PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Jefferson de Galvao

Sayfa : 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13

Külünkoğlu
25.09.2006, 17:25
Bu adam bizim kalemize hiç yakışmıyor. Kale boş gibi bir şey, yediği ilk gol milli felaket, her zaman ümit karan formunda bir adam bulamayacağımıza göre bu kaleciyi derhal göndermemiz lazım. Hatta ilk yarı biter bitmez ilk icratımız bu olmalı.

İslam Sezer
25.09.2006, 17:30
jeff en iyi olduğun maçı bile boş geçmiyorsun,gelene selamun aleykum gidene aleykum selam...bakalım daha ne goller yicez...

jefferson61sefa
25.09.2006, 17:41
ya o golde hatalıydıda bütün hata jeff demiydi musa ve dafasnın hatası jeffin hatasından 1000 kat daha çok jeff metreden superman değil ya uçan kafa golü kurtaracak allah allah adam ii oynasada yaranamıyor ya size ne yapsa yaranamıo bu çocuk bu adama ben güveniom çok ii olcak ilerde 23 yaşında bi kaleci ve çok ii oynuo şu anda ligde en az gol yeme ortalamasında 3. sırada
1. bülent ataman 0.6 civarı maç başına
2.rüşü oda 0.8 civarı
3. de jefferson maç başına 1 gol yedi yuh be ligde adam 3.sırda kalede hala eleştiriyonuz :D
golde hatası yok demiyom da defansın 100 kat hatası var

Uğurtan
25.09.2006, 20:05
Arkadaş bende bunu anlamıorum bir güven problemi yaşıoruz tamam ama el insaf yaw adam kurtarsa ümit gibi kazma bulamicaz yese jefferson go home ne zaman jeff aferin diceksiniz ??? Tamam hataları olmuştur ama hiç mi forvetimiz gol kaçırmıyor? kaçırdığı için hiç mi puan kaybetmedik bu adam iyi adam çok daha iyi olacak bir da şans lazım iyi maçlar çıakrsınki güveni gelsin yoksa yetenek olarak süper bir adam harcamayalım lütfen!!!

Beytullah
25.09.2006, 20:35
bu adam cokmu iyi!!!!

Orhan_Gazi
25.09.2006, 21:14
yahu bu Adam niye sadece derbilerde devlesiyor???

CeSS
25.09.2006, 22:29
ya yedigi golde hata bulan arkadaslara sasıyorum 6 pasın içine geldi top..ve o topa ayhanmı vurucak(ayakla)yoksa hakanmı vurucak(kafayla)o bile belli degildi.sonuçta kale 7 metre jeffersonun kapladıgı alan 2metre o top ordan her yere giderdi kendine göre bir yer seçti zaten sert gelen ortaya inanılmaz sert vurdular saliseler içinde o topun ordan çıkarılması mucize ancak iyi bir yer tutuşla kurtarılabilirdi tıpkı ümit karanın sutunda iyi yerde olması gibi!!!sanıyomusunuz ki bilinçli atladı ümitin topuna kalenin bi tarafının açısını kapatması gerekiyordu ve dogru tarafı seçti yani ekstra bir iş yaptı)

jeffersondan tek beklentim artık osasuna maçında iyi bir iş çıkarmasını ondan sonra 17. haftaya kadar kötü olsada olur(tabi inş iyi olur)

aferin jeff ..........

Bende seni şaşirtayim , tutabileceği bir topu yumruklayıp dönüşünde golü kalemizde gördük. Topu tutsa pozisyon yaşanmayacak.
Bir kalecinin kendine güveni yoksa topu yumruklarıyla uzaklaştırır. Jeff bu takımda kendine olan güveninide kaybetti. Giderek kötüye gidiyor. Gs maçında rezaletti. tutabileceği topları yumrukladı. Bir taneside döndü ve gol oldu. Boşa çiktiği toplar oldu.
Diyeceksinizki kurtardigi toplar , yapmayın o kadarinida kurtarsin artik , biz bu adami ortasahaya degil, kaleye aldik , kurtardigi toplara bakin hepsi üstüne gelen toplar , yine söylüyorum bu adamdan bize fayda yok.
Açıkcasi gs maçinda bir cuval inciri berbat edebilirdi. Bu maçta olmadıysa bir başka maçta berbat edecektir. Acil önlem kale için , s.o.s. sinyalleri coktandir veriliyor...

frango
27.09.2006, 15:37
evet jeff bu maçta sana çok gorev dusecek osasuna sıddetle saldıracak vede kaleyı bol bol yoklayacaktır aman gozunu seveyım bu akşam en ıyı performansını goster hem bızlere hemde ıspanyollara

Özsu
28.09.2006, 12:00
Bende gözünüü seweyim bu maçta gol yeme, naap nee et yeme. Allah'ım 1 - 0 olsun bizim olsuın..

k@ndemir
28.09.2006, 12:24
ya o golde hatalıydıda bütün hata jeff demiydi musa ve dafasnın hatası jeffin hatasından 1000 kat daha çok jeff metreden superman değil ya uçan kafa golü kurtaracak allah allah adam ii oynasada yaranamıyor ya size ne yapsa yaranamıo bu çocuk bu adama ben güveniom çok ii olcak ilerde 23 yaşında bi kaleci ve çok ii oynuo şu anda ligde en az gol yeme ortalamasında 3. sırada
1. bülent ataman 0.6 civarı maç başına
2.rüşü oda 0.8 civarı
3. de jefferson maç başına 1 gol yedi yuh be ligde adam 3.sırda kalede hala eleştiriyonuz :D
golde hatası yok demiyom da defansın 100 kat hatası var
madem çok iyi neden 1. sırada değil

Mert67
28.09.2006, 13:03
jeff inşallah bugün gününde olur ve hatalı bir gol yemez.

Muhalif
28.09.2006, 13:47
Aman bugün kendinden beklenin üzerinde oyna, bu maç sana çok iş düşecek, bu maçı sen kurtarırsın aslanım gibi entry ler girebileceğimiz bir maç arifesindeyiz.. ama yazabildiğimiz tek şey 'aman hatalı bir gol yeme de ne yaparsan yap' gölge etme, ihsan istemez gibi bir şey.. Boş kale ile iyi bile gidiyoruz..

İslam Sezer
28.09.2006, 13:55
top waldo ya gelince daha bir dikkatli ol dicem ama jeff.in görme kapasitesi en fazla 4 bilemedin 5 metre,umarım beni yanıltır bu akşam ve gol yemezsin.sen gol yeme 1 gol atıp turlayalım,2 gol atarsak 1 gol yiyebilirsin,ok?

jefferson61sefa
28.09.2006, 17:16
madem çok iyi neden 1. sırada değil

onu mondi bile başaramamış senin hangi oyuncun böle bi sırlamada 1. ki kalecin 1. olsun

Hüseyin Çümen
28.09.2006, 17:27
jeff Allah ın aşkına bugün hatalı gol yeme tur sana bağlı artık hata lüksümüz hiç olmayacak bu maçta

jefferson61sefa
28.09.2006, 17:32
defans ii olsun ben jeffe garanti çıkarım yani güveniyorum ama defans ın kademe anlayışı ve şut ceken adamların üstüne gitmesi önemli yoksa 4-1 yeniliriz ama bence 3-1 yencez :D

Özsu
28.09.2006, 20:06
jeff gol yeme lütfen gözünü seweyim 1buçuk saat kaldı bak..:D

subay
28.09.2006, 23:58
Bugün iyidi kalede, gercekten de ilk defa hic düsünmeden iyi diyebilecegim kadar iyidi. Hep böyle kalir insallah!

Özkan Erdem
28.09.2006, 23:58
Bu sezonki en iyi maçıydı. Hatasız oynadı.. Çok iyi kurtarışlar yaptı..

zafer6161
28.09.2006, 23:59
geldiğinden beri en güzel macını cıkardı özellikle uzakrtan cekilen şutta müthiş refleks yaptı

Uğurtan
28.09.2006, 23:59
lütfen artık jeff e laf demeyin lütfen;)

Özge
29.09.2006, 00:00
çok süper kurtarışlar yaptın süper oynadın takımın yıldızlarından biriydin

frango
29.09.2006, 00:02
evet jeff bugun çogumuzun beklemedıgı sekılde ıyı oynadın sahsen ben bu kadar beklemıyodum ama demeden gecemeyecem su ılk gelen topları nıye tutmazsında yumruklarsın anlamış deyeılım ama bugunku maç ıçın tebrıkler

Özsu
29.09.2006, 00:02
Teşekkürler jefferson elinden geleni yaptığın için..

Muhalif
29.09.2006, 00:06
Bugün iyi oynaması affettirmiyor ilk maçtaki hatasını.. yalnız iyi anlayışına dikkat edin diyorum bir kez daha.. rahat alabileceği bir yan ortayı etrafta kimse yokken yumruklayıp sonra dönen topta çekilen şutu güzel bir şekilde kurtarmak iyi kaleciliği göstermez.. ama bizim seyirci bunu vay bee nasıl kurtardı diye karşılıyor maalesef.. oysa o topu etrafında kimse yokken alsa 2. şut pozisyonu olmayacaktı mesela..
Ha karşı karşıya bir kaç güzel top kurtardı ki kendisinden beklemediğim kurtarışlardı bunlar.. tebrik edelim.. ama kalemizin sağlam ellerde olduğunu kimse iddia etmesin lütfen.. özellikle yukarıda anlattığım pozisyonu göz önüne getirin öyle karar verin..

Özsu
29.09.2006, 00:10
Bugün iyi oynaması affettirmiyor ilk maçtaki hatasını.. yalnız iyi anlayışına dikkat edin diyorum bir kez daha.. rahat alabileceği bir yan ortayı etrafta kimse yokken yumruklayıp sonra dönen topta çekilen şutu güzel bir şekilde kurtarmak iyi kaleciliği göstermez.. ama bizim seyirci bunu vay bee nasıl kurtardı diye karşılıyor maalesef.. oysa o topu etrafında kimse yokken alsa 2. şut pozisyonu olmayacaktı mesela..
Ha karşı karşıya bir kaç güzel top kurtardı ki kendisinden beklemediğim kurtarışlardı bunlar.. tebrik edelim.. ama kalemizin sağlam ellerde olduğunu kimse iddia etmesin lütfen.. özellikle yukarıda anlattığım pozisyonu göz önüne getirin öyle karar verin..

haklısın ama herşeye rağmen bu maçta tebrik almayı haketti. yan toplarda daha sağlam çıkmalı we iyi performansına dewam etmeli.. yanında olmalıyız..

firidin61
29.09.2006, 00:30
bugün dünyanın en iyi kalecisi çıksaydı bu maça senden zerre kadar iyi oynayamazdı..kötü oynadın eleştirdik ama şimdi ayaga kalkıp alkıslama zamanı!!yüregine saglık jeff..herzaman böyle ol!!!!!

Onur
29.09.2006, 00:39
Caferson un benim kadar gitmesini isteyen yoktur. Fakat bu akşam ki oyunu gösterdi ki KOLAY KOLAY bir yere gitmiyorum... Bundan sonrada bu formu koruyacağı kanısındayım...

fanatik_zuzu
29.09.2006, 00:40
gerçekten bende şaşırdım harika kurtarışlar yaptı.umarım böyle devam eder..

Sefaenes
29.09.2006, 01:00
herzaman elestiriyorum bari bügünde seni güzel alkislayim bunu hak ettin. Insallah her hafta böyle oyna sevgimizi al. Bir kaleci elbel gol yer ama adam gibi yerse onu biz yine alkislariz.

_OziloZ_
29.09.2006, 01:04
Hem bu maçta hem de Gs maçında çok iyi oynadı.
Tebrik etmek lazım.
Umarım bundan sonra hep böyle oynar.

Güneş Avcı
29.09.2006, 01:11
ziya hoca jefferson un kendini toparlamasını sağladı performansı mükemmeldi

Misina
29.09.2006, 01:11
inşallah son 2 maçtaki performansını devam ettirir.

Tansu Onur Erdoğan
29.09.2006, 01:18
ziya doğanın cok emeği var g eldiğinden beri onla konusuyomus kendine güveninin gelmesi acısından

hay1699
29.09.2006, 01:21
bence yureğiyle oynuyor, en azından saygıyı hakediyor bu yönüyle.

Kobalas61
29.09.2006, 01:23
ya bu adam cok ufak tefek geliyor
bana
son iki mactır performansı çok güzel
ziya doğan ın terapileri işe yarıyor sanırım

CeSS
29.09.2006, 09:19
[QUOTE=Muhalif;476102]Bugün iyi oynaması affettirmiyor ilk maçtaki hatasını.. yalnız iyi anlayışına dikkat edin diyorum bir kez daha.. rahat alabileceği bir yan ortayı etrafta kimse yokken yumruklayıp sonra dönen topta çekilen şutu güzel bir şekilde kurtarmak iyi kaleciliği göstermez.. ama bizim seyirci bunu vay bee nasıl kurtardı diye karşılıyor maalesef.. oysa o topu etrafında kimse yokken alsa 2. şut pozisyonu olmayacaktı mesela..
[QUOTE]

Evet olayın özeti bu , tutabileceği topu yumrukluyor , sonrasındaki pozisyonu çikariyor helal kaleciye değilmi ? topu tutsa zaten ikinci pozisyon olmayacak. Galatasaray'ın golüde böyle olmadimi tutacagı topu yumrukladi , dönen top gol oldu. bir an önce top yumruklama huyundan vazgeçmeli. dün akşamda yine tutulacak topları yumrukladi. Kyrtardigi pozisyonlar için teşekkür edemiyorum. İlk maçta yedigi angut gollerden sonra. Bu tur gittiyse onun yüzünden gitmiştir...

Oruç
29.09.2006, 09:21
Dünkü maçta yan tarafa yumrukladığı bir top bana Rum kesimindeki Famagusta maçında yediğimiz bir golü hatırlattı. Jefferson'un iyi oynadığı falan yok. Adamlar hem beceriksiz hem de şanssızdı o kadar.

Buyrun ilk gole bakın ;

http://www.youtube.com/watch?v=B57S2XIk1M8

firidin61
29.09.2006, 11:01

kardesim böyle üst düzey maçlarda kaleciler bu topları yumruklarlar üstelik 18indısına atabildi topu yani önüne düsmedi orda görev senin ön liberona düser o topa ordan vurdurmayacak ön liberon!!!ama sırf o pozisyonda deil adamların cepheden attıgı kaç sut var ben sayamadım!!!!

yine söylüyorum dünyanın en iyi kalecisi gelse jeffersonun dün yaptıgı kalecilikten zerre kadar iyi kalecilik yapamazdı!!!!

Mesut AKYILDIZ
29.09.2006, 11:11
hiç haksızlık etmeyelim kalecimiz özellikle son iki maçtır hiç ummadıgımız kadar iyi vede bu performansını inşallah devam ettirir en azından ona karsı önyargılı degilim iyi kaleci olmadıgına dair

Bülent Bayraktar
29.09.2006, 11:34
beraberliği kurtardığı için helal olsun takımın en iyisiydi yavaş yavaş düzeliyomu ne?

zafercalikoglu
29.09.2006, 11:35
iyi kalecide,bazı topları tutmasını solesin bu çocuga ,toplara ucusu ve refleksi harikaydu dün aksam

frango
29.09.2006, 11:51
evet zıya hoca geldıkten sonra oda bıraz kendıne gelmiş ama arkadasların dedıgı gıbı mutlaka yan toplarda topu tutması gerekıyo oda ınatla topları yumrukluyo buna bı onlem alması gerekıyor

Erbay
29.09.2006, 14:01
Ben çok beğendim.Uzaktan kurtardığı şut estetik açıdan süperdi.Hep böyle oyna Jefferson.

Berk Akçay
29.09.2006, 14:05
her maç böyle olursan türkiye liginde çok iyi maçlar çıkarıcağına inanıyorum

pierre_
29.09.2006, 14:16
..............http://snappoll.com/poll/134483.php
ARKADAŞLAR ANKET DEVAM EDİYOR

Jade
29.09.2006, 14:23
bence dün gecenin en iyisiydi. jeff i ben herşeyden önce samimi buluyorum inşallah çok iyi olur ve kalemizi hep o korur.

Terzioğlu
29.09.2006, 14:28
herzaman savunmustum jeffersonu ona zaman taniyin diye...insallah böyle devam eder

hamibasoglu
29.09.2006, 15:55
ohh be! işte böyle!
nerdeydin sen?

Mert67
29.09.2006, 16:49
helal jeef dün çük iyiydin

jefferson61sefa
29.09.2006, 16:51

maçı adam gibi izlesen görürsün ki o top tutulacak gibi değil herif dibinde dikilmiş vaziyette

jefferson61sefa
29.09.2006, 16:54
Dünkü maçta yan tarafa yumrukladığı bir top bana Rum kesimindeki Famagusta maçında yediğimiz bir golü hatırlattı. Jefferson'un iyi oynadığı falan yok. Adamlar hem beceriksiz hem de şanssızdı o kadar.

Buyrun ilk gole bakın ;

http://www.youtube.com/watch?v=B57S2XIk1M8

olabilir ama o top tutulabilirmiydi sert bir şut rum famagusta maçındaki mermi şutu da dünmyadaki hiç bir kaleci sektirmeden kurtaramazdı ordaki defans hatasını unuttun galiba kimse eleştirmesin süper oynadı ben çok güveniyorum gelişecek o yana yumruklamadan da kurtulcak ama yumrukları kısa falan düşmüo en az ceza sahasının 3 metre dışına çıkıo toplar gayet süper oynadı

CeSS
29.09.2006, 17:05
Sefa kardeşim ;

Jefforson'u sevebilirsin , ama kendinden büyüklerine hitap ederken adam gibi izlersen cümlelerini kullanmazsan iyi olur.

Bende Muhalifle ayni görüşteyim o topu tutabilirdi. Yumrukladı. Bunun gibi bir pozisyonda daha tutabileceği topu yumrukladı. Kurtardigi toplar hiç umurumda degil , o degilmi birinci maçta yedigi gollerle bu turun gitmesinin tek suçlusu.

Gs maçındada ayni hata, tutacagi topu yumruklayıp dönüşünde golü yedirtti. Kendine güveni olmayan kaleciler topu yumruklar, Bu adamin kendine güveni yokki , biz nasil güvenelim ?

Murat'
29.09.2006, 17:06
jeffersonun hakkını verin arrkadaşlar bence dün iyi oynadı gerçektende

Özge
29.09.2006, 17:16
evet gerçekten dün süper oynadı

jefferson61sefa
29.09.2006, 17:29
Sefa kardeşim ;

Jefforson'u sevebilirsin , ama kendinden büyüklerine hitap ederken adam gibi izlersen cümlelerini kullanmazsan iyi olur.

Bende Muhalifle ayni görüşteyim o topu tutabilirdi. Yumrukladı. Bunun gibi bir pozisyonda daha tutabileceği topu yumrukladı. Kurtardigi toplar hiç umurumda degil , o degilmi birinci maçta yedigi gollerle bu turun gitmesinin tek suçlusu.

Gs maçındada ayni hata, tutacagi topu yumruklayıp dönüşünde golü yedirtti. Kendine güveni olmayan kaleciler topu yumruklar, Bu adamin kendine güveni yokki , biz nasil güvenelim ?

gs maçında belki 1 gol yedi ama tuttukları neydi tuttkları gol olsa 4-3 bitiodu o yumrukladığı topu gs maçında ceza sahasının 10 metre dışına kadar attı ve tehlikeyi uzaklaştırdı yani değajdan pek farkkı yoktu say ki kısa kalmış bir degaj yaptı top bizim kendi orta sahamın ortasını bile geçmişti
2.si ise ilk maçta 1. goldeki hatası varda onun için elenmedik çünkü tamam onları yedi bugun o webonun yarım metreden kurtarışını son anda kornere çelmese ki onu ben çok az kalecinin kurtaracağını düşünüyorum gene elenicektik ve o golde hatalı bir gol yemiş olmıcaktı gene elencektik 2-1 biz evimizde yencektik ama burda 1-0 yenilcektik
ve uzaktan bir mermi kurtardı hala eleştiriosun varya saşıyprum son 2 maçta dünyada başka bir kaleci getir belki o gs maçındaki topa gol anında dokunabilirdi bence jeffin tuttuklarını da yerdi
sen dün bjk maçında runje nin yediği ilk golü görmedin galiba

sadman
29.09.2006, 17:33
jerfferson tek kelimeyle mükemmel oynadı bunu kabul etmemek için art niyetli olmak lazım. tutamayacağını düşündüğü bir topu yumruklamayı tercih etti diye kaleci kötü olmaz. ilk maçta yediği ikinci golde hatası yok. birinci golde savunmamızım uyuması nedeniyle adamın aniden gönderdiği bir şutta hazırlıksız yakalanarak golü yemiştir. hatalımıdır, evet. kötü kaleci olduğunu gösterirmi, hayır.
son olarak turun gitmesinin tek suçlusu olarak gösterilmeyi hiç haketmediğini de açık söyleyeyim. ersenin golü verilmiş olsa turu geçecektik. o zaman yaptığı kurtarışların önemi daha iyi anlaşılacaktı.
sonuna kadar jeffersona güvenilmesi gerektiğini düşünüyorum. zaten hocamızda aynı görüşte. trabzonspor iyi bir kaleci kazanıyor.
herkese saygılar...

jefferson61sefa
29.09.2006, 17:44
jerfferson tek kelimeyle mükemmel oynadı bunu kabul etmemek için art niyetli olmak lazım. tutamayacağını düşündüğü bir topu yumruklamayı tercih etti diye kaleci kötü olmaz. ilk maçta yediği ikinci golde hatası yok. birinci golde savunmamızım uyuması nedeniyle adamın aniden gönderdiği bir şutta hazırlıksız yakalanarak golü yemiştir. hatalımıdır, evet. kötü kaleci olduğunu gösterirmi, hayır.
son olarak turun gitmesinin tek suçlusu olarak gösterilmeyi hiç haketmediğini de açık söyleyeyim. ersenin golü verilmiş olsa turu geçecektik. o zaman yaptığı kurtarışların önemi daha iyi anlaşılacaktı.
sonuna kadar jeffersona güvenilmesi gerektiğini düşünüyorum. zaten hocamızda aynı görüşte. trabzonspor iyi bir kaleci kazanıyor.
herkese saygılar...

ben başka bir söz bulamıyorum ki arkadaşım sana seni sölze anlatamam "alkışlarım"

pierre_
29.09.2006, 17:49
bir maç İYİ OYNAMIŞ OLMASI İYİ OLDUĞUNU KANITLAMAZZ

jefferson61sefa
29.09.2006, 17:57
İSPANYA PANTERİ JEFFERSON

KRİTİK KURTARIŞLAR
Dün geceki karşılaşmada özellikle ikinci yarıda rakibin yoğun baskısı Trabzonspor kalecisi Jefferson'ın devleşmesine neden oldu. Müsabakanın ikinci devresinde ekibimizin risk almasıyla artan ani Osasuna ataklarına ve direkt kaleyi bulan sert şutlarına karşı Jefferson yaptığı kurtarışlarla göz doldurdu.

ZİGANDA'DAN ÖVGÜ
İlk maçta Avni Aker'de yediği hatalı gollerle maçın en kötü adamı ilan edilen Jefferson dünkü müsabakada bir anlamda kendisini affettirdi. Bu arada maç sonunda açıklama yapan Osasuna Teknik Direktörü Ziganda, "Maçı kazanabilirdik ancak Jefferson'ı geçemedik" ifadelerini kullanırken, Brezilyalı kalecinin maçın adamı olduğunun altını çizdi

guera
29.09.2006, 18:30
bazilarina ne laf anlatabiliyorsun ne de gercekler onarin gözlerinde bir anlam ifade ediyor! dün aksam ki maci seyredip o macin kalecesi hakkinda macta gösterdigi performansla alakasi olmayan elestiriler yapmakta biz karadenizlilere mahsus bir karakteristik özellik olsagerek. bazilari onun topu yumruklamasinin kötü kalecilige br örnek oldugunu savunadursunlar ancak ayni bölgeden bir defans oyuncumuz o topa kafa vursa sanki top yumrakla ulasacagi yerden daha uzaga gidecekmis gibi bir ukalalik icindeler. hele bir tanesi diyor ki cok rahat alabilecegi topu yumrukladi akabinde gelen sutu kurtardi ve buna da bizim seyirci iyi diyor! ben de diyorum ki ohaaaaaaa ortada kuyu var yandna gec. aslinda böyle arkadaslari bir sandalyyeye baglayacaksin gözlerine de bant cekeceksin ve o pozisyonu en az ücgün boyunca onlara izleteceksin-clockwork orange- bak bakalim ondan sonra daha yaziyorlar mi böyle birsey.

dün sahada trabzonda oynamis hangi kaleci olsaydi- bunlara senol ve jean mari de dahil- oradan en az iki gol yiyeyerek geri dönerdik.

XhAn
29.09.2006, 18:38
cm4'ün en çok gelecek vaadeden kalecilerinden biriydi.

Kedi gibi sıçrayışları var..
Kendisinden çok umutluyum..

BJK-GS-OSASUNA 3 maçtada mükemmeldi kim ne derse desin..

jefferson61sefa
29.09.2006, 18:40
büyük maçların kalecisi jefferson

coolank
29.09.2006, 20:35
dünkü maçta gerçekten ii oynadı hatta kendini aştı arada sırada böyle olur ... ama bence iyi bir kaleci asla değil ve devre arasında kesinlikle yollanmalı ... bizi yoksa çokkkkkkkk yakar çokkkkkkkk .. sonra başımızı duvarlara vururuz ....ilk osasuna maçında yediğimiz ilk gol konyadan yediği gol bunlar hemen aklıma yeni gelen çuvallamaları ... dün ok iyi idi ama asla iyi bir kaleci değil ve bizde oynayamaz gitsin kimi kurtaracaksa pardon yakacaksa yaksın ... haaaaaaaaaaaaaaa gs maçında hakan ın kafasını kapadıgı köşeden aldı içeri ...arkadaşlar bu adamı savunabilirsiniz ama gerçekten çok kötü kaleci ... tek maç oynadı diye o da 2 sene de yani bu adamı başımıza kaleci yapmayınız lütfen

Muhalif
29.09.2006, 21:24
bazilarina ne laf anlatabiliyorsun ne de gercekler onarin gözlerinde bir anlam ifade ediyor! dün aksam ki maci seyredip o macin kalecesi hakkinda macta gösterdigi performansla alakasi olmayan elestiriler yapmakta biz karadenizlilere mahsus bir karakteristik özellik olsagerek. bazilari onun topu yumruklamasinin kötü kalecilige br örnek oldugunu savunadursunlar ancak ayni bölgeden bir defans oyuncumuz o topa kafa vursa sanki top yumrakla ulasacagi yerden daha uzaga gidecekmis gibi bir ukalalik icindeler. hele bir tanesi diyor ki cok rahat alabilecegi topu yumrukladi akabinde gelen sutu kurtardi ve buna da bizim seyirci iyi diyor! ben de diyorum ki ohaaaaaaa ortada kuyu var yandna gec. aslinda böyle arkadaslari bir sandalyyeye baglayacaksin gözlerine de bant cekeceksin ve o pozisyonu en az ücgün boyunca onlara izleteceksin-clockwork orange- bak bakalim ondan sonra daha yaziyorlar mi böyle birsey.

dün sahada trabzonda oynamis hangi kaleci olsaydi- bunlara senol ve jean mari de dahil- oradan en az iki gol yiyeyerek geri dönerdik.

seni bağlamak lazım bir yerlere.. zincirlerinden azat olduğun belli oluyor yazdıklarınla.. ohaaaa ancak senin gibilere denir... senin gibilerin altında buzağı aramazdım ama beni de çileden çıkardın be!

antagonist
29.09.2006, 22:17
Dünkü maçta iyiydi,kabul ediyorum fakat bu adam "saatli bomba" gibi,ne zaman patlayacağı belli olmuyor.Zatende böyle giderse elimizde patlayacak gibi...Mümkünse Ocak'ta gönderelim...

CeSS
29.09.2006, 23:35

Pes yanii , ancak bu kadar güzel yorum yapilabilir. Senin yaptıgın bu yorum için biz karadenizlilere has bir yorum diyemeyecegim. Karadeniz evladi böyle bir yorum yapmaz çünkü.

Her şeyden önce yorumlara saygı göstermesini ögren , herkes senin düşündüğünü düşünmeyebilir, herkes senin gibi jeff'in oynadigi bir maça göre yorum yapmiyor, jeff'in oynadigi tüm maçlara göre yorum yapiliyor. Sanirim sen jeff'i sadece bu maçta seyrettin.

Marifet üzerine gelen toplari kurtarmak değildir. Jeff'in kaleci olup olmayacagini bekleyecegiz ve görecegiz. Ama senin gibi arkadaşlarin önce saygi ve sevgi ögrenmesi lazim...

Özsu
30.09.2006, 11:06
Wakti geldiğinde eleştirelim ama wakti geldiğindede alkışlayalım. Son maçtaki performansının dewam etmesi dileğiyle jeff..

61viya
30.09.2006, 15:37
Osasuna maçında çook iyiydin jef...Nazar değmesin..Hep böyle başarılı olursun inş :)

Bu arada konuşmayı bilmeyen arkadaşlar çok rica ediyorum yazmasınlar..Sanal ortam diye tanımadıkları kişilere atıp tutmakla egolarını tatmin etmesinler!

Salih61
30.09.2006, 15:42
Günahını mı aldık acep :)

jefferson61sefa
30.09.2006, 17:35
ya forma girio bjk gs ve bu maçta ç.ok çok çok iyiydi
o üç maçta jef değil başkası olsa kesin 3 yenilşgi almıştık burda kurtarışları tuttuğu ne fırsatları tekrarlatmatmayın ayrıca GUERA arkadaşa yüklenmeyin resemn bu konuda haklı

bordoylamavi
30.09.2006, 20:59
jefferson un son maçlardaki performansı hakkında ne düşünüyorsunuz ?

Terzioğlu
30.09.2006, 21:00
ben ona güveniyorum son maclardaki performansida gercekten iyiydi insallah böyle devam eder

bordoylamavi
30.09.2006, 21:05
ben kendine güveninin geldiğini düşünüyorum

Egemen
30.09.2006, 21:08
osasuna maçında beklenmeyecek biçimde iyi oynadı. ama ilk maçtaki performansı da gözümün önünden gitmiyor.. beklemek gerek..

oguzkoc
30.09.2006, 21:10
bu adam deilmiydi geldiği ülkede taraftar takımın başkanını yuhaladılar sattılar diye...

gelecek kendine inşallah...

selcuk
30.09.2006, 21:11
jeffersonu biz degil kazanirsa ziya hoca kazanacaktir

Trabzonli_61
30.09.2006, 21:19
Arkadaslar Jefferson daha cok genc ve cok tecrübesiz ama merak etmeyin cok daha iyi olacak bundan eminim! Yeterki biz taraftarlar ona güvenelim ve ona sahip cikalim ve yavas yavas daha iyiye gidecek ama tabi bunlar icin onun bize ihtiyaci var ve cok sey biz taraftarlara bagli!!!

bordoylamavi
30.09.2006, 21:23
çok iyi niyetli olduğunu düşünüyorum bu çocuğun. gol yediği zaman görüntülerde çok üzgün görünüyor. gerçekten kendini göstermek istiyor

Murat Acar
30.09.2006, 21:24
geçen yılın son maçlarındada çok iyiydi ama ne yapacağı hiç belli olmuyor toları tutmama gibi bir huyu varki bu beni çok endişelendiriyor umarım kendine güveniyle birlikte artık kendini geliştirmeyede başlar..

OFLU
30.09.2006, 21:24
Bu adam Brezilya Milli Takim Kalesine gecmezse bende düdük olıyım

zafercalikoglu
30.09.2006, 21:26
bu cocugu iyi motive olunca bişeyler var,refleksleri fena degil

frango
30.09.2006, 21:29
evet son maçlarda duzeldı ama yan toplarda cıddı sıkıntıları var ve topları yumruklayacagına tutmaya calıssa çok daha ıyı olacak

Recep Çaltepe
30.09.2006, 21:36
Ne desek boş, bu adama hiç belli olmuyor. Bazen çok iyi oynayıp tek başına maç kazandırıyor, bazen de inanılmaz kötü oynayıp tek başına maç kaybettiriyor. Yani belli bir istikrar yakalamadan bu konu hakkında konuşmak gerçekten çok zor.

BOZOHAN
30.09.2006, 21:47
bence iyi bir kaleci olacak beklemekten başka bir çaremiz yok. çünkü şunu iyi biliyorum tolgadan kat kat daha iyi bir kaleci

Emre B.
30.09.2006, 21:49
Son 2 maçta iyi oynadı.İnşallah böyle devam eder.

Cafer KILIÇSOY
30.09.2006, 22:02
Karşı karşıya pozisyonlarda ve yan toplarda çok başarılı. Tek zaafı uzak mesafe. Kumaşı iyi bence. Destek olunmalı. Takıma kazandırılmasından yanayım

sweetrose
30.09.2006, 22:10
Kısa dönemlik bir süreç için belki olumlu bir gelişme sağlamış olabilir ancak Trabzonsporumuzun gelecek planları için bu kadroya seçilemeyecek bir oyuncu... İki maç ile Futbolcunun niteliği ölçülemez...

poetricus
30.09.2006, 22:15
Taraftar olarak her futbolcumuz gibi Jefferson'a da destek olmamız gerekiyor. Özellikle son iki maçtır yaptığı kurtarışlar oldukça güzel ve başarılıydı. Ancak baştan beri yapmakta olduğu hatalrın devam ettiği de gözümüzden kaçmamalı. Bir takım yetenekleri var: Arkadaşlarımın da belirttiği gibi, yan toplar ve karşı karşıya pozisyonlarda oldukça iyi. refleksleri çok hızlı. Ancak yer ve top tutma bir kalecide bulunması gereken olmazsa olmaz iki temel özellikte hala zaafları var. O yüzden müspet gelişim göstermekle birlikte hala zamana ihtiyacı olduğu kanaatindeyim.

Yalnız şampiyonluk mücadelesi vereceğini deklere eden bir takımın Jefferson gibi birini 1. kaleci olarak alıp birkaç sezon sabredip olgunlaşmasını beklemek gibi bir lüksü olmadığını da unutmayalım.

Her zamanki gibi destek olup Trabzonspor'umuz için hayırlı olmasını dileyelim.

Lapina
30.09.2006, 22:18

Dogal olarak Trabzon ve biz kazancaz insallah..

U.Sadıkoğlu
30.09.2006, 22:20
biraz daha bekleyip görmek gerek

selcuk
30.09.2006, 22:29
Dogal olarak Trabzon ve biz kazancaz insallah..

demek istedigim biz onu bugüne kadar hep elstirdik ve gelen hocalarda aynen öyle kendi basina birakti
ama ziya hoca geldi mental sorunu var tespit etti ve bi hafta boyunca adamlan konustu ve önümzdeki oyuncu kimdir diye sastik kaldik
yani tabiiki ziya hoca onu bize kazandiracak ama bu sadece onun sayesinde olacak

Nadir Bekar
30.09.2006, 22:47
aslında çok iyi bir kaleci refleksleri kuvvetli ve kabiliyetli fakat biraz tecrübesiz bekleyelim ve görelim ama bence iyiye gidiyor

Remzi
30.09.2006, 22:49
aslında uzaktan saçma goller yiyo yakından gol olacakları kurtarıyyo bu adamda bi terslik var..İlk geldiğinde beğenirdim ama şimdi bence onun yeri kulübe şimdi yeni bi kaleci alındığı zaman 0 kulübede oturmalıdır..

macka61
30.09.2006, 22:49
giderek iyiye gidiyor inşallah bu performasını daha iyiye çıkarır

sweetrose
30.09.2006, 22:50
İyi bir kaleci olabilir ama şampiyonluk oynayan bir takım için yeterli değil bence... her ne kadar dida nın gölgesi olarak lanse edilse de ben bu konuda biraz tereddütdeyim...endişe verici performanıs takımın geleceği için sağlam temeller üzerine oturmuyor....

Şenol YİĞİT
30.09.2006, 22:50
Ne zaman ne yapacağı belli olmuyo.Ama yinede bekleyip görmek gerekir...

Emre7
30.09.2006, 23:18
hatırlamıyorum hangi maç olduğunu ama ziyta hoca kendi demişti jeferin psikolojik problemleri var onları yawaş yawaş hallediyo bana kalırsa daha da iyiye gidecek

#10 Fietra
30.09.2006, 23:23
Ben ona güvenmiyorum bu sene sonunda onun yerine daha iyi bir kaleci almalıyız.

Bartuğ13
30.09.2006, 23:25
biraz daha bekleyip görmek gerek bence malzemesi iyidir.daha iyi olabilir.yan toplara dikkat etmeli.uzaktan şutlarda zaten iyiydi enden 2 saçma gol yedi öyle anlamamıştım allahtan perşembe toparladı

mavikan
30.09.2006, 23:26
jeff bazzılarına kapak oldu anlaşılan.. iyi niyetli bir oyuncu,helal olsun güveniyorum ona.. bu kadar eleştiriye rağmen inatla devam ediyor,kapris yapmıyor..

Adem Erdoğan
30.09.2006, 23:34
jefferson da büyük değişiklikler var.Reflekslerşi müthiş.Yan toplardada artık eskisi gibi gol olacak diye tedirgin olmuyoruz.Uzaktan şutlarda biraz dahagelişmesi lazım. İlk geldiğinde dida falan diyodular ben gülüyodum.Ama o yolda hızla ilerliyor.Yarın akşamki maç takımın son durumunu gözler önüne serecek.İnşallah kazanırız.

h@msi61
01.10.2006, 00:11
kesinlikle harika refleksleri var, yakın mesafeden müthiş kurtarışlar yapıyor. tecrübesi arttıkça diğer eksiklerini de kapatıcaktır. zamanla çok iyi bir kaleci olacağı kesin ama bu takım bu taraftar ve sabır zor gözüküyor....

BDiler61
01.10.2006, 00:26
kalecinin biraz yaşlısı makbuldur biz ise inadına genç kaleci alıyoruz jefferson sene başına göre toparlandı iyiye gidiyor ama hala tam bir kaleci olamadı bize bizde pişecek deil pişmiş bir kaleci lazım

ÇaGaTaY
01.10.2006, 00:53
2 maç oynadığıyla değerlendirmem ben... çok büyük zaafları var.Trabzonspor da oynayacak kaleci değil..Çok yaktı bizi,bence yakmaya da devam edecek..

Bakın bjk nin runje 1 maçta hatalı gol yedi diye gönderme kararı almışlar.Bu kaleci bizi 2 senedir yakıyor.Çoktan gönderilmesi lazımdı...

Volkan Yavuz
01.10.2006, 01:13
jefferson az degil iyice performani yükseldi!!

oflu2
01.10.2006, 01:17
bence de bu adamı kazanmamız lazım.tolga yı da kazanmamız lazım tabi kiii.jefersona kızıyoruz ama,ossasuna maçında ceza sahası dışından 7-8 şut atmış adamlar..bu demektir ki takımda ön liberolar iş yapmıyo yani hasan ve hüseyin...
bizim takımda olcak aurelio bak şut çektiriyo mu...o zamn jeff de iiyi olur..yani sorun ön libero da..bence...

Volkan Yavuz
01.10.2006, 01:18
bir maç İYİ OYNAMIŞ OLMASI İYİ OLDUĞUNU KANITLAMAZZ

kötü oldugunuda kanitlamaz jeff iyie gidiyor bir mactir degil!!;)

coolank
01.10.2006, 01:38
arkadaşlar herkesin görüşü tabii ki kendine ama şunu unutmayın bu kaleci takıma geldğinden beri sadece tek maç oynadı ... kaç maç bizi yaktı unutuyormusunuz ? bu takımın kalesinde kumara yer olmaz olmamalı .... bu takım kaleci egitecek pişirecek takım da değil .... hatırlatayım biz şampiyonluga oynuyoruz ... kalede pimi çekilmiş bir el bombası var ne zamn patlayacagı belli değil .. yahu daha ilk osasuna maçında konya maçında gs maçında yediği golleri ne zaman unuttunuz .... umarım yöneticiler de sizin gibi düşünmez ve devre arasında kaleci alırlar ... ha yoksa ne olur şampiyonluk hayal olur .. bir maç gene yumurtlar sonra dersiniz ki ya yönetim niye kaleci almadı kardeşim ....

TSelif
01.10.2006, 01:43
Osasuna maçında çok iyiydi ama önemli olan istikrar ...Bir maç olup bir maç olmayan bir kaleci ile ne zamana kadar devam ederiz.:confused:

Mesut AKYILDIZ
01.10.2006, 01:47
Arasıra beklenmedik hatalar yapsada kumaşının iyi oldugunu düşünüyorum bu hatalarıda kendine olan güvensizliginden olsa gerek formu giderek artıyor buda kendine güveni açısından cok önemli umarım bu formunu istikrarlı bir şekilde sürdürür.

ÇaGaTaY
01.10.2006, 01:55
Bence bu başlığın anketi yanlış hazırlanmış... Bence ufakta olsa bir değişiklik var ama bu trabzonspor için yeterli değil...O yüzden oyumu hayır a verdim..O ufak değişiklik olsa da trabzon kaleci almak zorundadır..

Gönderilmelimi tarzında bir anket daha mantıklı olur diye düşünüyorum...

coolank
01.10.2006, 03:08
osasuna maçında gerçekten iyi idi bunu kabul ediyorum ... ama hala ısrarla söylüyorum ki çok kötü bir kaleci ve bizi çok yakar ... mutlaka devre arasında kaleci almalıyız ...yoksa çok aglarız burada ..

coolank
01.10.2006, 03:35
trabzonsporun % 100 kaleciye ihtiyacı vardır .. yahu 1 maç oynayan bir adama nasıl bu kadar güvenirsiniz anlayamadım ?? çok canımızı yaktı ne zaman unuttunuz .. yahu osasuna ve konya gs maçlarını bir hatırlayınız ... umarım başkan sizin gibi düşünmüyordur ... ha bu arada yeri gelmişken başkanın geçen bir demeci vardı yönetimle alakalı olarak ... ben dedi yönetimde tek adam değilim ekip çalışması vs vs vs ... eger tek adam olsaydım bitirmiş oldugum kaleciyi alırdım dedi ... şimdi burada bazı arkadaşlar ben kaleci bitti dediğim zaman alınmadıgı için benle biraz hiciv yapmıştı sanırım bu onlara gerek cevap olmuştur ...

Adem Erdoğan
01.10.2006, 04:49
@coolank

abi zzaten transfer sezonu bitti mecburen devre arasına kadar idare edecez.Bu zaman aralığında belli olur gitmesi yada kalması gerektiği.Ama benim düşüncem jefferson düzelecektir.Önmeli olan kendisine güvenidir.Ve hermaçta biraz daha üstüne koyuyo.En azından geçen seneki jeffle bu seneki arasında baya fark var.

irfanköse276
01.10.2006, 04:56
osasuna deplasmanı hariç iyi oynamadı ki zaten. diğerlerinde takım galip geldiği için gündeme gelmedi

UğuR
01.10.2006, 05:17
Devre arasına kadar bekleyeceğiz zaten mecburen.Bu süre içinde göstereceği performans gidip gitmeyeceğini göterir.Şu an ise ne yapacağı belli değil bir maçı ötekini tutmuyor.

Hüseyin Çümen
01.10.2006, 05:17
bu başlığın açılmasındaki etken heralde ossasuna karşısındaki performans ama ben orda da başarılı bulmadım çok basit topları çok yanlış biçimde çeliyor ve kalemizde tehlike oluşmasına sebebiyet verior kabul ediorum o şutları çok güzel kurtardı ama o topu oraya tutması gerekirken tokatlayan kendisi butopları bu şekilde tokatlamaa devam ederse bence başımız ağrıyacak
cordoba yı hatırlayalım o çok zor topları dahi ceza sahasına doru tıkatlayıp tehlikeyi uzaklaştırırdı ama jeff basit toları bile adamlara atıyo bilmiorum nasıl olcak
ii olmasını çok istiyorum ama bu şekilde şampiyonluk için bi handiklap

Kasım Hilal
01.10.2006, 05:51
Reflexleri kuvvetli ama topu tutmak yerine yumruklamak gibi bir sorunu var..
Ki bu büyük bir zaaf..
Son Osasuna maçında da yaptı bunu ve iyi bir asist oldu..
Ayrıca olmadık hatalar da yapabiliyor hala..
Şu an için güven vermiyor ama umut vaadediyor yavaş yavaş..
Artık bekleyip göreceğiz ne hallere gelecek..
Ben yine Tolga'nın taraftarıyım ama!

topalkaplan
01.10.2006, 06:12
rüstü gibi goller yiyor
ama refleksleri mükemmel

tek eksikliği tecrübe

Ozan
01.10.2006, 11:05
son maçlarda iyi performans gösteriyor daha doğrusu ilk osasuna maçından sonra iyi performans gösteriyor . inşallah böyle devam eder. bekleyip görelim bakalım nasıl olcak gidişat .

diskus
01.10.2006, 11:07
devre arasina kadar mecbur jeffersonla devam.oda osasunaya ikinci macta oynadigi gibi oyununa devam ederse yeni kaleciye gerek yok.ama eski hatalar devam edecekse baska biri alinmali kale icin.

Terzioğlu
01.10.2006, 13:04
bi su yumruklama isini tam ögrense müthis bir kaleci olur

Semih58
01.10.2006, 13:04
22 senedir Şampiyon olamayan takımımız deneme tahtası değildir.Bize tecrübe kazanacak kaleci değil,bizi kurtaracak kaleci lazımdır.Geldiği günden bu yana kaybettirdiği puanları düşünüyorum da kahroluyorum.Bugünden itibaren ya çok iyi oynamalıdır ya da yolumuzu ayırmalıyız diye düşünüyorum.Yoksa onun yaptığı hatanın aynısını Petkoviç'te yapıyordu.Cincon'a Kingston geldiğinde de tecrübesizdi ne yaptılar kiralık oynattılar.Ancak 5 yılda kıvamına geldi.İnşallah 5 yıl beklemeyiz.Çok fazla top yumruklayan kaleciye ben çok fazla güven duymuyorum.İnşallah ben yanılırım da TRABZONSPOR'umuz kazançlı çıkar.

Muhalif
01.10.2006, 13:06
Yıllardır normal denebilecek -normal bence 10 üzerinden 7-8 lik bir çizgisi olan ve aşağı yukarı her maç bu çizgiyi koruyan, bir maç iyi bir maç kötü olmayan yani istikrarlı kalecidir- bir kalecimiz olmadı.. Benim hatırladığım normale en yakın Petkoviç'ti.
Gs ve Fb son senelerde lig şampiyonluğunda daha çok öne çıkmışlarsa bunda kalecilerinin payı inkar edilemez bence.. Rüştü 10 yıldır Fenerde zaten.. Gs de de Taffarel ve Mondragon gibi kaleciler vardı..
Atlayıp zıplamak bir kalecinin iyi olduğunu göstermez.. Ben Mondragon'u da Taffarel'i de uçarken pek az gördüm.. Hatta Taffarel i hiç görmedim:) Ama yer tutuşları ve top tutuşları iyi kalecilerdi ve takımlarının başarısında büyük pay sahibi oldular.. Bize böyle kaleci lazım..
Konu başlığı Jeferson 22-23 yaşına gelmiş hala daha top tutmayı bilmediği için hiç bir zaman kazanılamaz bence.. Yahu size ciddi bir soru sorayım bu adam Fener'in kalesinde olsa her hafta yediği gollere bakıp ''muhaha, zuhaha Jeferson yine uçmuş haybeye,dışarı gideni içeri almış'' der miydiniz, demez miydiniz? Ama bizim kalede olduğu için Jeferson'u kazanacağız .. iyi,tamam, kazanalım o halde..

Murat'
01.10.2006, 13:07
bu aralar çok iyi bence inşallah böyle devam eder

crazyboy
01.10.2006, 14:02
bu adamı bende begenmiyorum.yeni kaleci şart.çünkü napacağı belli olmuyo.

coolank
01.10.2006, 14:23
başkan umarım kaleci alma fikrinden vazgeçmez .. yoksa yandı gülüm keten helva....bu adamdan hiç bir şey olmaz .. seyredin görün ... ama sonra foruma gelip vah vah demek yok ..)))))))zaten devre arasına kadar dünyanın hatasını yapıp takımı yakar bu anket ve tartışmalarda biter ... bu arada ben jeff düşmanı değilim ama duygusal hiç değilim .... hele hele hami nin takımda olmasını isteyecek kadar hiç duygusal değilim ...jeff bu takımda olursa şampiyonluk şansımız % 30 düşer devre arası adam gibi kaleci alırsak ise yükselir ..

İslam Sezer
01.10.2006, 14:26
son maça bakarak iyiye gidiyor denilebilir,ama bir önceki 2 maça bakarak daha da kötüleşiyor denilebilir,daha iyi bir fikir için kalan maçlara bakmak lazım derim...

Kobalas61
01.10.2006, 14:32
iyiye gidiyor gibi su an için
ama
ne zaman ne yapacağı belli olmaz
maç içinde güven vermiyor bana

Nytre
01.10.2006, 14:43
istikrarsız bir kaleci.. bugun iyi diyebiliriz ama sonra kötü olabiliyor.

keles76
01.10.2006, 14:45
ben jefersonun galata maçında bir topu eliyle tutunca çok şaşırdım hani top kurtarırda topu eline alamaz diyordum bu çocuk bu takımda bu performansı devam ettirsin ben bile başkan olsam takımdan sökemem onu Abim benim jefersonun her topu kurtarmasından sonraki tepkilerimi görünce bana acıdı bu adam size ne yapmış kaleci bu illaki top kurtaracak dedi ben de biz daha bu zamana kadar böyle birşeye şahit olamadım dedim.

Şentürk
01.10.2006, 14:46
osasuna maçındaki performansı ile birlikte istikrarı yakalarsa mükemmel kaleci olur.

Oğuuz
01.10.2006, 14:54
bence jeff hiç değişmedi her zaman dediğim gibi çok iyi bi kaleci...

guera
01.10.2006, 15:52
Pes yanii , ancak bu kadar güzel yorum yapilabilir. Senin yaptıgın bu yorum için biz karadenizlilere has bir yorum diyemeyecegim. Karadeniz evladi böyle bir yorum yapmaz çünkü.

Her şeyden önce yorumlara saygı göstermesini ögren , herkes senin düşündüğünü düşünmeyebilir, herkes senin gibi jeff'in oynadigi bir maça göre yorum yapmiyor, jeff'in oynadigi tüm maçlara göre yorum yapiliyor. Sanirim sen jeff'i sadece bu maçta seyrettin.

Marifet üzerine gelen toplari kurtarmak değildir. Jeff'in kaleci olup olmayacagini bekleyecegiz ve görecegiz. Ama senin gibi arkadaşlarin önce saygi ve sevgi ögrenmesi lazim...

ne nasil! kim nerede?
nereden biliyorsun benim sadece bir macla onu degerlendirdigi mi?
ne demek karadenizli yorumu? yenir mi icilir mi yoksa tuzlayip kisa mi saklanir?

ben jeff geldiginden beri her macini seyrettim ama simdi bunu sana nasil kanitlayayim ki?
sen haklisin bir oyuncuyu elestirirken genel anlamda yergi ya da övgü yapmak gerekli ama sizler cok iyi oynadigi bir mactna sonra bile bundan kaleci omaz su su ve su macta yedigi gollere bak diyorsunuz ya bu cok normal. sizler de cocukken altiniza yapiyordunuz yani simdi de mi bu böyle? hala anneleriniz yataklari pencereye mi asiyor sabahlari kurusun diye? ayni sizler trabzonlu diye tolgaya has evlat diye hasana onca destegi veriyorken ve ayni sizler yine marchelinho icin demediginizi birakmazken hicbirsey yok. tabi tabi oyuncular bir maca göre degerlendirilmemeli cok haklisiniz...
yahu sanki herkez jeffden gökdenizden ya da marcheden nefret etmek zorunda... bu arada takimin da ücte birini yazdim ha... araya bir de fatihi koyarsak tamamdir... sizler bence gidin fatih tekkenin takimini tutun nasi olsa trabzonspor ve oyuncularinin performansi sizlerin hovunu indirmeye yetmez...

Berat
01.10.2006, 15:57
Bozuk saat bile günde 2 kez doğruyu gösterir.. Yapması gerekeni 1 maç yaptı diye bu kadar iyimser olmamalıyız bence.. Ayrıca Osasuna maçında tokatlayarak karşıladığı toplardan birisi rakibin önüne düşüp gol yeseydik ne düşünürdünüz merak ediyorum.."olmadı ya,ona bak" düşüncesi bana mantıklı gelmez açıkçası..

since1967_
01.10.2006, 16:03
ya tamam form tuttuğu gerçek böyle devam ederse iyi olur ama ne olursa olsun bi kaleci takımın yüzde 30'u demek. yani biz dünya çapında isim yapmış iyi bir isim almalıyız. istanbul eziklerinin kalecileri her zaman iyi olmuştur. runje denilen takozu saymazsanız düne kadar hep iyi kalecileri vardı. biz ise en son şampiyon olduktan sonra hangi mevkiiye doğru dürüst bir adam gelmedi. kaleye. en iyiye yakın petkoviç vardı derbi maçlarında hata yaptığı halde takımımız kafaya oynadı. biraz daha iyi olsaydı ve bir derbi kurtarsaydı şampiyonduk. yani iyi bir kaleciye ihtiyacımız var pletikosa gelirse dünya bizim olur.

Mayls
01.10.2006, 16:11
son maclarda müthis performans gösteriyor. Misal: o olmasa Osasuna bizi farkli yenerdi. GS macindada Ümit Karanin 2 tane 100% gölünü kurtardi

Hekimoğlu
01.10.2006, 16:19
bu adam kaleciliğin maymun gibi atlayıp zıplamak olduğunu zannediyor sadece ,alt yapı sıfır.böyle kalecilere güven olmaz.

Muhammet Ali Senocak
01.10.2006, 16:44
daha iyi oLacak inş. bu takımın genc ve iyi kaLeciLere ihtiyacı var

champions
01.10.2006, 16:46
1-2 maçla iyi kaleci olunmaz ilerde ne kadar iyi olacağı bizi ilgilendirmez devre arasında tecrübesi ve kalitesiyle takıma güven veren bi kaleci alınmalı

maskeli61
01.10.2006, 16:58
ben anlamıyorum bizim taraftarımızıda yani ne yapsa yaranamıyo bu takım ve bu takımdaki oyuncular.bi maç kaybettigimizde yada puan kaybettigimizde benim kadar küfür eden üzülen yoktur heralde çok kez kendimi kaybettigimi biliyorum. ama biyerden sonra iyiyi görmeliyiz yani çabayı görmeliyiz jeferson geldiginde top tutmayı bilmiyodu bide osasuna maçında izledigimiz jefersona bakın dedim vaybe bizim kalecimiz işte ..

ama oylamaya bakıyom hala hiç biş degişiklik yok diye oy verenler var ne diyim.

TRABZONSPORUM SEN ŞAMPİYON OL SEN BİZİM YÜZÜMÜZÜ GÜLDÜR BİZ KIZSAKTA DARILSAKTA HEP SENİN YANINDAYIZ ARKANDAYIZ KALPTEN YÜREKTEN BAGLIYIZ SANA....

arsinli...

Hüseyin Çümen
01.10.2006, 17:01
jeff en ii ihtimallee kiraya verilecek bu adam bizim başımızı çok ağrıtır osassuna da herkes yaptığı kurtarışlara bakıyor ben inatla o kurtarışların öncesinde tutuması gereken topları adamların önüne tokatladığını hatırlatmak durumundayım

Mert67
01.10.2006, 17:15
bekleyip görmek lazım bence.

poetricus
01.10.2006, 17:17
Bozuk saat bile günde 2 kez doğruyu gösterir.. Yapması gerekeni 1 maç yaptı diye bu kadar iyimser olmamalıyız bence.. Ayrıca Osasuna maçında tokatlayarak karşıladığı toplardan birisi rakibin önüne düşüp gol yeseydik ne düşünürdünüz merak ediyorum.."olmadı ya,ona bak" düşüncesi bana mantıklı gelmez açıkçası..

Aslında kurtardı diye alkışlandığı pozisyonlardan biri öyleydi. Adam dönen topu mermi gibi kaleye yolladı. Ama müthiş bir refleksle o topu da çıkardı. Daha önce de söyledim. Şampiyonluk mücadelesi veren bir takımın böyle bir kaleci alıp birkaç yıl pişmesini bekleme lüksü yoktur.

Destek olmakla gerçekleri görmezlikten gelmeyi birbirine karıştırmamak lazım. Destek olmak taraftar olarak her halükârda yerine getirmemiz gereken görev. İfâsı zaruri bir vecibe.

poetricus
01.10.2006, 17:18
Sehven iki kez aynı mesaj gönderildiğinden kaldırılmıştır. Affola!

Naim
01.10.2006, 17:19
Yüreğimiz ağzmızıda maç izlemek istemiyorum
Ahan gol oldu olacak diye her uzak şutta gözleri kapatmayı bırakmak lazım
Devre arasında Daha iyisini Becerip alabilirlerse (!)
gitmeli

Hüseyin Çümen
01.10.2006, 17:36
şampiyon olmak için en önemli şart çok ii bi kalece yeri geldimi takım kötü oynar ozman devreye kaleci girer ve maçı çevirir buzmana kada şampiyon olmuş takımların hangisinde kötü kaleci vardı hiç bitanesinde bizde kalecimizi değiştirirsek şampiyonluk çok zor değil

Kemençeci
01.10.2006, 18:50
Bırakın Jefferson'u falan arkadaşlar ya. Bu adam değil miydi geçen sene bize saç baş yoldurtan ve bu senede ilk maçta yediği saçma sapan golle takıma turu kaybettiren. Şimdi ikinci maçta iki top tuttu diye adamı savunmak çok yersiz. Jefferson yetersiz bir kalecidir, ileride iyi olacak falan derseniz de o zaman iyi olduğu zaman gelsin derim. Madem ki Trabzonspor şampiyonluğa oynayan bir takım, kaleci yetiştirmekle uğraşmamalıyız. Jeffersondan cacık olmaz çünkü hıyar değildir(Hakaret yok görüldüğü gibi):D

Tufan_61
01.10.2006, 18:56
bence de yavas yavas duzeliyor insaallah daha daiyi olacak ve yillarca trabzonsporumuzun formasini giyecek.

Haluk Ongan
01.10.2006, 20:37
Jeffersonu bugüne kadar hep savundum.Yeri geldi beni de mahçup etti ama arkadaşlar hep aynı örneği veriyorum.Casillas ve Valdes.Hadi kötü kaleci diyin bunlar için.İlk zamanlarında ne kadar acayip ve hatalı goller yediklerini biraz araştırın bence.Şimdi dünyada ilk 5 teler.Kalecilik seneler geçtikçe gelişen bir mevki.Bu adam daha çok genç ve potansiyeli olduğunu görüyoruz.Yavaş yavaş düzeliyor.Çok daha iyi olacak.Ayrıca Tolga falan demeyin Jeff 100 basar ona.

Özgür Öztürk
01.10.2006, 20:54
Benim de fikrim yavaş yavaş değişmeye başladı. İyi olmaya doğru ilerleme yolunda. Umarım daha ii olur.

sadman
02.10.2006, 01:25
jefferson bence çok iyi form grafiği yakalamıştır ve devam etmemesi için bi neden yoktur. her kaleci gol yer, hatalı gol de yer ama hemen asıp kesmemek lazım. kalecilik çok nankör bi mevki. on tane onbeş tane tutarsın sonra bacak arandan gol yersin. böyle baktığımız zaman bence iyi kaleci olmaya aday bi kalecimiz var. bence destek olmalı ve ondan vazgeçmemeliyiz.

Hüseyin Çümen
02.10.2006, 01:37
o buaralar ii gidio ama bigün gene hiç beklenmedik bi gol yiyebilir inşallah böle bi durum olmaz kiralık olarak verilmesini istiyorum ama inşallah düzelir ve dediklerime pişman eder takımın bir numaralı adamı olur da nerdee

Ugur Kurucelik
02.10.2006, 03:36
jeff zaten kaliteli de biraz zamana ve onu iyi motive edecek TD ihtiyaci vardi...

dinceraydogan
02.10.2006, 09:27
Bir maç sonra komik bir gol yese yorumların çoğu değişecek bence bekliyelim görelim iyi kaleci istikrarlı kalecidir. Jefforsonda onu daha görmedik bekliyelim

oskanonur
02.10.2006, 09:33
iyi ve basarili olmanin temeli istikrardir.bence yorum yaparken beklemekte fayda var. gercekten cok guzel bir cıkıs yakaladi ve bunu devam ettirmesi gerekir.yoksa her hatali gol yiyisinde ayni konular tekrar gundeme gelecek.

Sevgi
02.10.2006, 09:39
arkadaşların etmeyin eylemeyin ya şampiyoluk yarışı veren bir takımın kalecisi olma özelliklerine sahip değil Jefforsan Trabzonsporda şampiyonluk yarışında Jefforsonu kazanmaya çalışma lüksüne sahip değil.Kesinlikle devre arasında kaliteli bir kaleci alınması lazım.Ne kadar kendini geliştirirse geliştirsin topu yumruklayıp altı pasın içine düşürme huyundan vazgeçeceğine inanmıyorum.Herzaman tehlike bizim için Jefforson.

Faik Yılmaz
02.10.2006, 09:43
konuşmak için çok erken...
ben hala ona güvenemiyorum.....
özellikle büyük maçlarda kritik hatalar yapıyor takımı demoralize ediyor....

Adem Erdoğan
02.10.2006, 09:49
Devre arasına kadar gönderilme şansı yokzaten.Onu çıkartıp yerine tolgayı koymak kaş yaparken göz çıkartmaktır zaten.Devre arasına kadar istikrarlı giderse kalmasında sorun yok ama inişli çıkışlı olursa kiralama yapılabilir.Geleceği parlak geliyo bana çünkü.

poetricus
02.10.2006, 10:04
Jeffersonu bugüne kadar hep savundum.Yeri geldi beni de mahçup etti ama arkadaşlar hep aynı örneği veriyorum.Casillas ve Valdes.Hadi kötü kaleci diyin bunlar için.İlk zamanlarında ne kadar acayip ve hatalı goller yediklerini biraz araştırın bence. Şimdi dünyada ilk 5 teler.Kalecilik seneler geçtikçe gelişen bir mevki.Bu adam daha çok genç ve potansiyeli olduğunu görüyoruz.Yavaş yavaş düzeliyor.Çok daha iyi olacak.Ayrıca Tolga falan demeyin Jeff 100 basar ona.

Bu analojiden bu sonuç nasıl çıkar? Son cümleye kadar her şey makul. Örnekler doğru ve tutarlı ama Tolga konusunda nasıl bu kadar kesin konuşabiliyorsunuz? Hatalı goller yemiş olan iki genç kaleci. Birine birkaç maç fırsat verilmiş ve yediği hatalı goller yüzünden, birilerine göre, kaleci olmadığı anlaşılmış. Diğerine iki sezondur kendini geliştirme ya da takımı yakma hakkı tanınmış. Casillas ve Valdes referansları elin Brezilyalısı için geçerli olduğu halde niye genç milli takımızın kalesini korumuş birisi için geçerli olmuyor. Ve bu fark ne tür bir cihazla ölçülmüşse ortada rakam bile verilebiliyor. Bu 100 basma ne demekse, hangi şaşmaz ölçümlerle elde edildiyse... Bir hatırlatma daha: Casillas ve Valdez'e şans veren kendi ülkelerinin takımlarıydı, başka ülkelerinkiler değil.

Tekrar söylüyorum: Şampiyonluk iddiasında olan bir takımın performansı şaibeli bir kaleciyi alıp ona birkaç sezon staj yaptırma lüksü yoktur. Bu yerliler için olduğu kadar yabancılar için de geçerlidir.

Adem Erdoğan
02.10.2006, 10:36
Tekrar söylüyorum: Şampiyonluk iddiasında olan bir takımın performansı şaibeli bir kaleciyi alıp ona birkaç sezon staj yaptırma lüksü yoktur. Bu yerliler için olduğu kadar yabancılar için de geçerlidir.

bende tekrar söylüyorum şampiyonluk iddiasında olabilirsek devre arasına kadar bunda jeffersonunda payı olacaktır ve kalacaktır.Yok olamazsak o zaman icabına bakılır.

Jester
02.10.2006, 10:46
Jeff eğer o kadar iyiyse şöyle bir teste ne dersiniz? Devre arası bu arkadaşı ligde bir takıma kiralayıp başka bir kaleci almaya çalışalım. Bakalım kaç takım kaç para verecek Jeff'e?

Jeff'i kazanmıyoruz çünkü Jeff'te bir gelişme yok. Neden mi? Biz onu aldığımızda Brezilya forumlarında adamlar aynen şöyle yazıyorlardı: Bu adam kaleciliği atlayıp zıplamak zannediyor, bundan hiçbirşey olmaz(O aralar iyi maçlar çıkarıyordu).

Jeff bir çizgi kalecisi, ceza alanı hakimiyeti yok, takıma güven vermiyor ve gözleri bozuk (Bunca yıldır maç izleriz, siz hiç sahaya baktığında ileriyi görmek için gözlerini kısan bir kaleci gördünüz mü?)

Devre arasına kadar minimum hatayla oynamasını ve takımımızın Jeff'in hatalarını önemsiz kılacak kadar çok gol atmasını temenni ediyorum.

cIlgInIm
02.10.2006, 11:02
Dida yımı bekliyorsunuz kalenizde jeff gibi super bir kaleciniz var hala kaleci begenmiyorsunuzz..

isaret parmagi
02.10.2006, 11:05
Saatli bomba gibi her an patlayabilir...Ne zaman ne yapacagı belli olmuyo...Osasuna ilk maçındaki performası ile ikinci maçta ki performansı arasında daglar kadar fark vardı...Bekleyip istikrar yakalamasını dilemekten baska caremiz yok su an...

Eyüphan
02.10.2006, 11:08
Geleceğe yatırım gözüyle bakmak lazım.
Jefferson genç ve tecrübesiz bir kaleci. Son maçlarda gittikçe yükselen bir form grafiği var. Her maçta onun kurtarışlarını beklemekte hata olur. Zira arada sırada her kaleci gibi oda hatalı goller yiyecektir. Önemli olan bunlardan ders çıkarmaması ve zamanla tecrübe kazanmasıdır. Benim görüşüm Jeffersonu 2-3 yıl daha elimizde muhakkak tutmamız yönündedir. Gün gelir devran dönerde didayı gölgede bırakırsa kimse şaşmamalı

OLCAY ÇAKIR
02.10.2006, 11:11
cafer kardeşim pozitif yazılarını okuyup moralleniyorum...
mücadele edeceğimiz moral bozuculara karşı hoşgörülü ve destekleyici yorumlarımıza devam edelim....

jefferson'a da destek verdik vereceğizde...

pletikosa adını duyan ve onu alalım diye nerdeyse kampanya tertip edebilecek kadar gözü doymayan sabırsızlara bu gencecik kaleci umarım ders olacak kurtarışlarına devam eder....

Karşı karşıya pozisyonlarda ve yan toplarda çok başarılı. Tek zaafı uzak mesafe. Kumaşı iyi bence. Destek olunmalı. Takıma kazandırılmasından yanayım

ISTS
02.10.2006, 11:24
Jefferson'da eksik olan, bir kaleci için olmazsa olmaz olan, kendine güvendi. Ziya Hoca bunu çok çabuk tespit etti ve uyguladığı psikolojik tedaviyle Jeff bunu aşmaya başladı diye düşünüyorum. Taraftar olarak bizim de desteğimizle Jeff çok daha iyi olacaktır.

ts_fan
02.10.2006, 11:24
*Keşke Jefferson'ı kazanana kadar Tolga'yı kazanmaya çalışsaydık.Yaş, tecrübe, kalede güven verme, performansta devamlılık, ... anlamında aralarında hiç bir fark yoktu.
*Yabancı bir kaleciye zaman verecek kadar küçük bir takım değiliz, O pişine kadar olası 2 şampiyonluktan mahrum kalırsak bunun müsebbibi kim olacak?
*Madem Tolga'ya şans verilmedi ve verilmeyecek gibi.O halde devre arasında kaleye her anlamda tecrübeli yabancı bir kaleci alınması şart.Çok iyi, sorunsuz giden bir otobüsün aniden şarampole yuvarlanması gibi bir süpriz yaşamamak için Jeff'e elveda demeliyiz.
*Barcelona ve Real Madrid'in, Valdez ve Casillas'a verdiği şansı biz Tolga'ya veremedik.Brezilya milli takımına kaleci yetiştirmeye HAYIR.

Adem Erdoğan
02.10.2006, 11:32
Jeff kiralansa ilk alıcısı bjk olur.Sonra nasıl petkoviçi aradıysak jeff i aramaya başlarız.

alpi53
02.10.2006, 11:49
beyler jefferson turk olmazmı 2 senedir bizde brezilya milli takımında da oynamamıs.

Mehmet_Mercanlı
02.10.2006, 12:41
CUMARTESİ takımın calışmasını izledim cay tv den ziya hocanın yardımcısı onu öyle güzel calıştırıyorduki. bana gercekten umut verdi..

Ali İhsan
02.10.2006, 12:52
CUMARTESİ takımın calışmasını izledim cay tv den ziya hocanın yardımcısı onu öyle güzel calıştırıyorduki. bana gercekten umut verdi..

Ziya hocanın kaleci antrenörüne attığı dayak meşhur. Adam da işi sıkı tutuyo doğal olarak. Bak Jeff sen adam olmazsan bu golleri yersen bu adam ikimizi de falakaya yatırır diye gazlayınca Jeff de oynamaya başladı. Ah imanım dayak derdi büyük dedem.

Hekimoğlu
02.10.2006, 12:59
Dida yımı bekliyorsunuz kalenizde jeff gibi super bir kaleciniz var hala kaleci begenmiyorsunuzz..
konya maçında yediği golü düşünüyorumda süper süper!

ahmetto
02.10.2006, 13:12
ben tam karar vermek için istikrar istiyorum yani iki maçta güzel oynamala olmuyor bu iş sezon sonuna kadar aynı istikrarı göstermesi gerekiyor.Zaten gösterirse kesin şampiyon oluruz.O zaman bende derim ki jefferson iyi kaleci

coolank
02.10.2006, 13:28
Jester

Yer: İstanbul

--------------------------------------------------------------------------------

Jeff eğer o kadar iyiyse şöyle bir teste ne dersiniz? Devre arası bu arkadaşı ligde bir takıma kiralayıp başka bir kaleci almaya çalışalım. Bakalım kaç takım kaç para verecek Jeff'e?

Jeff'i kazanmıyoruz çünkü Jeff'te bir gelişme yok. Neden mi? Biz onu aldığımızda Brezilya forumlarında adamlar aynen şöyle yazıyorlardı: Bu adam kaleciliği atlayıp zıplamak zannediyor, bundan hiçbirşey olmaz(O aralar iyi maçlar çıkarıyordu).

Jeff bir çizgi kalecisi, ceza alanı hakimiyeti yok, takıma güven vermiyor ve gözleri bozuk (Bunca yıldır maç izleriz, siz hiç sahaya baktığında ileriyi görmek için gözlerini kısan bir kaleci gördünüz mü?)

Devre arasına kadar minimum hatayla oynamasını ve takımımızın Jeff'in hatalarını önemsiz kılacak kadar çok gol atmasını temenni ediyorum.

JESTER ARKADAŞIM TEBRİK EDERİM ÇOK GÜZEL BİR YAZI ......

ben şöyle bir şey fark ettim bu jeff ile ilgili olan yazılarda ....genelde jeff e destek veren begenen iyi kaleci vs diyen arkadaşlar genç arkadaşlar ..... bu çok dikkatimi çekti .. yani 18 22 aralıgında epey genç arkadaş jeff e destek veriyor ..

ben gene fikrimi yazarak yazımı bitireyim .... jeff çok ama çok kötü bir kaleci kalecilik ile uzaktan yakından alakası yok .... şuna çok üzülüyorum ve isyan ediyorum bu adam geçen sezon bizi ne kadar çok yaktı ne goller yedi ki bu sene de devam etti yani son maç hariç hala bu adama genç arkadaşlar hariç iyi kaleci diyen arkadaşlara şaşırıyorum ama saygı duyuyorum .....arkadaşlar lütfen balık hafızalı olmayınız ilk osasuna maçını konya maçını hatta gs maçını hatırlayınız ... yapmayın allahaşkına mübarek günde .. şu adamı başımıza bela edeceksiniz sonra vay efendim ben böyle yönetimin başkanın diye başlıyacaksınız .. yok öle yagma ...

sarman61
02.10.2006, 13:33
Bence Jefferson iyiye gidiyor neden mi diye sorarsanız jeffersonun tüm maçlarını izleyin birde son oynadığı 2 maçı.

Ben son 2 maçta şunu farkettim. Jefferson artık defansla uyum içinde defansı yönlendiriyor. Pozisyon hatası yapan arkadaşına kızıyor falan filan. Yani bir kaleci olmaya başladı ben ilk geldiğinden beri bu kaleceye kanım ısındı inşallah dahada başarılı olacak.

Birde yeni kaleci almalıyız diyen arkadaşlara soruyorum. Bu iyi kaleciler sıraya girdi. Aman Trabzon gelsede bizi alsa diye mi bekliyorlar sanıyorsun. Öyle iyi kelci almak kolay değil iyi kalecileri yada isim yapmış olanları zaten avrupa devleri kapmış. Bu saatten sonra yani devre arası alacağın kaleci Beşiktaşın kalecisi gibi olursa ne yapacaksın. Bilirsiniz ki bazı zamanlarda giden geleni aratır. Peşin hüküm vermeyin. En azından devre arasına kadar bekleyin sonra yeni kaleci istiyoruz diyin.

galyanlim
02.10.2006, 13:38
jeff iyi inşallah daha iyi olacak kalecide ist,ikrar şart abi

sarman61
02.10.2006, 13:41
Jester

ben şöyle bir şey fark ettim bu jeff ile ilgili olan yazılarda ....genelde jeff e destek veren begenen iyi kaleci vs diyen arkadaşlar genç arkadaşlar ..... bu çok dikkatimi çekti .. yani 18 22 aralıgında epey genç arkadaş jeff e destek veriyor ..

ben gene fikrimi yazarak yazımı bitireyim .... jeff çok ama çok kötü bir kaleci kalecilik ile uzaktan yakından alakası yok .... şuna çok üzülüyorum ve isyan ediyorum bu adam geçen sezon bizi ne kadar çok yaktı ne goller yedi ki bu sene de devam etti yani son maç hariç hala bu adama genç arkadaşlar hariç iyi kaleci diyen arkadaşlara şaşırıyorum ama saygı duyuyorum .....arkadaşlar lütfen balık hafızalı olmayınız ilk osasuna maçını konya maçını hatta gs maçını hatırlayınız ... yapmayın allahaşkına mübarek günde .. şu adamı başımıza bela edeceksiniz sonra vay efendim ben böyle yönetimin başkanın diye başlıyacaksınız .. yok öle yagma ...

Ben bu yazıdan bizlere hakeret ediyorsun yorumunu çıkarıyorum gençler futboldan anlamıyor manası çıkıyor. İyi saygıdeğer abicim bende sana şunu soruyorum lütfen balık hafızalı olmayalım. Osasuna maçında çıkardığı o pozisyonlar olmasaydı Osasuna deplasmanından ezilerek dönmüş olacaktık.

Sacit
02.10.2006, 13:42
jefferson'u kaybetmedik ki kazanalım.

gereksiz açılmış bi başlık bence ;)

champions
02.10.2006, 13:44
sarman61
o zaman biz hiç transfer yapmayalım bize gelmek için kim sıraya giriyoki
iyi kaleci almak kolay değil demişsin kolay olan ne varki iyi önlibero almak kolaymı
alıcamız kaleci piyangodan çıkmayacak herhalde
peşin hüküm diye bişey yok jefferson yenimi geldi 1 seneyi geçti
zaten kimse şu anda bişey yapamaz devre arasını beklemek zorunda

sarman61
02.10.2006, 14:04
İyi olan hiçbirşeyi almak kolay değil. Madem iyisini alamayacaksak neden kaleci alalım gibi söylemler söyleniyor. Herkezin bildiği gibi iyi bir oyuncuyu almak zordur ama bu iyi oyuncuyu devre arası almak en zor olandır. Devre arasını beklemek diyorsun kendi yazdığımdan şüphelendim acaba benim yazdıklarımda bir gariplik mi var dedim. Tekrar okudum Benim yazdıklarım ap açık ortada devre arasını beklemeliyiz. Devre arasını beklemeliyiz dedim çünkü jefferson iyi maçlar çıkarırken yeni bir kaleci alınmalı gibi yazılar yazılmasının boş olduğundan kasıt yazdım.

Lucreto
02.10.2006, 14:15
Bi iyileşme var ama ben her zaman yerli kaleciden yana olmuşumdur. Açıkçası kaleci mevkiine bir yabancı kontenjanı harcanmamalıdır.
Bu kadar sabretseydik Tolga da öğrenirdi kaleciliği.

Burçak
02.10.2006, 14:20
ben iyiyemi kötüyemi gidiyordan çok, ona verdiğimiz şansı aynı yaştaki aynı tecrübedeki Tolgaya vermeliydik diye düşünüyorum.

Telha TANYILDIZI
02.10.2006, 15:37
ben iyiyemi kötüyemi gidiyordan çok, ona verdiğimiz şansı aynı yaştaki aynı tecrübedeki Tolgaya vermeliydik diye düşünüyorum.

sanki tolgaya şans verilmemiş gibi konuşma abi yaww tolga jeff.ten daha çok şans buldu değelendiremedi

Sacit
02.10.2006, 16:40
Trabzonspor'un kaleci ihtiyacı yoktur bunu herkes bilsin.tek sorun ön libero hasan ve hüseyinin yerine alınacak futbolculardır.bu ikisi artık bu işi eskisi kadar iyi yapamıyo

jefferson61sefa
02.10.2006, 17:31
jeff en ii ihtimallee kiraya verilecek bu adam bizim başımızı çok ağrıtır osassuna da herkes yaptığı kurtarışlara bakıyor ben inatla o kurtarışların öncesinde tutuması gereken topları adamların önüne tokatladığını hatırlatmak durumundayım

ya hala tutcağı top diyo ya biz mi başka maçı izliyoz ya varya oruçlu oruçlu sinir ediyonuz maçı adamın önüne mi tokatlıyo bide bunu diyon hepten sinir oluyom
DÜN FENER
MAÇINDA VOLKAN BİR GOL YEDİ GÖRDÜN MÜ ONU NEREYE ATTI BİZİM JEFF TOPU EN AZ CEZA SAHASI YAYININ DIŞINA ATIO TEHLİKE BÖLGESİNİN DIŞINA ATIO ayrıca o toplar tutulacak top falan değil o pozisyonu anlaman izçin bi 10 defa daha izle bence adam dibinde ya elinden kaçırsa direk gol en ii sini yapıo ve gömüyo yumruğu orda ceza sahası dışına çıkan topu takip etmeyen bizim orta saha ve defans oyuncularunmızın suçu
ayrıca fener maçında volkan bir gol yedi bursa maçında ben ne kadar fenerli gördüysem volkanı şuçlamıo yemese ne olcak bizimkiler gol atamıo ki dio kaleci gol yicek dio ama senin forvetlerin onun yediinden daha fazla atmak zorunda diolar adamlar haklı siz hala tutacağı topu yumrukluo dionuz ya çileden çıkıom

poetricus
02.10.2006, 17:31
Ben de tekrar söylüyorum şampiyonluk iddiasında olabilirsek devre arasına kadar bunda Jeffersonun da payı olacaktır ve kalacaktır.Yok olamazsak o zaman icabına bakılır.

Sevgili Kardeşim,

Kimse yukarıda söylediklerinin aksini iddia etmiyor. -Neyse gözümden kaçanlar olabilir diye ifademi düzelteyim en azından ben etmiyorum.- Elbette ki bir takımın başarısında, bünyesinde barındırdığı her ferdin payı vardır. Yalnız bunun tersi de doğrudur. Söylediğinizden hareketle şu da rahatlıkla söylenebilir: Allah korusun, takımın yaşayacağı muhtemel başarısılıkta Jefferson'un da payı olacaktır. Yalnız kale çok hassas ve önemli bir mevki olduğu için her iki durumda da Jeferson'un payı diğerlerine nispeten daha büyük olacaktır. Elbette bir Trabzonspor taraftarı olarak gönlüm başarılı olup hem şampiyonluk hem de bize uzun yıllar hizmet edebilecek bir kaleci kazanmamız. Yalnız bu böyle bir transfer politikasının doğru olduğunu göstermez.

Tecrübeli ve başarılı yabancı kalecilerin başımızın üstünde yeri var. Ama eğer yetiştirmek için de onları tercih edeceksek vay halimize! Birkaç yıl sonra Jefferson'u "Cafer Son" adıyla milli takıma göndermek zorunda kalabiliriz. Zira bu felsefeyle bu ülkede kaleci yetişmez.

Son olarak: Jefferson kalecimizdir. Bu kulübün, bu camianın bir ferdidir. Hataları olsa da -ki bol miktarda var- taraftar olarak bize düşen, her futbolcumuz gibi ona da destek olmaktır.

jefferson61sefa
02.10.2006, 17:36
İyi bir kaleci olabilir ama şampiyonluk oynayan bir takım için yeterli değil bence... her ne kadar dida nın gölgesi olarak lanse edilse de ben bu konuda biraz tereddütdeyim...endişe verici performanıs takımın geleceği için sağlam temeller üzerine oturmuyor....

kesinlikle katılmıyorum çünkü şampiyonluğa oynucaz da jefferson bu ligde bence en ii 3. kaleci
1.mondi 2.rüştü 3.jeff oynuyanlardan
bjk de runje den kat kat kat ii zaten hasegiç cordoba dan bile bence daha ii cordoba inanılmaz saçma goller yiyo
dün ömer çatkıç çok iidi ama genelde berbat oynuo
gökhan tokgöz de belli olmuo o bence kaleci falan bile değil özden biraz ii onuda gs maçında gördük
orkun dan da kat kat kat ii

jefferson61sefa
02.10.2006, 17:40

yapması gerekenleri 1 maç yaptı ölemi sen istiyorsun ki hep osasuna maçında gibi oynasın öle kaleciyi sen 100 trilyona al ben sana 100 trilyonu pesin vercem adama bak ya dediği lafa bak :D acaip güldürdün beni öle bi kaleci yok zaten öle bi kaleciye gerenk yok jeff bize yeter zaten her zaman söledim bu adam çok değilş 2-3 yıl sonra milli takımdaaaaaaaaaa

jefferson61sefa
02.10.2006, 17:42
Bırakın Jefferson'u falan arkadaşlar ya. Bu adam değil miydi geçen sene bize saç baş yoldurtan ve bu senede ilk maçta yediği saçma sapan golle takıma turu kaybettiren. Şimdi ikinci maçta iki top tuttu diye adamı savunmak çok yersiz. Jefferson yetersiz bir kalecidir, ileride iyi olacak falan derseniz de o zaman iyi olduğu zaman gelsin derim. Madem ki Trabzonspor şampiyonluğa oynayan bir takım, kaleci yetiştirmekle uğraşmamalıyız. Jeffersondan cacık olmaz çünkü hıyar değildir(Hakaret yok görüldüğü gibi):D

sende futbolu konuşuyonya aferim sana :D bu takımda varya takım dağatılsa
ilk steponov 2. yattara 3.gökdeniz 4.ersen martin 5.jefferson dur

jefferson61sefa
02.10.2006, 17:46

olm bu adam ii kaleci olunca o zaman siz bi daha futbol yorumu falan yapmayın mesela jeff bugun tane hatalı gol yedi sadece kendi hatası 1-0 yendildik ne dersiniz lan allah kahretsin seni takımı sattın dimi ama bakmıcanız ki bu forvet ne yapmış gol mol atamamış hadi hatalı 1 gol yedi kenbdi hatyası bu hantal forvet 1 gol dahi atamadı o da forvetin hatası ama sizde bir kural var oda ne mi 1-golü YİYEN JEFFERSON

jefferson61sefa
02.10.2006, 17:51
*Keşke Jefferson'ı kazanana kadar Tolga'yı kazanmaya çalışsaydık.Yaş, tecrübe, kalede güven verme, performansta devamlılık, ... anlamında aralarında hiç bir fark yoktu.
*Yabancı bir kaleciye zaman verecek kadar küçük bir takım değiliz, O pişine kadar olası 2 şampiyonluktan mahrum kalırsak bunun müsebbibi kim olacak?
*Madem Tolga'ya şans verilmedi ve verilmeyecek gibi.O halde devre arasında kaleye her anlamda tecrübeli yabancı bir kaleci alınması şart.Çok iyi, sorunsuz giden bir otobüsün aniden şarampole yuvarlanması gibi bir süpriz yaşamamak için Jeff'e elveda demeliyiz.
*Barcelona ve Real Madrid'in, Valdez ve Casillas'a verdiği şansı biz Tolga'ya veremedik.Brezilya milli takımına kaleci yetiştirmeye HAYIR.

ya abi anlamıyon ki biz şampiyonluğu jeffersonla kaybetmiyoz zaten adam gibi kadron yok yani şampiyonluğa oynucak bir kadro değil bu yani tam bir forvet yok ömer rıza :D:D:D:D: gülüyorum neyse 10 tane ii adamın olsun kaleye jeff i koy sen jefferson bak bakalım htalı gol yiyo mu tabi öle bir ortam olmucak ama trabzonsporun kadrosu sampiyonluğa aday olacak bir takımın kadrosuyla alakası yok

jefferson61sefa
02.10.2006, 17:55
Trabzonspor'un kaleci ihtiyacı yoktur bunu herkes bilsin.tek sorun ön libero hasan ve hüseyinin yerine alınacak futbolculardır.bu ikisi artık bu işi eskisi kadar iyi yapamıyo

işte bu ya anlatılmak istenen bu ama anlayan yok bu ya bravo tebrik ederim senin ön liberon yoksa her takım senin kalene mermi gibi şutları bazukalar fişekler sende tabi gol yersin sonra kaleci uzaktan gol yedi hatalıydı önünde topun önüne geçeçek ön libero yok ki hasan hüseyin yaa

jefferson61sefa
02.10.2006, 18:00
bu arda jefferson türk olamaz türk olsa söyliyim çoktan zaten f.terim çağırmıştı jeffi bu maçlardan sonra ayrıca adam 5 maçta 5 gol yedi çok beğeniyorum ve ne kadar hatalı gol yesede bizden gitsede biliyorum ilerde çok ii kaleci olacak bunu nerden biliyorsunuz derseniz topu tutmak için çoçuk kendini yırtıyor varını yoğunu sahaya koyuyor bjk maçını bir daha izleyin derim her tarafa atladı kendini kaleye soktu neler yaptı
jeffin milli takımımızda oynıyamam sebepi jeff brezilyada under 21 ve under 18 milli takımında full oynadı ve dünya şampiyonu bile oldular 2003-2004 de yanılmıyosam o yüzden oynuyamaz ancak oynamamış olsa kesinlikle f.terim seçer bunu nerden anlıyorum takımın 3. kalecisi özden jeff=5özden ayrıca 2.kaleci oynamıo volkan hep yedeek hep yedek o yüzden jefferson seçilir tabiki rüştüyü kesemez ama

Kemençeci
02.10.2006, 19:03
Aradaş nick olarak Jefferson'u almış ya şimdi adam maç bile satsa desteklemeye devam edecektir.

Ya hangi futbolcuya karşı duyduğunuz bireysel sempati Trabzonspor'un çıkarlarından üstün olur beyler? Biraz düşünün yorum yaparken.

uslanmazlaz61
02.10.2006, 19:40
iyi bir kaleci görüntüsü vermeye başladı inşallah performans azalmadan sürekli artarak devam eder biz sonuna kadar yanındayız
(genç çaykaralılar)

Kasım Hilal
02.10.2006, 20:20
Jeff Jeff'in başlığında bile Hüseyin'e laf atılıyor; anlayamıyorum!

ts_fan
02.10.2006, 23:03
Kovarson:mad:
Yahu bir kaleci bu kadar andaval olur.Kaleci dediğin pozisyon almasını bilir, biz Trabzonspor olarak Brezilya milli takımına (Brezilya'lılar o kadar mal değildir herhalde) olası kaleci yetiştirme kursu muyuz?İlk golde Stephanov hadi o ortayı (Sedat ortayı yaparken ceza sahası yan çizgisi ile sınır noktadan, aut çizgisine ise çok yakın, yani sıfırdan ortayı yaptı) yaptırdı.Sen ne iş yaptın Kovarson?:mad:Stoperin ortayı yapan adamla yapışık pozisyondayken, yani mücadele halindeyken, sen gittin ön direkte dondun kaldın, Emre'de kale sahasının ortasına yakın yerden boş kaleye golü yaptı.Yahu uyanın arkadaşlar bu adam daha kalede durması gereken yeri bilmiyor, kalede pozisyon alamıyor ve ne kadar gol atarsak atalım çok şükür her türlü yiyoruz:mad:NOKTA anasını satayım:mad:

AYYILDIZ
02.10.2006, 23:11
ts_fan a sonuna kadar katılıyorum.kaleci şart

guera
02.10.2006, 23:52
Kovarson:mad:
Yahu bir kaleci bu kadar andaval olur.Kaleci dediğin pozisyon almasını bilir, biz Trabzonspor olarak Brezilya milli takımına (Brezilya'lılar o kadar mal değildir herhalde) olası kaleci yetiştirme kursu muyuz?İlk golde Stephanov hadi o ortayı (Sedat ortayı yaparken ceza sahası yan çizgisi ile sınır noktadan, aut çizgisine ise çok yakın, yani sıfırdan ortayı yaptı) yaptırdı.Sen ne iş yaptın Kovarson?:mad:Stoperin ortayı yapan adamla yapışık pozisyondayken, yani mücadele halindeyken, sen gittin ön direkte dondun kaldın, Emre'de kale sahasının ortasına yakın yerden boş kaleye golü yaptı.Yahu uyanın arkadaşlar bu adam daha kalede durması gereken yeri bilmiyor, kalede pozisyon alamıyor ve ne kadar gol atarsak atalım çok şükür her türlü yiyoruz:mad:NOKTA anasını satayım:mad:

yahu arkadaslar etmeyin eylemeyin! bir deli bir kuyuya tas atiyor sonra 40 kisi onu cikarmaya calisiyor! yukarda yazdiklarina acaba zerre kadar kendin inaniyor musun! o pozisyonda ne yapmaliydi kaleci! hadi birak jeff´i oraya bir kaleci koy! rüstüyü koy,tafferel´i koy kahn´i koy ve yorumla ne yapardi bu kaleciler! yandan gelen bir topta ne yapar bir kaleci! yok mu amatörde oynayna bir kaleci arkadasin sor ona o ne yapardi? yani elestirmek icin bu kadar kasimaz ki.... bir de destekcin cikmis altta.. o da sana tamamen katiliyor... aslinda sabri takima degil de size göstermeli ya neyse... yok yok... bir de pozisyonu anlatiyor... sanki bir tek kendisi seyretti poziyonu! biz maliz biz hicbirsey görmüyoruz. hadi pozisyonu anlatiyorsun bari kalecinin nerede duracagina da yazsaydiny a! hayir bunu yapmazsin cünkü sen de bilmiyorsun bir alecinin orada baska ne yapabilecegini....

coolank
02.10.2006, 23:53
jeff i kazanıyorduk ya .. bir şey değil onu kazanırken bir kaybedecegiz ... bu takıma KALECİ ŞARTTTTTTTTTTTTT.... 100 MİLYON KERE KALECİ ŞART ...:mad:

ts_fan
02.10.2006, 23:58
@guera
Stoperin ikili mücadele halindeyken sen kale sahasına hakim olmak diye birşeyden bihaber bir kalecinin, altıpasın üzerinden bomboş kaleye yediği golü savunuyorsanız size diyecek lafım yok.Yorum yaparken biraz daha dikkatli olmanız ümidiyle.Alıntı yaptıktan sonra alıntının altına yazdığınız şeyler nereye gidiyor dikkat edin isterseniz, kısaca haddinizi bilin.

D.N: Kaleci yandan, sıfırdan yapılan bir ortada topun gelişine göre pozisyon alır.Daha top nasıl gelecek, nereye gelecek; bile belli değilken ön direkte put gibi çakılıp kalmaz.O pozisyonda, kalecinin kale sahasına en hakim olduğu yer olan kale sahasının orstasında yer alması gerekiyordu.Umarım sorunuza da cevap alabilmişsinizdir;)

guera
03.10.2006, 00:28
guzel kardesim sana sadece sunu söyleyeyim ben kemdim kaleciydim. sadece ne yazacagini merak ettigim icin bekledim yazini. yorum yapmiyorum yazidigina. dedim ya git bir kaeci bul ve sor. bana bir mac göster ki buna benzer bir pozisyonda kaleci senin bahsettigin gibi ortada poziyon aliyor. yapmayin yahu. yanlis yapmak yanlisi savunmaktan daha kötü degil...

ts_fan
03.10.2006, 00:33
Sen kaleciysen, kalecilik yaptıysan ve buna rağmen Jeff senden geçer not alıyorsa eyvallah, tamam ben anlamıyorum bu işten.Diyalog çok sıcak bir hal almadan kapansın, böylece karşılıklı kalp kırmamış olalım.Sen Jeff hakkında olumlu fikir beyan et, bende bu şekilde fikir belirteyim, karşılıklı saygı duyalım görüşlerimize böylece aramızda tatsızlık olmasın, muhabbetle;)

_OziloZ_
03.10.2006, 01:19
@guera
Stoperin ikili mücadele halindeyken sen kale sahasına hakim olmak diye birşeyden bihaber bir kalecinin, altıpasın üzerinden bomboş kaleye yediği golü savunuyorsanız size diyecek lafım yok.Yorum yaparken biraz daha dikkatli olmanız ümidiyle.Alıntı yaptıktan sonra alıntının altına yazdığınız şeyler nereye gidiyor dikkat edin isterseniz, kısaca haddinizi bilin.

D.N: Kaleci yandan, sıfırdan yapılan bir ortada topun gelişine göre pozisyon alır.Daha top nasıl gelecek, nereye gelecek; bile belli değilken ön direkte put gibi çakılıp kalmaz.O pozisyonda, kalecinin kale sahasına en hakim olduğu yer olan kale sahasının orstasında yer alması gerekiyordu.Umarım sorunuza da cevap alabilmişsinizdir;)

Jefferson'ın o pozisyonda pozisyon hatası var ama ondan önce bir dizi hatayı görmezden gelmek olmaz.İlk hata Stepanov'un.Oradan içeriye orta yaptırılmaz.İkinci hata kademenin.Orada adama kafa şutu çektirilmez. Bir diğeri kaleci ve Ankaragücü'lüler bile o topun ordan o şekilde gelebileceğini tahmin edemezdi.Ankaragücü oyuncusunun orada bulunması şanstır.Hadi bulundu.Peki bir defans oyuncusunun görevi ceza alanı içinde rakibi beklemek midir yoksa rakibi marke etmek midir?

Tüm bunlardan sonra Jefferson suçludur.

bordoylamavi
03.10.2006, 09:28
jefferson agücü maçında ilk golde bence hatalıydı. ikinci gol de yapabileceği birşey yoktu. onun dışında iyiydi

Bülent Bayraktar
03.10.2006, 11:32
dün gene güzel kurtarışlar yaptı iki goldede hatası yoktu

poetricus
03.10.2006, 11:45
Jefferson'un her maçta bir hatalı gol yeme kontenjanı var zaten. defansımızda aynı kontenjandan isteyince ciddi problemler oluyor.

grandiose
03.10.2006, 11:49
refleksleri bazen üstün ötesi, bazen inanılmaz derecede donuk... ortası yok.. zaman gerekecek iyi bir kaleci olması için... ziya hocadan sonra mental anlamda bir iyiye gidiş var ve direkt oynadıgı maçlara yansıdı... umarım bulunduğu noktadan kendisini her anlamda daha ileriye taşır...

yaranozlu
03.10.2006, 12:45
bana kaleye kaç tane ciddi şut geldi ve kaçını kurtadı jeff, bunu söleyin eyw. kaleci falan değil bu ya, üstüne gelen rahat pozisyonlarda artislik yapıyo, bi tane şöle zor top çıkardığını görmedim. işimiz var bu adamla...

LORDOFLU
03.10.2006, 12:59
dün gene güzel kurtarışlar yaptı iki goldede hatası yoktu

yaw kardeşim iyi kuratarıyorda..yediği ilk golde direk dibinde ne işin war..adam ordan golmü atacak..orda olursan adamda boş kaleye atar onu

Mustafa Önal
03.10.2006, 13:41
geçen yıla göre biraz daha iyi ancak bizim kalemiz jefe orta sahamız hasan hüseyin ferhata kaldığına göre dicek bişey yok. çok gol yeriz çok . gol yemediğimiz maç var mı. evet var üç maç var 12 maçta üç maçta gol yememişiz.

Emre GÜRDAL
03.10.2006, 13:47
ya arkadaslar yaptıgı kurtarısları avrupa macında yapsaydı sımdı guruplardaydık deme ınsallah ıyı olur ama ben genede beklemek lazım dıyorum

Özge
03.10.2006, 15:10
dün çok iyi kurtarışlar yaptı bence gollerde de hatası yoktu ilk golde defans hatası var kalecinin hatası yok

CeSS
03.10.2006, 15:51
ne nasil! kim nerede?
nereden biliyorsun benim sadece bir macla onu degerlendirdigi mi?
ne demek karadenizli yorumu? yenir mi icilir mi yoksa tuzlayip kisa mi saklanir?

"olmayan elestiriler yapmakta biz karadenizlilere mahsus bir karakteristik özellik olsagerek" bu cümle sana ait guera. Karadenizli yorumu ne demek sana sormak lazim , bana niçin soruyorsun , hakikatten ne kastetmek istedin bu cümlede . yenirmi içilirmi , tuzlanir saklanirmi bizde bilmek isteriz .

ben jeff geldiginden beri her macini seyrettim ama simdi bunu sana nasil kanitlayayim ki?
Bana bir şey kanıtlamana gerek yok. Senden bunu isteyende yok. Ne oldugunu az cok tahmin ettim iki paragrafında.

sen haklisin bir oyuncuyu elestirirken genel anlamda yergi ya da övgü yapmak gerekli ama sizler cok iyi oynadigi bir mactna sonra bile bundan kaleci omaz su su ve su macta yedigi gollere bak diyorsunuz ya bu cok normal.
Biz testi kırılmadan yorum yapiyoruz , saygı duyarsın yada duymazsın. Testi kırıldıktan sonra senin gibileri cok bulunur.

sizler de cocukken altiniza yapiyordunuz yani simdi de mi bu böyle? hala anneleriniz yataklari pencereye mi asiyor sabahlari kurusun diye?
Şu cümlene bittim , tam sana yakışır bir yorum.

ayni sizler trabzonlu diye tolgaya has evlat diye hasana onca destegi veriyorken ve ayni sizler yine marchelinho icin demediginizi birakmazken hicbirsey yok. tabi tabi oyuncular bir maca göre degerlendirilmemeli cok haklisiniz...
Yazdıklarımı takip etmemişsin , Ne Gökdenize ne Hasana destek verdim, Hatta geçenlerde imza kısmında gökdenize ve Hasan Ücüncüye hayır diye yazmiştim. Marcelinho nun M'si hakkında henüz yorum yapmadım. Yukarıda yazdıklarını bana yazdigina eminmisin ???

yahu sanki herkez jeffden gökdenizden ya da marcheden nefret etmek zorunda... bu arada takimin da ücte birini yazdim ha... araya bir de fatihi koyarsak tamamdir...
Yahuu kısır döngü gibi ayni şeylerde dönüp duruyorsun , kimse kimseden nefter etmek zorunda degil , kimseyede bunu empoze etmek degil görevimiz. Üstüne basa basa söylüyorum bu adamdan Trabzonspor'a kaleci olmaz , sen diyorsunki olur, bende diyorumki bekleyelim ve görelim. İşin içine marce'yi gökdenizi hasanı bile kattın bir kez daha pes yani.

sizler bence gidin fatih tekkenin takimini tutun nasi olsa trabzonspor ve oyuncularinin performansi sizlerin hovunu indirmeye yetmez...
Hangi şartlarda neyi tutacağimizi iyi biliriz. Artik biraz haddini bil ve yorumlarini ona göre yap lütfen.Ukalaligin lüzümü yok...

Mavi yazilar cevabimdir.

crazyman_61
03.10.2006, 17:22
suan iyi gidiyor inş. bozulmaz....

jefferson61sefa
03.10.2006, 18:24
yaw kardeşim iyi kuratarıyorda..yediği ilk golde direk dibinde ne işin war..adam ordan golmü atacak..orda olursan adamda boş kaleye atar onu

dünyada her kaleci o pozisyonda ön direkte bekler saçmalama hem gayet ii oynadı dün gollerde defansın 100 de 10000 hatası var

jefferson61sefa
03.10.2006, 18:31
Aradaş nick olarak Jefferson'u almış ya şimdi adam maç bile satsa desteklemeye devam edecektir.

Ya hangi futbolcuya karşı duyduğunuz bireysel sempati Trabzonspor'un çıkarlarından üstün olur beyler? Biraz düşünün yorum yaparken.

jefferson demek jefferson richard demek yani bizim ki niyetinde değil zaten bilmiyosan nba de new jersede oynuyo

jefferson61sefa
03.10.2006, 18:34
Sen kaleciysen, kalecilik yaptıysan ve buna rağmen Jeff senden geçer not alıyorsa eyvallah, tamam ben anlamıyorum bu işten.Diyalog çok sıcak bir hal almadan kapansın, böylece karşılıklı kalp kırmamış olalım.Sen Jeff hakkında olumlu fikir beyan et, bende bu şekilde fikir belirteyim, karşılıklı saygı duyalım görüşlerimize böylece aramızda tatsızlık olmasın, muhabbetle;)

ben senn futbol bilgine ne diyim böle bir golü dünyada yemeyen kaleci olsun ben ne istersen yapcam bir kaleci kenardan gelecek ortala tedir iin her zaman ön direk de durası gerekir çok ii yerdeydi suç ordan orta yaptıran stepanovun du

jefferson61sefa
03.10.2006, 18:38
ilk yarıda 3 tane pozisyon var 2 si 10 de yüz kutaış ve defansın mallığıyla zamanında kaleyi terketmese 0 puan alcaktık siz forvetlerin orta sahanın kaçırdığı gollere kızçağınıza jeffe kızıyonuz ilk golde zırnık kadar hatası yok 2. gol hiç mi hiç yok zaten ayrıca bu gidişle kaleci falan almaz ziya hoca defans alıcak

Yamaç
03.10.2006, 18:43
son iki maçdır iyi oynuyor. ben inanıyorumki ilerleyen haftalarda daha
iyi olacaktır. inşallah öyle olur :)

Egemen
03.10.2006, 18:50
bir kaleci kenardan gelecek ortala tedir iin her zaman ön direk de durası gerekir çok ii yerdeydi

sıfıra inmiş bi topta ön direkte durmak nası bi mantıktır yaa???
neresi doğru durdugu yerin. ya futbol farklı bişey ya ben salağım..
jefferson gibi bi kalecimiz oldugu için diğer takımlar çok şanslı...
jeffersonla şampionluk mu? hayal..

jefferson61sefa
03.10.2006, 18:54

sıfıra inmiş bir top gidip de arka direkte mi durcak adam sıfırdan opu havalandıra blirmi hayır önünde zaten stepanov var orta ükseklikteki bir topu önde hemen alcak bu mantık dünyada her kaleci ön direkte durur biraz avrupa maçlarını izle cagliari inte maçında aynı pozisyon oldu caglialri kalecisi de topu aldı ama inter defans oyuncusuna çarptı top ve kalecinin eline geldi kaleci jeffersonun olduğu yerin tam aynı yerdydi sadece diğer kalede çok geniş özetini bulursan inter maçının izle bak görürsün jeff in 1 gram hatası yok 1 10 tane defans oyuncusundan orda bakınıolar 1 i emre i tutmuyosa jeffin sucu ne

Egemen
03.10.2006, 19:11
uff yaa sana laf anlatamam şimdi.
peki biraz ortada dursa o topu alamaz mıydı??

jefferson61sefa
03.10.2006, 19:18
uff yaa sana laf anlatamam şimdi.
peki biraz ortada dursa o topu alamaz mıydı??

orta dursada alamazdı top ne kadar yukardan gitti görmedin mi baya bi geride olması lazım yani emrenin olduğu yerde orda dursa ön direkte biri vursa gol olsa o zamanda dersin ki ne yaptı her kaleci önde durur bizimkisi arkada duruo biliyorum yani

no NAME
03.10.2006, 19:29
jefin 1. golde durması gereken yerimi tartışmaya başladınız. cevabı çok kolay. gidin halı sahaya aynı pozisyonu normal olarak canlandırın. emin olunki pozisyonun akışı icabı kendinizi biranda jefin durduğu yerde bulursunuz( hatta bir elinizin direğe temas etmekte olduğunuda yazabilirim). bu tarz pozisyonlarda kalenin ortasında duran kalecileri birkaç maç dinlendirip gezmeye ve hava almaya yollarlar. nefesi ve zihni açılsın diye .
selam ve hürmetle

Salih61
03.10.2006, 19:32
Beni Şahsen utandırmaya başladı umarım böyle devam eder

guera
03.10.2006, 19:59
anlasilan haa brieri kalecinin o pozisyonda ortada durmasi gerekliliginde israr ediyor. arkadaslar her yan topta kaleci topun gelisine göre sag ya da sol on diregi almak zorundadir. bu bir kural degi geekliliktir. yani bu böyledir. kaleci o direge yapismak zorundadir. mesela top biraz daha geride olsaydi jeff iki adim öne cikmak zorundaydi ve belki top biraz daha geride oldugu icin bir iki adim kaleden one cikmak zornuda da kalabilirdi ancak bu pozisyonun kaleciler icin baska bir cözümü yok... yani jeff orada yapmasi gerekeni tam anlamiyla yapti. hata musanin yerini kaybetmesinden dolayi fatihin ve stepanovun onun bölgesine kaymalari ve bu kaymayi göremeyen bizim meshur üc defansif ortasahamizdir. onlardan en uzun olaninin yaklasik on saniye süren o köse savasini sezemeyip ankaragücünün defans oyuncusunun orada o golü atmaisna sebep olmasidir... yani suclayacak birini ariyorsak bu bütün takim olmalidir. o gol tüm tAKima atilmis bir goldür...

poetricus
03.10.2006, 20:23
İnşallah akşamki performansı kazanılmış hâli değildir. Aslına bakılırsa Jefferson'u kazanabileceğimizden pek emin değilim ama onun sayesinde rakiplerimizin bayağı kazandıklarından ve böyle devam ederse bayağı da kazanacaklarından hiç şüphem yok.

bordox
03.10.2006, 21:03
AG maçında iki golde de hatası yoktu.Saçma sapan gollerdi ama jeff'in hatası yoktu.

Emre B.
03.10.2006, 21:09
Ankaragücü maçında iyi oynadı.Gollerde hatası yoktu.

61hikmet61
03.10.2006, 21:49

o top yerden ortalanmış olsa ne olacaktı kardeş.kaleci o pozisyonda doğal olarak ön direkte durur.oradaki hata topu orttalattıranda.ben stepanovu çok severim ama 2 golde de hatası büyük.bunu unutmayalım...

Egemen
03.10.2006, 22:24
he jeff ii kaleci o zaman. yaw siz anlamıosunuz heralde bu takımın en büyük eksik yeri kalecisi.. şahsen jeffin hatalı gol yemsini izlemektense tolganın yemesini izlemeyi tercih ederim. jeffi kazanmayı beklerken tolgayı kaybediyoruz.. gene kaybedeb biz olcaz jeffi beklersek.

ts_fan
03.10.2006, 23:44
Jeff çok kaliteli bir kaleci! oldu mu futbol bilgimi sorgulayan ulu futbol bilgini jefferson61sefa?Alıntı yapma benim yorumlarıma, yapıyorsanda üslubuna dikkat et kardeşim.

Volkan Yavuz
03.10.2006, 23:50
KARDESLERIM bu cocouk daha genc bekleyin sabir eden 1-2 sene sonra süper olacak Dünya da en iyi kaleciler zaten 30 geciyor jeff 30 girince dünya kalecisi olacak zaten DIDA milli Takim birakti hadi Jeff!

Egemen
03.10.2006, 23:52
Jeff çok kaliteli bir kaleci! oldu mu futbol bilgimi sorgulayan ulu futbol bilgini jefferson61sefa?Alıntı yapma benim yorumlarıma, yapıyorsanda üslubuna dikkat et kardeşim.

+imza

recep abi :D kızmassan attıgın mesajın altına bende imzamı atıyom. benim de yazılarımı alıntı yapma jeff

nokta

erol-61
04.10.2006, 00:01
sorun sadece jeff de değil iyi kaleci olmak için önündeki defansında iyi olması lazım hiç hatsız bir defans veya kaleci gösterin bana zaten futbol bir hata oyunudur az hata yapan kazanır, stepanovun hata yapma sebebide sarı kart sınırında olmasıdır arkadaşlar bunlarıda dikkate alalım, bir insan hata yapmamak için kendini şartlarsa o kişi daha fazla hata yapar. efsane kalecimiz şenolun önündeki defansa bakın az hata + az gol =efsane şenol

sarman61
04.10.2006, 08:35
Yahu bakıyorumda bu jefferson ağzıyla kuş tutsa yaranamıyacak. Anlaşılan.

Bir arkadaşımız demişki ilk golde ortada durmalıydı. Bunu diyene gülüyorum. Ve tavsiyem avrupada iyi kaleciler diye isimlendirilen kalecilerin maçlarını izlemen.

Yediği 2. golde hatalı olan stepanov du gerçi ikisindede o hatılydı ama neyse. İlk golde orta yaptırdı. 2.sinde ise çekilen şut ayağına çarptı. Ve yön değiştirdi.

bordoylamavi
04.10.2006, 08:50
birbirimize jeffersonun iyi veya kötü olduğunu kabul ettiremeyiz bence arkadaşlar. çünkü daha tam oturmadı. iyi yönleri de var şu anda kötü yönleri de. o yüzden sanırım biraz daha zaman vermek lazım

ktekke
04.10.2006, 09:08
ben jeffersona güvenmiyorum.Çünkü bu adam bir çok maçta bizim başımızı yaktı.En son örneği Trabzondaki osasuna ve konya maçında yediği goller saç baş yolduran cinsten.Jeffersonnun refleksleri iyi olabilir ama çok basit goller yiyor ve bu yedikleri gollerden dolayı takım demoralize oluyor.Aslından jefferson gönderilip yerine hırvat milli takımının kalecesi Platikosa alınacaktı fakat bu transferi engelleyen lazaroni ve haşim sayitoğlu olmuştur.lazaroniyi bu takımın başına getirdikleri gibi platikosanın alınmayışının da hesabını en başta haşim sayitoğlu vermelidir.

Çakır
04.10.2006, 09:20
Ankaragücü maçının ilk golünde pozisyon hatası yaptığı tartışılmaz bir gerçek. Rakip oyuncu sıfırdan orta yaparken ön direkte beklenmez, hayatının en kolay gollerinden birini attırdık Emre'ye. Kalenin ortasında olsa o topa uzanabilirdi, futbolun basit kurallarına göre durması gereken yer tartışmasız orasıydı.

Yine de Ankaragücü maçı hariç son birkaç haftadır iyiye doğru bir gidişi olduğunu kabul etmek lazım Jefferson'un. Umarım onu bir an önce kazanırız, aksi takdirde kaybetmeye devam edeceğiz gibi görünüyor.

Semih Kırsüleymanoğlu
04.10.2006, 13:04
Jeff bizde oynadigi sürecte kendini cook gelistirdi!
Mesela yan toplarda topu yumruklamasi:
Ilk geldigi zaman topu yumrukligim diyip cikiyordu bi oyuncuya carpip yere yigiliyordu. Ancak simdi Ciktimi topu kesin yumruklar, önüne kim gelirse gelsin!
Bide topu yumrukladimi cok sert vurmaya gayret ediyor.

Reflexleri zaten geldiginden beri gayet iyi.

Kalecimizin kiymetini bilelim!!!

since1967_
04.10.2006, 14:21
Ankaragücü maçının ilk golünde pozisyon hatası yaptığı tartışılmaz bir gerçek. Rakip oyuncu sıfırdan orta yaparken ön direkte beklenmez, hayatının en kolay gollerinden birini attırdık Emre'ye. Kalenin ortasında olsa o topa uzanabilirdi, futbolun basit kurallarına göre durması gereken yer tartışmasız orasıydı.

Yine de Ankaragücü maçı hariç son birkaç haftadır iyiye doğru bir gidişi olduğunu kabul etmek lazım Jefferson'un. Umarım onu bir an önce kazanırız, aksi takdirde kaybetmeye devam edeceğiz gibi görünüyor.w

iyiye doğru gidişini kabul etmemize gerek yok çakır bir an evvel gönderilip ara transferde yerine kaleci alınmalı. süper ligdeki en kötü kalecilerden birisi jefferson. biz kaleci yetiştirilecek bir yer değiliz. bize dünya çapında bir kaleci lazım. en son şampiyon olduğumuz seneden bu yana her mevkiiye bir iki iyi adam geldi bir tek kaleye gelmedi. iyiye yakın kaleciler bulduğumuzdada şampiyonluğu kıl payı kaçırdık. gerçek bu jeffersonu yetiştirecek kadar vaktimiz yok. en kısa sürede iyi bir kaleci almamız lazım. lazaroni denilen kanı bozuk olmasaydı şimdi pletikosa kaledeydi. bize bıraktığı kazıklardan biriside jeffersondur. geçen seneki fiyaskodan sonra bizim gibi bir klüp aynı kaleciyle nasıl devam eder anlayamıyorum zaten.

Uğurtan
04.10.2006, 14:27
Ben farklı bişi dicem jeff artık süper maçlarda çıkarsa osasuna maçındaki gibi 0-0 bitse genede güven vermedi denecek...
Elbet gol yiyeceğimizde olacak ve mutlaka golde jeff kabahat bulunacak..
Uzun lafın kısası ağzıyla kuş tutsa jeff artk bizim taraftara yaranamaz..

kudu_61
04.10.2006, 15:14
Bende kazanacağım geldiği günden beri her zaman söylediğim birşey var... Bu çocuk kaleci olacak 3 ön libero ile oynasak bile jeff in önünde 7 bek oynasa bile Türkiyede kalesine en rahat şut çekilen takım biziz jeff ne yapsın...

topalkaplan
04.10.2006, 17:06
jefferson iyiye gidiyor hatalarını telafi etsin
ligin en iyi kalecisi olur

ahamitokutan
04.10.2006, 17:45
jefferson ilk osasuna macındaki iceri aldıgı toplardan sonra benim ona guvenimi sıfıra indirmiştir.artık topu agzıyla tutsa bile nafile.iyi kaleci büyük kaleci kurtardıgı maclarla ortaya cıkar.biri bana jeffersonun kurtardıgı (ama gercekten kurtardıgı) bir macı söylesin Allah aşkına.ama aklıma bir cırpıda gelen kaybettirdigi maclar var örnek mi:osasuna,konya(hüseyinle elele),famagusta...vs.daha başka örnekler de bulunabilir.Tamam belki ileride çok süper kaleci olabilir ama şimdi vasatın ötesine geçemez.ileride iyi kaleci olunca da zaten bizde durmaz milan barca bize bırakmaz.yahu en son macta bile kalecilerin farkına varın o serkan kırıntılı(a.gucu kalecisi)denilen adam gelecekte milli takıma girer onu alalım bence daha iyi.hic olmazsa türk kendisi.ayrıca milli takımda yabancı oyuncuların oynatılmasını da hiç tasvip etmiyorum konuyla alakalı degil ama söyleyeyim dedim...

Murat'
04.10.2006, 17:46
dünyada her kaleci o pozisyonda ön direkte bekler saçmalama hem gayet ii oynadı dün gollerde defansın 100 de 10000 hatası var

aynen öyle dünyadaki her kaleci o pozisyonda orda durur....

ÇaGaTaY
04.10.2006, 22:24
ben jeffersona güvenmiyorum.Çünkü bu adam bir çok maçta bizim başımızı yaktı.En son örneği Trabzondaki osasuna ve konya maçında yediği goller saç baş yolduran cinsten.Jeffersonnun refleksleri iyi olabilir ama çok basit goller yiyor ve bu yedikleri gollerden dolayı takım demoralize oluyor.Aslından jefferson gönderilip yerine hırvat milli takımının kalecesi Platikosa alınacaktı fakat bu transferi engelleyen lazaroni ve haşim sayitoğlu olmuştur.lazaroniyi bu takımın başına getirdikleri gibi platikosanın alınmayışının da hesabını en başta haşim sayitoğlu vermelidir.

aynen katılıyorum.Geçen senenin başında hatalı goller yiyerek takım dağılmasına neden olan adamdır.Sivas maçı,v.manisa maçı gözümün önünden hala gitmiyor...