PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Trabzonspor Basketbol Takımı | Türkiye Basketbol Ligi 2014/15

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29

İsmail Alkan
24.02.2010, 11:34
İsmail abi bu arada İTÜ maçı ne olmuş ?
89-83 kazanmışlar Murat

Murat'
24.02.2010, 11:35
Sağol İsmail abi ben de az önce baktım resmi siteden.Acaba Jamison nasıl oynadı İstanbul'daki maçta.

Ahmet Karadeniz
25.02.2010, 08:57
ogun sevinç itude oynuyormus ulan ogun

İskender66
25.02.2010, 23:47
Yarın lider Hacettepeyi yenersek süper olur.

Mehmet Dinç
27.02.2010, 12:18
Serhat Büker'in sol ayak tarak kemiği kırıldı

http://www.trabzonsporbasket.com/resimler/buyukler/1029965115213.jpg Başarılı oyuncumuz Serhat Büker'in sol ayak tarak kemiği kırıldı.
Hacettepe ile oynanan müsabakada sol ayak tarak kemiği kırılan Serhat'ın 4-6 hafta arası forma giyemeyeceği açıklandı.

Takımıza nazar mı değdi ne...Geçmiş olsun Serhat..

Murat'
27.02.2010, 12:21
Serhat Büker'in sol ayak tarak kemiği kırıldı

http://www.trabzonsporbasket.com/resimler/buyukler/1029965115213.jpg Başarılı oyuncumuz Serhat Büker'in sol ayak tarak kemiği kırıldı.
Hacettepe ile oynanan müsabakada sol ayak tarak kemiği kırılan Serhat'ın 4-6 hafta arası forma giyemeyeceği açıklandı.

Takımıza nazar mı değdi ne...Geçmiş olsun Serhat..

3. periyotta sakatlandı Serhat bir pota altı mücadelesinde umarım en kısa zamanda iyileşir ve takıma katılır.Play-off'lara doğru bu gibi sakatlıklar yaşamamız birazcık can sıkıcı.

Mehmet Dinç
27.02.2010, 12:25
Bu arda Caner Öner hacettepe maçının kadrosuna alınmamış acaba oda saktlık mı geçirdi?

Melek
27.02.2010, 12:43
Geçmiş olsun Eddy,umarım çabuk iyileşir.

Murat'
27.02.2010, 16:00
Hacettepe maçından sonra bu takıma güzel bir baklavalı zşyaret yakışır diye düşünüyorum.

Murat'
27.02.2010, 19:01
Diğer grubun lideri Olin Gençlik Genç Telekom'a deplasmanda 70-67 mağlup oldu.

Bu arada Play-Off'laın ilk turundaki muhtemel rakiplerimiz de belli olmaya başladı.Grubu ikinci bitireceğimizi düşünürsek rakibimiz Akhisar Belediye, Optimum Ted Kolejliler ya da Tenis Eskrim Dağcılık'tan birisi olacak.

Cengiz Çubukcu
01.03.2010, 08:59
Geçmiş olsun Serhat, inşallah en kısa sürede takıma katılırsın ve o güzel smaçlarına kaldığın yerden devam edersin :)

Cengiz Çubukcu
01.03.2010, 09:04

Bu arada Play-Off'laın ilk turundaki muhtemel rakiplerimiz de belli olmaya başladı.Grubu ikinci bitireceğimizi düşünürsek rakibimiz Akhisar Belediye, Optimum Ted Kolejliler ya da Tenis Eskrim Dağcılık'tan birisi olacak.

diğer gruptaki takımlar anlaşılan bizim gruba göre daha kolay, Olin lider olmasına rağmen çok kolay mağlubiyetler alabiliyor... ilk turu da rahat geçeriz...

Murat'
01.03.2010, 19:12

Bu takımlara İtü'yi de ekleyebiliriz.Bu arada İtü'nün başına Harun Erdenay geldi.

Benim içimden geçen rakip Optimum Ted Kolejliler.

İsmail Alkan
01.03.2010, 23:07
Bu sezon play off hesaplamalarına erkenmi başladık ne :)

Artık normal sezonun tadı kalmadı, bizlerde finallere hazırlayalım kendimizi.

Üstüste gelen Eddy ve Serhat sakatlığı canımızı sıkacak gibi ama Jamison'un tam da zamanında ne kadar isabetli bir transfer olduğu anlaşıldı.Kutlamak lazım bu transferde emeği olanları.

İnşallah başka bir sakatlık filan olmazda hayırlısıyla şu BBL'ye adım atarız.

Şöyle kısadan finallerin dökümünüde yapalım.

İlk Tur Eşleşmeleri

A1-B8 (Galibi C)
B1-A8 (Galibi G)
A2-B7 (Galibi D)
B2-A7 (Galibi H)
A3-B6 (Galibi E)
B3-A6 (Galibi I)
A4-B5 (Galibi F)
B4-A5 (Galibi J)

İkinci Tur Eşleşmeleri

C-J Galibi
G-F Galibi
D-I Galibi
H-E Galibi

Açmak gerekirse ; bizim gurubun 2.si ile karşı gurubun 7.si 3 maç üzeri eleme usulü oynayacaklar, galibi ise, bizim gurubun 6.sı ile karşı gurubun 3.sünün galibi ile ikinci turda 3 maç üzeri karşılaşıp final foura gitmeye hak kazanacak.

Osman Yavuz
01.03.2010, 23:31
Tenis Eskrim gelse de maça gidelim diyecem de o takımda bize hep ters geliyor be kardeşim.:)

Benim öngörüm ilk turda Akhisar Belediye, 2. turda FMV ile oynarız gibime geliyor.:)

İsmail Alkan
01.03.2010, 23:40
TB2L 2009-2010 SEZONU A GRUBU PUAN DURUMU
http://www.trabzonbasket.com/FileUpload/ks32864/File/a_grubu.jpg
B GRUBU
http://www.trabzonbasket.com/FileUpload/ks32864/File/b_grubu.jpg

Mevcut tabloya göre İlk turda Ogün Sevinç ve Harun Erdenayın Takımı İTÜ gelecek karşımıza.

İkinci tur ise çok daha tehlikeli.Pertevniyal-Yeşilyurt galibi ile oynayacağız :)

Osman Yavuz
01.03.2010, 23:42
İsmail abi senin puan durumunda bir yanlışlık var galiba.:)Bir daha bakar mısın?:)Bende Uşak Belediye 5. olarak gözüküyor.:)

İsmail Alkan
01.03.2010, 23:50
Uyarın için teşekkür Osman, düzenledim :)

Kabahat bende değilki, TB2L sitesinde. Dün akşam güncellemiştim.

Osman Yavuz
01.03.2010, 23:52
Uyarın için teşekkür Osman, düzenledim :)

Kabahat bende değilki, TB2L sitesinde. Dün akşam güncellemiştim.
Rica ederim İsmail abi.Şimdiki görüntüye bakarsan kimi görüyorsun?:D

İsmail Alkan
02.03.2010, 00:03
Rica ederim İsmail abi.Şimdiki görüntüye bakarsan kimi görüyorsun?:D
Tabloda bir değişiklik yok Osman :) ( benmi yanılıyorum, 2.elemede karşımıza A-6 (Pertevniyal) , B-3(Yeşilyurt) galibi karşımıza gelecek)

İsmail Alkan
02.03.2010, 00:05
2009-2010 SEZONU A GRUBU PUAN DURUMU
http://www.trabzonbasket.com/FileUpload/ks32864/File/a_grubu.jpg
B GRUBU
http://www.trabzonbasket.com/FileUpload/ks32864/File/b_grubu.jpg

Şöyle kısadan finallerin dökümünüde yapalım.

İlk Tur Eşleşmeleri

A1-B8 (Galibi C)
B1-A8 (Galibi G)
A2-B7 (Galibi D)
B2-A7 (Galibi H)
A3-B6 (Galibi E)
B3-A6 (Galibi I)
A4-B5 (Galibi F)
B4-A5 (Galibi J)

İkinci Tur Eşleşmeleri

C-J Galibi
G-F Galibi
D-I Galibi
H-E Galibi

Açmak gerekirse ; bizim gurubun 2.si ile karşı gurubun 7.si 3 maç üzeri eleme usulü oynayacaklar, galibi ise, bizim gurubun 6.sı ile karşı gurubun 3.sünün galibi ile ikinci turda 3 maç üzeri karşılaşıp final foura gitmeye hak kazanacak.

Uğurtan
02.03.2010, 11:47
Bence Pertevniyal'i hafife almamak gerek.. Genç, dinamik iyi ekip..

Karşı gruptan herkesi eleyebilecek potansiyele sahip..

Bizim grup daha zorlu bir gruptu.. Karşı gruba karşı her takım daha avantajlı bence..

İHTİLALL
02.03.2010, 12:09
Karşı gurupta,

Birinci ile sonuncu arasındaki puan farkı sadece 8(32-24)

Bizim grupta ise 16(36-20)

Bu durum ,karşı gurubun daha güçlü olabileceği şüphesi oluşturuyor bende..

Ama belki de oradaki takımlar daha eşit güçtedir..

Neyse,

Play offlar gelsin bakalım..

Osman Yavuz
02.03.2010, 12:15
Bizim grubun sonuncusu çok kötü Veysel abi ondandır.:)

Cengiz Çubukcu
03.03.2010, 09:20
Ben şahsen İtü ile karşılaşmamızı istemem, adamlar sürekli transfer yapıyorlar... pertev de tehlikeli takım bizi zaten yendiler ikinci maçta...

brkylmz
04.03.2010, 05:46
play off ne zaman başlıyo???

Murat'
05.03.2010, 19:48
Hacettepe deplasmanda Finalspor'u 64-53 mağlup etti.

Murat'
07.03.2010, 10:38
İTÜ şu anda diğer grupta 7. sırada bulunuyor ve Harun Erdenay geldikten sonra form grafikleri de epey yükseldi.En son 4. sırada bulunan Yeşilyurt'u rahat geçtiler.Umarım kalan maçlarının hepsini kazanır da bizim rakibimiz olmaz.

Mustafa Yılmaz.20
08.03.2010, 10:35
Türkiye Basketbol Federasyonundan yapılan açıklamada basketbol 2.lig Final Four şehirleri belli oldu. Buna göre Final Four’un birinci etabı Çorum’da ikinci etabı İstanbul’da oynanacak

Cengiz Çubukcu
08.03.2010, 10:53
Desenize İstanbul şenlenecek :) çok güzel bir haber taraftar desteğiyle birlikte 1. lige çıkacağız inşallah...

bordo61
08.03.2010, 12:01
Takımın durumu hakkında Teknik bir analiz yapsa anlayan abilerimiz :)

Güzel olur.

Şansımız nedir,nerelerde eksiğiz,hangi rakipler daha dişimize göre ....

Murat'
08.03.2010, 20:15
Tunus Milli Takımıyla Oynanan Hazırlık Maçı 58/58

http://www.trabzonsporbasket.com/resimler/buyukler/vresim1.jpg

Trabzonspor Basketbol Takımımız Pamukspor Tesislerinde saat.11.00'de Tunus Milli Takımıyla karşılaştı.
2010 Dünya Basketbol Şampiyonasına hazırlanan Tunus Milli Takımıyla bugün saat.11.00'de 1. hazırlık maçını yapan takımımız başarılı bir oyun ortaya koydu. Trabzonspor Basketbol ile Tunus Milli takımıyla oynanan müsabaka hazırlık maçı olması sebebiyle uzatmalara gitmeyerek 58/58 berabere tamamlandı.
Takımımız 09 Mart Salı günü akşam saat 17.00'de kamp süresinde ki 2. hazırlık maçını Ted ile oynayacak.

İsmail Alkan
09.03.2010, 00:28
Yıldızlar Erzincan yolcusu
http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/3813-1T8F0O1Q.jpgYıldız basketbol takımımız 10-15 Mart 2010 tarihleri arasında Erzincan'da yapılacak olan Bölge Birinciliği müsabakalarına katılacak.

Kafile Başkanlığını Osman Arz, Antrenörlüğünü Engin Kamber ve Osman Ekici’nin yapacağı takımımızın rakipleri Erzurum DSİ ve İyiderespor’la birlikte, Giresun, Iğdır, Ordu ve Sivas il birincileri olacak.

Takımımız, burada birinci olması durumunda 7-11 Nisan tarihleri arasında Samsun’da yapılacak olan Anadolu Şampiyonası’na katılacak.

Kaynak : www.trabzonspor.org.tr (http://www.trabzonspor.org.tr)

Üstüste 2 haber.Biri Trabzonspor basketbol kulübü resmi sitesinden, diğeri Trabzonspor futbol kulübü resmi sitesinden.

Trabzon34
09.03.2010, 09:37
Play off un İstanbul da olması iyi.. Bu fırsatı kullanmalıyız.. Stadı doldurup sonuna kadar destek vermeliyiz.. Ben kendi adıma İstanbullu bir trabzon lu olarak takımımın yanında yer alacağım inşallah..

Cengiz Çubukcu
09.03.2010, 18:28
her şey iyi güzel hoş da Karadeniz gazetesinde okuduğum şu haber moralimi bozdu açıkçası...

BASKETBOL SORGUSU!
Siyasetten biraz da spora uzanalım. Trabzon’da basketbol deyince akla gelen isimler kimlerdir diye bir soru sorulsa akla gelecek 3-5 isim kimdir? Abdulkadir Esat, Osman Arz, Mustafa Kaynar, Engin Kanber...

Bu isimlerin Trabzon’da basketbolun sevilmesinde ve gelişmesindeki katkılarını inkar etmek mümkün mü? Hepsi Trabzon basketbolu için büyük bir değer.

Şöyle geriye dönerek 30 - 35 yıla bakın, gerek kulüp gerek okul takımlarında eğer basketbol bir noktaya gelmişse, salonlar dolmuşsa, bugün bu şehirde basketbol seviliyorsa bunda onların payı inkar edilemez.

Şimdi bakıyoruz Trabzonspor basketbol takımının işlevi içinde bu insanların görüşlerinin, varlıklarının hiçbir önemi, hiçbir değeri yok. Takımın işlevinde tek bir Trabzonlu bulamazsınız.

YAKAN VE HAKYEMEZ
Trabzonspor basketbol takımının başına bir baş antrenör olarak Alaettin Yakan getirilmiş, Trabzon’dan kendini soyutlamış, Trabzonspor basketbol takımın başına adeta bir menajer olarak Doğan Hakyemez getirilmiş.

Trabzonspor basketbol takımını şampiyon yapmak için uğraş verirlerken Trabzon’da basketbolun altyapısının gelişimi için acaba neler yapıyorlar diye düşünüyoruz. Yoklar. Kapalı spor salonunda okullar arası basketbol maçları oynanıyor, müthiş genç yetenekler belki de takımda oynayabilecekler var. Gidip izlemiyorlar bile. Sanki yüksek dağları onlar yaratmış, yanlarına da kimseyi yanaştırmıyorlar. Yanlarında etkili görevde tek bir Trabzonlu bulamazsınız.

Basketbol şubesi sorumluluğuna bir ara Ceyhun Eskici gibi değerli bir kardeşimiz getirildi ama bir anda görevden alındı. Neden? Şunu iyi bilsinler ki bu şehir basketbol için ne bir köy, bu şehirde yaşayan, basketbola yıllarını vermiş insanlar basketbol köylüsü değil.

Kendinize gelin! Konuları daha da açmayalım! Bu şehirlerin yetiştirdiği değerlerini kimsenin yok sayma lüksü olamaz.

Murat'
09.03.2010, 18:44
Cengiz abi bu isimler 30 yıldan beri Trabzon Basketbolu için hizmet veriyorlar bunu anladık, ama 30 seneden beri basketbol adına gelişen ne var.Bir tek İdman Ocağı'nın ikinci lige çıkışını biliyorum ben, yanlışım varsa düzeltin.

Mehmet Dinç
09.03.2010, 19:13
YönetimTeknik KadroOyuncularAlt YapıSalonFikstürMultimedya
İstanbul BŞB ile Oynanan Hazırlık Macı 71/46 Ustunlugumuzle Sonuclandı

Bugün Pamukspor Tesislerinde saat.17.00 itibariyle başlayan Istanbul BSB hazırlık müsabakası 71/46 takımımızın üstünlüğü ile sonuclandı

Murat'
09.03.2010, 19:37
Dün maçın TED ile yapılacağı söylenmişti resmi sitede ama Belediye ile oynamışlar.Yarın veya birkaç gün içinde de TED ile karşılaşırlar herhalde.

Uğurtan
09.03.2010, 20:11
her şey iyi güzel hoş da Karadeniz gazetesinde okuduğum şu haber moralimi bozdu açıkçası...

BASKETBOL SORGUSU!
Siyasetten biraz da spora uzanalım. Trabzon’da basketbol deyince akla gelen isimler kimlerdir diye bir soru sorulsa akla gelecek 3-5 isim kimdir? Abdulkadir Esat, Osman Arz, Mustafa Kaynar, Engin Kanber...

Bu isimlerin Trabzon’da basketbolun sevilmesinde ve gelişmesindeki katkılarını inkar etmek mümkün mü? Hepsi Trabzon basketbolu için büyük bir değer.

Şöyle geriye dönerek 30 - 35 yıla bakın, gerek kulüp gerek okul takımlarında eğer basketbol bir noktaya gelmişse, salonlar dolmuşsa, bugün bu şehirde basketbol seviliyorsa bunda onların payı inkar edilemez.

Şimdi bakıyoruz Trabzonspor basketbol takımının işlevi içinde bu insanların görüşlerinin, varlıklarının hiçbir önemi, hiçbir değeri yok. Takımın işlevinde tek bir Trabzonlu bulamazsınız.

YAKAN VE HAKYEMEZ
Trabzonspor basketbol takımının başına bir baş antrenör olarak Alaettin Yakan getirilmiş, Trabzon’dan kendini soyutlamış, Trabzonspor basketbol takımın başına adeta bir menajer olarak Doğan Hakyemez getirilmiş.

Trabzonspor basketbol takımını şampiyon yapmak için uğraş verirlerken Trabzon’da basketbolun altyapısının gelişimi için acaba neler yapıyorlar diye düşünüyoruz. Yoklar. Kapalı spor salonunda okullar arası basketbol maçları oynanıyor, müthiş genç yetenekler belki de takımda oynayabilecekler var. Gidip izlemiyorlar bile. Sanki yüksek dağları onlar yaratmış, yanlarına da kimseyi yanaştırmıyorlar. Yanlarında etkili görevde tek bir Trabzonlu bulamazsınız.

Basketbol şubesi sorumluluğuna bir ara Ceyhun Eskici gibi değerli bir kardeşimiz getirildi ama bir anda görevden alındı. Neden? Şunu iyi bilsinler ki bu şehir basketbol için ne bir köy, bu şehirde yaşayan, basketbola yıllarını vermiş insanlar basketbol köylüsü değil.

Kendinize gelin! Konuları daha da açmayalım! Bu şehirlerin yetiştirdiği değerlerini kimsenin yok sayma lüksü olamaz.

Bahsedilen isimleri Trabzon'da tanıyan tanır çok düzgün isimlerdir..

Hakikaten Trabzon basketboluna hizmet etmişlerdir.. Buraya kadar tamam..

Şuanda da altyapıda görev alıyorlar bildiğim kadarıyla neden üst yapıya bu denli çomak sokulmak istenmektedir?

Amaç nedir yani bu yerel medyadaki.. Kulüp Beko'ya çıkarsa diye mi? Çıkarsa bize de bir koltuk pay düşsün gayesi mi?

Kusura bakmasınlar basketbol kulübünü(şubesini) futbol gibi evire çevire yönlendiremicekler..

Umuyorum..

Behçet61
09.03.2010, 20:13
Murat kardeşim İstanbul finalleri hafta sonuna geliyor,nasipse gelirsin artık.

Murat'
09.03.2010, 20:17
Federasyon bu sene gerçekten de Dörtlü Final tarihlerini çok iyi belirlemiş.Geçen sene hatırlarsınız maçların hepsi haftaiçi oynanmıştı ve seyirci açısından çok büyük sıkıntı olmuştu.Neredeyse bomboş tribünlere oynamıştık.

Bu sene artık bu değişti.Çorum'da yapılacak olan maçlar 30 Nisan Cuma günü oynanmaya başlayacak, muhtemelen federasyon maçların başlama saatini de mesai saatlerine göre belirleyecektir.İkinci grub müsabakaları ise bildiğiniz gibi İstanbul Olimpiyat Salonu'nda yapılacak, bu salon tamı tamına 22 bin kişik bir salon, müsabakalar 7 Mayıs cuma günü başlayacak ve kalan iki maç haftasonu oynanmış olacak.Taraftarlarımıza bu maçlar gerçekten de çok ama çok büyük görev düşüyor, onların yanında olalım ve gereken desteği esirgemeyelim.

2. Lig'den çok sıkıldık gerçekten de.

Şunu da unutmayalım buralara gelmek için geçmemiz gereken 2 tur var öncelikle.

Murat'
09.03.2010, 20:19
Murat kardeşim İstanbul finalleri hafta sonuna geliyor,nasipse gelirsin artık.

Evet haftasonuna geliyor abi, ben gelmeyi çok istiyorum ama önce takımımızın oraya gelmesi gerekiyor.:D

Ben Çorum'a gitmek istiyorum aslında çünkü İstanbul'da yeterince taraftarımız var onlar bu görevi yerine getirirler.

Behçet61
09.03.2010, 20:23
Karadeniz insanı desteklemeyi sever haberleri olsun yeter, geçtiğimiz senelerde hafta içi vefa sıtadında Araklısporun 3.lige çıkma final maçı vardı inan duyan gelmişti. karnaval olmuştu.
Ben idda ediyorum takım iddalı durumda olsun bu büyük salonu ilk bizler doldururuz.

Osman Yavuz
09.03.2010, 21:42
Cengiz abi klasik oyunlar olarak değerlendiriyorum bu açıklamaları.Eğer başarı istiyorsanız büyük isimleri takımınızın başına getirmelisiniz.Aynı şekilde iyi bir kadro ve yapılanma içinde olmalısınız.Bölgesel ligden 3 senede BBL'ye yükselen ve şu anda playoff ağacında kendine yer bulmuş Bornova Belediyesi örneği var.Madem bu adamlar bu kadar uğraş vermişler niye basketbol liginde bir tane Trabzonlu oyuncumuz var?Ben bu yazıyı yazanın bunu da sorgulaması gerektiğini düşünüyorum.

İsmail Alkan
10.03.2010, 00:01

BASKETBOL SORGUSU!

YAKAN VE HAKYEMEZ

Cengiz hafiye gibisin.
Aynı gazetede yazdığım halde benim bile yeni haberim oldu.

Yazar imzası olmadığına göre karadeniz gazetesinin resmi bakışı sanırım.

Yazının linkini (http://www.karadenizgazete.com.tr/haberler-275-CANALIOGLU_VARIM_DIYORYILDIZ_VE_KARAN_CEKILIRHAMZA CEBI___CANALIOGLU_MUCADELESI_MICHP8217DE_YENI_BIR_ ADAYBASKETBOL_SORGUSUYAKAN_VE_HAKYEMEZ.html) de verelim ki kaynağı belli olsun.

Gelelim yazının kısa yorumuna ;
Hatırlarsanız geçen sezon buna benzer haberler çok sık çıkmaya başlamış ve bende "Basketbolun Dünü Bugünü Yarını" (http://www.bordomavi.net/forum/showthread.php?t=10483) adlı bir makaleyi kaleme almıştım.Okuyamayanlara özellikle tavsiye ediyorum.

Bugün Alaeddin Hoca ve Dodo Trabzon'da ise, bunun altyapısını yukarıda ismi geçen ve zamanında benimde çokça eleştirdiğim hocalar kurmuşlardır.Yani basketbol Trabzon'a gökten inmedi.Kendilerine tanınan 150 bin liralık bütçeler ve kısıtlı imkanlar neticesinde hasbelkader bugünlere gelindi.Bunu unutmayalım.Unutup vefasızlık yaparak kimsenin ahını da almayalım.

Bazı arkadaşlarımızın algıladığı gibi, kimsenin iki tatlı söz ve emeklerine saygıdan başka makam vs gibi bir beklentisi de yok.En azından ben bilmiyorum.

Bu arada kimsenin savunuculuğunu yapıyoruz gibide algılanmasın.Dün nasılki Basketbolumuzun sıçraması için Yönetimi, Saner beyi ve Alaeddin hocayı sahiplenip destekledik, bugünde aynı noktadayız.Pek değişen bir şey yok.Tek sıkıntımız altyapımıza da sahip çıkılsın istiyoruz.

Cengiz abi klasik oyunlar olarak değerlendiriyorum bu açıklamaları.Eğer başarı istiyorsanız büyük isimleri takımınızın başına getirmelisiniz.Aynı şekilde iyi bir kadro ve yapılanma içinde olmalısınız.Bölgesel ligden 3 senede BBL'ye yükselen ve şu anda playoff ağacında kendine yer bulmuş Bornova Belediyesi örneği var.Madem bu adamlar bu kadar uğraş vermişler niye basketbol liginde bir tane Trabzonlu oyuncumuz var?Ben bu yazıyı yazanın bunu da sorgulaması gerektiğini düşünüyorum.
Osman bu bölüme müsaadenle ben bir cevap vereyim.

Haklısın, karşımızda tapu gibi Bornova belediye örneği var.Emin olki bu örnek aslında bugüne kadar olan yönetimlerin basketbola bakış açısını tastikliyor.Bunu algılıyabilmemiz için, Trabzonspor'da bugüne kadar basketbol şubelerinin ne şartlarda açılıp kapandıklarını ve basketbola verilen önemi detaylı incelememiz (http://www.bordomavi.net/forum/showthread.php?t=10483)gerekiyor.

Bu arada çok oyuncu yetişti Osman.Bahsi geçen isimlerin yetiştirdikleri jenerasyonlar bugün mevcut basketbol şubesini götürüyorlar.Misal; Saner Ayar, Yalçın Alabaş'lı ve Mehmet Alemdağ :)
Hatta, bizim takımda düşünülmeyen ama şu anda oynadığı takımı tek başına sırtlayan Cüneyt Aytemiz :)

Biz bugüne kadar basketbola değer verilmiyor diye bir tarafımızı yırtarken, bugün basketbola değer verilme noktasına gelmişiz ama en basit çözülmesi gereken noktada tıkanıp kalarak, akıl almaz dedikoduların üretilmesine zemin hazırlamışız.

Velhasıl basketbolumuzda varolan belli sıkıntılar çözülmeden benzer haberlere çok rastlayacağımız gibi, bizler de bunları çoook daha yazar çizeriz.Korkum odur ki, mevcut sıkıntılar kangren gibi her tarafımızı sararken, iki kulüp arasındaki uçurumlarıda gittikçe derinleştirecektir.Sonuçta zararı gören ise Trabzon basketbolu olacaktır

Çözüm ne diye sorarsanız, çözüm aslında geçmiş yazılarımda da yazdığım gibi çok basit, yeterki çözülmek istensin !

Anahtar ise Sayın Celil Hekimoğlu ve Doğan Hakyemez'de diyerek,
Dodo'nun, "Altyapı ile ilgili hemen kollarımızı sıvayacağız" sözü üzerine çok yakın zamanda gazetede "Basketbolda Dodo Açılımı" (http://www.bordomavi.net/forum/showthread.php?t=17380&page=7) diye yazdığım yazımın son paragrafını aşağıya koyarak diyorumki;

Basketbolumuzun daim olması için Basketbol yönetimimize, Doğan Hakyemez'e, Alaeddin hocaya ve altyapımıza sahip çıkacağız, çıkamazsak eğer, piramidin bir parçası her zaman eksik kalacaktır :)

Şimdi yapılacak olan şey, büyük bir özveriyle yakalanan bu yeni heyecanın devamını sağlamak için Trabzon’da ki tüm basketbol camiasının kenetlenmesi ve bu oluşuma destek vermesidir.Yönetimde bu anlamda gereken açılımı yaparak, ayrı gibi duran A takım ve Altyapıyı bir araya getirerek piramidin son parçalarını da birleştirmelidir.
İsmail Alkan

Murat'
10.03.2010, 10:10
http://www.trabzonsporbasket.com/resimler/buyukler/vresim1.jpg

Takımımız Yeni Nesil Müsabakası öncesinde girmiş olduğu kamp süresinde 3. hazırlık maçını bugün Işık Spor ile Pamukspor Tesislerinde yapıcak.

Çetin
10.03.2010, 14:23
takım umarım iyi haldedir :)

Cengiz Çubukcu
10.03.2010, 14:25
takım umarım iyi haldedir :)

Takım iyi Çetin :) sen tezkereyi alınca muhtemelen 1. ligde olacak , doğan hakyemez menajer oldu yeni bir yabancı daha aldık :D

Mustafa Önal
10.03.2010, 14:40
Trabzonspor'a potada sponsor
10 Mart 2010 / 13:16
Trabzonspor'a Medical Park Hastaneler Gurubu Trabzonspor'a potada sponsor oldu.

Trabzonspor Basketbol Kulübü, Beko Basketbol Ligi yolculuğunda, 11 Mart Perşembe günü imzalayacağı Medical Park Hastaneler Grubu Ana Sponsorluğu ile daha emin adımlarla ilerleyecek.
Medical Park Hastaneler Grubu; sezona iddialı başlayan Trabzonspor Basketbol Takımı'nın hem Ana Sponsorluğunu hem de sağlık sponsorluğunu üstleniyor.

Medical Park Hastaneler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Usta, Trabzonspor Başkanı Sadri Şener, Trabzonspor Basketbol Kulübü Yöneticileri Saner Ayar, Celil Hekimoğlu ve Trabzonspor Basketbol Kulübü Genel Direktörü Doğan Hakyemez'in katılımıyla gerçekleşecek basın toplantısında sponsorluk detayları ile yöneticilerin açıklamaları basın mensuplarıyla paylaşılacak.

daha önce düzce gençlik başlığında yazmıştım. yeni sponsor yolda diye basında çıkmadan açıklama yapmadım. maç sonunda sponsor isimi vermeden doğan hakyemez e sponsoru sormuştum. oda yeni sponsorluk anlaşmasıyla 2.5 yıl maddi sıkıntımız olmayacak demişti.
şimdiden hayırlı olsun. medical park ve kulübümüz için güzel bir adım oldu. Forma üzerinde de fena gözükmüyordu.

Çetin
10.03.2010, 14:40
vay vay vay neler olmuş böyle :) doğan hakyemez'i de hiç sevmezdim ama asker asker bir şey diyecek halimiz yok :)

Mustafa Önal
10.03.2010, 14:51
Herkes İçin Sağlık, Herkes İçin Spor...”
http://forum.bordomavi.net/resimler/buyukler/vresim1.jpg Kulübümüz, Beko Basketbol Ligi yolculuğunda, 11 Mart Perşembe günü imzalayacağı Medical Park Hastaneler Grubu Ana Sponsorluğu ile daha emin adımlarla ilerleyecek.
Medical Park Hastaneler Grubu; sezona iddialı başlayan takımımızın hem Ana Sponsorluğunu hem de sağlık sponsorluğunu üstleniyor. Sponsorluk detayları, yöneticilerin açıklamaları ile düzenlenecek imza töreninde paylaşılacaktır. Medical Park Hastaneler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Muharrem Usta, Trabzonspor Başkanı Sayın Sadri Şener, Trabzonspor Basketbol Kulübü Yöneticileri Sayın Saner Ayar, Sayın Celil Hekimoğlu ve Trabzonspor Basketbol Kulübü Genel Direktörü Sayın Doğan Hakyemez katılımıyla gerçekleşecek basın toplantımızda ve imza törenimizde siz değerli basın mensuplarımızı aramızda görmekten mutluluk duyacağız.
TARİH: 11 Mart 2010 Perşembe
SAAT: 11.00
YER: Medical Park Göztepe Hastane Kompleksi
ADRES: E-5 Üzeri Göztepe Kavşağı 23 Nisan Sokak No: 17 Merdivenköy/ Kadıköy
Basın toplantısının olacağı kat: Genel Hastane 10. Kat

Mehmet Dinç
10.03.2010, 15:33
inşallah göğüs reklamımızı da medical park almıştır.

Mustafa Önal
10.03.2010, 16:53
inşallah göğüs reklamımızı da medical park almıştır.
ana sponsor mehmet bunun anlamı gögüs reklamı demek. nasıl futbolda ana spnsor avea iken avea gögüs reklamı , şimdi t.telekom ana sponsor gögüs reklamı t. telekom . baskette de ana sporspor medical park oldu. gögüs reklamı medical park . formada da fena durmuyordu medical park reklamı.

Hekimoğlu
10.03.2010, 17:06
Yeni sponsor hayırlı olsun takımımıza inşallah yeni salonumuzda yeni sezonda Beko Basketbol Liginde olacağız.

brkylmz
10.03.2010, 18:10
birinci lige çıkıp yukarıya oynamak için daha çok sponsor, sıcak para lazım. hadi hakyemez boşuna gelmedin buraya...

Murat'
10.03.2010, 18:26
Sponsorumuz hayırlı olsun.

Birinci lige çıkma durumunda ismimize de sponsor olurlar mı acaba ?

playa
10.03.2010, 19:10
Hayırlı olsun

Mehmet Dinç
10.03.2010, 19:15
Takımımız bugun saat.17.00'de oynanan Isık Spor macını 73/59 kazandı.

İsmail Alkan
10.03.2010, 20:52
Çok şükür, sonunda ana sponsorumuzda oldu :)

Hayırlı olsun, emeği geçen tüm yöneticilerimize ve Doğan Hakyemez'e teşekkürler.

Sponsor destekleri basketbol kulübünün daim olabilmesi için hayati önem taşıyor.

Takım BBL'ye çıktığında ben eminimki çok daha büyük sponsorlar Trabzonspor'un kapısını çalacaktır.

İsmail Alkan
10.03.2010, 20:53
Bu arada Hayrettin Hacısalihoğlu ile basketbol üzerine bugün bir roportaj yaptım, bir kaç güne kadar paylaşacağım :)

Osman Yavuz
10.03.2010, 23:50
Bu arada Hayrettin Hacısalihoğlu ile basketbol üzerine bugün bir roportaj yaptım, bir kaç güne kadar paylaşacağım :)
Basketboldan anlıyor muymuş o?:)Gerçi anlamadığı bir şey yok ya.:D

Harun-61
10.03.2010, 23:53

abi emegine saglik da,
büyük ihtimal sinir krizi geciririz :)

İsmail Alkan
11.03.2010, 00:28
Valla bizim derdimiz basketbolun sürekli gündemde olması.Hayrettin bey'e de sevdireceğiz basketbolu, başka çaremiz yok :)

Hayrettin bey'in bugüne kadar böyle kapsamlı bir basketbol yorumu hiç bir yerde yoktur.Ayrıca bugün itibariyle kendileri Trabzonspor kulübünün en etkin ismi oldukları için haliyle basketbola bakış açısı benim için çok önemliydi.

Altyapısından üstyapısına, tesisleşmesinden euroligine kadar çok güzel bir röportaj oldu.Kelime kelime kayda alındı, hepsi yayınlanacak :)

Bu arada yanılıyorsunuz, basketbola oldukça hakim kendileri :)

sem61
11.03.2010, 00:35
Valla bizim derdimiz basketbolun sürekli gündemde olması.Hayrettin bey'e de sevdireceğiz basketbolu, başka çaremiz yok :)

Hayrettin bey'in bugüne kadar böyle kapsamlı bir basketbol yorumu hiç bir yerde yoktur.Ayrıca bugün itibariyle kendileri Trabzonspor kulübünün en etkin ismi oldukları için haliyle basketbola bakış açısı benim için çok önemliydi.

Altyapısından üstyapısına, tesisleşmesinden euroligine kadar çok güzel bir röportaj oldu.Kelime kelime kayda alındı, hepsi yayınlanacak :)

Bu arada yanılıyorsunuz, basketbola oldukça hakim kendileri :)
futboldan anladığı kadar basketboldan da anlıyorsa işimiz kötü desenize;)

İsmail Alkan
11.03.2010, 01:16
futboldan anladığı kadar basketboldan da anlıyorsa işimiz kötü desenize;)
Basketboldan anlıyor demedim, basketbola hakim dedim ;)

macka61
11.03.2010, 07:24
eline sağlık İsmail abi keyifle okuyacağız

Mustafa Önal
11.03.2010, 09:18
İsmail abi eline sağlık güzel bir reportaj olduğunu düşünüyorum. basketbol hakkındaki düşünceleri benim içinde çok önemli. yarın ve daha sonraki günlerde basketbola bakış açısında reportajın aksine bir tutum sergilerse reportaj elimizde güzel bir daynak olacaktır. basketbol konusunda tereddütleri varsa bu tereddütleride gidermek, sevmiyorsa sevdirmek bizim görevimiz.

yalnız takım kötüyken daha fazla ilgi göstermemeleri, sezon başında yapılanlar ve takım kötü giderse tutumları ne olur bunu da çok merak ediyorum açıkçası. bugün destekleyenler yarın o kadar dik duracak mı ?

basketbol takımımıza dönünce kurumsal anlamda güzel işlere imza atılıyor. kurumsal kimlik yavaş yavaş oturacak diye düşünüyorum. sponsorluklarla bu adım ciddi olarak ivme kazandı. pelitli spor salonu ve 19 mayıs spor salonunun yeniden rezerve edilmesiyle alt yapı imkanları tesis olarak daha da gelişecektir.
salon konusunda Trabzonda ciddi sıkıntı olduğunu düşünen biriyim. zira tüm salon sporu yapan takımlar 19 mayısı kullanmak istiyor. alt yapı ve a takım çalışmaları nasıl sağlıklı işliyor biraz endişem var bu konuda ?

Trabzonspor basket takımın bir an evvel kendine ait kullanabileceği alt yapı ve al takımın çalışabilceği bir salona ihtiyacı var diye düşünüyorum. salon ihtiyacı da giderilirse kurumsal anlamda önemli adımlar atılmış olacak.

Cengiz Çubukcu
11.03.2010, 09:32
İsmail abi eline sağlık güzel bir reportaj olduğunu düşünüyorum. basketbol hakkındaki düşünceleri benim içinde çok önemli. yarın ve daha sonraki günlerde basketbola bakış açısında reportajın aksine bir tutum sergilerse reportaj elimizde güzel bir daynak olacaktır. basketbol konusunda tereddütleri varsa bu tereddütleride gidermek, sevmiyorsa sevdirmek bizim görevimiz.

yalnız takım kötüyken daha fazla ilgi göstermemeleri, sezon başında yapılanlar ve takım kötü giderse tutumları ne olur bunu da çok merak ediyorum açıkçası. bugün destekleyenler yarın o kadar dik duracak mı ?

basketbol takımımıza dönünce kurumsal anlamda güzel işlere imza atılıyor. kurumsal kimlik yavaş yavaş oturacak diye düşünüyorum. sponsorluklarla bu adım ciddi olarak ivme kazandı. pelitli spor salonu ve 19 mayıs spor salonunun yeniden rezerve edilmesiyle alt yapı imkanları tesis olarak daha da gelişecektir.
salon konusunda Trabzonda ciddi sıkıntı olduğunu düşünen biriyim. zira tüm salon sporu yapan takımlar 19 mayısı kullanmak istiyor. alt yapı ve a takım çalışmaları nasıl sağlıklı işliyor biraz endişem var bu konuda ?

Trabzonspor basket takımın bir an evvel kendine ait kullanabileceği alt yapı ve al takımın çalışabilceği bir salona ihtiyacı var diye düşünüyorum. salon ihtiyacı da giderilirse kurumsal anlamda önemli adımlar atılmış olacak.

Mustafa ilçelerde yapılan spor salonlarını biliyorsun , bize hangi ilçede spor salonu yapılıyor söyleyebilir misin?

Atalay
11.03.2010, 09:58
Bir tane maçkada yapılıyor....

Cengiz memleketinden haberin yok...

Cengiz Çubukcu
11.03.2010, 10:07
Bir tane maçkada yapılıyor....

Cengiz memleketinden haberin yok...

sağolsun Mustafa daha önce söylemişti abi :) ama herkes bilsin diye soruyorum , başka ilçelerde de olabilir...

Mustafa Önal
11.03.2010, 11:13
Cengiz abi Trabzonda bildiğim kadarıyla spor salonu olmayan ilçe kalmayacak. şuan zaten

of , sürmene, araklı, beşikdüzü, çarşıbaşı, vakfıkebir gibi ilçelerde spor salonları mevcut. burdaki salonlarda tadilat işlemleri yapılacak. Maçka'ya yapılıyor. köprüşı ve hayrat'a yapılacak. Trabzonda spor salonu yönünden ilçelerde sıkıntı kalmayacak.
bana göre en büyük problem şehir merkezinde herkes 19 mayıs 'ı kullanmak istiyor. 19 MAYIS SPOR SALONUNDA TADİLAT YAPILACAK. Şuanki konumu bana sorarsanız Trabzon'a yakışmıyor. Keşke imkan olsada yıkılıp yeniden 5.000 kişilik , 7.500 kişilik olarak yeniden yapılsa. Trabzonspor açısındna bakarsak alt yapı ve a takımın en rahat çalışacağı yer pelitli spor salonudur. Tabi mecut M.Ali Yılmaz Tesisleri'ne EK BASKETBOL Takımı için bina yapılırsa . yani iki camia bir araya gelirse.

Harun-61
11.03.2010, 11:18
sağolsun Mustafa daha önce söylemişti abi :) ama herkes bilsin diye soruyorum , başka ilçelerde de olabilir...

abi, Toklu'ya da istiyoruz birtane :)

Yeni Salonlari yapan herkimse emekleri icin Allah razi olsun, cok gerekliydi.

Cengiz Çubukcu
11.03.2010, 11:51
Cengiz abi Trabzonda bildiğim kadarıyla spor salonu olmayan ilçe kalmayacak. şuan zaten

of , sürmene, araklı, beşikdüzü, çarşıbaşı, vakfıkebir gibi ilçelerde spor salonları mevcut. burdaki salonlarda tadilat işlemleri yapılacak. Maçka'ya yapılıyor. köprüşı ve hayrat'a yapılacak. Trabzonda spor salonu yönünden ilçelerde sıkıntı kalmayacak.
bana göre en büyük problem şehir merkezinde herkes 19 mayıs 'ı kullanmak istiyor. 19 MAYIS SPOR SALONUNDA TADİLAT YAPILACAK. Şuanki konumu bana sorarsanız Trabzon'a yakışmıyor. Keşke imkan olsada yıkılıp yeniden 5.000 kişilik , 7.500 kişilik olarak yeniden yapılsa. Trabzonspor açısındna bakarsak alt yapı ve a takımın en rahat çalışacağı yer pelitli spor salonudur. Tabi mecut M.Ali Yılmaz Tesisleri'ne EK BASKETBOL Takımı için bina yapılırsa . yani iki camia bir araya gelirse.

Bu kadar çok salon yatırımının yapılması müthiş bir şey, sırada en önemli şey var insana yatırım ...bu salonlarda yetişecek gençlerin eğitimi için kalifiye antrenör, eğitmen lazım....

Mustafa Önal
11.03.2010, 12:10
Bu kadar çok salon yatırımının yapılması müthiş bir şey, sırada en önemli şey var insana yatırım ...bu salonlarda yetişecek gençlerin eğitimi için kalifiye antrenör, eğitmen lazım....

Cengiz abi tesis konusunda Trabzona ciddi yatırım var en büyük eksiğimiz stadyum kalacak 2011 den sonra. Stadyum dışında yapılan bir çok tesisi rüyasında göremeyecek şehirler var bu ülkede.

Trabzon aşığı biri olarak yapılan yatırımlardan memnun olmakla birlikte merkeze yapılacak güzel bir spor salonu ve yapılabilirse yeni stadyumla gerçekten spor şehri olma yolu açılacak diye düşünüyorum. Basktebol yönünden bakarsak ilçe salonları ve pelitli , 19 mayıs daha kullanışlı hale getirilirse etkili kullanılırsa ciddi bir alt yapı oluşturulabilir.

19 mayıs konusunda tadilat yapılırken 4 tane antreman salonu eklencek diye duymuştum. bu konuyu araştırıp bilgilendirme yapabilirim ilerde diye düşünüyorum.

Mustafa Önal
11.03.2010, 15:56
Medical Park’la sözleşme imzalandı

http://www.trabzonbasket.com/FileUpload/ks32864/HaberResim/35661.jpg Türkiye Basketbol İkinci Ligi'nde (TB2L) mücadele eden takımımıza, Medical Park Hastaneler Grubu hem ana sponsor, hem de sağlık sponsoru oldu.
Medical Park Göztepe Hastanesi Kompleksi'nde yapılan sponsorluk anlaşmasının imza töreninde, sponsorluk sözleşmesini Trabzonspor Kulübü Başkanı Sadri Şener ile Medical Park Hastaneler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Usta imzaladı.

Sadri Şener, imza töreninde yaptığı açıklamada, sponsorluk nedeniyle Medical Park Hastaneler Grubu'na teşekkür ederek, ''Basketbolda birinci lige çıktıktan sonra para konusunda oldukça zorlanılacak günler olacak. Medical Park bu açıdan çok önemli bizim için. Basketbolda birinci ligde de iddialı olmak zorundayız. Rakiplerimiz İstanbul'un büyükleri olacak. Trabzon halkı basketbola çok alıştı'' dedi.

Trabzonspor Basketbol Kulübü Başkanı Saner Ayar ise Medical Park ile 2.5 yıllık sponsorluk anlaşması imzaladıklarını belirterek, ''Bu yıl birinci lige çıkmayı hedefliyoruz. Basketbol kulüpleri birinci ligde mücadelesini sürdürebilmesi için çok ciddi desteklere ihtiyaç duyuyor. Medical Park'ın verdiği destek çok önemli. Muharrem Usta'yı da basketbol kulübümüzün yönetimimize almayı teklif ettik, kendisi düşünüyor. Onu yönetimimizde görmekten büyük mutluluk duyacağız'' diye konuştu.

Ayar, bir soru üzerine, takımın omurgasının birinci ligde mücadele etmeye hazır olduğunu belirterek, ''Beko Basketbol Ligi'ne çıktığımızda, ilk 4-5 takım içinde yer almak için oynayacağız'' dedi.

Muharrem Usta ise kendisinin de Trabzonlu olduğunu vurgulayarak, ''Futbola her zaman kendinden söz ettiren kulübümüzün basketbol takımını da en kısa sürede birinci lige taşıyacak organizasyonun destekçisi olmak için böyle bir olaya sıcak baktık. Umuyorum önümüzdeki 2-3 yıl içinde Trabzonspor basketbol takımının hedeflediği yolculuğa Medical Park'ın katkısı en üst düzeyde olacak'' şeklinde konuştu.

Genel Direktörümüz Doğan Hakyemez de Trabzonspor'un sağlam bir maddi yapıya kavuşmadan başarılı olmasının imkansız olduğunu bildiklerini ve şimdi takımı maddi olarak güçlendirecek ana sponsoru bulduklarını söyledi.

İmza törenine Asbaşkanımız Celil Hekimoğlu, yönetim kurulu üyelerimiz, teknik heyetimiz ve oyuncularımız da katıldı.

Öte yandan, imza töreninde Muharrem Usta'ya, arkasında ismi yazılı olan 61 numaralı Trabzonspor Basketbol Takımı'nın forması hediye edildi.

http://www.trabzonbasket.com/FileUpload/ks32864/File/8847780145401.jpg
http://www.trabzonbasket.com/FileUpload/ks32864/File/9927575145401.jpg

EROS87
11.03.2010, 18:06
İmza töreni ile ilgili video

http://www.holigan.com.tr/v.php?n=trabzonspor-basketbol-takimina-yeni-sponsor-2010-03-11

playa
11.03.2010, 19:54
videoyu izledim doğan hakyemez salonun 7.500 kişilik olduğunu söyledi

Mustafa Önal
11.03.2010, 23:17
videoyu izledim doğan hakyemez salonun 7.500 kişilik olduğunu söyledi

evet pelitliye yapılan 7.500 kişilik spor salonu var

Emre7
11.03.2010, 23:24
http://www.trabzonbasket.com/FileUpload/ks32864/File/9927575145401.jpg

ilginç.çünkü hastanenin trabzonda şubesi olmamasına rağmen sponsorumuz3
ayrıca dahab büyük sponsorlar gerekli gerekirse takım ismi yanına gerekirse salona gerekirse formaya daha büyük

Ali Sırrı
12.03.2010, 00:26
ilginç.çünkü hastanenin trabzonda şubesi olmamasına rağmen sponsorumuzÇünkü yönetim kurulu başkanı Trabzon'lu.

Murat'
13.03.2010, 10:36
Önümüzdeki hafta karşılaşacağımız Gelişim Koleji İBB ile oynadığı karşılaşmayı 81-69 kazandı.İlk maçı kaybetmiştik Gelişim'e karşı ama bu maçı mutlaka kazanacağız.

Burçak
13.03.2010, 16:14
Arkadaşlar Trabzonspor Basketbol takımıyla alakalı Facebookta hayran sayfaları var.
Ama ne yazıkki güncelleme olmuyor...
Yeni Sayfamıza desteklerinizi ve arkadaşlarınızı davet etmenizi bekliyoruz.
Artık Basketbol takımımız ile alakalı Güncel haberlerinde paylaşılacağı bir sayfa oluşturacağız.
Beko Basketbol Ligine giderken Güncelliği olmayan sayfalarla giremeyiz ;)
Trabzonspor Basketbol Takımı (http://www.facebook.com/pages/Trabzonspor-Basketbol-Takimi/375829091344?ref=mf)

Murat'
13.03.2010, 22:41
Play-Off'un ilk turundaki rakibimiz Akhisar Belediye veya Uşak Belediye olacak.

Ufuk Bayraktar61
13.03.2010, 23:22
2 maç daha var belli olmaz bakarsın itü 2 maçıda kaybeder.

Burçak
14.03.2010, 02:02
Trabzonspor Basketbol Takımı (http://www.facebook.com/pages/Trabzon/Trabzonspor-Basketbol-Takimi/375829091344?ref=mf)
Kerem Öztoprak ve Eddy Fobbs da Sayfaya katıldı :)
Basketbol ile alakalı her haberi en Güncel şekilde paylaşacağız. Diğer sayfalar gibi 2 ayda bir haber girilmeyecek.
Herkes arkadaşını davet etsin. ;)

Murat'
14.03.2010, 11:14
2 maç daha var belli olmaz bakarsın itü 2 maçıda kaybeder.

İtü'nün başında şu anda Harun Erdenay var ve o geldikten sonra maç kaybetmediler.Bu hafta da lider Olin Gençlik'i mağlup ettiler.

Murat'
14.03.2010, 14:15
Diğer grupta ligin ilk devresinden oynanan ve Olin Gençlik'in kazandığı İTÜ maçı kural ihlali nedeniyle bu çarşamba günü Edirne'de tekrardan oynanacakmış.Bu arada ikinci devre maçı da bu hafta oynandı ve de maçı son haftaların formda takımı İTÜ 80-71 kazandı.İTÜ son haftalarda epey çıkışça Harun Erdenay geldikten sora toparlandılar.Şu an için ilk turda bizim rakibimiz olma ihtimalleri yok.Umarım ikinci turda da olmazlar.

ma5561
14.03.2010, 19:26
rakiplerimiz kim olursa olsun farketmez yenecegiz bekoya cıkacagız yola devam dönmek yok bu kadar arkadaşlar

Hasan ZAİMOĞLU
14.03.2010, 23:08
hayırlısıyla lig bir tamamlansada şöyle uzun zamandır iyi bir kutlama yapmıyorduk , beko b. ligine çıkışlarını kutlasak

Osman Yavuz
14.03.2010, 23:49
Çektiğimiz videoları bir klip haline getirdim ama şu an youtube'da sorun var.Yarın yüklerim.Yalnız şunu belirtmeden geçemeyeceğim Jamison inanılmaz zeki ve pozisyon almasını bilen kurt tabir ettiğimiz bir oyuncu.Yalnız adam çok kalın olduğu için rakibine dokunsa uçuruyor.Hakemler de bunları yutuyor.Playofflarda bizi zorlarsa bu durum zorlar.Yoksa Jamisonla bizi yenebilecek bir takım yok ligde.

Maçın devre arası Eddy ve Serhat Büker'le konuştum.Eddy durumunun iyiye gittiğini söyledi.Serhat Büker de iyi olduğunu ama yaklaşık 1 ay sürer dedi sakatlığı.

Murat'
15.03.2010, 00:09
http://img706.imageshack.us/img706/1649/puang.png

Puan durumu bu şekilde lig bitse Akhisar Belediye ile karşılaşacağız, ben en çok ilk turda İTÜ ile karşılaşma ihtimalimizin kalmadığına sevindim.Çarşamba günü Olin ile tekrar maçları var yenilseler bile 5. oluyorlar ki Olin'le bu hafta maç yaptılar da Olin'i mağlup ettiler.Haftaya Akhisar Belediye düşmeme mücadelesi veren Genç Banzitliler ile karşılaşacak yine muhtemel rakiplerimizden Yeşilyurt'ta Tenis Eskrim Dağcılık ile karşılaşacak.Bence bu iki takımdan birisi çıkacak karşımıza Uşak Belediye ihtimali de var ama ben onun geleceğine ihtimal vermiyorum.Umarım Yeşilyurt olur da taraftarımız takımımızın yanında olur.

Hayırlısı bakalım.

Murat'
15.03.2010, 00:18
Bu arada ufak bir düzeltme yapmak istiyorum Genç Banvitliler ligde kalmayı garantiledi.Düşme tehlikesi olan takım Tenis Eskrim Dağcılık.

Tenis Eskrim Dağcılık, Akçakoca Poyraz, Erçelik Pamukkale Üniversitesi bu üç takımdan iki tanesi düşecek birisi kurtulacak.

Behçet61
15.03.2010, 00:20
Yeşilyurt olsun isterim, İstanbul her zaman seyirci potansiyelinden dolayı iyidir.

Burçak
15.03.2010, 09:50
http://photos-b.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs498.snc3/27209_380016656344_375829091344_4105987_982538_s.j pg
21. hafta Maç Sonuçları ve Puan Durumu (http://www.facebook.com/notes/trabzonspor-basketbol-takimi/21-hafta-mac-sonuclari-ve-puan-durumu/370193376267)
http://photos-e.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs518.snc3/27209_380026311344_375829091344_4105995_1560986_s. jpg
(http://www.facebook.com/notes/trabzonspor-basketbol-takimi/ligde-bu-hafta/370202791267)

Lig'de Bu Hafta (http://www.facebook.com/notes/trabzonspor-basketbol-takimi/ligde-bu-hafta/370202791267)

Murat'
15.03.2010, 09:55
http://img706.imageshack.us/img706/1649/puang.png

Puan durumu bu şekilde lig bitse Akhisar Belediye ile karşılaşacağız, ben en çok ilk turda İTÜ ile karşılaşma ihtimalimizin kalmadığına sevindim.Çarşamba günü Olin ile tekrar maçları var yenilseler bile 5. oluyorlar ki Olin'le bu hafta maç yaptılar da Olin'i mağlup ettiler.Haftaya Akhisar Belediye düşmeme mücadelesi veren Genç Banzitliler ile karşılaşacak yine muhtemel rakiplerimizden Yeşilyurt'ta Tenis Eskrim Dağcılık ile karşılaşacak.Bence bu iki takımdan birisi çıkacak karşımıza Uşak Belediye ihtimali de var ama ben onun geleceğine ihtimal vermiyorum.Umarım Yeşilyurt olur da taraftarımız takımımızın yanında olur.

Hayırlısı bakalım.

Bu arada ufak bir düzeltme yapmak istiyorum Genç Banvitliler ligde kalmayı garantiledi.Düşme tehlikesi olan takım Tenis Eskrim Dağcılık.

Tenis Eskrim Dağcılık, Akçakoca Poyraz, Erçelik Pamukkale Üniversitesi bu üç takımdan iki tanesi düşecek birisi kurtulacak.

Dananın kuruğu cumartesi günü kopacak.

bordo61
15.03.2010, 11:21
Akçakoca Poyraz kurtulsun :)

Trabzon34
15.03.2010, 12:31
22 bin kişi nedir ki? sığmayız biz oraya bence.. :)
Futbolda üzülüyoruz basket de sevinelim bari.. Haydi be çocuklar..

Osman Yavuz
15.03.2010, 12:42
Video daha yeni bitmiş şu anda pek kaliteli değil ama 15-20 dakika sonra gerçek kalitesine ulaşacaktır.Harold Jamison'a dikkat.

GyjFwhIBchY

Burçak
15.03.2010, 15:14
http://photos-b.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs498.snc3/27209_380488171344_375829091344_4107047_2446145_s. jpg
Takımımız Tam Kadro (http://www.facebook.com/notes/trabzonspor-basketbol-takimi/takimimiz-tam-kadro/370668171267)

Osman Yavuz Video yu indirebilmek mümkünmü?
Sayfada paylaşalım

Özge
15.03.2010, 15:21
Youtube'dan paylaşılmıyor mu Burçak abi?

Mehmet Dinç
15.03.2010, 15:40
Akçakoca Poyraz kurtulsun :)

Akçakoca düşmeyi garantiledi

Burçak
15.03.2010, 15:40
Özge bende yukarıdaki Video bile gözükmüyor Youtube olduğu için.
Aynı problem çok kişidede olabilir zaten.
O nedenle You tube yerine farklı sitelerdenpaylaşım yapılsa bence daha güzel olur.
Face de bile bi çok videoyu izleyemiyorum you tube kaynaklı olduğu için.

Özge
15.03.2010, 15:43
Özge bende yukarıdaki Video bile gözükmüyor Youtube olduğu için.
Aynı problem çok kişidede olabilir zaten.
O nedenle You tube yerine farklı sitelerdenpaylaşım yapılsa bence daha güzel olur.
Face de bile bi çok videoyu izleyemiyorum you tube kaynaklı olduğu için.
O zaman rapidshare'a yüklüyorum Burçak abi.

Burçak
15.03.2010, 15:44
Tamam ozaman . bende indirir face e yüklerim. Ordan da Sayfada paylaşırız.

Cengiz Çubukcu
15.03.2010, 18:52
hakikaten lig çok zevksiz bir hal aldı, bir an önce bitse de 1. lige çıksak :) final four çok zevkli olacak ayrıca....

Murat'
15.03.2010, 18:56
hakikaten lig çok zevksiz bir hal aldı, bir an önce bitse de 1. lige çıksak :) final four çok zevkli olacak ayrıca....

Cengiz abi İstanbul'daki maçlara gitmeyi düşünüyor musun ?

Tabi dörtlü finallere çıkmamız durumunda.

Cengiz Çubukcu
15.03.2010, 19:19
Cengiz abi İstanbul'daki maçlara gitmeyi düşünüyor musun ?

Tabi dörtlü finallere çıkmamız durumunda.

Murat tabi ki düşünüyorum :) bu haftaki maçta bile azıcık iddia olsaydı gidecektim....1 . lig yolunda bu maçlar kaçmaz, ilerleyen yıllarda çoluk çocuğa , gençliğe anlatacak güzel anılar bunlar :)

Seyit Hoca
15.03.2010, 22:32
Video daha yeni bitmiş şu anda pek kaliteli değil ama 15-20 dakika sonra gerçek kalitesine ulaşacaktır.Harold Jamison'a dikkat.

GyjFwhIBchY

Teşekkürler..

Jamison ı da görmüş olduk sayende..
Vİdeo hızlı çekim oynatılıyormuş gibi sanki..:)
Ne çok pas yapıp , ne de hızlı top çevirmişiz.

İsmail Alkan
15.03.2010, 23:12
http://photos-b.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs498.snc3/27209_380488171344_375829091344_4107047_2446145_s. jpg
Takımımız Tam Kadro (http://www.facebook.com/notes/trabzonspor-basketbol-takimi/takimimiz-tam-kadro/370668171267)

Osman Yavuz Video yu indirebilmek mümkünmü?
Sayfada paylaşalım
Burçak burada videomu var ?

Bende bakıyorum ama bişe göremiyorum ?

Mustafa
15.03.2010, 23:32
Ben araya girip anlatayım İsmail Abi :D Üstte video var Osman'ın koyduğu Burçak'ta facebooktaki sayfaya yüklemek istiyor onu.Sanırsam galiba kesin herhalde :D

Osman Yavuz
15.03.2010, 23:36
Teşekkürler..

Jamison ı da görmüş olduk sayende..
Vİdeo hızlı çekim oynatılıyormuş gibi sanki..:)
Ne çok pas yapıp , ne de hızlı top çevirmişiz.
Rakip zayıftı ama gerçekten hemen hemen her hücumumuz bu şekilde gerçekleşti.Seri bir takım olmuşuz.:)

İsmail Alkan
15.03.2010, 23:37
Konuyu analdım Mustafa.Özge sağolsun izah etti :)

Çizecem habu Burçak'ı en sonunda :cool:

Burçak
16.03.2010, 09:03
İsmail abi :D
**

http://photos-e.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash1/hs436.ash1/24092_382380506344_375829091344_4112248_1776152_s. jpg (http://www.facebook.com/notes/trabzonspor-basketbol-takimi/her-sey-1-lig-icin/372559576267)
Her şey 1. Lig için (http://www.facebook.com/notes/trabzonspor-basketbol-takimi/her-sey-1-lig-icin/372559576267)
http://photos-c.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash1/hs436.ash1/24092_382435501344_375829091344_4112434_8047983_s. jpg
Potada Bayram Havası (http://www.facebook.com/notes/trabzonspor-basketbol-takimi/potada-bayram-havasi/372614076267)

Mustafa Önal
16.03.2010, 10:59
Arkadaşlar çorumdaki salonun fotograflarını az önce temin ettim. en kısa sürede paylaşacağım. Şimdiden kendi adıma 4 Lü finaller için hazırlanıyorum. çorum olmazsa istanbula mutlaka gitmeyi planlıyorum.

Murat'
16.03.2010, 16:54
Bu arada Hacettepe'nin rakibi belli oldu, diğer grubu 8. bitirmeyi garantileyen Optimum Ted Kolejliler ile oynayacaklar.

colman
16.03.2010, 18:30
arkadaşlar trabzonspor birinci lige lider çıkarmı

Murat'
16.03.2010, 18:44
Lider çıkıp çıkmaması önemli değil çıksın yeter.

Yerliplaka61
16.03.2010, 21:32
Arkadaşlar ne zaman Beko Basketbol Ligine çıkacaz inşallah.....

Murat'
16.03.2010, 22:43
Arkadaşlar ne zaman Beko Basketbol Ligine çıkacaz inşallah.....

Mayıs'ın yedisinde dananın kuyruğu kopmuş olacak.

Burçak
16.03.2010, 22:53
http://photos-g.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash1/hs425.ash1/23539_383810301344_375829091344_4115072_5575627_s. jpg
Doğan Hakyemez ile Röportaj (http://www.facebook.com/notes/trabzonspor-basketbol-takimi/dogan-hakyemez-ile-roportaj/373991451267)
Basketfaul İnternet Sitesinin Doğan Hakyemez ile yaptığı röportaj ve çarpıcı açıklamalar...

Burçak
17.03.2010, 11:50
http://profile.ak.fbcdn.net/object2/678/12/n375829091344_8616.jpg (http://www.facebook.com/album.php?profile=1&id=375829091344)
Trabzonspor Basketbol Takımı (http://www.facebook.com/pages/Trabzon/Trabzonspor-Basketbol-Takimi/375829091344?ref=mf)

Dailymotion - Medıkalpark ve Trabzonspor basketbol takımısponsorluk toplantısı - Spor ve Ekstrem Kanalı (http://www.facebook.com/l.php?u=http%253A%252F%252Fwww.dailymotion.com%252 Fvideo%252Fxcjzm8_med%25C4%25B1kalpark-ve-trabzonspor-basketbo_sport&h=ce6cbf3d23c9de0a49dd241609b83cf3&ref=mf)

Burçak
17.03.2010, 15:47
http://photos-c.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs472.snc3/25909_385227901344_375829091344_4118173_2784108_s. jpg
Basketbol takımımız Gelişim Kolejini Misafir edecek (http://www.facebook.com/notes/trabzonspor-basketbol-takimi/basketbol-takimimiz-gelisim-kolejini-misafir-edecek/375413281267)

Hasan ZAİMOĞLU
17.03.2010, 18:16
heyecan dorukta :)

Murat'
17.03.2010, 23:43
Diğer grubun tekrar maçında İtü lider Olin Gençlik'i deplasmanda 72-84 mağlup etti.Maçla ilgili önemli bir nokta Olin Gençlik bu maçta sadece 6 oyuncu ile mücadele etti.Hatta 6. oyuncu da sadece 15 dakika forma giydi.Son periyota 3 farkla önde girmişlerdi ama İtü maçı son periyotta kendi lehine çevirmesini bildi.

Murat'
17.03.2010, 23:51
İTÜ bu hafta deplasmanda grup 3.sü Genç Telekom ile oynayacak.İTü şu anda 4. sırada bulunuyor ve Genç Telekom'un ensesinde.Umarım bu maçı Genç Telekom kazanır çünkü İTÜ'nün maçı 3 farklı kazanması durumunda Play-off ikinci turunda muhtemelen bizim rakibimiz olacak.İTÜ son haftalarda gerçekten de ürkütücü derecede çıkışta.Harun Erdenay geldikten sonra maç kaybetmediler.Umarım bu hafta yenilirler veya yenerlerse 1 farklı falan yenerler.Hem Telekom yenerse ikinci turda Ankara'da maç olmuş olur ve biz de takımın yanında oluruz.

Mustafa
17.03.2010, 23:54
Murat dileklerine katılıyorum ama Telekom yenemez gibi sanki.İlk turda kurtulduk İTÜ den diye seviniyordum ikinci turda başımıza musallat olacaklar yahu.

Murat'
18.03.2010, 00:00
Bu arada Galatasaray'da oynayan iki tane Trabzon doğumlu basketbolcu varmış.Birisi Tonya doğumlu Hüseyin Göksenin Köksal , diğeri de Vakfıkebir doğumlu Caner Topaloğlu.Caner'in son 4 sezonda aldığı ortalama süre 13 dakika ortalama sayı da 5.Hüseyin ise 19 yaşında ve daha forma şansı bulamamış.

İsmail Alkan
18.03.2010, 00:01
Korkunun ecele faydası yoktur :)

Artık bu saatten sonra önümüze kim gelirse buldozer gibi ezer geçeriz :)

NOT : İTÜ Telekom'a yenilir veya 1-2 sayı farkla yenerse şaşırmayın :)

Mustafa
18.03.2010, 00:28
İnşallah İsmail Abi.Bu sefer Ankara'daki maça gelirsin artık :)

sem61
18.03.2010, 01:08
bizim rakibimiz kim olacak diye hesap yapmamıza gerek yok ...onlar TRABZONSPOR bizim rakibimiz olmasın diye hesap yapsınlar ... biz herkesi ezip geçecez inşallah ...

Burçak
18.03.2010, 10:11
(http://www.facebook.com/notes/trabzonspor-basketbol-takimi/yonetimimiz-yeni-spor-salonu-insaatini-gezdi/377549731267)
http://photos-e.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash1/hs472.ash1/25909_387378781344_375829091344_4122712_339153_s.j pg
18 Mart Çanakkale Şehitleri Anma ve Deniz Zaferi'nin 95'inci yıldönümü (http://www.facebook.com/notes/trabzonspor-basketbol-takimi/18-mart-canakkale-sehitleri-anma-ve-deniz-zaferinin-95inci-yildonumu/377568511267)
http://photos-h.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs452.snc3/25909_387357211344_375829091344_4122690_3888267_s. jpg
Yönetimimiz Yeni Spor Salonu İnşaatını Gezdi... (http://www.facebook.com/notes/trabzonspor-basketbol-takimi/yonetimimiz-yeni-spor-salonu-insaatini-gezdi/377549731267)

Murat'
19.03.2010, 10:33
http://www.istanbulbasket.org/ADMIN/HABER/dogan7bin.jpg

DOĞAN HAKYEMEZ HEDEFLERİNİ ANLATTI

2010 Dünya Şampiyonası öncesi, Bogdan Tanjevic’le ilgili eleştirilerin dozunun artmasının Milli Takım’a zarar vereceğini de belirten Hakyemez, “Şimdi kavga değil, birleşme zamanı” deyip Milli Takımın başarısızlığı halinde “çelme takanları” ifşa edeceğini bildirdi.

Hakyemez’in, Basketfaul’un sorularını şöyle cevaplandırdı:

BASKETFAUL: Trabzon futbolla özdeşleşmiş bir kent. Böyle bir kentte basketbol kalıcı olabilecek mi? Trabzonspor Basketbol’un geleceği, futbol takımına mı endeksli?

DOĞAN HAKYEMEZ: Trabzonspor’da basketbolun, futboldan tamamen bağımsız bir yönetimi ve ayrı bir bütçesi var. Biz bunun da ötesinde bütçemizin tamamını sponsorluk geliri ile elde edecek projeler üretiyoruz. Yani asıl amacımız basketbolun, Trabzonspor’a yük olmadan gelişerek devam etmesi. Kaldı ki, Trabzonspor basketbolu ne kadar sevdiğini salonu doldurarak gösteriyor. Bütün hayalimiz gelecek sezon bitecek 7 bin kişilik salonda 1. Lig takımlarını ağırlamak. Bu gerçekleştiğinde salonun tıklım tıklım dolacağına eminim. Futbolla beraber basketbolun da başarıya ulaşması kent için onur kaynağı olacaktır. En büyük hayalim ise Trabzonspor’un bu salonda Play-Off finali oynayıp şampiyonluğu kazanması.

BASKETFAUL: 2. Lig bugüne kadar hep sürprizlere açık oldu. Trabzonspor açısından yolun sonu nasıl görüyorsunuz?

DOĞAN HAKYEMEZ: Lige çıkmak için var gücümüzle çalışıyor ve hedefe ulaşmayı umuyoruz. 2. Lig, kaliteli takımların çoğalmasıyla her geçen gün zorlaşıyor. Tabii bugünkü Play-Off sistemi de herkese ürküntü veriyor çünkü son grup maçlarının programı dar bir takvimin içine sıkıştırılmış. 10 günü kapsayacak sakatlık, formsuzluk, yorgunluk bütün emeklerin boşa gitmesine neden olabilir. Ayrıca takımların bütün bir sezon boyunca elde ettiği başarı da, herkesin “Sıfır puanla” başladığı bu gruba yansımıyor. Bizi düşündüren bir başka etken de deneyimsiz hakemlerin yetersiz kalan performansı. İyi niyetli olduklarından kuşkumuz yok ama çoğu zaman sertliğin önüne geçemiyorlar. Ancak play-off aşamasına gelindiğinde atmosferi karşılayabilecek kalitede hakemlerin görevlendirileceğini sanıyorum.

BASKETFAUL: Bir gün tekrar Federasyona döner misiniz?

DOĞAN HAKYEMEZ: Bu soruyu şimdilik cevaplandırmak istemiyorum.

BASKETFAUL: Federasyon Başkanlığı için isminiz konuşuluyor. Böyle bir niyetiniz var mı?

DOĞAN HAKYEMEZ: Bu sorunun cevabını da bir süre sonra verebilirim. Ancak şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki, basketbola nerede hizmet edebileceksem oraya giderim. Bugün Trabzon’dayım, yarın belki Diyarbakır’da olurum. Çalıştığım yerlere tecrübelerimi taşır, eserler bırakırım. Antalya’da olduğu gibi. Benim için görevin derecesi çok önemli değil, basketbolla ilgili herhangi bir görev de yapabilirim, yüksek bir makamda da çalışabilirim.

BASKETFAUL: 2010 Dünya Basketbol Şampiyonası öncesi, Bogdan Tanjevic’le ilgili eleştiriler yoğunlaştı. Sizce kim haklı?

DOĞAN HAKYEMEZ: Kimin haklı olduğunun tartışılmasının yapılması bence gereksiz. Türkiye Basketbol Federasyonu, Dünya Şampiyonası için coach olarak Bogdan Tanjevic’i belirlediğine göre, bu karara katılan, katılmayan herkesin birleşip Milli Takım’a destek vermesi gerekir. Şimdi kavga değil, birleşme zamanı. Aksi davranışlar ise Milli Takım’a sadece zarar verir ve bir fırsatı tepmiş oluruz çünkü iyi bir kadromuz var. Eğer birileri eleştiri dozunu kaçırıp, Milli Takım’ın başarısızlığının sorumlusu olurlarsa da onları kamuoyu önde teşhir, yaptıklarını ifşa ederim.

BASKETFAUL: Tanjevic’le ilgili eleştirilerin bir bölümü, aynı zamanda kulüp antrenörü olmasından kaynaklanıyor. Yani ligdeki Fenerbahçe-Efes Pilsen rekabeti olumsuz bir şekilde Milli Takıma yansıyor. Milli Takım organizasyonları yaz ayları ile sınırlı bir takvime konulduğundan, ilk başta hem milli takım, hem kulüp takım antrenörü olmasının sakınca yaratmayacağı düşüncesi hakimdi. Bugünkü gelişmeler ışığında aynı görüşü destekler misiniz?

DOĞAN HAKYEMEZ: Bence bunu şimdi tartışmak zamansız olur. 2010 Dünya Şampiyonası’ndan sonra bu konu ele alınabilir.

Kaynak : Trabzon Basket

Murat'
20.03.2010, 11:04
Az önce Hacettepe'nin grubundan mesaj geldi Yeni Nesil maç için gelmeyecekmiş Ankara'ya.Maçı hükmen 20-0 kazanmış oldular böylece.

Mustafa
20.03.2010, 11:09
Neden çıkmıyorlarmış maça bilgin var mı Murat.

Murat'
20.03.2010, 16:16
Neden çıkmıyorlarmış maça bilgin var mı Murat.

Mustafa abi zaten sadece 1 galibiyetleri var ondan olabilir herhalde.

Mustafa
20.03.2010, 18:03
Genç Telekom:74 ITU:65 çok güzel bir sonuç :D

Nihal Ayvaz
20.03.2010, 19:02
Bütün maçlar tamamlandı sanırım.

Rakibimiz kim oldu peki?Neye göre belirleniyor rakipler,bilmiyorumda..

Murat'
20.03.2010, 19:08
Biz diğer grubun yedincisi ile oynayacağız, o da Yeşilyurt-Ted maçından sonra belli olacak.O maçın skoru daha belli olmadı.

Mehmet Dinç
20.03.2010, 21:34
Play off ilk turundaki rakibimiz Yeşilyurt oldu.İstanbuldaki taraftarlarımıza duyurulur

Özge
20.03.2010, 21:38
Salonu doldurmalıyız , destek olmalıyız.Yeşilyurt hangi salonda oynuyor?

Mehmet Dinç
20.03.2010, 21:51
TB2L'nin sitesine baktımda maçlarını yeşilyurt spor salonunda oynuyorlarmış salonun kapasitesi 500 kişiymiş

Murat'
20.03.2010, 21:51
Salonu doldurmalıyız , destek olmalıyız.Yeşilyurt hangi salonda oynuyor?

Maçlarını Yeşilyurt Spor Salonu'nda oynuyorlarmış.

İstanbul'da Yeşilyurt nerde oluyor hiç bilmiyorum ama siz daha iyi bilirsiniz.

Salona sirkeciden Banliyö trenine binip rahatlıkla ulaşılabilir Google Earth'den baktığıma göre.

İsmail Alkan
20.03.2010, 23:02
Korkunun ecele faydası yoktur :)

Artık bu saatten sonra önümüze kim gelirse buldozer gibi ezer geçeriz :)

NOT : İTÜ Telekom'a yenilir veya 1-2 sayı farkla yenerse şaşırmayın :)Tahminimde yanılmamışım.İTÜ en formsuz döneminde 2 sayıyla yenildiği genç telekomu son haftalardaki performansıyla çok rahat geçerdi ama 2. elemede karşısına karadeniz fırtınası çıkacaktı ki, bu fırtınaya dayanması mümkün değildi :) haliyle "bir umut" diyerek daha kolay olan Hacettepe'yi tercih edip telekom maçını rolantiye aldı.

Şimdi ligin belkide final fourdan bile daha zor ve her zaman sürprizlere açık olan elemeler kısmına başlıyoruz.

Rakiplerimizin son şanslarıdır eleme turları.Geçen yıl Beykoz'u tesadüflerle geçtiğimizi unutmayalım.

Bugün Recai'yi salonda bize karşı izlerken geçen sezon Beykoz ile oynadığımız 3. eleme maçı geldi aklıma.(Umut Tınay'ın sakatlandığı maç) O maçtaki son hücum hakkımızda recai pota altında 3 kişinin amansız savunmasını delip sayıyı bulmuş ve turu geçmiştik.

Şu basketbol çok enteresan, enteresan olduğu içinde heyecanlı ve sevilen bir spor branşıdır.Onun için çok seviyorum :)

Murat'
21.03.2010, 15:44
Bir saate kadar takımımız ile ilgili tüm istatistikleri koyacağım foruma.

Murat'
21.03.2010, 16:34
http://img202.imageshack.us/img202/4311/puandurumug.png

http://img443.imageshack.us/img443/5724/takmistatistikleri.png

http://img192.imageshack.us/img192/3266/oynadmzmalar.png

http://img176.imageshack.us/img176/3820/basketiler.png

Murat'
21.03.2010, 18:39
Ankara’da cumartesi günü basketbol adına, spor adına, sportmenlik adına çirkin bir maç onandı maalesef. Erkekler İkinci Ligi'nin normal sezonunun son haftasına girildiğinde her iki grupta da çok bilinmeyenli bir denklem vardı. A Grubu'nda ilk 4 ve son iki belli, ancak play-off’a kalacak 8. takım belli değildi. B Grubu'nda ise durum daha karışıktı. Play-off’a kalacak 8 takım belli ancak bu takımların sıralaması dolayısıyla karşı grupla eşleşmeler, daha da önemlisi ligden düşecek takımlar belli değildi. Bütün takımlar bu tabloda kazanmak için ellerinden geleni yaptı, kazanmak için güçleri oranında mücadele ettiler. Ancak sadece bir takım sahada kazanmak için değil kaybetmek için oynadı; İTÜ...
Elektrikler gitti!
Genç Telekom –İTÜ karşılaşması ligdeki diğer maçlar gibi saat 16.00'da başladı ancak bu maç diğerlerinden farklı bir şekilde bitti. Maçın son periyodunun son 6.35 dakikasına kadar maç normal oynandı ancak bu dakikada İTÜ 59-53 önde iken ve tam da çekişmeli bir maçın tadını çıkartırken, Ankara Atatürk Spor Salonu'nun elektrikleri birden kesildi (!). Aradan 10-15 dakika geçti tam salonun cıvalı lambaları kendine gelip aydınlatmaya başladı ve şansa bakın ki, bütün bir sezon hiçbir maçta kesilmeyen elektrikler yine kesildi. Maç elektrikleri bekledi. Tribünde telefonlardan diğer maçları takip ederken, tam da o dakikalarda FMV Işıkspor, Optimum TED karşında geride götürdüğü maçta 10 sayı civarında öne geçtiği ve kesinti sonunda da maçı Işıkspor’un 76-63 kazandığı haberi geldi.
Kaybetmek için oynadılar..
Ee ne alaka? demeyin bu sonuç Ankara’da oynanan maçı da bitirdi. O ana kadar sahada iki takımda kazanmak için elinden geleni yaparken, birden İTÜ takımına bir şey oldu ve artık maçı kazanmak için değil kaybetmek için oynadılar. Maç tekrar başladıktan sonra coach Harun Erdenay çok iyi oynayan 3 as oyuncusunu kenara alarak, yerlerine o ana kadar hatta belki de bütün sezon hiç oynamayan 3 genç oyuncuyu aldı. Tam o anda diğer oyuncular da bir tuhaflaştı attıkları toplar çembere değmedi ya da dışarı gitti. Maç çirkinleşti. Bu dakikadan sonra İTÜ maçı kazanmak yerine kaybetmeye çalıştı ve başardı: (74-65). Genç Telekom maçı kazandı.
İşin aslı..
Bizler tribünlerde, ağabeylerine karşı aslanlar gibi mücadele eden rakipleri gençler de sahada şaşkın bir şekilde bunlar ne yapıyor diye anlamaya çalışırken, işin aslı anlaşıldı: İTÜ play-off’da bir tur sonra Trabzonspor’la eşleşmek istemiyordu ve bunun içinde grupta 3. değil 4. ya da 2. olmaya çalışıyordu. Işıkspor kaybedip, İTÜ kazandığında ya da Işıkspor kazanıp İTÜ kaybettiğinde bu istekleri oluyordu.
Işıkspor-Optimum TED maçının başlarında TED 10 sayıların üzerinde önde götürünce, İTÜ’de maça asıldı çünkü TED kazanınca kendileri de kazandığı takdirde grup 2.oluyorlardı. Ancak maçın sonlarında Işıkspor’un kazandığı haberi gelince bu kez de kaybedip 4. olmaya çalıştılar ve tabi maç da çığırından çıktı. İTÜ sıralama kaygısıyla bilerek ve isteyerek maçı kaybetti.
Şimdi salonda maçı izleyenler adına sormak istiyorum:
- Bu şekilde maç kaybetmek İTÜ gibi asırlık bir kulübe yakışır mı?
- Sebebi ne olursa olsun, bir maçı isteyerek kaybetmek spor ahlakına ve sporun ruhuna aykırı değimlidir?
- Türk basketbolunun en değerli isimlerinden, sportmenlik timsali efendiliği ve dürüstlüğü ile bütün basketbolseverlerin sevgisini ve saygısını kazanmış olan Harun Erdenay’a böyle bir mağlubiyet yakıştı mı?
- Harun Erdenay, İTÜ takımının koçu olmasının yanında Türk Milli Takımının da Menajeridir. Böyle bir görevde olan birinin kendisinin şahsi olarak sorumluluğu bir yana taşıdığı milli sorumluluk adına bu şekilde davranması doğru mudur?
- Hadi Harun acemilik yapıp böyle bir karar verdi. Yine Türk basketbolunun başka bir devi olan hepimizin büyük saygı duyduğu babası Kemal Erdenay buna nasıl izin vermiştir? “Çıkın adam gibi oynayın, kardeşim siz İTÜ’sünüz” demesi gerekmez miydi?
- İTÜ grubunda 4. olarak ilk tur da Gelişimspor ile eşleşti. İTÜ, Gelişim’i elemeyi kesin olarak gördüğü için mi bu hesaplara girmiştir?
- İTÜ bu kulvara girmekle Gelişimspor’u geçtiği takdirde Trabzonspor yerine muhtemelen Hacettepe ile eşleşmektedir. Ligin en fazla kazanan takımıyla eşleşmek çok mu avantajlıdır da bu yolu seçmişlerdir ?

- Ligin en tecrübeli oyuncularından kurulu olan İTÜ takımı rakipleri olan ligin en genç takımlarından olan Genç Telekom’un gençlerine ve diğer gençlere böyle mi örnek olacaklar? Saygıyı böyle mi hak edecekler?
- Sportmenlik, fair play, spor etiği, rakibe saygı nerede kaldı?
Bu soruları ben değil, salonda bulunan herkes hatta kazanan takımın oyuncuları idarecileri, hakemler, gözlemciler sordu ve ekledi “Bu ne İTÜ’ye, ne de Harun’a yakıştı.”
Eğer lige çıkmak için bir takım kurduysanız, bu tür hesaplara girmeden karşınıza kim çıkarsa çıksın yenmek için sahaya çıkarsınız. Sonuçta kimden kaçarsan kaç, lig sonunda ligin en iyi 4 takımıyla çift devreli lig usulüyle zaten oynayacaksınız. Siz değil bırakın, rakipleriniz sizden çekinsin.
Yorum: GENCER BAYTİMUR
gencerbaytimur@gmail.com

Cengiz Çubukcu
22.03.2010, 11:15
Yani tek kelimeyle yuh!!! Türk sporunun her deli kokuşmuşluk ve bir aymazlığın içinde...İTÜ'ye bir şey olmaz nasılsa federasyonda tanıdıkları çok...

EROS87
23.03.2010, 17:41
Açılışta hedef Barcelona

23.03.2010 13:55

Trabzonspor Basketbol Kulübü Genel Direktörü Doğan Hakyemez, bordo mavili takımı ve beklentileri anlattı. Hakyemez, Trabzon’da yapılan 7500 kişilik spor salonunun açılışında Barcelona ile oynamak istediklerini söyledi.

Trabzonspor Basketbol Kulübü Genel Direktörü Doğan Hakyemez, bordo mavili takımı ve beklentileri www.tbf.org.tr’ye anlattı. Hakyemez, Galatasaray Kulübü eski Başkanı Özhan Canaydın’ın vefatından duyduğu üzüntüyü dile getirirken, A Milli Basketbol Takımımız Başantrenörü Bogdan Tanjeviç’in kısa sürede sağlığına kavuşacağına inandığını belirtti.

Galatasaray Kulübü’nün eski basketbolcusu ve eski başkanı Özhan Canaydın ne yazık ki vefat etti. Siz kendisiyle de çalışmıştınız, Özhan bey için neler söyleyeceksiniz?
Özhan Canaydın, Galatasaray’da basketboldan gelme ve sarı kırmızılı takımın başkanlığını yapmış ve her dönemde Galatasaray için varını yoğunu vermiş değerli bir ağabeyimizdi. Aramızdan ayrılması bir spor adamı olarak beni üzdüğü gibi spor caimasında da şok etkisi yarattı. Özhan abi duruşu, kişiliği ile Türk sporunda gerçek centilmen başkandı. Türk sporuna Fair-Play getiren bir kişiydi. Türk spor caiması onu çok arayacak. Ailesine ve Türk spor camiasına başsağlığı diliyorum.
http://www.tbf.org.tr/tbfweb/tbfweb2.nsf/bddbb8b0f5e6486fc2257206004154f8/b085a1ef6b749a27c22576ef00417d2b/Blob/0.532?OpenElement&FieldElemFormat=jpgOnunla ilgili bir anımı da anlatmak istiyorum. Ben Galatasaray’da menajer olarak görev yapıyordum ve kendisi yönetim kurulunda değildi. O dönem başkanımız Faruk Süren’di ve basketbol şubesine Ahmet Yolalan bakıyordu. Maddi olarak sıkıştığımız bir ortamda, Ahmet Yolalan’ın evinde toplandık. Özhan abi de bu toplantıya katılarak tek tek bizlerle ilgilendi ve o zaman için önemli miktarda parayı da bana yollayarak biraz olsun nefes almamızı sağladı. Ve o zaman bunu yaparken karşılığını beklemedi ve borç olarak vermedi, o meblağı hediye etti. Bu derece içinde Galatasaray’ın sevgisiyle yaşayan bir büyüğümüzdü, nur içinde yatsın.

Milli Takımımız’ın başantrenörü BogdanTanjeviç ve rahatsızlığı ile ilgili hissettiklerinizi öğrenebilir miyim?
Büyük şok yaşıyorum. Nedenine gelince; kendisi sağlığına çok dikkat eden birisidir. Her sene check uptan geçer ve her fırsatta spor yapar. Tek tutkusu puro içmektir. Böyle bir rahatsızlık geçirmesi hepimizi üzdü. Ama onun kişiliğiyle ve inatla bu hastalığın da üstesinden geleceğine inanıyorum. Bu arada Trabzonspor Basketbol takımı ve sponsorumuz Medical Park, Tanjeviç’in sağlığı konusunda her desteği vermeye hazırız. Kendisine geçmiş olsun diyorum ve bir an önce gerek milli takım gerek Fenerbahçe Ülker’deki görevlerinin başında görmek isteğimizi dile getiriyorum.

Trabzonspor Basketbol Kulübü’nün genel direktörlüğü görevini üstleneli yaklaşık 2 aylık bir dönem oldu. O gün nasıldı, bugün nasıl ve nereden nereye geldi?
Trabzonspor Basketbol Kulübü yöneticilerinin desteği ile ayakta durmaya çalışan bir takım durumundaydıo. Bugün ise çok önemli sponsorları arkasına alarak sağlam bir yapıya kavuşmak üzere. Medical Park gibi önemli bir ismi ana sponsor olarak almamız, maddi anlamda gücümüzü artırmıştır. Bunun dışında SunExpress ulaşım, AND1 spor ekipmanları, GNC de sporcuların vitamin ihtiyacını karşılayan sponsorlar olarak takımımıza büyük katkı sağlıyor. Bir kaç sponsoru daha arkamıza aldığımız taktirde maddi ve diğer konularda sağlam bir yapıya kavuşacağız ve Türk basketbolunda önemli bir yere geleceğiz. Bu arada Avrupa Gençlik Oyunları için inşası süren 7500 kişilik spor salonu, önümüzdeki yıl hizmete girecek ve Trabzon’un basketbola ne kadar ciddi baktığının önemli bir göstergesi.

http://www.tbf.org.tr/tbfweb/tbfweb2.nsf/bddbb8b0f5e6486fc2257206004154f8/b085a1ef6b749a27c22576ef00417d2b/Blob/0.9182?OpenElement&FieldElemFormat=jpg

Trabzon Basketbol Takımı’nda neyin eksikliği vardı veya hala var?
Göreve ilk geldiğimde oyun kurucu mevkiinde oynayan Umut Tınay’ın sakatlığının bize problem yaratacağı düşüncesindeydim. O mevkiiye takviye yapmak istedim, ancak gördüm ki, bu mevkii de oynayan İlker Türel ve Volkan İncekara’nın bu mevkii kapattığını gözlemledim. Bu arada Umut’un da eski konumuna gelmeye yakın olması bu eksikliğin de ortadan kalkmasına neden oldu. Ama en büyük üzüntüm takımımızın önemli bir parçası olan Serhat Büker’in Hacettepe Üniversitesi maçında ayağından sakatlanarak ameliyat olması oldu. Bunun dışında Play-off’a eksiksiz hazırlanıyoruz. Antrenörümüz Alaeddin Yakan, yardımcı antrenörler Taner Günay ve Erol Önsel’in bu takımın üzerinde büyük emeği olduğu ve bu emeklerinin karşılığını da Beko Basketbol Ligi’ne çıkarak alacaklarına yürekten inanıyorum.

Peki bu takımın hangi yönü veya neyi çok iyi?
Takımımızın en büyük özelliği gerektiği anda müthiş savunma yapması. Normal olarak ligdeki 65-70 civarında sayı yiyoruz. Savunmamızı istikrarlı bir hücumla destekleyebilirsek Beko Basketbol Ligi’ne çıkacağımıza inanıyorum.

Takımla ilgili en büyük endişeniz nedir?
http://www.tbf.org.tr/tbfweb/tbfweb2.nsf/bddbb8b0f5e6486fc2257206004154f8/b085a1ef6b749a27c22576ef00417d2b/Blob/7.2CD6?OpenElement&FieldElemFormat=jpgBu sistemde Beko Basketbol Ligi’ne çıkmak o kadar kolay olmuyor. Trabzonspor geçen sene ABD’li oyuncusu ve Umut’un sakatlanması nedeniyle büyük bir şanssızlık yaşadı ve son anda Beko Basketbol Ligi’ne çıkamadı. Oyuncularımız bu maçlar sırasında böyle bir şanssızlık yaşanması en büyük endişem.

İnşaası süren spor salonu ne zaman açılarak hizmete girecek?
Ekim ayında salonun açılışı gerçekleşecek. Trabzonspor Basketbol Kulübü olarak salonun açılış maçını İspanya’nın ünlü kulübü Barcelona ile oynamak istiyoruz. Bunun nedeni de renklerimizin aynı yani bordo mavi olması. Barcelona Avrupa’nın 1 numaralı takımı. Bizim için bu zor bir hedef ama Barcelona’yı getirmek için bugünden girişimlerde bulunacağız.

Trabzonspor Basketbol Takımı TB2L’de Play-off’ta mücadele edecek ve Beko Basketbol Ligi yolunda ilerliyor. Çıktığınız taktirde gelecek sezon Beko Basketbol Ligi’ndeki hedefiniz nedir?
Şu anda maddi hiçbir sorunumuz yok, oyuncu bazında Harold S Jamison’ı alarak kadromuzu güçlendirmiş durumdayız. Bu kadronun Beko Basketbol Ligi’ne çıkması sürpriz olmaz. Beko Basketbol Ligi’ne çıktığımız taktirde, Antalya’da olduğu gibi ligin ortalarında mücadele eden, Play-off’u kovalayan, Avrupa’ya girmeyi isteyen bir takım hedefliyoruz. Buna göre bir maddi yapı ve kadro oluşturacağız.

http://www.tbf.org.tr/tbfweb/tbfweb2.nsf/bddbb8b0f5e6486fc2257206004154f8/b085a1ef6b749a27c22576ef00417d2b/Blob/11.1D4?OpenElement&FieldElemFormat=jpg

Beko Basketbol Ligi’ne çıktığınızda kadronuzda önemli değişiklikler olacak mı?
Bu takımın bir çok oyuncusunu gelecek sene de kadromuzda tutacağımızı söyleyebilirim. Teknik heyetin vereceği rapor doğrultusunda alacağımız yabancı ve yerli oyuncular belli olacak. Kadromuzda 3 kişilik bir değişiklik olabilir. Çünkü çok değerli oyuncularımız var. Bu kadroda yapacağımız 3 değişiklikle Beko Basketbol Ligi’nde istediğimiz hedeflere ulaşacağımıza inanıyorum.

Basketbolcular için Trabzon nasıl bir kent?
Trabzon’a gelen sporcular büyük ilgi ile karşılaşıyorlar. Çünkü Trabzonspor sporla yatıp sporla kalkan bir kent. Futboldan sonra basketbola da büyük ilgi gösterdiklerini oynadığımız maçlarda gördük. Sporcular da burada kendilerine gösterilen ilgiden ve yaşantıdan çok memnun. Bu da başarıyı getiriyor.

Trabzon’daki basketbol taraftarı portresi nasıl?
Trabzon’da özel bir basketbol seyircisi oluşmuş durumda. Maçlarımıza 2000 kişilik basketbol seyircisi geliyor. 7500 kişilik salona geçtiğimizde o maçlarda da tribünlerin dolacağına inanıyorum.

http://www.tbf.org.tr/tbfweb/tbfweb2.nsf/bddbb8b0f5e6486fc2257206004154f8/b085a1ef6b749a27c22576ef00417d2b/Blob/16.4DD4?OpenElement&FieldElemFormat=jpg

Cengiz Çubukcu
23.03.2010, 18:00
Barcelona mı :) bundan sonra daha aşağısı kesmez, bende hayal kırıklığı olur ... Barca olmazsa bari NBA'dan bir takım olsun...

Osman Yavuz
23.03.2010, 18:17
Barcelona mı :) bundan sonra daha aşağısı kesmez, bende hayal kırıklığı olur ... Barca olmazsa bari NBA'dan bir takım olsun...
Allahtan aşağısı kesmiyormuş Cengiz abi.Nba takımı istiyorsun.:)

Bu arada Dodo'nun açıklamaları hakkında da yorum yapmak istiyorum.Bu kadroyla TBL'de başarılı olacağımızı sanıyorsa yanılıyor.En az 2 kaliteli Türk, 3 tane de yabancı almalıyız.3 transfer bu takımı kesmez.

EROS87
23.03.2010, 18:29
Bu arada Dodo'nun açıklamaları hakkında da yorum yapmak istiyorum.Bu kadroyla TBL'de başarılı olacağımızı sanıyorsa yanılıyor.En az 2 kaliteli Türk, 3 tane de yabancı almalıyız.3 transfer bu takımı kesmez.

Daha lige çıkmamışken ve önümüzde birbirinden kritik müsabakalar varken, ''takım kadromuzda büyük bir değişim olacak'' tarzında bir açıklama haliyle yapmayıp oyuncuların moralini bozmama yolunu seçtiğini düşünüyorum.

BBL de mücadele edecek bir kadro için Dodo herşeyin farkındadır, merak etmeyelim.

Burçak
23.03.2010, 18:40
http://photos-d.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs472.snc3/25909_390294446344_375829091344_4157293_8195357_s. jpg
TB2L Play-Off Eşleşmeleri ve İlk Maçların Programı (http://www.facebook.com/notes/trabzonspor-basketbol-takimi/tb2l-play-off-eslesmeleri-ve-ilk-maclarin-programi/380517856267)

mehmets61
24.03.2010, 00:25
barcelona ile hazırlık maçı güzel olur:)bu arada barcelona real madrid i yine yendi:)

Murat'
25.03.2010, 19:26
http://photos-d.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs513.snc3/26939_111978025486091_100000216833443_278258_80921 21_n.jpg

Burçak
25.03.2010, 21:22
http://photos-g.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs452.snc3/25909_390811371344_375829091344_4168616_4178181_s. jpg
Genel Direktörümüzden Takıma Motivasyon Yemeği (http://www.facebook.com/notes/trabzonspor-basketbol-takimi/genel-direktorumuzden-takima-motivasyon-yemegi/381059721267)
http://photos-e.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash1/hs472.ash1/25909_390813201344_375829091344_4168643_2081964_s. jpg
(http://www.facebook.com/notes/trabzonspor-basketbol-takimi/takimimizdan-kanuni-anadolu-lisesine-ziyaret/381061636267)

Takımımızdan Kanuni Anadolu Lisesine Ziyaret (http://www.facebook.com/notes/trabzonspor-basketbol-takimi/takimimizdan-kanuni-anadolu-lisesine-ziyaret/381061636267)
http://photos-f.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs452.snc3/25909_390814431344_375829091344_4168647_1227369_s. jpg
(http://www.facebook.com/notes/trabzonspor-basketbol-takimi/yesilyurt-macinda-pota-arkalarina-sandalye-takviyesi/381063596267)

Yeşilyurt Maçında Pota Arkalarına Sandalye Takviyesi (http://www.facebook.com/notes/trabzonspor-basketbol-takimi/yesilyurt-macinda-pota-arkalarina-sandalye-takviyesi/381063596267)

Cengiz Çubukcu
26.03.2010, 07:54
Takımımızın Kanuni Anadolu Lisesini ziyareti çok mükemmel bir hareket olmuş, tebrikler.... İsmail Abi yazdıkların ve uyarıların dikkate alınıyor :)

Atalay
26.03.2010, 12:08
Önümüzdeki sezon için kulüp şimdiden Ktü'ile vede Trabzondaki okullarla kolejlerle işbirliğine gitmeli....

Yeni ve düzgün vede bilinçli bir Basketbol Taraftarı profili yaratılmalıdır....

Bu konu çok önemlidir vede uygulanmalıdır..!!

EROS87
26.03.2010, 16:30
FMV Işıkspor 72-76 Final Spor

Bizim grubun 7.si, karşı grubun 2. sini deplasmanda yenerek saha avantajını ele geçirmiş oldu.

Mustafa
26.03.2010, 19:03
Önümüzdeki sezon için kulüp şimdiden Ktü'ile vede Trabzondaki okullarla kolejlerle işbirliğine gitmeli....

Yeni ve düzgün vede bilinçli bir Basketbol Taraftarı profili yaratılmalıdır....

Bu konu çok önemlidir vede uygulanmalıdır..!!

Kesinlikle Abi.Basketbol taraftarlığıyla futbol taraftarlığı çok farklıdır.Bunu iyice aşılamk lazım.

EROS87
26.03.2010, 19:09
Hacettepe 54 - 52 Optimum T.E.D Ankara Kolejliler ( üçüncü çeyrek sonucu )

İsmail Alkan
26.03.2010, 19:12
Takımımızın Kanuni Anadolu Lisesini ziyareti çok mükemmel bir hareket olmuş, tebrikler.... İsmail Abi yazdıkların ve uyarıların dikkate alınıyor :)
Bizim yazdıklarımız dikkate alınsaydı bugün hiç bir sıkıntımız olmazdı.

Artık bende sık sık yazmıyorum.

En iyisi az yazıp, öz yazmak.

EROS87
26.03.2010, 19:39
Hacettepe 69- 67 Optimum T.E.D Ank. Kolejliler ( maç sonucu sonucu )

EROS87
26.03.2010, 20:26
Vestel 79 - 78 Uşak Belediye (maç sonucu)

Vestel son saniye üçlüğüyle maçı aldı

Murat'
26.03.2010, 21:03
Maçlar son derece çekişmeli geçmiş anlaşılan.Baksanıza Hacettepe bile kendi evinde Ted Kolejini zor geçmiş.FMV Işıkspor'un yenilmesi ise son derece şaşırtıcı.Bakalım yarın başka ne gibi sürpriz sonuçlar çıkacak ortaya.

Murat'
26.03.2010, 21:06
Türkiye erkekler 2.ligi play-off ilk tur ilk maçları bugün start aldı.Sonuçlar şöyle.

FMV Işıkspor-Finalspor : 72-76
Hacettepe-Optimum TED Kolejliler : 69-67
Vestel-Uşak Belediyesi : 79-78

Burçak
26.03.2010, 23:05
skorlar çok yakın. baya çekişmeli maçlar olmuş anlaşılan.

Hamdi Karamahmutoğlu
26.03.2010, 23:10
Bizim maçımız da çok zorlu geçecek.
Umarım oyuncular iyi bir maç çıkartırlar.

brkylmz
26.03.2010, 23:18
hacettepe kolay geçer diye düşünüyodum. sanırsam playoff heyecanını kaldıramıyacaklar acaba bizimkilerde stres yaparmı

Fatih Kuloğlu
27.03.2010, 10:44
Arkadaşlar basket takımımızın maçını kanal veriyomu?

Hamdi Karamahmutoğlu
27.03.2010, 16:55
Basketbol takımımız ilk devreyi 48-38 önde kapadı.
Maçı herhangi bir kanal vermiyor.

Tolga Kurt
27.03.2010, 18:04
yenmişiz :D

Murat'
28.03.2010, 10:06
Türkiye Basketbol İkinci Ligi Play-off mücadelesinde bügün 3 karşılaşma oynandı.
TB2L play-off`unda bugün alınan sonuçlar şu şekilde:

Selçuk Üniversitesi: 74 - Akhisar Belediyesi: 66
Trabzonspor Basketbol: 88 - Yeşilyurt: 69
Olin: 68 - Beykoz: 48

Murat'
28.03.2010, 10:12
TB2L NORMAL SEZON PANORAMA

2.ligde son yılların en iyi ve çekişmeli bir “normal sezonunu” geride bıraktık. Gruplarını ilk 4 içinde bitiren takımlara baktığımız zaman 2 İstanbul takımı dışında toplam 5 farklı şehirden 6 ayrı ekip bu sıralamanın içinde yer aldı. Geçen sezon Bölgesel Ligden gelip 1.lig yolcuğu yapan Bornova’nın açtığı yoldan bu senede Hacettepe’nin ilerlediğini görüyoruz. İyi savunma ve başarıya aç oyuncularla Hacettepe Normal Sezonun En İyi Takımı olurken çalıştırdığı hemen her 2.lig takımını 1.lige çıkarma başarısı gösteren Gökhan Taştimur’da takımı Olin’i grubunun zirvesine taşıyıp En İyi Antrenör olmayı hak etti. Oyuncu seçimleri saha içi taktik varyasyonları yılların verdiği tecrübe gibi faktörlerle Edirne ekibini de 1.Lig yolunda sağlam gittiğini görüyoruz. Bu iki takımın yanında Ligin en iyi kadrolarından birine sahip Trabzonspor’un da özellikle son haftalardaki parlak çıkışıyla 2.Lig Basketbolunda Anadolu Devriminin diğer bayraktarı olduğunu söyleyebiliriz.

Darüşşafaka’dan çifte lisansla Pertevniyal’de oynayan ama sonuçta yine Pertevniyal altyapısının ürünü olan Orhan Hacıyeva ise geçen sezon gösterdiği başarılı çizgiyi bu senede devam ettirdi ve 22 sayı, 13 ribaunt, 1,5 asist, 3 top çalmalık müthiş performansı ile Normal Sezonun Mvp’si oldu. Orhan varken yabancı oyuncuya da gerek yok aslında, Pertevniyal’de öyle yaptı.

Akhisar Belediye’nin bu seneki çıkışında en önemli paya sahip Tyrone Nelson’da sıra dışı istatistikleri ile (22 sayı, 11 ribaunt, 2 asist, 1 blok, 2 top çalma) Yabancı Oyuncular arasında En İyi oldu.

Gelişim Koleji’nin başarılı forveti Erhan Kocamış’ta özellikle ligin 2.yarısında gösterdiği performans ile En Çok Gelişme Gösteren Oyuncu oldu. Seneye kendisini 1.Ligde görürsek diyeceğimiz tek şey “hak ettiği” olacaktır.

T.E.Dağcılık’ın sempatik forveti Bernard’ta git gide artan performansı ile ligin göze batan yabancılarından oldu. Romanya 1.liginde ciddi paralara ve iyi bir takımda oynarken F.Bahçe’deki kız arkadaşı yüzünden Türkiye’nin yolunu tutan ancak ilk başlarda uyum sorunundan olsa gerek düşük bir performans gösteren Bernard ilerleyen haftalarda aldığı sorumluluk ile sezonu kendi adına oldukça başarılı bitirdi.

Aynı şekilde başlarda tutuk olan ama gün geçtikçe kalitesini ortaya koyan başka bir oyuncu da Fenerbahçe Ülker’den çifte lisansla Işıkspor’da oynayan Maxim Mutaf oldu. Sezon başlarında son derece silik olmasına rağmen Koç Mustafa Aksoy’un elinde zamanla 2.lig basketboluna alışması ve daha coachible olmasıyla genç oyuncular arasında en göze batan isim oldu.

2.Ligde A Takımlarına oyuncu yetiştirme formasyonunda olan 3 takım bu senede kıyasıya mücadele etti. Pertevniyal ve Genç Telekom sezonu yabancısız oynayıp play –off’ta birbirleriyle eşleşirken yine onlar kadar kaliteli oyunculardan kurulu G.Banvitliler ise ligde kalmayı ancak son haftalardaki galibiyetleriyle garantiledi. Sezonun son 10 maçına oldukça kariyerli Ibekwe’yi transfer ederek devam eden Bandırma temsilcisi yine de bu maçların 6’sından yenik ayrıldı. Bunlar dışında Geçen sezon çıkış yakalayan ve dikkat çeken oyun ortaya koyan gençlerinden Şafak Edge ve İzzet Türkyılmaz gibi değerli oyuncularda bu sezon basketbollarının üzerine bir şey koyamamışlar adeta yerinde saymış gibilerdi. Tesisleşme, organizasyon, değerli ve uzun vadeli altyapı oyuncularına rağmen vizyonlarını mutlaka daha fazla geliştirmesi gerek bu değerli yapılanmanın. Altyapı şampiyonlarında parlayan oyuncular yerine 2.lig gibi kora kor maçlarının oynandığı platformda bu oyuncuları vitrine sunabilmek sanırız daha makbul olur.

Normal sezonun bu son Panoramasının ardından sadece play off lar için bir Panorama yapıp Final Grubu maçlarıyla sezonu tamamlayacağız. Marifet iltifata tabiidir derler, bizde bu 22 haftalık süreç içinde gerek anlayışları gerek eleştiriye açık tutumları gerekse işbirliği ve iletişimleri için teşekkür edeceklerimiz olacaktır elbette. En başta neredeyse her maçtan sonra –kaybedilen de dâhil çünkü kaybedilen maçtan sonra kimse telefona kolay kolay uzanmaz- mutlaka bir telefon trafiği yaşadığımız Trabzonspor’a ve onun kalender Antrenörü Alaeddin Yakan’a teşekkür edelim, verdiği samimi yorumlar, rakiplere saygısı, kendi taktiksel anlayışla ilgili değerlendirmeler yapması bunları bizlerle paylaşması ve herkese eşit mesafe de durması bizim işimizi son derece kolaylaştırdı. Eleştiri yaptığımız zaman hemen telefonlara sarılıp “–ama” ile başlayan karşı eleştiriler sunmak yerine “-evet doğru yazmışsınız hatta şu şu vs de yazılabilirdi diyen bir anlayışı sadece Gelişim Koleji ve Pertevniyal’de görebildik. Namık Yazlar-Cüneyt Kendirci ve Sinan Yüksel-Menderes Gümüşdal gibi değerli basketbol adamlarından aldığımız güven ve desteği buradan belirtmeden geçmek onlara ve onlar gibi olanlara saygısızlık olurdu.

Buradan oyuncuları ve kendisiyle ilgili yazdığımız olumlu düşünceler için Mustafa Aksoy’dan (Işıkspor)şimdiye kadar bir teşekkür almadık zira bizim istediğimiz ve olması gerekende budur aslında, çünkü eleştiri geldiği zaman da aynı vakur duruşu sergiliyor tecrübeli antrenör. Bununla beraber kendi oyuncularının gelişimi, detaylı maç analizi ve taktiklerini bizimle açıkça paylaşması dost ortamında söylenen konuşmaları kendisinden izin alarak istanbulbasket’e yazmamız ve buna bizi teşvik etmesi tecrübeli antrenöre artı değerler katıyor ve bunun sitemizi bir tür onore etmek olduğunun da farkındayız.

Yine çok samimi ve düzeyli açıklamalar yapan Final Gençlik Menejeri Uğur Özmen’de basın için bulunmaz nimet,olan biten her şeyi açıkça dümdüz sorabildiğiniz Özmen alabildiğince dobra ve bir o kadar da kibar konuşmasıyla 22 Haftalık serimizde akılda kalan isimlerden oldu. Pek çok defa hakem hatalarına kurban giden ve buna bizim de şahit olduğumuz maçların ardından hakemlerle ilgili tek bir kelime söylememesi ve iğneyi önce kendine batırdığını da aklımızın bir kenarına not ettik zaten.

Aynı şekilde başarılı bir sezon geçirdiğini düşündüğümüz Yeşilyurt ve onun başarılı antrenörü Ganim Talay ile T.E.Dağcılık menejeri Osman Engür’de bize sağladığı kolaylıklar için teşekkürü hak ediyor.

SEZONUN EN İYİ TAKIMI: HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ
SEZONUN EN İYİ ANTRENÖRÜ: GÖKHAN TAŞTİMUR (OLİN)
SEZONUN EN İYİ OYUNCUSU: ORHAN HACIYEVA (PERTEVNİYAL)
SEZONUN EN İYİ YABANCI OYUNCUSU: TYRONE NELSON (AKHİSAR BELEDİYE)
SEZONUN EN ÇOK GELİŞME GÖSTEREN OYUNCUSU: ERHAN KOCAMIŞ (GELİŞİM KOLEJİ)
SEZONUN EN ÇOK GELİŞME GÖSTEREN YABANCI OYUNCUSU: BERNARD HORTON (T.E.DAĞCILIK)
SEZONUN EN İYİ GENÇ OYUNCUSU: MAXIM MUTAF (FMV IŞIKSPOR)
EN İYİ 6.ADAM: CAN KORKMAZ (PERTEVNİYAL)
SEZONUN HAYAL KIRIKLIĞI: GENÇ BANVİTLİLER

SEZONUN KARMASI:
UĞUR ÖĞÜT (G.TELEKOM)
FIRAT AYDEMİR (TRABZONSPOR)
MUSTAFA ABİ (İTÜ)
ORHAN HACIYEVA (PERTEVNİYAL)
THOMAS DEARMAN (HACETTEPE ÜNV)

crazyman_61
28.03.2010, 12:28
play off grubu bence Trabzonspor,olin gençlik,itü ve selçuk üniversitesi nden oluşur

ordanda Trabzon'la olin gençlik çıksın

Murat'
28.03.2010, 15:48
Gelişim Koleji İTÜ karşısında ilk yarıyı deplasmanda 50-43 önde kapattı.Bizim eskilerden Recai takımını sırtlayan isimlerden.

EROS87
28.03.2010, 18:09
İTÜ 72 - 91 Gelişim Koleji (maç sonucu)

Burçak
28.03.2010, 18:34
Genç Telekom Pertevniyalş karşısında önde götürüyor. maçta son 3:16
http://live.tbf.org.tr/TBF/netcasting/default.asp?game_number=30272&microsite_scope=undefined
75 70..

Burçak
28.03.2010, 18:40
son 1 dakika galip takım sürekli isim değiştiriyor. heyecanlı bir maç olduğu belli:)

Burçak
28.03.2010, 18:50
81 78 kazandı Genç Telekom

EROS87
28.03.2010, 18:51
Genç Telekom 81 - 78 Pertevniyal (maç sonucu)

Hamdi Karamahmutoğlu
28.03.2010, 19:04
İtü-Gelişim: 72-91
Maç Sonucu.
İlginç Sonuçlarla başladı Playoff.
Yalnız Genç Telekom bizi epey zorlayacak gibi duruyor.

Murat'
28.03.2010, 20:13
Trabzonspor'umuzun muhtemel iki rakibi Pertevniyal ve Genç Telekom arasında oynanan karşılaşmayı izledim bugün.Bakalım dedik şu Genç Telekom nasıl bir takım.Pertevniyal benchinin hemen yanına oturdum koçlarını dinleyebilmek için.Pertevniyal gerçekten çok genç bir takım 3. periyotun sonuna kadar maçı önde götürdüler, geri Genç Telekom da onlardan pek farklı değildi ama galiba Telekom'un yaş ortalaması daha yüksek.Bizim maçta coşan Can Korkmaz bu maç adeta duruldu.Pertevniyal çok iyi hücum ediyor ancak savunmada sıkıntıları çok fazla.Orhan Hacıyeva maçın ilk devresinde 15 sayı atıp takımını sırtlarken ikinci yarıda yalnızca 4 sayı atabildi.Bu arada burda Pertevniyal'in hocası Menderes Gümüşdal'dan bahsetmek istiyorum.Çocukların yaşı çok genç ve koçları onlara demediklerini bırakmıyor.Gerizakalıdan tutun da en ağır küfürlere kadar, belki onları motive etmek istiyordur ama gördüğüm kadarıyla bu oyuncuları olumsuz etkiliyor.Örneğin Pertevniyal 4. periyotun ortalarına doğru bir üçlükle öne geçtiğinde hemen benchtekilere dönüp ''Gülmeyin maç sizin yüzünüzden buralara geldi hepinizi s....... dedi.Hele bir 13 numara vardı çocuğa yapmadığını bırakmadı.Herşeye rağmen tombiş, çok tatlı bir koç.

Gelelim Telekom'a en başından söyliyim bu çocuklar bize rakip olamaz.Taraftar desteğini de arkamıza alarak 2 maçta işi bitiririz.En önemli oyuncuları 6 numara ve 15 numara.Yalnız bu 15 numara çok faul yapan bir oyuncu zaten 5 faulle oyundan çıktı.Eğer 6 numarayı durdurabilirsek maçları çok rahat alırız.Bu arada Genç Telekom'un da İstanbul'da kazanabileceğine çok şüpheli bakıyorum.Bakarsınız Pertevniyal olur rakibimiz.

Ama umuyorum ki rakibimiz Genç Telekom olur da takımımızı şöyle Atatürk Spor Salonu'nda adam gibi destekleriz.

Son bişey, Beko'ya çıktığımız takdirde ne yapıp edilip Orhan Haciyeva'yı kadromuza katmalıyız bence.

Menrese Hoca'nın bir lafı çok hoşuma gitti ayrıca.

''Ulan ne düşünüyorsunuz bu kadar atın gitsin işte , flozof musunuz basketçi mi ?

Bu arada bir basket sonrası acaip sinirlendi hoca ve elindeki su şişesini bana fırlattı.:D

Ufuk Bayraktar61
28.03.2010, 22:43
murat tamam izledin kardeşim :) izlemedin demiyoruz ya :)

şaka şaka, verdiğin bilgiler için burda teşekkür edeyim bari

Mustafa
28.03.2010, 23:46
Aklıma gelse bende giderdim izlemeye bu maçı.Artık Trabzonspor la eşleşirse izlerim genç telekomu

Cengiz Çubukcu
29.03.2010, 08:11
Trabzonspor'umuzun muhtemel iki rakibi Pertevniyal ve Genç Telekom arasında oynanan karşılaşmayı izledim bugün.Bakalım dedik şu Genç Telekom nasıl bir takım.Pertevniyal benchinin hemen yanına oturdum koçlarını dinleyebilmek için.Pertevniyal gerçekten çok genç bir takım 3. periyotun sonuna kadar maçı önde götürdüler, geri Genç Telekom da onlardan pek farklı değildi ama galiba Telekom'un yaş ortalaması daha yüksek.Bizim maçta coşan Can Korkmaz bu maç adeta duruldu.Pertevniyal çok iyi hücum ediyor ancak savunmada sıkıntıları çok fazla.Orhan Hacıyeva maçın ilk devresinde 15 sayı atıp takımını sırtlarken ikinci yarıda yalnızca 4 sayı atabildi.Bu arada burda Pertevniyal'in hocası Menderes Gümüşdal'dan bahsetmek istiyorum.Çocukların yaşı çok genç ve koçları onlara demediklerini bırakmıyor.Gerizakalıdan tutun da en ağır küfürlere kadar, belki onları motive etmek istiyordur ama gördüğüm kadarıyla bu oyuncuları olumsuz etkiliyor.Örneğin Pertevniyal 4. periyotun ortalarına doğru bir üçlükle öne geçtiğinde hemen benchtekilere dönüp ''Gülmeyin maç sizin yüzünüzden buralara geldi hepinizi s....... dedi.Hele bir 13 numara vardı çocuğa yapmadığını bırakmadı.Herşeye rağmen tombiş, çok tatlı bir koç.

Gelelim Telekom'a en başından söyliyim bu çocuklar bize rakip olamaz.Taraftar desteğini de arkamıza alarak 2 maçta işi bitiririz.En önemli oyuncuları 6 numara ve 15 numara.Yalnız bu 15 numara çok faul yapan bir oyuncu zaten 5 faulle oyundan çıktı.Eğer 6 numarayı durdurabilirsek maçları çok rahat alırız.Bu arada Genç Telekom'un da İstanbul'da kazanabileceğine çok şüpheli bakıyorum.Bakarsınız Pertevniyal olur rakibimiz.

Ama umuyorum ki rakibimiz Genç Telekom olur da takımımızı şöyle Atatürk Spor Salonu'nda adam gibi destekleriz.

Son bişey, Beko'ya çıktığımız takdirde ne yapıp edilip Orhan Haciyeva'yı kadromuza katmalıyız bence.

''Ulan ne düşünüyorsunuz bu kadar atın gitsin işte , flozof musunuz basketçi mi ?

Bu arada bir basket sonrası acaip sinirlendi hoca ve elindeki su şişesini bana fırlattı.:D
Sabah sabah güldürdün beni Murat :) ..verdiğin bilgiler için teşekkürler...

Burçak
29.03.2010, 09:35
http://photos-g.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs456.snc3/26099_391632416344_375829091344_4190662_6666620_s. jpg
Daha Dirençli Oynayacaklardır (http://www.facebook.com/notes/trabzonspor-basketbol-takimi/daha-direncli-oynayacaklardir/381915131267)

Mustafa Önal
29.03.2010, 09:40

Menderes hocayla bende tanışmıştım. Efes basketbol okulları antrenörlük seminerlerine milvake bucks'ın yardımcı antrenörü geldiği zaman tanışmıştım. demk ki maç içinde kendini kaybedenlerden biri de menderes hoca :)

Mustafa Önal
29.03.2010, 09:43
İtü-Gelişim: 72-91
Maç Sonucu.
İlginç Sonuçlarla başladı Playoff.
Yalnız Genç Telekom bizi epey zorlayacak gibi duruyor.
gelişim itü sonucu benim için çokta süpriz olmadı. 4 lü final başlığına gelişimin süpriz yapacağını belirtmiştim. gelişim takımını bizim maçta canlı izledim. yabancıları gayet iyi 2-3 tane de kaliteli 3 ve 4 numara oynayacak elemanları var. dış yüzdeleri de fena değildi. İTÜ de mustafa abi Tolga tekinalp gününde olmazsa oldukça zor kazanır.

yldz_yn
29.03.2010, 10:50
gelişimin yabancısı seneye gelirse iyi olur oyuna aç bir oyuncu

mustafadinç
29.03.2010, 11:35
ya ben bu statüden bir şey anlamadım şimdi ne olacak maç ne zaman

Cengiz Çubukcu
29.03.2010, 14:22
Trabzonspor Kulübünden aşağıdaki açıklama gelmiş...
''Bordo Mavi net Trabzonsporlular Birliği tarafından "Fidanlarımızın bir çoğunun toprağa düştüğü yerde, fidanlarımız yeşersin" sloganı ile Samsun'da oluşturulması planlanan,bu güne kadar kaybettiğimiz taraftarlarımızın anısını yaşatacak hatıra ormanı açılışının iptal edildiği Bordo Mavi.net yetkililerince kulübümüze bildirilmiştir.

“Her ilde bir orman” projesi; devletimizin fidan dikimine destek politikası ile örtüşmesi, çeşitli değerlerimizin isimlerinin bu projelerle yaşatılması ve ayrıca şehirlerarası dostluğu pekiştirmesi yönleri ile kulübümüzden her zaman destek görmüştür. Bu tür çalışmaların devam etmesi arzusu ile “Bir Sevda Uğruna” isimli hatıra ormanı, taraftarlarımızın da desteği ile, şehrimiz sınırları içerisinde, kulübümüz tarafından hayata geçirilecek ve mevcut fidanlar buraya dikilecektir.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.''

Peki ismail Abi Trabzonspor Basketbol Derneği bu konuda niye bir açıklama yapmadı? haberleri olmadı mı yoksa?

İsmail Alkan
29.03.2010, 16:05
Trabzonspor Kulübünden aşağıdaki açıklama gelmiş...
''Bordo Mavi net Trabzonsporlular Birliği tarafından "Fidanlarımızın bir çoğunun toprağa düştüğü yerde, fidanlarımız yeşersin" sloganı ile Samsun'da oluşturulması planlanan,bu güne kadar kaybettiğimiz taraftarlarımızın anısını yaşatacak hatıra ormanı açılışının iptal edildiği Bordo Mavi.net yetkililerince kulübümüze bildirilmiştir.

“Her ilde bir orman” projesi; devletimizin fidan dikimine destek politikası ile örtüşmesi, çeşitli değerlerimizin isimlerinin bu projelerle yaşatılması ve ayrıca şehirlerarası dostluğu pekiştirmesi yönleri ile kulübümüzden her zaman destek görmüştür. Bu tür çalışmaların devam etmesi arzusu ile “Bir Sevda Uğruna” isimli hatıra ormanı, taraftarlarımızın da desteği ile, şehrimiz sınırları içerisinde, kulübümüz tarafından hayata geçirilecek ve mevcut fidanlar buraya dikilecektir.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.''

Peki ismail Abi Trabzonspor Basketbol Derneği bu konuda niye bir açıklama yapmadı? haberleri olmadı mı yoksa?
Cengiz, basketbol derneğinin üzerinden kuş geçse bana soracaksınız.

Bizler, nasılki ödül törenlerimizde davetlerimizi yapıyoruz, bu tören içinde kendilerini ayırmadan davetimizi yaptık.Bir şüpheniz olmasın.

Açıklama yapıp yapmamalarını bilemiyorum ama 18 can için dikilecek olan fidanlarımıza ait "Bir Sevda Uğruna" hatıra ormanımızın açılışıyla ilgili davetimize bile geri dönüş yapılmadı.

Burçak
29.03.2010, 16:27
http://photos-g.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash1/hs476.ash1/26099_391683961344_375829091344_4192109_2945342_s. jpg
Play Off l 1. Tur ilk maç sonuçları ve Rövanş Programı (http://www.facebook.com/notes/trabzonspor-basketbol-takimi/play-off-l-1-tur-ilk-mac-sonuclari-ve-rovans-programi/381967436267)

EROS87
30.03.2010, 19:51
Optimum T.E.D Ank. Kolejliler 71 - 79 Hacettepe (maç sonucu)
Hacettepe seriyi 2-0 a getirdi ve 2. tura yükseldi.

Murat'
30.03.2010, 22:50
Türkiye Erkekler 2.ligi play-off 2.maçında Hacettepe Üniversitesi TOBB salonunda TED Kolejliler`i 79-71 yenip 2-0`lık sonuç ile tur atlayan taraf oldu.

Hacettepe Üniversitesi`nde Berent Kavaklıoğlu 17 sayı 7 assist 3 ribaund 2 top çalma,Sercan Ergin 16 sayı 6 ribaund,Caner Erdeniz 15 sayı 6 ribaund 2 assist ve Jermaine Thomas 13 sayı 5 ribaund ile turu getiren isimler oldular.
TED Kolejliler`de Serdar Güngör 16 sayı 9 ribaund 2 top çalma,Kaan Memişoğlu 13 sayı 5 assist 3 ribaund,Hadi Doğan 11 sayı 2 assist ve Enes Yoldaş 11 sayı 6 ribaund ile maçı tamamladılar.

Ankara temsilcisinin ikinci turdaki rakibi İTÜ-Gelişim Koleji arasında oynanan serinin galibi olacak.
TOBB Spor Salonu’nda bu akşam oynanan maça iki takım da iyi başladı ve 3 sayılık basketlerle etkili olarak ilk periyotta birbirlerine üstünlük kurmakta zorlandılar. İkinci periyoda 24-23 önde giren ev sahibi takım, oyunun ikinci 10 dakikalık bölümünde hücum etmekte zorlandı. Rakibine sadece 10 sayı şansı veren Hacettepe Üniversitesi, alan savunmasına Kemal ile çok iyi hücum ederek soyunma odasına 34-44 önde gitti.
Üçüncü periyoda savunmasını daha da sertleştirerek başlayan Hacettepe Üniversitesi, Caner-Berent ikilisi ile etkili oldu ve son periyoda da farkı arttırarak 49-63 önde girdi. Final periyodunda maça tekrar ortak olmaya çalışan Optimum TED Ankara Kolejliler, farkı 8 sayıya kadar düşürse de konuk takım, üstünlüğünü korumayı başardı ve maçtan 71-79 galip ayrıldı.

Murat'
30.03.2010, 22:51
PLAY-OFF İLK TUR İLK MAÇLARI GENEL GÖRÜNÜM

Play-Off ilk tur ilk maçları geçtiğimiz hafta sonu yapılan 8 karşılaşma ile tamamlandı.2 takım deplasmanda galip gelip saha avantajını eline geçirirken diğer 6 karşılaşmayı ev sahibi ekipler kazandı.

İlk maçlarda alınan sonuçlar şöyle:
Işıkspor(2)-Final (7) : 72-76 (0-1)
Hacettepe Ünv(1)-O.Ted Kolej (8) : 69-67 (1-0)
Vestel (4)-Uşak Bld (5) : 79-78 (1-0)
Selçuk Ünv (3)-Akhisar Bld (6): (74-66) (1-0)
Trabzonspor (2)-Yeşilyurt (7) :88-69 (1-0)
Olin Gençlik (1) – Beykoz (8) : 68-48 (1-0)
G.Telekom (3) – Pertevniyal (6): 81-78 (1-0)
İtü (4) – Gelişim Koleji (5) :72-91 (0-1)

İlk tur maçlarında en dikkat çekici sonucu kuşkusuz Gelişim Koleji’nin İstanbul’da İtü önünde aldığı farklı galibiyet oldu. Ödemelerde sezon başından beri sıkıntı çeken İtü’de oyuncular maç öncesi idmana çıkmazlarken maçta da bir hayli moralsiz oldukları dikkatlerden kaçmadı. İkinci yarı maç hep 20 sayı farkta seyrederken son 1 dakikada mola alan Harun Erdenay oyunculara tepkisini mola da gösterdi. Doğrusunu isterseniz bizde uzun yıllar Harun’u bu kadar sinirli haldeyken görmemiştik.

Gelişim Koleji ise şimdiye kadar ne oynadıysa bu maçta da aynısını oynayarak saha avantajını eline geçirdi. Bununla beraber Marquise’nin de gerek pota altında gerekse de forvetten etkili ve yetenekli oyunu ile 21 i ilk yarı olmak üzere 29 sayıyla maçı tamamladı. Sezon başına kıyasla servis edilen oyuncu profilinden sıyrılıp artık hem kendi servis yapan hem de kendi pozisyonunu yaratan oyunu ile bu tura da damgasını vurabilir.

Bizce pek güç farkı olmayan iki takımın maçında Final Gençlik deplasmanda Işıkspor’u 72-76 yenip saha avantajını eline geçiren bir başka ekip oldu. Aynen Gelişim Koleji gibi yine bir İstanbul takımından bu avantajı da alması ilginç bir tesadüftü. Ribaund-Asist-Top çalma gibi en önemli istatistiklerde açık farkla geride olan Final Gençlik yine de Mustafa’nın tecrüberisyle maçtan galip ayrılan taraf oldu zaten istatistiklere bakarak bu sonucun nasıl ortaya çıktığının yanıtı da biraz da “tecrübe” de saklı idi. Play off un en keyifli eşleşmelerinden biri olduğunu düşündüğümüz bu serinin ilk maçını Final’in kazanmasını nasıl sürpriz saymıyorsak ikinci maçını da Işıkspor’un deplasmanda kazanmasını sürpriz saymayacağız.

Hacettepe-Ted Kolej serisi de aynen Işık-Final serisi gibi bu turdaki takip edilmesi gereken maçların başında geliyor. Her ne kadar biri ligin en iyi takımı diğeri de play off a son anda girmiş olsa bile Ted Kolej’in sezon içi yaşadığı çalkantılar olmayacak maçları kaybetmesi daha sonra gelen koç değişikliği vs derken kendini bulmuş ve güveni yerine gelmiş bir ekip görüntüsü verdi bize.
İlk maç son topta bitti ve Hacettepe Ünv’si Ligin En İyi 5’ne seçilen yabancısı Thomas’ın 23 sayısı ile seride durumu 1-0 a getirdi.

Bu turu Hacettepe’nin geçmesi kâğıt üzerinde normal sonuç gibi gözükse de Hakan Yavuz gibi inatçı ve asla pes etmeyen bir koçla Kolej en azından rakibinden 1 maç almanın hesabını yapacaktır. Zevkle takip ediyoruz bu seriyi.

Trabzonspor’un Final Grubuna kadar maç kaybedeceğini düşünmüyoruz. Belki ikinci Yeşilyurt maçında biraz sıkılabilirler ya da G.Telekom-Pertevniyal serisinden gelen rakibin gençliğinden ötürü dönem dönem zorlanabilirler ama yine de hızını almış olan Karadeniz ekibinde moraller yerinde olduğu için bu turları keyifli basketbolunun yanında seyircisi için de oynamasıyla istediği gibi bitirecektir diye düşünüyoruz. Umut Tınay’ın da iyileşip takımdaki yerini almasıyla 1 numaralı pozisyonda ligin alternatifi en bol takımı olan Karadeniz ekibi yine ligin en iyi oyun kurucularından birine sahip ama alternatifi bir o kadar da kısıtlı Yeşilyurt önünde galibiyete ulaşması zor olmadı. Ancak Gelişim Koleji maçından sonra bu maçta da gördük ki Trabzon’un süper yabancısı (biz değil kariyeri böyle söylüyor) ayakları çabuk ve yüzü dönük bire bir oynayabilen yabancılara karşı savunmada sıkıntı yaşatabiliyor.

Torku Selçuk evinde oynamanın avantajını iyi değerlendirip Akhisar Belediye’yi 74-66 ile geçerken yabancısı Meeking’in combo oyunu ve istatistikleri gözden kaçmadı (22 sayı 14 ribaund 6 asist 4 top çalma 1 blok).Konya ekibi bu turu geçerse Işıkspor-Final Gençlik turundan gelen takımla oynayacak.
Haftanın son topta biten diğer maçı da Vestel-Uşak Belediye arasında oynandı. Saha avantajını –belki de seriyi- kaybetmek üzere olan Vestel’de Sercan Topçu’nun son saniye 3 lüğü Manisa ekibine hayat verirken Uşak’ta oynanacak rövanş maçın da tam bir heyecan fırtınası da bizleri bekliyor olacak.
Grubunu lider bitiren Olin ise Beykoz karşısında ilk tur maçlarının en az sayı yiyen (48) ve en fazla fark (20) yapan takımı oldu. Özgün Önver’de eski takımına karşı 19 sayı 9 ribaund 3 asist ile güzel bir istatistikle oynadı. Maçtan 68-48 ile galip ayrılan Olin seride 1-0 öne geçti.

İlk turun son topta biten başka bir maçında ise amaçları A Takımlarına oyuncu yetiştirmek olan iki Pilot takımın mücadelesinde G.Telekom Pertevniyal’i 81-78 le yenmesini bildi. Ev sahibi ekipte Faikcan Nurkan müthiş bir yüzdeyle maçı 16 sayı ile bitirip galibiyette önemli bir rol üstlenirken konuk ekip kaçırdığı 14 serbest atışın faturasını fazlasıyla ödedi. Bu maçta sakat olduğu için forma giyemeyen Pertev Öngüner’in ikinci maçta oynayabilecek durumda olmasıyla Pertevniyal’in işi İstanbul’da bir hayli zor görünüyor.

İlk Tur İkinci Maçların Programı
O.Ted Kolej-Hacettepe Ünv 30 Mart Salı 18:00 TOBB S.S.
Final Gençlik – Işıkspor 31 Mart Çarşamba 15:00 Final Okulları S.S.
Beykoz- Olin 31 Mart Çarşamba 16:00 R.Şahin Köktürk S.S.
Pertevniyal-G.Telekom 31 Mart Çarşamba 18:00 A.Cömert S.S.
Akhisar Belediye-Selçuk Ünv 31 Mart Çarşamba 18:00 Akhisar Belediye S.S
Uşak Belediye-Vestel 31 Mart Çarşamba 18:00 Atatürk S.S.
Yeşilyurt-Trabzonspor 31 Mart Çarşamba 18:00 Yeşilyurt S.S.
Gelişim Koleji-İtü 1 Nisan Perşembe 14:30 Gelişim Koleji S.S.

Burçak
31.03.2010, 09:32
http://photos-b.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs456.snc3/26099_392067621344_375829091344_4201155_8035304_s. jpg
Doğan Hakyemez'den Tanjeviç'e Ziyaret (http://www.facebook.com/notes/trabzonspor-basketbol-takimi/dogan-hakyemezden-tanjevice-ziyaret/382361501267)

http://photos-b.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs476.snc3/26099_392165656344_375829091344_4203469_3420223_s. jpg
Play Off 1. tur rövanş maçları l Günün Programı (http://www.facebook.com/notes/trabzonspor-basketbol-takimi/play-off-1-tur-rovans-maclari-l-gunun-programi/382451251267)

EROS87
01.04.2010, 16:04
Optimum T.E.D Ank. Kolejliler 71 - 79 Hacettepe (0-2)

Final Spor 67 - Işık Spor (1-1)

Beykoz 55 - 78 Olin Gençlik (0-2)

Yeşilyurt 69 - 78 Trabzonspor (0-2)

Uşak Belediye 63 - 76 Vestel (0-2)

Pertevniyal 74 - 64 Genç Telekom (1-1)

Akhisar Belediyesi 56 - 61 Selçuk Üniversitesi (0-2)

günün tek maçı biraz önce sonuçlandı

Gelişim Koleji 75 - 62 İTÜ (2-0)

Cengiz Çubukcu
01.04.2010, 16:59
Optimum T.E.D Ank. Kolejliler 71 - 79 Hacettepe (0-2)

Final Spor 67 - Işık Spor (1-1)

Beykoz 55 - 78 Olin Gençlik (0-2)

Yeşilyurt 69 - 78 Trabzonspor (0-2)

Uşak Belediye 63 - 76 Vestel (0-2)

Pertevniyal 74 - 64 Genç Telekom (1-1)

Akhisar Belediyesi 56 - 61 Selçuk Üniversitesi (0-2)

günün tek maçı biraz önce sonuçlandı

Gelişim Koleji 75 - 62 İTÜ (2-0)
Güle güle İtü....Gelişim kollejine itü'ye dersini verdiği için teşekkürler... :)

Mehmet Dinç
01.04.2010, 21:59
Arkadaşlar pazar günü oynanacak Genç Telekom-Pertevniyal maçında Pertevniyalin 2 oyuncusu Can Korkmaz ve Yiğitcan Vardal milli takımda olmaları nedeniyle karşılaşmada forma giyemeyecek.Bu durum Genç Telekom için büyük avantaj

Murat'
02.04.2010, 12:29
Antalya BŞB ile Kepez Belediye'nin Antalyaspor çatısı altında birleşeceği söyleniyor bu gerçekleşirse 3 takım çıkacak muhtemelen Beko Basketbol Ligi'ne.Ama şimdiden söylüyorum bu sadece bir söylenti.

BASKETBOLDA 2 TAKIM "ANTALYASPOR" ADINDA BİRLEŞSİN

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın, önceki günkü Antalyaspor'a sabit gelir kaynağı yaratan imza töreninden sonra, basketbol takımının önümüzdeki sezon Antalyaspor bünyesine alınacağı yolundaki söylentiler için, "Söylentileri ben de duyuyorum. Ama söylentilerin ötesinde ortada bir şey yok" yanıtını verdi. Antalyaspor Başkanı Hasan Akıncıoğlu ise futbolda Antalyaspor'un yanı sıra basketbolda da üst düzeyde takımların bulunduğunu, ancak Antalya'nın, takımlara destek veren bir kent olmadığını söyledi.
Antalya'nın iki basketbol takımını kaldıracak güce sahip olmadığını anlatan Akıncıoğlu, ''Antalyaspor futbolda tek takım olmasına rağmen ekonomik sıkıntı yaşıyor. Basketboldaki iki takımın ekonomik sıkıntılarını da görüyoruz. Hiçbir siyasi görüş, hiçbir faktör gözetmeden iki Antalya takımının birleşmesini isterim. Tek çatı altında toplansınlar ve Antalya halkı bu takıma destek olsun. Tek çatı Antalyaspor olabilir. Başarı bu şekilde gelecektir. En akılcı çözüm bu'' dedi. İki basketbol takımının da sıkıntıları olduğunun görüldüğünü belirten Akıncıoğlu, "Bütçe ve güçlerini birleştirip tek takım olarak gerekirse Antalyaspor adı altında lige devam etsinler. Böylece Antalya'nın basketboldaki enerji ve desteği de tek takım üzerinde olur hayal edilen başarılar da gerçekleşir"
Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın da, Antalyaspor Başkanı Hasan Akıncıoğlu'nın fikirlerine katıldığını ve önerisine karşı olmadığını belirterek "Bu konuyla ilgili olarak arzulu düşünce içerisindeyiz. Lig bittikten sonra bu konuyu oturup düşüneceğiz. Prensip olarak karşı değilim. Bu fikre sıcak bakmayanlar da olabilir. Bu konuyu tartışmaya açmalıyız " dedi.

Mehmet Dinç
02.04.2010, 19:57
ÇORUM YERİNE YOZGAT
TB2L’ de Final Grubu maçlarının ilk ayağı Yozgat’ ta oynanacak.

2010-2011 sezonunda Beko Basketbol Ligi’ nde mücadele etmeye hak kazanacak 2 takımı belirleyecek Final Grupları maçlarının oynanacağı yerler, daha önce Çorum ve İstanbul olarak belirlenmişti. Ancak İlk Final Grubu maçları Çorum`dan Yozgat`a alındı. TB2L’ de çift devreli lig usulüne göre yapılacak Final Grubu`nda, İlk Final Grubu mücadelesi 30 Nisan- 1 ve 2 Mayıs 2010 tarihlerinde Yozgat’ ta oynanacak.

İkinci Final Grubu maçlarına ise İstanbul Sinan Erdem Olimpiyat Salonu ev sahipliği yapacak. 2010 FIBA Dünya Basketbol Şampiyonası’ na ev sahipliği yapacak İstanbul Sinan Erdem Olimpiyat Salonu’ nun ilk test organizasyonu olacak İkinci Final Grubu maçları 7-8-9 Mayıs 2010 tarihlerinde oynanacak. Final Grubu sonucu ilk sırayı alan takım 2009-2010 sezonu TB2L şampiyonu olurken, ilk iki sırayı alan takımlar TBL’ ye yükselecek.

Haberin Fotoğrafı :

http://www.megabasket.net/resimler/x0/ball2.jpg

EROS87
03.04.2010, 17:43
FMV Işıkspor 73 - 73 Finalspor

normal süre berabere bitti, uzatma periyodu Selçuk Üniversitesinin rakibini belirleyecek.

--
1. uzatmada eşitlikle sonuçlandı. 79-79

EROS87
03.04.2010, 18:15
2 uzatmanın sonucunda FMV Işıkspor, Finalsporu 92-86 mağlup edip 2. turda Selçuk Üniversitenin rakibi olmuş oldu.

Burçak
05.04.2010, 23:41
http://photos-e.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs485.snc3/26540_393485456344_375829091344_4240700_6280179_s. jpg
TB2L Çeyrek Final Turu, 9 Nisan'da başlayacak (http://www.facebook.com/notes/trabzonspor-basketbol-takimi/tb2l-ceyrek-final-turu-9-nisanda-baslayacak/383758496267)

EROS87
06.04.2010, 23:24
4lü finalle kalmamız halinde muhtemel rakiplerimizden olan OlinGençlik, hazırlık maçında BeşiktaşColaTurca yı yenmiş.

Olin Beşiktaş'ı devirdi (http://www.turkbasket.com/haber/index.php?option=com_content&view=article&id=8850:olin-beikta-devirdi&catid=77:tb2l-sonuclar&Itemid=177)

Tuesday, 06 April 2010 22:50 TB2L (http://www.turkbasket.com/haber/index.php?option=com_content&view=section&id=14&layout=blog&Itemid=176) - TB2L Haberler (http://www.turkbasket.com/haber/index.php?option=com_content&view=category&id=77:tb2l-sonuclar&layout=blog&Itemid=177)

http://www.turkbasket.com/haber/images/stories/olintakim12.jpg

Edirne Olin Gençlik, TB2L Play-Off 2.Tur maçlarına hazırlık amacıyla oynadığı Beko Basketbol Ligi’nin güçlü ekiplerinden Beşiktaş Cola Turka’yı İstanbul’da yenmeyi başardı: (63-68). Her iki takımında hem savunmada, hem de hücumda iyi bir performans sergilediği maçın birinci periyotu Olin’in 17-15 üstünlüğü ile sona erdi. İkinci çeyrekte üstünlüğünü sürdüren Olin devreyi 30-33 önde tamamladı. Üçüncü periyotta oyunu dengeleyen ev sahibi Beşiktaş Cola Turka, final periyotuna 53-49 önde girdi. Maçın son çeyreğinde Olin 19, Beşiktaş ise sadece 10 sayı üretince Olin güçlü rakibi devirmeyi başardı: (68-63).

Konuk Olin’de David Lee Dixon 6 sayı, 6 ribaunt, Ömer Ünver 12 sayı, 4 ribaunt, 1 blok, Derya Yannier 10 sayı, 7 asist, Caner Ergin 10 sayı, 3 ribaunt, Barkın Çınar 16 sayı ve 4 top çalma ile oynadılar. Edirne ekibi 10 Nisan Cumartesi günü 17’de Play-Off 2. Tutu’nda Vestelspor ile karşılaşacak.

turkbasket.com

Cengiz Çubukcu
07.04.2010, 09:03
Seneye inşallah takımımızla birlikte 1. lige Olin çıkar, ne de olsa Edirne Kırklareli 45 dakika :)

Burçak
08.04.2010, 16:46
http://photos-b.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs505.snc3/26540_394150101344_375829091344_4260333_5517472_s. jpg
As Başkan : Çifte Kupa Kaldıracağız’ (http://www.facebook.com/notes/trabzonspor-basketbol-takimi/as-baskan-cifte-kupa-kaldiracagiz/384437571267)

Burçak
09.04.2010, 09:22
http://photos-a.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash1/hs485.ash1/26540_394518096344_375829091344_4267327_7890217_s. jpg
Taraftar İdman Ziyaretinde l Foto Galeri (http://www.facebook.com/notes/trabzonspor-basketbol-takimi/taraftar-idman-ziyaretinde-l-foto-galeri/384797921267)

Murat'
09.04.2010, 10:15
Bu sene geçen seneye göre bir ilgisizlik gözlemliyorum ben basketbol takımımıza karşı.Geçen sene bu zamanlarda Beykoz ile Play-off ikinci turunda karşılaşırken resmi sitemizin hemen ana sayfasına maç için görsel falan koyuyordular.Bu sene bakıyorum da böyle birşey yok nedense.Tamam anladık basketbol takımının resmi sitesinin küçük bir linki var altta ama hiç kimse dikkat etmez böyle şöylere.Yapın şöyle güzelinden bir görsel de herkesin haberi olsun şu maçlardan.Son virajlardayız artık neyi bekliyorlar anlayamıyorum.

Burçak
09.04.2010, 10:27
http://photos-f.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs485.snc3/26540_394526346344_375829091344_4267389_6084435_s. jpg
Hedefe adım adım (http://www.facebook.com/notes/trabzonspor-basketbol-takimi/hedefe-adim-adim/384809361267)

Mehmet dikkat çektiğin konuyu birazdan söyleyeceğim ilgililere.Ana sayfada çıkması gerek böyle bir duyyurunun bencede.

EROS87
09.04.2010, 19:24
2. turun ilk maçı bugün oynandı.

Hacettepe 83 - 68 Gelişim Koleji

Murat'
10.04.2010, 12:22
Bu sene geçen seneye göre bir ilgisizlik gözlemliyorum ben basketbol takımımıza karşı.Geçen sene bu zamanlarda Beykoz ile Play-off ikinci turunda karşılaşırken resmi sitemizin hemen ana sayfasına maç için görsel falan koyuyordular.Bu sene bakıyorum da böyle birşey yok nedense.Tamam anladık basketbol takımının resmi sitesinin küçük bir linki var altta ama hiç kimse dikkat etmez böyle şöylere.Yapın şöyle güzelinden bir görsel de herkesin haberi olsun şu maçlardan.Son virajlardayız artık neyi bekliyorlar anlayamıyorum.

Bırakın görseli haber bile yok resmi sitemizde.İlgililer lütfen daha ilgili olun bu konuya.

Burçak
10.04.2010, 13:51
http://photos-g.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs485.snc3/26540_394789201344_375829091344_4273624_4702634_s. jpg
(http://www.facebook.com/notes/trabzonspor-basketbol-takimi/trabzonspor-genc-telekom-l-play-off-2-tur-1-mac-l-1600/385066036267)

Trabzonspor - Genç Telekom l Play Off 2. Tur 1. Maç l 16:00 (http://www.facebook.com/notes/trabzonspor-basketbol-takimi/trabzonspor-genc-telekom-l-play-off-2-tur-1-mac-l-1600/385066036267)

İsmail Alkan
10.04.2010, 13:59
Burçak;

Şu reklamvari işlerinden dolayı tarafımdan çok kötü çarpılacaksın haberin olsun :cool:

Burçak
10.04.2010, 14:06
ne kadar Reklam, Facebookta okadar Trabzonspor taraftarı bir arada olması demek :)
reklama devam. senin siteyede reklam vermeyi düşünüyordum hatta
Ana sayfaya Basketbol takımının facebook sayfasını eklesen çok şık olur. ordan görüp katılanlarda olurdu. ;)

Yiğit SARI
10.04.2010, 15:33
bizim maçı verecekmi hiç bi kanal ?

Burçak
10.04.2010, 15:35
hayır bu maçın tv yayını yok Yiğit..
sadece skor takibi yapabileceğiz..
http://live.tbf.org.tr/TBF/netcasting/default.asp?game_number=20084&microsite_scope=

Yiğit SARI
10.04.2010, 15:38
hayır bu maçın tv yayını yok Yiğit..
sadece skor takibi yapabileceğiz..
http://live.tbf.org.tr/TBF/netcasting/default.asp?game_number=20084&microsite_scope=

onu biliyorumda neden tv yayını yok hiç ya :mad: maça gidemicem hastayım

Bide neden maçın konusu yok ?

Burçak
10.04.2010, 15:41
maçın konusu genel bölümüne taşındı..
TB2L Play-Off 2. Tur 1. Maç | Trabzonspor-G.Telekom l 10 Nisan Cumartesi Saat:16.00 (http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=22124)

Yiğit SARI
10.04.2010, 15:43
maçın konusu genel bölümüne taşındı..
TB2L Play-Off 2. Tur 1. Maç | Trabzonspor-G.Telekom l 10 Nisan Cumartesi Saat:16.00 (http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=22124)

teşekkürler

Burçak
10.04.2010, 18:12
http://photos-e.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs485.snc3/26540_394821716344_375829091344_4274313_5826519_s. jpg
Trabzonspor 86 - 72 Genç Telekom l Play Off 2. Tur 1. Maç (http://www.facebook.com/notes/trabzonspor-basketbol-takimi/trabzonspor-86-72-genc-telekom-l-play-off-2-tur-1-mac/385101251267)
http://photos-g.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs505.snc3/26540_394825206344_375829091344_4274371_5859084_s. jpg
Maç İstatistikleri (http://www.facebook.com/notes/trabzonspor-basketbol-takimi/mac-istatistikleri/385107511267)

Murat'
10.04.2010, 18:16
Selçuk Üniversitesi de 54-51 yendi FMV Işıkspor'u.

Murat'
10.04.2010, 21:43
Olin Gençlik 65-51 kazanmış Vestel karşısında.

Burçak
10.04.2010, 22:07
dikkatimi çeken bi noktada diğer takımların maçları skor bakımından kısır geçiyor. :)

Burçak
10.04.2010, 23:17
http://photos-d.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash1/hs485.ash1/26540_394887536344_375829091344_4275786_3080410_s. jpg
Trabzonspor Basketbol Ankara’ya avantajlı gelecek (http://www.facebook.com/notes/trabzonspor-basketbol-takimi/trabzonspor-basketbol-ankaraya-avantajli-gelecek/385172676267)

http://photos-e.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash1/hs485.ash1/26540_394888726344_375829091344_4275805_5666724_s. jpg
Saner Ayar, "2. maçı da kazanıp emin adımlarla ilerleyeceğiz" (http://www.facebook.com/notes/trabzonspor-basketbol-takimi/saner-ayar-2-maci-da-kazanip-emin-adimlarla-ilerleyecegiz/385173971267)

Mert Marabaoğlu
11.04.2010, 17:08
http://photos-d.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash1/hs485.ash1/26540_394887536344_375829091344_4275786_3080410_s. jpg
Trabzonspor Basketbol Ankara’ya avantajlı gelecek (http://www.facebook.com/notes/trabzonspor-basketbol-takimi/trabzonspor-basketbol-ankaraya-avantajli-gelecek/385172676267)

http://photos-e.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash1/hs485.ash1/26540_394888726344_375829091344_4275805_5666724_s. jpg
Saner Ayar, "2. maçı da kazanıp emin adımlarla ilerleyeceğiz" (http://www.facebook.com/notes/trabzonspor-basketbol-takimi/saner-ayar-2-maci-da-kazanip-emin-adimlarla-ilerleyecegiz/385173971267)

Tebrikler, BBL'ye emin adımlarla ilerliyoruz.

Murat'
13.04.2010, 16:54
BEKO Basketbol Ligi yolunda normal sezonu en yüksek galibiyet yüzdesiyle A grubu lideri olarak tamamlayan, ardından da play-off ilk turunda Optimum TED Ankara Kolejliler'i her iki maçta da yenerek çeyrek finale yükselen Hacettepe Üniversitesi çeyrek final ikinci maçında evinde 83-68'lik skorla geçtiği rakibi Gelişim Koleji'ni deplasmanda unutlmaz bir maç sonucunda 73-72 yenerek seride 2-0 öne geçti ve Beko Basketbol Ligi yolunda son adım olan Final Four'a kalmayı başardı.

Maçın son periyoduna 19 sayı, son 9 dakika 21 saniyesine ise 60-39'luk skorla 21 sayı geride giren ekibimiz inanılmaz bir geri dönüşle maçı çevirmeyi başardı.

Takımımızda Berent Kavaklıoğlu 14'ü son periyotta olmak üzere attığı 22 sayıyla galibiyetin baş mimarı olurken, Jermaine Dearman 15 sayı Özgür Adıgüzel 13 sayı ile bu zaferde etkin rol oynayan oyuncularımız oldu. Gelişim Koleji'nde ise Marquise Gray'in 14, Recai Öztürk'ün 13 sayısı mağlubiyeti önlemeye yetmedi.

Takımımıza Yozgat ve İstanbul'da oynanacak Final Four müsabakalarında başarılar diliyor, tüm Hacettepe Üniversitesi personeli ve öğrencilerini takımımıza destek olmaya davet ediyoruz.

Hacettepe Üniversitesi'nin grubundan bana gelen mesaj.Gerçekten de son periyotta inanılmaz bir performans göstermişler.

Umarım biz ve Hacettepe Üniversitesi Beko Basketbol Ligi'ne yükselir.

Cengiz Çubukcu
13.04.2010, 17:20
Hacettepe Üniversitesi'nin grubundan bana gelen mesaj.Gerçekten de son periyotta inanılmaz bir performans göstermişler.

Umarım biz ve Hacettepe Üniversitesi Beko Basketbol Ligi'ne yükselir.

Murat Ankarada yeterince takım var , Olin Gençlik çıksın :)

Murat'
13.04.2010, 17:22
Murat Ankarada yeterince takım var , Olin Gençlik çıksın :)

Cengiz abi bir tek Telekom var başka da takım yok ki :D.

macka61
13.04.2010, 17:44
helal olsun adamlar besketbol zevkide burada işte

Osman Yavuz
13.04.2010, 21:48
Bu takım maksimum 1 mağlubiyetle şampiyon olarak BBL'ye çıkar.

Hekimoğlu
13.04.2010, 22:04
Sahamızda anons yapan dengesizden kurtulmamız lazım elinde mikrofon maç boyu susmuyor deli etti beni nerden bulurlar böyle çeşitleri anlamam.

Cengiz Çubukcu
14.04.2010, 08:13
Bugün çok büyük bir gün...hem Basketbol A takımımız hem de genç takımımızın çok kritik 2 maçı var...futbol takımımızın da yarı final :)

crazyman_61
15.04.2010, 15:15
final grubuna çıkarsak rakiplerimiz

olin gençlik(edirne)
selçuk üni. (konya)
hacettepe üni.(ankara)

Murat'
15.04.2010, 15:32
Son maçımızı kazanıp biz de bu takımlar arasındaki yerimizi alacağız inşallah.

yldz_yn
16.04.2010, 21:38
Trabzonda neden bu maçı yayınlayan kanal yok bu kadar güçsüzmü bu kanallar bizi tbf ekranına kitliyolar inşallah geçerizde istanbulda olimpiyatı doldururuz alem şampiyon görsün

Etem Güner
17.04.2010, 17:58
hadi hayırlı olsun büyüksün trabzonum

silentpain61
17.04.2010, 18:08
final four dayız...
hadi hayırlısı inşallah final four'da anlımızın akıyla çıkıp beko basketbol ligine kalırız(şampiyon olarak)

Ahmet Karadeniz
17.04.2010, 23:47
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs399.snc3/24246_1429818148108_1312473321_1151507_2173478_n.j pg

#
Genç Telekom'dan bir basketçiyle.
Fotoğraf çekilmeden önce aramızda
geçen konuşma ;

H.K : Yenildiğiniz için teşekkür ederim.
G.T :
(Gülüyor) , Seneye sizleyim ,
H.K : Bu ne demek oluyor seneye bize mi
Transfer olacaksın ? ,
G.T : Bakalım görüşüyoruz ... :)

----------------------------------------------------------------------------
facebook arkadaş yazmıs kim bu basketçi?

Miraç Atalay Çiftçi
17.04.2010, 23:51
Tebrikler Trabzon'um tebrikler....

playa
18.04.2010, 14:24
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs399.snc3/24246_1429818148108_1312473321_1151507_2173478_n.j pg

#
geçen konuşma ;

G.T :
Transfer olacaksın ? ,

ismi ne ?:)

Ahmet Karadeniz
18.04.2010, 17:58
ismi ne ?:)

bende bilmiyorum ama üstündeki numarayı dogru giymişse bakabiliriz

Sabri Kurban
18.04.2010, 18:55
Numara doğru ise Gökhan Karabıyık.

Murat'
18.04.2010, 19:30

#
geçen konuşma ;

G.T :
Transfer olacaksın ? ,

Bu arkadaş ilhan barış gökalp galiba.

Gökhan Karabıyık değil.

Ahmet Karadeniz
18.04.2010, 21:10
Bu arkadaş ilhan barış gökalp galiba.

Gökhan Karabıyık değil.

hmm bu oyuncu böle diyalog geçmiş

İsmail Alkan
19.04.2010, 01:23
Final Four'u tartışıyoruz :)
http://www.bordomavi.net/forum/showthread.php?t=22352

Murat'
19.04.2010, 01:25
Final Four'u tartışıyoruz :)
http://www.bordomavi.net/forum/showthread.php?t=22352

İsmail abi dünki maç ile ilgili tek laf etmedin ya.:)

İsmail Alkan
19.04.2010, 01:43
İsmail abi dünki maç ile ilgili tek laf etmedin ya.:)
Murat gazetede yazdımya :)

http://www.karadenizgazete.com.tr/haberler-1563-RUHU_YETTI.html

Daha detaylı şu anda yazıyorum Murat, tesadüf tamda yazarken yakaladın :)

İsmail Alkan
19.04.2010, 02:54
Öncelikle Telekom'un gençlerini kutlamak lazım.

Çok koşan, çok iyi savunma yapan bir rakip vardı karşımızda.Tıpkı Pertevniyal gibi.Üstüne müthiş bir oyun kurucuları var ki, durdurabilene aşkolsun.Çocuk potamızı 3 maçta resmen kalbura çevirdi.

Ben bu maçta Birkan Batuk'u aradım.Tam onun maçıydı.

Pertevniyal yenilgisi sonrası bir yazı yazmıştım ve demiştimki ; "bu tarz genç oyunculara karşı bizim gibi takımların mücadele etmesi zordur" çünkü, gençlerin kaybedecekleri hiçbir şey yok ama kazanacakları bi dolu şey var.

Misal ; Karıyer var, başarı var, gelecek var, göze girme var, hayatları boyunca anlatacakları bir hikayeleri var :)

İşte Telekom'un gençleri de bu düşünceyle bize karşı motive olurken, kısmende başarılı oldular ama güçleri yetmedi.

Yetmezdi zaten.Salonu hınca hınç dolduran o müthiş coşkulu taraftara karşı dayanmanız mümkün değil.

Taraftar deyince, BMN olarak kendi evimizde ilk kez bu maçta organizasyon yaptım.Vakfıkebirliler grubundan Murat'da sağolsun ricamızı kırmayarak ekibinin bir kısmını getirdi.Çünkü mu maçın telafisi yoktu.Geçen sezon Beykoz Bench'ine yaptığımızı bu maçta telekom bench'ine yaptık ki, hocaları o kadar rahatsız etmişki bizim çocuklar, neredeyse bizim bench'in yanına gideceklerdi :)

Bizim grubun tribünde olması, karşı tribünde bulunan gruplarında tezarrühat anlamında işine geldi, karşılıklı tezarrühat olunca salon coştukça coştu.

Maçın kısa yorumuna gelince; gazetede de yazdığım gibi bizim çocuklar oldukça tedirgin, heyecanlı ve stresliydiler karşılaşma boyunca.Çünkü bu karşılaşmanın kaybedilmesi demek telafisi olmayan sonuçların doğmasına sebep olacaktı.

Rakibin guardı yani oyun kurucusu Can Uğur Öğüt’ün müthiş performansını tebrik etmek lazım.İtiraf etmek gerekirki bizim oyun kurucularımız bu çocuğu durduramadılar.Alaeddin hoca maçın belli bölümlerinde 2 oyun kurucuyla oynadı, hatta fırat ve Caner bile 1 numara pozisyonunda oynadılar zaman zaman.Bu hamle kısmen başarılı da oldu denebilir.

Rakip bizden iyi top çevirdi.Boş şütörlerle çok kolay buluşturdular.Bizim ise yanılmıyorsam gerek orçun olsun, gerek Melih olsun şutörlerimizi bir kez bile topla buluşturamadık.Orçun'un düştü gibi gözüken performansı bundandır.Bir başka etken ise oyun setlerinin çoğu garanti sayılar/pota altı=Jamison üzerine kuruluydu.Jamison da sağolsun görevini en iyi şekilde yapıyor, yapmaya da devam ediyor.Birazcık daha kondisyonu iyi olsa çok daha iyi işler yapar.

İlker çok kritik sayılar buldu.Umut ise sanırım 4 kez 3'lük denedi ama muaffak olamadı.Girmiyorsa zorlama be güzel kardeşim.4'ten sonra da zorlamadı zaten, bence de iyi yaptı.

Fırat ve Hadi'ye ayrı bir yer açmak gerekiyor.Fırat belli çizgide tutmayı başardığında agresifliği takıma pozitif olarak yansıyor.Hadi ise müthiş güçlü bir oyuncu.Çok hırslı ve savunma yönü iyi, tıpkı karadenizli inadı var kendisinde.Ayrıca iyide bir ribautçu, BBL kadrosunda olması gereken bir oyuncu.

Maçtan kısa anektodlara gelince ;
Hayrettin Hacısalihoğlu'na değinmeden edemeyeceğim.Daha önceleri geldiği maçlarda tepkisiz oturur, seyreder ve giderdi.Bu karşılaşmada ise takımın coach'ı gibi seyretti karşılaşmayı :) Her kritik sayıda ayağa fırladı, her yapılan hatada ise neredeyse saçlarını yoluyordu.Bsketbolumuzun geleceği açısından iyiye işaret bunlar :)

Telekom ve Pertevniyal'in gençlerini gördükten sonra benim takımımda şu anda neden en az 2-3 tane genç oyuncum süre alamıyor diye demeden de edemiyorum ya inşallah seneye diyelim !

Bir dip not ise Doğan Hakyemez'e.Maçtan sonra dışarda nefeslenirken Doğan Hakyemez yanımıza gelip genç takımın Balıkesir'deki maçı ve turnuvanın durumunu merak edip sorması, gençlerimizle ilgilendiği izlenimi açısından şaşırtsada çok hoşuma gitti.

Son söz, şu elinde mikrofonla dolaşan arkadaştan en az 3 tane daha lazım.Seyircileri müthiş motive ediyor :rolleyes: