PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Trabzonspor Basketbol Takımı | Türkiye Basketbol Ligi 2014/15

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29

Hasan ZAİMOĞLU
12.10.2009, 17:02
ilk rakip pertevniyal... tribünlerin dolması gerekir:cool::cool::cool::cool:

Mustafa Önal
12.10.2009, 17:11
cumartesi 16.00 da 19 mayıs ta ilk maç TRABZON'DA bu sezon bakış nasıl bilmiyorum. maçlara biletli giriş olacak bildiğim kadarıyla kombinelerde durum ne bilmiyorum. lig başlayınca kombinelere ilgi olabilir.

Cengiz Çubukcu
12.10.2009, 17:13
başlasın artık şu sezon ... :)

Mustafa Önal
12.10.2009, 17:20
başlasın artık şu sezon ... :)

başlıcak cengiz abi valla şimdiden bende ilk maçı merak ediyorum. izleme şansımız olmayacak sanırım. 4. hafta beykoz maçında takımı tekrar izleme fırsatım olacak diye düşünüyorum.
ilk maçlar hep tehlikelidir rakipte TRABZONLU yönetici var bildiğim kadarıyla ışıksporla yaptığımız 2. hazırlık maçını izlemeye gelmişti. Kulüp üyemizdi aynı zamada. rakipte Trabzonlu olunca azda olsa duraksıyorum .

Murat'
12.10.2009, 17:48
cumartesi 16.00 da 19 mayıs ta ilk maç TRABZON'DA bu sezon bakış nasıl bilmiyorum. maçlara biletli giriş olacak bildiğim kadarıyla kombinelerde durum ne bilmiyorum. lig başlayınca kombinelere ilgi olabilir.

Bilet fiyatları ne kadar olacak acaba.Yani kombine bilet fiyatları.

Bir de Umut Tınay kadromuza katılacak mı?

Mustafa Önal
12.10.2009, 19:04

Bir de Umut Tınay kadromuza katılacak mı?

bilet fiyatlarını en kısa zamanda öğrenirim. bu hafta futbol takımımızda deplasmanda Trabzonda güzel basketbol günü yaşanabilir.

ayrıca bu sıarlar 19 mayısta uygulamalı tenis eğitimi varmış insanımız umarım ilgi gösterir.

Özge
12.10.2009, 19:54
Başlasın artık lig maçları:)

Hamdi Karamahmutoğlu
12.10.2009, 22:04
Basketbolda yüzümüz gülse bari.
Haydi uşaklar.

İsmail Alkan
13.10.2009, 00:42

Basketbol takımımızın maçlarını oynıyacağı 19 mayıs kapalı spor salonunun protokol tarafı tribünün tamamı kombine seyircilerine ayrılmış durumda.

Buna göre ;

Protokol Tribün.......................500.00 TL

Protokol tarafı normal tribün... 200.00 TL

Kombineler, pazartesi gününden itibaren 19 mayıs kapalı spor salonunda bulunan basketbol ofisinden temin edilebilir.

Sezon başladığında maçlar artık biletli izlenebilecek, biletli seyirciler müsabakaları karşı tribünde izleyecekler.

Basketbol son dakika haberleri başlığımızda paylaşmıştım Murat :)

Murat'
13.10.2009, 10:07
Normal kombine bilet neden çıkarmıyorlar acaba.

Maç başına ortalama bilet fiyatları ne kadar olur.

Burçak
13.10.2009, 11:23
bilet fiyatlarını en kısa zamanda öğrenirim. bu hafta futbol takımımızda deplasmanda Trabzonda güzel basketbol günü yaşanabilir.

ayrıca bu sıarlar 19 mayısta uygulamalı tenis eğitimi varmış insanımız umarım ilgi gösterir.

maçlar nezaman başlıyor Musti

UğuR
13.10.2009, 11:52
maçlar nezaman başlıyor Musti

bASKETBOL TAKIMIMIZA BAŞARILAR....

Burçak
13.10.2009, 13:16
hmm . Mustafanın cümleyi dümdüz okuyunca farkedememişim. ama nokta yok virgül yokki :D

ilgi herzaman ki gibi olur .
Geçen senelerden bir basketbol seyircisi oluştu denebilir.
artık bu takımın varlığından haberdar olan bir kesim var. ve takip ediyorlar.
ilk haftalar beklenen ilgi belki olmayabilir ama iddaalı oldukça takım, ilgide artarak devam edecektir.
hatta o salon yetersiz kalabilir.

İsmail Alkan
13.10.2009, 14:08
http://img9.imageshack.us/img9/4552/82484129.jpg (http://img9.imageshack.us/i/82484129.jpg/)

Yarın (14 ekim 2009 ) saat 11.30-13.00 arası KTÜ İşletme ve Ekonomi Kulübü'nün anfisinde; Saner Ayar, Alaeddin Yakan ve Basketbolcularımızın katılacağı "basketbol" konulu panel vardır.

İmkanı olan arkadaşların iştiraklerini bekliyoruz.

Mehmet Dinç
13.10.2009, 14:44
http://img9.imageshack.us/img9/4552/82484129.jpg (http://img9.imageshack.us/i/82484129.jpg/)

Yarın (14 ekim 2009 ) saat 11.30-13.00 arası KTÜ İşletme ve Ekonomi Kulübü'nün anfisinde; Saner Ayar, Alaeddin Yakan ve Basketbolcularımızın katılacağı "basketbol" konulu panel vardır.

İmkanı olan arkadaşların iştiraklerini bekliyoruz.

Ben orda olacağım İsmail Abi

Mustafa Önal
13.10.2009, 14:54
ilk hafta oynanacak maçın bilet fiyatları 2 tl olacak . öğrencilere ücretsiz olma durumu var.

yarın ki söyleşiyi organize eden arkadaşlara teşekkürler ktü de basketbolu tanıtmak çok önemli diye düşünüyorum.

Burçak
14.10.2009, 09:27
2 TL bedavaymış yahu. :)

bordo61
14.10.2009, 11:01
ilk hafta oynanacak maçın bilet fiyatları 2 tl olacak . öğrencilere ücretsiz olma durumu var.

yarın ki söyleşiyi organize eden arkadaşlara teşekkürler ktü de basketbolu tanıtmak çok önemli diye düşünüyorum.

Biletler okul maçlarında olduğu gibi girişte mi satılacak acaba

Koltuk mu satılacak yoksa içeriye girmek için mi bilet satılacak acaba

Birde öğrenciye bedava olacakmı :D

Maç bu cumartesi mi güzelmiş ya bu arada kombineye ilgi olacağını sanmıyorum koskoca 1 tribünu kombineye ayırınca bize 1 tribün bize kalacak.

2 tribün bize yetmezken 1 tribün ne nasıl sığacaz acaba

Mustafa Önal
14.10.2009, 11:50
Biletler okul maçlarında olduğu gibi girişte mi satılacak acaba

Koltuk mu satılacak yoksa içeriye girmek için mi bilet satılacak acaba

biletler sanırım tek tribün satılacak . zira protokol ve çevresi kombine olarak satılıcaktı. Trabzonda olmadığınm için net cevap veremicem. zaten yönetim ve yakınları , sporcu ve yakınlarıyla kombine olcak tribünün yarısı dolar.

Birde öğrenciye bedava olacakmı :D

olma durumunun olduğunu söylemişlerdi. olmasa bile 2ytl bişey değil ama insanlara aidiyet duygusu katar.

Maç bu cumartesi mi güzelmiş ya bu arada kombineye ilgi olacağını sanmıyorum koskoca 1 tribünu kombineye ayırınca bize 1 tribün bize kalacak.

bu konuya da peşin hüküm vermeyelim :)
2 tribün bize yetmezken 1 tribün ne nasıl sığacaz acaba

siz doldurmaya devam edin zamanla sığacağınız salonlarda inşaa edilir

UğuR
14.10.2009, 13:52
Üniversiteliler TS'lileri terletti

Trabzonspor Basketbol takımı bugün KTÜ de panele katıldı

Trabzonspor basketbol takımı başkan antrenör ve 3 sporcusu bugün saat 11:30 da Karadeniz Teknik Üniversite İktisadi ve İdari birimler bölümünde düzenlenen panele katıldılar

Panelde başkan Saner Ayar, Trabzonspor basketbol takımı baş antrenörü Alaattin Yakan ve sporcular üniversite örgencilerin sorularını yanıtlarken terlediler.

Başkan Ayar, Trabzonspor basketbol takımının kuruluş aşaması ve bugüne gelişiyle ile ilgili bilgiler verdi. Ayar bir soru üzerine basketbol takımın hedefinin Beko basketbol ligi olduğunu ifade ederek : 'Ğeçtigimiz sezon bizim için pekiyi olmadı ama bu sezon bizi geçen oynadığımız karşılaşmalarda zorlayan bazı oyuncuları kadromuza kattık ve bu sezon geçen sezon daha iyi geçeğine inanıyoruz"

Başkan Ayar'dan sonra kürsüye çıkan isim Trabzonspor baş antrenörü Alaattin Yakan 'bizim Trabzonspor'u en dipten en başa çıkarmak için uğraşıyoruz ve bunu iyi bir şekilde olmasını temenni ediyorum. Yakan konuşmasının devamının da Trabzon da basketbol oynamak kolay bir iş değil çünkü Trabzon bir futbol şehri burada konuşulan olay çoğunlukla futbol bu yüzden basketbol oynamak zor bir olay” dedi.

Haber 61

İsmail Alkan
14.10.2009, 14:07
Bende yeni geldim panelden, müsait bir zamanda aldığım notları paylaşırım.

Atılay
14.10.2009, 15:31
Panel çok ters bi saatteydi

Burçak
14.10.2009, 16:32
Başkan Ayar'dan sonra kürsüye çıkan isim Trabzonspor baş antrenörü Alaattin Yakan konuşmasının devamının da Trabzon da basketbol oynamak kolay bir iş değil çünkü Trabzon bir futbol şehri burada konuşulan olay çoğunlukla futbol bu yüzden basketbol oynamak zor bir olay” dedi.

Haber 61
doğru diyor. Ama Basketbol takımının varlığından hergeçen gün daha çok kişinin haberi oluyor.
bölgesel ligde iken gittiğim maçlaraı hatırlıyorumda.. tribünler bomboş olurdu.
ama son sezon da gördükki bi amaç olunca ciddi bir ligde olunca ilgide artıyor.
Beko ligine çıkmayı başarırsak bu ilgi katlanarak artacak ..:)

Mehmet Dinç
14.10.2009, 17:23
Üniversiteliler TS'lileri terletti

Trabzonspor Basketbol takımı bugün KTÜ de panele katıldı

Trabzonspor basketbol takımı başkan antrenör ve 3 sporcusu bugün saat 11:30 da Karadeniz Teknik Üniversite İktisadi ve İdari birimler bölümünde düzenlenen panele katıldılar

Panelde başkan Saner Ayar, Trabzonspor basketbol takımı baş antrenörü Alaattin Yakan ve sporcular üniversite örgencilerin sorularını yanıtlarken terlediler.

Başkan Ayar, Trabzonspor basketbol takımının kuruluş aşaması ve bugüne gelişiyle ile ilgili bilgiler verdi. Ayar bir soru üzerine basketbol takımın hedefinin Beko basketbol ligi olduğunu ifade ederek : 'Ğeçtigimiz sezon bizim için pekiyi olmadı ama bu sezon bizi geçen oynadığımız karşılaşmalarda zorlayan bazı oyuncuları kadromuza kattık ve bu sezon geçen sezon daha iyi geçeğine inanıyoruz"

Başkan Ayar'dan sonra kürsüye çıkan isim Trabzonspor baş antrenörü Alaattin Yakan 'bizim Trabzonspor'u en dipten en başa çıkarmak için uğraşıyoruz ve bunu iyi bir şekilde olmasını temenni ediyorum. Yakan konuşmasının devamının da Trabzon da basketbol oynamak kolay bir iş değil çünkü Trabzon bir futbol şehri burada konuşulan olay çoğunlukla futbol bu yüzden basketbol oynamak zor bir olay” dedi.

Haber 61

Panele katıldım.Güzeldi.Ama katılım daha fazla olabilirdi.Alaeddin hoca başkanımız ve oyuncularımızla birebir görüşme fırsatımız oldu.Bayağı keyifli bir sohnet oldu

alperts.
14.10.2009, 20:00
hangi oyuncular geldi?

Murat'
14.10.2009, 20:22
hangi oyuncular geldi?
,

Kerem Öztoprak,Orçun Tunca,Fırat Aydemir

Mehmet Fırat
14.10.2009, 20:59
Kerem geçen sene de vardı yanlış hatırlamıyorsam. :o

Ayrıca yukarıdakilere ek 8-9 oyuncu daha geldi. :)

Murat'
14.10.2009, 21:17
Kerem geçen sene de vardı yanlış hatırlamıyorsam. :o

Ayrıca yukarıdakilere ek 8-9 oyuncu daha geldi. :)

Doğru Kerem Öztoprak geçen sene de takımdaydı.Ama geçen sene kolundan bir sakatlık yaşamıştı.

Bu arada Mustafa'ya sormak istiyorum.Eklediğin resimlerde Umut Tınay da vardı.Acaba Umut Tınay da bu sene kadromuzda olacak mı?

TSunami.61
14.10.2009, 21:58
4.haftadaki rakibimiz Beykozspor un ilk macını izleyeceğim.. gözlemlerimi paylaşırım.. beykozsporun ilk macı finalsporla ... bakalım ne yapabilecekler..

İsmail Alkan
14.10.2009, 22:35
Bende yeni geldim panelden, müsait bir zamanda aldığım notları paylaşırım.
Evet arkadaşlar, bugünkü basketbol mesaisine, sabah 8'de plaketlerin hazırlanması aşamasıyla başladık.Akşam idmanını salonda izledikten sonra yarım saat kadar ekmek teknemiz dükkana uğrayabildik.
Dükkanda bin bir ricayla bıraktığımız hanımın "başlıcam senin bodomavinede, basketbolunada, panelinede, idmanınada" fırçasını afiyetle yedikten sonra :D ancak eve gelebildik.

Şu anda da paneli forumda paylaşalım, artı olarak ta yarınki köşe yazımızı yazalım diyerek tekrar basketbol mesaimize başladık :)

Basketbolun ünüversite ayağını düşündüğümüzde, aslında geçen yıl başlayıp sürekli tekrarlanması gerekirken maalesef bugüne kadar yapılamamış.Bence büyük eksiklik.

Üniversitenin bir şekilde muhakkak bu organizasyonun bir tarafında bulunması gerek.

Panele gelecek olursak.

En okkalı soru "İki kulüp arasındaki çekişmeyi ima eden" bizim Mehmet Dinç'ten geldi.

Saner beyin bu ve buna benzer sorulara verdiği yanıtları özetlersek ;
-Destek anlamında, futbol kulübünden bir destek beklentileri olmadığını.Aksine, bir destek mesajlarının bile milyonlardan daha değerli olduğunu.

-Bizim işlerimize karışmamalarının bile kendilerine aslında bir nevi destek olduğunu.

-Bu seneki hedeflerinin BBL'ye çıkmak, önümüzdeki yıl hedeflerinin BBL'de ilk 5, daha sonraki hedeflerinin avrupada oynamak olduğunu belirtti.Bu hedefleri tutturduktan sonra altyapıya eğileceklerini belirttiler.

-Hatta ilginç bir bilgi paylaştı.Biliyorsunuz Samsun basketbol bayanlarda 1'nci ligde mücadele ediyor.Yetkililer Saner beye ulaşıp "biz bu takımın maddi yükünü kaldıramıyoruz,takımı tüm haklarıyla size devredelim" demişler.Saner bey kabul etmemiş.Bayan basketboluna ancak yukarıdaki hedefleri tutturduktan sonra eğilebileceklerini belirtti.

-Trabzon tv konusunda bir soru geldi.Bu soruyu cevaplarken de, "benim 2 hedefim vardı, biri basketbol,diğeri Tv, maalesef Yeni Sadri Şener yönetimine giremedik,bize her hangi bir davet gelmediği için bu projeyi tamamlıyamadık" dedi.

Alaeddin hocanın, gelen sorulara veerdiği cevaplar ise;

-Üniversitenin kendileri için çok öenmli olduğunu ve bu konuda çok ciddi projeleri olduğunu belirtti.

-Çok büyük paralar dökülerek kurulan takımların her zaman başarıyı yakalayamadıklarını.Başarı için "takım" olmanın ve bu ruhu yakalamanın önemli olduğunu belirterek, bu sene kurulan kadronun işte bu "takım ruhunu" yakaladığını, verdiği "oyuncular cafeye bile 6-7 kişilik gruplar halinde gidiyorlar örneğiyle destekledi.

- Bizim önem verdiğimiz altyapı konusunda ise Alaeddin hoca, "bu sene hedef BBL olduğu için altyapıya eğilemiyeceğiz.Ama önümüzdeki yıl altyapıda neler yapabileceğimizi sizlere göstereceğiz" diyerek çok ciddi bir taahhüdün altına imza attı.

Aklımda kalan bir anekdot ise, Fırat'ın," hayalimde hep Trabzonspor gibi bir camia da,dolu ve coşkulu salonlarda basketbol oynamak vardı.Bana teklif gelince para mevzusunu dahi konuşmadan, 30 saniyede kararımı verdim" demesi oldu.:alkış:

Kısacası güzel bir panel oldu diyebiliriz.Belki hınca hınç dolu bir salon yoktu.Ama yeterince soruların geldiği,KTÜ'de yapılan "ilk" panel odluğunu düşünürsek eğer, bence güzel katılımlı bir panel oldu.

Saner bey'e, Yalçın bey'e, Mehmet bey'e, Alaeddin hocamız ve oyuncularımıza iştiraklerinden dolayı ayrı ayrı tşk ediyorum.

Özellikle Saner bey'in yoğun programları olduğunu bildiğimden, bu programlarını iptal edip panele katılımından dolayı bir kez daha teşekkür ediyorum.

İşletme kulübü başkanı Mehmet KALKAN ve üyelerine bizi kırmayıp bu paneli gerçekleştirdikleri, yakın ilgi ve alakaları için de ayrıca çok teşekkür ediyorum.

Son olarak kendimle alakalı bir not iliştireyim.KTÜ'deki bazı hocaların, benim buradaki ve köşemdeki yazılarımı sürekli takip ettiklerini "sen ismail alkan değilmisin ? senin tüm yazılarını takip ediyoruz" diyerek kendilerinden tşk almak ta benim için hoş bir anı oldu.Ben de kendilerine buradan teşekkür ediyorum :)

Kısa günün özeti böyle.Bu paneli, farklı bir bakış açısıyla köşemde değerlendireceğim.

Mehmet Fırat
14.10.2009, 22:39
Doğru Kerem Öztoprak geçen sene de takımdaydı.Ama geçen sene kolundan bir sakatlık yaşamıştı.

Bu arada Mustafa'ya sormak istiyorum.Eklediğin resimlerde Umut Tınay da vardı.Acaba Umut Tınay da bu sene kadromuzda olacak mı?

Ben cevap vereyim; iyileşince takıma katılacak. :)

Mehmet Fırat
14.10.2009, 22:46
Aklımda kalan bir anekdot ise, Fırat'ın," hayalimde hep Trabzonspor gibi bir camia da,dolu ve coşkulu salonlarda basketbol oynamak vardı.Bana teklif gelince para mevzusunu dahi konuşmadan, 30 saniyede kararımı verdim" demesi oldu.:alkış:

Bu sene en çok Fırat'ın performansını merak ediyorum. :)

Murat'
14.10.2009, 22:54
İsmail abi burdasın herhalde peki Umut Tınay takıma katılınca kaptanlığı tekrar o mu devralacak.

İsmail Alkan
14.10.2009, 23:13
İsmail abi burdasın herhalde peki Umut Tınay takıma katılınca kaptanlığı tekrar o mu devralacak.
Murat, Umut Tınay ve Talat Öztoprak konusu biliyorsun bu forumda çok tartışıldı.

Tartışma tekrar alevlenmesin diye, Mustafa'nın paylaştığı bilgileri ve alıntılanan mesajları, arkadaşlardan rica ederek düzenlettirdim.

Ancak, görünen o ki, Umut Tınay mevzusu tekrar başlığımıza geri dönecek gibi.Çünkü, duyumlar ve bilgiler, Umut Tınay'ın tekrar takıma döneceği yönünde.

Umut'un kaptan olup olmayacağını bilmem, eğer gelirse ona hoca karar verecektir.Ama önemli olan Umut'un kaptan olup olmayacağı değil, Umut'un bu takıma tekrar nasıl geleceğidir.

Belli mi olur, bakarsın Talat Öztoprak'ta geri gelir.Eğer Umut gelecekse, talat bey de gelsin.

Aslında bu detayları bizim bench daha iyi bilir.Ama bench'te forumda kayboldu ya, belki gelir de cevap verir :)

Osman Yavuz
14.10.2009, 23:31
Bu sene en çok Fırat'ın performansını merak ediyorum. :)
Fırat'ın belli bir kapasitesi var .Çoğu maç onun altına da düşmez üstüne de çıkmaz.Arada bir patlama ve ani düşüşler yaşayabilir.Hırsıyla, sahaya vereceği enerjiyle takıma ve taraftara çok şey katacağı kesin.

Murat'
15.10.2009, 18:08
İsmail abi keşke Saner Ayar'a sorsaydınız diyeceğim ama bu soru biraz tuhaf mı olurdu acaba.

Cengiz Çubukcu
15.10.2009, 18:14
1. ''Bizim önem verdiğimiz altyapı konusunda ise Alaeddin hoca, "bu sene hedef BBL olduğu için altyapıya eğilemiyeceğiz.Ama önümüzdeki yıl altyapıda neler yapabileceğimizi sizlere göstereceğiz" diyerek çok ciddi bir taahhüdün altına imza attı.'' ÖLME EŞEĞİM ÖLME !!!!

2.Sahi Bench arkadaşımız nerelere kayboldu , niye artık yazı yazmıyor ?
3. Düğününe bile Trabzonspordan bir yöneticiyi çağırmayan Umut Tınay'ın ne işi var takımımızda, eğer geri gelirse yazıklar olsun...anlamadığım memlekette başka guard mı kalmadı ....

İsmail Alkan
15.10.2009, 19:56
İsmail abi keşke Saner Ayar'a sorsaydınız diyeceğim ama bu soru biraz tuhaf mı olurdu acaba.
Murat saner beyle beraber olduğum zaman diliminde böyle bir bilgi sahibi değildim.Bilgim olsaydı tabii ki sorar, görüşlerini alırdım.

3. Düğününe bile Trabzonspordan bir yöneticiyi çağırmayan Umut Tınay'ın ne işi var takımımızda, eğer geri gelirse yazıklar olsun...anlamadığım memlekette başka guard mı kalmadı ....
Cengiz gidişat öyle gibi.Ama böyle bir hata yapacaklarını sanmıyorum.

Federasyonun sitesinde Umut Tınay'ın ismini bizim takım kadrosunda görene kadar ben inanmam, benim aldığım bilgiyi sizlerle paylaştığım halde bile inanmak istemem.

Yarın ola hayrola.

Cengiz Çubukcu
16.10.2009, 07:51
KTÜ’de Basketbol Paneli

Dün KTÜ İşletme ve ekonomi kulübünün düzenlediği basketbol panelindeydik.

Panelde, Saner Ayar, Alaeddin Yakan ve sporcularımız, öğrencilerden gelen soruları cevapladılar.

En önemli tespit ; futbolun beşiğinde basketbolu konuşmanın ve tanıtmanın ne derece zor olduğudur.Futbol ile soru sorun deseniz, bir anda soruya boğulacakken, basketbol ile sorulan sorular ise bana göre yeterli düzeyde değildi.

http://www.trabzonunsesi.com/author_...ail.php?id=879

UğuR
16.10.2009, 09:36
TB2L’de Heyecan Başlıyor
14.10.2009 13:15
Erkekler İkinci Ligi 2009-2010 sezonunda 24 takımın, 22 hafta sürecek mücadelesi 16 Ekim’de start alacak.
http://www.tbf.org.tr/icons/ecblank.giftd {font-family: Georgia; font-size: 12px }p {font-family: Georgia; font-size: 12px }

TB2L’de 2009-2010 sezonu 16 Ekim 2009 Cuma günü oynanacak maçla başlayacak. İki grupta 22 hafta boyunca toplam 24 takım mücadele edecek. A Grubu’nda Beykoz, Final Gençlik, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Vestelspor, Hacettepe Üniversitesi, Gelişim Koleji, Trabzonspor Basketbol Kulübü, Pertevniyal, Düzce Gençlik, Yeni Nesil, Selçuk Üniversitesi ve Ormanspor takımları yer alırken, B Grubu’nda ise Akçakoca Poyraz, FMV Işıkspor, Yeşilyurt, Akhisar Belediyesi, Uşak Belediyesi, Genç Telekom, T.E.Dağcılık, Olin Gençlik, İTÜ, Pamukkale Üniversitesi, Optimum TED Ankara Kolejliler ve Genç Banvitliler yer alıyor.

Geçen sezon EBBL’de final grubunda başarı göstererek ilk 4 sırayı alan İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Yeni Nesil, Hacettepe Üniversitesi ve Akhisar Belediyesi takımları bu ligde ilk kez boy gösterirken, Selçuk Üniversitesi ve Optimum TED Ankara Kolejliler de ligin yeni takımları arasında yer alacaklar.

Trabzonspor Basketbol Kulübü Dış Transferin Birincisi
Sezon öncesi çalışmalara baktığımızda ve ulaşabildiğimiz bilgiler doğrultusunda geçtiğimiz sezonun üçüncüsü Trabzonspor Basketbol Kulübü, transfer döneminin flash takımı oldu. Kadrosunu baştan aşağıya değiştiren Karadeniz temsilcisi, dış transferde 10 oyuncu ile anlaşmaya vardı. Aleaddin Yakan yönetiminde geçtiğimiz sezon kıl payı kaçırılan Beko Basketbol Ligi hedefi ile tekrar yola çıkan Bordo Mavililer, Hakan Yapar, İlker Türel, Caner Öner ve Serhat Büker gibi birinci lig tecrübesi olan oyuncuları ile rakiplerine üstünlük kurmaya çalışacak.

Ligin kadrosunda değişiklik yaşayan diğer bir takımı ise Yeşilyurt oldu. Toplam 8 oyuncu ile yenilenen İstanbul temsilcisi, özellikle oyun kurucu pozisyonunda kadrosunu güçlendirirken, yabancı oyuncu tercihini ise Portekiz Ligi’nde forma giyen Amerikalı oyun kurucu Jason Davis’den yana kullandı.

Genç Banvitliler ve Pertevniyal Yine Gençlerle Mücadele Edecek
Yeni sezonda diğer sezonlarda da olduğu gibi Banvit’in pilot takımı, Genç Banvitliler ve Efes Pilsen’in pilot takımı Pertevniyal altyapılarından gelen oyuncularla dış transfer yapmadan bu ligdeki mücadelelerini sürdürmeye devam edecekler. Düzce Gençlik ve Yeni Nesil takımları ise transfer dönemini en durgun geçiren takımlar olarak göze çarptılar.

Ligin yeni takımlarından Hacettepe Üniversitesi, tanıdık bir isim Naci Özonay yönetiminde Beko Basketbol Ligi hedefi ile yeni sezona başladı. Caner Erdeniz, Melih Yavşaner ve Berent Kavaklıoğlu gibi birinci lig oyuncuları ile kadrosunu güçlendiren Ankara temsilcisi, 2 sezon önce Casa TED Kolejliler’den tanıdığımız, Jermaine Dearman ile de yabancı oyuncu tercihini yaptı.

Tecrübeli Oyuncuların Sayısı Arttı
Geçtiğimiz sezon birinci ligde oynayan 15 oyuncu yeni sezonda TB2L’de forma giyecekler. Selçuk Üniversitesi ve Optimum TED Ankara Kolejliler’in iç transferde anlaştıkları oyuncuları da göz önünde bulundurursak, bu sayı daha da yükselirken, ligin kalitesi de aynı oranda yukarıya çıkmış olacak.

Hazırlık döneminde oynanan maçlarda sergilenen mücadele TB2L’nin yeni sezonda çok sürprizlere açık bir lig olacağını gösterdi. Beko Basketbol Ligi’ni hedefleyen takım sayısının çokluğu, transferde yaşanan hareketlilik ve tecrübeli antrenörlerin taktik savaşları ile 2009-2010 sezonu izleyenlere en az Beko Basketbol Ligi kadar büyük keyif verecek.

TB2L'de 1.Hafta Maç Programı

http://www.tbf.org.tr/tbfweb/tbfweb2.nsf/f2959204f99d3348c22572090031c5e3/31c690182bb69379c225764d002c447a/Blob/0.F4E?OpenElement&FieldElemFormat=gif

16 Ekim 2009 Cuma
13:00 FMV Işık - Akçakoca Poyraz

17 Ekim 2009 Cumartesi
17:00 Beykoz - Final Gençlik
16:00 İstanbul BŞB – Vestelspor
16:00 Trabzonspor Basketbol Kulübü – Pertevniyal
16:00 Selçuk Üniversitesi – Ormanspor
16:30 Yeşilyurt – Akhisar Bld.
16:00 Erçelik Pamukkale Üniversitesi - İ.T.Ü.

18 Ekim 2009 Pazar
16:00 Genç Telekom - Uşak Belediyesi
13:30 Genç Banvitliler - Optimum TED Ankara Kolejliler
16:00 Edirne Gençlik - T.E.Dağcılık
16:00 Hacettepe Üniversitesi - Gelişim Koleji
16:00 Düzce Gençlik - Yeni Nesil

Murat'
16.10.2009, 10:25
Evet yeni heyecana çok az kaldı.Umarım sneye bu zamnlar Beko Baskerbol Ligi heyecanını yaşarız.

Mehmet Dinç
16.10.2009, 20:47
Arkadaşlar galiba Umut Tınay takımda kalmış.TB2L'nin sitesinde Umut'un ismi yeni oyuncularımız ile beraber görünüyor.

Cengiz Çubukcu
17.10.2009, 08:19
Arkadaşlar galiba Umut Tınay takımda kalmış.TB2L'nin sitesinde Umut'un ismi yeni oyuncularımız ile beraber görünüyor.

Şimdi ben de baktım siteye...demek ki türlü ayak oyunlarıyla son anda o çok sevdikleri Umut Tınay'a kavuştular...tabi olan da bizim gelecekte çok şey beklediğimiz İsmet kardeşimize oldu...Sezon başı hiçbir idmana katılamamış daha ne zaman döneceği belli olmayan üstelik yaptıkları hala unutulmamış bir oyuncuda neden bu kadar ısrar edilir anlamıyorum ....

Murat'
17.10.2009, 08:26
Şimdi ben de baktım siteye...demek ki türlü ayak oyunlarıyla son anda o çok sevdikleri Umut Tınay'a kavuştular...tabi olan da bizim gelecekte çok şey beklediğimiz İsmet kardeşimize oldu...Sezon başı hiçbir idmana katılamamış daha ne zaman döneceği belli olmayan üstelik yaptıkları hala unutulmamış bir oyuncuda neden bu kadar ısrar edilir anlamıyorum ....

Cengiz abi neler yaşandı ben de bunu çok merak ediyorum.

İsmail Alkan
17.10.2009, 11:01

Cengiz konu İsmet meselesi değil.

Konunun ne olduğunun tüm detaylarını ve Trabzon basketbolunun durumunu; "basketbolun dünü bugünü yarını" adlı yazı dizisinde olduğu gibi en ince ayrıntısına kadar hem burada, hem de köşemde paylaşacağım.

Bakacağım ki, "basketbolun dünü bugünü yarını" adlı çalışmam için aldığım tebrikleri, bu yazı dizisi sonunda alabilecekmiyim !

Cengiz Çubukcu
17.10.2009, 11:10
Cengiz konu İsmet meselesi değil.

Konunun ne olduğunun tüm detaylarını ve Trabzon basketbolunun durumunu; "basketbolun dünü bugünü yarını" adlı yazı dizisinde olduğu gibi en ince ayrıntısına kadar hem burada, hem de köşemde paylaşacağım.

Bakacağım ki, "basketbolun dünü bugünü yarını" adlı çalışmam için aldığım tebrikleri, bu yazı dizisi sonunda alabilecekmiyim !

paylaş tabi abi, hatta şube sorumlusu Ceyhun Eskici'ye de sor bakalım futbol şubesini eleştirirken bugün benzeri şeyleri niye onlar yapıyorlar?

Mehmet Dinç
17.10.2009, 11:14
Varmı arkadaşlar maça gidecek olan

İsmail Alkan
17.10.2009, 13:21
paylaş tabi abi, hatta şube sorumlusu Ceyhun Eskici'ye de sor bakalım futbol şubesini eleştirirken bugün benzeri şeyleri niye onlar yapıyorlar?
Cengiz direk ceyhun beyi eleştirmek te doğru değil.

En azından yetkililer dahil yönetimdeki bir çok kişinin tavrını biliyorum.Ama onlar da bir yere kadar müdahil olabildiler.

Trabzonspor yönetimine posta koyan Umut Tınay'ı nasıl hazmedebileceklerini bekleyip göreceğiz.

Cihan
17.10.2009, 13:56
tecrübesinden faydalanmak istiyor olabilirler... bu adama neden bu kadar karşısınız .. geçen sene takıma olan katkısı yadsınamaz

İsmail Alkan
17.10.2009, 14:21
tecrübesinden faydalanmak istiyor olabilirler... bu adama neden bu kadar karşısınız .. geçen sene takıma olan katkısı yadsınamaz

Trabzon'u, Trabzonspor'u ve Trabzonspor taraftarını sevmeyip kendinden küçük gördüğü, Trabzonspor yöneticilerine hakaret edip posta koyduğu için.

Yeterlimi ?

Cihan
17.10.2009, 16:53
Trabzon'u, Trabzonspor'u ve Trabzonspor taraftarını sevmeyip kendinden küçük gördüğü, Trabzonspor yöneticilerine hakaret edip posta koyduğu için.

Yeterlimi ?

bu yargıya nerden vardınız ..

ayrıca böyle bir şey olsa takım yöneticileri buna izin verir mi ?

kaldı ki

takımda milli takıma kadar yükselmiş bir oyuncu .. kaprisli olabilir .. onun sizi

değil takımın onu kullanması gerekir.. milli takım tecrübesi olan takım ondan

yararlansın işte şehri isterse sevsin isterse sevmesin hakaret etmedikten

sonra istediği kadar oynasın .. futbol takımındaki oyuncuların şehri yada

taraftarı ne kadar sevdiğinin örneklerini görüyoruz ..

İsmail Alkan
17.10.2009, 20:43
Yeğenim,

Bir soru sordun, cevabını sana verdim.Eğer verilen cevap seni tatmin etmediyse, açarsın kulübe bir telefon, bir yöneticiyle görüşür, merakını giderirsin.

Kaldı ki cevaplarının bir kısmı zaten sorduğun sorunun içerisinde gizli.

Hatta web sayfalarını da yayınlamışlar, al ben sana yardımcı olayım.
http://www.trabzonsporbasket.com/web/

Reşit
17.10.2009, 21:11
takımımızı tebrik ediyorum . güzel maçtı . pertevlilerin 7 numarası ne üçlükler attı öyle ya. ibrahim kutluay misali . seriye basladık şimdi sıradakiler gelsin

_SeRKaN_
17.10.2009, 23:19
Tebrikler...İlk maç ve galibiyetle başladık...Umarım devamıda gelir...

uyum61
18.10.2009, 00:18
en cok merak ettigim sey su umut'un dugunune adam cagirmadigi mevzusunun nerden ciktigi. arastirdim umut dugunune dediginiz gibi yonetici cagirmadi muhabbeti kulliyen yalan. saner ayar katilamadigi icin kulup adina celenk yollamis. keza aynı durum hakan yapar'in dugununde de olmus. tabi hakan da bu durumda dugune yonetici cagirmamis oluyor!!!

ayrica umut'un sozlesmesi nasil fesh edilecekti cok merak ediyordum. bench'in dedigi sekilde fesh durumu olursa umut alacagi yillik ucretin daha fazlasini alacakti acacagi davalarla... anlasilan o ki yonetim olayi kavramis olacak ki umut'u gondermekten vazgecmis.

kulup menfaati herseyden once gelebilir ama birisinin hakki yenilecekse kulup menfaati diye birseyden soz edilemez. eger bir play-off macinda sakatlanmis umut'un hakkı ödenmeden gönderilmek istenmesini makul, mantıklı ve vicdani buluyorsaniz diyebilecek birsey bulamiyorum. ama dogru ya umut dugunune yonetici cagirmamisti degil mi!?

http://photos-g.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc1/hs130.snc1/5580_96040988247_764118247_1997774_8100069_n.jpg (http://www.facebook.com/photo.php?pid=1997754&id=764118247)

sanirim bahsi gecen celenkte bu olsa gerek. ayrica ayni dugunde hatiri sayilir sayida da takim arkadasi hazir bulunmus resimlerden gordugum kadariyla...

İsmail Alkan
18.10.2009, 13:16
@uyum61

Öncelikle sizin kim olduğunuzu bilmediğimizden çok detaylı cevap veremiyeceğim, kusura bakma.

Detaylı cevapları; yukarıda da belirttiğim gibi kitap bile yazılabilecek kadar enteresan detayları bulunan Trabzon Basketbol'u ile ilgili ayrıntılı yazı dizimde bulabilirsiniz.

Şu anda Umut Tınay'a mı cevap veriyorum, onuda bilmiyorum çünkü bu fotoğraf beni şüphede bıraktı.Anlaşılan o ki, bu fotoğraf umut tınay'ın çok yakın çevresinden çekilip ulaştırılmış.

Sayenizde düğün fotoğrafını da görmüş olduk.Düğünle ilgili "davet edilmeme" kısmında dikkat ettiyseniz başkan denmedi."Hiç bir yönetici" ibaresi kullanılmış.

"Yalan" gibi çok ağır bir itham kullanmışsınız, sadece gülümsüyorum.Çünkü size bu bilgileri kim verdiyse onlar "YALAN" konuşuyor ve konuşturuyor.

Bir şeyi araştırıken nalıncı keseri gibi değil, detaylarıyla araştırın.

Yukarıda bir delikanlıya yazdıklarımı size tekrarlıyayım.Kulübün her hangi bir yöneticisine veya menajerine ulaşıp bilgi alabilirsiniz.

Size de yardımcı olayım, www.trabzonsporbasket.com (http://www.trabzonsporbasket.com)

Özel mesajla kendinizi tanıtıp bilgi almak isterseniz, detaylı bilgi de veririm.

yigits
18.10.2009, 13:31
@uyum61

Öncelikle sizin kim olduğunuzu bilmediğimizden çok detaylı cevap veremiyeceğim, kusura bakma.

Detaylı cevapları; yukarıda da belirttiğim gibi kitap bile yazılabilecek kadar enteresan detayları bulunan Trabzon Basketbol'u ile ilgili ayrıntılı yazı dizimde bulabilirsiniz.

Şu anda Umut Tınay'a mı cevap veriyorum, onuda bilmiyorum çünkü bu fotoğraf beni şüphede bıraktı.Anlaşılan o ki, bu fotoğraf umut tınay'ın çok yakın çevresinden çekilip ulaştırılmış.

Sayenizde düğün fotoğrafını da görmüş olduk.Düğünle ilgili "davet edilmeme" kısmında dikkat ettiyseniz başkan denmedi."Hiç bir yönetici" ibaresi kullanılmış.

"Yalan" gibi çok ağır bir itham kullanmışsınız, sadece gülümsüyorum.Çünkü size bu bilgileri kim verdiyse onlar "YALAN" konuşuyor ve konuşturuyor.

Yukarıda bir delikanlıya yazdıklarımı size tekrarlıyayım.Kulübün her hangi bir yöneticisine veya menajerine ulaşıp bilgi alabilirsiniz.

Size de yardımcı olayım, www.trabzonsporbasket.com (http://www.trabzonsporbasket.com)

Özel mesajla kendinizi tanıtıp bilgi almak isterseniz, detaylı bilgi de veririm.

Abi sanırım bu fotoları facebook'tan bulmuş çünkü ben de bunları görmüştüm orda yani yakın çevresi ya da Umut Tınay olduğunu düşünmüyorum kendisinin.

uyum61
18.10.2009, 15:47
@uyum61

ne umut'un yakini ne de bir seveniyim. tam tersi oynadigi basketboldan zerre kadar haz etmem, ayni zamanda volkan'in bile takimi daha iyi idare edecegini dusunurum. ama bu benim kendi tercihimdir. yonetimin gorevi umut'un gonderilmesi dusunuluyorsa oyuncu ile anlasmak yoluna gitmektir. sakatlanir sakatlanmaz dugune gelmedi diye degil, aldigi paradan sebep bir oyuncuyu etik ve hukuk kurallarini hice sayarak kapiya koymaya calisirsaniz yanlis hesap ta bagdattan doner.

ayrica baskan nedir yonetici olmak icin baskan olmamak mi gerekiyor? o da cok enteresan bir yaklasim!

umut gitmis veya kalmis muhim degil. onemli olan kulubun ve oyuncunun zarar gormemesidir. dugunune adam davet etmedi diye birini kapiya koyan yaklasima hayatimda ilk kez rastliyorum. demek ki kurumsallasmak ahbap cavus iliskilerine bagli... neyse yazilarinizi takip edecegim. ama trabzonsporun yonetimi ile aradaki kopukluklar disinda birseyler de duymak isterim.

İsmail Alkan
18.10.2009, 21:58
Bakınız,

Öncelikle altını çizelim.Umut Tınay'ı, özellikle sakatlanma dönemi dahil bizim takıma geldikten sonra en çok sahiplenen bizlerdik.

Ne zamana kadar ? O dönemde yaşanan sıkıntılardan sebep takımın finaller öncesi morali artsın diye ziyarete giden biz taraftarlara tavır takınana kadar.Hatta Alaeddin hocaya, "Hocam Umut'u en çok sahiplenen biziz, neden bize tavır takınıyor" diye sitem bile etmiştim.
Bize karşı olan tavrı, o dönemden sonra artarak devam etmiştir.Yani bugün, yönetimle umutun arasındaki sıkıntıları bir kenara koyacak olursak eğer, bize tavır takınan birini bizim sahiplenmemiz mümkün değildir.Peki biz kimiz? Biz, her deplasmanda takımın yanında olan ve olmasını sağlayanlarız.

Yani, sıkıntı yaşayan birine siz yardım amaçlı elinizi uzatıyorsunuz.Ama o kişi sizin o dost elinizi, elinin tersiyle hışımla itiveriyor.Peki neden ? Tabiiki bizlerde Trabzon ve Trabzonspor'un bir parçası olduğumuz için.Bu, bizi ilgilendiren kısmın bir parçası.

İkinci parçası ise, (detaya girmeden) Trabzonspor'u temsil eden, yani beni temsil eden yöneticilerime takındığı tavır ve camiama karşı olan negatif bakışı.

Umut'un düğünü, buzdağının görünen kısmıdır.Yani düğün işi, sıkıntılı bir sürecin son halkası ve kopma noktasıdır.

Bu işi sadece düğüne bağlamak, tek yanlı algılama gibi olur ki, umut'u haklı duruma getirir.

Artık bu noktadan sonra kimin haklı, kimin haksız olduğu umurumda da değil.

Rahatsızlık duyanlar seslerini çıkaramayıp kabullenebiliyorlarsa artık benim gündeme getirmemin de bir anlamı yok.
En çok susması gereken biri olarak, çocuklarımı da aynı felsefeyle yetiştirmiş olduğum benim insanlık anlayışıma ters olduğu için rahatlıkla gündeme getirebildim.Biz böyle yetiştik.

Vicdan'dan bahsedildi, bende bu "vicdan" bölümünü paylaşayım.

Umut'un sahada sakatlanmasından dolayı duyduğum üzüntü neticesi, sözleşmesinin feshedilmesi aşamasında "bu adam her ne kadar kötü olsa da sahada sakatlanmıştır.Kendisiyle konuşun, geçmişte yaşanan sıkıntıları bertaraf ederek ve ağabeyisi Mehmet Ali Tınay'ın da alacağının içerisinde olduğu yaklaşık 325 bin liralık tutarı makul bir rakama çekerek her ne kadar bu sezon oynayamasa da "tekrar takıma alın" demişimdir.

Sonuç bölümüne gelecek olursak.
Bir camianın değerlerini yerle bir eden birinin bu takıma geri getirilmesi ile oluşan bu travmayı aşmak, Umut Tınay'ın bu camiadan özür dilemesi ile mümkündür.Bu kısım, camianın bir parşası olarak beni ilgilendirir.

BMN olarak beni ilgilendiren kısmı ise; cebindeki 5 TL'yi, umut'a baklava alacak kadar gönlü geniş olan benim ünv öğrencisi üyemin, bu jestine hakaretle cevap veren birisi, işte o kalbi kırılan üyemin gönlünü almak için bir tepsi baklavayla gelip benim üyemden de özür dileyecek.

Sadri Başkan'ın meşhur bir lafı vardır. Sıkıştığında "onu hocaya sorun" der.

Bundan sonra da bana bir şey sormayın "yönetime ve umut'a sorun"

Cihan
18.10.2009, 22:16
Yeğenim,

Bir soru sordun, cevabını sana verdim.Eğer verilen cevap seni tatmin etmediyse, açarsın kulübe bir telefon, bir yöneticiyle görüşür, merakını giderirsin.

Kaldı ki cevaplarının bir kısmı zaten sorduğun sorunun içerisinde gizli.

Hatta web sayfalarını da yayınlamışlar, al ben sana yardımcı olayım.

teşekkür ederim ama ...

biraz sert davranmıyor muyuz .. camiaya ısınamamış olabilir ..

kişilikleri uyumlu olmayabilir.. onuda öyle kabul edelim ..

uyum61
18.10.2009, 23:30
oncelikle isin sizle veya taraftarla alakali kismi olamaz, olmamali. oradaki ismin umut veya bir baskasi olmasi da onemli degil. allah gostermesin bu isim sizin oglunuz da olabilir. kritik bir play-off maci sonrasi sakatlanabilir, alacagi parayi cok goren bir takim yoneticiler sozlesmesini ahlaki veya hukuki hicbir kurala riayet etmeksizin fesh etmek isteyebilirler. bu durumda da tepkim degismez. benim icin kulupte onemlidir ama insanlarin hakki yenilmesi hic hosuma gitmiyor. bu umut icin de boyle, transfer edilmesine ragmen bir yonetici tasarrufu ile gonderilmis malzemeci de olsa, ileride sizin oglunuz, digerinin abisi de olsa...

isin taraftar ile zitlasma kismina geldigimizde yine ayni noktaya cikariz. diyelim ki bi sporcu taraftar ile zitlasti. spor ahlakina sigmayan hareketler sergiliyor. yonetim toplanir, oturur, sozlesme sartlarina gore ya anlasir, ya da ucretini odeyerek fesh eder. gidip olmadik seylerin pesinde kosmak size birsey kazandirmaz. ki goruldugu uzere yanlis hesap bagdat'tan donuyor. abisinin dedigi kadari ile umut yarin antremanlara basliyor trabzon'da...

beni baglayan nokta yine ve yine ustune basa basa vurguluyorum yapilan isin "adam" gibi yapilmasidir. dugun olayini geciyorum cunku isteyen umut'un menejeri ve ayni zamanda abisi olan mehmet ali tinay'a da facebook uzerinden rahatlikla ulasip mevzuyu dogrulatabilir. ama umut'u cirkin sekilde gonder, transfer et bir kondisyoner sehre yerlessin hicbir yanlisi olmasin bir yonetici tasarrufu ile gonder, genel menejer al -ki adi bu camianin en onde gelen isimlerinden talat oztoprak olsun- sonra isine karis, bilemdigin konularda ona ahkam kes sonra da birinci lige cikip avrupa kupasi oynamaktan bahset! eyvallah hedefler guzeldir ama soyunma odasina inmek denilen sey basketbolda pek para etmez. seni sokmazlar soyunma odasina, ya da seni islerine karistrimazlar. ama bu isi trabzonda yapacak cok dersen buyur bu yoldan devam et diyebilirim sadece o yoneticiye...

Külünkoğlu
19.10.2009, 14:55
İmtihanı geldiğinde en çok aranan ve en zor bulunan değerdir “sadakat”

Yöneticiler, çoğu zaman kendi doğrularını doğru bildiklerinden mütevellit, iş başına gelmeden önce sıklıkla kullandıkları istişare makamını seçildikten sonra kullanmayı sevmezler. Somut göstergeler türlü türlü emarelerle aksini gösterse de kendi bildiği doğruyu uygulamaktan çekinmezler. Bir dereceye kadar bu yapı kabul edilebilir. Dediğim dedik olsa bile içinde bir parça samimiyet barındırdığı için.

Hasmı küçültmek için bile kibir tavan yapmamalı. Yöneticiler yönetmekle yükümlü olduğu kişilerin boyunduruğu altına girdiği anda hayal kırıklıkları bile bir nimet sayılır.

Ne demiştik ; İmtihanı geldiğinde en çok aranan ve en zor bulunan değerdir “sadakat”

“Saygı duyacak kadar değerli bulduğunuz adamın sadık kalma ihtimali, her şeyini size borçlu olan ve sizden koptuğunda beş paralık değeri kalmayacak insanlardan çok daha yüksektir”

Hoş geldin ! Umut Tınay

İsmail Alkan
19.10.2009, 15:18
@uyum bey

Siz farklı pencereden, biz farklı pencereden bakıyoruz.

Onun için karşılıklı yazışmanın anlamı yok.

Anlaşılan o ki, size anlatılan bilgiler tek taraflı.Zahmet edip sizin "adam" lığını sorguladığınız yöneticilere keşke bir danışma zahmetinde bulunsaydınız.

"Adamlık" "vicdan" gibi değerleri sorguluyorsunuz.Bende size şöyle söyliyeyim.Bu camiayı, yani istanbul basketbol camiasını tanımaya başladığımızdan beri bahsettiğiniz kavramların içinin ne kadar boş olduğunu anlamaya başladım.

Örnekmi ? Geçen sezon Alaeddin hocaya, Taner hocaya, Fikret hocaya, Umut'a en ağır ithamlarda bulunup eleştirenler, bugün ise aynı adamları savunup, yönetime sallıyor.

Neden acaba ?

Son yazında ki bir bölüme kısa bir cevap vererek sonlandırayım.Detayları ise ilerliyen günlerde zaten paylaşacağım.Belki de bundan sonra bu başlıkta hiç yazmıyacağım ve basketbol ile tüm alakamı keseceğim, bakalım zaman gösterecek.

Tek bir şeye cevap vereyim.
Benim oğlum ; bırakın yöneticisine posta koyup, tavır takınmayı ve hakaret etmeyi, yan gözle baktığını hissetsem sırtındaki o kutsal formayı kendi elimle çıkarttırırım.

Bizim bakış açımız ve değerlere sadakatimiz bu şekilde.

uyum61
19.10.2009, 18:14
ben farklı pencerelerden baktigimizin son derece farkindayim. dedigim seylerin degil de, genel konusmama ragmen umut ozeline(ki umut disinda da konular var) indirgenmesinden bunu net sekilde anliyorum. neyse bu noktada kelimeler kifayetsiz kalacak gibi o sebeple bu da benim konu hakkındaki son mesajim olsun.

mevzuyu evelemeye gevelemeye gerek yok. eger olay umut'un yonetime posta koymus olmasi, dugunune adam cagirmis olmamis olsa o oyuncu bir daha asla bu kulupte oynamazdi. yani su yonetime bakinca bunu net sekilde ifade edebiliyorum. ama herkesin farkettigi gibi ve basindan beri dedigim gibi o paranin umut'a odenmek istememesi gibi bir durum soz konusu. bunu yapmak icin allem ettiler kallem ettiler ve olmadi sonucta. eger sorun oyle olsaydi kadro disi birakmak ve para cezasi vermek gibi turlu ceza verilebilirdi. benim anlamadigim sey bu noktayi israrla konusmak istememek neden ?

oglunuzla alakali verdiginiz ornegi benim verdigim ornek uzerinde sadelestirdigimde ise tamamen alakasiz iki ornek goruyorum. herseye umut ozelinde degil de genel yaklasmayi denemenin faydali olacagini dusunuyorum.

neyse bu tartismaya baslamadan once dusundugumden cok farkli noktada degilim esasinda. acikcasi bazi seylerin konusulabilecegini umut ediyordum ama bosunaymis. bench niye konusmuyor denilmisti yukarida, herhalde o cok onceden farkina varmis farkli bir yere varamayacagini...

Cengiz Çubukcu
19.10.2009, 18:18
Peki Uyum61 sizce Trabzonda yahut karadeniz bölgesinde şu anki yapılanmayla basketbol gelişir mi ? tabana yayılır mı? 2-3 sene içinde 1.lige çıkıp belli bir yere geldikten sonra altyapıya önem verme mantığı doğru mu?

Osman Yavuz
19.10.2009, 18:20
En üzüldüğüm konu Umut gibi bu ligin sıradan bir guardının bu kadar tartışma konusu olması.Buraları okusa ki belki okuyordur, kendini bir şey sanacak ondan korkuyorum.Yönetim böyle kangren vakaları bitiremiyor ya ona yanıyorum.

Cengiz abi cumartesi akşamı yaptığın benzetme için sana çok kırıldım.:D

Çetin
19.10.2009, 18:27
maç başlığında yazdım ama pek değinmedim, bir fırat'a bakıyorum bir umut'a, bir geçen seneye bakıyorum, bir bu seneye...

uyum61
19.10.2009, 19:58
Peki Uyum61 sizce Trabzonda yahut karadeniz bölgesinde şu anki yapılanmayla basketbol gelişir mi ? tabana yayılır mı? 2-3 sene içinde 1.lige çıkıp belli bir yere geldikten sonra altyapıya önem verme mantığı doğru mu?

eger boyle bir sey soyleniyorsa o yatirimin gercekciligi direktmen sorgulanir. ben ve konustugum bircok kisi saner ayar ve diger yoneticilerin basketbolu atlama tahtasi olarak kullanmak isteyecegini dusunuyor. sonrasinda genelde basketbol unutulur. bu fb, gs ve bjk'de direkt boyle yasaniyor. bana kalirsa bu sene yapilacak derece basketbolun kaderini direkt etkileyecektir. umarim yanilirim ama oyle dusunuyorum.

altyapi elbette iyi hocalara bakar ama altyapinin kaderini hocalar cizmez. hocalar yol cizer, yonetimler kaderi belirler. ben adim gibi eminim ki alaeddin hoca, taner hoca ve fikret hoca bu camiada bu ozellikleri ile taninir. ozellikle alaeddin hoca altyapilardan gelse de kariyeri farklidir. ulker'de yardimci koc iken kendine yeni yol olarak tekrar altyapilari cizdi. bircok kisi onun adini 1. lig seviyesinde gormeyi beklerken olaya ne kadar farkli yaklastigini buradan gorebilirsiniz. keza taner hoca altyapida her kademede calisti. cok yenilikci ve gelismelere aciktir. takimlarina hep hayranlikla bakmisimdir. fikret dogan'in kariyeri ise yine ayni sekilde altyapi basarilari ile dolu. bu kadronun altyapi ile bu kadar hasir nesir iken once bi birinci lige cikalim, sonra bakariz altyapi olayina diyecegine ihtimal vermiyorum. eger boyle birsey diyorlarsa trabzon'a bakislarini da once ben sorgularim. yani bu tip bir yaklasim yonetimin tercihi olabilir. ki soyle bir nokta var. bu hocalarin altyapi yaklasimi ucuz bir yaklasim degildir. yeri gelir yurtdisinda oyuncu aramaya cikarlar, yeri gelir amerika'da kendilerini gelistirmek icin koca bir yaz gecirirler. altyapilarda oyuncu transfer edip, ev tutar, ailesini getirir, ozel okullara yazdirir yeri geldiginde yuklu miktarlarda paralar da oderler. esas soru trabzonspor bu tip bir altyapi yapilanmasina girecek kadar butceye sahip midir ? sanmiyorum ki gecen sezondan kalan alacaklar oldugunu da duydum. yani maddiyatin arkasinda da ezilmis olabilirler. fakat hicbiri bahane olamaz.

isin bir de beni kara kara dusunduren tesis boyutu var. takimin antremanlarini nerde yaptigini bilmiyorum ama altyapilarda tesis boyutu daha buyuk bir onem tasir. bu imkanlarin yaratilmasi da gerekir. fakat bu konuda da bir hareket olup olmadigina dair bilgim yok.

kisaca elde hersey var. fakat altyapiya bakis ayna gibidir, herseyi gosterir. ben kendi adima en cok bu noktada umutsuzum. zaten bir futbol sehriyiz, bir de bu konuda ciddi bir hareket olmadiginda insan dogal olarak o dediginiz yaklasimi degil herseyi bir butun olarak degerlendirip gelecege umutla bakamiyor.

dipnot: bu konularda esasinda bench esas sozleri zamaninda bolca soyledi. o varken benim konusmam cok mantikli degil ama icimdeki seyleri de dokmek istedim. karamsarim ama goruntu de karamsarliga cok acik!

Çetin
19.10.2009, 21:58
altyapı hep "seneye", tutturamadık şu seneyi bir türlü :)

İsmail Alkan
19.10.2009, 23:50
http://www.haber61.net/images/word/z0.gifhttp://www.haber61.net/images/word/z0.gifUMUT'UN SAKATLIĞI GEÇTİ

TS Basket takımının Umut'u
19 Ekim 2009 / 13:35
Trabzonspor Basketbol takımı sakatlanan Umut Kınay'a kavuşuyor.

Geçtiğimiz sezon Bornova Bld maçında sakatlanan ve2,5 ay salonlardan uzak kalan Basketbol takım kaptanı Umut Tınay yeniden sahalara dönüyor.

Gergimiz sezon 19 Mayıs Spor salonunda oynanan Bornova Belediyespor maçında sakatlanan ve ve 2,5 ay salonlardan uzak kalan Trabzonspor Basketbol takımı kaptanı Umut Kınay takıma katılıyor. Trabzonspor Basketbol takımı ile sözleşmesi devam eden tecrübeli kaptanın sakatlığının tamamen düzeldiği ancak antreman eksikliği olduğu öğrenildi
Basketbol takımı şube sorumlusu Ceyhun Eskici Umut'un Trabzonspor'un sözleşmeli sporcusu olduğunu ve sözleşmesinin hala devam ettiğini belirterek “ Umut 'iki bucuk aylık bir sakatlık dönemi geçirdi. Umut bizim takım kaptanımız ve kulüple sözleşmesi sürüyor. Bu gün Trabzon'da olmasını bekliyoruz. Umut la yeni bir anlaşma yapmıyoruz.sakatlığı nedeniyle aramızda yoktu.Sakatlığı tamamıyle geçti.Şimdi o da aramıza katılıyor “dedi.

Kaynak : haber61 (http://www.haber61.net/news_detail.php?id=45959)

Son sözü yönetim söylemiş.Bize de kenara çekilmek düşer.

Osman Yavuz
20.10.2009, 00:18
İsmail abi bu kulüp hiçbir zaman kangrene zamanında müdahele edememiş hep kangrenli olarak yaşamıştır.Bu böyle sürüp gider.Ben şaşırmıyorum böyle şeylere.Benim üzüldüğüm konu bu ligin sıradan bir guardı olan Umut için bu yaygaranın yapılması.

Çetin
20.10.2009, 01:17
sezen aksu- bana bir menajer lazım şarkısı dillere pelesenk bu aralar sanırım :)

Cihan
20.10.2009, 17:38
İsmail abi bu kulüp hiçbir zaman kangrene zamanında müdahele edememiş hep kangrenli olarak yaşamıştır.Bu böyle sürüp gider.Ben şaşırmıyorum böyle şeylere.Benim üzüldüğüm konu bu ligin sıradan bir guardı olan Umut için bu yaygaranın yapılması.

zamanında milli takıma kadar yükselmiş bir guard oyuncusu ... geçen sene takımın maçlarını eski bir basketbol hakemi olan hocamla izliyordum hemen hemen her maça geldik .. bana takımdaki en iyi oyuncuların ogün scott ve umut olduğunu altını çize çize söylemişti.. bir basketbol hakemi bu işin içinde zamanında o da basketbol oynadı guard olarak .. bu işin içinde olanlar biliyor .. nasıl oyuncu olduklarını .. sıradan kelimesi ağır ve çok ağır kaçar ..

Cengiz Çubukcu
21.10.2009, 08:15
ayrıca onun adı artık Umut Kınay :D

Çetin
21.10.2009, 09:03
iyi-kötü ayrımından çok, yararlı-yararsız olayına bakmak lazım.

umut geçen sene faydalı oldu mu? oldu

peki bu sene olur mu? geçen sene olduğu gibi olamaz zira geçen sene ogün-scott-umut taşıdı takımı. bu sene bu tirelerin arasına en az 6 oyuncu girer ki ilk maçta da gördük.

Selçuk Yılmaz
21.10.2009, 10:35
Özelliklede basketbol takımımızın 1. lige çıkmasını çok istiyorum ,zaten futbolda belli az çok yapabileceklerimiz bu sene ama basketbol takımımız çıkmalı!!!

Kent için, kulübün prestiji için ,karadeniz bölgesi için çıkmalı!!!

Bu yukarıda yazdıklarımızı daha da açabiliriz ama kısa bir özetle dünyanın bütün büyük kulüblerinin (İngiltere hariç)basketbol ve diğer amatör şubeleri bulunmakda ve bu da onlara marka ve bilinirlik olarak ilk olarak inanılmaz avantaj sağlanmaktadır.Burada kentimizin basketbol anlayışı ve basketbol kültürü için ne kadar katkısı olacağını saymama gerek duymuyorum .Umarım bu sene bu olayı başarır ve Trabzonspor basketbol takımımızı avrupa'da görürüz.

LazAnisT
24.10.2009, 14:02
Ben busenede play offlardan öteye geçemeyeceğimizi düşünüyorum.Yanlış işler yapılıyor.

Mehmet Dinç
24.10.2009, 14:15
Ben busenede play offlardan öteye geçemeyeceğimizi düşünüyorum.Yanlış işler yapılıyor.

Yok abi inşallah yanılırsın.Gerçekten çok tecrübeli 1. deneyimi olan bir kadromuz var.Şampiyon olarak çıkcaz inşallah

Cihan
24.10.2009, 14:20
bu sene geçilir ..

Cengiz Çubukcu
24.10.2009, 15:53

Zaten yanlış iş yapmazsalar şaşarım !!! beklentileri çok fazla yükseltip en küçük hayal kırıklığında dağılmayız inşallah....

Seyit Hoca
24.10.2009, 16:58
Bidiklerinizi paylaşın ..Biz de öğrenelim..

Cengiz Çubukcu
24.10.2009, 16:59
Bidikleriniz, paylaşın ..Biz de öğrenelim..

Hocam Trabzonda olan sizsiniz daha iyi bilmeniz lazım....

tbs1
24.10.2009, 23:44
ne kadarda kötü işler yapılsada bu kadro sağlam bence öyle ya da böyle maçları kazanır ve 1.lige yükseliriz.

yigits
24.10.2009, 23:54
Bu arada resmi sitedeki takım fotoğrafını ilk kez görüyorum çok hoş olmuş nba takımı gibi :)

murat hoca
25.10.2009, 00:21
umut tınay denilen adamın yaptıkları ortada bu adam nba seviyesinde bir basketbolcu dahi olsa bizim değerlerimize saygı duymamıştır aynen yattara örneğinde olduğu gibi yediği yere kimse ihanet etmeyecek o kutsal formayı giydiğinde ona bir süprizimiz olabilir ha kimse bize burdan yok şöyle idi yok böyle idi demesin benim değerlerime sövenler o takımda ise bizde duyarlı olaçağız tabi boşuna mı ter akıtıyoz o tribünlerde gecen yıldan beri umut tınayla ilgili olan herşeyi aslında takip ediyoz ismail abiyede soruyoruz yani yaptıkları zorumuza gidiyor
Vakfıkebirliler Grubu Başkanı Murat Günaydın

BALKAN 06
25.10.2009, 09:52
çok önemli mevzular konuşulmuş benimkisi biraz gereksiz olacak affedin ama basketbol takımımızın forma renkleri barcanın renkleri gibi olmuş,
bordo-mavi değil.
TS nin her kurumunun rengi bir şıtandarda bağlanmalı bence hoş görünmüyor...

Seyit Hoca
25.10.2009, 11:47
Ben maçlara gidiyorum . Zaten vaktim de ancak maçlara gitmeye yeter . Uzakta da olsanız , bildiklerinizi buradan paylaşırsanız üyelerin kafalarındaki soru işaretleri de bir nebze kalkmış olur.
Mesela , playoff tan öteye gidelemeyecek derecede yapılan yanlış işler ne..?

Cengiz Çubukcu
26.10.2009, 12:52
benim dikkatimi çeken yanlışlar şunlar;
1. Basketbol Şubesinin futbol şubesi ve Trabzonspor yönetim kuruluyla tamamen ipleri koparması. (suç kimde bilemiyorum..)
2. Yeni Basketbol Şubesi yönetiminin bu makamı sıçrama tahtası olarak düşünmesi..
3. Altyapıya yeterince önem verilmemesi ve sürekli gelecekle ilgili sözler verilmesi. bugün ise Trabzon basketbolu adına hiçbirşey yapılmaması.
4. gelecek senelerde doğru hedeflerin koyulmaması
5. Trabzon şehrinde basketbol kültürünü oluşturmamak için gayret gösterilmemesi , halktan kopuk sadece belli bir kesime hitap edilmesi (ilk maçtan çıkardım bu sonucu)
6. geçen senenin kaptanı Umut Tınay'ın yanlış davranışlarından dolayı gönderilmesi doğru idi ama ne olup bittiyse kendisi tekrar geri getirildi.
7. Güçlü bir kadro kurarken hiç süre alamayacak oyuncular da transfer edildi
8. Altyapı oyuncusu İsmet Alkan A takıma alınmasına rağmen son anda Umut Tınayın geri gelmesi ve belki de sezon boyunca takıma kendisi kadar katkı bile veremeyecek bazı oyuncuların alınması yüzünden sadece antrenman oyuncusu olacak ...

Mehmet Dinç
26.10.2009, 15:35

7. Güçlü bir kadro kurarken hiç süre alamayacak oyuncular da transfer edildi

Yapma abi geçen sene hiç süre alamayan oyuncular daha fazlaydı 12 kişilik maç kadrosunun 3'ü neredeyse hiç süre alamıyordu bu sene durum biraz daha iyi.

Seyit Hoca
26.10.2009, 19:12
.................... ...

Cengiz , benim '' bildiklerinizi paylaşın '' isteğim pek sana değildi ya , neyse.. Playoff tan öteye gitmemizi engelleyen yanlışlar var diye yazıldı da..Yazdıklarının haricinde bilmediğimiz bir durum mu var diye düşünmüştüm...

Yukarıda yazdıklarına gelince..
Zaman herşeyin ilacıdır...Biraz sabır ve metanet , başarının ve hedeflenen mevkiilerin anahtarıdır düşüncesindeyim .Hiddetlenmenin,fevriliğin kime yararı olmuş ki..? Unutmayalım ki , rüzgar eken fırtına biçer .
Zaman bu takımı desteklemek ve TBL ye çıkma zamanıdır.

Cengiz Çubukcu
26.10.2009, 19:36
Hocam desteğimiz her zaman olmuştur ve olacaktır da ama bunun kayıtsız şartsız olmadığı bilinmelidir...hata gördüğümüz yerde eleştirmek en tabi hakkımızdır ki bizler bütün hayatı boyunca basketbol takımımızın olmasını hayal eden ve onun hayaliyle yaşayan taraftarlarız, sabretmekse bizde alası var ...yarın emekler boşa giderse yaşayacağımız hayal kırıklığı tarif bile edilemez...

Osman Yavuz
26.10.2009, 22:31
Seneye Beko Basketbol ligine çıkrsak beni de transfer komitesine alsınlar.İddia ediyorum aldıracağım adamlarla playoff yarı finaline kadar gideriz.:)

UğuR
28.10.2009, 11:40

SİTEYE yalnızca maç sonunda haftada bir haber ekleniyor ve sitede çoğu bilgiler eksik durumda...

Cengiz Çubukcu
28.10.2009, 11:42

SİTEYE yalnızca maç sonunda haftada bir haber ekleniyor ve sitede çoğu bilgiler eksik durumda...

ben de ara sıra girip bakıyorum , hiç bir şey yok !!! daha fazlasını bekliyoruz.....

Adem Hotaman
30.10.2009, 23:08
Neden bizim sitelerimiz görsel olarak kötü

Çetin
31.10.2009, 01:39
resmi siteye "Durmak Yok Yola Devam" şeklinde bir parti sloganı yazan zekayı kutluyorum burdan :) spora bir şeyleri bulaştırırsanız temizlemesi zor olur. sitenin bir kenarına da 6 basketbolcumuzu koyup "6 ok" şeklinde başlık atın bari oldu olacak :)

Emre7
31.10.2009, 10:20
ne salon ne de site....
bunu bir maille bildirmek gerek.
bugünde maça gidecem, ama biliyorum ki kesilecek olan bilet gene Trabzonspor'a kâr getirmeyecek. kombine fiyatı uçmuş, onu 50 lira yap sürümden kazan. o fiayata Trabzon gibi futbol şehri basket maçına 200 lira kombine verir mi. 160-180 futbol kombinesi iken.

Ayrıca salonu kullanıyoruz,eminim para kesilen tek aktivite bizim maçlar iken salonda bize ait sadece salonun ortasındaki yarısı yıpranmış Trabzonspor arması olması komik değil mi. Ne çalan müzikler bize ait ne de salonda bize ait bişey var. Geçen seneki heyecan "ilk" maçtan dolayı olacakki yoktu umarım bu maçta bişeyler olur.

ayrıca Trabzonspor basket sitesinde
http://www.trabzonsporbasket.com/web/images/stories/videos/video.jpg

bunun ne işi var bini bana söyleyebilir mi. Bu site resmi sitemiz olamaz. Birilerinin kişisel olarak yaptığı bir sitedir.

sem61
31.10.2009, 19:26
salonda çalan müziklere acilen bir dur denmesi lazım ... saçma sapan müziklerle maçı izleme isteğimi azaltıyorlar ... özellikle demet akalının saçma şarkıları lütfen çalınmasın ...

Mustafa ÖZDEMİR
31.10.2009, 20:04
inşallah böyle devam ederiz...

Cengiz Çubukcu
02.11.2009, 18:04
İsmail ALKAN
Ormanspor maç analizi

Geçtiğimiz hafta uzatmalarda zorla yendiğimiz Vestel maçından sonra, sıradan diyebileceğimiz Ormanspor karşısında çok rahat ve keyifli bir maç izleyeceğimizi sanmıştık.Ama yanılmışız. Rehavet midir, takımın oturmamasından mıdır, bu lige bir gömlek üstün gibi durduğundan mıdır nedir anlıyamadık.Oyunumuzu bir türlü rakibe kabul ettiremiyoruz.Çok zorlanıyoruz.Gereksiz top kayıpları yaparken, serbest atış isabet oranlarımızı bir türlü istediğimiz seviyeye çıkartamıyoruz.
Ormanspor maçının kısa özeti bu.Biraz daha açmak gerekirse,Ormanspor biraz daha dikkatli olabilmiş olsaydı oyuna ortak olmuştu.Yaklaşık 12 sayılık farkı 3 sayıya kadar indirdikleri anda yapmış oldukları acemice 2 top kaybı sonucu, Caner’le fast breaklar ile bulduğumuz kolay sayılar oyunun kırılma noktası idi.Bu basit sayılar sonucu Ormanspor oyun disiplininden koptu ve 10 sayı gibi bir fark ortaya çıktı.Yapmış oldukları 11 top kaybı da bunu gösteriyor.

http://www.trabzonbasket.com/?&Bid=222438

Murat'
02.11.2009, 19:29
Sanki eskisi kadar ilgi yok basket takımımıza.

Gerek bu forumdan gerekse dolmayan salonumuzdan bunu çıkardım.

Umarım ilerki haftalarda ilgi çok daha fazla olur.

Çünkü bu takım ve bu emek ilgiyi fazlasıyla hakediyor.

Adem Hotaman
02.11.2009, 23:31
Site de şuan da yapım aşamasında diye yazıyor.İnşallah güzel bir yapım aşaması olur.

Cengiz Çubukcu
05.11.2009, 07:59
Dördüncü Haftaya 4 Takım Yenilgisiz Girdi
TB2L’nin 3. haftası geride kalırken 4 takım namağlup unvanını koruyarak yoluna kayıpsız devam ediyor.

Erkekler İkinci Ligi’nde sezonun 3. haftasın oynanan 12 maçla tamamlandı. Gelişim Koleji, Pertevniyal ve Uşak Belediyesi deplasmanda galip gelirken, A Grubu’nda Trabzonspor Basketbol, B Grubu’nda ise Genç Telekom averajla zirvede yer aldı.

A Grubu’nun lideri Trabzonspor Basketbol, evinde Ormanspor ile oynadığı maçı 76-66 kazanırken, yabancı oyuncusuna hiç şans vermedi. Üçtü üç yapan Bordo Mavililer’i aynı puan ve averajla deplasmanda Yeni Nesil’i 74-79 mağlup eden Gelişim Koleji takip etti. beşer puana sahip 4 takımdan Beykoz üçüncü, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ise dördüncü sırada yer aldı.

B Grubu’nun lideri Genç Telekom, kendi evinde Akhisar Belediyesi karşısında zor anlar yaşarken 16 sayı geriye düştüğü maçı son çeyrekteki savunma direnci ile lehine çevirdi ve yenilgisizliğini korudu. Ankara temsilcisini konuk ettiği FMV Işıkspor’u 77-59 mağlup eden Yeşilyurt averajla ikinci sıradan takip etti. Bu maçta Admir Aziz Kan, attığı 33 sayı ile sadece takımının değil haftanın en skorer ismi oldu. Thomas Brown ise 16 sayının yanında aldığı 22 ribaund ile diğer bir dikkat çekici istatistiğe imza attı. Bu grupta üçüncü sırayı deplasmanda İstanbul Teknik Üniversitesi’ni yenen Uşak Belediyesi alırken, İstanbul temsilcisi de aynı puanla dördüncü sıranın sahibi oldu.

Ligin yeni takımı İstanbul Büyükşehir Belediyesi kadrosunda yabancı oyuncusu olmadan şampiyonluk adaylarından Beykoz’u 83-74 yenerek, sürpriz sayılabilecek bir sonuca imza attı. İstanbul temsilcisi, ilk yarıda Sezgin Eriş ile ikinci yarıda da Serkan Özver-Deniz Yiğit ikilisi ile etkili olarak rakibinin maç boyunca üstünlüğü ele geçirmesine izin vermedi.

Sayı liderliğinden 3 maçta 27.3 sayı ortalaması ile mücadele eden İstanbul Teknik Üniversitesi’nden Mustafa Abi birinci sırada yer alırken, ribaund liderliğinde Yeşilyurt’tan Thomas Spencer Brown, 17 ribaund ortalaması ile ilk sıranın sahibi oldu. Asist kategorisinde ise Final Spor’un oyuncusu Gökhan Şenol, 3 maç sonunda 9 asist ortalaması ile oynayarak liderliği elinde bulunduruyor.

3. hafta maç sonuçları şöyle;

A GRUBU

Hacettepe Üniversitesi: 68 - Vestelspor: 55

İstanbul Bş.Bld.:83- Beykoz:74

Selçuk Üniversitesi:86 - Final Gençlik: 77

Trabzonspor Basketbol:76 – Ormanspor: 66

Yeni Nesil:74 - Gelişim Koleji:79

Düzce Gençlik: 77 – Pertevniyal: 92

B GRUBU

İTÜ:76 - Uşak Belediyesi:83

Genç Telekom: 84- Akhisar Belediyesi:81

Erçelik Pamukkale Üniversitesi:90 - T.E.Dağcılık:71

Yeşilyurt:77 - FMV Işık: 59

Genç Banvitliler: 89 - Akçakoca Poyraz: 81

Edirne Gençlik: 63 - Optimum TED Ankara Kolejliler: 62

PUAN DURUMU

A GRUBU S Takım O G M A Y Puan
1. Trabzonspor Basketbol 3 3 0 241 218 6
2. Gelişim Koleji 3 3 0 251 238 6
3. Beykoz 3 2 1 262 250 5
4. İstanbul BŞB. 3 2 1 229 224 5
5. Selçuk Üni. 3 2 1 219 221 5
6. Hacettepe Üni. 3 2 1 236 216 5
7. Final Spor 3 1 2 245 251 4
8. Yeni Nesil 3 1 2 217 227 4
9. Vestel 3 1 2 219 222 4
10. Pertevniyal 3 1 2 232 237 4
11. Orman Gençlik 3 0 3 191 211 3
12. Düzce Gençlik 3 0 3 225 252 3

B GRUBU S Takım O G M A Y Puan
1. Genç Telekom 3 3 0 245 219 6
2. Yeşilyurt 3 3 0 234 210 6
3. Uşak Belediye 3 2 1 240 238 5
4. İstanbul Teknik Üniversitesi 3 2 1 256 239 5
5. Olin Gençlik 3 2 1 207 190 5
6. FMV Işıkspor 3 2 1 190 199 5
7. Optimum TED Ankara Klj. 3 1 2 207 208 4
8. Genç Banvitliler 3 1 2 226 220 4
9. Pamukkale Üni. 3 1 2 263 252 4
10. Akhisar Belediye 3 1 2 221 227 4
11. Akçakoca Poyraz 3 0 3 205 240 3
12. Tenis Eskrim Dağcılık 3 0 3 206 258 3

Halil Atalay
07.11.2009, 19:15
maç'dan haber yokmu?

Ali Tunahan Güllü
07.11.2009, 19:25
Helal olsun bu maçıda kazandık:)

Cengiz Çubukcu
09.11.2009, 12:38
Seriye Devam.

Basketbol takımımız dördüncü maçında Beykoz’u deplasmanda gurbetteki taraftarlarımızın da desteği ile 55-68’lik skorla geçerek hem liderliğini hem de yenilmezliğini devam ettirdi.

Ayak bileğindeki sakatlığı geçip 14 sayı 14 ribauntla double double yapan Eddy Fobbs ve yine sakatlığı geçen Hadi’nin skora katkı yapması sevindirici.Özellikle Hadi, gerek karakter olarak, gerekse de oyuncu olarak bu takımda olması gereken bir basketbolcu.Umarım uzun yıllar Trabzonspor’da forma giyer.

Belki play off’lar da bir numara pozisyonunda sıkıntı yaşıyabiliriz diye düşünüyorum.Sakatlığı geçmiş, takıma, yönetime ve Trabzon’a gerçek anlamda adapte olarak kendi gerçek kimliğini bulabilmiş bir Umut Tınay’ı görebilirsek bu poziyonda da sıkıntı yaşayabileceğimizi sanmıyorum.

Atalay
10.11.2009, 10:09
Artık bu sezon mutlu sona ulaşacagımıza inanıyorum...

Şimdiden önümüzdeki sezonun yapılanmasına başlamak lazım...

Mesela salon inşaatımızın önümüzdeki sezon başına mutlaka yetişmesi gerekmekte...

Birde alt yapıya çok önem vermemiz lazım...

Trabzon merkezde tüm takımlar için sadece 19 mayıs salonu var oda artık ihtiyca cevap veremiyor...

Derhal Trabzonun merkezinde çok amaçlı bir salon yapılması gerekiyor Basketbol,voleybol,hentbol takımlarının antreman yapacakları amatör branşların maç yapacakları bir salon artık şart..!!

Birde Basketbol takımımızın tesislere ihtiyacı var şu anda basketçilerimiz otellerde konaklıyorlar sosyal tesisleri hiç yok...

Acil olarak bu sorunda giderilmeli...

Sevgilerimle..

Hekimoğlu
10.11.2009, 10:29
Yeni salon yapılıyor ama önümüzdeki sezonun başına yetişmez.

http://i38.tinypic.com/vfcojn.jpg

Hekimoğlu
10.11.2009, 10:33
Geçen bir ulusal kanalda 2.lig basketbol maçları konuşuluyordu yorumcu çıkabilecek takımları konuşurken Trabzonspor'u ayrı tutuyorum o kesin çıkacak kadro yapısı ve organizasyon olarak diğerlerinden ayrılıyor dedi.

Mustafa ÖZDEMİR
12.11.2009, 16:03
bu salon şehrin tiğer tarafında .taraftarın gitmesi problem olacaktır...

Melek
12.11.2009, 16:05
Nerde yapılcak peki yeni salon ?

of_trabzonlu
12.11.2009, 17:35

Salon Pelitlide yapılıyor.

Çetin
12.11.2009, 17:36

maçların en fazla 100-200 kişiye oynanacağı bir yere. sanırım salon şehirden uzağa taşınınca maçlara liselerden falan otobüslerle "seyirci" taşırlar.

şehir planlamacılığı diye bir meslek var, ama ne hikmetse herhangi yeni bir binada, spor salonunda, stadyumda... çözüm hep "şehir dışına yapılsın" şeklinde oluyor. hani bu sadece buraya özgü bir durum değil, tüm ülkemizde böyle. şehrin içine bir spor kompleksi yapmak neden bu kadar "planlanamaz" bir şey anlamıyorum.

Cengiz Çubukcu
12.11.2009, 17:46
maçların en fazla 100-200 kişiye oynanacağı bir yere. sanırım salon şehirden uzağa taşınınca maçlara liselerden falan otobüslerle "seyirci" taşırlar.

şehir planlamacılığı diye bir meslek var, ama ne hikmetse herhangi yeni bir binada, spor salonunda, stadyumda... çözüm hep "şehir dışına yapılsın" şeklinde oluyor. hani bu sadece buraya özgü bir durum değil, tüm ülkemizde böyle. şehrin içine bir spor kompleksi yapmak neden bu kadar "planlanamaz" bir şey anlamıyorum.

Çünkü şehir içine Avm yapmak daha karlı bir iş insanlara göre ne yazık ki Çetin :(

Çetin
12.11.2009, 17:51
zaten ne hikmetse her zaman "sermayenin" iin içine girdiği şeyler, sorunsuz, çevreyle uyumlu, yarınların projesi olurken; insanların kişisel gelişimine katkı verebilecek şeyler hep sorunlu oluyor. ah iyi şeyler para bassa da "uyumlu" olsa. zor sanırım :)

danger00
12.11.2009, 18:23
YÖNETİM İLE SORUNUMUZ YOK

Şener "Devam edin" dedi

12 Kasım 2009 / 17:30

Hekimoğlu, Basketbolda çıtayı yükseltmenin kaçınılmaz olduğunu söyledi.

Trabzonspor Basketbol Takımı Başkan Yardımcısı Celil Hekimoğlu, Trabzon'da futboldan sonra basketbolun 2. branş haline geldiğini ve bundan sonra çıtanın daha da yükselmesinin artık kaçınılmaz olduğunu söyledi.

Trabzon'da Sancak Plaza'da kulüp binasında gerçekleştirilen toplantıya Hekimoğlu'nun yanı sıra yöneticiler Ceyhun Eskici ve Ahmet Sarı da katıldılar.

Celil Hekimoğlu, her fırsatla dile getirdikleri gibi hedeflerini Beko 1. Ligi olduğunu belirtereK, �İlk 4 maçımızı kazandık. Bu maçlar arasında Beykoz'u yendik ki bana göre Beko Ligi'nin en iddialı takımlarından biriydiler. Şimdi önümüzde çok dana zor bir maç var. Selçuk Üniversitesi en önemli maçımız. Ben diyorum ki basketbol severler saat 16.00'da 19 Mayıs Kapalı Spor Salonu'na 19.00'da da Hami'nin maçına Avni Aker'e gelsinler� dedi.

ŞENER 'DEVAM EDİN' DEDİ
Sözlerinde kamuoyunda bir takım yanlış anlaşılmalar olduğunu ifade eden Hekimoğlu, �Kombine bilet uygulaması yaptık. 150 bin TL kasamıza girdi. Bizim başka hiçbir gelirimiz yok. 2 trilyona kadro yaptık. 150 bin TL'ye ihtiyaçları mı var dendi. Yanlış. Kısıtlı imkanları olan bur takımın para girdisine tabiî ki ihtiyacı vardır. Kombinelerde biraz sıkıntı oldu, o sorun da çözülecek. Trabzonspor Kulüp yönetimiyle hiçbir sorunu olmadığını anlatan HekimoğlU, �Sayın başkanımız Sadri Şener basketbol kulübünün devam etmesini istedi. Onlar bize manevi olarak destek oluyorlar. Bu takım Beko Ligi'ne çıkarsa imkanları genişleyecek. Trabzonspor isterse yönetimi alabilir. Biz burada fahri de olsa görev yaparız� şeklinde konuştu.

Umut Tınay ile anlaştıklarını kulüple hiçbir sorunu olmadığını belirten Hekimoğlu sözlerinde Trabzon Belediyesi'ne, Gençlik Spor il Müdürü Şerif Özgür'e ve KTÜ Rektörü İbrahim Özen'e çok teşekkür etti.

Trabzonspor futbol takımının son maçlarda kötü gittiğini ancak toparlanacağına inandığını söyleyen Celil Hakimoğlu, önemli olanın böyle zamanlarda takıma yönetime destek olunması gerektiğini ifade etti.

ARKADAŞLIK ÜST DÜZEYDE
Trabzonspor Basketbol Takımı Yöneticisi Ceyhun Eskici de yaptığı açıklamada takımın işleyişiyle ilgili olarak: �Gerçekten çok iyi bir kadroyu bir araya getirdik. Sporcular Trabzon'da huzurlular. Arkadaşlarımızdan 3'ü evli. Çoğu zaman yemeklerini beraber yemekteler. İyi bir antrenörümüz var. Bazı maçlarda sıkıntı yaşadığımız oluyor. Ancak gittikçe üstüne koyuyoruz. Bu ligde ilk 8'e girerek Play-Off'lara kalacağız. Esas hedefimiz Play-Off'lardır. Beko Ligi'ne bu yıl çıkacağımızı düşünüyorum. Gerçek performansımız bu anlamda Play-Off maçlarında ortaya çıkacaktır. Umut Tınay da bu süre içinde hazır olacak. Onun da bize çok katkı sağlayacağına inanıyoruz.� ifadelerini kullandı.

haber61.net

Murat'
12.11.2009, 18:26
Gidipte Pelitli'de salon yapmak bir delinin bile yapmayacağı bir iştir bana göre.Gerçekten de seyirci açısından hüsran yaşayacağız.Halbuki şehrin yakınında o kadar uygun yerler vardı ki.Herhalde bilerek yapıyorlar.

Ali Tunahan Güllü
12.11.2009, 21:45
Salon güzelde söylenenlere göre yeri iyi değil..

Çetin
12.11.2009, 23:21
hayır Trabzon sanırım şu ülkedeki en saçma ulaşım ağıyla sarılmış şehirdir. beşirli'den havalimanı'na tek vasıtayla gidemiyorsun, dolmuşçular sayesinde ulaşım öyle garip bir halde. ne kadar tepkisiz bir halkız, "müşteri yok" diye belediyeler bile ulaşımı saçma bir şekilde hallediyor. yani bir şehir düşünün her toplu taşıma aracı tek bir merkeze gidiyor. bunu bu başlıkta yazmamın sebebi pelitli'ye yapılacak bir salona meydanın batı tarafından oturan bir vatandaş nasıl "kolaylıkla" gidecek? denilebilir ki işte önce hedef beko falan, doğrudur öncelikli hedef o ama altyapıyı yaparken düzgün yapmak zor mu? yani salon varken teknik kadro yok genç nesilleri yetiştirmek için, sonra salon yapılacak orda yetiştirecek genç nesil olmayacak. biz hep fıkralarda yaşamak zorunda mıyız? :)

Hekimoğlu
13.11.2009, 00:50
Pelitli belediye başkanı aktif ileri görüşlü bir insan GSGM'nün yeni salon için arazi aradığını duyar duymaz teklif götürmüş gelin burda yapın diye bu öneri kabul görmüş ve salonun Pelitli'de yapımına karar verilmiş.Pelitli için bir kentsel dönüşüm projesi var Havaalanının hemen karşısında olduğu için kötü bir görüntü oluşturan binalar yıkılacak.Trabzon'un doğusunun gelişmesi için ilk adım Pelitli'nin şehir ile bütünleşmesinden geçiyor.Bu bakımdan Salon'un burada yapılması bence faydalıdır.

Nasıl Akyazı'ya yapılacak tesislerin şehrin gelişimine katkı sağlayanacığını söylüyorsak Pelitli'nin merkez ile bütünleşmesi de şehir merkezinin genişlemesine katkı sağlayacaktır.Pelitli uzak bir yer değil ama şehrin batısından tek vasıta ile gidilememesi can sıkıcı.Maç günleri belediyenin organizasyonu ile taraftarlar salona taşınabilir.Bu salonun boş ve atıl kalacağını sanmıyorum.

KUTADGU
13.11.2009, 09:05
Ankara'nın en iyi spor salonlarından birisi olan Aski Spor Salonu'da şehrin çok uzağında.
Hatta Trabzon Merkez'in Pelitli'ye uzaklığından daha uzakta.

Benim gönlümden de geçen şehir içerisine muntazam büyüklükte ve bir çok branşı kapsayacak şekilde bir spor salonu yapılmasıdır.

Ancak şartlar zorlanıyor ve bu gerçekleşmiyorsa Pelitli'de o kadar uzak bir yer değil diye düşünüyorum.

Çetin
13.11.2009, 16:00
şartlar? denizi doldur akyazı'yı yap, uzağa git pelitli'yi yap, sonra şehrin göbeğine de alışveriş merkezini kondur, "en yararlısı o çünkü"

ankara'yı bilmiyorum aski'ye ulaşım nasıldır diye falan ama, diyorum ya pelitli'ye gidebilmek için meydana gidip ordan dolmuşa binmek lazım ve Trabzon'da ulaşım ne kadar pahalı herkes biliyor.

sorun bakış açısı, zeitgeist misali kim ne için ne kadar içinde olarak yaşadığını düşünüyor? :)

Murat'
15.11.2009, 12:14
http://img200.imageshack.us/img200/3494/istatistikft.png

UğuR
15.11.2009, 20:07
Taraftar Etkisi 15 Kasım 2009 14:51:46
“Trabzonspor” isminin ve marka değerinin ne denli önemli olduğunun bir gözlemiydi Selçuk maçı.
Futbol takımımız da yıllardır yaşadığımız acıların dışa vuruşu.
Başarıya aç olan Trabzonspor taraftarlarının; BBL hedefine kilitlenen takımlarını sahiplenen heyecanlı, umutlu ve geleceği parlak olan “basketbol” ismini verdiğimiz kendi evladını bağrına basan sıcaklığıyla “kusura bakmayın bu maç benim, kimseye vermem” diyerek rakip üzerinde müthiş baskı kurarak büyüklüğünü ve markasına olan sevgisinin tescili gibiydi Selçuk maçı.
Ne mutlu sana Fırat Aydemir. Ne mutlu ki, BBL de oynayabilecekken, BBL’yi elinin tersiyle itip aynı paraya “ben taraftarın coşkusunu bildiğimden Trabzonspor’u tercih ediyorum” diyebilecek kadar “bizden biri” olabildiğin için.
Gerçi dün salonun dolmasında her ne kadar Ümit Milli maçın ve maçtan sonra görüştüğüm gurup liderlerinin “abi artık bizler de salondayız” diyecek kadar taraftar guruplarının gelmesine vesile olan sabah kahvaltısının etkisi olsa da, bu şehir basketbolu sahiplenmiştir.
Selçuk maçında ilkleri de yaşamaya başladık. Işık sisteminden, görsel şovlara kadar yapılan her çalışmanın arkasında ciddi bir emek olduğu anlaşılıyor.Eksikler yok mu, tabii ki var.Örneğin, lacivert beyaz formalara yapılan “çakma” bordo şeritler, mikrofon elinde sahada dolaşıp antipati toplayan sunucu gibi.Ama güzellikler fazla olunca eksiklikler arka planda kalmaya devam edecektir.
Dünkü maçın bir önemli noktası da bence şeref tribününde ki ciddi kalabalıkdı.Özellikle Mehmet Atalay’ın Trabzonda ki basketbol sevgisini yerinde tespit edebilmesi önemli idi.Ayrıca Hayrettin beyin de protokolde yerini alması, Futbol ve Basketbol kulübü adına önemli bir gelişme.Celil Bey’in hafta içinde basına “biz bu takımı BBL’ye çıkarıp, isterlerse kulübe devredebiliriz” açıklaması çok yerinde ve isabetli bir açıklama olduğu görülmüştür.
Maça gelecek olursak.İtiraf etmeliyim ki, en çok çekindiğim takımdı Selçuk Üniversitesi.Oynadığı oyun ve mücadele azimleriyle beni yanıltmadılar.Trabzonspor’dan sonra ki en güçlü BBL adayından birisidir Selçuk Üniversitesi.
İlk periyod Trabzonspor takımının yeni oyuncuları, salonlarda hiç te alışkın olmadığı bir atmosferle karşılaşınca haliyle ilk 5 dakikayı 5 sayı gibi çok düşük bir oranla geçti.Tabii ki bunda Selçuk Üniversitesinin sert ve akıllı savunmasının ve özellikle durdurmakta zorlandığımız yabancılarının da etkisi oldu.Bu bölümde Kerem’in kendisinden hiç de beklemediğimiz tarzda skora katkısı gelince denge kuruldu.
Volkan’ın ilk periyod bir numara pozisyonunda ki etkili oyunu ve özellikle çok zor bir pozisyonda el üstünden attığı üçlük maçtan kopmamızı engelledi.İlk şoku atlatan takımımız bu periyod’u 16-17 lik skorla geçerek 2 n ci periyod’a daha sert bir savunma düzeniyle geçse de, tecrübeli bir ekip olan Selçuk takımı maçı istediği şekilde yönlendirerek devreye 30-30 gibi bir sonuçla girildi.
Bence maçın Selçuk lehine kopabileceği bir periyod idi üçüncü periyod.Bu zaman diliminde çok akıllı bir oyun sergileyip, istediği oyun setlerini takımımıza kabul ettirince bocaladık ve bu periyod da 46-46 beraberlikle geçti.
Final periyoduna yine Selçuk üniversitesi etkili başladı.Peş peşe buldukları rahat dış atışlarla sarsıldık.Biz de bu atışlara Hakan ve Fırat’ın penetreleriyle cevap versek te Selçuk Üniversitesi istediği şekilde oyunu yönlendirmeye başlamış, son 4 dakikaya girerken oyun disiplininden de uzaklaşmaya başlamışken İlker’in etkisiz olduğu bir numara pozisyonuna güçlü fiziği ile Caner Öneri’i çeken hoca bence akıllılık yaparak gidişatı tersine çevirdi.
İşte tam da sıkıntı yaşıyoruz diyebileceğimiz finalin son 3 dakikasında sahneye Trabzonspor Taraftarı çıktı ve “bu maç benim” diyerek ağırlığını koydu.Taraftarın müthiş baskısı karşısında coşan ve oyun düzenini daha da sertleştiren takımımız rakibe nefes bile aldırmadı.Artık bu baskı karşısında Selçuk Üniversitesinin yapabileceği bir şey yoktu ki sanırım son 3 dakikada sayı bile üretemediler.
Maçtan akılda kalan birkaç anekdot ise ; Eddy’nin 2 müthiş smacı ve smaca giden rakibin Amerikalısını topuyla beraber potanın dibine sokan müthiş bloku.Kerem’in zorlandığımız ilk periyod da ürettiği kritik sayılar.Volkan’ın kendisini geliştirmeye yönelik adımları olan “kendine güveni”.Serhat’ın, maçın en kritik anında gönderdiği zor üçlük.Yöneticilerin maçtan sonraki taraftara çektirdikleri “üçlü” ve hakemlerin maçın atmosferini kaldıramıyacak tarzda “egolu” yönetimleri oldu diyebiliriz.
Bir önemli anektod ise, finalin periyodunun son 5 dakikasını oyun kurucu pozisyonunda Caner Öner tercihi olmuştur.Hocanın buradaki tespiti çok doğru.İlker ve Volkan ile Selçuk Üniversitesinin sert savunmasını yaramıyan Trabzonspor, Caner’in oyun kurucu pozisyonuna geçmesi ile rakibin düzenini bozduk.Dikkat edilirse tüm fast break larda Caner’i faul ile ancak durdurabildiler.
Sonuç itibariyle , “Bu takım namağlup BBL’ye çıkacak” İddiamız devam ediyor.

İsmail ALKAN

UğuR
16.11.2009, 15:51
http://www.trabzonbasket.com/FileUpload/ks32864/File/erolonsel.jpg Erol ÖNSEL A Takım Staf'ında ! 16 Kasım 2009 00:17:44
Trabzonspor Basketbol Altyapısında çalışırken yaklaşık 2 ay önce istifa eden Erol ÖNSEL, basketbol kulübü yönetimi tarafından Alaeddin Hocanın yardımcısı olarak A Takım Staf'ına dahil edildi.
Gelişmeler, detaylar netleşince haber/yorum şeklinde kamuoyuyla paylaşılacaktır.
Haber/Kaynak :http://www.trabzonbasket.com/FileUpload/ks32864/File/haberbanner.jpg (http://www.trabzonbasket.com/?Lang=TR&SyfNmb=2)

Burçak
18.11.2009, 12:06
şu formalar çok yakıştı takımımıza. Fotoğrafta harika bence.

http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/2994-0A7M9V0Y.jpg

Hekimoğlu
18.11.2009, 12:48
Tam olarak bizim renklerimiz olmasa da Lacivert-Beyaz formalardan iyidir neden bu formalar giyilmiyor ??

Murat'
19.11.2009, 10:52
Trabzonspor dergisinden Basketbol takımımızın posterini vermesini istiyoruz..

Uğurtan
19.11.2009, 11:01
Trabzonspor dergisinden Basketbol takımımızın formasını vermesini istiyoruz..

Forma mı poster mi? :)

Murat'
19.11.2009, 11:06
Forma mı poster mi? :)

Yukarda formayı görünce aklım ona gitti.

Tabi ki de poster.:D

Cengiz Çubukcu
19.11.2009, 11:17
Yukarda formayı görünce aklım ona gitti.

Tabi ki de poster.:D

Anlaşılan dergiyi takip etmiyorsunuz, bu ayki sayıda poster var :)

Murat'
19.11.2009, 11:36
Anlaşılan dergiyi takip etmiyorsunuz, bu ayki sayıda poster var :)

Cengiz abi dergiyi almıyorumdum uzun zamandan beri.Dergi başlığına bile girip bakmıyorum.O zaman bu ay dergiyi almak şart oldu.

samet aslan
20.11.2009, 10:12
bu salon yapılsında trabzon il sınırında yapılsın başlanılmış diye duymuştum demekki daha ortada bişe yok akyazı gibi ayrıca pelitli o kadar uzak bi yer değil zaten kesin dolmuşcular maç günleri araba kaldırır yeterki yapılsın fb nin gs nin bile kendi salonları yok

Cengiz Çubukcu
22.11.2009, 10:06
Sezon başlamadan Bench arkadaşımızın oyuncularımızla ilgili verdiği pozizyonlar geldi aklıma ..ayrıca Bench arkadaşımız forumu takip ediyorsun da niye yazmıyorsun ?

dün ilk defa canlı izlediğim takımda en çok dikkatimi çeken şey oldukça uzun ve 3-4 numaralarda bol alternatifi olan bir takımımız var, ayrıca bir çok oyuncumuz 2-3 farklı pozisyonu oynayabiliyor...
1. Serhat Büker (4 numara uzun forvet/pivot)
2. Caner Öner(2 numara skorer guard,1 ve 3 numara guard ve forvet)
3. Ramazan Öksüz (3 numara forvet,2 numara skorer guard)
4. Erdal Albayrak (2 numara skoerer guard,1 ve 3 numara)
5. Orçun Tunca (3 numara forvet,4 numara uzun forvet)
6. Melih Kabakçı (3 numara forvet,4 numara uzun forvet)
7. İsmet Alkan (forvet)
8. Hadi Özdemir (4 numara uzun forvet ,5 numara pivot)
9. İlker Türel (1 numara guard ,2 numara skorer guard)
10. Fırat Aydemir (2 numara skorer guard,1 numara guard)
11. Hakan Yapar (5 numara pivot)
12. Volkan İncekara (guard, 1 numara)
13. Kerem Öztoprak(4-5 numara, pivot)
14. Umut Tınay (guard, 1 numara)
15. Amerikalı "Eddie Fobbs" (herhalde 5 numaradır evet 5 numara )

Murat'
22.11.2009, 23:00
Futbol takımında umudumuzu kestik.

Umarım yüzümüzü güldürürsünüz çocuklar.

Alibeyoglu
22.11.2009, 23:01
en azindan basketbolcularimiz azda olsa yüzümüzü güldürüyor

danger00
23.11.2009, 13:20
Yenilgisiz Tek Takım Trabzonspor Basketbol

Ligin 6. haftasında oynanan maçlarda deplasman takımlarının üstünlüğü vardı. Toplam 6 deplasman takımı rakiplerini mağlup ederek evlerine kayıpsız dönerken, B Grubu’nun zirve ortakları Yeşilyurt ve Genç Telekom 5 maçlık galibiyet serilerini noktaladılar. A Grubu’nun lideri Trabzonspor Basketbol ise İstanbul deplasmanında 2 sayı ile kazanarak ligin tek yenilgisiz takımı oldu.

A Grubu’nda zirvenin sahibi olan Bordo Mavililer, İstanbul Büyükşehir Belediyesi karşısında maçın sonlarında zorlanmasına rağmen 2 sayı farkla galip gelmeyi başardı. 17 top kaybı ile oynayan Karadeniz temsilcisinin İstanbul Büyükşehir Belediyesi karşısında elde ettiği 2 puanın yanı sıra diğer 5 maça oranla şut yüzdelerini geliştirmiş olması da başka bir artısıydı. Konya deplasmanında Selçuk Üniversitesi’ni mağlup ederek beşinci galibiyetine uzanan Hacettepe Üniversitesi puan cetvelinde de bir basamak yukarı çıktı ve ikinci sıraya yerleşti. Naci Özonay, geçtiğimiz haftalarda eski oyuncusu Özgür Adıgüzel’in transferini gerçekleştirerek oyun kurucu pozisyonunda kadrosunu daha da güçlendirdi. 10 puanlı 3 takımdan Finalspor, Pertevniyal karşısında kazanarak averajla üçüncü sıranın sahibi oldu ve zirve yarışışında var olduğunu ispatladı. Vestelspor, güçlü rakibi Gelişim Koleji’ni rahat bir oyunun sonunda mağlup ederek hem rakibi ile puanın eşitledi hem de bir basamak yukarı çıkarak dördüncü sırada yer aldı. Beykoz, Düzce Gençlik karşısında 110 sayı üreterek galip geldi ve puanını 9’a çıkarttı. Orman Gençlik evinde oynadığı maçta Yeni Nesil’i mağlup etmeyi başardı ve galibiyet sayısını ikiye çıkarttı.

B Grubu’nda Akhisar Belediyesi ile deplasmanda oynadığı maçı kazanan Uşak Belediyesi, üçlü averaj sonunda liderliğe yükseldi. Bu grubun iki namağlup takımından Yeşilyurt, Olin Gençlik karşısında yenilmezlik unvanını koruyamadı ve rakibine mağlup olarak liderlik koltuğunu da kaptırdı. Olin Gençlik ise İstanbul’da aldığı bu galibiyetle puanını 9’a çıkarttı ve ligin yedinci haftasına beşinci sırada girdi. Bandırma deplasmanında lige iyi başlamayan Genç Banvitliler’e konuk olan Genç Telekom, 5 maçlık galibiyet serisini noktaladı. Rakibine ilk yenilgisini tattıran Bandırma temsilcisi ise ikinci galibiyetine uzanmış oldu. İstanbul Teknik Üniversitesi, Ankara deplasmanında Optimum TED Ankara Kolejliler’i mağlup ederek üçüncü sıradaki yerini korudu. FMV Işık, Erçelik Pamukllale Üniversitesi ile oynadığı maçı kazanarak puanını dokuza çıkarttı. Deplasmanda Akçakoca Poyraz’ı mağlup eden Tenis Eskirim Dağcılık ise sezonun ilk galibiyetini aldı.

Haftanın en farklı kazanan takımı Düzce Gençlik potasına 110 sayı bırakan ve 40 sayı farkla rakibini mağlup eden Beykoz olurken, en dikkat çeken performansı da yine Beykoz’dan Dwayne Curtis elde etti. Amerikalı oyuncu 28 sayı ve 11 ribaund ile maçı tamamlayarak takımının galibiyetinde önemli rol oynadı.

Murat'
23.11.2009, 13:22
Ligdeki tek yenilgisiz takım olduk.

Cengiz Çubukcu
23.11.2009, 13:28
İBB Maçı ve Salonlarımızda küfür ! 22 Kasım 2009 21:36:06

Arkasında müthiş taraftar desteği olacağını bildiğimiz takımımızın İBB maçını çok rahat geçeceğini düşünmüştük açıkçası.Ama yanılmışız.

Bize karşı oynayan rakiplerin gösterdikleri müthiş direnç ve mücadele, basketbolun seyir zevkini de arttırıyor.Keşke rakiplerimiz her maçlarını bize karşı oynadıkları gibi oynasalar.

Basketbol takımımız, BBL hedefine zor da olsa emin adımlarla ileriyor.Zorluğu, TB2L’de marka diye tabir edebileceğimiz Trabzonspor’dan başka bir takım olmamasındandır.

Ekmeğini bu işten kazanan her basketbolcunun hayalidir Trabzonspor gibi bir takımda basketbol oynamak.Bunu geçen yıllardan beri bize karşı sergiledikleri dirençten gayet net olarak gözlemleyebiliyoruz ki haklılarda.

Bugün, içinde bulunduğumuz TB2L’de ki takımların çoğuna şöyle bir baktığımızda, bir sürü oyuncunun sırf askerlik probleminden dolayı neredeyse bedava bile oynayabilecek durumda olduğunu görebiliyoruz, öyledirde.

Hal böyle olunca da, bize karşı artı motivasyon ve dirençle çıkmaları çok normal, bu şekilde direnç göstermeseler anormal olurdu zaten.

İBB’nin hocası İlker Salman’ın, “ligin en iyi kadrolarından Trabzon’a karşı böyle bir oyun ortaya koymalarının oyuncularının biraz da maç seçmesine bağlayan“ açıklaması sanırım tüm rakiplerimizin ve rakip oyuncuların bize karşı gösterdikleri direncin aynası gibi duruyor.

Elimizde olan kadro x bir takımda olsaydı emin olun ki her maçı 30’ la bitirirlerdi.

Osman Yavuz
23.11.2009, 18:47
Yenilgisiz Tek Takım Trabzonspor Basketbol
23.11.2009 10:00
Erkekler İkinci Liginin 6.haftası, oynanan 12 maçla tamamlandı, 2 takım ilk kez yenilgi ile tanışırken, Trabzonspor Basketbol unvanını korudu.
http://forum.bordomavi.net/icons/ecblank.gif
Ligin 6. haftasında oynanan maçlarda deplasman takımlarının üstünlüğü vardı. Toplam 6 deplasman takımı rakiplerini mağlup ederek evlerine kayıpsız dönerken, B Grubu’nun zirve ortakları Yeşilyurt ve Genç Telekom 5 maçlık galibiyet serilerini noktaladılar. A Grubu’nun lideri Trabzonspor Basketbol ise İstanbul deplasmanında 2 sayı ile kazanarak ligin tek yenilgisiz takımı oldu.

A Grubu’nda zirvenin sahibi olan Bordo Mavililer, İstanbul Büyükşehir Belediyesi karşısında maçın sonlarında zorlanmasına rağmen 2 sayı farkla galip gelmeyi başardı. 17 top kaybı ile oynayan Karadeniz temsilcisinin İstanbul Büyükşehir Belediyesi karşısında elde ettiği 2 puanın yanı sıra diğer 5 maça oranla şut yüzdelerini geliştirmiş olması da başka bir artısıydı. Konya deplasmanında Selçuk Üniversitesi’ni mağlup ederek beşinci galibiyetine uzanan Hacettepe Üniversitesi puan cetvelinde de bir basamak yukarı çıktı ve ikinci sıraya yerleşti. Naci Özonay, geçtiğimiz haftalarda eski oyuncusu Özgür Adıgüzel’in transferini gerçekleştirerek oyun kurucu pozisyonunda kadrosunu daha da güçlendirdi. 10 puanlı 3 takımdan Finalspor, Pertevniyal karşısında kazanarak averajla üçüncü sıranın sahibi oldu ve zirve yarışışında var olduğunu ispatladı. Vestelspor, güçlü rakibi Gelişim Koleji’ni rahat bir oyunun sonunda mağlup ederek hem rakibi ile puanın eşitledi hem de bir basamak yukarı çıkarak dördüncü sırada yer aldı. Beykoz, Düzce Gençlik karşısında 110 sayı üreterek galip geldi ve puanını 9’a çıkarttı. Orman Gençlik evinde oynadığı maçta Yeni Nesil’i mağlup etmeyi başardı ve galibiyet sayısını ikiye çıkarttı.

B Grubu’nda Akhisar Belediyesi ile deplasmanda oynadığı maçı kazanan Uşak Belediyesi, üçlü averaj sonunda liderliğe yükseldi. Bu grubun iki namağlup takımından Yeşilyurt, Olin Gençlik karşısında yenilmezlik unvanını koruyamadı ve rakibine mağlup olarak liderlik koltuğunu da kaptırdı. Olin Gençlik ise İstanbul’da aldığı bu galibiyetle puanını 9’a çıkarttı ve ligin yedinci haftasına beşinci sırada girdi. Bandırma deplasmanında lige iyi başlamayan Genç Banvitliler’e konuk olan Genç Telekom, 5 maçlık galibiyet serisini noktaladı. Rakibine ilk yenilgisini tattıran Bandırma temsilcisi ise ikinci galibiyetine uzanmış oldu. İstanbul Teknik Üniversitesi, Ankara deplasmanında Optimum TED Ankara Kolejliler’i mağlup ederek üçüncü sıradaki yerini korudu. FMV Işık, Erçelik Pamukllale Üniversitesi ile oynadığı maçı kazanarak puanını dokuza çıkarttı. Deplasmanda Akçakoca Poyraz’ı mağlup eden Tenis Eskirim Dağcılık ise sezonun ilk galibiyetini aldı.

Haftanın en farklı kazanan takımı Düzce Gençlik potasına 110 sayı bırakan ve 40 sayı farkla rakibini mağlup eden Beykoz olurken, en dikkat çeken performansı da yine Beykoz’dan Dwayne Curtis elde etti. Amerikalı oyuncu 28 sayı ve 11 ribaund ile maçı tamamlayarak takımının galibiyetinde önemli rol oynadı.

Berk
23.11.2009, 19:03
Düzgün işleyen tek branşımız.Şükretmek gerek..

Cengiz Çubukcu
24.11.2009, 22:03
Zeyyat KAFKAS'ın açıklamaları !

Trabzonspor Basketbol Kubülü Başkan Yardımcısı Zeyyat KAFKAS yaptığı basın toplantısında, "bu yıl hedeflerinin BBL'ye çıkmak olduğunu" söyledi.

Kafkas, "Trabzonspor'un futboldan sonra basketbol da yaşayacağı başarının, Trabzon ve Trabzonspor'un marka değerini arttıracağını belirterek, "hedefimiz sadece şampiyon olmak değil, kurumsal anlamda ciddi çalışmalar yaparak şampiyonluğu kaldırabilen bir camia olmak istiyoruz. Bugün 104 yıllık geçmişi bulunan GS'nin düştüğü duruma düşmemek için kurumsallaşma adına yapacağımız çalışmaların ve atacağımız adımların ne kadar önemli olduğunu da gördük" dedi.

Ayrıca, "Yolumuza namağlup devam etmemiz üzerimizde artı baskı olarak yansıyor.Rakiplerimiz içinde motivasyon etkisi yaratıp, bizimle oynadıkları maçlara ekstra hazırlanıp çıkıyorlar" dedi.Ayrıca son maçlarda hakem hataları çok canımızı yakmaya başladı.Rakiplerimize çalınması gereken düdükleri es geçilirken, bizim oyuncularımız ellerini kaldırsalar teknik yiyoruz.Hakemlerimizin art niyetli olduklarını asla düşünmüyoruz fakat formsuz olabilirler.

Başkan yardımcısı Zeyyat KAFKAS, "taraftarların istekleri doğrultusunda Selçuk maçında başladığımız görsel şhovlara, hafta sonu oynayacağımız Final Gençlik maçında da devam edeceklerini belirterek, farklı sürprizlerininde olduğunu söyliyerek, arkadaşlarının bu görseller ve sürprizler için yoğun bir şekilde çalıştıklarını belirtti.

KTÜ'den DESTEK BEKLİYORUZ.

Kafkas, "Basketbolumuzun geleceği açısından en önemli sorunlarının, üniversite çağında olan çocukları Trabzon'a getirmek ve ilimizde yetiştirdiğimiz basketbolcuların üniversite eğitimi için ellerinden uçup gittiğini belirterek, "KTÜ'nün bu sporcularımız için spor akademisinde Trabzonspor'a en az 5 kişilik kontejan ayırması gerektiğini belirterek, sayın rektörümüzün bu konuda destekleri olduğunu bildiğimizden, bu sorunumuzun da çözümleneceğini umuyoruz" dedi.

ALAEDDİN YAKAN DAVET BEKLİYOR

Kafkas, " Trabzonspor Basketbol'unun başında milli takımlar karıyeri bulunan hocaları olduğunu ifade ederek, şehrimizin ve basketbolumuzun, Alaeddin hocanın tecrübelerinden istifade etmesi gerektiğini düşündüğümüzden hocamızla bu konuyu konuştuk ve hocamız da "Trabzon da basketbolun gelişimi açısından seve seve her türlü katkıyı yapabileceğini" belirtti.Biz de başta beden terbiyesi olmak üzere tüm okullarımıza konuyla ilgili yazılar yazarak Alaeddin hocanın seminerler verebileceğini belirttik.

Kafkas, "Önümüzde ki haftadan itibaren Alaeddin hocanın, eğitimle ilgili gelecek her türlü talepleri değerlendireceğini" söyledi.

Kafkas basın toplantısının sonunda, "Bugüne kadar oynadığımız tüm maçlarda, itici güç olarak gördüğümüz gerek Trabzon ve gerek Trabzon dışında ki taraftarlarımızın basketbol takımımıza verdikleri destek için çok teşekkür ettiğini belirterek, bu desteklerinin artarak devam etmesini beklediklerini "söyledi.

http://www.trabzonbasket.com/?&Bid=240220

UğuR
25.11.2009, 09:40
Basketbol takımımız Finalspor'u konuk edecek

http://www.trabzonspor.org.tr/Upload/Resimler/buyuk/3039-3F0R2A3D.jpg

TB2L A Grubu lideri basketbol takımımız ligin 7. haftasında 28 Kasım Cumartesi günü Finalspor'u konuk edecek. 19 Mayıs Spor Salonu'nda oynanacak müsabaka saat 16.00'da başlayacak.

UğuR
25.11.2009, 09:54
CANLI YAYIN Geliyor ! 24 Kasım 2009 19:38:48
Basketbol takımımızın maçlarının canlı yayınlanması konusu sonlanmak üzere.
Özellikle gurbette ki taraftarlarımızın yoğun bir şekilde talep ettikleri basketbol maçlarının canlı yayınlanması konusu çözülmek üzere.
Geçen yıl Trabzonda ki bazı maçları ve final four maçlarını SKY TURK ile baraber canlı yayınlayan Kadırg Tv, bu yıl ki maçların da canlı yayınlanması konusunda yoğun çaba sarfediyordu.
Konuyla ilgili görüştüğümüz Kadırga Tv Spor Müdürü İhsan Öztürk, "Trabzonda ki maçların canlı yayınlanması ile ilgili Federasyona yazdığımız yazının sonucu olumlu olarak geri döndü.Şimdi top Trabzonspor Basketbol Kulübünde, eğer ki federasyonun Trabzonspor kulübüne yazacağı yazıya kulüp onay verirse bizde Trabzon'da oynanacak olan bundan sonra ki tüm maçları canlı yayınlayacağız" dedi.
Haber/Kaynak : http://www.trabzonbasket.com/FileUpload/ks32864/File/haberbanner.jpg

lazajan
25.11.2009, 09:55
artık basket takımı nerde biz ordayız:D

Cengiz Çubukcu
25.11.2009, 18:11
Helal olsun Kadırga Tv...

BASKETBOL MAÇLARININ CANLI YAYINLANMASI KESİNLEŞTİ. 25 Kasım 2009 16:05:54
Basketbol takımımızın iç saha maçları artık canlı yayınlanacak.

Kadırga TV'nin, basketbol maçlarını canlı yayınlamak için uzun süredir verdiği uğraş mutlu sonLA bitti.

Kadırga TV'nin basketbol maçlarını canlı yayınlama isteği için federasyona yazı yazdığını ve federasyonun da onay verdiğini belirterek, artık topun Trabzonspor Kulübünde olduğunun haberini geçmiştik.

Federasyonun, Kadırga TV'nin canlı yayın isteği için Trabzonspor Basketbol Kulübüne gönderdiği yazının cevabı kulüp tarafından dün akşam saat 18.30 itibariyle federasyona olumlu olarak gönderildi.

Trabzonspor Basketbol Kulübünden olur alan federasyon da bugün sabah 10.00 itibariyle Kadırga TV'ye "Trabzponspor'un iç saha maçlarının canlı yayınlanması isteği" ne olumlu cevap verdiği bildirildi.

Konuyla ilgili görüşlerini aldığımız Kadırga TV Spor Müdürü İhsan ÖZTÜRK "Trabzonspor Kulübünün federasyona onay verdikten sonra bugün saat 10.00 itibariyle federasyon da bize maçları canlı yayınlıyabilirsiniz diye olur yazısını geçti.Biz de, belki teknik sebeplerden bu haftaki Final Gençlik maçını yayınlıyamayız.Ama bundan sonraki tüm iç saha maçlarını canlı olarak yayınlıyacağız" dedi.

Basketbolseverler, Trabzonspor Basketbol Takımımızın tüm iç saha maçlarını Uydudan yayın yapan Kadırga TV ( Frekans : 12729 Symbol : 30000) ve www.kadirga.com.tr web adresinden canlı olarak izleyebilecekler.

http://www.trabzonbasket.com/?&Bid=240685

Ahmet Karadeniz
28.11.2009, 18:47
arkadaşlar digiturk yazalımda kadırga tv alsınlar trabzonspor maçları için izleriz

Dip.Ing.Mag.
29.11.2009, 11:25
yahu ben bayagidir ilgilenemiyordum takimla, bizde gecen sezon umut tinay , ogün diye iki tane süper oyuncu vardi , resmi sitede baktim bu oyuncular kadroda yok satildilar mi ne oldu?

Tolunay Abdioğlu
30.11.2009, 19:01
-[ooD;2794062']yahu ben bayagidir ilgilenemiyordum takimla, bizde gecen sezon umut tinay , ogün diye iki tane süper oyuncu vardi , resmi sitede baktim bu oyuncular kadroda yok satildilar mi ne oldu?

Umut Tınay sakat.

Ogün galiba Aliağa Petkim'e transfer oldu.(Yanlış biliyor olabilirim.)

Murat'
30.11.2009, 20:55
Umut Tınay sakat.

Ogün galiba Aliağa Petkim'e transfer oldu.(Yanlış biliyor olabilirim.)

Doğru biliyorsun.:)

Cengiz Çubukcu
01.12.2009, 14:47
Bi Haber(siz) Basketbol ! Yaşam Savaşı Veren Voleybol !

Çarşamba günü Basketbol Kulübünde Zeyyat KAFKAS’ın basın toplantısı vardı.Bizde toplantıya gidip kendimize göre notlarımızı alıp, haberimizi yaptık.

Diğer gazeteci arkadaşlar da basın toplantısıyla ilgili haberleri geçtiler.Buraya kadar her şey normal.

Bu bilgilendirme toplantısının, diğer bilgilendirme toplantısından bir farkı yoktu.Ama köşemize taşımamızı gerektiren haber değeri ise, bana göre Zeyyat bey’in ve dolayısıyle Basketbol Kulübünün kamuoyuna vermek istediği “KTÜ’nün ilgisi ve Alaeddin Hocanın eğitimle alakalı” en önemli 2 mesajın es geçilmesiydi.

Burada her hangi bir art niyet yok, sadece basketbol kültürümüzün ne kadar zayıf olduğunun bir göstergesi sadece.

Bu tarz basın toplantılarının ana başlıkları ve haber yorumları tüm ajanslarda genelde tek dilde yapılmış gibi dağıtılır.Yani haberi hangi haber sitesinde okusanız, içeriği değişmeden aynı haberi görürsünüz.

Basketbol gibi, yöremizde daha emekleme aşamasında olan bu önemli branşın çok daha ilgi ve dikkatle takip edilip yorumlanması gerekir ki, kalıcı olabilsin.Verilen bunca emek bunu hak ediyor.Ama maalesef basketbolumuzu dikkatlice takip edip, bu branşın daha da üst seviyelere ulaşması için “gönüllü” olarak mücadele veren insan sayısı iki değil, bir elin bile parmaklarını dolduramayacak kadar az.Üzülmemek elde değil.

Medya tarafından es geçilen kulübün asıl vermek istediği mesajlara gelince.

Trabzon’un en önemli vizyonu olan KTÜ’nün kesinlikle basketbolun içine çekilmesi lazım. Gerek seyircisiyle, gerekse de sporcu potansıyeliyle bir kültür sporu diye tabir ettiğimiz basketbolumuzun gelişebilmesi, kurumsallaşabilmesi ve tabana yayılabilmesi için üniversitemizle işbirliği şart.Bu işbirliğinin en önemli ayağı ise, yıllardır ellerimizle yetiştirip emek harcadığımız sporcularımızın üniversite eğitimi için elimizden uçup gitmesidir ki, yılların emeği bir anda heba olup gidiyor.Bir önemli nokta ise, üniversite çağında olup gelecek vadeden bir sporcuyu ilimize getiremiyoruz.Bu sorunlar, Beden Eğitimi bölümünde braş bölümlerinin açılması ve Trabzonspor’a belirli bir kontenjan ayrılması ile çözülebilir.Zeyyat beyin üzerinde durduğu ve asıl vermek istediği önemli mesaj bu idi.

Bir diğer önemli mesaj ise ; Alaeddin hocanın, Trabzon basketboluna seminerler vasıtasıyla verebileceği eğitimdi.

Bu konuda kulüp olarak beden terbiyesine ve tüm okullara yazılar yazmışlar.Ama bugüne kadar bir geri dönüş olmamış.

Basketbolumuz bugün itibariyle ilimizde ve bölgemizde uzun soluklu ve sabır isteyerek yapılacak olan çalışmalarla kurumsal bir yapıya kavuşup kök salacaktır.Bunun bana göre en önemli ayağı, okullarımızda ki beden eğitimi öğretmenlerinin daha bilinçli ve bilgili olmasıyla mümkündür.Çünkü minicik öğrencilerimiz, sporla ilk tanışmalarını okullarında ki beden eğitimi öğretmenleri vasıtasıyla görüyorlar.Onun içindir ki, beden eğitimi öğretmenlerimiz basketbol konusunda ne kadar çok bilgili olurlarsa, geleceğimiz çok daha parlak olacaktır.

Peki nasıl olacak ? Tabiî ki profesyonel eğitmenlerle bu öğretmenlerimizi eğiteceğiz.Elimizde Alaeddin hoca gibi, Taner Hoca gibi basketbol birikimi üst seviyede olan insanlar var.Ben eminim ki bu hocalarımız gerek seminer olsun, gerek eğitim olsun her türlü bilgilerini paylaşmaktan memnun kalacaklardır.Basketbol kulübü yöneticilerinin bu işe kesinlikle eğilmeleri ve peşini bırakmamaları gerekir.

İnsanlar bilgiye ulaşabilmek için bir sürü külfete katlanarak il dışına giderken, biz elimizin altındaki bu değerlerden istifade edemezsek eğer, bu bizim ayıbımız olur başkasının değil.

Aman Dikkat !

Cumartesi günü kendi evimizde, bekli de bugüne kadar oynadığımız takımların en tehlikelisi olan Final takımı ile oynayacağız.Puan durumuna baktığımızda da bunu görebiliyoruz.

Bir kolej takımı olup, BBL gibi bir hedefleri olmayan bu tarz takımların oyuncularının en büyük hedefleri, Trabzonspor gibi bir devi alaşağı etmek için mücadele etmek olacaktır.Bazıları kendilerini beğendirilebilmek için, bazıları da ileride ki karıyerli yaşamlarında anlatacakları bir anıları olacağından.

Aman dikkat.Mübarek günde bir kazaya kurban gitmeyelim !

İdmanocağı Bayan Voleybol Takımı.

Bayanlar Voleybol ikinci ligde mücadele edip galibiyeti bulunmayan İdmanocağı Bayan Voleybol Takımımız, kendi evinde oynadığı son Vakıfbank maçını da set dahi alamadan 3-0 gibi net bir skorla kaybetti.

Kadrosunda A milli olmuş tecrübeli oyuncusu bile bulunan takımımız, her ne hikmetse bir türlü galibiyet hasretine son verip üzerindeki baskıyı atamadı.Son Vakıfbank maçı hariç tüm maçlarını seyrettim.Voleybol branşında Basketbol gibi bilgim olmadığı için teknik yorum yapamıyacağım.Ama gördüğümüz kadarıyla takımın, her ne kadar tecrübeli birkaç oyuncusu olsa da genç oyuncuları çok tecrübesiz.İnanılmaz hatalar yapıp, almaları gereken setleri veriyorlar.Hiç bir maçta kopmadıkları halde tecrübesizliklerinden haliyle mağlubiyet kaçınılmaz oluyor.

Özellikle bayan voleybolu ilimiz için çok önemli.Oldukça iyi potansıyelimiz de var.Kulüp ve başkanları Mehmet ÖZ, türlü imkansızlıklara rağmen bu işi götürmeye çalışıyorlar.Ama futbolun beşiğinde basketbolu bile daha oturtamamışken, voleybolu bu şehre sevdirmek oldukça zor.Şehrin bayan voleybolunu sahiplenmesi ve destek olması lazım ki kalıcı olabilsin.

Salon sporlarının ilimizde gelişmesi ve sahiplenilmesi, genç nesillerimizin gelişimi açısından çok önemlidir.Yatırımın olmadığı ilimizde, çocuklarımızı ve gençlerimizi sokaklardan korumanın tek yoludur gençleri salonlara çekebilmek.

Onun içindir ki, İdmanocağı Bayan Voleybol Takımına lütfen destek olup, sahip çıkalım.

Önümüz kurban bayramı.Ülkemizin ve tüm İslam aleminin mübarek kurban bayramını kutluyorum.

İsmail ALKAN

Murat'
01.12.2009, 15:11
Cengiz abi bu yazı neden eski.

Finalspor maçı oynanalı 3 gün oldu.

Cengiz Çubukcu
01.12.2009, 15:40
Cengiz abi bu yazı neden eski.

Finalspor maçı oynanalı 3 gün oldu.

İsmail Abinin en yeni yazısı bu :)

SüRMeNe_6161
01.12.2009, 23:15
Harika Haber Çok Güzel Olur Ne Güzel İzleriz..İnsallah Yayinlanır..

Harun-61
04.12.2009, 10:29
Basketbol takımımızın iç saha maçları artık canlı yayınlanacak.
Kadırga TV'nin, basketbol maçlarını canlı yayınlamak için uzun süredir verdiği uğraş mutlu sonLA bitti.
Kadırga TV'nin basketbol maçlarını canlı yayınlama isteği için federasyona yazı yazdığını ve federasyonun da onay verdiğini belirterek, artık topun Trabzonspor Kulübünde olduğunun haberini geçmiştik.
Federasyonun, Kadırga TV'nin canlı yayın isteği için Trabzonspor Basketbol Kulübüne gönderdiği yazının cevabı kulüp tarafından dün akşam saat 18.30 itibariyle federasyona olumlu olarak gönderildi.
Trabzonspor Basketbol Kulübünden olur alan federasyon da bugün sabah 10.00 itibariyle Kadırga TV'ye "Trabzponspor'un iç saha maçlarının canlı yayınlanması isteği" ne olumlu cevap verdiği bildirildi.
Konuyla ilgili görüşlerini aldığımız Kadırga TV Spor Müdürü İhsan ÖZTÜRK "Trabzonspor Kulübünün federasyona onay verdikten sonra bugün saat 10.00 itibariyle federasyon da bize maçları canlı yayınlıyabilirsiniz diye olur yazısını geçti.Biz de, belki teknik sebeplerden bu haftaki Final Gençlik maçını yayınlıyamayız.Ama bundan sonraki tüm iç saha maçlarını canlı olarak yayınlıyacağız" dedi.
Basketbolseverler, Trabzonspor Basketbol Takımımızın tüm iç saha maçlarını Uydudan yayın yapan Kadırga TV ( Frekans : 12729 Symbol : 30000) ve www.kadirga.com.tr web adresinden canlı olarak izleyebilecekler.

UğuR
04.12.2009, 10:46
Ama bu haftaki yayın akışlarında maçla ilgili hiç bir şey yokkkk.....

UğuR
04.12.2009, 13:04
Trabzon Basketbol altyapı ligleri başlıyor.

http://www.trabzonbasket.com/FileUpload/ks32864/HaberResim/22169.jpg
Basketbol altyapı ligleri start alıyor. 03 Aralık 2009 19:53:58
Trabzon basketbol altyapı liglerinde, Genç Erkekler ve Küçük Bayanlar 6 Aralık 2009 Pazar günü, küçük erkekler ise 13 Aralık pazar günü oynanacak olan müsabakalarla start alıyor.
Genç erkeklerde ilk maç, 6 Aralık 2009 pazar günü saat 16.30'da İdmanocağı-Trabzonspor maçıyla start alırken, küçük bayanların ilk maçı 6 aralık 2009 pazar günü saat 13.00'te.
Küçük erkekler ligi ise, 13 Aralık 2009 günü saat 16.30'da Ormanspor-Sürmenespor arasında oynanacak olan müsabaka ile start alacak.
Çift devreli lig usulüyle oynanacak olan müsabakalar ; genç erkeklerde 26 Şubat 2010'da, küçük erkeklerde 07 Mart 2010'da ve küçük bayanlarda 13 Şubat 2010'da sona erecek.
Tüm müsabakalar 19 mayıs kapalı spor salonunda oynanacak.
FİKSTÜRLER
Genç Erkekler (http://www.trabzonbasket.com/FileUpload/ks32864/File/genc_erkekler.zip)
Küçük Erkekler (http://www.trabzonbasket.com/FileUpload/ks32864/File/kucuk_erkekler.zip)
Küçük Bayanlar (http://www.trabzonbasket.com/FileUpload/ks32864/File/kucuk_bayanlar.zip)
Haber/Kaynak : TrabzonBasket.Com (http://www.trabzonbasket.com/?Syf=18&Hbr=22169)

Cengiz Çubukcu
04.12.2009, 14:55
Trabzonspor-Hacettepe basketbol maçı Kadırga TV'de

Canlı yayın hazırlıkları tamamlandı. 04 Aralık 2009 14:22:42

Trabzonspor-Hacettepe basketbol maçı Kadırga TV'de.

Trabzonspor Basketbol Takımının iç saha maçlarının Kadırga TV tarafından canlı yayınlanması konusunda federasyon ve kulüp nezdinde gerekli izinlerin alındığını ve tüm iç saha maçlarının Kadırga TV tarafından canlı yayınlanacağının haberini 25 Kasım tarihinde geçmiştik.

Kadırga TV gerekli teknik hazırlıklarını tamamlayarak, yarın saat 16.00'da oynanacak olan Trabzonspor-Hacettepe Basketbol maçını canlı olarak yayınlayacak.

Saat 15.30'da başlayıp 18.30'a kadar sürecek olan yaklaşık 3 saatlik canlı yayının sunumunu Fırat ERDEM, maç öncesi ve sonrası roportajlarını İhsan ÖZTÜRK, yorumculuğu da İsmail ALKAN tarafından gerçekleştirilecek.

Basketbolseverler, Trabzonspor'un tüm iç saha maçlarını uydudan yayın yapan Kadırga TV ( Frekans : 12729 Symbol : 30000) ve www.kadirga.com.tr web adresinden canlı olarak izleyebilecekler.

Haber/Kaynak :Trabzonbasket.com
http://www.trabzonbasket.com/?Syf=18&Hbr=22235

Atalay
04.12.2009, 15:05
İsmail Akan abimize yorumculuk görevi veren kadırga tv yöneticilerini vede çalışanlarını kutluyorum...

UğuR
04.12.2009, 15:54
Test Maçı !
Cumartesi günü Hacettepe ile oynayacağımız maç, bizim kendimizi görmemiz açısından bir test maçı niteliğinde olacak.
Bir tarafta geçen yıl Alpella’yı satın alıp BBL hedefiyle yola çıkan fakat son maçta bu hedefini bir sezon erteliyerek kadrosunu tamamen değiştiren Trabzonspor.Diğer tarafta ise köklü bir kültür geçmişi olup, 3 spor salonu emrinde olmak üzere her türlü teknik imkana sahip, günümüzün sayılı üniversitelerinden biri olan Hacettepe.
Her iki kulübünde hedefi BBL.
Hacettepe’yi ele alacak olursak; geçen yıl basketbol şubesini BBL hedefiyle faaliyete geçiren ve başına Büyük Kolej’in kurucularından olup, 19 yıl bu külübe hizmet ederek bir okul takımını sıfırdan BBL’ye, oradan da avrupaya kadar götüren deneyimli bir koach olan Naci ÖZONAY’ı getirerek, EBBL’nin ilk yılında takımı TB2L’ye taşıyacak kadar BBL yolunda ne kadar ciddi olduğunu gösteren bir takım.
Hacettepe gibi ciddi bir rakiple oynayacağımız bu maç, bizim bu güne kadar oynadığımız maçların nasıl sıradan takımlarla oynadığımızı da belgeliyecektir.Bizim bu maçta ki en büyük artımız, arkamızda ki müthiş seyirci desteği olacağı gibi, taraftar desteğine de en çok ihtiyaç duyacağımız bir maç olacaktır.Bir artımız da, bench’te bulunan birkaç oyuncumuz dışında diğer oyuncularımızın aşağı yukarı aynı ayarda olması ve bu denkliğin maçın 4 periyotunda ortak süre almasıyla kondüsyon konusunda ki üstünlüğümüz.
Bugüne kadar oynadığımız 7 maçın tamamında neredeyse zorlandık.Şöyle arkamıza yaslanıp rahat izlediğimiz bir maç olmadı maalesef.Biraz şansımızın, biraz da seyircimizin desteğiyle bir sürü maçı son dakikalarda lehimize çevirdik.
Futboldan umudu kesen taraftarımızın gözünü çevirdiği basketbolumuzu hak ettiği yerlere çıkarmak hepimizin ortak gayesidir.Ancak, bütçemizi baz aldığımızda, bütçemizin yüzde yirmilerine bile tekabül etmeyen bütçelerle kurulan takımlara karşı bu kadar zorlanmamızın bir nedeni, önceki yazımda da yazdığım gibi, takımların ve oyuncuların maç seçmeleridir.Eğer rakiplerimiz maç seçiyorlarsa, biz de ona göre tedbir almak zorundayız.Bu bütçeler kolay bulunup bir araya getirilmiyor.Hele günümüzde ki bu kriz ortamında imkansız gibi bir şey.Yani diyeceğim odur ki, her ne kadar bu maçların çok bir önemi olmasa da hiç kimsenin hata yapma lüksü yoktur.Biz testi kırılmadan uyarımızı yapalım da, sonra bin bir emekle oluşturulan bu şube bir anda çökmesin.Çünkü bir daha böyle bir şansımız olmayacak.
Bu arada 6 Aralık Pazar günü Genç erkekler ve Küçük bayanlar basketbol ligi Trabzon’da start alıyor.Gerçi altyapı kimsenin umurunda değil.Ama biz biliyoruz ki Trabzon Basketbolunun geleceği altyapılardadır.Bir dip not olarak yazımızın sonuna düşerek tüm altyapılarda ki gençlerimize şimdiden başarılar dileyelim.
İsmail ALKAN

İsmail Alkan
07.12.2009, 22:39
Evet, nerede kalmıştık :cool:

Biraz kafamızı dinleyelim dedik, başlık çakıldı kaldı.

Neredeyse kopyala/yapıştır başlığına dönmüş.

Arkadaşlar bu başlığı tırnaklarımızla kazıdık ve bir yerlere getirdik.

Bu başlık, Trabzon Basketbolunun lokomotifidir.Trabzon'da bugün basketbol bir ivme kazanmış ve popüler noktaya gelmişse, inanın bu başlığın emeği çoktur.Onun içindir ki, bu başlığa herkes sahip çıksın, çıkmalıdır da.

Trabzon Basketboluna yön veren insanların, asıl itici güç olan taraftarın fikirlerini öğrenip buna göre hareket edebileceği kaç platform var ki ?

Maç için başlıklar belli günlerde adrenalin bulup, popüler olsa da, kalıcı olan başlık bu başlıktır.Basketbolun konuşulduğu, basketbol ile ilgili her türlü yorum ve fikirlerin havada uçuşması gereken başlıktır basketbol/genel başlığımız.

Bir kaç kişinin sürüklemesinden ziyade, forumun genelinin takip edip omuz vermesi gerekir.

sem61
07.12.2009, 23:42
umut tınay ne zaman takımdaki yerini alacak bilgisi olan varsa yazarsa sevinirim ( takımın umuta ihtiyacı var )

İsmail Alkan
08.12.2009, 00:02
Umut TINAY'ın, bu hafta deplasmanda ki Düzce maçında süre almasını bekliyorum.

Cengiz Çubukcu
08.12.2009, 12:46
İsmail Abi tekrar hoşgeldin kafanı yeterince dinledin zaten :) ....Benim geçtiğimiz hafta yenilgiden sonra dikkatimi çeken şey herkesin birden umutsuzluğa kapılması ve takımımızın 1. lige çıkacağına olan inancın hemen kaybolması.... takımımız gayet iyi bir takım ve iki grupta da en önemli takımlardan birisidir , ufak tefek eksiklikler tabi ki olacak ve zamanla düzelecektir...esas olan playofflar'dır...

Beni oyuncu olarak hayal kırıklığına uğratan yabancımız edy fobs'dur...inşallah en kısa zamanda kendini toparlayacak ve lige ağırlığını koyacaktır....

İsmail Alkan
08.12.2009, 15:38
Umutsuzlik bizim genlerimizde var cengiz :)
Bir maç yenildik diye bu kadroyu BBL yolunda yetersiz görmek doğru değil.
Maçtan sonra "biz nasıl yenildik" diye çocukları hepsi şaşkın ve üzüntülüydü.

Eksiklikler yokmu, var tabii.En önemli eksiklik köşe yazımda da yazdığım gibi skorer guard konusunda.

Elimizde sakatlıktan yeni çıkan Umut Tınay var.Geçmişte yaşanan tartışmaları bir kenara bırakıp Umut'a destek olmak gerek.Eleştiri zamanı eleştiri, destek zamanı destek.Kaldı ki yönetim Umut Tınay'ı benimsediği gibi, TB2L'de olmayan paraları veriyor.Umut'da aldığı ücretin karşılığını bu takıma oynadığı oyunla vermelidir.Kendini bulabilir, sakatlanma sendromunu üzerinden atabilir de katkı yapabilirse bu sorunu çözebiliriz.Yine köşe yazımda belirttiğim gibi Alaeddin hocanın önümüzde ki düzce maçından itibaren Umut'a sürekli süre vermesi gerkir ki, umut'u finallere kadar yetiştirelim.

Bir dip not daha, Umut Tınay eski bildiğimiz asi umut değil, sanırım kendisi de gerekli dersleri çıkarmış.Antrenmanlarda edindiğim izlenim olumlu.Fıratla takımın liderliğine oynuyorlar :)

Eddy Fobbs konusu ise tam bir muamma.Aslında çok iyi bir oyuncu.Ama bir türlü takıma ve sanırım şehre adapte olamadı.Antremanlarda özellikle ilgileniyorlar ama bir türlü olmuyor.

Bir oyuncuyu kazanmanızın yolu o oyuncuya sürekli süre vermenizle mümkündür.Eğer ki siz süre veriyorsunuz, süre verdiğiniz oyuncu ise oyun içerisinde beni çıkarın diye kenar yönetimine işaret ediyorsa yapacak bir şey yok.

Atılay
08.12.2009, 15:41
İsmail Abi bu takıma bence milli takım tecrübesi olan yaşı kemale ermiş bi oyuncu lazım yönetimin veya hocanın böyle bi düşüncesi var mı?

Murat'
08.12.2009, 17:17
Umut Tınay ne zaman oynamaya başlayabilecek acaba?

Cengiz Çubukcu
09.12.2009, 09:08
Skorer Guard konusunda aklıma hemen geçen seneki oyuncumuz Ogün Sevinç geldi, takip ettiğim kadarıyla Aliağa petkimde pek süre alamıyor ve sadece 2 sayısı var ....kesin mutsuzdur, peki kiralama diye bir şey olmaz mı ?

İsmail Alkan
09.12.2009, 12:28
Cengiz, bildiğim kadarıyla Ogün bizden senelik 220 bin lira istemişti.Biz o parayı vermeyince (bence doğru yapıldı) Aliağa'ya sanırım aynı paraya gitti.

Mutsuzsa gelsin, takıma da katkısı olur.Ama ben ogün'den çok Can Özcan'ı tercih ederdim.

Tabii ki şöyle de bir durum var, bizim şu an itibariyle forvet ihtiyacımız olduğunu sanmıyorum.

Murat'
09.12.2009, 14:55
Can Özcan ve Birkan Batuk Ogün'e göre çok daha fazla süre alıyorlar.

İzmir'de hiç süre almamasından dolayı mutsuz olma ihtimali çok yüksek.

Ama bence de şu an itibariyle forvete ihtiyacımız yok.

Samet Yildirim
09.12.2009, 17:40
Ben son maci izledim tv den pek anlamam ama dis atislarda inanilmaz etkisiz gibime geldi gecen seneki ogün veya can özcan bu konularda iyilerdi bence..

macka61
09.12.2009, 18:02
birkan batuk karşıyakada oynuyan değil mi geçen efese fark yiyolardı

Ufuk Bayraktar61
10.12.2009, 10:24
ismail abi, bizim maçlarda elinde mikrofonla amaçsızca sahada dolaşan arkadaştan tüm taraftarlar olarak nefret ettiğimizi yönetime iletirmisiniz. maçın görüntüsünü inanılmaz derecede bozduğunu düşünüyorum..lütfen bu problemi iletirmisiniz...

İsmail Alkan
10.12.2009, 11:49
ismail abi, bizim maçlarda elinde mikrofonla amaçsızca sahada dolaşan arkadaştan tüm taraftarlar olarak nefret ettiğimizi yönetime iletirmisiniz. maçın görüntüsünü inanılmaz derecede bozduğunu düşünüyorum..lütfen bu problemi iletirmisiniz...
Ufuk bu konuyu Celil beye söylemiştim.Keza kendisi bizden daha fazla rahatsızdı o çocuğun o şekilde salonda dolaşmasından.Hatta, "söyledim, bir daha elinde mikrofonla dolaşmayacak" demişti.

Ne oldu da son maçta yine aynı tekrar oldu bilemiyorum.

Sanırım bu yazılanları okuyorlardır.Bizim söylememize gerek olduğunu sanmıyorum.Gerekeni yapacaklardır.

Cengiz Çubukcu
11.12.2009, 09:02
Dün akşam Hacettepe maçını tekrar gözümün önüne getirip düşündüğümde neden kaybetiğimizi buldum, savunma yapmayışımız...yediğimiz 87 sayı ve rakibin % 52 şut yüzdesi ile oynaması bunu gösteriyor ...anlaşılan o ki ilk 7 maçta nispeten kolay rakiplerle oynamamız savunma alışkanlığımızı kazanmamızı engellemiş, Alaeddin hocanın buna bir çözüm bulması şart...

Cengiz Çubukcu
14.12.2009, 09:59
Dün akşam Hacettepe maçını tekrar gözümün önüne getirip düşündüğümde neden kaybetiğimizi buldum, savunma yapmayışımız...yediğimiz 87 sayı ve rakibin % 52 şut yüzdesi ile oynaması bunu gösteriyor ...anlaşılan o ki ilk 7 maçta nispeten kolay rakiplerle oynamamız savunma alışkanlığımızı kazanmamızı engellemiş, Alaeddin hocanın buna bir çözüm bulması şart...

dedik ve gördük ki takımımız iyi savunma yapınca (Düzcenin önceki maçlarını bilmiyorum ) fark kaçınılmaz oluyor...Düzce %33'lük şut yüzdesiyle oynamış...Reboundlarda 37'ye 26'lık bir üstünlüğümüz var...şu ana kadar düzce gençlik en az sayısını bize atabilmiş...

Cengiz Çubukcu
19.12.2009, 11:13
Biri bana 2 senedir neden aynı haftasonu basketbol ve futbol takımlarımızın maçlarının Trabzonda oynadığını söyleyebilir mi? ya da ben mi yanlıyorum? en azından bir takımımız deplasmandayken o haftasonu içeride diğer takımımız oynasa daha iyi olmaz mı ?

Mustafa Önal
19.12.2009, 12:07
kadırga tv maçı verdiğinde salonda elinde mikrofonla dolaşan arkadaş hakkında hiç kimse olumlu bir kelime söylemedi.

cengiz abi takıma gelince bundan 3-4 maç öncesine kadar çok sert savunmaya yapmaya çalışıyorduk. taki hocamız bir demecinde savunmamızı büyük ölçüde oturttuk dedi hucumumumuzu biraz geliştirmemiz lazım dedi. ondan sonra ne olduysa yediğimiz sayı ortalaması 66-67 den 75 lerin üzerine çıktı. hocamız tüm sezon boyunca takıma sert savunma alışkanlığını kazandıracaktır.

Murat'
19.12.2009, 15:00
http://www.trabzonsporbasket.com/

Sitemiz yenilendi.

danger00
19.12.2009, 15:09
Takımımızın gögüs reklamı yok.
Boş duracağına, TrabzonCell düşünülemez mi?

Ayrıca basketbol takımımızın sitesine, trabzonspor.org.tr den de ulaşılabilinmeli.
Ek bir kutucuk koyup trabzonsporbasket.com a yönlendirilebilinir.

Alibeyoglu
19.12.2009, 16:07
yeni basketbol sitemiz hosuma gitmedi

Murat'
19.12.2009, 17:42
Bu haftaki rakibimiz Gelişim Koleji.

İstanbul takımı galiba.

playa
19.12.2009, 18:49
site fena olmamış ben beğendim.

İsmail Alkan
20.12.2009, 00:51
http://www.trabzonsporbasket.com/

Sitemiz yenilendi.
Çok şükür, sonunda profesyonel bir el değmiş.

Site genel anlamda güzel.Ben beğendim.

Gözüme çarpan bir kaç eksiklik.

1-Kenar boşluklar çok, sitenin yarısı boşuktan oluşmuş, gerek yoktu.
2-En önemli kısmı eksik.İletişim bölümünde e-mail yok !
3-Oyuncular bölümünde ki bilgilerde hatalar var.
4-Altyapı teknik heyetinin fotoları yok.
5-İstatistikler yok, kesinlikle koyulmalı.
6-Siteyi yapan firma ücretsiz yaptıysa problem yok.Ama ücreti mukabil yaptıysa kocaman kendi reklam linki neden koyuldu? Koyulduysa ücret alındımı ?
5-Altyapı takım fotoları benim sitemden alınmış, helali hoş olsun ama insan bir tşk ederdi, emeğe saygı lütfen :rolleyes:
6-Daha gelişip, profesyonel olması bağlamında gözümüze çarptıkça, mail adresleri olmadığına göre :rolleyes: eksiklikleri buradan dile getiririz.

7-Hayırlı olsun :)

macka61
20.12.2009, 01:28
ben beğendim sitemizi hayırlı olsun

Cengiz Çubukcu
24.12.2009, 09:18
Bir şeyi merak ediyorum, sayın çok değerli basketbol kulübü yönetimi de kaybettiğimiz taraftarlarımız için sadece mesaj yayınlamaktan başka ne yaptı? yarınki gelişim kolleji maçına siyah formayla çıkma erdemini gösterebilecekler mi ? yoksa kolsuz formalarına siyah bant mı takacaklar?

UğuR
24.12.2009, 09:36
Bir şeyi merak ediyorum, sayın çok değerli basketbol kulübü yönetimi de kaybettiğimiz taraftarlarımız için sadece mesaj yayınlamaktan başka ne yaptı? yarınki gelişim kolleji maçına siyah formayla çıkma erdemini gösterebilecekler mi ? yoksa kolsuz formalarına siyah bant mı takacaklar?

Evet bunun takipçisi olacağım....
İnşallah aynı yanılgıya düşmezler....

İsmail Alkan
24.12.2009, 15:40

Mesut KELEŞ kardeşimiz Manisa'da defnedildi.

Biraz önce kardeşi Murat KELEŞ ile görüştüm başsağlığı için.

İşin üzücü tarafı Trabzonspor kulübünden bir Allah'ın kulu arayıp sormamış, nede bir çelenk gönderilmiş.

Bu mesajı neden bu başlığa yazdım.Çünkü Basketbol takımımız Gelişim maçı için şu anda İzmir'deler.İzmir Manisa arası sanırım 1 saatlik mesafedir.

Bari basketbol kulübümüz bir şeyler yapsın.

Sanırım anlaşılmıştır.

Mustafa Yılmaz.20
24.12.2009, 16:18
Bu haftaki rakibimiz Gelişim Koleji.

İstanbul takımı galiba.
Bildiğim kadarıyla izmir takımı.Kadırga tv cuma 14:30 da maçı veriyor

Çetin
25.12.2009, 11:30
basket takımı umarım ben sivil hayata dönerken beko'ya çıkmış olur :)

UğuR
25.12.2009, 11:34
Basket maçında saygı duruşu
25 Aralık 2009 / 11:22
gelişim Koleji-Trabzonspor basket takımı maçı öncesi kaza sonucu yaşamını kaybeden taraftarlar için saygı duruşu yapılacak.

http://ad.reklamstore.com/pixel?id=610315&t=2http://ad.reklamstore.com/pixel?id=616234&t=2

Trabzonspor basket Takımı ligin 11. Haftasında deplasmanda bugün saat 14.30'da İzmir temsilcisi Gelişim Koleji ile karşılaşacak.

Geçtiğimiz günlerde Trabzonspor Fenerbahçe maçı sonrasında Samsun'da geçirdikleri kaza sonucu vefat eden 4 taraftar için İzmir'de oynanılacak olan Gelişim Koleji-Trabzonspor basket takımı maçı önecsinde saygı duruşunun yapılabilmesi için izin alındığı. Trafik kazasında yaşamını kaybeden 4 taraftar için saygı duruşu yapılacak.

Kaynak: http://www.haber61.net/images/news_source/10.jpg

Cengiz Çubukcu
25.12.2009, 11:35
basket takımı umarım ben sivil hayata dönerken beko'ya çıkmış olur :)

dua et kısa dönem yapıyorsun Çetin, uzun dönem yapsaydın takımı belki de euroligde görürdün :)

asigo
25.12.2009, 11:37
Bildiğim kadarıyla izmir takımı.Kadırga tv cuma 14:30 da maçı veriyor
Evet bir izmir ekibi o

Adem Hotaman
25.12.2009, 13:04
show tv de herşey dahil prgramı var bugün kanallarda gezinirken basketbol akrobat yapan karizma grup diye gösteri yaptılar bizim 2.yarının mesela ilk maçında onları salonda gösteri yaptırabiliriz gzel olur.bide otobüs duraklarına maç olduğuyla ilgili reklamlar asılabilir yani

Murat'
25.12.2009, 20:29
Ligin ilk yarısını geçen sene olduğu gibi 9 galibiyet 2 mağlubiyetle bitirdik.

Adem Hotaman
26.12.2009, 12:55
Bugün iddaa programına bakarken TB2L B Grubunda oynanacak olan bir maça iddaa da yer verilmişti.Ama cuma günü olan iddaa programına bakınca Trabzonspor un olmadığını gördüm.Acaba sadece bu hafta için mi bizim maça ver verilmemişti yoksa bizim maçlarımız iddaa da yer almıyor mu? Yer aldığı zaman sanıyorum ki maddi bir katkısı da oluyordur.Yanılıyormuyum?

playa
26.12.2009, 14:20
evet oda benim ilgimi çekti itü -genç telekom felan vardı

Murat'
26.12.2009, 14:29
Bugün iddaa programına bakarken TB2L B Grubunda oynanacak olan bir maça iddaa da yer verilmişti.Ama cuma günü olan iddaa programına bakınca Trabzonspor un olmadığını gördüm.Acaba sadece bu hafta için mi bizim maça ver verilmemişti yoksa bizim maçlarımız iddaa da yer almıyor mu? Yer aldığı zaman sanıyorum ki maddi bir katkısı da oluyordur.Yanılıyormuyum?

TB2L'den sadece birkaç maç alınıyor listeye.

playa
26.12.2009, 19:58
Takımımız transfer yapacakmı bilgisi olan ?

Mehmet Dinç
27.12.2009, 11:49
Takımımız transfer yapacakmı bilgisi olan ?

Yapılsa iyi olur rakiplerimizden hacettepe bjk cola turkadan cem çoşkunu kadrosuna kattı.Ayrıca İtü aliağa petkimden Ogün Sevinçi kadrosuna kattı.

sem61
27.12.2009, 14:20
ogünü keşke biz alsaydık dış atışlarda çok etkisiziz

lazajan
27.12.2009, 18:17
ne olursa olsun bu sene bırıncı lıgdeyız

Mustafa Yılmaz.20
27.12.2009, 20:31
ogünü keşke biz alsaydık dış atışlarda çok etkisiziz
Keşke sadece dış atışlarda eksik olsak.Takımda oyun kurabilen oyuncu yok.Biraz Umut Tınay var ama o da sakatlığı tam geçmediği için galiba fazla süre alamıyo.5 dkk alıp oynayıp sonra dinleniyor.
Bu sezon sadece Gelişim Koleji maçını izledim.Diğer takımları hiç bilmiyorum.2. lig için yeterli olabilir ama 1. ligde ilk 5 başlayacak oyuncu şu an kadroda yok.Sadece eddy fobbs'u sayabilirim.Daha iyi bir oyun kurucumuz olsa çok daha iyi rakamları olurdu.Özellikle sayı olarak

UğuR
28.12.2009, 12:39
Blok kralı Eddy Douglas Fobbs Jr

http://www.trabzonsporbasket.com/resimler/buyukler/6320087104756.jpg Takımımızın blok kralı Eddy Douglas Fobbs Jr oldu.
2.11 boyundaki Amerikalı pivot oynadığı 11 maç sonunda 1.82 blok ortalamasıyla takım arkadaşları arasında ilk sırada yer aldı.

UğuR
28.12.2009, 12:40
Sayı ve asist lideri Fırat Aydemir

http://www.trabzonsporbasket.com/resimler/buyukler/8175054102630.jpg Basketbol takımımızda ligin ilk yarısı sonunda sayı, ribaund, asist ve blok liderleri de belli oldu.
Buna göre takımızın sayı ve asist lideri Fırat Aydemir oldu. Fırat oynadığı 11 maç sonunda 11.27 sayı ve 3.73 asist ortalamasıyla takım arkadaşları arasında ilk sırada yer aldı.

UğuR
28.12.2009, 12:40
Ribaundları Hakan Yapar topladı

http://www.trabzonsporbasket.com/resimler/buyukler/4855467103453.jpg Ligin ilk yarısı sonunda takımımızın ribaund lideri Hakan Yapar oldu.
2.03 boyundaki başarılı pivot ligin ilk yarısını 6.50 ribaunt ortalamasıyla tamamladı.

Cengiz Çubukcu
28.12.2009, 13:39
oyuncu istatistiklerimizin nispeten düşük olmasının nedeni geniş bir kadromuzun olması ve sürelerin az olmasıdır diye düşünüyorum...
Bir konuya kafam takıldı, cuma günü maç tv'den naklen yayınlandı ama benim gibiler işte olduğu için izleyemedi... Hiç cuma öğlen saatinde 2. ligde maç olur mu !!!!

İsmail Alkan
28.12.2009, 15:02
oyuncu istatistiklerimizin nispeten düşük olmasının nedeni geniş bir kadromuzun olması ve sürelerin az olmasıdır diye düşünüyorum...
Bir konuya kafam takıldı, cuma günü maç tv'den naklen yayınlandı ama benim gibiler işte olduğu için izleyemedi... Hiç cuma öğlen saatinde 2. ligde maç olur mu !!!!
Kafana takma Cengiz,
Ben sana gelişim maçının tamamnın CD'sini gönderirim;)
Hatta şu anda tekrarını izliyorum :)

lazajan
28.12.2009, 15:03
alırız ınsallah bugun ku macıı

Osman Yavuz
28.12.2009, 15:16
Cengiz abi ben senin gibi düşünmüyorum maalesef.Şut denilen basketbolun en önemli silahının düşük yüzdeli olması ancak çok iyi savunma yaparsan maç kazandırır.Ama görüyoruz ki çok iyi savunma yapan bir takımımız yok.Bu da 2 maç kaybetmemizin temel nedeni olarak görülüyor.79 sayı attığın bir maçı kazanman gerekir.Neyse asıl konumuz olan şuta gelirsem ben şutun Allah vergisi bir yetenek olduğunu düşünmüyorum.İstisnalar hariç.Demek ki şut çalışarak geliştirilebilir.En basitinden Lebron Nba'e ilk geldiğinde sadece içeriyi zorlayan bir isimdi.Şimdi dış şut tehdidi de olan bir yıldız.Aynı şekilde Dwyane Wade.Kimseden Kapono, Ray Allen olmasını beklemiyorum.Ama Ray Allen bile günde 1000 şut atıyor.Azıcık çaba inanın şut yüzdesini arttırır.

İsmail Alkan
28.12.2009, 15:16
alırız ınsallah bugun ku macıı
Hangi maçı ?

isimsiz_61
28.12.2009, 16:09
bencede ne maçı bugün maç mı var...

Murat'
28.12.2009, 18:37
http://img341.imageshack.us/img341/1249/adsznu.png

Murat'
28.12.2009, 18:48
Puan durumundan da görebileceğimiz gibi bizim grupta başa oynayan takım sayısı 3 iken diğer grupta tam 6.Diğer grupta inanılmaz bir çekişme var.Benim en çekindiğim takım İTÜ idi ama şu anda geride kalmış gibi görünüyorlar.

Kazım Uzunboy
29.12.2009, 06:38
Potada umutlar devretti

Trabzonspor basket takımı, ligin ilk yarısını ikinci sırada bitirerek Beko Basketbol 1.Ligi'ne çıkmak için umutlandı.

http://foto.fanatik.com.tr/test/423x238/fft1mm825495.jpg

Geçen sezon hedefi son anda ıskalayan Bordo-Mavililer, bu kez kente 1.Lig mutluluğunu yaşatmakta kararlı. Antrenör Alaaddin Yakan, hatalarından gerekli dersleri aldıklarını ifade ederek, “İkinci yarıda daha çekişmeli bir yarış olacak. Buna hazırız. Taraftarlarımızın desteğinin artarak sürmesini istiyoruz” diye konuştu.

www.fanatik.com.tr (http://www.fanatik.com.tr)

Cengiz Çubukcu
29.12.2009, 09:30
Diğer gruptan sadece Olin Gençlikten çekinmemiz gerektiğini düşünüyorum, o yüzden grubu ne yapıp edip ilk 2'de bitirmeliyiz... 2. yarı Hacettepe ve Selçuk üniversitesi deplasmanları çok kritik en fazla 2 mağlubiyet toleransımız var...

Murat'
29.12.2009, 11:00
Bu sene dörtlü finaller nerde oynanacak bu da çok önemli.Basketbolda taraftar desteği futboldakinden çok daha önemli.Umarım taraftarımızın çok olduğu yerde oynanır maçlar.

İsmail Alkan
30.12.2009, 00:24
Puan durumundan da görebileceğimiz gibi bizim grupta başa oynayan takım sayısı 3 iken diğer grupta tam 6.Diğer grupta inanılmaz bir çekişme var.Benim en çekindiğim takım İTÜ idi ama şu anda geride kalmış gibi görünüyorlar.
Geçen sezon hatırlarsanız BBL'ye çıkması muhtemel garanti takımlar vardı.Bir Tofaş, bir İTÜ gibi.
Bornova ise büyük bir sürprz yaparak bileğinin gücüyle BBL'ye çıkmıştı.

Bu sezon ise garanti gözüken tek takım Trabzonspor gözüküyor du.

Bizim grup diğer gruba göre daha sert ve ciddi takımları bünyesinde barındırırken, karşı gurupta ise dediğin gibi denk takımlar var.Olin ve İTÜ son hamlelerle bir adım öne çıktılar gibi.

Benim korkum çaprazda.Eğer ki kağıt üzerinde gözüken BBL adaylığımıza güvenir de işi sıkı tutmaz, üstüne de kötü günümüze denk gelirse hiç affetmez, elerler bizi.

Bizden sonra ki Final four adaylarım; Hacettepe, Olin, Gelişim/İTÜ

Murat'
30.12.2009, 21:30
Geçen sezon hatırlarsanız BBL'ye çıkması muhtemel garanti takımlar vardı.Bir Tofaş, bir İTÜ gibi.
Bornova ise büyük bir sürprz yaparak bileğinin gücüyle BBL'ye çıkmıştı.

Bu sezon ise garanti gözüken tek takım Trabzonspor gözüküyor du.

Bizim grup diğer gruba göre daha sert ve ciddi takımları bünyesinde barındırırken, karşı gurupta ise dediğin gibi denk takımlar var.Olin ve İTÜ son hamlelerle bir adım öne çıktılar gibi.

Benim korkum çaprazda.Eğer ki kağıt üzerinde gözüken BBL adaylığımıza güvenir de işi sıkı tutmaz, üstüne de kötü günümüze denk gelirse hiç affetmez, elerler bizi.

Bizden sonra ki Final four adaylarım; Hacettepe, Olin, Gelişim/İTÜ

Kesinlikle çok haklısın İsmail abi.Çarpraz eşleşmelerden sonra işi çok sıkı tutmamız lazım.

Benim de dörtlü final adaylarım Hacettepe,Olin,İTÜ/Selçuk Üniversitesi

playa
30.12.2009, 21:36
takımımızın transfer yapma gibi bir düşüncesi varmı? rakiplerimiz kadrolarını güçlendiriyor final four da zorluk çekmezmiyiz ?

İsmail Alkan
30.12.2009, 23:32
Kesinlikle çok haklısın İsmail abi.Çarpraz eşleşmelerden sonra işi çok sıkı tutmamız lazım.

Benim de dörtlü final adaylarım Hacettepe,Olin,İTÜ/Selçuk Üniversitesi
Çapraz da, yani play off'da karşımıza çıkacak olan rakiplerin final four'u görebileceklerini sanmıyorum.En büyük başarıları Trabzonspor gibi bir devi elemek hayalleri olur ki sanırım bileneceklerdir.

Dikkatli olup, hesapları iyi yapmakta fayda var.

@playa
Zannetmiyorum,

sem61
31.12.2009, 00:08
bizi yenen hacettepe bile takviye yaptı bizim de takviyeye ihtiyacımız var ... umut tınay eski formunu yakalarsa işler düzelir gibi ama yinede dışarıdan skor üretmekte zorlanıyoruz üçlük yüzdemiz düşük bu sorunu gidermeliyiz ... %30 luk gibi bir yüzdemiz var ama buda kolay rakiplere karşı attığımız üçlüklerle bu kadar yükseliyor ...

bence acilen iyi bir şutör bulmamız lazım
hiç olmazsa ogünü almadık bari can ı geri alsak

İsmail Alkan
31.12.2009, 00:35
bizi yenen hacettepe bile takviye yaptı bizim de takviyeye ihtiyacımız var ... umut tınay eski formunu yakalarsa işler düzelir gibi ama yinede dışarıdan skor üretmekte zorlanıyoruz üçlük yüzdemiz düşük bu sorunu gidermeliyiz ... %30 luk gibi bir yüzdemiz var ama buda kolay rakiplere karşı attığımız üçlüklerle bu kadar yükseliyor ...

bence acilen iyi bir şutör bulmamız lazım
hiç olmazsa ogünü almadık bari can ı geri alsak
Transfer yapabilmen için kadroda yer açman gerek.

Mevcut kadromuz 15, biri altyapıdan alınmış oyuncu ki lisansı zaten yok.

Geri kaldı 14 oyuncu.Lisans çıkarabileceğin oyuncu sayısı 14'tür, e buda dolu olduğuna göre ya oyuncu gönderip transfer yapacaklar, ya da eldekilerle idare edecekler.

sem61
31.12.2009, 01:55
eğer bbl hedefleniyorsa bazı fedakarlıklar yapılmalı vede gerekiyorsa bazı küçük değişiklikler olmalı

yoksa ya çıkmazsak bbl ye bütün emekler ziyan olacak

Cengiz Çubukcu
31.12.2009, 08:56
Savunma yapar ve bunu her maçın her periyodunda oturtabilirsek transfere de gerek yok ....

Mehmet Dinç
31.12.2009, 13:07
Transfer yapabilmen için kadroda yer açman gerek.

Mevcut kadromuz 15, biri altyapıdan alınmış oyuncu ki lisansı zaten yok.

Geri kaldı 14 oyuncu.Lisans çıkarabileceğin oyuncu sayısı 14'tür, e buda dolu olduğuna göre ya oyuncu gönderip transfer yapacaklar, ya da eldekilerle idare edecekler.

Aslında Ramazan Öksüzü gönderip yerine daha faydalı bir oyuncu alabilirz geçen seneki istatistiklerine baktımda Akçakoca gibi bir takımda 12 dakika süre ortalamasıyla oynamış

Murat'
31.12.2009, 13:11
Aslında Ramazan Öksüzü gönderip yerine daha faydalı bir oyuncu alabilirz geçen seneki istatistiklerine baktımda Akçakoca gibi bir takımda 12 dakika süre ortalamasıyla oynamış

Altyapıdan iki oyuncu bulundurmak gerekiyor bildiğim kadarıyla.O yüzden de gönderemezler Ramazan Öztürk'ü.Belki Erdal Albayrak olabilir.

Murat'
31.12.2009, 14:21
İsmail abi takımız bu arada ne yapıyor:herhangi bir yere kampa falan gitti mi acaba.Bu dönemde hazırlık maçları yapacaktır illaki.Kimlerle oynayacağız.

İsmail Alkan
31.12.2009, 17:18
Murat kamp konusu sanırım çeşitli nedenlerden dolayı iptal edildi.

Hasan61
31.12.2009, 23:04
İsmail abi bu çeşitli sebeplerin arasında maddi sıkıntılar var mı?
Varsa daha başka sıkıntılara sebep olabilir..

Cengiz Çubukcu
04.01.2010, 12:41
İsmail abi bu çeşitli sebeplerin arasında maddi sıkıntılar var mı?
Varsa daha başka sıkıntılara sebep olabilir..

başka ne olabilir ki , bence de maddidir sıkıntı....

İsmail Alkan
04.01.2010, 12:54
Cengiz benim bu konuda bilgim yok.Belki alınan mağlubiyetlerin de etkisi olabilir.

Cengiz Çubukcu
04.01.2010, 13:03
bu haftasonu oynanacak maça pertevniyal bilenecektir o yüzden dikkatli olmakta fayda var, 2. yarının başında alınacak bir süpriz mğlubiyet morallari çok fena bozar...biz takımımıza güveniyoruz....

İsmail Alkan
04.01.2010, 17:37
bu haftasonu oynanacak maça pertevniyal bilenecektir o yüzden dikkatli olmakta fayda var, 2. yarının başında alınacak bir süpriz mğlubiyet morallari çok fena bozar...biz takımımıza güveniyoruz....
Bizde güveniyoruz Cengiz.Hem de sonuna kadar.

Öyle olduğu içindir ki Abdi İpekçi'ye BMN olarak ciddi bir organizasyon düzenliyoruz, çünkü bu takım bizim.

NOT : Yukarıda ki parasal konularla ilgili mesajlar yanlış anlaşılmaya meyilli arkadaşlar.

Trabzonspor gibi bir kulübün maddi sıkıntıdan sebep kamp iptali yapacağını veya bir aksaklık olacağını düşünemiyorum.Gelişim mağlubiyeti dolayısıyle böyle bir karar alındığını düşünüyorum.Eh, ödülün olduğu yerde birazcık ta ceza olsun.

Kaldı ki, bugün kulüplerin tümünde parasal problemler den sebep hocalar değişiyor, oyuncular boşta kalıyorken (Örnek İTÜ) Trabzonspor gibi bir kulüp bir nimet bence.

Sahi aklıma gelmişken, bu kulübün bir ceza defteri/kanunu/yönergesi filan varmı acaba ?

Cengiz Çubukcu
04.01.2010, 17:42
Evet İsmail Abi bu takım bizim ve Abdi İpekçide gövde gösterisi yapmamız şart...geçen sene Ted maçında küçük salonlara göre fazla sayılabilecek bir taraftarımız olmasına rağmen fazla etkili olamamıştık o yüzden 5000 rakamı belki şu an için uçuk ama hedef olmalıdır..... Niye uçuk diyorum çünkü ne yerel medyada ne de ulusal medyada doğru dürüst yer bulabileceğini düşünmüyorum...

İsmail Alkan
04.01.2010, 23:42
Evet İsmail Abi bu takım bizim ve Abdi İpekçide gövde gösterisi yapmamız şart...geçen sene Ted maçında küçük salonlara göre fazla sayılabilecek bir taraftarımız olmasına rağmen fazla etkili olamamıştık o yüzden 5000 rakamı belki şu an için uçuk ama hedef olmalıdır..... Niye uçuk diyorum çünkü ne yerel medyada ne de ulusal medyada doğru dürüst yer bulabileceğini düşünmüyorum...
Biz BMN olarak elimizden gelen desteği vermeye devam ediyoruz.

TB2L'de o salonun doldurulması şimdilik mümkün değil Cengiz.Hele basketbol takımımızın daha tam tanıtımını bile yapamamışken.Ama hedef olmalıdır Abdi İpekçi'nin doldurulması.

BBL'ye çıktığımız zaman ise zaten kendiliğinden dolacaktır.

Hele ki derbi maçlarını düşünemiyorum bile :)

Oğuz ZEYTİN
05.01.2010, 00:25
Beko BL'ne çıktığımızda Abdi İpekçi'de şu an için FB Ülker ile oynarız. Onlar da bilet vermez.

Efes P. ve Daçka (düşmezse) Maslak'ta oynuyor. Onların taraftarı olmadığından bu deplasmanlarda etkili oluruz ( EP; GS Cafe Crown, BJK Cola Turka, FB Ülker maçlarında bilet fiyatlarını oldukça yüksek belirliyor. Bize de aynı tarifeyi uygulayabilir...)

BJK CT, Etiler'deki küçük salonda oynuyor ve büyük ihtimalle onlar da deplasman içim bilet vermez.

GS CC, Ataköy'de o salon kendi taraftarlarına yetmiyor.

Aslında İstanbul'da gidilebilecek en iyi deplasman, Pertevniyal maçı. Bu fırsatı kaçırmamak lazım!

Murat'
05.01.2010, 11:31
http://www.flickr.com/photos/trabzon_2011/sets/72157622960378414/show/

Yeni salondan 3 yeni fotoğraf.

Çalışmalar oldukça ağır anlaşılan.

Oğuz ZEYTİN
05.01.2010, 13:58
http://www.sporx.com/basketbol/digerbasketbol/179458/?ref=AOBBL1

Başkandan çağrı!!!

danger00
05.01.2010, 15:13
Pelitliye yapılan spor salonun yerini, bir arkadaş GoogleEarth tan gösterebilir mi?

lazfatih61
06.01.2010, 16:22
arkadaşlar selcuk üniversitesini unutmayalım.cumartesi ankaraya gidip destekleyecez......güclu takım....bize gelince takviye sart...skorer 3 numara sart...
selcuk uni--trabzonspor hep bereber 1.lige

Sabri Kurban
06.01.2010, 20:01
Şu takım bana umut vermiyor nedense. Geçen seneki gibi olmasından korkuyorum. Zaten bu sene de olmazsa bu sefer teknik kadroyu yenilerler. İnşallah ben yanılırım da Alaattin hoca şu takıma adam gibi savunma yaptırır. Yoksa Hacettepe, İtü gibi takımlar çıkar biz baka kalırız yine.

Tolga_61
08.01.2010, 11:37
23 Ocak 2010 daki Ormanspor-Trabzonspor basket maçımız TRT-5 te...

Ormanspor Maçları Her Hafta Canlı Yayında….
08.01.2010 00:00Basketbol takımımızın kendi sahasında oynayacağı karşılaşmalar, TRT 5 Anadolu ve Başkent Tv ortak yayınında canlı olarak yayınlanacaktır.

www.ogm.gov.tr (http://www.ogm.gov.tr)

Mehmet Dinç
08.01.2010, 12:17
23 Ocak 2010 daki Ormanspor-Trabzonspor basket maçımız TRT-5 te...

Ormanspor Maçları Her Hafta Canlı Yayında….
08.01.2010 00:00Basketbol takımımızın kendi sahasında oynayacağı karşılaşmalar, TRT 5 Anadolu ve Başkent Tv ortak yayınında canlı olarak yayınlanacaktır.

www.ogm.gov.tr (http://www.ogm.gov.tr)

Güzel bir haber.

Murat'
08.01.2010, 13:00
Ne güzel Trt kalitesinde bir yayın izleyebileceğiz demek ki.

Mehmet Dinç
08.01.2010, 13:14
Bugün Tb2l'inde çok önemli bir müsabaka var Gelişim Koleji-Hacettepe maçı inşallah gelişim maçı alırda bizede liderle puanları eşitleme fırsatı doğar

Cengiz Çubukcu
08.01.2010, 13:25
Bugün Tb2l'inde çok önemli bir müsabaka var Gelişim Koleji-Hacettepe maçı inşallah gelişim maçı alırda bizede liderle puanları eşitleme fırsatı doğar

keşke berabere kalma olsaydı :D

Murat'
08.01.2010, 15:52
Maç saat kaçta başlayacak ?

Murat'
08.01.2010, 16:07
35-21 önde Hacettepe Üniversitesi.
Maçta 2. periyot oynanıyor.

Murat'
08.01.2010, 17:06
Hacettepe 79 - 64 yendi.