PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tanjant Yolu Açildi...

ts_fan
24.06.2005, 19:24
Temeli bundan 21 yil önce (1984) dönemin Basbakani Merhum Turgut Özal tarafindan atilan 11 km'lik yol en sonunda yine bir Basbakan tarafindan Sayin R.Tayyip Erdogan tarafindan trafigeaçildi...

Açilistan önce konusma yapan Basbakan'in konusmasi bir arabir grup genç tarafindan 'Trabzon sehrine sampiyonluk yakisir, Sampiyon olmamiz engellenemez' sloganlari ile kesildi...Basbakan bu gruba 'gençlerin heyacanini anliyorum ve sampiyon oldunuzda engel mi olundu' karsiligini verdi...

Bu arada hizmete daha yeni açilmis olmasina ragmen yolun sorunlarinin hiçte azimsanmayacak bir boyutta oldugunu söylemek lazim...sadece açilisin yapildigi Atapark mevkisinde (trafik isiklarinin bol oldugu yer) simdiye kadar çokça kaza oldu...bunun yaninda Meydan civarinda araçlarin sikça park yaptigini ve yayalar için alt-üst geçitin olmadigini, yine yayalar için karsidan karsiya geçis için yerlerin yetersiz oldugunu belirtmek gerekir...

Trabzon'a bu yol eksikleri bile olsa hayirli olsun, kazasiz belasiz günler temennisi ile...

Saygilar...

andrei07
24.06.2005, 19:27
Takiyye yapmis gene.Sampiyon olacaktik engelendik iste.Fenerin cezasini kendisi kaldirmadimi?? Bos laf bos.........

CeSS
24.06.2005, 19:30
<DIV>Trabzon'daki Tanjant Yolu'nun açilisi sirasinda konusma yapan Basbakan Recep Tayyip Erdogan'i, içerisinde boya olan yumurta benzeri bir cisim atarak protesto eden 2 kisi gözaltina alindi.</DIV>
<DIV>
Halkevleri Trabzon Sube Baskani Murat Bektasoglu, Basbakan Erdogan konusma yaptigi sirada, "Karadeniz usagi ABD usagi olmayacak" diye slogan atarak, Basbakan Erdogan'a dogru yürüdü ve içerisinde boya olan yumurta benzeri bir cismi Erdogan'a firlatti. Firlatilan cisim Basbakan Erdogan'a isabet etmezken, Bektasoglu, sivil polisler tarafindan yakalanarak gözaltina alindi.</DIV>
<DIV></DIV>
<DIV>Olayda ayrica, Bektasoglu'nun yaninda bulunan ve TAYAD üyesi oldugu ögrenilen Ethem Küçük isimli 1 kisi daha gözaltina alindi.</DIV>
<DIV></DIV>
<DIV>Bektasoglu ve yanindaki sahsin, "Amerika ve emperyalizmle isbirligine hayir" yazili yelek giydikleri gözlendi.
</DIV>
<DIV></DIV>
<DIV>Öte yandan, Bektasoglu ve Küçük, polis otosuna bindirilirken vatandaslarin tepkisi ile karsilasti.
</DIV>

Guests
24.06.2005, 19:46
Tanjant yolu 21 yilda açildi .Iyi çalismislar helal masallahlari var. Sirada ne var cotanjant yolu mu?

Crazy_OfLu61_
24.06.2005, 20:36
Sampiyonlugumuz engellenmedimi sanki???

Barış
24.06.2005, 21:27
Gene olay çikmis açilista.

tigin
24.06.2005, 21:34
Haberlerde izledim.Hayirli olsun.

Yumurta falan atmak terbiyesizlik bence.Adam gibi protesto etsene kardesim.

$FIRTINA61$
24.06.2005, 23:20
olay neylen alaklai gördüm ama ne icindi

Mollasalihoğlu
25.06.2005, 00:04
Tanjant yolu 21 yilda açildi .Iyi çalismislar helal masallahlari var. Sirada ne var cotanjant yolu mu?

bunlara bi sinüs minüs eklenseydi yol bitmezmis demek ki smileys/smiley36.gif

tayyip en güzel cevabi sandikta aldi belediye baskani seçilirken,kuyruk acisi yerindedir daha.ne olursa olsun bi siyasetçi sporun bu kadar içine girmemeliydi.(febenin aldigi ceza haksizmis.sen yargi organi misin??)

Egemen
25.06.2005, 00:10

yok bu sene arctan a basliyolar. :):):):):)

kuzey_lee
25.06.2005, 00:36
açilisa trabzon sehrinin gerçek sahibi sayilacak sayin volkan canalioglu'nu çagirmama dengesizligini gösteren ak parti trabzon il baskani a. metin genç'e iyi dileklerimi gönderiyorum..bilimum dualarim da kendisiyle..ne zannediyorsa kendini

Guests
25.06.2005, 00:44
Fatih imzan ne senin öyle hayirdir ? Merak ettim

Saldir Panathinaikos'um ...?

Yunus Emre AYAZ
25.06.2005, 00:45
hayirlisi olsun trabzona hayirli olsun

Utku061
25.06.2005, 01:43
evet o meshur kavsakta çok kaza oluyor,insallah ileride bu kavsak adindan pek söz ettirmez..

kuzey_lee
26.06.2005, 22:18

çok uzun zamandir böyle imzam..severim panathinaikos'u..bi mahsuru yoktur umarim?

Guests
26.06.2005, 23:15
çok uzun zamandir böyle imzam..severim panathinaikos'u..bi mahsuru yoktur umarim?

Yok tabi canim sormamin bir mahsuru olmamistir umarim?

bodozlama
27.06.2005, 08:07

ben hic sevmem bir TS`linin sevmesini de hic hos bulmuyorum.fakat insanlarin dusuncelerine de karisamam tabiki...

agahozlu
27.06.2005, 08:48
arkadaslar bu adam fenerli ve trabzonda bir basbakan olarak ben fenerliyim diyor türk siyaset tarihinde yapilan büyük hatalardan biridir herhalde böyle kaybedersin belediyeyi gelin sayin basbakana karsida papilaya yaptigimiz gibi yapalim mailler atalim hergün herkes bir tane atsa tamamdir.ama bunu düzenlemek lazim

kuzey_lee
28.06.2005, 16:47

ben hic sevmem bir TS`linin sevmesini de hic hos bulmuyorum.fakat insanlarin dusuncelerine de karisamam tabiki...

eeee???

muratim bi mahsuru yok benim için..sormani dogal karsiliyorum..

Tmac61
28.06.2005, 17:22
Eeeee hani resimsmileys/smiley5.gif

osmangenc
28.06.2005, 22:04
valla yol guzel olmus die duydum ama her yerde oldugu gibi vardir yine sorunlar..

insallah yakin zamanda gidrilir

TameRHan
28.06.2005, 22:10
açilisa trabzon sehrinin gerçek sahibi sayilacak sayin volkan canalioglu'nu çagirmama dengesizligini gösteren ak parti trabzon il baskani a. metin genç'e iyi dileklerimi gönderiyorum..bilimum dualarim da kendisiyle..ne zannediyorsa kendini

Trabzon sehrinin gerçek sahibi volkan canalioglumuymus?

kim senin dedigin o sahip? hani su basa geçer geçmez çesmelerde yazili olan Bismillahirrahmanirrahim yazilarini koparttiran mi? yoksa Trabzon, Türkiyenin en pahali suyunu içiyor dedikten sonra basa gelince suya bir zamda kendisi vuran degil mi

kardesim bir sey biliyorsaniz konusun.. akparti il baskanina laf atmak da senin haddine degildir.

Tanjant Akparti döneminde bitirilmistir. bunun Trabzonsporlada hiçbir alakasi yoktur. bu konuya Trabzonsporu bagdaslastirmayin..hizmet yapilmis degerini bilin.

kuzey_lee
29.06.2005, 10:39
yerel prosedüre göre trabzon sehrinin sahibi belediye baskanidir..tartisilmasi gereken baskanin yaptiklari degil protokole çagrilmayisi..akp il baskani kimdir?resmi baglayiciligi var midir?o koltuga oturmak için yaptiklarini bilmiyormuyuz?,

peki kraldan çok kralci olmak nasil bir duygu açiklasana bize..faruk özak kendisi diyor ki ''bu yolu sadece biz yapmadik..bizden öncekilerin büyük emegi var..yol akp'nin yaptigi yol degildir'' sen tutuyorsun tanjant akp döneminde bitirildi diyorsun..kusura bakma ama faruk özak böyle konusurken senin saçmalaman hiç olmamis

EmrahYalçınalp
29.06.2005, 11:32
yerel prosedüre göre trabzon sehrinin sahibi belediye baskanidir..tartisilmasi gereken baskanin yaptiklari degil protokole çagrilmayisi..akp il baskani kimdir?resmi baglayiciligi var midir?o koltuga oturmak için yaptiklarini bilmiyormuyuz?,

peki kraldan çok kralci olmak nasil bir duygu açiklasana bize..faruk özak kendisi diyor ki ''bu yolu sadece biz yapmadik..bizden öncekilerin büyük emegi var..yol akp'nin yaptigi yol degildir'' sen tutuyorsun tanjant akp döneminde bitirildi diyorsun..kusura bakma ama faruk özak böyle konusurken senin saçmalaman hiç olmamis

Siyaseti sevmem ve ilgilenmem de... Ama göz göre göre de tuhaf tuhaf konusulmasina seyirci kalmak olmuyor.

Volkan Canalioglu'nun törene davet edilmemesi gibi birsey yok, olamaz da. Belediye baskani protokolün içindedir daima. Kendisi bir yakininin cenazesi nedeniyle katilamadi, yanilmiyorsam yurtdisinda. Ve onu da yardimcisi temsil etti törende. Sonuçta "Trabzon Belediyesi" oradaydi yani... Bu kadar da speküle edilmesin hersey.

Bu yolu sadece mevcut hükümetin yapmadigi dogru. E yolun mevcut hükümetdöneminde bitirildigi dogru degil mi ? Bunun neresinde saçmalamak ? "Henüz yol bitirilmedi" mi diyelim yani, bitti iste. Ve geçen ay bitti, geçen ayda da ayni hükümet vardi basta. Yaniliyor muyum ?

smileys/smiley4.gif

kuzey_lee
29.06.2005, 11:40
@perhaps

ilk basta volkan canalioglu çagrilmadi protokole..bunun üzerine tepkisini dile getirdi...cenaze bahanesiyle sehir disina (istanbula) gitti..bahanesiyle diyorum çunku cenaze cumartesi öglen istanbul havaalanina gelecekti tören ise cuma günüydü..belediye baskani daima protokolun içindedir ama bazen bazi kendini bilbezler disina da atabiliyor..

yolun akp hükümeti zamaninda bitirilmedigini mi yazdim ben?hayir..benim kizdigim yolun sahiplenilmesi olayi idi..ki bunu faruk özak bile açik bir sekilde anlatmisken hala daha söylenenlere kizdim..

bu arada chpli de degilim..

EmrahYalçınalp
29.06.2005, 11:42

Hiç önemli degil ki...

Burda herkes bordo-mavi.

kuzey_lee
29.06.2005, 11:44

Hiç önemli degil ki...

Burda herkes bordo-mavi.

bunu söylememin nedeni volkan canalioglunu savunmamin nedeninin partizanlik olarak görülmesinin istememem...

Cenkhan
29.06.2005, 13:26
Köprü tabi sadece Akp'nin ürünü degil. Onlar da böyle bir iddiada bulunmanin saçma oldugununfarkindalar. Ama 40 yildir bitirilemeyen yolun 2 senede teslim edilmesi takdir edilmesi gereken bir iradedir.Gidip Anap'a mi tesekkür edelim onlar atti bu yolun temelini.

Canali ogluna gelince, bence davet edilse de gitmeyecekti ya.., su açik kiChp'li olarakAkp nin gövde gösterisinde istenmemis; o da bu gösteriyealet olmak istememis. Egri oturup dogru konusalim, iki taraf da siyasi davranditartismak yine iki tarafin sempatizanlarina kaldi.(Bu forumdaki kimseyi itham etmiyorum, Istanbul'dan geldigimde köprünün açilisindan önce bunu duydum.)

Kendisi belediye baskani olarak hiç bir fark ortaya koymadi.
<UL>
<LI>Sehrin modernlesmesine daglardan basladi Boztepe'ye isikli "TRABZON"yazisi koydurdu.
<LI>Çesmelerin modernizasyonuyla devam etti.Trabzon'da pek kalmadigim için tam olarak bilmesem de, yeni ögrendim suya dabir güzel zam yapmis. Ülkenin en eski su sebekesi bizde en pahali su da bizde!
<LI>Tatile geldigimde ne hikmetse persembe aksamlari sular kesiliyordu. Simdi de ikide bir elektrikler gidiyor, evdeki elektronik esyalar bozulmaya basladi bile.. </LI>[/list]

Hani bu sehrin sahabisi o ya suçu ona atiyorum. Hani meydanda makam arabasindan genç kardeslerimize el sallayan o ya bu yerin sahibini o sayiyorum..

tigin
29.06.2005, 14:00
Arkadaslar burada Belediye baskanlarinin icraatlarini tartismiyoruz.Bu baslik kilitlenirsede kimse gelip niye kilitledin demesin.

Oruç
29.06.2005, 14:02
evet abi konu siyasi olma yolunda hizla ilerliyor maalesef

FATIH SULTAN TEKKE

Cenkhan
29.06.2005, 14:18
E hocam Serbest kürsüde dahi topic bu degil kavgasi yapacaksak tamam kilitleyin o zaman..

imported_erdogdulu61
29.06.2005, 23:13
yol güzel olduda atapark mevkiindeki kavsaklar yolu mahfetti dünyada bunun benzerini bulamazsiniz rekorlar kitab1na girmeye aday tam tamina 24 adet trafik lambasi ataparki geçmek için ralli söförü olmak lazim

TameRHan
30.06.2005, 14:29

bir sehrin en büyük amiri o ilin VALI sidir. sen çikmis sehrin sahibi diyorsun. ayrica sen yapilan ise bak. yol akpartinin yolu demek sana ne kazandiriyor?

burada açilmis olan yoldan bahsediliyor. sen gelmis durup dururken hemen hoppppppppppppppppp yol açildi ama bakin yolla akpnin alakasi yok diyorsun.birakin bu isleri yapilan emeklere çamur atmayin kardesim..

sametaydin
30.06.2005, 20:16
e açildiysa hayirli olsun diyelim.

kuzey_lee
30.06.2005, 21:54

bir sehrin en büyük amiri o ilin VALI sidir. sen çikmis sehrin sahibi diyorsun. ayrica sen yapilan ise bak. yol akpartinin yolu demek sana ne kazandiriyor?

burada açilmis olan yoldan bahsediliyor. sen gelmis durup dururken hemen hoppppppppppppppppp yol açildi ama bakin yolla akpnin alakasi yok diyorsun.birakin bu isleri yapilan emeklere çamur atmayin kardesim..

gördügüm kadariyla okudugunu anlama konusunda baya bi sorunun var..yazilanlari kronolij sira ile oku (bunu yapman çok zor degil üstten asagi sira ile okuyacaksin.)..kim neyi dedikten sonra nasil cevap verilmis iyi bir bak..durup dururken hooooppppppp yol akp'nin degildir demedi kimse

TameRHan
01.07.2005, 00:16
okudugunu anlama konusundaki seviyeni aynaya baktigin zaman gördügün sahis anlatir sana merak etme..ayrica neler düsündügünü,nasil duygular içinde oldugunda anlattin yazilarinla.. olayin içinden çikamayinca hemen rotayi baska yere çevirmissin..

her neyse hükümetimiz uzun yillar süren yolumuzu TRabzonumuzun hizmetine açmistir. hayirli olsun tekrar derim ve giderim

Cenkhan
01.07.2005, 12:49
Adminlerin kilitleme istegini anliyorum. Farkli düsünceye sahip olunca düsman kesiliyoruz.

zisinoli
01.07.2005, 13:03
Yapmayin gençler, simdi biri de kalkip yolda en büyük emegi geçenin MHP ve Koray AYDIN oldugunu söylese ne diyeceksiniz.

Birakin AKP-MHP-CHP Muhabbetini de hayirli olsun deyin ve geçin. Tanjant yolu projesi uzun bir süreçtir ve her partinin katkisi vardir. Biri baslatir biri bitirir bu görevdir ve baslatan da bitirende bizim için aynidir.

Utku061
21.07.2005, 02:55
Hepimizi aglattilar
TANJANT'TAKi TRAFiK CANAVARI 2 KARDESi ALDI
Iki çocuk öldü
Trabzon'un Erdogdu Mahallesi Yavuz Selim Bulvari'nda yoldan karsiya geçmeye çalisan iki kardes Sermin ve Numan Akbulut'a Hasan O. idaresindeki 61 DL 454 plakali araç çarpti. Adapazari'ndan gezmek için Trabzon'a gelen iki çocuk kazada yasamini yitirdi.
Sürücü tutuklandi
Gözaltina alinan araç sürücüsü Hasan O. dün çikarildigi mahkeme tarafindan tutuklanarak cezaevine gönderilirken, ölen çocuklarin cenazeleri Adapazari'na gönderildi. Çocuklarin ölümü ile yikilan aile fenalik geçirdi.
------------------------------------------------------------ --
Hayatlarinin baharinda ölen gencecik yastaki bu çocuklarin günahi ne! Tanjant yolu açildi açilali yolda araçlar sanki F1 yarismasina hazirlanir gib iaraba kullaniyorlar ve hiçbir önlem yok. Ayni yerde bizde annem ile karsidan karsiya geçerken ortadaki çizgiye gelip de tekrar sola bakmasaydim o nereden ve nasil bir hizla geldigi belli olmayan dolmus soförü bizide yolcu edecekti..Allahtan ki bakmisim! Yetkileler artik nasil bir önlem düsünüyorlarsa alsinlar..
Allah ailesine sabir versin..

dinceraydogan
21.07.2005, 13:17
Beyler tanjant yolu açildi.

Insaat mühendisi olan biri olarak bu yolla ilgili bazi elestirilerimi siralamak istiyorum.

1) Tanjant Yolu 2 serit gelis 2 serit gidis olmak üzere 4 serit olarak projelndirilmis. Yalniz benim anlamadigim yol içerisnde hiç emniyet seridinin olmamasi. Bu nedenle sag seritleri duran arabalar tarafindan isgal ediliyor. Kamyon gibi aagir vasita arabalar sol seritten gidip trafigi aksatiyorlar.

2) Tanjant Yolu projerli yapilirken hiç bir alt geçit yapilmamis. Üst geçitte sadece 24 Subat Ilkokulunun orda var. Yayalar birazda söförlerin sayesinde cambazlik yapiyorlar

3) bence en kötüsü ödenek yetersizligi nedeni ile gerek Tanjant Yolunda gerekse havaalani kavsaginda malesef kazikli alt geçit ( Ankarada Melih Gökçekin yaptirttigi ) yerine üsten kolonlu yekpare kiris döseme sitemi yapilmis. Bunda görüntü kirliligine yol açiyor.

4)Erdogdu kavsagi çok karisik dizayn edilmis. Oraya köprülü kavsak sart.

TaraftaR
22.07.2005, 04:24
Yolun temelinin atilmasina ve büyük kisminin yapimina sahitlik etmis birisi olarak "bittigi" haberini almak beni sevindirdi. Insallah bu "bitti" haberleri, GAP projesinde veya Bolu Tünelindesürekli yapilan, artik kaniksadigimiz "hizmete acma" törenlerinin benzeri degildir.

Tanjantin temelini rahmetli Turgut Özal basbakan iken atmisti. Hafizam beni yaniltmiyorsa, sene 1987-1988 olmaliydi. Tanjant yolu uzun bir süre kosuculara, maratonculara ve futbol takimlarinahizmet etti. Yol henüp toprak iken, futbol turnuvalarina sahiplik etti.Hatta, bazi secmelerde bu yolda yapildi. Bu derece faydali bir yol iste :-) O yolu yapan ustalarin barakasinda yedigim firin patatesleri de bana kar kaldi:-)

Kimin bitirdigi önemli degil. Önemli olan, Trabzona cok gerekli olan bu yolun artik hizmete acilmis olmasidir. Belediyeyi kutluyorum..

Bir arkadas, "Hic alt gecit yok" demis. M.Akif Ersoy Okulunun önünde, yanilmiyorsam bir de Fatih Lisesi civarinda alt gecit var. M.Akif teki kapatilmis. Herhalde alt gecidi kullananlar hirsizlik ve taciz gibi olaylarla karsilasmislar. Üstelik okuldan cikan cocuklar tarafindan kullanilan bir gecitti. Emniyet seridi konusunda haklisin arkadas. Böyle bir sey düsünülmeliydi. Ama bu yolun taaa 80 li yillarda projelendirildigi unutulmamali. Sahil yolunda bile dogru dürüst emniyet seridi yok. Dolmuslar icin yapilmis duraklar haric... Artik geri dönüs yok. Hayirli olsun...
< name="AdsSignaller">if(document.body){document.body.off_complete = "yes"; window.status = "off_end"; window.status = ""}Edited by: TaraftaR

Emorfo
22.07.2005, 11:22
Tajant yolu açildi iyi güzelde can almaya simdiden basladi. 2 çocuk arabanin altinda kalarak yasamini yitirdi. Yolun kenarlari oto park olmus. Alt geçit ve üst geçit konusunda sikinti var.

TaraftaR
23.07.2005, 05:31
< name="AdsSignaller">if(document.body){document.body.off_complete = "yes"; window.status = "off_end"; window.status = ""}

Tajant yolu açildi iyi güzelde can almaya simdiden basladi. 2 çocuk arabanin altinda kalarak yasamini yitirdi. Yolun kenarlari oto park olmus. Alt geçit ve üst geçit konusunda sikinti var.

Cok önemli bir sorun... Yol üzerinde bir sürü kahvehane, isyeri var. Millet nereye park etsin ki ? Ayrica, yaklasik 30cm yüksekliindeki kaldirimda yürüyen yayalar bile tehlikede arkadaslar. Kaldirima cikip yaya ezen arabalar var. Gecit yapilsa bile kullanilacagindan ümitsizim. Kimse 10 metrelik yoldan vazgecip alt-üst gecit kullanmaz.

kuzey_lee
09.08.2005, 19:01
bahsedilen yerde onceki gun babam kaza yapti..arabada büyük hasar var..yolu yapanlar ah birde tedbirleri alsaydi..

Punisher-61
09.08.2005, 20:19

ben tanjantda olanpera cafede oturuyordum o gün bi cocuk ezilmisti simdi öldü mü bilmiyorum ama orasi gercekten cok tehlikeli..

zafer6161
30.03.2007, 17:59
ozamanlar yazmayı unutmuştum:o

vatana millete ve trabzonumuza hayırlı olsun..aman hız yapmayın:alkış:
biraz gec oldu ama:D

Lapina
30.03.2007, 18:01
ozamanlar yazmayı unutmuştum:o

vatana millete ve trabzonumuza hayırlı olsun..aman hız yapmayın:alkış:
biraz gec oldu ama:D

Bu yaptığın bir isyan :D :D

Mehdi
30.03.2007, 18:13
Zafer6161 nickli üyemizin eski başlıkları bulmayı keşfetmesi üzerine sitemiz tadilata girmiştir.:cool:

atabaş
30.03.2007, 22:09
iyi erken bitirmişler hayırlı olsun

Muhalif
04.09.2012, 21:31
bakın ne buldum... konunun ilk mesajını okuyun bakalım ne düşüneceksiniz...

irfanköse276
04.09.2012, 23:05
gençlerin heyecanını anlıyorum...