PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Fuat Saka ve Volkan Konak'a Çirkin Suçlama !!!

Recep Alkan
25.08.2009, 07:59
Fuat Saka ve Volkan Konak'a ajan suçlaması

http://www.gencbilim.com/images/haber/24-08-2009-12-59-11-39604700.jpg

Fuat Saka'nın Yunan istihbaratı tarafından "Laz milleti" yaratmak için kullanıldığı, Volkan Konak'ın da dava arkadaşı olduğu öne sürüldü.

Ergenekon davasının 3. iddianamesinin ek klasörleri arasında yer alan bir raporda, Fuat Saka'nın Yunan istihbaratı tarafından "Laz milleti" yaratmak için kullanıldığı, Volkan Konak'ın da dava arkadaşı olduğu öne sürüldü.

Türk Metal İş Sendikası Genel Başkanı Mustafa Özbek'in ev ve işyerinde yapılan aramalar sonucunda el konular belgeler arasında TRT yönetimi ve çalışanları hakkında 2001 yılında hazırlanmış bir rapor da yer aldı.

23 sayfalık "TRT Raporu 2001-TRT'de Gayri Milli Bölücü Yapılanma ve Faaliyetleri" başlıklı raporda dönemin TRT Genel Müdürü Yücel Yener ve üst yönetim hakkında iddialar yer alıyor.

Kim tarafından hazırlandığı belli olmayan raporda ilginç bir iddia da ortaya atılıyor. Raporda müzisyen Fuat Saka'nın Yunan istihbaratı tarafından Karadeniz'de bir "Laz milleti" oluşturması faaliyetlerinde kullanıldığı iddiası yer alıyor.

Raporda şarkıcı Volkan Konak'ın da Saka'nın en yakınındaki "dava arkadaşı" olduğu öne sürülüyor. Rapordaki iddialar şöyle: "Bu dönemde, ülkemiz üzerinde emeli olan dış güçler Karadenizliler için Yunan istihbaratının öncülüğünde, 1980 askeri müdahalesi sonucu Türkiye'den kaçarak Almanya'ya yerleşen Fuat Saka'yı kullanmaya başlamışlardır.

'TRT de destek oluyor'

Aftan yararlanarak yurda dönen Fuat Saka, Rumca türküler içeren kaset çalışmalarına başlamış ve hâlâ yeni versiyonlarıyla yıkıcı faaliyetlerine devam etmektedirler ve bu sanatçıları TRT, en izlenir programlarında çıkarmakta ve bir 'Laz milleti' yaratma çabalarına destek olmaktadır.

Volkan Konak, Fuat Saka'nın en yakınındaki dava arkadaşıdır. Fuat Saka'nın Almanya'da çok gelişmiş bir stüdyosu bulunmaktadır. Bu stüdyo 'Laz milleti' yaratma faaliyetleri için yıllardan beri kullanılmaktadır.

Fuat Saka'yı destekleyen ekonomik güç, Bülent Baş ve Volkan Konak'a İstanbul'da çok gelişmiş film ve müzik stüdyosu kurmuştur."

'Türkü söylemekle devlet kurulsaydı'

Fuat Saka, Yunan istihbaratı tarafından Karadeniz'de "Laz milleti" oluşturmak için kullanıldığı iddiasına hem güldü, hem de oldukça şaşırdı: "Millet mi kuruyormuşuz? Bunu ilk kez duyuyorum. Allah Allah... Tövbe tövbe... Mustafa Özbek, Ergenekon davasından tutuklu zaten değil mi? Gülüyoruz ama bir taraftan da çamur atılıyor. Bunu ispat etsin o zaman... Edemeyeceğine göre mahkemeye vereceğim. Lazca türkü söylemek devlet kurmakla eşleştiriliyorsa, o zaman İngilizce söyleyen herkes de, İngiliz devleti kurmaya çalışıyor demektir. Kimsenin devlet kurmaya gücü yok, ayrıca isteği de yok. Zaten onu yapmaya çalışanları önce biz engelleriz."

Fatih Yücel
25.08.2009, 09:36
Laz İnsanını devlet bile tanıyamamış yuh size be bu topraklar üzerinde kim ne zaman ne yapar bilemiyorum ama karadeniz insanı vatanseverdir ve ihanet etmez...

Böyle bir haberin çıkması bile çok şaşırttı beni...

LazAnisT
25.08.2009, 09:50
Ergenekon davasıyla alakalı fikir edinmek için güzel bir haber aslında

Hüseyin Bağdat
25.08.2009, 09:55
Ergenekon davasının ne kadar ciddi olduğunun kanıtı gibi!...

LazAnisT
25.08.2009, 10:02
Bu haberi okuyunca nedense Nazım Hikmetin Vatan Haini şiiri geldi aklıma
&&&&&&

Nâzım Hikmet vatan hainliğine devam ediyor hâlâ.
Amerikan emperyalizminin yarı sömürgesiyiz, dedi Hikmet.
Nâzım Hikmet vatan hainliğine devam ediyor hâlâ."
Bir Ankara gazetesinde çıktı bunlar, üç sütun üstüne, kapkara haykıran puntolarla,
bir Ankara gazetesinde, fotoğrafı yanında Amiral Vilyamson'un
66 santimetre karede gülüyor, ağzı kulaklarında, Amerikan amirali
Amerika, bütçemize 120 milyon lira hibe etti, 120 milyon lira.
"Amerikan emperyalizminin yarı sömürgesiyiz, dedi Hikmet
Nâzım Hikmet vatan hainliğine devam ediyor hâlâ."

Evet, vatan hainiyim, siz vatanperverseniz, siz yurtseverseniz, ben yurt
hainiyim, ben vatan hainiyim.
Vatan çiftliklerinizse,
kasalarınızın ve çek defterlerinizin içindekilerse vatan,
vatan, şose boylarında gebermekse açlıktan,
vatan, soğukta it gibi titremek ve sıtmadan kıvranmaksa yazın,
fabrikalarınızda al kanımızı içmekse vatan,
vatan tırnaklarıysa ağalarınızın,
vatan, mızraklı ilmühalse, vatan, polis copuysa,
ödeneklerinizse, maaşlarınızsa vatan,
vatan, Amerikan üsleri, Amerikan bombası, Amerikan donanması topuysa,
vatan, kurtulmamaksa kokmuş karanlığımızdan,
ben vatan hainiyim.
Yazın üç sütun üstüne kapkara haykıran puntolarla :
Nâzım Hikmet vatan hainliğine devam ediyor hâlâ.

28.7.962

Vatan Haini, Nazım Hikmet

Volkan Konakla Fuat Sakada vatan hainliğine davam ediyor hala.

Emirhan Ömeroğlu
25.08.2009, 10:12
Bi tarafımla gülmüştüm bu haberi duyunca.

Burçak
25.08.2009, 10:13
Lazca türkü söylemek devlet kurmakla eşleştiriliyorsa, o zaman İngilizce söyleyen herkes de, İngiliz devleti kurmaya çalışıyor demektir. Kimsenin devlet kurmaya gücü yok, ayrıca isteği de yok. Zaten onu yapmaya çalışanları önce biz engelleriz."

Kapak gibi cevap vermiş daha ne desin :)

Semih
25.08.2009, 10:16
Haberin bir bölümünde Rumca türkü söylemiş yazıyor.

Yahu Lazca ile Rumca arasındaki farktan dahi bihaberler.

Fikrimce bir ülkede düşünür, bilim adamı, iş adamı, siyasetçi öyle yada böyle elimine edilebilir.
Fakat sanatçıya dil uzatmak da neyin nesi?

OLCAY ÇAKIR
25.08.2009, 10:18
Haberi dün okudum.

Başlık yakışır dedim.

Sevgili Recep açmış.

Bu forumlarda bazı bünyelerde bu haberin nasıl yankılanacağını çok merak ediyorum gerçekten..
Şimdi ipin ucu bize-kendilerine-sevdiklerine-değer verdiklerine-baş üstünde tuttuklarına-kahramanlarına-sanatçılarına değiyor hissine kapılmak da kötü bişey olsa gerek.!

Günün başlığı olacak sanırım..

Yada ilgisiz,duyarsız,raitingsiz kalacak...

Bizim için her daim duran toplara kimin vuracağıdır kıymetli..Öyle ya...

Toplumum sağolsun..

Evet,davanın seyrine benim gözümde ÇOKKK BÜYÜK anlam daha kattı...

İzliyoruz...

Daha neler göreceğiz Allah'ım...

Adem Erdoğan
25.08.2009, 10:19
Ergenekon bmn de konuşulmazdı diye hatırlıyorum..

Erdal
25.08.2009, 10:28
Ben asıl Volkan ın vereceği cevabı merak ediyorum. Yine çorapları kokanların suçu mu diyecek acaba?

Cengiz Çubukcu
25.08.2009, 10:36
Ben asıl Volkan ın vereceği cevabı merak ediyorum. Yine çorapları kokanların suçu mu diyecek acaba?

ben de merak diyorum vereceği cevabı ...ilahi diyesim geliyor!!!!

bestrafer
25.08.2009, 10:53
Bir Sümela krizi patlak verdi. Burada bazı insanlarımıza bunlar burayı provakete etmek için geliyorlar diye, devlet kurmaya hazırlanıyor diye söylediler. Peşine de bu haber çıktı. Ya hani teorisyen olup, bunların ikisinin uzaktan yakından bir akrabalığı var mı diyeceğim aslında, ama bir yerden sonra kısıyorum burası bir Trabzonspor taraftarları forumu.

Sümeyye Şahin
25.08.2009, 10:56
Ne davaymış!

Ali Can
25.08.2009, 12:36
cılkı çıktı bu işin

deneme61
25.08.2009, 12:50
davayı sulandırmaktan oteye gıdecegını sanmıyorum bu ıddaaların..

OYılmaz
25.08.2009, 13:10
Trabzon'da Rumca konuşan köyler yokmu var Lazca konuşan köy yok Yunanistan'da Trabzon'dan göç eden rumlar gayet güzel Türkçe konuşuyor Yunanistan'da böyle dava varmı bölücü faaliyet yasakçı zihniyete alışmış bir millet olarak bu tür vakaları doğal karşılıyorum Fuat Saka'nın bu tür şarkılarını biliyorum dinliyorum hele rumca leose şarkısı vardır dillere destan Volkan Konağa sorun lazca biliyormu Laz milleti :) ne kadar komik

Külünkoğlu
25.08.2009, 13:10
Siyasi konuların spora olan bölücü etkisi nedeniyle bu forumda bu tür konuları konuşmuyoruz arkadaşlar.