PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Degerlerimize Sahip Çikalim

Guests
29.06.2005, 01:12
Arkadaslar herseyin degerini yitirince anliyoruz.Bundan sonra el birligiyle bölge sanatçilarimiza her alanda destek olalim.Ismail Türütünden tut Hülya Polatina Volkan Konak'indan tutun da akliniza gelen tüm yöresel sanatçilarimiza kadar hepsine sahip çikalim.Imkanlarimiz dogrultusunda konserlerine toplu halde gidelim çünkü bu degerler kolay yetismiyor.En basitinden korsan kasetlerini cdlerini almiyarak,orjinal kasetlerini alarak destek olabiliriz onlara.

Umarim bu degerleri kaybetmeden sahiplenmek düsüncemde hemfikirizdir.Çünkü biryerden sonra elden birsey gelmiyor...

Crazy_OfLu61_
29.06.2005, 09:12
Bende katiliyorum en azinda kaset ve cdlerinin kesinlikle korsanlarini almayin alinan her korsan cd ve kaset sanatçiya atilmis bir tokattir.

Cengiz Çubukcu
29.06.2005, 09:58
evet birlikten kuvvet dogar misaliyle hep bir arada bulunmali ve maddi manevi birbirimize destek olmaliyiz..

TSlimetin08
29.06.2005, 11:47
bende murat katiliyorum smileys/smiley32.gifsmileys/smiley32.gif

Berat
29.06.2005, 13:25
Bugün bu konuya Senol Hoca da deginmis..Insallah degerlerimize hakettikleri ölçüde sabit çikar ve kaset satislarinda patlama yapmak için ölümlerini beklemeyiz..

murat
29.06.2005, 13:41
Ben kesinlikle katilmiyorum bu basliga, nedenini acikliim.

Tabiki degerlimize sahip cikacagiz ama senin icin deger olan benim icin belki deger degildir. Ben mesela Ismail Turutu begenmem muziginide dinlemem, Hulya Polatina yi tanimam bileama Volkan Konaki,Sezen Aksuyu ve buna benzer bircok sanatciyi begenerim ve onlara deger veririm.

Sonuc olarak herkes sevdigi sanatciya deger vermelidir. Tabiki son olarakta her Trabzonsporlunun benim icin bir ayricaligi vardir sanatcilar arasindada bu boyledir. Mesela bir Rafet el Roman ida bu listeye koymak lazim.

Mesele burda Trabzonlu olusuysa veya karadenizli olusuysa ozaman ayri tabi, ben karadenizli olmadigim icin bisi diyemicem.

Yunus Emre AYAZ
29.06.2005, 14:12
Ben kesinlikle katilmiyorum bu basliga, nedenini acikliim.

Tabiki degerlimize sahip cikacagiz ama senin icin deger olan benim icin belki deger degildir. Ben mesela Ismail Turutu begenmem muziginide dinlemem, Hulya Polatina yi tanimam bileama Volkan Konaki,Sezen Aksuyu ve buna benzer bircok sanatciyi begenerim ve onlara deger veririm.

Sonuc olarak herkes sevdigi sanatciya deger vermelidir. Tabiki son olarakta her Trabzonsporlunun benim icin bir ayricaligi vardir sanatcilar arasindada bu boyledir. Mesela bir Rafet el Roman ida bu listeye koymak lazim.

Mesele burda Trabzonlu olusuysa veya karadenizli olusuysa ozaman ayri tabi, ben karadenizli olmadigim icin bisi diyemicem.

sayin yöneticimiz inan bunu bizden olmayan veya bizim gibi hissetmeyen bilemez sende haklisin smileys/smiley2.gif

Can basten
29.06.2005, 14:27
Karadenizin degerlerine sahip çikmak gayet tabi ki hepimizin görevidir. Ancak sunu da söylemeliyim ki, rahmetli Kazim Koyuncu'yla Türüt, Polat, Güloglu vs. arasinda da bariz fark vardi. Popüler kültürün bir parçasi olmayan, televolelerde görüntülenmeyen ve Karadenizin yapisini ortaya koyan gerçek müzisyen Kazim Koyuncu her zaman bu misyonunu ciddi bir çalisma disiplini içinde yürütürken yukaridasözünü ettigim kisiler ise karadenizin adeta Türkiye'nin diger taraflarini güldürmek için varolan bir bölge olarak görülmesine neden olmuslardir. Biz kendilerine de destek olalim, ancak onlar da öyle ya da böyle karadenizi temsil ettiklerinin farkinda olsunlar. Bu is istanbul medyasinin kiytirik ve levanten programlarinda boy göstererek olmaz.nerde layt erkegi, lazoglu derler bana vs. gibi uyduruk parçalar yapip sanki karadenzililerin topu kari kiz hastasiymis veya bir karadenizlinin güzel bir kizla çikmasi olmayacak bir ismis gibi bol mankenli kliplerçekmekmarifet degil, adam gibi müzik yapsinlar...

Onlar Kazim Koyuncu, Volkan Konak gibimüzisyenleri örnek alsinlar albümlerini ilk alan da ben olurum...

özlü
29.06.2005, 15:16
herseyin degerini yitirince anlamak insanin dogasinda olan bir özellik olsa gerek.su ana kadar kim varki hakettigi deger kendisine verilmis olsun.hep yitirdikten sonra arkasindan dökülen gözyaslari...en basitinden,en kiymetli varligimiz olan anneleerimize hangimiz gereken kiymeti hayattayken gösterebiliyoruzki yukarida sayilan kisilere bu kiymeti gösterebilelim...böyle gelmis böyle gider...insallah kiymet bilip kiymeti bilinenlerden oluruz...

ShadoW
29.06.2005, 15:46
sayin yöneticimiz inan bunu bizden olmayan veya bizim gibi hissetmeyen bilemez sende haklisin http://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley2.gif

Bizden olmak ne demektir? Bizden diye tabir etmeye çalistigin grup karadenizli ve trabzonlu olmaksa, ben ne ismail türüt'ü severim ne de hülya polat'i. Ismail Türüt'e saygim varsa o da trabzonsporlu olusundandir.

Iyi niyetle açilmis bir konu yine de, umarim amacina ulasir.

Guests
29.06.2005, 15:50
Isimlerin seçiminde pek isabetli davranmis olmayabilirim emin olun bir iki isim benim de içime sinmedi yazarken ama topicin gerçek amacinin anlasilmis olmasi gerçek degerlere sahip çikalim yönündeki mesajim anlasilir nitelikte.Isimlere takilmayin.

Sahsi fikrimi sorarsaniz Fuat Saka ve Volkan Konakbenim içinesas degerlerdir.

SDanışmaz
29.06.2005, 16:01

Bu fikrine bende katiLiyorum...

ShadoW
29.06.2005, 16:06
Ismail Hakki Demircioglu'nu saydiginiz degerlerin arasina ekleyebilirim.

oflubektas
29.06.2005, 16:17
Yerel degerleri de unutmamali:Sürmene'den karyanali Hüseyin,Of'tan Yasar Agaoglu(çolak yasar)......vb.

Armağan Dere
29.06.2005, 16:20
30 haziranda bursa'ya geliyo kültürparka fuat saka

agahozlu
29.06.2005, 16:58
degerlerimize tabiki sahip çikmaliyiz am degerleri onlari kaybettigimiz de anliyoruz malesef.

sayin yöneticimiz inan bunu bizden olmayan veya bizim gibi hissetmeyen bilemez sende haklisin http://www.bordomavi.net/bmn/forum/smileys/smiley2.gif

MC_YUNUS kardesimizin bu fikrine de katiliyorum baz alinacak sanatçilarda bana göre de fuat abi volkan abi dir.bir de kazim abimiz idi.onu anmadan geçemiyecegim

Eddy
29.06.2005, 17:02
mc_yunus a katiliyorum...

zanoylu
29.06.2005, 18:00
HERSEYIN DEGERINI KAYBEDINCE ANLAMAYALIM

Akin-61
29.06.2005, 18:07
Karadenizin degerlerine sahip çikmak gayet tabi ki hepimizin görevidir. Ancak sunu da söylemeliyim ki, rahmetli Kazim Koyuncu'yla Türüt, Polat, Güloglu vs. arasinda da bariz fark vardi. Popüler kültürün bir parçasi olmayan, televolelerde görüntülenmeyen ve Karadenizin yapisini ortaya koyan gerçek müzisyen Kazim Koyuncu her zaman bu misyonunu ciddi bir çalisma disiplini içinde yürütürken yukaridasözünü ettigim kisiler ise karadenizin adeta Türkiye'nin diger taraflarini güldürmek için varolan bir bölge olarak görülmesine neden olmuslardir. Biz kendilerine de destek olalim, ancak onlar da öyle ya da böyle karadenizi temsil ettiklerinin farkinda olsunlar. Bu is istanbul medyasinin kiytirik ve levanten programlarinda boy göstererek olmaz.nerde layt erkegi, lazoglu derler bana vs. gibi uyduruk parçalar yapip sanki karadenzililerin topu kari kiz hastasiymis veya bir karadenizlinin güzel bir kizla çikmasi olmayacak bir ismis gibi bol mankenli kliplerçekmekmarifet degil, adam gibi müzik yapsinlar...

Onlar Kazim Koyuncu, Volkan Konak gibimüzisyenleri örnek alsinlar albümlerini ilk alan da ben olurum...

+1967 tamamen dogru... Bizim degerimiz dedigimiz kisinin hastaligin da 1kere telefon açip Kazim nasildiye sormayan kisiler.. Kazim gibi degerli insanin bir Trabzonsporlunu ve büyükbir karadenizlinin Cenazesine dahielinde imkan oldugu zamanda bile gelemeyen insana ben nasil Deger derim.. ozaman Kazim koyuncuya ayip etmis olurum.. ismail-davut v.s.. bunlar bir kenara Volkan Konak birkenara adam 1dk ayrilmai Kazimin yanindan cenazesinde yaptigi konusmaunutulacak cinsden degildi.. bilmiyorumda Arkadaslar KENDI DEGERLERMIZE SHIP ÇIKMAYAN KISILERI NASIL KENDI DEGERMIZI OLARAK GÖRECEGIZ?

Yunus Emre AYAZ
29.06.2005, 18:20

+1967 bende bunlari kasdetmistim smileys/smiley2.gif

Eddy
29.06.2005, 18:22
herhalde abi piyasa olup özünü unutan (türüt,güloglu) gibi kisiler degerimiz degildir...

Yunus Emre AYAZ
29.06.2005, 18:24
herhalde abi piyasa olup özünü unutan (türüt,güloglu) gibi kisiler degerimiz degildir...

katilmamak elde deil smileys/smiley32.gif

agahozlu
29.06.2005, 18:44
<TABLE cellSpacing=0 cellPadding=0 width="95%" align=center>
<T>
<TR>
<TD =bold>Eddy Yazdi:

<TABLE cellSpacing=0 cellPadding=1 width="100%" bgColor=#999999>
<T>
<TR>
<TD>
<TABLE cellSpacing=0 cellPadding=2 width="100%" bgColor=#ffffff>
<T>
<TR>
<TD =text>herhalde abi piyasa olup özünü unutan (türüt,güloglu) gibi kisiler degerimiz degildir</TD></TR></T></TABLE></TD></TR></T></TABLE></TD></TR></T></TABLE>bencede dogru özünü kökenini unutan bir insandan açikcasi ben pek fazla bir sey bekleyemem

poetricus
29.06.2005, 20:50
Cleared By Poetricus

mr.fa
29.06.2005, 21:16
Bence sadece seçkin olanlara sahip olmak gerekir. Bir Kazim Koyuncu'ya verilen deger hak etmedigi haldeTrabzon'lu veya karadenizlidir diye her sanatçiya verilemeli. Yazmis oldugun sanatçilardan Hülya Polat (iyi bir fenerlidir.), Türüt vb.. ne kadar Trabzonspor'a sahip çikmis ki bizde onlara sahip çikalim. Ki bu sahsiyetlerin Trabzonsporla bir ardaisimlerin geçmesinden bile rahatsiz olurum.Kesinlikle katilmiyorum. Herkes hak ettigi ölçüde ödüllendirilmeli. Bu ülkede bir yerlere gelebilmek için ne kadar mafya varsa yalakalik yapan veya Hiç adam olmadigini bildigi insanlara kaseti çok satsin diye sebeklik yapan adamlara ben neden deger vereyim ki. Yok öyleyagma. Önce adam gibi adam olacaksin. Sonra sanatini güzel icra edeceksin, daha sonrada Trabzonspor taraftari seni basinin taci yapacak. Bu kadar...

tunganyan
30.06.2005, 02:45
''ASLINI INKAR EDEN BIZDEN DEGILDIRR''

Berat
30.06.2005, 02:57
Ismail Türüt konusunda size katilmiyorum.. Onun da yaptigi yanlislar vardir muhakkak ama tüm kliplerini Karadeniz'in tanitimina katkida bulunmak için Karadeniz'de çekiyor..ve yine bildigim kadariyla Rize'ye yatirim yapiyor..Bence"özünü kaybedene insanlar" kategorisine sokmak, Ismail Türüt'e haksizlik olur..

zinos_zon
30.06.2005, 03:10
degerleri ikiye ayirmamiz gerek

yerel degerlerimiz, evrensel degerlerimiz..

türüt örnegi hemsehrilerimiz yerel ölcekte elbette degerlerimizidr, en azindan annem sevdigi icin..

ama kimse kusura bakmasin; konservatuar egitimi alip besteleri denizasiri ülkelerde para ödenerek satin alinan volkan konak, fuat saka ve koyuncu kardeslerimizin yeri de, müsade edin de..layiginca olsun..

evet degerlerimize sahip cikalim, cikacagiz da..ama belirli bir zaviyeyi gözetmemiz de sart..

bin selam

#10 Fietra
30.06.2005, 03:13
Bence degerlerimizden biri de Gökhan Birben