PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Taraftar Sayımızda Düşüş Var mı? Bunu Nasıl Önleriz? Sayıyı Nasıl Artırırız?

trabzonsporfan
21.08.2009, 15:02
Beni Trbzonspor taraftarı yapan babamdır.O dönem Galatasaray başarılıymış bende Galatasarayı tutmak istemişim ama babam anlattı anlattı bende olayın içine girince Trabzonsporlu oldum.Niye oldum bir asalet vardı İstanbul takımlarına diç geçirmişlik vardı özgünlük vardı.

30 sene oluyor ne yazık ki.Şampiyonluk gören veya şampiyonluğu hatırlayan nesilin yaşları iyice Kemale erdi.Yeni nesili nasıl Trabzonspor'lu yapacağız.Her yıl hüsran geçmişle mazimizle övünerek avutuyorum kendimi.

Ama Allah izin verirse yarın birgün benimde çocuğum,yeğenim olunca onu nasıl Trabzonsporlu yapacağım.Ne anlatacağım onlara bildiğim hiçbirşey yok.

Bu fikirli kişilerin olduğunu düşünerek taraftar sayımızın önümüzdeki yıllarda azalması muhtemelmidir?Muhtemelse nasıl önlenmelidir.?

Ne yazık ki böyle gidersek Trabzon ili dışında Trabzonspor'a sempatiyle bakan yeni nesil çocukları olmayacak.Bu da taraftar sayımızın azalacağının belirtisi değilmidir?

Avrupada eski Trabzonspor ligde eski Trabzonspor Türkiye kupasında eski Trabzonspor dedik dedik dedik.Ben de yaşlanıyorum artık..

Allah sonumuzu hayır etsin

Sizin bu konuda ki önerileriniz ??

Halmanli
21.08.2009, 15:04
Bu sevdaya bir kere tutulan ömür boyu bırakmaz.

Ha çocuklar?

Çocuklara kahraman lazım

Biz çocukken mahallede top oynarken kimi sergen sergen geldi vurdu goolll, oğuz bir çalım attııııııııı, rıdvan hakan şükürdü hagi idi derdi

Bende

Hami hamiiiiii geldi vurdu gol derdim. Kimsede itiraz edemezdi. Herkes bilirdi Sert vurdunmu hami gibi vurmuşsundur.

Ya da forma alırdım 10 numara. Herkes bilirdi o forma haminin kimse diyemezdi o da adammı da formasını giyiyorsun diye. sonra şota vardı.

Şimdi? İsim yok. Çocukları heyecanladıracak isim yok. Gördüğüm kadarıyla bi yattara var.

Hasan61
21.08.2009, 15:05
Taraftar sayısında nasıl düşüş olabilir ölüm dışında(Allah herkese gecinden versin)
bugün tutan yarın tutmayan hiç tutmasın daha iyi

machi_61
21.08.2009, 15:06
Gereksiz bir konu lütfen kapatılsın!!!

beta61
21.08.2009, 15:06
halmanli kardeşimizin sözüne katılıyorum... kahraman şart..... ailelere de iş düşüyor tabii

trabzonsporfan
21.08.2009, 15:07
Taraftar sayısında nasıl düşüş olabilir ölüm dışında(Allah herkese gecinden versin)
bugün tutan yarın tutmayan hiç tutmasın daha iyi
Allah gecinden versin evet ama hayatın acı bir gerçeğidir bu.Dedelerimiz ninelerimiz göçüp gidiyor bu fani dünyadan.Olaya bu acı yönünden bakmayıp,yeni nesil nasıl Trabzonsporu tutacak yönüne eğilsek daha iyi olur

trabzonsporfan
21.08.2009, 15:08
machi_61 (http://forum.bordomavi.net/member.php?u=28709)

gereksizse girme lütfen.
Herkeste bir yönetici tavrı bu nedir ya?

Ben birşey merak etmişim burda renktaşlarımın bu konuda ne düşündüğünü öğrenmek istiyorum sen gelmiş kapatılsın diyorsun.Çık girme bu başlığa o zaman

machi_61
21.08.2009, 15:11
Taraftar sayımızda düşüş var falan filan diyosun. Trabzonsporu bırakıp başka takımı tutan adamı nasıl aramızda tutarız diyosun. Bizim böyle bi çabaya ihtiyacımız yok. Az taraftarımız olsun ama adam gibi taraftarımız olsun!!!

Cihad Varlı
21.08.2009, 15:13
Taraftar sayımız düşüyorsa , bırakın düşsün . Trabzonspor'lu olma ayrıcalığını sadece biz tadalım . Başarısızlıkta takımı bırakacak taraftara ihtiyacımız yok zaten .

trabzonsporfan
21.08.2009, 15:14
Taraftar sayımızda düşüş var falan filan diyosun. Trabzonsporu bırakıp başka takımı tutan adamı nasıl aramızda tutarız diyosun. Bizim böyle bi çabaya ihtiyacımız yok. Az taraftarımız olsun ama adam gibi taraftarımız olsun!!!
İyi oku orayı benim Trabzonsporu bırakıp başka takımı tutan birini bu takımda tutmak gibi bir çabam yok.

Yeni nesil Trabzonsporlu olamazsa taraftar sayımızın düşeceği açık.Bugerçekleri kabul edelim.

Karşılıklı atışmayalım burda.
Senin nezlinde diğer arkadaşlarada söylemek istiyorum.Konuyu gereksiz buluyorsanız lütfen başlık kapatılsın gibi şeyler yazmayın şurda.Bana göre veya buraya yazanlara göre gerekliki yazıyoruz burda.

DKaraduman
21.08.2009, 15:26
Bütün yenilgilerin suçunu taraftara atmaya devam ederek yükseltebiliriz belki.

Gökhan Döner
21.08.2009, 15:28
Böyle birşeyin olacağına inanmıyorum.Aksine daha fazla artmıştır bile .
Trabzonspor taraftarı pazara kadar ki taraftarlardan değil Ölene kadar
takımını destekleyen taraftardır.
Önemli olan bundan sonrada çocuklarımızı trabzon spor taraftarı yapabilmek.

Burçak
21.08.2009, 15:31
konuyu farklı taraflara çekmeye gerek yok.
açık ve net sormuş taraftar sayısı düşüyormu diye.
evet yada hayır diye yanıt vermek gerekirse yanıtı Evet dir.

Bizler kendimizi biliyoruz. şühnemizde yok.
ama gelecekte daha kuvvetli bir camia, kökleri daha sağlam olan ve bizi her yerde temsil edebilecek taraftarımız olacaksa bu takımın kazanacağı başarılarla da doğru orantılıdır.
bu iki kere iki dörtdür...

trabzonsporfan
21.08.2009, 15:35

neden böyle birşeyin olmayacağını dişünüyorsunuz?
Biz çocuklarımızı Trabzonspor'lu nasıl yapacağız.En azından babam beni Trabzonsporlu yaparken kullandığı kozları vardı.Ben nasıl yapacağım.hadi ben Trabzonsporluyum büyük ihtimal oğlum veya kızım Trabzonsporu tutacak.Ama Malatyada yeni doğan bir çocuk niye Trabzonsporu tutsun.

Muhammed KOÇ
21.08.2009, 15:36
nasıl artsın.

Can basten
21.08.2009, 15:38

Düşüş mutlak değer olarak yoktur fakat oransal olarak muhtemelen vardır.

TameRHan
21.08.2009, 15:39
bugün camide 11-12 yaşlarında bir genç uşak gördüm. sırtında 61 numaralı gs forması vardı.
ne durumda olduğumuz ortada. gerçi touluse gibi sıradan takıma elenip avrupadada türkiyede olduğu gibi hezimet yaşıyorsanız,herkesin trabzonsporlu olmasını bekleyemezsiniz

gökçay61
21.08.2009, 15:39
bilinçsiz ts li babalar veya anneler olduğu sürece taraftar sayımız azalabilir ama onun dışında azalma olduğunu düşünmüyorum..

Adnankazaz
21.08.2009, 15:40
bence taraftar sayisi su an için ayni ama bence dünkü galatasaray in 5-0 lik galibiyetinden sonra bu takima ilgi duyan bi çok taraftar kazanrmistir

Atalay
21.08.2009, 15:42
İki maç üst üste kaybedince açılan konu başlıkları felaket oluyor.....

trabzonsporfan
21.08.2009, 15:45
mesela dün Toulose takımını yenseydik hatta tarhi yazar bir şekilde yenseydik çok güzel oluacaktı.Beşlki de bunu yapamadığımız için bir kesim küçük çocuğun bu takıma doğabilecek sempatisini kaçırdık.

Hürgün Aygün
21.08.2009, 16:04
ben daha 13 yaşındayım ve bu yşıma kadar şampiyon olmasak bile daha sevdam arttı hiç bir zama başka takım tutmayı düşünmedim

ozturk
21.08.2009, 16:05
maalesef taraftar sayısındaki artış sportif başarıyla doğru orantılı...

biz de de sportif başarı olmadığı için doğal olarak düşüyor..

lazkopatfaroz
21.08.2009, 16:06
mesela dün Toulose takımını yenseydik hatta tarhi yazar bir şekilde yenseydik çok güzel oluacaktı.Beşlki de bunu yapamadığımız için bir kesim küçük çocuğun bu takıma doğabilecek sempatisini kaçırdık.

diğer maçta yenip tur atlamak daha güzel ve anlamlı olur

Dip.Ing.Mag.
21.08.2009, 16:06
bu ne sacma baslık sayıyı nasıl artırırız falan Gs nası artırtıysa basarı artı sempatı ısı bu .. artık trabzonda doganlar bıle GS lı doguyo nıye Uefa sampıyonu olmus adamlar bızde 30 yıl oncekı basarılarla kendımızı avutur dururuz

SDinc
21.08.2009, 16:07
Şampiyon olarak.

elbera
21.08.2009, 16:20
böyle saçma başlıkmı olur taraftar sayımız azalıyorsa dönekler vardır onlar dönüyordur dönekleri gerimi kazanalım diyosunuz bizim döneklerle işimiz olmaz trabzonu doğu karadenizliler (rize hariç) ve çoğu trabzonlu tutar yani trabzonlu olup fenerbahçeyi tutuyorum diyen çocuklar var onlarda haklı onlara bi kahraman nlazım yada en iddaalı takımlardan biri olmamız en iyi ihtimal şampiyon olmamız.....

Adem Erdoğan
21.08.2009, 16:28
en az 3 çocuk...

Burçak
21.08.2009, 16:30
elbera şuan azalmaz. ama böyle devam edilirse 10 sene sonra da bu şekilde olmaz..

Kimse kendini kandırmasın.
Trabzonda yaşayan Trabzonlu olanlar için değişen birşey olmaz. takımlarını sahiplenmeye devam ederler...
Ama ya Trabzonu görmeyen bilmeyen Karadenizi bile görmemiş Malatyalı Adanalı Bursalı Kayseri Sivaslı Edirneli si vs. nasıl Trabzonsporlu olacak ??

Bu takım şuan da tüm anketlerde en kötü ihtimalle 4. sırada olabiliyorsa bunu Şampiyonluklarına borçlu.
10 seneye sığdırdığı 6 şampiyonluk Trabzonsporun taraftarının her yerde olmasını sağladı. Trabzonu görmeyen bilmeyenlerin takımı olmayı başardı.

kimse herhangi bi maçta 3 atarız 5 atarız der gibi yorum yapmasın burayada.
bunlar gerçekler. bu takımın acilen şampiyonluğa ihtiyacı var....

Ozan Yazıcı
21.08.2009, 16:36
Trabzonspor'un taraftar sayısı bundan sonra Trabzonluların nüfus artışıyla paralel gider, başka da birşey olmaz. Hatta Trabzonluların çocukları bile artık bu takımı tutmaktan imtina etmeye başladığı için gerileyebilir de. Ben Rizeliyim, hasta Trabzonsporluyum, ama yukarıda Allah var çocuğuma hayatta bu takımı tutturmam. Ben yandım, onu yakmam. Ben açıkçası bu takımın bundan sonra şampiyonluk falan görebileceğine de inanmıyorum..

trabzonsporfan
21.08.2009, 16:49
Trabzonspor'un taraftar sayısı bundan sonra Trabzonluların nüfus artışıyla paralel gider, başka da birşey olmaz. Hatta Trabzonluların çocukları bile artık bu takımı tutmaktan imtina etmeye başladığı için gerileyebilir de. Ben Rizeliyim, hasta Trabzonsporluyum, ama yukarıda Allah var çocuğuma hayatta bu takımı tutturmam. Ben yandım, onu yakmam. Ben açıkçası bu takımın bundan sonra şampiyonluk falan görebileceğine de inanmıyorum..
eğer sadece böyle olacaksa taraftar sayısı bakımından diğer İstanbul takımlarıyla aramızdaki fark açılacak.

Biz şehrimizdeki kişileri kaybetmiyoruz.Ama yeni yeni futbola başlayan taraftarlığı öğrenen kişileri ne yazık ki kaybediyoruz.

Arkadaşın dediği gibi şampiyonluk lazım bu takıma ama 1 tane değil

Emirhan Makul
21.08.2009, 16:52
Bizim mahallede ki ilk okula giden çocuk Trabzonspor'lu olmasına rağmen gidip real madrid forması alıyorsa demek ki Transfer gerekiyor.

Bol bol reklam yapmak gerekiyor

Birde Mevcut taraftarı kandırmaya yeltenmemek gerekiyor.

OYılmaz
21.08.2009, 17:05
Maçlar İstanbul'da oynansın

gustavo_colman
21.08.2009, 17:07
arttırma ne ya devşirme taraftar mı alacağız yapma yahu çok gereksiz bir konu ayrıca bu konuyu dünkü maçtan sonra açtıysan tam ayıp ettin BİZİM TARAFTARIMIZ YERİ GELDİĞİNDE SÖVER DE,ELEŞTİRİRDE AMA MAÇ ESNASINDA AVAZI ÇIKTIĞI KADAR BAĞIRIR HER ZAMANDA ŞAHİT OLUYORUZ

elbera
21.08.2009, 17:13
ailenin takıma bağlılığı yüksek olsunki çocukta bundan etkilensin o zaman yürekten bağlı olur trabzona ne diyelim yani 2 şey var biri kulübün önemi hangi çocuğa vansporu felan tutturabilirsin arkadaş ortamında dalga geçile geçile döner zaten onun için burada kulübün önemi kalitesi seviyesi çok önemli kulübün kalitesi iyi olması için iyi oyuncuları olması lazım iyi oyuncuları olması için para lazım bu işi gene biz trabzonsporlulara kalıyor 2.si bu ilk adım olmalı ailenin çocuğa trabzonsporu benimsetmesi bunu yaparsa çocuğunda aklı bu işlere ermeye başlar daha sonra kendi kulübünü diğer kulüplerle kıyaslar işte buradada 1. adım çok önemli....klübün tarihide önemli 1. adım için çünkü klübün geçmişiyle alaylar felan olursa çocuk trabzonsporla bağları biraz olsun gende kopar söyelecek cevabı olması lazım özetle bu iş bize ve klübe kalmış....

trabzonsporfan
21.08.2009, 17:21
arttırma ne ya devşirme taraftar mı alacağız yapma yahu çok gereksiz bir konu ayrıca bu konuyu dünkü maçtan sonra açtıysan tam ayıp ettin BİZİM TARAFTARIMIZ YERİ GELDİĞİNDE SÖVER DE,ELEŞTİRİRDE AMA MAÇ ESNASINDA AVAZI ÇIKTIĞI KADAR BAĞIRIR HER ZAMANDA ŞAHİT OLUYORUZ
ya kardeşim tamam taraftarımıza laf söyleyen yok zaten.Ama yarın bir gün Kırşehirdeki çocuk niye Trabzonsporu tutsun biz bunu tartışıyoruz.Onu Trabzonspor taraftarı yapabilecek şeyler nedir bunları istiyoruz.

Anlatabildim mi?

Hiç bir takımın taraftarına gelin siz Trabzonsporu tutun demiyoruz

trabzonsporfan
21.08.2009, 17:23
ailenin takıma bağlılığı yüksek olsunki çocukta bundan etkilensin o zaman yürekten bağlı olur trabzona ne diyelim yani 2 şey var biri kulübün önemi hangi çocuğa vansporu felan tutturabilirsin arkadaş ortamında dalga geçile geçile döner zaten onun için burada kulübün önemi kalitesi seviyesi çok önemli kulübün kalitesi iyi olması için iyi oyuncuları olması lazım iyi oyuncuları olması için para lazım bu işi gene biz trabzonsporlulara kalıyor 2.si bu ilk adım olmalı ailenin çocuğa trabzonsporu benimsetmesi bunu yaparsa çocuğunda aklı bu işlere ermeye başlar daha sonra kendi kulübünü diğer kulüplerle kıyaslar işte buradada 1. adım çok önemli....klübün tarihide önemli 1. adım için çünkü klübün geçmişiyle alaylar felan olursa çocuk trabzonsporla bağları biraz olsun gende kopar söyelecek cevabı olması lazım özetle bu iş bize ve klübe kalmış....

evet bu mesajını beğendim ama önceki mesajında bu başlığın saçma olduğunu söylemiştin demekki değil.

Ben taraftar sayımızın diğer 3 takımla arasındaki farkın açılmamasını istiyorum.Bunuda en önemli yolu yeni gelen kitleyi Trabzonspora katmak olacak.

Biz çocuklarımıza Trabzonsporluluğu öğretiyoruz da diğer takımları tutan kişiler öğretmeyecekmi.Sadece bu yoldan gidersek fark yine açılacak.

elbera
21.08.2009, 17:26
elbera şuan azalmaz. ama böyle devam edilirse 10 sene sonra da bu şekilde olmaz..

Kimse kendini kandırmasın.
Trabzonda yaşayan Trabzonlu olanlar için değişen birşey olmaz. takımlarını sahiplenmeye devam ederler...
Ama ya Trabzonu görmeyen bilmeyen Karadenizi bile görmemiş Malatyalı Adanalı Bursalı Kayseri Sivaslı Edirneli si vs. nasıl Trabzonsporlu olacak ??

Bu takım şuan da tüm anketlerde en kötü ihtimalle 4. sırada olabiliyorsa bunu Şampiyonluklarına borçlu.
10 seneye sığdırdığı 6 şampiyonluk Trabzonsporun taraftarının her yerde olmasını sağladı. Trabzonu görmeyen bilmeyenlerin takımı olmayı başardı.

kimse herhangi bi maçta 3 atarız 5 atarız der gibi yorum yapmasın burayada.
bunlar gerçekler. bu takımın acilen şampiyonluğa ihtiyacı var....

kendinde diyorsun şampiyonluğa ihtiyacımız var ama ben bir bursalının malatyalının vs. trabzonsporu tutabilceğine inanmıyorum çünkü biz bir şehir takımıyız bazıları gibi mahalle takımı değiliz doğulular güneydoğulular trabzonu sevmezler zaten iki rum takımı mesela trabzonla fener trabzon kökeni rumdan geliyor onlar trabzonu sevmiyor ama feneri seviyor fener rum takımı aradadaki fark trabzonu sevmedikleri için trabzonsporuda sevmiyorlar bazı illerimiz destekleyebilirler ama bana göre trabzonspor tutabilecekler doğu karadeniz ve yakınındaki karadeniz illeri bizim takımımızn adam gibi bir taraftar grubu bile yok hadi buradanda insalara trabzonsporu benimsetelim derdim o da olmuyor trabzonspordan beşiktaşa dönenler var neymiş çarşı ona buna karşı ona havalı geliyor bu onlara karışınca gerçek taraftar böyle olur diyor bizim klübün yapması gerekn çooooook şey var ben bunları tek başıma yapamam bana yardımcı olacak kişiler varsa 1 - 2 kişi değik 10.000 - 20.000 kişi ben bu kişilerle trabzonsporu aydınlığa çıkaracağımıza inanıyorum çok eksiğimiz var....

Muhammed
21.08.2009, 17:28
Ben bu takımı tuttuğumda hiç şampiyon olduğunu bilmiyordum. Büyük bir takım olduğunuda bilmiyordum. Gönül işi bu yıldızla başarıyla ilgisi yok bence.

trabzonsporfan
21.08.2009, 17:31
kendinde diyorsun şampiyonluğa ihtiyacımız var ama ben bir bursalının malatyalının vs. trabzonsporu tutabilceğine inanmıyorum çünkü biz bir şehir takımıyız bazıları gibi mahalle takımı değiliz doğulular güneydoğulular trabzonu sevmezler zaten iki rum takımı mesela trabzonla fener trabzon kökeni rumdan geliyor onlar trabzonu sevmiyor ama feneri seviyor fener rum takımı aradadaki fark trabzonu sevmedikleri için trabzonsporuda sevmiyorlar bazı illerimiz destekleyebilirler ama bana göre trabzonspor tutabilecekler doğu karadeniz ve yakınındaki karadeniz illeri bizim takımımızn adam gibi bir taraftar grubu bile yok hadi buradanda insalara trabzonsporu benimsetelim derdim o da olmuyor trabzonspordan beşiktaşa dönenler var neymiş çarşı ona buna karşı ona havalı geliyor bu onlara karışınca gerçek taraftar böyle olur diyor bizim klübün yapması gerekn çooooook şey var ben bunları tek başıma yapamam bana yardımcı olacak kişiler varsa 1 - 2 kişi değik 10.000 - 20.000 kişi ben bu kişilerle trabzonsporu aydınlığa çıkaracağımıza inanıyorum çok eksiğimiz var....

zamanında başka şehirin takımlarıda Trabzonsporu tutuyordu.O yüzden bugün taraftar sayımız çok.Yoksa diğer takımlardan bir farkımız olmazdı.

Mesela zamanında ülkemizi Avrupada en iyi temsil eden bizdik.Bu yüzden ülkenin dört bir yanında bize karşı sempati oluştu.Bu da taraftar sayımızı artırdı.Bugün hala bu sayede taraftar sayımızın fazla oluşundan söz edebiliyoruz..

elbera
21.08.2009, 17:33
Taraftar sayımız düşüyorsa , bırakın düşsün . Trabzonspor'lu olma ayrıcalığını sadece biz tadalım . Başarısızlıkta takımı bırakacak taraftara ihtiyacımız yok zaten .
iyi o zaman sen bizim takımımızı bırakan kişilerin hersene verdiği parayı ver o zaman bu sözü söyle anca fener kadar zengin bir kulüp olursak bunu diye bilirsin....

elbera
21.08.2009, 17:50
zamanında başka şehirin takımlarıda Trabzonsporu tutuyordu.O yüzden bugün taraftar sayımız çok.Yoksa diğer takımlardan bir farkımız olmazdı.

Mesela zamanında ülkemizi Avrupada en iyi temsil eden bizdik.Bu yüzden ülkenin dört bir yanında bize karşı sempati oluştu.Bu da taraftar sayımızı artırdı.Bugün hala bu sayede taraftar sayımızın fazla oluşundan söz edebiliyoruz..
taraftar sayımız fazla olduğu konusunda sana katılmıyorum kendinde dedin sempati bu sadece bir bakış tıpkı şimdiki insanların sivasa baktıkları gibi sivasın şampiyon olmasını isteyenleri duydum ama hiçbiri sivas için yardımda bulunmuyor sivası sivassporlular destekliyor gerçek taraftarın takımını sözle desteklemesi yetmez buna taraftarda denmez sadece hangi takımlısın sorusuna cevabım olsun diye trabzonlular trabzondakilerin çoğuda zaten trabzonsporu tutmak adet haline geldiği için tutuyor gerçek taraftar dediğin hem ağzıyla(ama bu yürekten olmalı bu sevgiyide yazdığım geçen mesajda vardı) hemde cebindekiyle destekler (bir şey daha var).....bazıları gerçekten trabzonsporu sever ama bazılarıda o gerçekten tutandan özenip tutar trabzonu mesela maçlarda gördüğümüz olaylar en ufak şeyde yuhalama bir maç yenilince bir daha maça felan gelmeme sonra parası var trabzonsporlu ama hiçbirşeye katkıda bulunmaz birde haberlerde gördüklerimiz fatih tekkeyi almazsan gelmem maça onu almazsan yapmam etmem hep karşılıklı fedakarlığa alışmışız bu da gerçek taraftarlık olmuyor tek taraflı fedakarlığa razı gelebilen kimseler gerçek taraftardır sonuç çocuklar o stad atmosferine girince anlamalı ne kadar önemli bir kulübün parçası olduğunu....taraftar sayımız 2 şekilde azalıyor biri dönenller (baba trabzonlu çocuk fenerli) diğeride yalancı taraftarlar (sadece ağızla gösteri yapan)........

elbera
21.08.2009, 17:53
bir sorum olacak byler ağaoğlu oflu ama hangi takımlı birde açtığım bir başlık var onu sabırla okumanızı ve katılmanızı istiyorum eğer okuduysanız ve trabzonsporla alakalı forum sitelerinde başlık açma imkanınız var kopyala yapıştır deyin ve bana hangi siteye yaptığınızı bu mesajı alıntılayarak bu sayfada verin bir sakıncası yok değilmi trabzonsporfan buda taraftar sayısını artırmak için bir yöntem ekonomiden başlayacağız iyi oyuncular alacağız kalitemiz artacak ve bu olaylar taraftarada yansıyacak.....istanbulda bildiğiniz trabzon veya alakalı dernekler varmı of derneği trabzonspor derneği vs...

trabzonsporfan
21.08.2009, 18:00
taraftar sayımız fazla olduğu konusunda sana katılmıyorum kendinde dedin sempati bu sadece bir bakış tıpkı şimdiki insanların sivasa baktıkları gibi sivasın şampiyon olmasını isteyenleri duydum ama hiçbiri sivas için yardımda bulunmuyor sivası sivassporlular destekliyor gerçek taraftarın takımını sözle desteklemesi yetmez buna taraftarda denmez sadece hangi takımlısın sorusuna cevabım olsun diye trabzonlular trabzondakilerin çoğuda zaten trabzonsporu tutmak adet haline geldiği için tutuyor gerçek taraftar dediğin hem ağzıyla(ama bu yürekten olmalı bu sevgiyide yazdığım geçen mesajda vardı) hemde cebindekiyle destekler (bir şey daha var).....bazıları gerçekten trabzonsporu sever ama bazılarıda o gerçekten tutandan özenip tutar trabzonu mesela maçlarda gördüğümüz olaylar en ufak şeyde yuhalama bir maç yenilince bir daha maça felan gelmeme sonra parası var trabzonsporlu ama hiçbirşeye katkıda bulunmaz birde haberlerde gördüklerimiz fatih tekkeyi almazsan gelmem maça onu almazsan yapmam etmem hep karşılıklı fedakarlığa alışmışız bu da gerçek taraftarlık olmuyor tek taraflı fedakarlığa razı gelebilen kimseler gerçek taraftardır sonuç çocuklar o stad atmosferine girince anlamalı ne kadar önemli bir kulübün parçası olduğunu....taraftar sayımız 2 şekilde azalıyor biri dönenller (baba trabzonlu çocuk fenerli) diğeride yalancı taraftarlar (sadece ağızla gösteri yapan)........

taraftar sayımız az mı? :eek:

Trabzon şehrinin nüfusuna bakarsan taraftar sayımız gerçekten çok fazla.Demekki geçmişte birşeyler olmuş dimi :)

trabzonsporfan
21.08.2009, 18:02
bir sorum olacak byler ağaoğlu oflu ama hangi takımlı birde açtığım bir başlık var onu sabırla okumanızı ve katılmanızı istiyorum eğer okuduysanız ve trabzonsporla alakalı forum sitelerinde başlık açma imkanınız var kopyala yapıştır deyin ve bana hangi siteye yaptığınızı bu mesajı alıntılayarak bu sayfada verin bir sakıncası yok değilmi trabzonsporfan buda taraftar sayısını artırmak için bir yöntem ekonomiden başlayacağız iyi oyuncular alacağız kalitemiz artacak ve bu olaylar taraftarada yansıyacak.....istanbulda bildiğiniz trabzon veya alakalı dernekler varmı of derneği trabzonspor derneği vs...

Ağaoğlu derken Ahmet Ağaoğlunu sormuşsan hangi takımlı olduğunu sormanı anlamadım açıkçası

elbera
21.08.2009, 18:03
sence gerçek tarafatlık bu mu avazın çıktığı kadar bağırmak peki fatih tekke alınmassa maç gelmem para vermem diyen taraftar gene o avazı çıktığı kadar bağıran taraftar değilmi......

Yunus Emre SEYHAN
21.08.2009, 18:08
son 25 yıldır bir başarın yoksa normaldir.
Baktığımızda 3 bizans takımına göre her yönden eksiğiz.. Ekonomi,Taraftar sayısı,Günümüze göre güncel sekilde elde edinilen başarılar,transferler vs...

Maddi olarak rakiplerimizle yarışamayız..... Maliyetsiz bir oyuncu alıp ya da oyuncu yetiştirmekten başka yapacak birşeyimiz yok.

Alt yapıya önem vermeliyiz.

Millet Parayı basıp alıyor futbolcu........

Zaten tarihimiz boyunca 3-4 transfer dısında fazla bonservis bedeli ödeyen bir kulup değiliz..
Ama iyi araştırmalar yapılmalı.. öyle aldığın 200 futbolcudan 3-4 tanesi iyi cıkmayacak.

Başarı yoksa taraftar sayında sınırlı olur.

Genç nesile baktığımızda onların gözünde sıradan bir takımız.. Sıradan bir takım demekte haksız falan değiller......

elbera
21.08.2009, 18:49
Ağaoğlu derken Ahmet Ağaoğlunu sormuşsan hangi takımlı olduğunu sormanı anlamadım açıkçası
ali ağaoğlunu diyorum inşaat şirketi varya onun sahibi.....

elbera
21.08.2009, 18:51
taraftar sayımız az mı? :eek:

Trabzon şehrinin nüfusuna bakarsan taraftar sayımız gerçekten çok fazla.Demekki geçmişte birşeyler olmuş dimi :)
ama gerçek taraftar sayısı ne kadar yazığım şeyi dikkatli okumamışsın....

61viya
21.08.2009, 19:15
Bununla ilgili bir araştırma sonuçlarını okumuştum geçenlerde. Sayımız geçmiş yıllara oranla artmış istatistiklere göre. Raad olun :)

Ahmet Faruk
21.08.2009, 19:16
en az 3 çocuk...

Zaten başka türlü bu taraftarın sayısının artması mümkün değil...
Biz nasıl olduk sanki, ya baba, ya dayı, ya amca...

Yeni yetişenleri babaları bile kandıramıyor :)

trabzonsporfan
21.08.2009, 19:17
Bununla ilgili bir araştırma sonuçlarını okumuştum geçenlerde. Sayımız geçmiş yıllara oranla artmış istatistiklere göre. Raad olun :)
ne artmış taraftar sayımız mı arttı yoksa diğer takımların taraftar sayılarına olan oran mı arttı.

İnşallah ikincisi artmıştır.

Samet Türkmen
21.08.2009, 19:22
Taraftar sayısında düşme değilde ilgisizlik olduğunu düşünüyorum.

elbera
21.08.2009, 19:23
61viya son yazıları okuma yukarıdaki yorumlarada bak....biz gerçek taraftardan bahsediyoruz........

elbera
21.08.2009, 19:24
Taraftar sayısında düşme değilde ilgisizlik olduğunu düşünüyorum.
ilgisizlik sahte taraftarın yaptığı iştir yukarıdaki yorumları okursanız bunların hepsini tartıştık zaten.....

okg_53
21.08.2009, 19:29
Başlık kapatılmalı.
Trabzonspor ismini karalayan bir başlık olmuş.İyi niyetle açılmış olabilir. ama bizim taraftara ihtiyacımız yok.
Bu başlığı gören elin 3 eziğine, TS taraftar arıyor dedirtmem.
Az taraflar olsun ama öz olsun.

elbera
21.08.2009, 19:44
Başlık kapatılmalı.
Trabzonspor ismini karalayan bir başlık olmuş.İyi niyetle açılmış olabilir. ama bizim taraftara ihtiyacımız yok.
Bu başlığı gören elin 3 eziğine, TS taraftar arıyor dedirtmem.
Az taraflar olsun ama öz olsun.
ya çok gerikafalı bir düşünce biz taraftarmı arıyoruz diyoruz sanki beşiktaşlı birini tslimi yapalım diyoruz milletin çocukları feneri tutuyor neden üstelik baba trabzonlu ve trabzonsporlu buna çözüm ne onu arıyoruz belki buna karşı bir önlem alıcaz sen bu kulübün ileride iyi bir yerlere gelmesini istiyormusun o zaman maddi gelirin olması lazım maddi gelirde öyle 100.000 kişi taraftar olsa hepsi 10 milyon verse 1.000.000 tl bir oyuncunun yıllık alacağını belirliyor bu 3.000.000 taraftar olsun hepsi 10 milyon versin 30.000.000 aradki fark bu buna nasıl çözüm arıyorsun elin üç eziği diyorsunda hepsi bizden üstün onlarla boy ölçüşemeyiz kabullen bunu sabret dalga geçseler ne olur ölürmüsün sen elinden geleni yap ileride onlarla boy ölçüşecek seviyeye geldiğimiz zamana kadar sabret gücünü bil çok büyük bir takım değiliz........

okg_53
21.08.2009, 19:50
ya çok gerikafalı bir düşünce biz taraftarmı arıyoruz diyoruz sanki beşiktaşlı birini tslimi yapalım diyoruz milletin çocukları feneri tutuyor neden üstelik baba trabzonlu ve trabzonsporlu buna çözüm ne onu arıyoruz belki buna karşı bir önlem alıcaz sen bu kulübün ileride iyi bir yerlere gelmesini istiyormusun o zaman maddi gelirin olması lazım maddi gelirde öyle 100.000 kişi taraftar olsa hepsi 10 milyon verse 1.000.000 tl bir oyuncunun yıllık alacağını belirliyor bu 3.000.000 taraftar olsun hepsi 10 milyon versin 30.000.000 aradki fark bu buna nasıl çözüm arıyorsun elin üç eziği diyorsunda hepsi bizden üstün onlarla boy ölçüşemeyiz kabullen bunu sabret dalga geçseler ne olur ölürmüsün sen elinden geleni yap ileride onlarla boy ölçüşecek seviyeye geldiğimiz zamana kadar sabret gücünü bil çok büyük bir takım değiliz.......
Sana göre çok büyük bir takım olmayabiliriz ama bana göre dünyanın en büyük takımıyız.
Herkesin büyüklük anlayışı farklıdır.
Kimi, çok kupa alan büyüktür der,
Kimi, çok parası olan büyüktür der,
Kimi, en eski klüp büyüktür der,
Kimi de Az imkanlarla başarılara ulaşan büyüktür der.
Benim büyüklük anlayışıma göre biz en büyüğüz.

logitech
21.08.2009, 19:54
başlığın ismi saçma. soru soruyor, kararı kendi veriyor sonra da çare arıyor. :)

61viya
21.08.2009, 19:56
61viya son yazıları okuma yukarıdaki yorumlarada bak....biz gerçek taraftardan bahsediyoruz........

Kusura kalmayın yahu, araştırmayı yapan adama soramadım seceresini araştırdınnız mı bu taraftarların diye.

elbera
21.08.2009, 19:57
Sana göre çok büyük bir takım olmayabiliriz ama bana göre dünyanın en büyük takımıyız.
Herkesin büyüklük anlayışı farklıdır.
Kimi, çok kupa alan büyüktür der,
Kimi, çok parası olan büyüktür der,
Kimi, en eski klüp büyüktür der,
Kimi de Az imkanlarla başarılara ulaşan büyüktür der.
Benim büyüklük anlayışıma göre biz en büyüğüz.
senin büyüklük anlayışın neymiş öğrenebilirmiyiz......

logitech
21.08.2009, 19:58
elbera senin asabiyetinin kaynağını da biz öğrensek.

61viya
21.08.2009, 19:58
ne artmış taraftar sayımız mı arttı yoksa diğer takımların taraftar sayılarına olan oran mı arttı.

İnşallah ikincisi artmıştır.

Gazeteyi bulabilirsem, daha net bilgiler veririm :) Ancak oransal bir artıştı bu.

61viya
21.08.2009, 20:12

Arkadaş, sana tek bir sözüm var, Trabzonsporluluğun sende dursun, milletinkini sorgulama yeter.

Sen tutup da, bu takımı sadece Trabzon şehrinin takımı olarak görüyorsan mümkünse ne yazılarımı alıntı yap, ne yazılarıma bir yorum.

Antalyalıyım ben, oturduğum yer Mersin, doğum yerim Tarsus. Trabzonsporluyum. Ve bunu da kimseye sorgulatmam.

Ağır gel.

Hiçbir şey bilmiyorsan, haddini bil... Yeter.

Hiç düşünememişindir eminim, acaba benim zihniyetimde olanlar yüzünden günün birinde azalma olabilir mi taraftar sayısında diye. Gerçi pardon, senin gibilerin zihniyetinde, onlar zaten taraftar değildi.

logitech
21.08.2009, 20:26
elbera sana cevap vermeyeceğim çünkü ağzından çıkanı kulağın duymuyor. en ufak fikrin dahi olmayan insanları suçluyorsun. sen en iyisi sana bir şey yazmadığımı varsay.

elbera
21.08.2009, 20:33
ben sadece bu sitede gördüğüm olayları esasa alarak bunları yazıyorum......

Burçak
21.08.2009, 20:34
elbere sen anlatılmak isteneni anlamadın.
öncelikle bilki kimse devşirme taraftar istemiyor. x takımını bırakıp Trabzonsporlu olmasın yani.
biz yeni nesli kaybetmeyip Trabzonsporlu olması için neler yapılmalı diye çözüm arıyoruz.
bunun en kolay yoluda başarıdan geçiyor. şampiyonluktan geçiyor.

ve unutma ki şu forumda bile Trabzonla uzaktan yakından alakası olmayan bir çok insan var.
önemli olan Trabzonsporlu oluşları. Şampiyon olduğumuzu düşün. genç nesilin aklını çelemeyecek tv ler.
nekadar başarılıysan sana sempati duyan ve seni destekleyenlerin sayısı artar. taraftar kazanırsın hızla.

elbera
21.08.2009, 20:40
Arkadaş, sana tek bir sözüm var, Trabzonsporluluğun sende dursun, milletinkini sorgulama yeter.

Sen tutup da, bu takımı sadece Trabzon şehrinin takımı olarak görüyorsan mümkünse ne yazılarımı alıntı yap, ne yazılarıma bir yorum.

Antalyalıyım ben, oturduğum yer Mersin, doğum yerim Tarsus. Trabzonsporluyum. Ve bunu da kimseye sorgulatmam.

Ağır gel.

Hiç düşünememişindir eminim, acaba benim zihniyetimde olanlar yüzünden günün birinde azalma olabilir mi taraftar sayısında diye. Gerçi pardon, senin gibilerin zihniyetinde, onlar zaten taraftar değildi.
yeter felan ağır kaçıyor renkdaşım o zaman fatih tekkeyi almazsan bir kuruş yardımda bulunmam maça gelmem diyen taraftar istemiyoruz sen istiyormusun bana karşı geldiğine göre istiyorsun buna nasıl çözüm bulacaksın ileridekii nesiller böyle olmasın diye çözüm arıyoruz ben seni sorguyamı çekiyorum şizofrenmisin ne yazdığımı görmüyormusun ben burada trabzonsporun neyine laf attım sen bana babalık taslıyorsun benim görüşlerim bana kalacaksa bu site niye açıldı söylermisin herkes burada yorum yapıyor çözüm arıyor sen ne demeye çalışıyorsun.....

Zafer Fidan
21.08.2009, 20:42
UEFA macinda tribünler dolu degildi, malesef. Hele Kapalida cok bosluk vardi. Kac senedir ilk avrupa macimiz ve biz stadi dolduramiyoruz.

http://www.250kb.de/u/090821/j/a6a47e20.jpg

elbera
21.08.2009, 20:46
elbere sen anlatılmak isteneni anlamadın.
öncelikle bilki kimse devşirme taraftar istemiyor. x takımını bırakıp Trabzonsporlu olmasın yani.
biz yeni nesli kaybetmeyip Trabzonsporlu olması için neler yapılmalı diye çözüm arıyoruz.
bunun en kolay yoluda başarıdan geçiyor. şampiyonluktan geçiyor.

ve unutma ki şu forumda bile Trabzonla uzaktan yakından alakası olmayan bir çok insan var.
önemli olan Trabzonsporlu oluşları. Şampiyon olduğumuzu düşün. genç nesilin aklını çelemeyecek tv ler.
nekadar başarılıysan sana sempati duyan ve seni destekleyenlerin sayısı artar. taraftar kazanırsın hızla.
ben öyle bir şey dediğimi hatırlamıyorum biri beşiktaşı bıraksın tsyi tutsun gibisinden 3. sayfada en üstlerde bir adama cevap yazdım oradada dedim bunları beni anlamadan eleştirmeyin lütfen çok güzel bir başlık ama bazıları şizofren ters görüyor ters cevap yazıyor.....

61viya
21.08.2009, 20:49
Yahu keşke hiçbir şeyi beceremiyorsak,söylediğimiz laflar azıcık tutarlı olsa :)

Burçak
21.08.2009, 20:49
buna yanlış anladınız diyebilirsin. şizofren felan yakışık almıyor...
ama çok alakasız konulardan bahsediliyor başlıkta.

kısacası başarı yoksa taraftar sayısı azalmaya mahkumdur. neyini tartışıyorsunuz?

atomania
21.08.2009, 20:51

Ben Rizeliyim Ve Inan bana benden daha cok Trabzonsporu sevemesin, yoksa böyle birsey yazmazdin. Böyle görüs acisi 5 Metre Kareyi gecmeyenlerle Trabzonsporu tartismam.

Benim Trabzonlu Arkadisim Besiktasi tutuyor. Ne yapayim simdi? Ben Trabzonlu degilim diye bende mi birakayim?
Benim en büyük hayalim Oglumun Trabzonsporda oynamasini Rizeli diye vazmi geceyim?
Yahu zaten dün den beri gözüme uyku kacmiyor sinirimdan birde böyle birsey okuyunca elim ayagim titriyor.

Bana Tarihte herangi bir Trabzonsporun oynadigi maclarin dakikasini sor söyleyim. Yurtdisindan ucakla Maclara gelirim, yurtdisinden kombine alirim, 25 sene dir hersene Formasini alirim, Dergiye üyeyim, 200 kisilik Lokalarda tek basima ( Trabzonsporlu ) herkesle dalasirim, Cocuklarimin hepsi Trabzonsporlu. Yurtdisinde Trabzonspor cafe kurarak bir bölüm kazanci Trabzonspora hibe ederek. Maasim yüzde 30 Trabzonspora harcayarak, Türkiyedeki Akrabalara Macbilleti alarak AMA HAKLISIN NEYIME BEN TRABZONLU DEGILIM YA.

atomania
21.08.2009, 20:52
UEFA macinda tribünler dolu degildi, malesef. Hele Kapalida cok bosluk vardi. Kac senedir ilk avrupa macimiz ve biz stadi dolduramiyoruz.

http://www.250kb.de/u/090821/j/a6a47e20.jpg

Maastricht macinda bile Dolu iyidi. Neden?

Burçak
21.08.2009, 20:53
atomania (http://forum.bordomavi.net/member.php?u=25331)

boşver kardeş. heryerde aykırı sesler çıkar mutlaka. forumun rengi diyelim ;)
benim için en değerli Trabzonsporlular sizlersiniz.
ben Statın yanında doğdum büyüdüm. Hep bu renkleri gördüm. kolay olanı seçtim Trabzonsporlu oldum. asıl taraftar sizlersiniz ;)

atomania
21.08.2009, 20:54

ben Statın yanında doğdum büyüdüm. Hep bu renkleri gördüm. kolay olanı seçtim Trabzonsporlu oldum. asıl taraftar sizlersiniz ;)

Bak iste moralimi düzelttin biraz. Sagol Kardes:alkış:

elbera
21.08.2009, 20:59
Ben Rizeliyim Ve Inan bana benden daha cok Trabzonsporu sevemesin, yoksa böyle birsey yazmazdin. Böyle görüs acisi 5 Metre Kareyi gecmeyenlerle Trabzonsporu tartismam.

Benim Trabzonlu Arkadisim Besiktasi tutuyor. Ne yapayim simdi? Ben Trabzonlu degilim diye bende mi birakayim?
Benim en büyük hayalim Oglumun Trabzonsporda oynamasini Rizeli diye vazmi geceyim?
Yahu zaten dün den beri gözüme uyku kacmiyor sinirimdan birde böyle birsey okuyunca elim ayagim titriyor.

Bana Tarihte herangi bir Trabzonsporun oynadigi maclarin dakikasini sor söyleyim. Yurtdisindan ucakla Maclara gelirim, yurtdisinden kombine alirim, 25 sene dir hersene Formasini alirim, Dergiye üyeyim, 200 kisilik Lokalarda tek basima ( Trabzonsporlu ) herkesle dalasirim, Cocuklarimin hepsi Trabzonsporlu. Yurtdisinde Trabzonspor cafe kurarak bir bölüm kazanci Trabzonspora hibe ederek. Maasim yüzde 30 Trabzonspora harcayarak, Türkiyedeki Akrabalara Macbilleti alarak AMA HAKLISIN NEYIME BEN TRABZONLU DEGILIM YA.
ben onu espirisine yazdım böyle alınacağını bilseydim yazmazdım kalbini kırdığım için şu an çok üzülüyorum ben onu trabzonlularla rizeliler anlaşamaz vs diye sözler varya trabzon rizeli çekişmesi vs ben onları göz önüne alarak espirili bi yaklaşım yapmak istedim bu kadar alınacağınızı anlayamadım affedin......

elbera
21.08.2009, 21:03

ben işte bu yüzden sinirliyim senin gibi acaba kaç taraftarımız var....

KÖKSAL AYDIN
21.08.2009, 21:07
Görevim gereği pek çok yerde çalıştım.Rize'nin ilçelerinde yaptım.Şimdi Trabzon'da görev yapıyorum. Sürmenede yaptım, Köprübaşında vb
Rizeyi geçtim.Orası zaten farklı.Rize küme düşerken Rizeliler Fenerin şampiyonluğuna seviniyor, sokaklarda meşalelerle geziyorlardı.gs şampiyon olduğunda daha da coşkuluydular.
Neyse orası Rize.
Son dönemlerde de Trabzon'un ilçelerinde çalıştım.Ama inanın öğrencilerin çoğu artık Trabzonsporlu değil.Sınıflarda 3-5 Trabzonsporlu var diğerleri fener, bjk ve gs arasında bölüşülmüş durumda.Çocuklarla muhabbet ettiğimde diğer takımları tutanlara çok takılırım.Ama çocuklar önüme hemen bir istatistik çıkarıp koyarlardı.
Hocam sen en son ne zaman şampiyon olmuşsun? vb sorular da peşinden gelirdi.
Tabi biz gereken cevapları verirdik ama içimizdeki hasret bizi yerdi.
Gençlik heyecan istiyor, isim istiyor, şampiyonluk istiyor.
Bunların olmadığı takımların işi çok zor.
İlin sınırları dışına çıkınca her şey bitiyor artık.

atomania
21.08.2009, 21:09
ben işte bu yüzden sinirliyim senin gibi acaba kaç taraftarımız var....

olacak olacak merak etme yakinda Türkiyenin 3/4 Trabzonsporlu olacak. Bol Bol Cocuk yapip TRabzonsporlu yaparak onlarda bol cocuk yapacak ama hepsi ayri Memlektlerden evlenecek ve tabiki basari. Inanin bana bu 2 mac ölcü degil. En az 8-9 Maclik Seri baslayacak Gaysay Maci dahil. Hadi bunlari dünkü Macin sinirina yazalim. BIRLIK ZAMANI

Sümeyye Şahin
21.08.2009, 21:17
Elbera @

Ramazan ramazan bir şey yazmak istemedim ama geriye doğru mesajları okuyunca...

Çözüm arayışları içerisinde olduğunuzu düşünmüyorum.

Kaldı ki kendinize göre çözüm için sayfalardır paragraf paragraf yazıyorsanız alıntıladığınız mesajlarda insanlara karşı biraz daha karşımdaki 'Trabzonsporlu' yaklaşımıyla yaklaşmalısınız. Malum Trabzonspor taraftar forumundayız.

böyle saçma başlıkmı olur taraftar sayımız azalıyorsa dönekler vardır onlar dönüyordur dönekleri gerimi kazanalım diyosunuz bizim döneklerle işimiz olmaz trabzonu doğu karadenizliler (rize hariç) ve çoğu trabzonlu tutar yani trabzonlu olup fenerbahçeyi tutuyorum diyen çocuklar var onlarda haklı onlara bi kahraman nlazım yada en iddaalı takımlardan biri olmamız en iyi ihtimal şampiyon olmamız.....
He, ben de Trabzonspor forumundaki haricilerdenim. ;)

elbera
21.08.2009, 21:17
Görevim gereği pek çok yerde çalıştım.Rize'nin ilçelerinde yaptım.Şimdi Trabzon'da görev yapıyorum. Sürmenede yaptım, Köprübaşında vb
Rizeyi geçtim.Orası zaten farklı.Rize küme düşerken Rizeliler Fenerin şampiyonluğuna seviniyor, sokaklarda meşalelerle geziyorlardı.gs şampiyon olduğunda daha da coşkuluydular.
Neyse orası Rize.
Son dönemlerde de Trabzon'un ilçelerinde çalıştım.Ama inanın öğrencilerin çoğu artık Trabzonsporlu değil.Sınıflarda 3-5 Trabzonsporlu var diğerleri fener, bjk ve gs arasında bölüşülmüş durumda.Çocuklarla muhabbet ettiğimde diğer takımları tutanlara çok takılırım.Ama çocuklar önüme hemen bir istatistik çıkarıp koyarlardı.
Hocam sen en son ne zaman şampiyon olmuşsun? vb sorular da peşinden gelirdi.
Tabi biz gereken cevapları verirdik ama içimizdeki hasret bizi yerdi.
Gençlik heyecan istiyor, isim istiyor, şampiyonluk istiyor.
Bunların olmadığı takımların işi çok zor.
İlin sınırları dışına çıkınca her şey bitiyor artık.
benim demek istediğim herşeyi tamamen özetledin saol kardeşim.....

elbera
21.08.2009, 21:21
Elbera @

Ramazan ramazan bir şey yazmak istemedim ama geriye doğru mesajları okuyunca...

Çözüm arayışları içerisinde olduğunuzu düşünmüyorum.

Kaldı ki kendinize göre çözüm için sayfalardır paragraf paragraf yazıyorsanız alıntıladığınız mesajlarda insanlara karşı biraz daha karşımdaki 'Trabzonsporlu' yaklaşımıyla yaklaşmalısınız. Malum Trabzonspor taraftar forumundayız.

He, ben de Trabzonspor forumundaki haricilerdenim. ;)
hepinize tek tek mi cevap vereceğim daha demin arkadaş aynısı dedi rizeliyim diye trabzonsporlu olamazmıyım dedi ben ona cevap yazdım o cevabı oku kimseyide anlamadan yargılama.......

Sümeyye Şahin
21.08.2009, 21:24
hepinize tek tek mi cevap vereceğim daha demin arkadaş aynısı dedi rizeliyim diye trabzonsporlu olamazmıyım dedi ben ona cevap yazdım o cevabı oku kimseyide anlamadan yargılama.......

Takılmayın oraya, size mesajı yazarken karşılıklı diyaloglarınız olmuş.

Mesajımda asıl kısmı anladıysanız problem yok. ;)

Tepki çekti mesajlarınız. Anlamış olmalısınız bir şeyleri.

'Bin'ler üye bu foruma.

Biraz daha dikkat lütfen.

leavemealone
21.08.2009, 21:32
Düsüs kesinlikle var, bu bir gercek. Aslinda yapilacak cok sey var bu düsüsü önlemek icin ama adam gibi el atan yok kulübe.

Misal sadece taraftar gruplarini birlestirseler bile bu büyük etki yapar ve yeni nesile örnek olur. Ama maalesef kulübümüz cok amatörce yönetiliyor, iyi niyetlerinden süphem yok ama gercekci olursak iyi idare edilmiyoruz.
O yüzden bizim bir sade taraftar olarak cok yapicak bir seyimiz yok. Kulüp yaparsa yapar, yapmazsa elde var sifir.

Sade bir taraftar olarak peki nasil katki sagliyabiliriz?

Trabzonsporu bir felsefe olarak kabul ederek. Bu ne demektir peki? Trabzonsporlulugumuzu sadece mac izleyerek yasamamaliyiz, Trabzonsporlulugu normal hayatimizdada yasamaliyiz. Yasayalim ki millet bizi örnek alsin. Misal her zaman üstümüzde bir TS aksesuari tasiyabiliriz. Bu bir yüzük olur, bir saat olur, bir atki olur, bileklik olur, kiyafet olur, bordo mavi olan herhangi bir sey olur, olurda olur. Sonra arkadas cevremizde sohbet ettigimizde onlarda etki birakmaliyiz. Özentiligin ne oldugunu anlatabiliriz. Onlara nereli olduklarini sorun, neye heves ettiklerini sorun, geldikleri yerin nesi meshur oldugunu sorun, en sonundada hangi takimli olduklarini sorun ve muhtemel olan 3 cevaptan birini aldiginiz zaman onlara özentiliklerini yüzlerine vurun. Onlara "siz takiminizi sampiyon oluyor, parasi cok vs. diye tutuyorsunuz ama biz karsiliksiz seviyoruz" diyebilirsiniz. Cevrenizde özenti olmamanin nasil bir sey oldugunu göstererek iz birakabilirsiniz. Sokaktaki cocuklar, esinizin dostunuzun cocuklari, komsularinizin cocuklari sizi gördügü zaman "ahada TSli abi geciyor/geliyor" dedirtmeniz lazim. Onlara bir gofret alarak, ilgi duyarak TSli olmanin nasil oldugunu anlatabilirsiniz. Onlar top oynadigi zaman onlara sunu sorabilirsiniz mesela "bakin hangi takimi tutuyorsunuz?" - sunu, sunu ve sunu tutuyoruz dedikleri zaman "yani 3 gsli, 2f bli ve 4 bjk li öyle mi? Gördünüz mü bakin hepiniz ayni takimlari tutuyorsunuz yani o takimlari tutmakta ne var? Ama herkes benim tuttugum takimi tutamaz, tutmaz cün ki herkeste o yürek yoktur" gibisinden diyebilirsiniz.

Tabi cokta abartmaya gerek yok, sonucta "sadece" bir takim tutuyoruz bunu devlet meselesi haline getirmemize gerek yok. Ama önemli olan TSyi nasil yasadigimizdir. Herkes sizinle dalga gectiginde onlara gülerek "Iste aramizdaki farkda bu zaten! Sizde eziklik kompleksi oldugu icin her firsatta bunun böyle olmadigini kanitlamak icin elinizden geleni yaparsiniz, herkesi kendinizden kücük görür ve kücük düsürmeye calisirsiniz ama bizim böyle bir derdimiz yok Allaha sükür cünki biz bu ligin abisiyiz." demektir TSli olmak.

Herkes hayatinda 3-5 kisiyi cok sevebilir ve bunun ne demek oldugunu bilir ve anlar, ama herkes 26 sene bir kadini bekleyemez ve bunu anliyamaz, cünki bu yürek ister ve anca bu yüregi tasiyanlar bu 26 seneyi anliyabilir.

ALİ FATİH
21.08.2009, 22:05
SELAM BÜTÜN RENKTAŞLARIMA;;;;;Şimdi kaos var! Kime, nasıl, ne kadar güvenebiliriz?.. Yazık, çok yazık, Trabzonsporum heba oluyor!..Ama Trabzonsporlu olmak ,zaten zor iştir! Modern çağda insanlar az zahmele çok mutluluk istiyor.Ama Trabzonsporum yalpalıyor!Kolay değil Trabzonsporluluk bu zamanda!!!Bu yüzden herkes Trabzonsporlu olamaz!..Sadece ama sadece bordo-mavi renklere güveniyorum! O renklerin tılsımına, o renklerin ahengine, o renklerin RENKTAŞLARINA güveniyorum!..Ama ayırt etmeden , her fikri savunan;ama yapıcı ama kırıcı , kalbi bu renkler için çarpıp; kavga eden ,sakin kalan,agresif olan,ketum olan....her bordomaviliye güveniyorum.Bir tane bile borbomaviliyi dışlayan açık TS düşmanıdır!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!! Dünyada takımlar ikiye ayrılır....1. TRABZONSPOR 2.Diğerleri

trabzonsporfan
21.08.2009, 22:10
of başlıkla ilgisiz şeyler yazmayalım lütfen ya.Bu başlıkta bibirinizi kırmanız başta beni üzer

denizgrsy
21.08.2009, 22:27
dünyanın her yerinde bu durum yönetime takıma bakar ! yönetim taraftarını heycanlandıracak girişimler yapmalı . yönetimler oturdukları yerden hiç bir icraat yapmadan hadi gelin her maç doldurun demezler , icraatı yapar taraftarı heycanlandırırlar , sonunda zaten o takımın her maçı full çeker , taraftar kaybetmediğin gibi ölü toprağı serpilmişleri de diriltirsin .

Saltuk Buğra
21.08.2009, 22:28
ben istanbulda oturyorum. daha 2 gün önce trabzondaydım. trabzonda gençlerin çoğu ist takımı tutuyor. bişe deyince trabzonlu ayrı trabzonsporluluk ayrı diyolar. istanbuldaki trabzonluları hiç sormayın. bizim sınıfta var 3 tane trabzonlu 3 üde gs li.. onlarla muhatap dahi olmuyorum. insanda biraz milliyetçilik olur. memleketini sever insan biraz. trabzonsporlu olmayan trabzonluyum demesin bence.. trabzon merkezdeki özellikle beşirli tarafı hep ist takımı tutuyor. gümüşhane kelkitliler bizden daha çok sahip çıkıyo bu takıma.. utanç verici bi durum...

elbera
21.08.2009, 22:49
buna yanlış anladınız diyebilirsin. şizofren felan yakışık almıyor...
ama çok alakasız konulardan bahsediliyor başlıkta.

kısacası başarı yoksa taraftar sayısı azalmaya mahkumdur. neyini tartışıyorsunuz?
ben sana demedim o şizofreni bi arkadaş var ona bi an için sinirlendiğim için yazdım ama genede renkdaşıma bu lafı dediğim için pişmanım....

elbera
21.08.2009, 22:59
ya bu kadar uzatmayın konuyu bir arkadaş diyor ben antalyalıyım trabzonsporu tutuyorum bunu kimseye sorgulatmam vs. tabi tutarsın senin çocukluğunda en iyi takım ts idi tabi tutarsın şimdiki çocuklar neden tutmuyor takımda bir heyecan eğer şampiyon olamazsak taraftar sayısı artmaz birde aile çocuğa trabzonspor sevgisi aşılamalı ali ağaoğlu neden gsyi destekliyor neden trabzonlu olduğu halde trabzonspora yardım etmiyor istese tüm istanbul kulüplerini dize getirir parasıyla ama neden bize yardım etmiyor çünkü koyu değil sıradan bir trabzosporlu bu anketteki yazılarımı okursanız anlarsınız belki şimdide bir işadamı olacak biri yetişiyor trabzonlu ama fenere katkı yapacak neden trabzonsporu takımdan görmüyor taraftar sayısının artırılması içi takımın kalitesi çok önemli ve taraftarlarında ateşli olması gerekir yeni yetişen nesillerde babalarından ağabeylerinde görerek bunu gelenek haline getirecek anca böyle trabzonspor yaptığı transferlerlede asla şampiyon olamaz bence taraftar sayısının artması için hes projesinin borçları ödeyip meyvelerini vereceği zamanı beklemeliyiz......

Şahin_53
21.08.2009, 23:00

Yorumuna diyecek söz yok,kısa ve çok güzel özetlemişsin...

İyiki doğmuşsun iyiki Trabzonsporlusun...

Senin gibi taraftarlara her zaman ihtiyacımız var.:alkış:

Gordon Freeman
21.08.2009, 23:56
Bu sevdaya bir kere tutulan ömür boyu bırakmaz.

Ha çocuklar?

Çocuklara kahraman lazım

Biz çocukken mahallede top oynarken kimi sergen sergen geldi vurdu goolll, oğuz bir çalım attııııııııı, rıdvan hakan şükürdü hagi idi derdi

Bende

Hami hamiiiiii geldi vurdu gol derdim. Kimsede itiraz edemezdi. Herkes bilirdi Sert vurdunmu hami gibi vurmuşsundur.

Ya da forma alırdım 10 numara. Herkes bilirdi o forma haminin kimse diyemezdi o da adammı da formasını giyiyorsun diye. sonra şota vardı.

Şimdi? İsim yok. Çocukları heyecanladıracak isim yok. Gördüğüm kadarıyla bi yattara var.

katılıyorum gerçekten kahraman şart.kucukken bı yan komsumuz vardı.bıze gelırlerdı hep.onlarında benım yaslarımda bı cocukları vardı.evde teke tek maç yapardık.o hep "Hami Hami vuruyor ve gol" diyip dururdu.nedır ne degıldır bu hamı gıttım babama sordum ve ben de Hami oldum bi anda.bu aslında benım Büyük Trabzonsporu nasıl tanıdıgımın ve sevdıgımın hıkayesıdır.

bordox
22.08.2009, 00:03
Bu düşüş olayı nasıl tespit edilmiştir,son şampiyonlukta 10 yaşında olanlar bugün 35 yaşında olur nüfus olarak bile mantıklı değil yani,bu işin çoluğu çocuğu var,çevresi var.
Populerite vs azalmış olabilir ama sayı da imkansız bence.

ccd6167
22.08.2009, 00:48
arkadaslar olay apacık bellı.
kendı tv kurarsın colugun cogugun sabah kalktıgında senın kanalında cızgı fılm ızler..aksam senle beraber spor programlarını ızler
ateslı taratarın olur delerkı en buyuk hayyalerımden bırı o tarftarlarla tezaurat yapmak..
mucadelecı takım kurarsın 10-11 yasındakı cocuklar o mocadeleden dolayı o hevesle daha ıyı trabzonsporlu olurlar..
sımdı olayın ozetı bu eger bunların 3 nu yap sen bakayım tarftarın sayın dusuyor mu cıkıyor mu eger cıkmazsa bnde namertım

M.Kılıç50
22.08.2009, 01:37
Taraftar Sayımızda Düşüş Var mı? Bunu Nasıl Önleriz? Sayıyı Nasıl Artırırız?

100 Bin üye Kampanyasi :D

Hasan Habip Özbay
22.08.2009, 03:37
düşüş yok ama gençlik için bi şeyler yapmalı aileler çocuklarına yiğenlerine gerekirse baskı yapmalı ne demek bir trabzonlunun başka bir takımı tutması asla kabul edilemez teyze oğlu cinconlu olduğu için inanılmaz soğuk bakıyorum ona ha bu arada 12 yaşında oğlum var nasıl yetiştirdiğimi görmenizi isterim

Bülent Şirin
22.08.2009, 03:51
Trabzon merkezde ayrıntılı gözlem yapma şansım olmadı ama acizane görüşüm Trabzonspor taraftarı azalmıyor, herkes gönlünü ferah tutsun. Taraftarlığın başarı odaklı olduğu bir ülkede bunun nasıl gerçekleştiği sosyolojik bir konudur, analiz etmeye kalkarsam yazı uzar, sonra aşağılarda “çok uzun yaa, okuyamadım biri özetlesin” diye sırıtan kelleler çıkar. O yüzden geçiyorum.

Bir kere bu mesele daha çok aileye bağlı bir şeydir. Eğer ana-baba çocuklarını yeterince aşılarsa çevre ve başarı faktörleri devreye giremez. Bunun bir kimlik olduğu, her ne olursa olsun sahip çıkılması gerektiği çocuklara anlatılabilirse –ki bu bizde hiç de diğer takımlar kadar zor değildir- hiç değilse bizim çocuklarımız kurtulur.

İkincisi, Trabzonspor’u bozuk bir şampiyon olma makinesi olarak tanıtırsanız, yeni nesillerin gidip “sağlam” olanını tercih etmeleri hiç de anormal bir durum sayılmaz. Zaten şampiyonluk tamamen bizim iç dinamiklerimizle elde edebileceğimiz bir şey değildir. Ne kadar güçlü bir takım olursanız olun, ne kadar iyi oynarsanız oynayın, birileri çelme taktığında avucunuzu yalıyorsunuz. E ne olacak, şampiyon olamazsak taraftarsız mı kalacağız? Bu ülkede sadece Trabzonlular ve Karadenizliler değil, her bölgeden insanın Trabzonspor’lu olması için sayısız kültürel ve sosyolojik sebep vardır. Onların üzerinde durmamız, onları işlememiz gerekiyor.

Son olarak... Taraftarın kalitesi yükselmeli, sayısı değil. On milyonlarca taraftarınız olması gerekmiyor. Dolmabahçe’de maçın kimyasını değiştiren Çarşı grubu kaç kişidir? 51 yıldır şampiyon olamayan Schalke’nin stadının kapasitesi ne kadardır? Seyirci ortalaması nedir? Gelsenkirchen şehrinin nüfusu kaçtır? Geçtiğimiz günlerde rakam 50 bini geçtikten sonra kombine satışları durdurulan Borussia Dortmund’da vaziyet ne alemdedir? Şampiyonluğun en büyük favorisi midirler? Yoksa bizim haberimiz olmadan Fatih Tekke’yi mi transfer etmişlerdir?

el_conquistador
22.08.2009, 04:18
Trabzon merkezde ayrıntılı gözlem yapma şansım olmadı ama acizane görüşüm Trabzonspor taraftarı azalmıyor, herkes gönlünü ferah tutsun. Taraftarlığın başarı odaklı olduğu bir ülkede bunun nasıl gerçekleştiği sosyolojik bir konudur, analiz etmeye kalkarsam yazı uzar, sonra aşağılarda “çok uzun yaa, okuyamadım biri özetlesin” diye sırıtan kelleler çıkar. O yüzden geçiyorum.

Bir kere bu mesele daha çok aileye bağlı bir şeydir. Eğer ana-baba çocuklarını yeterince aşılarsa çevre ve başarı faktörleri devreye giremez. Bunun bir kimlik olduğu, her ne olursa olsun sahip çıkılması gerektiği çocuklara anlatılabilirse –ki bu bizde hiç de diğer takımlar kadar zor değildir- hiç değilse bizim çocuklarımız kurtulur.

İkincisi, Trabzonspor’u bozuk bir şampiyon olma makinesi olarak tanıtırsanız, yeni nesillerin gidip “sağlam” olanını tercih etmeleri hiç de anormal bir durum sayılmaz. Zaten şampiyonluk tamamen bizim iç dinamiklerimizle elde edebileceğimiz bir şey değildir. Ne kadar güçlü bir takım olursanız olun, ne kadar iyi oynarsanız oynayın, birileri çelme taktığında avucunuzu yalıyorsunuz. E ne olacak, şampiyon olamazsak taraftarsız mı kalacağız? Bu ülkede sadece Trabzonlular ve Karadenizliler değil, her bölgeden insanın Trabzonspor’lu olması için sayısız kültürel ve sosyolojik sebep vardır. Onların üzerinde durmamız, onları işlememiz gerekiyor.

Son olarak... Taraftarın kalitesi yükselmeli, sayısı değil. On milyonlarca taraftarınız olması gerekmiyor. Dolmabahçe’de maçın kimyasını değiştiren Çarşı grubu kaç kişidir? 51 yıldır şampiyon olamayan Schalke’nin stadının kapasitesi ne kadardır? Seyirci ortalaması nedir? Gelsenkirchen şehrinin nüfusu kaçtır? Geçtiğimiz günlerde rakam 50 bini geçtikten sonra kombine satışları durdurulan Borussia Dortmund’da vaziyet ne alemdedir? Şampiyonluğun en büyük favorisi midirler? Yoksa bizim haberimiz olmadan Fatih Tekke’yi mi transfer etmişlerdir?

Eline saglik Bülent abicigim! Olayin özüne inmissin. Ben Almanya'nin Nürnberg sehrinde yasiyorum ve bizim sehrin takimi cok köklü bir kulüptür. Gecen sezon 2. Ligde oynamasina ragmen, 20bin'den fazla kombine satilmistir. Insanlar'da hic bir seye dayali olmayan kulüp ve futbol sevgisi vardir. Bizim 'taraftarlarin' bir bölümü icinse futbol takimi veya tuttugu kulüp, ne yazikki sadece ego ve erkekliklerini tatmin etmek icin bir aractir. Bu iddiamda gayet ciddiyim. Bana inanmayanlar su forum'da biraz gezinsin, onlarca, hatta yüzlerce ispati var.

titanic
22.08.2009, 12:15
Benim Trabzon şehri ile hiçbir bağlantım yok.Çocukluk yıllarımda ailemde Trabzonsporu destekleyen bir tane insan yoktu,hatta mahallede hiçbir arkadaşım Trabzonsporlu değildi.Televizyondan izlerdim maçları futbola ilgim vardı.Sporcu kartlaarıyla oynadığımız için olsa gerek dönemin bütün topçularını tanırdım.Orada keşfettim Trabzonsporu tamamen renkleriyle ilgiliydi.Bordo-Mavi en güzel renklerdi benim için,sonra okuyup yazabilen bir insan olduğumuzda bizim akımın zirvede yer alan şampiyonluğu kovalayan bir ekip olduğunu farkettim.Bu beni Trabzonspora dahada bağladı.Futbol biz zamanındaki çocuklar için bir başkaydı.Herkesin sırtında pazardan alınmış uyduruk çubuklu formalar vardı,Tabi bizimki bulunmazdı,bende mavi giysiler tercih ederdim.Sonra neden bilmiyorum bizim kalabalık mahallede 5-6 çocuk Trabzonsorlu oldu.Beraber takım kurduk,diğerleriyle maçlar yapardık.Galliba başarıyla çok ilgisi var.Karadeniz takımı diye destekleyenlerde var veya Anadolu takımı diye bugün diğer şehirlerden taraftar kapmak eskiye göre daha zor İstanbul takımları zaten avantajlılar üstüne birde başarıları yabana atılmayacak şehir kulüpleri çıktı.Yani taraftar yarışında sadece İstanbulla mücadele edilmiyor

zisinoli
22.08.2009, 12:18
Çocukları kazanmaının yolu başarıdır. Başarısız olduğu halde Trabzonspordan yana olabilecekler ise maalesef artık sadece Trabzonlu çocuklardır. O zaman her Trabzonlu en az 3 çocuk mu yapmalı :))
Ya başarılı olacaklar ya da asgari 3 çocuk... Tercih sizin..

Turgay ATEŞ
22.08.2009, 12:47
Taraftar sayısında düşüş olduğunu sanmıyorom ama son yıllardaki sportif sonuçlardan dolayı bir soğukluk olabilir

elbera
22.08.2009, 13:24

Ağır gel.

senin çocukluğunda tsnin iyi zamanlarıydı peki şimdiki çocuklara nasıl tutturacaksın tsyi o zaman 3 büyükler yoktu 4 büyükler vardı şimdi bizi büyüklerden saymıyorlar artık 3 büyük var nasıl tutturacaksın....

61viya
22.08.2009, 13:38
Hala, yapa dediğim halde alıntı yapılıp sorular soruluyor madem,ne diyim, sen yorma kafanı, benim Trabzonla kıyısından köşesinden alaksı olmayan kızım/oğlum canı gönülden bağlanır bu takıma.

Anne babanın gözünün içine bakan minicik bir çocuğa anlatılan takımın büyüklüğü, o takımın büyüklüğünü anne babanın nasıl algıladığıyla ilgilidir çünkü.

Adnankazaz
22.08.2009, 13:50
senin çocukluğunda tsnin iyi zamanlarıydı peki şimdiki çocuklara nasıl tutturacaksın tsyi o zaman 3 büyükler yoktu 4 büyükler vardı şimdi bizi büyüklerden saymıyorlar artık 3 büyük var nasıl tutturacaksın....

o zaman şampiyon olacaksın bak ondan sonra nasıl 4 büyük oluyo

Travelair
22.08.2009, 13:58
Çocuğum olsa Trabzonsporlu yapmam açık konuşayım. Trabzonspor'un ilerlemesi için Avrupa kupaları pansumandır ama lig şampiyonluğu şarttır

kürşat_61
22.08.2009, 14:08
takımı desteklemek için gelenlerin aklında şu soru var:
ya acaba bordo mavinete mi gitsek ,yoksa erdoğdularmı,yoksa trabzon fancılarmı,yoksa farozlularamı, bunlar ikilik yaratmış ayrımcılık yapmış böyle taraftarlık olmaz.herkes birşeyler peşinde bedava bilet mi acaba.
birleşin demiyor hiçbiri taraftarda bölünmüş artık.

çılgınlara gelince onlar efsane onlar işini biliyor yerleri belli.kale arkası cehennemi.

trabzon fancılar,erdoğducular,farozcular,akrepler,bordomav inet, birleşin ula birleşin. hepbir agızdan söylemek var. inletmek var eskisi gibi.

trabzonspor taraftarlar birliği: geçen sene trabzon fener maçına şansa sizin içinizdeydim. faroz ordan destek veriyor takıma. biz destekleyelim eşlik edelim siz susun herkesin bir zamanı var dediniz. onlar susunca başlayacağız dediniz bune biçim iş anlamadım takımımı desteklemeye geldiniz yoksa yönetime işte bizim gurubun taraftarı daha iyimi dedirtmek için bu çaba.bedava bilet için mi.

kardeşim siz neyin kimin taraftarısınız kendiniz rant mı yapmaya çalışıyorsunuz.
böyle birşey varmı ya herkes bağıracak bu netler fan lar guruplaşmalar taraftarı ikiye böldü.

herşey eskiden güzeldi..
güneşli,hamili,iskenderli,lemili,tekkeli........ta raftar hep birdi.... bordo mavilii.

efulim67
22.08.2009, 14:10
ÖRNEK 1 : Ersun Yanal'ın ilk maçı olsa gerek, V.MAnisa kupa maçı 2-0 dı sonlara doğru 3-0 bitti ve kardeşimle birlikte eve gittik. Talha 10, Şefik 6 yaşında. Kardeşim onların yattığı odaya girdi. 2-0 olarak biliyorlarmış skoru.
Talha amcası arasındaki sohbet :
Talha : - 2-0 mı bitti?
Amcası:- 3-0 bitti.
Talha. : - Üüüüç SIFIIIRRR !!!
Şefik abisine dönerek : - Abi biz başka takımı tutalım.

ÖRNEK 2: Bu yıl eve LİgTV aldım. Diyarbakır maçı 1-2 olunca oğlum ağlamaklı bir ses tonu ile; "Tutmayacağım bu takımı" dedi.

Bu çocukların ikisinde de Yeni sezonun formaları Arkalarında M. Talha 61, E. Şefik 55 yazıyor.
İnadına giydirip Samsun'da dışarıda oynuyorlar. Ama nereye kadar ?

ismail tüfekçi
22.08.2009, 18:02
bizler taraftarlık görevini yerine getiriyoruz ancaaaak başarı gelmeyince yeni nesilden nasıl taraftar yapacaksın bu halk geçen sene herşeyini verdi konbine ise konbine forma ise sorma kolbastıyı dünyaya trabzon taraftarı tanıttı 61 dakika şovunu zivaz lılar 58 de ezberledi kısaca biz üstümüze düşeni yaptık başarı yoksa çoluk çocuk altyapısı olmadımı eziklere kaçıyor herşey şampiyonlukdan kısaca geçer

lazkopatfaroz
22.08.2009, 18:59
Şampiyonlukla ve reklamla

tanjukeskin
22.08.2009, 19:05
konuya bak ya..harbi saçma konular war bu forumda !

only ts
23.08.2009, 00:31
sen sıradan bir lig macına 30 lıra istersen ustunede adam akıllı bir golcün yoksa bende gitmem o maça acık ve net.. 15 tl diyorlarya kale arkasına o tamamen palavra kale arkası bileti bir kere yok komple kombıne olsada vermıyorlar ese dosta verıyorlar. en güzel yerden kombinelerin( ustelık ındırımlı fıyattan ) kımlere verildiğinide gördüm yazık gercekten yazık..

SüRMeNe_6161
23.08.2009, 00:33
Düşüs Olabilir Ama Trabzonsporu Birakanda Başka Takımı Tutcağini Sanmiyorum

trabzonsporfan
23.08.2009, 00:39
Düşüs Olabilir Ama Trabzonsporu Birakanda Başka Takımı Tutcağini Sanmiyorum

Burdaki düşüşü Trabzonsporu tutmaktan vazgeçen kişiler olarak algılamayın.
Yeni nesil neden Trabzonspor'u tutmuyor.Düşüş bu yüzden oluyor.En azından diğer takım taraftarlarına olan oran düşüyor.

hos_cocuk61
23.08.2009, 00:44
İlk önce şunu belirtmeliyim, Trabzonspor taraftarı düşmedi, yada azalmadı, azaldı diye gösterilen kesim genelde son zamanlardaki başarısızlıklardan dolayı ilgisiz. Diğer konuya gelicek ise taraftarı artırmak için başarı şart, bu başarı kıriterleri en basit şekilde şampiyonluk ve Avrupa'da başarıdan geçiyor. Sonuç: Taraftar sayımızı başarı ile artırırız; düşüşün olduğunada inanamıyorum başarı ile o ilgisiz kesim yine can siperhane Trabzonspor'a sarılır.

surmene_li
23.08.2009, 00:49
Trabzonspor taraftarlari olarak en az 3 cocuk yapalim

hodlu
23.08.2009, 00:53
Herşeyi belirleyen saha sonuçlarıdır.Şöyle 3-4 yılda bir şampiyon olmassak işimiz gelecek yıllrada çook zor...

Bülent Şirin
23.08.2009, 00:57
Başarıyla gelen taraftar(lık), başarısızlıkla gider. Biraz düşünürsek, Trabzonspor öncesi dönemlerde başka takımları tutan büyüklerimizin Trabzonsporlulaşma dönemlerinin arka arkaya gelen başarılarla gerçekleştiğini görebiliriz. Yani o günlerde Trabzonspor=başarı idi. Trabzonspor 1. Lig'de bulunduğu şu kadar sene içinde şampiyonluk yüzü görmeseydi, acaba ne kadar taraftarı olurdu?

Başarı gündemden çıkınca, yani yukarıdaki denklem bozulunca kafalar da ister istemez bulanmaya başladı. “Şampiyon olmadan bir daha maça gitmeyeceğim, takıma en ufak bir katkıda bulunmayacağım” minvalindeki tepkiler işte bu psikolojinin ürünüdür.

Efsane kadro döneminde taraftarın başarıya herhangi bir katkısı yoktu. Takım nasıl olsa bir şekilde kazanıyor, taraftara da gidip tribünde alkışlamak kalıyordu. O günlerden aklımızda malûm renklere boyanmış bir tabuttan başka bir şey kalmamış olması da bu yüzdendir.

Şimdi aslında hepimiz istiyoruz ki, takım yine o zamanki gibi kendi kendine başarılı olsun, biz de gidip alkışlayalım, doğuştan kazandığımız (!) ayrıcalıklarımızla gurur duyalım. Başlıkta taraftar sayısının azalmaması için başarı elde etmenin şart olduğunu savunanlar var hâlâ. Bir daha yetmişli yılların ikinci yarısındaki gibi seri şampiyonluklar kazanmamız imkansız (bana göre öyle, hayal gören varsa bilmem) olduğuna göre, nümunelik bir şampiyonlukla nasıl olacak da takım tutma yaşına gelmiş çocukları kazanacağız?

ceserdar
23.08.2009, 01:11
Trabzonspor'u farklı konumlandırmak lazım. Her alanda.

elbera
23.08.2009, 01:35
İlk önce şunu belirtmeliyim, Trabzonspor taraftarı düşmedi, yada azalmadı, azaldı diye gösterilen kesim genelde son zamanlardaki başarısızlıklardan dolayı ilgisiz. Diğer konuya gelicek ise taraftarı artırmak için başarı şart, bu başarı kıriterleri en basit şekilde şampiyonluk ve Avrupa'da başarıdan geçiyor. Sonuç: Taraftar sayımızı başarı ile artırırız; düşüşün olduğunada inanamıyorum başarı ile o ilgisiz kesim yine can siperhane Trabzonspor'a sarılır.
şuan ki düşüşten bahsetmiyoruz gelecek 10 yılda bir düşünsene anadolu takımı tutan biri kalacakmı....

UtopyaTs
23.08.2009, 01:49
Elbet başarı herkesin istediği bişey ama bizim takmımız olan Trabzonspor'u nasıl bırakabiliriz kii istediği kadar başarısız olsun sonuna kadar da TRBAZONPOR'luyum ve çocugum olsaydı o da TRBAZONSPOR2lu olurdu oyle çocugumu Trabzonsporlu yapmamla falanla olmuyor bu işler.Her zaman her yerde Trabzon u destekleme oluyor

hos_cocuk61
23.08.2009, 01:51
şuan ki düşüşten bahsetmiyoruz gelecek 10 yılda bir düşünsene anadolu takımı tutan biri kalacakmı....
Ben bir düşüş olduğuna inanmıyorum ve Türkiye'de gezdiğim gördüğüm yerlerde Trabzonspor'u tutan pek çok Trabzon'lu olmuyan kişi gördüm, hattaha İstanbul takımını tutan pek çok kişininde 2 ci takımı Trabzonspor, bu düşüş sözü bence yanlış, bence düşüş değil ilgisizlik var. 25 senenin üzüntüsü bir ilgisizlik yarattı, Trabzonspor'un her zaman kemik bir taraftar kitlesi var. Bu sayı 3 İst. takımına yakın bir sayı, peki bu sayı nasıl artar, tabiki başarı ile artar katlanır gider. Bu başarıda biz için ufak tefek kupa olmaz -olamazda bizler için başarı şampiyonluk ve Avrupa'da iş yapmak bir başarıdır. Anadolu takımlarına gelicek isek Türkiye'de genel herkez 4 büyükleri tutar, tabiki 1,2 istisna kulüp var; ama onlarında taraftar sayısı çok az derecede.

Özkan
23.08.2009, 01:57
Çocuğum olsa Trabzonsporlu yapmam açık konuşayım. Trabzonspor'un ilerlemesi için Avrupa kupaları pansumandır ama lig şampiyonluğu şarttırİlk cümleye katılıyorum. Nasıl ki babalarımız siyâsetin acısını çektiği için bizi siyâsetten uzak tutmak için çırpındılar, ben de bu yüzden çocuklarımın futbolla ilgilenmemesi için çalışacağım.

İknci cümle konusunda ise rezervim var. 99-2000 yılları arasında çocuk olan hemen herkes ğs'ye sempati duyuyor. Hattâ öyle ki Türkiye'de okuyan yabancıların; Azerbaycan gibi ülkelerdeki insanların önemli bir kısmı bile sırf o yılki kupalardan dolayı adı geçen takıma sempati duyar. Demek ki Avrupa başarısı çok önemli olabiliyormuş.

Can basten
23.08.2009, 02:02
İlk cümleye katılıyorum. Nasıl ki babalarımız siyâsetin acısını çektiği için bizi siyâsetten uzak tutmak için çırpındılar, ben de bu yüzden çocuklarımın futbolla ilgilenmemesi için çalışacağım.

Ama bu tür yaklaşımlar Trabzonspor'u sadece bir futbol takımı olarak gören ve taraftarlarına kazandırdığı ortak kültürü hesaba katmayan yorumlar olmuyor mu?

Özkan
23.08.2009, 02:14
Ama bu tür yaklaşımlar Trabzonspor'u sadece bir futbol takımı olarak gören ve taraftarlarına kazandırdığı ortak kültürü hesaba katmayan yorumlar olmuyor mu?Trabzonspor'un en önemli sembolü futbol takımı değil mi?

Bülent Şirin
23.08.2009, 02:15
Schalke dedik, yok. Dortmund dedik, yok. Bir arkadaş Nurnberg örneğini verdi, yok. “Başarıyla gelen başarısızlıkla gider. Hem başarı sırf bizim elimizde değil. Ya hiç başarılı olamazsak ne olacak?” diye sorduk, cevap yok. Bozuk plak gibi başarı şartından bahsedenlere laf anlatamayacağız anlaşılan. O zaman “hadi bakalım, kolay gelsin” deyip geçelim.

Çocukları acı çekmesinler diye Trabzonsporluluktan uzak tutmaya çalışmaksa, etnik ve/veya dini baskı altında yaşayan insanların farklı kimliklerle hayatlarını idame ettirmeye çalışmaları kadar acı bir durum. “Her nasıl olduysa ben bu aşka müptelâ oldum, bari çocuklarım yanmasın” demekten farksız. Paşa gönlünüz bilir.

Trabzonspor büyüktür, her hal ve şartta büyük kalacaktır. Sırf kendi dinamikleriyle taraftar sayısını muhafaza edebilir. Her şeye rağmen çeyrek asırdır ettiği gibi.

Adem Erdoğan
23.08.2009, 02:23
İlk cümleye katılıyorum. Nasıl ki babalarımız siyâsetin acısını çektiği için bizi siyâsetten uzak tutmak için çırpındılar, ben de bu yüzden çocuklarımın futbolla ilgilenmemesi için çalışacağım.

İknci cümle konusunda ise rezervim var. 99-2000 yılları arasında çocuk olan hemen herkes ğs'ye sempati duyuyor. Hattâ öyle ki Türkiye'de okuyan yabancıların; Azerbaycan gibi ülkelerdeki insanların önemli bir kısmı bile sırf o yılki kupalardan dolayı adı geçen takıma sempati duyar. Demek ki Avrupa başarısı çok önemli olabiliyormuş.

Güzel bir analiz.Tebrikler..

Kasım BEKTAŞ
23.08.2009, 02:35
Schalke dedik, yok. Dortmund dedik, yok. Bir arkadaş Nurnberg örneğini verdi, yok. “Başarıyla gelen başarısızlıkla gider. Hem başarı sırf bizim elimizde değil. Ya hiç başarılı olamazsak ne olacak?” diye sorduk, cevap yok. Bozuk plak gibi başarı şartından bahsedenlere laf anlatamayacağız anlaşılan. O zaman “hadi bakalım, kolay gelsin” deyip geçelim.

Çocukları acı çekmesinler diye Trabzonsporluluktan uzak tutmaya çalışmaksa, etnik ve/veya dini baskı altında yaşayan insanların farklı kimliklerle hayatlarını idame ettirmeye çalışmaları kadar acı bir durum. “Her nasıl olduysa ben bu aşka müptelâ oldum, bari çocuklarım yanmasın” demekten farksız. Paşa gönlünüz bilir.

Trabzonspor büyüktür, her hal ve şartta büyük kalacaktır. Sırf kendi dinamikleriyle taraftar sayısını muhafaza edebilir. Her şeye rağmen çeyrek asırdır ettiği gibi.

evet abim seninde dediğin gibi

ben, zengin olayımda isterse haram yollardan olsun demiyorsam,
Trabzonspor'lu olmak için de illa ki şampiyon olsun diye bir şartım yok...

benim Trabzonspor'unum hedefi her zaman şampiyonluk olsun ama bunu bileğinin gücüyle kazansın diyorum...

bunu aşılasak yeter...

.....
23.08.2009, 02:58
Bence sayımız o kadar da az değil. Hemde hiç az değil. Rengimizi her yerde belli ediyoruz EvelAllah ;)

Sivrikaya
23.08.2009, 03:00
Yeğenlerimi Sebatspor zihniyetiyle yetiştiriyorum. İlerde kanser olmasınlar..

Dogan
23.08.2009, 03:19
Tam olarak başarıya endeksli bir durum olsa 70lerde doğanların yüzde ellisi Trabzonspor'lu olmalıydı. Ama değil:)

Çocukların tuttuğu takım en azından benim çevremde gördüğüm kadarıyla babanın dayının amcanın(hangisi daha ilgiliyse) çocuğa sevdirmeye çalıştığı takım olur.

.....
23.08.2009, 05:37
Tam olarak başarıya endeksli bir durum olsa 70lerde doğanların yüzde ellisi Trabzonspor'lu olmalıydı. Ama değil:)

Çocukların tuttuğu takım en azından benim çevremde gördüğüm kadarıyla babanın dayının amcanın(hangisi daha ilgiliyse) çocuğa sevdirmeye çalıştığı takım olur.

O Yüzden çocuklarımızı Trabzonsporlu yapmada geç kalmamalıyız. Elimizden geldiğince bu takımı onlara sevdirmeliyiz. Bir forma bir bileklik bile ne kadar şeyi değiştirebiliyor ben buna şahitim çünkü...

Travelair
23.08.2009, 08:48

Din ile karşılaştırmak abartılı, hatta alakasız olmuş. Paşa gönlüm öyle diyor. Eğer çocuklarım olursa (İnşallah) onları ağlatmamak, üzmemek için elimden geleni yapacağım. Elbette doğruları öğreteceğim. Din ile bir tutamazsınız. Trabzonspor yönetimi bu sözlerimden pay çıkarıp takımı şampiyon yapsın. Başkasını bu futbol oyunu denen eğlence yerine eziyete gel katıl diyemem. Gönülleri hangi takımı istiyorlarsa o takımı tutsunlar. Benim çocuğum ağlayacak, millet Trabzonspor üzerinden caka satacak. Trabzonspor şampiyon olsun, ben de özendireyim. Gözyaşları üzerine salamam kimseyi. 25 senedir taraftar kandırılıyor. Trabzonspor yönetimi nacizane bu sözlediklerimi iyi düşünsün

LazAnisT
23.08.2009, 12:27
Ben Trabzonspor olmasa Trabzon kentinin sıradan bir Anadolu kentinden farklı bir kent olmayacağını düşünenlerdenim.Onun için bize düşen görev bu çocuğu yaşatmaktır.

Murat Erdem
23.08.2009, 13:49
Bu konunun 1.muhatabı olan Trabzonspor kulübünün, bu konu ile ilgili herhangi bir çalışması, politikası varmıdır ?

Çalışmayı geçin, böyle bir sorunun varlığından haberdarmıdırlar !

Koskaca Trabzonspor'un yeni nefer kazanması, Alanya'lı Murat Erdem'in vicdanına kalmıştır...

Ya da burda çoklarının övünerek yazdığı gibi tutan tutsun, biz bize yeteriz. Bu kadar basit !

Yeni nefer kazanmak için, kulübün ve camianın extra bir gayret göstermesine gerek yoktur !

İhale babaların sırtına kalmıştır...

Yeni nefer kazanılamıyorsa, suçlu belli !

Babalar becerememiştir !

Çocuklarına anlatamamıştır !

O hep bahsedilen yüksek değerleri !!!!!!!!

trabzonsporfan
23.08.2009, 15:53
Ben Trabzonspor olmasa Trabzon kentinin sıradan bir Anadolu kentinden farklı bir kent olmayacağını düşünenlerdenim.Onun için bize düşen görev bu çocuğu yaşatmaktır.
katılıyorum küçük şehrin büyük takımı;Trabzonspor

Yavuz Hasan
23.08.2009, 16:11
trabzonspor un ölü tarftarı aktif tarftarından daha çok

ALİ FATİH
23.08.2009, 17:49
Taraftar sayısı ,hepimizin bildiği gibi başarıyla doğru orantılı olarak değişir...Ben Trabzonsporumun ,Beşiktaş'tan fazla taraftarı olduğunu düşünüyorum!..Ama insanlar ,o kadar son yıllarda yıprandı ki...Trabzonsporlu olanlar da artık takımına sahip çıkamaz hale geldi... Trabzonsporlu olmanın zor zanaat olduğu aşikar!!!Öyleyse bir çilekeş, bir horlanan Trabzonsporlu her şeyden üstündür!!!ÖYLEYSE AÇIK ARA EN FAZLA TARAFTAR BİZDE!!!!!!!!

atomania
23.08.2009, 18:09
Bence bu Yerli Futbolcu olayi Taraftar Sayisini geriler cünkü Taraftar cogaltmak istiyorson tüm Türkiyeyi icine cekecen. Mesela, ben cok Konyali taniyorum Trabzonsporlu oldular sif Konyanin gelmis gecmis en iyi Futbolcusu Ünal Kahraman bizde seneler oynadi diye. Kac tane Tekirdagli bizi tutuyordu Orhan Cikirikci yüzünden veya Kastamonulu Iskender nedeniyle.

Benim demek istedigim Trabzonsporu tüm Türkiyeye yayimak lazim. Mesela Ts Clubler her sehirde olmasi, üniverste acip Trabzonspor Burslar verip, veya tüm Türkiyeden her Il den her Hafta bir Okul ögrencileri Maclara Davet edip O atmosferi görmeleri. Hemen etkisini gösterir, cünkü cok Sehirlerde cogu gencler bir Stadta büyük bir Takimi seyretmemistir. Ilk Trabzonspor macina gelen unutmaz.

Özkan
23.08.2009, 22:30
Bu takım yüzünden midemi deleceğim, kanser olacağım, kalp krizinden gideceğim.

Yeğenlerimi yaktım, çocuklarımı yakmayacağım. Bu takım kendine çeki düzen vermezse hayâtımdan çıkaracağım. Yeter da, biz de insanız.

Elindeki taraftarını bıktıran bir takımın yeni taraftar bulması çok zordur.

Turko
23.08.2009, 23:43
6 sayfadır yazılanları hiç okumadan, konu başlığına göre yazıyorum:
trabzonsporluluğum bitmez ama şu vakitten sonra; saç baş yolduran piknik futboluyla, bu takıma aşık olanların aşkıyla alay edercesine göz göre göre bu takımı yenilgiye müsait duruma getiren işgüzar yönetimin yapmadıklarıyla, eski hevesim de kolay kolay gelmez.
misal:
trabzoncell konusu vardı. trabzonda yaşamayan trabzon ve trabzonsporlu olarak katkım bu şekilde olabilir amma velakin takımıma katkısının olduğunu bile bile bu küçük katkıyı yapmayacağım. çünkü, artık ifrit oldum. yönetim normal yapılması gerekenler dışında, ne yaptı. yahu şu takımın oynayışını ihtiyacını aynı ninemin tonyanın tepesinden gördüğü gibi yönetim de kasıldıkları koltuklarından görmüyor mu? böyle olacağı sezon başlamadan belliydi, bile bile lades. benim takımımın ihtiyacına cevap vermeyenler, adına yakışır furbol oynamasına izin vermeyenler ne benim paramı alabilirler ne de heyecanımı isteyebilirler.
hangi takımlısın sorusuna; ne demek hangi takımlısın... şeklinde başlayan güçlü trabzonsporluluğu, artık sadece trabzonspor'a dönüşmesine yol açanlar, taraftar sayısının artmamasının baş müsebbibidir.
herkese iyi geceler, tatlı sahurlar

ALİ FATİH
24.08.2009, 00:12
İTİRAF EDİYORUM!!!!!!!!!!BİR ACI ANI!!!!???BEN YANLIŞ MI YAPTIM?????????????? Arkadaşlar ben 32 yaşındayım.Gerçekten hayatımı neredeyse TS'a endekslemiş hastalık düzeyinde Trabzonsporluyum!Çevremde herkes beni ilk olarak Trabzonsporlu olarak tanır!!!!Biraz kendimi Trabzonspor hastalığından dolayı tedavi etmeye çalışıyorum!!!!Sizinle şu sıralar çokca düşündüğüm anımı paylaşacağım!!!!!!Ben 12 yaşındayken erkek kardeşim oldu.Çevremde diğer takımları tutanlar her zaman fazla olmuştur.Kardeşimi kimseciklere kaptırmadım.Sonrasında koyu Trabzonsporlu yaptım.Şimdi kardeşim 20 , ben 32 yaşındayım.Kardeşim TS'un bu süreçte yanlış -yetersiz -ucuz yönetimler,çapsız oyuncular tarafından sabote edildiğine hep şahit oldu! Kardeşimin benden,ilk önceleri pek ciddiye olmadığım ,ama şimdilerde üzerine düşündüğüm bir şikayeti vardır!!!Abi bana sen sebep oldun!!!Senin yüzünden hep horlanıyorum,alaya alınıyorum(haksız da değil ilk önce bizim yönetim taraftarını alaya alıyor),üzülüyorum!!!Değer miydi buna!!!!!!!!!Ben onu hep beylik sözlerle teselli ediyordum.(Trabzonsporlu olamak zor iştir.Diğer takımları tutmak basitliktir.Trabzonsporlu olmak baş kaldırıdır.Dik durmaktır.Farklılıktır.Bordo mavi en asil renklerdir.Bir TRABZONSPORLU DÜNYAYA BEDELDİR...).Ama artık gücüm kalmadı..........Sanırım hata yaptım!!!!!!!!!!Ama belki de TRABZONSPORLULUK bir hastalıktır!!!!!!!!!!!!!