PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Trabzonspor Basketbol Takımı | Türkiye Basketbol Ligi 2014/15

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 [29]

Oğuz ZEYTİN
13.02.2015, 11:28
http://www.trabzonsporbasket.com/default.asp

Yeni resmi sitemiz açıldı. Hayırlı olsun.

Murat'
13.02.2015, 11:57
Mobil site de yapmışlar, beğendim güzel olmuş.

Oğuz ZEYTİN
13.02.2015, 13:00
Şöyle bir haber var: http://www.trabzonsporbasket.com/content.asp?page=konu&akatid=69&id=651

Büyük ihtimalle deneme esnasında kalmış.

http://www.trabzonsporbasket.com/veritabani/konu/orta/konu_g9IKZhGQPooHyL9kzfm2.jpg

Yaygın inancın tersine, Lorem Ipsum rastgele sözcüklerden oluşmaz. Kökleri M.Ö. 45 tarihinden bu yana klasik Latin edebiyatına kadar uzanan 2000 yıllık bir geçmişi vardır. Virginia'daki Hampden-Sydney College'dan Latince profesörü Richard McClintock, bir Lorem Ipsum pasajında geçen ve anlaşılması en güç sözcüklerden biri olan 'consectetur' sözcüğünün klasik edebiyattaki örneklerini incelediğinde kesin bir kaynağa ulaşmıştır. Lorm Ipsum, Çiçero tarafından M.Ö. 45 tarihinde kaleme alınan "de Finibus Bonorum et Malorum" (İyi ve Kötünün Uç Sınırları) eserinin 1.10.32 ve 1.10.33 sayılı bölümlerinden gelmektedir. Bu kitap, ahlak kuramı üzerine bir tezdir ve Rönesans döneminde çok popüler olmuştur. Lorem Ipsum pasajının ilk satırı olan "Lorem ipsum dolor sit amet" 1.10.32 sayılı bölümdeki bir satırdan gelmektedir.

Sayfanın en altında da Leyla ile Mecnun'dan video var.

https://www.youtube.com/watch?v=1l5jn8ofddA

Harun-61
13.02.2015, 13:02

umarim futbol takimiada nasip olur....

Adem Akyüz'
13.02.2015, 13:39
Yeni site gayet güzel olmuş.. Haber akışı da aynı şekilde güzel olur umarım.

Doğum günü haberlerinin dışında başka haberlerde girmek lazım siteye.. :)

Oğuz ZEYTİN
15.02.2015, 17:35
Eski koçumuz Hakan Demir'in Eurohoops'a verdiği röportaj

http://www.eurohoops.net/tr/2015/02/one-on-one-tr/72351

Trabzonspor ve sizin adınıza sezon başlangıcı pek iyi değildi, sonrasında da zaten anlaşarak takımdan ayrıldınız. Peki şuanda geri çekilip büyük resme baktığınızda sizce temel olarak yolunda gitmeyen neydi?

“Kendini geliştirmek isteyen her insanın hatalarıyla yüzleşmesi ama bir noktada objektif olması gerekiyor. Kendinize fazla yüklenmeniz de hata olur, kendinizi eksiksiz görmeniz de hata olur. Aliağa’dan ayrılıp sezonun ortasında Trabzonspor’un başına gelmemdeki en büyük neden bana güvenen ve yıllarca beraber çalıştığım insanların bana ihtiyacı olduğunu hissetirmeleriydi. Aynı zamanda Aliağa’dan sezonun geri kalanında takım adına istediğim maddi garantileri alamıyordum. Geldiğimde ligin sonuncusuyduk fakat ligi 9.sırada bitirdik, Eurochallenge oynama fırsatı elde ettik ki hedefimiz ligde kalmaktı aslında. Eurochalleng’a katılmak istememdeki en önemli sebep de daha önce Karşıyaka tecrübemde de gördüğüm üzere Avrupa kupası oynamanın şehre ve sponsora getirdiği hareket ve ivmeydi. Çünkü artık siz Türk insanını lokal başarılarla mutlu edemiyorsunuz. Türkiye artık Avrupa’ya açılmış bir ülke. Sezon başı kurgusunda 5 yabancılı sistem yeni gelmişti ve biz de hem bildiğimiz oyuncuları hem de bir kaç önemli ismi takıma katarak bir karma oluşturmak istedik. Benim için bu noktada kilit oyuncu Tutku’ydu. Yabancı oyuncuları kontrol edebilecek, saha içerisinde beyin görevini yapacak ve saha dışında liderlik yapabilecek bir oyuncu olması gerekiyordu ve bütün takım kurgusunu Tutku üzerine kurmuştum. Tutku’nun geçirdiği ameliyat sonrası sahaya dönememesi tüm düzenimizi bozdu. Zaten benden sonra kulüp o bölgeye Can’ı transfer ederek açığı kapattı. Ayrıca ilk hafta kendi sahamızda kaybetmemiz ve sonrasında oynadığımız zorlu fikstür birleşince bu netice oldu. Aslında ayrıldığımda Eurochallenge da ikide iki yapmıştık. Gönül istemesede Zaman zaman sporda bu gibi durumlar oluyor. Sonuçta biz bu işe başlarken hem iyi günlerin hem de bu tarz zor günlerin olabileceğini bilerek başladık. Trabzonspor kulübü benim çalıştığım dönemde her zaman iyi imkanlar sunarak bize katkıda bulunmuş bir kulüp. Onlara başarı dilemekten başka söyleyebileceğim bir şey yok.”

1) Koç "hedef ligde kalmaktı" diyor. Play-off olarak açıklanmıştı halbuki.

2) Geçen sene el-Amin, bu sene Tutku... Üzerine takım inşa edilen iki veteran gard ve yaşadıkları sakatlıklar...

Hamdi Karamahmutoğlu
16.02.2015, 07:24

İlerleme kaydediyoruz.

Oğuz ZEYTİN
17.02.2015, 12:04
Bu Sezon Double-Double Yapan Oyuncularımız

Stipanpvic (3)
Velickovic (2)
Lawal (2)
Ivanov (1)
Bost (1)

Murat'
17.02.2015, 13:55
http://www.trabzonsporbasket.com/

Resmi sitemiz açılmıyor, sıkıntı benden mi kaynaklı acaba.

Oğuz ZEYTİN
17.02.2015, 14:11
http://www.trabzonsporbasket.com/

Resmi sitemiz açılmıyor, sıkıntı benden mi kaynaklı acaba.

Chrome'dan ve Android'den açılıyor Murat. Diğer sağlayıcıları test edemedim.

Murat'
17.02.2015, 14:12
Chrome'dan ve Android'den açılıyor Murat. Diğer sağlayıcıları test edemedim.

Sorun düzeldi, bende de açılıyor.

erolizmts
21.02.2015, 01:55
http://i.hizliresim.com/YvNR0Z.png

- Böyle bir logoya neden ihtiyaç duyuldu anlamadım. TBL sitesine girince üstte logolar var. Futbolda da mücadele eden kulüpler kendi logolarını kullanıp -logoların altına veya üstüne sponsor logosunu eklemişler. Bizim logo'da sponsor ismi de geçmiyor! Trabzonspor logosu fiyakalımı gelmedi nedir!

- Diğer yandan illaki değişik bir logo fantezisi varsa da umarım biraz daha profesyonel iş yapan bir ajansa yeni bir logo yaptırırlar. Ortalama liseli bir stajyere boş durmasın diye "bir logo yap bakalım desen aklına ilk gelen şey basketbol topu üzerine Trabzonspor logosunu koymak olurdu.

Murat'
25.02.2015, 19:12
http://www.tbl.org.tr/

Ligin yeni sitesi açıldı eskisinden daha iyi ama geçen senekinden iyi değil.

Randle sayı liderliğinde hala bizde görünüyor.

Mehmet Cihan Kocaman
26.02.2015, 00:19
07 Mart Cumartesi
17:00 Darüşşafaka Doğuş - Banvit A Spor
17:30 Trabzonspor Medical Park - Royal Halı Gaziantep Lig TV3

Murat'
26.02.2015, 01:16
07 Mart Cumartesi
17:00 Darüşşafaka Doğuş - Banvit A Spor
17:30 Trabzonspor Medical Park - Royal Halı Gaziantep Lig TV3

Kafalarına taş düştü herhalde.

drose61
26.02.2015, 03:43
Kafalarına taş düştü herhalde.

gs,fb,bjk ve efes olmak üzere 4 maç yayınlıyor lig tv.

bu hafta gs-fb maçı olduğu için ,4. maç olarak bizim maçı seçmişler.

Oğuz ZEYTİN
26.02.2015, 14:52
Yine transfer yasağı. Hem de Tutku Açık'tan... Berbat ötesi bir durum.

Cengiz Çubukcu
26.02.2015, 15:03
Yine transfer yasağı. Hem de Tutku Açık'tan... Berbat ötesi bir durum.

bence de ödemesinler parasını!!! nihat mala ödesin....

Oğuz ZEYTİN
26.02.2015, 15:25
bence de ödemesinler parasını!!! nihat mala ödesin....

Hasan Aktaş ve başkan "hiç sorun yok" diyordu Cengiz Ağabey. Demek bir de sorun olsa...

winner
26.02.2015, 15:47
basketfaul haberi verirken şöyle imalı bir not düşmüş...Nedir dile getirmedikleri,kulüp yüzünden mi sakatlığı uzun sürdü?

Basketfaul'un notu: Tutku Açık dans ederken sakatlanmadı, Trabzonspor için sakatlandı. Bu Trabzonspor'un kaçıncı sabıkası. Hele hele Tutku'nun neden sakatlığının bu kadar uzun sürdüğünü bilenler için... Dua edin ki bunu dile getirmiyoruz... Gerçekten çok büyük ayıp...

Oğuz ZEYTİN
26.02.2015, 15:50
basketfaul haberi verirken şöyle imalı bir not düşmüş...Nedir dile getirmedikleri,kulüp yüzünden mi sakatlığı uzun sürdü?

Basketfaul'un notu: Tutku Açık dans ederken sakatlanmadı, Trabzonspor için sakatlandı. Bu Trabzonspor'un kaçıncı sabıkası. Hele hele Tutku'nun neden sakatlığının bu kadar uzun sürdüğünü bilenler için... Dua edin ki bunu dile getirmiyoruz... Gerçekten çok büyük ayıp...

Yanlış ameliyat?

http://www.haber61.net/trabzonsporda-isler-yine-karisti-196417h.htm

http://www.gunebakis.com.tr/mobil/haber/90453/hayaldi-namaglup-gercek-oldu-nagalip.html

Yalanlanmadı sanırım.

winner
26.02.2015, 15:52
Her zaman emek sahibi insanın bu emeğinin karşılığını almasından yanayım.Kim olursa olsun.

Ama yaklaşık 1.5 yıldır sakat olan ve doğru dürüst forma giymeyen Tuku Açık'ı bu işe mecbur bırakan meblağı gerçekten merak ediyorum.

winner
26.02.2015, 15:55
Yanlış ameliyat?

Bunu dile getirmeyecek bir şey yok, ameliyatı yöneticiler yapmadı.

Kulüp doktorunun yaptıklarından kulüp sorumlu olsa da burada kulübün suçlanacak bir tarafı yok.

Oğuz ZEYTİN
26.02.2015, 15:56
Bunu dile getirmeyecek bir şey yok, ameliyatı yöneticiler yapmadı.

Kulüp doktorunun yaptıklarından kulüp sorumlu olsa da burada kulübün suçlanacak bir tarafı yok.

Ama sponsorun hastanesi Erdoğan Ağabey.

winner
26.02.2015, 16:01
Ama sponsorun hastanesi Erdoğan Ağabey.

Oğuz'cum olabilir.

Kulüp ya da sponspor bu işten sorumlu değil demiyorum.Kulübün bir çalışanı doktor veya başka birisi iş yaparken bir zarar verirse onu çalıştıran kulüp sorumlu olur.Bu her sektörde böyledir senin çalışanın bir hata yaparsa,başka birisine zarar verirse hukuken sen de sorumlu olursun.Bu başka bir şey ama ben kulübün itham edilmesi noktasındayım.

Oyuncuyu sakat sakat oynamaya zorlamayan,ülkenin en iyi hastanelerinden birisinde tedavi ve ameliyatını yaptıran bir kulübe- iddia o ki-doktor hatasından dolayı "bu sakatlık uzun sürdüyse sizin yüzünüzden oldu" şeklinde bir ima doğru değil diyorum sadece.

Ne halin varsa gör demediler ya da ameliyatını paslı makaslarla merdiven altında yaptırmadılar.Dediğim gibi ülkenin en iyi sporcu sağlığı hastanelerinden birisinde tedavisini yaptırdılar. Kulüp sakat olan bir oyuncusuyla ilgili daha ne yapabilir?

Oğuz ZEYTİN
26.02.2015, 16:08
Oğuz'cum olabilir.

Kulüp ya da sponspor bu işten sorumlu değil demiyorum.Kulübün bir çalışanı doktor veya başka birisi iş yaparken bir zarar verirse onu çalıştıran kulüp sorumlu olur.Bu her sektörde böyledir senin çalışanın bir hata yaparsa,başka birisine zarar verirse hukuken sen de sorumlu olursun.

Oyuncuyu sakat sakat oynamaya zorlamayan,ülkenin en iyi hastanelerinden birisinde tedavi ve ameliyatını yaptıran bir kulübe- iddia o ki-doktor hatasından dolayı "bu sakatlık uzun sürdüyse sizin yüzünüzden oldu" şeklinde bir ima doğru değil diyorum sadece.

Ben sizi anladım, sadece basketfaul'un haberindeki "ele hele Tutku'nun neden sakatlığının bu kadar uzun sürdüğünü bilenler için..." imasını izah etmeye çalıştım Erdoğan Ağabey.

Yoksa suçlamıyorum. En başından beri oyuncunun sağlığına kavuşmasını diliyorum.

Burada benim takıldığım nokta Kaya ve Tutku'yla yapılan anlaşmalar.

Bir de TBF Tutku'ya transfer izni vermiş. Galiba oynayacak duruma geldi. Ve yine galiba bizde oynamak istemiyor, ya da bizimkiler oynatmak istemiyor. Yoksa bu transfer izni pek normal değil.

winner
26.02.2015, 16:11
Bir de TBF Tutku'ya transfer izni vermiş. Galiba oynayacak duruma geldi. Ve yine galiba bizde oynamak istemiyor, ya da bizimkiler oynatmak istemiyor. Yoksa bu transfer izni pek normal değil.

İkisi de olabilir. Markoviç oyun düzenine uygun bulmamış olabilir(Stipanoviç'le oynayabileceği ikili oyunlar dışında Markoviç'in düzeninde el freni olur bence de)ya da Tutku başka bir şehre gitmek istiyor olabilir.

Ama bu işe sebep olan parayı merak ediyorum.

Adem Akyüz'
26.02.2015, 17:01
Özlemişik transfer yasağını.. Alışkanlığı geçti artık, bizde transfer yasağı bağımlılığı oluştu..

Mehmet Cihan Kocaman
26.02.2015, 18:09
Oo bugün de transfer yasağı yemişiz.

Oğuz ZEYTİN
26.02.2015, 18:36
Bu arada kararda geçen diğer maddeye göre, Tutku Açık sözleşmesini feshetti.

Murat'
26.02.2015, 19:09
Yalnız basketfauldeki dans ederken sakatlanmadı yorumu güldürdü, vallahi biz Tutku'yu sahada görmedik hiç, bence dans ederken sakatlanmış olma ihtimali daha yüksek.
O değil de Başkan 2006'dan bu yana olan borçların ödendiğini söylememiş miydi geçen ay.

winner
27.02.2015, 14:24
http://www.gunebakis.com.tr/mobil/haber/90453/hayaldi-namaglup-gercek-oldu-nagalip.html

Yalanlanmadı sanırım.

Buradaki haber doğruysa ortada hiçbir idarecinin kalmaması lazım.Yanlış ameliyatı geçtim sus payı olarak ifade edilen ve sözleşmeye eklendiği söylenen 500 bin dolar ödemesi kulübe karşı ciddi bir suçtur.

Oğuz ZEYTİN
27.02.2015, 15:04
Buradaki haber doğruysa ortada hiçbir idarecinin kalmaması lazım.Yanlış ameliyatı geçtim sus payı olarak ifade edilen ve sözleşmeye eklendiği söylenen 500 bin dolar ödemesi kulübe karşı ciddi bir suçtur.

Yalanlandıysa ben kaçırdım, hatırlamıyorum ağabey.

Oğuz ZEYTİN
27.02.2015, 20:48
Açıklama geldi kulüpten:

http://www.trabzonsporbasket.com/content.asp?page=konu&akatid=69&id=698

Bir ve üçüncü paragrafları beğendim ama iki olmamış bence.

Oğuz ZEYTİN
27.02.2015, 23:13
Basketfaul dünkü ayıbını devam ettiriyor.

Kulüp açıklamasının son paragrafına yayınlamadılar.

#SansürcüBasketfaul

winner
28.02.2015, 10:47
Kulübün açıklamasını genel olarak beğendim.

Özellikle basketfaule'e giydirilen bölüm çok iyi olmuş.

Olayın her yönünü araştırmadan,habercilik ilkeleri ile bağdaşmayan,taraflı ve ön yargılı bu habercilik anlayışı bir de sansürcü çıktı.

Mustafa Yılmaz.20
28.02.2015, 11:46
Bu basketbolla ilgili web sitelerin hepsini ilkokullu-liseli ergenler yönetiyor galiba. Abuk subuk haberler yapıp birde altına editör notu diye atarlı atarlı açıklama ekliyorlar. 'Trabzonspor dua etsin bildiklerimizi söylemiyoruz' havalarına gülsem mi kızsam mı bilemedim.

Murat'
05.03.2015, 18:47
http://www.trabzonsporbasket.com/veritabani/konu/orta/konu_kM16v1kBFMuyz7UBNndD.jpg

Velickovic, D'Bost, İvanov ve Yunus Akçay Kanuni Anadolu Lisesi öğrencileri ile söyleşide buluştu

Ligde ve Euro Challenge'de başarılı sonuçlar alan takımımız oyuncularından Velickovic, D'Bost, İvanov ve Yunus Akçay Trabzon Kanuni Anadolu Lisesi'nin düzenlediği söyleşiye katıldı.

Söyleşide oyuncularımızın yanı sıra Yönetim kurulu üyemiz Adnan Bayram ve Şube Direktörümüz Mehmet Alemdağ'da yer aldı. Kanuni Anadolu Lisesi öğrencileri ile bir araya gelen oyuncularımız halk oyunları ve çiçeklerle karşılandılar.

Halk oyunları gösterisinin ardından okulun konferans salonunda öğrencilerin sorularını cevaplandıran sporcularımız gençlerle eğlenceli dakikalar geçirdiler.

Oğuz B.
05.03.2015, 19:10
Çok güzel olmuş. Düşünenlere ve uygulayanlara teşekkürler. Şehir ve özellikle gençler sahip çıkmalı basketbol takımına.

Murat'
19.03.2015, 11:16
Trabzonspor'un hocası tedbirli

Avrupa kupalarında Final- Four'a yükselen Trabzonspor Medical Park'ın başantrenörü Nenad Markovic, tedbirli konuştu.

Tarihinde ilk kez katıldığı Avrupa kupalarında Final- Four’a yükselen Trabzonspor Medical Park’ın EuroChallenge’taki rakibi önceki gün belli olmuştu. Romanya ekibi Energia Rovinari ile final vizesi için kozlarını paylaşacak olan Bordo-Mavililer’de başantrenör Nenad Markovic tedbirli konuştu. Bosnalı çalıştırıcı, “Ligde istenilen yerde değiliz. Son yenildiğimiz Darüşşafaka maçında Play-Off’lara iyi yerden girme fırsatımızı kullanamadık. Avrupa’da elimizden geleni yapacağız” dedi.

Tunç Tosun
19.03.2015, 18:02
Bosnalı çalıştırıcı, “Ligde istenilen yerde değiliz. Son yenildiğimiz Darüşşafaka maçında Play-Off’lara iyi yerden girme fırsatımızı kullanamadık. Avrupa’da elimizden geleni yapacağız” dedi.

Play off a girdikte iyi yerden girmeyi tartışıyoruz ha :)) Pek ümitli olduğumu söyleyemeyeceğim play off a kalma konusunda.

Oğuz ZEYTİN
19.03.2015, 18:20
Play off a girdikte iyi yerden girmeyi tartışıyoruz ha :)) Pek ümitli olduğumu söyleyemeyeceğim play off a kalma konusunda.

:) Aynen... Aslında yanlış da sayılmaz, Banvit'in işi kolay değil. Gs'nin bu tempoyu nereye kadar götüreceği belli değil. Bjk'de taşlar oturmadı.

Bu hafta kazanıp yeni bir seri başlatmamız lazım. KSK, Gran Canaria maçı oynayıp Trabzon'a gelecek. Gs ise bizim maçtan önce Tel-Aviv deplasmanı oynayacak.

Bu yolda rakibimiz Antep olacak. Fikstürümüz tek maç dışında aynı. İkili averaj onlardan yana.

Telekom Efes ve Gs ile oynayacak.
Konya Efes, Fb ve Bjk ile oynayacak.
İBB Bjk, Gs ve Daçka ile oynayacak. Bu üç takıma göre avantajlıyız.

Antep'in takılmasını bekleyeceğiz. Bu hafta KSK'ya yenilmelerini isterim.

Biz seri yakalarsak Banvit ve Bjk'yi yakalayabiliriz. Bjk'nin Efes ve Fb maçları duruyor. Banvit de Efes, Fb, Bjk, Telekom, Antep'le oynayacak.

Biz fikstürün zor kesimini iyi kötü geçtik. Evimizde arka arkaya oynadığımız Antep ve Daçka maçlarından bir galibiyet (özellikle Antep) çıkarabilseydik çok rahatlardık. Yol kazası dedik, artık geriye dönemeyiz.

Bu hafta;

Biz kazanırsak,
İBB Bjk'yi,
KSK Antep'i,
Konya Banvit'i,
Gs de Telekom'u yenerse iyi olur (En son böyle bir mesaj yazdığımda hepsinin tersi çıkmıştı).

:)

Tunç Tosun
19.03.2015, 20:35
Bu hafta;

Biz kazanırsak,
İBB Bjk'yi,
KSK Antep'i,
Konya Banvit'i,
Gs de Telekom'u yenerse iyi olur (En son böyle bir mesaj yazdığımda hepsinin tersi çıkmıştı).

Valla tersi çıksa da bana uyar :) Senin kadar olumlu düşünmüyorum ve İBB ile Konya nın yenilmeleri işime gelir diyorum. Şahsen bana alttakiler daha korkutucu geliyor. Eurocup hedefini gerçekleştirmek zaten hedefi yakalamak oluyor, bu sebeple bizim takımın lige konsantrasyonu iyice azalacak gibi. Bir şekilde yerimizi korursak ne mutlu.

Tabi fikstür de iyiymiş ben bu kadar derinlemesine incelememiştim. Markoviç belki yine bir numara yaparda takımı gazlar..

Oğuz ZEYTİN
19.03.2015, 20:41
Valla tersi çıksa da bana uyar :) Senin kadar olumlu düşünmüyorum ve İBB ile Konya nın yenilmeleri işime gelir diyorum. Şahsen bana alttakiler daha korkutucu geliyor. Eurocup hedefini gerçekleştirmek zaten hedefi yakalamak oluyor, bu sebeple bizim takımın lige konsantrasyonu iyice azalacak gibi. Bir şekilde yerimizi korursak ne mutlu.

Tabi fikstür de iyiymiş ben bu kadar derinlemesine incelememiştim. Markoviç belki yine bir numara yaparda takımı gazlar..

Evet ama Bjk yenilirse üste çıkıyoruz. Banvit kaybederse tek maça iniyor. İyice çorba olur 6-7-8-9-10-11 :)

Tunç Tosun
19.03.2015, 21:18
Chris Lofton da kaçmış sanırım, belki BJK yi gözüme kestirebilirim :) ama İBB de çok sağlam geliyor be abi alttan.

Haftasonu İBB - FB Ülker maçını izledim, çok üst seviyeydi, gözüm korktu ne yalan söyleyeyim.

Oğuz ZEYTİN
19.03.2015, 21:24
Chris Lofton da kaçmış sanırım, belki BJK yi gözüme kestirebilirim :) ama İBB de çok sağlam geliyor be abi alttan.

Haftasonu İBB - FB Ülker maçını izledim, çok üst seviyeydi, gözüm korktu ne yalan söyleyeyim.

Bjk ile ilgili bugün bir şey okudum, Pooh Jeter'i istemişler ama olmadı.

İBB'nin yolu sert. Biz orayı geçtik. Bir de onlarla Trabzon'da oynayacağız.

Biz kazandığımız sürece sıkıntı yok aslında. :)

Tunç Tosun
23.03.2015, 22:08
Bu hafta;

Biz kazanırsak,
İBB Bjk'yi,
KSK Antep'i,
Konya Banvit'i,

5 te 1 :)

Oğuz ZEYTİN
23.03.2015, 22:44
5 te 1 :)

Ağabey diyorum hep tersi çıkıyor. :)

Bu hafta ağzımı açmam.

(Önceki mesaj da şu: http://forum.bordomavi.net/showpost.php?p=1920001903&postcount=27 )

Süleyman50
24.03.2015, 09:14
kötü gidiyoruz, alttaki takımlarda kazanmaya başladı playoff hedefinden lige tutunma hedefine döneceğiz böyle giderse...

Harun CAN
24.03.2015, 12:14
Bizim yerliler kadar sıfır katkı veren yerliler başka bi takımda yok.!
Ayrıca yabancılarımız da çok dengesiz, illaki her hafta biri iyi oynuyo ama yerlilerin sadece süs görevi gördüğü bizim takımda 6 yabancıdan en az 4ü çok iyi oynarsa maç kazanırız bence

Oğuz ZEYTİN
24.03.2015, 17:07
Markovic'in gelişiyle birlikte hem TBL'de hem de Eurochallenge'da arka arkaya galibiyetler aldık. Böylece alt sıralardan kurtulup play-off potasına girdik. Kupada ise yarı finale kadar yükseldik. Haliyle havaya girdik. Fikstürün de avantajının tabloyu lehimize çevirdiğini düşünüp beklentilerimizi yükselttik.

Öncelik vermek gerekirse herhalde Avrupa'da bir kupayı ön plana çıkarmaya kimse hayır demeyecekti. Motivasyonun oraya kaymasını doğal karşılayabiliriz. Sonuçta eldeki kadronun darlığı hepimizin malumu... İşler yolunda giderken Markovic'in etkisi, bu dar kadroyu doğru rotasyonla kullanmasıydı aslında. Fakat kaybettiğimiz son üç maçta o denge bozuldu.

Önce Yunus'un sakatlığı ve ardından Alper'in olmaması özellikle takımın enerji ve savunma parçaları olan yerli grubundan aldığımız katkıyı en aza çekti.

Sezon istatistikleri 21 dk 5,5 sayı 3,4 ast olan Can Altıntığ bu üç maçta 13. dk 1,7 sayı ve 1,0 ast

13 dk - 5,3 sayı 3,1 rib olan Nusret Yıldırım ise bu üç maçta 8 dk 1,0 sayı 1,3 rib ile oynadı.

Sakat oyuncularımızdan Yunus'u RH Gaziantep, Alper'i de Tofaş maçında kullanamadık. Bu iki oyuncunun rotasyondan düşmesi doğrudan ve dolaylı olarak Hardy'ye yük bindirdi. Uzayan Saratov seyahati sonrası çıktığımız Darüşşafaka maçında 39, Tofaş maçında ise 42 dk oyunda kaldı Hardy. Buna rağmen %50'nin üstünde yüzdeyle 24,5 sayı ve 2,5 ast üretti Hardy.

* Kazandığımız Telekom ve Bjk maçlarında;

Can Altıntığ 24,5dk - 11 sayı 4 ast
Nusret 11,5 dk 6,5 sayı 2,5 rib
Alper 13,5 dk 4,5 sayı üretmişti.

Murat'
29.03.2015, 14:03
http://www.trabzonsporbasket.com/veritabani/konu/orginal/konu_9ZNHqMfUsVpUhvYAHiK4.jpg

FIBA EUROCHALLENGE FINAL 4 | TRABZON 2015 ORGANİZASYON ÇALIŞMALARINA START VERİLDİ.
24-26 Nisan 2015 tarihleri arasında Trabzon'da yapılacak olan FIBA EuroChallenge Final Four 2015 organizasyon çalışmalarına başlandı. Trabzonspor Medical Park Basketbol Kulubü Başkanı Abiş Hopikoğlu ve yönetim kurulu üyelerinin katıldığı toplantıda EuroChallenge Final Four öncesi organizasyon şeması oluşturularak ülke ve şehir nezdinde herhangi bir temsil eksikliğinin olmaması adına detaylı fikir alış verişinde bulunuldu.

Oğuz ZEYTİN
30.03.2015, 17:37
Birkaç defa değinmiştik, ... basketbol basını ligdeki çıkışımıza ve Eurochallenge'daki ilerleyişimize dair kalem oynatmazken transfer yasaklarını manşete abuk ifadelerle çıkarıyordu.

"Benzer başarı grafiğini başka takımlar gösterse dillerinden düşürmezlerdi" demiştik.

İşte buna taze örnek:

"Torku Konyaspor'a Alkışlar"

http://www.basketfaul.com/makale/41215/torku-konyaspora-alkislar.html

Oğuz ZEYTİN
01.04.2015, 09:22
TBL'de en fazla seyirciye oynayan 3. takımmışız.

Seyirci sayımız geçen sezona göre %177 artmış.

http://basketfaul.com/makale/41254/tblde-seyirci-patlamasi-hangi-takimi-kac-kisi-izliyor.html

Murat'
01.04.2015, 09:23
TBL'de en fazla seyirciye oynayan 3. takımmışız.

Seyirci sayımız geçen sezona göre %177 artmış.

http://basketfaul.com/makale/41254/tblde-seyirci-patlamasi-hangi-takimi-kac-kisi-izliyor.html

Rakamlar gerçek mi acaba, pek inanasım gelmedi açıkçası, sonuçta salonda turnike sistemi falan yok.

3345'miş rakam, bana çok abartı gibi geldi.

Oğuz ZEYTİN
01.04.2015, 09:31
Rakamlar gerçek mi acaba, pek inanasım gelmedi açıkçası, sonuçta salonda turnike sistemi falan yok.

3345'miş rakam, bana çok abartı gibi geldi.

Nisan 1 olmasından şüpheleniyorum Murat. :)

Murat'
01.04.2015, 09:35
Nisan 1 olmasından şüpheleniyorum Murat. :)

Rakamın abartı olduğuna kanaat getirdim, herhalde kulüpten birisini aradılar onlar da bu rakamı verdi, hiç inandırıcı değil. Karşıyaka maçında bile iki bin kişi bile yoktu.

Oğuz ZEYTİN
01.04.2015, 18:00
Trabzonspor Medical Park'ın Bosna Hersekli başantrenörü Nenad Markovic, takımların kalitesi, oyuncuların sahip olduğu imkanlar göz önüne alındığında Türkiye Basketbol Ligi'nin Avrupa'nın diğer liglerinin üstünde olduğunu söyledi. Markovic, Rusya'nın Avtodor takımını yenerek FIBA EuroChallenge Kupası'nda Dörtlü Finale kaldıklarını maçın ardından Darüşşafaka Doğuş'a mağlup olmalarının yakaladıkları tarihi başarısının tadını bozmadığını söyledi.

Ligdeki hedeflerinin play-off turuna kalmak olduğunu söyleyen Markovic, bunu başaramamanın "felaket" olarak değerlendirilmemesini gerektiğini ifade etti. Markovic, "Eğer play-off turuna kalırsak bu harika bir başarı olacak. Hatta düşündüğümüzden de daha büyük bir başarı olacak. Takımın başına geldiğimde 7 yenilgileri, sadece bir galibiyetleri vardı. O dönemde hiç kimse play-off turunu düşünemiyordu" şeklinde konuştu.

Takımın potansiyeli olduğunu ancak ligin zorlu ve karmaşık bir lig olduğunu kaydeden Markovic, "Ligde o kadar çok kaliteli takım var ki kaliteler göz önüne alındığında play-off turuna yakın dahi değiliz. Ancak sadece en büyük bütçeye ve en iyi oyunculara sahip takımlar kazanmıyor. Burada etkili olan birçok konu var" dedi.

Trabzonspor'un basketboldan çok futbolda büyük bir kulüp geleneğine ve takıma gönül vermiş taraftarlara sahip olduğunu vurgulayan Markovic, şunları ifade etti: "Nerede oynarsak oynayalım, şalları ve formaları ile Trabzonlu taraftarlar bize destek oldular. Trabzonspor, özellikle futbolda büyük bir kulüp ve ardında büyük bir taraftar topluluğu var. Bu taraftar topluluğunun bir bölümü basketbol maçlarını da takip ediyor. Taratarlar, futbol taraftarı olsa da basketbol da onlar için yavaş yavaş popüler hale geliyor. Maçlarımıza 3 ila 6 bin taraftar geliyor. Bu hoşumuza gidiyor. Belçika'da oynarken 500 taraftarın, Ankara'da oynarken salonun yarısının sizi desteklemesi çok güzel."

Türkiye Basketbol Ligi'nin son derece kaliteli ve zor bir lig olduğunu vurgulayan Bosna Hersekli başantrenör, kulüplerin bütçesinin de bu başarıda önemli bir etken olduğunu söyleyerek, "Her takımda kaliteli yabancılar var. Ligdeki her takım çok tehlikeli. Lig çok kaliteli, takımların kaliteli sponsorları var. Her zaman en iyi havayolları ile seyahat ediyor, en iyi otellerde konaklıyoruz. Tüm bunları ele aldığımızda, Türkiye Basketbol Ligi diğerlerinin çok önünde" şeklinde konuştu.

Oğuz ZEYTİN
01.04.2015, 18:41
Markovic'in geçen hafta Bosna basınına verdiği bir röportaj:

"Kulüpteki organizasyon seviyesine şaşırdım. Lig ise çok dengeli, maç kazanmak zor. Geldiğimde takımın 1 galibiyet - 7 mağlubiyeti vardı. Şimdi ise play off yarışındayız. Ancak sürekli daha fazlası isteniyor. Gerçekçi olmalıyız. Eurochallenge'da Final Four'a kaldıktan sonra fiziksel ve mental açıdan yorgunluk yaşadık. Bu düşüş normal. Sıramızı sağlamlaştırmak ve yorgun oyuncularımızı rehabilite etmek zorundayız. Play off ve Final Four'a hazır olmalıyız."

Necmettin ALTUNTAŞ
02.04.2015, 09:39
Play off treni kaçtı.iki maç alalım da küme korkusu yaşamıyalım.F4 de finala kalırsak zaten play off gereksiz olur.

Hamdi Karamahmutoğlu
05.04.2015, 05:12
Trabzonspor Medical Park'ın Bosna Hersekli başantrenörü Nenad Markovic, takımların kalitesi, oyuncuların sahip olduğu imkanlar göz önüne alındığında Türkiye Basketbol Ligi'nin Avrupa'nın diğer liglerinin üstünde olduğunu söyledi. Markovic, Rusya'nın Avtodor takımını yenerek FIBA EuroChallenge Kupası'nda Dörtlü Finale kaldıklarını maçın ardından Darüşşafaka Doğuş'a mağlup olmalarının yakaladıkları tarihi başarısının tadını bozmadığını söyledi.

Ligdeki hedeflerinin play-off turuna kalmak olduğunu söyleyen Markovic, bunu başaramamanın "felaket" olarak değerlendirilmemesini gerektiğini ifade etti. Markovic, "Eğer play-off turuna kalırsak bu harika bir başarı olacak. Hatta düşündüğümüzden de daha büyük bir başarı olacak. Takımın başına geldiğimde 7 yenilgileri, sadece bir galibiyetleri vardı. O dönemde hiç kimse play-off turunu düşünemiyordu" şeklinde konuştu.

Takımın potansiyeli olduğunu ancak ligin zorlu ve karmaşık bir lig olduğunu kaydeden Markovic, "Ligde o kadar çok kaliteli takım var ki kaliteler göz önüne alındığında play-off turuna yakın dahi değiliz. Ancak sadece en büyük bütçeye ve en iyi oyunculara sahip takımlar kazanmıyor. Burada etkili olan birçok konu var" dedi.

Trabzonspor'un basketboldan çok futbolda büyük bir kulüp geleneğine ve takıma gönül vermiş taraftarlara sahip olduğunu vurgulayan Markovic, şunları ifade etti: "Nerede oynarsak oynayalım, şalları ve formaları ile Trabzonlu taraftarlar bize destek oldular. Trabzonspor, özellikle futbolda büyük bir kulüp ve ardında büyük bir taraftar topluluğu var. Bu taraftar topluluğunun bir bölümü basketbol maçlarını da takip ediyor. Taratarlar, futbol taraftarı olsa da basketbol da onlar için yavaş yavaş popüler hale geliyor. Maçlarımıza 3 ila 6 bin taraftar geliyor. Bu hoşumuza gidiyor. Belçika'da oynarken 500 taraftarın, Ankara'da oynarken salonun yarısının sizi desteklemesi çok güzel."

Türkiye Basketbol Ligi'nin son derece kaliteli ve zor bir lig olduğunu vurgulayan Bosna Hersekli başantrenör, kulüplerin bütçesinin de bu başarıda önemli bir etken olduğunu söyleyerek, "Her takımda kaliteli yabancılar var. Ligdeki her takım çok tehlikeli. Lig çok kaliteli, takımların kaliteli sponsorları var. Her zaman en iyi havayolları ile seyahat ediyor, en iyi otellerde konaklıyoruz. Tüm bunları ele aldığımızda, Türkiye Basketbol Ligi diğerlerinin çok önünde" şeklinde konuştu.

Markovic'le kan bağı tuttu.
Devam etmeliyiz.

Murat'
07.04.2015, 14:02
MAP Sport Data'nın yerli oyuncuların etkisi ile ilgili olarak yaptığı çalışanın sonuçlarını paylaştı.

Buna göre sayı departmanında yerli oyuncuların en fazla rol aldığı takım Galatasaray Liv Hospital oldu: Yüzde 32.3. İyi süreler alan Sinan Güler, Kerem Gönlüm ve Ender Arslan, Galatasaray'daki yaklaşık 3 sayıdan 1'inin sahibinin yerliler olmasını sağladı. Türk Telekom yüzde 29.7, Fenerbahçe Ülker yüzde 26.7 yerli sayısı ile Galatasaray'ı izliyor.

Ribaundlarda yerlilerin etkisinin an fazla olduğu takım yine Galatasaray Liv Hospital: Yüzde 38.6.

Asist departmanında yerli katkısının en fazla olduğu takım ise Türk Telekom: Yüzde 46.7.

http://www.basketfaul.com/UserFiles/Image/tbl(2).jpg

Murat'
07.04.2015, 21:07
Yarın Yeşil Giresun ile Trabzon'da hazırlık maçı yapacağız.

Oğuz ZEYTİN
08.04.2015, 18:50
Yarın Yeşil Giresun ile Trabzon'da hazırlık maçı yapacağız.

44-35 (Devre)

https://twitter.com/TSBaskeTaraftar/status/585826702758117376

Oğuz ZEYTİN
08.04.2015, 19:52
75-72 kazanmışız.

Hamdi Karamahmutoğlu
09.04.2015, 10:39
Kazanmak güzel, dostluk maçı da olsa.

Murat'
20.04.2015, 13:40
http://i.imgur.com/EPby2je.png

Bu nedir arkadaş.

Travelair
29.04.2015, 13:52
Trabzonspor'un maçlarında salonda 2011 Trabzon Gençlik Olimpiyatları'ndan kalan zıplayan "Hamsi" maskotlarını kullanmamızı yanlış buluyorum. Trabzonspor'un simgesi fırtına ve maskotumuz da ona göre seçilmeliydi, böyle baştan savma yamama olmamalıydı

melihergun
29.04.2015, 17:04
Trabzonspor'un maçlarında salonda 2011 Trabzon Gençlik Olimpiyatları'ndan kalan zıplayan "Hamsi" maskotlarını kullanmamızı yanlış buluyorum. Trabzonspor'un simgesi fırtına ve maskotumuz da ona göre seçilmeliydi, böyle baştan savma yamama olmamalıydı

hamsiye bende karsıyım fırtına olması daha iyi

Cengiz Çubukcu
29.04.2015, 17:32
hamsi bana sempatik geliyor... :)

Behçet61
29.04.2015, 23:35
Bu hafta Banvit i yenersek ligi 5. bitiririz rakibimizde Karşıyaka olur ve yarı final içinde büyük şansımız olur

Çağdaş DENİZ
30.04.2015, 00:53
hamsi bana sempatik geliyor... :)

Hamsiler çok tatlı bence takım ısınırken onlar da hareket yapıyor

selcuk
30.04.2015, 05:03
kara kuru karadeniz usaklari yazdi derler ya bu hikayeyi
ona dayanarak bence 3 kara kuru karadeniz usagi olmali maskotumuz
isimleride :fırtına(mavi kiyafetlen) ihtilal(bordo kiyafetlen) efsane(beyaz kiyafetlen)

tiplerinide bu sekil canlandiriyorum fantazimde:
http://ecx.images-amazon.com/images/I/41fE34SsCVL._SY300_.jpghttps://encrypted-tbn3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQVafGM2bTqOTvgbPIVytkovt-Q7otSA1wFuWkJ013aX5_lAJKuhttps://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQy9PYQ9Xno45VFlPvrZGSh9K_iXTWnH T_VDQNamhN6otcFDLRlMQ
iste dragonball stili sadece karate kiyafetleri yerine formalarlan

Taner Uykuçeken
06.06.2015, 12:46
....................................

Murat'
06.06.2015, 12:47
Seneye NTV Spor da yayınlayacak maçları, inşallah Daçka konusunda her hafta ısrar etmezler ve haftada iki maç yayınlarlar.

Murat'
29.06.2015, 12:15
TS Basket Kongreye Gidiyor...
Trabzonspor Medical Park Basketbol Kulübü Kongreye gidiyor.
Trabzonspor Medical Park Basketbol Kulübü, 25 Temmuz 2015 Cumartesi günü Kongreye gidiyor.
25 Temmuz Cumartesi günü saat 11:00'de Kadir Özcan Gençlik ve Geliştirme Merkezi'nde yapılacak olan kongreye mevcut Başkan Abiş Hopikoğlu'nun tek listeyle katılması bekleniyor.
Abiş Hopikoğlu'nun önümüzdeki sezon ligde ve Avrupa'da üst düzey mücadele edecek olan takımı da düşünerek, mevcut yönetiminde ciddi revizyona giderek yönetimini yeni isimlerle güçlendirmesi bekleniyor.

Cengiz Çubukcu
29.06.2015, 12:19
TS Basket Kongreye Gidiyor...
Trabzonspor Medical Park Basketbol Kulübü Kongreye gidiyor.
Trabzonspor Medical Park Basketbol Kulübü, 25 Temmuz 2015 Cumartesi günü Kongreye gidiyor.
25 Temmuz Cumartesi günü saat 11:00'de Kadir Özcan Gençlik ve Geliştirme Merkezi'nde yapılacak olan kongreye mevcut Başkan Abiş Hopikoğlu'nun tek listeyle katılması bekleniyor.
Abiş Hopikoğlu'nun önümüzdeki sezon ligde ve Avrupa'da üst düzey mücadele edecek olan takımı da düşünerek, mevcut yönetiminde ciddi revizyona giderek yönetimini yeni isimlerle güçlendirmesi bekleniyor.

her yaz olduğu gibi yine kongre :) bu nasıl iştir anlamadım her sene mi oluyor bu?

Murat'
22.07.2015, 10:12
http://i.imgur.com/Eey0TmL.png

Harun-61
23.07.2015, 11:45
Basket Avrupa ‏@BasketAvrupa
TRANSFER | Beşiktaş IF, pivot Lamont Hamilton'ı kadrosuna kattı.

Hakan
24.07.2015, 02:01
Türkiye Kupası formatı değişti sanırım,sezonu daha geç mi açacağız şimdi?

Murat'
24.07.2015, 08:28
Türkiye Kupası formatı değişti sanırım,sezonu daha geç mi açacağız şimdi?

Sezonu 17 Ağustos'ta açacağız, Kulig ve Stipanovic büyük ihtimalle Eurobasket 2015'te olacaklar o yüzden onların kampa katılması eylül ayının sonlarını bulur, diğer yabancılar da birkaç gün geç gelebilir.

Türkiye kupasının formatı değişti, lig arasında ilk sekize giren takımların katılımıyla sekizli final yapılacak.

Hakan
25.07.2015, 16:39
Yusuf Güney Trabzon yönetiminde!

Kadir Özcan Gençlik ve Geliştirme Merkezi'nde düzenlenen kongrede konuşan Hopikoğlu, ligde ve FIBA EuroChallenge Kupası'nda alınan başarılardan söz ederek, "Büyük şehirlerin, büyük bütçeli kulüplerinin 2 bin ile 3 bin kişiyi bile bir araya getiremediği ülkemizde, bizler Hayri Gür Spor Salonumuza 10 bini aşkın Trabzonspor sevdalısı ile doldurmanın haklı gururunu yaşamaktayız" dedi.
Konuşmaların ardından tek liste ile yapılan seçimlerde 96 oyun tamamını alan Abiş Hopikoğlu başkanlığa yeniden seçildi.
Hopikoğlu başkanlığındaki yeni yönetim kurulu ise şu isimlerden oluştu:
İbrahim Kul, Derya Günal, Ali Bora İşbulan, Burak Usta, Veysel Taşkın, Yusuf Güney, Adnan Bayram, Osman Aynacı, Ömer Meriç, Hamdi Aslan, Berk Özyılmaz, Mustafa Öztürk, Murat Aydın, Vahap Öztel, Serdağ Çakıroğlu ve Alpaslan Beşli.

:D

Murat'
27.07.2015, 10:50
Kura çekimi yarın gerçekleştirilecek.

Harun-61
28.07.2015, 13:57
Ekpe Udoh, Fenevbahçe'de

Murat'
28.07.2015, 15:57
Kura çekimi yarın gerçekleştirilecek.

Karıştırmışım. :)

Liglerin isimleri değiştirince karıştırdım.

Oğuz ZEYTİN
19.08.2015, 15:09
Kondisyonerimiz Evrensel PAKSOY

Celal Bayar Üni. BESYO mezunu.

Bjk, Aliağa Petkim ve RH Gaziantep'te çalışmış.

Takimdan ayrilmis sanirim. Gecen sezon sali-cumartesi takvimine takimi cok iyi hazirlamisti. Gizli kahramanlardan biriydi. Emekleri icin tesekkur etmek gerek.

Adem Akyüz'
26.08.2015, 08:10
Geçen sezon başında önümüzdeki sene basketbolda da passolig olacak muhabbetleri vardı. Hatta bizim kağıt biletleri de passolig basıyordu bu sene. Şimdi durum nedir acaba?

Necmettin ALTUNTAŞ
26.08.2015, 12:47
Can Altındığ Karşıyakada.
Emir Preldzic Daruşşafaka'da.

cınar#7
31.08.2015, 01:24
basketbol temiz şike yok dimi? en iyisi bu ya