PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Şimdi Sağduyu ve Destek Zamanı

Çakır
16.08.2009, 13:08
Yeni bir sezonun daha çok başındayız.

Ligin ilk maçında Sivasspor deplasmanında aldığımız çok değerli bir galibiyetin ardından, Diyarbakırspor karşısında, kendi sahamızda, bu kez çok şanssız bir 90 dakika sonunda ilk mağlubiyetimizi yaşadık. Bu, maç öncesinde hiç kimsenin tahmin edemeyeceği bir sonuçtu. Aynı maçı, on kere oynasak yine de ortaya bu sonuç çıkmazdı, ama çıktı. Ligin henüz ikinci haftasında ne yazık ki, ilk şanssız maçımızı oynadık.

Ama şimdi; biraz soluklanmak, sağduyulu bir şekilde düşünmek,"TARAFTAR" olduğumuzu hatırlamak ve Trabzonspor'umuza tam destek olma zamanı geldi. Bu, aynı zamanda taraftarımızın; yani, dünyanın en büyük şehir takımının "efsane" taraftarının bu sezonki ilk sınavı anlamına geliyor.

Kısaca geride bıraktığımız sezonu ve bu yılı gözden geçirelim, nereden nereye geldik bir kez daha hatırlayalım...

- Kadromuzda çok büyük bir yeniden yapılanmanın ikinci yılını yaşıyoruz. Geçtiğimiz yıl, adeta sıfırdan ortaya çıkarılan ve çok başarılı olan bir takım ikinci yılını yaşıyor.

- Sezon başında, geride bıraktığımız sezonun başarılı kadrosu kayıpsız korunurken, kadromuz 4 kaliteli isimle takviye edildi...

- Başarılı, güven veren bir teknik kadro oluşturuldu...

Sonuçta ortaya; ümit vadeden, pırıl pırıl, genç ve yetenekli bir Trabzonspor takımı çıktı.

Gerek bireysel olarak tek tek değerlendirildiğinde, gerekse takım olarak Bordo-Mavi renklerin ağırlığını kaldıracak bir kadro yapısına ve güven veren bir teknik kadroya sahip olduk.

Tekrar edelim; yeni bir sezonun henüz en başındayız.

Ligin henüz ikinci haftasında yaşanan bu soğuk duştan alınacak çok dersler var. Ve gerek futbolcu kadromuz, gerek teknik heyetimiz, gerekse Sportif Direktör'ümüz Ünal Karaman bu dersleri en iyi şekilde alıp, gerekenleri yapacak kapasitede. Böyle bir sonucu ligin en başında yaşamamız bir avantaj olarak bile değerlendirilebilir.

Şimdi, tüm takımımıza ama özellikle de kadromuza katılan yeni isimlere, Teknik Direktör'ümüz Hugo Broos'a, Trabzonspor taraftarının yalnızca iyi gün taraftarı olmadığını; tepkilerimizin, övgülerimizin ve yergilerimizin "haftalık" olmadığını, Trabzonspor taraftarının gerçek taraftar olduğunu ve sonuçlara bağlı kalmaksızın bu takımın kayıtsız şartsız yanında olduğunu gösterelim.

Trabzonspor'un taraftarlarına işte en çok böyle zamanlarda ihtiyacı var.

Bu takım Avrupa Ligi'nde bize efsane maçları hatırlatan günler yaşatacak, Süper Lig'de şampiyonluğu sonuna kadar kovalayacak. Ve eğer; bizler, taraftarlık sınavını geçebilirsek, haftalık, anlık tepkilerden kurtulup bu renklerin bir parçası olduğumuzu ispatlayabilirsek, bu takım ŞAMPİYON olacak.

Şimdi top taraftarda...

Şimdi taraftarın bu takımı sahiplendiğini gösterme zamanı...

Şimdi, Bordo-Mavi için sağduyu ve destek zamanı...

Şimdi KOŞULSUZ, ŞARTSIZ TAM DESTEK zamanı!

shade6161
16.08.2009, 13:12
aynen katılıyorum acıklamalarınıza..elinize saglık ..dediğiniz gibi daha sezonun basındayız..destek tam destek..

pReN@_61
16.08.2009, 13:12
Desteğimizi sürdüreceğiz.Takımımıza güveniyoruz..

Barış Kaptanoğlu
16.08.2009, 13:16
bu takım neler başardı...Bi yenilgiyle takımıza küsecek değiliz elbet.Touluse maçıyla birlikte bir çıkış yakalarız inşallah

Hasan61
16.08.2009, 13:17
daha ligin başındayız destek olmamak gibi bir şey söz konusu bile olamaz

firidin61
16.08.2009, 13:19
Bu takımın sağduyu ve desteğe değil İyi bir '' santrafor '' a ihtiyacı var . 25 yıldır yeteri kadar sağduyu ve destek gösterildi . 25 yıldır esirgenmeyen şimdide esirgenmez o konuda hiçbir şüphem yok .

Saygılarımla

Erkut Ay
16.08.2009, 13:26
destek mutlaka olacakta birazda yönetim takıma destek verse inadına forvet eksiğini görmez bi tavırdalar umutla gökhanla bu işin gitmediği kesin tekke transferindede futbolcuyu yalancı çıkarma çabaalarıda extrası 24 transfer yaparsın ama golcün olmayınca baka kalırsın aynen olduğu gibi var olan eksikleri inkar edipte eksik takımla sabredecek tahammülü kalmadı taraftarın buda bi yönetim eleştirisidir yoksa taraftarın takımı desteklememesi gibi bi durum yok...

cihatöztürk
16.08.2009, 13:28
bu taraftar takımını hep desteklemiştir

desteklemeyede devam edecektir ama sonu hep hüsrün oluyo bu taraftarın ona acıyorum ben

İslam Sezer
16.08.2009, 13:52
ligin başında şanssızlık yaşamak sonunda yaşamaktan iyidir.umarım ders olur ve daha iyi çalışırız.

TheRapZoNe
16.08.2009, 13:55
Taraftar takımına destek olmalı,ligin henüz başında isyan bayraklarını açmamalı evet bunda hemfikiriz ama; kulübün yöneticileri eğer geçen sezon gol kaçırmada yüksek lisans sahibi umut-gökhan ikilisi kadroda tutup bu takıma forvet almıyorsa; üstüne üstlük forvet almayacağız çünkü takımda 5-6 tane forvet var diyerek taraftarla dalga geçiyorsa işte burada taraftar desteğini keser başarısız sonuçlardan sonra hesabını sorar.

ismail-dede
16.08.2009, 13:58
taraftarlardan takıma destek olmayan varmıdırki sanmıyorum
bu kadar eleştirinin sebebi daha sezon başı ve bağıra bağıra forvet yok diyen takım taraftarda bunu görüp tedbir alınmasını istiyor bence en büyük destek bunu ifade edip yönetimi harekete geçirmek

Rahman Gümüş
16.08.2009, 14:04
Bu takım amatöre de düşse biz destekleriz..Bu hafta manisaya da gideceğiz...Ama kimsenin bizim bu şartsız şurtsuz sevgimizi suistimal etmeye hakkı yok... Ama üzülerek görüyorum ki bizim yönetimimiz de bu anlayış mevcut...

LazAnisT
16.08.2009, 14:06
Top taraftardaysa yandık.:)

ÜNAL
16.08.2009, 14:17
Ben inanıyorum Hugo Bross aynı hataya bir daha düşmeyecek :ok

http://www.hurriyet.com.tr/_np/6318/8476318.jpg

Erkut Ay
16.08.2009, 14:20
Top taraftardaysa yandık.:)
her tepkide taraftarı suçlar tavrınıza hastayım. bu taraftar bişeyden anlamaz Allah herkese vermiyor o yeteneği demekki . hep destekya kimse eleştirmesin yoksa haksız duruma düşersiniz .

Vural Kuyumcu
16.08.2009, 14:21
sonuna kadar destek

Mustafa Önal
16.08.2009, 14:23
çakır Trabzon yönetimin yaptığı yanlış icraatlarla çalkalanırken. üstüne üstün bide tekke durumu varken ben içerden umudumu kestim. avni aker le bu iş olmıcak.
olan yine bize olcak.

Tolunay Abdioğlu
16.08.2009, 14:29
Daha ligin başındayız bu takım bu ligi götürebilecek kalitede.

Ne olursa olsun desteğimizi esirgemeyelim.

Mehmet Zeki
16.08.2009, 14:31
Destek veriyorum. Tamam. Ama bu takim'a forvet ve sagbek lazim. Bence bu takim sampiyon olamaz. Ama 2 transferle olabilir.

hatice_61
16.08.2009, 14:36
takıma sonuna kadar destek olmalıyız yenildiğimiz zamanda yanında olmalıyız maçlar bana göre şans işi yenmekte var yenilmekte ama yenilmemek dileğiyle

hasancolak
16.08.2009, 14:38
bu takıma tek eksıgı forvet tekkeyı yaşlı dıye almıyosunuz alın batuganı

Mustafa K. Demirbaş
16.08.2009, 14:42
taraftar takımını koşulsuz destekliyor fakat takım taraftarı takmıyor gibi ..
dün takım mağlup olmuş tribünlerde Fatih Tekke Tezahüratı yapılıyor maç sona erdi biz takımı tribüne çağırıyoruz gelmiyorlar stad tamamen boşalıyor fakat biz hala takımı bekliyoruz takımı çağırıyoruz yanlarında olduğumuzu onlara sahip çıktığımızı göstereceğiz ama ne yazık ki hiç bir futbolcu gelmiyor ama yine desteğe devam biz şahısların değil takımımızın yanındayız her zaman yanında olduk yinede olacağız perşembe günüde 90 dk destek için yine tribündeyiz...

İlker ToSun
16.08.2009, 14:45
yazı çok güzel ama canımı sıkan bir noktada yok değil yani. daha ligin 2. haftasında bu isimli bir başlığa ihtiyaç duymamız bence düşündürücü.
ayrıca taraftara kabahat bulmayı yada destek sırasının taraftarda olduğunu söylemeyi asla doğru bulmuyorum çünkü Sadri Şener in gelişiyle beraber ilk başlarda yapılan doğru hareketleri gördükçe bu camia ve taraftar yıllardır hiçbir başkana vermedği desteği gerek madden gerekse de manen Sadri Şener e vermiştir. Eğer Sadri Şener bu sene de transfer konusunda biraz daha vizyonlu ve cesaretli davransaydı yine aynı desteği en az geçen seneki kadar görürdü. En basit örneği kombineler ...

The_Storm
16.08.2009, 14:46
Şimdi sağduyu ve destekten önce yönetimin kendine gelip, herkesin gördüğü eksikleri inkar etmekten vazgeçerek, transfer sezonu kapanmadan forvet takviyesi için canla başla çalışma vaktidir. Yoksa bu sene de geçmiş olsun.

Şartsız destek ancak transfer sezonu bittikten sonra yani Eylül'de söz konusu olabilir.

kaleönü
16.08.2009, 14:50
hiçbir zaman iyi gün taraftarı olmadım ama bazen şampiyon olmayı değilde sadece huzurlu bir maç izlemeyi istiyorum. bu maç bize gösterdi ki ilk hafta ağzımıza bir parmak bal çaldılar sonrası Allaha emanet Trabzonspor böyle olmamalı hele de kendi evinde umarım herkes bu yenilgiden büyük bir ders çıkarmıştır ve bu dersler önümüzdeki mutlu günlerin habercisi olur....

Napoli
16.08.2009, 14:54
Yine bana hüsran hüsran..

outlaws61
16.08.2009, 15:00
Hep Destek Tam Destek..

Muhammed KOÇ
16.08.2009, 15:06
başka hiçbir rakip diyeceğimiz takımlar, hiçbir malubiyetinin ve başarısızlığının sonunda kendi forumlarında şimdi sağduyu ve destek zamanı başlığını açmaya, taraftarı bilinçlendirme sakinleştirme çabasına girmeye gerek duymuyor. taraftar kelimesinin sözlükteki anlamını bile uygulayamayan taraftarlarız. artık bu cümle bizi açıklayan cümle; büyük takımın küçük taraftarlarıyız.

S.DEMİRCİ
16.08.2009, 15:44
bende bunu anlamıyorum..
eleştiri yapmak ,desteklememek mi oluyor...

kurt2000
16.08.2009, 15:50
öğrenmemiz gerek ilk ders sabır sabır sabır biz daha sabretmek ne demek onu bilmiyoruz. Allah yönetimde arkadaşlara sabır versin çok zor bir iş yürütüyorlar

Muhammed KOÇ
16.08.2009, 15:53
bende bunu anlamıyorum..
maçın son 20 dk sında fatih tekke diye bağırmak, 90 dk boyunca sahanın 4 bir yanından küfür yiyen umutu saha çizgisine yaklaşmasına bile tahammül edemeyen seslere mağruz bırakmak.. nasıl bir eleştiri? nasıl bir taraftarlık?

Dursun Kaplan
16.08.2009, 15:54
Sinirlenirim,kızarım hatta yer, gelir nefret bile ederim.

Ama ne olursa olsun bu sevgiden vazgeçmem. ;) Trabzonspor bu kolay değil. Bi kız sevdasına benzemez. Mezara kadar sürer bu sevda.

Ilelioglu
16.08.2009, 16:00
Iyi güzelde, bu masali cok dinledik biz.:)

Cafer Bulur
16.08.2009, 16:10
Destek her zaman vardi ve olacak.

Takimin yuhalanmasi yanlisti o kadar,ama suda varki ben de orada olsam ayni tepkiyi verebilirdim.

Firidin hocama katiliyorum,destekden ziyade takimin takviyeye ihtiyaci var...

mahmuter61
16.08.2009, 16:12
umuta tam destek penaltı kaçırsada destek boşkaleye atamasada hatta 5 maç üst üste kaybetsekde ligi 13.bitirsekte!!!Yahu kardeşim takıma destek olmayan kim?milletin kızdığı başkan,insanları salak yerine koyup bu takım yeterli demeyecek bu umut 2.ligde zor oynar kim o da Trabzonsporun forveti milletin tepkisi buna.

Cafer Bulur
16.08.2009, 16:16
umuta tam destek penaltı kaçırsada destek boşkaleye atamasada hatta 5 maç üst üste kaybetsekde ligi 13.bitirsekte!!!Yahu kardeşim takıma destek olmayan kim?milletin kızdığı başkan,insanları salak yerine koyup bu takım yeterli demeyecek bu umut 2.ligde zor oynar kim o da Trabzonsporun forveti milletin tepkisi buna.
Konustugum bütün takim taraftarlarinin söyledigi su:Siz umut oldukca asla basariya ulasamazsiniz ve bir forvet almadikca basarisizliga mahkumsunuz.

Yarin gökhan oynar ama bu durum degisir mi,gecen sezona bakmak yeterli bence.

Hasan61
16.08.2009, 16:18
bende bunu anlamıyorum..
Bu takım uefa'da kesin elenir
bu takımdan bir şey olmaz
bunlar bir eleştiri değildir
ama ne yazık ki forumda çok fazla söyleniyor

murat
16.08.2009, 16:20
Destek veriyoruz ama yanlislarida bukadar gormemezlikten gelmeye gerek yok. Yani ayaginda top tutabilen bir forvet almak cokmu zor?

Erkut Ay
16.08.2009, 16:29
Bu takım uefa'da kesin elenir
bunlar bir eleştiri değildir
ama ne yazık ki forumda çok fazla söyleniyor
bunlar söyleniyorsa takımın eksikliği olduğundan vakti geçmeden bir önlem alınması gerektiğinden söyleniyor belki göremeyenler görür diye sevgi ağacı olmaya gerek yok yetersiz gördüğü kadrodan mucizeler bekleyemiyoruz maalesef acıdan kimse zevk almıyor burda yuhalamak ayrı bi olay genele dökmeye gerek yok buna tepkiyi bizde veririz tüm bunlar umutun amatör oyuncu olduğunu bu takımın forvtsiz ve yıllardır hazır olamadığı ve yönetimin bu konuda inat ederek aciz kaldığı gerçeğini değiştirmiyor .....

bluelight
16.08.2009, 16:31
sağduyulu davranmaktan yoruldum. biraz da diğer taraf sağduyulu davransa ama neyse yapacak birşey yok, keskin sirke küpüne zarar, el mahkum destek verecez, inş. herkes sorumluluğunu bilir, sahada yürümez!!!

Hasan61
16.08.2009, 16:32
bunlar söyleniyorsa takımın eksikliği olduğundan vakti geçmeden bir önlem alınması gerektiğinden söyleniyor belki göremeyenler görür diye sevgi ağacı olmaya gerek yok yetersiz gördüğü kadrodan mucizeler bekleyemiyoruz maalesef acıdan kimse zevk almıyor burda yuhalamak ayrı bi olay genele dökmeye gerek yok buna tepkiyi bizde veririz tüm bunlar umutun amatör oyuncu olduğunu bu takımın forvtsiz ve yıllardır hazır olamadığı ve yönetimin bu konuda inat ederek aciz kaldığı gerçeğini değiştirmiyor .....
eksikleri söylemekle,forvet istiyoruz demekle
arasında çok büyük fark var

trabzonsporfan
16.08.2009, 16:32
Bu takımdan birşey olmaz tabiri nedir?

Şudur

Bu takımdan birşey olur ' un anlamı onu seyleyene göre Trabzonspor şampiyon olur demektir.

Bu takımdan birşey olmaz demekse Trabzonspor şampiyon olamaz demektir , üzerine fazla gitmeyelim onları söyleyenlerin

Hotaman
16.08.2009, 16:35
Sağduyu başlığında okuduklarım taraftar kimliğimizi gösteriyor.
Traftar 25 senedir olduğu gibi yine haklı!

Detaya girmiyorum, Trabzonsporluyum. Kulübümle asla pazarlık yapmayacağım bu takım ligten de düşse sağ duyu ile onu destekleyeceğim çünkü ben sadece bir taraftarım!

Kıvanç Çuvalcı
16.08.2009, 16:36
Bence boyle bir basliga bile gerek yok,daha ikinci haftadayiz ne oluyor nedir bu panik havasi yine gunluk yasamaya basladik,Allah bu taraftara akil fikir versin.gecen hafta super takimdik bu hafta kaptani bile sattilar bir haftada,yazik oluyo emeklere,yazik oluyor su takima.

oflu engin
16.08.2009, 16:55
her zaman aynı şeyi yapıyoruz sapla samanı karıştırıyoruz.niye anlamakta bu kadar zorluk çekiliyor.sorun biz veya bizim desteğimiz koşulsuz şartsız bağlılığımız değilki.biz neler atlattık hala burdayız.demekki sorun bizde değil.sorun sorunu görüpte bunu bilerek inatla çözemeyen sistemdedir.ve inatla bunun yanlış olduğunun bilinmesi halinde sırf huzur ve düzen bozulmaması içinde ses çıkarmayan ortamı yumuşatma gafletidir sorun.fatih isteğinde başta herkesden destek gelmesine rağmen sonradan bu desteği çekerek saf değiştirenlerdedir sorun.şimdi gemi kaptansız bu saatten sonrada bizim kaptanda gelmez.şimdi sorun forvet ve sağ kanattır.

trabzonsporfan
16.08.2009, 16:57
eminim ki Toulouse maçında bu başlık unutulacak

inşallahhh

Kazım Uzunboy
16.08.2009, 16:59
Her zaman dediğimiz gibi; Hep Destek Tam Destek!!

Emre EFENDİOGLU
16.08.2009, 17:43
Trabzon taraftarına bir çiçekle bahar gelir, bir rüzgarla kış gelir. Bu hep böyle. Keşke böyle olmasa. Dün o iki dandik golü yemesek herkes şunları konuşacaktı:
- Mükemmel pas yapan takımımız var.
- Umut karşı takım defansını yıpratıyor ötekiler tamamlıyor.
- Yattara, Gabriç, Gökhan gelsin siz şovu görün
- Toulouse yi dağıtacağız
- Uefada final bile oynarız.
- Saat 7 ye 24 var.

Böyle uzar gider bunlar.

Mehmet
16.08.2009, 19:31
:mad:Diyarbakırspor hiç yenemediğimiz bir takım değil, yenilmek zoruma gitmiyor o kadar.
Beni asıl sinir eden umutsuzluğa sevk eden oynanan futbol. Daha maçın başından ben Diyarbakırsporun Trabzonsporu avlayacağını tahmin ettim. Çok dağınık bir futbol oynadık. Sivasspor maçının son çeyreği hariç oynanan oyuna göre kesinlikle umutlu değilim.
Bazı maçlar spor dışı önemli stretejiler taşıyor, bunu Hugo Bros bilemezdi yardımcı yöneticiler bu tedbirleri neden almadı. Rakip takımın hocası bizden ayrılmış kovularak gitmiş, bir sürü futbolcular bizden ayrılmış veya satılmış. Hepsi Trabzonspora karşı kendini kanıtlama adına bir yerlerini yırtacakları bizimkiler tarafından neden kale alınıp düşünülerek ona göre motivasyon ve psikoloji eğitimi sağlamadılar.
Tabiki Sivassporu yendik öc aldık hesap kestik, herkes Trabzonspor çok iyi geliyor diye pof pof ladı hoşumuza gitti, nasıl olsa gözümüz kapalı biz bu rakibi yeneriz düşüncesi ile maça çıkılması. Karşılarına gelecek sert kayayı düşünmeden. Rum takımı vakaları kendi sahasında zayıf takımlara yenilerek şampiyon olamama. Sinirlenmemek elde değil.
Benim çocuğum üzüntüsünden formasını evde saklıyor kendisi ile dalga geçilmesin diye. Futbolcular futbolu zevk içinde oynamıyorlar, dünyanın parasını alıyorlar. Bu futbolcular akıllarını başlarına almaları için birkaç maç hiç kimse gitmeyecek maçlarına ki biraz akıllansınlar. Valla Hocanın yerinde olsam o futbolculara hiç ara verdirmeden ceza olarak 90 dakka şınav çektirirdim.

Murat Erdem
16.08.2009, 19:49
Bu gün benim dükkana gelen arkadaşlar '' Diyarbakır karpuzu var mı'' diye soruyorlar.

Volkan
16.08.2009, 20:12
bizde taraftarsak bu takımı sezon sonuna kadar hap destekleriz

Sunny53
16.08.2009, 21:01
Destek verirken hata yapıyoruz
bizler destek olarak hep maddi şeyleri algılıyoruz
maneviyat çok yok bizde
lakin ligin başı kaybedilenin telafisi olan maçlar olacak
sadece sabır
ama iyi niyetli sabır

Nazlı Ayaz
16.08.2009, 21:13
Aynen katılıyorum Çakır a haklı bu er yada olacaktı...
Bir yenilgiyle takımı yerin dibine sokmak çokda dogru değil böyle zamanlarda gerçek taraftar kendini belli eder bence...
İnsallah bundan sonra yapılan hatalar düzeltilir,herseye ragmen takımın yanında olmalı ve desteğimizi esirgememeliyiz...

Çakır
16.08.2009, 21:45
Arkadaşlar, öncelikle bu başlık, açılmasına gerek duyulduğu için açıldı.

Takımımızı eleştirirken ölçüyü iyi tutturmak, tepkimizi de bu paralelde göstermek çok önemli. Bu bordomavi.net üyeleri özelinde bir eleştiri değildir. Grubumuzun bu konuda aldığı büyük mesafe ortadadır. Bu, taraftarımıza yönelik genel bir eleştiridir, üzerine alınması gerekenler de mutlaka üzerine alınmalıdır. Başka bir Trabzonspor olmadığına, bu takımın dünyanın başka bir yerinde eşi benzeri bulunmadığına göre verilen tepkilerin haddini aşmasına izin vermemek hepimizin görevi olmalı.

Bir arkadaşımız, "Destek vereceğiz tabi ki, ama eleştirmeyecek miyiz?" diye sormuş.

Herşeyden önce bordomavi.net eleştiri temelinde kurulmuş bir oluşumdur. Trabzonspor'un daha iyiye gidebilmesi için gördüğümüz hataları ifade etmek, bunların düzelmesi yolunda taraftarlar olarak çaba göstermek oluşumumuzun temelini oluşturuyor. Bu görevi de yıllardır hep birlikte, omuz omuza, en iyi şekilde yerine getirdiğimizi düşünüyorum. bordomavi.net'i, bordomavi.net yapan da zaten bu unsur.

Yalnız, iki olguyu birbirine karıştırmamak lazım. Takımımızı tabi ki eleştireceğiz, hatalı gördüğümüz noktaları belirteceğiz ve çözüm isteyeceğiz, gerekirse sesimizi duyurmak için bağıracağız.

"Santrafor" konusu özeline inecek olursak... Bu takıma çok iyi bir golcünün gerekli olduğu çoğunluğumuzun fikir birliğine varmış olduğu bir gerçek. Bunu ifade edelim, yönetimi bu konuda bir adım atmadığı için eleştirelim. Sesimizi hep birlikte duyuralım.

Ancak; takımın yuhalanması, bazı futbolcularımıza olan aşırı tahammülsüzlük, takım otobüsüne kadar varan reaksiyonlar; bunlar hayra alamet değil. Üstelik bunların daha ikinci haftada yaşanması hepimizi daha çok düşünmeye yöneltiyor.

Aşırı tepki, Trabzonspor taraftarının bütününü temsil edemeyecek sayıda taraftar tarafından gerçekleştirilmiş olsa, yeni bir sezonun hemen başında kendimize hatırlatma ve uyarılarda bulunmak, aynı hatayı tekrarlamamak adına çok önemli...

Başlığın amacına ulaştığını düşünerek, gerekli dersleri alarak bu maçı geride bırakmak ve yaşancak güzelliklere odaklanmak için başlığı Toulouse maçı başlığına yönlendiriyorum:

Beklenmeyen bir yenilgi alındı, gerekli dersler çıkarıldı. Şimdi gündem sadece bir kaç gün sonraki Toulouse maçı...

http://forum.bordomavi.net/showthread.php?t=14959&page=199