PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Trabzonspor Basketbol Takımı | Türkiye Basketbol Ligi 2014/15

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 [20] 21 22 23 24 25 26 27 28 29

Ufuk Bayraktar61
12.12.2010, 21:46
şükür alaediin hocayı gönderdiler, şu ana kadar yaptıkları için teşekkürler. ama beko ligini kaldıramadığı apaçık.

Oğuz ZEYTİN
12.12.2010, 21:46
Alaeddin Yakan Hocamız'ın Trabzon'daki karnesi:

2008-09

NORMAL SEZON 19 G 3 M

PLAY - OFF

1. TUR 2 G 0 M

ÇEYREK F. 2 G 1 M

DÖRTLÜ FİNAL 2 G 4 M

TOPLAM 25G 8 M

2009-10

NORMAL SEZON 19 G M3

1. TUR 2 G 0M

2. TUR 2 G 1M

DÖRTLÜ FİNAL 5 G 1 M

TOPLAM 28 G 5M

2010-11

TÜRKİYE KUPASI 1 G 2 M

BEKO 2 G 7 M

Toplam 3 G 9 M

*

TOPLAM 56 G 22 M

% 72

Cengiz Çubukcu
12.12.2010, 22:00
Alaeddin Hocamıza emekleri için teşekkür ederiz, her şeyin hayırlısı diyelim..

Faruk BERBER
12.12.2010, 22:17
Hayırlısı diyelim , ve düzlüğe çıkalım . . .

Cengiz Çubukcu
12.12.2010, 22:20
Oğuz hangi hocaları önerebilirsin?

Oğuz ZEYTİN
12.12.2010, 22:25
Oğuz hangi hocaları önerebilirsin?

Cengiz Abi,

Öneride bulunamam. Sadece boştaki koçlar kim diye düşünürsek; Ergin Ataman, Tolga Öngören, Murat Özyer, Cem Akdağ, Ayhan Kalyoncu isimleri aklıma geliyor.

Ve tabii Çetin Yılmaz.

Siz nasıl bir koç düşünürsünüz?

Cengiz Çubukcu
12.12.2010, 22:37
Cengiz Abi,

Öneride bulunamam. Sadece boştaki koçlar kim diye düşünürsek; Ergin Ataman, Tolga Öngören, Murat Özyer, Cem Akdağ, Ayhan Kalyoncu isimleri aklıma geliyor.

Ve tabii Çetin Yılmaz.

Siz nasıl bir koç düşünürsünüz?

ben Çetin Yılmaz'ı beğenirim Oğuz , çok tecrübeli ve uzun yıllardır takım çalıştırmadığı için daha açtır diye düşünüyorum..

Oğuz ZEYTİN
12.12.2010, 22:41
ben Çetin Yılmaz'ı beğenirim Oğuz , çok tecrübeli ve uzun yıllardır takım çalıştırmadığı için daha açtır diye düşünüyorum..

Hayırlısı olsun abi.

Yalnız, Erdoğan Abi de değinmiş yukarıda. İnşallah altyapı faaliyetleri de düşünülürek geniş çaplı ve uzun soluklu bir çalışma yapılır.

Cengiz Çubukcu
12.12.2010, 22:43
Hayırlısı olsun abi.

Yalnız, Erdoğan Abi de değinmiş yukarıda. İnşallah altyapı faaliyetleri de düşünülürek geniş çaplı ve uzun soluklu bir çalışma yapılır.

kesinlikle Oğuz, Alaeddin hocanın en büyük hatasıydı altyapıya eğilmemek...

İsmail Alkan
12.12.2010, 22:50
Trabzonspor ve Trabzon basketbolu için hayırlısı olur inşallah.

Kendisine verdiği hizmetler için teşekkür ediyoruz.

Uğurtan
12.12.2010, 23:09
Nihayet..

Ama sadece kurban gibi gösterilip tüm hatalar ona yüklenmesin..

Ergin Ataman dışında birisi olsun..

Efes'i basketboldan soğuttu bizi rahat bıraksın..

İleli
13.12.2010, 01:28
verdi emeklericin sonsuz tesekkuler hocamiza ama bekoyu kaldiramadi...
iyi bi hoca getirecegimize hic suphem yok...

Oğuz ZEYTİN
13.12.2010, 01:30
Son Durum!

Çetin Yılmaz ve Ergin Ataman zor!

Favoriler; Murat Özyer, daha da fazla olasılıkla Cem Akdağ!

Sürpriz isim Murat Didin.

*

UğurB
13.12.2010, 08:10
Alaeddin Hoca'ya emekleri icin tesekkurler.
Keske Murat Didin olsa ama cok zor.
Bu kadar Sirp takima geldikten sonra bostayken Vujosevic olabilir (tamamen saka)...
Cem Akdag olursa sevinirim...

Barış Burak
13.12.2010, 09:19
alaaddin hocayı Trabzonspordan göndermek,yapılmış en büyük hatadır.

yerine kimi önerirseniz önerin,bu hatanın bedeli ağır olacaktır.

alınan kötü sonuçlar deniyor.şu ana kadar kaç maç yapılmış? bu maçların 4 ü zaten fb gs efes bjk ile idi. bu takımlara karşı bu kadroyla bu bütçeyle galibiyet almak zaten çok zor.üstelik ilk haftalar.bu haftalarda performans üst seviyede olur. olin karşısında alınan yenilgi kimseyi yanıltmasın.alaaddin hocayla bu takım bu sene olmasa bile seneye play off gelirdi.

hadi şimdi Trabzonspor Basket takımı alaaddin hoca gibi bi hoca bulsun getirsin.

Allaaddin Yakan,Fb-Ülker birleşmesinden sonra ülker-fb gençleriyle kurulmuş Alpellanın başında ,tecrübesiz ama yetenekli gençlerle Beko Basketbol liginde kalabilmiş bir adam.Adam gibi Adamdı.

nankörlük yaptık,içime bu oturuyor.

Bunun suçlusu Doğan Hakyemezdir.Doğan Hakyemez ilk geldiği zamanki yorumuma bakın,anlarsınız.Doğan Hakyemez ortalığı karıştırmaktan başka hiç bir şeye yaramaz demiştim.Yaramadıda.

Uzun vadede Trabzonspor kaybetti.Bunun bedelini ağır öderiz.Alaaddin hoca sayesinde alt yapımız fark yaratabilirdi.Asıl şimdi görün siz kaosu.Doğan Hakyemez varken alaaddin hoca ayarında hangi hocayı getirebilecekler? ve ya gelen hoca ne kadar dayanacak göreceğiz.

Cengiz Çubukcu
13.12.2010, 09:29
alaaddin hocayı Trabzonspordan göndermek,yapılmış en büyük hatadır.

yerine kimi önerirseniz önerin,bu hatanın bedeli ağır olacaktır.

alınan kötü sonuçlar deniyor.şu ana kadar kaç maç yapılmış? bu maçların 4 ü zaten fb gs efes bjk ile idi. bu takımlara karşı bu kadroyla bu bütçeyle galibiyet almak zaten çok zor.üstelik ilk haftalar.bu haftalarda performans üst seviyede olur. olin karşısında alınan yenilgi kimseyi yanıltmasın.alaaddin hocayla bu takım bu sene olmasa bile seneye play off gelirdi.

hadi şimdi Trabzonspor Basket takımı alaaddin hoca gibi bi hoca bulsun getirsin.

Allaaddin Yakan,Fb-Ülker birleşmesinden sonra ülker-fb gençleriyle kurulmuş Alpellanın başında ,tecrübesiz ama yetenekli gençlerle Beko Basketbol liginde kalabilmiş bir adam.Adam gibi Adamdı.

nankörlük yaptık,içime bu oturuyor.

Bunun suçlusu Doğan Hakyemezdir.Doğan Hakyemez ilk geldiği zamanki yorumuma bakın,anlarsınız.Doğan Hakyemez ortalığı karıştırmaktan başka hiç bir şeye yaramaz demiştim.Yaramadıda.

Uzun vadede Trabzonspor kaybetti.Bunun bedelini ağır öderiz.Alaaddin hoca sayesinde alt yapımız fark yaratabilirdi.Asıl şimdi görün siz kaosu.Doğan Hakyemez varken alaaddin hoca ayarında hangi hocayı getirebilecekler? ve ya gelen hoca ne kadar dayanacak göreceğiz.

Barış kardeşim hepsini geçtim 3 senedir Alaeddin Hoca altyapıda nasıl bir fark oluşturdu da bundan sonra bir şeyler bekleyecektik..

UğuR
13.12.2010, 09:58
Hayırlı olsun demekten başka bir şey gelmiyor elden.

The Legend
13.12.2010, 10:28
savunma yaptırmayı bilen bir koç alınsın. ne demişler iyi savunma hücumu getirir.

Oğuz ZEYTİN
13.12.2010, 10:55
Yabancı koç arayışları başlamış. Bizim bütçemiz civarındaki takımların son yıllarda ülkemize getirdikleri yabancı hocalar Sabit Hadziç, Tad Baldwin ve Nenad Vucinic.

Ligi tanıyor olmaları bakımından belki adaylar arasındadırlar.

*

Oğuz ZEYTİN
13.12.2010, 12:14
Erdine IN, Trabzon OUT!

Sosyetik bir başlık oldu ama gerçek bu, tabii basketbol gerceği. Anlayan anlar, ben doğumumdan önce Trabzon’a babamla gitmiş annemle dönmüşüm. Yani yoğun bir Trabzonlu tarafım vardır, bir sürü eski aile dostlarımız, Kafato, Dedeoğlu, Karanis, Kantarcıoğlu aileleri, Yeşilyurt lokantası, laz böreği, Akçaabat köftesi ve Volkan Konak diğer tutkularım.

TBF zamanında tanışıp, dostluğumuzu hala sürdürdüğüm dostlarımın başında da Bülent Akyazıcı, eşi, Osman Arz, Doktor gelmektedir. Kendisiyle son yıllarda bilinmeyen nedenlerden yıldızımız barışık olmasa da Doğan Hakyemez’in Trabzon basketbol takımına menajer olacağını duyunca, Trabzon ve basketbol adına sevinmiştim. Her ne kadar benzer hisleri Antalya’ya gittiği zaman da duymuştum ya, her neyse.

Gelin görün ki işler hiç de iyi gitmiyor, aklı başında bir yönetimin desteğiyle her geçen gün yükselen bir Olin ve Olin’den 30 sayı fark yiyen Trabzon.

Bir tarafta yıllarca biriktirdiği görgü, bilgi, tecrübe, ilişkileri süzerek bu güzide sınır şehrimizde bir ilk’i, yalnız basketbolu değil, tüm spor ve insan ilişkileri olgusunu yerleştirmeye çalışan ve başarılı olan Sihirbaz Koç Gökhan Taştimur, diğer tarafta başarısızlığı alışkanlık haline getiren Doğan Hakyemez. 6-7 ayda eski devirden kalma bir siyah-beyaz resmi, üç boyutlu, renkli resme döndüren Olin ekibi ve karşılarında yerel insanları karşısına alan Trabzon ekibi.

Trabzon bir futbol şehridir ama daha çok dostluğun, insanlığın, birlik beraberliğin var olduğu şehirdir, rekabeti pek kaldırmaz. (Bkz. Şenol Güneş öncesi ve en son Şenol Güneş’le gelen başarı, mucize).

Anlayana sivrisinek saz, anlamayana horon tepsen, az.

Nur GENCER - turkbasket.com

*

http://www.turkbasket.com/sayfa/index.php?option=com_content&view=article&id=2905:edirne-in-trabzon-out-&catid=120:nur-gencer&Itemid=505

Cengiz Çubukcu
13.12.2010, 12:25
''Trabzon bir futbol şehridir ama daha çok dostluğun, insanlığın, birlik beraberliğin var olduğu şehirdir'' demiş sayın Nur Gencer ..başarısızlığımızın nedenini de özetlemiş böylece...

Harun-61
13.12.2010, 12:54
Yabanci Hoca (Yugoslav ekolü) bence iyi bir tercih olur.

sem61
13.12.2010, 12:56
Alaaeddin Yakan'ın gönderilemsi isabet olmuş yoksa bu takım ne deplesmanda maç kazanabilirdi nede ligde tutunabilirdi.

savunma adına hiçbirşey yapmıyorduk . hucumda tek oyun planımız rasiç - ali ikilisi üzerineydi . rakipte aliye önlem alınca bizim top kayıplarıız hızla atmaya başlıyordu . ama sonuç ne yine aynı rasiç - ali aynı oyuna devam çünkü başka sistem yok ...

Oğuz ZEYTİN
13.12.2010, 13:09
Ergin Ataman, yapılan teklifi geri çevirmiş. Kaynak: Basketfaul

Cengiz Çubukcu
13.12.2010, 13:27
Ergin Ataman, yapılan teklifi geri çevirmiş. Kaynak: Basketfaul

sence neden olabilir Oğuz?

Oğuz ZEYTİN
13.12.2010, 13:33
sence neden olabilir Oğuz?

Sezon ortasında, ligin dibinde, bütçesi belirsiz bir takımı neden kabul etsin ki? Gitse Bjk'ye gider abi, orayı bekliyordur. Onlar da bugün yarın ilk mağlubiyette Burak Hoca'yı gönderecektir. Olası Panathinaikos mağlubiyetinde Efes karışırsa, orası da bir ihtimal yani... Cska söylentileri vardı. Her zaman açık olan İtalya kapısı...

Az da olsa bu olasılıklar Trabzon'dan daha çekici.

bestrafer
13.12.2010, 14:54
Türk bir hoca olmazsa, takımdaki Sırp oyuncu fazlalığı sebebiyle bir Sırp hocanın gelmesi doğru olur bence.

Ama her şeyden önce bütün emekleri için Alaeddin Hoca'ya teşekkür ediyorum.

Oğuz ZEYTİN
13.12.2010, 15:54
Biliyorum, ütopya gibi gelecek.

İkna edilebilirse, bütçemiz yeterse boştaki en iyi isim Bozidar Maljkovic!

(Kolaylaştırıcı sebepler var ;)

winner
13.12.2010, 16:20
Ergin Ataman bu saatten sonra hedefi belli olmayan ve sorunlu bir takıma gitmez.Gelmemesi normal

Cska'nın durumu pek parlak değil.Vujoseviç'in koltuğu sallanıyor.Keşke olsa diyorum ama o gidene kadar bekleyemeyiz.

Repesa'nın durumunu bilmiyorum boşta mı ? Olursa çok iyi.Hem ülkeyi tanıyan hem de kariyeri iyi olan bir koç.

Ted Baldwin var yine ülkeyi tanıyan.

Yerlilerden Murat Özyer var bana en yakın gelen.Ülker menşeyli olmasına rağmen espirili yapısını ve hoş sohbetini çok severim.İyi de bir koçtur.
Çetin Yılmaz uzun zamandır takım çalıştırmıyor sanmıyorum.

Tolga Öngören en son Almanya'da bir takım çalıştırımıştı son durumunu bilmiyorum.

Cem Akdağ gs'de geçen sene iyi işler yapmıştı.

Bakalım kim gelecek.Biraz papatya falı gibi oldu.

winner
13.12.2010, 16:21
Biliyorum, ütopya gibi gelecek.

İkna edilebilirse, bütçemiz yeterse boştaki en iyi isim Bozidar Maljkovic!

(Kolaylaştırıcı sebepler var ;)

Nedir Oğuzcum? Takımdaki sırp fazlalığı mı?

Mustafa Yılmaz.20
13.12.2010, 16:30
Bozidar Maljkovic harika olur. Ama onun da adı CSKA ile anılıyor. Repesa ise Benetton'da.. O da harika olurdu ama onun olma ihtimali yok. Bende Sırp bir hoca gelecek gibi hissediyorum.

Samet Yildirim
13.12.2010, 16:30
Hoca ile yollarimizi ayirmamiz üzüntü verici kendisini severdim.

Yerine kim gelecek bakalim.

Medyatrabzon Ergin Ataman diyor nekadar dogru bilemem...

Batuhan
13.12.2010, 16:40
http://www.medyatrabzon.com/images/news/34838.jpg

Potada büyük atak... Ergin Ataman Medikal Park Trabzonspor Basketbol Kulübü'nde.

AYRINTILAR GELİYOR...

Kaynak: Medyatrabzon.com

**

Haberin saati ; 16:16 :confused:

Oğuz ZEYTİN
13.12.2010, 16:42
Ergin Ataman bu saatten sonra hedefi belli olmayan ve sorunlu bir takıma gitmez.Gelmemesi normal

Cska'nın durumu pek parlak değil.Vujoseviç'in koltuğu sallanıyor.Keşke olsa diyorum ama o gidene kadar bekleyemeyiz.

Repesa'nın durumunu bilmiyorum boşta mı ? Olursa çok iyi.Hem ülkeyi tanıyan hem de kariyeri iyi olan bir koç.

Yerlilerden Murat Özyer var bana en yakın gelen.Ülker menşeyli olmasına rağmen espirili yapısını ve hoş sohbetini çok severim.İyi de bir koçtur.

Tolga Öngören en son Almanya'da bir takım çalıştırımıştı son durumunu bilmiyorum.

Nedir Oğuzcum? Takımdaki sırp fazlalığı mı?

Son sorunuzun cevabını özelden paylaştım abi. İlerleyen zamanda genelde de yazarım.

-

Tolga Hoca boşta, takımından tatsız şekilde ayrıldı yazın. Cem Akdağ ismi geçiyordu ama gelişme yok. Murat Özyer ise dün gece SKy Türk'de konuyu açtı ama kendisiyle ilgili bir şey söylemedi. Ataman konusunda size katılıyorum abi.

Çetin Yılmaz ise yorumculuktan memnun. Akla gelen ilk kişi oydu, sezon ortasında takım almaz bence.

*

Repesa Benetton Treviso'da.

Baldwin ise Lübnan'da diye biliyorum.

Sefa
13.12.2010, 16:47
MT'nin doğru haber yapacağını sanmam..

Oğuz ZEYTİN
13.12.2010, 17:01
Arkadaşlar, Ataman haberini araştırdım. Daha önce de belirtmiştim, görüşme yapıldı. Fakat olumsuz sonuçlandı. Anlaşma durumunu hiçbir kaynak doğrulamadı. Biraz daha bekleyelim...

Batuhan
13.12.2010, 17:05
Trabzonspor Basketbol Takımı’nda Antrenör Alaeddin Yakan’ın görevine son verildiği haberini ilk duyuran ‘medyatrabzon’, şimdi de yerine gelecek büyük bombayı açıklıyor: Ergin Ataman.

Bugün yolların ayrıldığı Alaeddin Yakan ile sezon sonuna kadar olan 500 bin TL alacak için pazarlıklarını sonuçlandıran ve tecrübeli hocanın sözleşmesini feshedecek olan Bordo-Mavililer’de Başkan Saner Ayar, İstanbul’da bir araya geldiği Türk basketbolunun efsane isimlerinden Ergin Ataman ile her konuda anlaşmaya vardı.

Ataman’ın 1-2 gün içerisinde imza atacağı belirtilirken, Trabzonspor’un teklifi üzerine prensipte anlaştı CSKA Moskova’ya gitmekten vazgeçtiği belirtildi.

Oğuz ZEYTİN
13.12.2010, 17:29
http://www.basketdergisi.com/ozel-trabzonsporda-kim-antrenor-olacak.html

Yeni hoca Sırp mı?

*

S. Jekovic, M. Rajkovic, A. Trifunovic, V. Vukoicic, I. Jeremic, O. Mrvaljevic, D. Raca, S. Sekulovic, M. Uvalin...

Seç - beğen - al!

İlyas BAHADIR
13.12.2010, 17:38
Aslında orhun ene fena olmazdı, boştamıydı o :S

Cengiz Çubukcu
13.12.2010, 17:47
Trabzonspor Basketbol Takımı’nda Antrenör Alaeddin Yakan’ın görevine son verildiği haberini ilk duyuran ‘medyatrabzon’, şimdi de yerine gelecek büyük bombayı açıklıyor: Ergin Ataman.

Bugün yolların ayrıldığı Alaeddin Yakan ile sezon sonuna kadar olan 500 bin TL alacak için pazarlıklarını sonuçlandıran ve tecrübeli hocanın sözleşmesini feshedecek olan Bordo-Mavililer’de Başkan Saner Ayar, İstanbul’da bir araya geldiği Türk basketbolunun efsane isimlerinden Ergin Ataman ile her konuda anlaşmaya vardı.

Ataman’ın 1-2 gün içerisinde imza atacağı belirtilirken, Trabzonspor’un teklifi üzerine prensipte anlaştı CSKA Moskova’ya gitmekten vazgeçtiği belirtildi.

oha falan oldum !!! güya bizle anlaştı Cska'dan vazgeçti :)

Mehmet Dinç
13.12.2010, 17:56
Medya trabzon iyi sallamış

Oğuz ZEYTİN
13.12.2010, 17:58
oha falan oldum !!! güya bizle anlaştı Cska'dan vazgeçti :)

Hoca dünkü seyirciyi görünce Maccabi'yi de bırakır PAnathianikos'u da :)

Cengiz Çubukcu
13.12.2010, 18:00
Hoca dünkü seyirciyi görünce Maccabi'yi de bırakır PAnathianikos'u da :)

dünkü seyirciyi görse messina bile gelir bize :D

Mehmet Dinç
13.12.2010, 18:00
medya trabzon şimdide ataman olmadı diye bi başlık atmış :D

Oğuz ZEYTİN
13.12.2010, 18:02
16:16

Ataman, Trabzon'da! Cska'yı reddetti.

17:46

Ataman, Cska'ya yakın.

*

: )

Oğuz ZEYTİN
13.12.2010, 18:05
dünkü seyirciyi görse messina bile gelir bize :D

Phil Jackson, Dodo'yu aramış! Aslında Lakers'la uzatacakmış ama Mp Trabzonspor'u seçmiş. THY Kobe'ye sponsor olunca bizim Sun Express de Phil JAckson'ı alıp gelecekmiş bu gece Trabzon'a.

Kaynak: medyatrabzon değil (zaytung ya da krampon)

:)

Oğuz ZEYTİN
13.12.2010, 18:15
Son dakika!

Koç adayı DRAGAN SAKOTA!!!

Travelair
13.12.2010, 18:20
Atacaksalar da büyük atsınlar: Mesela Erman Kunter :)

Cengiz Çubukcu
13.12.2010, 18:22
Son dakika!

Koç adayı DRAGAN SAKOTA!!!

Oğuz ilk defa duydum, kimdir kendisi?

Oğuz ZEYTİN
13.12.2010, 18:25
Oğuz ilk defa duydum, kimdir kendisi?

Dragan SAKOTA

Nationality: Serbian

Date of birth: 16/06/1952

Place of birth: Belgrade

Club Team 2005-06: CRVENA ZVEZDA BELGRADE (Serbia & Montenegro-YUBA)

Career: IMT (Yugoslavia-YUBA, 1972-1988)
Zadar (Yugoslavia-YUBA, 1988-89)
Cibona (Yugoslavia-YUBA, 1989-90)
PAOK (Greece-ESAKE, 1990-91)
Patras (Greece-ESAKE, 1992-93)
Iraklis (Greece-ESAKE, 1993-94)
PAOK (Greece-ESAKE, 1994-95)
Peristeri (Greece-ESAKE, 1995-97)
Iraklis (Greece-ESAKE, 1998-2000)
Aris (Greece-ESAKE, 2000-01)
AEK (Greece-ESAKE, 2001-03)
Olympiakos (Greece-ESAKE, 2003-04)
Crvena zvezda (Serbia & Montenegro-YUBA, 2005-06, 2006-07)
F. Bologna (İtalya, 2007-08, 2008-09)

International career: Assistant coach - Serbia & Montenegro National Team (2004), Head coach - Serbia & Montenegro National Team (2006).

2006 Dünya Şampişyonası'nda 11. olan Sırbitan-Karadağ'ı o çalıştırmıştı.

Batuhan
13.12.2010, 18:28
Dragan SAKOTA

Club Team 2005-06: CRVENA ZVEZDA BELGRADE (Serbia & Montenegro-YUBA)

Career: IMT (Yugoslavia-YUBA, 1972-1988), Zadar (Yugoslavia-YUBA, 1988-89), Cibona (Yugoslavia-YUBA, 1989-90), PAOK (Greece-ESAKE, 1990-91), Patras (Greece-ESAKE, 1992-93), Iraklis (Greece-ESAKE, 1993-94), PAOK (Greece-ESAKE, 1994-95), Peristeri (Greece-ESAKE, 1995-97), Iraklis (Greece-ESAKE, 1998-2000), Aris (Greece-ESAKE, 2000-01), AEK (Greece-ESAKE, 2001-03), Olympiakos (Greece-ESAKE, 2003-04), Crvena zvezda (Serbia & Montenegro-YUBA, 2005-06). F. Bologna (İtalya, 2007-08, 2008-09)

International career: Assistant coach - Serbia & Montenegro National Team (2004), Head coach - Serbia & Montenegro National Team (2006).

2006 Dünya Şampişyonası'nda 15. olan Sırbitan-Karadağ'ı o çalıştırmıştı.

15. yapmak da marifet işte :p

Pek iyi biri gibi durmuyor ? :(

Samet Yildirim
13.12.2010, 18:32
4. gelen Sırp, Hoca mı olacak?

von Trabzonspor Basketbol Kulübü (http://www.facebook.com/TrabzonsporBasketbolKulubu), Montag, 13. Dezember 2010 um 17:27

http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash1/hs740.ash1/163225_480317372294_158074607294_5444332_1629455_n .jpg

Alaaeddin Yakan ile yolları ayıran Trabzonspor Medical Park’ta antrenör arayışları sürüyor.

Bordo – Mavililer, Alaaddin Yakan yönetiminde çıktığı Beko Basketbol Ligi’nde geride bıraktığı haftalarda istediği sonucu alamamıştı. Yönetim yeni antrenör için arayışlara Yakan ile resmen yolların ayrılmasının ardından arayışlara son noktayı koyacak.

Trabzonspor ilk olarak Ergin Ataman’a teklif götürdü. Ancak tecrübeli isimden olumsuz yanıt alındı. Bordo-Mavililer ise rotasını yurt dışına çevirdi. Trabzonspor adını açıklamadığı bir Sırp antrönerle görüşmelerde epey mesafe katetti. Trabzonspor’un kadrosunda Aleksandar Rasic, Vladislav Dragojlovic, Goran Cakic olmak üzere üç Sırp oyuncu bulunuyor.

YENİ SIRP SAKOTA MI?

Medical Park Trabzonspor’un yeni antrenörünün Dragan Sakota olabileceği belirtildi. 58 yaşındaki Sırp antrenör, Yunanistan’da PAOK, Iraklis, AEK ve kısa bir dönem Olympiakos’u çalıştırmıştı. Ülkesinde Kızılyıldız ve ardından İtalya’da Bologna takımlarını çalıştıran Sakota, 2 yıldır boşta. Sakota, 2006 Dünya Şampiyonası’nda mücadele eden Sırbistan-Karadağ takımının başındaydı. Sırbistan-Karadağ bu turnuvada 15. sırayı almış ve kötü sonucun ardından yeni yapılanmaya gitmişti.

Basketdergisi.com - Özel Haber

Oğuz ZEYTİN
13.12.2010, 18:41

Bilemiyorum dostum, Nur Gencer abimiz de olumsuz görüş belirtti.

Batuhan
13.12.2010, 18:43
Bilemiyorum dostum, Nur Gencer abimiz de olumsuz görüş belirtti.

Tanımasam da sıcak bakmıyorum zaten. Daha iyi adamlar var. Doğan Hakyemez ikna edemez mi ? :cool:

Oğuz ZEYTİN
13.12.2010, 18:43

Bu haberin içinde dikkatimi çeken nokta; 500 bin TL'lik alacak... Sezon sonuna 5-6 ay var. Aylık 100 bin TL mi alıyormuş koç? Bunda bir yanlışlık olmasın?

Cengiz Çubukcu
13.12.2010, 18:46
Bu haberin içinde dikkatimi çeken nokta; 500 bin TL'lik alacak... Sezon sonuna 5-6 ay var. Aylık 100 bin TL mi alıyormuş koç? Bunda bir yanlışlık olmasın?

Oğuz muhtemelen hocanın geçmiş 7-8 ay alacağıyla birlikte sezon sonuna da 5-6 ay eklersen eder 12-14 ay ...500 bin lirayı 14'e bölersen 35 bin tl düşer ..!!! o zaman anlaşılıyor ki piyasa bu olsa gerek :)

Oğuz ZEYTİN
13.12.2010, 18:47
Tanımasam da sıcak bakmıyorum zaten. Daha iyi adamlar var. Doğan Hakyemez ikna edemez mi ? :cool:

Tanıtayım :)

Described by many as suave and handsome 6'6" tall with the nickname "gentlemen coach" Dragan Sakota is probably one of the best coaches available in Europe at this moment. Inheriting a losing team and guiding it to some of the best results in the history of such teams he has worked his magic for every one of his teams. In his 29 years of coaching, he has not only had success coaching some of Europe's top teams, he has also had success coaching some Europe's best players, giving them advice coaching and nurturing them, so they can become a superstar player.

Coach Sakota has an excellent reputation as a great teacher of young talented players. He trusts them with playing time in games during the season because he believes the only way to learn is to play. The following are some of the coahed by Dragan Sakota at a very young age: Komazec in Zadar (17yrs old), Stojakovic Redzias and Gianulis in Paok at (17 yrs old), Mrsic in Cibona(18yrs old),Dusan Vukcevic in Patra at (17yrs. old), Marco Jaric (17) and Milan Gurovic at (18) in Peristeri. Diamantidis at the age of 18 and Zisis at 17yrs old. The only coach, including Dean Smith, John Thompson and some other great American coaches, that had 3 players in 1996 NBA Draft (first round): Stojakovic, Redzias and Priest Lauderdale.

*

Yetiştirdiği isimler fena değil. Bu açıdan bakınca A. Yakan da Ersan'ı vs. yetiştirmişti.

Batuhan
13.12.2010, 18:47
http://www.facebook.com/group.php?gid=39703188130

İtalyan taraftarlar Sakota'ya zamanında tabir-i caizse "Go Home!" diye grup açmışlar Facebook'ta. Beceriksiz demişler aynı zamanda..

Oğuz ZEYTİN
13.12.2010, 18:51
Oğuz muhtemelen hocanın geçmiş 7-8 ay alacağıyla birlikte sezon sonuna da 5-6 ay eklersen eder 12-14 ay ...500 bin lirayı 14'e bölersen 35 bin tl düşer ..!!! o zaman anlaşılıyor ki piyasa bu olsa gerek :)

Haberde sezon sonuna kadar diye bahsedilmiş, ben de kalan alacakları sandım. Fatih Terim'in maaşı kadar olmasa da 35 bin fena değilmiş...

Batuhan
13.12.2010, 18:52

http://www.sabah.com.tr/SabahSpor/Spor/2010/11/26/cskada_vujosevic_gitti_favori_ataman

Dusko Vujosevic'in koltuğu sallanmıyor, kovulmuş zaten ?

Mustafa Yılmaz.20
13.12.2010, 18:52
Dragan Sakota, 1991'de PAOK ile kupa galiplerinde şampiyon olmuş. Onun dışında 2002 de Yunanistan Liginde AEK'yı şampiyon yapmış. Zaten kariyerinin büyük bölümü Yunanistan'da geçmiş.

Cengiz Çubukcu
13.12.2010, 18:57
Haberde sezon sonuna kadar diye bahsedilmiş, ben de kalan alacakları sandım. Fatih Terim'in maaşı kadar olmasa da 35 bin fena değilmiş...

Oğuz coach'lar ne alıyor 1. ligde bilgin var mı?

Oğuz ZEYTİN
13.12.2010, 19:39
Oğuz coach'lar ne alıyor 1. ligde bilgin var mı?

Partizan'ın geçen yıl 3 M Avro'ya Euroleague final fouru oynadığını biliyorum. Ama Türkiye'deki koç piyasasını bilemiyorum Cengiz Abi.

bknz. MP Ts bütçesi = 4,5 - 5 M TL, kaynak: Doğan Hakyemez'in yanılmıyorsam Habertürk'deki demeci

Barış Burak
13.12.2010, 20:10
Barış kardeşim hepsini geçtim 3 senedir Alaeddin Hoca altyapıda nasıl bir fark oluşturdu da bundan sonra bir şeyler bekleyecektik..

basketbol altyapısı 3 senede oluşturulmaz zaten abi.oluşturdum diyende yalanın alasını söyler.Üstelik Trabzonda kaliteli bir altyapı oluşturmak daha zor.çünkü basketbol altyapısı seviyesi düşük.

Oğuz ZEYTİN
13.12.2010, 21:29
Heyecan :)

Osman Yavuz
13.12.2010, 21:33
Bu takıma Çetin Yılmaz heyecan getirirdi.:)

Özge
13.12.2010, 21:38
Ne kadar bekleyeceğiz:)

ma80
13.12.2010, 21:45
balkan kökenli bir hoca geleceği kesin gibi,hakan hoca bize çok şey verdi ama kabul etmek gerekirki kadromuz kötü değil hoca yetersiz kaldı.

Murat'
13.12.2010, 22:20
Haydi bakalim, yalniz Trabzonspor hocasini buldu diye haber yapildiktan sonra umarim cok beklemeyiz.

Michael Jordan takimin basina geliyormus.

Sir gibi saklandigina gore boyle bir isim olmali.

axelman
13.12.2010, 22:48
http://4.bp.blogspot.com/_z3jic9EVfvM/TQaE5fI699I/AAAAAAAAJDQ/ZLFIxoLsJDI/s320/sakota.PNG (http://4.bp.blogspot.com/_z3jic9EVfvM/TQaE5fI699I/AAAAAAAAJDQ/ZLFIxoLsJDI/s1600/sakota.PNG)Gelen duyumlarımız Medical Park Trabzonspor'un yeni koçunun Dragan Sakota olduğu yönünde. 1952 doğumlu tecrübeli koçun kariyerinde Kızılyıldız, Zadar, Cibona, PAOK, Iraklis, Peristeri, Aris, AEK, Olympiakos ve Sırbistan Milli Takımı baş antrenörlükleri var. Uzun süredir boştaydı, eğer olursa Trabzon ile birlikte o da aktif koçluğa dönecek.

Rasic, Dragojlovic, Cakic derken Sakota ile birlikte Sırplar dörtlenecek. Yaşasın Misko, yaşasın Beobasket!

SalsaBasket.net

danger00
13.12.2010, 22:50
koçla beraber 4 sırbında menajerinin aynı olması tesadüf değildir herhalde.

Oğuz ZEYTİN
13.12.2010, 22:57
Şu menajerlik olayını Beobasket'i forumda defalarca yazdım (en son Cakic geldiğinde), kimse takılmadı!

Ama yanlış habere hemen dikkat kesilmişiz.

danger00 dostum,

Sakota'nın menajerlik firması beobasket değil, saLsa'nın küçük hatası, belki ironisi.

Murat'
13.12.2010, 23:11
Menajeri kimdir falan acikcasi bunlarla ilgilenmiyorum.

Yabanci koc tercihi ne kadar dogru bir hamle bunu zaman gosterecek.

Ama ben yerli bir koctan yanaydim.

Umarim hayirlisi olur ve takimimiz biran once duzluge cikar.

Oğuz ZEYTİN
13.12.2010, 23:15
Menajeri kimdir falan acikcasi bunlarla ilgilenmiyorum.

Yabanci koc tercihi ne kadar dogru bir hamle bunu zaman gosterecek.

Ama ben yerli bir koctan yanaydim.

Umarim hayirlisi olur ve takimimiz biran once duzluge cikar.

Yerli piyasası az çok belliydi. Cem Akdağ en uygun isim gibi görünüyordu. Hatta gün içerisindeki bağlantılarımda en fazla ihtimale verilen koçtu. Neden olmadı bilemiyorum.

Tolga Öngören de müsaitti; ya düşünülmedi ya da anlaşılmadı.

Ergin Ataman ismi çoğumuzu heyecanlandırsa da bizi aşıyordu.

Günün sürprizleri Murat Didin ve Altar Tunçkol'du. Murat Didin Almanya'da kötü gidiyor bu sene. Altar T. ise daha yakın zamanda Selçuk Üni ile anlaştı.

*

Yani Cem Akdağ dışında yerli seçeneği yoktu. Bu sebeple yabancı koç biraz mecburiyetten oldu.

Osman Yavuz
13.12.2010, 23:17
Vahid Halilhodzic'in kilolu hali.:)

Oğuz ZEYTİN
13.12.2010, 23:27
Dragan SAKOTA

Kızılyıldız (Serbia & Montenegro-YUBA, 2005-06, 2006-07)

Described by many as suave and handsome 6'6" tall with the nickname "gentlemen coach" Dragan Sakota is probably one of the best coaches available in Europe at this moment. Inheriting a losing team and guiding it to some of the best results in the history of such teams he has worked his magic for every one of his teams. In his 29 years of coaching, he has not only had success coaching some of Europe's top teams, he has also had success coaching some Europe's best players, giving them advice coaching and nurturing them, so they can become a superstar player.

Coach Sakota has an excellent reputation as a great teacher of young talented players. He trusts them with playing time in games during the season because he believes the only way to learn is to play. The following are some of the coahed by Dragan Sakota at a very young age: Komazec in Zadar (17yrs old), Stojakovic Redzias and Gianulis in Paok at (17 yrs old), Mrsic in Cibona(18yrs old),Dusan Vukcevic in Patra at (17yrs. old), Marco Jaric (17) and Milan Gurovic at (18) in Peristeri. Diamantidis at the age of 18 and Zisis at 17yrs old. The only coach, including Dean Smith, John Thompson and some other great American coaches, that had 3 players in 1996 NBA Draft (first round): Stojakovic, Redzias and Priest Lauderdale.

Batuhan
13.12.2010, 23:30
Dragan SAKOTA

Kızılyıldız (Serbia & Montenegro-YUBA, 2005-06, 2006-07)

Sonuç olarak sen olumlu bakıyor musun abi bu işe ?

Oğuz ZEYTİN
13.12.2010, 23:37
Sonuç olarak sen olumlu bakıyor musun abi bu işe ?

Batuhan,

Nasıl görmek isteriz? Mesela Nur Gencer büyüğümüz, sebebini paylaşmadığı bir sebepten ötürü bu hamleye karşı, saygı duyarız. Demek bir bildiği var.

İsmi geçtim... A, B, C... Önemli değil!

- Uzun süreli (istikrarlı)

- Alt yapıya SOMUT yatırım yapılarak

- Gerçekçi hedeflerle

- Salona gelenlere güzel basketbol seyrettirecek her koça destek olalım.

Bugün bir başlangıç olacaksa, olumsuz bakmak kimseye bir şey kazandırmaz. Zamana bırakalım... Gelişmeler iyi giderse mutlu oluruz, kötü giderse (ki dilemeyiz) oturur düşünürüz.

Oğuz ZEYTİN
13.12.2010, 23:39
http://www.trabzonbasket.com/?Syf=18&Hbr=93478

Oğuz ZEYTİN
13.12.2010, 23:42
MP Trabzonspor’da Alaeddin YAKAN’ın ayrılmasından sonra göreve tecrübeli Sırp koç Dragan “Sale” SAKOTA getirildi. 1952 yılında Belgrad’da dünyaya gelen Sakota’nın oyunculuk kariyeri ülkesinin IMT takımında geçti.

Sakota’nın kulüpler düzeyinde çalıştırdığı takımlar şöyle:

Zadar (Yugoslavya, 1988-89)
Cibona (Yugoslavya, 1989-90)
PAOK (Yunanistan, 1990-91)
Patras (Yunanistan, 1992-93)
Iraklis (Yunanistan, 1993-94)
PAOK (Yunanistan, 1994-95)
Peristeri (Yunanistan, 1995-97)
Iraklis (Yunanistan, 1998-2000)
Aris (Yunanistan, 2000-01)
AEK (Yunanistan, 2001-03)
Olympiakos (Yunanistan, 2003-04)
Kızıl Yıldız (Sırbistan - Karadağ, 2005-07)
Fortitudo Bologna (İtalya, 2007-09)

Sakota’nın çalıştırdığı milli takımlar ise;

Sırbistan Karadağ Milli Takımı ( 2006 Dünya Basketbol Şampiyonası)

Yeni koçumuzun başarıları:

1989 – Yugoslav Milli Takımı ile Türkiye’de yapılan Balkan Şampiyonası’nda Altın madalya (Head koç olarak)
1989 – Yugoslav Milli Takımı ile Yugoslvaya’da düzenlenen Avrupa Şampiyonası’nda Altın madalya (Asistan koç olarak)
1990 – Yugoslav Milli Takımı ile Arjantin’de düzenlenen Dünya Şampiyonası’nda Altın Madalya (Asistan koç olarak)
1991 – PAOK’la Avrupa Kupa Galipleri Kupası’nı kazandı.
1991 – PAOK’la Yunan ligi finali
1999 – Yugoslav Milli Takımı ile Fransa’da düzenlenen Avrupa Şampiyonası’nda Bronz madalya (Asistan koç olarak)
2002 – AEK ile Yunan ligi şampiyonluğu
2003 – AEK ile Yunan ligi finali
2004 – Olympiakos ile Yunan Kupası finali
2004 – Sırbistan Karadağ Milli Takımı ile Atina Olimpiyatları (Asistan koç olarak)
2006 – Sırbistan Karadağ Milli Takımı ile Japonya’da düzenlene Dünya Şampiyonası (Head koç)
2006 – Kızılyıldız’la Sırbistan kupası
2006 – Kızılyıldız’la ULEB kupası Çeyrek Finali
2006 – Kızılyıldız’la Sırbistan ligi finalisti

Dragan Sakota’nın en belirgin özelliği genç oyunculara verdiği önem. Zadar’da Komazec’i, PAOK’da Stojakovic, Redzias ve Gianulis’i, Cibona’da Mrsic’i, Patra’da Vukcevic’i, Peristeri’de Jaric ve Gurovic’i , Iraklis’te Diamantidis’i ve AEK’da ise Zizis’i bulup yetiştirdi, Dünya basketboluna kazandırdı.

*

Kopy paste değil, alın teri...

Hayırlı olsun!

Oğuz ZEYTİN
14.12.2010, 00:02
http://www.interperformances.com/basket/admin/coaches/thumbs/23023_sakota2.jpg

İsmail Alkan
14.12.2010, 00:20
Yoğun bir günün ardından hoca konusu netleşti.

Yeni hocaya Allah kolaylık versin diyelim. Beko Basketbol Lig'ini ve bu ligdeki oyuncuları ne kadar tanıyor, hatta kendi takımını ner kadar tanıyor !

Kısaca hiç de kolay olmayacak. Play Off'dan vazgeçtim, inşallah bu sene kümede kalırız.

pReN@_61
14.12.2010, 01:27
Hayırlı olsun bakalım..

Oğuz ZEYTİN
14.12.2010, 13:17

Batu,

Şu bilgiyi düzeltelim:

2006 Dünya Şampiyonası'nda Sırbitan - Karadağ 11. olmuş (Ha 15 ha 11, sadece bilgi karışıklığı olmasın diye düzeltiyorum. Koçu daha itibarlı göstermeye çalışmak gibi bir niyetim yok.)

bknz. http://en.wikipedia.org/wiki/2006_FIBA_World_Championship#Final_standings

*

Ayrıca koçun elindeki malzeme de pek alışık olmadığımız türden zayıf bir kadro:

http://www.fiba.com/pages/eng/fe/06_wcm/teamPlay/team/p/openNodeIDs/670/roundID/3507/selNodeID/670/teamNumber/92330/fe_teamPlay_teamRost.html

Oğuz ZEYTİN
14.12.2010, 13:20
koçla beraber 4 sırbında menajerinin aynı olması tesadüf değildir herhalde.

Şu menajerlik olayını Beobasket'i forumda defalarca yazdım (en son Cakic geldiğinde), kimse takılmadı!

Ama yanlış habere hemen dikkat kesilmişiz.

danger00 dostum,

Sakota'nın menajerlik firması beobasket değil, saLsa'nın küçük hatası, belki ironisi.

Menajerlik konusunu da açıklığa kavuştarayım. salsabasket'teki haberin altında da vurgulamıştım gerçi, Sakota'nın ajansı farklı (Interperformances).

*

http://www.eurobasket.com/agency.asp?AgentNm=Capicchioni%20Luciano&AgencyNm=Interperformances

(Listenin alt tarafındaki koç listesinden kontrol edebilirsiniz).

yorumsuz6117
14.12.2010, 13:42
Ne gerek vardı yabancı hocaya

macka61
14.12.2010, 19:08
hayırlı olsun inşallah bazı şeyler düzelir basketbol takımımızda da

Oğuz ZEYTİN
14.12.2010, 21:12
Ne gerek vardı yabancı hocaya

http://forum.bordomavi.net/showpost.php?p=1917300185&postcount=4830

Oğuz ZEYTİN
15.12.2010, 16:23
*** Yeni baş antrenörümüz Dragan SAKOTA için yarın saat 11:00'de M. Ali Yılmaz Tesisleri'nde imza töreni yapılacak. ***

http://www.trabzonsporbasket.com/Detay.aspx?Id=1185

D. Sakota kimdir?

http://www.trabzonbasket.com/?Syf=18&Hbr=93478

Cengiz Çubukcu
15.12.2010, 16:56
Oğuz ben sakota'dan 2 sene önceki oyuncularımızı geri çağırma ve İsmet'e şans verme hamlesi bekliyorum...İsmet konusu yanlış anlaşılmasın maç sonlarında onu oynatarak tecrübe kazanmasını sağlamak ister herhalde...ayrıca 2 sene önceki oyuncularımız derken Can ve Ogün'den bahsediyorum... Can tofaşta doğru dürüst süre alamıyor, Ogün ise 2. ligde kepezde iyi performas gösteriyor...istersek hemen gelirler...

Oğuz ZEYTİN
15.12.2010, 17:09
Oğuz ben sakota'dan 2 sene önceki oyuncularımızı geri çağırma ve İsmet'e şans verme hamlesi bekliyorum...İsmet konusu yanlış anlaşılmasın maç sonlarında onu oynatarak tecrübe kazanmasını sağlamak ister herhalde...ayrıca 2 sene önceki oyuncularımız derken Can ve Ogün'den bahsediyorum... Can tofaşta doğru dürüst süre alamıyor, Ogün ise 2. ligde kepezde iyi performas gösteriyor...istersek hemen gelirler...

Cengiz Abi,

Caner'i canlandırsa yeter :) Diğer genç kardeşlerimiz için de büyük fırsat ama hedefi ligde kalmak (yani sonuç odaklı) olan bir takımdansa alt yapıyı FELSEFE edinen takımı tercih ederim. Can, Ogün veya başkaları... Neden olmasın?

Bazı hamlelerini eleştirdik ama Tanjevic, kimsenin süre vermediği Cenk'i ABD'ye karşı oynattı. Barış Ermiş'i, Hakan Demirel'i, Barış Hersek'i ilk beşe alıp başladı. Fb Ülker'de Oğuz, Ömer, Semih onun sayesinde buralara geldiler.

2007 Draft'ı öncesi önemli derecede takipçisi olan Caner'i kendine getirmesini bekliyorum.

* Alaeddin Hoca'nın da hakkını yemeyelim. Ogün ve Can'a (ve diğerlerine) ilk sene çok güvendi; başarılı da oldular. Birkan şimdi Karşıyaka'da önemli görev alıyor. Can Efes'e gitti. Ogün de Beko'dan kontrat aldı.

Murat'
16.12.2010, 12:00
Trabzonspor Sakota'ya imza attırdı
16 Aralık 2010 / 11:37
Trabzonspor Basketbol takımı Alaattin Yakan’ın görevinden ayrılmasının antrenör Dragan Sakota'ya imza attırdı.

Beko Basketbol Ligi’nde mücadele eden Medical Park Trabzonspor Basketbol Takımı, Alaattin Yakan’ın görevinden ayrılmasının ardından anlaşma sağladığı antrenör Dragan Sakota için imza töreni düzenlendi.
Doğan Hakyemez, yaptığı konuşmada şunları söyledi:
“ Alaattin hocayla çok sıkı bir çalışma yaptık. Bu seneye kadar başarılı bir şekilde gelmişti. Trabzonspor’un 1. lige çıkmasında en önemli pay onundur. Bu sene başında yaşadığımız sakatlıklar, lige başlayamadık. Ama kupada ilk 8 e kapattık. Ondan sonra 9 maçta iki galibiyet almamız bir kan değişikliğine neden oldu. karşılıklı konuşarak Alaattin hoca ile konuşarak yollarımızı ayırmak zorunda kaldık. Burada sorumluluk sadece Alaattin hocaya ait değildir bizim de hatalarımız olmuştur. Ama sonuçta bildiğiniz gibi fatura hep hocaya kesilir. Bende bugüne kadar yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür ederim.
Basketbol takımının en iyi takımlardan bir tanesi olmasını play – off a girmesini hedefliyoruz. Alt yapıyı en iyi şekilde organize etmek için yola çıktık. Bu hedeflerimize devam etmemiz için basketbol kamuoyunun kabul edeceği bir isimle anlaşmak için çaba sarf ettik. Alaattin hoca ile Pazar günü konuştuktan sonra ayrıldık. Daha önce hiçbir çalışmamız olmamıştır. Değerli hocamızı çok iyi tanırız. Yetiştirici özelliği olan gerek Yugoslav basketbolun da gerekse Yunanistan ve İtalya da çeşitli başarılara imza atmıştır. Çeşitli milli takımlarda görev almış ve 2006 da Sırp milli takımının başında yer almıştır. Böyle bir hocayla çalışacak olmaktan mutluyuz.
Çok çeşitli genç oyuncuları dünya basketboluna kazandırmış biridir. Trabzon’dan yetişen iki üç oyuncunun A takımda oynaması konusunda başarılı olursak, kendimizi başarılı olmuş bulacağız. Yarın ilk defa Telekom maçına kendisiyle birlikte çıkacağız. İki gün oldu kendisine geleli. İlk antrenmanını yaptı ve takıma sahip çıktı. Maalesef bagajı kayboldu''
Sakota ise şunları söyledi:
“Öncelikle herkese merhaba diyorum. Ayrıca da şaşırdım bu kadar kamerayı beklemiyordum. Şehri ve takımı tarif etmek bence futbolun başarısıyla birbirine çok yakın. Bende bir futbol taraftarıyım. Hemen Trabzonspor taraftaırı olmuş durumdayım. Diğer futbol takımlarının basketbol takımları olduğu sürece böyle büyük bir kulübün basketbol takımının olmaması kıskançlık yaratmıştır, olması gerektiği için bunu söylüyorum. Orta seviyeden yukarı seviyeye veya başlangıçtan yukarıları hedefleyen bir koçum. Projelere inanırım. Takımı kesin olarak kendi yüzde yüzüme getirmek istiyorum.
Takım ve şehir olarak çok fazla bir şeyler söyleyemiyorum. Şu anda yapmaya çalıştığım şey bir çok bilgiyi çeşitli şekillerde alıp daha iyi noktalara getirmek istiyorum. Takımın maçlarını izledim''

Oğuz ZEYTİN
16.12.2010, 12:08
"...Burada sorumluluk sadece Alaattin hocaya ait değildir bizim de hatalarımız olmuştur. Ama sonuçta bildiğiniz gibi fatura hep hocaya kesilir. Bende bugüne kadar yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür ederim..."

Deneyimli, sorumlu bir yöneticinin ciddi ifadesi böyle olmamalı. "Her kötü gidişte hoca gider" mantığı kabul edilirse diğer etkenlerin başarısızlığı göz ardı edilmiş olmaz mı?

Necmettin ALTUNTAŞ
16.12.2010, 12:20
Bu takıma büyük yanlışlık yapılmıştır.Eğer sen seni lige çıkartan oyuncuları dağıtırsan olacağı budur.Eğer vefa duygusu yerle bir edilirse ödenecek diyet ağır olur.Toplama takım ile başarı hayal olur.

Cengiz Çubukcu
16.12.2010, 12:24
''Bu hedeflerimize devam etmemiz için basketbol kamuoyunun kabul edeceği bir isimle anlaşmak için çaba sarf ettik'' demiş sayın Doğan Hakyemez..benim bildiğim ise böyle bir şeye bakmayıp teklif ettikleri isimler içinde ilk kim kabul ettiyse imzayı ona attırmışlardır!!! bir de acaba yeni coach ile kaç yıllık mukavele imzalanmış? hoca proje adamıyım demiş, ne gibi projeleri var?

Murat'
16.12.2010, 12:24
Ikinci ligdeki oyuncularimizla da yola devam etseydik kabul edelim ki kadromuz cok yetersiz olurdu, sonuc degismezdi yani.

Bugun Olin'in kadrosuna bakinca 2. ligden yalnizca turk vatandasi yaptiklari Dixon var kadroda.

Diger butun oyuncular dagildi.

Murat'
16.12.2010, 12:28
''Bu hedeflerimize devam etmemiz için basketbol kamuoyunun kabul edeceği bir isimle anlaşmak için çaba sarf ettik'' demiş sayın Doğan Hakyemez..benim bildiğim ise böyle bir şeye bakmayıp teklif ettikleri isimler içinde ilk kim kabul ettiyse imzayı ona attırmışlardır!!! bir de acaba yeni coach ile kaç yıllık mukavele imzalanmış? hoca proje adamıyım demiş, ne gibi projeleri var?

Cengiz abi bu kocu yalnizca gunu kurtarmak icin transfer etmise benziyoruz, acikcasi baska sansimiz da yok gibi gorunuyor.

Cengiz Çubukcu
16.12.2010, 12:30
Cengiz Abi,

Önümüzdeki sezon sonuna kadar diye biliyorum.
tamamen günü kurtarmaya yönelik o zaman...

Cengiz abi bu kocu yalnizca gunu kurtarmak icin transfer etmise benziyoruz, acikcasi baska sansimiz da yok gibi gorunuyor.

günü kurtarabilecek miyiz o bile soru işareti ..doğru dürüst oyun kurucusu, pivotu olmayan bir takıma hoca ne yapacak göreceğiz....

Oğuz ZEYTİN
16.12.2010, 12:35
Cengiz Abi,

Sakota'nın kariyerini hazırladığımda "Enter"a basmaktan yoruldum, Yılmaz Özdil yazısı gibiydi :)

Her sene farklı bir takım çalıştırmış. Ama başarılı da olmuş... Başarılı olduğu takımlar çınar gibi: AEK, PAOK...

Bizse kabul edelim kulüp olarak iki buçuk yıllığız, fiili olaraksa 5-6 aylığız.

Muhammet*
16.12.2010, 12:49
Savunma anlayışımız ligin seviyesinin çok altındaydı, bu ligde müdafası iyi olmayan takım başarılı olamaz.

Bana göre koç tercihinin Sırp olması hem kadro hemde ligin niteliği bakımından dogru. :)

winner
16.12.2010, 13:29
Sakota konusunda birkaç şeyde ben karalayayım.

Öncelikle bu ismin getirilmesinin nedeni günü kurtarmak mı, yani sezonu, yoksa geleceğe dönük bir hamle mi? Bunu yönetiminde çok iyi bildiğini sanmıyorum ama olay sezonu kurtarmak gibi görünüyor.

Peki öyle ise Sakota tercihi doğrumudur? Bence değil.

Kabul edelim koçun kariyeri bizim basketbolda bulunduğumuz seviyenin epeyce üstünde.Ona diyecek bir şey yok.Yıllarca üst düzey takım çalıştırmış hem kulüp hem de mill takımlarda.İyi bir koç.

Ancak şu anda bulunduğumuz konumda böyle bir koç ne derece gerekliydi.? Şimdi bizim seviyemizde ve hedeflerimizde bir sırp ya da Yunan takımına gitse başarı oranı çok daha yüksektir Sakota'nın.Çünkü birisi memleketi diğer uzun yıllar çalıştığı ülke nerdeyse ikinci memleketi.

Dilini,kültürünü bilir. Yemeğini yemiş suyunu içmiştir.Hepsini geçtik basketbol ligini,tarzını,oyuncuları,insanların tepkilerini bilir ona göre hareket eder.Belki spor evrensel ama özellikle bizm şehrimiz ve henüz oturmamış basketbol takımı ve kültürü açısından bunlar dikkat edilmesi gereken şeylerdi bence.

Tbl konusunda Efes ve fb ülker dışında pek bir şey bilmeyen,Türk basketbolunu tv'de izlemek dışında çok fazla bildiğini düşünmediğim,yeni takımındaki özellikle yerli oyuncuları hiç tanımayan, daha önce Türkiye de çalışmamış bir koçu ne kadar kariyerli olursa olsun hem de Trabzon gibi bir şehre getirmek ve basketbol takımını bir anlamda çekip çevir demek risk değilmidir.? Hem de sezon ortasında.

Önümüzde Perasoviç ve Spahija örnekleri var ama bahsettiğimiz takımlar mükemmel organizasyonu olan, düzeni oturmuş,zengin bütçe ve kadrolu bir anlamda Türkiye'nin üzerinde Avrupa kulüpleri.Üstelik İstanbul gibi bir şehir de.Oraya istediğini getir kıyas kabul etmez.

Şimdi durum böyleyken bu işin nasıl yapılacağını(teknik anlamda değil) Sakota'dan çok daha iyi bilen o kadar yerli,tecrübeli ya da daha önce burada çalışmış yabancı koç varken Sakota tercihine ben anlam veremedim. Tabii koç arama sürecinin nasıl geçtiğini çok bilmeden bu yorumları yapıyorum.

Ben yanılmış olmaya hazırım, keşke öyle olsa bende utansam...

Barış Burak
16.12.2010, 14:13
bi dakka sakota nın yanında Doruk Abiyi görüyorum galiba:D

ccd6167
16.12.2010, 16:38
sayın winner zaten takımda 3 tane sırp var diye o hocayı getirdlier ya...3 tane yabancı var.o yüzden bnce mantıklı seçim ama şunu söyleyim kaliteli türk hocalar şu an hep takım çalıştıroyr..kariyeri ii bi sırp bize uygundur bence..

winner
16.12.2010, 17:02
sayın winner zaten takımda 3 tane sırp var diye o hocayı getirdlier ya...3 tane yabancı var.o yüzden bnce mantıklı seçim ama şunu söyleyim kaliteli türk hocalar şu an hep takım çalıştıroyr..kariyeri ii bi sırp bize uygundur bence..

Sezon başı olsa, transferleri kendisi yapsa, takımı, şehri ve insanları tanımak için zamanı olsa mantıklı karşılayabilirim koç tercihini hatta mutlu da olurum Avrupa'nın kariyerli bir koçu ile anlaşıldığı için, ama sezon ortası için İvkoviç ya da Messina getirilse onlar için de aynı görüşte olurdum.Efes ya da Avrupa'nın önde gelen diğer takımları için mantıklı olabilecek bu seçimi, durumunu ve şartlarını bildiğimiz Trabzonspor özelinde mantıklı bulmadım ben.Yoksa koçun bizim takım üzerinde bir kariyeri ve kalitesi olduğunu söyledim ki bariz bir şey zaten bu.

Yerli koç konusuna da katılmıyorum.Tbl tecrübesi olan bir koç bulunabilirdi. Koçlar Ergin Ataman'dan ibaret değil, biz de euroleague takımı değiliz.Futboldan bir örnek verecek olursak çok kötüye giden ve dibe vuran x anadolu takımına Hikmet Karaman'ı getirirseniz toparlanma şansınız çok yüksektir hatta toparlanırsınız.Ama Mourinho'yu getirirseniz hiç bir şeyden emin olamazsınız.

Hamdi Karamahmutoğlu
17.12.2010, 00:18

Tam olarak katılmıyorum renkdaş.
Neden dersen.
Öncelik Sırp hoca değildi.
İlk olarak Yerli piyasası tarandı, Ergin Ataman'dan başlanarak ama olmadı.
Ergin istemedi, şayet kabul etseydi kariyeri düşüşe geçen bir koç izlenimi yaratabilirdi.
Onun haricinde piyasada elle tutulur pek koçta kalmamıştı açıkçası.
Sonrasında Sırp düşünüldü sanırım.
Çünkü takımın en büyük zaafiyeti, takım savunması zayıflığı, direnç gösterememekti.
İşte bu iki illetin ilacı Yugoslav ekolünün getirecekleri olabilirdi.
En azından kağıt üzerinde böyle düşünüldü.
Yeni koç oldukça kariyerli, tecrübeli bir isim.
Özellikle Rasic'in ve Dodo'nun bu imzada payı var diye düşünüyorum.
Biraz lüks gelebilir çünkü bizim kalibremizdeki takımlar için Sakota.

İsmail Alkan
17.12.2010, 00:58
Hocayla bu sezon sonuna kadar anlaşılmış Cengiz...

Hele şu Telekom maçını atlatıp bir kaç antrenman daha seyredelim, daha detaylı ve genel anlamda bilgi veririm...

Cengiz Çubukcu
17.12.2010, 09:32
Barış Yurduseven'in yazısı.. Trabzonbasketten ...

Aldatılan Adam : Saner Ayar

Trabzonspor basketbol takımında sonunda beklenen oldu ve koç Alaattin Yakan üzerine hayli bol olan gömleği çıkarmak zorunda kaldı.
Ben söylemiştim bölümünü hemen geçiyoruz ve olayın camiaya olan etkisine takılıp kalmak için ağır mı ağır bir demir atıyoruz Karadeniz’in serin sularına.
Başkan Saner Ayar, Alaattin Yakan gerçeğini anlarken bakın neleri kaybetti,
Onun uğruna 30 yıllık hocalarını bir kenara itti,
Onun uğruna yine 30 yıllık arkadaşlarıyla bozuştu.
Ve yine onun uğruna, basketbolu Trabzon’da sevdirmek isterken aslında insanlardan uzaklaştırdığının farkına varamadı.
Şu anda Trabzonspor basketbol takımı, etrafı elektrikli tellerle döşenmiş bir ceza evi gibi.
Dışarıdan atanmış gardiyanları var, müdürleri var, hatta mahkûmları dahi dışarıdan, üstelik de ziyaretçi de kabul etmeyen cinsten.
İşte bu ortamı Saner Ayar’a yaptırdılar.
Saner Başkana önce bu kadronun çok iyi bir takım olduğu inandırıldı.
İkinci sınıf yabancılar abartıla abartıla Trabzon’a getirildi,
Yerli oyuncular ise bir kenara itildi.
Bazıları cezalandırıldı bile,
Başkan Ayar, tüm bunlara ne uğruna göz yumdu dersiniz?
Tabi ki çocuğu gibi büyüttüğü takımının iyi olması için.
Ama ne oldu?
Aldatıldı.
Alaattin Yakan dün çok güzel bir açıklama yaptı, “elimden gelen bu kadar” dedi.
İşte Başkan Ayar, bunu anlayamadı.
Yani, Yakan’ın elinden gelenin bu olduğunu anlayamadı.
Benim Saner Ayar gibi bir takıntım yok.
Benim tek isteğim bu takımın yaşaması
Benim tek isteğim bu şehirde basketbolun var olması
Ve yine benim tek isteğim basketbol camiasına karşı, bir Trabzonlu olarak kaybetmemek.
Kimseye “bakın bir takımı yaşatamadılar” dedirtmemek.
Yine Saner Başkana dönersek,
Onu izlemek için okuldan kaçtığım günleri bilirim.
Bir ona bir de Çilli’ye büyük hayranlık duyardım.
Bazen Şebnem Cafe’ye gelirlerdi, Sabonis’ten, Kukoç’tan bahsederdiler, Ahmet abi onlara o nefis hamburgerlerini hazırlarken.
Dahası da var, top ona gelince rahatlardım maçta, çünkü o hiç kaptırmazdı topu,
Dahası da var, o İdmanocaklı idi, kulüpte bizim üstümüzdü, sever saygı duyarız.
Yine dahası var babası Mustafa hoca, öğretmenimdir, evlerine gidip özel ders almışımdır, annesinin de çok emeği vardır üzerimde, ağabeyi Ömer abiyi her görüşümde hatırını sorarım.
Benim böyle bir kimliğe nasıl kötü bir niyetim olabilir ki.
Zaten bu şehirde birilerinin adamı olmadık diye başımıza gelmeyen kalmadı.
İhanete mi uğramadık, iftiraya mı uğramadık, satıldık, kumpaslara kurban gittik.
Yaralandık ama ölmedik.
O da şimdilik.
Geçen haftalarda yazdığım,’ basketbol takımı ve skandalları’ adlı yazıdan Sayın Başkan çok alınmış ve bu alınganlığını da bana yansıtmıştı.
İşte Sayın Başkan bugünkü yazımda size bir mektup niteliğindedir.
Aramızda geçen o dokuz dakikalık konuşmayı yapmanızı sağlayanlar, bugün kral çıplağı oynuyorlar.
Ama o gün Sayın Hakyemez’le de konuşmuştum.
Bana, “ben bu takımın bütçesinin yarısı kadar harcayalım dedim, ama başkana dinletemedim” dedi.
İşte o gün aldatıldığını yada aldatıldığımızı daha iyi anladım.
Bu gün Trabzon’da içi bom boş ve şehirden uzak bir takım varsa, bunun belki suçlusu değil ama sorumlusu sensin Sayın Başkan.
Saner Ayar olarak bana ne kadar kızsanız da sevmeseniz de, benim görüşüm böyle ve ben sizi seviyorum.
Hem de inanın ailenizin ve geçmişte bana İdmanocağı forması ile yaşattığınız güzel anıların hatırına daha gelemedik bile.
Niye seviyorum biliyor musunuz sizi?
Bu takıma verdiğiniz emekleriniz için, bu şehre yaptığınız katkı için,
Gurur da duyuyorum İdmanocaklı da olduğun için.
Ama, hataları da, yanlışları da, konuşmak, söylemek bizim işimiz ve de etkilenmeden söylemek karakterimiz.
Bu karakterimin oluşumunda da inanın hocalarımın da büyük emeği vardır.
Sayın Başkan son olarak, şunu söylemeliyim ki;
Şu anda yapacağınız çok önemli bir hamle var,
Bu takımı, şehre yaklaştırmalısınız,
Yeni hoca geldi, etrafı bizim yada sizin çocuklardan olmalı, inanın bundan daha kötüsünü yapmazlar.
Bu takımın “Hakkını yiyorlar” Başkan, yedirme artık.
Bak bu olanlarla ilgili tespitim, aldatıldığın üzerine,
Ama asıl hamleyi yapmazsan bu gemi batacak Başkan,
Gel bir düşün bu dediklerimi,
Bak çok inandıklarından bir tanesi itiraf ederek gitti, bu gömlek bana çok büyük diye.
Gel sen kazağı da çıkar,
Eğer çok inandığın bu kişi Trabzonspor’a İbrahim Kutluay’ı aldırmak istiyorsa,
Gel, geç bu dümenin başına,
Hep beraber tayfan olacağımıza yemin ediyorum,
Ama Karadeniz’de, yüzme bilmeyen bir adamın, gemisi var diye, bize boşuna kürek çektirmesine müsaade etme.
İnan buna, biz sandallarla yükümüzü taşır, hedeflere varırız, belki su alırız ama batmayız.

http://www.trabzonbasket.com/?Syf=22&Mkl=94440

Hamdi Karamahmutoğlu
17.12.2010, 18:46
Bu galibiyet ilaç gibi gelecek bize.

Yiğit SARI
18.12.2010, 18:57
Aleksandar Rasic

10 Maç / Toplam 61 Asist :D

Oğuz ZEYTİN
19.12.2010, 22:40
Basketbol Panorama'da (SkyTürk) Ufuk Hoca hakem kararlarını yorumluyor.

Oğuz ZEYTİN
20.12.2010, 00:12
Yıldız Milli Takımımız Balkan Şampiyonu oldu!

Tebrikler çocuklar...

Harun-61
20.12.2010, 00:31
Yıldız Milli Takımımız Balkan Şampiyonu oldu!

Tebrikler çocuklar...

Tebrikler...

:tr::Bayrağımız:

Batuhan
21.12.2010, 16:57
Basın Sözcümüz Ertuğrul Doğan, Pınar Karşıyaka ve Fırat Aldemir’e geçmiş olsun mesajı yayınladı.

Doğan: ‘Türk Basketbol’unun yıldız adaylarından Furkan Aldemir’in sakatlığı tüm Türkiye’de olduğu gibi Trabzon’da da büyük üzüntü yarattı. Furkan Aldemir’in Fenerbahçe karşılaşmasında ayak bileğinden geçirdiği bu talihsiz sakatlığının bir an önce geçmesini ve aramıza dönmesini temenni ederken, Pınar Karşıyaka Basketbol Takımı’na da geçmiş olsun dileklerimizi iletiriz.’ dedi.

Mustafa Yılmaz.20
23.12.2010, 18:39
Alaeddin hoca kulübe ihtarname çekmiş. Galiba 130.000 bin alacağından 65.000 binini alamamış..

Cengiz Çubukcu
23.12.2010, 18:51
Alaeddin hoca kulübe ihtarname çekmiş. Galiba 130.000 bin alacağından 65.000 binini alamamış..

küs ayrılmış kulüpten diye biliyorum, Mustafa haberi nerde okudun?

Mustafa Yılmaz.20
23.12.2010, 19:23
küs ayrılmış kulüpten diye biliyorum, Mustafa haberi nerde okudun?
Twitter'da gördüm.. Haber sitelerinde göremedim ama sorduğum kişiler doğru olduğunu söyledi.

Murat'
23.12.2010, 22:45
Acı ama gerçek bu takımdan küs ayrılmayan yok maalesef.

Eski oyuncularımızın birçoğu alacaklarını almak için kulübe ihtarname çekmişti daha önceden.

Süleyman50
24.12.2010, 09:17
inşallah yeni hocayla birlikte yükselişe geçeriz...

Oğuz ZEYTİN
24.12.2010, 17:48
Davete gitmeden önce forumdan Doğan Hakyemez'e sorulmasını istediğiniz konuları paylaşmanızı isteyecektim. Fakat çok ani oldu. Az çok burada tartıştığımız konuları sormaya çalıştım. Sağolsun sayın Hakyemez tüm açıklığıyla cevapladı sorularımızı. Altyapı, salon, mali yapımız ve güncel konulara ilişkin söyleşimiz için;

http://www.trabzonbasket.com/?Syf=18&Hbr=96914

Asi Çaykaralı61
24.12.2010, 18:55
Davete gitmeden önce forumdan Doğan Hakyemez'e sorulmasını istediğiniz konuları paylaşmanızı isteyecektim. Fakat çok ani oldu. Az çok burada tartıştığımız konuları sormaya çalıştım. Sağolsun sayın Hakyemez tüm açıklığıyla cevapladı sorularımızı. Altyapı, salon, mali yapımız ve güncel konulara ilişkin söyleşimiz için;

http://www.trabzonbasket.com/?Syf=18&Hbr=96914

Paylaşımın için Teşekkürler Oğuz Abi :)

Oğuz ZEYTİN
24.12.2010, 23:16
http://tr.wikipedia.org/wiki/Medical_Park_Trabzonspor#G.C3.BCncel_Tak.C4.B1m_Ka drosu

Vikipedi (Türkçe) sayfalarındaki kadro durumu şekli geliştirildi.

Aynı zamanda depth chartı da Türkçe sayfalara uyarlandı.

Oyuncuların kişisel sayfaları (Türkçe-İngilizce) yapımı için destek beklenmektedir.

Oğuz ZEYTİN
26.12.2010, 17:19
basketfaul.com'un araştırmasına göre ilk 8 hafta itibariyle Beko BL'ndeki takımların seyirci istatistikleri:

2010/11 SEZONUNDA İLK 8 HAFTA

TAKIMLAR ORTALAMA
Mersin BŞB 844
Bornova Belediye 1420
Tofaş 923
Banvit 2020
Efes Pilsen 971
Aliağa Petkim 1967
Galatasaray 1425
Türk Telekom 1950
Erdemir Ereğli 1332
Oyak Renault 1200
Beşiktaş Cola Turka 1636
MP Trabzonspor 998
Pınar Karşıyaka 1774
Antalya BŞB 1038
Olin Edirne 1738
Fenerbahçe Ülker 2049

*

Ayrıca haberde şöyle bir açıklama var:

"Trabzonspor, kendi sahasında beklendiği kadar olmasa da, deplasmanda salona alınmasına izin verilen maçlardaki taraftarıyla BEKO ortalamasını yükseltiyor."

http://basketfaul.com/?islem=2&makaleID=5177

NOT: İlk 8 haftada dört deplasmanın yalnız ikisine gidebildik (Bornova ve Oyak R. - Fb ve Bjk'ya açıklanamayan nedenlerden dolayı gitmemiz yasaktı).

Cengiz Çubukcu
26.12.2010, 18:52
seyirci ortalaması 1200'lerde olsa gerek ...bu hakikaten çok büyük bir hayal kırıklığı ..merak ediyorum biz pelitlide kaç kişiye oynayacağız?

Faruk BERBER
26.12.2010, 18:55
Sandığımız kadar iyi değilmişiz demek ki !

EROS87
26.12.2010, 19:15
19 mayısın kapasitesinin 1100 olduğunu göz önüne alırsak, en yüksek doluluk oranına oynayan takımlardan biriyiz ligde.:)

crazyman_61
26.12.2010, 19:51
salon kaç kişi alıyor zaten 1000 kişi ortalama olması normal değil mi :)
deplasman yasakları koymaları da ilginç

Oğuz ZEYTİN
27.12.2010, 12:45
Pınar KŞK taraftarı İstanbul'da takımını desteklerken Trabzonspor seyircisi salona alınmıyorsa basketbol yönetiminin ne gibi bahanesi olacak, merak ediyorum.

"İl güvenlik kurulu kararı" diyip işin içinden çıkamazlar. Karşıyaka taraftarı benden daha mı olgun?

Tüm bu hataların hesabı sorulur!

Çizilen pembe hayaller, köpük gibi tek tek patladı. Parayla saadet olmuyor...

Cengiz Çubukcu
27.12.2010, 12:48
Oğuz istanbul takımları her zaman bizi kıskanırlar, o yüzden taraftarımızı oraya istemediler... bizimkiler de kuzu kuzu kabul ettiler..

Murat'
27.12.2010, 21:00
Son dakika haberi veriyorum, Hakan Yapar da maddi sorunlardan dolayı takımdan ayrıldı.Ted Kolejliler'le anlaşmış.Trabzon'u da bu sabah terketmiş Hakan.Giderken de 100 milyarlık alacağından vazgeçerek ayrılmış.

Kulübün mali durumu hakkında bilgi veriyor bize bu transfer haberi.

Bu iş bu şekilde ne kadar yürür bilemem.

Şüphesiz Cakic trransferinin de bu olayda etkisi olmuştur.

Cengiz Çubukcu
30.12.2010, 18:34
öğleden sonra İsmail Abi ile konuştum ne var ne yok diye, bu akşam 5-6 arkadaşımızla birlikte idmana gidip oyunculara baklava ikram edeceklermiş... inşallah bozuk olan moraller yerine gelir....

Gökçebey
30.12.2010, 21:56
Basketbol Takımına Sürpriz Ziyaret 30.12.2010

BordoMavi.Net Trabzon temsilcileri, ligde kötü günler geçiren basketbol takımımızın idmanını ziyaret ederek teknik heyet ve basketbolcularımıza baklava ikram etti.

Ligde aldığı başarısız sonuçlardan ötürü taraftarını üzen basketbol takımımıza sürpriz bir moral ziyareti gerçekleşti. Trabzon temsilciliğimiz tarafından organize edilen ziyaret, idmanın takip edilmesi ile başladı. Yaklaşık 1,5 saat süren idman sonrası parkeye inen temsilcilerimiz, başta Sırp hocamız Dragan Sakota olmak üzere ekibimize baklava ikram ederek önümüzdeki maçlar için başarı dileklerinde bulundular.

Kötü günler geçiren Basketbol takımımıza desteğimizin her zaman süreceğini ve kendilerini bu zorlu yolda asla yalnız bırakmayacağımızı bir kez daha önemle belirtiyoruz.

BMN Özel Haber

http://img842.imageshack.us/img842/588/snv37095.jpg (http://img842.imageshack.us/i/snv37095.jpg/)

http://img28.imageshack.us/img28/2143/snv37096.jpg (http://img28.imageshack.us/i/snv37096.jpg/)

http://img63.imageshack.us/img63/457/snv37097.jpg (http://img63.imageshack.us/i/snv37097.jpg/)

http://img143.imageshack.us/img143/2023/snv37098.jpg (http://img143.imageshack.us/i/snv37098.jpg/)

http://img19.imageshack.us/img19/7163/snv37101.jpg (http://img19.imageshack.us/i/snv37101.jpg/)

http://img411.imageshack.us/img411/6349/snv37102.jpg (http://img411.imageshack.us/i/snv37102.jpg/)

http://img600.imageshack.us/img600/1237/snv37103.jpg (http://img600.imageshack.us/i/snv37103.jpg/)

http://img193.imageshack.us/img193/818/snv37105.jpg (http://img193.imageshack.us/i/snv37105.jpg/)

http://img600.imageshack.us/img600/2295/snv37106.jpg (http://img600.imageshack.us/i/snv37106.jpg/)

Gökçebey
30.12.2010, 21:56
http://img545.imageshack.us/img545/9281/snv37107.jpg (http://img545.imageshack.us/i/snv37107.jpg/)

http://img525.imageshack.us/img525/8207/snv37108.jpg (http://img525.imageshack.us/i/snv37108.jpg/)

Cengiz Çubukcu
30.12.2010, 22:39
Gökçe ne konuştunuz Hadiyle? bak kimseye söylemem :) son fotoğrafta mustafa kendini uzun göstermeye çalışmış yemezler :)

Gökçebey
30.12.2010, 22:42
Abi başarı dileklerinde bulunduk. Menejer Mehmet Alemdağ ile bol sohbet ettik. İsmail abi de hocamızla ropörtaj yaptı. Kendisi gelince özetler sanırım. :)

magicyattara
30.12.2010, 22:49
Evet menejerimizle sıkı bir muhabbet yaptık sanırım..

"2. ligi iyi Amerikalılar,1. ligi iyi Türkler götürür" diyerek,sanırım sorunumuzun ne olduğunu vurguladı Mehmet bey..

Cengiz Çubukcu
30.12.2010, 22:51
Evet menejerimizle sıkı bir muhabbet yaptık sanırım..

"2. ligi iyi Amerikalılar,1. ligi iyi Türkler götürür" diyerek,sanırım sorunumuzun ne olduğunu vurguladı Mehmet bey..

En iyi Türk bizde, Ali Karadeniz :)

magicyattara
30.12.2010, 22:56
En iyi Türk bizde, Ali Karadeniz :)

Öyle diyorsan öyledir..

Birileri gidecek,birileri kalacak ama kim olduklarını İsmail abi açıklar artık..:)

bordo61
30.12.2010, 23:20
Sandığımız kadar iyi değilmişiz demek ki !

Yaklaşık 1000 kişilik salona

998 kişi ortalama oynamak ve iyi olmamak :)

Şaşırdınız galiba

danger00
30.12.2010, 23:22
ali karadeniz in takas olma ihtimali varmış. (skyturk basketbol panoroma).
bjk li chatman ın ismi geçti takas için ama kesin o mudur bilemiyorum.

Uğurtan
31.12.2010, 00:01
Ali'yi verme niyeti yok şuan için.

Bunu biliyoruz en azından..

Fatih BALTA
31.12.2010, 01:35
Ayağınıza sağlık arkadaşlar.
Ben niye yokum orada ya :)

Hamdi Karamahmutoğlu
31.12.2010, 18:30
NOT: İlk 8 haftada dört deplasmanın yalnız ikisine gidebildik (Bornova ve Oyak R. - Fb ve Bjk'ya açıklanamayan nedenlerden dolayı gitmemiz yasaktı).

Oğuz,
Yanlış hatırlamıyorsam, Edirne'ye de alınmadı bizim taraftar.
Geçen yılki Playoff sürtüşmesi nedeniyle.
O maçtaydım ve öyle sürtüşecek bişey de yoktu aslında.
Olayları Gs forması giyen bir grup başlatmıştı, Olin taraftarının en önünde bulunan, küfürlü tezahürat yapan 10 kişilik bir grup.

Cengiz Çubukcu
31.12.2010, 19:11
Oğuz,
Yanlış hatırlamıyorsam, Edirne'ye de alınmadı bizim taraftar.
Geçen yılki Playoff sürtüşmesi nedeniyle.
O maçtaydım ve öyle sürtüşecek bişey de yoktu aslında.
Olayları Gs forması giyen bir grup başlatmıştı, Olin taraftarının en önünde bulunan, küfürlü tezahürat yapan 10 kişilik bir grup.

kim demiş Edirneye alınmadık diye ben ordaydım :)

Hamdi Karamahmutoğlu
01.01.2011, 21:35
İstatistikler her şeyi anlatıyor;

http://i52.tinypic.com/2vwiq88.jpg

Oğuz ZEYTİN
01.01.2011, 21:54
Bir istatistik de ben paylaşayım hocam;

Bornova maçında Tyler Smith (SF) 22
Tofaş maçında J. Rowe (PG) 22
Oyak maçında J. Gibson (SG) 35
Mersin maçında Scales (SG) 29
Olin maçında Seibutis (SG) 25
Telekom maçında Yunus (SF) 22
Antalya maçında Christopher (SF) 29 sayı atmış bize.

Takım savunmamızın aksadığını kabul ediyoruz. Fakat rakiplerimizin genel olarak en skorerleri genellikle arka alan oyuncuları. Özellikle dış savunma seviyemizin düşüklüğünün bir göstergesidir bence.

exuu
02.01.2011, 00:22
jamison'ın sakatlığı ne durumda acaba? ve takımda kalıp kalmayacağı ile ilgili bilgisi olan var mı?

Hamdi Karamahmutoğlu
02.01.2011, 14:21
Bir istatistik de ben paylaşayım hocam;

Bornova maçında Tyler Smith (SF) 22
Tofaş maçında J. Rowe (PG) 22
Oyak maçında J. Gibson (SG) 35
Mersin maçında Scales (SG) 29
Olin maçında Seibutis (SG) 25
Telekom maçında Yunus (SF) 22
Antalya maçında Christopher (SF) 29 sayı atmış bize.

Takım savunmamızın aksadığını kabul ediyoruz. Fakat rakiplerimizin genel olarak en skorerleri genellikle arka alan oyuncuları. Özellikle dış savunma seviyemizin düşüklüğünün bir göstergesidir bence.

Haklısın.
İlker'in, sizeına rağmen Snow'un, Ersin'in ve hatta Rasiç'in işin savunma kısmını pek iyi yapamadıkları aşikar.

Alibeyoglu
02.01.2011, 14:24
kötüyüm kötüyüm

Oğuz ZEYTİN
02.01.2011, 14:43
Haklısın.
İlker'in, sizeına rağmen Snow'un, Ersin'in ve hatta Rasiç'in işin savunma kısmını pek iyi yapamadıkları aşikar.

Aslında bireysel savunmaları fena olmayan oyuncular. Ama takım oyunu için, istikrarlı savunmadan bahsedemiyoruz. Dönem dönem sertleştiğimiz oldu. Bunu maç geneline yayabilsek, hücuma hızlı çıkabilsek...

Oğuz ZEYTİN
03.01.2011, 15:25
Hemen hemen herkes aynı şeyden şikayetçi: Yerli katkımız yok denecek kadar az; yerli oyuncu alalım!

İyi de, yerli oyuncu piyasasında oyuncu yok ki! Alınabilecek oyuncu olsa bizden önce diğer takımlar alır. Zaten, iyi oyuncular Euroleague ve Eurocup'ta mücadele eden takımlarımızda. Diğer ekiplerde ise gençler şans buluyor.

Takımıyla sorunu olan oyuncular dışında transfer kolay değil. Sene başında Evren'in tutulamaması (ya da gitmesi) ve sonrasında gündeme gelen Engin - Cevher - Ender gibi oyuncuların transferinin gerçekleşememesi durumumuzu zayıflattı.

Allah'tan Wright, Ali oldu da...

Şimdi Wright takas söylentilerine bakalım: Wright Bjk CT'ya Cevher + Cüneyt + Mustafa...

* Yaklaşık 20 sayı 9 ribauntla oynayan bir oyuncuyu elden çıkarmak intihardır!

Doğru, kimse bu riski göze alamaz. Hele ki beklentilerin altında kalmışken.

* Ama 1 verip 3 almak kadroyu derinleştirecektir.

Cüneyt, ligin tecrübeli gardlarından. Mustafa Abi, iyi bir gard savunmacısı. Cevher ise son yıllarda milli takım seviyesinde oynamış dışarıdan oynayan bir PF.

- Bu üç oyuncunun kadroda olması derinlik sağlayacak diye düşünsek de Wright'ı bırakmanın kamuoyuna açıklaması zordur; sorumlular da bu riski göze alamaz.

Takımın en önemli parçasının takımda tutulması kararını doğru buluyorum (Takas olsaydı da yukarıdaki avantajlarını düşünürdüm).

Tolunay Abdioğlu
03.01.2011, 15:38
Milosevic,
Rasic,
Obasohan,
Wright

Bu oyuncular iyi olduklarında çok iyi bir yabancı rotasyonu olur.
Ama Türk oyuncu eksikliği takım da sıkıntı üretir.
Özellikle İlker Türel,Serhat Buker gibi oyuncular bu takımda iş yapacak kalitede değiller.
Takımımızda Türk oyuncu rotasyonu sıkıntısı var.Engin Atsür ayarında oyuncular gerekiyor.Evren Büker'i takımda tutabilseydik çok iyi olurdu.

winner
03.01.2011, 16:25
Eğer yukarıdaki takas söylentisinin gerçeklik payı varsa ben gm olsam bugün kabul ederim.

Evet 20 sayı 9 ribaunt ortalaması olan bir oyuncu bulmak zor hem de yerli oyuncu ama bu açık isabetli bir amerikalı ile kapatılabilir.

Öte yandan takasla gelen yerli oyuncular ile 1,2 ve 3 numara sorunları tamamen çözülmüş olacak ve bu pozisyonlarda ciddi bir derinlik olacak.Hatta 4 numarada da oynayabilen Cevher ile iki sırp 4 numaradan birisi de elden çıkarılabilir Snow ile birlikte.Böylece yabancı kontenjanı sorunu da çözülür.Sakatlık durumuna göre Jasmison'da.

Bunlar söylenti tabii ama bizim açımızdan mantıklı olurdu.

Oğuz ZEYTİN
05.01.2011, 10:52
HAKYEMEZ'E MEKTUP

Şimdi bu yazıyı başka türlü, başka şartlarda yazsam, gene İrlandalı'lıkla, münafıklıkla, arkadaşına be- o - ka atmakla suçlanacağım bari direkt kendisine yazayım o da, diğerleri de rahatlasın. Öncelikle bir kaç kere daha yazdım ama tekrarlayayım. Ben 1/2 Trabzon'luyum, ayrıca yöre insanını çok severim, en son hayranlığım da Volkan Konak. Sen Trabzon'a menajer olduğun zaman gerçekten sevinmiştim. Artık olgunlaşmıştır, tüm bilgisini, görgüsünü oraya aktarır ve kesin başarılı olur diye düşünmüştüm.

Yeteneklerini kimse inkar edemez, birçok basketbol adamını görerek, beraber yaşayarak bugünlere geldin, donanımın dört dörtlük, başarısız olman neredeyse imkansız. Ama sen benim şehrime, Volkan Konak gibi bir bayrağa, evet dürüstlüğün, mertliğin simgesine de haksızlık ediyorsun. Aslında ilk defa Volkan Konak konserinde sahneye davet edilmeyi bekleyemeyip, benim 13 programın tamamını, sonuna kadar izlediğim konserleri daha ilk yarım saatte terk etmenden huylanmıştım, 'Acaba?' dedim ''Bu adam bu işi yapamayacak mı ?''

Jack Nicholson gibi bir devi neredeyse 20 yıldır saha kenarina oturtup, birliği, beraberliği, motivasyonu sağlayan Los Angeles Lakers gibi, konserlerinde ''Ben artık basketbolcuyum'' diyen Volkan Konak gibi bir devi arkana alıp, tüm Trabzon'u coşturabilirdin. Ama sen Trabzon'u, Trabzon'luyu, Trabzon basketbolunu dışladın ve hata yaptın. Şimdi geldiğin nokta da bence tek kurtuluşun gene içeride, Trabzon'un taa içinde.

Trabzon, Trabzonspor, Trabzonspor'lu yabancıları pek sevmez, benimsemez ona göre hareket etmen gerekir. Bence işi gücü bırak git, Şenol Güneş'den akıl al, o çok iyi biliyor bu işleri, daha önceleri yaşadı çünkü. Etrafına iyi bak, Trabzon'da basketbol olduğundan beri olanlar var, onların desteğini al.

Sana ne deme, ben hem Trabzon'lu sayılırım, hem Volkan Konak hastasıyım, hem de yeni gelen antrenör Gospodin Sakota iyi arkadaşımdır, hem de daha adı konmamış kır çiceklerini çok seviyorum.

Ayrıca, 1993 yılında Karadeniz bölgesinde ilk defa düzenlediğimiz Avrupa Yıldız Erkekler Basketbol Şampiyonası'nın tohumları daha ancak yeşeriyor, basketbol macerasının Trabzon'da kısa sürmesine gönlüm hiç razı değil. Arkandan değil, yüzüne söylüyorum, durumun iyi değil. Yolun yol değil, bu işlerin transferle, antrenör değiştirmekle olmayacağını ikimiz de biliyoruz. Artık sen gereğini yaparsın kardeşim.

NUR GENCER

http://www.turkbasket.com/sayfa/index.php?option=com_content&view=article&id=3235:hakyemeze-mektup&catid=120:nur-gencer&Itemid=505

Murat'
05.01.2011, 11:05
İnternet sitemiz bir haftadan beri kapalı, acaba yeni bir tasarımla geri mi dönecekler.

Murat'
05.01.2011, 11:55
Ergin Ataman resmen Beşiktaş'ta.

http://www.hurriyet.com.tr/spor/basketbol/16682433.asp?gid=362

İsmail Alkan
05.01.2011, 13:09
Gökçe ne konuştunuz Hadiyle? bak kimseye söylemem :) son fotoğrafta mustafa kendini uzun göstermeye çalışmış yemezler :)

Abi başarı dileklerinde bulunduk. Menejer Mehmet Alemdağ ile bol sohbet ettik. İsmail abi de hocamızla ropörtaj yaptı. Kendisi gelince özetler sanırım. :)
Erdemir'i yenemezseniz eğer, hiç affetmem "baklavaların parasını sizden tahsil ederim" dedim :cool:

İlker Akçay
05.01.2011, 16:08
Kanal Mavi ekranlarında Pazartesi akşamları yayınlanan, Spor Müdürü Tuncay Lakot'un hazırlayıp sunduğu Ribaund adlı basketbol programı gündem belirledi. Programa katılan MP Trabzonspor Sağlık Kurulu Başkanı Dr. Hakan Usta, Banvit karşılaşmasında kötü bir performans sergilediklerini belirterek Erdemir karşısında kazanılan galibiyetle rahat bir nefes aldıklarını ifade etti.

Sakatlıkları süren Dragojlovic ve Harold Jamison hakkında bilgi veren Usta, "Dragojlovic bu hafta takımdaki yerini alacak. Sakatlığı bir türlü düzelmeyen Jamison'un yapılan kontroller sonucunda sakatlığının iyileşme sürecinin çok yavaş işlediğini gördük. Bu oyuncuyla yolları ayıracağız" dedi.

kaynak:facebook Trabzonspor Basketbol Kulübü

socrates
05.01.2011, 17:33
basketbola özel bir uzun vadeli yapılanma planımız olmalı ve bunun üstünde ısrar etmeliyiz
tuğla tuğla üstüne koymalıyız ki tecrübeli isimler ile yola çıktık zaten

basketbolda kulüp olarak yeni olmamıza rağmen TS isminden dolayı önemli bir misyona sahibiz
ilk senelerde motivasyon ve gelişim için olabildiğince iyi sonuçlar almalı ve kesinlikle hep düşme potasına uzak olmalıyız
sonra kalıcı başarıları hedeflemeliyiz

bu potansiyel doğal olarak bu camiada var
taraftarın da sabır ve özveri ile katkı yapması gerekiyor
istanbul dükalarını devireceğimiz günler yakındır İnşaAllah :atki:

Oğuz ZEYTİN
05.01.2011, 19:11
Kanal Mavi ekranlarında Pazartesi akşamları yayınlanan, Spor Müdürü Tuncay Lakot'un hazırlayıp sunduğu Ribaund adlı basketbol programı gündem belirledi. Programa katılan MP Trabzonspor Sağlık Kurulu Başkanı Dr. Hakan Usta, Banvit karşılaşmasında kötü bir performans sergilediklerini belirterek Erdemir karşısında kazanılan galibiyetle rahat bir nefes aldıklarını ifade etti.

Sakatlıkları süren Dragojlovic ve Harold Jamison hakkında bilgi veren Usta, "Dragojlovic bu hafta takımdaki yerini alacak. Sakatlığı bir türlü düzelmeyen Jamison'un yapılan kontroller sonucunda sakatlığının iyileşme sürecinin çok yavaş işlediğini gördük. Bu oyuncuyla yolları ayıracağız" dedi.

kaynak:facebook Trabzonspor Basketbol Kulübü

İlker, bilgi için sağol.

Yalnız Vlade iki hafadır yok, antrenman yapıyor mu acaba? Ne durumda olacak? Gerçi Kambala ve diğerlerinin arkasında 15 dk dursa yeter.

Cengiz Çubukcu
06.01.2011, 20:04
HAKYEMEZ'E MEKTUP

Şimdi bu yazıyı başka türlü, başka şartlarda yazsam, gene İrlandalı'lıkla, münafıklıkla, arkadaşına be- o - ka atmakla suçlanacağım bari direkt kendisine yazayım o da, diğerleri de rahatlasın. Öncelikle bir kaç kere daha yazdım ama tekrarlayayım. Ben 1/2 Trabzon'luyum, ayrıca yöre insanını çok severim, en son hayranlığım da Volkan Konak. Sen Trabzon'a menajer olduğun zaman gerçekten sevinmiştim. Artık olgunlaşmıştır, tüm bilgisini, görgüsünü oraya aktarır ve kesin başarılı olur diye düşünmüştüm.

Yeteneklerini kimse inkar edemez, birçok basketbol adamını görerek, beraber yaşayarak bugünlere geldin, donanımın dört dörtlük, başarısız olman neredeyse imkansız. Ama sen benim şehrime, Volkan Konak gibi bir bayrağa, evet dürüstlüğün, mertliğin simgesine de haksızlık ediyorsun. Aslında ilk defa Volkan Konak konserinde sahneye davet edilmeyi bekleyemeyip, benim 13 programın tamamını, sonuna kadar izlediğim konserleri daha ilk yarım saatte terk etmenden huylanmıştım, 'Acaba?' dedim ''Bu adam bu işi yapamayacak mı ?''

Jack Nicholson gibi bir devi neredeyse 20 yıldır saha kenarina oturtup, birliği, beraberliği, motivasyonu sağlayan Los Angeles Lakers gibi, konserlerinde ''Ben artık basketbolcuyum'' diyen Volkan Konak gibi bir devi arkana alıp, tüm Trabzon'u coşturabilirdin. Ama sen Trabzon'u, Trabzon'luyu, Trabzon basketbolunu dışladın ve hata yaptın. Şimdi geldiğin nokta da bence tek kurtuluşun gene içeride, Trabzon'un taa içinde.

Trabzon, Trabzonspor, Trabzonspor'lu yabancıları pek sevmez, benimsemez ona göre hareket etmen gerekir. Bence işi gücü bırak git, Şenol Güneş'den akıl al, o çok iyi biliyor bu işleri, daha önceleri yaşadı çünkü. Etrafına iyi bak, Trabzon'da basketbol olduğundan beri olanlar var, onların desteğini al.

Sana ne deme, ben hem Trabzon'lu sayılırım, hem Volkan Konak hastasıyım, hem de yeni gelen antrenör Gospodin Sakota iyi arkadaşımdır, hem de daha adı konmamış kır çiceklerini çok seviyorum.

Ayrıca, 1993 yılında Karadeniz bölgesinde ilk defa düzenlediğimiz Avrupa Yıldız Erkekler Basketbol Şampiyonası'nın tohumları daha ancak yeşeriyor, basketbol macerasının Trabzon'da kısa sürmesine gönlüm hiç razı değil. Arkandan değil, yüzüne söylüyorum, durumun iyi değil. Yolun yol değil, bu işlerin transferle, antrenör değiştirmekle olmayacağını ikimiz de biliyoruz. Artık sen gereğini yaparsın kardeşim.

NUR GENCER

http://www.turkbasket.com/sayfa/index.php?option=com_content&view=article&id=3235:hakyemeze-mektup&catid=120:nur-gencer&Itemid=505

Nur Gencer herşeyi çok güzel söylemiş Dodo'ya..artık mesajı da aldığına göre Dodo herhalde bazı gerçekleri görür..

nesta61
08.01.2011, 03:03
Türkiye' de basketbolun köklü kulüplerinden Efes Pilsen kapanma riskiyle karşı karşıya. Tütün ve Alkol Piyasası Düzenleme Kurumu'nun (TAPDK) aldığı karara göre, alkollü içecek markaları artık spor kulüplerine isim veremeyecek. Bu karar neticesinde Efes Pilsen Spor Kulübü, 1 yıl içerisinde ismini ve logosunu değiştirmek zorunda...

Demeç verilmeyecek
1976 yılında kurulduktan sonra 13 lig şampiyonluğu ve Avrupa'da 1 kupa kazanan Efes Pilsen'in, yeni isminde kesinlikle "Pilsen" ifadesi yer alamayacak. "Efes" ise önüne ya da arkasına başka bir isim getirilerek kullanılabilecek. Kulüp yönetimi ise şu an için bekleme kararı aldı. Bu süreçte sessiz kalınacağını açıklanırken, konuyla ilgili demeç verilmeyeceği belirtildi.

acaba TRABZONSPOR medical parki iptal edip ? efes pilsenle birlesemezmi ? eger boyle birsey gerceklesirse seneye sampiyonuz ..

Oğuz ZEYTİN
10.01.2011, 09:52
Türk basketbolunun en önemli antrenörlerinden Aydan Siyavuş hayata veda edeli 12 yıl oldu.

Onun ardından gelen birçok yerli hocayla takımlarımız başarıyı yakaladı.

Allah rahmet eylesin...

Cengiz Çubukcu
10.01.2011, 10:21
Türk basketbolunun en önemli antrenörlerinden Aydan Siyavuş hayata veda edeli 12 yıl oldu.

Onun ardından gelen birçok yerli hocayla takımlarımız başarıyı yakaladı.

Allah rahmet eylesin...

Allah rahmet eylesin, çocukken ilk tanıdığım coach'du...

danger00
10.01.2011, 16:40
sitemizin yeni hali

http://www.trabzonsporbasket.com/

Hamdi Karamahmutoğlu
10.01.2011, 17:17
Hemen hemen herkes aynı şeyden şikayetçi: Yerli katkımız yok denecek kadar az; yerli oyuncu alalım!

İyi de, yerli oyuncu piyasasında oyuncu yok ki! Alınabilecek oyuncu olsa bizden önce diğer takımlar alır. Zaten, iyi oyuncular Euroleague ve Eurocup'ta mücadele eden takımlarımızda. Diğer ekiplerde ise gençler şans buluyor.

Takımıyla sorunu olan oyuncular dışında transfer kolay değil. Sene başında Evren'in tutulamaması (ya da gitmesi) ve sonrasında gündeme gelen Engin - Cevher - Ender gibi oyuncuların transferinin gerçekleşememesi durumumuzu zayıflattı.

Allah'tan Wright, Ali oldu da...

Şimdi Wright takas söylentilerine bakalım: Wright Bjk CT'ya Cevher + Cüneyt + Mustafa...

* Yaklaşık 20 sayı 9 ribauntla oynayan bir oyuncuyu elden çıkarmak intihardır!

Doğru, kimse bu riski göze alamaz. Hele ki beklentilerin altında kalmışken.

* Ama 1 verip 3 almak kadroyu derinleştirecektir.

Cüneyt, ligin tecrübeli gardlarından. Mustafa Abi, iyi bir gard savunmacısı. Cevher ise son yıllarda milli takım seviyesinde oynamış dışarıdan oynayan bir PF.

- Bu üç oyuncunun kadroda olması derinlik sağlayacak diye düşünsek de Wright'ı bırakmanın kamuoyuna açıklaması zordur; sorumlular da bu riski göze alamaz.

Takımın en önemli parçasının takımda tutulması kararını doğru buluyorum (Takas olsaydı da yukarıdaki avantajlarını düşünürdüm).

Cevher çok değerli bir oyuncu.
Ben bu formayı giymesini çok isterim.
Zira Cüneyt'te öyle ama Mustafa bence pek yararlı olamaz bize.
Yine de düşünülebilir bir takas sanki.

exuu
10.01.2011, 18:37
Böyle bir takas gündemde var mı şuan? yada Bjk bize böyle bir teklif yaptı mı? Ben hiç zannetmiyorum.Ali Karadeniz çok Değerli bir oyuncu takımın skor yükü onda ama böyle bi teklifte değerlendirilmesi çok mantıklı olurdu.Mustafa Abi savunmasıyla,Cenk tecrübesiyle ve Cevher skorer olarak çok güç katabilirdi bize.Ali'nin yeri yabancı oyuncuyla doldurulabilir ama bu oyuncular seviyesinde yerli bulamayız.Aynı şekilde Bjk için de mantıklı bir takas değil.Eğer teklif geldide kabul etmediysek hata.

Oğuz ZEYTİN
10.01.2011, 18:41
Evet, teklif geldi. Hem Bjkbasket ortamlarında konuşuldu hem de ulusal basketbol sitelerinde haberolraka yer aldı. Ben de duyum aldım, Milosevic haberi gibi resmiyet kazanmasını bekledik. Bjk tarafından açıklama gelince burada paylaştık (başka bir arkadaşımız da yazmıştı zaten).

Yani iki hafta önceki bir olay. E. Ataman'ın gelmesiyle artık düşünüldüğünü sanmıyorum. Zaten Bjk de bir yabancı bir yerli uzun istiyor. Yerli adayları Hüseyin Beşok ve Nedim Yücel.

exuu
10.01.2011, 18:52
Bizim taraftan hiç açıklama gelmiyor zaten.
Drago'nun sakatlığı hakkında bir açıklama yapsın Bjk..:)

mda61
10.01.2011, 21:54
Arkadaşlar bir soru sormak istiyorum.
Avrupa'ya gitmek için kaçıncı olmak gerek ? Ve play-out sınırı kaç ?

Hasan61
10.01.2011, 22:00
Acaba şu karmaşık durumda Enes Kanter'i alabilirmiyiz.Çok zor hatta çok çok zor ama belki %1 bile olsa denemeye değer...
Avrupa hakları fenerde galiba ligde veya avrupada rakibine vermez,baya tartışmalarda olmuştu yönetimle belki araları çok açılmıştır,kiralık falan olamaz mı acaba??
Maalesef yerli rotasyonumuz çok dar Ali Karadeniz'i saymazsak az katkı alıyoruz.Bir uzun,bir kısa yerli fena olmazdı tabi boşta oyuncu varsa.Keşke 2 sene önce Birkan'dan o kadar kolay vazgeçmeseydik

Oğuz ZEYTİN
10.01.2011, 22:01
Play-out oynanmıyor. Son iki direkt düşüyor.

Efes Pilsen ile Fb Ülker'in Euroleague iles sözleşmesi var. Geçen sezon üçüncü olan Banvit, bu yıl Euroleague için ön eleme oynadı. Ardından gelen Bjk Eurocup'da yer aldı.

6-7 olan takımlar Eurochallange'da oynayabiliyor. Bu kupaya katılmak biraz da takımların isteğine bağlı.

Cengiz Çubukcu
10.01.2011, 22:04
demen odur ki Oğuz şampiyon da olsak öyle hemen euroleague'e almazlar ...en az 4-5 sene oralarda olmak lazım galiba...

mda61
10.01.2011, 22:11
O nasıl oluyor ya ? Şampiyon olsakta nasıl euroleague'e almıyorlar ?
Söz sanatı yaptı sanırım orada Oguz ( Abi )

Hasan61
10.01.2011, 22:13
O nasıl oluyor ya ? Şampiyon olsakta nasıl euroleague'e almıyorlar ?
Söz sanatı yaptı sanırım orada Oguz ( Abi )

Maalesef Oğuz abinin yazdıkları doğru,Tam detayları bilmiyorum ama anlaşmayla katılım yapıldığını okumuştum.

Oğuz ZEYTİN
10.01.2011, 22:19
Cengiz Abi ve mda61 genç kardeşim (adını bilemiyorum kusura bakma),

Euroleague, belli sözleşmelerle meydana gelmiş bir kulüpler organizasyonu. Yani FIBA'nın direkt yönettiği organizasyon değil(di). Hatta Suproleague-Euroleague (ULEB-FIBA) diye iki farklının oynanmışlığını dahi gördük.

Geçen yılı hatırlayalım: Euroleague yönetimi dedi ki; "Ey Fenrbahçe Ülker yönetimi, seyirci sayın böyle düşük miktarlarda kalırsa, sana güle güle derim".

Yani şampiyon bile olsan, davet edilmeyebilirdi. Salon, kulüp organizasyonu, yatırım gibi birçok faktör söz konusu...

Zaten şu aşamada bizim için oralar biraz uzak. Bir iki sezon içinde Eurochallange ile Avrupa basketbolu deneyimi yaşamaksa kente farklı bir heyecan getirir.

Özet: Söz sanatı yapmadım.

EK: Şöyle bir alıntı yapayım.

"ULEB’in yeni stratejik planı yapılan toplantı sonrası onaylanırken, Efes Pilsen ve Fenerbahçe 2012 yılına kadar Euroleague’e katılma garantisi aldı.
Elite kulüpler arasında
ULEB yönetim kurulu, dün İtalya’nın Başkenti Roma’da toplanıp, yeni stratejik planını kulüplerle beraber açıklarken, 13 takıma A Lisansı verdi. Euroleague tarihinde elde edilen başarılara göre yapılan değerlendirmede, aralarında Efes Pilsen ve Fenerbahçe Ülker’in de bulunduğu bu 13 kulüp, 2012 yılına kadar Euroleague’de yer alma garantisini elde etti.
Avrupa’nın ‘elit’leri olarak adlandırılan 13 takım şöyle: Barcelona, CSKA, Fenerbahçe, Efes Pilsen, Lottomatica, Maccabi, Montepaschi, Olympiacos, Panathinaikos, Real Madrid, Tau Ceramica, Unicaja ve Zalgiris."

mda61
10.01.2011, 22:28
Basketbolseverlerin bu saçma işe bakışını merak ediyorum. Euroleague'i Şampiyonlar Ligi gibi sanmıştım. Soğudum, bir daha da izlemem euroleague falan :)

@Oguz abi
adım Dorukhan, aklında kalırsa :)

Cengiz Çubukcu
10.01.2011, 22:34
Basketbolseverlerin bu saçma işe bakışını merak ediyorum. Euroleague'i Şampiyonlar Ligi gibi sanmıştım. Soğudum, bir daha da izlemem euroleague falan :)

@Oguz abi

Dorukhan kardeşim daha yaşın 18 ve çok şanslısın :) biz Trabzonsporu 1. ligde görmek için senelerce bekledik...senin yaşlardayken Efes'i izleyerek avuttuk kendimizi....o günler de gelecek inan :)

Murat'
10.01.2011, 22:36
ildiğim kadarıyla Eurolig'de oynamak için belirşenen bazı kriterler var.Bunlardan bir tanesi takımın oynadığı salonun havaalanına belli bir uzaklıkta olması gerekiyor.Banvit bu yüzden Eurolig önelemesindeki Le Mans maçını İstanbul'da oynamıştı.

Oğuz ZEYTİN
10.01.2011, 22:38
Memnun oldum Dorukhan.

Basketbolun dışarıdan yalın görünen iç yapısı, pek de sanıldığı gibi değil. Yunan-Sırp lobisi diye bir gerçek var. Lobi gücünü yanı sıra fabrika misali oyuncu yetiştiriyor bu iki ülke. Haliyle uluslararası alanda istikrarlı/başarılı kulüp ve milli takımları var.

NBA'den sonra dünyanın en sıkı ligi (belki de pahalı) İspanya. Ülkemizde bile bu ligin maçları yayınlanıyor (TRT'de). Düşün yani... Kendi ligimizi seyredemezken, İspanyollar nasıl pazarlama çalışmaları yapıyor?

İki sene öncesine kadar NBA'den oyuncu ayartıp getiren Rus takımları (geçen seneki Şubat krizinin ardından çoğu battı).

Kısacası Avrupa'da basketbol, futbolla kıyaslanamayacak derecede dengesiz. Ülkeler ve ligler arası büyük farklar var. Sonuç olarak, uluslararası organizasyonlarda takımları seçmek için belli başlı kriterler uygulanıyor.

İşin iyi tarafı, kendi liginde diğer takımlardan sıyrılan başarılı-yüksek bütçeli takımlar bir araya geliyor.

axelman
10.01.2011, 22:40

@Oguz abi
Öyle hemen soğuma Eurolig'den yavaş yavaş Uleb'te organizasyonu Şampiyonlar ligine benzetmeye çalışıyor.İspanya ve İtalya'da ilk 4 gidiyor Eurolig'e, Fransa sampiyonu direkt gidiyor (Cholet) keza Almanya'da(Bamberg öyle.Bu yılda farklı takımların katılabilmesi için ön eleme sistemi koydular ki busene Alba Berlin ve Charleroi elemeden geldi.

mda61
10.01.2011, 22:50
Dorukhan kardeşim daha yaşın 18 ve çok şanslısın :) biz Trabzonsporu 1. ligde görmek için senelerce bekledik...senin yaşlardayken Efes'i izleyerek avuttuk kendimizi....o günler de gelecek inan :)

Trabzon taraftarının ömrü beklemekle geçiyor zaten, onu da bekleriz :)

Tolunay Abdioğlu
11.01.2011, 10:06
Bence bu Euro League işinin üyelikle olması gayet mantıklı gibi duruyor.Sonuçta Uluslararası bir organizasyon.Belli kriterleri olması lazım.

Bizim bu tür organizasyonlara katılmamız için birçok merdiveni,birşeyler öğrenek aşmamız lazım.Bu aşamaya gelene kadar alt yapı,dernek içi kurumsallık,oyuncu yapısı,oyuncuların ücret tabanı vs..konularında eşitliği sağlamamız lazım.Herşeyin senkronize ilerlemesi gerekiyor.

Euro League için seyirci kapasitesi önemli demiş Oğuz abi yukarıda.Bence gayet mantıklı bir kural.Basketbol çoğu spor dalı gibi seyirciye dayalı oynanıyor.

Bizim kendi yapımıza,kentin yapısına uygun doğrularımızı bulup hareket etmemiz gerekiyor.Önümüzde ki 5 sezon bizim için belirleyici olacak.Bu sezon Lig'de kalıp,diğer sezon için planlarımızı kurmamız gerekiyor.

Ayrıca ben bu sezon için ilk 8 şansımızın hala daha olduğunu düşünüyorum.Herşeyin hayırlısı.

Mustafa Yılmaz.20
11.01.2011, 10:34
Kendi adıma söylüyorum. Euroleague'den aldığım zevki çoğu zaman NBA'den bile alamıyorum. Euroleague aslında daha yeni başlıyor. Normal sezon o kadar zevkli olmuyor, bütün takımlar rölantide oynuyor ama Top 16 dan itibaren herkes işi ciddiye almaya başlıyor. Özellikle final-four da gelen kemik sesleri çok hoşuma gidiyor :)

Ama dangalak ntvspor sadece Fb Ülker'in maçlarını vererek zevkimizin içine ediyor. Internetten izlerken bir sürü sıkıntı yaşıyoruz. Ya maç donuyor, ya yayın açılmıyor mutlaka birşey oluyor..

Konuyu kendimize bağlamak gerekirse, Euroleague için daha çok erken. Hatta eurocup için bile çok erken. Önce play-off lar, sonra eurochallenge.. Bu arada da mümkün olduğu kadar basketbol kültürümüzü geliştirmeye bakalım. İlerde takımımız büyük bi organizasyonda mücadele ederken, en büyük gücü biz olalım. Belki bi Maccabi, Zalgiris, Partizan olamayız ama kendi kültürümüzle o tip organizasyonlarda dikkat çekebiliriz.

Tolunay Abdioğlu
11.01.2011, 12:42
Spormax'da maç özetlerini veriyor.Şuan da Fenerbahçe Ülker maçının özeti var.

Bizim maçın özetini vericek mi acaba?

Mustafa Yılmaz.20
11.01.2011, 12:58
Spormax'da maç özetlerini veriyor.Şuan da Fenerbahçe Ülker maçının özeti var.

Bizim maçın özetini vericek mi acaba?
Haftanın tüm maçlarını veriyorlar.

Oğuz ZEYTİN
12.01.2011, 18:28
Lietuvos Rytas’tan Igor Milosevic’i renklerine bağlayan Medical Park Trabzonspor’un bu transferine en çok Aleksandar Rasic mutlu oldu.

...

http://www.basketdergisi.com/milosevice-en-cok-rasic-sevindi.html

*

Oğuz ZEYTİN
12.01.2011, 23:38
Altyapımıza kazandırılması gereken süper yetenek:

http://www.komonews.com/sports/heroes/111892554.html

Oğuz ZEYTİN
14.01.2011, 15:59
Eski oyuncumuz Hakan Yapar, bugün 21 dakikada 12/13 ikilik (12/12 gidiyordu, 13'ün laneti midir nedir, son şutu kaçırdı) ile 27 sayı - 2 rib - 2 asist -2 top çalma ile oynadı.

Hakan, TB2L'ye fazla bir oyuncu.

Tebrikler Hakan...

* İlk maçında ise 26 dakikada 5/6 ikilik 6/7 faul atışıyla 16 sayı yapmıştı. Yanında 3 rib - 3 asist ve 1 top çalma yapmıştı.

Oğuz ZEYTİN
15.01.2011, 19:19
Telekom, Antalya, Olin, Bornova ve Tofaş kaybetti. Mersin de Bjk CT'yı yenerse... :)

Telekom'la aramızda 1,

Antalya ve Olin'le 2 galibiyet fark kaldı.

Bornova, Tofaş ve Aliağa bir farkla gerimizde kaldı.

Bjk Ct da yenilirse, o da hedefimizde olacak.

Hatta, 5. sıradaki Pınar KŞK ile 3 galibiyet fark var.

-

Gelecek hafta Bjk CT -Türk Telekom'la oynuyor. Antalya, Efes'le.

gurelalp
16.01.2011, 11:19
takım olmak ne kadar zordur. işte örnek ilk haftalardaki takımla şimdiki takımarasında çok fark var... Kaliteli bir Türk daha alsaydık iyi olacaktı. Neyse ilk yıl için iyi bir performans çiziyoruz. önümüzdeki yılın planını yapmak lazım. örneğin Ali Karadeniz'i kaybetmememiz lazım Doğan Hakyemeze duyrulur

Miraç Atalay Çiftçi
16.01.2011, 12:01
Karşıyaka'yi yenmiş olmamız ayrı bir heyecan verdi bana. Teşekkürler Trabzonspor.

Tunç Tosun
16.01.2011, 12:15

Lise den direk draft a katılan oyunlulardan sonra bu çocuk ile birlikte ilkokuldan direk draft a katılma çılgınlığı başlayabilir :)

Ek bilgi : Liseden direk NBA draftına girme durumu kaldırılmıştır, bu özel oyuncuların listesi ise aşağıdaki linkte;
http://en.wikipedia.org/wiki/NBA_high_school_draftees

danger00
16.01.2011, 12:56
Pınar Karşıyaka karşısında önemli bir galibiyete imza atan Medical Park Trabzonspor'da genel menajer Doğan Hakyemez, Salsabasket'e özel verdiği demeçte kazanılan maç ve kadrodaki yabancılarla ilgili fikirlerini belirtti:

'Karşıyaka gibi önemli bir rakibi yenmenin haklı keyfini yaşıyoruz. 2 haftadır deplasmanda kazanan takımımızın gerçekten iyi yolda olduğunu gösterebilmemiz için önemli bir virajdı, kazasız döndük. Şimdi önümüzdeki hafta yine iç sahada konuk edeceğimiz Bornova Belediyesi maçını da kazanıp, puan cetvelinde biraz daha yukarı sıralara tırmanma hedefindeyiz. Galibiyeti her zaman olduğu gibi dün de bizi yalnız bırakmayan taraftarımıza armağan ediyoruz. Tüm teknik heyeti ve oyuncularımızı da bize yaşattıkları mutluluktan ötürü tebrik ediyorum.

'Kamuoyunun merak ettiği bir konuya da açıklık getirmek isterim. Harold Jamison ile olan sözleşmemizi karşılıklı olarak feshettik. Dragojlovic ise geçirdiği sakatlığın izlerini yeni yeni atmakta. Koç görev verirse haftaya takımdaki yerini alabilir. Yolumuza kadromuzdaki 6 yabancıyla (Rasic, Cakic, Milosevic, Dragojlovic, Snow, Obasohan) devam ediyoruz. Hiçbirini göndermek gibi bir düşüncemiz yok. Koç her maçta ihtiyacına göre kararını verecek ve 6 kişiden birini tribüne çıkartacak.'

salsabasket

Oğuz ZEYTİN
16.01.2011, 14:14
Kaptana öncelikle bir kez daha geçmiş olsun. İnşallah bir an önce sağlığına kavuşup kariyerine devam eder. Lige yükselmemizde yarattığı fark inkar edilemezdi, Beko'da fena işler yapmadı.

*

Kestirmeden yazayım: Vlade, iyi oyuncu. Wright'ı tamamlayabileceğini düşünüyorum.

Fakat...

Vlade'yle ilgili bir nokta dikkat çekici:

Beko BL'inde çıktığı 4 maçta ortalama 25 dakika sahada kalıp ortalama 4 faul yapmış (iki maçta 5 faulle çıkmış).

Radnicki ile Adriatic Ligi'nde 6 maçta ortalama 18 dakika sahada kalıp ortalama 4,2 faul yapmış (4 maçta 5 faulle oyun dışında kalmış).

Geçen sene Lokomotiv Kuban'ın Eurochallange mücadelsinde 6 maçta ort 21 dk. 4 faul, Rus liginde 18 maç ort. 14 dk. 2,7 faul.

Önceki sezon Ukrayna'da ise ort 25 dk. ort 3 faul...

Kısacası, sağlıklı olduğunda pivot pozisyonunda, 40 dakikanın optimum 20-25 dakikasını oynayabilecek bir oyuncu Vlade. Arkasında onu tamamlayacak bir oyuncuya ihtiyaç olacak. Bu isim Cakic mi?

Bence değil ama Sakota'ya güvenmekten başka çaremiz de yok.

Murat'
16.01.2011, 14:38
Jamison'un gönderildiğine dair haber sonunda aldık.

İkinci ligde gerçekten de fark yaranatan bir oyuncuydu.

Kaptana emekleri için çok teşekkürler.

Oğuz ZEYTİN
16.01.2011, 15:32
Eski oyuncumuz Tyrus Boswell'e geçmiş olsun. Fotoğraflar BMN'den.

http://basketfaul.com/?islem=2&makaleID=5595

Oğuz ZEYTİN
16.01.2011, 16:52

Lise den direk draft a katılan oyunlulardan sonra bu çocuk ile birlikte ilkokuldan direk draft a katılma çılgınlığı başlayabilir :)

Ek bilgi : Liseden direk NBA draftına girme durumu kaldırılmıştır, bu özel oyuncuların listesi ise aşağıdaki linkte;
http://en.wikipedia.org/wiki/NBA_high_school_draftees

Liseden NBA'e giden son oyuncu Amir Johnson'dı. Detroitlilerin çok şey beklediği bir oyuncuydu ama o da liseden gelen oyuncuların çoğunluğu (%97.347872) gibi parlayamadı. Bu grupta benim favorim KWAME BROWN'dur :)

*

Yeni video ise İÜSBK efsanesi Işıl Alben'den... Onu, en iyi döneminde bir sene boyunca seyretmek büyük şanstı benim için. Bu hareketi de çok güzel olmuş. İşte, basketbolun şov tarafı!

http://www.facebook.com/video/video.php?v=176963285676145&oid=122379131141159&comments&ref=mf

Cengiz Çubukcu
16.01.2011, 17:09
Eski oyuncumuz Tyrus Boswell'e geçmiş olsun. Fotoğraflar BMN'den.

http://basketfaul.com/?islem=2&makaleID=5595

bu arkadaşlar bizim Çetinle , Sacit...

ccd6167
16.01.2011, 17:25
serkan erdoğan ile cemal nalga gelse şu takıma başka bişi istemem ikisede yurt dışında....nalgayı 4-5 serkanı 2-3 rotasyonunda rahatlıkla kullanabılırz hemde türk oyuncular...seneye de taş gibi takım oluruz...

Oğuz ZEYTİN
16.01.2011, 17:48
serkan erdoğan ile cemal nalga gelse şu takıma başka bişi istemem ikisede yurt dışında....nalgayı 4-5 serkanı 2-3 rotasyonunda rahatlıkla kullanabılırz hemde türk oyuncular...seneye de taş gibi takım oluruz...

Cemal'in Türkiye'de cezası var (iki yıllıktı, bir yıl kaldı).

Yiğit SARI
16.01.2011, 17:52
Jamison'un gönderildiğine dair haber sonunda aldık.

İkinci ligde gerçekten de fark yaranatan bir oyuncuydu.

Kaptana emekleri için çok teşekkürler.

Gönderilmişmi Jamison? Yolu açık olsun. Dün de maçtaydı halbuki :D

Cengiz Çubukcu
16.01.2011, 18:04
Gönderilmişmi Jamison? Yolu açık olsun. Dün de maçtaydı halbuki :D

Trabzonu çok sevmiş anlaşılan :)

Asi Çaykaralı61
16.01.2011, 18:21
Cemal'in Türkiye'de cezası var (iki yıllıktı, bir yıl kaldı).

Oğuz Abi sence alma ihtimalimiz var mı yada alabilir miyiz Cemal'i ?

Oğuz ZEYTİN
16.01.2011, 18:31
Oğuz Abi sence alma ihtimalimiz var mı yada alabilir miyiz Cemal'i ?

Zekiciğim,

Cemal'in cezası Türkiye'de devam ediyor. Şu anda, Euroleague'de yoluna devam eden L. Rytas'da oynuyor.

Cezası dolduğunda düşünülebilir tabii ki... Ama şimdiden bir şey söylemek zor.

Zaten büyük ölçüde kadromuz, sistemimiz oturdu. Küçük eklemeler yapılacaktır. Arayışlar bitmez. Basketbolda 10 günlüğüne bile oyuncu getirebiliyorsunuz.

Doğan Hakyemez, bugün bir açıklama yaptı. "Yolumuza altı yabancımızla devam edeceğiz" diyor. Yani bir yabancı oyuncu beklemeyelim. Vlade'nin sakatlığı geçince zaten yeni oyuncu etkisi yapacaktır.

Asi Çaykaralı61
16.01.2011, 18:36
Zekiciğim,

Cemal'in cezası Türkiye'de devam ediyor. Şu anda, Euroleague'de yoluna devam eden L. Rytas'da oynuyor.

Cezası dolduğunda düşünülebilir tabii ki... Ama şimdiden bir şey söylemek zor.

Zaten büyük ölçüde kadromuz, sistemimiz oturdu. Küçük eklemeler yapılacaktır. Arayışlar bitmez. Basketbolda 10 günlüğüne bile oyuncu getirebiliyorsunuz.

Doğan Hakyemez, bugün bir açıklama yaptı. "Yolumuza altı yabancımızla devam edeceğiz" diyor. Yani bir yabancı oyuncu beklemeyelim. Vlade'nin sakatlığı geçince zaten yeni oyuncu etkisi yapacaktır.

Oğuz Abi bilgilerin için teşekkürler Abi :)

Oğuz Abi Serkan Erdoğan vardı eskiden Ülkerspor'da oynuyordu o düşünülebilir mi ?

Oğuz ZEYTİN
16.01.2011, 18:45
Oğuz Abi bilgilerin için teşekkürler Abi :)

Oğuz Abi Serkan Erdoğan vardı eskiden Ülkerspor'da oynuyordu o düşünülebilir mi ?

Düşünülebilir Zeki, neden olmasın? Ama onun da sözleşmesi iki yıllıktı İspanya'da. Bir yıl daha var. Geçenlerde 1000 sayı barajını geçmiş. Orada çok mutlu olduğunu söylüyordu.

Asi Çaykaralı61
16.01.2011, 18:46
Düşünülebilir Zeki, neden olmasın? Ama onun da sözleşmesi iki yıllıktı İspanya'da. Bir yıl daha var. Geçenlerde 1000 sayı barajını geçmiş. Orada çok mutlu olduğunu söylüyordu.

Ne diyelim Oğuz Abi Hayırlısı olsun takımımız için :)

Oğuz ZEYTİN
16.01.2011, 21:06
Liseden NBA'e giden son oyuncu Amir Johnson'dı. Detroitlilerin çok şey beklediği bir oyuncuydu ama o da liseden gelen oyuncuların çoğunluğu (%97.347872) gibi parlayamadı. Bu grupta benim favorim KWAME BROWN'dur :)

*

Yeni video ise İÜSBK efsanesi Işıl Alben'den... Onu, en iyi döneminde bir sene boyunca seyretmek büyük şanstı benim için. Bu hareketi de çok güzel olmuş. İşte, basketbolun şov tarafı!

http://www.facebook.com/video/video.php?v=176963285676145&oid=122379131141159&comments&ref=mf

Profesyonel kadın basketbolunda ilk smacı L. Leslie basmıştır. Ardından Michelle Snow, Candace Parker ve Sylvia Fowles da bunu başarmıştır.

S. Fowles, bugünkü Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi All-Star Gösteri maçında da smaç basmıştır.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=u-ZlLjUrZhM

(Geçen haftada Tarsus maçı öncesinde yapmıştı bunu)

Hamdi Karamahmutoğlu
16.01.2011, 22:46
İşler yolunda gidiyor.
Takım biraz daha oturursa, her maç direnç gösterip, 4 periyot maçta kalabiliriz.

Adem Hotaman
16.01.2011, 22:57
MP Trabzonspor Basketbol Takımımızın Maçlarının Yayınlanması İçin Mail Kampanyası
http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=27609 (http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=27609)

Uğurtan
17.01.2011, 18:14
NTVSpor- Basketbolsever programını izleyebilirsiniz.

Şuanda başladı haftayı değerlendiriyorlar.

İbrahim Kutluay-İhsan Bayülken ve Kaan Kural.

Tunç Tosun
17.01.2011, 21:05

*

Kwame Brown efsaneymiş cidden. Birinci sıradan seçildiğini bilmiyordum :)

Oğuz ZEYTİN
17.01.2011, 23:31
Kwame Brown efsaneymiş cidden. Birinci sıradan seçildiğini bilmiyordum :)

O zaman sizi biraz daha şaşırtayım. Bilin bakalım onu kim seçti?

Michael Jordan!

Tolunay Abdioğlu
18.01.2011, 11:56
Spormax kanalında Basketmax programı var şuan.Bizim maçın özetini şuana kadar vermemiş olabilirler.Çünkü Beşiktaş'ı konuşuyorlar.

bestrafer
18.01.2011, 18:57
O değil de sene başında Vuk Radivojevic diye bir oyuncu almıştık sonra transferden vazgeçildi.

Şu anda onun akibeti nedir?

samet aslan
19.01.2011, 22:33
All-Star maçı için http://212.174.96.198/beko/allstar_anket_2011.asp linkine tıklayıp oy verebilirsiniz Rasıc - Ali ve Ersin e vereceğimiz oylarla All-Stara taşıyalım...

exuu
20.01.2011, 02:01
Rasic'in önünde 2 engel var.Ukic-Holston
3 numara tercihini bütün takımlar yabancı yaptğı için yerli kadrosu baya kötü.Emir Preldzic dışındakiler yarışır.Ersin'in işi zor.
Ali karadeniz Oğuz savaş'la birlikte favori.Ermal zorlayabilir.
En zor seçim yabancı kadronun 2 numarası.Ben Sacales dedim ama forum beğenilerilere göre Seibutisle Fitch çekişcek galiba.

Sabri Kurban
20.01.2011, 09:26
Rasic'in önünde 2 engel var.Ukic-Holston
3 numara tercihini bütün takımlar yabancı yaptğı için yerli kadrosu baya kötü.Emir Preldzic dışındakiler yarışır.Ersin'in işi zor.
Ali karadeniz Oğuz savaş'la birlikte favori.Ermal zorlayabilir.
En zor seçim yabancı kadronun 2 numarası.Ben Sacales dedim ama forum beğenilerilere göre Seibutisle Fitch çekişcek galiba.

Pınar Karşıyakalılar ankete yüklenmişler. 5 numarada 2 Pınar Karşıyakalı önde. Yabancı gard ve 3 numarada da öyle. Furkan'ın bizim Ali Karadeniz'i geçmesi biraz absürt olmuş. Ben performansa ve sevdiğim oyuncuya göre oy verdim. Rasic e oy vermeyip Ukic'e oy vermem bu yüzdendir. Bir de listede Allen Iverson yok farkettiniz mi? Sakatlığı yüzünden konmamış listeye heralde.

Oğuz ZEYTİN
20.01.2011, 20:37
M. Wright (Ali Karadeniz) kısa röportajı için:

http://www.tbl.org.tr/beko/haber_detay.asp?Haber=8782&sezon=2010-2011

Cengiz Çubukcu
23.01.2011, 22:06
arkadaşlar İsmail Abi bu akşam sky türkte basketbol panoramanın canlı yayın konuğu, telefonla bağlanacak ...saat 12'ye kadar çıkar herhalde :)

Hazar_
23.01.2011, 22:10
http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/6357-4J1U3E4G.jpg

Saner Ayar'ın farozlularla olan güzel muhabbetinin nedenini bilen var mıdır acaba?

Murat'
23.01.2011, 22:25
Basketbol maçlarına geliyor Farozlular, muhabbetlerinin nedeni de bu.

Hazar_
23.01.2011, 23:01
Bende niye Farozlular olduğunu öğrenmek istiyorum.Neyse..

Uğurtan
24.01.2011, 01:34
Skytürk basketbol panoroma programına telefonla canlı bağlanan İsmail abimiz, Trabzonspor MP'nin dünden bugüne gelen süreçte yaşadıklarını,

maçları seyredemeyeşimizi, deplasmanlarda içeri alınmayan taraftarımızın sorunlarını ve Trabzon'daki basketbola olan ilgiyi alakayı güzel bir dille

anlatmaya çalıştı. Bence başarılı da oldu. Çok kısa sürede çok şey anlatmaya çalıştı. Programdaki insanlar çok acemi kaldıklarından net

sorular soramayıp İsmail abiye bıraktılar tamamiyle mikrofonu. İsmail abide hızlıca tüm herşeyi anlatabilmeye çalışırken çok yerde araya

saçma sapan girip böldüler konuşmayı. İlk sefer göre oldukça iyi denebilir yine de. Bundan sonrası daha güzel olur umarım.

Teşekkürler İsmail abi. :)

Samet Yildirim
24.01.2011, 03:08
Bende dinledim iyi konustu bencede.

Hasan61
24.01.2011, 10:37
Artık hedef play-off.Çok büyük süprizler olmazsa alt tarafla hesabı kapadık.Oyak ve Mersin 3galibiyette,kalan sürede bize yetişmeleri pek mümkün değil.

Murat'
24.01.2011, 13:17
Bende niye Farozlular olduğunu öğrenmek istiyorum.Neyse..

Onu biz de bilmiyoruz maalesef.

Mehmet Ç.
24.01.2011, 14:02
Bu haftaki galibiyet siralamadaki yerimizi degistirmez, ama iki mac pes pese alirsak Potaya girmis oluruz.

Hamdi Karamahmutoğlu
24.01.2011, 14:44
İki Bursa takımıyla yapacağımız iki maç, ligdeki hedefimizi ortaya koyacak.
Tofaş iç sahada iyi oynuyor.
Zor bir deplasman olacağı muhakkak.
Sonraki hafta ise içeride Oyak Renault'la oynayacağız ki, nispeten daha zayıf bir rakip bana göre.

winner
24.01.2011, 15:03
Tofaş deplasmanı önemli bir dönüm noktası.
Kazanırsak aşağıyla alakamızı tamamen keseceğiz ve play off'un çok ciddi adayı olacağız.Şu anda ki puan durumunda play off'un son iki takımı olan ve bu konuda ki en büyük iki hedefimiz Antalya ve Olin Trabzon'a gelecekler.
Kaybetmenin etkisi bu kadar büyük olmaz, sadece play off şansı biraz daha azalabilir o kadar.

esirgolge
24.01.2011, 17:42
Ribaund sorununu çözmezse yukarılara oynaması zor

Oğuz ZEYTİN
24.01.2011, 23:44
Takım galibiyet almaya başladıkça, nemalanmaya çalışanlar ortaya çıkıyor. Trabzonspor camiası akıllanacağa benzemiyor. İşleyen tekere çomak sokulmaz!

Bu takıma destek olun!

Sözlerinizi tutun!

TS-AKCAABAT-61
25.01.2011, 02:52
:D:cool:sevgili renktaslar, bizim oyuncumuz Vladislav Dragojlovic ne alemde. neden hic kadroya giremiyor, yosa yine sakat mi??:alkış::o
:sevinç:

Yiğit SARI
25.01.2011, 09:31
:D:cool:sevgili renktaslar, bizim oyuncumuz Vladislav Dragojlovic ne alemde. neden hic kadroya giremiyor, yosa yine sakat mi??:alkış::o
:sevinç:

İyileşti falan diyolardı ama oynamadı yine. Bi dahaki maç oynar artık..

Tunç Tosun
25.01.2011, 11:20
Kupada final hedeflemeliyiz.

Oğuz ZEYTİN
26.01.2011, 12:41
Takım galibiyet almaya başladıkça, nemalanmaya çalışanlar ortaya çıkıyor. Trabzonspor camiası akıllanacağa benzemiyor. İşleyen tekere çomak sokulmaz!

Bu takıma destek olun!

Sözlerinizi tutun!

"... Saner Ayan ve Sadri Şener’in isteği üzerine geldim. 2. Lig şampiyonluğu yaşamamızın yanı sıra Beko Basketbol Liginde başarılı olmak ve Trabzonspor’u basketbolda bir ekol haline getirmek için belirlediğimiz hedefler doğrultusunda büyük bir özveriyle çalışıyoruz. Sezon başında yaşadığımız bazı şansızlıklar nedeniyle arka arkaya aldığımız yenilgilerin ardından deplasmanda Erdemir ve Aliağa galibiyetleri ve iç sahada Karşıyaka ve Bornova’yı geçmemiz önümüzü açmıştır.Böyle bir ortamda benim ile ilgili spekülasyonlar yapılmasını kabul etmem mümkün değil. Herhalde bazı kesimler Trabzonspor basketbol takımının bu yükselişinden rahatsız olmuş gözüküyorlar. Benim bütün çabam Trabzonspor Basket’i alt yapı ve üst yapısıyla örnek olacak bir kulüp haline getirmektir."

Doğan Hakyemez'in yukarıdaki açıklamaları resmi sitemizden.

http://www.trabzonsporbasket.com/Haberler/Spekulasyonlari-kabul-etmem-mumkun-degil.aspx

İçeriğe yukarıda zaten değinmiştim de, kulüp başkanının adının resmi sitede yanlış yazılmasını normal kabul edip görmezden mi gelmeli? Yoksa organizasyonun ciddiyetsizliğine dair örnekler zincirinin yeni bir halkası olarak mı görmeli?

Cengiz Çubukcu
26.01.2011, 13:01
Oğuz ciddiyetsizlik olduğu konusunda sana %100 katılıyorum, ben başkan olsam bunu yazanı gözünün yaşına bakmam kapının önüne koyarım...ayrıca neymiş bu spekülasyonlar?

Uğurtan
26.01.2011, 13:14
Dodo bıraksın bu spekülasyon laflarını, önce hesap versin hoca bile bende merak ediyorum soracak birini arıyorum dediği vlade konusunda nerede ne iş yapar kendisi?

Çıkıp 40 kilogram tavuktan bahsetmeyi biliyor...

Oğuz ZEYTİN
26.01.2011, 13:16
Oğuz ciddiyetsizlik olduğu konusunda sana %100 katılıyorum, ben başkan olsam bunu yazanı gözünün yaşına bakmam kapının önüne koyarım...ayrıca neymiş bu spekülasyonlar?

Cengiz Abi,

Genellikle duyduğum olumsuz haberleri hemen paylaşmam. Açıklama beklerim. Geçenlerde bazı yerlerden duydum, "Doğan Hakyemez istifa edecek" diye. Hatta antrenmanda sorunlar yaşanmış. Takım böylesine hava yakalamışken bundan nemalanabilecekler türeyecektir, çünkü burası Trabzon. Sandığımız kadar mükemmel değiliz.

Resmi siteden açıklama geldiği için çok uzatmaya gerek yok bence.

Spekülatif tartışmalar yerine sorunların çözümü için çabalamalıyız.

Mesela dün gece Sakota'nın Vlade konusundaki açıklaması bile çözüm bekleyen bir sorundur. Hem iletişim, hem de sahadaki teknik boyutlarıyla...

zafer6161
26.01.2011, 13:37
arkadaşlar konuyla alakası yok ama bir şey soracağım,,,,:p

bizim buradaki maçlarımızda neden pon pon kızlar yok,hayır yani her yerde varda ondan sordum :D

Ceyhun Dündar
26.01.2011, 18:10
abi bi ponpon kızımız eksıkıydı:)

zafer6161
27.01.2011, 09:50
abi bi ponpon kızımız eksıkıydı:)

öyle deme maçlara görsel şow katıyorlar :D

Oğuz ZEYTİN
02.02.2011, 12:46
Milli Takım'ın yeni koçu Orhun ENE! Yardımcısı Nihat İZİÇ.

Uğurtan
02.02.2011, 15:22
Milli Takım'ın yeni koçu Orhun ENE! Yardımcısı Nihat İZİÇ.

Erman Kunter üvey evlat muamelesi görmeye devam ediyor.

Oğuz ZEYTİN
09.02.2011, 00:42
V. Dragojlovic, takıma üç hafta sonra katılacakmış.

TS-AKCAABAT-61
09.02.2011, 02:08
:o:D üc hafta sonra ligler bitiyor.
daha bu adam kondisyon toplayacakda, kuvvet antrenmani yapacakda, takimla antrenman yapacakda. ölme essssegim ölme.

hadi hayirlisi.:alkış::cool: :sevinç:

Yiğit SARI
10.02.2011, 22:44

Kaç hafta oldu + 3 hafta he :D

Batuhan
11.02.2011, 12:00

Yerine iyi bir adam daha mantıklı olmaz mı abi ? :o Madem Jamison'u beklemedik Vlade'de de aynı şeyi yapmalıyız. Çok beğenmiştim Beşiktaş maçında kendisini. Şanssızlık oldu..

Oğuz ZEYTİN
11.02.2011, 12:47
Yerine iyi bir adam daha mantıklı olmaz mı abi ? :o Madem Jamison'u beklemedik Vlade'de de aynı şeyi yapmalıyız. Çok beğenmiştim Beşiktaş maçında kendisini. Şanssızlık oldu..

Maddi açıdan çok rahat değilmişiz. Bu da hamle şansı bırakmıyor Batu.

Asi Çaykaralı61
11.02.2011, 13:08

Bu oyuncuyu çok merak ediyorum :)