PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Trabzonspor Basketbol Takımı | Türkiye Basketbol Ligi 2014/15

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29

sarman61
09.05.2009, 09:41
Bugünki yeni şafakta ismet bademin bir yazısı var. Trabzonspora yazık oldu diye. Şüphesiz anadoluda basketbol en çok Trabzona yakışıyor diye yazmış. Düşünü Trabzonspor 1. ligde süper ligdeki rekabetin bir benzeri beko ligine taşınmış olacak rekabet üst düzeye çıkacak. Taraftarı olan bir basket takımı basketbol liginede çok şey katacakdır. Şüphesiz federasyon yetkilileride çıksın istiyorlardır. Şahsen ben Trabzonsporun istanbul daki tüm maçlarına gitmeye çalışırım keza diğer maçlarda da ben sanmıyorum ki boş türbünlere oynasın.
Şimdi bir söylentiye göre beko basketbol liginden bir takım çekilecek çekilirse bizim 1.lige çıkma şansımız olacak mış. şayet olursa çok güzel olur ama olmazsada sağlık olsun 1 yıl daha sabretmek zorunda kalacağız. O zamanda ben askerden geldiğimde inşallah 1.lige çıkmış olacağız.

Cengiz Çubukcu
09.05.2009, 09:52
teşekkürler sarman61...

İsmet Badem
09 Mayıs 2009 CumartesiTrabzonspor'a çok yazık oldu
Yıllardır, basketbol misyoneri olarak Türkiye'yi dolaşırken, basketbolun Türk gencinin sporu olduğuna inanıyorum. Bu satırları sizlere yazarken Batman'dayım. Ve panellere devam ediyorum. Ama biraz buruk, biraz üzgün ve oldukça kırgın. Sebebi, Trabzon basketbol takımının yaşadığı kötü günler!

Basketbolun Anadolu'da en çok yakıştığı şehir kayıtsız şartsız Trabzon'dur. Beklenen onca günün sonunda yüzüp yüzüp kuyruğuna gelinmesine rağmen, birinci lige çıkılmaması çok kötü oldu.

Maçları seyrettikçe en kötü organize olan takımın Trabzon olduğunu görünce içim sızladı. Ben bu organizasyonda tarafsız değilim. Kesin olarak Trabzon'luydum. Mutlaka küme geçmesini istiyordum. Ama yaşananlar hiçte beni mutlu etmedi. İçim acıdı. En kötü basketbolu Trabzon oynadı!

Coach Alaeddin Yakan'ı kardeşim gibi severim ama sen coach olarak “Şampiyonluğu mutlaka isteyen Trabzon halkına bu mahcubiyeti yaşatmamalıydın!”

Umut Tınay sakatlandı! Mazereti geçerli değil! Koskoca takım bir kişiye mi endeksli olmalı! Basketbol takımının Sezonun ilk gününden itibaren kendini şampiyonluğa küme geçmeye hazırlayan ve hiçbir fedakarlıktan kaçınmayan yönetim ve vefakar Trabzon halkına yaşattığı hayal kırıklığı kahretti.

Belki o takım çıkmayacak, belki bu takım kapanacak ve Trabzon lige çıkacak! Ne olursa olsun bugünkü acı hafifler mi?

Travelair
09.05.2009, 10:40
"ONUR DUYARIM"

09 Mayıs 2009 09:52

http://www.maraton.com.tr/qHUsMbuK28cYW/images/news_images/77046_1_090509095234.jpg

Türk Milli Takımı’nın formasını sırtına geçiren yıldız basketbolcu, “Bu görev için adımın geçtiğini biliyorum ve bu bana gurur veriyor. Formayı giyersem, elimden gelenin en iyisini yaparım” dedi

MİLLİYET'in haberine göre, NCAA’de gösterdiği performans tek kelimeyle muhteşemdi. Tüm zamanların en iyi 3. üçlükçüsü olmayı başardı. En verimli döneminde kansere yakalanmasa, belki NBA hedefine çoktan ulaşacaktı ama girdiği doping testinde tesadüfen fark edilen ‘testis kanseri’ uzun bir tedavi süreci geçirmesine neden oldu. Ancak Lofton, azmiyle hastalığını yendi, parkelere geri geldi.

Türkiye’ye getirdiği neredeyse tüm yabancıları Avrupa’nın dev takımlarına transfer olan Ahmet Kandemir’in ‘yeni yıldız adayım bu’ sözü doğru çıktı.

Fenerbahçe’ye attığı 47 sayının ardından Ted Kolejliler karşılaşmasında da 61 sayı üretmeyi başardı. 22 üç sayılık şutundan 17’sinde isabet sağlaması, ona yeni bir rekor kırdırdı.

Lofton’un bu başarıları, adının milli takım için de geçmesine neden oldu. İsmi TBF yönetim kurulunda konuşuldu, karar olumluydu. MİLLİYET, bir anda basketbol gündemine oturan Lofton’u ay-yıldızlı formayla tanıştırdı, 12 Dev Adam’ın bir parçası olması konusunda fikrini aldı. İşte 23 yaşındaki yıldızın anlattıkları...

-Milli Takım için adımın geçtiğini biliyorum. Ancak resmi bir görüşme olduğunu söyleyemem. Sezon bittiğinde menajerimle birlikte bu konudaki kararımızı veririz. Tabii ki basketbolun çok üst düzeyde oynandığına şahit olduğum Türkiye’de milli takım için adımın geçmesi bana onur verdi. Böyle bir teklife sıcak baktığımı söyleyebilirim. Eğer kadroya girersem de elimden geleni yaparım ve formayı büyük bir onurla taşırım.

- Saha içinde benden istenenleri biliyorum. Bunu yapabilecek yeteneklerimin olduğunu da. Bu nedenle çok rahatım. Türkiye Ligi zor bir lig ve burada kendimi geliştirme şansım da oldu. Milli Takım’da oynarsam tabii ki çok üst düzey şampiyonalarda boy göstermemiz gerekir ve bunlar da benim gelişmeme yardımcı olur.

- Türkiye’de basketbol gerçekten önemli bir yer tutuyormuş. Bunu gelince anladım. Mersin’de de çok mutlu bir sezon geçiriyorum. Sakin bir şehir. Basketbol için çok ideal. Coachumuz da süper bir insan. Basketbol felsefelerimiz uyuyor, benim neler yapabileceğimi biliyor. Bu sezonki başarılarımda takım arkadaşlarımın ve antrenörümün de çok büyük katkısı var.

- Gelecek sezon için beni transfer listesine alan takımların olduğunu biliyorum. Ancak şu anda tek düşüncem sezonu en iyi şekilde noktalamak. Yıl sonunda menajerimle oturup en iyisine karar vereceğim. Tabii ki her oyuncu gibi benim de hedefim NBA’de oynamak. Ancak Euroleague de çok kaliteli bir lig. Bu nedenle Euroleague’de oynayan takımların formasını giymeye de sıcak bakarım.

- Kolej maçında attığım 61 sayı benim için gerçekten müthiş bir olay. İyi günümdeydim, arkadaşlar da bana çok uygun pozisyonlarda pas attı, ben de boş topların hepsini sayıya çevirdim. 17 üçlük atmam da özel bir günümde olduğumu gösteriyor. Bir daha bu rakamı yakalamam kolay değil tabii ki, çünkü gerçekten 61 sayı çok fazlaydı.

- Türk insanı çok sıcak. Böyle bir ortama geldiğim için şanslıyım. Bazı Türkçe kelimeler de öğrendim, “Nasılsın, iyiyim sen nasılsın, baba, eyvallah...” Tantuni’yi çok seviyorum, günde 3 öğün de yiyebilirim.

‘Yugoslav gibi Amerikalı’
Coach Ahmet Kandemir’den de Lofton için garanti geldi. Genç oyuncunun mükemmel bir kişiliğe sahip olduğunu söyleyen başarılı çalıştırıcı, “Tüm takımla mükemmel anlaşıyor. Şut yeteği malum, bence Amerika’nın en iyi şutörü. En büyük özelliği de mesafe tanımaması. Sahanın neresinde olursa olsun isabetli şut atabilir. Genç olması nedeniyle bazı eksikleri var. Fizik ve çabukluk konusunda gelişmesi lazım. Ancak aklıyla bu açıklarını kapatıyor. Genelde Amerikalılar kafaları önde oynar ve bir hamle sonrasını düşünmez. Lofton Yugoslav gibi. Oyunu çok iyi biliyor. Milli Takım’a alınırsa çok faydalı olacaktır” dedi.

‘Süper bir kişilik’
Mersin Büyükşehir Belediyesi’nde forma giyen Türk oyuncular da Lofton için çok olumlu sözler söyledi. Tüm basketbolcular ağızbirliği etmişcesine, ‘Lofton’ dendiğinde ‘mükemmel bir insan’ diyerek söze başlıyor. Birçoğuna göre tüm basketbol yaşamlarında birlikte oynadıkları en sorunsuz Amerikalı, tam bir takım oyuncusu. Herkesle arası mükemmel, alçakgönüllü... Mersin’in 4. senesine geçirdiği Birinci Lig’de ilk kez play-off’a kalmasında yıldız ABD’linin oyun içindeki becerilerinin dışında saha dışındaki yapısının da etkili olduğu söyleniyor. Yani Lofton, Mersin’de yaratılan aile ortamının en önemli parçalarından birisi olarak gözüküyor.

Maraton.com.tr

Bizim takıma yakışır :) :alkış:

zarha6155
09.05.2009, 12:42
Hocayı bende beğenmedim,yani İtü ile yapılan ilk maçta kutluayın 32 sayı atması ve 3 sayılık yeme rekoru kırmamız.Bütün maçlarda serbest atışlardaki isabet düşüklüğü olmaması gereken şeylerdi.

uyum61
10.05.2009, 11:58
ismet badem denilen adam basketbol camiasinda oyle pek sevilen bi adam degildir. eger alaeddin yakan'i elestiriyorsa vardir bi karin agrisi da elestiriyordur. bu adamin ipiyle kuyuya inen cok yanilir. maclari izlemis midir bile emin degilim!

yine diyorum herkesin lige cikmasina kesin gozle baktigi kadrosunda 3 tane a milli olmus basketbolcu bulnan itu lige cikamadi. en onemli oyuncularindan 2-3 tanesi sakat olan biz cikamadik. cok mu? akli selim lutfen. ne idugu belirsiz, yazdigi kitap icin sponsor arayan, kendi adina x kulube basketbol sahasi yaptiran, cikarttigi basketbol gazetesini aile mecmuasina ceviren, milli basketbolcunun evliligine sayfanin en altinda kucuk bir kose ayirirken, kendi ogluna tam sayfa yer ayiran biri ismet badem. aydin dogan onu gazeteden uzaklastirmak icin fanatik basket gazetesini kapatmistir. neyse daha fazla acmayayim agzimi... son sozum ak dedigine kara derim badem'in!

Sinan SARI
10.05.2009, 21:34
Ben izlediğim tüm eleme maçları itibariyle hocamızın elinden geleni yaptığına inanıyorum.Ama burada sorumluluk birazda sporcularda olmalı. 1.Lige çıkma mücadelesi veren oyuncularımız daha adam gibi faul atışlarını bile ikide iki atamazken hoca napsın.İnsan idmandan sonra gider bir saatte atış çalışır. Elindeki imkanları ile hocada buraya kadar getirdi takımı. Teşekkür etmek lazım.

İsmail Alkan
10.05.2009, 23:33
Trabzonspor'luları öyle bir havaya soktu ki Basketbol takımız ...
Lig maçlarına getiremediğim , basketten bahsedince dudak büken , aşırı Trabzonspor ve futbol seven çevremdeki arkadaşlarım ,artık Basketbol takımımızı da takip eder oldular . Trabzon'un Beko Basketbol Ligi'nde oynamaya ihtiyacı var....
Ülkemizde Siyasetin nabzını tutabileceğin mekanlar berberlerdir,Trabzonda ise berberlerdeki muhabbet,siyasetin yanında öncelikle Trabzonspordur.
Trabzonspor deyincede akla tabiiki futbol gelir ,yine öyle ama özellikle son final four maçlarının tv den verilmesinden sonra Trabzondaki berberlerdeki ana konu basketbol takımımız :)
Bunu özellikle bire bir gözlemlemekten gayet memnunum.
Bu şehir basketbolu sahiplendi ve benimsedi artık.

Aliağa belediyesi ile konuşmalar yapılmış,büyük ihtimalle olacak gibi,hayırlısı bakalım :D
Evet bu ve buna benzer konuşmalardan haberim var,var ama netice ne olur bekleyip görmek lazım.
Açıkçası ben,bir bornova gibi basamakları bir bir çıkarak BBL de olmak isterdim,bu bana haz verirdi.Bu demek değilki bizi BBL ye alırsalar haz duymıyacağım,tabiiki bizim için büyük bir mutluluk olur ama eze eze BBL ye çıkmanın verdiği mutluluğu vermez,hele takım satın almayla BBL ye çıkılacaksa bence bir sene daha TB2L de kalmak daha mantıklı geliyor.
Bunların detaylarınıda önümüzdeki günlerde konuşuruz.

Ben izlediğim tüm eleme maçları itibariyle hocamızın elinden geleni yaptığına inanıyorum.Ama burada sorumluluk birazda sporcularda olmalı. 1.Lige çıkma mücadelesi veren oyuncularımız daha adam gibi faul atışlarını bile ikide iki atamazken hoca napsın.İnsan idmandan sonra gider bir saatte atış çalışır. Elindeki imkanları ile hocada buraya kadar getirdi takımı. Teşekkür etmek lazım.

İsmet Badem hocamıza vermiş veriştirmiş,basketbol camiasında fazla spor yazarı olmadığı içinde haliyle insanlar etkilenebiliyorlar,nitekim bunun yansımalarınıda görüyor ve duyuyoruz.

Bizler,futbolda 25 yıldır yaptığımız yanlışları basketbolda yapmamalıyız,yapmıyacağızda.Hocamıza destek olacağız çünkü Alaeddin hoca Trabzon için bir şanstır,Trabzon ve karadeniz bu şansı iyi kullanmalıdır.

Alaeddin hocamızın en belirgin özelliği eleştirilerden pay çıkarabilmesi,kendine göre yorumlıyabilmesidir,bir Ersun Yanal gibi "ben ersun yanalım ,kendimi eleştirtmem" demiyor,pay alırım diyor (bakınız : bmn radyo )

Şimdi sıcağı sıcağına şurda hata var,burda hata var demiyeceğim ama şubenin ve bu organizasyonun temeli ve çatısı arasındaki uygulamalardaki yanlışlıkları ve önerileri önümüzdeki günlerde gündeme getirmezsek yanlış yapmış oluruz.Şu kadarını söyliyelim,oyuncu seçimlerinde yanlışlık yapıldığı görülüyor,bu yanlışlıkta tamamen hocanın iyi niyetinden ve güveninden kaynaklanmış,sanırım hocada şimdi bunun farkındadır.

Takım seneye BBL veya TB2L de oynasa bile farketmez,hocamız şöyle geçmiş sezona bakarak kendi öz eleştirisini yapacaktır,nerelerde hata yapıldığını,nerelere önlem alınması gerektiğini,organizasyonun aksıyan yönleri nelerdir,bu konuda gerekli tedbirler iyi niyetle alınacaktır,bundan şüphem yok.

Başarının yolu istikrardan geçer,eğerki şubede istikrarı yakalıyabilirsek başarı kendiliğinden gelecektir,kimsenin kuşkusu olmasın.

Uzun vadeli Başarı ise bana göre BBL ye çıkmak değil,bu şubeyi sağlam temeller üzerine inşa etmektir.

İsmail Alkan
10.05.2009, 23:53
Saat 23:11...oldu gözüyle bakabiliriz...hayırlı olsun...
bununla ilgili yorumlarımı açılacak yeni başlıkta belirteceğim..saygılarımla
Aliağa ligden çekilirde federasyon bizi olırsa amenna,
Yok eğerki bu bilgi satınalma şeklinde ise kalsın,istemiyorum...

Yukarıda yazdım,birdaha yazayım,

Ben,basketbola bölgeselde başladım,satın aldım TB2L ye çıktım,şimdi satınalıyorum BBL ye çıkıyorum,

Seneye euroligden,ondan sonraki senede NBA dan bir takım satınalırız olur biter.

Peki ben,
Emeğimle ve Alınterimle yakalanmış bir başarının keyfini süremiyecekmiyim ?

Ben şimdi bu şekilde takım satınalmayla BBL çıkarsam,bileğinin gücüyle BBL çıkmış bir bornovaya karşı pişkin pişkin oynıyacağım,öylemi !!!

Bekliyelim görelim :cool:

amour_61
11.05.2009, 00:13
arkadaş ülkemizde basketbol fazla ilgi görmeyen bir spor dalı Trabzonspor'u bbl'ye çıkarıp baskettede rekabeti sağlamak ve Türkiyede basketbola daha fazla popülerlik kazandırmak istiyorlardır.bana öyle geliyor ama tabiikide bu benim fikrim keşke playofflardan çıkabilseydik ancak yapacak bir şey yok böyle bir şekilde çıkacaksakta geri çevirmemiz anlamsız olur.

winner
11.05.2009, 12:12
İzmirin 3 takımı oldu, basketbol için bir şehire 3 takım, helede yatırım yapmayan 3 takım çok fazla, şimdiden petkim yada bornovanın düşeceğini söylemek kehanet olmaz...

Tofaş 2 yılda bir çıkıyor birinci lige ve çıktığı sezon düşüyor.Bu senede farklı olmayacak...Zaten bu krizde Tofaş'ın yatırım yapmasını beklemek biraz safdillik olur.Asansör olarak yine giderler 2.lige...

Ligde şu an;
İstanbulun 5 takımı var, 3 tanesi camia takımı
İzmir'in 3 takımı var...
Antalya'nın 2 takımı var.
Bursa'nın 2 takımı var.
Ankara'nın,Mersin'in,Bandırma'nın ve Ereğli'nin 1 takımı var.

Şimdi görünüm böyleyken Trabzon'un bir takımının ligde olması lige bambaşka bir hava katar.tüm basketbol caniasının dileğinin bu olduğuna eminim

Sabri Kurban
11.05.2009, 15:40
arkadaş ülkemizde basketbol fazla ilgi görmeyen bir spor dalı Trabzonspor'u bbl'ye çıkarıp baskettede rekabeti sağlamak ve Türkiyede basketbola daha fazla popülerlik kazandırmak istiyorlardır.bana öyle geliyor ama tabiikide bu benim fikrim keşke playofflardan çıkabilseydik ancak yapacak bir şey yok böyle bir şekilde çıkacaksakta geri çevirmemiz anlamsız olur.

Kusura bakmada arkadaşım sen uzayda mı yaşıyorsun? Bu ülkede 2. spor basketboldur. Basketbolu takip eden milyonlar var Türkiye'de. Bilip bilmeden konuşmayalım biraz ayıp oluyor.

SDanışmaz
11.05.2009, 17:36

Öyle birşey yapmalarına gerek yokki. Basketbol zaten Türkiyenin 2. büyük spor dalı. Biz de Trabzonspor olarak burada mücadelemizi vermek istiyoruz...

Hem benim gibi haftasonları TBL'de maç izlemeye giden yüzbinlerde insan var, Tv'den de takip eden milyonlar var...

Cengiz Çubukcu
12.05.2009, 09:48
Aliağa ligden çekilirde federasyon bizi olırsa amenna,
Yok eğerki bu bilgi satınalma şeklinde ise kalsın,istemiyorum...

Yukarıda yazdım,birdaha yazayım,

Ben,basketbola bölgeselde başladım,satın aldım TB2L ye çıktım,şimdi satınalıyorum BBL ye çıkıyorum,

Seneye euroligden,ondan sonraki senede NBA dan bir takım satınalırız olur biter.

Peki ben,
Emeğimle ve Alınterimle yakalanmış bir başarının keyfini süremiyecekmiyim ?

Ben şimdi bu şekilde takım satınalmayla BBL çıkarsam,bileğinin gücüyle BBL çıkmış bir bornovaya karşı pişkin pişkin oynıyacağım,öylemi !!!

Bekliyelim görelim :cool:

İsmail Abi, yönetim bir sene daha 2. ligde mücadele etmemizin ne gibi bir olumsuz yönü olduğunu düşünüyor da ille de 1. lig diye bastırıyor? acaba kadronun dağılmasından (oyuncular ve teknik kadro) mı korkuyorlar?

Çetin
12.05.2009, 10:57
İsmail Abi, yönetim bir sene daha 2. ligde mücadele etmemizin ne gibi bir olumsuz yönü olduğunu düşünüyor da ille de 1. lig diye bastırıyor? acaba kadronun dağılmasından (oyuncular ve teknik kadro) mı korkuyorlar?

Basketbola kim yatırım yapıyor ki oyuncularımz ve kadromuz dağılsın? Yani bu seyirci desteğini bu camia desteğini daha kaç takım verebilir ki? Yönetim kurulunun bunu istememesinin nedeni olsa olsa insanımızın tezcanlılığındandır :) Yoksa eminim seneye biz 1. lige çıkarız bileğimizin hakkıyla

Cengiz Çubukcu
12.05.2009, 11:01
Basketbola kim yatırım yapıyor ki oyuncularımz ve kadromuz dağılsın? Yani bu seyirci desteğini bu camia desteğini daha kaç takım verebilir ki? Yönetim kurulunun bunu istememesinin nedeni olsa olsa insanımızın tezcanlılığındandır :) Yoksa eminim seneye biz 1. lige çıkarız bileğimizin hakkıyla

Özellikle genç oyuncularımızın 2. ligde 1 sene daha oynamak konusunda çok istekli olmadıklarını duymuştum...siz orda bunu en iyi gören kişilersiniz Çetin....Mesela Ogün playoff'da oldukça piyasasını geliştirmiştir, teklif gelse gitmez mi sence?

Çetin
12.05.2009, 12:24
Özellikle genç oyuncularımızın 2. ligde 1 sene daha oynamak konusunda çok istekli olmadıklarını duymuştum...siz orda bunu en iyi gören kişilersiniz Çetin....Mesela Ogün playoff'da oldukça piyasasını geliştirmiştir, teklif gelse gitmez mi sence?

İyi de kendilerine burda en iyi olanaklar sunulmadı mı? Sunuldu. Son maça kadar şanslarını kendileri yaratmadı mı? Yarattılar. Kendileri bu fırsatı tepmedi mi? Tepti. Oyuncularımızın istememelerini doğal karşılıyorum ama bunu biz de istemiyoruz zaten. Yine de biz destek vermeye devam ederiz. Gitmek isteyen olursa da buna herkes saygı duyar ama birinci ligde hangi dakikaları alacaklarını da güzelce değerlendirmeleri gerektiğini düşünmeden edemiyorum :) Zaten bizim oyuncularımız iyi, bunu herkes biliyor ve genç bir kadromuz da var o yüzden ilginin olması normal :)

Emre B.
12.05.2009, 15:53

O zaman çıksalardı 1. lige, 1 sene daha 2. ligte oynamazlardı.

UğuR
12.05.2009, 16:06
Cengiz Abi nin kasteddiği genç oyuncular F.B'DEN KİRALADIĞIMIZ OYUNCULAR OLABİLİR Mİ?

İsmail Alkan
12.05.2009, 16:15
Cengiz,çetin yukarıda gayet güzel özetlemiş,
Trabzonsporun BBL de olması gerektiği için zorluyorlar.

Teknik heyet ve kadronun dağılması kısmına ise katılmıyorum.Özellikle bu yıl basketbol camiasına Trabzonspor damgasını vurmuştur.
Son final maçlarının tv den naklen yayınlanmasıda bunun son göstergesi olmuştur,şimdi soruyorum acaba hangi oyuncu bizim gibi bir camiada olmak istemez :)

Ufak tefek sıkıntılar olmamışmıdır,tabiiki olmuştur ama bunlar el ele verilerek çözülecektir,ama eğerki bazı oyuncular gibi kendini Trabzonspordan üstün görenler var ise eğer en değerli oyuncu bile olsa bu camianın içinde kalamaz,ben kabullenmem.

Zaten mevcut kadroda yeni bir düzenlemeye gidilecektir,ha 2 nci ligde oynamak istemiyen varsada zorlamanın anlamı yok gidebilir,gelmek istiyen o kadar oyuncu olacaktırki yeterki kaliteli ve bizim doğamıza uygun olanlar tercih edilsin.

Burada kilit Saner Ayar,Celil Hekimoğlu ve Alaeddin Yakandadır,

Saner beyin basketbol sevgisini zaten biliyoruz,Celil beyin bu işe sıkı sıkıya sarılıp sahiplenmesi çok önemliydi,bu yönden ben çok memnunum çünkü Celil beyi çok hırslı ve azimli gördüm.

İsmail Alkan
12.05.2009, 16:21
Cengiz Abi nin kasteddiği genç oyuncular F.B'DEN KİRALADIĞIMIZ OYUNCULAR OLABİLİR Mİ?
Fenerden kiralık olarak Can ve Birkan var bizde.

Antalyadan dönerken uçakta beraberdik,bir ara Nezih bey Can'a "seneyede beraberiz" tarzında bir şey söyledi,can'da kendisine gayet politik bir cevapla "gelişmelere göre bakarız" tarzı bir cevap verdi.

Bekleyip göreceğiz ama can la birkanın bizimle beraber olacaklarını tahmin ediyorum,en azından burada çok sevildiklerini çok iyi biliyorlar.

İsmail Alkan
12.05.2009, 17:12
Gençleri Tanınmış İsimler İzliyor
12.05.2009 15:42
Bugün başlayan Genç Erkekler Türkiye Şampiyonası’nın Atatürk Spor Salonu’nda oynanan maçları önemli konuklar izliyor.
http://www.tbf.org.tr/icons/ecblank.gif
16 takımın şampiyonluk mücadelesi vereceği Genç Erkekler Türkiye Şampiyonası saat 12:00’de oynananBursa TED Kolejliler - TED Ankara Kolejliler maçı ile start aldı.

http://www.tbf.org.tr/tbfweb/tbfweb2.nsf/bddbb8b0f5e6486fc2257206004154f8/68eccd756a4e579fc22575b40045cc0e/Blob/0.15A?OpenElement&FieldElemFormat=jpg

Kepez Spor Salonu’nda oynanan ilk maçta rakibi Bursa TED Kolejliler’i 65-74 mağlup eden Ankara TED Kolejliler turnuvaya galiyibetle başladı. Atatürk Spor Salonu’nda oynanan ilk maçta ise Fenerbahçe Ülker, Final Gençlik’i 97-61 yendi.

Bu önemli organizasyonun Antalya’daki ilk gününde Atatürk Spor Salonu’nda tanınmış isimler de karşılaşmaları izliyorlar. Beko Basketbol Ligi’nde Banvit takımının antrenörlüğünü yapan ve kısa bir süre önce görevinden ayrılan Selçuk Ernak, TB2L’de mücadele eden Çanakkale Belediyesi Antrenörü Mustafa Aksoy, şu anda bir takım çalıştırmayan Aydın Örs, Beykoz Antrenörü Hakan Yavuz, Genç Telekom Antrenörü Deniz Atak, Trabzonspor yardımcı antrenörlerinden Fikret Doğan ve Milli Takım Antrenörlerinden Orhun Ene Atatürk Spor Salonu’nda oynanan maçları izlediler. Sadece genç oyuncuların mücadelesine tanık olmayan Beykoz Antrenörü Hakan Yavuz, Fenerbahçe Ülker’de forma giyen oğlu Levent Yavuz’un performansını da yakından takip etti.

Kaynak : Tbf (http://forum.bordomavi.net/showthread.php?p=2235358&posted=1#post2235358)
Fikret hocaya bak,Antalyada gençleri takip ediyor :)
Acaba yeni oyuncularmı takip ediyorlar :rolleyes:

Cengiz Çubukcu
12.05.2009, 17:17
Fenerden kiralık olarak Can ve Birkan var bizde.

Antalyadan dönerken uçakta beraberdik,bir ara Nezih bey Can'a "seneyede beraberiz" tarzında bir şey söyledi,can'da kendisine gayet politik bir cevapla "gelişmelere göre bakarız" tarzı bir cevap verdi.

Bekleyip göreceğiz ama can la birkanın bizimle beraber olacaklarını tahmin ediyorum,en azından burada çok sevildiklerini çok iyi biliyorlar.

İsmail Abi gerçekten onları çok sevdik, bir fenerde burdaki ilginin milyonda birini bulamayacaklardır...hayır ilgiyi geçelim oynama bile oynayamayacaklardır...

playa
12.05.2009, 23:18
Aliağa nın durumu nedir

Cengiz Çubukcu
13.05.2009, 08:35
lütfen herkes yazıyı baştan sona dikkatle okusun....

Galiptir bu yolda mağlup
Ceyhun Eskici

Hani derler ya tadı damağımda kaldı, Aynen o misal.
Hani derler ya güzel şeyler çabuk biter. Tam da o diyesi geliyor insanın.
Dile kolay koca bir ömrün geçtiği 19 Mayıs Spor Salonunda bunları da göreceğiz desek gönül kanar akıl kanmaz ama gördük.
Hentbol tamam, voleybol tamam, karate, güreş, boks hepsi tamam ama ben Türkiye coğrafyasının bu kadar doğusunda Türk Basketboluna da damga vurulur desem daha dün kimse bana inanmazdı.
Emeği geçenlere herkese binlerce şükran sunmak hepimiz için bir görev.
Başta yıllarca rakip hem de ezeli rakip iki takımın basketbolcuları olarak göğüs göğse mücadele ettiğim Saner Ayar’a sonsuz teşekkürler…
Sonra, bırakın şimdilerde Trabzonspor’da amatör branşların başında olmasını bu güne değin yıllardır Trabzon amatörüne hizmet veren sevgili Celil Hekimoğlu’na sonsuz teşekkür….
Sonramı, Şube sorumlusu Nezihi Onur’dan Menejer Mehmet Alemdağ’a, Baş Antrenör Alaaddin Yakan’dan Alt Yapı Ant. Erol Önsel’e ve malzemeci Ekrem Şahin’e kadar herkese ama emeği geçen herkese binlerce teşekkürler.
Ama asıl iş bundan sonra başlıyor. Eksikler yok mu? Bence çok. Hatalar yapılmadı mı? Tabiî ki yapıldı. Ama bizlerin hayal ettiklerimizi bu gün hayata geçirenleri teşvik etmek, yüreklendirmek ve daha da hizmet vermelerini sağlamak asıl görev olmalı.
Ne olursa olsun şu çok açık bir gerçek ki bu ülkede futbol adına atılan adımları hayata geçirmek çok daha kolay ve zahmetsiz. Ülke genelinde reklamını ve şovunu yapmanda işin bir başka mükâfatı.
Şimdi bundan sonraki süreçte birinci lige başka yollardan girilir mi açıkçası beni çokta ilgilendirmiyor çünkü o yönetenlerin işi. Ama yapılması gereken çok daha önemli işler var. Bunlardan en önemlisi bu takıma tüm şehrin ve camianın sarılması ve sahiplenmesi gerekir. Geçen sezon mücadele veren kadro çok genç ve heyecanlı bir ekipti ama en kötüsü temsil ettikleri şehirde göçebe gibiydiler. Öyle ki bu kadronun kalacağı tesis sonraları futbolculara verilince birkaç otel dolanmak zorunda kalındı. Sadece bu görüntü futbol kültürüne kurban edilen basketbol yatırımının şehirce hatta camia için ne derece önem taşıdığının basit bir göstergesiydi.
Başka önemli bir konu ise tesisleşmek. Trabzonspor’un ivedilikle çağdaş bir koleje ve devamında alt yapı sporcu konaklama tesislerine ihtiyacı var. Ülke, bölge hatta devamında yakın komşu ülkelerde tespit edilen aday sporcuların şehrimize kazandırılabilmesi için gerekli cazip ortam ve şartların ivedilikle yaratılması gerekir. Bırakın ülke genelinde yakın şehirlerde ve hatta bölgemiz kırsalında tespit edilen yeteneklerin şehre getirilip eğitilmesinin mümkün olmadığı bu günlerde sadece ve sadece parayla bu sistemi ayakta tutabilmek mümkün değil.
Bir başka önemli konu ise K.T.Ü. bünyesinde hayata geçirilen Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu. Bu okulun yöneticileri ve sayın rektör ile beraber şehrin sporu adına çok önemli projelerin hayata geçirilmesi ve bu projeler kapsamında şehrimize daha ucuz maliyetli sporcu ve çalıştırıcı kazandırılmasının yolları ivedilikle araştırılmalıdır. Bu konuyu başka bir yazımda çok detaylı sizlerle paylaşacağım ama bu yüksek okul şehrin sporunun mutlaka motoru olacaktır.
Son olarak sevgili Saner’e şunu söylemek isterim. Hizmet uzun soluklu ve kalıcı eserler bırakıldığında anlam kazanır. Yoksa yarın Saner’in olmadığı yerde basketbol olmayacak ise bu gün yaşananlara hizmet değil sadece tatlı bir heyecan ve heves denebilir. Senin dün yaptıklarınla yarın neler yapabileceğini bilen bizler ihtiyaç duyduğun her an arkanda ve yanında olacağız.

İsmail Alkan
13.05.2009, 14:11
Güzel bir yazı ve yerinde tespitler,bizim forumda yıllardır dile getirdiklerimizin bir özeti gibi,

Ceyhun Eskici bildiğim kadarıyla eski bir basketbolcu ve tribüncü,keşke bu tarz yazıları sürekli yazıp basketbol şubemizi gündeme getirse.

Bir ara takım deplasmanlara giderken,yerel gazetecilerin basketbolu gündeme getirip yazılar yazmaları için takımla beraber deplasmanlara götürülüyordu,Ceyhun gibi basketbolu bilenlerin neden bugüne kadar bu şubeyi sahiplenmediklerinide anlamak güç.

Özellikle bizim sürekli gündeme getirdiğimiz altyapı ve KTÜ ile ilgili bölüm çok önemli,bunu sürekli sıcak tutmakta fayda var,

KTÜ ile kesinlikle ama kesinlikle işbirliği yapılmalı,Osman Arzın yetiştirip,altyapıdan gelen tüm oyuncularımız bugün ülkenin değişik Üniversitelerine dağılmış durumda,neden altyapıdan gelen oyuncularımızı KTÜ bünyesinde toplıyamıyoruz,KTÜ de evrak üzerinde yıllardır "Basketbol Antrenörlüğü Bölümü" var gözüküyor ama maalesef bugüne kadar öğrenci alınmamış ve eğitim-öğretime başlamamış,neden Rektör beyle görüşüp bu bölümü açtırmıyorlar.

Buna ve buna benzer yapılması gereken o kadar çok şey varki.

Ceyhun bey birde hocamızın ismini keşke Alaaddin olarak değilde Alaeddin olarak yazsa.

Cengiz Çubukcu
13.05.2009, 14:37
Ben en çok da Ceyhun Eskicinin aşağıdaki şu sözlerine takıldım...

''Geçen sezon mücadele veren kadro çok genç ve heyecanlı bir ekipti ama en kötüsü temsil ettikleri şehirde göçebe gibiydiler. Öyle ki bu kadronun kalacağı tesis sonraları futbolculara verilince birkaç otel dolanmak zorunda kalındı. Sadece bu görüntü futbol kültürüne kurban edilen basketbol yatırımının şehirce hatta camia için ne derece önem taşıdığının basit bir göstergesiydi.''

seneye hangi ligde mücadele edersek edelim ivedilikle tesis sorununun çözülmesi gerekmektedir, en son bildiğim basketbolcularımızın karadenizsporla aynı yerde kaldığıydı...

İsmail Alkan
14.05.2009, 00:54
Ben en çok da Ceyhun Eskicinin aşağıdaki şu sözlerine takıldım...

''Geçen sezon mücadele veren kadro çok genç ve heyecanlı bir ekipti ama en kötüsü temsil ettikleri şehirde göçebe gibiydiler. Öyle ki bu kadronun kalacağı tesis sonraları futbolculara verilince birkaç otel dolanmak zorunda kalındı. Sadece bu görüntü futbol kültürüne kurban edilen basketbol yatırımının şehirce hatta camia için ne derece önem taşıdığının basit bir göstergesiydi.''

seneye hangi ligde mücadele edersek edelim ivedilikle tesis sorununun çözülmesi gerekmektedir, en son bildiğim basketbolcularımızın karadenizsporla aynı yerde kaldığıydı...
Cengiz bu bölümü çok kurcalamadan yüzeysel geçmekte fayda var,

Oyuncularımızın mevcut şartlarda kalabilecekleri en güzel tesis,4 yıldızlı hotel konforunda olan Haluk Ulusoy Tesisleridir.

Burada kalmalarının bir başka manevi kısmı ise kulüp tarafından basketbol şubesinin benimsenip sahiplenilmesidir,çıkarılmalarının asıl sebebi ise tam tersi olduğundan idi.

Bir kaç otel dolanmak zorunda kalmalarının sebeplerini ise yazmayıp es geçiyorum,netice itibariyle kimse ak sütten çıkmış kaşık değildir.

playa
14.05.2009, 09:40
Bu senede 2.ligde mi devam edicez.

Cemalettin Taşkın
14.05.2009, 12:11
ligten çekileceği söylenen bornova belediyesinin kayserispor alacakmış.

İsmail Alkan
14.05.2009, 16:16
TS olmadı Kayseri BEKO 1.liginde

İkinci Lig'de şampiyon olan Bornova Belediyesi'nin hakları satın alınıyor.

İkinci lig final gurubu maçları sonunda önümüzdeki sezon Beko liginde oynamaya hak kazanan İzmir Bornova Belediyesi katılım haklarını Kayseri'ye devretme kararı aldı.

Trabzon ve İTÜ gibi iki iddialı rakibi geçen ve Beko Lig'ine yükselen Bornova Belediyesi'nin yüksek maliyet nedeniyle İkinci Lig'de yola devam etmeyi tercih edeceği öğrenildi.

Habertürk'ün haberine göre, Bornova Belediye Başkanı Kamil Okyay Sındır'ın bu gelişme üzerine devreye giren Kayseri Büyükşehir Belediyesi'nin teklifine sıcak baktığı ve 1 milyon dolar karşılığında Beko Ligi haklarının kapasiteli Kadir Has Salonu ile birlikte şehirdeki basketbol potansiyelini açığa kavuşturmayı hedefleyen Büyükşehir Belediyesi'nin, gelecek sezona kaliteli bir kadro ile girmek iç in çalışmalara başladığı belirtildi. Bir süre önce ligden çekilmesi gündeme gelen Aliağa Petkim'e teklif götüren Kayseri BŞB'nin bu girişimi, İzmir kulübünün daha sonra kararını değiştirmesi üzerine sonuçsuz kalmıştı.

Belediye takımı olmanın sonuçları maalesef !

Yazık o oyuncuların performanslarına,

Yazık Ajlan hocanın emeklerine,

Takımı bölgeselden alıp,alınlarının teriyle soluksuz BBL ye çıkaran bu kadro taçlandırılması gerekirken bir eşya gibi alınıp satılıyor,vallahi yazık.

İstemiyorum kardeşim,BBL den takım satın almak istemiyorum işte,bende alın terimle BBL ye çıkmak istiyorum.

halil ibo
14.05.2009, 17:46
Alın teri ve emeğinin karşılığını almanın dayanılmaz lezzetini bilmeyenler paranın herşeyi satın alabileceğini düşünür.
Yazıklar olsun onlara.
Biz BBL yolunda edindiğimiz tecrübelerle birkaç sene içinde BBL'de şampiyonluk kovalarken acep nolur bu belediye takımlarının hali ???

Cengiz Çubukcu
14.05.2009, 18:45
Evet evet ben de aynı şeyi düşünüyorum , hırsımızın kurbanı olmayalım ...1 sene daha bekleriz ama hakederek çıkarız 1. lige...belki de böylesi hayırlısı olur ve Trabzonda basketbol daha sağlam bir temele oturur...

Muhammet*
14.05.2009, 20:41
Futbol takımında neredeyse hiç sakatlık yaşamazken basketbol takımımızda sakatlıklar yolumuza taş koydu...
Biraz daha şanslı olabilirdik....

Uğur GEMİCİOĞLU
14.05.2009, 23:39
aliağa petkim çekilmiyormuş galiba haberlerde gördüm

Ayhan Çolak
15.05.2009, 10:43
başkalarından birşeyler beklemek bence bize yakışmıyor. kaldı ki sabıkalıyız bu konuda.seneye devam edelim ama ne olur tyrus suz.

playa
15.05.2009, 10:54
aliağa petkim çekilmiyormuş galiba haberlerde gördüm
O zaman bizede bbl de oynama hakkı doğuyor.

Murat'
15.05.2009, 12:30
Gerçekten de çok istemiştik Beko Basketbol ligindeki yerimizi almayı ama maalesef olmadı Bornova engelini bir türlü geçemedik..Scott ve Umut Tınay'ın sakatlıkları gerçekten de çok etkili oldu..Umarım bizim için hayırlısı ne ise o olur...Ama bir gerçek var bu şehir basketbol takımını gerçekten de çok sevdi..Yürekten destek verdi..Beko Basketbol Ligi'nin bu takıma ihtiyacı var..

Uğur GEMİCİOĞLU
15.05.2009, 15:07
O zaman bizede bbl de oynama hakkı doğuyor.

Yok usta öyle değil.Haberlerde aliağa petkim takımı maddi sorunlardan dolayı ligden çekilmeyi düşünmüş ama sonra vazgeçmiş dedi.Yani bbl2 deyiz biz .

Hamdi Karamahmutoğlu
15.05.2009, 15:19
Kayseri şehri takım alarak çıkarsa lige üzülürüm açıkcası.
Alınteri, emek evet ama bir yere kadar.
Biz Trabzonspor'uz, her branşta en yukarıda yer almalıyız.
Bu taraftar, bu camia ve hatta Basketbol camiası bu markayı Beko Basketbol Ligi'nde görmek istiyor.
Bir şekilde çıkmalıyız, satın almalıyız.

leavemealone
17.05.2009, 16:54
Bekodan takim alacaksak alpellayi ne icin aldik acaba..
Bosuna 2. ligte bir sene kaybetmis oluyoruz simdi yine takim alirsak .
Madem bu gücümüz vardi ozaman ne diye alpellalarla 2 liglerle ugrastik anlamiyorum .

Nurbanu
17.05.2009, 17:41
Belediye takımı olmanın sonuçları maalesef !

Yazık o oyuncuların performanslarına,

Yazık Ajlan hocanın emeklerine,

Takımı bölgeselden alıp,alınlarının teriyle soluksuz BBL ye çıkaran bu kadro taçlandırılması gerekirken bir eşya gibi alınıp satılıyor,vallahi yazık.

İstemiyorum kardeşim,BBL den takım satın almak istemiyorum işte,bende alın terimle BBL ye çıkmak istiyorum.

seninle aynı fikirdeyim ismail abi. yaa bu takım kurulalı daha 1 yıl oldu. yanlışım varsa düzeltin. sadece 1 yıl gibi kısa bir süre içerisinde buraya kadar geldi ve TBLye çıkma fırsatını son anda kaybetti. bence 1 yıl daha TBL2 de oynamalıyız ve sonrasında alnımızın akıyla çıkmalıyız. iyi ki bir belediye takımıyız bencee.. kayserispor gibi paramız olsa da takım alsak daha mı iyi :S bence bu sevincimizi 1 yıl daha erteleyeceğiz ;) :D
not: şahsi fikrimdir ve sonuna kadar arkasındayım ;)

f1bekir
18.05.2009, 00:51
Madem takım almaya karşıyız, alpellayı niye aldık o zaman. bir takım kurup amatörden başlasaydık. hem bblye çıkana kadar epey tecrübe kazanırlardı. 2. ligden takım almamıza ses çıkarmayıp 1. ligden takım alınca olmaz demek çelişki gibi geliyor bana.

Fatih BALTA
18.05.2009, 02:35
Geçen yıl 1.ligden bir takım almayıp tercihimizi düşen bir takım alarak 2.ligde devam etme yönünde kullanmamız bana göre doğruydu.Bu sene 2.ligdeki mücadelemizde takımımız şehirimize basketbolu sevdirdi ve azımsanamayacak kadar bir basketbol seyircisi var şu anda Trabzon da.Bu sene 1. ligden çekilen bir takım olursa zaten yerini biz alacağız.Aksi durumda takım satın alma olayına olumsuz bakmıyorum eğer maddi olarakta mantıklı bir gider söz konusuysa.

mashal61
18.05.2009, 12:47
BEKO BASKETBOL 1. LİGİ İÇİN GİRİŞİMLER SÜRÜYOR
Trabzonspor Yönetim Kurulu, basketbol takımını Beko Basketbol 1. Ligi'ne çıkarmak için yoğun çaba harcıyor. Bordo - mavili takımın Basketbol şubesinden sorumlu yöneticilerinden Celil Hekimoğlu, Beko Basketbol 1. Ligi'nde mücadele eden bir takımı satın alma aşamasında olduklarını belirterek, "Görüşmelerimiz sürüyor. Şu ana kadar yaptığımız görüşmelerden hep olumlu sonuç aldık. Önümüzdeki bir iki haftalık süreçte bu işin bir kesinlik kazanacağını düşünüyoruz" diye konuştu.

Kaynak : DHA

playa
18.05.2009, 19:16
Aliğapetkim ile mi görüşüyorlar acaba

Mustafa K. Demirbaş
19.05.2009, 20:25
Birkan ve Can Ümit Milli'de
19 Mayıs 2009 / 19:01
Birkan Batuk ve Can Özcan Ümit Milli Takımı Erkek Basketbol Takımı aday kadrosuna seçildiler.

Trabzonspor oyuncularından Birkan Batuk ve Can Özcan Ümit Milli Takımı Erkek Basketbol Takımı aday kadrosuna seçildiler.

Yunanistan'da 16-26 Temmuz tarihleri arasında organize edilecek Avrupa Şampiyonası'nda mücadele edecek olan millilerimiz şampiyona için 29 Mayıs'ta Erdek'te kampa girecekler. Orhun Ene'nin antrenörlüğünü yapacağı ümit millilerin aday kadrosunda 17 sporcu bulunuyor.
trabzonunsesi.com

Abdülkadir Kılıç
19.05.2009, 22:57
Ya anlamdım. Ogün seçilememiş mi?

Murat'
24.05.2009, 15:31
Gelişmeleri takip edeceğiz...Bakalım takımımızı seneye Beko Basketbol Liginde görebilecekmiyiz...

amour_61
25.05.2009, 00:10
Hakkıyla gelinmeli Trabzonspor ismine yakışan bu , böyle değilmiydi efsane bence vazgeçilmeli ve seneye bu takımı nasıl 1.lige çıkarabiliriz diye düşünülmeli.

tsliyim
04.06.2009, 19:40
basketbol takımı mı kalmış artık

alperts.
07.06.2009, 16:27
ismail abi yeni sezon için çalışmalar ne zamn başlıycak, ne zamn dönecekler trabzon'a bi bilgin varmı?

İsmail Alkan
07.06.2009, 23:28
Kulübün üzerindeki şu kara bulutlar dağılmadan bir şey olacağı yok...

alperts.
08.06.2009, 12:53
nasl kara bulultlar abi biraz açar mısn?

Cengiz Çubukcu
08.06.2009, 13:23
Kulübün üzerindeki şu kara bulutlar dağılmadan bir şey olacağı yok...

İsmail Abi, şayet bu sene basketbolda katedilen bunca mesafeden sonra geri adım atılırsa kendimi çok kötü hissedeceğim ama güzel şeyler olacağını hissediyor ve diliyorum :)

Hayriye Ayan
08.06.2009, 17:49
basketbol takımı mı kalmış artık
,
niyekine:confused::confused:

macka61
08.06.2009, 18:09
basket takımı kaldı ama beko basketbol ligi hayal oldu büyük ihtimalle ses çıkmadı ne zamandır altyapı sorumlusu Celil Hekimoğluda istifa etti

Murat'
08.06.2009, 18:32
Kulüp iyice karıştı.Umarım basket takımımız arka plana atılmaz.Bu kadar emeğe yazık olmasın..

uğur BULUT
08.06.2009, 19:34
Kulüp iyice karıştı.Umarım basket takımımız arka plana atılmaz.Bu kadar emeğe yazık olmasın..
yok birşey olmaz o kadar uğraştılar çıkamadık ama bu sene kesin çıkarız gibime geliyor

KutayGündogaN
09.06.2009, 02:02
Bir TRABZONPOR lu olarak sitede bi arkadasın dedigine katılıyorum hersene ligden 1 şampiyon çıkıyor ve o şampiyonluk tüm türkiye genelindeki illerde yaşanıyor bir il hariç TRABZON da yaşım 30 hayal meyal meyal hatırlıyorum TRABZONSPOR umun son şampiyonlugunu ama olsun pazara degil mezara kadar şampiyon olsakta olmasakta TRABZONSPOR sevdalıs olarak kalacagız

KutayGündogaN
09.06.2009, 02:05
ne olur başkan bırakma bizi

Mehmet Bilgili
10.06.2009, 11:23
Bir TRABZONPOR lu olarak sitede bi arkadasın dedigine katılıyorum hersene ligden 1 şampiyon çıkıyor ve o şampiyonluk tüm türkiye genelindeki illerde yaşanıyor bir il hariç TRABZON da yaşım 30 hayal meyal meyal hatırlıyorum TRABZONSPOR umun son şampiyonlugunu ama olsun pazara degil mezara kadar şampiyon olsakta olmasakta TRABZONSPOR sevdalıs olarak kalacagız
abi katılıyorum sana TRABZONLU doğduk öylede öleceğiz

Muhammed KOÇ
11.06.2009, 19:14
basketbol takımımızda da transfer haberleri var mı?

aynı kadro ile mi devam edilecek ?

playa
11.06.2009, 22:34
seneye bbl demiyiz gelişme varmı?

Muhammet*
12.06.2009, 14:31
Bence önümüzdeki sene de ikinci ligde mücadele edicez.

Murat'
14.06.2009, 16:37
Arkadaşlar önümüzde tahmin ettiğinizden çok daha uzun bir süre var.O yüzden sabırlı olalım.Kongre yapılsın sonra herşey belli olur.

boztepeliyasin
14.06.2009, 18:36
1 yıl daha beklişyeceğiz bbligini. inşallah önümüzdeki yıl çıkarız.

bahadir
14.06.2009, 20:17
Celil Hekimoğlu'nun ayrılması basketbol şubesi için iyi olmadı bence. O'nun çok emekleri vardı. Ama yine O'nun gibi vizyon sahibi biri gelir ve birkaç tane iyi basketçi alınırsa seneye rahatlıkla çıkarız diyorum. Ayrıca Umut Tınay'ın da bir an önce iyileşmesi lazım. Kendisini sakatlandığı maçta canlı olarak ta izledim, tam bir kaptan doğrusu... Kendisine de acil şifalar diliyorum bu vesileyle...

Nihal Ayvaz
15.06.2009, 00:17
Basketboldan tamamen koptuk.
Hiç bir haber yok,transfer zaten yok.Transfer dönemi gelmedimi daha.
Heralde yeni yöneticilerden basketbolla ilgilenen birileri çıkacaktır.

Nihal Ayvaz
15.06.2009, 00:20
TS'nin Pota'da 1. Lig Hayali bitti

Trabzonspor'un potada 1.Lig hayali sona erdi.

Alpella'yı alarak bu sezon 2.Lig'de mücadele eden Bordo-Mavililer, final grubunda 1.Lig'e çıkamazken, ligden çekilmeyi düşünen takımlar ile yaptığı görüşmelerden de sonuç alamadı. Trabzonspor'un bu doğrultuda gelecek sezon 2.Lig'de mücadele etmesi kesinleşti.

Trabzonspor'un gelecek sezon yine sponsor desteği ile basketbol şubesinde mücadele etmeyi planlarken, bütçenin 1.5 milyon TL civarında olması bekleniyor. Bordo-Mavililer'in Alaaddin Yakan ile yola devam etmesi beklenirken, takıma 3-4 takviyenin yapılacağı ifade edildi.

(haber61)

_SeRKaN_
15.06.2009, 01:13
Ee ne yapalım 2.ligden yola devam artık...

Mehmet Bilgili
15.06.2009, 14:18
biz iyi takımız kaptanımız sakatlanmasa 1. ligdeydik

Burçak
17.06.2009, 00:29
Basketbolda ligler nezaman başlayacak bilen var mı arkadaşlar?

Murat'
17.06.2009, 00:35
Basketbolda ligler nezaman başlayacak bilen var mı arkadaşlar?

Geçen sezon 18 Ekim'de başlamış.

Bu sezon da Ekim'in ortası gibi başlar.

Gürsoy61
17.06.2009, 18:26
Trabzonspor'un bir kaç takımla görüşmesi vardı.Son oLarak Ted Koleji iLe görüşüldü diye biliyorum.Ted Koleji de Optimum Alışveriş Merkezi iLe anLaşınca umutlarımız seneye kaldı.Ancak inanıyorum ki seneye Beko Basketbol Ligine çıkacağız...

karatasof
17.06.2009, 18:29
Saner Ayar son Aybaba depreminde istifasını verenlerden biriydi.Yeni dönem yönetimde olmaz ise şaşırmam.Saner Ayar'da yönetimde olmaz ise TS'un basket heyacanı başlamadan biter...

Gökhan Döner
19.06.2009, 22:34
Beşiktaş yanılmıyorsam yaklaşık 30 yıldır Galatasarayda15 yıldır şampiyon olamıyor.Bu işler dışarıdan göründüğü kadar basitdeğil arkadaşlar.

Alibeyoglu
20.06.2009, 00:14
trabzonsporumuz türk basketine büyük renk katacak

İsmail Alkan
26.06.2009, 13:48
Saner Ayar son Aybaba depreminde istifasını verenlerden biriydi.Yeni dönem yönetimde olmaz ise şaşırmam.Saner Ayar'da yönetimde olmaz ise TS'un basket heyacanı başlamadan biter...
Endişeye mahal yok,
Saner beyde yönetimde olacak,basketbol şubeside tam gaz devam edecek,üstelik yepyeni transferler ve yepyeni bir kadroyla ;)

Gümbür gümbür geliyoruz,bir kaç hafta daha sabredin ,şu andaki sesizlik fırfına öncesi sessziliktir :)

Abdülkadir Kılıç
26.06.2009, 15:30
Endişeye mahal yok,
Saner beyde yönetimde olacak,basketbol şubeside tam gaz devam edecek,üstelik yepyeni transferler ve yepyeni bir kadroyla ;)

Gümbür gümbür geliyoruz,bir kaç hafta daha sabredin ,şu andaki sesizlik fırfına öncesi sessziliktir :)
Bilgin varsa kimler gidecek kim gelebilir. Eğer söylemek istemiyorsan hiç yoktan kaç oyuncu gidecek. Yerli gelecek mi yabancı gelecek mi? Bunları söyler misin?

Hamza Yilmaz
26.06.2009, 20:39
Transferde birkac yeni gelismeler var bunlari aktarayim buraya....

İlker Türel,Hakan Yapar ikilisi Trabzon'da.

ibrahim Öztürk, İsmail Çevik ikilisiyle de ciddi manada ilgileniyormusus.

Murat'
27.06.2009, 12:00
Transferde birkac yeni gelismeler var bunlari aktarayim buraya....

İlker Türel,Hakan Yapar ikilisi Trabzon'da.

ibrahim Öztürk, İsmail Çevik ikilisiyle de ciddi manada ilgileniyormusus.

Hayırlısı olsun bakalım.

Hüseyin İlkin
27.06.2009, 20:32
İlker Abi şu basketbol camiasındaki en karakterli insanlardan bir tanesi. Senelerdir Mutlu Akü Selçuk Üniversitesi'nin başarısı için çalışan Türel, artık Konya'da değil. Selçuk Üniversitesi taraftarı kendisini elbette ki çok özleyecek. Maçlarda sıkça yaşanan enstantanelerden bir tanesini söyleyim şimdi, İlker Türel dışarıya doğru giden top için gerilerden gelir koşarak, zıplar topa doğru vee...

Ve topu takımına kazandıramasa dahi tüm taraftar çılgıncasına alkışlar İlker Türel'i, bu olay taraftarı da takımı da ateşler. Artık bu sahnelere uzağız biz Konyalı basketbolseverler, tıpkı birinci ligden uzak olduğumuz gibi. İlker Türel Trabzonsporla anlaştı. İkinci ligin en iddialı ekibi gibi gözüken Trabzonsporla kariyerinin neredeyse tamamında olduğu gibi tek senelik sözleşme yapmadı. İki senelik imzaladığı sözleşme, onun bulunduğu yerdeki ortama ne kadar önem verdiğini de gösteriyor. Konya'da uzun süreli kalmasının sebebi de buydu.

İlk olarak kendisini gördüğümde demiştim ki bu herif Yalın'ın kopyası, aynen öyle nitekim. İlker Türelle yüz yüze tanışma fırsatını da bundan yaklaşık olarak 9 ay önce yakaladım. Bir yemek sırasında anonsları nasıl yapacağımı sordu, ilk konuşmamız da bu şekilde gerçekleşti, o günden sonra da hayatımdaki önemli insanlardan bir tanesi haline geliverdi. Sıcak tavırları, dobra dobra konuşması ve doğru sözlülüğü ile çok sevdirtti kendisini bana.

Konya'dan hak ettiği ücreti almaya çalışıyor şu sıralar, ne yapıyorsun abi dediğimde bir yöneticinin ismini vererek o .... ile uğraşıyoruz demişti. Niye dediğimde bilmiyor musun o adamı dedi, biliyorum dedim, ücretleri vermemek için bin dereden su getiriyormuş. Eskiden olsa yazamazdım ama beni de kovdu artık rahat rahat yazabiliyorum. Para yok bahanesinin altına sığınması yetmeyip, siz ligden düştünüz üzerinize düşeni yapmadınıza getiriyormuş işi. E Türk oyuncu olunca yumuşak yüzlüdür, söyle bakalım Amerikalı'ya böyle ne yapar adam seni, mahkeme koridorlarında buluverirsin kendini. Neyse bakalım...

Başarılar sana İlker Abi, umarım seneye tekrar birinci ligde görebiliriz seni...http://benchinarkasi.blogspot.com/2009/06/ilker-turel-ve-trabzon.html

Hayırlı olsun.

Mira_61
27.06.2009, 20:34
Takımdan ayrılacak olanlar kimler?İnşallah şu Tyrus denen adam gider.Konya-Antalya maçlarında ayar olmuştum ona.

İsmail Alkan
27.06.2009, 21:17
Takımdan ayrılacak olanlar kimler?İnşallah şu Tyrus denen adam gider.Konya-Antalya maçlarında ayar olmuştum ona.
Rahat ol,gitti :)

danger00
27.06.2009, 21:35
ismail abi m. scott kalıyor değil mi?

ayrıca can, ogün, birkan gibi oyunculara bekodan teklif gelirse bir yıl daha 2. ligde oynarlar mı?
fbülkerden kiralık olarak kadromuzda bulunan oyuncuların durumuda belli mi acaba?

son olarak : siz yukarda bahsetmişsiniz ancak bugün medyatrabzonda saner ayarında kendi isteğiyle yönetimden ayrılacaklar listesinde olduğu yazıyordu. ne kadar medyatrabzona inanmasamda insanın içine bir şüphe bırakıyorlar

İsmail Alkan
27.06.2009, 22:09
ismail abi m. scott kalıyor değil mi?

ayrıca can, ogün, birkan gibi oyunculara bekodan teklif gelirse bir yıl daha 2. ligde oynarlar mı?
fbülkerden kiralık olarak kadromuzda bulunan oyuncuların durumuda belli mi acaba?

son olarak : siz yukarda bahsetmişsiniz ancak bugün medyatrabzonda saner ayarında kendi isteğiyle yönetimden ayrılacaklar listesinde olduğu yazıyordu. ne kadar medyatrabzona inanmasamda insanın içine bir şüphe bırakıyorlar
Scott maalesef gönderiliyor,
Bizde oynamak istemiyen oyuncunun ALLAH yolunu açık etsin,ediyorda zaten.
Saner beyin durumuna gelince,
Saner beyin yönetimde olmama gibi bir düşüncesi yok,başkan Saner beyi yanında isterse ki istememesi içinde bir sebep yok yeni yönetimde olacak,olmaz ise çokta önemli değil, Basketbol Derneğinin başkanı Saner beydir.
Tabiiki şöyle bir durum var,Saner beyin yeni yönetimde olmaması demekTrabzon ve Trabzonspor için bir kayıptır,bunun iyi analiz edilmesi lazım.

Keza,Celil beyde Trabzonspor için bir kayıptır.

Son olarak basketbol bölümümüzü takip eden arkadaşlara şu kadarını söyliyebilirimki,çok ciddi transferler yapıldı ve yapılmaya devam ediliyor üstelik sözleşmeler 2 şer yıllık,takımda çok ciddi değişikliğe gidildi,bazı düşünülen transferlerin yatmaması açısından daha fazlasını yazamam çünkü biz medyatrabzon değiliz :) lütfen 2 hafta sabredelim...

danger00
27.06.2009, 22:13
teşekkürler ismail abi

inşallah harcanan bunca emek karşılığını bulacak

ApoCaN28
27.06.2009, 22:13
Basketbol ayrı bir zevk ve bizim yapımıza çok uygun mücadeleden ödün vermeyen bir oyun ...

Trabzonspor umuzun basketbolda ilk yılında yaptığı bence başarı idi...

Umarım bu sezon Beko ya yükseleceğiz...

Mira_61
28.06.2009, 14:56
Rahat ol,gitti :)
Teşekkürler abi.Sevindim açıkçası.:)

Oktay AKKUŞ
28.06.2009, 16:56
Ktüde İstediğim Bölümü Kazanırsam Basketbol Takımına Girmek İsterim:) İyi Bi Guardımdır:)

Futbolda da OrtaSahada İyi Oynarım da Geçti Galiba Artık Futbolculuk Sevdası

Murat'
28.06.2009, 16:58
Scott neden gönderildi İsmail abi.

bench
28.06.2009, 22:16
2009-10 sezonu kadrosunda geçen seneki kadrodan Kerem Öztoprak,Volkan İncekara,Umut Tınay yer alacak diger oyuncularla öyle ya da böyle -detaya girmiyorum- birliktelik sona erdi.Yeni kadromuzda hemen hemen şekillendi kağıt üzerinde geçen seneyle aman aman bir fark olmasa da daha dengeli bir kadro oluşturmakta özen gösterilmiş -özellikle uzun oyuncu pozisyonunda-
Yeni kadrodaki oyuncu isimlerini ve değerlendirmelerimi bu hafta içi sizlerle paylaşacağım.

Selman
28.06.2009, 22:25
Köklü değişiklik olmuş desenize.Çoğunluğu Alpelle'dan gelen oyuncularla tam anlamıyla konulan hedefe ulaşamadık.Bunlar birbirini bilen, bir arada oynamaya alışık basketbolcularımızdı.Şimdi yeni gelecek olan oyuncularla bir takım yaratıp, hedefimize ulaşabilecek miyiz?

Özge
29.06.2009, 00:23
Kadro epey değişecek anlaşılan.Gönderilenlerin çoğu doğru tercih.İlker'in alınması iyi oldu.Birkan kalacak mı acaba bu sene?

Çetin
29.06.2009, 10:23
Scott bir kayıp bence.

Cengiz Çubukcu
29.06.2009, 10:36
Scott bence de bir kayıp ama çok sakatlandığı için tercih edilmemiş olabilir...tabi kendisi de 2. ligde bir sene daha oynamayı istememiş olabilir...

Emre B.
29.06.2009, 17:47
Ogün'ün gidişine de üzüldüm.Scott sakatlıklardan dolayı tercih edilmemiş olabilir.

İsmail Alkan
01.07.2009, 01:17
Ogün'ün gidişine de üzüldüm.Scott sakatlıklardan dolayı tercih edilmemiş olabilir.
Hele ayakları bir yere bassın, geri gelebilir :)

macka61
01.07.2009, 02:09
ogündemi gittik çok iyi ltördü keile kalsaydı

6Şafak Aydın1
01.07.2009, 02:47
selam emice... numarayi kaybettim..

Hasan61
01.07.2009, 11:44
Hele ayakları bir yere bassın, geri gelebilir :)
çok mu havalandı yoksa:confused::D
umarım geri döner
2.lige göre mükemmel bir şutör onu kaybetmek istemem doğrusu

ismail abi birkan ve can'ın durumları nedir onlar kesin gitti mi yoksa dönebilirler mi?

Cengiz Çubukcu
01.07.2009, 12:01
benim fikrim bu genç çocukların bir çoğu seneye de 2. ligde oynamak istemedikleri için 1. ligde vasat da olsa bazı takımlarla anlaşacaklar...ogün'ün Aliağa belediyesiyle anlaştığını okudum bir yerde...

bench
01.07.2009, 12:54
Evet Ogün Aliağa ile anlaştı,Birkan'la Can Özcan ise Fb Ülker'in oyuncusu idiler bizde kiralık olarak oynadılar,yüksek kontratları nedeniyle de olabilir bu sene takımda yer almayacaklar yolları açık olsun.
Takımımız ilk iş olarak daha önce Migros bayan takımında görev yapmış Talat Öztoprak'ı genel menejer olarak göreve getirdi.
Ligden düşen Mutlu Akü Selçuk'un oyun kurucusu İlker Türel ilk ciddi transfer.Kaptan Umut'un sakat olduğu dönemlerde bu pozisyonu domine edebilecek bir isim,en azından Burak'tan daha fazla verim verebileceğini söyleyebiliriz.Biten sezon istatistikleri de fena değil..
Aliağa'da bence başarılı bir sezon geçiren Hakan Yapar'da pota altı için aranan kan olabilir.Çoğu kişi için iyi geçen bir sezonun ardından daha üst seviyedeki 1.lig takımına gitmesi öngörülürken Trabzon'u tercih etmesi hem ilgin ç hem de sevindirici bir haber...
Geçen sezonu Beykoz'da geçiren Onur Bolat'ta takımımızın pota altındaki bir başka transferi,doping kullandığı için şu an cezalı ve cezasının ne zaman bitecegi konusunda net bir fikrim yok ama pota altı için doğru bir transfer bence..
Şaşırtıcı bir şekilde şu ana kadar doğru işler yapılıyor kulüpte :D
böyle bir kaç doğru transfer ile 1.lige yükselmek artık bizim için bir iddia değil "malumun ilanıdır" ...

İsmail Alkan
01.07.2009, 16:49
Verdiğin bilgiler için tşk bench,

Asıl bombaları paylaşacakda sonra benden bilecekler diye yüreğime iniyordu:eek::D,
Neyse senden bir adım öndeyim ;)

Cengiz Çubukcu
01.07.2009, 16:51
Verdiğin bilgiler için tşk bench,

Asıl bombaları paylaşacakda sonra benden bilecekler diye yüreğime iniyordu:eek::D,
Neyse senden bir adım öndeyim ;)

Ben de bombalar bunlar mı diye düşünüyordum :) seneye çok güzel olacak inşallah...

Nihal Ayvaz
01.07.2009, 16:57
Takım tamamen değişiyor yani.Ogün,Can,Scott..Bu oyuncuları kaybetmemiz kötü olmuş.

Neyse yeni gelenlere de güveniyoruz,verdiğiniz haberler için teşekkür ediyor ve devamını bekliyoruz;)

İsmail Alkan
02.07.2009, 00:35
selam emice... numarayi kaybettim..
Özel mesaj kutuna bak ;)

Harun-61
02.07.2009, 00:39
taze haberler geliyor yavas yavas :)

ÖmerFarukYılmaz
02.07.2009, 09:41
Bu sene haftalar önceden şampiyonluğu garantilemeleri lazım..

Yoksa değişiriz külahları..:)

Muhammed KOÇ
02.07.2009, 16:53
çıkmak için 2-3 çok iyi transfer lazım bence.. çıktıktan sonra beko da kalmak için de 2-3 çok iyi transfer daha..

Öztürk Adem
02.07.2009, 18:36
Kadro bır nevı bastan sona yenılenmıs durumda :D

ApoCaN28
02.07.2009, 18:42
Can'ın kalmasını isterdim...

Mira_61
03.07.2009, 18:14
Umut Tınay'da mı gidiyor?:confused:
Şu adamı bir izleyemedim.:)
Ogün gitmese ya.Basketle pek bir ilgim yoktur ama onu çok beğenmiştim.:o

alperts.
03.07.2009, 22:44
bu sene takım çok iyi olacak gibi görünüyo. bide aliağaya haciz gelmiş diye duydum.
ismail abi bide volkan'ı merak ettim haberin var mı ondan? haber vereblrsen sevnrm abi.

_SeRKaN_
03.07.2009, 23:01
Bu sene kadro korunup bazı basketbolcularla yollarımızı ayırıp 3-4 yeni takviyeyle takımı yenileyebilirdik...İnşallah yeni transferler iyi çıkarda gidenleri aramayız...

İsmail Alkan
03.07.2009, 23:23
bu sene takım çok iyi olacak gibi görünüyo. bide aliağaya haciz gelmiş diye duydum.
ismail abi bide volkan'ı merak ettim haberin var mı ondan? haber vereblrsen sevnrm abi.
Volkanı merak ettim derken,takımda kalıp kalmıyacağını soruyorsan eğer Volkan bizimledir merak etme :)
Kendiside Trabzonspor hayranıdır,bu takımdan kolay kolay bir yere gitmez,bırakmayızda.
Bu arada KTÜ öğrencisidir :)

alperts.
03.07.2009, 23:45
onu merak etmiştm abi saol:) bilmyodm burda okudğnu:)

bench
04.07.2009, 00:24
Kendiside Trabzonspor hayranıdır, :)
hehe emin misin İsmail,İnönü'de kapalı üstten kombinesi vardır her sene..ayrıca trabzon'da 2-1 kaybettigimiz beşiktaş maçını da can özcan'la beraber içi kan ağlayarak izlemiştir (sevinemedik diye ağladılar tabii ki) :D :D
tabii bunlar işin espri kısmı,volkan ciddi anlamda spor ahlakı çok yüksek olan bir oyuncumuz inşallah daha uzun yıllar takımımıza hizmet eder..

ilginç bir başka konuda yeni transferimiz ramazan öksüz'ün doğum yeri rize,acaba futbolda hangi takımı tutuyordur,yoksa her rize'linin tuttugu takımı mı :D,neyse onemli değil bizim formanın hakkını versin de gerisi onemli değil (simdilik) :D:D
çok eğlenceli gececek bu sezon coook :D

İsmail Alkan
04.07.2009, 00:43
hehe emin misin İsmail,İnönü'de kapalı üstten kombinesi vardır her sene..ayrıca trabzon'da 2-1 kaybettigimiz beşiktaş maçını da can özcan'la beraber içi kan ağlayarak izlemiştir (sevinemedik diye ağladılar tabii ki) :D :D
tabii bunlar işin espri kısmı,volkan ciddi anlamda spor ahlakı çok yüksek olan bir oyuncumuz inşallah daha uzun yıllar takımımıza hizmet eder..

ilginç bir başka konuda yeni transferimiz ramazan öksüz'ün doğum yeri rize,acaba futbolda hangi takımı tutuyordur,yoksa her rize'linin tuttugu takımı mı :D,neyse onemli değil bizim formanın hakkını versin de gerisi onemli değil (simdilik) :D:D
çok eğlenceli gececek bu sezon coook :D

Valla ben onu yetiştiren hocasının yalancısıyım,

Ama eğerki Trabzonspordan ekmek yiyorda inönüde kombinesi varsa gelsin Trabzona ben sorarım ona :cool::rolleyes:

Bu arada Ramazan Öksüzü çıkaramadım ?

İsmail Alkan
04.07.2009, 01:22
Bu arada farkında olmadan güzel bir noktaya temas ettik.

Biz ; bir efesin veya bir banvitin kadar olmasa bile bunlara yakın bir org şeklini bu şubeye oturtamadığımız ve altyapımızdan A takımımıza oyuncu sokamadığımız müddetçe çok daha fenerliyi,bjk liyi,gs liyi oynatırız bu takımda,onlarda birinci sene zoraki maddi imkanlar ölçüsünde oynarlar,birdahaki sene ise aldıklarının iki katını isteyip başka takıma giderler,yada bize tepeden bakıp artislik yaparlar.

Bu kural maalesef yıllarcada devam edecektir.

Acı ama gerçek.

bench
04.07.2009, 13:28
Hocamız biten sezonda radyo da yaptığı açıklamada çeşitli sebeplerden bu sene (biten sene) altyapida ilerleme saglayamadikalrini ancak onumuzdeki sezon bu konuyu mutlaka halledecekleriyle ilgili bir konusmasi olmustu,sanırım aynı tas aynı hamam devam edecek.1.ligde kalıcı olan kuluplerın mutlaka ama mutla eni konu duzgun elle tututlur bir altyapıları vardır ve olmalıdır da .Sanırım biz de yapılmak istenen aliaga gibi kepez gibi ya da konya selcuk gibi 1 ligde boy gosterip asagiyi yanı altyapiyi bos birakmak seklinde bir politika.yonetim yukarisi icin saglam bir cati kurmaya calişiyor ama sanırım temellerde sorun var..tabii temelimiz varsa...

macka61
04.07.2009, 17:10
hocamız şuan akdeniz oyunlarında B milli takımın hocası trt 3 te maç italyaya karşı oynuyoruz bronz mücadelesi veriyoruz farklı öndeyiz

Muhammet*
04.07.2009, 17:29
Anladığım kadarıyla kadro bir hayli degişiyor...

Ayhan Çolak
05.07.2009, 11:43
altyapılarda trabzon lu ve trabzonspor lu basketbolcular yetiştirmeliyiz,çevre illerden destek almalıyız. yoksa işimiz zor.

Ahmet Karadeniz
05.07.2009, 22:01
yeni yönetimde saner ayar yok ne olcak
http://www.takagazete.com/haber_images/botayayeniayar_02072009.090756.jpg

Basketbol Şubesi Sorumlusu Saner Ayar, şampiyon bir kadro kurmak için çalıştıklarını belirterek, “Bu sezon Beko Basketbol Ligi’ne gireceğiz” dedi.

Şampiyon Kadro

Geçtiğimiz sezon Beko Basketbol Ligi’ne çıkmayı kıl payı kaçıran Trabzonspor Basketbol takımı bu yıl şampiyonluk için elini çabuk tutuyor. Bu anlamda Volkan İncekara, Burak Yönder ve Kerem Öztoprak dışında Amerikalılar da dahil tüm oyuncuları gönderen Bordo-Mavili ekip Bornova`dan Fırat Aydemir, Aliağa`dan Hakan Yapar, Konya Selçuk`tan İlker Türel, Türk Telekom`dan Melih Kabakçı, İTÜ’den Orçun Tunca ve Tofaş’tan Hadi Özdemir ile anlaştı.

İmzalar Trabzon’da

Trabzonspor Basketbol Şubesi Sorumlusu ve Başkan Yardımcısı Saner Ayar, şampiyon bir Trabzonspor kadrosu yaratmak için çalıştıklarını ifade ederek, “Gelecek sezon herkes müthiş bir Trabzonspor izleyecek. Anlaştığımız oyuncuları Trabzon’a getireceğiz ve imzaları attıracağız. Hedefimiz Beko Basketbol Ligi’ne yükselmek” dedi. Bu arada geçen yılın başarılı oyuncusu Ogün, Beko Basketbol Liginde oynamak isteğini belirterek takımdan ayrıldı.

Muhammed KOÇ
06.07.2009, 13:50
bordo-mavi beko basketbol ligi ..!!

sloganımız bu olsun hatta tişört yaptırabiliriz :)

Murat'
06.07.2009, 16:23
Takım baştan aşağı değişecek anlaşılan.Bu arada yenibir tane Amerikalı oyuncu düşünülüyor mu acaba.

Utku61
07.07.2009, 12:10
Ogün bence kenine yazık etti .. Gittiği takım en iyi ihtimal 1-2 sene sonra düşer :D

Hamdi Karamahmutoğlu
07.07.2009, 13:08
Güzel gelişmeler olmuş.
Önümüzdeki sene takım oyununu daha iyi sahaya yansıtan bir ekiple mücadele edeceğiz.
Muhtemel gönderilen oyuncuların tamamı Alaeddin hocanın talimatıyla gönderilmiştir.
Kendisi Pescara'da B milli takımımıza Bronz madalya kazandırdı, bunun moral motivasyonuyla başlayacaktır sezona.
Onun ismini ve trabzonspor markasını bilen herkes bu takımda oynamak ister.
O nedenle iyi işler çıkacaktır.
Yabancı uzun tercihimiz nasıl olacak bakalım, onu merak ediyorum.

Mustafa Önal
07.07.2009, 18:53
takim baştan sona yenilendi ama hala ortada şu var saner bey mi devam edecek yoksa yönetim kendimi bu işi yürütecek. alt yapımız ne alemde ? tesisleşme boyutumuz ne alemde ?

bunların hepsi soru soru ?

macka61
07.07.2009, 19:34
saner bey takımın başkanydı büyük ihtimalle devam eder

Emirhan Çorumlu
07.07.2009, 22:38
Hadi Insallah... Ya düsüntükce hatirliyorum Televizyonda Maclara bakmistim Sevindim fln ondan sonra son Macta baya bir Üzülmüstüm ama neyse Insallah bu sefer Hedefimize ulasiriz... :)

Emirhan Çorumlu
07.07.2009, 22:39
Saner Ayar cek bizim Basketbolculara bir Ayar

Muhammed KOÇ
08.07.2009, 00:42
bosweel in o umursamaz bakışları kadar beni sinir eden başka birşey yoktu. bir de üçlük atmaya çalışması :D

Hasan61
08.07.2009, 11:30
kadro ne zaman toplanıp,çalışmalara başlayacak???

Vkgz
08.07.2009, 12:34
beykozun grubunda olma trabzonum duygu karmaşası yaşıyorum :)

samet aslan
08.07.2009, 16:56
basket takımı hakkında gelısmelerı takıp edebıleceğimiz bi yer yokmu ya bi site vermişlerdi artık orayada girilmio zten koca bi sezon en ufak bilgi verilmemişti o sitede takımdan kim ayrıldı kımlerle anlaşıldı takım ne zman toplanıo yenı sezon gruplarında hangı takımlar var bı ton soru var ama cvp alabıleceğimiz bi site yok maalesef

samet aslan
08.07.2009, 17:01
Valla ben onu yetiştiren hocasının yalancısıyım,

Ama eğerki Trabzonspordan ekmek yiyorda inönüde kombinesi varsa gelsin Trabzona ben sorarım ona :cool::rolleyes:

Bu arada Ramazan Öksüzü çıkaramadım ?

abi ipekçideki ted maçında volkanın yeğeni gelmişti yanıma kendiside söledi koyu bjk taraftarıymış

İsmail Alkan
08.07.2009, 23:05
basket takımı hakkında gelısmelerı takıp edebıleceğimiz bi yer yokmu ya bi site vermişlerdi artık orayada girilmio zten koca bi sezon en ufak bilgi verilmemişti o sitede takımdan kim ayrıldı kımlerle anlaşıldı takım ne zman toplanıo yenı sezon gruplarında hangı takımlar var bı ton soru var ama cvp alabıleceğimiz bi site yok maalesef
BMN varya,en taze ve net haberleri bizden alabilirsin ;)

Tüm bilgiler zamanı geldiğinde teker teker giriliyor :)

Bu arada basketbolun resmi sitesi niteliğindeki tsbasketbol.com nedendir bilinmez yayında değil,acaba domain demi problem var,hostinglerindemi ?

İsmail Alkan
08.07.2009, 23:49
Yeni yönetim kurulunun görev dağılımında amatör branşlar sorumlusu beklediğim isim oldu,basketbol kökenli yöneticimiz Sn.Levent ERKULOĞLU :)
Kendisine başarılar diler,basketbolumuza katkılarını bekliyoruz :)

samet aslan
09.07.2009, 09:49
abi o siteye koca bi sezon herhangi bi haber bile girilmedi zten tbl sitesinden takip ediordum ama hala bızım takımla ılgılı en ufak bı haber verılmedı orayada resmı kulüp sitesinde basket sayfasında eskı basketcılerın resımlerı var baskada bıse yok bence cok kötü bi durum bu takımımızın bı sıtesı yok bence cok büyük bir eksik

ayrıca ismail abi ne zaman toplanıo bu takım ayrıntıları senden dinleyelim bari :D

Miraç Atalay Çiftçi
09.07.2009, 10:30
Böyle bir oluşumda tüm branşları bir isme yıkmaktansa, Futbol Şube'si gibi bir de Basketbol Şube'si oluşturulsa ve Basketbol Şube Sorumlusu atansa daha mı iyi olur du?

İsmail Alkan
09.07.2009, 10:33
Böyle bir oluşumda tüm branşları bir isme yıkmaktansa, Futbol Şube'si gibi bir de Basketbol Şube'si oluşturulsa ve Basketbol Şube Sorumlusu atansa daha mı iyi olur du?
Aynı yapılanma basketbol derneğindede var Miraç ama uygulamada aksaklıklar var :)

@Samet
Akşama toparlıyayım ,emin olmadıklarımı sorayım ,bilgilerin tümünü toparlayıp başlığa aktarırım :)

samet aslan
09.07.2009, 11:06
eyw abi saolasın

karim@benzema10
09.07.2009, 19:24
Bornova`dan Fırat Aydemir, Aliağa`dan Hakan Yapar, Konya Selçuk`tan İlker Türel, Türk Telekom`dan Melih Kabakçı, İTÜ’den Orçun Tunca ve Tofaş’tan Hadi Özdemir ile anlaştı.

fırat aydemir,içeriye korkusuzca penetre eden bir oyuncu,ts'un 1.lige çıkmasını engelleyen bir oyuncu olarak
düşünebiliriz.

diğer oyuncular için ise bilgim yok fakat geçen sene ki kadrodan sadece 3 oyuncu bulunduğu için kadroya

ekleme yapacağımız aşikar,yabancı oyuncu tercihini ise mutlaka 'skorer guard' yana kullanmalıyız.

İsmail Alkan
09.07.2009, 22:21
Umut,Kerem ve Volkan devam ediyor,

Yeni transferlere gelince,şu ana kadar toplam 9 oyuncu alındı,amerikalı dahil birkaç oyuncu daha alınabilir.

Yeni transferler ve şubenin yeni yapılanması önümüzdeki hafta perşembe veya cuma günü kamuoyuna açıklanır,

Bundan sonra takımın kamp vs gibi konularıda netleşir.

Saner bey,Celil bey ve Nezih bey yeni yönetimde şubeyi sırtlamaya devam edecekler,yönetime omuz verebilecek birkaç kişi daha alınabilir.

İnşallah bu dönem,geçen dönemde yaşadığımız sıkıntıları yaşamayız,hele yeni yapılanmayı bir görelimde daha net konuşabiliriz.

NOT : Merak edenler olabilir,resmi imza atılmadan oyuncu isimlerini paylaşmadım.

furkan emiroğlu
09.07.2009, 23:54
bende artık trabzonspor basketbol alt takımında oynuyorum formaları aldık ! 2 hafta sonra musabakalarımız var !

Serhat
09.07.2009, 23:56
Ogün Sevinç Devam etmiyor sanırım...

Onun sıradışı üçlükleri hoşuma gidiyordu ;)

İsmail abi; birde Saner Ayar Yeni yönetimde görevli değil. Basketbol Yönetimi ayrıldımı acaba? Yoksa Harici olarak destek mi verecek? Malum kendisi bu işe çok mesai harcamıştı...

Umarım Basketbol yönetimi ayrı olarak basketbol çatısı altında yönetilir...

İsmail Alkan
10.07.2009, 00:50
bende artık trabzonspor basketbol alt takımında oynuyorum formaları aldık ! 2 hafta sonra musabakalarımız var !
Vay furkanım,artık maçlarını izlemeye geliriz arada :)

Ogün Sevinç Devam etmiyor sanırım...

Onun sıradışı üçlükleri hoşuma gidiyordu ;)

İsmail abi; birde Saner Ayar Yeni yönetimde görevli değil. Basketbol Yönetimi ayrıldımı acaba? Yoksa Harici olarak destek mi verecek? Malum kendisi bu işe çok mesai harcamıştı...

Umarım Basketbol yönetimi ayrı olarak basketbol çatısı altında yönetilir...
Basketbol yönetimi tamamen ayrıdır :)

Çetin
10.07.2009, 22:43
madem amerikalı alacağız neden Scott'ı yolladık ki? sakatlık olayından dolayı mı? Birkan ve Ogün'ün gitmesi gerçekten çok kötü oldu, ama hocamıza her zaman güveniyoruz eminim daha dengeli bir kadro kuracaktır.

yorumsuz6117
11.07.2009, 02:13
seneye birinci lige çıkarız herhalde..

samet aslan
11.07.2009, 09:13
en çok fıratın gelmesıne sevındım adamın yuzunden cıkamadık lıge sımdı bızde oynayacak bornavanın ıkı beyendıgım oyuncusundan bırıydı scootun gonderılmesı dogru karar bence pıvot deılde yabancı transferını poınt guard veya solomon tarzı bı scorer forvetten yana kullanmalıyız..

Osman Yavuz
11.07.2009, 15:03
Transferleri beğendim ama Ogün'ün gitmesine üzüldüm.

Üzülerek belirtmek istiyorum ki Fırat'a çok gıcık oluyordum ama çok agresif bir oyuncu.Takıma büyük katkısı olacaktır.

yorumsuz6117
11.07.2009, 15:07
yalçın aziz mahmutoğullarını alalım:D

Çetin
12.07.2009, 11:33
Fırat burdaki maçta bize hareket çeken oyuncu mu?

İsmail Alkan
12.07.2009, 12:59
Fırat burdaki maçta bize hareket çeken oyuncu mu?
http://img525.imageshack.us/img525/9321/umutvi9.jpg

Hayır Çetin,
O oyuncu Yalçındı...Hatta,fotoda görüldüğü üzere izmirdeki maçtada benzer şeyleri yapmıştı,

uyum61
12.07.2009, 16:17
erdal albayrak transferini onemsiyorum ben. cok potansiyelli ve alaeddin yakan elinden cikmis bir oyuncudur. yesilyurt sonrasi kendisini layigi ile gosteremedi. o donemde milli takim seviyelerine ulasmisti. eger gereken patlamayi yaparsa ondan da cok faydalanacagiz diye dusunuyorum.

Selman
12.07.2009, 23:35
İstanbul'da basketbolu iyi takip eden bir arkadaşımdan aldığım habere göre takım kaptanımız Umut Tınay 10 gün önce filan düğün yapmış ve Trabzonspor kulübünden kimse yokmuş düğünde. Umut'un Trabzonspor'da ki yöneticilerle bir problemimi var da yönetimden kimse düğüne gitmemiş. Ya da Umut davet etmemiş? Hangisi?

LazAnisT
12.07.2009, 23:49
İstanbul'da basketbolu iyi takip eden bir arkadaşımdan aldığım habere göre takım kaptanımız Umut Tınay 10 gün önce filan düğün yapmış ve Trabzonspor kulübünden kimse yokmuş düğünde. Umut'un Trabzonspor'da ki yöneticilerle bir problemimi var da yönetimden kimse düğüne gitmemiş. Ya da Umut davet etmemiş? Hangisi?Futbolcusunun düğününe gitmeyen adamlardan basketbolcusunun düğününe gitmesini bekliyorsun he selman:) det

İsmail Alkan
13.07.2009, 20:10
İstanbul'da basketbolu iyi takip eden bir arkadaşımdan aldığım habere göre takım kaptanımız Umut Tınay 10 gün önce filan düğün yapmış ve Trabzonspor kulübünden kimse yokmuş düğünde. Umut'un Trabzonspor'da ki yöneticilerle bir problemimi var da yönetimden kimse düğüne gitmemiş. Ya da Umut davet etmemiş? Hangisi?
Her iki şıkta doğru,

Trabzondan hiçkimseyi düğününe çağırmamış.

Umut Tınay bizim oyuncumuz, aynı zamandada takım kaptanı ve Trabzondan hiçbir yöneticiyi düğününe davet etmiyor.

Varsa kırgınlıklar, bir an önce giderilmesi gerek yoksa takıma ve şubeye zarar verir.

Neyse, bu konuyu fazla kurcalamadan biz kendisine mutluluklar diliyelim, bir an önce iyileşmesini ve eski formuna tekrar kavuşarak bordo mavi formasını sırtına geçirmesini bekliyoruz.

Paksoy
13.07.2009, 20:13
uşak belediyesi geçen sezon 2. olmuştu,turgay zeytingöz vardı süper di keşke onu alsak

Selman
13.07.2009, 20:27
Açıklama için teşekkürler İsmail abi. Umarım sorunlar biran önce düzelir.

İsmail Alkan
13.07.2009, 23:16
Açıklama için teşekkürler İsmail abi. Umarım sorunlar biran önce düzelir.
Birşey değil Selman,
Aslında dün gece cevap verecektimde yanlış birşey yazmıyayım diye küçük bir araştırma yaparak bu akşam yazdım.

Sorunların düzelmemesi için bir sebep yok,yeterki karşılıklı sevgi ve saygı olsun,işin özü karşılıklı güvendir...

Bize düşen bir görev olursada elimizden geleni yaparız.

Ahmet Karadeniz
13.07.2009, 23:43
http://www.istanbulbasket.org/haber_goster.php?haber_id=5835 burda tbl2 lig haberleri oluyor ordan transfer haberlerine bakabilrisiniz

yorumsuz6117
14.07.2009, 12:52
keşke çıkabilseydik 1.lige futbolun yanında bide basketbol heyecanını yaşardık nese seneye inş..

Güneş
14.07.2009, 14:26

Magazine karşı ayrı bir ilgimiz var sanırım Türk Milleti olarak ve böyle olayları irdelemeye bayılıyoruz...Bence Umut Tınay'ın düğününe kimlerin gidip gitmediği yerine ;kendisinin sağlığının merak edilmesi ve basketbol ve trabzonspor için yaptıkları ve bundan sonra yapacaklarının konuşulmasının daha doğru olduğunu düşünüyorum...Basketbolumuz adına en yararlısı budur.

Cengiz Çubukcu
14.07.2009, 14:35
Magazine karşı ayrı bir ilgimiz var sanırım Türk Milleti olarak ve böyle olayları irdelemeye bayılıyoruz...Bence Umut Tınay'ın düğününe kimlerin gidip gitmediği yerine ;kendisinin sağlığının merak edilmesi ve basketbol ve trabzonspor için yaptıkları ve bundan sonra yapacaklarının konuşulmasının daha doğru olduğunu düşünüyorum...Basketbolumuz adına en yararlısı budur.

bir yönden haklı olabilirsiniz ama Trabzonspor Basketbol takımı kaptanının evlenmesi de salt magazinel olarak değerlendirilmemelidir...madem öyle bundan sonra ne yapabilir onları da siz söyleyin... :) mesela sakatlığı ne zaman geçecek ? bu sene ondan faydalanabilecek miyiz?

Güneş
14.07.2009, 14:47
bir yönden haklı olabilirsiniz ama Trabzonspor Basketbol takımı kaptanının evlenmesi de salt magazinel olarak değerlendirilmemelidir...madem öyle bundan sonra ne yapabilir onları da siz söyleyin... :) mesela sakatlığı ne zaman geçecek ? bu sene ondan faydalanabilecek miyiz?

YAPILABİLİCEK EN ÖNEMLİ ŞEY HEM OYUNCULARIMIZA HEM TAKIMIMIZA DESTEKTİR HER YÖNDEN ...Bunu da söylememe gerek olduğunu düşünmüyorum zaten.Hepimiz bunun için burdayız sanırım.Değil mi ???HEPİMİZ AYNI TARAFTAYIZ ARKADAŞIM;)

İsmail Alkan
14.07.2009, 14:59

Demişsiniz ama;

Bizde zamanında aşağıdakileri ..........
http://www.trabzonspor.com/Upload/Resimler/buyuk/1602-7A5D7F4V.jpg

Geçmiş olsun Umut,
Senin gözyaşların ,bu takıma yüreğini verdiğinin resmidir,

İstanbuldaki maçta seni izlediğimde "işte bizim kaptanımız budur" demiş ve senin bu takım için nasıl bir değer olduğunu daha iyi anlamıştım.

İnşallah önemli bir şeyin yoktur,senin gözyaşların bizim gözyaşlarımızdır,sil gözünün yaşlarını ve hemen aramıza dön çünkü sana çok ihtiyacımız var kaptan.

.....demişiz.

Umut Tınay'ı bugüne kadar Trabzonspor taraftarı kadar sahiplenen olduğunu sanmıyorum.

Kendisinin ne kadar sevildiğini, kendi başlığından http://www.bordomavi.net/forum/showthread.php?t=13072 takip edebilirsiniz ;)

İsmail Alkan
14.07.2009, 15:02
...ve bu konuyuda daha fazla uzatmanın kimseye bir faydasının olacağınıda sanmıyorum.

Güneş
14.07.2009, 15:14
...ve bu konuyuda daha fazla uzatmanın kimseye bir faydasının olacağınıda sanmıyorum.

evet bence de bİr yarar olmaz kİmseye ve basketbolumuza olaylari kİŞİselleŞtİrmenİn...ahmet mehmet umut hÜseyİn...hepsİ bİr!...

samet aslan
14.07.2009, 20:16
yeni sezon ne zman başlıyo.

.....
15.07.2009, 03:17
Yeni sezonda takımımıza başarılar diliyorum. inşallah bu sezon olacak...

yorumsuz6117
16.07.2009, 01:53
seneye rahat çıkıcaz gibime geliyo 1.lige..

Cengiz Çubukcu
16.07.2009, 10:07
nette gezerken yorumlardan birinde Trabzonsporun borçlanmasında sanki Basketbol şubesinin de katkısı var gibi yazıldığını gördüm....Üstelik yorumu yazan beyefendi şubenin kapatılmasını istemiş ki bu çok ama çok komik aynı zamanda üzücü birşey...hala sporu futbol zanneden insanlar var..

danger00
16.07.2009, 14:49
BASKETBOLA YENİ YÖNETİM

Trabzonspor Basketbola devam

16 Temmuz 2009 / 14:22

Ayrı bir dernekle faaliyetini sürdüren Basketbol branşının geleceği merak konusu.

Geçtiğimiz sezon ikinci ligden birinci lige çıkma şansını Play-Off gurunda kaybeden basketbol şubesi bu sezon yoluna kulüpten ayrı olarak oluşturulacak bir yönetimle devam edecek.

Olağanüstü Kongrede Sadri Şener başkanlığında oluşturulan yönetim kurulu listesin de yer almayan Ayar ve Hekimoğlu Trabzonspor kulübünden ekonomik destek almadan, kendi oluşturacakları yönetimle basketbol branşının faaliyetlerini sürdürmeyi planlıyor.

Ayar'ın yeni yönetiminde istifa eden yönetim kurulu üyeleri Celil Hekimoğlu, Muammer Saka'nın yanı sıra eski yönetici Zeyyat Kafkas ve MÜSİAD başkanı Ahmet Sarı gibi isimlerin yer alması bekleniyor.

Basketbol şubesinin 10 gün içersinde kongre kararı alması ve yönetimini yenilemesi bekleniyor.

haber61

Murat'
16.07.2009, 15:00
Yeni sezonun başlaması Ekim'in ortasını bulur herhalde.

Muhammet*
16.07.2009, 17:52
Trabzonspor Acıbadem'e Emanet

16.07.2009 17:23:00
Acıbadem Hastenesi, 2009-2010 Basketbol Sezonu’nda Trabzonspor Basketbol Kulübü oyuncularının sağlık sponsorluğunu üstlendi. Trabzonspor Basketbol Takımı’nın oyuncuları, Acıbadem Sağlık Grubu’ndaki ilk sağlık kontrollerini 17 Temmuz 2009 Cuma günü, Acıbadem Maslak Hastanesi’nde gerçekleştirecek.

Medyaspor

Murat'
16.07.2009, 18:10
Galiba çalışmalara İstanbul'da başlayacak takımımız.

Adem Hotaman
17.07.2009, 12:28
basket takımımızdan nasıl haber alcaz acaba??sitesi vardı bi ara sonra ne oldublmiyorum

samet aslan
17.07.2009, 20:53
basket takımımızdan nasıl haber alcaz acaba??sitesi vardı bi ara sonra ne oldublmiyorum

basket takımından anca burdan bılgı alabılırsın baska yer yok maalesef...

Yunus Güneş
17.07.2009, 21:15
Bir dahaki sene TBL de çok göremek isterim takımımızı....

Murat'
18.07.2009, 10:34
İsmail abi yeni haberler var mı acaba.Bu sene Amerikalı oyuncu alınacak mı.

Adem Hotaman
20.07.2009, 13:23
Mersin Büyükşehir Belediyesi, dış transferde Trabzonspor'dan Burak Yönder'i kadrosuna dahil etti
.http://img529.imageshack.us/img529/5710/burakmersinbbde.jpg (http://img529.imageshack.us/i/burakmersinbbde.jpg/)
Yeni sezonda iddialı bir ekip kurup, üst sıraları zorlamak isteyen Turuncu-mavili ekip, Trabzonspor'da oyun kurucu pozisyonunda oynayan ve bir dönem Alpella formasıyla 1. Lig deneyimi de yaşayan 21 yaşındaki Burak Yönder ile anlaşmaya vardı. Yeni sezonda Mersin Büyükşehir Belediyesi formasını giyeceği için oldukça heyecanlı olduğunu dile getiren Burak Yönder, geleceğe yönelik hedefleri olduğunu ve bu noktada da Mersin'in kendisi açısından önemli bir dönüm noktası olacağını kaydetti.

Yönder, "Mersin Büyükşehir Belediyesi'nde Ahmet Kandemir ile basketbolumu geliştireceğime ve takımıma önemli katkılarda bulunacağıma inanıyorum. Henüz yolun başındayım ancak kendine güveniyorum. En büyük hedefimse Ay-yıldızlı formayı giyebilmek" diye konuştu.

http://www.htspor.com/Basketbol/spor-haber/159940-burak-mersin-bsbde.aspx

Ahmet Karadeniz
20.07.2009, 21:34
http://www.istanbulbasket.org/ADMIN/HABER/fm1.jpghttp://www.istanbulbasket.org/ADMIN/HABER/Image/fm2.jpg
Bu sezon yeni yapılanmaya giden Trabzonspor transferler yapmaya başladı. Geçtiğimiz sezon çok başarılı grafikleri olan Fırat Aydemir, Orçun Tunca ve Melih Kabakçı gelecek sezon Trabzonspor’un başarısı için ter dökecek. Bu transferlerle kadrosunu güçlendiren Trabzonspor gelecek sezon kapısından döndüğü Beko Basketbol Ligi’ne yükselmekte kararlı.

Ahmet Karadeniz
20.07.2009, 21:36
http://www.istanbulbasket.org/ADMIN/HABER/fm1.jpghttp://www.istanbulbasket.org/ADMIN/HABER/Image/fm2.jpg
Bu sezon yeni yapılanmaya giden Trabzonspor transferler yapmaya başladı. Geçtiğimiz sezon çok başarılı grafikleri olan Fırat Aydemir, Orçun Tunca ve Melih Kabakçı gelecek sezon Trabzonspor’un başarısı için ter dökecek. Bu transferlerle kadrosunu güçlendiren Trabzonspor gelecek sezon kapısından döndüğü Beko Basketbol Ligi’ne yükselmekte kararlı.

bu yeni transferlerden fırat aydemir cok iyi basketçi elemelerde iyi basket oynamıştı

Özge
21.07.2009, 01:39
Fırat'ı almamız çok iyi oldu.

reisoğlu61
21.07.2009, 12:49
firat soldaki dimi?

Murat'
21.07.2009, 12:54
Evet soldaki Fırat.

Mustafa Önal
21.07.2009, 14:12
aldığım bilgilere göre bugün bir basketçi daha alacakmışız. bir kaç gün içinde net bilgi edinirim.

Mustafa Önal
22.07.2009, 14:57
aldığım bilgilere göre bugün bir basketçi daha alacakmışız. bir kaç gün içinde net bilgi edinirim.

suanlık son transferimiz CASA TED kolejinden caner öner . geçtiğimiz sezonu CASA TED kolejinde geçirdi. İstatistiklerine göz attım hiçte fena değil.

bench
22.07.2009, 23:42
http://istanbulbasket.org/haber_goster.php?haber_id=5923

Mustafa ÖZDEMİR
23.07.2009, 12:33
ogünü neden yolladılar ya...

Ahmet Karadeniz
23.07.2009, 14:11
ogünü neden yolladılar ya...

kendi istemiş beko basketbol liginde oynamak isitiyomuş

Ahmet Karadeniz
23.07.2009, 14:12
http://www.istanbulbasket.org/ADMIN/HABER/tbp.jpg

TRABZON BOMBAYI PATLATTI

Tofaş’tan Hadi Özdemir'i kadrosuna katan ancak Onur Bolat transerinden WADA'nın (doping kullandığı için) uzun süreli bir ceza istemesinden dolayı vazgeçen Trabzonspor, 2 numaralı pozisyona düşündüğü yabancı oyuncu kontenjanını Caner Öner'in süpriz bir şekilde transferiyle 5 numaraya kaydırdı.

Biten sezonu T.Telekom'dan kiralık olarak Beko Basketbol Ligi’nde Casa Ted Kolej'de tamamlayan Caner, 2007-2008 sezonunda 3,9 sayı ortalaması ile Türk Telekom’da oynamıştı. Caner, geçtiğimiz yıl Casa Ted forması ile 9,03 sayı ve 2,4 ribaunt istatistiklerini tutturmuştu. Avrupa 2.olan Ümit Milli takımımınızın da önemli oyuncuları arasında olan Caner Öner'in adı 2007 NBA draft'larına Avrupa’dan girecek oyuncuların başında geliyordu.

Transfer hakkında konuşan Alaeddin Yakan, “Caner altyapılarda ve A takım seviyelerinde Ülker'de çok önemli işlere imza atmış, hem yetenekli hem de genç bir basketbolcu. O'nu 2.lig de oynamaya ikna etmek kolay olmadı ama bizim hedeflerimiz ve seneye Beko Basketbol Ligi mücadelemiz yolundaki azmimiz diğer oyuncular gibi Caner'i de etkiledi. Kaldı ki gelecek sene Beko Basketbol Ligi’nde yer alabilecek bir Trabzonsporun çekirdek kadrosunda olabilecek oldukça potansiyelli bir oyuncu transfer ettiğimizi düşünüyorum” dedi.

winner
23.07.2009, 14:14
Caner Öner'in iki-üç sene önce Banvitteyken yıldızı parlamıştı.Eğer transfer doğruysa önemli bir isim...
Diğer transferlere gelince Fırat Ve Hadi iyi isimler...Fırat'ın uzmanlık alanı ikinci ligden birinci lige takım çıkarmak ama kendisi ikinci ligde kalmak.Ogün Sevinç kaybedildi, bu önemli bir eksiklik...Mutlaka uzun yabancı almak lazım...

Mustafa Önal
23.07.2009, 14:39
Caner Öner'in iki-üç sene önce Banvitteyken yıldızı parlamıştı.Eğer transfer doğruysa önemli bir isim...
Diğer transferlere gelince Fırat Ve Hadi iyi isimler...Fırat'ın uzmanlık alanı ikinci ligden birinci lige takım çıkarmak ama kendisi ikinci ligde kalmak.Ogün Sevinç kaybedildi, bu önemli bir eksiklik...Mutlaka uzun yabancı almak lazım...

caner in transferi doğru. hadi de dün TRABZON' da evini tutmuş aldığımız bilgilere göre . şehri de çok beğenmiş gerçekten.

menejerimiz Talat BEYle konuşma fırsatımız oluyor arada bu işe cidden bu sen çok asılacaklar. şimdiden herkesin desetğine ve sevgisine ihtiyacı olan ve bu desteği geri çevirmeyecek bir takım oluşturuluyor.

Hasan61
23.07.2009, 15:02
alınacak yabancı hakkında bilgisi olan var mı??

Murat'
23.07.2009, 15:17
Yabancı transferi düşünüyor muyuz acaba.

Mustafa Önal
23.07.2009, 17:33
ybancı transferi düşünülüyor. bu konuda gelişme olursa en kısa zamanda paylaşmayı umuyorum.

Berk
23.07.2009, 18:08
Yalçın Azizmahmutoğulları'nı kadroda görmek isterdim ben.Her maçta bize karşı oynadığı basketbolla içimde bir yara açmıştır..:)

Ahmet Karadeniz
24.07.2009, 15:38
TRABZONSPOR'DA REVİZYON
2008-2009 sezonunda ilk kez TB2L’de yer alan vefinal grubuna yükselerek sezonu üçüncü sırada tamamlayan BordoMavililer, yeni sezon için transfer çalışmalarına start verdi.Geçtiğimiz sezonki kadrosundan 8 oyuncu ile yollarını ayıran, 3 oyuncuile sözleşme yenileyen Karadeniz temsilcisi, dış transferde ise 5oyuncu ile sözleşme imzaladı.

Dış transferde ilk olarak Mutlu Akü Selçuk Üniversitesi’nden İlker Türel’i kadrosuna dahil eden Trabzonspor, Bornova Belediyesi'nden Fırat Aydemir, İstanbul Teknik Üniversitesi’nden Orçun Tunca, Genç Telekom'dan Melih Kabakçı ve geçen sezon Türk Telekom'dan kiralık olarak gittiği Casa TED Ankara Kolejliler’de forma giyen Caner Öner'i de renklerine bağladı.

Can Özcan, Birkan Batuk, Ogün Sevinç, Engin Algın, Recai Öztürk, RomanTok, Volkan Çamlı ve İsmail Esmeray ile yollarını ayıran Karadeniztemsilcisi, kadrosunda büyük ölçüde yeniliğe giderken, yabancı oyuncuarayışı içinde titiz bir çalışmanın içerisine girdi.

İç transferde ise Volkan İncekara, Umut Tınay ve Kerem Öztoprakile yola devam kararı alan Bordo Mavililer, Beko Basketbol Ligihedefiyle yeni sezon çalışmalarına yeni bir kadro kurarak başladı.

Murat'
24.07.2009, 15:59
Arkadaşlar geçen gün Roman Tok'u İstanbulda Seyrantepe'de gördüm.

Recai gitmese iyi olurdu.

Adem Hotaman
24.07.2009, 16:10
sponsorluklardan haber var mı ?

uyum61
24.07.2009, 16:35
caner cok iyi transfer. yesilyurtta erdal albayrak ile beraber cok iyi bir sezon gecirmislerdi. sonrasinda ikisi de istenileni bir turlu veremedi. bu sansi iyi kullanirlar umarim.

Ilelioglu
24.07.2009, 16:43
Trabzonspor'a Üc Transfer

http://www.haber61.net/images/news/16657.jpg
Bu sezon gözünü Basketbol'da BEKO Basketbol Ligi'ne diken Trabzonspor Transfere hızlı başladı.

Oyuncu anlamında köklü bir değişikliğe giden Bordo-Mavili ekip Bornova'dan Fırat Aydemir, Aliağa Petkim'den Hakan Yapar, Konya Selçuk'dan İlker Türel ile anlaşırken Kerem Öztoprak ile de sözleşme yeniledi.

Trabzonspor Basketbol Kulübü Başkanı Saner Ayar, 2 sezondur alt liglerde piştiklerini belirterek hedeflerinin BEKO Basketbol Ligi olduğunu açıkladı.

Başantrenör olarak Alaadin yakan'ın bu sezon da göreve devam edeceği Trabzonspor Basketbol takımının genel menejerliğine de Talat Öztoprak getirildi.

Kaynak: haber61.net

winner
24.07.2009, 16:47
hem can özcan hem de ogün sevinç'in takımdan ayrılması kötü oldu.En azından ikisinden biri takımda kalsa yeni transferlerle 1.lige çıkma şansımız artardı.Yine de kadro fena değil.Yabancı bir uzun almak şart...

macka61
24.07.2009, 18:27
hayırlı olsun yeni transferler

Mehmet Zeki
24.07.2009, 18:45
Hayirli ugurlu olsun. Bekle bizi BBL!

Murat'
24.07.2009, 19:11
Yeni oyuncular hakkında ayrıntılı bilgi verebilecek birisi var mı acaba?

uyum61
24.07.2009, 23:40
bir soylentiye gore de serhat buker'i almisiz. henuz net degil ama bi iki gune netlesir.

Adem Hotaman
25.07.2009, 16:35
serhat buker in istatistiklerine baktım da pek iyi gelmedi bana

Murat'
25.07.2009, 16:42
Ben de baktım 3,2 sayı ortalaması var.

Çetin
25.07.2009, 18:53
Caner iyi olmuş, Ogün, Can ve Birkan gitmek istedikleri için gitmiştirler, o yüzden artık önümüze bakmamız lazım

uyum61
25.07.2009, 19:18
Ben de baktım 3,2 sayı ortalaması var.

istatistik bikiniye benzer der basketbol buyukleri. nice istatistikli adam tanirim ama faydadan cok zarar verir. basketbolda istatistikle olculemeyen o kadar sey var ki! serhat'in tecrubesi, savunma sertligi ve tbl tecrubesi 2. lige hayli hayli yeter.

M.Kılıç50
26.07.2009, 09:23
hem bornova´dan hemde aliaga´dan oyuncu aldik he...
playoff da bunlar rakibimizdi... bize cok sayi atmislarki hocamiz begenmis :D

Ayhan Çolak
26.07.2009, 16:19
bornova dan azizmahmutoğulları ile iyi bir beş numara (center) transferi ile mükemmele yakın bir takım kurmuş oluruz. fırat ve caner bana göre çok iyi transferler.

uyum61
26.07.2009, 20:48
aziz'e su kadro yapisinda cok gerek yok bence. zaten oynadigi pozisyonda yeterince oyuncumuz oldu.

Gökçebey
27.07.2009, 10:10
Gidenlerden Ogün'e üzüldüm. Fakat ona da hak veriyorum. Geçen sene profesyonel basketbol takımımızı ilk kez izlediğimiz için gerek basketbolu gerekse takımımızı tanıma sürecindeydik. Dolayısıyla şahsen benim önüme bu basketbolcudur deseniz yeterdi. Bu sene biz de daha ayrıntılı incelemeye başlayacağız. Böylece geçen sene takımda yer alıp da bu sene yer almayan arkadaşları yenileriyle karşılaştırma fırsatı bulacağız. Beko Basketbol Ligine çıkılamayınca şubenin geleceği için endişelenmiştim fakat yönetim tribünden mesajı almış. Bu mesajda bizim de katkımız olduğuna inanıyorum. Beko'ya da çıktık mı, tadından yenmez :)

macka61
27.07.2009, 20:13
Trabzonspor transfere doymuyor
Kadrosunda revizyona giden Trabzonspor’un transfer çalışmaları hız kesmeden devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde 3 oyuncuyu renklerine bağlayıp,1 oyuncusuyla da sözleşme yenileyen bordo-mavili ekip 4 yeni basketbolcu ile de sözleşme imzaladı.
Genç Telekom’dan Melih Kabakçı, İTÜ’den Orçun Tunca, Işıkspor’dan Erdal Albayrak ve Oyak Renault’tan Serhat Büker’i kadrosuna katan Trabzonspor Erkek Basketbol Takımı başkanı Saner Ayar hedefledikleri BEKO Basketbol Ligi için transfer çalışmalarının devam edeceğini belirtti.

27.07.2009
Kaynak : Basın Bülteni

Murat'
27.07.2009, 20:28
Yeni transferlerimiz hayırlı olsun.

Emirhan Çorumlu
27.07.2009, 20:31
Hayirli Ugurlu olsun insallah bu Sene Beko'dayiz... =)

LazAnisT
29.07.2009, 09:25
İki tane iyi yabancıyla ligin altını üstüne getirirler.Gençleri alsınlar ama tecrübeli adamda lazım.İbrahim Kutluayı geçen sene gördük adam tek başına neler yaptı.

Ayhan Çolak
29.07.2009, 10:50
erdal albayrak müthiş bir yetenekti zamanında. ancak üzerine koyamadı. coşku dolu taraftarla adeta yeniden doğabilir. boyu kısa olmasına rağmen atlet bir oyuncu. (inanılmaz smaçlar vuruyor) ayrıca ülkerden takım arkadaşı caner le de araları çok iyidir. patlama bekliyorum kendisinden.
serhat büker 1. lig tecrübesi olan bir dört numara. orçun da tecrübeli bir guard. eğer takım kimyası tutarsa geçen sezondan daha iyi bir başarı yani 1. lig bekliyorum bu takımdan.

uyum61
29.07.2009, 12:52
İki tane iyi yabancıyla ligin altını üstüne getirirler.Gençleri alsınlar ama tecrübeli adamda lazım.İbrahim Kutluayı geçen sene gördük adam tek başına neler yaptı.

ne kadar iyi ve tecrubeli bir kadro olsa da yetmeyebiliyor iste. sezon baslamadan tofas mi itu mu diye sorsan herkes itu derdi ama tofas itu'yu cok rahat yeniyordu. o ibo da birsey yapamiyordu buna.

Burçak
29.07.2009, 16:15
Basketbol takımımızda gidişat nedir . İsmail abi varmı gelişmeler ?
Yoksa yine heyecanlı bir lig sonunda hüzün mü yaşayacağız.
Biz Beko Basketbol ligine çıkmak istiyoruz.

Mustafa Önal
29.07.2009, 16:34

BASKETBOL Takımımızın durumu iyi burçak merak etme. iyi transferler yapıldı. bu sene her şey çok daha güzel olacak.

UğuR
29.07.2009, 16:55
Bu sene yapılan transferle Beko ya merhaba diyeceğimize inanıyorum.

Bu arada Yönetimde olmamasına rağmen takımımızla sahiplenen Saner Ayar ve arkadaşlarına teşekkürlerimi sunuyorum.

İsmail Abi, Basketbol takımımızın ayrı bir yönetim kurulu var mı? Arka sayfalardaki bir mesaj kafamı karıştırdı.... Yoksa Saner Ayar dışardan mı destek veriyorlar?

macka61
29.07.2009, 18:37
var ama o kişiler girdi yönetim kuruluna bilmiyorum

Mustafa Önal
29.07.2009, 18:40
Bu sene yapılan transferle Beko ya merhaba diyeceğimize inanıyorum.

Bu arada Yönetimde olmamasına rağmen takımımızla sahiplenen Saner Ayar ve arkadaşlarına teşekkürlerimi sunuyorum.

İsmail Abi, Basketbol takımımızın ayrı bir yönetim kurulu var mı? Arka sayfalardaki bir mesaj kafamı karıştırdı.... Yoksa Saner Ayar dışardan mı destek veriyorlar?

futbol takımı basketbol takımdan ayrı uğur abi. yeni yönetim kurulu ilerleyen zaman da yenilenecek. bu işe ciddi manada emek veriliyor bu sene.

Özge
29.07.2009, 19:05
İyi transferler yaptık.İyi bir yabancı transferi yaparak TBL'ye çıkabiliriz.

Mustafa Önal
29.07.2009, 19:09
İyi transferler yaptık.İyi bir yabancı transferi yaparak TBL'ye çıkabiliriz.

5 Numaraya iyi bir yabancı transferi yapılacak bildiğim kadarıyla.

Murat'
29.07.2009, 19:26
Mustafa abi İsmail abinin yerini almışsın bu arada :D

İsmail abiden uzun zamandan beri ses seda çıkmıyor.

Mustafa Önal
30.07.2009, 10:45
Mustafa abi İsmail abinin yerini almışsın bu arada :D

İsmail abiden uzun zamandan beri ses seda çıkmıyor.

yok olur mu öle şey takımı ismail abiye teslim edecez 1 aya kadar yaz dönemi ismail abi biraz dinlensin diyoruz. önmüzdeki sezon çok yorulcak.

Burçak
30.07.2009, 19:08
İsmail abi şu sıralar selazurda dere kenarında kampta :)

bench
30.07.2009, 20:33

takımımıza bu sene daha iyi ve tecrübeli oyuncular alındığını görüyoruz özellikle hakan yapar transferi geçen sezonki yumuşak karnımız olan pota altımızı hayli güçlendirecek gibi keza caner öner ve orçun topçu'da ciddi transferler ,genel tabloya baktığımız zaman bizim ayarımızda 2.lig de bir takım bulunmuyor (geçen sezon başında bunu diyemiyorduk mesela) o yuzden bu sene takımımız yürüyerek olmasa da bence sadece ve sadece iş disiplini ve ciddiyetiyle beko ligine çıkacaktır. geçen sezon sakatlıklardan ciddi anlamda canımız yandığı için bu sezon çok daha geniş bir kadro ile mücadele ediyoruz ki hemen her oyuncudan verim alabilecek durumdayız,hatta takımımınızı ikiye bölsek iki takımında şampiyonluğa oynayabileceğini söylemek kesinlikle abartı olmaz.

bunlar dışında altyapı ile ilgili hiç bir çalışma ve ilerleme yok ve olacak gibi de durmuyor,hatta ve hatta bir daha ki sene oynayacağımız beko basketbol ligin de bile altyapısı ve temeli olmayan bir ekip görüntüsü vermemiz sanırım ki bmn hariç kimsenin umurunda değil.
futbol takımımız olanca zorluğuna rağmen "endüstriyel futbola" direnirken basketbol takımımız "endüstriyel basketbola" popülist yaklaşımla "yelkenler fora" demesi ne kadar da "ironik".

danger00
30.07.2009, 20:40
bizleri bilgilendirdiğin için teşekkürler bench.

zahmet olmazsa; gidenleriyle kalanlarıyla transferleriyle şuanki kadroyu tek bir balışlık altında toplayabilirmisin?(hangi pozisyonda oynadıklarınıda belirtirsen iyi olur:))
son zamanlarda boyuna transfer haberleri çıkıyor.
ayrıca yabancı oyuncu için hangi mevki düşünülüyor?

şimdiden tekrar teşekkürler.

bench
30.07.2009, 21:35
bizleri bilgilendirdiğin için teşekkürler bench.

zahmet olmazsa; gidenleriyle kalanlarıyla transferleriyle şuanki kadroyu tek bir balışlık altında toplayabilirmisin?(hangi pozisyonda oynadıklarınıda belirtirsen iyi olur:))
son zamanlarda boyuna transfer haberleri çıkıyor.
ayrıca yabancı oyuncu için hangi mevki düşünülüyor?

şimdiden tekrar teşekkürler.

basketbolda yeri doldurulamayacak oyuncu yoktur o yuzden gecen seneki kadrodan hepimizin çok begendigi can gibi ogun gibi oyuncular ayrılmasına rağmen yeni gelen oyuncularda başarıya aç ve en az onlar kadar yetenekliler
oyun kurucu pozisyonunda gelen oyuncumuz ilker türel giden oyuncumuz burak yönder: ilker 1.lig tecrubeli (konya selcuk unv) oyun kurucu burak'da yine 1.lig ekibi mersin'e gitti bu pozisyon için çok bir şey değişip değişmediğini sezon içinde göreceğiz.

kısa forvetler ve forvet bölgesinde ise giden oyuncularımız ogün sevinç,birkan batuk,can özcan,ufuk yanargelen oyuncularımız ise fırat aydemir,erdal albayrak ,caner öner,melih kabakçı,orçun tunca:
ufuk yanar haricindeki tüm oyuncular 1.lig'e transfer oldular.Can özcan'da efes pilsen ile sözleşme imzalayıp bu seneyi darüşşafaka'da geçirecek.birkan her ne kadar bize sempatik gözükse de basketbol olarak ortaya koyduğu pek bir şey göremedik ve geçen senenin en büyük hayal kırıklığı idi,ogün nispeten iyi bir sezon geçirip 1.lig e kapağı attı ancak gerek caner öner gerek orçun tunca gerekse de deli dolu oynayan fırat aydemir ile hem kas gücüne bağlı olarak savunma sertliğimiz oldukça artacak hem de çok daha komple oyunculara sahip olacağız,telekom'dan aldığımız melih kabakçı'yı da unutmamak gerek ayrıca bunun üzerine bir de formda erdal albayrak gelirse bu bölgede forma için gerçek bir kavganın çıkacagını soyleyebiliriz ki zaten takım içi rekabete cok ihtiyacımız vardı.

uzun bölgesinde ise kerem öztoprak'ı beğenmediğimi yazılarımı takip eden arkadaşlarımız bilir,ancak 2.ligde de uzun oyuncu bulmak gercek bir sorun bununla beraber gerek kerem'in gecen seneden biraz daha 2.lig tecrubesi kazanması gerekse de hakan yapar transferi benim bu bolge için umutlarımı arttırıyor,geçen sene ders alındığını varsaydığım yabancı oyuncu seciminde bu sene daha titiz bir çalişma yapildigini da tahmin etmek güç değil.
giden oyuncularımızdan engin algın ,ismail esmeray,tyruss boswell,recai öztürk,roman tok üste para verseler bu seneki kadroya giremezler bu kadar diyorum

Burçak
31.07.2009, 09:10
Bench
Bilgi verici yorumlarınız için teşekkür ederim.
Birçok şeyden haberimiz oldu sayenizde. Ayrıca oldukça umutlandım diyebilirim. :)

Cengiz Çubukcu
31.07.2009, 09:51
takımımıza bu sene daha iyi ve tecrübeli oyuncular alındığını görüyoruz özellikle hakan yapar transferi geçen sezonki yumuşak karnımız olan pota altımızı hayli güçlendirecek gibi keza caner öner ve orçun topçu'da ciddi transferler ,genel tabloya baktığımız zaman bizim ayarımızda 2.lig de bir takım bulunmuyor (geçen sezon başında bunu diyemiyorduk mesela) o yuzden bu sene takımımız yürüyerek olmasa da bence sadece ve sadece iş disiplini ve ciddiyetiyle beko ligine çıkacaktır. geçen sezon sakatlıklardan ciddi anlamda canımız yandığı için bu sezon çok daha geniş bir kadro ile mücadele ediyoruz ki hemen her oyuncudan verim alabilecek durumdayız,hatta takımımınızı ikiye bölsek iki takımında şampiyonluğa oynayabileceğini söylemek kesinlikle abartı olmaz.

bunlar dışında altyapı ile ilgili hiç bir çalışma ve ilerleme yok ve olacak gibi de durmuyor,hatta ve hatta bir daha ki sene oynayacağımız beko basketbol ligin de bile altyapısı ve temeli olmayan bir ekip görüntüsü vermemiz sanırım ki bmn hariç kimsenin umurunda değil.
futbol takımımız olanca zorluğuna rağmen "endüstriyel futbola" direnirken basketbol takımımız "endüstriyel basketbola" popülist yaklaşımla "yelkenler fora" demesi ne kadar da "ironik".

Ben de güzel yorumlarınız için çok teşekkür ederim :) yazınızı alıntılamamın nedeni son paragrafınız... Altyapı konusunda hiç bir çalışma olmaması konusunda bizim de haberimiz var ve sürekli takip ediyoruz (basketbol yaz okulunu saymıyorsunuz galiba) ...keşke diyoruz bu seneden itibaren en azından 1-2 Trabzonlu genç arkadaş A takımla çalışma imkanı bulsa ...
Ayrıca keşke futbol takımımız sizin dediğiniz gibi endüstriyel futbola dirense ve altyapıdan oyuncular takımda direk oynasa ama bu kafayla çok zor...

Mustafa Önal
31.07.2009, 09:55
basketbola bu kadar yatırım yapan bir camia alt yapının önemini mutlaka biliyordur. alt yapı işi hepimizin bildiği gibi uzun bir süreç alan ve sabır gerektiren bir çalışma. bu sezon genç takımdan 1-2 tane oyuıncuyu takıma alınacağına inanıyorum kendi adıma.
ayrıca hocamız alt yapı konusunda ülkemizdeki ender hocalardan biri olduğunu hepimiz biliyoruz.

bench
31.07.2009, 11:51
sevgili cengiz evet haklısın basketbol okullarını olmayan altyapı çalışmasının bir parçası olarak görmüyorum çünkü benim bahsettiğim altyapı çalışmaları spor okulu formasyonundan çok daha farklı ,yoksa oradaki osman arz ve ekibinin emeklerine saygısızlık etmek olur,niyet bu değil tabiiki.
Mustafa Önal arkadaşımız :

-basketbola bu kadar yatırım yapan bir camia alt yapının önemini mutlaka biliyordur-
elbetteki biliyordur,camiadan kasıt taraftar ve bmn ise tabiiki bu önemin farkında...

-alt yapı işi hepimizin bildiği gibi uzun bir süreç alan ve sabır gerektiren bir çalışma-
geçen zaman bizim lehimize mi aleyhimize mi?

. bu sezon genç takımdan 1-2 tane oyuıncuyu takıma alınacağına inanıyorum kendi adıma
bu alınacak 1-2 oyuncuya gecen sene herhangi bir yatirim filan yapilmiş mi,yani idmanlara mi alinmiş,kadroya mi dahil edilmiş,süre mi verilmiş hadi hepsini geçtim ozel idman,bireysel eksikliklerini giderip a tk seviyesine hazır hale getirmek icin bir calişma mi yapilmiş (bilmediğim için soruyorum) bunlara yanıtınız hayır ise bu 1-2 oyuncunun a takıma alınması popülizm değildir de nedir? bakın işte genc takımdan da oyuncu aldık a takıma artık sussun şu bmn demenin bir diğer türü mü yoksa?

-ayrıca hocamız alt yapı konusunda ülkemizdeki ender hocalardan biri olduğunu hepimiz biliyoruz.
bunu zaten tüm türkiye biliyor ,konu hocamız değil ki,hocamızdan altyapıyla ilgili bir çalışma bir yapılanma bir hamle mi bekleniyor,öyle bir görev mi verilmiş,ya da yöneticilerimizin öyle bir vizyonu var da hocamız mı engel oluyor bunlara?

Mustafa Önal
31.07.2009, 11:51
Hocamızın geçen yılı ve gelecek yılı kapsayan bir reportajı

http://www.tbl.org.tr/tb2l/haber_detay.asp?Haber=5931

Mustafa Önal
31.07.2009, 12:03
[QUOTE=bench;2504206]sevgili cengiz evet haklısın basketbol okullarını olmayan altyapı çalışmasının bir parçası olarak görmüyorum çünkü benim bahsettiğim altyapı çalışmaları spor okulu formasyonundan çok daha farklı ,yoksa oradaki osman arz ve ekibinin emeklerine saygısızlık etmek olur,niyet bu değil tabiiki.
Mustafa Önal arkadaşımız :

elbetteki biliyordur,camiadan kasıt taraftar ve bmn ise tabiiki bu önemin farkında...

Camiadan kastım şuan takımla ilgilenen yönetim kurulu ve teknik heyet. onlarda bu işlerin sadece dışardan yapılan yatırımla olmayacağının farkındadır. her geçen gün aleyhimize olabilir ama aceleyle atılcak her adım da bize çok vakit kaybettirebilir. Trabzon zor bir yer sizler daha iyi biliyorsunuz. bu işleri basketbol takımımız yönetimi , biz taraftarlar hep beraber ortak akılla yoluna koyacağız.

geçen zaman bizim lehimize mi aleyhimize mi?

aceleyle atılcak her adım daha fazla zaman kaybı olabilir.

bu alınacak 1-2 oyuncuya gecen sene herhangi bir yatirim filan yapilmiş mi,yani idmanlara mi alinmiş,kadroya mi dahil edilmiş,süre mi verilmiş hadi hepsini geçtim ozel idman,bireysel eksikliklerini giderip a tk seviyesine hazır hale getirmek icin bir calişma mi yapilmiş (bilmediğim için soruyorum) bunlara yanıtınız hayır ise bu 1-2 oyuncunun a takıma alınması popülizm değildir de nedir? bakın işte genc takımdan da oyuncu aldık a takıma artık sussun şu bmn demenin bir diğer türü mü yoksa?

geçen yıl süre verilmedi diye bu yıl süre verilmeyecek diye bir konu söz konu olacağını sanmıyorum. hoca isterse genç takımdan 1-2 yetenekli basketçi alınabilir. hocanın kararıdır.
bunu zaten tüm türkiye biliyor ,konu hocamız değil ki,hocamızdan altyapıyla ilgili bir çalışma bir yapılanma bir hamle mi bekleniyor,öyle bir görev mi verilmiş,ya da yöneticilerimizin öyle bir vizyonu var da hocamız mı engel oluyor bunlara

bu konuya birde işin tesis boyutundan baksak . takımımızın her daim kullanabileceği basket sahası , tesisleri , kulüp binası mevcut mu ?
geçen yıl bu saydıklarımızın hiç biri yoktu. basketbolcularımızın ne tür sıkıntılar çektiğini ismail abi daha iyi biliyor.

takımın her daim kullanabileceği tesis ve salonları mevcut olduğunda alt yapı ve diğer takım organizasyonları daha sağlıklı işleyecektir.

haluk ulusoy tesisleri olmasa TRABZON Kardeniz, bayan Futbol takımı ve basket takımı resmen tesissiz kalacaktı.

Hamdi Karamahmutoğlu
31.07.2009, 20:18
Yabancı tercihini 5 numaradan yana kullanacak sanırım yönetim.
Geçen yılki gibi 2 yabancıyı, form durumlarına göre değişmeli oynatmayacaklar galiba.

Osman Yavuz
01.08.2009, 13:22
Ogün ve Can'ın ayrılmasına rağmen iyi transferler yapıldı.5 numaraya Tofaş'taki Sean Dennison gibi bir adam alabilsek iyi olur.

Mustafa Önal
01.08.2009, 16:11
Yakan “Trabzon’da basketbol konuşuluyor”
30.07.2009 14:07
Trabzonspor Antrenörü Alaeddin Yakan, geçen yıl hedeflerine ulaşamamış olmalarına rağmen Trabzon’da basketbolu sevdirdiklerini söyledi.
http://www.tbf.org.tr/icons/ecblank.giftd {font-family: Georgia; font-size: 12px }p {font-family: Georgia; font-size: 12px }

Trabzonspor Antrenörü Alaeddin Yakan, geçtiğimiz sezon hedeflerine ulaşamamış olmalarına rağmen Trabzon’da basketbolu sevdirdiklerini söyledi.

2008–2009 sezonunda ilk kez TB2L’de mücadele eden ve futboldan alışık olduğumuz Karadeniz fırtınasını basketbolda da estiren Trabzonspor, yeni sezona yepyeni bir kadro ile hazırlanıyor.

Geçtiğimiz sezon ligi üçüncü sırada bitirerek Beko Basketbol Ligi hedefine çok yaklaşan Bordo Mavililerde, 2009–2010 sezonunda hedefe ulaşmanın planları yapılıyor. Bu doğrultuda geçen yılki kadrosundan sadece 3 oyuncu ile anlaşan ve 10 yeni oyuncuyu kadrosuna dahil ederek ligin transferdeki en parlak takımı olan Trabzonspor, yabancı oyuncu arayışını da sürdürüyor.

Yeni sezonda da takımı çalıştıracak olan tecrübeli antrenör Alaeddin Yakan ile geçen sezonu, transfer dönemini ve yeni sezonda nasıl bir Trabzonspor izleyeceğimizi konuştuk.

Geçen sezon Trabzonspor olarak Beko Basketbol Ligi’ni hedeflemiştiniz. Sonuna kadar da hedefinizden uzaklaşamadınız ancak sezonu üçüncü sırada tamamladınız. Trabzonspor’un TB2L’deki ilk yılını nasıl değerlendiriyorsunuz?
http://www.tbf.org.tr/tbfweb/tbfweb2.nsf/f2959204f99d3348c22572090031c5e3/76b11a7055a93c41c2257603003d2045/Blob/0.5C4?OpenElement&FieldElemFormat=jpgSezona başlarken önümüze bir takım hedefler koymuştuk. Öncelikle, Basketbol kulübu olmak,1.Lige çıkmak. Burada başarılı olup Avrupa kupalarına katılmak Alt yapı oluşturmak gibi. Tabiki her yeni oluşumlar beraberinde yeni sorunlar getirir bunlar doğaldır, bizlerde bunları yaşadık ve herkesin iyi niyetiylede sıkıntıları aştık. Bunun yanında , ciddi sakatlıklarla da uğraşmak zorunda kaldık. Final Grubu da dahil olunmak üzere neredeyse hiçbir maçta tam kadro ile mücadele edemedik. Dörtlü Final öncesinde çok önemli oyuncularımızdan birisi olan kaptanımız Umut Tınay’ın ön çapraz bağlarından yaşadığı sakatlık işlerimizi çok aksattı. Sezon başında transfer ettiğimiz ilk oyunculardan birisiydi Umut. Onun tecrübesini maçlarda çok aradık ve eksikliğini hissettik. Amerikalı oyuncumuz Mike Scott da ayak bileğinden sakatlandı ve final maçlarında bizlerle beraber olamadı. Sezon ortalaması 17 sayı- 11 ribaund olan Scott’un da yokluğu bizim için önemliydi. Çünkü Scott 2-3-4 numaraları tutma özelliği olan iyi bir oyuncu. Hem 3 bölgede oynayabiliyor hem de savunma yapabiliyor. Takım sezon içinde Scott ile birlikte daha iyi savunma yapıyor ve daha çok fast break atabiliyordu. Ufuk Yanar’ın da tendonundan yaşadığı sorun nedeniyle neredeyse sezon boyunca kendisinden verim alamadık. Bu önemli 3 eksik ile Final Grubu’na çıktık. Bu arada Kerem Öztoprak’ın final öncesi el tarak kemiğindeki kırık nedeniyle 2.5 ay aramızdan uzak kaldı. Dönüşünde de sezon içerisindeki verimliğini sahaya yansıtamadı. Bunlar bize göre çok ciddi eksiklerdi. Özellikle en acı çektiğimiz yerlerden birisi olan oyun kurucu pozisyonunun yükü de 1990 doğumlu oyuncumuz Volkan İncekara’nın üzerine kaldı. O da elinden geleni yaptı ve iyi maçlar da çıkardı. Zaten kendisinin gösterdiği performanstan memnunuz ve onunla gelecek sene de devam edeceğiz. Biz sezon başından Beko Basketbol Ligi’ne çıkma amaçlı kurulmuş bir ekiptik. Sezon içerisindeki sakatlıklar nedeniyle maalesef istediğimiz kadro ile mücadele etme olanağımız olmadı. Tabii ki bunları bahane olsun diye söylemiyorum Çünkü basketbolun içinde bunlar maalesef var.

Trabzon şehrinin basketbola olan ilgisini nasıl değerlendiriyorsunuz?
Trabzon bildiğiniz gibi bir futbol şehri. Sabahın 9’undan akşamın 11’ine kadar futbol oynanır. Böyle bir yerde basketbolu ciddi anlamda konuşulan ve sevilen bir spor haline getirmek.hedeflerimden bir tanesiydi. Özellikle final grubu maçlarının oynandığı sırada Trabzon’dan gelen haberler de takımımızın oynadığı maçların tüm Trabzonlular tarafından büyük bir ilgiyle takip edildiği yönündeydi. Bu tür gelişmeler basketbol adına oldukça önemli. İkinci hedefimde takımı birinci lige çıkarmaktı. Bu anlamda işimin yarım kaldığını biliyorum . Ancak bazen bir takım şeyler isteklerinizin önüne geçebiliyor. Final grubundan sonra başta Saner Ayar olmak üzere Trabzonlu basketbol severlerinin bana verdikleri desteği unutmayacağım ve yarım kalan işimi de onlardan aldığım bu güçle bitireceğime inanıyorum.

http://www.tbf.org.tr/tbfweb/tbfweb2.nsf/f2959204f99d3348c22572090031c5e3/76b11a7055a93c41c2257603003d2045/Blob/1.392?OpenElement&FieldElemFormat=jpgBu sezon birçok transfer yaptınız. Aynı zamanda takımdan birçok oyuncu da ayrıldı. Yepyeni bir takımla mücadele etmeye hazırlanıyorsunuz...
Bu sene için kadromuzda geçen seneden 3 oyuncumuz bulunuyor. Umut Tınay, Kerem Öztoprak ve Volkan İncekara.Çeşitli nedenlerden dolayı diğer oyuncularla yollarımızı ayırdık. Ogün Sevinç’in kadromuzda kalmasını çok arzu ediyorduk ama olmadı. Can Özcan ve Birkan Batuk’u da Fenerbahçe’den kiralık olarak almıştık ve bu iki oyuncu takımlarına geri döndüler. Yabancı oyuncu tercihimizi 4-5 numara pozisyona kaydırdığımız için yeni oyuncu arayışına yöneldik. Bu arada geçtiğiz sezon bu takıma emeği geçen bütün oyuncul ara teşekkür ediyor yeni takımlarında başarılar diliyorum.

Yeni sezona, Mutlu Akü Selçuk Üniversitesi’nden İlker Türel, Bornova Belediye’den Fırat Aydemir,Casa TED Ankara Kolejliler'den Caner Öner, İTÜ’den Orçun Tunca, Genç Telekom’dan Melih Kabakçı, Tofaş’tan Hadi Özdemir, Aliağa Petkim’den Hakan Yapar ve son olarak Oyak Renault’tan Serhat Büker’i de kadromuza aldık. Bunun dışında Işık spordan Erdal Albayrak ve Akçakoca Poyraz'dan Ramazan Öksüz de bizlerle olacaklar.

Gelecek sezon Trabzonspor’u nasıl bir oyun sistemi içinde izleyeceğiz?
Basketbolun doğrularını yapmaya çalışan . maçları izlemeye gelenleri. yaptığı sert savunma ve devamında buduğu hızlı hucumlarlada maça ortak etmeye çalışan bir görünümde olmayı arzu ediyorum. Seyirciler maça geldiklerinde bir top için yerlereatlayan mücadele eden oyuncu ve takımlara daha fazla saygı gösteriyor.Gerek savunmasıyla gereksede tempolu hucumlarıyla oynadığı oyundan zevk alan bunuda taraftarıyla paylaşan bir takım olmayı hedefliyorum.

Murat'
02.08.2009, 11:00
01 Ağustos 2009 19:25

http://www.maraton.com.tr/qHUsMbuK28cYW/images/news_images/83646_1_090801192509.jpg

Trabzonspor, 3 basketbolcuyla anlaşma imzaladı, 3 oyuncusuyla da sözleşme yeniledi.

Trabzonspor Erkek Basketbol takımı, Akçakoca Poyraz'dan Ramazan Öksüz, Tofaş'tan Hadi Özdemir ve CASA TED Kolejliler'den Caner Öner'i renklerine bağladı.

Bordo-mavili takım, Umut Tınay, Volkan İncekara ve altyapıdan İsmet Alkan ile de sözleşme yeniledi.

maraton.com.tr

Berk
02.08.2009, 11:57
Umut Tınay'ın kalmasına sevindim.Yarım kalan işi bu sene tamamlayacak..:ok

Hamdi Karamahmutoğlu
02.08.2009, 12:11
Geçen seneki sakatlık onu daha fazla hırslandırmıştır.
Çok daha iyi bir sezon onu bekliyor olacak.
1 numara pozisyonunda bu yıl sıkıntı yaşayacağımızı sanmıyorum.
Kulüp yabancı oyuncu tercihini muhtemelen PF ya da C pozisyonlarında kullanacak.
Her halükarda geçen yıldan çok daha iyi, daha tecrübeli ve daha iyi savunma yapan bir takım izleyeceğiz.
İşimizi şansa bırakmayacağız bu yıl.
Emeği geçenlere başta Saner Ayar olmak üzere Alaeddin Yakan'a ve diğerlerine teşekkür ederiz.
Güzel bir sezon bizi bekliyor.