PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Rap, Hip Hop & Break Dance Tutkunları

Sayfa : 1 [2] 3 4

immortal_TS
15.01.2006, 20:35
Güzel bi tehdit vallasmileys/smiley36.gifOnun için sino yla beraber yapacaz dissismileys/smiley36.gif

Murat'
03.02.2006, 14:12
ben demo albüm çikaracagim insallah yakin zamanda...varsa ilgili kardesim,abim beraber bisiler çikarabiliriz trabzonum için...

hani nerde kaldi yaaaa demo albümün

selimberkan
03.02.2006, 18:18
sagopa ceza nin neyim varki o da çok güzel parca tavsiye ederim

SDanışmaz
07.02.2006, 17:21
Duyduguma göre Ceza Sago'ya karsi yeni bi diss yapacakmis...

Bence yeni bi diss yerine Sago'nun eLini öpmei Lazim. Nede oLsa nasiL diss yapiLacagini ögrenmis oLdu smileys/smiley4.gif

#10 Fietra
07.02.2006, 18:08

Bence yeni bi diss yerine Sago'nun eLini öpmei Lazim. Nede oLsa nasiL diss yapiLacagini ögrenmis oLdu smileys/smiley4.gif

Susup otursun ne dissi.Diss atmasinin sebebi belki de Sago'nun ona bidaha cevap vermeyecegidir.

Tmac61
07.02.2006, 18:32
Çok yüz verdi bu hale geldi simardi olmamasi gereken yerlere çikti Yunus abisinden ders almali...

Murat'
10.02.2006, 14:14

GEÇENLERDE INTERNET SITESIN DE BARIS ÇAGRISI YAPMISTI AMA

Murat'
17.03.2006, 16:52
eline saglikkk

Mayls
17.03.2006, 22:09
saol erdinc67 güzel olmus

Erdinç Dilek
20.03.2006, 08:29
sizde sagolun arkadaslar

Erdinç Dilek
29.03.2006, 13:42
demek herkes durabiliyor bravosmileys/smiley5.gif

sümela61
29.03.2006, 13:45

aman be tamam, görmedik... smileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifne trip yapiyorsun ki?... hem bu yasta bunlari neden dinliyorsun sen ya?... smileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gif

Nytre
29.03.2006, 14:42
geçen tv.de izledim fb. bir hiphop grubu fb albümü çikariyormus....

Erdinç Dilek
29.03.2006, 15:00

aman be tamam, görmedik... smileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gifne trip yapiyorsun ki?... hem bu yasta bunlari neden dinliyorsun sen ya?... smileys/smiley36.gifsmileys/smiley36.gif

yas olmus otuz,inmez onsekize,ah benim topragim mehmet, benzer haci yatmeze, diyerekten basliyorum lafima, ruhumuz genç kerdesim napalimsmileys/smiley1.gif

sümela61
29.03.2006, 15:23

yas olmus otuz,inmez onsekize,ah benim topragim mehmet, benzer haci yatmeze, diyerekten basliyorum lafima, ruhumuz genç kerdesim napalimsmileys/smiley1.gif

aman hep böyle kal... benim msn deki enerji kaynaklarimdan birisisin... smileys/smiley2.gif

Murat'
29.03.2006, 16:49

igrenççç sarkilarrrr fenerliler bu kadar yapar iste

Erdinç Dilek
30.03.2006, 08:48

igrenççç sarkilarrrr fenerliler bu kadar yapar iste

fenerliler simdi yapiyor ben 11 sene önce yapmistim hey gidi günler,

SiNo
30.03.2006, 09:35
arkadaslar söyle bir sey yapsak hip hop sarkilarimizi ilk sayfaya koysak linkleri simal yildizinin yaptigi gibi daha iyi olmazmi düzenli bir liste olustururruz hem video klipleri hemde sarkilari koyariz. nedersiniz?

Erdinç Dilek
30.03.2006, 09:43
bu dedigini bu topici açan arkadas yapabilir yani ilk mesaji atan veya ilk sayfada mesaji olan arkadaslardan biri yapabilir gibi geliyor bana sayfalari tarayip kopyalayip o ilk sayfadaki mesajlarini düzeltip bu linkleri ekleyebilirler

bi arastirma yaptim ve Sino zaten bu topici sen açmissin bunu sen yapabilirsin

Edited by: erdinç67

SiNo
30.03.2006, 13:11
evet bunu ben yapacagim smileys/smiley1.gif

bana özel mesaj olarak yollarsaniz ben ilk sayfayi düzenlerim

Erdinç Dilek
31.03.2006, 08:38
evet bunu ben yapacagim smileys/smiley1.gif

bana özel mesaj olarak yollarsaniz ben ilk sayfayi düzenlerim

sinan kardesim tekrar merhaba, su an bu topicin ilk mesajini sen atmis bulunuyorsun (konu basligini da sen degistirebilirsin burada yayinlanan tüm linkler ilk sayfada toplanmistir gibi birseyler yazabilirsin konu basligina) ve yaklasik 16 sayfa var burada tek tek sayfalari tara verilen parçalari klipleri kopyalayip ilk mesajina düzelt komutundan gir ve yapistir diyerek ilk mesajinda toplarsan istedigin ve istedigimiz arsive daha hizli ulasmis ve kavusmus oluruz kolay gelsinsmileys/smiley32.gif

Edited by: erdinç67

SiNo
31.03.2006, 09:54
selam erdinç kardes ben ilk sayfa olarak yaptim smileys/smiley1.gif

Erdinç Dilek
31.03.2006, 11:59
eline saglik

sweetrose
05.04.2006, 17:54
Mükemmel....

Erdinç Dilek
06.04.2006, 08:39
manyak herifler..! gerçekten de mükemmel ama bu tür tarzi yapacak cüsse yok bende o yüzden gicik oldum adamlarasmileys/smiley1.gif

İleli
08.04.2006, 04:00
hep turkce rapte kalmayin yabanci dinleyin kulaklarinizin pasi silinsin smileys/smiley4.gif

en sevdiklerim

Ja Rule & Fat Joe - New York

Dr Dre & Snoop Dogg - Still DRE

Westside Connection - Gangsta Nation

Luniz - I Got 5 On It

R.Kelly & The Game - Playa's Only

Snoop Dogg & Nate Dogg - Lay Low

2Pac & Dr Dre - California Love

2Pac - All About You

2Pac - All Eyez On Me

2Pac - How DoU Want It

2Pac - Changes

50 Cent - Window Shopper

50 Cent- Candyshop

Murat'
10.05.2006, 20:09
hep turkce rapte kalmayin yabanci dinleyin kulaklarinizin pasi silinsin smileys/smiley4.gif

en sevdiklerim

Ja Rule & Fat Joe - New York

Dr Dre & Snoop Dogg - Still DRE

Westside Connection - Gangsta Nation

Luniz - I Got 5 On It

R.Kelly & The Game - Playa's Only

Snoop Dogg & Nate Dogg - Lay Low

2Pac & Dr Dre - California Love

2Pac - All About You

2Pac - All Eyez On Me

2Pac - How DoU Want It

2Pac - Changes

50 Cent - Window Shopper

50 Cent- Candyshop

kesinlikle katilmiyorum özellikle amerikallilar bu isi sadece kizlarla kiç sallamak olarak görüyorlar peki türkiyede nasil bu is bence olduk ça seviyeli bi kaç diss olayi hariç

EyüpKILIÇ61
11.05.2006, 21:14
hazirlayanin ellerine saglik çok güzel olmus bu baslik...

Murat'
12.05.2006, 14:32
arkadaslar dün sagopa kajmerin vasiyet klibi yilin en iyi klibi seçildi

Murat'
01.06.2006, 15:19
http://muzikbazaar.com/www/images/HPNCD012_SAGOPAKAJMER2.jpg

Edited by: Berat Tekke

Berat
01.06.2006, 15:34
mp3 paylasimi yapmak yasaktir. özel mesaj yoluyla paylasimlariniza devam edebilirsiniz..

Murat'
01.06.2006, 15:46
o zamn bisey soracagim undergroung albümleri yani bandrolsüz mp3 leri yayinlayabilirmiyiz

Mayls
01.06.2006, 20:29
sarkinin sahibi razisiysa yayinlayabiliriz heralde

Murat'
12.06.2006, 13:08
yaa insallah bmn de türkçe rap yayinlarlar ne diyim insallah

sweetrose
12.06.2006, 17:34
Yakin zamanda bütün üyelerin talepleri dogrultusunda yapilabilecek bir çalisma muhakkaktir..

Murat'
13.06.2006, 14:13
Sizofren Bir Karadul (Hiphoplife)

"Yeralti Kaniyor" albümünden sonra "Rap Gökten Ineklere Zembille Inerse", "Komplo Terorileri", "Çalinti Beat'ler Kötü Mixler ve Teyyip", "Fin", "Aglayan Bir Palyaco" gibi mixtapelerle kisa sürede basariyi yakalayan Hollanda'da ki temsilcimiz MT ile sizler için bir söylesi yaptik. Hollanda'dan Türkiye'ye kadar uzanan bu söyleside MT'nin bu güne dek yayinladigi projelerin yani sira gelecek planlari hakkinda da küçük ipuçlari aldik.

Kisa zaman önce 5 farkli albüm yayinladin. Aslinda her ne kadar sorunlar ortak olsa da farkli konulara degindin. Bu albümleri yayinlayarak Insanlara anlatmak istediklerin neydi ve sence dinleyenler seni anlayabildiler mi?

Mixtape'leri yaparken, duygularimi, fikirlerimi, düsüncelerimi, sinirlerimi insanlarla paylasmak için basladim. Ilk Mixtape'te ironik bir kapak ve isim vardi. Nitekim ikinci albümde kara mizahi en yüksek boyuta çikardik ve bir gün "ulan Türkçe Rap'te komedi olayini ilk getiren kimdir?" denildiginde MT diyecekler. Ama bunun yaninda anneme yazdigim sarkilar, babama yazdigim sarki ve politik içerikli sarkilar da MT'nin stili acaba ne sorusunu milletin aklina düsürdü. Mixtape 3 ve 4 de degisik denemeler yaptim ve sound olarak kalitesi yüksek, sample az sarkilar çikarttim piyasaya. Insanlara anlatmak istediklerim sadece söz olarak degildi. Bizim kendi camiamizin yaptigi hatalari da anlatayim istedim ama, birazcik ters tepti diyebilirim bu..Son mixtape olan "Komplo Terörileri"ndeyse sadece kendimi dinledim ve beat'lere hiç agirlik vermeden istediklerimi, acilarimi, gece karnima giren kramplari yazdim. Ama bu albüm, Komplo Terörileri'nin baslangicidir. Çünkü; bu seri devam edecek ve kendi beynimdeki evrimi tamamladigimda, dinleyici gerçekten ne demek istedigimi anlayacak. Ama bütün bunlarin disinda bir amacim daha vardi; Dinleyicinin hangi sarkilari begendigi deneysel beat'lere ve sözlere nasil baktigi ki "Türk Filmi, Her Gün Bende, Esittir Yalan Dervis Olur Yalan" gibi çalismalar, onlarin dikkatini dagitacak nitelikteydi(Ulan MT ne yapmis Allah Allah ) hehehe

"Komplo Terörileri" albümü hakkinda söylemek istediklerin var mi? "Amewrika" sarkisi bayagi ses getirdi.

Bu, albüm dedigim gibi bir seri..Yani, devami gelecek...10 albümlük bir seri olacak..Bandrollü albüm çiksa da bu albümleri çikarmaya devam edecegim. Çünkü, kendimi buluyorum.. "Amewrika"nin ses getirecegini yazarken de biliyordum, okurken de. Ama bu kadar kisinin benimle ayni hisleri paylastigini görünce, duyunca çok daha memnun oldum..Bir bakima forumlari da takip ediyorum ve onlarin da söylemek istediklerini okuyup anlayip söylüyorum sarkilarimda ..Ege, Sirhot, Yener ve Fuat diss'leri, aslinda dinleyenlerin de ortak fikriydi bir bakima ve hiçbirini de kirmadan küfür etmeden elestirdim sarkilarimda .. "Mic Kill Myers" sag olsun. Hehe.

http://arsiv.hiphoplife.net/img/rop/mtrop2_buyuk.jpg

Hollanda'dan bahsedebilir misin biraz, oradaki yasam tarzindan.

Herkesin kendine göre bir görgüsü var tabi ki, ben bana göre yorumlayabilirim ancak..Disaridan gözüktügü ve hayal edildigi gibi degil hiçbir sey..Hayat son derece zor..Kent kültürünün bitirmis oldugu bir arkadaslik var..Herkes sosyallik adina bir seyler yaptigini saniyor ama yapilan tek sey göz boyamak. Sistem sömürgelerini eritip bitirmekle kalmadi simdi de kendi halkini sömürüyor bence ve gizli bir siki yönetim söz konusu..Tabiki milyonlarca satir yazarim ama Avrupa Avrupa diye hayal ettiginiz yerde demokrasi adina sadece kadin pazarlamak serbest ve uyusturucu serbest. Bunlar bazilarina çok hos gelebilir ama inanin onlar da kendi boklarinda boguluyorlar bir zaman sonra..yani isigi sönmüs ruhlarin dolastigi bir gelismis kasaba diyebilirim "SÖZDE METROPOL"....Yasam tarzi?? Yok öyle bir sey& Sabah 9 aksam 5.. Sonra TV seyretmek, Cumartesi gündüz alisveris Cumartesi gece disko ,Pazar günü salon futbol ya da park.. Budur yasam...Tek tip insan düzeni..Robotlastir, yönet, ülkeni gelistir..Aptallari kontrol etmek kolay, onun için uyusturucu serbest..BENCE TABIKI..AHH POLITIKAYA ATILSAM IYI OLACAK SANIRIM....hehehe

Türkiye'ye geldiginde ayak uydurmakta sorun çekiyor musun?

Kesinlikle hayir..Hemen trafigin kalabalikligina alisiyorum. Küfürlere, tartismalara, kavgalara, selamin aleyküm'lere, aleyküm selam'lara, bakkala, taksi soförüyle muhabbetlere, otobüste tiklim tiklim olmaya, egzoz kokusuna ve candan arkadasliklara hemen alisiyorum. Evet, hiç zorluk çekecek bir yani yok. Hem 6 senedir yurt disindayim bir zorlugu yok..Hollanda'ya da ayak uydurmam zor olmadi. Trabzon'a benziyor biraz. hehehe

Hollanda'da yasiyorsun. Oradan pek çok sey ögrenmis olmalisin gerek hayat tarzin, gerek görüslerin, gerekse Rap'in mutlaka etkilenmistir. Oraya gittiginden beri senin için degisen yargilar neler oldu?

Arkadasligin yalan oldugunu ve her seyin para oldugunu ögrendim..Burada ilk ögrendigim sey Allah'tan baska kimsemin olmadigiydi..Parasiz hiç bir seyin olmayacagiydi.. Tabiki modern komünizmin kapital isteklerine boyun egmis bir sistemde böyle olmak çok dogal ama 2001 Aralik 31'ini 2002 ye baglayan gece apandisitten dolayi kusup yere düstügümde bana kimsenin yardim etmemesi ve 15 dakika kadar kendi basima kalkmaya çalismam ve sonra ambulans gelmesi de burasi hakkindaki kararimi vermemi kolaylastirdi...Insanlar korkak..Onun için korkmamayi ve sesimi çikarmayi, hiç bir sekilde susmamayi ögrendim..Hakliysan hakkin için her zaman savas ama çok oku ve ne için savastigini bil..Beyni yikanmis zombilere katilma..hehe Trabzon'dayken hayat daha pembeydi yaa küsel di daaa

Uluslararasi bir proje düsünüyor musun? Yurt disindaki irtibatlarinla sanirim mümkün olabilir?

Evet görüstügüm sirketle de bu konuyu çok tartisiyoruz..Sonuçta Türkiye'deki çogu sanatçinin hayali bu. Ama devamli Ingilizce bir seyler saçmalayip Avrupa'ya çikmayi deniyorlar. Avrupali artik Ingilizce olaylarini asmis durumda. Funk'ti Jazz'di biz ne kadar iyi yapsak da onlar doymuslar..Onlar artik Türkçe sözlü oryantal melodilerle, kendimizi, Türklügümüzü, kültürümüzü, yemeklerimizi, örflerimizi, kiyafetlerimizi tanitmaliyiz..Nitekim Sertab Erener, Tarkan gibi ünlü popçularimizin denemelerinin yaninda, Burhan Öcal, Erkan Ogur, Mercan Dede gibi Türk müzigine deger vermis ünlüleri Avrupa'da görmek ve izlemek çok daha mümkün...Bunun da nedeni bu anlattigim olay..Biz, biz olmaktan vazgeçmemeliyiz....
Onun için çok büyük isimlerle, çok büyük bir proje var aklimda. Elime maddi-manevi güç geçtiginde bütün dünyaya Türkçe'nin güzelligini ve kültürel zenginliklerini sergilemek istiyorum ..Bunu yapan ve yapmaya çalisan herkese de Allah kolaylik versin diyorum...

Kendi düsledigin düzeyle veya Hollanda'yla karsilastirma yaparsak Türkiye'de asilamayan konular, eksiklikler nedir sence?

Kesinlikle disiplin sorunumuz var. Avrupa'li hiyerarsi nedir bilmez ya da bildirtmezler. Öyle uyanik ve titizdir ki hiyerarsi olayi, anlayamazsiniz..Ama toplumda lider sifatli kisilerin genç yasta yetistirildigi ve lider yapildigi gerçegine bakarsak özellikle Alman'larin bu konuda dünyaya örnek olacak hikayeleri çoktur. Biz gerçekten yetenegi kiskanan, çekemeyen, kendimizden üstün bir yere gelmemesi için elimizden geleni yapan bir milletiz..Mt 26 yasinda, Poet 17. Mt okulunu okumus, Poet hiçbir sey okumamis..eee?? Poet'e benim saygim herkesten çok. Neden?? Çünkü lider olacak. Ben elimden geldigince her seyimi onunla paylasirim, anlatirim, eksigini-fazlasini söylerim, onu dinlerim. Neden?? Ama Mt, Poet ya senden daha iyi olursa, ya senin yapacagin isleri yaparsa??? Yapsin gurur duyarim. Çünkü ben böyle düsünüyorum. Benden daha iyiyse onun yolunu açmaya çalisirim. Çünkü o da bu is için ugrasiyor ben de. Aynisi baskalari için de geçerli. Su an çok kisiye destek olmaya çalisiyorum. Fikirlerimi paylasmaya çalisiyorum. Neden?? Çünkü Türklerin bir sorunu da bu FIKIR CIMRILIGI.. Abi bir sey buldum sakin kimseye söyleme. Araba camini çorapla silince bugulanmiyormus...Gibi..hehe.. Çevrenize bakin 2 saat susun ne demek istedigimi anlayacaksiniz...Biz bunu yenmeliyiz Önce..Iyi olani üste çikarmaliyiz, asagiya itmemeliyiz...Poet, Raziel ve genç kardeslerim yeteneklerinizi kimsenin egomanyasi altinda ezmeyin.. Kendi basiniza ugrasin..Internet o kadar büyük bir bilgi paylasim ortami ki soracaginiz her sorunun cevabini oralarda yine bulacaksiniz..Kimseye ihtiyaciniz yok...

Kuvvetmira etiketinden kurtuldugunu düsünüyor musun? Halen MT ve Kuvvetmira ile ilgili birçok teori üretiliyor.

Mt Kuvvetmira degildir artik..Hiç de olmadi..Sagopa'yla bir muhabbetim vardi. Demo göndermistim. Sag olsun o da bana her konuda destek oldu manevi olarak..Her zaman da güzel seyler konustuk. Rap'in disinda da muhabbetimiz çok oldu..Hep destek olan pozitif bir kisilige sahipti. Hatta çok da güldük..Ama onu görmek nasip olmadi. Istanbul'a geldigimde onun isleri benim islerim bir turlu bir araya gelemedik..Sonra da sitelerdeki bazi provakatörlerin beni ona pompalamasiyla aramiz sogudu hafiften. Sonra da Sahto olayi filan derken ben Istanbul'a gittim. O zamaninin olmadigini söyledi ve o kadar. Sonra daha konusmadik, yazismadik..Ama yunusla hiç bir sekilde bir problemim yoktur, olamazda..Karadeniz'e ayaklarini sokmus biri ne de olsa.. hehe

Trabzon'da bir konser düzenleyecegini duyduk, bu konu hakkinda bilgi verebilir misin?

Öyle bir girisimimiz oldu ama sanirim bazi nedenlerden dolayi bu konser devam etmiyor...

Eskiden konserleri 35 kisi doldururdu zaten az sayida organizasyonlar oldugu için dinleyicilerin seçim gibi bir sanslari olmazdi. Insanlarin 10 YTL' yi bile çok görerek vermekten kaçindiklari partiler varken 800 kisinin doldurdugu Studio Live'daki Hiphoplife Booom için ne düsünüyorsun?

Ben aglayacaktim sahnede gözlerim doldu...Insanlarin ilgisi organize çok muazzamdi..Insallah devami gelir ve umarim bazi kisiler Türkçe Rap için bazilarinin ne kadar büyük fedakarlik yaptigini görür anlar ve saygi duyar..Ama öyle bir mekani doldurmak her baba yigidin harci degil ve öyle bir mekana gelip sevdikleri sevmedikleri insanlari alkislamak ve destek olmak da her dinleyicinin harci degil..Özellikle Taksim'de yemek yerken disardan 40 kisilik bir grubun TÜRKÇE RAP TÜRKÇE RAP TÜRKÇE RAP sloganiyla geçtigine sahit oldum ya, Allah canimi alabilir daha gözlerim acik gitmez..Onlardan biri de okuyorsa konserde diyemedim unuttum ama hepsinin agzina yüregine saglik..

Hiphoplife Booom konseri senin açindan nasil geçti?

Benim ilk konserimdi,çok mazeretim vardi ama çiktim. Nakaratlarimi da verselerimi de Playback olmadan okudum, OKUYABILDIM..Bu güne kadar hiç yalniz çikmamistim. Hep Back Mc'im ve Dj vokal olarak tam kadroyduk bu seferde Yeter yardimci oldu sag olsun.. Benim için unutulmaz ve inanilmaz bir konserdi. Özellikle oraya benim için gelen dogma.org'daki kankalarima ve Msn'de yazistigim ve "Mt abi seni yalniz birakmayacagiz." deyip yalniz birakmayan bütün kankalarima tesekkür ediyorum..Unutulmaz bir konserdi..Eslik eden herkesin yüregine saglik..

http://arsiv.hiphoplife.net/img/rop/mtrop3_buyuk.jpg

Sahneye P Cool olarak çiktin, izleyenleri bayagi eglendirdin. Bu P Cool nasil ortaya çikti?

P Cool'la alakam yoktu aslinda. Sanirim Ulas ve Ümit'in diyalogundan çikmis bir isim. Ben beni Amerika'dan gelen Mc olarak tanitin demistim, isim filan söylememistim ama onlar uydurmuslar bir isim...P Cool forever.. Bundan sonraki konserlerde daha farkli karakterler de görebilirsiniz sasirmayin..Mesela Bülent Ersoy'u hehehe..

Türkiye'de nerelerde konser vermek istersin? Istanbul ve Trabzon organizasyonlarinin devami gelecek mi?

Valla organize iyi olsun her yere giderim benim için hiç sorun degil..Bu ise asik oldugum için bu isi yapiyorum para için degil. Onun için kiminle nerde olacagimiz degil duygularla birlikte olmamiz önemli..

Yakinda Shattafut adinda bir albüm yayinlayacaksin. Bu albümün hakkinda bilgi verebilir misin?

"Satafat" ve "Shut Tha Fuck"in ortak, kulaga ayni gelmesinden çikti bu söz. Satta Fat ismi böyle olustu..Bu albümde çok rüküs ve bir bok oldugunu sanan ad.....larin aslinda bir bok olmadigini anlatiyorum..Çevremizde TV'lerde bolca var zaten..Onlarin hepsine Satta Fat yoo yapacagiz hep beraber albümle.. hehe

Albümü dinleyenlerde en çok hangi hissin yogunlasmasini istiyorsun?

5 karakterde yazdigima inaniyorum..Sizofren bir karadul oradan gelme bir olay..1 sairane bir yanim var. Onun disinda komedi bir yanim var ama yine igneleyici 2... .3.Trabzon'a ait bir parçam var ve çok sert politik bir yanim daha var..4..bide 5. bir yanim var ki bunu bu albümde ve bandrollü albümde kesfedecek herkes..Mt'yi Mt yapacak olan bir yanim daha var..Bunu albüme kadar beklesinler ve farkina varsinlar...Albümü dinleyenlerin Mt'nin sadece bir Mc, sadece bir söz yazari yada producer, sadece bir mix'ci yada mastering'ci, sadece bir sarki söyleyen olarak degil, bir bütün olarak görmelerini istiyorum. Yani Mt genel toplamda 1 numara olmaya çalisan biri..Yani en iyi Mc olmak ya da en iyi söz yazari ya da en iyi beatmaker olmak beni fazla ilgilendirmiyor ki bu konularda iddiali da degilim. Benim için toplamda en iyi olmam önemli. Karakterimle, kisilimle, insanlara saygimla 1 numara olmam önemli. Onun için de hiç bitmeyecek bir mücadelenin içindeyim. Ama destekleyenim çok, köstekleyenim de çok..hehe.. Soruya cevap vermedim daha dur vereyim. Albümü dinleyenlerin en çok kendilerinden bir seyler bulup kendilerine yogunlasmalarini istiyorum.. Yazdiklarim Mt'ye ait olsa da dinleyenlerin de hikayeleri sakli o siirlerde, yani sarkilarda..

Hissettigin her seyi, anlatmak istediklerini sarkilara tamamen dökebiliyor musun?

Sence?? Heheh..Herhalde dökebiliyorum. Agzima geleni de söylerim. Hiç düsünmeden yazdigim o kadar sarki var ki; yayinlasam yer yerinden oynar, beni de içeri atarlar. heheh...

Elime ne geçerse okurum demistin. Son okudugun kitap hangisi ve kitap okurlarina hangi kitaplari önerirsin?

Son okudugum kitap, çok ilginçtir, "Komplo Terörileri"ni yayinladiktan sonra Istanbul'da bir kitapçida rastladigim "Komplo Teorileri" isimli kitap. Hemen aldim ve dün de kitabi komple bitirdim...Tavsiye ediyorum..Ama unutmayin ki hiç bir kitap bir birikime sahip olunmadan okunmamalidir..BIRIKIM NEDIR?? Bence çevreni, kendini, olaylari analiz etmek ve altlarinda baska mantiklar aramaktir..Verilen gerçeklik ya gerçekten gerçek degilse??Bir baslangiç olabilir..Sonra da okuyacaginiz her kitap yalan da olsa içinde gerçegi bulacaginiz ipuçlarini size sunacaktir..Ben onun için okuduguma inanmam sadece bana fikir verir.Teorilerime destek olacak olgulari alirim ya da çürütecekleri alirim içinden komple bir bütünlük her zaman yalandir..Yani saf hiç bir sey yoktur da diyebiliriz.Amaaan birader yaa çok uzattin baydi konu...hehehe

Anlatimin sürükleyici, karsindaki insana nasil ulasman gerektigini biliyorsun. Hiç kafandakileri sayfalara dökmeyi, kitap yazmayi düsündün mü?

Ilk siirimi 14 yasimda yazmistim.."Hayat 9 yasinda bir çocugu anlatiyordu ve dokundugum her melek kirlenmis gibi yüzüme bakti her sehir" diye basliyordu siir...O siirde isledigim felsefe ne olursa olsun herkesin içinde bir iyilik olduguydu..Onun için "Beyaz Kin" demistim siirin adina ve hayatin bir nevi pismanligiyla ilgiliydi siir...Bu siir gibi 300 e yakin siirim var askla ilgili olmayan, farkli masallarin da içinde oldugu...

Mic kill myers'in siirlerimi resme dökecegi ve bütün siirlere kisa metrajli film çekecegimiz. 13 siirlik bir siir kitabi CD'si ve DVD paketi düsünüyorum..Bunun da çalismalari var ..Ilk defa da buradan açikliyorum...Adini da söyleyeyim bari kimse çatlamasin. SIIRLERIM MAVI...Ama bildiginiz beklediginiz gibi siirler degil.Bekleyin ilk maddi bagimsizligimizi ilan edisimiz de bu projeyi sizlere sunacagiz...Dünyanin da ilk CD'li filmli ve çizimli siir kitabi olacagina inaniyorum..Hadi fikir hirsizligi yapalim..hehe En iyi becerdigimiz sanirim bu üretmekten acizlik...Bir önceki konuya takildim da kusuruma bakmayin hehe

Hayallerinin ardindan gözü kapali kosabilecek bir insan misin?

Hayallerim ardimdan gözü kapali kosabilecek kadar güçlüyse evet...

Bandrollü albüm düsünüyor musun? Kafanda böyle bir proje var mi?

Kafamda böyle bir proje 2005 den beri var adi içerigi konulari sarkilari 2005'den beri bitmis durumda bekledigim bir albüm var elimde...Bekliyorum hala...NE DEMISLER BEKLEYEN DERVIS MURADINA ERMIS OLAN DERVISMIS.. Onu da kimler devsirmis belli olmadigi için beklemek de yalan, zaman da yalan, böyle saçmaliklar da yalan.

Bu güne kadar içine sinmeyen bir projen oldu mu?

TOLGA TUNCER albümünü yaptigim için pismanim. Daha iyi yapabilirdim ama zamanin azligi ve bazi baska etkenler böyle olmasina neden oldu. Ama bütün hatalarim benim hatalarimdi onun için amatörlügüme veriyorum. Bir seyler ögrenebildigim hatalarimi görebildigim için de mutluyum...

Shuttafut'in yani sira kafanda tasarladigin projeler var mi?

"Satta Fat"tan sonra "Komplo Terörileri 2" gelecek. Sonra sokak siirleri adinda bir projem var. Siirlerim mavi projesinden önce nabiz yoklama adina iyi bir albüm olacagini düsünüyorum. Daha Rap'e dönük, daha sert siirlerin olacagi bir albüm olacak. Heyecanla bekliyorum.. S-fa isimli beatboxer kardesimin bandrollü albümünü çikaracagiz. Hollanda'da da ilk bandrollü Türkçe albümden sonra Hollanda'nin ilk Beatbox Albümü'ne de imza atacagiz. Bu albümde, Fuat, Raziel, Da Poet, Emre, Köksal, Diekey ve Hollanda'dan ünlü isimler olacak.. R-verb'ün albümünü çikartacagiz. Hollandaca Rap yine Hollanda'ya bandrollü. Onun disinda Arka Sokak ikinci albüm var. Ve Mixtape'ler yine devam edecek. Planlar bunlar..

10 yil sonra kendini nerede görüyorsun?

Eger bir seye asiksan, nerde oldugun nasil oldugun önemli degil. O isle ya da kisiyle olmak sana da yeter bana da. Rap'le olmak, müzik yapmak, üzerine yazmak yada yapan arkadaslarimi dinlemek yetiyor. 10 sene sonra degil 40 sene sonra da Allah izin verirse o günleri görürsem, yine elimde kagit, kalem oturmus bir seyler karaliyor olurum..Ask bence devamlilik ve vazgeçmemektir.. Vazgeçmemek için de kavusmamaktir en iyisi.. Ferhat'la Sirin, Leyla'yla mecnun hesabi...

Bu röportajdan dolayi hiphoplife'a tesekkür ederim. Forumda kötü bir sey yazmayin..Okumuyorum zaten de yine de yazmayin..Çünkü unutmayin ki bu isi sevdigimiz için ve ürettiklerimizi sizinle paylasmak için yapiyoruz..Kimseyi Rap yüzünden kirmaya degmez. Ama elestiri farklidir..He eger biz, "evet elestiriyi ögrendik ve yapabiliriz" diyorsaniz buyruuuuuuun..Sevgiler, saygilar herkese..Mt .....a Beyazkin .....a Sizofren Bir Karadul .....a Lazmataz .....a yazacak bir sey kalmayana kadar mokakuka. .....a emtiy .....a maykkilmayerzstylepembeconconmasonlarinarkadaslari dagayegani ga50centstylohomerbartpayl bu kadar..Mt

arkadaslar bu röportaji kesinlikle okuyun kendisi trabzonludur

sweetrose
14.06.2006, 23:19
Bilgilendirme için tesekkürler: ellerine saglik

Ozan
05.07.2006, 17:44
HAYDI ARKADASLAR CANLANDIRALIM SU KONUYU YAW

kimse bisey yazmiyor 3 haftadir . ben baslatayimda biraz canlanir insallah baslik . çogu kisi biliyordur kuvvetmira nin yeni albümü çikdi " KAFILE " . bence baya iyi olmus albüm . ve sagopasolo albümünün geleceginin haberini verdi . lirikler hazirmis sarkilara beat yapmak gerekiyor bundan sonra .( resmi sitesinden aldim haberi . tamamen dogrudur smileys/smiley2.gif)

hadi yaw canlandiralim bu konuyu yeniden ... smileys/smiley17.gif

The Legend
05.07.2006, 19:11
uploads/TheLegend/2006-07-05_190730_kafile.jpg

1-BAYTAR - SAGOPA KAJMER
2-YAR - SITEM DEPRESIF(FEAT.MOZOLE MIRACH)
3-EVVELA ELVEDA - RAFFINE
4-GÜNLÜKLERIM AYLIK OLMUS - ABLUKA ALARM
5-SANSÜR PERDESI - SAGOPA KAJMER
6-LA KAYYUME ILLAHU - KOLERA
7-YASANANLAR VAR - RAFFINE
8-SUAL - LEADRI
9-SEVEMEDIM VEDALARI - KOLERA(FEAT.MOZOLE MIRACH)
10-DIYET - ZET
11-ONCA SANE VARKEN - MOZOLE MIRACH
12-ISTISNALAR KAIDEYI BOZMAZ - SAGOPA KAJMER
13-ESGALIMDI ESKIYA - ABLUKA ALARM
14-ISTEDIGIMI VERIN(FEAT.RAFFINE) - ZET
15-YASAMADIM RELAX - SAVAS
16-KAFILE - KUVVETMIRA RAP STICKS

adresi isteyen varsa özelden ulasabilir.Edited by: admin

Mayls
06.07.2006, 14:12
Ceza'nin albümü nezaman cikiyo haberi olan varmi (Yerli Plaka)

Ozan
06.07.2006, 14:53
Ceza'nin albümü nezaman cikiyo haberi olan varmi (Yerli Plaka)

ben bakdim sitesine ama bir açiklama yok daha . ben ceza dinlemem ama sen sordugun için bakdim forumuna .smileys/smiley1.gif orda baslik var ama ne zaman çikcagi belli degil daha .

Erdinç Dilek
06.07.2006, 15:37
ekim sonu veya kasim ayi basinda çikacagi söyleniyor.

admin
06.07.2006, 18:46
Önemli Duyuru:Bu baslik veya farkli basliklar altinda mp3 linki vermek kesinlikle yasaktir.Bu mesajdan sonra link veren üyeler hakkinda no-post cezasi uygulanacaktir.

kutoz
06.07.2006, 22:45
Önemli Duyuru:Bu baslik veya farkli basliklar altinda mp3 linki vermek kesinlikle yasaktir.Bu mesajdan sonra link veren üyeler hakkinda no-post cezasi uygulanacaktir.

Her mp3 müzik degildir. Böyle bir genelleme yanlis olur. Seslendirilmis bir fikra, yada arka fona müzik koyulup, yapilacak espirili bir sarki mp3 formatinda kayit edilebilir.

Bence, telif hakki gerektiren formatlar için yasak koyulmali.

Ozan
06.07.2006, 23:00
...Edited by: Fanatik Ozi

Ozan
06.07.2006, 23:02

Her mp3 müzik degildir. Böyle bir genelleme yanlis olur. Seslendirilmis bir fikra, yada arka fona müzik koyulup, yapilacak espirili bir sarki mp3 formatinda kayit edilebilir.

Bence, telif hakki gerektiren formatlar için yasak koyulmali.

öyle olmali zaten . sagopa kajmer kendi sitesinden verdigi mp 3 leri buraya koyamaz miyiz . o kisinin kendi rizasiyla verilmis mp 3 dür . yani sarkiyi yapan kisi isteyerek veriyor onlari koyamaz miyiz . koyulabilir diye biliyorum ben . rap sitelerinde mesela sago nun izin verdigi sarkilar yayinlaniyor tabiki kendi parçalari . öyle bir imkan yok mu ? hepsine konmamasi gerekir aslinda. bilmiyorum ki burda böyle direk yoldan bitirmek istedi heralde adminler . smileys/smiley24.gifEdited by: Fanatik Ozi

Murat'
28.09.2006, 15:33
aslında underground albümler yani bandrolsüz internete sanatçını kendi isteğiyle verilen mp3lerin yayınlanmasında bence hiçbir sakınca yoktur...ama yönetici arkadaşların hangi mp3ün bandrollü hangi mp3ün bandrolsüz olduğunu araştırması da güç tabi bence burada birini görevlendirmek lazım bu iş için.....

Murat'
28.09.2006, 15:56
http://img144.imageshack.us/img144/2320/cezayerliplakanc4.jpg

Albüme adını veren ve albümün çıkış parçası olan “Yerli Plaka”ya Almanya’da Media Juice firması (www.mediajuice.de) prodüksiyonu ve Thomas Garber (www.cliplounge.net) yönetmenliğinde çekilen Avrupa standartlarındaki klip çok kısa bir süre içinde Türkiye’de Dream TV, MTV Türkiye ve diğer müzik kanallarında yurtdışında ise MTV, Viva gibi kanallarda gösterime girecek. Klibin Türkiye premiere’i Dream TV’de yapıldıktan sonra tabii ki www.Ceza-Fan.com adresinden de izlenebilecek.

Albümün toplam süresi 77 dakika ve albümde neredeyse tamamı hit olabilecek kalitede 17 parça yer alıyor! 17 parçanın tamamı yeni ve daha önce yayınlanmamış parçalar! Sadece “Sen Oyna Dilber” farklı bir remix versiyonu ile albümde yer alıyor.

“Yerli Plaka”ya dönecek olursak, albümün beatleri Türkiye, Almanya ve Hollanda’dan prodüktörler; Roka, Ayhan Sayıner, Yusuf Köybaşı, Akşit Uğurlu, Paolon, Roe Beardie, Soniq, Phat Crispy tarafından hazırlandı. Albümde Türkiye’den Sezen Aksu, Ayben, Sahtiyan, Yener, Alaturka Mavzer, Mihenk Taşı, Emre gibi isimlerin yanı sıra yurtdışından da Tech N9ne (ABD), Samy Deluxe (Almanya), Afrob (Almanya), Eko Fresh (Almanya), Killa Hakan (Almanya) gibi önemli isimler konuk olarak yer alıyor. Şüphesiz Türkiye’de Sezen Aksu’nun konuk olduğu “Gelsin Hayat Bildiği Gibi” büyük ilgi çekerken, dünyada ise Tech N9ne, Samy Deluxe ve Afrob’un konuk olduğu parçalar ses getirecek.

“Yerli Plaka” albümünün kayıtları için 3 stüdyoda çalışıldı. Digitolia (İstanbul), Kraft (İstanbul), No 5 Production (Berlin) stüdyolarında kayıt edilen ve “Feyz Al”da olduğu gibi Almanya’da Master & Servant Stüdyolarında Tom Meyer tarafından digital mastering’i yapılan “Yerli Plaka” Dünya standartlarında bir sound kalitesine sahip.

Albümle kapak ve basın fotoğraf çekimleri Cemil Ağacıkoğlu tarafından gerçekleştirilirken, kapak tasarımı ise “Feyz Al”da mükemmel bir iş çıkaran ve yine harika bir tasarıma imza atan Mazhar Bilgiç tarafından yapıldı.

“Yerli Plaka” Türkiye’de Hammer Müzik yapımı ve EMI Kent Elektronik dağıtımı ile müzik marketlerde yerini alırken, ayrıca Hammer Müzik lisansı ile yurtdışında da EMI Music tarafından piyasaya sürülecek.

CEZA “YERLİ PLAKA”

01 KEMERİNİ BAĞLA

02 YERLİ PLAKA

03 GELSİN HAYAT BİLDİĞİ GİBİ feat. SEZEN AKSU

04 ŞAŞKIN OĞLAN feat. AYBEN

05 SEN OYNA DİLBER Remix

06 DARK PLACES feat. TECH N9NE

07 ORIENTJAZZ feat. Samy Deluxe, Afrob & Sahtiyan

08 EFKAR PERDESİ

09 HADİ BİZE BAĞLAN feat. Eko Fresh, Killa Hakan, Summer Cem

10 FARK VAR

11 GECE GÜNDÜZ KARIŞMAZ

12 PUSULAM YOK feat. Alaturka Mavzer, Mihenk Taşı, Emre

13 ÖNCE KENDİNE BAK

14 GENE ELDE MENDİL Feat Sahtiyan & Yener

15 ACI BİBER

16 HİZA VE NİZAM YOK

17 NE BENİM

albümü dinledim gerçekten de ceza her albümde çıtayı bir üst kademeye çıkarıyor ceza tarzında tr rapte bir numara kesinlikle......albümün kapağıda gerçekten süper

BOZOHAN
28.09.2006, 16:49
şarkının kralı ceza RAPSTAR dinlemenizi tavsiye ederim geçenlerde çıkan YERLİ PLAKADA çok mütiş

Remzi
28.09.2006, 17:02
şu anda ceza yerli plaka albümünü indirdim onları dinliyorum müthiş bi albüm RApçilere tavsiyemdir.Pesimist rapcilere değil..

Ozan
28.09.2006, 17:52
şu anda ceza yerli plaka albümünü indirdim onları dinliyorum müthiş bi albüm RApçilere tavsiyemdir.Pesimist rapcilere değil..

zaten pessimist rapciler öyle kalitesiz sözler dinlemez onun için hiç gerek yok tavsiye etmene veya etmemene . sözlerin ve beatlerin kralı " SAGOPA KAJMER " den sorulur .

Remzi
28.09.2006, 18:17
onun ne dediği anlaşılmıyor ki...saçma saçma laflar kullanıyo onun yaptığı bi kere nankörlüktür.Cezayı arkasından vurdu...
+ sago cezanın kolpasıdır:)
+ senle tartışmaya da girmek istemiyorum.Sadece tavsiye etmiyorum dedim o kadar....

Ozan
28.09.2006, 18:39
onun ne dediği anlaşılmıyor ki...saçma saçma laflar kullanıyo onun yaptığı bi kere nankörlüktür.Cezayı arkasından vurdu...
+ sago cezanın kolpasıdır:)
+ senle tartışmaya da girmek istemiyorum.Sadece tavsiye etmiyorum dedim o kadar....

valla tartışmayı sen başlattın ben hiç istemem sonuçda bi orta yol bulundu sago -ceza arasında . ve " sagopa cezayı arkasından vurmadı tam tersi oldu ceza sattı gitti . ve cezanın ilk vukuatı değil bu . aynısını fuchs ada yaptı . kimin ne olduğu belli oluyor bu durumda . Disstortion EP yi dinle anlarsın iyice ne olduğunu .
kimin kolpa olduğuda belli oluyor sonuçda . sagopa ceza gibi yarım saat sahnede kalıp o kadar para veren miletin parasını kursağında bırakmıyor . ve ankara sanatoliada geçen hafta bugüne kadar en çok seyirci hasılatı KUVVETMİRA konserinde oldu . 3000 kişi geldi . ceza geldiğinde 950 idi. sonuçda kimin ne olduğu belli

laf sokup ondan sonra tartışmak istemiyorum dersen tartışma olur .

Remzi
28.09.2006, 20:22
Sagopanın konserine binlerce kişi gelebilir bunun nedeni sagopanın rapi sömürerk duygusallığa yer vermesidir.Rapin asıl amacı duygusallık değildir.Zaten oraya gelenlerin çoğu da duygusal kişilerdir...
ayrıca dediğim lafa cevap vermek zorunda hissetmeni de anlamıyorum...Sadece o tür müzik sevenlere tavsiye etmiyorum dedim...:mad:

Ozan
29.09.2006, 14:11
sömürme gibi bir durumda olamaz bu işi sadece sagopa yapmıyor . diğer tanınmış türkçe rapcilerde duygusal şarkılar yapıyor . sadece duygusal parçada yapmıyor sago . diğer türlü tüm parçalarda da süper işler çıkarıyor . herkesin bir stili vardır . öyle fazla kişi çekmesinin amacı sömürme değil . iyi rap yapmasıdır .LÜTFEN çamur atmayalımm.

ayrıca tavsiye etmiyorsan orda laf atmasaydın .laf atma gibi bir durum olmasa ben cvp vermezdim zaten . düzgünce tavsiye etsen ben bişey demem ama karamsar rapcileri orda cümleye sokuyorsun doğal olarak laf çarpmak oluyor orda . zaten karamsar rapciler dinlemez cezayı . dinlemediği içinde tavsiye etmiyorum demen gereksiz bir cümle oluyor .

Murat'
29.09.2006, 17:01
Sagopanın konserine binlerce kişi gelebilir bunun nedeni sagopanın rapi sömürerk duygusallığa yer vermesidir.Rapin asıl amacı duygusallık değildir.Zaten oraya gelenlerin çoğu da duygusal kişilerdir...
ayrıca dediğim lafa cevap vermek zorunda hissetmeni de anlamıyorum...Sadece o tür müzik sevenlere tavsiye etmiyorum dedim...:mad:

sömürme gibi bir durumda olamaz bu işi sadece sagopa yapmıyor . diğer tanınmış türkçe rapcilerde duygusal şarkılar yapıyor . sadece duygusal parçada yapmıyor sago . diğer türlü tüm parçalarda da süper işler çıkarıyor . herkesin bir stili vardır . öyle fazla kişi çekmesinin amacı sömürme değil . iyi rap yapmasıdır .LÜTFEN çamur atmayalımm.

ayrıca tavsiye etmiyorsan orda laf atmasaydın .laf atma gibi bir durum olmasa ben cvp vermezdim zaten . düzgünce tavsiye etsen ben bişey demem ama karamsar rapcileri orda cümleye sokuyorsun doğal olarak laf çarpmak oluyor orda . zaten karamsar rapciler dinlemez cezayı . dinlemediği içinde tavsiye etmiyorum demen gereksiz bir cümle oluyor .

şimdi RMZTS61 arkadaşım sagopanın rapi duygusal yaparak sömürdüğünü söylemişsin pekala cezanın sezen aksuyla yaptığı şarkı duygusal deil mi...sonra rapstar albümündeki anneme şarkısı.......bence her muzikte duygusallık vardır...sagopa fanatik arkadşımızn da dediği gibi 3000 kiiye konser verdi ankarada ceza bu sayıyı yakalayamaz.....cezanın eğer medcezir albümünü seviyorsan o albümün beatlerinin hepsini sagopanın yaptığını bilirsin herhalde..keza rapstar albümündeki şarkıların bazılarını da sagopa kajmer yapmıştır.....cezanın beat yapamadığını biliyorsundur herhalde...ceza bencede çok iyi bir rapper son albümü de süper....ama tarzında bir numara dediğim gibi....sagopa kajmer ise hem rapper hem beat maker yani komple bi rapçi ve onun için bence sagopa kajmer tarzında ve türkçe rapte 1 numara fazala tartışmaya gerek yok

Ozan
29.09.2006, 17:47
şimdi RMZTS61 arkadaşım sagopanın rapi duygusal yaparak sömürdüğünü söylemişsin pekala cezanın sezen aksuyla yaptığı şarkı duygusal deil mi...sonra rapstar albümündeki anneme şarkısı.......bence her muzikte duygusallık vardır...sagopa fanatik arkadşımızn da dediği gibi 3000 kiiye konser verdi ankarada ceza bu sayıyı yakalayamaz.....cezanın eğer medcezir albümünü seviyorsan o albümün beatlerinin hepsini sagopanın yaptığını bilirsin herhalde..keza rapstar albümündeki şarkıların bazılarını da sagopa kajmer yapmıştır.....cezanın beat yapamadığını biliyorsundur herhalde...ceza bencede çok iyi bir rapper son albümü de süper....ama tarzında bir numara dediğim gibi....sagopa kajmer ise hem rapper hem beat maker yani komple bi rapçi ve onun için bence sagopa kajmer tarzında ve türkçe rapte 1 numara fazala tartışmaya gerek yok

her yönden katılıyorum . +

sweetrose
29.09.2006, 19:43

Öncelikle Sagopa rapi duygusallığa yer vererek sömürmüyor. Sadece ve sadece hayatın gerçeklerini dillendirdiği şarkıları ve klipleri hem Türkiyr'de hemde Avrupa da büyük bir dinleyici kitlesi oluşmasına neden olmuştur. Rapin amacı her dinleyiciye göre değişir... Her insanın anlayış ve kavrayış tarzı farklıdır.

Murat'
30.09.2006, 15:46
herkes istediği müziği dinesin okkk

Remzi
30.09.2006, 15:50
---edit----
evet herkes dilediği müziği dinlesin.buna benim bişe dedğim de yokzaten

Adem Erdoğan
01.10.2006, 17:51
yerli plaka rapstar kdar güzel diil ama.

Remzi
01.10.2006, 17:53
haklısın içinde rapstar kadar güzel şarkı yok ama albümü güzel yinede.mesela önce kendine bak,efkar perdesi,yerli plaka,fark var,orient jazz bunlardan birkaçı sadece.Yani dinlenir bi albüm yapmış

sweetrose
01.10.2006, 18:11
Herkes dilediğini dinlesin ama tartışılması da gerekir aslında...

Adem Erdoğan
02.10.2006, 02:59
Ben ceza nın her şarkısını dinlerim.Sosyal mesaj içerikli şarkıları daha çok hoşuma gidiyo. Yerli plakada fazla yok.Bide burcu güneşle yaptığı düettensonra bi daha düet yapmam demişti.Bu kasette sezenle düet yapmış.

Ozan
02.10.2006, 14:51
Ben ceza nın her şarkısını dinlerim.Sosyal mesaj içerikli şarkıları daha çok hoşuma gidiyo. Yerli plakada fazla yok.Bide burcu güneşle yaptığı düettensonra bi daha düet yapmam demişti.Bu kasette sezenle düet yapmış.

hangi dediği öbür dediğini tutuyor acaba ceza nın ? yapmam dediği her şeyi yaptı zaten ...

sweetrose
02.10.2006, 15:14

bence sosyal içerikli rapi sagopa daha iyi yapıyor... hani bazı arkadaşların dediği "duygu sömürüsü" nü daha iii söylüyor...

Remzi
02.10.2006, 15:17
..................

FANATIK61
02.10.2006, 16:26
Bu Adami tek gecerim bu Alemde Rap Müzigin Krali :)

http://www.skinz.org/celebrity/tupac-shakur/tupac-shakur-wallpaper-3.jpg

Mayls
03.10.2006, 10:11

Ben pesimistim ama Ceza dinledigim de oluyor. Bence Yerli Plaka Rapstar kadar güzel degil. Rapstar albümünde sözler ve beatler daha güzeldi. ama Sezen Aksu ile yaptigi sarki gercekten cok güzel olmus hakkini yememek lazim herkese öneririm. ve kuvvet mira'nin kafile albümü müthis

Erdinç Dilek
03.10.2006, 13:29
valla pesimist pisimist n ededğinizden pek anlamıyorum. ben çoçukluğumdan beri rap severim hatta rap dinlediğimde kendimden geçerim, başka bir iolurum yıkılmaz yenilmez biri gibi hissederim, aldı bir ceza sagoba davası gidiyor, beyler ben her ikisinide dinliyor her ikisinden de zevk alıyorum..

hiiyaa hiiyaa tercümanım haneeeyy.... gerekirsen çal çırp orjinalin haneeeey(sagoba)

plaka yerli bak sırtı terli,çok başı dertli,vah eski hali yok, nolacak voov vvoovv(ceza)

bırakın onlar birbirine laf atsın dursun bize düşen ise rap sevmek pesimist pisimist yada herneyse..cartelle çıktık biz bu yola,lens de mi oynuyordu lan bizim youlaa(he he.. biraz garip oldu ama iyi oldu ben yazdım 3 saniyede:))

Murat'
05.10.2006, 13:15
ikiside süper başka söze gerek yok rap müziğin karl şarkısı sagopa ft. ceza neyim var ki değil mi???

Murat'
05.10.2006, 13:19
Arkadaşlar alın size güzel bir sahtiyan ropörtajı

http://img242.imageshack.us/img242/2201/sahtiyanwhop3buyukqy8.jpg

Nefs'e Müdahale Gerek! (Whop)
Pekçokları onu Silahsız Kuvvet’in “İhtiyar Heyeti” albümündeki “Rap’te Melankoli Sahtiyan” olarak ya da “Kara Büyü E.P.”deki sıra dışı sözleriyle tanıdı. Türkiye’deki bütün rap camiasının çalışmak istediği isimlerle çalıştı. İlk başlarda dinleyicilere itici gelen küfürlü sözlerinden sonra olgunlaşma devresini bitiren Sahtiyan şimdi yeni çıkaracağı solo albümü ve Bora’yla ortak projesi olan 81’le adından söz ettirmek istiyor.

Seni tanımayanlar için kendinden ve rap yaşantından bahsedebilir misin?

İstanbul’da yaşayan her “normal’’ Türk genci gibi stresli, azıcık manik, bir tutam depresif, zaman zaman agresif, gönlünden ne geçerse onu yapmak isteyen, gidip alan biriyim. Çok yüzlü bir şehirde yazıyorum, teşekkür ederim! Rap söylemeye uzun zaman bu müziği dinledikten sonra, 2001 senesinde başladım. Rap’in şu global dünyada, bizi birbirimizle yarışmaya zorunda bıraktıkları dünyada, kimsenin mükemmel olamayıp mükemmel olmak için zoraki zorladığı dünyadaki en iyi iletişim aracı olduğunu düşünüyorum. Kişileri karşına alıp konuşmaktan bile iyi…

Şu ana kadar yaptığın çalışmaları, yer aldığın projeleri bize anlatır mısın?

2002 senesinde “Kara Büyü” adında bir E.P. yaptım Sagopa Kajmer’in prodüktörlüğünde. 2001’den 2006’ya kadar da “İhtiyar Heyeti”, “Hassickdir 3”, “Rapüstad”, “Rapstar”, “Her Ayın Elemanı” adlı albümlerde yer aldım. Aynı dönemde yeraltındaki pek çok arkadaşla çeşitli şarkılar ve projeler yaptık…

Rap müziği ile tanışman nasıl oldu?

İlkokuldaydım ve ilk aldığım Rap albümü “MC Hammer – U Can’t Touch This”di. Komik gelmişti o zaman bana McHammer. Hala komik geliyor kendisi. Bir de Slick Rick beni çok etkilemişti.

http://img157.imageshack.us/img157/7291/sahtiyanwhop1buyukrf2.jpg

Kendi stilini oluşturma dönemlerinde Ceza, Sagopa, Fuat gibi isimlerle çalıştın ve kimileriyle hala çalışmaya devam ediyorsun. Bu isimlerden etkilendiğin oldu mu o zamanlarda?

Stilimi geliştirmemde etkili oldukları muhakkak. Sonuçta onlar bu işin öncülerinden, ama hiçbir zaman kopyalamadım; sonuçta özgün olmak bu işin olmazsa olmazı. Hem mantalite/konsept olarak hem de stil olarak…

Peki bu isimlerle tanışman nasıl oldu ve senin önünün açılmasında bir yararları oldu mu?

Hepsi ile müzik sayesinde tanıştım. Şüphesiz katkıları oldu tabii…

Hip hop kariyerinde dönüm noktası olarak düşündüğün bir süreç veya bir proje nedir?

Benim için dönüm noktası, üzerinde çalıştığım solo albümümdür. Bu albüme çok emek verdim, üzerinde bolca düşünme fırsatım oldu.

Çok iyi bir söz yazarısın. İnsanları etkileyebilecek kelimeler kullanıyorsun ve bu yeteneğin diss yazarken de ortaya çıkıyor. Türkiye'de "diss" kavramı sence de biraz basitleştirilmedi mi, diss'i bize tanımlar mısın?

Diss, ‘disrespect’ten geliyor, saygısızca davranmak demek. Rap’in yazılı olmayan kuralları var bunları unutanlar da var bilmeyenler de var. Kimi açıkça isim vererek yazıyor, kimi de imalı bir şekilde. Herkes kendine göre haklı tabii. Ayrıca konsepti kısıtlı Rapçiler de var mecburen bu olaya sarılıyorlar. Çünkü iş yaratıcık odu mu ‘panik’ oluyorlar. En önemlisi aynaya bakmak, egonu kontrol altına almak. Bana ironi ile gelenin omzuna kelebek gibi konarım, kan kaybından öldüğünü anlayamaz bile… Saygıdan sustuğumuz da oluyor tabii ama sabır bu, dolarsa akıtmak gerekiyor. Sonuçta diss bu olayın içinde var ve olmaya devam edecek. Türkiye’de ise moda kavramı genellikle kopyalamak anlamında sokaktaki gençler, davranışlar, kelimeler, saçlar, kıyafetler bile aynı, eğer moda olmuşsa. Kimse kendi içindekini bulup çıkarmıyor, bir diğerinden gördüğünü yapıyor. Rap’te bir dönem diss’ler yapılıyordu, herkes diss yapmaya başladı. Daha önce karamsar bir bulut vardı üzerimizde, herkes karamsar oldu bir anda. Şimdi MC’ler “battle rapçi” oldu. Trendy gençlik bakalım seneye ne yapacak?

Underground albümlerinin senin için önemi ne? Biraz bu çalışmaların hakkında bilgi verebilir misin?

Yeraltı için Mixtape hazırlıyoruz. Zaman zaman eski ünlü müzikler üzerine kayıtlar yapıyoruz, ben ve arkadaşlarım. Bunu yeraltına vereceğiz. Yeraltı bizim doğduğumuz yer, onların hak ettikleri müziği duymaları gerek.

Senin bandrollü albümünü ne zaman dinleyebileceğiz?

Çok yakında… Aksilik olmazsa önden 81’i dinleyip sonra solo albümümü dinleme fırsatınız olacak. Ama bu kesinlik kazanmış bir şey değil. Ama şunu söylemek şart: Şu ana kadar solo için yapılan şarkılar özgün şeyler; konular, lirikler ve anlatmak istediklerim…

Bu proje hakkında bilgi verebilir misin? Hangi isimlerle çalışmaların olacak, kafanda tasarladığın albüm nasıl bir şey ve albüm şu anda ne aşamada?

81’de Türkiye’den bolca Türk MC olacak. Çünkü Bora İngilizce rap yapıyor. Bunu Türkçe düetlerle destekleyeceğiz. Bunun dışında yurtdışından 1 ya da 2 isimle çalışmayı düşünüyoruz.

Hissettiğin her şeyi, anlatmak istediklerini şarkılara tamamen dökebiliyor musun?

Hemen hemen her zaman. Bazen aşırıya bile kaçtığı oluyor. Ama işin zevki de burada. Yani içimde kalmasını istediğim şeyleri de döktüğüm oluyor. Boşalıyorum ki tekrar kolay dolayım…

Underground'a baktığında “bu çocukta iş var, elinden tutmak gerekli” dediğin isimler var mı?

Elinden tutmak olarak görmüyorum bunu. Ama çalışılması gereken Buura var. Güçlü ve her kulağa hitap eden bir sesi var.

Türk rap camiası dışından birisinden beraber çalışmak için hiç teklif aldın mı?

Hayır, henüz almadım…

Peki, kimlerle çalışmak isterdin?

Amerika’dan çeşitli MC’lerle isterdim: Aesop Rock ve Mr. Lif olabilir. Müziklerini beğeniyorum.

İlerleyen dönemlerde hayata geçirmek istediğin projeler neler?

Solo albümler yapıp kariyerime devam etmek istiyorum. 2007 benim için ‘dolu’ bir sene olacak. Bu dönemde çıkan albümlere yenilerini eklemek için çalışmak öncelikli amacım.

Okuduğun üniversitede seni tanıyıp yanına gelenler oluyor mu?

Evet tabii oluyor. İstanbul Üniversitesi, Beyazıt büyük bir kampüs, konserlerde görüp sonra okulda karşılaştıklarımız da oluyor. Son 1 yıldır pek sık gitmesem de Rap dinleyicilerinin bir kısmının üniversite gençliği olması beni mutlu ediyor.

http://img171.imageshack.us/img171/6338/sahtiyanwhop2buyukkz0.jpg

Whop/ Bahadır Çevik

Murat'
12.10.2006, 14:03
JÖNTÜRK - ŞAMAN
7 - 8 Eylül'de Tüm Müzik Marketlerde

http://img249.imageshack.us/img249/4175/jonturksamanou0.gif

Türkiye hiphop kültürünün ve muhalif rap müziğinin en önemli temsilcisi JÖNTÜRK, üç yıllık bir suskunluğun ardından son derece etkili bir albümle, 'ŞAMAN' ile geri dönüyor.
Atlantis Müzik etiketiyle, 1 Eylül Dünya Barış Gününde yayınlanacak olan albümde yer alan sanatçılar:
" LEMAN SAM,
" NEJAT YAVAŞOĞULLARI (Bulutsuzluk Özlemi),
" CEMALİ,
" CEZMİ ERSÖZ,
" PINAR AYLİN,
" AKREP NALAN,
" YEŞİM ERÇETİN,
" CYCLEFLY (İrlanda),
" ALBINO (Almanya),
" MICROPHONE SNIPERS (Yunanistan ve Arnavutluk),
" BIG BLACK BOOTS (Rusya),
" MURAT PAKTEN,
" SIRHOT,
" ELNINO,
" TOLGA AKSOY,
" SERPİL VURUCU
" İLHAN GERÇEK

TÜRKÇE RAP'İN KİLOMETRE TAŞI
Barikat grubu olarak yayınladıkları iki albüm ve Güneşin Çocukları, Yan Ankara Yan, Namlu Ucunda Kadınlar, F Tipi Dünya, Hava Su Toprak ve Ateş, Geceler Günlerimi Gömer gibi sadece internet üzerinden bile yüz binlerce kişi tarafından indirilen şarkılara imza atarak Türkçe rapin vitrini süsleyenlerin içi boş zırvalıklarından ibaret olmadığını ortaya koyan hiphopın aydınlık yüzü JÖNTÜRKün, Türkçe rapin kilometre taşlarından birini oluşturacak ve içinde pek çok hit şarkıyı barındıran ŞAMAN albümünün kayıtları Digitalmix ve T&T stüdyolarında bir buçuk yıllık bir çalışmanın ürünü olarak ortaya çıktı.

Levent İnanlı imzalı Namlu Ucunda Kadınlar klibinin de yer aldığı ŞAMAN albümü, sadece daha derin felsefi sözlerle değil, daha sıkı bir vokal, Sirhotın ellerinden çıkan daha oturmuş bir saundla müzikal çizgisini de yükselterek, uzun süredir sabırsızlık içinde bekleyen dinleyicileriyle buluşuyor.

ALBÜM TRACK LİST:
1- AÇILSIN KAPILAR (intro)
2- ŞAMAN feat. LEMAN SAM
3- BALMUMUNDAN KANATLAR YAPTIM feat. CEMALİ
4- BIRAKMA BENİ feat. PINAR AYLİN
5- YÜZLEŞME
6- ORTAK BİR YAŞAM DÜŞLEDİM feat. NEJAT YAVAŞOĞULLARI, SİRHOT, CEZMİ ERSÖZ
7- SUN AVUCUNDAKİ KARANLIĞI BANA feat. AKREP NALAN
8- ÇOK SICAK feat. YEŞİM ERÇETİN
9- HİPHOP BU HAYATIN TA KENDİSİDİR
10- JÖNTÜRK
11- NAMLU UCUNDA KADINLAR feat. SERPİL VURUCU
12- PARYA
13- İSTANBUL SOKAKLARINDA
14- REDDET DİREN HAYIR DE feat. CYCLEFLY, ALBINO, BIG BLACK BOOTS, MICROPHONE SNIPERS, SIRHOT, ELNINO
15- MESAJ feat TOLGA AKSOY (autro)
16 - NAMLU UCUNDA KADINLAR (Klip)

Murat'
04.12.2006, 15:03
www.myspace.com/beyazkin

Ozan
06.12.2006, 15:53
www.myspace.com/beyazkin

çok sağol valla MT underground da en beğendiğim isimlerden birisi . baya sağlam rap yapıyor ... trabzon doğumlu olmasıda daha fazla sevmeme yol açıyor ...

Murat'
21.12.2006, 11:25
çok sağol valla MT underground da en beğendiğim isimlerden birisi . baya sağlam rap yapıyor ... trabzon doğumlu olmasıda daha fazla sevmeme yol açıyor ...

trabzon doğumlu...ayrıca trabzonluda......

Bu arada ayı içerisinde ocak ayı içerisinde sagopa kajmer ve kolera ktü akm de konser verecekler ......

sweetrose
21.12.2006, 13:14
JÖNTÜRK - ŞAMAN
7 - 8 Eylül'de Tüm Müzik Marketlerde

http://img249.imageshack.us/img249/4175/jonturksamanou0.gif

Türkiye hiphop kültürünün ve muhalif rap müziğinin en önemli temsilcisi JÖNTÜRK, üç yıllık bir suskunluğun ardından son derece etkili bir albümle, 'ŞAMAN' ile geri dönüyor.
Atlantis Müzik etiketiyle, 1 Eylül Dünya Barış Gününde yayınlanacak olan albümde yer alan sanatçılar:
" LEMAN SAM,
" NEJAT YAVAŞOĞULLARI (Bulutsuzluk Özlemi),
" CEMALİ,
" CEZMİ ERSÖZ,
" PINAR AYLİN,
" AKREP NALAN,
" YEŞİM ERÇETİN,
" CYCLEFLY (İrlanda),
" ALBINO (Almanya),
" MICROPHONE SNIPERS (Yunanistan ve Arnavutluk),
" BIG BLACK BOOTS (Rusya),
" MURAT PAKTEN,
" SIRHOT,
" ELNINO,
" TOLGA AKSOY,
" SERPİL VURUCU
" İLHAN GERÇEK

TÜRKÇE RAP'İN KİLOMETRE TAŞI
Barikat grubu olarak yayınladıkları iki albüm ve Güneşin Çocukları, Yan Ankara Yan, Namlu Ucunda Kadınlar, F Tipi Dünya, Hava Su Toprak ve Ateş, Geceler Günlerimi Gömer gibi sadece internet üzerinden bile yüz binlerce kişi tarafından indirilen şarkılara imza atarak Türkçe rapin vitrini süsleyenlerin içi boş zırvalıklarından ibaret olmadığını ortaya koyan hiphopın aydınlık yüzü JÖNTÜRKün, Türkçe rapin kilometre taşlarından birini oluşturacak ve içinde pek çok hit şarkıyı barındıran ŞAMAN albümünün kayıtları Digitalmix ve T&T stüdyolarında bir buçuk yıllık bir çalışmanın ürünü olarak ortaya çıktı.

Levent İnanlı imzalı Namlu Ucunda Kadınlar klibinin de yer aldığı ŞAMAN albümü, sadece daha derin felsefi sözlerle değil, daha sıkı bir vokal, Sirhotın ellerinden çıkan daha oturmuş bir saundla müzikal çizgisini de yükselterek, uzun süredir sabırsızlık içinde bekleyen dinleyicileriyle buluşuyor.

ALBÜM TRACK LİST:
1- AÇILSIN KAPILAR (intro)
2- ŞAMAN feat. LEMAN SAM
3- BALMUMUNDAN KANATLAR YAPTIM feat. CEMALİ
4- BIRAKMA BENİ feat. PINAR AYLİN
5- YÜZLEŞME
6- ORTAK BİR YAŞAM DÜŞLEDİM feat. NEJAT YAVAŞOĞULLARI, SİRHOT, CEZMİ ERSÖZ
7- SUN AVUCUNDAKİ KARANLIĞI BANA feat. AKREP NALAN
8- ÇOK SICAK feat. YEŞİM ERÇETİN
9- HİPHOP BU HAYATIN TA KENDİSİDİR
10- JÖNTÜRK
11- NAMLU UCUNDA KADINLAR feat. SERPİL VURUCU
12- PARYA
13- İSTANBUL SOKAKLARINDA
14- REDDET DİREN HAYIR DE feat. CYCLEFLY, ALBINO, BIG BLACK BOOTS, MICROPHONE SNIPERS, SIRHOT, ELNINO
15- MESAJ feat TOLGA AKSOY (autro)
16 - NAMLU UCUNDA KADINLAR (Klip)

Kardeşim Jöntürk milliyetçi rap ile mi başladı? dinledin mi?

oskayb
21.12.2006, 14:42
jöntürk'ün yukarıda tanıtımı olan albümü şaman'ın milliyetçilikle ilgisi yok.aksine milliyetçi söylemin tamamen dışında bilinen barikat çizgisinde.

Murat'
25.12.2006, 14:28
Sagopa Kajmer ve Kolera 13 ocak 2007 tarihinde Ktü akm de konser verecek arkadaşlar...İlgilenenlere duyrulur ...Bilet fiyatları 20 ytl.......Güney plaktan temin edebilirsiniz

Ozan
07.01.2007, 12:16
6 Ocak 2007 Kuvvetmira ve Melankolia müzik´in resmi sitesi olan www.melankolia.com.tr ve özlediğiniz radyo www.mic-beatz.com açılıyor

evet arkadaşlar dün açıldı tüm kuvvetmira ailesinin resmi web sitesi . hayırlı olsun diyorum . güzel olmuş site . biografi bölümleri yenilenmiş ve kişisel mesajlar atabiliyorsunuz kuvvetmiradaki kişilere ...

Murat'
14.01.2007, 19:26
SYt6e-rNIV0

sagopa kajmerin trabzon konserinden görüntüler.....

Semih GÜL
14.01.2007, 19:29
küfürü bırakalı beya adeam oldu sagopa :D

Murat'
14.01.2007, 19:32
küfürü bırakalı beya adeam oldu sagopa :D

küfürü bir kere yaptı o da o malum şarkı.......

Ozan
14.01.2007, 19:42
heyyt bee sago ile kolo ya bakın . süper bir ikili . ankarayıda sallamışlardı orayı da salladılar anlaşılan . :alkış:

Murat'
14.01.2007, 19:44
konsere giememek gerçekten üzücüydü yaaaaaa

Murat'
06.02.2007, 18:01
killa hakan- herşey yolunda

0Um3EhOM4BM

sagopa kajmer- baytar

R96hqzLauaM

guci 29
06.02.2007, 18:54
hiphop çok fazla dinlemem ama Sagopa ve Fuat'dan da vazgeçemem!:D

Ozan
11.02.2007, 19:34
sagopanın klip çok derin ve anlamlı oldu ...

killanın klibindeki senaryoyu anlayamadım malesef :D . o kadar kişi toplanıyor kavgaya gidiyor ve kavgada 2 kadın kapışıyor yere yığılıyor ve o kadar kalabalık dağılıyor . bilmem bu işin raconu böylemi orda anlayamadım ama neyse . şarkı gangsta sitiline göre uygun olmuş ama ben gangsta tarzı sevmiyorum pek fazla .

Ozan
11.02.2007, 20:00
bu arada bu başlık " hip hop " olarak değiştirilirse daha iyi olur . hip hop konusunu konuşuyoruz burda . başlıkda doğru olursa daha iyi olur ...

Ozan
02.03.2007, 14:46
evet arkadaşlar beklenen gün geldi ve Abluka Alarm - Ahenk albümü 1 martda müzik marketlerindeki yerini aldı . albüm tanıtımını dinledim ve çok iyi bir performans gördüm . şimdide albümü almaya gidiyorum zaten ve sabırsızım :)

bu arada U.L.A.Ş - H.a.r.f.a.r.a.s.ı.n.o.k.t.a.l.a.r albümü de 1 mart da çıkdı bandrolsüz albüm ama internete vermedi . satışlar elden yapılıyor ve kargoyla isteyenlere yollanıyor .

www.hiphoplife.net de zaten yeterli bilgi var ;)

Kaan Dilek
02.03.2007, 14:56
arkadaslar benimde müzik tarzim hip hop rnb soul sarki isteyenler varsa msn adressini bana göndere bilirler ayrica birkac indirebileceginiz müzik linkleri de verebilirim

Kaan Dilek
02.03.2007, 15:08
bu sarkiyi bilmeyenler icin tupac
http://www.youtube.com/watch?v=sO-HmsVgGWE

Remzi
02.03.2007, 15:18
ycRbMvaesaE

Ceza- Sitem (polis Sountrack)

Ozan
02.03.2007, 16:46
cezanın klip güzel olmuş ama şarkıyı ritimli söyleseydi daha güzel olurdu .

bu arada yeni aldığım bir bilgiye göre ceza da jedi mind tricks ile sahneye çıkacakmış jmt nin avrupa turnesinde .

Murat'
28.03.2007, 15:05
cezanın klip güzel olmuş ama şarkıyı ritimli söyleseydi daha güzel olurdu .

bu arada yeni aldığım bir bilgiye göre ceza da jedi mind tricks ile sahneye çıkacakmış jmt nin avrupa turnesinde .

ozan ceza sadece konserde bulunacakmış......yani sahneye faln çıkmayacak.....

Murat'
18.04.2007, 16:19
Ve Nihayet Beklenen Oldu.Sagopa Kajmer ve Kolera Düet Albümü “ İkimizi Anlatan Bir Şey “ Kısa Bir Süre Sonra Çıkıyor.Albümde Geriye Devlet Bakanlığı Prosüdürleri ve Matbaa İşleri Kaldı.Fakat Matbaa’dada Gecikme Yaşandı Çünkü Binlerce Albüm Kapağı Yanlış Kesildiği İçin Albümün Çıkış Zamanı Önümüzdeki Günlere Ertelendi.Bu Albümde Türkiye’de Bir İlk Olarak Double Cd İle Albüm Çıkaran Sagopa Kajmer Bu Kez Yine Bir Double Cd İle Karşımızda Albümde 21 Track Mevcut ve 18 Adet Enstürmental [ Beat ] Track Yer Alıyor.İlk 5000 Cd Sonrası Tek Cd Olarak Üretimi Yapılacak Albümün Bir Çok Süprizi Var Sagopa Kajmer ve Kolera’nın Kendi El Yazısıyla Yazdığı Şarkı Sözleri ve Şarkılar Hakkındaki Yorumları Bulunan Bir Defter, 1 Adet Poster, 1 Adet İse Kartpostal İçeriyor.Gelişmeler Yakında.

Not : Her Zaman Alışıla Gelmiş Snippet Verme Bu Albümde Gerçekleşmiyecektir.

http://www.hiphopclips.net/haber/icerik/Sagopa_Kajmer_Kolera_Duet.jpg

Sagopa Kajmer ve Kolera “ İkimizi Anlatan Bir Şey “ Tracklist :

Cd 1

1] İntro
2] Ne Bilirsin
3] Monotonluk Maratonu
4] Bir Var Bir Yok [ Feat. Critical Of Critical Madness ]
5] Şampiyonu Sıkar Yarış
6] Gam Tozu ve Dünyanın Ninnisi
7] Baglı Hayatım Pamuk İpligine
8] A Dan Z Ye Hiphop Argosu [ Skit ]
9] Süper İkili
10] Kendim İçin
11] Af Benim İçin Değil
12] Kolaysa Anlat
13] Fani
14] Biraz Gülümsemeye Ne Dersin [ Skit ]
15] Emcee Testi [ Feat. Contribution X ]
16] Şahit Varsa Konuşsun
17] Yarım Gönülle Bir Opus
18] Can Havli
19] Malum Tahrip İzleri
20] Herkesin Bir Suçu Var
21] Outro

Cd 2 Enstürmental

1] İntro
2] Ne Bilirsin
3] Monotonluk Maratonu
4] Bir Var Bir Yok
5] Şampiyonu Sıkar Yarış
6] Gam Tozu ve Dünyanın Ninnisi
7] Baglı Hayatım Pamuk İpligine
8] Süper İkili
9] Kendim İçin
10] Af Benim İçin Değil
11] Kolaysa Anlat
12] Fani
13] Emcee Testi
14] Şahit Varsa Konuşsun
15] Yarım Gönülle Bir Opus
16] Can Havli
17] Malum Tahrip İzleri
18] Herkesin Bir Suçu Var

Ozan
27.04.2007, 19:45
bende bugün " Sagopa Kajmer & Kolera - İkimizi anlatan birşey " albümünü aldım ve dinledim . sago & kolo yine döktürmüş . süper bir albüm olmuş . alışılagelmiş altyapıların dışına çıkılmış ve daha değişik ve güzel çalışmalar olmul . kolera da baya gelişme var . sagopa sesini gün geçtikçe daha da güzel kullanıyor ve ilk 5000 albüme yetişebildiğim için Allaha şükrediyorum :) . karamsar şarkılar tabiki yine ağırlıkta . birkaç tane eğlenceli sayılabilecek yerinde şarkılar yapılmış . malum kişilere diss değil ama güzel cevaplar sokuşturulmuş . sonuç olarak " mükemmel " bir albüm olmuş . daha fazla söze gerek yok heralde . albümü alıp dinlerseniz neler demek istediğimi görebilirsiniz ;)

Murat'
27.04.2007, 19:49
bernde bugün ankara d&r daki son albümü aldım...şansıma iki tane kartpostal çıktı...sagoseverlerin alması gereken bir albüm 23 ytl....

Murat'
30.05.2007, 13:29
http://img526.imageshack.us/img526/7518/riseofevilzpresentsmtvshl4.jpg

http://img520.imageshack.us/img520/2025/riseofevilzpresentsmtvsoa7.jpg

The New and last Free-Download Underground Album of MT | Beyazkin

Tracklist:
01-Dolunay'in 15'i
02-Adalet, Tolerans, Evrim ve Rönesans
03-Kalbimin Kücük Elleri (feat. Ufuk)
04-Süs Dualari (feat. R-Verb)
05-Me Can't Stop Me (feat. Die-key, Gizem , R-Verb)
06-Sararan Son Günler Benim
07-Bugün Icinde Hüznün Dünün Icinse
08-Yok Denklemli Paradox (feat. Saian 'Sakulta' Salkim)
09-Ana Ana
10-Isyankar Oldugumuz Icin (feat. Mic Kill Myers (MKM)
11-Ögretbenim Canim Benim
12-Amorf (feat. Gizem)
13-Saman Alti Savaslari (feat. Karachali aka Muhammed Ali)
14-Biri Siler Tarihi (feat. R-Verb)
15-Paraya Dul Vicdan Olmali
16-18 Yasim
17-Cikis ve Dönmeyis

Download-Link:

http://rapidshare.com/files/33504106/Rise_of_Evilz_presents_MT_vs._Fuckworld.zip

www.lazmataz.com (http://www.lazmataz.com)
www.myspace.com/beyazkin (http://www.myspace.com/beyazkin)

Ozan
30.05.2007, 16:38
bende albümü birkaç gün önce indirdim ve dinledim . 17 şarkının 13 tanesi çok sağlam şarkılar ve diğer kalanlarda ortalama . MT nin en beğendiğim albümü oldu . başarılarının devamını dilemek isterdim ama rap i bıraktığını açıkladı geçen günlerde :( .
bu 9. albümüydü ve çok üretken bir isimdi , rap i bırakması türk rap adına bir kayıptır . bundan sonra yakın arkadaşları dışında kimseyle çalışmasıda olmayacakmış ve sadece yakın arkadaşlarına yaptığı düetlerde dinleyebileceğiz . arada bir önceden yaptığı eski kayıtları internete vereceğini açıkladı . keşke rap i bırakmasaydı ama yapacak birşey yok .

YÖNETİCİLERDEN RİCAM ÜSTTEKİ LİNKİ KALDIRMAMALARIDIR ÇÜNKÜ ALBÜM ZATEN BANDROLLÜ ALBÜM DEĞİL YANİ İNTERNETTEN DAĞITILAN BİR ALBÜM . ALBÜMÜ YAPAN KİŞİNİN İZNİ VARDIR . ONDAN DOLAYI LİNK KOYMAKTA BİR SORUN YOKTUR .

Murat'
03.06.2007, 21:33
yalnızlar kapaklar muhteşem olmuş gerçekten

Ozan
03.06.2007, 22:14
yalnızlar kapaklar muhteşem olmuş gerçekten

evet kapak çok anlamlı ve albümdeki çoğu şarkı ile bağdaşıyor .

Murat'
26.06.2007, 14:02
buraya bir kaç tane mp3 eklemek istiyorum.......şunu da belirtiyim bu mp3lerin paylaşımı yasak değildir.....verdiğim mp3ler sagopa kajmer ve koleranın düet albüm kutlama gecesindeki mixtapelerdir.....

Bebeğim Öldü
http://rapidshare.com/files/39425122/Sagopa_Kajmer_Bebegim_oeldue_Mixtape_.mp3.html
Vasiyet
http://rapidshare.com/files/39423822/Sagopa_Kajmer_-_Vasiyet_Mixtape_.mp3.html
Baytar
http://rapidshare.com/files/39424016/Sagopa_Kajmer-Baytar_Mixtape_.mp3.html

Ozan
26.06.2007, 18:25
bu mixtape de ki parçalar da çok güzel olmuş gerçekten . bende vardı şarkılar ama olmayanlar indirebilir paylaşım için teşekkürler .

ancak sitedeki rap severler bu konuya pek uğramıyorlar bu aralar yaa :cool:

Murat'
26.06.2007, 18:41
bir tek ikimiz varız ozan herhlde....biz bizeyiz

Mertcan
12.05.2008, 12:25
Vardır İllaki Aramızda Bu Tarz Müziklerden Hoşlanan :)..

Mehmet Fırat
12.05.2008, 12:27
Böyle bir başlık vardı sanırsam. :)

Ama yanlış da hatırlıyor olabilirim. Çünkü bulamadım. :o :)

Mayls
12.05.2008, 12:28
3 yil boyunca fiilen icra ettim rapi ama daha sonra sadece dinleyici olmaya karar verdim.

Bu arada böyle bir konu vardi :)

Murat'
12.05.2008, 12:28
Vardıda o eskidi bakan yok burdan devam edelim...çok sıkı rap dinleyicisiyimdir......

Mehmet Fırat
12.05.2008, 12:30
Bari görüşlerimi de yazayım.

Lise 2'de, arkadaşların da tavsiyesiyle, Ceza dinlemeye başladım. Lise 3'te bütün şarkılarını ezbere bilecek kadar fanıydım Ceza'nın.

Ama üniversiteye başlamam ile birlikte soğudum Rap'ten. Şimdi sadece ara sıra dinliyorum. Özel bir hayranlığım yok. :)

Bu arada Sagopa düşmanı da değilim. ;) Onun da şarkılarını dinliyorum. :)

Mayls
12.05.2008, 12:37
Ben de Ceza'yi dinliyorum ama tarzi pek hosuma gitmiyor. Amerikan özentiligi gibi geliyor bana. Cünkü konular ciddi, beatler ve ritimler oynak. Ama acik bir sekilde korkmadan toplumsal sorunlari dile getirebilmesi hosuma gidiyor. Sagopa'da Ceza'yla kiyaslandiginda daha üstü kapali ve daha soft bir dille oluyor bu elestiriler ve tepkiler. Ama Sagopa'nin bir Bagdat'i Ceza'nin tüm protestolarini da gecer.

Murat'
12.05.2008, 12:40
Yaaaa sagopanın son albümü iyi güzel de her şarkısı dinlenmiyor artık....romantizmada her şarkıyı dinlemebiliyorum bunda dinleyemiyorum yaaaa...

Emirhan Makul
12.05.2008, 13:44
dinleyen olmaz mı ya hertürlü rep ama sago repin kralı

Cem Akyüz
12.05.2008, 14:09
Sansar Salvo dinliyorum çünkü arkadaşım:)

Ahmet Kuru
12.05.2008, 14:13
Sago diyorum başkada birşey demiyorum:)

Çağatay_
12.05.2008, 14:47
Bilgisayarımda baya hip hop vardır, Sansar,Mode XL,Sagopa Kajmer, Ceza, Snoop Dogg, az biraz Dr Dre,50 Cent vs..

Her tarz müzik dinlediğim için rap de seviyorum.Ama rapçiyim ben oo ben rapper'ım diyecek kadar fanatik boyutlara ulaşmadım.

Murat Değirmenci
12.05.2008, 15:10
rap=sagopa
sagopa=rap
fazla söze gerek yok

Mayls
12.05.2008, 15:14
Yaaaa sagopanın son albümü iyi güzel de her şarkısı dinlenmiyor artık....romantizmada her şarkıyı dinlemebiliyorum bunda dinleyemiyorum yaaaa...
Evet özellikle Kötü Insanlari Tanima Senesi'nde bazi parcalar asiri hareketsiz.
Ama Son albüm Ikimizi Anlatan Bir Sey'e nazaran cok daha iyi. Pessimist sözlerin yani sira Ortadogu kültürünü yansitan ritimlere de yer vermis tekrar. Mesela Beyâbân'i albüm ciktigindan beri dinliyorum ama hala bikmadim.

Emirhan Makul
12.05.2008, 15:17
firistayla yapamıyorum :D

Hasan Ayvenli
12.05.2008, 15:18
rap'i bir müzik türü olarak göremiyorum der ve kaçarım.
bi de sagoyla ceza kıyaslamasında sago çok daha iyidir :D

alper*
12.05.2008, 15:20
Sagopa Kajmer'i severim :)

Ama o kadar,1 mm ötesi yok :)

Mira_61
12.05.2008, 19:30
Biri Sagopa mı dedi ???:p Fanatiklik dersecesinde Sagopa hayranıyım:cool: Çevremdeki herkezi Arkadaşlarımı,ailemi hatta öğretmenlerimi bile bıktırıp birer Sagopa dinleyicisine çevirdim.:cool::D

Emirhan Makul
12.05.2008, 19:34
ya söze bak ya

bir kulaç daha atsam karadayım ben hiç böyle bir denize dalmadım üzerimde pantolonum artı ayakkabılarım ha gayret bir sene fırtına üzerimde dolunay gün yüzü açmış dalgalar boyumu aşmış nefesime gücü bahşet mevlam bir kulaç daha atsam olur everAllah

hastasıyız sagonun....sago krall

Muhammed KOÇ
12.05.2008, 19:37
zaman gazetesinin ekinde bugün full sago vardı.. bilginize :D

Mira_61
12.05.2008, 19:37
Son albümü beğenmeyenler var sanırım ama bence süperdi:)
-Beyaban
-Bir Kulaç Daha Atsam Karadayım
-Tek başınalığın Yolcusu
-Yakın ve Uzak
Favorilerim bunlar:cool:
Ama böyle sadece sevmekle olmaz Sago seviyorum diyen albümde almalı:)Hep destek Tam destek :D

Mira_61
12.05.2008, 19:38
zaman gazetesinin ekinde bugün full sago vardı.. bilginize :D
Okudum:) Çok iyi Açıklamalar yapmış Farkını her sözcüğünde belli etmiş.Okurken neden Sagopayı bu kadar çok sevdiğimi bir kere daha anladım :)

Emirhan Makul
12.05.2008, 19:41
sago şarkı sonuna ağlama payı bırak...! :D

Ozan
12.05.2008, 20:16
Sagopa Kajmer'in son albümünü beğendim fazlasıyla (K.İ.T.S.) Sözlerdeki gelişme net bir şekilde belli oluyor . Sagopa'dan bu albümde hareketli parça beklemek anlamsızdı ve altyapı ritimleri sözlerle doğru orantılı olarak yavaş;yani garip bir durum yok ortada . Tabi beğenmeyen beğenmez yine zevk meselesi .

Sagopa Kajmer ve Ceza tartışmaları artık gereksiz geliyor bana . 2-3 sene öncenin tartışmalarını hortlatmaktan daha önemli şeyler var bence Türk Rapinde.

ilhan
12.05.2008, 20:27
Böyle bir başlık vardı sanırsam. :)

Ama yanlış da hatırlıyor olabilirim. Çünkü bulamadım. :o :)

Yanlış hatırlamıyorsun.

http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=1751&page=15

Mayls
12.05.2008, 20:27
Bu aralar benim favorim Kötü Insanlari Tanima Senesi ve Ben Hüsrana Komsuyum.

Gamze
12.05.2008, 20:52
İki başlık birleştirilmiştir, teşekkürler İlhan. :)

Adem Erdoğan
12.05.2008, 20:53
Nefret in Şahisiyle ilk dinlemeye başladım.Lise 2 deydim.
Severim RAP müziği.

More Than Words:cool:

Murat'
12.05.2008, 21:13
başlık bakıyorum da hareketlenmiş...

Kadir
12.05.2008, 21:18
Sansar dinlerim , ve onun dışında elime geçtiği kadar diğer underground rapçileri.

Remzi
12.05.2008, 21:21
bi aralar fanatiklik derecesinde dinlerdim Rap'i ama iş artık kavga,tartışma vs. şeylere dönüşünce sıkıldım..şimdi sadece dinliyorum arada:)

Mehmet Fırat
12.05.2008, 21:27
Favorilerim;

Ceza - Savaş Çocukları (Med-Cezir)
Ceza - Sabah Bastı Geceyi-savaş çocukları part 2 (Rapstar)
Sagopa - Baytar (Kafile)
Kolera&Sagopa - Soğuk Küvet

:)

Nihal Ayvaz
12.05.2008, 21:28
rap değil sagopa kajmer dinlioruzzzz ;)

Mehmet Fırat
12.05.2008, 22:38
Türkçe Rap'e yoğunlaştık ama yabancıları unuttuk.

İki sene öncesine kadar sıkı bir Eminem dinleyicisiydim. Hala bazı şarkılarını dinliyorum.

Mockingbird, When I'm Gone, Sing For The Moment, The Way I Am, Lose Yourself, Cleaning Out My Closet, Stan,... :)

Murat'
12.05.2008, 22:39
Yabancı deyince Cypress Hill ve Jedi Mind Tricks diyorum...

İleli
12.05.2008, 22:50
tupac amaru shakuru dinleyerek buyuduk adam 96da oldu 5-6 tane album cikardi..10 dakikada sarki yazardi gangster rapin krali ilk ve tek alayi gelse gecemez onu zaten kiskananlarin saldirirsina ugrayarak olmustu..

Mayls
13.05.2008, 09:09
Yabanci dinlemem kesinlikle. Ceza'nin bir lafi vardi: "Onlar nasil uyusturucu aldiklarini, nasil suc islediklerini anlatiyor. 50 Cent'in cinayeti bile var." Yabanci konular pek hosuma gitmiyor yani.

Mira_61
13.05.2008, 16:52
rap değil sagopa kajmer dinlioruzzzz ;)
:alkış::alkış::alkış:
56 Denklemli İntro da dediği gibi Sagonun
Hip hop=Sagopa :cool:

Dursun Kaplan
13.05.2008, 16:53
Arabesk Rap ta güzeLdir.. ;)

Son Nefes, 013-Suikast, Qarizma favoriLerim.. ;)

Mayls
13.05.2008, 17:05
Arabesk Rap ta güzeLdir.. ;)

Son Nefes, 013-Suikast, Qarizma favoriLerim.. ;)
Bir aralar Son Nefes, MC Sefalet ve Kara Kuvvet hastasiydim :) Raple ilk tanistigim mevsimlerdi. Daha sonra Sagopa ve Ceza'yi dinledikce sözlerin cok basit oldugunu anladim ve biraktim :)

KUTADGU
13.05.2008, 18:01
Hımmmm....

İnceleyelim bakalım...

Bu arada ne çok seveni varmış "Yunus" kardeşimizin...

Mira_61
14.05.2008, 17:07
http://genclik.zaman.com.tr/?bl=7&hn=1464 Röportaj linki :) Çok güzel mesajlar vermiş.Bu adam Trabzonsporlu olsa başka ne isterim:p:D

Çağatay_
14.05.2008, 17:20
Hımmmm....

İnceleyelim bakalım...

Bu arada ne çok seveni varmış "Yunus" kardeşimizin...

Sözleri güzeldir üstadım, delisi olmak gerekmez ama dinlemek lazımdır :)

KUTADGU
14.05.2008, 19:38
Sözleri güzeldir üstadım, delisi olmak gerekmez ama dinlemek lazımdır :)

Hazım problemi yaşayacağımı da düşünmüyorum zaten...

Bir öğretmen arkadaşımızın, asker arkadaşıymış Yunus, nam-ı diğer Sagopa Kajmer.
Anlatıldığına göre gayet akıllı, mütevazi bir kişilikmiş..
Gelişkin bir altyapıya da sahip olduğu söylendi bana..
Okuduğum bazı şarkı sözleri hoşuma gitmedi de değil..
Lakin..
Lakin....

Ozan
14.05.2008, 21:32
http://genclik.zaman.com.tr/?bl=7&hn=1464 Röportaj linki :) Çok güzel mesajlar vermiş.Bu adam Trabzonsporlu olsa başka ne isterim:p:D

Teşekkürler . Bu röpörtajı okumamıştım ve okuduğum iyi oldu .

Nihal Ayvaz
14.05.2008, 21:34
Sagopa Kajmer,Kolera,Abluka Alarm

Hayko Cepkin&Pinhani sahnede

21 Haziran 2008 Saat:18:00′da Bostancı Gösteri Merkezinde

Mira_61
19.05.2008, 17:10
Başlık arkada kalmış :) Valenin Sayha ve Zaman sıkıcı adlı şarkılarını mutlaka dinleyin.Ben beğendim.youtube açabilenler:D için link http://www.youtube.com/watch?v=gujf2LojWoI

Mira_61
19.05.2008, 17:10
Buda Zaman Sıkıcı adlı şarkının linki :) http://www.youtube.com/watch?v=xFcNxzo-wxU

Ozan
19.05.2008, 17:41
Buraya linkleri koyup emek vermişsin ama benim görüşüm : " 1 tane daha Sagopa Kajmer'e gerek yok . " Özgün olmak her zaman önemlidir ve Vale'de bunu göremedim ben . Yıllar sonra Sagopa Kajmer kalır , Vale unutulur . Kesin ve net bir şey bu .

Ayrıca eleştirmek istediğim bir diğer nokta da Sagopa Kajmer'in önceden Raziel'e o kadar laf edip taklidimi yapmasınlar dedikten sonra Vale'yi desteklemesidir . Vale'yi neye göre destekledi acaba ? Raziel'den daha fazla Sagopa Kajmer'e benzemiş . Piyasada yalnız kalınca birileri yanımda olsun diye destekledi diye düşünüyorum . Sagopa Kajmer'i severim ama objektif olunca ortaya bu sonuç çıkıyor .

Ozan
19.05.2008, 17:45
Bu arada bugün Abluka Alarm internete bir ep verdi ve albümün adı : " Hayal Mahali "

www.melankolia.com.tr adresinden bu albüme ulaşabilirsiniz (Yöneticilere de bildirmek isterim ki illegal bir durum yok ortada . Sanatçıların kendi isteği doğrultusunda hayranlarına hediye ettiği bir albümdür)

Terzioğlu
19.05.2008, 17:54
Massiv'i taniyan varmi? :)
Almanya'da yasayanlar bilir :)

64REwYmNJ-o

LMhL39EpPiI

Murat'
19.05.2008, 18:31
Buraya linkleri koyup emek vermişsin ama benim görüşüm : " 1 tane daha Sagopa Kajmer'e gerek yok . " Özgün olmak her zaman önemlidir ve Vale'de bunu göremedim ben . Yıllar sonra Sagopa Kajmer kalır , Vale unutulur . Kesin ve net bir şey bu .

Ayrıca eleştirmek istediğim bir diğer nokta da Sagopa Kajmer'in önceden Raziel'e o kadar laf edip taklidimi yapmasınlar dedikten sonra Vale'yi desteklemesidir . Vale'yi neye göre destekledi acaba ? Raziel'den daha fazla Sagopa Kajmer'e benzemiş . Piyasada yalnız kalınca birileri yanımda olsun diye destekledi diye düşünüyorum . Sagopa Kajmer'i severim ama objektif olunca ortaya bu sonuç çıkıyor .

Cidden güzel yorum Ozan...

Mira_61
19.05.2008, 19:43

Evet Vale Sagonun iyi bir kopyası.Ama ne yalan söyliyeyim bu iki şarkısını gerçekten beğendim.Ondan önerdim.Ama Sagopanın piyasada kendisine bir yandaş bulma fikrine katılmıyorum.Çünkü bence buna ihtiyacı yok.Onun kalemi hareket ettikçe karşısında olanların çokluğu pek bir anlam ifade etmez.:okAyrıca böyle bir düşüncesi olsa neden yeni yetme bir grubu yanına almayı istesin ki ?

Ömer SEVİNÇ
19.05.2008, 20:07
Pek haz ettiğim bir müzik türü değil aslında. Sagopa'nın Vasiyet diye bir şarkısı vardı. Onu dinliyordum ama bir aralar. Halatım 27 boğum mu ne diyordu hoşuma gitmişti:)

FANATIK61
19.05.2008, 20:15
43bMusZt3P4

Y2nb0xJy2o0

Wg-273CXars

-CQVpXJnqxs

IhY2LwF5PW4

aEvgKZ4SPjg

Terzioğlu
19.05.2008, 20:29
NRlhfOUEfN4

Buda benim uzaktan akrabam olur. Kendisi Avusturya'da yasiyor.
Kel olan degil, digeri :)

Serdær
19.05.2008, 20:30
Buda benim uzaktan akrabam olur. Kendisi Avusturya'da yasiyor.
Kel olan degil, digeri :)

Transfer Sıkıntısını artık buralarda atıyoruz :)

Ozan
19.05.2008, 20:56
Evet Vale Sagonun iyi bir kopyası.Ama ne yalan söyliyeyim bu iki şarkısını gerçekten beğendim.Ondan önerdim.Ama Sagopanın piyasada kendisine bir yandaş bulma fikrine katılmıyorum.Çünkü bence buna ihtiyacı yok.Onun kalemi hareket ettikçe karşısında olanların çokluğu pek bir anlam ifade etmez.:okAyrıca böyle bir düşüncesi olsa neden yeni yetme bir grubu yanına almayı istesin ki ?

Sagopa Kajmer'in kalitesinden şüphem yok zaten ama piyasada ona karşı oluşan bir topluluk var ve oluşmaya devam ediyor . Bu durum da ister istemez olumsuz etki yapacaktır . Bunun etkileri Hip Hop sitelerine bile yansıyor . Eskisi kadar destek vermiyorlar Kuvvetmira'ya . Sagopa Kajmer'in ise "burnum yere düşse almam", benim kalitem belli . Dinleyen dinler,dinlemeyen dinlemez şeklinde davranışı olayları iyice çözülemeyecek hale götürüyor . Çünkü Sagopa istediği noktaya geldi sayılır ve artık rahat yaşayabileceği kadar para kazanıyor .

Yeni yetme birini desteklemesi ve sitede açıklama yapılması bence şunu gösteriyor : " Sagopa undergrounda destek vermiyor " diyenlere göstermelik olarak veya yaptığı hatanın farkına vararak , işte desteğimizi veriyoruz ve daha iyileri çıkarsa Kuvvetmira'ya alabiliriz olarak yansıtmak istemesidir . Bu şekilde undergrounda destek verdiği görülecektir ve yandaşları çoğalacaktır ama bence yanlış bir şekilde davrandı . Kendiyle çelişti sonuç olarak . Başkalarını Kuvvetmira'ya dahil etmek için veya destek vermek için uğraşması güzel ama keşke bu kişi Vale olmasaydı .

Yinede insanlık halidir hata yapabilir diyorum ve başarılarının devamını diliyorum .

canim TS
19.05.2008, 22:32
Busta Rhymes in yeni albümü güzel olacak gibi. Eski Busta geliyor. Don't touch me Drunken mix der süper olmus gercekten. Clipi harika. Hip Hop bek dinlemem, ama Busta, Eminem, Dmx bunlar dinlenir.

Cagdas Topal
19.05.2008, 22:35
rap konusu olurda ben gelmezmiyim T-RAP digerlerine gerek yok

sago

Mayls
19.05.2008, 23:54
Sago tarzi gelistikce, karsitlari amerikanlara daha cok özeniyormus gibi geliyor bana. Örnegin Ceza artik mütevaziligi falan da birakti önüne gelene sövüyor.

Mehmet Fırat
20.05.2008, 10:39
Sago tarzi gelistikce, karsitlari amerikanlara daha cok özeniyormus gibi geliyor bana. Örnegin Ceza artik mütevaziligi falan da birakti önüne gelene sövüyor.

O konuda haklısın. Ceza gittikçe gözümden düşüyor. Sakin hali hiç kalmadı artık.

Artık yeni şarkılarında, eski şarkılarındaki tadı alamıyorum.

Mayls
20.05.2008, 11:30
Pessimist tutuldukca, ki özellikle Kafile'den sonra ciddi bir dinleyici kitlesi olustu, Ceza gerilemeye basladi. Rap denince akla ilk Ceza ve Nefret gelirdi eskiden fakat Kafile'den sonra Sago Ceza'nin tahtina oturdu. Insanlarin hosuna gitmeye basladi cünkü; Kimseye satasmiyordu, küfür etmiyordu, isyan etmiyordu. Gencler cekinmeden annesinin, babasinin yaninda rap dinleyebilir hale geldi.

Ceza mecburen yeni seyler yapmak zorundaydi. Genelde sürekli birilerine isyan eden, protesto eden hatta provoke eden sözleri birakti, eglence müzigi yapmaya basladi. Ritimleri hareketlendi, sözleri hafiflesti ama kendisi asilesti, konserlerinde küfür etmeden duramaz oldu. Kirac'la basladi (gerci o konuda hakliydi bana göre), Eksi Sözlük yazarlarina kadar gitti bu durum. Su anda Ceza malesef "En iyisi benim" diyecek kadar düstü, Kliplerde sesten ziyade fizikiyle dikkat cekmeye calisan bayanlarla featuring yapmaya basladi.

Isin özü bu bence. Ceza gittikce siradanlasirken, Sagopa filozoflasiyor.

Mira_61
20.05.2008, 14:23
Sagopa Kajmer'in kalitesinden şüphem yok zaten ama piyasada ona karşı oluşan bir topluluk var ve oluşmaya devam ediyor . Bu durum da ister istemez olumsuz etki yapacaktır . Bunun etkileri Hip Hop sitelerine bile yansıyor . Eskisi kadar destek vermiyorlar Kuvvetmira'ya . Sagopa Kajmer'in ise "burnum yere düşse almam", benim kalitem belli . Dinleyen dinler,dinlemeyen dinlemez şeklinde davranışı olayları iyice çözülemeyecek hale götürüyor . Çünkü Sagopa istediği noktaya geldi sayılır ve artık rahat yaşayabileceği kadar para kazanıyor .

Yeni yetme birini desteklemesi ve sitede açıklama yapılması bence şunu gösteriyor : " Sagopa undergrounda destek vermiyor " diyenlere göstermelik olarak veya yaptığı hatanın farkına vararak , işte desteğimizi veriyoruz ve daha iyileri çıkarsa Kuvvetmira'ya alabiliriz olarak yansıtmak istemesidir . Bu şekilde undergrounda destek verdiği görülecektir ve yandaşları çoğalacaktır ama bence yanlış bir şekilde davrandı . Kendiyle çelişti sonuç olarak . Başkalarını Kuvvetmira'ya dahil etmek için veya destek vermek için uğraşması güzel ama keşke bu kişi Vale olmasaydı .

Yinede insanlık halidir hata yapabilir diyorum ve başarılarının devamını diliyorum .
Meyve veren ağaç tabiki taşlanır.Sago iyi işler çıkarıyor ve karşısında onu çekmeyenler olur.Zaten benim Sagopadaki en sevdiğim özelliği bu ''Beni dinleyen dinler,dinlemeyen dinlemez''Birilerine kendini sevdirmek için kendi tarzından taviz vermiyor.Ama bu kibir boyutunda değil.:)
Sagopa undergrounda verdiği destek göstermelik değil bana göre.Ama dediğine katılıyorum Vale den daha iyi rapçiler bulabilirdi:)

Mira_61
20.05.2008, 14:26
Pessimist tutuldukca, ki özellikle Kafile'den sonra ciddi bir dinleyici kitlesi olustu, Ceza gerilemeye basladi. Rap denince akla ilk Ceza ve Nefret gelirdi eskiden fakat Kafile'den sonra Sago Ceza'nin tahtina oturdu. Insanlarin hosuna gitmeye basladi cünkü; Kimseye satasmiyordu, küfür etmiyordu, isyan etmiyordu. Gencler cekinmeden annesinin, babasinin yaninda rap dinleyebilir hale geldi.

Ceza mecburen yeni seyler yapmak zorundaydi. Genelde sürekli birilerine isyan eden, protesto eden hatta provoke eden sözleri birakti, eglence müzigi yapmaya basladi. Ritimleri hareketlendi, sözleri hafiflesti ama kendisi asilesti, konserlerinde küfür etmeden duramaz oldu. Kirac'la basladi (gerci o konuda hakliydi bana göre), Eksi Sözlük yazarlarina kadar gitti bu durum. Su anda Ceza malesef "En iyisi benim" diyecek kadar düstü, Kliplerde sesten ziyade fizikiyle dikkat cekmeye calisan bayanlarla featuring yapmaya basladi.

Isin özü bu bence. Ceza gittikce siradanlasirken, Sagopa filozoflasiyor.
Katılıyorum.Müziğin Doası neydi öyle.Gülmeden dinlemek mümkün değil.:D

Çağatay_
20.05.2008, 16:44
Selim'e katılmamak elde değil fakat sagopa da az küfür etmiyordu zamanında.Ceza ile olan bir şarkıları vardı sanal alem delikanlıları diye küfür istiyorsan dinle :D Adam zamanla tarzını buldu.Bu şekilde geçiş dönemlerini herkes yaşar.Ceza zaten bana göre eski tarzından çok uzak değişik içerikli bir müzik yapıyor artık,çözebilmiş değilim.Bunu dinlemeliyim dedirtmiyor.

Sagopa da bence eskisi kadar dinlenesi değil.Evet güzel, hatta mükemmel müzik yapıyor ama eski şarkıları bambaşka.

Doa olayına hiç girmeyin zaten o nerden çıktı anlamış değilim.

Mayls
20.05.2008, 17:18
Evet, Bir Pessimistin Gözyaslari'na kadar Sagopa da Sagopa degildi, Silahsiz Kuvvet'ti :D Pessimist tarzi Bir Pessimistin Gözyaslari'nda olusturdu ve daha sonra gelistirdi. Bir Pessimistin Gözyaslari'nda da Hayat Arabamla 2005 Mil ve Cacaron gibi ufak tefek küfürler iceren sarkilar var ama en gec Romantizma'da birakti bunlari. Romantizma'da pessimist rapin zirvesine ulasti.

Bugün karsilastirildiginda Sagopa Kajmer ve Silahsiz Kuvvet bambaska kisiler zaten.

Murat'
20.05.2008, 17:28
Yaaa cezanın kardeşi ayben albüm çıkarmış.......ben internetin faydalarından yararlanıp indirdim bir bakayım dedim...bir şarkı dikkatimi çekti...cem karacanın raptiye rap rap parçasını söylemiş.......cidden çok ama çok kötü söylemiş yaaaa....

Mira_61
20.05.2008, 17:30
http://melankolia.com.tr/?paged=4 Küfrettiği için oda pişman zaten Hey geç dergisindeki röportajında öyle söylüyor :)

Çağatay_
20.05.2008, 17:33
Yaaa cezanın kardeşi ayben albüm çıkarmış.......ben internetin faydalarından yararlanıp indirdim bir bakayım dedim...bir şarkı dikkatimi çekti...cem karacanın raptiye rap rap parçasını söylemiş.......cidden çok ama çok kötü söylemiş yaaaa....

Geçen gün Alaturka Star isimli programda birisi Cem Karaca'nın 'Sen de başını alıp gitme ne olur' şarkısını söyledi.

Cem Karaca'nın kıymetini bilememişiz dedim.

Adam arabesk söyledi.

Bu arada Rap'e dönecek olursak, hemfikir olduğumuz üzere Sagopa söyleyiş tarzında değişikliğe giderken Ceza içerikte değişikliğe gitti.

Ama bana göre birisi iyi birisi kötü yolu seçti :)

Bu arada bence küfür ettiğine pişman olmasına gerek yok.O albümden bazı şarkıları hala severek dinlerim :D

Mehmet Fırat
20.05.2008, 19:26
Yiğidi öldür, hakkını ver...

Savaş Çocukları, Sabah Bastı Geceyi, Med-Cezir, Alaturka Çeşmesi, Holocaust, Panorama Harem, Ben Ağlamazken. Bu şarkıları hâlâ büyük bir zevkle dinliyorum. :)

Ama maalesef son albümünden hiç şarkı yok bunların arasında...

Bu başlık beni tekrar Rap'çi yapacak yahu. :D

Mayls
20.05.2008, 21:14
Holocaust ta sarki mi Mehmet? :D
Ayni cümle ve heceleri sürekli tekrarlayip duruyor :D

Mehmet Fırat
20.05.2008, 21:21
Holocaust ta sarki mi Mehmet? :D
Ayni cümle ve heceleri sürekli tekrarlayip duruyor :D

Holocaust'u şov yaptığı için sevdim. Şarkıda herhangi bir mânâ aramadım yani :D Mesela aynı şovu yeni şarkılarında da yapmak istemiş ama güzel olmamış.

Ama diğer yazdıklarım şarkı sözü bakımından da, söyleniş tarzı bakımından da çok güzeller. :)

Mayls
20.05.2008, 21:42
Gecen sene okulun yil sonu partisinde söylemistim Holocaust'u.
Özellikle "Sen beni bilemedin, yüregimi göremedin, kendini bilemedin, yamacima gelemedin, amacina varamadin, her yeri karaladin, barista yaraladin, acimadan aldin" ve "mamamamama" kismina bayildi herkes :D

"Mamamamama" kismi icin 1-2 ay calismistim :D Bir ara Ceza'dan bile hizli söylüyordum, daha sonra rapi birakinca o kabiliyetim de yavas yavas geriledi :)

Dursun Kaplan
20.05.2008, 21:46
Mode XL unutmamak lazım.. :)

Ozan
21.05.2008, 16:04
Mode XL unutmamak lazım.. :)

Türk Rap piyasasında çoğu kişiye olduğu gibi Mode XL'ye de bir yorumum olabilir :)

Parçalarındaki müzikler çok kaliteli geliyor bana ama sözleri çok atmasyon olduğu için beğenmiyorum bu grubu . İlerde düzelirler umarım da diyemeyeceğim çünkü öyle bir amaçları yok , tarzları buymuş :) Ne diyelim sevenleriyle beraber gelişebildikleri kadar gelişsinler ama sınırlı bir şekilde meşhur olabilecekleri bellidir .

Emirhan Makul
21.05.2008, 17:38
sultana benim favorim....

Mira_61
06.06.2008, 13:47
Sagopa Kajmer’in son solosu Kötü İnsanları Tanıma Senesi’nin 2 bölüm halinde çekilen video serisinin ilki ”Ben Hüsrana Komşuyum” Mtv Türkiye’de exclusive olarak yayında.İlk klipte fazla birşey anlayamayacağınız gibi 2.video olan ”Düşersem Yanarım”ı bekleyin,keyifle izlemeniz dileğiyle.
Melankolia Müzik
http://www.mtv.com.tr/mplay/detail.aspx?ClipId=4373
Gerçektende klipten bir şey anlayamadım.Artık ''Düşersem Yanarım'' da anlayacağız.:)Keşke Sago ilk Beyaban'a çekseydi klibi:(Umarım o parçayada klip çeker.

Mertcan
06.06.2008, 14:19
Sagopa Kajmerrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr rrrrrrrrrrrrrrrrrrr

MertcaN.K.*61
08.06.2008, 11:44
Sago KafkeF Kuvvetmira !
İlk sayfada bi arkadaş system of a down dinleyin demiş..konserine Türkler ve köpekler giremez diye afiş asan adamıın nesini dinlicem ama linkin park olabilir adamlar zaten nu-metal yapıo bi nevi rock altyapılı rap müzik..dj akman fln diolar ya ne dj akmanı yaa ben şu arabesk tarzında rap yaptıını sananları anlamıyorum seni seviyorum aşkm ama sen benden ayrıldın yoo dıp tıs dıp tıs...Rap bukadar basit bir müzik değil arkadaşlar..

DNA-TS
08.06.2008, 11:52
ben ceza ile başladım sagopaya geçiş yaptım ama huzuru MT de buldum ...nede olsa hemşerimiz :D

MertcaN.K.*61
08.06.2008, 12:53
ozaman sana Sagopa Kajmer ft. MT - Tek Kanatlı Kuş.... Mükemmel şarkı zaten sagonun lirikalitesini herkez bilior tekrar demeye gerek yok ama sözler müthiş yaa..

Ozan
08.06.2008, 18:16
ben ceza ile başladım sagopaya geçiş yaptım ama huzuru MT de buldum ...nede olsa hemşerimiz :D

Evet MT RAP yaparken çok başarılı albümler çıkardı ancak RAP'i bıraktığını açıkladı ve son olarak R&B-POP-Arabesk karışımı bir albüm yaptı . Ben şahsen hiç beğenmedim o albümü . Eski RAP parçalarını dinlemeyi tercih ediyorum .

Mira_61
10.06.2008, 12:53
Türk Rap camiasında gerek yapımcı gerekse icracı olarak önemli bir yere sahip müvekkil Sagopa Kajmer’e karşı kişilik haklarını ihlal eder tarzda hakaret ve sövme suçlarını da içeren çalışma, beyan ve yayınlarından dolayı Fuat Ergine karşı, müvekkile ait ihlal edilen tüm haklar bakımından yasalarda yer alan bütün cezai ve hukuki süreçler başlatılmıştır.
Av. Cemal DONAT
melankolia.com dan alıntıdır

Ozan
10.06.2008, 14:46
Hip Hop kültürüne Türkiye'de yeni bir boyut getiren Sagopa Kajmer , bu konuda da yeni bir şey getirdi ve atılan disslere dava açmaya başladı . Her ülkede bu kadar ağır laflar ediliyor disslerde ancak bizim kültürümüzden olsa gerek ve Sagopa Kajmer'de ağır bir insan olduğu için bu yolu seçiyor artık demekki . Çünkü cevap vermeyeceğini birçok kez açıkladı ama dissler ve hakaretler kesilmedi . Kendi seçimidir saygı duyarız ...

Mira_61
10.06.2008, 14:54
Bu insanların tek sığınağıda şu Rap ta küfür vardır.Hayır efendim bu sadece ''Amerikan Özentiliğidir''.Türk kültüründe milletin anasına bacısına şahsına bu derece küfretmek o-la-maz.Neymiş Neyzen Tevfikte Argo yazarmış.Savunma harika:mad:
Bence Sagopa çok geç bile kaldı.Diss atıcaksanızda adam gibi yapın.Ağzınızın payını alırsınız.Küfretmeden nasıl diss atılacığının dersini Sagopa defalarca vermişti zaten.;)
Umarım cezanı çekersin fazlasıyla Fuat....

Kadir
18.06.2008, 19:52
sago sansar'a da dava açmış . mahkemeler yakında sırf sago'nun davalarına bakacak .

Çağatay_
18.06.2008, 22:48
Rapciler dava açıyorsa vay halimize.Saçma buldum.

Diss'leri dinlemedim fakat kimsenin anasına bacısını sövüldüğünü düşünmüyorum.Sövüldüyse bu yazdıklarım hiç hükmündedir :)

Ayrıca kimsenin tarafında da değilim fakat Ceza'nın 3 dakikalık Mürekkebi Doldurdum Diss'i Sago'nun Disstortion Ep sinden daha etkileyici bana göre..2 tane küfür var diye rap dinlemeyecekseniz zaten sokaktan gelen bir müziği şehir insanının müziği yaparsınız.

Saygılar..

Kadir
18.06.2008, 23:54
Rapciler dava açıyorsa vay halimize.Saçma buldum.

Diss'leri dinlemedim fakat kimsenin anasına bacısını sövüldüğünü düşünmüyorum.Sövüldüyse bu yazdıklarım hiç hükmündedir :)

Ayrıca kimsenin tarafında da değilim fakat Ceza'nın 3 dakikalık Mürekkebi Doldurdum Diss'i Sago'nun Disstortion Ep sinden daha etkileyici bana göre..2 tane küfür var diye rap dinlemeyecekseniz zaten sokaktan gelen bir müziği şehir insanının müziği yaparsınız.

Saygılar..

Sansarın son çıkan bıkana kadar ismil ep sinde waterfall isimli parçasında sago ile ilgili 2 kelimesi var onun için dava açmış . ana bacı sövme yok gayet de güzel parça :D

Ozan
19.06.2008, 00:46
Bence " Dissortion EP " çok daha iyiydi Ceza'nın yaptığı şarkılardan ki Sagopa o albümü yaptığı dönemde Türk RAP piyasasını hatırlıyorum da çok fena çalkalanmıştı :D " Sago Ceza'yı gömmüş " lafı her yerde dolanıyordu ve bencede öyleydi . Disstortion EP'nin sözleri Sagopa Kajmer RAP'i bırakana kadar tüm kişilere yeter de artar bence . Onun dışında dava açması konusunda pek gerekli görmüyorum . Onların seviyesine inmesine gerek yoktu . Geçmişte kalmış şeyleri reklam yapmak için kullanan kişi yani Ceza , artık eskisi gibi düzgün bir çizgide değil bence . Sansar ise neden diss attı hala anlamış değilim :)

İskender YILMAZ
01.07.2008, 13:40
Rap dinlermisiniz?

Kimleri dinlersiniz?

En sevdiğiniz Rap sanatçısı?

En sevdiğiniz Rap şarkılar?

Önerdiğiniz Rap şarkılar?

Şarkı sözleri, röportajlar.. Kısaca Türkçe Rap ' le ilgili herşey..

İskender YILMAZ
01.07.2008, 13:49
Sizlere önerebileceğim şarkılar.. bunlar sLov rAp .. :)

Sagopa Kajmer & koLerA - Ne bilirsin
Sagopa Kajmer & koLerA - Soğuk Küvet
Sagopa Kajmer & koLerA - Bir Var Bir Yok
Sagopa Kajmer - Vesselam
Sagopa Kajmer - Kendime Sarılır Donarım
Sagopa Kajmer - Dessas
Sagopa Kajmer & koLerA - Gam Tozu Ve Dünyanın Ninnisi
Sagopa Kajmer - Ben Hüsrana Komşuyum
Sagopa Kajmer - Beyaban
Sagopa Kajmer - Bir Kulaç Daha Atsam Karadayım
Sagopa Kajmer - Baytar
Barikat & Şahsenem - Geceler Günlerimi Gömer
Dj Akman - Seni Özlemek
Medusa & Ako - Yalvarırım
Medusa - İçimdeki Sancılarla
Sagopa & Ceza - Neyim Varki
Ceza & Sezen Aksu - Gelsin Hayat Bildiği Gibi..

Mayls
01.07.2008, 15:04
Hip Hop basligi vardi :)

Cem Akyüz
01.07.2008, 17:45
Sansar Salvo dinlerim oda arkadaşım olduğu için:)Ayrıca Telaş dinlerim Haykiyide tanıyorum onuda dinlerim...

Mayls
01.07.2008, 21:15
DJ Akman dikkatimi cekti...
O rapci mi yav :D

Enes Berfin
01.07.2008, 21:44
Ben bir Sagopa hayraniyim genellikle bu sanatcinin sarkilarini dinlerim, o türkce rapin bir numarasi.

Sinan SARI
01.07.2008, 22:22
DJ-AKMAN ----Bir fidan gibi. Çok güzel bir yorum içten söylemiş.

Tekrar tekrar dinliyorum.:ok

OYılmaz
01.07.2008, 22:25
Eskiden çok az dinlerdim Rap şimdi dinlemiyorum özellikle yabancı dinlerdim. Türk olarak Sagopayı beğenirim bu dalda en iyisi Sago gerçekleri konuşuyor :)

Emirhan Makul
01.07.2008, 23:26
http://img116.imageshack.us/img116/3649/resim20127ke1.jpg

Muhammed
01.07.2008, 23:53
Ovvv bu ne resım boyle cok ılgınc cıkmıs sagopa

ÖmerFarukYılmaz
02.07.2008, 00:00
Sagopa,Ceza,İstanbul Attack....

Daha doğrusu hoşuma giden ne olursa....

Ama özellikle bu aralar..

Sagopa- Bir Kulaç daha atsam karadayım ve İstanbul Attack- Bazen favorilerim şimdilik...

Ozan
02.07.2008, 00:22
Sagopa Kajmer'in fotosu sanırım son video klibinin çekilme aşamasında alınan bir kare :) İlginç ama güzel çıkmış bence .

Bu arada DJ Akman kimdir ya ? Ben öyle bir rapçi tanımıyorum . Arabesk dalında kendini DJ sanan birisi olarak bilirim o kişiyi ve Rap'e gönül vermeyen birinin de Rap ile anılmasını istemem .

Not : Böyle bir başlık mevcuttu zaten .

İskender YILMAZ
02.07.2008, 12:03
vayy, sAgo ' ya bak, kendinden geçmiş adam ya.. :)

Ben bir Sagopa hayraniyim genellikle bu sanatcinin sarkilarini dinlerim, o türkce rapin bir numarasi.

evet, türkçe rap te bir numara..

İskender YILMAZ
02.07.2008, 12:05
DJ Akman dikkatimi cekti...
O rapci mi yav :D

rap cimi rock cımı bilmiyorum ama seni özlemek şarkısı rap tarzında.. ya da bana öyle geldi.. ilgilenmiyorum zaten dj akman' la..

Kadir
02.07.2008, 12:08
Selim55'in de deiği gibi böyle bir başlık vardı..

Bu arada mahkeme koridorlarının vaz geçilmezi Sago iyice uçuşa geçmiş..:)

Murat'
02.07.2008, 12:09
http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=1751&page=18&highlight=hiphop

işte o başlık..

Mira_61
02.07.2008, 12:10
rap cimi rock cımı bilmiyorum ama seni özlemek şarkısı rap tarzında.. ya da bana öyle geldi.. ilgilenmiyorum zaten dj akman' la..
O şarkı Kartal Karahilalin diye biliyorum ama yanlışda olabilir tabi.Dj Akman tam oksijen israfı.Ne yaptığını kendide bilmiyor bence:)

Mira_61
02.07.2008, 12:11
Selim55'in de deiği gibi böyle bir başlık vardı..

Bu arada mahkeme koridorlarının vaz geçilmezi Sago iyice uçuşa geçmiş..:)
Onlara müstehak.:)

İskender YILMAZ
02.07.2008, 12:12
O şarkı Kartal Karahilalin diye biliyorum ama yanlışda olabilir tabi.Dj Akman tam oksijen israfı.Ne yaptığını kendide bilmiyor bence:)

oksijen israfı .. :) erman ender de öyle bence..

Mira_61
02.07.2008, 12:14
http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=1751&page=18&highlight=hiphop

işte o başlık..
Diğer başlıktan devam etsek mi ? Böyle bir başlık vardı evet.

İskender YILMAZ
02.07.2008, 12:15
Diğer başlıktan devam etsek mi ? Böyle bir başlık vardı evet.

siz bilirsiniz, galiba o başlık arkalarda kalmıştı, ben görmemiştim..

Mira_61
02.07.2008, 12:19
oksijen israfı .. :) erman ender de öyle bence..
''Son Uyku'' hariç diğerlerini at çöpe :)

ApoCaN28
02.07.2008, 12:22
Ayben - benim o şarkısının sözleri de çok güzel
Medusa da fena sayılmaz...

İskender YILMAZ
02.07.2008, 12:23
''Son Uyku'' hariç diğerlerini at çöpe :)

iyi, burdan devam edelim bakalım..

sagonun hangi şarkılarını dinliyosun, daha doğrusu hepsini dinliyoruzda, daha çok seviyosun diye sorayım..

ilhan
02.07.2008, 12:23
Müziği tanıdığım zamanlarda Cartel'e bir iki kulak vermişliğim vardır. ( Sıkı bir metalci olarak bu itirafı yapayım. ) Ama ortaokul zamanlarımdı :)

Cartel bir numara cehennemden çıkan çılgın Türk felan mıydı böyle şeyler vardı.

ve başlıktan sıyışıyorum.

Rap müzik dinleyen insanlara aşırı saygı duyan biriyim. Ama rap müzik yapanlara saygı duymam :)

Kulağınızdan müzik sesi eksik olmasın.

( ilk ve son mesajımdır. )

İskender YILMAZ
02.07.2008, 12:25
medusa'nın yalvarırım la içimdeki sancılarla şarkıları güzel.. diğerlerini pek bilmiyorum zaten affet beni, kasma fazla, herşyin sebebi var vs..

İskender YILMAZ
02.07.2008, 12:29
Müziği tanıdığım zamanlarda Cartel'e bir iki kulak vermişliğim vardır. ( Sıkı bir metalci olarak bu itirafı yapayım. ) Ama ortaokul zamanlarımdı :)

Rap müzik dinleyen insanlara aşırı saygı duyan biriyim. Ama rap müzik yapanlara saygı duymam :)

:) hepimizin eksik olmasın inşallah.. bende sevmem rapçiyim diyeni, bol giyeni, kısacası özentileri ama dinlemek çok daha güzel.. zaten rapci değilim, sadece dinliyorum, hep dinliyorum..

alper*
02.07.2008, 12:49
http://forum.bordomavi.net/showpost.php?p=1458279&postcount=9

sagopanın başının sol tarafındaki çocuk mesut özil'e benziyor.

Mayls
02.07.2008, 12:50
Ben bizim mahallenin bakkalina acayip benzettim onu :D Hatta tipkisinin aynisi :D

İskender YILMAZ
02.07.2008, 12:55
http://forum.bordomavi.net/showpost.php?p=1458279&postcount=9

sagopanın başının sol tarafındaki çocuk mesut özil'e benziyor.

cidden baya benziyor..

Mira_61
02.07.2008, 13:40
iyi, burdan devam edelim bakalım..

sagonun hangi şarkılarını dinliyosun, daha doğrusu hepsini dinliyoruzda, daha çok seviyosun diye sorayım..
Dediğin gibi hepsi:) Sevdiklerim diye bir ayrım gerçekten yapamıyorum.Çünkü bütün şarkılarını çok seviyorum.Ama bu aralar en çok dinlediklerimi yazmam gerekirse
- Karikatür Komedya (En hüzünlü anlarımda dinliyorum ve ne hikmetse hep ağlıyorum :))
- Kötü İnsanları Tanıma Senesi
- Yakın ve Uzak
- Dil Yaratmakta En Asil Silahları
- Kürdan Kollar
Bu liste daha uzar gider ama bu aralar en çok bunları dinliyorum :)

Mira_61
02.07.2008, 13:58

Amerikalı rapçilere özenip onlar gibi giyinip kocaman kolye takanlar banada çok itici geliyor.Zaten öylelerini dinlemiyorum :)

İskender YILMAZ
02.07.2008, 21:08
ee hiç rap takılan yok mu yahu..?

Mayls
02.07.2008, 21:27
Catlak, tavsiye edebilecegin bir online radyo var mi Hip Hop calan?

İskender YILMAZ
03.07.2008, 13:29
hayır, rap çalan radyo bilmiyorum.. ben kendim çaldırıp dinliyorum.. :)

Mayls
03.07.2008, 13:30
En sevmedigim seydir, sarkilari secip Media Player'i acmak :)

Understation var ama onu da ben fazla begenmiyorum, genelde undergorund caliyor ve calan sarkilar %90 Ceza özentisi oluyor, küfürlü falan.

İskender YILMAZ
03.07.2008, 13:37
En sevmedigim seydir, sarkilari secip Media Player'i acmak :)

Understation var ama onu da ben fazla begenmiyorum, genelde undergorund caliyor ve calan sarkilar %90 Ceza özentisi oluyor, küfürlü falan.

evet, seçip ekleyene kadar sıkıcı ama dinlemeye başlayınca olay bitiyor.. :)

genelde rap'e yeni başlayanlar ya da kendinden önde birilerini görenler küfür ediyor, nedendir bilinmez.. rap kişiliği oturtup, adam akıllı işini yapıp beğeni kazananlar daha güzel işler çıkartıyor, bu benim fikrim tabi.. gerçi sagopa'dan başka birini dinlemiyorum pek ama..

Mayls
03.07.2008, 13:56
Reklamin iyisi kötüsü olmaz derler :) Undergroundda küfür eden dikkat cekiyor. Adini duyurabiliyor. Acikcasi ben underground rap yapsam ben de küfür ederim herhalde :) Ama rap piyasasinda bir Sagopa'nin oldugunu bilmek, küfürden uzaklastiriyor dinleyeni :)

İskender YILMAZ
03.07.2008, 14:04
evet, sagopa da önceden küfür ediyordu, kendide söylüyor zaten ama artık olgunlaştım, küfürsüz daha iyi işler çıkabileceği gösterdim ve kendimde inandım diyor..

bence o da artık biliyor 1 numara olduğunu, çekemediği biri yok onu çekemeyenler var, onlar küfür ediyor o da o seviyeye inmiyor, en iyisini yapıyor..

Mira_61
03.07.2008, 14:11
O kadar Sagodan bahsettiniz ki artık Sagonun bir parçasını dinlemezsek ayıp olur :)

http://www.ktunnel.com/index.php/1010110A/5a982088c3ff9f4a0098912f7586ae8611292bba9c3c45fdd1 b35aa3aab1cf57219aaf6fc7c92f0a16288

İskender YILMAZ
03.07.2008, 14:41
O kadar Sagodan bahsettiniz ki artık Sagonun bir parçasını dinlemezsek ayıp olur :)

http://www.ktunnel.com/index.php/1010110A/5a982088c3ff9f4a0098912f7586ae8611292bba9c3c45fdd1 b35aa3aab1cf57219aaf6fc7c92f0a16288

:) kürdan kollar çok güzel..

http://www.ktunnel.com/index.php/1010110A/5a982088c3ff9f4a0098912f7586ae8611292bba9c3c45fdd1 b35aa3aa94e24e41829328b3cf080a16288

bu da benim favorim..:ok

Mira_61
03.07.2008, 14:45
:) kürdan kollar çok güzel..

http://www.ktunnel.com/index.php/1010110A/5a982088c3ff9f4a0098912f7586ae8611292bba9c3c45fdd1 b35aa3aa94e24e41829328b3cf080a16288

bu da benim favorim..:ok
''İkimizi Anlatan Bİrşey'' albümünün en güzel parçalarından biri.Keşke ''Monotonluk Maratonu''ndan sonra buna klip çekselerdi:(

İskender YILMAZ
03.07.2008, 14:49
''İkimizi Anlatan Bİrşey'' albümünün en güzel parçalarından biri.Keşke ''Monotonluk Maratonu''ndan sonra buna klip çekselerdi:(

evet, çok iyi olurdu.. neyse dinlemekte yetiyor.. :) yetinmeyi biliyoruz.. son albümden kaç klip var ya, k.i.t.s ' den? ben sadece ben hüsrana komşuyum ' u izledim, çok güzeldi..

Mira_61
03.07.2008, 14:51
evet, çok iyi olurdu.. neyse dinlemekte yetiyor.. :) yetinmeyi biliyoruz.. son albümden kaç klip var ya, k.i.t.s ' den? ben sadece ben hüsrana komşuyum ' u izledim, çok güzeldi..
İki bölüm halinde çekildi klip.İlki ''Ben Hüsrana Komşuyum '' diğeride ''Düşersem Yanarım '' parçasına çekildi.2. klip yakın zamanda çıkar meydana.:)

İskender YILMAZ
03.07.2008, 14:56
hmm, iyi.. ben anlamıyorum yahu, bu ülkede o kadar amele var, ünlü oluyor.. sago nun o kadar fanatiği var, seveni var, adam gerçekten yapıyor bu işi, oldukça da iyi yapıyor, hiç gündemde değil.. amele popçuların hepsini toplasan sagonun tırnağına değmez..

Mira_61
03.07.2008, 14:59
Sagoyu diğerlerinden ayıranda bu zaten.İşini gerçekten sevdiği için yapıyor.Ünlü olmak için değil.O kadar ısrara rağmen Beyaz Show a çıkmamasıda bunun kanıtı.

İskender YILMAZ
03.07.2008, 15:06
hmm.. bence çokta doğru bişey değil, işini severek yapan ve çok iyi yapan aynı zamanda ünlü olan insanlarda var.. ama madem öyle bir duruş sergiliyor, bunun sonuna kadar arkasında durması lazım ama ben sagoyu bi kaç tv programında görmüştüm..

Mira_61
03.07.2008, 15:14
Mtv de birkaç programa çıktı ve fox tv de bir programa çıktı.Ama O program Türkçeyle ilgili olduğu için ona çıktığını söylemişti.Beyaz Show ona uygun olmadığı için çıkmama kararı almış.Kararına saygı durmak gerekiyor bence o ekranda uzak kalmayı tercih ediyorsa bazı düşünceleri vardır heralde.Ayrıca bence Çıktığı programlar hariç ekranda Sagoya göre pek bir program yok.Ben onun bu kararını destekliyorum.

İskender YILMAZ
03.07.2008, 15:16
evet, zaten yanlış olsada artık bundan vazgeçmesi daha yanlış olur.. neyse o işini bilir.. number oNe sAqo.. :)

Mira_61
03.07.2008, 15:22
''Bir anket mevzu bahismiş.televizyonda beni görmek istediğinizi biliyorum,lakin bırakın buna ben karar vereyim,kendimi nerede görmek istediğime ben karar vereyim.ben bu tip medyatik davalara kapalı biriyim,fazla önde olmak gibi bir egom da yok.anket demek ,dinleyici testi demektir,dinleyenlerim tabiiki bu ankete iştirak edecektir,lakin bu durum sonucu etkilemeyecektir.Sanki ben herkesten oy bekler durumdaymışım gibi bir tablo söz konusu oluyor,tam aksini istiyorum.Bu anket mevzuu beni bunaltıyor.ankete göz attım ve gördümki bir kişi sabaha kadar tıklayıp kafasına göre iş yapabiliyor.yani bu anket zaten baştan bir kayıp.Artı ,eğer dilerse beyaz ,benim cep telefonumu ya da menejerim yılmaz şenol’un telefonunu arar siz hiç merak etmeyin.Kısacası bu mevzuu büyütmeyin''
Beyaz Show ve Pikniktube deki anketle ilgili yaptığı açıklama Sagopanın.Tv çıkmasına karşı değilim ben sadece onun duruşuna uygun bir program olmalı.Oda buna dikkat ediyor zaten.;)

Kadir
03.07.2008, 15:28
Yeni bir parça gayet güzel.

Sansar Salvo - Paranı Verdim (http://rapidshare.com/files/126551536/Parani-Verdim-Sansarsalvo.Net.rar)
rar şifresi : sansarsalvo.net

Mira_61
04.07.2008, 07:53
YO!..klavye bir-ki bir-ki

Yine yaz,güneş tepede,ısı deride,yazınız güzel geçsin inşa’allah.
Senede bir kez görüşmeye alıştık İstanbul konserlerinde.Bazen senede 2-3 konser de verebiliyorum uzun zaman aralıklarıyla istanbulda.Geçen Bostancı Seafest gerçekten muhteşemdi.insanları onca zaman aralığının ardından öylesine coşkulu görmek aslında o zaman ayrılığında hep beraber olduğumuzun bir kanıtıdır.Bu bir sanatçı için her şeyden önemli aslında.Müzikten de yapılan işlerden de.İstediğin kadar iş yap sıcaklık yoksa sadece söyler inersin.Bizim konserlerimizdeki bu güzel fark bizleri müziği icra etmeye zorluyor.Bu aragaza sanırım herkesin ihtiyacı var.Özellikle müzisyensen ağrının emi budur.ilacı bulunca 2 saat de geçer 1-2 dakika gibi o sahnede.Hepinize kaldırdığınız elleriniz kollarınız,bağırıp harcadığınız sesleriniz ve göstermekte direttiğiniz sevgi için ayrı ayrı teşekkür ederim.Abluka alarm ve kolera da aynı düşüncelerde benimle.
Benim hayatım ‘’bu iş için şu kadar vaktim var,o iş için şu kadar vaktim var’’ telaşı ile geçiyor.Yüküm ağır.Hem sizleri hem kendimi hem ailemi sırtlanmışım gidiyorum gündüz gece.Sadece müzik değil benim hayatım,bilmediğiniz çok şey var.Ne ilginçtir ki,hayatımın içinden deste gül olarak müziği seçip sizlerle paylaşmışım.Sizler tüm yorumlarınızda,tüm fikir beyanlarınızda size sunduğum o desteden yola çıkıyorsunuz.Halbuki şahsiyetimi bilen pek nadir.Hatta bana şahsiyetsiz diyenleriniz bile var.Bir sanatçının seveni olduğu kadar sevmeyeni de var.Bu şuna benzer Allah’tan korkan da var korkmayan da.
Ün-şöhret,Yunus’u hergeçen gün daha fazla eziyor.Zaman ilerledikçe yaptığım şeyin artık bitmesi gerektiğini düşünüyorum.Misyon mu desem ne desem bilemiyorum.1998 senesinde ilk kez mikrofon başına geçip Türkçe sözlü rap yapmaya başladığımda şarkılarımı dinlerken kendimi kocaman sahnelerde insanları kendinden geçirirken hayal ediyordum.Elhamdülillah tam düşündüğüm,hayalini kurduğum gibi oldu her şey.peki ya bundan sonrası…
Dilerim hem sizler hem de ben gelecekte yine müzikle sarılırız.
Bekledikleriniz yollara düştü.Ti-şörtler,kolera inziva albümü,sago pesimist ep 5 parmak,abluka alarmdan yeniler vs vs.ne güzel şeyler bunlar hissedin az biraz.Ama lütfen aceleci olmayın.bizim sizlere sürpriz vermemizdeki amaç sizleri rahatlatmak.yani ‘’düşündüğün şey olacak ama sabırlı ol,şimdilik bil yeter!’’ demek.
Beni henüz EP 5 için ısınma turlarındayım.geçenlerde ilham perilerim ziyaretime geldi bir muhabbet bir muhabbet.hadi konserde haber ver onlara dediler.verdim gitti kızıhttp://www.sagocuyuz.com/images/smilies/smile.gif
Şimdilerde konserlerim var,EP ise bu konserlerin sonrasında bitirilecek tarafımdan.İçeriğinde ne olacak diss mi pis mi kis mi? Siz hala yüzümü görmek istiyorsunuz ama bir türlü yüzümden geçip kalbime inemediniz.bu gibi şeyleri bırakın.Sago yapacak ve herkes dinleyecek.2+2 nin sonucu hep aynıdır çünkü.
Kolera –İnziva ateş gibi.KITS le kafa kafaya,gerisini sen düşün.tipin değilsek frekans değiştir,herkes nede olsa MC,herkesin bir grubu var.herkes bir takım ve taraf.
İnziva benden 10 aldı.Kolera bu albümden sonra da tek rakibim.
Türkiyede yapılan rapin ne durumda olduğunu soruyorlar bana.diyorumki herkes bana sataşıyor korkumdan dinleyemiyorum.Sizler bu adamı işte bu hale getirdiniz.Bana lütfen Türkçe rapi sormayın diyorum.Diyorlar ki ama siz bu işin öncüsüsünüz.Nedir bu çelişki?
Sizce benim ağacın yere bakan dalları mı? Yine de demolarınızı can kulağıyla dinliyor ve gereken yorumu maillerinize bizzat yolluyoruz.Biz böyle değer veriyoruz bu işe.yalnız herkes icracı olursa bize gerek kalmaz bu işte.lütfen haddinizi bilerek iş yapın.yani ya rap yapacağım deyin ya da dinleyici olarak kalacağım deyin.herkes icracı olamaz.Bu ayrımı birçoğu yapamıyor.
Tişörtler elimize siz bu yazımı okurken ulaşmış olacak.Lakin benim artık bir tatile ihtiyacım var.sizlerden ricam şu;bizi 2 hafta idare edin.sizlere 1 temmuz sözü verdiğimizin farkındayım.ama şimdi satışa hemen başlarsak başında bir müddet durup takip etmemiz gerekir bu da tatilimi işe çevirir.o nedenle beni kırmayın ve 2 hafta bekleyin,sago ve kolo kafayı dinlendirsin,dimağ yorgunlaştı iyice,arada bir tenimizin ihtiyacı var güneşe.6 senedir bir tatilim olamadı bari olsun bu senehttp://www.sagocuyuz.com/images/smilies/smile.gif rap gibi oldu bu bölüm.
Bu yazı için ayırdığım vaktin sonuna geliyorum.
Dip notlar:
Kolera-İnziva şu an mastering de ,kapak basımda.çıkmasına çok az kaldı.Muhteşem albüm,harika lirik,etkileyici sound.sadece bekleyin.
Yaz turnesi 2 sene sonra ilk kez başlıyor,sago ve kolo ege ve güneye geliyor ayrıntılar ileriki günlerde.
Ep5 için sabredin,5 parmak tokadı yemek için bu kadar ısrarcı olmayınhttp://www.sagocuyuz.com/images/smilies/smile.gif ama yediğinizde tadını seveceksiniz o ayrı http://www.sagocuyuz.com/images/smilies/smile.gifşaka bir yana sabredin ahali.
Düşersem yanarım klibi son rötuşlarda,hüsrana komşuyum klibinin devamı niteliğinde olan 2. KITS klibi yine ayrıcalıklı olarak ilk kez MTV den sizlere ulaşacak.Klibin ayrıntıları ileriki günlerde.
11 Temmuzda Electronica Festte 15 dakika sahne alacağım,Birol Giray’ın davetlisi olarak,1-2 saat konser beklemeyin,bir hava alıp geleceğim ama seti biraz özellikli yapacağım o ayrı konuhttp://www.sagocuyuz.com/images/smilies/smile.gif
Seviyoruz sizi.
Rapin Oğlu
Melankolia.com.tr'den alıntıdır..
Sagopanın yeni açıklaması.:)
Bende seviyorum Seni:p

İskender YILMAZ
04.07.2008, 15:59
:) bekliyoruz bakalım kolera'yı.. sago bi çimsinn hele 1-2 hafta.. :D

Mira_61
04.07.2008, 16:10
:D:D:DHiç güleceğim yoktu.çççççç

Ozan
04.07.2008, 18:57
Başlık Türkçe Rap yerine Sagopa Kajmer başlığı olsaydı içerikle daha uygun olurdu bence :cool: Türk Rap ile ilgili bir şey göremedim çünkü Sagopa Kajmer dışında . Sagoyu severim ancak onu seven kitle genelde Rapi dinleyen kitle değil de sadece Sagopa Kajmer dinleyen kitle olarak varlığını sürdürmekte . Yeraltında da gayet güzel işler oluyor ancak görmek isteyene ... Küfürlü diye kestirip atmamak lazım .

Ayrıca önceden de söylediğim gibi böyle bir başlık mevcuttu zaten . Buradan ısrarla devam etmek isteyişinizi anlamıyorum . Eski başlık içerik ve bilgi yönünden zengindi .

http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=1751&page=19

Ozan
04.07.2008, 19:04
Sagopa mahkemeyi kazanınca Sansar daha çok hırslanmış demek ki ve bu parçayı yapmış . En başından attığı diss gereksizdi çünkü ortada atılacak neden yoktu . Sagopa'da artık kimle uğraşsın ki herkes diss atıyor adama . Gereken kişilere cevap verdi zaten zamanında ve gerekenlere de dava açtı . Ama o kadar diss atan varken gidip de Sansar'ı kaale alarak dava açmamalıydı bence . Ceza ve Fuat eski kişiler ve bir muhabbetleri vardı yani zamanında . Onun için onlara dava açması normal tabiki .