrı abi ama hem rakiplere gözdağı verme adına hemde iyi bir averaj adına iyi olurdu

Tabi orasıda doğru ama hayırlısı neyse o olsun diyelim biz :) ama 6-1 deli skor :)

Mehmet Sarigül
14.09.2009, 03:16
Abdullah Avci'ya üzüldüm...ama bir konuda onu elestiriyorum, takiminda kalecileri sürekli degistirmesini performanslari acisindan dogru bulmuyorum.
Bir kaleci, diger futbolculardan farkli...sürekli oynamasi gerekiyor.

.....
14.09.2009, 03:22
Abdullah Avci'ya üzüldüm...ama bir konuda onu elestiriyorum, takiminda kalecileri sürekli degistirmesini performanslari acisindan dogru bulmuyorum.
Bir kaleci, diger futbolculardan farkli...sürekli oynamasi gerekiyor.

61 numarayı oynatmasının altındaki nedenleri düşünüyorum :)

TheRapZoNe
14.09.2009, 03:26
Beyler kornelerde dikkat ettiyseniz yeni bir Taktik uyguluyoruz. Korner atilirken Ceza sahasinda bizden kimse yok. Tam Korneri kullanirken bütün Oyuncular birden iceri daliyor. önceden böyle degildi.

İyide oldu. Çünkü takımın duran topları çok kötüydü.
Yinede her seferinde böyle başarılı olacağız demek değil ama umarım duran toplarda bu maçta olduğu gibi başarılı oluruz

amour_61
14.09.2009, 03:38
Başkanın 6. goldeki halini gördünüzmü oda 61 olmasını istedi herhalde :)

alihan_61
14.09.2009, 03:53
bızım kadar kendı arasında kawga eden baska bı takım taraftarı daha yoktur

.....
14.09.2009, 03:56

Trabzonsporlu olan kim istemez 6-1 olmasını ? Ben yırtındım valla olacak diye sonunda oldu. Hatta kahveciyle konuştuk kim atar dedi ımmm dedim Umut atar dedim o da evet bencede dedi ve Umut attı. Bu maçı asla unutmam :)

Murathan
14.09.2009, 03:59
Statta diyorsanız eğer ne zaman kavga ettik ben hiiiç ama hiiç hatırlamıyorum gu gün hariç ..

Bu kavga işini 8jk , gs ve febenin üstüne tanımam ...

alihan_61
14.09.2009, 04:03
Statta diyorsanız eğer ne zaman kavga ettik ben hiiiç ama hiiç hatırlamıyorum gu gün hariç ..

Bu kavga işini 8jk , gs ve febenin üstüne tanımam ...

ıstanbuldakı cogu macta stad ıcınde kawga edıoruz gencler macı ıstanbul macları ,,hele bugunku kawga cok gereksızdı

Uğur Karataş
14.09.2009, 04:06

Sus denilince susulacak muhalefet olunmayacak. Bağır dediğimiz adamlar bağırmazlar 15 dk sus deyince garip garip ses çıkarırlar. Kaç kez uyardık 1 değil 2 değil her trübünün olduğu gibi trabzonspor trübünün lideri gurbetçi gençlerdir. Sırf muhalefet olsun sırf herifleri gıcık edelim diye garip garip ses çıkarırsa gelip seni sustururlar. Benim anlamadığım 15dk sonrasında bu adamların bağırmaması.. BMNde protestoda bizle hareket ettiği için teşekkür ederiz. Gurbetçi Gençler

Hasan ZAİMOĞLU
14.09.2009, 04:08
başkanın son dönemde içine girdiği stres ve bunalımdan çıkmasına yardımcı olmuştur bu skor

parlayan
14.09.2009, 04:19
Skora aldanmamak gerekir. O kadar da iyi değildik. Hala bir çok problem olduğu gibi duruyor.
Yediğimiz gol mesela.. Diyarbakır maçındakinin aynısı.. Bu takım geçen yıl öyle bir gol yemedi...

Ama her şeye rağmen bol skorlu galibiyet takımda özgüvenin ve moralin tavan yapmasını sağlamıştır. Umarım önümüzdeki haftaya olumlu olarak yansır bu durum.

LnMrt
14.09.2009, 04:32
80 dakika önce siteye girdim ve bir taraftan da briç oynuyorum ve ben bu siteye girdiğimde SON sayfa 124 de idi şu anda 131 de.... Bu tarafdar gecenin yarımından gecenin 04:00 ına kadar bu kadar sayfa yazıyorsa Gökhan efendi biraz oturup düşünmeli "yahu bben bu yolda 300.000 tl lik ferrarim ile zaten 200 km/saat den fazlasını zaten basamam demekki bu hayatta başka tatminler olamlı gel ben 150 yapiyimde taraftar 200 yapsın..." ama zor tabi benim yaşım 39 onunki 27 ... benim eğitimim doktora onunki lise... benim param 2 trilyon onunkisi 5 trilyon... STOPPPP. GÖKHAN okuyorsan bak kardeşim biraz UMUT laş yeter biraz gayrettttttttt. Umut satılsın alalım yanına tekke gibi bir adamı artık langırt oynamaktan vazgeçsin bu takım. Yazık bu seyirciyede be kardeşim .... haaa yok mu de ki başkana bir Murat abi var psikopat golcüdür. Umut+ben de de ... de ki uçana kaçana rövaşata... de ki ruhu var ... de ki her gece forumlarda ... ve de ki yakında değil forvet başkan adayı de ...

alihan_61
14.09.2009, 04:38
Sus denilince susulacak muhalefet olunmayacak. Bağır dediğimiz adamlar bağırmazlar 15 dk sus deyince garip garip ses çıkarırlar. Kaç kez uyardık 1 değil 2 değil her trübünün olduğu gibi trabzonspor trübünün lideri gurbetçi gençlerdir. Sırf muhalefet olsun sırf herifleri gıcık edelim diye garip garip ses çıkarırsa gelip seni sustururlar. Benim anlamadığım 15dk sonrasında bu adamların bağırmaması.. BMNde protestoda bizle hareket ettiği için teşekkür ederiz. Gurbetçi Gençler

bencede eger bı sey olcaksa hepberaber yapalım ama mactan once ordakılerle hallolabılınırdı yanı herkesın onunde tarbzon taraftarının kendı ıcınde kawga etmesı hos olmadı

firidin61
14.09.2009, 06:06
Bunu gerginlik yaratsın diye söylemiyorum ancak benim tribün liderim Gurbetçi Gençler değil . ( Not : Bunu BMN adına değil şahsi fikrim olarak söylüyorum . GG Arkadaşlar beni BMN in çürük elmalarından sayabilirler . BMN ye olan '' varsa '' sempatilerini kaybetmesinler ... ) İnsanları Trabzonspor sevdasından uzaklaştıracak her durumun karşısındayım . Kimseyi zorla , '' zorbalıkla '' bağırttıramayacağınız gibi kimseyide zorla , '' zorbalıkla '' susturamassınız veya susturmamalısınız . Bu protestoya katılmadım mı ? Katıldım . Bunu GG veya X istedi diye değil yolunda gitmeyin şeylerin '' farkında '' olduğumu göstermek için yaptım . GG vesile oldu ... Dünki yüzkızartıcı tabloyu düşününce bir daha olsa yapar mıydım ? '' Diretilen '' şeylerin karşısında psikolojim nedendir bilinmez hep aksini yapmamı ister . Ne olucaktı GG gelip benide mi dövecekti ? Kimse tribünlerin sahibi değil . Kimsenin kimseye '' sus '' deme yetkisi yok . Herkes önce bunun farkında olmalı . Dövülen adamların 15.dak.sonra bağırmasını bekleyen bir düşünce faal olarak Dünya'ya ne verebilir ? İnanın çok karamsarım .

Altını çizerek tekrar ediyorum ; Bu yorum sahibini yani '' beni '' bağlar . BMN ' in genel düşüncesi gibi gösterilmesin veya algılanmasın .

Saygılarımla

Serdar A
14.09.2009, 06:07
Kornerlerde bizim becerimizden çok , rakibin beceriksizliği ortaya çıktı , hiç biri gol olmayabilirdi . İkisinde rakip kaleci rahatça alabileceği topları çizgide bekledi , adam paylaşamadılar , yüksek oyuncularımızı karşılayamadılar . Daha fizikli bir kadroya ve yan toplarda idare edecek bir kaleciye karşı kornerlerde bu kadar net vuruşlar yapmak için daha fazla beceriye ihtiyacımız var .

Trabzonspor'un 1,5 yıldır en önemli gol silahı savunma arkasına atılan ani toplar . Dün yine ofansta becerebildiğimiz hücum şekli bu oldu . Arka sayfalarda arkadaşların söylediği gibi ; bu takımı bir de kapanan takıma karşı izlemek gerek .

THE_KARAPOYRAZ
14.09.2009, 06:16
Şİmdİ kazanilan galİbİyetİn serİye baĞlanmasi gerekİr bu yetmez uŞaĞuma ...
yİne ben bu takima takvİye yapsaydim kalİtelİ yabani defans gÖkdenİz karadenİz ve fatİh tekkeyİ alir ŞampİyonluĞu seyrederdİm ...

Serdar A
14.09.2009, 06:23
Gurbetçi gençler Trabzonspor'un taraftar gruplarından biridir , gereğince hareket eder . Yaptığı hiç bir şey karşılıksız değil , bunun adı taraftarlık . Yani yukarıda söylendiği gibi bir bakış açıları varsa çok yanlış yoldalar , onlar olmasa yerlerine başkaları olur , biz olmazsak başkaları olur , hiçbirimiz kendimizi nimetten sayacak kadar küçük bir kulübün taraftarı değiliz .

Bu kulüp taraftarı , hiç kimseye , hiç bir gruba hamilik vermedi . Daha büyük kitleleri idare etmek arzusunda olanlar bunu üretecekleri saygınlık ile sağlayacak . Bu işler zorbalıkla olmaz , iş korkutmaya gelirse mevcut taraftar gruplarımız tüm Trabzonspor taraftarlarına oranla ufacık parçalar olarak kalmaktadır , iyi hesaplanmamış davranışlar içerisine girerseler altında ezilirler .

sametaydin
14.09.2009, 07:13
3 puan aldığımız ve belediye gibi bir engeli aştığımız çok iyi oldu. Ama takımı bu maçla değerlendirmek bence yanlış olur. Çünkü duran toplarda yedikleri gollerden sonra belediye takımı tamamen dağıldı oyundan koptular. Dolayısıyla karşımızda oynayan bir takım yoktu.

AdemS
14.09.2009, 08:31
Güzel bir galibiyet oldu ama hemen yelkenleri suya indirmemek gerek, ayaklarımız sağlam bir şekilde yere basmalı.. Geçen sene Fenerbahçe, Hacettepe'ye 7 tane attıktan sonraki hafta Gençlerbirliğine 1-0 yenilmişti, eğer biz de gelecek hafta öyle yaparsak bu galibiyetin hiçbir anlamı olmaz.. Birkaç haftada bir alınan galibiyetler değil, sürekliliği olan bir galibiyet serisi lazım bize..

Kaliteli bir kadromuz var, yeterli değil ama elimizdekilerle idare etmeliyiz.. Rakibimiz bize karşı fazla açık oynadı, en büyük hataları oydu, bizimkiler de ellerine geçen fırsatları bu sefer tepmedi ve farka gittiler.. (Diğer maçlara da isteriz ama)

Doğan BULAT
14.09.2009, 08:38
Ben BMN üye olduğumdan beri takım ile tüm fikirlerimi düşüncelerimi bu sitede paylaştım.. Takımla ilgili haberi çoğu zaman bu siteyi takip ederek aldım.. Kimi zaman elimden geldiğince yapılan organizasyonlara katılmaya ve takip etmeye çalıştım.. Havaalanında karşılama falan gibi şeylerde gelmeye çalıştım.. Mesela dün Bakırköy özgürlük meydanında toplanılacağını bildiğim için sırf Trabzonsporlu birilerini görebileyim diye arabamla meydanın önünde 4-5 kere tur attım.. Ama malesef ben burdaki çoğu kimsenin birbirini tanıdığı gibi hiç kimseyi tanımam.. Hiç tanışamadım.. Ama ne zaman maça gitsem (dün olduğu gibi) yanımda mahallemden bi kaç arkadaşım olur ve biz hemen hemen her maçta bağıracak grup kimse hemen orda geliriz ve o gruba uymaya çalışırım..Dün inanın maçta sadece son golü görebildim.. O da 90 dk larda artık bağırmaktan boğazlarım acımaya başladığından susunca maça dikkat edince gördüm.. Kısaca şunu söylemek istiyorum.. Ben maçlara sadece takımıma destek vermek için gidiyorum.. Ne BMn üyesi olduğum için ne G.G üyesi olduğum için ne başka bir gruba bağlı olduğum için.. Sadece TRABZONSPOR için.. Ama bişey yapılacaksa hemde düzgün bişey yapılacaksa muhalefet etmem çoğunluğa uyarım.. Ama dün olduğu gibi statta birilerine vurmam.. Çünkü vurduğunuz insanda Trabzonsporlu.. Kim olursa olsun oraya herkes aynı amaç için gidiyor.. Trabzonspor için.. Biz Trabzondaki insanlar kadar şanslı değiliz herzaman İstanbula Trabzon gelmiyor bizde herzaman gidemiyoruz.. Bu takım bizim bu insanlarda.. Tek isteğim; Hep destek hep birlik lütfen ...

Varlıbaş61
14.09.2009, 08:41
Benim takıldığım yer Ferhatın şortunun yırtılmasından sonra Barışın şortunu giymesidir yokmu arkadaş bu futbolcuların yedek formaları..?

bende bunu söyleyecektim...
yedek formasız deplasman maçına mı gidilir!

gerçi rizespor asıl formayı bile götürmüyor ya neyse:D

AdemS
14.09.2009, 08:44
Gökhan kendisi gibi oynadı, gol attı ve attırdı.. Ayrıca kendisinde hırs yok diyenlere de cevabını çok güzel bir şekilde verdi. Sakatlıktan çıktıktan sonra hemen kendine gelemedi, üstünden atmış gibi gözüküyor..

Umut, gol atma telaşında olduğu için maalesef soğuk kanlı bir şekilde hareket edemiyor.. Attığı ilk golde bile zorlandı, biraz sakin düşünse belki de çok daha kolay olacak kendisi için.. Golcü dediğin soğuk ve seri olacak..

Colman kumaşının kaliteli olduğunu hatırlattı yine, bazen o kumaşı ütülemekte sorun çekiyormuş demek ki..

Gabric'i çok beğendim.. Özellikle de Umut'un ilk golünde attığı pas muhteşemdi..

Ferhat belki de en büyük kazancımız oldu bu sezon.. İsmail Köybaşı'yı yere göğe sığdıramayanlar Ferhat'ı izlesin de ondan ne fazlası varmış söylesinler bi zahmet..

Defansımız iyi ama bazen konsantrasyon sorunu yaşıyoruz, o anlarda da çok çabuk gol yiyoruz.. Dikkat etmek lazım..

Kaleci konusunda da ben bu sezon Sylva konusunda çok sıkıntı yaşayacağımızı düşünüyorum.. Geçen seneki performansından çok uzak.. Çıkmaması gereken yerlerde çıkıyor ve maalesef top seyretmeyi de çok seviyor bu ara..

Selçuk görevini eksiksiz bir şekilde yerine getirdi..

Egemen zaten takım üzerindeki egemenliğini tekrar eline almış gözüküyor.. Ona yakışan da bu zaten.. Harikaydi tek kelimeyle.. Gol atmasına çok sevindim..

Velhasıl takım iyi; ama daha da iyi olabilir..Aynı hırs ve azimle diğer maçları da oynamaları dileğiyle..

Süleyman Sofu
14.09.2009, 08:52
bu maç çok güzel oldu olmasınada ben asıl avni akeri sıkıntı ediyorum bakalım ne olacak

aaahmet61
14.09.2009, 09:09
haftalar sonra maraton ve bizim stadyumu seyrettim.ne kabus günlerdi .bitti mi hayır.yine golcülerimiz etkisizdi.gollerin üçünü egemenin atması bunun ispatı.şimdiye kadar hiç ayarımızda bir takımı yenemedik.korkularım hala sürüyor.forvet yine şart.son olarak bunca kötü sonuçlardan sonra galibiyet ne güzel birşey miş?

bordomavi5561
14.09.2009, 09:10
Çok uzun süreden beri ilk defa bir maçı rahat rahat geniş geniş izledik. İstediğimiz her şey de oldu. Hem Gökhan hem Umut gol attı. Daha ne olsun, bu kolay bir şey mi :)

PoWeRLoRD
14.09.2009, 09:11
Sezon başından beri beklediğim akrabam ve arkadaşlarımla beraber gittiğim maçın ilk 10 dakikasında stadtan çıkmak isteyeceğim hiç aklıma gelmezdi.

Sezsizlik eylemi adı altında başlayan rezillik, (Kendin yapabilirsin başkasını zorlayamazsın..)
takımına destek için gelmiş insanlara yanında çoluğu çocuğu olmasına rağmen ana, avrad küfür edenler,
61. dakika şovu yapıcaz diye üstten konfeti yakıp altaki insanları hiç düşünmeyenler,
benim ve etrafımdaki bir çok kişinin bu konfetilerle formasını saçını başını yakanlar,
Yukardan aşşağa kafamıza balgam atan, burnunu boşaltan pislikler,

Yukarıdada söylediğim gibi, bir eylem yapıcaksan birey olarak kendin,grubun ve yandaşların yaparsın başkasını buna zorlamaya hakkın yok.! Hele çocuğuyla çok sevdiği Trabzonspor'un maçını izlemeye gelmiş adama ana avrad küfür etmeye hiç hakkın yok. Bunları yapanlarada sadece Helal Olsun diyorum..

AdemS
14.09.2009, 09:19
Sezon başından beri beklediğim akrabam ve arkadaşlarımla beraber gittiğim maçın ilk 10 dakikasında stadtan çıkmak isteyeceğim hiç aklıma gelmezdi.

Sezsizlik eylemi adı altında başlayan rezillik, (Kendin yapabilirsin başkasını zorlayamazsın..)
takımına destek için gelmiş insanlara yanında çoluğu çocuğu olmasına rağmen ana, avrad küfür edenler,
61. dakika şovu yapıcaz diye üstten konfeti yakıp altaki insanları hiç düşünmeyenler,
benim ve etrafımdaki bir çok kişinin bu konfetilerle formasını saçını başını yakanlar,
Yukardan aşşağa kafamıza balgam atan, burnunu boşaltan pislikler,

Yukarıdada söylediğim gibi, bir eylem yapıcaksan birey olarak kendin,grubun ve yandaşların yaparsın başkasını buna zorlamaya hakkın yok.! Hele çocuğuyla çok sevdiği Trabzonspor'un maçını izlemeye gelmiş adama ana avrad küfür etmeye hiç hakkın yok. Bunları yapanlarada sadece Helal Olsun diyorum..

Ben onlara Rezil diyorum hocam.. Bu Rezilliktir tam anlamıyla.. Küfür edenler ve milleti zorla bir şeyler yaptırmaya zorlayanlar adam değildir.. Ben bunu bilirim bunu söylerim..

Travelair
14.09.2009, 09:24
İşte bu kabadayı bozuntularını tribünden temizlemek lazım. Hem de köküyle. Başka birşeye lüzum yok. Aşağılık insan müsveddeleri

Maça gelirsek; takımda bence fazla değişiklik yok. Erken gol atmamız daha özgüvenle oynattı takımı. Top rakipteyken sadece rakibi bekliyoruz. Pres konusunda çok yetersiz kalıyoruz. Yaptığımız pres ise dengesiz ve sayıca az, takımla beraber değil, şahsi pres. Yine soğukkanlı top kullanmada sıkıntımız var. Ya aklımızı sahada devreye yeterince sokamıyoruz, ya da futbolcuların futbol altyapılarında sorun var. Bence daha akıllıca oynamalıyız. Pasları ezbere atmamalıyız. Dolu olan yere dripling yapmamalıyız. Sağdan pres geliyorsa topu sola çekmesini bilmeliyiz... Takımı tebrik ediyorum 6-1'lik skor için. Umarım bu özgüveni arttırır

CAFER ÖZER
14.09.2009, 09:25
Skor Güzel Uzun bir aradan sonra Oynanan oyun güzel,
Hele hele Hiç umut yokken,kimse bırakın farkı Plaka yazmayı galibiyete İnanmıyorken,Farklı skorla plaka yazarak güzel Oyunla galip gelmek sevindirici,
Fakat daha Ligin 5.haftasında Liderden 8 puan fark yemek,Vestel ve D.bakır gibi takımlara yenilmek,
Hala Tayfunla Oynuyor olmamız benim ilerisi için Umutlu olmama engel teşkil ediyor,
Alanzinho gibi bir oyuncunun oynatılmaması beni endişelendiriyor,
Galip gelmek elbette güzel fakat Biz Yönetimin inadı ısrarı yüzünden Yanlış transfer politikası yüzünden Bu sezonu heba ettik,Egemen 2 gol atıp bir anda Skoru 2-0 yapmasa belkikde Bu gün farklı şeyler Konuşuyor olacaktık.
İnşallah bu oyun ve Skorun devamı gelirde en azından Avrupa Kupalarına katılır,Fortis Kupasını alırız.
Ben Şampiyonluğa İnanmıyorum.Biz o treni kaçırdık.

Tolunay Abdioğlu
14.09.2009, 09:26
Takımımı 6-1 lik skordan ve oynanan futboldan dolayı tebrik ediyorum.

Faik Yılmaz
14.09.2009, 09:29
Güzel oynadık...
Yendik....
Mücadele ettik...

ama bence hiçte abartmaya gerek yok... Sadece almamız gereken 3 puanı aldık.. önümüzdeki hafta Antalyayı yenersek galibiyetin bir anlamı olur...

Not: Stadyumlarda sigarayı yasaklayacak yerde küfreden , tüküren hayvan kılıklı insan müsvedelerinin sahaya girmesini yasaklasınlar ya..

Bu işi yapanalr belli çekeceksin fotolarını vereceksin 3-5 milyar ceza bir dahada alamyacaksın stada bak geriden gelenler bir daha yapabiliyormu...

Travelair
14.09.2009, 09:31
Orda stadın içi için onlarca kapalı sistem güvenlik kamerası var. Aynı şekilde, onlardan ayrı, tribünleri gözleyen polis kameraları var. Müdahele yok mu?

Mehmet Fatih Yavuz
14.09.2009, 09:50
"Sus deyince susulacak, bağır denince bağırılacak" ??Bu ne ya?Size tabii olan müridleriniz olarak mı geliyor buraya insanlar?Ne sanıyorsunuz kendinizi anlamadım ki?Şu kafaya karşı inadına susarken bağırır, bağırırken susarım zaten.Kimsin ulan sen, sen sus deyince susacağım, bağır deyince bağıracağım?Üsluba bak! Sus deyince susulacak.Öğrencilerin mi sandın oradaki taraftarları, bi de emre itaat etmeyince sövün dövün adamları.Topluluk halini alınca cesaret bulan cinsler sizi.

Travelair
14.09.2009, 09:53
-"BAYRAK DİREĞİNİ SÖKERSEN SARI KART"-

ŞANSAL BÜYÜKA: Bir de benim istediğim görüntü var... Geçen seneki bir maç... Lincoln golü atıyor, gidip korner bayrağı ile dans ediyor ve sarı kart çıkmıyor... O zaman çok konuşulmuştu... Bu sene de Gökhan Ünal... Golü atıyor, bayrağa vuruyor... Bu defa sarı kart çıkıyor... İki maçta da hakem Bünyamin Gezer...

ERMAN TOROĞLU: O zaman o dersi okumamıştı Bünyamin Gezer...

ŞANSAL BÜYÜKA: Biri dans ediyor, biri tekme atıyor... Ayrımın sebebi bu olabilir mi?

ERMAN TOROĞLU: Hayır... Yapamazsın hocam! Sahanın bir parçası o... Ya yerine takamazsan?

maraton.com.tr

Adem Erdoğan
14.09.2009, 09:56
bu protesto organizasyonu başka takım taraftarları yapmış olsa ki bizden kat kat daha iyi yapardılar, burada şakşakçı yoğunluğu baya fazla olurdu..maçtan önce duyurusu yapıldı bunun, o sessizliği bozanlar sepet gibi oturuyordular 10 dakikadan sonra..yesinler sizin desteğinizi..

Külünkoğlu
14.09.2009, 10:01
Orda olmasak söylenenlere inanacağım...

Mehmet Fatih Yavuz
14.09.2009, 10:06
Kimsenin kimseden bir şeyi bu üslupla isteyebilme haddi yok.Sus deyince susulacak dersen, inadına iş yaparım.Babam emir vermiyor bana, iki dane dümbüğün emrini yapacağım.Anlatsınlar heyecanlı oluyor.

arifberkay
14.09.2009, 10:07
bu gurbetçi gençler denen gudubetleri oldum olası sevemedim olmaz olsun böyle taraftar, maçta problem, havaalanında problem

Emre Tokar
14.09.2009, 10:12
protesto şarttı evet ..
hatta sonuca bakınca etkili olduğuda söylenebilir..
ama takım bizim takımımız taraftar bizim taraftarımız her ne olursa olsun yönetim bile bizim yönetimimiz yanında olmak zorundayız..

isteyince neler yapılabildiğini dün gördük. ölümüz yeter plakayı türkiyenin gözüne sokmak için (6-1 ,, 61) ;)

PoWeRLoRD
14.09.2009, 10:12
bu protesto organizasyonu başka takım taraftarları yapmış olsa ki bizden kat kat daha iyi yapardılar, burada şakşakçı yoğunluğu baya fazla olurdu..maçtan önce duyurusu yapıldı bunun, o sessizliği bozanlar sepet gibi oturuyordular 10 dakikadan sonra..yesinler sizin desteğinizi..

kimse ne zaman destekleyip susacağını birilerine sormak, bildiri dağıtıldı diyede ona itaat etmek zorunda değil.

Yanımdaki kol bastı oynar horon teper enerjisini öyle boşaltır, bende ingiliz taraftarı gibi her pozisyondan sonra ''uuuuuuuuu'' yapar alkışlarım kime ne.? Tuttuğum takımın maçını keyif aldığım şekilde izleyip sevinmem senin bana balgam atma hakkınımı doğurur.?

Erdal DİLEK
14.09.2009, 10:22
BERBAT FUTBOL, iyi sonuc, nasıl oldu bende anlmadım ama umutkanmamakta yarar var.. .

Recep Alkan
14.09.2009, 10:22
Nedir bu ya ?

Takım 6-1 kazanmış, biri kalkmış kendini savunur olmuş, diğeri kalkmış kardeşim susacaksın susmazsan çakarım bir tane derdine düşmüş ?

İlla ki birşeyler bulacak mıyız kardeşim tartışacak, keyfi bozacak ?

Herkes zaten bilmiyor mu Trabzon tribününde bu tarz bir birlikteliğin zor sağlanacağını ? Orda ki herkes Trabzonspora destek olmak için gelmedi mi? Birilerini dövmek, sövmek nedir yahu ? Bu nasıl bir yobazlıktır.

Bunun yapan bir BMN lide olsa tepkim aynı olurdu. Grup adı asla farketmez. Önemli olan davranışın yanlışlığı.

Bizde televizyon başında işler ne güzel gidiyor, helal olsun diyorduk.

Gerçekten eğer böyle şeyler olmuşsa çok yazık. Gene bu güzel galibiyeti gölgeleyecek birşeyler bulduk ya helal olsun.

Külünkoğlu
14.09.2009, 10:23
Kimsenin kimseden bir şeyi bu üslupla isteyebilme haddi yok.Sus deyince susulacak dersen, inadına iş yaparım.Babam emir vermiyor bana, iki dane dümbüğün emrini yapacağım.Anlatsınlar heyecanlı oluyor.
Fatih Allah aşkına bu konu ilgili ne biliyorsun onu bir söylesene.

Adem Erdoğan
14.09.2009, 10:24
takılın kafanıza göre..sonra da taraftar birlik olamıyor gibi laflar etmeyin, sizin gibiler yüzünden adam gibi bordo-mavi bile çekemiyoruz,

birilerine de fırsat doğuyor taraftara giydirmek için..

Tolunay Abdioğlu
14.09.2009, 10:26
Takım 6-1 kazandı ama bulunacak çok şey var demek ki.

Eren Karaahmetoğlu
14.09.2009, 10:27
Bunu gerginlik yaratsın diye söylemiyorum ancak benim tribün liderim Gurbetçi Gençler değil . ( Not : Bunu BMN adına değil şahsi fikrim olarak söylüyorum . GG Arkadaşlar beni BMN in çürük elmalarından sayabilirler . BMN ye olan '' varsa '' sempatilerini kaybetmesinler ... ) İnsanları Trabzonspor sevdasından uzaklaştıracak her durumun karşısındayım . Kimseyi zorla , '' zorbalıkla '' bağırttıramayacağınız gibi kimseyide zorla , '' zorbalıkla '' susturamassınız veya susturmamalısınız . Bu protestoya katılmadım mı ? Katıldım . Bunu GG veya X istedi diye değil yolunda gitmeyin şeylerin '' farkında '' olduğumu göstermek için yaptım . GG vesile oldu ... Dünki yüzkızartıcı tabloyu düşününce bir daha olsa yapar mıydım ? '' Diretilen '' şeylerin karşısında psikolojim nedendir bilinmez hep aksini yapmamı ister . Ne olucaktı GG gelip benide mi dövecekti ? Kimse tribünlerin sahibi değil . Kimsenin kimseye '' sus '' deme yetkisi yok . Herkes önce bunun farkında olmalı . Dövülen adamların 15.dak.sonra bağırmasını bekleyen bir düşünce faal olarak Dünya'ya ne verebilir ? İnanın çok karamsarım .

Altını çizerek tekrar ediyorum ; Bu yorum sahibini yani '' beni '' bağlar . BMN ' in genel düşüncesi gibi gösterilmesin veya algılanmasın .

Saygılarımla

Dediğin herşeye katılıyorum. Yeni bir yazı yazmama gerek kalmadı. :)

Travelair
14.09.2009, 10:35
takılın kafanıza göre..sonra da taraftar birlik olamıyor gibi laflar etmeyin, sizin gibiler yüzünden adam gibi bordo-mavi bile çekemiyoruz,

birilerine de fırsat doğuyor taraftara giydirmek için..

Burdaki tepki taraftara yönelik değil, kabadayılık yapana. Sus deyince susacak, bağır deyince bağıracaksınız diye dayatanlara, üst kattan alt kata tükürenlere, küfredenlere, balgam atanlara, yanına sürü toplayıp kavga edenlere. Konfeti yakıp insanların üstünü başını yakanlara... Yukarda şahit olan forum üyeleri var. Alınacak birşey yok. Taraftarlığı efendice yapanlara birşey diyen yok. Biz kampanya yaptık, oldu diyenler de yanlış yapıyor. Taraftarlık sinerji ve empati gerektirir. Ne sinerji zorbalıkla sağlanabilir, ne de empati küfredip, tükürüp sindirmeye çalışarak. Deniyor ki ailemle çoluğum çocuğumla maç izlemeye gidiyorum, bana bunlar yapılıyor. Bunları dışlayacağımıza taraftarlık kisvesi altına sokuyoruz. Ayırdedelim. Bir grubu hedef almıyoruz. Belki gruplar arasında da hesaplar var. Tüm gruplar biraraya gelsin tek isim olsun istiyoruz: Trabzonspor taraftarı. Liderler falan da olmasın herkes medeni şekilde özgürce gönülden katkı versin. Zorbalıkla olmaz değeri kalmaz

Hüseyin Bağdat
14.09.2009, 10:35
Çok güzel oynamasakta,ortasahada dirençsiz kalsakta 6-1 kazandık. Her golde sevinçle bağırmak,üç haftanın hıncını çıkarmak çok güzeldi. Her ne olursa olsun benim için güzel bir galibiyet ve güzel bir gündü...

EmreTS61
14.09.2009, 10:38
ne zamandır giremıyorum sıteye bu macla ilgili soylenecek herseyı sıtede ki değerli arkadaslarımız söylemiştır zaten inşallah galıbıyet serısını bol gollerle sürdürürüz...

Hüseyin Bağdat
14.09.2009, 10:41
Burdaki tepki taraftara yönelik değil, kabadayılık yapana. Sus deyince susacak, bağır deyince bağıracaksınız diye dayatanlara, üst kattan alt kata tükürenlere, küfredenlere, yanına sürü toplayıp kavga edenlere. Konfeti yakıp insanların üstünü başını yakanlara... Yukarda şahit olan forum üyeleri var. Alınacak birşey yok. Taraftarlığı efendice yapanlara birşey diyen yok. Biz kampanya yaptık, oldu diyenler de yanlış yapıyor.

Sizden alıntı yaptım ama cevabım size değil kusurmu bakmayın. Genel olarak yazıyorum...

Sus diyince susacağız,bağır diyince bağıracağız,kimsedenemir almayız,diyor birçok kişi...

Bu bir protesto ve herkesin katılımı sağlanmak istenir.

Bu forumda her fırsatta ''Çarşı'' grubu övülüyor.Adamlar ne güzel bağırıyor birlik olunuyor deniyor. Peki orda bir kişi el işratiyle şu yapılacak denince herkes onu yapmıyor mu? Bu tezahürat yapılacak denince herkes onu söylemiyor mu? Kimse bağırmayacak herkes oturacak denince oturulmuyor mu? Onlar yapınca çok güzel hareketler oluyorda biz yapınca birilerinin emri altına mı girmek oluyor...

Bakın arkadaşlar orda bazı münferit olaylar oldu yapılanları bende tasvip etmiyorum ama bazıları inatla birşeyleri kaşıdı. 15 dakikalık susma eyleminde inadına bağırmaya çalışan grup geri kalan 75 dakika hiç bağırmadı...

bazı şeyleri eleştirirken biraz düşünmek gerek...

Ali İhsan
14.09.2009, 10:43
Hocanın oyuncu değişikliklerinde bu kadar gecikmesini yadırgadım. Maç 5-1 iken kulübede oturan oyuncuların da bu coşkuya dahil edilmesi takımdaşlığın gelişmesi açısından bence çok önemliydi. İlk değişikliği değil son değişikliği 75.dakikada olmalıydı. 89.dakikada oyuna aldığı Alan'a sarılıp taktik vermesi de çok komikti...

Hoca yediğimiz golden sonra çok sinirlendi, bir de Gabric'in gördüğü karttan sonra. Ayrıca İBB'li Gökhan Süzen aşırı sinirliydi bu maçta. Hakem ilk yarıda atabilirdi onu fark var dedi sanırım atmadı, zaten Abdullah Avcı aldı oyundan devre arasında.

Travelair
14.09.2009, 10:46
İşte bu yüzden gruplar olmamalı. Kulüpler grupları eritmeli, izole etmeli. Ya birbirlerine giriyorlar ya da hakimiyet kurmaya çalışıyorlar. Protesto yapılacaksa ortak bilinç olmalı. Bunu da iterek kakarak sağlayamazsınız. O bilinci oluşturmak lazım. Bilinçlendirerek, eğiterek, kulübe taraftarı yakınlaştırarak. Aidiyet duygusunu arttırarak. Ama diyorsunuz ki başkaları kasti yaptı. O kadar sayıda grup neden var? Her mahalleden bir grup. Neden? Bu neden? sorusuna cevap bulmak lazım

Eren Karaahmetoğlu
14.09.2009, 10:50
Sizden alıntı yaptım ama cevabım size değil kusurmu bakmayın. Genel olarak yazıyorum...

Sus diyince susacağız,bağır diyince bağıracağız,kimsedenemir almayız,diyor birçok kişi...

Bu forumda her fırsatta ''Çarşı'' grubu övülüyor.Adamlar ne güzel bağırıyor birlik olunuyor deniyor. Peki orda bir kişi el işratiyle şu yapılacak denince herkes onu yapmıyor mu? Bu tezahürat yapılacak denince herkes onu söylemiyor mu? Kimse bağırmayacak herkes oturacak denince oturulmuyor mu? Onlar yapınca çok güzel hareketler oluyorda biz yapınca birilerinin emri altına mı girmek oluyor...

Bakın arkadaşlar orda bazı münferit olaylar oldu yapılanları bende tasvip etmiyorum ama bazıları inatla birşeyleri kaşıdı. 15 dakikalık susma eyleminde inadına bağırmaya çalışan grup geri kalan 75 dakika hiç bağırmadı...

Evet inadına bağırmaya çalıştı 15 dakika içinde bi grup. Ancak inadına bunu yapıyorlar diye 30 kişi birden gidip bir adama vurmak neyin nesi? Zorbalıkla mı sağlayacaksın tribündeki birlikteliği. Beşiktaş tribününde böyle mi oluyor? Çarşı gidip kendisine uymayanları döverek mi sağladı bu saygınlığı? Zannetmiyorum. Gerçi keşke herkes uysaydı. Ben uydum protestoya. Herkesin de uymasını isterdim.

Remzi
14.09.2009, 10:53
Maçın 720*544 çözünürlüğünde 11 dakikalık özetini isteyenler bana ulaşsın:)

OLCAY ÇAKIR
14.09.2009, 10:53
Biri gözlemlerini anlatsada olayı anlasak.(maçta olmayanlar olarak)

Mehmet Fatih Yavuz
14.09.2009, 10:56
MEtin abi neyi bileceğim?Adam iki sayfa önce yazmış, "sus deyince susacaksın, bağır deyince bağıracaksın!".Adamın damgalı eşekleri orada zaten, sırtına sopayla vura vura iş yaptıracak.Hele üsluba bak.

Adem Erdoğan
14.09.2009, 11:01
ilk anda üslubu bozuk olan ben sizin demenizle iş yapmam diyenlerdi, bilip bilmeden atıp tutmayalım;

yok formayı öpmeler, yok ben takımımı her zaman desteklerim ayakları..

neyse sonuç olarak bence amacına ulaştı futbolcular da aynı karşılığı verdiler tribüne gelmeyerek, bu taraftarın vereceği en hafif tepkiydi 15 dk.lık susma tepkisi, o futbolcular bu takımın ve taraftarın kıymetini bilsin...kayseride manisada kimse bu kadar kıymet görmez..inönüde adamın anasına söverler topluca 2 mağlubiyet sonrası..

Külünkoğlu
14.09.2009, 11:08
Sessizlik ve Destek başlığına yazmıştım. İlavelerle tekrar yazayım.

Stadda bulunanlar konuşsun bi zahmet.

Zorla susturma söz konusu değil.

Zorla kimseye birşey kabul ettirilmeye çalışılmadı böyle bir şey de o kalabalıkta mümkün değil. Sessizlik isteyen gruplar "15 dakika sessizlik" tezahuratı yaptı.

Olimpiyat stadına gelen cümle alem biliyor ki tezahuratın yapılacağı bölge de grupta bellidir.

Beğenirsiniz beğenmezsiniz bir karar alınmıştır. İnsanlar susma yada susmama hakkını kullanabilir. Ammaa yıllardır tribunde yer alan liderlik eden gruba, "tezahurat yapsanıza lan !" denirse, parmaklar sallanıp ağıza alınmayacak küfürler edilirse, son olarak da "erkekseniz gelin ulan şerefsizler" denirse. Hiç kimse kusura bakmasın bunun ceremesi çekilir. Herşeyin bir sınırı haddi hududu var. Bu insanlara geçmişini çok iyi bildiğim bu grup çok bile sabretti açık söylüyeyim.

Benim başından beri savunduğum bir şey var. Eğer bu 15 dakikalık sitemi ki ben buna bir sitem diyorum. Başka bir takımın başka bir taraftar grubu yapsaydı şöyle yakıştırmalar yapılacaktı. "Takımın ruhunu uyardı ve uyandırdı" , " X gruptan takımın kötü gidişine dur " vs. vs.

Bunu bizim taraftarımız yapıyor ya hepsi tü kaka oluyor.

Konfeti ile saçların yandığı bile idda edildi ya daha ne diyeyim. Özellikle ben ve onlarca arkadaşım meşalelere ve aşagıya atılan birşey var mı diye baktım. Hiçbir şey atılmadı. Atılan ve havada uçuşan konfeti kağıtları birilerine zarar verdiyse bilemem tabi.

Alttan, üstten orta göbek ve yanlarda bulunan gruplara 15 dakika boyunca hakaret edenlerin. Bu dakikadan sonra takıma gram destek olmamaları da çok manidardır anlayana.

Ne zaman bizdeki taraftar sayısı seyirci sayısını geçer o zaman tribunlerimiz bir şeye benzer. O zaman da o tiribunlerde "bilmem ne kuruyemiş'den başarılar" pankartı asmaya, içerde dışarda korsan ürün satmaya kimse cesaret edemez.

S.DEMİRCİ
14.09.2009, 11:26
maç güzel..
tribünler rezaletti...........
biz birbirimize olan saygımızı,sevgimizi kaybetmişiz...

BAHADIR33
14.09.2009, 11:41
umut, attığı 2. golden sonra (6. golümüz) doğruca Gökhan'ın yanına gitti..kucakladı, havaya kaldırdı ve sonra taraftara dönüp Gökhan'ı işaret etti.
en çok sevindiğim sahne bu oldu..
işte budur takım olmak dedim. ne zaman ki "golü ben atacağım" hevesinden kurtuluruz , o zaman herşey daha güzel olur.

Süleyman50
14.09.2009, 11:44
inşallah devamı gelir bu galibiyetin...

Uğur Ö.
14.09.2009, 11:46
zaten yenidğimiz bütüm maçlarda bir bahane bulunur yok ibb gibi her takım açık oynamaz yok oyuncuları eksikti şans sivas kötü vs.

bordo-mavii
14.09.2009, 12:07
oh be huzurlu bir sabaha uyanmak varmış,sabah kalktığımda öyle huzurluydumki :D
demekki bu kadar kolaymış gol atmak,umarım futbolcularımız bundan sonrada bunun bilincinde olurlar

gökçay61
14.09.2009, 12:10
uzun bir aradan sonra ilk kez 61.dakkaya çooook ama çoook rahat girdik..ama aldığımız bu skor bizi yanıltmasın..takım öle abartılacak bir oyun oynamadı..ibb her zmanki gibi imdadımıza yetişti diye yorumluyorum..gs maçına kadar kayıpsız gidebiliriz ki gitmemiz de lazım ama gs maçı için çook ama çook büyük endişelerim var..

antagonist
14.09.2009, 12:24
@mortahisar,

Forumdan kendinizi silemiyorsunuz. Sağ üst köşedeki "çıkış"a tıklayarak forumdan çıkış yapabilirsiniz. Daha sonra tekrar girip girmemek size kalmış.

KOSİFOĞLU
14.09.2009, 12:25
fortis türkiye kupası ne zaman başlıyor?

antagonist
14.09.2009, 12:25
uzaklaştırın ozaman

Siz "çıkış" yapın.

Ali Turhal
14.09.2009, 12:34
Elbette sonucu beğendim ve futboluda demekki sayın bross çift santrafora dönmesi gerek,lakin beni üzen bir başka konu ise tvden seyrederken bile olsa taraftar hala umutu ve gökhanı topa tuttular biz galibiyetemi sevinelim yoksa bu yersiz eleştrileremi kızalim sakin olmayı ve sabretmeyi beceremiyoruz vesselam trabzondaki taraftarlara hafta sonu oynanacak antalya maçında çok görev düşüyor lütfen herne olursa olsun takımımızı destekleyelim, onlar sizi yanınızda hissettikçe rahat oynarlar ve inşallah koltuğumuzda rahat rahat seyredeceğiz elbette bende ordayım selamlar.

Yunus Güneş
14.09.2009, 12:36
Bu moralle gs maçına kadar kayıpsız gidersek... Muhteşem olucak....:)...Tebrikler güzel bir skor aldığınız için...

Atalay
14.09.2009, 12:39
Ben stada girerken dagıtılan bildirileri görünce yanımdaki arkadaşa şöyle dedim...

Bu organizasyon bu stadyumda bu seyirciyle yapılması imkansız...

Çünkü oraya gelen seyirci.... taraftar değil..!!

Adam sevdigi desteklediği takımı belki iki yılda bir seyretme şansı buluyor ailesi vede çoçukları ile beraber...

Şimdi sen o insanlara ne dersen de ne söylersen söyle.. zaten yapı geregi kimseyi takmayan bir topluluğuz onun içindirde ne derneklerimiz nede vakıflarımız başarılı olabiliyor...

Yani sizin anlıyacagınız organizasyon öncesi ben bu olayların olacagını tahmin ettim...

Bizim tribünlerimizin diğer takım tribünleri ile kıyaslanmasını çok saçma buluyorum..

Çünkü o takımların tribünleri bir okul gibi...

Çoçukken giriliyor yönetici olunup çıkılıyor..

Onun içinde bir ahenk içinde olunabiliyor...

Bu maçta bu pretestoya uymayan taraftarımıza yapılanlar şık olmamıştır..

Çünkü adam katılır veya katılmaz kimseye zorla eyleme katmak katılmayana şiddet uygulamak küfür etmek bizlere yakışmamıştır..

Çünkü orda çoçuklar ailelerde çogunlukta idi..

Bize uzak oldugu içinde olayları yakından göremedim iyikide görmemişim..

Ben şahsen alınan karara uydum ve böyle bir eyleminde doğru oldugu kanaatindeyim..

Herkese bir uyarı oldu...

Yöneticisinden masörüne kadar...

Sevgilerimle..

Emre ÖZTÜRK
14.09.2009, 12:40
bu maç için belediye takımınada gerçekten üzüldüm biraz insafsızlık mı ettik ne:D

firidin61
14.09.2009, 12:40

Protesto ; kişilerin '' hür '' iradesiyle gerçekleşen , tepki içeren uygulamalar bütünü .. Dikkat edilmesi gereken husus , kişilerin bu irade beyanını yerine getirirken '' hür '' olmasıdır aksi '' dayatma '' olur . Demokratik ortamlarda '' dayatma '' kabul edilemez . Dün Staddaydım . Haberdar olmayanlar olabilir mantığıyla belkide maç başlamadan yarım saat '' 15 dak.susuyoruz '' tezahuratlarıyla inledi stad . Hatta saygı duruşunda bile yine o gruptan geldiğini tahmin ettiğim ses '' Susuyoruz '' gibi bir kelime kullandı . Protestonun ses getirmesi için büyük çoğunlukla yapılması gerekir doğru ama bunu dayatmayla yapamassın . Böyle bir hakkın ve yetkin yok .

Çarşı grubu ilgili takımın taraftarlarınca büyük '' saygı '' uyandıran bir grup . Hatta stadın büyük çoğunluğu ya bu grubun üyesi yada amblemini taşıyan ürünler giyiyor . Hatta bildiğim kadarıyla lisanslı ürünlerinde bile bu grubun adı var . Ben Gurbetçi Gençlerin Trabzonspor'u vizyonuyla temsil ettiğine inanmıyorum ve bende saygı uyandırmıyorlar . Stadın 10 da 1 i kadar bile değildiler ... Birçok maça gittiğim için çok net söyleyebilirim , kendi başlatmadıkları tezahuratlara bile katılmazlar . Üstelik sürekli grubun adını bağırırlar . Ben bu gruba neden katılayım ve neden onlarla beraber tezahurat yapmak zorundayım ? '' Emirlerine '' uymak zorundayım anlamadım ?

Benim uzaktan izlediğim kadarıyla olay şöyle gerçekleşti : 1.dak itibaren GG sol tarafından yer alan grup bilindik '' Lay Lay Lay oo Trabzon '' vb.bir tezahurat yapmaya kalkıştı ve GG ler tarafından susturulmaya çalışıldı . Susmayınca önce sözlü sataşmalar başladı grup '' sinmeyince '' arbede yaşandı ve adamlar '' tartaklandı . Son cümle insan psikolojisiyle açıklanamaz .. Adamları döv sonra dayak yemiş , tartaklanmış adamlar daha sonra niye bağırmadı de .. Allah bizi bildiği gibi yapsın ...

Not : Protestoya katıldım . Benim içinde olması gereken bir hamleydi .

Sayg ,

KOSİFOĞLU
14.09.2009, 12:43
bu ibb'nin bizden çekitiği nedir? geçen sezonda 5 fark'la yenmiştik bu sezon'da inşallah herşey iyi olacak fıtına gerii döndü!

Alihan Ertürk
14.09.2009, 12:47
http://fanatik.ekolay.net/Galeri/Image/Photo/4344_20090913191533913_e10.jpg (http://fanatik.ekolay.net/Galeri/GalleryDetail.aspx?Gallery=4344&Photo=11)

:yattara:

Erdem Keser
14.09.2009, 12:48
Şu maçta yediğimiz gole bir bakın , sonrasında Diyarbakırspor maçında Tazameta'dan yediğimiz golü aklınıza getirin.Birebir aynısı.
Komik...

Oğuzhan Fidan
14.09.2009, 12:49
eğer tribündeysen sus deyince susacaksın bağır deyince bağıracaksın derken toplu şekilde adam gibi tezahürattan bahsedilmeli.. gs fb bjkdada aynı durum sözkonusu tribün lideri vardır ama okuduğumdan anladığım işi baya abartmışlar

Erdem Keser
14.09.2009, 12:52
@mortahisar

Lütfen yeter artık.Kimseyle yazışmak istemiyorum , beni silin diyorsunuz yine aynı üslupla iletiler göndermeye devam ediyorsunuz.Foruma girmezsiniz olur biter.Kimse size silah zoruyla yazdırmıyor ya.

Adem Erdoğan
14.09.2009, 12:54
beni silin diyerek şov yapıyor, 2 gün sonra başka nickle üye olacak nasıl olsa..

metinulusoy
14.09.2009, 12:56
Sene başından beri her fırsatta yazıyorum;

Bizim en eksik bölgemiz tribünler.Böyle bir taraftar profili olamaz ya.Bir kısmı çekirdek çitler,diğer bir kısmı da tribünlerde mafyacılık oynar.16-17 yaşlarımda Avni Aker'de maça gitmiştim.Maratonun kenarında oturuyordum.O zaman taraftar gruplarıda maratonun ortasındaydılar.Büyük büyük bayraklar sallıyorlardı.Yanımda oturan adam bayrağı sallayan çocuğa;sahayı göremediğinden dert yandı.Biraz sonra ortadaki gruptan birkaç kişi gelip adamı tehdit ettiler.Garibanın tekiydi adamcağız,susup oturdu yerine.Aynı maç sonunda,yine aynı gruptan kişiler polisle kavgaya tutuştular.Doğudaki olayları andıran bir manzaraydı.O zaman o kadar soğumuştum ki takımda,o sezon bir daha maç izlememiştim.Sonra düşündüm,takımın gerçek sahibi bu mafya kılıklı,kendine taraftar diyen çapulcular mı,yoksa biz miyiz?
Takımımızın iki büyük taraftar gurubu var ve bunlardan kurtulamadığımız (ya da değişmedikleri) sürece tribün mevkii gerekli performansını gösteremez.
Çekirdekçiler ve Çıkarcı Mafyacıklar.

Mustafa Önal
14.09.2009, 13:02
basın tnibününde herkes pankartlar neded ters diyordu herkes. protesto amaçlı olduğunu söyledim. sesizlik olcak 15 dakika dedim. o sırada maraton alt ve numaralı alt takıma destek veriyordu. sonra maraton sağdaki pankartın ters çevrilmesi için tezavrat yapıldı.
maraton alttaki ailelerin ara ara tezavrat yaptığını gördük. maraton üsteki tartışma şık durmadı bize yakışmadı. hemde ramazanda.
uzun zaman sonra galip gelmek çok güzel. maçtaki inanılmaz mücadelesi için serkan'a koca bir alkış ve teşekkürler.

Atalay
14.09.2009, 13:09
basın tnibününde herkes pankartlar neded ters diyordu herkes. protesto amaçlı olduğunu söyledim. sesizlik olcak 15 dakika dedim. o sırada maraton alt ve numaralı alt takıma destek veriyordu. sonra maraton sağdaki pankartın ters çevrilmesi için tezavrat yapıldı.
maraton alttaki ailelerin ara ara tezavrat yaptığını gördük. maraton üsteki tartışma şık durmadı bize yakışmadı. hemde ramazanda.
uzun zaman sonra galip gelmek çok güzel. maçtaki inanılmaz mücadelesi için serkan'a koca bir alkış ve teşekkürler.

Hayırdır gazetecimi oldun mustafa..

Tribünleri sende terk ettin desene...

boztepeliyasin
14.09.2009, 13:10
takımı tebrik etmek gerekiyor gerçekten. en azından istanbulda maça gelen taraftarımızın yüzü güldü. ama bir defa güneşin açmasıyla bahar gelirmi bilmem. inşallah bundan sonrada böyle galibiyetler izleriz. golcülerimizde rahat bir nefes almıştır heralde.

KOSİFOĞLU
14.09.2009, 13:14
http://trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/2606-4O8W7D7O.jpg

champions
14.09.2009, 13:19
Galibiyet yine bir kısım taraftar üzerinde hazımsızlık yaratmış, artık sıradanlaştığı üzere. Ersun Yanal sonrası Ahmet Özen döneminde de çok açık bir şekilde ortaya çıkmıştı bu.Ne sağbek, ne santrafor ne önlibero ne de yönetim.Trabzonsporun en büyük sorunu budur bence.Kulübü, babasının ona hediye ettiği bir oyuncak sanan taraftar.

Geçen sezon en az 15 maç olmadığımız kadar iyiydik ama gel gör ki o zaman mutlu mesut olan taraftar şimdi vuracak yer arıyor.

Sivas maçındaki kadar "oynamadık" mesela, o maçta topla daha iyiydi aramız fakat oynadığımızın yarısı kadar da pozisyona girememiştik ileri 3'lümüzün son derece yetersiz oyunlarıyla.Bu maçta iyi pres yaptık ve haliyle savunmada pek fazla sıkıntı yaşamadık.Özellikle yıllar sonra bir kanadımızın çalışması ve ileri 2'linin ortalamaya yaklaşmalarıyla hücumdaki fakirliğimizi yenmeyi başardık.Tabi ilk 2 golümüzün "hediye" kıvamında olması ve henüz ortaya birşey koymadan 2-0'ı yakalamamız nedeniyle maçın ilerisi için ne derece ölçü olacağı tartışılır.

Bireysel performanslara gelirsek;Tayfun bu takımın oyuncusu değil.Serkan koştu, top çaldı falan tamam ama sağ kanadımızı Serkanla çalıştıracaksak orda sorun var demektir.Egemen ve Tony bildiğimiz gibi.Giray ve Ferhat'ın yükselişi devam ediyor. Selçuk bence Trabzonspor forması altındaki en iyi maçlarından birini oynadı.Ortalama bu düzeyde tutunmalı bu sezonda bunu başaramazsa yazık olacak. Colman koşuyor ve açık alan bulunca iyi paslar atıyor hepsi bu.O da Tayfunla birlikte fark gelince sallayanlardan.O bölgeye mutlaka bir "canavar" lazım.Gabric takımımızda açık ara en iyi sol kanat oyuncusu olarak görünüyor.Oyun içindeki faydası dışında dün 3 net asist yaptı 1 de gol pozisyonu.Umut da inanılmaz oynadı dün.Sahanın her yerinde çok iyi işler yaptı bu oyunu genele yayarsa rahatlıkla 2 forvetden biri olabilir.
Gökhanda biraz olsun kendine gelmiş gibi fakat hani "golcü değil!" denilen Umut'un faydasına yaklaşabilmesi için alması gereken ciddi bir yol var.

Bütün bunları yaparken rakibin İbb olduğunu bilelim fakat bu ligde kimsenin Bayern deplasmanına çıkmadığını da unutmayalım.

Değişiklikler konusunda herkes hemfikir sanırım. Yattaranın yokluğunda Barış-Engin ve Alanzinhonun yedek kalması hocanın oyuncu tercihleri konusundaki tutumunu açıkça ortaya koyuyor.

Zor maçlarımız iç sahada olanlar.Önümüzdeki 3 maçtan 7 puan alabilirsek düzlüğe çıkarız.

Tolunay Abdioğlu
14.09.2009, 13:26
3 maçtan 9 puan çıkarmamız gerekiyor.

İnşallah başarırız.

Erdem Keser
14.09.2009, 13:32
Galibiyet yine bir kısım taraftar üzerinde hazımsızlık yaratmış, artık sıradanlaştığı üzere. Ersun Yanal sonrası Ahmet Özen döneminde de çok açık bir şekilde ortaya çıkmıştı bu.Ne sağbek, ne santrafor ne önlibero ne de yönetim.Trabzonsporun en büyük sorunu budur bence.Kulübü, babasının ona hediye ettiği bir oyuncak sanan taraftar.

Geçen sezon en az 15 maç olmadığımız kadar iyiydik ama gel gör ki o zaman mutlu mesut olan taraftar şimdi vuracak yer arıyor.

Sivas maçındaki kadar "oynamadık" mesela, o maçta topla daha iyiydi aramız fakat oynadığımızın yarısı kadar da pozisyona girememiştik ileri 3'lümüzün son derece yetersiz oyunlarıyla.Bu maçta iyi pres yaptık ve haliyle savunmada pek fazla sıkıntı yaşamadık.Özellikle yıllar sonra bir kanadımızın çalışması ve ileri 2'linin ortalamaya yaklaşmalarıyla hücumdaki fakirliğimizi yenmeyi başardık.Tabi ilk 2 golümüzün "hediye" kıvamında olması ve henüz ortaya birşey koymadan 2-0'ı yakalamamız nedeniyle maçın ilerisi için ne derece ölçü olacağı tartışılır.

Bireysel performanslara gelirsek;Tayfun bu takımın oyuncusu değil.Serkan koştu, top çaldı falan tamam ama sağ kanadımızı Serkanla çalıştıracaksak orda sorun var demektir.Egemen ve Tony bildiğimiz gibi.Giray ve Ferhat'ın yükselişi devam ediyor. Selçuk bence Trabzonspor forması altındaki en iyi maçlarından birini oynadı.Ortalama bu düzeyde tutunmalı bu sezonda bunu başaramazsa yazık olacak. Colman koşuyor ve açık alan bulunca iyi paslar atıyor hepsi bu.O da Tayfunla birlikte fark gelince sallayanlardan.O bölgeye mutlaka bir "canavar" lazım.Gabric takımımızda açık ara en iyi sol kanat oyuncusu olarak görünüyor.Oyun içindeki faydası dışında dün 3 net asist yaptı 1 de gol pozisyonu.Umut da inanılmaz oynadı dün.Sahanın her yerinde çok iyi işler yaptı bu oyunu genele yayarsa rahatlıkla 2 forvetden biri olabilir.
Gökhanda biraz olsun kendine gelmiş gibi fakat hani "golcü değil!" denilen Umut'un faydasına yaklaşabilmesi için alması gereken ciddi bir yol var.

Bütün bunları yaparken rakibin İbb olduğunu bilelim fakat bu ligde kimsenin Bayern deplasmanına çıkmadığını da unutmayalım.

Değişiklikler konusunda herkes hemfikir sanırım. Yattaranın yokluğunda Barış-Engin ve Alanzinhonun yedek kalması hocanın oyuncu tercihleri konusundaki tutumunu açıkça ortaya koyuyor.

Zor maçlarımız iç sahada olanlar.Önümüzdeki 3 maçtan 7 puan alabilirsek düzlüğe çıkarız.
Her kelimesine katılıyorum Champions.

Alihan Ertürk
14.09.2009, 13:37
Rakiplerimizin şu anki durumları ;

Gaziantepspor | 1Galibiyet | 3Beraberlik | 1Yenilgi | 6Puan , 9.Sıra

Antalyaspor | 2Galibiyet | 3Yenilgi | 6Puan , 10.Sıra

Gençlerbirliği | 1Galibiyet | 4Beraberlik | 7Puan , 7.Sıra

Antep ve Antalyaspor'u yeneceğimizi düşünüyorum.

Gençlerbirliği maçında çok gol kaçırırız ama ilk yarıyı önde kapatırsak kazanabiliriz.Yoksa beraberlik olabilir.

mhayri
14.09.2009, 13:41
Sadece galibiyet isteyen bir takım maçın başında 2 farklı skor yakalarsa
ne olur?Dünkü gibi bir oyun olur ...
Telaş 4 farkı yakalayıncaya kadar devam etti...
Takım performansına katkı yapanlar ve öne çıkan oyuncular;
Egemen (kornerden bir sezonda attığımız kadar tek başına attı nerdeyse)
Selçuk (Gerçek mevkisi burası , kimse ondan Alex olmasını beklemesin ve Cikuzunun kendi mesleğine
olan saygısızlığı ve ihanetine bakın birde bu çocuğun çabasına...Bu takım fark yaratacaksa bu ancak
yerliler eliyle olacak)
Umut (İstikrar, hep böyle istekli oyna canımı ye)
......
Olmayan, olamayanları yazmayacağım ...Onlar hepimizin malumu...
Skor hatırına bu seferlik dokunmayalım,Tabelaya bakalım göbek atalım :)

kurt2000
14.09.2009, 13:49
Senin Gökhan Ünal diye bir topçun var, kendisine atılan her toptan kaçıyor
Kendisine atılan her topta savunmanın en uzak köşesinde saklanıyor.
Topu süremiyor.Topla dribling sıfır!
Umut'u hiç konuşmayalım bile, Peki golünü kim atacak!
DEFANS iyi günündeyse en iyi ihtimalle bir gol atarız!
Maçtan sonra da burda yine konuşuruz.
Sanki takım iyi top oynuyor da biz karamsarlık yapıyoruz gibi...

:alkış::alkış::alkış::alkış::alkış::alkış::alkış:: alkış::alkış:
hahaha

cem arin
14.09.2009, 14:19
kendisine saygisi olmayan insanlarin baskalarina saygi göstermesini beklemek bizlere sadece hayalkirikligi olarak geri döner!

dün takim 2-0 öndeyken dahi istim üstündeyse bunun bir sebebi olmali! Benim kanimca bunun altinda yatan sebep taraftar baskisidir ve avrupada baska hicbir takimda bu baskiyi hissetmez oyuncular! Bakin türkiye demiyorum alani daha genis tutuyorum!

yabanci oyuncularimiz da dahil bu baskiyi icsellestiriyor bizim takim. en gec bir kac mac sonunda yeni gelenler dahi bu baskiyla birlikte yasamaya mecbur birakiliyorlar! Baski altinda oynayan oyuncu da hata yapmaktan korktugu icin hatalar olusuyor ve futbolun da bir hatalar oyunu oldugunu varsayarsak hatalarimizin kurbani oluyor ve puanlar kayboluyor.
bir örnekle aciklamak gerekirse, Egemen ne zaman kaptan oldu ve onu bizden biri gibi görmeye basladik,defansif anlamda problemler yasamaya basladi egemen. ya da colman top kaptirdiginda ona da ypklenmeye basliyoruz cünkü artik onu da bizden biri olarak görüyoruz! yattara ne yaparsa yapsin yaranamiyor bizlere cünkü ona ibrahim ücüncü diyoruz! yani o da bizden biri. bu durum böyleyken tayfundan kayseride yaptiklarini beklemek en hafif tabirle hayalcilik olur! Cünkü o gercekten de bizden biri? cocuk trabzonlu! Ona söylenecek hersey mübah bizim taraftara göre! Isi sadece stadyumda takimina destek vermek olan taraftar oalyi abartip tkaimins ahibi konumuna yükselince ne baskan ne yönetim ne de t. direktör disinda kaliyor bu cemberin!

Dün oynanan macta beni mutlu eden sey oyuncularin bütün bu olumsuzluga ragmen bir gayret icinde olmalari! Tayfundan tutun da yedek bekleyen tolgasina degin bunu dün atilan gollerde oynanan oyunda görmek mümkün. begenmediginiz gökhan ünal cabaliyor ancak yaranamiyor! Umut mac boyuncu yaptigi ters kosularla arkadaslarina alan aciyor,top tasiyor ve acikcasi t. direktörün aciklamasina ragmen takimin hala 4-4-2 düzeninde cift forvetle oynadigini iddia eden cok bilmis bir taraftar var ortada! simdi daha umutun dün klasik santrafor olarak 4-4-2 nin ikinci santraforu olarak oynadigini düsünen tarftardan büyük beklentide olmak bünyeye zarar verir!
bu gösteriyor ki taraftar oyuna bakmiyor sadece kagit üzerinde ne yaziyorsa ona bakiyor. abileri gazetede ne yaziyorsa onu okuyup bu bilgiyle konusuyor! Yani kendinden kattigi bir sey yok tüm olanlara!
sayet yasama kendinden birseyler katamiyorsan orada sorun var demektir!
ve sanirim bizim sorunumuz da bu! yasama kendimizdne birseyler katabilmek icin cok tembeliz ve ezber sisteminin bir parcasi olarak yasama oradan dogru tepki veriyoruz! Bunun en güzel kaniti da dün ters acilan pankart benim kanimca.
kafalara yer etmis protesto düsüncesiyle maca gelen taraftar ancak ikinci yarida 4-0 dan sonra tepkisini geri cekmeye yanasti! Halbu ki yaraticilikta sinir olmamali. özellikle stadyumdaysan hizli düsünp cabuk karar vermelisin! Aksi takdirde dün oldugu gibi o pankartlarin sopalarini eline verip öyle yolarlar eve adami...dikkat edin de elinizde kalmasin o sopalar.

My
14.09.2009, 14:28
Umut 2 gol attı fakat bu bence yanıltıcı. Top kontrol, adam geçme, top ezmeme vs.... Çok kötü bu yönlerden.

furkan0561
14.09.2009, 14:35
sizce 4-4-2 sisteminde kimler orta sahada oynamalı ben son kişiyi bulamadım gabriç-yattara-colman-?

BiZe HeR YeR 61
14.09.2009, 14:48
Skor olarak güzel galibiyet aldık fakat oynadığımız oyun ümit vericimi dersen kesinlikle hayır...Tabi şunu da unutmamak lazım takımın üzerinde olan baskıdan (taraftar baskısı değil:) güzl futbol kimse beklemesin...En azından takım 90 dk mücadele ediyo . Sadece 1 maçlık mı yoksa devamı gelecekmi ilerleyen haftalarda görecez...

mandranoy
14.09.2009, 14:58
Arkadaşlar maçı Trabzon'da evde izledim. Daha önce bu forumda maç için yapılacak 15 dakikalık susma eyleminden haberim oldu ve destekledim. Maçı seyrederken de arkadaşlara durumu izah ettim. Böyle böyle olacak diye. Ama ne varki susma ile cılız tezahürat şeklinde bişey oldu. Maçı izleyenler taraftar becerip tezahürat edemiyor diye yorumladılar. Eylem anlaşılmadı. Halbuki herkes bu susma eylemine uysaydı ve 15 dakika sonra büyük bir coşku ile ses duyulsaydı eylem de anlaşılacaktı, taraftarın ne kadar bilinçli olduğu da. Ama anladığım kadarıyla bu birlik sağlanamamış. Ne yazık ki bunu biz Avni Akerde de yapamıyoruz. Pasif izleyiciden aktif izleyici durumuna geçmemiz gerekiyor. Bunun için de birileri öncülük yapmalı.

outlaws61
14.09.2009, 14:59
sizce 4-4-2 sisteminde kimler orta sahada oynamalı ben son kişiyi bulamadım gabriç-yattara-colman-?

kesinlikle selcuk yada ceyhunn.Colman ve selcuk cok iyi anlasıyolar eger dunku gıbı oynayacaklarsa kesinlikle colman ve selcuk.

Serdar A
14.09.2009, 14:59
Arka sayfalarda bir arkadaş Beşiktaş pazarının taraftar grubuna özenildiğinden dem vurmuş . İçine düştüğümüz durumu bir biçimde betimliyor bu ruh hali . Forumda bir ara da maraton tribünümüzün taraftar gruplarına verilmesi hatta bedava bilet dağıtılması ile ilgili mesajları da okuyorduk .

Çok ucuz bilet dağıtımına karşı değilim esasen . Yani 300 localı bir stadyum inşaa et , ondan sonra normal koltuklarını bakım onarım masrafına sat , çok mühim değil . Ancak bunu takımı ile ilgili taraftarlar arasında hiyerarşi oluşturulmasını engelleyerek yap . 3000 bileti üç kişinin eline verme ki , rant kavgaları cinayetleri tribün zorbalıkları ortaya çıkmasın .

Yine Trabzon'un egemen (ve dolayısıyla büyük kitleye sahip) bir taraftar örgütlenmesi olmasını da isterim . Kale arkalarımız baştan aşağıya onların olsun . Dortmund kale arkalarının tüyleri diken diken eden görüntüleri ve destekleri bizim stadyumda da yaşansın . Hatta görüntünün korkutuculuğu Ağustos ayında başlatılsın , Dortmund kulübünün "55.000 adet tükendi , artık kombine satamıyoruz" açıklaması yapması gibi .Bu arzuda bir kitle var ise bunu çok büyük saygı uyandırarak yapacak . Kendi marşlarını okuyacak , tüm taraftara sevdirecek , kendi dışındakilere farklı takım muamelesi yapmayacak . Ben oldum , liderim , serdarım demeyecek , kalan kitleye kendisini emekleriyle kabul ettirecek , genişleyecek , bütünleştirecek . Bu sayede ortaya çıkan kitlenin adı da ne x grubu , ne y Trabzonlular olacak , adı Trabzonspor taraftarı olacak .

Takımımızın 12. oyuncusunun iyi yolda olduğunu düşünüyorum . En azından , bu dönüşümü yaratabilmek için en şanslı takımız . Örneğin bir Dolmabahçe'de bir Mecideyeköy'de bu dönüşümü yaratmak isterseniz , çok kan dökülmesine sebep olursunuz . Çeşitli egolar geliştiren kitleler kulüplerine bir şekilde gölge etmeye başladılar . Trabzonspor bir adım geriden gelmenin avantajını burada kullanabilmeli . İçlerindeki Trabzonspor sevgisine inandığımız taraftar grupları gelişmini yine kendi varlıkları üzerine değil , geleceğin çağdaş Trabzonspor'u üzerine kurmaya başlamalı .

nbay
14.09.2009, 15:01
dünki maçta stadta bulunan biri olarak,maçın başında tribünde yaşanlardan son derece utanç duyduğumu belirtmek istiyorum,büyük bir klübün taraftarı bu gibi hareketler yapmamalı,kimse kimsenin maç izleme özgürlüğünü kısıtlayamaz!!
eğer bir protesto yapılacak ise takım yönetim her kim ediliyorsa,daha farklı yollarla yapılmalıydı,daha mı güzel oldu dünki manzara,tüm türkiyeye rezil olduk,bu şekilde bir taraftar profili klübe ciddi bir şekilde zarar veriyor..

firidin61
14.09.2009, 15:06
Futbolu çok iyi bilmesemde genel hatlarıyla yorumlayabildiğimi düşünürüm hep . Colman gibi 2.bölgenin hücuma dönük en uç adamının neden '' canavar '' olmasının istendiği hiç birzaman anlamadı sanırım anlayamayacağımda . Kadro 4 - 4 - 2 gibi görünsede Trabzonspor dün 4 - 2 - 1 - 2 - 1 gibi oynadı ;

----------------- Tony ------------------

Tayfun --- Giray ------- Egemen --- Ferhat

--------------------- Selçuk --------------
--------- Serkan --------------------------

-------------------------- Colman ---------

------------------------------------- Gabric

---- Umut ---------------------------------

---------------- Gökhan -------------------

Savunma dışında pozisyon itibariyle Colman'ın arkasında oynayan 2 futbolcunun hangisi '' canavar '' da onun olması bu kadar önemli anlaşılır gibi değil . Colman'ın pozisyon itibariyle kovalaması , aktif olarak takım savunmasını yardımcı olması , savunmadan aldığı topları hücuma taşıması ve oyun yönünü değiştirmesi gerekiyor . İ.B.B.maçında bunlardan hangisini yapmadı ? Veya Türkiye Liginde Colman'ın pozisyonunda oynayıp onun yapamadıklarını yapan hangi futbolcu var ? Yahu biri söylesinde o adamı özel olarak takip edeceğim inanın işin içinden çıkamıyorum ...

Sayg ,

Emirhan Makul
14.09.2009, 15:10
Her zaman dediğim gibi Colmanın arkasında ve yanlarında iki bilinçli futbolcu olduktan sonra colman çok daha muhteşemleşecektir ancak bunlar olmadığında malesef colman bir hiç

Yani buradan ne çıkartmalıyız futbıol takım oyunudur colmanda futbolu takım olarak oynandığında hünerlerini gösterebiliyor
Peki colmana kızanlar colmandan ne istemiş takım oyunu oynamayan yattara'nın yaptığını
Trabzonspor taraftarı Futbol'dan çok iyi anlayan bir taraftar mı ? Bence sadece 30 yaş üstü acı ama gerçek.

Hüseyin Sahtiyan
14.09.2009, 15:13
Ben Gurbetçi Gençlerin Trabzonspor'u vizyonuyla temsil ettiğine inanmıyorum ve bende saygı uyandırmıyorlar . Stadın 10 da 1 i kadar bile değildiler... Birçok maça gittiğim için çok net söyleyebilirim , kendi başlatmadıkları tezahuratlara bile katılmazlar . Üstelik sürekli grubun adını bağırırlar. Ben bu gruba neden katılayım ve neden onlarla beraber tezahurat yapmak zorundayım ? '' Emirlerine '' uymak zorundayım anlamadım ?

1-İnsanlar memleketiyse bile gezmeye görmeye gitmeye üşendikleri Van gibi, Elazığ gibi, Diyarbakır gibi, Gaziantep gibi binlerce kilometre uzaktaki illerimizi sırf bir 90 dakika takıma yalnız değilsiniz mesajı vermek için evimizden, çocuğumuzdan kısıp verip gidiyosak ve sende saygı uyandırmıyosak bu bizim için sıkıntı değil..
2-Bizim toplamda sayımız 500-600 civarı kadar.. dünde yaklaşık 350-400 kişiydik tribünde.. bunun için hiç bir iddiamız olmadı, niye oran vermeye kalktın anlamadım..
3-Sen birçok maça gidiyorsun biz her maça gidiyoruz.. Ve şunu çok emin olarak söyleyebilirim ki gittiğimiz birçok deplasmanda sadece biz olduğumuz için başka gruplar bağırdığında eşlik etmiyorlar gibi bir lafı kabul etmiyorum, yemin edebilirim yalan söylüyosun.. Aslında bunun cevabını bazı deplasmanlara gelmiş olan Trabzon'daki grupların içindeki arkadaşlar verse keşke..
4-Bana bizim son 3,5-4 sene de maç esnasında takıma değil de gruba bağırırken bi karemizi göster video vb. yollarla bende tükürdüğümü yalayayım senden özür dileyeyim.. Aksi takdirde gene yalancısın.. ha değilim diyosan bende dün 90 dakika senin fenerbahçe bağırdığını iddia ederim tribünde.. Almış başını gidiyo bi laf "sırf kendilerine bağırıyolar" diye lütfen yani harbiden yalan konuşmayalım.

Abicim hakikaten güzel yazmışsın Teşekkür ederim..

bu gurbetçi gençler denen gudubetleri oldum olası sevemedim olmaz olsun böyle taraftar, maçta problem, havaalanında problem
Yaşınız ve kafa yapınız sanırım uyum içinde ilerleyememiş.. kusura bakmayın..

ben de kendimce birşeyler yazayım.. ben henüz şampiyonluk görmedim, fakat takımımız ligi 10. sıralarda bitirirken hiç ama hiç iddiası olmayan müsabakalarda bile 80-100 arası kişiyle tribünde bayrak sallandırmışım.. Bundan önce de elbet takımın kötü zamanları oldu fakat o zaman da protestolar oldu.. Hatta Nuri Albayrak döneminde sokaklarda yürüyenler dahi oldu.. Kötü zamanlarda çok beğenilen Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray taraftarlarının susma eylemi yaptıklarına çokça kere şahit oldum ben.. Hatta bir Galatasaray-Trabzonspor maçı da hatırlıyorum.. yani bu gayet doğal bişe..

Ben hiç bir zaman takımıma köstek olmadım.. Dün yapılan tepkilerin bi çoğu takımımızın yönetiliş biçimineydi.. Takımın başındakilerin başında oldukları takımın sorumluluğunu kaldıramamalarınaydı.. gayet medeni ve kibar bi şekilde herkesi en başta internet ortamında daha sonra stad girişlerinde bildiri dağıtarak davet ettik.. Herkes katılmayabilirdi elbet.. Nitekim öyle de oldu, alt taraf mesela.. kimse aramızdan alt kata indi mi, kimse alt kattakilere küfür etti mi gözünüzü seveyim, ellerimizle susun işaretinden başka hiç ama hiç birşey yapmadık.. Üst tarafı zaten yönlendiriyorduk ki sol taraftan bikaç ses çıkmaya başladı.. 7-8 arkadaşımızı yolladık derdimizi anlatın dedik.. giden arkadaşlarımız da bi 10 dakika hep beraber sabredelim daha sonra zaten gereken desteği vericez bizde alışık değiliz susmaya ama şartlar onu gerektiriyor diye belirtti, fakat ısrarla ve inadına en başta el kol hareketleriyle daha sonra hakaret ve küfürlerle suratımıza baka baka bağırmaya başladılar 10-15 kişi kadar.. yani bizde eşşek değiliz adam hakaret ediyorsa küfür ediyorsa cevap verme hakkımız var.. Mübarek Ramazan ayında oruçlu oruçlu yemin edebilirim hakareti ve küfürü yedikten sonra sol tarafa doğru yüklenme olduğuna.. Kibar uslubumuzu o ana kadar hiç bozmadık.. 15.01 den itibaren deli gibi aç aç desteğimizi de verdik.. samimi söyleyebilirim ki şuana kadar ki en güzel tribün oldu olimpiyat stadında bağırabilme yönünden.. Olumsuz eleştri yaparken insanlar niye olumlularını da yazmaz acaba..

Yaptığımız protesto işe yaradı, yoksa kazanamazdık gibi komik şeylerde söylemeyeceğim zaten amacımız oturdukları makamın farkında olmayanlara işlerin yolunda gitmediği konusunda ses duyurabilmekti zaten..

nbay
14.09.2009, 15:14
dün ki karşılaşmada selçuk ön liberoda colman da oyun kurucu pozisyonunda iyi gözüksede rakibin de orta saha olarak zayıf olduğunu ve bize bir baskı göstermediğini unutmayalım.. birçok boşluk verdik yine ,ancak değerlendirecek kalitede bir takım değildi ibb,
bunun dışında sağ bekte çok ciddi bir sıkıntımızın olduğu artık gerçeğinde ötesine ulaştı.. daha önce söyleyen arkadaşlarda olmuştu,tjzikunun sağ bekte oynatılabileceği fikri gerçekten mantıklı geliyor,orta sahanın bu haliyle tjzikunun oynaması imkansızlaştı,ancak sağ bekte ihtiyacımızda bariz ortada,,geçtiğimiz yıllarda bu mevkide oynadığını düşünürsek teknik heyetin bu konunun üzerine eğilmelerinin gerektiğini düşünüyorum.. ayağına hakim süretli ve teknik bir oyuncu olarak sağ beki yadırgamayacaktır..

orhan42
14.09.2009, 15:16
Oğuzhan denen kaleci müsvettesi geçen seneki Konya maçı sonrası taraftar bana gol yemem için yalvardı demişti..Kendince Trabzonlu olduğu halde bu takımda oynayamıyorum ben de intikamımı aldım düşüncesindeydi herhalde..Ama bizim uşaklar dün onun sırtında yazan numarayı skor tabelasına yansıttılar ya helal olsun..Bazı arkadaşlar ya skor aldatıcı olmasın diyorlar ama bu skor muhteşem bence..Egemen gibi,Umut gibi,Gökhan gibi oyuncularımızın motivasyonunu arttıracak onların özgüvenlerini yerine getirecek bir skor bu..Gelecek haftaki Antalya maçını da kazanırsak işler rayına oturur diye düşünmekteyim..Bu arada dün Mehmet Demirkol'ul yorumu vardı stadyumda.Diyorduki Mehmet Demirkol:" Tribündeki protestoya anlam veremiyorum.Bu taraftarın çoğunluğu son şampiyonluğu hatırlamayan insanlardan oluşmakta.Bu taraftar her sezon onlarca yılın ardından her sezon bir ümitle lige başlangıç yapıyor.fakat şampiyon olamasalar da aynı coşku ile takımlarını desteklemeye devam ediyorlar.Bu taraftar takımlarını şampiyon olduğu için sevmiyorlar" dedi..bence gerçekten yerinde bi tespit..Biz bu takımı neden destekliyoruz.25 yıl önce şampiyon oldu diye mi?

alihan_61
14.09.2009, 15:17
bıızm asıl sorunumuz karadenız ınsanınn karakterıstlık ozellııklerı yanı herkes kendı capında reıs herkes bıraz dha agrasıf kımse kımsenın altında bı ıs yapmak ıstemıo..yada zorla bıse yapmıo..ben fanatık bırıyım bagırmak destek olmak ıstıorum ama tırıbun lıderlerınden bırı bagırsanıza lan dıye soledıgı anda bıle ben gerılıorum sınırlenıorum o yuzden eger bız bı butun olucaksak ılk once bu trıbunde lıder olacak ınsanlara herkes saygı we sewgı duymalı ,deplasmanlara gıttıgmızde yenı yenı deplasma gıden genç arkadaslarımız sömürülmemeli(parasal acıdan ) ...bence lıder olmak boyle bısey...bazı toplumlarda baskıyla zorbalıkla lıder olursunuz bazı toplumlarda sewgıyle hosgoruyle olursunuz kı trabzon ınsanıda zorla kımsenın hımayesı altına gırmez...

saygılarımla ...

Yunus Emre SEYHAN
14.09.2009, 15:18
Dün 4'lü ortasahada zaman zaman sıkıntılar yaşadık. İbb, biraz akıllı olsa goller atabilirdi.. 3'e 2 cok yakalandı defansımız..

Alihan Ertürk
14.09.2009, 15:20

Selçuk ve Zafer'den biri bu 3'lünün arasına girer.Tjikuzu ve Ceyhun da zaman zaman şans bulurlar.

Serdar A
14.09.2009, 15:24
Zannediyorum , burada kimse Colman'ın yapabildikleri üzerine bir şey söylemiyor .

Bu konuda en büyük sıkıntıyı doğuran çok iyi yönlerinin yanında gerçekten çok zayıf yönlerinin de var olması . Keşke topu oyuna bu kadar iyi sokmasa ama fizik gücü daha yüksek daha seri bir futbolcu olsaydı . Çünkü eksikleri zor maçlarda takıma vereceği katkıyı da sınırlıyor. Bu gelişimi yaratabilir mi ? 1 yıldır bekliyoruz işte , inşallah bu sezon istediğimiz düzeye gelir .

Türkiye liginin ve o ligde her yıl üst sıralarda yer bulan Trabzonspor'un belirli standartları olmalı . Ligin karakteristik özellikleri var , istikrar sağlamak isteyen futbolcunun bu özelliklere uyumlu nitelikleri olmalı . Colman şu haliyle Arjantin liginin orta-üst bir takımda ligin yıldızlarından biri olabilir . Ancak iş Türkiye ligine ve Trabzonspor'a geldiğinde rakibin en kötü ihtimal ile 5 orta saha oyuncusuyla sahaya çıktığına , fiziksel olarak güçlü oyuncularla oynandığına ve sıkça arkaya yaslanan kademeli derin savunma kurguları olduğuna dikkat etmek gerekir . Şahsen benim beklediğim , Colman'ın bu handikapları aşabilmesini sağlayacak savunma ve fizik gücü gelişimini sağlamasıdır . Bunu yaparkende takımı Yattara gibi , geçmişte Hüseyin gibi sınırlı taktik şablonlara mahkum etmemeli .

Colman'ın artık bir günü diğerini tutmalı , bunun için olması gereken belli . Bu konuda taraftarın serzenişi anormal karşılanmamalı .

nbay
14.09.2009, 15:24
Çarşı grubu ilgili takımın taraftarlarınca büyük '' saygı '' uyandıran bir grup . Hatta stadın büyük çoğunluğu ya bu grubun üyesi yada amblemini taşıyan ürünler giyiyor . Hatta bildiğim kadarıyla lisanslı ürünlerinde bile bu grubun adı var . Ben Gurbetçi Gençlerin Trabzonspor'u vizyonuyla temsil ettiğine inanmıyorum ve bende saygı uyandırmıyorlar . Stadın 10 da 1 i kadar bile değildiler ... Birçok maça gittiğim için çok net söyleyebilirim , kendi başlatmadıkları tezahuratlara bile katılmazlar . Üstelik sürekli grubun adını bağırırlar . Ben bu gruba neden katılayım ve neden onlarla beraber tezahurat yapmak zorundayım ? '' Emirlerine '' uymak zorundayım anlamadım ?

Benim uzaktan izlediğim kadarıyla olay şöyle gerçekleşti : 1.dak itibaren GG sol tarafından yer alan grup bilindik '' Lay Lay Lay oo Trabzon '' vb.bir tezahurat yapmaya kalkıştı ve GG ler tarafından susturulmaya çalışıldı . Susmayınca önce sözlü sataşmalar başladı grup '' sinmeyince '' arbede yaşandı ve adamlar '' tartaklandı . Son cümle insan psikolojisiyle açıklanamaz .. Adamları döv sonra dayak yemiş , tartaklanmış adamlar daha sonra niye bağırmadı de .. Allah bizi bildiği gibi yapsın ...

Not : Protestoya katıldım . Benim içinde olması gereken bir hamleydi .

Sayg ,

kesinlikle katılıyorum..

10 numara
14.09.2009, 15:47
Savunma dışında pozisyon itibariyle Colman'ın arkasında oynayan 2 futbolcunun hangisi '' canavar '' da onun olması bu kadar önemli anlaşılır gibi değil . Colman'ın pozisyon itibariyle kovalaması , aktif olarak takım savunmasını yardımcı olması , savunmadan aldığı topları hücuma taşıması ve oyun yönünü değiştirmesi gerekiyor . İ.B.B.maçında bunlardan hangisini yapmadı ? Veya Türkiye Liginde Colman'ın pozisyonunda oynayıp onun yapamadıklarını yapan hangi futbolcu var ? Yahu biri söylesinde o adamı özel olarak takip edeceğim inanın işin içinden çıkamıyorum ...
Sayg ,sorunun cevabı içinde zaten!Colman 1 maç harikalar yaratır 2 maç ortada yok ve genellikle önemli maçlarda yok , colman istikrarsız! bunu kabüllenmek neden bu kadar zor ve asla bu takımın orta sahası olamaz olmamalı...

Eren Karaahmetoğlu
14.09.2009, 15:58
Şu maçta yediğimiz gole bir bakın , sonrasında Diyarbakırspor maçında Tazameta'dan yediğimiz golü aklınıza getirin.Birebir aynısı.
Komik...

Sadece o değil ki. Isaac'den yediğimiz golü de getir aklına. Aynısı ama ters kanattan. Çok uyuz bi durum gerçekten her hafta aynı golün yenmesi. Ve o kadar rahat bi şekilde yiyoruz ki sadece dokunmak kalıyor içerdekine. Bir an önce beklerimizin arkasına atılan topların ardından içeride boş kaleye yenilen gol sıkıntısından kurtulmamız gerekiyor. Teknik heyete düşüyor bu görev de.

Eren Karaahmetoğlu
14.09.2009, 16:03
4-Bana bizim son 3,5-4 sene de maç esnasında takıma değil de gruba bağırırken bi karemizi göster video vb. yollarla bende tükürdüğümü yalayayım senden özür dileyeyim.. Aksi takdirde gene yalancısın.. ha değilim diyosan bende dün 90 dakika senin fenerbahçe bağırdığını iddia ederim tribünde.. Almış başını gidiyo bi laf "sırf kendilerine bağırıyolar" diye lütfen yani harbiden yalan konuşmayalım.

Dünkü maçta oldukça bağırıldı Gurbetçi Gençler diye. Ancak benim için sıkıntı değil bu sadece düzeltmek istedim. Ama maçın ortasında öyle bağırılması da enteresan tabi:)

Recep Alkan
14.09.2009, 16:23
Öğlen sıkıldım bu tribün davasından çıktım başlıktan, akşam bir daha geldik gene aynı kavga.

Yahu ben anlamıyorum kardeşim, nedir bu işin piri benim kavgası. Koskocaman 80.000 kişilik stadımı paylaşamadınız?

İlk haftaki Sivas maçında maçtan sonra atkıları açıp hep birlikte resim çektirelim dedik, pozu verdik resmi çektirdik önden (çılgınlardan biri) çıktı biri hadi bağırın zaten resim çektirmekten başka bir işe yaramıyorsunuz dedi. Şahsi olarak cevabımı verdim.

Bu nedir yahu, adam bitmiş maçın ardından bu tarz bir laf edecek, diğer bir grup bu işin piri benim diyecek.

Beyler ortada bir pasta yok, kimse kenarından nasiplenmeye çalışmasın. Ben Bmn dışında GG ler ile de organizasyona gittim, ne oldu nerem eksildi, nerem fazlalaştı. Belki yarın Trabzonlu Gençler ile tribünde olurum, bugün BMN de kafa patlatır düşüncemi söylerim. Adı sanı fark eder mi bu işin ?

Önemli olan Trabzonspor değil mi kardeşim.

Ne zaman anlayacağız bunu çok merak ediyorum.

Külünkoğlu
14.09.2009, 16:37
Maçla ilgili görüşleriniz varsa yazalım arkadaşlar. Sessizlik eylemi için başlık vardı ve konu kapandı.

Maçın haricindeki bütün mesajlar bu dakikadan itibaren silinecektir.

firidin61
14.09.2009, 16:38
sorunun cevabı içinde zaten!Colman 1 maç harikalar yaratır 2 maç ortada yok ve genellikle önemli maçlarda yok , colman istikrarsız! bunu kabüllenmek neden bu kadar zor ve asla bu takımın orta sahası olamaz olmamalı...

1 maç dahi olsa '' Harikalar '' yaratabildiği söyleyebildiğiniz futbolcunun '' asla '' bu takımın futbolcusu olamayacağını belirtiyorsunuz . Aslında sizin yazınızda gizli olumsuz düşüncelerinizin cevabı . Colman geçen sene bu takımın en çok beğenilen futbolcusu . Evet her hafta maçın en iyi adamı seçilmedi ama bunu '' genelde ''başardı . Ligin başı - ortası veya sonunda değil . Kötü oynadığı maçlarda oldu ama onun kadar iyi oynayan 2.bir futbolcu yoktu geçen sene Trabzonspor'da . Varsa görüşünüzü belirttin beraber fikir alışverişinde bulunalım ...

Akif Gür
14.09.2009, 16:40
http://photos-c.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc1/hs265.snc1/9218_274294715360_895900360_8728946_3710626_n.jpg

şansımıza ibb'nin sakat ve cezalı oyuncuları bizim oturduğumuz locaya geldi..tum la maçın 30. dakikasında fotoğraf çektirdim...malum 4-0 ken durum baya üzgündü...çok fena makara yaptım nsumbu ve tum'la

Badaloğlu
14.09.2009, 16:48
Anlaşılan bu konu uzadıkça uzayacak, maçın önüne geçmeye başladı.O yüzden bu maçla ilgili yorumlarınızı bir kenara bırakıp, önümüdeki Antalya maçı için konuşalım.

Bu arada Gurbetçi Gençler ile ilgili bir eleştirileriniz varsa, lütfen http://gurbetcigencler.net/ adresine girip görüşlerinizi bu adrese yazabilirsiniz.

Külünkoğlu
14.09.2009, 16:53
6 - 1 yenmişiz sayfalarca konuşulan konuya bak. Yazık yazık...

Tunga
15.09.2009, 17:12
http://www.bordomavi.net/images/WP_TL/001.jpg

http://www.bordomavi.net/images/WP_TL/002.jpg

http://www.bordomavi.net/images/WP_TL/003.jpg

http://www.bordomavi.net/images/WP_TL/004.jpg

http://www.bordomavi.net/images/WP_TL/005.jpg

http://www.bordomavi.net/images/WP_TL/006.jpg

http://www.bordomavi.net/images/WP_TL/007.jpg

http://www.bordomavi.net/images/WP_TL/008.jpg

http://www.bordomavi.net/images/WP_TL/009.jpg

http://www.bordomavi.net/images/WP_TL/010.jpg