PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sorun kimde? Yönetim/Teknik Heyet/Futbolcular?

ugurozturk
26.08.2009, 07:05
Hiçbiri değil...

Trabzonspor tarihinin en iyi yönetimlerinden birine sahibiz.

Trabzonsporun son on yılının en iyi kadrosuna sahibiz.

Teknik Heyete 10 gün öncesine kadar yerel-ulusal medyada ve taraftar forumlarında yazılan övgü ve methiyeler sayfalara sığmıyordu.

.....

Trabzonspor maçlarını ekrandan izleyenler asıl sorunu çok fazla farketmemiş olabilirler?

Hem eşime hem kendime kombine aldım, sahamızda oynanan iki maça da gittim...

Şu sorulara birlikte cevap arayalım.

Isac, Trabzonspora getirilirken Gençlerbirliğine atılan çalımı nasıl övmüş, ne büyük yönetim başarısı demiştik, gelecek vadeden çok iyi bir transfer olduğunu gençlerbirliğinde bir kaç maçını izleyen herkes söylemiyor muydu. Konyaspor maçını nasıl da ipten almıştı. İlk kez forma giyiyordu, ve 2 golle bizi mağlubiyetten galibiyete taşımış, yüzde yüz kendi hazırladığı bir golüde kendi atmayıp Umuta attırmaya çalışırken harcamıştı?

Bu methiyeler düzülen Isac, nasıl oldu da ofsaytları bile takip edemeyen, oyuna katkı yapamayan bir futbolcuya dönüştü? Ve şu an nasıl Manisa taraftarının sevgilisi oldu? Hiçbir maçı boş geçmiyor. Bize de yazdı...

Trabzonspordan Kayserispora kaçarcasına giden, Ertuğrul Sağlamın Kayserisporunda, taraftardan bir sene yıldız futbolcu muamelesi gören Tayfun, sizce Toluse maçında neden hayatının en kötü futbolunu oynadı. Ve şu anda neden Ertuğrul Sağlam gibi başarısı tartışılmaz bir hoca tarafından Stoper oynama garantisi verilerek Bursaspora transfer edilmeye çalışılıyor.

Sivas ve Diyarbakır maçlarında otoritelerden tam not alan, hepimizin gönlünü verdiği paslar, presi ve çaldığı toplarla fetheden Colman, son iki maçta neden tanınamıyor?

Gülücükler saçan, özgüveniyle ekranlarda Trabzonsporu cesurca savunan, Federasyon karşısında dimdik duran Sadri başkan, neden maçın ortasında terkedecek kadar duygusallaştı, gece yarılarında istifadan vaz geçiriliyor.

Son bir soru daha. Şu an Trabzonspor futbolcuları, antremanlarda eksiklerine mi konsantre oluyorlar yoksa Bursa maçında AVNI AKER'E nasıl çıkacaklarını mı düşünüyorlar, moralsizce birbirleriyle kısapas uzunpas çalışırken.

Benim gözümde tek bir sorun var !

AVNI AKER CEHENNEMİ!

Evet, cehennem ama kendi öz evladını cayır cayır yakan bir cehennem. Cehaletin zirvesine vurmuş bir taraftar profiliyle, bağırmayın, küfretmeyin, beddua etmeyin, daha 10 dakika var, stadı terketmeyin, yenilsek de takımı alkışlayalım, tribünlere çağıralım diyen akl-ı selim taraftar sayısının onda biri bulmadığı, medeniyet yoksunu, her maçı kazanmak için sahaya gelen, maçı çekirdek çıtlatarak seyreden, işler kötü gitmeye başlayınca aldatılmış koca gibi küfüre ve bedduaya başlayan bir taraftar profilinden bahsediyorum.

Mağlubiyeti hazmetmeyi bilmediği için bir sonraki haftayı da kaybeden, 96
'yı hazmetmediği için 10 sene kaybetmiş, ama genede akıllanmayan, gelişemeyen bir taraftardan bahsediyorum. Okumayan, araştırmayan, organize olamayan, evinde çocuğunu bağırarak eğittiği gibi, futbolcuyu da bağırarak daha iyi oynatacağını sanan bir cehalet gürühündan bahsediyorum.

Bu profil AVNI AKER'e has! Olimpiyatta 40 bin TS taraftarıyla da maç izledim. Tek tük pas hatalarına küfreden çıkıyordu, ama futbolcuların kabuslarına girecek uğultular yükselmiyordu tribünlerden. İstanbuldaki taraftarın daha medeni olması mı dersiniz buna, yoksa gurbet mi olgunlaştırdı bu insanları, yoksa hasret midir takımlarına, onları bu kadar hoşgörülü kılan... Orasını sosyologlara bırakıyorum.

Ama şunu kesin olarak gördümki, Abromovic gibi başkan olsa, Morinho gibi hoca, Chelsea gibi takım, yine de AVNI AKERDE sampiyon olamaz.

Şampiyonluğun gelmesinin tek bir şartı var. Futbolcunun keyif alması ve mutlu olması. Kolbastı oynaması, 3'lu çektirmesi, taraftarıyla sürekli iletişim halinde olması. İnsan iyiliğin kölesidir demiş atalarımız. Yenildiğinde hatta fark yediğinde bile alkışlamayı, bağrına basmayı bileceksin ki, futbolcu sana karşı vefa beslesin, mahcup kalsın ve bir sonraki maça topu dişlemeye yemin ederek çıksın. Sana lanet ederek soyunma odasına giden futbolcu, mutsuz futbolcu, uğultu korkusuyla maça çıkan, çekinen futbolcu, ronaldinhyo olsa bile fayda gelmez. Mutsuz ve keyif almayan bir Drogba, taraftarın uğultularından bıkmış bir Anelka(örnek : FB), avni akerde bile ağır diye eleştirilecek bir Lampard şampiyonluk getiremez sana.

Sivas maçının superstarı Colmandante Gustavo Colman, Diyarbakır maçında da çok güzel oynarken, 1 - 1'den sonra ilk pas hatasında ıslıklanırsa, bir sonraki maçta o da başlar toptan kaçmaya. Ne Tayfun, adamını takip edebilir, ne Umut kaleyi tutturabilir ıslıklar altında. Ve öfke büyür haftadan haftaya, ve futbolda o ölçüde kötüye gider.

Geçen sene şampiyonluğu kaçırdık, çünkü Denizli mağlubiyetini hazmedemedik, o öfkeyi Konya maçına taşıdık, ordan üzerine koyarak, belediye maçına, ordan daha da artırarak Sivas maçına ki, artık başkanda Ersunun da eli ayağı birbirine dolaşmış, gerginlik ve stresten ne yaptığını göremez hale gelmişlerdi.

Ersunun gitmesi, ve isimsiz mütevazi bir adamın takımın başına gelmesi, o öfkeyi çekti takımın üstünden, ve bir anda 4 maç üst üste kazanıldı. Ama ders çıkaracak medeni taraftar nerde bizde. Hala daha Ahmet Özenin 4 maç aldığını sananlar var.

İngiltere ligi maçlarını izleyin Allah aşkına. Everton, Porsmouth, sahalarında 5er gol yediler, taraftarlarının alkışlarıyla gittiler soyunma odasına. Tek bir ıslık olmadı, sadece Everton maçında çok az bir seyirci erken terketti maçı, 70. dakikada 5-0 olan maçı 50 bin seyirci son dakikaya kadar izledi.

Bursa maçına da gideceğim. Kaybedeceğimizi hatta 2-3 fark yiyeceğimizi bilerek gideceğim. Buraya yazdım, hafta sonu müneccim misin nerden bildin kaybedeceğimizi diye soranlar olursa gülerim. Taraftar, Manisa maçında "Sadri Gol Gol Gol" diye bağırdığında ve başkan stadı terk ettiğinde kaybetmiştik biz Bursa maçını.

Sırf mağlubiyetten sonra canım kadar sevdiğim takımımı alkışlamak, "Trabzonum buraya" diye bağırmak için gideceğim. Sesim ve alkışlarım, AVNI AKERIN uğultusu içinde kaybolacak. Bunu bilerek gideceğim. Ama bildiğim bir şey daha var. Hz. İbrahimi dağ gibi bir ateşe atınca Nemrut, güvercinler gagalarıyla ateşe su taşımaya başlamış.
Hz. Ibrahim guvercinlere, bir damla su bu dağ gibi ateşe ne yapar diye sormuş. Güvercinler cevap vermiş:

- Bizde biliyoruz ey Allahın Nebisi, bir damla sudan bir fayda gelmez. Ama safımız belli olsun istedik.

Safım belli olsun diye, cahillerden ayrılmak için, Bursa maçında o stadda olacağım. Hem belki bir iki kişi daha niyetimi anlarda beraber bağırırız:

"T-RAB-ZO-NUM BU-RA-YA".

kalavara
26.08.2009, 07:51
gerçekleri görmenin zamanı geldi de geçiyor...
ortak akıl tam da bu noktada harekete geçmeli!!!

Recep Alkan
26.08.2009, 08:41
Bu yazıya sadece şöyle cevap vermek istiyorum ;

Beşiktaşlı kaleci Hakan'ın çarşı dan çektiğini bilen bilir, ama hala daha çıkıp işini yapıyor, hepsini geçtim bizim o jenerik kadromuz da yıllarca bu taraftarın önünde oynadı. Hemde o yıkım zamanlarında.

Taraftardan etkileniyorum, oynayamıyorum benim için hikayedir. Kimse kusura bakmasın. Kabahat her zaman taraftarın değildir arkadaşlar. Eğer toçu bankaya gidip aldığı trilyonlar eli titremeden çekiyorsa sahaya çıktığında da eli ayağı titremeyecek.

Artık her fırsatta taraftara yüklenmeyi bırakalım ne olur.

Başkandan örnek vermişsiniz, geçen sene neden kimse tek kelime etmedi, gereken yapıldı da ondan, ama bu sene, kimse 20 transferden maval okumasın, bunu demiyorum gereken yerlere 3 topçu alsaydı sonuçlar aynı olsa da başkan bugün konuşulmuyor olurdu.

Biz ne yazık ki ortayı bulamıyoruz. Ya kabahti olduğu gibi başkasına yüklüyoruz, yada tamamen üzerimize alıyoruz.

Bir kere de yarı yarıya paylaşalım be !!!

matalar
26.08.2009, 09:08
herkesin bunda payı var ne sadece taraftar ne sadece futbolcu ne sadece teknik heyet ne de yönetim.ama aslan payının taraftara ait olduğu açık. bence diyarbakır maçı bir kazaydı. küçük görmenin bedeliydi. ama taraftar tepkisi futbolcuların konsantrasyonunu bozdu ve seri mağlubiyetler geldi.tayfun deplasman maçlarında iyi oynuyor ama avni akerde hata üstüne hata neden.çünkü ayakları titriyor.ıslık geldi geliyor diye korkuyor.daha ligin 2. haftası fatih tekke diye bağırmanın ne alemi var.sen takımına güvenmezsen olacağı bu.yoksa bu takımın bu kadar kötü olmadığını herkes gördü.hazırlık maçları sivas maçını herkes gördü.onu için sağduyu ve istikrar bizi bu bataktan çıkarır.yoksa kelle almakla bu iş olmuyor. bunu anlamak için yeterince tecrübemiz var aslında...

Gökçebey
26.08.2009, 09:14
Çok güzel bir yazı olmuş tebrik ederim.

ozturk
26.08.2009, 09:18
herkes suçlu..

ugurozturk
26.08.2009, 09:24

Taraftardan etkileniyorum, oynayamıyorum benim için hikayedir. Kimse kusura bakmasın. Kabahat her zaman taraftarın değildir arkadaşlar. Eğer toçu bankaya gidip aldığı trilyonlar eli titremeden çekiyorsa sahaya çıktığında da eli ayağı titremeyecek.

yani abi boyle bir yaklasim yok; trilyonu cekerken eli titremiyormus;

20-25 yaslarinda insanlardan bahsediyoruz; trilyon aldigi icin celik gibi irade ve robot gibi futbol mu oynayacak; trilyonlar almasi; kumasinin saglam oldugunu gosteriyor. sen o insandan nasil maksimum verim alabilirsin ona odaklan.

avni akerdeki gibi bir baski; ugultu; herkesin teknik direktor oldugu; herkesin futbol profu oldugu; herkesin girtlagini yirta yirta dakikalarca bagirma yetenegine sahip oldugu baska bir yer var mi su dunyada...

zafercalikoglu
26.08.2009, 09:25
KOMPLE SUÇLUYUZ,cezxamızı cekiyoruz...

bkandil
26.08.2009, 09:35
Geçen senenin aksine transferde geç kalınması yönetimin eksiği
Futbolcuların pas yüzdeleri düzelmiş fakat kondisyonlarındaki düşüş teknik heyetin eksikliği
Oyuncuların baskı stresi bahaneleri ile psikolojik olarak etkilenmeleri ise oyuncuların eksiği (Sağlam bir psikolog bulmamak ise yönetimin eksiği)
2. hafta Fatih, 3. hafta Sadri Gol, Gol, Gol, (Tahminimce 5. hafta Gökdeniz, 8. hafta Şenol Güneş, 13. hafta M.A.Y.) tezahuratları da taraftarın eksiği...

Erman Toroğlu'nun dediği gibi bu sene Trabzon çorba olmuş. Ama çorbada hepimizin tuzu var...

Ahmet Pulusoğlu
26.08.2009, 09:41
Hiçbiri değil...

AVNI AKER CEHENNEMİ!

Evet, cehennem ama kendi öz evladını cayır cayır yakan bir cehennem. Cehaletin zirvesine vurmuş bir taraftar profiliyle, bağırmayın, küfretmeyin, beddua etmeyin, daha 10 dakika var, stadı terketmeyin, yenilsek de takımı alkışlayalım, tribünlere çağıralım diyen akl-ı selim taraftar sayısının onda biri bulmadığı, medeniyet yoksunu, her maçı kazanmak için sahaya gelen, maçı çekirdek çıtlatarak seyreden, işler kötü gitmeye başlayınca aldatılmış koca gibi küfüre ve bedduaya başlayan bir taraftar profilinden bahsediyorum.

'yı hazmetmediği için 10 sene kaybetmiş, ama genede akıllanmayan, gelişemeyen bir taraftardan bahsediyorum. Okumayan, araştırmayan, organize olamayan, evinde çocuğunu bağırarak eğittiği gibi, futbolcuyu da bağırarak daha iyi oynatacağını sanan bir cehalet gürühündan bahsediyorum.

Şu bölüm varya İşte Yılanın Başı denilen yer. Tam düşündüğüm gibi yazmışsın. Ellerine sağlık.

Tek Üzüldüğüm Konu Türkiyenin en başarılı 4. klübü olmamıza rağmen bir eskişehir taraftarı , bir kocaeli taraftarı gibi bir traftar topluluğunun hiç bir zaman Trabzonspor'da olamayacağını bilmek.

Tekrardan Ellerine sağlık..

Oğuz ZEYTİN
26.08.2009, 09:59
Futbolcu, yönetim, hoca suçlu olsa da her koyun kendi bacağından asılır!

Biz taraftar olarak, sütten çıkmış ak kaşık mıyız?

Onlara yanlışlarını -kendimizce- söylüyoruz, söylemeyi geçin en sert sözlerle eleştirip hakaret ediyoruz.

Peki maçtan sonra staddan çıkarken "acaba ben bugün takımımı yeterince destekledim mi" diyor muyuz?

90 dk. susup (pardon 61. dk da cosuyoruz) macların sonunda eski bir futbolcunun adını nedensiz bir yere bağırınca taraftarlık görevimizi yapmış mı oluyoruz?

Pas hatası yapan oyuncuyu ıslıklamak kolay, mühim ve gerekli olan ona destek olmak değil mi?

Hakemi etki altına alamıyorsun, rakibi titretemez hale gelmişssin. Çekirdek yemekten dudakların kabarmış.

Ama hoca futbolu bilmiyor sana göre, yönetim kalitesiz. Bak canım neler de biliyor taraftar...

Yapmayın, etmeyin...

Her yerde "Trabzon'da herkes teknik direktör" dalga geçiliyor, bizse anlamsız bir şekilde bunla gurur duyuyoruz. Varsayın ki doğru bu tespit, nerede altyapıdan çıkan cengaverler? Nerede adam akıllı yorumcular...

Kahvelerde, berberlerde herkes devleti kurtarır 5 dk. ekonomiyi düzeltir. Gel gör ki olan olur, konuşulanla kalınır.

Biz taraftarlar -özellikle staddakiler- artık kendimize çeki düzen verip her yere laf yetiştirip hocaya futbolcuya sallıyacağımıza kendi görevlerimizi layıkıyla yapalım.
NOT: Yerel-ulusal tüm Trabzonspor medyası da olumsuz durumdan sorumludur. Bunlara prim veren, yine bizleriz.

(bknz. Tolga olayınız imzasız yayınlayan medya organı, muhabiri İstanbul'dan TS haberi yapan medya kuruluşları, BÜyük TS'nin maçında yorumcu olarak Ümit Kayıhan'ı kullananlar... ve kentteki 16 sayfalık gazetenin 8 sayfası futbol olan kağıt parçaları...)

Bunlara prim vermek, bunları takip edip zırvalarına inanıp gaz gelip bilip bilmeden isyanlara kalkışmanın zararını 25 yıldır yaşıyoruz. Bu olaylar son olsun! Akıllanalım!

Saygılarımla

Doğan Şahin
26.08.2009, 10:03
Soruna neşter vurması gereken yönetimdir. Elbetteki içeride olanları bizden daha iyi biliyorlardır.

Herşeyin forvet transferine odaklanığı bir noktada asıl sorun alttan alttan kendisini belli etmeye başlıyor ve gün yüzüne yavaş yavaş çıkıyor sanırım.

İnşallah bunlar öncü değil artçılardır. Yoksa çok başlılık uyumsuzluğa doğru giderse vay halimize.

İşte beni endişelendiren ve umutsuzluğa iten bir haber, umarım doğru değildir;

Trabzonspor’da Teknik Patron Hugo Broos’un, Fransa’daki Toulouse maçı kadrosuna aldığı Göksu’yu, Sportif Direktör Ünal Karaman’ın gece kadrodan çıkartması ikili arasında iplerin iyice gerilmesine neden oldu. Göksu’nun kadroda kalmasını isteyen Broos’a, yönetimin desteğiyle Karaman tarafından bu müdahale yapılması ileride krizlerin ilk kıvılcımı olarak yorumlandı. Göksu’yu kadrodan çıkartılınca, 18 kişilik kadroyu tamamlamak için sakat olan Zafer Yelen mecburen kadroya alındı. Kaynak : MedyaTrabzon

Halmanli
26.08.2009, 10:08
Hiçbiri değilmi? en iyi yönetimlerden birinemi sahibiz? Ben başka bir dünyadamı yaşıyorum yoksa.

Hamd olsun bizim de Safımız belli ama en iyi yönetimlerden birinemi sahipmişiz?

Bizim taraftarı cehaletle suçlayan Taraftar grubunu da hiç anlamış değilim. Biride örnek vermiş kocaeli taraftarı eskişehir taraftarı. Ya onların hiçbir zaman şampiyonluk gibi bir hedefi mi oldu onlar ilk 10.cu veya 15.ci sırada olunca başarılı sayılırlar. Biz aynımıyız? Trabzon bu Trabzon. 80'lerdeki taraftar daha mı farklıydı? yoo hatta şimdiki daha iyi. O dönemki taraftar olsa ben kendi babamdan, dayımdan, amcamdan biliyorum bu sonuçlara karşı sahaya inip döverlerdi futbolcuyu o zaman görürlerdi iç saha baskısını. Ne alakası var? o zamanın üç kuruşa aslanlar gibi futbol oynayan topçuları, şimdinin porsche'lerinde mercedeslerinden inmeyen ama yinede oynamayan futbolcularla nasıl bir olur?

Bir kulubün sahip olabileceği en berbat yönetim ve yönetimlere sahibiz özellikle son 7-8 yıldır.

Ahmet Pulusoğlu
26.08.2009, 10:16
Evet onların hiç şampiyonluk hedefleri olmadiği halde böylelerse olduklari zamani düşünemiyorum.. Bir kere izle maçlarını yada ortamlarinda bulun anlarsin ne demek istediğimi..

Travelair
26.08.2009, 10:16
Gurup terapisi eksikliğinde

Oğuz ZEYTİN
26.08.2009, 10:24
Soruna neşter vurması gereken yönetimdir. Elbetteki içeride olanları bizden daha iyi biliyorlardır.

Herşeyin forvet transferine odaklanığı bir noktada asıl sorun alttan alttan kendisini belli etmeye başlıyor ve gün yüzüne yavaş yavaş çıkıyor sanırım.

İnşallah bunlar öncü değil artçılardır. Yoksa çok başlılık uyumsuzluğa doğru giderse vay halimize.

İşte beni endişelendiren ve umutsuzluğa iten bir haber, umarım doğru değildir;

Trabzonspor’da Teknik Patron Hugo Broos’un, Fransa’daki Toulouse maçı kadrosuna aldığı Göksu’yu, Sportif Direktör Ünal Karaman’ın gece kadrodan çıkartması ikili arasında iplerin iyice gerilmesine neden oldu. Göksu’nun kadroda kalmasını isteyen Broos’a, yönetimin desteğiyle Karaman tarafından bu müdahale yapılması ileride krizlerin ilk kıvılcımı olarak yorumlandı. Göksu’yu kadrodan çıkartılınca, 18 kişilik kadroyu tamamlamak için sakat olan Zafer Yelen mecburen kadroya alındı. Kaynak : MedyaTrabzon

Bu kaynak zamanında Ersun Hoca'nın istifa edip kentten ayrıldığını da yazmıştı.

İnanmayın bu fitnecilere!

İnanmayın bu takım üzerinden geçinenlere!

TS olmasa neyi yazacaklar...

Neyin reklamını alıp ceplerini dolduracaklar!

Dikkat edelim! Dostumıuzu da DÜŞMANlarımızı da doğru belirleyelim.

TSelif
26.08.2009, 10:32
Forvet alırsak kimin yerine oynatacağız...
6 forvetimiz var gerek yok transfere...
Forvetlerimiz rakip defansı yorup orta sahanın gol atmasını sağladığı için gol atamamalarını pek yadırgamıyoruz...
Serkan ve Tayfun'u para verip alamayız... ... vs

Doğru bunların hiç mi hiç suçu yok :alkış:

aysant_61
26.08.2009, 10:35
Yönetim ----> buna bağlı teknik heyet----->buna bağlı futbolcular

futbolcuları samimi bulmuyorum ben takımda trabzonlu ya olacak ya olacak herkes uyuyor mac esnasında engin deli gibi sağa sola koşuyor. trabzonlu kaptan şart!!

he yerel medya zaten olayı bitiren bunlar. isim vermek istemiyorum ama en ufak şeyleri öyle manşet yapıyorlarki sanıyorsun adam ölmüş

Harun-61
26.08.2009, 10:36
Ünal Karaman-Hugo Broos arasinda ciddi problem oldugu söyleniyor, iste bir yenisi :

Trabzonspor’da Teknik Patron Hugo Broos’un, Fransa’daki Toulouse maçı kadrosuna aldığı Göksu’yu, Sportif Direktör Ünal Karaman’ın gece kadrodan çıkartması ikili arasında iplerin iyice gerilmesine neden oldu. Göksu’nun kadroda kalmasını isteyen Broos’a, yönetimin desteğiyle Karaman tarafından bu müdahale yapılması ileride krizlerin ilk kıvılcımı olarak yorumlandı. Göksu’yu kadrodan çıkartılınca, 18 kişilik kadroyu tamamlamak için sakat olan Zafer Yelen mecburen kadroya alındı.

.

aysant_61
26.08.2009, 10:40
ya ben o olaya pek inanmıyorum haber yapan site önce yazdı göksu kadroda. göksu fransa kadrosunda sora giden futbolcular arasında göremeyince kendi kafalarınca haber yapıyorlar. ama bu benim yorumum yanılıyorumdur bilemem.

ugurozturk
26.08.2009, 11:51
al iste baska bir taraftarlik ornegi... Akil terazisinde tartmadan inaniveriyoruz.. Goksu karadenizspora kiralik verildi; nasil kadroya katsin; yeniden Trabzonspora donmesi ici federasyona sozlesme fakslanip onay alinmasi gerekir.

cınar#7
26.08.2009, 12:00
forvet yok,sorun burda..taraftarda falan değil,kardeşim. Futbol sahada oynanıyor,taraftar sahaya çıkıp gol atacak değil ya.

işi inada bindirip forvet almayan kim? yönetim. o zaman bu sorun yönetimde.

Avni Aker taraftarından falanda bahsetmeyin,sanki deplasmanda çok başarılıyız!

Oğuz ZEYTİN
26.08.2009, 12:02
forvet yok,sorun burda..taraftarda falan değil,kardeşim. Futbol sahada oynanıyor,taraftar sahaya çıkıp gol atacak değil ya.

Futbolcu tribüne çıkıp tezahürat yapamayacağı gibi, evet taraftardan gol atmasını bekleyen yok!

İşini yapsın yeter...

lazkopatfaroz
26.08.2009, 12:09
Öncelıkli olarak yönetim çünkü bu sene gerçekten çok buyuk hatalar yaptılar.. ardından futbolcular en son teknık heyet.. futbolcular çok üst düzey değilki teknık heyetı suçlayalım.. kalıtelı futbolcu alınmadıkı teknık heyetı suçlayalım.. tek hataları fizik olarak iyi olmamız ve doğru ve yerınde değişiklikler yapmaması

Recep Alkan
26.08.2009, 12:10
yani abi boyle bir yaklasim yok; trilyonu cekerken eli titremiyormus;

20-25 yaslarinda insanlardan bahsediyoruz; trilyon aldigi icin celik gibi irade ve robot gibi futbol mu oynayacak; trilyonlar almasi; kumasinin saglam oldugunu gosteriyor. sen o insandan nasil maksimum verim alabilirsin ona odaklan.

avni akerdeki gibi bir baski; ugultu; herkesin teknik direktor oldugu; herkesin futbol profu oldugu; herkesin girtlagini yirta yirta dakikalarca bagirma yetenegine sahip oldugu baska bir yer var mi su dunyada...

Ben hiç etkilenmesin, o olsun bu olsun demiyorum, yanlış anladın beni. Ben diyorum ki bu yaşlarda bu kadar paraları kazanan insanlar böyle durumlardan bu kadar çabuk etkilenmemeli, birşey demeye korkar hale geldik, aman gol atamayacağız, aman kaleci etkilenecek bu kadarı fazla, sizce diğer kulüp oyuncuları daha rahat ortamlarda mı maç oynuyorlar.

250.000 teknik direktörü olup 26 yıldır şampiyon olamayan başka takım var mı bu dünyada ?

cınar#7
26.08.2009, 12:10
Futbolcu tribüne çıkıp tezahürat yapamayacağı gibi, evet taraftardan gol atmasını bekleyen yok!

İşini yapsın yeter...
nedir bu tezahürat sevgisi? sanki başarı buna bağlantılı gibi konuşuyorsunuz..Belediyenin hiç taraftarı yok,büyük takımlara karşı yaptığı ortada. Kaldiki sen büyük takımsın çık işini yap,yok taraftar çekirdekçiymiş falan bunun hiç bir önemi yok.

Sorun taraftarda değil,yönetimde bu çok açık. Nedenmi,onu Hacisalihoğluna sorun. 5-6 forvetimiz varmış! o zaman altyapıdan forvet niye alıyosun kadroya? Fatih Tekke neden alınmadı? Finansal sebeplermi,bunu bile doğru dürüst açıklamaktan kaçtılar.Taraftarı uyutmak kolay nede olsa..

lazkopatfaroz
26.08.2009, 12:15
nedir bu tezahürat sevgisi? sanki başarı buna bağlantılı gibi konuşuyorsunuz..Belediyenin hiç taraftarı yok,büyük takımlara karşı yaptığı ortada. Kaldiki sen büyük takımsın çık işini yap,yok taraftar çekirdekçiymiş falan bunun hiç bir önemi yok.

Sorun taraftarda değil,yönetimde bu çok açık. Nedenmi,onu Hacisalihoğluna sorun. 5-6 forvetimiz varmış! o zaman altyapıdan forvet niye alıyosun kadroya? Fatih Tekke neden alınmadı? Finansal sebeplermi,bunu bile doğru dürüst açıklamaktan kaçtılar.Taraftarı uyutmak kolay nede olsa..

sen büyük takımsın beledıye değilsin.. sen beledıye ile yarışmıyosunkı beledıyeyı örnek alasın... yönetim hep hatalı zaten..

karatasof
26.08.2009, 12:17
Hükümete bir yasa önerisi için teklifte biz verelim.Tribünlerde sigarayı yasakladınız bu defa millet çekirdeğe sardı.Yeni bir yasa çıkartmak zor ise oldu olacak mevcut yasaya bir ilave yaparak Stadlara kabuklu yemiş ile girilmeside yasaktır maddesini ilave edelim...

cınar#7
26.08.2009, 12:21
sen büyük takımsın beledıye değilsin.. sen beledıye ile yarışmıyosunkı beledıyeyı örnek alasın... yönetim hep hatalı zaten..
sadece bir örnek vermiştim,tabiki belediye ile yarışmıyoruz..İngiltereyede bakın kimse ayağa kalkıp avazı çıktığı kadar bağırmıyor. Neyse anlatmak istediğim sorun taraftarda değil yada sadece taraftarda hiç değil..

ozturk
26.08.2009, 12:21
Hükümete bir yasa önerisi için teklifte biz verelim.Tribünlerde sigarayı yasakladınız bu defa millet çekirdeğe sardı.Yeni bir yasa çıkartmak zor ise oldu olacak mevcut yasaya bir ilave yaparak Stadlara kabuklu yemiş ile girilmeside yasaktır maddesini ilave edelim...

süper olur ya..

en çok bize yarar:)

zahido
26.08.2009, 12:22
Bbence hepsinde suc var acikcasi..

Ortada colman-tiji-selcuk uclusu oldugu surece basari beklememiz imkansiz..

Selcuk ve Colman insiyatif almiyorlar.. Defans elemanindan topu alip ileri oynamalari gerekirken ileride kendilerini kaybettiriyorlar.. Dolayisiyle defans oyunculari oyun kurmak zorunda kaliyorlar.. Onlarda top sisirip duruyorlar..

Yonetimin yanlisi atibanin yerine tijikuzu gibi anca anadolu kulubunde oynayacak kapisitesi bulunan bir adami almasi.. Forvet sagbek almamasidir..

Teknik direktorun hatasi ise colman-selcuk-tiji uclusu bukadar vasatken ceyhun ve serkani o alanda degerlendirmemesidir.. Hazirlik maclarinda surekli oynattigi barisi alan-engin ikilisinden birisinin yerinde oynatmamasidir.. Ayni zamandada takima gerekli motivasyonu verememesidir diye dusunuyorum..

lazkopatfaroz
26.08.2009, 12:23
sadece bir örnek vermiştim,tabiki belediye ile yarışmıyoruz..İngiltereyede bakın kimse ayağa kalkıp avazı çıktığı kadar bağırmıyor. Neyse anlatmak istediğim sorun taraftarda değil yada sadece taraftarda hiç değil..

İngiltere çok şeyin üzerine çıkmıs bir ülke biz Türkiye olarak onların yaptıgı işin %10 unu dahi yapamadık.. Trabzon zaten ülkede farklı bir yerde orayı diğer yerlerle kıyaslamakta doğru olmaz..

Oğuz ZEYTİN
26.08.2009, 12:25

Belediyeyle TS'yi bir tutan da herhalde bir tek siz varsınız...

Bütçe-hedef-mazi...

Taraftar sorumlulukları hatırlatılınca neden gerçekleri görmezden gelir?

Savunduğunuz şeye bak: nedir bu tezahürat sevgisi...

Pardon ama o zaman stada neden gidilir? Yol masrafı-otopark-bilet... Gerek yok bunlara evde de çekirdek çitlenir zaten...

demiahme
26.08.2009, 12:26
Hiçbiri değil...

Trabzonsporun son on yılının en iyi kadrosuna sahibiz.

Teknik Heyete 10 gün öncesine kadar yerel-ulusal medyada ve taraftar forumlarında yazılan övgü ve methiyeler sayfalara sığmıyordu.

.....

Trabzonspor maçlarını ekrandan izleyenler asıl sorunu çok fazla farketmemiş olabilirler?

Hem eşime hem kendime kombine aldım, sahamızda oynanan iki maça da gittim...

Şu sorulara birlikte cevap arayalım.

Isac, Trabzonspora getirilirken Gençlerbirliğine atılan çalımı nasıl övmüş, ne büyük yönetim başarısı demiştik, gelecek vadeden çok iyi bir transfer olduğunu gençlerbirliğinde bir kaç maçını izleyen herkes söylemiyor muydu. Konyaspor maçını nasıl da ipten almıştı. İlk kez forma giyiyordu, ve 2 golle bizi mağlubiyetten galibiyete taşımış, yüzde yüz kendi hazırladığı bir golüde kendi atmayıp Umuta attırmaya çalışırken harcamıştı?

Bu methiyeler düzülen Isac, nasıl oldu da ofsaytları bile takip edemeyen, oyuna katkı yapamayan bir futbolcuya dönüştü? Ve şu an nasıl Manisa taraftarının sevgilisi oldu? Hiçbir maçı boş geçmiyor. Bize de yazdı...

Trabzonspordan Kayserispora kaçarcasına giden, Ertuğrul Sağlamın Kayserisporunda, taraftardan bir sene yıldız futbolcu muamelesi gören Tayfun, sizce Toluse maçında neden hayatının en kötü futbolunu oynadı. Ve şu anda neden Ertuğrul Sağlam gibi başarısı tartışılmaz bir hoca tarafından Stoper oynama garantisi verilerek Bursaspora transfer edilmeye çalışılıyor.

Sivas ve Diyarbakır maçlarında otoritelerden tam not alan, hepimizin gönlünü verdiği paslar, presi ve çaldığı toplarla fetheden Colman, son iki maçta neden tanınamıyor?

Gülücükler saçan, özgüveniyle ekranlarda Trabzonsporu cesurca savunan, Federasyon karşısında dimdik duran Sadri başkan, neden maçın ortasında terkedecek kadar duygusallaştı, gece yarılarında istifadan vaz geçiriliyor.

Son bir soru daha. Şu an Trabzonspor futbolcuları, antremanlarda eksiklerine mi konsantre oluyorlar yoksa Bursa maçında AVNI AKER'E nasıl çıkacaklarını mı düşünüyorlar, moralsizce birbirleriyle kısapas uzunpas çalışırken.

Benim gözümde tek bir sorun var !

AVNI AKER CEHENNEMİ!

Bu profil AVNI AKER'e has! Olimpiyatta 40 bin TS taraftarıyla da maç izledim. Tek tük pas hatalarına küfreden çıkıyordu, ama futbolcuların kabuslarına girecek uğultular yükselmiyordu tribünlerden. İstanbuldaki taraftarın daha medeni olması mı dersiniz buna, yoksa gurbet mi olgunlaştırdı bu insanları, yoksa hasret midir takımlarına, onları bu kadar hoşgörülü kılan... Orasını sosyologlara bırakıyorum.

Ama şunu kesin olarak gördümki, Abromovic gibi başkan olsa, Morinho gibi hoca, Chelsea gibi takım, yine de AVNI AKERDE sampiyon olamaz.

Şampiyonluğun gelmesinin tek bir şartı var. Futbolcunun keyif alması ve mutlu olması. Kolbastı oynaması, 3'lu çektirmesi, taraftarıyla sürekli iletişim halinde olması. İnsan iyiliğin kölesidir demiş atalarımız. Yenildiğinde hatta fark yediğinde bile alkışlamayı, bağrına basmayı bileceksin ki, futbolcu sana karşı vefa beslesin, mahcup kalsın ve bir sonraki maça topu dişlemeye yemin ederek çıksın. Sana lanet ederek soyunma odasına giden futbolcu, mutsuz futbolcu, uğultu korkusuyla maça çıkan, çekinen futbolcu, ronaldinhyo olsa bile fayda gelmez. Mutsuz ve keyif almayan bir Drogba, taraftarın uğultularından bıkmış bir Anelka(örnek : FB), avni akerde bile ağır diye eleştirilecek bir Lampard şampiyonluk getiremez sana.

Sivas maçının superstarı Colmandante Gustavo Colman, Diyarbakır maçında da çok güzel oynarken, 1 - 1'den sonra ilk pas hatasında ıslıklanırsa, bir sonraki maçta o da başlar toptan kaçmaya. Ne Tayfun, adamını takip edebilir, ne Umut kaleyi tutturabilir ıslıklar altında. Ve öfke büyür haftadan haftaya, ve futbolda o ölçüde kötüye gider.

Geçen sene şampiyonluğu kaçırdık, çünkü Denizli mağlubiyetini hazmedemedik, o öfkeyi Konya maçına taşıdık, ordan üzerine koyarak, belediye maçına, ordan daha da artırarak Sivas maçına ki, artık başkanda Ersunun da eli ayağı birbirine dolaşmış, gerginlik ve stresten ne yaptığını göremez hale gelmişlerdi.

Ersunun gitmesi, ve isimsiz mütevazi bir adamın takımın başına gelmesi, o öfkeyi çekti takımın üstünden, ve bir anda 4 maç üst üste kazanıldı. Ama ders çıkaracak medeni taraftar nerde bizde. Hala daha Ahmet Özenin 4 maç aldığını sananlar var.

İngiltere ligi maçlarını izleyin Allah aşkına. Everton, Porsmouth, sahalarında 5er gol yediler, taraftarlarının alkışlarıyla gittiler soyunma odasına. Tek bir ıslık olmadı, sadece Everton maçında çok az bir seyirci erken terketti maçı, 70. dakikada 5-0 olan maçı 50 bin seyirci son dakikaya kadar izledi.

Bursa maçına da gideceğim. Kaybedeceğimizi hatta 2-3 fark yiyeceğimizi bilerek gideceğim. Buraya yazdım, hafta sonu müneccim misin nerden bildin kaybedeceğimizi diye soranlar olursa gülerim. Taraftar, Manisa maçında "Sadri Gol Gol Gol" diye bağırdığında ve başkan stadı terk ettiğinde kaybetmiştik biz Bursa maçını.

Sırf mağlubiyetten sonra canım kadar sevdiğim takımımı alkışlamak, "Trabzonum buraya" diye bağırmak için gideceğim. Sesim ve alkışlarım, AVNI AKERIN uğultusu içinde kaybolacak. Bunu bilerek gideceğim. Ama bildiğim bir şey daha var. Hz. İbrahimi dağ gibi bir ateşe atınca Nemrut, güvercinler gagalarıyla ateşe su taşımaya başlamış.
Hz. Ibrahim guvercinlere, bir damla su bu dağ gibi ateşe ne yapar diye sormuş. Güvercinler cevap vermiş:

- Bizde biliyoruz ey Allahın Nebisi, bir damla sudan bir fayda gelmez. Ama safımız belli olsun istedik.

Safım belli olsun diye, cahillerden ayrılmak için, Bursa maçında o stadda olacağım. Hem belki bir iki kişi daha niyetimi anlarda beraber bağırırız:

"T-RAB-ZO-NUM BU-RA-YA".

guzel yazi tebrikler

cınar#7
26.08.2009, 12:31
Belediyeyle TS'yi bir tutan da herhalde bir tek siz varsınız...

Bütçe-hedef-mazi...

Taraftar sorumlulukları hatırlatınca neden gerçekleri görmezden gelir?

Savunduğunuz şeye bak: nedir bu tezahürat sevgisi...

Pardon ama o zaman stada neden gidilir? Yol masrafı-otopark-bilet... Gerek yok bunlara evde de çekirdek çitlenir zaten...
Kaç kere demem gerek,aynı tutmadım tabiki sadece örnek verdim. Trabzonspor taraftarsızda başarılı olur,olabilir bunu demek istedim.Yanlışmıyım?

O stada neden gidilir? Trabzonspor sevgisinden yada en azından futbol sevgisinden. Ben tezahurat yapmayanları savunmuyorum ama sorunumuz bu diye gösterilmesininde tam bir saçmalık olduğunu düşünüyorum.

İngiltere çok şeyin üzerine çıkmıs bir ülke biz Türkiye olarak onların yaptıgı işin %10 unu dahi yapamadık.. Trabzon zaten ülkede farklı bir yerde orayı diğer yerlerle kıyaslamakta doğru olmaz..
Bunu demek gerçekten çok kolay,bunu bende biliyorum. Demek istediğimi anlamamışsın,tezahürat başarı için olmazsa olmaz bir şey değil demek istemiştim.

Oğuz ZEYTİN
26.08.2009, 12:36
Tek sorun bu değil ama bunu görmezden gelmek "saçmalığın" daniskasıdır dersek yerşnde olur kanımca...

Eğer şampiyonluksa TEK HEDEF, başarı yolları aranıyorsa...

Örneklere bakalım. Şampiyon takımların iç saha başarılarının bunda etkisine...

Ve geçen seneki Denizi-Konya-İst BB... maçlarına.

Bunlar teknik analizini ilgililer yapadursun, biz çuvaldızı kendimize batıralım.

AvniAker suskunları ne zaman birleşecek? Birleşmeseler de şiakayet etmek yerine destek vermenin daha anlamlı olduğunu ne zaman anlayacaklar?

Taraftardan asil görevi olan takıma destek olmasını şstemenin "saçmalık"la itham edildiği yerde daha büyük sorunların olduğu aşikardır!

ALİ FATİH
26.08.2009, 12:36
Sistemi kuran, tarzı belirleyen, insanlara görev veren,iletişimi sağlayan,yetkiyi elinde bulunduran,yetki veren yönetimdir! Hocayı seçen ve ona şartları sunan yönetimdir! Oyuncuyu son merhalede transfer eden yönetimdir!Takım ,kulüp,taraftar diyaloğunu belirleyen yönetimdir!..Akıllı yönetim vardır. Sıradan yönetim vardır. Künt yönetim vardır...Bence şimdi ki kaos ortamının temelinde ,yönetimin camianın,taraftarın sesine kulak tıkayıp,onları adam yerine koymamasından meydana gelmiştir.(F.Tekke kampanyası ve camianın bazı kesimlerinin kucaklanmaması...)Tıpkı demokrasilerde halkın sesine kulak tıkayan siyasetçilerin yaşadığı sıkıntıları bizim yönetimde yaşıyor ve yaşayacaktır!!!Oyuncu,Hoca, Taraftar, Konjonktürel ortam... hepsi birer farklı dinamiktir. Hepsinin farklı etkileri olabilir.Ama sonuçta bu dinamikleri yönlerdirmek,gereken önlemi almak, olgun tepkiyi vermek, olayı değerlendirip gemiye yön vermek yönetimin işidir!PALÜK PAŞTAN KOKAY!!!Saygılarımla...

lazkopatfaroz
26.08.2009, 12:40
tayfun ve huseyın bursada, kayserıde oynayabılırler.. bursa ve kayserının kapasıtesı ne ?? lıgde hedeflerı ne başarıları ne beklentılerı ne ??? tabıkı orda oynarlar. sankı tayfunu barca istemiş gibi.. ayrıca İngılterede az önce soyeldiğim gibi çok seyın üzerinde olan ülke.. biz 5 yemişiz 2 atmısız ona bakmıyoruzkı.. biz sahada mücadele etmeyen, formasının hakkını veremeyen, sahada savaşmayan ve yanındakıne pas veremeyen oyunculardan şikayetciyiz.. gecen sene bjk maçında ( yenılmesıne ragmen ) alkışlanan bir takım vardı.. neden alkışlandılar ???? taraftarın istediği çok şey değil.. bunu bile veremeyen futbolcular neden alkışlansınlarkı ???

cınar#7
26.08.2009, 12:42
Taraftardan asil görevi olan takıma destek olmasını şstemenin "saçmalık"la itham edildiği yerde daha büyük sorunların olduğu aşikardır!
İstemek başka,sorunumuz budur demek başka..ben böyle birşey demedim. İsteyebilirsin tabi ama olmadığındada Trabzonspor neden başarılı olamıyorun cevabı taraftar diyemezsin..

lazkopatfaroz
26.08.2009, 12:44
Bunu demek gerçekten çok kolay,bunu bende biliyorum. Demek istediğimi anlamamışsın,tezahürat başarı için olmazsa olmaz bir şey değil demek istemiştim.

arkadaşım Türkiyeyı örnek verırsek beledıyenın taraftarı yok her sene şampiyonluga mı oynuyorlar ?? şampiyonluga oynayan takımların taraftarına bir bak ?? gelişmiş ülkelerle bizi kıyaslama adamlar deplasmanlarda bile bana mısın demiyorlar ?? İngıltere ye bakabılmemiz için ülke olarak çok şey başarabılmemiz lazım.. hala daha ülke dışına çıkamadıgımız için ülke dışını örnek almamalıyız.. ülke dışına çıkabılen tek takım gs taraftarının bile fb maçında ne yaptıgını gördüysek ülke adına bazı seylerı başaramadıgımız gerçektır..

cınar#7
26.08.2009, 12:49
arkadaşım Türkiyeyı örnek verırsek beledıyenın taraftarı yok her sene şampiyonluga mı oynuyorlar ?? şampiyonluga oynayan takımların taraftarına bir bak ?? gelişmiş ülkelerle bizi kıyaslama adamlar deplasmanlarda bile bana mısın demiyorlar ?? İngıltere ye bakabılmemiz için ülke olarak çok şey başarabılmemiz lazım.. hala daha ülke dışına çıkamadıgımız için ülke dışını örnek almamalıyız.. ülke dışına çıkabılen tek takım gs taraftarının bile fb maçında ne yaptıgını gördüysek ülke adına bazı seylerı başaramadıgımız gerçektır..
arkadaşım hala farklı şeyler konuşuyoruz,dediğinde haklı olabilirsin ama bu bana tamamen offtopic.Belediye örneğini verdiğimede pişman oldum,yanlış anlaşıldım..

Ömer1967
26.08.2009, 12:50
futbolcu aldığı paranın hakkını versin,işini yapsın bu takım şampiyonluğa oynar

Oğuz ZEYTİN
26.08.2009, 13:07
İstemek başka,sorunumuz budur demek başka..ben böyle birşey demedim. İsteyebilirsin tabi ama olmadığındada Trabzonspor neden başarılı olamıyorun cevabı taraftar diyemezsin..

Nasıl diyemem?

Ben özeleştiri yapıyorum.

Bu sene o stadda yapılan üç maça da günübirlik gittim ben.

Tezahürat yapmak istiyorum, takımım gol yiyince destek olmak istiyorum.

Yanımdaki adamlar susturmaya çalışıyor.

Ama gol atınca hepsi bağırıyor (bir de 61 de)

Avni Akerdeki taraftar sıradan bile değildir Bursa-Eskişehir tarfatarının yanında...

Hepsi kendi derdinde TS umurlarında değil...

Sence bu sorun değil mi şimdi?

F.Erdem
26.08.2009, 13:09
arkadaşlar tabi futbolcu aldığı paranın hakkını vermeli.
ama biz de sabırlı olmalıyız,trabzon insanının kanında var sabırsızlık ben de dahil.

örnek verecek olursak,ehliyetinizi yeni aldınız babanızla trafiğe çıktınız,babanın size her yaptığınız yanlışta bağırsa çağırsa,hakaret etse, bu hareketi sizi daha çok tedirgin eder ve daha çok hata yaparsınız.eğer baba bazılarını es geçer önemli hatalarda uyarırsa özgüveniniz yerine gelir,daha kontrollü araba kullanırsınız.

toptan taraftarı suçlamaya kimse yok.şu süreçte futbolcuların,taraftarın,yönetimin ve hocanın bile suçu vardır.

karatasof
26.08.2009, 13:12
Sorun en başta idarededir.Bu takımı kuran ve yöneten onlar olduğuna göre bütün mes'uliyette onlarındır.İkinci sıraya Futbolcuları koyarsınız.Ona da ''At sahibine göre kişner'' derim.Futbolcu rahat değilmiş ,kendisini baskı altında hissediyormuş.Neden bir gs'lı,bjk'li yada fb'li futbolcu benzer ifadeyi kullanamıyor.Sıkar biraz da ondan.Ne demek kardeşim.Sen paranı almaya gelince profesyonel topçusunda iş topunu oynamaya geldiğinde ''Tribün baskısı'' diye eveliyorsun.Ver aldığın bonservis ücretini geri git tribün baskısı olmayan takıma o halde.Teknik heyetin tek kusuru Basın önüne çıkıp isteklerini bildirmemektir.Eğer TD Broos ''Bu takım yeterli,sen bu takımı şampiyon yapacaksın''denildiğinde ''Hayır Kardeşim.Bu takımın bir sürü eksiği var.En önemlileri sağ bek,stoper ve iyi bir golcüdür.'' dememişse o da hatalıdır.

cınar#7
26.08.2009, 13:13
Nasıl diyemem?

Ben özeleştiri yapıyorum.

Bu sene o stadda yapılan üç maça da günübirlik gittim ben.

Tezahürat yapmak istiyorum, takımım gol yiyince destek olmak istiyorum.

Yanımdaki adamlar susturmaya çalışıyor.

Ama gol atınca hepsi bağırıyor (bir de 61 de)

Avni Akerdeki taraftar sıradan bile değildir Bursa-Eskişehir tarfatarının yanında...

Hepsi kendi derdinde TS umurlarında değil...

Sence bu sorun değil mi şimdi?
sorun olabilir ama başarızlığın asıl sebebi olamaz yada önde giden sebeblerinden biri. Dediğinde haklısın,taraftar destek vermeli ama takım buna ihtiyaç duymadanda başarılı olabilmeli.Hele büyük takımsan..

senin karşındaki rakip,diyarbakır yahu artık ne diyim.Kendi sahanda toplama takıma yenilmek? taraftardan bahsetmeyin bana bunun için.

Oğuz ZEYTİN
26.08.2009, 13:17
Büyük takım taraftarı yoksa büyük filan değildir...

Yönetim-teknik kadro-futbolcu olacak... Taraftar sorumluluk almayacak...

Yok öyle yağma...

Taraftar eleştirmede bir numara ama...

Büyüksen haddini bileceksin, vermeden almayacaksın...

Destek olmayıp fatih tekke diye bağırmak kolay tabii

cınar#7
26.08.2009, 13:23
Destek olmayıp fatih tekke diye bağırmak kolay tabii
şu Diyarbakır-Manisa maçlarında taraftar bir ışık görse destekler. Böyle takımlara karşı sen daha pozisyona giremiyosun,forvet eksiğini bilmeyen yok buna karşın inat uğruna almıyosun.Fatih Tekke sesleri sadece Tekke için değil,bu takıma forvet almayan yönetimede bir eleştiridir.

Ömür Karadeniz
26.08.2009, 13:24
kesınklıkle o futbolcu fukaralarında suc

TSelif
26.08.2009, 13:28
Önce KULÜBE ÜYE OLARAK başlayalım büyük taraftar olmak için o halde !!!
Giriş aidatı : 500 TL
Yıllık aidat : 60 TL

Oğuz ZEYTİN
26.08.2009, 13:34
şu Diyarbakır-Manisa maçlarında taraftar bir ışık görse destekler. Böyle takımlara karşı sen daha pozisyona giremiyosun,forvet eksiğini bilmeyen yok buna karşın inat uğruna almıyosun.Fatih Tekke sesleri sadece Tekke için değil,bu takıma forvet almayan yönetimede bir eleştiridir.

Baktın takımda ışık yok...

Otur pinekle...

Yapma Allah aşkına.

O oyuncuyu ayağa sen kaldıracaksın bu yüzden taraftarsın.

Sadece kazanınca diğer takımları tutan arkadaşlarına hava atmak için mi?

Yoksa bordo-mavi renkleri sevdiğin için mi?

O renklerde izleyene ışık veren Barcelona var gidin onu tutun o zaman...

Armut piş ağzıma düş.

Destek olmam bahanesi olur mu taraftarın???

"sahada ışık göremedik"... bak sen...

Oğuz ZEYTİN
26.08.2009, 13:35
Önce KULÜBE ÜYE OLARAK başlayalım büyük taraftar olmak için o halde !!!
Giriş aidatı : 500 TL
Yıllık aidat : 60 TL

Şehirde yaşayanlar Masstricht maçında 5-10-15liralık biletleri alıp da sezon açılış maçına gelmedi...

Para bahane değil...

Duygu sömürüsüne gerek yok!

irfanb
26.08.2009, 13:47
Bu yilki basarisizligin tamamen yönetim kaynakli oldugunu düsünüyorum. Bu kulüp; tarihinde ilk kez, iki ay teknik direktörsüz kalmis.Yönetim gecen yil ligin bitimine 5 hafta kala ayrilan hocanin yerine iki ay teknik direktör arayarak enerjisini,aldigi teknik direktöre danismadan da transferleri bitirmisti.Koskoca takimda Hocanin istedigi tek transfer Gabric var onu da zamaninda almayip Avrupa macinda oynatamamisiz.Hocanin istedigi Fatih Tekke`den kiytirik sebeplerle vazgecmisiz.Sagir sultanin bile duydugu GOLCÜ eksikligini bir Yönetimimiz duymamis görmemis.
Hic yoktan sebeplerle kulüp, Belediye ile kavgali hale gelmis,Belediyeye rest cekmisiz,ugruna kongre yapmisiz,sonra Belediye baskanina yaptigi hizmetlerden dolayi plaket vermisiz.
Disaridaki insani bile etkileyen bu sorunlar, kulübün icinde yasayan futbolculari etkilemezmi?
Bu kadar sorunla yogrulan bir kulüpten bu yil basari beklemek fazlaca iyimser olmaktan öte birsey degildir.

Hürgün Aygün
26.08.2009, 13:56
hepsinde eşit ama yönetim ve futbolcular daha çok yönetim:zaferi engini ferhatı alacağına git forvet al niye boşuna engini aalıyosun mesela sol kanatta gabric ve alan var ön liberoda tji cryhuncolman selçuk var niye zaferi alıyosun ferhat desen gereksiz hepsinin yerine forvet al daha iyi.
Futbolcular:Çok ruhsuzlar sanki zorla oynatılıyor gibiler hele colman ve cale çok berbat
Teknik Heyet:Hugo broos her maç colmana şans veriyor ama göremiyor nasıl bir oyuncu olduğunu aynı şekilde caleye egemen umut vb. bunlar dinlendirilmeli biraz tüm teknik heyet desen demek birşeyler varki takımın kondisyonu ve performansı düşük demek antremanlarmı yetersiz yani hepsinin suçu varr

bkandil
26.08.2009, 14:38
İlginç bir haber;

Sivas basını, Sivasspor'un UEFA Avrupa Ligi play-off turunda Ukrayna'nın FC Shakhtar Donetsk takımına elenmesini çeşitli başlıklarla okuyucularına duyurdu.

Sivas'ta yayımlanan yerel gazetelerden Yeniülke Gazetesi ''Avrupa'ya hüzünlü veda'' başlığını kullanırken, 4 Eylül Güneşi Gazetesi ''Kısa metrajlı film'' başlığını attı.

''Defteri kapattık'' başlığını kullanan Anadolu Gazetesi haberinde, ''Tüm Sivaslılar'ın Avrupa rüyası dün gece sona erdi'' ifadelerine yer verirken, ''İyi tecrübe'' başlığını kullanan Hakikat Gazetesi ise kırmızı-beyazlı ekibin bu yıl Avrupa kupalarında başarısız olsa da, gelecek için umut verdiğini vurguladı.

''Teşekkürler Sivasspor'' başlığını kullanan Hürdoğan Gazetesi ise Sivasspor'un FC Shakhtar Donetsk karşında aldığı 2-0'lık yenilgiyle bu sezon için Avrupa defterini kapadığını belirtti.

Demokrat Gazetesi ''Avrupa defteri kapandı'', Sivas'ın Sesi Gazetesi ''Farkı Akın önledi'', Gazete Sivas ''Yiğido'dan erken veda'' ve ''Avrupa macerası kısa sürdü'', Bizim Sivas Gazetesi ''Sivasspor'dan Avrupa'ya penaltılarla veda'' ve ''Avrupa'ya 'Uygun' değil'', Pusula Haber Gazetesi ise ''Yiğido veda etti'' ve ''Avrupa defteri kapandı'' başlıklarını kullandı.

Kaleci Akın'ın bu maçta kalesinde devleştiğini, yaptığı kurtarışlarla farkı önlediğini vurgulayan bazı gazeteler de, Sivasspor Teknik Direktörü Bülent Uygun'un maç sonrası yaptığı ''UEFA Kupası Şampiyonu bir takıma elenerek tekrar kendi ligimize dönüyoruz'' ifadelerine de yer verildi.
(Maraton'dan Alıntıdır)

Bu haberi buraya niye koydum?

Olur da futbolcularımız bir sürpriz yapmazlarsa, bu haberle Cuma günkü yerel medyanın haberlerini karşılaştıralım diye ...

Yani sorunun birazı da Yerelde...

Yavuz Hasan
26.08.2009, 14:46
sorunun birazdan fazlası yerellerde hatta çoğ yakını yerellerde

UĞUR DURTAŞ
26.08.2009, 15:02
sayın uğur öztürk arkadaşım yüreğine sağlık,bence coğu taraftarımızın düşündüğünü sen dile getirdin şahsım ve etrafımdaki arkadaşlarım adına teşekkür ediyorum.bu yazını coğaltım bursa maçından önce taraftarlarımıza dağıtılırsa bursa maçının kazanılmasının dışında çok şey kazanacağımız
kanısındayım.saygılarımla
uğur durtaş/ankara

Osman Pervaneli
26.08.2009, 15:02
Şehirde yaşayanlar Masstricht maçında 5-10-15liralık biletleri alıp da sezon açılış maçına gelmedi...

Para bahane değil...

Duygu sömürüsüne gerek yok!

tarftar haliyle transferleri izlemeye geliyor
sen yildiz transferi yapmaz isen taraftarda ilgi göstermez tabi
hazirlik macina...

örnek f.tekke yi alsaydik o stad tiklim tiklim dolardi bunda süphem yok

tonyalı Aydın
26.08.2009, 15:16
sorun bence yönetimde.gecen sene 25 bu nenede 6 topcu aldılar toplasan 3 tane adam çıkmaz içlerinde.bunları alıp bu kadar borçlanacağına sağlam kaliteli 5 adam alınsaydı bu takıma daha iyi olurtu.bu sene hedef şampiyonluk koymuşsun elalem eleno,santoz,keita,nihat gibi oyuncular alırken sen sıradan topcuları almışsın.takım iyi giderken ünalı getirtin.ne olduysa ondan sonra oldu.takım 90 derece döndü.bunu araştırmak lazım.

muratali
26.08.2009, 15:26

Arkadaşım geçen sene deplasmanların en başarılı takımı kimdi.
İçerde aldığımızdan fazla puanı dışardan alıyorsak bunun sebebini Trabzondaki taraftar düşünsün artık.

Engin Türkyılmaz
26.08.2009, 15:27
sorun üçünde de 10 kişi defans yapan takıma tek forvet oynatan bir hoca, rehavete kapılmış arzu ve beklenenı vermeyen futbolcular, transfer konusunda haddınden fazla yetersiz bir yönetim...

theo
26.08.2009, 15:28
uğur kardeşim çok güzel yazmışsın...ben inanıyorumki bundan sonrası bu taraftar için bir dönüm noktası niteliğinde olacaktır!!!

Öztürk Adem
26.08.2009, 15:51
Gozuken hala daha yonetım . Sadece bır forvet gereklıydı .Bu takıma o kadar

İsa
26.08.2009, 16:25
Temel sorun kadro yetersizliğinde.

Bu kadro yetersizliğini görmeyen yönetimde.

titanic
26.08.2009, 16:27
Galiba sorun aküde

titanic
26.08.2009, 16:29
Sorun futbolcularda o nasıl futbol oynamak Allah aşkına,yürüyürlar sahada kendine bakmayıp sürekli mide rahasızlıkları geçiriyorlar.

cem arin
26.08.2009, 16:40
Trabzonspor’da Teknik Patron Hugo Broos’un, Fransa’daki Toulouse maçı kadrosuna aldığı Göksu’yu, Sportif Direktör Ünal Karaman’ın gece kadrodan çıkartması ikili arasında iplerin iyice gerilmesine neden oldu. Göksu’nun kadroda kalmasını isteyen Broos’a, yönetimin desteğiyle Karaman tarafından bu müdahale yapılması ileride krizlerin ilk kıvılcımı olarak yorumlandı. Göksu’yu kadrodan çıkartılınca, 18 kişilik kadroyu tamamlamak için sakat olan Zafer Yelen mecburen kadroya alındı.

sayet bu haber dogruysa sorunun kaynagida belli oldu demektir!Uzun uzdayi yazmaya gerek yok ben ünala ünalin futbolculuk döneminde yaptiklarindan,siyasi kimliginden ve senol günesin yardimciligiyla sinirli kariyerinden dolayi karsi ciktim ahla da cikiyorum ve bu adamin trabzonsporda bulunmasindan utaniyorum ancak yazilan dogruysa uzaga gitmeye gerek yok bu insan hocanin ayagini kaydirmaya calisiyor. amaci ise cok acik t. direktörlük koltuguna oturmak.

uyuyalim biz hala sadri senere laf atalim...

Orhan Kahraman
26.08.2009, 16:42
Hiçbiri değilmi? en iyi yönetimlerden birinemi sahibiz? Ben başka bir dünyadamı yaşıyorum yoksa.

Hamd olsun bizim de Safımız belli ama en iyi yönetimlerden birinemi sahipmişiz?

Bizim taraftarı cehaletle suçlayan Taraftar grubunu da hiç anlamış değilim. Biride örnek vermiş kocaeli taraftarı eskişehir taraftarı. Ya onların hiçbir zaman şampiyonluk gibi bir hedefi mi oldu onlar ilk 10.cu veya 15.ci sırada olunca başarılı sayılırlar. Biz aynımıyız? Trabzon bu Trabzon. 80'lerdeki taraftar daha mı farklıydı? yoo hatta şimdiki daha iyi. O dönemki taraftar olsa ben kendi babamdan, dayımdan, amcamdan biliyorum bu sonuçlara karşı sahaya inip döverlerdi futbolcuyu o zaman görürlerdi iç saha baskısını. Ne alakası var? o zamanın üç kuruşa aslanlar gibi futbol oynayan topçuları, şimdinin porsche'lerinde mercedeslerinden inmeyen ama yinede oynamayan futbolcularla nasıl bir olur?

Bir kulubün sahip olabileceği en berbat yönetim ve yönetimlere sahibiz özellikle son 7-8 yıldır.

hiç başka bir takımın sahasında maç izledin mi ortamlarında bulundun mu ? bulunduysan kimdi o takm ?

Orhan Kahraman
26.08.2009, 16:44

Işi inada bindirip forvet almayan kim? Yönetim. O zaman bu sorun yönetimde.

Avni aker taraftarından falanda bahsetmeyin,sanki deplasmanda çok başarılıyız!

tam bir fİyaskosun!

Orhan Kahraman
26.08.2009, 16:48

Bana Trabzonun niye bu kadar farklı olduğunu anlatırmısın yani belki kızacaksınız ama şehride çok büyütmüşüz ben 18 yaşına kadar burda trabzonda yaşadım sonraki 2-3 sene bi çok şehirde kısa kısa kaldım ve heryer aynı göründü bana herkes için kendileri çok büyük herkes kendi çöplüğünün kralı bu heryerde aynı farklılık konusu nedir trabzonda?

Eymen
26.08.2009, 16:50
sorun her yerde bence

TrabzonCell
26.08.2009, 16:56
Sorun kimde sorununa bence Trabzon, İstanbul gibi olmadığından kaynaklanıyor. Şehir takımı olması ve yanında başka bir takımın olmaması(süper ligde), İstanbul gibi özgür olamamaları(gece hayatı gib)baskıyı arttırıyor, ve gelen pahalı futbolcular ve diğereleri bu baskıya ve İstanbul'un havasını burada bulamamanın pişmanlığıyla ya tam oynamıyorlar ya da kaçıp gidiyorlar. Aradıklarını burada bulamıyorlar ve üstüne üstelik birde taraftar ve medya baskısı olunca artık oyundanda buradanda soğuyorlar.
Yani sözü bahsedilenlerden hiçbiri.

Orhan Kahraman
26.08.2009, 16:58
kesınklıkle o futbolcu fukaralarında suc

işte bu adamları uzaklaştırmak lazım stadlardan. ronaldinho bile avni akerde 2 pas hatası yapsa ana bacı gidersin sen.. Yazık!

Mert Oğuzlu61
26.08.2009, 17:00
son 10 yılın en iyi kadrosunamı sahibiz ? :)

_______________petkovic?_____________

___emrah_____tolga______erdinç?______volkan

__yattara______hüso______szymek_____lee young

__________________gökdeniz_____________

_______________fatih tekke_____________

son 10 yılın en iyi, en sağlam kadrosu buydu, yanlış hatırlıyorda olabilirim petkoviç ve erdinç te varmıydı bu kadroda tam hatırlayamadım bu ikisini ama vardı diye biliyorum.

şimdi birde ''son 10 yılın'' en iyi kadrosu dediğiniz kadroya bakalım

__________________tony________________

__serkan_____song_______egemen______cale

_______tjikuzu____colman_____selçuk

__yattara_______________________alanzinho

_______________umut(gökhan)__________

evet albayrak kabusundan sonra kurulmuş bu kadro bizim için çok süper bir kadro, ama maçlarda fatihli szymekli yattaralı gökdenizli efsane kadrodan aldığım zevki ben bu yeni kadromuzdan alamıyorum, güzel bir kadroya sahibiz, çok çok güzel değil tabi... ama birşeyler eksik bu kadroda, maalesef futboldan nefret eden bir kadromuz var şu sıralar, bu beni çok üzüyor, umarım düzeliriz ama bu sezonda geçti gitti, biz bir fırsatı kullanamadık, biz geçen sezon şampiyon olacaktık, ama yine kendimizi frenledik ve olamadık. şampiyonluğu elimizin tersiyle ittik.

hata kimdeydi geçen sezon ?????

Muhammed KOÇ
26.08.2009, 17:03
Her takım çalkantılı bir sürece girebilir tamam eyvallah. Ama bu kötü dönemde birisi çıkar birlik beraberlik mesajı verir. Ayaktayız yıkılmadık açıklaması yapar. Gs de bi kaos olsun kaptan çıkar bi açıklama yapar takımı kucaklar herkese güven verir bjk de bi olay olsun başkan çıkar birlik beraberlik mesajları verer keza fb de öle. Ama bizde ne zaman böyle bir olumsuz tablo ortaya ne kaptan ne başkan ne de başka sözü geçe(meyen)n kişiler olaya bir el atamıyor. Söz konusu günlerimizin anlam ve önemine istinaden iki çift lafı olmuyor. İnsanın çıldırtan bu !

Anıl C
26.08.2009, 17:11
herşeyi çok iyi anlatan güzel bir yazı
eline sağlık

Adnankazaz
26.08.2009, 17:12
olur böyle seyler ben sadec suna ininiyor ve savunuyorum sorun futbolcularin kafalarinda bu sahada açik açik görünüyo inanç yok ve her seyden önce amaç yok ideal yok bu bariz görünüyo bence birinin buna çikip dur demesi gerek bunun yoluda agir para cezalarindan ve kadro disi birakmaktan geçer

ISTS
26.08.2009, 17:12

sayet bu haber dogruysa sorunun kaynagida belli oldu demektir!Uzun uzdayi yazmaya gerek yok ben ünala ünalin futbolculuk döneminde yaptiklarindan,siyasi kimliginden ve senol günesin yardimciligiyla sinirli kariyerinden dolayi karsi ciktim ahla da cikiyorum ve bu adamin trabzonsporda bulunmasindan utaniyorum ancak yazilan dogruysa uzaga gitmeye gerek yok bu insan hocanin ayagini kaydirmaya calisiyor. amaci ise cok acik t. direktörlük koltuguna oturmak.

Bu bahsettikleriniz ne kadar doğru bilemiyorum, inşallah doğru değildir. Fakat bizde dün arkadaşlarla tartışırken sorunun kaynağı olarak Ünal'ın Trabzonspor'a getirilmesi konusunda birleştik.

Zaten hocaya sorulmadan bütün transferler yapılmış, yine hocanın fikri alınmadan Metin Diyadin'i hocaya yardımcı diye getirmişsin. Üstüne birde Ünal'ı getiriyorsun. Bross haklı olarak tedirgin olmuştur. Ne olduysa Ünal geldikten sonra oldu.

Bazı arkadaşlar Bross'un oyuna müdahele etmediğini yazıyorlar. Diyarbakır maçında dikkatimi çekti Metin Diyadin sürekli sahaya talimat yağdırıyor. Bross'a sıra gelmiyor ki...

ISTS
26.08.2009, 18:42
Olimpiyat stadındaki geçen seneki hazırlık maçı.

lazkopatfaroz
26.08.2009, 19:23
Bana Trabzonun niye bu kadar farklı olduğunu anlatırmısın yani belki kızacaksınız ama şehride çok büyütmüşüz ben 18 yaşına kadar burda trabzonda yaşadım sonraki 2-3 sene bi çok şehirde kısa kısa kaldım ve heryer aynı göründü bana herkes için kendileri çok büyük herkes kendi çöplüğünün kralı bu heryerde aynı farklılık konusu nedir trabzonda?

Trabzonun ve Trabzonsporun en küçük farkı bizanslılarla mücadele edebılmesıdir...

Murathan
26.08.2009, 19:27
En büyük pay yine Futbolcuar ama sonra kesinlikle Yönetim.

Murathan
26.08.2009, 19:28
Olimpiyat stadındaki geçen seneki hazırlık maçı.
Hey be ne maçtı hele 61 dk . :(:alkış:

Enes Ünal Kaya
26.08.2009, 19:37
yazı çok güzel ama insanları bu konuda bilinclendirmek çok zor.. yine herkes bildiğini okuyacaktır..

ahmetdemircioglu
26.08.2009, 19:39
Hey be ne maçtı hele 61 dk . :(:alkış:
walla ben ole bi şölen hiçbiyerde görmedim :alkış::alkış:

Murathan
26.08.2009, 19:40
walla ben ole bi şölen hiçbiyerde görmedim :alkış::alkış:
Aynen :) .

Haluk Pehlivan
26.08.2009, 19:53

Umarım doğru haber değildir, broos ilk zamanlarında ki gibi ateşli hevesli değil bunun sebebi bu gibi nedenler değildir umarım.

aysant_61
26.08.2009, 19:56
arkadaşlar musadeniz olursa gerçi yeride değil biliyorum fakat bir haber paylaşmak istiyorum bu sefer isimde vereceğim medyatrabzonun paylaştığı ortaya sunduğu bi yalandan bahsetmek istiyorum.

Göksu neden Fransa'ya gidemedi!
26 Ağustos 2009 / 18:38
Trabzonspor’un genç futbolcularından Göksu’nun Fransa Toulouse maçı kadrosundan son anda çıkmasının sebebi belli oldu.

Trabzonspor’un genç futbolcularından Göksu’nun Fransa Toulouse maçı kadrosundan son anda çıkmasının sebebi belli oldu.
Daha önce Ünal Karaman ile Broos arasındaki bir fikir ayrılığı nedeni ile kadrodan çıktığı sanılan Göksu’nun aslında pasaportundaki bir eksiklik nedeni ile son anda Fransa’ya gidemedi. Vize işlemlerinde gecikme olunca Göksu kadrodan çıkartıldı.
Böylelikle Göksu’nun Fransa’daki rövanş maçında belki de ilk onbirde oynama şansı ortadan kalktı.
Bilindiği gibi Göksu konusunda, Ünal Karaman ile Broos arasında (A) takımda mı Karadeniz Sporda mı oynaması gerektiği konusunda görüş arılığı da var. Göksu’nun Fransa kafilesi kadrosundan son anda çıkması da bu fikir ayrığına bağlanarak yorumlanmıştı.

böyle bir habercilik anlayışı olamaz daha takımlardan haberi yok arkadaşlar göksu karadenizsporla resmi sözleşme imzalamıştır ve son cıktığı maçta gol atmıştır. o yüzden bu site önce flash flash flash göksu fransa kadrosunda önce haber yaptı sora baktı fransa kafilesinde yok neyapacağını şaşırdı bross la ünal karamanın arasını bozuk gibi göstermeye calısıyor. 1 günde lisans işlemi hallolup ta avrupa ligine gidemez bu adam kınıyorum bu haberi yanlış haber...

poetricus
26.08.2009, 19:59
Daha önce Ünal Karaman ile Broos arasındaki bir fikir ayrılığı nedeni ile kadrodan çıktığı sanılan Göksu’nun aslında pasaportundaki bir eksiklik nedeni ile son anda Fransa’ya gidemedi. Vize işlemlerinde gecikme olunca Göksu kadrodan çıkartıldı.
Medyatik dansözlük ya da kıvırma sanatı.
Enformatik... Neyse kalsın. Günaha girmeye gerek yok.

izzet
26.08.2009, 20:06
Medyatik dansözlük ya da kıvırma sanatı.
Enformatik... Neyse kalsın. Günaha girmeye gerek yok.

Göksu konusu hakkinda basliktada aciklama yaptim...

Altinda imza olmayan bir habere itibar edilmeyecegini ögrenmesi lazim bazi renkdaslar,

uefaya ismi dahi bilidirlmeyen, Karadenize transfer edilerek, devre arasina kadar Trabzonspr icin resmi müsabakaya cikamiyacak olan Göksuyu kullanarak ortaligi bulandirmaya calisanlarin oltasina geliyor taraftarimiz....

Bu is teknik olarak mümkün degilken, kimin dogru söyleyip, yalnis söyledigini tartisiyor taraftarimiz...

Bir arkadasimizin dedigi gibi: Futboldan anliyorsun diye kandirilan taraftar....

cipses
26.08.2009, 20:17
arkadaşlar
şimdi eğri oturalım doğru konuşalım
geçen sene belki de bir daha ele geçmeyecek bir fırsattı, çok düşük puanla şampiyon olundu. ona rağmen biz 65 puan topladık. sivas ve beşiktaşın arkasında kaldık. beşiktaş aldığı puanı yeterli görmemiş olacak ki nihatı alıyor, ferrariyi alıyor, ibrahim kaşı alıyor, finki alıyor...

geçen sene büyük bir teknik heyet krizi yaşamış olan fenerbahçe ve galatasaray teknik heyetini değiştiriyor, biri türkiyedeki başarıları ortada olan daum, ötekisi dünyaca ünlü rijkaard. fenerbahçe bilica(geçen sene sivasın defansındaki en önemli adam), özer hurmacı(ankaranın bence en iyi adamıydı), topuz (kayserinin en iyi adamı) ve corinthiastan 2 tane brezilya milli takımında da oynayan eleman alıyor, galatasaray beşiktaştan gökhan zanı, lyondan keitayı, a.madridten leo francoyu, manchester cityden elanoyu alıyor. peki biz? galatasaray liderden alıyor, fener kafaya oynayan takımlardan adam alıyor biz ise son haftaya kadar küme düşme mücadelesi veren takımlardan 2-3 tane adam alıyoruz.

sanki geçen sene açık ara şampiyon olmuşuz gibi kadroya en küçük bir takviye yapmadan, geçen sene yunan liginin sonuncusunu çalıştırmış bir teknik direktör alıyoruz.

ve ne bekliyoruz, çok fazla şey.

bütün yaz boyunca dünyaca ünlü teknik direktörlerin adı geçiyor, gelen adamın adını ilk defa duyuyoruz.

trabzonspor yönetimi şunu düşünmeli. büyük kazançlar büyük risklerle elde edilir.

şampiyonluğa oynamak istiyorsan kaliteli kadro, kaliteli teknik heyet mecburidir, kaçınılmazdır.

gerekirse boğazına kadar borca girersin

ama merak etme, eğer sen takımını sürükleyecek futbolcuları alırsan, teknik heyeti kurarsan, şampiyon olamasan da bu taraftar seni darboğazdan kurtarmasını bilir.

şunu soruyorum

son 4-5 senedir trabzonspor forması almaya gittiğinizde hangi futbolcunun formasını alırsınız

bir çoğunuz takıma senelerdir bir katkısı olmayan Yattara'yı seçecektir. çünkü takımda başka forması alınmaya değecek isim yok.

yönetim korkmasın, girsin borca

taraftara güvensin

yukarıdaki fotoğrafta da görüyorsunuz, istanbul takımlarının şampiyonlar liginde dolduramadığı statları, hazırlık maçında bile doldurabilecek taraftarı var.

ama bu taraftar 2 maça gelir, bir tek olumlu ışık almaz, futbolcuların adını anmak istemezse kasımpaşanın stadı bile fazla gelir

ancak büyük düşünenler büyür

trabzonu küçültmeyin

gudoz81
26.08.2009, 20:25
futbolcularda ve sadri bababnın 4. te. diretöründe

Emrullah
26.08.2009, 20:44
Hepimiz suçluyuz. Kimse kendisini veya başkasını aklamaya çalışmasın. Ama en fazla suçu olanlar Yönetim ve Avni Aker taraftarıdır. Ondan sonra futbolcular ve teknik heyet diyebiliriz.

Yönetim suçludur. Çünkü en gerekli yere transfer yapmamış, adeta yeşeren şampiyonluk umutlarını tekrar sarartmıştır. Forvet alınmaması affedilir bir hata değildir.

Taraftar suçludur. Çünkü maça futbolculara küfür etmeye gelmiş sanki, futbolcu hata yapsa da yuhalasam anlayışı var bazılarında. Adam akıllı destek yok zaten, iş kösteklemeye gelince en ön safta olan insanlar var. Stadlarda deli gibi bağırıp çağırmakla destek olunmuyor. Alkışlamayı bilsek, her şeyi makul karşılasak bile yeter bence.

Futbolcular yeterince motive olamıyor. Bunda en büyük pay kendilerine ait. Futbolcu kendi kendini motive edebilmeli. Aldıkları paranın hakkını vermek için sahaya ruhlarını koymalılar. Ama sırf ruh koymakla da olmuyor. Aklını da kullanmaları lazım.

Teknik heyetin kredisi var, ellerinde adam akıllı forvet olmadığı için çok fazla suçlayamıyorum.

Sümeyye Şahin
26.08.2009, 20:55
Trabzonspor adını anan herkes bir tür sorunların içinde.

Mellih
27.08.2009, 00:36
Sorun "sorunları çözememekte"

Ilelioglu
27.08.2009, 00:47
Sorun "sorunları çözememekte"

Yani........:)

.....
27.08.2009, 05:57
Sorunlar birbiri arkasına takılıyor ve zincirleme kaza misali git gide artıyor. birinin ani frene basmasını beklemiyoruz , yavaş yavaş olacağına inanıyoruz...

Hüseyin İlkin
27.08.2009, 06:05
Herkesin büyük, küçük hataları var.
Burada ben küçük kısmına taraftarı koyuyorum.
Sorunun ana kaynağı taraftarımız değil.
Geçen senede değildi.
Şuana kadar, bu senede değil.

ugurozturk
27.08.2009, 06:24
sayın uğur öztürk arkadaşım yüreğine sağlık,bence coğu taraftarımızın düşündüğünü sen dile getirdin şahsım ve etrafımdaki arkadaşlarım adına teşekkür ediyorum.bu yazını coğaltım bursa maçından önce taraftarlarımıza dağıtılırsa bursa maçının kazanılmasının dışında çok şey kazanacağımız
kanısındayım.saygılarımla
uğur durtaş/ankara

motivasyon icin tesekkurler; acikcasi buraya yazilan yorumlari okudukca; hala ayni telden calan; ne demek istedigimi anlama zahmeti bile gostermeden; artik ezber haline getirdikleri savlari sikilmadan tekrarlayanlari umitsizce okurken; yorumun ilac gibi geldi...

"Trilyon aliyorsan stres olmayacaksin", "Futbolcularda ruh yok, sahada yuruyorlar", "Filan -filan futbolcuyla bu is olmaz" gibi savlari hala ureten demiycem; tuketmeye devam eden yorumlar cok fazla.

bigben, :::61:::, bkandil, ben ve isimlerini saymadigim ama gordugum kadariyla azinlikta kalan kisiler olarak, bir turlu, siz cogunluga derdimizi anlatamiyoruz;

colmanin performansi; yonetimin fatih tekkeyi almayisi(imzami da mi gormediniz), futbolcularin isteksiz goruntu vermesi; yada kadroda bulunan ve transferin son 5 gunu icersinde gonderilip yerine yenisi gelmesi mumkun gozukmeyen falan-filan futbolcunun yetersizligi, yani bunlari biz gormuyoruz da siz farkettiniz ve bu orjinal ve dahiyane gozlemlerinizle bizi duzeltmeye mi calisiyorsunuz...

yani allah askina surda soracagim bir kac soruya beraber cevap bulalim.

Bu takimin sahibi ve bir numarali sorumlusu su anda kim?

Sadri Sener mi? Yonetim mi? Ersun Yanali gonderen Sadri Sener miydi? Samet Aybabayi getirmek isteyen Sadri Senerin elini kolunu kim bagladi? Tayfunu yonetim mi gondermisti daha once? Ya da kaleyi tolgadan alip Slyvaya Ersun Yanal mi vermisti?

Trabzonsporun tek bir sahibi ve lideri var. Kimi isterse baskan yapar; istedigi kadar yonetimde tutar; istedigi futbolcuyu kovdurtur, cikarttirir, teknik heyeti istedigi zaman degistirtir.

Trabzonsporun tek sahibi taraftardir. O istemedikce kimse Sadri Seneri ordan indiremez; onlar istemedikce ne Faruk Ozak; ne Tayyip, ne devlet bir ay bile onu orda tutunduramaz. Taraftara muhalif bir sekilde, gerceklestirilmeyen bir Fatih Tekke transferinin yonetimi surukledigi panik ve daginiklik ortadadir. Gercek sahip ve lider TARAFTARDIR. Ve liderligin ilk kurali: "HER HATADA ILK SORUMLU SENSIN!" dir.

Trilyonlar kazanan sadece futbolcular degil; pek cok baska meslek gurubu var. Ben bilgisayar muhendisiyim. Bilkent mezunuyum; oda arkadasim Seattle'da Microsoftun genel merkezinde 45 kisilik bir ekibin lideri. Yillik 200-300 bin dolar alan insanlar bunlar. Sizce Microsoft size bu kadar para veriyorum; sabah 8 aksam 6 en iyi performansinizi gostereceksiniz diyerek mi yonetiyor bu insanlari. Abdullahin anlattiklarini anlatayim size:

Abi her katta Xbox- Playstation salonu ve tamamen ucretsiz ful kafeterya var; milli maclarda bize ozel salon hazirliyorlar; turkler yada brezilyalilar hep beraber isyerinde mac izliyoruz; ve bir organizator bize ozel atraksiyonlar hazirliyor; ornegin bulup baklava getirtiyorlar; mehter caliyorlar, mesai saaati diye bir kavram yok; zaten ofislerde degil; bahcede agaclar icinde kablosuz internetli kamelyalar kurulmus; buralarda kod gelistiriyoruz.

Google nasil yapiyor dersiniz; her bir programcisi icin; ozel akvaryum duvarli dinlenme odalari; ve digiturk koltuklari gibi muzik dinleme ve tavan bilgisayarinda yatarak kod yazma ozel dizay koltuklari gelistirmisler. Simdi bunlari niye anlattim.

Futbolcu ruhsuz, futbolcu isteksiz, futbolcu trilyonlari almayi biliyor ama toptan kaciyor gibi sorunlarin nedenini daha ust bir acidan irdelemek icin anlattim. ilk yazida yazdiklarimi tekrar etmeye basladigim icin ben de sikiliyorum.

Artik butun dunya farkindaki; isveren ( bizim durumumuzda yonetim degil; bence taraftar bu role daha uygun); sadece maas odemekle degil ayni zamanda iscisinin motivasyonunu maksimumda tutma adina cok ciddi para ve emek sarfediyor; bu konularda sosyologlara psikologlara ciddi argeler yaptiriyor. ve ilk kuralda iscinin isyerini sevmesinin saglanmasi; sadakat gostermesinin saglanmasi. ve bunun icin bulduklari formul "insan iyiligin kolesidir" diye atalarimizin yuzyillarca once ortaya koydugu seyden daha sofistike degil..

biz ne yapiyoruz; kaynana gelininin kendisini sevmesini saymasini bekliyor, baba oglun kendisini saymasini sevmesini bekliyor; taraftar futbolcunun sevgisini; karsiliksiz sadakatini RUH olarak sahada gormek istiyor. iyide kardesim hic mi Dostoyevski, Tolstoy okumadiniz. Sevgi saygi sadakat beklenmez; bunlari oglunda olsa; gelinin de olsa; futbolcun da olsa kazanmak zorundasin.

hata yaptiginda ogluna bagirirsan onun saygisini kazanamazsin; belki bir yasa kadar baskiyla yonlendirirsin; ama bi yerde kopar; tanimaz seni. iscinin sevgisini kazanmadan, saygisini kazanmadan ondan verim alamazsin; arkani dondugun anda bosaltir mesaisinin icini; yahut sirketin icini...

Colmani super oynadigi Diyarbakir macinda; takim geriye dusunce ofkene yenik dusup ilk pas hatasinda isliklarsan, Colmanin top caldigini goremezsin sonraki maclarda.. Taraftar beni kotu biliyor diyen futbolcu oynayamaz; hocam beni kotu biliyor diyen ogrenci o hocadan bir sey ogrenemez; anne-babam beni kotu biliyor diyen cocugu sokagin egitimine birakmis olursun..

yani burda bir seyleri degistirme adina ufacik bir talepte bulunduk; isler kotu giderken; bagirip cagirmak yerine; ofkemize kapilip freni bosalan kamyon gibi takimin ustune akmak yerine; biraz sagduyulu olmaya calissak; tribunde etrafimiza sagduyu mesajlari versek, pas hatasi da yapsa alkislasak futbolcumuzu; iyi oynamayani; ismini toplu tezahuratla motive etmeyi denesek; on kisi bi tezahurata baslasa tribunde bir anda yuzlere cikiyor, sagimizda solumuzda kufur eden; isliklayan; maci erken terketmeye kalkan taraftarlarimiza; bu yaptigimiz ofkemizi tatminden baska bir sey degil; bu haftayi kaybettik; onumuzdeki haftayi kurtaralim; takimi alkislayalim, Trabzonsporluluk budur gibi motivasyonlari vermeye calissak; yani bir kac hafta bir sey degismez ama; bir sureci baslatmis oluruz.

ps: ruudroam, theo, magnifico, tesekkurler..

Adnankazaz
27.08.2009, 09:12
bence ünal ve metin diyadini kulübün kapisindan içeri sokmamalari gerekirdi bu büyük bir hata yazilanlar dogru olabilir allah korusun ünal kim ya metin kim ya eger onlarin parmagi varsa bu basarisizlikta allaha havale ediyorum

KOSİFOĞLU
29.08.2009, 22:05
1- YÖNETİM : Eğer bu yönetim trabzonsporumuzun şampiyon olmasını istese idi gıkını hiç çıkarmadan gider Fatih Tekke'yi alırdı ve Kaptanlığı verirdi. Hadi Fatih Tekke'yi geçelim. Umut-Gökhan'ın kulüpten defedip adam gibi topu orta sahadan alıp ceza sahasını sokan bi forvet bulsalardı. Sizce Sadri Şener neden Fatih Tekke'yi almayıp Trabzoncell'i kurdu. Çünkü trabzoncell ona her zaman para kazandıracak onun için şampiyonluk önemli değil demek ki adama para lazımmış.

2-BAZI FUTBOLCULAR: Dünyanın parasını alıpta koşmayan, sahada ölü gibi gezip ama sıra para almaya geldiğinde bankaya koşa koşa gidenler. İlk başta Colman ardından Cale ve Gökhan bunları herhal kulüpten yollucaksın.

3-TAKIM RUHU: Şu anda ne yazıkki Trabzonspor ruhsuz bi takım. Trabzonsporun Trabzonspor Ruhuna kavuşması için En az kulüpte 5 tane has trabzolu futbolcu olacak yok mu yetiştir.

ÇÖZÜM:
TRABZONSPORUN ESKİ FIRTINA GÜNLERİNE DÖNMESİ İÇİN İLK OLARAK UMUT-GÖKHAN GİDECEK. ARDINDAN COLMAN CALE GİDECEK. YERLERİNİ FATİH TEKKE GİBİ ORTA SAHADAN TOPU ALIP CEZA SAHASINA GİREN FORVET VE OYUN KURUCU FORVET İLE DEFANS HATTI VE ORTASAHAYI BİRBİRİNE BAĞLAYACAK KALİTELİ BİR FUTBOLCU + TAYFUN SATILACAK YERİNE KALİTELİ BİR SAĞ BEK EĞER BU SAYDIĞIM ŞARTLARI YERİNE GETİRSEYDİ TRABZON BU YIL GALATASARAY GİBİ Bİ TAKIM KURABİLİRDİ AMA BU YÖNETİM VE KOŞMAYAN FUTBOLCULARLA OLMAZ

Öztürk Uğur
29.08.2009, 22:12
SEne başı eksiklerimiz belliydi ama yönetim bunları kapatmak için transfer yapmadı. Biz geçen sene şampiyonluğu UMUT_GÖKHAN aş. yüzünden kaybettik adam gibi iki forvet almayı çok gördüler sol kanada 4-5 tane futbolcu yığdılar, üzücü olan yanıda şu, bu klüpte futboldan anladığını idda eden onca insanda başkan sen ne yapıyorsun niye forvete değilde sola transfer yapıyorsun diye sormadı, görüyorum ki herkes koltuk sevdalısı olmuş bizde yazık çok yazık...

x_man
29.08.2009, 22:14
sorun hepimizde maalesefki

Ilelioglu
29.08.2009, 23:07
1.Yönetim:

Futbolculara cok güveniyor ve Transfer Dönemi bitti bitecek ama halen Forvet ve Sag Bek sorununu gideremedi. Baskanin bu sene Sampiyonluga oynayacagiz lafi da yalan oldu.

2.Futbolcular:

Yönetim ve Teknik Heyetin Güvenini her imkanda bosa cikaran bir Futbolcu Toplulugu, arti Profesyonel olamayan ve bunun sonucunda Taraftar Baskisini kaldiramayan Amatörce Futbolcular. Ne alinan maglubiyetten sonra hirs nede mücadele gösterip kendini affettirmeye calisan Futbolcular var. Böyle yaparak Yönetimin hatalarini unutturup kendilerini ön plana cikariyorlar.

3. Teknik Heyet:

Hazirlik Maclarinda ve Sivasspor macindan sonra izledigimiz takimdan eser kalmadi. Teknik Heyetin daha Kredisi var ama özellikle maclari daha bir baska havada izlemeleri gerekir, üstelik oyuncu degisikliklerinde cok yanlis yapiyorlar.

Bu durumda Yönetim bazi seyleri ispatladi ama bu bu takimin böyle oynayacak anlamina gelmez. Toulouse maci itibariyle Futbolcular kendilerini toparlamalari gerekir.

Ahmet Faruk
29.08.2009, 23:16
Sorun kimde bilemem ama sorun vizyon sorunu...

Hem yönetim, hem teknik heyet, hem oyuncuların çoğu Trabzonspora yakışmayacak bir düşünce tarzına sahipler...

Ben gözümde çok büyütmem Trabzonsporu, öyle dünyanın-Türkiyenin en büyük takımı naraları atmam.Gerçeğe aykırı bunlar.

Ama bir Trabzonspor vizyonu vardır, ona sahip olmak, ona sahip çıkmaya çalışmak lazım...

Yönetim bu felsefeden uzak olduğunu geçen sene Nisan ayında ortaya koydu.

TrabzonCell
29.08.2009, 23:22
Yönetim- Futbolcular- Teknik Heyet- Taraftar ve Basın(medya: yerel ağırlıklı)

İHSAN
29.08.2009, 23:34
Sorun en başta onlarda değil ama, önemli kısmı onların: Futbolcular.

Vahid Halilodziç ne demişti, "Sahada yürüyüp bankaya koşarak giden futbolcular..." diye bir cümle kullanmışı kendi döneminde...

Evet sorun başta yönetimde sonra ise futbolcuda....

Kubilay ŞAHİN
29.08.2009, 23:52
Sorun Hiç Kimsede..

İsa
29.08.2009, 23:56
Kesinlikle bütün suc
yönetimde.

anaras
30.08.2009, 00:51
tek sorun vede suclu yonetim

ersun yanalı gonderıp ısmı cısmı duyulmayan vızyonsuz hocayı getırmekle ılk hatayı yaptı.(lafını gecırebileceği bir hocayı tercıh etti)
arkasından takımın eksıklerı bas bas bağırırken lazım olan yerlere transfer yapılmadı (forvet hatti vede sağ bek)

bu takımı yapan yonetım olduğu ıcın tek sucluda yonetımdır

daha otesı yok

herkeze gecmış olsun

yıne bıze husran var yıne bıze hasret

ALİ FATİH
30.08.2009, 01:05
Ucuz cevapta taraftar suçlu.Gerçek anlamda YÖNETİM tartışmasız sorumlu!

Mellih
30.08.2009, 01:13
Kadro sıkıntısı yaşıyoruz, Forvetler yeterli seviyede olmağı kadar 2 adet. Bir takımda en az 3 forvet oyuncusu olması gerek. Kanat varyasyonlarımız oldulça iyi. Bizi biyerlere kadar götürebilcek defansımız ve kalecimiz var. Ancak orta alanda Tjikuzu-Colman-Selçuk-Ceyhun hiçbirinin atak oynama, oyun kurma özelliği yok. Barış-Zafer henüz oynayabilecek düzeyde değil.

Teknik Kadro, Yönetim, Taraftar işin bilincinde; 2 transfer gerekir:
Takımın beyni olacak bir oyun kurucu + Takımı rahatlatan pozisyon öldürmeyen Santrafor

Cem Akyüz
30.08.2009, 01:20
sorun bence öz güven eksikliği

senturkmurat_61
30.08.2009, 01:23
geçen yılki maçların videolarına bakıyorumda takımda bir kazanma ruhu savaşma azmi maçı 90 + larda bile bırakmayan bir takım hocasına bağlı bazen onun için bişeyler yapmak isteyen takım ama şimdi bakıyorum manisaya yeniliyoruz daha maçın başlarını denebilecek dakikalar ama biz nedense hep yana ve geri oynuyoruz ya en basiti doldur boşat bile yapmıyoruz kaleye gitmemek için elimizden geleni yaptık. akeza diyarbakır maçını canlı izledim statda ama takım sanki bir sıfır oldu tamam böle biter biz bunları yendik kendimizi yormayalım havasında. toulus maçın ise bence ilk yarı çok iyi bir oyun ama ikinci yarı anlamsız bir saldırma sanki biz ilk maçta yenildik bu son şansımızmış gibi ya rölantiye alsak en kötü ya bir bir biterdi belki iki bir olmadı. ikinci maçta ya kaybedecek bişeyimiz yok daha ne olsun ki ama nedense şansa attığımız golden sonra biraz hırslanıyoruz. tabi bunlar geride kaldı ama takım ders almalı yenilebiliri biz geçen sende yenildik bir derbi kazanamadık ama oyun mücadele azim savaşma herkesi memnun ediyordu hele bir antalya maçı vardı ki unutulmaz. peki ne oldu ne değişti ersun yanal mı ama ondan sonra ahmet hocamız ilede devam etti demek ersun hoca değil peki hugo mu bence oda dedğil. içerde bir sıkıntı olduğu belli eğer bir takımda oynayanoyuna sonradan giren de dahil bir kişi iyi olmuyorsa kaleye değilde yana ve gerie gidiliyorsa sorun var orada demektir. bundaki en büyük katkıyı metin diyadin ve karaboğamız yapacaktır. sorun ne ise uzatılmadan çözülmesi gerekir. birde öyle bir sıkıntı var ki artık trabzonda bu ayyuka çıktı ama bunu bir tek sadri babab başkan göremedi kabullenemed yanındaki baı kişler onu resmen rezil ediyor bu herkesin ağızında zaten bu tekke transferinde de ortaya çıkmıştır burada da sorun yatıyor olabilir. ve en büyük eksiklik detakımda trabzonlu oyuncunun olmaması bu sıkıntılarda bir hüzeyin bir tekke yada hami gibi şehri iyi tanıyan bu durumları arkadaşlarına anlatan şehir böyledir bu durumlarda yapılması gereken budur gibi uyarılarda motivelerde bulunulsa anlatılsa beklenileni söyleseler bence çok çok daha iyi olurdu oynamak şart değil oynamayabilirsin ama o kadroda olmalısın ama nerdee

senturkmurat_61
30.08.2009, 01:28
bu takıma transfer gerekli bu gerçek ama anlamadığım geçen seneden ne kaybettik hoca ve hüseyin bu takım oynar mücadele eder savaşırda gol atamazsın yine geçen sene ki gibi kaçırırsın tamam forvet deriz ama bence biz eksik yerleri diyebileceğimiz yere yaklaşamadık bile yaaa

istanbulunfethi
30.08.2009, 01:30
Sorun her yerde var,çözümü de sabır gibi geliyor çünkü gerçekten şu futbolla olsun yönetimle olsun taraftarla olsun iyi yoldayız,şu an çok iyi olmasakta ve sorunlarımız olsa da iyi yoldayız. .

kamyonetçi
30.08.2009, 01:45
Bütün sorun parada.
O da bizde yok.
Parası çok olanın aklıda çok olurmuş.
Bizim paramız yok ama başarı istiyoruz diyorsanız, o zaman bütün sorun SABIRda.
Sabreden derviş muradına erermiş.
Sabırda bizde yok.
Bizim sabrımız kalmadı 25 sene oldu diyorsanız,kusura bakmayın bunun reçetesi henüz yazılmadı.
Hem şöfor mahalli hem ikibuçuk lira.Yok öyle.
Geriye kalan mucizedir.
Mucizeleride ancak Allah yaratır.
O zaman duaya başlamanın tam vaktidir.
Bakarsınız mübarek bir vakte denk gelir.

real_rock
30.08.2009, 01:53
Bence sorunumuz politikamızda.Takım politikamız ve sonuçları.Bence Trabzon ve Trabzonspor çok farklı birşeydir.Bunu kelimelerle anlatmak güç.Biz diğer memleketlere benzemiyoruz.İnsanı,geleneği şusu busu ile biz farklıyız.O yüzden Trabzon'a dışarıdan gelen insanlar alışma sıkıntısı çekiyor.Birçoğu alışamadan gidiyor.Trabzon'a alışmak kolay birşey değil.Seversiniz sevmezsinin nefret edersiniz ama Ahmet Çakar bile bir programında Avni Aker'de sana Trabzon'lu olduklarını, Trabzon'da olduğunu hissettirirler demişti.Bu doğru birşey.Bizi biz yapan sıradan olmayışımız.Bu yüzden bence Trabzon'da yaşamayı, Trabzonspor'da oynamayı göze alabilecek futbolcular, teknik adamlar buraya gelmeli.Öze dönmekten bahsetmiyorum.Bahsettiğim şey Trabzonda mutlu olabilecek insan gelsin.Gökhan Ünal gibi Trabzon'da oynayıpta Ferrari satın almak ve ferrariyi Trabzon'a getirmek saçma birşey.En açık örneği Gökhan Ünal.Adam gs'de top oynamak istiyordu, sonra bize geldi.Şimdi ise görüyoruz halini.Belkide takımdan gitmek istiyor.Belkide bu şehri hiç sevmedi.
İkinci bir nokta ise birlik olunmalı.Tıpkı geçen yıl ki gibi.İki yenilgide '' Noliy yaaa bu takıma..'' gibi ortalığı karıştırıp hocayı kovmayla şampiyon olunmuyor.Ersun hoca iyi bir seçimmiydi? Bence değildi.O dönem gitmesi normal miydi? Bence normaldi.Ama sonraki TD bulma süreci neredeyse 2 ay sürdü.Anormal olanı bu.Madem hoca buluyosun,1 yıl niye kontrat yapıyosun.Eğer yapacaksan,samimiysen 5 yıl yaparsın.Doğacak olumsuzluklara göğüs gerersin.Sonunda da istikrarın getirdiği bir başarının meyvesini toplarsın.Ama bu söylediklerim çok zor.Çünkü Trabzon'da yereldeki bazı canavarlar( kimse yanlış anlamasın ama biz kavga gürültü seven milletiz) kendilerinin yapmadığı birşey için ya da kendi egemenliklerinin( ne egemenliğiyse artık!) kaybolacağını düşündükleri için kaos ortamının yaratılması işlerine geliyor.Trabzon bazı yerel canavarlardan kurtulmalı.
Şampiyon olmak bu ligte zor değil.Bizim derdimiz bu zamana kadar hep yönetimsel oldu.Bundan sonra Broos gidip Şenol hoca gelecekse eğer.Bence tam yetkiyle donatılmalı.5 yıl sözleşme imzalanmalı.Sonra başarı gelir kimse merak etmesin.Bizim sorunumuz yaptığımız işin arkasında durmuyoruz.Her başarının öncesinde elbet başarısızlık vardır.Bunun binlerce örneği var.Birbirimizi yemekle harcadığımız vaktimizi ve enerjimizi, başkalarını yenmek için kullanmalıyız...

II61II
30.08.2009, 02:56
Ersun Yanal. , tamamen yeni kurulmus bir takımı ilk sezonunda 3. luge kadar getirdi ( 1. le 2 puan fark vardı galiba ) Ama denizli macıyla başlayan talihsiz bir yenilgi seri si sonucunda gönderildi ( bunun suclusu Yerel basın ve buna baglı olarak kışkıran taraftar , yönetim baskı altında kaldı ve mecburen Yanal ın görevine son verdi )

Anlamadığım sey bu neden hemen yerel basının gazına gelip kadrosu tamamen yeni kurulmus bir takımı ligde önemli bir yere getirmis bir hocayı yuhaladınız ve takımdan gönderilmesine sebep oldunuz. Kim 1 yılda sampiyonluk bekler yeni kurulmus bir takımdan .

Biraz istikrar :(

Oemer61
30.08.2009, 03:15
Sagir Sultan'in bile bildigi TRABZONSPOR'daki forvet eksikligini bilincsiz bir inat yüzünden gidermeyen yönetimde!

trabzonsporfan
30.08.2009, 13:16
Herşeyin sorumlusu yönetimdir.

Hugo Broos kötüyse sorumlusu yönetimdir.Futbolcular kalitesizse sorumlusu yönetimdir.Sorum neden futbolcularda olsun ki?

fındıkoğlu
30.08.2009, 14:37
Bence bu şıklar içersine taraftarıda koymak lazım....
suçun en büyüğü taraftarda...

scarface6188
30.08.2009, 14:39
başarısızlıklar bireylerin hatasıyla degıl takım halınde gelir. oyuncular, teknık heyet, taraftar hepsi bi takımdır. yönetimin teknık heyetin işine karısmak biz cahıl taraftarın işi degıl bizim işimiz 90 dakıka oyuncular nasıl mucadele edıyorsa bizde takımızızı desteklemiz lazım ama seviyeli bilincli bi sekılde. onun içinde taraftarımızın bılinclenmesi lazım taraftarımız neler yapmalı nasıl davranmalı mac girişinde yapacagımız güzel brosurlerle bilinclendirmek lazım

oflu engin
30.08.2009, 16:06
sadece imza töreninde yirmi bin bilet sattırabilecek takımın ruhuna ve taraftarın ruhuna hitap edebilecek forma satışı rekoru kıracak kombineleri tüketecek herkes tek yürek olacak umutları tavan yaptıracak bir transferi yalan rüzgarına çeviren başkan ve onu bu yola düşüren adamlarından başka hiç bir suçlu aramanın mantığı yok.tarih bu hatayı affetmeyecek.Trabzonsporu hedeflerine ulaştırmak isteyen bir yönetim böyle bir hatayı yapmasına imkan yok.geriye kalan şık çıkarlarına ve egoistliklerine hitap etmediği için bu transfer yapılmadı bu zihniyetinde taraftar hiç umrunda değil görünen malesef bu

Serdar A
30.08.2009, 17:14
Bence bu şıklar içersine taraftarıda koymak lazım....
suçun en büyüğü taraftarda...

En büyük suç kimindir bilemem .

Fakat şıklar arasında taraftarın olmaması bile , ortadaki zihniyete ışık tutuyor .

The_Storm
30.08.2009, 17:29
Yönetimde.

Cengiz
30.08.2009, 17:30
hayattan bezmiş gibi sahada dolaşan futbolcularda ...

Alibeyoglu
30.08.2009, 17:35
yönetimde takimdaki golcü yetersizligini görüp transfer yapamazsa yöneticiler sorumlu ve suclu olur
yanlizca golcü degil yillardan beri bide 10 numara eksigimiz var colmani 10 diye yutturursan erveya gec kendini göyterir

Onur Şeref
30.08.2009, 17:39
sadece imza töreninde yirmi bin bilet sattırabilecek takımın ruhuna ve taraftarın ruhuna hitap edebilecek forma satışı rekoru kıracak kombineleri tüketecek herkes tek yürek olacak umutları tavan yaptıracak bir transferi yalan rüzgarına çeviren başkan ve onu bu yola düşüren adamlarından başka hiç bir suçlu aramanın mantığı yok.tarih bu hatayı affetmeyecek.Trabzonsporu hedeflerine ulaştırmak isteyen bir yönetim böyle bir hatayı yapmasına imkan yok.geriye kalan şık çıkarlarına ve egoistliklerine hitap etmediği için bu transfer yapılmadı bu zihniyetinde taraftar hiç umrunda değil görünen malesef bu

Başka söze gerek yok...

Alibeyoglu
30.08.2009, 17:43
yönetim zaten ikide bir istifa ediyor isteksizler hez seyde mücadele etmek yerine naz yapiyorlar
AHMETAGAOGLU BASKAN TRABZONSPOR SAMPIYON

hasancolak
30.08.2009, 17:54
bence yonetımde dık duramıyolar

mhayri
30.08.2009, 17:58
Trabzonsporda hata her zaman yöneticilerde olmuştur...
Balık baştan kokar misali, fazla söze hacet yok...

Adem Köse
30.08.2009, 18:02
Herkesin bir nebze de olsa hatası vardır, ama en büyüğü yönetimin içinde ki bazı şahıslarda... Cümle alem biliyordu transfer sezonu başlamadan sağ bek ve forvete ihtiyacı olduğu bu takımın nasıl seyirci kaldılar anlamak mümkün değil... acaba diyorum yönetim de umutcu ve tayfuncu birileri mi var.aklıma gelmiyor değil.

Alibeyoglu
30.08.2009, 18:05
trabzonsporun sahislardan üstün oldugunu kavrayamayan yönetim zaten basarisiz bir yönetimdir

msukas
30.08.2009, 19:09

Beşiktaşlı kaleci Hakan'ın çarşı dan çektiğini bilen bilir, ama hala daha çıkıp işini yapıyor, hepsini geçtim bizim o jenerik kadromuz da yıllarca bu taraftarın önünde oynadı. Hemde o yıkım zamanlarında.

Artık her fırsatta taraftara yüklenmeyi bırakalım ne olur.

Başkandan örnek vermişsiniz, geçen sene neden kimse tek kelime etmedi, gereken yapıldı da ondan, ama bu sene, kimse 20 transferden maval okumasın, bunu demiyorum gereken yerlere 3 topçu alsaydı sonuçlar aynı olsa da başkan bugün konuşulmuyor olurdu.

Biz ne yazık ki ortayı bulamıyoruz. Ya kabahti olduğu gibi başkasına yüklüyoruz, yada tamamen üzerimize alıyoruz.

Bir kere de yarı yarıya paylaşalım be !!!

Size aynen katılıyorum. İlave olarak şunu söyleyim Başarıda Ve başarısızlıkta En büyük sorumlu yönetimlerdir. yönetim Geçen yıl ersun yanal ve ekibini göndererek bir risk aldı. ve şu anda tabiiki takım başarısız olduğunda yönetim eleştirilecektir geçen yıl biz yeni bir takım oluşturduk belli bir hedef belirledik bize zaman tanyın dendi daha sezon bitmeden teknik heyetin işine son verildi Neden? başarısızmıydı? hayır suçları sadece hedeflenmeyen şampiyonluğu kılpayı kaçırmalarıydı. oysa başkan dahil seon başı kimse şampiyonluktan bahsetmiyordu. Biz ziraz galiba sabırsızız ve bunun cezasını çekiyoruz. Hersene yap boz .... ne bekleniyordu Türkiyeyi ve türk futbolcusunu, Trabzonu tanımayan teknik adamdan....... daha çok kar yağacak beklediğimiz şampiyonluk dağlarına bu kafayla.....

ugurozturk
31.08.2009, 07:35
En büyük suç kimindir bilemem .

Fakat şıklar arasında taraftarın olmaması bile , ortadaki zihniyete ışık tutuyor .

ilk mesaji oku da oyle yorum yap istersen.

ugurozturk
31.08.2009, 07:51
Su Bursa macinda (Gokhan haric) takim elinden geleni yapti; oynanan futbolda ilk kez bir arada oynayan bir kadro icin bence oldukca iyiydi. Sonucta oynadigin takimin hocasi da forvetleri de senin takimindan daha iyi. bir volkanin ve sercanin yok. ilk goldeki o kafa topunu o sekilde asirtacak; benim bildigim bir tek Fatih Tekke yapabilir; bence ligin en oturmus takimlarindan Bursaspor.

Sizlerin anlamadigi sey; dogru-ya da yanlis; bu kadro bi sekilde olusturulmus ve ne 50-60 milyon avromuz var yeni takim kuracak; Fatih-gokdeniz disinda almaya degecek turk topcusu. Trabzonda yabancidan zaten hayir gelmiyor.

Bu durumda; eldekileri sahiplenmek yerine; mevcutla en iyi ne yapilabilire odaklanmak yerine; her mac sonrasi 'Sadri Gol Gol Gol ' diye bagirmanin; 'Yonetim Istifa' diye bagirmanin, 'Tayfunu Umutu isliklamanin' bize ne hayri var. Her mac sonrasi oyle tezahuratlar yapiyoruz ki bir sonraki haftayi da kaybediyoruz.

Bursasporlu ilk golu atan cocuk diyor ki "Trabzonsporun bizden daha cok baski altinda olacagini biliyorduk!"

Yani Avniakeri adam avantaj goruyor... Avniakerde TS rakip takimdan daha cok baski altinda..

Su Bursa macindaki futbol alkislanamayacak kadar kotu muydu? Takimi tribunlere cagirsak 'Trabzonum Buraya' diye alkislarla gondersek; sizce onumuzdeki haftayi kazanmaz miydik?

Trabzonda yasiyorum.

SAMPIYOLUK ICIN BU TAKIM ISTANBULA TASINMALI!

Mehmet Zeki
31.08.2009, 08:33
Bence transfer yapmayan yonetimde.

Umut Şeref
31.08.2009, 08:45
bence suç herkesde yönetimde taraftarda futbolcularda hocada çünkü bizim sabrımız yok aşka hocaar bir takımın başına geçtiği zaman en az 3-4 yıl duruyolar sonra başarı kendiliğnden geliyor biz 6 ayda bir hoca değiştiriyoruz.Örneğin; Man.U,rıjkaad gs nin başına 3 yıllıına geldi, abdullah avcı bile 2 yıldır ibb de takımın kmeden son anda kurtulmasına rağmen varın gerisini siz düşünün suçkimde ?

fineultrafine
31.08.2009, 12:23
sorun şehirde. o kadar. ne taraftar, ne yönetim, ne futbolcularda. böyle bir şehire ancak sadece alacağı parayı düşünen futbolcu gelir. ancak cebine doldurabilecek yönetim, ancak sahada çekirdek çitleyip başka bir eğlence yeri olmayıp stadta küfredebilecek insanlar gelir. herkes geyik olarak söylüyor ama bu takımı istanbula taşıyın. ilk yıl şampiyon olmazsa gelin suratıma tükürün.

iso_4939
31.08.2009, 13:55
hepsinde be hepsinde kompile...

lazkopatmehmet
31.08.2009, 14:09
taraftar elinden geleni yapıyor .. suç taraftarı kale bile almayanlarda.

Kapıcıoğlu 61
31.08.2009, 14:45
beşiktaş, fenerbahçe ve galatasaray'dan oluşan "üç büyükler"e 1970'lerdeki seri şampiyonluklarıyla trabzonspor da dahil olmuş ve adı "dört büyükler" olmuştur. aslında dengeli bir ligde olmaması gereken bir durumdur. normal olanı bu kadar geçmişi olan bir ligde en az 10 kadar takımın şampiyon olmasıydı.

yaptığım bazı çıkarımlardan "büyük takım" kriterlerini şöyle bir sıralayacak olursak,

- en üst ligde birden fazla kere şampiyon olması
- hep en üst ligde mücadele ediyor olması
- başarısında istikrar olması ve hep üst sıralarda iddialı olması
- yurtdışında da belirgin bir başarısı olması
- sadece ait olduğu şehirde değil yurt genelinde bir taraftar desteğine sahip olması
- kurumsallaşmış olması, ülke futboluna yön vermesi ve genel kaliteyi yükseltmesi

şimdi bunlara bakınca taraftarları kızmasınlar ama trabzonspor'un büyüklüğünün sadece geçmişe dayalı bir algıdan kaynaklandığını rahatça söyleyebiliriz. istikrar, yurt dışı başarı, kurumsallaşma vs. gibi konulara baktığımızda 1. ligdeki şampiyonluklarını bir kenara bırakırsak, trabzonspor'un bir gençlerbirliği'nden, gaziantepspor'dan, bursaspor'dan, kayserispor'dan ya da sivasspor'dan (ve hatta altay'dan, göztepe'den) çok da bir farkı yoktur.

aslında ben türk futbolunda iki büyük kulüp olduğunu düşünüyorum; galatasaray ve fenerbahçe. yine taraftarları kızmasınlar, amacım hakaret değil. herhangi bir takımın fanatiği de değilim ama beşiktaş'ın bu tanıma uymadığının gerekçeleri aslında yukarıda saydığım kriterlerde mevcut. zamanında neredeyse 2. lige düşecek hale gelmiş, hakkında "bir kibrit de sen çak" * kampanyaları yapılmış, şirketleşmesine rağmen hâlâ kurumsallıktan uzakta gezinen bir kulübe "büyük" demek bence çok doğru değil. avrupa kupalarındaki performansı da malum. ama tabi haklarını da yemeyelim, diğer lig takımlarından açık ara önde "büyük" olmaya aday bir takımdır beşiktaş.

aslında normal bir ligde "büyük takım" diye bir kavram olmaması gerekir ama ne yaparsınız ki bizim ligimizde var. hangi takımın büyük olduğunu şöyle bir testle anlayabilirsiniz aslında. "büyük" dediğiniz takımın bu ligde olmadığını düşünün, başka bir takımın fanatiği olarak nefret bile ediyor olsanız o takımın olmadığı bir ligin tadının olmayacağını, orada elde edilecek şampiyonluğun bir anlamının olmayacağını düşünüyorsanız, o takım büyük takımdır. bu nedenle türkiye'de "iki büyükler" vardır.

LECOSSEEMRE
31.08.2009, 15:01
Geçen seneki kadrodan daha iyi kadromuz var ersun yanaL kötümüydüde ilk 3 e soktu bizi Bu brooss neden şimdi illa transfer diyor illa futbolculara Suc atıyor bariz bir şekilde Görülüyorki Hugo bross gitmeli Yoksa cok puan daha kaybederiz 8 puan kaybettik 3 haftada..

since1967-61
31.08.2009, 15:02
bu başlığa taraftar şıkkının taşınmamış olması garip

Lancet_61
31.08.2009, 15:09
sebep ne olursa olsun önce elindeki malzemeyi güzel kullanacaksın

xunutulmazx
31.08.2009, 16:39
geçen sezondan kalma zaaflarımız belliydi.3 bölgeye takviye gerekirdi.sol açık,ön libero ve forvet.transferde yinetim biraz çuvalladı gibi geliyor bana.bu takıma golcü şart..

oflu_hamsi_61
31.08.2009, 16:47
Tutturdular forvet lazım deıl die.gene sola adam alcaKlardı....Allahdan caner habu yonetıme sii. cektıde almadılar.sız almayın baskan forvet.ALLAH senın ıle hacısalıholunu zıganadan yuvarlasında kurtulalım sızden.ALLAH BELNIZI VERSIN YONETIM GIBİİ

xunutulmazx
31.08.2009, 16:54
sözün bittiği yer burası.güzel analiz etmissin tsk ler.aslında bu konuda genelimiz hemfikiriz..:alkış:

İsmail Çavuşoğlu
31.08.2009, 16:56
Başlığa kısaca cevap verelim,
yönetimde..

robinhood61
31.08.2009, 17:35
Bence yönetim biraz daha zora girdikten sonra almak için Fatih Tekke'yi bekletiyor.. son bi çırpınış olarak alacaklar..o zaman da ne olacak. taraftarlar herşeyi unutacak. alınsa iyi olur sayın başkan. bak destek diyorsun para diyorsun al sana fırsat.tekke gelirse ne olacak.

1- kombine patlaması
2- forma satışı patlaması
3- gol sorunu ortadan kalakar
4- taraftarla barışma ve kendine özgüven
5- takımdaki liderlik vasfı
6- yeni heyecan yeni ruh

şimdi soruyorum sayın başkan.. bir mal değerli ise talep görür.peki biz kombine alacaz,forma alacaz,trabzoncellere üye olacaz peki senin malının değeri ne ki ben sana para harcayayım. tayfun coralar ,umut bulutlar ve ruhsuz gökhan ünallara verceksen parayı kusura bakma ama ben sana destek olamam. haa yaparsın has bişe işte o zaman yukardaki maddelerden nasibini alırsın.

kim trabzonsporun önüne engel oluyorsa kim menfaati için trabzonspora zarar veriyorsa Allah da onu bildiği gibi yapsın.

cipses
31.08.2009, 20:26
arkadaşlar

sorun futbolcularda da olsa başkanda
neredeyse hepsini o aldı

sorun teknik heyette de olsa başkanda
o heyeti o getirdi

sorun yönetimde de olsa başkanda
bu yönetim onun listesi

SORUN BAŞKANDA

Turgay ATEŞ
31.08.2009, 20:46
bu konuyu geniş çaplı değerlendirmek lazım Yönetim,teknik kadro ve tüm TRABZONSPOR camiası hepimizin olabilir.Ağlarsak hep beraber,gülerken hep beraber gülmeliyiz.suçlu aramak basit olur.
çünkü bir tane TRABZONSPOR var.

Muhalif
31.08.2009, 21:03
Trabzonspor A.Ş diyoruz... A.Ş'lerde bir sorun varsa bu da yönetime mal edilir. Bu kadar basit...

Gordon Freeman
31.08.2009, 21:06
Evet onların hiç şampiyonluk hedefleri olmadiği halde böylelerse olduklari zamani düşünemiyorum.. Bir kere izle maçlarını yada ortamlarinda bulun anlarsin ne demek istediğimi..

ya abi onlarla biz birmiyiz Allah aşkına.o takımların hedefi ilk 10 içinde yer almak.bu yuzden ard arda 3 maçta yenılseler 4 maçta yenılseler o kadar buyuk bı sorun olmaz onlar için.yonetımlerı hemen sarsılmaz cunku ilk 10 için fazla bı kayıp deıldır bu.Ama bizim büyük takım olarak hedefimiz belli.biz ıkı maçı ard arda kaybedersek sorundur bızım için.hedeften sapmadır.taraftarı çıldırtan bu hedeften sapma işte.beklenti buyuk bu takımdan.Islıklama Yuhlama tum bu baskılar bu yuzden.biz onlarla kıyaslanamayız.

omondoles
31.08.2009, 21:28
Başlık yanlış olmuş, en büyük suçlu biziz, bu sevdaya tutulmakla... aklım almıyor. Allah aşkına şu yoneticilerden birisi kanal biraz gelip baksa idi eksiklikleri anlardı. nedir bu inat anlamadım. bence bunlar bizim şampiyon olmamızı istemiyorlar. belkide Şampiyonluğu kaldıramamaktan korkuyorlar... ama en azından boyle olması daha iyi oldu. lig erkenden biter otururuz aşağı. lig sonunda olacağına başında olsun boyle daha iyi. artık hafta sonralıda zehir bize... ulan bide bütün yeğenlerimi tranzonsporlu yapıyorum...

cipses
31.08.2009, 22:26
bu soruyu başkana sorsak ne derdi acaba?

sorun kimde başkanım???

İskender Çakmak
31.08.2009, 22:30
kesinlikle futbolcularda

cipses
31.08.2009, 22:36
kesinlikle futbolcularda

futbolcuları kim aldı başkanım

albayrak dönemden kaç tane futbolcunuz var?

Harun
31.08.2009, 23:18
Az önce 2-0 biten gs maçında bir tekniktrektörün oyunu nasıl çevirdiğine şahit oldum.Maçta durum 0-0 iken reekarjd, Baros-Elano-Keita yı oyundan aynı anda çıkartıp yerlerine Nonda-Kewell-Aydın aldı.Ve bu değişikliğin ardından, Kewell ve Nonda'nın attığı gol ile gs galp geldi.

Şimdi herkes kadro zenginlinliğinden ve kalitesinden bahsedebilir.Fakat oyuna müdahaler burda asıl önemli noktadır.Bu bir cesarettir bu bir risktir.Yani bizim yapamadığımız ,korktuğumuz şey...

reis_556
31.08.2009, 23:23
arkadaşlar

neredeyse hepsini o aldı

o heyeti o getirdi

bu yönetim onun listesi

SORUN BAŞKANDA

bravooooooooo aynen katılıyorum kardeşim sana

Yasin N.
31.08.2009, 23:29
arkadaşlar

neredeyse hepsini o aldı

o heyeti o getirdi

bu yönetim onun listesi

SORUN BAŞKANDA

Birde şöyle bakalım.

sorun futbolcularda olsa zaten geçen seneki ligi 3. bitiren futbolcularla %90 ı aynı

sorun yönetimde olsa oda aynı yönetim değişiklik yok.

o zaman sorun değişen teknik direktörde demekki sadece o değişti herşey değişti.

Bence Ahmet hoca gelsin başa.:)

simavii
31.08.2009, 23:33
sorun hugo da nasıl teknik adam olmuş hayret.umut gibi bir oyuncuya nasıl hala sabrediliyor inanamıyorum hani yalanda olsa gazetelerde milli takıma cagrılacak diye yalan haberi dahi yapılamayan bir adam umut ben sabredemiyorum.bu senede hayal oldu şampiyonluk.

Kasım BEKTAŞ
01.09.2009, 00:58
sorun Trabzonspor'un yapısında... kişiler çok önemli kalmıyor bu durumda....

Trabzonspor'u rant kapısı gören yerel medyası, eski yöneticilerin kişisel ihtirasları, yeni yöneticilerin özgür hareket edememesi, sabırsız taraftarı vs... bence en sonda futbolcular geliyor, daha geçen yıl bu kadro şampiyon olur diyorduk üzerine 4 tane transfer yaptık şimdi bu kadrodan bir şey olmaz deniyor...

kendi evinde karısından, anasından sürekli dır dır dinleyen bir adamın ruh hali ne kadar sağlıklıysa Trabzonspor'da o kadar sağlıklı çalışıyor...

bir an evvel şampiyon olma hevesi sağlıklı hareket etmeye imkan bırakmıyor...

sürekli eleştirmeyi bırakıp sevdamız Trabzonspor'a sadece destek olalım gerisi kendiliğinden gelir...

shade6161
01.09.2009, 01:04
arkadaslar sorun apacık teknik direktorde...sol acık eksigimiz var die die alınan gabric sagda oynatılıyor..1 senedir geriye donuk ortasaha tipinde oynayan selcuk forvet arkası oynatılıor ve colman ön liberoda..4 5 1 sisteminin bize uygun olmadıgı apacık ortada..henuz kadroyu oturtamamıs her hafta farklı bır 11 le sahada..valla bole gıderse bırakın sampıyonlugu ılk 5 e bile giremeyis

uzakdogululaz
01.09.2009, 06:53
sorun kimde sivasspor hedefimiz şampiyonluk diyor
bizim başkan bu sene şampiyonluk yok diyor ! :)
dakika 89 3-1 maglubuz gökhan ünal bey gol atıyor
oldu sana 3-2 ama gökhan ünal beyimiz elindeki yüzüğü öperek trübünlere koşuyor ! :)
fatih tekke gitti kim gelmedi ki sürüsüne bereket golcu denedik olmuyor fatihin yerini tutmuyor yahu gecen sene bir golcumuz olsa şampiyon olacakdık şimdi bekle 20 sene daha biz görmedik ama bu gidişle torunlarımız trabzon efsanesini göztepe efsanesi sutunlarından okuyacak gibi !

cipses
01.09.2009, 07:06
Birde şöyle bakalım.

sorun futbolcularda olsa zaten geçen seneki ligi 3. bitiren futbolcularla %90 ı aynı

sorun yönetimde olsa oda aynı yönetim değişiklik yok.

o zaman sorun değişen teknik direktörde demekki sadece o değişti herşey değişti.

Bence Ahmet hoca gelsin başa.:)

sorun teknik direktörde ise bu teknik direktörü kim getirdi
geçen sene, galatasaray ve fenerbahçenin bir daha belki de zor görebileceğimiz bir döneminde, ancak 3. olduk

bunu başarı olarak mı görüyorsunuz

Mehmet Fatih Yavuz
01.09.2009, 07:13
Geçen sene kim kötü olursa olsun sen daha yeni kurulmuş bir takımdın.Koyduğun hedef uefa idi, o da tutmuştu.Maç başına ortalama 10 a yakın net pozisyon buluyordun buna rağmen.Başarı olarak mı görüyorsunuz?Soru mu bu?Otur bu sene oynanan oyunu izle, bi de geçen sene daha yeni kurulmuş takımın maçlarını izle.Ondan sonra da hocayı kovanlara gel de sayma.Hoca mühimdi.Kovdular.O vakit de dedik, sonun başlangıcını yaptılar.En az 4-5 sene takımın başında kalmalıydı.

cipses
01.09.2009, 07:15
arkadaslar sorun apacık teknik direktorde...sol acık eksigimiz var die die alınan gabric sagda oynatılıyor..1 senedir geriye donuk ortasaha tipinde oynayan selcuk forvet arkası oynatılıor ve colman ön liberoda..4 5 1 sisteminin bize uygun olmadıgı apacık ortada..henuz kadroyu oturtamamıs her hafta farklı bır 11 le sahada..valla bole gıderse bırakın sampıyonlugu ılk 5 e bile giremeyis

tamam sorun teknik direktörde diyelim

e yani sen başakana demez misin

"başkanım, o kadar dünyaca ünlü teknik direktörü anarken, nerden gittin aldın bu adamı?"

demezsin, deme...

demez misin,
fenerbahçe sivastan bilicayı aldı, kötü oyuncu mu
ankaradan özer hurmacı?
kayserinin topuzu?
aldığı brezilya milli takımında kendilerine yer bulan oyuncular?

galatasaray keitayı aldı, lyondan
elanoyu manchester cityden
ya teknik direktör!!!

beşiktaş geçen sene şampiyondu
almanyadan finki aldı
nihatı aldı

biz geçen sene 3. olduk,
giden hüseyinin yerine büyükşehirden tjikuzu
o kadar

sanki geçen sene açık ara şampiyon olmuşuz gibi

Mehmet Fatih Yavuz
01.09.2009, 07:15
Bu arada sorun aranıyorsa sorun şu anda başkanın bizzat kendisidir.Hiçbir lafının arkasında duramayan, yönetim seçmeyen, verdiği sözlerde duramayan bir başkan ve onun kadar tutarsız bir yönetim kurulu.Hiç topçulara falan uzanmaya gerek yok. Hocaya da.Hocayı kovup takımı bu hale getiren Sadri Şener ve avaneleridir.

CAFER ÖZER
01.09.2009, 10:00
Sorun kimde sıralama yaparsak
1.derecede Sorumlu Başkan Eksik mevkilere transfer yapmadı,Hoca Konusunda hata yaptı,
Geçen sezon her maçtan sonra medya aracılığı ile Ersun hocaya laf gönderen Başkandan bu sezon Çıt yok.
2.Sorumlu Hoca:Kimi oynatacağını kimi değiştireceğini,Maçın nasıl kazanılacağını dahi bilmiyor,Alanzinho gibi adamı ilk 18 e almayan bir hocanın hocalığından ben şüphe ederim.
Gole ihtiyaç varken Caleyi çıkartıp ferhatı sahaya süren birisi benim için bitmiştir.(gerçi bu işin sorumlusuda Başkandır,Nerden bulup getirdiyse Bu hocayı)
3.Sorumlu kendini bilmez Vurdumduymaz Futbolculardır.Adamlar adeteta sahada geziyorlar,Yürümekten acizler (Bunun sorumlusu yine Başkandır,Hala bu uyurgezelere bir kuruşluk ceza vermedi.ADAMLAR istediği gibi hareket ediyor,Hiç bir önlem yok hiç bir ceza Yok.)
Bu sezon Kimse taraftara laf söylemesin,
Taraftara Hattini bildi,Forma aldı,Kombine aldı,Ne denilirse yaptılar.
Birde Yönetim Hoca ve Futbolcular Haddini bilseler iyi olacak.

LazAnisT
01.09.2009, 10:21
Cafer abi Cale çıkıp Ferhat girmedi.Ferhat 11'de başladı zaten.Serkan çıkıp Tayfun girdi ama çok farkı yok:)

Cengiz Çubukcu
01.09.2009, 10:35
Cale manisa manisa maçında çıktı Ferhat girdi, ben de ''bu değişiklik maçı çevirmez ama hoca kim kötüyse onu değiştiriyor, zaten tek artısı kötü oyuncuları iyi tespit edebilmesi ''demiştim .... Serkan hazırlık maçlarında bile o kadar koşuyor ki 60. dakikada pili bitiyor, yürüyecek hali kalmıyor ...bu takım için bazen avantaj bazen dezavantaj zaten bunu da hangi hoca gelirse gelsin görüyor...
soruna gelince camia olarak sorun yumağıyız resmen....

CAFER ÖZER
01.09.2009, 10:46
Cafer abi Cale çıkıp Ferhat girmedi.Ferhat 11'de başladı zaten.Serkan çıkıp Tayfun girdi ama çok farkı yok:)

Süleyman O Bursa maçında idi,Benim dediğim Manisa maçında 60.dakikalarda felandı 1-0 malubuz Maçı kurtarmamız lazım O zaman Cale çıkıyor yerine ferhat giriyor hatta Son değişiklikti galiba,Her maçta aynı şeyleri Yapıyor.
Senin söylediğinde ayrı bir felaket zaten,Koskoca Trabzonsporda takımda kurtarıcı defans oyuncuları,Alanzinho ilk 18 de yok Bursa Maçında Serkanın yerine Tayfunu alıyor Beyefendi maçı kurtaracak.

sarman61
01.09.2009, 10:55
arkadaşlar

neredeyse hepsini o aldı

o heyeti o getirdi

bu yönetim onun listesi

SORUN BAŞKANDA

Altına imzamı atıyorum.

Ali İhsan
01.09.2009, 11:35
Bence sorun Alanzinho gibi bir oyuncuyu kullanamayan, hatta harcamak için uğraşan camiada... Bunu yıllarca Yattara'ya yaptık. Adamın özel hayatını idik didik ettik, iyiyken bile formdayken bile oynatmadık... Trabzon'un küçük şehir olması her futbolcunun yaşantısının rahatça baskı altına alınması bence en büyük sorunumuz. İnsanlar değişecek futbolcuları rahat bırakacak, godamanlar Trabzonspor'un başarılı olmasından rahatsız olmayacak o zaman sorun çözülür... Bu arada yönetimler de padişah değil sorumlu olduklarını unutmayacak...

Sorun hepimizde, bizim seçtiklerimiz ve onların seçtiklerinde...

Tekke
01.09.2009, 12:04
Sorunun BAŞKANDA olmadığı gün gibi ortada. Nuri Alço döneminden sonra alnımızı AK ETMEDİ mi? Fatih Tekke konusu hariç neyi yanlış yaptı? Ersunu mecbur kaldı gönderdi, şimdi sallamak kolay, Sivas sonrası 1 maç daha kaybetsek Ersunu taraftar sokar mıydı Trabzona?

Bu sene yapılan Engin ve Tjikuzu transferleri iyidir bence, ama Gabriçe verilecek para FORVETTE degerlendirilmeliydi. Ben SADRİ başkana hiç kızmıyorum.

Ama gezen Gökhana, hep söylediğim gibi iyi niyetli-parasının hakkını vermeye gayret eden ama maalesef yetenek yoksunu UMUTA, her önemli dönemde işe yaramayan YATTARAYA, geçen yılı aratan Egemen-Selçuk-Colman gibi YILDIZ sandığım futbolculara kızgınım.

cipses
01.09.2009, 16:29
Sorunun BAŞKANDA olmadığı gün gibi ortada. Nuri Alço döneminden sonra alnımızı AK ETMEDİ mi? Fatih Tekke konusu hariç neyi yanlış yaptı? Ersunu mecbur kaldı gönderdi, şimdi sallamak kolay, Sivas sonrası 1 maç daha kaybetsek Ersunu taraftar sokar mıydı Trabzona?

Bu sene yapılan Engin ve Tjikuzu transferleri iyidir bence, ama Gabriçe verilecek para FORVETTE degerlendirilmeliydi. Ben SADRİ başkana hiç kızmıyorum.

Ama gezen Gökhana, hep söylediğim gibi iyi niyetli-parasının hakkını vermeye gayret eden ama maalesef yetenek yoksunu UMUTA, her önemli dönemde işe yaramayan YATTARAYA, geçen yılı aratan Egemen-Selçuk-Colman gibi YILDIZ sandığım futbolculara kızgınım.

fatih tekkeden başka hataları

1. kızgın olduğun gezen gökhanı o aldı

2-yattara onun döneminde 2 sefer satılma eşiğine geldi, satamadı, ama bunu duyurdu. yattara neredeyse artık hiç oynamıyor

3-egemen selçuk colmanı o getirdi. colmanı yıldız sanmanın nedeni onun colmanın alexten bile daha iyi bir yıldız olduğuna dair söylemleri

albayrak dönemi bir felaketti

iyi bir teknik direktörle şampiyonluğa oynayabileceğimiz bir dönemde gitti lazaroniyi aldı ve fatih tekkeyi sattı. felaketin başlangıcı oydu.

ama sadri başkan gökdenizi sattı onun parasıyla ne aldı? 2-3 iyi transfer ve kaliteli bir hocayla yine kafaya güreşecekken ikinci bir lazaroni faciası yaşamadık mı? görüştüğü hocalar nereee, aldığı broos nere!!!

bu hocaya, bu kadroya rağmen, "şampiyonluğun en güçlü adayı bizi" demedi mi

birine güvenecekseniz elinizde güvenmek için veriler olacak

normal hayatta biri size bunları yapsa demediğinizi bırakmazsınız

güvenin bakalım

şimdi tekkeyi alır, bu seneyi de uefa mücadelesi şeklinde bitiririz, son maçlarda biraz iyi oynarız, seneye yine transfer hüsranıyla girer ama umutlarımızı hiç kaybetmeden güvenmeye devam ederiz.

Ilelioglu
01.09.2009, 20:45
En büyük sorun "Gerekli Transferleri" yapmayan Yönetimde!

Yağızhan Sağnak
01.09.2009, 21:47
Taraftarların hiçbir suçu yok boşyere suçumuz varmış gibi kendinize özeleştiri yapmayın.

Tek suçlu kendi cebine para doldurmak isteyen çıkarcı yöneticilerde.

ordu-ts
01.09.2009, 22:52
beyler onda bunda suc aramadan kendi işimize bakarak yolumuza devam etmeliyiz, istediğiniz kadar yönetimi,futbolcuları yada teknik kadroyu suclayın ama bunlar hep boş işler ,tek şansımız takımın ardında durup sabır etmemiz..

Emir BAYRAK
02.09.2009, 00:13
Başarısızlığın ve Transferdeki rezil oluşun sebebi olaran Hacısalihoğlu'nun istifasını istiyorum, diliyorum. Keşke 2. yönetimde olmasaydın!

legend61
02.09.2009, 00:13
Bugün Zaman gazetesinde çıkan bir yazı.Çok yerinde tespitler var.Okumanızı tavsiye ederim.
Kuzey cephesinde değişen bir şey yok

Sahasında Bursaspor'la berabere kalarak 4. hafta sonunda ligin zirvesinden 8 puan geriye düşen Trabzonspor cephesinde yaşanan düşüşün nedenleri sorgulanıyor.

Görünen o ki hem hazırlık maçları hem de Sivas maçı herkesi yanıltmış. Hazırlık maçlarında orta sahada üst üste pas yapan, ters toplar yapan, kanat organizasyonları yapan Trabzonspor'dan haftalardır eser yok. İkisi Avrupa kupası maçı son 5 maçta Trabzonspor'un rakiplerine oyun üstünlüğünü kabul ettirebildiği dakikalar çok sınırlı.

Trabzonspor'un hücum ile savunma oyuncuları arasındaki mesafe çok, Trabzonspor kanatları dilediği gibi kullanamıyor, forvetlerin her ikisi de benzer nitelikte, hem hava toplarında etkisizler hem de topu kontrol etme ve sahip olma konusunda zafiyetleri var vs. gibi takımla ilgili benzer eksikliklerin listesini hayli uzatmak mümkün. Ancak bundan çok daha önemli ve konuşulması gereken şey, bir camianın her seferinde aynı hataları aynı sıralama ile yapıyor olması belki de.

Yıl 1996, şampiyonluğa ilerleyen Trabzonspor'da herkesin ortak kanaati devre arasında bir forvet ve alternatif bir orta saha alınması gerektiğidir. Ancak "dengelerin korunması" adına bu ihtiyaçlar giderilmez ve sene sonunda kaçan şampiyonluğun meydana getirdiği yıkım tüm dengeleri altüst eder. Yıl 2004 bir önceki sene Samet Aybaba'dan devraldığı takımla ligin son haftasına kadar şampiyonluğu kovalayan Ziya Doğan, sezon bitiminde yönetime transfer planlamasını sunar. Ancak beklenen transferler bir türlü gerçekleşemez. Hatta Almanya kampında Ziya hoca istifa eder ama son anda vazgeçirilir. O sene Trabzonspor Dinamo Kiev'e hazin bir şekilde elenerek tarihinde ilk kez şampiyonlar ligine katılma şansını kaçırır. Ertesi sene aynı hadise bu kez Şenol Güneş ile devam eder. Ligi Fenerbahçe'nin arkasında bitiren Trabzonspor, herkesin ortak fikriyle yapılacak 3 nokta transfer sonucunda bir sonraki sezonunun favorisidir. Ancak Trabzonspor da bir kez daha aynı oyun sahnededir. Bu kez yöneticiler transfer edilecek futbolcuların ismi konusunda bir türlü anlaşamaz. Bu çekişme son ana kadar sürer. Takım şampiyonlar ligi ön elemesinde forvet yokluğundan dolayı Fatih'i sakat sakat ikinci yarı oyuna sürmeye mecbur halde çıkar. Trabzonspor elenir, lige kötü başlar ve korunması için azami özen gösterilen "dengeler" yine yerle bir olur.

Ve yıl 2009... Trabzonspor 3 yıl süren suskunluğun ardından yeni yönetim ve Ersun Yanal ile yepyeni bir kadro yapar. Hedef ilk yıl Avrupa kupalarıdır. Sezonun bitmesine 5 hafta kala belirlenen hedef garantilendiği halde Ersun Yanal ile yollar ayrılır. Tıpkı geçmişte takım şampiyonluktan kopmamış olmasına rağmen istifa etmek zorunda bırakılan Şenol Güneş, Yılmaz Vural, Samet Aybaba ve Ziya Doğan gibi... Sezon bittiğinde yine herkesin ortak fikri takıma nokta 3 takviye yapılması durumunda zirve yarışında olabileceği şeklindedir. Bu kez 5 takviye yapılır. Ancak herkesin elzem gördüğü forvet ve sağ bek transferi yapılmaz. Takımın eski kaptanı ve gol kralı benzer niteliktekilerle mukayese edilince çok makul bir fiyata alınmaz. Sebep yine 13 yıl önceki ile aynıdır; takım içi ve ekonomik dengeler...

Bir camianın farklı yönetimlerle, farklı isimlerle bile olsa son 20 yıllık tarihinin böylesine aynı filmin versiyonu şeklinde olması garip değil mi? Trabzonspor'un bundan sonra seçilecek yönetimi için bir kitapçık hazırlanmalı belki de. İçeriğinde nelerin yapılması değil nelerin yapılmaması gerektiği yer alan bir kitapçık. Sonuna da Şeyh Edebali'nin Osman Bey'e vasiyeti konulmalı. Ey Oğul diye değil 'Ey Başkan' diye başlanılır ve anlaşılırsa başka derdi kalmaz Trabzonspor'un... ZAMAN

ERDAL HOŞ

ZORESMER
02.09.2009, 00:15
Tartışmasız YÖNETİM takımı kuran hocayı alan herşeyı yapan yönetım sonuclardan da yönetım sorumludur yönetımde revizyon şart hacısalihoğlu gibi gereksiz isimlerin bu takımdan uzak durması lazım bu kadar becerıksız bır yönetım trabzon tarıhınde yoktu heralde

asem61
02.09.2009, 01:10
futbol takimiyla ilgili her aldigi karar yanlis olan yönetimdir hatali.yanlis transferler , takimdan gönderilenler, takimda tutulanlar. bu konularda cok hata yaptilar ve bizi cok üzdüler.kendi kapris ve cikarlarini trabzonsporun menfaatlerine tercih ettiler

Özkan
02.09.2009, 01:21
Yönetim hatâlı olabilir, teknik direktör yanlış tercihler yapmış olabilir ama sahada gezinen rûhsuzlar, ayağında top ezmeyi meziyet sayan artistler hiçbir şekilde anlaşılamaz. Aldığınız paranın hakkını vermek, giydiğiniz formaya saygı göstermek gibi erdemlerden nasîbinizi almadınız mâdem, yenilgiye ve her maçta yedi sülâlenize sövülmesine nasıl tahammül ediyorsunuz ey sefiller?

Halı sahada maç yaparken bile yenik duruma düşünce oyunu sertleştiren, daha çok koşan, arkadaşlarına bağırmaya başlayan ben, hâl diliyle "Maç bitse de gidip kazandığımız paraları ezsek." diyen tiplere tahammül edemiyorum ve onlara hakkımı helâl etmiyorum.

violentia
02.09.2009, 19:34
Suç, gereken mevkiye (forvet) gereken adamı (Fatih Tekke) almayan yönetimdedir.

cipses
02.09.2009, 21:54
beyler onda bunda suc aramadan kendi işimize bakarak yolumuza devam etmeliyiz, istediğiniz kadar yönetimi,futbolcuları yada teknik kadroyu suclayın ama bunlar hep boş işler ,tek şansımız takımın ardında durup sabır etmemiz..

peki biz hoşnutsuzluğumuzu dile getirmezsek hoşnut olmadığımızı kim nasıl anlayacak?

yüzüne söylesen öbür tarafa dönecek bir yönetim var, bir de söylemesen "herkes böyle mutlu" diyecekler neredeyse

bakın herkes yanlış yapabilir
ama bu kadar da bariz bir hata içine düşülmez
yani futboldan az bir şey anlayan bir insan trabzonun en acil ihtiyacının gol vuruşları iyi olan bir forvet olduğunu biliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiir
2*2=4
bu, bu kadar açık!
biz biliyoruz, söylüyoruz
yönetimde biliyor, fatih tekkeyle anlaşmaya çalışıyor
ama ne zaman? son gün, son dakikalarda
ne zaman? fatih tekke kıymete bindikten sonra
ya bu yönetimin yanlışları anlatmakla bitecek gibi değil

fanatikmühendis
02.09.2009, 22:07
Sorun tabiki yönetim,hoca ve biz taraftarlarda.
Bir takım düşünün, yönetimi defansının en önemli adamı ligin ilk haftasına kadar gönderilmek istenmiş hatta bir yönetici tarafından emekleri için teşekkür edilmiş :)
Bir takım düşünün, yönetimi geçen yılın en iyi yabancılarını ( Colman-Cale) satmak için transferin son gününe kadar uğraşmış ve bunu alenen yapmış :)
Bir takım düşünün, yönetim ve hocası tarafından en pahalı oyuncularından birini ( Alanzinho) maçlarda kesiyor. Hemde Engin,Barış hatta 3 gün önce aldığı bir yabancı uğruna :)
Bir takım düşünün, taraftarları geçen sene 29 gol atan forvetlerini sürekli aşağılayıp daha lig tatil döneminde dahi bu adamlardan bi şey olmaz bize forvet lazım diye basbas bağırmış olsun, hemde sürekli bir ismi telaffuz ederek :)
Bir takım düşünün, yönetimi yardımcı hocasını hocasını almadan seçmiş, üstüne birde hocasının üstüne hoca getirmiş :)
Ee sonrada bu futbolculardan iyi futbol bekliyoruz. Allah aşkına bu mümkün mü. Bizler istenemediğimiz bir yerde çalışır mıyız veye ne kadar çalışırız. Bu saydığım oyuncuları bizler malesef küstürdük. İşte sorun burda. Bu oyuncuları tekrar kazanamazsak bu sene böyle devam eder. Ayrıca hocamıza da tek yetkilinin kendisi olduğu garanti edilmeli ve işine tam motivesi sağlanmalı. Bir an önce bizlerin (taraftar,yönetim ve biraz da hoca) uyanması dileğiyle..

yorumsuz6117
02.09.2009, 22:08
yönetimde de sorun var, teknik kadroda da, futbolcularda da..

Harun
03.09.2009, 12:39
Tek bildiğim sorunun taraftarda olmadığıdır.

Fatih Öztürk
03.09.2009, 13:47
sorun yönetimde.

atay aktuğ zamanında yine cok güclü olan istanbul takımlarına karşı trabzonspor hasan üçüncü,mehmet yılmaz,tayfun cora,hüseyin çimşir,gökdeniz karadeniz,fatih tekke ve aklıma gelmeyen bir kaç trabzonlu oyuncuyla trabzonspor gerçek anlamda şampiyonluğa oynamıştır.bu saydığım trrabzonlular trabzonspor alt yapısından cıkıp savaşın kralını vermiştir öyle yada böyle 2004-0005 sezonlarında 2 kere şampiyonluklarımız elimizden çalınmıştır.

şimdiki takımda barış memiş ve tayfun cora dışında alt yapıdan yetişen oyuncu yok.

illa istanbul kulupleri gibi param var adam alacağım alttan gelene ihtiyacım yok diyorsan bas paranı al topcuyu.ama yok bu fuşkiyi yiyemiyorsun istanbul takımlarının 20 harcadığı yerde sen bedava oyuncu peşinde koşup ancak 2 harcıyorsan demekki ortada bir çelişki var.

sözün özü beyler bayanlar bu camia 3-5 sene daha şampiyonluk hayalini bile kuramayacak durumdadır.

3-5 seneden kastım,hani olurda alt yapıdaki değerleri bir an önce kazanırızda 3-5 sene içinde yoğrulurlar tekrar 2004-2005 senelerindeki gibi şampiyonluğun büyük adayı oluruz.

aksi halde lig 4.lüğü için en büyük aday her zaman biziz!

Cihan
03.09.2009, 13:49
sorun camiada..

siyasi görüş ayrılıklarından ötürü bir grupdiğer grubu desteklemiyor ama kimse bunu çıkıp söylemye

cesaret edemiyor

Yavuz Hasan
03.09.2009, 13:54
sorun yönetimde yönetimde

başkalarının adı başkanın kinden daha fazla duyuluyor bu yanlış

Süleyman50
03.09.2009, 13:54
en büyük suç yönetimde, yönetime sorarsanız biz taraftarda....

melihkuzey
03.09.2009, 14:03
suçu sadece yönetime, teknik kadroya ya da futbolculara yüklemek büyük hata olur. suç, zor zamanda elele verip birlik olamayan bütün biz camiamızda. hepimizin suçu var. trabzondaki taraftar gurupları birleşip 200-300 kişi halinde her çarşamba çiçeklerle takımı ziyarete gidip hem yönetime hem de futbolculara "biz yanınızdayız" mesajı verebildiği gün bizans takımlarına tekrar kök söktürmeye başlarız.

farfara
04.09.2009, 00:12
Sorun bu kulübü iki ay teknik direktörsüz birakip,hocaya sormadan transferi acip kapayan yönetimde.

Birtan Karaman
28.11.2009, 14:57
Yönetim Veya Teknik Heyet'tir Sorun.

Mustafa ÖZDEMİR
28.11.2009, 15:36
sorun yönetimin içinde...

M.S.SOFU
28.11.2009, 16:18
sorun içimizde :D....

LECOSSEEMRE
28.11.2009, 16:23
Hugo bross ve ekibindeydi umarım artık düzelicez..

karatasof
28.11.2009, 16:42
1.sorumlu Başkan Sadri Şener
2.Sorumlu Asbaşkan Hayrettin Hacısalihoğlu
3.Sorumlu Futbol Şubesi Sorumlusu İhsan Alioğlu
4.5orumlu Hasan Yener
.
.
.
129.Sorumlu Başkan Sadri Şener
130.Sorumlu Asbaşkan Asbaşkan Hayrettin Hacısalihoğlu
131......................

poetricus
28.11.2009, 17:56
Bana öyle geliyor ki sorun ikide bir yaşadığımız güneş patlamalarında...
Malum radyasyon dengesizliği.

meksikali
28.11.2009, 19:31
bence yönetim ve taraftar gecen sene taraftar bu sene yönetim

ben dünyanın hiçbiyerinde görmedim ya hala daha yediremiyorum avni akerde kolbastı oynamadılar diye yuhalandılar (hangi mac hatırlamıyorum ama kazanmıstık) böle bi olay varmı yaa
hangi taraftarın buna hakkı var.. takım sana 3 puan vermiş ve stresden dolayıda bu sefer kolbastı oynamama kararı almış bu sene cebimdeki son parayla kalkıp istanbuldan trabzona touluse macına gittim sırf trabzonumun uefa macını izlim ona destek verim diye gittim ki sanki halı saha macı var fransadan gelmişler ilgi yok destek yok uefa macının ne oldugunun bile farkında degiller bahse varım ama sonra anadolu takımları vs.. macı oldumu sırf gösteriş icin maca gidiyolar bende bu kişilere taraftar demem..

söz konusu mactada bildiginiz üzere 3-0 yenildik gitdiğimede hiç pişman olmadım olmamda böle bi hakkım yok 5-0 da yenilsek gene giderim gene giderim ben trabzonumu izlemeye her zaman giderim real madrid lede olsa giderim pendik le oynasada giderim...

Tayfun Aydın
28.11.2009, 23:49
2.Sorumlu bir maçta 10 gol pozisyonuna girip gol atmayı beceremeyen ve bana göre iki iyi hocanın başını yakan forvetler.Çünkü futbolda istediğin kadar iyi oyna gol atamadın mı her şey boş

BAŞ SORUMLU Forvet sıkıntısını bildiği halde ve geçen sene şampiyonluğun kaçma nedeni olduğunu bildiği halde bu takıma santrofor almayan YÖNETİM de

Geri kalanlar takım iyiyken zırt pırt Trabzon a antremana gelip takımın ve hocanın dengesini bozan BAKAN larda ve takımına ve hocasına sahip çıkmayan bizlerde.

Ersun hocaya geçen sene sahip çıkılsa bu adam kovulurken çıkıp sen 3. lüğü hedef koydun kimi neden kovuyorsun diye sorulsa.

Hugo gönderilirken bu adam mı çıkıp gol atacaktı forvet neden almadın diye sorulsa bu durumda olmazdık.

SüRMeNe_6161
01.12.2009, 23:00
Buyrun siz karar verin:)

http://altinayakkabi.blogspot.com/2009/11/hep-senin-yuzunuzden-broos.htmlYüreğine Sağlik Harika Yazmiş.

Doğukan Uçan
26.01.2024, 13:04
Beş para etmez futbolcu topluluğu, futboldan anlamayan bir başkan ve futbol katili kelime oyunlarını iyi yapmasını beceren teknik direktör bozuntusudur.

HOPA'LI TS'Lİ
26.01.2024, 15:55
Beş para etmez futbolcu topluluğu, futboldan anlamayan bir başkan ve futbol katili kelime oyunlarını iyi yapmasını beceren teknik direktör bozuntusudur.

Bu kadar güzel ve tek cümlede özetlenebilirdi.

Fanatik34
26.01.2024, 23:51
Bes Para etmez futbolcularmis peh peh peh...sampiyonluk sezonunda Berat´a giydiriyordunuz, kacti kurtuldu. Arabistan´da Hocasi kim idiyse, bugün sahanin en iyilerinden cünkü futbolcu dedigin, Hocasina göre kisner!!

Sorumlular belli, yukarida agit yakiyorlar her mac sonu

objek
27.01.2024, 00:51
Her sezon sampiyon olmuyorduk gs bjk fb onlarda kotu sezonlar gecirdiler inisler cikislar olur burada en cok konusulmasi gereken konu sampiyonluk baskısı olmayan bu sezonda kadromuzda neden ilerisi icin umit veren potansiyele sahip genç oyuncularimizin olmayışı veya var olanlara şans verilmemesi olmalı iki sezondur bir suru oyuncu alinmis bunlardan hicbirisi patlama yapamadigi gibi piyasa degerinide dusurmus durumdalar
Herkesin amaci niyeti iyi veya kotu fark etmez basarili olmak icin yola cikar ancak futbolda takimini sahiplenen cekirdek omurganizi kaybettiginizde isiniz kolay olmaz yönetim teknik kadro futbolcular taraftarlar top yekun hem basarinin hemde basarisizligin sorumlusudur almanyada shalke 04 bir alt ligde kume düşmemeye oynuyor ev maclarinda nerdeyse bos koltuk yok hep destek tam destek

lazibere
27.01.2024, 03:01
Her sezon sampiyon olmuyorduk gs bjk fb onlarda kotu sezonlar gecirdiler inisler cikislar olur burada en cok konusulmasi gereken konu sampiyonluk baskısı olmayan bu sezonda kadromuzda neden ilerisi icin umit veren potansiyele sahip genç oyuncularimizin olmayışı veya var olanlara şans verilmemesi olmalı iki sezondur bir suru oyuncu alinmis bunlardan hicbirisi patlama yapamadigi gibi piyasa degerinide dusurmus durumdalar
Herkesin amaci niyeti iyi veya kotu fark etmez basarili olmak icin yola cikar ancak futbolda takimini sahiplenen cekirdek omurganizi kaybettiginizde isiniz kolay olmaz yönetim teknik kadro futbolcular taraftarlar top yekun hem basarinin hemde basarisizligin sorumlusudur almanyada shalke 04 bir alt ligde kume düşmemeye oynuyor ev maclarinda nerdeyse bos koltuk yok hep destek tam destek

Bana Trabzonspor formasını giymek nasıp olmuş ama başka takıma gidip de orda kendini ispat eden, Yusuf sarı'dan başka bir oyuncu söyleyebilir misin.
Hadi diyelim bizde süre alamadılar ve Hoca genç oyuncu düşmanı, Yahu bu adamlardan bir tanesi bizden sonra PTT ligine değil de Süper ligde bir takımda oynasınlar yahu, Zirve takımlarını da geçtim, düşmemeye oynayan bir takıma gitsinler de parlasınlar ve bizde desek ki keşke satmasaydık. Var mı aklınızda bir kaç isim??

Bak kardeşim, Bizde sanıldığı gibi futbolcu yetişmiyor. Torpille kurulan alt yapılar ve kafa kol ilişkisi ile seçilen socuklar ve hepsi çöp. Bu bakımdan Trabzonspor şehri, futbolcu cennetidir lafı koca bir abartmadan başka bir şey değil. Karadeniz çocukları elbette yeteneklidir ama bu A takım da top oynayacak seviyede değil. Çalışmıyorlar ve çabuk şımarıyorlar

Ekrem D.
27.01.2024, 03:03
2.Sorumlu bir maçta 10 gol pozisyonuna girip gol atmayı beceremeyen ve bana göre iki iyi hocanın başını yakan forvetler.Çünkü futbolda istediğin kadar iyi oyna gol atamadın mı her şey boş

BAŞ SORUMLU Forvet sıkıntısını bildiği halde ve geçen sene şampiyonluğun kaçma nedeni olduğunu bildiği halde bu takıma santrofor almayan YÖNETİM de

Geri kalanlar takım iyiyken zırt pırt Trabzon a antremana gelip takımın ve hocanın dengesini bozan BAKAN larda ve takımına ve hocasına sahip çıkmayan bizlerde.

Ersun hocaya geçen sene sahip çıkılsa bu adam kovulurken çıkıp sen 3. lüğü hedef koydun kimi neden kovuyorsun diye sorulsa.

Hugo gönderilirken bu adam mı çıkıp gol atacaktı forvet neden almadın diye sorulsa bu durumda olmazdık.
O kadar karamsar olmaya gerek yok bence. Metalist'teki Jaja tarzı bir oyuncu alınsa bu takım seneye kafaya oynar, 80+ puan toplar. Şenol hocaya güvenin :)

objek
27.01.2024, 11:34
Bana Trabzonspor formasını giymek nasıp olmuş ama başka takıma gidip de orda kendini ispat eden, Yusuf sarı'dan başka bir oyuncu söyleyebilir misin.
Hadi diyelim bizde süre alamadılar ve Hoca genç oyuncu düşmanı, Yahu bu adamlardan bir tanesi bizden sonra PTT ligine değil de Süper ligde bir takımda oynasınlar yahu, Zirve takımlarını da geçtim, düşmemeye oynayan bir takıma gitsinler de parlasınlar ve bizde desek ki keşke satmasaydık. Var mı aklınızda bir kaç isim??

Bak kardeşim, Bizde sanıldığı gibi futbolcu yetişmiyor. Torpille kurulan alt yapılar ve kafa kol ilişkisi ile seçilen socuklar ve hepsi çöp. Bu bakımdan Trabzonspor şehri, futbolcu cennetidir lafı koca bir abartmadan başka bir şey değil. Karadeniz çocukları elbette yeteneklidir ama bu A takım da top oynayacak seviyede değil. Çalışmıyorlar ve çabuk şımarıyorlar

Evet dogru alt yapida bir sorun varda genel olarak bakacak olursak yinede ülkemizde ve avrupada daha çok bu yorelerden gitmis gurbetcilerimizin çocukları daha yetenekli oluyorlar

HasanTezel
27.01.2024, 13:38
Midem bulanıyor…

Bizi dolandıran siopis iti ponçik,3 e alıp tehditle 1 e kendini sattıran Bakasetas kahraman, 20 milyon ve Edgarı kazandıran Yusuf ahlaksız-üstüne kurulan kumpaslarda yalnız bırakılan ama 6 milyon kazandıran Ömür hain-10 milyona satılan Ahmetcan mülteci-8 er milyon kazandıran Tekke-Gökdeniz uzaylı-yalnız bırakılan ligin ölüsü bile en iyi 3 kalecisinden 10 milyon kazandıracak Uğurcan artiz….

Eyyyy Trabzon doğumlu Rumlaşmışlar, yunanlaşmışlar, hainler. Açıkça biz gizleniyoruz ve TRABZON HALKINI DA EVLATLARINI DA SEVMİYORUZ diyin,

Ama bilin biz de sizi sevmiyoruz

Trabzon’da doğup büyüyen her çocuğun hayallerini süsleyen şanlı formamızla şampiyonluk sevincini yaşayan, en zor zamanlarında sakatlık yaşadığında ve formasından uzak kaldığında dahi ona sahip çıkan bu büyük camiaya Abdülkadir Ömür’ün bugün göstermiş olduğu tavır saygısızcadır!On binlerce çocuğun, futbolcunun hayallerini süsleyen bu formanın ağırlığını tüm bu yaşadıklarına rağmen idrak edemeyen futbolcunun Trabzonspor ile ilişiği en kısa sürede kesilmelidir. "Trabzonspor, ona hayat verenlerin hayatıdır…"

https://x.com/GurbetciGencler/status/1750905719824535782?s=20
(https://x.com/GurbetciGencler/status/1750905719824535782?s=20)

Tatar Kemal
27.01.2024, 13:49
Daha iki sene önce Burak Elmas yönetiminde gs ekonomik olarak bitmiş, ligde de yerlerde sürünüyordu. Sonra Dursun Özbek ve ekibi geldi tüm tabloyu tersine çevirdi. Adamlar geçen sene şampiyon oldu, bu sezon da olmaya aday. Ama en önemlisi o bitik kulübü aldılar ekonomik olarak düze çıkarttılar. İşin sırrı futbolu bilen ve ekonomiyi yönetecek kaabiliyette yöneticilerde. Ahmet Ağaoğlu ve ekibi Trabzonspor adına iyi bir oluşumdu. Ama tek hata yaptı ve tüm düzen bozuldu. O hata da şu ki; şampiyon olduğu senenin son 10 haftasında maç kazanamayan Abdullah Avcı ve ekibini sezon sonu teşekkür edip gönderecekti. Abdullah Avcı ile şampiyonlar ligine kalınamayacağı belliydi. Hata orada. Eğer takım geçen sene şampiyonlar ligine kalıp 25-30 milyon euroyu kasaya koyabilseydi herşey yolunda gidecekti. Kırılma noktası orası. Artık birşeyleri düzeltmek için çok geç. 30 milyon euro borcu kimse cebinden kapatamaz. Takımın herhangi bir sportif başarısı da yok. Sponsor da bulunamıyor. Yani çöküntünün devamı kaçınılmaz görünüyor.

Ertan1982
27.01.2024, 14:34
Daha iki sene önce Burak Elmas yönetiminde gs ekonomik olarak bitmiş, ligde de yerlerde sürünüyordu. Sonra Dursun Özbek ve ekibi geldi tüm tabloyu tersine çevirdi. Adamlar geçen sene şampiyon oldu, bu sezon da olmaya aday. Ama en önemlisi o bitik kulübü aldılar ekonomik olarak düze çıkarttılar. İşin sırrı futbolu bilen ve ekonomiyi yönetecek kaabiliyette yöneticilerde. Ahmet Ağaoğlu ve ekibi Trabzonspor adına iyi bir oluşumdu. Ama tek hata yaptı ve tüm düzen bozuldu. O hata da şu ki; şampiyon olduğu senenin son 10 haftasında maç kazanamayan Abdullah Avcı ve ekibini sezon sonu teşekkür edip gönderecekti. Abdullah Avcı ile şampiyonlar ligine kalınamayacağı belliydi. Hata orada. Eğer takım geçen sene şampiyonlar ligine kalıp 25-30 milyon euroyu kasaya koyabilseydi herşey yolunda gidecekti. Kırılma noktası orası. Artık birşeyleri düzeltmek için çok geç. 30 milyon euro borcu kimse cebinden kapatamaz. Takımın herhangi bir sportif başarısı da yok. Sponsor da bulunamıyor. Yani çöküntünün devamı kaçınılmaz görünüyor.

hem o hem karar veremediler sl girmek istiyorsan ona göre transfer yapacaksin 10 vasat degil 3 klas oyuncu alacaksin yada diyeceksin bu kadro miyadi doldu ben yeni bi yapilanma sürecine gidiyorum.
ilkini denediler ama vasatlar ile tabi patladi elinde o is.

doc holliday
27.01.2024, 18:33
Yönetim

Armağan Dere
27.01.2024, 18:53
bende olmadığı kesin !

Nazim Can
27.01.2024, 20:11
Bence sorun bende:)

Sefer A.
28.01.2024, 01:52
Midem bulanıyor…

Bizi dolandıran siopis iti ponçik,3 e alıp tehditle 1 e kendini sattıran Bakasetas kahraman, 20 milyon ve Edgarı kazandıran Yusuf ahlaksız-üstüne kurulan kumpaslarda yalnız bırakılan ama 6 milyon kazandıran Ömür hain-10 milyona satılan Ahmetcan mülteci-8 er milyon kazandıran Tekke-Gökdeniz uzaylı-yalnız bırakılan ligin ölüsü bile en iyi 3 kalecisinden 10 milyon kazandıracak Uğurcan artiz….

Eyyyy Trabzon doğumlu Rumlaşmışlar, yunanlaşmışlar, hainler. Açıkça biz gizleniyoruz ve TRABZON HALKINI DA EVLATLARINI DA SEVMİYORUZ diyin,

Ama bilin biz de sizi sevmiyoruz

Trabzon’da doğup büyüyen her çocuğun hayallerini süsleyen şanlı formamızla şampiyonluk sevincini yaşayan, en zor zamanlarında sakatlık yaşadığında ve formasından uzak kaldığında dahi ona sahip çıkan bu büyük camiaya Abdülkadir Ömür’ün bugün göstermiş olduğu tavır saygısızcadır!On binlerce çocuğun, futbolcunun hayallerini süsleyen bu formanın ağırlığını tüm bu yaşadıklarına rağmen idrak edemeyen futbolcunun Trabzonspor ile ilişiği en kısa sürede kesilmelidir. "Trabzonspor, ona hayat verenlerin hayatıdır…"

https://x.com/GurbetciGencler/status/1750905719824535782?s=20
(https://x.com/GurbetciGencler/status/1750905719824535782?s=20)
Hiçbir sey demesem de sunu demeden edemeyecegim
Rumlasmis olan varsa bilin ki Türklük bilinci sifir olan, sâdece Dîni argümanlarla kendini öne sürenlerdir, fesli Kadir ve I.Senocak gibiler meselâ, kripto degillerse bir sey bilmiyorum
Türkistan demeye bile çekinip (savunup eylem yapmasini geçtim) Filistinli'den daha Filistinci olan ve Trabzonlu diye geçinen kriptodur benim gözümde, açik ve net

mmert
28.01.2024, 15:59
Hiçbiri değil...

Bu cümleden sonrasını okumadım. İnşallah ironidir. Trabzonspor tarihinin en vasıfsız yönetim kurulu ve en düşük profilli başkanı şu anda kulüpte görev yapıyor.

Sefer A.
28.01.2024, 17:16
Bu cümleden sonrasını okumadım. İnşallah ironidir. Trabzonspor tarihinin en vasıfsız yönetim kurulu ve en düşük profilli başkanı şu anda kulüpte görev yapıyor.
2009'dan kalma o :D
Ama o zaman kim vardi, ona göre belki de daha rezil bir yorumdu eger Albayrak yönetimi için dediyse onu

mmert
28.01.2024, 22:42
2009'dan kalma o :D
Ama o zaman kim vardi, ona göre belki de daha rezil bir yorumdu eger Albayrak yönetimi için dediyse onu

Ahahahaha Ula 2009 daki başlık niye hortluyor :):):) Yıllar geçse de aynı sorunlar

Sefer A.
28.01.2024, 23:04
Ahahahaha Ula 2009 daki başlık niye hortluyor :):):) Yıllar geçse de aynı sorunlar
Dogukan'in isleri, habire eski baslik hortlatip duruyor kj,hajkah :D

Tekke
02.02.2024, 13:26
Haber dikkatimi çekti ve hoşuma gitti.

FUTBOL NEDİR?

Stada gelen taraftarı eğlendirme-hoş vakit geçirme sporudur.

Arturo Vidal krallar gibi! Helikopterle stada indi, at sırtında tribünleri gezdi

https://www.hurriyet.com.tr/sporarena/yok-boyle-transfer-toreni-arturo-vidal-krallar-gibi-helikopterle-stada-indi-at-sirtinda-tribunleri-gezdi-42400104 (https://www.hurriyet.com.tr/sporarena/yok-boyle-transfer-toreni-arturo-vidal-krallar-gibi-helikopterle-stada-indi-at-sirtinda-tribunleri-gezdi-42400104)

HAMSİK, BU HAVAYI YAKALATMIŞTI TRABZONUMUZA, bu başlık 15 yıldır hiç değişmez eleştiri ile dolu, 50 yıl kalsa liyakatsiz-vasıfsız yöneticiler elinde hiç edilen oyuncu-takım şekli devam edecek.

Olur da birgün Trabzonsporu seven bir taraftar yönetici olursa, TÜM TARAFTARIN EKSİKSİZ SAYGISINI KAZANMIŞ (örnek Sörloth) bir oyuncuyu, Kuzeyin kralı mizanseni ile stada HELİKOPTERLE indirir, kısa film çeker, kalan diğer tüm oyunculara bunu bir dizi seti gibi düşünün kariyerinizi parlatın der, hem eğlenir-hem eğlendirirdi...

SPOR=ŞOV + EĞLENCE ile para kazanma...

HOPA'LI TS'Lİ
02.02.2024, 13:39
Tek sorumlu Erdo