PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Rap, Hip Hop & Break Dance Tutkunları

Sayfa : 1 2 3 [4]

Emirhan Makul
11.01.2009, 13:15
Sibel tüzin kim ya neden orda ya ne alaka ya böyle şeylere çok sinirtleniyorum işte;

Ey star tv sibel tüzün'ün vereceği frikiklerle giyeceği kıyafetlerle veya söyleyeceği ağır sözlerle reyting yapacağız diye düşünüyorsun dimi yazık yazıklar olsun çok yazık orda jüri olarak koy sultana'yı koy kolera'yı veya aybeni bu işden anlayanı Sibel tüzik normal şarkı söylemeyi beceremeyen bir insandır.Repçi mi oldu şimdi de yazıklar olsun.

Mayls
11.01.2009, 15:02
Hip Hop da Pop müzik gibi seviyesizleşmeye başlıyor sanırım.

İsmail YK'nın ve Cankan'ın başlattığı akım Nurgül Yeşilçay ve Rapstarlar'la devam ediyor...

Ozan
11.01.2009, 16:54
Hip Hop da Pop müzik gibi seviyesizleşmeye başlıyor sanırım.

İsmail YK'nın ve Cankan'ın başlattığı akım Nurgül Yeşilçay ve Rapstarlar'la devam ediyor...

Bu yorum bence yanlış olur çünkü henüz yarışma başlamadı bile . Bir seviyesizleşme olursa diğer Rapçi jürilerin yayını bırakacakları düşüncesindeyim çünkü Türk Rap'inin ağır taşları olan kişiler jüri ve kötü lanse edilmesine izin vermezler diye düşünüyorum . Sonucun önceki Popstar yarışmaları gibi olacağını sanmıyorum çünkü Rap herkesin söyleyebileceği bir müzik türü değil . Söyleyebilenler de parlayacaktır ve yarışmaya alınacaktır sonrasında ise bandrollü albümü tutmazsa reklam yapmış olacak ve yeraltından tekrar kendi tırnaklarıyla tırmanmaya başlayabilecektir . Diğer popstarlar gibi kaybolup gitmeyecektir . Kendi yorumum budur . Şu ana kadar gördüğüm tek olumsuzluk Sibel Tüzün'dür .

Mayls
11.01.2009, 17:15
Bu yorum bence yanlış olur çünkü henüz yarışma başlamadı bile . Bir seviyesizleşme olursa diğer Rapçi jürilerin yayını bırakacakları düşüncesindeyim çünkü Türk Rap'inin ağır taşları olan kişiler jüri ve kötü lanse edilmesine izin vermezler diye düşünüyorum . Sonucun önceki Popstar yarışmaları gibi olacağını sanmıyorum çünkü Rap herkesin söyleyebileceği bir müzik türü değil . Söyleyebilenler de parlayacaktır ve yarışmaya alınacaktır sonrasında ise bandrollü albümü tutmazsa reklam yapmış olacak ve yeraltından tekrar kendi tırnaklarıyla tırmanmaya başlayabilecektir . Diğer popstarlar gibi kaybolup gitmeyecektir . Kendi yorumum budur . Şu ana kadar gördüğüm tek olumsuzluk Sibel Tüzün'dür .

Yorumum sırf bu yarışma başlayacağı için değildi.

Özellikle son dönemde rap yaptığını sanan bir çok insan çıktı piyasaya. Benim hoşuma gitmeyen durum ise bu kişilerin dinleniyor olması. İsmail YK milyon satıyorsa, Nurgül Yeşilçay'a albüm teklifi geliyorsa bir şeyler yanlıştır bana göre. Yakında [İ]"hasta olsam bana portakal soyar mısın"[/İ] tarzı şarkıların çıkmasından korkuyorum.

Ben Rap müziğin bir şeyler anlatmasından yanayım. Toplumun sorunları olur, siyaset olur, başka bir şey olur. Bence rap böyle kalmalı.

Ama bir Rapstar yarışmasının böyle bir hedefinin olduğunu düşünmüyorum. Hedef bence ülkemizde gün geçtikçe yaygınlaşan Hiphop aracılığıyla reyting yapmak. Sibel Tüzün ismi de bu iddiamı kanıtlar türden. Umarım yanılırım :)

Ozan
11.01.2009, 17:51
Yorumum sırf bu yarışma başlayacağı için değildi.

Özellikle son dönemde rap yaptığını sanan bir çok insan çıktı piyasaya. Benim hoşuma gitmeyen durum ise bu kişilerin dinleniyor olması. İsmail YK milyon satıyorsa, Nurgül Yeşilçay'a albüm teklifi geliyorsa bir şeyler yanlıştır bana göre. Yakında [İ]"hasta olsam bana portakal soyar mısın"[/İ] tarzı şarkıların çıkmasından korkuyorum.

Ben Rap müziğin bir şeyler anlatmasından yanayım. Toplumun sorunları olur, siyaset olur, başka bir şey olur. Bence rap böyle kalmalı.

Ama bir Rapstar yarışmasının böyle bir hedefinin olduğunu düşünmüyorum. Hedef bence ülkemizde gün geçtikçe yaygınlaşan Hiphop aracılığıyla reyting yapmak. Sibel Tüzün ismi de bu iddiamı kanıtlar türden. Umarım yanılırım :)

Evet katılıyorum bu yarışmanın olmasındaki asıl amaç reytingtir ama bu programın cıvıklaşmaması yapımcıların ve jürilerin ortak emeği sonucunda olabilir . Yoksa ülkemizdeki popüler kültür ve yozlaşmadan dolayı her yönde bir sapma var ve İsmail YK , Cankan gibi kişiler de bu işin içinde ama merak etme kardeşim gerçek Türk Rap yeraltında devam ediyor zaten . Ülkemizdeki genç nüfusun bilinçsiz olmasından kaynaklanıyor İsmail YK'nin fazla tutulması . O kişiler gerçek Rap dinlemiyor ve gerçek Rap ortamlarında bulunmadıkları için bir problem yok benim için . Bilinçsiz beyinlerin temelinde eğitim var ama çok derinlere inersek bu konu uzar gider .
Umarım yarışmada gerçek Rap temsil edilecek ama ön elemelerde komik görüntüler oluşacak diye düşünüyorum . Ağlanacak halimize güleceğiz yine :):cool:

Mayls
11.01.2009, 18:12
Umarım yarışmada gerçek Rap temsil edilecek ama ön elemelerde komik görüntüler oluşacak diye düşünüyorum . Ağlanacak halimize güleceğiz yine :):cool:
Bu tür programları takip etmem ama ön elemeler de kaçmaz :D

Harun Karadeniz
11.01.2009, 19:29
ben kolbastıcıyım walla ama bunlarıda hayranlıla izliyorum bi yarışma izlemiştim yanlış hatırlamıyosam japonyadaydı harika oynuyolar bide sataşmalar warya onlara bayılıyorum ya :D

Yasin Berber
11.01.2009, 20:27
Yaaa yapmayın etmeyin rap `i tartışmayın tükiyede tartışmaya değilcek bir müzik kıvamına gelmedi daha stardaki programa çıkıcak rapcilerede acıyorum sadece maskot olucaklar show için gösteri için kullanılıcaklar başka bir şey değil vede türkiyede rap i gönülden yapan 2 yada 3 ü geçmez

Remzi
11.01.2009, 20:34
Bomba Plak albümü güzel olmuş valla ben beğendim.Yerli Plaka'dan daha iyi en azından.Ama Rapstar kadar iyi değil tabiki..

Ozan
11.01.2009, 22:54
Yaaa yapmayın etmeyin rap `i tartışmayın tükiyede tartışmaya değilcek bir müzik kıvamına gelmedi daha stardaki programa çıkıcak rapcilerede acıyorum sadece maskot olucaklar show için gösteri için kullanılıcaklar başka bir şey değil vede türkiyede rap i gönülden yapan 2 yada 3 ü geçmez

Katılmıyorum bu görüşüne . O kadar düşük seviyede değil ülkemizde Rap . O kadar emek veren Rapçiye haksızlık yapmış oluyorsun benim gözümde bu sözünle .

Bomba Plak albümü güzel olmuş valla ben beğendim.Yerli Plaka'dan daha iyi en azından.Ama Rapstar kadar iyi değil tabiki..

Beklediğimin çok altında çıktı albüm . İki ismin de solo albümleri bu albümden güzeldi . Birkaç parça dışında beğendiğim yok malesef .

Yasin Berber
11.01.2009, 23:50
6 milyara yakın insan var ikiz doğanların bile parmak izleri ayrı yani bana katılmaman doğal ama kalite olarak diğer ülkelere çok düşüğüz youtubeye gir arjantin anator rap yaz bak o çocukların beatlarını bizim pit10 dediklerimiz sansar dediklerimiz nasıl alıntı yapmış ok sorun değil alıntı yapsın ama kendi gibi amatör olanın beatını değil profosyonel olanın bir beatı alıntı yapsın gidip arjantine kimse bakmaz diye ordan çalmasın bizde biliyoruz internet ıp adreslerini değiştirmeyi rap kalitesi bizim ülkede çok düşük bunu zaten cezada sagoda diyor ama dedim gibi bu benim düşüncem Ama yetenekli varmı dersen herhalde sago ve ceza harici Karmasa,hayki,karaçhali,depoet hiç sevmesemde depoeti oda yetenekli yani benim düşüncem bu

Ozan
12.01.2009, 17:26
Youtube'da bulamadım söylediğin şarkıyı veya ilgili linkleri . Sen bulup koyarsan daha iyi yorumlamış oluruz , merak ettim .
Onun dışında birkaç kişinin yaptığı yanlış , Türk Rap'ine mâl edilemez . Çok yüksek Rap kalitemiz var demiyorum zaten ama tartışılmayacak kadar da kötü olduğunu düşünmüyorum . İşini çok düzgün ve istikrarlı yapan birsürü kişi sayabilirim .
Ceza ve Sagopa Kajmer kendi yorumlarını söylüyorlar . Ceza'nın son albümü(Bomba Plak) yeraltındaki birçok albümden farksız bana göre . Sagopa Kajmer de desteklediği ve beğendiği adam (Vale) kendisinin kopyası resmen . Onu beğeniyorsa yeraltında ondan çok daha iyi birsürü adam var zaten . Ondan dolayı onların yorumları artık pek bağlamıyor beni . Herkesin kendi gözlemidir saygım var yine de...

EyüpKILIÇ61
12.01.2009, 19:21
Totoron'unda Ozan'ında dediği farklı iki görüş.Bende kendi görüşümü yazayım :D

"Türkiye'de rap tartıçılma seviyesine gelse ne olurrrr gelmese ne olur :)"

Dinler geçerim.

Emirhan Makul
12.01.2009, 19:29
Totoron'unda Ozan'ında dediği farklı iki görüş.Bende kendi görüşümü yazayım :D

"Türkiye'de rap tartıçılma seviyesine gelse ne olurrrr gelmese ne olur :)"

Dinler geçerim.

Kesinlikle katılıyorum;

Bende rep dinleyicisiyim kişi renk tip yaşam tarzı ayırmaksızın bütün Türkçe rep yapan insanları dinliyorum önemli olan o şarkıdan bir düşünce almak söyleyemediğini söyleyen bir insanı dinleyip feyz almak değil mi?

Yasin Berber
12.01.2009, 21:07
Youtube'da bulamadım söylediğin şarkıyı veya ilgili linkleri . Sen bulup koyarsan daha iyi yorumlamış oluruz , merak ettim .
Onun dışında birkaç kişinin yaptığı yanlış , Türk Rap'ine mâl edilemez . Çok yüksek Rap kalitemiz var demiyorum zaten ama tartışılmayacak kadar da kötü olduğunu düşünmüyorum . İşini çok düzgün ve istikrarlı yapan birsürü kişi sayabilirim .
Ceza ve Sagopa Kajmer kendi yorumlarını söylüyorlar . Ceza'nın son albümü(Bomba Plak) yeraltındaki birçok albümden farksız bana göre . Sagopa Kajmer de desteklediği ve beğendiği adam (Vale) kendisinin kopyası resmen . Onu beğeniyorsa yeraltında ondan çok daha iyi birsürü adam var zaten . Ondan dolayı onların yorumları artık pek bağlamıyor beni . Herkesin kendi gözlemidir saygım var yine de...

Bir kaç kişinin hatası tüm rap alemine mal edilemez diyorsun da tüm rap alemi dedin kim ki ne kadar büyükki onu anlamadım türkiyede normal yürüyen bir vatandaşa sor kaç tane rapci söyler sana :D underground müzik bir merdivendir ama bu merdiven bizim ülkede bitmiyor vede rap türkiyede daha çok gelişmesi lazımmmmm

Ozan
12.01.2009, 22:19
Bir kaç kişinin hatası tüm rap alemine mal edilemez diyorsun da tüm rap alemi dedin kim ki ne kadar büyükki onu anlamadım türkiyede normal yürüyen bir vatandaşa sor kaç tane rapci söyler sana :D underground müzik bir merdivendir ama bu merdiven bizim ülkede bitmiyor vede rap türkiyede daha çok gelişmesi lazımmmmm

" rap alemi " demedim " Türk Rap'i " dedim önce burayı düzeltelim .

Yolda yürüyen vatandaşa sor Sagopa'yı ve Ceza'yı da tanımaz . Senin söylediğin Da Poet'i , Karaçalı'yı , Hayki'yi hiç tanımaz . Genç nesil yavaş yavaş tanıyor zaten ; ama bu Türk Rap'ini 2-3 kişi yapıyor diğerleri fasafiso anlamına gelmez . Rap her zaman gelişme içinde olmalı zaten yoksa ayak uyduramaz gelişen dünyaya . Türk Rap'i de aynı şekilde .

Hip Hop kültüründe yeraltı merdiveni de hiçbir zaman bitmez , dünyanın her yerinde bu böyledir . Rapçi yeraltında hazır olana kadar albüm yapar ve belli bir kitleye ulaşınca albüm çıkarmaya başlar . Aksi halde hazır olmadan kurtlar sofrasına çıkarsa kaybolup gider zaten , örnekleri var .

Son söz olarak senle tek aynı fikre sahip olduğumuz bölüm " Türkiye'de Rap'in daha fazla gelişmesi gerektiği . "

Bahsettiğim Türk Rap'ini dinlemek istersen de yayınıma beklerim Todoron kardeşim .

Yasin Berber
12.01.2009, 23:20
Rap aleminden kastım tabiki türkçe rapdi Da Poet'i , Karaçalı'yı , Hayki bu isimler iyi yapanlardan dedim yoldaki vatandaş tanır demedim Eğerki türkçe rap`in tanınması gerekiyorsa bu kesinlikle bandrolsüz underground albümlerlede olur ama sana şunu sormak istiyorum bana söyle kaç tane rap ci yaptığı albümü anasına babasına dinletebilir bu türkiye gençlerden ibaret değil ilk önce rap i tanıtmak için küfürü argo kelimeleri bırakmak lazım bunlar bırakılmadıkça bu iş olmaz şarkıyı çok beğenen biri bile bir kelimeden sebep o şarkıyı dinlemez ben yaşlı birine sordummu rap nedir hemen şunu diyor rap hızlı konuşan küfredenler değilmi... bu sorunun giderilmesi lazım mesela ben haykini bir şarkısını çok seviyorum ama orda 2 kelime var insanı dinden imandan yoksul bırakır tabiki bir çok ülkeden iyiyiz ama ABD den sonra neden biz gelmeyelim vede underground basamağı derken yaniii basamağın bitmesini amatörden profosyonelliğe geçiş olarak bassattim......

Ozan
13.01.2009, 18:06
Rap aleminden kastım tabiki türkçe rapdi Da Poet'i , Karaçalı'yı , Hayki bu isimler iyi yapanlardan dedim yoldaki vatandaş tanır demedim Eğerki türkçe rap`in tanınması gerekiyorsa bu kesinlikle bandrolsüz underground albümlerlede olur ama sana şunu sormak istiyorum bana söyle kaç tane rap ci yaptığı albümü anasına babasına dinletebilir bu türkiye gençlerden ibaret değil ilk önce rap i tanıtmak için küfürü argo kelimeleri bırakmak lazım bunlar bırakılmadıkça bu iş olmaz şarkıyı çok beğenen biri bile bir kelimeden sebep o şarkıyı dinlemez ben yaşlı birine sordummu rap nedir hemen şunu diyor rap hızlı konuşan küfredenler değilmi... bu sorunun giderilmesi lazım mesela ben haykini bir şarkısını çok seviyorum ama orda 2 kelime var insanı dinden imandan yoksul bırakır tabiki bir çok ülkeden iyiyiz ama ABD den sonra neden biz gelmeyelim vede underground basamağı derken yaniii basamağın bitmesini amatörden profosyonelliğe geçiş olarak bassattim......

Rap aleminden kastın Türkçe Rap'in küçük olduğunu söylemendi ve yazından da belli oluyor o .

Rap'te küfürlü şarkıların olması Türkiye'ye has bir durum değil . ABD'de de küfürlü Rap yapılıyor ama orası bu işin anavatanı ve 2-3 kişiye bakmıyor iş . Tabiki hoş bir durum da değil ve ben dinlediğim şarkıların küfürsüz olmasına özen gösteririm , radyodaki yayında da bunu uygularım . Ayrı bir tartışma konusudur bu başlı başına . Türkiye'nin sosyolojik yapısıyla da alakalı bu küfür konusundaki antipati yani uzar gider . Küfürlü Rap ile kaliteli Rap arasında anlam farkı var . ABD'de de küfürlü yapılıyor bu müzik ama senin örnek gösterdiğin müzik de Amerikan Rap'i . Yani konumuz bu değildi .
Önceki nesilin bu müzik türünü tanıması imkansız artık olamaz böyle bir şey çünkü Rapçiler hakkında çok fazla şey söylendi zaten . Komünist dendi , küfürbaz dendi , anarşist dendi her şey dendi Rapçiler için oysaki bunlarla kalıplara sokulamaz Rap . Her görüş vardır Rap'in içinde ondan dolayı sadece küfürbazlıktan dolayı Rap tanınmıyor değil ülkemizde . Önceki neslin önyargılarından kurtulamayacağını herkes biliyor artık bundan sonraki nesiller anlar bu işi bence . Tartışma konu dışına çıktı diye düşünüyorum artık ondan dolayı daha fazla uzamasın bence .
Eğer uzun uzun konuşmak istersen MSN adresim var zaten profil bilgilerimde kardeşim .
İyi günler .

Yasin Berber
13.01.2009, 19:59
Biz senle ortak yolu ne yazikki bulamicaz ama şunu diyeyim ben savaş ve gelecek adlı şarkımı saadet partisi mitinginde 1000 kişiye okudum sakallı amca dedeydi çoğu ve ağladılar istedikden sonra tanıtılırr kardeşim sende allaha emanet ol

Ozan
15.01.2009, 22:04
Güncellenmiş mesaj alttadır .

Ozan
22.01.2009, 20:27
Yarın (Cuma) yayınımıza herkesi bekliyorum arkadaşlar haberiniz olsun radyoda sorun yok bu sefer :)

Program içeriğini programdan birkaç saat önce açıklayacağım sürpriz olsun .

MehmetGÜRSOY61
22.01.2009, 20:28
heeee tamam OZAN'ın sayfasıı yıkılllll :D:D

Mayls
24.01.2009, 21:11
Rapstar programını izledim biraz. Çok salakça bir sunumun üstüne yarı çıplak bir Sibel Tüzün çıkınca sahneye dayanamadım daha fazla... Böyle devam Ceza ve Fuat...

Kadir
24.01.2009, 21:16
Rapstar programını izledim biraz. Çok salakça bir sunumun üstüne yarı çıplak bir Sibel Tüzün çıkınca sahneye dayanamadım daha fazla... Böyle devam Ceza ve Fuat...

Harbiden rezalet .

Remzi
24.01.2009, 21:19
Cezayla Fuat kavgalı değil miydi? Diss yapmıyorlarmıydı birbirlerine?:D

Mehmet Fırat
24.01.2009, 21:20

Ben de birazını izleme talihsizliğinde bulundum.

Eskiden TV'de Ceza'yı görünce şaşırırdım. Az çıkıyordu çünkü.

Şimdi ise her hafta TV'de olacak.

Biraz eski Ceza ile çelişiyormuş gibi geldi bu Ceza. :)

Ozan
24.01.2009, 21:25
Programı ben de imkan buldukça izledim . Sibel Tüzün'ün yarı çıplak elbisesi ve şarkısı programın bütünlüğünü bozdu bence ve zaten alakasız isim olduğunu söylemiştik genel olarak programın ilk açıklandığı gün .
Onun dışında güzel Rap yapan yarışmacı arkadaşlar var birkaç tane beğendim . Finalde beklemediğim isim birinci oldu gerçi ...
Killa Hakan programa katılarak süpriz yaptı ben önceden bilmiyordum katılacağını belki söylemişlerdir tanıtımda .

Yani kısacası programdaki en büyük sorun sunucu ve Sibel Tüzün'dür bana göre . Sibel Tüzün'ü en azından hiphop tarzı giyindirerek çıkarsaydılar programa ama o zaman da reyting yapamazlar tabi çıplak birilerinin olması lazım !

Ozan
24.01.2009, 21:30
Cezayla Fuat kavgalı değil miydi? Diss yapmıyorlarmıydı birbirlerine?:D

O tayfa biraz öyle Remzi kardeşim tükürdüklerini yalamayı seviyorlar :)

Ben de birazını izleme talihsizliğinde bulundum.

Eskiden TV'de Ceza'yı görünce şaşırırdım. Az çıkıyordu çünkü.

Şimdi ise her hafta TV'de olacak.

Biraz eski Ceza ile çelişiyormuş gibi geldi bu Ceza. :)

Yine de programda Rap'i bilmeyen insanların jürilik yapmasından ve Türkiye'de Rap'in yanlış tanıtılmasından iyidir Ceza'nın jüri olması .

Remzi
24.01.2009, 21:33
Ceza her hafta orada mı olacak?

Ozan
24.01.2009, 21:35
Ceza her hafta orada mı olacak?

Evet devamlı jüri Ceza , Fuat ve Sibel Tüzün . Onun dışında Ferhat Göçer'in dün olduğu gibi her hafta farklı sanatçı olacak 1 tane .

Remzi
24.01.2009, 21:36
Eh be Ceza senin ne işin var Tv'lerde star yarışmalarında:S

Manu61
24.01.2009, 21:43
Eh be Ceza senin ne işin var Tv'lerde star yarışmalarında:S
Ceza medyanın maskotu olmayı çok önceden seçti zaten.

Mayls
24.01.2009, 21:46
Açıkçası Sibel Tüzün sahneye çıktıktan sonra devam edemedim. Yarışmacılar hakkında bir fikrim yok.

Sunucunun yeah, yo gibi fazlasıyla gereksiz ve rezil ifadeleri çok salakçaydı. Sunuculuğa bir rap müzikten anlayan birisini getirselerdi güzel olurdu. Örneğin Fuat'ın sesinin böyle bir şey için çok uygun olduğunu düşünüyorum. Fiziğiyle de rapi fazla takip etmeyen birisi için sempatik görünebilir :)

Remzi
24.01.2009, 21:48
Sibel Tüzün'ün orada olması 'Dam üstünde Saksağan Vur beline kazmayı' sözü gibi olmuş.

Ozan
24.01.2009, 22:00
Sadece Sibel Tüzün olsa arada kaynar gider diyeceğim ama bir de sunucu var garip davranışlar sergileyen ondan dolayı ben de Selim kardeşim gibi sunucu ve Sibel Tüzün sorundur dedim . Bari en azından üstlerine Hip Hop tarzı bir şeyler giyseler de iyice sırıtmasalar . Gerçi " Eşşeğe altın semer vursan yine eşşek " demişler ama biraz olsa faydası olur diye düşünüyorum .

Emirhan Makul
24.01.2009, 22:38
İzlemeye tenezzül bile etmedim.

Ozan
24.01.2009, 22:47
Bu arada Rapstar yarışmasının yayın saati ile benim radyo yayın saatim çakışıyor yeni fark ettim :) Beyaz Şov'dan sonra bir de bunlarla mı yarışacağım arkadaş :D Dün önemli misafirlerimiz gelmişti şehir dışından ondan dolayı yayın yapamadım ama bundan sonra yapacağım tabiki . Sizin de destekleriniz önemli gerçi :)

TAHSİN 61
26.01.2009, 11:11
Sagopa'nın yeni albümü çıkmıştır..

Emirhan Makul
26.01.2009, 11:20
Sagopa'nın yeni albümü çıkmıştır..

Kör Cerrahdan Bahsediyorsun Değil mi ?

Yasin Berber
26.01.2009, 17:17
3 kuruş para kazanmak için ordaki çocukları kamerayla millete göstermekle kandırıp maskot ediyorlar yazık benceee vede rap cilerde buldukları kusurlar haddinden fazla komik 5 dk bakdım kapattımz aten bir da asla bakmam

Muhammet*
27.01.2009, 13:48
..............................

Dursun Kaplan
27.01.2009, 13:54
Ceza - Medcezir ;)

5943277759739560895

irfan61
27.01.2009, 16:58
http://www.youtube.com/watch?v=tBsddTykBUM şu kolbastının isimin biri bana söylebilir mi ?

Emirhan Makul
27.01.2009, 17:41
Stardaki Programın adının "Dj Akmancıklar Yarışıyor" olarak değişmesini talep ediyorum o ne ya hafif ses sanatçıları ile rap birleşmiş ne iğrenç bir müzik stilidir milleti kandırıyorlar bi spiker dekoltesi ile reyting yapacaklarını zannediyorlar !

Ozan
27.01.2009, 18:15
Bu haftaya yönelik bir şeymiş bu Emirhan . Ben de ilk başta şaşırdım yoksa hep böyle mi olacak bu diye ama bu hafta duygusal şarkılara belli sanatçılar eşlik ediyormuş yani her hafta böyle dediğin gibi Akmancıklar olmayacak :)
Ama hakkını vererek okuyan vardı birkaç kişi bana göre . Sunucu ve Sibel Tüzün dışında pek fazla kötülük göremedim programda . Ceza , Fuat ve Funky C olmasa çekilmez zaten program hiç . Hiç değilse Rap'ten anlayan birilerinin orada olmasından dolayı bir rahatlık var içimde .

Mayls
27.01.2009, 19:43
Ceza - Medcezir ;)

Ceza'yı hatırlattı bana. Demek ki ne oldum değil, ne olacağım diyeceksin...

Video için teşekkürler :)

Ozan
30.01.2009, 21:57
Arkadaşlar bundan sonra yayınımız cumartesi günleri 22:00-00:00 saatleri arasında olacaktır . İlhan'dan kalan boşluğu ben aldım ve İlhan yayınlara başlayıncaya kadar bu günlerde program olacak . Reytingleri kaybetmek istemedim açıkçası Rapstar yarışmasıyla cuma günleri aynı saate denk geldiğimiz için :D

fetih aydın
31.01.2009, 14:39
Kolera yalan söylemiyor " ..Sizde üne merak bizde yaşam kavgası" :)

Kadir
06.02.2009, 15:20
Bu akşam Rapstar'da Sansar Salvo var . Adam gibi bir program oluyor sonunda Rapstar :)

Sümeyye Şahin
06.02.2009, 16:11
bırakın bunları kolbastı var artık:D

Sabiye ÖZGÜR
06.02.2009, 17:44
Ewet katiliyorum sana sumeyye.ne hip hop i kolbasti var ya birazda onu oynayin....?!

Ozan
08.02.2009, 14:58
bırakın bunları kolbastı var artık:D

Ewet katiliyorum sana sumeyye.ne hip hop i kolbasti var ya birazda onu oynayin....?!

Kolbastı ve break dans farklı kültürlere ait oyunlar . Neden birisini bırakalım illaki ? İkisi birden olmuyor mu yani ? Ben ikisini de çok seviyorum . Birine başlarken diğerini bırakmaya gerek yok .

Bu akşam Rapstar'da Sansar Salvo var . Adam gibi bir program oluyor sonunda Rapstar :)

Bu hafta izleyemedim fazla . Sonlara doğru bakabildim biraz . Kaçırdım sanırım Sansar'ın olduğu bölümü . Merak ettim nasıl bir performans sergiledi ve ne yaptı acaba .

Kadir
08.02.2009, 15:15
Çok garip oldu :) 180 km parçasını söyleyip gitti hemen ne bir muhabbet döndü ne başka bir şey .

Zaten Sansar bir garipdi sahnede ?! Yanında da Mafsal vardı .

Ozan
08.02.2009, 16:03
http://www.youtube.com/watch?v=96rtIcZL9nw

Evet buldum videoyu ama şarkıyı söyleyip hiç konuşmadan gitmesi iyi olmamış . Dengesiz sunucunun etkisi var bunda güle güle falan diyor yolluyor . Yeraltından birileri gelmiş ve konuşmaları gerekirdi .

Yasin Berber
08.02.2009, 21:08
Sabah akşam içen bakırköyde takılan keş diyor:D kaldır elleri sağdan solaaa:D

Manu61
09.02.2009, 20:44
Sansar'ı fazla tutmaları risk olurdu..Adamın 2 lafından birisi küfür olduğu için :D

Ozan
09.02.2009, 23:19
Sansar'ı fazla tutmaları risk olurdu..Adamın 2 lafından birisi küfür olduğu için :D

Fuat'ı jüri olarak tutabiliyorlarsa Sansar'da da pek sorun olmazdı bence . Bu hafta yarışmacının birine fena patladı zaten ama sınırda durdu bence . Sunucunun uyarısı gereksizdi . Çok hanım evladılar be , Fuat'ın hafif argo lafına uyarı yaptılar hemen :D

Dursun Kaplan
09.02.2009, 23:24
Sagopa Kajmer'in son albümünde yer alan " Ateşten Gömlek " parçası mükemmel olmuş. :alkış:

Akın_61
09.02.2009, 23:31
Sagopa Kajmer'in son albümünde yer alan " Ateşten Gömlek " parçası mükemmel olmuş. :alkış:

paylaşda dinleyelim renkdaş....

Ozan
10.02.2009, 19:52
Sagopa Kajmer ,bugüne dek internete sunduğu ve albümlerinde yer almayan hediye şarkılarından derlediği muhteşem bir albümle Melankolia Müzik etiketiyle tekrar raflarda.

Artık Türk Rapinde klasikleşen ”Pesimist Ep” serisinin sonuncusu olan Kör Cerrah 5 Parmak ,kaçıranlar için 2004 senesinden şarkılar,sizlerden gelen yoğun istek üzerine orijinal bir albümde toplandı.

Toplam 13 Klasik Sagopa şarkısının yeraldığı ”Şarkı Koleksyoncusu” koleksiyoncular için adı gibi tam arşivlik değerinde!

Sagopa Kajmer ”Şarkı Koleksiyoncusu” 19.02.2009 Perşembe günü tüm müzik marketlerde.

Şarkı Koleksiyoncusu Track List

1-Ateşten Gömlek

2-Muamma

3-Hep taarruz var

4-Fırtına ve Şimşek

5-Cümle Mühendisi

6-Aşk Yok Artık

7-Şikayetname

8-Kırık Çocuk (orijinal versiyon)

9-Dil Yaratmakta En Asil Silahları

10-Marifetname

11-Droppin’em

12-Kırık çocuk (Mickolodium Mix)

13-outro- Drama Turnz

Kaynak : Melankolia.com.tr

Fanların yoğun isteğinden dolayı diyor ama bence gereksiz bir uygulama olmuş . Tüm olan şarkılar için neden bir daha albüm alayım ki ? Albüm listesinde tek bilmediğim şarkı Droppin'em . Fanatikleri alır tabiki bu albümü .

Emirhan Makul
11.02.2009, 00:57
http://img264.imageshack.us/img264/8603/68ec63b45c1lp2.jpg (http://imageshack.us/)

Ceza, 1977 yilinda Üsküdar/İstanbul’da dogdu. Rap müzige olan ilgisi ilkokul yillarinda sira arkadasindan ödünç aldigi kasetlerle basladi. Ceza tabii ki gerçek ismi degil, bu onun hiphop’ta kullanmak için seçtigi yada daha dogrusu kazandigi bir lakap! Katildigi hiphop partilerinde, Freestyle rap (yani o an sahneye çikip müzik esliginde, o an yazilan sözlerle rap yapma) yarismalarinda her zaman birinci olan Ceza için diger yarismacilar hep “eyvah Ceza’miz geldi” diyorlarmis ve bunun sonucunda, o da Ceza’yi lakap olarak kullanmaya baslamis.

Gençlik yillarinda, çesitli projelerde yer alan Ceza, 1998 yilinda Dr. Fuchs ile bir araya gelerek “Nefret”i kurdu. Kendi çabalariyla yaptiklari deneme kayitları sonrasinda “Yeralti Operasyonu” isimli toplama Türkçe Rap albümünde yer aldilar.

“Yeralti Operasyonu”nda en çok ilgi çeken grup olan “Nefret”, kisa bir süre sonra Hammer Müzik ile anlasarak ilk albümü “Meclis-i Ala İstanbul”u yayinladi. Albümün hit parçasi “İstanbul” için çekilen videoklip birçok yerel ve ulusal TV kanalinda yayinlandi. Albüm sonrasi Türk ve Yabanci basindan olumlu elestiriler alan “Nefret”, H2000, J&B Dance Festivali ve Avrupa Müzik Festivali gibi büyük organizasyonlarda sahne aldi. “Meclis-i Ala İstanbul” albümleri Hammer Müzik’in distribütörleri tarafından Türkiye ile ayni anda Avrupa’da da piyasaya sürüldü. Özellikle Türkçe Rap’in büyük ilgi gördügü Almanya’da Türkiye’den çikan bir grup için yüksek bir satis rakamina ulasti.

İkinci albümleri “Anahtar” için İstanbul’da Digitalmix stüdyosunda kayida giren “Nefret”, çalismalarini 2001 yilinin Temmuz ayinda tamamladi. Cartel grubundan Erci E, Wu Tang Clan için yaptigi featuring ile büyük isim yapan Bektas, Megalomaniax grubundan Kader K, ve “Gerçek Kal” albümüyle adından söz ettiren Fresh B’nin de konuk oldugu albümde scratch’ler Almanya’nın ünlü DJ’leri DJ Rocky ve DJ Ness tarafindan atildi

Türkiye’de yasanan ekonomik kriz ve Dr. Fuchs’un ani sekilde askere gitmesi sonucu istenilen promosyonun yapilamamasina ragmen “Anahtar” çok yüksek bir satis rakamina ulasti ve Nefret’in Türkiye’nin en çok satan ve Dünya’da en çok taninan Türkçe Rap grubu olmasini sagladi!

Ozan
11.02.2009, 20:04
Bu arada bu hafta Cuma günü Sagopa Kajmer & Kolera Beyaz Show'da olacaklar .
Çıkmak istemiyorum o tür programlara diyordu Sagopa ama ikna etti demekki Beyaz . Neler konuşacaklar merak ediyorum şahsen .

Yasin Berber
11.02.2009, 22:21
Artık soganun tv ye çıkması kaçınılmaz oldu.

Ozan
11.02.2009, 23:37
Ceza bu ara Rapstar yarışması dışındaki programlarda da çok göründüğü için bence de çıkıp görünmesi lazım . Ben 1 numarayım desen de bu işler böyledir Sago :)

Emirhan Makul
12.02.2009, 01:26
Beyaz show'u izlemem ama sago için izleyeceğim alem Mana görsün !

Mustafa Yüksek
12.02.2009, 01:39
beyaz show'a çıkmasına üzüldüm gerçekten...benim için tv bir nevi kirlenmek demek...gerçi katılıyorsa bir bildiği var demektir..

Mehmet Fırat
12.02.2009, 01:42
Beyaz'ın CNN Türk'teki programına da katılmıştı Sagopa. O kadar da görünmüyor değil. :)

Mert Marabaoğlu
12.02.2009, 01:55
Beyaz show'u izlemem ama sago için izleyeceğim alem Mana görsün !

ben izlerim cuma günüde izlicem :D

Mayls
12.02.2009, 13:37
Bu arada bu hafta Cuma günü Sagopa Kajmer & Kolera Beyaz Show'da olacaklar .
Çıkmak istemiyorum o tür programlara diyordu Sagopa ama ikna etti demekki Beyaz . Neler konuşacaklar merak ediyorum şahsen .
Sago Beyaz'ın Nası Yani? programında Beyaz Show'la ilgili bir söz vermişti. Zaten Beyaz da bayağı peşinde koştu Sago'nun sanırım :)

Muhammet*
12.02.2009, 13:49
..................................

Mayls
12.02.2009, 20:56
Sanırım Sago çıkmayacak. Carmen Electra ve Yalın geliyormuş.

Ozan
12.02.2009, 20:58
Sago Beyaz'ın Nası Yani? programında Beyaz Show'la ilgili bir söz vermişti. Zaten Beyaz da bayağı peşinde koştu Sago'nun sanırım :)

Evet Beyaz söylemişti baya çağırdık gelmedi bir türlü diye ama ikna ettiler demekki sonunda .

Manu61
12.02.2009, 21:09
Üzüldüm Sago'nun katılmayacak olmasına...Biryandanda sevindim ama :D Karmakarışık duygular içerisindeyim :)

Mertcan
12.02.2009, 21:33
sayfayı baştan aşşaıya okuyodum başta çok sevinçliydim sonlara doğru şoka uğradım:D nasıl çıkmaz sago ya.. pöfffffffff

TAHSİN 61
13.02.2009, 01:02

'Muamma' Aynı albümde bu şarkıyı dinle..

Mira_61
13.02.2009, 14:02
Sagopa Kajmer ve Kolera 17 Şubat Salı günü Beyaz Show’a konuk oluyor.
Programa izleyici olarak katılmak için siz Mf’e toplam 200 kişilik yer ayrılmıştır.Katılmak isteyenlerin ad soyad ve melankolia forumundaki mahlası ile sendeyolla@melankolia.com.tr (sendeyolla@melankolia.com.tr) adresine başvurmaları gerekmektedir.
Katılımcıların belirtilen saat ve yerde nüfus cüzdanlarıyla beraber hazır bulunması ve gecikmemeleri önemle rica olunur.Gecikenler beklenmeyecektir.
Tarih:17.02.2009
Saat:19:00
Yer:Taksim AKM önü
Diğer Konuklar:Hayko Cepkin &Yasemin Mori
Programı tv’den 27.02.2009 Cuma günü Beyaz Show’un her zamanki saatinde izleyebilirsiniz.
Melankolia Müzik

http://melankolia.com.tr/sagopa-kajmer-kolera-beyaz-showda/

Semih
13.02.2009, 14:37
Bir türlü ısınamadım müziğin bu türlüsüne...

Ozan
13.02.2009, 17:56
27 Şubat'ta olacakmış Sagopa ve Kolera arkadaşlar haberde de yazdığına göre
Ancak anlamadığım bir yer var ... Bu Beyaz Show canlı yayın olmuyor muydu ? 17 Şubat'ta çekilecek 27 Şubat'ta Beyaz Show'da olacak :confused:

Mert Marabaoğlu
13.02.2009, 23:41
27 Şubat'ta olacakmış Sagopa ve Kolera arkadaşlar haberde de yazdığına göre
Ancak anlamadığım bir yer var ... Bu Beyaz Show canlı yayın olmuyor muydu ? 17 Şubat'ta çekilecek 27 Şubat'ta Beyaz Show'da olacak :confused:

evetne alaka, beyaz show calı yayınlanıyor. en azından sol üst köşede canlı yazıyo :S

Mayls
13.02.2009, 23:47
Beyaz bizi yıllardır kandırıyormuş demek ki :D

Ozan
14.02.2009, 16:27
Evet arkadaşlar uzun bir aradan sonra bu akşam saat 22:00'da bir sorun olmazsa yayın yapacağım ve herkesi bekliyorum ...

Bu haftaki program içeriği :

- Protest parçalar ve " SAVAŞA HAYIR ! "
- Sagopa Kajmer – Pesimist EP 5 , Kolera – Kolostrofobi EP albümleri .

Mayls
14.02.2009, 16:35
İçeriğe göre bir kaç parça düşüneyim isteyebileceğim :) Bir aksilik çıkmazsa dinleyeceğim yayını.

Ozan
14.02.2009, 19:34
İçeriğe göre bir kaç parça düşüneyim isteyebileceğim :) Bir aksilik çıkmazsa dinleyeceğim yayını.

Listeme baktım en son Romantizma istemişsin Sagopa'dan ve yazmışım :) Tabi istersen değiştirebiliriz .

Mayls
14.02.2009, 19:37
Listeme baktım en son Romantizma istemişsin Sagopa'dan ve yazmışım :) Tabi istersen değiştirebiliriz .
Bak ben onu unutmuştum :D Birden fazla istek almıyor musun :p

Ozan
14.02.2009, 20:28
Bak ben onu unutmuştum :D Birden fazla istek almıyor musun :p

Alıyorum ama Sagopa dışından olursa sevinirim çünkü yeterince Sagopa olacak zaten yayında :)
İstediğin parça yoksa yine o rapçiden başka bi şarkı çalabilirim duruma göre .

Ozan
14.02.2009, 22:06
http://e.imagehost.org/0913/son2.jpg (http://www.bordomavi.net/index.php?page=radyo)

YAYINDA ! Dinlemek için resme tıklayın ...

- Protest parçalar ve " SAVAŞA HAYIR ! "
- Sagopa Kajmer – Pesimist EP 5 , Kolera – Kolostrofobi EP albümleri .

Radyo başlığına ulaşmak için tıklayın . Burada konuşuyoruz ! (http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=10421)

Ozan
19.02.2009, 18:07
RapStar Programı Ekranlara Veda Ediyor!

Yayınlandığı ilk günden beri herkes tarafından çok tartışılan Rapstar programı ekranlara veda ediyor. Program hakkında iyileri ve kötüleriyle Roka'nın son açıklamasını sizlere sunuyoruz.

Selam millet! Sizlere kiminizin sevinip, kiminizin üzüleceği bir haberi vermek ve bazı düşüncelerimi paylaşmak istiyorum. Hepiniz biliyorsunuz yarışma ile ilgili sıkıntıları, biz her türlü mücadele ettik ve elimizden geleni de yaptık, en başından çok iyimser hayaller kuruyorduk çünkü Ceza’ya her şeyin istediği gibi olacağı sözü verilmişti ve bu yüzden çok faydalı olacağını düşünerek gerçekten heveslenmiştik, türlü türlü fikirlerimiz vardı bir hafta şöyle, bir hafta böyle bir şey yapalım. Vs… Ancak bizim fikirlerimiz Türkiye’nin en önemli yerel kanallarından biri için çok underground sayılırdı haklı olarak. haklı diyorum çünkü reyting denen bir olay var ve hiçbir tv kanalı babasının hayrına yayın yapmıyor yani insanlar neşelensin, mutlu olsun veya bilgilensin gibi bir düşünceyle sevabına iş yapan hayırseverler tv kanalı diye bir örnek yok. Ne kadar çok izlenen program yaparsa o kadar çok reklam alır, vs. malesef tv deki saçmalıklar gibi güzel ve düzgün olan şeyler de bu çark sayesinde dönüyor, yani sonuçta herkes haklı kendine göre yapımcılar ile zaman zaman fikir ayrılıklarına düşsek bile bu onların gerçekten iyi ve düzgün insanlar olduğu gerçeğini değiştirmez, zaman zaman sinirler gerildi, yarışmanın istediğimiz formata girememesi bizim açımızdan sıkıntı verici oldu ama bir yandan tam olarak istediğimiz gibi olamasa da, bir şeylerin gerçekleştiğine birçok farklı illerimizden ve Azerbaycan başta olmak üzere Makedonya gibi dünyanın birçok yerinden gelen mailler ve sokakta karşılaştığımız farklı tip ve yaşlardan insanların Ceza, Fuat veya Funky C ile paylaştıkları fikirleri dolayısı ile bu 4 hafta içinde çok şahit oldum. Ancak bunlar tatmin olmamıza yetmedi sonuçta bir yandan Türkçe rap adına çok büyük bir şey oluyor Türkiye’nin ilk özel televizyonunda Cuma akşamı en baba saatlerde rap yarışması yapılıyor 2500 tane reyting aletinden çok az sinyal geliyor ancak 70 küsür milyon insanı düşünecek olursanız ve bunların hepsinin İstanbul, Ankara ve İzmir’de yaşamadıklarını da hesaba katabilirseniz bu yarışma sayesinde Anadolu ve Türkiye’nin birçok yerinden milyonlarca insanın evine Türkçe rap’in belki de ilk defa girmiş olduğunu da tahmin edebilirsiniz kolaylıkla. Bu durum geçen geceki ibo show için de geçerlidir. Gömlek üstü yelek giymiş, ayağında şalvar, kafasında kasket ile rap şarkısına elleri havada ritim tutan bir adam hiç görmemiş olmanız sizde şaşkınlık uyandırabilir, gözünüze abest gelebilir ama gönül gözüyle bakabilirseniz hayatında belki de hiç rap ya da Türkçe rap dinlememiş insanların o hallerini coşku ile karşılarsınız inanın. Benim tamamen büyük önyargı ve stres içerisinde izlediğim ancak aslında büyük bir olayın gerçekleştiğine şahit olduğum yegane programlardan oldu. Sonuçta İbrahim Tatlıses artık kült olmuş bir sanatçı ve bugün dünyanın birçok yerinde konserlerine gelen binlerce veya on binlerce seveni var yetenekleri ve sanatındaki başarısını tartışmayı haddime bile göremiyorum zaten.

Yarışma süresince Ceza, Funky C dışında kimse veya hiçbir şey mağdur olmuş sayılmaz ama gerçekten istediğimizi yapabilseydik o zaman kimse izlemese, reyting 0 dahi olsa programa seve seve devam edebilirdik. Sayet daha en başından kabul etmemiş olsaydık jüride veya programın genelinde daha ne türlü enteresanlıklar olabilirdi tahmin bile edemeyiz inanın, programa davet edilmek istenen ama Ceza, Fuat ve Funky C barikatına takılan isimlerden birkaçını söylesem izlediğiniz bölümlere şükrederdiniz sonuç olarak Ceza, Fuat ve Funky C orada bulunarak performansları, yorumları ve duruşları ile Türkçe rap’i temsil ettiler. Yani kısaca ''sen yanmazsan, ben yanmazsam nasıl çıkarız karanlıklardan aydınlığa?”

Türkçe rap’i duymak ve tercih etmek herkesin hakkıdır rap kimsenin tekelinde olan bir şey değil ve bu program sayesinde birçok insana bu şansı vermiş olduk. Aman doğudaki, güneydoğudaki de sevmeyiversin rapi diye bir mantık yürütmek gerçekten insanlık dışı ve acımasızca olur, umarız bu kısa dönemde Türkiye’nin en ücra köşelerinde bile rap’e ilgi duymaya başlayan ve bu kültürü yaşamak isteyen onbinlerce tohum atılmıştır.

Yarışmaya dönecek olursam sonuç itibarı ile anlatmak istediğim şu, suçlayacak kimse yok! ne bizim bir suçumuz veya bu durumu kabullenmemiz söz konusu, ne yapımcıların niyeti kötü ne de yarışan kardeşlerimizde bir hata bulabiliriz. Büyük ihtimalle daha önce bu tarz altyapılar üzerine rap yazmış veya yapmış değillerdi. Elemelerde Funky C’nin çaldığı beatlere okuyan arkadaşlar eminim seçildiklerini öğrenene ve çalışmalar başlayana kadar bir orkestra ve partner ile çalışacaklarını tahmin edemezlerdi ama her şeye rağmen medeni cesaretleri ve genel olarak efendi duruşları ve temiz yüzleri ile bizleri mahcup etmedikleri gibi kendileri de Türkiye ve dünyanın birçok yerindeki insanlara hitap edebilme fırsatı yakaladılar. bence onlar en büyük alkışı hakkediyorlar. Suat Sakaryalı ve orkestrasının kalitesini böyle bir format yüzünden hiçe sayamayız. Hepsine saygı duyuyoruz tüm ekibe. Öykü Serter’e de çok saygı duyuyorum ben bu yarışma için ondan daha iyi bir bayan sunucu düşünemiyorum yani düşünüyorum ama aklıma kimse gelmiyor. Kulağındaki telsizle bütün programın akışını ayarlayan canlı yayın boyunca en çok ter dökenlerden. Eski Türkçe tarzı konuşmaları ve stili.. vs.. bence formata dahil olan en uygun kişiliklerdendi, sanatçı partnerleri arasında da çok saygı değer isimler vardı ama bu yarışmada olmalılarmıydı bu çok önemli bir soru tabi. Tepkilerimiz kimsenin şahsına olmadı biz şahsen kimseye kızgın ya da kırgın değiliz durumu sadece Türkiye şartları olarak algılıyor ve çok şükür ki tadında bırakabiliyoruz tıpkı Cartel’in esip geçişi misali.

Kurduğum cümlelerden her şeyin geride kaldığını anlamışsınızdır sanırım. Bu hafta karşılıklı anlaşarak programın artık bu şekilde devam etmemesi konusunda hem fikir olduk. Bu hafta rapstar final var ve bazı büyük değişikliklerle olmasını istediğimize en yakın formatta bir program yapılmaya çalışılacak. Beatler Funky C’den gelecek yarışmacılar, orkestra ve sanatçı partnerleri olmaksızın full performans sergileyecekler görmeyi en çok istediğimiz şeylerdi bunlar. Bu haftanın konukları... vs kimlerdir bilemiyoruz artık o kısım da bize sürpriz olabilir. Sadece Killa Hakan’ı biliyoruz yarım kalan gösteriyi tamamlayacaklar bu hafta yani rap in daha fazla hissedileceği bir final olacak umarım, takipçilerine iyi seyirler...

Saygı ve sevgilerimle tüm okuyanlara...

Roka

Ozan
19.02.2009, 18:09
Her zaman orkestradaki ensturmanlarla devam edemezdi bence de çünkü rap'teki müzikle uyuşmuyordu . Bence programa en çok darbe vuran buydu . Son hafta güzel olacak gibi . İlk defa severek izleyeceğim sanırım .

Ozan
20.02.2009, 23:33
http://f.imagehost.org/0509/selam_d_nyal.jpg

Yarın (cumartesi) , 22:00'da yayınımız vardır arkadaşlar herkese duyurulur .

- “ Da Poet – Selam Dünyalı “ albüm tanıtımı .
- Ünlü rapçilerin ve yeraltından rapçilerin her ruh haline uygun parçaları .

Trabzon's Boy
21.02.2009, 11:13
tabiki SAGOPA KAJMER:alkış::alkış::alkış::D:cool::alkış::alkış:: alkış:

Mayls
21.02.2009, 11:17
Selam Dünyalı'yı merak ediyorum. Dinleme fırsatı bulamadım henüz.

Emre7
21.02.2009, 11:20
yaş aralığına bakarsak 14-21 grubu bir gencin isyanla bu kadar işi ne olur merak ediyorum.
2 günlük aşklara mı isyan ediyorlar anlamak güç...
komik geliyor bana

Erdinç Dilek
21.02.2009, 11:32
Sagopa nın iki tanık ve beyaban parçalarını ayrıca Sirhot un psikopat adlı parçasını dinlemenizi öneririm...

TAHSİN 61
21.02.2009, 13:56
SAgopa yı öyle çok eskiden beri takıp ederim hayranıyım aslanım koçum demiyorum 7 aylık bir takıp ve dinleyicisiyim.. ağır olan her parçasına kellemi koyarım .. Sagopa... Helal sana aaaa aaa :D

Ozan
21.02.2009, 18:56
yaş aralığına bakarsak 14-21 grubu bir gencin isyanla bu kadar işi ne olur merak ediyorum.
2 günlük aşklara mı isyan ediyorlar anlamak güç...
komik geliyor bana

Bu soruyu yayınım esnasında sorarsanız daha net ve sağlıklı tartışabiliriz . Yayında çeşitli açıklamalar yaparım , ikna olmazsanız farklı sorular da sorarsınız ve neden olduğunu anlarsınız . Buradan cevap versem tek cevapla bitecek bir iş olmadığını düşünüyorum çünkü . İyi günler ...

Ozan
21.02.2009, 22:12
http://e.imagehost.org/0913/son2.jpg (http://www.bordomavi.net/index.php?page=radyo)

YAYINDA ! Dinlemek için resme tıklayın ...

- “ Da Poet – Selam Dünyalı “ albüm tanıtımı .
- Ünlü rapçilerin ve yeraltından rapçilerin her ruh haline uygun parçaları .

Radyo başlığına ulaşmak için tıklayın . Burada konuşuyoruz ! (http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=10421)

Mayls
22.02.2009, 10:16
Gene kaçırdık iyi mi :(

futbalski60
03.03.2009, 20:06
http://tbn0.google.com/images?q=tbn:ofJM1eVsCoEDyM:http://on221.files.wordpress.com/2008/02/snoop-dogg.jpg (http://images.google.com.tr/imgres?imgurl=http://on221.files.wordpress.com/2008/02/snoop-dogg.jpg&imgrefurl=http://on221.com/2008/02/03/snoop-dogg-neva-hafta-worry/&usg=__2FDbAkmvMCW1FxKqbxOQbkaiIBk=&h=450&w=344&sz=63&hl=tr&start=47&tbnid=ofJM1eVsCoEDyM:&tbnh=127&tbnw=97&prev=/images%3Fq%3Dsnoop%2Bdogg%26start%3D40%26gbv%3D2%2 6ndsp%3D20%26hl%3Dtr%26sa%3DN)

Snoop Dogg sonunda müslüman oldu bu kararıyla tüm sevenlerini şaşırtan ünlü MC islami kuruluşlara yardımda bulunacağını da açıkladı.Hayatı boyunca bulaşmadığı pislik kalmayan Snoop artık uslandı diyebiliriz...

Mayls
03.03.2009, 20:37
Müslüman olunca uslanmış mı oluyor :p

Great White
03.03.2009, 20:40
Önce Tyson, sonra Michael Jackson, şimdi de Snoop Dogg..

Geçmişlerine bakınca hiç de şaşırmadım:))

Hey gidi Cat Stevens (Yusuf İslam)

Bir tek onun geçmişi pırıl pırıldı..

futbalski60
03.03.2009, 20:43
Müslüman olunca uslanmış mı oluyor :p
Gazozuna din değiştirmemiştir heralde!

Sabiye ÖZGÜR
03.03.2009, 20:44
:eek:Aaaa..! kusura bakmayın ama bu isimlerin hepsine google da baktım cok iğrençler...:(:S

Mayls
03.03.2009, 20:46
Gazozuna din değiştirmemiştir heralde!
Gazozuna değildir ama gündem için olabilir. Snoop Dogg'dan beklerim.

Gerçekten müslüman olsa bile "uslanacağını" sanmam. Tarzını değiştirirse müthiş bir hayran kaybı yaşar.

futbalski60
03.03.2009, 20:48

Gerçekten müslüman olsa bile "uslanacağını" sanmam. Tarzını değiştirirse müthiş bir hayran kaybı yaşar.
Ben de senin gibi düşündüm hayat felsefesi zevk sefa olan bir insan:)
Umarım değişir.

Mehmet Fırat
03.03.2009, 22:13

Belki de dünyada tadabileceği her zevki tattığı için yeni bir arayışa girmiştir. :D

Hayranlarını kaybetmek artık önemli değildir onun için. :D

Mayls
03.03.2009, 22:24
Belki de dünyada tadabileceği her zevki tattığı için yeni bir arayışa girmiştir. :D

Hayranlarını kaybetmek artık önemli değildir onun için. :D
ççç
Mehmet Snoop Dogg'dan bahsediyoruz :D

Ozan
04.03.2009, 20:10
Ula ben geç kalmışım haberi yazmaya gelmiştim bu başlığa :)
Hayırlısı olsun diyelim ama çok büyük bir değişim yaşayacağını sanmıyorum .

Mayls
04.03.2009, 20:19
Ula ben geç kalmışım haberi yazmaya gelmiştim bu başlığa :)
Hayırlısı olsun diyelim ama çok büyük bir değişim yaşayacağını sanmıyorum .
Sanırım bilinçaltımıza şu yerleşmiş:
Müslüman olanlar kendini dinine adıyor, 24 saatini ibadetle geçiriyor, vs.
Bence dünyada bir çok müslüman Snoop Dogg var :) Müslüman oldum demesi karılı kızlı kliplerden, küfürlü şarkı sözlerinden ve magazinsel hayattan vazgeçeceği anlamına gelmiyor bence.

Mehmet Fırat
04.03.2009, 20:24
Sanırım bilinçaltımıza şu yerleşmiş:
Müslüman olanlar kendini dinine adıyor, 24 saatini ibadetle geçiriyor, vs.
Bence dünyada bir çok müslüman Snoop Dogg var :) Müslüman oldum demesi karılı kızlı kliplerden, küfürlü şarkı sözlerinden ve magazinsel hayattan vazgeçeceği anlamına gelmiyor bence.

Sonradan müslüman olanlar, çoğu zaman, doğuştan müslümanlara göre daha iyi yaşıyorlar dinimizi.

Snoop Dogg müslüman olduysa, hayatına mutlaka çeki düzen verecektir. :)

Mayls
04.03.2009, 20:29
Sonradan müslüman olanlar, çoğu zaman, doğuştan müslümanlara göre daha iyi yaşıyorlar dinimizi.

Snoop Dogg müslüman olduysa, hayatına mutlaka çeki düzen verecektir. :)
Şahsen küfür etmeyen, uyuşturucu almayan ve parası olmayan bir Snoop Dogg'a Snoop Dogg demem :D

Emirhan Makul
09.03.2009, 21:04
Sagopa Kajmer- Mtv

ZWIe0170Lpc

Ozan
09.03.2009, 23:00
Video için teşekkürler Emirhan izlememiştim bunu . " İskeletler Diyarında Bir Et Parçası " şarkısı daha da güzel olmuş bence bu altyapıyla .

Emirhan Makul
10.03.2009, 17:29
Birşey değil bende ararken buldum canlı söylemiş bir farklı olmuş gerçekden.

Mayls
10.03.2009, 19:31
Altyapı güzel. Bildiğimiz altyapıdan daha güzel bence.
Umarım bu şarkıyı bir EP'sinde ya da koleksiyon albümünde sunar bize.

Emirhan Makul
11.03.2009, 17:43
oun8LwEk0ME

Ozan
12.03.2009, 15:45
Şahan yer yer Ceza'ya laf çarpıyor şaka da olsa yeraltındaki manası büyüktü onların .
Lolipop muhabbeti , Burcu Güneş muhabbetleri var :D

Ozan
13.03.2009, 21:02
U.L.a.Ş - " Olduğum Gibi " albümünü internete sundu arkadaşlar . Henüz dinleme fırsatı bulamadım ama eminim ki güzeldir . Piyasada çok beğendiğim ender rapçilerden birisi .

http://rapidshare.com/files/208627718/U.L.a.S_-_Oldugum_Gibi_-_Raptetek.Com.zip adresinden indirebilirsiniz .

Dosya şifresi : www.raptetek.com

Mayls
28.03.2009, 18:10
Şarkı Koleksiyoncusu linki var mı birinde?
Bayağı aradım, bulamadım.

Ozan
28.03.2009, 20:35
Doğru ya çıktı o albüm . İçinde bilmediğim bir şarkı vardı . İnternetten bakarsam haber veririm sana Selim . Yasa dışı konuşmalar oluyor bunlar ama idare edelim :)

Düzeltme : İçinde bilmediğim dediğim Droppiem şarkısı Pessimist EP 3'teki şarkıymış . Albümü dinleyince anladım .

Emirhan Makul
31.03.2009, 15:00
Sagopa Kajmer'in Günlerdir Gazete ve Haber Bültenlerinde Dönen Haberinin Detayı ve Aslı.

Medya Yine Yapacağını Yaptı

Yunus ve Esen ÖZYAVUZ 29.03.2009 tarihinde(dün) evlerinde istirahat ederken önce kapı zili yaklaşık yirmi dakika kadar çalınmış, sonra yumruklanmaya başlanmış bununla kalmayan yaklaşık 8-10 kişilik grup camları yumruklamaya başlamışlardır. Bu arada camı zorlayarak açan kişi diğerlerine seslenmiş ve –gelin lan gelin açıldı– demiştir. Bunun üzerine
Zaten Tehdit edildiği için Bakırköy C.Başsavcılığı’ nda soruşturması devam eden Yunus ÖZYAVUZ dışarıya çıkmış ve yarım saati aşkın bir süredir kapı ve camları taciz eden ve nihayetinde açan Ç.D’ye elinde bulunan (Ç D’nin kendi elindeki) oyuncak silahla bir tane vurmuştur. Tehdit edilen bir insan psikolojisiyle düşünmek elbette ki normal olmayacaktır. Kaldı ki Yunus ÖZYAVUZ ilk andan bu yana pişmanlığını belirtmektedir. Ç D’nin kendi ifadesinde bile yer almayan bir çok asılsız haberin medyada yer alması medyanın güvenilirliğini ve saygınlığını açıkca göstermiştir.
Yalan yanlış iddiaları haber diye servis eden tüm yayın kuruluşları hakkında suç duyurusunda bulunulacaktır.
Bir sanatçının kendi hayranına bahsedildiği şekilde davranması hiç mümkün olabilir mi? Kaldı ki Sagopa Kajmer ismi hiçbir zaman böyle bir olayla anılmamıştır. Onun hayranlarına da hayranı olmayanlara da nasıl davrandığı 12 yıllık sanat geçmişinden bellidir.�
Sözde haber diye sunulan saçmalıklardaki iddiaları değil Onu tanımayan muhabirler düşmanları bile ileri sürmezdi…

Not:Medyanın beyan ettiği yalan haberlerdeki gibi Sagopa Kajmer bir kız çocuğunu dövmemişir,olaydaki çocukların hepsi erkek çocuğudur.

Avukat Cemal Donat

Olayı hatırlayalım...

Sabah gazetesinin 29.03.2009 tarihinde ''Rap'çi Sagopa ve eşi 11'lik hayranını dövdü'' adlı başlıklı yazısında şunlar yazıyordu.

agopa Kajmer olarak bilinen rap'çi Yunus Özyavuz ve "Kolera" takma adıyla kendisi gibi rap müzik yapan eşi Esen Güler Özyavuz, pencereden kendilerini görmeye çalışan 11 yaşındaki hayranları Ç.D.'yi saçından sürükleyip evlerine alarak dövdükleri iddiasıyla gözaltına alındı. İddiaya göre ailesi Ataköy'e yeni taşınan 11 yaşındaki Ç.D., hayranı olduğu şarkıcının oturduğu evi öğrenince, pencereden içeri bakmak istedi. Bu sırada eşiyle evden dışarı çıkan "Sagopa Kajmer," küçük hayranını saçından sürükleyerek evin içine soktu. Kapıyı kilitleyen Sagopa, çocuğu dövmeye başladı. Ç.D.'nin arkadaşları, ailesine giderek olanları anlattı. Apar topar evden çıkan C.D.'nin ailesi ve site sakinleri, talihsiz kızı, Sagopa'nın elinden kurtardı. İhbar üzerine olay yerine gelen polis Sagopa ve eşini Ataköy Polis Merkezi'ne götürdü. Çocuğun ailesi, karı-kocadan şikâyetçi oldu.

Buna istinaden üstat Sagopa Kajmer dün akşam saatlerinde şu açıklamayı yapmıştır.

Selamu Aleyküm

Hoş olmayan bir olay yaşadım eminim ki bana hoş gelmeyen size de hoş gelmeyecektir.Medyanın yeni haberi Sagopa Kajmer bir hayranını evine alıp dövdü.
İşte haber bu kadar ve açıklanmayı bekliyor ben de size olayı anlatmak ve bilgi sahibi olmanızı sağlamak istedim.Medya her ne kadar en gerçeği bilse de gerçeğin ta kendisini anlatamıyor.Olay şöyledir:

Geceleri ayakta fazla durduğumuz ve çalıştığımız için genelde öğle vakti kaylule yaparız.Bilmeyenler için kaylule öğle ve ikindi arası şekerleme yapmak demektir.Tam o vakitte kapı zilim çalındı ilgilenmek istemedim çünkü uyuyordum,kapı en az 20 kez çalındıktan sonra ha giderler şimdi giderler kalmayayım dedim bekledim yarım saat oldu dışarı çıkıp camlarımı yumruklayıp indirelim mi lan camları çerçeveleri şeklinde pek de hoş olmayan tavırlara girdiler,gayette çoktular,daha sonra gittiler sandım meğer o sessizlik sessizce evime girmek içinmiş bunu açılan penceremin sesinden hemen anladım penceremin açılmasıyla birlikte çocuklardan şöyle bir cümle duydum ''aaa açtım lan,açıldı,gelin gelin açıldı'' bu durumu farkedince çok telaşlanıp kalktım çünkü niyeti bozmuşlardı ayak seslerini çıkma gürültülerini duydum.Üzerime birşeyler giyip çıkıp elebaşını tuttuğum gibi evimin içine aldım dedim ki:''buraya mı girmek istedin aha bak bu evde oturuyorum dedim ve plastik oyuncak taramalı tüfeğiyle kafasına vurdum aha gördün evi işte dedim''çocuğun kaş tarafına geldiği için anında morarıklık oluştu ve hemen onu tutup ailesinin yanına götürmek ve diğer arkadaşlarını bulmak üzere yola koyulduk.İşin kötü kısmı güvenlik haybeye vakit harcadığından evimize gündüz vakti girmeye çalışanları görmemişti,kapıdaki kameralarda aşılabilmiş,dış kapı bile açılabilmiş,komplo gibi bir hareket sanki bir pusu kurulmuş gibi,tabi siz bilmezsiniz Sagopa Kajmer kaç kişilerle tehtid ediliyor,sizin tanıdığınız tanımadığınız birçok insan hatta meşhur rapçilerde var aralarında tahmin etmediğiniz...Zaten savcılıkta korunma talebimiz var çünkü hem tehtid edenler var hem de beni devirmek isteyenler var.Tvlerde çıkıp burası Amerika değil biz sözlerimizle şarkılarımızla sinirimizi boşaltıyoruz adam vurmuyoruz diyenlere aldanmayın arkadaki perdeleri biz aralayabiliyoruz siz dışarıda kalıyorsunuz.Çoğu şeyi bilmiyorsunuz çünkü sizleri anlatıp üzmek istemiyorum çok üzülebileceğiniz ve kulaklarınıza inanamayacağınız şeyler yaşıyorum ama size hiç çıtlatmıyorum çünkü çok üzülebileceğinizi biliyorum hatta bazıları sınırı bile aşıp delilikler bile yapabilir.

Konumuza geri dönelim,çocuğun ailesi bana saldırdı ben onlara hiç saldırmadım sonra polis geldi zaten biz çocuğu ailesine götürürken polis çağırmıştık zaten şikayetçi de olmadım açıkçası ben çocuğa oyuncak tabancasıyla vurduğum için üzüldüm çünkü hemencecik gözümorarıverdi haliyle ailesi görünce hiddetlendi onlara hak veriyorum benden şikayetçi oldular beni de dinlemek istemediler sadece küfür edip saldırıyorlardı.Velhasıl polise gidip ifade verdim,ifadeden sonra evime geri döndüm orada medyadan arkadaşlarda sağolsun konser var sanmışlar millet reina da laila da bizi bir iki paparazzi çeksin diye sabahlar biz istemediğimiz halde bunlar bizi buluyor...

Çocuk yine de verdiği ifadesinde Sagopa Kajmer'i çok seviyorum zaten bana oyuncak tabancayla vurdu polis abi demiş.Bunu da okuyorsa ona diyecek bir çift lafım var Yunus abisi olarak:

Bir insanı seviyorsan O'nu incitmekten korkarsın,bir insana hayransan O'na yakın olacağım diye delilik yapmazsın.Eğer tanışmak istiyorsan senin doğru zamanın değil benim doğru zamanım önemlidir,kapıya gelir kapıyı 1 kere çalarsın,2 kere çalarsın 3.sünden sonra beni strese sokmuş olursun.Eğer kapıyı açmıyorsam demek ki seninle görüşmek isteyecek bir Sagopa yok.Herkes her zaman her şeye müsait olamaz seni böyle tanıdığım için üzüldüm kim benim camımı açıp evimden içeri girmek isteseydi aynısını yapardım hatta sen küçük olduğun için sana oyuncak tabancanla vurdum yine de Allah'ın huzurunda senden özür diliyorum.Aslında bizim gibi adamların bu gibi durumlarda başına geldiği imtihanlar belirleyicidir.İnsanın hata yapması imtihanı kaybetmesidir.
Belki bir hayranımı incittim belki de ben incitildim ama uzun lafın kısası evime girmek isteyen biri olduğunda yaşına bakmıyorum o düşündüğü fikrin başına bakıyorum.Unutmayın sat komandosunu öldüren de 10 yaşında bir çocuktu.Bu gibi bir nefsi müdafadan dolayı psikopat bir karakter olarak anılmak istemem,şarkılarımda ne yazarsam o oluyor,sınır tanımayan psikopat herif oluyorum ama gerçekten bu değilim tabi ki:)

Ben aslında yeni bir site yazısı yazıp son zamanlarda neler oluyor paylaşmak istiyordum ama o yazı için bir iki güne daha ihtiyacımız var sizi gaza getirecek çok nadide haberlerimiz var ayrıca şunu da belirtmek isterim gerek medya da gerek rap camiası içerisinde onlarca düşmanım var ve neden benimle uğraştıklarını çok iyi biliyorum.Benim yaşadığım bu oyunun içinde sizler de varolduğunuz için zamanla sizler de oyuna kaptıracaksınız,bir dizi var ve sevdiğiniz bir karakter var ve bu karakterin başına hiç kötü bir şey gelmesin istiyorsunuz,dizinin bir bölümü bitse diğer bölümünü iple çekiyorsunuz.
Bugün beni ifade vermeye giderken çeken kameranın hislerini çok merak ediyorum ve bugün beni ifadeye çeken hayranım olan polis memurlarının ne düşündüğünü ama şunu biliyorum ki Sagopa Kajmer gerçekten iyi bir insan.Ben sadece evimde yaşayabiliyorum dışarıya çıkamıyorum,yürüyemiyorum ve çok fazla sosyal bir insan olmadığım için evimde huzurlu bir şekilde yaşayabilmek istiyorum ama artık dışarıda beni bulamayanlar,pencerelerimi açıp içeriye girmeye çalışıyorlar.Uzaktan hoş gelen şu davul var ya o davul benim diye çok hayıflanıyorum.

Ünlü olmak aslında o kadar büyük bir psikolojik güç gerektiriyor ki benim gibi narin insanlar ün,şöhret sonunda deliriyorlar ya da hayranları tarafından öldürülüyorlar.John Lennon gayet sakin naif biriydi ama bir hayranı tarafından öldürüldü
bunun benzeri birçok isim var kısacası ünlü olmak çok zor,gayet basit bir cümle ama ünlü olmak çok zor.Buradan hicret etme zamanım geldi,şimdi kendime inşaallah rahat edebileceğim başka bir sığınak bulacağım bu 3.evimi değiştirmem.Bugüne kadar çıkarmış olduğum albümlerin ve klasik şarkıların ben olmasam da ileride beni yaşatacağına inandığım için bu işi bırakmıyorum ve üzerimde bir görev var bu işi bırakmamam gerekli.Bu süre içerisinde hepinizi ve kendimi hatta ailemi idare edebilmeliyim o kadar dediniz dediniz Beyaz Show'a çık çık ben de çıktım bakın başıma neler geldi biraz yürüyebildiğim bir yolda bile artık hiç yürüyemiyorum.Bundan da şikayetçi olmak istemiyorum çünkü bu işin başına getireceği şey budur bunu kaldıramıyorsan bu işi bırakacaksın aslolan budur ama merak etmeyin ben devam edeceğim ve bir gün üşütene kadar sizinleyim ve yaşadıklarımı iyi veya kötü aktaracağım çünkü benim yaşadıklarımı kimse benden iyi bilmiyor.Kolera çok üzülüyor benim başıma gelen tatsız hadiseler onun tatlı tebessümünü düşürüyor,bir ağrıma giden olay da etrafta herkesin Kolera'yı kötü biri olarak tanıtmaya gayret ve çabası keşke Kolera'nın ne kadar iyi bir insan olduğunu hepiniz yakinen bilseydiniz hatta onun için Sagoyla parası şöhreti için evlendi bile dediler,Sago'yu O yönetiyor bile dediler,herkes bir tepkisi olduğunda Kolera'ya oynuyor çok eski bir taktik ama güncelliğini koruyan bir taktik.Ben Kolera'nın eşi olarak değil de en yakın dostu olarak size şu kadarını söyleyebilirim, Esen yani sizin bildiğiniz adıyla Kolera gerçekten iyi bir insandır.Ben O2nu hayat arkadaşı olarak seçerken O'nun ne güzelliğine baktım ne de varlığına,parasına puluna baktım,ben Eseni gördüm 98 de ve büyümesini bekledim ve büyüdü evlendim,sözümü de tuttum kariyerimin en parlak çağında mikrofonu bırakıp tüfeği elime alıp askere gittim hatta sizi de ihmal etmedim Romatizma gibi klasik bir albüm hediye ettim size o süre içerisinde işte Kolera benim için böyle nadide bir kız çocuğu siz sevmeyebilirsiniz ama ben seviyorum.Ben gerizekalı bir insan mıyım ki bir cadıyla evleneyim ben aptal mıyım hayatımı bir diktatörün yönetmesiyle geçireyim,benim kendi düşüncem yokmu ki kadın beni yönetsin?Bu fitnelerden Allah sizi kurtarsın anlaşılan siz kendinizi bu fitnelerden kurtaramayacaksınız.O zaman bir büyüğünüzden dua alın ben size bir büyüğünüz olarak dua edebilirim,bu işler hep dualarla yürür arkadaşlar.

Aslında Türkçe konuşuyorum ama kimse konuştuğum Türkçeyi anlamıyor.Aslında anadilimi konuşuyorum ama anakaraya varamıyor.Anlayabildiğiniz kadarıyla beni anlayın ama baktınız anlayamıyorsunuz gidin cdmi kırın zaten cd de almıyorsunuz bilgisayarınızı mı kırıyorsunuz nereyi kırıyorsanız kırın.Kısacası fitnelerle birlikte olanlar benden uzak dursunlar.Bana 1 zerrecik düşmanlık edipte beni dinleyene sesimin en ufak tonunu şarkılarımın en ufak zerresini hoş hörmüyor ve kabul etmiyorum,gönlüm buna razı gelmiyor. Bana 1 gram düşmanlık besleyenleri dinleyenlerinde beni dinlemesine gönlüm razı değil.Şimdi diyeceksiniz ki bu kadarda olur mu Sago,ortamı sen bölüyorsun.Hayır ben huzurlu olmak istiyorum.Bilir misiniz İbrahim A.s ateşini gören bir karınca demiş ki:Koşuuuun koşuuuun İbrahim'i yakıyorlar diğerleri de demiş ki:Ey karınca! Ne yapacaksın elindeki bir avuç suyla? O da demiş ki en azından safımız (tarafımız) belli olur.Bu kıssadan hisse alın herkesle iyi geçinmek diye bir şey yoktur.Herkese iyi davranmak haklı ve haksızı umursamamak değildir bilakis herşeyi umursayacaksın eğer seviyorsan.

Sevgili dinleyicilerim Yunus Özyavuz hala yaşıyor ve size bol bol selam,saygı yolluyor.Biz herkesle biriz hiç kimseden bir ayrıcalığımız yok tek fakımız sesimizle icra ettiğimiz şarkılar.Bu ayrıcalık bile bir insana ayrıcalık olarak yetebiliyor.Bazılarına ne şarkı ne klip,ne çıkan haberler,ne entrikalar,ne de çektiği diziler filmler etki etmiyor ama doğru iş her zaman yerini buluyor.Çok yakında tekrar görüşmek üzere

Sizi Seven Yunus

Atakan
31.03.2009, 15:29
Böyle medya hiç bir kimsede yok yahu.Olayı neye çevirdiler.

Mira_61
01.04.2009, 12:35
Sagopa Kajmer ve Kolera’dan sizlere yepyeni bir parça armağan ediyoruz Beslenme Çantam adlı şarkıyı Süper İkili sizler için özel olarak
3 saat içerisinde hazırladı son zamanlardaki tadsız ve yalan haberlerin acısını dindirmek için en azından biraz tebessüm edebilmek için,
tüm dinleyicilerimizle paylaşıyoruz.Umarız beğenirsiniz.Daha birçok yeni haberle çok yakında görüşmek üzere
hemen indirmek için tıklayın:
http://rapidshare.com/files/215902972/sagopa_kajmer___kolera-beslenme_cantam.rar (http://rapidshare.com/files/215902972/sagopa_kajmer___kolera-beslenme_cantam.rar)
Hemen dinlemek için:
www.myspace.com/sagopakajmer (http://www.myspace.com/sagopakajmer)
www.myspace.com/kolerap (http://www.myspace.com/kolerap)
Melankolia Müzik

Emirhan Makul
01.04.2009, 16:56
Haberdar Ettiğin için Teşekkürler Mira Herzaman ki gibi Sago yine yapmış diyorum.

Mira_61
01.04.2009, 16:59
Rica ederim görevimiz sayılır.:D
Bencede çok hoş olmuş şarkı.Sago herzamanki gibi yapmış yapacağını.Bu aralar canım sıkılıyordu zaten bir süre götürür bu Beslenme Çantası.:)

Emirhan Makul
01.04.2009, 17:01
Genllkle Sago yeni albümün single'sini böyle önceden çıkarıyor bu yeni albümün habercisimi acaba.

Mira_61
01.04.2009, 17:03
Birtakım sürprizler vardı ama araya giren tatsız olaylardan ertelenmiş.Ayrıca devamı gelecek deniyor.Beklemedeyiz:cool:

Tayfun
14.04.2009, 16:39
Trabzon'da CEZA konseri
"Fark Var" şarkısı ile ün kazanan rapçı Ceza, Trabzon'a konser vermek için gelecek.

“Ceza”, Trabzon 19 Mayıs Kapalı Spor Salonu'nda konser verecek.

Trabzon “Ceza” ile çoşacak.
Fark var şarkısı ile gençlerin ağzından düşürmediği şarkısı ile çıkış yakalayan Ceza 21 Nisan 2009 tarihinde saat 20.00'da Trabzon Kapalı Spor Salonu'nda Trabzon'da sevenlerin karşısına çıkacak.
Bu konserin biletleri Akademi Kitapevinde satılmakta.

Haber yapmışlar iyi güzelde Ceza Fark Var şarkısıyla çıkış yakalamadı ki :)

Rapstar albümü çıktı çıkış o çıkıştır Ceza için :)

Tayfun
16.04.2009, 17:29
Trabzon'da CEZA konseri
"Fark Var" şarkısı ile ün kazanan rapçı Ceza, Trabzon'a konser vermek için gelecek.

“Ceza”, Trabzon 19 Mayıs Kapalı Spor Salonu'nda konser verecek.

Trabzon “Ceza” ile çoşacak.
Fark var şarkısı ile gençlerin ağzından düşürmediği şarkısı ile çıkış yakalayan Ceza 21 Nisan 2009 tarihinde saat 20.00'da Trabzon Kapalı Spor Salonu'nda Trabzon'da sevenlerin karşısına çıkacak.
Bu konserin biletleri Akademi Kitapevinde satılmakta.

Haber yapmışlar iyi güzelde Ceza Fark Var şarkısıyla çıkış yakalamadı ki :)

Rapstar albümü çıktı çıkış o çıkıştır Ceza için :)

Bu arada biletler Akademi Kitap Evinden alınabilir ...!

Emirhan Makul
16.04.2009, 17:36
Fark Var Şarkısıyla Ün Kazanan :D

Kanadımı Kırdılar Uçmadım Anne değilmiydi o şarkı :D

Olsun Mustafa Topla Tayfayı Bu Konseri Kaçırmaman Gerek :D

Osman Pervaneli
16.04.2009, 18:35
Fark Var Şarkısıyla Ün Kazanan :D

Kanadımı Kırdılar Uçmadım Anne değilmiydi o şarkı :D

Olsun Mustafa Topla Tayfayı Bu Konseri Kaçırmaman Gerek :D

kanadimi kirdilar ucamadim anne sözleri gecen parcanin ismi med cezir degilmi yau :D

med cezir albümü cezanin dinledigim tek albümü

kendim sagopa dinlerim buarada...

Mayls
16.04.2009, 22:03
Harbiden neydi o Med Cezir...
Med Cezir ve Rapstar albümlerini hala dinlerim. Ne yalan söyleyeyim, o Ceza'yı özledim.

Manu61
16.04.2009, 22:32
Ne zamanki Sagopa desteğini çekti Ceza'dan o zaman medyanın oyuncağı oldu kendileri :D

Osman Pervaneli
17.04.2009, 00:46
Harbiden neydi o Med Cezir...
Med Cezir ve Rapstar albümlerini hala dinlerim. Ne yalan söyleyeyim, o Ceza'yı özledim.

sonucta yazdigin iki albümdede manu61 arkadasin yazdigi gibi sagopanin destegi vardi...

nefret zamanlarinda yani dr fuchs ile calistigindada cok güzel parcalari vardi
"istanbul" veya "vatan" gibi

Ozan
17.04.2009, 16:01
Ne zamanki Sagopa desteğini çekti Ceza'dan o zaman medyanın oyuncağı oldu kendileri :D

Ceza ne zaman medyanın oyuncağı olmaya başladı , o zaman Sagopa ile Ceza arasında husumet çıktı . Bence bu yorum daha doğru olur . O zaman ilk atışmalar da bu yöndeydi zaten .

Mayls
17.04.2009, 16:25
Derinleşecek gibi :)

Benim bu kavgada doğru bulmadığım noktalardan biri:
Ceza'yla Sago'nun arası bozulduktan sonra Sago disslerinde hep Ceza'ın Fuchs'u sattığını dile getirdi.
Madem Ceza askerdeki arkadaşını sattı, neden onun yapımcılığını üstlendin sayın Sago :)

Ozan
17.04.2009, 20:20
Sagopa'nın da benim gözümde çok fazla yanlışı var . Bana göre en büyüğü de Kafile albümünde Raffine'nin " Yaşananlar Var " parçasındaki müziği sample olarak System Of A Down'ın bir şarkısından (SOAD) almasıdır . Şarkının adını unuttum ama duyduğumda inanamayıp araştırmıştım ve SOAD'ın şarkısını dinledikten sonra malesef bu bilginin gerçek olduğunu anlamıştım . Türk milletine ve Atatürk'e şarkılarında birçok kere hakaret eden bir grubun şarkısının müziğini nasıl olur da alır . Başka alacak şarkı kalmamış gibi !

hamibasoglu
17.04.2009, 21:00
Bugün Gençler maçında stadda çalan hip hop parçayı bilen var mı?
kim söylüyor parçanın ismi?

SDanışmaz
18.04.2009, 01:27
Bugün Gençler maçında stadda çalan hip hop parçayı bilen var mı?
kim söylüyor parçanın ismi?

Todoron - Trabzonspor Aşkım'ı mı soruyorsun :)

http://www.youtube.com/watch?v=_5UaBnsewqE

İskender YILMAZ
16.07.2009, 10:48
http://www.youtube.com/watch?v=MNlQpJMiBZI

Sabah sabah iyi gider .. :)

Fatih Kuloğlu
16.07.2009, 10:54
Rap müzikte genel olarak Pit10 - Beta - Sansar 'ı severim arada şehinşah ve şanışer de dinlerm ama Sagopa Kajmerin bende apayrı bir yeri vardır hem müziğiyle hemde samsunlu :D

Ozan
16.07.2009, 13:21
Sansar Salvo'nun yükselişi sürüyor bana göre . Adam sürekli üretiyor ve kendi tarzında başarılı gibi . Sivrilen isimlerden birisi son zamanlarda . Bandrollü albümü de çıktı " Seremoni Efendisi " adıyla .

Onun dışında Patron da çıkardı bandrollü albüm . Adı " Yeraltından Yeryüzüne "

İkisi de gayet güzel albümler . En azından tanıtımlarından bunu anladım . Vakit bulduğumda orjinallerini de alırım sanırım .

Kadir
16.07.2009, 13:34
Evet Sansar'ın yükselişi sürüyor . Yıllardır çalışıyor , karşılığını alacaktır umarım .

Pit10'un çıkan alümündeyse klip yaptığı parça hoş geldi sadece . Birde albüm dışı yayınladığı Külfet iyi.

Dursun Kaplan
16.07.2009, 18:16
Ceren diye bir kız var. :)

Issız Kalanlar adlı parçası çok güzel.

Ozan
16.07.2009, 20:11
Ben RAP'te pek sevmiyorum bayan sesini . Ceren'i de dinlemiştim ama beğenmemiştim . Sözlerdeki sertliği veremiyorlar ve biraz da cırtlak çıkıyor sesleri :D

Murat'
16.07.2009, 20:17
hiphoplife.net mahkeme kararı ile kapatılmış.

Acaba neden?

Ozan
16.07.2009, 23:14
hiphoplife.net mahkeme kararı ile kapatılmış.

Acaba neden?

Bandrollü albümden bir parça yayınlattıysa ve şikayet edildiyse kapatılmıştır .
Raphaber.com'u Hiphoplife böyle kapattırmıştı . En büyük rakibiydi . Sonradan Hiphopclips.net adıyla tekrar kuruldu ve yine bu şekilde hiphoplife şikayet ettiğinde kapandı . Hiphopclips'ciler açığını buldu ve hiphoplife'ye kitledi sanırım :)

Murathan
19.07.2009, 02:23
http://www.youtube.com/watch?v=MNlQpJMiBZI

Sabah sabah iyi gider .. :)
Harika bir şarkı ee sonuçta Sago yaptı .

Bu aradabırakın şu 50 ceza yı ya

Murathan
19.07.2009, 09:31
Derinleşecek gibi :)

Benim bu kavgada doğru bulmadığım noktalardan biri:
Ceza'yla Sago'nun arası bozulduktan sonra Sago disslerinde hep Ceza'ın Fuchs'u sattığını dile getirdi.
Madem Ceza askerdeki arkadaşını sattı, neden onun yapımcılığını üstlendin sayın Sago :)
Ceza'nın sattığı arkadaş Fuchs değil SAGOPA KAJMER'dir . Disstortion Ep ' de Fuchs'u sattığını dile getirmedi . ;)

-----------------------------------------------------------

Sago ft. Kolo yeni şarkı "Hain" .

http://melankolia.com.tr/wp-content/uploads/2009/07/sagofeatkolohain1.jpg

Ozan
19.07.2009, 12:04
Ceza'nın sattığı arkadaş Fuchs değil SAGOPA KAJMER'dir . Disstortion Ep ' de Fuchs'u sattığını dile getirmedi . ;)

Yanlış biliyorsun. İkisini de dile getirdi Sagopa Disstortion EP'de.

Fuchs'la ilgili bölüm: " ... tilki orada bir ümitsiz dağla hayal kurarken nedense ipini kestin, sattın grubunu erken. Kalbin neyse Nefret'ini de kendi elinle şah mat ettin ... "

Muhammet*
19.07.2009, 12:35
http://melankolia.com.tr/wp-content/uploads/2009/07/sagofeatkolohain1.jpg (http://www.myspace.com/sagopakajmer)

Dinlerken Sago yine yapmış diyeceksiniz... :)

Murathan
19.07.2009, 14:19
Yanlış biliyorsun. İkisini de dile getirdi Sagopa Disstortion EP'de.

Fuchs'la ilgili bölüm: " ... tilki orada bir ümitsiz dağla hayal kurarken nedense ipini kestin, sattın grubunu erken. Kalbin neyse Nefret'ini de kendi elinle şah mat ettin ... "
Doğru söylüyorsun ama tek Fuchs'la konuyu bağlamamış .

Mira_61
19.07.2009, 15:30
http://melankolia.com.tr/wp-content/uploads/2009/07/sagofeatkolohain1.jpg (http://www.myspace.com/sagopakajmer)

Dinlerken Sago yine yapmış diyeceksiniz... :)
Sago yine yapmış.:)
Artık albüm bekliyorum ben zamanı gelmedi mi?

Muhammet*
19.07.2009, 15:33
Bildiğim kadarı ile 2 yeni albümün hazırlığı yapılıyor.Biri Kolera ile 2. düet albümü,2. Kafile 2 ...

Murathan
19.07.2009, 16:43
Bildiğim kadarı ile 2 yeni albümün hazırlığı yapılıyor.Biri Kolera ile 2. düet albümü,2. Kafile 2 ...
Kolera'yla düetleri çok güzel olur ya.

Tayfun
25.07.2009, 16:16
http://www.payidar.net/attachments/muzik-haberleri-ve-tartismalari/64283d1216659885t-arkadaslar-sagopa-kajmer-resimlerini-bu-cati-altinda-toplayalim-resim-127-jpg

Evliyay-ı Rap desen de kabulümüz rumuz ;)

Mayls
04.08.2009, 18:18
3lLpJFUD194&NR=1

Muhammet*
04.08.2009, 20:36
Sagopa Kajmer Pesimist Orkestra ”SAYKODELİK EP”

http://melankolia.com.tr/wp-content/uploads/2009/08/saykodelikepnkapak.jpg

Sagopa Kajmer’den beklenmedik bir sürpriz daha.Uzun zamandır orada burada duyduğunuz Sago projelerinden Pesimist Orkestra faaliyete geçiyor.

İleride Sago’nun Pesimist Orkestra adı altında sürprizleri olacağını umuyoruz.03 Ağustos Pazartesi Saat:21:00′de
Sagopa Kajmer &Pesimist Orkestra ‘’Saykodelik Ep’’. Online olarak sitemiz www.melankolia.com.tr (http://www.melankolia.com.tr/) den downloada sunulacak.Sagopa Kajmer ataklarına devam ediyor.Hemen hatırlatalım Saykodelik Ep. içerisinde Kolera ile bir düet ve ayrıca Sago’ya ait yepyeni şarkılar var tamami bugüne kadar duyduklarınızdan farklı yepyeni taptaze.

Sago bir zaman önce röportajında hatırladığınız üzere ‘’Benden nefret edecekleri şarkılar yapacağım’’ demişti.Bu o projelerden birisi yani alışık olmadığınız bir tarz.Biz kulak verdik damarlarımız çekildi siz de ne etki yaratacağını yarın akşam 21:00’de göreceğiz.

Sagopa Kajmer geleneksel internet Ep lerine bir yenisini daha ekledi.Böylelikle tekrar şunu söylemekte yarar var Melankolia her zaman sizinle.Bizlere maddiyattan ve para manyaklığından dem vuranlara bugüne kadarki Ep serileri yeterdi bu da cabası.Sagopa birkez daha rapini para için yapmadığını anlatmış oldu.Daha doğrusu yarın olacak herkese selamlar,saygılar.

Melankolia Müzik
----------------
Hayırlı olsun...

Murathan
05.08.2009, 10:42
Sagopa Kajmer Pesimist Orkestra ”SAYKODELİK EP”

http://melankolia.com.tr/wp-content/uploads/2009/08/saykodelikepnkapak.jpg

Sagopa Kajmer’den beklenmedik bir sürpriz daha.Uzun zamandır orada burada duyduğunuz Sago projelerinden Pesimist Orkestra faaliyete geçiyor.

İleride Sago’nun Pesimist Orkestra adı altında sürprizleri olacağını umuyoruz.03 Ağustos Pazartesi Saat:21:00′de
Sagopa Kajmer &Pesimist Orkestra ‘’Saykodelik Ep’’. Online olarak sitemiz www.melankolia.com.tr (http://www.melankolia.com.tr/) den downloada sunulacak.Sagopa Kajmer ataklarına devam ediyor.Hemen hatırlatalım Saykodelik Ep. içerisinde Kolera ile bir düet ve ayrıca Sago’ya ait yepyeni şarkılar var tamami bugüne kadar duyduklarınızdan farklı yepyeni taptaze.

Sago bir zaman önce röportajında hatırladığınız üzere ‘’Benden nefret edecekleri şarkılar yapacağım’’ demişti.Bu o projelerden birisi yani alışık olmadığınız bir tarz.Biz kulak verdik damarlarımız çekildi siz de ne etki yaratacağını yarın akşam 21:00’de göreceğiz.

Sagopa Kajmer geleneksel internet Ep lerine bir yenisini daha ekledi.Böylelikle tekrar şunu söylemekte yarar var Melankolia her zaman sizinle.Bizlere maddiyattan ve para manyaklığından dem vuranlara bugüne kadarki Ep serileri yeterdi bu da cabası.Sagopa birkez daha rapini para için yapmadığını anlatmış oldu.Daha doğrusu yarın olacak herkese selamlar,saygılar.

Melankolia Müzik
----------------
Hayırlı olsun...

Değişik bir Ep olmuş . :rolleyes:

Mayls
05.08.2009, 18:05
Değişik bir Ep olmuş . :rolleyes:
Bence olmamış. :)
Sago tarzını değiştirmesin, sadece Pesimist Rap yapabiliyor. :)

Muhammet*
05.08.2009, 18:10
. . . . . .

Mayls
05.08.2009, 18:31
Ama bu EP bildiğimiz Pesimist Rap tarzında değil ;)

Murathan
05.08.2009, 18:40
Ama bu EP bildiğimiz Pesimist Rap tarzında değil ;)
Zaten açıklamasında da orkestraya yer vermiş.

"Bu seferki EP her zamankinden daha değişik çünkü tam anlamıyla beklediğiniz altyapılar yok.Bu EP de canlılık var,orkestral
bir yapı var.hiç dijital bir ses kullanmadım.sanırım en dijitali scratch lerdir"

Mayls
05.08.2009, 18:52
Ben de ona olmamış diyorum zaten :)

Muhammet*
05.08.2009, 19:12
. . . . . .

Tayfun
15.08.2009, 19:15
"Bozzdeff" dinleyin tavsiye ederim (Gangsta Style) ;)

Dursun Kaplan
07.10.2009, 23:31
http://img189.imageshack.us/img189/6266/folderpmd.jpg
Rize'li Raplaz'ın albümü gerçekten çok güzel. :ok

Güzel parçalar mevcut. Resmi (http://raplaz.com/) sitesinden albümü temin edebilirsiniz.

Emirhan Makul
25.12.2009, 02:58
Sagopa Kajmer Hakkında.....

x7XeVQM4zjg&feature

28TS61
25.12.2009, 03:00
:d:d:d:d:d

Bedia-E
25.12.2009, 07:56
ulenn cübbeli hoca :D :D

Mira_61
25.12.2009, 14:05
Cübbeli Hocayla gönül bağı tamamen Sago'nun hayatıyla ilgili birşey.Bizi enterese etmiyor zannımca.Sago'yu hala büyük bir zevkle dinliyorum.
Yeni albüm bekliyorum üstatdan.;)

Sessegnon61
26.12.2009, 11:42
Türkçe Rap de benim adam Killa Hakan müthiş sözleri var.

Ozan
26.12.2009, 13:31
Killa Hakan kendi tarzında bana göre 1 numara.

Murathan
01.06.2012, 18:36
Canlandırmak lazım bu başlığı :)

0XJf8xkczCU
wvpKM3AIHV0
GYKBalJ0oJA
0xrnA73t0HU

-Bu arada ne cahilmişim eskiden...:)-

Murathan
02.06.2012, 16:22
NPWbGwCbHFE

Gayet eğlenceli :)
2.29 :D

Hasan Cubukcu
03.06.2012, 13:33
Ben break Dance tutkunuyum ama hip hopu hic sevmem biraz komik oluyor ama ama sevemedim hip hopu daha fazla House , Techno müziklerini severim kemence horon gibi hareketli oldugu icindir belki !

Zamanim olursa eski zamandan Breakdance yaparkene resimleri eklerim !

Murathan
03.06.2012, 13:45
XMZjTiYw_nw

Harika harika!

Ege Kum
02.06.2016, 06:07
zamanında böyle bir başlık varmış vay be eski mesajları görüp gülmemek elde değil :D

selcuk
02.06.2016, 08:03
ooooouuww
böyle bir baslikdami varmis
hemen sizlen genclik zamanimdan bir parca paylasiyim

https://www.youtube.com/watch?v=zh7nducNd5c

arkadas mevlüt kaan
Trabzonlu ve Trabzonsporlu
avusturyanin 1 numarasi
burada pek bir rap piyasasi olmadigindan son yillar bisey cikartmadi, mimarlik okuyordu sona gelmistir

ayrica videodaki mahalle dogup büyüdügüm yer

Ege Kum
02.06.2016, 14:27
böyle bir parçaya denk geldim biraz küfürlü ama yeraltında böyle mcler varmış şaşırdım :D

https://www.youtube.com/watch?v=z6pIgY_10aU