PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Haklı gerekçe mi? Sudan bahane mi?

Burçak
09.08.2009, 17:21
Haklı gerekçe mi? Sudan bahane mi?

http://ligtv.com.tr/uploads/news_manset_resim_s1_FikretUnsal01.jpg

Sivasspor'da su molası tepkisi sürerken, ilginç açıklamalar geliyor !.. Yiğidolar'ın Basın Sözcüsü Fikret Ünsal,
"Hava 10 derece. Futbolculara sıcak salep vermen gerekirken sen su veriyorsun. Olacak iş mi?" dedi.

Ünsal, AA muhabirine yaptığı açıklamada, sahalarında 2-1 yenildikleri Trabzonspor maçının ardından, yönetim ve teknik heyetin kulüp tesislerinde toplandığını kaydetti. Toplantıda maçı değerlendirdiklerini ve bazı kararlar aldıklarını ifade eden Ünsal, özellikle orta sahaya yerli veya yabancı 2 oyuncu takviyesini ele aldıklarını söyledi.

Trabzonspor maçında hakemin karşılaşmanın her iki yarısında verdiği su molasını da eleştiren Ünsal, bu konuda itirazda bulunduklarını belirterek, ''Hava 10 derece. Futbolculara sıcak salep vermen gerekirken sen su veriyorsun. Olacak iş mi?'' dedi.

Su talimatının yanlış anlaşıldığını, bütün maçlar için bunun geçerli olamayacağını ileri süren Ünsal, molaların ardından her iki yarıda verilen uzatma dakikalarının da eksik olduğunu savunarak, karşılaşmanın eksik sürede tamamlandığını savundu.

Bu konuda Beşiktaş'ın da itirazda bulunduğunu kaydeden Ünsal, su molalarının 5'er dakika olduğunu, ancak oyunun normal uzatmaları da göz önünde tutularak verilen uzatma süresinin yetersiz olduğunu kaydetti.
http://ligtv.com.tr/Default.aspx?r=1&hid=59678

Bu sözleri söyleyen sivasspor yöneticisi Basın Sözcüsü Fikret Ünsal.
Camiasını temsil etmesi için görevlendirilmiş bir yönetici.
Bu kadar mı olur dedirtecek açıklamalara imza atmış budefa.
Basın sözcüsü bir insanın 10 düşünüp bir açıklama yapması gerekirken bu kişi düşünmeden aklına geleni söylemiş.
Nekadar komik duruma düştüğünü ve camiasını iyice alay konusu yaptığının farkında bile değil.
Olur olmaz açıklamalarına alışmıştık sivasspor cephesinin.
Güreşerek kazandıkları maç sonlarında, buz pistinde insanların kulaklarının patladığı soğuklarda döverek kazandıkları maç sonlarında sesleri çıkmayan bu kişiler akla hayale gelmeyecek bahaneler üretmeye başlamışlar.

Sanki bu maça özel verildi su molası. Sanki söylediği gibi molalar 5 er dakika sürmüş gibi konuştu.
( ki maç fazlasıyla uzatıldı 5 dk )
İyiki maçı 5 dk dan fazla uzatmadı diyeceğine komik bir bahane daha sürdüler ortaya.
Akın akın saldırıyordu Fırtına.
3. gol ün gelmesi an meselesiydi. direklerde patlayan şutlar tek kale oynanan bir show'a dönüşmüştü maç.

Geçen seneden alışık oldukları hakem kollamaları, beleşten alınan puanlar, olur omaz açıklamalar, buna rağmen lig sıralamasındaki yerlerine güvenerek hadlerine olmayan açıklamalarının verdiği güvenle herşeyin toz pembe gideceğini düşünmüş olmalılar.

Ama öyle değil.. Artık bırakın Trabzonspor taraftarını bütün taraftarlar Antipati ile bakar oldu sivasspora.
Bunun sebebi her fırsatta Trabzonspor'u kendinize rakip görmek ve karşınıza almakla başlattınız.
Ne oldum değil ne olacağım demelisiniz.
Tıpkı zamanında sizden çok daha iyilerini yapıp şimdilerde küme düşmüş yada asansör takım olan takımlar gibi.
Sizlerde çok iyibiliyorsunuz ki her yıl bir takım parlar iyi sezonlar geçirir. ama kaçınılmaz sonları bellidir. Bu şekilde antipatik davranmaya devam ettiğiniz müddetçe sadece Trabzonspor'un değil bugünlerde başlayan diğer takımlarında size antipati ile yaklaşmasına vesile olacaksınız. (olmaya başladınız bile)

Sizin yapmanız en büyük hata Trabzonspor'u karşınıza almak oldu.

Alihan Ertürk
09.08.2009, 17:26
Her yenilgide bir bahaneleri var zaten .. Hani herkes diyor ya Sivas bu lige renk kattı diye bence lige renk menk katmadılar .. Aksine ligi oldukça iğrenç hale getirdiler.

Futboldan haberLeri yok ama şunu söyleyebilirim ki '' Çifkeflik '' konusunda ligde 1 numaralar ! :cool:

denizgrsy
09.08.2009, 17:27
evet hava çok sıcak değildi hatta serindi ancak tüm bunlar malubiyete neden olamaz tabi , sivaslı topçular su içerken bizimkilerde içti . bu konuşan şahıs sudan şikayetçiyse söyleseydi büloya içirmeseydi su topçularına ! kural bi taraf uygulanmadı ki

şartlar ve ortam eşit , malum şahıs konuşmak için konuşmuş...ayrıca hakem mola verdiğinde yalak başına koşan inekler gibi koşuyordu kendi topçuları , bunu görmedi sanırsam ;)

ilhan
Keşke su molası verilmeseydi.. En çok onlara yaradı molalar..

61zafer61
ya allah askina su adamin bi kere suratina bi bakin adamin tipinde meymenet yokki,ulen bi fotografindada dügün bi poz verememis surekli birilerini isiracak gibi dislerini gosteriyor

OnurKul
09.08.2009, 17:40
Saçmalık :) Sivas'tan beklenen açıklama... Bülnet Uygun hakeme hakaret etmedi maç sonunda ben ona şaşırdım. :)

Fatih Kuloğlu
09.08.2009, 18:14
Ayıp ayıp çocuk gibi zırlıyolar ya.O su molaları olmasa sivas 2 yarı tamamen oyundan düşeri su molaları sayesinde 60-65 e kadar dayandılar

AdemS
09.08.2009, 18:41
Kendilerini küçük düşürmek için ellerinden geleni yapıyorlar.. Çok yazık..

Harun-61
09.08.2009, 18:46
Keşke su molası verilmeseydi.. En çok onlara yaradı molalar..

aynen katiliyorum Ilhan'a.

Emirhan Makul
09.08.2009, 19:18
http://www.internethaber.com/images/other/1.20080115085417.jpg

Biz Çıt çıkarmış mıydık Hamido ?

pReN@_61
09.08.2009, 21:24
[QUOT=Emirhan Makul;2537681

Biz Çıt çıkarmış mıydık Hamido ?[/QUOTE]

Bunun üzerine bir şey demeye gerek yok.

macka61
09.08.2009, 21:30
ağlaya ağlaya yaş kalmadı sivasta bu kadarda olmaz pes

shade6161
09.08.2009, 21:33
http://www.internethaber.com/images/other/1.20080115085417.jpg

Biz Çıt çıkarmış mıydık Hamido ?

valla süper açıkladın

Kadir
09.08.2009, 21:35
Bıyıklarından tutup duvardan duvara vuracaksın sonra su vereceksin .

Misina
09.08.2009, 22:44
Her kötü sonucun ardından bahane hazır.Gündüz bu sıcakta maç oynanır mı hava serindi su molası verilir mi?

Biz -20 derecede buz üstünde oynarken sesimiz çıkmıyordu.?

Hasan61
09.08.2009, 22:53
bu adam bir kaç gün sonra
''biz su molasına küresel ısınma yüzünden karşıydık,suyumuzu daha dikkatli kullanmalıyız''amacında söylemiştim o sözü yanlış anlaşıldım der

yenilgiyi kabullenmek,kötü oyunu kabullenmek
bazen galibiyetten bile değerlidir
böyle saçma bahaneler üretmek ise utanmazlığın kendisidir
yazık çok yazık
Türk futbolu böyle yöneticilerle ilerlemeye çalışıyor

Ahmet Başkaya
09.08.2009, 22:55
''biz su molasına küresel ısınma yüzünden karşıydık,suyumuzu daha dikkatli kullanmalıyız''amacında söylemiştim o sözü yanlış anlaşıldım der

Abi harikasın ya...

Dursun Kaplan
09.08.2009, 23:36
Herifte tip yok kaile almayın. :) Tarım aleti var şöyle uzun ve sapı kalın adını telafüz edemiyorum, onun gibi yorumlar yapmayın zivazlılar. :)

Ulan çok gülüyorun bunlara. :p

Özkan
10.08.2009, 00:48
"Yağlı et artı soğuk su" diyorum, başka da birşey demiyorum. :D

Hamido'nun tipe bak! :D

Murat Hızal
10.08.2009, 01:39
Trabzonspor taraftarı ne zamandan beri insanları tipleriyle yargılar oldu?

Özkan
10.08.2009, 01:41
Trabzonspor taraftarı ne zamandan beri insanları tipleriyle yargılar oldu?Kin ve nefret dolu bu bakışlarla dalga geçilir abi.

Murat Hızal
10.08.2009, 01:48
Yaptığı açıklamanın,zaten ciddiye alınacak bir tarafı yok.

Ne olursa olsun ben yine de bir insanın tipiyle yargılanmasını,ve eleştirilmesini yanlış buluyorum.(biliyorum siz de yanlış buluyorsunuz)

Kadir
10.08.2009, 02:05
Trabzonspor taraftarı mıyız Mevlana fan mıyız ?

Öyle .... böyle ...

.

AdemS
10.08.2009, 02:28
Trabzonspor taraftarı mıyız Mevlana fan mıyız ?

Öyle .... böyle ...

.

Trabzonspor taraftarı olmak, hoşgörüsüzlüğü mü gerektiriyor acaba?

Mevlana'ca Trabzonsporlu olmak en güzeli...

Kadir
10.08.2009, 02:29
Adamına göre hoşgörü .

Bu dallamalara ne hoşgörüsü göstereceğiz ?

AdemS
10.08.2009, 02:32
Adamına göre hoşgörü .

Bu dallamalara ne hoşgörüsü göstereceğiz ?

Kimse herhangi bir şey göstermemizi istemiyor zaten.. Hodus abinin dediği, bir insanın tipiyle yargılanmaması gerektiği..Olması gereken de bu değil mi :)

Kadir
10.08.2009, 02:36
Bir insan tabi ki tipiyle yargılanmamalı .

POYRAZ
10.08.2009, 17:01
Bahane bulmalarina belki bir sey demem ama bulduklari bahane akla uygun olmali.
Ayni suyu bizim oyuncularimiz da icti, ayrica rakip oyunculara su iciren Bülent Uygundu.
Kabahat bulacaklarsa hocalarina bulsunlar.
O su molasi onlari kurtardi. O dakikalarda neredeyse 1 gol daha cakiyorduk.
5iva55por bu maci unutup diger maclarina bakmali. Yoksa tepetaklak giderler.

Muhammet*
10.08.2009, 17:09
Gülün geçin... :)

Yunus Güneş
10.08.2009, 17:12
Bir eksi daha yazıldı birden haneye gerek yok bahaneye utanç için bul kusur şahaneye......

Fazla söze gerek yok...

Özge
10.08.2009, 17:24
Kabullenin yenilgiyi artık.Bahane üretmeyin.Ezdik işte o kadar.

a f s
10.08.2009, 17:24
Konuştukça batan camia: Sivasspor.

Mehmet BAL
10.08.2009, 17:43
:alkış: :alkış: :alkış:

28TS61
10.08.2009, 17:48
size avni akere gelince su falan verilmemeli

Dursun Kaplan
10.08.2009, 17:54
Abi o zaman kış geliyo çay veririz. :p

28TS61
10.08.2009, 17:55
Abi o zaman kış geliyo çay veririz. :p

bunlara hic birsey hak degil.
cay verirsen cok sicak dilimiz damagimiz yandi diye sikayet ederler

Dursun Kaplan
10.08.2009, 17:57
Abi aklıma başka bişe geliyoda verilmez. :D

Neyse. :)

28TS61
10.08.2009, 17:58
Abi aklıma başka bişe geliyoda verilmez. :D

Neyse. :)

:D:D:D
neyse dedigini saha disinda ikram edersin burasi yeri degil :)

Ali İhsan
10.08.2009, 18:23
Maçı hakem on saniye daha uzatsaydı Colman'ın direkten dönen topunu Alanzinho filelere atacaktı. Şahsen ben daha önce önde olduğumuz maçlarda bitir şunu diyordum, haftasonu ne çabuk bitti diyordum. Sanki atak yapabileceklermiş gibi ağlamaları komik. Hakem iki devrede de yeterince uzatma oynattı, dediğim gibi maçı bitirdiğinde de bizim ciddi bir atağımız vardı...

Ahmet Pulusoğlu
10.08.2009, 18:43
üffffff.. Yahu şu dünya üzerinde bunları , bileğinin hakkı ile yenen takım çıkmayacak galiba..

karatasof
10.08.2009, 18:56
Hakemlerin böyle bir yetkileri olduğunu bilmiyorduk.Sivassporlu yönetici sayesinde bunuda öğrendik.Demek ki neymiş.Hava şartlarına göre hakemler futbolculara ismarlayacakları şeyler değişebilir.Örneğin Antalya'da oynuyorsanız aşırı sıcakta su molası kesmez,yanında dondurma ikram edilmeli.Yahut Antep'te maçlar harareti aldığı söylenen Meyan suyu ikramı için durdurulmalı.
Bu arkadaş geçen sezon bize karşı -27 derecede maçı aldıklarında hiç bir itirazda bulunmamıştı.Ne zaman puan kaybı oluyor o zaman bunların aklına bahaneler geliyor.Bırakın bunları kardeşim,işinize bakın.Kimsenin sizi ciddiye almadığını fark edemiyor musunuz?

Emirhan Makul
10.08.2009, 23:03
Sivasspor’a mangal morali

Anderlecht ile yaptığı Şampiyonlar Ligi 3. ön eleme turu ilk maçında 5-0´lık ağır bir yenilgi alan Sivasspor´da, dün keyifler yerindeydi.

http://foto.fanatik.com.tr/test/Article/2009/8/18_264824_02FAN8SIVAS-C-B.jpg

Kırmızı-Beyazlı yönetim, futbolcular ve teknik heyete moral vermek amacıyla antrenman sonrası mangal partisi düzenledi. Sivasspor Yönetimi’nin hem moralleri yerine getirmek, hem de stadın yapımında emeği geçenlere teşekkür etmek amacıyla düzenlediği mangal partasinde oldukça eğlenceli anlar yaşandı. Bir ara Mecnun Odyakmaz, mangalın başına geçti ve oyunculara ikramda bulundu.

Bak ya bulduk işte gerçek nedeni ama ben dedim kesin yediler etleri çekriler suları dedim :D

Mollasalihoğlu
10.08.2009, 23:09
Su olmadıysa soda için, şişkinliği alır ;)

Burçak
13.08.2009, 09:42
http://img194.imageshack.us/img194/1471/mahom.jpg (http://img194.imageshack.us/i/mahom.jpg/)
Fotoyu eklemem deki amaç bizim taraftarın başka bir Kapak yapması.
Haberi yani içindeki açıklamaları bepenmeyenler tam 61 tane olumsuz oy kullanmışlar. ve rakamı 61 de bırakmışlar . Taraftar burdada kapak yaptı :D

Aklıma ne geldi biliyomusunuz.
herşeye ama herşeye bir bahaneleri varya bunlar. saçma sapan bile olsa...

acaba diyorum son 20 dakika tek kale oynadığımız o maçta, son dakikadaki Colmanın vuruşu direkten dönmeseydi gol olsaydı, acaba ne gibi bahane bulabilirdi?
sizden fikirlerinizi bekliyorum ve bu sorunun yanıtını çok merak ediyoru.

Tekrar Hatırlayalım:
Soru: Maçın uzatma dakikalarını az bulan Sivasspor basın sözcüsü Fikret Ünsal Uzatma dakikalarında Colmanın şutunun gol olduğunu görse, sizce nasıl nasıl farklı bir bahane ortaya atabilirdi.
Cevaplarınızı bekliyorum. :)

Nebiye
13.08.2009, 09:45
Güzel soru ama o zaman bu başlık doğru ganita bölümüne gider Burçakcım :D

TSelif
13.08.2009, 09:46
""......"Hava 10 derece. Futbolculara sıcak salep vermen gerekirken sen su veriyorsun. Olacak iş mi?" dedi.....""

Bence de olacak iş değil. Sivas kalesini ablukaya almışız zaten . Sen oyunu soğut Sivas'a mola verdir nefes almalarını sağla .. Yediler en az bir golümüzü daha :D

Burçak
13.08.2009, 09:48
Güzel soru ama o zaman bu başlık doğru ganita bölümüne gider Burçakcım :D
yok başlık burda kalsında onlara kapak olmaya devam etsin.
ozaman sorumu Günün eğlencesine de kopyalayım :D cevaplarınızı bekliyorum. gerçekten merak ediyorum fikirleri.
bakalım en saçma bahaneyi kim bulacak :D

OLCAY ÇAKIR
13.08.2009, 09:56
1 dakika 30 saniye imiş su molası.

5 dakika uzatıldı maç.

*
Bu tip mazeretlere sığınmalar,ilkelliktir.
Sivas kulübü bu anlamda da ilkeldir.

Yılın ilkel kulüpleri listesine yakışırlar:)

İskender YILMAZ
13.08.2009, 10:14
Her maçın arkasından illaki havlıyorlar, nasıl bir camia arkadaş? Bi kerede tamam yenildik, ezildik, dağıttılar bizi topu da elimize verdiler deyin ya, Türbülent kabullense Mecnun kabullenmez, o kabullense burda olduğu gibi bi dangalak .. Ey Allah'ım .. :)

OKANIZM
13.08.2009, 13:16
ya bende bu sabah tuvalete gidecektim sular kesildi gidemedim.nasıl bahane ama !!!

ÜNAL
13.08.2009, 13:23
Afkurma Fikret :D

KUTADGU
13.08.2009, 13:30
Düdük!

Sıcak sahlep he!

POYRAZ
13.08.2009, 16:08
Tekrar Hatırlayalım:
Soru: Maçın uzatma dakikalarını az bulan Sivasspor basın sözcüsü Fikret Ünsal Uzatma dakikalarında Colmanın şutunun gol olduğunu görse, sizce nasıl nasıl farklı bir bahane ortaya atabilirdi.
Cevaplarınızı bekliyorum. :)
Bana kalirsa öylesi bur durumda yine macin az oynatildigini iddia ederdi.
Zira 2 dakika daha fazla oynatilsaydi kendilerinin 3 gol atip maci kazanabileceklerini söylerdi.:D
Yada suyun Colman'a arti yönde etki yaptigini, dolayisiyla bunun doping olarak degerlendirilmesi gerektigini söylerdi.:D

unique
13.08.2009, 16:09
Sivasspor kadar ağlayan ve bahane bulan başka bir kulüp yok.

Emirhan Makul
13.08.2009, 16:17
Fikret Ünsal ; Fener'i Yenersek Şaşırmayın :) :D