PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kaliteli Yabancı Olmadan Olmuyor

Tekke
23.08.2009, 23:24
Colman ve Cale ye bakıyorum oynamıyor artık, Gabriçe çok iyi dediler bilmiyorum nasıl. Ama hiç anlayamadığım birşey var ki, Kıytırık Kayseri Makukulayı Benficadan-kötü Sivas Bouazzayı Premier ligden-Antep Tabatayı Santostan alabiliyor da biz neden bir adam alamıyoruz? Şu an bizim kadroda hangi yabancılar 4 büyüklerde bizden başkasında 11 oynayabilir? Bu soruya cevap arıyorum, 4 büyüklerde oynayan yabancıların, hangi takıma giderse Türkiyede direk oynayacak kaç yabancısı var?

Trabzon: Yattara (sakat olmazsa tabii)

BJK: Holosko-Bobo-Nobre-Tello-Delgado-Ernst hepsi direk oynar

FB: Carlos-Lugano-Deivid-Santos-Alex-Guiza-hatta Wederson hepsi direk oynar

GS: Franco-Keita-Elano-Kewel-Baros-Nonda- hepsi direk oynar

Yerlileri yazmaya gerek duymuyorum, aynı sonuca çıkar.

Demek ki iş yabancıda: (((((

Punisher-61
23.08.2009, 23:25
herhalde yabincida..yabanci aliyorsan bunlar direk ilk 11 de oynayacak kalitete olmali...
tabi simdi bizim kadroya bakinca ilk 11e girebilecek yabani bulmak zor degil aslinda

arimseli
23.08.2009, 23:25
"Kaliteli Yabancısız olmuyor"

Evet, kaliteli yabancı bir şehire ihtiyacımız var!

Tekke
23.08.2009, 23:29
Eleştirdiğim buydu aslında, KAYSERİ-SİVAS-ANTEP Trabzondan daha mı kaliteli şehirler? Kandırmayalım yabancı gelmiyor diye, Tuncayın gittiği M'boro, Nihatın Villareali KÖYDÜ. Belki bazı yabancılar FRANSIZ okulu olsun diyebilir çocuğuna, bu kadar, gerisi hikaye. Riquelmeye ver bakalım parayı şehir tanır mı?

firidin61
23.08.2009, 23:40
Niye geçen sene bu futbolcularla şampiyonluk kovalanmadı mı ? Şimdide '' günah keçiniz '' yabancı oyuncular mı oldu ? Eee düşünldüğünde başkan a giydiremiyoruz heran çocuk gibi küsüp '' ben oynamıyorum verin misketlerimi '' dicek gibi duruyor ... Hoca yeni henüz onada sallayamıyoruz .. Yerlilerden biri kaptan diğerleride yeni , taaftarlığımıza laf ettirmeyiz ... Bilin bakalım kim kaldı ? Yabancı oyuncular .. Hayde '' vurun abalıya '' ;) Bu senenin '' günah keçileri '' onlar ...

Sayg ,

Selami Gürpınar
23.08.2009, 23:42
Çok alakasız bir başlık bence nedir bu yabancı sevdalığı. ?

Burçak
23.08.2009, 23:44
başlığı kalitesiz yabancı ve yerli ibaresinide eklemek istiyorum.
dikkat edin Trabzonsporda son yıllarda okadar çok futbolcu geldi gitti ki...
yıllardır bu formayı giymek okadar basitleştirildi ki.
artık cezbedici bir yanını bırakmadılar...
ve yine dikkat edin , yıllardır oynadığımız rakiplerin hepsinde 3 -4 tane eski futbolcumuz oluyor.
ve ne hikmetse bize karşı hep iyi oluyorlar.
geçen haftaki diyarbakırspor maçında 4 futbolcu hocasıyla 5 kişi vardı bizden giden...
bu hafta tekl golü eski oyuncumuz kiralık verdiğimiz Isaac atıyor bize..
düşünmemiz gerek. hata nerede.
niye herkes bukadar basit bu formayı giyebiliyor.
bu formanın ağırlığını kaldırabilecek kaliteli oyuncular şart.
hersene 10 tane al. dgelecek sene gönder...
nereye kadar ??

bir laf var.
''ucuz mal alacak kadar zengin değilim'' diye.
kaliteli al uzun süre yararlan....

erolizmts
24.08.2009, 00:10
İstanbul takımlarının Trabzonspor ile arayı bu derece açmasının en büyük nedenide budur. Şota, Vugrinec, Szymkowiak ve Yattara dışında kaliteli ve takımını taşıyabilen yabancı futbolcu hatırlamıyorum.

Özgür Öztürk
24.08.2009, 00:13
İstanbul takımlarının Trabzonspor ile arayı bu derece açmasının en büyük nedenide budur. Şota, Vugrinec, Szymkowiak ve Yattara dışında kaliteli ve takımını taşıyabilen yabancı futbolcu hatırlamıyorum.

Bunların dışında gelen kaliteli topçularda bir sebeple takımdan gönderiliyor. Nedeni çözülemeyen bir şekilde.

Hatırlayın;
Kevin Campell
Marcelinho
Szymkowiak

erolizmts
24.08.2009, 00:19
8 yabancımız var hiç birinden verim alamıyoruz. 8 yabancıya harcanan para ne kadardır bilmiyorum ama 8 sıradan yabancıya para harcamak yerine 4 kaliteli yabancı bile bu takıma daha çok fayda sağlayacaktır.

SüRMeNe_6161
24.08.2009, 00:21
Biz 61 Numarali Futbolcularımızı Toplasak Yabancı Aramaız Emınım..

Muhalif
24.08.2009, 00:28
Heh şunu bileydiniz!

Hep yazdım. 8 yabancı hakkını kullanmak doğru değil. Doğru bile olsa +2 kulübede oturacaklar Papy ve Brüls olmalı mesela. Türkiye'de sistem şu şekilde işler. 7 tane orta karar adam. 1 çok iyi santrafor, 1 çok iyi ofansif ortasaha, 1 çok iyi libero-stoper ve 1 çok iyi kaleci.

Şimdi 8 yabancıyı satıp mesela Leo Franco'yu biz almış olsak kaleye, savunmaya Terry gibi bir stoper, ortasahaya Juninho gibi bir oyuncu ve ileriye Zigic gibi bir santrafor. Terry olmayacağı muhakkak ama farz edelim kaliteli bir stoper-libero yani. Son senesini saymazsak Kratochvil bile olurdu mesela genç haliyle. Yeterli işte. Solbekte Ferhat, stoperler Giray-Egemen, sağ kanat Serkan, ortaalan Ceyhun-Zafer-Engin-Selçuk v.b bu tip ortalama veya üstü sayılabilecek Türk oyuncuların içine bahsettiğim 4 yabancıyı katın ligi alır götürürsünüz.

Fb Alex ve Hojdonk'la, Gs Hagi ile (ki golcü olarak da Hakan Şükür vardı) yıllarca götürdüler ligi. Bu kadar basit yahu.

newrocki
24.08.2009, 00:57
valla tjikuzu gibi adamı transfer diye alıyorlar, rakipler de elano santos gibi transferler yapıyorlar. senin forvetin umut bulut ve ts de hiç adam gibi top oynamayan gökhan, rakiplerinde guiza gibi bir gol kralı, baros gibi bitirici forvetler var. ne yapmaya çalıştıklarını anlamıyorum doğrusu. bu kadar çapulcuyu bir araya toplayacaklarına sezon başından beri belli olan üç mevkiideki eksiklerimizi (forvet, sol açık, sağ bek) tamamlasalar daha iyi olmaz mıydı? şunu açıkça söyleyeyim; geçen seneki gibi basit bir ligde şampiyonlar ligine bile kalamadıktan sonra bu sene o elemelerinde veda ettiğimiz uefa'yı ile zor görürüz. bu forvetlerle, tek forvetli sistemde gol a-ta-ma-yız.

Emiroğlu
24.08.2009, 01:10
Olmayacakda !

Emiroğlu
24.08.2009, 01:11
Heh şunu bileydiniz!

Hep yazdım. 8 yabancı hakkını kullanmak doğru değil. Doğru bile olsa +2 kulübede oturacaklar Papy ve Brüls olmalı mesela. Türkiye'de sistem şu şekilde işler. 7 tane orta karar adam. 1 çok iyi santrafor, 1 çok iyi ofansif ortasaha, 1 çok iyi libero-stoper ve 1 çok iyi kaleci.

Şimdi 8 yabancıyı satıp mesela Leo Franco'yu biz almış olsak kaleye, savunmaya Terry gibi bir stoper, ortasahaya Juninho gibi bir oyuncu ve ileriye Zigic gibi bir santrafor. Terry olmayacağı muhakkak ama farz edelim kaliteli bir stoper-libero yani. Son senesini saymazsak Kratochvil bile olurdu mesela genç haliyle. Yeterli işte. Solbekte Ferhat, stoperler Giray-Egemen, sağ kanat Serkan, ortaalan Ceyhun-Zafer-Engin-Selçuk v.b bu tip ortalama veya üstü sayılabilecek Türk oyuncuların içine bahsettiğim 4 yabancıyı katın ligi alır götürürsünüz.

Fb Alex ve Hojdonk'la, Gs Hagi ile (ki golcü olarak da Hakan Şükür vardı) yıllarca götürdüler ligi. Bu kadar basit yahu.

Kesinlike
kesinlikle
ve kesinlikle katılmakla beraber , Bravo ! diyorum.

Bunu anlamamız lazım artık !

gökçay61
24.08.2009, 01:17
bi arkadaş yazmış 61 leri toplayalım diye..kimse kusura bakmasın ama 61 ler bize gelince yatıyolar aşağı ama bize karşı oynayınca aslan kesiliyolar..ben 61 leri istemiyorum adam gibi mücadele eden takımı için oynayan kazandığı paryı hakeden futbolcu görmek istiyorum bu takımda..kuzu-colman-umut-gökhan-egemen-song-sylva-tolga-selçuk-yattara-cale kesinlikle gitmeli....!!!!!!!

28TS61
24.08.2009, 02:17
Biz 61 Numarali Futbolcularımızı Toplasak Yabancı Aramaız Emınım..

engin baytari aldikta noldu?
toulouse a karsi gereksiz yere kirmizi kart gördü.
mesela baris memis var takimda ama ne katkisi var hic.
kendisini gelistirmiyor. neden? cünki ben futbolcu oldum büyük takimda oynuyorum diyor sirtim yere gelmez havasinda geziyor.
ver bakalim 2 sene kiralik baska takima nasil top oynuyor

bocek
24.08.2009, 03:59
silva ve tjikuzu ile sözleşmeleri fesh edip kris boyd ve mark janco yu alalım forvete. aa sabah 4 olmuş, uyuyayım da rüyamda göreyim...

aaahmet61
24.08.2009, 04:18
sorun arkadaşlar türkiyede yetenekli futbolcu sayısı çok az.hele trabzon futbolu bitmiş.bu futbolcuların değeri haliyle 10 a katlanıyor.örnek fb nin mehmet topuza verdiği para ortada.mecbur yabancı futbolcuya yöneliyor.sadri şenerin en büyük hatası 30 ucuz futbolcu aldı.10 kaliteli futbolcu alacağına.8 yabancıdan aşşağı bizi kurtarmaz.eğer türk oyunculardan bu iş yürüseydi.bu sene sivasspor yürütürdü. gs nin yaptığı gibi.futbolcuları 1 seneden önce takip etmeli.paraya kıymalı.kısaca az transfer kaliteli transfer.

farfara
24.08.2009, 04:25
Kaliteli Yerlisiz oluyormu ki ?

Tekke
24.08.2009, 11:51
Kaliteli Yerlisiz oluyormu ki ?

Elbette oluyor, çünkü yerlinin kalitelisi yok ki:) Bizde kalburüstü 2 yerli vardı kaliteli Gökdeniz-Tekke, yanlarına kaliteli 1 yabancı koyabildik Szymek, 2 sene 2. olduk FB ye hakemler ittirdi diye. Muhalif kardeşim benim yıllardır yazdığımız özetlemiş, öenceki mesajlarımda defalarca yazdım, Türkiyede bir gerçek var:

1. Liberon yabancı ve iyiyse
2. Forvetin yabancı ve iyiyse
3. Oyun Kurucun yabancı ve iyiyse

, senin ligde şampiyon olmaman mümkün değil. Abartı diyeceksiniz, bakın, bu mevkilerde bizde zor adam yetişiyor. Son 10 yılı değerlendireyim size:

GS devrimi oldu 2000 lerde, yapanlar:

1. Popescu
2. Hagi
3. Hakan Şükür (gelmiş geçmiş en iyi yerli forvet)

Ardından BJK devrimi geldi, yapanlar:

1. Zago (Gol yemediler kaleci de kıytırık Cordoba idi)
2. Sergen (kalburüstü yerli)
3. Amokachi

Ardından Febeş devrimi:

1. Hogh ve Uche
2. Okocha
3. Moldovan

Şimdi de kim ne derse desin, son 5 yılda ligde Fenerin tartışmasız üstünlüğü var, bu yıl hariç normal şartlarda fenerden başkası ligi ilk sırada tamamlayamaz. GS hocasız, BJK de yarım devrelik hocayla ŞAİBELİ şampiyon oldular. Fenerin 2 devrimi bir 5 yıl daha damga vuracak:

1. Lugano
2. Alex
3. Guiza

GS şu an iyi gidiyor, ama izleyin hayal kırıklıkları ardı ardına gelecek, çünkü 1 bacak eksik DEFANS:

1.Servet-G.Zan
2.Elano-Keita
3. Baros

isimlerini yazmak bile insanın içini sızlatıyor, ama defanstaki kazmalar Avrupada dökülmeye başlayınca FB alır götürür.

Benden demesi: (((

Atalay
24.08.2009, 11:54
Bu emsal gösterdiginiz hiç bir Futbolcu aldıkları paranın iki katınıda versen Trabzona gelmez gelende yarım sezon durur...

Artık bu olayı bir anlayın beyler bayanlar....

cınar#7
24.08.2009, 11:55
Cale ve Colman büyük düşüş var..gerçi Calede pek düşüş yok,hep böyleydi..

sorin
24.08.2009, 11:57

3. Amokachi

amokachi aynı takımda değildi onlarla pancu vardı

Birtan Karaman
24.08.2009, 13:31
Ne Kadar Kaliteli Yabancı Gelse Başını Yediler ;

Marcelinho
Szymkowiak

İtirazı Olan ?

Badaloğlu
24.08.2009, 14:23

3. Amokachi

amokachi aynı takımda değildi onlarla pancu vardı

- Şampiyonlukta bizim katkımızı unuttun mu Sinaaaann? diyerek yer altı dünyasından yapılan devrim, değil mi?

Hekimoğlu
24.08.2009, 14:31
Yabancılarımızın çoğu milli ve kaliteli aynı zamanda çoğu da formsuz.Önemli olan form grafikleri yoksa bizim yabancılarımız hiçte fena değil.

Serdar A
24.08.2009, 15:59
Trabzonspor ile alakalı düşündüğümde ben önceliğin iyi bir yerli oyuncu kadrosu olduğunu düşünenlerdenim . Trabzonspor için düşünürsek , elinizde çok iyi 4-5 yabancı olması uzun zaman sürdürülebilir bir başarıya garanti vermez . 6 ay sonra her birinin savrulmayacağının kimse garantisini veremez .

Takımda bir Abdullah , Ogün , Hami , Ünal , Tolunay ile başlayıp sayısı 15'e yakın iyi bir yerli kadro oluşturduktan sonra takım zaten her sezona 20 galibiyet cepte başlıyorken , aslında biz ara ara geçen sezon girilen riskli trnasfer stratejinin ne kadar değerli olduğu gerçeğinide atlıyoruz .

serkanholep
24.08.2009, 16:02
bence önemli olan yerli5- 6 milli takım düzeyinde oyuncu

onların yanına kalbuüstü 3- 5 yerli daha koy

en az 3 kaliteli yabancı

2-3 ortalama yabancı

3-5 tanede yerli yabancı gelecek vadeden oyuncu

hayal gibi

konuşmak kolay ama böyle olur heralde

Serdar A
24.08.2009, 16:13
bence önemli olan yerli5- 6 milli takım düzeyinde oyuncu

onların yanına kalbuüstü 3- 5 yerli daha koy

en az 3 kaliteli yabancı

2-3 ortalama yabancı

3-5 tanede yerli yabancı gelecek vadeden oyuncu

hayal gibi

konuşmak kolay ama böyle olur heralde

Egemen , Gökhan , Selçuk

Engin , Giray , ( Umut ) , Ceyhun

Gabric , Cale , ( Sylva ) , Alanzinho , ( Yattara )

Göksu , Hasan , Papy , Brüls , Zafer , Ferhat , Onur , Isaac , Barış .

Böyle bir denklem içinde düşünmemiştim . Ancak bu konuyla ilişkilendirilmesi gereken birde "denge" unsuru var . Kadro dengesi .

theo
24.08.2009, 16:19
bu takıma hagi ayarında bir isim lazım...oyunu gerektiği yerde durdurcak gerektiği yerde hızlandırcak ve de marka bir isim gerek...keşke geçen sene figoya hayır denmeseydi...

ayrıca bitiriciliği son derece ii beyni ile oynayan bir forvet lazım...

serkanholep
24.08.2009, 16:22
bu takıma hagi ayarında bir isim lazım...oyunu gerektiği yerde durdurcak gerektiği yerde hızlandırcak ve de marka bir isim gerek...keşke geçen sene figoya hayır denmeseydi...

geçen sene biz figo ya hayır mı dedik:eek:

theo
24.08.2009, 16:27
evet dedik...menajerler önermişti yönetim de yaşlı demişti...fiyatı da uygundu kalitesine göre!!!

serkanholep
24.08.2009, 16:29
büyük hata yapmışık

bizim gençler çok şey öğrenirdi ondan

yeni td miz daha iyi olurdu

oyuncular bizi geri çevirmezdi

gs nin yaptığı bu

önce süper rijkard sonra rijkard varsa bende gelirim diyen topçular

baştürk
24.08.2009, 16:31

Al benden de o kadar....Arkadaşlar şampiyon olacagız diye yola çıkmış bi takımı seyrediyoruz şu an .

ama bir rakibe bakalım, RAKİP TAKIMLARIN oyuncularına bakalım bi derim.

bence bizim takımda yıldız futbolcu sayısı 1 bilemedin 2 gecmez.

bir gs ye bakalım..keita,baros,kewell,elano vs...
birde fb ye bakalım..35 lik carlos,guiza,alex,kazım vs...

Soruyorum size TRABZONSPOR mu? şampiyon olur yoksa gs yada fb mi?

hee birde gs - fb nin TEKNIK DIREKTORLERINE bakalım BIRDE BIZIMKINE!!!!
UYANIN BEYLEEERR UYANIINN...

Külünkoğlu
24.08.2009, 16:51
Diğer başlığa da yazdım ama burası tam yeri sanki.
Dün Akşam NTV Spor'da Rıdvan Dilmen şöyle dedi " Herkes Galatasaray'ın Elano'yu nasıl aldığını soruyor, alırlar tabi" diyerek kalemi kağıdı alıyor başlıyor saymaya " Gökhan Zan bedelsiz, Mustafa Sarp bedelsiz, Ayhan Akman bedelsiz, Uğur bedelsiz, Aydın bedelsiz, Arda bedelsiz, vs."

Bu yapıyı oluşturduğun anda araya serpiştirilen kaliteli oyuncularla takım ister istemez bir takım oluyor.

theo
24.08.2009, 17:08
büyük hata yapmışık

bizim gençler çok şey öğrenirdi ondan

yeni td miz daha iyi olurdu

oyuncular bizi geri çevirmezdi

gs nin yaptığı bu

önce süper rijkard sonra rijkard varsa bende gelirim diyen topçular

galatasaraya 4sene şampiyonluk 1 de uefa getiren fatih terim değildi hagiydi bunu unutmayalım...rüştünü ispatlamış bir isim bizde kim bilir neler yapardı!!!

Emre Tokar
24.08.2009, 18:28
Kİm ne derse desİn trabzona transfer yapan adamlarin hepsİ nİtelİksİz yanliŞ hareketler İÇİndeler...

Her sezon baŞi fotomaÇ'ta gÜrkan kubİlay az paraya Çok İŞ yapan adamlari yaziyor. Bİzİm takimlar uyuyor elİn avrupalisi ucuz malİyette futbolculari alip messİ'ler benzema'lar halİne getİrİyor. Bİzde kalburÜstÜ topÇulari İlah halİne getİrİyoruz...

Ne cale'den ne gabrİÇ'ten ne de colman'dan hİÇbİr halt olmaz. Yazik onlara verİlen paralarimiza...

Oğuz ZEYTİN
24.08.2009, 19:42
Sezon arasında Cale'ye Colman'a teklif geldiğini okuduğumuzda gezatelerden, yazarlar şöyle bitiriyordu yazılarını:

"Taraftarlar bu iki gencin gitmesini istemiyor!"

Hani Cale, Apo'dan sonra gelmiş en iyi sol bekti.

Hani Colman'ın Ankaragücü maçında Yattara'ya attığı 50 m.lik pası Lincoln, Alex, Delgado atamazdı.

İki maç kaybedince tüm suçlu bunlar (ya da diğerleri) mı oldu?

El-insaf

TrabzonCell
24.08.2009, 19:47
Trabzona çok kaliteli gelenler genellikle oynamıyor ya da uyum sorunu yaşıyor, buyüzden çok kaliteli olmaması gerekiyor.

Atmaca
24.08.2009, 20:47
bi arkadaş yazmış 61 leri toplayalım diye..kimse kusura bakmasın ama 61 ler bize gelince yatıyolar aşağı ama bize karşı oynayınca aslan kesiliyolar..ben 61 leri istemiyorum adam gibi mücadele eden takımı için oynayan kazandığı paryı hakeden futbolcu görmek istiyorum bu takımda..kuzu-colman-umut-gökhan-egemen-song-sylva-tolga-selçuk-yattara-cale kesinlikle gitmeli....!!!!!!!

Nir örnek ver.Kimmiş gelipte yatan 61. En son Engin geldi omu!
Eğer örnek veremeyecekseniz boşuna sallamayın derim size.
İş olsun diyede yorum yapmayın lütfen.

omer61
25.08.2009, 00:42
O değil de başlık da anlatım bozukluğu var ya, kaliteli yabancı olmadan olmuyor denilmesi lazım, daha açık anlaşılır bir başlık olur. :)

msukas
25.08.2009, 00:45
Arkdaşlar ben Trabzonun geleceğinin altyapıda olduğunu düşünüyorum Trabzonspor parayla istanbul takımlarıyla mücadele etmesi zor bu şartlarda

Rahim.K
25.08.2009, 03:00
şuan takımda Aurelia olsa veya onun ayarında birisi olsa takım düzelir(Bu senelik)

Travelair
25.08.2009, 03:13
Hangi yabancımız ikili mücadelelerde üstün? 2 cevabı var. Takım oyunu oynayarak, takım oyunu oynamayarak. Takım oyunu oynarsanız, hücumda ve defansta birlikte hareket ederek rakibi zor duruma sokarsanız. Ama topu alan kafasına göre oynar, ileri şişirir, ağır hareket eder, çalım sevdasına düşerse bu sefer o milyon euroluk futbolcular rezilleri oynar. Tek paslı, görerek, zinde kafayla oynayan yabancılarımız hala iş yapabilir. Ama ilk önce kafalarına reset çekmek gerek. Yine de daha mücadeleden çekinmeyen, kora kor oynayan daha kaliteli oyuncular lazım bize. Diğer yandan asıl olan ne transfer ne başka birşey. Elbette transfer de lazım, şart, fakat ilk önce yeniden takım olduğumuzu hatırlamamız, ona göre futbol oynamamız lazım

Sufyu_41
25.08.2009, 03:38
Ne Kadar Kaliteli Yabancı Gelse Başını Yediler ;

Marcelinho
Szymkowiak

İtirazı Olan ?

haklısın kardeş

SeRHaD
25.08.2009, 05:13
yabancı alınacaksa şota gibi yerli olacaksa hami gibi olmalı..Ama yok böyle oyuncular artık..unutmayalım trabzonsporun bundanda kötü sezonları oldu ama her kadrosunda yerlinin yerlisi vardı..şuanki kadroda bu yok..haminin bıraktıgı seneyi hatırlayalım..kadro kotuydu ama genc bir gokdeniz,aurelio,hüseyin gibi oyuncular vardı..şuan aurelio ve gokdeniz olsa takım'a %20 + güç katar.belki dahada fazla..Yerlinin yerlisi demode oldu diyorsanız..song'un oyununa bakın..sabah 8 akşam 5 çalışan bir memur gibi bu işi meslek olarak yaptığı bariz artık..İşte fatih bu yüzden şart + gödeniz belki birdo bonus olarak serkan çalık..alternatif çok ama kapasite yok alacak..şimdi bir forvet alacaklar eminim ama kimsenin aklına gelmeyen bi forver ve gabric ile tjikuzudan farklı olmayacak..

.....
25.08.2009, 05:15
Şu anda takımda Szmek ayarında birisi olsun biz ipi göğüsleriz. Ama yok işte...

ikizcelimoro
25.08.2009, 09:53
’Orada Adeta Askeri Kamptaydık’
Takımın sık sık hoca değiştirdiğini ayrıca Trabzon`da hayatının çok sıkıcı ve basit geçtiğini belirterek kaybedilen maçlar yüzünden adeta bir askeri kampta gibi kendisine muamele yapıldığının altını çizdi. Trabzon'daki futbol hayatını Polonya ile kıyaslayan Szymek; tüm hayatının, antrenmanlar ve evinin arasında geçtiğini, bir süre çok yalnızlık hissettiği için eşini çağırmak zorunda kaldığını, takımın düşme potasına yaklaşması yüzünden güvenlik sorunu yaşandığını da iddia ederek maç kaybedince bazı taraftarların kendilerine düşmanca davranmaya başladıklarını söyledi. Bununla beraber 31 yaşında olduğu ve çocuğu olmadığı için boşanmanın eşiğine gelerek, psikolojik dengesinin iyice yıprandığını paylaştı..

Szymek bu açıklamaları Trabzon dan kaçtıkdan hemen sonra polonya da yapmıştı. bana kalırsa onun bu açıklamaları sanki bizim kaliteli yabancı topçu konusundaki sıkıntılarımızı gözler önüne seriyor.

farzedelimki polonyadan kaliteli bir topçuya teklif getiren yönetim , bu topçunun Türkiyeyi , Trabzonu ve Trabzonspor u çok iyi tanıyan szymek e aldığı teklif konusunda danışması durumunda tahmin edebiliyormusunuz alacağı cevabı ?

theo
25.08.2009, 10:05
Arkdaşlar ben Trabzonun geleceğinin altyapıda olduğunu düşünüyorum Trabzonspor parayla istanbul takımlarıyla mücadele etmesi zor bu şartlarda

ben bir yönetici olsam ve de geleceğin takımını kurmaya niyetlensem yapacağım tek şey takımına ruhu ile bağlı gençler yetiştirmek olurdu altyapıdan...ajax örneği!!!

bir futbolcuya 4milyon verene kadar trabzonda 1 almanyada 1 afrikada 1 tane olmak üzere 3tane altyapı tesisi açarım ve de başlarına çok kaliteli altyapı hocaları getiririm...her birinden her sene 1er tane ii çocuk çıksa futbol piyasasına hem yarattığın ekolle hem başarılarınla hem çıkarttığın oyuncularla damganı vurursun...

trabzonspora takımına ruhuyla kalbiyle bağlı isimler gerek...o formanın kutsallığını bilen isimler gerek...bizim başarılarımız hep böyle isimler olduğu zaman arttı...

ajaxın alt yapısında futbolculara resmen adam nasıl olur onu öğretiyorlar...sosyal hayatı öğretiyorlar...oturup kalkmayı yemeyi içmeyi en baştan öğretiyorlar...bizim de alt yapımız böyle olmalı...

HASAN_NASRALLAH
25.08.2009, 10:33
’Orada Adeta Askeri Kamptaydık’
Takımın sık sık hoca değiştirdiğini ayrıca Trabzon`da hayatının çok sıkıcı ve basit geçtiğini belirterek kaybedilen maçlar yüzünden adeta bir askeri kampta gibi kendisine muamele yapıldığının altını çizdi. Trabzon'daki futbol hayatını Polonya ile kıyaslayan Szymek; tüm hayatının, antrenmanlar ve evinin arasında geçtiğini, bir süre çok yalnızlık hissettiği için eşini çağırmak zorunda kaldığını, takımın düşme potasına yaklaşması yüzünden güvenlik sorunu yaşandığını da iddia ederek maç kaybedince bazı taraftarların kendilerine düşmanca davranmaya başladıklarını söyledi. Bununla beraber 31 yaşında olduğu ve çocuğu olmadığı için boşanmanın eşiğine gelerek, psikolojik dengesinin iyice yıprandığını paylaştı..

Szymek bu açıklamaları Trabzon dan kaçtıkdan hemen sonra polonya da yapmıştı. bana kalırsa onun bu açıklamaları sanki bizim kaliteli yabancı topçu konusundaki sıkıntılarımızı gözler önüne seriyor.

farzedelimki polonyadan kaliteli bir topçuya teklif getiren yönetim , bu topçunun Türkiyeyi , Trabzonu ve Trabzonspor u çok iyi tanıyan szymek e aldığı teklif konusunda danışması durumunda tahmin edebiliyormusunuz alacağı cevabı ?

hemşehrim çok doğru bir tespit yapmışsın.tek yabancı futbolcularmı? sergen yalçının ağzından çok duydum.trabzon da memur gibiydik.hiç bir sosyal etkinlik yok.izinlerimizde istanbula kaçmak için fırsat kollardık dediğini.

theo
25.08.2009, 10:57
hemşehrim çok doğru bir tespit yapmışsın.tek yabancı futbolcularmı? sergen yalçının ağzından çok duydum.trabzon da memur gibiydik.hiç bir sosyal etkinlik yok.izinlerimizde istanbula kaçmak için fırsat kollardık dediğini.

madem böyle bir durumdan veryansın ediliyor o zaman transfer politikanı değiştireceksin...altyapıya yöneleceksin ya da transfer ettiğin adamların gözü henüz açılmamış olacak...

Tekke
25.08.2009, 12:49
Arkadaşlar, herkesin ağzında bu laf, Trabzonda SOSYAL HAYAT yok!!! Yalan.

Dünyaca ünlü nice klüpler var, dağ başında bir köy halinde, her furbolcu bar-pavyon istemez ya. Sen kendi bünyene uygun adam al bakalım, rahatsız oluyor mu? Yağmuru-doğayı seven, o ülkeden gelmiş adam bak sende nasıl oynuyor. Gürcüler 3,5 sene oynadı 1 tane kötü laf etmediler ve hala ŞOTA Trabzon deyince keyiflenir halde.

Rusyadan adam al, Gürcü al, hiç beceremedin Afrikadan al, Song a sor bakalım, kal desen 5 yıl daha oynamaz mı(bünye izin vermez ama, verse kalırdı yani)?

Ahmet Hassan kaç sene Denizlide orda burda oynadı, Mısırdan Zidane yi getir bakalım, Trabzona aşık olmuyor mu? Tabii ki Avrupalı için zor, ama Brezilyalı getir bakalım Aurelio 100 bin dolar daha alsa 5 sene daha oynardı.

Mesele, bünyeye uygun adamı bulmak, futbolun içine çekmek. Figo'nun gitmediği şehir mi kaldı ki hala gece hayatı arasın, getir Figoyu ve de ki burada futbolu yeniden yazacaksın, bak neler oluyor.

Orhan Kahraman
25.08.2009, 12:54
marcelinho vardı, yedik , bitti.

Oğuz ZEYTİN
25.08.2009, 14:52
Tomas JUN, BJK'ye kiralandığında kulüp dergisine röportaj vermişti.

"Prag'da antreman sonrasında golf oynardık arkadaşlarımızla. Eşimle, ailemle birlikteydim.

Trabzon'da şehirde bir otelde odamda yalnızdım. Bırakın arkadaşı, yemeklerine dahi alışamadım."

Bunu söyleyen 3,5 milyon avro bonservisle gelip gol atamadan meçhul olmuş, Dünya Ümitler şampiyonası finalisti ÇEk Cum. forvet oyuncusu. Aynı takımın diğer Oyuncuları, Juventuslu Grygera, Chelseali Cech, Hubchmann...

Kısacası adam "ben robot değilim, insanım! PARAYI veren her zaman düdüğü çalamaz!" diyor.

Kaliteli yabancı kriterleri görecelidir, bence Jun, o dönem alınması düşünelen Zuravski'den daha iyi bir transferdi. Ama insana dair ihtiyaçları karşılamayı unutan yöneticiler başarısızılığı yaşarlar.

Moivasyon, sadece parayla sağlanmaz. İnsana, insan olduğunun hazzını yaşatmak gerekir.

Doğup büyüdüğüm şehir (ne yazık ki) bu ortamı yaratmakta çok eksik...

ceserdar
25.08.2009, 15:23
@bigben Jun'ın potansiyeli olan bir oyuncu olduğuna o zamanlar inanıyordum. Sonradan bu potansiyelini bir türlü kinetiğe çeviremedi, belki bunun sebebi Trabzon macerasıdır, kim bilir? Yalnız şu sözlerine bakarsak neden basamakları çıkamadığını çok daha iyi anlıyorum. Her insan duygusal olabilir, bazıları aşırıya kaçabilir, bazıları da dozunda bırakır. Ama akıl herkese lazımdır. Jun gibi potansiyeli olup da bir türlü isteneni veremeyen futbolcuların çoğu aşağı yukarı bu düşüncededir. Bir kere kafasınsa Prag - Trabzon ayırımını yapamayacak kadar aklı yok. Avrupa'da 3000 nüfuslu köy takımlarında oynayan futbolcular var. Kaç kere yazıldı, çizildi. Gidin o futbolculara bakın, akıllı adamlardır. Hayatın tiyatro sahnesi olmadığını kavramışlardır. Bizim köyümüzde golf sahası vardı, burada yok diye düşünecek kadar akılsız değildirler.

Bana göre transferde şu anki durumumuza göre, ütopya yaratmaya çalışmadan karar vermek lazım. Bana göre 2 yol var. Birincisi çok az maliyetli yabancı transferleri. Tutmadı, göndermesi kolay, başını ağrıtmayacak, ödediğin para da akıllara takılmayacak ucuz yabancı oyuncular. Bunu kaç kere denedik, 10 küsür senede, Türk Futbolu'na damgasını vuran yabancı futbolcuları bu şekilde kazandık.

İkincisi, potansiyeli var, daha iyi olur denebilecek yabancılara 3 - 4 Milyon € para verilmemesi. Çünkü biz daha Alt Yapımız'dan yetişenlere kademe yaptıramıyoruz. Olacağı kadar olmuş, belli bir performansı olan, ihtiyacımızı görecek yabancılara yönelmeliyiz. Yani bir sol bek bakıyorsunuz, birisi denk geldi, kademesi geri dönüşleri vs iyi. Fakat hucüm gücü zayıf, olsun yaşı genç ilerletir denen oyuncuları eğer 300.000 - 400.000 € ise para verilebilir. Ama gidip de 2 Milyon - 3 Milyon € para vermeyeceksin. Çünkü bizim gerçeklerimize ters.

Oğuz ZEYTİN
25.08.2009, 15:38
@bigben Jun'ın potansiyeli olan bir oyuncu olduğuna o zamanlar inanıyordum. Sonradan bu potansiyelini bir türlü kinetiğe çeviremedi, belki bunun sebebi Trabzon macerasıdır, kim bilir? Yalnız şu sözlerine bakarsak neden basamakları çıkamadığını çok daha iyi anlıyorum. Her insan duygusal olabilir, bazıları aşırıya kaçabilir, bazıları da dozunda bırakır. Ama akıl herkese lazımdır. Jun gibi potansiyeli olup da bir türlü isteneni veremeyen futbolcuların çoğu aşağı yukarı bu düşüncededir. Bir kere kafasınsa Prag - Trabzon ayırımını yapamayacak kadar aklı yok. Avrupa'da 3000 nüfuslu köy takımlarında oynayan futbolcular var. Kaç kere yazıldı, çizildi. Gidin o futbolculara bakın, akıllı adamlardır. Hayatın tiyatro sahnesi olmadığını kavramışlardır. Bizim köyümüzde golf sahası vardı, burada yok diye düşünecek kadar akılsız değildirler.

Bana göre transferde şu anki durumumuza göre, ütopya yaratmaya çalışmadan karar vermek lazım. Bana göre 2 yol var. Birincisi çok az maliyetli yabancı transferleri. Tutmadı, göndermesi kolay, başını ağrıtmayacak, ödediğin para da akıllara takılmayacak ucuz yabancı oyuncular. Bunu kaç kere denedik, 10 küsür senede, Türk Futbolu'na damgasını vuran yabancı futbolcuları bu şekilde kazandık.

İkincisi, potansiyeli var, daha iyi olur denebilecek yabancılara 3 - 4 Milyon € para verilmemesi. Çünkü biz daha Alt Yapımız'dan yetişenlere kademe yaptıramıyoruz. Olacağı kadar olmuş, belli bir performansı olan, ihtiyacımız görecek yabancılara yönelmeliyiz.

Gidip gördün mü Prag'ı!?

Avrupa'nın en tarihi kentlerinden birinden bahsediyorsun, köy değildir orası...

Evet, Jun Trabzon'dan sonra İstanbul'da da başarılı olamadı. Jun'un avukatlığını da yapmıyorum.

Ama şu bir gerçek: kendi sınırlarımız içerisinde bile yöre-bölge farkından kaynaklanan ikim, kültür, yaşam biçimi farklılıkları varken tamamen değişik bir coğrafyadan gelen insanlardan bir anda bize adapte olmalarını bekleyemeyiz.

Bunun süresini azaltmada futbolcunun karakteri de önemlidir. Onşlar da insan sonuçta, duyguları da oluyor özlemleri de...

Yoksa " ulan eşşek, trilyonu katırla götürdün, atsana golü" demekle olmuyor ne yazık ki...

Uzun lafın kısası, geçmişten ders çıkarırsak, takımızın başarılı yabancı oyuncu deneyimleri bize yol göstermelidir.

Herkes Aurelio'yu örnek gösterse de geldikleri sene hemen 2 . hafta maaşlarında artış isteyen oyuncular Jun'dan daha akıllı değildir, üstüne arsızdırlar!

Shota modeli ise bir tek kendisinde tutmuşutur, diğer gürcülerin adını hatırlayan yoktur.

Augunstine James, Patrick Viillars gibi gelecek yatırımı olup, oyanamadan gönderilenler Faty Papy olayında tekrarlamaz umarım.

Marcelinho,Lange pahalı tranferlerden geriye kalansa hoş bir sedadır, istatistikler "0" (harfle sıfır)ı göstermektedir.

Syzmek, Şota, Pfaaff bir elin parmaklarını geçmez sayıdaki yabancılar şunu göstermiştir TS'ye:

"EYYY TRABZONSPOR CAMİASI! ÇÖZÜMÜ İL-BÖLGE-YÖRE-ÜLKE SINIRLARI DIŞINDA ARAMA, CEVHER SENDE, YETER Kİ İŞLEYECEK ADAMI BUL"
(O ADAM KESİNLİKLE ÖZKAN SÜMER DEĞİLDİR!)

(Yabancı oyuncuya karşı değilim.)

Oğuz ZEYTİN
25.08.2009, 15:45
Eski oyuncumuz Oumar DİENG'le bir akşam konuşuyoruz arkadaşlarımızla:

"Fransa'da iki kez yılın oyuncusu ödülü aldım. Irkçı saldırılardan bunladım. Menajerime bana müslümanların yaşadığı ülkelerden bir takım bul dedim.

Türkiye'den teklif var dedi. Düşünmeden kabul ettim. Uçağa atladık geldim. Karşıladılar. Alıp yemeğe götürdüler, balığımızı yedik. Yanımızda deniz.

Dediler ki kısa bir yolculuğumuz var. Atladık uçağa, indikten sonra kısa bir karayolu.

Otele bıraktılar. Kalktım deniz ayağımın altında (Dedemanmış). Aldılar tesislere gidip imza töreni yaptık. Zaman geçti beni dün akşamki restorana götürn dedim.

Yöneticiler güldü:

Orası İstanbul'du, boğazdı.

1200 km. uzakta kaldı."

ikizcelimoro
25.08.2009, 16:06
Eski oyuncumuz Oumar DİENG'le bir akşam konuşuyoruz arkadaşlarımızla:

"Fransa'da iki kez yılın oyuncusu ödülü aldım. Irkçı saldırılardan bunladım. Menajerime bana müslümanların yaşadığı ülkelerden bir takım bul dedim.

Türkiye'den teklif var dedi. Düşünmeden kabul ettim. Uçağa atladık geldim. Karşıladılar. Alıp yemeğe götürdüler, balığımızı yedik. Yanımızda deniz.

Dediler ki kısa bir yolculuğumuz var. Atladık uçağa, indikten sonra kısa bir karayolu.

Otele bıraktılar. Kalktım deniz ayağımın altında (Dedemanmış). Aldılar tesislere gidip imza töreni yaptık. Zaman geçti beni dün akşamki restorana götürn dedim.

Yöneticiler güldü:

Orası İstanbul'du, boğazdı.

1200 km. uzakta kaldı."

çok doğru söylüyorsun arkadaşım , katılıyorum sana. buna benzer bir olayda bizim campell de yaşanmıştı adamı istanbulda gezdirip imzayı attırdılar sonra Trabzon bıraktılar.

birde şota meselesi var . acaba kaç kişi şotanın takımımızdan ayrılmasının en önemli nedeninin eşinin Trabzonda kalmak istememesinin olduğunu biliyor ?

Oğuz ZEYTİN
25.08.2009, 16:07
Adamın anlattığı bu abicim, doğru - yanlış...

(İlk geldiği takım Rize'ydi)

ikizcelimoro
25.08.2009, 16:12
Adamın anlattığı bu abicim, doğru - yanlış...

(İlk geldiği takım Rize'ydi)

doğru yada yanlış ama ortama ve ortalığa şöyle bir göz atınca bana büyük bir ihtimalle doğru gibi geliyor.

Oğuz ZEYTİN
25.08.2009, 16:13
Adam kendi ağzından söyledi abi...

Doğru tabii ki, yalan söyleyecek halim yok. Güvenin bana lütfen.

Mr.No
25.08.2009, 16:46
Bu ligde sampiyon olmanin yolu Avrupa'nin kasarlasmis oyuncularini almaktan geciyor. O adamlari da alip Trabzon'da yasatamazsiniz.

coach
25.08.2009, 17:00
Bu nedir arkadaşlar takmışınız bi Trabzon'da yaşanmaz polemine ...

Bu İstanbul'da ne var Trabzon'da olmayan ? Gelecek insanın top oynamaya niyeti olsun yeterki.Çok şükür tesislerimiz bi İstanbul kulubü kadar güzel.

Oğuz ZEYTİN
25.08.2009, 17:22
Bu nedir arkadaşlar takmışınız bi Trabzon'da yaşanmaz polemine ...

Bu İstanbul'da ne var Trabzon'da olmayan ? Gelecek insanın top oynamaya niyeti olsun yeterki.Çok şükür tesislerimiz bi İstanbul kulubü kadar güzel.

Hayat, tesislerde antreman yapmak değil.

2 saat antreman, geriye 22 saat kalıyor!

theo
25.08.2009, 17:49
campbell da kaçmaya bahane arıordu...saolsun MAY yamyam dedi adama...eşi zaten gitmek istiyordu trabzondan...

atomania
25.08.2009, 17:59
1. o zaman genc afrikali alacan. Afrikadan Trabzona gelince Parise gelmis gibi olurlar, birde Breziyalilar cünkü Breziliyada Futbolcu olarak yasamak tehlikeli.

2. Evli Futbolcu alacan. Ailece Gurbet daha kolay cekilir.

3. Kücük Kentlerde Top oynayacak cok Ülkeninf Futbolculari var. Mesela

Almanlar ( Hic bir yere Yabancilik cekmezler ) ve Yugoslav Futbolcularda aynen, birde Skandinav Futbolcular.

Yahu bir Futbolcu alirken hersey hesaplayacan. Bize uygunmudur degilmi. Bakin Sivas aldi Premier Ligten Adam dün kacmis.

Oğuz ZEYTİN
25.08.2009, 18:01
Ailece gelecek de, çocuğunu nerede okutacak?

İHSAN
25.08.2009, 18:04
nedendir bilinmez ama, bizim türk oyuncularda pek nadir görülen özellikler birçok yabancı da bulunmakta hatta kaliteli yabancılarda bu tavan yapmaktadır.

Bizim oyun sistemimizi çözmek neden zor değil? Çünkü, bizdeki sözgelimi serkanın yahut umutun topla buluştuğu anda neler yapabileceğini kestirmek çok kolaydır ve hatta bellidir. Ancak aynı şeyi, kaliteli bir yabancı oyuncu için söyleyemezsiniz, çünkü ne zaman ne yapacağı belli değildir. gibii gibi...

İyi bir yabancı alınmalı ve iyi olmayan yerliler gönderilmeli...

Serdar A
Hayat, tesislerde antreman yapmak değil.

2 saat antreman, geriye 22 saat kalıyor!

Peki o halde biraz açın bakalım . İdeal bir sporcu kalan 22 saatinde ne yapar ? Ufak bir günlük yazın .

atomania
Ailece gelecek de, çocuğunu nerede okutacak?

Bir adama 2 miliyon senede verebiliyorsan 1 sene icin de bir Özel Fransiz Ögretmene 100`000 veya 150`000 veremesinmi?

O Paraya gelmeyeck Ögretmeni göster bana.

Birde 2-3 Fransizca konussan Oyuncularin olursa Sürümden Avantajin olur.

bordo-mavii
25.08.2009, 18:07
kaliteli yabancı oyuncu+yerli oyuncuların yetenekli oluşu şampiyonluğu getirir yerli oyuncular yetenekli(forvet hattı dışında)ama bizim çok iyi bir yabancı oyuncu bulmamız gerekiyor

Oğuz ZEYTİN
25.08.2009, 18:08
Peki o halde biraz açın bakalım . İdeal bir sporcu kalan 22 saatinde ne yapar ? Ufak bir günlük yazın .

İnsandır, etten kemikten sen ben gibi...

Robot değil!

Yattara gibi şana'da alem yapmaz mesela...

Jun gibi otel odasına kapatılmaz...

Risp gibi ailesi geldiğinde Zorlu otelde yer yok diyip adamın çocuklarını geldikleri günün akşamında ankara'ya göndermezsin!

Oğuz ZEYTİN
25.08.2009, 18:09
Bir adama 2 miliyon senede verebiliyorsan 1 sene icin de bir Özel Fransiz Ögretmene 100`000 veya 150`000 veremesinmi?

O Paraya gelmeyeck Ögretmeni göster bana.

Birde 2-3 Fransizca konussan Oyuncularin olursa Sürümden Avantajin olur.

O zaman her oyuncuyu aynı dili konuşan ülkeden mi getirecez?

Serdar A
25.08.2009, 18:10
İnsandır, etten kemikten sen ben gibi...

Robot değil!

Yattara gibi şana'da alem yapmaz mesela...

Jun gibi otel odasına kapatılmaz...

Risp gibi ailesi geldiğinde Zorlu otelde yer yok diyip adamın çocuklarını geldikleri günün akşamında ankara'ya göndermezsin!

Yahu sorum basit , ideal bir sporcu kalan 22 saatini nasıl değelendirir ? Kalkmış bana eski yabancılarla alakalı , eski yönetiminlerin hatalarını anlatıyorsun .

atomania
25.08.2009, 18:12
O zaman her oyuncuyu aynı dili konuşan ülkeden mi getirecez?

yahu ne alaka. Cogunun istedigi ya Fransizca yada Ingilizce. Istersen 4 ögretmen al. 50- 60 Miliyon Kadro kurarken onumu yapamayacan.

Hoffenheim gibi 3000 nüfusu olan bir köy yapabiliyorsa.

Oğuz ZEYTİN
25.08.2009, 18:14
Yahu sorum basit , ideal bir sporcu kalan 22 saatini nasıl değelendirir ? Kalkmış bana eski yabancılarla alakalı , eski yönetiminlerin hatalarını anlatıyorsun .

Ben zaten yönetimi eleştirmedim, futbolcu da değilim o programı biliyorsan sen yaz.

4-5 yorum yukarıda iki örnek yazdım. ONları okuduğunda konu ile ilgili fikrimi anlarsın.

Serdar A
25.08.2009, 18:15
yahu ne alaka. Cogunun istedigi ya Fransizca yada Ingilizce. Istersen 4 ögretmen al. 50- 60 Miliyon Kadro kurarken onumu yapamayacan.

Hoffenheim köy takımı , biraz uç örnek olmuş . İtalya'da Fransa'da , İspanya'da , İngilterede'de pek çok daha kulüp şehri var Trabzondan daha küçük ve sosyal imkanları bu şehir kadar dar .

Oğuz ZEYTİN
25.08.2009, 18:16

Hoffenheim'ın sahibi Dünya'nın en büyük bilgisayar veri tabanı firması SAP'nin sahibi ;)

Çare nedir, (kişisel olarak karşıyımdır dünya görüşüm olarak) şehirmizin-takımımızın menfaatleri doğrultusunda yabancı dille eğitim yapılan okullar açılmalıdır.

(Hayata bakış açıma ters olsa da)

Gerçekten yabancı oyuncularla başarılı olacaksak...

ISTS
25.08.2009, 18:32
Burada yapılan tespitlere sonuna kadar katılıyorum. Trabzonspor'un en büyük sıkıntısı malesef çok üzülerek söylüyorum Trabzon şehridir. Arkadaşların bahsettiği gibi Trabzon'da sosyal yaşam yok denecek kadar az. Bu da futbolcuların psikolojisini olumsuz yönde etkiliyor. Sonuçta futbolcu da insan robot değil. Adamların hayatları bahsettikleri gibi evleri ile antreman sahası arasında geçiyor. Birçok yabancı futbolcunun ailesi veya kız arkadaşı haklı olarak Trabzon'a gelmek istemiyor.

Ben kendimden örnek vereyim : Sürmene'liyim. 2-3 yılda bir memlekete ancak gelebiliyorum. Koşa koşa geldiğim memleketimde 1 haftadan sonra yapacak bir aktifite bulamadığım için İstanbul'a dönmeyi bekliyorum.

Sosyal yaşantıdaki bu sığlık Trabzon halkını da olumsuz etkiliyor. İnsanların tek özel meşkalesi Trabzonspor. Tabi bunda geçmiş yıllarda kazanılan şampiyonlukların da etkisi göz ardı edilemez. Halk elindeki tek meşkalesi olan Trabzonspor'un başarısızlığına tahammül gösteremiyor. Hemen futbolculara, teknik heyete veya başkana yükleniyor. Sonuçta bir kısır düngü doğuyor. Bu da zaten mutsuz olan futbolcunun şevkini bir kat daha kırıyor.

Bu sıkıntıları kısa vadede aşmak malesef mümkün değil. Bazı arkadaşlar alt yapıya yönelmek gerektiğini savunmuş. Günümüz futbolunda sadece alt yapı ile başarı yakalamak mümkün değil. Benim görüşüm futbolcu transferinde sosyal olarak Trabzon şehrine yakın ülkelerden transfer yapılması. Bulgaristan, Romanya, Gürcistan gibi.

ikizcelimoro
25.08.2009, 19:34
Hoffenheim 3000 nüfuslu köy takımı olabilir ama ordaki topçulardan belki hiç biri orda kalmıyordur nihayetinde çok yakınında sututgart , frankfurt gibi büyük şehirler var. istanbul u bilenler için belkide bir ömerli gibi bir yerdir orası.

Oğuz ZEYTİN
25.08.2009, 19:47
Hoffenheim 3000 nüfuslu köy takımı olabilir ama ordaki topçulardan belki hiç biri orda kalmıyordur nihayetinde çok yakınında sututgart , frankfurt gibi büyük şehirler var. istanbul u bilenler için belkide bir ömerli gibi bir yerdir orası.

Yerini bilmiyorum ama Hoffenheim'ın sahibi dünyanın en büyük bilgisayar veri tabanı firması SAP'nin sahibidir, oynadıkları stad hiç de 3000 nüfuslu köyün stadına benzemiyor.

O köy belli ki geliş(tiril)miş.

orhan42
25.08.2009, 23:38
Trabzon'u görmedim fakat yabancılar için pek de eğlenceli(!) bir yer olmadığı kesin..Fakat bu adamlar buraya babalarının hayrı için veya Allah rızası için gelmiyorlar..Onların mesleği profesyonel futbolculuk ve işlerinin karşılığınıda milyonlarca euro,dolar veya lira olarak da alıyorlar...Ben 8 yıllık öğretmenim..İlk atandığım yer Şanlıurfa'nın ücra bi köyü idi..Yoldan günde bir araba geçse sevinirdik..Köye ulaşmak için 8-10 km yürüdüğümüzde olurdu vasıta eksikliğinden..Burada hastalık yapar dediğimiz suları kuyudan çekip içiyorduk..Ama bizim bi görevimiz vardı..İçinde bulunduğumuz şartlar belli idi ve de kaçış yoktu..Bu olumsuz şartları zaman içersinde eğlenceli hale getirmeye başladım ve 3 yıl severek görev yaptım o köyde..Belki kendi hikayele bunun arasında ne var diyeceksiniz..Var alakası..Ben oraya ekmek parası için gittim ve o şartlarda 3 yıl elimden geleni yaptım..Pes etmedim..Trabzon gibi yeşille mavinin buluştuğu,insanlarının sıcak kanlı olduğu bir yerde bu admlar mırın kırın ediyor,kendilerini vermeden milyonlarca euro alıyorlarsa ve de hala şikayet ediyorlarsa salın gitsin bu ruhsuzları..

robinhood61
26.08.2009, 00:27
arkadaşlar trabzonspor ne zaman istanbul klüpleri gibi düşünmeye başladı işte o zaman başarısızlık geldi. benim düşüncem klasik ama kesinlikle altyapı ve yıldız adayları yaratmak. bunun için trabzonun kültürüne ayak uyduracak yerler olmalı. gürcistan, ukrayna , polonya gibi yerlerden topğşu almak daha mantıklı ( ör : şota - şimek, vugrineç )
hamiler hamdiler lemiler ogünler diyoruz peki bunlar nasıl oynuyorlardı. hırsla azimle. bu kadar basit...

Cafer Bulur
26.08.2009, 00:53
Su anda takima katki saglayan 1 tane yabanci oyuncumuz bile yok.

Sanirim basarisizligimizin nedeni de biraz da burada yatiyor.

ceserdar
26.08.2009, 02:02
Yerini bilmiyorum ama Hoffenheim'ın sahibi dünyanın en büyük bilgisayar veri tabanı firması SAP'nin sahibidir, oynadıkları stad hiç de 3000 nüfuslu köyün stadına benzemiyor.

O köy belli ki geliş(tiril)miş.

Biz de Microsoft Dynamics kullanalım o zaman. :)

Özkan
26.08.2009, 02:13
Değil Hoffenheim, Sibirya'nın orta yerine bile gidiyor yabancı topçular. Trabzon'a neden gelmek istemesinler ki? Unutmayalım ki Trabzon'a Olsen, Campell, Marcelinho, Musampa, Sylva, Song gibi ünlü ve belli bir piyasası olan futbolcular gelmiştir ve istenirse yine gelir. Önemli olan, gerçekten bu futbolculara ihtiyâcımızın olup olmadığıdır.

TSigalko
26.08.2009, 02:44
Geçen sene Bjk'nin yabancıları o kadarda kaliteli değildi..Ernst-Cisse-Holosko-Nobre-Tello-Bobo-Delgado-Zapo-Sivok hepsi sıradan oyuncular..Bu oyunculardan sadece Bobo'ya Saint-Etienne'den teklif geldi..Mesele kaliteli yabancı almada değil.Onları oynatabilmede..Mesela bugün Gs'nin başında Rijkaard değilde Bülent Korkmaz olsaydı o adamları oynatamazdı..İlla teknik direktör olarak değil farklı şekillerde de bu olaya bir çözüm bulunmalı.Mesela aldıkları ücretler daha çok maçbaşına orantılı olabilir.Gol primi,asist primi verilebilir.Veya ne biliyim en kötüsünden ceza verilebilir.Birşey yapılmalı artık, galibiyet veya mağlubiyet adamların umrunda değilki.Nası olsa aldıkları para garanti,evleri garanti,arabaları garanti..Mesela Selçuk Manisa'da nasıldı, burda nasıl.Aynı şekilde Gökhan..Veya Yattara, maaşı artttıktan sonra gören varmı?

Fanatik28
26.08.2009, 02:52
Defansina bir Stepanov, Önliberoya bir Aurelio, forvetede Fatih Tekke özelliklerinde birer oyuncu al, bak o zaman Cale, Colman, Alanzinho nasil oynuyor!

Gelisime acik yabanci futbolcu alirsan, onlari tamamlayacak oyuncularin olmasi lazim. Mübarek bizim takimda sadece daha gelisimini tamamlamamis oyuncular ordusu!

Can basten
26.08.2009, 03:15
Değil Hoffenheim, Sibirya'nın orta yerine bile gidiyor yabancı topçular. Trabzon'a neden gelmek istemesinler ki? Unutmayalım ki Trabzon'a Olsen, Campell, Marcelinho, Musampa, Sylva, Song gibi ünlü ve belli bir piyasası olan futbolcular gelmiştir ve istenirse yine gelir. Önemli olan, gerçekten bu futbolculara ihtiyâcımızın olup olmadığıdır.

Geçen sezon Trabzonspor'a gelip gelmeyeceği tartışılan Denilson birkaç ay sonra Vietnam'a gitmişti. O Vietnam takımı van Nistelrooy, Guti ve Deco'ya da talip şu an. :)

Sönmez Özlü
26.08.2009, 03:23
Defansina bir Stepanov, Önliberoya bir Aurelio, forvetede Fatih Tekke özelliklerinde birer oyuncu al, bak o zaman Cale, Colman, Alanzinho nasil oynuyor!

O kadroyu kurarsan Hüseyin de oynar zaten.

Biz bu adamları yanlarına adam alıp oynatmak için değil, yanlarındaki adamları oynatsınlar diye aldık.

poetricus
26.08.2009, 03:25
Sönmez hoş geldin.
Yanal gittiğinden beri seni forumda kırmızı bültenle arıyoruz.
Nerelerdesin yahu?

Sönmez Özlü
26.08.2009, 03:29
Sönmez hoş geldin.
Yanal gittiğinden beri seni forumda kırmızı bültenle arıyoruz.
Nerelerdesin yahu?

Teşekkür ederim. Vallahi meşguliyet...

Yanal'ın gidişini Rio Karnavalında kutlamak için bile vakit bulamadım desem yeridir.

poetricus
26.08.2009, 03:34
Teşekkür ederim. Vallahi meşguliyet...

Yanal'ın gidişini Rio Karnavalında kutlamak için bile vakit bulamadım desem yeridir.

Özlendiğini biliyorsun artık.
Dua et de aynı kutlamayı Bross için yapmak zorunda kalmayalım.

Sönmez Özlü
26.08.2009, 03:39
Özlendiğini biliyorsun artık.
Dua et de aynı kutlamayı Bross için yapmak zorunda kalmayalım.

Tekrar teşekkürler.

Broos ilk tercih değildi elbette ama, kendisinden ümidimi büsbütün kesmiş değilim. İyi şeyler yapmaya çalışıyor. Mantalitesi (Dikkat, tehlikeli sözcük!) sağlam. Başarabilecek kapasite var mı bilmiyorum. Ama bunun için dua edilir.

Saygılar.

Can basten
26.08.2009, 03:44
Tekrar teşekkürler.

Broos ilk tercih değildi elbette ama, kendisinden ümidimi büsbütün kesmiş değilim. İyi şeyler yapmaya çalışıyor. Mantalitesi (Dikkat, tehlikeli sözcük!) sağlam. Başarabilecek kapasite var mı bilmiyorum. Ama bunun için dua edilir.

Hatim bile indirilir de, adamda kapasite olsa bile elde bu takım varken bir yararı olur mu onu bilemem Uğurum. :)

Fanatik28
26.08.2009, 04:25
O kadroyu kurarsan Hüseyin de oynar zaten.

Biz bu adamları yanlarına adam alıp oynatmak için değil, yanlarındaki adamları oynatsınlar diye aldık.
Onu, onlari alanlara söyleyeceksin. Bu oyunculardan Max. verim almak istiyorsan, saydigim tarzda isimler alacaksin. Yoksa futbolu cok basit bir oyun sanan taraftar cikar, bunlarda futbolcu mu der!

Stepanov, Aurelio ve Fatih Tekke bu takimdaykende Colman, Selcuk, Egemen gibi oyuncularimiz mi vardi? Hep eksik, hep eksik!

Emirhan Çorumlu
26.08.2009, 04:44
Bizim Takimimizda suanda 8 Yabanci Futbolcu var...
1) Sylva (Zaten bir iyi bir kötü... Süper Toplari cikarir ama dandik gol yer - bana hic güven vermiyor)
2) Cale (Cani isterse oynuyor - bu ara Hata yapiyor... sanki Bundesligaya gitmek istiyor)
3) Song (Iyi)
4) Colman (gecen Sezonki Colmandan iz yok... böyle giderse top kaypetmede Kralliga ulasir)
5) Alanzinho (Yedek bekletiliyor - bazen cok abartiyor calim isini ve egoistlesiyor)
6) Tjikuzu (gereksiz bir Transfer - Ceyhun , Zafer ve Selcuk varken)(Kontenjan kapliyor)
7) Gabric (bekleyip görmek lazim - henüz adapte olamadi)
8) Yattara (Sakat olmazsa ve cani isterse Takimin vazgecilmezi)

Ben Sahsen bu 8 Yabancidan 3 - 4'ünü gönderirim: Sylva(güven vermiyor), Cale(akli Bundesligada ve kademe hatasi yapiyor), Tjikuzu (bosyere Kontenjan kapliyor), Colman (eger böyle devam ederse yani - hücuma kalkarken topu kaptiracakta kontra yiyeceksek belkide gönderilmeli)

Kalanlar: Yattara(astronomik bir teklifde satilir), Song, Alanzinho(Takim Oyununu Tercih etmeli), Gabric; Colman'da düzelirse kalmali;

Yani Yattara'da Türk (Yabanci olarak saymiyorum) olursa bence Takimda bu yabancilar kalmali: Song, Alanzinho, Gabric; (düzelirse'de Colman) yani bu Takimda Yattara Türk olduktan sonra 3 veya 4 Colmana bagli yabanci kaliyor... Biz 6 tane oynatabiliyoruz... Sylva'nin yerine iyi bir Türk Kaleci Volkan veya Serdar Kulbilge gibi, Caleyi zaten Ferhat aratmaz... (olmadi git al denizliden Caglar'i) Tjikuzu'yu aramayiz o mevkide bolluk var... 1 -2 Türk Transferle Kontenjani korusmus oluruz 3 - 4 Oyuncu arasi ve Sylva, Cale, Tjikuzu belkide Colmanin satislariyla iyi Oyuncular alabiliriz misal kaliteli yabanci bir Golcü... =)

Oğuz ZEYTİN
26.08.2009, 10:28
Bizim Takimimizda suanda 8 Yabanci Futbolcu var...
1) Sylva (Zaten bir iyi bir kötü... Süper Toplari cikarir ama dandik gol yer - bana hic güven vermiyor)
2) Cale (Cani isterse oynuyor - bu ara Hata yapiyor... sanki Bundesligaya gitmek istiyor)
3) Song (Iyi)
4) Colman (gecen Sezonki Colmandan iz yok... böyle giderse top kaypetmede Kralliga ulasir)
5) Alanzinho (Yedek bekletiliyor - bazen cok abartiyor calim isini ve egoistlesiyor)
6) Tjikuzu (gereksiz bir Transfer - Ceyhun , Zafer ve Selcuk varken)(Kontenjan kapliyor)
7) Gabric (bekleyip görmek lazim - henüz adapte olamadi)
8) Yattara (Sakat olmazsa ve cani isterse Takimin vazgecilmezi)

Ben Sahsen bu 8 Yabancidan 3 - 4'ünü gönderirim: Sylva(güven vermiyor), Cale(akli Bundesligada ve kademe hatasi yapiyor), Tjikuzu (bosyere Kontenjan kapliyor), Colman (eger böyle devam ederse yani - hücuma kalkarken topu kaptiracakta kontra yiyeceksek belkide gönderilmeli)

Kalanlar: Yattara(astronomik bir teklifde satilir), Song, Alanzinho(Takim Oyununu Tercih etmeli), Gabric; Colman'da düzelirse kalmali;

Yani Yattara'da Türk (Yabanci olarak saymiyorum) olursa bence Takimda bu yabancilar kalmali: Song, Alanzinho, Gabric; (düzelirse'de Colman) yani bu Takimda Yattara Türk olduktan sonra 3 veya 4 Colmana bagli yabanci kaliyor... Biz 6 tane oynatabiliyoruz... Sylva'nin yerine iyi bir Türk Kaleci Volkan veya Serdar Kulbilge gibi, Caleyi zaten Ferhat aratmaz... (olmadi git al denizliden Caglar'i) Tjikuzu'yu aramayiz o mevkide bolluk var... 1 -2 Türk Transferle Kontenjani korusmus oluruz 3 - 4 Oyuncu arasi ve Sylva, Cale, Tjikuzu belkide Colmanin satislariyla iyi Oyuncular alabiliriz misal kaliteli yabanci bir Golcü... =)

Song=İyi mi?

Yenilen her golde (istisnasız) ıskalyan hata yapan o oluyor.

Gerçi yine de takıma güven getirdiği yadsınamaz.

halil ibo
26.08.2009, 10:37
Trabzonspor'u yönetenlerin ve yönetim üzerinde etkili olanların istifade etmesi gereken bir başlık olmuş.Teşekkürler başlığı açan arkadaşa.Benim katkımda kısa ve net olacak : Kontenjanı doldurmak yerine sayısal olarak az olsun ama gerçekten takıma pozitif etkisi olsun,futbolu bilsin ve gerçek anlamda profesyonel olsun.

aysant_61
26.08.2009, 10:43
abi sorun yabancı deil sorun tam yerli futbolcu trabzonlu lider lazım abi.

Fatih Öztürk
26.08.2009, 10:48
kaliteli yabancıyı parayla getiremezsin.

avrupada söz sahibi olacaksın.

örneğin yakın zamanda şampiyonlar liginde fenerbahce gibi çeyrek final yada uefada yarı final, final oynayacaksın o zaman gelmeyecek kaliteli yabancının alnını karışlarsın.

ikizcelimoro
26.08.2009, 11:07

evet istenirse sibirya ya bile gidiyorlar ! ama işte bize gelen marcelinhonun adeta kaçarak gittikden sonra yaptığı açıklama..

BURADA KENDİMİ YALNIZ HİSSETTİM

Marcelinho (http://www.tumgazeteler.com/haberleri/marcelinho/) bombaladı... Trabzonspor (http://www.tumgazeteler.com/haberleri/trabzonspor/)``dan Wolfsburg (http://www.tumgazeteler.com/haberleri/wolfsburg/)``a transfer olan Brezilyalı yıldız, Bundesliga (http://www.tumgazeteler.com/haberleri/bundesliga/)``ya yeniden döndüğü için çok mutlu olduğunu söyleyerek, `Trabzon (http://www.tumgazeteler.com/haberleri/trabzon/)``a gitmek benim için en büyük hataydı. Burada sosyal hayatım yoktu. Kendimi bu kentte her zaman yalnız hissettim` diye konuştu.

DÜNYAYI VERSELER BİLE DÖNMEM (http://www.tumgazeteler.com/haberleri/donmem/)

Trabzonspor``dan erken kurtulmasının kendisi için büyük şans olduğunu dile getiren Marcelinho, `Buradaki günlerim benim için kabustan farksızdı. Bir daha Trabzonspor``un adını bile anmam. Bana dünyaları verseler buraya dönmem söz konusu olamaz. Kurtulduğum için çok mutluyum` dedi.

HASAN_NASRALLAH
26.08.2009, 11:35
kaliteli yabancıyı parayla getiremezsin.

avrupada söz sahibi olacaksın.

örneğin yakın zamanda şampiyonlar liginde fenerbahce gibi çeyrek final yada uefada yarı final, final oynayacaksın o zaman gelmeyecek kaliteli yabancının alnını karışlarsın.

gerçekten doğru bir tespit kardeşim.bastır parayı al mantığı bitti.geçen gün lig radyoda şota ile söyleşi yapıyorlardı.dediki antrenör olarak Trabzonspor a gelirmisin.oda dediki artık herşey para değil devir değişti.çocukların okulu var ona göre komşuların var.

Tekke
26.08.2009, 16:14
evet istenirse sibirya ya bile gidiyorlar ! ama işte bize gelen marcelinhonun adeta kaçarak gittikden sonra yaptığı açıklama..

BURADA KENDİMİ YALNIZ HİSSETTİM

Marcelinho (http://www.tumgazeteler.com/haberleri/marcelinho/) bombaladı... Trabzonspor (http://www.tumgazeteler.com/haberleri/trabzonspor/)``dan Wolfsburg (http://www.tumgazeteler.com/haberleri/wolfsburg/)``a transfer olan Brezilyalı yıldız, Bundesliga (http://www.tumgazeteler.com/haberleri/bundesliga/)``ya yeniden döndüğü için çok mutlu olduğunu söyleyerek, `Trabzon (http://www.tumgazeteler.com/haberleri/trabzon/)``a gitmek benim için en büyük hataydı. Burada sosyal hayatım yoktu. Kendimi bu kentte her zaman yalnız hissettim` diye konuştu.

DÜNYAYI VERSELER BİLE DÖNMEM (http://www.tumgazeteler.com/haberleri/donmem/)

Trabzonspor``dan erken kurtulmasının kendisi için büyük şans olduğunu dile getiren Marcelinho, `Buradaki günlerim benim için kabustan farksızdı. Bir daha Trabzonspor``un adını bile anmam. Bana dünyaları verseler buraya dönmem söz konusu olamaz. Kurtulduğum için çok mutluyum` dedi.

Arkadaşım Marcelinho gibi hayatı gece kluplerinde geçen tipler tabii Trabzonda yapamaz, ama en başından beri söylediğim birşey var, Trabzonun havası çok farklı, burada da mutlu olacak yapıda bir sürü kaliteli yabancı var. Trabzona gelmez mantığını aşmak lazım bence, çok yanlış.

Aşamıyorsak da Trabzondaki kadar Trabzonlunun olduğu İSTANBULDA yapalım maçlarımızı madem.

ikizcelimoro
26.08.2009, 17:56
Arkadaşım Marcelinho gibi hayatı gece kluplerinde geçen tipler tabii Trabzonda yapamaz, ama en başından beri söylediğim birşey var, Trabzonun havası çok farklı, burada da mutlu olacak yapıda bir sürü kaliteli yabancı var. Trabzona gelmez mantığını aşmak lazım bence, çok yanlış.

Aşamıyorsak da Trabzondaki kadar Trabzonlunun olduğu İSTANBULDA yapalım maçlarımızı madem.

benim marcelinho yu örnek göstermemdeki sebep alıntı yaptığım arkadaş Trabzon u tercih eden yıldız topçulardan birinin de marcelinho olduğunu belirtmesiydi..

gerçi ne kadar yıldızsa ! ayağında ne top tutabiliyor , ne iki metre yanındakine pas atabiliyor nede top istop edebiliyordu ya orasıda ayrı bir konu. ama bizim bir kısım taraftarlarımız yok yanlış yerde oynatılıyordu , yok ona gerek ilgi gösterilmedi gibi bir takım sudan bahanelerle onu temize çıkarmasınıda biliyordular. yada kendi kendilerini kandırıyodular.

son paragraftaki yazdıklarınızı belki ironik olarak yazmış olabilirsiniz ama ben takımımızın iç saha maçlarını istanbulda oynaması taraftarıyım.. nihayetinde sizinde belirtiğiniz gibi istanbul ve civarında Trabzon ve civarından çok çok fazla daha Trabzonspor lu var. bence bu işin şakası yok.

İHSAN
27.08.2009, 00:04
Hatim bile indirilir de, adamda kapasite olsa bile elde bu takım varken bir yararı olur mu onu bilemem Uğurum. :)
Şu ifadeler Ersun Yanal için de söylendi mi, yoksa tüm kabahat hocaya mı yüklenmişti vaktinde?

Bizler, "Hoca daha ne yapsın; bu saatten sonra Gökhan'a ne katabilir?" derken, herkes çözümü Ersun Hocanın gönderilmesiyle çözülebileceği tezinde (?) arıyodu. Günah keçisi Ersun Yanaldı ve gönderilmesiyle bütün dertlerin biteceği sanıldı. Şimdi daha mı iyi oldu? Olmadı.

Ersun Hoca için ne söylendiyseniz şimdi aynısını Broos için söylemelisiniz demek isterdim, ama Ersun hocaya yapılan haksızlığın Broos'a da yapılmasını istemem; çünkü yıllardır olduğu gibi olan hep Trabzonspor'a oldu.

Broos'a güveniyorum.

Can basten
27.08.2009, 00:18
Şu ifadeler Ersun Yanal için de söylendi mi, yoksa tüm kabahat hocaya mı yüklenmişti vaktinde?

Bizler, "Hoca daha ne yapsın; bu saatten sonra Gökhan'a ne katabilir?" derken, herkes çözümü Ersun Hocanın gönderilmesiyle çözülebileceği tezinde (?) arıyodu. Günah keçisi Ersun Yanaldı ve gönderilmesiyle bütün dertlerin biteceği sanıldı. Şimdi daha mı iyi oldu? Olmadı.

Ersun Hoca için ne söylendiyseniz şimdi aynısını Broos için söylemelisiniz demek isterdim, ama Ersun hocaya yapılan haksızlığın Broos'a da yapılmasını istemem; çünkü yıllardır olduğu gibi olan hep Trabzonspor'a oldu.

Broos'a güveniyorum.

Broos'tan, şimdiye dek kendisini sağlıklı olarak yorumlayacak kadar bir fikir edinemedim açıkçası. Takımın kötü durumundan kastım ise geçen seneye göre son derece isteksiz ve hırssız olmaları. Geçen sene daha arzulu bir takım vardı, fakat ruhsuz bir takıma istersen Capello'yu getir sonuç sıfır olur. İsteksizliğin sebebini tam kestiremiyorum, Cale, Colman gibi oyuncular takımdan ayrılmak istemiş fakat bırakılmamış olabilir örneğin, kimbilir...

Diğer taraftan, Ersun Yanal'ı izlemeye yeterince zaman bulduğumuz için 2 mağlubiyet alınca kendisini yadedecek de değilim. Onu yapacak olsaydık da, "Ahmet Özen kalsaydı" derdik zaten, Ersun Yanal değil.

İHSAN
27.08.2009, 00:43
Sorun Ersun Hocanın niçin gönderildiği değil, Broos'a karşı duyulan yerinde sabrın Ersun Hoca için gösterilmediği noktasında. Keşke zamanında hoca gitsin demek yerine oyuncu gönderilsin daha kalitelisi alınsın denilseydi; oyuncunun gitmesiyle hocanın gitmesi çok farklıdır çünkü.

Umarız, hoca değil de formsuz oyuncular gönderilir bundan sonra.

Can basten
27.08.2009, 00:53
Sorun Ersun Hocanın niçin gönderildiği değil, Broos'a karşı duyulan yerinde sabrın Ersun Hoca için gösterilmediği noktasında. Keşke zamanında hoca gitsin demek yerine oyuncu gönderilsin daha kalitelisi alınsın denilseydi; oyuncunun gitmesiyle hocanın gitmesi çok farklıdır çünkü.

İhsan, "Takım başarısız olur, millet hocada kabahat yok der, ben de o zaman Ersun hocama niye böyle yaptıydınız derim" diye çok düşünmüşsün galiba aylardır. :D Çünkü daha ortada fol yok yumurta yokken bu beklendik lafları etmeye başlamışsın.

Daha dur bi, hocanın ne olduğu belli değil, şu anda benim gibi çoğu kişinin de hocayla ilgili kesin bir yargısı yok gördüğüm kadarıyla. Bu yüzden de gitsin ya da kalsın gibi sözler pek dillendirilmiyor doğal olarak. Durumu toparlayamayacağı, başarısız olacağı düşünülürse ona da red oyu çıkacak benden tabi ki, merak etme. :)

hodlu
27.08.2009, 00:59
Takım olarak kalite anlamında çok eksiğimiz var.Rakibimizin forveti ile bizim forvet oyuncularını karşılaştırmak yeterli.Ayrıca orta saha ve defans bağlantıları kopuk.Hüseyin defansa çok yardım ederken Tjikuzu bunu yapmıyor buda takımda bocalamaya neden oluyor.

Erdinç Barutçu
27.08.2009, 00:59

Türkiye'de hoca olmak için deli oalcaksın yada başkaları gibi tv ekranlarına çıkıp asıp keseceksin ki basın seni asla eleştiremesin.Ondan sonra zaten sırtın yere gelmez.Bugünki durumu eleştirecek çok şey bulabiliriz.Ama bence hoca için çok ama çok erken.Ersun hocaya sabır gösterildi ama Broos'a daha sabır gösterilme durumunun geldiğini sanmıyorum.
Peki skor başarısına göre hocaya verilen sabır taşlarının limiti hakkında yorum yapıyorsak hazırlık aşaması olmayan,toplama takımla bizi yenip Fenerbahçeyi de elinden kaçıran Z.D. 'ye ne demeli?O şimdi çok mu iyi biliyor futbolu.Son iki üç maça bakıp hocanın sabır taşlarıyla oynıcaksak o takıma hoca almayalım daha iyi..

hodlu
27.08.2009, 01:16
Colman denen oyuncu geçen sene birçok maçta etkisiz eleman gibi oynamıştı fakat takımın aşırı motivasyonu onu kapatmıştı.Bakıyorum bu yıl hazırlık maçları da dahil Colman sahada hiç yok.Cale hücumda yine sıfır.Gabriç henüz kapalı kutu,Alan tam oynatılmıyor böyle olunca işimiz yerlilere kalıyor...

Mellih
27.08.2009, 23:56
Colman da bi numara yok, gerçi adam söyledi "ben ön liberoyum" diye ama hiç bi antrenörde onu ön liberoya yakıştıramadı.. Takıma lider yabancı lazım

iskenderunlu
28.08.2009, 00:24
yattara o liderlik vasıflarını uygulasa ve savaşçı ruhunu gösterse yattara 1 numaradır ama oda malesef üstündeki ölü toprağı serpemedi üstünden

Tekke
28.08.2009, 12:25
Colman da bi numara yok, gerçi adam söyledi "ben ön liberoyum" diye ama hiç bi antrenörde onu ön liberoya yakıştıramadı.. Takıma lider yabancı lazım

Colman şu an TR deki en iyi ön liberolardan, ama ısrarla oyun kurucu olarak oynatıyoruz. Bazı maçlarda onu ön liberoya çekiyorlar, anında kendini gösteriyor. O nedenle COLMAN konusunda herkes farklı konusuyor, bazısı çok iyi bazısı kötü diyor.

Bir gerçek var ki ön libero için iyi bir isim.

Son olarak, şu 1-2 yıl Istanbulda maç yapma olayı şart oldu, hem TRABZON TRABZONSPORU özler, hem de ISTANBUL hasret giderir. O 1 maçta tekrar demoralize olma olayı biter, 2 sene sonra TRABZONDAKİ ilk maçı düşünsenize, yıkılır TRABZON.

Özkan
29.08.2009, 00:02
8 yabancı hakkını 8 yabancı zorunluluğu gibi algılıyoruz ve tüm sıkıntılar bundan kaynaklanıyor. 8 yabancıya harcanacak parayla 4 adet kaliteli, sürekli ilk 11'de gözün kapalı oynatacağın yabancı alabilmekte mesele.

Tekke
01.09.2009, 11:47
Başlık olarak ilk kez siliniyor, demek ki Aurelio konusunda hala sıkıntı var. Aurelio ve LINCOLN kiralanamaz mı? Geyse sıkıntılı zaten, para bile istemez aslında, Betise sorarsan da elinde patladı gibi, o paraları veremez.

crazyman_61
01.09.2009, 12:27
yabancı oyuncu alınmasına alınırda kaliteli olucak yoksa sıradan futbolcuları yıldız diye getiriyorlar bir sürüde para harcıyorlar

Ertan 51
01.09.2009, 12:42
Ama hiç anlayamadığım birşey var ki, Kıytırık Kayseri Makukulayı Benficadan-kötü Sivas Bouazzayı Premier ligden-Antep Tabatayı Santostan alabiliyor da biz neden bir adam alamıyoruz?

Demek ki iş yabancıda: (((((
benim de algılamakta sorun çektiğim ve en çok üzüldüğüm konu ilk paragraftaki mesele.Makukula iyidir kötüdür onu demiyorum ama biz almaya kalksak ülke sorunu haline geliyor iş arap saçından öteye gidiyor,sorun ney çözemedim ama sıradan yabancıları bile getiremiyoruz.
Trabzon ufak memleket felan demiyelim yarın Mardinspor süper lige çıksa o bile getirebiliyor umulmadık oyuncuları.

İyi bir başlık olmuş.Efsane dönemdeki gibi sadece yerli ile şampiyon olamayacağımıza göre kaliteli yabancılarla takviye olmak lazım yıllardır hatırladığımız yabancı kaliteli oyuncu 5 i bulmaz ve bu film böyle uzar gider,bizim de ömrümüzden ömür gider.

Tekke
09.09.2009, 11:40
benim de algılamakta sorun çektiğim ve en çok üzüldüğüm konu ilk paragraftaki mesele.Makukula iyidir kötüdür onu demiyorum ama biz almaya kalksak ülke sorunu haline geliyor iş arap saçından öteye gidiyor,sorun ney çözemedim ama sıradan yabancıları bile getiremiyoruz.
Trabzon ufak memleket felan demiyelim yarın Mardinspor süper lige çıksa o bile getirebiliyor umulmadık oyuncuları.

İyi bir başlık olmuş.Efsane dönemdeki gibi sadece yerli ile şampiyon olamayacağımıza göre kaliteli yabancılarla takviye olmak lazım yıllardır hatırladığımız yabancı kaliteli oyuncu 5 i bulmaz ve bu film böyle uzar gider,bizim de ömrümüzden ömür gider.

Gabon Milli Takımı'nın orta saha oyuncusu Bruno Zita Mbanangoye ile anlaştı Sivas.

Biz de devre arasında BIRAKIRLARSA Fatihi, becerebilirsek 1 yıldır peşinden koştuğumuz Hutctinston u alacağız: ((

Fatih Kuloğlu
09.09.2009, 11:48
Aynen bencede günümüz türkiye liginde iyi bir yabancın olmadan iş yapmak çok zor

komdere
09.09.2009, 13:24
Geçmişi incelerseniz, Trabzonspor'umuzun, lige kaliteli yabancılar gelmeye başladığında geriye düştüğünü görürsünüz. Son 20 senede FB,GS ve BJK'nin tüm şampiyonluklarında yükü çeken, yabancı oyunculardır. Eğer şampiyon olacaksak, bizim de Yattara gibi yatan yıldızcıklara değil, maç kötü giderken takımı sırtlayıp götüren adamlara ihtiyacımız var. Başkası hayal olur, yalan olur. Kendimizi kandırmayalım. Rakiplerimizin yıllardır sahip oldukları kadrolara bakın, bir de bizimkilere. Yel değirmenine saldıran Don Kişot gibiyiz. Oradan, buradan bir yerlerden bulup kaliteli, başarıya aç insanları takıma katmalıyız. Yoksa bunca şamiyonluğu yaşayan FB,GS ve BJK afedersiniz akılsız da bir biz mi akıllıyız!!!

Yürüyün Uzunsokağı voltalarken kendini Pele,Zico,Beckenbauer veya Maradona sananlar!
Yürüyün!Kim tutar sizi!

Muhammed
09.09.2009, 13:34
Sorun Trabzon şehri değil. Trabzonspor'un Avrupa futbolundaki yeri. Avrupa'da ufak çaplıda olsa başarı sağlamalıyız ki gelsinler bize.

Birtan Karaman
18.10.2009, 16:32
Takımımızda Kaliteli Yabancılar Var. Alanzinho Bence Bunların Başını Çekiyor.
Zamanla Gabric'de Kalitesini Gösterecek Tam Olarak.

Ama Bizde Olması Gereken Şey Orta Alandaki Liderimizin Kaliteli Olması. Örn: Alex De Souza.

Mustafa ÖZDEMİR
18.10.2009, 18:18
kaliteli yabancılar olması çok önemli . bizim kadroda pek yok doğrusu ...

SDinc
18.10.2009, 18:23
Tarihimizin en iyi yabancıları şu anki elimizdeki yabancılar. Önemli olan yabancıların kaliteli olması değil , takımımıza , şehrimize , oyun stilimize uygun olmasıdır.

Rahim.K
18.10.2009, 18:29
Bugün Feneri 2 golle yıkan Julio cesar gibi yabancılar bulunması gerekir takımda.94 dakikada fenere attıgı serbest vuruş çok kaliteliydi.