PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2009-2010 Avrupa Ligi Play Off Rövanş Maçı: Toulouse 0 - 1 Trabzonspor

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [15] 16

zahido
28.08.2009, 00:48
Bu taraftar artik takimda giray, baris, goksu, zafer, ferhat ve hasan ahmet sariyi gormek istiyor...

Ne umutu ne gokhani ne selcuku ne colmani ne caleyi gormek istemioruz/..

Murathan
antep bjk nin verdiği paralarla bjk den daha sağlam oynacak bi kadro kurarsa hiç şaşırmasın.
şu tüpçünün transfer politikası müthiş.
Antepin 8jkden aldığı para ile biz kadro kurduk nerdeyse :D

gustavo_colman
Sadri BABA he neyse neyse :rolleyes:
Allah biliyor içimden geçenleri ya .
son 2 gün renktas hatırlatırım köprüden geçene ................. :)

OnurKul
Ceyhun Tjikuzu'dan daha iyi. Hatta baştan beri Tjikuzu hata diyorduk. Yabancı kontenjanı böyle doldurulur mu?

Defansif oyun oynayacaksan oynat Tjikuzu'yu... Ancak Ceyhun'un yüzü hücuma dönük bir defansif orta saha... Kulübeye baktı bross sokacak adam yok, aldı Tjikuzu'yu oyuna. O anda bile Tjikuzu hücum yapamadı.

Ya forvet alacağız ya da Zafer Yelen'i bekleyeceğiz. Zafer forvet arkası iyi oynayan bir arkadaş belki bu ruhsuz Gökhan'ı, bal yapmayan arı Umut'u canlandırır.

Adem Köse
28.08.2009, 00:49
O parayla biz takimimizin bütün eksiklerini giderirdik,dehset para vermisler tabata icin.

Öyle yada böyle ,adamlar basari icin her türlü sartlari zorluyorlar.

Delgadonun sözlesmesini dondurup,tabatayi alabilecek kafa bizim yöneticilerde olsa neler olurdu neler...

şart zorlama değil aslında, ticarete Trabzonsporumuz çok geç atıldı meyvelerini yemek zaman alıcaktır.Sadri Başkana ne kadar kızsamda bu sene ki transfer sürecinde,asla takımın başından gitmesini istemem ticari açıdan büyük atılımlar yaptı...

Bjk rezidansları kiraya verdi 15-20 milyon euro civarında bir parayı cebine koydu, ne olurdu yani yönetim kurulunda bahsedilen yeri 15 yıllığına kiraya vermeyi kabül etselerdi... hem biz onlar gibi kiralama işine hayır diyelim hemde onlar nasıl alıyorda biz alamıyoruz diye laf edelim.

Enes Ünal Kaya
Cale-Colman artık bu takımda oynatılmamalı ve bence yol verip gönderilmeli.Yazık verilen paralara yazık...
belki de istedikleri odur .. geçen sene takır takır oynuyorlardı.. istikrarlı oyuncu bulmamız lazım oda nasıl olcak bilmiyorum : /

Ahmet Faruk
Şu maç geçen sene bu hafta olsaydı iki maçı da alırdık.

Muhammed
İşin ilginç yani geçen sene takım pek pas yapmasada çok heyecanlı istekli oynuyordu. Şimdi oda yok. Ahh ersun yanal ahhh.

Serdar A
Hasan hakkında aynı çekincileri taşıyordum fakat şimdi düşünüyorumda "içinde olduğumuz durum" Hasan için bir şans .

Taraftar kulübede yerine girecek oyuncuyu aklına getirdikçe Hasan'ı alkışlayacaktır mesela .

Ben ayrıca bu tür 18 yaş altı oyuncuların böyle kargaşa hallerinde daha rahat kazanıldığını düşünüyorum . Barış'ta 17 yaşında "kendi yaşına göre" ligin birbirine katmıştı . Geçen sezon neden devamı gelmedi meselesi bence ayrı bir tartışma , zira Ceyhun ve Giray'ı bile daha yeni keşfediyoruz .

Şimdi taraftar eldeki forvetlere karşı bu derece tepkiyle yüklenmişken Hasan'ın sahada ilk maçında golünü yazdığını düşünün . Futbol biraz talih sporu .

Emre
28.08.2009, 00:50
Ben Egemen'in futbolunu takdir edenlerden biriyim ama 1-2 hafta dinlendirilsin bozmaya başladı futbolunu.

gökçay61
ya nerden cikariyosun böyle seyleri hastamisin sen hemserim adami sevmiyosun belli ama niye yalan söylüyosun

hayır o haberi bende okudum..ünalı bu takımda istemiyorum çünkü karışıklık çıkarmaya meğilli bir adam..bu benim fikrim saygılar..

Emiroğlu
ya kaale almayın şu adamı(!)

Kesinlikle kaale almayalım (!)

Bu takıma stoper de gerekiyor.

diye yazacağım ama , ne çare...Havaya işte.

Salih Edip
28.08.2009, 00:51
Ceyhun Tjikuzu'dan daha iyi. Hatta baştan beri Tjikuzu hata diyorduk. Yabancı kontenjanı böyle doldurulur mu?

Defansif oyun oynayacaksan oynat Tjikuzu'yu... Ancak Ceyhun'un yüzü hücuma dönük bir defansif orta saha... Kulübeye baktı bross sokacak adam yok, aldı Tjikuzu'yu oyuna. O anda bile Tjikuzu hücum yapamadı.

bence ceyhun takımı yavaşlatan bi futbolcu hüseyin sadece top kesiyodu ceyhun da sadece şut atıyo tabi ilerisi için gelecek vadediyo yine....

ama tjikuzu daha iyi bence

yatara
en azindan yenilmedik tüm fbliler touluse handicap verioydu ben direk trabzona verdim 5.20 oran...bu fb bide gslilerin cogu trabzonun bugün gene yenilmesini istiyodu...almanya liigndei takimlar hep birbirlerini desstekliyo türkiye lignidekiler hep elenmelerini isityolar birbirlerinin

AKSOY_61
İşin ilginç yani geçen sene takım pek pas yapmasada çok heyecanlı istekli oynuyordu. Şimdi oda yok. Ahh ersun yanal ahhh.

sorun bence kondüsyon.
bu takıma sağlam kondüsyoner alınmalı ya da şimdikiler kendilerine çeki düzen vermeli.

ersun yanalın teknik konularda bence kötüydü ama kondüsyonerlikte bir numero.

Dogan
Hasan Ahmet Sarı tanımıyorum ama bir gese bile o geniş kadrosuna rağmen paf takımından oyuncular oynatıyorsa biz hayli hayli oynatmalıyız.
Hasan Ahmet daha bu sene oynayacaktı doğru düzgün paf takım için. İlla pafta tam manasıyla bir sezon geçirmeli mi, onu tartışmak lazım. Paf ligi 17 yaşındaki futbolcuya ne kazandırır ki?

Ben Farabi'ye katılıyorum bu konuda Umut'tan Gökhan'dan çok daha fazla destek alacaktır taraftardan. Golcü özellikli bi çocuk, çok methiyelerini duydum. Maç sayısından fazla gol atmış deniyor ama bu bana nedense Ergin'i hatırlatıyor ve bu bilgiyi pek önemsemiyorum:)

hodlu
Aslında takımdaki sorun neyse Metin Diyadin el altından bunu yöneticilere söylemeli.Takım sahada adeta sürünüyor...

Remzi

Ah Ersun Yanal değil. Ah Çok bilmiş Hiçbirşeyi beğenmeyen Trabzonspor Taraftarı!.

abbas
ya sen bu maçla ilk maçı nasıl kıyaslayabilirsin ki ?

ilk maç adamlar istediler gol atmak istediler gignac vardı bulduğunu attı egemenin ne hatası vardı gollerde..

he bu arada reali kattın olaya cevabını vereyim...

realin 35 milyon euro verip aldığı adamdan daha fazla gol attı bu adam geçen sene ...

Gignac ın attığı ikinci golde Egemen birgüzel uyumuştur. Adam bomboş koşup golü atmıştır...

Salih Edip
Kesinlikle kaale almayalım (!)

Bu takıma stoper de gerekiyor.

diye yazacağım ama , ne çare...Havaya işte.

o adam geçen sezonun başında toplama takımdan bişey olmaz diyodu Trabzon için...

Uğur KÜÇÜK
burda yazan cogu kısıye yazıklar olsun bız renklere asıgız topcuya degıl ama ts forması altında oynuyorsa o futbolcu bızım ıcın dunyalar yıldızıdır bunu boyle bılın
slyva:bu adam sonradan form tutan bir kalecı bu aksam superdı inşallah bundan sonra da boyle devam eder
song:gercekten de bugun cok iyiydi hic bir topta rakıbe ılk vurus sansını tanımadı cok iyi mucadele etti
gıray:kım ne derse desın gıray boyle oynadıgı surece egemen uzun bır sure yedek kalır ileri cıkısları da cok iyi savunmada gorevını yerıne getırdı
tayfun:bu adamı yuhalayanlar gercek ts sevdalısı olamaz mac boyunca defansıf olarak ıyıydı ama ofansa da yardım etmeye gayret ettı cabaladı basarılı oldu mu hayır ama kımse de kotu oynadı dıyemezz elınden gelenı yaptı
cale:bu adamda ınanılması guc bır dusus var gecen yıl defansta cok ıyıydı ofansa katılmyor dıye elestırıyoduk ama 2-3 mactır goruyoruz kı bu yıl ne ılerı ne gerıde yararlı oynuyor bu macta tum vurdugu toplar rakıbe carptı ınanılması guc bır seydı acılen bu bolgede ferhat a sans verıp onu degerlendırmemız lazım
colman:gecen seneden uzak bir goruntu cızıyor ama bu adamda gec form tutuyor gecen senede ilk 4-5 hafta hıc bırsey oynamamıstı hatta cok elestırılmıstı ama ben ınanıyorum kı ılerleyen haftalarda daha da iyi olacak bugun vasattı
selcuk:ilk yarıda cok iyiydi atakları baslattı orta sahada topu yonlendırmeye calıstı tabıı kı de daha beklentılerın cok altında ılerleyen gunlerde daha da iyi olacak onda bu kapasıte fazlasıyla var
ceyhun:bugun mac ıcınde fazla gozukmedı daha cok defansa yakın oynadı ama ortasaha da hava toplarını almamızı sagladı ben bı tjıkuzu boyle devam ederse mutlaka ceyhunu oynatmalıyız dıye dusunuyorum cunku gun gectıkce ustune koyan bır futbolcu
barıs:inanın kı ben bugune kadar barısı bu kadar ısteklı bu kadar sevklı bu kadar hırslı bu kadar mucadele ederken gormemıstım gercekten bugun bana gore elınden gelenı yaptı fızık olarak da daha dırıydı barıs senden rıcam bugun senın ıcın bı mılat olsun ve bundan sonra ustune koyarak devam et ve ts nın tozlu sayfalarında kı efsane futbolcuların yanında sen de ol bılıyorum sen de bu kapasıte var yeter kı calıs ve o formanın degerını bıl
alanzınho:ben bu mac icin alan a kızmıyorum cunku bizim ve touluse un oyun seklıne gore bugun alan mac ıcınde ezılcektı ve de oyle oldu alan bıze daha cok bos alan buldugumuz maclarda faydası olabılecek bır futbolcu o da cok yeteneklı birisi burda kı hata teknık kadrodadır
gokhan:bugun gereken topları alamadı ama herkes ona yuklenıyor ama futbol oynayan bırısı bılır kı bır futbolcunun tarzı degısmez gokhan daha cok buldu mu atan dogru yere kosular yapan bır futbolcu bence teknık kadronun en buyuk hatası maca 2 forvetle baslamamak oldu kım ne derse desın umut ıle gokhan bırbırını tamamlayan topcular biz devamlı olarak cıft forvet oynamalıyız tek forvet bıze gore degıl
ve de son olarak bıse daha soylemek ıstıyorum arkadaslar ozellıkle trabzon da ıkamet eden renktaslarım bu futbolcuların cogu daha gencecık pırıl pırıl cocuklar bunlara kotu zamanımızda destek vermelıyız ıyı zamanda herkes takımının yanında olur onemlı olan kotu zamanda takıma sahıp cıkmaktır arkadaslar gelın bı cılgınlık yapalım ve bu hafta bursa macını takıma trıbunlerımızdekı performansıyla bız kazandıralım ellerımız patlayıncaya kadar onları alkıslayalım hata yapınca yuhlamak yerıne onların lehıne bagıralım mac boyu bursa ya sahayı dar edelım az cok bugun bır moral kazandık bu kotu gunlerımızı de boyle atlatalım
HERKESE SAYGILAR SEVGILI RENKTASLAR

Emre
28.08.2009, 00:52
Metin Diyadin Trabzonspor adamı değildir Fenerbahçeli değilmiydi kendisi bizde ne işi var

Mellih
maçın yıldızları song ve slyva ydı bence.
diğerleri tırt.
song da istikrar var da,:alkış: Slyva'yı göklere çıkarmanın bi anlamı yok.. :oZamanında başımızı çok ağırttı..:mad:

AYYILDIZ
bence ceyhun takımı yavaşlatan bi futbolcu hüseyin sadece top kesiyodu ceyhun da sadece şut atıyo tabi ilerisi için gelecek vadediyo yine....

Ceyhun'da ki ilginç olan şey forvetlerimizden daha fazla gol oranı ile oynuyor.

Hüseyin Hatırlı
Maçın ikinci yarısını izleme fırsatı yakaladım Gs maçı nedeniyle, ve maçı biten fenerli arkadaşlar da izlediler maçı kendi ağızlarıyla Trabzon akıllı oynuyor iyi oynuyor diyebildiler... Gökhan ın kaçırdığı pozisyon kırılma noktasıydı yazık etti ve ona da yazıklar olsun..

Emirhan Çorumlu
Bence Ersun Yanala hep ayni oyunculari oynatiyor diye haksizlik etmisiz hep ayni taktikle (4 - 4 - 2) oynatiyor diye haksizlik etmisiz demekki bizim ozaman bilip göremedigimizi o biliyormus yani bu takimin 4 - 4 - 2 nin disinda hic birsey yapamayacagini... Büyüksün Ersun Hoca Büyük... =)

Emiroğlu
28.08.2009, 00:53
Azıcık presle, azıcık mücadeleyle bu maçı alabilirdik istediğimiz gibi...

Takımda bir birine "Hadi hadi" diyen adam yok.

Taç kullanılacak millet salahana salahana dolanıyor..

Bu kadar şuursuzluk olmaz.
Ayıptır ayıp.

Tam da buna sinirlendim işte.

Yahu kimsede bir "heyecan" olmaz mı !?

Nasıl vücuttur bunlar ?

Hiç mi adrenalin pompalamıyor bünyeleri yahu !

Taç atılacak acele eden yok !

Ulan sizin 1. dakikadan itibaren fişek gibi olmanız lazım.!Yenilin lan sonra !

Ama bi heyecan içinde olduğunuzu gösterin !

Yürümeler , ağır ağır hareketler !

Fransızlar istediği gibi oyunun temposu ile oynadılar.Biz izledik !

Berbat bir takımız , bırakın kötü futbol oynamayı , futbol bile oynamıyoruz!

Hele o ilk yarı neydi öyle !

Miraç Atalay Çiftçi
28.08.2009, 00:53
Beyaz'la 2'de 2...
Bordo-Parçalı Out, beyaz in.

hodlu
28.08.2009, 00:54
Bu gece Song-Giray-Selçuk-Sylva hariç diğer oyuncular şimdi sahada futbol oynadıklarınımı zannediyorlar.(2. yarı girenler hariç)

Osman Yavuz
28.08.2009, 00:54
tayfun:bu adamı yuhalayanlar gercek ts sevdalısı olamaz mac boyunca defansıf olarak ıyıydı ama ofansa da yardım etmeye gayret ettı cabaladı basarılı oldu mu hayır ama kımse de kotu oynadı dıyemezz elınden gelenı yaptı
:d:d:d:d:d:d

Muhammed
28.08.2009, 00:55
Ersun Yanal varken kendi çalıştığı kondüsyonerleri ve baya bir ekibi vardı sanırım. Onlar beraber gittiler heralde. Peki kimi getirdik onların yerine?

DNA-TS
maçı izlerken canım sıkıldı kalktım bi ara maçın başından. özellikle ilk yarı takımda hiç istek arzu hırs hiç bişe yoktu..tv yakın çekim selçuk gökhanı falan çekti bu kadar vurdumduymazlık olamaz ya hırs namına bişe yok takımda.golden sonra biraz canlanır gibi olduk ama gene bişe yapamadık.pozisyon desen iyi kötü bişeler buluyoruz ama onları bari değerlendirbilsek.benim kanaatim transferle olacak iş değil bizimkisi konsantrasyon motive olamama sorunu yaşıyoruz.

OnurKul

Defansif oynayacaksan tabi ki Tjikuzu derim ama Trabzonspor'un defansif oynaması beni rahatsız ediyor.

Tjikuzu , Ayhan Akman gibi bir oyuncu. Ayhan'ın futbolunu sevmiyorum. Devamlı paralel oynuyor. Benim kafamda ısıran hücum yapan bir Trabzonspor var. Ceyhun'da iyi top kesiyor bence.

Hotaman
Farabi benim söylediğim tam tersi. İlk maç gol bile atsa sonrası sarpa sarabilir. Seninde söylediğin gibi Barış mesala. Bu çocuklar ben oldum havasına çabuk giriyor, bir daha da kendine gelemiyor.
Ayrıca, fizik güç açısından zayıf olduklarını düşünüyorum. Gereksiz bir sakatlık başına gelebilir Allah korusun. İlle de geçn oyuncu dersen ben de sana Göksu derim. Bu çocuk Antalya da birşeyler yapabileceğini gösterdi. Ayrıca onda Barış'ta ve Ufuk'ta gördüğüm "rahatlık" yok. Yırtınıyor çocuk.
Keza senin aksine tranvatik durumlarda genç oyuncu kazanamadığımızı düşünüyorum. Benim Trabzonspor'u ciddi mana da takip ettiğim 15 sene içinde Gökdeniz dışında böyle bir örnek olmadı.

Murathan
Ben Egemen'in futbolunu takdir edenlerden biriyim ama 1-2 hafta dinlendirilsin bozmaya başladı futbolunu.
Bariz katılıyorum ..

Emiroğlu
o adam geçen sezonun başında toplama takımdan bişey olmaz diyodu Trabzon için...

Bişey oldu da benim mi haberim olmadı yoksa ?

Adem ÖZER
arkadaşlar maçın özetini izleyebileceğim bi yer varmı

gökçay61
28.08.2009, 00:56
Metin Diyadin Trabzonspor adamı değildir Fenerbahçeli değilmiydi kendisi bizde ne işi var

sonuna kadar katılıyorum..:alkış:

Serdar A
Bence Ersun Yanala hep ayni oyunculari oynatiyor diye haksizlik etmisiz hep ayni taktikle (4 - 4 - 2) oynatiyor diye haksizlik etmisiz demekki bizim ozaman bilip göremedigimizi o biliyormus yani bu takimin 4 - 4 - 2 nin disinda hic birsey yapamayacagini... Büyüksün Ersun Hoca Büyük... =)

Bu transferleri yaptıran Ersun Yanal değil mi ?

Emirhan Çorumlu
maçı izlerken canım sıkıldı kalktım bi ara maçın başından. özellikle ilk yarı takımda hiç istek arzu hırs hiç bişe yoktu..tv yakın çekim selçuk gökhanı falan çekti bu kadar vurdumduymazlık olamaz ya hırs namına bişe yok takımda.golden sonra biraz canlanır gibi olduk ama gene bişe yapamadık.pozisyon desen iyi kötü bişeler buluyoruz ama onları bari değerlendirbilsek.benim kanaatim transferle olacak iş değil bizimkisi konsantrasyon motive olamama sorunu yaşıyoruz.

Ben Gollerin kactigi anda sinirden atleti yirtmak üzereydim haha :o

anaras
isin ozu sorun futbolcularda değil

teknik kadroda

adam oynatmayı bilmiyor işte bilmiyor

bu tur maclar presle koşarak alınır yatarak değil.

ha sunuda dah agusel gorduk takımda forvet namına bır sey yok.

yan top yok.

bunları cıkıpta ben yapacak vede yaptıracak değilim.

bunu yonetim de gormuyorsa artık yuh olsun hepsıne

Murathan
28.08.2009, 00:57
O zamanda Ersun Yanal'lla devam ettirilmeliydi .. :D

(Ersuncu değilim :D )

efulim67
28.08.2009, 00:57

Abicim Allah Aşkına şu Renkdaşını dinle ve bundan sonraki ilk maçında özellikle Tjikuzu'yu izle.
1. Hüseyin gibi top kesebiliyor mu? KESİNLİKLE HAYIR
2. Aldığı toplar ile top sürüyor mu? KESİNLİKLE HAYIR
3. Top geldiğinde yaptığı ilk iş nedir? (Özellikle dikkat et.) Yaptığı şu: Topu verecek adam arıyor.
4. Aldığı toplarla adam eksiltip top sürme özelliği varsa bile şu ana kadar bize göstermedi.
Yapabildiği en güzel iş uzun toplarla oyunun yönünü bir anda değiştirebilmesi. Sırf bunun için Ceyhun kesilmez.

Mustafa Mahmutoğlu
28.08.2009, 00:58
Maçın ikinci yarısını izleme fırsatı yakaladım Gs maçı nedeniyle, ve maçı biten fenerli arkadaşlar da izlediler maçı kendi ağızlarıyla Trabzon akıllı oynuyor iyi oynuyor diyebildiler... Gökhan ın kaçırdığı pozisyon kırılma noktasıydı yazık etti ve ona da yazıklar olsun..

gökhana bütün maç için laf edin ama o pozisyon için etmeyin. başka türlü vuramazdı yere doğru kalecinin altından atmayı planladı ama şansına kalecinin ayağına çarptı..

Emirhan Çorumlu

Hayir Degil... bu sezon takim katilan oyuncular
1.Ferhat
2.Zafer
3.Engin
4.Tjikuzu
5.Gabric

Bu 5inden Gabrici Broos aldirdi geri kalan 4 Oyuncuyu yönetim kafasina göre aldi =)

vatandas61

:alkış: gelen yabanci oyunculari ben almadim ya, simdi herkes salliyor bunlara ama bunlari getiren ersun yanal dir

anaras
O zamanda Ersun Yanal'lla devam ettirilmeliydi .. :D

(Ersuncu değilim :D )

kesınlıkle haklısın

Serdar A
28.08.2009, 00:59
Farabi benim söylediğim tam tersi. İlk maç gol bile atsa sonrası sarpa sarabilir. Seninde söylediğin gibi Barış mesala. Bu çocuklar ben oldum havasına çabuk giriyor, bir daha da kendine gelemiyor.
Ayrıca, fizik güç açısından zayıf olduklarını düşünüyorum. Gereksiz bir sakatlık başına gelebilir Allah korusun. İlle de geçn oyuncu dersen ben de sana Göksu derim. Bu çocuk Antalya da birşeyler yapabileceğini gösterdi. Ayrıca onda Barış'ta ve Ufuk'ta gördüğüm "rahatlık" yok. Yırtınıyor çocuk.
Keza senin aksine tranvatik durumlarda genç oyuncu kazanamadığımızı düşünüyorum. Benim Trabzonspor'u ciddi mana da takip ettiğim 15 sene içinde Gökdeniz dışında böyle bir örnek olmadı.

Barış'a haksızlık yapılıyor . Geçen sene 13 oyuncu ile sezon tamamladık .

Bu futbolculara şans vermeden kazanılmıyor . Sercan 17'sinde oynamaya başladı , 18 yaşında pek çok takımın transfer listesine girdi .

Hasan kötü bir maç oynarsa ne kaybeder ? Gökhan kötü bir maç daha oynasa ne kaybeder ? Ben sadece bu iki durumu teraziye çıkarmaya çalışıyorum .

fatih6t1s
turu geçemedik ama kazanmamız .ok güzel oldu takım biraz kendine gelir bu akşam engin olsaydı belki durum farklı olabilirdi

hodlu
Metin Diyadin'i fenerli yapıp bazı arkadaşlar sorunu çözmüşler, kendilerini tebrik ediyorum...

futbalski60
Maçtan önce de dedim eğer Avrupa'ya devam etseydik ligde büyük yara alırdık 2 kulvarı kaldıracak kadro yapısı elimizde yok malesef.

zahido
Baris......... Ceyhun......... Ferhat......... Zafer Yelen.......... Giray.......... Hasan Sari

Bu 6 futbolcu calisirlarsa bizim iskelet kadromuzu olusturabilirler mi??

Ceyhun bence selcuk veya tijiden birisini keser.. Zafer colmani kesebilir mi?

Giray egemeni kesebilir mi??

Hasan, umut veya gokhani kesebilir mi??

Bu gencler bize bir gelecek sunabilir mi???

Özgür60
ya bizim oyuncuların üzerine sanki ölü topragı serpilmiş derlerya aynen öyle insan biraz çabalar topu alan geri dönüyo sanki yeterli skoru bulmuşuz zamana oynuyoz basit pas hataları organize atak yapamıyoz takımın ayakta duracak haliyok kısacası takımı ateşleyecek hadin uşaklar diyecek bi adamımızyok ruhgibi top oynuyo takım bu takıma bir ruh lazım ey ruh nerdeysen gel artık

cınar#7
28.08.2009, 01:00
bu saatte bu kadar üye..millet sahuru bekliyo heralde:)

abbas
burda yazan cogu kısıye yazıklar olsun bız renklere asıgız topcuya degıl ama ts forması altında oynuyorsa o futbolcu bızım ıcın dunyalar yıldızıdır bunu boyle bılın
slyva:bu adam sonradan form tutan bir kalecı bu aksam superdı inşallah bundan sonra da boyle devam eder
song:gercekten de bugun cok iyiydi hic bir topta rakıbe ılk vurus sansını tanımadı cok iyi mucadele etti
gıray:kım ne derse desın gıray boyle oynadıgı surece egemen uzun bır sure yedek kalır ileri cıkısları da cok iyi savunmada gorevını yerıne getırdı
cale:bu adamda ınanılması guc bır dusus var gecen yıl defansta cok ıyıydı ofansa katılmyor dıye elestırıyoduk ama 2-3 mactır goruyoruz kı bu yıl ne ılerı ne gerıde yararlı oynuyor bu macta tum vurdugu toplar rakıbe carptı ınanılması guc bır seydı acılen bu bolgede ferhat a sans verıp onu degerlendırmemız lazım
colman:gecen seneden uzak bir goruntu cızıyor ama bu adamda gec form tutuyor gecen senede ilk 4-5 hafta hıc bırsey oynamamıstı hatta cok elestırılmıstı ama ben ınanıyorum kı ılerleyen haftalarda daha da iyi olacak bugun vasattı
selcuk:ilk yarıda cok iyiydi atakları baslattı orta sahada topu yonlendırmeye calıstı tabıı kı de daha beklentılerın cok altında ılerleyen gunlerde daha da iyi olacak onda bu kapasıte fazlasıyla var
ceyhun:bugun mac ıcınde fazla gozukmedı daha cok defansa yakın oynadı ama ortasaha da hava toplarını almamızı sagladı ben bı tjıkuzu boyle devam ederse mutlaka ceyhunu oynatmalıyız dıye dusunuyorum cunku gun gectıkce ustune koyan bır futbolcu
barıs:inanın kı ben bugune kadar barısı bu kadar ısteklı bu kadar sevklı bu kadar hırslı bu kadar mucadele ederken gormemıstım gercekten bugun bana gore elınden gelenı yaptı fızık olarak da daha dırıydı barıs senden rıcam bugun senın ıcın bı mılat olsun ve bundan sonra ustune koyarak devam et ve ts nın tozlu sayfalarında kı efsane futbolcuların yanında sen de ol bılıyorum sen de bu kapasıte var yeter kı calıs ve o formanın degerını bıl
alanzınho:ben bu mac icin alan a kızmıyorum cunku bizim ve touluse un oyun seklıne gore bugun alan mac ıcınde ezılcektı ve de oyle oldu alan bıze daha cok bos alan buldugumuz maclarda faydası olabılecek bır futbolcu o da cok yeteneklı birisi burda kı hata teknık kadrodadır
gokhan:bugun gereken topları alamadı ama herkes ona yuklenıyor ama futbol oynayan bırısı bılır kı bır futbolcunun tarzı degısmez gokhan daha cok buldu mu atan dogru yere kosular yapan bır futbolcu bence teknık kadronun en buyuk hatası maca 2 forvetle baslamamak oldu kım ne derse desın umut ıle gokhan bırbırını tamamlayan topcular biz devamlı olarak cıft forvet oynamalıyız tek forvet bıze gore degıl
ve de son olarak bıse daha soylemek ıstıyorum arkadaslar ozellıkle trabzon da ıkamet eden renktaslarım bu futbolcuların cogu daha gencecık pırıl pırıl cocuklar bunlara kotu zamanımızda destek vermelıyız ıyı zamanda herkes takımının yanında olur onemlı olan kotu zamanda takıma sahıp cıkmaktır arkadaslar gelın bı cılgınlık yapalım ve bu hafta bursa macını takıma trıbunlerımızdekı performansıyla bız kazandıralım ellerımız patlayıncaya kadar onları alkıslayalım hata yapınca yuhlamak yerıne onların lehıne bagıralım mac boyu bursa ya sahayı dar edelım az cok bugun bır moral kazandık bu kotu gunlerımızı de boyle atlatalım
HERKESE SAYGILAR SEVGILI RENKTASLAR

Gökhan ve Tayfun hariç diğer bütün yorumlarınıza katılıyorum. Budur....:alkış:

Bu takım olucak arkadaşlar. Bir an önce herkes Trabzoncell e geçmeli. Müthiş bir gelir girecek kulübe...

Cyzio
Trabzon'daki maç için yazdıklarım şu linkte:

http://forum.bordomavi.net/showpost.php?p=2572962&postcount=9231

O mesajda yazdığım bir kısım da aynen şöyleydi:

Maalesef, çekebileceğimiz en iyi kuralardan birini (en azından en zorlarından biri değildi) çektiğimiz halde, Avrupa'ya gene erken veda ediyoruz. Üstelik işin en üzücü tarafı, bunun sebebinin Toulouse'un bizi oynatmaması değil, bizim varlık bile gösterememiz. Gerçekten dişimize göre bir takımdı. Hele hele biraz ciddî oynayıp da Fransa'dan iyi bir sonuçla dönüp elenirsek çok üzüleceğim.

Maalesef dediğim tam olarak çıktı. Kaçan balık büyük olur; bu sefer gerçekten çok büyük balık kaçırdık.

Maça gelince...

Herhalde UEFA'da gecenin en kötü maçı seçilecektir. Nasıl bu kadar kötü oynuyoruz; gerçekten anlayamıyorum. Düşünün; ölümüz bile bu Toulouse'u Fransa'da yenmeye yetti. Sürekli geriye oynadık. Sylva'ya kaç geri pası verdiğimizi sayamadım.

Takımın en iyi adamı Sylva idi. 2-3 net pozisyon çıkardı. Forumda yazan bazı arkadaşların aksine, be gene de Alanzinho'yu beğendim. Cale ile Colman kötüydüler. Gene çoğu arkadaşımın aksine, bence Barış takımın en kötüsüydü. Serkan ve Tjikuzu geç girdiler. Nitekim her ikisinin de olumlu hareketleri oldu.

Gelelim maçın iyi taraflarına:

1-) Bu krizden çıkmamız için iyi bir skor gerekiyordu; inşaallah bu o olmuştur. Yoksa oyun hâlâ rezalet.

2-) Gecenin tek galibi biziz. Üstelik en ciddî rakiple ve gene üstelik deplasmanda oynadığımız halde.

3-) Avrupa bilançosunu çizdirmedik.

Son söz: Broos'a hâla inanamıyorum.

.

ALİ FATİH
abartmayı çok seviyoruz alanzinhoyu da iyice küçülttünüz
Alanzinho'nun boyu kaç? Zaten kendisi minnacık.

Ilelioglu
28.08.2009, 01:01
Barış'a haksızlık yapılıyor . Geçen sene 13 oyuncu ile sezon tamamladık .

Bu futbolculara şans vermeden kazanılmıyor . Sercan 17'sinde oynamaya başladı , 18 yaşında pek çok takımın transfer listesine girdi .

Hasan kötü bir maç oynarsa ne kaybeder ? Gökhan kötü bir maç daha oynasa ne kaybeder . Ben sadece bu iki durumu teraziye çıkarmaya çalışıyorum .

Evet bence Baris ve Göksu'ya cok yazik ediyoruz. Bugünki macta Baris cok iyidi bence ve insallah böyle devam eder.

Özellikle Colman cok kötü idi.

Son 10 dakika gercekten ne yaptigini bilmeyen bir takima büründük yine..:cool:

Emirhan Çorumlu
:alkış: gelen yabanci oyunculari ben almadim ya, simdi herkes salliyor bunlara ama bunlari getiren ersun yanal dir

Gabric, Ferhat, Tjikuzu, Engin, Zafer... bunlardan hangisini Ersun aldirdi??? Disardan Hoca degilkenmi aldirdi??? :rolleyes: Ersunun Zamaninda aldirdigi Futbolcular misal: Colman ve Cale ama onlar onun altinda böyle oynamiyorlardi dikkatini cekerim... gecen sezon sampiyounluga oynayanda ben degildim Trabzonspordu...

Ahmet Faruk
Kaç maçtı adam akıllı pozisyon bulamıyoruz.
Topa bilmem kaç oranında sahibiz, niye, çünkü rakip sahanın ortasında bizim kale arasında gidip geliyor mübarek.

Salih Edip
Bişey oldu da benim mi haberim olmadı yoksa ?

Trabzon ilk 5 e girse başarı diyodu beyefendi... şampiyonun bir kaç puan gerisinde bitirdik hatırlatırım..

yatara
1.Ferhat
2.Zafer
3.Engin
4.Tjikuzu
5.Gabric

Bu 5inden Gabrici Broos aldirdi geri kalan 4 Oyuncuyu yönetim kafasina göre aldi =)

hugo brosun kafasindaki takim söyle degilmiydi geldiginde

----syvla-----

--cornelis--song--egemen--cale

--tom de mul--Hüseyin--Selcuk---gabric

------------fatih tekke----------------

AKSOY_61
Baris......... Ceyhun......... Ferhat......... Zafer Yelen.......... Giray.......... Hasan Sari

Bu gencler bize bir gelecek sunabilir mi???

Dostum diğerleri tamam da ceyhun biraz zor.
Aşırı ağır ve çok fazla faul yapıyor.

Serdar A
28.08.2009, 01:02
1.Ferhat
2.Zafer
3.Engin
4.Tjikuzu
5.Gabric

Geçen seneki durumdan örnekliyorsun . Verilen cevaba çıkışın bu senenin transferleri oluyor .

Bu da ilginç bir psikoloji .

Salih Edip
Alanzinho'nun boyu kaç? Zaten kendisi minnacık.

hee öyle..

İsmail Coşgun
Beyaz'la 2'de 2...
Bordo-Parçalı Out, beyaz in.

Güzel tespit:alkış:

Beyaz formayla çıkalım maçlara uğur getiriyor:)

Ertan OKUMUŞ
28.08.2009, 01:03
Bu bahsi gecen Hasan kimdir ilk bu akşam duydum?biraz bilgi verebilirmisiniz

efulim67
gökhana bütün maç için laf edin ama o pozisyon için etmeyin. başka türlü vuramazdı yere doğru kalecinin altından atmayı planladı ama şansına kalecinin ayağına çarptı..

İyi bir golcü o topu gol yapardı.
Vuruş akıllıca ama 2 adım geri atıp ayakla daha etkili olabilirdi.
Ama bencede eleştirilecek pozsiyon değil.
Allah'ın takdiri gol olmadı.

CaMoKaEnEs
halen colmana laf atıosunuz böle birşey varmı adam sahada tek mücadele eden kişi siz haln onu eleştriosunuz varmı böle bişe

colman gibi adam bulmussunuz halen adam hakkında kötü konusuosunuz

vatandas61
Gabric, Ferhat, Tjikuzu, Engin, Zafer... bunlardan hangisini Ersun aldirdi??? Disardan Hoca degilkenmi aldirdi??? :rolleyes: Ersunun Zamaninda aldirdigi Futbolcular misal: Colman ve Cale ama onlar onun altinda böyle oynamiyorlardi dikkatini cekerim... gecen sezon sampiyounluga oynayanda ben degildim Trabzonspordu...

ersunun takimin basindayken oynadigi sivas macini da biliyoruz ;-)
gidenlere degil önümüze bakalim. Metin diyadin fenerli diyorlar, ersun hangi takimi tutuyordu biliyorlar mi aceba?:rolleyes:

irfanb

----syvla-----

Broos 10 kisiyle mi oynatacakti takimi ?

Özgür60
Maçtan önce de dedim eğer Avrupa'ya devam etseydik ligde büyük yara alırdık 2 kulvarı kaldıracak kadro yapısı elimizde yok malesef.
topram almadıkmı zaten bu gidişle daha çoook yara alırız bu topcular giydigi formanın degerini maalisef bilmiyor.

SüRMeNe_6161

Bu gencler bize bir gelecek sunabilir mi???Ceyhun Zafer Giray İyi Oyuncular Göksuyuda Katarsak İyi Olur

Emre
28.08.2009, 01:04
Metin Diyadin'i fenerli yapıp bazı arkadaşlar sorunu çözmüşler, kendilerini tebrik ediyorum...

Metin Diyadin Trabzonsporlu olsaydı Gökhan Gönülü fenere değil bize önerirdi

OnurKul

----syvla-----

İlk 11'e 7 yabancı fazla değil mi? :) Yabancı kuralı : 6 + 2.

yatara
Broos 10 kisiyle mi oynatacakti takimi ?

1 tane daha oyuncu vardi ama onun ismini unutdum iste :D

Mustafa Mahmutoğlu
İyi bir golcü o topu gol yapardı.
Vuruş akıllıca ama 2 adım geri atıp ayakla daha etkili olabilirdi.
Ama bencede eleştirilecek pozsiyon değil.
Allah'ın takdiri gol olmadı.

evet kaleciden seken topu tamamlayabilirdi. Onda haklısın. Maçın dönüm noktasıda olabilirdi. Sağlık olsun bursa maçını düşünmek lazım artık..

hodlu
Halen daha Ersun Yanal gitti diye ah vah çekmeyi bırakalım arkadaşlar.Ersun hoca olsaydı geçen sene bu takıma bir tane adam gibi forvet aldırırdı.Dahası alınan 13-14 genç oyuncudan 1 kişiyi dahi takıma monte etmedi bumu hocalık...

irfanb

Bizim eski kaptan Hüseyin`in ikizi :) :)

yatara
28.08.2009, 01:05
İlk 11'e 7 yabancı fazla değil mi? :)
6 tane yabanci bidaha say:)

Salih Edip

önermediğini nerden biliyosun ?

SüRMeNe_6161
İlk 11'e 7 yabancı fazla değil mi? :)Huseyin Piyangodanmi Çıktı..:D

Emiroğlu
Trabzon ilk 5 e girse başarı diyodu beyefendi... şampiyonun bir kaç puan gerisinde bitirdik hatırlatırım..

Antep de gençler de zamanında kafaya oynamıştı.
Ki Sergen'in lafına bende katılıyordum.
Başarılıydıkda geçen yıl.

Ama o kadar kolay değil.
Daha doğrusu 1 yıllık değil.
Başarıda da inişlerle çıkışlarla istikrar gerekir.
1 sene parlayan saman alevi değil.

"Bu sene ne yapacaklar" diye merakla izleyen gözlere de böyle dersin ;)

warrior
8 taş tabatayı almış 8 milyon euro ya adamın bizimlede sürekli dedikodusu çıktı gitti bjk aldı yusufu öyle almışlardı
gelde kafayı yeme bizde hasanhüseyin ile maç kazanacağız diye yırtınıyoruz

Özkan Erdem
Şu saatten sonra Giray ve Ceyhun'u kesmek günahtır .

Zafer şu sakatlıktan yeni çıkmış haliyle Colman'a tercih edilebilir , benim açımdan sakınca yok .

Ferhat aynı şekilde formanın adil dağıtıldığını görmeli .

Ayrıca Bross tepkiden kaçınıyorsa Avni Aker'e Hasan'ı çıkarsın . Bu taraftar alkışlamazsa bizde bir şey bilmiyoruz .

Bu konularda hemfikir miyiz ?

Noktasına, virgülüne kadar katılıyorum Serdar.

En çok da Ferhat konusuna. Ne yazık ki Cale, oynadığımız sistemle alakası olmayan bir bek oyuncusu. Serkan Balcı bile bu sistemde ondan iyi bir kanat performansı gösteriyor. O yüzden Ferhat acilen düşünülmesi gereken bir isim. Hem top tekniği hem de sakin yapısıyla öne çıkacaktır.

En büyük marifeti, en büyük sıkıntımıza deva olanbilecek bir isim Hasan Ahmet Sarı. İleride top saklayabilen tipte ve fırsatçı bir oyuncu. Yaşına takılmamak gerek, Sercan'ın yaptıkları ortada.

Zafer son dönemde ümit milli takımın gördüğü en büyük potansiyele sahip oyunculardan biriydi. Pas ve şut kabiliyeti, mücadeleci yapısı ve oyun zekasıyla yeni çağın playmaker'larından olacak gibi görünüyordu. Umuyorum ki bu yıl bize çok şey katacak.

Ceyhun'u tartışmaya gerek yok artık. Üzerindeki gereksiz ürkekliği maç tecrübesi arttıkça atacaktır bana göre. Ayrıca orta sahamıza kattığı hava hakimiyetine fizik olarak bu kadar sıkıntımız varken ciddi manada ihtiyacımız var diye düşünüyorum.

Benim ilave edeceklerimse Göksu ve Barış olurdu. 90 dakika olmasa da şans bulmalı bu isimler.

Giray ve pek çoğumuz eleştirse de Serkan Balcı, özellikle orta sahada kanada destek verecek biçimde kullanılmak kaydıyla ısrarla şans verilebilecek oyuncularımız.

Sezon başında düşüncem tecrübe ve fizik gücüne ihtiyacımız olduğuydu. Şu noktada tecrübeden geçtim, dirençli bir takım yaratalım yeter.

Emre

farabi adlı üyenin avatarındaki oyuncu .

daha bu sene profesyonel oldu daha çok genç sürekli olarak milli takıma çağrılan bir oyuncu (a milli değil tabiki:))forvet gelecek vaadeden bence

Hotaman
Farabi ben Barış'ı arda arda 10 maç sahada görmeyi isterim. Sence senin benim istemem onu 10 maç saha da tutabilir mi?
Fatih Tekke'nin ümit milli takımla şampiyon geldiği ve turnuvanın en değerli oyuncusu seçildiği sezon çocuğa yakıştırılmayan sıfat kalmadı. O zaman da tranvatik bir dönemdi, yönetimsel çekişmelere kurban gitti çocuk. Söylediğim gibi Gökdeniz dışında bir oyuncu kazandığımızı hatırlamıyorum. O da ilk yıllarında takımın sağm bekinde oynuyordu ve iyi de oynuyordu.

ALİ FATİH
28.08.2009, 01:06
valla öle bir fazlalıgı varkı say say bitmez kendi insanın oldugu halde oda ruhsuzdu çok sımardı

Alanzinho TS' a ne kattı??? TS'a bu ve benzeri faydasız adamları alanlara bilmem ne desem???Tarih boyunca TS'a Trabzonsporlu ya da Trabzonsporlu olan (Trabzon doğumlu demedim)insanlardan başka kimseden fayda gelmedi!!!

zahido
halen colmana laf atıosunuz böle birşey varmı adam sahada tek mücadele eden kişi siz haln onu eleştriosunuz varmı böle bişe

colman gibi adam bulmussunuz halen adam hakkında kötü konusuosunuz

mucadele ve colman :D

yuruyen adamdan trabzona fayda gelmez..

Kritik dakikalarda kritik top kayiplari yapiyor..

Kaptirdiktan sonrada inanilmaz vurdumduymaz bir sekilde rakibe basmiyor bile..

Insanin sinirleri ni hoplatiyor bu durum..

İsmail Coşgun
bu saatte bu kadar üye..millet sahuru bekliyo heralde:)

Evet:)
Bu futbolcular uyku bırakmadı bari sahuru bekleyelim de öyle yatalım...:)

CaMoKaEnEs
Bizim eski kaptan Hüseyin`in ikizi :) :)

zuhahahha valla hiç gülceğim yoktu heee xD

Emre
önermediğini nerden biliyosun ?

kendisi fenerli çünkü

Cafer Bulur
28.08.2009, 01:07
Ligde zaten yara aldik,bu sablon ile de korkarim ki almaya devam edecegiz.

Avrupa ligine mutlaka girmeliydik,orada oynayacagimiz bütün maclari kaybetmis olsaydik bile.

Elenmemizi iyi göstermenin anlami yok,sadece prestij icin o lige girmeliydik.

Takimin yetersiz olusu ve arti broosun hatalari sonumuzu hazirladi....

hodlu

Sen işte o kadar biliyorsun.Metin Diyadin bizzat Nuri Albayrak'a Gökhan Gönül'ü mutlaka alın diye tavsiyesi var.Çok sağlam kaynaktan biliyorum.Hemde daha 2. ligde oynarken...

Dogan
Yanında mı yaşıyorsun bu adamın? Her kelimesinden haberin mi var? Bizim yönetim bedavaya Özer'i almadı zamamında. Gökhan Gönül zamanında Tsye önerildi diye de biliyorum ayrıca. Kim önerdi bilmem ama Z.D beğenmemiş sanırım. Yavuz Selim muhabbeti de gelmiştir tabi arkasından.

irfanb
Karadenizspora alinan 25 futbolcu icinde gelecek 25 yil isimize yarayacak biri varmi?
Yazik degilmi harcanan paralara?
O kadar bosa yatirim yapacagina 5 tane adam akilli transfer yapilsaydi, 5 yil boyunca kafaya oynardik.

Emirhan Çorumlu
28.08.2009, 01:08
Geçen seneki durumdan örnekliyorsun . Verilen cevaba çıkışın bu senenin transferleri oluyor .

Bu da ilginç bir psikoloji .

Hocam gecen senenin Transferleri: (Ersun Yanal Yönetiminde yapilan Transferler) Song, Isaac, Egemen, Gökhan, Sylva, Alanzinho, Colman, Cale, Selcuk, Giray ve Ceyhun... Farabiiiiicigim =) hangisi gecen sezon bu sezon oynadigi gibi kötü oynadi? Hicbiri... Gecen komple Sezonda bukadar kötü oynamadi bu Oyuncular... Bunlar ayni Oyuncular... Bizim gecen sezon yücelttigimiz oyuncular bunlar... Misal Cale, Egemen, Selcuk ve Colman ama suan yerin dibine soktugumuz Oyuncularda bunlar... Bu adamlar gecen sezon kendilerini kanitlamis... demekki yetenek var ama baska bir problem var artik hocami veya baska birseymi bilmiyorum ama ayni oyuncular ve gecen sezonki futbollan bu sezonki arasinda Erciyes Dagi var :rolleyes:

CaMoKaEnEs
Sen işte o kadar biliyorsun.Metin Diyadin bizzat Nuri Albayrak'a Gökhan Gönül'ü mutlaka alın diye tavsiyesi var.Çok sağlam kaynaktan biliyorum.Hemde daha 2. ligde oynarken...

ewet doru.....

Fatih Ersoy
Rakip halimize gülmekten top oynayamadı.

Sizide oynayacağınız topuda diyip geçesi geliyor insanın..
Lanet olsun...

Salih Edip
8 taş tabatayı almış 8 milyon euro ya adamın bizimlede sürekli dedikodusu çıktı gitti bjk aldı yusufu öyle almışlardı
gelde kafayı yeme bizde hasanhüseyin ile maç kazanacağız diye yırtınıyoruz

keşke milyon dolarlarımız olsa da tabatayı da alsak elanoyu da keitayı da...
transferde bjk ile aynı stratejiyi izleyemeyiz..

Emiroğlu
28.08.2009, 01:09
kendisi fenerli çünkü

Uzadı bu muhabbet , yanlış biliyorsun , uzatma daha fazla bence.

Fatih
Forvetimiz Gökhan ve Umut olduğu sürece bu takım tek forvet oynamaz.Oynarsa gol atamaz atamıyor da.Çift forvete dönülmeli.

Orta alanda Ceyhun-Selçuk-Colman-Tjıkuzu dörtlüsünden Tjıkuzu ve Colman fazlalık.4-4-2'ye dönersek solda Gabric sağda Engin orta saha özellikleri olan futbolcular olduğundan orta alana yardım edeceklerdir.Zafer Yelen de yavaş yavaş orta sahaya monte edilmeli Selçuk İnan'ın yerine.

Defansta Giray'ın yeri garanti Egemen'e nazaran Song'la daha iyi bir ikili oluştuyorlar.Sol bekte Cale çok formsuz kesinlikle dinlendirilmeli genç Ferhat'a şans verilmeli.Sağ bekte Tayfun çok yıprandı Serkan'la devam edilmeli.

Broos takımını kenardan daha iyi yönetmeli 90 dakika oturmak yerine takımını ateşlemeli.Başkan derhal bir forvet bir sağbek transferi yapmalı.

hodlu
Beşiktaş 8 milyon avro verip Tabatayı almış.Adamlar G.Antepte altın buldu işlemeye devam ediyorlar...

Emre

Yanında mı yaşıyorsun bu adamın? Her kelimesinden haberin mi var? Bizim yönetim bedavaya Özer'i almadı zamamında. Gökhan Gönül zamanında Tsye önerildi diye de biliyorum ayrıca. Kim önerdi bilmem ama Z.D beğenmemiş sanırım. Yavuz Selim muhabbeti de gelmiştir tabi arkasından.

Yanlış biliyormuşum demekki:o teşekkür ederim bilgilendirdiğiniz için .

zahido
28.08.2009, 01:10
Bjk 8 milyon avroya tabatayi aliyor saka gibi :D Toplam iki oyuncuya 14 milyon avro verdiler...

Kesin iki kulup baskanin arasinda ticari bir olay var..

Futbol vasitasiyla bu para el degistiriyor baska bir aciklamasi olamaz bunun :D

Elanoya 7 milyon verilen yerde tabataya en fazla 2 milyon verilir..

Bizde sunlara alanzinhoyu kakalask keske yaa :D Fazla degil 10 milyon avroya veririz :)

Ilelioglu
Rakip halimize gülmekten top oynayamadı.

Sizide oynayacağınız topuda diyip geçesi geliyor insanın..
Lanet olsun...

Tam aksine cok kötü bir takima elendik...:cool:

ihtimana
o ne lakaytlik idi yarabbim yürüye yürüye top oynamalar yan paslar, geri paslar.İlk yarı düzgün bir presle gol bulabilirdik.
Gordon Milne döneminden beri oyunu okuyamayan,yerinde oyuncu değişiklikleri yapamayan teknik direktör sürüsü bizde çalıştı.

Bunlara Şenol Hoca da dahildir.Ziya Doğan ersun Yenal ise son örnekleridir.

1-Elinde Serkan VArsa, TAyfun Cora ile başlamayacaksın. Başladı isen de 5. dakkada değiştireceksin. değiştiremiyorsan ilk maçtaki Engin BAytar hatası gibi yapmayacak ilk sarı kartından sonra dışarı alacaksın.Nerede ise 2. sarıyı görüyordu.
2- Mademki umut ve gökhan sağlam durumdalar , 1-3 kaybettiğin bir maçın rövanşına tek forvet başlamayacaksın,en azından umut'un yıpratıcı özelliğini kullanacaksın
3-Colman ve Selçuk'un oynamadıklarını gördüğün anda ilk yarı bitmeden birini dışarı alacaksın.Bu kadar laubali oynanmaz.
4-CAle gibi formsuz bir adam yerine malzemeci şefik ya da menejer CAner ile başlayabilirdin.Tek bir olumlu katkısı olmadı ve 90 dakka oynadı.
5- Gol aradığın dakikalarda Alanzinho dışarı alınmaz,hiç bişey yapamıyorsan alanzinhoyu sola çek, Caleyi al dışarı. Zira golü bulursan alanzinho sana lazım olacak.Netekim de lazım oldu.Ayrıca takıma frikik kazandıracak tek oyuncu Alanzinhodur.En azından Ceyhun'un kullanacağı atışlara zemin hazırlardı.

6- son 4. dakikada skoru korumak için oyuncu değişikliği yapar gibi hatta anamıza küfreder gibi Djikuzu oyuna alınmaz. Vakit mi kazanıyorsun? TÜM OYUNCU DEĞİŞİKLİKLERİ EN GEÇ 70. DAKİKADA YAPILMALI İDİ. Kaybedecek bir şeyimiz yoktu.Golü bulduk ve kötü oynayanlarla devam etmek zorunda değilsin.Hatta golü bulur bulmaz hemen Serkan'ı oyuna almalıydın.

Böyle işte.. Ama ne yazık ki O lanetli oyunu göremeyen Teknik Direktör hayaleti hala daha klubün koridorlarında dolaşıyor.

Böyle basit bir elenmeyi içim kabul etmiyor, kader falan da değil düpedüz enayilik yani.

Kazım Uzunboy
3-0 bitmesi için fazla bir şey yapmak gerekmiyordu ama yine de yapamadılar.

Spikerinde dediği gibi, artık başka bahara..

Emre
28.08.2009, 01:11
Alanzinhoyu kakalamak ne demek ya kusura bakmayın ama alanzinhoyu tartışanlara koca bir yuh diyorum

Cafer Bulur
28.08.2009, 01:12
Turu ilk macta kaybettik,o macta cok daha dengeli oynamaliydik.

Avrupada basarili olmak istiyorsan,ya müthis bir ofansa sahip olacaksin ya da defansi saglam yapacaksin.

Biz ilk macta cok kontrolsüz oynadik ve turu verdik.

Ilk maci kazanmamiza bile gerek yoktu,0-0 beraberlik bile bizim turu bu aksam gecmemizi saglayabilirdi.

Bunu bu aksamki skora bakmaksizin söylüyorum.

Uğur KÜÇÜK
Bence futbolcularimizin form durumlarina bakarsak bursa macina su kadroyla cikmaliyiz:
------------------------------------slyva----------------------------------------------
-------tayfun-----giray-----song---------ferhat-------------------------------------
--------baris--------selcuk------ceyhun-------engin(gabric)-----------------------
------------------------------umut---------------gokhan-------------------------------
bu karoyu yazmamin sebebi ileri de tek forvet oynayinca gercekten de pozisyona bile giremiyoruz elimizde bu forvetler oynadigi İcİnde mecburen onlarla cikmaliyiz cunku altenatifleri yok
ortasahamizda kanat adamlarimiz baris ve engin olmali ceyhun daha defansa yakin selcuk ise ileriye destek vermeli cunku kac mactir tjikuzu-selcuk-colman dongusu icinde hic bir sey yapamiyoruz bu sistemde kanatlardan gelen ortalara ne kadar begenmesek te umut ile gokhan kesin degerlendirir
defansta tayfun yerine serkan olabilirdi ama tayfunu tercih etmemin sebebi daha cok ileri cikip ortalarinin isabetli olmasidir cale nin de artik yedek kalma vakti geldi onun yerine de ferhat a sans vermeliyiz

zahido
Forvetimiz Gökhan ve Umut olduğu sürece bu takım tek forvet oynamaz.Oynarsa gol atamaz atamıyor da.Çift forvete dönülmeli.

Orta alanda Ceyhun-Selçuk-Colman-Tjıkuzu dörtlüsünden Tjıkuzu ve Colman fazlalık.4-4-2'ye dönersek solda Gabric sağda Engin orta saha özellikleri olan futbolcular olduğundan orta alana yardım edeceklerdir.Zafer Yelen de yavaş yavaş orta sahaya monte edilmeli Selçuk İnan'ın yerine.

Defansta Giray'ın yeri garanti Egemen'e nazaran Song'la daha iyi bir ikili oluştuyorlar.Sol bekte Cale çok formsuz kesinlikle dinlendirilmeli genç Ferhat'a şans verilmeli.Sağ bekte Tayfun çok yıprandı Serkan'la devam edilmeli.

Broos takımını kenardan daha iyi yönetmeli 90 dakika oturmak yerine takımını ateşlemeli.Başkan derhal bir forvet bir sağbek transferi yapmalı.

Yazdiklarinin hepsine katiliyorum.. Bosuna tdlere para veriyoruz valla :) Bir analiz bukadar dogru ve guzel olamaz..

yatara
ah yattara olsaydi bugün forvetdede fatih onun arkasinda gökdeniz onun arkasindada syzmek solda lee euy young ozaman görürdük gignaci bise yapabiliyomu diye

Emirhan Çorumlu
Alanzinhoyu kakalamak ne demek ya kusura bakmayın ama alanzinhoyu tartışanlara koca bir yuh diyorum

Alanzinho gibi kaliteli bir oyuncu tartisilmamali... iyi süratli ve driblinge basladigi ana durdurulamayan bir oyuncu... su an formda degil okadar... ;)

hodlu
28.08.2009, 01:13
Touluse takımına elenecek takım değildik, ama sadece forvette 1 tane oyuncumuz olsaydı bu gece bile turu geçerdik....

Ertan OKUMUŞ
28.08.2009, 01:13
farabi adlı üyenin avatarındaki oyuncu .

daha bu sene profesyonel oldu daha çok genç sürekli olarak milli takıma çağrılan bir oyuncu (a milli değil tabiki:))forvet gelecek vaadeden bence

Çok teşekkür ederim,inşallah dediğiniz gibi olur

Emre
28.08.2009, 01:14
Çok teşekkür ederim,inşallah dediğiniz gibi olur

İnşallah abi. :)

hodlu
28.08.2009, 01:15
Alanzınho bu gece takımı biraz olsun sürüklemeliydi.Çünkü takım bu gece ondan çok şey bekliyordu malesef...

Ahmet Faruk
Şu kadar insanın beklediği tek şey ne turu geçmek, ne 3 tane gol atmak, ne de şov yapmaktı.

Beklediğimiz tek şey azıcık mücadele, azıcık hırs, azıcık inanç...

Bunu alması, diğerlerini almasından çok daha kolay olmasına rağmen elimizde koskocaman "0" var.

Serdar A
Olacağından değil , sadece taraftar olarak şu anki psikolojimizi ölçmek adına izninizle ortaya bir soru daha sorayım , hatta mahsustan biraz abartarak soruyorum ;

xxx--Giray--xxx---Ferhat
Barış--Zafer--Ceyhun--xx
------------xxx------------
----------Hasan------------

1- bu takımın baskısı ne olur ?
2- taraftarın bu takıma baskısı ne olur ?

Gökhan kulübede , Colman kulübede , Cale kulübede .

kamyonetçi

Her zamanki gibi, güzel bir yorum Fatih Küçük'ten.
Tamamen katılıyorum.
Ayrıntılar üzerinde biraz daha kafa yormak lazım.

enmavi61
tayfununu yeri doğru yer değil onun oynayacağı yer 2.ligtir...trabzonlu diyoz tamam da ne yaptı kii neyini savunacaz ... colman da cale de aynı şekilde çok kötüydüler... maç boyunca ısıran rakibi bozan bi takım görmedikk...izlerken bas bas diye diye sesim kıslıdı bide gökhanın kaçırdığı pozisyonda.....silva ve songa alkışşşşşş gerisi aynı bbildiğimiz 3 haftaki takım...yazık diyorum bu takıma elendikkk bariii maçta oyuncular biz bu maçı alırız hırsını gösterselerdiii....o da yeter dii...şimdi skora bakarak moral buldukk derizzzz...

Uğur KÜÇÜK
forvetimiz gökhan ve umut olduğu sürece bu takım tek forvet oynamaz.oynarsa gol atamaz atamıyor da.Çift forvete dönülmeli.

Orta alanda ceyhun-selçuk-colman-tjıkuzu dörtlüsünden tjıkuzu ve colman fazlalık.4-4-2'ye dönersek solda gabric sağda engin orta saha özellikleri olan futbolcular olduğundan orta alana yardım edeceklerdir.zafer yelen de yavaş yavaş orta sahaya monte edilmeli selçuk İnan'ın yerine.

Defansta giray'ın yeri garanti egemen'e nazaran song'la daha iyi bir ikili oluştuyorlar.sol bekte cale çok formsuz kesinlikle dinlendirilmeli genç ferhat'a şans verilmeli.sağ bekte tayfun çok yıprandı serkan'la devam edilmeli.

Broos takımını kenardan daha iyi yönetmeli 90 dakika oturmak yerine takımını ateşlemeli.başkan derhal bir forvet bir sağbek transferi yapmalı.
İcİmdekilerİn sesİ olmussun gercekten benim gibi dusunmen beni mutlu etti

OnurKul
28.08.2009, 01:16
6 tane yabanci bidaha say:)

Evet saydım 10 kişi :) Hüseyin iki kişilik oynar diyorsun yani :)

Arkadaşlar Hüseyin'in gitmesi dua ettik gitti bu adamın adını nasıl anıyorsunuz ? Bu adam değil mi rakip forvetlere servis yapan... Anlamıyorum Hüseyincileri. Adam gitti rahatladık yahu. 10 maçın birtinde belki oynuyordu. Onun dışında dolanıyordu.

Ceyhun diyorum inatla. Hüseyin'in adını bile anmam.

İsmail Coşgun

Katılıyorum.Haksızlık yapılıyor bence Alan'a...

omondoles
Beşiktaş 8 milyon avro verip Tabatayı almış.Adamlar G.Antepte altın buldu işlemeye devam ediyorlar...

Bence Antep İstanbul'da altın buldu :)

Adem Köse
Bjk 8 milyon avroya tabatayi aliyor saka gibi :D Toplam iki oyuncuya 14 milyon avro verdiler...

Bizde sunlara alanzinhoyu kakalask keske yaa :D Fazla degil 10 milyon avroya veririz :)

evet var kızıl ile demirören arası iyi geçen bjk li bir arkadas söyledi ortak felanlarmış sanırım

Selçuk Demircioğlu

Beşiktaşın alt yapısı oldular iyice..:D

sifuni
Şu saatten sonra Giray ve Ceyhun'u kesmek günahtır .

Zafer şu sakatlıktan yeni çıkmış haliyle Colman'a tercih edilebilir , benim açımdan sakınca yok .

Ferhat aynı şekilde formanın adil dağıtıldığını görmeli .

Ayrıca Bross tepkiden kaçınıyorsa Avni Aker'e Hasan'ı çıkarsın . Bu taraftar alkışlamazsa bizde bir şey bilmiyoruz .

Bu konularda hemfikir miyiz ?

ilk geldigindeki aciklamasinda gencleri oynatmaktan hic cekinmem diyordu hasani koysun Hellal olsun derim valla.Ferhatta formayi giyebilir zaferida aslina bakarsak cok merak ediyorum.

Ahmet Faruk
İlk maç 3. golü yemeseydik belki...
Ah, ah...

Yaktın bizi Hoca...
4 maçtır altımızda çıra alevlendiriyorsun.

Fatih
28.08.2009, 01:17
Yazdiklarinin hepsine katiliyorum.. Bosuna tdlere para veriyoruz valla :) Bir analiz bukadar dogru ve guzel olamaz..
Devamı var.:)

Devre arasında Tjikuzu,Colman,Cale,Song gönderilmeli.Yerlerine daha kaliteli yabancılar alınmalı.Bulunamıyorsa takıma Papy ve Brüls dahil edilmeli.

Gökhan Ünal'ın talibi çıkarsa satılmalı.Tayfun Cora taraftarın hedefi haline geldi o da gönderilmeli.Barış Memiş TSL'de bir takıma kiralık gönderilmeli.

Alanzinho ve Yattara da talibi çıkarsa satılmalı.Bu şekilde takımı tamamen değiştirmiş oluyoruz biraz abarttım mı ne başım dönüyor.:)

OnurKul
28.08.2009, 01:17
Olacağından değil , sadece taraftar olarak şu anki psikolojimizi ölçmek adına izninizle ortaya bir soru daha sorayım , hatta mahsustan biraz abartarak soruyorum ;

xxx--Giray--xxx---Ferhat
Barış--Zafer--Ceyhun--xx

Pardon yanlış anlama ama mesajlarını okuyorum Hasan diyorsun başka bir şey demiyorsun...

Hasan'ı biraz anlatır mısın ilk defa senden duydum. Ciddiyim Hiç dikkat etmedim... nedir bu çocuğun artısı ?

Emre
28.08.2009, 01:18
Beşiktaş bir saçmaladı çok para saçıyor oraya buraya çok para harcayarak başarı gelmez önemli olan iyi oyuncuya iyi para vermek

Ilelioglu
28.08.2009, 01:18
tayfununu yeri doğru yer değil onun oynayacağı yer 2.ligtir...trabzonlu diyoz tamam da ne yaptı kii neyini savunacaz ... colman da cale de aynı şekilde çok kötüydüler... maç boyunca ısıran rakibi bozan bi takım görmedikk...izlerken bas bas diye diye sesim kıslıdı bide gökhanın kaçırdığı pozisyonda.....silva ve songa alkışşşşşş gerisi aynı bbildiğimiz 3 haftaki takım...yazık diyorum bu takıma elendikkk bariii maçta oyuncular biz bu maçı alırız hırsını gösterselerdiii....o da yeter dii...şimdi skora bakarak moral buldukk derizzzz...

Nedir bu Tayfun'la alip veremediginiz sizin? Adam STOPER, STOPER! SAG BEK DEGIL! Anlayin bunu artik, bukadar yüklenmeyin bir adama...:mad:

Emre
28.08.2009, 01:19

Devre arasında Tjikuzu,Colman,Cale,Song gönderilmeli.Yerlerine daha kaliteli yabancılar alınmalı.Bulunamıyorsa takıma Papy ve Brüls dahil edilmeli.

Gökhan Ünal'ın talibi çıkarsa satılmalı.Tayfun Cora taraftarın hedefi haline geldi o da gönderilmeli.Barış Memiş TSL'de bir takıma kiralık gönderilmeli.

Fatih abi,

Çok doğru konuşuyorsun ama bunlar olacak şeyler değil günümüz Trabzonspor'unda.

Serdar A

Bence Brüls şu anda takımda olmalıydı .

Papy hiç denendi mi ? sahi kimin yazdığı rapora göre gönderildi acelece ?

ertuuu
Beşiktaş bir saçmaladı çok para saçıyor oraya buraya çok para harcayarak başarı gelmez önemli olan iyi oyuncuya iyi para vermek

onlar saçmalamıyacak benmi saçmalıyacam. panik oldular. adamlar manU ile aynı gruba düştü.:D

yatara
Evet saydım 10 kişi :) Hüseyin iki kişilik oynar diyorsun yani :)

Arkadaşlar Hüseyin'in gitmesi dua ettik gitti bu adamın adını nasıl anıyorsunuz ? Bu adam değil mi rakip forvetlere servis yapan... Anlamıyorum Hüseyincileri. Adam gitti rahatladık yahu. 10 maçın birtinde belki oynuyordu. Onun dışında dolanıyordu.

Ceyhun diyorum inatla. Hüseyin'in adını bile anmam.

ben hüseyini sevioym demedim ben hugo broos onu takidmda tutulmasini istiyodu dedim

colman sag kanatda daha basarili olur cünkü cok süper orta kesiyo

Ahmet Faruk
28.08.2009, 01:20

xxx--Giray--xxx---Ferhat
Barış--Zafer--Ceyhun--xx

Dediğin gibi bu kadar uç noktada olursa kabul görmesi zor...
Ama şu yazılanlardan en az ikisi en fazla 4ü her maç oynasa üzerlerine fazla gitmeyiz gibi geliyor.

Ama bir ilerleme görülürse...
Mesela Barış, 3 yıldır iki metre arkasındaki adamın rüzgarından düşmeyi öğrenmiş. O yere atlayınca bu sefer taraftar da sahaya atlamak istiyor.

Ilelioglu

Devami olmadi malesef...:cool: Sirf bir iki mac kötü oynadi diye Cale ve Colman gönderilmez..:cool: Ona bakarsak Umut'u ilk geldigi zaman göndermeliydik..

irfanb
Toulouse 0 - 1 Trabzonspor (Gol : Dk.55 Ceyhun Gülselam)

http://www.load-it-up.de/091129/CtWbdhzz.jpg

- Ben dememişmiydim forvetler yoracak, orta saha gol atacak diye ?

Sümeyye Şahin
İstediğim, beklediğim arzu yoktu sahada.

Şu kritik dönemlerimizde alınan bir galibiyet var. Her şeye rağmen galip gelmek güzel.

Bir dahaki sefere artık...

Lige dönüp, toparlanmalıyız.

gerenimo
Gökhan ve Umut'u Karadenizspora...

Colman'ı cehennemin dibine....

Sadri Şener'i evine,

Hacısalihoğlu'nu Bakırköy'e

gönderelim.

olduu başka, istersen klübün ismini de değiştirelim senin istediğin isim olsun. biri bu adamı durdursun. kendini aştı.

The Ciks
Burada sanırım fantazi yapılmaya başlandı...hasan ahmet sarı süper ligin kadrosuna girmeye başladı...arda gs demi arda oldu sormak lazım..hatta öve öve bitirilemeyen fatih tekke ts demi parladı..biri manisada biri antepte gelişimlerini tavan yaptırdılar...hamiyi yedek bırakıp fatih tekkeyi 11 e cok sürdü ts...ama sonunda maç içinde (ikinci yarı) cok ıyı hatırlarım oyuna fatih tekkenin yerine giren hami golünü yazardı..sunu kabul edelim bir hami bir ogun bir unal bir abdullah ayarında futbolcumuz yok..uzun yıllar olmayacakta...
lige bakacak olursak kaybedılmiş çok şey yokken bu tur fantazılere gırmek ahmaklık olur..bu fantaziler anca oda lıgden koparsak..son 6-7 maç olur...o zamanda fantastik düşler hayal kırıklığımı olur onu da zamana bırakalım isterseniz.

kamyonetçi

Alanzinho ve Yattara da talibi çıkarsa satılmalı.Bu şekilde takımı tamamen değiştirmiş oluyoruz biraz abarttım mı ne başım dönüyor.:)

Devamına itirazım var:D

Emre
28.08.2009, 01:21

Kesin Metin Diyadin demiştir.:rolleyes:

İsmail Coşgun
Ah, ah...

Yaktın bizi Hoca...

Bence tek suçlu Hoca değil.En büyük suçlu yönetim,sonra TD,sonra futbolcular ve tabi biz...

Cafer Bulur

Eyvallah da,bunu yapabilecek bir yönetim bizde var mi?

Gerci bunda genel kurulun da etkisi var,borclanma yetkisi yönetime verilmedi.

Yukarda bahsi gecen oyunculari ilk etapta yedege cekmek en makul cözüm yoludur.

Transfer yapacak bir yönetimimiz olmadigi icin eldekileri islememiz lazim.

Fatih

Brüls en az Colman kadar oynayamayacak mıydı?Aynı şeyi Papy için söyleyebiliriz.Şu Tjıkuzu'nun Papy'den fazlası ne?

Mehmet Kıroğlu
28.08.2009, 01:22
ya renkdaşlar ben anlamıyorum : bu forumda o kadar ruhsuz topçu varken engine laf edilmesini anlayamıyorum engin sinirli olabilir ama bana göre şuanda trabzonsporun en iyisi saygılar

yatara
tjkuzu sag bekte oynamali

Hotaman
İstediğim, beklediğim arzu yoktu sahada.

Şu kritik dönemlerimizde alınan bir galibiyet var. Her şeye rağmen galip gelmek güzel.

Bir dahaki sefere artık...

Lige dönüp, toparlanmalıyız.

Abicim, yaşına, uslubuna ve yazdıklarının içeriğine bakıyorum da. Hep böyle kal, böyle devam et.:)

zahido
28.08.2009, 01:23

Aklin yolu bir :) Songun sozlesmesi bitiyor ama inanilmaz bir profesyonel bence bu takima verebildigi herseyi verdi..

Tjikuzunun bu takima hic gelmemesi lazimdi zaten..

Colman genclerbirligi, ankaragucu ne biliyim bursa gibi takimlarin futbolcusu olur bize yakismiyor..

Cale ilk sezon iyiydi ama ferhat geldikten sonra solbekte yabanci bir futbolcumuzun olmai bence bir lukstur..

Butun tespitlerine katiliyorum.. Bosuna dememisler Trabzon insani futboldan anliyor diye :)

OnurKul
28.08.2009, 01:23
iZLEYEMEYENLER İÇİN MAÇ ÖZETİ :

http://www.videosinifi.com/yvideo.php?v=KQFq3vcY8eA

abbas
28.08.2009, 01:24

xxx--Giray--xxx---Ferhat
Barış--Zafer--Ceyhun--xx

Serkan--Giray--Song---Ferhat
Barış--Zafer--Ceyhun--Gabric

Hatta böyle olmalı. Forvet arkasına da ya alanzinho ya da umut bulut ikinci forvet olarak koyulmalı. Eğer bu takım bursaspor u yenerse hem hugo broos kendini göstermiş olur. Hem sözüm ona as kadromuz güzel bir ders almış olur....

M.Kılıç50
Song ve Tony Silva bugün muhtesemlerdi...
Fransiz Futbolunu taniyan iki isim ;)

Baris topu ayaginda cok tutuyor... tecrübesiz daha... cok hemde...
Bugün Engin´i cok aradik...
Ofansiv anlamda berbattik
Gökhan hele sahanin en kötüsüydü...
artik Hasan Ahmet Sari denenmeli bence...
biraz kritik bir hamle olucak ama umuttan gökhandan kurtulmanin tek yolu Hasan oldu artik...
hani broos genclere güvenirdi onlara sans veriyordu... ben simdiye dek bisey görmedim...
ersunun izinde ilerleyen bir Broos izliyorum...
:(

Yavuz Hasan
ya renkdaşlar ben anlamıyorum : bu forumda o kadar ruhsuz topçu varken engine laf edilmesini anlayamıyorum engin sinirli olabilir ama bana göre şuanda trabzonsporun en iyisi saygılar
katılıyorum engin hırslı ve yetenekli doğru kullanıldığı takdirde çok faydalı olur
hırslı yetenekli trabzonlu bence bu fırsatı değerlendirelim

Ahmet Faruk
Brüls en az Colman kadar oynayamayacak mıydı?Aynı şeyi Papy için söyleyebiliriz.Şu Tjıkuzu'nun Papy'den fazlası ne?

Yılın en iyi transferi daa, yılın transferi...

Öyle diyorlarmış Başkana...

TheRapZoNe
''Fransa’ya tur umuduyla geldiklerini belirten Broos, “Bizim için iki şart vardı. Biri inanmak diğeri kazanmaktı. İlkini gerçekleştirdik fakat ikinciyi başaramadık. Şans yanımızda değildi. Maçı lehimize çeviremedik. Ancak yinede futbolcularımızı verdikleri emekten ötürü tebrik ediyorum” dedi.''

Hangi inanmak?

Hangi verilen emek?

Emiroğlu
Brüls , Papy , Tjikuzu , Colman , Cale ,

Artık bu isimler bile midemi bulandırıyor.

yatara
orta sahamizad Gojko Kacar gibi bi futbolcu olsa isimiz bayagi kolaylasacak

Fatih
28.08.2009, 01:25
Devami olmadi malesef...:cool: Sirf bir iki mac kötü oynadi diye Cale ve Colman gönderilmez..:cool: Ona bakarsak Umut'u ilk geldigi zaman göndermeliydik..
Devamı fantazi gibi gözükse de atılması gereken adımları oluşturuyor.Colman TSL seviyesinde bir takımda rahatlıkla oynayabilir ama Trabzonspor büyük takımsa bu takımın oyuncusu olamaz.Keza Tjıkuzu ve Cale de öyle.Cale neden öyle çünkü modern bir bek futbolcusunun oynması gereken şekilde oynamıyor.90'lı yılların bek futbolcusu gibi oynuyor.

lazrail8989
Brüls , Papy , Tjikuzu , Colman , Cale ,

Artık bu isimler bile midemi bulandırıyor.
papy ve bruls neden onu anlamadım?

M.Kılıç50
Serkan--Giray--Song---Ferhat
Barış--Zafer--Ceyhun--Gabric

Hatta böyle olmalı. Forvet arkasına da ya alanzinho ya da umut bulut ikinci forvet olarak koyulmalı. Eğer bu takım bursaspor u yenerse hem hugo broos kendini göstermiş olur. Hem sözüm ona as kadromuz güzel bir ders almış olur....

Zaferi nerde izledinizde ekliyorsunuz ya her onbirinize... :confused:

Gabric ne yaptida ekliyorsunuz :confused:

savunmani begendimde Egemen kesilmezki kardesim :rolleyes:

leventturksoy
28.08.2009, 01:26
Ah, ah...

Yaktın bizi Hoca...

bunlar ruhsuz colmandan baska kosup pres yapan yoktu savasan yoktu sanki ilk macta 3 tane biz ttık
bunlar macı kaybetmemeye oynadı 10 yeseydik ne olcaktı tur gidiyor adam saldırır kaybetcekne var

tayfun sarıyı gormuss bagrıyor kırmızı gorcemdiye yureyimiz azımıza geliyor serkanı almıyor
bross hacaysa bende amerika baskanıyım tulus biliyor sadece sagdan atakyapıyoruz
butun tuluslu oyuncular sagda haca diyemiyor sola yıkın oyunu bunu ben goruyorum o goremiyor
bu takım 5 le 8 ci sırada bitirebilir ligi

Hotaman
28.08.2009, 01:27
Aklin yolu bir :) Songun sozlesmesi bitiyor ama inanilmaz bir profesyonel bence bu takima verebildigi herseyi verdi..

Tjikuzunun bu takima hic gelmemesi lazimdi zaten..

Colman genclerbirligi, ankaragucu ne biliyim bursa gibi takimlarin futbolcusu olur bize yakismiyor..

Cale ilk sezon iyiydi ama ferhat geldikten sonra solbekte yabanci bir futbolcumuzun olmai bence bir lukstur..

Butun tespitlerine katiliyorum.. Bosuna dememisler Trabzon insani futboldan anliyor diye :)

Değil. Biraz istikrar sağlamalıyız. Cale ilk sezonda iyi ise bir sezon daha bu takımda kalmalıdır.
Bu kadar çok oyuncu sirkulasyonu bize birşey kazandırmadı, kazandırmayacak.

Ahmet Faruk
tjkuzu sag bekte oynamali

Sağbek önce savunma yapmayı bilecek.
Bizim Kuzu'da öyle bir vasıf yok.
Sonra hızlı da değil.
Sonra vücudunu kullanıp topu da alamaz...

Tzikuzu vakit varken İbbye geri gitsin.

Ilelioglu
Devamı fantazi gibi gözükse de atılması gereken adımları oluşturuyor.Colman TSL seviyesinde bir takımda rahatlıkla oynayabilir ama Trabzonspor büyük takımsa bu takımın oyuncusu olamaz.Keza Tjıkuzu ve Cale de öyle.Cale neden öyle çünkü modern bir bek futbolcusunun oynması gereken şekilde oynamıyor.90'lı yılların bek futbolcusu gibi oynuyor.

Anliyorum seni ama büyük takim muhabbetine girersek, o zaman en basta Gökhan ve Umut'u göndermeliyiz, sonra Colman Cale vs...Yeni bir takim mi kuruyoruz?

ceserdar
28.08.2009, 01:28

O zaman geçen sezon ve bu sezon başında yapılanların hepsi çöptür demek bu. Geçen sezon başında bana göre zaten yanlış yaptık da, şimdi bu oyuncuları göndermek sıvamak olur. Cale, Colman'ın sadece ikisinin bonservis toplamı 5 Milyon €'yu bulur. Şu anda bedavaya göndersen birileri kesin alır da, para verip alacak adam çıkmaz. Hiç değilse aldığımıza bir yerlere göndersek fena olmaz.

enmavi61
Nedir bu Tayfun'la alip veremediginiz sizin? Adam STOPER, STOPER! SAG BEK DEGIL! Anlayin bunu artik, bukadar yüklenmeyin bir adama...:mad:
evet stoper ama iki metre yanındakine pas veremeyen markajdan anlmayan 40 metreden şut ataan oyun zekası olmayan stoper bırakın artıkk kaç senedir bu takımda nyaptı trabzonlu diye üstüne gittiğimiz yokkk değil işteee benim gözümde trabzonsporun topçusu değilll ....hasan üçüncü gibii gördükk işteee şimdi nerelerdeee....bari gitsinn deee kendi de kurtulsun biz deee

Serdar A
Pardon yanlış anlama ama mesajlarını okuyorum Hasan diyorsun başka bir şey demiyorsun...

Hasan'ı biraz anlatır mısın ilk defa senden duydum. Ciddiyim Hiç dikkat etmedim... nedir bu çocuğun artısı ?

Aslında belli bir süre öncesine kadar çok başka isimlerde söyledik .

Yaptığım sadece takımın mevcut durumu içinde (ekonomik ve saha sonuçlarının oluşturduğu gerilimler ) farklı alternatiflerin olabileceğini ortaya koymak .

Hasan kimdir ? Bir Tekke değildir misal . Milli takım düzeyinde ondan çok daha iyi yetişiyor . Oynadığı her kademede sürekli milli takıın birinci oyuncusu .

Sercan'da 17 yaşında başladı ama Bursa gibi zerre taraftar baskısı olmayan (!) bir şehirde gelişti denebilir . Şu an Gökhan'ın çıkardığı her kötü maç tribünleri daha mı fazla yatıştıracak ?

Makul olanı arıyoruz , takıma 5-10 milyon euroluk transfer yapıp fantazi kurmuyoruz .

zahido
28.08.2009, 01:29
Değil. Biraz istikrar sağlamalıyız. Cale ilk sezonda iyi ise bir sezon daha bu takımda kalmalıdır.
Bu kadar çok oyuncu sirkulasyonu bize birşey kazandırmadı, kazandırmayacak.

Bu takimdan cale ve colman giderse hicbir istikrar bozulmaz inan bana..

Istikrarsiz futbolcularin gonderilmeleri bile belki istikrar sagliyabilir takimda :)

yatara
tjkuzu IBB dede oyniamazki daha ibb cok iyi genc bi takimlari var belki biraz daha taraftarlari olsa sampioynluga oynarlar

is_mail61
bu takımın koşan pres yapan her takıma yenilme ihtimali var hiç pres yapmıyoruz koşmadan maçmı kazanılır ya bence iyi olanlar kalsın koşmayanlarıda kessinler yerlerine gençleri oynatalım mesela zafer göksu hasan ahmet sarı bunlar oynasın artık ya adamlar hiç koşmuyor böle bişi olamaz colman kaç maçtır sadece bugün sahada koştu bide hugo hoca alanı oyundan alınca colman gerçektn fena işler yapmadı deil bu adam kimi nasıl oynatıcağını gerçekten bilmiyor vede yerinden kalkıp koşun lan artık die bağırmayı presli oynatmalı takımı bu ne ya sanki hazırlık maçı izliyorum canım sıkılıyor bazen vallahi okadr yavaş oynuyoruzki ruhum daralıyor maçı izlerken buna acil bi çare bulsun bu takım eğerki koşup pres yaparsa bi kaç ruhsuzuda çıkarıp gençleri monte ettikmi önümüzde kimse duramaz birazdaha ruhlu oynamak lazım bu galibiyette moral olur artık bursa maçınıda kazanırsak kara bulutları dağıttık demektir bi işler yoluna girsin bu takımı kimse tutamaz görücek herkes bu takım bi otursun 9 hafta herkesin ere göğe sığdıramadığı o gayseyi evinde yenicek yeterki kendilerine güvenleri gelsin

Emiroğlu
28.08.2009, 01:30
papy ve bruls neden onu anlamadım?

Takımımda tekrar " marcelinho , Szymek , Musampa yada Baros , Kewell , Deivid , Alex , Delgado , Elano , Keita "

görmek istediğimden.

Hiçbir zaman anlamadım şu gelecek vaadeden 5 yabancı olayını !
Yahu olur 1-2 tane olur !

Geri kalanı "Türkiye Ligi" kalitesi gereği , alıp cart diye oynatacağın ve "FARK" yaratacak yabancı olur.

İki kuruşun hesabını yapıp senelerimizi , yönetimleri ve hocaları çöpe atıyoruz.
Bu takım 25 senedir şampiyon olamıyor.
Sabırsızlık hat safhada.
Kim bekler Papy nin Brüls'ün pişmesini !
Kimse beklemiyor zaten.

Yönetimlerin hocaların ipi çekiliyor.
Ki gerçekten gelecek vaad eden 1-2 yabancı , avrupa tozu yutmuş ve Türkiye Liginde "fark" yaratacak 2-3 yabancı şeklinde transferini düzenlemediğin takdirde çok yönetimde gider çok hocada.

EMiRHAN61
28.08.2009, 01:30
Tayfun bu takımda en çok sırıtan isimdi bence Sağ kanada bir hücum birde savunmacı alınmalı yada yetiştirilmeli..

Emirhan Çorumlu
28.08.2009, 01:31
alin size hasan ahmet sari http://www.youtube.com/watch?v=xI6Hos7Xdfw

Cafer Bulur
Macin özetlerini izledim,sylva nin aman aman top cikardigini görmedim.

Ilk macta sylva yi cok görmek isterdim ama ancak toplari aglardan cikarirken görebilmistim.

Bu arada gökhan kacirdigi golde gol atmanin cok basit oldugunu düsünmüs her zamanki gibi ama degil iste...

Turgut Altun
iZLEYEMEYENLER İÇİN MAÇ ÖZETİ :

http://www.videosinifi.com/yvideo.php?v=KQFq3vcY8eA

Barış'ın direkten dönen bir şutu vardı onu koymamışlar özete.

Fatih
28.08.2009, 01:32
Anliyorum seni ama büyük takim muhabbetine girersek, o zaman en basta Gökhan ve Umut'u göndermeliyiz, sonra Colman Cale vs...Yeni bir takim mi kuruyoruz?
Gs yeni bir takım mı kurdu?Eksik bölgelerine kaliteli yerli ve yabancı futbolcular aldı.Kabul etmeliyiz ki takımımız çok kaliteli futbolculardan oluşmuyor.TSL'de ve Avrupa'da başarılı olmak istiyorsak öncelikle takımımızın kalitesini yükseltmeliyiz.

Hotaman
28.08.2009, 01:33

Istikrarsiz futbolcularin gonderilmeleri bile belki istikrar sagliyabilir takimda :)

Colman'a bir cevap vermedim. Yetenekleri bence iyi ancak istikrarsız. Kesinlikle haklısın.

Cale'ye gelince. Adam bir sezon tek başına solu idare etti. Başarılıda oldu bana göre, şimdi bir sezona kötü başladı diye adamı göndermek mantıklı değil. Kaldı ki, Ferhat'ı daha kaç maç izledik ya da diyelim Ferhat iyi ve sakatlandı ne yapacağız?

yatara
chealsideki genc türk tam bizim aradigimiz kan orta saha icin

Salih Edip

kötü oynayanları göndereceksek öncelikle bu takımda uzun süredir oynayan yeterince şans bulduğu halde kendine birşey katamayan isimlerden başlamaktır mantıklı olan ...

örneğin umutu gönder tayfunu gönder ama caleyi gönderme çek bakalım yedeğe kendine çeki düzen veriyo mu vermiyo mu

abbas
Zaferi nerde izledinizde ekliyorsunuz ya her onbirinize... :confused:

Gabric ne yaptida ekliyorsunuz :confused:

savunmani begendimde Egemen kesilmezki kardesim :rolleyes:

İşte izlemedik izlemek istiyoruz. Bildiğimiz ruhsuz oyuncuları izlemektense, bilmediğimiz heyecan verecek genç oyuncuları izlemek istiyoruz. Bu kadro maç kaybetse ne kaybederiz. Bence çok şey değil. Ama kazanırsa çok şey kazanacağımız kesin...

Bu akşam ki defansımızı ben çok beğendim hata yapmadılar. Egemen kesilmez diyorsun cesur yürek diye düşünüyorsun bende çok seviyorum Egemen i ama çok formsuz. Birkaç hafta yedek bekleyip kendine gelmesi lazım.....

zahido
Colman bir szymek olabilir mi? Rger olamaz diyorsaniz zaten colman bu tkimin bir parcasi olamaz..

Biz yeri geldiginde szymeki bile elestirdik.. Eksik yonlerini soyledik..

Colman bu takimin oyuncusu degil..

Trabzonsporu kuculten etkendir boylesi futbolcular..

Emiroğlu
Gs yeni bir takım mı kurdu?Eksik bölgelerine kaliteli yerli ve yabancı futbolcular aldı.Kabul etmeliyiz ki takımımız çok kaliteli futbolculardan oluşmuyor.TSL'de ve Avrupa'da başarılı olmak istiyorsak öncelikle takımımızın kalitesini yükseltmeliyiz.

Kesinlikle katılıyorum.
Ve ne yazık ki "kısmen" de olsa yeni bir takım kurmamız gerektiğine inanıyorum.

fteotdgs

Gecen sezon ligin en bomba takimi idi Gaziantep. Adamlarin bir GS ve BJK ile olan maclarina bakin bir de Sivas, biz ve FB ile olan maclarina bakin. Bunun yaninda evlerinde 4 gol yedikleri Istanbul Belediye maci gibi birkac surpriz maclari daha oldu. Aklima geldi nedense birden yoksa her takimin inisi cikisi olur oyle.

afsbahar
Takımımızın oyuncularında bu maçı koparacağız inancı yoktu. Koşmayan ve görevini yapmayan bir orta sahamız vardı. Tek forvet oynadığımız zaman bizim forvetimiz zavallıları oynuyor. Çünkü rakip defans oyuncularını çok tedirgin etmeyen yapıda golcülerimiz var. Hocamızı hazırlık maçlarında çok sevdik ama şimdi klasik eski hocalarımız gibi oyunu değiştirebilecek değişiklikleri zamanında yapamıyor. Saha kenarındaki hocanın biraz agresif olması gerektiğine inanıyorum. Sahadaki oyunculara bağpırıp çağırmazsan onların sahada uykusu gelir. Takım içinde de "biraz klasik olacak ama doğrusu bu" Fatih gibi hem arkadaşlarını ateşleyecek hem de sorumluluk alacak oyuncu eksiğimiz var. Alanzinho'nun ilk maça oyuna alındığı zaman iş işten geçmişti. Bu tip oyuncuların rakipin açık alanlarında hızlı hücümlarda etkili olacağını biliyoruz. Geçen maçta rakip 2-1 öndeyken oyuna girdi ve geri çekilmiş sağlam Fransız defansını yıpratamadı bugünkü maçta da aynı şekilde adamlar kendilerini kasmadılar ve açık alan bırakmadılar. Yani iş işten geçmeden Alanzinho ile başlamalısın. Ayrıca bazı akadaşların dediği gibi kadromuz hem Avrupa, hep kupa hem de Lig için çok dar. Sorumluluk alıp oyunu yönlendirecek oyuncumuz hiç yok. Kaliteli bir golcümüz yok. Kimlerle neyin mücadelesini yapacağız.

Ilelioglu
28.08.2009, 01:34
evet stoper ama iki metre yanındakine pas veremeyen markajdan anlmayan 40 metreden şut ataan oyun zekası olmayan stoper bırakın artıkk kaç senedir bu takımda nyaptı trabzonlu diye üstüne gittiğimiz yokkk değil işteee benim gözümde trabzonsporun topçusu değilll ....hasan üçüncü gibii gördükk işteee şimdi nerelerdeee....bari gitsinn deee kendi de kurtulsun biz deee

Güzel kardesim bu adam Stoper ise markajdan emin ol anliyordur ve ayrica cektigi sut 40 metreden degil belki 25 metreden idi. Burada sorun nerede? Kaleye sut cekmek iyidir. Senin Forvetlerin sut cekemiyorsa ara sira diger oyuncular sansini dener sonucta.

Tayfun bugünkü macta Mansare'yi iyi tutamadi evet ama adamin oynadigi yere ilk önce bak sen.

Ayrica Tayfun diyip duruyorsunuz. Peki ya Umut ve Gökhan gibi oyunculara ne demeli? Her macta ilk on birde, 90 dakika, yillardir oynadigi mevkii'de ama 8 mactir siftahlari yok. Ne demeli? Tayfun'mu demeli yine?

Sadece bir oyuncuya yüklenmeyin, olaya objektif bakin. Eger bugün bu takimdan Tayfun gitmeli ise Gökhan, Umut ve Tjikuzu gibi oyuncular simdi gitmeli.

futbalski60
28.08.2009, 01:34
Cale'nin de kalitesini tartışır olduk yazık gerçekten 3-4 maç formsuz olduğu ortada, bu takım Lee Young'dan beri istikrarlı bir sol bek görmedi geçen yıl Cale bu ünvanı devraldı, Bilic şans verirse Dünya Kupasında da boy gösterecek azcık sabır kendine gelecektir.

kamyonetçi
28.08.2009, 01:35

Cale konusunda iki lafta ben yazayım.
Taraftarımızın Tayfuna özel sempatisi,Caleyi hep görüş alanının dışında tuttu.
Sırf yabancı olması ona bu hakkı verdi.Geçen yıl oynadığı bir iki maçın dışında tamamında vasat ve altında oynadı.Sürekli arkasına adam kaçıran doğru hamle zamanlaması yapamayan,hucum bölgesinde son derece yetersiz bir görüntüsü var.Sürekli kaçak oynuyor.Sorumluluk almıyor.
Almasına da gerek yok zaten suçlu belli.Canhıraş bir şekilde bütün iyiniyetiyle oynayan,en az yirmi sorti yapan bir tayfun,ağzıyla kuş tutsa yaranamadığı halde,adam bunca kötü oyununa rağmen sahada vede el üstünde.
Cale bu haliyle sıradan bir oyuncu o kadar.Onun büyük topçu olmasını bekleyip duruyoruz işte.

Ayrıca bu akşam o kanadın ne hale geldiğide ortada.

zahido
28.08.2009, 01:36
Colman'a bir cevap vermedim. Yetenekleri bence iyi ancak istikrarsız. Kesinlikle haklısın.

Cale'ye gelince. Adam bir sezon tek başına solu idare etti. Başarılıda oldu bana göre, şimdi bir sezona kötü başladı diye adamı göndermek mantıklı değil. Kaldı ki, Ferhat'ı daha kaç maç izledik ya da diyelim Ferhat iyi ve sakatlandı ne yapacağız?

Dogru soyluyorsun bende sana hak veriyorum cale konusunda belki biraz sert olmus olabilirim..

Fakat bu caleden daha iyisini bulmaliyiz bunuda gozardi etmemiz lazim..

Cafer Bulur
28.08.2009, 01:36

Katiliyorum,cale yi bu kadar cabuk harcamamaliyiz.

Bana göre oyuncularin isteksiz ve bitkin gözükmesinin nedeni teknik heyetdir,daha cok bunu sorgulamamiz lazim.

Hirvat milli takimina cagrilan caleyi ,sezona kötü basladi diye harcamak yerine bu takimin neden direnc gösteremedigini arastirmak lazim.

Arastirmaya da gerek yok,broos a sormak lazim...

lazrail8989
28.08.2009, 01:38
Takımımda tekrar " marcelinho , Szymek , Musampa yada Baros , Kewell , Deivid , Alex , Delgado , Elano , Keita "

görmek istediğimden.

Hiçbir zaman anlamadım şu gelecek vaadeden 5 yabancı olayını !
Yahu olur 1-2 tane olur !

Geri kalanı "Türkiye Ligi" kalitesi gereği , alıp cart diye oynatacağın ve "FARK" yaratacak yabancı olur.

İki kuruşun hesabını yapıp senelerimizi , yönetimleri ve hocaları çöpe atıyoruz.
Bu takım 25 senedir şampiyon olamıyor.
Sabırsızlık hat safhada.
Kim bekler Papy nin Brüls'ün pişmesini !
Kimse beklemiyor zaten.

Yönetimlerin hocaların ipi çekiliyor.
Ki gerçekten gelecek vaad eden 1-2 yabancı , avrupa tozu yutmuş ve Türkiye Liginde "fark" yaratacak 2-3 yabancı şeklinde transferini düzenlemediğin takdirde çok yönetimde gider çok hocada.
elbette benim düşüncem de böyle bu fakat marcelınho geldı zıya hocanın yüzünden yollandı sonrasında Trabzon da hiçbir yıldız oyuncu oynayamaz damgası vuruldu sorun burda işte şu takımda tabata,marcelınho yada başka bir yıldız çok da güzel top oynar.Pişme olaylarına ben karşıyım pişecekse bizim takımda pişsin trilyonlar verip sahada yürüyen oyuncuyu izleyeceğime gencecik papy brülsü bu takımda isterim.Brülsü izlemedim ama papy bu takımda banko oynar bunu biliyorum.

Salih Edip
28.08.2009, 01:39
Güzel kardesim bu adam Stoper ise markajdan emin ol anliyordur ve ayrica cektigi sut 40 metreden degil belki 25 metreden idi. Burada sorun nerede? Kaleye sut cekmek iyidir. Senin Forvetlerin sut cekemiyorsa ara sira diger oyuncular sansini dener sonucta.

Tayfun bugünkü macta Mansare'yi iyi tutamadi evet ama adamin oynadigi yere ilk önce bak sen.

Ayrica Tayfun diyip duruyorsunuz. Peki ya Umut ve Gökhan gibi oyunculara ne demeli? Her macta ilk on birde, 90 dakika, yillardir oynadigi mevkii'de ama 8 mactir siftahlari yok. Ne demeli? Tayfun'mu demeli yine?

Sadece bir oyuncuya yüklenmeyin, olaya objektif bakin. Eger bugün bu takimdan Tayfun gitmeli ise Gökhan, Umut ve Tjikuzu gibi oyuncular simdi gitmeli.

hem tayfun demeli hem umut hem gökhan demeli... umutun veya gökhanın veya başka bir oyuncunun tayfundan daha kötü olması tayfunun iyi olduğu anlamına gelmez....

geçen sene yaptırdığı penaltıları hatırlıyorum da bu adam bırak stoperi ceza sahasına girmesin bizim kaleden uzak da daha faydalı oluyo forvette gökhanın yerine oynat sesim çıkmaz..

Hotaman
Dogru soyluyorsun bende sana hak veriyorum cale konusunda belki biraz sert olmus olabilirim..

Fakat bu caleden daha iyisini bulmaliyiz bunuda gozardi etmemiz lazim..

İyisi muhakak vardır. Esas soru şu, "iyisini Trabzon'a getirebilir miyiz"?

Emiroğlu
Ne varmış arkadaş bu Cale de yahu ?

Arkadaşlar sadece defansta oynayan ( ki onda da başarılı değil bence - ki hadi başarılı olsun ) son sol bek 19xx li yıllarda kaldı.

Ben hala adam akıllı bir bindirmesini , güzel bi muz ortasını hatırlayamıyorum.
Aklımda tek kalan , defansif anlamda yerine kaydığı hamleler ve adam kaçırmaları.
Abartmanın alemi yok.
Ki "top kullanmaktan" ve "topu oyuna sokmak" tan bahsetmiyorum dahi.

Fuzulü harcanan bir yabancı hakkı daha olarak görüyorum.

Cafer Bulur
Kesinlikle katılıyorum.
Ve ne yazık ki "kısmen" de olsa yeni bir takım kurmamız gerektiğine inanıyorum.
Yeni bir takima gerek yok,bursayi yenemezsek yeni bir hoca lazim.

Takimin bitkin ve yorgun gözükmesinin altinda kenar yönetimi sorunu vardir,bunu es gecemeyiz.

Sampiyonluga oynayan bir takim diyar ve manisaya hocanin agziyla direnc gösteremeden kaybediyorsa ben hocadan baska sorumlu tanimam...

Ilelioglu
28.08.2009, 01:40

GS diyip duruyorsunuz ama merak ediyorum bu GS ne kadar daha gidecek. Kabul etmeliyimki bu GS suan icin iyi Futbol oynuyor ama Kadrosunu büyük ölcüde korudu Transferleri yaparken. Biz Kadromuzu korurken eksik bölgerimize degilde eksik olmayan bölgelere Transfer yaptik gibi birsey. Hadi sol kanat aldin, peki sag bek ve Forvet Transferleri nerede?

Hüseyin İlkin
28.08.2009, 01:41
Takımdaki en güvendiğim bölgelerden biri orta sahaydı. Pas trafiğini sağlayıp, oyunu çift yönlü oynayabilen oyunculardan oluştuğunu düşünüyordum. Aslında hazırlık kampı ve ilk maç bu açıdan olumlu izlenimlerde vermişti. Sonrası gelmedi. Takımın en kötü alanlarından biri oldu kesinlikle. Colman yok, Selçuk yok. İstikrarlı bir performans gösteremediler bir türlü. Özellikle de Colman, geçen seneden beri bir iyi bir kötü. Son döneme bakarsak, 1 iyi 3 kötü. Açıkcası Colman'ın istikrarlı bir oyuncuya dönüşmesi konusunda umutlarımda iyice azaldı. Kendi kendini bitirdi. Direnç yok takımda, istek, rakibi ısırmaya çalışmak. Doymuşluk mudur? Bilemem. Bildiğim, böyle gitmeyeceği. Toulouse galibiyetinin artılarından biri, ülke puanına az da olsa katkı. Yoksa ortaya koymuş olduğumuz oyun, nasıl umutlandırsın bizi? Rakibe rahat rahat pas yaptıran, sanki ilk maçta 3-1 yenilmemişiz gibi sahada dolanan, isteksiz bir oyun. Birinci dakikadan pes etmek, öyle bir görüntü vermek, yakışmıyor.

Harun-61
28.08.2009, 01:42
GS diyip duruyorsunuz ama merak ediyorum bu GS ne kadar daha gidecek. Kabul etmeliyimki bu GS suan icin iyi Futbol oynuyor ama Kadrosunu büyük ölcüde korudu Transferleri yaparken. Biz Kadromuzu korurken eksik bölgerimize degilde eksik olmayan bölgelere Transfer yaptik gibi birsey. Hadi sol kanat aldin, peki sag bek ve Forvet Transferleri nerede?

arada Kalite farki var, acik ve net.

Keita cikiyor, Elano giriyor.
Arda cikiyor, Topal giriyor.

bizde: Engin cikiyor, Baris giriyor.....:o

.

Serdar A
Geçen sene iyi oynayan Cale'den bir kaç sezon istatistiği verelim ;

İsabetli orta : 15
Toplam orta : 49

İsabetli pas : 872
% : 69

Top kazanma : 569
Top kaybı : 428

Oynadığı maç : 32
Sarı kart : 10

The Ciks
Bu takımı solda gabriç sağda yattara forvette gökhan,umutla soyle bir 4-4-2 izleyelim bakalım..fantastik düşlerin dışında gerçekliğin yörüngesine yuvarlanarak..

ha göbekteki ikili kim olsun derseniz...tijı-selçuk veyahut ceyhun selçuk olsun derim..en zayıf halkada tabiki colman selçuk-olur...bir izleyelim bakalım..nasıl olur...
hasan ahmet sarı demişken ..o cocugu rijkart aydını nasıl kullanıyorsa gs de öyle kullanmak lazım ts de ..ama şimdi değil en az 2 yıl sonra...ewet aydın 17 yasında uzaktan bir gol attı bir kaç sene evvel..ama..şimdi bile gs futbolcusu değil arda gibi mehmet topal gibi en azından..
(http://www.uludagsozluk.com/k/frank-rijkart/)

warrior
of of dert çok orta sahada bile adam gibi üretken bir oyuncu yok eski syzmek gibi

daha takımın çok form tutması gerekir selçuk tji colman üçü bir adam eder

Fatih
Avrupa maçları her zaman belirleyici olmuştur benim gözümde.Bu takım sıradan bir Fransız takımına evinde 3 gol yemek kaydıyla eleniyorsa takımdaki yabancıların ne kadar sıradan oyuncular olduğuna işarettir.Takımdaki yabancı futbolcular takımın genel kalitesini yükseltmeli yerli futbolcuları bir anlamda tolore etmelidir.Yoksa yabancı olmuş olmamış hiçbir anlamı kalmaz.Gs bugün Ligde ve Avrupada doludizgin gidiyorsa yabancıları sayesindedir.

zahido
İyisi muhakak vardır. Esas soru şu, "iyisini Trabzon'a getirebilir miyiz"?

Bulup getiremezsek edirneden otesini goremeyiz..

Az olsun isimi gorsun mantalitesiyle buyuk kulup olamazsin..

Fenerin solbek pozisyonu oynayabilen futbolcularini sayalim beraber..

vederson, ugur boral, roberto carlos.. ucude gerektiginde bindirme yapabiliyor..

Ucude onem sirasina gore kaliteli isimler.. Bizimde bu kaliteyi tutturmamiz lazim..

Ilelioglu
28.08.2009, 01:43
hem tayfun demeli hem umut hem gökhan demeli... umutun veya gökhanın veya başka bir oyuncunun tayfundan daha kötü olması tayfunun iyi olduğu anlamına gelmez....

geçen sene yaptırdığı penaltıları hatırlıyorum da bu adam bırak stoperi ceza sahasına girmesin bizim kaleden uzak da daha faydalı oluyo forvette gökhanın yerine oynat sesim çıkmaz..

Egemen'in son zamanlarda yaptigi hatalar. Üstelik her macta ilk onbirde ve kendi mevkiinde oynuyor. Peki Tayfun her macta ilk on birde mi? Hayir, yani devamliligi yok ve ayrica kendi mevkkinde oynamiyor. Umut yillardir orda ama bir gelisme yok, Gökhan'da masallah onun yolunu izliyor. Bu isler Tayfunda bitmiyor.;)

Emiroğlu
28.08.2009, 01:44
Yeni bir takima gerek yok,bursayi yenemezsek yeni bir hoca lazim.

Takimin bitkin ve yorgun gözükmesinin altinda kenar yönetimi sorunu vardir,bunu es gecemeyiz.

Sampiyonluga oynayan bir takim diyar ve manisaya hocanin agziyla direnc gösteremeden kaybediyorsa ben hocadan baska sorumlu tanimam...

Manisa ve Diyar maçının futbolcu kalitesi ile hiçbir alakası olmadığına katılıyorum abi.
O başka birşey idi.
Sana da tekrar hatırlattığın için teesüf ediyorum :)

Diğer konuda ise , hala ısrarcıyım . Cale'si , Colman'ı , Tiji si sene sonu yollanmalı diye düşünüyorum.
Gerekirse önümüzdeki seneyide yakalım.
Almayalım bir yabancı.
Zafer , Giray , Egemen , Ceyhun , Hasan ve 1-2 ortalamanın üzerinde (Çağlar gibi) oyuncu ile iskeleti ve MALİ YAPIYI oturtalım.Bir sonraki yaz transfer sezonunda Türkiye Liginde FARK ! yaratabilecek yabancı alalım.

diye hayallerim var.

Tabi bunların gerçekleşmesi için bir yönetimin 3 yıl işinin başında olması gerekiyor :)

ceserdar
28.08.2009, 01:45
Hırvatistan Milli Takımı'nda direk oynuyor mu? Oynuyorsa, Hırvat Futbolu'nun o mevkide başka hangi elemanları var da onları kesiyor sorularını yöneltmek gerekir. Cevaparlınız ile beni yamultabilirsiniz. :)

Cale'nin bilekleri çok iyi. Bir kere futbolcuda bakılması gereken en önemli husus top ile ayağın uyumu. Wenger bile scoutlarına buna dikkat edin diyor ki Cale bu konuda iyi. Ama tempo yapacak çoşku yok adamda. Bir ortasaha çizgisini geç, bir dribling yap topla. Bütün bir sezon boyunca önünde bir adam yoktu, kabul ediyorum ama insanın bir kere canı hucüma katılmak istemez mi? Durgun bir adam, 35 yaşındaki bekler gibi oynuyor sahada. Ferhat geçen Manisa maçında girdi, birkaç kere ileri koptu gitti, arkasını boş bıraktı dönemedi ama olacak o kadar, futbol bu. Cale'yi 4-4-2 oynasak, önünde bir adam olsa nasıl olurdu diye düşünüyorum. Belki böyle bir dizilişte çok daha verimli olabilir ama her futbolcuya göre de dizilişi seçeceksek işimiz var.

ugrpnk
28.08.2009, 01:45
Cale konusunda iki lafta ben yazayım.
Taraftarımızın Tayfuna özel sempatisi,Caleyi hep görüş alanının dışında tuttu.
Sırf yabancı olması ona bu hakkı verdi.Geçen yıl oynadığı bir iki maçın dışında tamamında vasat ve altında oynadı.Sürekli arkasına adam kaçıran doğru hamle zamanlaması yapamayan,hucum bölgesinde son derece yetersiz bir görüntüsü var.Sürekli kaçak oynuyor.Sorumluluk almıyor.
Almasına da gerek yok zaten suçlu belli.Canhıraş bir şekilde bütün iyiniyetiyle oynayan,en az yirmi sorti yapan bir tayfun,ağzıyla kuş tutsa yaranamadığı halde,adam bunca kötü oyununa rağmen sahada vede el üstünde.
Cale bu haliyle sıradan bir oyuncu o kadar.Onun büyük topçu olmasını bekleyip duruyoruz işte.

Ayrıca bu akşam o kanadın ne hale geldiğide ortada.

aynen katılıyorum abicim :alkış:

Hotaman
28.08.2009, 01:46
Emiroğlu, bu ülke de senin kıstaslarına uygun bir tane bek var bana göre.
Ben olaya kendime göre "gerçekçi" bakmaya çalışıyorum. Öncelikle benim bek oyuncusundan ilk beklentim iyi bir savunma oyuncusu olmasıdır. Ondan sonra eğer yapabiliyorsa hucuma çıkması, oyuna dahil olmasını isterim. Cale geçen sezon itibarı ile savunma babında benden geçer not almıştır.

Şimdi sen diyorsun ki, ileri çıkacak, o kanadı açık gibi kullanacak bir adam lazım. Bende diyorum ki aynı fikirdeyim ancak getirebilecek miyiz?

Ben Cale'yi savunurken Trabzonspor'a gelebilecek oyuncuları değerlendirerek bu yönde fikir belirtiyorum. Yoksa bende "çakma da" olsa bir Alvez isterim yani.

Emiroğlu

maç başı 0.5 isabetli orta.Ki bunlara Vücudun herhangi biryerine çarpan , hızı ve açısı ayarlanmamış serseri toplarda dahil :)

tıpkı günümüz bekleri gibi (!)

Ilelioglu

.

Arda'da eskiden Baris idi ama simdi Arda Turan oldu. Biraz sabirli olursak Baris Memis bizim degerli oyuncumuz haline gelebilir. Yani yeni bir deger kazaniriz tabi GS'de oynamak farkli, daha cok sisiriyorlar. Her idaasina girerim bu Arda Avrupanin önde gelen hicbir kulübünde oynayamaz.

zahido
28.08.2009, 01:48

.

Adamlar ardaya ve mehmet topala onem verip oynattilar..

Biz barisa daha pisme asamasinda gozuyle baktik hep.. yalan mi??

Nezaman bir genc ciksa aman pissin iyice oyle gelsin dedik, dediler!!

Artik oynatma zamani geldi bu futbolculari..

Koy barisi ilk 11ine 10-15 hafta oynat.. Oynatmadan nasil deneyim kazanip nasil kendini gelistiricek bu cocuk??

Oynat ki oynasin.. Oynayamasa bile oynayamadigini gorup dahada hirslanicaktir..

Ayni sekilde koy goksuyu, hasani, girayi.. Oynatmak icin sartlar mi olusmadi??

Alin iste colmani tijisi umutu oynayamiyor bari bu cocuklar oynasin..

Mert Oğuzlu61
biz turu avni akerde kaybettik...

şanssızdık, belki barışın şutu girse kaleye daha farklı bir oyun ortaya koyabilirdik, hadi bunu geçtim 78.dakkada gökhan kalecinin ayaklarına nişanladı topu, belki onu beceripte atabilseydi, kalan 15 dakkada toulouse yusuf yusuf yapacak ve bizde bir gol daha bulup destan yazabilecektik.

ama olmadı. peki şimdi ne olacak, döndükk ligeeeee... bu takıma forvet lazım demeyeceğim artık, yapacak bişey yok yönetim bitirdi transfer işini zaten transfer sezonuda kapanıyor aha ne kaldıki... ligde neler yapabiliriz, ilk 4 e oynarız...

bu sene türkiye kupasını alalım, en garanti yol :)

Hüseyin İlkin
Bekler konusunda diyeceğim, Fenerbahçe'nin bek konusunda çok şanslı olduğu.
Sol tarafta Carlos'un zaman zaman yaşattığı savunma zaafını düşünmezsek, tam istediğim bek profili var ellerinde.
Mesela bu konuda Ferhat'tan umutluyum ben. Ayağına top yakışıyor. Üzerinde durulması gereken bir oyuncu.

Emiroğlu
28.08.2009, 01:49
Emiroğlu, bu ülke de senin kıstaslarına uygun bir tane bek var bana göre.
Ben olaya kendime göre "gerçekçi" bakmaya çalışıyorum. Öncelikle benim bek oyuncusundan ilk beklentim iyi bir savunma oyuncusu olmasıdır. Ondan sonra eğer yapabiliyorsa hucuma çıkması, oyuna dahil olmasını isterim. Cale geçen sezon itibarı ile savunma babında benden geçer not almıştır.

Şimdi sen diyorsun ki, ileri çıkacak, o kanadı açık gibi kullanacak bir adam lazım. Bende diyorum ki aynı fikirdeyim ancak getirebilecek miyiz?

Ben Cale'yi savunurken Trabzonspor'a gelebilecek oyuncuları değerlendirerek bu yönde fikir belirtiyorum. Yoksa bende "çakma da" olsa bir Alvez isterim yani.

Kim istemezki :)

Valla aralıksız 1 yıldır takip ettiğim bir ÇAĞLAR var ki , Cale'nin şu ana kadar 1 kez (1 kez ) dahi yapamadığı TERS topları şiir gibi atıyor.

Neden düşünülmez anlamam.

Hotaman
Bulup getiremezsek edirneden otesini goremeyiz..

Az olsun isimi gorsun mantalitesiyle buyuk kulup olamazsin..

Fenerin solbek pozisyonu oynayabilen futbolcularini sayalim beraber..

vederson, ugur boral, roberto carlos.. ucude gerektiginde bindirme yapabiliyor..

Ucude onem sirasina gore kaliteli isimler.. Bizimde bu kaliteyi tutturmamiz lazim..

Cale bahsi geçen oyunculardan, defansif anlamda kat be kat daha iyidir. Bununla birlikte benim bir bek oyuncusundan ilk beklentim karşıdan gelen kanat oyuncusunu karşılayabilmesidir.
Fenerbahçe'nin sol bekleri iyi kanat oyuncuları karşısında aciz kalıyorlar. Çıkıp 50 tane orta açsa banane?

U.Sadıkoğlu
Cale'yi eleştirenler ..
Bu takımın sol beki daha önce kimdi Cafu mu Carlos mu ?

afsbahar
28.08.2009, 01:50
Ardayı hiç sevmem ama maç boyunca ne kadar mücadele ettiğini ve ne kadar hırslı olduğunu izlediğim maçlardan görebiliyorum. Asistlerini saymıyorum. Bizim oyuncularda eksik olan şey; KENDİNE GÜVEN.

Harun-61
28.08.2009, 01:50
Arda'da eskiden Baris idi ama simdi Arda Turan oldu. Biraz sabirli olursak Baris Memis bizim degerli oyuncumuz haline gelebilir. Yani yeni bir deger kazaniriz tabi GS'de oynamak farkli, daha cok sisiriyorlar. Her idaasina girerim bu Arda Avrupanin önde gelen hicbir kulübünde oynayamaz.

bal gibi oynar!

Emiroğlu
28.08.2009, 01:51
Cale'yi eleştirenler ..

Mantığa gel.

Mert Oğuzlu61
Adamlar ardaya ve mehmet topala onem verip oynattilar..

Biz barisa daha pisme asamasinda gozuyle baktik hep.. yalan mi??

Nezaman bir genc ciksa aman pissin iyice oyle gelsin dedik, dediler!!

Artik oynatma zamani geldi bu futbolculari..

Koy barisi ilk 11ine 10-15 hafta oynat.. Oynatmadan nasil deneyim kazanip nasil kendini gelistiricek bu cocuk??

Oynat ki oynasin.. Oynayamasa bile oynayamadigini gorup dahada hirslanicaktir..

Ayni sekilde koy goksuyu, hasani, girayi.. Oynatmak icin sartlar mi olusmadi??

Alin iste colmani tijisi umutu oynayamiyor bari bu cocuklar oynasin..

keşke onları oynatsa cesaret edip hugo broos, umut un yerine hasan oynasın mesela, taraftar inanın bu tercihi ayakta alkışlar, bıktı artık millet umuttan, olmuyor işte yeteneksiz bir forvet, kolay bir pozisyon olacakki golu atacak, çıkar onu koy hasanı bari 15-20 dk oynasın... ben olsam bursa maçında çift forvet çıkarım hasanıda göksuyuda yedek kulübesine korum, barışıda enginin yerine oynatırım..!

is_mail61
yahu maçda bişi dikkatimi çekti gol atınca adamların bizden korktukları kadar bizimkiler kendilerine güvenmiyodu resmen deli gibi panik oldular biraz üstüne gitsen pres yapsan bassan 2 yi atıcaksın ama uyuyosun uyuyun bakalım daha nekadar uyutucaksınız bizi

U.Sadıkoğlu
28.08.2009, 01:52
Mantığa gel.

Gelelim hadi takımda herkes 4/4 lük oynuyor adama laf söylüyorsunuz kapasitesi bu kadar ve sonuna kadar kullanıyor en azından topa basmıyan ruhsuzlardan daha iyi adam bi manisa maçında kondisyon kurbanı oldu diye yerden yere vuruyorsunuz yiyim böyle mantığı ben.

zahido
28.08.2009, 01:53
Cale bahsi geçen oyunculardan, defansif anlamda kat be kat daha iyidir. Bununla birlikte benim bir bek oyuncusundan ilk beklentim karşıdan gelen kanat oyuncusunu karşılayabilmesidir.
Fenerbahçe'nin sol bekleri iyi kanat oyuncuları karşısında aciz kalıyorlar. Çıkıp 50 tane orta açsa banane?

Bence yaniliyorsun.. Ugur boral genclerdeyken yattaraya tek top gostermemis bir bektir :) Istendigi zaman acikta oynayabilicek potansiyeldedirki belki acik daha iyi bile oynar..

Koy caleyi solbeke ver karsisina yattarayida bak ne hallere sokuyor onu :)

Ilelioglu
28.08.2009, 01:53
bal gibi oynar!

:D Sen öyle zannet. Bu kadar yavas ve agir Futbolcu tipi Avrupanin önde gelen bir takimnda oynayamaz. Allah askina söyle Arda'yi bugüne kadar kim istedi Avrupa Takimlarindan?

Türkiye basini sisirdi bunu cünkü GS'de oynadigi icin ve üstüne GS'de oynadigi icin Milli Takima cagriliyor cünkü Fatih Terim avanatji var.

Mert Oğuzlu61
28.08.2009, 01:54
yahu maçda bişi dikkatimi çekti gol atınca adamların bizden korktukları kadar bizimkiler kendilerine güvenmiyodu resmen deli gibi panik oldular biraz üstüne gitsen pres yapsan bassan 2 yi atıcaksın ama uyuyosun uyuyun bakalım daha nekadar uyutucaksınız bizi

bunun sebebi sahada ''onları uyandıracak'' bir yıldızın, liderin olmamasıydı.

warrior
Mesela bu konuda Ferhat'tan umutluyum ben. Ayağına top yakışıyor. Üzerinde durulması gereken bir oyuncu.[/QUOTE]

evet dediğin gibi fakat bizim teknik kadroya önemli işler düşüyor bu konda sadece lig ve türkiye kupası maçlarımız kaldı bütün oyuncuların süre alıp değerlendirilmesi gerekli

ceserdar

Bu düşünce 80'li yıllarda kaldı. 5 kişi geride dursun, 5 kişi ilerde gol arasın düşüncesi artık işlemiyor, düşün Süper Lig'de bile demode oldu artık. :) Beklerini ileri çıkaramayan, defansı geride kuran hiçbir takım iyi futbol oynayamaz, modern futbolda bunlar yok.

Hotaman
Ben Çağlar'ın 90 dakika 3 tane maçını izledim. Fikir vermek için yeterli değil, kesinlikle değil. O yüzden bu konuda birşey diyemiyeceğim.

Çağlar hakkında olan bilgilerim, paf takımda sol açık oyuncusu olduğu ve son paf şampiyonluğumuzda kadromuzda olduğudur.

Birde geçen yıl Hami vari bir gol attı serbest vuruştan.:) Onu es geçmek büyük haksızlık olur.

Serdar A
28.08.2009, 01:55
Cale'yi eleştirenler ..

Murat Kalkan ( geçen sezonu 18. bitiren takımın sol beki )

İsabetli orta : 13
Toplam orta: 72

İsabetli pas : 668
%: 66

Top kazanma : 353
Top kaybı : 357

Oynadığı maç : 27
sarı kart : 3

Dursun Kaplan
28.08.2009, 01:55
Galibiyet aldık, buda güzeldir. :)

Emiroğlu
28.08.2009, 01:56
Bu düşünce 80'li yıllarda kaldı. 5 kişi geride dursun, 5 kişi ilerde gol arasın düşüncesi artık işlemiyor, düşün Süper Lig'de bile demode oldu artık. :) Beklerini ileri çıkaramayan, defansı geride kuran hiçbir takım iyi futbol oynayamaz, modern futbolda bunlar yok.

Bunu anlatmaya çalışıyorum.

Cale belki kötü değil , ama çooook DÜZ bir futbolcu.

Hotaman
Bak buna yukarıda cevabı verdim ben?
O sizin günümüz futboluna uygundur dediğiniz bek bu ülkede bir tane var?

Hasan61
:D Sen öyle zannet. Bu kadar yavas ve agir Futbolcu tip Avrupanin önde gelen bir takimnda oynayamaz. Allah askina söyle Arda'yi bugüne kadar kim istedi Avrupa Takimlarindan?

Türkiye basini sisirdi bunu cünkü GS'de oynadigi icin ve üstüne GS'de oynadigi icin Milli Takima cagriliyor cünkü Fatih Terim avanatji var.
Arda şuan Türkiye'nin en iyi futbolcusudur fatih terim olmayıp herhangi bir antrenör bile milli takımın hocası olsa rahatlıkla çağrılır
ayrıca avrupanın her takımında oynar
sneijder'den,vaart'tan eksiği olmadığı kesin

U.Sadıkoğlu
Murat Kalkan ( geçen sezonu 18. bitiren takımın sol beki )

İsabetli pas : 668
%: 66

Toplam orta: 72
İsabetli orta : 13

Yop kazanma : 353
Top kaybı : 357

Oynadığı maç : 27
sarı kart : 1

Koştukları KM ' leride bulabilirmisin ..

wildghost
28.08.2009, 01:57
iyi geceler. takımda oyuncu anlamında belki taktik anlamında eksik çok ama bence en büyük eksik güven. inşallah birkaç maç kazanırız da kendine güvenleri gelir. çok umutsuz olmamak lazım ve biraz daha destek vermek lazım gibi geliyor bana saygılar

OLCAY ÇAKIR
Şu beklerin ileri çıkma sorunu acaba forvetin topu az bi sürede olsa ayağında tutup kanatlara açamamasındanmıdır diye de düşünemden edemiyorum?

Hani bulursun top tutanı,bek bulamzsın.
Bek bulursun,top tutan olmaz..

Bizde bu döngü hep böyle devam eder.
Başkan,hoca,futbolcu,taraftar...
Hiç aynı anda ideal şekilde yanyana olmadı:)

cyberentalpi
Bizim sorunumuz biraz gaz biraz eksiklik biraz moral
ne kadar kotu olursak olalım en kotusu bu ligde manisa ya yenilmez.
Oyuncularda diyar macindan baslayan bir moral cokuntusu var..
Bu hafta Bursa galibiyeti ve devamında gelecek bir gs galibiyeti cok ise yarar.
Gs ye gelince. Moral olarak cok ustteler. Ve kabul edelim ki kadroları cok iyi. İki mac kotu baslasalar onlarda bocalardı. Ama moral yuksek olunca keita geliyor yazıyor elano geliyor yazıyor.
Fb nin bana gore kadrosu bile iyi degil ama onlarda moralli.

Ts nin bir toplanmaya ihtiyaci var. Toplanırsak iddalı tekrar oluruz.

ceserdar
28.08.2009, 01:58
Demek "Forma" bu kadar fark ediyor futbolda. Olmayanı olmuş gibi gösteriyor insanlara.

Ilelioglu
28.08.2009, 01:59
Arda şuan Türkiye'nin en iyi futbolcusudur fatih terim olmayıp herhangi bir antrenör bile milli takımın hocası olsa rahatlıkla çağrılır
ayrıca avrupanın her takımında oynar
sneijder'den,vaart'tan eksiği olmadığı kesin

Gökdeniz'in iyi oldugu zamanlar, Fatih'in iyi oldugu zamanlar, kimse onlar icin Türkiyenin en iyi Futbolcusu demiyordu.

Neden? Cünkü Trabzonspor'da oynuyordu ama GS'de oynasaydilar simdi ikiside göklere cikarilmistilar. Neden? Basin yaziyor ve sisiriyor. Bugün Arda'yi avrupa'dan isteyen bir Kulüp duymadim ben.

Serdar A
28.08.2009, 02:02
Koştukları KM ' leride bulabilirmisin ..

Elimde olan veriler ; gol - gol pozisyonu - % - asist - isabetli şut - şut - % - isabetli pas - % - toplam orta - isabetli orta - topla buluşma - ikili mücadelede top çalma - ikili mücadelede top kaybı - top kazanma - top kaybetme - korner - ofsayt - faul - yapılan faul - frikik - oyunda kalma süresi - oynadığı maç - ve kart durumu .

Sahada koşulan toplam mesafe henüz net olarak ölçülemediğinden resmi istatistiklerde yer verilmiyor .

only ts
28.08.2009, 02:02
bu takım futbol oynadıgını sanıyosa kendını kandırıyor

Fatih
28.08.2009, 02:03
Forvet hattımız dışında 4-5-1'e yatkın bir takımımız var aslında.

4-5-1 sisteminin en iyi uygulayıcısı Barca.Orta alanda Yaya-Xavi-İniesta üçlüsü oynuyor.Bizde karşılığı Ceyhun-Selçuk-Engin olmalı.Engin'in yerini kaliteli yabancı de olabilir.O bölgede Tjıkuzu ve Colman olmamalı neden? Tjıkuzu önlibero özellikleri olmayan bir futbolcu rakip atakları karşılamada sıfır kontra ataklarda duracağı yeri bilmiyor adam kovalamıyor.Colman'ın nasıl bir futbolcu olduğunu 2 senede anlamış değilim zaten.Defans desen yapmıyor,mücadele yok,direnç yok 10 numara desen dripling yok şut oyunu açma yok .Orta alanda al gülüm ver gülüm yapan bir oyuncu.

Kanatlarda oynayan Henry ve Messi.Bizde karşılığı Yattara ve Gabric diyelim.Gabric'i fazla izlememekle birlikte iki oyuncunun da kanat oyuncusu olduğunu 4-5-1 sisteminde verimli olabileceğini düşünüyorum.

Defansta Puyol,Pique,Abidal,Alves.Bu dörtlünün bizde karşılığı maalesef yok.Çünkü bu dörtlü geriden oyun kurabiliyor.İleri çıkıp gol atabiliyor.Kanatlardan bindirme yapabiliyor.Yine de beklere daha kaliteli oyuncular alınırsa bu açık kapatılabilir.

4-5-1'i oynamamıza en büyük engel forvetlerimiz.Gökhan ve Umut tek forvet oynayacak kapasiteye sahip değiller.Bu ikili baz alınırsa Umut daha yatkın gibi duruyor.Bu bölgeye Eto'o tarzında bir yabancı alınmalı.Güçlü,hava hakimiyeti olan,teknik,mücadeleci süratli.

Bu takım bu şekilde kurulursa şampiyonluğun en büyük adayı olur düşüncesindeyim.

ceserdar
28.08.2009, 02:04
Bak buna yukarıda cevabı verdim ben?
O sizin günümüz futboluna uygundur dediğiniz bek bu ülkede bir tane var?

Cale'nin bilekleri, topa dokunuşu, cidden adam olacak çocuk gibi. Ama şu var, hucüma gideyim, bir şutta ben çekeyim hiç mi gelmez bir adamın içinden. Gelmiyor işte. Forvet ayağında top tuttu, sağ kanat geri kaçtı tamam bunlar iyi futbol, işleyen dişliler için olması gerekenler ama, Fiyat / Performans oranı düşük olan bir oyuncuyu da eleştiririm. Trabzonspor'a 500.000 € gibi bir maliyeti olsa başım üstüne de, 3.000.000 €'lara geliyorsa ki ortada bir sorun var demektir.

Adem Köse
Arsenal teknikdirektörünü "asla ağır oyuncuyu sevmem", herzaman kutlamışımdır, ağır oyuncu ne kadarda iyi teknik olursa olsun sürati olmadan fayda etmiyor

[KAPLAN]
Takımda ya bariz bir kondisyon sorunu var ya da daha kötüsü futbolcuların tümünün bir derdi var. Bu takım şu futbol anlayışıyla 5 para etmez. Bu hafta Bursa maçında puanlar kaybetmemiz muhtemel.

Özkan
28.08.2009, 02:05
Koştukları KM ' leride bulabilirmisin ..Kilometreye kaç para yaktığını mı hesaplayacağız? Ya da 100000'de sıfırlayacak ve öyle mi satacağız? :)

Selasi'yi getirelim o zaman takıma. Herif hiç durmadan 10 km koşabiliyor.

U.Sadıkoğlu
28.08.2009, 02:05
Elimde olan veriler ; gol - gol pozisyonu - % - asist - isabetli şut - şut - % - isabetli pas - % - toplam orta - isabetli orta - topla buluşma - ikili mücadelede top çalma - ikili mücadelede top kaybı - top kazanma - top kaybetme - korner - ofsayt - faul - yapılan faul - frikik - oyunda kalma süresi - oynadığı maç - ve kart durumu .

Sahada koşulan toplam mesafe henüz net olarak ölçülemediğinden resmi istatistiklerde yer verilmiyor .

Şu an takımda top oynayan 3 adam varsa bunlardan biride Cale'dir .. Dediğim gibi adamın kapasitesi bu yaşı daha genç adam daha açılmamış araba gibi.