PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bölgemizdeki Oyuncu Potansiyelinden Neden Yararlanamıyoruz?

Hotaman
24.08.2009, 12:46
Kulübümüz başarılı olduğu yıllarda çekirdek kadrosunu daima "bizim uşaklar" oluşturuyordu. Son 13 yılda takımıza katkı yapan sadece 3 oyuncu (Fatih, Gökdeniz, Hüseyin) yetiştirebildik...Bu oyuncuların birlikte oynadığı kadro Fenerbahçe ile şampiyonluk mücadelesi verdi ve haksız bir şekilde mağlup ettirildi...

Trabzon Lisesi iki kez dünya şampiyonasında final oynadı. Ancak şimdi ki kadromuzda bu çocuklardan bir tanesini bile bulunmuyor...

Sadece paf takım anlamında değil, bölgemizde bu kadar büyük bir potansiyel varken bu potansiyelden neden yararlanamıyoruz ?

Dünya Barcelona modelini ele alırken biz neden Real Madrid'e benzemeye çalışıyoruz?

İHTİLALL
24.08.2009, 12:49
Çok basit..
Onların transfer sürecinde fazla para dönmüyor ortalıkta..

mrt_tpc61
24.08.2009, 12:49
Kulübümüz başarılı olduğu yıllarda çekirdek kadrosunu daima "bizim uşaklar" oluşturuyordu. Son 13 yılda takımıza katkı yapan sadece 3 oyuncu (Fatih, Gökdeniz, Hüseyin) yetiştirebildik...Bu oyuncuların birlikte oynadığı kadro Fenerbahçe ile şampiyonluk mücadelesi verdi ve haksız bir şekilde mağlup ettirildi...

Trabzon Lisesi iki kez dünya şampiyonasında final oynadı. Ancak şimdi ki kadromuzda bu çocuklardan bir tanesini bile bulunmuyor...

Sadece paf takım anlamında değil, bölgemizde bu kadar büyük bir potansiyel varken bu potansiyelden neden yararlanamıyoruz ?

Dünya Barcelona modelini ele alırken biz neden Real Madrid'e benzemeye çalışıyoruz?
Ben de merak ediyorum.Millet bağırıyo alt yapıya önem verin diye ama nerdeee...:cool:

oguzlu
24.08.2009, 12:50
Onlardan birkac tane var elimizde ama her hata yaptiklarinda kufrediliyor
Ya yabanci olacak yada Istanbul artigi olacak yoksa deger gormezler

faroz_
24.08.2009, 12:55
yararlanamayız çünkü bazı embesil kafalılar kulubü kendi himayelerine almış ve başkan olmakdan sa allttan sesszice daha güzel gelir sağlamak amacı ile trabzonda oynamak isteyen gerçek trabzonlu yeteneklerden maddi beklenti içinde bir alt yapı çalışması yapıyorlar ..bu kulüp trabzonlu olmayanların yönetiminde bundan daha başarılı olacaktır .gördüklerimden tiskiniyorum..adamı olan takımda yer alır olmayan da ronaldo da olsa başka takımlarda bulur kendini.furbol sanayisi bir şehirden bir tayfun tolga ve barış var onların kapasiteside ortada

erolizmts
24.08.2009, 12:56
Bu takımın önce altyapasında revizyona gidilmeli. Yıllardır Fatih Tekke dışından futbolcu çıkaramayan altyapımız kimlerin elinde? Önce altyapımız bu işi daha iyi bilenlere teslim edilmeli. Yıllardır futbolcu çıkmıyor bu altyapıdan.

İHTİLALL
24.08.2009, 12:56
Altyapıyıda unutmamak lazım..
Şehirde öne çıkmış ailelerin çocuklarının istikbali aranıyor burada öncelikle,futbolcu olabilecek çocuklarda onlardan arda kalanla yetiniyor..
Son dönemde yetişenlerinde nedense beyinleri bacak aralarında yetişiyorlar;buda oradaki emmioğlu,dayıoğlu kadrolarının (bazı hoclar dahil) marifeti olsa gerek..
Utanılacak bir durum ..
Ama söylemem lazım ,Trabzonspor kulübünde ahlak ve etik kavramlarının sorgulanması gerekiyor..

Badaloğlu
24.08.2009, 12:59

Çünkü Trabzonu yönetenlerin 25 yıldan beri başarılı olmak gibi bir dertleri olmamıştır.Küçük olsun benim olsun mantığı ile olaya baktıkları için yönetim kurulları hep Kunduracılar cad.Kuyumcular çarşısı v.s. Trabzon ben merkezli esnaftan teşkil edilmiştir.BU sayede bazı esnafımızın işleri açılmış, bazılarıda hayatlarında yapamayacakları reklamı yapmışlardır.Bunu nereden söylüyorum? En basiti geçmiş Trabzonspor dergilerine bakınız.Her ay bir yönetici ile röportaj yapmak gibi dahiyane fikir acaba kimin aklına gelir?Dergiye bedava röportaj ver sonrada Trabzonspor için çalışıyorum de...

Trabzonsporu yönetenler gerçekten kendi değerlerine sahip çıkmış olsaydı bu 25 sene içinde en az 10 defa daha şampiyonluk görmeliydik.Her şey yönetimde kardeşim kim ne derse desin, yönetim Trabzonsporun şampiyon olmasını canı gönülden istemediği sürece bu işler olmaz.

Hani şimdilerde bir açılım modasıdır gidiyorya işte bende diyorumki Trabzonsporu yönetenler herkesi aynı şekilde kucaklamazsa, herkese farklı muamele yaparsa, Trabzonsporu kendilerine rant kapısı olarak görürseler, Trabzonsporu kendilerine dünyevi şehvetleri için kullanırsalar, 3 kişi ile yönetim kurulunu işletmeye çalışırsalar, bu takım asla başarılı olamaz...

Bu zihniyetle başarılı olmasınada imkan yok!

İHTİLALL
24.08.2009, 13:13
Çünkü Trabzonu yönetenlerin 25 yıldan beri başarılı olmak gibi bir dertleri olmamıştır.Küçük olsun benim olsun mantığı ile olaya baktıkları için yönetim kurulları hep Kunduracılar cad.Kuyumcular çarşısı v.s. Trabzon ben merkezli esnaftan teşkil edilmiştir.BU sayede bazı esnafımızın işleri açılmış, bazılarıda hayatlarında yapamayacakları reklamı yapmışlardır.Bunu nereden söylüyorum? En basiti geçmiş Trabzonspor dergilerine bakınız.Her ay bir yönetici ile röportaj yapmak gibi dahiyane fikir acaba kimin aklına gelir?Dergiye bedava röportaj ver sonrada Trabzonspor için çalışıyorum de...

Trabzonsporu yönetenler gerçekten kendi değerlerine sahip çıkmış olsaydı bu 25 sene içinde en az 10 defa daha şampiyonluk görmeliydik.Her şey yönetimde kardeşim kim ne derse desin, yönetim Trabzonsporun şampiyon olmasını canı gönülden istemediği sürece bu işler olmaz.

Hani şimdilerde bir açılım modasıdır gidiyorya işte bende diyorumki Trabzonsporu yönetenler herkesi aynı şekilde kucaklamazsa, herkese farklı muamele yaparsa, Trabzonsporu kendilerine rant kapısı olarak görürseler, Trabzonsporu kendilerine dünyevi şehvetleri için kullanırsalar, 3 kişi ile yönetim kurulunu işletmeye çalışırsalar, bu takım asla başarılı olamaz...

Bu zihniyetle başarılı olmasınada imkan yok!
Benzer ve hatta tamamen aynı düşünceleri savunan birçok kişi ,Fatih Tekke özelinde bu forumlarda psikolojik olarak ötelendi bence..
Bu kadar bariz bir "tehlike geliyor"durumunu bu forumda yaşı 30 un üzerindeki"bağlantısız" hemen herkes vurgulamaya çalıştı..
Kombine,forma demogojisine hapsedildiler..
Hiç akıllarından geçmedikleri halde takımın motivasyonunu bozmakla suçlandılar..
Heyhat,artık anlamsız..
Bu kalan (transfer için) beş günde inattan caymayı beklemek hayalcilik olur tabii..
Ama ne yapılabiliri düşünüyorsunuz ister istemez..
Ve de kahroluyorsunuz...

Hotaman
24.08.2009, 13:23
Benim gördüğüm en iyi kadro. 96 yılı, bir daha öyle de bir takım göremem büyük ihtimal. Fatih'in süre alamadığı ve avrupa ümitler şampiyonasından en değerli oyuncu apoletiyle geldiği kadro. Aklımda bir tane yabancı oyuncu kalmış Shota...
2004 yılı, kadromuz şimdi olduğundan çok daha dar. O sezondan aklıma 2 tane yabancı oyuncu kalmış, Szymek ve Yattara...

GS bugün avrupa da kupa kaldıran tek Türk kulübü. Şampiyonluk kadrosu, çekirdek yine alt yapı...

Koca karadenizde bir tane kalbur üstü sağ bek yok mu yahu?!

bkandil
24.08.2009, 13:28
...

Koca karadenizde bir tane kalbur üstü sağ bek yok mu yahu?!
Karadeniz'i geçtim, Türkiye'de sayabilir misin sağ bek?

Muhammed
24.08.2009, 13:31
Bu takım 90'lı yıllarda başarılı olurken yerlilerle oldu ama bunlar Karadenizli değildi yani hepsi değildi. Anadolu'nun her yerinden oyuncu vardı bunu Karadeniz ile kısıtlamak çok yanlış.

Hotaman
24.08.2009, 13:39
Karadeniz'i geçtim, Türkiye'de sayabilir misin sağ bek?
Beğenmeyip gönderdiğimiz Ferudun Sungur şimdi ki iki yarım bekimizden de daha iyi bir sağ bekti bence.
Sivas'ta ki Dereli, Gençlerde Şam...

Muhammed
24.08.2009, 13:42
Beğenmeyip gönderdiğimiz Ferudun Sungur şimdi ki iki yarım bekimizden de daha iyi bir sağ bekti bence.

Gençlerdeki Şam'ın beşiktaş maçını izledin mi abi?

Hotaman
24.08.2009, 13:45
Hayır izleyemedim.
Orada ki odak Şam değil zaten, soruldu bende cevap verdim.

bkandil
24.08.2009, 14:02
Cevap: Altyapı'nın filtre sistemi çürümüş...
"Nasıl Yani" mi diyorsunuz...

Takımın alt yapı sistemi çalışmıyor, aradan 1 ya da 2 yetenek çıksa da onlar da şansları varsa parlıyor, yoksa kaybolup gidiyorlar.
Çok eskiyi dürtmek istemiyorum, son dönemlere bakalım Fatih ve Gökdeniz dışında kayda değer alt yapıdan gelen oyuncumuz yok. Ergin Liseler arası turnuvada gol kralı oldu, sonrası yok.
Barış alt yapıdan çekildiği sezon biraz parladı, sonrasında bir adım ilerlemedi.
Göksu paf liginde gol kralı oldu, A takımda şans bulamadı, kaybolmak üzere.
Bu örnekleri çoğaltmak mümkün. Peki sorun nerede?

Trabzonspor bu ülkede çocuk yaştaki yetenekli oyuncuları toplayabilecek gücü olan bir kulüptür. Ya gücünün farkında olmadığından, ya da şahsi ihtiraslara kurban edildiğinden bu gücü kullanamıyor.

Bugün ülkemizin her ilinde yerelde Trabzon kökenli, genelde ise Karadenizli vatandaşlarımızın potansiyeli belli. Özele inersek İstanbul'u irdeleyelim. Trabzonspor futbol okulları, Bölgemizden göç etmiş, İstanbul'da yaşayan halkımızın oturduğu mahallelerde kurdukları amatör spor kulüplerinde oynayan gençleri düşünün.Her kulüpte bir yetenek olmasını beklemek fazla iyimserlik olur. Fakat bu kulüpleri iyice elekten geçirmeyi göz ardı etmekte doğru değildir. (Gözlemciler için yapılacak giderler işin başka bir boyutu)
Ayrıca Milli Takımın belirli kademelerinde Trabzonlu, Trabzonsporlu etiketli eski oyuncularımız kendi gruplarına ait milli takımlara ülkemizdeki ve yurt dışındaki genç yetenekleri alıp oynatmaktadırlar. Alt yapıya oyuncu seçimi için bu insanlardan görüş ve tavsiye alınması şüphesiz takımın yararına olacaktır.

Zamanın birinde İstanbul'da bir Trabzonspor Futbol Okulu'nda kendini ispatlayarak Trabzona getirilen üç dört çocuk, bir hafta antrenmanlara çıkarıldıktan sonra kendilerine "sizin burda ne işiniz var, ananız babanız İstanbul'da, gidin ananızın babanızın yanına, burada nasıl kalacaksınız" telkinleri ile İstanbul'a geri gönderilir. Beğenmemek ayrı, kovalamak ayrı...
Kendinizi o yaştaki çocuğun yerine koyun. Bir daha o kulübe gitmek ister misiniz?
Buna benzer bir örnek olarak Çağlar Birinci verilebilir. Bir röportajında Trabzondan kovulur gibi gönderildiğinden bahsediyordu... Bunlar ilerisi için önümüzde engel teşkil etmektedir ve hızlı bir şekilde çözüme kavuşturulmalıdır. Aksi halde zamanında üç otuz paraya almadığımız adamı, sonra milyon eurolar verip takımın ekonomisini alt üst ederek alırız...

UğuR
24.08.2009, 14:04
Sorunun cevabını veriyorum.
- Akraba,hatır işlerinden altyapımızı kurtaramadığımız için.

bkandil
24.08.2009, 14:05
Bizim beklerimizle kıyaslama yaparsak Kasımpaşa'nın beki bile bizimkilerden iyidir. (kim olduğunu bilmediğim halde) Bence koskoca ülkede bir tane kaliteli sağ bek var, o da Gökhan Gönül. Gerisi hep vasat oyuncular...

Hotaman
24.08.2009, 14:11
Ağabey dikkat etmedin sanırım. Ben kalbur üstü dedim. Bizi idare edebilecek bir tane yani.
Sadece sağ bekler arasında değil, Türkiye de ki tek kalite bek Gökhan zaten.

recdodo
24.08.2009, 14:18
Çok basit..
Onların transfer sürecinde fazla para dönmüyor ortalıkta..

Çok doğru söyledin renktaş. :alkış:
Böylelikle bazılarına ek gelir olmuyor ne yazık ki... :)

İsmail Coşgun
01.09.2009, 01:10
Cevap: Altyapı'nın filtre sistemi çürümüş...
"Nasıl Yani" mi diyorsunuz...

Takımın alt yapı sistemi çalışmıyor, aradan 1 ya da 2 yetenek çıksa da onlar da şansları varsa parlıyor, yoksa kaybolup gidiyorlar.
Çok eskiyi dürtmek istemiyorum, son dönemlere bakalım Fatih ve Gökdeniz dışında kayda değer alt yapıdan gelen oyuncumuz yok. Ergin Liseler arası turnuvada gol kralı oldu, sonrası yok.
Barış alt yapıdan çekildiği sezon biraz parladı, sonrasında bir adım ilerlemedi.
Göksu paf liginde gol kralı oldu, A takımda şans bulamadı, kaybolmak üzere.
Bu örnekleri çoğaltmak mümkün. Peki sorun nerede?

Trabzonspor bu ülkede çocuk yaştaki yetenekli oyuncuları toplayabilecek gücü olan bir kulüptür. Ya gücünün farkında olmadığından, ya da şahsi ihtiraslara kurban edildiğinden bu gücü kullanamıyor.

Bugün ülkemizin her ilinde yerelde Trabzon kökenli, genelde ise Karadenizli vatandaşlarımızın potansiyeli belli. Özele inersek İstanbul'u irdeleyelim. Trabzonspor futbol okulları, Bölgemizden göç etmiş, İstanbul'da yaşayan halkımızın oturduğu mahallelerde kurdukları amatör spor kulüplerinde oynayan gençleri düşünün.Her kulüpte bir yetenek olmasını beklemek fazla iyimserlik olur. Fakat bu kulüpleri iyice elekten geçirmeyi göz ardı etmekte doğru değildir. (Gözlemciler için yapılacak giderler işin başka bir boyutu)
Ayrıca Milli Takımın belirli kademelerinde Trabzonlu, Trabzonsporlu etiketli eski oyuncularımız kendi gruplarına ait milli takımlara ülkemizdeki ve yurt dışındaki genç yetenekleri alıp oynatmaktadırlar. Alt yapıya oyuncu seçimi için bu insanlardan görüş ve tavsiye alınması şüphesiz takımın yararına olacaktır.

Zamanın birinde İstanbul'da bir Trabzonspor Futbol Okulu'nda kendini ispatlayarak Trabzona getirilen üç dört çocuk, bir hafta antrenmanlara çıkarıldıktan sonra kendilerine "sizin burda ne işiniz var, ananız babanız İstanbul'da, gidin ananızın babanızın yanına, burada nasıl kalacaksınız" telkinleri ile İstanbul'a geri gönderilir. Beğenmemek ayrı, kovalamak ayrı...
Kendinizi o yaştaki çocuğun yerine koyun. Bir daha o kulübe gitmek ister misiniz?
Buna benzer bir örnek olarak Çağlar Birinci verilebilir. Bir röportajında Trabzondan kovulur gibi gönderildiğinden bahsediyordu... Bunlar ilerisi için önümüzde engel teşkil etmektedir ve hızlı bir şekilde çözüme kavuşturulmalıdır. Aksi halde zamanında üç otuz paraya almadığımız adamı, sonra milyon eurolar verip takımın ekonomisini alt üst ederek alırız...

Tebrikler...:alkış:

Bu yazıyı sayın yöneticelerimiz kesinlikle okumalı...

Yunus Emre SEYHAN
01.09.2009, 01:21
Yetişmiyor ki...
Barış,Gökdeniz,Fatih Tekke,Hasan,Hüseyin,Tayfun,Özer,Caglar vs..

Vasat üstü diyebileceğimiz en fazla 3-4 oyuncu var.

Bunlardan ikisi zaten cok yüksek bonservis bedeli ile verildiler. Şuanki bir çok şey için onlara borçluyuz.

Alt yapıdan yetişmiyor oyuncu.

Misina
01.09.2009, 02:47
Eskisi gibi oyuncu yetişmiyor artık.

Son 10-15 yılda Fatih,Gökdeniz ve Hüseyin dışında takıma her alanda katkı yapabilen kaç oyuncu yetişti?

A takımdaki trilyonluk oyuncuların arasında tutunamayan paf takım oyuncuları 20 yaşına gelince kulüpten serbest bırakılıyor.Çoğu gittikleri kulüplerde parlamadan sövüp kayboluyor.Çağlar gibi istisnayi oyuncular kaybolmayıp süper lig piyasasında tutunabiliyor.

Bu yüzden Sadri Şenerin yaptığı en büyük icraatlardan biri pilot takım uygulamasıdır.Karadenizspor hem Trabzonspora hemde bölge kulüplerine rezerv olacaktır.

theo
01.09.2009, 10:23
orta halli bir oyuncuya 6 milyon euro vereceğine o parayla 1tane trabzonda 1 tane istanbulda 1tane afrikada 1 tane de avrupa da olmak üzere 4tane futbol okulu açsan başlarına da çok önemli saygı duyulan hocaları getirsen sana her sene en az 4tane yıldız adayı oyuncu çıkartırlar ve de bu adamlar trabzonspor ruhuyla savaşöayı mücadele etmeyi öğrenerek biyerlere gelirler...alt yapıda barcelona ve de ajax modelini örnek almalıyız...

bize trabzonludan çok trabzonspor aşkı ile oynayan futbolcu lazım...aralara da yıldız sayılan 1-2tane gençlerin örnek alacağı ve de gençlerin gelişiminde yardımcı olabilecek oyuncu alacaksın işte o zaman trabzonspor yenilmez armada olur...

Oğuz ZEYTİN
01.09.2009, 10:51
Geçmişi geri getiremeyeceğiz, bugünü kaçırmayalım bari:

KALECİLER:

Tolga ZENGİN - Hemen hemen her kademede milli olmuş, A milli takım seviyesine çıkmış, alt yapıdan yetişmiş

R. Onur KIVRAK - U-16/17/19/ ve şimdi de Ümit milli takım kalecesi

Zeki AYVAZ - U18/19/20 kategorilerinde oynadı şimdi T. Karadenizspor'da kiralık

Mücahit ATALAY - U17/18 takımlarında oynadı, A2 takımın kalecisi

DEFANS

Abdullah KARMİL - U18/19 dan sonra şuanda Ümit Milli Takım'da, Karadenizspor'da kiralık

Şahin ÇAKIR - U18/19 da oynadı, A2 takım kadrosunda

SOL KANAT

Kadir KELEŞ - U16/17/18/19/20 kategorilerinde şans buldu ancak kiralanmaktan kurtulamadı

HÜCUM

Göksu ALHAS - Malum, bizim Göksu işte... Yarısında oynadığı PAF ligini gol olarak tamamladı. Şuandaki akıbetini bilen yok ne yazık ki...

H. Ahmet SARİ - 92'li bu arkadaş. Milli takım hocalarının söylediğine göre abartısız gerçek bir yetenek... İşte beni korkutan da bu... Kiralayıp ya da alt takımlara gönderip harcamayız inşallah...

Peki bu korkum nereden mi kaynaklanıyor?

İşte yanıtı:

Emre AYGÜN (ankaragücü): Zamanında GS istiyordu, yanılmıyorsam 15 yaşındaydı. Profesyonel oldu. Akçaabat SEbat'ta oynayıp pişsin dediler... Kuytularda kayboluyordu. Demek bir gören çıkmış: Bu hafta golünü attı!

Ergin KELEŞ: Genç Milli Takım'da Tevfik Köse'ler, Caner Erkin'ler, Sezer Öztürkler'le oynadı. O jenerasyonun en iyi forvetiydi. PAF liginde gol kralı olmuştu. Hatta DÜnya Liselerarası Şampiyona'da da sıralamıştı gollerini... Sakaryaspor, Manisa derken o da uzaklaştırıldı kutsal topraklardan... Bu hafta Kadıköy'de takımı adına fileleri havalandırdı.

Çağlar BİRİNCİ: Bu çocuk, A milli takıma çağrıldı. Denizlispor'da etkili olunca GS, BJK'nin transfer listesine girdi. Solbek oynuyor. Bu da bizden gitme...

Abdurrahman Dereli... Falan filan...

Eski defterleri açmayacaktım. Ancak bugün bakıyoruz ki takımımız SAĞ BEK - FORVET arıyor...

Burnunun ucunu göremeyip, o meşhur reklamda söylendiği gibi "kaliteyi uzaklarda ararsan" daha çok 50000-100000 avro pazarlıkları yaparsın!

Ez cümle: Çıkış yeri Boztepedir, Yenicumadır, Sürmene'dir, VAkfıkebir'dir, Rize'dir, Giresun'dur, Bayburt'tur...

Avni AKer'in başucundaki YAVUZ SELİM SAHA'sıdır.

Türkiye'yi Dünya'yı saran gözlemci(scout) ağına gerek yok, vallahi yok! Sabah10 dan akşam 5'e kadar Yavuz Selim Sahasında yapılan minik-yıldız-genç maçlarını izleseler ve o kadar oyuncudan hersene yalnızca bir (rakamla 1) oyuncu çıksa yetmez mi?

NOT: Öze dönelim takıntısı sahibi değilim ama Gana'dan Patrick VILLARS, Nijerya'dan Augustine JAMES'leri gelecek yatırımı diye getirip, yok pahasına Lee Eul-YONG takasaında kullanan zihniyetlerden korkuyorum. Faty Papyler de, Göksular da harap olmaz inşallah (amin)

Kişisel bir teklif-temenni: İnşallah transferde adı geçen, M. Batdal, Turgut Şahin filan gelmez de hiç olmazsa "yokluktan" kendi oyuncularımız aklımıza gelir (denize düşen yılana sarılır misali - bu kardeşlerimiz yılan değil bize göre ama etkili/yetkili yerdekiler öyle düşünüyor olmalı ki bu isimler harcanıyor)

Son olarak, alt yapıdan bir şekilde gönderilen futbolcuların illa ki teknik ya da kişisel bir sebepleri vardır, bilemeyiz. Ancak her halükarda bu kardeşlerimizi sadece futbol bilgisiyle değil hayata bakış açıları ile de eğitmek lazım, donatmak lazım. Öncelikle ilk kazandıkları büyük meblağları görünce akıllı davranıp şımarmamalrı üzerine psikolojik telkinlerle destek sağlamalıyız.

OLCAY ÇAKIR
01.09.2009, 10:59
Seçim-kongre döneminde,şu kulübü,ili,ilçeyi,beldeyi birde ben yöneteyim diyenlerin yapabileceği hiçbir proje olamaz.

Birde,tepeden gel sen bize katıl,gel sen bizi yönet denilenlerinde hiçbir projesi olamaz..

Yine tepeden talimatla,şu il,ilçe,belde yada takımı sen yöneteceksin denilenlerinde hiçbir hazırlığı ve projesi olamaz..

O projeler birileri tarafından elinize ara ara tutuşturulur..

Bu durum sıklıkla böyle olur...

Bazende yardım edenler olur çevreden...Ordan burdan...
Yardım edenden çok aşağı çekmeye çalışan olur...

Bölgedeki topçular emsalleriyle ligde her takımda olmak suretiyle yarışıyor..
Bunların en iyilerini bölgedeyken görme şansın yok..

Bölgeden uzaklaşıp,gurbet havası alanın vizyonu farklı olur..

Bizim sıklıkla gördüğümüz 61'ler genelde dışarda stajlarından sonra parıldamışlardır..

İçerde baskı,yerelden kopamama vs gibi etkenler gelişmelerine en büyük engeldir..

bordoylamavi
01.09.2009, 11:23
yok olmaz biz illa gidip para verip çöplük alacağız. tjikuzu yu alacağız gabriç i alacağız. tyada aldıkalrımızı oynatmayacağız