PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Jefferson de Galvao

Sayfa : 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13

OLCAY ÇAKIR
05.10.2006, 11:15
gül geç kardeşim...ben öyle yapıyorum artık...
milli takımdaki topçusuna bu kadar yüklenen bir camia olamaz herhalde...
23 yıldır bekleme nedenlerimizden biride bu,ama farkında değiliz...

onu yolla bunu yolla...sabır kardeşim sabır..........

Jeff Jeff'in başlığında bile Hüseyin'e laf atılıyor; anlayamıyorum!

oskanonur
05.10.2006, 11:37
jef i kazanmak istiyorsak kiralik olarak verelim bir super lig kulubune olsun bitsin.Artik rakipler gucumuzu anladi dolayisiyla bir gol atip one gectiklerinde hemen kalabalik adamla savunmaya cekiliyor bu da bizim gol veya goller atmamizi zorlastiriyor.O yuzden basit goller yememeliyiz hata kimde olursa olsun.Ancak kaleci herseyden once tum takima ve camiaya guven vermeli.cunki o pozisyonda yapilacak hatanin telafisi yok.

jefferson61sefa
05.10.2006, 12:36
jefferson ilk osasuna macındaki iceri aldıgı toplardan sonra benim ona guvenimi sıfıra indirmiştir.artık topu agzıyla tutsa bile nafile.iyi kaleci büyük kaleci kurtardıgı maclarla ortaya cıkar.biri bana jeffersonun kurtardıgı (ama gercekten kurtardıgı) bir macı söylesin Allah aşkına.ama aklıma bir cırpıda gelen kaybettirdigi maclar var örnek mi:osasuna,konya(hüseyinle elele),famagusta...vs.daha başka örnekler de bulunabilir.Tamam belki ileride çok süper kaleci olabilir ama şimdi vasatın ötesine geçemez.ileride iyi kaleci olunca da zaten bizde durmaz milan barca bize bırakmaz.yahu en son macta bile kalecilerin farkına varın o serkan kırıntılı(a.gucu kalecisi)denilen adam gelecekte milli takıma girer onu alalım bence daha iyi.hic olmazsa türk kendisi.ayrıca milli takımda yabancı oyuncuların oynatılmasını da hiç tasvip etmiyorum konuyla alakalı degil ama söyleyeyim dedim...

ben sana bir sürü yazıyım
1.geçen sene ligin 2.haftası galiba tabi trabzonun maçlarınınhepsini izlediğini farzediyorum ki ben öle yapıyorum
konyasporlageçen sene 0-0 kaldığımız maçta süper oynamıştı
bjk maçında süper oynadı
izmirdeki bjk maçında 4 tane yüzde yüz gol kurtardı
son gs maçında çok iiydi

ahamitokutan
05.10.2006, 18:35
Trabzonspor bir konya bir bursa veya bir sivas degildir.Trabzonspor Türkiyenin gerçek büyük takımıdır.Bazıları anlamamakta veya anlamamazlıktan gelmekte hala ısrar etse de bu bir gercektir.Jefferson Trabzonsporun kalesini koruyabilecek adam değildir(en azından şimdilik).Petkoviç de öyleydi(ki bence jefden de iyiydi).O saydıgın maclarda da kardesim genelde toplar zaten üzerine gelmiştir ve öyle kurtarmıştır.Ayrıca GS macında yedigi gol de ayrı bir olay.Yani kısacası demem o ki ufak tefek maclarda degil esas önemli maçlarda bir kaleci kendini belli eder.Jefferson da su ana kadar bence belli etmiştir!daha önce de dedim osasuna gibi önemli bir maçta öyle saçma goller ye ondan sonra git bayburtspor macında devles ne işime yaradı yani.Jeffersonsefa kardes senin jefin menejerin oldugu konusunda şüphelerim var.yoksa gözün kapalı nasıl böyle övgüler diziyorsun jeffersona hayret doğrusu.yoksa jefferson farfan ile mi karıştırdın bu o degil!

Özgür Yazıcı
05.10.2006, 19:05
gs macını izlerken Jefferson yediği golde herkes ayağa kalktı yok öle gol yenirmi bu ne biçim kalece filan ama gel gör ki ümit karanın iki %100 lük gol pozisyonu tutunca her kes alkışladı herkes sölediğini yuttu...
Brezilyadan buraya gelirken takımı bu adam için yürüyüş yaptı olaylar cıkardı demek ki bi gelecek vaat ediyor....Belki de Kaleci anterönörümüz ü eleştirmeliyiz...

bordoylamavi
06.10.2006, 13:47
ya en azından hatalarının yanında bir sürü faydalı hareketi de var ve kendini gün geçtikçe geliştiriyor. ama biz hala yerinde sayanlara ve geriye gidenlere destek vermekte çekinmezken bu çocuğa bu kadar olmusuz tavır takınabiliyoruz. kalecilik nankör meslek. petkoviç Trabzonun kaç maçını kurtardı biz gittik yediği 2 3 hatalı gole taktık kafayı. tabi bu arada savunmamaız da süper ya bi düşünün bu kadar çok top jeffersona nasıl gelebiliyor

Özkan Erdem
06.10.2006, 13:59
Bu istikrarsızlıkta istikrarı yakaladı valla.. İyiye doğru değil de memleketine doğru mu gitse acaba..

Uğurtan
06.10.2006, 14:19
Ben farklı bişi dicem jeff artık süper maçlarda çıkarsa osasuna maçındaki gibi 0-0 bitse genede güven vermedi denecek...
Elbet gol yiyeceğimizde olacak ve mutlaka golde jeff kabahat bulunacak..
Uzun lafın kısası ağzıyla kuş tutsa jeff artk bizim taraftara yaranamaz..

hatırlatiym dedim Jefferson sefa kardeş seni anlıyorum ama ne yazıkki bizim taraftar birkere taktı mı birine ne olursa olsun dönmez o laftan...

Sanırım devre arasında gönderilecek 1-2 sene sora biyerde adını duyarsanız bunun hesabını bakalım hangi yönetici ve hangi taraftar verecek... üst düzey bir kaleciden oldumuzda..Sadece maddi yanını bırakın prestiji de var..

since1967_
06.10.2006, 14:49
trabzonspor kaleci yetiştirilecek bir klüp değildir. derhal jefferson satılmalı ve iyi bir dünya çapında kaleci alınmalıdır. bu kadar basit. tartışmak gayet anlamsız.

Özgür Yazıcı
06.10.2006, 15:22
Belki jefferson iyidir de kaleci anterönörümüz kötüdür

Berk Akçay
06.10.2006, 16:20
jeferrson son maçalrda iyiye gidiyor bakalım ne olucak hayırlısı diyelim artık

Egemen Yılmaz
06.10.2006, 16:24
evet son maçlarda göze batmadı. inşallah iyi olur da iyi bir kaleci kazanırız.

beratiabi
06.10.2006, 16:53
bence jeff hiç değişmedi her zaman dediğim gibi çok iyi bi kaleci...

Kelimesi kelimesine aynen katılıyorum.

nemo_61
06.10.2006, 16:53
valla son maçlarda gözle görülür bir performans yükselişi var ..inşallah böyle devam eder

lakerta
06.10.2006, 17:14
İlk geldiğinde de aynı yorumu yapmıştım jefferson için çok iy bir kaleci antrenörü bulmamız gerekiyor diye farkındaysanız son 2 3 sezondur trabzspordan kaleci çıkmıyor.Çıksada güçsüz ve korkak şekilde çıkıyor.Artık bu işe el koyulmalı hem psikolojik yönden hemde antreman yönünden jefe destek olunmalı..

SDanışmaz
06.10.2006, 23:19
İyiye doğru gidiyor ;)

Sir vancoach
06.10.2006, 23:44
ya şimdi iyi görünüyor ama umut bağlanamaz veya kurtarıcı değil ama ligi rahat çıkarır

alpi53
07.10.2006, 01:39
jeff bence iyi bir kaleci ,,
ona lazim olan tek sey oz guven.. onu aldigi anda cok mukemmel bir kaleci olacaktir benim korkum sozlesmesi biter de bonservissiz kacar mi acaba ?
bu cocuk brezilya milli takimin kalesine gececek sizde gorursunuz ..
bize degilde italya ya gitseydi simdi coktan gemisi o kaleye..

Ustaalioğlu
07.10.2006, 05:04
KARDESLERIM bu cocouk daha genc bekleyin sabir eden 1-2 sene sonra süper olacak Dünya da en iyi kaleciler zaten 30 geciyor jeff 30 girince dünya kalecisi olacak zaten DIDA milli Takim birakti hadi Jeff!

30a kadar bekleyecek miyiz, bir anda butun takimin emegini heba edebiliyor. Yertutma gibi cok ciddi fundemental eksiklikleri var, ara donemde takimda kalabilecegini sanmiyorum...

topalkaplan
07.10.2006, 05:26
jefferson türk vatandaşlığına geçseydi adı ne olurdu

Hüseyin Çümen
07.10.2006, 05:31
sabrrtmekl gereksiz kiralayalım alırız sora yoksa puıan kayıplarımız artıcak

Egemen
07.10.2006, 06:36
jefferson türk vatandaşlığına geçseydi adı ne olurdu
cafer sonsamba :D:D

Erinç
07.10.2006, 09:51
Tecrübesiz ve hazır olmayan bir kaleci olarak aldık. Bu kadar sabırdan sonra işler yoluna girmeye başladı ve iyi bir kaleci yetiştirdik diye düşünüyorum. Bundan sonra meyve toplama zamanı :)

Burak
07.10.2006, 10:07
jefferson ıı kalecı hep ınandım hala da ınanıyorum ... ılerı de cok ıı bı kalecı olacak ... kendını gelıstırmesı lazım ...

frango
07.10.2006, 10:13
evet ilerde çok iyi bi kaleci olacak buna kımsenın bı ıtırazı yok ama bugunede bakmak lazım bazen çok ıyı maçlar çıkarıyo ama bazende ınanılmaz kotu golller yıyo kendını daha çok gelıstırmesı lazım ozellıkle topu yumruklama yerıne topu tı-utma çalışması yapmalı

osmanli.61
07.10.2006, 14:59
iddia ediyorum bu adamı satarsak çok üzülecez. bu kaleci brezilya milli takımına çağırılırsa ilerde şaşırmayın.

manyakts
07.10.2006, 15:18
jeff bence ii kalecı ama benden ii dğil

Burçak
07.10.2006, 15:48
ben sana bir sürü yazıyım
1.geçen sene ligin 2.haftası galiba tabi trabzonun maçlarınınhepsini izlediğini farzediyorum ki ben öle yapıyorum
konyasporlageçen sene 0-0 kaldığımız maçta süper oynamıştı
bjk maçında süper oynadı
izmirdeki bjk maçında 4 tane yüzde yüz gol kurtardı
son gs maçında çok iiydi

bırakta bunları kurtarsın yani:) . Trabzonsporun kalesini korumayı hak eden kaleci zaten diğer kalecilerden bir artısı olmalı. kurtardığı golleri iyi güzel sıralamışsın ama , ucuz şekilde yediği goller ne olacak bilmiyorum. onlarıda sıralasaydık. herşey daha net görünürdü sanırım.

coach
08.10.2006, 12:36
Son iki haftadaki olumlu performansına rağmen iyi bir keleci olabilmesi için 40 fırın ekmek yamesi lazım ayrıca geçen hafta Zeki Çol'un "Tolga geleceğin en iyi kalecesi olucak" sözü hala kulaklarımda.

celik-ts-55
08.10.2006, 20:09
bu jefferson milli takıma çağrılmak istiyo...sizce çağrılırmı?çok zor bizim iyi bir kaleciye ihtiyacımız var..lazım bize iyi bir kaleci

Hüseyin Çümen
09.10.2006, 01:53
Son iki haftadaki olumlu performansına rağmen iyi bir keleci olabilmesi için 40 fırın ekmek yamesi lazım ayrıca geçen hafta Zeki Çol'un "Tolga geleceğin en iyi kalecesi olucak" sözü hala kulaklarımda.

kardeş tolga danda peki bişi olcaı yok bunlar kötü kaleci deiller ama çok ii kaleci de deiller
şampiyonluk için çok i kaleci şart arada yenecek basit goller telafisi yok malesef

İleli
09.10.2006, 03:00
ben bi degisiklik goremiyorum jeffersonda..
antepten hasagic daha iyi kaleci bence..

bordoylamavi
09.10.2006, 20:11
250 nin üstünde kişi ankete oy vermiş ve yüzde 60 ı destekliyor. yüzde 25 i de biraz daha bekleme taraftarı. sadece yüzde 15 olumsuz düşünüyor. sanırım jefferson bize güven verdi anket sonuçları onu gösteriyor

Erkin
09.10.2006, 20:29
Bence de destek olmalıyız. Gerçekçi olmak gerekirse son zamanlarda sanırım Ziya hocanın üstünde çalışmasıyla görülür bir gelişme göze çarpıyor.. Sonuçta 22 yaşında ülke dışına çıkmış biri hem de kaleci olarak.. Ben de yukarıdaki arkadaşa katılıyorum geldiğinde kalecilikten haberi yoktu ve tecrübesizdi, bence kaleciliği burda öğrendi ve öğrenecek daha birçok şeyi var. Geçen sezon da ilk sezonuydu bakalım bu sene daha ilerilere giderse kazanan biz oluruz..

jefferson61sefa
10.10.2006, 19:26
bence brezilya milli takımöında 3 sene sonra

jefferson61sefa
13.10.2006, 17:03
aynen katılıyorum.Geçen senenin başında hatalı goller yiyerek takım dağılmasına neden olan adamdır.Sivas maçı,v.manisa maçı gözümün önünden hala gitmiyor...

o maçlarda bir sürü sakat oyuncularımız vardı cezalı gökdeniz sakat smyek ...

jefferson61sefa
13.10.2006, 17:04
Kelimesi kelimesine aynen katılıyorum.

bende harfi harfine katılıyorum

Kasım Hilal
13.10.2006, 21:38
İllede kazanacaksak neden Jeff'i kazanıyoruz ki?
Tolga'yı kazanalım..
Hem öyle iki maç ile iyiye gidilmez.
Daha beklemek lazım..

sweetrose
13.10.2006, 22:08
Jeff bu sene takımda kalabilir çünkü pek fazla şansımız da yok bu konuda.. Kaleci konusunda bir türlü istediğimizi alamadık... Jeff bu takımın kapasitesinin altında... onun yetiştirilip te bu takımda oynaması çok zaman alacaktır...

Hüseyin Çümen
14.10.2006, 12:07
erciyes maçı gene kritik adamlar belkide 2-3 kere gelicekler kalemize ve inşallah bunlarda hatalı bi gol yemez jeff konya maçında çok öfkelenmiştim ona

tiglat
14.10.2006, 13:05
jeff kalecilik yetenekleri olan birisi ama kalecilik bilgisi tecrübesi çok az ve bilemiyorum bu eksikliklerini ne kadar zamanda ne oranda giderebilir.
ben jeff in istediğimiz düzeye çıkabileceğini düşünmüyorum yada o o düzeye çıkana kadar biz çoktan jeff den vazgeçmiş oluruz

Berk Eren
14.10.2006, 14:10
bence jeff cok iyi bir kaleci,her kaleci hatali gol ver,helede bukadar gençse ama jeff bence osasuna(deplasman),bjk,gs maclarında cok ama cok ıyıydı..sımdı ıyı ama gelcekte cok ama cok ıyı olacak..

Erbay
14.10.2006, 16:51
Bu maç bence çok iyiydi.

jefferson61sefa
erciyes maçında gayet ii oynadı djaloviçin in o 87 deki mermisini son anda müthiş kurtardı
sonra lazarovun pozisyonunda son anda dokundu sonra gitti kale çizgisinde yakalıdı çeldi başka bir kaleci olsa bakınırdı kalkıp koştu yediği golde bile bakın defans ta bu kadar açık verilmez ki ya stepanov un olmayısıu takımı çok etkiledi

#10 Fietra
Erciyes maçında Lazarov'a resmen gel de at dedi.Böyle gol yenmez.Sonra yine kendi kalesine atıyordu.

jefferson61sefa
14.10.2006, 17:11
Erciyes maçında Lazarov'a resmen gel de at dedi.Böyle gol yenmez.Sonra yine kendi kalesine atıyordu.

saçma sapan konuçma öle defans olursa gel de at falan da demedi hem adamın önü açık tam da köşeye gidio bunu da yemezse neyi yiyecek bu kaleci hiç mi yemicek insaf be 2 tane % 100 gol kurtardı o kendi kalesine atıodu dediğin şutun hızını görmedin heralde ayrıca hiç bir kaleci de kalkıp o topa koşmaz ayıp be yorum yaparken biraz düşün de yap baba

jefferson61sefa
14.10.2006, 17:15
bu adam vallaha çıkışta çok ii oynadı 2 tane yüzde yüz gol kurtardı
uzaktan şutlarda kendini geliştirdi o djaloviçin şutu nu süper kurtardı+lazarovun sert şutunu kurtardı herkes topa bakarken jefferson kalktı gitti topu çıkardı ben tebrik ediyorum ve jeffe güveniyorum

Hüseyin Çümen
14.10.2006, 17:28
bu maç gerçekten de iidi atletik bi oğlan ama yediği golde hatası gene vardı sora çizgiden çıkarttıpğı top ta çok hatalı o top ordan geçmemeli geçen seneye göre çok daha ii sırp oyuncunun şutunu bence kise çıkartamazdı orda hakaten inanamadım helal olsun tiğidi öldür hakkını yeme

firidin61
14.10.2006, 17:31
gerçekten süper oynadın bravo jefferson!!!!yakında kalmanı isteyecegim sanırım:rolleyes: :)

zanoylu
14.10.2006, 17:33
Bugün bence mükemmel oynadı.Tebrikler

Lapina
14.10.2006, 17:33
Yedigi golde hatasi yoktu.Helal olsun Jeff..Utandirmaya basladin bizi.

Özge
14.10.2006, 17:34
bu maç çok iyi oynadı iyi kurtarışlar yaptı tebrik ediyorum

cınar#7
14.10.2006, 17:44
sadece ilk golde yer tutma hatası wardı onun dısında mukemmel oynadı

#10 Fietra
14.10.2006, 17:46
saçma sapan konuçma öle defans olursa gel de at falan da demedi hem adamın önü açık tam da köşeye gidio bunu da yemezse neyi yiyecek bu kaleci hiç mi yemicek insaf be 2 tane % 100 gol kurtardı o kendi kalesine atıodu dediğin şutun hızını görmedin heralde ayrıca hiç bir kaleci de kalkıp o topa koşmaz ayıp be yorum yaparken biraz düşün de yap baba
Kapattığı köşeden gol yedi ilk golde farkındaysan.Top ne kadar sert olursa olsun yere yatarak uzandı topa.

diskus
14.10.2006, 17:51
yer tutma hatasini da hallederse cok iyi kaleci olabilir.

My
14.10.2006, 17:51
Jefferson'un daha çok ekmek yemesi lazım. Şampiyonluğa oynayan bir takımın kalesine her çekilen şutta yüreğimiz ağzımıza geliyor. Üzerine gelen şutlara atlayıp zıplaması yada arada sırada bir iki güzel kurtarış yapması yediği gollerin hatasını örtmez. Ya yerinde çakılı kalıyor hipnotize olmuş gibi yada yanından geçen topta olduğu yerde zıplayıp duruyor. Lig başlarken en büyük sıkıntı kalede demiştim hala aynı fikirdeyim.

Birde arkadaşlar birbirimizle tartışabiliriz, aynı fikirde olmayabiliriz ama lütfen birbirimize saygılı olalım, kırmayalım. Lütfen...!

eren_61
14.10.2006, 17:54
ya bunu biz kazanmayalım başka bi takımda kazanılsın bize öyle gelsin yoksa bizi çok yakacak.yeter da yenmez o gol kapattığı köşeden ayıptır.he kurtamadımı kurtardı onlara diyecek lafım yok ama yedikleri çok acemice

bordox
14.10.2006, 17:55
Vücüd yapısına bakınca daha hareketli olmasını bekliyor insan ama o ısrarla çizgide kalıyor.Eskiye göre düzelme var.

Şentürk
14.10.2006, 19:23
jefferson maçın kırılma noktalarında çok iyi kurtarışlar yaparak bir nevi maçın kahramanlarındandı, bence yediği golde hiç bir hatası yoktu.

trbznspr
14.10.2006, 20:22
Kan'da Arkadaş Eklemiş..
http://www.internethaber.com/images/news/17063.jpg

Jefferson bu topu çıkardı

Trabzonspor'un kalecisi Jefferson inanılmaz bir kurtarış yaptı. Takımının 1-0 yeni oynadığı dakikalardı. Rakip takım Kayseri Erciyesspor Trabzon kalesini yokladığı bir atakta Lazarov, Hüseyin'in hatasından yararlandı ve şutunu çekti. Top kaleci Jefferson'ın koltuğunun altına çarparak boş kaleye doğru yöneldi. Tribünlerin ve ekran başındakilerin gol diye beklediği bir anda çevik bir hareketle Jefferson topu çizgiden sakatlanma pahasına çıkardı.

http://www.internethaber.com/images/news/17064.jpg

http://www.internethaber.com/images/news/17065.jpg

http://www.internethaber.com/images/news/17066.jpg

http://www.internethaber.com/images/news/17067.jpg

http://www.internethaber.com/images/news/17068.jpg

http://www.internethaber.com/images/news/17069.jpg

http://www.internethaber.com/images/news/17070.jpg

http://www.internethaber.com/images/news/17071.jpg

bordoylamavi
14.10.2006, 20:29
ilk golde kimse mustafa keçelinin kayseriliyi oraya kadar nasıl getirdiğini konuşmuyor. önce ben de kızdım jeff e ama sonra dikkatli izlediğimde keçelinin kayserilinin önünü kapattığını ona rağmen şutunu geçirdiğini ve jeff in de topu sonra görebildiğini farkettim.

SiNo
14.10.2006, 20:45
jeff e güvensekmi güvenmesekmi bence bende buna karar verecebilecek kimse varmı diye düşünüyorum yok gibi bir şey adam bize gelmeden önce takımında olaylar oldu taraftarlar klup bastı teknikdirektör istifa etti yani anlıyacağımız gibi iyi bir kaleci aldık evet iyi ama zaafları türkiyede çok kötü durumda güzel refleksleri var tmm iyi zıplıyor ama artık bırakması lazım öyle abuk zubuk gol yemeyi..

Nytre
14.10.2006, 20:52
o golü yeseydik maçı koparamazdık...

Uğurtan
14.10.2006, 21:19
Golde hatası yoktu dersem tarafsız olmam..Jefferson'u seviyorum ve ilk günden beri de çok iyi kaleci odluğunu daha iyi olacağını söyleyip duruyorum ısrarla..Ancak golde hatası vardı evet ufakta olsa bir hatası vardı..
Ancaakk bazıları vurun abalıya yapıyor golü tamamen kaleciye yıkmak kolaya kaçmaktır sen önce defansına kademe anlayışına bak bir adamı tutamıyorsunuz nerden nasıl şut çektiriyorsunuz.. :mad: Sonrada bu kaleciden iş olmaz gene yaktı bizi kaleci..

Kaleci bir takımı nasıl yakar biliyormusunuz 1996 daki metin mert in bizi yaktığı gibi!!! Yada İngiltere milli takımının hırvatistandan yediği ilk godleki gibi robinson un yaptığı gibi( aynısını fevzi yapmış bjk şampiyonluktan kopmuştu)
(bir örnek daha bir benzerini de ahmet yapmıştı)
Neyse Jefferson iyi yolda takıma gittikçe daha çok alıştığını görebiliyorum hissedebiliyorum biz defansımız ile orta saha bloğumuzun yaptığı defans ve kademe anlayışını düzeltelim öncelikle jeff gereken geri kalanı yapacaktır..

ts_fan
14.10.2006, 21:25
Kaleciliği bizde öğreniyor!!!Tolga'ya da müsade edilseydi o da kaleciliği öğrenebilirdi.
Her an diken üzerinde maç izliyoruz ve bu durumdan hiç hoşnut değilim.

Adem Erdoğan
15.10.2006, 02:44
o diken jefersondan deil defanstan ve hüseyinden kaynaklanıyo.jeferson iyi.

Volkan Yavuz
15.10.2006, 02:47
Jefferson iyidi yawww adamin günahini almayin yaa Adam (cocuk) iyi olmaya basladi o olmasaydi hayatta yenemezdik cok eminim!

Hüseyin Çümen
15.10.2006, 05:12
kaleciliği bizde öğrendiği bi gerçek hayırlısı olur işallah
bizim böle bi lüxümüz yoktu ama kullanıyoruz iide oluyo galiba

coach
15.10.2006, 12:36
Hayatımda jef kadar kıl olduğum bir kaleci yoktur fakat maçın son anlarında timuçin'in pasıyla şut çeken erciyesli oyuncunun nefis şutunu aynı güzellikle çıkarda görsel olarak çok iyi bi pozisyondu.
Yiğidi öldür hakkını ver olayı.

Tansu Onur Erdoğan
15.10.2006, 12:40
zamanında petkoda cok sacma sapan gol yerdi alısmıstık :D

LazAnisT
15.10.2006, 12:44
Kaleye her top gelişinde insanın yüreği ağzına geliyorsa kazanılan bir şey yok diye düşünüyorum.

sweetrose
15.10.2006, 13:40
Bırakın ne Jef'i artık... adam eline gelen bütün topları sektirme başarısı sağladı.. İLk golde de hatası var. Yattığı köşeden nasıl gol yer insan.. Zıplaması ise bahane..

Semih Kırsüleymanoğlu
15.10.2006, 14:11
Bırakın ne Jef'i artık... adam eline gelen bütün topları sektirme başarısı sağladı.. İLk golde de hatası var. Yattığı köşeden nasıl gol yer insan.. Zıplaması ise bahane..

sen hayatinda hic sokaktan baska bi yerde futbol oynamamisin kardes... yoksa böyle bi yorum yapmazdin!!!!!!!!!!

sweetrose
15.10.2006, 14:26
sen hayatinda hic sokaktan baska bi yerde futbol oynamamisin kardes... yoksa böyle bi yorum yapmazdin!!!!!!!!!! ehe o zaman sen anlat bakalım.....ne kadar bilgili kardeşim....

poetricus
15.10.2006, 15:02
Jefferson dün başarılıydı. Böyle devam eder mi? Birkaç maç sonra yine saçma sapan bir gol yiyip bizi delirtir mi? Bunları zaman gösterecek.

EyüpKILIÇ61
15.10.2006, 15:26
dünkü maçta jef başarılı diyenler maçı iyi izlememişler galiba ilk golde defans hatasından bahsediyoruz ama burası jef başlığı insan kapttığı köşeden gol yer mi lozarov diğer köşeye vursa neyse jefin kapatığı köşeyden gol yedik...

yukardaki fotolara gelince o pozisyonu da jef kendsi yarattı tuttuğu topu elinden kaçırma başarısını gösterdi allahtan telafi etti..

Ümit Küçük
15.10.2006, 15:26
biz brezilyada kaleci ararken tv8 de botafagonun macını izledim kalecide bizim jeffdi ya dedim bu adamı niye görmüyolar sonra aldık bunu geldik ama o kaleciden eser yoktu ve simdi yawas yawas iyiye gidiyo biraz daha sabır edilirse ii olur cok ii refleksleri war topuda oyuna ii sokuyo hic degilse eski kalecilerimiz gibi topu taca atmıyor ama uzaktan cekılen sutlarda zaafları war onuda gidermek de bizim kaleci hocalarının isi bence gelecekte brezilya milli takım kalecisi olacak

bordoylamavi
15.10.2006, 15:39
jeff in yediği bütün gollerde kesin defans hatası var. bi kere de defansın hiçbir hatası olmayan pozisyonlar için konuşalım.

Hüseyin Çümen
15.10.2006, 16:32
yediği golde hatası varda okadar da değil orda mustafa keçeli en azından bi köşeyi kapatsaydı oda kapadığı köseden yemezdi lazarov kaleciyle nerdeyse başbaşa kaldı orda 2 köşeyede vurabilirdi oda kalecinin kapattığı köşeye çok sert vurunca kurtaramadı lazarov bu golleri hep yapıyo orda mustafa kapatamadı aadamı durumunu da bozmadı çok aşırı bi hatası yoktu ama atakla çıkarabilirdi topa atlamış olmak için atladı orda

Cabri61
15.10.2006, 16:36
mustafa o pozisyonda iki kere kaçırdı lazarovu

sweetrose
15.10.2006, 16:39
dünkü maçta jef başarılı diyenler maçı iyi izlememişler galiba ilk golde defans hatasından bahsediyoruz ama burası jef başlığı insan kapttığı köşeden gol yer mi lozarov diğer köşeye vursa neyse jefin kapatığı köşeyden gol yedik...

yukardaki fotolara gelince o pozisyonu da jef kendsi yarattı tuttuğu topu elinden kaçırma başarısını gösterdi allahtan telafi etti..

analiz bu olsa gerek... Jef in devresi arası gitmesi lazım...olmadı seneye bu takımda olmamalı

redflag
15.10.2006, 16:44
Jefferson kendine geliyor cunkü sıkı bir yönetim sıkı bir tempo ile daha iyi calısıyor ve motive oluyor . Ve Trabzonspor tkm ruhuna kavustuktan sonra kalecide kendi kendine düzeliyor ... BEN BURADAN ALBAYRAK YÖNETİMİNE ZİYA DOGANA VE JEFFERSON A TESEKKÜR EDİYORUM ...

Tahsin Armutcu
15.10.2006, 16:52
son dakikalarda cikartigi top gercekten muhtesemdi.ben inanamadim yani o topu nasil cikardigina helal olsun:) daha da iyi olacak insallah

grandiose
15.10.2006, 17:02
Jefferson iyi bir kaleci.. ama Trabzonspor kalesi için yeterliliğini her zaman tartışırım...geriye yönelik baktıgımızda iyi pozisyon alınıp kurtarılabilecek topları garip bi şeiklde içeri aldıgını ve pozisyon hatası yaptıgını görürsünüz.. bazen de inanılmaz topları çıkarıyor.. bir dengesizlik sözkonusu... Şu aşamada bize dengesiz değil, istikrarlı bir kaleci lazım... sadece yenilmeyecek golleri bedavadan yeyip takımın moralini ve saha içi motivasyonunu bozmayacak bir kaleci...

Halit M. MOLLASALİHOĞLU
15.10.2006, 21:19
Jeff bence Türkiye için gayet yeterli görünüyor
Seneye Avrupa'ya (Şampiyonlar Ligi'ne) giderken de inşallah epey tecrübe kazanmış olacak zaten..
Galiba bir de yıldız kalecimiz olacak orta vadede.

frango
15.10.2006, 22:07
maçın kırılma noktasında ılk yarı o topu çıkardı ve maç dondu golde hatası varmışda abı ona bakarsak her yenılen golde hata vardır ben çok ıyı bı kalecıdır demıyorum ama dunku maçın kılıt adamı oydu o golu yemıs olsaydık mumkun deyıl bız o maçı çevıremezdik

Misina
15.10.2006, 22:12
iyi kaleci olacak ama olana kadar bize çok çektirecek

Şentürk
16.10.2006, 11:48
Kalede Samba yapıyor!

Galatasaray maçında gösterdiği performansla galibiyetlerde önemli rol oynayan Brezilyalı, Erciyes sınavının da yıldızı oldu.

Osasuna ile oynanan ilk maçta ve Konyasporla 1-1 biten lig müsabakasında yediği goller nedeniyle çok ciddi şekilde eleştirilen, hatta 7. haftadaki Galatasaray mücadelesi öncesinde teknik heyete oynamak istemediğini ileten Jefferson, bu kritik karşılaşmanın ardından adeta yeniden doğdu. Galatasaray maçında Ziya Doğan’ın telkinleriyle sahaya çıkan ve gösterdiği performansla galibiyette önemli rol oynayan Brezilyalı, Erciyes sınavının da yıldızı oldu. Teknik direktörü tarafından maçın adamı ilan edilen genç file bekçisinin moralinin bir hayli yüksek olduğu gözlendi. 2009’a kadar sözleşmesi bulunan Jefferson’un gözden çıkarılma fikrinin artık tamamen askıya alındığı öğrenildi.

16.10.2006

Mollasalihoğlu
16.10.2006, 14:44
analiz bu olsa gerek... Jef in devresi arası gitmesi lazım...olmadı seneye bu takımda olmamalı

Yeni kaleci ısınana kadar da deriz ki x'in devresi arası gitmesi lazım...olmadı seneye bu takımda olmamalı bu hikaye de böööle uzar gider... ;)

OLCAY ÇAKIR
16.10.2006, 14:48
bundan evvelki denemelerimizin hepsinden daha iyi kaleci...böyle devam ederse brezilya milli takımına gider...umarım bizdeyken gider..
karalamayı bırakalım...

Murat'
16.10.2006, 15:04
adam ne yapsa yaranamıyor yaaa bize adam daha ne yapsın...

Semih Kırsüleymanoğlu
16.10.2006, 16:21
ehe o zaman sen anlat bakalım.....ne kadar bilgili kardeşim....

öncelikle bi defans hatsindan Lazarov cezasahasi icerisine giriyor, sonra akil almiyacak sekilde mustafayi geciyor (ki asla onu orada okadar rahat gecirmemli).
Jeff gectigini görünce dogal olarak bir iki adim öne dogru yürüyor (aciyi kapatmak icin, buna hata diyen insan futboldan anlamaz), öne yürüdügü an lazarov topa yerden sert vuruyor (zeminin islak olmasi topu daha da hizlandiriyor) ve top tutulamiyacak sekilde kaleye giriyor!

Dersinin tutan olur diye, Evet olur! O pozison da kalece yanlis yerde durursa (yani kiza köse) o topu ayaginin icinlen bile durdurur.

Jeff dogru olani yapip gol yedi, bu dünyanin en normal seyi!

jefferson61sefa
17.10.2006, 12:44
jeff diğer kalecilerden bin kat daha ii erciyes maçında züpper oynadıı ben beğeniyommmmmmm

jefferson61sefa
17.10.2006, 12:46
o son dk larda djalovic in uzaktan sutunda süper di
ayrıca huseyin in kaptırdığı topta jeff in ne sucu var ayrıca kalkıp ucup kurtarısı muthisti

frango
17.10.2006, 12:56
evet adam bı turlu yaranamıyo bıze bızler gol yemesın ıstıyoruz gol yerse kesınlıkle hatalıdır dıye dusunuyoruz ama gun geçtikçe daha ıyı oluyo devamıda gelır ınsallah

Murat'
17.10.2006, 13:23
ayrıca huseyin in kaptırdığı topta jeff in ne sucu var ayrıca kalkıp ucup kurtarısı muthisti

sefa jeffersonu çok sevdiğin ve beğendiğin belli tam 131 mesaj yazmışsın bu konuyaaa..helal valla .....:D

bencede jefferson iyi yolda arkadaşlar

Özge
17.10.2006, 15:32

son dk lardaki topu çok iyi çıkardı özetlerde kale arkasından göstermiyo ama maçı izleyenler görmüştür müthiş çıkardı bence jefferson iyi yolda

Sacit
17.10.2006, 15:42
son dk lardaki topu çok iyi çıkardı özetlerde kale arkasından göstermiyo ama maçı izleyenler görmüştür müthiş çıkardı bence jefferson iyi yolda

yanlışlar yapsa da zamanla düzelecek böyle bi kaleciyi kolay kolay bulamaz Trabzonspor

Murat'
18.10.2006, 15:54
jeff gerçektende iyi yolda bazen gerçektende hatalar yapıyor ama bence çok iyi kurtarışlar da yapıyor

sweetrose
18.10.2006, 20:39
O ne zman bu takıma alışacak ve bu takımın gerçek kalecişsi olacak; bence uzun bir süreç ve bu takım bu uzun süreçte şampiyonluk için yarışıyor... Onu mu bekleyeceğiz?

Sir vancoach
18.10.2006, 20:40
evet onu bekleyelim erenium

sweetrose
18.10.2006, 21:03
evet onu bekleyelim erenium
Önder bırak Allahını seversen ya... zaten bu takım yeterince bekliyor.. Ayrıca öle rumvari değiştirme ismimi:mad:

Semih Kırsüleymanoğlu
19.10.2006, 12:14
Arkadaslar, dün Gs´nin macina bakan oldumu bilmem ama Mondragunun hatalarini duymusunz dur!

Adam 3 Top geldi ikisi gol oldu! Cok satcma sapan seyler yapti, bacak arasindan gol yedi.

Icimden dedim ki, ula bizim jeff böyle hatalar yapsaydi herhal evine gidemezdi:)

firidin61
19.10.2006, 12:19
dün pletikosa valencia'dan,jeffersonun ankaragücünden yedigi pozisyonun çok benzeri bir pozisyonda gol yedi yani suraya gelmek istiyorum pletikosa asla jeffersondan sonra eski kalecimizden''2 kat daha iyi bir kaleci''dedirtebilicek bi kaleci degil!!!!!

hadi jef yarın sana en çok güvenen benimmmmm:)

bu arada sanırım mondinin dün yedigi golü izleyenler jefferson yeseydi neler olurdu die bi an düsünmüşlerdir...ben düsündüm ve o anda bu sayfayı açmamaya karar verdim:)jeffersonun osasuna dan yedigi gol mondinin kinden daha masumdur sanırım:)

Murat'
19.10.2006, 12:40
mondragonun yediği golleri zamnında yedi jeffde ama bu aralşar nazar değmesin çok iyi gidiyor bence

Semih Kırsüleymanoğlu
19.10.2006, 15:13
mondragonun yediği golleri zamnında yedi jeffde ama bu aralşar nazar değmesin çok iyi gidiyor bence

allah nazardan saklasin:)

OLCAY ÇAKIR
19.10.2006, 15:20
Hatalı işler yapsalar da onların gerçekten iyi olduklarına kendimizi inandırabilirsek,pozitif enerjimizi onlara aktarabilirsek performanslarını katlayacak hepsi...

hep destek bu işin ilacı...23 yılın ilacı...

sweetrose
19.10.2006, 16:03
Geçen sezondan beri nereye kadar destek... olmuyoır ise fazla zorlamanın bir anlamı yok bence...

jefferson61sefa
19.10.2006, 17:01
Arkadaslar, dün Gs´nin macina bakan oldumu bilmem ama Mondragunun hatalarini duymusunz dur!

Adam 3 Top geldi ikisi gol oldu! Cok satcma sapan seyler yapti, bacak arasindan gol yedi.

Icimden dedim ki, ula bizim jeff böyle hatalar yapsaydi herhal evine gidemezdi:)

jeff o hataları yapsa bi daha kadroya giremezdi burdada jeff geber kahretsin seni diolardı ama mondi kone ye kaptırdığı topta elle dışarda değdi artı bide kırmızı yicekti ilk yediği gol feci onu jeff yese herkes bu kalecimi der
2.sinde hakemelr oynuo onu jeff yapsa jeff e git demekte haklıyız dicekler
adam ne yapsa hata oluo

Erbay
19.10.2006, 17:06
Jefferson son iki maçta iyi oynamıştı.Sonunda düzelmeye başladı.İnşallah devam eder böyle.

Volkan Yavuz
19.10.2006, 17:09
jeff gibi genc kalecide bukadar baski görmedim!!! inanilmaz baski yapiyoruz CHelsea bile bu kadar oyuncunun üstüne gitmez!!!

jefferson61sefa
19.10.2006, 17:22
bak biz jeffi satmaya kalkalım ilk önce bjk alcak ahanda buraya yazıom ama satmıcaz çünkü çok ii bir kaleci

turkercan
19.10.2006, 18:38
dün akşam mondragonu gördükten sonra jeff e panter diyesim geldi :D

Semih Kırsüleymanoğlu
19.10.2006, 23:57
evet yane... mondi, runje hepsi jeff den daha kötüler! mondi sadece tecubeli okadar!

KALECIMIZIN KIYMETINI BILELIM LÜTFEN!!!

vse61
20.10.2006, 23:31
Jeff sı.tı altına

Özsu
21.10.2006, 00:52
Gençler maçındaki performans olmadı jeff..

coolank
21.10.2006, 01:37
ya git kardeşim sende ya .... nasıl kalecisin be

sefa_61
21.10.2006, 01:39
tmm adam hatalı ama 2. golde o topu kaleye atan adamı taksim de ibreti alem sallandıracan bak bi daha havadan aşırtma şut çeker gibi kimse kaleciye pas veriomu

coolank
21.10.2006, 05:23
bu jeff in forumunda bir şey çok ilgimi çekiyor .... bu jeff i korumaya çalışan arkadaşların çogunun yaşı en çok 22 ... acaba kendilerine mi yakın hissediyorlar .... bu kadar kötü bir kaleci olamaz ... utanmayın arkadaşlar herkes hata yapar sizin de hatanız bu kaleci müsveddesiniz korumak ama olur o kadar .... bu adama hala kaleci mi diyorsunuz .... görüşlerinize tabii ki saygım çok ama demek ki siz bu işlerden hiç anlamıyorsunuz ya da klasik karadeniz inadı yapmaya çalışıyorsunuz ... bu adamı korumaya çalışan hala takımda kalsın diye ugraşan arkadaşlar çok büyük hata ve istemeden sanırım kötülük yapıyorlar .... ama bir ayrı parantez açmak istiyorum firidin61 bu jefffi korumak sana hiç ama hiç yakışmadı ..dogru tespitlerin var ama bu hepsine gölge düşürdü bence

İleli
21.10.2006, 05:25
yok yok jeffersonla olmicak bu is 10 macin 9unda gol yemis...

ah petkovic ah

firidin61
21.10.2006, 06:42
yav arkadaslar yapmayın etmeyin yafff!!!önündeki oyuncular sürekli degişirken kaleciden nasıl istikrar bekliyosunuz!!!!ALLAH askına macı tekrar izleyin 1.golde musa pazara gitti arka direge top kesildi fatih dokunamadı celallettin zaten kendisinden beklemedigim gibi ters kademeye giremedi adam topu diregin dibinden aglara gönderdi!!!2.golde,30 metreden havaya dikilip kaleciye geri pas yapmakta neyin nesi oluyo???bu futbolda hangi anlayısa sıgar???çok sıkıstıysan taca vur bu kardesim biliyosunuz geri pasta kaleciler ellerini kullanamıyor ne yapsaydı o mesafeden havadan atılan topa rakip basarken cıkıp kafamı vursaydı???üstelik bu sansıda yoktu cünkü çıkıp kafayla vuramazdı!!!!yapmayın ALLAH askına nerde görülmüş orta sahadan topu havaya dikerek geri pas atıldıgı???dönen topta da bosa cıkmadı cıktıgı topu tokatlada ama rakibin önüne düstü jef ne yapsın????3.golede artık burda kimse laf edemez herhalde o golü degil jef dünyanın hiç bi kalecisi çıkaramazdı!!!!biraz insaflı olalım top kaleye gelene kadar 5 kişi hata yapıyo biz bileti jeffersona kesiyoruz adilmi bu şimdi???

biraz insaf arkadaslar biraz insaf!!!!

saygılarımla....

Hekimoğlu
21.10.2006, 09:05
kalecilik ile uzaktan yakından bir akrabalığı yok.alakası hiç yok.

Muhalif
21.10.2006, 09:27
2. golde hatalı derdim ama jefersonsefa61 gelip kafama ekşir şimdi en iyisi susmak:D

sarsari61
21.10.2006, 09:27
Eleştirip hiç bir şey olmaz dediğiniz kalecinin acaba dün neresi suçluydu..çok komiksiniz...dün kim iyiydi..30 metre şişirme geri pası ve bunu kalecinin elle yakalama şansı yok..siz hiç gördünüzmü 30 metreye şişirme bir top kesildiğinde bir forvetin ki ayağı çok sağlam bir topcu(çünkü forvet) sahanın neresinde olursa olsun ilk önce topu düzeltmeye çalışır..sen topu şişiriyorsun ve bu top ceza yayı üzerinde zıplıyor...sen bundan kalecinin uzaklaştırmasını bekliyorsun...ki bu pozisyonda gol olmadı..dönen top yine jef müdahale ediyor..yine dönen top yine jef müdahale etmeye çalışıyor..burada kimde suç acaba..kalecidemi defanstamı..ilk golde kimde kabahat ..kalecidemi defanstamı..3 golde 3 tane kaleci olsa çıkaramazdı zaten..eleştiri yaparken biraz düşünün..yazmak için yazmayın..çok iyi bir kaleci olmayabilir...ama sizin dediğiniz kadarda değil...ilk önce takımı sorgulayın..takımım yarısından fazlası savunma özelliği topcu ile doluyken 3-0 maç bitti diye bileti jef e kesen arkadaşlar..birini hatalı yedi diyelim...diğer ikisi nerede..defans nerede..

Ali Özcan
21.10.2006, 10:25
Fenerbahçe den Volkan bizim ilacımız...Jeff le olmaz...Ya da ara tarnsferde Cordoba yada Sakarya lı Martinez...O da olmazsa Konyaspor lu Özden yok olmadı Ankaraspor lu Hakan Arıkan...Gördüğünüz gibi tüm ligi saydım nerdeyse...Hepsi jeff den iyi...Bu dün verilmiş bir kara değil.Jeff te bir kalecide olması gereken en önemli özellik olan istikrar yok.Olmadık topa zıplar hoplar çıkarır...Dersinki ya bu adam harbiBrezilya Milli Takımında oynar...Sonra öyle bir gol yer ki Mahalle Takımının Kalesine almazsın...

Gürkan
21.10.2006, 10:37
jeff Trabzonspora yeterlimi tartısılır ama dünkü maçta yediği golerde tüm sucu ona yuklemek.bence üzüm yemek değil bağcı dövmek.

1.golde o kafayı vuran adam ın yanında neden biri yok.dokunulmazlıgı mı var o adamın.

2.golde kaleciye ole gerı pasmı verılır.zaten jeff o topu ayagı ıle ıyı cıkarsa,al kaleden hucuma koy.

3. gole dıyecek bır sey yok.koseye gıden o sert topu cıkarmak ıcın kalecının o kosede durması lazım.o zaman belkı cıkarırdı.

Volkan Yavuz
21.10.2006, 10:40
evet bencede katiliyxorum öyle geri pas verilirmi cok zor bir topdu onu jeff atabilmek icin cok teknik lazimdi

ve ücüncü golü Buffon bile tutamazdi

k@ndemir
21.10.2006, 11:03
bak biz jeffi satmaya kalkalım ilk önce bjk alcak ahanda buraya yazıom ama satmıcaz çünkü çok ii bir kaleci
wahhh zawallı bjk:D 2.golü gördükten sonra umarım savunmayacaksın

Semih Kırsüleymanoğlu
21.10.2006, 14:19
wahhh zawallı bjk:D 2.golü gördükten sonra umarım savunmayacaksın

yaaa... bende senin gibileri görünce migdem bulaniyor!
NE varmis lan ikinci golde?
Allah bilir golu bile görmemisindir, bos bos konusuyorsun!

Şentürk
21.10.2006, 14:28
2. golde hatalı olan celalattindir tıpkı ilk golde olduğu gibi,ilk geldiğindede şimdide ben ona inanıyorum, çok iyi bir kaleci, son maçlarda hiç hatası yoktu.

OLCAY ÇAKIR
21.10.2006, 14:36
ben gollerde bariz kaleci hatası bulmadım.bilakis çokda çırpındı,ama ortada defans yada kanat adamı yoktu..
geri pası atan fatihti,ve o topu rüştüye atsaydı direkt gol olurdu,yada kırmızı...
geri pas bebattı

jef çok iyi kaleci...

Şentürk
21.10.2006, 14:38
ben gollerde bariz kaleci hatası bulmadım.bilakis çokda çırpındı,ama ortada defans yada kanat adamı yoktu..
geri pası atan fatihti,ve o topu rüştüye atsaydı direkt gol olurdu,yada kırmızı...
geri pas bebattı

jef çok iyi kaleci...

katılıyorum,bir arkadaş celalettin attı dedi,fatih mi celalettin mi?

Egemen Yılmaz
21.10.2006, 14:49
jefferson iyi kaleci diyenlere inanamıyorum. osasunadan yediğimiz, konyadan yediğimiz, kayseriden, erciyesten yediğimiz golleri izleyin, hepsi uzaktan ve hepsi jefferson'un hatası. iyi oynadığı maç yok mu? var. mesela bjk maçında mükemmeldi ama bence takıma zararı yararından fazla.

Şentürk
21.10.2006, 14:59
her kaleci hatalı gol yer, rüştünün ilk zamanlarını hatırlıyormusunuz?
mondıragonun Psv ye verdiği maçı koskoca ingiltere milli takımının kalecisiniz barcelonanın kalecisini......................
bir sürü örnek daha..............

TSunami
21.10.2006, 15:02
jeff iyi kaleci, ama runje den.
bence devre arasına kadar oynatıp bjk ye iteleyelim.

OLCAY ÇAKIR
21.10.2006, 15:05
sonra?
1-2 yıl daha yeni bir adaptasyon süreci...

bıkmadınızmı bu senaryonun tekrarından..!

jeff iyi kaleci, ama runje den.
bence devre arasına kadar oynatıp bjk ye iteleyelim.

TSunami
21.10.2006, 15:11
bu adapte olmuş haliyse demekki daha iyisi olmaz. eğer adapte olmamışsa zaten bişey kaybetmeyiz

OLCAY ÇAKIR
21.10.2006, 15:13
o halde kafanızda birkaç isim vardır geçmişten kalan..
yada gelecekte kaleyi devralabilecek..
paylaşın lütfen?
23 yılın istikrarsızlığı başarısızlığın en büyük sebeplerindendir...

bu adapte olmuş haliyse demekki daha iyisi olmaz. eğer adapte olmamışsa zaten bişey kaybetmeyiz

İslam Sezer
21.10.2006, 15:24
jeff.iyi bir kaleci değil ama en iyi transeri biz yaptık diyenler onu gönderip iyi bir kaleci almayı başaramdılar.artık yapacak bişey yok katlanıcak herkes veya bir umut iyi olmasını bekliycez...

Fanatik28
21.10.2006, 15:30
Bende hala Jeffersonu elestirenleri anlayamiyorum. Takimin neredeyse 1-2 topcu haric, hepsi dökülürken, sucu Jeffersona atmak ne kadar kolay. Jefferson su anda Rüstü`den sonra, Türkiye`deki en iyi kaleci bence. Yok Özden´` mis, yok Hakan`mis, yok Cordoba`ymis, daha neler. Yani beni de güldürdünüz ya! Sirf Jefferson`u elestirmek icin elestirenler, Türkiye`deki diger kalecilerin nasil goller yediklerini görmüyorlar tabi.

TSunami
21.10.2006, 15:36
işin özeti şu eğer zirveye oynayacaksan kalecin takıma bişeyler katacak. maç kazandıracak. sadece tutulabilecek olanları tutmak değil.

yoksa jeffe sabredip kontenjan harcayacağıma tolgaya sabrederim.

Özsu
21.10.2006, 19:20
işin özeti şu eğer zirveye oynayacaksan kalecin takıma bişeyler katacak. maç kazandıracak. sadece tutulabilecek olanları tutmak değil.

yoksa jeffe sabredip kontenjan harcayacağıma tolgaya sabrederim.

Bende buraya imzamı atarım..

mensure 61
21.10.2006, 19:53
Allah aşkına Jeff için nasıl iyi bir kaleci dersiniz ? Gol yemediği bi maç yok :( Bir iki maç iyi kurtarış yaptı diye iyi kaleci olamaz... Ben onda iyi bir gelecek görmüyorum, olsa bile biz onu bekleyemeyiz !!! Biz kaleciden memnunuz almayı düşünmüyoruz diyen ve bu zemini hazırlayan yönetimi de kınıyorum !

diskus
21.10.2006, 20:17
jefferson cok iyi kaleci degildir belki ama dünkü macta onu suclu bulan arkadaslarin cogu esas suclu olan celalettin icin de yazmislar.önce bir karar versinler hangisi suclu ondan sonra futbolcu veya kaleciyi kötülesinler.

CeSS
21.10.2006, 23:10
Daha öncede yazmıştım. yine yazıyorum . Bu adamın kendine güveni yok. Çıkışları hatalı, tutacağı topları yumrukluyor.

2.goldeki hatası affedilemez. Kendine olmayan güveni yüzünden topa çıkamadı ve golü getirdi. Yediği kaçıncı hatalı gol bu. Her maç sonrası Jeffersonu tartişmak , onun bu takıma fazla geldiginin bir kanıtı değilmidir ?

Hani bir reklam var. Çok nobran'sın diyor ya. Nobran'ı da yapması gerektiği şeyi zamanında yapmayan, yapmaması gerektiği şeyi yapan olarak açıklıyor. İşte tam Jeff'e göre bir tarif.

Çok nobran'sın Jefferson çok...

Trabzon'a fazla geliyorsun... Seni taşıyamıyoruz artık. VE seni tartışmaktandan bıktım.

SHENOLA
21.10.2006, 23:22
bi varsın,bi yoksun...

Emre B.
22.10.2006, 11:16
Daha düzelmemiş.Artık istikrar sağlaması lazım.

ahmetansu61
22.10.2006, 11:59
jeferson da takım gibi bi iyi bi kötü. hayır rezil bi kaleci değil. cok ii olduğu maçlarda oluyo. takımın maçlara kafa olarak ii cıkmadığını düşünüyorum. mesela gençler maçında yenecez düşüncesi hiç birinde yoktu. bu jefede yansıyo kesinlikle.
yani şudurki. bizi takım kötü oldumu kurtaracak bi kaleci asla değil. o hatalı gol yedimi takımda ki herekes daha fazla çöküyo çünkü.

h@msi61
22.10.2006, 12:03
Jeffin çok iyi olmadığı gerçek, ama bir çok maçta önündeki bozuk defansında kurbanı oluyor. gençler maçında 6-7 metreden rakibe bomboş kafa vurduranları, aptal geri pasıyla rakibe asist yapanları unutmayalım...

Volkan Yavuz
22.10.2006, 12:17
dogru söylüyorsun kardesim ADAM gibi defans ols STepanov haric adam okadar gol yemez!

jefferson61sefa
22.10.2006, 22:15
Eleştirip hiç bir şey olmaz dediğiniz kalecinin acaba dün neresi suçluydu..çok komiksiniz...dün kim iyiydi..30 metre şişirme geri pası ve bunu kalecinin elle yakalama şansı yok..siz hiç gördünüzmü 30 metreye şişirme bir top kesildiğinde bir forvetin ki ayağı çok sağlam bir topcu(çünkü forvet) sahanın neresinde olursa olsun ilk önce topu düzeltmeye çalışır..sen topu şişiriyorsun ve bu top ceza yayı üzerinde zıplıyor...sen bundan kalecinin uzaklaştırmasını bekliyorsun...ki bu pozisyonda gol olmadı..dönen top yine jef müdahale ediyor..yine dönen top yine jef müdahale etmeye çalışıyor..burada kimde suç acaba..kalecidemi defanstamı..ilk golde kimde kabahat ..kalecidemi defanstamı..3 golde 3 tane kaleci olsa çıkaramazdı zaten..eleştiri yaparken biraz düşünün..yazmak için yazmayın..çok iyi bir kaleci olmayabilir...ama sizin dediğiniz kadarda değil...ilk önce takımı sorgulayın..takımım yarısından fazlası savunma özelliği topcu ile doluyken 3-0 maç bitti diye bileti jef e kesen arkadaşlar..birini hatalı yedi diyelim...diğer ikisi nerede..defans nerede..

bu arkadaş tam benim kafadan 3-0 biten bir maçta
fatura jeff e çıkmaz ayrıca çıksa bile hadi dielim 2. golde hatalı ama o pası atan ne öle kaleciye öle pas atan celaleddinin böle pas vermesi çok yanlış ötesi hatta
ayrıca ilk golü çok dikkatli izleyin uzak kameradan hemde lütfen izleyin jeff eliyle orta yapılmadan 10 sn ye önce okan öztürkü gösterio eliyle ama takan yok
son golü alacak kaleci tanımadım
ayrıca 2.golde hadi çıkmadı taamm da sonra adam yetişti ayrıca çeldiği topu almasının imkanıu yok zaten zor dokundu beyler çok ağır eleştiriler yapan arkadaşlkara katılmıom ama ii bir performans serigledi demem tabi genede ben jeff in çok büyük hatası olduğuınu düşünmüyom öle bir pas atılmasa ki mondide böle bi pozisyonda kendi kendine psv li oyuncuya kaptırmıştı ama dışarda elle dokunup almıştı ayrıca jeff 2. golde bariz hatalı 3. oyuncu 2. hatalı oyuncu ise celaleddin den sonra mal gibi orda bakınan kale ağzındaki oyundur kim olduğunu şuan hatırlamıom

jefferson61sefa
22.10.2006, 22:17
jeff Trabzonspora yeterlimi tartısılır ama dünkü maçta yediği golerde tüm sucu ona yuklemek.bence üzüm yemek değil bağcı dövmek.

1.golde o kafayı vuran adam ın yanında neden biri yok.dokunulmazlıgı mı var o adamın.

2.golde kaleciye ole gerı pasmı verılır.zaten jeff o topu ayagı ıle ıyı cıkarsa,al kaleden hucuma koy.

3. gole dıyecek bır sey yok.koseye gıden o sert topu cıkarmak ıcın kalecının o kosede durması lazım.o zaman belkı cıkarırdı.

bu yorumlara karşı bir kişi çıksın adam resmen doğruları yazmış haala yorum yapan var bravo arkadaşım gerçek trabzonsporlu işte

Punisher-61
22.10.2006, 22:22
jefferson yetresiz arkadas..biriside jefferson iyi kaleci diyorsa futboldan anlamiyor kusura bakmasin....

jefferson61sefa
22.10.2006, 22:23
bu arada jeff bir çok da kurtarış yaptı cuma günü okan ın ısaac ın mehmet çakırın ve 1 de frikikten bir oyuncunuun şutlarına çok ii kapandı ben 2. golde bariz hatasının önce celaleddin de olduğunu döyliyim ve
jeff in koskaca maçtaki tek hatası 2.golde çıkmakta sadece 1-2 sn geç kalmasıdır oda her kalecinin başına gelir ayrıca celo öle bir pas atmasa maç ta böle bitmezdi öle de bir pozisyon olmazdı ilk golde jeff i bi izleyin jeff e baksalar gol mol olmucak adam gösterio burayı kapatın die ama dinleyen yok

jefferson61sefa
22.10.2006, 22:26
jefferson yetresiz arkadas..biriside jefferson iyi kaleci diyorsa futboldan anlamiyor kusura bakmasin....

senin fikrindir saygı duyarım ama c.a.paheira da mal değil heralde
ayrıca ben senin bu yorumu tüm maçlara yayarak yaptığını düşünüyorum
ve jeff in tamn anlamıyla kendini gösteremediğini savunuyorum ve gençler maçında ben ce
ilk golde % 0 2. golde % 15 3.golde % 000000 hatası var bence
gende senin yorumun ama ben burdan söylüyorum bu kalecinin ilk golünü yediği golü bir izle sonra nasıl gol olacağı yeri bilio ve 2 ayrıca dadam gol oluo bir suratına bak herkesten 10000 kat daha çok üzülüo adam bir çok da gol kurtardı
ayrıca gençlerden 1 kişi topun üstünden atlıo herkes bakınıuo jeff çıkarıo ben maçöta jeff 10 üzerinden 6 veririm bu maçta ama bence jeff formunu çok da bozmadı ben geneden güveniyorum

Punisher-61
22.10.2006, 23:15
jeffersonun yedigi gollerin cogu kalecinin normalde kapatmasi gereken köselerden yiyor...

Özsu
23.10.2006, 08:55
Jefferson sana tam güvencek oluyorum , (Defansında hatasına senin hatan eklenince) beni hayal kırıklığına uğratıyorsun. Şampiyonluktan bahsediyoruz , böyle hatalar bu kadar kolay olmamalı..

cınar#7
23.10.2006, 22:50
En önemli eksiği yer tutamaması kalede hiç bir zaman guven wermıyo, kiralık gonderılıp yerıne kaleci alınması gerek

firidin61
25.10.2006, 12:21
biliyor ve inanıyordum senın bu takım vazgeçilmezlerinden olacagını!:) dünde beni yanıltmadın 1 puanla o staddan ayrıldıysak

1-gökdeniz

2-JEFFERSON

3-Stepanova

borçluyuz tesekkürler sizlere.......

Hüseyin İlkin
25.10.2006, 13:15
Jeff acılen GOnDERILMELI...

firidin61
25.10.2006, 13:45
Jeff acılen GOnDERILMELI...

pardon ama neye dayanarak??iyi oynaması yetmiyo galiba!!!dogru ya bize hüseyin hasan musa celallettin şimdilerde ferhat keçeli gibi takıma yararları olmayan futbolcular lazım dimi????neyimize bizim maç kurtaracak adam???
yazık çok yazık gökdeniz çok iyiken eski mevzular...
stepanov 2 3 maç iyi oynayamadıgı zaman chelsea de aklı kaldı...
jefferson son 10 maç çok iyiken bu 10 maçta en az 2 3 maçı tek basına kurtarırken jefferson gitsin....

yok kardesim yok biz bişeyleri hak ETMİYORUZ.......

CeSS
25.10.2006, 13:47
Kurtardığı toplar vardı, ama abartmamak gerek. Çoğu üstüne gelen toplardı.
Çalım atmaya kalkması yüreklerimizi ağzımıza getirdi. 45.dakikada tutabileceği topa boşa çıkmasıda cabası. Açıkcası hala güven vermiyor. (Önce kendine güvenmeli)

champions
25.10.2006, 13:53
golde hatası yok 2-3 kurtarışda yaptı ama güven denen bişey yok hele o çalımları yokmu hasta etti beni top ayağında rakibi bekliyo adam gelsinde çalım atim diye varmı böyle bişey

firidin61
25.10.2006, 13:54
Kurtardığı toplar vardı, ama abartmamak gerek. Çoğu üstüne gelen toplardı.
Çalım atmaya kalkması yüreklerimizi ağzımıza getirdi. 45.dakikada tutabileceği topa boşa çıkmasıda cabası. Açıkcası hala güven vermiyor. (Önce kendine güvenmeli)

hocam attıgı çalım sence kendine olan güveninin bi göstergesi degilmiydi????güvenmeyen adam rüştü gibi taca vurur!!!(tamam yanlıs olabilir ama kendine güveni bence gelmeye basladı!!!)yattara geldikten sonra çalım işini yattaraya bırakacaktır nede olsa:D

üstüne gelen toplar demişsin neden üstüne toplar geldi yerine çok iyi YER tuttugunu belirtmemişsin?????öyle ya her topuda kalenın ortasında durarak çıkartmadı!!!bide uzaktan sert bi sutu çok iyi çıkardı şimdi aklıma geldigi için yazdım yoksa çok top çıkardı!!!!!

herkezin 1 hatasını saymaya kalkarsak takımda adam kalmaz yapmayın etmeyin hocam ya bana maç boyu 1 tek hata yapmayan dünyada 1 tane futbolcu gösterin bende kabuguma çekilip hiç bişey yazmam buraya yaaa adam 6 pastan kafa topu çıkardı bırakında bu maç sonunda alkıslansın hak etmiyomuydu bunu???????

saygılarımla....

coolank
25.10.2006, 13:57
cess e katılıyorum çok top üstüne geldi kabul 1 2 tane kurtardı ama zaten görevi o ne yapacaktı ??? ben keceli yi begeniyorum bence iyi futbocu ...

Hüseyin İlkin
25.10.2006, 14:11
pardon ama neye dayanarak??iyi oynaması yetmiyo galiba!!!dogru ya bize hüseyin hasan musa celallettin şimdilerde ferhat keçeli gibi takıma yararları olmayan futbolcular lazım dimi????neyimize bizim maç kurtaracak adam???
yazık çok yazık gökdeniz çok iyiken eski mevzular...
stepanov 2 3 maç iyi oynayamadıgı zaman chelsea de aklı kaldı...
jefferson son 10 maç çok iyiken bu 10 maçta en az 2 3 maçı tek basına kurtarırken jefferson gitsin....

yok kardesim yok biz bişeyleri hak ETMİYORUZ.......

sen bnm yazılarımı okuyacak olursan benhasan huseyin ferhat celo hepsıne olumsuz fıkır beyan etmısımdır. bu arada jeffersonn ne zmn ii oynadı kı ?? dun ıkı uc top ustune geldıı tuttu onlrıda.bı kere Jeff in durusu bana rahatlık wermıyor.top kaleye gelırken korkuyorum goll olcak die cunku kalede jeff warr

firidin61
25.10.2006, 14:15
cess e katılıyorum çok top üstüne geldi kabul 1 2 tane kurtardı ama zaten görevi o ne yapacaktı ??? ben keceli yi begeniyorum bence iyi futbocu ...

eee güzel kardesim o zaman o mantıkla düsünürsek ersen gol attıgında nie seviniyor ve övüyoruz???GOL ATMAK BU ADAMIN İŞİ DEGİLMİ ZATEN????veya gökdeniz asist yaptıgında nie övüyoruz???ASİST YAPMAK BU ADAMIN İŞİ DEGİLMİ???veya stepanov top kaptıgında neden övüyoruz???TOP KAPMAK BU ADAMIN İŞİ DEİLMİ???veya TRABZONSPORumuz kazandıgında neden seviniyoruz???KAZANMAK ZATEN BU TAKIMIN İŞİ DEİLMİ????yapmayın ALLAH askına top ersenin önüne düsünce ersen gol atınca bunun adı FIRSATÇILIK ne güzel takip etti oluyo JEFFERSON top çıkardıgında zaten üstüne geldi o topuda çıkartmasaydı bari!!!topu çıkardıgında oraya tokatlanırmı.....vs vs vs ADİLMİ bu sizce FUTBOLCULARA ADİL şekildemi yaklasıyoruz????6 pasta kafayı vurduran defans görevini yapmıyo sorun yok ama JEFFERSON çıkarınca o onun zaten göreviydi...bu adam hiçmi ekstradan iş yapmıyo???yapmayın ALLAHINIZI severseniz yaaaaaaa....İNSAF BİRAZ İNSAF!!!!!

firidin61
25.10.2006, 14:23
sen bnm yazılarımı okuyacak olursan benhasan huseyin ferhat celo hepsıne olumsuz fıkır beyan etmısımdır. bu arada jeffersonn ne zmn ii oynadı kı ?? dun ıkı uc top ustune geldıı tuttu onlrıda.bı kere Jeff in durusu bana rahatlık wermıyor.top kaleye gelırken korkuyorum goll olcak die cunku kalede jeff warr

sayıyım o zaman osasuna deplasman!!!!tek basına oynadı!!!

inönü bjk!!!!!!

avi aker gese maçı!!!!

yapma ALLAHInı seversen bunlar şimdi aklıma gelenler daha sonra devamında yine yazarım!!!!üstünemi geldi yoksa iyi yermi tuttu???bunun ayrımını yapamıyoruz daha ya çıldırıcam:(

bende soldan atak geldiginde musa var korkuyorum

adamlar yarı sahamıza geçince korkuyorum hüseyin var

hücüm ypıoruz biliyorum ersen var ezicek topu

adamlar sürhatlı geliyolar korkuyorum hasan var sakatlıcak adamı

atak baslangıçlarında ferhat var korkuyorum yine topu taca atıcak diye

vs vs vs

bi kulp bulmam gerekirse tüm futbolcular hakkında bişey bulurum ama jefferson dün iyi oynadı kabul edin sahanın en iyi 2. olmasa 3.adamıydı!!!tmm güvenmessiniz o ayrı ama oynanmıs bir maçın ardındanda iyiyse iyi dein be kardesim sırf övmemek için yok toplar üstüne geldi yok şöyle oldu yok böyle oldu die mazeret bulmayın İYİ OYNADI İŞTE O KADAR!!!!varmı dünkü maç konusunda tersini söyleyebilicek?????

Erdem Keser
25.10.2006, 15:08
ben jeffersonun yetenekli fakat tecrubesiz ve deneyimsiz buluyorum hatalı gol yiyo orası aşikar ama cok fazla hiperaktif bi kaleci gerksiz macera yapıyo ve top ayagına geldimi riske giriyor ama bunlar kapatılabilecek eksiklikler artık bu saatten sonra kaleci alamayacagımıza gore bence guvenilmeli ama jeffinde kendisini geliştirmesi lazım umarım duzelirr

bordox
25.10.2006, 15:10
İstikrar sağlasa ne güzel olacak.Akşam yine güzel bir oyun çıkardı.İnşallah devamı gelir.

Hekimoğlu
25.10.2006, 15:26
bir iyi bir kötü malesef.

Serhat ŞAHİN
25.10.2006, 16:15
ilk geldiginde yer gok oynamıstı brezilyada. Allah Allah demistim. geldi dedim 1 sezon alışır kendini toplar ama yok kardeşim. bizde yapabilecek kişi deil.
ne istikrarsız ne de yan toplara çıkamayan kaleciden hayır gelir bu takıma.
jeff sana güle güle.
Trabzonspor da herkes oynayamaz ama oynuyor işte orası da var.

jefferson61sefa
25.10.2006, 16:38
eee güzel kardesim o zaman o mantıkla düsünürsek ersen gol attıgında nie seviniyor ve övüyoruz???GOL ATMAK BU ADAMIN İŞİ DEGİLMİ ZATEN????veya gökdeniz asist yaptıgında nie övüyoruz???ASİST YAPMAK BU ADAMIN İŞİ DEGİLMİ???veya stepanov top kaptıgında neden övüyoruz???TOP KAPMAK BU ADAMIN İŞİ DEİLMİ???veya TRABZONSPORumuz kazandıgında neden seviniyoruz???KAZANMAK ZATEN BU TAKIMIN İŞİ DEİLMİ????yapmayın ALLAH askına top ersenin önüne düsünce ersen gol atınca bunun adı FIRSATÇILIK ne güzel takip etti oluyo JEFFERSON top çıkardıgında zaten üstüne geldi o topuda çıkartmasaydı bari!!!topu çıkardıgında oraya tokatlanırmı.....vs vs vs ADİLMİ bu sizce FUTBOLCULARA ADİL şekildemi yaklasıyoruz????6 pasta kafayı vurduran defans görevini yapmıyo sorun yok ama JEFFERSON çıkarınca o onun zaten göreviydi...bu adam hiçmi ekstradan iş yapmıyo???yapmayın ALLAHINIZI severseniz yaaaaaaa....İNSAF BİRAZ İNSAF!!!!!
aynen katılıyorumm
dün akşam gayet başarılı idi bence ligde rüştü ve mondi den sonra en ii 3. kaleci

Şentürk
25.10.2006, 16:40
bir iyi bir kötü malesef.
ilk osasuna maçından beri yani 6 maçtır sadece bir golde kısmi bir hatası var başka hiç bir hatası yok!
bence tüm bu eleştiriler güvensizlikten dolayı oluyor,bu güvenide jeff bize kazandıracak tabiki ama sizlerde biraz insaflı olun, sabır ve destek verin.

jefferson61sefa
25.10.2006, 16:45
dün akşam jeff ve stepanov olmasa fark yicektik ben maçtaydım ve 2. yarı jeff gözümün önünde % den 100 2 gol kurtardı biri rafael in kafası diğeri köşeden tokatladığı şut gayet ii oynadı sadece 1 pozisyonda yumrukları kısa kaldı ilk yarının son anlarında ondada topu yana atmayı başarıdı sonra uzaklaştırdık
hala eleştirenler varsa ben bunda ART NİYET ARARIM
gelelim çalım atmaya dün jeffe geri pas olarak yaklaşık 14 top geldi her sıkışan jeff e gönderiyo
birinde musa öle kötü bir pas attı ki zar zor taca attı
birinde vursa risk olur die kendine güveniyle çalımı bastı
diğerinde hafif sola atıp uzaklaştırdı diğerlerinde ise gelişine veya kontrol ederek vurdu
dün 1-2 degajı dışında bütün degajları oyuncularımıza gitti
ayrıca bi istatislikere bakın türkiyede en çok kalecye pas atan 2. takımız
1.sırada galatasaray var 2.biziz aldığımız her 100 topun 12 sini kalecye atıoz bence biraz da bu pasları adam akıllı atmayan oyuncularda arayın(ör:celaleddin,musa) ayrıca bırakın şu okcukla uraşmayı dün 1.dk dan 90.dk ya kadar kalede çırpındı maçı izleyenler gol olduktan sonraki yüz ifadesinide görmüşlerdir jeff de ki kazan ma azmi stepanov daki azim diğer lerinde de olsa dün 5 tane atardık ersen gibi golleri fevziye nişan almazdık
ayrıca jeff ün başarılıydı kötü oynadı diyen var sa çıksın şimndi konuşşun yada ebediyen sussun

jefferson61sefa
25.10.2006, 16:47
ayrıca kalede 1 an durmuyor sağa sola koşuyor zıplıyor iper aktif ve çabuk olması en büyük avantajımız reflexleri en güvendeğim yönü

OLCAY ÇAKIR
25.10.2006, 16:47
İyi kaleci...

uzun süredir en iyi kalecimiz...

geri pası rekortmeni takıma acil önlem almalı Ziya hoca,sorun burda,
birde havadan geri pas atılınca,aman da aman...

bordox
25.10.2006, 16:49
Geri paslarda sol ayaklı olması sebebiyle ayağını hazırlamaya çalışıyor ve zaman kaybediyor o yüzden mümkün olduğu kadar soluna doğru pas atılmalı Jeff'in akşam güzel oynadı.sorun istikrar sağlayamıyor.

Miraç Atalay Çiftçi
25.10.2006, 16:53
Benim görüşüm o ki uefa kupasında grupları,ligde şampiyonlugu fortisde kupayı hedefleyen bir takımın jeff ancak 3. kalecisi olabilir...
Oysa ki bizim direkt oynayan ve oynayabilecek en iyi kalecimiz...

jefferson61sefa
25.10.2006, 17:09
jeff solak olması büyük sorun ki aynı sey petkoviçdede vardı ki solak kalecnin topu soluna atmalısın bizmkiler ısrarla ya sağına yada acaip şekilde uzağına bir orta yada ara pası gib kaleciyle oyuncun arasına atıolar bu da sorun oluo

sarsari61
25.10.2006, 17:23
jeffersonun yedigi gollerin cogu kalecinin normalde kapatmasi gereken köselerden yiyor...
Arkadaşım kapatması gereken dediğin köşeden yediği golleri izledim..sen hayatında kalecilik yapmamışsın veya iyi bir forvet olmamışsın veya top oynamamışsın veya toptan anlamıyorsun..kalecilerin en zayıf yeri(hangi kaleci olursa olsun)hücum yapılan kanadın yakın direğidir..kaleci hücum yönüne göre bu köşeyi az bir açıyla kapatır ama yakın direğe gelen şutlar kalecinin hep ters ayak üstünde kalmasına neden olur..bunu öğren..zaten iyi forvet uzak direk ne kadar açık olursa olsun ilk önce yakın direği düşünür veya iyi bir kanat oyuncusu yakın direğe pozisyon hazırlar..duyrulur..

Serhat ŞAHİN
25.10.2006, 18:10
jeffi nasıl savunuyorsunuz anlamadım... ben maçtaydım tek küfür ettigim kişi jeff ti. YAN TOP YAN TOP bunda zayıf kalan kaleciden bişey olmaz...uzerime gelen topu bende tutarım kalecilikten anlamamış olmama rağmen.

Erbay
25.10.2006, 18:48
Jefferson ile ilgili en güzel yorumu Ergun Ata yapmış.Geri paslarda çok bekliyor.Her geri pasta gol yiyeceğiz diye korkuyorum.

firidin61
25.10.2006, 18:57
jeffi nasıl savunuyorsunuz anlamadım... ben maçtaydım tek küfür ettigim kişi jeff ti. YAN TOP YAN TOP bunda zayıf kalan kaleciden bişey olmaz...uzerime gelen topu bende tutarım kalecilikten anlamamış olmama rağmen.

anlamadıgını anca bu kadar belli ederdin zaten sonuna ek olarak ''kalecilikten anlamama ragmen''yazmana gerek yoktu!!!1 topa çıkmadı (tartısılabilicek)ondada 2 oyuncu rakip forvetle beraber çıkmıstı o pozisyonda 1 şekilde gol olabilirdi!!!oda jefte o topa çıknca rakibin kafasana çarpan top tıngır mıngır kalemize girerdi baskada hiç bi şekilde gol imkanı olmazdı!!!!ordada çıkmayarak dogru olanı yaptı!!!!!!

benim babamın bi lafı vardır;

bilmedigin yere ...... sakız çiynemesin!!!der o bana bazen bu lafı çok seviyorum!!!!!bu arada ..... olan yerde küfür yok ama kimsenın kalbi kırılmasın die ..... olarak yazdım!!!

saygılarımla....

jefferson61sefa
25.10.2006, 19:00
o beklemio jeffe çok yavaş atoplar kısa kalıo toplar

Serhat ŞAHİN
25.10.2006, 21:58
firidin61

ya sen farkli mac izliyorsun ya da ben. valla biz statta gozumuzle gorduk 1 yari tam bizim oldugumuz yerdeydi. sizin kadar canli takip edemiyorum statlara gidemiyorum maclara ama inan canli gorunce insan daha kahroluyor. yan toptan korkan kaleciden bisey olmaz. 1 tane yan top diyorsan haklisin ne diyim. ben cok gordum yan topa cikmadigini sahsen. hep te gorecegim...
mrk etme futboldan iyi anlarim. ama kalecilik ayri bisey. anlamiyorum demem olayin latifesiydi.
fikrimce kaleciye hala ihtiyacimiz var ama bu jeff deil...

lazoflu
25.10.2006, 23:36
aslında hedefleri olan bi kaleci ama bi maçı diğerini tutmuyo.buna bi çare bulursa gelecek seneler müthiş bi kaleci olcak.

sefa_61
26.10.2006, 09:02
İyi kaleci...

uzun süredir en iyi kalecimiz...

geri pası rekortmeni takıma acil önlem almalı Ziya hoca,sorun burda,
birde havadan geri pas atılınca,aman da aman... abi o gençler birliğindeki havadan pası diyosan o pas değildi resmen şut çekti sonra fatura yine jeffe çıktı :mad:

Travelair
26.10.2006, 09:44
Bu defans düzelmediği sürece Jefferson'u yargılamak yanlış olur. Aynı hata Petkovic'de yapıldı

Murat'
26.10.2006, 11:00
gençlerbirliği maçında o hata yapılmazdı...ancak dün yine çok iyi kurtarışlar yaptı

ts_fan
26.10.2006, 12:50
De Galvao Jefferson; o bir kaleci, ... hmmmmmmmmmm:mad:
Kalemiz boş ve bu daha ne kadar böyle devam eder, bilemiyoruz:mad:

champions
26.10.2006, 12:51
De Galvao Jefferson; o bir kaleci, ... hmmmmmmmmmm:mad:
Kalemiz boş ve bu daha ne kadar böyle devam eder, bilemiyoruz:mad:

:D:D:D:D:D:D:D

Jester
26.10.2006, 13:25
Geçen sene Ahmet bir geri pasta topu bir defa sektirmeye kalkıp gol yedi diye kalecilik hayatı bitti.

Jeff'in de illa böyle komik bir gol mü yemesi gerekiyor?

dr ali batur
26.10.2006, 17:59
ben bir türlü anlayamıyorum hala jenneffer ı savunan trabzon taraftarı nasıl olabilir.(kalecinin adını tabi ki biliyorum ama bu daha çok yakışıyor böyle bir akıl fukarasına)
bu arada bana kimse futbol dersi vermesin kendini futbolu biliyorum sananlardan 10 kat daha ii bilirim bu oyunu.
arkadaslar bir kaleci eğer toptan korkuyorsa kaleci olamaz (bkz.vestel manisa-trabzonspor macı rafael in golü)ki zaten bizimki kaleci de değil.
bi arkadas kalecinin kapattığı köşeden kolay gol yiyeceğini çünkü ters ayağı üstünde yakalanacağını söylüyor.doğrudur ama açı tam kapatılırsa vurulan şut kalecinin kucağında kalır.sanırım bu arkadaş kalecilik dersi verirken kendi yediği hatalı golleri de göz önünde bulundurdu.
bulun izleyin macları en son vestel macında rafaelin kafa şut tam üstüne gelmesine rağmen topu plonjon ile kornere çelen bir kaleci göreceksiniz ki bu amatör kümede yapılmaz.burada da ters ayak üzerinde yakalandı bahanesi geçerli olmaz herhalde.
unutmayın beyler kalecinin tecrübelisi makbuldur.
biz Allah ın yamyamlarına para kazandırmak zorunda değiliz herhalde
trabzon un canı bu kaleciyle çok yanar çünkü iyi bir kaleci hep 1 puan anlamına gelir(bkz antalya-cordoba galatasaray-mondragon vs)ayrıca 23 yasında kaleci olunmaz mesela mondragon 28 yasında ilk 11 de oynamaya baslamıştır ayrıca alman milli takım kalecilerinin ikisi de 38 yasındadır

Şentürk
26.10.2006, 18:07
@dr ali batur
kullandığın kelimeler çok ağır ve hakaret içeriyor normal futbolcu eleştirisinden çıkıp adama ırkçı yakıştırmalarda bulunuyorsun!
ayıp bir Trabzonspor taraftarına yakışmıyor!

champions
26.10.2006, 18:16
23 yaşında kaleci olunmazmı nedenmiş o

akınfeev 20 yaşında rus milli oldu ve uefayı kazanan cskanın kalesindeydi

coolank
26.10.2006, 18:36
yaş olarak değil de tecrübe çok önemli eh tabii ki o da biraz yaş ile ilgili ... ama bence de kale boş oynuyoruz ... allahınızı severseniz bir kaleci de izin verin bir iki maç bir iki top tutsun ... halimize bakın jeff 2 top tuttu diye bayram edecegiz...arkadaşlar kaleci bir takımın bence % 40 dır ... sizce bizim kale de % kaç var ? sıfır mı ? 10 mu 20 mi 30 mu ? dikkat ediyorum da jeff i begenen arkadaşlar hiç verdirdiği maçları yazmıyor .... ama 2 top üstüne gelip burası önemli üstüne gelip çıkardıgı zaman aslan koçum oluyor ... ben zaten geçen seneyi geçtim orada en az 10 puanımıza mal oldu hele hele geçen seneki trabzondaki vestel maçı evlere şenlik .. neyse geçen seneyi bırakalım ... bu sene yahu daha osasuna ilk maç maç 0 0 gene aldı içeri uzaydan vurulan topu konya maçı keza öle .. şimdi bana rövanş maçını kimse yazmasın atı alan üsküdarı geçti ..

dr ali batur
26.10.2006, 18:38
dino zoff, dudek, dassayev(akınfeev in hocasıdır),shilton, david seeman, chilavert vs vs (büyük takımların kalelerini 30 yasın üzerindeyken korudular)
görülüyorki büyük takımların herzaman tecrübeli kalecileri olmuştur verdiğin örnek tektir belki bir iki arttırılabilir ama doğruluğunu kanıtlamaz anlayacağın istisnalar kaideyi bozmaz.
jenniffer in oynayabileceği tek kale spor salonlarındaki hentbol kalesidir çizgi üzerinde kalecilik sadece orada yapılır

firidin61
26.10.2006, 19:06
ben bir türlü anlayamıyorum hala jenneffer ı savunan trabzon taraftarı nasıl olabilir.(kalecinin adını tabi ki biliyorum ama bu daha çok yakışıyor böyle bir akıl fukarasına)
bu arada bana kimse futbol dersi vermesin kendini futbolu biliyorum sananlardan 10 kat daha ii bilirim bu oyunu.
arkadaslar bir kaleci eğer toptan korkuyorsa kaleci olamaz (bkz.vestel manisa-trabzonspor macı rafael in golü)ki zaten bizimki kaleci de değil.
bi arkadas kalecinin kapattığı köşeden kolay gol yiyeceğini çünkü ters ayağı üstünde yakalanacağını söylüyor.doğrudur ama açı tam kapatılırsa vurulan şut kalecinin kucağında kalır.sanırım bu arkadaş kalecilik dersi verirken kendi yediği hatalı golleri de göz önünde bulundurdu.
bulun izleyin macları en son vestel macında rafaelin kafa şut tam üstüne gelmesine rağmen topu plonjon ile kornere çelen bir kaleci göreceksiniz ki bu amatör kümede yapılmaz.burada da ters ayak üzerinde yakalandı bahanesi geçerli olmaz herhalde.
unutmayın beyler kalecinin tecrübelisi makbuldur.
biz Allah ın yamyamlarına para kazandırmak zorunda değiliz herhalde
trabzon un canı bu kaleciyle çok yanar çünkü iyi bir kaleci hep 1 puan anlamına gelir(bkz antalya-cordoba galatasaray-mondragon vs)ayrıca 23 yasında kaleci olunmaz mesela mondragon 28 yasında ilk 11 de oynamaya baslamıştır ayrıca alman milli takım kalecilerinin ikisi de 38 yasındadır

bende anlamıyorum senın gibi,insanlara lakap takıp üstelik o insana ırkçı yaklasabilen TERBİYE FUKARALARI NASIL TRABZONSPOR TARAFTARI OLABİLİR???

yaklasık 16 yıldır kaleciyim ama kimsenın önüne ben futbolu 10 kat iyibilirim sizlerden gibi ifadelerle çıkmadım!!!buda terbiyeden olsa gerek!!!

dünyada hiç bir kaleci bu tür sert,yakın(6 pastan)ve 90 a giden topu çıkaramazdı!!!1 tane örnek verebilirmisin bu topa benzer bi topu çıkaran 1 tane kaleci????üstelik yine 7 ye 2 pozisyonda o topa vurduran defansı suçlayacagına jeffersonu suçlaman zaten ne kadar futbolu bildigini????ve jeffersona ne kadar tarafsız bakabildigini???gösteriyor!!!!

6 pasa sert gelen topa vurulan kafa topları çok tehlikeli toplardır yani futbol tabiriyle REFLEKS isteyen toplardır!!!!kaleciler topa sıçradıklarında tam anlamıyla konsantre olurlar ve topu kaçıramama olasılıkları azalır!!!!

sana 23 yasında dünaynın en iyi takımlarında oynayan kalecileri tanıtıyım tabi bi kaçını!!!!hepsini yazmaya ne zamanım nede bilgim yeter!!!

petr cech(chelsea)04 05 yılında chelsea ye geldiginde 22 yasındaydı ve ingiltere liginde sampıyonluk yasadı!!!!şimdş

victor valdes(barcelona)futbol dünyasının en büyük kupalarından sayılan şampıonlar ligi kupasını ve ispanya kupasını kaldırdı!!! yaklasık 22 yasında barcelona kalesini korumya basladı şimdi 24 yasında!!!

ıker casillas(real madrid)şimdi 25 yasında olan kaleci 18-19lu yaslarda real MADRİD gibi dünya devi bir takımda kaleyi korumaya basladı onunda mazisinde ispanya ligi ve sampıyonlar ligi gibi kupalar görünüyo!!!

görüuyosun ya futbol bilgisi üst seviyedeki!!???arkadasım dünyanın devleri kalesine 20li yasların henüz baslarındaki adamları koyuyor(onlar yanlıs yapıyor tabi!!!!!)dogruya sen, barcelonalı, chelsea li ,real madridli teknik adamlardan daha iyi bilirsin bu futbolu!!!o yasatki kalecilerle kazanılan kupalar sampıyonluklarda tesadüf dimi ya git arkadasım aksam aksam yaaa:mad: daayanaksız dayanaksız eyler yazıp insanları etkileme!!!ve burda olan insanların tamamı en az senın kadar futbolu biliyolardır merak etme bi futbol asıgı futbolu takip eden adam sen diilsin burda!!!!:mad: :mad:

ve o kaleci osasuna maçında seni hezimetten kurtaran kaleci,o kaleci 2 derbide de bas rollerde ve o kaleci sen ister kabul et ister etme vestelden alınan 1 puanın en büyük hak sayibi olan kaleci!!!!!!!!

saygızlara saygılarımla yazamayacagım maalesef:mad:

Serhat ŞAHİN
26.10.2006, 19:32
sanırım hala farklı maç izledigimiz kanaatındayım. ya vestel maçında kaç tane yan top geldi dikkat ettin mi? kaçına çıktı ben hala bunda kararlıyım yan top yan top yan top. bu başkasıda olabılır jeff olmuş o olmuş bu olmuş. ne korkak yonetenlerle, ne korkan oynayanlarla isimiz olmaz. burasi onlarin toplanma kampi deil burasi TRABZONSPOR.

izmirdenayhan
26.10.2006, 19:48
Serhat kardeşim kaleci profesörü arkadaşın olduğu yerde yazmak büyük problem olur bizim haddimize değil boşver sen..Bu Jefferson ile muhteşem zaferlere imza attık zatennSen de Jeferson düşmanları kervanında olma.!!!!

Egemen
26.10.2006, 19:54
bende anlamıyorum senın gibi,insanlara lakap takıp üstelik o insana ırkçı yaklasabilen TERBİYE FUKARALARI NASIL TRABZONSPOR TARAFTARI OLABİLİR???

yaklasık 16 yıldır kaleciyim ama kimsenın önüne ben futbolu 10 kat iyibilirim sizlerden gibi ifadelerle çıkmadım!!!buda terbiyeden olsa gerek!!!

dünyada hiç bir kaleci bu tür sert,yakın(6 pastan)ve 90 a giden topu çıkaramazdı!!!1 tane örnek verebilirmisin bu topa benzer bi topu çıkaran 1 tane kaleci????üstelik yine 7 ye 2 pozisyonda o topa vurduran defansı suçlayacagına jeffersonu suçlaman zaten ne kadar futbolu bildigini????ve jeffersona ne kadar tarafsız bakabildigini???gösteriyor!!!!

6 pasa sert gelen topa vurulan kafa topları çok tehlikeli toplardır yani futbol tabiriyle REFLEKS isteyen toplardır!!!!kaleciler topa sıçradıklarında tam anlamıyla konsantre olurlar ve topu kaçıramama olasılıkları azalır!!!!

sana 23 yasında dünaynın en iyi takımlarında oynayan kalecileri tanıtıyım tabi bi kaçını!!!!hepsini yazmaya ne zamanım nede bilgim yeter!!!

petr cech(chelsea)04 05 yılında chelsea ye geldiginde 22 yasındaydı ve ingiltere liginde sampıyonluk yasadı!!!!şimdş

victor valdes(barcelona)futbol dünyasının en büyük kupalarından sayılan şampıonlar ligi kupasını ve ispanya kupasını kaldırdı!!! yaklasık 22 yasında barcelona kalesini korumya basladı şimdi 24 yasında!!!

ıker casillas(real madrid)şimdi 25 yasında olan kaleci 18-19lu yaslarda real MADRİD gibi dünya devi bir takımda kaleyi korumaya basladı onunda mazisinde ispanya ligi ve sampıyonlar ligi gibi kupalar görünüyo!!!

görüuyosun ya futbol bilgisi üst seviyedeki!!???arkadasım dünyanın devleri kalesine 20li yasların henüz baslarındaki adamları koyuyor(onlar yanlıs yapıyor tabi!!!!!)dogruya sen, barcelonalı, chelsea li ,real madridli teknik adamlardan daha iyi bilirsin bu futbolu!!!o yasatki kalecilerle kazanılan kupalar sampıyonluklarda tesadüf dimi ya git arkadasım aksam aksam yaaa:mad: daayanaksız dayanaksız eyler yazıp insanları etkileme!!!ve burda olan insanların tamamı en az senın kadar futbolu biliyolardır merak etme bi futbol asıgı futbolu takip eden adam sen diilsin burda!!!!:mad: :mad:

ve o kaleci osasuna maçında seni hezimetten kurtaran kaleci,o kaleci 2 derbide de bas rollerde ve o kaleci sen ister kabul et ister etme vestelden alınan 1 puanın en büyük hak sayibi olan kaleci!!!!!!!!

saygızlara saygılarımla yazamayacagım maalesef:mad:

şimdiye kadar yazdıgın çoğu yazına katılmışımdır. belirtmemiş olabilirim..
ancak jefferson konusunda sana katılmıyorum. benim derdim yediği goller değil. elbetteki gol yicez. hatalar olacak. ona kimse bişey diyemez ama biz ne chelsea ne barcelona ne de real madridiz.. 19 20 yaşındaki kalecilerin önlerindeki defansları da sayalım istersen. chelsea de terry, barcelonada puyol, real madridde hierro var(dı) o kalecilerin pişme aşamasında. peki bizde böyle bi şans var mı? defansımız stepanov haricinde hallaç pamuğu gibi. ne zaman ne yapacakları belli olmayan bi defans. peki bu durumda tecrübesiz bi kalecinin kendine güveninin gelmesi ve geliştirmesi nasıl olabilir? eger defansın kötüyse kaleye tecrübesiz birini koyamassın böyle bi şansın yok. hee ben koyarım olmasını beklerim diosan hezimet kaçınılmazdır.
tecrübeli defansın hatalarını sezebilecek kendine güveni olan bi kaleciye ihtiyacımız var demekki. buda trabzona gelecek tecrübeli kalecinin(eğer yabancıysa) 30 yaşından aşşağı olacagını sanmıyorum. ki olmasını da istemem açıkcası. bide eğer birine katlanacaksak hatalarını kabul edeceksek onun kendi oyuncumuz olmasını isterim. jeffersonun büyük kaleci olmasını beklemektense tolgayı beklerim. saygılar..

Serhat ŞAHİN
26.10.2006, 20:31
Serhat kardeşim kaleci profesörü arkadaşın olduğu yerde yazmak büyük problem olur bizim haddimize değil boşver sen..Bu Jefferson ile muhteşem zaferlere imza attık zatennSen de Jeferson düşmanları kervanında olma.!!!!

haklisin abi...

firidin61
26.10.2006, 20:42
şimdiye kadar yazdıgın çoğu yazına katılmışımdır. belirtmemiş olabilirim..
ancak jefferson konusunda sana katılmıyorum. benim derdim yediği goller değil. elbetteki gol yicez. hatalar olacak. ona kimse bişey diyemez ama biz ne chelsea ne barcelona ne de real madridiz.. 19 20 yaşındaki kalecilerin önlerindeki defansları da sayalım istersen. chelsea de terry, barcelonada puyol, real madridde hierro var(dı) o kalecilerin pişme aşamasında. peki bizde böyle bi şans var mı? defansımız stepanov haricinde hallaç pamuğu gibi. ne zaman ne yapacakları belli olmayan bi defans. peki bu durumda tecrübesiz bi kalecinin kendine güveninin gelmesi ve geliştirmesi nasıl olabilir? eger defansın kötüyse kaleye tecrübesiz birini koyamassın böyle bi şansın yok. hee ben koyarım olmasını beklerim diosan hezimet kaçınılmazdır.
tecrübeli defansın hatalarını sezebilecek kendine güveni olan bi kaleciye ihtiyacımız var demekki. buda trabzona gelecek tecrübeli kalecinin(eğer yabancıysa) 30 yaşından aşşağı olacagını sanmıyorum. ki olmasını da istemem açıkcası. bide eğer birine katlanacaksak hatalarını kabul edeceksek onun kendi oyuncumuz olmasını isterim. jeffersonun büyük kaleci olmasını beklemektense tolgayı beklerim. saygılar..

kardesim bundan önceki yazılarımı takp edip ettigin için tessekkür ederim...

evet bende katılıyorum bi kaleciyi kaleci yapan onun defansıdır.
veya tersini düsünücek olursak bi defansı defans gibi gösterecek kalecidir!!
ama benim anlam veremedigim nokta su;

yetersizligi herkez taarafından söylenen gitsin denilen adamlara bi bakalım beraber;

1-musa;güya sag bek!!!onu geçmeyen türkiyede futbolcu kalmamıstır sanırım

2-celalletin;burda kim gitsin die bi başlık açılsa herhalde gitmesini isteyecegimiz(yetersizligi su götürmez bi adam!!!)

3-hüseyin;güya savunmanın önünde oynayan güya çok iyi top kesici bi adam!!!nerdeyse çogumuz onun yüzünden sinir hastası olmakla olmamak arasında gidip geliyoruz

stepanov ve fatihin performanslarını söylüyorum yoksa kimse gitsin demiyor!!!

4-stepanov;eskisi gibi deil!!!tabi bunu sag bek oynamayı bilmeyen musayadabaglamalıyız!!!adam çogu kez musanın açıgını kapatacagım derken yerini kaybediyo!!!!!!!

5-F.akyel;takıma verdikleri vasat!!!!ama ne vasatın altında,(1 kaç maç hariç)nede vasatın üzerinde

yani arkadasım senın önünde oynayan adamların hiç biri iyi deilken nasıl olurda jeffersonun iyi olmasını beklersiniz??ben bunu anlatmaya çalısıyorum!!!su anda dünyanın devi olan chelsea de forma giyen ve cek milli takımında oynama basarısı göstermiş bi cech i kayseri erciyesin kalesine koy bakalım o kaleciyi ne hale getiriyolar!!!!hee senın savunmam çok iyi olur bi maçta en fazla 3 5 tane atak yer ama sürekli gol yersin eywallah ama bu farklı bişey her maç en az 10 tane pozisyon veren bi defansın arkasında olan kaleciye laf söylemek dogrumu sence??ya lazarov die bi adamla 4 e 1 basa çıkamadı bu adamlar!!!bu adamların günahını jefmi çekmek zorunda_???????

arkadasım tüm defans kötüyken bileti jeffersona kesmek dogrumu????bana bunu izah et!!!!!

Halit M. MOLLASALİHOĞLU
26.10.2006, 20:59
sadece yıkıcı eleştiri yapan arkadaşlarımızı şiddetle kınıyorum..

firidin61
26.10.2006, 21:05

ben siznle daha önce bu konuları tartısmıs ve bi noktaya varamadıgımızı görünce de bu konularda tartısmamızın dogru olmadıgını çünkü bu tartısmaların bizi biyere götüremedigini söylemiştim...sizde bunu kabul etmiştiniz!!!!
ama şmdi görüyorum ki tekrar igneleyici laflarla beni polemiklerinizin içine çekmeye çalısıosunuz...kusura bakmayın aama sizinle bu konuda tartısmaya girmeyecegim zira bi arpa boyu yol alamıyoruz!!!o zamanda söylemiştim önce ön yargılarınızdan vazgeçmeniz gerekiyo!!!nese bu benim görüsüm!!bunu heee bak bu konudan bi tartısma çıkarırım gibi algılamayın lütfen!!!)

estagfurullah kaleci profosorlugu ne haddime,16 senenin sadece nacizane bilgileri bunlar.,,hayatında halı sahada bile kaleye geçmemiş hiçbi kaleci idamanına katılmamıs hiç kaleci olarak maça çıkmamıs hiç kaleci idmanı izlememiş,kalecilik hakkındaki bilgileri;
bi kaleci orda dururmu?
bi kaleci topu o ayaktamı bekler?
bi kaleci bu topa böylemi çıkar?
bi kaleci bu topu sektirirmi?
bi kaleci topu orayamı çeler?
bi kaleci anca 28inden sonra kaleci olur(28 den sonra kalecilere vahiy geliyo sanırım!!!)
bi kaleci böylemi açı daraltır?
o gol yenirmi?
o top yakalanmazmı?gibii sorulara dayanan insanlardan benim bilgim nasıl olurda fazla olur????haddime mi sizinle bi kaleciyi tartısmak???estagfurullah ben haddimi!!!!bilirimde keske sizde bilseniz...

izmirdenayhan
26.10.2006, 21:20
Haddinizi biseniz firidin 61..Son kelimeniz keşke siz de bilseniz olmazdı.....Sizin uzun ve karışık yorumlarınızı alıntı yaparak polemiğe girmedim..Sadece benim şahsen tanıdığım Serhat kardeşime firidin 61 e cevap vermeye çalışmamasını söyledim..Keleci profesörü demek hakaret değildir ki firidin 61 gibi hayatını kaleciliğe adamış birine profesör demek bile azdır....

Egemen
26.10.2006, 21:41
kardesim bundan önceki yazılarımı takp edip ettigin için tessekkür ederim...

evet bende katılıyorum bi kaleciyi kaleci yapan onun defansıdır.
veya tersini düsünücek olursak bi defansı defans gibi gösterecek kalecidir!!
ama benim anlam veremedigim nokta su;

yetersizligi herkez taarafından söylenen gitsin denilen adamlara bi bakalım beraber;

1-musa;güya sag bek!!!onu geçmeyen türkiyede futbolcu kalmamıstır sanırım

2-celalletin;burda kim gitsin die bi başlık açılsa herhalde gitmesini isteyecegimiz(yetersizligi su götürmez bi adam!!!)

3-hüseyin;güya savunmanın önünde oynayan güya çok iyi top kesici bi adam!!!nerdeyse çogumuz onun yüzünden sinir hastası olmakla olmamak arasında gidip geliyoruz

stepanov ve fatihin performanslarını söylüyorum yoksa kimse gitsin demiyor!!!

4-stepanov;eskisi gibi deil!!!tabi bunu sag bek oynamayı bilmeyen musayadabaglamalıyız!!!adam çogu kez musanın açıgını kapatacagım derken yerini kaybediyo!!!!!!!

5-F.akyel;takıma verdikleri vasat!!!!ama ne vasatın altında,(1 kaç maç hariç)nede vasatın üzerinde

yani arkadasım senın önünde oynayan adamların hiç biri iyi deilken nasıl olurda jeffersonun iyi olmasını beklersiniz??ben bunu anlatmaya çalısıyorum!!!su anda dünyanın devi olan chelsea de forma giyen ve cek milli takımında oynama basarısı göstermiş bi cech i kayseri erciyesin kalesine koy bakalım o kaleciyi ne hale getiriyolar!!!!hee senın savunmam çok iyi olur bi maçta en fazla 3 5 tane atak yer ama sürekli gol yersin eywallah ama bu farklı bişey her maç en az 10 tane pozisyon veren bi defansın arkasında olan kaleciye laf söylemek dogrumu sence??ya lazarov die bi adamla 4 e 1 basa çıkamadı bu adamlar!!!bu adamların günahını jefmi çekmek zorunda_???????

arkadasım tüm defans kötüyken bileti jeffersona kesmek dogrumu????bana bunu izah et!!!!!

demek istedimi tam anlayamadın sanırım. defans blokumuz bu kadar verimsizken jeffersonın kalede durması yanlış diyorum. tecrübeli bi kaleci lazım bize. jeffersona da yazık. belki realde chelsea de olsa dünyanın en iyi kalecilerinden biri olabilir. ama bizde olamaz. ve taraftar da sürekli eleştirir.. ;)

dr ali batur
26.10.2006, 21:58
ben kim olduğumu anlatacak değilim tanıyanlar vardır mutlaka onlara sorarsan anlatır
kendi fikrimdir jennifer a kaleci (bakın sadece kaleci diyorum) diyen futbola ihanet etmiştir ve bu ihanet affedilmezdir.
trabzonsor un kalesinde jennifer ın olmasından rahatsız olmayanın trabzonsporluluğundan ve futbol bilgisinden şüphe ederim.
kısa bir bilgi
ben neden vestel maçındaki topu almadı dediğimi hatırlamıyorum ben toptan korktuğunu vurguluyorum (önce oku) korkak adamdan asker olur mu?
ha olursa jennifer dan da kaleci olur

Serhat ŞAHİN
26.10.2006, 22:02
@firidin61

Ayhan abim seninle belkide bu olayi tartismayi yasadigi icin oyle yazdi bana. bi yere varacagimi kendimi yormamami soyledi saolsun... yanlis anlama yazdigini.

dr ali batur
26.10.2006, 22:07
jenniffer ispanya daki osasuna macını kurtarmış farkı önlemiş
yalnız adam trabzon mükemmel bir gol yedi 30 metreden ama orda ters ayağında yakalanmış o yüzden böyle oldu
sağolsun o olmasaydı belki de turu geçemeyecektik???
ah şu ters ayak şu jenniffer da bi kez ters ayağında yakalanmazsa Allah ım ne olur bi kere yahu

avangart61
26.10.2006, 22:08
derhal gonderılsın yerıne bır kalecı alınsın kormusunuz kalecı mı o iyikı buraya geldı bıraz oğrendı

dr ali batur
26.10.2006, 22:22
yok abi yok ii kaleci tek sorunu her pozisyonda ters ayağının üstünde kalması aslında bacaklarını yerini değiştirirsek yani sağı sola solu sağa monte edebilirsek dünyanın en ii kalecisi olacak
ben bu operasyon için girişimlere başladım kısmetse olacak hadi hayırlısı
SAYGI DUYANLARA SAYGILARLA

Fanatik28
26.10.2006, 22:32
Ey Jefferson gitsin diyenler! Onun yerine kimi düsünüyosunuz, vallahi cok merak ediyorum. Onun yerine kim gelsin, söyleyinde bizde bilelim. Sakin bana Hakan, Özden, Cordoba isimler yazmayin, komik duruma düsersiniz. He Rüstü veya Mondragon`u alalim derseniz ok derim.

Jefferson su anda, siz istesenizde, istemesenizde Ligin en iyi 2-3 kalecisinden biridir. Bunu ancak, diger kalecilerin nasil goller yediklerini görenler, anlayabilir.
Bir takim 7 kisiyle defans yapacak ve buna ragmen karsi takim cok net pozisyonlar yakalayacak. Burada kaleciyi suclayanlarda art niyet ararim, ben.

firidin61
26.10.2006, 22:34
ben kim olduğumu anlatacak değilim tanıyanlar vardır mutlaka onlara sorarsan anlatır
kendi fikrimdir jennifer a kaleci (bakın sadece kaleci diyorum) diyen futbola ihanet etmiştir ve bu ihanet affedilmezdir.
trabzonsor un kalesinde jennifer ın olmasından rahatsız olmayanın trabzonsporluluğundan ve futbol bilgisinden şüphe ederim.
kısa bir bilgi
ben neden vestel maçındaki topu almadı dediğimi hatırlamıyorum ben toptan korktuğunu vurguluyorum (önce oku) korkak adamdan asker olur mu?
ha olursa jennifer dan da kaleci olur

kimse kimsenın TRABZONSPORlulugunundan şüphe edemez hele hele bu forumda!!!!sen kimsinki kendi fikirlerini yazdıktan sonra bunlara uymayanın TRABZONSPORlulugundan süphe duyarım gibi saçma sapan kelamlar ediyosun!!!!sana bu hakkı kim verdi??:mad: insanlar farklı görüsleri savunabilir!!bi konu hakkında görüslerini yazarsın(bişeylere dayanarak)ve karsısındakının anlamasını beklersin heee anlamassa saygı duyuyorum der konuyu kapatırsın(seviyeli bi İNSANSAN eger!!!:mad: ki degilsin bariz belli:mad: )!!!burda takımımız hakkında fikirlerimizi beyan ediyoruz ve kimse bunu yaptıgımız için bize para vermiyo amacımız rekdaslarımızla bişeyler paylasmak!!!ama senin gibi yazı yazma ADABINDAN uzak kişiler;!!milletin canından çok sevdigi TRABZONSPORunu daha iyi görebilmek için burda rekdaslarıyla(kardesleri gibi gördügü)paylastıklarından sonra yok bu futbolcuyu desteklersen TRABZONSPORlulugundan şüphe eederim gibi saçma dayanaksız laflarala insanları kıran taraftarlar(TARAFTAR BOZUNTULARIII:mad: )insanların hem sevkine hemde AHLAK hakkında düsündüklerine damga vuruyor maalesef!!!!

kendi fikirlerini ANA YASA maddesi gibi görüp,buna karsı çıkanlar veya farklı fikirleri olanların TRABZONSPORLULUGUNDAN şüphe etme gafletine düsşmüş zihniyetlere sadece ASALAK gözüyle bakarım kaale almam!!!:mad:

ALLAHa şükür herkeze savundugum görüşler dahilinde verilebilicek yıgınla''DAYANAKLI'''kelamlarım vardır!!!!!bazıları gibi meydanı bos bulup sallamam!!!:mad:

bundan sonra yazılarında kimsenin hiç bişeyinden şüphe duyma!!!önce KENDİ BİLGİLERİNİ süphe duy!!sorgula!!!sonra insanların bişeylerinden şüphe duy(haddin olmamasına ragmen!!!)!!!!:mad:

dr ali batur
26.10.2006, 23:04
bu arkadaş neden kırmızı ya yoksa saçmalıklarından mı utanıyor ondan mı kırmızı kırmızı suratlar koyuyor oraya
ne yapmışsınız trabzonspor için konuşmaktan başka ancak konuşup duruyosunuz kör müsünüz neyi savunuyorsunuz
trabzonsor un kalesinde jennifer ın olmasından rahatsız olmayanın trabzonsporluluğundan ve futbol bilgisinden şüphe ederim
aynen devam ediyor düşüncem ama anlayış fakiri olduğun için senin bilginden şüphe etmiyorum artık kesin eminim bişey bilmediğinden sana ve jenniffer a futbol hayatınızda basarılar
bu arada
madem sen saygıdeğer bi kişilikken ben saygısız oluyorum neden bu lafıma saçma yaftası vuruyorsun bu da benim fikrim değil mi
neyse saygıyı çok bilen arkadaşlara jenniferla mutlu bir sezon diliyorum
kendi ahlak bilgini ve aklını kendine saklaman dileğiyle

dr ali batur
26.10.2006, 23:09
Fanatik28
Ey Jefferson gitsin diyenler! Onun yerine kimi düsünüyosunuz, vallahi cok merak ediyorum. Onun yerine kim gelsin, söyleyinde bizde bilelim. Sakin bana Hakan, Özden, Cordoba isimler yazmayin, komik duruma düsersiniz. He Rüstü veya Mondragon`u alalim derseniz ok derim.

cordoba dışında aklımın ucundan bile geçmedi.
şu an liverpool da oynayamayan dudek ya da sezon başı gündeme gelen pletikosa olabilir.
büyük takımsan büyük futbolcu alacaksın
SAYGILAR

buramburam61
26.10.2006, 23:24
Penaltı atışında bir kalecinin ters köşeye atlamasını anlarım.Lakin top oyunda iken, her şutta sanki penaltı atılıyor gibi, kalecinin kumar oynayıp ters köşeye hamle yapmasını hiç mi hiç anlamam.Üstelik de o kalecinin kaleciliğinden şüphe ederim.
İşte bizim jef'de böyle bir şaklaban.

dr ali batur
26.10.2006, 23:37
buramburam61
Penaltı atışında bir kalecinin ters köşeye atlamasını anlarım.Lakin top oyunda iken, her şutta sanki penaltı atılıyor gibi, kalecinin kumar oynayıp ters köşeye hamle yapmasını hiç mi hiç anlamam.Üstelik de o kalecinin kaleciliğinden şüphe ederim.

yapma kardeşim bak böyle şeyler söyleyince asalak oluyorsun saygısız oluyorsun bence biraz düzeyli konuş yoksa 10 saat ahklak dersi alırsın
AMA KARDEŞİM ŞUNU BİL Kİ SONUNA KADAR HAKLISIN

Serhat ŞAHİN
26.10.2006, 23:42
dr ali batur

rahat ol birader. burasi laf sokma yeri deil. birakin gereksiz tartismayi sen istemeyebilirsin ( bende istemiyorum sahsen) isteyen varsa da saygi goster. bosver burada bilen de bilmeyende konusabilir. herkes futbolu tam anlamiyla bilecek die de bi kanun yok...
biz TRABZONSPOR un taraftariyiz.. yemeyin kendinizi. bosverin ne geregi var... Allahin brezilyalisina degermi....

Fanatik28
26.10.2006, 23:43
Fanatik28

cordoba dışında aklımın ucundan bile geçmedi.
şu an liverpool da oynayamayan dudek ya da sezon başı gündeme gelen pletikosa olabilir.
büyük takımsan büyük futbolcu alacaksın
SAYGILAR

Evet büyüksen, büyük futbolcu alacaksin. Ama Dudek`i yazmissin. Onun nasil sacma sapan goller yedigini bilmiyorsun herhalde. Ve uzun zamandan beri oynamiyor. Pletikosa`ya gelince, Dünya Kupasinda izledim. Öyle ahim sahim bir özelligini göremedim. He Sörensen gibi bir ismi alabileceksek, alalim. Ama alamayacaksak, Jefferson kalsin derim ben.

buramburam61
26.10.2006, 23:44
Herkes fikrini belli kurallar çerçevesinde söylemekte özgürdür.Fakat sen de biliyorsun ki arkadaşım; doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar.
Senin değerli fikirlerine sonuna kadar katılıyor ve saygı duyuyorum.
dr ali batura'a...

dr ali batur
26.10.2006, 23:56
fanatik 28 e
tabi ki senin düşüncen ve tabi ki saygılıyım ama bence hem pletikosa hem de dudek jefferson un üstüne kırk kez kalecidir.hatta bu isimleri jeffersonla karşılaştırmam bile
unutmayınız ki tüm kaleciler kötü goller yer ama hep kötü oynamaz mesela kötü gol yiyen dudek liverpool a sampiyonlar ligi şampiyonluğu nu kazandırmıştır
mesela gecen sezona kadar ingiltere premier de oynayan mühre veya panatinaikostan aslen mackalı olan nikopolidis olabilir ki bence olmalıdır

firidin61
27.10.2006, 02:00
demekki burda insanların TRABZONSPORlulugumdan şüphe duyulabiliyormus!!!işin acayip kısmı hani bi kişindersin,olur denk gelmiş bu foruma düsmüş olabilir dersin geçersinde bide bu adamı destekleyenler var acayip:) ya adam jeffersonu destekleyen ona inanan bizden degildir TRABZONSPORlulugundan şüphe ederim diyo bi takım kendi fikirlerini(bu adamla fikirleri örtüsen)insanlara anlatmaktan aciz taraftar da yürü be olum kim tutar seni tarzı adamı destekli yooo!!!:)

peki destekleyen rekdaslarım bigün biri çıkıp sizin çok sevdiginiz ve takımda göremek istediginiz en önemlisi İNANDIGINIZ(gökdeniz,yattara,stepanov vs vs)futbolcu kardeslerimiz hakkında bu tür bi yorum yapsa yani çok sevdiginiz o futbolcuyu sevenler(yani sizler)hakkında''onu destekleyenlerin TRABZONSPORlulugundan şüphe duyarım''dese hala bu tür yorumları destekliyor olurmuydunuz acaba yoksa kardesim sen kimsin benim TRABZONSPORlulugumu tartısıyorsun mu derdiniz??neden bu beni sokmayan yılan bin yasasın mantgı neden senide bi gün sokucak yılanı ellerinle besleme mantıgı neden???????neden yılanı yasatma mantıgı???yazık bu yazıdan sonrada gelecek yorumları şimdiden okur gibiyim!!!:) bu arada yılan bi örneklemedir!!!!

ya kardesim bi kere bi İNSANLIK suçu işlenmiş futbolcumuza(desteklesende desteklemesende)YAMYAM denilmiş biri çıkıpta ya dur kardesim sen ne diyosun demiyor hayret bişey yaaa hepimiz m.a.y gibi olduk yazık hepimize!!!

ve kardes haklısın saçmalıklarımdan utandıgım için o kırmızı surat ifadelerini koydum!!!saçmalıklarımdan
1.si seni kaale alıp cvp vermemdi
2.si verdigim tepkiyi anlayamayacak düzeyde oldugunu anlayamamamdı
3.sü verdigim cvpa karsılık yine alakasız alakasız eski yazdıklarını kopyala yapmıstır tarzı bi cvp verebilecegini düsünemeyişimdi.

ne yapmısız ki TRABZONSPOR için konusmaktan baska??bu senin lafın!!!

bilmem bilirmisin ama TRABZONSPOR camiası;taraftarıyla,futbolcusuyla,yönetimiyle bi bütündür...sen önce futbolcuyu yamyamlıga kadar düsürdün!!!!ondan sonra jeffersonu destekleyenlerin TRABZONSPORlulugunu sorguladın!!!bi yönetim kaldı orayada el atta tam olsun!!!sonra ne yaptımkı TRABZONSPOR hakkında konusmktan baska!!!Kardes senin gibilerin varlıgı TRABZONSPORun varlıgı için en büyük tehlikedir!!dısardan olanlar bizi sarsmaz içerden iş bitirenler olmasın yeterki!!!osmanlı da böyle çatlak sesleri zamanında kaale almadı ama sonucunu çok kötü ödedi(sadece Tarihten bi hatırlatma yapmak istedim!!!)!!!! bu gün Taraftarın TRABZONSPORlulugunu sorgulayan densiz kişiler yarın TRABZONSPORun varlıgına zararı dokunacak en büyük düsmanlarıdır!!!bi futbolcuyu sevmeyebilirsin olumsuz yönlerini yazarsın ve takımdan gitmesinin her 2 taraf acısından iyi olucagınıda belirtebilirsin!!(tıpkı benim hüseyini istemedigim gibi)ama sen o futbolcuya(benim futbolcuma)yamyam diyemessin arkadas!!!!kimse karsında durmassa ben dururum!!!üstelik senin sevmedigin bi futbolcuyu beyenenlerinde TRABZONSPORlulugunu tartısamazsın!!!!!bu ne senin ne benim nede kimsenin haddine düşmez!!!Benim üzüldügüm nokta sen degilsin senin gibi insanlar hayatım boyunca çok çıktı karsıma normaldır bu tür ortamlarda da çıkacaktır beni üzen nokta bunca konusmalarına ragmen bi ALLAHın kulunun çıkıpta sana''sen ne diosun arkadas'' dememesidir!!!oysa bu camiayı koruyacak yegane güç TARAFTARIDIR!!!yazık çok yazık sizin gibiler oldugu sürece bi bütünde olamıcaz anlasılan!!!senin gibi biri çıkıcak jeffersonu sevenn destekleyen bizden degildir diecek sonra biri cıkıcak hüseyini sevip destekleyen bizden degildir diyecek sonra biri daha çıkıcak ve gökdenizi sevip destekleyen bizden degildir diyecek bunun sonucunda da TRABZONSPOR 2.planda kalıp sürekli kişilerin menfaatlerinin pesinden kosan kişiler olucaz!!!!Benim burda derdim sen diilsin önemli olan senın gibi anlayısa sahip olanların çogalmamasıdır!!inanıyorum ki yarın bu yazıyı okuyan taraftarımız sana gereken cvpı senın seviyene inmeden verecektir!!!yani saygı çerçevesinde!!!

tabiki jefferson hakkında görüslerini belirtebilirsin ama sen benim futbolcuma ne yamyam diyebilirsin nede benim TARAFTARLıGIMDAN,TRABZONSPORLULUGUMDAN şüphe duyabilirsin!!!sorun burda işte!!!

ve tüm bunlar bi tarafa arkadas beni anlayıs fakiri olmakla itham ediyor!!:)
bilmem ki ne desem en güzeli kendi haline bırakmak sanırım;)

(he bu arada sarı olan GÜLME işareti mavi olan GÖZ KIRPMA işareti yanlıs anlama diye belirtemek istedim utanç filan diiil anlayacagın:D yeşil olan için yorum yapmıcam:) )

bu arada o yazıyı gösterip bumu saygı deme!!saygı,sevgi hak edene verilir!!!o anda o kadar süre geçmesine ragmen kimsenın sana cvp vermemesi beni üzmüstü ve TRABZONSPORlulugumun tartısmaya açıldıgı noktada o kadar saygı duyabildim!!!!demekki o kadarını hak etmişsin!!!tabiki yorumlarımız o konu hakkındaki fikirlerimizi gösterir fikirlerine saygı duymamı bekliosun tmm ama sen fikirlerini beyan ederken karsındakine saygı duyuyomusun????karsındakine göstermedigin anlayısı ondan bekleme bu nacisane benim görüsüm!!!!

sana diil ama okuma zahmetinde bulunan arkadaslarıma rekdaslarıma;

saygılarımla....

he bu arada uzun yazmama takmıs olan bi arkadasımızda var keske hayat 3 cümlenin içinde saklı olsaydı!!!bana TRABZONSPORu anlat desem sayfalara sıgmaz dersin!;) !!bence,bişeyler eksik kalıcagına uzun ve kendince istediklerini tam olarak anlatabilmek daha makul!!!saygı duyarsın veya okumaassın saygı duarım:)

Egemen
27.10.2006, 02:07
usta sıkılmadan okudum yazını. bende jeffersonu bu takımda istemeyenlerden biriyim. ama kimse kimsenin Trabzonspolulugunu tartışamaz burda.. hee tartışabilecegini laf söyleyebilecegini düşünenlerde çıkabilir. artık onları kaale almadıgım için sorun teşkil etmiolar benim açımdan.. saygılar...

firidin61
27.10.2006, 02:07

hangi golden bahsediyosunuz??söylerseniz bende bakıcam!!suanda böyle bi gol aklıma gelmedi de???

firidin61
27.10.2006, 02:08
usta sıkılmadan okudum yazını. bende jeffersonu bu takımda istemeyenlerden biriyim. ama kimse kimsenin Trabzonspolulugunu tartışamaz burda.. hee tartışabilecegini laf söyleyebilecegini düşünenlerde çıkabilir. artık onları kaale almadıgım için sorun teşkil etmiolar benim açımdan.. saygılar...

tesekkür ederim arkadasım en azından fikirlerime deger verip okudugun için!!

Egemen
27.10.2006, 02:11
hangi golden bahsediyosunuz??söylerseniz bende bakıcam da suanda böyle bi gol aklıma gelmedi de???

trabzondaki osasuna maçındaki ilk gol :D

firidin61
27.10.2006, 02:18
trabzondaki osasuna maçındaki ilk gol :D

arkadasım!!!

hatadan deilde ters köşeye atlamaktan bahsediyo rekdasım!! benim orda hatırladıgım topu görebilmek adına vücüdunu kendi soluna çekmesiydi bu arada rakip futbolcu sut çekti ve yetişemedi!!!rekdasım ters köşeden bahsediyor yaptıgı hatalardan deil!!!benim anladıgım kadarıyla tabi yanlıs anladıysam düzelt!!!;)

Egemen
27.10.2006, 02:19
işte onu ters köşeye atlamak olarak alıgılamış olabilirler. ama bahsedilen gol bu gol başka yok :D:D

firidin61
27.10.2006, 02:24
işte onu ters köşeye atlamak olarak alıgılamış olabilirler. ama bahsedilen gol bu gol başka yok :D:D

bak sende bi golde suçlu bulmussun:) bu yüzden olur böyle hatalar;)ama ısrarla belirtiyorum;rekdasım!!TERS köşeden bahsediyo hatadan deil!!;)

Egemen
27.10.2006, 02:27
yok bi golde suclu bulmadım ben baya var hatalı yediği goller. saymaya kalksam bitmez belki de :D yada biter. belki de hatalı deildir ben öyle oldugunu düşünüyorumdur. mesela ankaragücü maçı 2.gol gençler maçında var bi tane. ne biliim var işte biraz :D

sadece top giderken terse gittiği sonra yetişemediği bi o gol var. başka hatırlamıyorum :D

Erkan
27.10.2006, 19:46
Bu adamii cozemedim ya super bir kaceli dunyada esi bulunmaz yada cok kotu... Adam bagzen olmaycak seyleri yapiyor.. Bagzen de sanki hakan sukur olu veriyor... Tovbe tovbeee

t4K4
27.10.2006, 20:15
ya bence tam ısınamamıs formaya ve tam olarak hazır bir kaleci deil keşke hazır olsaydı...

dr ali batur
27.10.2006, 22:39
amatör kümede oynayamayacak kaleciye dizilen metiyeler sonrası yaptığım "yamyam" yorumundan dolayı tüm trabzonspor un basarısını istedikleri için bu kaleciyi takımda görmek istemeyenler yani benim kanımca asıl trabzonlulardan ve forum üyelerinden özür dilerim
bu kalecinin iyi olduğunu savunan ve kanımca görme problemi olan arkadaslara allah tan acil şifa dilerim
bu konu hakkında artık yorum yapmayacağım herşeyi zaman gösterecek ve birileri haklı çıkacak umarım bu ben olmam
saygılar

firidin61
27.10.2006, 23:09
amatör kümede oynayamayacak kaleciye dizilen metiyeler sonrası yaptığım "yamyam" yorumundan dolayı tüm trabzonspor un basarısını istedikleri için bu kaleciyi takımda görmek istemeyenler yani benim kanımca asıl trabzonlulardan ve forum üyelerinden özür dilerim
bu kalecinin iyi olduğunu savunan ve kanımca görme problemi olan arkadaslara allah tan acil şifa dilerim
bu konu hakkında artık yorum yapmayacağım herşeyi zaman gösterecek ve birileri haklı çıkacak umarım bu ben olmam
saygılar

:D :D :D :D amiiiiiiinnnnnn:D :D :D :D

yağız61
27.10.2006, 23:22
her şeye rağmen jeferson un bu takımın kalecisi olabileceğini düşünmüyorum.umarım yanılırım..ama öyle anlar gelecek ki bu kaleci hiç olmadık yerde bu takımın başını yakacak.tekrar söylüyorum umarım yanılırım ama geçen seneki ve bu seneki oynadığı maçlar bana bunu düşündürüyor.

izmirdenayhan
27.10.2006, 23:39
Ne kadar anlatırsan anlat,anlatabileceğin karşı tarafın anlayabileceği/anlamak istediği kadardır.....!!!!!!!

firidin61
28.10.2006, 02:13
Bi ''ÖN YARGIYI'' yıkmak(parçalamak)!!!bi ATOMU parçalamaktan çok daha zordur!!!!!!

orjinali;"insanlardaki önyargıyı parçalamak, benim atomu parçalamamdan çok daha zor''(einstein)

bu zorlugun farkındayım!!ama bu önyargı ya yıkılacak!!yada YI-KI-LA-CAK!!!!!!

yıkmak senelerimi(zi)belkide ömrümü(zü) alsa bile......(...)!!!!

firidin61
28.10.2006, 02:54
bazıları için İBRETLİK bi konusma;!!!!
////////////////////////////////////////

BİR BİLGEYE SORMUSLAR;

Efendim,dünyada en çok kimi seversiniz?

''Terzimi severim''diye cevap vermiş.

soruyu soranlar şaşırmışlar:

Aman üstad,dünyada sevecek o kadar çok kimse varken terzide kim oluyor?

O da nerden çıktı?Neden Terzi??

Bilge,bu soruya şöyle cevap vermiş;

''EVET DOSTLARIM,BEN TERZİMİ SEVERİM.ÇÜNKÜ ONA HER GİTTİĞİMDE,BENİM ÖLÇÜMÜ YENİDEN ALIR.AMA ÖTEKİLER ÖYLE DEĞİLDİR.BİR KEZ BENİM HAKKIMDA KARAR VERİRLER,ÖLÜNCEYE KADAR DA,BENİ HEP AYNI GÖZLE GÖRÜRLER''!!!

ne diyim ki bilge??anlayana ne kadar güzel anlatmassın!!!ama maalesef ön yargılarından kurtulamayanlar bundan da ibret alamayacaklardır!!!!yazık çok yazık!!!!!

yinede bilgeye benden selamlar olsun!!!

mavikan
28.10.2006, 13:01
saygılar
inşallah.. sen olmazsın

Şentürk
28.10.2006, 16:56
takmışınız osasuna ve konya maçındaki gollere!
her kaleci hatalı gol yer, bazılarıda diyorya ordan gol yemez şöyle yapması lazım diye,sanki yıllardır kalecilik yaptı! çok biliyor!
jeffersonda gözle görülür bir biçimde yükseliş var hemde çok çok iyi yönde!
bazı kişilerin hakaret boyutunda ve daha da ileri giderek ırkçıklığa varan hakaretlerine özel mesajdan göndermeme rağmen halen ceza gelmemesine şaşıyorum!

akturco29
28.10.2006, 17:23
arkadaslar jefferson kaleci deil niye ben penaltılar dısında ters koseye yatan bir kaleci gordum oda jef adam senede 5-6 kez normal pozisyonda ters koseye yatıyor buda demek oluyorki tahminle ucuyor rastgele diyor
osasuna macında iyi maç cıkardı ama kaleci dedigin tutulmayacak topları tutmaz tutulacak topu tutsun yeter

Hekimoğlu
28.10.2006, 17:52
altyapıya gönderip biraz (5-6 sene!!) eğitmek lazım.kaleciliğin ne olduğunu kavrayamamış sadece atletik özellikleri olan bir eleman.

izmirdenayhan
28.10.2006, 17:56
Sadece şahsi görüşlerimdir....Bazı arkadaşların durumdan vazife çıkararak alıntılarla laf geçireyim,polemiğe gireyim demelerine gerek yoktur...Forumdaki herkesden aynı algıyı ve psikolojik olgunluğu beklememek gerekir benim görüşüme göre......

1-Kimse kimseye ırk,cinsiyet,din,dil,köken,mezheple ilgili aşağılayıcı ifadelerde bulunmamalıdır..Bu benim hümanist görüşümdür...Bu davranışa karşı çıkmam için davranışa maruz kalan kişinin benim tuttuğum takımda kalecilik yapması şart değildir.

2-Kimse forumdaki diğer kişileri TRABZONSPORLU değil diye ilan edemez kimsenin buna hakkı yoktur...

3-Bir kişi bir futbolcuyu bir pozisyonda hatalı bulduğunu belirtebilir..Bu görüş yanlış da olabilir bundan daha doğal birşey olamaz....Yanlış olan, her eleştiri karşısında alıntılar yapıp şahsi polemiklere girmek,yazan kişiyi tanımadan onu EZBERE yazmakla suçlamak gereksiz polemiklere girmektir..Hele kafa karışıksa ve net konuşulmuyorsa...

4-Birbirimizi anlamak ,anlatmak gibi derdimiz varsa elbette net, güzel Türkçe ile,imlaya mümkün olduğu kadar dikkat ederek ve anlaşılır ve kısa yazmak elbettte daha iyidir.

5-Şahsen ben Jefferson hemen gitsin, berbat kaleci vb..ifade de bulunmadım ama
bu demek değil ki yanlış bulduğum şeyleri söylemeyeceğim..Yanlışları(bana göre) söylemem beni TRABZONSPOR düşmanı,istikrar düşmanı ve yıkıcı yapmaz...Şahsen Jefferson' u hala yetersiz buluyorum..Maalesef maçlarda kalemiz sağlam, emin ellerde diyemiyorum..Konuştuğum birçok taraftarımızın da ,diğer futbolseverlerin de aynı görüşte olduğunu gözlemliyorum..

6-Biz TRABZONSPORLUYUZ.!!!!..Hiçbirimiz başarısızlıkdan beslenmiyoruz.!!!!
Keşke Jefferson iyi,bilgili,yeterli,istikrarlı kaleci olsa da biz de sevinsek daha çok....
TRABZONSPORUMUN filelerine giden her top benim için yıkımdır!!! Hazırlık maçında dahi yenilmesi üzüntü vericidir benim için..Ben o sırada kalede kim var ona bakmam ,tabelaya bakarım..Tarih skorları yazıyor o zaman kalede hangi ırktan, hangi isimde futbolcunun olduğunu yazmıyor....

7-Forumdaki herkesden aynı psikolojik olgunluğu beklemiyorum..Herhangibir renkdaşım dese ki :
Yattara(benim en faydalı bulduğum futbolcumuzdur) yı beğenenlerin TRABZONSPORLULUĞUNDAN şüphe ederim..Buna güler geçerim gayet normal,kaldı ki forumda birçok arkadaş Yattara' yı beğenmiyor..
Psikolojik olgunluk,komplekssiz olmak önemli birşeydir....Benden ayrı düşünen herkese laf yetiştireyim,alttan alttan iğnelemelerde bulunayım,eee ne kazanacam böyle,Egomuzumu tatmin ediyoruz burada?

TRABZONSPORUMA katkısı olan her arkadaşıma sevgilerimle.....

Serhat ŞAHİN
28.10.2006, 18:28
5-Şahsen ben Jefferson hemen gitsin, berbat kaleci vb..ifade de bulunmadım ama
bu demek değil ki yanlış bulduğum şeyleri söylemeyeceğim..Yanlışları(bana göre) söylemem beni TRABZONSPOR düşmanı,istikrar düşmanı ve yıkıcı yapmaz...Şahsen Jefferson' u hala yetersiz buluyorum..Maalesef maçlarda kalemiz sağlam, emin ellerde diyemiyorum..Konuştuğum birçok taraftarımızın da ,diğer futbolseverlerin de aynı görüşte olduğunu gözlemliyorum..

bi taneside benim...

firidin61
28.10.2006, 19:00
takmışınız osasuna ve konya maçındaki gollere!
her kaleci hatalı gol yer, bazılarıda diyorya ordan gol yemez şöyle yapması lazım diye,sanki yıllardır kalecilik yaptı! çok biliyor!
jeffersonda gözle görülür bir biçimde yükseliş var hemde çok çok iyi yönde!
bazı kişilerin hakaret boyutunda ve daha da ileri giderek ırkçıklığa varan hakaretlerine özel mesajdan göndermeme rağmen halen ceza gelmemesine şaşıyorum!

kardesim,bosuna konusuyosun çünkü karsındaki zihniyet tartışmaların sonunda fikir degiştirebilicek kadar erdemli bi zihniyet degil!!!

jefferson,tartışmasız son 10 maçın 7 8 inde en iyi oynayan 2. veya 3. futbolcumuz ama geçmişiyle veya geçmişte yaşayanlar!!!maalesef gelecekte olmus veya halen olan bi takım olayların farkına varamıyorlar çünkü onlar daha öncede belirttgim gibi hala geçmişte yaşıyorlar:(onlar osasuna maçında filmi durdurdular taki jefferson yeni hatalı bi gol yiyene kadar!!!!maalesef ve maalesef ki o arada(jeffersonun iyi oynadıgı 7 8 maçtan bahsedioyorum)iyi oynadıgı maçları hatırlamıyorlar!!!!!!bide şöyle bi görev üstelnilmiş durumda jefferson hatalı gol yemeyince dünyada her kalecinin yiyebilicegi pozisyonları bile hatalı gösterip filmlerini oynatmaya çalısıyolar!!!bizde buna alet olmuyoruz elbetteki!!!

ne diyelim!!umarım jef hatalı gol yemessinde aynı rekdaslarım 2008 de de jefferson osasuna maçında hatalı bi gol yemişti!!!diyince hepbirlikte güleriz!!!:D

jefferson61sefa
28.10.2006, 19:18

Jefferson su anda, siz istesenizde, istemesenizde Ligin en iyi 2-3 kalecisinden biridir. Bunu ancak, diger kalecilerin nasil goller yediklerini görenler, anlayabilir.
Bir takim 7 kisiyle defans yapacak ve buna ragmen karsi takim cok net pozisyonlar yakalayacak. Burada kaleciyi suclayanlarda art niyet ararim, ben.

harfi harfine kat1l1yorum sana arkadas1m

Serhat ŞAHİN
28.10.2006, 19:30
@firidin61

senden iyi psikolojik savasci olur... habire ayni yerdesin... laflari kime soyluyorsun acik ol. karsinda o bu yok Trabzonsporun taraftari var. bi de kisisel sorunlarin oldugu yer deil bu forum... kişisel olayları özel msj yolu ile halledin bu lafım herkese...

yan topa cikmayan kaleciden bisey olmaz. manisa macinda birebir gordum bunu. kendimi yedim macta. her gelen yan topu olasi bi gol olarak gormekten bıktım artık. stresli maç izlememi sağlayan kaleci istemiyorum şahsen. jeff ya da öbürü farketmez. sizler daha iyi bilirsiniz nie daha iyi bilirsiniz benden daha fazla takip ediyorsunuzdur futbolu. artık eskisi gibi takip etmiyorum. sadece Trabzonsporu takip ediyorum. o da iyisiyle kötüsüyle zevk alıyorum. bi de milli maçları. beni sadece Trabzonspor ilgilendirir.

insanların ırkına saygı göstermeyenleridir hataları. hata gerekli yerlere iletilir uyarılır.

izmirdenayhan
28.10.2006, 19:34
Serhaaaaattt.!!!!!!!!!