PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Jefferson de Galvao

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13

Terzioğlu
05.10.2007, 00:26
'Yaşanacak çok şey var'

http://fanatik.ekolay.net/Fanatik/images/Article/7_4832__jefferson0410.jpg

Geçen sezonun devre arasında formayı Tolga'ya kaptıran ve bir daha da geri alamayan Jefferson, umudunu koruyor.
4.10.2007

Geçen sezonun devre arasında formayı Tolga’ya kaptıran ve bir daha da geri alamayan Jefferson, umudunu koruyor. Kamp periyodunda adı birçok ekiple anılmasına rağmen Trabzonspor’da kalan Brezilyalı file bekçisi, “Sıranın bana da geleceğini biliyorum” diyerek yeniden kadroya gireceği günü beklediğini gözler önüne seriyor.

Ali İhsan
05.10.2007, 01:42
Aferin Jefferson, eğer gerçekten bunları söylediysen ve inancını devam ettiriyorsan, çalışmalarını aksatmadan devam ettirirsen bu kalede sıra sana da gelecek ve o gün seni bir köşeye atanlardan kalende devleşerek intikamını alacaksın...

Sefa Murat Dokuz
05.10.2007, 17:21
fotoğraf fotoshop:D ama sözleri doğruyla helal olsun

Samet Yildirim
06.10.2007, 15:03
jefferson sen calis yakinda yeni hocan olacak ve seni kaleye koyacakdir hic bi allahin kullu tolgayi oynatmaz jefferson sen sakin sekilde calis siran gelecek...

Oğuzhan Görkan
08.10.2007, 04:37
abi bu jeffersonda son durum nedir?trabzonda mı nerede bu adam haberim yok?

mustafakaya
08.10.2007, 10:50
adam da laz inadı var:)

bahadır2561
08.10.2007, 11:46
seni yedek kulubusinde oturtan hocanın aklından süphe ederim

Murat'
08.10.2007, 12:04
yaaa Allah aşkına ziya oynat şu adamı yaaa....

UğuR
08.10.2007, 12:31
seni yedek kulubusinde oturtan hocanın aklından süphe ederim
YEDEK KÜLEBESİNE BİLE GİREMİYOR.
18 DE DAHİ YOK.

Emirhan Makul
08.10.2007, 16:20
jeff gazetede demeçlerin çıkmış sana bişe diyecem Allah aşkına bari sen bi sus bi sen eksiktin

Sefa Murat Dokuz
08.10.2007, 16:27
jeff gazetede demeçlerin çıkmış sana bişe diyecem Allah aşkına bari sen bi sus bi sen eksiktin
niye susuyormuş adam hakkını arıyor saçma sapan harektlerle tolga oynuyor bjk maçında 2 gol yerse başarı saycam tolga küçük takımlardan gol yemio çünkü adamlar beceriksiz ama klas golcüler tolganın hatalarını asla affetmez jefferson kaleye geçmeli

Emirhan Makul
08.10.2007, 16:41
sonuna kadar tolga tolga daha iyi olackatır elin yabancısını bizim adamımıza değişmem jeff sanki hatalı gol yemiyor mu bi eskiye dönüp hatırlayalım hadii deliriyorduk hepimiz şimdi hiç değilse kaleye top gelirken korkmuyoruz hatalarla yetişecek bu tolga jef yetişse ne olur o el ama tolga bizim malımız hiç bir yerede gitmezzz

Sefa Murat Dokuz
08.10.2007, 16:45
sonuna kadar tolga tolga daha iyi olackatır elin yabancısını bizim adamımıza değişmem jeff sanki hatalı gol yemiyor mu bi eskiye dönüp hatırlayalım hadii deliriyorduk hepimiz şimdi hiç değilse kaleye top gelirken korkmuyoruz hatalarla yetişecek bu tolga jef yetişse ne olur o el ama tolga bizim malımız hiç bir yerede gitmezzz
tolga 6-7 senedir hiç gelişmedi de bundan sonra mı gelişçek hadi git ya

Samet Yildirim
08.10.2007, 16:53

TOLGA kaleci felan degil jeffersonu begenmeyip tolga begeniliyorsa ozaman gülmekden baska bisi yapamam PERRAIRA cikip onu 2006 milli takima götürcem diyorsa ozaman bu adam iyidir ama siz tolgadan daha kötü diyorsaniz dicek bisi yok...TOLGA maclarina baka baka hep ayni hatalar degesen bisi yok...

...JEFFERSON FOREVER...

Yavuz Hasan
09.10.2007, 08:28
helal olsun lan sana yonetim elinde yabanci kaleci var sen yedekde oturtuyosun yani kisitli olan yabanci hakkini kulubeye kullaniyosun forumun bazi kurallari olmasa bi iki laf solerdim ya neyse
ayrica sanilmasin ki kalede jeff i gormek istiyorum jeffden trbzona fayda gelmez adini duyunca osasuna macinda yedigi gol akiima geliyo

Ömer TOPAL
09.10.2007, 11:58
Tolganın yaşı kaç ki 6-7 senedir gelişecek arkadaşlar..Bakın süper lige kalesinde şu ana kadar en az gol gören kalecilere...neden hakkını yiyorsunuz..Jeferson Brezilya milli takımının kalecisi olabilir iyi bir kaleci olabilir ama iyi bir Trabzonspor kalecisi olamaz...Tolga takımı tanıyor hasanını erdinçini tolga seyhanını tanıyor tahmin edebiliyor yapacakları hataları bazen iletişimi kuvvetli olabiliyor...jeferson iyi bir kaleci olabilir dediğim gibi ama iyi bir Trabzonspor kalecisi olamaz hele hele bu saatten sonra....Tolganın hakkını kimse yemesin....günahtır

UğuR
09.10.2007, 13:13
http://www.ligtv.com.tr/uploads/news_manset_resim_pl_Jefferson008.jpg

"Ben Trabzon'un üvey evladıyım"

Trabzonspor'un Brezilyalı kalecisi Jefferson De Galvao, kendisine üvey evlat muamelesi yapıldığını söyledi.

Brezilya Ümit Milli Takımı'nda gösterdiği performansla dikkatleri üzerine çeken ve 2005 yılında bu ülkenin Botafago takımından transfer edilen Jefferson De Galvao, bugünlerde yalnızları oynuyor. Gelecekte Brezilya Milli Takımı'nın kalesini koruyacak kaleciler arasında gösterilen Jefferson, Bu sezon Bordo - mavili takımın kalesini hiçbir resmi maçta giyemedi. Geldiği sezon aralıksız olarak Trabzonspor'un kalesini koruyan genç kaleci, geçtiğimiz sezonun ilk yarısında da 15 karşılaşmada forma giydi. Geçirdiği sakatlık ve formsuzluk sonrası kaleyi Tolga Zengin'e kaptıran Jefferson, uzun süreden beri kalede kendisine yer bulamadı. Teknik Direktör Ziya Doğan'ın bir ara gönderilecekler listesinde gösterdiği Brezilyalı kaleci, bırakın kaleyi ilk 18'de bile kendisine yer bulamıyor. www.medyatrabzon.com'a (http://www.medyatrabzon.com%27a/) açıklamalarda bulunan Jefferson, "Brezilyalılar takımdayken elbette mutluydum. Hem iyi anlaşıyorduk hem de beni anlıyor ve yabancılık çekmiyordum. Ama Brezilyalılar tek tek gidince ben de tüketildim. Önce Lazaroni, ardından Marcelinho ve Fabiano Eller de gelmeyince yalnız kaldım." dedi.
Artık takımda üvey evlat muamelesi olarak görüldüğünün altını çizen Brezilyalı kaleci, "Takımda banko oynarken, şimdi 3. kaleci oldum. Üvey evlat muamelesi gördüm ve hala görüyorum. Trabzon'da kafa olarak bittim. Yapacak daha bir şeyim yok. Bu yüzden bana hala sabır ve sevgi gösteren Trabzonspor taraftarına teşekkür ediyorum. Onlara borcumu ödeyemediğim içinde üzgünüm.Tolga Zengin çok iyi bir dost ve arkadaş. Bana çok yardımcı oldu. Can dostum. Bir kaleci rakibine bu kadar yardım etmez ama o bana hep yardımcı oldu." dye konuştu.
Eşi Michaelle ile birlikte Trabzon'da gün saydıklarını söyleyen Jefferson, "Fatih Tekke'yi hem ben hem takım hem de Trabzon halkı arıyor. Fatih takım içinde iyi bir kaptan ve liderdi. Saha dışında ise yönetici gibiydi. Futbolcuların sorunlarını dinler, çözerdi. Fatih'i şimdi arıyoruz ve onun eksikliğini çekiyoruz. Trabzonspor'un başarısızlığında onun boşluğu var. Fatih'e saha içinde ve saha dışında herkes saygı gösteriyordu. Şimdi ise bu saygı ve sevgi yok gibi" açıklamasını yaptı.
Brezilyalı açıklamalarını şöyle sürdürdü: "Sakatlığımla ilgili insanları inandırmaya çalıştım. Bu profesyonel futbolcu için çok acıdır. Yani insanlar size güvenmiyor. Yunanistan'dan teklif aldım kulüp izin vermediği için gidemedim. Ama benim için Trabzon sayfası kapandı. Kafa olarak bittim. Sezon başında İstanbul Büyükşehir Belediyesi gündeme geldi. Başka kaleci alınamayınca bana otur bekle dediler ben de öyle yapıyorum. Hep emanetçi olarak görüldüm."
Göstereceği performansla bu yıl Brezilya milli takımına gitmeyi amaçladığını dile getiren Jefferson, "Ama burada maç oynayamıyorum ki, milli takıma çağrılayım. Ben bir gün mutlaka Brezilya milli takımının formasını giyeceğim." ifadelerini kullandı.
Jefferson, yaşanan olaylar nedeniyle Bordo - mavili takımın şampiyonluğuna da şans vermiyor.

ligtv.com.tr

Samet Yildirim
09.10.2007, 15:09
Tolganın yaşı kaç ki 6-7 senedir gelişecek arkadaşlar..Bakın süper lige kalesinde şu ana kadar en az gol gören kalecilere...neden hakkını yiyorsunuz..Jeferson Brezilya milli takımının kalecisi olabilir iyi bir kaleci olabilir ama iyi bir Trabzonspor kalecisi olamaz...Tolga takımı tanıyor hasanını erdinçini tolga seyhanını tanıyor tahmin edebiliyor yapacakları hataları bazen iletişimi kuvvetli olabiliyor...jeferson iyi bir kaleci olabilir dediğim gibi ama iyi bir Trabzonspor kalecisi olamaz hele hele bu saatten sonra....Tolganın hakkını kimse yemesin....günahtır

TS zaten bu hallere neden düstügü belli önceden su an kadroda olanlarin 4-5 tane oyuncunun yüzüne bakarlardi...TOLGA kaptan ise hasan ücüncü kaptan ise ozaman konusup tartismaya gerek yok...TOLGA asla ve asla TS kalecisi olmaz hatta hatta olsa olsa KASIMPASA nin kalecisi olur onlarin kalecisi bile bizimkinden daha iyi...

Murat'
09.10.2007, 15:13
helal olsun lan sana yonetim elinde yabanci kaleci var sen yedekde oturtuyosun yani kisitli olan yabanci hakkini kulubeye kullaniyosun forumun bazi kurallari olmasa bi iki laf solerdim ya neyse
ayrica sanilmasin ki kalede jeff i gormek istiyorum jeffden trbzona fayda gelmez adini duyunca osasuna macinda yedigi gol akiima geliyo

onu düzeltelim...tribünde oturuyor yaaa jefferson....bence ona gerçektende çok büyük haksızlılar yapılıyor.....tolga geçen sene birçok maçta büyük hatalar yaptı...biraxda iyi kurtarışlar yaptı....yaaa ama bu ziya adamı hazırlık maçlarında bile oynatmadı yuh yaaaa.....bence kale jeffersonun olmalı....

Sefa Murat Dokuz
09.10.2007, 16:37
jeffersonun hakkı yeniyor söylediklerinde %100 de haklı adam artık şans bulması gerekiyor hatta banko oynamalı

Emirhan Makul
09.10.2007, 16:43
[QUOTE]tolga 6-7 senedir hiç gelişmedi de bundan sonra mı gelişçek hadi git ya[QUOTE]

yani senin demene jefii kaleye alıp tolgayıı gönderelim

Terzioğlu
10.10.2007, 00:47
bu adama haksizlik yapiyor madem adami 3.kaleci yapacaktiniz niye göndermediniz burda harcaniyor jefferson...

Sefa Murat Dokuz
10.10.2007, 19:54
[quote]tolga 6-7 senedir hiç gelişmedi de bundan sonra mı gelişçek hadi git ya[quote]

yani senin demene jefii kaleye alıp tolgayıı gönderelim
jeff 11 e tolga yedeğe ahmet i gönder

Kadir
10.10.2007, 20:16
jeff bence sözde kaleci ahmetin yerine en azından yedekde oturmalı.

turgi
11.10.2007, 04:00
o da yıldızını yitirdi buralrda

Ünyeli Murat
11.10.2007, 09:40
ziya doğan jeffersonda bir ışık gördüğü için oynatmıyordur...adamda yıldız oyuncu fobisi var...nice oyuncularımızı değirmende öğüttü gitti...kendisi halen daha orada...

ucubergin
20.10.2007, 22:29
Abi futbolculara, mail atabilicegimiz bi yer warmi? Nasil ulasicaz onlara? Adama moral vermek istiyorum. Umarim bu sayfalari cevirmeni ile okuyordur.

Herhangi bir yol varmi ona ulasmamizin ? Mektup disinda, cunku yurtdisindayim.

JEFFERSON , YOU ARE THE BEST

lazooo28
20.10.2007, 22:38
harcadilar adami yazik..

zafer6161
20.10.2007, 23:23
senin yerin kaledir koçum bizraz sabır ziyanın gitmesine az kaldı

Ali Yerlikaya
20.10.2007, 23:54
Insallah Tolganin sakatliginde o kaleye gecer ve bi dahada birakmaz.
Tolga sadece Trabzonlu oldugu icin israr ediliyor yoksa hic bir yetenegi olduguna ben inanmiyorum. Ciliz bi kaleci iste. Jefferson ise Kivrak ve hareketli maymin gibi (hakaret gibi algilanmasin lütfen). Ve en azindan Tolgadan fazla güven veriyor kalede bence

poetricus
20.10.2007, 23:57
Jefferson de Galvao
Sahi böyle bir kalecimiz vardı, değil mi M.Ö?

M.Ö: Mantaliteden önce.

A.Alper
21.10.2007, 00:05
Topun şeklini unutmuştur bunca zamanda.

jefferson61sefa
21.10.2007, 01:18
Ahmet Şahin kaleye geçerse yuh dicem artık bu akdar olmaz gördük bu gun yediği golüü gördükçe tiksiniom adamdan

S.F.K.
21.10.2007, 08:00
adam 3.kaleci olmuş haberimiz yok.Tolga sakatlanıyor yerine A.Şahin geçiyor çok garip.bu hoca gerçekten triger kayışını koparmış yani kafayı yemiş diyecek başka birşey yok.

webb
21.10.2007, 11:28
jefferson is a very good goal keeper one of the best shot stoppers in turkey

Murat'
21.10.2007, 13:07
artık bu saatten sonrada ziya seni oynatmazsa yuh diyorum...başkada bişey demiyorum

ergin cesit
21.10.2007, 16:22
ırkçı ziya

Kadir
21.10.2007, 23:25
yazık oluyo bu adama .. ahmet şahin sahada jeff nerede ? jeff bence ziyaya çek resti oynamıyorum lan kel de =)

ahmet şahin'in 2. kaleci olduğu bi takımda 3.kaleci olmak insanı üzer. vicdansızlıkdır.

macka61
21.10.2007, 23:50
aynen ahmet şahinin yerine jeff oynatılmalı ama ziya oynatmaz

jefferson61sefa
22.10.2007, 16:32
ziya gittiğine göre jefferson artık kaleye geçer ahemt mi geçeçek

zanoylu
23.10.2007, 03:09
Üzücü bir olaylada olsa artık 2. kaleci konumuna geldi.A.Şahinde sakatlanırsa tek rakibi paf kalecisi olur.

Sariali61
23.10.2007, 13:54
Jefferson bu güne kadar hangi maçta hangi kritik hatayı yaptı da bu muamelelere maruz kaldı anlamak mümkün degil.
Öze dönelim, genç oyunculara yönelelim diye sacma sapan fikirlerle, sıradan 3. sınıf bir kaleci olan ve artık genç de olmayan Tolga da bu kadar ısrar edilmesi gerçekten ilginc. Adamın kalede duruşundan tut, topa vuruşuna, topu oyuna sokuşuna kadar en ufak kalecilikle alakası yok...
Ahmet Şahin'e yorum dahi yapmıyorum....

Neyse ki Jeff de takımdan ayrılmadan, Ziya gitti...Umarım gecici hocayla baslayıp, gelen yeni hocayla da yerini saglamlastırır artık takımda...

Jefferson arkandayız...

Murat'
23.10.2007, 14:05
bence kale artık jeffersonundur....işte bu kadar

Kasım Hilal
23.10.2007, 14:13
Tolga sakat..
Akli deingesi yerinde olan herkes Jeff'i oynatır Ahmet'in yerine (Tolga'nın yerine değil ama)..
Bakalım ruhen bitmiş mi bitmemiş mi?
İnşallah iyi bir maç çıkarır!

Murat'
23.10.2007, 14:18
Tolga sakat..
Akli deingesi yerinde olan herkes Jeff'i oynatır Ahmet'in yerine (Tolga'nın yerine değil ama)..
Bakalım ruhen bitmiş mi bitmemiş mi?
İnşallah iyi bir maç çıkarır!

inan ki jefferson tolganın yerinede oynar şimdi...çünkü artık kafası rahatladı.....

Bülent Bayraktar
24.10.2007, 13:17
bu maçta kesinlikle oynatılması lazım inş. ahmet özen doğruyu görüp jef i kaleye sokar ve ilk yarı sonuna kadar kalede görürüz...!

Sacit
26.10.2007, 18:59
Jefferson'un artık takımda yerini almasının zamanı geldi,ziya da gitti :mad:

kesinlikle takımda oynaması lazım,diğer kalecilerden daha tecrübeli

futbolu unutacak böyle giderse..

Haluk Ongan
26.10.2007, 19:48
Haydi oğlum geldiğin günden beri hep bu sayfalarsa seni savundum hadi koçum gir hocanın gözüne güvenim tam

ucubergin
26.10.2007, 20:32
We Love You Jeffy , We Love You Jeffy We Love You Jeffyyy >>> Oooooooooooooooooooo

femalkocoglu
26.10.2007, 21:51
jefff kayseri maçında kalemizde şuanda

DeAgLeMaNyAq
26.10.2007, 22:03
Bu kaleci mi üçüncü kaleci olarak bırakıldı de gidin Allah'ınızı seviyorsanız...

yns61
26.10.2007, 22:07
cook heeycanlıydı ama ona ragmen güzeldi.. tolga olsaydı 3-5 tane almıştı içeri..

Faik Yılmaz
26.10.2007, 22:08
Jeff sana helal olsun....

seni bugüne kadar oynatmayanlarada yazıklar olsun.....

ilhan
26.10.2007, 22:09
Şerefsizim süper oynadı =)

Bu adam 1 yıldır forma giymiyor deseler kimse inanmaz. Golde bütün çırpınışlarını yaptı ve hatası yoktu.

_OziloZ_
26.10.2007, 22:10
1-0 yenilmemize rağmen bence maçın adamıdır.
Çıkardığı 3 top var ki müthiş refleksler.
Hele ilk frikiği kontrpiyede kalmasına rağmen çıkarması çok iyiydi.

Faik Yılmaz
26.10.2007, 22:15
kalede ahmet şahin olsaydı yine 4 lük bi kayseri faciası kapımızdaydı....

bir maçın kalecisi maçta süüperse eğer diğer oyuncular görevini pek yapamadı demektir.....

ama yattara ıoyundan atılmadan önce fena değildik...

A.Alper
26.10.2007, 22:17
Bu akşam çok güzel oynadı helal olsun aldığı para.

sethfilo
26.10.2007, 22:22
Jefferson ilk geldiği günden beri takımın 1. kalecisi olması gerekendi ne yazıkki hemşehricilik kurbanı oldu. Ancak en azından bundan sonrası için umut verdi ve Tolgadan kurtulabilme ihtimali bile yeterli.
Bu akşam herşeyiyle hatasız ve uzun zamandır oymanayan biri için süperdi.
Dahada önemlisi ne kadar profesyonel olduğunu birilerine gösterdi. Helal olsun.

jefferson61sefa
26.10.2007, 22:24
yahu bu adam bu zamana kadar nasıl yedek kaldı görün işte bu adama güvensek varya bu reflexlerle neler olurdu adama çok haksızlık yaptık sahanın en iyisiydi kaç tane net gol kurtardı ya beyler helal olsun sana jefferson

ilhan
26.10.2007, 22:29
Bir pozisyonda topu süper çeldi.

Spikerin sözleri

- Gökhan.. Gökhan kaleciyle karşı karşıya. Vuruyor , top kaleciye çarpıyor. Mutlak pozisyon kaçıyor..

Angut bu spiker ya =)

Teşekkürler Jeff.

jefferson61sefa
26.10.2007, 22:31
yahu golde bile gökhanın 1 metreden kafasını çıkardı ama herkes seyrediyor ya 3 kişye karşı tek kaldı orda

gökhanın pozisyonu neydi
saidonun şutları tek başına savaştı bravoo jeff

TolgaTopçu61
26.10.2007, 22:41
helal olsun jeffersona bide ziya dogan 3. kaleci yapiyordu onu.

Özkan Erdem
26.10.2007, 22:58
Golde hiç kabahati yok. Eldekilerin en iyisi ancak yan toplarda sıfır çekti. Kale sahasına gelen toplarda bile çizgide bekledi. Oynamıyor, güven sorunu var demeyin bu adam böyle, ama bundan iyisi olmadığına göre oynaması gereken tek isimdir.

lazooo28
26.10.2007, 23:11
ziya ne yaptin sen..resmen harcamis adami ya..muhtesemdi bu aksam golde zerre kadar sucu yoktu en az 3 tane 100% gol cikardi

Samet Yildirim
26.10.2007, 23:37
Görün iste Görün Tolga, Ahmet ve jefferson fark iste bu...jefferson ne bo$a cikti ne ellinden top kacirdi ne ne ne....

Harikaydin daha dogrusu süperdin yedigimiz golde bile süper kurtardin ...

Seni begenmeyenler görsünler hele bazi TS taraftarlari ve ZIYA DOGAN...

61viya
26.10.2007, 23:56
Yediğin gol,helali hoş olusun...:) Teşekkür ederim Jef...Bordomaviye bağlılığın için...

Selman
27.10.2007, 00:05
Bir pozisyonda topu süper çeldi.

Spikerin sözleri

- Gökhan.. Gökhan kaleciyle karşı karşıya. Vuruyor , top kaleciye çarpıyor. Mutlak pozisyon kaçıyor..

Angut bu spiker ya =)

Teşekkürler Jeff.

İLK YARI

7. dakikada Mehmet Topuz'un yaklaşık 30 metreden şutunda top, önce baraja sonra da kaleci Jefferson'a çarparak kornere çıktı.

Resmi sitenin Manşet Haberi'ndeki maç anlatımından alıntıdır.

http://www.trabzonspor.org.tr/manset.asp?MainID=448&PID=589&HaberID=37383

Yorumsuz!

Osman Yavuz
27.10.2007, 00:16
Aferin Jeff.En azından bu maçla çocuğun kendine güveni geldi.Profesyonelliğin için teşekkürler.

Özge
27.10.2007, 00:18
Çok iyiydin Jeff.Çok iyi kurtarışlar yaptın.Böyle devam edersin umarım.

Bülent Bayraktar
27.10.2007, 00:19
söylenecek tek şey var jeff 3. kaleciyse tolga bir hiç

poetricus
27.10.2007, 00:20
O kadar uzun bir aradan sonra hiç de fena değildi. Yediği golde hatası yoktu. Elinden gelenden fazlasını yaptığını dahi söyleyebilirim. Maçı farklı bir mağlubiyetle bitirmemeizde rolü büyük.
Aradan geçen zaman zarfında kronik eksikliklerini ne kadar giderdiğini hep birlikte göreceğiz.

burnaklioglu
27.10.2007, 00:57
Sen bugunki oyununla, Ziya Dogan`a en buyuk hakareti ettin. Tesekkurler, Yan toplardaki zaaflarin suruyor, tolgayla ayni yastasin, ogrenirsiniz beraber... 12 yilin daha var onuunde...

Hüdai Pervaneli
27.10.2007, 01:09
jeff kaleyi kolay kolayinabirakmaz

karatasof
27.10.2007, 01:12
Bugünkü maçın en önemli tesellisi oldu.Uzun zaman uğradığı ZD mezalimine rağmen geçtiği kalesinde yaptığı işlerle aslında kaybedenin kim olduğunu gösterdi.İnşaallah kendisini dahada geliştirirde TS'umuzu birde kaleci aramak zorunda bırakmasa...

subay
27.10.2007, 01:37
Golde hiç kabahati yok. Eldekilerin en iyisi ancak yan toplarda sıfır çekti. Kale sahasına gelen toplarda bile çizgide bekledi. Oynamıyor, güven sorunu var demeyin bu adam böyle, ama bundan iyisi olmadığına göre oynaması gereken tek isimdir.

Iyi ve dogru tespit. :alkış:

Great White
27.10.2007, 03:14
Aylardır anlamsızca Trabzon' lu olmaktan başkaca fazla bir özelliği olmayan Tolga' nın yedeğinde çürümeye mahkum edilmiş olsa dahi çıkmış olduğu Kayseri deplasmanında elinden gelenin fazlasını yaptı..

Büyük bir kaleci olduğunu hala kanıtlayamamış olmasına rağmen yapmış olduğu kurtarışlar gerçekten çok büyüktü..

Haluk Ongan
27.10.2007, 04:21
Haydi oğlum geldiğin günden beri hep bu sayfalarsa seni savundum hadi koçum gir hocanın gözüne güvenim tam

Sevgili Ziya doğan,
gördünmü jeffersonu, bu adam 3. kaleci he? senin aklını yiyim ben. Bak prensin celo bizi yaktı gene girer girmez.
he bide unutmadan, bugün futbol oynamaya çalıştı takım,güreş yapmaya değil.
Biz hala senin enkazınla uğraşıyoruz ama ayağa kalkacaz işalah baksana Jeffersonun bugünkü kurtarışları sana umarım bazı şeyleri anlatmışır

S.F.K.
27.10.2007, 08:00
çok iyiydi.
bu kadar yedek kalıp hala küsmemiş,yılmamış ve atletik olması takdire şayan.
Jeff teşekkürler aslanım.

sarman61
27.10.2007, 10:33
Ben her zaman savundum bu adamı geldiğinden beri. Demekki gerçekten bu adamda birşeyler varmış. Kaleyi koruması gereken kişi kendisi. Defansa güven veriyor. Karşı karşıya kaldığı pozisyonlarda doğru olanı yaptı. Ama gökhan ünalın ilk yarıdaki pozisyonuna hakem penaltıyı verseydi o zamna böyle konruşulurmuydu bilmem ama kendisi Trabzonspor kalesini hak ediyor.

Mayls
27.10.2007, 10:49
Ben her zaman savundum bu adamı geldiğinden beri. Demekki gerçekten bu adamda birşeyler varmış. Kaleyi koruması gereken kişi kendisi. Defansa güven veriyor. Karşı karşıya kaldığı pozisyonlarda doğru olanı yaptı. Ama gökhan ünalın ilk yarıdaki pozisyonuna hakem penaltıyı verseydi o zamna böyle konruşulurmuydu bilmem ama kendisi Trabzonspor kalesini hak ediyor.
Hakem penaltiyi verseydi suclu Jefferson degil Hakem olurdu. Jefferson o pozisyonda (belki kasti olmasada) topa müdahale etti.

Erkut Ay
27.10.2007, 10:57
Güven verdi inşallah oynatılır ve güzel bir seri yakalar.........

yns61
27.10.2007, 11:02
cok da iyi kaleci değil abartmayalım ama tolga ve ahmetten 50 kat daha iyi oldugunu soyleyebilirim. kendini geliştirecektir. daha çok genç.. ama osasuna macındaki yedigi 2 golü unutamıyorum. ama trabzonsporun kalesini rahatça koruyabilir. jeffersonu bu maçta kazanmış olduk

Erkut Ay
27.10.2007, 11:04
abartmıyoruz merak etme sabredilmeli diyoruz .......

yns61
27.10.2007, 11:14
abartmıyoruz merak etme sabredilmeli diyoruz .......
haklısınız sabredilmeli cunku jeffersonda yetenek var.. en azından tolgaya sabrettigimiz kadar sabretmeliyiz.. ve genç bayaaa ve de gelecege vaad ediyor

Ünyeli Murat
27.10.2007, 11:33
dünkü maçın bence bizim adımıza en verimli oyuncusuydu...inşallah böyle devam ederde uzun yıllar kaleci sıkıntısı çekmeyiz...

AKSOY_61
27.10.2007, 11:35
bu adamda cevher var bu belli.
maç boyunca elinden geleni yaptı.

mehmet_35
27.10.2007, 11:46
Nasıl oluyor da Tolga nın yedeği oluyor bu adam.

Erbay
27.10.2007, 11:59
Az daha golü de yemiyordu.Golde 2 tane topu çıkardı bizimkiler trene bakar gibi bakmayıp ona yardım etseler golü de yemeyecekti belki de.Çok iyi oynadı ama bazı eksikleri olduğu unutulmamalı.

AKSOY_61
27.10.2007, 12:00

takımın başında ziya olunca oluyor valla.
inşallah ersun jefersonun kabiliyeti anlar.

bu adam işten anlayan bi kaleci hocasıyla çok iyi yerlere gelebilr.

karatasof
27.10.2007, 12:02
Az daha golü de yemiyordu.Golde 2 tane topu çıkardı bizimkiler trene bakar gibi bakmayıp ona yardım etseler golü de yemeyecekti belki de.Çok iyi oynadı ama bazı eksikleri olduğu unutulmamalı.
Bizimkilerden biri ''Dana Ferhat'' idi onu kesin hatırlıyorumda diğeri kimdi arkadaşım?

baskentlikaplan
27.10.2007, 12:19
jeforson gerı dondu....bu macta muhtesemdı

jefferson61sefa
27.10.2007, 12:29
orda jefferson penaltı yapmış olsaydıki topa dokundu suç %100 aymanın laubali bir pas dengesiz ya
jefferson golde bile o kadar çabaladı ama ön direkteki sahsiyet ve diğer bakınanlar 3 kayseril,ye karşı jeffin çırpınışını seyretti sadece

murseltaskin
27.10.2007, 12:35
kayseri maçının trabzonspor açısından olumlu yönlerinden biriydi jefersoon.fakat hala top sektirme hastalığı devam ediyor

Atakan
27.10.2007, 12:46
Süper bir oyun sergiledi jeffersonu kutluyorum.Eskisi gibi kaleyi alacağındna eminim ve artık zo rgol yeriz diye düşünüyorum:D

Emirhan Makul
27.10.2007, 13:08
tolgadan cesaretli olduğu kesin

Samet Yildirim
27.10.2007, 13:14

320 gün sonra ilk defa kaleye gecti kardesim....yani 1 sene sonra böyle perfomans göstermek herkesin yapabilecegi i$ degil...3-5 mac sonra kaleden de cikacak ve havadan sökecek o toplari...

Ali İhsan
27.10.2007, 13:19
Süper bir oyun sergiledi jeffersonu kutluyorum.Eskisi gibi kaleyi alacağındna eminim ve artık zo rgol yeriz diye düşünüyorum:D

Yan toplarda hala eksiği var ama cepheden gelen pozisyonlarda özlediğim spektaküler kurtarışlarıyla takıma çok faydası olur.

DeAgLeMaNyAq
27.10.2007, 15:15

Tolga'nın yedeği olsa gene iyi adamı Ahmet'in yedeği yaptılar ya...

Cafer Bulur
27.10.2007, 15:19

bu kadar yabanci hayranligina pes dogrusu.onun kurtardigi mehmet topuz un sutu ve auta gitmekte olan topu cikarmasi var.bu nasil bir ölcüdür süper oynamak icin.tolga iyilecince kaleyi devralmali.jeff de devre arasinda satilmali.yabanci kontenjani onun gibi bir kaleciyle doldurulmaz.

Ali Yerlikaya
27.10.2007, 17:04
bu kadar yabanci hayranligina pes dogrusu.onun kurtardigi mehmet topuz un sutu ve auta gitmekte olan topu cikarmasi var.bu nasil bir ölcüdür süper oynamak icin.tolga iyilecince kaleyi devralmali.jeff de devre arasinda satilmali.yabanci kontenjani onun gibi bir kaleciyle doldurulmaz.

Renktas bu kadarda milliyetci olma bana sorarsan benden milliyetcisi yok ama Tolga ya kaleyi sadece Trabzonlu oldugu icin teslim etmek bence intihar.
Jefferson ondan en az 10 kat iyidir. Ama Jeffersonda yetersiz olabilir ilerde smapiyonbluk yolunda. Illa Trabzonlu oyuncularin oynamasini istiyorsan Yusuf Kurtulus, Ufuk Bayraktar icin propagandalara basla en azindn onlarda bi potansiyle var.

Murat'
27.10.2007, 18:55

bence yola tolga ile devam etmek tam bir intihar......yaaa adam 1 yıl sonra kaleye geçti...belliki hırs yapmış...bence dünkü performansıda çok iyiyidi...bence kalede o olmalı.....eminim ki ersun yanal kalede onu düşünecektir

Emre Çavuş
27.10.2007, 19:01

bu deViRde böle saCMa düSünce aCıyoRum TrabzoNuma yha böle dusuncELeRLe haRCıyoz tAkımımızı yha yabanCı yeRLi FARK eTmez oneMlı oLan Trabzonun meNFaTi dir uNuTmaa adam TrabZon iÇin düN YırTIndı bea caNı cıKtı o yeDigi golde biLe PanTer gibiYdii benCe KaLe jeFF ' nin;) :@ geRi KALmasın KaFamız dikkaT!!!

KeLLoO
27.10.2007, 19:57
bu deViRde böle saCMa düSünce aCıyoRum TrabzoNuma yha böle dusuncELeRLe haRCıyoz tAkımımızı yha yabanCı yeRLi FARK eTmez oneMlı oLan Trabzonun meNFaTi dir uNuTmaa adam TrabZon iÇin düN YırTIndı bea caNı cıKtı o yeDigi golde biLe PanTer gibiYdii benCe KaLe jeFF ' nin;) :@ geRi KALmasın KaFamız dikkaT!!!

böyle büyüklü kücüklü yazmak kolayina mi geliyor?

Emre Çavuş
27.10.2007, 20:32
böyle büyüklü kücüklü yazmak kolayina mi geliyor?

aLıŞKaNLıK dieLim :D:D:D:D:D raHaTsızLık YaRatıYosA oKuRkeN NorMaL yaZmaYa CaLışıM !!!

EmrahYalçınalp
27.10.2007, 20:33
Tolga iyileşince kaleci mi olacak? Jeff iyi diye kalede oynaması gerektiğini söyleyenlere "yabancı hayranı" diyen adam "iyileşince Tolga gelsin" dediğinde nepotik davranmış olmuyor mu?

Bu arada, bravo Jeff...!

kaplan6154
27.10.2007, 20:53
Kesinlikle kaleyi jeffersonun koruması lazım adama güven vermezsen oda oynayamaz ama kayseri maçında kendini gösterdi o olmasa daha farklıda yenilebilirdik refleksleri tolgaya oranla iki kat daha iyi hem biz adamın hayallerini bitirdik.brezilyada gelecekte kaleye kesinlikle onun geçeceği konusuluyodu ama sağolsun ziya yabancı düşmanlığını burdada gösterdi adamı kadroya bile almadı.ayrıca jeffeson iyi kaleci olmasa onu aldığımız zaman taraftarlar kulübünü basmazdı.jeffiyle yola devam diorum.

Sefa Murat Dokuz
27.10.2007, 21:08
ya mehmet topuzun şutu dışarı mı gidiodu yada gökhanın şutu dışarı mı giidodu saidonun şutu da dışarı gidiodu zaten
aymanın geri pasındada zaten top dışarı gidiodu dimi ya tolga jeffersonun 10 da 1i olamaz

Ahmet Karadeniz
27.10.2007, 21:16
kayserispor macında bana gore cok iyi bir performans gosterdiiiiiiii ziya nın bu zmanana kadar bu kaleciyi nie yedek bıraktına anlamm veremiyorummmm

Haluk Ongan
27.10.2007, 21:26
jefferson = tolga + ahmet şahin

bu kadar... tolga yetenekli ama jeff kadar çabuk diil dünkü frikik barajdan sekip kaleye giderken tolga olsa çıkaramazdı mesela defansımızın arkasına çok top yediğimiz için hızlı ve çevik kaleci daha iyi ve jefferson yan topları da biraz geliştirirse kaleyi kimse alamaz ondan

KeLLoO
27.10.2007, 21:30
aLıŞKaNLıK dieLim :D:D:D:D:D raHaTsızLık YaRatıYosA oKuRkeN NorMaL yaZmaYa CaLışıM !!!

Benim rahatsiz olmam, senin zaten bozulmaya yüz tutmus anadilimizi bu sekilde kullanmandan, bu sekilde yazim hatalari yapmaya alismandan daha önemli degil. BMN'nin sayginligina katkida bulunurken, kendin icin de iyi bir sey yapmis olursun.
Sevgiler.

Cafer Bulur
27.10.2007, 21:31
ya mehmet topuzun şutu dışarı mı gidiodu yada gökhanın şutu dışarı mı giidodu saidonun şutu da dışarı gidiodu zaten
aymanın geri pasındada zaten top dışarı gidiodu dimi ya tolga jeffersonun 10 da 1i olamaz
jeff önce top tutmasini ögrensin.hangi zor pozisyonda yan top tutmus.ikinci yarida caprazdan vurulan sut auta gidiyordu.tek kurtardigi topuzun sutu.onu tutamasaydi bari.

KUTADGU
27.10.2007, 21:33
jeff önce top tutmasini ögrensin.hangi zor pozisyonda yan top tutmus.ikinci yarida caprazdan vurulan sut auta gidiyordu.tek kurtardigi topuzun sutu.onu tutamasaydi bari.

onu da tutamasa TRabzonspor'un ikinci kalecisi olurdu be güzel abim...

Ahmet Şahin diyorum başka da bir şey demiyorum...

Ek olarak...

Ee yuh yani diyorum Ziya Doğan...

ne olduğun daha doğrusu ne olamadığın her dakika kendini ele veriyor...

Mevcut haliyle Jefferson Trabzonspor'un 1. kalecisi olmalıdır...

Cafer Bulur
27.10.2007, 21:34
Tolga iyileşince kaleci mi olacak? Jeff iyi diye kalede oynaması gerektiğini söyleyenlere "yabancı hayranı" diyen adam "iyileşince Tolga gelsin" dediğinde nepotik davranmış olmuyor mu?

Bu arada, bravo Jeff...!
emrah abi ben jeffin oynamasina karsi degilim.bir iki kurtarisla jeff süper oynadi deniliyor.ben buna karsiyim.

Samet Yildirim
27.10.2007, 21:34
jefferson = tolga + ahmet şahin

bu kadar... tolga yetenekli ama jeff kadar çabuk diil dünkü frikik barajdan sekip kaleye giderken tolga olsa çıkaramazdı mesela defansımızın arkasına çok top yediğimiz için hızlı ve çevik kaleci daha iyi ve jefferson yan topları da biraz geliştirirse kaleyi kimse alamaz ondan

katiliyorum oynadikca daha iyi olacakdir bazen kaleden cikmada cekiniyor okadar onu da düzelticekdir oynayarak...daha 24 yasinda ya kaleci icin cok genc daha..güvenmek lazim 10 sene bizim kaleci olabilir...

Emirhan Makul
27.10.2007, 23:03
inadına jefferson

Bartuğ13
27.10.2007, 23:09
jefferson güzel oynadı ama kaleyi hak ediyor mu?bence değil.
tolgadan bir artısı yok.dün iyiydi yarın rezil goller yiyebilir.tolga da yapıyor aynılarını.
ikisi de kullanılmalı.
tolganın artısı türk ve trabzonlu olması.jaferin de çabuk olması.ama ikisi de saçmalayabiliyor ikisi de iyi oynayabiliyor.

Ali İhsan
27.10.2007, 23:11
Eldeki en iyi kaleci Jefferson ve koca bir seneyi boş geçirmemiş olsaydı eminim yan toplarda da tecrübe kazanacaktı. Şimdi ondan beklentim mükemmel reflekslerine bir de yan toplarda düzgün çıkışlar eklemesi ve önündeki defansla da uyum sağlayıp bize yararlı olmasıdır.

EmrahYalçınalp
27.10.2007, 23:43
jefferson güzel oynadı ama kaleyi hak ediyor mu?bence değil.
tolgadan bir artısı yok.dün iyiydi yarın rezil goller yiyebilir.tolga da yapıyor aynılarını.
ikisi de kullanılmalı.
tolganın artısı türk ve trabzonlu olması.jaferin de çabuk olması.ama ikisi de saçmalayabiliyor ikisi de iyi oynayabiliyor.
Daha iyisini bulursak elbette vazgeçilmez olacak biri değil. Ama lütfen Tolga ile kıyaslamayın adamı. Bu baya bir kaleci önce... Ha iyi kaleci, kötü kaleci, orası tartışılır. Ama kaleci...

Tolga benim PAF döneminden yıldız adayımdı. Ama olmadı... En azından henüz olmadı. Sırf Türk ve Trabzonlu diye de onu görmek istemem doğrusu. İyi olan oynasın. Jeff oldukça iyiydi, oynamalı...

ferhaTS87
27.10.2007, 23:44
jeff topu uzaklastırısken ve avut tıkerken bıle farkını gosterıyokalemızde kesınlıkle jeff olmalı bıde zıya jeff ı ıslerken ne dusundu acaba

ferhaTS87
27.10.2007, 23:46
bıde arkadaslar bu ıs trabzonlu olmakla oluyosa benıde alsınlar ben hepsınden 10 kat daha trabzonluyum hem para felan da ıstemem ayrıca bos zamanlarımda tesıslerde calısanlara da yardım ederım tolgayı sırf trabzonlu oldugu ıcın testekleyen arkadasların testeklerıknı beklıyorum lutfen ayrımcılık yapmasınlar

Onur
27.10.2007, 23:56
Kayseri maçında çok beğendim. Ama hala zaafı devam ediyor. Tutamadığı topu uzaklaştıramıyor... :|

Alptuğ
28.10.2007, 00:16
bılmıyorum ama bız jeffersonu oynattıgımız zaman da boyle ıyı maclar cıkarıyodu sanmıyorum su ankı tolgadan cok daha ıyı olamaz dıye dusunuyom

Bartuğ13
28.10.2007, 00:21
Daha iyisini bulursak elbette vazgeçilmez olacak biri değil. Ama lütfen Tolga ile kıyaslamayın adamı. Bu baya bir kaleci önce... Ha iyi kaleci, kötü kaleci, orası tartışılır. Ama kaleci...

Tolga benim PAF döneminden yıldız adayımdı. Ama olmadı... En azından henüz olmadı. Sırf Türk ve Trabzonlu diye de onu görmek istemem doğrusu. İyi olan oynasın. Jeff oldukça iyiydi, oynamalı...

benim bahsettiğim de ikisinin de standardı yok.
jeff dün iyiydi ama yarın da aynı standartta oynayamıyor.tolga da öyle.jeff bir maç takımı kurtarıyor.öbüründe ağzına gelen ortaya bön bön bakıyor.ondan dolayı ikisi de aynı ayarda dedim.dün iyi oynadı diye hep oynamasını mantıklı bulmuyorum.çünkü yarın hata yapma olasılığı maalesef çok yüksek.
ırkçılık yapıyorum gibi anlaşılmasın.ben sadece savunmayla anlaşması açısından falan dedim.
yoksa yaklaşık 1 sene oynamamış adamın dünkü oyunu mükemmeldi bana göre.ama ağzına gelen ortayı almaması(korner vardı bir tane) o hariç.o hata yapılcak bir hata değil.bahsettiklerim de bunlar

Bartuğ13
28.10.2007, 00:24
bıde arkadaslar bu ıs trabzonlu olmakla oluyosa benıde alsınlar ben hepsınden 10 kat daha trabzonluyum hem para felan da ıstemem ayrıca bos zamanlarımda tesıslerde calısanlara da yardım ederım tolgayı sırf trabzonlu oldugu ıcın testekleyen arkadasların testeklerıknı beklıyorum lutfen ayrımcılık yapmasınlar

tamam hocam geç kaleye göster bir marifetini.bakalım eğer iyiysen desteklemezsem adam değilim.
sadece trabzonlu olmakla olmuyor tabiki.adamın içinde olan bişeyler varsa olur.tolga yetenekli.
jafer de yetenekli.ama tolgadan iyi değil.

Sefa Murat Dokuz
28.10.2007, 00:37
ya git maçı izle sonra konuş benim sinirimi bozma burda be maçı izlemeden konuşma 90 dk izlede konuş tek kurtardığı dışarı giden mehmet topuzun şutuymuş
frikik dışarı mı giidodu
golden hemen sonraki gökhanın şutu dışarı mı gidioduu
ara pasında gökhan karşı karşıya kaldı vurdu müthiş kurtardı yakın mesafeden dışarı mı gidiodu
saidonun şutu dışarı mı gidiodu
golde gokhanın kafası dışarı mı gidiodu
topu oyuna sokarken kaz kez dışarı attı hep eliyle yada ayağıyla en olumlu yere oynadı
aymanın geri pasında hızlı atik olmasa gökhanın ayaklarına zamanında nasıl dalcaktıı

GİT MAÇI İZLE İnsanları sinir etmek için mi gönderilionuz ya oyuncuyu kazanmaya çalışıoz muhalefet muhalefet ne bu ya yerin dibine sok jeffersonu ama işte inkar edemezsin tolga oynasa en az 3-0 yenilecektik

Samet Yildirim
28.10.2007, 00:39
ya git maçı izle sonra konuş benim sinirimi bozma burda be maçı izlemeden konuşma 90 dk izlede konuş tek kurtardığı dışarı giden mehmet topuzun şutuymuş
frikik dışarı mı giidodu
golden hemen sonraki gökhanın şutu dışarı mı gidioduu
ara pasında gökhan karşı karşıya kaldı vurdu müthiş kurtardı yakın mesafeden dışarı mı gidiodu
saidonun şutu dışarı mı gidiodu
golde gokhanın kafası dışarı mı gidiodu
topu oyuna sokarken kaz kez dışarı attı hep eliyle yada ayağıyla en olumlu yere oynadı

GİT MAÇI İZLE DAHA FAZLA ASABIMI DA BOZMA BENİM

kizma arkadasim bazi insanlar art niyetli yaziyor sinirlenme bizler baska maca bakmisiz demeki...;)

Sefa Murat Dokuz
28.10.2007, 00:45
yahu kimlikte sadece trabzon yazıyor diye oynıcak diye bişi mi var ne saçma bir mantık tamam öze dönmek lazım da yeteneklileri oynatmak lazım
eğer yabancı özünden iise tabiki yabancı oynuyacak bunun en önemli kanıtı da aureliodur türkiyede yüz binlerce futbolcu varken gidip yabancı oyuncu oynaması ve ii oynaması suç mu
ki biz milli takım falan da değiliz
jeffersonun osasuna maçından kapılan antipatisi nedeniyle herkes böle konuşuyor ama demiyorlarki osasuna maçlarında tolga oynasa elerdik.evet ilk maçı 2-1 alırdık ama 2.maçta 10-0 yenilirdik hatırlayın 2.maçı ii hatırlayın kaç tane füzeleri 90dan aldı 1 metreden valdonun şutunu çıkardı tm ispanyol gasteleri yazdı
elioduk dimi tolga olsa ewt elioduk bravo sizin manteliteniz de ziyanınkinden çok farklı değil
ERSUN YANAL gerçek futbol adamı ve ona güveniyorum eğer ersun hocada jeffersonu keserse o zmn derim ewt ersun hoca bişi bilio ki bu adamı kesti ama herkes görek ki jefferson kaleyi allah bir skatlık vermezse sezon sonuna kadar koruyacak

Samet Yildirim
28.10.2007, 00:48
yahu kimlikte sadece trabzon yazıyor diye oynıcak diye bişi mi var ne saçma bir mantık tamam öze dönmek lazım da yeteneklileri oynatmak lazım
eğer yabancı özünden iise tabiki yabancı oynuyacak bunun en önemli kanıtı da aureliodur türkiyede yüz binlerce futbolcu varken gidip yabancı oyuncu oynaması ve ii oynaması suç mu
ki biz milli takım falan da değiliz
jeffersonun osasuna maçından kapılan antipatisi nedeniyle herkes böle konuşuyor ama demiyorlarki osasuna maçlarında tolga oynasa elerdik.evet ilk maçı 2-1 alırdık ama 2.maçta 10-0 yenilirdik hatırlayın 2.maçı ii hatırlayın kaç tane füzeleri 90dan aldı 1 metreden valdonun şutunu çıkardı tm ispanyol gasteleri yazdı
elioduk dimi tolga olsa ewt elioduk bravo sizin manteliteniz de ziyanınkinden çok farklı değil
ERSUN YANAL gerçek futbol adamı ve ona güveniyorum eğer ersun hocada jeffersonu keserse o zmn derim ewt ersun hoca bişi bilio ki bu adamı kesti ama herkes görek ki jefferson kaleyi allah bir skatlık vermezse sezon sonuna kadar koruyacak

Jefferson TÜRKIYENIN EN IYI KALECESI ...GS, FB, BJK hepsi berbat sadece RÜSTÜ ondan sonra JEFFERSON...kim iyi oynarsa o oynar mantik bu dur trabzonlu olup olmamasi önemli degil ozaman....hasan, ufukhan, hüseyin, tolga, gökdeniz, yusuf, ergin, eyüp,tayfun, ufuk gibi oyuncular oynatsinlar da TS halini ozaman görelim...kim iyise o oynar o kadar basit

Bartuğ13
28.10.2007, 00:50
hocam sen takmışsın jafere.
millete yanlı yorum yapıyor diyorsun.jafer karşıtısın diyorsun sen de inadına tolga karşıtı konuşuyorsun.
destek olunacaksa ikisine de olun.
tolgaya düşmanca konuşmayın.ikisi de benim kalecimdir.hangisi geçse desteklerim ben.ama biri birinden iyidir demem.
benim görüşümdür.saygı duyulmasını beklerim.
tolganın o golleri yiyeceğini garanti edemezsin.olmamış olaylar için yorum yapamazsın.
mümkünse beni hedef alarak da yorum yapma bundan sonra.uzamasın.

sadece trabzonlu diye oynasın demediğimi tekrar belirtiyorum.ama trabzonun altyapısına önem verilmesi ve iyi oyuncu yetiştirilmesi gerektiğini savunuyorum.eğer yetenekli oyuncu çıkarsa da at gözlüğüyle bakmak değil,iyisini de kötüsünü de görmek gerek diyorum.

Samet Yildirim
28.10.2007, 00:52
hocam sen takmışsın jafere.
millete yanlı yorum yapıyor diyorsun.jafer karşıtısın diyorsun sen de inadına tolga karşıtı konuşuyorsun.
destek olunacaksa ikisine de olun.
tolgaya düşmanca konuşmayın.ikisi de benim kalecimdir.hangisi geçse desteklerim ben.ama biri birinden iyidir demem.
benim görüşümdür.saygı duyulmasını beklerim.
tolganın o golleri yiyeceğini garanti edemezsin.olmamış olaylar için yorum yapamazsın.
mümkünse beni hedef alarak da yorum yapma bundan sonra.uzamasın

TOLGA da kaledeyken bende istedim dvm etsin diye ama 1 seneyi gecti ben ilerleme göremedim dogrusu...

Sefa Murat Dokuz
28.10.2007, 00:57
eğer bir öze dönüş varsa neden bu kadar beklendi ve son 1-2 yılda alınan yabancıaların günahı ne bir anda öze dönüş die bişey yapcam die yabancıları katletmek diye bir şey olamaz bundan 2-3 sene önce başlansa ve şu anda 22-23 yaşlarında ii oyuncular pişmiş olsa tmm dicem ama şurda yusuf belki dicem ergin oynıyamıo görüoz yok ki alt yapıdan oynıyabilecek oyuncu
ufukhan belki fln ama işte olmuo olmuo çünkü planlı bişi yok ve öze dönüş die gidip yeteneksiz trabzonlu oynıcaksa böle felsefe yapan bir takım asla bişey kat edemez
fenerbahçenin kadrosuna bakalım şimdi
Serdar(Türkiye)
Önder(Türkiye-Belçika)
Edu(Brezilya)
Lugano(Urugay)
R.Carlos(Brezilya)
Aurelio(Brezilya-Türkiye)
Appiah(Gana)
Wederson(Brezilya-Türkiye)
Alex(Brezilya)
Deivid(Brezilya)
Kezjman(Sırbistan)

Bizdede
Tolga
Ufukhan
Selim
Eyüp Kadri
Enes
Yusuf
Gökdeniz
Hasan
Hüseyin
Ufuk Bayraktar
Ergin Keleş

bir tahmin yapın bakalım kaç kaç bitioor
bir tarfta 9 yabancı diğer tarfta 0(önderi saymıom bide)

son 1-2 yıldır bu 2 takımın da aldığı sonuçlar belli sonuçta 2side türk takımı değilmi yabancı oynatmak suç mu

Osman Yavuz
28.10.2007, 02:05
Bu kadar kalitesiz yabancıların olduğu bir takımda Türk oyuncularımız yetersiz kalıyosa iyi yabancılar gelince napıcaklar merak ediyorum doğrusu.

yns61
28.10.2007, 11:30
jeffersona kötü diyenler tolgayı kişsel olarak sevenlerdir. tolga olsaydı en az 5 top sektirmişti mehmet topuzun şutunu almıştı içeri.. hooooop ayın golü...
eldeki en iyi akleci jeffersondur

ilhan
28.10.2007, 11:34
Jefferson hakkında yorum yapın, Tolga'yı kişisel sevenlere çamur atmaya gerek yok.

Ayrıca Jefferson, forma giydiği dönemlerde de böyle yıldızı parlıyordu ara ara. 1 Maç süper 2-3 maç rezil oynadığı dönemleri de unutmadık.

Ha birisini savunurken diğerine çamur atayım.. Yakışmıyor. Hepsi Trabzonsporumuzun formasını giyiyor.

bordomavii61
28.10.2007, 11:41
jerfersonun gibi kalecii bence türkiyede yoktur.. cok iyi bir kalecii ziyaa yüzünden ziyan oldu bi aralar ama inss.. kaleyii hepten devralırr....

Cafer Bulur
28.10.2007, 12:07
kizma arkadasim bazi insanlar art niyetli yaziyor sinirlenme bizler baska maca bakmisiz demeki...;)
ben trabzonspor un menfaatleri icin tolganin oynamasi gerektigi düsüncesindeyim.benim amacim fikirlerimi sizlerle paylasmak.size katilmiyorum diye beni artniyetli olarak görmen hos degil.

Samet Yildirim
28.10.2007, 12:28
ben trabzonspor un menfaatleri icin tolganin oynamasi gerektigi düsüncesindeyim.benim amacim fikirlerimi sizlerle paylasmak.size katilmiyorum diye beni artniyetli olarak görmen hos degil.

art niyetli su anlamda TOLGA ZENGIN trabzonlu o oynasin illa anlaminda söyledim...

Cem Balcı
28.10.2007, 13:45
yabancı oynatmak suç değilde fenerin yaptığı gibide ilk 11 in 10 nunu yabancıdan kurmak iyi bişi değildir.sonrada türk milli takımı neden iyi işler yapamıyo diolar.fener avrupaya giden kendini kanıtlamış bi takım tutupta kadrosunda 1 türkle oynarsa bu türk futbolu böyle gelişmez türk milli takımıda daha kötüye gidecektir.benim milli takımımda allahın brezilyalısı oynuyosa hüseyin yedek oturuyosa federasyonun oturup bi düşünmesi lazım.sonrada milli takıma bahane bulurlar.

Murat'
28.10.2007, 17:28
Jefferson hakkında yorum yapın, Tolga'yı kişisel sevenlere çamur atmaya gerek yok.

Ayrıca Jefferson, forma giydiği dönemlerde de böyle yıldızı parlıyordu ara ara. 1 Maç süper 2-3 maç rezil oynadığı dönemleri de unutmadık.

Ha birisini savunurken diğerine çamur atayım.. Yakışmıyor. Hepsi Trabzonsporumuzun formasını giyiyor.

doğru diyorsun İlhan...ama bazı arkadaşlarımız jeffersona jafer diyip dalga geçiyorlar....

ben jeffersona gerçekten teşekkür ediyorum...ona güvenelerin güvenlerini boşa çıkarmadığı için:alkış::alkış:

poetricus
28.10.2007, 18:31
Art niyetli şu anlamda: TOLGA ZENGİN Trabzon'lu o oynasın illa anlamında söyledim...
Tolga Zengin'in ailesi Trabzon'da yaşıyor ama Trabzon'lu değil, Gümüşhane'li.
Jefferson'u abartmanın da alemi yok. Yediği hatalı gollerle kahrolduğumuz günleri ne çabuk unuttuk? Kaleci olarak yeteneklerine sözüm yok ama aradan geçen zaman zarfında yer tutma, top tutma ve yan top zaaflarını ne kadar düzelttiği hakkında henüz hiçbir bilgimiz yok.

Bu camianın garip bir duygusal refleksi var: Yedek kalan yıldız kabul ediliyor.
Jefferson kötü performans göstereceği ilk maçta Tolga'yı geri, istemeye başlarız.

Murat'
28.10.2007, 18:33
Tolga Zenginin ailesi Trabzon'da yaşıyor ama Trabzon'lu değil, Gümüşhane'li.

tolga hopa doğumlu...ama nereli onu bilmiyorum...

Samet Yildirim
28.10.2007, 18:33
Tolga Zenginin ailesi Trabzon'da yaşıyor ama Trabzon'lu değil, Gümüşhane'li.

tmm ama herkes trabzonlu biliyor...hem farketmez isterse rizeli olsun kim iyise oynasin...

poetricus
28.10.2007, 18:39
Bana kendisinin söylediği aslen Gümüşhane'li olduğuydu. Ben yanlış hatırlamıyorsam, o da yalan söylemediyse Gümüşhane'li.

Tolga hopa doğumlu...Ama nereli onu bilmiyorum...
İşin özü bu:

Hem farketmez isterse Rize'li olsun kim iyi ise oynasın...
Aslolan nereli olduğu değil neler yaptığı.

Bartuğ13
28.10.2007, 20:15
Tolga Zengin'in ailesi Trabzon'da yaşıyor ama Trabzon'lu değil, Gümüşhane'li.
Jefferson'u abartmanın da alemi yok. Yediği hatalı gollerle kahrolduğumuz günleri ne çabuk unuttuk? Kaleci olarak yeteneklerine sözüm yok ama aradan geçen zaman zarfında yer tutma, top tutma ve yan top zaaflarını ne kadar düzelttiği hakkında henüz hiçbir bilgimiz yok.

Bu camianın garip bir duygusal refleksi var: Yedek kalan yıldız kabul ediliyor.
Jefferson kötü performans göstereceği ilk maçta Tolga'yı geri, istemeye başlarız.

hocam izin verirsen altına bir imza da ben atmak isterim bu yazının

Great White
28.10.2007, 21:33
Tolga ya da Jefferson..

Hangisinin daha iyi kaleci oldukları konusunda fikirler göreceli olabilir ama değişmez bazı kriterler de vardır..

Mesela, ideal bir kalecide olması gereken en önemli özelliklerden birisi uzun boy ve atletik bir fiziktir..

Bu bakımdan Jeff' in Tolga' ya oranla büyük bir avantajı var..

Altıpasta gelişen pozisyonlarda Tolga o çelimsiz fiziği ile çok zayıf ve çaresiz kalırken Jeff ondan çok daha fazla güven veriyor..

Ayrıca bire bir pozisyonlarda heybeti ile rakibin açısını son derece iyi kapatabiliyor..

Sonuçta Jeff' in eksiklerinin Tolga' nınkilere oranla daha giderilebilir ve makul eksiklikler olduğunu düşünüyorum..

Ben bir defans oyuncusu olsam arkamda Jeff'' in olmasından daha fazla rahatlık duyardım..

Oysa rakip forvetlerden birisi olsam karşımda Jeff yerine kaleyi dolduramayan çelimsiz bir Tolga' yı görmeyi yeğlerim:)

Haluk Ongan
29.10.2007, 00:23
Tolga ya da Jefferson..

Hangisinin daha iyi kaleci oldukları konusunda fikirler göreceli olabilir ama değişmez bazı kriterler de vardır..

Mesela, ideal bir kalecide olması gereken en önemli özelliklerden birisi uzun boy ve atletik bir fiziktir..

Altıpasta gelişen pozisyonlarda Tolga o çelimsiz fiziği ile çok zayıf ve çaresiz kalırken Jeff ondan çok daha fazla güven veriyor..

Ayrıca bire bir pozisyonlarda heybeti ile rakibin açısını son derece iyi kapatabiliyor..

Sonuçta Jeff' in eksiklerinin Tolga' nınkilere oranla daha giderilebilir ve makul eksiklikler olduğunu düşünüyorum..

Ben bir defans oyuncusu olsam arkamda Jeff'' in olmasından daha fazla rahatlık duyardım..

Oysa rakip forvetlerden birisi olsam karşımda Jeff yerine kaleyi dolduramayan çelimsiz bir Tolga' yı görmeyi yeğlerim:)

imzamı atıyorum

Ömer SEVİNÇ
29.10.2007, 02:19
Tolga ya da Jefferson..

Güzel yazı..

Berat
29.10.2007, 04:21
Jefferson da Tolga da şampiyonluğa oynayan bir takımın kalecisi olamazlar..

Ancak 96 yılındaki gibi oyunu tamamen yarı alana yıkan, hücum gücü müthiş yüksek bir takım olacak ki, bu tip kalecilerle ancak o zaman idare edebiliriz..

poetricus
29.10.2007, 07:06
Jefferson da Tolga da şampiyonluğa oynayan bir takımın kalecisi olamazlar..
Ancak 96 yılındaki gibi oyunu tamamen yarı alana yıkan, hücum gücü müthiş yüksek bir takım olacak ki, bu tip kalecilerle ancak o zaman idare edebiliriz..

İşin özü bu. Orada da bir ihtimal göz ardı edilmemeli. Bu tip maçlarda kendilerin epk top gelmediği için kalecilrin konsantrasyon yetersizlikleri olabiliyor.

ahmeTurk
29.10.2007, 14:05
Kaleciyi kaleci yapan önündeki savunma oyuncularıdır. Kadromuzdaki kalecilerin yeterli olduğunu da yetersiz olduğunu da söyleyemem ancak savunma yaptıklarını sanan oyuncular olduğu sürece saçma sapan goller yemeye de kalede kim olursa olsun devam ederiz.

Samet Yildirim
29.10.2007, 14:15
Kaleciyi kaleci yapan önündeki savunma oyuncularıdır. Kadromuzdaki kalecilerin yeterli olduğunu da yetersiz olduğunu da söyleyemem ancak savunma yaptıklarını sanan oyuncular olduğu sürece saçma sapan goller yemeye de kalede kim olursa olsun devam ederiz.

hic alakasi yok...Örneyin SAKARYASPOR kalecisi mükemmel bi kaleci bunu tartismaya gerek yok ama savunmasi berbat oldugu halde iyi...ellinden top kacirirsa bosa cikarsa bunlar savunmayla alakasi bile yok kaleci kalitesidir..

Sefa Murat Dokuz
29.10.2007, 14:20
jefferson 10 maç oynasın herkese kanıtlıcak kendini gösterecek herkese ama 10 maçta hata yapmıcak die bir şey yok
Tolga zenginin trabzonlu olduğu olmadığının önemi yok öze dönüş diye bir şey yok böle bişey varda bir tek kalede mi var saçmalık ister trabzonlu ister izmirli ister muşlu olsun çıkıp oynuyorsa adam gibi isterse antartikalı olsun 11 de oynıcayacak ama trabzonlu olur da ii oynarsa neden oynamıyacak biz öze dönüşe karşı fln değiliz ama gidip de beceriksizler ile brezilya liginin en iyi 3.kalecisi ünvanını almış bir kaleciyi harcamak bana saçma geliyor.
Tolga Jeff arasında
benim yorumum
Hava Hakimiyeti:Tolganın biraz daha iyi
Reflex:Jefferson
Topu oyuna sokma:Jefferson
Karşı karşıya:Jefferson
Uzaktan:Berabere
Yerden:Jefferson
Hız:Jefferson
Atletizm:Jefferson
Penaltı:Tolga(eh işte brezilyada jeffin kurtardığı çok penaltı var ama tolga nın çıplak gözle gördüm
Kale Vuruşu:Jefferson
Yer Tutma:Tolga
Baktığımızda genelde jefferson önde jeffersonun daha az eksiği var bence 1-2 sene sabredersek şu ligin en iyi kalecisi olur jefferson

Samet Yildirim
29.10.2007, 14:44
jefferson 10 maç oynasın herkese kanıtlıcak kendini gösterecek herkese ama 10 maçta hata yapmıcak die bir şey yok
Tolga zenginin trabzonlu olduğu olmadığının önemi yok öze dönüş diye bir şey yok böle bişey varda bir tek kalede mi var saçmalık ister trabzonlu ister izmirli ister muşlu olsun çıkıp oynuyorsa adam gibi isterse antartikalı olsun 11 de oynıcayacak ama trabzonlu olur da ii oynarsa neden oynamıyacak biz öze dönüşe karşı fln değiliz ama gidip de beceriksizler ile brezilya liginin en iyi 3.kalecisi ünvanını almış bir kaleciyi harcamak bana saçma geliyor.
Tolga Jeff arasında
benim yorumum
Hava Hakimiyeti:Tolganın biraz daha iyi
Reflex:Jefferson
Topu oyuna sokma:Jefferson
Karşı karşıya:Jefferson
Uzaktan:Berabere
Yerden:Jefferson
Hız:Jefferson
Atletizm:Jefferson
Penaltı:Tolga(eh işte brezilyada jeffin kurtardığı çok penaltı var ama tolga nın çıplak gözle gördüm
Kale Vuruşu:Jefferson
Yer Tutma:Tolga
Baktığımızda genelde jefferson önde jeffersonun daha az eksiği var bence 1-2 sene sabredersek şu ligin en iyi kalecisi olur jefferson

hva hakimiyeti ve top tutma jeff daha iyi bence...aslinda bana sorsan her alanda daha iyide neyse:)

Mayls
29.10.2007, 14:57
hva hakimiyeti ve top tutma jeff daha iyi bence...aslinda bana sorsan her alanda daha iyide neyse:)
Hava hakimiyeti Tolga'nin kesinlikle daha iyidir. Jefferson yüksek toplara cikarken cok tereddüt ediyor (gerci 1 mac izleyebildik ama benim hatirladigim eski maclarda öyleydi). Ayrica yüksek toplari tuttugunu hic görmedim. Hep yumrukla uzaklastirdi. Yüksek toplarda hic güven vermiyor bana.
Tolga'dan ne kadar iyi? Zaman gösterecek.

Samet Yildirim
29.10.2007, 15:18
Hava hakimiyeti Tolga'nin kesinlikle daha iyidir. Jefferson yüksek toplara cikarken cok tereddüt ediyor (gerci 1 mac izleyebildik ama benim hatirladigim eski maclarda öyleydi). Ayrica yüksek toplari tuttugunu hic görmedim. Hep yumrukla uzaklastirdi. Yüksek toplarda hic güven vermiyor bana.
Tolga'dan ne kadar iyi? Zaman gösterecek.

olabilir bana pek öyle gelmiyor ama neyse...,ilerde bakariz artik ne gibi performans gösterecek...

sethfilo
29.10.2007, 15:27
Jefferson ile ilgili her yazdığımda Tolgadan çok daha iyi bir kaleci olduğunu yazdım ve hepde yazacağım belki Jefferson olağanüstü kaleci değil ama Tolgayı gördükçe ona ne kadar haksızlık edildiğini anlıyorum.

Cem Balcı
29.10.2007, 15:41
ben ikisindende umutluyum yaşları daha genç eminimki kendilerini geliştircekler.biri rüştünün veliahtı biri rivaldonun takip ettiği ve övdüğü biri.

TSKara61
29.10.2007, 16:36
bcF7mSAY154

afferin lan Cafer

Emirhan Makul
29.10.2007, 16:38
cafer.....:):):):)cafersoon zuhahhaha :)

Cem Balcı
29.10.2007, 16:49
adam panter yaw:D

Mustafa K. Demirbaş
30.10.2007, 17:43
kac gun oynamadı ama kendını hazır tuttu gercekten bravo bıraz daha tecrubelı olsa kalecı almaya gerek kalmazdı ama malesef ama yınde ıyı

Turgut Altun
30.10.2007, 21:58
Jefferson bence miyop:) dikkat edin serbest vuruşlarda yada uzaktaki pozisyonlarda onu gösterdklerinde gözlerini kısarak görmeye çalışıyor.Her maçta uzak pozisyonlarda garip şekilde önündekileri seçmeye çalışıyor.Gözlerini kah çok açıyor sonra birden kısıyor.Tuhaf tuhaf hareketler yapıyor.Var bir gariplik onda.Şu adamı yeniden göz muayenesinden geçirmek lazım:D

Bartuğ13
30.10.2007, 22:05
tolga gibi bir ağtal kaleye geçeceğine jafer geçsin.
yan toplarda mükemmel.hoş altıpasa gelen topları almıyor rakip vursun diye bekliyor ama olsun.
bir de üzerine gelen şutlarda biraz eksiği var.üzerine gelirken top yere atlıyor.
absürt topları bazen yetenek bazen şansla tutuyor ya yeter.önemli olan onları kurtarmak.böyle saçma goller yediğine kimse bişey diyemez.
hem tolga napıyor ki?o çok daha saçma goller yemiyor mu?

allahım yarabbi.sen bana sabır ver.yukardaki ironiler bir yana benim asıl ne demek istediğimi az önce sahada görmüşsünüzdür umarım.

ilhan
30.10.2007, 22:06
Cuma günkü maçta farklı bir kaleci mi izledim ben ?

Düzelir, kendini düzeltir.

Desteğe devam.

Bartuğ13
30.10.2007, 22:14
Cuma günkü maçta farklı bir kaleci mi izledim ben ?

Düzelir, kendini düzeltir.

Desteğe devam.

olay bu aga.adam bir maç harika bir maç rezil.ortası yok bunun.yediği goller akıl almayacak derecede aptalca.tolganın yediklerinden çok çok basit toplar.ama bazı toplar kurtarıyor o da inanılmaz.ortası yok bunun.

geldi geleli aynı.osasuna maçının ilkini mundar etti.ikincisi harikaydı.jafer bu.
yani oynamıyor diye kimsenin baş tacı yapmasına,dünyanın en iyi kalecisi ilan etmesine gerek yok.

yerden yere vurmaya da gerek yok.bahsettiğim benim tolgaya neler neler diyip,jafer mükemmeldir diyenler hata ediyorlar.objektif bakılsın olaya.jafer de bu sonuçta.eskiden beri biliyoruz.tolganın da ne olduğu belli.ama illaki birini kötüleyip öbürünü tutmaya gerek yok.takım tutmak lazım.

ilhan
30.10.2007, 22:17
Öyle deme kardeşim. Tolga'ya ne kadar güveniyorsak Jefferson'a da güvenmemiz gerekiyor.

Sonuçta onca zamandır maç oynamıyor. Maç eksiği var. Öyle varsaymak zorundayız.

Cafer Bulur
30.10.2007, 22:35
yedigimiz 1.golde adeta rakibe teslim bayragini ceken,3.golde biraz falso alan topta bir cok kez oldugu gibi ters köseye yatan jeffi savunanlar trabzonsporun menfaatlerini düsünmeyip yabanci hayranligi yapanlardir.

Bülent Bayraktar
30.10.2007, 22:46
jeffin önünde savunma varmıki o iyi oynasın,
buffonu kaleye geçirsen celo,erdinç,tolga üçlüsü sayesinde aynı golleri yer

buyukkaptan
30.10.2007, 22:47
jefferson senden ne köy olur ne kasaba en yakın zamanda brezilya ucak biletini al

Samet Yildirim
30.10.2007, 22:56
1. ve 2. gol de hatasi oldugunu düsünmüyorum ....3. golde tabi ki büyük hatasi var....

yns61
30.10.2007, 22:59
1. ve 3. golde hatası var.. anlıyacagınız bu da boş cıktı çizgi kalecisi...
Hiç geliştirmedin kendini jeff

ilhan
30.10.2007, 23:00
jeffin önünde savunma varmıki o iyi oynasın,
buffonu kaleye geçirsen celo,erdinç,tolga üçlüsü sayesinde aynı golleri yer

Tolga'nın önündede bu adamlar vardı sanki.:rolleyes:

unique
30.10.2007, 23:05
İlk golde adam gibi kaleci 50 metreden süzülerek altıpasa gelen topu kimseye yar etmez, ya tutar ya da herkesi dağıtarak topu uzaklaştırır;zaten altı pas kaleciye özel bir bölgedir ve rakip oyuncular kaleciye en ufak bir müdahelede bile bulunamazlar. Bizimki çizgide çakılı kaldı, bu pozisyondan nasıl bir kaleci olduğunu çok rahat anlayabilirsiniz.

yns61
30.10.2007, 23:06
İlk golde adam gibi kaleci 50 metreden süzülerek altıpasa gelen topu kimseye yar etmez, ya tutar ya da herkesi dağıtarak topu uzaklaştırır;zaten altı pas kaleciye özel bir bölgedir ve rakip oyuncular kaleciye en ufak bir müdahelede bile bulunamazlar. Bizimki çizgide çakılı kaldı, bu pozisyondan nasıl bir kaleci olduğunu çok rahat anlayabilirsiniz.
çizgi kalecisi:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Cafer Bulur
30.10.2007, 23:07
1. ve 2. gol de hatasi oldugunu düsünmüyorum ....3. golde tabi ki büyük hatasi var....
futbolda altipasa gelen yüksek bir top kimin olmali?eger bir kaleci o topa cikip en azindan rakibi rahatsiz etmiyorsa kalemiz bos dursun daha iyi.belki onun yerine bir futbolcu oynatmak daha mantikli.

Samet Yildirim
30.10.2007, 23:21
futbolda altipasa gelen yüksek bir top kimin olmali?eger bir kaleci o topa cikip en azindan rakibi rahatsiz etmiyorsa kalemiz bos dursun daha iyi.belki onun yerine bir futbolcu oynatmak daha mantikli.

Ersun Yanal 3. golde hatasi var dedi...serdar bali hatasi yokdu bu golde dedi..bende öyle diyorum...

ve 320 gün sonra 2.kez kalaye gecti bu arkadas ne kadar öz güveni olur ki hemen o topa ciksin ...320 günden beri kalede olsaydi bu topa cikardi ama daha yeni kaleye gecti o özgüven daha gelmedi...ben gayet normal düsünüyorum yani...

Cafer Bulur
30.10.2007, 23:26
Ersun Yanal 3. golde hatasi var dedi...serdar bali hatasi yokdu bu golde dedi..bende öyle diyorum...

ve 320 gün sonra 2.kez kalaye gecti bu arkadas ne kadar öz güveni olur ki hemen o topa ciksin ...320 günden beri kalede olsaydi bu topa cikardi ama daha yeni kaleye gecti o özgüven daha gelmedi...ben gayet normal düsünüyorum yani...
lütfen arkadas.jeffersonun böyle cikmadigi pozisyonlarda cikmayip yedigi golleri ne cabuk unuttun?jefferson gibi kaleciler ancak brezilya ligi gibi fazla yan top gelmeyen yerde basarili olabilir.

Adnan Mollasalihoğlu
30.10.2007, 23:28
o defansın arkasına Buffon'u koysan ne yazar???

Samet Yildirim
30.10.2007, 23:29
lütfen arkadas.jeffersonun böyle cikmadigi pozisyonlarda cikmayip yedigi golleri ne cabuk unuttun?jefferson gibi kaleciler ancak brezilya ligi gibi fazla yan top gelmeyen yerde basarili olabilir.

ben yinede okadar elestirmem 320 gün gecmis birakin yedek kalmayi 3.kaleci olmus ...yani resmen parcalanmak istenmis bu kaleci...simdi yine o parcalar yavas yavas düzelecekdir...bi kaleci icin oynamamak ölümdür...320 gün daha da kötü...tabi hata yapiyor ama hata yapmayan bi kaleci yok dünyada...

DeAgLeMaNyAq
30.10.2007, 23:56
Jeff'in son yediği golle maç 1-0 bitse yüklenmek doğru olabilirdi ama bu saatten sonra tartışmanın manası yok. En azından Tolga iyileşene kadar...

Emirhan Makul
30.10.2007, 23:58
jef sen gel bizim çarşamba pazarında karpuz tut bende aya çıkacam sen onu da beceremessin

Sefa Murat Dokuz
31.10.2007, 00:01
ya utanın yaptığınız yorumlardan şimdi manisadan geliyorum ve maçta ilk yarı jefferson yüzde yüz kaç tane gol kurtardı
ayrıca ilk golde arka direği savunan nerde sırf jeffi suçlamak ne kadar doğru 2.golde ki savunmanın hatasını da jeffe yükleyin
sadece 3.golde hatası vardı bana kalırsa ama zaten maçtan kopmuş bir anda o gol de oldu
ilk yarıda kaç kez kale ağzında goller çıkardı

Emirhan Makul
31.10.2007, 00:03
hau ilk golüüü jef yemedimi yoksa

Sefa Murat Dokuz
31.10.2007, 00:07
ya ben kale arkasındaydım ve bizim olduğumuz tarafın tam karşısı yatay bkaktığımdan topun nereye düştüğünü göremedim ama arka direkte hiç bir adam göremedim 2 manisalı dışında
ilk yarıda kurtardığı kaç tane pozisyon var 6 pasta önümüzde kurtardıktan sonra allaha tşkkür ediyordu hep
nereye kadar dayancaktı kaleci
bu arada holosko ilk yarıda gol attı o ofsaytmıydı ben kale arkasından ofsayt die gördüm ofsaytmıydı

FANATIK61
31.10.2007, 00:07
3. Golde top Celalettin'in ayagina carpiyor ve yön degistiriyor zaten yumruklamak istedi top ama ellerinin yaninda gecti falso aldi diye. Agzi olan konusuyor burda. Su Gözlerinizi bir acsaniz ne mutlu bize...

Samet Yildirim
31.10.2007, 00:10

320 gün sonra kaleye gecen bi insan ne kadar öz güveni olur ki o topa ciksin...ha 320 günden beri kalede olsaydi ve bu topa cikmasaydi ozaman kabul ederdim...320 gün sonra 2.macina cikacak ve öz güveni olupda o topa cikacak baya zor bi i$...bi kaleci icin mac oynamamk ölümdür hele 3.kaleci olmak daha da kötüdür...abartmamak lazim...

Samet Yildirim
31.10.2007, 00:11
ya ben kale arkasındaydım ve bizim olduğumuz tarafın tam karşısı yatay bkaktığımdan topun nereye düştüğünü göremedim ama arka direkte hiç bir adam göremedim 2 manisalı dışında
ilk yarıda kurtardığı kaç tane pozisyon var 6 pasta önümüzde kurtardıktan sonra allaha tşkkür ediyordu hep
nereye kadar dayancaktı kaleci
bu arada holosko ilk yarıda gol attı o ofsaytmıydı ben kale arkasından ofsayt die gördüm ofsaytmıydı

ofsayt degildi hemde cok net yani

Emirhan Makul
31.10.2007, 00:11
ondan sonrada ben üvey evlatım diyo ama artistt daha topa çıkmaya cesareti yok trip yapıyoo ya kimlerle uğraşıyoruzz yaa

Sefa Murat Dokuz
31.10.2007, 00:12
3. Golde top Celalettin'in ayagina carpiyor ve yön degistiriyor zaten yumruklamak istedi top ama ellerinin yaninda gecti falso aldi diye. Agzi olan konusuyor burda. Su Gözlerinizi bir acsaniz ne mutlu bize...
3.golde bir tuhaflık olduğunu ben de hissettim öle bir gol olamaz dedim tribünde o açıdan direğe çarptı sandım
ilk yarıda jeffersonu çok beğendim bence çok daha iyi olacak çoçuğun önünde ufacık savvunma yapan kişi yok
örnek erdinçe doğru geliyor top , o anda top sekior holosko 5 metre geriden gelip alıyor topu
serkan balcı orta sahada top havdan sekiyor adam gelio topu alıor gidio pozisyon
manisada 11 numara alıo topu gidio önünü açıyor bizim oyuncular var mı böyle bir defans
tayfun çok kötüydü, celaleddin iğrenç oynadı yine

bu savunmaya bu oyun bence çok bile jeffe kızmaya hakkımız yook

buyukkaptan
31.10.2007, 00:12
fanatik61 bırak Allah aşkına sen şöyle gol yiyen kaleci görüntüsü getir bana 3.gol gibi olsun ama falso almış top hep falso alsa ne olur ya bu top 180 derecelık bı falsomu aldı alt tarafı gogsune gelen top hafıf omuz bolgesıne yon degıstırdı sen nıye vurulmadan uçuşa geçiyorsun yere sağlam basan bir kaleci onu yemez mesela tolgayıda çok beğenmem ama onu yemez

Sefa Murat Dokuz
31.10.2007, 00:13
ondan sonrada ben üvey evlatım diyo ama artistt daha topa çıkmaya cesareti yok trip yapıyoo ya kimlerle uğraşıyoruzz yaa
ya kop git sinir etme beni bugun sahada top basan oynuyan kim vardı söle bana ceyhun hariç bir oyuncu sölesene bana
jefferson geriye kalanların en iyisiydi bana göre

Samet Yildirim
31.10.2007, 00:14
fanatik61 bırak Allah aşkına sen şöyle gol yiyen kaleci görüntüsü getir bana 3.gol gibi olsun ama falso almış top hep falso alsa ne olur ya bu top 180 derecelık bı falsomu aldı alt tarafı gogsune gelen top hafıf omuz bolgesıne yon degıstırdı sen nıye vurulmadan uçuşa geçiyorsun yere sağlam basan bir kaleci onu yemez mesela tolgayıda çok beğenmem ama onu yemez

3.golde hatasi var tutmasi lazim ama öbür gollerde sucu yok...

buyukkaptan
31.10.2007, 00:16
farketmez aga o golü yiyorsa o kaleciyle iş yürümez 1-0 veya 5-0

Sefa Murat Dokuz
31.10.2007, 00:16
ha 2-0 ha 3-0 ne farkediyor sahada oynayan adam söleyin bana
önünde defans olsa o 3. golün başalngıcına bakın top sağ tarafa kaç metreee açılıoooo adamın biri gidio alıoo ordan getirio sağa çekio bilmemne yukarı çıkıo vuruo
sol bek nerdeydi ???
ilk golde sol bek kademesi nerdeydi yada borbiconiyi tutan adam kim di

buyukkaptan
31.10.2007, 00:17
herkes stoperden bol ne var dıyor bana bırı bizi taşıyabilecek stoperi saysın

Sefa Murat Dokuz
31.10.2007, 00:18
holosko samimi söylüyorum hızlanmış gelior arakdan ne bir engelleme ne bir perde hiç bişi yok gelio aşşağı doğru vın alıo topu gazlıo bizim defans 10 metre geride kalıo
buz gibi de golleri gitmiş güme galibaa

Samet Yildirim
31.10.2007, 00:19
herkes stoperden bol ne var dıyor bana bırı bizi taşıyabilecek stoperi saysın

tolga, erdinc, tayfun hepside berbat

cagdas ve risp iyi ama onlarda nedense oynamyior...ama cagdas bize yeterli degil...

Sefa Murat Dokuz
31.10.2007, 00:20
şöle defansın arkasında başka biri olsa ilk yarıda rahat gol yerdi ilk yarıda jeffferson çok çok iyi oynadı ancak 2. yarı aynı performansı gösteremedi zaten 2. yarı defans hepten batırdı o 2.gol allah aşkına şaka gibi bir profosyenel takım böyle bir gol yiyemez 5 kişi varken adam karşı karşıya gol atıor

içerde 7 kişi varken 1 kişi arka direkte değil gol yiyon

son golde herkes toptan kaçıor çok enterasan bir takımız bizz

buyukkaptan
31.10.2007, 00:21
bırak abi ya bunların hiçbiri bizi taşımaz devre arasında yapılacak reçeteyi diyeyim sana 2 stoper yollanacak erdinç ve risp yerine ankaragücünden emre ve çek cumhuruhıyetı mı olur hırvatıstan mı olur gurcıstan mı olur bılmem o tarz ulkelerın mıllı tecrubelı bır stoperı alınmalı sagbete jabi bence oynar sola da türkiyeden biri takviye yapılmalıdır

Samet Yildirim
31.10.2007, 00:23
bırak abi ya bunların hiçbiri bizi taşımaz devre arasında yapılacak reçeteyi diyeyim sana 2 stoper yollanacak erdinç ve risp yerine ankaragücünden emre ve çek cumhuruhıyetı mı olur hırvatıstan mı olur gurcıstan mı olur bılmem o tarz ulkelerın mıllı tecrubelı bır stoperı alınmalı sagbete jabi bence oynar sola da türkiyeden biri takviye yapılmalıdır

risp gibisini zor bulursun...

Sefa Murat Dokuz
31.10.2007, 00:23
ben tolga ve jeffersonu sağlık bir defasnın arkasında görmek istiyorum
çünkü baktığımıızda manisa maçlarına tolganın holoskodan yediği gol flana o maçta bile bu kadar pozisyon vermemiştik bu maçta admların 10 net gol pozisonu var ya bu kadar olmaz 3-0 şükrediom

A.Alper
31.10.2007, 00:25
Dida'nın veliahtı...

buyukkaptan
31.10.2007, 00:26
risp veya başka biri farketmez hepsi aynı 2 kişi yollasınlarda dengede tutmak için diyorum sene sonuda zaten tolga kıralıktı o da gidecek iyice bi temizlik olacak

Sefa Murat Dokuz
31.10.2007, 00:29
Dida'nın veliahtı...
???????
Veliahtlar listesine ekleme yapcam
S.Balcı:R.Carlosun veliahtı bugun berbat ötesiydi
Ergin Keleş:F.tekkenin sembolik veliahtı berbattan daha da öteydi bugunn
Umut:Kimse bunu veliahlığa kabul etmior o bir yenetek kısıırııı
Ayman:Ormandaki Goril ve Ayıların yanına dönnn!!!!
Erdinç:Kayseriiyeee
Tayfun:Futbolu bırakk yada sürmenespora
Celaleddin:Direk intihar et kısa yoldan...cennete gidersin bu kadar insanı sevaba sokcan sana edecekleri küfürlerden işleyecekleri günahlardan arındırıosunn intiharrrr..
Keçelinho bence 11 de oynaması gerekiyor
Gökdeniz:son 2 maçtır çook kötüüü
hüseyin:geçmiş olsunnn

buyukkaptan
31.10.2007, 00:33
en önemli veliahtı unuttun dostum dolandırıcıların üçkagatcıların ve sahtekarların veliahtı nuri albayrak

poetricus
31.10.2007, 00:54
Ah Jefferson ah!

Muhtemelen transferini gerçekleştirmiş olan yöneticilerin icadı bir sansasyonla Trabzonspor’a gelişinden sonra çıktığın ilk idmanda seni seyretmiş ne yer ne de top tutamadığını belirtmiş, haliyle bayağı da zılgıt yemiştim. Sonra reflekslerindeki inanılmaz hızı görüp bir nebze ümitlenmiş ama ne yazık ki o ümidi kursağımda bırakacak bir özelliğini daha keşfetmiştim: Yan toplara da çıkmıyordun. Bir de durmak için ceza çizgisi ya da kele çizgisi dışında herhangi bir yeri tercih etmemen vardı, değil mi?

İnan ki bunları yazıyor olmaktansa bin kere, yüz bin kere yanılıyor ve bu sayfalarda sen başta olmak üzere herkesten özür diliyor olmayı çok ama çok isterdim.

Hâlbuki seni Dida’nın varisi olarak görenler vardı. Bence temel eğitim yetersizliği olan ve ileriki yıllarda giderilmesi çok güç olan eksikliklerini yeni, genç ve tecrübesiz oluşuna; Trabzon’a yabancı oluşuna bağlayan arkadaşlarımız vardı. Keşke haklı olsaydılar. Seni gelecek 10 yılda kalemizi güvenle teslim edebileceğimiz altın eldiven olarak görüyorlardı. Kimileri haddinden fazla, benim gibilerse az bir umutla senin düzelmeni bekledik ama sen kimi zaman üzerine gelen topları gâh kornere gâh rakip forvetin önüne çelmekten, auta çıkacak şut ve ortaları aleyhimize köşe atışına dönüştürmekten başka bir şey yapmadın.

Sonra ziya Doğan’ın gazabına uğrayıp üçüncü kaleci konumuna düştün. Bu seni mazlum bir mitosa, mağdur bir kahramana dönüştürdü. Tolga’nın ya da Ahmet’in yaptığı her hatada aranan adam oluverdin. İsmin yine zirvedeydi ama kendini yükselttiğin için değil, diğer iki kaleci hatalarıyla batarken sen hiç kadro yüzü göremediğin için bir tepe gibi değil, ada gibi ortada kalıvermiştin.

Uzun bir aradan sonra Trabzonspor kalesini devraldığın Kayserispor maçında yaptığın birkaç kurtarış hasret ve ümitle yolunu bekleyenlerin dudaklarına bir parmak bal çaldı. Hâlbuki tam da senlik pozisyonları kurtarmıştın ama ne yapalım ki aşkın gözü kördür. O maçtaki performansına ihtiyatla yaklaşan bahsettiğim eksikliklerini unutmayan insanların sesi coşku naraları arasında kaybolup gitti. Yeniden şehla güzel olmuştun artık.

Bu gece yediğin üç golün ikisinde sefilleri oynadın. Önündeki defansın evlere şenlik olduğu bir gerçek ama bu altı pas içinde yumruklaman gereken topu seyretme hakkını sana verir mi? Trabzonspor tarihinde kaleye gitmekte olan topun önünden kaçan ilk kaleci olduğunu biliyor musun? İlklerin takımının kalecisi olarak kendi çapında bir ilke imza attın. Hayırlı olsun!

Üzülme Jefferson;
Biz Türkler çok duygusal, yufka yürekli ve bir o kadar da unutkan bir milletiz. O yüzden bizim dilimizde; “Kel ölür sırma saçlı olur, kör ölür badem gözlü olur.” türünden atasözleri vardır ki emsaline başka hiçbir milletin folklorunda rastlayamazsın. Ayrıca taraftar olarak çok garip alışkanlıklarımız da vardır. Birisi yedek kalmaya görsün, bir de yerinde oynayan adam bekleneni veremedi mi, anında onu yıldız olarak vehmetmeye başlarız. Taki sahadaki yerini alıp unuttuğumuz icraatlarını bize hatırlatıncaya kadar. Anlayacağın duygularımız da zihnimiz de kısır döngünün içinde.

Takma kafana be Jefferson!
Birkaç hafta yedek kalırsın. Sonra yerine geçecek kaleciler belli.Yine hatalar yapar bize saç baş yoldururlar, çok geçmeden taraftar yine senin çok iyi bir kaleci olduğuna kendisini inandırır, yine adına hasret türküleri yakmaya başlar ve bu devran böyle sürüp gider.

Sahi gider mi acaba?
İnan ki son sürat cehenneme doğru giden bir gemideyiz ve sen de dümen tutanlardan birisin.

Sefa Murat Dokuz
31.10.2007, 01:02
ilk golü şimdi lig tv den bir kez daha izledim maçta izlediğimde daha da kalenin içi gibi gözüküyordu bence kalecinin çıkması çok da kolay değil bu pozisyonda top direk geliyor arka direkteki oyuncu nerde yaa bu golde direk suçlayamayız dikkatli izleyin top direk oraya geliyor hızlı bir top gol de 10 numaranın hatası büyük kolay çıkılcak bir top değil beyler dikkatli izleyin

Haluk Ongan
31.10.2007, 01:20
o defansın arkasına Buffon'u koysan ne yazar???

valla aynısını maçı izlerken bi ağabeyim söyledi aynen katılıyorum

TSKara61
31.10.2007, 06:32
Tolga olsaydi bu gollerin hangisini cikarirdi?

A.Alper
31.10.2007, 06:52
Böyle düşünmemeliyiz.Tolga olsaydı ne çıkarırdı.Hüseyin sakatlanmasaydı yenilmezdik gibi.Jefferson şansının yaver gittiği pozisyonlarda artistik kurtarışlar yapabiliyor ancak bu akşamki gibi ancak bilgisayar oyunlarında yenebilecek hatta orada bile yadırganan goller yiyebiliyor.Hiç olmadık yerde takımın geriye düşmesine sebep olabilir.Trabzonspor geriye düşünce başta taraftar olmak üzere herkesi stres basıyor.Önde oynamak bizim karakterimize daha uygun.

Son olarak Jefferson denince aklıma sadece Osasuna'dan yediği ilk gol geliyor.Çaprazdan.

Cengiz Çubukcu
31.10.2007, 07:54
ben bu adamdan iyice soğudum, onun oynadığı her maç yenilmek zorunda mıyız?

degok
31.10.2007, 08:13
Off offf. Gene maçtaydık. Üzüldük. Aciz futbolumuza, celalettinin nedense vazgeçilmezliğine. Ceyhunun çirkefliğine, kalecinin ha var ha yokluğuna, defansın kalaslığına say say birmez üzüldük.

TSKara61
31.10.2007, 08:47
Kayseri macinda resmen fark yememizi engelledi.

Bu macta 1. golde evet topa yukselebirdi ama esas suc defansta. O markaji kaciran defanscilara ne demeli.

2. golu kurtarmasini beklemek abes olur. 1e 1 penalti noktasinda sut. Penalti vurusu gibi bisey.

3. golde kendini daha iyi pozisyonlandirabilirdi, ama yine senin defansin kaleye o kadar yakindan sut cektiriyorsa kaleciye kizmak yerinde degildir.

Tolga'ya o kadar sabrettik. Nolduki? Kendini cokmu gelistirdi? Simdi biraz da Jeff'e sabir gosterelim.

ilhan
31.10.2007, 09:01
Bırakın Polyannacılık oynamayı.

Külünkoğlu
31.10.2007, 09:03
Tolga olsaydi bu gollerin hangisini cikarirdi?
Birinci ve İkinci golü

Eğer dikkatli seyrettiyseniz, Tolga bırakın ağzının içine gelen topu zor pozisyonda havadan gelen topları alıyor veya tokatlıyor. JEfferson inanılmaz biçimde bu golü sadece seyretti..

Tolga'nın en sevdiğim huyu da vara yoğa atlamamasıdır. Kurtardığı penaltılar da buna örnektir. İkinci gol de ise ben daha Tolganın o kadar çaprazdan gol yediğini görmedim. Bir kaleci düşünün ki yan direk dibinde duruyor ve ters köşeden golü yiyor. Topun gol olabilmesi için kaleye gitmesi gerçeğine inat öbür tarafa atlamanın manasını bilen varsa söylesin. Kazık gibi dursa top üstüne gelecek ama yok işte yokoğlu yok.

buyukkaptan
31.10.2007, 09:15
la arkadaşlar bu kaleci bizi taşımaz tolga taşırmı diyorsanız o da değil şu kaleye adam gibi bir yabancı kaleci şart

webb
31.10.2007, 09:24
benje hic golerde hata yok jeffte hattalar takimda

poetricus
31.10.2007, 09:29
Arkadaşlar bu kaleci bizi taşımaz. Tolga taşır mı diyorsanız o da değil. Şu kaleye adam gibi bir yabancı kaleci şart.
Aynen öyle. Yabancı olması şart değil, topu gördüğünde bomba zannetmeyecek biri olsa yeterdi.

Ali İhsan
31.10.2007, 10:33
İlk golde defans, ikinci golde defans, üçüncü golde defans ve kaleci hataları var bence. Jeff hala iyi kaleci, en azından Ahmet ve Tolga'dan iyi...

Ömer TOPAL
31.10.2007, 10:57
jefe tolgadan iyi diyenlerin mantıgını bir çözemedim...ahmetden iyi olabilir ama tolgadan degil...ilk goldeki hatası büyük..o topa çıkabilirdi rahatlıklada yumruklardı...ama yapmadı yapmasını da beklemedim cunku yapmıyor...tolga bunu yapıyor....bence tolganın oldugu bir takımda jef fazla...gitsin kanımca

Ömer TOPAL
31.10.2007, 11:00
Birinci ve İkinci golü

Eğer dikkatli seyrettiyseniz, Tolga bırakın ağzının içine gelen topu zor pozisyonda havadan gelen topları alıyor veya tokatlıyor. JEfferson inanılmaz biçimde bu golü sadece seyretti..

Tolga'nın en sevdiğim huyu da vara yoğa atlamamasıdır. Kurtardığı penaltılar da buna örnektir. İkinci gol de ise ben daha Tolganın o kadar çaprazdan gol yediğini görmedim. Bir kaleci düşünün ki yan direk dibinde duruyor ve ters köşeden golü yiyor. Topun gol olabilmesi için kaleye gitmesi gerçeğine inat öbür tarafa atlamanın manasını bilen varsa söylesin. Kazık gibi dursa top üstüne gelecek ama yok işte yokoğlu yok.

işte benim gördüklerimi görebilen bir arkadaşım...işte soruna cevap vermiş tolga jefin yedigi gollerın hangisini çıkarabilirdi...idda ediyorum yedigimiz ilk gol...tolga olsa kesinlikle gol olmazdı bu cunki o topa mutlaka çıkardı tolga...ikinci gol olmaz yenmez ama hatadır oldu işte....ama kimse bana jefin tolgadan iyi oldugunu söylemesin...

Samet Yildirim
31.10.2007, 13:29
320 gün sonra 2.defa kaleye gecen bi insan icin o topa cikmasi hayalden öte dir.....adamin öz güveni yok birseyi yok hayret bisi....

FOREVER JEFFERSON

A.Alper
31.10.2007, 13:32
Yanından geçen topa tren muamelesi yapmayacak kadar da mı özgüveni yok ? Hangi takımın maçlarını izliyoruz? Trabzonspor mu,Murgulspor mu ?

Samet Yildirim
31.10.2007, 13:35
Yanından geçen topa tren muamelesi yapmayacak kadar da mı özgüveni yok ? Hangi takımın maçlarını izliyoruz? Trabzonspor mu,Murgulspor mu ?

adam simdi o topa cikmasi icin 5 metre ileri gitmesi lazim...dedigim gibi nedenlerden dolayi hayal den öte dir....siz kayserispordan fark yemediginize dua edin...

forever jefferson

Mehmet Fırat
31.10.2007, 13:36
Birinci ve İkinci golü

:alkış:
Tolga hakkındaki düşüncelerime tercüman olmuşsunuz. Ayrıca benim beğendiğim bir özelliği daha var. Tolga'nın belki de en büyük hatası topu elinden kaçırması. Ama kaçırdığı topun önüne atlayıp olası golleri engellemesi yani hatasını aynı pozisyonda telafi etmesi benim çok hoşuma gidiyor.

Jefferson kötü demiyorum. Ama Tolga'dan üstün yanı yok. Aralarında tercih yapılacaksa Türk olanının oynaması daha iyi olur bence.

sethfilo
31.10.2007, 13:37
Dakika 2 hemen idama başlanmış arkadaş bu adam çok uzun zamandır kale yüzü göremedi idmanlar hariç kaldıki herkes kendince kaleciliğin çok kolay olduğunu sanıyor sanırım en azından karşıdaki rakibe saygısızlık olur adamları altı pasın içinde bomboş bırakın sonra jefferson yedi yapmayın ya bu kadar.
Tolga olsaydı değil bu golleri daha fazlasını yerdik merak etmeyin.Bknz rize, erciyes, konya vb.
Dahası osasuna maçında yediği gole takılan kardeşlerim G.Saray maçındaki 4 tolga imzalı golü ne çabuk unuttunuz.
Tekrar söylüyorum Jefferson harika bir kaleci değil ama Tolgadan 5 gömlek üstün bu benim kişisel görüşüm.
Kaldıki önündeki defans ne iş yapar yiyene değil birazda yedirene bak!

A.Alper
31.10.2007, 13:40
Biz Trabzonsporluyuz,fark yemediğimiz zaman dua etmeyiz.Biraz dikkat et konuşurken.

Ayrıca kale dediğin yer 7,32 metre.Zihnimde canlandırıyorum.Jeff enine yarım metre olsa ve senin 5 metre tespitini de göz önüne alırsak çok kötü yer tutmuş.Yani neredeyse diğre direğe yapışmış.Böyle kaleci mi olur?

Samet Yildirim
31.10.2007, 13:40
Dakika 2 hemen idama başlanmış arkadaş bu adam çok uzun zamandır kale yüzü göremedi idmanlar hariç kaldıki herkes kendince kaleciliğin çok kolay olduğunu sanıyor sanırım en azından karşıdaki rakibe saygısızlık olur adamları altı pasın içinde bomboş bırakın sonra jefferson yedi yapmayın ya bu kadar.
Tolga olsaydı değil bu golleri daha fazlasını yerdik merak etmeyin.Bknz rize, erciyes, konya vb.
Dahası osasuna maçında yediği gole takılan kardeşlerim G.Saray maçındaki 4 tolga imzalı golü ne çabuk unuttunuz.
Tekrar söylüyorum Jefferson harika bir kaleci değil ama Tolgadan 5 gömlek üstün bu benim kişisel görüşüm.

ilave etmek istiyorum...GS macinda ki hatalar neden yaptigi belli mac oynamadi felan filan...mac eksigi olan kaleci o mactaki gibi hatalar yapar...jefferson o topa cikamaz..mac eksigi ve öz güven eksigi var..

Samet Yildirim
31.10.2007, 13:42
Biz Trabzonsporluyuz,fark yemediğimiz zaman dua etmeyiz.Biraz dikkat et konuşurken.

Ayrıca kale dediğin yer 7,32 metre.Zihnimde canlandırıyorum.Jeff enine yarım metre olsa ve senin 5 metre tespitini de göz önüne alırsak çok kötü yer tutmuş.Yani neredeyse diğre direğe yapışmış.Böyle kaleci mi olur?

ne direge yapismayi maca bakarken dogru bakin bari...erdinc adami tutuyor ondan sonra kaciriyor...benim düsündüklerim önemli degil...ersun yanal sadece 3. golde hatasi var dedi okadar...destek olarak serdar bali de hatasi yok dedi...bende öyle diyorum...

Külünkoğlu
31.10.2007, 13:42
G.Saray maçındaki 4 tolga imzalı golü ne çabuk unuttunuz.

Galatasaray'dan yediği 4 golü unutmadık Fatih Tekke'nin çıldırışlarını da..
Bu arada sormadan edemeyeceğim. Ali Samiyen'deki Galatasaray maçı Tolga'nın kaçıncı maçıydı ?
yoksa ilk maçı mıydı... ?

Pekiiii Önünde defans olacak diyorsun Aynı maçta Fatih Tekke'nin defans oyuncularına dönerek parmağını da sallayarak ne söylediğini biliyormusunuz ?

Samet Yildirim
31.10.2007, 13:43
Galatasaray'dan yediği 4 golü unutmadık Fatih Tekke'nin çıldırışlarını da..
Bu araqda sormadan edemeyeceğim. Ali Samiyen'deki Galatasaray maçı Tolga'nın kaçıncı maçıydı ?
yoksa ilk maçı mıydı... ?

ilk maciydi galiba ama hatirlamiyom tam...

Mustafa K. Demirbaş
31.10.2007, 14:53
adamın onunde defansmı var oda haklı hemen ıdama baslamayalım celo erdınc tolga yol gecen hanı oldu holsko yatırıp kaldırdı onları YA GERCEKCI OLURSAK BIZIM 3 KALECIMIZ DENDE BISE OLMAZ BIZE TECRUBELI BIR KALECI LAZIM

S.F.K.
31.10.2007, 14:59
eldekilerin en iyisi Jeff.oda ya hata yaparsam gene 1 sene beklermiyim acaba diye hep tedirgin hep ürkek.yapacak bişey yok sabretmekten başka.

Ömer TOPAL
31.10.2007, 15:09
kimse kimseyi idam etmiyor...defansmı var altı pasta tek kaldı gibi kelimeler kullanıyorsunuzda okudugunuzu anlıyormusunuz...bir golde hatası yok...benım savundugum kotu oldugu degil sadece TOLGA dan iyi olmadıgıdır....ilk golde cıkıs yapsa o mac böyle bitmezdi...kaldıkı oraya kedi koysan topu fare sanar zıplardı tokatlayamasadaaaaaaaaaaaaaa

Ömer TOPAL
31.10.2007, 15:14
320 gün sonra 2.defa kaleye gecen bi insan icin o topa cikmasi hayalden öte dir.....adamin öz güveni yok birseyi yok hayret bisi....

FOREVER JEFFERSON

ben şoförüm...365 gün direksiyona oturmasam 361. gün oturim ne sinyal vermeyi unuturum ne aragazı vermeyi ihmal ederim....daha mantıklı lutfen...kalecisin sen kaleci...terzi dikiş dikmeyi unutmaz....

TSKara61
31.10.2007, 15:35
Birinci ve İkinci golü

Evet ilk golde belki topa cikip tokatlayabilirdi, ama iddaa ediyorum o tokatladigi top kesin kisa duserdi yani yine bela.

2. golde Tolga hayatinda kurtaramazdi. Tolga'nin zaten garip bir ziplayis stili var. Adam zipliyor ama saga sola hic ilerlemiyor yani havada ayni yerde yatay kalip direk yere dusuyor. Tolga yine ya bunu yapardi yada topa uzansa kolunun altinda golu yerdi.

Kadir
31.10.2007, 15:40
Jeff Tolga'dan daha kaliteli değil. Bence kale Tolga'nın olmaya devam edecek.. Jeff'de mümkünse devre arası Rio sahillerine postalansın.

Terzioğlu
31.10.2007, 15:41
Jefferson kesinlikle Tolga'dan iyidir ama yinede bize kaliteli bir kaleci lazim...Manisa'dan Ufuk Ceylan bence gelecegin Milli Takim kalecisi olacak süper yetenek var bir kac macta izleme firsatim oldu...Ümit Milli Takiminda kalecisi...

TSKara61
31.10.2007, 15:42
ben şoförüm...365 gün direksiyona oturmasam 361. gün oturim ne sinyal vermeyi unuturum ne aragazı vermeyi ihmal ederim....daha mantıklı lutfen...kalecisin sen kaleci...terzi dikiş dikmeyi unutmaz....

Kardesim bu isin formu var oz guveni var vs. O zaman ona bakarsak Tolga ilk macinda GS'den 4 gol yemisti. Ve forma girene kadar ne kadar sacma hatalar yapti, ne kadar hatali goller yedi. Eminim Jefferson ilerde daha iyi olacak ve boyle hatalar yapmayacaktir. Tolga 1 yildan beri kalede ama hala ayni hatalari yapiyor. elinden hep top sektiriyor, ciktigi hava toplarini yakalayamiyor, 1e 1 pozisyonlarda hep maglup dusuyor. Tolga 1e 1 pozisyon varsa nerdeyse her zaman goluyo yiyor. Jefferson icin Kayseri macina bak diyorum. Manisa macinda bile bir kac tane 1e 1 pozisyon cikardi. Tolga bu kadar sure icinde bu hatalari hic telafi etmedi. Simdi bakalim Jefferson hatalarini telafi edebilecekmi. Onada bi firsat taniyalim.

Külünkoğlu
31.10.2007, 15:54
Evet ilk golde belki topa cikip tokatlayabilirdi, ama iddaa ediyorum o tokatladigi top kesin kisa duserdi yani yine bela.

"idda ediyorum" diyorsun sonra da "kesin" diyorsun. :) daha fazlasına gerek yok.

2. golde Tolga hayatinda kurtaramazdi. Tolga'nin zaten garip bir ziplayis stili var. Adam zipliyor ama saga sola hic ilerlemiyor yani havada ayni yerde yatay kalip direk yere dusuyor. Tolga yine ya bunu yapardi yada topa uzansa kolunun altinda golu yerdi
İyi bari bunda kesin demediğin için yorum yapalım. Karşı karşıya pozisyonlarda ve hele hele böylesine çapraz pozisyonda ben bir yanlışını görmedim. Başka maçları seyrediyoruz heralde.

Tolga'nın eksiklikleri yok demiyorum şüphesiz de vardır. Zaten kaleciler kaleciliği bırakana kadar eksiklik içerisindedirler. Bu onların kaderi. Ama Jefferson'un Tolga'ya Tolga'nın Jeffersona bariz bir üstünlüğü olmadığı sürece "Tolga" diyorum. Duymazlar ama varsınlar yabancı kontenjanını başka yerde kullansınlar.

Öztürk Adem
31.10.2007, 17:28
su anda kaleyı hak edıo

Sefa Murat Dokuz
31.10.2007, 19:35
Birinci ve İkinci golü

ya bu tolga ne allah aşkına nie bizde oynuyor bu 1. ve 2. golü kurtarabilecek bir kaleci ise

2.golü tolga kurtarabilirse ben hemen boğaz köprüsünden atlıcam hemde batsam bile çıkmak için çırpınmıcam tolganın 2.golü kurtarması bizim a.sebattan 100 gol yememiz gibi bişi jefferson gibi kaleci bu topa yatıp kurtaramıo tolganın bobodan yediği bir gol var 2-0 dan 3-2 aldığımız maçta onu yiyen bunu varya uçmadan bakarak yer 7 kişi vasr orda kaleciye kızıonuz ama adamı tutan nerde

ilk golü dikkatli izleyin çok dikkatli altı pasın içinde değil pozisyon biraz dışında ve top çok kavisli sert gelior kaleci çıkana kadar arka direkteki 2 boş manisalıyı tutan kim
ben maçtaydım jefferson ön ve arka direkler için oyuncuları 100 kez uyaruyordu ya herpsi bakıo saf saf

3. golde savunmaya çarpmasa kurtarıodu zati
ama çarptı kaleciyi yanılttı

ilk devrede jefferson kaç tane gol kurtardı beyler manisa maçında benden daha ii göremezsiniz ilk evre benim olduğum kael arkasının önündeydi jefferson ve kalenin ağzından kaç top kurtardı dikkatr etmediniz heralde böyle bir defansın arkasına buffon olsa ne yapardı demeyin buffon çıkmazdı ki maça

Murat'
31.10.2007, 19:40
yaaa sanki kalede tolga olsaydı o pozisyonları kurtaracaktı....şu bence su götürmez ger.ek jeff tolgadan 10 gömlek dahah iyi

Sefa Murat Dokuz
31.10.2007, 19:42
ya arkadaşlar allah aşkına gülüyorum okurken bazıları diyor ki tolga 2.golü yemezdi
tolganın ne zaman köşeye giden top çıkardığını gördük
burakınn kafa vuruşu vardı hani bjk maçında
tolganın köşeleree atlama diye bir şeyi yok ki atlıor olduğu yere düşüo
burakın o kafa vuruşunda köşelere atlasa dokunurdu ama atlıyor olduğu yere düşüyor top yanından geçiyor yada değişik bir atlayışı nedeniyle top altından falan kaçıor

ben maçta jeffersona dikkat ettim 1 snye yerinde durmuyor sırf maçtan kopmamak için sanki yerden top geliomuş gibi top alıyor harektleri yapıyor kendini ısıtıyor öle tolga gibi maçı izlemior
bence çok hırslı bir çoçuk ve potansiyeli çok sadece adamın önünde savunma yapacak oyuncu yok

orkhun dioz fln önünde song var linderoth varda gol yemior kaç kez gelio takımlar gs kalesine ki

bize bakıoz rakip tek kale oynuyor
iddia ediyorum tolga olsaydı ilk yarıda manisa bize rahat 2 gol atardı arkadaşlar önümde kaç tane net gol çıkardı ilk yarı

jefferson61sefa
31.10.2007, 19:49
kimse kimseyi idam etmiyor...defansmı var altı pasta tek kaldı gibi kelimeler kullanıyorsunuzda okudugunuzu anlıyormusunuz...bir golde hatası yok...benım savundugum kotu oldugu degil sadece TOLGA dan iyi olmadıgıdır....ilk golde cıkıs yapsa o mac böyle bitmezdi...kaldıkı oraya kedi koysan topu fare sanar zıplardı tokatlayamasadaaaaaaaaaaaaaa

arkadaşlar ya şu pozisyona bakıp biraz fizik bilginiz olsa bu topa cech in de çıkmayacağını anlıcanız ama yok iştee
yahu ortaya bakın kaç snyede kalenin arka direğine geliyor 1.5 snye bile değil 1 snye falan kavisli sert orta bu adam kale çizgisi ile 6 pasın 1 metre dışına kadar olan mesafeyi 1 snyede nasıl kat edecek
ama borbiconiyi tutan kişi nerdeeeee
yada jeffersonun kaç metre kolu var da o topa uçaçak aynı golü fb li serdar geçen sezon yemişti hangi maç olduğunu hatırlamıorum edunun pozisyon hatasındandı ve kimse kızmadı serdara hatta o top direk arka direkte kalenin içine doğru düşüodu adam tamamladı
biz jeffersona kızıoz
yahu arka direkte direk bekleyen adam bile yok dikkatli izleyin yaa allah aşkına nerde bunlar soytarılık mı yapıolardı nasıl kızıonuz kaleciye
sadece biri o 2 manisalının önünde put gibi duruo

2.golü tolga kurtarır ewt ewt kurtarır o golün tek kurtuluşu direk oyuncuya doğru koşmaktır ama kaleci çok gerideydi ve seken bir top vardı adam astı golü nerde kalecinin sucu anlamıom o bakınanlar ne yapıor peki 11 numarayı seyrediolar o kadar kişi kaleci karşı karşıya kalan topların kurtarabileceği bir sınırı vardır yani ya adam kaleye gömüyor topu yatana kadar zaten top ağlara çoktan giriooo

3.golde birinin ayağına çarpıo sanırım celaleddinin ancak jefferson o golde biras suçlu olabilir ki zaten 2.goldeki üzüntüüsnü görseniz gerçekten kahroldu adam ya ne bu defans ya sinirden patlıcaktı koptu oyundan zaten moralmen de düştü 0-0 olsa o golü yemezdi

Cem Akyüz
31.10.2007, 19:50
jefferson 10 tane tolga eder bence iyi bir kaleci jefferson önünde defans yoksa ne yapsın daha

Murat'
31.10.2007, 19:51
taraftarlar arasındada iki grup oluştu jeffçiler ve tolgacılar......jeffçiler jeffersonu iyi olduğu için savunuyor bence tolgacılarda tolga sırf trabzonsporun altyapısından yetiştiği için

jefferson61sefa
31.10.2007, 19:53
taraftarlar arasındada iki grup oluştu jeffçiler ve tolgacılar......jeffçiler jeffersonu iyi olduğu için savunuyor bence tolgacılarda tolga sırf trabzonsporun altyapısından yetiştiği için

aynen katılıyorummm

A.Alper
31.10.2007, 20:03
O kaleci iyi bu kaleci kötü tartışmasını bir kenara bırakırsam şu aklıma geliyor.Manisa maçında 3. golün geldiği pozisyonda kaleye Jefferson yerine bir patates çuvalı koysaydık o top gol olmazdı.Çünkü çuval hareket edemeyeceği için toptan da kaçmamış olurdu.Top ayrı tarafa patesler ayrı tarafa gitmiş olmazdı.

Sefa Murat Dokuz
31.10.2007, 20:07
O kaleci iyi bu kaleci kötü tartışmasını bir kenara bırakırsam şu aklıma geliyor.Manisa maçında 3. golün geldiği pozisyonda kaleye Jefferson yerine bir patates çuvalı koysaydık o top gol olmazdı.Çünkü çuval hareket edemeyeceği için toptan da kaçmamış olurdu.Top ayrı tarafa patesler ayrı tarafa gitmiş olmazdı.
ya düzgün konuş be o patates çuvalıymış git çoçuğunla dalga geç ahkam kesmekle olmuyor bu iş orda bir müdahale olmasa kaleci kontrada kalırmı