PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Trabzonspor Basketbol Takımı | Türkiye Basketbol Ligi 2014/15

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 [26] 27 28 29

Murat'
23.12.2013, 20:23
Çubuklu formayı dün gs maçında görünce çok hoşuma gitti. kendi evimdeyim istediğim formayı giyerim. Bu kuralların yeniden gözden geçirilmesi gerekiyor..

Fiba'nın koyduğu bir kural bu Sacit, deplasmana gelen takımların çoğu koyu renk tek set forma getirdikleri için biz de kendi sahamızda mecburen beyaz ya da mavi formayı giyiyoruz.

Sacit
23.12.2013, 23:03
Fiba'nın koyduğu bir kural bu Sacit, deplasmana gelen takımların çoğu koyu renk tek set forma getirdikleri için biz de kendi sahamızda mecburen beyaz ya da mavi formayı giyiyoruz.

Ben de diyorum niye her maç beyaz forma giyerler..
Çubuklu formanın tadı başka oluyor, bordo mavi rengi görmek istiyoruz haliyle..

Oğuz ZEYTİN
23.12.2013, 23:35
Ben de diyorum niye her maç beyaz forma giyerler..
Çubuklu formanın tadı başka oluyor, bordo mavi rengi görmek istiyoruz haliyle..

Bu sene üç farklı formamız var:
Beyaz (kenarları bordo-mavi şerit) + Beyaz şort -
Mavi forma + Mavi şort -
Bordo/Mavi çubuklu forma + Bordo şort

FIBA da NBA de iç saha takımlarının beyaz (açık ton) forma giymesini söylüyor.

https://encrypted-tbn2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRkTpT-z17a2Jm1NL2eNxo0RNKY2gBrlSIsL33AuDMMxq0k_7ud

Deplasman takımı ise koyu tonları giyer: https://encrypted-tbn2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRe4o57ywuWe6NPKjeX5PJejXLdT4WUM w5aorWUj2ghNyRriFs6

Mesela dün Gs beyaz formayla oynadı. Fener beyaz forma giydi. Fakat Antep sarı forma giydi, açık ton diye; Bjk ise siyahtı. Deplasman maçında Bjk beyaz giyeceğinden sarı forma giyemez Antep. Mecburen mor filan giyer.

Adem Akyüz'
24.12.2013, 19:30
Trabzonspor'a şok... Medical Park satıldı!

Medical Park'ta yüzde 40 payı olan ABD 'li Carlyle Group, payının tamamını Turkven'e satıp ortaklıktan çekilirken, diğer ortaklar Muharrem Usta ve Sancak Grubu da hisselerinin bir bölümünü Turkven'e devretti.
Turkven böylece hastane zincirinin en büyük ortağı oldu. Hürriyet Ekonomi Servisi'nin haberine göre, Carlyle Grup'un Medical Park'taki payını satmak istediği bir süredir biliniyordu. Grup satış için önce Mey İçki'nin eski sahibi Texas Pasific Group ile masaya oturulmuş ancak anlaşma sağlanamamıştı. Daha sonra devreye İngiliz yatırım fonu Pamplona girmiş, fakat onlarla da sonuca ulaşılamamıştı. Turkven ile yaklaşık 3 aydır süren görüşmeler ise bugün itibariyle anlaşmayla sonuçlandı.

2006'DA YÜZDE 30'U SATILMIŞTI
Medical Park zincirinin kurucusu olan ve hastanenin yönetim kurulu başkanlığını yürüten Muharrem Usta, 2006 yılında ilk olarak yüzde 30 hisseyi Sancak Ailesi'ne satmıştı. Bu ortaklığın ardından çok hızlı bir büyüme trendine giren grup 3 yıl içinde 13 hastane ve 2 bin yatağa ulaştı. 2009 yılı sonunda da zincirin yüzde 40 hissesi ABD'nin en büyük üçüncü yatırım fonu olan Carlyle Group'a satıldı. 1995'ten beri Türkiye 'de hastanecilik alanında faaliyet gösteren Medical Park Hastaneler Grubu’nun 15 hastane, 2 hastane kompleksi ve 1 tıp merkezi ile toplam 18 hizmet merkezi, 9 bini aşkın çalışanı bulunuyor.
TURKVEN'İN YATIRIMLARI
2000 yılında kurulan özel sermaye fonu Turkven'in 17 şirkette yatırımı bulunuyor. Şirket en son Kinetix markasıyla bilinen Ziylan'a yaptığı yatırımla gündeme gelmişti. Turkven'in yatırım yaptığı şirketler arasında, Doğtaş, Koton, Domino’s Pizza, Mavi, UNO, Intercity ve Pronet var. Turkven Genel Müdürü ise Seymur Tarı, Abu Dhabi Yatırım Ajansı, Singapur Devlet Yatırım Fonu ve varlıkları 1 trilyon doları bulan çok sayıda kurumsal yatırımcı Turkven’in son yıllarındaki yatırımlarında yer aldı.
Turkven’in bugüne kadar yatırım yaptığı bazı şirketler şunlar:
Ziylan, Doğtaş-Kelebek, Koton, Golf, Doğa Koleji, Anadolu Hastaneleri, Domino's Pizza, Mavi Jeans, Tekin Acar, Migros, NGM, Provus TR, Digitürk

BASKETBOL NASIL ETKİLENECEK?
Trabzonspor MP'nin sponsoru Medical Park'ın el değiştirmesiyle dikkatler Bordo-Mavili takımın süreçten nasıl etkileneceğine çevrildi. Şirketin yeni yönetiminin sponsorluğa karşı takınacağı tavır merak uyandırırken, olası bir çekilmenin şubeyle ilgili ciddi sorunları da beraberinde getireceği yorumlarına neden oldu.

http://www.trabzonajans.com/trabzon/trabzonspora-sok-medical-park-satildi-h1867.html

Murat'
25.12.2013, 11:25
Bu takıma ne zaman adam gibi sahip çıkılacak, dilimizde tüy bitti, iki kulüp ayrılığı bir an önce bitirilmeli, yoksa bu takım ilelebet üvey evlat muamelesi görecek.

Adem Akyüz'
25.12.2013, 12:13
Bu takıma ne zaman adam gibi sahip çıkılacak, dilimizde tüy bitti, iki kulüp ayrılığı bir an önce bitirilmeli, yoksa bu takım ilelebet üvey evlat muamelesi görecek.

Barış Yurduseven geçen hafta twitter'da " bu hafta voleybol, futbol takımı ve 1461 kaybetti " yazmıştı. Altına yapılan basketbol da var yorumlarına da maalesef yönetim ona sahip çıkmıyor diye cevap vermişti. Burdan anlaşılıyor ki maalesef yönetimin hiçbir şekilde böyle bir düşüncesi yok. Basketbol takımı üvey evlat olmaya devam edecek.

Oğuz ZEYTİN
23.01.2014, 11:58
TD'yi içten ve samimi bulan yöneticilerimiz var. Pes...

Mehmet Dinç
23.01.2014, 23:47
TD'yi içten ve samimi bulan yöneticilerimiz var. Pes...

Adamın Türkiye'deki basketbol geçmişinden haberi yokki o yüzden normal karşılıyorum.

tahsinsever
24.01.2014, 10:54

bencede bu ayrıma son verilmeli trabzonspor resmi web sitesinde bile trabzonspor m.p den hiç bahse dilmiyor arayıp sordum onları ayrı resmi web sitesi var dediler yılradır birlik olmayı hiç beceremedik iç hesaplaşmalar iç çekişmeleri fesad ve kıskanç insanlar bizi 1adım bile ileri getirmez.

Murat'
29.01.2014, 10:32
A2 Turnuvası'na 8 takım katılıyor
Share on facebook (http://www.basketfaul.com/makale/29393/a2-turnuvasina-8-takim-katiliyor.html#) Share on twitter (http://www.basketfaul.com/makale/29393/a2-turnuvasina-8-takim-katiliyor.html#) Share on email (http://www.basketfaul.com/makale/29393/a2-turnuvasina-8-takim-katiliyor.html#) Share on print (http://www.basketfaul.com/makale/29393/a2-turnuvasina-8-takim-katiliyor.html#) More Sharing Services (http://www.basketfaul.com/makale/29393/a2-turnuvasina-8-takim-katiliyor.html#) 0 (http://www.basketfaul.com/makale/29393/a2-turnuvasina-8-takim-katiliyor.html#)

http://www.basketfaul.com/UserFiles/OzetResimleri/1390922715.jpg

Ankara'da düzenlenecek Spor-Toto Türkiye Kupası sırasında organize edilecek A2 Turnuvası'nın statüsü şekilleniyor.

Turnuvaya, Spor-Toto Türkiye Kupası'nda mücadele edecek takımların gençleri katılacak, Anadolu Efes ise oyuncuları Pertevniyal ile 2. Lig'de oynadıklarından organizasyonda yer alamayacak. Anadolu Efes'in yerine Darüşşafaka Doğuş'un alındığı A2 turnuvasının diğer takımları Galatasaray Liv Hospital, Tofaş, Beşiktaş Integral Forex, Pınar Karşıyaka, Türk Telekom, Fenerbahçe Ülker ve Trabzonspor Medical Park.

Öte yandan A2 Turnuvası aralarında büyük rekabet olan kulüpler arasında da yakınlaşmalar sağladı ve yöneticiler aynı otellerde kalıp masrafları azaltmak için birlikte hareket etmeye başladı. Öte yandan TBF'nin de katılımcılara masrafları için belli bir para ereceği de belirtildi.

Murat'
07.02.2014, 11:46
Geliştirme ligi maçlarını izleyen var mı?

Sheu diye bir oyuncumuz var, her iki maçta da bizim takımdan en çok skoru o kaydetmiş.

Mehmet Cihan Kocaman
09.02.2014, 15:31
Geliştirme ligi maçlarını izleyen var mı?

Sheu diye bir oyuncumuz var, her iki maçta da bizim takımdan en çok skoru o kaydetmiş.

Andi Shehu bugün de Daçka karşısında 24 sayı 8 ribaundla oynadı.

Murat'
10.02.2014, 14:14
Trabzonspor:
Mehmet Pazarbaşı: Çok çok çok hızlı bir oyun kurucu. Sahayı ne zaman geçtiğini anlayamıyorsunuz. Şutu henüz yeterli değil ama gerçekten çok yetenekli bir isim ve kimi zaman şık paslarla arkadaşlarını bulabiliyor. Daha iyi bir takım düzeninde çok daha iyi performanslar sergileyebilir.

Abdulgafur Arzo: Trabzonspor'un Afgan oyuncusu nefis fiziğiyle dikkatimizi çekti. Sahada doğruları yapmaya çalışan bir isim üst noktası ne olur bilemeyiz ama bu seviyede yetenekli ve becerikli bir isim.

http://www.basketfaul.com/makale/29773/gelistirme-liginde-goze-carpan-oyuncular-yasin-yldrm.html

En çok sayı atan oyuncumuz Andi Shehu'ya değinilmemiş.

Hamdi Karamahmutoğlu
12.02.2014, 11:37
Trabzonspor:
Mehmet Pazarbaşı: Çok çok çok hızlı bir oyun kurucu. Sahayı ne zaman geçtiğini anlayamıyorsunuz. Şutu henüz yeterli değil ama gerçekten çok yetenekli bir isim ve kimi zaman şık paslarla arkadaşlarını bulabiliyor. Daha iyi bir takım düzeninde çok daha iyi performanslar sergileyebilir.

Abdulgafur Arzo: Trabzonspor'un Afgan oyuncusu nefis fiziğiyle dikkatimizi çekti. Sahada doğruları yapmaya çalışan bir isim üst noktası ne olur bilemeyiz ama bu seviyede yetenekli ve becerikli bir isim.

http://www.basketfaul.com/makale/29773/gelistirme-liginde-goze-carpan-oyuncular-yasin-yldrm.html

En çok sayı atan oyuncumuz Andi Shehu'ya değinilmemiş.

Altyapıda kıpırdanma var diyebilir miyiz?

Oğuz ZEYTİN
28.04.2014, 14:02
Genc takim Turkiye Sampiyonasi'na katilma hakki kazandi. Bu yilin en guzel gelismesi olabilir.

Oğuz ZEYTİN
03.05.2014, 12:48
KARNE ZAMANI

-Sona ermesine bir maç kalmış sezona dair daldan dala yazılmış notlar...

HATIRLATMA

http://forum.bordomavi.net/showpost.php?p=1919092493&postcount=3174

Şimdi başlayabiliriz.

Her yaz yapılan kongrelerden mi başlasam, yoksa millet antrenman yaparken kadro kurmaya çalışmamızdan mı? Bunlar az çok hepimizin malumu. O zaman ileri saralım. Ve üç dört günlük hazırlıkla Ankara'daki turnuvada herkesin yüzünü güldüren oyuna gelelim. Ne demiştik o zaman?

- Akıcı hücuma evet, aksayan savunmaya hayır!

- Öneri: Savunmacı kısa!

Sonuç? Kupada bir üst tur ama ligde üçte sıfırla gelen koç değişikliği.

*

Burada es verelim. Çünkü takımın oyun ve ruh lideri olarak düşünülen el-Amin daha Türkiye Kupası maçlarında sezonu kapattı. Ondan doğan mental önderlik boşluğunu kim dolduracaktı? Tutku, Kaya, Penney? Tutku oyun karakteristiğiyle bu görevi yerine getirebilirdi. Fakat o da sezonun yarısını tedaviyle geçirdi. Penney, görev adamıdır, takımın sayı istatistik lideri olabilir, sade ve bir o kadar da verimli oynar fakat takıma abilik yapacak, arkadaşlarını toparlayıcak özelliği olduğuna şahit olmadık. Haliyle beklentilerimiz KAPTAN KAYA'da idi. Adı üstünde KAPTAN??? Karnesini ve hatta yanında tasdiknamesini hazır yeri gelmişken verebiliriz.

el-Amin'in sakatlığından bahsettik. Aynı pozisyon oyuncusu ve sakatlıktan sabıkalı Tutku da takımı yarım sezon eksik bıraktı. Belki de diğer ikisinden daha da can sıkıcı olan Can Korkmaz'ın Telekom maçının ilk dakikasında kenara gitmesi ve sezonu kapamasıydı.

Üç oyun kurucu, üç ağır sakatlık (Sponsoru bizim gibi hastane olan Gs de sakatlıklardan çekti biz de, yoksa hastane lobisinin işi miydi bütün bunlar :) ). Dar zamanda yapılmış yüklemelerin, antrenman programlarının etkisi var mıdır? Varsa ne kadardır? Bunu merak ediyorum.

İster istemez takımın dengeleri sakatlıklardan etkilendi. el-Amin ve Tutku gibi lider oyuncuların ve kenardan oldukça iyi katkı veren Can'ın eksikliğinde çare Drogba değil Stoll olmuştu. İnsan o güne bir daha dönüp tarihin seyrini değiştirmek istiyor. Takvim yapraklarından o günü çıkarmak istiyor. ABD Başkanı ve senatodan, acılarımızı paylaşacak bir açıklama yapmasını bekliyor. KSK deplasmanındaki doğa üstü gelişmelerin kırk yıl hatrı var diyerek susuyorum (Bursa'daki TOFAŞ maçı öncesi ve devre arasında (selamlar Taner Abi (Uykuçeken), Murat ve Batu (Kirk_CooleY)) saymıştık, 8/10 filan atıyordu; AK-47 gibi yağdırıyordu şutları. Bunun yarattığı özgüvenle birçok maçta 2-1 fast breakleri kesip yay gerisinden şutladığını da gördük ne yazık ki).

*

Nerede kalmıştık? Ankara diyorduk. 10+2 kişilik kadromuz vardı o zamanlar.

Tutku - Alper
el-Amin - Can
Penney - Maxim
Kaya - Önder
Cooley - Eren

(İsmet & Mustafa)

(Not: Sezon içindeki eklemeler: Katelynas - Stoll - Caner - Stipanovic - Randle)

Demiştik ki, hareketli ve dışa açılabilen bir uzun ile savunmacı kısa eklenirse takım daha iyi hale gelebilir.

Bu doğrultuda Katelynas geldi. Ve kabak ona patladı, gönderildi. Sistem oyuncusuydu, İsmet Badem'in acımasız eleştirilerine (zaten LigTv'de yorumlanan hangi maçta övgü duyduk ki) kurban edildi yavrucak. Bak, yerine daha iyisi gelse, amenna. Fakat tarz olarak Cooley'den pek bir farkı olmayan Stipanovic alındı (Bu haberi aldığımızda Bursa'da epey hatırlı cümleler sarf etmiştik emeği geçenlere).

Eklemelerden bahsetmişken: Koç değişikliği önemli bir noktaydı bu sezon için.

Hasan Hoca'nın gitmesi ve yerine Hakan Hoca'nın gelmesi...

Olayı şahsileştirmeyeceğim, olan oldu. Haklılık haksızlık tartışması da açmak istemiyorum. Sadece yönetime teşekkür ederim.

Çünkü, açık açık söylediler: "Yazın Orhun Ene'yle görüştük, eşi kabul etmedi. Biz de VEFA DUYGUMUZ gereği Hasan Hoca'yla devam ettik." Böylece takım nasıl kurulur sorusunun cevabı açığa çıkıyordu.

Off planlamaya bak. Şimdi Genel başlığında, bu planlamayı akıl eden yüce şahıslar Genel Kurulu toplasın da bizi Hacıosmanoğlu'ndan kurtarsın diye imdat çığlıkları atılıyor. Güler geçerim.

Eşsiz vefa duygusuymuş... "Aslında Hasan Hoca'yla çalışmazdık da"... Eee...

Şimdi mesela düşün, Çetin Yılmaz'la görüşeceksin (öhö öhö), adam kabul etmeyecek, "VEFA DUYGUMUZdan dolayı Hakan Hoca'yla devam ediyoruz" diyeceksin. İki üç maç kaybedince VEFA DUYGUnu da kaybedip göndereceksin. Tam bir kurumsallaşma örneği. Şirketlerde, enstitülerde örnek olarak okutulmalı!

*

Hedef mevzusu...

Sezon başı hedef resmi ağızlardan (sponsor, başkan ve GM) play-off olarak açıklandı ancak bu hedefe varılamadı. Normal işleyen sistemlerde bunun muhasebesi yapılır. Sorumlular hesap verir. Yanlış anlamayın, hesap vermek demek istifa etsin demek değildir. Sadece galibiyetlerden sonra konuşan (pardon bir de Efes koçuna cevap vermişti) anlı şanlı menajerimiz bir sezon değerlendirmesi yapsın. Öğrenelim akı karayı...

*

Beş yabancı mevzusu...

Hatırlayanlar çıkar elbette. Randle geldiği zaman demiştik, Stoll gidecek herhalde. Çünkü Cooley&Stipanovic ile Stoll&Randle benzer fizikte, az-çok aynı oyun tarzında adamlar, yabancı hakkını böyle kullanmak akıllıca değil.

Bir yönetici açıklama yapmıştı. "Beş yabancı hakkını kullanmadık". Biri tribüne çıkacaktı. Ama ne oldu? Stoll-Randle-Penney-Cooley-Stipanovic beşlisi maç kadrosunda yer aldı. O yöneticimiz sonrasında konuya ilişkin açıklama yaptı mı bilmiyorum. Ben takip etmedim, istemedim.

*

Galiba atladım: Cooley!

Transferiyle ses getirmişti. Hatta Esat Yılmaer'in efsanevi Jordan röportajını aratmayacak, "trilyonluk kontratı var" diye müthiş istihbarat paylaşımı yapıldı bu kardeşimiz için. Beyaz uzun olma etiketi dışında oyundaki hamlığına rağmen iyi iş çıkardı. Sadece bir maç kaçırdı. Profesyonel kariyerinde bir daha Tutku gibi gardla oynar mı, bilinmez. Bu konuda çok şanslıydı. Eee, o da şansını iyi kullandı. Eksiklerini zamanla kapatır. Büyük ihtimalle yolu İspanya'ya düşecektir. Nasıl ki Stimac bu sene Malaga'da iş yaptı, Cooley de doğru zamanda (gelişimiyle alakalı zaman) doğru koçun elinde iş yapacaktır.

*

Hakan Hoca...

Gündeme geldiğinde KSK-Olin maçından dolayı eleştiriliyordu, bense bu iddiaları açıkça zırva olarak değerlendiriyordum. Yerli koç pazarında (bu tabiri hoşlanmayarak kullanıyorum) en ideal seçimdi.

Ancak... Daha önce ilgili başlıklarda da yazdığım gibi Murat Murathanoğlu'nun açıklamaları, Stoll transferi ve çoğu maçta (hadi Banvit-Efes-Gs-Fb maçlarını dışarıda tutayım) (mesela iç saha Antep, deplasman Tofaş, iç saha Telekom gibi...) oyuna müdahalelerde gecikmeler, doğru 5'i bulamama ve rakip hamlelere cevap verememesiyle hayal kırıklığına uğradım.

Bunu da belirttim çoğu zaman. Çünkü kritik maçları kazanamıyorduk. Evet, kişiselleştirmeyeceğim ama bir arkadaşımız burada şöyle yazmıştı bana:"Hasan Hoca'yı koruyordun, şimdi işin gücün Hakan Hoca'yı eleştirmek".

Hasan Hoca'nın oyununu da (savunmayı) ilk hazırlık maçından itibaren eleştirdiğimi örneklendirecek birçok yorumu bulup buraya koymaya üşeniyorum, çünkü beni eleştiren arkadaşın da içinde olduğu dostlarla yapıyorduk o sohbetleri :)

Yukarıda da yazdım, biz basketbol konuşmayı beceremediğimiz için, senin hocan-benim hocam tartışmalarından sıyrılmayı başaramadığımız için yazdıklarımı idrak edemeyen çok arkadaş olacaktır. Mevlana gibi olmayı başaramadım, herkese kollarımı açamadım, kusura bakmayın. Onlar için Barış Abi söylesin:

http://www.youtube.com/watch?v=vAcoa_cYqzc

Koç kalır mı gider mi?

Önce GM ne olacak? Verdiği sözleri soruyor arkadaşlar bana, "aldıklarımı geri vereceğim demişti, kalacak mı sence". Ya açıkçası mesele bu değil, hala bir modelimiz yok. Mala gitse, kim gelecek? Bir bakıyorsun, daha yeni kurulmuş yönetimin Trabzon ayağı "bizden habersiz işler yapılıyor" diye sezon başlamadan bırakıyor görevi.

Demek ki yıllardır söylediğimiz sistem eksikliği kişiler değişse de giderilmiyor, giderilemiyor. Bunun için kafa patlatan kaç kişiyiz? Hep mi yemek, hep mi yenmek?

Kotarac yatırımı... Güzel, şaşırtıcı... İnşallah sürdürülebilir bir hal kazanır. Türkiye Şampiyonası'na katılan bir altyapımız var. Yetmez! Bu ekol olmalı. Sadece oyuncu değil, hoca da yetiştirmeliyiz, yönetici yetiştirmeliyiz. Parayı verenin düdüğü çaldı yapılar taşıma suyla değirmen döndürmeye benzer, ki atalar ne güzel de söz söylemişler, değirmenin bir gün dönmeyeceğini anlatmışlar. Ama atasıyla küs, kendine yabancı nesiller bu sırra akıl erdirir mi? Zor.

Bir sezon o, bir sezon bu olmamalı. İstikrar yakalanmalı.

İşte o yüzden, Hakyemez, Küce, Mala çerçevesinin biraz dışına çıkmakta fayda var. Başarılı olduğunda alkışlamaktan çekinmediğimiz gibi hesap vermelerini istemek de hakkımız. Ama yine de sistemsizlik üzerinde bu isimlerden daha çok durmak lazım.

Bütün bunların koçun kalmasıyla ne alakası var derseniz...

Derim ki... Diyelim Mala'yla yollar ayrıldı. O da başka bir takımın menajeri oldu. Bize getirdiği gibi Hakan Hoca'yı sezon öncesi veya devamında alıp götüremez mi? ;)

İşte senin, benim, onun yüce VEFA DUYGULARI bir anda unutulur.

*

Maxim...

Caner'in gelmesi yükünü hafifletse de sürelerini de çaldı. Hakan Hoca İlkan, Furkan ve Birkan'ın gelişmesinde onlara inandı, güvendi. Maxim'de benzer çıkışı göremedik açıkçası.

*

Hayri Gür & Basketbol Seyircisi Kimliği

Bu sene Trabzon'da izlediğim ilk maç hangisiydi hatırlamıyorum, askerlik dönüşüydü, Telekom olabilir. Salonda önceki senelerden farklı bir hava vardı. Gerçekten basketbol takımını izlemek için gelen abiler, ablalar, kardeşler vardı. Nasıl söylesem, sanki takımın kendine ait takipçi kimliği filizlenmeye başlamıştı.

İşte bunun devamı önemli. Sadece gruplara otobüs temin etmekle iş bitmiyor. Atmosferi soğuk bir salondan taraftarı çekecek, içini ısıtacak organizasyonlara ve bunu ehil ellerle yapmaya ihtiyacımız var.

Sadece maç günleri için değil... Sezonun geneline yayılmış kamuyla iletişim faaliyetleri çok zor olmasa gerek. Üniversite, liseler, huzurevi ve çocuk yuvası ziyaretleri... Bayramlaşmalar... Seyirciye açık idmanlar... Belki takvimin uygun günlerinde konserlerle renklendirilmiş özel maçlar... Söyleşiler...

82 maçlık NBA yıllığında elin oğlu neler yapıyor?

Bir de şu forma kangreni var. Allah sabır versin bize. Geçen yaz güya satışa çıkacaktı. Forma olmasa da t-shirt, sweat???

Uşak takımının J.Carter t-shirtlerini inceleyelim. Maliyeti 7-8 TL'yi geçmeyen ürünler bunlar. :)

Sözlerden bahsetmişken... Sponsor beyin yine geçen yaz söylediği 2.10luk üç yabancı genç gelecekti altyapıya. Gören, duyan varsa haber versin.

Bugün noktalama, imla, konu bütünlüğüne takılmadan aklımdan geçenleri yazdım. Katılıp katılmamakta elbette özgürsünüz. Geleneksel boş sezon tartışmalarının fitilini yakalım istedim. Unuttuklarım vardır, sizler de yazın. Zaten 5-10 kişiyiz, amaç fikir teatisi...

SONUÇ: Kağıt üstünde ve resmi hedeflere göre başarısız bir sezon!

Şahsi fikrimi söylemeden önce tepedeki bağlantıda geçen sene bu zamanlar yazdığım bir yazıdaki şu ifadelerimi tekrar edeyim:

"...İşbu yüzden, sadece bir taraftar gözüyle neler olabiliri sesli düşünüyorum… Çıkış noktam, ilk sezonda ligde kalabilecek, orta sıralarda yer alıp olursa play-off’u zorlayacak bir yapı."

Evet, bunu tutturduk. Ama...

Yine bir ama... Hep karşımıza çıkıyor bu amalar...

O yazıdaki EJ Rowland Banvit'e geldi. Barış Güney Olin'de asist kralı oldu. Barbour'u Mersin aldı, düştüler. Batista için "ücretinin bir kısmını Efes karşılar, kiralarız" demiştik(tıpkı KSK'nın daha sonra yaptığı gibi). Davis ve Zoric tabii ki çok zordu da... Zoric Fener'e geldi :)

Maliyet karşılaştırması yapamam. Sadece şunun için yazdım bunları: Keşke sezon başı hedefleri açıklarken o çıta play-off olarak belirtilmeseydi. 10 milyonluk bütçelerle reklam yapılmasaydı.

Eee, şimdi Uşak sizin yanınızdan geçmez bütçeyle play-off oynarken, Antep EuroChallege'da üçüncü olurken size başarısız denmesi canınızı yakmamalı.

Yine de beklentilerimi tutturdu bu sezon takım: Ligde kaldı, orta sıralarda yer aldı, play-off'u zorladı, olmadı.

Yaşar
03.05.2014, 15:29
Kalemine sağlık Oğuz Zeytin Bey. Çok güzel bir sezon değerlendirmesi oldu.

Adem Akyüz'
03.05.2014, 16:03
Ağzına, kalemine sağlık Oğuz Abi :)

Mehmet Dinç
03.05.2014, 17:49
Ağzına sağlık Oğuz, çok güzel bir yazı olmuş.

Oğuz ZEYTİN
03.05.2014, 17:56
Ağzına, kalemine sağlık Oğuz Abi :)

Kalemine sağlık Oğuz Zeytin Bey. Çok güzel bir sezon değerlendirmesi oldu.

Ağzına sağlık Oğuz, çok güzel bir yazı olmuş.

Teşekkür ederim. Daha fazla sayıda maç izleyen, Trabzon'da olup detayları daha yakından takip eden arkadaşlarımız var. Sizler ve diğer arkadaşlar da görüşlerini paylaşırsa memnun olurum.

Adem Akyüz'
03.05.2014, 19:50
Sakatlıklardan dolayı bu sezon çok canımız yandı. Eğer sezona başladığımız kadroyla devam edebilseydik, sezon başı belirlenen hedef olan play-off oynayabilirdik diye düşünüyorum.. Tutku-El Amin ikilisiyle başlayıp sezonu Stoll-Randle ile tamamlamak bizi çok etkiledi. ( ki Randle çok sonradan takıma dahil oldu ve beklediğimden fazla katkı verdi ).. Sakatlanan oyuncuların yerine daha doğru isimler transfer edemediğimiz için belirlenen hedeften uzak kaldık.. Şayet Stoll yerine daha iyi bir "takım" oyuncusu alınsaydı bu sakatlıklara rağmen yine de play-off oynayabilirdik.

Bu sezon benim için hayal kırıklığı Kaya oldu. Tecrübesiyle beraber bizde çok iyi işler yapabilir diyordum ama maalesef olmadı. Bir çok maçta inanılmaz sayılar kaçırdı. Erken faul problemine girdiği maçlar oldu. Trabzon'da oynanan maçlarda izlediğim kadarıyla savunmada da çok etkisiz kaldı. Hemen hemen bütün rakipler pota altında bize üstünlük kurdu. Ve ikili oyun savunmasında da Kaya sürekli adamını kaybeden oyuncu oldu.

En çok beğendiğim oyuncu ise Cooley.. Çok yetenekli ve çalışkan bir oyuncu. Doğru yerde topla buluştuğunda sayı yapmakta çok zorlanmıyor. Mücadelesi takdire şayan.. Son haftalarda anlam veremediğim bir şekilde Stipanoviç'in gerisinde kaldı. Umarım gelecek sezon da takımda kalır.

Taraftar olarak düştüğümüz sezonla veya geçen sezonla karşılaştırırsak çok daha iyi bir taraftar vardı bu sezon.. 2 maç dışında bütün maçlara gittim ve her maçta en az 2 bin seyirci vardı ki çoğu maçta taraftar grubu olmadan bu sayı oldu. Artık kemikleşmiş bir taraftarımız var diyebiliriz bence. Ama hep bahsettiğimiz basketbol taraftarı olmak konusunda hala çok uzağız tabi.. Bu da zamanla oluşacak bir durum..

Koç ve yönetim konusunda da bir şey yazmama gerek yok. Her şeyi Oğuz Abi yazmış zaten :)

Mehmet Cihan Kocaman
04.05.2014, 21:22
Ağzına sağlık Oğuz.

Mehmet Cihan Kocaman
04.05.2014, 21:30
Bu sezon Trabzon'da 2 maça gidemedim, ikisi de izlemek istediğim takımlardı, ikisini de yendik. Uşak ve Karşıyaka.

**

Hakan Demir kalacak mı?
Can Korkmaz seneye mutlaka takımda olmalı, ne zaman iyileşecek?
Maxim'in kalmasını istiyorum. Ancak maçlardan önce ısınırken ve molalarda Maxim ile Hakan Demir arasındaki soğuklu ve Maxim'in çok az süre alması gösteriyor ki önümüzdeki yıl ikisinden biri olmayacak. Maxim'in Trabzon'da mutlu olmadığı yazılmıştı ama kendisiyle konuştuğumda şehri çok beğenmişti.

Tutku seneye sakatlık yaşamazsa çok faydalı olur.
Gönül ister ki Cooley ve Penney kalsın, gideceklerini düşünüyorum. Cooley umarım ilerde iyi yerlere gelir.

Her ne kadar ikinci dönem iyi katkı verse de Stipanovic ve İzmir deplasmanlarının kralı Stoll gitmeli. Randle konusunda nötrüm, iyi katkı verdi ama play-off için yeterli mi?

Murat'
08.05.2014, 14:02
Ligin ikinci devresindeki 15 maçta 9 galibiyet aldık bu sayı ilk yarıda 4'tü.

Mehmet Cihan Kocaman
08.05.2014, 17:41
Ligin ikinci devresindeki 15 maçta 9 galibiyet aldık bu sayı ilk yarıda 4'tü.

Efes, Gs, Bjk, Fenerbahçe, Banvit, Torku

Torku dışında hepsi olağan mağlubiyetler ama Galatasaray ve Banvit'i elimizden kaçırdık malesef.

Murat'
08.05.2014, 17:43
Efes, Gs, Bjk, Fenerbahçe, Banvit, Torku

Torku dışında hepsi olağan mağlubiyetler ama Galatasaray ve Banvit'i elimizden kaçırdık malesef.

Banvit maçı çok kötü olmuştu bizim için, iyi kötü bir sezon bitti bizim için, yönetim rasyonel bir değerlendirme yapar umarım.

Adem Akyüz'
08.05.2014, 18:36
Can Maxim
Penney
Cooley
Tutku
Can Korkmaz

Gelecek sezon takımda kalmasını istediğim oyuncular bunlar. Tutku sakatlık sorunu yaşamazsa fazlasıyla katkı verecektir. Can Maxim'in de (varsa ) hocayla arasındaki sorunları halletmesi lazım. Randle ve Caner konusunda da kararsızım. Daha iyileri bulunabilirse gönderilebilirler..

Mehmet Cihan Kocaman
08.05.2014, 19:07
Benim için sezonun sürprizi Randle. Bi de Stipanovic'in ikinci devredeki performansı fena değildi.

Oğuz ZEYTİN
08.05.2014, 20:57
Cooley'i tutmamiz zor, iyi oyuncuydu, Tutku sayesinde hucumda pick n rollu iyi oynadi. Caylak sezonunda, iyi bitiriciligi ve ribaund hakimiyetiyle dikkat cekti.

Penney... Sessiz sedasiz isini yapiyor. Sakat sakat (hatta sekerek) oynadigi Tofas macini unutmayacagim.

Stipanovic... Cooley'den daha sert, biraz daha genis. Ama yabanci hakkini onunla doldurmak gereksiz.

Randle... Delici bir adam. Size dezavantaji vardi. Tutku'nun yoklugunda takimi sirtladi. Pozitif iz birakti.

Stoll... Yorum yok.

Katelynas... Sabredilseydi keske.

El-Amin... O yasta, o kilolarla boyle bir sakatliktan nasil donecek?

Kaya... Hayal kirikligi. Hayalet. Savunmada golge. Adi var kendi yok.

Tutku... Sakatliklar olmasaydi, 20 dk ortalamayla yerli rotasyonunda hala is gorur. Yaninda oynayanlara sinif atlatan bir oyuncu. Etrafina takim kurulabilir (iyi bir yedegiyle birlikte).

Can... Muthis bir sezon gecirmeye goz kirpti, sanssiz bir sakatlik... Insallah daha guclu doner.

Maxim... Acik konusayim: Umitliyim bu cocuktan. Yerli oyuncu yokken, kolayca vazgecilmemeli.

Caner... Dacka zamanindan beri ligin dolasan oyuncularindan. Tb2lden gelip Beko'da sorumluluk aldi. Idiiali bir kadroda kendune sans bulmasi zor.

Onder... Bir onceki yildan kalan oyunculardan. Yuregiyle oynuyor. Bu da onu bir yere kadar getiriyor. Sut tehdidi ve ribaund sezgisiyle katki verdi. Yeterli mi?

Eren & Alper... ???

Ismet & Mustafa ... ???

Play-off takimlarindan yerli cikarmak cok zor. Gerci yeni sezonda yerli-yabanci sayisi/proseduru ne olacak, belli degil. Ona gore planlama yapilmali.

Can ve Maxim bizim icin onemli iki parca. Onlarin genclik atesini tecrubeyle dengeleyecek Tutku ve ne kadar begenmesek de Kaya. Bu yerli cekidege bir cilek ve iki tane de genc eklenebilir.

Bora Pacun/Emre Bayav, Muhammed Senli, Baris Guney, Muhammed Baygul gibi iyi kontratla kumasi saglam oyuncularla kadro genisligi saglanabilir.

Geriye kalir cilek! M. Usta bu tarz hamleler yapacaktir tahminimce.

Tuğrul
08.05.2014, 22:50
Pivot

- Dorsey gibi pota altını karartacak, ikili oyuncuları bitirecek yabancı oyuncu.

- Kaya Peker 15 dakikalık rol benimsetilmeli. Real'deki Reyes gibi.

PF

- Kısaların penetre alanını açacak, dış şutları cezalandıracak ve alçak post oyunu olan uzun forvet. Bajramovic, Mirotic gibi.

- 2 tane yerli oyuncu ( Cevher özer, Emre Bayav vs )

SF

- Kendi pozisyonu yaratacak, sorumluluk alacak yabancı oyuncu alınmalı. Banvit'te ki Mejia gibi.

- Yedek olarakta sayzlı yerli bir isim. Erkan Veyseloğlu olabilir.

SG

- Gordon gibi yine kendi şutunu yaratacak, oyunun iki yönünü oynayan tarzda bir oyuncu şart. Penney gibi swich'den çıkıp şut atmakla yetinen bir adam istemiyorum.

- Maxim mutaf ve Caner

SG

- Banvitteki Rowland gibi delici, penetreci ve skorer özellikli oyuncu şart.

- Tutku ( 10-15) dakika süre almalı. Can da rotasyonu tamamlamalı.

Benim söylediğim nitelikte oyuncular takviye edilirse seneye BBL'ni domine ederiz. Tabi yabancı sınırı da önemli. Umarım kalkar.

Taner Uykuçeken
09.05.2014, 09:46
Hakan Demir;
Bir sezon daha şans verilmeli mi? Emin değilim... Hakan Demir'in maç konsantrasyonu ile ilgili ciddi bir sorunu var bazen maçtan tamami ile kopuyor bu sezon bir çok maçı koç hatalarından kaybettik... giderse yerine kim getirilir o da ayrı bir sıkıntı ama G.Antep B.B. Zdovc gibi bir koçu getirebildiğine göre (ki kısa zamanda başardıkları ortada) seninde getirebilmen lazım

Nihat Mala;
bu sene takıma ne kattı önümüzdeki sene ne kadar, ya da şöyle söyleyeyim... Cömert Küce'den ne artısı vardı da tercih edildi, Küce en azından camiayı benimsemişti (bence)

Diğer İdari yapılanmamız ve külüp içi organizasyonumuz;
ben bu konudan ümidimi kestiğim için artık bir şey yazmıyorum bir şeyde beklemiyorum....kimsenin böyle bir yapılanmaya gitmeye niyetide yok zaten....

Takım....

Hakan Demir ile devam edersek şayet Stoll ile ilgili kararını merak ediyorum İnşallah ısrar etmez...
şu anki kadronun içinden
Can Korkmaz'ın bonservisi kesinlikle alınmalı
Tutku'da soru işaretiyim yaptığı katkı inkar edilemez Türkiyenin yetiştirdiği en iyi Guardlarından biri ama sakatlık sorunu malum
Randle, daha iyisini getirebilirlerse gitmeli ama aynı özelliklerde aynı ayarda biri gelecekse kalsın
Maxim, koçla ne gibi sorunları varda süresi azaldı bilmiyorum ama çözmeli ve bu sene beklenen patlamayı yapmalı
Cooley; kimsenin göndermek gibi bir niyeti olmasın
Penney; kalmak konusunda ikna edilmeli

.........

Murat'
09.05.2014, 14:46
Türk oyunculara kötü haber

http://www.basketfaul.com/UserFiles/OzetResimleri/1399618540.jpg

Türkiye Basketbol Federasyonu Yönetim Kurulu kulüplerin isteği doğrultusunda yabancı sayısının artmasını benimsedi.

Yerli oyuncu fiyatlarının artması ve sahada aynı anda 2 Türk oyun bulunmasının koçlara çıkardığı zorluğu gerekçe gösteren kulüplerin önerisine sıcak bakan yönetim kurulu sahada aynı anda bulunabilecek yabancı sayısının artmasını kabul etti ancak sayının 4 mü, 5 mi olacağı konusunu netleştirmedi. Üyelerin çoğunun aynı anda 5 yabancı olmasından yana görüş bildirdiği öğrenildi. Bu konuyla ilgili durum yapılacak çalışmalardan sonra bu ay içinde belirlenecek ve kulüplere bildirilecek.

Bence beş yapamazlar, 12 kişilik kadrodaki yabancı sayısını 6'ya sahadaki yabancı sayısını da 4'e çıkarırlar. Muhtemelen kadrodaki 6 yabancının 2'sinin de bosman olmasını isterler.

Oğuz ZEYTİN
09.05.2014, 15:17
Türk oyunculara kötü haber

http://www.basketfaul.com/UserFiles/OzetResimleri/1399618540.jpg

Türkiye Basketbol Federasyonu Yönetim Kurulu kulüplerin isteği doğrultusunda yabancı sayısının artmasını benimsedi.

Yerli oyuncu fiyatlarının artması ve sahada aynı anda 2 Türk oyun bulunmasının koçlara çıkardığı zorluğu gerekçe gösteren kulüplerin önerisine sıcak bakan yönetim kurulu sahada aynı anda bulunabilecek yabancı sayısının artmasını kabul etti ancak sayının 4 mü, 5 mi olacağı konusunu netleştirmedi. Üyelerin çoğunun aynı anda 5 yabancı olmasından yana görüş bildirdiği öğrenildi. Bu konuyla ilgili durum yapılacak çalışmalardan sonra bu ay içinde belirlenecek ve kulüplere bildirilecek.

Bence beş yapamazlar, 12 kişilik kadrodaki yabancı sayısını 6'ya sahadaki yabancı sayısını da 4'e çıkarırlar. Muhtemelen kadrodaki 6 yabancının 2'sinin de bosman olmasını isterler.

Birebir karşılaştırmak ne derece doğru olur bilmiyorum, fakat voleybolda hem kulüpler hem de milli takım düzeyinde başarıya yabancı sayısını arttırarak mı ulaştık?

Yerli oyuncu piyasasını yükselten, yabancı sayısı değil, yöneticilerin iş bilmezliğidir. Ancak kolayına kaçıyorlar. Yarın piyasada yerli oyuncu kalmayınca bu sefer sınırsız yabancı diyecekler. Tıpkı futboldaki gibi...

Baştan aşağı samimiyetsizlik...

Tek artısı büyük bütçeli Euroleague takımları geniş kadrolar kuracaklar Avrupa'da F4 hedefi adına. Sonra Top16'dan boylarının ölçüsünü alıp dönecekler. Macvan varken Erceg'i alan, Batista ve Barac'a aynı anda kontrat veren takımlardan bahsediyorum...

Murat'
09.05.2014, 15:32
http://www.trabzonsporbasket.com/HaberResimleri/hbr50b63.jpg

GEÇMİŞ OLSUN TUTKU AÇIK

Oyuncumuz Tutku Açık, aşil tendonundan ameliyat oldu.

Tecrübeli oyuncumuz Tutku Açık, İstanbul Liv Hospital’da, Op. Dr. Selim Mugrabi tarafından bugün aşil tendonundan ameliyat edilmiştir. Op. Dr. Mugrabi, operasyonun çok başarılı geçtiğini ve oyuncumuz Tutku Açık’ın iyileşerek 3 aylık zaman dilimi içerisinde, takımla birlikte sezon başı çalışmalarına katılabileceğini açıkladı. Oyuncumuz Tutku Açık’a geçmiş olsun diyor, en kısa zamanda eski sağlığına kavuşmasını diliyoruz.

Tutku yine ameliyat olmuş, geçmiş olsun kendisine, seneye de bizde olur inşallah.

Miserable
09.05.2014, 15:47
İlk 5 takıma karşı 0/10 yaptık. Başa baş giden maçların önemli kısmını kaybettik. Bu maçlarda fark yaratacak, maçı getirecek yabancılara ihtiyaç var. İmkan dahilinde var mı bu tür isimler?

erolizmts
09.05.2014, 22:13
4 İstanbul takımı ne kadar fazla yabancı alırlarsa, orada şans bulamayan yerli oyuncuların da Anadolu'ya yelken açma ihtimalleri o derece artabilir. Ben yabancı sayısının artırılmasına olumlu bakıyorum.

Oğuz ZEYTİN
13.05.2014, 22:01
Bu sezon begeniyle takip rttigim iki oyuncudan biri olan Muhammed Dogan Senli, play off ilk macinda Banvit'e karsi 16 dkda 15 sayi uretti.

Saglam cocuk.

Oğuz ZEYTİN
18.05.2014, 08:55
"... Galatasaray Liv Hospital’in Avrupa yolculuğunun bitmesi ve ligin son 3 haftasına girilmesinden dolayı, daha önceden belirlenen 23 Nisan takviminin basketbol için dinlenme ve hazırlanma adına yeterli bir süre olduğu da herkesin malumudur. Trabzonspor Medical Park olarak, TBF’nin bizi ve seyircimizi hiç dikkate almadan, 23 Nisan gibi anlamlı bir tatil gününde, seyircimizle coşkuyla bir araya gelme şansımızın olduğu bir günde, bu şanstan mahrum edilmemizi kınıyoruz. Trabzonspor Medical Park Kulübüne yapılan bu muamelelerin artık son bulmasını istiyoruz. Israrlı bir şekilde yürütmeye çalıştığımız olumlu ve geliştirici tavrımızın provoke edilmesine de asla izin vermeyeceğiz. Bugüne kadarki haklı çıkışlarımızı uyumsuzluk olarak kabul hatta bahane ederek de, hakkımızın yenilmesi karşısında da asla sessiz kalmayacağımızı herkesin bilmesini isteriz.

Başta Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Turgay Demirel olmak üzere, TBF’nin tüm yönetim kurulu ve yürütme organlarının, Trabzonspor Medical Park da dahil tüm kulüplerimizin haklarını savunmak ve karşılarında eşit tavır takınmak noktasında bir yükümlülükleri olduğunu asla unutmasınlar. Bu yönüyle, bir dost kulübümüze sağlanan bu 1 günlük imtiyazın, bizim 3 maçımız için bütün programımızın değişmesine sebep olduğunu da TBF yönetim kurulunun dikkatine sunmak isteriz. Bu vesileyle, daha önce Banvit maçında bize yapılan haksızlığın, bizi play-off yolunda ne kadar yaraladığı gerçeğini de tekrar kamuoyunun bilgisine sunarız."

Çok değil, bir ay önce Demirel (ve yönetimine) bunlar söylenmişti. Federasyon başkanı uluslararası bir göreve geldi diye kutlamak zorunlu mudur? Değildir.

Cengiz Çubukcu
18.05.2014, 12:35
menfaat var ucunda Oğuz....herhalde ondan dolayı kutlamışlardır..

Murat'
18.05.2014, 17:56
Yerel gazetelerde transfer taarruzu başladı diye haber yapmışlar, Nihat Mala başlamış çalışmalara.

Mehmet Cihan Kocaman
20.05.2014, 11:01
Nihat Mala almış mı parasını?

Oğuz ZEYTİN
21.05.2014, 07:09
(Trabzon'da kesin olacaktır kabuluyle) İstanbul'da yaz okulu açılsa...

Murat'
21.05.2014, 12:31
Takımdan hâlâ ses seda yok, gerçi önümüzde çok uzun bir süre var, şu yabancı olayı kesinleşince transfer olayına başlarlar herhalde. Mevcut kadrodaki yabancılardan kimse kalmayacak gibi görünüyor.

Oğuz ZEYTİN
21.05.2014, 13:57
Genç Erkekler Türkiye Şampiyonası (Konya)

İlk maçımız: TRABZONSPOR 60 - 79 Daçka

İkinci maçımız bugün 17:00'de Çankaya Üni, gruptaki son maçımız cuma 13:00'te MG SPOR'la.

Oğuz ZEYTİN
21.05.2014, 18:48
Çankaya'ya da kaybettik.

Sene başında A takımda yer alan Mustafa Baştürk de genç takımla turnuvada.

Bu arada kızlar şampiyonasına Trabzon ev sahipliği yapıyor.

Mehmet Cihan Kocaman
21.05.2014, 18:52
Maç sonucu: Trabzonspor: 42 - Çankaya Üni. SK.: 52

Mehmet Cihan Kocaman
21.05.2014, 18:53
Çankaya'ya da kaybettik.

Sene başında A takımda yer alan Mustafa Baştürk de genç takımla turnuvada.

Bu arada kızlar şampiyonasına Trabzon ev sahipliği yapıyor.

Başladı mı kızlar şampiyonası.
Bugün çok kişi Hayri Gür'ü sordu.

Oğuz ZEYTİN
22.05.2014, 06:37
Başladı mı kızlar şampiyonası.
Bugün çok kişi Hayri Gür'ü sordu.

Evet, başladı dostum.

Murat'
22.05.2014, 12:23
MG Spor Tofaş'ın altyapısı, onları yenebilmemizin imkanı yok.

Mehmet Cihan Kocaman
22.05.2014, 14:26
Maç sonucu: Trabzonspor: 46 - MG Spor Kulübü: 102

Murat'
22.05.2014, 14:49
Maç sonucu: Trabzonspor: 46 - MG Spor Kulübü: 102

Bildiğim kadarıyla takımda yalnızca iki tane Trabzonlu oyuncu var, diğerlerinin neredeyse hepsi İstanbul'dan geldi. Bizim zaten turnuvaya katılmamız başarıydı, sakın bu skor için altyapı ne işe yarar yorumları yapılmasın. Adam gibi yapılanma ile bu organizasyonun meyve vermesi çok ama çok uzun zaman alır, sabretmek lazım.

Mehmet Cihan Kocaman
22.05.2014, 14:53
Bildiğim kadarıyla takımda yalnızca iki tane Trabzonlu oyuncu var, diğerlerinin neredeyse hepsi İstanbul'dan geldi. Bizim zaten turnuvaya katılmamız başarıydı, sakın bu skor için altyapı ne işe yarar yorumları yapılmasın. Adam gibi yapılanma ile bu organizasyonun meyve vermesi çok ama çok uzun zaman alır, sabretmek lazım.

Aman taraftarın bu skorlardan haberi olmasın.

Murat'
22.05.2014, 15:11
MG Spor da Tofaş'ın altyapısı bunu da ekleyelim, yıllardır basketbolun içerisinde adamlar.

Oğuz ZEYTİN
22.05.2014, 17:14
İlk şampiyonamızdı. Buralara alışmak zaman ister. Daha fazla tarama, daha iyi idman, daha kaliteli ve kavgasız İL LİGİ (adam gibi rekabet) ile seneye daha iyisini yaparız inşallah.

Murat'
22.05.2014, 17:37
İlk şampiyonamızdı. Buralara alışmak zaman ister. Daha fazla tarama, daha iyi idman, daha kaliteli ve kavgasız İL LİGİ (adam gibi rekabet) ile seneye daha iyisini yaparız inşallah.

Mevcut kadrodaki oyuncumuz Mustafa Baştürk'ün babası, oğlunun takım arkadaşını tokatlamıştı, hatırlatalım. 6-7 takımın olduğu bir yerel ligde bu kadar kıyamet olduğuna göre mazaallah takım sayısı 15 falan olursa kan gövdeyi götürür. Genç takımın yerel ligdeki maçlarının hepsi çerez niyetineydi, ordaki maçlardan sonra burası böyle adamı duman ediyor işte.

Daha çooook zamana ihtiyacımız var.

Ufuk Turgut
27.05.2014, 22:40
iskelet kadroyu olusturamadık mı hala bız?

Oğuz ZEYTİN
28.05.2014, 17:10
Sezonun son macindan bugune uc hafta gecti. Sponsor, baskan ve yonetim kurulu, genel menajer ve koc sezon degerlendirmesi yapip kamuoyuyla paylasti mi?

Gelecek sezin yapilanmasi icin ne dusunuluyor? Butce, kocun netlesmesi, kalacak oyuncular, hazirlik sureci, pazarlama calismalari...

Sacit
28.05.2014, 17:49
Yabancılardan sadece Cooley'in kalmasını isterdim. Yerlilerden ise Can Mutaf ve Tutku kesinlikle kalmalıdır. şayet kalmak istemiyorsa da tutmanın bir anlamı yok. Her sezon oyuncuları değiştirmek bu kulübe ne kazandırıyor ? Bunu maliyeti var, oyuncunun uyum sağlama problemi var. Yeni sezonda bizi yine akıl almaz olaylar bekliyor gibi bir his var içimde..

Parayı yönetebilmek de bilgi ve beceri ister.

Asi Çaykaralı61
28.05.2014, 19:26
Randle kalmalı kesinlikle Uşak Sportif maçını tek başına aldı

Mehmet Cihan Kocaman
28.05.2014, 19:46
Randle kalmalı kesinlikle Uşak Sportif maçını tek başına aldı

Stoll da Karşıyaka maçını tek başına almıştı :)

Şaka bir yana kalabilir, ama play-off için tek başına yeterli değil Randle.

Adem Akyüz'
30.05.2014, 13:00
Hakan Demir ile yola devam etme kararı alınmış..

Veysel
30.05.2014, 13:09
Hakan Demir ile yola devam etme kararı alınmış..

Kötü bir karar

Adem Akyüz'
30.05.2014, 15:46
https://pbs.twimg.com/media/Bo4m2xvIUAESEHj.jpg

Adem Akyüz'
30.05.2014, 15:49
Nihat Mala ve Hakan Demir ile yola devam ediliyor.. Keşke Tayyip Vikipedia sayfasını da yasaklasa.. Belki o zaman Nihat Mala oyuncuyu izleyerek transfer yapar :D

Murat'
30.05.2014, 17:50
Sonradan gelmesine rağmen iyi işler yaptığına inandığım Hakan hocanın kalmasını yadırgamadım ben, bir sene daha şans verelim bakalım ne olacak.

Oğuz ZEYTİN
02.06.2014, 19:00
Pg Tutku - Randle
Sg Penney - Maxim
Sf Caner
Pf Kaya
C Stipanovic

Bu oyuncular kalacak galiba ( Baskanin dort transfer yapacagiz aciklamasina istinaden).

Can'i da tutabilirsek iyi.

*

Duzeltme: Stipanovic kalmayacak sanirim.

Oğuz ZEYTİN
02.06.2014, 19:47
Pinar KSK donemindeki basarilari Erdemir ve Aliaga'da gosteremedi Hakan Hoca. Trabzonspor'da ise takima ivme kazandirdigi bir gercek. Buna ragmen transferdeki Stoll ve kismen Stioanovic secimleri, Maxim ve Cooley'nin surelerini kismasi, Tofas - Royal ve Telekom mac sonlarinda care uretememesi, kafa kafaya giden Euroleague takimlariyla oynanan maclarda rakip hamlelerine cevap vermede gecikmesi aklimiza takilan notlardi.

Insallah gelecek sezon, kendi kuracagi teknik ve oyuncu kadrosuyla basarili olur ve son dort sezondur yapamadigimiz seyi yapariz: Basladigimiz kocla bitiririz sezonu.

Yukarıdaki yorumumu açayım: KSK'daki başarıya giderken saha içindeki görev/rol paylaşımını iyi yapmıştı. Buna uygun oyuncular getirmişti.

Holston / Chatman gibi gard,
Ikonic tarzı atıcı ve Marshall gibi skorerler,
Stanojevic gibi içeriden skor bulan tecrübeli uzun,
Birkan, Furkan, İlkan gibi gençler,
A. Saruhan, Ahmet Erdoğan ve Emre Bayav gibi görev adamları...

Erdemir'e geldiğinde ise kendi doğrularıyla çelişti. Skorer gard Henderson'ı Chatman gibi kullanmayı düşündü, olmadı. Daha sonra Aliağa'ya getireceği Torey Thomas'ı Erdemir'e getirdi. Ama yanlış hatırlamıyorsam oynatmadan gönderdi. Stanojevic gibi bir pivotu yoktu. Melih Mahmutoğlu dışında yerli katkısı sınırlıydı.

Aliağa'ya geçince takımın PGsi Tu Holloway'i gönderdi. Bu sene başında ise önceliği PG ve pivota verdi yeniden. Bu sefer ise oyuncu tercihleri kötüydü. Torey Thomas hayal kırıklığıydı. Stanojevic'ten aldığı verimi Sırp pivot Popovic'den alma planı da tutmadı. Balazic gibi şutu olan PF Sommerville ise Fransa Ligi'nden yapılmış iyi bir tercihti. Sean Marshall ile birlikte takımda direnç gösteren tek tük oyuncudan biri oldu Sommerville. Bora, Ceyhun ve Ahmet Erdoğan'a ise tamamlayıcı olmaktan daha büyük görev düşüyordu bu kurguda.

Trabzonspor'a geldiğindeki hamleleri de aslında benzerdi: Oyun lideri Randle, atıcı Stoll ve Yugoslav coğrafyasından sert uzun Stipanovic.

Tekel, Mersin, Karşıyaka (hatta kaotik Beşiktaş sezonunu da katabiliriz) ve Erdemir ile Aliağa kariyerinde kendisine sunulandan daha büyük bir bütçe konulacaktır önüne Hakan Hoca'nın. Tutku ve Kaya ile devam edecektir. Sözleşmesi devam eden Maxim hakkındaki kararını merak ediyorum. Can Korkmaz takıma geri dönecek mi? Caner Şentürk'e savunmacı görevini bu sezon da verecektir.

Barış Hersek ve Göksenin'i (Göksenin gelirse Maxim veya Can'dan biri kalmayacaktır) katabilirse takıma iyi iş yapmış olur. Yine de düğümü çözecek olan yabancı tercihleri.

*

Bir de staff meselesi var. Ülkemizde baş antrenörler genelde kendi ekiplerini oluşturmuyor. Sirkülasyonun yoğunluğu ve alıcı tarafın yani kulüplerin asistanları, analistleri ve kondisyonerleri maliyet kalemi görmesinden dolayı koçlar anlaşmaları kendileri için yapıyorlar.

Hakan Hoca'nın yakından tanıdığı, oynatmak istediği sistemi bilen yardımcıları ekibine ekleyecek mi? Mesela kondisyoner?

Miserable
02.06.2014, 20:14
Taraftarımızı heyecanlandıracak ve ayağa kaldıracak 2 sürpriz transferimiz de olacak

Kimler olabilir?:)

Oğuz ZEYTİN
02.06.2014, 22:57
Kimler olabilir?:)

Sean Marshall (:

UğurB
03.06.2014, 06:28
Emir Alkis Efes'ten ayrilmis ancak anladigim kadariyla kariyeri acisindan ayrilmis - belki coach olmak istiyor. Eger kabul ederse Hakan Demir'e cok iyi asistan olur. Ancak isteyecegi rakami bilemiyorum.

Oğuz ZEYTİN
03.06.2014, 12:09
Türkiye geçmişi

82 maç - Ort. 22,3 dk - 62% ikilik - 60% faul - 12,3 sayı - 6,6 rib - 0,8 ast - 0,6 tç - 1,8 tk - 0,5 blk - 1,9 faul

Euroleague & Eurocup geçmişi

52 maç - Ort 22,1 dk - 62% ikilik - 58& faul - 12,0 sayı - 6,9 rib - 0,5 ast - 0,7 tç -1,8 tk - 0,6 blk - 1,8 faul

İstatistikler nasıl?

(:

UğurB
03.06.2014, 12:41
Ne kadar dogru bilmiyorum ama Esteban Batista'yi istiyormusuz. Bence bizim icin cok iyi bir transfer olur.
http://basketmerkezi.com/HaberGoster/1e7cb0c2-e492-4e85-b4bb-8807608e9db8/batista-icin-dev-kapisma-ozel.aspx

Murat'
03.06.2014, 15:07
Türkiye geçmişi

82 maç - Ort. 22,3 dk - 62% ikilik - 60% faul - 12,3 sayı - 6,6 rib - 0,8 ast - 0,6 tç - 1,8 tk - 0,5 blk - 1,9 faul

Euroleague & Eurocup geçmişi

52 maç - Ort 22,1 dk - 62% ikilik - 58& faul - 12,0 sayı - 6,9 rib - 0,5 ast - 0,7 tç -1,8 tk - 0,6 blk - 1,8 faul

İstatistikler nasıl?

(:

Kimin iststistikleri bunlar Oğuz?

Oğuz ZEYTİN
03.06.2014, 16:07
Ne kadar dogru bilmiyorum ama Esteban Batista'yi istiyormusuz. Bence bizim icin cok iyi bir transfer olur.
http://basketmerkezi.com/HaberGoster/1e7cb0c2-e492-4e85-b4bb-8807608e9db8/batista-icin-dev-kapisma-ozel.aspx

TBL ve olasi EuroChallenge icin cok pahali bir oyuncu abi. Onun maliyetine iki saglam uzun alinir.

Biri pnr oynayabilen post upi olan, digeri atletik ve sut tehdidi olan iki iyi uzun Batista parasina bulunur.

Kimin iststistikleri bunlar Oğuz?

Batista degil (:

Murat'
03.06.2014, 16:11
TBL ve olasi EuroChallenge icin cok pahali bir oyuncu abi. Onun maliyetine iki saglam uzun alinir.

Biri pnr oynayabilen post upi olan, digeri atletik ve sut tehdidi olan iki iyi uzun Batista parasina bulunur.

Batista degil (:

700 bin eurodan falan bahsediliyor, hedefi play-off olacak bir takım için çok çok büyük bir para. Parayı sokağa atmak gibi bir şey. Geçen sene play-off yapan Uşak'ın kadrosuna bakalım, muhtemelen en yüksek alan oyuncu maksimum 200-250 bin dolar alıyordur.

Oğuz ZEYTİN
03.06.2014, 16:21
700 bin eurodan falan bahsediliyor, hedefi play-off olacak bir takım için çok çok büyük bir para. Parayı sokağa atmak gibi bir şey. Geçen sene play-off yapan Uşak'ın kadrosuna bakalım, muhtemelen en yüksek alan oyuncu maksimum 200-250 bin dolar alıyordur.

Dolar da degil, Euro ha, vay be.

Tek bir oyuncuya 700 bin Euro verebilecek butcesi olan takim degiliz. Oyleysek helal olsun. Gecmis donemlerin borclari ne durumda? Ayrica iddia efiyorum, o paraya 3 saglam oyuncu bulunur.

(Batista kotu oyuncu degil ama hic bulasmamak lazim.)

Simdo kontrol ettim, bizim Unicaja'nin en iyi iki oyuncusundan Dragic 250 bin Euro, Nik Caner Medley 550 bin Euro almis bu sene. Acb'de 4. sirada bitirdi sezonu. Euroleague'de Fenerin, Efesin ustunde bitirdi.

Emre B.
09.06.2014, 20:31
Avrupa kupalarına katılma durumumuz ne zaman netlik kazanır?

Oğuz ZEYTİN
09.06.2014, 20:55
Ligler devam ediyor cogu ulkede. Gecen sene temmuz basinda aciklanmisti EuroChallenge'a davet edilen takimlar.

EuroLeague -> Efes ve Fb Ulker kesin katiliyor. Ucuncu takim buyuk ihtimalle Gs Liv olacak.

EuroCup -> Yeni sitemde gecen yil dort takimla katildik. Ayni sistemde Banvit, Bjk, Ksk ve Usak gider.

EuroChallenge -> Son iki yildir iki takimla gidiyoruz Bu yil da aynisi olur umarim.

Mayıs'ın ilk ahftasında TBF'den aldığım bilgi:

http://forum.bordomavi.net/showpost.php?p=1919574851&postcount=17

Oğuz ZEYTİN
10.06.2014, 16:17
Eurocup'ta sayi 36ya dusurulmus. Kotu oldu.

Murat'
10.06.2014, 16:43
Eurocup'ta sayi 36ya dusurulmus. Kotu oldu.

Eurochallenge'a katılmak şansımız da maalesef çok azaldı. Böyle şeyleri neden böyle zamansız yapıyorlar anlayamıyorum.

Murat'
11.06.2014, 17:45
KAMUOYUNA DUYURU

Yönetim kurulumuz, bugün bir yerel internet haber sitesinde yayınlanan gerçek dışı satırlardan ötürü açıklama yaptı.

http://www.trabzonsporbasket.com/images/txt0.jpg (http://www.trabzonsporbasket.com/Haber/246/KAMUOYUNA-DUYURU#1)http://www.trabzonsporbasket.com/images/txt1.jpg (http://www.trabzonsporbasket.com/Haber/246/KAMUOYUNA-DUYURU#1)
10 Haz 2014

http://www.trabzonsporbasket.com/sosyal/share.jpg http://www.trabzonsporbasket.com/sosyal/facebook.jpg http://www.trabzonsporbasket.com/sosyal/twitter.jpg http://www.trabzonsporbasket.com/sosyal/google.jpg http://www.trabzonsporbasket.com/sosyal/pi.jpg http://www.trabzonsporbasket.com/sosyal/email.jpg http://www.trabzonsporbasket.com/sosyal/print.jpg

Bugün yerel bir internet sitesinin ‘dedikodu’ köşesinde, köşenin konseptine tamamen uygun bir şekilde, kulübümüz, Başkanımız Sayın Abiş Hopikoğlu ve Kulüp Sponsorumuz, Medical Park Hastaneler Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Muharrem Usta hakkında, baştan sona uydurma satırlarla döşeli sözde haber yer almıştır.

Tüm kamuoyunun ve özellikle de Trabzonspor Medical Park camiasının bilmesini isteriz ki;
Ne Sayın Başkanımızın görevi bırakmak gibi bir niyeti vardır ne de Sayın Muharrem Usta ile Sayın Başkanımızın arası açıktır.
Başta Sayın Başkanımız Abiş Hopikoğlu olmak üzere, yönetimimiz ve teknik kadromuz, kulübümüzü gelecek sezon play-off’a taşıyacak oyuncu kadrosu ve sistemini oluşturmak için, Kulüp Sponsorumuz Sayın Muharrem Usta ile birlikte koordineli ve sağlıklı bir şekilde, var gücüyle çalışmaktadır.

Büyük camiamızdan;
Tümüyle hayal ürünü, mesnetsiz ve Trabzonspor Medical Park’ı hedeflerinden uzaklaştırmak için kasıtlı olarak üretildiği apaçık belli olan söz konusu haberlere/dedikodulara itibar edilmemesini özellikle rica ederiz.

Saygılarımızla;
Trabzonspor Medical Park Basketbol Kulübü
Yönetim Kurulu

Burda sözü edilen köşe yazısını kim yazdı bilen var mı?

Murat'
11.06.2014, 21:09
"Tek hedefimiz play-off olacak"

11 Haziran 2014 15:48 NTV Spor ve Ajanslar
http://img-cdn.ntvspor.net/C/I/502/gokhansaral_HZBGX.jpg

Trabzonspor Medical Park'ın başkan yardımcısı Gökhan Saral, yeni sezonda takım olarak tek hedeflerinin play-off'a kalmak olacağını ifade etti.
Beko Basketbol Ligi takımlarından Trabzonspor Medical Park'ın başkan yardımcısı Gökhan Saral, yeni sezonda takım olarak tek hedeflerinin play-off'a kalmak olacağını söyledi.
Saral, iç ve dış transferler konusunda kulüp Başkanı Abiş Hopikoğlu ile icra kurulunun titizlikle çalıştığını belirterek, "Takımdan gidecek oyuncularımız gibi gelecek olanlar da olacak. Bu anlamda başkanımız ve icra kurulu önemli bir çalışma yapıyor. Gerek menajerlerle gerekse bizim belirlediğimiz oyuncularla görüşmeler gerçekleştiriliyor. 2014-2015 sezonunda takım olarak tek hedefimiz play-off olacak" dedi.
Bu hedef için özveri göstereceklerini dile getiren Saral, "Transferler konusunda gerek maliyet gerekse oyuncu kalitesi açısından titiz olacağız. Bu arada, bu sezon hayata geçecek yeni yabancı kontenjanını da olumlu buluyoruz. Umarız bu uygulama beklediğimiz gibi takımımıza önemli artı katar. Yeni sezonda takımımızın menfaati açısından ne yapılması gerekiyorsa onun çalışmalarını sürdürüyoruz" diye konuştu.
Saral, kulüp sponsporu Medical Park Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Usta'nın da yaptıkları çalışmalarda kendilerini yalnız bırakmadığını ve önemli desteğini hissettiklerini kaydetti.

Murat'
11.06.2014, 21:12
Devşirmeler yabancı oldu

http://basketfaul.com/UserFiles/OzetResimleri/1402504622.jpg

TBL Lig Kurulu toplantısı bugün yapıldı ve takımların kadrolarında 6 yabancı bulundurmaları ve bunlardan 5'inin aynı anda sahada yer alması konusunda görüş birliği sağlandı. Toplantıya Fenerbahçe temsilci göndermedi.

Alınan karara göre takımlar kadrolarında Türkiye'deki alt yapılardan yetişmiş en az 6 oyuncu bulunabilecek. 6 yabancı bulunduranlar federasyona para ödeyecek. Bu karar sonucunda Keith Simmons, Ersin Dağlı, Ali Karadeniz, Tomislav Ruzic, Davud Kamer, Emir Preldzic gibi oyuncular yabancı statüsünde oynayacak.

Basketfaul'un notu: Devşirmelere ilke olarak karşıyız. Milli Takımlar'da oynamaları başka bir konu, kulüp takımlarında oynamaları başka bir konu... Ancak devşirmelerle uzun süreli sözleşme yapanlar dava açsa kazanır...

UğurB
12.06.2014, 11:21
Bu adi gecen oyuncular yabanci statusunde oynayamazlar. Kanunda kazanilmis haklar diye birsey var. Dava acsalar kazanirlar.
Bu tarihten sonra Turk olacak oyunculari etkiler. Keith Langford Turk Milli Takiminda oynasa bile Turk sayilmayacak mesela. Kanun ya da kurallar yururluge girdigi tarihten itibaren esastirlar.

UğurB
12.06.2014, 11:21
Iki defa iletildi mesajim...

Murat'
12.06.2014, 12:05
Bu adi gecen oyuncular yabanci statusunde oynayamazlar. Kanunda kazanilmis haklar diye birsey var. Dava acsalar kazanirlar.
Bu tarihten sonra Turk olacak oyunculari etkiler. Keith Langford Turk Milli Takiminda oynasa bile Turk sayilmayacak mesela. Kanun ya da kurallar yururluge girdigi tarihten itibaren esastirlar.

Adamlar Türk vatandaşı zaten bunda hiçbir sıkıntı yok, kazandıkları o hak duruyor, burda TBF'nin yapacağı şey yönetmelik değiştirmek. Mesela önceki yönetmelik kadroda yalnız 1 tane devşirme oyuncunun Türk statüsünde oynamasına izin veriyordu, ikinci devşirme Türk statüsünde oynayamıyordu.

Bir de futboldan örnek vereyim, Yattara olayını bilirsiniz adam Türk vatandaşı olduğunda federasyonların yönetmelikleri gereği Türk statüsünde oynayamıyordu, Türk statüsünde oynayabilmesi için 5 yıl geçmesi gerekiyordu. Halbuki Mert Nobre, Vederson ve daha birçok örneği hiç beklemeden Türk statüsünde oynadı, yönetmeliklerde eğer yabancı oyuncu milli takım için uygunsa hiç beklemeden Türk statüsünde oynar diyordu çünkü.

TBF'nin eski yönetmeliğinde Türk statüsünde oynamak ve vatandaşlığa geçmek için üç yıl Türkiye'de oynama şartı vardı, şimdiki durum nasıldır bilmiyorum ama federasyonun devşirmeleri yabancı sayma gibi bir hakkı vardır.

Oğuz ZEYTİN
12.06.2014, 12:20
Neresinden tutsan elinde kaliyor. Parasi olan Kleiza'yi, Teodosic'i alir. Olmayan da menajerlerin verdigiyle yetinir. 3 yil sonra tamamen yabanci olsun derler.

Olin de yabanci koc ariyormus, helal olsun. Yerli oyunculari oynatmayan koclar silinsin piyasadan. Kendi kazdiklari kuyuya dustuler, uzulmuyorum.

Oğuz ZEYTİN
12.06.2014, 12:20
Neresinden tutsan elinde kaliyor. Parasi olan Kleiza'yi, Teodosic'i alir. Olmayan da menajerlerin verdigiyle yetinir. 3 yil sonra tamamen yabanci olsun derler.

Olin de yabanci koc ariyormus, helal olsun. Yerli oyunculari oynatmayan koclar silinsin piyasadan. Kendi kazdiklari kuyuya dustuler, uzulmuyorum.

Murat'
12.06.2014, 12:29

Geçen sene sadece üç yabancıyla oynamışlardı, o kadroya rağmen ligde kalmaları çok büyük başarıydı bana göre. Cem Akdağ neden ayrılıyor acaba, eğer yabancı koç gelirse mümkün değil 3 yabancıyla yetinmez.

Murat'
04.07.2014, 13:48
Eurochallenge Cup’ta oynamaya hazırlanan Uşak Sportif’in ligin başlamasına 4 ay kala satışa sunduğu kombine biletlerin yüzde 80′i tükendi.

Kombineleri haziran sonuna kadar 500-750, temmuz ayında ise 750-1000 TL arasında değişen fiyatlarla piyasaya süren Uşak Sportif, 1000 biletin 800′ünü şimdiden sattı.

Ana sponsor gelirlerinin olmadığına dikkat çeken Genel Menajer Fatihhan Erdoğan, “Geçen yıl da salonumuzu tıklım tıklım dolduran Uşaklılar bize büyük maddi destek verdi. Aynı desteği bu sezon da alacağız. Sponsor arayışımız ise sürüyor” dedi. Eurochallenge’ın pazar günü Münih’te çekilecek kuraları için Almanya’ya giden Erdoğan, “İddialı kadro kuruyoruz. Hedefimiz Final Four” diye konuştu.

Uşak bu fiyata nasıl bu kadar kombine satıyor anlamak çok güç, bizde de kombineler bedava dağıtılıyor buna rağmen maçlara kimse gitmiyor.

Oğuz ZEYTİN
04.07.2014, 14:03
Uşak bu fiyata nasıl bu kadar kombine satıyor anlamak çok güç, bizde de kombineler bedava dağıtılıyor buna rağmen maçlara kimse gitmiyor.

Üniversite ve şehir ile bütünleşmiş bir takım var orada.

Geçen sene foruma da yazmıştım: Adamlar Justin Carter t-shirtleri üretip satıyorlar. Çok iyi hatırlıyorum, geçen sene demişti bizimkiler: "Forma satışı yapacağız". Nerede?

Kombine bilet satışı Forum'da dediler, Forum'a gidenler blet satış noktasını bulamadı.

Uşak gibi Antep de dün Joey Dorsey'i şehre geri getirmiş. Dorsey yaz okulu antrenmanını ziyaret edip miniklerle görüşmüş.

Olin'in salonunda atkı, t-shirt satılıyordu.

Bizimkiler de bu zihniyet yok ki. Kendi haklarını aldıkları halde sağa sola şirinlik derdinde:

"... Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Akif Çağatay Kılıç olmak üzere, FIBA Avrupa ve Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Sayın Turgay Demirel’e, Ak Parti Trabzon Milletvekili Sayın Cevdet Erdöl’e, Sponsorumuz Medical Park Hastaneler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Muharrem Usta’ya..."

Hani hakkındı? İnsan hakkı olan şeyi elde etti diye bakana, milletvekiline neden teşekkür eder? Bizimle birlikte çağrılan Enisey Rus bakanlara, milletvekillerine teşekkür ediyor mu diye aradım taradım bulamadım.

Nefret ediyorum böyle işlerden.

Sözleşmeli hoca varken Orhun'la görüşüp anlaşamazlar, "vefa gereği Hasan Hoca'yla devam etmiştik" der.

"Dört transfer yapacağız" der "sonra 9 oyuncuyla anlaştık" der. O da yetmez, anlaştık dediği oyuncu başka takıma gider.

Böyle işbilmezler yakışmıyor basketbola.

Cengiz Çubukcu
04.07.2014, 15:08
beyler biz bu işleri er ya da geç yapacağız ama 2 sene sonra uşak olmayacak, olin nerde? bu tür yerlerde 2-3 sene hevesle sarılıp sonra bırakırlar...

Oğuz ZEYTİN
04.07.2014, 16:08
beyler biz bu işleri er ya da geç yapacağız ama 2 sene sonra uşak olmayacak, olin nerde? bu tür yerlerde 2-3 sene hevesle sarılıp sonra bırakırlar...

Biz de olamayabiliriz Cengiz Abi. Kulübün satılması ve kapanması bizde de gündeme geldi. Sürüdürülebilirlik için tartışıyoruz.

Yarın sponsor beyin kafası atsa, çekiliyorum dese (geçmişte yaptığı gibi) devam edilir mi?

Murat'
04.07.2014, 22:12
http://basketfaul.com/UserFiles/OzetResimleri/1404487136.jpg

Trabzon Hayri Gür Spor Salonu’nun zemin yenileniyor.

Trabzonspor Genel Saymanı Hasan Aktaş, şunları söyledi: “Yeni sezon için iddialı bir şekilde hazırlanıyoruz. Kaliteli transferler gerçekleştirdik. Bu sezon 3 ayrı kulvarda mücadele edeceğiz. Bu doğrultuda maçlarımızı oynadığımız Hayri Gür Spor Salonu’nun zemininde yeniliğe gittik. Bu noktada bize her türlü desteği veren Gençlik ve Spor il Müdürlüğü’ne teşekkür ederiz. Kulübümüzün her yönüyle tüm eksiklerini giderip, yeni sezona tam anlamıyla hazır olarak girmek istiyoruz. Ayrıca forma ve spor malzemeleri sponsorluğu görüşmelerimiz de devam ediyor. Kısa zaman içerisinde anlaşma sağlayacağız.”

Hummel ile sponsorluğumuz devam etmeyecek büyük ihtimalle.

Cengiz Çubukcu
04.07.2014, 22:46
Daha 2 sene oldu, zemin oyle hemen niye değişiyor?

Yiğit SARI
04.07.2014, 22:52
Başlığı güncelleyebiliriz yavaş yavaş

UğurB
05.07.2014, 01:17
Daha 2 sene oldu, zemin oyle hemen niye değişiyor?
Fotoğraftan anladığım kadarıyla parkeye sistre uygulanıyor, daha sonra cila yapılacak...

erolizmts
05.07.2014, 12:37
Pota arkalarına portatif tribün de eklerseler adam olur salon. Halâ daha inşaat tarzı yerleri var. Seyirci çıkış yerleri çok kötü. Ayrıca tepeye asılan bu balon malon tekrar asmazlar umarm. Astıkları devasa bayraklar ise görüntü kirliliği yapıyordu. Daha küçük bayraklar asılabilirdi.

http://i.hizliresim.com/Ld7gAZ.jpg

Oğuz ZEYTİN
07.07.2014, 12:18
İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa dışındaki şehirlerin takımlarının kombine bilet fiyatları:

Uşak (Önümüzdeki sezon için): 500 TL ve 750 TL

Torku Selçuk (Geçen sene): Öğrenci 75 TL - Sivil 100 TL

Royal Halı G.Antep (Geçen sene): 750 TL - 400 TL - 100 TL

Olin Edirne (Geçen sene): 250 TL + 100 TL Piyango = 350 TL

*

Salonumuzun konumu,

Öğrencilerin (gençlerin) bütçeleri,

Ailelerin (kadın ve çocukların) salona çekilmesi gibi koşullar gözetilerek bir fiyat belirlenebilir.

"Herkesin kendi koltuğunda oturma hakkı" kulübümüz tarafından yetkilendirilecek olan salon görevlilerince sağlanmalı.

Böylece maçlara gide gele taraftarlar arasındaki bağ da kuvvetlenecektir. Basketbol, yeni dostlukların oluşmasını sağlayacaktır.

Salon sporlarında koltuklara basılmayacağını bilen, oturduğu yerden alkış ve ıslıkla oyuna müdahale edebilen toplu gruplara satış yapılabilir fakat bedavacılık devri sona ermeli.

Tribünler arası kategorilendirme yapılabilir, ancak Hayri Gür Spor Salonu buna çok müsait değil (alt kat için). Yani tek fiyat belirlenmesinde sıkıntı olmaz. Yine de özel davetiyeler veya kulübe destek mahiyetinde farklı fiyattan satış olabilir.

15 TBL ve 3+3 Eurochallenge olmak üzere 21 maç... 61 TL hem pazarlama açısından hem de gerçeklik bakımından iyidir bence.

tahsinsever
08.07.2014, 11:09
benim düşüncem hayrigür yerine akyazıya birde 10bin kişilk güzelbir spor salonu yapılsın hem futbol hemde basketbol bir arada olur.

Oğuz ZEYTİN
09.07.2014, 11:19
Bazı pozisyonların ne kadar zorlama oduğu belli olmuyor mu ?

Yeni sezondaki teknik kadromuz belli oldu. Buna göre teknik kadro şu şekilde oluştu:

Mehmet Alemdağ (Şube Direktörü)

Nihat Mala (Genel Menajer)

Hasan Özmeriç (Baş Antrenör)

Muammer İyiterzi (İdari Menajer)

Can Sevim (Yardımcı Antrenör)

H. Osman Ekici (Yardımcı Antrenör)

Mustafa Mavili (Yardımcı Antrenör)

Osman Arz (Dış İlişkiler Sorumlusu)

Ulaş Sağ (Yabancı Oyuncu İşleri ve FIBA Sorumlusu)

Güzey Özer (Kondisyoner)

Mustafa Terzi (Masör)

Zafer Birinci (Malzemeci)

İdari menajer ve şube direktörü, Genel Menajer Nihat Mala'nın olduğu yerde ne iş yapacaklar. Bu adamlar Nihat Mala'nın başını yer görürsünüz.

http://www.trabzonsporbasket.com/Yonetim/Teknik-Kadro

Osman Arz'ı çıkarmışlar.

Murat'
09.07.2014, 11:40
http://www.trabzonsporbasket.com/Yonetim/Teknik-Kadro

Osman Arz'ı çıkarmışlar.

Geçen sene görevi bırakmıştı zaten Oğuz bildiğim kadarıyla, bizim Kosovalılar ve Kotarac'ın durumu ne olacak acaba?

Harun-61
23.07.2014, 18:31
Basketbol Yorum ‏@BasketbolYorum1 4 Min. Übersetzung anzeigen
Trabzonspor Medical Park, Uşak Sportif'ten Alper Saruhan'ı kadrosuna kattı.

Murat'
04.08.2014, 14:53
http://www.trabzonsporbasket.com/HaberResimleri/hbrf1c3b.jpg

TAKIMIMIZ SEZONU AÇTI

Takımımız sezonun ilk antrenmanını, bugün saat 10:30’da, Hayri Gür Spor Salonu’nda gerçekleştirdi.
Takımımız sezonun ilk antrenmanını, yardımcı antrenörlerimiz Ceyhun Cabadak, Mustafa Mavili ve Osman Ekici yönetiminde, yerli transferlerimiz ve denenmeye gelen oyuncularımızla birlikte gerçekleştirdi.

Denenmeye gelen oyuncular kim acaba, altyapıdan Mustafa Baştürk'ü görüyorum fotoğrafta, geçen seneki takımdan Abdulgafur, Mehmet Pazarbaşı ve Andi Sheu gibi isimler de var mı acaba?

Oğuz ZEYTİN
04.08.2014, 14:59
http://www.trabzonsporbasket.com/HaberResimleri/hbrf1c3b.jpg

TAKIMIMIZ SEZONU AÇTI

Takımımız sezonun ilk antrenmanını, bugün saat 10:30’da, Hayri Gür Spor Salonu’nda gerçekleştirdi.
Takımımız sezonun ilk antrenmanını, yardımcı antrenörlerimiz Ceyhun Cabadak, Mustafa Mavili ve Osman Ekici yönetiminde, yerli transferlerimiz ve denenmeye gelen oyuncularımızla birlikte gerçekleştirdi.

Denenmeye gelen oyuncular kim acaba, altyapıdan Mustafa Baştürk'ü görüyorum fotoğrafta, geçen seneki takımdan Abdulgafur, Mehmet Pazarbaşı ve Andi Sheu gibi isimler de var mı acaba?

Yunus, Nusret, Alper İsmet ve Mustafa'yı çıkarabildim. Diğerlerini tanımıyorum. Cengiz Abi bugün idmana gidecekti, akşam rahatsız ederim kendisini.

Ağustos geldi, hala "Basketbol Yaz Okulu Açılıyor" bannerı çıkıyor resmi sitede.

Murat'
04.08.2014, 15:03
Yunus, Nusret, Alper İsmet ve Mustafa'yı çıkarabildim. Diğerlerini tanımıyorum. Cengiz Abi bugün idmana gidecekti, akşam rahatsız ederim kendisini.

Diğer dört ismi ben de çıkaramadım, genç takımın fotoğrafından çıkarmaya çalıştım ama faydasız. :)

http://www.trabzonsporbasket.com/HaberResimleri/hbrb1eb2.jpg

Şu fotoğraftan hiç kimse yok galiba yukarda Mustafa dışında.

Oğuz ZEYTİN
04.08.2014, 15:12
Diğer dört ismi ben de çıkaramadım, genç takımın fotoğrafından çıkarmaya çalıştım ama faydasız. :)

http://www.trabzonsporbasket.com/HaberResimleri/hbrb1eb2.jpg

Şu fotoğraftan hiç kimse yok galiba yukarda Mustafa dışında.

Evet Murat. Arzo, Shehu, Pazarbaşı, Karabacak, Tunahan...

Caner de yok galiba.

Murat'
04.08.2014, 15:21
Parkeyi de bordo yapmışlar, daha güzel olmuş sanki.

Murat'
07.08.2014, 23:22
http://www.trabzonsporbasket.com/HaberResimleri/hbr9fd50.jpg

Genç takımdan bir tek Mustafa alınmış idmanlara, diğer oyuncuları fotoğraflarda çıkaramadım, İsmet de bu sene devam edecek takımla, fotoğraftan anladığımız bu.

Cengiz Çubukcu
08.08.2014, 01:38
İsmet'in durumu belli değilmiş duyduğum kadarıyla, yine her sene başındaki aynı teraneler...bu çocuğun yetişip ileride Trabzon basketboluna faydalı olmasını istemeyen bir grup var...kalsa ne zararı olacak!!

Murat'
08.08.2014, 12:16
İsmet'in durumu belli değilmiş duyduğum kadarıyla, yine her sene başındaki aynı teraneler...bu çocuğun yetişip ileride Trabzon basketboluna faydalı olmasını istemeyen bir grup var...kalsa ne zararı olacak!!

Abi İsmet antrenörlük okuyor bildiğim kadarıyla KTÜ'de, oyuncu olarak böyle gitgellerle bir şey verebileceğini zannetmiyorum fakat ilerde antrenör olarak faydalanabiliriz ondan inşallah.

Bu arada yabancı oyuncular ne zaman gelecek acaba?

Oğuz ZEYTİN
08.08.2014, 12:55
Abi İsmet antrenörlük okuyor bildiğim kadarıyla KTÜ'de, oyuncu olarak böyle gitgellerle bir şey verebileceğini zannetmiyorum fakat ilerde antrenör olarak faydalanabiliriz ondan inşallah.

Bu arada yabancı oyuncular ne zaman gelecek acaba?

Tutku'yla görüşmüştüm geçen hafta sonu, ayın 20'sine doğru yabancı oyuncularla birlikte çalışmalara katılacaklarını söylemişti.

Murat'
17.08.2014, 11:31
Trabzonspor Basketbol Kulübü Başkanı Elinde Liste ile Trabzon'a geldi

http://www.trabzonbasket.com/FileUpload/ks32864/HaberResim/711525.jpgKongreye Doğru... 16.08.2014 15:02:22
Trabzonspor MP Basketbol Kulübü'nün 1. ligine çıkmasından sonra ikinci genel kurulunu yarın Kadir Özcan Gençlik Geliştirme Merkezi'nde saat 11'de gerçekleştirecek.
Trabzonspor Basketbol Kulübü'nün sponsoru olan Muharrem Usta ile geçtiğimiz günlerde bir araya gelen Abiş Hopikoğlu, Usta'nın tam desteğini alarak başkan adaylığını tekrar garantiledi. Bu toplantı sonrası Usta ile liste yapmaya girişen Hopikoğlu, mevcut yönetimle devam etmeyeceğinin sinyalini verdi.
TRABZON TARİFESİ BAŞKA İSTANBUL TARİFESİ BAŞKA
İddiaya göre özellikle de yönetime girmek isteyenlere 250 bin ila 500 bin lira kulübe destek olma şartı getirmesi de mevcut yönetimdeki çoğu yöneticiyi rahatsız etti.
Başkan Hopikoğlu konuyla ilgili rakam vermedi ama şunu söyledi; "Belli bir limitte bir kotamız var. O kotayı İstanbul Trabzon ayrı olmak üzere koyduk. Kulübe destek olunması amacıyla bu şart koyuldu."
USTA İSTEDİ KUL LİSTEDE
Bu gerginlik sürerken Başkan yeni yönetim kurulu üyelerini belirlemek için bir gün önceden Trabzon'a geldi. Kulislerden gelen bilgilere göre ise sürpriz isimler listeye girecek. Bunlardan en ilginci Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanlığı Genel Sekreter Yardımcısı İbrahim Kul..
Usta'nın kontenjanından girdiği söyleniyor.
Diğer yandan Caner Çuvalcıoğlu da listede olduğu belirtiliyor. Çuvalcıoğlu bildiğiniz gibi Trabzonspor'da uzun yıllar idari menejerlik yapmış tecrübeli bir isim. Trabzonspor Basketbol Kulübü'nün eski yöneticilerinden Levent Erkuloğlu ile de görüşüldüğü fakat henüz bir sonuç çıkmadığı da gelen bilgiler arasında.

Bugün kongre varmış.

Oğuz ZEYTİN
17.08.2014, 11:42
Trabzonspor Basketbol Kulübü Başkanı Elinde Liste ile Trabzon'a geldi

http://www.trabzonbasket.com/FileUpload/ks32864/HaberResim/711525.jpgKongreye Doğru... 16.08.2014 15:02:22
Trabzonspor MP Basketbol Kulübü'nün 1. ligine çıkmasından sonra ikinci genel kurulunu yarın Kadir Özcan Gençlik Geliştirme Merkezi'nde saat 11'de gerçekleştirecek.
Trabzonspor Basketbol Kulübü'nün sponsoru olan Muharrem Usta ile geçtiğimiz günlerde bir araya gelen Abiş Hopikoğlu, Usta'nın tam desteğini alarak başkan adaylığını tekrar garantiledi. Bu toplantı sonrası Usta ile liste yapmaya girişen Hopikoğlu, mevcut yönetimle devam etmeyeceğinin sinyalini verdi.
TRABZON TARİFESİ BAŞKA İSTANBUL TARİFESİ BAŞKA
İddiaya göre özellikle de yönetime girmek isteyenlere 250 bin ila 500 bin lira kulübe destek olma şartı getirmesi de mevcut yönetimdeki çoğu yöneticiyi rahatsız etti.
Başkan Hopikoğlu konuyla ilgili rakam vermedi ama şunu söyledi; "Belli bir limitte bir kotamız var. O kotayı İstanbul Trabzon ayrı olmak üzere koyduk. Kulübe destek olunması amacıyla bu şart koyuldu."
USTA İSTEDİ KUL LİSTEDE
Bu gerginlik sürerken Başkan yeni yönetim kurulu üyelerini belirlemek için bir gün önceden Trabzon'a geldi. Kulislerden gelen bilgilere göre ise sürpriz isimler listeye girecek. Bunlardan en ilginci Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanlığı Genel Sekreter Yardımcısı İbrahim Kul..
Usta'nın kontenjanından girdiği söyleniyor.
Diğer yandan Caner Çuvalcıoğlu da listede olduğu belirtiliyor. Çuvalcıoğlu bildiğiniz gibi Trabzonspor'da uzun yıllar idari menejerlik yapmış tecrübeli bir isim. Trabzonspor Basketbol Kulübü'nün eski yöneticilerinden Levent Erkuloğlu ile de görüşüldüğü fakat henüz bir sonuç çıkmadığı da gelen bilgiler arasında.

Bugün kongre varmış.

Kurultaylar partisi gibi kongreler takımı olduk. Her yaz kongre yapan başka dernek var mı acaba?

Oğuz ZEYTİN
17.08.2014, 18:18
http://trabzonsporbasket.com/Haber/270/BASKANIMIZ-ABIS-HOPIKOGLU

Yeni yönetim belli oldu. Adettendir, hayırlı olsun diyelim.

Sempatik adam yine döktürmüş: "Drogba transferi ne ise, Gani Lawal transferi de odur."

Eee, karşısındakiler Lawal'ı tanımadığı için mecburen böyle futboldan örnek verecek. Keşke "Cardozo gibi" deseydi... "Fener pota altını mahvetti" deseydi... Daha çok alkış alırdı.

Geçen sene de "Can Maxim'i Aziz Yıldırım'a rağmen aldık" demişti. Ama bu sene çocuğu bıraktınız. "Önder'le anlaştık" dedi, ertesi gün Önder Ted'e gitti. "Üç gardla görüşüyoruz" dedi, Randle takımda kaldı. Simmons konusuna girmiyorum bile...

Konuşmayla olmuyor bu işler.

*

Cengiz Çubukcu
17.08.2014, 18:32
Oğuz , başkan playy off demiş...sence playoff'a bile kalsak başarılıyız diyebilir miyiz? Kalmamak fiyasko olur, o ayrı...

Oğuz ZEYTİN
17.08.2014, 19:26
Oğuz , başkan playy off demiş...sence playoff'a bile kalsak başarılıyız diyebilir miyiz? Kalmamak fiyasko olur, o ayrı...

Cengiz Abi,

Meslekten örnek vereceğim, benden tecrübelisiniz, sizin yanınızda haddimi aşmak istemem. Siz de onaylayacaksınızdır; planlama, Endüstri Mühendisliği disiplininin temel noktalarındandır. Planlama derken kabaca mevcut durumu (hem kendimizi hem de çevreyi) iyi analiz edip, ona uygun hedef koymak ve hedefe gidecek yolu çizmek azım. Herkesin ağzında sakız olan kurumsallık, AR-GE, yönetim/yönetişim sadece şirketler için değil kar amaçlı olmayan organizasyonlar ve spor kulüpleri (ki bunların kar hedefi var) için de artık geçerli. O yüzden sürekli "gerçekçi hedef" kavramını vurgularım. Şu NBA stajından cevap gelince hepsini çözeceğiz abi :)

Başkan hedefi;

* Ligde play-off

* Türkiye Kupası'nda yarı final

* EuroChallenge'da gruptan çıkmak olarak belirlemişti.

Geçen sene de play-off demişti, hatta GM "ilk 8'e giremezsek verdiklerinizi geri alın" gibi iddialı bir açıklama yapmıştı.

Sonuçta ilk sekize giremedik fakat EuroChallenge'a katılım sayesinde hedefe ulaşamamanın üzerini örttüler. Zaten itiraz eden, sorgulayan bir kamuoyu yok. O yüzden rahatlar. Hedefi geçtim, takımın adı "TS Medical Park" yazıyor FIBA sayfasında, kimse tepki vermedi.

Bu sene için, play-off bence de başarıdır. Geçen seneye göre daha zor bir lig oynanacak. Fakat Euroleague takımları ve Banvit dışındakiler birbirlerine yakın kadrolar kurdular. Nasıl ki başkan Lawal'la, Velickovic'le övünüyorsa, diğer takımlar da benzer seviyelerde iyi transferler yaptı. İç saha performansı ve yerli katkısı fark yaratacaktır diye düşünüyorum.

Kupada yarı final tamamen grup ve gruptan çıkılırsa gelecek rakiple alakalı. O yüzden kupadaki hedef ve başarı çıtası değişkendir.

EuroChallenge'da ise kağıt üzerinde müthiş kura çektik. Ama tecrübesiziz. Camia olarak da takım olarak da... Gruptan çıkmak sürpriz olmaz fakat devamı çok kolay olmayacaktır.

Sacit
18.08.2014, 00:56
Çok net söylüyorum;

Başkana ve kulübün sponsoruna güvenmiyorum.
Bu yaşanan son olaylar yüzünden yöneticilere ve sponsor şahısa olan güvenim sıfıra indi.

Murat'
20.08.2014, 11:11
İstanbul'da Trabzonspor seçmeleri

http://basketfaul.com/UserFiles/OzetResimleri/1408472971.jpg

Trabzonspor Medical Park, altyapı için İstanbul'da seçme yapacak. Bordo-mavili ekibin Sırbistanlı Altyapı Sorumlusu Milan Kotarac, 26 Ağustos Salı günü, Caferağa Spor Salonu'nda, saat 16.00'da başlayacak seçmede, Trabzonspor Medical Park altyapısında yer alabilecek genç isimleri görecek.

Kotarac, 1997-2000 doğumlu oyuncuların seçmeye davetli olduğunu belirterek, "Geçen yıl yaptığımız hamleyi, bir adım daha öteye taşımak istiyoruz. 1997-2000 doğumlu basketbolcu arkadaşlarımızı, salı günü 16.00'da Caferağa Spor Salonu'na bekliyorum" dedi.

Böyle bir haber var resmî sitemizde, aklıma geçen sene İstanbul'dan getirilen oyuncular geldi, hiçbirisini hazırlık kampına bile almadılar.

Cengiz Çubukcu
20.08.2014, 11:27
Oğuz biz de gidelim mi izlemeye ? :)

Cengiz Çubukcu
20.08.2014, 11:27
Oğuz geçen sezonki hiç bir oyuncuyu tutmamışlar , o kadar emek boşa gitti...çocuklara da yazık...

Berkay Yılmaz
20.08.2014, 13:16
Utah Jazz, Trabzonspor Medical Park'tan Amerikalı oyuncu Jack Cooley'i kadrosuna kattı.

Oğuz ZEYTİN
20.08.2014, 13:23
Oğuz geçen sezonki hiç bir oyuncuyu tutmamışlar , o kadar emek boşa gitti...çocuklara da yazık...

Genç takımdakiler mi? Doğrudur abi.

Oğuz ZEYTİN
20.08.2014, 13:25
2014/25 Türkiye Basketbol Ligi 1. Hafta Maçları

12 numarayı çektik.

TRABZONSPOR * Torku Konya Sulçuk Üni.

Diğer maçlar;

Darüşşafaka Doğuş-Beşiktaş Integral Forex
İBB-Rönesans TED Ankara Kolejliler
Galatasaray LH-Uşak Sportif
Pınar Karşıyaka-Banvit
Tofaş-Edirne Basket
Royal Halı Gaziantep-Anadolu Efes
Türk Telekom-Fenerbahçe Ülker

İkinci hafta Anadolu Efes, üçüncü hafta Fb Ülker, dördüncü hafta Bjk IF, beşinci hafta Türk Telekom ile oynayacağız.

Lig 11 Ekim haftasında başlayacak.

Hayırlı olsun.

Harun-61
20.08.2014, 13:46
Trabzonspor Basketbol Kulübü'nün ilk 5 hafta maçları:

1 - Torku Konya S.Ü.
2 - Anadolu Efes
3 - FB Ülker
4 - Beşiktaş IF
5 - Türk Telekom

Adem Akyüz'
20.08.2014, 13:59
Gene zorlu takımlarla arka arkaya oynuyoruz. Geçen sene de böyle olmuştu galiba..

Oğuz ZEYTİN
20.08.2014, 14:17
Erkekler Basketbol Türkiye Kupası 2014-15

Grubumuz: TRABZONSPOR - Banvit - Pınar KSK - Edirne Basket

Geçen seneki gibi Banvit ve Pınar KSK ile oynayacağız. :)

Murat'
20.08.2014, 14:36
Banvit belalımız, 2011-2012 sezonunda da grubumuzda yine Banvit vardı, Barış Ermiş'in orta sahadan attığı son saniye basketiyle kaybetmiştik.

Sacit
20.08.2014, 23:07
Takımımızın adı FIBA'dan sonra TBF'de de TS Medical Park şeklinde yazılmış.
Bu sponsor şahısa ve başkana güvenmiyorum

Utanç verici..

Necmettin ALTUNTAŞ
21.08.2014, 09:09
Erkekler Basketbol Türkiye Kupası 2014-15

Grubumuz: TRABZONSPOR - Banvit - Pınar KSK - Edirne Basket

Geçen seneki gibi Banvit ve Pınar KSK ile oynayacağız. :)

Bana göre zor bi gurup.

Oğuz ZEYTİN
21.08.2014, 09:24
Bana göre zor bi gurup.

Necmettin Abi, zor ama Efes, Gs ve Fb gibi Euroleague takımı olmaması bakımından tercih edilebilir rakipler var.

İlk maçın Banvit'le olması kötü oldu. Edirne'yle başlamayı tercih ederdim.

En çekişmeli grup Bjk - Daçka - Efes - Türk Telekom gibi görünüyor.

En kolayı ise Fb çekti: Tofaş - Ted - İbb

Trabzonsporking
21.08.2014, 15:02
Arkadaşlar biz Karşıyaka'dan daha iyi takımız.geçen sene ligde ve kupada Karşıyaka'ya karşı hep kazandık.banvitide ligde hakem yüzünden yenemedik.gruptan çıkarız

Oğuz ZEYTİN
23.08.2014, 09:38
http://www.youtube.com/watch?v=pil7JXYqMx8

ALS hastalığı için farkındalık yaratma amacıyla başlayan ice bucket challenge etkinliğinde Pınar KSK takımı, Trabzonspor'a meydan okudu.

Murat'
03.09.2014, 10:02
https://scontent-b-cdg.xx.fbcdn.net/hphotos-xpa1/v/t1.0-9/10641217_706406409432257_7559816001000417728_n.jpg ?oh=da209ee17c2399321f11e89145a719d3&oe=5482291D

https://scontent-b-cdg.xx.fbcdn.net/hphotos-xap1/v/t1.0-9/10600659_706407849432113_8446188170708271027_n.jpg ?oh=958212ed506166377efefc46d26138f1&oe=547D5F79

Sacit
05.09.2014, 16:39
Ligin başlamasına az bir süre kaldı.

Kombine bilet satışı ile ilgili haber yok. Sezon açılışı ile ilgili bir haber yok.
Lisanslı ürün konusu yıllardır aynı zaten..

Bu kulübü yönetenler(!) neyin peşindedir ?
Taraftarı düşünen var mı ?
Şehir de basketbol için savaşan yöneticiler var mı ?

Trabzonsporking
05.09.2014, 20:24
Tutku açık sakatlanmış

Necmettin ALTUNTAŞ
05.09.2014, 20:39
Tutku açık sakatlanmış

Bi bu noksandı.

Oğuz ZEYTİN
07.09.2014, 09:53
MESELELER

Yeni sezon öncesi basketbol takımımızın meselelerini GENEL bölümünde ayrı bir başlıkta tartışmak isterdim ama forum ahalisinin konuya duyarsızlığını düşününce yine bu sayfanın emektarları olarak kendi aramızda fikirleşmek daha faydalı olacaktır.

Arkadaşlar,

Trabzonspor Basketbol Takımı için organize olmuş bir taraftar yapısı ne yazık ki yoktur. Takımla ilgilenen renktaşlarımızın bir kısmı şehir dışındandır. Trabzon'daki arkadaşlarımızın çoğunu birebir tanımakla birlikte (genellikle BMN Basketbol sayfalarından) verdikleri mücadeleyi de yakınen biliyorum. Hepsinden Allah razı olsun. Ancak sayımız yeterli değil, sesimiz gür çıkmamaktadır.

Bunun içindir ki, "takımı ilk sekize sokamazsam verdiklerinizi geri alın" diyen adamlar hala görev başındadır.

Bunun içindir ki, Trabzonspor MP adı TS Medical Park'a dönüştürülmüştür.

Bunun içindir ki, "Cedric Simmons'la ben imzaladım, oyuncu gelecek sene Trabzonspor forması giyecek" sözlerine rağmen Simmons transferi gerçekleşmemiştir.

Facebook ve twitter gibi sosyal medya kanallarında takımla ilgili haber paylaşan genç kardeşlerimiz var, ancak onların da ne derece organize olduğu hepimizin malumu.

Demem o ki, gelin fikirlerinizi burada paylaşın, hepsini birlikte değerlendirelim. Ve BMN Yönetimi bunu yayınlanmaya layık bulursa, ana sayfadan paylaşsın. Yani Trabzonspor Basketbolu'nun sahipsiz olmadığını ilan edelim.

Daha önce üzerinde yazıştığımız meseleler, ne yazık ki birçoğunu yıllardır konuşuyoruz. Yine de derlemekte fayda var. İsterseniz kısaca madde madde aklıma ilk gelenleri paylaşayım:

1) FIBA EuroChallenge resmi sitesi ve TBF fikstür listesinde takımımızın adı neden Ts Medical Park olarak yazılmıştır?

2) EuroChallenge maçlarının şifresiz bir kanaldan yayını için çalışma yapılmakta mıdır?

3) Sezonun başlamasına bir ay kala, kombine bilet satışı için neler düşünülmektedir? Özellikle hem Passolig icadı sebebiyle stadyumlardan uzaklaşma söz konusuyken... Özellikle basketbol takımı Avrupa Kupası oynayacakken... Özellikle Lawal, Velickovic, Marshall vb. yıldızlar alınmışken...

4) Forma ve sportif malzeme tedarikçimiz HUMMEL ile lisanslı taraftar ürünleri için fikir alışverişi yapılmış mıdır? Formadan ziyade şapka, t-shirt, şort, sweat, eşofman gibi...

5) Salona ulaşımda ve daha da önemlisi maç bitimi salondan şehir merkezine ulaşımda bu yıl hangi yenilikler üzerine çalışma yapılmıştır?

6) Salona yine tek kapıdan mı girilecektir? O kapıdaki izdihamı önlemek için neler düşünülmüştür?

7) Takım-şehir bütünleşmesi amacıyla sezon açılış programı, haftanın (en az) bir günü taraftara açık antrenman, okul ziyaretleri, imza günleri, söyleşiler, taraftarlarla yemek vb. organizasyonları yedinci (7.) sezonumuzda görebilecek miyiz?

8) Eski oyuncu ve diğer personellere olan borçlar için hangi çalışmalar yapılmıştır?

9) Salondaki ses sisteminin iyileştirilmesi yapılmış mıdır? Molalar ve devre arasında görsel show için herhangi bir plan var mıdır?

10) Altyapılarda SOMUT neler yapılmıştır? Anadolu Şampiyonası finali oynayan ve Türkiye Şampiyonası'na katılan Genç Takım için bu sene ne düşünülmüştür? Bu takım oyuncuları nerelerde nasıl kullanılacaktır?

*

Lütfen fikirlerinizi, önerilerinizi, sorularınızı yazınız. Sponsorlar, yöneticiler bugün var yarın yok. Ama bu takım bizim!

Oğuz ZEYTİN
07.09.2014, 09:53
MESELELER

Yeni sezon öncesi basketbol takımımızın meselelerini GENEL bölümünde ayrı bir başlıkta tartışmak isterdim ama forum ahalisinin konuya duyarsızlığını düşününce yine bu sayfanın emektarları olarak kendi aramızda fikirleşmek daha faydalı olacaktır.

Arkadaşlar,

Trabzonspor Basketbol Takımı için organize olmuş bir taraftar yapısı ne yazık ki yoktur. Takımla ilgilenen renktaşlarımızın bir kısmı şehir dışındandır. Trabzon'daki arkadaşlarımızın çoğunu birebir tanımakla birlikte (genellikle BMN Basketbol sayfalarından) verdikleri mücadeleyi de yakınen biliyorum. Hepsinden Allah razı olsun. Ancak sayımız yeterli değil, sesimiz gür çıkmamaktadır.

Bunun içindir ki, "takımı ilk sekize sokamazsam verdiklerinizi geri alın" diyen adamlar hala görev başındadır.

Bunun içindir ki, "Cedric Simmons'la ben imzaladım, oyuncu gelecek sene Trabzonspor forması giyecek" sözlerine rağmen Simmons transferi gerçekleşmemiştir.

Facebook ve twitter gibi sosyal medya kanallarında takımla ilgili haber paylaşan genç kardeşlerimiz var, ancak onların da ne derece organize olduğu hepimizin malumu.

Demem o ki, gelin fikirlerinizi burada paylaşın, hepsini birlikte değerlendirelim. Ve BMN Yönetimi bunu yayınlanmaya layık bulursa, ana sayfadan paylaşsın. Yani Trabzonspor Basketbolu'nun sahipsiz olmadığını ilan edelim.

Daha önce üzerinde yazıştığımız meseleler, ne yazık ki birçoğunu yıllardır konuşuyoruz. Yine de derlemekte fayda var. İsterseniz kısaca madde madde aklıma ilk gelenleri paylaşayım:

1) FIBA EuroChallenge resmi sitesi ve TBF fikstür listesinde takımımızın adı neden Ts Medical Park olarak yazılmıştır?

2) EuroChallenge maçlarının şifresiz bir kanaldan yayını için çalışma yapılmakta mıdır?

3) Sezonun başlamasına bir ay kala, kombine bilet satışı için neler düşünülmektedir? Özellikle hem Passolig icadı sebebiyle stadyumlardan uzaklaşma söz konusuyken... Özellikle basketbol takımı Avrupa Kupası oynayacakken... Özellikle Lawal, Velickovic, Marshall vb. yıldızlar alınmışken...

4) Forma ve sportif malzeme tedarikçimiz HUMMEL ile lisanslı taraftar ürünleri için fikir alışverişi yapılmış mıdır? Formadan ziyade şapka, t-shirt, şort, sweat, eşofman gibi...

5) Salona ulaşımda ve daha da önemlisi maç bitimi salondan şehir merkezine ulaşımda bu yıl hangi yenilikler üzerine çalışma yapılmıştır?

6) Salona yine tek kapıdan mı girilecektir? O kapıdaki izdihamı önlemek için neler düşünülmüştür?

7) Takım-şehir bütünleşmesi amacıyla sezon açılış programı, haftanın (en az) bir günü taraftara açık antrenman, okul ziyaretleri, imza günleri, söyleşiler, taraftarlarla yemek vb. organizasyonları yedinci (7.) sezonumuzda görebilecek miyiz?

8) Eski oyuncu ve diğer personellere olan borçlar için hangi çalışmalar yapılmıştır?

9) Salondaki ses sisteminin iyileştirilmesi yapılmış mıdır? Molalar ve devre arasında görsel show için herhangi bir plan var mıdır?

10) Altyapılarda SOMUT neler yapılmıştır? Anadolu Şampiyonası finali oynayan ve Türkiye Şampiyonası'na katılan Genç Takım için bu sene ne düşünülmüştür? Bu takım oyuncuları nerelerde nasıl kullanılacaktır?

*

Lütfen fikirlerinizi, önerilerinizi, sorularınızı yazınız. Sponsorlar, yöneticiler bugün var yarın yok. Ama bu takım bizim!

Yiğit SARI
07.09.2014, 10:43
Torku Konya Selçuk Üniversitesi'nde isim değişikliği
Türkiye Basketbol Ligi takımlarından Torku Konya Selçuk Üniversitesi, yapılan kongre sonucu isim değişikliğine gitti.

Torku Konyaspor Basketbol Spor Kulübü Basın Sözcüsü Tunahan Turhan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yapılan kongre sonucunda isim ve renk değişikliğine gittiklerini söyledi.
Bu durumun herkese hayırlı olmasını temenni ettiklerini belirten Turhan, "Geçen sezon sonu itibariyle böyle bir değişikliğe gitmeyi arzu ediyorduk. Kulübümüzün menfaatleri doğrultusunda şartlar oluştu ve böyle bir değişime gittik. Bundan sonra kulübümüzün ismi Torku Konyaspor Basketbol Kulübü olacak. Rengimizi ise yeşil-beyaz olarak değiştirdik. İnşallah bundan sonra Konya’da basketbola ve takımımıza destek olunur. Güzel işlere hep birlikte imza atarız" diye konuştu.

Güzel hamle

Manu61
07.09.2014, 12:52
MESELELER

Arkadaşlar,

*

Söylediklerinin hepsinde haklısın. Özellikle basketbol taraftarına ihtiyacımız var. Bunun zamanla olacağını düşünüyorum bu sene avrupada oynamamız etkili olacaktır. Maçlarımızı Sports Tv veya Trt verir umarım bu konu hakkında bir çalışma olduğunu duymadım Sports Tv Eurocup'ı veriyor belki bu sene EuroChallage maçlarına el atarlar. Takımın ismi konusunda gerçekten sıkıntı var bunun çözülmesi lazım. Salon konusunda hislerime tercüman olmuşsun resmen. Maçın bitmesini beklemeden çıkanlar oluyor bazı maçlarda. Sponsorlara bu kadar bağlanmamak lazım. Desteklerini biraz çektikleri zaman çok zor durumda kalıyor takımlar. Lisanslı ürün konusunda büyük sıkıntı var. Ben maçlara futbol takımının formasıyla gelinmesine karşıyım. İspanya liginde özellikle Gran Canaria takımını izlerken hayrete düşüyorum herkesin üzerinde basketbol forması var. Açık mavi veya bordo renkli tek tip t-shirtler bile yeter aslında bize. Çok basit gibi görünebilir bu dediğim ama gerçekten çok etkili olacaktır. Son olarak bu konuları basketbol bölümünde konuşmak daha iyi olur. Genele başlık açtığımız zaman çok altlarda kalıyor gereken ilgiyi görmüyor. Aslında bu bile bazı soruların cevabını veriyor sanki.

tahsinsever
08.09.2014, 14:48
Bi bu noksandı.

eğer bu doğruysa artık bu admı kovsunlar artık harbiden yeter bu kadarda olmaz.

İskender
08.09.2014, 15:12
Gelen daha doğrusu gelmeyen yorumlardan anlaşılacağı gibi Basketbola uzak bir profilimiz var.

Sahada galibiyetler gelmedikçe de yakınlaşmak pek mümkün değil.

Derdim eleştirmek değil hedefi belirlerken göze alınması gerekenleri söylemek.

Şahsen Basketbol maçlarından çok daha fazla keyif alan birisi olarak elimden gelen katkıyı vermek isterim.

Bu başlık etrafında oluşturulabilecek sinerjiye katkı verebiliriz. Özellikle sosyal medyada daha örgütlü ve sorgulayan bir tarafta olursak sıralanan maddelerden bir kısmını en azından gündeme getirebiliriz.

Yine belirlenen maddeleri sırayla ele alıp gündem oluşturabiliriz. Kısacası önerilere varım...

ccd6167
08.09.2014, 21:17
Oğuz vidmar bizde iş yapmaz mı ? Free oldu herhalde

Murat'
08.09.2014, 21:43
Daha önce Samsun Yaşar Doğu Spor Salonu'nda oynanacağı açıklanan D grubu maçları İlkadım'da bulunan Mustafa Dağıstanlı Spor Salonu'na alınmış.

Türkiye Kupası D Grubu’nda Salon Değişikliği

Eyl 08, 2014
2-3-4 Ekim tarihleri arasında Türkiye Kupası Eleme Grubu karşılaşmalarının oynanacağı D Grubu ayağında salon değişikliği yapıldı.
2-3-4 Ekim tarihleri arasında Türkiye Kupası Eleme Grubu karşılaşmalarının oynanacağı D Grubu ayağında salon değişikliği yapıldı.

Buna göre Samsun’da daha önce Yaşar Doğu Spor Salonu’nda oynanacağı açıklanan Türkiye Kupası Elemeleri D Grubu karşılaşmaları, Mustafa Dağıstanlı Spor Salonu’nda oynanacak.

Samsun’da 2-3-4 Ekim’de düzenlenecek karşılaşmalarda Banvit, Pınar Karşıyaka, Trabzonspor Medical Park ve Edirne Basket mücadele edecek.

Murat'
09.09.2014, 15:54
http://trabzonsporbasket.com/HaberResimleri/hbrceeea.jpg

DEMİR: TEMELİ SAĞLAM ATIYORUZ

Başantrenörümüz Hakan Demir, yeni sezon çalışmaları hakkında bilgi verdi.

9 Eyl 2014

İşte, Başantrenörümüz Hakan Demir’in Medya Merkezimize yapmış olduğu açıklamalar:

“Takımı toplayıp çalışmaya başladıktan sonra tam kadro olarak birkaç gün Trabzon’da antrenman yaptık. İklim şartlarının kamp için çok uygun olması buna bağlı olarak nem oranının çok düşük olması, konaklama şartlarının iyi olması ve yönetimimizin destekleriyle tarafımıza salon tahsis edilmesi nedeniyle kamp yeri olarak Erzurum’u tercih ettik. Yaptığımız 8 günlük kampın ardından da doğru bir tercih yaptığımızı gördük. Yüksek irtifada, kısa bir süre de olsa oyuncularımız önemli kazanımlar elde etti. Neşeli ve etkili bir kamp geçirdik. Oyuncularımın isteklerinden ve performansından memnunum. Kendim ve teknik ekibim de dahil olmak üzere takım olarak daha kısa sürede kaynaşma fırsatı yakaladık.

Kamptaki tek eksiğimiz, geçtiğimiz sezon sonunda ameliyat olan oyuncumuz Tutku Açık’ın, bu ameliyat için kontrole gitmesi oldu. Tutku, eksikliğini hissettiğimiz oyuncu oldu. Geri kalan oyuncularımız ise kısa sürede birbirine adapte oldu. Süre kısa gibi gözükse de ortaya koyduğumuz istekli çalışma ile temeli sağlam atıyoruz.

Önümüzde, 11-13 Eylül tarihleri arasında Bursa’da oynayacağımız Cevat Soydaş Turnuvası var. Ligimiz ekiplerinden Tofaş ve Almanya Ligi ekiplerinden Artland Dragons ile karşılaşacağız. Bu takımlarla karşılaştıktan sonra neticemize göre 3. maçımızı oynayacağız. Lig öncesi turnuvalar, özellikle eksiklerimizi görme açısından çok önemli. Maç oynayarak ilerlememizi hızlandırmaya çalışacağız. Kolay maçlar oynamayacağız. Ama tecrübeli oyuncularımız var.

Bu turnuva sonrası yine kısa bir süre Trabzon’da çalıştıktan sonra 18-20 Eylül tarihleri arasında İstanbul’da Acıbadem Cup turnuvasına katılacağız. Bu turnuvada da, ligin en geniş kadrolarından birine sahip olan Anadolu Efes, ligimizin tecrübeli ekiplerinden Edirne Basket ve ligimizin yeni ekibi İstanbul BŞB. takımları karşısında kendimizi sınama şansımız olacak.
Kısıtlı zaman neticesinde İstanbul’daki turnuvanın ardından İzmir’e hareket edip burada da 25-27 Eylül tarihleri arasında oynanacak olan Pınar Cup’a katılacağız. Bu turnuvada da ligimiz ekiplerinden Pınar Karşıyaka, Karadağ'dan Buducnost Voli ve Belçika'dan Spirou Belgacom takımlarıyla karşılaşıp Türkiye Kupası öncesi hazır hale geleceğiz.

Türkiye Kupası maçları, sezon öncesi ilk resmi maçlarımız olacak. Türkiye Kupası’na ve lige en iyi şekilde hazır olmak istiyoruz. Ayrıca, EuroChallenge Cup’a katılmayı bekleyen heyecanlı bir camiamız var. 3 kulvarı da en iyi şekilde götüreceğimize inanıyorum. Bizlerin olduğu gibi bazı oyuncularımızın da ciddi Avrupa deneyimi var. Bu durum, farkımızı ortaya koyacaktır.

Yarıştığımız kulvarlarda en iyiyi hedefliyoruz. İniş çıkışlarımız olsa da hedeflerimizden vazgeçmeyeceğiz. Yürüdüğümüz yolda geri adım atmayacağız. Geçmişe takılıp kalmayacağız. Bu çok önemli sezonumuzda taraftarımız, camiamız ve takımımız bir bütün olarak hareket ederse, hayal ettiklerimizi yakalayacağız.
Yeni sezon şimdiden hayırlı olsun. Tüm Trabzonsporlulara sağlıklı ve başarılı bir sezon dilerim.“

Murat'
10.09.2014, 16:40
Katılacağımız Cevat Soydaş Turnuvası bugün iki maçla başlıyor.

17:00 Pınar Karşıyaka - Royal Halı Gaziantep
19:00 Tofaş - Artland Dragons

Maçlar aşağıdaki linkten izlenebilir.

http://tofassporkulubu.web.tv/

Oğuz ZEYTİN
10.09.2014, 20:55

Grubumuzdaki ilk maçta Almanya temsilcisi A. Dragons, ev sahibi TOFAŞ'ı 69-65 yendi.

Diğer maçta Pınar KSK ise Royal Halı Gaziantep'i 82-77 yendi.

Ahmet Ulusoy
11.09.2014, 12:28
Grubumuzdaki ilk maçta Almanya temsilcisi A. Dragons, ev sahibi TOFAŞ'ı 69-65 yendi.

Diğer maçta Pınar KSK ise Royal Halı Gaziantep'i 82-77 yendi.

Oğuz Bey merhaba.

Özel bir soru sormak istiyorum geçenlerde avatarınız Uludağ Gazoz reklamıydı. Bunun özel bir nedeni var mıydı acaba?

Murat'
11.09.2014, 13:07

Bugün saat 17:00'da Tofaş ile oynayacağız, maç yukardaki linkten yayınlanacak.

Oğuz ZEYTİN
11.09.2014, 13:25
Oğuz Bey merhaba.

Özel bir soru sormak istiyorum geçenlerde avatarınız Uludağ Gazoz reklamıydı. Bunun özel bir nedeni var mıydı acaba?

:)

Merhaba Ahmet Bey. Kaybettiğim bir iddiadan dolayı bir günlüğüne o reklamın fotoğrafını koydum.

Murat'
11.09.2014, 13:28

Bugün saat 17:00'da Tofaş ile oynayacağız, maç yukardaki linkten yayınlanacak.

Arkada kalmasın.

Ahmet Ulusoy
11.09.2014, 13:31
:)

Merhaba Ahmet Bey. Kaybettiğim bir iddiadan dolayı bir günlüğüne o reklamın fotoğrafını koydum.

Anladım tamam teşekkürler çok merak etmiştim. Yazılarınızı takip ediyorum.

Iyi günler dilerim :)

Oğuz ZEYTİN
11.09.2014, 16:53
Anladım tamam teşekkürler çok merak etmiştim. Yazılarınızı takip ediyorum.

Iyi günler dilerim :)

Teşekkür ederim, iyi günler Ahmet.

*

2014/15 Sezonu öncesi ilk hazırlık maçımızı az sonra TOFAŞ ile oynayacağız:

Yayın için: http://tofassporkulubu.web.tv/

İstatistik ve canlı anlatım: http://live.tbf.org.tr/TBF/netcasting/default.asp?game_number=285&microsite_scope=

*

Tutku yok.

Bu arada kamp fotoğraflarında gördüğümüz sakallı meçhul uzun HASAN YİĞİT SEÇKİN'miş. İlginç...

*

Kadromuz:

Numara Ad Soyad DT Yaş Boy Pozisyon Uyruk
5 Jerome RANDLE 21.05.1987 27 178 G ABD
7 Dwight HARDY 02.12.1987 27 188 G ABD
8 Can KORKMAZ 21.10.1992 22 188 G Türkiye
9 Hasan Yiğit SEÇKİN 02.08.1990 24 206 C Türkiye
10 Yunus AKÇAY 21.01.1989 26 191 G Türkiye
11 Tutku AÇIK 01.09.1980 34 194 G Türkiye
12 Novica VELICKOVIC 05.10.1986 28 205 F Sırbistan
15 Caner ŞENTÜRK 07.08.1986 28 196 F Türkiye
19 Alper SARUHAN 04.09.1982 32 200 F Türkiye
21 Nusret YILDIRIM 27.04.1989 25 201 F Türkiye
23 Sean MARSHALL 11.04.1985 29 198 F ABD
31 Gani LAWAL 07.11.1988 26 206 C ABD
32 Andrija STIPANOVIC 18.12.1986 28 209 C Bosna Hersek

Yaş ortalamamız: 27,4

Boy ortalamamız: 196,9 cm

Başlayan beş: Randle -Hardy - Marshall - Velickovic - Lawal

TOFAŞ: Wood - Harris - Patterson - Samet - Onur

Murat'
11.09.2014, 16:57
Tutku yine sakata bağladı, inşallah ciddi değildir.

Bu arada yayını izleyebilen var mı?

Şimdi geldi yayın.

Eski formalarla devam ediyoruz.

SüRMeNe_6161
11.09.2014, 17:07
bizim maçın yayını varmı ?

Oğuz ZEYTİN
11.09.2014, 17:11
Alley-oop sezonu açıldı :)

Oğuz ZEYTİN
11.09.2014, 17:12
bizim maçın yayını varmı ?

SüRMeNe_6161
11.09.2014, 17:15
http://tofassporkulubu.web.tv/Eyvallah.

Oğuz ZEYTİN
11.09.2014, 17:20
İlk çeyrek: TRABZONSPOR 25 - 21 Tofaş

Oğuz ZEYTİN
11.09.2014, 17:42
Nazar değmesin; Can mükemmel oynuyor, bıraktığı yerden.

Abdülkadir Kılıç
11.09.2014, 17:47
Bilmiyorum bu alanda bir rekor var mıdır ama 100 sayı barajını en çok aşan takım olabiliriz, tabii en çok 100 sayı üstünde yiyen takım da...

Oğuz ZEYTİN
11.09.2014, 17:50
İLK YARI NOTLARI

1) Hücumda setleri katlar üzerinden oynuyoruz.

2) Ya post uplarla ya da penetre sonrası paslarla uzunları buluyoruz.

3) Bir süre üç gard oynadık: Can - Yunus - Hardy.

4) Can'a maşallah demek lazım. Hem iyi servis yaptı (özellikle Lawal'a indirdiği top usta işiydi) hem de skor buldu.

5) Savunma konuşmak için erken.

6) Eğer ekran yanıltmıyorsa Samet'in fiziği kalınlaşmış. Şutunu da daha güvenli atıyor. Yabancı seçimleri zaten iyiydi, gençlerle harmanlayacaklar. Onlara da EuroChallenge'da başarılar dilerim.

Oğuz ZEYTİN
11.09.2014, 18:43
Marshall'dan harika blok!

Oğuz ZEYTİN
11.09.2014, 18:52
Maç uzadı. Normal süre: 81-81

İKİNCİ YARI NOTLARI

1) Elonu 5 faulle çıktıktan sonra biz Lawal & Stipanovic'i aynı anda kullandık. Bu dakikalarda savunmamız göreceli olarak daha iyiydi.

2) Şu anki ana sorunumuz, savunmadaki yerleşim hatalarımız. Özellikle şut sokan takımlara karşı bu hatalar yapılınca affetmiyorlar.

3) Stipanovic, son çeyrekte TOFAŞ üç numarası Patterson'ı savundu, başarılıydı da...

4) Caner'in de Harris üzerindeki savunması da iyiydi.

5) Maç tempomuz henüz doğal olarak yeterli değil.

6) Baş skorerimiz olmasını beklediğimiz Hardy ikinci yarı doğru dürüst süre almadı.

Oğuz ZEYTİN
11.09.2014, 19:04
Sonuç: 93 - 92 (Uzatmada)

Murat'
11.09.2014, 19:48
Maçı takip edemedim, şimdi istatistiklere baktım direkt Velickovic gözüme çarptı, çok kötü oynamış.

Mustafa Hazıroğlu
12.09.2014, 06:10
Hardy de istatistik olarak kötü bir performans sergilemiş.

Oğuz ZEYTİN
12.09.2014, 08:25
Maçı takip edemedim, şimdi istatistiklere baktım direkt Velickovic gözüme çarptı, çok kötü oynamış.

http://tofassporkulubu.web.tv/video/rcczc6xcay6 Burada maçın kaydı var Murat.

Fizik olarak beklediğimden daha iyi durumda görünüyordu Velickovic. Kaçan şutları çembere yakın pozisyonlardı.

Hardy de istatistik olarak kötü bir performans sergilemiş.

Hardy tutuktu. İlk çeyrekte penetreleriyle uzunlara asist yaptı. Zaten ikinci yarı pek oynatılmadı.

*

Bir de TBF'nin istatistik sayfası yanıltıcı. Can'ın iki asisti daha vardı. Bir pozisyonda Lawal'ın beş faul alıp almadığı bile tartışıldı maçta...

*

Bugünkü maç daha çok fikir verecektir.

Oğuz ZEYTİN
12.09.2014, 11:04
İLK YARI NOTLARI

1) Hücumda setleri katlar üzerinden oynuyoruz.

2) Ya post uplarla ya da penetre sonrası paslarla uzunları buluyoruz.

3) Bir süre üç gard oynadık: Can - Yunus - Hardy.

4) Can'a maşallah demek lazım. Hem iyi servis yaptı (özellikle Lawal'a indirdiği top usta işiydi) hem de skor buldu.

5) Savunma konuşmak için erken.

6) Eğer ekran yanıltmıyorsa Samet'in fiziği kalınlaşmış. Şutunu da daha güvenli atıyor. Yabancı seçimleri zaten iyiydi, gençlerle harmanlayacaklar. Onlara da EuroChallenge'da başarılar dilerim.

Maç uzadı. Normal süre: 81-81

İKİNCİ YARI NOTLARI

1) Elonu 5 faulle çıktıktan sonra biz Lawal & Stipanovic'i aynı anda kullandık. Bu dakikalarda savunmamız göreceli olarak daha iyiydi.

2) Şu anki ana sorunumuz, savunmadaki yerleşim hatalarımız. Özellikle şut sokan takımlara karşı bu hatalar yapılınca affetmiyorlar.

3) Stipanovic, son çeyrekte TOFAŞ üç numarası Patterson'ı savundu, başarılıydı da...

4) Caner'in de Harris üzerindeki savunması da iyiydi.

5) Maç tempomuz henüz doğal olarak yeterli değil.

6) Baş skorerimiz olmasını beklediğimiz Hardy ikinci yarı doğru dürüst süre almadı.

http://tofassporkulubu.web.tv/video/rcczc6xcay6

Yukarıdaki bağlantıdan;

İLK YARI

13:40 - Randle'ın Lawal'a hazırladığı pozisyon.

15:18 - Lawal'ın savunma caydırıcılığı

17:00 - Alley oop

31:00 - Hardy & Stipanovic ikili oyunu

48:22 - Can'ın Lawal'a asisti

*

İKİNCİ YARI

1:09:00 Lawal'ın Elonu'yu (görebildiğim kadarıyla temiz) bloklaması (Faul verdiler)

1:48:54 Marshall'ın geriden gelip fast-breaki bloklaması

...

Murat'
12.09.2014, 13:46
http://tofassporkulubu.web.tv/video/rcczc6xcay6 Burada maçın kaydı var Murat.

Fizik olarak beklediğimden daha iyi durumda görünüyordu Velickovic. Kaçan şutları çembere yakın pozisyonlardı.

Hardy tutuktu. İlk çeyrekte penetreleriyle uzunlara asist yaptı. Zaten ikinci yarı pek oynatılmadı.

*

Bir de TBF'nin istatistik sayfası yanıltıcı. Can'ın iki asisti daha vardı. Bir pozisyonda Lawal'ın beş faul alıp almadığı bile tartışıldı maçta...

*

Bugünkü maç daha çok fikir verecektir.

Şimdi işe geldim, fırsatı bulunca maçın videosuna bakacağım.

Bugün oynaycağımız Artland Dragons'da da David Holston ve Antonio Graves gibi tanıdık isimler varmış.

Murat'
12.09.2014, 15:30
Bugün oynacağımız maç saat 19:00'da.

Hakan
12.09.2014, 17:49
https://pbs.twimg.com/media/BxQ-kQsCQAEb5UD.jpg:large
Stipanovic bu sene bizi şaşırtacak galiba :)

Mustafa Hazıroğlu
12.09.2014, 18:03
https://pbs.twimg.com/media/BxQ-kQsCQAEb5UD.jpg:large
Stipanovic bu sene bizi şaşırtacak galiba :)
2/2 serbest atış vaaaay be :)

EmrahS Koç
12.09.2014, 19:15
Maç başladı daha 5 dk olmadan Lawal 4-5 smaç bastı

hami08
12.09.2014, 19:25
Daha ikinci hazırlık maçımız olsa da geçen seneki hastalığımızın devam etmesi can sıkıyor:kısa savunması.Her periyot 30 yersek...

Mustafa Hazıroğlu
12.09.2014, 19:31
Tamam biz kotu savunma yapiyoruz ama rakipte cok yuzdeli atti su ana kadar.

hami08
12.09.2014, 19:38
Yüzdeli atıyor doğrudur,ama malesef kısa savunmasında gene umutsuzum ben.Tabi daha lig bile başlamadı,ne olacağını bilemeyiz ama bu takım ne kadar atarsa o kadar maçı kazanma ihtimali var.Ah keşke Randle yerine savunmacı,atlet,penetre özelliği olan bir guard getirseydik.

Mustafa Hazıroğlu
12.09.2014, 19:49
Randle hucumda harika oynuyor.

hami08
12.09.2014, 19:51
Bir yarıda 47 yiyeceksek istediği kadar iyi oynasın Randle,boş.

Mustafa Hazıroğlu
12.09.2014, 20:43
Bir yarıda 47 yiyeceksek istediği kadar iyi oynasın Randle,boş.

Yahu cok az savunma yapabilsek inanilmaz bir takim olucaz da savunma 0 :)

Mustafa Hazıroğlu
12.09.2014, 20:48
Hardy iki atis kullanicak 83-82 yeniliyoruz 1.11 saniye var macin bitimine

Edit: 84-83 one gectik

Mustafa Hazıroğlu
12.09.2014, 20:51
7.3 saniye var top bizde skor 85-85

Edit: Uzatmaya gitti.

Veysel
12.09.2014, 20:53
Çok kötü bir son hucum maç uzatmaya gitti

Adem Akyüz'
12.09.2014, 20:54
2'dir uzatmaya gidiyor bizim maçlar :)

Doğukan Uçan
12.09.2014, 20:55
beyler link verin

Veysel
12.09.2014, 20:56

Doğukan Uçan
12.09.2014, 20:58
90 - 89

Doğukan Uçan
12.09.2014, 21:00
90 - 92

Doğukan Uçan
12.09.2014, 21:02
90 - 96

Veysel
12.09.2014, 21:05
Lawal komedi ya ribaundları hele on numara :)

Adem Akyüz'
12.09.2014, 21:07
Burdan maçı her takım veremezdi, büyük iş yaptık..

Veysel
12.09.2014, 21:07
kaybettik sağlık olsun

Ogün'
12.09.2014, 21:08
Eline gelen üçlük denerse böyle olur.Neyse Can çok iyi olacak bu sene.İnşallah sakatlık yaşamaz.

Yıldıray Emanet
Lawal blok yapmaktan başka bi işe yaramaz adam nasıl basketci olmus o boyla topu potanın icine bırakamıyo

Doğukan Uçan
al işte her sene yaptıgımız şey bu kadar kolay hata yapan başka takım yoktur eminim

champions
12.09.2014, 21:20
Takım, geçen sezonun kopyası. Tofaş ve Artland maçları geçen sezon başı oynanan hazırlık maçlarını hatırlattı.
Çok dengesiz bir takımız. Dün, uzatmada 7 farktan geri geldik. Bugün, 16 farktan geri gelip uzatmada 6 fark öne geçip, ordan maçı verdik.
Takım güven vermiyor.
16 üçlük yedik. Geçen sezon kaldığımız yerden devam ediyoruz.
Savunmada ciddi bir gelişme olmazsa play off zor.

Ogün'
12.09.2014, 21:22
Ben artık savunma yapabilen,kıran kırana mücadele edebilen,rakibi bıktıran bir takım görmek istiyorum.

Oğuz ZEYTİN
12.09.2014, 22:18
Kazansaydik yarin KSK ile oynayacaktik. Onlarla zaten Pinar Cup'ta karsilasacagiz. O yuzden farkli takimla test etmek icin iyi oldu maglubiyet.

Oyuna dair notlarimi sonra paylasacagim.

Muhteva
13.09.2014, 01:21
Maçı izleyemedim notları okuduğum da uzatma'dan önce yine kaçan bir üçlük yüzünden vermişiz maçı ne gereği var orada ikilik atıp garantiye gitsene gerçi son saniye diyor süre sıkıntısı yüzünden sanırım..

Adem Akyüz'
13.09.2014, 01:33
Maçı izleyemedim notları okuduğum da uzatma'dan önce yine kaçan bir üçlük yüzünden vermişiz maçı ne gereği var orada ikilik atıp garantiye gitsene gerçi son saniye diyor süre sıkıntısı yüzünden sanırım..

Yok, önde olduğumuz bir anda top çevirip süreyi eritmek veya faul yaptırmaya çalışmak varken biz 3'lük denenik, dönüşünde de sayı yedik. Orda döndü maç :)

Oğuz ZEYTİN
13.09.2014, 01:53
ARTLAND DRAGONS MAÇI NOTLARI

- A. Dragons bu sezon, son iki yıl olduğu gibi Eurocup'ta oynayacak. Dünkü maç öncesinde Hamburg Towers, Brose Basket, Telenet Oostende ve TOFAŞ ile hazırlık maçları oynamışlardı. Geçen seneki kadrosundan King, Graves, Holston, Hill ve Thomas gibi temel oyuncularla devam ediyorlar. Bize göre daha oturmuş bir takım vardı karşımızda.

- Tofaş maçında da belirtmiştim, maç tempomuz henüz yeterli değil. Buna bağlı olarak geri koşamama (fast break sayıları yiyoruz) ve 1-1 savunmada adamını kaçırma sıkıntısı yaşıyoruz. Rakipler de muazzam şut sokuyor.

Tabii savunma bir iki günde çözülmez, zaman alacaktır. Hele savunma karakterli sert bir takım olmak kolay olmayacak.

- Transfer döneminde de tartışmıştık... Belki "bunu konuşmak erken" diyenler olabilir, olsun, erken uyarımızı yapalım: Yerli kalitemiz tatmin edici değil.

Maçta şöyle bir an yaşandı: Çıkan oyuncu Hasan Y. Seçkin (Geldiği takım: Adanaspor - Bölgesel Lig / Üçüncü Lig) Giren oyuncu G. Lawal EA7 Milano (İtalya Şampiyonu)

Rotasyondaki bu dengesizlik oyunun dönem dönem tıkanmasına neden oluyor. Bu saatten sonra neleri değiştirebiliriz, pek beklentim de yok.

- Hardy... Belki onun hakkında da konuşmak için erken, yalnız geldiğinde "Bu düzeylerde, TBL ve EuroChallenge sertliğinde ne verecek" diye sormuştuk. Bu merakım devam etmekte. Umarım ilerleyen zamanlarda şüphemizi yok eder. Ama Penney gibi takım oyuncusunun yerini doldurmak çok zor. İstanbul'daki Acıbadem Turnuvası'nda salonda izledikten sonra daha net konuşabilirim.

- Stipanovic... Geçen seneki haline göre çok fit. Ivanovic'le geçirdiği Bosna - Hersek kampı yaramış. Dün ve bugün sık sık 4 numara oynadı, özellikle 4 savunmasında ara sıra tepeye çıkmakta gecikse de, iyi işler yapıyor. Hele ilk yarıda court to court driplingle gittiği bir pozisyon vardı :)

- 4 numara demişken... Velickovic sakatlandığında B planımız Nusret?

- Son olarak... Dipten topu oyunu sokarken neden zorlandığımızı iki maçtır çözemedim.

- Lawal'ı ne yapıp edip sağ dipte topla buluşturmak lazım. İkidir Can'la tepeden alley oop deniyorlar, bitiremedi.

Oğuz ZEYTİN
13.09.2014, 09:44
Daha ikinci hazırlık maçımız olsa da geçen seneki hastalığımızın devam etmesi can sıkıyor:kısa savunması.Her periyot 30 yersek...

Hami,

http://tofassporkulubu.web.tv/video/zhfwfhzq0ql

1:41:50'de başlayan A. Dragons hücumunu tekrar seyret (Dördüncü çeyrek 76-74 iken).

* Rakip gard rahatça top getiriyor, baskı yok.

* Screene çıkan uzunda adam değiştiremiyoruz, Caner'le Nusret ne yapacağını bilemiyor. Sonra herkes saçma sapan yerleşiyor. Yüksek posta çıkan diğer uzun boş şut sokuyor.

Dünkü maçta savunmadaki yerleşim sıkıntımız var derken bunu kastediyorum. Özellikle pick n roll savunmamızda çok eksiğiz.

Murat'
13.09.2014, 10:04
Hasan Seçkin'i kim aldırmış takıma, kimin nesidir cidden çok merak ediyorum. Üçüncü ligde bile rotasyon oyuncusu olan birisi nasıl oldu da takıma alındı.

Bir de yerli uzunumuz cidden yok, ben Kaya Peker'e bile razıyım.

Oğuz ZEYTİN
13.09.2014, 10:14
Hasan Seçkin'i kim aldırmış takıma, kimin nesidir cidden çok merak ediyorum. Üçüncü ligde bile rotasyon oyuncusu olan birisi nasıl oldu da takıma alındı.

Bir de yerli uzunumuz cidden yok, ben Kaya Peker'e bile razıyım.

Antrenman oyuncusudur. Ama hakkını verelim, eşsiz başarı hikayesi: Bölgesel Lig Final Grubu maçlarında ortalama 6 dk. 0,8 sayı 1,0 rib istatistikleriyle EuroChallenge takımına...

*

Bugün karşılaşacağımız Royal Halı Gaziantep oynadığı beş hazırlık maçının dördünü kazanıp birini kaybetti, ortalama 86 sayı atarken sadece 71 sayı yedi.

Slovenya milli takımında yer alan D. Lorbek ve T. Telekom'a gideceği konuşulan Mutlu kadroda yok:

PG: E. Calloway - U. Can Öğüt - E. Eryüz

SG: C. Higgins - Altan Erol

SF: P. Harris

PF: J. Williams - Gökhan Şirin - Tufan Önen

C: O. Stevic - T. Ruzic

*

Murat'
13.09.2014, 10:23
Antrenman oyuncusudur. Ama hakkını verelim, eşsiz başarı hikayesi: Bölgesel Lig Final Grubu maçlarında ortalama 6 dk. 0,8 sayı 1,0 rib istatistikleriyle EuroChallenge takımına...

Onun yerine altyapıdan bir uzun takıma dâhil edilemez miydi, belli ki adam birisinden torpilli, bölgesel ligde bile süre alamayan adamı play-off hedefi olan bir takıma almak dalga geçmekten başka bir şey değil.

Oğuz ZEYTİN
13.09.2014, 10:29
Onun yerine altyapıdan bir uzun takıma dâhil edilemez miydi, belli ki adam birisinden torpilli, bölgesel ligde bile süre alamayan adamı play-off hedefi olan bir takıma almak dalga geçmekten başka bir şey değil.

Altyapı?

Öyle bir şey mi varmış Murat... Cengiz Abi yazmıştı, geçen sene Türkiye Şampiyonası'na katılan takımı dağıtmışlar.

Keşke Hakan Hoca, bu arkadaşı önceki günkü Tofaş maçında Onur, Muhsin ve Samet'e karşı oynatsaydı da neler yapabildiğini görseydik. Altyapı Tofaş'ta var; Uğur, Kadir, Muhsin... Onur, Tayfun gibi gençleri de almışlar. Ramazan Tekin'i, Oğulcan Baykan'ı ve Burakcan Yıldızlı'yı kamp kadrosundan kesmiş. Bu çocukları alsalar amenna...

UğurB
13.09.2014, 14:28
Oguz,

Bence Burakcan Yildizli ve Ramazan Tekin bize rotasyonda yardimci olabilir.
Keske akil edip kiralasak.

Murat'
13.09.2014, 14:44
Bugün saat 16:00'da Royal Halı ile oynayacağız.

Cengiz Çubukcu
13.09.2014, 15:36
Oğuz ''court to court dripling'' tam sahayı koşuyla geçti demek mi oluyor :)

SüRMeNe_6161
13.09.2014, 16:03
http://tofassporkulubu.web.tv/ maç başladı

Murat'
13.09.2014, 18:31
http://www.trabzonsporbasket.com/HaberResimleri/hbr35d00.jpg

TAKIMIMIZ MAĞLUP

RH GAZİANTEP: 78 – TRABZONSPOR MEDICAL PARK: 68

Takımımız, Cevat Soydaş Turnuvası’nda oynadığı son maçta, Royal Halı Gaziantep takımına 78-68 mağlup oldu.

SALON: Atatürk
ROYAL HALI GAZİANTEP: Erden, Stevic (8), Harris (6), Tufan, Ruzic (6), Higgins (13), Williams (19), Gökhan (4), Calloway (10), Uğur Can (8), Altan (4)
TRABZONSPOR MEDICAL PARK: Randle (11), Hardy (11), Can (7), Hasan, Yunus, Caner (2), Alper, Nusret (3), Marshall (6), Lawal (9), Stipanovic (19)

1. PERİYOT: 23-20 (ROYAL HALI GAZİANTEP)
2. PERİYOT: 46-37 (ROYAL HALI GAZİANTEP)
3. PERİYOT: 59-51 (ROYAL HALI GAZİANTEP)
MAÇ SONUCU: 78-68 (ROYAL HALI GAZİANTEP)

Adem Akyüz'
13.09.2014, 18:43
Bu senenin yıldızı Stipanoviç olacak herhalde :)

Manu61
13.09.2014, 18:54
Earl Calloway bizim takımda olsaydı keşke.

Tuğrul
13.09.2014, 20:16
Royal Halı'da ki Williams harika bir oyuncu.

PF'de şutör yönü olmasının yanı sıra savunmada atletizmi sayesinde ikili oyun, birebirlerde yenilmiyor.

TS'a gelince defansif direncimiz henüz istenen seviyede değil.

Hele ki kısa savunması evlere şenlik rakibin karşısında hiç duramıyorlar.

Lawal da olmasa herhalde her maç 100 + yiyecektik.

Bunun dışında hücumlar top hiç dönmüyor.

Uzundan kısaya top, kısanın içeriye katı ve pas opsiyonu yaratma gibi temel harekatleri göremiyoruz.

Tabi takım çok değişti birbirini tanımaları için zaman lazım.

Hakan Demir bu uyum sürecini çabuk sağlarsa keyifle izleyeceğimiz bir takım seyredebiliriz.

Oğuz ZEYTİN
13.09.2014, 21:29
Oguz,

Bence Burakcan Yildizli ve Ramazan Tekin bize rotasyonda yardimci olabilir.
Keske akil edip kiralasak.

Uğur Abi,

Üçüncü ligden ne amaçla getirildiği belli olmayan oyuncular yerine Efes fabrikası üretimi gençleri denemek kaybettirmez. Can örneğinde olduğu gibi... Hatta Maxim örneği gibi, 3 yıllık sözleşme yalan oldu.

Tabii bir de Oğuzhan Turan örneğimiz var en olumsuzundan :)

Oğuz ''court to court dripling'' tam sahayı koşuyla geçti demek mi oluyor :)

Cengiz Abi,

Konu basketbol olunca Türkçe hassasiyetimi unutuyorum. İşin içine Anglosaksonca terimler giriyor :)

İzlediniz mi o pozisyonu? Topu bizim sahadan oyuna soktuk. Stipanovic emniyet şeridinden kaçan Mini Cooper gibi uçtu. Gerçi hücum faulle bitti ama harikaydı :)

Hakan
13.09.2014, 21:58
https://pbs.twimg.com/media/Bxa9-zrIUAAldz_.jpg:large

Murat'
14.09.2014, 14:19
İstatistiklere bakılırsa Hardy biraz tutuk gibi, Stipanovic ise milli takımdan hazır geldiği için daha hazır bir görüntü çizmiş.

Oğuz ZEYTİN
14.09.2014, 21:12
Cevat SOYDAŞ Turnuvası'nda Erzurum kampından kontrole gittiği açıklanan Tutku ve genç Mustafa forma giymedi, 12 oyuncumuz süre aldı.

Hasan Yiğit Seçkin sadece 1 maçta yaklaşık 2 dakika şans buldu.

Velickovic de ilk maçta sakatlanmasının ardından diğer iki maçta oynamadı.

Süreye göre;

Lawal 30,7 dk
Randle 29,0 dk
Marshall 27,7 dk
Hardy 23,7 dk
Stipanovic 22,7

Nusret 20,3
Can 18,3
Alper 17,3
Caner 15,0
Yunus 3,3 dk oynadı.

*

Top Kullanmaya Göre;

Randle 34
Lawal 33
Stipanovic 32
Marshall 32
Hardy 24
Can 16

*

Şut İsabet Yüzdesi

Stipanovic %75
Lawal %48
Randle %50
Can %50
Marshall %39
Hardy %29

*

Üç Sayılık Yüzdesi

Marshall %41 (7/17)
Randle %33 (4/12)

Can %67 (4/6)
Nusret %60 (3/5)

Hardy %0 (0/6)

*

Skorerlerimiz

Stipanovic 17,0
MArshall 14,7
Lawal 14,0
Randle 14,0
Hardy 8,3
Can 8,0

*

Ribaund

Lawal 9,7
Stipanovic 5,7

*

Asist

Randle 3,3 (Zaten yaptığı toplam 10 asistin 7-8'i ilk maç)
Hardy 3,3

*

Top kaybı

Randle 3,7 (Asistten fazla)
Caner 2,0
Marshall 2,7

*

Top Çalma

Nusret 2,0

*

Blok

Lawal 3,0

*

Faul

Hardy 3,0
Can 3,0
Stipanovic 3,7

RAKİPLERLE KARŞILAŞTIRMALI TAKIM İSTATİSTİKLERİMİZ

Rakipler 43 ikilik - 23 üçlük denemiş. Biz 48 ikilik - 19 üçlük.
Rakipler %42 ikilik - %53 üçlük isabet bulurken, biz %49 ikilik - %37 üçlük soktuk.

23 faul yaptık, %83 faul attı rakiplerimiz.
25,7 faul yaptırdık, %71 ile attık.

Ortalama 89,7 sayı yedik - 86,3 sayı attık.

35,3 ribaund aldık, 34 ribaund verdik.

17 asist yaptık 15,3 top kaybettik 5,0 top çaldık.
17,3 asist yaptılar 13 top kaybettiler 10,0 top çaldılar.

Genel Yorum:

1) Başta pick and roll savunması olmak üzere yerleşim hatalarımız oldukça fazla. Ve devamında çoğu boş yediğimiz %53 üçlük (Maç başına 12,3 tane = 37 sayı).

2) Geri koşma sıkıntımız var.

3) Topu dipten-kenardan oyuna sokamama problemiz var.

4) Özellikle şutör 4 numara savunmamız... Velickovic'i seyredemedik tabii.

5) Hardy... Daha önce de dediğim gibi erken konuşmak istemiyorum, Acıbadem Turnuvası'nda canlı seyretmem lazım. Ama bu seviyelerde bocalayacaktır. Kısa olmasını geçtim, ne fizik olarak güçlü ne de patlayıcılığı var... En önemli özelliği şutör oluşuymuş,üçlük yüzdesi 0, genel şut yüzdesi 29.

6) Katlar üzerinden hücumu severim. Zamanında Aydın Örs Volkan ve Ufuk'u bu setlerden çıkarıp şuta hazırlardı. Bu seti, Larry Brown Pistons'ta Richard Hamilton'a oynatırdı. Yine yanlış hatırlamıyorsam Çetin Yılmaz zamanında Harun Erdenay'a Ülker bunu oynatıyordu. Biz de benzer bir seti çalışıyoruz. Marshall sık sık orta mesafeden bu şablonda sayı üretti. Hardy'nin topsuz oyun bilgisini salonda takip etmeliyim ama biraz tembel gibi (şimdilik).

7) Stipanovic için sevinçliyim. Dusko Ivanovic'le geçirdiği yaz ona çok yaramış. Ya da geçen sene bizim maçlarda pek denk gelemedik bu haline...

8) Can'ın sağlıklı dönüşü de bir diğer artı.

9) Yerli mevzusunu tekrarlamaya gerek yok.

Murat'
15.09.2014, 12:11
Çok faydalı bir analiz Oğuz, eline sağlık.

Bu arada sırada hangi turnuva var.

Oğuz ZEYTİN
15.09.2014, 12:16
Çok faydalı bir analiz Oğuz, eline sağlık.

Bu arada sırada hangi turnuva var.

Sen sağol Murat.

Acıbadem var bu hafta (18-20 Eylül). Aksilik olmazsa salonda olacağım.

A. Efes - Edirne (Eskişehir) Basket - İBB ile oynayacağız.

Takım Bursa'da nerede olduğunu görmüştür. Tespit edilen eksiklikler tamamıyla giderilmemişse de daha derli toplu bir oyun ümit ediyorum.

*

Ev sahibi Edirne (Eskişehir) Basket olacak. Dört hazırlık maçı oynadılar, üç mağlubiyet - bir galibiyet aldılar:

Bjk IF 80-68 (M)
Uşak Sportif 79-77 (M)
Ted Kolejliler 77-70 (G)
Konyaspor 57-56 (M)

*

İBB, tek hazırlık maçında TB2L takımı Mamak DSİ'yi 73-64 yendi. Slovenya milli takımında olan Balazic takıma ne zaman katılacak bilmiyorum.

*

A. Efes ise Slovenya kampının ardından İstanbul'da çalışmaya devam ediyor. Cenk, Cedi ve Saric bugün takıma katılacak. Slovenya'daki dört hazırlık maçının üçünü kazandılar.

U. Olimpija 81-79 (M)
S. Gora 77-62 (G)
Helios 77-50 (G)
Lasko 90-66 (G)

Oğuz ZEYTİN
16.09.2014, 12:31
ACIBADEM ÜNİVERSİTESİ TURNUVASI PROGRAMIMIZ

18 Eylül Perşembe - 18:30
Trabzonspor - Anadolu Efes

19 Eylül Cuma - 16:00
Trabzonspor - Edirne (Eskişehir) Basket

20 Eylül Cumartesi 14:00
Trabzonspor - İBB

*

Cumartesi günkü İBB maçına gidemeyeceğim ama diğer iki maçta salonda olacağım inşallah. Var mı gelen?

Murat'
16.09.2014, 12:34
Maçlar hangi salonda oynanacak?

Keşke TBF TV falan maçları verseydi.

Oğuz ZEYTİN
16.09.2014, 12:39
Maçlar hangi salonda oynanacak?

Keşke TBF TV falan maçları verseydi.

Acıbadem Üniversitesi Spor Salonu, Kayışdağı'nda.

Cengiz Çubukcu
16.09.2014, 12:54
ACIBADEM ÜNİVERSİTESİ TURNUVASI PROGRAMIMIZ

18 Eylül Perşembe - 18:30
Trabzonspor - Anadolu Efes

19 Eylül Cuma - 16:00
Trabzonspor - Edirne (Eskişehir) Basket

20 Eylül Cumartesi 18:30
Trabzonspor - İBB

*

Cumartesi günkü İBB maçına gidemeyeceğim ama diğer iki maçta salonda olacağım inşallah. Var mı gelen?

ben de tam tersi c.tesi gidebilirim :)

Oğuz ZEYTİN
16.09.2014, 13:00
ben de tam tersi c.tesi gidebilirim :)

:) Çok yakın bir dostumun nikahı var Cengiz Abi.

Muhteva
16.09.2014, 20:13
Bu turnuva maçlarını Lig tv 2 ve 3'mü yayınlayacak yoksa yayın yokmu..?

Oğuz ZEYTİN
16.09.2014, 20:41
Bu turnuva maçlarını Lig tv 2 ve 3'mü yayınlayacak yoksa yayın yokmu..?

Herhangi bir yayın bilgisi yok.

Murat'
17.09.2014, 09:49
TS Basket EBBL’de!
Trabzonspor Medical Park, Altyapı yatırımlarının en önemli ayağı olan projeyi hayata sokarak, EBBL’de mücadele etmeye hazırlanıyor.
Başkan Anbiş Hopikoğlu ve Altyapıdan sorumlu yönetici Derya Günal’ın çabaları ve katkılarıyla projeyi hayata sokup EBBL Müracaatını yapan kulüp, yarın (17 Eylül Çarşamba) çekilecek olan fikstür sonrası genç takım oyuncularından oluşan kadrosuyla EBBL’de mücadele etmeye başlayacak.
TrabzonBasket.Com Notu:
Zaman zaman kulübün hatalı yapılanması başta olmak üzere yanlışlarını eleştirirken, doğruları ve basketbolumuzun geleceğine yönelik uygulamalarını da takdir etmek görevimizdir.
Bu bağlamda, başta Başkan Abiş Hopikoğlu ve Derya Günal olmak üzere, yıllardır olmasını istediğimiz ancak bir türlü gerçekleşmeyen 2. takım projesini hayata sokanlara şükranlarımızı sunuyoruz. Çünkü, gençlerimizin gelişimlerini tamamlayarak A takım seviyesine gelebilmelerinin en önemli ayağı; A takım ve altyapı arasındaki bağ olan 2. takım projesinin hayata geçmesiydi.

Güzel bir hamle, oyuncuların rekabet etmesi açısından çok iyi olacak, yalnız sıkıntı şu ki geçen seneki takımı dağıtmışlar, bu takımda hangi oyuncular oynayacak.

UğurB
17.09.2014, 09:56
Sanirim Idmanocagi'nin haklarini alacak ve onlarin oyunculariyla devam edecekler.
Dun Ismail Alkan twitterda salon yoklugu nedeniyle, EBBL'den cekildiklerini yazmis.

https://twitter.com/ialkan/status/511865991693737986

Cihan Kibar
17.09.2014, 10:18
Oğuz abi maçlara gitmeyi bende düşünüyorum özellikle perş günü efes maçına ama seyirci olacağı hiçbir yerde yazmıyor

Oğuz ZEYTİN
17.09.2014, 10:18
Güzel bir hamle, oyuncuların rekabet etmesi açısından çok iyi olacak, yalnız sıkıntı şu ki geçen seneki takımı dağıtmışlar, bu takımda hangi oyuncular oynayacak.

Daha dün konuştuk Murat. Ayrıca Cengiz Abi de şöyle bir bilgi verdi:

http://forum.bordomavi.net/showpost.php?p=1919796837&postcount=8

İnşallah gelecek sene yine sil baştan yapmayız.

Cengiz Çubukcu
17.09.2014, 10:21
bu arada İdmanocağı basketbol salonu bulamadığı için bu sene lige katılmayacakmış...!!!

Oğuz ZEYTİN
17.09.2014, 10:24
Oğuz abi maçlara gitmeyi bende düşünüyorum özellikle perş günü efes maçına ama seyirci olacağı hiçbir yerde yazmıyor

Cihan, dün okulla görüşüp bilgi almıştım. Herhangi bir akreditasyon veya bilete gerek yok. Zaten eğitim öğretim de başlamamış kampüste. Spor Merkezi'ndeki yetkili "buyurun gelin" dedi. "Çok ilgi beklemesek de salon biraz küçük." dedi.

Oğuz ZEYTİN
17.09.2014, 10:25
bu arada İdmanocağı basketbol salonu bulamadığı için bu sene lige katılmayacakmış...!!!

Spor kenti büyükşehir (!) Trabzon burası...

Murat'
17.09.2014, 10:33
Sanirim Idmanocagi'nin haklarini alacak ve onlarin oyunculariyla devam edecekler.
Dun Ismail Alkan twitterda salon yoklugu nedeniyle, EBBL'den cekildiklerini yazmis.

https://twitter.com/ialkan/status/511865991693737986

EBBL için herhangi bir hak almaya gerek yok, isteyen bir takım lige katılım bedelini ödediği takdirde EBBL'de mücadele edebiliyor.

İdmanocağı için üzüldüm, 19 Mayıs SS yalnızca voleybol ve hentbol için kullanıcakmış, bu durumda bile salonlar Trabzon'a yetmezken bazı çok bilmişler yıkılacak olan 19 Mayıs'ın yerine Akyazı'da spor salonu yapmamaya karar verdi.

Cengiz Çubukcu
17.09.2014, 10:33
Spor kenti büyükşehir (!) Trabzon burası...

19 mayıs'a almıyorlarmış, nedeni ne oalbilir?

Murat'
17.09.2014, 10:35

Abi yalnızca voleybol ve hentbol için kullanılacakmış orası.

Oğuz ZEYTİN
17.09.2014, 10:41

Hentbolda;

Erkekler Süper Lig: Trabzonspor
Kadınlar Süper Lig: Zağnos
Erkekler Birinci Lig: Akçaabat Tütün

Voleybolda;

Kadınlar Birinci Lig: İdmanocağı
Erkekler İkinci Lig: Trabzonspor

Basketbolda;

Erkekler Birinci Lig: Trabzonspor

Bu takımlara salon yetmemesi ilginç.

*

KTÜ'nün salonunda EBBL maçı oynanamaz mı?

Murat'
17.09.2014, 12:17
Bu ayıp Trabzon'a yeter!

http://www.haber61.net/d/news/57438.jpg

Trabzon İdmanocağı Spor Kulübü Başkanı Mehmet Öz, Trabzon'da 2 salon olmasına rağmen ilçelerde oynamaları istendiği için Bölgesel Basketbol Ligi'ne katılmama kararı aldıklarını açıkladı.

Başkan Mehmet Öz, lige katılmama kararları konusunda şunları söyledi:

"Trabzon'da 2 salon var. Bize, basketbolu ilçelerde oynayın, diyorlar. Trabzon 19 Mayıs Spor Salonu, sadece hentbol ve voleybol maçları oynanacak şekilde düzenlendi. Hayri Gür Spyor Salonu'nu ise Trabzonspor kiraladı. Bize de ilçelerde oynamamız, antrenman yapmamız söylendi. Bu yükün altına nasıl gireceğiz. Oyuncularımızın oralardaki salonlara ulaşmaları büyük sorun. Bu yüzden de biz Bölgesel Lig'e katılmayacağımızı bildirdik."

Haber61'de böyle bir haber çıkmış.

Necmettin ALTUNTAŞ
17.09.2014, 15:16
Bayramda maç olur mu acaba?

Cengiz Çubukcu
17.09.2014, 16:18
işin içinde idmanocağı idmangücü çekişmesi yoksa ben de ne olayım...!!

Oğuz ZEYTİN
17.09.2014, 22:35
işin içinde idmanocağı idmangücü çekişmesi yoksa ben de ne olayım...!!

Hadi ilçelere gitmemeyi anlarım, peki KTÜ Spor Salonu neden olmadı acaba Cengiz Abi? Yeterli mi değil yoksa İ.Ocağı mı düşünmedi?

Mehmet Dinç
17.09.2014, 22:57
Hadi ilçelere gitmemeyi anlarım, peki KTÜ Spor Salonu neden olmadı acaba Cengiz Abi? Yeterli mi değil yoksa İ.Ocağı mı düşünmedi?

Maalesef Ktu' nun salonu soyunma odaları skorbord vs. Gerecler acisindan cok yetersiz maalesef Oğuz..24 saniye süresi 14 saniyeye bile alinamiyor...Degisen basketbol kurallariyla o salonda basketbol oynanmasi imkansiz skorbord ve sut saati suresi cihazlarinin yenilenmesi lazim..ktu yönetimi bu degisikliği yapar mi? Hiç zannetmiyorum..bu konuda ocak yönetimi gerekli adımı atsaydi belki de bölgesel lige katılabilirdiler.

Muhteva
17.09.2014, 23:11
Rezilliğe bakarmısın peki bu idmanocağı alt ligdeyken hangi salonda oynuyordu..?

Herşeyi geçtim koskoca Trabzon da sadece 2 tane mi Basketbol salonu var..!

Oğuz ZEYTİN
17.09.2014, 23:33
Maalesef Ktu' nun salonu soyunma odaları skorbord vs. Gerecler acisindan cok yetersiz maalesef Oğuz..24 saniye süresi 14 saniyeye bile alinamiyor...Degisen basketbol kurallariyla o salonda basketbol oynanmasi imkansiz skorbord ve sut saati suresi cihazlarinin yenilenmesi lazim..ktu yönetimi bu degisikliği yapar mi? Hiç zannetmiyorum..bu konuda ocak yönetimi gerekli adımı atsaydi belki de bölgesel lige katılabilirdiler.

Anladım Mehmet sağol. O salonda oynamıştım ama son halini bilmiyordum.

Neresine üzülsem bilemedim. Giresun Üniversitesi, liglere takım sokuyor. Anadolu'nun ilçeleri takım gönderiyorlar... Büyükşehir (!) Trabzon'da biz ne yazık ki imkansızlıkları konuşuyoruz. Birçok belediye takımı var, Trabzon ve ilçelerinin belediyeleri böyle bir alanda neden girişimde bulunmaz?

Sadece basketbol değil; diğer amatör branşlarda Akçaabat, Maçka, Vakfıkebir...vs. neden yok?

(Zamanında Beşikdüzü'nde voleybol takımı varmış derler)

Sadece spor değil, bizim kentimizde belediye destekli sanat faaliyeti var mı?

*

Net bilgisi olan var mı: Akyazı'da kaç tane spor salonu olacak?

Adem Akyüz'
18.09.2014, 00:18
Anladım Mehmet sağol. O salonda oynamıştım ama son halini bilmiyordum.

Neresine üzülsem bilemedim. Giresun Üniversitesi, liglere takım sokuyor. Anadolu'nun ilçeleri takım gönderiyorlar... Büyükşehir (!) Trabzon'da biz ne yazık ki imkansızlıkları konuşuyoruz. Birçok belediye takımı var, Trabzon ve ilçelerinin belediyeleri böyle bir alanda neden girişimde bulunmaz?

Sadece basketbol değil; diğer amatör branşlarda Akçaabat, Maçka, Vakfıkebir...vs. neden yok?

(Zamanında Beşikdüzü'nde voleybol takımı varmış derler)

Sadece spor değil, bizim kentimizde belediye destekli sanat faaliyeti var mı?

*

Net bilgisi olan var mı: Akyazı'da kaç tane spor salonu olacak?

Şu anlık sıfır..

Oğuz ZEYTİN
18.09.2014, 08:47
Şu anlık sıfır..

Projenin kapsamında salon yok muydu? Allah Allah...

Adem Akyüz'
18.09.2014, 09:02
Projenin kapsamında salon yok muydu? Allah Allah...

Vardı ama sonradan projeden çıkartıldı. Erol Ağaoğlu'na bunu sorduklarında Hayri Gür ve 19 Mayıs yeterli demişti. İdmanocağı olayında gördük ne kadar yeterli olduğunu..

Oğuz ZEYTİN
18.09.2014, 09:03
Vardı ama sonradan projeden çıkartıldı. Erol Ağaoğlu'na bunu sorduklarında Hayri Gür ve 19 Mayıs yeterli demişti. İdmanocağı olayında gördük ne kadar yeterli olduğunu..

Bunu bilmiyordum. Yazık gerçekten...