PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Trabzonspor Basketbol Takımı | Türkiye Basketbol Ligi 2014/15

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29

winner
16.06.2010, 17:09
Futbol ile basketbol yönetimlerinin ayrı oluşu gibi isabetli bir yapılanma bozulursa olan basketbola olur.Hayatında 40 dakika bir basketbol maçı izlememiş kişilerin basketbol şubesine vereceği hiçbir şey yoktur, karıştırmak ve baltalamak dışında.Saner Ayar- Celil Hekimoğlu ve Dodo üçlüsünün alacağı kararlarla ve yapacakları hemlelerle basketbol şubesinin yoluna devam etmesi elzemdir.Başkan Sadri Şener'in bile basketbol şubesi ile ilgili her türlü desteği vermesi ama hiçbir şeye karışmaması, arkasına yaslanıp maçları seyretmesi gerekir.

Trabzon34
17.06.2010, 10:43
Bu sene de futboldan fazla umutlu değilim.. Umarım baskette keyifli maçlar izleriz.. İlk senemizde play off a kalsak mükemmel bir sonuç olaur ama 6-10. sıra arasında da olsak çook kötü değil.. Sonrasına bakarız.. Kimbilir belkdi de önmüzdeki yıllarda futboldan önce baskette şampiyon oluruz.. (o da zor biliyorum ama işte.. umut fakirin ekmeği..
bordo mavi formalı bir takımın her hangi bir dalda şampiyonluk kupasını kaldırmasını istiyorum.. Futbolda olmayacağını düşünüyorum..)

Ahmet Karadeniz
17.06.2010, 12:43
HAKYEMEZ: “Alt yapı kurmak için biz çalışırken, arkadan izinsiz Trabzonspor adından basketbol okulu açılıyor. Bilsinler ki artık bardak taşmıştır”
HAKYEMEZ: “Trabzonspor ile birleşme kararına karışmam. Ama profesyonel yapıya müdahale olur ve seçtiklerim ile çalışamazsam ben yokum”

O ÇATIDA OLMAM
Trabzonspor Genel Direktörü Doğan Hakyemez, Karadeniz’e olay yaratacak açıklamalar yaparken, “Patron olduğum bir yerde ekibimi seçemez, yönlendirilmeler olursa, ben o çatı altında olmam” dedi. Hakyemez, Trabzonspor’u 1.Lig’e çıkartmak için gelmediğini, amacının Trabzon’un varolan potansiyeli ile kendi yeteneklerini üreten bir yapıyı kurmak olduğunu ifade ederek, “Bunun için alt yapıyı bambaşka bir hale getirmek için kolları sıvadık” dedi.
SUSMAYACAĞIM
“Açık hava spor salonu getirdik, tüm okullar ile görüşüp basketbolu tabana yaymak için yola çıktık” diyen Hakyemez, kendilerinin bunu yaparken, arkadan Trabzonspor adı altında basketbol okulu açılmasını asla kabul edemeyeceğini belirterek, “Bunu açma yetkisi bizdedir ve böyle bir hareket yapıldığı yerde ben artık susamam. Benim olduğum yerde böyle arkadan oyunlar kimse çeviremez. Buna izin vermem, artık bardakta taşmıştır bilsinler” dedi.
EKİBİMİ BEN SEÇERİM
“Başkan Saner Ayar, var gücü ile çalışıp 2 milyon $’lık bir kaynak yaratıyor. Yönetim ve biz bu takım için maddi ve manevi fedakarlık yaparken, birileri oturduğu yerden farklı beklentiler için tekere çomak sokamaz. Bunu cevabını alır ve alacaktır” diyen Hakyemez, basketbolun Trabzonspor ile birleşmesi sürecinin idari bir düşünce olduğunu da belirterek, “Bu karar tabiî ki yönetim. Ama buradaki profesyonel yapı ile ilgili bir değişim olursa, kendi ekibimi seçemezsem burada niye olayım.Umarım emekler küçük hesaplara kurban edilmez” dedi.

ne bu ya !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Sertan Danışer
17.06.2010, 13:24
doğan hakyemez çok iyi konuşmuş bunlara böyle yapmak lazım! meyve veren ağacı taşlamak mı lazım illa bırakın akıllı adamlar akıllı ve mantıklı işler yapsın başarısızlık kaderimiz oldu artık

Atalay
17.06.2010, 14:22
Yönetim mümkünse basketbol takımının geçtiği yerden bile geçmesin...

Yahu bir yere sulanmasalar zaten şaşardım...

Bırakın adamlarıda çalışsınlar üretsinler...

Daha ne istiyorsunuz adamlar bu işi götürüyorlar..!

bordo61
17.06.2010, 14:53
Basın açıklamasının hiç bir yerde haberi yok.

Karadeniz dışındaç

Doğan Şahin
17.06.2010, 16:30
İnşallah Karadeniz gazetesinde çıkan haberler doğru değildir. Basketbol'un kendi yönetiminin olması çok daha iyi ancak çok isteniyorsa Trabzonspor bünyesinde sadece başkana yani Sadri Şener'e bağlı farklı bir şirket olarak yapılandırılabilir. Ama mümkünse futbol yöneticileri basketbola da el atmasınlar. Onlar kendi yağlarıyla bir şekilde kavrulurlar.

bordoylamavi
17.06.2010, 16:31
Kardeslerim Istanbulun 3 ezik takiminin Basketbol subeleri neden bizimde Basketbol takimimiz yok...Yanlis bilmiyorsam Trabzonda basketbolun alt yapisi epey gelismis...

Saygilarimla....
2004 yılında bu başlığın ilk mesajı. nerden nereye geldik onu görmek için özellikle koydum

Cengiz Çubukcu
17.06.2010, 18:31
1966’DA BAŞLADIK, 2010’DA HIZ KESMEDEN DEVAM EDİYORUZ !

Pazartesi günü Trabzonspor’un ilk kurucularından olan Refik Karaağaçlı ağabeyimizle 1966-1967 yıllarında yaşananları konuşurken, bize basketbol serüvenimizden de uzun uzun bahsetti.Nato üssünde görevli 2 Amerikalı basketbolcunun takımlarında yeraldığını, takım deplasmanlara giderken kafile başkanlığını dahi kendisinin yaptığını, hatta önemli bir deplasmanda tabiri caizse hile yaparak bir Amerikalının lisansıyla diğer Amerikalıyı nasıl oynattıklarını da esprili bir şekilde anlatarak, o yıllarda basketbol branşında unutulmaz ve keyifli günler yaşadığından bahsetti.

http://www.karadenizgazete.com.tr/haberler-3103-19668217DA_BASLADIK_20108217DA_HIZ_KESMEDEN_DEVAM_ EDIYORUZ_.html

ma5561
17.06.2010, 21:01
eger basketide karıstırıyorlarsa yazıklar olsun o futbol yönetimine baska bir sey emiyorum.ayıp ayıp istanbul takımları aldı basını gidiyor bızımkıler bırbırlerıyle ugrasıyorlar bizans oyunları bitmiyor herhalde.saygılarımla

ma5561
17.06.2010, 21:03
futbolu nasıl nasıl sampıyon yaparız demiyorlarda futbolla yatıp kalkmıyorlar ama kafalar baska isle mesgul

Uğurtan
18.06.2010, 22:29
Dodo her sözünde her kelimesinde haklı..

Ne yapabiliriz.. Basketbol takımımızı yedirmemek için ne yapmalıyız bu konuşulmalı..

Eylem lazım.. Eylemsizce konuşmakla olmayacak bu..

Not: İsmail abi, tehditten değil seni kıramayacağımdan ötürü burdayım.. :)

Cengiz Çubukcu
19.06.2010, 15:22
haberler bomba ...

http://www.trabzonbasket.com/?Syf=18&Hbr=53321

Murat'
19.06.2010, 15:33
Seneye takımımızda yer almayacak oyunculara verdikleri emek için çok teşekkür ederim.

Cengiz Çubukcu
20.06.2010, 10:46
5 numara pozisyonu sıkıntı olacak gibi, 4 numaralardan Wright 5 oynayabilir mi? aynı şekilde 3 oynayabilecek var mı aralarında?
OYUNCULAR
Vuk Radıvojevıc
Caner Öner
Michael Wırıght
Ersin Görkem
Mutlu Demir
Evren Büker
Harold Jamison (Kaptan)
Hadi Özdemir
Hakan Yapar
İlker Türel
İsmet Alkan
Fırat Aydemir
Serhat Büker
Volkan İncekara
Derrıck Obasohan

Kamer Mani (Altyapı-Genç Takımdan)
İsmail Can Yücel ( Altyapı-Genç Takımdan)
Hakan Cüneyt Albayrak (Altyapı-Genç Takımdan)

Kamer, İsmail ve Cüneyt A takımla idmanlara çıkıp genç takımda devam edecekler.

PG: Vuk - İlker - Volkan
SG: Evren- Caner - Fırat-İsmet(ben ekledim :) )
SF: Derrick - Ersin
PF: Wright - Hakan - Hadi - Serhat
C: Mutlu - Jamison

Oğuz ZEYTİN
20.06.2010, 10:59
5 numara pozisyonu sıkıntı olacak gibi, 4 numaralardan Wright 5 oynayabilir mi? aynı şekilde 3 oynayabilecek var mı aralarında?
OYUNCULAR
Vuk Radıvojevıc
Caner Öner
Michael Wırıght
Ersin Görkem
Mutlu Demir
Evren Büker
Harold Jamison (Kaptan)
Hadi Özdemir
Hakan Yapar
İlker Türel
İsmet Alkan
Fırat Aydemir
Serhat Büker
Volkan İncekara
Derrıck Obasohan

Kamer Mani (Altyapı-Genç Takımdan)
İsmail Can Yücel ( Altyapı-Genç Takımdan)
Hakan Cüneyt Albayrak (Altyapı-Genç Takımdan)

Kamer, İsmail ve Cüneyt A takımla idmanlara çıkıp genç takımda devam edecekler.

PG: Vuk - İlker - Volkan
SG: Evren- Caner - Fırat-İsmet(ben ekledim :) )
SF: Derrick - Ersin
PF: Wright - Hakan - Hadi - Serhat
C: Mutlu - Jamison

Cengiz Abi, genç takımdan üç yeni kardeşimizin A takımla antreman yapacak olması haberi beni sevindirdi. A takımla antreman yapmak genç oyuncuya farklı heyecan verir. Ama haftasonları bu kardeşlerimizin maç oynaması gerekir.

Genç takımda bu eksiklikleri ne ölçüde giderilebilir, bilemiyorum. İşte pilot takım denen olay burada devreye giriyor.

Dün TB2L takımlarını inceledim tekrar. Çoğu okul takımı... Şirket bünyesinde olsa sponsorluk anlaşması yaparsın. Hem onun da işine gelir. Ama İstanbul'da Ankara'da böyle bir takım yok. VESTEL var, o da olmaz sanırım.

Yeni çıkan takımlardan İstanbulspor'un sahipleri Trabzonlu bir aile. Acaba diyorum; İstanbul Lisesi camiasıyla işbirliğine gitmek (İS takımının onursal başkanı Prof. Dr. Mithat MELEN hocamdır, şu anda İstanbul milletvekili aynı zamanda), Trabzon'daki altypının yanısıra İstanbul'daki potansiyeli de değerlendirmek adına önemli değil midir?

Trabzon'daki kardeşlerimizin maç eksiklikleri yanı sıra eğitim ihtiyaçları da İstanbul'da rahatlıkla giderilebilir.

Kaba taslak düşününce ve çıkış yolumuz ikinci ligden bir takımla ortaklıksa aklıma bu geldi.

@İsmail Abi

Pilot takım konusunda gelişme var mı abi?

Cengiz Çubukcu
20.06.2010, 11:44
Oğuz 1. ligde 61 numara olabiliyordu değil mi?

Oğuz ZEYTİN
20.06.2010, 12:01
Oğuz 1. ligde 61 numara olabiliyordu değil mi?

Oluyor abi... Hayırdır?

Miraç Atalay Çiftçi
20.06.2010, 12:03
Ee, bakalım 61'i kim giyecek.
İsmet'in hakkıdır söyleyim.

Cengiz Çubukcu
20.06.2010, 12:08
Bence de 61'i İsmet Giymeli...

Muhammed
20.06.2010, 12:57
Nedense şu NBA final serisinden sonra çok heveslendim basketbol takip etmeye. Umarım benim gibi basketboldan anlamayanlarada izlerken zevk verecek bir takımımız olur.

Sabri Kurban
20.06.2010, 14:02
Bu arada arkadaşlar NBA'nin gelmiş geçmiş en uzun boylu ve ilk Afrikalı oyuncusu Manute Bol ölmüş. Kendisi Sudan ve Afrika halkı için çok çalışmıştı.

Tayfun
20.06.2010, 15:12
KAPTAN JAMİSON!..

Yeni sezonda oyuncuların oy birliği ile kaptanlığa Jamison getirildi ve kadroda şu isimlerden oluştu...
http://www.karadenizgazete.com.tr/images/haber/20_06_2010_3156_b.jpg

Vuk Radivojevic, Caner Öner, Mıchael Wright, Ersin Görkem, Mutlu Demir, Evren Büker, Jamison, Hadi Özdemir, Hakan Yapar, İlker Türel, İsmet Alkan, Fırat Aydemir, Serhat Büker, Volkan İncekara, Derrick Obasohan, Kamer Mani, İsmail Can Yüksel, Hakan Cüneyt Albayrak.

Fatih BALTA
20.06.2010, 17:45
Kaptan Jamison olmuş bence çok yerinde bir seçim.
61 numara umarım İsmet e verilir.
İsmet sadece kendisini değil hem Trabzon şehrini hemde Trabzonspor alt yapısındaki arkadaşlarını temsil edecek orada.
Onun için kendisinin sorumlulukları artık daha fazla.
Biz ona güveniyoruz güvenimizin boşa çıkmayacağınıda biliyoruz.

Uğurtan
20.06.2010, 19:55
Gidenlerden sadece Orçun'a biraz üzüldüm..

Onun dışında gayet normal seçimler.. Hatta beklediğimden de iyi..

İlker'i yollayıp Umut'u tutmalarından ciddi tırsmıştım..

Keza Hadi'yi yollamakta içimi acıtırdı..

Gerçi Hadi'nin bölgesi çok kalabalık pek süre alabileceğini sanmıyorum..

İsmail Alkan
21.06.2010, 02:14
Cengiz Abi, genç takımdan üç yeni kardeşimizin A takımla antreman yapacak olması haberi beni sevindirdi. A takımla antreman yapmak genç oyuncuya farklı heyecan verir. Ama haftasonları bu kardeşlerimizin maç oynaması gerekir.

Genç takımda bu eksiklikleri ne ölçüde giderilebilir, bilemiyorum. İşte pilot takım denen olay burada devreye giriyor.

Dün TB2L takımlarını inceledim tekrar. Çoğu okul takımı... Şirket bünyesinde olsa sponsorluk anlaşması yaparsın. Hem onun da işine gelir. Ama İstanbul'da Ankara'da böyle bir takım yok. VESTEL var, o da olmaz sanırım.

Yeni çıkan takımlardan İstanbulspor'un sahipleri Trabzonlu bir aile. Acaba diyorum; İstanbul Lisesi camiasıyla işbirliğine gitmek (İS takımının onursal başkanı Prof. Dr. Mithat MELEN hocamdır, şu anda İstanbul milletvekili aynı zamanda), Trabzon'daki altypının yanısıra İstanbul'daki potansiyeli de değerlendirmek adına önemli değil midir?

Trabzon'daki kardeşlerimizin maç eksiklikleri yanı sıra eğitim ihtiyaçları da İstanbul'da rahatlıkla giderilebilir.

Kaba taslak düşününce ve çıkış yolumuz ikinci ligden bir takımla ortaklıksa aklıma bu geldi.

@İsmail Abi

Pilot takım konusunda gelişme var mı abi?

Dodo istiyor.Niyet var fakat kim, nasıl ve ne şekilde yapacak ?

26 haziranda yapılacak olan kongreyi ve yeni yönetim şeklini görmeden birşey diyemeyiz.

Murat'
21.06.2010, 11:14
İsmail abi yeni yönetimde kimler olacak belli mi ?

Yine ayrı bir yapılanma ile mi yola devam edeceğiz yoksa kulübün bünyesine mi katılacak basketbol takımı.

İsmail Alkan
21.06.2010, 11:41
İsmail abi yeni yönetimde kimler olacak belli mi ?

Yine ayrı bir yapılanma ile mi yola devam edeceğiz yoksa kulübün bünyesine mi katılacak basketbol takımı.

Murat şu anda isimlerden ziyade fırtına öncesi sessizliği yaşıyoruz.

İnşallah şu süreci sağlıklı bir şekilde atlatabiliriz.

Özge
21.06.2010, 11:47
Kaptanlık için en doğru ismi seçtiler.Liderlik özelliği vardı zaten Jamison'ın:)

Oğuz ZEYTİN
22.06.2010, 19:04
Koçumuz A. YAKAN 'ın çalıştırdığı ve genç oyuncumuz Volkan İNCEKARA'ın yer aldığı ümit milli takımımızı Ukrayna karşısında 19:30'da TRT 3'de izleyebilirsiniz ( Saat 20:00'de de başlayabilir, malum Meclis Tv dönüşümlü yayın)...

Tolunay Abdioğlu
22.06.2010, 19:28
Koçumuz A. YAKAN 'ın çalıştırdığı ve genç oyuncumuz Volkan İNCEKARA'ın yer aldığı ümit milli takımımızı Ukrayna karşısında 19:30'da TRT 3'de izleyebilirsiniz ( Saat 20:00'de de başlayabilir, malum Meclis Tv dönüşümlü yayın)...

Abi valla saolasın bende zamanı nasıl geçiricem diye kara kara düşünüyodum. :)

Oğuz ZEYTİN
22.06.2010, 20:55
50 tane TRT kanalından birinde veremediler maçı. Kusura bakmayın yanlış haber vermiş gibi oldum ancak sorun tamamen TRT'den kaynaklanıyor.

İsmail Alkan
22.06.2010, 22:09
Bende maçı seyredeyim dedim ama nafile.Ama Dodo'nun Trabzon TV'de açıklamalarına rastladım, bugün çekimi yapılmış yaklaşık bir saatlik.

Salon konusunda köpürmüş durumda.

KemalEROĞLU5961
23.06.2010, 00:45
Maçın tekrarını şu anda TRT 3 yayınlıyor, Sertaç ve Dusan'la pota altında büyük üstünlük kurmuşuz rakibe. Bir de Birkan'ın üçlükleri görülmeye değer...

.....
23.06.2010, 02:20
Basketbolda çok iyi gidiyoruz gibime geliyor.

Basketboldan zerre anlamam toplasan 10 kere anca oynamışımdır :)

Tvden de Trabzonspor maçı hariç 1 belki 2 kere 2 3 dakikalık maç izlemişimdir o kadar :)

Ama işin ucunda Trabzonspor olunca direk bağlanıyoruz :)

Ahmet Karadeniz
23.06.2010, 14:44
bence 1-2 tane daha transfer ihtiyaç var takımlar cok iyi transferler yapmaya başladı

Abdülkadir Kılıç
23.06.2010, 21:28
Yalçın Azizmahmutoğulları boşa çıkmış. Ama biz transferi bitirdik. Çok iyi bir 3-4 numara.

İsmail Alkan
23.06.2010, 21:58
Yalçın Azizmahmutoğulları boşa çıkmış. Ama biz transferi bitirdik. Çok iyi bir 3-4 numara.
Şaka yapıyorsun herhalde :)

Yalçın bu takıma değil, Trabzon'a ayak basamaz.

.....
23.06.2010, 22:15
Transferi bitirdik mi ?

Mehmet Dinç
23.06.2010, 22:16
Şaka yapıyorsun herhalde :)

Yalçın bu takıma değil, Trabzon'a ayak basamaz.

Alaeddin hocayla yaptığım bi sohbette Yalçın Azizi geçen sene için transfer etmek istediklerini ancak oyuncunun trabzonda oynamak istemediğini sölemişti.

İsmail Alkan
23.06.2010, 22:29
Bize yaptığı el kol hareketlerinden belliydi zaten.

Abdülkadir Kılıç
23.06.2010, 23:27

El kol hareketlerinden haberim yok ama gerçekten iyi oyuncu orası kesin. Ama ahlakı gelişememiş. :rolleyes:

Hazar_
23.06.2010, 23:51
Basketbol takımı transfer kapattı mı ?

Ahmet Karadeniz
24.06.2010, 00:22

ismail hocam fb gs bjk banvit iyi transferler yapıyor biz daha transfer yapmayacakmıyız bence playoff kalırız orada ilkini geçer sonra eleniriz gibi geliyor kadro iyi ama bench okadar iyi değil

İsmail Alkan
24.06.2010, 00:25
Ahmet şu anda transfer gündemde yok.

Biz erken davranıp kaliteli transferlerle işimizi hallettiğimiz için diğer takımların transferleri bize iyi gibi geliyor :)

Rahat olun.

Oğuz ZEYTİN
24.06.2010, 08:41
Oyuncumuz Volkan İncekara ümit milli takımın Ukrayna'yı 86-54 yendiği maçta 2 sayı ve 1 asist;

Fransa'yı 86-80 yendiği maçta ise 2 sayı, 2 asist ve 2 ribaund ile oynadı.

Ayrıca, ümit milli takımımızın koçu, Trabzınsporumuz'u da çalıştıran Alaeddin Yakan Hocamız'dır.

Ahmet Karadeniz
24.06.2010, 10:01
Kulübümüz Basketbol Şubesi tarafından açılacak olan Basketbol Yaz Okulu 28 Haziran 2010 tarihinde başlayacak.

Açıklamada kayıt şartları ve kayıt yerleri hakkında şu bilgiler verildi:

Kayıt Şartları:

Basketbol Yaz Okulu’na (Kız-Erkek) 1993-94-95-96-97-98-99-2000-2001-2003- doğumlu sporcular kayıt yaptırabilirler.
Basketbol Yaz Okulu çalışmaları 28 Haziran 2010 Pazartesi günü başlayıp 27 Ağustos 2010 tarihinde sona erecektir.
Basketbol Yaz Okulu’na kayıt yaptıracaklara spor çanta, T-Shirt, şort ve çorap verilecektir.
Basketbol Yaz Okulu’na kayıt yaptıracak sporcularda malzeme ve kurs ücret bedeli olmak üzere 150.00 TL’yi aşağıdaki banka hesabına yatırılıp kayıt formu ile birlikte TS Club mağazalarına veya Trabzonspor Basketbol Ofisi’ne teslim ettiğinde kesin kayıt yaptırmış olacaktır.
Basketbol okuluna kayıt yaptıran sporculara açılış töreni (gün,yer,saat ve malzeme teslimi) bilgi formundaki telefon numarasından haber verilecektir.

Banka Hesap No: Denizbank Trabzon Merkez Şubesi 90351583616351 Nolu Hesap

Kayıt Yerleri:

TS Club Avni Aker Şubesi- Tel: 0 (462) 223 6168
TS Club Sadri Şener Şubesi – Tel: 0 (462) 326 20 77
Trabzonspor Basketbol Ofisi (19 Mayıs Spor Salonu)

Bilgi için:

Osman Arz: 0532 477 19 09
Engin Kamber: 05334784407
Osman Ekici: 0532 587 06 27

Yaz Okulu sonunda başarılı bulunan sporculara sertifika verilip, Trabzonspor Basketbol Şubesi altyapı takımına alınacakları vurgulandı.

İsmail Alkan
24.06.2010, 12:30
Oyuncumuz Volkan İncekara ümit milli takımın Ukrayna'yı 86-54 yendiği maçta 2 sayı ve 1 asist;

Fransa'yı 86-80 yendiği maçta ise 2 sayı, 2 asist ve 2 ribaund ile oynadı.

Ayrıca, ümit milli takımımızın koçu, Trabzınsporumuz'u da çalıştıran Alaeddin Yakan Hocamız'dır.
Bu nasıl bir istatistik böyle.

Geçtiğimiz günlerde avrupadaki istatistikleri de böyleydi sanırım.

Volkan'dan çok ümitliydim ama 2 yıldır üzerine hiçbir şey koyamıyor.

Bir telekom'un 18 yaşındaki can Öğüt'e bakıyorum, bir bizim Volkan'a bakıyorum.

Daha çok çalışıp, daha çok kendini geliştirmesi lazım.

Oğuz ZEYTİN
24.06.2010, 12:40
Bu nasıl bir istatistik böyle.

Geçtiğimiz günlerde avrupadaki istatistikleri de böyleydi sanırım.

Volkan'dan çok ümitliydim ama 2 yıldır üzerine hiçbir şey koyamıyor.

Bir telekom'un 18 yaşındaki can Öğüt'e bakıyorum, bir bizim Volkan'a bakıyorum.

Daha çok çalışıp, daha çok kendini geliştirmesi lazım.

Haklısın abi. Yalnız birşeyi eklemek istiyorum.

Önünde oynuyan İbrahim Yıldırım bu sene Banvit'te birinci ligde çok iyi süreler aldı.

Maxim Can Mutaf da oynayarak iyi bir sezon geçirdi. Bu sene fb a takımına alınacağı söyleniyor.

Volkan ise potansiyeline rağmen 2-3 dk. oynayarak geçirdi sezonu. Maç eksiği hele de gard için büyük dezavantaj...

Bir pilot takım olsa...

Oğuz ZEYTİN
24.06.2010, 14:44
Basketbol takımımızın kongresi 10 temmuza ertelendi.

http://www.trabzonbasket.com/?Syf=18&Hbr=54123

Oğuz ZEYTİN
24.06.2010, 21:37
Arkadaşlar belki yeri burası değil; ancak sizlerle bir konuyu tartışmak istiyorum. Böylece basketbol sayfalarımızdaki hareketsizlik de dağılır belki...

OYUNCU DEVŞİRMEK

2001 Avrupa Basketbol Şampiyonası'nın ülkemizde gördüğü ilgi ve sonrasında 12 Dev Adam sloganıyla yayılarak artan basketbol sevgisi bir dönüm noktasıydı Türk basketbolu için. Bir adım öteye gidilmişti ve 2010 Dünya Basketbol Şampiyonası ülkemizde yapma hakkını elde etmiştik. Yıllardır bu organizasyona hazırlanıyoruz. Bir taraftan salonlar inşaa ediliyor, pazarlama çalışmaları devam ediyor. Diğer yandan ise oyuncu yetiştirmeye çalışıyoruz.

2004 yılında radikal denebilecek bir kararla milli takım çalıştırıcılığına getirilen Bogdan Tanjevic'in adı bile heyecan yaratmaya yetmişti. Kaldı ki avrupa basketboluna yön veren en tecrübeli koçlardan biriydi. Artık, bizi 2010'a hazırlayacaktı.

İlk sınavı 2005 Avrupa Basketbol Şampiyonası'nda verecektik. Kadro efsane 79 jenerasyonu ağırlıklıydı. Aralarında genç denilebilecek Cenk Akyol vardı ( Avrupa 6.sı olmuştuk).

2006 Dünya Şampiyonası'nda ise Cenk Akyol'un yanına Engin Atsür, Ersan Ilyasova, Semih Erden ve Hakan Demirel eklendi ( Dünya 6.sı olmuştuk). Bu takımda NBA yıldızlarımız (!) Hidayet ve Mehmet ile Avrupa'da iyi bir sezon geçiren Kerem Tunçeri yoktu.

2007 Avrupa Şampiyonası'nda Hidayet ve Mehmet takıma geri dönmüştü, Kerem ise 2010'da 30 yaşını geçeceği düşünülerek kadroya davet edilmemişti. Sonuçta 11. olmuştuk. 2010'a yaklaştığımızdan olsa gerek basında tepkiler yükselmeye başlamıştı. Tanjevic'in kararları sorgulanıyordu. Ancak o ödüllendirilircesine FB Ülker'i de çalıştırmaya başladı.

2009'daki Avrupa Şampiyonası'na giderken kadrodaki isimler daha da farklıydı. Cenk Akyol Amerika'da kampa gitmişti. Milli takımda yer almasına rağmen Efes Pilsen'de bir türlü süre bulamıyordu. Onun boşluğunu 1977 doğumlu Bekir Yarangüme ile doldurmaya çalıştık. Sinan Güler artık milli takımdaydı. 1978 doğumlu Ömer Onan da çağrılmıştı takıma. İki yıl önce yaş sınırına takılan Kerem de geri dönmüştü bu turnuvada. Uzun rotasyonunda ise Oğuz ve Ömer'le birlikte Barış Hersek de kadrodaydı. Şampiyonada 8. olmuştuk. Ancak eleştirilerin dozu artmıştı.

Planlamayı kağıt üzerinde belki de iyi yapmıştık ancak 2004 ile 2009 arasını youncu istikrarı bakımından ne kadar verimli geçirmiştik? Gerçekten tartışmaya açık...

Bu süre içerisinde genç ve ümit milli takımlarımız kendi yaş gruplarında başarılar elde ediyordu. Ancak o genç kardeşlerimiz takımlarında bir türlü süre bulamıyordu. Turnuvalarda denize döktükleri rakipleri takımlarında kendilerini gösterip NBA'e kapağı atarken bizim oyuncularımız ikinci lig de daha süre bulamaz hale gelmişti.

Ve yıl 2010... Artık şampiyonaya 2 ay kaldı. Kamp başlamadan önce oyuncular açıklandı. Ve bir hafta bounca süren yeni tartışma konumuz: Preldzic mi, Kinsey mi?

Şaşırdınız değil mi? Hayır şaşırmayın. Biz ne yazık ki böyleyiz. 5-6 yıllık planlar yapıp son anda oyuncu devşirmek sadece bize özgü olsa gerek. Preldzic Cenk'ten çok mu yetenekli? Bilemiyorum, ancak Preldzic'e o yaşta verilen şans acaba Serhat Çetin'e verildi mi? Valentin Pastal'a verildi mi? Barış Hersek? Diğer gençler nerede?

Burada oyuncuların yeteneğini kimse sorgulayamaz, çünkü bu oyuncular 18-19 yaşlarında Avrupa-Dünya dereceleri elde etmişler. Ancak iki takım Euroleague'de oynarken rekabet edemiyorlar diye alınan yabancı sayısı kararları Avrupa'da mücadele etmeyen takımlarca da uygulanınca her takımda 4-5 tane yabancı oyuncu yer almaya başladı. Hal böyle olunca sahada 3 yabancı yer alırken iki yerli oyuncuyla rotasyon çevirmeye çalıştılar.

Ve gün geldi senelerdir hazırlandığımız dünya şampiyonası öncesi Emir Preldzic'i Türk yaptık(!).

Hadi Ermal'i anlarım, Şemsettin Baş'ı anlarım, Zaza'yı anlarım, Mirsad'ı, Nedim'i, Selim'i, Dusan'ı... Bunlar çocuk yaşta gelip altyapı eğitimlerini bizim takımlarımızda aldılar. Bizden biri oldular. Ama Emir ne alaka?

Belki bana ırkçı diyeceksiniz, ancak bunun ırkçılıkla ilgisi yok! Spor kültürü ve spor politikalarının çarpıklığıyla ilgisi var. Bunları sorgulamaz isek yakında oynatacak oyuncu bulamayacağız.

EK NOT: Mesela altyapısıyla meşhur, ülkemizde basketbolun lokomotifi Efes Pilsen geçtiğimiz yıl kadrosunda 5 yerli oyuncuya süre verdi. Bu sene bunların ikisini yitirdi. Bakalım ne yapacaklar?

Saygılarımla

Biliyorum ki Rusya, Almanya ve diğer ülkeler de bu şekilde oyuncuları kendi bünyelerine katıyor. Benim bakış açım 2004-2010 arası planlama ve bunun son aşamasındayken çaresizlik örneği sergileyip Emir'i Türk statüsüne geçirişimizdir.

KARA MİZAH: Hatırlar mısınız? Fatih Terim'e soruyorlar: "Hocam! Jaba ve Vederson'u Türk yapacak mısınız?"

Cevap: "Arkadaşlar 70 milyondan 70 tane Ahmet, Mehmet yetiştiremiyorsak bu işi bırakırız."

Evet, yetiştiremediler. Marco, Mehmet olmuştu.

İsmail Alkan
24.06.2010, 22:04
Tebrikler Oğuz, çok güzel bir noktadan yakalamışsın.

Bu arada Michael Wright şu anda Türk vatandaşlığına geçirilmek için işlemleri yapılıyor.Sanırım kısa sürede halledilecek.

Bu konuda da yorumlarını alalım.

Oğuz ZEYTİN
24.06.2010, 22:20
Okudum abi o haberi. Şimdi olay siyasete girmesin ama ben ABD'ye veya başka bir ülkeye gidecek olsam (gezi amaçlı) bin dereden su getirmemi isterler. Biz de ise vatandaşlığa geçmek o kadar kolay görünüyor ki... Elbette yasal prosedürler vardır bilemediğim.

Ancak şimdi Wright Türk oldu diyelim. Bunun amacı belli: Bir tane fazladan yabancı oyuncu getirmek değil mi?

Eee, o zaman niye altyapıya yatırım yapıyoruz ki!? Üç yabancı getirsen bir de Türk olursa Wright. Altyapıdan yetiştirdiğin oyuncuyu nereye koyacaksın. Şimdi birisi çıkıp derse ki "oyuncu iyiyse oynar" ben de derim ki bu sistemde zor. Koçun tercihleri de önemli bu noktada.

Futbolda durum farklı gibi... Orada kulüpler yerli oyuncu fiyatlarının pahalılığından dolayı yabancı oyuncu sayısının artmasını talep ediyor. Ancak basketbolda yerli oyuncu piyasası yüksek değil. Üstelik milli takımda altyapılarda oldukça başarılıyız da. Hatta çok iyi hatırlıyorum, 6. Adam veya Pivot dergisinin bir haberiydi "Basketbolda Yeni Moda: Türkiye" diye bir araştırma/haber vardı. Trabzon'a gidince bulurum o haberi, paylaşırım burada. Yugoslavları, Litvanya'yı,Rusya'yı her yaş kademesinde yenebiliyoruz. Ama o oyunculara A takımlarımızda yer açamıyoruz. Bence yabancı sayısı bunu engelliyor.

Ben olsam, yabancı haklarımı gerçekten iyi oyunculardan yana kullanırım. Mesela Wright'a kimse kolay kolay kötü oyuncu diyemez. Ona sözüm yok ama Türk olması demek bir gence elveda demek... ( Acı ama gerçek)

İsmail Alkan
24.06.2010, 22:36
Anlatmak istediğinle aynı kapıya çıkar ama belirtmekte fayda var.

Wright'ın Türk vatandaşlığına geçirilmesindeki amaç yabancı bir oyuncuya yer açmaktan ziyade, sahada bir yabancı daha fazla oynatabilmek içindir.

f1bekir
24.06.2010, 23:30
Ben her durumda yabancı oyuncuya karşıyım. Küçük yaşta gelip eğitimini bizden almışsa ve Türkiye'nin emeğiyle belli bir seviyeye gelmişse ona varım. Ancak Marco'nun Mehmet olmasına karşıyım...

Bu aynı cari açık vererek büyümeye çalışmak gibi bişey, cari açık vererek büyüyemeyiz kardeşim. İthalatla büyüyemeyiz, ithal oyuncuyla büyüyemeyiz. Kendimiz üreteceğiz ve pazarlayacağız, yoksa korkarım ki her alanda yerimizde saymaya devam edeceğiz.

Murat'
25.06.2010, 04:59
Alaska'nin baskenti Juneau'dan yaziyorum hersey yolunda mi ?

Merak ettigim tek sey var o da basketbol takimimiz.

Ayhan Çolak
25.06.2010, 10:28

ne işin var ha oralarda uşağum? balık temizleme olayı mı?

Ali Özcan
25.06.2010, 11:44
maçlarmızı İstanbul da oynayacakmışız...

Mehmet Dinç
25.06.2010, 12:10

Ne alem adamsın ya. Merak etme takım iyi ailen olarak bize iyiyiz :):):)

Ahmet Karadeniz
25.06.2010, 12:27
Asbaşkanımız Hayrettin Hacısalihoğlu, Genel Sekreterimiz Hasan Yener, Teknik Direktörümüz Şenol Güneş ve Basketbol Genel Direktörü Doğan Hakyemez yemekte bir araya geldiler.

Buluşmada gündemdeki konuların yanı sıra yeni sezonla ilgili karşılıklı olarak fikir alışverişinde bulunuldu.
Ayrıca başarı için tüm branşların birbirlerine destek olması gerektiğinin altı çizildi.
http://www.trabzonspor.com/Upload/Resimler/buyuk/4655-8E6I9K5Z.jpg
http://www.trabzonspor.com/Upload/Resimler/buyuk/4655-2P3W8A6H.jpg

iyi yoldayız

Eren Karaahmetoğlu
25.06.2010, 13:24
Bu haberi yapıştırmak için girmiştim ben de başlığa. Sevindim bir arada görünce herkesi. :)

Ahmet Karadeniz
25.06.2010, 14:09
Efes Pilsen mevcut yabancılarından Preston Shumpert, Mario Kasun ve Charles Smith ile kesin olarak yollarını ayırdı. Bostjan Nachbar konusunda ise şöyle bir durum var: Bugün Nachbar'ın opsiyonu için son gün. Ama Nachbar için. Kulübün opsiyonu kullanmak için son günü 30 Haziran. Şu anki durum ve iki taraf arasında yapılan görüşmelerde olumsuz bir durum yokmuş ve Nachbar önümüzdeki yıl da Efes Pilsen'de kalacak gibiymiş. Ama son anda bir değişiklik olur mu bilinmez. Biz sadece mevcut durumu özetleyelim, nasılsa en geç 30 Haziran'da herşey netleşmiş olur o konuda da. Salsabasket özel haberidir.

Shumpert yada Mario Kasun ikisinden biri düşünülebilir bence bonservis ücreti yoksa

KemalEROĞLU5961
25.06.2010, 14:31
ne işin var ha oralarda uşağum? balık temizleme olayı mı?

Hakikaten Murat ne yapıyorsun oralarda, work and travel falan mı?

Murat'
25.06.2010, 15:15
Hakikaten Murat ne yapıyorsun oralarda, work and travel falan mı?

Tabi ki, cruise gemi ile dunyayi dolasacak halim yok.:D.Yaptik bir delilik iste, bildigin Trabzon ya her zaman yagmur yagiyor bir de sadece 4 saat gece oluyor.

Dun yolda yururken teyzenin birisi bordomavi.net atkimi cok begendi hatta.

Kalin saglicakla kendinize iyi bakin.

winner
27.06.2010, 19:12
Oğuzcum, devşirme oyuncularla ilgili görüşlerine katılıyorum.Bunun ırkçı olmakla da bir ilgisi yok..

Aktüel bir konu olan Emir olayına bakarsak, kendisi 3 sene önce geldiğinde play off dışında kalacak takımların oyuncusu kalitesinde görünüyordu.Bu sezona kadar da bir istikrar yakalayamadı.Ama Ukiç,Solomon,Ömer vs.gibi oyuncuların yanında çok süre alarak bugünkü seviyeye geldi.Cenk Akyol,Barış Hersek hatta Cevher Özer'den daha yetenekli, daha etkili olduğunu kimse iddia edemez. Oynadığı pozisyon/lar itibariyle milli takımın eksik parçası olduğu da çok iddialı bir düşünce olur. Ama bugün o Turgay'ın milli takımında, Cenk ve Barış neden yok bilmiyoruz.

Genel olarak devşirme oyunculara çok sıcak bakmam.Çünkü bu durum sporda günü kurtarmaktan öteye gitmez.işte Marco olayı, günü kurtardın ya sonra. Bu sakın çok küçük yaşta altyapılara gelen yabancı çocuklara karşı olunduğu anlamı taşımasın.Mesela Mirsad Türkcan doğru örnektir.Geldiğinde 2 metre civarında boyu olmasına rağmen çembere elini vuramıyordu.Efes Pilsen altyapısndan Nicks'e kadar gitti.Ama Emir yanlış örnektir, tıpkı Marco gibi...

Olayın bir de şu boyutu var.Ölürsün bitersin,oyuncu bulamazsın.Mesela Rusya Karasev-Koudelin ve Kissourin'den sonra guard bulamadı ve Holden'i siyah rus yaptı.Şimdi aynı sorun Litvanya'da var.Saras ve Kaleşnikofun arkası gelmedi ve şimdi ciddi guard sıkıntısı içindeler.Bunlar ekol takımlar olmasına rağmen bazen olmayınca olmuyor.Ama Emir olayı bunlardan çok farklı ve gereksiz.

Önümüzde önemli bir örnekte var kendi değerlerimiz ile başarı açısından.90'lı yıllardaki Efes Pilsen kenarda 6.oyuncusu bile yokken ciddi başarılar elde etti.Avrupa Kupa galipleri ikinciliği, Koraç şampiyonluğu ve Şanssız Barcelona ve Asvel maçları ile 4'lü final kapısından dönüş.Ne pahalı yabancılar vardı ne de geniş bench.Şimdi 25 milyon Euroluk takım ile Türkiye'de bile tek kupa alınamadı.

Peki kim haklı çıktı...

Murat'
27.06.2010, 23:16
Hafta içi Medical Park Trabzonspor'un İstanbul'a taşınma ihtimali üzerine bir şeyler karalamıştık. Sonunda kulübün istediği gibi sonuçlandı olay. Sponsorlar aracılığıyla yenilenecek olan 19 Mayıs Spor Salonu'nun modernizasyon işi bir an önce sonuçlanacak. Takım yeni salon bitene kadar burada, sonra 7500 kişilik yeni salonunda oynayacak maçlarını. Bunun için 'İstanbul' resti gerekliydi belki, gereği de yapılmış oldu. Mantıklı olan, olması gereken de buydu zaten.

Travelair
28.06.2010, 00:06
Asbaşkanımız Hayrettin Hacısalihoğlu, Genel Sekreterimiz Hasan Yener, Teknik Direktörümüz Şenol Güneş ve Basketbol Genel Direktörü Doğan Hakyemez yemekte bir araya geldiler.

Buluşmada gündemdeki konuların yanı sıra yeni sezonla ilgili karşılıklı olarak fikir alışverişinde bulunuldu.
Ayrıca başarı için tüm branşların birbirlerine destek olması gerektiğinin altı çizildi.
http://www.trabzonspor.com/Upload/Resimler/buyuk/4655-8E6I9K5Z.jpg
http://www.trabzonspor.com/Upload/Resimler/buyuk/4655-2P3W8A6H.jpg

iyi yoldayız

Ben koyulaştırdığım yere o kadar olumlu bakamıyorum. Basketbol sponsorlarla kendisine yetiyor. Ama futbol şubesinde kaynak sorunu var. Bilmem anlatabiliyor muyum?

Çetin
28.06.2010, 13:47
Hafta içi Medical Park Trabzonspor'un İstanbul'a taşınma ihtimali üzerine bir şeyler karalamıştık. Sonunda kulübün istediği gibi sonuçlandı olay. Sponsorlar aracılığıyla yenilenecek olan 19 Mayıs Spor Salonu'nun modernizasyon işi bir an önce sonuçlanacak. Takım yeni salon bitene kadar burada, sonra 7500 kişilik yeni salonunda oynayacak maçlarını. Bunun için 'İstanbul' resti gerekliydi belki, gereği de yapılmış oldu. Mantıklı olan, olması gereken de buydu zaten.

bu sıfat için özür diliyorum ama sanırım türkiye'nin en mal, en gerzek ulaşım sistemi bizim şehrimizde var. düşünün havalimanında inip aydınlıkevler'e direkt gidemiyorsunuz ya da beşirli'ye ya da meydan'ın batısındaki herhangi bir yere. sonra biz diyoruz ki neden trabzon bik bik bik. önce senin ulaşımın düzgün olacak. mevcut belediye başkanı tanjant'tan giden tıp fakültesi-beşirli hattını sanırım 15 dakikada bir yaparak cidden iyi bir adım attı. minicik şehir ama gözünün gördüğü yere gitmek için en az iki vasıta kullanıyorsun ve fiyatı da hiç uygun değil. bunlar düzeltilmeden bizim şehrimize ne yapılırsa yapılsın kesinlikle ilk gaz sürecinden sonra tek ulaşımlı bir yer değilse sönmeye mahkum olur. işte misal forum var, şimdi şu atapark yapılsın orası da mirapark gibi olur şehrin batı tarafında yaşayanlar için. ha tabi oraya ayakla ulaşabilen öğrenciler var, trabzon'un doğusundan tek vasıta var batmaz ama arabası olmayan şehrin batı sakinleri için orası "uzak" olur. basketbol maçları gerçekten ayrı birer organizasyon. göze hitap eden, kulağa hitap eden sıcak bir ortam. futboldan en önemli farkı bu. ilk gazla eminim maçlarımız yüksek seyirciyle oynanır ama işte farklı faktörler devreye girince bu ilgi azalabilir ki hiç iyi olmaz. mesela 19 mayıs'ta maç izlemek birçok insan için "alışkanlıktı" yani neydi, işte burdan duyruluyordu, reklam panolarında duyruluyordu adam evinden çıkıp maça gidiyordu, "meydan'ın doğusu için yine en az iki vasıtalıyken salon doluyordu" diyenler oluyorsa eğer 19 mayıs'ın yerine, etrafındaki popülasyona bir baksın derim. neyse çok uzatmayayım ben insanlara basketbol alışkanlığı vermemiz gerekiyor demek istiyorum. o adam evinden çıkacak, "tek vasıtayla" salonua gidecek, şovunu, maçını izleyecek. nezih bir şekilde bir şeyler atıştıracak sonra evine yine aynı şekilde dönecek. bu adam bu rahatlığı görünce her maça gitmek isteyecek çünkü trabzon'da haftasonlarında yapılacak şeyler belli, basketbol olayı çok çok ciddi bir alternatif bunu kullanalım. bu adam sonra bunu eşine dostuna arkadaşlarına da anlatacak, o salon öyle dolacak. "beyler bu hafta fener maçı var haydi salona" dolduruşu senede 1 olur, o salon 7500 değil 17500 olur ama marjinal faydası ne? hiçbir şey. ben her basketbol maına gittim 19 mayıs'ta ve genelde hep aynı yerlerde oturduk inanın etrafımdaki insanlar genelde hep aynı oluyordu. hani bir kere iki kere denk gelen bir şey değil. misal sol arka çaprazımda 2 çocuklu aile, ön tarafta her maça gelen 5-6 kız, sağımda sürekli köfte yiyen iki dede. şu karakterleri maçların %60'ında görmüşümdür. ne demek istiyorum? basketbol olayını bir alışkanlığa 19 mayıs'ta dökebildik hatta bunu tüm basketbol camiası da gördü. izmir'den istanbul'dan arkadaşlarım salonumuzun atmosferinden bahsediyorsa demek bir şeyleri başarmışız.

lafı çok uzattım, ne istiyorum ben? pelitli'ye mutlaka tek vasıta olmalı ve bu mümkünse belediye'nin meydan'dan dünya ticaret merkezi'ne yaptığı servis gibi olmamalı. her saat başı en külüstür belediye arabasını oraya koy, sonra ulaşım sorunun çözdük deme, basketbolda böyle olmasın. istanbul belediyesi olimpiyat'a nasıl taşımacılık yapıyor bakılsın. meydan'dan beşirli'den ktü'den maç öncesi servisler olmalı. bunlar illa ücretsiz olsun demiyorum zaten belediye ulaşımı uygun trabzon'da, 60 kuruş öğrenci sanırım sivil ne kadar bilmiyorum ama 80 kuruş olsun diyelim belediye burdan zarar da etmez. zira mevcut özel ulaşım ağıyla bu olmuyor görüyoruz. işte hani kızıyoruz ya neden avrupa şampiynonası için aday olmadık diye, ya 50000 kişiyi biz nasıl bir yerden bir yere ulaştıracağız? artık büyük düşünmenin zamanı geldi, kalıpları kırmak lazım.

boztepeliyasin
28.06.2010, 14:05
trabzonun şehir olarak basket maçlarının burada oynanmasına çok ihtiyacı var. istanbulun gündeme bile getirilmesi çok yanlış. ekonomik olarak trabzona çok büyük katkısı olacak ve şehirdeki etkinlik sayısı artmış olacak. en mantıklısı 19 mayısla ilgili yapılacak bir çalışmanın tamamlanmasına kadar maçların pelitlide oynanması. bence pelitliyi sürekli maçların oynannacığı bir yer haline getirmekte en iyi çözüm. 19 mayısla uğraşmak yerine pelitliyi olimpiyatlardan sonra hazırlamak çok daha kolay ve masrafsız olur. inşallah bu düşünceyle hareket ederler ve trabzona ihanet etmezler.

EROS87
28.06.2010, 14:16
en mantıklısı 19 mayısla ilgili yapılacak bir çalışmanın tamamlanmasına kadar maçların pelitlide oynanması. bence pelitliyi sürekli maçların oynannacığı bir yer haline getirmekte en iyi çözüm. 19 mayısla uğraşmak yerine pelitliyi olimpiyatlardan sonra hazırlamak çok daha kolay ve masrafsız olur.

pelitlinin bitiş tarihi 2011i bulacak o zamana kadar nerede oynanacağını tartışıyoruz zaten.
19 mayıs şuan için bbl yi kaldıracak düzeye değil. bir takım iyileştirmeden geçmesi gerekiyor.
bu iyileştirme lige kadar yetiştirilemezse bir-iki maçı dışarda oynamak zorunda kalabiliriz.

Murat'
29.06.2010, 02:49
Bu arada yarin Dogan Hakyemez basin toptlantisi yapacak Mehmet Ali Yilmaz tesislerinde, bakalim 19 mayis icin yeni gelismeler var mi ?

Umarim soyle guzel bir tadilattan gecer salon.

socrates
29.06.2010, 12:48
basketbol takımımızda gurur verici işler yapılıyor

bravo saner ayar, doğan hakyemez, celil hekimoğlu :alkış: :alkış: :alkış:
ve ismini bilemediğim emeği geçenler

bu arada basketbolda pişenler hep iyi yönetici olmuştur
basketbol yönetici okuludur ;)

socrates
29.06.2010, 12:58
eskiden çocukken istanbulun 3 zıpırlarına karşı efsane eczacıbaşı takımını destekler, maçlarına giderdik
lütfi kırdar ın o zamanlarki adı spor sergi idi :)

vay be kendi takımımızın 3 zıpırlara karşı duracağı günleri görmek de varmış :cool:

EROS87
29.06.2010, 13:19
Yener ve Hakyemez’in basın toplantısı
http://trabzonspor.com/Upload/Resimler/buyuk/4674-4M1Y3H4K.jpg

Genel Sekreterimiz Hasan Yener ve Basketbol Kulübü Derneği Genel Koordinatörü Doğan Hakyemez, ortak basın toplantısı düzenlendiler.

İlk olarak söz alan Hakyemez, basketbol takımının yapısal itibariyle ismini taşıdığı Trabzonspor Kulübü’yle son derece uyum içerisinde faaliyetini sürdürdüğünü belirterek, “Basketbol şubemiz bundan böyle faaliyetlerini Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri’ndeki ofislerde sürdürecek ve Trabzonspor’un imkanlarından yararlanacaktır. Önümüzdeki sezon Beko Basketbol Ligi’nde Trabzonspor markasını ve Bordo-Mavili renkleri hak ettiği mücadelenin içerisinde gerektiği gibi temsil edecek olan ekibimiz Trabzonlu basketbol severlere de unutulmaz heyecanlar yaşatacaktır. Elbette bu mücadele içerisinde en büyük itici gücümüz her zaman ki gibi büyük Trabzonspor taraftarı olacaktır” dedi.

Hakyemez, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu açıdan taraftarlarımıza hak ettikleri değeri vermek adına düzeyli koşullarda müsabaka izleyebilmeleri için yakışan bir salonu hediye etmek hepimizin görevi olmalıdır. Trabzonspor gibi bir markayı Başkanımız Sayın Sadri Şener’in endişesini taşıdığı gibi şehri dışında bir salonda müsabakaları oynamaya zorlamak hepimiz için kabul edilemez bir sonuç olacaktır. Bu yönde başkan Yardımcımız Necmettin Aytekin kanalıyla yaptığımız temaslar doğrultusunda Bakanımız Sayın Faruk Özak’ın girişimi ve talimatları sonrası aldığımız izinle planladığımız projeyi hayata geçirme fırsatı bulacağız. Tamamı sponsorlar marifetiyle kaynağı karşılanacak ve kulübümüze hiçbir ekonomik külfet getirmeyecek olan projeyi hayata geçirmeyi planlıyoruz.

Sonuç olarak adını, renklerini taşıdığımız ve Avrupa’yı hedeflediğimiz bu büyük markanın maçlarını oynaması için bir salona kavuşturulması hepimizin sorumluluğundadır. Bu sorumluluğu yerine getirmek adına üzerimize düşen tüm çabayı göstereceğimizden de hiç kimsenin şüphesi olmasın.

Ayrıca sahilde basketbol sahası yapımı için kulübümüze yer tahsis eden Trabzon Belediye başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu’na teşekkür ederiz”

Genel Sekreterimiz Hasan Yener ise Hakyemez’in bu işlerin organizasyonunda hem proje olarak hem sponsorların bulunması açısından büyük bir çalışma gösterdiğini belirterek, kendisine teşekkür etti.

19 Mayıs spor salonunun uzun yıllar önce yapılmış bir salon olduğunu dile getiren Yener, “Yaşlı bir salon bunun için modernizasyona ihtiyacı vardı. 19 Mayıs spor salonu Akyazı da yapılacak stadyumdan sonra yaklaşık 3 yıl sonra TOKİ’ye devredilecek. Bu süre sonra buranın devreden çıkacağını biliyoruz. Ama bu süre zarfında maçların uygun şartlarda oynaması hepimizin dileği’’ dedi.

Basketbol Kulübü derneğinin kongresiyle ilgili olarak sorulan soruya Yener, “Kongre kimsenin tek elinde değil. Dernek üyeleri içinde bir genel kurul yapılacak. Saner bey basketbolun buraya taşınmasında en büyük katkı sağlayan biri. Takımı buralara getirip Beko Basketbol Ligi’ne yükseltmeyi başardı. Onun katkısı büyük. Hukuki yöntemde sorun olmadıktan sonra böyle çalışmaya devam etmede sorun yok. Yasal olarak ayrı dernek kuruldu. Trabzonspor Kulübü isim hakkını basketbol kulübüne verdi” diye konuştu.

Murat'
29.06.2010, 18:04
'19 Mayıs Spor Salonu 1 Eylül'de Tamamlanıyor.'
Genel Direktörümüz Doğan Hakyemez'den 19 Mayıs Spor Salonu ile ilgili açıklama.
06 Temmuz 2010 tarihinde bize teslim edilecek olan 19 Mayıs Spor Salonunda sponsorlarımızın revizyona başlayacaktır.
19 Mayıs Spor Salonunun iç ve dış boyaması Filli Boya tarafından, soyunma odaları ve idari büroların klima tesisatı Klima Plus tarafından yapılacaktır.
Soyunma odalarının büyütülmesi, ön cephe giydirmesi, 80 adet yeni projektör eklenerek ışıklandırma sisteminin güçlendirilmesi kısa sürede açıklayacağımız inşaat firması tarafından yapılacaktır.
Ayrıca Skorboard, Zemin ve Potalar sipariş edilmiş ve şuanda görüşmelerine devam ettiğimiz 3 sponsordan bir tanesi tarafından karşılanacaktır.
VİP koltukları sinema koltuğu düzenine getirilecek ve koltukların maliyeti de Kombine satışından karşılanacaktır.
Tüm sponsorlarımıza verdikleri ve revizyon süresinde verecekleri desteklerden ötürü teşekkür ederiz.

Cok guzel haberler bunlar, pota arkalarina da tribun ekleyebilseler muhtesem olur.

Cengiz Çubukcu
29.06.2010, 21:48
Anlaşılan sağduyu hakim oldu ve şehrin dinamikleri harekete geçti de birlik beraberlik söz konusu oldu....inşallah bu birlik beraberlik yapmacık değil samimi bir ifadedir....
19 mayısın tadilatı ve basketbol şubesinin M. Ali Yılmaz tesislerinden faydalanacak olması güzel gelişmeler, fakat altyapı işinin hala netleşmemesi iki ayrı basketbol okulunun olmaması soru işaret... Aydın Örs gelmeyince altyapının başına yine önemli bir isim bulacaklardır diye düşünüyorduk ama o isim hala bulunamadı herhalde....

Mehmet Dinç
29.06.2010, 22:01
'19 Mayıs Spor Salonu 1 Eylül'de Tamamlanıyor.'
Genel Direktörümüz Doğan Hakyemez'den 19 Mayıs Spor Salonu ile ilgili açıklama.
06 Temmuz 2010 tarihinde bize teslim edilecek olan 19 Mayıs Spor Salonunda sponsorlarımızın revizyona başlayacaktır.
19 Mayıs Spor Salonunun iç ve dış boyaması Filli Boya tarafından, soyunma odaları ve idari büroların klima tesisatı Klima Plus tarafından yapılacaktır.
Soyunma odalarının büyütülmesi, ön cephe giydirmesi, 80 adet yeni projektör eklenerek ışıklandırma sisteminin güçlendirilmesi kısa sürede açıklayacağımız inşaat firması tarafından yapılacaktır.
Ayrıca Skorboard, Zemin ve Potalar sipariş edilmiş ve şuanda görüşmelerine devam ettiğimiz 3 sponsordan bir tanesi tarafından karşılanacaktır.
VİP koltukları sinema koltuğu düzenine getirilecek ve koltukların maliyeti de Kombine satışından karşılanacaktır.
Tüm sponsorlarımıza verdikleri ve revizyon süresinde verecekleri desteklerden ötürü teşekkür ederiz.

Cok guzel haberler bunlar, pota arkalarina da tribun ekleyebilseler muhtesem olur.

Keşke tribünlerdeki koltuklarada bi el atsalar.

Oğuz ZEYTİN
30.06.2010, 08:36
Eski oyuncumuz Kerem Öztoprak, Hacettepe ile anlaşmış.

Hayırlı olsun Kerem için...

Ufuk Bayraktar61
30.06.2010, 13:47
merak ettiğimiz 2 konu hakkında ki bilgiler...

yayın hakkında;

Yeni sezon öncesinde cevabı merakla beklenen sorulardan biri de TV yayın haklarını hangi kanalın alacağı elbette. Bildiğiniz gibi Spormax'le olan sözleşme bitti ve sezon öncesinde yeni bir ihale yapılacak. Peki kimdir bu işe talip olan kanallar?

Spormax yine istiyor TBL'yi. Sonuçta oturttukları bir düzen var ve bu düzeni kaybetmek niyetinde değiller. Ancak TRT ve NTV de bu kez sağlam bir şekilde istekliler. TRT HD ve HD-EN kanallarını düşünürsek, tıpkı Spormax gibi ellerinde HD olarak yayınlama imkanları da var maçları. Bakalım kazanan kim olacak? Salsabasket özel haberidir

yabancı konusu hakkında ;

Dün Lig Kurulu Toplantısı yapıldı ama TBF'nin sitesinde bu konuyla ilgili geçilen haberde net bir bilgi yok. Konuşuldu, görüşüldü, yok şu sunum yapıldı, yok bu fikirler alındı şeklinde geçiştirmek daha cazip gelmiş. Ben resmen açıklanmasa da yabancı sayısının geçen yılki şeklini koruyacağını öğrendim. Takımlar maç içinde yine 2'si Bosman olacak şekilde 3+2 kuralına sadık kalarak kullanabilecekler yabancı oyuncularını. 5 yabancı hakkını kullanan takımlardan alınacak paraların havuzda toplanıp, ligi 3 yabancıyla götüreceğini açıklayan takımlara bölüştürülmesi işlemi de miktarlar aynı kalacak şekilde geçerli.

Kuralda değişime gidilmesini bekleyen birkaç kulüp vardı ama bu yıl için bu değişim gerçekleşmedi. 2011-12 sezonunda ne olacağı ise önümüzdeki sene yapılacak görüşmelerden sonra netleşecek. Şu an için onun ne olacağı belli değil. Salsabasket özel haberidir

Murat'
30.06.2010, 18:09
Eski oyuncumuz Kerem Öztoprak, Hacettepe ile anlaşmış.

Hayırlı olsun Kerem için...

Hacettepe Berent'i kaybetti ama Derya Yannier ve Kerem Oztoprak transferleri onlarin birinci ligi ne kadar cok istedigini gosteriyor.

sem61
30.06.2010, 18:49
kerem öztoprak hedef ne olursa olsun ilk 5 e giremez , hatta oyuna sonradan giripte fark yaratacak bir oyuncu bile olamaz ... yinede hayırlı olsun

Cengiz Çubukcu
01.07.2010, 19:46
TEŞEKKÜRLER TRABZONSPOR

Yazar, toplumu ilgilendirip etkileyen şeyleri açığa çıkarmak için yazar.

Yazar, muhatabını arayandır Yazdıkları da, iletişim aracı olarak düşünülebilir Yazar, yazdıklarıyla muhataplarına ulaşma amacı güder İlgilisine ulaşmış her yazısı, muhatabına gönderilmiş mesaj niteliğindedir

Yukarıda yazarların asli görevlerinden minik bir bölüm aktarırken, aslında bir önceki yazımızda da vurgu yaptığımız gibi, 2 yıldır yılmadan üzerine üzerine gidip ilgili yerlere verdiğimiz mesajların sonuçlarını bugün almış olmamız bizleri oldukça gururlandırmış ve mutlu etmiştir.

Peki bizi bu derece mutlu edip bu satırları yazmamıza neden olan tezimiz neydi ?

http://www.karadenizgazete.com.tr/haberler-3466-TESEKKURLER_TRABZONSPOR.html

Murat'
02.07.2010, 01:38
Transfer döneminin en flaş ve istenen isimlerinden biriydi Furkan Aldemir. Ve kulağıma gelen bilgi genç oyuncunun 3 yıllığına G.Saray Cafe Crown ile anlaştığı yönünde. Bir ara basına da yansımıştı, birkaç futbolcu + bir miktar para şeklinde bir takas teklifi ile gitmişti sarı kırmızılılar. O zaman kabul görmemişti bu teklifleri ama şimdi kabul görmüş. Verilecek oyuncular kimdir, isimler değişmiş middir, ödenecek ekstra para ne kadardır öğreniriz bugün yarın. Önemli olan anlaşmanın sağlandığı bilgisi. Başlıktaki (mı?) eki de imzaların henüz atılmamış olmasından dolayı orada. Bu transferle Ümit Milli uzun Sertaç Şanlı transferini gerçekleştiremeyen G.Saray Cafe Crown, aynı takımın en baba adamını, geleceğin en parlak uzununu kadrosuna katmak üzere. İşin bu cephesinde işler tıkırında.

Ama ya Karşıyaka cephesi? Kimse kusura bakmasın ama bu transfere hem de bu şekilde (futbol takımını takviye edebilmek maksadıyla) izin veren bir takımın 2012 hedefi, o, bu, hepsi yalandır. Ve Karşıyaka taraftarı bu yapılanı unutmayacaktır. EuroChallenge'da mücadele edip Avrupa arenasında boy gösterecek olmanın haberiyle güzel bir gün geçiren Karşıyakalı taraftarlara bu kötü haberi vermek de bana nasipmiş. Ciddi anlamda merak ediyorum bu transfer karşısındaki tepkilerini. Takımın temel direğini, üstüne takım kurduğun oyuncunu binanın altından çekip veriyorsun başka takıma, hem de futbol takımına verilecek bilmem kaç oyuncu karşılığında. Böyle günlerde sevmiyorum seni futbol.

Diğer bir yandan, Furkan için G.Saray Cafe Crown çok daha mantıklı bir seçim kendisini isteyen F.Bahçe Ülker ve Efes Pilsen gibi takımlara göre. Ermal, Rado ve alınacak yabancı bir uzun ile orada keyifli ve dakika bula bileceği bir rotasyonda kapışacak. Diğer tepe takımlarda bu süreleri bulması zordu ve tam oynamaya başlamışken kenarda oturarak geçirecek 1 seneye bile tahammülü yoktu. Pınar Karşıyaka ne yapar? Bütün planların Furkan üzerine yapıldığı bir ortamda hesapta olmayan B,C,D,E,F planlarını üretmek zorundalar. Hüseyin Beşok geliyor aklıma hemen, olabilitesi yüksek bir isim olarak. Neyse canım bu son paragrafla ilgili beyin fırtınasını yarın da yaparız nasılsa. Şimdi çok uzatmayalım. Salsabasket özel haberidir.

Cok iyi transfer gercekten de, transferin sekli de hayli ilginc, futbolcu verip basketci almak.

Mehmet Dinç
02.07.2010, 10:07
Transfer döneminin en flaş ve istenen isimlerinden biriydi Furkan Aldemir. Ve kulağıma gelen bilgi genç oyuncunun 3 yıllığına G.Saray Cafe Crown ile anlaştığı yönünde. Bir ara basına da yansımıştı, birkaç futbolcu + bir miktar para şeklinde bir takas teklifi ile gitmişti sarı kırmızılılar. O zaman kabul görmemişti bu teklifleri ama şimdi kabul görmüş. Verilecek oyuncular kimdir, isimler değişmiş middir, ödenecek ekstra para ne kadardır öğreniriz bugün yarın. Önemli olan anlaşmanın sağlandığı bilgisi. Başlıktaki (mı?) eki de imzaların henüz atılmamış olmasından dolayı orada. Bu transferle Ümit Milli uzun Sertaç Şanlı transferini gerçekleştiremeyen G.Saray Cafe Crown, aynı takımın en baba adamını, geleceğin en parlak uzununu kadrosuna katmak üzere. İşin bu cephesinde işler tıkırında.

Ama ya Karşıyaka cephesi? Kimse kusura bakmasın ama bu transfere hem de bu şekilde (futbol takımını takviye edebilmek maksadıyla) izin veren bir takımın 2012 hedefi, o, bu, hepsi yalandır. Ve Karşıyaka taraftarı bu yapılanı unutmayacaktır. EuroChallenge'da mücadele edip Avrupa arenasında boy gösterecek olmanın haberiyle güzel bir gün geçiren Karşıyakalı taraftarlara bu kötü haberi vermek de bana nasipmiş. Ciddi anlamda merak ediyorum bu transfer karşısındaki tepkilerini. Takımın temel direğini, üstüne takım kurduğun oyuncunu binanın altından çekip veriyorsun başka takıma, hem de futbol takımına verilecek bilmem kaç oyuncu karşılığında. Böyle günlerde sevmiyorum seni futbol.

Diğer bir yandan, Furkan için G.Saray Cafe Crown çok daha mantıklı bir seçim kendisini isteyen F.Bahçe Ülker ve Efes Pilsen gibi takımlara göre. Ermal, Rado ve alınacak yabancı bir uzun ile orada keyifli ve dakika bula bileceği bir rotasyonda kapışacak. Diğer tepe takımlarda bu süreleri bulması zordu ve tam oynamaya başlamışken kenarda oturarak geçirecek 1 seneye bile tahammülü yoktu. Pınar Karşıyaka ne yapar? Bütün planların Furkan üzerine yapıldığı bir ortamda hesapta olmayan B,C,D,E,F planlarını üretmek zorundalar. Hüseyin Beşok geliyor aklıma hemen, olabilitesi yüksek bir isim olarak. Neyse canım bu son paragrafla ilgili beyin fırtınasını yarın da yaparız nasılsa. Şimdi çok uzatmayalım. Salsabasket özel haberidir.

Cok iyi transfer gercekten de, transferin sekli de hayli ilginc, futbolcu verip basketci almak.

Karşıyaka bu transfer haberini yayınladı.

Oğuz ZEYTİN
03.07.2010, 10:42
Sayın İsmet Badem'in oyuncumuz Volkan İncekara hakkındaki görüşleri:

" Çok beğendiğim bir oyuncu, tabii çok eksiği var. Ama top eline basketbol ona o basketbola çok yakışıyor. Gerisi kendine ve onu oynatacak koçuna kalmış! Her takımın önemli yıldızı olabilir."

Cengiz Çubukcu
05.07.2010, 07:47
SEÇMECE BASKETBOL OKULLARI!

Alaeddin Yakan’ın Trabzon’a ilk geldiği günler. Elimizde baklavalarla bir idman ziyaretine gidip “hoş geldin” demiştik.
Ve o ziyarette hiç unutmam, hocamıza “Trabzon zor şehir, hem de çok zor. Bu yolda çok sıkıntılarla mücadele edeceğiz. Her doğumun nasıl ki sancıları olur, bizimkisi çok daha zor olacak. Yılmak yok” demiştim.
Doğan hoca geldikten sonra şu anda Alaeddin hoca en rahat konumda. Tüm yük Dodo’nun sırtına binmiş, haliyle mücadele ve sabır sırası Doğan hocamızda.
Haklıymışız, haklıymışız ama pes yani, bu kadarını da beklemiyorduk.
Sadede gelelim. Son yazımızda Trabzonspor’un basketbolu sahiplenmesine sevinmiş ve övgüler yağdırmıştık ya, bu yazımızda da basketbol spor okullarına bir göz atalım.

Diyarbakır karpuzu gibi seçmece nasıl olsa !
Önce iki Trabzonsporumuz vardı, şimdi nur topu gibi iki de basketbol spor okulumuz oldu.
Hayırlı olsun !
Şimdi veli olmak zor.Hadi buyur, ver verebilirsen, hangisine vereceksin çocuğunu.
Hangi spor okulu diye karar vermek için özverili bir araştırmanın yanında, ciddi istihbarat çalışmasıyla da desteklenmesi gerekiyor ki doğru okulu bulabilesin.
Heronlardan istifade edilebilir, olmadı Amerika’dan istihbarat desteği ki çocuklarımızı en doğru basketbol spor okuluna yazdırabilelim.
Devam edelim,
Gazeteciler Sadri başkana “başkanım, kulüpte çiftlik kuracaklarmış” diye sorarlar, başkanda “olurmu öyle şey, şaka yapıyorsunuz” der.Sonuç, tesilerde şu anda yumurtaları toplayıp, sütleri sağıyorlar.
Dodo Trabzonspor kulübüne gider “ben şunu şunu yapacağım, kendi ekibimi kuracağım vs” der.Kendisine “hay hay” denir.Sonuç, Dodo kulüpten ayrılırken arkasından spor okullarına start verilir.
Olsun, her işte bir hayır vardır derler.
Madem futbol kulübümüz basketbol spor okullarına start verdi, basketbol kulübümüzde futbol spor okullarına start versin.
Karadeniz zekası bu, olay anında çözülür.
Düşünebiliyormusunuz, futbol kulübümüz guard, pivot yetiştiryor.Basketbol kulübümüz ise stoper, santrafor yetiştiriyor.
Gerçi yetiştireceğimiz Barış Memiş’lerden guard, Jamison’lardan ise stoper olurmu bilinmez ama.
Maya bu, ya tutarsa!
NOT: Basketbolumuzun ilk şampiyonluğuna ait olan topu ve potadan kesilen filesi müzede yok. Her neredeyse kulüp yetkilileri tarafından bulunarak bir zahmet kupanın yanına konulsun. Çünkü ilk şampiyonluğumun emanetleri benim için çok çok değerlidir.

http://www.karadenizgazete.com.tr/haberler-3542-SECMECE_BASKETBOL_OKULLARI.html

erti
05.07.2010, 14:57
19 Mayıs Spor Salonu yenileniyor
05 Temmuz 2010 / 14:48_HABER61.NET
Beko Basketbol Ligi’ne yükselen Trabzonspor Basket takımının bu yıl maçlarını oynayacağı 19 Mayıs Spor Salonu’nda modernizasyon çalışmalarına başladı.

Beko Basketbol Ligi’nde oynayacak olan basket takımına yakışacak bir salon ve taraftarların konforlu bir şekilde müsabakaları izleyebilmeleri için salondaki çalışmalara start verildi.

Basketbol Genel Direktörü Doğan Hakyemez, Gençlik Spor Genel Müdürlüğü’yle tadilat anlaşması yapıldığını ifade ederek, “Yaptığımız anlaşma gereğince basketbol alanlarının tadilatını yapacağız. Bu alanlar zemini, ışıklandırmayı, soyunma odalarını ve büroları kapsıyor. Yapılan bu modernizasyon çalışmaları sonrası zemine zarar vermeyecek müsabakalar yine bu salonda gerçekleştirilecektir. Voleybol ve judo, karate, boks ve jimnastik gibi branşlar aynı organizasyonlarına devam edeceklerdir. 19 Mayıs Spor Salonu Trabzonspor tarafından yenilenmekte ve kimsenin spor yapmasına mani olmayacak şekilde faaliyete geçirilmeye çalışılmaktadır. Bugün itibariyle salonda başlayan yenilenme işlemlerinin 1 Eylül’de bitirilmesi planlamaktadır. 15 Ekim’de başlayacak olan lige kadar salonumuzda antrenmanlarımızı yapabileceğiz” diye konuştu.

EROS87
05.07.2010, 21:27
burası yeri değil ancak ülkemiz adına sevindirici bir haber.
banvit euroleague için ön öleme oynayacak.

Banvit'e büyük piyango! (http://www.turkbasket.com/haber/index.php?option=com_content&view=article&id=10391:banvite-bueyuek-piyango&catid=117:euroleague-haberleri&Itemid=303)

http://www.turkbasket.com/haber/images/stories/banvit_antwerp.jpg
Yıllardır Türkiye'yi Efes Pilsen ve Fenerbahçe Ülker'in temsil ettiği Euroleague'e üçüncü bir takım gönderme şansımız doğdu. Letonya Ligi şampiyonu Barons/LMT Riga'nın katılmaması sonrasında ülke sıralaması uyarınca Türkiye'den Banvit'in 2010-2011 Euroleague elemelerine katılabileceği açıklandı.

Geçen yıl BEKO TBL'de normal sezonu üçüncü sırada bitiren Banvit, play-off yarı finalinde şampiyon Fenerbahçe Ülker'e elenmişti. Barons Riga'nın yerine Euroleague'de oynama şansını yakalayan Banvit, şimdi 8 Temmuz'da İspanya'nın Barcelona kentinde yapılacak kura çekiminde elemelerdeki rakibini öğrenecek.

turkbasket.com

bu yapılanmasının meyvelerini alması bakımından bize de örnek olacak bir takım banvit.

İsmail Alkan
07.07.2010, 01:03
Lütfen ismail Abi habu altyapı işini yaz artık :)

Bu mesajını medya (http://www.bordomavi.net/forum/showthread.php?t=17380&page=9) bölümünde yeni gördüm Cengiz.

Altyapı konusunu okadar yazdımki, biraz nefes alalım Cengizim :)

Şaka bir yana, altyapı biliyorsun bizim en çok önem verdiğimiz konudur.Kısaca olmazsa olmazımızdır altyapı.

3 yıldır çeşitli nedenler ve bahanelerle altyapı konusunda bir arpa boyu yol gidemedik.Tek tesellimiz ise sürekli vurgu yaptığımız Trabzonspor'un basketbola kucak açması oldu. 2 gündür çocuklarımız Trabzonspor tesislerinde antrenman yapıyorlar.Ama altyapı konusunda ise artık yolun sonuna geldik.Şu anda altyapıya eğilmiyor gibi gözükmemiz, tablonun tamamını görmek istememizdendir.

Şu anda basketbolumuz kongre nedeniyle kilitlenmiş, düğümlenmiş durumda.Ortalıkta bir kaç liste dolaşıyor.Hele niyetler bir netleşsin, önümüze ne konacak görelim, bizde karalamaya başlarız.

Dodo ne demişti ? "BBL ve avrupada şampiyonluklar benim için başarı değildir.Başarı, altyapıdan çıkan oyuncuların katkılarıyla gelecek olan şampiyonluklardır"

Bende diyorum ki, "Bana, benim en çok sevdiğim basketbolculardan Kerim Abdul Cabbar'ı bile getirseniz, benim altyapımdan çıkıp takıma katkı yapacak olan oyuncumdan daha değerli değildir"

Altyapı konusunda kimse ama hiç kimse bir noktaya kilitlenip hiç birşeyi bana bahane etmesin.Çünkü Trabzonspor basketbolunun yüreğini ben çok iyi bilirim.Yani demem o ki, bizde herkesin bir dosyası vardır.

Kısaca, yeni oluşacak olan yönetimin tavrı ve niyeti çok önemlidir.Trabzon hassas bir yer, insanlar bir icraat yaparlarken bir sürü dengenin hesabını yaparak altına imza atarlar.Bunu da iyi analiz etmek gerekir.

Bizlerde şimdilik sadece susuyor ve gelişmeleri titizlikle takip ediyoruz.

Ve ilave ederek bitirelim.Kalemimiz hiç bir zaman etki altında kalarak yazmaz.Böyle bir düşüncesi ve beklentisi olanlarda bilsin diye bunu da artı not olarak düşelim.

Cengiz Çubukcu
07.07.2010, 11:42
2 gündür çocuklarımız Trabzonspor tesislerinde antrenman yapıyorlar.

bu noktaya gelinmesi büyük bir sinerji olduğunu gösteriyor, inşallah kongre sürecinde bu hava bozulmaz...

Travelair
09.07.2010, 12:36
BASKETBOL KULÜPTEN AYRI BİR DERNEK

Sadri Şener:

- Basketbol takımı kulüpte ayrı bir dernek. Saner Bey'e ve arkadaşlarına söyledik. Yurtdışına daha çok gidecekleri için basketten anlayan yabancı dil bilen insanlardan oluşan bir kadro ile seçimin yapılması gerektiği konuştuk. Medical Park sponsorluğunun bir kısmını onlara vereceğiz. Kulüp içindeki tenis kortunu da basketbol sahasına çevirmeyi planlıyoruz

Medical Park zaten basketbolun sponsoru değil mi? Nasıl yani bir kısmını onlara vereceğiz?

erti
09.07.2010, 14:15
BASKETBOL KULÜPTEN AYRI BİR DERNEK

Sadri Şener:

- Basketbol takımı kulüpte ayrı bir dernek. Saner Bey'e ve arkadaşlarına söyledik. Yurtdışına daha çok gidecekleri için basketten anlayan yabancı dil bilen insanlardan oluşan bir kadro ile seçimin yapılması gerektiği konuştuk. Medical Park sponsorluğunun bir kısmını onlara vereceğiz. Kulüp içindeki tenis kortunu da basketbol sahasına çevirmeyi planlıyoruz

Medical Park zaten basketbolun sponsoru değil mi? Nasıl yani bir kısmını onlara vereceğiz?

Futbol takımı sponsorlarının takımın web sayfasında logoları var. Logolar içerisinde Medikal Park yok. Basketbol takımının sayfasında var. Yani benim anladığım sponsorluk sadece basketbol takımına. Başkan zaman zaman olduğu gibi yine karıştırıyor sanırım. Yoksa basketbol takımının parasına göz dikmemiştir herhalde !!!

İHTİLALL
09.07.2010, 15:47
Başkanın "paraları bize getirin" mesajını ,

Sadece iki değerli üyenin yakalaması enteresan..

Aslında Ergun Ata ve Hayrettin bey bu kampanyayı yaklaşık bir ay önce,

Hemde basketbol takımı ,transferleri patır patır yaparken başlatmıştı..

Bu müdahale olmasaydı ,kimbilir Dodo başka hangi transferi patlatacak ve önümüzdeki yıl için,

"Kümede kalma işiyle mi uğraşacağız "acabasından ,

Play-off ta ne yaparız ,basamağına tırmanacaktık..

Kanserli hücreler,basketbol uzuvlarına da bulaştı maalesef..

Basketbolsever Trabzonspor'lu arkadşlara bir iddiada bukunacağım,

Mevcut Trabzonspor yönetiminden kurtulursak,

Bundan en büyük faydayı da basketbol şubemiz görecektir.

Çünkü yerien gelecekler ,ihsanda bulunmasalar bile,

Kıskançlık ve hasetle karışık,gölge etmeyeceklerdir,en azından..

Cengiz Çubukcu
09.07.2010, 16:13

Bu müdahale olmasaydı ,kimbilir Dodo başka hangi transferi patlatacak ve önümüzdeki yıl için,

Kıskançlık ve hasetle karışık,gölge etmeyeceklerdir,en azından..
hatta mümkünse futbolu da basketbol şubesi yönetsin....aaa dur bakalım 10 temmuzda basketbol derneğinin kongresi var bakarsın kulüpten birileri oraya da musallat olur...

Osman Yavuz
10.07.2010, 00:02

Kıskançlık ve hasetle karışık,gölge etmeyeceklerdir,en azından..Veysel abi zaten biz şu anki kadromuzla da playoffta ne yapacağımızı düşünüyoruz.Dediğin durum şampiyonluk kelimesi için olabilirdi.

Oğuz ZEYTİN
10.07.2010, 10:56
Teknik kadromuza takviye:

Doruk Güneş, asistan koç olarak Trabzonspor Basketbol'da.

Oğuz ZEYTİN
10.07.2010, 11:07
Alaeddin Yakan'ın çalıştırdığı ve genç oyuncumuz Volkan İncekara'nın yer aldığı Ümir Milli Takımı'mız Avrupa Ümitler Şampiyonası'nda;

ilk maçında Sırbistan'a 82-67
ikinci maçında Litvanya'ya 85-69 yenildi.

Bu takımın, basketbol tarihimizin en yetenekli - en fazla yıldız adayına sahip olan jenerasyon olduğu söyleniyordu. İlk maçın sonucu bizleri üzdü.

Bu arada Volkan;

Sırbistan maçında 10 dk. 0/2 iki sayılık, 0/1 üç sayılık 1 faul ve 1 top kaybı ile oynadı.

Litvanya maçında 17 dk. 1/1 iki sayılık, 0/1 üç sayılık, 1/1 serbest atış ile 3 sayı 2 asist, 1 top çalma ve 3 faul ile oynadı.

Bugün Karadağ ile oynayacağız. Farklı bir galibiyetle gruptan çıkabiliriz. Yoksa büyük bir hayal kırıklığı olacak.

Cengiz Çubukcu
10.07.2010, 11:11
Alaeddin Yakan'ın çalıştırdığı ve genç oyuncumuz Volkan İncekara'nın yer aldığı Ümir Milli Takımı'mız Avrupa Ümitler Şampiyonası'nda;

ilk maçında Sırbistan'a 82-67
ikinci maçında Litvanya'ya 85-69 yenildi.

Bu takımın, basketbol tarihimizin en yetenekli - en fazla yıldız adayına sahip olan jenerasyon olduğu söyleniyordu. İlk maçın sonucu bizleri üzdü.

Bu arada Volkan;

Sırbistan maçında 10 dk. 0/2 iki sayılık, 0/1 üç sayılık 1 faul ve 1 top kaybı ile oynadı.

Litvanya maçında 17 dk. 1/1 iki sayılık, 0/1 üç sayılık, 1/1 serbest atış ile 3 sayı 2 asist, 1 top çalma ve 3 faul ile oynadı.

Bugün Karadağ ile oynayacağız. Farklı bir galibiyetle gruptan çıkabiliriz. Yoksa büyük bir hayal kırıklığı olacak.
Oğuz eğer bu jenerasyona yetenekli ve yıldız adayı çok gözüyle bakılıyorsa herhalde 3-4 sene öncedir, çünkü oyuncuların 1'i 2'si hariç kendi takımlarında oynayamayıp silik bir görüntü sergiliyorlar... Al bizim volkanı mesela... tek aşama kaydetmiş oyuncu Furkan burda bence...

Oğuz ZEYTİN
10.07.2010, 11:34
Oğuz eğer bu jenerasyona yetenekli ve yıldız adayı çok gözüyle bakılıyorsa herhalde 3-4 sene öncedir, çünkü oyuncuların 1'i 2'si hariç kendi takımlarında oynayamayıp silik bir görüntü sergiliyorlar... Al bizim volkanı mesela... tek aşama kaydetmiş oyuncu Furkan burda bence...

Cengiz Abi, haklısınız. Potansiyel olarak üst düzeydeler. Ama 5 tane yabancının geldiği ligde Hüseyin Köksal nasıl süre alsın? Melih Mahmutoğlu nasıl gelişsin?

Deniz Kılıçlı NCAA'e gitti, oyuna girince tüm salon ayağa kalkıyor çılgınlar gibi... Kaldı ki bu takımın en zayıf halkalarındandı.

Furkan ve Birkan'ın avantajı Karşıyaka'da olmaları. İlkan da öyle. Tofaş'da süre alabildi. Bir de Banvit'in İbrahim'i var.

Bu lige gelip kendini parlatıp hemen kaçan yabancılara ödenen paralara yazık. Uzun vadeli düşünmeden,sırf popülist yaklaşımlarla Amerikalıları doldurup kadroya bu çocuklara da üvey evlat muamelesi yapan koçlar ve yöneticilerin suçudur bu olay!

Mesela Cemal Nalga! Allah'tan ceza aldı da şimdi Euroleague oynayacak. Türkiye'de kalsa GS'de 10-15 dk süre ya verir ya vermezlerdi.

Bence Euroleague oynamayacak takımların 5 yabancı getirmeleri tamamen saçmalık!

Euroleague'de oynayanları da gödük bu sene: tam rezalet! Efes neredeyse 8 yabancıyla oynadı. Sonra da timsah gözyaşları...

Daha önce de yazmıştım ama 2010 projesine iki ay kala oyuncu bulamayıp Emir'i devşirmek bile bazılarının gözlerindeki kapağı açamadı.

Ne diyeyim: Yazıklar olsun!

Cengiz Çubukcu
10.07.2010, 11:42
Cemal Nalga'ya bakınca tv'de iyi ki ceza almış dedim :) ..Cenk Akyol mesela dönmemeliydi kesinlikle...

Oğuz ZEYTİN
10.07.2010, 12:05
Bari elimizdeki bu çocukları yitirmesek. Gerçi Valentin için, Barış Ermiş/Hersek için, Emre Bayav için de dilemiştik ama ortalama 2 -10 dk ile ancak bu kadar oldu.

Burada tabii ki Volkan'ın yeri ayrı. İnşallah TS Basketbol formasıyla daha fazla süre alır. Hem takımımıza hem milli takıma hem de ülke basketboluna başarılı izler bırakır.

EK: Sayın İsmet Badem'in oyuncumuz hakkındaki görüşleri:

" Çok beğendiğim bir oyuncu, tabii çok eksiği var. Ama top eline basketbol ona o basketbola çok yakışıyor. Gerisi kendine ve onu oynatacak koçuna kalmış! Her takımın önemli yıldızı olabilir."

Oğuz ZEYTİN
10.07.2010, 12:42
Sevgili Trabzonsporlular,

Basketbol takımımızın altyapı çalışmalarına dair kamuoyuyla paylaşılan herhangi bir haber yok. Biz haberdar olamasak da umarız çalışmalar yapılıyordur.

Bu konuya ilişkin biz taraftarların tavsiyeleri neler olabilir? Sonuçta beyin fırtınası yöntemiyle gerçekçi ve uygulamaya değer ( en azından dikkate alınabilecek fikirler) teklifler üretebiliriz. Birimizin düşüncesine katkılarda bulunabiliriz. Gördüğümüz eksiklikleri tamamlayıp somut hale getirebiliriz.

Mesela aşağıda sıraladıklarım aklıma ilk gelenler. Alternatfiler üzerinde düşünebiliriz.

- İkinci ligden pilot takım

- Trabzon'da bölgesel ligde oynayacak pilot takım

- Üniversite spor akademisi ile Trabzon Spor Lisesi ile ortaklaşa projeler ( Şehir dışından getirilecek oyunculara öğrenim bursu-barınma kolaylıkları gibi...)

- İlçe ve çevre illerin taranması

- vs...

Cengiz Çubukcu
10.07.2010, 13:32
Oğuz yukarıda yazdıklarını pas geçiyorum sanma :)

Saner Ayar Ekibini Yeniledi
Basketbolun Yeni Yönetimi Belli Oldu 10 Temmuz 2010 12:25:48

Saner Ayar Ekibini Yeniledi

Trabzonspor Basketbol Kulübü yeni yönetimini belirledi.
BEKO basketbol liginde mücadele edecek olan Trabzonspor’da olağan genel kurul bugün kulüp binasında yapılıyor. Bu genel kurulun en büyük özelliği ise ilk toplanma tarihi olan bugün yeterli çoğunluğun sağlanmasıydı.

Başkan Saner Ayar’ın yaptığı açılış konuşması büyük bir heyecan yaratırken Başkan Ayar, Trabzonspor basketbol kulübünün, Trabzonspor kulübü ile ayrılmaz bir bütün olduğunu bu nedenle ayrımcılık yapılmasının camiaya hiçbir yarar getirmeyeceğini belirtti.

Oluşturulan divan kuruluna Av. Ali Sürmen başkanlık yaparken, faliyet raporunu da Saner Ayar okudu. Ayar hedeflenen yerde bulunduklarını belirterek kulübün oluşturulması ve yapılanma konusunda üyelere bilgi verdi. Basının büyük ilgi gösterdiği ve tanjanttaki kulüp binasında devam eden genel kurula tek liste verildi.

Yeni yönetim kurulu şu isimlerden oluşuyor:

Saner Ayar

Muharrem Usta

Ömer Ayvacı

İzzet Usta

Mehmet Yiğit Alp

Ertuğrul Doğan

Hakan Usta

Ahmet Ozan Şener

Ali Ercan Aydoğan

Ahmet Fikret Gökhan

Abiş HATİPOĞLU

Yalçın Orhan

Ahmet Beşir

Zeyyat Kafkas

YEDEK ÜYELER

Pınar Turhan Seymenoğlu

Ferruh Taşdemir

Barış Karakaş

Celil Özcan,

Alper Müftüoğlu

Tuna Kenar

Gamze İnanoğlu

http://www.trabzonbasket.com/?Syf=18&Hbr=57066

macka61
10.07.2010, 13:40
hayırlı olsun yeni yönetim

Oğuz ZEYTİN
10.07.2010, 13:49
http://www.trabzonbasket.com/?Syf=18&Hbr=57066

Hayırlı olsun.

Artık çatlak sesler çımaz inşallah. Bütünlüğümüzü daha da sağlamlaştırıp Trabzon halkının ve Trbazonsporluların yüzlerini güldüren başarılar elde edilir.

Burçak
11.07.2010, 02:53
http://photos-e.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash2/hs057.ash2/36216_420383961344_375829091344_4926803_907096_s.j pg
(http://forum.bordomavi.net/notes/trabzonspor-basketbol-takimi/yeni-yonetimde-gorev-dagilimi/411047246267)

Yeni Yönetimde Görev Dağılımı (http://forum.bordomavi.net/notes/trabzonspor-basketbol-takimi/yeni-yonetimde-gorev-dagilimi/411047246267)

Kazım Uzunboy
11.07.2010, 09:44
Basketbolda yeni dönem

Trabzonspor Basketbol Kulübü'nün dün yapılan Olağanüstü Genel Kurulu'nda başkan değişmedi.

http://foto.fanatik.com.tr/news/423x238/2010/7/10/fft1mm1074095.jpg

Saner Ayar’ın başkanlığındaki yeni yönetim kurulu ise şu isimlerden oluştu: Muharrem Usta, Ömer Ayvacı, İzzet Usta, Mehmet Yiğit Alp, Ertuğrul Doğan, Hakan Usta, Ahmet Ozan Şener, Ali Ercan Aydoğan, Ahmet Fikret Gökhan, Abiş Hopikoğlu, Yalçın Orhan, Ahmet Beşir, Zeyyat Kafkas. Yeni yönetim, daha sonra tesislerde Asbaşkan Hayrettin Hacısalihoğlu ve yönetim kurulu üyeleriyle birlikte yemek yedi.

www.fanatik.com.tr (http://www.fanatik.com.tr)

Travelair
11.07.2010, 11:47
Bu yönetim kurulunda değişen nedir? Trabzonspor yönetim kurulundan isimler basketbola girmiş midir? Veya istemedikleri isimler yeni yönetimden çıkmış mıdır? Karışmazlarsa bence daha sağlıklı olacak

Yeni yönetim hayırlı olsun

Cengiz Çubukcu
12.07.2010, 08:40
Bu yönetim kurulunda değişen nedir? Trabzonspor yönetim kurulundan isimler basketbola girmiş midir? Veya istemedikleri isimler yeni yönetimden çıkmış mıdır? Karışmazlarsa bence daha sağlıklı olacak

ben de Show tv çalışanlarının yönetime girmesine şaşırdım, acaba kendileri Trabzonporlu mudur?

Mustafa Önal
12.07.2010, 09:55
ben de Show tv çalışanlarının yönetime girmesine şaşırdım, acaba kendileri Trabzonporlu mudur?

Mesale hangisi cengiz abi ?

Cengiz Çubukcu
12.07.2010, 10:01
Gamze İmamoğlu: 1977 doğumludur. Show TV İç yapımlar departmanı yönetici asistanlığı ve yapımcılık görevlerindedir. Yabancı: İngilizce. Bekar.

Yasemin Ahıskalı: 1977 doğumludur.Gazi Üniversitesi İktisat bölümü lisans, Sydney Üniversitesi Uluslararası işletme yüksek lisans, Bond Üniversitesi eğitim bilimleri diploması eğitimlerine sahiptir.Show TV Genel Müdür Danışmanlığı görevini yürütmektedir. Yabancı Dili: ingilizce Bekar

Burçak
12.07.2010, 10:43
Cengiz hocam soy isimlere bakıldığında Trabzonlu olmaları yüksek ihtimal gibi :)
Köklü ailelerden :)

Mustafa Önal
12.07.2010, 10:48
Gamze İmamoğlu: 1977 doğumludur. Show TV İç yapımlar departmanı yönetici asistanlığı ve yapımcılık görevlerindedir. Yabancı: İngilizce. Bekar.

Yasemin Ahıskalı: 1977 doğumludur.Gazi Üniversitesi İktisat bölümü lisans, Sydney Üniversitesi Uluslararası işletme yüksek lisans, Bond Üniversitesi eğitim bilimleri diploması eğitimlerine sahiptir.Show TV Genel Müdür Danışmanlığı görevini yürütmektedir. Yabancı Dili: ingilizce Bekar

Cengiz abi müsadenle her iki insanı da tanıdığım için kafalarda soru işareti oluşmaması için cevap veriyorum.

Gamze İmamoğlu TRABZONLU VE TRABZONSPORLU. Şampiyonluk maçına formasıyla gelen bir insan.

Yasemin abla Saner Bey'in asistanı . Takımın bugüne kadar bir çok işiyle bizzat ilgilenen bir insan. bir nevi Saner Bey'in sağ kolu diyebiliriz. Ayrıca takımın yasemin ablası.
Yasmin abla Kayserilidir aslen ama biz onu Trabzonlu sayıyoruz:)

Üzerinde soru işareti olacak en son insanlar diye düşünüyorum.

Cengiz Çubukcu
12.07.2010, 10:56
Cengiz abi müsadenle her iki insanı da tanıdığım için kafalarda soru işareti oluşmaması için cevap veriyorum.

Gamze İmamoğlu TRABZONLU VE TRABZONSPORLU. Şampiyonluk maçına formasıyla gelen bir insan.

Yasemin abla Saner Bey'in asistanı . Takımın bugüne kadar bir çok işiyle bizzat ilgilenen bir insan. bir nevi Saner Bey'in sağ kolu diyebiliriz. Ayrıca takımın yasemin ablası.
Yasmin abla Kayserilidir aslen ama biz onu Trabzonlu sayıyoruz:)

Üzerinde soru işareti olacak en son insanlar diye düşünüyorum.

desene Mustafa Show tv hepten Trabzonsporlu :) ama bu pek yayın politikalarında anlaşılmıyor....

Mustafa Önal
12.07.2010, 12:02
desene Mustafa Show tv hepten Trabzonsporlu :) ama bu pek yayın politikalarında anlaşılmıyor....

yayın politikası derken ?

spor yayın politikası mı ?

şu günlük 1 dakika olan spor haberleri ve bu sezon haftada sadece 2 güne düşen spor politikası mı ?

ayrıca Trabzonspor Basketbolla alakalı ilk haberi duyacağımız kanal show TV'dir.

Ayrıca Show TV nin spor politikası olduğunu düşünmüyorum. Bu şartlarda Trabzonspor Basketin haberlerini yine ilk duycağımız kanallardan biri.
Hepten Trabzonsporlu olmasınlar işimizi görsünler yeter. :)

ezgi cubukcu
12.07.2010, 12:08

Valla Cengiz abi koskoca liste icinden sadece bayanlarin dikkat cekmesi ilginc... Sorun basketboldan anlamiyacaklari endisesi mi yoksa Trabzonsporlu olup olmamalari mi? Ben pek anliyamadim da ;) Kaldi ki her ikisine de bir yerde gerek yok... Onemli olan bu ise gonul vermek ve askla yapmak. Yonetimin buna inanip bayanlara da katilim saglamasi cok guzel bir hamle olmus... Darisi futbol camiaasinin da basina diyorum!

winner
12.07.2010, 15:43

Basketbol takımımızın altyapı çalışmalarına dair kamuoyuyla paylaşılan herhangi bir haber yok. Biz haberdar olamasak da umarız çalışmalar yapılıyordur.

Bu konuya ilişkin biz taraftarların tavsiyeleri neler olabilir? Sonuçta beyin fırtınası yöntemiyle gerçekçi ve uygulamaya değer ( en azından dikkate alınabilecek fikirler) teklifler üretebiliriz. Birimizin düşüncesine katkılarda bulunabiliriz. Gördüğümüz eksiklikleri tamamlayıp somut hale getirebiliriz.

Mesela aşağıda sıraladıklarım aklıma ilk gelenler. Alternatfiler üzerinde düşünebiliriz.

- Üniversite spor akademisi ile Trabzon Spor Lisesi ile ortaklaşa projeler ( Şehir dışından getirilecek oyunculara öğrenim bursu-barınma kolaylıkları gibi...)

- vs...

Oğuzcum senin söylediklerine ek olarak;

-Şehirdeki okulların basketbol takımı kurmalarına destek olunması, il (ilçeler dahil) bazında sık sık okullar arası turnuvalar düzenlenmesi, turnuvaların takip edilmesi.

-Çok basketbocu çıkaran İzmir,Bursa,Ankara gibi şehirlerde okul ve alt yapı takımlarını izleyecek scoutlar istihdam edilmesi.

-Çocuklara basketbolun sevdirilmesi,okullarda oyuncularla beraber etkinlik ve panel düzenlenmesi, ücretsiz malzeme yardımı yapılması.

-Belediye ile işbirliği yapılarak açık alanlara, parklara pota konulması ( belki basit gibi ama Amerika'da,Sırbistan'da ve Litvanya'da sokaktan çok önemli oyuncular doğmuştur.)

Cengiz Çubukcu
12.07.2010, 15:58
-Çocuklara basketbolun sevdirilmesi,okullarda oyuncularla beraber etkinlik ve panel düzenlenmesi, ücretsiz malzeme yardımı yapılması.

-.)

bu madde ile ilgili olarak en acil yapılması gereken şeylerden birinin İbrahim Kutluay'ı Trabzona davet etmek olduğunu düşünüyorum, dün programın tekrarını izlediğimde Antepe gittiğini ve okul ziyaretinde bulunduğunu gördüm....

Trabzondan bir okul öğrencisi kardeşimiz aşağıdaki linke girip ona ulaşşsın...

http://www.sahayacik.com/Form.aspx

Cengiz Çubukcu
12.07.2010, 16:00

- vs...

E artık yeni yönetim de seçildiğine göre Oğuz yukarıdaki faaliyetler için düğmeye basılır, bu konuda sayın Doğan Hakyemezden ivedi çözüm bekliyoruz özellikle pilot takım konusunda...

Oğuz ZEYTİN
12.07.2010, 23:20
Teşekkürler Erdoğan Abi.

Panel konusuna ekleme yapmak istiyorum.

Okullar (il milli eğitim müdürlüğü) - Trabzonspor Basketbol - Belediye işbirliğinde bir haftaya yayılan söyleşiler düzenlenebilir. Bunu sadece merkezle sınırlandırmadan, ilçelere yayarak gerçekleştirebiliriz.

Davetlinin ulaşım ve konaklama maliyetlerini karşıladıktan sonra gerisi kolay...

Hatta KTÜ'de de üniversite gençliğine söyleşi fırsatı doğar. Spor Kulüpleri vardır büyük ihtimalle...

Bu geleneksel hale getirilebilir.

Liste bile yapılır:

İsmet Badem
Çetin Yılmaz (SKY Türk ekibi)
Kaan Kural
İhsan Bayülken (NTV ekibi)
Mehmet Baturlap
Nejat Sayman
Murat Murathanoğlu
... vs.

İsimler örnek vermek içindir, mesele bu söyleşilerin gençlerde yaratacağı heyecan ve ilgi!

Oğuz ZEYTİN
12.07.2010, 23:23
Cengiz Abi, projelerinizi geniş kitlelerle paylaşma zamanı gelmedi mi?

:)

Cengiz Çubukcu
13.07.2010, 20:51
Cengiz Abi, projelerinizi geniş kitlelerle paylaşma zamanı gelmedi mi?

estağfirullah Oğuz :) proje denemez benim söylediklerime ayrıca her platformda '' Trabzon bir spor kenti olmalıdır, olimpiyatlara sporcu yetiştirmelidir'' düşüncemi de dile getirmekten asla bıkmayacağım....

İsmail Alkan
13.07.2010, 21:25
estağfirullah Oğuz :) proje denemez benim söylediklerime ayrıca her platformda '' Trabzon bir spor kenti olmalıdır, olimpiyatlara sporcu yetiştirmelidir'' düşüncemi de dile getirmekten asla bıkmayacağım....
Devam Cengiz, bıkmadan devam :)

Ben yoruldum, bakalım sen ne zaman yorulacaksın :)

Cengiz Çubukcu
13.07.2010, 21:57
Devam Cengiz, bıkmadan devam :)

Ben yoruldum, bakalım sen ne zaman yorulacaksın :)

Abi sen yorulmazsın bu bir, yorulmamalısın bu iki :) liderlerin asla pes etme ya da yorulma lüksleri yoktur bu da üç :)

İsmail Alkan
13.07.2010, 22:08
Yoruluyor insan Cengiz, hemide öyle bir yoruluyor ki :)

Bu arada bigben güzel yorumlar yapmış, yanıt verecektim ama şu sıralarda avrupa şampiyonasında sıfır çeken ümit milli takımımız bir alt lige düşmeme maçlarından birini oynuyor.Hani müthiş jenerasyonumuz vardı ya, hele karşılaşma bitsin, sonucu alalım, bir kaç kelime yazacağım.

Murat'
14.07.2010, 06:27
Basketbolda bu aralar yaprak sallanmiyor desek yeridir, takim 1 ay sonra toplanacakmis.

Acaba kamp icin dusubulen yabanci bir ulke var mi ?

Kuruldugumuz ilk sene Italya'da kamp yapmistilar.

Mustafa Önal
14.07.2010, 19:34
Basketbolda bu aralar yaprak sallanmiyor desek yeridir, takim 1 ay sonra toplanacakmis.

Acaba kamp icin dusubulen yabanci bir ulke var mi ?

Kuruldugumuz ilk sene Italya'da kamp yapmistilar.
İtalya kampı olacak biliyorum Murat.

Oğuz ZEYTİN
15.07.2010, 04:08
Neredeyse Avrupa'daki tüm takımlar (kulüp veya ülke milli takımları) İtalya'nın Bormio kasabasında kamp yaparlar. İsviçre sınırında, Alp eteklerinde olup temiz havasıyla bilinir. Ayrıca birçok hazırlık turnuvası organize edebilecek kapasitesi vardır.

İHTİLALL
15.07.2010, 10:47

Celil Hekimoğlu'nun kellesi alındı,hafiften..

İHTİLALL
15.07.2010, 10:56
Yönetim(futbol yönetimi)görevde olduğu sürece,

Saner bey,rahat ve huzurlu çalışamayacaktır..

Ama ne olursa olsun,

Trabzonsporu B.Basketbol liginde izleyeceğiz ya,

Emeği geçen herkese,

Kucak dolusu teşekkürler..

Düşünüyorumda Eczacıbaşı-Beşiktaş çekişmeleri ile tanımıştık basketbolu,

Efes bile küçük çocuk sayılırdı o zamanlar,hey gidi..

Neyse ,yenilsek bile fazla üzülmeyceğimi düşündüğüm maçlar izleyeceğiz..

Güzel olacak,inşallah..

Bu arada üçlük attığımız zaman,gol atmışız hissi uyanıyor bende..

Yıllardır futbol takip etmekten olsa gerek..

barış karakaş
15.07.2010, 20:31
İnanıyoruz ki takımımız, ismini ve sizleri en iyi şekilde temsil edecektir. Trabzon'lu olsun olmasın tüm yönetim sonuna kadar Trabzonspor'ludur.

Oğuz ZEYTİN
19.07.2010, 10:17
Milli oyuncumuz Evren Büker'den bir spor gazetesine açıklama (yorumsuz):

‘Trabzonspor’a gitmem sürpriz oldu’

“Trabzonspor’a transferim sürpriz oldu. Çünkü Galatasaray’da mutluydum ve her şey yolundaydı... Trabzon’dan çok ciddi bir teklif geldi. Böyle bir teklifi değerlendirmemek olmazdı. Ama ben yine de önce Galatasaray’daki yöneticilerimle görüştüm, ondan sonra gittim. Bana maddi olarak o seviyelere ulaşamayacaklarını ve Trabzon’a gidebileceğimi söylediler...
Trabzonspor’da maddiyatın yanı sıra, beni cezbeden başka şeyler de vardı. Mesela önümde yabancı oyuncu olmayacak. En az Galatasaray’daki kadar maçlarda dakika alabileceğim ve gelişimimi sürdürebileceğim. Ayrıca 7 bin 500 kişilik salon bittiği anda oradaki atmosferi hayal bile edemiyorum. Bu Trabzon’un ilk senesi ve bizim yaptığımız herşey tarihe geçecek. Kariyer açısından da bana bir artısı olacaktı”.

leavemealone
20.07.2010, 20:44
BASKETBOL ALTYAPISI DOĞAN HAKYEMEZ'E BAĞLANDI

Trabzonspor Basketbol Kulübü Derneği Asbaşkanı Zeyyat Kafkas, kulübün alt yapısına yönelik bir açıklama yaptı. Kafkas, kulübün internet sitesi aracılığıyla yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:
"Beko Basketbol Ligi'nde sağlam temeller atmak için güçlü bir altyapı organizasyonu hazırlığı içerisindeyiz. Altyapı konusunda tek yetkili Sayın Doğan Hakyemez'dir ve ciddi bir ekip çalışması içerisindedir. Beko ligi öncesinde de alt yapı konusunda güzel çalışmalar yapılmış ve yapılmaktadır. Emeği geçen herkese teşekkür ederiz. Başkan Sadri Şener ile Saner Ayar'ın İstanbul'da yaptıkları değerlendirmede de; Beko Ligine yakışır bir altyapı organizasyonun Doğan Hakyemez direktörlüğünde oluşturulması konusunda görüş birliğine varılmıştır."

YUNUS EMRE SEL - VENLO (HOLLANDA) / DHA
20 Temmuz 2010 Salı

Cengiz Çubukcu
23.07.2010, 20:54
Basketbolda derin bir yaz sessizliği var anlaşılan.....

Ufuk Bayraktar61
24.07.2010, 12:32
Basketbolda derin bir yaz sessizliği var anlaşılan.....

herşeyimiz hazır abi :) daha ne bekliyoruz...

Murat'
25.07.2010, 08:23
Cengiz abi dur bakalim hele daha takimin toplanmasina bile iki hafta var, lig desen ekimin ikinci haftasinda baslayacak.

Umarim takimimiz hazirlik doneminde televizyondan yayinlanan turnuvalara katilir biz de boylece takimimizi izlemis oluruz.

erti
27.07.2010, 08:27
Trabzonspor Basketbol Takımı Genel Direktörü Doğan Hakyemez, gündeme yönelik önemli açıklamalarda bulundu.
http://trabzonbasket.com/FileUpload/ks32864/HaberResim/59984.jpg
Hedef Avrupa Kupaları

Trabzonspor’un Beko Ligi’ne yükselmesinde en ciddi katkıyı veren isimlerden olan Bordo-Mavili ekibin Genel Direktörü Doğan Hakyemez tek hedeflerinin 19 Mayıs Spor Salonu’nun bitirilmesi olduğunu söyledi. 1 Eylül’e kadar salonun bitirilmesini öngördüklerini anlatan Hakyemez: “Zemin 29 Ağustos tarihinde gelecek. İnşaatı 1 Eylül’e kadar tamamen bitirilecek. Takım olarak sezonu 2 Ağustos’ta Türk oyuncularla açacağız. Denizli’de 26 Ağustos tarihinde kamp düşünüyoruz. Oyuncu sıkıntımız yok. Takımımızı kurduk. Hedefimiz Avrupa Kupaları’nda oynamak. Süreç ne gösterir bilinmez ancak daha iyisini de yapabiliriz.” dedi.

Altyapı Elimizde

Alt yapıda tek sorumlu olarak görev alan Doğan Hakyemez "bundan önce çalışan arkadaşlara verdikleri hizmetlerden ötürü teşekkür ediyoruz., takım için bir dizi yapılanmaya da gideceklerini söyleyerek: “Altyapıda yeni bir organizasyona gideceğiz. Altyapı çalışmaları bundan sonra tamamen bizim denetimimizde olacaktır.

Tesislere Taşınacağız

Önümüzdeki hafta içinde Mehmet Ali yılmaz Tesislerine taşınacağız. İdari ve teknik ekibimiz orada olacak. Böylelikle futbol takımı ile de bir bütün olma yolunda mesafe almış olacağız. Takımımızın başta ağırlık çalışmaları olmak üzere bazı çalışmaları orada olacak._www.trabzonbasket.com_

Cengiz Çubukcu
27.07.2010, 08:48
güzel haberler bunlar (gerçi biz bir bölümünü Doğan Hakyemezden yat gezisinde öğrenmiştik :) ) ..özellikle basketbolcuların da futbolcularla aynı tesislerde kalacak olmaları müthiş bir şey...

Mustafa Umut
27.07.2010, 14:49
bu sene güzel bir başarı bekliyorum basket takımımızdan.furboldan çok basketle gururlanacağız gibi bu sene :)))))))

cem arin
02.08.2010, 15:56
Benim kanimca türk basketboluna dair cok önemli aciklamalarin yapildigi bir röpörtaj olmus ve bizim de basketbolun türkiyede varolan yapisina dair bu yazidan cikaracagimiz cok sey olacaktir.
Ben türkiyede 90li yillarda basketbolla ilgilenirken de sorunlar ayniydi simdi de ayni!
Sorunlarin futbolla paralellik gösteriyor olmasi ise trajikomik bir durum.
Türkiye'nin en iyi antrenörlerinden biri olan Ergin Ataman ile merak edilen her şeyi konuştuk. Efes Pilsen'de geçirdiği 2 sezonda kendini başarılı buluyor mu? Neden Igor Rakocevic ile yaşanan olaydan sonra istifa etmedi? Bostjan Nachbar'ı neden ısrarla 4 numara pozisyonunda oynattı? Devşirme oyuncu konusunda neler düşünüyor? Galatasaray'dan gelen teklifi neden değerlendirmedi? Hepsi ve daha fazlası bu röpörtajda gizli.
Hazırlayan: Gökçe Başaran - Eyüp Yıldız

"EFES PİLSEN İKİ YIL ÖNCEKİNDEN ÇOK DAHA İLERDE"

Efes Pilsen ile geçirdiğiniz 2 yılı değerlendirir misiniz? Kendinizi başarılı buluyor musunuz?
Olaya iki platformda değerlendirmek istiyorum. İlk platform olan Avrupa'da Efes Pilsen'i istediğim yere tekrar getiremediğimi düşünüyorum. Çünkü Efes Pilsen, Euroleague'de en büyük başarıyı 2000 yılında "final four" oynayarak elde etti ve o takımın başında ben vardım. Efes Pilsen'e ikinci kez geldiğimde, hayalim Euroleague'de Efes Pilsen'e "final four" oynatmaktı. Tuncay Özilhan da buna inanıyordu. Bana her türlü imkanı tanıdı, istediğim kadroyu kurma şansı verdi. Ama sonuç olarak başarısızım. Mutlaka her başarının ve başarısızlığın çeşitli faktörleri vardır. Bu başarısızlıkta en büyük pay benim. Sonuçta ben bu takımın teknik direktörüyüm, takımı ben kurdum. Ama bu takımı kurarken çok farklı beklentilerim vardı. Özellikle bu sezonla alakalı. Rakocevic ve Nachbar transferlerinden sonra oluşan sıkıntılar... Mario Kasun'un oynadığı 2 yılda sakatlıklardan bir türlü kurtulamaması. Kerem Gönlüm gibi stratejilerimde çok önemli bir oyuncunun doping cezası alması. Bunlar benim beklemediğim olaylardı. Böyle faktörler oluşunca istediklerimi yapamadım. Ama bu sene Avrupa kupalarında oynayan diğer takımlarımıza bakarsanız, Efes Pilsen içlerinde en başarılısıdır.
Diğer platform ise Türkiye. Ben Efes Pilsen'e geldiğim zaman takım dağılmış durumdaydı. Yabancıların bazıları sezon ortası gitmişti, diğer oyuncular gönderilmişti. Türk oyunculardan bazıları transfer olmuştu mesela Ermal Kuqo, İspanya'ya gitmişti. Efes Pilsen'e ilk geldiğimde takımda 3 oyuncu bulunuyordu. Bunun yanında Efes Pilsen'in Fenerbahçe Ülker'e karşı 3 yılda play-offlarda galibiyeti yoktu. Zaten bu 3 yılın birinde Ülker, diğer ikisinde Fenerbahçe Ülker şampiyon oldu. Ben ilk geldiğim yıl en azından bunu değiştirdim. Bunları nasıl değiştirdim? Efes Pilsen olarak öncelikle Kaya Paker, Kerem Tunçeri gibi önemli Türk oyuncuları transfer ettik. Yabancıların tamamını değiştirdik. Preston Shumpert, Mario Kasun, Charles Smith, Bootsy Thornton gibi oyuncuları aldık. Burada herkes "Ergin Ataman, Igor Rakocevic'i oynatamadı" diyor. Tamam belki onu oynatamadım ama Charles Smith de kariyerinin en iyi basketbolunu benimle birlikte oynadı. Bootsy, her zaman çok faydalı oldu. Bunların hepsini ortaya koyduğunuz zaman, Efes Pilsen Türkiye'nin en güçlü takımı haline geldi. İlk sene, 3 kupayı birden aldık, ikinci sene ise finalde Fenerbahçe Ülker'e kaybettik. Ama kaybederken de başımıza gelenler belli. Sene boyunca Kerem Gönlüm'ün olmaması, Thornton'un serinin 2. maçında sakatlanmış olması, Kerem Tunçeri'nin 4. maçta sakatlanması... Bütün bunların sonunda finali kaybettik. Ama Efes Pilsen 2 yıl önceki halinden çok daha ileride. Bugün Efes Pilsen'den birkaç oyuncu gitti ama 2-3 takviye ile yine şampiyonluğa oynayacaktır. Ben geldiğimde durum böyle değildi. Efes Pilsen taraftarlarının bazılarının bana kızdığını biliyorum ama bunuda göz ardı etmesinler.
OYUNCULARINA MESAJI: "SİZ SAHADA BEN DIŞINDA MÜCADELE EDECEĞİM"
Fenerbahçe Ülker serisinde sürekli demeçler verdinz. Ama bu yönde kulüpten açıklama gelmedi. Yalnız kaldığınızı düşünüyor musunuz?
Öncelikle Efes Pilsen'e geldiğim ilk gün oyuncularla yaptığım toplantıda, hepsinin Fenerbahçe Ülker'e karşı bir sıkıntısı vardı. Kafalarında biz ne yaparsak yapalım Fenerbahçe Ülker'i yenemeyiz imajı oluşmuştu. Ama ilk geldiğim gün oyuncularıma şunu söyledim: "Siz sahada mücadele edin, ben de saha dışında mücadele edeceğim." Sahada maçı kazanmak için önce oyunculara bu güveni vermeniz gerekiyor. Çünkü Efes Pilsen olarak arkanızda Galatasaray, Beşiktaş gibi bir camia yok, taraftar gücü yok. Kulüp olarak bütünleşmek zorundaydık. Ancak bu sayede hem pskolojik mücadeleyi hem sahadaki mücadeleyi verebilirdik. Ama burada Efes Pilsen kulübünün yıllardır elit bir tavrı var ve bu tarzı ile yıllarca Türk basketbolunu götürdü. Ama o zamanlar bir Fenerbahçe Ülker gerçeği yoktu. Sadece Ülker vardı ve Ülker de Efes Pilsen gibi bir kulüptü. Belki O zamanlar da Fenerbahçe vardı ama bu seferde arkalarında güçlü bir sponsor yoktu. Ama ne zaman Fenerbahçe ile Ülker birleşti, Efes Pilsen bunun sıkıntısını gördü. Ben bunu dışarıda zaten görüyordum. Hatta ilk Fenerbahçe Ülker maçına çıkmadan önce bana 12-0'lık seriyi hatırlatıyorlardı ama ben her zaman şunu söyledim: "12-0’lık seri benden önceydi şimdi Ergin Ataman dönemi başlıyor." Bu Fenerbahçe Ülker'e bir mesaj değildi aksine oyuncularıma bir mesajdı. Ama Efes Pilsen bu tarzını değiştirmedi. Sonuçta Tuncay Özilhan, tarz olarak Aziz Yıldırım gibi olamaz. Ama maalesef sporun gerçeğinde de bu var. Ben bu yüzden bu mücadeleyi yaptım. Ama bunu yaparken en çok üzüldüğüm nokta; Fenerbahçe kanadından Ergin Ataman, Fenerbahçe Ülker düşmanı gibi gözüktü. Bu, Türkiye'deki fanatizmin bir göstergesi. Ben bunu yapmak zorundaydım.
"TAŞIMA SU İLE DEĞİRMEN DÖNDÜRMEK GİBİ..."
Ülker'in Fenerbahçe'ye sponsor olması ile basketbolda yeni bir dönem açıldığı söyleniyor. Efes Pilsen'in bu konudaki duruşunu nasıl değerlendiriyorsunuz?
Ülker'in basketboldan çekilip Fenerbahçe'ye sponsor olması bir taraftan çok pozitif, diğer taraftan çok negatif bir etki yarattı. Burada kamuoyu şu beklentide olmasın. Efes Pilsen asla böyle bir yola girmeyecektir. Çünkü Ülker'in bu yola girmesinin farklı nedenleri vardı. O dönem ben Ülker'in içindeydim. Ülker strateji olarak spora, sponsor olarak yatırım yapmayı düşündü. Efes Pilsen ise 30 yıllık bir marka. Bunun yanında Avrupa'da Koraç Kupası kazanmış, 2 kere "final four" oynamış bir takım. Efes Pilsen, hiçbir zaman bir kulüple birleşmedi, birleşmeyecektir. Ama Efes Pilsen bu kadar başarının arkasından, bu kadar maddi gücün ardından, kendisine çok daha fazla kamuoyu ve taraftar sağlayabilirdi. Bunu sağlayamadı. Bunun sağlanamamasının tek sebebi, pazarlama. Çünkü ben pazarlama adına Amerika ve İtalya’da çalıştım. Burada marketing adına hiçbir şey yapılmıyor. Bu konuda sıkıntı çekilince, kulüp, Efes Pilsen kurumu gibi duruyor. Halbuki öyle olmaması gerekiyor. İnsanların Efes Pilsen'e sempatisi çok fazla. Ama bu organik bir bağ haline getirilemedi. Belki Efes Pilsen, Euroleague maçlarını 10-12 bin seyirciye oynuyor ama bunu nasıl oynadığını biliyoruz. Bu taşıma su ile değirmen döndürmek gibi... Ama ben takımın antrenörüydüm, lig maçlarını 100-200 seyirciye oynadığımı biliyorum. Efes Pilsen gibi güçlü bir kulüpte bu olmamalıydı. Efes Pilsen'in yapması gereken bu olmalı. Yoksa Efes Pilsen asla Ülker gibi olmayacaktır.
"NACHBAR'I 3 NUMARA OYNATSAYDIM SMITH YA DA THORNTON'U KESECEKTİM"
Bostjan Nachbar'ı 4 numarada kullanmanız çoğu zaman eleştirildi. Nachbar'ı niçin 4 numarada kullandınız?
Nachbar, bize gelmeden önce Dinamo Moskova forması giydi. Dinamo ile çıktığı maçların %90'ını 4 numara olarak oynadı. O takımın antrenörü, eski Efes Pilsen antrenörü David Blatt'dı. Onunla da uzun uzun konuştuk ve Nachbar'ın maçlarını izledik. Nachbar, 2.06 boyunda, orta seviye ribaund alabilen ve şutu muazzam bir 4 numara. Artık modern basketbolda bütün 4 numaralar şutör. Mesela Ersan İlyasova da 4 numara pozisyonunda oynuyor. Hatta Phoenix Suns'ın koçu, Hidayet'i yeni sezonda 4 numara oynatacağını açıkladı. Bizim sistemimizde, modern basketbolda bu tarz bir 4 numaraya ihtiyacımız vardı. Zaten elimizde Kaya Peker vardı. Bunun yanında Kerem Gönlüm'ün döneceğini ümit ediyordum. Doping açıklandığında maksimum 6 ay ceza alır diye düşünüyordum. Zaten bizim 4 numaramız Kerem Gönlüm olacaktı. Nachbar farklı tarzda bir alternatif olacaktı. Belki Slovenya Milli Takımı'nda 3 numara oynadı. Ama bizim takımımıza baktığınızda Charles Smith, Bootsy Thornton ve Igor Rakocevic varken birde bunun üstüne Kerem Gönlüm'den de hiç yararlanamayınca, Nachbar'ı 4 numarada kullandım. Ama sonradan düşündüğümde, Dinamo Moskova'da ve Eurocup'taki sertliği kaldırabilen Nachbar'ın Euroleague’deki sertliğe cevap veremediğini gördüm. Ama geri dönüş yoktu. Eğer Nachbar'ı 3 numarada oynatsaydım ya Charles Smith'i ya da Bootsy Thornton'u kesmek zorunda kalacaktım.
"NACHBAR'I VERİP HERVELLE'İ ALMAK İSTİYORDUK"
Bostjan Nachbar'ın Real Madrid'e takas olacağı basında çok yazıldı. Bu haberlerin doğruluk payı var mıydı?
Real Madrid'in bir 3 numaraya ihtiyacı vardı. Bizim takımda ise Nachbar'dan 4 numarada verim alamadığımızı gördükten sonra o pozisyona ihtiyaç doğdu. İş çok ileri boyuta kadar geldi fakat Nachbar'ın kontratının bizde yüksek olması ve Real Madrid'in yaptığı teklifin az olmasından dolayı Nachbar bu teklifi kabul etmedi. Aslında Nachbar, Real Madrid'e çok gitmek istiyordu ama aradaki farkı Efes Pilsen vermek istemediği için transfer kilitlendi. Bu formül, benim çok üstünde durduğum bir formüldü. Nachbar iyi bir oyuncu ama 4 numarada Euroleague'de yer alamadı. Onu Real Madrid'e verip yerine Axel Hervelle'i almak istiyorduk. Ama maddi sebeplerden dolayı bu transfer gerçekleşmedi.
"RAKOCEVIC BİR NAUMOSKI DEĞİL"
Igor Rakocevic ile Maccabi maçında sert bir tartışmanız olmuştu. Neden Rakocevic ile olaylar bu noktaya geldi?
Maccabi maçındaki olay Rakocevic'in hem teknik kadro ile hem de oyuncular ile yaşadığı problemlerin son damlasıydı. Rakocevic ile olan problemler maalesef Ekim ayındaki bir idmanda benim üstüme gelmesiyle başlayıp, oyuncularla olan ilişkilerindeki sorunlarla devam etti. Özellikle Rakocevic'in oyun tarzından dolayı diğer oyuncular onu kabul etmiyordu. Rakocevic ise takımın tek liderinin kendisi olmasını istiyordu ve takımın onun arkasından gitmesini istiyordu. Ama sahada gösterdiği performans buna yeterli olmuyordu. Efes Pilsen, zamanında Petar Naumoski'nin arkasından gitmişti ama Naumoski, tek başına bir takımdı. Her oyuncu ona saygı duyuyordu. Naumoski; oyun disipliniyle, efendiliğiyle, takım içindeki liderliğiyle çok farklıydı. Belki her topu atsa bile kimsenin sesi çıkmıyordu çünkü kazandırıyordu. Ama Rakocevic, bu özelliğini sahaya yansıtamayınca takımda problemler başladı. Buna önlem almaya çalıştığımda ise bu sefer Rakocevic'in bana karşı agresifliği başladı. En sonunda, Maccabi maçında doruk noktasına geldi. Aslında Nachbar'ın takas olayları varken, Rakocevic'in takas olması için çok uğraştım. Malaga ile konuştum, Malaga Rakocevic'i istedi. Ama oyuncuların kontratları çok yüksek olduğu için bu oyuncular Efes Pilsen'den gitmeyi kabul etmediler.
"TUNCAY ÖZİLHAN'A KARŞI ZOR DURUMDA KALDIM"
Aslında burada ben çok zor durumda kaldım. Bu oyuncuyu istedim çünkü hedefim büyüktü. Rakocevic'in biraz problemli bir oyuncu olduğunu biliyordum. Rakocevic, zamanında Real Madrid'den atılmış bir oyuncu. Messina ile takas konusunu konuşurken, Rakocevic'i alır mısınız dediğimde bu kulübün kapısının içinden giremez cevabı geldi. Ama sene başında bir kumar oynadım. Geçen yıl şampiyon olan, kemikleşmiş bir takımımız vardı ve bu takıma koçluk yeteneğimi kullanarak Rakocevic'i monte ederim ve bu sayede Euroleague'de "final four"u yakalarız diye düşündüm ama benim düşüncemin tam tersi oldu. Rakocevic bütün kimyayı karıştırdı. Böyle olunca Tuncay Özilhan'a karşı zor durumda kaldım. Hem Rakocevic'i aldırdım hem de bu işin onunla gitmeyeceğini anladım. Rakocevic, kötü bir oyuncu değil ama bu kimyaya uymadı. Oyuncuya takas teklifi ile gidiyorsun ama oyuncu da bu kadarlık kontratım var, gitmiyorum diyor. Bu sıkıntılar sadece Efes Pilsen'in başına gelen bir durum değil. Futbolda dahi böyle sorunlar oluyor. Galatasaray Lincoln ile Fenerbahçe Daum ile böyle sorunlar yaşadı. Burada eğer kararını veriyorsan sert tedbir alacaksın, kadro dışı bırakacaksın. Ama biz bu mücadeleyi vermedik.
"KEŞKE YA DEDİĞİM OLACAK YA DA BEN YOK DİYEBİLSEYDİM"
Bu olaydan sonra sizden beklenen bir tavır vardı. Ama bunu göstermediniz. O süreçte neler yaşandı?
Maccabi maçından sonra Rakocevic'e çok ağır bir ceza vermek istiyordum. Belki takımdan göndermek en uç noktaydı ama amacım en az 3-4 maç kadro dışı bırakıp burnunu sürtmekti. Efes Pilsen kulübüne yakışan buydu. Kulübün toplanıp, antrenöre ve takıma karşı bu disiplinsizliği yapan oyuncuyu süresiz kadro dışı bırakmasını bekliyordum. Daha sonra oyuncu gelir, özür diler, cezasını verir tekrar takımın içine sokardım. Ama Efes Pilsen bunu yapmadı. Bana "Rakocevic'i kadro dışı bırakmıyoruz ister oynatırsın ister oynatmazsın" dediler. Burada benim 2 seçeneğim vardı. Ya istifa edecektim ki kamuoyunun Ergin Ataman'dan beklediği buydu. Ama burada karşıma şu çıkıyordu. Benim Efes Pilsen'den ayrılmamı isteyen o kadar büyük bir çevre vardı ki... Kararımı vereceğim geceyi çok zor geçirdim. Ergin Ataman prensipleri ile davranıp, istifa etseydim kazanan başkaları olacaktı. Bunun olmasını istemedim. Zaten takımımda liderdi ve şampiyon olacağına yüzde yüz inanıyordum. Öyle bir dönemde bırakıp gitmek kolay değildi. O günlerde çok karmaşık duygular içindeydim. Efes Pilsen yönetimi kadro dışı bırakmadığını söyledikten sonra bende madem kadro dışı kalmadı o zaman oynasın dedim. Zaten Rakocevic oynamadığı için sıkıntı çıkıyordu. Çünkü onun yerine Charles Smith'i oynatıyordum ve hakkını veriyordu. Ben de Fenerbahçe maçında "bütün sıkıntılar bundan çıkıyor, o zaman çıkıp Rakocevic oynasın" dedim. Ama buna zaten takım tepki gösterdi, zaten maçı kaybettik. Ama geriye dönüp baktığımda; keşke o gün her şeye rağmen masaya yumruğumu vurup "ya benim dediğim olacak ya da ben burada yokum" diyebilseymişim... Belki o gün birçok şeyi değiştirme şansına sahip olabilirmişim.
"BEN HİDAYET'İ GENÇ YAŞINDA 35 DAKİKA OYNATTIM"
Euroleague arenasında fazladan birkaç yabancı ile oynamanız eleştirildi. Bu eleştirilere cevabınız nedir?
Kerem Gönlüm'ün olmayışı planlarımızı bozdu. Aşağıdan yetişen hazır genç oyuncumuzun olmayısı ve Türkiye'de transferin kapanmış olmasından dolayı mecburen yedinci yabancı olarak Santiago'yu almak zorunda kaldık. Santiago'nun ligde oynayamayacağını biliyorduk, bu bir riskti ve bunu göze alarak transferi yaptık. Eğer Santiago'yu almasaydık, bu sefer Euroleague'de sıkıntı çekecektik, seviye olarak rakiplerimizin altında kalacaktık. Bir kumar oynadık ama tutmadı. Ayrıca bir eleştiriye daha cevap vermek istiyorum. Dusan Cantekin'i sezon başında 12 kişilik A Takım kadrosuna aldım. Fakat Dusan, kalp damarlarından çok ciddi, hayati önem taşıyan bir operasyon geçirdi. Hatta basketbol oynayıp oynayamayacağı bile belli değildi. Bu yüzden 6 ay basketbol oynayamadı. İki ay hastanede yattı. Kerem Gönlüm de olmayınca Santiago'yu o pozisyona almak zorunda kaldık. Bütün bunlar kamuoyunun bilmesi gereken olaylar. Ama her şeye rağmen Dusan'ı oynatmaya çalışıyordum çünkü onu ileriye dönük bir oyuncu olarak görüyordum. Ben Hidayet'i genç yaşına rağmen 35 dakika oynatan biriydim. O gün genç oyuncuları oynatıyordum da bugün genç oyunculara düşman mı oldum? Yok böyle birşey. Bu olay kapasite meselesi.
"BEN ÇOK İSTEDİM"

Efes Pilsen'e ilk geldiğiniz zamanlarda sıkıntılı bir döneminiz olmuştu ve Aydın Örs'ün Efes Pilsen'e gelme ihtimali oluşmuştu. Bu birleşme neden gerçekleşmedi?
Aydın Örs'ün Efes Pilsen'e gelmesini planlarken o kötü dönemi düşünerek değil, Efes Pilsen'in 5-10 yıllık sürecini düşünerek bunu istedik. Daha doğrusu ben istedim. Ama Aydın Örs'ün Efes Pilsen'deki konumu ile alakalı bir anlaşmazlık oldu. Aydın Örs, Efes Pilsen yönetiminin ona karşı yaklaşımından, verilecek sorumluluklardan tatmin olmadı. Efes Pilsen yönetimi de bu konuda çok istekli olmadı. Bu işte en istekli olan bendim. Ben şuna inanıyorum; her iki tarafta istiyorsa o iş olur. Sonuçta Aydın Örs, Efes Pilsen'de efsane oldu. Ama Efes Pilsen bu hamleyi yapamadı şahsi fikrim bu hamle olsaydı tarihi bir hamle olurdu. Hemen akabinde bunu Fenerbahçe Ülker yaptı. İkincisi; Fenerbahçe Ülker kendi salonunu yapıyor. Efes Pilsen, bunu yıllarca yapmadı. Ülker'in de ekonomik desteği her geçen yıl artarak devam ediyor. Aradaki fark açılmak üzere. Efes Pilsen dahil Galatasaray Cafe Crown, Beşiktaş Cola Turka, Türk Telekom gibi takımların artık hamle yapması gerekiyor.
"İSPANYA'DAN SONRA EN İYİ İKİNCİ LİGİZ DENİLİYOR AMA SONUÇLAR NEREDE?"
Neredeyse son 10 yılda Türkiye'den hiçbir takım Euroleague'de final four oynayamadı. Sizce bunun sebepleri nedir?
2001 yılından itibaren ne yazik ki basketbolumuz şişirilmiş bir balon. NBA'de oynayan 4-5 oyuncumuz var. Türkiye'deki kulüplerimiz Efes Pilsen ve Fenerbahçe Ülker çok ciddi yatırımlar yapıyorlar. Sadece bu kulüpler değil Türk Telekom, Galatasaray Cafe Crown ve Beşiktaş Cola Turka da kendi oynadıkları kupaya göre iyi yatırım yapıyorlar. Alba Berlin, Eurocup'ta final oynadı. Alba'nın bütçesi Galatasaray, Beşiktaş'ın bütçesinden fazla değil. Milli Takım'a bakıyorsunuz, 2001'den beri başarısı yok. Üç Avrupa şampiyonası geçirmiş takımın en iyi derecesi sekizincilik. Bir çarpıklık var. İspanya liginden sonra ikinci en iyi ligiz deniliyor, sonuçlar nerede? Bu işin eleştirisel yanı. İşin gerçek boyutuna geldiğiniz zaman Avrupa'da başarılı olmanız için çok iyi bir lige sahip olmanız gerekiyor ya da Rusya'da CSKA Moskova veya İsrail'de Maccabi gibi çok büyük bütçelere sahip olmanız lazım. Siz bugün Rakocevic'i transfer ediyorsunuz, olay oluyor. "Final Four" için mücadele ettiğiniz Real Madrid'de Rakocevic ayarında 10 tane oyuncu var. Ligde rekabet ettiğin takım sayısı çok az. Bizim 2 yılda ligde oynadığımız maçlarda ortalama sayı farkımız 20. Ama Avrupa'ya geldiğimiz zaman bu böyle değil. Avrupa'da çok daha iyi ligler var. Bunun birinci sebebi, Son 7-8 senede Türkiye'den üst seviye oyuncu yetişmedi. Bunun başında da Efes Pilsen geliyor. Efes Pilsen'de son yıllarda A Takım'a çıkabilen tek oyuncu Cenk Akyol. Eskiden bu böyle değildi. Tamer Oyguç, Volkan Aydın, Ufuk Sarıca, Ömer Onan, Hidayet Türkoğlu gibi oyuncular çıkıyordu. Türk basketbolunun lokomotifi olan Efes'de durum böyleyken, diğer kulüplerde durum daha feci. Türk oyuncu sınırlı kalınca, bir de bunun üstüne yabancı sınırlaması getirilince çok büyük sıkıntı oluyor. Efes Pilsen'de bu sene 7 yabancı ile oynadık ama keşke 2 yabancı ile oynasaydık. Ama Euroleague seviyesinde oynayacak Türk oyuncun yok. Rakiplerin olan CSKA, Siena, Real Madrid senin karşına en üst düzey 7-8 yabancı ile çıkıyor. Keza yerli oyuncuları da çok kaliteli. Real Madrid Felipe Reyes, Jose Garbajosa, Sergio Llull ile çıkıyor. Bunlar arasında da fark var. Hem altyapıdan oyuncu yetişmemiş, hem yabancı sınırlamasından dolayı kaliteli yabancıyı getirememişsin, ligin de zayıf. Aynı sıkıntılar Milli Takım'da da var. Ümit Milli Takım son Avrupa Şampiyonası'nda 13. oldu. Neredeyse bir alt lige düşecekti. Eskiden A Milli Takımımızın altındaki Ümit Milli Takımımız başarılar elde ediyordu. Mesela 2006 yılında ikinci oldu. O kadroda Oğuz Savaş, Ersan İlyasova, Semih Erden, Ömer Aşık gibi oyuncular vardı. Ama şuan böyle oyuncular yok. A Milli Takım'da da yaşı gelen, son turnuvası olacak oyuncular var. Zaten bu yüzden Emir Preldzic'i Türk yapıyoruz...
"PARA VE DOĞRU ORGANİZASYON LAZIM"
Diğer takımların, Fenerbahçe Ülker ve Efes Pilsen ile rekabet edebilmesi için neler yapması gerekiyor?
Şampiyonluk mücadelesi verebilmek için ekonomik faktör çok önemli. Belki Fenerbahçe Ülker kadar yatırım yapmasan bile doğru organizasyon ile yatırım yapmak gerekiyor. Mesela Beşiktaş Cola Turka'da çalışırken, Fenerbahçe Ülker'in beşte biri bütçeyle ligi zirvede bitirdik. Ama sıkıntılar yaşadığımız için şampiyonluğa ulaşamadık. Her şeye rağmen birinci faktör doğru organizasyon. İkinci faktör ise ekonomi. İyi oyuncular transfer edebilmek için bütçe olmak zorunda. Belki bu 20 milyon olmaz ama en azından 7-8 milyon olmalı. Bu fark onda biri olursa başarı imkansız. Mesela Partizan örneği veriliyor ama son derece farklı bir örnek. Yugoslavya'da yetişen en iyi oyuncular Partizan'da oynuyor. Diğer liglerde başarılı olamamış Sırp oyuncular Partizan'a dönüyor. Bu oyuncuların çoğu milli takımda da oynuyor. Belki ekonomik olarak düşük bir takım ama yetenek olarak, kulüp gücü olarak çok önemli bir takım. Partizan'ın salonuna girince şaşırıyorsun. Şükrü Saracoğlu, Ali Sami Yen, İnönü Partizan Arena'nın yanında zayıf kalıyor. Ayrıca bütün kamuoyu orada. Vlade Divac, Predrag Danilovic gibi efsaneler orada, inanılmaz bir kulüp olmuşlar. Partizan örneği Türkiye'de kolay kolay olmaz.
"2. SINIF OYUNCULAR İÇİN BU ŞEKİLDE KORUMA OLMAMALI"
Ligimizde bulunan yabancı kuralı hakkında neler düşünüyorsunuz?
Burada kısır bir döngü var. 2001'den 2010'a gelmişiz 9 sene içinde, ne kulüpler bazında ne Milli Takım bazında bir başarımız yok. Demek ki sistemde bir sorun var. Burada iki yol var. Birinci yol; Yugoslavya gibi yabancı oyuncuyu tamamen sınırlayacağız. Eskiden olduğu gibi 2 yabancı ile oynayacağız. Alt yapıdan gelen fakat yetenekleri sınırlı olan gençleri arenaya çıkaracağız ve 5 yıl bekleyeceğiz. O 5 yılda bugünden kötü olacağız. Bugünün şartlarında bu çok mantıklı değil. İkinci yol ise; İspanya, İtalya, Yunanistan, Fransa, Almanya'daki kuralları uygulayacağız. Ben tamamen sınırsız olsun demiyorum. Ama 6 yerli olsun 6 yabancı. İyi olan oynasın. Ben hep şunu iddia ediyorum; basketbolun kalkınması, ileriye gitmesi koruma ile olmaz. Buna hep araba sektörünü örnek veriyorum. Türkiye'de araba sektöründe bir korumacılık vardı. Yıllarca hepimiz Şahinlere, Kartallara, Serçelere bindik. Ne zaman liberal ekonomiye geçildi o zaman yerli sanayi gelişti, kalitesi arttı. Burada da aynı olay geçerli. 2000'de "final four" oynayan takımımda 20 yaşındaki Hidayet 35 dakika oynuyordu. Bir önceki sezon takıma gelen Mirsad Türkcan, takımda direk yer alabiliyordu. İyi oyuncu yabancının önüne geçer. Kötü oyuncu oynamasın zaten. Türk oyuncu, o rekabetin içine girsin, gelen yabancıların önüne geçmeye çalıssın ki, Hidayet Türkoğlu gibi 10 oyuncumuz çıksın. Ama 2. sınıf oyuncular için bu koruma faktörünü ortaya çıkarırsak kulüp bazında ve Milli Takım bazında başarılı olamayız. Bunun bir başka yöntemi de 2. Ligi kaliteli hala getirmektir. İkinci Lig'den son 2-3 sene içinde çıkıp 1. Lig'de oynayan kaç oyuncumuz var? Ben, İtalya'da 3 yıl antrenörlük yaptım. İkinci Lig'de bulunan bir takımla hazırlık maçı yaptığımızda zorlanıyorduk, bazen yeniliyorduk. Çünkü onlarda da 3-4 yabancı oyuncu ve 5-6 tane yerli oyuncu vardı. Yabancı oyuncuların hepsi de kaliteliydi. Bizim 2. Lig'e baktığınızda ise bambaşka bir basketbol oynanıyor. O zaman oynayabilecek kalitede takımlardan bir Süper Lig yapılsın. Onun altında çok kaliteli bir 2. Lig olsun. Oradan da kaliteli oyuncular yetissin. Ama 1. Lig'den oyuncu yetiştireceğim diye beklersen, kimse 5 yıl başarı beklemesin. Herkes benden Efes Pilsen'i neden "final four" oynatamadığımın hesabını soruyor. Bugün benden hesap soranlar, yarın Perasovic'ten soracaklar.
"ŞAMPİYON OLABİLİRDİK AMA MADDİ SIKINTILAR KONSANTRASYONU BOZDU"
Beşiktaş Cola Turka, sizin döneminizde hem ligde hem Avrupa'da çok başarılı oldu ama sonunu getiremediniz. Şampiyonluk neden gelmedi?
Biz normal sezonu rahat bir şekilde lider bitirdik. Uleb'de eleme maçlarını namağlup bitirip rekor kırdık. Fakat Beşiktaş kulübünde o dönem ekonomik kriz vardı. Bundan basketbol şubesi çok etkilendi. O dönem zirveye oynuyorduk ama idmana çıkmak istemeyen oyuncular vardı. Bir noktaya kadar dayandık. Ama öyle bir nokta geldi ki oyuncuları ikna edememeye başladık. Dördüncülüğe ya da beşinciliğe oynuyorsan bazı detaylar göz ardı edilebilr ama şampiyonluğa oynuyorsan en küçük detay bile takımı geride bırakır. Çünkü rakibin Fenerbahçe Ülker, Efes Pilsen, Türk Telekom... Ama bütün bu aksiliklere rağmen bana göre büyük şansızlık oldu. Sadece sezon içinde 2 maç kaybettiğimiz Türk Telekom vardı ve onlar da bizi son 4-5 hafta kovaladılar, dördüncü olup yarı finalde karşımıza çıktılar. Seriye 1-0 önde başladılar ve bizi dışarıda bıraktılar. Benim basketbol kariyerimde çok mutlu olduğum anlar vardır ama çok üzüldüğüm seneler de oldu. O sene Beşiktaş, hem Türkiye'de şampiyon olabilecek hem de Avrupa'da da en azından final oynayacak havasını veriyordu. Ama dediğim gibi maddi sıkıntılar konsantrasyonu bozdu.
"PRELDZIC TAKIMDAKİ 12 OYUNCUDAN BİRİ OLUR"
Emir Preldzic'in Türk olması konusunda düşünceleriniz nelerdir?
Benim bu konuda tavrım belli. Avrupa'nın birçok milli takımında devşirme oyuncu var. Türk Milli Takımı'nda da bir tane devşirme oyuncu olabilir. Çok sıcak değilim ama olabilir. Ama bu oyuncunun mutlaka Milli Takım'ın kaderini değiştirecek bir oyuncu olması şart. Hidayet Türkoğlu, Mehmet Okur seviyesinde oyuncu gerekiyor. Bunun en önemli örneği J.R Holden. Rusya Milli Takımı'ndan guard çıkmıyordu, o gün J.R Holden, Avrupa'nın en önemli guardıydı ve Rusya bu oyuncuyu alıp oynattı. Mesela bizim takımımız için zamanında Trajan Langdon ismi dolaşıyordu. Eğer Langdon gelseydi buna karşıyım demek yanlış olurdu. Emir Preldzic ise genç bir oyuncu ama diğer oyuncularımızdan bir artısı yok. Takımdaki 12 oyuncudan biri olur. Zaten gözüken o ki bu olay Milli Takımımızdaki oyuncuları rahatsız etmiş. Ama muhtemelen Preldzic, Milli Takım'da oynamayacak. Bu iş Fenerbahçe Ülker'e yaradı.
"SHUMPERT BİR JOKER"
Preston Shumpert'ın Galatasaray Cafe Crown'a transferi söz konusu. Yıllarca onunla çalışmış biri olarak, Shumpert Galatasaray'a katkı verir mi?
Shumpert bir joker oyuncu. Hem 3 numara hem 4 numara oynayabiliyor. Beşiktaş Cola Turka ve Efes Pilsen'de onun için özel oyunlarımız vardı. Üç numara pozisyonundaki oyuncular onu tutarken, Shumpert'ı pota altına sokuyorduk. Dört numara pozisyonundaki oyuncular onu tutarken, dışarı çıkıp şut atmasını sağlıyorduk. Zaten Türkiye liginde muazzam bir 3'lük yüzdesi ile oynadı. Ama onun da fiziksel dezavantajları var. Savunmada eziliyordu. Ama Shumpert, geçirdiği 2 yıllık Euroleague tecrübesinden sonra, Eurocup ve Türkiye ligi için süper bir oyuncu. Galatasaray Cafe Crown'un bu sene sadece Türkiye'de oynayacağını düşünürsek ve Shumpert'ın Türk olacağını varsayarsak, Fenerbahçe Ülker'in Emir Preldzic'den alacağı verimden fazlasını alır. Benim düşüncem; eğer Shumpert Türk olursa, ligimizde bu sene Fenerbahçe Ülker-Galatasaray Cafe Crown finali olur.
"SIENA MÜTHİŞ PROFESYONEL YÖNETİLİYOR"
Yabancı takımlardan rol model için örnek verilirken sayılan takımların arasında Siena'da hep oluyor. Siena'nın bu istikrarında kuşkusuz sizin payınız büyük. Siena bu noktaya nasıl geldi?
Siena, bugün Fenerbahçe Ülker'in yaptığı gibi çok iyi bir organizasyon ile yükseldi. Zaten benim geldiğim yıl bu başladı. Hemen akabinde Saporta Kupasını kazandık. Arkasından ekonomik güç de gelince, Avrupa basketbolunda Siena gerçeği oluştu. Koç Simone Pianigiani'de benim yardımcı antrenörümdü ve yanımda çok faydalı 2 sene geçirdi, kendini çok iyi yetiştirdi. Siena başkanıyla, koçuyla, müthiş profesyonel yönetilen bir kulüp oldu.
"İTALYA'DA YENİ BİR YAPILANMA ŞART"
Siena, Climamio Bologna gibi önemli İtalyan takımlarında çalıştınız.
"HEDEFİ ZİRVE OLAN BİR TAKIMLA YOLA DEVAM EDEBİLİRİM"
Son olarak gelecekle ilgili planlarınız nelerdir?
Biz antrenörler için plan yapmak zor. Önemli olan kulüplerin bizimle alakalı ciddi bir plan düşünmeleri. Ama benim gönlümden geçen yine gidip yurtdışında antrenörlük yapmak. Özellikle İspanya'da antrenörlük yapmak istiyorum. Şu an gelen bir teklif yok. Dediğim gibi ilk tercihim İspanya. Ama Türkiye'de olsun, başka bir Avrupa ülkesinde olsun ciddi bir yapılanma içinde, Ergin Ataman düşünülürse buna açığım. Ama şunu belirtmek istiyorum; benim hedefim 5.'lik, 6.'lık diyen bir takımla çalışmam. Bütçe olarak Türkiye'de hiçbir takımın Fenerbahçe Ülker seviyesine ya da Avrupa'da Barcelona seviyesine çıkamayacağını biliyorum ama hedefi büyük olan her takımla çalışırım. Ne zaman hedefim; şampiyonluk, final diyen bir kulüp bana teklif yapar o zaman basketbol antrenörlük kariyerime devam ederim. Bunun dışında bir yola girer miyim onu da önümüzdeki günlerde düşüneceğim.

Cengiz Çubukcu
02.08.2010, 16:30
müthiş bir röportaj olmuş, özellikle rakoceviç konusundaki samimi açıklamalarını soluksuz okudum...

erti
05.08.2010, 13:03
http://trabzonsporbasket.com/resimler/buyukler/8095559125824.jpg

Medical Park Trabzonspor Basketbol Derneği Alt Yapı organizasyonu bugünden itibaren çalışmalarına başladı...

Organizasyonun başında A Takım yardımcı antrenörü Taner Günay olacak, yardımcılıklarını Rühçan Tamsöz ve Erol Önsel yapacaklardır. Pilot takım olarak K.T.Ü ( Karadeniz Teknik Üniversitesi ) ile anlaşma yapılmıştır.

Genç takımda oynayan, genç takımda yaşı dolmuş oyuncuların A takımına kazandırılması amacı ile K.T.Ü ile beraber organize edilecek bir takım bölgesel ligde mücadele edecektir. Bu konuda hızlı bir şekilde çalışmalar yapılmakta olup yakın bir zamanda daha geniş bilgilendirme yapılacaktır.

A takım çalışmalarımız kondisyon ağırlıklı olarak başlamıştır. Yabancı oyuncularımız 20 Ağustos 2010 tarihinde İstanbul’a gelip Denizli’de çalışmalara katılacaklardır. 22 Ağustos tarihinde Denizli kampı başlayacaktır. 03 Eylül 2010 tarihine kadar sürecek çalışmaların ardından Denizli Valiliği 1. Pamukkale Basketbol Turnuvasına katılınacaktır. Turnuvada Erdemirspor, Pınar Karşıyaka ve Bornova ile oynanacak maçlar sonunda Trabzon’a dönülecektir.

Bir hafta Trabzon’da çalışmalarına devam edecek takımımız 13-18 Eylül tarihleri arası Antalya’da Rixos Uluslar Arası Turnuvasına katılmak için Antalya’ya gidilecektir. 22 Eylül tarihine kadar Antalya’da devam edecek kamp çalışmalarının ardından İzmir turnuvasına katılmak için İzmir’e geçilecektir.

Bu turnuvanın ardından da 29 Eylül / 02 Ekim tarihleri arasında Bandırma’da yapılacak TÜBAD Turnuvasına katılınacaktır. İki ay sürecek bu çalışmalar arasında Beko basketbol ligi takımları ve Avrupa takımları ile olmak üzere yaklaşık 12 hazırlık maçı oynanacaktır._ www.trabzonsporbasket.com _

Cengiz Çubukcu
05.08.2010, 13:06
sorularım var...
1. yabancı oyuncularımız neden Trabzona gelmeden direk kampa denizliye gidecekler? en azından gelip 1-2 gün şehirde olmalıydılar..
2.Antalyadaki ve bandırmadaki rakipler kimler olacak?

EROS87
05.08.2010, 13:14
pilot takım olayı çok iyi oldu.

Miraç Atalay Çiftçi
05.08.2010, 14:07
Takım izmire geliyor :)

Oğuz ZEYTİN
05.08.2010, 20:37
Yurt dışı kampı söylentisi boş çıktı. Yaklaşık bir ay kondisyon ve yerli oyuncuların topla çalışmalarıyla geçecek. Yabancı oyuncular, hazırlık maçları takviminden iki hafta önce katılacak takıma. Yaklaşık bir ay maç yapacaklar (12 tane olduğu belirtiliyor).

İşte, altı üstü iki ayımız var: Öncelikli amaç, "takım" olabilmek. Arkadaşlık ne düzeyde olacak? Bu iki ayın önemi budur bence...

Murat'
06.08.2010, 07:56
Her yıl Banvit ve TÜBAD ortaklığında Bandırma'da geleneksel olarak gerçekleştirilen turnuvanın bu yıl 6.sı yapılacak. Geçen senelerin aksine 6 takımın (4 yerli - 2 yabancı) katılacağı turnuvanın tarihi netleşti. 29 Eylül'de başlayıp 2 Ekim'de sonlanacak olan turnuvaya katılacak takımlar konusu ise bazı soru işaretleriyle birlikte aşağı yukarı belirlendi sayılır.

Banvit, F.Bahçe Ülker, Medical Park Trabzonspor, Türk Telekom ve Tanjevic'in Virtus Roma'sı turnuvanın 5 takımı olacak bir aksilik çıkmaz ise. Diğer yabancı katılımcı takım için de görüşmeler sürüyor. O takımın da Euroleague mücadelesi veren bir ekip olmasına çalışıyor TÜBAD.

Yalnız burada evsahibi Banvit ile ilgili küçük bir detay mevcut. Zira Euroleague ön elemesi ilk turunda Le Mans'ı geçebilirlerse, turnuvanın düzenlendiği tarihlerde 2. ön eleme maçlarını oynuyor olacaklar. Eğer böyle bir şey olursa (ki inşallah olur) o zaman da stepnedeki takım Erdemirspor. Salsabasket özel haberidir.

Oğuz ZEYTİN
06.08.2010, 09:19
Geçen seneki kadronun şutörü Melih KABAKÇI, Torku Selçuk Üniversitesi ile anlaşmış.

Kendisine başarılar diliyorum.

Cengiz Çubukcu
07.08.2010, 11:23
Basketbol Kulübünden Altyapısız Check-Up !

Oyuncularımızdan Bir Kısmı Medical Park’ta Check-up’tan geçecek ! 06 Ağustos 2010

Basketbol Kulübünden Altyapısız Check-Up !

Trabzonspor Basketbol Kulübü Sağlık Kurulu Başkanı Dr. Hakan Usta, yarın oyuncuların ve teknik ekibin Ordu’daki Medical Park Hastanesi’nde Check-up’tan geçirileceğini söyledi.

Dr. Hakan Usta, “Bu vesile ile takımımıza ismini veren ve ana sponsorumuz olan, bizim de yönetimimizde olan Dr. Muharrem Usta başta olmak üzere, Medical Park Hastaneler Grubunun çok değerli Yönetim Kurulu’na, takım ve yönetimimiz adına teşekkürlerimi iletiyorum. Ayrıca Ordu Hastanesi yönetimine de ilgilerinden dolayı şimdiden teşekkür ediyorum” dedi.

Yarın saat 10.00’da oyunculardan Hakan Yapar, Hadi Özdemir, Caner Öner, Ersin Görkem, Serhat Büker, İlker Türel, Volkan İncekara, Mutlu Demir, Fırat Aydemir ve Teknik Ekip’den Alaaddin Yakan, Taner Günay, Gürbüz Gürbüzoğulları, Doruk Güneş check-up’a girecek.

Kaynak : Basketbol Resmi Site

--------------------------------------------------------------------------------

EDİTÖR NOTU : Basketbol kulübümüzün bu uygulaması rutin ve normal, normal olmayan ise; milli takımda bulunan Evren, annesi rahatsız olan Fırat ve daha gelmeyen yabancılar hariç tüm takım katılırken, altyapıdan gelip A takımda bulunan oyuncularımızın check-up'a götürülmemesi !

Dün yapılan açıklamayla "altyapı organizasyonumuz başlamıştır" denilirken, bugün yapılan uygulama ise tam tersi görüntü verip çelişki yaratıyor.

TrabzonBasket.Com/Editör

JoseDeLaCruz
07.08.2010, 13:06
Cengiz Bey'in yazdıklarını okuyunca gerçekten içim parçalandı. O çocukları bir check-uptan geçirmek klübe zarar vermeyeceği gibi, profösyönelleşmelerinde de önemli katkı sağlayacaktı. Amaç ne bu sorgulanmalı. Bu çocukları dışlamak onları bize kazandırmaz. Bu şehire geldiği zaman yaptığı açıklamada sayın Hakyemez, mutlaka alt yapıdan oyuncu çıkartacaığını söylemişti. Hayretler içerisinde gelişmeleri takip ediyoruz. Umarım doğru yol bulunur.

Cengiz Çubukcu
07.08.2010, 13:16
Cengiz Bey'in yazdıklarını okuyunca gerçekten içim parçalandı. O çocukları bir check-uptan geçirmek klübe zarar vermeyeceği gibi, profösyönelleşmelerinde de önemli katkı sağlayacaktı. Amaç ne bu sorgulanmalı. Bu çocukları dışlamak onları bize kazandırmaz. Bu şehire geldiği zaman yaptığı açıklamada sayın Hakyemez, mutlaka alt yapıdan oyuncu çıkartacaığını söylemişti. Hayretler içerisinde gelişmeleri takip ediyoruz. Umarım doğru yol bulunur.

ben sadece Trabzonbasket.com'un haberini kopyaladım !! şu önümüzdeki bir sene göreceğiz bakalım Doğan Hakyemez vezir mi olacak yoksa emekler boşa mı gidecek!!!

JoseDeLaCruz
07.08.2010, 14:59
yarım saat evvel oyunculardan birisiyle yaptığım konuşmaya göre haber yanlış. iki grup şeklinde check-up'a gidilecekmiş. genç oyuncular 2. gruptaymış ayrıca fırat ve volkan da bu 2. grupta imiş.

erolizmts
07.08.2010, 17:21
Acep 2010-11 sezonu yayın ihalesi hakkında bilgisi olan var mıdır?

fatsalıdeniz
08.08.2010, 01:53
arkadaşlar ben bu check-up yapılan hastanede yönetici olarak çalışıyorum bugün sporcularımız ve teknik ekip geldi kontrolleri yapıldı önümüzdeki haftasonuda bir ekip gelecek sezon öncesi tüm biyokimya değerlerine bakılan ortopedik herhangi bir sorunları olmayan kardiyolojik olarak eko ve eforları yapılan sporcu ve teknik ekip gayet mutlu huzurlu ve samimi olarak ordu da yaklaşık 4 saat geçirdiler hem takım birlikteliği hem kardeş kurumlar arası işbirliği hemde takımın sadece trabzonda değildiğer illerde de tanınması amaçlı yapılan bu organizasyonların başarılı olması temenni edelim.

İsmail Alkan
08.08.2010, 02:04
arkadaşlar ben bu check-up yapılan hastanede yönetici olarak çalışıyorum bugün sporcularımız ve teknik ekip geldi kontrolleri yapıldı önümüzdeki haftasonuda bir ekip gelecek sezon öncesi tüm biyokimya değerlerine bakılan ortopedik herhangi bir sorunları olmayan kardiyolojik olarak eko ve eforları yapılan sporcu ve teknik ekip gayet mutlu huzurlu ve samimi olarak ordu da yaklaşık 4 saat geçirdiler hem takım birlikteliği hem kardeş kurumlar arası işbirliği hemde takımın sadece trabzonda değildiğer illerde de tanınması amaçlı yapılan bu organizasyonların başarılı olması temenni edelim.
Teeşekkürler, emeğinize sağlık.

Anlaşılan bizim uşaklara iyi bakmışsınız, bundan sonra gelecek olanlara da iyi bakın :)

Bu arada patronlarınıza söyleyin de, Medical Park bi şube de Trabzon'da açsın artık :)

fatsalıdeniz
08.08.2010, 23:44

Anlaşılan bizim uşaklara iyi bakmışsınız, bundan sonra gelecek olanlara da iyi bakın :)

Bu arada patronlarınıza söyleyin de, Medical Park bi şube de Trabzon'da açsın artık :)

şuanda planların içinde var ama en önmeli sorun yer sorunu diye biliyorum inşallah olur ilk de ben gelmek istiyorum her hafta maç ya futbol ya basketbol

Murat'
10.08.2010, 07:45
2010-2011 fiksturu bugun saat 11.00'da cekilecek.

Oğuz ZEYTİN
11.08.2010, 11:49
1. Hafta16-17 Ekim:

Banvit-Fenerbahçe Ülker
Efes Pilsen-Antalya Büyükşehir Belediyesi
Aliağa Petkim-Oyak Renault
Mersin Büyükşehir Belediyesi-Olin Edirne Gençlik
Bornova Belediyesi-Medical Park Trabzonspor
Türk Telekom-Beşiktaş Cola Turka
Galatasaray Cafe-Crown-Erdemir
Tofaş-Pınar Karşıyaka

2. hafta: 23-24 Ekim 2010

Medical Park Trabzonspor-Tofaş,
Erdemir-Efes Pilsen,
Beşiktaş Cola Turka-Banvit,
Pınar Karşıyaka-Galatasaray Cafe Crown,
Antalya Büyükşehir Belediyesi-Mersin Büyükşehir Belediyesi,
Fenerbahçe Ülker-Aliağa Petkim,
Olin Edirne Gençlik-Türk Telekom,
Oyak Renault-Bornova Belediyesi

3. hafta: 30-31 Ekim 2010

Banvit-Olin Edirne Gençlik,
Efes Pilsen-Pınar Karşıyaka,
Aliğa Petkim-Beşiktaş Cola Turka,
Mersin Büyükşehir Belediyesi-Erdemir,
Bornova Belediyesi-Fenerbahçe Ülker,
Türk Telekom-Antalya Büyükşehir Belediyesi,
Galatasaray-Cafe Crown-Tofaş,
Oyak Renault-Medical Park Trabzonspor

4. hafta: 06-07 Kasım 2010

Medical Park Trabzonspor-Galatasaray Cafe Crown,
Erdemir-Türk Telekom,
Beşiktaş Cola Turka-Bornova Belediyesi,
Pınar Karşıyaka-Mersin Büyükşehir Belediyesi,
Antalya Büyükşehir Belediyesi-Banvit,
Fenerbahçe Ülker-Oyak Renault,
Olin Edirne Gençlik-Aliağa Petkim,
Tofaş-Efes Pilsen

5. hafta 13-14 Kasım 2010

Banvit-Erdemir,
Efes Pilsen-Galatasaray Cafe Crown,
Aliağa Petkim-Antalya Büyükşehir Belediyesi,
Mersin Büyükşehir Belediyesi-Tofaş,
Bornova Belediyesi-Olin Edirne Gençlik,
Türk Telekom-Pınar Karşıyaka,
Fenerbahçe Ülker-Medical Park Trabznospor,
Oyak Renault-Beşiktaş Cola Turka

6. hafta: 20-21 Kasım 2010

Medical Park Trabzonspor-Efes Pilsen,
Erdemir-Aliağa Petkim,
Beşiktaş Cola Turka-Fenerbahçe Ülker,
Pınar Karşıyaka-Banvit,
Antalya Büyükşehir Belediyesi-Bornova Belediyesi,
Galatasaray Cafe Crown-Mersin Büyükşehir Belediyesi,
Olin Edirne Gençlik-Oyak Renault,
Tofaş-Türk Telekom

7. hafta: 27-28 Kasım 2010

Banvit-Tofaş,
Beşiktaş Cola Turka-Medical Park Trabzonspor,
Aliağa Petkim-Pınar Karşıyaka,
Mersin Büyükşehir Belediyesi-Efes Pilsen,
Bornova Belediyesi-Erdemir,
Türk Telekom-Galatasaray Cafe Crown,
Fenerbahçe Ülker-Olin Edirne Gençlik,
Oyak Renault-Antalya Büyükşehir Belediyesi

8. hafta: 04-05 Aralık 2010

Medical Park Trabzonspor-Mersin Büyükşehir Belediyesi,
Erdemir-Oyak Renault,
Efes Pilsen-Türk Telekom,
Pınar Karşıyaka-Bornova Belediyesi,
Antalya Büyükşehir Belediyesi-Fenerbahçe Ülker,
Galatasaray Cafe Crown-Banvit,
Olin Edirne Gençlik-Beşiktaş Cola Turka,
Tofaş-Aliağa Petkim

9. hafta: 11-12 Aralık 2010

Banvit-Efes Pilsen,
Beşiktaş Cola Turka-Antalya Büyükşehir Belediyesi,
Aliağa Petkim-Galatasaray Cafe Crown,
Bornova Belediyesi-Tofaş,
Türk Telekom-Mersin Büyükşehir Belediyesi,
Fenerbahçe Ülker-Erdemir,
Olin Edirne Gençlik-Medical Park Trabzonspor,
Oyak Renaul-Pınar Karşıyaka

10. hafta: 18-19 Aralık 2010

Medical Park Trabzonspor-Türk Telekom,
Erdemir-Beşiktaş Cola Turka,
Efes Pilsen-Aliağa Petkim,
Mersin Büyükşehir Belediyesi-Banvit,
Pınar Karşıyaka-Fenerbahçe Ülker,
Antalya Büyükşehir Belediyesi-Olin Edirne Gençlik,
Galatasaray Cafe Crown-Bornova Belediyesi,
Tofaş-Oyak Renault

11. hafta: 25-26 Aralık 2010

Banvit-Türk Telekom,
Beşiktaş Cola Turka-Pınar Karşayaka,
Aliağa Petkim-Mersin Büyükşehir Belediyesi,
Bornova Belediyesi-Efes Pilsen,
Antalya Büyükşehir Belediyesi-Medical Park Trabzonspor,
Fenerbahçe Ülker-Tofaş,
Olin Edirne Gençlik-Erdemir,
Oyak Renault-Galatsaray Cafa Crown

12. hafta: 29 Aralık 2010

Medical Park Trabzonspor-Banvit,
Erdemir-Antalya Büyükşehir Belediyesi,
Efes Pilsen-Oyak Renault,
Mersin Büyükşehir Belediyesi-Bornova Belediyesi,
Pınar Karşıyaka-Olin Edirne Gençlik,
Türk Telekom-Aliağa Petkim,
Galatasaray Cafe Crown-Fenerbahçe Ülker,
Tofaş-Beşiktaş Cola Turka

13. hafta: 01-02 Ocak 2011

Banvit-Aliağa Petkim,
Erdemir-Medical Park Trabzonspor,
Beşiktaş Cola Turka-Galatasaray Cafe Crown,
Bornova Belediyesi-Türk Telekom,
Antalya Büyükşehir Belediyesi-Pınar Karşıyaka,
Fenerbahçe Ülker-Efes Pilsen,
Olin Edirne Gençlik-Tofaş,
Oyak Renault-Mersin Büyükşehir Belediyesi

14. hafta: 08-09 Ocak 2011
Banvit-Bornova Belediyesi,
Efes Pilsen-Beşiktaş Cola Turka,
Aliağa Petkim-Medical Park Trabzonspor,
Mersin Büyükşehir Belediyesi-Fenerbahçe Ülker,
Pınar Karşıyaka-Erdemir,
Türk Telekom-Oyak Renault,
Galatasaray-Olin Edirne Gençlik,
Tofaş-Antalya Büyükşehir Belediyesi

15. hafta: 15-16 Ocak 2011

Medical Park Trabzonspor-Pınar Karşıyaka,
Erdemir-Tofaş,
Beşiktaş Cola Turka-Mersin Büyükşehir Belediyesi,
Bornova Belediyesi-Aliağa Petkim,
Antalya Büyükşehir Belediyesi-Galatasaray Cafe Crown,
Fenerbahçe Ülker-Türk Telekom,
Olin Edirne Gençlik-Efes Pilsen,
Oyak Renault-Banvit

Sırasıyla;

Bornova Bld.
TOFAŞ
OYAK Reanult
Gs CC
Fb Ülker
Efes Pilsen
BJK CT
Mersin Bşb
Olin Edirne
Türk Telekom
Antalya Bşb.
Banvit
Erdemir
Aliağa Petkim
Pınar KŞK

Şahinoğlu
11.08.2010, 12:08
Şu Bornova Belediye'yi yenelim artık .

Berk
11.08.2010, 20:47
Yakan’ın açıklamaları

http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/5090-7D4O6Y7A.jpg

Basketbol Takımı Baş Antrenörü Alaeddin Yakan, yeni sezon öncesi değerlendirmelerde bulundu.

Şu ana kadar belirlenen tüm oyuncuların kadroya dahil edildiğini belirten Yakan, “Transfer ettiğimiz oyuncuların tümü kendini kanıtlamış basketbolcular. Michael Wright, tanıdığımız, oldukça etkili bir basketbolcu. Bize çok büyük katkılar sağlayacaktır. Onunla birlikte Fransa Ligi sayı kralı Derrick Obasohan aramıza katıldı. Kendisini izleyerek, transfer ettik. Sırp guard Vuk Radivojevic’le oyun kurucu pozisyonunu takviye ettik. Vuk, Sırbistan Milli Takımı’nda oynamış uzun boylu ve kaliteli bir oyuncu. Ersin Görkem ise deneyimli, çok güvendiğimiz bir basketbolcu. Evren Büker kalitesi herkes tarafından bilinen bir oyuncu. Hatta transferine ilk karar verdiğimiz basketbolcuydu. Genel Direktörümüz Doğan Hakyemez, kısa sürede kendisini kadromuza kattı. Pivot pozisyonuna ise 1987 doğumlu Mutlu Demir’i transfer ettik. Geleceği olan bir oyuncu. Uzun süre kendisinden yararlanabiliriz. Bu oyuncuların dışında geçen sezon da kadromuzda bulunan NBA deneyimi olan Jamison bizimle. Yapılan bu takviyelerin ardından en kısa sürede takım olmak istiyoruz” dedi.

Trabzon’daki genç oyuncular dahil olmak üzere 14 kişiyle çalışmalara başladıklarını belirten Yakan, “4 yabancı ve milli oyuncu Evren Büker daha sonra aramıza katılacak. Onların da gelişinin ardından en az 15 hazırlık maçı oynayacağız. Maç sayısını arttırmak için de çalışmalarımız devam ediyor. Müsabakalarda bütün oyuncularımızı kullanarak lige en hazır halde girmek istiyoruz. Hazırlık maçlarında alınacak iyi veya kötü sonuçları abartmamak lazım. Önemli olan oyuncularımızı iyi bir şekilde hazırlamak” diye konuştu.

Ligde takım ayrımı yapmadıklarını da ifade eden Yakan, “Geçen sezon olduğu gibi bu sene de iddialı bir takımız. Gelecekle ilgili çok ciddi hedeflerimiz var. Hiçbir zaman tek bir maç hakkında yorum yapamam. Bütün rakiplerimize saygı duyuyoruz ve her maça galibiyet parolasıyla hazırlanıyoruz. Zaten rakiplerin zayıflığını veya gücünü anlatmak yersiz, önemli olan bizim durumumuz” yorumunu yaptı.

En büyük güçlerinin taraftar olduğunu vurgulayan Yakan, sözlerini şöyle sürdürdü; “Trabzonspor’a geldikten sonra artık her söze taraftarımıza teşekkür ederek başlıyorum. Geçtiğimiz sezon inanılmaz bir destek gördük. Gittiğimiz her yerde onların itici gücünü arkamızda hissettik. “Bize Her Yer Trabzon” sloganı gerçekten doğru. Yeni sezonda Beko Basketbol Ligi’ne büyük renk katacağız. Taraftarlarımız büyük keyif vereceklerdir”

Salonun Trabzonspor’a yakışın hale getirildiğini söyleyen Yakan, “Bu konuda Doğan Hakyemez’e teşekkür etmek istiyoruz. Beko Basketbol Ligi’nde oynayacağız. Avrupa’dan gelen takımlar olacak. Rakiplerimizi medeni bir salonda karşılamak istiyoruz. İyi salonda oynamak oyuncuyu da motive eder. Bunun yanında taraftarlarımıza da saygı göstermiş oluyoruz. Koltuklarından huzur içinde takımımızı destekleyebilecekler” şeklinde konuştu.

İstanbul’da yapılacak 2010 Dünya Basketbol Şampiyonası öncesi milli takımın doğru yolda ilerlediğini sözlerine ekleyen Yakan, “Şu anda oynanan hazırlık maçlarında alınan sonuçları dikkate almamak lazım. Önemli olan Dünya Şampiyonası’na hazırlanmaktır. Gruptan 1. ya da 2. sırada çıkabiliriz. İnşallah takımda sakatlık yaşanmaz, hakem hatalarına maruz kalmayız” dedi.

Engin Atsür’ün yaşadığı ağır sakatlığın kendisini çok üzdüğünü söyleyen Yakan, “Engin’i geçen sezon milli takımda çalıştırdım. Kişilik olarak çok düzgün bir oyuncu. Onu tanıyıp sevmemek mümkün değil. Sakatlığına çok üzüldüm. Kendisini arayıp geçmiş olsun dedim. Türk basketbolu için çok önemli bir isim” açıklamasında bulundu.

EROS87
11.08.2010, 21:22
Sağlık kontrolleri devam edecek

http://www.trabzonsporbasket.com/resimler/buyukler/vresim1.jpg

7 oyuncumuz yarın Ordu’daki Medical Park Hastanesi’nde sağlık kontrolünden geçecek.
Menajerimiz Mehmet Alemdağ nezaretinde yarın (Perşembe) saat 10.00’da Fırat Aydemir, Volkan İncekara, Kamer Mani, İsmet Alkan, Ersin Görkem, İsmail Can Yücel ve Cüneyt Albayrak sağlık kontrolünden geçecektir.

Kazım Uzunboy
12.08.2010, 09:04
Potada iddialı sözler

Beko Basketbol Ligi'nde bu sezon ilk yılını geçirecek olan Medical Park Trabzonspor'da başantrenör Alaeddin Yakan iddialı konuştu.

http://foto.fanatik.com.tr/news/423x238/2010/8/11/fft1mm1139534.jpg

Çok ciddi hedefler belirlediklerini kaydeden Yakan, “Transfer ettiğimiz oyuncuların tümü kendini kanıtlamış basketbolcular. Bize çok büyük katkı sağlayacaklar. Geçen sezon olduğu gibi bu sene de iddialı bir takımız. Yeni sezonda Beko Basketbol Ligi’ne büyük renk katacağız ve damgamızı vuracağız” diye konuştu.

www.fanatik.com.tr (http://www.fanatik.com.tr)

Mehmet Fırat
12.08.2010, 11:05
Maçlarımızın hepsi TV'den yayınlanacak mı?

boztepeliyasin
13.08.2010, 02:31
medical park iki takımımızında sponsoru ama oyuncularımız kontrol için orduya gidiyor. ne zaman hastane açacaklar trabzona?:)

Mustafa ÖZDEMİR
13.08.2010, 20:10
fb gs maçlarımız ard arda gelmiş...

Murat'
16.08.2010, 03:37
Takim calismalarina Trabzon'da devam ediyor galiba ama ses seda yok nedense.

cplc
16.08.2010, 03:52

şuanda planların içinde var ama en önmeli sorun yer sorunu diye biliyorum inşallah olur ilk de ben gelmek istiyorum her hafta maç ya futbol ya basketbol

fatih devlet hastanesini şehir dışına atarlarsa, onun yeri medical park'a veriecek

Travelair
16.08.2010, 12:16
Bence devlet hastanesi yakın kalmalı, Medical Park şehir dışına yapılsın

İHTİLALL
16.08.2010, 13:38
Ne biçim fikstür bu?

Gs,fb,efes,bjk hepsi arka arkaya...

O periyoda sağlam girmek lazım..

Ki ,

Sağlam çıkalım..

Bu dört maçın sonucu ,tüm sezonu etkileyebilecektir,diğer maçlardan daha fazla..

Psikoloji ve hedef , orantılı şeyler sonuçta..

Murat'
17.08.2010, 06:41
Basketbol takimimiz ile ilgili bugunlerde hicbir haber goremiyoruz bir yerlerde.Ben bazi konularda bilgilenmek istiyorum.

Birinci konu Ktu'nun pilot takimimiz olmasi.

Ikinci konu da takimin yapacagi kombine bilet organizasyonu.

Dodo bugun Ntvradyospor'da olacakmis saat 14:30'da.

Çetin
20.08.2010, 15:37
fırat ile volkan her akşam forum'da, fırat umarım volkan'a abilik yapar gelişimi noktasında.

Oğuz ZEYTİN
21.08.2010, 10:05
İŞTE TURGAY DEMİREL FE(N)ERASYONU!!!

TBF'nin almış olduğu karara göre, ligimizde forma giyen yabancı oyuncuların Türk statüsünde oynama hakkı elde edebilmesi için gerekli şartlarda değişikliğe gidildi.

Söz konusu madde şu şekilde:

"Türkiye basketbol liglerinde en az üç (3) sezon aynı takımda peş peşe resmi müsabaka takım kadrosunda bulunan TC vatandaşlığına geçmiş yabancı sporcularda, ümit, genç ve yıldız takımlardan yetişmiş olma şartı aranmaz. Bu sporcular Türk oyuncu statüsünde sözleşme imzalayabilirler."

Peki bunda ne var diyeceksiniz?

Cevabım: Emir Preldzic olacak...

Bizi ilgilendiren noktası ise Michael Wright'ın 20 Eylül'de işlemlerinin tamamlanıp yerli statüsünde oynama planlarımızın suya düşmesi.

Böylece Turgay Demirel - Mahmut Uslu ikilisinden "yine" Fb'yi kurtaran başkalarına faydası olmayan bir karar...

Efes'in kapanması hususunda da belirtmiştim ama bazı arkadaşalr inatla-ısrarla anlamak istememişlerdi. Zaman geçtikçe öğrenecekler bu camiada kim kimdir, ne nedir... Bu da onlara örnek olsun.

Cengiz Çubukcu
21.08.2010, 10:12
iyi de Oğuz bu adamlar basketbolu yönetiyor futbolu da yönetiyor, bakınız 6+2+2 kuralı .. tamamen Aziz yıldırımın isteğiyle çıkarılmış bir karar... az kaldı ama 2010'dan sonra taşlar yerinden oynayacak gibi... bir de acaba fenerbahçede oynamış, menajerlik yapmış sayın Doğan Hakyemez bu konuda ne düşünüyordur?

Oğuz ZEYTİN
21.08.2010, 10:16
Bence haberi dahi yoktur abi, çünkü geçen gün NTV Spor Radyo'da yaptığı açıklamaya göre 20 Eylül'de işlem tamam diyordu Wright için.

Ama bu maddeye göre Wright bu haktan faydalanamıyor.

Sadece Wrgiht değil, Shumpert, Chatman ve diğerleri de...

Cengiz Çubukcu
21.08.2010, 10:34
Oğuz aşağıdaki haber hakkında ne düşünüyorsun?

Altyapıda İlk Antrenman Yapıldı
Basketbol Kulübü Altyapı Faaliyetlerine Başladı 21 Ağustos 2010 01:48:31

Doğan Hakyemez, Alaeddin Yakan ve Kondisyoner Gürbüz Gürbüzoğulları'nın da hazır bulunduğu Fatih Lisesindeki ilk toplantıda, Taner Günay ve Rüçhan Tamsöz'ün kontrolünde sporcularımızın genel durumları gözden geçirilerek kısa bir antrenman gerçekleştirildi.

Basketbol kulübü; daha önce futbol kulübünün bünyesinde olan ve Osman Arz, Engin Kanber, Osman Ekici ve Can Çuvalcıoğlu'nun bu güne kadar getirdiği altyapı faaliyetlerine, uzun uğraşlar sonunda bünyesine kattığı sporcularla ve eski ekipten hiç bir altyapı hocası dahil edilmeden kendi oluşturduğu yeni teknik heyetiyle ilk idmanını gerçekleştirdi.

Sporcu lisanslarının ve bilgi formlarının basketbol kulübüne devredilmesinden sonra, altyapımızda bulunan yaklaşık 150 sporcuya tek tek ulaşılarak ilk idman gerçekleştirildi.

Yaklaşık 150 sporcuya ulaşılmasına rağmen, sporcularımızın bir bölümünün basketbol kulübünün davetine icabet göstermemesi ise dikkatlerden kaçmadı.

Çetin
21.08.2010, 13:04
osman ekici'yi neden bu işin dışında bırakıyorlar anlayamıyorum. nüfus müdürlüğüne gidip bu adamı jordan'ın akrabası yaptırmak lazım sanırım ahbap ilişkileri oluşsun diye.

Murat'
21.08.2010, 18:08
TBF'nin 9 Ağustos 2010 tarihinde tbf.org.tr üzerinden yayınladığı Erkekler Birinci Lig Yönergesi 2010-11 isimli dosyanın 24.6. maddesinde devşirme oyuncularla ilgili yazan kuralı dün buradan duyurmuştuk, önce tekrardan bir hatırlatalım kuralda ne yazdığını:

24.6.: Türkiye basketbol liglerinde en az üç (3) sezon aynı takımda peş peşe resmi müsabaka takım kadrosunda bulunan TC vatandaşlığına geçmiş yabancı sporcularda, ümit, genç ve yıldız takımlardan yetişmiş olma şartı aranmaz. Bu sporcular Türk oyuncu statüsünde sözleşme imzalayabilirler. Sonradan Türk vatandaşlığına geçerek Türk A Milli takımının formasını giyen sporcularda da aynı şekilde, ümit, genç ve yıldız takımlardan yetişmiş olma şartı aranmaz. Bir takımın maç kadrosunda bulunan bu tip sporcuların sayısı biri geçemez.

Hal böyle olunca Shumpert, Wright, Reese, Dixon gibi isimlerin Türk statüsünde oynama hayalleri de suya düşüyordu. Bugün olayı biraz daha araştırdık ve nihai karar olarak ilginç bir durumla karşılaştık. Ligler Direktörü Ahmet Araşan'la yaptığımız görüşmede maddenin yönergede yanlış ve eksik yazıldığı, doğrusunun ise birazdan açıklayacağımız gibi olduğunu öğrendik:

2010-11 Sezonu: Herhangi bir 3 sene (aynı takımda olmasına gerek yok) Türkiye'de oynamış bir yabancı oyuncu Türk statüsüne geçebilir.

2011-12 Sezonu: 2 sezonu peş peşe ve aynı takımda olmak üzere en az 3 sezon Türkiye'de oynamış bir yabancı oyuncu Türk statüsüne geçebilir.

2012-13 Sezonu: 3 sezonu peş peşe ve aynı takımda olmak üzere en az 3 sezon Türkiye'de oynamış bir yabancı oyuncu Türk statüsüne geçebilir.

Hani bu kadar da yanlış yazılabilir mi bir yönerge? Yazılabiliyormuş demek ki.

'Siz yönergeyi nasıl okuyorsunuz efendim?' şeklinde hafiften bir fırça yiyerek başladığımız muhabbetin sonunda 'Demek ki yanlış yazılmış, düzeltilir' şeklinde gönlümüz alındı neyse ki. Bugün benden mutlusu yok artık !!!

SONUÇ:Bu yıl Shumpert, Wright, Reese, Dixon.. ve yukarıdaki kurala uyan herkes Türk statüsüne geçebilir, engel yok.edit: 14:45 itibariyle tbf.org.tr'den çekildi bahsini ettiğimiz yönerge. Bu da (http://yfrog.com/jwtbforgtrj) ekran görüntüsü.

Salsabasket özel haberidir.

Michael Wright turk statusunde oynayabilecek, boylece yabanci oyuncularimizin tumunu ilk beste kullanabilecegiz gerektigi takdirde.

Murat'
22.08.2010, 07:27
Yabancılar sağlık kontrolünden geçti

http://trabzonsporbasket.com/resimler/buyukler/105754144126.jpg Geçtiğimiz yıl Türkiye Basketbol 2.Ligi’ni şampiyon bitirerek Beko Basketbol Ligi’ne çıkan takımımızda yerlilerin ardından yabancı oyuncular da sağlık kontrollerini tamamladılar.
İstanbul Bahçelievler Medical Park Hastanesi’ne giden Yardımcı antranör Tayfun Doruk Güneş,yabancı oyuncular Derrick Obasohan, Vuk Radivoyevic ve Harold Jamison tepeden tırnağa kontrolden geçerken sporcuların herhangi bir sağlık sorununun olmadığı belirtildi.

HAKYEMEZ: LİGİN SÜRPRİZ TAKIMI OLACAĞIZ
Genel Koordinatörü müzDoğan Hakyemez ise, güçlü bir kadro oluşturduklarını ve hedeflerinin gelecek sene Avrupa Kupaları’na katılma hakkını almak olduklarını söylerken, “Uyumlu bir kadromuz var. Ligin sürpriz takımı olmaya adayız” ifadesini kullandı...

JoseDeLaCruz
22.08.2010, 10:56

Doğan Hakyemez, Alaeddin Yakan ve Kondisyoner Gürbüz Gürbüzoğulları'nın da hazır bulunduğu Fatih Lisesindeki ilk toplantıda, Taner Günay ve Rüçhan Tamsöz'ün kontrolünde sporcularımızın genel durumları gözden geçirilerek kısa bir antrenman gerçekleştirildi.

Basketbol kulübü; daha önce futbol kulübünün bünyesinde olan ve Osman Arz, Engin Kanber, Osman Ekici ve Can Çuvalcıoğlu'nun bu güne kadar getirdiği altyapı faaliyetlerine, uzun uğraşlar sonunda bünyesine kattığı sporcularla ve eski ekipten hiç bir altyapı hocası dahil edilmeden kendi oluşturduğu yeni teknik heyetiyle ilk idmanını gerçekleştirdi.

Sporcu lisanslarının ve bilgi formlarının basketbol kulübüne devredilmesinden sonra, altyapımızda bulunan yaklaşık 150 sporcuya tek tek ulaşılarak ilk idman gerçekleştirildi.

Yaklaşık 150 sporcuya ulaşılmasına rağmen, sporcularımızın bir bölümünün basketbol kulübünün davetine icabet göstermemesi ise dikkatlerden kaçmadı.

sizden rica ediyorum, daha hiç bişey başlamadan bu kadar provokatif davranmayın. bu güne kadar 1 tane bile basketbolcu yetişmedi bu şehirden. o zaman cok da başarılı değil demek bu adamlar ki istenmiyorlar. bi de bu açıdan bakın.

Oğuz ZEYTİN
22.08.2010, 12:23
İŞTE TURGAY DEMİREL FE(N)ERASYONU!!!

TBF'nin almış olduğu karara göre, ligimizde forma giyen yabancı oyuncuların Türk statüsünde oynama hakkı elde edebilmesi için gerekli şartlarda değişikliğe gidildi.

Söz konusu madde şu şekilde:

"Türkiye basketbol liglerinde en az üç (3) sezon aynı takımda peş peşe resmi müsabaka takım kadrosunda bulunan TC vatandaşlığına geçmiş yabancı sporcularda, ümit, genç ve yıldız takımlardan yetişmiş olma şartı aranmaz. Bu sporcular Türk oyuncu statüsünde sözleşme imzalayabilirler."

Peki bunda ne var diyeceksiniz?

Cevabım: Emir Preldzic olacak...

Bizi ilgilendiren noktası ise Michael Wright'ın 20 Eylül'de işlemlerinin tamamlanıp yerli statüsünde oynama planlarımızın suya düşmesi.

Böylece Turgay Demirel - Mahmut Uslu ikilisinden "yine" Fb'yi kurtaran başkalarına faydası olmayan bir karar...

Efes'in kapanması hususunda da belirtmiştim ama bazı arkadaşalr inatla-ısrarla anlamak istememişlerdi. Zaman geçtikçe öğrenecekler bu camiada kim kimdir, ne nedir... Bu da onlara örnek olsun.

DÜZELTME: Yukarıdaki düzenleme 2011-12 sezonundan itibaren geçerli olacakmış. Böylece Wright'ın yerli rotasyonunda kullanılmasının önünde -en azından bu konuda- engel kalmamış.

Oğuz ZEYTİN
22.08.2010, 12:44

Sondan başlayayım Cengiz Abi... Sporcuların çalışmalara katılmaması kendi sorumsuzluklarıdır. Ben, kendimden örnek vereyim: 1991 ve sonrasında salon-top-saha bulsak da oynasak diye can atarken bu kardeşlerimizin olaya bakışlarını çözemedim. Evde play-station oynamak daha cazip gelmiş olabilir. Eğer ki bilinçli bir tepkiyse gerçekten şaşırdım. Daha lise dönemindeki çocukların kulüp iç yapısına dair karar verebilmeleri düşündürücü...

@ Hocalar hakkında

Doğan Hakyemez'in göreve başlaması ve takımın sportif yönetiminin kendisine bırakılması gayet doğru bir karar bence. Neden dersek? Tüm dünyada böyle işliyor da ondan. Hem bizim gibi yeni bir takıma da böylesine profesyonel biri gerekirdi işin doğrusu...

Alaeddin Hoca ve ekibi, Dodo'dan 1,5 sene önce göreve getirildi. Benim kriterlerime göre başarılı da oldular.

Taner Hoca'nın altyapıya destek vermesi de göz ardı edilmemeli. Yetiştirdiği oyuncular, elde ettiği başarılar ortada. Devamını da görürüz diye ümit ediyorum.

Ama başka bir gerçek daha var, o da Trabzon'daki öz değerler. Kulüp içi dengeleri bilmiyorum, kim kiminle ne şekilde ahbap bilemem.

Fakat, A takım, pilot takım, genç takım, yıldız takım, minik takım kategorileri birbirleriyle koordinasyon içinde çalışabilecekse Osman Hoca, A.Kadir Hoca, Engin Hoca ve Ekici Hocalara da bu ekipte yer verilebilirdi.

Ustalık-hocalık, rasyonel değerlendirmelerle analiz edebileceğimiz bir kavram değil. Yani kimin kimden ne derece üstün olduğuna karar vermek zor. Ancak biri diğerinin açığını kapatacak, eksikliklerini tamamlayacak şekilde çeşitli yaş kategorilerinde görev verilebilirdi.

Böylece şehrin içinden yetişmişsayıları bir elin parmaklarını geçmeyen bu şahısların da deneyimlerinden istifade edilirdi. Hatta şehrimize gelen diğer hocalarımıza uyum sağlamada yardımcı da olurlardı.

- Kısacası, profesyonel deneyimli isimlerle amatör ruhu temsil eden hocalarımızı bir arada görmek isterdim. Olmadıysa, olmuyorsa... Sağlık olsun...

Oğuz ZEYTİN
22.08.2010, 12:50
sizden rica ediyorum, daha hiç bişey başlamadan bu kadar provokatif davranmayın. bu güne kadar 1 tane bile basketbolcu yetişmedi bu şehirden. o zaman cok da başarılı değil demek bu adamlar ki istenmiyorlar. bi de bu açıdan bakın.

Trabzon'dan yetişen "1 tane" basketbolcu için bknz.

Zaza Enden "Tatu"

http://salsabasket.blogspot.com/2010/05/yigiter-ulug-ile-nostalji-22-trabzondan.html

JoseDeLaCruz
22.08.2010, 23:41

Zaza Enden "Tatu"

http://salsabasket.blogspot.com/2010/05/yigiter-ulug-ile-nostalji-22-trabzondan.html

pardon benim cahilliğim. 15 yaşında trabzona gelmiş gürcü bi oyuncuyu trabzonlu saymam gerekiyormuş bilemedim. yaşasın siz!

Cengiz Çubukcu
23.08.2010, 09:12

ben yapılan bir habere yorum biler yapmadan Oğuzun fikrini sormuşum bunun neresinde provokasyon var ? siz bence bizlere karşı önyargılı davranıyorsunuz, lütfen kendinizi tanıtırmısınız....

Oğuz ZEYTİN
23.08.2010, 11:59
pardon benim cahilliğim. 15 yaşında trabzona gelmiş gürcü bi oyuncuyu trabzonlu saymam gerekiyormuş bilemedim. yaşasın siz!

Şu mesajınız ile bu sayfalardaki ilişkiden bihaber olduğunuz anlaşılıyor.

Burada, başka yerlerdeki gibi insanlar farklı düşünceler içinde olsalar da kırıcı olmazlar. Paylaşımdır esas olan.

Sizi tanısam da cahillikle itham etmem, kaldı ki tanımıyorum.

Bir diğer konu, olayı neden "siz-biz" gibi bir noktaya taşıdınız? Biz değil TRABZONSPOR YAŞASIN!

Gelelim, 15 yaşındaki Gürcü oyuncunun alt yapısının neresi olduğuna? İlk mesajınızda "Trabzonluluk" değil Trabzon'dan yetişmek ana fikri vardı. Ben de sizinle paylaşmak istedim o haberi...

Mirsad kaç yaşında Merter tesislerinden içeri adım attı? Pastal'ları sayalım mı? Andrei Kislitsin? Selim Seva Saygın? Dusan Cantekin? Bunlar doğar doğmaz mı Efesli oldular?

O nedenle olaylara bakış açımızın bir ucu siyah bir ucu beyaz olmamalı... Elbette aralarda bir yerlerde buluşulur. Ortak başarı amacı varsa...

Yoksa... "Yaşayın siz!"

Paksoy
23.08.2010, 12:31
gs preston shmpert ile anlaşmış ,üzüldüm

winner
23.08.2010, 13:38

Zaza Enden "Tatu"

Oğuzcum şoklar içindeyim.Gerçekten sürpriz bir haber bu.Hiç hazzetmedim bugüne kadar zaza'dan.ne basketbolü ne de saha içindeki davranışları nedeniyle.Adam çıka çıka bizim ordan çıkmış.

Bu arada hemen bağlayayım, eline basketbol topunu Trabzon'da almış bir insan dünyanın neresinin vatandaşı olursa olsun Trabzon'dan yetişme bir basketbolcu olacaktır.Üstelik bu olay Trabzon'da basketbolün neredeyse hiç bilinmediği 20 sene önce olmuş.

Josedelacruz arkadaşımız forumda henüz yeni, alışacaktır sanırım özellikle basketbol sayfalarındaki yorumların tarzına.

Cengiz Çubukcu
25.08.2010, 08:36
Umarım Orhan Çavuşoğlunun aşağıda yazdıklarının aksine salon eylül başına yetişir...

Salon'da Pis Kokular18 Ağustos 2010 Çarşamba
Birisi şu salona el atsın...

Çünkü işin içinden bir çapanoğlu çıkmak üzere. Trabzonspor Basketbol takımının, kulübün bünyesinden farklı bir yönetimi var. Basketbol takımının Başkanı Saner Ayar ve yönetimi büyük fedakarlık yapıyor, büyük özveride bulunuyor, ama birileri başka işler peşinde…

Ayar ve yönetimi Trabzonspor’a maliyet getirmeden sponsorlar aracılığıyla basketbol takımının giderlerini karşılıyorlar, 19 Mayıs Spor salonunu da Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Faruk Nafiz Özak’ın katkılarıyla GSGM’den Trabzonspor bünyesine aldılar.

Ancak fiziki şartları Beko Basketbol 1. Ligi maçları için son derece yetersiz olan salon tadilata alındı. 1 Eylül tarihine kadar baştan aşağı yenilenerek yeni sezona yetiştirilecek.

Buraya kadar her şey normal.

Ama bundan sonrası anormal… Tıpkı Dallas dizisi gibi...

Her şey arapsaçı gibi birbirine karıştı…

Salonun tadilat maliyeti 300 ile 400 milyar arasında düşünülürken, müteahhit firma istenilen işin maliyetini yaklaşık olarak 1 Trilyon 200 milyar civarında belirleyince iş burada koptu.

Yani iş ihale edilirken sözleşme ve fiyat konusu dikkatli yapılmadı galiba. Çünkü fiyat astronomik rakamlara çıkınca, Basketbol takımı yönetimi çalışmaları süren 19 Mayıs salonunun da hemen inşaatın durması talimatını verdi.

300 yada 400 milyar lira arasında hesap edilen tadilat giderleri nasıl oldu da düşünülen fiyatın 3 hatta 4 katına çıktı,

Burası meçhul işte

Bu kadar fark olur mu?

Hadi maliyet hesaplanandan 2 kat fazla oldu, normal diyelim,

3 yada 4 kat nasıl olur?

İşte buna aklım almıyor.

İşi yapacak firma fiyat vermekte serbest. 10 Trilyon’da diyebilir. Bu onların hakkı ancak sizin de işi onlara yaptırıp yaptırmamak hakkınız.

Adama şu işi kaça yaparsınız dersiniz oda size fiyat verir.

Salonla ilgili dedikodular da ayyuka çıktı .

Basketbol yönetimi neden susuyor.

Sn Trabzonspor Basketbol Takımı Genel Menajeri Doğan Hakyemez neden firmanın parasal anlaşmazlık nedeni ile işten el çektirildiğini söylemeyerek, “Firma kendi işini bitirdi, sadece boya ve sıva işi kaldı onları da biz üstendik. 1 Eylül’e kadar salonu bitireceğiz” diyor.

Ortada bir gariplik var anlayacağınız. Yada birilerini dikkatsizliği var.

Birileri çıkıp açıklamaz mı.

Neden kimseden çıt çıkmıyor….

Cevap bekleyen çok soru var

*Salon 1 Eylül tarihine yetişecek mi?

*Serkan inşaat çalışmaları durdurdu mu ,durdurduysa neden?

*Tadilatın adı geçen inşaat firmasından alınma sebebi ne?

*Bundan sonra ki inşaatı hangi firma yapacak ?

*Maliyet nasıl karşılanacak.?

*Salon hesaplandığı gibi 300 yada 400 milyara mı yapılacak,yoksa 1 trilyonun üstündeki bir rakama mı çıkacak?

*İşin durdurulması talimatını kim, yada kimler verdi?.

*Bazı basın mensuplarının bu olayla ne gibi ilgisi var , varsa yakınlığı ne kadar?.

Hadi beyler kamuoyu cevap bekliyor.

300 ile 400 Milyar lira arasında hesap edilen maliyet tadilat işi nasıl oldu da 4 kat arttı…

En fazla da bu soru cevap bekliyor. Konu içinde ismi geçenlerin tümüne bu sütunlar açık…

Yeter ki konuşsunlar….

Murat'
27.08.2010, 08:48
Barış Ermiş'in takıma dahil edilmesiyle forma şansı iyice azalan Evren Büker, milli takımdan affını istemiş. Başarılı oyuncu 2 gün dinlendikten sonra yeni takımı Medical Park Trabzonspor'un kampına katılacakmış. Takımdan ayrılacak diğer oyuncuların Cevher ve Fatih olması bekleniyor. Haberin kaynağının Basketdergisi olduğunu belirtelim.

mixbasket

Baris Ermis'in sampiyonaya gunler kala milli takima alinmasi Evren Buker'in onunu kapadi maalesef.Umarim bunun moral bozuklugunu ustunden kolayca atar.Kendimi onun yerine koyup dusundugumde hic de kolay bir durum olmadigini anliyorum.

musberdo
28.08.2010, 11:10
arkadaşlar neden basket takımımız ile ilgili basında veya forumlarda herhangi bir haber-fotoğraf yok.....yiter yaaaaaaaaaaaa

Ahmet Karadeniz
30.08.2010, 19:01
yeni sezon hangi kanalda maçlar gösterilecek bilgisi olan var mı

Oğuz ZEYTİN
31.08.2010, 10:43
Pamukkale Turnuvası maç programı

3 Eylül Cuma
16:00 Erdemir - Bornova Belediyesi
18:00 Medical Park Trabzonspor - Pınar Karşıyaka

4 Eylül Cumartesi
16:00 Pınar Karşıyaka - Erdemir
18:00 Medical Park Trabzonspor - Bornova Belediyesi

5 Eylül Pazar
14:00 Medical Park Trabzonspor - Erdemir
16:00 Pınar Karşıyaka - Bornova Belediyesi

Rastgele...

Ufuk Bayraktar61
31.08.2010, 12:14
Aleksandar Rasic Trabzon Yolunda (http://salsabasket.blogspot.com/2010/08/aleksandar-rasic-trabzon-yolunda.html)

http://2.bp.blogspot.com/_z3jic9EVfvM/THyzHDQ7C3I/AAAAAAAAIbk/hBh6deQKmOQ/s320/rasic.PNG (http://2.bp.blogspot.com/_z3jic9EVfvM/THyzHDQ7C3I/AAAAAAAAIbk/hBh6deQKmOQ/s1600/rasic.PNG)Michael Wright'ı Türk statüsünde oynatmak adına önünde herhangi bir engel kalmayan Medical Park Trabzonspor, takviye yapmayı düşündüğü oyun kurucu pozisyonu için bir dönem Efes Pilsen forması giymişliği de olan Sırp oyuncu Aleksandar Rasic ile anlaşmak üzere. Son 2 yıldır Partizan formasıyla kariyerinin en güzel dönemlerini geçiren 1984 doğumlu oyuncu, geçen yıl Euroleague'de de 7.3 sayı - 1.4 ribaund - 2.3 asist ortalamaları yakalamıştı.

Mersin'den çıkıp Partizan'da kahramanlaşan Bo McCalebb gibi, o da patlamasını Partizan'a ya da bir başka deyişle Dule'ye bırakmıştı. Belki de bu bir şans değildi, Dule'nin bizzat kendi şansını kendi yaratma becerisiydi. Potansiyelli FMP takımındaki performansından sonra Efes'in 30, F.Bahçe'nin de 100. yıllarını kutladığı sezonda Efes Pilsen'e gelmişti. O dönem o bölgede çok keldi Efes. Ender ve Can Akın'ın yanında 3. adam oldu, yabancı kontenjanına takıldı ve sonra da Efes'in final serisindeki süpürülüşünün ardından 'Git gözümüz görmesin seni' muamelesiyle kapı önüne kondu, birçok oyuncu gibi. Çok kısa (1 maçlık) Dinamo Moskova, sonrasında da kiralık olarak gittiği Alba'da geçirdiği maceranın ardından son 2 yıldır Partizan'da. Bizim izlediğimizden farklı bir Rasic olarak. Kritik anlarda, kritik sorumluluklar alan, kritik şutlar sokan, bazen oyunun sürpriz biçimde en skoreri olabilen Rasic'i biz çıplak gözle izleyemediydik burada. Şimdi Adriyatik'te, Euroleague'de, hatta Milli Takım ile şu sıralar Kayseri'de, son dönemde bizi alıştırdığı sürpriz performanslarını çatır çatır ortaya koyuyor. Son Almanya maçında maçı ilk uzatmaya götüren de oydu zaten yine. Gelirse katkı sağlar Trabzon'a. Aynı ekolden gelen Radivojevic ile birlikte kah birbirlerini yedekleyerek, kah yanyana oynarlar.

Oğuz ZEYTİN
31.08.2010, 13:56
Arkadaşım arayıp "Abi, Rasic'i nasıl ikna ettiniz?" diye sordu.

"Hangi Rasic?" dedim. Futbol takımı yine bir Hırvat-Sırp aldı sandım dünkü beraberlikten sonra.

Gard Rasic, diyince, "Hadi ordan, dalga mı geçiyorsun?" dedim.

"Yok ciddiyim, salsa'da yazıyor" dedi.

*

Anıl Abi duymadan yazmaz. Yani haberin doğruluğu konusunda şüphem yok. Ama bırak Euroleague, Eurocup oynamayan bir takıma getirebilirsek büyük iş...

NOT: Her ne kadar hızlı bir şekilde güzel bir kadro kurduysak da, rakipler için çıtayı yükselttik. Onlar da bombaları patlatınca böyle bir isime ihtiyaç duyulmuş olabilir.

@ Rasic

Efes zamanına takılıp kalmamak lazım. Sonrasında Avrupa'nın en önemli gardları arasına girdi. Tarzı Kerem Tunçeri'ye benziyor.

Bu arada Rasic'e en iyi teklifi Unics Kazan yapmıştı.

Miraç Atalay Çiftçi
31.08.2010, 13:59
Rasic'mi?
Yok yau...

Hadi yau :)

winner
31.08.2010, 15:23
Eğer olursa ligin en iyi oyun kurucu rotasyonlarından birisine sahip oluruz.

Habere şaşırdım gerçekten çünkü Rasiç'in bizi tercih edebileceğine pek ihtimal vermiyordum ama iş ciddi galiba.

Kısa Efes macerası kötü geçmişti ama son iki sezon Partizan'da pick yaptı şimdi de Sırbistan milli takımında. Bu transfer hedef yükseltmemiz anlamı taşır.Oyuncu profillerine bakıldığı zaman takım oyununu çok iyi oynayacakmışız gibi geliyor.

Aytaç Çakıroğlu
31.08.2010, 15:24
rasic hadi be süper valla. şart oldu takım istanbula gelince gidip seyretmek valla.

Ali Can
31.08.2010, 15:34
ligin başlamasını sabırsızlıkla bekliyorum..

Travelair
31.08.2010, 17:24
Konuyu bölmek gibi olmasın ama Fildişi Sahili'nde Konate, Diabate gibi oyuncular var. İyi izleyelim belki işimize yarar oyuncular olabilir :)

danger00
31.08.2010, 18:00
http://www.basketdergisi.com/wp-content/dosyalar/2010/08/rasic.jpg (http://www.basketdergisi.com/trabzona-sirp-yildiz.html/serbia-china-basketball)

Beko Basketbol Ligi’nin yeni takımlarından Medical Park Trabzonspor, Vuk Radivojevic ile yollarını ayırırken Partizanlı Aleksandar Rasic’le ilgileniyor.
Sakatlığı olduğu ortaya çıkan Vuk Radivojevic ile yollarını ayıran Bordo – Mavililer şu sırada Dünya Basketbol Şampiyonası’nda Sırbistan forması giyen Aleksandar Rasic ile görüşüyüor. Genel Menajer Doğan Hakyemez, transfer girişimlerini doğrularken Rasic’in adaylardan biri olduğunu sözlerine ekledi.

basketdergisi.com

Oğuz ZEYTİN
31.08.2010, 18:28
31 Ağustos tarihli haber...

"Beko Basketbol 1.Ligi’nde ilk sezonunda başarılı olmak isteyen Trabzonspor, büyük bir şok yaşadı. Bordo-Mavililer’in uzun süre peşinden koşarak renklerine bağladığı Sırp guard Vuk Radivojevic sakat çıktı.

Geçen sezondan sakatlığının sezona kadar geçeceği düşünülerek anlaşma sağlanan Sırp guardın, çekilen son MR’ında adelesinde yırtık olduğu ve uzun süre salonlardan uzak kalacağı için transferinden vazgeçildi. Bordo-Mavililer şimdi yeni bir yabancı guard için arayışlara başladı."

Bu da haziran ayındaki haber...

Kulüp genel direktörü Doğan Hakyemez, bir süredir oyun kurucu pozisyonu için arayışlarda bulunduklarını belirterek, ''Vuk Radivojevic ile prensipte anlaştık. Ancak henüz sözleşme imzalama aşamasına gelmedik'' dedi.

Radivojevic yanında birkaç oyuncuyla daha temasta olduklarını kaydeden Hakyemez, ''Radivojevic, iki maç önce dizinden sakatlandı. İmza aşaması zaten medikal testler yapıldıktan sonra gerçekleşebilir'' diye konuştu.

Yorum:

İki sakatlık bir birinden bağımsız mı? Biri diz diğeri adele (hangisiyse) yırtığı...

Bu oyuncu medikal testlerden geçerken adele yırtığı görünmedi mi? "Son MR" kaçıncı MR'dır? Bu yırtığın tesbiti sponsor hastane uzmanları tarafından bu kadar geç mi farkedilmiştir?

Alternatif isimlerle temasa geçildiğinde takıma monte edilmesi ne kadar zaman alacaktır? Oyun kurucu pozisyonu bir takımın en önemli yeridir. "Gardın kadar konuşursun"!

Yeni oyuncu hazırlık maçları başlamadan takıma katılacak mıdır?

Cengiz Çubukcu
31.08.2010, 19:13
Rasic de gelmezse seyreyle gümbürtüyü ...

Travelair
31.08.2010, 19:30
Rasic olmazsa Diabate'yi alalım. Bugün iyi oynadı. İyi eğitilirse çok can yakar gibime geliyor

Oğuz ZEYTİN
03.09.2010, 11:49
Basketbol Takımı Baş Antrenörü Alaeddin Yakan, yeni sezon hazırlıklarının belirlenen programda devam ettiğini söyledi.

Trabzon’un ardından ikinci etap çalışmalarının Denizli’de devam ettiğini belirten Yakan, “Trabzon’daki çalışmaları genç oyuncular dahil olmak üzere 14 kişiyle tamamladık. Denizli’de ise Evren dışında tüm takım bir arada. Evren’e milli takım kampı sonrası 1 hafta izin verdik. O da ilerleyen günlerde aramıza katılacak” dedi.

Hazırlıkların kuvvete yönelik devam ettiğini dile getiren Yakan, “Yeni sezon öncesi oyuncularımızı izokinetik testten geçirdik. Bu testler sonucunda sabah ve akşam olmak üzere yoğun kuvvet antrenmanı programı uyguluyoruz. Çalışmalar mükemmel tesislerde, tam istediğimiz düzeyde devam ediyor. Şu ana kadar ki tek sorunumuz Jamison’un yaşadığı sakatlık oldu. Neyse ki bu oyuncumuzun sakatlığı ciddi değil. Yine de tedbir amaçlı oynayacağımız maçlarda kendisine süre vermeyeceğiz” diye konuştu.

Oyuncularla arasındaki uyumun üst düzeyde olduğunu vurgulayan Yakan, “Bu sezon kadromuzu büyük ölçüde değiştirdik. Aramıza birçok yerli ve yabancı oyuncu katıldı. Açıkçası uyum sürecinin uzamasından korktuk ama her şey beklediğimizden daha iyi oldu. Yabancı ve yerli oyuncuların oyuncuların hepsi çok karakterli insanlar. Kısa sürede birbirlerine ısındılar, kaynaştılar ve takım olma yolunda önemli adım attılar. Gelen yabancıların çalışkanlıkları da ayrı bir mutluluk nedeni. Taktik çalışmalarda Wright ile Jamison’un oyun anlayışı üst düzeyde. Obasahon hem atmayı hem de artırmayı seviyor. Bu durumdan çok memnunum” yorumunu yaptı.

Denizli Valiliği tarafından düzenlenecek olan 1. Pamukkale Basketbol Turnuvasına katılacaklarını hatırlatan Yakan, şöyle devam etti: “Turnuvada Erdemirspor, Pınar Karşıyaka ve Bornova Belediye ise karşılaşacağız. Oyuncularımıza ağır bir antrenman programı uyguluyoruz. Genel olarak kuvvete önem veriyoruz. Bu nedenle turnuvadan sonuçsal anlamda fazla bir şey beklemiyoruz. Müsabakalarda bütün oyuncularımızı kullanmayı planlıyoruz. Hazırlık maçlarında alınacak sonuçları abartmamak lazım. Önemli olan oyuncularımızı iyi bir şekilde hazırlamak”

Oyun anlayışlarında savunmanın çok önemli bir yer tuttuğunu söyleyen Yakan, “Geçen sezon olduğu gibi birinci kuralımız savunma. Çalışmalarımızı da bu yönde sürdürüyoruz. Özellikle Beko Basketbol Ligi’nde iyi savunma yapmak şart. Hücum kolay maçları, savunma zor maçları kazınır” şeklinde konuştu.

Yakan, Türk Milli Takımı’nın Dünya Şampiyonası’nda başarılı bir şekilde yoluna devam ettiğini söyleyerek sözlerini şöyle tamamladı: “Şu ana kadar oynadığımız maçlarda takımımız çok başarılıydı. Müthiş savunma yaptılar. Kendi seyircimiz önünde coşkuyla oynuyoruz. Oyuncular uzun süredir birlikte. Bu da oyunlarını olumlu yönde etkiliyor. Bana göre şampiyonada ise ilk 4 takım arasına girebiliriz”

Oğuz ZEYTİN
03.09.2010, 15:34
İlk hazırlık maçımız bugün saat 18:00'de Pınar Karşıyaka ile Denizli'de.

Cengiz Çubukcu
03.09.2010, 22:02
Karşıyakaya 90-74 yenilmişiz...

Oğuz ZEYTİN
03.09.2010, 22:04
KARŞIYAKA: Osiris Eldridge 16, Uluğ Kaçaniku 6, Reha Öz 9, Birkan Batuk 14, Furkan Aldemir 14, Alper Saruhan 4, Andrea Smith 6, David Holston 21, Ahmet Erdoğan.

TRABZONSPOR: Evren Büker 4, İsmet Alkan,Michael Wright 24, Ersin Görkem 10, Derrick Obasohan 8, Mutlu Demir 4, Hadi Doğan 2, Hakan Yapar 11, İlker Türel 2, Caner Öner 5, Fırat Aydemir 4

Oğuz ZEYTİN
03.09.2010, 22:06
Jamison'ın sakatlığı vardı oynamadı. Gardımız yok ama Volkan süre alamamış galiba...

Devreyi 45-42 geride bitirmişiz.

Bu maç için ilk 5: İlker-Evren-Ersin-Derrick-Wright

Cengiz Çubukcu
03.09.2010, 22:15
anlaşılan bizde herkes süre almış...

Oğuz ZEYTİN
03.09.2010, 22:19
Koç Yakan, söylemişti Cengiz Abi: “Turnuvada Erdemirspor, Pınar Karşıyaka ve Bornova Belediye ise karşılaşacağız. Oyuncularımıza ağır bir antrenman programı uyguluyoruz. Genel olarak kuvvete önem veriyoruz. Bu nedenle turnuvadan sonuçsal anlamda fazla bir şey beklemiyoruz. Müsabakalarda bütün oyuncularımızı kullanmayı planlıyoruz. Hazırlık maçlarında alınacak sonuçları abartmamak lazım. Önemli olan oyuncularımızı iyi bir şekilde hazırlamak”

.....
03.09.2010, 22:25
Sağlık olsun ya. Hazırlık maçları o kadar önemli değil.

Lige daha iyi başlayacağımızı düşünüyorum.

Bastır Trabzonum :)

M.S.SOFU
03.09.2010, 23:44
hoca demiş zaten sonuçlara bakmamak lazım diye

baştan böyle denildiyse sorun yok

arkanızdayız basketbol takımı

Kaan
04.09.2010, 00:00
Daha iyi olacağız inşallah. :)

Hedef avrupa. :)

Oğuz ZEYTİN
04.09.2010, 00:47
Euroleague, yayın haklarını NTV SPOR'un aldığı söyleniyor. Ama Efes'in maçlarını Sky Türk verecekmiş. Garip iddialar...

NTV Spor, TBL için de Turk Medya grubuyla karşı karşıya gelecektir. Turk Medya grubu gazetelerinde ücretlerin ödenmesi hep gecikiyor. Hatta iki ay önce Tercüman'ı kapattılar...

Oğuz ZEYTİN
06.09.2010, 08:57
29 Eylül-2 Ekim / Bandırma’da TUBAD Turnuvası

Trabzonspor, Fenerbahçe Ülker, T.Telekom, Roma, Olimpiyakos, Aliağa veya Banvit (Banvit'in Avrupa Ligi eleme gruplarında ki duruma göre )

Erdal
06.09.2010, 23:55
Dünya şampiyonası Basketbola ilgiyi arttırdı...( Ben bile seyrediyorum) :)...Bunun Trabzonspor a yansıması olacaktır...Bir iki de "öz evlat" görürsek tamam :))

UğuR
07.09.2010, 00:03
Dünya şampiyonası Basketbola ilgiyi arttırdı...( Ben bile seyrediyorum) :)...Bunun Trabzonspor a yansıması olacaktır...Bir iki de "öz evlat" görürsek tamam :))

Erdal Abi futbol takımımızda bile 2 tane öz evlat yok ...
Basket takımında mı arıyorsun ?:)

LazAnisT
07.09.2010, 08:12
Birkan 14 sayı atmış bize.Mesajmı veriyor ne:)

Uğurtan
07.09.2010, 08:39
Hakikaten Birkan Batuk bizde kiralık oynamıştı.. Ve çok beğendiğim bir oyuncuydu..

Neden tekrar düşünmüyoruz anlamıyorum..

Oğuz ZEYTİN
07.09.2010, 10:34
saLsa'nın haberine göre, Fırat ve Volkan süre bulamayacakları düşüncesiyle kadro dışı kalmışlar.

http://salsabasket.blogspot.com/2010/09/trabzonda-frat-ve-volkan-kadro-ds.html

Murat'
07.09.2010, 10:34
Trabzon'da Fırat ve Volkan Kadro Dışı (http://salsabasket.blogspot.com/2010/09/trabzonda-frat-ve-volkan-kadro-ds.html)

http://3.bp.blogspot.com/_z3jic9EVfvM/TIXhrVO6NLI/AAAAAAAAIeQ/7Qx3xxV_9iA/s320/firat-volkan.PNG (http://3.bp.blogspot.com/_z3jic9EVfvM/TIXhrVO6NLI/AAAAAAAAIeQ/7Qx3xxV_9iA/s1600/firat-volkan.PNG)

Medical Park Trabzonspor'da Fırat Aydemir ve Volkan İncekara kadrodaki kalabalıklık ve bu geniş kadroda istedikleri süreleri bulamayacak olmaları nedeniyle kadro dışı bırakılmış. Oyun kurucu arayışlarını sürdüren Karadeniz ekibinde geçen hafta da yazdığım üzere transferi gündeme gelen Hakan Köseoğlu ile yapılan görüşmeler sonucunda anlaşma sağlanamayınca bu transfer ihtimali şimdilik ortadan kalktı. Arayışlar devam ediyor. Salsabasket özel haberidir.

Ben her ikisi icin de cok uzuldum ozellikle Firat Aydemir icin, Yozgat'taki ve Istanbul'daki maclarin hepsinden sonra kendisiyle bir sure sohbet etme sansi bulmustum, bence takimda olmasi gereken bir oyuncuydu.Anlayabildigim kadariyla bu karari kendisi almis.Hayirlisi olmasi dilegiyle.Birinci lige cikmamizdaki en onemli etkenlerden bir tanesi de onun hirsiydi.Tekrar tesekkurler Firat.

Oğuz ZEYTİN
07.09.2010, 11:09
İlker-Evren-Caner ve hatta Ersin'in gard rotasyonunda yer aldığını düşünürsek Fırat'ın süre bulması zordu. Ama 1 numarada sıkıntı varken Volkan'ın bırakılması, hem de ümit milli... Bilmiyorum.

Gerçi bir de olayın şu tarafı var: "Altyapıdan oyuncu" kuralı gereğince İsmet ve diğer genç kardeşlerimizden birinin kadroda yer bulmasını sağlayabilir.

Böylesi daha güzel, evet :)

* Fırat ve Volkan'a teşekkürler, sonrası için başarılar...

Oğuz ZEYTİN
07.09.2010, 11:11
TBL, TV yayın ihalesi hakkında...

NTV spikeri Emek Ege, NTV'nin bu ihaleye girmeyeceğini açıklamış.

Oğuz ZEYTİN
11.09.2010, 13:04
29 Eylül-2 Ekim / Bandırma’da TUBAD Turnuvası

Trabzonspor, Fenerbahçe Ülker, T.Telekom, Roma, Olimpiyakos, Aliağa veya Banvit (Banvit'in Avrupa Ligi eleme gruplarında ki duruma göre )

15-17 Eylül RİXOS Turnuvası Antalya Kepez Spor Salonu

MP Trabzon Basketbol

Gs Cafe Crown

Düssledorf Giants (Almanya)

Dinamo Moskova (Rusya)

TV Yayını: SKY Türk

EmreYavuz61
11.09.2010, 15:08

MP Trabzon Basketbol

Gs Cafe Crown

Dinamo Moskova (Rusya)

bu iyi oldu takımı sezon öncesi izleyebilecez..

Ahmet Karadeniz
11.09.2010, 17:03

MP Trabzon Basketbol

Gs Cafe Crown

Dinamo Moskova (Rusya)

cok güzel oldu son transferimizde gerçekleşirse tam takım mücadele edersek daha iyi olur

Murat'
11.09.2010, 18:30

MP Trabzon Basketbol

Gs Cafe Crown

Dinamo Moskova (Rusya)

Takimimizin durumunu gorebilmemiz acisindan cok iyi olacak.

Sabirsizlikla bekliyorum maclari.

28TS61
11.09.2010, 19:58
Düssledorf Giants (Almanya) takimini türkler satin alacakti. son bilgiler ne bilmiyorum suan.
RIXOS düzenledigine göre aldilar galiba. rixos alacak diye okumustum.
antrenörleride murat didim

Ahmet Karadeniz
12.09.2010, 00:55
kerem tunceli alsak varya takıma tem tecrube cok yararlı olur dodo bi el atsın tunceri Trabzonsporda desin cok beğeniyorum

.....
12.09.2010, 01:39
Çok pis sevdim bu basketi ben :)

Haydi Trabzonsporum sende bizi böyle sevindir. İnanıyoruz sana.

Muhammed
12.09.2010, 01:48
Basketbol milli takımının sağladığı başarı nedeniyle bu sene basketbola olan ilgi beklenenden çok daha fazla olacaktır bence. Umarım takımımız yüzümüzü kara çıkarmaz.

Oğuz ZEYTİN
17.09.2010, 16:08
Bu akşam özel maçta karşılaşacağımız GS CC'a Eurocup'tan davet geldi. Yunan takımı Maroussi'nin kupaya katılamamasından dolayı GS CC bu sene ülkemizi Eurocup'ta temsil edecek.

Kendilerine uluslararası maçlarında başarılar dilerim.

Abdülkadir Kılıç
17.09.2010, 16:14
Bu arada Hakan Köseoğlu da Avrupa'da oynamak için bu takıma gitmişti sanırım. Yazık oldu. Bize faydalı olabilirdi.

Cengiz Çubukcu
18.09.2010, 07:52
İsmail Abi'nin yazısı...

Evren kaçtı, takke düştü!

Evren kaçtı, Takke Düştü !

Basketbol teknik adamlarının en büyük korkulu rüyalarıdır havada kalan bütçeler.

Efes hariç tüm kulüplerin, basketbol gibi amatör branşlara ayırdıkları bütçeler hep havada kalmış, bunun sıkıntısını da paralarını alamadıkları için takımlarını terk ederek “hain” ilan edilen basketbolcular ve bu sıkıntılardan sebep başarısız olan teknik adamlar yaşamıştır.

Evren Büker’in kulübe ihtarname çekip kamptan kaçışına duygusal yaklaşırsak karaktersiz, hain de ilan edebiliriz. Dodo’nun tepkisi bize göre normal ve doğrudur. Çünkü Trabzonspor konusunda bizler subjektifiz. Ama dışarıdan bakınca kazın ayağı öyle değil.

http://www.trabzonbasket.com/?Syf=22&Mkl=70768

Murat'
18.09.2010, 07:59
Bugune kadar hic kimse nedense bu olayin asil nedenini cozmeye calismadi.Taraftarda, Dodo'da isin kolayina kacip Evren'i suclu ve hain ilan ettiler.Bir oyuncuyu bu sekilde taraftarin onune atmak bu kadar kolay olmamali.Bugune nasil gelindi, gecen senelerde durum nasildi eski basketbolcularimizdan birisine samimi bir sekilde sordum ve aldigim cevaplar hic de ic acici degil.

Birisini suclayacaksak onun gercekten suclu oldugundan emin olalim bence, kendimizi bir de onun yerine koyarak dusunelim tartalim, bu gibi olaylarda objektif davranmayi artik ogrenmemiz lazim.

Gelelim asil konumuza, Evren'in gidisine neden olan olay tabi ki de kulubun icinde bulundugu maddi durum bunun baska bir aciklamasi yok.Kulubun kaynaklari neler ben gercekten de cok merak ediyorum, Dodo cikip 4-5 milyon dolar diyor ama bu paralar nerden geliyor bunu soyleyemiyor iste.

Arkadaslar benim aldigim duyumlara gore kulup maddi olarak kotu durumda, gecen seneki oyuncularimizin tumune gecen seneden kalma borcumuz varmis, isin kotusu iki sene onceki oyuncularimiza bile borcumuz varmis ama onlar makhkeme yolunu deneyip kulupten alacaklarini almislar.Oyuncularimizin hicbirisine zamaninda odeme yapilamamis, odemelerin 3 ay geciktigi bile oluyormus.Verilen sozlerin bircogu tutulmamis vs vs.Herhangi birimizin almasi gereken parayi zamaninda alamadigini dusunun, kendinizi oyuncularin yerine koyun.Bu oyuncular profesyonel, bu isi gonul bagiyla yapmiyor.Eger bir soz verdiysen bunu tutacaksin.

Simdi biz gelmisiz daha gecen sene bizi Beko Basketbol Ligi'ne tasiyan oyuncularimiza alacaklarini vermeden Evren'e 800 bin liralik kontrat onermisiz, olacak is mi bu soyleyin.Takimin butcesi benim anlayabildigim kadariyla pamuk ipligine bagli.Evren de kulubun icinde bulundugu maddi durumu anlayinca ilk firsatta gitmeyi tercih etti, kendi kararidir saygi duymak lazim.

Bence Volkan ve Firat'in gidisinde de sure alamayacak olmalari hikaye, bunun altinda da yine para ile ilgili sikintilar vardir mutlaka.Oyunculari oyle ters bir zamanda biraktik ki, her takim kadrosunu olusturdu su anda kulup bulmak icin epey bir ugrasiyorlardir.

Bence asil suc yerine getiremeyecegi sozleri verip daha sonra bu takimi kamuoyunun onunde kucuk dusurenlerdir.Bu olay bizim imajimizi daha lig baslamadancok kotu etkilemistir.Baska takimlar da odeyemiyor gibi bir lafi da kesinlikle kabul etmiyorum, bu kesinlikle bir bahane olamaz.

Bu takim eger bu sekilde saglam temeller uzerine kurulmazsa omru tahmin edemeyecegimiz kadar kisa olur.Her zaman kizacagimiz ilk kisi oyuncular olmasin.

Travelair
18.09.2010, 09:17
Trabzonspor'dan bahsediyoruz. Bahsettiğimiz kulüp Trabzonspor. Marka Trabzonspor. Trabzonspor'da daha önce kimin parası kalmış? Basketbol şubesinin yeni kurulduğu, üstelik birinci lige yeni çıktığı biliniyor. Elbette maddi sıkıntılar yaşanacak. Ama ilk fırsatta üstelik yabancılar dururken bir yerli olarak güle oynaya geldiğin, bu durumların farkında olarak geldiğin bir yerden böyle apar topar ayrılmak bana göre saygıdeğer bir davranış değildir. Bizim değerimiz Trabzonspor'dur, Evren değil

Murat'
18.09.2010, 09:46
Iste sorun da burada zaten, o bahsettigin marka Trabzonspor'un gecen seneki oyunculara halen borcu var.Bu isler oyle Trabzonspor'da kimin parasi kalmis demekle olmuyor maalesef.Trabzonspor ismi cok buyuk dogru ama yapilanlar da bir o kadar kucuk dusurucu.Gecen seneki alacaklarini halen odeyememis bir kulup nasil oldu da Evren Buker'e 800 bin liralik kontrat teklifinde bulundu.

Travelair
18.09.2010, 09:50
Vermeyecek miydi?

Murat'
18.09.2010, 09:58
Vermeyecek miydi?

Olay verip vermeyecek olayi degil ki, yapilan bir protokol var ve Trabzonspor bu protokolun geregini yerine getirmemis.Evren'i ayrilmaya iten neden aslinda bu degil bence onu asil bu dusunceye sevkeden durum kulubun icerisinde bulundugu maddi durum.Acik acik konusalim Evren buraya para icin gelmisti para konusunda sikinti yasayacagini anlayinca ayrilma karari aldi.

Dodo Evren'i haksiz yere taraftarin onune atmis ve kendi pacasini kurtarmistir, sanki kabahatin hepsi Evren'de.

Travelair
18.09.2010, 10:13
Evren kalsa parasını da alırdı. Ama sırf para için gelmiş belli ki. Böyle bir oyuncunun bize yararı ne kadar olurdu? Hiç aidiyet duygusu yok muydu elin yabancıları dururken o ilk fırsatta gemisini terkediyor? Yanlış anlaşılmasın kendisine bir yakıştırma yapmıyorum ama yaptığı yanlış. Türkiye'de işlerin onun istedği kadar dakik yürümediğini, Avrupa kadar profesyonel olmadığını, yeni kurulan bir şubede, 1. lige yeni çıkan bir kulüpte bu tür aksaklıkların olabileceğini Trabzonspor'a gelince mi öğrendi? 1. ligdeki diğer senelerin köklü basketbol kulüplerinde paralar trink ödeniyor mu? Onlar niye bekliyorlar?

Afedersiniz bazen kraldan daha çok kralcı oluyoruz. Devleti de böyle müşkül duruma düşürüyoruz. pkk geliyor insanını, köylünü, işadamını, öğretmeninini, memurunu, imamını, askerini vuruyor, bomba patlatıyor öldürüyor. Güvenlik güçlerimiz harekat düzenlediğinde insan hakları.. Yok öyle şey

Bizim değerimiz Trabzonspor'dur, Evren değil

Oğuz ZEYTİN
18.09.2010, 10:15
Murat,

Trabzonspor yönetiminin hatalı olduğuna katılıyorum. Fakat, bir de şöyle bakalım:

Evren'in avukatı diyor ki:"Resmi sözleşme imzalamadık. Trabzonspor, Haziran-Eylül dönemi için ödemesi gereken parayı ödemedi."

O ki resmi bir andlaşma olmamaış, ne hakla para isteniyor? Ve de ödenmedi diye, çekip gidiyor.

Ayrıca Evren'in zaten 3 Avrupa takımıyla irtibat halinde olduğu her yerde yazılıyor.

Yönetimin ödeme sıkıntısı yaşaması acı bir gerçek iken, evren yaptığı ise spor ahlakına uymamıştır.

Yani iki yanlıştan bir doğru çıkmamış, olan Trabzonspor'a ve bizim gibi karşılık beklemeden sevenlere olmuştur.

Oğuz ZEYTİN
18.09.2010, 10:19
Travelair,

Sizin düşüncenize de katılıyorum. Yalnız "Evren para için gelmişti" söyleminize itirazım var:

Kim para için gelmiyor ki? Belki altyapıdaki arkadaşlarımız, daha duygusal yaklaşıyordur fakat diğerleri Büyük Trabzonspor sevdasıyla yaşamıyor (ne yazık ki)...

Evren'in yaptığı yanlışları (kendimce) iki gündür forumda paylaşıyorum, basketbol camiasının tepkilerini de yorumsuzca sunuyorum. Hemen hemen herkes, evren'in hatalarını konuşuyor.

Ama ona "zaten para için gelmişti" demenin çok da anlamı yok...

Travelair
18.09.2010, 10:28
Bence söylediğimde bir yanlış yok. Demek ki sırf para için gelmişti diyorum.Oysa ki yabancılarımız duruyor mantıken onların daha önce gitmesi lazım öyle değil mi? Yani bir işe girerken bile şirketi seçerek başvurursunuz, bir aidiyet kurmaya çalışırsınız, sempati kurarsınız, ben burda, bu ortamda yaparım dersiniz sonra imza atarsınız. Kaldı ki Evren birçok kulüpten teklif almıştır ama bizi tercih etti. Ama hiç takımdaşlık, aidiyet duygusu geliştirememiş ki ilk fırsatını bulunca gitmek istedi ve gitti. Yani sırf para için gelmişti o zaman. Peki bu duyguları geliştirememiş bir oyuncunun bize ne faydası olurdu ki bu basketbolcunun üzerinde bu kadar duruyoruz? Bizim değerimiz Trabzonspor'dur onun için diyorum

Oğuz ZEYTİN
18.09.2010, 10:33
Haklısınız diyorum ben de, katılıyorum :)

Ama bugün gitmeyen yabancılar da para için geldi. Diğerleri de... Herkes bu işi para için yapıyor yani...

Mesela Evren giderken, aynı durumdaki abisi niçin kaldı? Ne fark var aralarında?

Evren'in davranışı etik değildir.

Hayırlısı olsun.

Buraya not düşeyim: Rasic'ten sonra bir gard daha alacağız bence... ;)

Travelair
18.09.2010, 10:39
Sadece para diyorum. Elbette herkes para için oynuyor. Ama bunun yanında takımdaşlık ve duygusal bağlar geliştiremezlerse varsın gitsinler takım için daha yararlı olur

Cengiz Çubukcu
18.09.2010, 11:01
Sadece para diyorum. Elbette herkes para için oynuyor. Ama bunun yanında takımdaşlık ve duygusal bağlar geliştiremezlerse varsın gitsinler takım için daha yararlı olur

Takımdaşlık ve duygusal bağların olmadığı besbelli , Evren böyle bir ortamın içine girmemiş anlaşılan... bir de benim gördüğüm basketbol takımı şehirden izole apayrı bir kurum gibi duruyor... Doğan Hakyemezin işi çok zor...

Oğuz ZEYTİN
18.09.2010, 11:05
Takımdaşlık ve duygusal bağların olmadığı besbelli , Evren böyle bir ortamın içine girmemiş anlaşılan... bir de benim gördüğüm basketbol takımı şehirden izole apayrı bir kurum gibi duruyor... Doğan Hakyemezin işi çok zor...

Ne yazık ki öyle...

Bunu hazırlık dönemine bağlamak istiyorum Cengiz abi...

İnşallah sezon başlangıcıyla bedenleriyle birlikte zihinleri de Trabzon'a döner.

Ya da yanlış gözlem yapmışımdır (bu beni mutlu eder), fakat algı bu yönde. Bu algıyı yıkmak, olumluya çevirmek de yöneticilerin elinde...

Oğuz ZEYTİN
18.09.2010, 11:07
Ayrıca bu bizim basketbol takımının sayfasında ne zaman güncel haberler göreceğiz.

Takım turnuva oynuyor, oyuncusu kampı terkediyor. Bir tane haber yok!

Kamuoyunu bilgilendirme "SIFIR". Galiba böylesi işlerine geliyor...

Travelair
18.09.2010, 11:27
Bu arada suçun hepsini Evren'e yüklemek gibi bir hedefim yok yanlış anlaşılmasın. Burda yönetim de Evren'e sözleşme yapmayarak duruma göre pozisyon alma kurnazlığı içine girmiş olabilir. Yani yeni alınacak yabancı için kaynak muhafaza etmek, yabancı alınırsa Evren'in zamansız serbest bırakılması/sözleşmeyapılmaması/ayrılmaya zorlanması ve oyuncunun güç durumda kalması da var işin içinde. İstediğimiz yabancıyı alamazsak Evren'le devam ederiz düşüncesi de olabilir. Yani Evren'in haklı yanları da olabilir ama ben yukarıdaki eleştirileri medyaya yaptığı açıklamaya göre şekillendirdim. Yani ne diyordu? Ödemenin yapılmaması, ilerde de olası yaşanabilecek ekonomik sıkıntılardan dolayı...

Murat'
18.09.2010, 18:43
Murat,

Trabzonspor yönetiminin hatalı olduğuna katılıyorum. Fakat, bir de şöyle bakalım:

Evren'in avukatı diyor ki:"Resmi sözleşme imzalamadık. Trabzonspor, Haziran-Eylül dönemi için ödemesi gereken parayı ödemedi."

O ki resmi bir andlaşma olmamaış, ne hakla para isteniyor? Ve de ödenmedi diye, çekip gidiyor.

Ayrıca Evren'in zaten 3 Avrupa takımıyla irtibat halinde olduğu her yerde yazılıyor.

Yönetimin ödeme sıkıntısı yaşaması acı bir gerçek iken, evren yaptığı ise spor ahlakına uymamıştır.

Yani iki yanlıştan bir doğru çıkmamış, olan Trabzonspor'a ve bizim gibi karşılık beklemeden sevenlere olmuştur.

Peki Oguz suna ne dersin, oyuncularina gecen seneden hala borcu olan bir kulup nasil oluyor da Evren'e 800 bin dolar kontrat onerebiliyor.Ben yonetici falan olsam yuzum tutmaz.Seni birinci lige tasiyan oyuncularinin hakkini vermemissin bir de gidiyorsun Evren'e veremeyecegin paralari teklif ediyorsun.

Bu arada yonetimin odeme sikintisi da en basindan beri varolan bisey.

Resmi sozlesme konusuna gelecek olursak, basketbolda iki tip sozlesme var.Bunlardan bir tanesi oyuncu ile yapilan ozel sozlesme bu sozlesme bildiginiz gibi Mayis ayinda yapildi Evren'le.Ikincisi de federasyon ile yapilan sozlesme, Evren'le bu sozlesme yapilmamisti iste, Agustos sonu gibi yapilmasi gerekiyordu.Basketbolda bu isler hep boyle yuruyormus.Evren'e tek kurus odeme yapamadiklari icin Evren de takimdan ayrilmis.

Bence konusulmasi gereken sey artik Evren degildir, konusulmasi ve acikliga kavusturulmasi gereken konu kulubun mali ve idari yapisidir.Medical Park'da bize verdigi sozleri tutamiyor galiba.

Yabanci oyuncu konusuna gelecek olursak onlara ne yapip edip bir yerlerden para bulup odemelerini yapmislardir kesinlikle.Turk oyunculara sira gelince bunlar nasil olsa seslerini cikarmaz diyerek borclarini surekli ertelemislerdir.