PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Milli Takım Teknik Direktörü Fatih Terim

Sayfa : 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9

Ahmet Karaman
18.10.2007, 00:05
aykut kocaman

Harun-61
18.10.2007, 00:10
Capello

lucescu

Klinsmann

.

Harun-61
18.10.2007, 00:33
Ben ders almam Ders veririm diyen bir Muhterem Insan...

Hadi Senyor Terim, bize Ders ver ve ISTIFA ET !!!!!

.

Salih Kara
18.10.2007, 01:39
Mircea Lucescu gelsin.Elindeki kadroya göre akıllıca futbol oynatan bir teknik adam.Savunmaya dayalı bir sisteme doğru ilerleyen futbolda lucescunun faydalı olacağına inanıyorum.Hem savunmanın yanısıra çalıştırdığı takımlarda doğru paslarla çok iyi organize hücum yaptırıyordu.

denizgrsy
18.10.2007, 02:19
şu saatten sonra milli takımı Türk hoca götüremez, belli bi dönem yabancıya verilmeli artık !

Burçak
18.10.2007, 08:25
Ziya Hoca olabilir mesela

25.08.2006 tarihinde ne yazmışsın sen Selim :D

İskender
18.10.2007, 09:41
Bence Yabancı bir teknik adam gelmeli...
Benim tercihim Lucescu veya Hiddink...

Murat'
18.10.2007, 10:44
bence yabancı gelmedli...belki onlar adaletli davranabilir...

Ayşe Aygün
18.10.2007, 11:45
Terim gitsinden onun yerine kesin iyi biri gelir. en azından alçak gönüllü kibirli olmayan biri.
İstediğin yere kadar yolun var Terim.

tigin
18.10.2007, 12:10
Şenol hocanın ahını alan iflah olmuyor. Trabzonspor'un ve Milli takımın hali ortada.

mehmet_35
18.10.2007, 12:20
bu saate kadar istifa etmemiş olması üzücü . en iyisi kovmak.

bytrabzonspor
18.10.2007, 14:26
Milli takımımız ilk günlerde süper bir başlangıç yapmıştı, "Biz bu gruptan kesin çıkarız" dendi. Hatta "birinci çıkarız" dendi. Eee şimdi! Şimdi ne oldu ?İkincilik için bile avantajımız yok gibi. Norveçi Norveç de asla ve asla yenemeyiz. Nedenmi Moldova , mALTA gibi ismleri amatör sayılacak takımlara 2 puan verirsen norveçi norveçde de yenemezsin. Fatih terim bu takımdan giderse işler dahada bozulu. Çünkü milli takımı yönetecek teknik adam daha anasının karnından doğmadı. Fatih Terimle devam derim ben.

Recep KINALI
18.10.2007, 14:50
arkadaşlar Fatih Tekke neden milli takıma alınmıyor bir bilgisi olan varmı sakatlığımı var acaba..?

bytrabzonspor
18.10.2007, 14:57
sanırım zenit de yedek kaldığı için maç eksiği var, bu nedenlede formsuz, o yüzden alınmadı milli takıma

Recep KINALI
18.10.2007, 15:01
snn dert başına hoca gibi inşaallah gruptan cıkamayızda dünyaya rezil olursun ulan bu takıma Şenol hocanın ahı tutmuş bu takımdan bu saatten sonra bir cacık olmaz.Fatih Tekke gibi bir dünya starını kadroya almıyorsun kılları ağıran Hakan Şükürü kadroya alıyorsun.5 aydan beri top oynamayan ilk onbire giremeyen tümeri oyuna alıyorsun ama süper ligin su ana kadar en verimli oyuncusu olan her macta ya golu ya da asisti bulunan gökdenizi oyuna almıyorsun nedir bu Trabzon ve Trabzonspora olan düşmanlığın Adanalı suyun ısındı seninde kıcına vuracaklar tekmeyi başarısızlığını şehit ailelerine yardım ederek kapatamazsın maalesef:(

Yasin Genç
18.10.2007, 16:06
FAtih Terim hiçbiryere gitmez başaracaktır bence gidişat kötü ama düzeleceğiz inşallah.
Yenilgiyi sade terimin üstüne yüklemek doğru değil.futblcular dün sahada yoktu taktik hatası bir yana futbolcuların hiçbiri ışık vermedi.gökdenizi ilk olarak alması hata idi ilk alacağı adam tuncaydı Tuncay boşu boşu sağa sola koşturdu o kadar posizyona girdi ama becerip vurmadı.emreyide çıkartmayacaktı
yaptığı hata tuncayı oyunda bırakmasıydı.
Ama herşeye rağman fatih iyi bir hoca bu aralar yanlış yapıyor norveç maçında bir düzelme olmassa o zamn istifa sesleri yükselecektir.Son Şansı norveç bence.

Mert67
18.10.2007, 16:26
istifa etmeden kovulmalı bence.

Mayls
18.10.2007, 16:34
Yunanistan'a Istanbul'da yenilmek ne demek?
Hala senaryo yaziyor yok Norvec'i yenersek söyle olur böyle olur. Sen birak Avrupa Sampiyonasini tarihe gectin Yunanistan'a yenilen tek Teknik Direktör olarak. Daha ne bekliyorsun. Ver istifani.

Basin toplantisinda yenilginin sebebini medyaya bagladi. Basin maci milli bir davaya cevirmis ve üzerlerinde cok baski varmis. Kardesim Yunanistan'la oynayacaksin. Siradan bir maca benzeyeceginimi sandin.

İHSAN
18.10.2007, 16:42
Umarız, gruptan çıkabillelim.

Gerisini sonra konuşuruz.....

tsukru61
18.10.2007, 17:56
İmparator Çıplak

Nytre
18.10.2007, 18:23
terim hakkında basin çok guzel şeyler (!) söylüyor...
fatih terim büyük başarılar kazanmıştır... ama bunlar tesadüf mü diye sormak geliyor içimden...

şimdi ise emre denen kişiliksiz bir adam MİLLİ TAKIMIN KAPTANI ... sacma sapan basin toplantilari yapiliyor ve milli oyuncular savasa çıkacakmış gibi bir tavır sergiliyor t.direktor...

bu ülke şenol güneşi ve ersun yanali resmen harcamistir...

şimdi mustafa denizli mi t.direktor olacak..?_ bırakın bu işleri...

onurkaradeniz
18.10.2007, 18:25
terim aldığın paradan utan yazıklar olsun sana

Samet Yildirim
18.10.2007, 21:10
Ben ders almam, ders veririm diyen hocanin durumuna bakin malta ve moldava maci sonrasi bide 50 seneden beril yenilmedigimiz yunanistana yenilen hoca hala orda ama güzel ders veriyormus tebrikler...

ISTIFAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

zafer6161
18.10.2007, 22:57
itifaaaaaaaaaaaa fatoş

Hüdai Pervaneli
18.10.2007, 23:05
istifada bir hizmettir fatih bey

Can52
19.10.2007, 03:46
Bakiniz ne güzel ingilizce basin toplantsida veriyor:D:D:D

http://www.youtube.com/watch?v=ChkFtdzDKxs&NR=1

Insan bu kadarmi kücülür?

Ünyeli Murat
19.10.2007, 07:55
Yanlış Kadro seçtin.Yanlış Taktik verdin.Bitmiş adamları sahaya sürdün.Sen Nasıl Hocasın.Oysa nasılda bu acılı milletin ihtiyacı vardı sevinmeye.Topa vuramayan adamlara para verme hevesin yüzünden bu.Çek git Bırak bizi bize....
sen ders almaz verirdin...gelecek on yılın milli takımını kuruyordun...artık yeter kızını emreni halukunu alda git...
kısaca s........git...

Great White
19.10.2007, 20:22
Bakiniz ne güzel ingilizce basin toplantsida veriyor:D:D:D

http://www.youtube.com/watch?v=ChkFtdzDKxs&NR=1

Insan bu kadarmi kücülür?

:D:D:D

Terim' in basın toplantısını ben de canlı seyrettim..

Hakikaten de yardıra yardıra öyle bir İngilizce konuştu ki, orada kimse gülmemişse kendisinin medeni cesaretine duydukları saygıdandır sanırım:)

Naaav, diiizzz, bifoooorr, bikauusss derken biz de TV başında arkadaşlarla bir hayli güldük:D

Tamam; ona kalırsa bizim Ziyan Doğan bırakın ingilizceyi "adam gibi adam" gibi Türkçe dahi konuşamıyor ama Fatih Terim' in burada yaptığı bana göre tamamen megalomanlık ve kasıntılıktan başka bir şey değil. Zira bir kere bu sıradan bir röportaj değil. Ciddi bir basın toplantısı..

Sen böyle yaparsan adama sorarlar..

"Koskoca federasyondan basın toplantısı için düzgün ve nizami bir ingilizce ile konuşacak herhangi bir çevirmen bulamadın mı?"

diye:)

Ba®ış
19.10.2007, 20:28
lütfen artık başka ülkelere imparator ol f.terim burda mşyadın doldu artık araba gaz yemiyo boğdun arabayı anla artık

Samet Berber
19.10.2007, 21:21
kısacası defol git yeter artık yaaa...

Can52
19.10.2007, 22:03
is than the other games

okazyon :)

What can I do , some times

Anyway in the tabele:D:D

and one point more :D:D

I want see back, I want see Front :alkış::alkış:

Bu adam komedyenler icin su anda en güzel malzemedir, eger yusuf yerse tabi.

kayhan61
19.10.2007, 22:22
adam tam bir gs hastası bence servet ibo üzülmez tümer hakan bu takımda yeri yok tuncay emre ise kendi takımlarında oynamıolar bunlarında olmaması lazım ama işte kafa lazım her omuzunun üstünde kafa taşıyana kafası var denmez

Murathan
20.10.2007, 13:51
tabii f.terimdede suç var ama futbolcular niee oynamıyooo kendi takımında oynayan nieee türkiyemizde oynamıyoo !!!inanç olmassa , yürekten oynamazlarsa olmaz .... artık f.terimede yol gözüktüüü f.terimin yerine tecrübeli ii bir hoca gelirse takım çok daha ii olur sakınaaa f.terime tecrübesiz debiyorum bybyby diorum

lazooo28
20.10.2007, 22:45
Jürgen Klinsmann, Huub Stevens, Berti Vogts ola bilir

Cem Balcı
25.10.2007, 14:53
artık bırak terim başımıza türk taktiği die bişi çıkardın dünyaya tanıttın 2-2-2-2-2 die gidio nası bi taktikse olmuyo işte kazandığımız maçların %99 u şans artık anla bunu terim bu taktik anlayışınla olmuyo.

İsmail Çavuşoğlu
25.10.2007, 15:20
bu fatih terim var dıye mıllı maçları seyredesim gelmiyor.adam antıpatık bırkere o cok bılmiş kendını beğenmiş haraketlerını gorunce delı oluyorum.bir kere ınsanda ahlak olur.insan bıraz mutavazı olur(örnek:Şenol GÜNEŞ)ezik ist medyasının imparator ilan ettiği terim kendisinin gerçekten imparator olduguna ınandı ama yanıldı.milli takıma hiç birşey veremediği gibi cok seylerde alıp götürdü.artık bunu kovsan kovamassın satsan satamassın adam ole bir anlaşma yapmışkı federasyonun elı ayagı bağlı milan la yaptıgı anlaşmanın aynısı yanı kovulsada maaşş tıkır tıkır işleyecek.eğer adamsa kendisi bırakıp gider ama nerde onda adamlık.futbol oynadığı zamandan hatırlıyorum bolu spor o zaman şimdiki adıyla süper lig de idi Bolu da bir gs-BOLU maçında gs bir gol atmıştı o gol olmadan evvelde seyırcı bu terime bıraz tezahurat yapmıştı sonra gol den sonra seyırcıye dönüp bilmem nerelerını göstermişti bu adi.. işte ozamandan beri kendısını sevmem ve bir turlude ısınamadım milli takımımızın başında böyle bir adamın olmasını kesınlıkle kabullenemıyorum ne olur gıt de adam sansınlar bana gore değilsin zaten de...

Cem Balcı
25.10.2007, 18:24
terimde ziya doğan gibi iyice batırıp gitcek galiba.

demirhamsi
26.10.2007, 00:34
adam gururuna yediremiyor herhaldee göz göre görede batağa saplanmazkiii ?

Cem Balcı
27.10.2007, 18:10
acaba aldığı maaşı gerçekten hakediyomu bu adam.

Cem Balcı
27.10.2007, 18:10
yaterki terim gitsinde kim gelirse gelsin.

TolgaTopçu61
27.10.2007, 22:32
fabio capello

Mayls
28.10.2007, 00:19
25.08.2006 tarihinde ne yazmışsın sen Selim :D
Vay be :D Benim agzimdan laf birkere cikar genelde ama bu sefer geri aliyorum bu lafimi :D yatmadan tövbe istigfar etmem lazim :D

turgi
28.10.2007, 01:19
bence yabancı bi hoca gelmesi şart türkiyede kimse kalmadı maşallah
yoksa sıraya hikmett karaman samet aybaba aykut kocaman.... gelecek

Cem Balcı
28.10.2007, 22:53
şakası bile kötü :D

Cem Balcı
01.11.2007, 22:32
keşke sesimizi duysa.istifa terim istifa...

Cem Balcı
01.11.2007, 22:38
istifaaaaaaa....

dr_phantom
03.11.2007, 21:45
şu gerçek var gruplara bir iki maçımız kalmışken yeni bir hoca yeni bir düzen.. mantıklı mı... nedense milli takıma verdiğimiz destek bana 3. olduğumuz zmaanki kadarmış gibi gelmiyor... hatırlarsanız o dünya kupasında gruptan zar zor çıkmıştık...
taraftar destek vermedikçe hiçbir takım başarılı olamaz bu gerçek.. daha kısa zmaan önce herşey çok güzel gidiyor mantığındaydık.. ne oldu şimdiki...
şunu sölim kendini bilmez.. iki üç tane yazarın tvlerde yaptığı açıklamalara bakarak hocayı istifaya filan çagırmak kimseye çözüm getirmez... evt fatih hoca hagi olmasaydı bugünlere gelemezdi belki ama... unutulmamalıdır ki aynı yazarlar artık hagiyi oynatmasın artık yaşlandı... filan dediklerinde bile elinden geldiğince hagiyi oynatan da oydu... biraz guven... sonuçta içinde bulunduğumuz durumu şuan içn fatih terimden daha ii bir duruma çıkartıcak bir hoca yok bence... yeni bir hoca gelse bile kuracagı takım ya bu olur başarılı olur... yada yeni bir takım kurmaya ugraşır.. kurdugu takım oturuncaya kadar bir dünya kupası daha gelir..

Cem Balcı
03.11.2007, 21:55
şu gerçek var gruplara bir iki maçımız kalmışken yeni bir hoca yeni bir düzen.. mantıklı mı... nedense milli takıma verdiğimiz destek bana 3. olduğumuz zmaanki kadarmış gibi gelmiyor... hatırlarsanız o dünya kupasında gruptan zar zor çıkmıştık...
taraftar destek vermedikçe hiçbir takım başarılı olamaz bu gerçek.. daha kısa zmaan önce herşey çok güzel gidiyor mantığındaydık.. ne oldu şimdiki...
şunu sölim kendini bilmez.. iki üç tane yazarın tvlerde yaptığı açıklamalara bakarak hocayı istifaya filan çagırmak kimseye çözüm getirmez... evt fatih hoca hagi olmasaydı bugünlere gelemezdi belki ama... unutulmamalıdır ki aynı yazarlar artık hagiyi oynatmasın artık yaşlandı... filan dediklerinde bile elinden geldiğince hagiyi oynatan da oydu... biraz guven... sonuçta içinde bulunduğumuz durumu şuan içn fatih terimden daha ii bir duruma çıkartıcak bir hoca yok bence... yeni bir hoca gelse bile kuracagı takım ya bu olur başarılı olur... yada yeni bir takım kurmaya ugraşır.. kurdugu takım oturuncaya kadar bir dünya kupası daha gelir..

iyi hoş demişsinde bu duruma sokan zaten terim bi zahmet o çıkarsın bizi bu durumdan.kendine göre bişiler yapio yeni icatlar çıkarıyo başımıza.Allah aşkına getirdiği taktiğe bakarmısınız 2-2-2... hiçbi işe yaramayan bi taktik anlayışı ve hala bu taktikte ısrar edio ve sonuc ortada...

AYDIN KANTEKIN
05.11.2007, 19:18
Türk futbolunun gelmis gecmis belkide tek ve son dönemlerin en skandal teknik direktörü.bunlara bakinca gercekten sunu belirtmekte yarar var.Yetmis lik Nenem bile bundan daha kötüsünü yapamaz.

Cem Balcı
08.11.2007, 23:37
norveç maçını alamssak artık birazcık gururun varsa istifa edersin...

HALİT KARAKAŞ
16.11.2007, 22:55
Kaybetmekten korkmuyorum
16 Kasım 2007 / 22:23
Milli Takım'da karşılaşma öncesi Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim bir basın toplantısı düzenledi.

2008 Avrupa Futbol Şampiyonası Elemeleri'nde Norveç'le deplasmanda kritik bir maça çıkacak olan A Milli Takım'da karşılaşma öncesi Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim bir basın toplantısı düzenledi.

Karşılaşmanın oynanacağı Ullevaall Stadı'nda düzenlenen basın toplantısında konuşan Fatih Terim, kaybetme korkusu yaşamadığını, oyuncularına da bunu yaşatmak istemediğini söyledi. Terim, üzerinde psikolojik bir baskı olmadığını vurgulayarak, "Önemli olan baskının oyuncularımda olmaması. Ben de zaten yok. Ben hayatın her şeyine hazırlıklıyım ve sorumluluğumu bilen bir insanım. Bu tip maçları çok oynadım. Önemli olan kaybetme korkusunu kazanma arzusuna çevirebilmektir. Bunu başardığımıza inanıyoruz.
Herhangi bir endişem yok" dedi.

Terim, bir basın mensubunun, Norveç Milli Takımı Teknik Direktörü'nün Euro 2008'e gidememeleri halinde istifa edeceğini söylediğini hatırlatması üzerine ise, "Hayatın gerçeği bu. O kendi düşüncesi ve ona saygı duyuyorum. İstifa mı olur, istifade mi olur, bakacağız artık. Muhakkak insanlar baskı hissederler. Oyuncularımın duygu ve düşüncelerini kontrol edebiliyorsam, kendimin duygu ve düşüncelerini de kontrol edebilirim. Ortaya çıkabilecek sonucun sorumluluğunu alabilecek kapasitedeyim. O erdemde ve
tecrübedeyim. İnsanlar iyi giderken bırakabilir, kötü giderken devam edebilir" diye konuştu.

Terim, maç esnasında kafalarındaki planı uygulayacaklarını ancak olası değişikliklere de hazırlıklı olduklarını vurguladı. Terim, "Ümit ederim kafamızdaki o plan tıkır tıkır işler ama işlemezse de değişikliklere hazırız. Biz neyin lazım olduğunu, nasıl oynamamız gerektiğini ve nasıl kazanabileceğimizi biliyoruz. Ancak futbol öyle bir oyun ki, olasılıklar içinde olmayan da çıkabilir" dedi.

Fatih Terim, futbolculara yönelik önemli maçlar öncesi sağlanan psikolojik desteğin önce kulüplerde başlaması gerektiğini de vurgularken, oyuncular üzerindeki baskının da kaldırılması gerektiğini sözlerine ekledi. Terim; takımın yenebileceğini, yenilebileceğini ancak önemli olanın bu baskının iyi analiz edilmesi gerektiği olduğunu belirtti. Terim, Norveç karşılaşmasının her iki takımın da önceki performanslarının dışında çok farklı bir maç olacağını söyledi.

Cem Balcı
16.11.2007, 23:22
hayırlısı olsun bakalım inş yeneriz.

cuneytr
19.11.2007, 16:00
futbolunuz sosyal siyasal ekonomik hukuksal yasamdan ilerde olamaz ama geride olabilir zira futbol yasamsal önem arzeden konulardan biri degildir...ancak futbol anlayısınız ve bakısınız yukarda yazılanlar cercevisinde sekillenebilir...terim hazretleri o sayede imparator o sayede karizmatik olmasının temel nedenide işte bakıs acı farklılıgıdır...gecen gün ugur melekenin yazısında da okumustum 1.2 diye yazısında...gercekten anlamlı ve bakıs acısının konjoktürel!anlamı acısından iyi bir yazıydı...terim hazretlerinin ve bu ekole sahip insanların futbol anlayısından cıkardıkları sanki fetih edilmiş toprak kazanılmıs bir akis dogrultusunda olunca işler biraz farklı boyuta ulasıyor...ters bir sonucta tepkiyi hos karsılamıyorlar hain sıfatını elestiriyiciye yüklüyorlar...halbuki top onların bu büyüttükleri bolanda onların eseri...
bir diger boyutta,gündem yaratma mesguliyet kandırmaca kurmaca üzerine...bu işlere aklımız ne kadar ermesede irdelemeye ve anlamaya yetecek kadar gözlerimiz görüyor ne yazıkki...takıye denen bu olay ülkenin tüm yasamsal sorunlarını halı altından gizlemeye su yüzüne cıkarmama gayretinden ileri gelmektedir.bu dogrultuda mücadele veren basın bu sefer balonu sisirir ve herkese bir görev yükler...o görevi basarlı yapan insanlar biranda kahraman oluverirler omuzlara alınırlar...her nekadar o kadar yetenekli basarılı hakedici olmasalarda bu olayın medyasal yönü...
peki ya spor futbol o hiç mi masum degil?yan etkiler mi yönlendiric işin zevki yok mu diyeceksiniz...evet var tabi ki.o da işin büyüsü tadı tuzu herseyi...zaten sevince insan herseye razı oluyor...sahi haftaya galatasaray macı nolur?ondan sonraki hafta kimle oynayacaz?....

Cem Balcı
19.11.2007, 16:09
norveçten sonra bu maç için çok umutluyum...

İskender
19.11.2007, 17:00
Fatih hocanın hırsı ve kibiri çoğu zaman aklının önüne geçiyor...
Yoksa aklına denecek birşey yok...

Cem Balcı
19.11.2007, 17:57
Fatih hocanın hırsı ve kibiri çoğu zaman aklının önüne geçiyor...
Yoksa aklına denecek birşey yok...

aklıda hırsıda ona kalsın.yeterki milli takıma zarar vermesin...

karatasof
19.11.2007, 18:02
İşte Fatih Terim ve Norveç galibiyeti için yazılmış güzel bir yazı.Tespitleri için Engin Ardıç'a çok teşekkür ediyorum:
Norveç gibi dandik bir takımı yen, sonra da tarih yazdık de... Bu yazı sinir eder.
Yazıyı kaleme alan Akşam yazarı Engin Ardıç... Spor yazarları galibiyet nedeniyle sussa da o susmamış. Norveç maçı hakkında bir döktürmüş ki aman Fatih Hoca okumasın.

Ardıç, "Norveç gibi dandik bir takımı 2-1 gibi sıradan bir skorla yenince tarih mi yazdık?" (http://www.aksam.com.tr/yazar.asp?a=98973,10,2)diye soruyor ve ardından şunları sıralıyor;

"Norveç’i yendik, yumurta kapıya gelince tarih yazdık. Nasrettin Hoca http://www.internethaber.com/images/other/1.20071119150014.jpgda eşeğini önce kaybetmiş, sonra bulmuştu. Fatih Hoca da hocalardan bir hocadır ya, o da öyle yaptı.
(...)
Yunanistan gibi sıradan bir takıma kendi sahamızda yenilince, Bosna-Hersek gibi önemsiz bir takım karşısında tel tel dökülünce, Malta gibi takım bile olmayan bir takımla, Moldova gibi varlığı yokluğu tartışılacak bir takımla zar zor berabere kalınca ne yazmıştık, coğrafya mı?"

Yakında Raci Carlos...

"Pişmiş aşa soğuk su mu katıyorum?" diyerek kamuoyuna bir gönderme yapan Engin Ardıç, takımdaki yabancılara dikkat çekiyor...

Diyor ki;

Türk takımlarının yarısını yabancılar oluşturuyordu, biz de sıkıya gelince “devşirme yöntemiyle” yabancılara peştemal bağlayıp Türk diye piyasaya sürüyorduk ama zarar yoktu...

Mehmet Aurelio, Gökçek Vederson, Mert Nobre... Yakında Ali de Souza, Selami Appiah, Rüknettin Song, Raci Carlos...

Çarşamba gecesi “sakata gelmezsek” son kez Bosna-Hersek’i yeneceğiz.
Yenemeyebiliriz de haa... İki başlık da hazır, “tarih yazdık” ya da “ne yaptınız çocuklar”... ***

cuneytr
21.11.2007, 19:11
hazretleri mutlu gözüküyor bir hayli son basın toplantısında yüzü pek bir gülüyor...ee o gülünce medyamız da keyifleniyor.ne de olsa ilişik var münasebetlerinde, yaradılıslarında...anlasılmaz bir sekilde kaybettigimiz puanların kimse muruna degil anlasılan sonuc önemli nasılsa...bu tez kısa vadeli sonuc anlamında olumlu görünse de hazretlerinin takımın basına gelirken vadettikleriyle örtüsen bir yapısı sanırım yok.cünkü kovdugumuz teknik adamın basarısız yani kısa vadede sonuc alamayacagını kimse bu durumda izah edemez bize. ozaman ersun hoca de derse puan kaybediyorum ama son kritik macı alsaydım giderdik yada malta moldavya gibi rakiplere verilen puanlar normal norveci deplasmanda yenerdim...işte ozaman nolacak?kovulna teknik direktör basit puan kayıpları nedeniyle mi kovuldu yoksa arkasında birileri yada baskalrı olmadıgı için mi.....

Cem Balcı
21.11.2007, 20:37
terim bugün geçemessek bosnayı gidicisin.eğer geçersek bosnayı yine senle uğraşmaya devamm...

Cem Balcı
21.11.2007, 22:59
hadi bakalım fatih hoca yine yırttın:D

denizgrsy
21.11.2007, 23:05
bi vazgeçemedin gs huyundan ! Kör Şeytandan Bul ! bu ülkede nefret edilecek insanlar sıralamasında , benim sıralamam da ilk ''on'' a giriyorsun ! seninle 2008 finalleri bizim için kısa süreli gezi olur !

Mehmet Fırat
21.11.2007, 23:07
Sonun Ziya gibi olur inşallah.

Cem Balcı
21.11.2007, 23:08
bi vazgeçemedin gs huyundan ! Kör Şeytandan Bul ! bu ülkede nefret edilecek insanlar sıralamasında , benim sıralamam da ilk ''on'' a giriyorsun ! seninle 2008 finalleri bizim için kısa süreli gezi olur !

zaten korkmaya başlıyorm yakında milli takım full gs den oluşcak die.yine sabri bombasını patlattı.

Misina
21.11.2007, 23:39
Çok Eleştirdim Hatalarını Eleştirmeyede devam edeceğim Fakat Herşeye rağmen Teşekkürler Fatih Hoca

Cafer KILIÇSOY
21.11.2007, 23:49
Benim sıralamamda birinci!!!

ilhan
22.11.2007, 07:15
Fatih Terim'e rağmen Avrupa Şampiyonasındayız. ;)

TheRapZoNe
22.11.2007, 07:37
Simdiden 2008 avrupa kupasina hoscakal diyelim. terim aldigi maastan memnun oldugunu ve devam edecegini soyluyor:)

İskender
22.11.2007, 09:18
Dün maçı izlerken tüm Türkiye gibi inanılmaz bir stres vardı.
Sanki hepimiz sahadaymışız gibi heyecanlı idik.
Maç bitti Ekranda Fatih Terim ve o kasıntılı hali tam dedim 70 milyon kahramanın içinden birilerini gösterecekler tribüne yöneldi kameralar o da ney bir kız ağlıyor kim bu Fatih Terimin kızı...
Anlamıyorum İçinde bulunduğumuz durumu şimdi bu maçın tek kahramanı Fatih Terim mi..

Dünyayı kurtarmış gibi oyuncularının sevinmesine izin vermeden kendisini havaya fırlatlamalarını istiyor...
Yahu neyi başarmış milli takım tarihimizdeki en kolay gruptan zorla ikinci çıktık, Fatih Terim bey efe efe yürüyor,diyorki Tüm Türkiyeye bakın tek başıma nasıl başardım...

Stattaki anansçudan,Oynadığımız Stattan, Fatih Terimden, eşi ve kızından,Oyuncularımızın 500 $ almasından, Bu gruptan ikinci çıkmamızdan,Ulusoydan, Utanıyorum...

28TS61
22.11.2007, 11:20
dun ulusoy cok guzel duygu somurusu yapti
terimin de havasindan gecilmiyor yine

su ikisinden nasil kurtulcaz merak ediyorum

Fatih BALTA
23.11.2007, 17:17
http://www.milliyet.com.tr/2007/11/23/son/sonspo02.asp

Fatih Terim’in ‘baraj’ olayını ima eden sözleri Terim ile Denizli’yi karşı karşıya getirdi. İşte iki dostun sert tartışması Terim: “Finallere iki kez direkt katıldık. İkisi de benimle.'' Denizli: “Onun zamanında baraj yoktu. Sanırım unuttu.'' Bosna maçı sonrası Fatih Terim’in ‘baraj’ olayını ima eden sözleri iki eski dost Terim ile Mustafa Denizli’yi karşı karşıya getirdi. Denizli, Milliyet’teki köşesinde Terim’e ağır yanıt verdi. İşte iki dostun baraj polemiği:
Fatih Terim: “Türkiye, 2 defa direkt olarak Avrupa şampiyonasına gitti. İkisi de benim dönemimde.'' Mustafa Denizli: “Maçtan sonra Fatih, ''Sadece benim zamanında Milli Takım, play - off oynamadan finallere katıldı“ dedi, doğrudur. Peki Fatih’in başında olduğu takımlar grup birincisi olarak mı finallere katıldı? O dönemdeki statüde ikinciler, play-off oynuyordu, bugün oynamıyor. Ayrıca o takımlardan biri Avrupa Şampiyonası’nda çeyrek final oynadı, diğeri ise Dünya Kupası’nda yarı finale kadar çıktı. Fatih neden böyle bir şey söyleme lüzumu hissetti anlamadım. Herhalde grup ikincisi takımların o yıllardaki statüde play-off oynadığını, onun dönemindeki grup ikincisi takımların 2 defa direkt gittiğini unuttu... Hatırlatayım

Can52
23.11.2007, 18:21
http://www.milliyet.com.tr/2007/11/23/son/sonspo02.asp

Fatih Terim’in ‘baraj’ olayını ima eden sözleri Terim ile Denizli’yi karşı karşıya getirdi. İşte iki dostun sert tartışması Terim: “Finallere iki kez direkt katıldık. İkisi de benimle.'' Denizli: “Onun zamanında baraj yoktu. Sanırım unuttu.'' Bosna maçı sonrası Fatih Terim’in ‘baraj’ olayını ima eden sözleri iki eski dost Terim ile Mustafa Denizli’yi karşı karşıya getirdi. Denizli, Milliyet’teki köşesinde Terim’e ağır yanıt verdi. İşte iki dostun baraj polemiği:
Fatih Terim: “Türkiye, 2 defa direkt olarak Avrupa şampiyonasına gitti. İkisi de benim dönemimde.'' Mustafa Denizli: “Maçtan sonra Fatih, ''Sadece benim zamanında Milli Takım, play - off oynamadan finallere katıldı“ dedi, doğrudur. Peki Fatih’in başında olduğu takımlar grup birincisi olarak mı finallere katıldı? O dönemdeki statüde ikinciler, play-off oynuyordu, bugün oynamıyor. Ayrıca o takımlardan biri Avrupa Şampiyonası’nda çeyrek final oynadı, diğeri ise Dünya Kupası’nda yarı finale kadar çıktı. Fatih neden böyle bir şey söyleme lüzumu hissetti anlamadım. Herhalde grup ikincisi takımların o yıllardaki statüde play-off oynadığını, onun dönemindeki grup ikincisi takımların 2 defa direkt gittiğini unuttu... Hatırlatayım

96 elemelerinde Türkiye Grup 2. ve orda sadece gruplardan en kötü 2. olan 2 takim playoffa kalcakti
2000 elemeleri , Türkiye yine Grup 2. ve Irlanda ile Playoffa kalmisti (grupta Almnayada vardi)
2002 elemeleri , Türkiye grup 2. ve Avusturya ile playoffa kalmisti
2004 elemeleri , Türkiye Grup 2. ve Letonya ile playoffda karsilasti ve elendi
2006 elemeleri , Türkiye Grup 2. ve Isvicre ile playoffa kalip maglup olmustu
2008 elemeleri, Türkiye yine grup 2. ve Playoff yok

Yani biz hep ikinci olmusuz, sadece statüler degismis o kadar.
http://forum.antu.com/images/bos.gif

İskender
23.11.2007, 18:41
Dev aynamız varya bizim, son günlerin popüler sözü biz futbol ülkesiyiz...
Elimizdeki tek başarı Dünya üçüncülüğü onunda bir daha gelmesi imkansız...

İşte bu devler aynası ülkede aynası en büyük olan sayın Fatih Terim lütfen İstifa et..
Etki şu takımı Avrupa şampiyonasında gönül rahatlığıyla, gururla izliyeyim...

jefferson61sefa
23.11.2007, 18:48
sabriyi oynatan bir zihniyet istemiyorumm SABRİ OYNAMIYACAKSA KALSN FATİH

Muhammed KOÇ
24.11.2007, 13:23
abiler gruptan çıkamasaydık tmm ama çıktık.adam bence istifa etmesin.milli takımdaki son karışık dönemlerden o şelkilde çıkmak herkezin harcı deil

Koray
24.11.2007, 13:31
şuanda terim istifa ederse hiç bi faydası olmaz milli takımımıza...

Hüdai Pervaneli
24.11.2007, 13:38
terim do home yaw:D

POYRAZ
24.11.2007, 15:10
Fatih Terim milli takim icin bir felakettir. Derhal paketlenip postalanmali. Her nereye olursa olsun.

Cem Balcı
24.11.2007, 16:06
şampiyonadan elenirsek istifa eder zaten.

cuneytr
30.11.2007, 14:13
hayatım boyunca alamayacagım(sans oyunları haric)parayı bir macla kotaran sinyor terim i canı gönülden tebrik ediyoruz.bizim gibi ac susuz dag basından 7 sene boyunca okula gitmedigi icin yada daha kötü durumda olan türkiyenin herhangi dogu illerinde yasayan ama evine ekmek götüremeyen binlerce insan gibi zor yolu secmedigi icin....tebrikler sinyor!...evet profesyonel olamadık bizde napalım...bir daha dünyaya gelirsem profesyonel olacam buna eminim....

ismail tüfekçi
30.11.2007, 14:55
fatih terim ve ulusoyun yüzünden milli takımın yenilgisine sevinir oldum bu kişiler defolmadan milli takımı izlemiyorum tek aşkım trabzon spor

Nytre
09.12.2007, 18:48
milliyetçilikten dem vuruyor. milleti kışkırtıyor mu yoksa gerçekten öyle mi düşünüyor belli değil. yaptığı tek olumlu hareket haberturkteki 72trilyonu toplandığı kampanya. bunu da o mu düsündü başkası mı teklif götürdü bilemiyorum.

ancak 130.000ytl ayda maaş almasını biliyor ve sesini çıkarmıyor. ne demek ya ayda 130.000ytl maaş.. ayıptır gerçekten.

şu anda futbolcuların aldığı paralar da bu kadar uçuk!

bir futbolcunun yılda alacağı para 300.000 ytl olmalı.

futbolcu demek lüks içerisinde gezmek demek mi?

Harun-61
25.01.2008, 11:11
Terim'e rüya maaş

Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim, kendisi hakkında iddialarda bulunan gazeteci Onur Belge'yi mahkemeye verdi.

Mahkemenin istediği "davacının sosyal ve ekonomik durumunun tespiti"yle ilgili tutanakta da; Terim'in aylık gelirinin 100 bin YTL'nin üzerinde bulunduğu, ortaokul mezunu, evli ve 2 çocuğunun olduğu, Tarabya'daki evinin kendisine ait ve üzerine kayıtlı çeşitli menkul ile gayrimenkullerinin bulunduğu yer aldı.

Terim'in avukatı İhsan Coşkun tarafından mahkemeye sunulan dilekçede, Belge'nin, İsviçre maçında çıkan olayların 'elebaşları' olarak Fatih Terim'i ve Emre Belözoğlu'nu gösterdiği belirtildi.

Belözoğlu'nun Macaristan galibiyeti sonrası tribünlere yaptığı el kol hareketiyle ilgili olarak hiçbir ceza almamasının nedeninin de, kendisinin 'damat adayı' olduğu iddiasının ortaya atıldığını belirten Terim, Belge'nin 100 bin YTL manevi tazminata mahkûm edilmesini ve kararın, ülkenin tirajı en yüksek 5 gazetesinde yayımlanmasını talep etti.

Harun-61
25.01.2008, 11:13
Terim'e rüya maaş

Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim, kendisi hakkında iddialarda bulunan gazeteci Onur Belge'yi mahkemeye verdi.

Mahkemenin istediği "davacının sosyal ve ekonomik durumunun tespiti"yle ilgili tutanakta da; Terim'in aylık gelirinin 100 bin YTL'nin üzerinde bulunduğu, ortaokul mezunu, evli ve 2 çocuğunun olduğu, Tarabya'daki evinin kendisine ait ve üzerine kayıtlı çeşitli menkul ile gayrimenkullerinin bulunduğu yer aldı.

Terim'in avukatı İhsan Coşkun tarafından mahkemeye sunulan dilekçede, Belge'nin, İsviçre maçında çıkan olayların 'elebaşları' olarak Fatih Terim'i ve Emre Belözoğlu'nu gösterdiği belirtildi.

Belözoğlu'nun Macaristan galibiyeti sonrası tribünlere yaptığı el kol hareketiyle ilgili olarak hiçbir ceza almamasının nedeninin de, kendisinin 'damat adayı' olduğu iddiasının ortaya atıldığını belirten Terim, Belge'nin 100 bin YTL manevi tazminata mahkûm edilmesini ve kararın, ülkenin tirajı en yüksek 5 gazetesinde yayımlanmasını talep etti.

Yasin N.
25.01.2008, 11:59
böyle bir rakamı bu adama ne diye veriyorlar anlamıyorum, sadece maçlar olduğunda ve kamplarda çalışıyor yanında onlarca yardımcısı var bu adam ne yapıyor nasıl bir emek harcıyor da karşılığında bu kadar parayı hak ediyor. 4 Çoçuğu olan sabahları memurluk akşamlarıda komilik yapan bir insandan dahamı fazla emek veriyor. Bu nasıl bir sistem bu nasıl bir adalet anlayışı.

Travelair
07.02.2008, 10:42
Fatih Terim, istediğin oyuncuyu görürsün istemediğini görmezsin. Birisine Arap sanıyordum diyorsun diğerine bilmiyordum diyorsun. Bunları demeye hakkın var mı? Bir tane daha Türk'e yabancılar sahip çıktı. Bir açıklama yapman gerek!

RQtp3xCw5UI

Muhammed KOÇ
07.02.2008, 13:16
adam akıllı kadro kurman lazim.iyi gözlemlemen lazim.bu oyunla grubtan bile çıkamayız..

ismail tüfekçi
19.03.2008, 19:36
fatih terim federasyon.m h k yüzünden milli yakımdan nefret ediyorum

Cem Balcı
19.03.2008, 20:26
terimin tecrübesini tartışmam ama;gerçekten verdiği kararlarla;oyuncu taktik seçimiyle bana hiç güven vermiyor.

zeleka
19.03.2008, 22:03
Ah Ah birde bu serefsizden kurtulsak.

pReN@_61
19.03.2008, 22:26
Fatih Terim gidecek deniliyordu geçenlerde..

Ne kadar doğru bilemem ama...

Mustafa
19.03.2008, 22:28
Euro 2008 bence terim döneminin sonu olacak başarılı veya başarısız olsada

vurgun_kiz_61
19.03.2008, 22:30
ya belki bana kizacaksiniz ama ben fatih terim hic sevmiyorum hatta sinirim gicigim.Umarim tez vakitteyerine baska birini alirlar.Simarik sey kendini bisey zannediyor iyiki bi uefa kupasi kazandi.

Ahmet Karaman
20.03.2008, 00:37
ya belki bana kizacaksiniz ama ben fatih terim hic sevmiyorum hatta sinirim gicigim.Umarim tez vakitteyerine baska birini alirlar.Simarik sey kendini bisey zannediyor iyiki bi uefa kupasi kazandi.

aynı fikirdeyim. son derece küstah ve kibirli. tv de rastladığım anda kanalı değiştiriyorum görmeye bile tahammülüm yok.

Mustafa
20.03.2008, 09:36

Bence kimse kızmaz sana çünkü burdaki cogunlugun ortak fikri bu.Adam resmen tribunlere oynuyor.

Osman Erdoğan
22.03.2008, 14:36
ne kızcaz yha coğu trabzonlu senin gibi düşüniyor ztn:D

28TS61
11.04.2008, 13:54
Terim’e 40 bin ytl’lik sessiz vergi kıyağı

135 bin ytl’lik aylık maaşının gelir vergisi yüzde 5’e indiriliyor. Kendisinden 311 kat az alan asgari ücretlinin vergi oranı yüzde 15.

Meclis Plan ve Bütçe Komisyonu alt komisyonunda kabul edilen Amme Alacaklarının Tahsili Usulü ve bazı esaslarda değisiklik yapılmasına ilişkin kanunla gelen değişikliklerden biri de sporcuların gelir vergisi ile ilgili.

İlk bakışta çok sıradan gibi görünen bu değişikliğin içinde özellikle milli takımlar teknik direktörleri ile ilgili öyle bir madde var ki, oluşturduğu trajikomik tezat ve kıyak açısından tarihe geçecek cinsten.

Söz konusu, tam 135 bin ytl ile diğer milli takımlar branşlarındakilerden kat be kat fazla alarak, uzun süre maaşı tartışma konusu olan Fatih Terim’i doğrudan ilgilendiren bir kıyak…

Yapılan değişiklikle milli takımlar teknik direktörlerinin gelir vergisi oranı yüzde 35’den yüzde 5’e indiriliyor. Belki de, Terim’in bile haberinin olmadığı bu sessizce yapılan ve çok konuşulacak kıyak da tam bu noktada ortaya çıkıyor.

Çünkü, Meclis’te soru önergelerine bile malzeme olan Terim’in maaşı Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Başesgioğlu’nun resmi açıklamalarına göre, 135 bin 595 ytl.

Gelir vergisi oranını yüzde 35 den, 5’e indiren düzenleme ile de, asgari ücretin 311 katı olan Terim’in maaşı bundan doğrudan etkileniyor. Böylelikle, 135 bin ytl olan maaşı da, vergi kıyağı ile iyice artarak 40 bin ytl civarında yükseliyor.

Bu arada futbolcularla ilgili olarak da bazı vergi oranı indirimleri yapılıyor. Süper Lig’deki futbolcu ve antrenörlerin vergisi yüzde 15’e iniyor. Bunun bir altındaki ligde oranlar yüzde 10’a, diğerlerinde de yüzde 5’e düşüyor.

ESNAF’A YÜZDE 35

Tüm bu değişiklikler yapılırken, diğer taraftaki esnaf, sanatkar tüccar, işçi ve memurlardan alınan vergilerin oranı ise yüzde 15 den baslayıp 35’lere kadar ulaşıyor.

ASGARİ ÜCRETLİYE YÜZDE 15

Daha da vahimi var. Çünkü, 435 ytl ile en düşük ücret alan asgari ücretlilerin gelir vergisi oranı bile yüzde 15.

Durum böyle iken, asgari ücretin eline geçen net tutarın 311 katı alan Terim’in oranının yüzde 5’e, veya milyonlarca dolar alan diğer futbolcuların ücretinin vergi oranının da iyice aşağıya çekilmesi tarihi bir tezat olarak ortaya çıkıyor.

ANAYASAYA DA AYKIRI

Hurriyet.com.tr’ye bilgi veren konunun uzmanları, bu tezatın aslında anayasaya bile aykırı olduğu görüşünde. Çünkü, Anayasa’nın 73. maddesinde vergilerin mali güce göre alınacağı belirtiliyor.
Ama, bu değişiklikle ve hangi mantıkla, asgari ücretlinin, 135 bin ytl alan Terim’den veya futbolculardan, nasıl, daha güçlü görülerek fazla vergi vermesi istendiği bir türlü anlaşılamıyor.

En başta dediğimiz gibi bundan belki Terim’in haberi bile yok. Belki de o da asgari ücretliyi isyan ettirecek bu trajikomik kıyağa tepki gösterecek. Ama, maalesef durum bu.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/8673467.asp?gid=229&sz=6969

ÖmerFarukYılmaz
11.04.2008, 13:56
Salı günü bizim okula geldi ve Futbolun Profösörü ödülünü aldı. 10 dk. durdu ve gitti.Sağolsun çok vakit ayırdı.

TheRapZoNe
11.04.2008, 20:00
Futbolun profesoru(! , ?) unvanina layik goruldugu icin orada fazla bulunmasi unvanina zarar verebilirdi..

vurgun_kiz_61
11.04.2008, 20:36
yahu inanamiyorum futbol profesoru odulu:confused:saka gibi bisey:(

LazAnisT
11.04.2008, 21:09
Vergiyle alakalı bu başlığı ilk Vatan Gazetesi atmıştı.Bu haber ancak Fatih Terimi örnek vererek dikkat çekerdi.Bu şahsı günahım kadar sevmem ama adamdan alınan verginin düşürülmesinin muhatabıda o olmasa gerek.

Osman Yavuz
12.04.2008, 01:00
Çok antipatik bir isim.Bu gazeteciler nasıl da yalakalık yapıyorlar buna anlamak mümkün değil.Çok kasıntı bir hocası var Milli Takımımızın.

Cem Balcı
12.04.2008, 11:06

aynen...:cool::cool:

Oruç
12.04.2008, 12:31
Hayatımda bu adam kadar kendini beğenmiş bir adam daha tanımıyorum..

ÖmerFarukYılmaz
12.04.2008, 12:43
Futbolun profesoru(! , ?) unvanina layik goruldugu icin orada fazla bulunmasi unvanina zarar verebilirdi..

aynen...:cool::cool:

Ya merak etmeyin giydiği bir tane önlük daha ötesi olmadı:D

Hem kimse bize sormadı hocalar kendi aralarında kabul görmüşler bu ismi....

zeleka
12.04.2008, 12:51
fatih bey,.. sen ve senin gibilerin 110 senelik eserinden kurtulmaya sayili gunler kaldi, sendende kurtulacagim gunu sayiyorum birde senin ve senin gibi beyin tumeri olmus kisileri kokunden kaziya bilsek de Turkiye Super Ligi denilen ve 110 senedir masa ustu oyunlarla su gunlere getirilen kanser hastaligi , kurtulmakdan baska ne niyetim ola bilirki.

Hekimoğlu
13.04.2008, 18:01
Hayatımda bu adam kadar kendini beğenmiş bir adam daha tanımıyorum..ben tanıdım , may.

Cafer KILIÇSOY
14.04.2008, 00:09
Desenize profesörlükte ayağa düştü:mad:

Cem Balcı
17.04.2008, 20:52
Ya merak etmeyin giydiği bir tane önlük daha ötesi olmadı:D

Hem kimse bize sormadı hocalar kendi aralarında kabul görmüşler bu ismi....

tam da adamını uygun görmüşler değilmi ömer abi.:)

alper*
17.04.2008, 20:54
ayipladim futbolun profesoru ziya dogandir...

vurgun_kiz_61
17.04.2008, 20:57

al birini vur otekine bir teknik adam cikmaz:mad:

Cem Balcı
17.04.2008, 20:58

oo tabikide;orası hiç tartışılmaz...:p

TolgaTopçu61
17.04.2008, 20:59
BEKLE FATİH HOCAM GELİYORUM

Beyaz Rusya ile yapılan özel maçta sakatlanan ve ayağı alçıya alınan Hamit Altıntop’la çok özel bir röportaj daha… İşte ünlü futbolcunun röportajında öne çıkan sözleri…

3–4 hafta sonra eski Hamit olurum… Fatih Terim hocam hiç merak etmesin, İsviçre’de olacağım…

Benim hedefim sadece Avrupa şampiyonasında olmak değil…

Milli takımda performansım düşüktü, bazı arkadaşlar takımlarında oynamıyordu…

Fatih Tekke’ye karşı oynamak isterdim…

Milli takımdaki arkadaşlarımın hiçbiri çekinmesin…

Hata bende…

Bana göre en iyi yerli futbolcu Galatasaraylı Arda ve Fenerbahçeli Gökhan Gönül…

Hiç bir şeyden korkmam, çünkü alnım açık…

Dursun Kaplan
17.04.2008, 21:20
Boş beLeş bir insan bana göre.. ;)

Nytre
18.04.2008, 06:38
tff secimlerinde sessiz kal sana da bir seyler yapariz mi denildi acaba?

asgari ucretin yerlerde surunmesine ragmen ssk primlerinin tavan yaptigi ulkemizde evini cocugunu colugunu gecindirmeye calisan beli bukuk bu kadar isci memur varken bu insanlar hangi yuzle yasiyabiliyorlar . kendilerince maddi gucu olmayan insanlara yardim edip etmediklerini bilmiyorum (sehit aileleri olayini saymiyorum) ama hem yerim hem yardim ederim mantigi cok mu ahlakli kaliyor ?

Çağatay_
18.04.2008, 18:16
Son düzenlemeye göre milletvekilleri sağlık hizmetleri konusunda gazi statüsüne alındı ;)

Meclis'te görüşülen düzenleme ile milletvekilleri, eş ve çocuklarıyla birlikte sadece gazilere tanınan bir haktan yararlanacak ve hastanelerde tedavi masrafı veya ilaç parası ödemeyecek. Hesap devlete yıkılacak

ÖmerFarukYılmaz
18.04.2008, 18:22
Son düzenlemeye göre milletvekilleri sağlık hizmetleri konusunda gazi statüsüne alındı ;)

İsterisin Çağatay TBMM'de Fatih Terim'e gazi ünvanı versin...:)

Çağatay_
18.04.2008, 23:47
Aahahha :D

Abi ona gazi de yetmez, mareşal ister o gözü doymaz..

ÖmerFarukYılmaz
19.04.2008, 08:28
Aahahha :D

Abi ona gazi de yetmez, mareşal ister o gözü doymaz..

ççç ççç..........

vurgun_kiz_61
28.04.2008, 01:02
Fatih Terim Ali Sami Yen'e küstü
http://image.haber7.com/haber/100927.jpg Derbi maçı izlemek için stada gelen Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim, protokol tribününde kendisine ayrılan yerin dolu olmasından dolayı karşılaşmayı izlemeden stattan ayrıldı.

Dün Beşiktaş ile Bursaspor arasında Adana'da yapılan maçı izleyen ve bugün de Avrupa Şampiyonası finalleri öncesi derbi maçını izleyerek Türk oyuncuların son durumunu görmek üzere Ali Sami Yen Stadı'na gelen Fatih Terim, protokol tribününde kendisine ayrılan koltukta başkasının oturması ve arka sıralarda kendisine yer verilmesi nedeniyle maçı izleyemedi.

Görüş açısının az olması nedeniyle arka sıralarda maçı saglikli bir biçimde izleyemeyeceğini düşünen Terim, karşılaşmayı izlemeden stadı terketti.
Maraton programında konu ile ilgili konuşan Şansal Büyüka, Terim'in çok kırıldığını ve bir daha Ali Sami Yen'e maç izlemeye gitmeyeceğini söylediğini açıkladı.

Vah vah cok kirilmis....

28TS61
28.04.2008, 02:07
paraya gelince küsemiyorlar, defolup gitsin artist herif

_SaMeT_
11.05.2008, 15:28
Tam bir yalaka..Fatih terim teknik direktörlüğü biliyor ama oldum olası nefret ederim ondan...

kamyonetçi
11.05.2008, 16:07
Asker arkadaşını çağırmamış aaa ne ayıp.Fatih Terim orda olduğu müddetçe bende milli maç izlememeye karar verdim.Fatih Tekke gibi bir adamı milli takıma almayanı bende gönlümden çıkardım gitti.

28TS61
11.05.2008, 16:17
hayret medya sormuyor neden hakan sükür almadi diye, oysa senol günes´e ve ersun yanal´a hesap soruluyordu

Cafer KILIÇSOY
12.05.2008, 21:31
Fatih Terim'in çalıştırıcısı olduğu bir takımı izlemem!!!. Bu Milli Takım olsa bile.

Milli Takım kadrosunu açıklamış. Utanmasa Galatasaraya Milli Forma giydirecek. Bu kadar cahil bir anlayış olur mu?

Emin olun şu anki Milli Takımı Şenol yada Ersun Hoca açıklasaydı kelleleri istenirdi. Ama sevgili basın memnun.

F.Tekkenin bu takımda ölüsü oynar. Ama malesef bu malukat yüzünden oda bu formaya küstü.

2002'de Fatih Altaylı ''Futbolcuları Şenol Güneş'ten korumak için onlara birer şemsiye vermeliyiz'' diyordu. Bende diyorum ki ''Futbolcuları Fatih Terimden korumak için Milli Takıma göndermemek lazım''

lazooo28
13.05.2008, 00:28
benim tahminim o ki euro 2008 den sonra daumu getiricekler milli takim in basina

Cem Balcı
13.05.2008, 00:43
benim tahminim o ki euro 2008 den sonra daumu getiricekler milli takim in basina

yabancı teknik direktör getirceklerini sanmıyorum.büyük ihtimal yine Türk olur...:cool:

Bahadır Şimşek
13.05.2008, 00:48
Bence şu anda Terim'den sonra geçebilecek herhangi bir Türk TD yok ülkemizde.
Lucescu en sağlıklı karar olur.

lazooo28
13.05.2008, 00:50

ayip ettin hemserim tas gibi ziya dogan ne güne duruyor ;)

Cem Balcı
13.05.2008, 00:51

aman Allah düşmanımın başına vermesin...:);)

Bahadır Şimşek
13.05.2008, 00:54
Ayman Türk vatandaşı olmuştu di mi:)

kamyonetçi
14.05.2008, 04:30

Kim demiş yok diye Terim ilk milli takımın başına geçtiği zaman ne özelliği vardı.Adamın lobi faaliyetleri oldukça başarılı..Bu konuda uzman,yalakası da bol.Medyada arkası var.Ersun hoca niye kovuldu sanılıyor,başarısız diyemi.?Terim gibi bir sürü hoca var Türkiyede,hatta ondan çok daha iyi bu işi yapabilecek.Terim eski terim değil Milandan kovulup GS de çuvalladıktan sonra ona birşeyler olmuş.Milli takıma tutunup yukarı çıkması lazım.Bu karara varıldıktan sonra Ersn hocanın kellesi uçuverdi.
Ben Terimi zerre kadar sevmiyorum onun yaptığı takımı da desteklemiyorum.İnşAllah hakettiğini bulacaktır.
Çünkü hakedenleri bu takıma almamıştır.
Bu adama sinirimden aklıma bişey gelmiyor.
Fatih Tekke gol kralı olup formunun zirvesindeyken leblebi gibi gol atarken,bu adam onu gösteermelik takıma alıp yedek oturtarak moral olarak yıkmıştır.Son beş dakka on dakka falan eee asker arkadaşları var kolaymı?Ümit Karanı bile gs den gondermişti çok biliyoya.Ne oldu sonra Ümit hala GS de.Ama milli takım onada yasak.
Fatihi bitirme konusunda çok maharetli davrandı.
Bazı arkadaşlar Fatihi almamakla iyi yaptığını falan yazmış ,,ben bunu reddediyorum böyle bişey yok Fatih ağzıyla kuş tutsa oynatmaz bu adam Fatihi.
Fatihin lobisi yok tabii.İstanbul takımlarında da oynamıyo.O zaman tepkıde olmaz nasılsa.Hadi Fatihi boşverdim Mehmet Topuz nasıl alınmaz bu takıma be.Sabri Mehmetten kaç gömlek üstün topçu ki alınırda mehmet alınmaz.Yazıklar olsun sana.

Bu takım milli takım değil.Ben bu takımı desteklemiyorum.Fatih Terim senden nefret ediyorum canın cehenneme.

sametaydin
15.05.2008, 00:46
Ulan semih kim ki bu adamı milli takıma çağırıyor? Fatih tekke dururken hemde. Gökha Ünal varken. Mehmet yıldız varken. ya çok ayıp ya. hele hele savunma oyuncular tam bir felaket. bu savunmayla fark yeriz her maç. Neyse milli takım deneme tahtası zaten terim de takılsın kafasına göre.

İsmail Çavuşoğlu
15.05.2008, 09:53
http://i.milliyet.com.tr/HaberAnaResmi/2008/05/15/fft17_mf43194.Jpeg
eyyy akıl yoksunu kibirli kendini beğenmiş futbol fukarası terim, bak yukarıdaki resimde kim var?
sen onu görmezden geliyorsun ancak birgün seni hiç kimse görmeyecek kaybolup gideceksin esamen bile okunmayacak..
benim gibi bir adamıda milli takımdan soguttun ya yazıklar olsun sana..

Erdem Keser
15.05.2008, 11:44
Terim'e kızıyoruz ama adam ne yapacaktı.
Türkiye Süper liginin gol kralını kadroya çağırması kadar doğal bir şey var mı?Hem de bu adam maçların çoğuna yedek başlamış iken.Semih'in bizde olduğunu düşünün ,alınmasaydı ne tepki verirdik:)
Fatih ise bu sezon toplam kaç maç oynadı ve kaç gol attı?Biraz objektif yaklaşalım olaylara...
Formda bir Fatih şuandaki forvetlerin hepsini cebinden çıkarır ama bu sezonunu kendisi heba etti,Fatih Terim değil.

Cem Balcı
15.05.2008, 12:28
mehmet yıldız gibi gökhan ünal gibi isimlerin alınmayışı bir intihardır.bunun sıkıntısını maçlar başlayınca görücez...

Ayaz
15.05.2008, 16:37
tartışmayalım bence bunu, sonuçta değişen birşey olmayacak.. Tekke neden alınmadı bende çok sorguladım bunu Tekke yetenekleriyle çok yönlülüğü, ilerde oyunu kurmasının yanısıra nereye koşacağını bilmesi adam eksiltmesi ve bana göre en iyi özelliği boynu kırılırcasına kafa vuruşlarıyla öne çıkmaktadır.. Netice çok üzülüyorum olmadığına ama Mehmet Topuz için daha çok üzülüyorum Hamit alternatifi kesinlikle Topuz'dur. Emre Belözoğlunun yerine ilk 11'ide Topuz haketmektedir..

ilhan
15.05.2008, 16:59
Ya hadi hepsini geçtim Ümit Karan'ı almamasına şaşırdım. Ülke sınırları içerisinde nereden ve ne şekilde topa vuruş yapıp gol atacağı belli olmayan tek isim bana göre.

Mehmet Topuz bu senenin en istikrarlı futbolcularından bir tanesi. Pek sevdiğim söylenemez ama milli takımı kesinlikle haketmiştir.

Futbolcu tercihlerinde Fatih Terim'in yanlış kararlar verdiğini düşünüyorum.

Serdær
15.05.2008, 21:27
Fatih Terim bu şampiyonada Kontra atak futboluna dayalı oyun oynamayı düşündüğü zannediyorum.

Çağırdığı oyunculara bakarsak defansın arasına derin toplarla beraber hızlı ve top tekniği yüksek oyuncuları çağırmış gözükmekte.

Tabi diğer arkadaşların söylediği isimler dışında Kaleci Aykut , Sivasspor'dan Mehmet Yıldız , Kayserispor'dan Mehmet Topuz , Denizlispor'dan Yusuf çağırabilecek isimler tabi ki.

Yalnız şu unutulmamalı bu kadro kesin Şampiyonaya gidecek kadro değildir.

Şampiyona gidecek kadrolar 28 Mayıs tarihinde bildirilmesi gerekiyor.

ÖmerFarukYılmaz
15.05.2008, 23:31
Böyle bir kadro olmaz, olamaz imkansız...

Cem Balcı
16.05.2008, 00:32
Böyle bir kadro olmaz, olamaz imkansız...

oldu ömer abi napalım.:o

bu kadroyla gruptan çıkarsak mucize olur sanırım.:cool:

ÖmerFarukYılmaz
16.05.2008, 09:12
oldu ömer abi napalım.:o

bu kadroyla gruptan çıkarsak mucize olur sanırım.:cool:

Aynı fikirdeyim Cem..

Tabi inşallah çıkarlar,final oynarlar,temennimiz o ama Zor...

Fatih Tekke ve Ümit Karan yok kim var Semih:)

Cem Balcı
16.05.2008, 21:16
Aynı fikirdeyim Cem..

Tabi inşallah çıkarlar,final oynarlar,temennimiz o ama Zor...

Fatih Tekke ve Ümit Karan yok kim var Semih:)

terim semihine çok güveniyor demekki.bakalım;görücez...:cool:

sanatik
17.05.2008, 17:33
Fatih Terim levent bicakci & co sayesinde yeniden milli td oldugu zaman "ekol olacagiz" diye laf ediyordu. Peki avrupa sampiyonusuna 3 hazirlik maci kala sizce bu ekol olma hedefi gerceklestimi gerceklesecekmi yoksa neyin nesidir bu ekol meselesi ?

Bu arada aslinda gidip kendisinede sorma imkanim olacak cunkü kaldigim gütersloh sehrine geliyor milli takim bugün, 14 günlügüne :--)

Mehmet Fırat
17.05.2008, 20:29
Milli Takım şu anda 'Var Mısın Yok Musun?' programında!

Tolga ve Gökdeniz de orada. :)

Muhammed KOÇ
17.05.2008, 22:35
Allahım şu hale bak ya adamlar yarışmaya katılıyo ya çok paraya ihtiyaçları var :S

Mayls
17.05.2008, 22:59
Ne yalan söyleyeyim keyifli bir program. Fatih Terim'in beni güldürebilecegi hic aklima gelmezdi.

Muhammed KOÇ
17.05.2008, 23:11
hıncal uluç espirisi çok güzeldi ben de güldüm :D

Mehmet Fırat
17.05.2008, 23:21
Allahım şu hale bak ya adamlar yarışmaya katılıyo ya çok paraya ihtiyaçları var :S

Hayır kurumuna bağışlanacak kazandıkları 300.000 YTL. Artı futbolcular da kendi aralarında 200.000 verip 500.000'e tamamlayacaklarmış. :alkış:

Bu arada Gökdeniz ve Tolga da küçük açtı. :D

Mayls
17.05.2008, 23:24
Hayır kurumuna bağışlanacak kazandıkları 300.000 YTL. Artı futbolcular da kendi aralarında 200.000 verip 500.000'e tamamlayacaklarmış. :alkış:

Bu arada Gökdeniz ve Tolga da küçük açtı. :D
- Gökdeniz ac, gec geldin zaten, ac
- Hocam ben gec geldim, erken gitmeye niyetim yoktu pek

:D:D

Tolga'yi kacirdim, o kac acti?

Ahmet Karaman
18.05.2008, 12:17
spor camiasında nefret ettiğim 5-6 kişiden biri. fatih termin milli takımımızda hocalık yapmasını sindiremiyorum.

Mira_61
18.05.2008, 12:44
Tolga 750 ytl açtı :)

28TS61
18.05.2008, 15:44
biri bana aciklaya bilirmi acaba neden fatih terim varmisin yokmusuna katilirken yaninda studyoya guvenlik korumasi ile girdigini

bence cok sacma yaptigi, kendini kim zanediyor bu herif anlamak mümkün degil

http://www.youtube.com/watch?v=FPc9S72KRnk&feature=PlayList&p=CC374486131C324E&index=1&playnext=2&playnext_from=PL

vurgun_kiz_61
18.05.2008, 15:49
Illahi Ihsan takildigin seye bak?Birak ne hali varsa gorsun oda biliyor sevilmedigini ne olur olmaz diye guvenlikle dolasiyor...

antagonist
18.05.2008, 16:12
Milli Takım şu anda 'Var Mısın Yok Musun?' programında!

Tolga ve Gökdeniz de orada. :)

Programın bir bölümü izledim.

Şu bir doğru ki; Fatih Terim gerçekten otoriter ve karizmatik bir isim. Adam kendine inanılmaz derecede güveniyor. Ayrıca güzel espriler de yaptı.

Kısacası, Fatih Terimi ve Milli Takımımızı takdir ettim. :)

Cem Balcı
18.05.2008, 21:28
Tolga 750 ytl açtı :)

40 yılda bi iyi bi iş yaptı.:)

Uğurtan
18.05.2008, 22:43
Programın bir bölümü izledim.

Şu bir doğru ki; Fatih Terim gerçekten otoriter ve karizmatik bir isim. Adam kendine inanılmaz derecede güveniyor. Ayrıca güzel espriler de yaptı.

Kısacası, Fatih Terimi ve Milli Takımımızı takdir ettim. :)

Ordaki mevzu Milli Takım'ın bir yardım organizasyonunda bulunması idi.. Benim anlamadığım bu tarz şeylerin neden sürekli Terim Show'a dönüştürülmesi? Bana ne eşinden? Bana ne kızından? Bana ne bilmem fii tarihinde ne yaptığından.. Sırf bu yüzden kendilerine uyuz oluyorum, uyuz olmaya da devam edeceğim..!

Cagdas Topal
19.05.2008, 00:06
fatih hocaya güvenimiz sonsuz ...

ilhan
19.05.2008, 10:14
http://www.ligtv.com.tr/uploads/news_manset_resim_qu_FatihTerim002.jpg
"Sistemimiz 4-3-3... Kalecimiz Volkan..."

EURO 2008'de sistemimiz 4-3-3, kalecimiz ise Volkan Demirel olacak !.. HaberTürk TV'deki "Basın Kulübü" programına konuk olan Milli Takım Teknik Direktörü Fatih Terim, çarpıcı açıklamalar yaptı. EURO 2008'de 4-3-3 sistemiyle mücadele edeceğimizi açıklayan Terim, kalede ise 1. tercihin Volkan olacağını dile getirdi. Terim, maaşıyla ilgili eleştirilere de yanıt verdi.

Fatih Terim, Milli Takımımızın EURO 2008'de 4-3-3 sistemiyle oynayacağını açıkladı.. "Şimdi açık olarak; biz 4-3-3 oynayacağız. Ama oyun içerisinde de değişebiliriz." diyen Terim, elindeki kadronun buna uygun olduğunu ifade etti.

Terim sözlerini şöyle sürdürdü: "İspanya’da en çok gol atan kim? Nihat. Almasam herhalde baya sorulurdu. Halil devamlı oynuyor Schalke’de O’nu da almasan baya sorulurdu herhalde. Semih Türkiye’nin en fazla gol atan oyuncusu. Gökdeniz zaten her zaman bizim için olmuş ve gollerini de atıyor. Ben burada bir tek Mevlüt’ü değişik bir isim olarak görüyorum. O’nun da güzel oyununu izliyoruz ve gollerini de atıyor. Hem güçlü hem çabuk. Yaşı küçük olabilir; 21-22 yaşında ama istiyorum ki, bizimle olsun. Daha Tuncay’ı falan da saymadım. Yani bizim kendi içerimizde de maça başkasını almadan değiştirebileceğimiz adamlarımı da var."

Terim, EURO 2008'de kalede ilk tercihinin Volkan olacağını da açıkladı. "Üç kalecimiz de bugün milli takımlarda oynamış. Çok tecrübeli bir Rüştü var. Ayağının da en iyi durumda olduğunu düşünüyorum. En kritik zamanlarda görev almış olan Volkan’ın da çok iyi durumda olduğunu düşünüyorum. Ve Tolga da fiziğiyle ve duruşuyla bizi çok iyi taşır." diyen Fatih Terim, tüm bunların ardından açık ve net bir şekilde konuştu: "Birinci kalecimiz Volkan."

Volkan için "Çalıştığı ve ayağını düzelttiği zaman ilk tercih Volkan." diyen Terim, maaşıyla ilgili TBMM'de konuşma yapan milletvekillerine şöyle cevap verdi:

"Bildiğiniz gibi Federasyon özerk ve kazandığı paradan maaş dağıtıyor. Ben devletten maaş almıyorum ama O alıyor. Benim Ankara’da milletvekili evim yok. Kendi evim var. Öyle bakınca herhalde gündemde bir şey vardı diyorum. Gerçi CHP’den gereken cevap verildi sağ olsunlar. Ama bir Milli Takım Teknik Direktörü’nün maaşının gündeme gelmesi abesle iştigaldir. Ben de bu aldığımın iki mislini kaybettiğimi her sene söyledim. İlk 6 senemde ve bu üçüncü senemde hiçbir yönetim kurulunda hiçbir para talep etmedim. Tazminat sıfırdır. Kendilerine bırakmışımdır."

Fatih Terim, 2006 Dünya Kupası finallerine gidemediğimiz için eleme maçlarında kendisen verilen tüm primleri federasyona iade ettiğini de açıkladı. "Gidemediğimiz Dünya Kupası’nın primlerini ben iade etmişimdir. Bu turnuvada primleri dağıtan ben olmama rağmen eğer gidemezsek de almayacağımı söylemişimdir." diyen Terim ardından eleştirilerini şöyle sürdürdü:

"Ben mecliste bazı insanları ciddi zannediyorum. Onlar da zannediyor ki biz konuşamayacağız, cevap veremeyeceğiz. Bir çoğu da öyle, yerini hak etmiş. Bu konuda açık yürekli olmak lazım. Cesaretli olmak lazım. Ben bir programda gereksizdi ama söyledim. Ben onlardan fazla almış olabilirim. Hadi hepimiz feragat edelim. Futboldan birçok insan nemalanacak, 40 senesini vermiş daha önce hiç böyle bir rakama imza atmamış olan Fatih Terim en azına imza atacak ve bu da meclisin gündemine gelecek. Ben bazılarını tenzih ediyorum ama onlardan 550 tane var benden bir tane. Ben isterim ki ülkenin başka meselelerim ile daha rahat uğraşsınlar. İnsanın dağarcığı az olunca böyle oluyor. Çoğuna da cevap vermiyorum. Siz sordunuz ben de söylüyorum. Paramı da ben belirlemedim. Ama benim fiyatımı belirleyeceğimi yakın zamanda göreceksiniz."

(Kaynak: Haberturk.com)

Selman
19.05.2008, 15:24
Devşirme kadroda, askerden kaçan adam kadroda, Avrupa'ya gittiğinden beri 5 maç üst üste oynayamayan adam kadroda ama Uefa Kupası finalinde maçın adamı seçilen Fatih Tekke, ve Türkiye liginin en iyi iki golcüsü Ümit Karan ve Gökhan Ünal kadroda yok.Emre'mi istikrarlı Mehmet Topuz mu diye sorarlar adama.

Turnuvadan rezilliklerle dönmen dileğiyle Fatih Terim.

Mira_61
19.05.2008, 15:39
Devşirme kadroda, askerden kaçan adam kadroda, Avrupa'ya gittiğinden beri 5 maç üst üste oynayamayan adam kadroda ama Uefa Kupası finalinde maçın adamı seçilen Fatih Tekke, ve Türkiye liginin en iyi iki golcüsü Ümit Karan ve Gökhan Ünal kadroda yok.Emre'mi istikrarlı Mehmet Topuz mu diye sorarlar adama.

İçimden geçenlerin aynısı:) Sonuna kadar katılıyorum:alkış:

İsmail Çavuşoğlu
19.05.2008, 15:47
spor camiasında nefret ettiğim 5-6 kişiden biri. fatih termin milli takımımızda hocalık yapmasını sindiremiyorum.
al benden de o kadar kesinlikle hazmedemiyorum..

Ordaki mevzu Milli Takım'ın bir yardım organizasyonunda bulunması idi.. Benim anlamadığım bu tarz şeylerin neden sürekli Terim Show'a dönüştürülmesi? Bana ne eşinden? Bana ne kızından? Bana ne bilmem fii tarihinde ne yaptığından.. Sırf bu yüzden kendilerine uyuz oluyorum, uyuz olmaya da devam edeceğim..!
yardım etmek güzeldir dediğin gibi nedir bu show anlamadım. yardım edeceksen sessiz sedasız yapabilirsin bunu.

h@msi61
19.05.2008, 21:03

Fatih Terim'den acayip nefret ederim fakat kendisinin rezilliklerle donup milli takimimizin basarili olma olasiligi ne kadar cok? Kisiler sebebiyle milli formanin basarisiz olma istegini anlamak mumkun degil, ayrica bunu cok tehlikeli de goruyorum....

Fatih Tekke son attigi golun tarihini kendisi bile unuttu, milli takima secilmemesi anormal degil. Gokhan Unal ise ligin 2. yarisinda adam akilli oynamadi, surekli yedekti. Ama Umit Karan ve Mehmet Topuz konusunda size katilmamak mumkun degil...

Cafer KILIÇSOY
19.05.2008, 22:10

Bir insan içimdeki düşünceleri bu kadar mı güzel anlatır Ya Rabbim:alkış::alkış::alkış:

Cafer KILIÇSOY
19.05.2008, 22:20
Fatih Terim'den acayip nefret ederim fakat kendisinin rezilliklerle donup milli takimimizin basarili olma olasiligi ne kadar cok? Kisiler sebebiyle milli formanin basarisiz olma istegini anlamak mumkun degil, ayrica bunu cok tehlikeli de goruyorum....

Fatih Tekke son attigi golun tarihini kendisi bile unuttu, milli takima secilmemesi anormal degil. Gokhan Unal ise ligin 2. yarisinda adam akilli oynamadi, surekli yedekti. Ama Umit Karan ve Mehmet Topuz konusunda size katilmamak mumkun degil...
Galatasarayı toplayıpta Avrupaya götürmekmidir Milli Takım. Colin Kazım Aurello ve Tümer bu formayı hakediyor da Fatih'mi haketmiyor. Fatih'in suçunun Trabzonsporlu olması olduğunu bilmiyormuyuz sanki.

Fatih Terim alsın milli takımını da çalsın başına!!!

Selman
19.05.2008, 22:20

Benim için dert etmeyin zira Marco bu takıma alındığı andan itibaren Milli(!) takımı desteklemeyeceğimi her yerde söylemişimdir.Milli duygularımı bu takımı desteklemiyorum diye de tartışmaya açmam.

Fatih Terim "Milli takım kadrosu duygusallıkla kurulmaz" diyor.O zaman bizlere bir açıklama yapmak zorunda.Forvet hattına sürekli oynayan oyuncuları çağırıyorsa aynı hassasiyeti orta sahaya futbolcu seçerken neden göstermiyor?Emre takımında kaç oynamış, ne yapmış?Mehmet Topuz kaç maç oynamış ne yapmış?

Michel Platini'nin bile hayran olduğu Fatih Tekke bu kadroda bulunabilirdi.He ben desteklermiydim?Yine "hayır", Marco kovulmadan asla!

Mayls
19.05.2008, 23:58
Aday kadroya 4 forvet cagirdi. 4-3-3'ü nasil oynatacak cok merak ediyorum. Insan sistemin belirler, ona göre futbolculari cagirir takima.

Ayrica Aurelio konusuna anlamis degilim. Yerli önlibero yok diye Türk "yaptilar" adami. Iyi de yerli önlibero simdi de mi yok? Mehmet Topal ve Selcuk santrafor mu? "Artik yeterli seviyede Türk genclerimiz var, yolun acik olsun" denecegine Milli kahraman (!) ilan edildi Aurelio.

Cem Akyüz
20.05.2008, 00:23
senden nefret ediyorum terim senin yüzünden milli takımımızı desteklemiyorum git wedersonu nobreyide al kadroya başarısız olman dileğiyle hangi takımı çalıştırırsan çalıştır başarısız olman için bütün duaları edeceğim

Osman Yavuz
20.05.2008, 00:47
Acaba Yattara Türk olup milli takımında da oynamasaydı alır mıydı milli takıma?Ben hiç sanmıyorum.

Cem Balcı
20.05.2008, 01:08

ağzına sağlık abicim...

28TS61
20.05.2008, 09:32
Aday kadroya 4 forvet cagirdi. 4-3-3'ü nasil oynatacak cok merak ediyorum. Insan sistemin belirler, ona göre futbolculari cagirir takima.

Ayrica Aurelio konusuna anlamis degilim. Yerli önlibero yok diye Türk "yaptilar" adami. Iyi de yerli önlibero simdi de mi yok? Mehmet Topal ve Selcuk santrafor mu? "Artik yeterli seviyede Türk genclerimiz var, yolun acik olsun" denecegine Milli kahraman (!) ilan edildi Aurelio.

adam 6 senedir türkiyede ama bi kelime türkce bildigi yok ve milli takimda oynuyor

MarceloTS
20.05.2008, 09:46
iyi güzelde fatih bu sezon tek maç oynamış alınmaması sürpriz değil benim için

LazAnisT
20.05.2008, 10:29
iyi güzelde fatih bu sezon tek maç oynamış alınmaması sürpriz değil benim içinEmre Belözoğlu kaç maç oynamış?

alper*
20.05.2008, 10:37
Fatih tek maç oynamamış ama UEFA finalinde çıkıp takır takır topunu oynamış.
Kadro seçiminde inanılmaz adaletsizlikler var.

Ligtvde bir video izledim Colin Kazım resmen New York'un arka sokaklarından çıkıp gelmiş zipirlar gibi neresi Türk bunun yahu..
Aurelio bile daha Türk'tür bu adamdan.

ilhan
20.05.2008, 10:42
Acaba Yattara Türk olup milli takımında da oynamasaydı alır mıydı milli takıma?Ben hiç sanmıyorum.

Nobre'yi almadı :) Sanırım Yattara'yı da almazdı. Böyle birşeyi istemezdim açıkcası. Marco nasıl

iyi güzelde fatih bu sezon tek maç oynamış alınmaması sürpriz değil benim için

Tümer ve Emre ne yapmışta haketmişler milli takımı? Haklısın Fatih bir sezon boyu maç oynamadı ama sezonun en önemli maçında 90dakika ayakta kaldı.

Mehmet Topuz'u ve Ümit Karan'ı pek sevmem. Ama haklarını yemem ikiside mevkileri itibariyle iyi topçu. 4-3-3 sistemde oynayacak futbolcu Ümit Karan. Sağ tarafa Halil sola Nihat ortaya koy Ümit'i takır takır gol atsınlar.

Kendi takımında 90 dakikayı tamamlayamayan Semih milli takımda acaba ilk 11 mi başlayacak yoksa yedek mi başlayacak?

Açıkcası milli takımdan pek umudum yok ama lejyonerlere güveniyorum ;)

Ali Can
20.05.2008, 10:44
fatih tekke yi bi kere almalıydı
alper abi yorumuna katılıyorum colin kazım resmen arka sokaklardan çıkmış çeteye karışmış adam tipi var :D:D

İskender
20.05.2008, 10:59
Bana göre alınması gerekipte alınmayanlar,

fatih Tekke, Mehmet Topuz, Mehmet Yıldız, İbrahim toraman

Alınmaması gerkenler ise,

Semin Şentürk, Emra Aşık, Tümer Metin, Colin Kazım

TheRapZoNe
20.05.2008, 11:43
Gorevi sebebiyle 135,5 000 ytl aylik alan terim, avrupa sampiyonasinda cuvallarsa saniye gecirmeden kovulmasi gerekir.

Mira_61
20.05.2008, 14:39
Fatih tek maç oynamamış ama UEFA finalinde çıkıp takır takır topunu oynamış.
Kadro seçiminde inanılmaz adaletsizlikler var.

Ligtvde bir video izledim Colin Kazım resmen New York'un arka sokaklarından çıkıp gelmiş zipirlar gibi neresi Türk bunun yahu..
Aurelio bile daha Türk'tür bu adamdan.
Türkçe konuşamayan adama ben Türk demem.İki kelime laf edemeyen adam isterse Dünyanın en büyük futbolcusu olsun işi yok MİLLİ TAKIMIMIZDA.:mad:Kıyafetlerinden tipinden geçtim.:D

Cem Balcı
20.05.2008, 16:12
Bana göre alınması gerekipte alınmayanlar,

fatih Tekke, Mehmet Topuz, Mehmet Yıldız, İbrahim toraman

Alınmaması gerkenler ise,

Semin Şentürk, Emra Aşık, Tümer Metin, Colin Kazım

bitmiştir...

:alkış:

LazAnisT
20.05.2008, 17:07
Avrupa şampiyonası eleme maçlarında en önemli maçımızı oynuyoruz.Maçımız açık kanaldan yayında.Diğer bir tarafta Yaprak Dökümü isimli bir dizi var.

Birgün sonra raiting sonuçları açıklanıyor ve Yaprak Dökümü milli takımımızı geçiyor.Bunun suçluları tespit edilmeli..

Yılmaz Özdil (Özdil@Hürriyet) @ Hürriyet

Alibeyoglu
20.05.2008, 17:08
yanlis adam verecegi en güzel hizmet istifasidir

Mayls
20.05.2008, 17:30
adam 6 senedir türkiyede ama bi kelime türkce bildigi yok ve milli takimda oynuyor
Suc onda degil, Istiklal Marsi esnasinda sakiz cigneyen adama "Mehmet" diyende :mad:

Mayls
21.05.2008, 11:54
Terim'in bana göre yanlis tercihleri:

Tolga Zengin - Bence Aykut varken Tolga yanlis bir secim olmus. Kendini 4 yildir gelistirmeyen bir kaleciden bahsediyoruz.
Sabri Sarioglu - Klasik bir Terim secimi. Bu adam ne kadar formsuz olursa olsun, Galatasaray'da oynadigi sürece Milli Takimda oynayacak.
Ibrahim Kas - Bence henüz erken. Besiktas'ta da sürekli oynamiyor. Gerci Ibrahim stoperdeki alternatifsizlikten cagirilmis olabilir.
Emre Asik - Eski Galatasaray'li. Her sey orta da.
Aurelio - Bilindik mevzu. Bence en gec Selcuk ve Mehmet Topal'in cikisindan sonra Milli Takima cagirilmamaliydi.
Emre Belözoglu - Newcastle'de ilk 16'ya giremeyen birisi. Ayrica kendisinin Terim tarafindan Istanbul'da özel calistirilmis olmasi diger futbolculara haksizlik ve terbiyesizliktir.
Tümer Metin - Milli forma bir asker kacagina verilmemeli.
Kazim-Richards - Yetenekli olabilir ama bence kendi takiminda ilk 11 oynamadan Milli Takima cagirilmamaliydi.
Semih Sentürk - O da kendi takiminda ilk 11 oynamiyor. Gol krali olsa bile kondisyon ve mac tecrübesi acisindan cok yetersiz.

Hüdai Pervaneli
21.05.2008, 11:56
Emre Belözoğlu kaç maç oynamış?

Emre ya laf yok o damat :D

Hüdai Pervaneli
21.05.2008, 11:58

Tolga Zengin - Bence Aykut varken Tolga yanlis bir secim olmus. Kendini 4 yildir gelistirmeyen bir kaleciden bahsediyoruz.
Sabri Sarioglu - Klasik bir Terim secimi. Bu adam ne kadar formsuz olursa olsun, Galatasaray'da oynadigi sürece Milli Takimda oynayacak.
Ibrahim Kas - Bence henüz erken. Besiktas'ta da sürekli oynamiyor. Gerci Ibrahim stoperdeki alternatifsizlikten cagirilmis olabilir.
Aurelio - Bilindik mevzu. Bence en gec Selcuk ve Mehmet Topal'in cikisindan sonra Milli Takima cagirilmamaliydi.
Emre Belözoglu - Newcastle'de ilk 16'ya giremeyen birisi. Ayrica kendisinin Terim tarafindan Istanbul'da özel calistirilmis olmasi diger futbolculara haksizlik ve terbiyesizliktir.
Kazim-Richards - Yetenekli olabilir ama bence kendi takiminda ilk 11 oynamadan Milli Takima cagirilmamaliydi.
Semih Sentürk - O da kendi takiminda ilk 11 oynamiyor. Gol krali olsa bile kondisyon ve mac tecrübesi acisindan cok yetersiz.
bence hepsi de iyi aciklmissin :alkış::alkış::alkış::alkış::alkış:

Fatih BALTA
21.05.2008, 17:08
Fatih Tekke, bu gibi adamlar yüzünden daha ne Avrupa Şampiyonası nede Dünya Kupası organizasyonlarının hiçbirinde görev alamadı.Semih ve colin i görünce sinirlerim tepeme çıkıyor.Fatih Terim yüzünden insanlar artık milli takımı umursamaz oldu.
Bu turnuvada başarılı olsada olmasada inşallah görevine son verilir Terim in.

ÜNAL
21.05.2008, 17:12
Gökdenizi de almasaydı şüphe duyardım..

Fatih gibi bir oyuncu hem de hedefin şampiyonluk ise neden kadroda yer almaz şaşmamak mümkün değil.!

Cem Balcı
21.05.2008, 17:13

çok güzel açıklamışsın... :alkış:

Emirhan Makul
21.05.2008, 17:33
Ben bu sene milli takıma güvenmiyorumda inanmıyorum da hiç bir maç kazanacaklarınıda sanmıyorum çünkü bir organize veya taktik yok herkez bazı oyuncuların kişisel becerilerine bakıyor sistemli avrupa futbolunun arasında başarılı olacağımıza inanmıyorum ümit karan,kahan şükür,fatif tekke,kaleci aykut bu takıma alınmamakda haya yapılan kişiler

Mayls
21.05.2008, 19:53
Terim kadroyu Emre ve Nihat üzerine kuracaktir. Yani sonuc Emre ve Nihat'in bireysel becerilerine bagli olacak. Portekiz bu acidan bence en kolay rakibimiz. Cünkü Cek Cumhuriyeti ve Isvicre defanslarini kapali tutacaktir ve dolayisiyla pozisyon üretmekte zorlanacagiz. Portekiz ise fark bulmak icin cikacaktir sahaya. Yani defansinda acik verebilir. Emre'den umudumu kesmisim zaten ama Nihat bence Portekiz karsisinda parlayabilir. Diger maclar ise bana göre pozisyonsuz biter.

Mira_61
21.05.2008, 20:05
Kovulduğu günü not düşerim artık.Her yıl şölenlerle kutlanır.Ben bu adam kadar narsist biri görmedim.:mad:

Mayls
22.05.2008, 08:34
Kovulduğu günü not düşerim artık.Her yıl şölenlerle kutlanır.Ben bu adam kadar narsist biri görmedim.:mad:
Sanmiyorum, Ziya'ya da böyle demistik. Gittikten sonra unuttuk, ya da en azindan unutmaya calisiyoruz :D

Emirhan Makul
22.05.2008, 10:30
http://www.haberturk.com/2008/05/22/resim/terim_manset.jpg (http://www.haberturk.com/haber.asp?id=75815&cat=170&dt=2008/05/22)

"Bize final oynamak yetmez"

22.05.2008 10:25http://www.haberturk.com/2008/05/22/kuturesim/terimmm.jpg Milli Takım Teknik Direktörü Fatih Terim, 2008 Avrupa Şamğpiyonası öncesi çarpıcı mesajlar verdi.
Slovakya ile oynanan hazırlık maçını değerlendirir misiniz?
Türkiye için prestij maçı, hazırlık maçı olmaz. Ben 15 senedir bunu şiar edindim. Bu yüzden kazanmak önemliydi. İşin teknik kısmına gelince... Gönül isterdi ki, sakatsız, sorunsuz; hazır olan bir 11'le çıkalım. Ve onun üzerinden gidelim. Ama o şansımız yok. 6 kişiyi burada bıraktık. Gelenler içinde yorgun var, ezginler var. Bizim normal bir kadromuz var. 15-16 isim belli. 'Bizi mutlu edecek, birinin sakatlığından faydalanıp, fırsatı değerlendiren birilerini kazanabilir miyiz?' diye Slovakya maçını düşündük.
RAKİPLERE YAKIN TAKİP
* EURO 2008'e dönük teknik çalışmaları ne zaman yapacaksınız?
Rakip analizlerini futbolcu arkadaşlarımızla paylaşmadık. Henüz bir teknik idman yapmadık. Çalışmalarımız dört koldan sürüyor. İlk size verelim. Arkadaşlarımızdan Hami Mandıralı, Abdullah Ercan, Tuna Güneysi hem rakiplerimizi hem muhtemel rakiplerimizi izleyecek. Raporlar doğrultusunda hazırlıklar yapacağız.
GÜVENİ BOŞA ÇIKARMAYIZ
* TFF'nin internet sitesindeki ankete katılanların yüzde 74'ü gruptan çıkacağımızı belirtmiş...
Çok güzel, çok teşekkür ederiz. Bizim için çok değerli bir güven oylaması. Bu önemli bir yükseklik debisi. Onların güvenini boşa çıkarmayacağız. O sayıyı da artıracağız. Onlara layık olacağız. Sanal dünyada böyle gerçek dünyada da böyle düşünüyoruz.
TV İLE BURASI FARKLI
* 'Var mısın Yok musun' programındaki performansınızı nasıl değerlendiriyorsunuz?
Sayın Hıncal Uluç "Finalde geri adım attı" anlamında tatlı bir eleştiri getirmiş.
Terim'in sahadaki finaliyle, ekrandaki finali farklı mı?
Hıncal'ın söylediği doğrudur. Orada 300'ü 500'e biz tamamladık. Sahada geri adım atmak yok. Televizyondaki finalle, sahadaki final bir olmaz. Hıncal benim beyanatımı iyi bilir. Kopenhag'da "Hazır buraya gelmişken kupayı almadan gitmek olmaz" dedim. Final oynamak çok kişiye yetebilir, bize final oynamak yetmez. Yeter ki oraya gelelim. Kimse merak etmesin; oradaki düşüncemle sahadaki düşüncem aynı değil. Bu taraf benim işim, orası benim işim değil. Oradakilerin işine uzmanlık alanlarına saygı duyuyorum, bu kadar becerebildim. Bu taraftaki bizim işimiz. Allah nasip eder bize o günleri gösterirse, oraya gelmişken bir kupa almayı yeğleriz...
* 2010 kadrosu hazır diyebilir miyiz?
Şöyle baktığınızda uzun süredir bu işin içinde olan genç bir ekip var. Birkaç takviyeyle bana göre 2010'un genel kadrosu ve altyapısı hazır.
Sabah

Mayls
22.05.2008, 10:48
2010'un kadrosu hazirmis, Bir insan bu kadar kör olamaz.

Punisher-61
22.05.2008, 14:08

Tolga, sabri, emre asik ve ibrahim kasda sana katilyiorum

Aurellio yeri banko o posisyonda ondan daha iyisi yok..kim ne derse desin aurellio Trabzonsporda oynasaydi kimse bisey demezdi.. hayir öyle degil diyenler varsa yalan söylüyor..
Emre Milli Takimin en önemli futbolcularindan ve terimin sisteminde özel yeri var..cagirilmasi dogal..
Tümer Metin asker kacagi degildir..Asker kacagi Askerligini yapmayip devletten aranan adamdir.. Tümer Metinde öyle mi?? hayir öyle degil..hem bunu Futbolu ile alakasi olmayan bir konu..adam larissada yanilmiyorsam 11 macta 9 GOl atti..
Colin Kazim bence Terimin Milli Takima kazandiracagi en ÖNEMLI oyuncumuz..
Semih sentürk fenerde yaptigini Milli Takimda yapabilirse Gol yollarinda hic Problemimiz olmaz daha..
söyleyin baska hangi takimda Joker olarak oynayan adam Gol Krali olmustur???

Mayls
23.05.2008, 16:51
Tolga, sabri, emre asik ve ibrahim kasda sana katilyiorum

Aurellio yeri banko o posisyonda ondan daha iyisi yok..kim ne derse desin aurellio Trabzonsporda oynasaydi kimse bisey demezdi.. hayir öyle degil diyenler varsa yalan söylüyor..
Emre Milli Takimin en önemli futbolcularindan ve terimin sisteminde özel yeri var..cagirilmasi dogal..
Tümer Metin asker kacagi degildir..Asker kacagi Askerligini yapmayip devletten aranan adamdir.. Tümer Metinde öyle mi?? hayir öyle degil..hem bunu Futbolu ile alakasi olmayan bir konu..adam larissada yanilmiyorsam 11 macta 9 GOl atti..
Colin Kazim bence Terimin Milli Takima kazandiracagi en ÖNEMLI oyuncumuz..
Semih sentürk fenerde yaptigini Milli Takimda yapabilirse Gol yollarinda hic Problemimiz olmaz daha..
söyleyin baska hangi takimda Joker olarak oynayan adam Gol Krali olmustur???

Aurelio iyi olabilir. Ben kötü bir futbolcu demedim zaten. Ama Aurelio TC vatandasligina alinirken yeterli seviyede yerli önlibero yok dendi de alindi. Hadi o zaman eyvallah dedik, Hüseyin'den iyidir dedik. Simdi Selcuk Inan var, Mehmet Topal var, kimse yoksa o pozisyonda da oynayabilecek bir Nuri Sahin var, son dönemde sakatliklari nedeniyle pek oynamasa bile Serdar Kurtulus var. E o halde Aurelio neden tutuluyor hala bu takimda?

Emre de yetenekli bir futbolcu olabilir. Ama ne olursa olsun, Bu sezon 38 macin 5-6 macinda oynamis, onlarda da genelde sonradan oyuna girmis birisi. Sen bu adami oynamadigi icin Istanbul'a cagirip kendin antrenman yaptiriyorsan, kendi takiminda oynamayan diger futbolculara (en basta Fatih Tekke'ye) haksizlik ve terbiyesizliktir. Mevkileri itibari ile bir kiyaslama sacmadir belki ama bir tarafta UEFA Kupasini final macinin adami olarak kaldirmis birisi var, diger tarafta kolundaki kaptan bandiyla ülkenin en önemli spor yazarlarindan birine mac esnasinda el kol hareketleri yapan, oynadigi ülkede hakkinda irkciliktan sorusturma acilan ve en önemlisi yurtdisina ciktigindan beri 10 mac üst üste oynamamis bir adam var.

Tümer'in (yanilmiyorsam) bir sonraki dönem askerligi var. Yurtdisina neden gitti acaba? Evet futbolun askerlikle ilgisi yoktur ama sahsen ben Ülkem'i, Milletim'i ve Devlet'imi potansiyel bir asker kacaginin temsil etmesini istemem, tipki kendi ülkesinin takimi icin fazlasiyla beceriksiz olan ve bu nedenle benim ulusumun takimini secen ve 6 yilda 2 kelime Türkce ögrenmeyen birisinin temsil etmesini istemedigim gibi.

Kazim-Richards kuskusuz Terim'in ülkemize son yillarda kazandirdigi en önemli isimlerdendir. Fakat kendi takiminda oynamayan birisinin tüm takimlarin karmasi olan Milli Takima almak yanlistir bence. Bu konuya fazla girmeyecegim, diger futbolcular kadar tepkili degilim Kazim-Richards'a. Slovakya karsisinda Milli Takimda oynayabilecek yetenege sahip oldugunu gösterdi zaten.

Gelelim Semih konusuna. Evet, Semih'i Zico harcadi belki. Ama ben Semih'in de yetersiz oldugunu söylemedim. Mac tecrübesi inanilmaz kisitli dedim sadece. Tecrübesizligini de oynadigi Milli maclarda fazlasiyla belli etti zaten. Semih takimi sirtlayacak bir futbolcu degil. Semih partnerinin ona bos alan acmasiyla sonuca gitmeye calisacak olan birisi. Ama Terim böyle bir sistem uygalayacaga benzemiyor. Semih'ten büyük beklentiler icinde. Sürekli gol atsin, takima pozitif enerji dagitsin istiyor. Semih'te bu yükün altinda eziliyor. Alisik degil cünkü böyle seylere. Fenerbahce'de bütün tepkiler ve isyanlar Kezman'da yogunlastigi icin Semih rahat rahat oynayi atiyor gollerini. Fakat söz konusu Milli Takim oldumu herkes ondan cok sey bekliyor. Maclarin son 10 dakikasinda girip gol atan birinden 90 dakika oynadiginda 2-3 gol bekliyoruz. Bu da onu strese sokuyor. Bence Semih kadroya alinabilir. Ama en fazla alternatif olarak. Kesinlikle sistem onun üzerine kurulmamali.

antagonist
23.05.2008, 21:09
Her şeye ve herkese rağmen milli takımımızın Avrupa Şampiyonası'nda başarılı olmasını can-ı gönülden istiyorum...

Bundan 15 - 20 yıl sonra Fatih Terim ve tercihleri unutulmuş olacak. Eğer milli takım başarılı olursa, bu başarı bâki kalacak.

Emirhan Makul
23.05.2008, 21:58
arkadaşlar fatih terim uefaya liste verecek daha yani bir düzenleme daha yapacak onun için daha farklı birilerini alabilir mevcut kadrodan sakatlığa göre gönderebilir de

Yılmaz
23.05.2008, 22:10
emirhan umarız öle olur ve fatih tekke'yi kadroya dahil eder ...

Mayls
24.05.2008, 09:58
Kadrodan 3 kisiyi mecburen eleyecek zaten. 5-6 kisiyi eleyip 2-3 kisi daha cagiracagini hic sanmiyorum. Cagirirsa bu saatten sonra tepkilere boyun egdigi anlamina gelir bu, ki bu bence daha kötü bir durumdur.

Nytre
24.05.2008, 13:44
Fatih Terim de istanbul basini gibi..

Sadece cevresindekileri milli takima almis.

Mert M.
24.05.2008, 15:10
Fatih Terim Trabzonspor'umuzu sevmiyor arkadaş...
Tekke'ye de ayrı bir antipatisi var herhalde...Gerçi bizim de ona antipatimiz var ya neyse:).

Ümit Tekşan
24.05.2008, 17:48
Fatih TEKKE'yi Milli takıma almayan Fatih TERİM,büyük yanlıs yaptığını Tüm Türkiye biliyor. Umarım bu yanlısını elemelerden sonra düzeltir de TEKKE'mizi Milli takıma çağarır.

Uefa Kupasını almıs bir takımın forveti Fatih TEKKE ve Uefa Kupası finalinda Maçında en iyi oyuncu seçiliyor ve sayın; TERİM bunu görmüyor.Yok eğer görmüyorsa Uefa Tarafından bir gözlük gönderilebilir kendisine...

Fatih TEKKE'nin Futbolculuğunu,Adamlığını,Saha içerisinde duruşunu,Rakip futbolculara karsı davranışını v.s bunları kimse inkar edemez su an da TÜRKİYE'de Fatih TEKKE'nin üzerine forvet futbolcusu yoktur.Bunuda herkes bilsin Türkiye kabul etmiş bunu Duy Fatih hoca duyyy.

Ben Herseye rahmen inşallah EURO 2008 Avrupa Futbol Şampiyonasında TÜRK MİLLİ TAKIMIM'ız Başarıyla Ülkemizi temsil ederler diyorum.Yüreğimiz Kalbimiz Her zaman onlarla..

Türk Milli Takımı Bizim Milli Takımımız Sadece Fatih TERİM'in değil..

Bizler TRABZONSPOR'un Sevdalılarıyız bunu herkes bilsin...

Fatih BALTA
24.05.2008, 18:04
Euro 2088 hazırlıklarını sürdüren Milliler'de Terim düzenlediği basın toplantısında sakat olan isimler hakkında bilgi verdi
Almanya'nın Bielefeld kenti yakınlarındaki Mariendorf kasabasında Avrupa Şampiyonası hazırlık çalışmalarını sürdüren (A) Milli Futbol Takımı'nda, teknik direktör Fatih Terim, ''Rakiplerimizden ürktüğüm, korktuğum yok. Korkum, oyuncularımın formsuzluğu olabilir'' dedi.

Terim, bugün kamp yaptıkları otelin bahçesinde düzenlediği basın toplantısında. gazetecilerin çeşitli konulara ilişkin sorularını yanıtladı.

Ekibi tarafından şampiyonada yer alan rakip takımların izlendiğini ifade eden Terim, ''Rakiplerinizde hangi oyunculardan çekiniyorsunuz'' şeklindeki bir soruya, ''Benim çekinmem ya da korkum yok. Korkum, oyuncumun o zaman formda olmaması olabilir'' cevabını verdi.

Gökhan Gönül'ün sağlık durumunun gün geçtikçe iyiye gittiğini, Hamit'in durumunda da iyileşme olduğunu ifade eden Terim, Hamit'in, oynadığı Bayern Münih takımının doktoru tarafından kontrol edildiğini söyledi.

Gökhan ve Servet'in, takımlarında en çok forma giyen oyuncular olduklarını, bu oyuncuların dinlenmelerinin iyi olduğunu ve kendilerini hiç bir zaman riske atmak gibi bir düşüncesi olmadığını belirten Terim, ''Maçlar kaybedilebilir, ancak oyuncu kaybetmeye gönlüm razı olmaz'' dedi.

Terim, Hamit'in Alman dergisine bu konuda verdiği beyanatın da doğru olduğunu söyledi.

Kadrodan çıkartılacak olan 3 oyuncunun henüz belli olmadığını, bunun zor bir seçim olacağını da kaydeden Terim, oyuncuların kendi aralarında olumlu bir rekabet içinde olduklarını sözlerine ekledi.

Terim, kafalarında belirli bir onbirin olduğunu, ancak bunun yapılacak çalışmalardan sonra kesinlik kazanacağını ifade ederek, ''Ancak, Volkan birinci kaleci olarak sahaya çıkacak. Ayrıca, şu ana kadar Türkiye hafızalarda yer etmiş durumda. Avrupa Şampiyonası'yla birlikte hafızalardan silinmeyecek hale gelecek'' diye konuştu.

Avrupa Şampiyonası'ndan sonra bir takıma gitmeyi düşünüp düşünmediğinin sorulması üzerine ise Fatih Terim, ''Şu ana kadar hiç kimseyle görüşmedim. Eşimi dahi, vakit buldukça arıyorum. Fatih Terim için bir gecikme söz konusu değildir. Şu anda tüm konsantrasyonumuz milli takımın başarısı için'' şeklinde karşılık verdi.

Bu akşam, 15 dakikası basına açık olacak bir antrenman yapacak milliler, yarın akşam da Bochum kentinde Uruguay'a karşı ikinci hazırlık maçına çıkacak.
http://www.internetspor.com/news_detail.php?id=74425

Mehmet Fırat
24.05.2008, 18:30
Euro 2088 hazırlıklarını sürdüren Milliler'de Terim düzenlediği basın toplantısında sakat olan isimler hakkında bilgi verdi
...

Çok ileri görüşlü bi adam bu Fatih Terim... :p :D

Erkan
24.05.2008, 18:58
Çok ileri görüşlü bi adam bu Fatih Terim... :p :D

Imparator olmak kolay degil :D

Cem Balcı
24.05.2008, 19:23
bu adamla işimiz zor ama hadi hayırlısı...

vurgun_kiz_61
24.05.2008, 19:41
Fatih Terimin oldugu yerde hayir olurmu sence Cem?

FatmaÇelik
24.05.2008, 19:52
Ben iyi seyler yapacagına ınanıyorum.Her seyden once hayırlısı olsun tabii...

Emirhan Makul
24.05.2008, 19:53
Gökhan Gönül kadrodan çıkarıldı

http://image.haber7.com/haber/69568.jpg Euro 2008 için hazırlıklarını sürdüren Milli Takım'da Gökhan Gönül şoku. Sakatlığı süren Gökhan Gönül A Milli Takım kadrosundan çıkarıldı.
Almanya'da Euro 2008 için çalışmalarını sürdüren A Milli Takım'da Gökhan Gönül kadro dışı bırakıldı. Milli Takım'ın kampında sakatlığında ilerleme kaydedilemeyen Gökhan Gönül A Milli Takım Kadrosu'ndan çıkarıldı.

Cem Balcı
24.05.2008, 20:23
Fatih Terimin oldugu yerde hayir olurmu sence Cem?

olmaz olmaz da;hani belki bir ihtimal olur diye söylüyorum.Allah dan umut kesilmez.;)

28TS61
26.05.2008, 03:43
terim istifaaaaaaaaa

vurgun_kiz_61
26.05.2008, 16:03
terim istifaaaaaaaaa

Nerde onda o yurek....:mad:

Mayls
26.05.2008, 17:20
Istifa edecek serefi olsa, Yunanistan rezaletinden sonra ederdi zaten...

Emirhan Makul
27.05.2008, 22:42
UEFA'dan olumsuz yanıtFutbol Federasyonu'nun A Milli Takımımız'ın kadrosunu Finlandiya maçından sonra bildirme isteğini UEFA kabul etmedi

27.05.2008 22:27http://www.haberturk.com/2008/05/27/kuturesim/UEFA_logo.jpg Futbol Federasyonu'nun, (A) Milli Takım'ın, 29 Mayıs'ta özel maç yapacak olması ve kamp kadrosundaki sakat oyuncular nedeniyle, 13. Avrupa Şampiyonası finallerine katılacak 23 kişilik kadroyu 29 Mayıs'da bildirme isteğini UEFA kabul etmedi.
Futbol Federasyonu'ndan yapılan açıklamaya göre, 23 kişilik kadronun 29 Mayıs günü saat 24.00'e dek UEFA'ya bildirilebilmesi yönünde istenen izne UEFA, Ulusal Takımlar Müsabakaları Şefi Mikael Salzer imzalı bir yanıt gönderdi.
Salzer'in yanıtında, ''Resmi oyuncu listesinin son bildirim tarihinin ileri alınması isteğinizi değerlendirdik. Organizasyonla ilgili idari nedenler ve uluslararası medyanın liste bilgisine olan yüksek ilgisi nedeniyle, isteğinize olumlu yanıt veremiyoruz. Anlayışınıza teşekkür eder ve resmi listenin 28 Mayıs günü saat 13.00'e dek (TSİ) tarafımıza ulaştırılmasını talep ederiz'' denildi.
A.A.

Osman Yavuz
28.05.2008, 11:58
Seni günahım kadar sevmem Fatih Terim.Umarım euro 2008'den sonra milli takımdan bir daha dönmemek üzere ayrılırsın da gönül rahatlığıyla tutarız milli takımı.Bu kadar adaletsizlik olmaz.Mehmet Yıldız'ı hiç sevmem ama şu anda milli takımı Türkiye liginde en çok hakeden isimdi bana göre.Ayrıca bana göre şu anda Türkiye liginin Türk olarak en kaliteli orta saha oyuncusu Mehmet Topuz nasıl milli takıma alınmaz.Fatih Tekke bile kendi adına yapılan haksızlıktan bahsetmiyor.Bunlardan bahsediyor.

LazAnisT
28.05.2008, 12:28
Dün kendini eleştiren gazetecilere ''benden bahsedeceğinize 26 pas yapıp pozisyona girdik ondan bahsedin'' dedi.İstersen yüz pas yap sayın hocam oynadığımız futbol ortada..

a f s
28.05.2008, 12:55
Dün kendini eleştiren gazetecilere ''benden bahsedeceğinize 26 pas yapıp pozisyona girdik ondan bahsedin'' dedi.İstersen yüz pas yap sayın hocam oynadığımız futbol ortada..
26 pas mı takım halinde ataktayken Tümer'in pasıyla nasıl gol yediğimizi soramamışlar mı adama? Yuh diyorum.
Fatih Tekke'yi bu takıma almamasını anlamakta zorluk çekiyorum. İnşallah bugün listeye onun adını da ekler.

Ne Dediler Ne Demeliler Başlığındaki mesajımı buraya da taşıyayım:

Ne dedi:
http://cache.daylife.com/imageserve/0cNp0o7aQU8vh/340x.jpg

Uruguay Türkiye maçı öncesi istiklal marşımızı okuyan ( ! ) Kazım'ın görüntüsü.

Fatih Hocam istiklal marşını bile okuyamayan, ofsayta düşmekten başka iş yapmayan adamları milli takıma alıyorsun, Fatih Tekke'yi almıyorsun. Ne iş?
http://cache.daylife.com/imageserve/06eLcNE5Yh4An/340x.jpg
Terim :İşinize bakın kardeşim,
http://cache.daylife.com/imageserve/0aKj5aR6VicjL/610x.jpg
Terim: Fatin Tekke mevzusu kapanmıştır arkadaş.

Fatih sen nediyorsun Fatih Hoca'ya mesaj olarak?
http://cache.daylife.com/imageserve/0cDDaKi1UQ53P/340x.jpg
-Elimdeki kupa mesaj olarak yeter sanırım.

Tolpaş61
28.05.2008, 13:21
sayesinde milli takımdan soğuduğum adam.

Barış
28.05.2008, 13:25
ibrahim kaş,halil, yıldıray yolcu

Mert67
28.05.2008, 13:27
Bizim takımda gol atabilecek forvet yok bence.Yine 1996 daki gibi gol ve puan alamadan döneriz.

Dursun Kaplan
28.05.2008, 13:30
Tek bişey söyLüyorum..

GerizekaLısın Fatih Terim...!

Ömer SEVİNÇ
28.05.2008, 13:31
Yıldıray ve Halil'in kadrodan çıkarılması resmen mallık.

Mevlüt ve Semih Halil'den iyi mi şimdi?

Osman Yavuz
Bizim takımda gol atabilecek forvet yok bence.Yine 1996 daki gibi gol ve puan alamadan döneriz.
Aynen katılıyorum.Eğer sen hocaysan Terim ben de Arsene Wenger'im.:mad:

TSelif
Tv8 de konuşuyor şu an !

eys_61
28.05.2008, 13:34
Yıldıray,Halil ve İbrahim Kaş kadro dışı Tümer,Emre Aşık hala kadroda.Gerizekalının önde gidenisin Terim!

Selman
28.05.2008, 13:41
Yıldıray,Halil ve İbrahim Kaş kadro dışı Tümer,Emre Aşık hala kadroda.Gerizekalının önde gidenisin Terim!

Komedi ya, cidden bunları mı gönderiyor?Kazım da kaldı yani:DBenim gibi yapın bırakın desteklemeyi filan, stres yapmazsınız;)

Kadir
28.05.2008, 13:45
Yıldıray gib ibir adamı kadrodan çıkarmak zekasızlıkdır . Tümer'i Yıldıray'a tercih etmiş bizim imparatoriçe.Ayrıca Halil'i çıkarması da saçmalık . İbrahim Kaş normal karşılanabilir ama imparatoriçenin Halil ve Yıldıray'ı kadrodan çıkarması hayır .

onur_alabuga_61
28.05.2008, 13:46
lan mal adam senin sabri dedeiğin toptan anlamıyo gerizekalı niye emreyi çıkarmıyon yıldıray emreden 100 kat daha iii damadı olacak yhaa emre ztn kaç senedir yalaklık yapıo emreye anlamadım senin semih dediğin angut boş kallelere atar milli maçlarda bişi yapamaz

güzelim gökdeize o aydızlı formayı giymek haram mı yaZIKLAR OLSUN

galatasaray milli takımı denir başka bişi denmez emrea aşık duracak emre güngör duracak yıldıray gidecez takım milli takım olmazsa beddua edenin çok olurduda emre güngörü galatasayray a gelmeden neden almadınhe sölesene allah belanı versin

Mert67
28.05.2008, 13:47
Eminim Gökdeniz'de ilk 11'e giremez.Kazım varken.:mad:
C.Ronaldo Yattara'nın Uğur Boral'a yaptığı işkencenin iki katını sabri'ye uygular inşallah.:mad:

onur_alabuga_61
28.05.2008, 13:48
a milli takımda oynaman için ik önce gs formasını giymen lazım

onur_alabuga_61
28.05.2008, 13:48
Eminim Gökdeniz'de ilk 11'e giremez.Kazım varken.:mad:
C.Ronaldo Yattara'nın Uğur Boral'a yaptığı işkencenin iki katını sabri'ye uygular inşallah.:mad:

helal kardeşim inşallah 0 puan alırız bu adam bişi bilmiyo yhaa ztn buralara balıklarla geldik kalecei hataları kurtatrdı bizi

Kadir
28.05.2008, 13:50
Yıldıray'ın yerine Tümer
Halil'in yerine Kazım çıkarılmalıydı . İbrahim Kaş tercihine birşey demem ama Yıldıray ve Halil tercihleri çok saçma .

is_mail61
28.05.2008, 13:50
yok iki kat forma var astarı sarı kırmızı işte:)

TSelif
28.05.2008, 13:54
Herşeyi nefret ettirdin bize Terim !!

Hasan Ayvenli
28.05.2008, 13:57
lütfen bakın şu ankete
http://www.ntvmsnbc.com/modules/surveys/euro2008kadro/Ok.asp#txt

Ömer SEVİNÇ
28.05.2008, 13:59
Nihat çıkarılsın diyen binde 5'i çok merak ediyorum kim onlar:D

MarceloTS
28.05.2008, 14:01
bu adamın başında olduğubi milli takımı desteklemeyene kimsenin kızma hakkı yok adam egolarını tatmin ediyor gsli çıkarmamak için elinden geleni yapıyor nihatı çıkarsa şaşırmazdım yazık valla çok yazık

Erbay
28.05.2008, 14:03
Yıldıray'dan bir türlü yararlanamadık.Halil bence kesinlikle kalmalıydı.Forvetlerimiz Nihat,Semih,Mevlüt.Sadece Semih sırtı dönük iyi oynuyor.Nasıl oynayacağız çok merak ediyorum.Terim'in ağzından düşmeyen 4-3-3 bize yaramayacak gibi.Milli takımda bulunan kaç oyuncu bu sisteme alışık?Hem bu sisteme dönmek için şampiyonaya bir ay kalmasını mı bekledik.Ya Yıldıray nasıl gider çıldıracağım.:(

Terzioğlu
Serefsiz Fatih Terim yine yapti yapacagini.

Hasan Ayvenli
çıkardığı adamların 2si en az oy alan isimler. bu kadar mı olur ya. neler yazmak istiyorum ama off:S

Terzioğlu
28.05.2008, 14:05
Gercekten kus beyinli bu adam. Simdi Hamit'inde moralini sifirlamis oldu. Yazik degilmi Halile Yildiray'a..adamlar bütün sezon boyunca bu turnuvayi bekledi. Ama onlar yerine Ayhan gibi kazmalar, Kazim gibi ne oldugu belli olmayan adamlar tercih ediliyor.

Onur
28.05.2008, 14:08
Yıldıray ve Halil'i kadrodan çıkarmak hangi mantalitenin ürünüdür(!) anlamak imkansız. Bu kadarını Ziya Doğan bile yapmazdı. Yıldıray'ı bu takımdan kesecek hiç bir oyuncu yok (Gökdeniz bile).

Halil'e gelirsek; şuanda kadroya alınmayan Fatih ve kadroda olan Nihat'tan sonra ki en iyi 3. forvet elemanı. Mevlut Erdinç'i bi kulube pazarlamak için kadroda tuttu büyük ihtimalle. Kazım da aynı şekilde.

Ama yazık değil mi Milli takımımıza. Bu kadroyla 2.tur Sürpriz!

ÖmerFarukYılmaz
28.05.2008, 14:16
Ziya Doğan yardımcısımı bu Fatih'in....

Gokdeniz-61
28.05.2008, 14:36
yildiray ve halile cok uzuldum :)
bukadarda olmazki kardesim ja, ayhan akman ve emre gungor bunlar nedir ja cok yazik
yildiray ve halil sizlamistir icerleri gercek

İsmail Çavuşoğlu
28.05.2008, 14:38
ben her aman diyorum yinede diyeceğim..

futboldan anlamayan futbol fakiri..
gitti en son çıkacak adamları çıkarttı ya kadrodan ..deli olmak içten bile değil.
tümer,ayhan,kazım,aurelio,emre aşık,gökhan zan,sabri,mevlüt bunların içinden çıkartması gerekirken çıkarttığı adamlara bak sen yaa:mad:

» Bu Mesaj BMN Forum Yöneticisi Tarafindan Düzenlenmistir.
» Mesajin forum kurallarina uygun olmadigi tespit edilmistir (Genel Kurallar)
» Forum yöneticileri / moderatörleri kurallara uymayan mesajlari düzenleme ve silme hakkina sahiplerdir.
» Foruma üye olan herkes Forum Kurallarini (http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=2344) kabul etmis sayilir.
» Gerekli durumlarda itirazlariniz için: uyelik@bordomavi.net

Muhammet
28.05.2008, 14:38
Emre Aşık kimdir ne iş yapar?

Ayhan Akmanı Portekiz'in orta sahası karşısında çok merak ediyorum!

Mevlüt'ün tecrübesizliği parlama yaparsa, en çok Fatih Terim'i ve medyanın tepkisi sabırsızlıkla bekliyorum.

Mehmet Fırat
28.05.2008, 14:50
Senden boşuna nefret etmiyorum!

ÖmerFarukYılmaz
28.05.2008, 14:59
Sistem için Yıldıraydan vazgeçtin diyelim,Ama Halil varken Semihte nedir ya..

Bahattin Aydın
28.05.2008, 16:37
abi nedir bu ya Halil neden yok ? hadi şimdi yıldıray 1 maç oynayıp 5 maç sakat yatıyor konduksiyon..vs. eksik diyelim..ama halil neden yok :@