PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sorunumuz Sonuca Endeksli mi?

ilhan
16.08.2009, 12:24
Günümüz futbolunda skor her şeydir. Sonucun nereden ve ne şekilde geldiği değil puan tablosuna ne kadar yazıldığı önem arzetmektedir. Futbol sadece puansal anlamda mı değerlidir? Sahada yapılan mücadele ve alınan puansal mükafat arasında ne gibi farklar vardır?

Bir hafta önce Sivasspor'u yenen bir takımı gerek kendi taraftarı gerekse ulusal anlamda herkes neredeyse şampiyon ilan edecekten, ertesi hafta alınmış bir mağlubiyet sonrası neden tukaka yapmaya çalışıyor?

Ligin ilk haftalarının telafisi vardır. Şu maç sezon sonu olsa hepimiz karamsar olabilirdik. Ama dünkü kötü futbolun üzerini atlamamak lazım. Zaten o konuyu maç başlığında konuşuyoruz.

Bu başlık biraz varsayım üzerine açılmış gibi görülebilir. Ama Sivasspor'u yenen Diyarbakırspor'a yenilen bu takım Tolouse'yi yenerse taraftarın yorumları hakkında herkes bir şeyler yazabilir. "İşte bu!", "Helal olsun", "aha bu sefer kesin şampiyonuz agaaaa" tarzı bir çok mesaj okuruz.

Bizim sorunumuz kötü futbol mu yoksa sonuca gidememek mi? Şahsen ben sahada iştahlı bir Trabzonspor göremeyince kazansa bile tam olarak istediğim randımanda sevinemiyorum. Trabzonspor sahada futbol oynarken rakibe kendini izletmeli, seyrettirmeli ve rakibin aklını başından almalı.

Sezona başlarken böyle bir başlık açacaktım ama bu haftaya nasip oldu. Geçen hafta kazanan takımda oynayan futbolcular "birer yıldız"dı şimdi ise "ancak yedek olur" kıvamına gelmiş. Yanlış olan nedir? Beklentilerimiz mi, istediklerimiz mi yoksa alamadıklarımız ?

Bakın başlığa hitaben yazarken "futbolcu" babında değerlendirme yapmamanızı rica ediyorum.

İskender YILMAZ
16.08.2009, 12:28
Kazanan her zaman iyi, kaybeden her zaman kötüdür, uç istisnalar dışında .. Rezil oynayalım, top bizim kale direğine çarpıp 750 km hızla rakip kaleye yönelsin ve ağlarla buluşsun, kazanalım, ben çok sevinirim .. :)

ilhan
16.08.2009, 12:31
Kötü oyunun getirisi olan 3 puanı ben pek içime sindiremem. Geçen sene olsa sindirirdim. Ama ben çok iyi bir takımımız (her ne kadar golcü lazım olsa da) olduğuna inanıyorum. İyi futbol oynayıp, bol puan kazanan bir takım olacağız. İnanıyorum.

Erdal
16.08.2009, 12:32
Ben de sana inanıyorum İlhan...

eminbayram
16.08.2009, 12:32
Sorun tamamen 'futbolu en iyi biz biliriz' dememizden kaynaklanıyor.Nasıl Sivas maçındaki hataları tabelaya bakıp görmezden geliyorsak,Diyarbakır maçının bir iş kazası olabileceğini anlamıyoruz.Nede olsa futbolu en iyi biz biliyoruz...

Özkan
16.08.2009, 12:34
Hem sonuca endeksli hem de değil. Takım çok kötü oynamıyor ve birkaç takviyeyle sıkıntımız kalmaz. Öte yandan, Diyarbakır'ı yenemeyen bir takım her türlü haksızdır ve ileride bu 3 puanı arayacaktır. Bu durum birkaç maç daha sürerse kimse sahadaki mücâdeleden, iyi oyundan, ayağa yapılan paslardan vs. söz etmez.

mehmets61
16.08.2009, 12:39
ben mücadele eden bir trabzonspor göremedim dün sahada kızgınlıgım ondan yoksa yenilebiliriz bu olabilir.maç 1 1 olmuş oyunu rakip kaleye yıkamıyoruz,gol pozisyonu yok üstüne üstlük pozisyon görüyoruz kalemizde.sahada gol yesede bu takım gol atar inancı veren bir takım göremedim dün benim kızgınlıgım bu yüzden...

Adem Erdoğan
16.08.2009, 12:41
Ne şekilde olursa olsun kazanmak tabiki güzel fakat kötü futbolla 3 hafta kazanırsın 5 hafta kazanırsın, bir yerlerde muhakkak patlarsın.İyi futbol gelecek adına ümit verir, iyi futbolla kaybedilen şansssızlıktan kaybedilmiştir.

Remzi
16.08.2009, 12:46
Dün yediğimiz gole kadar iyiydik. Aynen Sivas'ta olduğu gibi yediğimiz golden sonra biraz bocaladık. O arada bir kaç pozisyon bulduk. O pozisyonlardan biri gol olsaydı rahat alırdık maçı ama olmadı. Beraberlik golünün ardından yapılan yanlış değişiklikler (bana göre) maçın kopmasına neden oldu. Alanzinho'nun yerine Barış olmamalıydı bence. Daha doğrusu Alanzinho oyunda kalmalıydı. Diğer bir yanlışta Takımın hızını yavaşlatan Engin'in 90 Dk' oyunda kalması oldu.

Benim üzüldüğüm asıl nokta Takımda maçı kazanacak istek yoktu dün. Futbol bu yenilebilirsin ama En azından isteğini göstermelisin sahada.

Bir diğer üzüntüm de taraftar. MAç berabere olmuş takıma destek verecekken stadda uğultudan başka bir şey yok. maç 2-1 olunca Fatih tekke tezahüratları. Bu kadar mı biliyorsunuz futbolu? Yazık.

ilhan
16.08.2009, 12:48
Peki futbolcuların aklı Avrupa ligi maçında olabilir mi? Olur mu olur, kafaları o maçta kalmıştır. Kaldı ki eleştirilecek diğer nokta takımda bu kadar sakat oyuncu olmasıdır. Ne oluyor bu adamlara tek tek dökülüyorlar.

nuhkoç
16.08.2009, 13:00
ben geçen seneden hatırlıyorum geriye düşsek bile kazanma arzusu vardı pozisyon vardı hayacan vardı bu maçta göremedim benim kanaatim hucumda lütfen birileri buna bir ses versin umarım uefa eleme maçında unutturursunuz bu olanları kaza deriz ben güveniyorum size o formanın hakkını vereceginizden şüpem yok

ilhan
16.08.2009, 13:04
Evet özellikle maç 1-1 olduğunda rakip kalede bir türlü istediğimiz baskıyı kuramadık. Eğer ileride top tutan, top saklayan bir futbolcu almazsak kapalı savunma ve kalabalık orta sahalara karşı çok zorlanırız. Biz top oynamaya çalışıyoruz. Top oynatmamaya çalışan takımlar canımızı sıkabilir.

Bir diğer konu takımda konsantrasyon eksikliği var gibi geldi bana. Geçen sene futbolcuların özgüveni daha fazlaydı.

Altan Atabay
16.08.2009, 13:15
sorunumuz sonuca değil futbola endeksli. oynamayınca takım kaldıramıyorum kardeşim adam gibi top oynasın varsın yenilsin hiç üzülmem.

Erbay
16.08.2009, 13:26
Rakip takım bir adamımıza 3 kişi basarken, bizden kimse boşa kaçmıyorsa... Biz orta sahadan ileri debelene debelene giderken rakip elini kolunu sallayarak geçiyorsa... Defansımız 3 kişiyken bir adama basmıyorsa... Rakibin yarısı kadar mücadele etmiyorsak... Duran toptan 1 gol bu maçı kazansak da sevinemezdim zaten. Maç boyu sinir olduktan sonra yensek ne olur. Trabzonspor mücadele etmedi dün.

firidin61
16.08.2009, 13:29
Sorunumuz yaklaşık 3 yıldır '' iyi bir santraforumuzun '' olmayışı . Saha sonucunu büyük oranlarda bu futbolcular değiştiriyor dolayısıyla sorunumuzu ( kazanamamak vs ) asgari seviyede tutmak bu oyuncuların elinde . ''Olmadığı '' içinde sürekli sınırın üzerinde seyrediyoruz . Dünya da futbol budur ; Kazanırsan haklısın ve bu kuralın acı yanı kazanmak için gol atmak zorundasın . 6 pasın içinden kafayla topu tribünlere göndermekte meziyettir kabul ancak bu '' meziyet '' Trabzonspor'un işine yaramıyor maalesef ... Bunu anlayabilecek yöneticilerimizin olmayışı neredeyse iyi bir santraforumuzun olmayışı kadar acı ve Volkan KONAK değimiyle '' LANET '' bir durum .

Saygılarımla

Emirhan Makul
16.08.2009, 13:40
O Memleketteki insanlar o kadar hakaret ettiğiniz kadarda bilinçsiz değil Sonuçlan felan alakası yok tamam yaptıkları yanlıştır ama sonuç iyi de olsaydı herkesin diyeceği tek laf top oynamıyoruz olacaktı bir futbol şehrinden bahsediyoruz.

Ahmet KESKİN
16.08.2009, 13:42
valla gecen sezon ofansif deildik ben iyi oynayan bir trabzondan daha cok keyif alıyorum... önce futbol... ezik gibi oynayıp kazanacagımıza asrlan gibi carpısalım yiyelim kontradan anasını satayım...

ismail-dede
16.08.2009, 14:16
sorunumuz ilerde top tutabilen forvetimizin olmayışı bu da bütün takıma oyun anlayışına yansıyor
sağlı sollu hücum organizasyonu yok olsa ne olacak çıkıp kafa vuracak adam yok bu maçtada gördük tayfun yada serkanın ortasıydı umut kafayı vurdu top havaya dikildi 3metreden adam gibi forvet olsaydı atardı içeri
bu saatten sonra forvete takviye yapılmazsa taraftar dahada agresif olabilir haklıda iyi bir takım kuruldu en önemli eksik forvet sen takımı sıfırdan bu seviyeye getireceksin taraftarda ümitlenecek gel görki gol atacak oyuncun yok o zaman sorarlar adama niye yaptın bu kadar transferi mevcut forvetlerle başarı şansı yok

erhank
16.08.2009, 14:23
Kesinlikle...

tzercin61
16.08.2009, 14:51
ben özellikle hakem hatasıyla alınan puanlardan çok rahatsız oluyorum, ama kaybettiklerimiz aklıma gelince içim birden rahatlayıveriyor nedense :D...

bence güzel futbol daha önemlidir skordan öte. mesela diyarbakırspor maçında iyi top oynasalardı hiiç içim yanmazdı.

Ilelioglu
16.08.2009, 16:20
Ilhan abi kötü Futbol oynamadik ama ilerde Umut Bulut cok etkisiz ve buldugu pozisyonlari degerlendiremiyor ve bunun neticesinde takimda stres olusuyor.

Herkes bu eksikligi görürken neden Taraftar haric herkes sessiz kaliyor?

ilhan
16.08.2009, 16:59
Bence dün çok kötü oynadık. Şahsen bu benim takımım değildi. Bu kadar kötü ve organize olamayan bir takım benim takımım olamaz. Dün akşamki takım Trabzonspor değildi sanki. Tabii ki bunda rakibinde oyun kurgusu etkili oldu. Ama dün 3-4 pas yapamadık.

Tolouse maçı çok önem kazandı. Futbolcular kendi kendilerini tabir-i caizse sıkıntıya sokuyor. Rahat oynamak varken konsantrasyon sorunu yaşıyoruz.

emrezx
16.08.2009, 18:27
ya sıvas macındakı performansın yarısını gosterseydık pas yapabılseydık dıyarbakırı rht gecerdık ve ayrıca bu takıma bır forvet lazım toplara zmnnda cıkabılen erken yada gec degıl tam zmnnda cıkabılen umut bunu yapamıyor ayrıca ayagında top tutmalı ve bunların hıcbırı umutta yok neden hala katlanıyoruz anlamıyorum basarılı bır adam olsa kendını gosterırdı

Murat Erdem
16.08.2009, 18:31
Oyuncularımızın sık sık yaşamaya başladığı ''Enfeksiyon'' sorununun sebebi, geçenlerde haber olan M.A.Yılmaz tesislerinde kullanılmak üzere, sondajla bulunan artezyen suyunun, yeme içmede de kullanılması olabilir mi ?

Oruç
17.08.2009, 00:11
Önemli bulduğum bu konuya şimdilik kısaca "evet" diyorum ama konuyu noktalamıyorum.

gökçay61
17.08.2009, 12:09
EĞER FUTBOL OYNAMAYI BAŞARABİLSE BİZİM TAKIM SONUCU ELDE EDER...iyi oynamadığımız için kazanamıyoruz bu kadar basit..

TSelif
17.08.2009, 12:10
Evet.. Ben skor taraftarıyım !!!
İyi oyna yenil kötü oyna yenil .. nedu bu :D

Tayfun
17.08.2009, 12:11
Yenersen iyisin ,yenilirsen kötüsün bu kısır döngü yıllardır devam ediyor...

ozturk
17.08.2009, 12:16
maalesef öyle.... sonuca endeksli..

bkandil
17.08.2009, 12:17
Üzülerek söylüyorum ki; evet sonuca endeksliyiz...

ozturk
17.08.2009, 12:34
palyaço attığı son taklayla bilinirmiş...

EyüpKILIÇ61
17.08.2009, 12:36
Sonuca endeksli olsaydık bu hafta Ankara'dan Manisa'ya hiç kimse organizasyon düzenlemeye kalkmazdı ;)

BordoMavi.Net olarak iyi gününde de zor gününde de yanında olacağız :)

Anıl Caner
17.08.2009, 12:37
Üstüme alamayacağım bu skora endekslilik durumunu. Ama genele yaymak gerekirse malesef öyleyiz.

Emrullah
17.08.2009, 12:38
Sorunumuz enteresan ve inanılmaz sonuçlara imza atmamız. Bizim takım geçen yıl kurulan bir takım ve 25 Haziran'dan beri beraber kamp yapıyorlar. Diyarbakır ise lige yeni çıkmış, bütün futbolcuları yeni, cuma günü forvet oyuncusu almışlar, futbolcuları 3 antreman bile yapmamış. Eee peki bu takım bizi gelip kendi sahamızda yeniyor. Akıl alır gibi değil. İnanılmaz işlere imza atıyoruz ve bu inanılmaz işleri çok fazla yapıyoruz. Arkadaş Diyarbakır malubiyetinin hiç bir mazereti olamaz, bir fecaattir bana göre. Takım bile olamamış bir takıma biz kendi sahamızda nasıl yeniliriz? Trabzonspor tarihine kara bir leke olarak geçmiştir. Bizi yenen Bursa, Sivas, Es-Es, Kayseri olsa kabul edilebilir, yenmek te var yenilmek te. Ama bizi yenen takım toplam 3 antreman bile yapmamış, bize 2 gol atan Cuma günü imzalamış, Cumartesi bizim maçta oynamış. Bu akıl almaz skorlar herkeste ister istemez tepki oluşturuyor, insanın çıldırmaması mümkün değil. Allahım sen aklımıza mukayet ol. Hala daha sinirimden çıldırmak üzereyim, biri rüye olduğunu söylese...

oflu engin
17.08.2009, 13:05
hiçte sonuca endeksli değil biz burda galip geldiğimiz maçlarda bile takımı en ağır şekilde eleştirdik.yenmemize rağmen takımı beğenmediğimiz çok zamanlar oldu.sorun elle tutulan gözle görülen bir durum değil.kolayına kaçıp hep yanlış adreste sorun arar dururuz.sorun fikirlerin anlık değişmesi.en doğru mantığının kabul gördüğü olguyu dış etkenlerden etkilenerek saf değiştirmesidir.bu kadar basit.örnek verirsek burda yirmi bine yaklaşan fatih isteğine sonradan yapılan yönetimim başkanın ünal karamanın açılımlarıyla inandığı bir durumdan vaz geçmesi ve doğrusunu değiştirmesi.sorun doğru bildiğimizi test edemememiz.diyarbakır maçında yüz diyarbakırlıya sorsalar hiç biri galibiyetten söz etmez.biz öyle bir hale geldikki şampiyonluğa endekslilikte çıktık.dualarla maç seyreder olduk.özgüven mafiş.duygusal mantık anlık kullanılmaz oldu daha çok nostaljik takılıyoruz duygusal mantığa.ama hesap etmiyoruz.aslında en doğruyu duygusal mantığını çalıştıranlar bulur.hedefe daha yakın olanlardır.bu mantığı çalıştıranlar bunun dışındaki mantık daha çok dış etkenlerden etkilenebilen yön değiştirebilen doğru ama sadece kendisinin doğrusu olan bir durum ortaya çıkarki buda genelin doğrusu olmaz bizde olduğu gibi genelin değil şahısların doğrusu ile hareket eder dururruz.biz bu endekslilikten kurtulmadıkça böyle devam eder durur.doğru bildiğin önemli değil doğru bildiğini savunmak önemlidir.dış etkenlerden etkilenmeyerek bunu yaparsan işte o zaman ne skor öne çıkar ne futbolcu nede rakip.her zaman önde olursun yensende yenilsende seni yıkacak bir güç karşında hiç bir zaman olmaz.yenilsende sen galip olursun bu durumda.biz mağlubiyeti lig başlamadan tattık zaten niye bir mağlubiyette bu kadar ses çıktı anlamış değilim.lig başlıyana kadar bu taraftar kaç kere hüsrana uğradı mantığınıda doğrusunuda duygusallığınıda kaç kere nakavt ettiler bunlar etkilemedide diyarın iki golümü etkiledi.yarında yenerler düzelirsiniz.bu böyle gittikçe değişen birşey olmayacak.

mahmuter61
17.08.2009, 13:05
Evet skor olmadan başarı nasıl olur?Yada 25 senedir şampiyon olamıyoruz ve 2.liği başarı olarak sayıyormuyuz bu 25 senede 2 yada 3 kez veya daha fazla 2.olduk tatmin oldukmu?Hayır.Dolayısı ile başarı için skor önemli sahanda kazanacaksın okadar!!!

Adnankazaz
17.08.2009, 13:19
tabiki skor iyi futbold sadece önemlidir ama skor futbolun amacidir. diyarbakir maçini kazansaydik fenami olurdu .)

titanic
17.08.2009, 13:32
Sonuç oynanan futboldan daha önemli iyi futbol oynayan takımların yer aldığı herhangi bir puan durumu henüz mevcut değil.Kazanana puan veriyorlar kimsenin takımını güzel futbol oynasın diye desteklediğini sanmıyorum,hedef belli galibiyet bu sadece bizde olan birşey değil

gcolman
17.08.2009, 14:01
Bence sorunumuz maalesef yeterince buyuk takim olamamamiz buyuk takimim diyorsan kotu oynadigin maci da alacaksin ya da yenemiyorsan yenilmeyeceksin!!

KatyPerry
17.08.2009, 14:03
Kesinlikle Degil

Gecenlerde biryerde gördüm adını hatırlayamıyorum söyleyen kişinin ve cok anlamlı bir laf etti

" Trabzonda Galatasaray gibi bir futbol kültürü var öncelik şampiyonluk degil diger takımlar gibi öncelik iyi futbol göze hoş gelen futbol ve sonrasında gelen şampiyonluk trabzon yıllarca bunu yaptı bu şekilde şampiyonluklar kazandı "

İyi oyuna , göze hoş gelen futbola endeksliyim ben ve benim gibi düşünenler

gcolman
17.08.2009, 14:13
Fatih Tekke-Gokdeniz-Yattara-Zymek zamaninda muthis futbol oynuoduk ama sampiyon olamadik.Kotu oynadigin maclari alabilirsen bu sampiyonlugun en buyuk sinyalidir

Hotaman
17.08.2009, 14:16
Aynen öyle.
Sivas maçı sonrası; şampiyon Trabzonspor.
Diyarbakır maçı sonrası, ilk 4 hayal!

Ustaalioğlu
17.08.2009, 14:19
kesinlikle öyle, tüm maçlarını kaybedip şampiyon olan takım yok...
antalyaspor 2 sene önce küme düştüğünde ligin en iyi futbolunu oynuyordu ama sonuç???
zaten uzun vadede başarı uzun vadede başarı vs. ile bu noktalara geldik, benim için bugun herşeydir, gelecekteki vaat hiçbirşey...

Hüseyin Bağdat
17.08.2009, 14:20
Biz maçlara haftalık sonuçlar itibariyle bakıyoruz. Bir futbolcuyu bir hafta dünya yıldızı yaparız,ertesi hafta kötü oynadığında bırakın bizim takımda oynamayı süperlig futbolculuğundan çıkarıveririz hemen...

İyi oynayarak kazanmayı isterim her zaman.Kötü oynayarak galip geldiğimiz zamanlar nedense pek sevinmem.Sadece üç puan almış olmanın mutluluğu oluşur ama bir yanım buruk kalır...

gcolman
17.08.2009, 14:23
Aynen öyle.

aynen ama bu ayni zaman da bizim de tutarsizligimiz.Sayin Baskanimiz sezon baslamadan hedefini cizdi takimin dedi ki sampiyonlugun en buyuk adayiyiz kadromuz cok iyi dedi.Yapma Sadri Baskan Tjikuzuyla mi Engin Baytarla mi Baris Memisle mi en iyi kadro?Bu kadronun kaliteli fakat sampiyonluk icin yetersiz oldugu basindan belli degil miydi?

ozturk
17.08.2009, 14:23
Aynen öyle.

evet maalesef...

işin ilginç yanı sahadaki skorlarda buna uyuyor...

mesela diyarbakırı yeneriz ezeriz diyoruz yeniliyoruz sinirleniyoruz. değişiyoruz bir anda..

Atmaca
17.08.2009, 14:29
Evet eger kazaniyorsak F.Tekkeye gerek yok, ama kazanamiyorsak o zaman gelsin.

shade6161
17.08.2009, 14:31
Aynen öyle.

malesef tamda dediğiniz gibi oluyor..:(

ilhan
22.08.2009, 02:11
Biz maçlara haftalık sonuçlar itibariyle bakıyoruz. Bir futbolcuyu bir hafta dünya yıldızı yaparız,ertesi hafta kötü oynadığında bırakın bizim takımda oynamayı süperlig futbolculuğundan çıkarıveririz hemen...

Çok güzel tespitler. Peki bunları nasıl aşarız? Genel olarak nasıl aşabiliriz daha doğrusu.

Futbol bir skor oyunu olarak görülüyorsa (sonuç alınmazsa) futbolcuların hepsi bir gün Tayfun gibi yuhalanabilir. Bugün Tayfun'a yapılan yarın bir başka futbolcuya yapılır.

Orhan Kahraman
22.08.2009, 02:22
Eeee Karadeniz insanı dalgaları gibi hırçındır ve bundan ötürü bişeyleri eleştirmek ister. bu doğamızda vardır lakin oyunda eleştirecek bişey yoksa, taraftarının da "ateşleyici" özelliği yoksa haliyle "kötü skor"da varsa elle tutulur tek şey "sonuc" oluyor endeksli olarak mağlubiyette konuşulacak tek şey "skor" oluyor. Doğrumudur? Yanlışmıdır? evet doğrudur 1-2 maç dışında kötü oynayıpta kazandığımızı hatırlamıyorum şampiyon olduğumuz senelerde kötü mü oynadık hayır taş gibi top oynuyor(muş) takım. ee bu da demekki herşey skor.Bir takım güzel oynuyorsa zaten gol de atar 1 girmez 2 girmez 3.sü girer eğer ki oda girmiyorsa al o atamayanı dışarı sok yerine atabileni lakin sokacak oyuncun da yoksa dön bak başkana bunlar böle bağlantılıdır diye düşünüyorum. yanlışda olabilir düşüncelerim gece 2:30 olmuş saat sadece yazmak istedim bişeler

Cem Akyüz
22.08.2009, 02:30
Güzel oynayalım yeter benim için

denizgrsy
22.08.2009, 02:33
İlhan'ım güzel bir konu , teşekkürler..

benim şahsi kanaatim şu dur ki ; güzel oynayıpta 3 puan alamadığımızda da aynı tepkiyi verdik , kötü oynayıp 3 puan aldığımızda da hep eleştirdik ve sezon sonu her iki ihtimalde de istediğimiz arzuladığımız yerde olamadık .

O nedenledir ki ben artık lig sonuna odaklıyım yani önceliğim artık 3 puan , ikinci önceliğim güzel futbol .Çünkü sezon sonunda kötü futbolla şampiyon olsanda adın Şampiyon kalır , '' kötü futbol '' unutulur ... ben bu takımın çok iyi oynadığı döktürdüğü sezonları gördüm yine sonuç alamadık yine bir sonra ki seneyi bekledik o nedenle ben artık Şampiyonluk istiyorum bu yolda da önemli olan 3 puan :)

sonuç olarak ben artık sonuç odaklıyım :) gönüllerin şampiyonu olmak istemiyorum...ama şunu da eklemek isterim ; asla galibiyet yada malubiyete dayalı eleştiri yapmadım yapmamda...

dogan_3481
22.08.2009, 13:06
sorumunuz maalesef sonuca dayalı; takım galip ise alkışlıyıruz. yenik ise ıslıklıyoruz...taraftar bunu yaparken yönetimlerde aynısını yapıyor. bu gün okuduğum haber: gol pası verdiği için engin e ceza yokmuş.. olmaz bir şey

mahmuter61
22.08.2009, 13:47
Hayır sorun sonuca endeksli değil heee başkan çıkarda hedef belirtirse o hedef için sonuç gerekli!Sorun ezilmemek sen sahanda top oynamaz mahçup olursan sorun vardır takımın eksik yerlerini görmezden gelirsen eksik vardır!eleştirildinmi çocuk gibi kaçarsan tehdit edersen kaçarım diye işte sorun burdadır.!!!Futbol bu yenersin yenilirsin ama dünkü toplama takımada rezil olmazsın!!!!

Kazım Uzunboy
22.08.2009, 14:38
Sorunumuz sonuca, sonuçta forvete endeksli. :rolleyes:

[KAPLAN]
22.08.2009, 16:39
Sonuç, kısa vadede yalnızca sorunları dizgileyen, geciktiren bir unsur. Varsa bir sorun er geç ortaya çıkacaktır. Ancak taraftarın zamanında ısrarla lanse ettiği bitirici vuruşu yapacak adam eksikliği görmezden gelinip, kadromuz yeterlidir açıklamaları sonrası taraftarın her zamanki gibi yine haklı çıkmasına neden oldu. Sorunumuz aslında kumar oynamaktı bu sene. Yönetim kumarda kaybetti. Sonucu çok önceden bilen taraftar ise yine en çok üzülen taraf oldu.